Page 1

квітень-червень 2010

УНІВЕРСАЛЬНОГО СЕРВІСУ

Смачний вибір

1 травня – особливий день для працівників Компанії!


На фото зліва направо стоять: Олег Федак, Оля Семчук, Оксана Максимець, Михайло Хабурський, Анастасія Хабурська, Олексій Кульпа, Олег Радюк, Роман Максимець, Володя Торос, Ростик Михальчук, Таня Босак, Сашко Кухарчук, Мар'яна Баранецька сидять: Олексій Коненко, Олег Винарчик, Віталій Козій, Сашко Страшевський зверху на ворота забрався: Віталій Колечиць :)

Міні-футбол максимальних емоцій

2

9 травня на спортивному майданчику готельного комплексу «Святослав» (м. Винники, передмістя Львова) міні-футбольна команда Галнафтогазу «Зелені Грифони» зустрілася у фіналі Кубка Львівської футбольної бізнес-ліги з «УкрЕксімБанком». Нагадаємо, що ці дві команди вже зустрічалися між собою на груповому етапі, і тоді сильнішими були банкіри – 6:5. Запекла боротьба у фінальному матчі закінчилася знову з мінімальним рахунком 2:1, і знову на користь банкірів.

Після першого тайму «Зелені Грифони» «летіли» 0:2, але відразу після перерви спрацював маневр Володі Тороса, який зі штрафного ударом порвав дальню дев’ятку воріт «УкрЕксіму». На жаль, дотиснути банкірів «Зелені Грифони» не зуміли, незважаючи на гучні заклики «окківської» групи підтримки. Таким чином, наша команда «злетіла» на друге місце і здобула срібні нагороди. Порівняно з першим Кубком результат тішить, адже команда стрибнула з п’ятого місця на друге. Уже в серпні-вересні цього року стартує перший Чемпіонат Львівської бізнес-ліги, де команда Галнафтогазу сподівається взяти участь і поборотися за перше місце.


Доброго дня, шановні колеги, дорогі читачі!

Ч

и то усі активно вживають вітаміни, чи просто такі бадьорі, не відомо. Але новин і цікавих подій дуже багато, що говорить про високу активність і ефективність роботи в Компанії. Причому час колеги знаходять як для роботи, так і для хорошого відпочинку (дивіться фото ліворуч та новину «Влучність як основа бізнесу» на сторінці 9). У цьому номері основний акцент ми планували зробити на програмі Партнерства «Бізнес разом з «ОККО», яка розгорнулась на РІвненській філії і буде поширюватись й на інші регіони та АЗК. Цій темі присвятили багато уваги, проте були й інші, також цікаві події. Чи не вперше на АЗК «ОККО» на посаді молодших операторів працювали журналісти. Іван Броди, представник київського порталу AutoVisio, написав про свій досвід роботи на «ОККО» дуже цікавий матеріал. Ми його з радістю публікуємо, оскільки це дійсно погляд «під іншим кутом» на нашу повсякденну роботу, і, повірте, він дуже цікавий. Крім того, не лише журналісти виявили бажання позаправляти авто, але й працівники головного офісу та філій. 1-ше травня, схоже, і справді перетворюється на гарну традицію. Багато приводів для гарних новин є у програми FISHKA і у мережі ресторанів «A la minute». Іншими словами, про те як жила, працювала і розвивалась, вчилась і відпочивала наша з Вами дружна команда, читайте на сторінках нашого журналу!

Зміст ТЕМА НОМЕРА Програма Партнерства «Бізнес разом з «ОККО»

10

СПЕЦПРОЕКТ Один день из жизни пистолетчика АЗС «ОККО»

16

1 ТРАВНЯ 1 травня – особливий день для працівників Компанії!

24

A LA MINUTE Смачний вибір

30

FISHKA У чому фішка?

36

АВТОТЕМА ТюнінгФест – автошоу для справжніх фанів

44

Редакція журналу зліва направо: Мане, Олесь, Дмитро, Марічка

Редактор журналу: Марічка Кучеренко

Дизайн та верстка: Дизайн-Студія «Бамбук»

Редакція: Олесь Пограничний, Мане Акопян, Дмитро Ярцев

Фото: Мар'яна Медвідь, Христина Музичук

ПАТ «Концерн Галнафтогаз» м. Львів, вул. Героїв УПА, 72 тел.: 8 032 298 96 30 E-mail: MKucherenko@gng.com.ua

Тираж: 2800 примірників


Новий сайт Страхової компанії «Універсальна» вже працює! www.universalna.com.

«Універсальна» приєдналась до програми лояльності мережі «ОККО»

«

Страхова компанія «Універсальна» приєдналась до програми лояльності для постійних клієнтів FISHKA.

С

трахова компанія «Універсальна» запустила новий інтернет-сайт компанії. Користувачі сайту мають змогу отримати інформацію про страхові послуги компанії «Універсальна», останні новини, фінансові показники.

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Крім того, на сайті з’явилась нова опція – «Виклик страхового агента», що діє по всій Україні. При виборі цієї опції клієнт може викликати страхового агента для укладення договору страхування, що є і однією з найбільших конкурентних переваг нового сайту. Сайт також містить опис необхідних дій з боку страхувальника під час страхової події, а також перелік всіх необхідних документів у разі її настання.

4

У найближчих планах – відкриття інтернет-магазину компанії з 7-ма найбільш популярними продуктами: КАСКО, ОЦВ, «Зелена карта», страхування від нещасного випадку, страхування майна, туристичного страхування, «Автоцивілка+». За словами Олесі Стойко, Директора департаменту зі зв’язків з громадськістю Страхової компанії «Універсальна»: «Основною метою оновлення сайту стала його максимальна адаптація під потреби клієнтів та партнерів. Ми прагнули створити простий і зручний ресурс, який би містив максимум сервісу та інформації для придбання полісів і врегулювання страхових випадків. Крім того, ми робили акцент і на відкритості компанії як для представників ЗМІ, так і акціонерів та можливих інвесторів». Слід відзначити, що новий інтернет-сайт компанії – повністю адаптований для перегляду у режимі мобільного інтернету, що, зокрема, дозволяє клієнтові «Універсальної» отримати необхідну інформацію навіть безпосередньо на місці страхової події.

За словами директора департаменту маркетингу Страхової компанії «Універсальна» Віри Родіонової, суть спільної програми полягає в тому, що відтепер клієнти, страхуючи авто, отримують за програмою FISHKA бали за кожну витрачену гривню. Бали можна обміняти на товари для авто, відпочинку, дітей та дому згідно з каталогом подарунків, а також скористатися послугами автомийки на АЗК. «В Україні така співпраця страхової компанії з мережею АЗК запроваджується вперше. Це взаємовигідна співпраця для двох компаній, оскільки клієнти АЗК є потенційними клієнтами страхової компанії - і навпаки. Для клієнтів це додаткова вигода з накопичення балів», зазначила Віра Родіонова. Нарахування балів відбуватиметься на картку FISHKA. Бали нараховуватимуться за сплачений страховий договір/поліс згідно з визначеною основною схемою «1 грн = 1 бал». Крім основних, у спільній програмі можуть діяти також акційні проекти, під час яких учасникам нараховуватимуть додаткові бали. Інформація про акційне нарахування балів надаватиметься клієнтам додатково.


Новини холдингу Президент «Концерну Галнафтогаз» Віталій Антонов став «Підприємцем року – 2009»

2

0 березня у Національному Палаці Мистецтв «Україна» відбулася урочиста церемонія вручення премії «Людина року – 2009».

Цьогоріч лауреатами 14-ї загальнонаціональної програми «Людина року» стали 17 осіб, які досягли високих результатів у політиці, підприємництві, журналістиці, спорті та інших галузях суспільного життя. У лауреатському переліку програми були представлені 14 регіонів України. В експертному визначенні претендентів на здобуття лауреатських звань програми «Людина року – 2009» взяли участь Віталій Борисович на найбільшій сцені понад 800 експертів. країни отримує почесну відзнаку Напередодні голова Наглядової ради та президент «Концерну Галнафтогаз» Віталій Антонов увійшов

С

За словами голови парламентського комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталії Королевської, незважаючи на те, що 2009 рік був одним із складних в нашій історії, український бізнес в цілому зміг пройти цей нелегкий кризовий час і гідно з нього вийти. «Номінанти на премію - це справді не лише ті, хто зміг перебороти кризу, але хто зміг перемогти, хто має силу, волю і дух», - наголосила Н.Королевська, вручаючи премію в номінації «Підприємець року» голові наглядової ради «Концерну Галнафтогаз» Віталію Антонову.

КСЖ «Універсальна» запустила проект «Здійсни дитячу мрію»

К

К «Універсальна» визнана омпанія страхування життя лідером з туристичного стра«Універсальна» ініціювала хування за 2009 рік. Такі дані запуск благодійної програнаводить у рейтингу страхоми «Здійсни дитячу мрію». вих компаній видання «Український Проект покликаний подарувати туризм» (№3, 2010). успішний старт в житті для дітей-сиріт та Згідно з рейтингом, «Універсальна» посіла 1-ше місце за кількістю проданих страхових полісів у галузі туристичного страхування у 2009 році. 1-ше місце, відповідно до даних рейтингу «Українського туризму», компанія «Універсальна» посіла і за кількістю важких страхових випадків в туризмі, опрацьованих СК, із результатом - 38 випадків. Окрім цього, за кількістю виплат за страховими туристичними випадками компанія посіла 2 місце з результатом 4 354 випадків.

дітей, позбавлених батьківської опіки. Згідно з ним, кожен охочий має змогу відкрити на користь дитини довгостроковий поліс накопичувального страхування за програмою «Успішний старт» з терміном дії від 3 до 20 років.

На сьогодні в проекті беруть участь 19 дітей з дитячого будинку «Сонечко» (м. Васильків, Київська обл.). Надалі аналогічний проект стартуватиме в кожному обласному центрі України, де є представники КСЖ «Універсальна».

За програмою, дитина отримає накопичені кошти та інвестиційний Нагадаємо, що у 2008 році за кількістю дохід тоді, коли це буде найбільш необхідно – під час досягнення повноліття, застрахованих туристів страхова компанія закінчення навчального закладу тощо. Страхувальниками (спонсорами) «Універсальна» посіла 3-тє місце. можуть виступати як фізичні, так і юридичні особи.

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Лідер з туристичного страхування

до числа трьох лауреатів-претендентів на звання найкращого підприємця минулого року. Окрім Віталія Антонова, фіналістами в номінації «Підприємець року» стали Олег Живицький, генеральний директор ТОВ «Солстрой», та Юрій Обух, генеральний директор ЗАТ «РУУККІ Україна». За результатами таємного голосування остаточну перемогу здобув Віталій Антонов.

5


«Чіабатта» – італійський хліб, тепер доступний для українських гурманів підготувала Гембач Тетяна

Корисність і дієтичність Смачне – не завжди висококалорійне. Якщо Ви задумались про дієту, то цей прісний італійський хліб – ідеальна основа для здорового харчування. Чіабатта виготовляється з борошна грубого помелу з додаванням оливкової олії, а отже, є багатою на мікроелементи, вітаміни групи В, РР, D, які стимулюють обмінні процеси. Чіабатта – своєрідний хлібний делікатес для гурманів, який потрібно смакувати з задоволенням і без поспіху

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

У

6

попередніх випусках «Території універсального сервісу» ми вже розповідали про хліб та торти, виробництва «Концерну Хлібпром». Цього ж разу хочемо ознайомити Вас з особливою хлібною новинкою європейського походження з екзотичною назвою – чіабатта.

Звідки родом Батьківщиною чіабатти є італійська Лігурія. Однак, цей сорт хліба швидко набув популярності у всій країні, а наприкінці 90-х років ХХ століття, завдяки своїм чудовим смаковим якостям, чіабатта завоювала Європу та Америку. Свою назву хлібець отримав завдяки надзвичайно пористій м’якушці, що викликала у італійців асоціації з м’якими кімнатними тапочками (іт. ciabatta – «килимовий тапок»). Цей хліб

відомий також своєю хрусткою скоринкою.

Особливості рецептури Сьогодні різні області Італії мають свої рецепти виготовлення чіабатти, які передаються від покоління до покоління уже впродовж століть. Особлива структура чіабатти на хлібозаводі Концерну досягається завдяки використанню рідкого тіста та його тривалої вистійки. Так у хлібі накопичуються ароматичні речовини і проявляються додаткові смакові якості. Львівська чіабатта також випікається на кшталт італійської – з додаванням натуральних оливок, маслин, сиру або бекону. Додатково на підприємстві впровадили виробництво багета «Чіабатта», який ідеально підходить для приготування сендвічів. Відповідність чіабатти ТМ «Хлібна хата» італійському еталону підтвердили європейські технологи.

Культура споживання Італійці зазвичай споживають цей хліб як окрему страву – мокаючи його в соус, приготований з оливкової олії, бальзамічного оцту та ароматних трав. Якщо Вам не вдалось придбати теплу щойно випечену чіабатту, вдома хлібець можна розігріти в накритій кришкою сковорідці (без масла). А переклавши скибки підрум’яненого хліба помідором, сиром, шинкою та оливками, Ви отримаєте традиційну італійську закуску – брускетту (іт. bruschetta від bruscare - запікати на вугіллі). Доречною чіабатта завжди є і на літньому пікніку.

Де придбати Чіабатту вже можна придбати у супермаркетах Львова. Окрім того, свіжі хлібці чіабатти можна купити в ресторані «A la minute», що на першому поверсі головного офісу Галнафтогазу. А вже зовсім скоро новинка з’явиться у продажу в інших регіонах країни. Bon Appetit!


Новини холдингу Хлібпром увійшов до рейтингу — «ТОП-100. Лідери бізнесу України»

Запрацював сайт ТМ «Хлібна Хата» www.hlibnahata.com.

«

Концерн Хлібпром» посів друге місце серед найбільших національних виробників хліба за показником «Чистий дохід» у рейтингу — «ТОП-100. Лідери бізнесу України. Десять років розвитку». «ТОП-100. Лідери бізнесу України» є новим проектом «Української інвестиційної газети» спільно з рейтинговим агентством «Кредит-Рейтинг» і містить ґрунтовний аналіз економіки України за останніх десять років (з 1998-го до 2008 року). Методика укладання рейтингу за показником «Чистий дохід» ґрунтується на результатах діяльності найбільших компаній різних галузей у 2008 році. Чистий дохід «Концерну Хлібпром» за звітний період склав 457,04 млн грн.

З

липня за адресою www. hlibnahata.com. ua запрацював новий веб-ресурс «Концерну Хлібпром», що представляє у Всесвітньому павутинні продукцію «Хлібна Хата». Торгова марка «Хлібна хата» об’єднує хліб і хлібобулочні вироби, кондитерську продукцію та хлібобулочні напівфабрикати Концерну. «Ми сподіваємося, що новий сайт буде цікавим широкому колу користувачів інтернету – як представникам торгових мереж, так і кінцевим споживачам нашої продукції. Інтерактивне спілкування стає ближчим все більшій кількості наших покупців і цей крок – можливість тримати зі споживачами зворотній зв’язок у зручному для них форматі» – зазначила начальник управління маркетингу «Концерну Хлібпром» Людмила Корницька. Для гуртових покупців на веб-сторінці викладено діючий каталог виробів, що дозволяє ознайомитись з асортиментом продукції та його останніми новинками. Планується, що незабаром за допомогою сайту партнери Концерну зможуть надсилати електронні замовлення на продукцію ТМ «Хлібна хата» з усіх регіонів країни.

«

Концерн Хлібпром» підбив підсумки роботи в напрямку екологічності та енергозбереження. Два найбільші підприємства Концерну – Львівський хлібозавод №5 та Вінницяхліб за минулий рік та перший квартал 2010 року здали на переробку близько 14 тонн макулатури. За 2009 рік ВП «Львівський хлібозавод №5» здав на переробку близько 8 тонн макулатури, а ВП «Вінницяхліб» – 6 тонн макулатури та 1,5 тонни ПЕТ-тари. Окрім того, підприємства Концерну регулярно зда-

Як розповіла начальник господарського відділу Львівського хлібозаводу №5 Галина Степанівна Борінець, макулатуру на «П’ятому хлібозаводі» розпочали сортувати та здавати з липня 2008 року. Насамперед, це паперові коробки з-під сировини, використаний офісний папір, документи, у яких закінчився термін зберігання в архіві тощо. Незабаром також планується запровадити сортування та здачу поліетиленової тари.

ють на утилізацію згідно з чинним законодавством кондитерську тару з-під маслянистої упаковки, відпрацьовані шини, мастила, люмінесцентні лампи тощо.

2009 року у Хлібпромі запровадили принципи «зеленого офісу». За цей час на підприємствах «Концерну Хлібпром» було також реалізовано кілька проектів, спрямованих на енергозбереження та раціональне використання природних ресурсів.

