Page 1

№1 2016

Розумні

покупки до літа

Банк

у вас вдома

Рахунок

для власного бізнесу

Віталій Школьний Плануємо фінанси разом з банком

20 000

у кредит за 1 годину


Зміст

Новини ПУМБ Позитивні зміни

Шановний клієнте!

4

Огляд ринку Гарні новини

5

Інтерв’ю Телеведучий Віталій Школьний: плануємо фінанси разом з банком

6

Шопінг Розумні покупки до літа

10

Продукт у фокусі 20 000 у кредит за 1 годину

12

Послуга в пакеті Пенсія на платіжну картку, зручно і з вигодою

14

Малий бізнес Рахунок для власного бізнесу за 5 хвилин

16

Спорт Фізичні вправи із задоволенням

18

Сам собі банкір Банк у вас вдома

20

Дитяча сторінка Квіти для мами

22

Перед вами перший випуск журналу «Народний банкір». На його сторінках просто та зрозуміло ми розповімо про банківські послуги. Як швидко відкрити рахунок для власного бізнесу? Як почати обслуговування в банку онлайн, не виходячи з дому? Як отримати додаткові кошти готівкою за одну годину? Нарешті, які поради з фінансового планування дадуть ті, хто вже впевнено користується послугами банку, має з того користь та досяг успіху? Читайте про все це докладніше на сторінках першого номеру. Переконані, що інформація буде для вас корисною і допомагатиме у реальному житті. А журнал «Народний банкір» стане зручним майданчиком для спілкування банку з простими людьми зрозумілою мовою. Надсилайте нам ваші фінансові запитання на адресу narodny@pumb.ua — ми будемо надавати прості й професійні відповіді на сторінках «Народного банкіра».

З повагою, Сергій Черненко, голова правління ПУМБ

Народний банкір

2

Народний банкір

3


Новини ПУМБ

Позитивні

Огляд ринку

зміни

Безпечні платежі Для безпечних платежів в інтернеті будь-якими картками ПУМБ підключив усім клієнтам технологію 3D Secure. У момент здійснення онлайн-платежу технологія додатково ідентифікує клієнта шляхом відправки йому SMS із кодом для підтвердження транзакції.

Банк-агент Фонду гарантування вкладів За 2015 рік Перший Український як банк-агент Фонду гарантування вкладів фізичних осіб виплатив 2,25 млрд грн відшкодувань вкладникам неплатоспроможних банків, таких як CityCommerce Bank, «Імекс-банк», «НАДРА», «Київська Русь», «Фінансова ініціатива», «Фінанси та Кредит». Біля 0,7 млрд грн, що становить близько 30% виплачених коштів Фонду, вкладники довірили ПУМБ. В 2016 році для зручності отримання гарантованих виплат банк запустив онлайн-реєстрацію для вкладників неплатоспроможних банків. Банк №1 для українців у соцмережах Всього користувачів соцмереж ПУМБ нараховується близько 120 тисяч. Ми намагаємося бути для вас фінансовим онлайн-гідом. У спільнотах ми розповідаємо про фінансові послуги та продукти, які пропонує банк, а також знайомимо з нашими ініціативами та спеціальни-

ми пропозиціями, останніми новинами зі світу фінансів, даємо слушні фінансові поради. Приєднуйтесь до нас на Facebook, YouTube, у Twitter, Google+, LinkedIn, «Однокласники», «ВКонтакті», Forsquare. Опора бізнесу Недарма минулого року ПУМБ отримав «Фінансовий Оскар» від газети «Бізнес» у номінації «Опора малого та середнього бізнесу». Згідно з дослідженням задоволеності клієнтів, яке провело міжнародне агентство MASMI, банк демонструє стабільно високі результати. 82% клієнтів малого та середньо-

новини

го бізнесу високо оцінюють якість обслуговування у банку. Кількість клієнтів, які готові рекомендувати ПУМБ, збільшилась вдвоє і сьогодні складає 52%. Ближче до клієнта Банк продовжує поширювати свою присутність у всіх регіонах України. З початку 2016 року ПУМБ відкрив три нових відділення — у Києві, Умані та Херсоні. Сучасно обладнані відділення розташовано в зручних для клієнтів місцях. Відповідальність бізнесу Банк щороку реалізує проекти корпоративного волонтерства: бере участь в акціях, збір коштів від яких йде на допомогу важкохворим дітям, та екологічних ініціативах, підтримує вихованців дитбудинків. У квітні 2016 року наші співробітники у Києві та Львові, Харкові та Дніпропетровську, Запоріжжі та Кривому Розі, Одесі та Маріуполі прибирали парки, сквери та висаджували дерева. Ми — за чисті міста!

Надійність вкладів У березні 2016 року незалежне рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг» підтвердило рейтинг надійності депозитів ПУМБ на рівні «5». Це означає, що банк надійний, мінімально чутливий до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних чинників.

Народний банкір

Гарні

4

У ситуації, що склалася на ринку фінансів, ЗМІ не додають бадьорого настрою: тут переважають негативна інформація, похмурі прогнози. «Народний банкір» не збирається спростовувати факти, проте прагне показати, що не всі фінансові тенденції — негативні. Є приводи і для оптимізму.

Очищення банківської системи В Україні за кілька кризових років відбулося очищення банківської системи. За словами експертів, на ринку залишилися тільки сильні гравці, які довели свою надійність. Банки, які з кризою не впоралися, змушені були закритися. Таким чином, система сама по собі оздоровлюється. Банки, що вирішили залишитися на ринку, пристосовуються до нових економічних реалій — і, вочевидь, стають сильнішими. Малий та середній бізнес в Україні розвивається Сучасні банківські послуги дозволяють відкрити рахунок для власного бізнесу протягом 5 хвилин. Це означає, що малий та середній

рює значно більше робочих місць, ніж великий. Виходить, що саме суб’єкти МСБ підтримують економіку України. Популярність онлайн-банкінгу Ще донедавна багато українців не знали, що для доступу до будь-яких банківських послуг не обов’язково щоразу приходити у відділення. Фінансова освіта, яку впроваджу-

Можна купити більше доларів Національний банк пом’якшив валютні обмеження, вдвічі збільшивши максимальну суму покупки готівкової валюти в «одні руки» до 6000 грн, що дорівнює близько 224 доларам.

