ACUVUE® GoYoung ECP Support Brochure Polskie

Page 1

WOLNOŚĆ I PEWNOŚĆ LEPSZEGO WIDZENIA

O soczewkach kontaktowych

»

Jak nasz gabinet może Ci pomóc

»

Postępowanie, stosowanie i pielęgnacja

»

Wsparcie na drodze korzystania z soczewek kontaktowych

»

O ACUVUE®?

»


O SOCZEWKACH KONTAKTOWYCH

Zalety soczewek kontaktowych

»

Rodzaje soczewek kontaktowych

»

Soczewki kontaktowe do różnych schorzeń

»

Powszechne mity

»

O soczewkach kontaktowych


ZALETY SOCZEWEK

KONTAKTOWYCH Oprócz wyraźnego, komfortowego widzenia soczewki kontaktowe dają Ci wolność robienia tego, na co masz ochotę i korzystania z życia w maksymalnym stopniu. Gdy idziesz na studia, robisz kurs prawa jazdy lub stawiasz pierwsze zawodowe kroki, soczewki kontaktowe - niezależnie od wybranej ścieżki - pomogą Ci zbudować pewność siebie, która jest niezbędna, aby wykorzystać wszystkie możliwości.

Aktywny styl życia

Pole widzenia

Bezproblemowe

Od sportu i ćwiczeń po dni w biegu, soczewki kontaktowe to świetny wybór, gdy chcesz wyraźnie widzieć bez okularów.

Soczewki kontaktowe poruszają się z Twoim okiem, gwarantując niczym nieograniczone pole widzenia, którego nie zasłania ramka okularów.

Czy borykasz się z problemem zaparowanych lub mokrych od deszczu okularów? Soczewki kontaktowe umożliwiają wyraźne widzenie niezależnie od pogody.

Naturalny wygląd

Niski koszt

Okulary mogą być świetnym dodatkiem, który podkreśli Twój wygląd, ale soczewki kontaktowe dają Ci możliwość wyraźnego widzenia, gdy niekoniecznie chcesz wkładać okulary.

Jest wiele różnych opcji, jeśli chodzi o soczewki kontaktowe, ponadto możesz kontrolować koszty w zależności od tego, jak często je nosisz.

O soczewkach kontaktowych

>

Zalety soczewek kontaktowych


SOCZEWKI KONTAKTOWE A

RÓŻNE STYLE ŻYCIA Wspaniałą zaletą soczewek kontaktowych jest to, że dopasowują się do Ciebie, niezależnie od Twojego stylu życia. Oto kilka praktycznych korzyści z soczewek kontaktowych:

AKTYWNOŚĆ I SPORT Soczewki kontaktowe to prosta i niezawodna opcja, gdy chcesz uprawiać sport lub nadążyć za przyjaciółmi. Można je też nosić pod okularami przeciwsłonecznymi bez konieczności zmiany na okulary korekcyjne.

MODA I STYL Noszenie soczewek kontaktowych może odświeżyć Twój wygląd, poprawić Twoje samopoczucie i zmienić to, jak postrzegają Cię inni.

GRANIE W GRY I CZAS PRZED EKRANEM Dzięki zaawansowanej technologii soczewki kontaktowe pomagają zachować nawilżenie i zdrowie oczu, abyś mógł się skupić na treściach wyświetlanych na ekranie i cieszyć życiem.

BRAK OKULARÓW, BRAK UTRUDNIEŃ. Noszenie soczewek kontaktowych oznacza wolność od obowiązku pamiętania o okularach lub wycierania zaparowanych szkieł.

O soczewkach kontaktowych

>

Zalety soczewek kontaktowych

>

Soczewki kontaktowe a różne style życia


RODZAJE SOCZEWEK

KONTAKTOWYCH JEDNORAZOWE DZIENNE SOCZEWKI KONTAKTOWE Jednorazowe dzienne soczewki kontaktowe to wygodny i higieniczny sposób noszenia soczewek kontaktowych, bo codziennie używasz nową parę.

Stosowanie i pielęgnacja Nie ma konieczności czyszczenia ani przechowywania soczewek jednorazowych – po prostu wkładasz je rano i wyrzucasz pod koniec dnia.