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

«Концерн Хлібпром» долучається до здачі макулатури заради збереження природних ресурсів

7


Журналісти працювали на АЗК «ОККО»

К

олись у редакціях періодичних видань була постійна і доволі популярна рубрика під назвою «Журналіст змінює професію». У середині квітня журналісти двох ЗМІ – львівської газети «Інформатор» та київського автомобільного порталу «AutoVisio» вирішили, напевно, відновити стару добру традицію і на один день змінити професію, ставши заправниками на АЗК «ОККО».

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

У Компанії з інтересом відгукнулися на бажання журналістів ознайомитися з роботою пістолетчика на АЗК «ОККО», провели усі необхідні інструктажі та тренінги і організували, власне, стажування у Львові на АЗК «ОККО» на вул. Зеленій, 283 та вул. Дж. Вашингтона, 12.

8

Як зазначали журналісти, в середовищі автомобілістів, особливо тих, які активні в інтернеті, на різних форумах, ходить дуже багато різноманітних «міфів» про роботу АЗК. Саме тому для них було дуже цікаво і важливо побачити роботу автозаправного комплексу зсередини. Розгорнуті враження Івана Броди, журналіста порталу «AutoVisio», читайте у матеріалі «Один день из жизни пистолетчика АЗС «ОККО» на сторінках цього номеру журналу. До слова, не лише журналісти виявили бажання «позаправляти» автомобілі. Першотравнева Акція солідарності, схоже, перетворюється на добру традицію у нашій Компанії. Цього року до участі в ній зголосилося майже втричі більше працівників. Про результати, враження і найкращих працівників 1 травня читайте у спеціальному матеріалі цього номеру.

Мережа «ОККО» розпочала соціальну інформаційну кампанію за безпеку у дорозі

Фрагмент з ролика, що транслюється на плазмових екранах АЗК «ОККО»

Н

а початку травня перші тематичні ролики з’явилися на плазмових екранах у приміщеннях АЗК «ОККО». Крім цього, їх можна переглянути на сайті мережі «ОККО» та на інтернет-ресурсі YouTube.

Перші два ролики кампанії присвячені темі ременів безпеки. Основне гасло – «Пристебнись! Подбай про безпеку у дорозі». Зараз готуються нові ролики з сюжетами, присвяченими темі безпеки на дорозі. «Учасниками дорожнього руху є дуже різні люди: є автомобілісти-новачки, є водії зі стажем, є пішоходи, – говорить Юрій Кучабський, віце-президент «Концерну Галнафтогаз». – Усім їм ми знову і знову нагадуємо, що правил руху і елементарних заходів безпеки за кермом потрібно дотримуватись за будь-яких обставин. Пристебнути ремінь безпеки – простіше простого, тим більше, що цього вимагають правила дорожного руху. Наша мета у цій інформаційній кампанії – наголосити водіям і їх пасажирам про те, що дорога таїть у собі непередбаченості та небезпеки і що людське життя та здоров’я – безцінні».

«Венсеремос» здобув «Золоту бджолу 2010»

«Золота бджола 2010».

П

рограма хорошого настрою «Венсеремос» від мережі АЗК «ОККО» здобула перемогу на конкурсі

Оптимізм та бадьорий заряд позитиву, який поширює «Венсеремос», полонив організаторів конкурсу і приніс перемогу у номінації «За креативні інновації у комунікаціях з клієнтами, збереження та стимулювання почуття гумору споживачів у період економічної турбулентності». Конкурс ефективних маркетингових комунікацій започатковано Українським маркетинг-клубом MarketingJazzz у 2006 р. Він відзначає успіхи в ефективності маркетингової комунікації бренда або торгової мережі як бренда на усьому спектрі товарів та послуг – від товарів масового попиту до фінансових послуг та іміджу корпорацій. До складу експертного журі цього року увійшли відомі фахівці маркетингової та рекламної галузі.


Наші новини FISHKA залучила клієнтів до благочинності Влучність як

Особливістю «Великодньої писанки» було те, що за кожну тисячу балів, яку учасники програми лояльності витрачали в обмін на акційні товари, програма FISHKA зобов'язалася перерахувати до благодійної організації «Мальтійська служба допомоги» 1 гривню. За підсумками акції, завдяки нашим клієнтам, програма FISHKA перерахувала до «Мальтійської служби допомоги» 7 146, 70 гривень. Усі зібрані кошти були скеровані для потреб дитячих інтернатів та сиротинців. «Нехай це і незначна поки що сума, – говорить Василь Дмитрів, керівник департаменту маркетингу «Концерну Галнафтогаз». – Тут важливий прецедент, ми спробували це зробити через програму лояльності, наші клієнти підтримали таку ідею. Будемо далі пропрацьовувати тему благодійності через програму лояльності FISHKA». Завдяки цьому, здавалося б дрібному проекту, соціальна відповідальність від нашої Компанії поширилася і на наших клієнтів, які відчули свою причетність до шляхетної справи – допомоги іншому. Також в рамках проведення акції на АЗК «ОККО» були встановлені спеціальні скарбнички для збору пожертв. Такі скарбнички вже традиційно встановлюються на наших АЗК під час проведення акцій до дня Святого Миколая та Великодніх свят починаючи від 2002 року. Результатом цьогорічної акції стали 21 536, 95 гривень, зібрані нашими клієнтами та працівниками. Ця сума (на 40% більша, ніж торік) особливо тішить через те, що разом ми зможемо допомогти більшій кількості дітей, які цього потребують. Дякуємо усім, хто долучився до спільної ініціативи!

Віктор взяв супротивника «на мушку»

Н

ачальник відділу зв'язків з інвесторами «Концерну Галнафтогаз» Віктор Піддубний став переможцем 2-го етапу відкритого Кубку України з пейнтболу. Змагання відбулися 12-13 червня у Києві в парку Дружби Народів на території екстрім-парку «Х-Park». Перше місце посіла «Львів Роял», єдина команда, до складу якої входили лише львів'яни. Приємно, що одним з чільних гравців команди є співробітник Концерну. Етап Кубка України проводився за Правилами змагань з пейнтболу і згідно з Положенням про проведення всеукраїнських змагань у 2010 році, затвердженими Федерацією пейнтболу України та Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту. Зазначимо, що Віктор Піддубний бере участь у змаганнях з пейнтболу починаючи з 2005 року і є призером чемпіонатів Європи та чемпіонату України. Зичимо подальших спортивних успіхів та влучності у професійній діяльності!

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

«

Концерн Галнафтогаз» та мережа АЗК «ОККО» першими в Україні залучили благодійність безпосередньо до програми лояльності, доєднавши до процесу збору коштів своїх клієнтів. Відбулося це в рамках акції «Великодня писанка», що проходила напередодні свята на більшості наших АЗК (в акції було задіяно 268 з 287 АЗК «ОККО»).

основа бізнесу

9


З

підготувала Марічка Кучеренко

а останні роки паливний ринок України дуже змінився. Загальна тенденція до збільшення мереж АЗС і економічна криза відсіяли з ринку багатьох дрібних власників. Натомість, між великими мережами конкуренція загострилася не на жарт. У виграші опиниться сильніший. І в цій ситуації сила вимірюється не лише кількістю заправок і капіталом – а й гнучкістю, вмінням швидко реагувати на зміни і впроваджувати нові рішення. Логічно, що у таких умовах змінюється і наша Компанія. Цього року основною зміною і одним з пріоритетних проектів для Галнафтогазу стала Програма Партнерства. Про неї – далі.

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Цікавий проект

10

За 10 років з регіонального оператора «Концерн Галнафтогаз» виріс до одного з найвпливовіших гравців на українському ринку АЗС. Наша мережа з майже 300 АЗК «ОККО» користується великою популярністю водіїв по всій країні. Цей стрибок у розвитку є величезним досягненням. Але він приніс і певні складнощі в управлінні самою Компанією. При таких об’ємах стало важче впроваджувати інновації, вирішувати локальні питання, рішення стали ухвалюватись довше. Тому виникла потреба у принципово новому підході до управління Компанією, який створював би найкращі умови для розвитку працівників на АЗК і дозволяв би кожній заправці «ОККО» удосконалюватись швидко і якісно. З усіх існуючих принципів управління Компанією бізнес-модель Партнерства – найвигідніший варіант на цей момент. Це можливість для Компанії повернути гнучкість, додати швидкості та ефективності, отримати новий поштовх до розвитку. А ще – це унікальні можливості для працівників АЗК та наших майбутніх Партнерів.

Передісторія У минулому номері журналу ми публікували інтерв’ю з Ігорем Потаповим, колишнім начальником мережі, а зараз – першим Партнером Галнафто-

Віталій Антонов, президент ПАТ «Концерн Галнафтогаз»: «Програма Партнерства – це дуже перспективний проект з точки зору розвитку Компанії та професійного росту наших працівників. Це один з пріоритетних проектів на 2010 рік. Ми отримаємо не просто Партнера на кожній заправці «ОККО», а людину, яка так само, як і ми, зацікавлена у покращеннях і в ефективності АЗК. Це нагода для багатьох працівників випробувати власні сили у веденні бізнесу. Адже партнерство – це зовсім інший рівень співпраці: не керівник і підлеглий, а управлінець і управлінець».


Тема номера

Результатами партнерської співпраці стали лідерські позиції ввірених в управління Потапову АЗК за індексом сервісу та виконанням планів реалізації магазину. Заправки стали заробляти більше, кращу винагороду отримав і персонал.

Стратегія Галнафтогазу Звичайно, в Галнафтогазі ведуться роботи з розширення мережі «ОККО» у тих регіонах, де ми представлені менше. Та все ж, основна стратегія нашої Компанії сьогодні – збільшити ефективність існуючих заправок та знайти гнучку систему управління великою мережею, яка дозволяла б швидко та якісно впроваджувати локальні зміни. Ще одне, не менш важливе завдання – зацікавити персонал АЗК, щоб своєю роботою, ентузіазмом і ініціативністю працівники заправок могли заробляти більше. Протягом двох років у головному офісі Компанії ретельно аналізувались отримані результати та планувались наступні заходи. Отож, на основі позитивних результатів, керівництво Компанії вирішило випробувати програму Партнерства у масштабах цілої філії. Крім того – що важливо – Компанія

вже зараз шукає серед співробітників (персоналу АЗК, начальників мереж, офісних менеджерів) потенційних бізнес-партнерів, які готові взяти в своє грамотне управління заправку «ОККО», впроваджувати стандарти мережі на своєму об’єкті, нарощувати реалізацію і отримувати від цього унікальний досвід ведення бізнесу, моральне і матеріальне задоволення від досягнутих результатів.

Що відбувається зараз? Якщо дуже коротко, то Галнафтогаз переходить на нову бізнес-модель управління мережею, яка полягає у частковій передачі управління заправками Партнерам. Безумовно, договірні умови між партнерами передбачають дотримання ним стандартів якості пального, стандартів обслуговування в мережі «ОККО», чинного законодавства. Але в усьому іншому, партнер сам собі начальник, матеріально зацікавлений у хорошому результаті роботи АЗК і у нього є широкі можливості для реалізації ідей з управління заправкою «ОККО». Працівники рівненських АЗК стали першими, хто випробовує бізнесмодель Партнерства в дії. Пілотний проект Партнерства розпочався на Рівненській філії у квітні з переведенням 22 АЗК «ОККО» (з 27 АЗК філії) на нову систему роботи. Із 48 кандидатів на конкурсній основі було вибрано 18 Партнерів на Рівненській філії, які з квітня приступили до роботи у новому статусі. Партнери вже у перший тиждень інвестували власні кошти у додаткове обладнання АЗК, благоустрій та інші заходи з покращення зовнішнього вигляду, розуміючи, що усі ці зміни приведуть на заправку нових клієнтів, а, відповідно, принесуть додаткову реалізацію. Зокрема, один з партнерів інвестував близько 10 000 грн у покращення зовнішнього вигляду та стану АЗК. Цей факт свідчить про усвідомлення Партнерами себе в якості бізнесменів, які працюють на майбутній результат. А при такому підході результат неодмінно буде позитивним для всіх сторін.

Якщо на цьому прикладі глобальніше проаналізувати ситуацію, то можна побачити, що кардинально змінилось ставлення працівників до самої заправки, в першу чергу до принципів роботи з клієнтом, а також до її технічного стану. Партнер і працівники відчули себе на АЗК не найманим персоналом, а господарями. Вони дивляться на бізнес очима Клієнта і намагаються вибудовувати бізнес на АЗК відповідно до його потреб та побажань. Зі зміною ставлення не забарився і результат. За два місяці роботи приріст реалізації магазинів склав 26,1% (по АЗК, розташованих в сусідніх областях цей приріст становив 15,9%); тотальний індекс якості сервісу на 22-х партнерських АЗК «ОККО» піднявся на 9,3%. Вже не кажучи про те, що рівненчани всерйоз взялися за благоустрій і озеленення своїх АЗК (дивіться фото на стор. 15 - ред.).

Конкретні зміни Із впровадженням програми Партнерства змінилась і структура філії. Ключовою стала посада Територіального менеджера, який підпорядкований директору філії та напряму працює з Партнерами, допомагає їм в досягненні максимальних результатів, у втіленні ініціатив, доводить інформацію про нові вимоги Компанії, допомагає в роботі з перевіряючими органами, контролює виконання умов договору та інших вимог Компанії Партнерами. Можна сказати, що це представник з боку Компанії, від якого у значній мірі залежить результативність програми Партнерства. На Рівненській філії було відібрано 3 територіальних менеджери. Разом з введенням посади «Територіальний менеджер» скорочуються посади керівників служб експлуатації АЗК, начальників мереж та начальників АЗК. Скорочуються посади, але для людей, які зараз їх обіймають, відкриваються широкі можливості, оскільки саме вони є першими кандидатами на посади Партнерів та територіальних менеджерів. Роботи вистачить усім, усе залежить від можливостей та бажання робити бізнес разом з «ОККО».

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

газу. Два роки тому Ігор погодився взяти у своє управління дві заправки у Вінниці, і це стало першою цеглинкою в побудові програми Партнерства у нашій Компанії. Він уклав договір про співпрацю з «Концерном Галнафтогаз», за яким отримував відсотки від реалізації ввірених йому АЗК. Усі працівники заправок юридично були переведені до нового роботодавця, отже Ігор самостійно приймає управлінські рішення щодо персоналу. Окрім того, договір між обома сторонами надав Партнеру додаткових повноважень щодо управління роботою АЗК. Наприклад, Партнер став частково розпоряджатися Фондом витрат своїх заправок і оперативно спрямовувати ресурси на ті удосконалення, які, на його думку, для заправок були необхідними. За словами Ігоря Потапова, колективи двох партнерських АЗК були дуже задоволені від запровадження такої схеми роботи.

11


Логічно, що такі масштабні зміни спочатку треба протестувати, знайти і використати резерви для покращення системи – тому для впровадження пілотного проекту була обрана одна філія. Поширення Партнерства на мережу відбуватиметься поступово, у міру готовності філій до запровадження програми, і до кінця року ми сподіваємося перевести на партнерську форму співпраці усі АЗК мережі «ОККО». На початку червня у Харкові відбулася презентація для працівників філії, присвячена питанням партнерства. На зустрічі ділився враженнями та доповідав про перші результати програми директор Рівненської філії Андрій Зволінський та територіальний

менеджер Рівненської філії Микола Скороход. Погодились приїхати до Харкова і поділитись враженнями та досвідом наші Партнери Катерина Гузар та Наталія Камінська. Крім того, 17-18 червня в рамках 4-ї зустрічі директорів філій тема Партнерства також була основною. На цій зустрічі вперше працювали разом директори всіх філій, Партнери та Територіальні менеджери Рівненської філії, а також керівники різних напрямків Головного офісу. У тому числі була проведена презентація керівника департаменту безготівкових операцій та дрібного гурту Ірини Кучабської «Продаємо разом! - програма для Партнерів», в якій представлено додаткові можливості

Олена Ворошило, керівник проекту, начальник департаменту операційного менеджменту: «Концерн Галнафто-

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

газ» – перша в Україні Компанія, яка розпочала впровадження програми Партнерства. Це сталось ще 2,5 роки тому, шляхом передачі 2-х АЗС Вінницької філії в управління колишньому нашому працівнику, а тепер Партнеру - Ігорю Потапову. Вже після цього, подібний проект розгорнувся на мережі УТН і потрапив в поле зору інших гравців роздрібного ринку нафтопродуктів.

12

Стати піонерами у впровадженні цієї Програми нас спонукав європейський досвід. Відвідавши у 2007 році в Угорщині автозаправні станції відомих європейських мереж MOL і OMV, які вже довший час працюють за схемою Партнерства, ми були приємно здивовані ставленням персоналу АЗК до клієнта та зовнішнім виглядом самих АЗК. Стало зрозумілим, що з розвитком Компаній європейський принцип роботи «Заробляємо разом» приносить хороші результати та широкі можливості. Програма Партнерства дає дуже важливий бонус. Вона зміщує важелі і пріоритети згори донизу, до джерела заробітку. Це побудова якісно нової системи управління Компанією зі зміною процесів, структури та, певною мірою, філософії бізнесу. Зміст програми Партнерства полягає в тому, що основний бізнеспроцес «Реалізація на АЗК» передається в управління ПАРТНЕРУ. Саме заправки стають основним джерелом ініціатив. Таким чином, Компанія перестає управляти АЗК напряму, вона доручає це Партнеру, залишаючи за собою функції максимального сприяння Партнеру в досягненні поставлених перед ним планів.