бізнес (МСБ) в Україні має всі підстави для розвитку. В Міністерстві фінансів зазначають: сьогодні в Україні кількість суб’єктів МСБ на 1000 осіб приблизно дорівнює Франції. Це обнадійлива новина, адже малий та середній бізнес — основа економічної стабільності. Суми податків, які сплачують суб’єкти МСБ, — більші. Крім того, невеликий бізнес ство-

Відновлення довіри Одна з позитивних тенденцій — збільшення терміну розміщення вкладів. Якщо ще півроку тому вкладники не довіряли гроші банкам більше ніж на 3 місяці, то сьогодні українці розміщують кошти на 9, на 12 місяців і навіть більше. А це свідчить про відновлення довіри до банків.

ють великі та надійні банки, робить свою справу, і сьогодні дані НБУ підтверджують зростання популярності онлайн-банкінгу серед українців. Наприклад, у 2015 році користування онлайн-банкінгом зросло приблизно на 20%. Кредитування повертається Факти свідчать: все більше українців звертаються в надійні банки за кредитами готівкою на великі покупки та інші потреби, що дозволяють поліпшити добробут. Це допомагає банкам поступово відновлювати активне кредитування. Попит на кредити є, і він буде зростати, впевнені аналітики та банкіри. Таким чином, українці знову звикають отримувати додаткові кошти та відповідально планувати свої витрати. Народний банкір

5


Інтерв’ю

Телеведучий

Віталій Школьний:

Віталій Школьний ведучий інформаційної програми «События» на телеканалі «Україна»

плануємо фінанси разом з банком

Закінчив Київський національний університет ім. Т. Шевченка, факультет журналістики. Свою кар’єру в медіа-галузі почав 10 років тому. Працював на загальнонаціональних каналах і радіо, пройшов шлях від журналіста до редактора та ведучого новин. До команди телеканалу «Україна» приєднався у вересні 2011 року в якості редактора міжнародної служби інформації департаменту інформаційного мовлення. У вересні 2015 року Віталій став ведучим ранкового випуску інформаційної програми «События».

Чи складно планувати свій бюджет та керувати фінансами? Семінари та тренінги — а їх сьогодні чимало — відповідають ствердно: так. Проте є люди, які довіряють надійному банку і за допомогою його послуг керують фінансами самостійно — просто й успішно, не витрачаючи зайвий час. Вони завжди знають, скільки коштів витратили, скільки залишилося та відповідально планують своє майбутнє. «Народний банкір» дізнався у телеведучого одного з українських каналів, які саме банківські продукти допомагають керувати фінансами.

Віталій Школьний: Мабуть, сьогодні потрібно зібратися з силами і зізнатися собі: альтернативи банкам та їхнім послугам, тим більше в нашій неспокійній країні, — не існує.

Мій банківський рахунок, наприклад, «живе» з 2006-го. І в найсуворіший кризовий час рука не здригнулася — не обнуляв і не закривав.

Потрібно вміти розпоряджатися грошима не тільки у власному портмоне або вишуканому дамському гаманці, але й на рахунку в тій чи іншій фінансовій установі. Не обов’язково бути «вовком з Уоллстріт» або мільйонером у малиновому піджаку. Найпростіша пластикова картка, зарплатна чи пенсійна, відкриває перед нами безмежні можливості знаходити спільну мову з грошима. Адже, крім функції регулярно отримувати та витрачати винагороду, є можливість зберігати і навіть примножувати власні кошти. Про це й поговоримо докладніше.

Почнемо з найпростішого — як зберегти чесно зароблені гривні? Ховати навіть символічну суму під матрацом, у банці з гречкою або у шафі — не наш варіант. Це небезпечно, дико і не сучасно. Досить скористатися звичайнісінькою карткою, яку банки називають «зарплатним проектом». Щомісяця сюди надходить платня. Без додаткових паперів та виснажливих процедур ця картка може перетворитися на ваш особистий сейф. Адже банки охоче додають до картки одну або кілька функцій. Найпростіша та дуже корисна банківська функція — депозит. Наприклад, десята частина зарплати може автоматично переходити в Народний банкір

6

заощадження. Відкладати можна і відсоток з кожної покупки. Або навіть так: взяти за правило щомісяця поповнювати рахунок на певну суму. Сьогодні відсоток на банківські вклади в гривнях досить високий — біля 20%. Арифметика проста: щомісяця відкладаєте 1000 гривень — і в кінці року ще 1500 вам заплатить банк у якості відсотків. А за умови щомісячного внеску 50 доларів — до Нового року ви отримаєте близько 40 «зелених». «Є ризик», — скажете ви. Деякі банки погано почуваються, і гроші можуть «згоріти». Однак про вкладників подбала держава. Двісті тисяч гривень кожного громадянина — під надійною опікою Нацбанку та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Якщо у вашій фінансовій установі трапиться біда, вам повернуть гроші. Цей закон ще нікого не підводив.

Існує нехитре демократичне правило поведінки з грошима під назвою: «Чашка кави сім днів на тиждень». Відкладайте щодня по 25 гривень і в кінці року очікуйте приємний сюрприз! Накопичувальних варіантів українські банки пропонують безліч. За 10-15 хвилин менеджер порадить найбільш простий і зручний спосіб. Як відомо, гроші люблять тишу, і різкі рухи зашкодять не тільки вашому емоційному стану, але й га-

манцеві. Мій банківський рахунок, наприклад, «живе» з 2006-го. І в найсуворіший кризовий час рука не здригнулася — не обнуляв і не закривав. Банки зацікавлені, в першу чергу, в розумних і поміркованих клієнтах, а не в «грошових мішках» з відсутністю фінансової культури. Сьогодні навіть українські бабусі, майстрині в приготуванні борщу та

Не обов’язково бути «вовком з Уолл-стріт» або мільйонером у малиновому піджаку. Найпростіша пластикова картка відкриває перед нами безмежні можливості знаходити спільну мову з грошима.