Zawsze należy przestrzegać dziennego czasu noszenia zaleconego przez optyka.

WIELORAZOWE DWUTYGODNIOWE SOCZEWKI KONTAKTOWE DO CODZIENNEGO UŻYTKU Wielorazowe dwutygodniowe soczewki kontaktowe do codziennego użytku wymienia się dwa razy w miesiącu.

Stosowanie i pielęgnacja Wyczyść je pod koniec każdego dnia płynem dezynfekującym zaleconym przez optyka i schowaj. Wymień na nową parę po dwóch tygodniach.

WIELORAZOWE MIESIĘCZNE SOCZEWKI KONTAKTOWE DO CODZIENNEGO UŻYTKU Wielorazowe soczewki miesięczne ACUVUE® do codziennego stosowania zostały opracowane tak, aby zapewniać komfort noszenia przez cały miesiąc.

O soczewkach kontaktowych

>

Stosowanie i pielęgnacja Należy je czyścić i dezynfekować codziennie pod koniec dnia, stosując płyn dezynfekujący zalecony przez optyka. Wymieniać na nową parę po miesiącu.

Rodzaje soczewek kontaktowych


washing hands

10 - Dont wash in sink

11 - Clean contacts after

12 - Begin wit

SOCZEWKI KONTAKTOWE DO

RÓŻNYCH WAD WZROKU

htedness

Contacts - Common Myths

hind my eye?

14 - Scratch my eye?

15 - Stuck in my eye?

15

SOCZEWKI KONTAKTOWE W PRZYPADKU DALEKO I KRÓTKOWZROCZNOŚCI Krótkowidz ma trudności z wyraźnym widzeniem przedmiotów z odległości. Dalekowidz ma trudności z widzeniem przedmiotów z bliska. Są to dwie najczęstsze wady wzroku, które wymagają korekty.

matism

17 - Near / Far sightedness SOCZEWKI KONTAKTOWE animated W gif left to right PRZYPADKU ASTYGMATYZMU

far Jeśli masz astygmatyzm, Twój wzrok może być rozmazany niezależnie od odległości. Miękkie soczewki toryczne są odpowiednie w przypadku astygmatyzmu, ponieważ korygują indywidualne różnice kształtu oka, near umożliwiając prawidłowe skupienie światła na siatkówce z tyłu oka. Soczewki kontaktowe marki ACUVUE® do astygmatyzmu mają unikatową budowę EYELID STABILISED™ b- alt hand wykorzystującą moc naturalnego mrugania w celu utrzymania soczewki w miejscu i zapewnieniu wyraźnego i stabilnego widzenia.

opia O soczewkach kontaktowych

>

Soczewki kontaktowe do różnych wad wzroku


POWSZECHNE

MITY Jest wiele popularnych mitów na temat soczewek kontaktowych. Rozwiejmy je.

MIT: Amy martwiła się, że mogą być niewygodne PRAWDA: Jest to zmartwienie wielu nowych użytkowników, lecz prawda jest taka, że większość nowoczesnych soczewek kontaktowych jest cienka, miękka i nawilżona, dzięki czemu są one wygodne w noszeniu. MIT: Tanya sądziła, że mogą uszkodzić jej oczy PRAWDA: Tak długo, jak przestrzegasz harmonogramu wymiany, instrukcji czyszczenia i terminów regularnych wizyt kontrolnych u optyka, soczewki kontaktowe to bezpieczny i zdrowy sposób korekty wzroku.

O soczewkach kontaktowych

>

Powszechne mity


MIT: Riyonn martwił się, że soczewki mogą przedostać się wgłąb oka PRAWDA: Można śmiało stwierdzić, że jest to fizycznie niemożliwe. Błona ochronna, która pokrywa Twoje oko i łączy się z powieką, zapobiega dostaniu się czegokolwiek wgłąb oka, w tym soczewki kontaktowej.

