Page 1


СПЕЦІАЛЬНИЙ ВИПУСК журналу «Ротарієць» побачив світ у січні 2016 року і був присвячений боротьбі Ротарі Інтернешнл з таким підступним та небезпечним недугом, як поліомієліт (Поліо), у світі. Зокрема, основною темою спецвипуску стала ротарійська боротьба зі спалахом поліо в Україні.


Р

отарі Інтернешнл – це міжнародна асоціація клубів, що об’єднують провідних представників різних сфер діяльності, які реалізують у вільний від основної роботи час різні соціальні проекти на благо своїх громад, країн та усього світу. Ротарі здійснює свою діяльність вже 110 років і охоплює практично всі країни та континенти. Боротьба з поліомієлітом є найбільшим глобальним проектом Ротарі Інтернешнл протягом 30 років. З 1988 року Ротарі Інтернешнл започаткувала разом з партнерами - Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ, Центром по контролю та попередженню інфекційних захворювань (CDC), урядами багатьох країн – Глобальну ініціативу з ліквідації поліомієліту (GPEI), до якої згодом приєдналися й інші організації.


Зокрема, одним із донорів цієї глобальної ініціативи є благодійний Фонд Біла та Мелінди Гейтс. За більш як 25 років Ротарі з партнерами зібрали та направили на боротьбу з поліомієлітом дуже значні кошти. Сумарно тільки 1,2 мільйони Ротарійців по всьому світу зібрали на це більше 1,5 мільярди доларів США. За зібрані кошти були вакциновані понад 2 мільярди дітей у 122 країнах світу. Результати цієї глобальної ініціативи Ротарі та партнерів є феноменальними! Захворюваність на поліомієліт зменшилась на 99,9% (з 350 тисяч випадків у 1988 році до лише 70 у 2015)!


Н

а фоні того, що весь світ знаходиться дуже близько до повної ліквідації поліомієліту, Україна опинилась серед країн, куди повернувся вірус поліомієліту. Восени 2015 року офіційно оголошено про спалах поліомієліту в Україні. Основною причиною спалаху став низький рівень імунізації українських дітей від поліомієліту. На той момент було вакциновано лише 15% дітей і єдиним засобом подолання спалаху було щеплення. Доки не буде вакцинована кожна дитина в Україні, підступний вірус буде мати можливості для поширення. Саме тому, за діями уряду України по боротьбі із спалахом поліомієліту уважно спостерігала світова громадськість. Також для проведення масової імунізації дітей проти поліомієліту міжнародні донори завезли до України необхідну кількість вакцини та направили досвідчених фахівців, котрі надавали допомогу Міністерству охорони здоров’я та місцевим органам влади.


О

цінивши складність завдань, що стояли перед українським Ротарі у подоланні спалаху поліомієліту, був складений Національний комітет Поліо Плюс в Україні, головна роль якого була в поширенні достовірної інформації про проблему поліомієліту та активну участь в кампанії соціальної мобілізації батьків у турах масової вакцинації дітей. Щоб досягти цієї мети, зокрема, був створений спеціальний випуск журналу «Ротарієць», який допомагав не тільки Ротарійцям, а й іншим свідомим громадянам України, дізнатися та активно поширювати достовірну інформацію про боротьбу з поліомієлітом до його повної ліквідації як в Україні, так і в усьому світі.


З

авдяки спільним зусиллям рівень імунізації станом на початок восени 2016 року підвищився до 70%. А влітку прийшла приємна новина зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я – Україна знову визнана вільною від поліомієліта!


K16 084  

мультимедийное издание

K16 084  

мультимедийное издание

Advertisement