Page 1


Profesyoneller tarafından, profesyoneller için

“Acristalia; müşterilerimiz ve kullanıcılarımızın güvenini kazanmak bizim için sadece amaç değil, bir takıntı”

“Kaliteli bir ürün, profesyonel bir servis ve kişiye özel hizmet anlayışı, acristalia’yı günümüz cam kaplama sektöründeki firmalardan ayıran prensiplerden yalnızca bir kaçı. Genç ve donanımlı ekibimiz, müşterilerimize en iyi ürünleri ve hizmeti, en uygun fiyata sunabilmek için, şevkle ve durmaksızın çalışıyor.”

acristalia, “Acristalia World” isimli uluslararası dağıtım ağı sayesinde, on beşten fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Kaplama dünyasında yirmi seneyi aşkın bir süredir faaliyet gösteren profesyoneller tarafından kurulmuş olan acristalia, her geçen yıl ürün kalitesini artırmaya devam etmektedir; kendi fabrikasyon çalışmalarını geliştirmekte ve Sürgülü Tavan ve Cam Kaplama üretimi ve dağıtımında, gerek Avrupa, gerekse uluslararası platformlarda, bir referans olma seviyesine ulaşmayı başarmıştır. Temel amaç ve prensibimiz, imalatçı olarak direkt hizmet verdiğimiz profesyonel müşterilerimiz ve ürünlerimizi kullanan ve faydalanan nihai müşterilerimizin, tam memnuniyetini sağlayabilmektedir.

2


“Acristalia Etkinlikleri” “Acristalia, ulusal ve uluslararası sektör etkinliklerinin en öne çıkanlarında her zaman mevcuttur” acristalia, cam kaplama sektörünün en önemli etkinlik ve toplantılarına katılmaktadır. Bu etkinliklere, “VETECO” adıyla da tanınan, “Pencere ve Cam Kaplama Uluslararası Salonu” (“Salón Internacional de la Ventana y el Cerramiento Acristalado”) isimli, Madrid’de düzenlenen ve sektörün başlıca imalatçılarını bir araya getirmeyi hedefleyen fuara katılımları, açıkça örnek teşkil etmektedir. acristalia aynı zamanda, aralarında İtalya’da düzenlenen “Made Expo Milan”, Paris’te düzenlenen “Batimat”, Fas’ta düzenlenen “Batexpo”, Türkiye’de düzenlenen “Istambul Window” ve Brezilya, Sao Paulo’da düzenlenen “Fesqua” gibi örneklerin de bulunduğu, uluslararası platformda, sektörün en önemli fuarlarına da katılmaktadır.

3


”Acristalia, gerek eviniz, gerekse otelcilik sektörü için en estetik ve fonksiyonel çözümdür” acristalia sistemleri, otelcilik sektöründe kullanıldığında, ışık ve manzaradan fedakarlık yapmaya gerek duyulmayan, piyasanın en yenilikçi ve fonksiyonel tasarımları sayesinde, ziyaretçilerine sıcak ve misafirperver bir ortam yaratmaktadır. acristalia sistemi, her türlü ihtiyacı karşılayabilecek şekilde, sayısız cam ve kesit biçimlendirmesi sunmakta ve bu yönüyle de, her türlü proje ve iş ortamına uygun bir hizmet sağlamaktadır.

Sistemlerimizin, özellikle de Acristalia Cam Kaplama isimli sistemimiz, ortam ve salon ayıracı olmak için gerekli olan şartları mükemmel bir şekilde bir araya getirmekte ve bu yönüyle diğer firmalardan ayrılmaktadır. Sistemlerimizle birlikte, dış ortamdaki hava şartlarını dert etmeden, yeni mekanlar oluşturabilir ve bunları kendi içlerinde ayırabilir, yalnızca bununla da yetinmeyip, aynı mekanın içerisinde, farklı ortamlar da yaratabilirsiniz. Kanatları yana veya her iki yöne açılabilen farklı açılma seçeneklerimiz sayesinde, %95’e varan bir serbest alan yaratabilirsiniz. Bu da, neredeyse cam kaplama alanının tamamına denk gelen bir serbest alan anlamına gelmektedir.

Ayrıca, Acristalia Cam Kaplama sistemine has “gömülü iç profil” özelliği sayesinde, iç profilde özel tasarımlara giderek, hareket engeli olan veya kısıtlı hareket edebilen bireylere, bebek arabası kullanılan durumlara, vb. gibi özel ihtiyaçların söz konusu olduğu durumlara da erişim olanağı sağlamaktadır.