MIT: Joe martwił się, że zrani sobie oko PRAWDA: Twój palec nie musi dotykać oka podczas wkładania i wyjmowania soczewek kontaktowych. Moment kontaktu soczewki z powierzchnią oka można odczuwać jako dotyk kropli wody, zaś soczewkę wkłada się z łatwością.

O soczewkach kontaktowych

>

Powszechne mity


JAK NASZ GABINET

MOŻE CI POMÓC

Służymy Ci pomocą na każdym etapie stosowania soczewek kontaktowych i zadbamy o wybranie dla Ciebie najlepszego rozwiązania. Jak możemy pomóc jako optycy •

Najpierw ocenimy Twoje potrzeby i styl życia.

Następnie pomożemy Ci znaleźć soczewki dopasowane do fizjologii Twojego oka i potrzeb.

Możemy udzielić Ci wszelkich informacji i przekazać narzędzia przeznaczone do dbałości o Twoje nowe soczewki.

Po dopasowaniu soczewek pozostaniemy z Tobą w kontakcie poprzez wyznaczanie regularnych wizyt mających na celu kontrolę oczu i soczewek kontaktowych.

Pamiętaj - jeśli masz pytania, zawsze chętnie na nie odpowiemy!

Jak nasz gabinet może ci pomóc


POSTĘPOWANIE,

STOSOWANIE I PIELĘGNACJA

Jak wkładać i wyjmować soczewki kontaktowe

»

Czyszczenie i pielęgnacja

»

Zachowanie komfortu

»

Lista kontrolna dotycząca stosowania i pielęgnacji

»

Postępowanie, stosowanie i pielęgnacja


JAK WKŁADAĆ

SOCZEWKI KONTAKTOWE Przed rozpoczęciem Umyj ręce mydłem (najlepiej bezzapachowym, antybakteryjnym mydłem w płynie), wypłucz je i osusz ręcznikiem niepozostawiającym kłaczków. Dobrze jest zawsze wkładać soczewki w tej samej kolejności, np. zaczynając od prawego oka. W ten sposób nie pomieszasz soczewek.

Sprawdź, czy soczewka nie jest wywrócona na drugą stronę Aby to zrobić, umieść soczewkę na czubku palca wskazującego i spójrz na nią pod światło. Jeśli brzeg wywija się na zewnątrz, jest wywrócona na lewą stronę. Jeśli wygląda jak filiżanka o równym brzegu, można jej użyć. Większość soczewek ACUVUE® ma też oznaczenie cyframi 123, więc możesz łatwo stwierdzić, kiedy są wywrócone na lewą stronę. Jeśli cyfry są we właściwej kolejności, soczewka jest na prawej stronie.

Trzymaj oko otwarte Wolną ręką delikatnie przytrzymaj górną powiekę, aby nie mrugnąć. Gdy masz soczewkę na czubku palca, użyj pozostałych palców tej samej dłoni, aby odciągnąć dolną powiekę.

Wkładanie soczewki Trzymaj rękę stabilnie i popatrz do góry, aby włożyć soczewkę, następnie powoli opuszczaj powiekę i zamknij na chwilę oko, aby soczewka dobrze się umiejscowiła. Powtórz dla drugiego oka.

Postępowanie, stosowanie i pielęgnacja

>

Jak wkładać soczewki kontaktowe


JAK WYJMOWAĆ

SOCZEWKI KONTAKTOWE Trzymaj oko otwarte Upewnij się, że masz czyste i suche dłonie. Zacznij od prawego oka, aby nie pomieszać soczewek. Spójrz w górę i ostrożnie odciągnij dolną powiekę środkowym palcem.

Powoli zbliż palec wskazujący do oka Powoli zbliż palec wskazujący do oka, aż dotkniesz dolnej krawędzi soczewki. Następnie przesuń soczewkę w dół do dolnej białej części oka.

Wyjmij soczewkę Delikatnie ściśnij soczewkę pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym i wyjmij ją. Powtórz tę procedurę z lewą soczewką.

Po usunięciu Wyrzuć soczewki jednorazowe lub wyczyść i zdezynfekuj soczewki wielorazowe. Uwaga Nigdy nie płucz soczewek ani pojemnika na soczewki wodą z kranu.