для Партнерів заробляти разом з Компанією. Для офісних працівників основним клієнтом тепер є Партнер компанії, якому ми повинні створити належні умови праці, забезпечити АЗК ресурсами: дозволами, товаром, рекламними матеріалами і т.д. А для Партнера місцем ведення бізнесу і застосування широких повноважень стає його заправка «ОККО». Ну і звичайно, наша спільна мета – задоволений клієнт, який поміж інших мереж обирає «ОККО» і приїжджає до нас знову і знову. На заправках цього не видно, але «за лаштунками», в офісах вже кипить робота над підлаштуванням бага-

Відповідно, система управління зверху вниз змінюється на систему управління навколо АЗК, коли всі процеси Компанії вибудовуються навколо потреб АЗК як основного бізнесу. Галнафтогаз стає передусім сервісною організацією щодо Партнера, водночас у нас розв’язуються руки для вирішення стратегічних питань, розвитку бренда, постійного вдосконалення системи управління. Те, що відбувається на Рівненській філії – це тільки вершина айсбергу. Пілотні проекти дуже часто тримаються на окремих особистостях та їх ентузіазмі. Зокрема, хочу відзначити Андрія Зволінського, директора Рівненської філії, який не тільки сам повірив у проект, але й зміг надихнути на успіх свою чудову команду і продовжує це робити. Підсумовуючи вищесказане, програма Партнерства дозволяє кожному працівнику офісу та АЗК стати більш успішним, максимально використати свої можливості на користь Компанії та за рахунок цього покращити власний добробут. Успіх програми це успіх кожного з нас та запорука довгострокового успіху Компанії в цілому.


Тема номера мовлення товарів у магазини. Це, на нашу думку, пришвидшить надходження товару (потрібного асортименту і у потрібній кількості) на полиці магазинів і, знову ж, позитивно вплине на показники реалізації. Партнерами ініційовано також низку заходів, що сприяють мінімізації простоїв АЗК. Словом, про все і відразу не розкажеш. Але на нас з Вами вже у найближчому часі чекає багато змін і ба-

Бліц-інтерв'ю з директором Рівненської філії Андрієм Зволінським про Програму Партнерства в дії Як, на вашу думку, запровадження Програми Партнерства вплинуло на філію в цілому: чи змінились настрої, мотивація працівників? Як Програма позначилась на бізнес-процесах філії? Запровадження Програми Партнерства вважаю великим кроком. Свою думку ґрунтую на наступних підставах:

роботи його команди.

гато нових можливостей. І ми будемо працювати над їх втіленням разом – ми ж одна команда!

На кожному АЗК з’явився Господар, мотивація якого не обмежується заробітною платою, весь фінансовий результат залежить від його роботи і

Внаслідок запровадження Програми «відійшла» частина дрібних питань (наприклад, забезпечення канцтоварами, миючими засобами, дрібним інвентарем, виконання дрібних ремонтних робіт), внаслідок чого з’явилося більше можливостей розвитку філії, впровадженню нових ідей тощо. На АЗК посилились і водночас спростились питання контролю. Оскільки винагорода Партнера залежить від результатів збереження майна, ПММ, супутніх товарів, то сам Партнер найбільш зацікавлений у досягненні максимальних результатів. Дуже показовим є те, що за час роботи програми від Партнерів надійшла велика кількість ініціатив, ідей, пропозицій, які опрацьовуються в головному офісі Компанії. Частина з них вже впроваджена (зміна часу перезмінки, запровадження контролю наливу паливовозів на нафтобазі, зміна процедури нарахування акційних балів), частина опрацьовується. Велику допомогу в цьому надає Департамент операційного менеджменту та особисто Олена Ворошило. Цікаво, що в колективі з’явився дух змагання між Партнерами за найкращі результати і найкрасивіший АЗК. В той самий час, вони є дуже солідарними у вирішенні проблемних питань.

Чи багато працівників виявили зацікавлення і хотіли стати Партнерами? І якою взагалі була спочатку реакція працівників на ці зміни, і якої вони думки зараз? На початку запровадження Програми, звичайно, була певна боязнь, як всього нового і невідомого. Однак зараз ситуація змінилась і є досить багато охочих стати Партнерами. Змінилась свідомість Партнерів – їхні думки направлені в руслі «що необхідно покращити, щоб досягнути кращих результатів», вони швидко вчаться. До речі, на даний момент жінки на посаді Партнера показують вищі результати, ніж їхні колегичоловіки. Як перехід на Програму Партнерства торкнувся офісних працівників філії? Звичайно, запровадження програми вплинуло на роботу офісних працівників, оскільки Партнери дуже зацікавлені в оперативній реакції філії на проблему. Вони не просять, а вимагають. Це пришвидшило темпи нашої роботи. Окремі працівники офісу також бажають стати Партнерами. Ваша оцінка – які питання/ проблеми в управлінні мережею Програма Партнерства вирішує для філії? Із запровадженням програми, позитивно вирішуються питання контролю збереження ПММ, супутніх товарів, майна. Стало менше втрат. Відчутно покращився зовнішній вигляд АЗК, в цілому зросли показники реалізації по Філії.

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

тьох бізнес-процесів під новий принцип співпраці. Зміни вже торкнулись багатьох сфер роботи на Рівненській філії – постачання нафтопродуктів та їх обліку, забезпечення заправок супутніми товарами і т.д. До слова, про товари в магазині – з поширенням програми Партнерства на філії буде працювати дещо нова схема замовлень, коли працівники АЗК будуть більшою мірою залучені до за-

13


Учасники Програми на Рівненській філії діляться враженнями

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Андрій Семенюк, Територіальний менеджер, Рівненська філія

14

Катерина Гузар, Партнер, Рівненська філія, АЗК №6 Загалом програма Партнерства досить позитивно вплинула не лише на працівників філії, а й на бізнес-процеси, які у нас відбуваються. Мотивація працівників змінилася, вони почали орієнтуватись на потреби клієнтів, стали більш уважними, переконливими в пропонуванні додаткових товарів чи послуг клієнтам. Покращилось ставлення до роботи працівників АЗК: опера-

Темп сьогоднішнього життя є досить швидким. Відповідно, швидким та якісним має бути реагування системи на вплив зовнішніх факторів. Запровадження програми Партнерства відповідає цим вимогам якнайкраще. Приклад досить ефективного реагування – перевірка роботи рівненських АЗК № 22,23,24, яка пройшла фактично без зауважень. Тут скоріше виникає питання, як врегулювати баланс інтересів та можливостей сторін. У цьому напрямку у всіх нас є суттєвий здобуток – діалог. Із запровадженням на філії Партнерства відпало багато умовностей, бізнес-процеси спрощені. Значно виросла можливість ефективного виконання поставлених завдань. Стосовно людей. Якщо у свідомості працівника та Партнера домінує принцип «ефективна робота відповідає ефективній винагороді», тоді там все нормально. Програма Партнерства дає можливість обом, сповідуючи цей принцип, отримувати максимум.

тори та молодші оператори власними силами покращують інтер'єр приміщень, з погодження головного офісу та керівництва філії запроваджують власні ноу-хау. Багато працівників, у тому числі і офісних, зацікавились та виявили бажання стати Партнерами «Концерну Галнафтогаз», що і відбулося. Оскільки це унікальний шанс відкрити в собі нові таланти, ідеї та застосувати їх в реальному часі.

Хоча на початкових стадіях розвитку проекту велика кількість персоналу мала певні сумніви і застереження, та в процесі роботи вони усі розвіялися. Партнери задоволені організацією власного бізнесу. За що дуже вдячні «Концерну Галнафтогаз»!!!

Роман Десятник, Партнер, Рівненська філія, АЗК №2, 18 Запровадження Програми Партнерства на Рівненській філії Концерну дуже змінила філію в цілому. Задля досягнення результату, досягнення цілей звичайно повинні були відбутися зміни. Якщо раніше працівники філії, які займали різні посади, цікавились виконанням роботи у своєму напрямку, то тепер їм довелося розвинути свої можливості і у інших напрямках. В основному це стосується Партнерів і їхніх трудових колективів, адже тепер від результату їхньої роботи відбулись покращення в сфері обслуговування клієнтів, підняття реалізації


Тема номера

Звичайно, відбулись зміни і у емоційному стані працівників. Працівники кожного АЗК прагнуть виконувати свої обов'язки краще, розуміючи, що від виконання роботи кожного окремо залежить результат в цілому. Змінилась мотивація працівників, тепер процес має відкритий характер, кожен за результатами своєї зміни може одразу порахувати свою винагороду, що дуже стимулює працівників на досягнення найкращих показників у всіх процесах, що відбуваються на АЗК. Бізнес-процеси спростились, оскільки кожен Партнер проявляє себе максимально у всіх процесах і не залишається байдужим до вирішення будь-яких питань у максимально короткий термін. У прийнятті рішень у бізнес-процесах Партнери почали відчувати себе дійсно «Партнерами» для керівників Концерну, адже тепер до їхньої думки прислухаються і вносять конкретні зміни щодо покращення сфери обслуговування. Працівники філії не залишились байдужими до Програми Партнерства. Претендентів було по 2-3 на кожен АЗК. На жаль, не всі змогли пройти відбір, відібрали найкращих. Реакція працівників була різною, хтось побачив у цій програмі можливість проявити себе як керівника, інші – можливість розвитку у своєму житті. Дехто – можливість покращити своє фінансове становище. Кожен для себе зрозумів, що одного бажання замало, прийняття рішень та виконання поставлених цілей не завжди вдається одразу, але з часом набутий досвід та впевненість у собі проявиться у кожному з Партнерів. Наразі партнери пристосувались до змін і те-

Благоустрій та озеленення АЗК

Озеленення заправки. До...

...І після Свіжі квіти на АЗК створюють затишну атмосферу

Дрібничка, а приємно: одноразові рукавички для водіїв та пістолетчиків

пер відчувають себе більш впевнено, майже щодня від них надходять нові, цікаві, конструктивні ідеї.

Наталія Камінська, Партнер, Рівненська філія, АЗК №17 Цікавою і оригінальною є Програма Партнерства. Це свого роду можливість людині

реалізувати себе, і випробувати свої можливості у керівництві, в бізнесі. Ця програма є цікавою як для керівника-Партнера, так і для людей, які працюють в цій Програмі разом з ним. Мені здається, що багато позитиву вона внесла в нашу філію. Ми стали більш згуртованими, більш мотивованими, і це породжує відчутний емоційний підйом в колективі. Були різні думки, були певні вагання з приводу переходу на цю програму. Та бажання себе випробувати теж було у всіх, і в кінцевому результаті воно виявилось найсильнішим. Мені здається, що тепер всі впевнились і зрозуміли, що зробили правильний вибір.

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

нафтопродуктів і супутніх товарів по кожному АЗК.

15


Один день из жизни «пистолетчика» АЗС «ОККО» Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

публікація для інтернет-видання AutoVisio (www.autovisio.com.ua), підготував Іван Броди

16

Н

аверное, не только мне, а и большинству автомобилистов всегда было интересно заглянуть во внутреннюю кухню АЗС. Особенно волнующие вопросы – кто там главный, какие условия работы и, самое главное, сколько чаевых за смену получает заправщик. Судя по тому, что практически каждый из нас дает «на чай», то, наверное, заправщиком можно неплохо подзаработать. Загоревшись этим вопросом, я еще зимой, как представитель инициативной группы AutoVisio, предложил компаниям «Shell», «Галнафтогаз» (сеть АЗС «ОККО») и «Лукойл-Украина» пройти стажировку у них на заправках «пистолетчиком». Первыми отреагировали «ОККО», пригласив меня во Львов, где находится главный офис компании и где планировалась сама стажировка.

Для полноты ощущений я хотел пройти практику именно зимой, когда стояли морозы. Стажировка «пистолетчиком» рассчитывалась на семь дней, но сотрудники «Галнафтогаз» всячески меня отговаривали, заверив, что и одного-двух дней хватит с головой для осознания этой профессии. После долгих препираний я согласился. Спасибо, что отговорили.


Спецпроект

Голова начала гудеть после прохождения инструктажа по пожарной безопасности и охране труда. Из-за того, что АЗС является местом повышенной опасности, поблажки даже ради одного дня стажировки не делались. После начался экспресс-семинар по корпоративным правилам поведения младшего оператора (он же заправщик). Трудно сказать, что сложнее давалось – пожарная безопасность или корпоративные инструкции. В принципе, первое еще давно вдолбили в армии, а вот со вторым столкнулся впервые. Оказывается, каждый «пистолетчик» имеет определенный набор фраз, с помощью которых он может общаться с клиентом: «Доброго дня», «Яке пальне вам заправити?», «Спробуйте наше фірмове паливо» и т.д. Всего я насчитал свыше десятка фраз, которые требуется выпаливать в определенном порядке. Плюс ко всему фразы, относящиеся к так называемым «активным продажам». Конечно, допускается и произвольная беседа, но только после обязательных фраз и только на отвлеченные темы: «о погоде», «о звездах» и т.д. При этом на лице всегда должна быть улыбка и, по возможности, счастливое выражение физиономии. Забегая вперед, скажу, что к концу 12-часового рабочего дня делаешь усилия не столько над тем, чтоб улыбнуться клиенту, сколько над тем, чтоб его не послать. И, как ни парадоксально, именно к концу дня клиентов, которых хочется послать, появляется больше всего. Но об этом позднее. Зарплата, как младшего операто-

ра, так и остальных сотрудников АЗС в основном зависит от лояльности к клиенту и количества проданного фирменного топлива. Лояльность оценивает так называемый «тайный покупатель», которые постоянно заявляются на АЗС и со всей строгостью инспектируют действия персонала, качество обслуживания и чистоту помещений. Так вот, сотрудники заправки премии получают в том случае, если тайный клиент уехал довольный, и при этом свое настроение перенес на специальную анкету. Если все хорошо, премии получает вся команда - начиная от оператора АЗС (кассира) и заканчивая уборщицей. Размер максимальной премии «пистолетчика» может составлять 400 грн. И это только согласно данным одной анкеты! А их может быть и несколько, что пропорционально увеличивает количество премий.

И вот я – «пистолетчик»

Всего на инструктажи ушло около 5-ти часов. Покинув главный офис компании в совершенно разобранном состоянии, в голове пульсировало только одно желание – поскорее забыться, и выпить чего-нибудь слабоалкогольного, например, абсента… Но... Тем не менее, завтра на 7 утра на работу…

Процесс засовывания и высовывания пистолета бензоколонки дался легко. То ли это врожденное, то ли оттого, что я автомобилист – не знаю. Главное, что все понятно и есть фора для фокусирования внимания на обязательных диалогах с клиентами. Понеслась...

Первый час моего пребывания на АЗС Судя по всему, на АЗС, принадлежащих крупным компаниям, что 7 утра, что 7 вечера, должны выглядеть одинаково: персонал носится, товар в магазине разложен по полочкам, в гальюне блестит кафель и улавливается легкий запах хлорки с ароматизатором…

Так же было и на моем «одноразовом» рабочем месте. Лишь заспанная физиономия «новичка» не вписывалась в устоявшуюся рабочую атмосферу АЗС. Приветливые лица персонала и настораживали, и успокаивали. С одной стороны они-то понимают, что я выступаю сегодня не только в роли стажера, но и в роли засланного их руководством казачка. С другой стороны, еще не начавшийся рабочий день меня уже начинал потихоньку тяготить, а тут вдруг открытые люди меня окружили, и давай всячески вливать меня в коллектив. Влили. Правда, перед этим снова всучили талмуды с инструкциями по технике безопасности…

В жизни приветливый, я откровенно забывал здороваться. После, «научившись» приветствовать клиентов, перешел к отработке обязательной программы продвижения фирменного бензина, что есть обязанность заправщика. Видать, из-за того, что еще утро, клиент попадался не особо разговорчивый. Через какой-то час работы все мои действия стали автоматическими, и появилось время подумать о своем. Тем более, что пары бензина начинали по-

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Гул инструктажей

17


Сладкий «чай» Первый «чай» пришел как-то неожиданно. Его долго не было, а потом вдруг клиент протягивает руку, и я понимаю, что это ОН. В голове из вчерашнего гула инструктажа выскакивают фразы: «младший оператор не должен демонстрировать ожидание или надежду получить чаевые» и «принимая чаевые с достоинством, не пересчитывайте деньги при клиенте». Так и делаю, благодарю клиента, но краем глаза все же фиксирую в его руках одногривневую купюру. И здесь задаюсь главным вопросом всего затеянного мной эксперимента: «как принимать эти деньги – как подачку для низкооплачиваемого работника или как благодарность за помощь в заправке авто?». В раздумьях о том, так кто же такой заправщик – попрошайка или обслуживающий персонал, пролетело еще несколько часов работы. Клиенты стали давать «на чай» чаще, солнышко пригрело, жизнь стала налаживаться. Появились первые признаки влияния паров бензина – боль в правом полушарии, желание присесть, выпить крепкого кофейка. Голову посещают предательские мысли «а на фиг мне все это нужно?».