4

“İş yerinizde, yılın her günü kullanabileceğiniz ortamlar yaratın”


Acristalia Cam Kaplama STANDARD Serisi

STANDARD Serisi

“Eviniz için daha fazla konfor ve yaşam alanı” Acristalia Cam Kaplama STANDARD Serisi, estetik tasarımı ve fonksiyonellikten ödün vermeyen, sağlam ve dayanıklı bir seridir. Sınırsız teknik kurulum özellikleri sayesinde, 3 metre yükseklik ve 80 santimetrelik genişliğe ulaşabilen kanatlar halinde kurulabilmekte, bu sayede çok daha panoramik bir görünüm ve kaplamayı, daha az eklem ve 12 milimetre kalınlığa kadar ulaşabilen cam kullanımıyla size sunabilmektedir. Projelerinizin her türlü ihtiyacını karşılayabilecek olasılıklar, geniş bir yelpaze halinde sizlere sunulmaktadır.

5


STANDARD Sistemimiz ne gibi avantajlar sunmaktadır? EN PANORAMİK SİSTEM” İLE 3 METREYE KADAR YÜKSEKLİK Standard Sistemi, çok yönlü kullanım seçeneği sayesinde, 3 metre yüksekliğe kadar cam kaplama imalatına izin vermektedir. Standard Serisi; 6,8,10 ve 12 milimetre kalınlığında camla imal edilebilmekte ve örneğin, 80 santimetre genişliği ve 3 metre yüksekliğindeki şerit panellerinin yapılmasına olanak vermektedir. Standard Sistemimiz, bu özellikleri sayesinde, cam kaplama piyasasındaki, en panoramik ve çok yönlü sistem olarak öne çıkmaktadır.

SÜRGÜLÜ BLOKAJ acristalia, Cam Kaplama serilerinde de opsiyonel kapama olanağı veren sistemlere de yer vermektedir. Bu yenilikçi sistem, çetin iklim koşulları ve şiddetli rüzgarlara karşı dayanıklı bir sistem olarak öne çıkmaktadır. Blokaj sistemi, saatte 190 km.’ye varan şiddetli rüzgarlarla, sayısız laboratuvar ve araştırma ortamlarında incelenmiş ve dayanıklılığı test edilip, onaylanmıştır.

6

ENTEGRE “GÖMÜLÜ REHBER SİSTEMİ” Gömülü iç profil opsiyonu, kaplama aracılığıyla hareket özgürlüğü sunmaktadır. Tasarımı, yalnızca 9 milimetre kalınlıkta bir aliminyum profili ile, bir nevi gömülü zemin kaplaması profilini korumaktadır. Bu özellik sayesinde takılan küçük “kanatlar”, kaplamanın takılmasını engelleyen bir rampa işlevi görmekte ve cam kaplamanın her iki tarafına da erişilebilmesi için geçiş kolaylığı sağlamaktadır.


İŞLEVLER Standard Serisi, sıradan açma işlevlerinin yanı sıra, ek açma işlevlerini de sunmaktadır:

STANDARD KAPAMA

Paslanmaz çelikten yapılmış bir kablo içeren sistem, kablo çekildiğinde, iç ve dış pestilleri bir araya getirmektedir.

PROFİLLER ACRISTALIA®, cam kaplama sistemi profilleri, markanın kendi tasarımı olup, birinci sınıf aliminyumun 60/63 oranındaki alaşımıyla, UNE28-066-089=ISO6362/4 numaralı Avrupa normuna uygun bir biçimde ve en sıkı kalite kontrollerine tabii tutularak üretilmektedir.

MANDALLA KAPAMA

6 mm Cam

Bu yenilikçi tasarım sistemi sayesinde, açış pestillerini harekete geçirmek için kullanılabilecek kablo, aynı zamanda kanadı, muhafaza edileceği mevziye doğru hareket ettirmeye de yardımcı olmaktadır. Mandalı, içeriden, dışarıdan veya aynı anda her iki cepheden de kullanmak mümkündür.

8 mm Cam

10 mm Cam

TUTAÇLA KAPAMA

En güvenli seçenek olan bu kapama yöntemiyle, anahtarlı ana şerit, kapalı bir kapı gibi güvenli ve tam bir kapama işlevine izin vermektedir. Bu opsiyon, kapamanın, her iki taraftan da açılmasına olanak vermektedir. İlk şerit, diğer şeritlerden 10 cm daha geniş olarak, tutaçın kaplayacağı alanı, diğer şeritlerden muhafaza etmiş olacaktır.