Więcej informacji

Postępowanie, stosowanie i pielęgnacja

>

Jak wkładać soczewki kontaktowe


ZOBACZ, JAK TO ROBIĄ UŻYTKOWNICY

SOCZEWEK KONTAKTOWYCH Wkładanie i wyjmowanie soczewek kontaktowych jest łatwiejsze niż myślisz. Chwilę zajmie, zanim się przyzwyczaisz, ale potem wypracujesz swoje metody i będziesz to robić bez zastanowienia. Obejrzyj poniżej, jak autentyczni użytkownicy soczewek kontaktowych wkładają i wyjmują je.

Postępowanie, stosowanie i pielęgnacja

>

Jak wkładać soczewki kontaktowe


CZYSZCZENIE I

PIELĘGNACJA Czyszczenie soczewek wielorazowych odpowiednim płynem zajmuje tylko kilka minut i pomaga w zachowaniu doskonałego komfortu noszenia i zdrowia oczu.

Ważne zasady do zapamiętania Umyj ręce Upewnij się, że masz umyte, czyste i suche ręce, aby uniknąć podrażnienia.

Rozpocznij od tego samego oka Podczas wkładania i wyjmowania soczewek zawsze zaczynaj od tego samego oka. W ten sposób ich nie pomieszasz.

Po wyjęciu soczewek umyj je Soczewki wielorazowe zawsze czyść bezpośrednio po wyjęciu. Soczewki jednorazowe po prostu wyrzuć. Pamiętaj o przestrzeganiu instrukcji i wskazówek optyka.

Nigdy nie używaj wody z kranu do czyszczenia soczewek lub pojemnika na soczewki Woda z kranu może zawierać nieczystości, które mogą skazić lub uszkodzić soczewki i doprowadzić do infekcji lub uszkodzenia oka. Zawsze stosuj świeży płyn do dezynfekcji soczewek kontaktowych. Postępowanie, stosowanie i pielęgnacja

>

Czyszczenie i pielęgnacja


CZYSZCZENIE

SOCZEWEK WIELORAZOWYCH

1.

Przed każdym użyciem napełnij pojemnik

2.

Wyczyść pierwszą soczewkę,

3.

Dokładnie wypłucz soczewki

4.

Powtórz

świeżym płynem do dezynfekcji soczewek.

umieszczając ją na czystej, suchej dłoni. Nanieś kilka kropli płynu do dezynfekcji i jednym palcem delikatnie pocieraj soczewkę w tę i z powrotem, aby oczyścić jej powierzchnię.

w kilku dodatkowych kroplach zaleconego płynu, a następnie umieść soczewki w czystym pojemniku.

te kroki dla drugiej soczewki, zamknij pojemnik i pozostaw soczewki do namoczenia. Szczegółowe informacje o tym, jak długo moczyć soczewki kontaktowe lub jak często zmieniać płyn, jeśli nie nosisz soczewek na co dzień, znajdziesz w instrukcji dołączonej do płynu do soczewek kontaktowych.

Postępowanie, stosowanie i pielęgnacja

>

Czyszczenie i pielęgnacja


ZACHOWANIE KOMFORTU

URODA

Oczy mają naturalną powłokę nawilżającą, ale czasami Twój styl życia może zaburzyć tę równowagę. Oto kilka wskazówek, dzięki którym nic Cię nie zaskoczy:

1. Włóż soczewki przed nałożeniem makijażu. 2. Używanie wodoodpornego tuszu do rzęs i kredki do oczu może pomóc w zapobieganiu rozwarstwianiu się lub rozmazywaniu makijażu. 3. Podczas noszenia soczewek preferowane są hipoalergiczne lub bezolejowe produkty do makijażu i demakijażu. 4. Przed demakijażem najpierw zawsze wyjmij soczewki. 5. Unikaj noszenia soczewek kontaktowych podczas farbowania lub trwałej ondulacji włosów, ponieważ chemikalia mogą powodować podrażnienie oczu. 6. Lakier do włosów najlepiej nałożyć przed włożeniem soczewek kontaktowych. Gdy masz już włożone soczewki, zamknij oczy podczas rozpylania lakieru. 7. Jeśli Twoje oczy są obrzęknięte, zaczerwienione lub zainfekowane, skontaktuj się z optykiem i nie stosuj makijażu ani soczewek kontaktowych.