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Персонажи

18

тихоньку вмешиваться в сознание… Аккурат в такой момент от кассы прибежал перепуганный клиент и из бака своего Мерседеса с ужасом в глазах стал вынимать пистолет от дизельной колонки. После, с облегчением вставил пистолет 95-го, и прокомментировал свои действия: забыл на какой машине приехал. У него их две, работающих на разных видах топлива. А он вставлял пистолет, когда рядом не было свободного заправщика, что и привело к путанице. Это немного вернуло меня к работе - бытию. Я поймал себя на мысли, что до этого случая особо не контролировал какого вида топлива пистолет вставляю в горловину бака. Начальник сети АЗС рассказал, что за те несколько лет, которые он работает, на заправках в его ведании еще не было ни одного случая, когда по вине заправщика было залито не то топливо. А вот по вине клиента (как с моим на мерседесе) случай был. Инструкции на этот счет говорят, что в случае вины «пистолетчика» на заправке, например бензинового авто дизелем или наоборот, все вопросы утрясает оператор АЗС или начальник сети. Они здесь главные. Клиенту могут вызвать и оплатить эвакуатор и услуги СТО по чистке топливной системы. Если клиент, в конце концов, уезжает довольный, то сотрудников АЗС штрафовать не будут, (правда, если он перед тем не позвонил в «горячую линию»). То есть, инструкции «заточены» на лояльность к клиенту.

Продолжая заправлять подъезжавшие авто, переключился на наблюдение за клиентами. Народ разный. Кто-то на ходу кидает, какой бензин и на сколько, бегом отправляется к кассе, так же бегом, без прелюдий всучивает чаевые и удаляется с заправки. Другие, любуясь собой, и своим статусом, зачем-то демонстративно разглядывают «пистолетчика», называют марку топлива и дефилируют к кассам. После - садятся в авто и уезжают. Ни до свидания тебе, ни «на чай»… А заправщик все равно с улыбкой на лице желает клиенту «счастливого пути», «приезжайте к нам еще». Довольно часто встречались клиенты нуждающиеся в различной помощи. Диалоги с такими клиентами получаются искренними. Кому-то нужно залить топливо в канистру, кому-то подсказать, как проехать к шиномонтажной станции. Есть и такие, которые тебе просто улыбаются в ответ и пытаются шутить. Приехала фура с практически пустым баком. Водитель заказал 500 литров дизеля, что дало мне возможность передохнуть около 15 минут, пока топливный бак будет заполняться. Заправлять одновременно два авто инструкцией запрещено. Голова продолжает гудеть, ноги ныть, настроение ни к черту. В широченной горловине бака начинает виднеться топливо. Счетчик на колонке дает по-


Спецпроект нять, что еще нужно влить около 150 литров дизеля. Насос гудит, топливо собирается вылезти наружу. Кое-как «утрамбовал» еще 50 литров. Легкая паника остается. На помощь пришел сам водитель фуры. Он, активировав какую-то функцию, заставил фуру приподняться в месте крепления прицепа к тягачу, тем самым наклонив бак. Топливо, собравшееся вот-вот выплеснуться, исчезло. Все 500 литров, в конце концов, влезли. Фура уехала, водитель «на чай» зажал.

Ближе к ночи стали заезжать городские рейсовые автобусы. Водитель одного из них сует мне гривну и начинает уговаривать отпустить дизель в пластиковую канистру из-под моторного масла. Мои объяснения, мол, нельзя, вызывают у него явное раздражение. Тот начинает давить. Действую по инструкциям – отправляю его к оператору АЗС. После того, как ему и там отказали в данной услуге, я нарвался на оскорбление. Мое желание хорошенько ему двинуть было мной же подавлено. Мы, «пистолетчики», должны холить и лелеять клиента. …Черт!

О вредности профессии и количестве чаевых После стажировки голова болела еще несколько дней. «Пистолетчики» со стажем говорят, что привыкаешь. Коллеги рассказывали, что летом дела обстоят еще хуже. Ветерка нет, асфальт горячий, пары бензина скапливаются под навесом АЗС. Кстати о «чае». Всего за смену львовский младший оператор может насобирать 80 – 100 грн. Есть подозрение, что в столице эта сумма на треть больше. Хотя, если заправщик будет

нарушать инструкцию и обслуживать сразу несколько машин (а это встречается практически на всех АЗС, вот почему-то только кроме той, на которой я стажировался), то эту сумму можно будет увеличить. При этом несоблюдение инструкции влечет за собой административное наказание.

Кто же я, берущий? Чаще всего «на чай» оставляют средний и ниже среднего класс (ну, если судить по крутизне авто). Например, две гривны, максимальный размер моего «чая» за тот день, мне дал водитель убитого «Москвича», который залился всего на 50 грн. Однажды клиент высыпал мне в руку горсть мелочи с извинениями. Как выяснилось позже – белой. Пусть и мелочь, но приятно. Не скупились на чай и женщины, хотя попадались и те, которые уезжали, сказав лишь спасибо. Кстати, к концу смены начинаешь ловить себя на мысли, что устная благодарность не греет душу голодного «пистолетчика». Все же денежная – приятнее. Проанализировав способы вручения заправщику «чая», пришел к выводу, что именно от дающего (клиента) зависит, кем почувствует себя «пистолетчик». Посудите сами – кем себя может почувствовать человек, если ему вручают деньги как попрошайке на улице, отворачивая лицо. Бывает клиент заходит сзади или сбоку, и пока младший

оператор ожидает окончания заправки, тот засовывает ему в карман руку и оставляет там «чай». Прибил бы! Радует, что таких очень мало. А один раз был яркий случай, когда прилично одетый клиент с военной выправкой протягивает мне руку в знак благодарности, в которой я ощутил наличие купюры. В глазах человека читалась искренняя признательность за услугу. Такое ощущение, что он сам «тащился» от этого способа передачи денег. Блин, нужно было глянуть – может, там шифровка была. Всего же встречается где-то треть клиентов, которые положительно влияют на самооценку заправщика. Это те люди, которые открыто дают тебе деньги, смотрят в глаза и говорят спасибо. Таким так же искренне желаешь счастливого пути. После общения с подобными клиентами у заправщика появляется жгучее желание работать… правда, до следующего странного водителя. Поработав заправщиком, я понял, что эта «собачья» работа является наглядным индикатором морального состояния общества. По этим людям можно судить о большинстве наших водителей. Как только вам начнут попадаться улыбчивые заправщики, знайте – культурный уровень автомобилистов растет. А пока нам с вами остается щедро благодарить этих людей монетой и делать это достойно.

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Подъехал, судя по номерам, крымчанин. Высунулся из окна авто и небрежно кинул: «пятого на двести» и сидит в машине. Инструкцией не приветствуется заправщику бегать на кассу вместо клиента. Вставляю нужный пистолет в бак и прошу водителя пройти на кассу. Водитель с оправдательной интонацией говорит, что ему это не тяжело и отправляется на кассу. Правда, «на чай» так и не дал.

19


Перші літри для перших клієнтів після урочистого відкриття нового АЗК «ОККО»

Новий АЗК «ОККО» у Севастополі

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Н

репортаж з місця - Сергій Костинський, опубліковано в газеті «Слава Севастополя» 7 травня 2010

іби «на голках» були автомобілісти Севастополя кілька місяців. Легке нетерпіння проглядалось не лише у приватних розмовах, але й публічному спілкуванні та на міських автомобільних форумах. Головне питання дискусії – коли ж на Камишевому шосе відкриється новий великий комплекс «ОККО»?!! Ще рік тому, при відкритті гігантського і обладнаного по вищому ґатунку АЗК «ОККО» в Інкермані, мало хто з місцевих здогадувався, що бренд «ОККО» стане таким популярним. Сьогодні ж він вважається одним з кращих у Криму за якістю пального і рівнем сервісу. І для цього є всі підстави.

Новий, виконаний у корпоративному ОККівському стилі автозаправний комплекс, звичайно, є меншим від інкерманського АЗК «ОККО», котрий визнано найбільшим на півострові. Проте, розкинувшись на 6 тис. м2 пустиря при Камишовому шосе, він також справляє враження, що тут до справ підходять серйозно. В Компанії наголошують, що мережа є клієнтоорієнтованою. Уся інфраструктура, послуги і асортимент товарів продумані до дрібниць. Олександр Гегедиш, віце-президент з операційних питань Концерну, ділиться корпоративними таємницями: «ОККО» – улюблене дитя і Компанії, і Холдингу. Ця мережа репрезентує не тільки європейський досвід створення і розвитку трасових заправок, але й накопичений за роки роботи досвід самого Галнафтогазу». З європейськими комплексами нову заправку «ОККО» об’єднує не лише

20

європальне і рівень технічного оснащення, але й масштабний підхід до додаткових сервісів. Тут є весь комплект додаткових безкоштовних послуг для водіїв і пасажирів. А поблизу входу на АЗК передбачені місця парковки для інвалідів – рідкість на сьогодні в Україні. Окремий елемент комплексу – фірмовий магазин «Tobi», що працює цілодобово. Тут можна придбати продукти першої необхідності. На ста метрах квадратних зручно розмістилось понад 30 торгових марок, широкий асортимент товарів для автомобіля і для дому. Передбачено навіть «льодяний куточок» – спеціальну зона для зберігання охолоджених продуктів та напоїв, що особливо потрібно в літню пору, та ще в Криму. Директор Одеської філії «Концерну Галнафтогаз» Олександр Уланський запевняє, що справне одночасне обслуговування клієнтів заправки та магазину забезпечать всього два оператори торгового залу. Оплата приймається готівкою і картками.


Розвиток

А ось на інкерманському «ОККО» магазин «Tobi» вдвічі більший. І це виправдано – АЗК розташований поруч зі спальним районом, тому виконує роль міського супермаркету. Цікава річ виходить – щоб бути постійним клієнтом «ОККО», не обов’язково навіть мати автомобіль. В майбутньому Олександр Уланський обіцяє приємно вразити кримчан ще одним фірмовим сервісом Компанії – ресторанами швидкого обслуговування «A la minute», які працюють вже при 22-ох АЗК «ОККО» на основних транспортних магістралях країни. Сервіс сервісом, але черги перед колонками «ОККО» утворюються, перш за все тому, що вирішують дуже актуальну для севастопольців проблему – якісного пального. Щоб відчути різницю, варто заправитись тут один раз. Результат говорить сам за себе. Ну і черги на в’їзді на АЗК теж. Зареєстрований на севастопольському автомобільному форумі водій під ніком Igor791 пише (стилістику автора зберігаємо, ред.): «Заправляюсь, на окко в икермане уже чуть больше месяца... Результат на лицо – расход снизился на 1,4 литра по компьютеру, причём стиль и манеры езды остались прежними) Сегодня заправил пустой бак на объездной и сбросил компьютер, посмотрим что покажет....) Машина Suzuki Swift 1,3». Ось думка іншого севастопольця під ніком Kros: «Позавчера заправился у них в Инкермане. Ма-

шину (Mazda 6) не узнать вообще. Такого бенза (95 простой) у нас не наблюдал. Теперь буду заправляться только у них, главное чтобы открыли на Хуторе заправку». Проте, Олександр Гегедиш відзначив, що нічого унікального в такому підході до роботи Галнафтогазу немає – все робиться у відповідності із загальноприйнятими стандартами. «Сьогодні багато представників вітчизняного бізнесу говорять про європейські стандарти у роботі, рівень сервісу, професіоналізм і прозорість. Наша особливість, можливо, полягає в тому, що ми це не просто декларуємо – ми це доводимо кожного дня своєю роботою». І все ж, у словах топ-менеджера є доля лукавства. «Концерн Галнафтогаз» та його керівництво за багатьма параметрами виділяється з-поміж інших. Згідно з «Рейтингом корпоративних брендів 2009 року» від журналу «ГVардія», у своєму галузевому рейтингу Галнафтогаз займає 2-ге місце. Зауважте – це молода українська компанія, яка працює в роздрібній торгівлі нафтопродуктами і не має власного виробництва. А за даними аудиторської компанії Deloitte, минулого року Концерн увійшов до ТОП-500 найбільших компаній Центральної та Східної Європи, зайнявши 292-гу позицію в рейтингу. Названо лише окремі з багатьох досягнень Компанії. Як показує практика, такі оцінки українських і міжнародних експертів є результатом неординарності рішень Компанії, постійної наполегливої роботи над розробкою нових пропозицій, продуктів і сервісів. І, безумовно, такі результати стали можливими завдяки

Олександ Гегедиш та Олександр Уланський відкривають новий кримський АЗК «ОККО»

щоденній роботі персоналу на заправках, які уособлюють своєю поведінкою усю Компанію та презентують не окрему АЗС, а цілу мережу «ОККО». Тому не варто соромитись в оцінках: «Концерн Галнафтогаз» - справжня європейська компанія, а «ОККО» - справжня європейська мережа АЗК. Завдяки таким Компаніям і таким людям наше суспільство і наша країна мають великий потенціал!

Попереду – великі плани У найближчі п’ять років Галнафтогаз планує збільшити мережу «ОККО» майже вдвічі – до 550-600 АЗК. Розширення мережі буде відбуватись не лише за рахунок Донецької і Луганської областей, де мережа ще не представлена, але й за рахунок тих регіонів, де вона вже працює. Олександр Гегедиш зауважив, що Галнафтогаз зацікавлений у будівництві ще кількох АЗК в Криму.

Впродовж ІІ кварталу 2010 року мережа «ОККО» поповнилась такими АЗК: Філія

№ АЗК

Одеська

23

Вінницька

Вінницька

адреса АЗС

телефон АЗК

Дата введення в експлуатацію

м. Севастополь, Камишове шосе, 32

(067) 519-78-63

15.04.2010

59

Вінницька область, м. Гайсин, вул. 1-го травня, 130

(04334) 2-20-24

18.05.2010

47

Житомирська область, Коростишівський р-н, с. Мамрин, вул. Польова, 75

(067) 208-89-21

02.07.2010

Сервіси

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Дуже часто розраховуються тут смарткарткою «ОККО-card». Незважаючи на постійний потік клієнтів, черг біля касових апаратів не виникало – чітка робота персоналу заправки багато значить.

21


Профспілка – це спільний механізм для досягнення спільних цілей

В

лютому 2010 р у Києві відбулися установчі збори Всеукраїнської Професійної Спілки «Співдружність». 17 червня 2010 року Міністерство Юстиції України зареєструвало нову профспілку. Отже нова профспілка розпочинає свою діяльність.

Спробуємо коротко відповісти на типові запитання, які виникають у наших співробітників, коли вони чують про нову профспілку.

Навіщо нам нова профспілка?

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Дієва профспілкова організація є необхідною інституцією на великому підприємстві, оскільки вона виступає організатором багатьох як трудових, так і соціальних процесів. В нинішніх реаліях профспілка покликана стати своєрідним гарантом нормальної життєдіяльності підприємств та трудових колективів, а відтак і гарантом збереження робочих місць. Окрім того профспілка виступає посередником між адміністрацією і працівником задля того, щоб виробничий процес йшов злагоджено і приносив вигоду обом сторонам процесу – і компанії і працівникові.

22

Щодо профспілка «Соціальний прогрес», до якої ми усі входили до 1 січня 2010 року, вичерпала свої можливості щодо нашого колективу, оскільки перетворилася на громіздку структуру, в яку входить дуже багато різних різнопрофільних підприємств по всій Україні. Окрім того спроби переконати керівництво «Соціального прогресу» провести нарешті звітно-виборну конференцію, переобрати голову ради, реорганізувати профспілку, яка була створена ще у 2000 році, щоб зробити її більш відповідною до нинішніх потреб зайшли в тупик.

ред досвід Литви і Польщі. Профспілка буде вести діалог між найманими працівниками і адміністрацією з таких позицій, щоб урівноважувати усі можливі конфлікти і суперечності. Адже в тому щоб наші справи йшли добре, щоб бізнес активно розвивався зацікавлені як роботодавець, так і адміністрація і наймані працівники, тобто ми з вами. Тільки тоді, коли бізнес розвиватиметься і буде отримувати прибутки, ми з вами будемо мати гарантію робочих місць і зарплат. Отже, основними засадами, на яких будується нова профспілка «Співдружність» це:

1. Постійний діалог між працівником і Профспілкою та Профспілкою і керівництвом компанії; 2. Представництво і захист соціально-економічних, трудових прав та інтересів працівників;

Тому, на початку 2010 року було прийнято рішення створити нову профспілку, яка би займалася насущними справами нашого колективу і колективів компаній нашого холдингу («Концерн Галнафтогаз», «Концерн Хлібпром» Страхова компанія «Універсальна», Агентство економічної безпеки «ЕФОРТ», ПП «Тобі», ТОВ «Террін» тощо).

3. Представництво і захист галузевих та інших інтересів підприємств перед органами державної влади та місцевого самоврядування;

Якою буде нова профспілка?

4. Підтримка та розвиток соціальних програм.