Народний банкір

7


Мої батьки-пенсіонери створили в мобільнику з десяток шаблонів для оплати комуналки, зв’язку тощо і вже давно забули про черги в ощадкасах. Я купую через банківський додаток туристичні путівки, плачу за страховку, за ту ж комуналку і навіть купую квитки в кіно та театр. Звільняється купа часу, який можна витратити на рідних або щось корисне.

в упорядкуванні розкішних дачних грядок, користуються смартфонами та планшетами. Фінансові установи, що поважають себе, давно обзавелися онлайн-додатками, які дружать не тільки з комп’ютерами, але й зі всілякими гаджетами. Сміливо закачуйте їх. «Навіщо?» — запитаєте ви. Онлайн-обслуговування дозволяє самостійно оплачувати

рахунки, відкривати депозити, переказувати гроші і навіть обмінювати валюту. Наприклад, мої батьки-пенсіонери створили в мобільнику з десяток шаблонів для оплати комуналки, зв’язку тощо і вже давно забули про черги в ощадкасах. Я купую через банківський додаток туристичні путівки, плачу за страховку, за ту ж

комуналку і навіть купую квитки в кіно та театр. Звільняється купа часу, який можна витратити на рідних або щось корисне. Без готівки в нашій країні теж складно, і тут на допомогу приходять, власне, відділення банків. Сьогодні банківські відділення виглядають, як кадри з фантастичних фільмів, — зі зручними диванами, кріслами, космічними банкоматами та чашкою кави для улюблених клієнтів.

Сьогодні потрібно зібратися з силами і зізнатися собі: альтернативи банкам та їхнім послугам, тим більше в нашій неспокійній країні, — не існує.

Проте, варто пам’ятати, що фінансові потреби сучасної людини зводяться не тільки до формули «отримувати та витрачати». Важливо ще й робити внесок у розвиток власної країни, зміцнювати громадянське суспільство. Останніми роками обов’язковими в моєму житті стали благодійність та збереження навколишнього середовища. Також для мене важливо розуміти, куди йде кожна гривня з моїх перерахувань. Зверніть увагу, що в онлайн-додатках банків сьогодні можна знайти перелік фондів, які потребують нашої підтримки.

Накопичувальних варіантів українські банки пропонують безліч. За 10-15 хвилин менеджер порадить найбільш простий і зручний спосіб. Штрафи я теж сплачую за допомогою банківського рахунку. І впевнений: гроші точно не ляжуть в кишеню інспектора.

Фінансові установи, що поважають себе, давно обзавелися онлайн-додатками, які дружать не тільки з комп’ютерами, але й зі всілякими гаджетами. Сміливо закачуйте їх.

Всі ми не безгрішні… Одного разу я порушив правила дорожнього руху в Німеччині, поліція покарала мене на 30 євро, а ось оплатити штраф у Берліні я не зумів. Ця процедура у відділенні банку в Києві зайняла всього кілька хвилин — і совість чиста, і ризику отримати заборону на в’їзд в ЄС немає, дві приємності одразу. Крім того, нині модно, практично і

Народний банкір

8

популярно отримувати скромний дохід завдяки своїй інтелектуальній або фізичній діяльності. Всі навколо чим-небудь займаються: готують смакоту на замовлення, шиють одяг, пишуть пісні, фотографують. Займаються фрілансом, як прийнято це називати. У мене є відеоканал на youtube, який теж приносить символічний дохід. Винагорода надходить на ту ж банківську картку через swift-переклад. І податки сплачені, і особистий час на черги не витрачено. З кредитами на іпотеку та автомобілі зараз непросто через ситуацію

в країні, проте банки намагаються йти назустріч клієнтам і давати споживчі позики. Техніку, меблі, предмети побуту і навіть послуги зручно та доступно купувати в кредит. Завдяки кредиту не потрібно відразу викладати суму, що перевищує ваш дохід. Сума розбивається на рівні частини та виплачується протягом року або декількох кварталів. Так давно роблять покупки в країнах Заходу, цим не варто нехтувати і українцям. Вочевидь, це зручно!

Народний банкір

9


Шопінг

Легка пляжна сумка Літній аксесуар буде в нагоді на відпочинку. Він не обов’язково має бути дорогим. Сьогодні в моді прозора вологонепроникна сумка, яку можна не боятися залишити на піску біля води.

Розумні

покупки до літа

Попереду — сонячні теплі деньки і прекрасний настрій! Кожному хочеться гарно виглядати, оновити життя, йдучи назустріч літу. Та й просто купити щось нове — легке, свіже, яскраве, адже попереду — багато часу на свіжому повітрі. «Народний банкір» розповість, як додати барв і бути в тренді без значних витрат.

Яскраво-червона сукня Яскраві насичені кольори — тренд сезону, який неможливо пропустити або не помітити! Саме тому зверніть увагу на сукні всіх відтінків червоного. Сукня кольору червоної троянди або свіжої полуниці підкреслить вашу жіночність і буде виглядати виразно. Створіть лаконічний та яскравий образ, уникаючи надміру прикрас, які лише здешевлять його.

ДЛЯ НЕЇ Приємний аксесуар Аксесуари — швидкий та ефективний спосіб зв’язати різні предмети вашого одягу в одне ціле. Це може бути легкий літній шарф, косинка, ремінь, сережки, клатч... У жіночому гардеробі має бути як мінімум чотирип’ять аксесуарів, саме вони допоможуть освіжити навіть найпростіший образ.

Спідниця-плісе У моді — плісирована спідниця, яка допомагає створити романтичний образ. Має значення висота пояса, довжина та кольорове рішення. За допомогою плісированої спіднички можуть вийти невимушені й легкі поєднання. Таку спідницю добре доповнити легкою блузою. Чудовим акцентом може стати і тоненький пояс.