Postępowanie, stosowanie i pielęgnacja

>

Zachowanie komfortu


ZACHOWANIE KOMFORTU

URZĄDZENIA CYFROWE Oczy mają naturalną powłokę nawilżającą, ale czasami Twój styl życia może zaburzać tę równowagę. Oto kilka wskazówek, dzięki którym nic Cię nie zaskoczy:

1. Rób regularne przerwy od patrzenia w ekran. Przenoś wzrok co 20 minut, patrząc na obiekty w różnej odległości. 2. Pamiętaj, aby często mrugać. Wydaje się to oczywiste, ale gdy korzystamy z urządzeń cyfrowych, mrugamy pięć razy rzadziej niż normalnie. 3. Aby unikać objawów suchości, pij dużo wody, aby utrzymać dobre nawodnienie. 4. Jeśli objawy suchości utrzymują się lub odczuwasz trwałe zmęczenie oczu, skontaktuj się z optykiem.

Postępowanie, stosowanie i pielęgnacja

>

Zachowanie komfortu


ZACHOWANIE KOMFORTU

PODRÓŻE

Oczy mają naturalną powłokę nawilżającą, ale czasami Twój styl życia może zaburzać tę równowagę. Oto kilka wskazówek, dzięki którym nic Cię nie zaskoczy:

1. Zawsze, na wszelki wypadek, noś ze sobą okulary. 2. Pakuj się kompaktowo. Jeśli nosisz soczewki jednodniowe, zabierz kilka zapasowych par! 3. Bądź przygotowany: jeśli nosisz soczewki wielorazowe, zabierz jedną lub dwie pary zapasowe, w razie zgubienia lub uszkodzenia noszonej pary. Możesz też porozmawiać z optykiem na temat stosowania soczewek jednorazowych podczas podróży. 4. Podczas podróży samolotem postaraj się, aby okulary, soczewki kontaktowe, pojemnik i płyn trzymać w bagażu podręcznym. W razie zagubienia się bagażu nie możesz zostać bez soczewek kontaktowych lub przedmiotów potrzebnych do ich wyjęcia na noc. 5. Podczas lotów długodystansowych może być Ci wygodniej w okularach, ponieważ powietrze w kabinie jest często bardzo suche. 6. Trzymaj się swojego harmonogramu i wymieniaj soczewki tak samo, jak dotąd, nawet jeśli jesteś w innej strefie czasowej. 7. Pamiętaj o wyjęciu soczewek, jeśli zechcesz się przespać podczas długiej podróży. 8. Pamiętaj, aby nie stosować do soczewek wody z kranu i wyjmować je przed kąpielą, pływaniem w basenie lub uprawianiem sportów wodnych. Postępowanie, stosowanie i pielęgnacja

>

Zachowanie komfortu


LISTA KONTROLNA DOTYCZĄCA

STOSOWANIA I PIELĘGNACJI 1.

Przed użyciem soczewek kontaktowych umyj ręce mydłem i osusz je.

2.

Nie używaj soczewek po upływie terminu ważności.

3.

Unikaj kontaktu soczewek z wodą (np. w basenie, morzu lub pod prysznicem).

4.

Wkładaj soczewki przed nałożeniem makijażu i wyjmuj je przed demakijażem.

5.

Nie śpij w soczewkach.

6.

Nie noś soczewek w przypadku problemów z oczami. Zadzwoń do lekarza celem uzyskania porady i odbycia kontroli.

7.

Jeśli używasz soczewek jednorazowych, wyrzuć je po każdym użyciu.

8.

Jeśli używasz soczewek wielorazowych, zawsze zdezynfekuj soczewki po każdym użyciu i odłóż na miejsce.

9.

Nie używaj płynu do soczewek po upływie terminu ważności i wyrzuć otwarty płyn po okresie zaleconym przez wytwórcę.