Концепцію нової профспілки ми розробляли виходячи з досвіду тих країн колишнього соцтабору, які є сьогодні в ЄС. Це насампе-

Не секрет, що більшість людей сприймає профспілку лише


Профспілка

Тепер спробуємо коротенько розшифрувати кожен з пунктів проголошених засад.

1. Постійний діалог між працівником і Профспілкою та Профспілкою і керівництвом компанії; Ми виходимо з того, що саме діалог є рушієм і найкращим інструментом вирішення будьяких конфліктів. Кожен процес, де задіяні люди, скриває в собі явні і приховані конфлікти. Але саме вирішення цих конфліктів і є джерелом руху вперед. Профспілка повинна допомогти працівникам зрозуміти мотивацію керівництва і навпаки, через постійний діалог з адміністрацією, пояснювати їй стан справ у колективі та сприйняття працівниками тих чи інших ініціатив компанії. Таким чином з’явиться можливість запобігти зайвим непорозумінням та конфліктам і вивільнити енергію для досягнення кращих результатів праці. Профспілка, в даному випадку виступає як посередник у налагодженні взаєморозуміння, яке є вкрай необхідним для продуктивної праці і злагодженої роботи підприємства.

Профспілка – це спільний механізм для досягнення спільних цілей 2. Представництво і захист соціально-економічних, трудових прав та інтересів працівників;

Ми переконані що захищений вмотивований, лояльний колектив це найвагоміший актив нашої компанії. Також ми переконані, що співпраця має бути двосторонньою: кожен працівник, член колективу повинен повно і сумлінно виконувати свої обов’язки, сумлінно і чесно працювати. А керівництво повинно адекватно цю сумлінну працю винагороджувати і заохочувати. Профспілка буде арбітром у цьому процесі. Окрім того, наші фахівці будуть надавати безкоштовну юридичну консультацію з питань трудового законодавства з часом розширюючи спектр питань на інші актуальні правові, соціальні та економічні напрямки.

3. Представництво і захист галузевих та інших інтересів підприємств перед органами державної влади і місцевого самоврядування; Держава, органи влади, повинні максимально сприяти безперешкодному розвитку бізнесу. Профспілка буде сприяти вирішенню усіх конфліктних ситуацій, які будуть перешкоджати нашим компаніям розвиватися, створювати нові робочі місця, гідно винагороджувати сумлінну працю членів трудового колективу.

4. Підтримка та розвиток соціальних програм. Ми будемо підтримувати існуючі та розробляти нові соціальні програми та інші ініціативи спрямовані на підвищення рівня соціального добробуту, покращення умов праці, поглиблення компетенції чи освіченості, захист здоров’я та організацію дозвілля працівників. Разом з Вами ми будемо визначати найпотрібніші напрямки соціально-культурних програм. До звичних санаторно-оздоровчих (санаторно-курортні путівки) та

культурно-відпочинкових програм Профспілка планує долучити всі програми, які повністю або частково підтримують і фінансують державні структури: Соцстрах, Пенсійний фонд, тощо. Окрім того, Профспілка надаватиме матеріальну допомогу при одруженні, народженні дитини, ювілею, у випадку хвороби або смерті працівника або членів його сім’ї, тощо. Наша профспілка буде підтримувати програми, які вважаються пріоритетними в сучасному профспілковому русі і для втілення яких існують додаткові зовнішні джерела фінансування (для молоді, жінок, інвалідів, тощо). Зараз, наприклад розробляються програми разом із Страховою компанією «Універсальна», мета яких надати членам нашої профспілки вигідні умови щодо медичного та пенсійного страхування.

Засада нашої профспілки – прозорість стосунків і відкритість до пропозицій та ініціатив працівників Це поки що тезово. Ми зараз активно розбудовуємо організацію, розробляємо проекти і пропозиції для членів профспілки для того, щоб усім нам було вигідно і цікаво перебувати у нашій профспілці. Про усі ці програми, проекти та пропозиції ми будемо додатково повідомляти Вас через бюлетені та окремий сайт профспілки. Олесь Пограничний, Голова ради ВПС «Співдружність» Беатріче Белявців, Виконавчий директор ВПС «Співдружність»

Територія сервісу № 15 квітень – червень 2010

як можливість отримати пільгову путівку, і можливість отримати певну матеріальну допомогу. Але це тільки один аспект діяльності профспілки. Цей стереотип профспілки створювався не один рік, і, очевидно, не один рік нам доведеться його змінювати. Поступово, але впевнено.

23


Керівники служби експлуатації АЗК Львівської філії Микола Тітов та Юрій Боберський перевіряють справність ПРК :)

1 травня – особливий день для працівників Компанії

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

В

підготувала Марічка Кучеренко

же другий рік поспіль 1-го травня (в День солідарності трудящих) менеджери Компанії відзначають по-особливому. У цей день їх можна зустріти на АЗК «ОККО» за виконанням обов’язків молодших операторів або операторів торгового залу. Так проходить Акція солідарності з працівниками АЗК «ОККО», вдало започаткована минулого року. Торік завдяки Акції ми отримали корисний досвід та безліч позитивних вражень. Її результатом стало запровадження кількох важливих змін до Стандартів обслуговування. Але торішня подія була лише першою спробою – ми не знали, чи приживеться Акція солідарності в колективі.

Перші висновки можна було робити ще рік тому – подія пройшла на такому емоційному підйомі і з такими високими результатами, що рішення напросилося саме собою – такі акції необхідно проводити частіше. Більшість учасників у Анкетах зворотного зв’язку теж схилялися до такої думки.

Тому природно, що цього року були заплановані усі аналогічні підготовчі заходи: навчання Стандартам обслуговування, інструктажі з техніки безпеки, проходження інструктажу

Галя Лопащенко наводить красу на пр илавка

х магазину

24


1 травня омилися після е швидко: усі вт Кінець зміни вж зультатом задоволені ре

на АЗК і, власне, робота впродовж зміни на заправці. Про Акцію повідомили у звичний спосіб, як це завжди робимо в офісі – електронною розсилкою. І коли дійшла черга до реєстрації бажаючих – почалося! Торік у Акції солідарності взяли участь 40 осіб у Львові, Рівному та Ужгороді. Цього ж разу, до участі в Акції солідарності зголосилося 105 наших колег, включаючи керівників кількох філій та високопосадовців головного офісу! Акція з великим успіхом пройшла у Львові, Івано-Франківську, Ужгороді, Рівному, Вінниці, Кіровограді та Харкові.

Цифри Про успіх Акції солідарності можна говорити, виходячи з результатів у цифрах, і в емоціях її учасників. Почнемо з цифр. Акція пройшла на 65-ти АЗК у різних куточках країни. У цей день приріст був за всіма показниками реалізації: +19% у реалізації ПММ +39% за продажем Pulls 95 + 74% реалізація супутніх товарів + 43% трансакцій з пред’яв-ленням картки FISHKA.

Ми детально проаналізували не лише зміни в реалізації АЗК, але й якість обслуговування новоспечених заправників. Для цього 1 травня на АЗК посилено працювали Таємні клієнти – вони були проінструктовані і намагалися потрапити саме до учасників Акції, щоб відслідкувати, як вони володіють Стандартами обслуговування на АЗК «ОККО». Впізнати «зелених» пістолетчиків і операторів залу було нескладно – їх відрізняла спеціальна форма та бейджі із зазначенням реальних посад, які працівники займають в Компанії. Цього дня Таємні клієнти провели 53 перевірки в цілому по мережі, з них було оцінено 11-ох учасників Акції солідарності. Працівники з сервісом не підкачали і отримали схвальні оцінки від Таємних клієнтів. Якістю сервісу були задоволені не лише таємні, але й наші звичайні клієнти. Шестеро з них навіть занесли свої подяки до Книги відгуків та пропозицій – п’ять у ІваноФранківську та одну в Кіровограді.

Наші переможці Ініціатива повинна винагороджуватись. І оскільки учасники Акції зголосилися працювати за власним бажанням, та ще й показали дуже високі результати, природним є бажання керівництва відзначити найкращих. Тут, звичайно, є своя лотерея, тому що за основу для індивідуального

я, але дуже

оцінювання брались анкети Таємного клієнта. А Таємні клієнти, як вже згадувалось, змогли оцінити далеко не всіх. Тим не менше, усі анкети були різними і за їх результатами було визначено кілька найкращих працівників. Перше місце і, відповідно, звання Найбільш клієнтоорієнтованого працівника Компанії отримав директор Рівненської філії Андрій Зволінський. Він не лише «натрапив» на Таємного Клієнта, але й на вищому рівні виконав усі Стандарти обслуговування мережі «ОККО». Однак першість йому довелося розділити із ще однією рівненчанкою, Катериною Гузар (АЗК №6, Партнер), яка теж отримала максимальний бал оцінки роботи від Таємного клієнта. Призерами Акції також стали Богдан Сич (Рівненська філія, АЗК №7, Партнер), Євген Дутко (Закарпатська філія, начальник сектору мережі АЗК), Олександр Кота (Закарпатська філія, начальник сектору мережі АЗК), Олег Нечипорук (Рівненська філія, АЗК №14, Партнер). Подарунки від Компанії також отримали колективи тих АЗК «ОККО», які досягли в цей день максимальних показників. Так, у номінації «Найкраща командна робота» була відзначена АЗК №18, м. Мелітополь (Кіровоградська філія) – за найвищий продаж пального (+83%) та продаж супутніх товарів (+128%). Найкращою у продажах Pulls 95 (+173%) стала команда АЗК №7 с Біла Криниця (Рівненська філія).

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Клієнти були щедрим и на чайові для ввічливих прац івниць АЗК «ОККО»

напруженого дн

25


Найвищих показників у продажах через програму FISHKA (+298%) досягнув колектив АЗК «ОККО» № 24, с. Старовойтове (Рівненська філія). А заправкою Клієнтських симпатій, за найбільшу кількість зафіксованих подяк від клієнтів, визнано АЗК №12 м. Хотин (Івано-Фанківська філія). Усі переможці отримали від Компанії цінні подарунки, що стало для них приємною несподіванкою. З цифрами годі, перейдемо до слів та емоцій цьогорічних учасників.

Емоції

Андрій Зволінський – директор Рівненської філії

На фото зліва направо: Людвіг Березовський, Олег Цалко, Мар'ян Кіндій, Наталія Грабовська, Андрій Парахін, Ігор Третяк, Андрій Босович, Василь Кіндій, Руслан Херманчук, Євгенія Снідко, Тарас Масляк та Андрій Осадців

Василь Кіндій – директор Івано-Франківської філії «Концерну Галнафтогаз»: ...Скільки би не спостерігав за молодшим оператором зі сторони, все одно не переймешся на 100% його роботою та проблемами, поки сам не станеш на його місце і не почнеш виконувати його функції...

Молодший оператор - одна з ключових фігур на заправці, враховуючи, що зустрічає і проводжає клієнта він, надає водію усю потрібну інформацію. Тому позитивне враження від перебування на АЗК відсотків на 60 залежить саме від «пістолетчика».

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Інна Литвинюк – керівник департаменту по роботі з персоналом

26

Робота молодшим оператором для мене - дуже цінний досвід з точки зору досконалого розуміння механізму роботи і самої заправки і, з огляду на мою професію, механізмів роботи і співпраці працівників АЗК. Першотравнева Акція дала можливість не лише спостерігати, але й бути задіяній у командній роботі цілого колективу. На АЗК колектив це дуже важливо. Безумовно, водіям потрібен якісний нафтопродукт, але актуальним для нього є і якість обслуговування: привітне ставлення, добре обслуговування, фахова консультація і т.д. А ще дуже хотілося на своєму прикладі показати, що можна робити все зразково, максимально якісно і сервіс-орієнтовано!

Галина Лопащенко – начальник сектору аналізу та моніторингу Я отримала чудові емоції від участі в першотравневій Акції. Для мене це заряд неймовірної енергії, відчуття командного духу, задоволення від того,що в цей особливий день своєю присутністю на АЗК я була потрібна людям, а вони мені!!!


1 травня Ольга Креденець, начальник відділу секретаріату (на фото справа) та Юлія Тарковська, помічник керівника підприємства (на фото зліва) Позитивні емоції супроводжували нас від моменту знайомства з працівниками АЗК і до кінця робочої зміни! Нас привітно зустріли, радо помагали заправляти перші авто, клієнти з цікавістю заїжджали на заправку. Найбільш позитивні емоції викликала ситуація з чайовими, особливо, коли траплялися надзвичайно щедрі клієнти, які віддячували шоколадом у великій кількості, грошима, і компліментами :) А ще у нас був випадок, коли клієнт під’їжджав до різних колонок три-чотири рази, і все не з того боку, де був бак. Сміялися всі разом – і клієнт, і ми.

Львів, вул. Зеле на, один з перш их АЗК «ОККО» Зліва направо: Андрій Пушкар , Володимир Ше Роман Лаба, Хр ремета, истина Плечій, Зеновій Микити Баса, Таня Чмел н, Дмитро ьова, Олена Ча йковська

Володимир Шеремета і Зеновій Микитин взялися до прибирання території!

Негативних емоцій не було в принципі. Взагалі, склалося враження, що на посаді молодшого ператора можна навіть здобути навики психолога, настільки різними бувають клієнти, і до всіх потрібно знайти свій підхід. Загалом, отримали масу позитивних емоцій і навіть азарту!

Руслан Федак і Михайло Міхнов спостерігають за роботою новачків

Маркетолог Олена Галковська пояснює клієнту правила участі в Акції

Андрій Се менюк, те рито менеджер Рівненсько ріальний ї філії за робото ю

Євген Ворожцов вміло заправляв габаритний транспорт

1-го травня сонячною була

!

не лише погода, але й настрій

27


Відкрито перший дитячий майданчик у мережі «A la minute»

Ресторанів побільшало

Н 1 Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

липня у ресторані «A la minute», розташованому на автозаправному комплексі «ОККО» у селі Ладижинка Черкаської області, відкрито перший в мережі «ОККО» дитячий майданчик.

28

З нагоди відкриття для дітей, які в цей момент відвідали ресторан разом з батьками, було організовано святкову программу. На відкриття також запросили дітей працівників ресторанів «A la minute» та АЗК «ОККО», що розташовані у селах Фурманка та Ладижинка. Ще одним подарунком для дітей стали виступи клоунів.

а початку червня було відкрито 22-й за рахунком ресторан мережі «A la minute». Цей ресторан розташований у c. Старовойтове Волинської області, на митному переході Ягодин (кордон з Республікою Польща).

Новий заклад розрахований на 60 місць, при тому, що в середньому ресторани «A la minute» вміщають до 40 відвідувачів одночасно. Більші за розмірами заклади відкривають там, де є постійно високий потік клієнтів, як наприклад, на АЗК «ОККО» у м. Чоп, або в с. Калинівка, розташованому за 48 км до Києва.

Дітки, які були присутні на святі, отримали масу вражень від атракціонів та яскравих м'яких меблів, встановлених на майданчику. «Комфорт і зацікавлення дітей є важливим аспектом для батьків, які мандрують разом із дітьми, – зазначив Андрій Янчук, директор ТзОВ «Террін». - Тому ми дуже уважно ставимося до наших найменших відвідувачів. Відкриття дитячого майданчика на АЗК у Ладижинці це один з етапів втілення нашої програми, пов'язаної з дітьми. Окрім ігрового майданчика, ми встановили дитячі кріселка, щоб можна було зручно і безпечно посадити малюка за стіл, також плануємо встановити у вбиральнях трасових комплексів пеленальні столики для малюків. До того ж, мережа ресторанів «A la minute» завжди пропонує різноманітне та поживне дитяче меню».

До послуг відвідувачів традиційне вишукане меню мережі «A la minute». Незабаром у ресторані у Старовойтовому буде встановлено Wi-Fi-зв'язок, щоб клієнти могли безперешкодно спілкуватися з рідними та колегами в дорозі.


А la minute «A la minute» та «Nestle» підписали угоду На АЗК «ОККО» про співпрацю працює Wi-Fiзв’язок

Угода передбачає забезпечення кавою та кавовим обладнанням 270 кавових куточків «Hot Café», встановлення 265 кавоапаратів на території автозаправних комплексів «ОККО». Також «Nestlé Professional» забезпечить мережу ресторанів «A la minute» кавою і професійним обладнанням для її приготування. У рамках співпраці фахівці «Нестле Профешнл» проводять у ресторанах ряд навчань та презентацій з приготування кави еспресо та інших кавових напоїв.

Програма FISHKA працює в усіх ресторанах «A la minute»

В

ідтепер купуючи страви у мережі «A la minute» кожен клієнт мережі «ОККО», який є зареєстрованим учасником програми FISHKA отримує бали на свою картку. Програма FISHKA вже запущена й працює у всій мережі «A la minute», яка налічує 22 ресторани, і наші клієнти мають можливість як збирати бали за кожну витрачену гривню (3 бали за 1 гривню), так і обмінювати свої бали в ресторанах на спеціальні смачні пропозиції.