Ніжна помада Цього сезону популярні класичні кольори, натуральність і максимальна природність. Ніжний дотик помади до губ — і ви стильна красуня, на яку задивляються чоловіки. Лише посміхайтеся частіше.

Народний банкір

10

Купуйте онлайн За даними НБУ, понад 111 млн операцій на загальну суму майже 43 млрд грн було здійснено в Україні в онлайн-магазинах за 2015 рік. Купувати в інтернеті зручно, швидко та й часто дешевше.

нішній вигляд. Купуючи сандалі, обов’язково приміряйте їх і ретельно вивчіть «на дотик». Матеріал має бути м’яким, але міцним. Класикою, звичайно ж, є натуральна шкіра. В ній значно комфортніше, і служить вона довше.

Плетений капелюшок канотьє Канотьє може небагатослівно, але при цьому надзвичайно яскраво розповісти про свою володарку. Цей простий аксесуар популярний вже більше ніж сто років і з кожним новим витком свого розвитку залишається унікальним. Фаворит сезону — плетений з соломи капелюшок з яскравою стрічкою.

ДЛЯ НЕЇ ТА ДЛЯ НЬОГО Легкі брюки або джинси Денім — один з найбільш актуальних матеріалів цього сезону. Плаття, сорочки, джинси, шорти, туфлі, сумки — беремо все! В одному комплекті поєднуйте денім різних кольорів і фактур. Чи вважаєте джинси не зовсім літнім варіантом? Легкі брюки з льону або бавовни ось уже кілька сезонів не виходять з моди.

всякденному житті. Класичні кросівки з невеликою підошвою, круглим носком і шнурівкою актуальні завжди. У них буде зручно і бігати, і просто гуляти. Ракетки для бадмінтону Бадмінтон — проста і популярна гра для всієї родини або компанії на дачі чи пікніку. З настанням теплих днів — гайда на галявину, берег річки або озера. Хороші ракетки завжди продають поштучно в індивідуальному чохлі. Не забудьте і Джинсова куртка Це хіт сезону. Відтоді, як на початку 1900-х компанія Levi’s почала виробляти джинсові куртки, їхній дизайн майже не змінився. Добре підібрана джинсова куртка привертає увагу. Не обов’язково носити її в парі з джинсами, вона може чудово поєднуватися з брюками чи спідницею.

Пара зручних кросівок Хтось активно займається фітнесом, хтось просто любить піші прогулянки з комфортом, а це значить, що кросівки — важлива деталь у по-

про те, що найшвидше псується або губиться, — білосніжні волани. Краще купити їх одразу декілька. Сандалії Улюблені багатьма за практичність, зручність та оригінальний зов-

Сонцезахисні окуляри Найважливіший аксесуар літнього сезону. Дизайнери подбали про те, щоб модні та стильні окуляри змогли підібрати всі без винятку, незалежно від статі, типу обличчя і способу вдягатися. На піку популярності знову круглі окуляри в стилі Джона Леннона. Крем для засмаги Пригріває сонечко, дні стають довшими. Уже недалеко час, коли настане справжня спека. Час подумати про сонцезахисний крем для засмаги. Не забувайте, що під час купання його змиє. Тому мінімум раз на дві години потрібно знову наносити крем на тіло. Це запорука гарної та рівномірної засмаги без опіків.

Правило трьох речей Перш ніж купити річ, згадайте як мінімум три предмети вашого гардероба, з якими ви зможете її поєднувати. Якщо таких немає, то нова покупка спричинить додаткові витрати.

Народний банкір

11


Продукт у фокусі

20 000 у кредит за 1 годину

Часто нам необхідні додаткові кошти. Де їх взяти? Хтось намагається позичити в знайомих. Але в них не завжди є вільні гроші просто зараз. Розумніше поводяться ті, хто бере кредит готівкою в банку і погашає його онлайн. Але навіть вони, буває, турбуються про те, чи вірно в усьому розібралися, чи всю інформацію отримали. Давайте дізнаємося, як сьогодні оформити кредит, якщо не вистачає грошей на щось дуже важливе. І що потрібно при цьому знати?

Оксана вирішила взяти кредит для навчання сина

Голова правління ПУМБ Сергій Черненко дає поради

Дуже просто! У відділенні вам все покажуть. Відкриють доступ до інтернет-сервісу на сторінці банку online.pumb.ua.

Оксана, 35 років, м. Тернопіль «Вирішили записати сина на курси англійської. Ще кілька років – і вступати потрібно, а без мови зараз ніяк. Але заплатити за курси потрібно одразу за семестр. Думаю взяти невеликий кредит готівкою. Зарплата дозволяє розраховуватися щомісячно. Але боїмося прострочити платіж. Там же санкції!» «Народний банкір» Оксана правильно і відповідально ставиться до кредиту. А це означає, що вона все оплатить вчасно, і взяті в кредит кошти принесуть їй користь. А наші поради у цьому допоможуть.

Ось як це працює.

Що ж, спробуймо! Давайте позичимо гроші? У надійному та стабільному банку ми візьмемо кредит на суму 20 тисяч гривень: • без довідки про доходи, • без застави, • без поручителів. Бачите, як легко? Ви приходите у відділення, маючи лише паспорт та ідентифікаційний код. Більше нічого мати при собі не потрібно, якщо сума вашого кредиту не перевищує 20 тис. грн. У відділенні вам складуть графік платежів та зафіксують суму, яку потрібно повертати щомісяця. Запишіть або запам’ятайте свою дату платежу.

«Народний банкір» Таким чином, ви приходите у банк лише один раз — і за годину отримуєте готівку. Рівно за одну годину на вашій картці вже є гроші! А як повернути борг? Повертати позику можна «за старою звичкою» — через касу або через звичайний термінал. Однак зручніше і швидше платити по кредиту онлайн — в інтернет-банкінгу. Можете робити усі платежі вдома, коли завгодно, навіть не піднімаючись з дивану. Ви спитаєте: «Як це?»