Postępowanie, stosowanie i pielęgnacja

>

Lista kontrolna dotycząca stosowania i pielęgnacji


WSPARCIE NA DRODZE KORZYSTANIA Z

SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Jako Twoi optycy będziemy Cię wspierać na Twojej drodze. Mamy wiele materiałów, z których możesz korzystać w domu, są to: elektroniczna broszura Zawiera przydatne informacje, takie jak instrukcje krok po kroku, instrukcje dotyczące noszenia i pielęgnacji oraz wskazówki i porady. Instrukcja dla pacjenta Instrukcję dla pacjenta można też znaleźć na stronie ACUVUE®. Procedura wkładania i wyjmowania soczewek wraz z video Przejrzyste przewodniki i filmy krok po kroku, które pomogą Ci zrozumieć, jak zakładać i zdejmować soczewki

KLIKNIJ TUTAJ

KLIKNIJ TUTAJ

Czyszczenie i pielęgnacja Instrukcja krok po kroku czyszczenia wielorazowych soczewek kontaktowych.

KLIKNIJ TUTAJ

Radzimy, jak dbać o komfort Gdy potrzebujesz nieco więcej pomocy, aby zadbać o komfort oczu.

Wsparcie na drodze korzystania z soczewek kontaktowych

KLIKNIJ TUTAJ


O ACUVUE®?

Każde oko jest inne i każde stanowi inspirację dla ACUVUE®. Dlatego wszystkie nasze soczewki kontaktowe oparte są na EYEINSPIRED™ INNOVATIONS - zaawansowanej technologii, która funkcjonuje w harmonii z Twoim wzrokiem. To wyraz naszej dbałości o wyraźne widzenie, komfort i zdrowie użytkowników, aby mogli skupić się oni na swoim życiu, a nie na soczewkach kontaktowych.

Nasze soczewki mają ultra cienką krawędź, która dopasowuje się do naturalnego kształtu oka w celu zapewnienia maksymalnej wygody noszenia i praktycznie niezauważalnego odczuwania soczewek1+.

Nasze soczewki mają wkomponowany zaawansowany składnik, który pomaga zapewniać odpowiednie nawilżenie oczu przez cały dzień.

O ACUVUE®?


Jeśli masz astygmatyzm, Twoje soczewki muszą pozostać stabilne przez cały dzień, ale naturalne ruchy głowy i oczu mogą powodować ich rotację. Nasze soczewki do astygmatyzmu mają 4 strefy stabilizacji, które współpracują naturalnie z powiekami, wykorzystując moc mrugnięcia, aby utrzymać soczewkę na miejscu.

Wykorzystaliśmy moc przeciwutleniaczy i wprowadziliśmy je do naszych soczewek kontaktowych, zapewniając 4-krotnie wyższą zdolność przeciwutleniania niż witamina E 2*^. Składnik ten pomaga zachować naturalny film łzowy, podnosząc komfort noszenia soczewek.

Dokładamy wszelkich starań, aby chronić zdrowie oczu, dlatego wprowadziliśmy zaawansowany składnik pochłaniający promieniowanie UV, który pomaga je blokować.

1. Dane JJV z roku 2018. Marka ACUVUE® - EYE-INSPIRED™ INNOVATIONS 2. F adli Z, Mahadevan S, Scales C. Antioxidant Capacity of a Phenolic Benzotriazole (Norbloc) in Soft Contact Lens Materials: A Benefit Beyond UV Blocking. IOVS 2018;59: ARVO E-Abstract. * Jak wykazują badania laboratoryjne ^ Zastosowanie masowe. † Wszystkie soczewki marki ACUVUE® mają wbudowany filtr UV klasy 1 lub 2, który pomaga chronić rogówkę i wnętrze gałki ocznej przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE zastępują gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, gdyż nie zakrywają całkowicie oczu i ich okolic. Przenikanie promieni UV zmierzono soczewką -1,00. Acuvue © EYE-INSPIRED™ i INTUISIGHT™ są znakami towarowymi firmy Johnson & Johnson © Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska. Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS0000032278, NIP 113-00-20-467, o kapitale zakładowym 39 751 500,00 złotych. SK/2020/03/9547

O ACUVUE®?