Обміняти накопичені бали на подарунки передбачені програмою можна в будь-якому магазині супутніх товарів на АЗК «ОККО», а також в ресторанах «A la minute». Перелік товарів та послуг, які можна отримати за бали, на сторінці програми FISHKA – www.myfishka.com . Програма працює в режимі он-лайн і тому бали нараховуються та знімаються при отоваренні миттєво, а інформація про це відображається на чекові.

М

ережа АЗК «ОККО» та ресторани «A la minute» встановлюють WiFi-зв’язок на трасових комплексах, де є великий потік відвідувачів. Зокрема, від 16 квітня безпровідний інтернет з вільним доступом та швидкістю 512 кбіт/с працюватиме на АЗК «ОККО» в с. Гамаліївка (поблизу Львова, траса Львів-Київ). На цьому АЗК також працює ресторан мережі «A la minute», який вміщує одночасно до 40 відвідувачів. «Ми розуміємо, що комунікації сьогодні рухаються вперед семимильними кроками, – говорить Андрій Янчук, директор ТзОВ «Террін» – Ми й на собі добре відчуваємо, як важливо буває в дорозі мати нормальний доступ до інтернету, електронної пошти і т.д. Тому й поширюємо безпровідний інтернет у своїй мережі. Тим більше, що стратегія мережі «A la minute» та мережі «ОККО» збігаються: ми прагнемо максимально задовольнити потреби наших клієнтів у дорозі». Окрім ресторану на АЗК «ОККО» в Гамаліївці, пункт Wi-Fi вже працює в ресторані «A la minute» у Львові (бізнес-центр на вул. Героїв УПА, 72). У найближчих планах обладнати Wi-Fi-зв’язком ресторан на трасовому АЗК «ОККО» у м. Сколе, а також великі трасові комплекси «ОККО» з ресторанами у напрямках Київ-Чоп та Київ-Одеса.

Територія сервісу № 15 квітень – червень 2010

Т

зОВ «Террін» (дочірнє підприємство «Концерну Галнафтогаз») та «Нестле Профешнл» («Nestlé Professional»), підрозділ «Nestlé Україна», підписали 3-річну угоду про співпрацю.

29


Ірина, учениця 10-го класу, готує «Клубний» паніно під наглядом однокласників та шеф-кухаря мережі «A la minute»

Смачний вибір

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

М

30

підготувала Марічка Кучеренко

ережа «A la minute» допомагає вихованцям шкілінтернатів обрати майбутню професію. 26-го травня ресторан «A la minute» на АЗК «ОККО» у м. Сколе (Львівська область) був зачинений для відвідувачів. Того дня у просторому залі зібрались зовсім інші, ніж зазвичай, гості – близько півсотні випускників зі Сколівської та Верхньосиньовидненської шкіл-інтернатів. Впродовж дня шеф-кухар мережі відкривав для вдячних слухачів секрети кулінарного мистецтва.

Маркетолог Наталія Купльовська та інженер з експлуатації Іван Єфремов організовують обід для дітей...

Ідея провести таку профорієнтацію належала маркетологу мережі ресторанів Наталії Купльовській та шеф-кухарю «A la minute» Костянтину Білецькому. На відміну від діток, які ростуть у повноцінних сім'ях, біля вихованців інтернату немає когось, хто б розповів, порадив чи посприяв. Зробити це вирішили наші колеги з «A la minute». Костянтин, який того дня проводив майстер-клас, у кулінарію прийшов після служби на флоті. Тому він, як ніхто інший, розуміє важливість свідомого вибору майбутнього фаху. Проміняв море на морепродукти – бо душа лежала до експериментів на кухні. Одинадцять років він стажувався у ресторанах Парижу, Лондона та інших європейських містах. І от тепер не лише працює в Україні, але й своїм прикладом зацікавлює інших. У «Терріні» взагалі мають нетиповий, як на загал, підхід до благочинності. Наталія Купльовська, маркетолог ТзОВ «Террін»: «Ми шукали проект, який мав би довгостроковий і масштабний ефект. Проект, який приніс би конкретну користь, для конкретних дітей. Саме тому у співпраці з інтернатами було вибра-

У день майстер-класу заправку було не впізнати: обладнаний кухарський стіл посеред ресторану та уважні слухачі довкола


А la minute

но формат навчання-практикуму: щоб зацікавити дітей, дати їм інформацію і хорошу перспективу в майбутньому». Костянтин Білецький, шефкухар мережі ресторанів «A la minute»: «Кухаря ніколи не видно. У всіх ресторанах кухня закрита, і з цією професією не всі знайомі настільки, щоб можна було її обрати після закінчення будь-якої школи. Мене ця професія надихає, і я впевнений, що така профорієнтація для випускників шкіл, а особливо інтернатів, дуже потрібна. Адже бути кухарем – означає постійно вчитись, розвиватись, рости професійно. Та й з точки зору працевлаштування і оплати праці, цей ринок в Україні в останні роки активно розвивається». Майстер-класом з кулінарії зустріч не обмежилась. Напередодні менеджери ТзОВ «Террін» вели переговори з двома навчальними закладами, які навчають молодь кухарській справі - львівським професійно-технічним училищем та ліцеєм. На зустрічі у Сколе вони розповіли молодим слухачам про переваги навчання, перспективи професії та пільги при вступі для вихованців інтернатів. Галина Ясінська, майстер виробничого навчання ВПУ дизайну та будівництва: «Таким дітям ми завжди йдемо на зустріч. В нас навчаються діти з інтернату. Вони здобувають освіту. Ми їм надаємо можливість проживати в гуртожитку, бо ми розуміємо що інтернат вони закінчують, виходять в широке життя і їм треба здобути і професію, і освіту».

Підсилила бажання навчатися кулінарним секретам екскурсія кухнею. В ресторанах мережі «A la minute» вона маленька, втім функціональна. Адже її простір використаний на всі сто відсотків. За день кухарям потрібно сотні раз підійти до холодильника, до мийки, до плити, тому відстані між ними, як і годиться - мінімальні.

Обідня перерва...

Колективне фото на згадку. Усі з подарунками від «ОККО» та «A la minute»

Досі діти після закінчення інтернатів зазвичай обирали технічні професії – слюсаря, будівельника, автомеханіка. А от як смачно та технічно правильно створювати шедеври французької кухні – більшість довідалась вперше. Ірина Яворська, учениця 10го класу: «Я вже думаю над вибором майбутньої професії, але ніколи про професію кухаря чи менеджера ресторану і не замислювалась. А сьогодні, після участі у майстер-класі я дуже цим захопилась. Була просто вражена і мені дуже сподобалось! Напевно, на одного кухаря побільшає!».

Слухачка майстер-класу ділиться враженнями з журналістами

Зайве й казати, що усіх учасників почастували смачним обідом від «A la minute», а на завершення Наталія Купльовська вручила усім діткам пам'ятні подарунки про цей гарний та емоційний день. З початком нового навчального року мережа «A la minute» планує проводити схожі майстер-класи і в інших регіонах країни. А найкращі учні, які після закінчення школи здобуватимуть спеціальність кухаря, зможуть проходити стажування та навіть працевлаштуватися в «A la minute»!

Територія сервісу № 15 квітень – червень 2010

Костя готує кус-кус з овочами та паралельно розповідає про ази кулінарії

Зал був підготовлений належним чином – столи та крісла були розставлені по периметру, а посеред залу ресторану встановлене повноцінне кухарське робоче місце з усіма потрібними інструментами, інгредієнтами та обладнанням. На одноденному майстер-класі шеф-кухар відкрив кілька секретів кулінарної справи для своїх молодих слухачів. Разом з учнями готував деякі з коронних страв закладу – рибне філе «Сен П’єр» з кускусом та гранатовим соусом та «Клубний» сандвіч. За час активного спілкування кухар розповів багато різноманітних тонкощів у приготуванні страв, які стануть у пригоді будь-якому кулінару-початківцю.

Таааак....., хто що замовляє на обід?

31


Вік живи, вік навчайся! підготувала Марічка Кучеренко

відзначити, і щоб проінформувати про можливості, які відкриваються з появою відділу перед кожним з Вас. Команда внутрішніх тренерів має у своєму арсеналі цілий ряд тренінгів, націлених на професійний розвиток працівників Компанії.

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Виконання однієї з вправ на адаптаційному тренінгу для нових працівників

32

Ц

е навіть не побажання, а гостра необхідність для тих людей, які хочуть бути успішними сьогодні. Темпи розвитку технологій, комунікацій, різноманітних процесів, збільшення навантаження на кожного працівника вимагають від нас з Вами удосконалення не лише професійної майстерності, але й особистісних навиків. Вміння управляти власним часом, планувати роботу, делегувати повноваження, працювати у команді – це ті речі, які можуть відчутно полегшити трудові будні і… позитивно вплинути на результат. Сьогодні Галнафтогаз дуже активно розвиває напрямок внутрішнього навчання, створивши для цього кілька місяців тому відділ організаційного розвитку та навчання. Працівники цього відділу дуже активно приступили до роботи і вже мають гарні здобутки. Пишемо про це і для того, щоб їх

Руслан Лемещук, директор з управління людськими ресурсами «Концерну Галнафтогаз»: Головне призначення відділу організаційного розвитку та навчання – забезпечити широкі можливості безперервного вдосконалення та професійного росту для працівників, покращити їхнє виконання та відкрити нові перспективи для компанії. Першочергові задачі в сфері навчання та розвитку 2010 року – розробка та запровадження прогресивних форм та методів навчання під потреби окремих підрозділів та Компанії в цілому, управління знаннями та поширення найкращих галузевих практик, методична допомога в запровадженні змін.


Персонал Навчальні програми, що їх проводять наші кваліфіковані тренери – це також економія коштів Компанії та бюджетів відділів, оскільки платити за участь у них не потрібно. Наші колеги, які нещодавно побували на внутрішніх навчаннях, розповідають про переваги внутрішніх навчань:

Хочу відзначити рівень викладання – дуже фахово і доступно для сприйняття. Це свідчить про досить високий професіоналізм, нічим не гірше за зовнішні тренінги високого рівня, які я відвідувала. Мої колеги змогли включитись у тренінг і впродовж наступних двох місяців дуже змінили свій стиль роботи. Отже, тренінг приніс користь. Мої особисті побажання: варто так сформувати роздаткові матеріали, щоб з часом працівники, що його прослухали, могли б повертатись до кожного моменту тренінгу і максимально використовувати нові знання, які там отримали. Перспектива проходити різноманітні внутрішні тренінги, як на мене, дуже приваблива. Ми вже маємо перелік тем, що нас хвилюють. Це - організація роботи в стресових ситуаціях; формування команди і розвиток лідерства; моделі мотивації працівників. Ми переконались, що відвідування внутрішніх тренінгів важливе не тільки тим, що ти здобуваєш нові практичні знання. Спільні навчання дуже допомагають формувати колектив однодумців, що будують спільну роботу з розумінням перспектив розвитку. Крім того, вони сприяють вирішенню проблем, які є в кожному колективі, підвищують лояльність керівників середньої ланки до Компанії і, через них, всього підрозділу. Такі навчання особливо важливі для нових працівників, бо активне неформальне спілкування з колегами і нові професійні навики суттєво скорочують термін їх адаптації в колективі.

Валентин Онуфрій, молодший фахівець департаменту корпоративних продажів: Я вже відвідав три різні внутрішні тренінги: «Вітаємо в «Концерні Галнафтогаз!», «Подивися, як ти продаєш» та майстер-клас «Ефективна організація робочого часу». Хочу відзначити високий рівень викладання наших тренерів – вони вміють добре організувати, зацікавити, керувати групою. Подають інформацію в цікавій, доступній формі, супроводжуючи навчання

цікавими (і веселими) історіями для кращого запам'ятовування. Подобається, що тренінги не «пасивні». В них багато динаміки, застосування здобутих навиків на практиці. Важливу роль, на мою думку, у внутрішніх навчаннях відіграє згуртування колективу, формування груп, налагодження комунікацій, порозуміння працівників різних відділів. Відчуваєш себе частинкою великої сім'ї, з'являється бажання разом працювати заради досягнення успіху всієї Компанії, допомагати один одному. Такі заходи дуже здружують колектив, допомагають у налагодженні неформальних зв'язків між співробітниками, які також відіграють важливу роль у формуванні успішного колективу. Лишень за останні три місяці в Компанії успішно пройшло понад 30 навчань, підготовлених та проведених командою внутрішніх тренерів. Учасниками тренінгів вже стали близько 350 працівників. Більшість учасників (понад 200 осіб) – це персонал мережі АЗК «ОККО», які вчилися Стандартам обслуговування клієнтів, решта – офісні працівники, які опановували мистецтво успішних продажів, слухали про ефективну організацію робочого часу та інші корисні на-

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Алла Сидорович, начальник відділу контролю якості ПММ: Колеги з відділу організаційного розвитку та навчання провели перший загальний тренінг для начальників лабораторій і працівників відділу контролю якості, основною темою якого стала «Ефективна організація робочого часу». Я також попросила внести в цей тренінг елементи «роботи в команді». Навчання проводила Ірина Дунаєвська.

33


Фрагмент з тренінгу «Подивися, як ти продаєш»

На навчання з гарним настроєм!

Фрагмент з адаптаційного тренінгу для нових працівників

вики. Окремим блоком йшли навчання, пов’язані із запровадженням Про-

грами Партнерства, про яку докладно йдеться у цьому номері журналу. Зокрема, нещодавно відбулося кілька навчань на теми: «Управління персоналом для Партнерів «ОККО», «Інструменти мотивації та рекрутингу в роботі Партнерів ОККО». Новинкою в Компанії став адаптаційний тренінг під назвою «Вітаємо у «Концерні Галнафтогаз!», який проводився для наших нових колег. Ірина Дунаєвська, внутрішній тренер Компанії, розповідає: «Ціль даного навчання – полегшити і скоротити період адаптації новачків до роботи в нашій Компанії, познайомити нових працівників з історією розвитку та діяльністю Галнафтогазу, сприяти швидкому досягненню оптимальних робочих показників, необхідних Компанії, а також сформувати навички, для проходження орієнтаційної програми на АЗК. Важливою частиною навчання є створення кола однодумців, дружньої атмосфери, що допомагає новим працівникам здружитись між собою та дає наснагу і знання для успішної щоденної роботи в Компанії. Даний тренінг буде проводитись для працівників головного офісу щодва місяці».

«ОККО» – тут думають про тебе!

Тематика тренінгів розробляється з урахуванням побажань та потреб підрозділів.

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Ірина Сітнікова, начальник відділу організаційного розвитку та навчання: «Якщо Ви вирішили, що для покращення бізнесрезультатів Вам чи Вашому підрозділу потрібно розширити знання чи розвинути певні вміння та навички, звертайтеся у відділ організаційного розвитку та навчання як ініціатор навчання:

34

1. Якщо йдеться про індивідуальне навчання, тобто участь у навчальному заході (внутрішньому або зовнішньому) однієї людини, то будь-який працівник Компанії може подати заявку на навчання, попередньо погодивши її зі своїм керівником та завіривши її підписом керівника. 2. Якщо виникає необхідність організувати та провести внутрішнє або зовнішнє навчання для кількох працівників підрозділу, заявку формує керівник цього підрозділу та погоджує її з керівником свого напрямку. Заповнену та погоджену заявку Ви можете направити електронною поштою на адресу ISitnikova@ gng.com.ua, IDunaevska@gng.com.ua або OMaksymych@gng.com.ua. Наші менеджери радо проконсультують Вас з усіх питань планування, організації та проведення навчання. Найближчим часом ми плануємо реалізацію наступних нових навчальних проектів: тренінг «Ефективна взаємодія в робочому середовищі (управління конфліктами)», тренінг «Мистецтво наставництва», тренінг «Стандарти роботи АЗК «ОККО», серія майстер-класів з комунікативних та управлінських навичок.

Працівники головного офісу на майстер-класі з тайм-менеджменту

Дводенне навчання для працівників відділу контролю якості ПММ


Ролики «ОККО-інформ»: новий підхід до завжди актуальних тем не повинне задовольняти сучасні європейські вимоги стандарту ЄВРО 5. У мережі «ОККО» до цього стандарту належать бензини А-95 ЄВРО та Pulls 95.

М

ережа «ОККО» підтримує спілкування зі своїми клієнтами за допомогою багатьох каналів комунікації, серед яких і корпоративні сайти, і рекламні акції, і програма лояльності, і традиційні ЗМІ, і соціальні мережі. Ще один оригінальний спосіб донесення інформації до споживача вигадали в Компанії – роз’яснення специфічної і доволі складної інформації про пальне через серію анімаційних роликів «ОККО-інформ».

У нашому відеоальбомі ми розповідаємо про державні стандарти, які діють в Україні щодо пального. Ми показуємо та розповідаємо, що таке стандарт ЄВРО 5 та як не помилитися при виборі такого бензину на АЗК. Також з наших роликів Ви дізнаєтеся про імпорт пального в Україну – чому так відбувається і якою є ситуація з українськими нафтопереробними заводами.