Народний банкір

Розумні поради

12

У банку вам підключать послугу SMS-повідомлень і надсилатимуть інформацію по кредитному рахунку перед датою чергового платежу. Але краще не відкладайте оплату на останню хвилину. Розраховувати свої витрати варто заздалегідь, відкладаючи необхідну суму.

«Народний банкір» Найголовніша порада: вирішивши взяти гроші в банку, відповідально поставтеся до оформлення та умов. Усе уважно вивчіть. Тоді ви легко отримаєте необхідні кошти і вчасно їх повернете. Так зробила Оксана — і в результаті отримала додаткові кошти в надійному і стабільному банку. А кредит став доброю інвестицією в майбутнє її дитини. Скористайтесь отриманими порадами і ви! Проста схема, як отримати кредит за одну годину

Підрахуйте доходи Перша порада: перед тим як позичити гроші у банку — зважте на свої доходи. «Народний банкір» рекомендує — щомісячний платіж по кредиту не повинен перевищувати 50% доходу вашої родини. Якщо щомісячно вам необхідно буде платити більше, ймовірно, такий кредит стане «непідйомною ношею». Відкладайте завчасно Друга порада: зауважте на дату платежу по кредиту. Це дуже важливо! Завчасно відкладайте необхідну суму для погашення кредиту. Кредит на картку — безпечніше Третя порада: значно зручніше та безпечніше отримати кредит готівкою на картку. У будь-якому банкоматі банку, який турбується про клієнтів, цю готівку можна зняти: • • •

частинами або повністю, без комісії, вчасно — тобто саме тоді, коли це потрібно вам!

Також цією карткою можна розрахуватися в магазині. Або розплатитися за покупку в інтернеті. Пам’ятайте: гроші на картці — це передусім ваша безпека. Натомість, носити з собою кредитні гроші — це вже «вчорашній день».

Умови для отримання кредиту Вік: від 25 до 70 років Працевлаштування: офіційне від 6 місяців/пенсія Громадянство: Україна Документи: паспорт та ІПП Сума кредиту: до 20 тис. грн без довідки про доходи; до 50 тис. грн – з довідкою про доходи. Народний банкір

13


Послуга в пакеті

Пенсія на платіжну картку,

зручно і з вигодою

Пенсія — як і зарплата, передбачає отримання грошових виплат. І, збираючись на пенсію, треба вирішити, як ви будете їх отримувати. Навряд чи ви захочете по-старому вистоювати в черзі на пошті. Набагато зручніше, коли пенсія зараховується відразу на платіжну картку — так, як зараз зараховується зарплата. Крім зручності та своєчасності виплат, такий спосіб ще й надійний. Що потрібно знати про банківську картку для отримання пенсій? Про це розповідає «Народний банкір».

Час — теж гроші Отримувати пенсію набагато простіше і швидше за допомогою банківської картки — гроші будуть доступні в будь-який момент, а дорогоцінний час на заслуженому відпочинку можна витрачати на турботу про себе та своїх близьких.

Скільки це коштує? У банку, який піклується про своїх клієнтів, оформлення та обслуговування картки, яку ви отримуєте в пенсійному або соціальному пакеті, — безкоштовне. Наприклад, оформивши пакет «Соціальний» в ПУМБ, крім картки, ви одержите ще кілька переваг: безкоштовний SMSбанкінг, щоб отримувати повідомлення про зарахування пенсії прямо на мобільний; доступ в інтернет-банкінг, де можна оплатити комуналку, поповнити мобільний, переказувати гроші, насолоджуючись заслуженим відпочинком і не обтяжуючи себе поїздками на пошту або у відділення банку.

Де знімати пенсію з картки? Звикли знімати гроші із зарплатної картки в банкоматі? Оформивши соціальний пакет в стабільному банку, ви можете так само використовувати пенсійну картку. При цьому надійний банк дозволяє знімати в своїх банкоматах та банкоматах банків-партнерів готівку з будь-якої картки, зарплатної чи пенсійної, — без комісії. Додаткова картка для родича Зазвичай у соціальному пакеті банку передбачено додаткову картку для родича з можливістю поповнювати і знімати гроші. «Народний банкір» радить подбати про рідну людину і оформити до свого рахунку таку картку. У багатьох банках за випуск додаткової картки потрібно трохи доплатити (у ПУМБ додаткова картка уже входить до «Соціального» пакету). При цьому максимальну суму зняття грошей встановлюєте ви самі. Обмеження легко змінити у будь-який час через інтернет-банкінг або у відділенні банку. Як оформити пенсію на картку? Оформити соціальний пакет у банку, який піклується про своїх клієнтів, — легко. Досить одного візиту до найближчого відділення з паспортом та ідентифікаційним кодом. Тут ви отримаєте консультацію і напишете заяву до Пенсійного фонду про перерахування пенсії на рахунок в банку. А співробітники банку самі занесуть цю заяву до Пенсійного фонду.

Народний банкір

14

Заробляйте на своїх заощадженнях! Чому б не отримувати ще й надбавку до пенсії? «Народний банкір» радить зробити це за допомогою депозиту. Депозити в стабільних банках дозволяють одночасно накопичувати гроші і отримувати з них прибуток. Як правило, ви можете одразу вказати, щоб з вашої пенсії щомісяця автоматично перераховувалася в «скарбничку» конкретна сума. Це може бути навіть 10 грн. На всі накопичені кошти нараховується річний дохід, а відсотки виплачуються в кінці строку дії депозиту. А якщо хочете отримувати дохід щомісяця, зверніться в перевірений банк — вам підкажуть, як оформити терміновий депозит.

Вибирайте перевірений банк Зауважте, що обслуговувати пенсійні рахунки можуть тільки перевірені банки, які затверджує Пенсійний фонд. Для пенсіонерів у таких банках розробляють спеціальні пакети.