12 mm Cam

DENEME VE NORMATİFLER

ANAHTARLI BLOKAJ ŞERİDİ KİLİDİ VE KAPAMASI

Anahtar ve kilit kullanımıyla, ana şeridin açılmasını engelleyen bir sistemdir. Bu sistem aynı zamanda, dış tehditlere karşı güvenlik amacıyla, veya çocukların ulaşmasının istenmediği alanlar için koruma amacıyla kullanılabilir.

Acristalia Cam Kaplama Standard Seri Sistemi, fabrikasyon sürecinde CE Kalite Sertifikası’na sahip olup, Avrupa normlarına uygun olacak biçimde, rüzgar ve manevra zorlamalarına dayanıklılığını garanti altına aldığı, bir çok labrotuarda teste tabii tutulmuş ve onaylanmıştır:

Applus sertifikatör firması laboratuvarları tarafından gerçekleştirilen denemeler

UNE-EN-12150 YAPIM İÇİN TEMPERLİ CAM UNE-EN-13659:2004_ MANEVRA UNE-EN-ISO-140-3 :1995_SES AZALTMA UNE-EN-12211:2000/AC:2010_ (DIN 12211) RÜZGAR YÜKÜNE KARŞI DAYANIKLILIK. (1800 Paskala denk gelen, saniyede 54 m. hızında esen rüzgarlara kadar).

Acristalia, aynı zamanda, Bureau Veritas tarafından, yönetim süreçleri incelenerek, ISO 9001:2008 sertifikasına layık görülmüştür. Ürünlerinin fabrikasyon ve dağıtım sürecinde, ürünlerin alacağı son şekle gelene kadar, sıkı kalite kontrol testleri uygulanmakta ve böylelikle ürünlerin kalite düzeyleri güven altına alınmaktadır.

7


Acristalia Cam Kaplama BASIC PRO Serisi

BASIC PRO Serisi “Fonksiyonellik ve tasarımın en görkemli hali”

Acristalia Cam Kaplama BASIC PRO Serisi. Bu seri, minimal bir tasarıma eşlik eden, maksimum fonksiyonellik amaçlanarak hazırlanmıştır. Aliminyum profillerinin ölçüleri ve içeriği, mümkün olabilecek en geniş panoramik görünüme elverecek şekilde, büyük oranda küçültülmüş, fakat bu küçültmeye gidilirken, ürünlerimizin karakteristik özelliği olan kalitesinden asla ödün verilmemişir. Bu sistem ayrıca, açma ve kapama sisteminde de bir yeniliğe sahiptir, katlamalı açma/kapama sistemi sayesinde, evinizde kullanmak isteyeceğiniz perde, stor, vs. gibi diğer donanımların kurulumunu da kolaylaştırmakta ve izin vermektedir. Yalnızca sizi düşünerek üretilmiştir!

ESNEKLİK Acristalia Cam Kapmala tüm serilerinde, farklı esneklik opsiyonları sağlamaktadır. Düz, açılı, çok köşeli, vb. her türlü alana uygulanabilen kaplamalarla, her türlü projeye uygun hale getirilebilir ve kullanılabilir durumdadır.

8


BASIC PRO Sistemimiz ne gibi avantajlar sunmaktadır? ÖZEL ENTEGRE KATLANABİLİR AÇMA SİSTEMİ

Acristalia® Cam Kaplama Basic Pro Serisi, piyasada, entegre katlanabilir açma sistemi sunan tek seri olma özelliğini taşımaktadır. Sistem, tasarım, estetik ve fonksiyonellik alanlarında da, en yüksek ürün kalitesi ve garantisini sunmaktadır.

AÇMA 1

2

3

4

5

6

1

2

3

4

5

6

KAPAMA

DÜNYADA

YENİLİK

AÇMA İŞLEVLERİ İşlev/ Standard Kapama Standart işlev olup, 1.80 metreyi aşmayan uzunluktaki cam kaplamalar için kurulmaktadır. Çekildiği zaman, iç ve dış pestilleri açan, kapalı olduğu durumda iki pestili birbirine bağlayan, paslanmaz çelikten bir kablo içermektedir.

İşlev/ Mandalla Kapama Bu sistemin iki işlevi vardır: mandal çevrildiğinde, pestiller açılmakta, aynı zamanda kanatların muhafaza edilecekleri konuma getirilmelerine de yardımcı olmaktadır. Söz konusu mandal, içeriden, dışarıdan veya her iki taraftan da kullanılabilir. Bu tip işlev, 1.80 metreden daha uzun olduğu varsayılan kapamalarda kullanılmaktadır.