За словами начальника сектору реклами департаменту маркетингу Олеся Кучеренка, питання якості пального є дуже актуальним для автомобілістів України. І ми постійно наголошуємо клієнтам, що наше пальне відповідає нормам ЄВРО 5. «Але річ у тім, що знаємося добре у цих стандартах і розуміємо їх переваги лише ми, бо у цьому наша робота. А для пересічного споживача ці тонкощі, насправді, малозрозумілі. Так само як і переваги від використання імпортного пального», – додав він. Тому, у відділі маркетингу виникла ідея проінформувати людей на доступному, зрозумілому рівні та у цікавій формі. Інформація у поєднанні з хорошим і цікавим ілюстративним матеріалом завжди сприймається і запам’ятовується краще. Це пояснює вибір стилістики роликів «ОККОінформ». Що ж ми хочемо розповісти у наших роликах? Тематика зумовлена нашою діяльністю, а саме – забезпеченням українських автолюбителів якісним пальним. А таке паль-

Ми пояснюємо власникам автівок про вплив шкідливих компонентів бензину на паливну систему. Описуємо як важливо, що пальне стандарту ЄВРО 5 містить низький рівень сірки, бензолу, ароматичних вуглеводнів та чому це важливо для нашого здоров'я. Одним словом, це своєрідний відеодовідник для усіх зацікавлених у якості пального, хорошій роботі авто і, навіть, екологічній безпеці. Тому, гадаємо, варто відволіктися на хвилинку та переглянути ролики «ОККОінформ» і почерпнути з них багато корисної інформації!

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Анімація транслюється як на самих АЗК та сайті «ОККО», так і на загальноукраїнському телебаченні. Зокрема, на Першому автомобільному, каналі новин «24», та на «5-му каналі». 10 анімаційних роликів, об'єднаних спільною назвою «ОККО-інформ», ненав'язливо та доступно розповідають про актуальні питання, пов'язані з пальним та стандартом ЄВРО 5.

35


Але ж в межах програми і без каталогу діють акції, змінюються товари, які можна отримати за бали… Так, програма розпочиналася і більше року працювала, пропонуючи клієнтам у якості винагороди той товар, який мали в наявності магазини на АЗК. Але наші магазини при заправці – це не гіпермаркети, вони мають обмежений асортимент як щодо товарів, так і їх вартості

У чому фішка? підготувала Марічка Кучеренко

П

рограма лояльності FISHKA підготувала приємну новинку для своїх Клієнтів. Яскраве, емоційне видання – розширений каталог винагород для власників карток FISHKA. Подарунки, зібрані у ньому, стануть гідною винагородою нашим клієнтам за те, що з-поміж інших мереж АЗК свій вибір вони зупинили на «ОККО». Далі розмову про цю важливу для Компанії подію ведемо з начальником сектору програми лояльності Лілією Шевчук. Лілю, мова про новий каталог FISHKA. Як Ти розцінюєш його появу і чому саме зараз? Безумовно, поява великого каталогу винагород – важлива подія як для самої Компанії, так і для наших клієнтів, це наступний етап розвитку програми. Його поява зумовлена тим, що програма лояльності потребує постійного розвитку. Інакше, вона перестане прибавлювати клієнтів і не приносите їм вигоди, адже їхні потреби постійно змінюються, і їхні очікування від нас, як програми, весь час зростають. Суть програми лояльності – пропонувати клієнтам все нові вигоди і винагороди за те, що вони залишаються з нами. У вигляді акцій, розіграшів подарунків, у вигляді все нових, цікавих і корисних винагород та пропозицій.

Так чи інакше, постійно користуючись карткою FISHKA, наш Клієнт росте – він накопичує більшу кількість балів і стає більш вибагливим до винагород. Йому вже не цікаво постійно обмінювати бали на омивач скла, автомобільні аксесуари чи продукти харчування. Спілкуючись з клієнтами ми бачимо, що вони готові збирати бали довше, накопичувати більше і отримувати у винагороду дорогі товари. І тому, ще тільки задумуючи програму, ми вже знали, що каталог буде доповнюватися групами цінних товарів, яких немає в асортименті магазинів при АЗК. Подарунки програми лояльності мають великий вплив на кінцевий вибір клієнта щодо «своєї» мережі АЗК. І, відповідно, чим ширший спектр винагород ми пропонуємо, тим більша ймовірність, що Клієнт знайде серед цих пропозицій саме те, що йому потрібно і заради чого він буде цілеспрямовано збирати бали. В той же час, в каталозі ми залишаємо великий відсоток товарів, які клієнт зможе отримати, як і раніше, безпосередньо на заправці. Тому що «дешеві» винагороди, які можна отримати миттєво безпосередньо на АЗК, показують нашим Клієнтам, особливо новим, що програма справді працює і з її допомогою можна заощаджувати. Які дорогі товари будуть в каталозі? Підбираючи товари до каталогу, ми керувались двома основними принципами: робити призи досяжними і орієнтуватись на різних клієнтів. Тому, там будуть товари вартістю як 200 гривень, так і 4-5 тисяч гривень. Так само, в каталозі буде кілька тематичних категорій, як наприклад, товари для домашнього комфорту (побутова техніка, аудіо-, відео-техніка),


FISHKA

Загалом каталог буде чималим – 56 сторінок, понад 90 товарних позицій. Тому, кожен клієнт, в залежності від того, як швидко накопичує бали, зможе обирати подарунки від програми FISHKA на власний смак. Які цікаві пропозиції будуть ще? У каталозі з’явилися пропозиції від Партнерів програми лояльності. Тепер клієнт може заробляти додаткові бали на картку FISHKA не лише на АЗК «ОККО», але й в СК «Універсальній» за придбання будь-якого виду страхування та в ресторанах «A la minute». Співпраця з іншими компаніями має взаємну вигоду – і для партнерів програми лояльності, і для її клієнтів. Партнери отримують нових клієнтів, а власники карток FISHKA – можливість швидше накопичувати бали. Також, у відповідь на численні прохання від учасників програми, нам вдалося розширити пропозицію з миття авто. Тепер клієнти можуть за бали програми FISHKA користуватися послугами ручних мийок в регіонах, де відсутні портальні автомийки. У нашій мережі значна частина ручних мийок – орендовані, а власні портальні є далеко не всюди, тому спеціально для каталогу ми домовилися з орендарями і долучили їх до програми FISHKA. Який ефект очікує Компанія від виходу каталогу? Цим каталогом ми ще раз показуємо Клієнту, що ми йдемо назустріч задоволенню його потреб. Так само каталог заохотить клієнтів користуватися карткою частіше, оскільки споживач не захоче втрачати реальну вигоду у вигляді хороших подарунків. Так само ми очікуємо, що каталог стимулює інтерес тих клієнтів, які спершу користувалися картками лояльності, а згодом через одноманітність винагород втратили інтерес до програми і перестали накопичувати бали. З допомогою нових цікавих пропозицій ми зможемо повернути до себе цих клієнтів.

Чи Ви сподіваєтесь на залучення нових клієнтів до програми з допомогою каталогу винагород? Так, звичайно. Є категорія водіїв, які їздять заправлятись на АЗК різних мереж, порівнюють акційні пропозиції і зупиняються на найбільш вигідній. Наша нова пропозиція винагород безумовно приверне до себе увагу водіїв і зацікавить їх більше, ніж пропозиція конкурентів. Якщо вже мова зайшла за конкурентів, то чим новий каталог FISHKA буде вигіднішим для водіїв? Якщо говорити про асортимент винагород, то ми бачимо, що потреби в клієнтів схожі: вони бажають отримувати цінні товари, які потрібні їм особисто чи для їх сім’ї. Власне на такі потреби ми орієнтувалися. Що ж відрізняється принципово? Перше, ми маємо набагато сильніші позиції щодо асортименту винагород, які є на заправці і на отримання яких не потрібно чекати. Програма дійсно почала впливати на формування асортименту товарів на АЗК. Проте, звичайно потрібно розуміти, що через обмежені площі і розташування АЗК програма не може пропонувати усі винагороди з постійного асортименту на всіх АЗК. І друге, наші учасники мають можливості накопичувати бали значно швидше як через акції, так і купуючи товари чи послуги у партнерів програми, про які я вже згадувала. Інші програми лояльності серед українських мереж АЗС цього не пропонують. СК «Універсальна» та ресторани «A la minute» - лише перші партнерські пропозиції. Проте, слово учасника програми є останнім. Ми з нетерпінням чекаємо на реакцію учасників програми на зміни, які ми запровадили. Разом з цим, ми знову повторюємо: якими б цікавими не були пропозиції програми, вона повністю залежить від людей, які працюють на АЗК, від їх розуміння, що ця програма має прямий вплив на результати Компанії і, відповідно, на їх особистий добробут. Успіх нововведень значною мірою залежить від персоналу АЗК «ОККО», їх зусиль і бажання донести вигоди програми для кожного клієнта.

Територія сервісу № 15 квітень – червень 2010

для відпочинку (товари для пікніків чи електронних розваг), для догляду за авто і т.д. Оскільки у нас здебільшого чоловіча аудиторія, каталог пропонує також інструменти для ремонту.

37


Коли таємне стає очевидним підготував Дмитро Ярцев

Друге місце посіла найбільша серед філій – Львівська з результатом 86,56 бала Тотального індексу. Цей показник на 1,91 бала вищий за Тотальний індекс всієї мережі. Рівень сервісу у Львівській філії також виріс порівняно з попередньою хвилею на 1,99 бала. Рівень сервісу у ІваноФранківській філії мережі АЗК «ОKKO» відповідає категорії Добре: 84,67 бала тотального індексу якості обслуговування, це на 0,02 бала вище, ніж у всій мережі, і 3 місце у рейтингу.

П

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

рограма «Таємний Клієнт» («Mystery Shopping») уже давно не є дивиною чи таємницею для працівників наших автозаправних комплексів. Результати, отримані під час цього дослідження, постійно вивчаються та аналізуються для того, щоб наступного разу підійти у всеозброєнні до тих аспектів діяльності, де ми можемо бути ще кращими, ніж зараз.

40

Дослідження якості обслуговування у мережі АЗК «ОKKO» пройшло уже водинадцяте. Чергова хвиля тривала з 1 січня до 31 березня цього року. Якими ж були основні зауваги Таємних Клієнтів, у чому ми досягли значних успіхів, а до чого потрібно докласти спільних зусиль? У цьому матеріалі ми спробуємо окреслити і проблемні моменти, і приємні для нас сторони.

Загальна ситуація Всього для оцінки під час 11-ї хвилі було обрано 273 автозаправні комплекси у 21 області та АР Крим. Рівень сервісу в мережі АЗК «ОKKO» за результатами 11-ої хвилі відповідає категорії «Добре»: 84,65 бала тотального індексу якості обслуговування за 100-бальною шкалою. Порівняно з попередньою 10-ою хвилею індекс зменшився на 0,74 бала. Перше місце за Тотальним індексом серед філій мережі знову посіла Вінницька філія. Тотальний індекс тут склав 92,66 бала, що на 8,01 бала вище за середній показник мережі. Слід додати, що показник сервісу у Вінницькій філії порівнюючи з попередньою хвилею збільшився на 1,85 бала. Показник Тотального індексу Вінницької філії єдиний серед показників філій перебуває в категорії «Відмінно».

Останнє місце серед філій, на жаль, посіла Київська філія «Концерну Галнафтогаз». Тотальний індекс – 76,41 бала, що на 8,24 бала нижче за середній показник мережі. Порівняно з 10 хвилею показник зменшився на 3,53 бала. Киянам не варто засмучуватися, тому вважаймо цей результат проміжним і готуймося рвонути з останнього місця якнайвище. Разом ми впораємося!

Pulls – хороший, дихання – рівне! Серед запитань, які діагностують якість сервісу по всій мережі, є одне, яке цікавить особливо гостро. Воно пов'язане з продажами нашого брендованого пального Pulls 95. Дослівно воно сформульоване так: «Заправник спробував переконати вас заправити Pulls 95 після Вашої відмови». Кількість позитивних відповідей на нього зросла. «Це, звісно, приємна річ, – міркуватиме вдумливий читач. – Але ж «спробував» не завж-


Якість сервісу

Однак, тут слід додати трохи критичних зауваг для збалансування загальної оцінки. Ми надалі працюємо над тим, щоб заправники пропонували клієнтам залити повний бак. Позитивно, що порівняно з минулою хвилею, показник цієї пропозиції зріс. Проте він і надалі становить лише 59,29 бала і не виходить за межі оцінки «Незадовільно». Колеги, пам'ятаймо про повний бак!

Цікавою є ситуація з питанням, яке стосувалося наголошування на акціях, які тривають у мережі – «Заправник поінформував Вас про діючі акції». Рівень позитивних відповідей на це запитання знизився на 38,78 бала, при цьому впавши з «Відмінно» до «Незадовільно». Зауважимо, що на час проведення 11-ї хвилі «Таємного Клієнта» припала акція «+41 км. Проїдь більше», метою якої власне і було збільшити продажі Pulls 95 та А-95 Євро. Яким чином вдалося підняти продажі Pulls'а, менше згадуючи про акції, залишається таємницею за сімома замками. Єдине, що можна запропонувати в якості пояснення, це те, що наші заправники підходять до справи напряму, не зосереджуючись на акціях, акцентують увагу на самому Pulls 95. При цьому така тактика приносить результат. Одначе, варто прискіпливіше вивчати і пропонувати акційні продукти, адже часто вони полягають не лише в Pulls'і.

Суб'єктивна оцінка: чи є у ній об'єктивність? Окрім об'єктивних стандартів сервісу під час програми проводилося вивчення суб'єктивного враження Таємних Клієнтів від відвідин мережі АЗК «ОKKO». Порівняння цих даних показало, що суб'єктивна оцінка Клієнтів на 4,1 бала менша за фактичний рівень сервісу. В той самий час, розрив між об'єктивною та суб'єктивною оцінками щоразу скорочується (за 10-ту хвилю моніторингу він становив 6,39 бала). Звичайно, Таємні Клієнти апріорі критичніше ставляться до сервісу, ніж він об'єктивно є. Але і наш персонал почав ввічливіше ставитись до Клієнтів при обслуговуванні. Це видно з результатів. Наприкінці хочемо побажати усім нашим працівникам, які продемонстрували високі результати у роботі, а також тим, хто побачив певні недоліки у своїй діяльності, наполегливо працювати далі, намагатися бути кращими, ніж сьогодні, і все у нас вийде!

Порівняння загального Суб'єктивного індексу задоволеності клієнта мережею АЗС «OKKO» з Тотальним індексом Філія

Тотальний індекс

Суб’єктивний індекс

Різниця між Суб'єктивним та Тотальним індексами

11 хвиля (%)

11 хвиля (%)

11 хвиля

10 хвиля

9 хвиля

8 хвиля

7 хвиля

6 хвиля

Вінницька

92,7

92,4

-0,2

-1,8

-5,8

-10,9

-13,4

-15,7

Рівненська

82,2

82,4

0,2

-3,3

1,2

-12,0

-9,9

-12,5

Харківська

79,6

80,0

0,4

-4,8

6,8

-7,5

-9,4

-10,1

Кіровоградська

78,9

79,4

0,5

-3,2

-3,1

-5,3

-10,1

-6,4

Закарпатська

84,0

78,6

-5,4

-6,3

-11,9

-12,0

-17,2

-13,5

Одеська

81,0

78,2

-2,8

-8,7

-2,5

-11,7

-11,8

-9,7

Львівська

86,6

78,1

-8,5

-12,3

-13,4

-21,7

-16,4

-19,8

Київська

76,4

75,6

-0,8

-9,7

-3,1

-10,6

-12,2

-13,8

Ів-Франківська

84,7

74,9

-9,8

-9,4

-7,4

-6,3

-11,7

-16,4

Середнє:

84,65

80,55

-4,1

-6,4

-6,4

-12,9

-13,4

-15,0

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

ди означає «переконав», чи не зарано ми тішимося?» А от і ні. Щоб виявити, чи дійсно активний продаж наших молодших операторів безпосередньо сприяє кращому продажеві Pulls 95, ми запитали Таємних Клієнтів прямо: «Чи переконав Вас заправник заправити Pulls 95?» Кількість позитивних відповідей на це запитання зросла на 11,41 бала порівняно з 10 хвилею, і з категорії «Добре» впевнено перемістилась до категорії «Відмінно». Отже, таки справді молодші оператори не лише стали частіше намагатися переконати залити Pulls, а й таки дійсно ПЕРЕКОНУВАЛИ клієнтів. Що тут скажеш? Колеги, ви молодці, так тримати!

41


Робоча група проекту «Європальне ЄВРО КМ», зліва направо: Інна Данилишина, Михайло Сенько, Валя Григорян, Таня Крутій, Олесь Кучеренко, Юля Стоянська, Оля Кисельова, Ярослав Ступінський та Сашко Чолій

Про акцію хорошу знову в журналі ми Вам скажем слово

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

У

42

підготувала Марічка Кучеренко

п’ятницю, 4 червня, у кабінетах департаменту маркетингу головного офісу лунали сміх, привітання і подяки. Це наші менеджери обдзвонювали переможців Акції «Європальне ЄВРО КМ» та приносили нашим постійним клієнтам радісну звістку «Вітаємо, Ви сьогодні виграли 1000 (500) л пального». Реакція клієнтів була різною – хтось сміявся, хтось кричав від радості, а хтось вперто не вірив, до останнього вбачаючи у цьому невдалий жарт. Проте ввечері того ж дня, довгий список переможців був опублікований на сайтах мережі «ОККО» та програми лояльності FISHKA, то ж клієнти могли пересвідчитись, що таке везіння – це не розіграш, а приємна реальність.