ОТРИМУЙТЕ ПЕНСІЮ Без черг.

На платіжну картку, як звичайну зарплату.

Через надійний банк, затверджений Пенсійним фондом.

КОРИСТУЙТЕСЯ ПЕРЕВАГАМИ Безкоштовне оформлення та обслуговування пакета.

Доступ в інтернет-банкінг — сплачуйте рахунки, переказуйте та отримуйте гроші, не виходячи з дому.

Безкоштовний SMS-банкінг — просто отримуйте повідомлення про надходження пенсії на телефон.

Гроші доступні в будьякий час, їх можна зняти в банкоматі вашого банку.

ВИКОРИСТОВУЙТЕ МОЖЛИВОСТІ Оформіть ще одну картку для родича з можливістю поповнювати і знімати гроші. Подбайте про своїх близьких!

Заробляйте на своїх заощадженнях за допомогою депозитів.

Народний банкір

15


Обираємо оптимальний шлях

Малий бізнес

Рахунок для власного бізнесу за 5 хвилин

Немає грошей — шукайте підробіток. Так робить чимало українців. Свої вміння вони втілюють у невеликий бізнес і отримують додаткові кошти. В’язання, шиття, кулінарія — все може принести прибуток. А от як можна зробити фінансові операції при цьому ще й простими, швидкими та ефективними? У наших співвітчизників з цього приводу виникають питання.

32-річний мешканець Житомира Сергій не просто мріє про власне невеличке підприємство, але й робить конкретні кроки. А банк йому в цьому допомагає

1-й спосіб. Рахунок для свого бізнесу можна відкрити у відділенні банку. Просто зібрати документи та прийти з ними до найближчого відділення.

Сергій, 32-річний мешканець Житомира «Хочу відкрити невеличку пекарню, пектиму смачні коржі, але багато чого потрібно закуповувати, притому швидко, бо все має бути свіжим. Це ж все нереально тримати в голові! А ще податки, угоди…»

Підходьте до бізнесу з розумом — виберіть правильний банк. Банк, де ви відкриєте рахунок, має підтримати вас у період старту. І до того ж економити ваш час, розв’язуючи за вас добру частку фінансових задач. Тоді ви зможете більше уваги приділяти власній справі.

Однак бувають ситуації, коли реквізити нового рахунку необхідні терміново. Наприклад, угоди з постачальниками треба підписати найближчими днями, а часу на відвідування банку немає. Стабільний банк допоможе зекономити час! 2-й спосіб. Сьогодні інтернет-банкінг дозволяє будь-якому підприємцю відкрити рахунок онлайн будь-коли і будь-де, навіть вдома. Другий спосіб — кращий, бо має більше переваг та економить наш час. Спробуємо і переконаємося?

Голова правління ПУМБ Сергій Черненко дає поради

«Народний банкір» На прикладі Сергія бачимо, що для сфери його діяльності час — один з найважливіших ресурсів. Не потрібно все тримати в голові! Ми підкажемо, як зробити перший крок для того, щоб побудувати успішний бізнес і до того ж заощадити свій час. Адже буде краще, якщо ви зможете присвятити його своїй улюбленій справі. Бізнес, на старт! Здається, що відкрити свою справу дуже складно. Дійсно, це дуже непросто, але якщо ви все зробите правильно і до того ж повірите в себе, у вас усе вийде. Відкриємо рахунок у банку, який працює стабільно і вчасно проводить усі платежі. Є два способи, як це зробити.

Народний банкір

16

Як відкрити рахунок онлайн Зайдіть на сайт надійного банку (наприклад, online.pumb.ua). Відшукайте розділ, що стосується малого бізнесу. Знайдіть лінк «Отримати поточний рахунок». У банку, який турбується про своїх клієнтів, така опція обов’язково має бути. Заповніть заяву. Вкажіть ПІБ, ідентифікаційний код, номер мобільного, своє місцезнаходження. Виберіть відділення, куди пізніше буде зручно подати документи. Будьте уважні — все потрібно вказати точно і чітко.

отримаєте номер рахунку та реквізити банку. Їх ви вже можете вказувати під час підписання угод.

приємництва та видів бізнес-потреб. Тож скористайтеся ними для реалізації саме вашої справи.

Уся операція зайняла 5 хвилин! Тепер можна починати працювати, підписувати договір з постачальником і загалом втілювати в життя свою мрію — свій бізнес.

Зауважте, що багато зручних та корисних послуг — безкоштовні. Наприклад, інтернет-банкінг, випуск картки, якою можна безпечно розраховуватися. Тепер вам не доведеться возити з собою готівку для розрахунків.

Пам’ятайте — протягом 30 днів вам потрібно приїхати до банку з пакетом необхідних документів (паспорт, довідка про реєстрацію платника податку тощо). Тільки після цього з рахунку можна буде робити платежі. А які ще переваги? Коли будете відкривати рахунок — зверніть увагу на спеціальні пакети та тарифи, які зазвичай пропонує банк. Як правило, їх розроблено індивідуально для різних сфер під-

От, власне, і все. Залишається розвивати свій бізнес і ставитися до нього з любов’ю. Адже ваша власна справа — це ваша дитина. Тож вкладіть у неї душу. А ваші клієнти це обов’язково оцінять! І ваша продукція — випічка чи то кава — буде смачнішою і кращою за товари конкурентів.

Відкриваємо рахунок у банку

Порівняємо 2 способи на терезах зручності та комфорту 1 спосіб

Прийти до відділення банку з необхідним пакетом документів

• Заява на відкриття поточного рахунку • Заповнена анкета клієнта • Картка зі зразками підписів • Копія зареєстрованого установчого документа • Паспорт • Реєстраційний номер облікової картки платника податків • 2 прим. договору банківського рахунку • Копія документа про оплату комісії за відкриття рахунку • USB флеш-накопичувач

2 спосіб

• Оформити рахунок онлайн 24/7

• Заповнити заяву

• Одразу отримати номер та реквізити банку через SMS

• Решту документів надати протягом 30 днів

Отримайте номер рахунку. Одразу через SMS на мобільний телефон чи на електронну пошту ви

«Народний банкір» рекомендує обирати більш легкий спосіб — той, який найменше відхилив чашу терезів.