Sürgülü Blokaj Bu opsiyon, önceki açma sistemleriyle çalışabilmekle birlikte, müşteri tarafından istenildiği takdirde kurulmaktadır. İç profile kurulan ve ana kanatı bloke etme görevi üstlenen bir sistem içermektedir.

BASIC PRO SERİSİ KARAKTERİSTİKLERİ: Minimalist tasarım, küçültülmüş profiller • Daha panoramik bir görünüm • 6 ve 8 mm’lik camlarla imalat • 1.80 m (6 mm) ve 2,00 m’ye (8 mm) kadar maksimum uzunluk • Nötr gri renkte poliamit aksesuarlar • Seriyle birlikte gelen kompensasyon profili • Yenilikçi ve özel entegre katlanabilir açma sistemi

PROFİLLER ACRISTALIA®, cam kaplama sistemi profilleri, markanın kendi tasarımı olup, birinci sınıf aliminyumun 60/63 oranındaki alaşımıyla, UNE28066-089=ISO6362/4 numaralı Avrupa normuna uygun bir biçimde ve en sıkı kalite kontrollerine tabii tutularak üretilmektedir.

Kompensasyon Profili

Üst Profil

6 mm Kanat Profili

8 mm Kanat Profili

İç Profil

Yan Çerçeve 35 x 10 mm

9


Acristalia SLIDING Açılır Tavan Serisi

SLIDING Serisi “Yılın her mevsimi ve her anının tadını çıkarabileceğiniz alanlar yaratın”

Acristalia açılır hareketli tavan serisi, “Sliding Serisi”, yatay kaplama piyasasına taze ve yenilikçi bir nefes getirmiştir, mevcut tasarımlardan faydalanmakta, gizli fakat kolayca erişilebilen motorizasyon özelliğiyle, özel hareketli paneller içermekte, kaplamayı içeriden güvenli bir şekilde tamamlayarak, kurucular için güvenli bir ortam sağlamakta ve ayrıca panel şekil ve uzantıları konusunda da sınırsız seçenek sunmaktadır. “Sliding” serisi ile Acristalia açılır tavanları, mevcut alanları korumak veya yeni alanlar oluşturmak isteyen herkes için, bu alanların iklim koşullarına bağımlılığını ortadan kaldıran muhteşem bir çözüm sunmaktadır. Acristalia açılır hareketli tavanları ile, yalnızca bir kaç saniye içerisinde, yalnızca bir alan değil, tekrar edilmesi mümkün olamayacak bir çok anı da koruyabilirsiniz.

10


SLIDING Serimiz ne gibi avantajlar sunmaktadır?

Açılabilir tavan kurulumu, profesyoneller için çoğu zaman gereksiz riskli bir ortam oluşturabilmekte ve bu tip kaplamaların kurulumunun tamamlanmasında, önemli tehlikelere sebebiyet verebilmektedir.

acristalia olarak, sektörümüzün profesyonel çalışanlarının her gün karşı karşıya kaldıkları tehlikelerin farkındayız. AR-GE departmanlarımız, kaplamanın içeriden kurulmasına elverecek bir sistem geliştirmek için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürmüş ve böylelikle genelde bu tip kurulumlarda meydana gelen tehlikeli durumları ortadan kaldırarak, ilk andan itibaren içeriden başlatılıp, sürdürülebilecek bir kurulum oluşturmayı başarmışlardır.

“Acristalia SLIDING hareketli tavan serisi, profesyoneller tarafından, profesyoneller için tasarlanmıştır”

11


“Panellerde suyun birikmesini engellemek için özel profil tasarımı”

acristalia ‘nın yenilikçi açılabilir tavan sistemi, panellerde su birikmesini engeller. Profillerin yapısı ve tasarımları, piyasadaki mevcut sistemlerin bir çoğunda oluşan bu yaygın probleme bir çözüm üretmek için dikkatlice incelenmiş ve geliştirilmiştir. Paneller, yağmur suyunun, ön oluğa doğru akmasına elverişli bir biçimde olmakla birlikte, bu şekilde, su birikmesinin ve sistem filtrasyon riskinin önüne geçerek, camlarda oluşan lekelenmeleri, aliminyumun ve diğer kullanılan oluşumların zarar görmesini engellemektedir. Büyük açılabilir bir tavan için büyük bir çözüm!

Piyasadaki mevcut tavan sistemlerinden bazılarının panelleri, suyu panellerden boşaltabilecek şekilde tasarlanmamıştır, bu sebeple, örneğin yağmur suyu panellerde birikebilmekte, daha sonra bu panellerden akıtılmadığı takdirde de birikinti halinde kalmaktadır.