розіграли серед майже 120 тисяч учасників акції чималий призовий фонд – 41 000 літрів пального. За результатами розіграшу призів, 730 учасників програми лояльності FISHKA виграли пальне від АЗК «ОККО»!

За кілька годин до того, тієї ж п’ятниці, маркетологи з допомогою комп’ютерного випадкового відбору

Враженнями ділиться Валентина Григорян, старший менед-

Із загальної кількості переможців 10 наших клієнтів отримали по 1000 літрів і ще 20 учасників акції – по 500 літрів пального від мережі «ОККО». Решта 700 переможців здобули в подарунок по 100, 50 або 20 літрів пального, яким вони найчастіше заправлялись впродовж Акції. Перша реакція у всіх переможців була «не вірю». Зрозуміло, що потім були і сміх, і радість, і крики навіть. Переважна більшість «не вірю» стосувалася саме процесу отримання свого призу. Більшість клієнтів просто не вірили, що їм для отримання виграшу нічого не потрібно робити, що «все вже зроблено» і їм залишається тільки приїхати наступного дня на АЗК і заправити призове пальне.

жер з постачання департаменту маркетингу, яка повідомляла

про виграш переможців-«тисячників»: «Відчувається, що всіх нас дуже добре «виховала система», що ти можеш отримати одне з двох - або «безкоштовний сир у мишоловці», або твій виграш дійсно є, але щоб його отримати, тобі доведеться ще сто разів доводити, що


Емоції ти і є той переможець. Саме тому простота процедури отримання пального і здавалася більшості переможців такою нереальною. «Міцний горішок», який виграв 1000 л пального А-95, був у Харкові. От йому довелося дійсно доводити, що це не розіграш, що я дійсно телефоную від мережі «ОККО», від програми FISHKA і що він дійсно (чесно-пречесно!!!) виграв своє пальне. Чоловік був, судячи по голосу, вже в літах, і досить дотошно все випитував, перепитував і було таке відчуття, що навіть записував. А потім голосом, який видавав надзвичайний сумнів сказав: «Ну-ну...я приїду. Завтра. І ОБОВ’ЯЗКОВО подивлюся на це (видачу пального)».

зове пальне на «ОККО». Дякую мережі «ОККО» за чудову акцію та можливість їздити в своє задоволення!

Сергій Сузий, м. Київ (500 літрів ДП Євро)

Тут клієнти нас хвалять :) Попри перші сумніви, усі переможці вже пересвідчились, що виграти в Акції на «ОККО» дуже реально. Ось відгуки деяких з них:

Андрій Пукас, м. Львів (1000 літрів ДП Євро)

Розпочав участь в акції теж не з власної ініціативи – оператор видав картку FISHKA. Тому, коли на накопичені бали я отримував дуже потрібні речі, радів як справжньому виграшу. А дзвінку на мобільний про перемогу в Акції «Європальне ЄВРО КМ», зізнаюсь, не повірив. Поки не заправив перші 30 літрів. Це було в Ужгороді. Просто кусочок щастя наповнив мене і мій бензобак! Надзвичайно приємно усвідомити, що акція – справжня, без обману! Почути перші привітання зичливого оператора, потім родичі з Одеси привітали – побачили в інтернеті. ДЯКУЮ усім, хто вболіває і заправляє – ви молодці! Хай щастить!

Володимир Окаренський, м. Тернопіль (1000 літрів ДП Євро) За кермом проводжу багато часу, заправляюсь на тернопільських «ОККО» по вул. 15-квітня або С. Будного, мені там зручно. Збирав бали на картку FISHKA, обмінював їх на приємні призи, а тут ще й акція нова з’явилась. Про перемогу навіть і не думав, але повідомлення про виграш мене просто збило з ніг. Навіть не вірилось, що я виграв 1000 літрів! Зараз успішно заправляю при-

Я постійно заправляюсь на «ОККО». Про акцію чув, але в її суть та подробиці не вникав. Коли мені подзвонили і повідомили, я в це навіть не повірив одразу – думав що розігрують. Проте вже через кілька днів почав отримувати акційні літри на «ОККО» та мої сумніви повністю розвіялись. Дуже радий, що виграв пальне!

Богдан Шумик, Волинська область, Луцький район (500 літрів ДП Євро) Дякую всім організаторам акції та програмі FISHKA за можливість отримувати призи, заправляючи автомобіль якісним пальним. Бажаю усім постійним клієнтам автозаправних станцій «OKKO» вигравати цінні призи та отримувати насолоду від керування автомобілем, заправленим дійсно якісним пальним від «ОККО»!

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Привіт усім! Спасибі організаторам такої чудової, а головне, дуже реальної акції! Зважаючи на те, що я ніколи не вигравав у розіграшах призів, ставився до цього скептично. А заправлявся переважно на «ОККО» заради якісного пального і хорошого додаткового сервісу. Коли користувався карткою «МС OIL» (фірма, де я працював, їх нам видала, це 2006 р.), теж зміг обслуговуватись на «ОККО». Коротше, радували моє око АЗСки «ОККО»!

43


ТюнінгФест – автошоу для справжніх фанів репортаж з місця – маркетолог Харківської філії Тетяна Черепаха

Г

ул сотень двигунів, швидкість, драйв, дим від паленої гуми, тисячі захоплених автолюбителів, неймовірні тачки і байки. Усе це – ювілейний ТюнінгФест, який на початку квітня прогримів на весь Харків і додав нових вражень та адреналіну справжнім автомобільним фанам.

З нагоди першої п'ятирічки до Харкова з'їхалося чимало гостей. Привітати ювілярів зібралися не лише усі автоклуби Харкова, але й численні гості з інших міст. Звичайно, як давній друг Фестивалю, мережа АЗК «ОККО» не могла завітати без подарунків. Приємною несподіванкою для учасників і гостей Фесту став подарунок від організаторів та нашої

мережі – показові виступи від кращих майстрів дріфтингу – групи «Тарантіно». Дріфтери (майстри екстремального водіння та крутих віражів) та стантрайдери (трюкачі на мотоциклах) демонстрували нереальні маневри на автомобілях та спортивних байках, об'їжджали живі мішені і витворяли різні каскадерські трюки. Усе це стало можливим завдяки пальному Pulls 95. Натовп настільки захопився цим видовищем, що навіть проливний дощ не зміг завадити перегляду. На жаль, примхи природи таки втрутились у деякі наші плани і, з міркувань безпеки як для глядачів,

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

За доброю традицією мережа АЗК «ОККО» вже вкотре підтримала

цю видовищну подію, ставши Паливним спонсором і самого Фесту, і різноманітних конкурсів та показових виступів, які відбувалися впродовж свята.

А так палили гуму на Пульс-95 гонщики з «Тарантіно

44

Широка посмішка дівчатпромоутерів - це 100% успіху рекламної акції :)


АвтоТема так і для дріфтерів-аматорів, ми вирішили скасувати анонсований конкурс «Пали гуму на Pulls-95». Проте головний приз конкурсу, за спільним рішенням гостей фестивалю, було вручено групі «Тарантіно», якій мокрий асфальт, як виявилося, був лише у поміч.

глядачів. Якщо торік майстерністю аерографії та тюнінгу хизувались лише автовласники, то сьогодні весь другий поверх «Радмір-Експохолу», де проходив Фестиваль, було віддано під експозицію ексклюзивних байків та скутерів, які повною мірою конкурували з диво-машинами.

У межах акції «Європальне ЄВРО КМ», яка в період ТюнінгФесту проходила на АЗК «ОККО», усі гості отримали флаєри з додатковими єврокілометрами, що наближали їх до виграшу 1000 л пального – головного призу акції. Але на цьому наші подарунки не закінчились. Понад 500 літрів «пального нового покоління» було розіграно серед гостей та подаровано переможцям ТюнінгФесту.

Цього року організатори приділили увагу і журналістам, для яких була влаштована прес-конференція. Під час зустрічі з пресою організатори автошоу висловили окрему подяку мережі АЗК «ОККО», яка підтримує ТюнінгФест впродовж вже п’яти років. Як зауважив організатор події Костянтин Іщенко, паливним партнером мережа «ОККО» обрана не випадково. Адже далеко не кожна мережа АЗК може гарантувати європейську якість пального, високий рівень обслуговування та турботу про клієнта. А мережа «ОККО» на практиці доводить українським автомобілістам, що все це – реально!

Додатковим акцентом на ТюнингФесті стало продовження теми байків. Адже моторух поступово набирає своєї популярності в Україні та все більшу прихильність

Маркетолог Харківської філії Тетяна Черепаха (по центру) представляла мережу «ОККО» на ТюнінгФесті

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Секунди до старту За кермом пиво може бути тільки безалкогольним!

Чи не красень?

А це унікальне харківське диво- БТР із вишуканим шкіряним салоном

45


Наші ювіляри березня – червня 2010 року 50-річний ювілей відзначали наші колеги: 11 березня Вадим Володимирович Огнєв, оператор АЗК №КВ20, м. Київ, ПП «ОККО-нафтопродукт», Київське регіональне відділення 17 березня Георгій Михайлович Мурзак, молодший оператор АЗК №42, Львівська філія 28 березня Василь Михайлович Ковач, прибиральник території, фінансова служба, господарське забезпечення, Закарпатська філія Мирон Йосифович Іжевський, оператор АЗК №49, Львівська філія 03 квітня Ігор Павлович Дропа, старший механік сектору транспортного забезпечення відділу господарського забезпечення та легкового транспорту, «Концерну Галнафтогаз» 09 квітня

Територія сервісу №15 квітень – червень 2010

Степанія Василівна Фіголь, прибиральник службових приміщень АЗК №17, м. Галич, Івано-Франківська філія

46

Марія Петрівна Демкович, фахівець з розрахунків, ІваноФранківська філія 17 квітня Євген Олександрович Арбузов, молодший оператор АЗК №8, мережа АЗК №2, Закарпатська філія 24 квітня Микола Семенович Турко, молодший оператор АЗК №63, Львівська філія 10 травня Михайло Васильович Яцишин, наповнювач балонів АГНКС м. Бурштин, Івано-Франківська філія 13 травня Роман Іванович Бринзей, оператор АЗК №7 м. Івано-Франківськ, ІваноФранківська філія

19 травня Василь Теофілович Паніщак, молодший оператор АЗК №39, Львівська філія 20 травня Іван Юрійович Цільо, оператор АЗК № 24, мережа АЗК № 4, Закарпатська філія 28 травня Любомир Степанович Ковальчук, молодший оператор АЗК № 45, Львівська філія 29 травня Микола Степанович Климюк, інженер з нагляду за будівництвом сектору супроводу будівельних процесів у регіонах відділу будівництва та реконструкції департаменту будівництва, «Концерну Галнафтогаз» 04 червня Тетяна Василівна Бойчук, фахівець з обліку товаро - матеріальних цінностей сектору супутніх товарів, Рівненська філія 10 червня Олександр Володимирович Пароконний, старший товарний оператор сектору операційної діяльності нафтобазового господарства дільниці Вапнярська та Тростянецька нафтобаза відділу нафтобазового господарства, «Концерну Галнафтогаз» 12 червня Іван Михайлович Галай, прибиральник службових приміщень АЗК №76, Львівська філія 13 червня Марія Михайлівна Дурда, прибиральник службових приміщень АЗК №23, Львівська філія 14 червня Ольга Ярославівна Кашуба, провідний інженер з якості сектору Львівська вимірювальна лабораторія (м. Броди) випробувального центру паливно-мастильних матеріалів відділу контролю якості, «Концерну Галнафтогаз»

55-річний ювілей святкували: 03 березня Надія Іванівна Горобченко, старший комірник сектору господарського забезпечення фінансової служби, Вінницька філія 05 березня Мирон Михайлович Стасик, оператор АЗК №58, Львівська філія 10 березня Любов Григорівна Гнида, оператор АЗК №32, м. Рогатин, ІваноФранківська філія 28 березня Ігор Степанович Тимо, старший ревізор сектору перевірки магазинів, контрольно-ревізійного відділу департаменту безпеки, «Концерну Галнафтогаз» 29 березня Людмила Іннокентіївна Нежижим, прибиральник службових приміщень АЗК №КГ18 ПП «ОККОнафтопродукт», Кіровоградське регіональне відділення 09 квітня Петро Гнатович Кас’янчук, електрогазозварювальник сектору операційної діяльності нафтобазового господарства дільниці Вінницька нафтобаза відділу нафтобазового господарства, «Концерну Галнафтогаз» 14 квітня Валентина Володимирівна Сердюк, товарний оператор сектору операційної діяльності нафтобазового господарства дільниці Ярмолинецька нафтобаза відділу нафтобазового господарства, «Концерну Галнафтогаз» 23 квітня Ольга Петрівна Куцик, оператор АЗК №59, Львівська філія 25 квітня Любов Василівна Серьогіна, лаборант сектору Вінницька вимірювальна лабораторія (м. Вінниця) випробувального центру паливно-мастильних


06 травня Світлана Леонідівна Фіголь, оператор АЗК №7 м.Івано-Франківськ, Івано-Франківська філія 10 травня Григорій Филимонович Осадчий, оператор АЗК №50, мережа АЗК №5, Вінницька філія Михайло Михайлович Озимок, слюсар-ремонтник сектору операційної діяльності нафтобазового господарства дільниці Закарпатська нафтобаза відділу нафтобазового господарства, «Концерну Галнафтогаз» 16 травня Юрій Юрійович Талапа, молодший оператор АЗК (газ) № 3, мережа АЗК № 3 Закарпатська філія 17 травня Євгеній Іванович Кузнецов, молодший оператор, АЗК №КГ17 сектору мережа АЗК №1 ПП «ОККОнафтопродукт», Кіровоградське регіональне відділення 21 травня Любов Миколаївна Божок, прибиральник службових приміщень РН №52 м. Устилуг, ПП «ОККО-нафтопродукт», Рівненське регіональне відділення 30 травня Ганна Дмитрівна Петруняк, прибиральник службових приміщень АЗК №34, м. Яремче, Івано-Франківська філія 07 червня Володимир Олександрович Пуненков, начальник сектору господарського забезпечення, фінансова служба, Львівська філія 12 червня Степан Миколайович Брила, прибиральник території, фінансова служба, господарське забезпечення, Закарпатська філія 14 червня Олександр Миколайович Казьмін, начальник відділу розвитку Донецького регіону міжрегіонального

департаменту підготовки та здачі об’єктів в експлуатацію, «Концерну Галнафтогаз» 15 червня Володимир Анатолійович Добрянський, молодший оператор АЗК №21, м.Сквира, Київська філія; 25 червня Іван Миколайович Тиркус, молодший оператор АЗК №23, Львівська філія

27 червня Володимир Аркадійович Мусашвілі, водій автотранспортних засобів сектору транспортного забезпечення відділу господарського забезпечення та легкового транспорту, «Концерну Галнафтогаз» 28 червня Броніслава Теофілівна Демкович, прибиральник службових приміщень АЗК № 75, Львівська філія

28 червня Леонід Мойсейович Баргер, начальник сектору розвитку та будівництва (Луганська область) відділу розвитку Донецького регіону міжрегіонального департаменту підготовки та здачі об’єктів в експлуатацію, «Концерну Галнафтогаз» 30 червня Наталія Володимирівна Бородіна, оператор АЗК №6 сектору мережа АЗК №32, Кіровоградська філія

З 60-річним ювілеєм вітаємо: 09 березня Леон Павлович Циганюк, начальник сектору сервісного обслуговування АЗК, Івано-Франківська філія 19 березня Олександр Олексійович Мазур, молодший оператор АЗК №48, мережа АЗК № 5, Вінницька філія 08 квітня Ніна Михайлівна Хлібовська, бухгалтер сектору обліку та звітності, фінансова служба, м. Броди, Львівська філія 03 червня Мирослав Васильович Підвербицький, двірник АЗК № 34, м. Городенка, Івано-Франківська філія 23 червня Микола Іванович Фіголь, старший фахівець з сервісного обслуговування служби технічної експлуатації, Львівська філія

Шановні колеги! Якщо у Вас є ідеї щодо тем наступних матеріалів, цікава інформація або навіть бажання приєднатися до редакційної групи корпоративного журналу, пишіть на адресу MKucherenko@gng.com.ua та телефонуйте 032 298 96 30. Ми також будемо раді Вашим відгукам та порадам, адже Ваші коментарі та підтримка допоможуть зробити наше видання кращим та кориснішим у Вашій роботі!

Територія сервісу № 15 квітень – червень 2010

матеріалів відділу контролю якості, «Концерну Галнафтогаз»

47


Територия универсального сервису  
Територия универсального сервису  

конкурсная работа

Advertisement