Народний банкір

17


Спорт

яку можна виконувати просто сидячи в кріслі. Покладіть лікті на підлокітники і намагайтеся кілька разів поспіль встати-сісти. Повторюйте вправу не менше ніж 5–6 разів.

Фізичні вправи

Біля стіни Підійдіть до стіни і витягнутими долонями упирайтеся в неї так, ніби ви тримаєте її. Згинайте руки в ліктях по 16 разів у три підходи. Чим далі ви знаходитеся від стіни, тим краще для м’язів.

із задоволенням Прес — проста вправа Зробіть глибокий вдих і одночасно втягніть живіт. Затримайте дихання на 10 секунд і видихніть. Повторюйте, поки не почнете відчувати м’язи живота. Виконуйте таку вправу щодня, це вірний шлях до пружного живота.

Настали теплі дні. Потрібно готувати тіло, що «заснуло» за зиму, до літа. Удома немає тренажера, а на спортзал не вистачає часу? Будьте активними в повсякденному житті! Пропонуємо простий та ефективний комплекс вправ на кожен день, на роботі чи вдома, без напруження і собі на втіху. Поради «Народного банкіра», як зміцнити Зміцніть литки Закиньте праву ступню за ліву щисвоє тіло, допоможуть вам залишатися у формі. Почніть з розігріву м’язів Будь-яку фізичну вправу слід починати з недовгої розтяжки. Розтягувати необхідно всі м’язи тіла по черзі: шиї, плечей, грудей, рук, спини, ніг. Приділіть розігріву кілька хвилин. Це розслабить тіло та одночасно приведе його в тонус. Чудодійне пліє Тримайте п’яти разом, носки нарізно, долоні притисніть одна до одної на рівні грудей і присідайте. Намагайтеся затриматися в нижньому положенні на 30–60 секунд. Ця нескладна вправа — пліє — допоможе зробити ноги стрункими.

колотку. Тримайте спину прямо і повільно присідайте на лівій нозі. Виходить не відразу? Зате це дуже ефективна вправа майже на всі групи м’язів, крім м’язів рук. Зміцніть спину Встаньте на відстань одного метра від стільця і візьміть гантель в праву руку. Візьміться лівою рукою за спинку стільця і зробіть випад вперед лівою ногою, зігнувши її в коліні. Повторіть вправу з гантелею в лівій руці. Перед телевізором Для тих, хто не уявляє дозвілля без телевізора, є вправа на кожен день,

Прес — класична вправа Після того як ви зміцните м’язи живота, можна приступити до класичної вправи. Ляжте на спину, руки покладіть за голову. Піднімайте та опускайте верхню частину тулуба, стежачи за тим, щоб між підборіддям і шиєю залишалася відстань розміром з яблуко. Для більшого навантаження ноги краще зафіксувати, помістивши їх під крісло або диван.

Народний банкір

18

Зі скакалкою Згадуємо дитинство, купуємо скакалку і вішаємо її на чільне місце. Лише кілька хвилин в день заняття стрибками добре підбадьорить і приведе організм в тонус. «Велосипед» Ця вправа дозволить гарненько пропрацювати всі м’язи живота, і вона дуже проста у виконанні. Ляжте на підлогу, зімкніть руки за головою, підніміть ноги під кутом 45 градусів до підлоги і починайте повільно «крутити педалі». Можна ускладнити вправу: коли ліве коліно виявиться зверху, торкніться коліна правим ліктем. Далі те ж саме виконайте з правим коліном і лівим ліктем.

Зміцніть стегна Поставте ноги на ширину плечей, візьміть у руки гантелі або звичайні пластикові пляшки з водою. Зробіть глибокий випад однією ногою вперед, при цьому тримайте спину рівно, а руки спрямуйте вертикально вниз. Слідкуйте, щоб стегно ноги, на яку робите випад, залишалося паралельно підлозі.

Якщо ви бігаєте Не бігайте весь час в одному темпі. 3 хвилини спокійного бігу, потім 30 секунд прискорення, далі біжіть кілька хвилин спокійно й знову прискорюйтесь на 30 секунд. Це зробить тренування не таким одноманітним.

Цікава

фітнес-арифметика

Ви спалюєте: 7 ккал — за 1 хвилину вправ з гантелями; 36 ккал — за 3 хвилини стрибків зі скакалкою; 20 ккал — за 3 хвилини стрибків на одній нозі; 29 ккал — за 3 хвилини бігу на місці.

ПІДСУМОК:

ви щойно «відпрацювали» 5 шоколадних цукерок!

Корисні поради Не займайтеся вправами більше години, адже головне — не тривалість тренувань, а їх регулярність. Навантаження мають бути посильними, але постійними. Головне, щоб спорт приносив вам задоволення. Один з мінусів офісної роботи — не фізична, а саме психологічна втома, яку швидко знімають фізичні навантаження. Тому пересильте себе ввечері і замість диванного відпочинку зробіть кілька нескладних вправ. Вже через 15 хвилин ви відчуєте прилив сил. Поки спорт увійде в звичку, корисно тренуватися разом з ким-небудь. Так простіше ставити цілі та досягати їх. Тренування стануть не просто фізичною активністю, але й приємним проведенням часу. Тренуйтеся на 100%, а їжте на 80%. Так ви завжди підтримуватимете себе у формі.

Народний банкір

19


Сам собі банкір

Банк у вас вдома

Чому можна взагалі не відвідувати відділення, якщо у вас уже є платіжна картка, депозит або кредит у банку? Тому що сплатити за комуналку, переказати гроші, погасити кредит, поповнити телефон можна, не виходячи з дому. Не витрачайте зусилля на дорогу, не стійте в чергах. Просто економте свій час! Інтернет-банкінг відкриває миттєвий доступ до оплати рахунків, здійснення платежів, переказів, операцій з депозитами та кредитами. Завдяки сервісу можна користуватися практично всіма послугами банку онлайн, не витрачаючи сили і час. Дехто з успіхом перевірив це на собі. Але є й ті, що досі не знають: як це працює?