“Piyasadaki mevcut tente sistemlerinin büyük bir çoğunluğuyla uyumlu entegre sistem” Acristalia Açılabilir Tavan Sliding Serisi ve raylı rehber profilleri, piyasadaki mevcut tente sistemlerinin büyük bir çoğunluğuyla uyumlu ve çalışabilir bir tasarım ve yapıya sahiptirler. Orijinal profile başka bir boru eklenmesine gerek yoktur, bu sayede de mevcut profilin değiştirilmesi ve zarar görmesinin önüne geçilmektedir. Böylelikle, kolay, rahat, hızlı ve ekonomik bir tente kurulum sistemi sağlanabilmektedir. Acristalia Açılabilir Tavan Sliding Serisi’nin sizlere getirdiği çözümlerin tadını çıkarın.

12

Piyasadaki mevcut sistemlerin büyük bir çoğunluğunda, açılabilir bir tavanın altına boru kurulması, yeni bir profil adaptasyonuna ihtiyaç doğurmaktadır. Bu da orijinal profilin değiştirilmesi ve perforajına sebebiyet vermekte, ayrıca görsel olarak estetik bir zarar vermekte ve daha fazla aliminyuma ihtiyaç duyulması yüzünden de ekonomik bir külfet yaratmaktadır.


AÇMA İŞLEVLERİ Manuel İşlev Panelleri manuel olarak ileri veya geri iten bir kutup işleviyle, açma veya kapama işlemi mümkün kılınmaktadır. Rahat kullanımı için, ağırlığı hafif olan paneller için önerilmektedir.

Motorlu İşlev %100 fonksiyonel ve kullanışlı olan motorlu açma seçeneği, eviniz veya kuruluşunda aradığınız konfor ve rahatlık için eşi bulunmaz bir seçenek. Hareketli panellerin açma ve kapama hareketi, uzaktan kumandanın tuşları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Motor, profil gruplarının içerisinde, korunmuş bir şekilde kurulmakta, sisteme bütünüyle entegre bir biçim almakta, gözden saklanmış fakat erişilebilir bir özellik sunmaktadır. LENTO DETAYI, DÜZENLEYİCİ PLAKA, OLUK VE CANT

ARKA CEPHE VE MOTOR BAŞLIĞI

SLIDING 3 Kiriş Profili

SLIDING 5 Kiriş Profili

Akıllı Fonksiyon TOPLANMAYI ENGELLEYİCİ PANELLER

Panel çeşitliliğimizi inceleyebilirsiniz: polikarbon, lamine cam, sandviç panel, çift cam kaplama, 22. mm kalınlığa kadar her türlü konfigürasyon

ÖN PANEL DETAYI

ARKA PANEL DETAYI

Acristalia Sliding Tavan Serisi’ne, yağmur ve rüzgar olmak üzere iki sensor ekleme olasılığı bulunmaktadır. Bu alıcıların başlıca fonksiyonları, şiddetli rüzgar ve yağmur durumlarında, sistemin otomatik olarak kapanmasını sağlayarak, iç ortamın zarar görmesini önlemektir. Sizin rahatınız ve huzurunuz için düşünülmüş bir akıllı kapatma özelliği sağlamayı amaçlayarak hazırlanmıştır.

ACRISTALIA SLIDING AÇILIR TAVANLARI KARAKTERİSTİKLERİ Eurocode 9’a uygun tasarım • Tehlike içermeyen kolay ve içten kurulum • Güncel ve fonksiyonel tasarım • Manuel veya motorlu açma (uzaktan kontrol) • Yağmur ve rüzgar algılayıcıları sayesinde otomatik kapanma sunan Akıllı Kontrol • Erişilebilir ve gizli motorizasyon 13


Birlikte geleceฤŸi รงiziyoruz...

14


Acristalia World, Acristalia’nın, uluslararası piyasa için hizmet verilen bölümüdür. Etkinliğe başladığı andan beri bu bölüm sayesinde ürünlerimiz ve tecrübelerimiz, dünyanın dört bir yanında ses bulmuştur. Acristalia’nın ürünleri, dünyada on beşten fazla ülkede mevcuttur, firmamızın aynı zamanda, günümüz dünyasının gelişmekte olan en önemli ekonomik başkentlerinden biri olan Brezilya, Sau Paulo’da da iştirakları vardır.

“Senin sayende, senin için büyüyoruz”

15


BİZE ULAŞIN

+34 952 198 752 a.export@acristalia.com world.export@acristalia.com Fax: +34 951 261 957

www.acristalia.com

Catalogo turco acristalia  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you