Сергій, користувач онлайн-сервісу, м. Полтава «Банк просто «переїхав» до мене додому. Я вже заплатив за страховку автомобіля, квартиру. Поповнив депозит у себе вдома». Сергій перевірив на собі переваги онлайн-сервісу

Економія часу Як бачите, все досить просто. Пам’ятайте — надійні та стабільні банки завжди дбають про комфорт своїх клієнтів, а сервіси, які вони пропонують, економлять ваш час.

мільйона людей, а банківських клієнтів зареєстровано 70 мільйонів. Звідки така цифра, майже вдвічі більше, ніж чисельність населення? Річ у тому, що багато українців є клієнтами кількох банків. Це може призводити до черг і інших незручностей, особливо якщо клієнти роблять все «по-старому», заглядаючи до відділення з кожною платіжкою. Економте час і сили — сплачуйте онлайн!

Українці віддають перевагу онлайн Дані НБУ підтверджують зростання популярності онлайн-банкінгу. Наприклад, у 2014 році кількість платежів через інтернет у порівнянні з попереднім роком подвоїлася. А в 2015 користування банкінгом онлайн зросло ще на 20%.

позит або отримати кредит. Разом з продуктом, який ви обрали, у банку вам видадуть картку і відкриють доступ до онлайн-сервісу. Далі ви отримаєте SMS з паролем, і це все. Тепер ви зможете робити всі необхідні платежі прямо у себе вдома або в будь-якому місці, де є інтернет: з комп’ютера, мобільного або іншого пристрою з виходом в мережу. Погодьтесь, так значно зручніше. Зі швидкістю думки Усі операції через онлайн-банкінг займуть лічені хвилини, незалежно від того, що це буде: оплата комуналки, поповнення мобільного, картки, інтернету. Чи, може, бажаєте придбати квитки на потяг або квіти для коханої? Також у будь-який момент можна переказати гроші на рахунок з картки іншого банку. Все, що потрібно, — знати логін, пароль та мати доступ до інтернету.

«Народний банкір» Кожен з вас може самостійно робити платежі так само, як і Сергій. Це дуже просто і зручно.

Перевіримо — чи все працює? Вводимо логін та пароль. Ось ми в сервісі. Можна здійснювати платежі та розрахунки. Поповнити депозит, розрахуватися за кредитом. Переказати гроші рідним чи оплатити покупку в інтернет-магазині. Замовити квиток на концерт, у театр чи абонемент у спортзал.

Раз прийшов — усе отримав Щоб банк «переїхав» до вас додому, потрібно лише один раз прийти до відділення. Оформити будьякий продукт — платіжну картку, де-

Якщо вам щось не зрозуміло — звертайтесь до банку. Просто напишіть своє запитання онлайн, прямо на сайті банку, та вкажіть час, коли вам можуть зателефонувати. Народний банкір

Не хочете стояти в чергах? І не треба! В Україні проживає 42,5

20

Як «потоваришувати» з інтернет-банкінгом?

Один раз прийти в банк з паспортом та ідентифікаційним кодом.

Обрати будьякий продукт: платіжну картку, кредит або депозит.

Отримати SMS з паролем, відкрити доступ. Сплачувати, переказувати та користуватися іншими перевагами.

Переваги онлайн-сервісу Цілодобовий доступ з будьякого пристрою, підключеного до мережі інтернет.

Безпека, зручність, економія часу та сил.

3 крок 2 крок

Сумісність з усіма браузерами, без додаткових програм та устаткувань.

1 крок

Народний банкір

21


Дитяча сторінка

Квіти для мами

Навесні та влітку хочеться, щоб твої рідні посміхалися частіше. Здивуй їх яскравою та приємною несподіванкою! Наприклад, ти можеш за годину «виростити» своїми руками прекрасні квіти і подарувати їх мамі, сестрі чи бабусі. А «Народний банкір» підкаже, як краще це зробити. Кульбаба з пластиліну Яскрава жовта кульбабка — промінчик сонця на твоїй долоні. Давай зліпимо її з пластиліну і запросимо в гості літо. • Cформуй довгу паличку. • Розкачай її у стрічку та ножицями зроби майбутній квіточці бахрому. • Починай створювати з пластилінової стрічки кульбабу. Ура! Крихітне сонечко готовe!

Паперові тюльпани Для цих гарних весняних квітів тобі знадобляться: кольоровий картон, довга шпажка, клей, фарби. • • • • •

Намалюй бутон тюльпана, щоб усі квіти були однаковими. Виріж заготовку і перенеси її на двосто- ронній кольоровий картон. Бери картон різного кольору, щоб вийшов яскравий букет. Склади кожну деталь навпіл і склей дві частини бутона. Окремо з зеленого двосторон- нього картону виріж листочки для тюльпанів. Для стебла візьми довгу шпажку і пофарбуй у зелений колір. Приклей бутон і листочки до стебла.

Готові тюльпани можна поставити у вазу, посадити в горщик і подарувати мамі. Горщик теж можна зробити самому з прищіпок. От мама здивується!

Горщик з прищіпок На фотографіях ти бачиш, як просто його зробити. Тобі знадобиться лише порожня консервна банка і багато дерев’яних білизняних прищіпок. Будь обережним: бери таку банку, краї якої не гострі! А в горщику — квіти з ґудзиків! Підбери ґудзики різного кольору, розміру і форми та приклей їх один до одного, рухаючись від найбільшого ґудзика до найменшого. Такими яскравими квіточками можна прикрасити кімнатну рослину або вигадати щось зовсім оригінальне. Народний банкір

22

Народний банкір

23


K16 040  

корпоративное издание

K16 040  

корпоративное издание

Advertisement