Page 1

AQUACYCLE SYSTEM OCZYSZCZANIA WODY OFERUJE SKUTECZNE OCZYSZCZANIE WODY ODPADOWEJ, SZCZEGÓLNIE W PRZEMYŚLE WYDOBYWCZYM, GÓRNICZYM I RECYKLINGU

CDE GLOBAL | www.cdeglobal.com


CDE GLOBAL

www.cdeglobal.com

03

Nasza wizja

Wyjątkowość

Objąć pozycję światowego lidera na rynku urządzeń płuczących.

Nasze naukowe zaangażowanie w technologie oczyszczania czyni nas ekspertami i daje nam bezkonkurencyjną wiedzę specjalistyczną. Odwaga Nieustannie kwestionując utarte założenia, osiągamy lepsze wyniki i wydajność. Oryginalność Ugruntowana pozycja w dostarczaniu, na skalę globalną, urządzeń, które zmieniły oblicze przetwarzania surowców mineralnych


CDE GLOBAL AQUACYCLE

04

Wprowadzenie systemu AquaCycle przynosi znaczące oszczędności, gdyż pozwala zagospodarować teren wcześniej wykorzystywany na odstojniki oraz zmniejsza do 90 % zużycie wody w instalacji płuczącej.

05

Korzyści wynikające z wprowadzenia zagęszczacza AquaCycle w procesach oczyszczania: 1/  Rozwiązanie wymagające mniej miejsca dzięki zmniejszonemu zapotrzebowaniu na teren wykorzystywany wcześniej na odstojniki.

4/  Koszty eksploatacji zagęszczacza Aquacycle są znacznie niższe niż utrzymywania obszernych odstojników.

2/  Odzyskiwanie nawet do 90% wody zużytej w instalacji płuczącej poprzez ponowne wprowadzenie jej w obieg, co znacznie obniża zapotrzebowanie na czystą wodę.

5/  Zgodność z najbardziej restrykcyjnymi wymaganiami organów regulujących wydobycie minerałów, które nakłaniają użytkowników do zmniejszania zużycia cennych zasobów naturalnych.

3/  Czystszy i bezpieczniejszy obszar wydobycia, powstały w wyniku zmniejszenia wymagań gospodarowania wodą i odpadami.

Zastosowania Aquacycle Aquacycle można wykorzystać w przemyśle wydobywczym, górniczym i recyklingu przy przetwarzaniu takich materiałów jak: •  piasek i żwir •  kruszywo łamane •  rozdrobniony pył •  ruda żelaza •  inne rudy mineralne


CDE GLOBAL AQUACYCLE

Główne korzyści związane z zastosowaniem AquaCycle

06

Główne korzyści związane z zastosowaniem AquaCycle Centralny bęben dyfuzyjny

Stabilny pomost na całej średnicy zbiornika

Przelew zewnętrzny

Komora odpowietrzająca

Przelew zewnętrzny

•  Woda odpadowa, dostarczana do AquaCycle, wpływa najpierw do komory odpowietrzającej znajdującej się z boku zbiornika. W tym samym miejscu do wody dodawany jest polielektrolit.

•  Usytuowanie przelewu na zewnątrz AquaCycle zapewnia jak największą odległość pomiędzy punktem odprowadzania osadzonego materiału, a miejscem, gdzie przelewa się czysta woda.

•  Użycie komory odpowietrzającej spowalnia spływ materiału do zbiornika, zapewniając skuteczną sedymentację osadu.

•  Umiejscowienie przegrody przelewowej ogranicza także przedostawanie się substancji stałych zawieszonych w cieczy do etapu ponownego użycia wody.

•  Mechanizm pozwala na automatyczne monitorowanie konsystencji osadu i komunikuje się z panelem sterowania, aby uruchomić pompę pulpy wodnopiaskowej i zacząć cykl usuwania osadu.

•  Punkt uwalniania oczyszczonej wody można ulokować w miejscu najlepiej odpowiadającym potrzebom terenu wydobycia, na którym AquaCycle będzie działać.

•  Mechanizm mieszający został zaprojektowany z myślą o ruchu osadu w kierunku punktu usuwania, co pozwala skrócić czas używania pompy do minimum.

•  Osad przemieszcza się porcjami, pod przegrodą zapewniającą jego warstwowy przepływ w rurociągu przesyłowym, usuwając jednocześnie pęcherzyki powietrza z osadu, zapobiegając unoszeniu się zawieszonych w wodzie substancji stałych wewnątrz zbiornika AquaCycle.

Centralny bęben dyfuzyjny •  Materiał przepływa rurociągiem przesyłowym z komory odpowietrzającej do środka AquaCycle, zanim zostanie spuszczony do zbiornika. •  Powoduje to dodatkowe spowolnienie materialu i wspomaga jego warstwowy przepływ, co z kolei optymalizuje działanie AquaCycle w sedymentacji osadu na dnie zbiornika.

Komora odpowietrzająca

•  Uwalnianie materiału do środkowej części zbiornika AquaCycle zapewnia maksymalną odległość od przelewu, a co za tym idzie, jak najlepsze osiadanie cząsteczek. Gotowy agregat usuwający osad

Wbudowany mechanizm mieszający

Stabilny pomost na całej średnicy zbiornika • Zapewnia bezpieczny dostęp personelu w przypadku testowania lub konserwacji urządzenia. • Stabilny pomost na całej średnicy zbiornika pozwala na całkowicie bezpieczną naprawę mechanizmu mieszającego, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia instalacji i zapewnia nieprzerwany przepływ osadu, a to wyraźnie zmniejsza koszty bieżących napraw i konserwacji. • Wszystkie ocynkowane pomosty, uchwyty i schody spełniają europejskie standardy bezpieczeństwa i higieny pracy.

Wbudowany mechanizm mieszający •  Powoduje zmiękczanie osadu do wymaganej konsystencji i usuwa z niego pęcherzyki powietrza jeszcze przed usunięciem z AquaCycle.

•  Monitorowanie gęstości pulpy jest prowadzone przez przekaźniki zabezpieczające M10 i M20, które chronią mechanizm mieszający i przekładnię przed przeciążeniem. •  Listwy zgarniające na niskim poziomie wspomagają zmiękczanie pulpy oraz ograniczają podnoszenie zebranego na dnie osadu. Wyższe wyprofilowanie w innych urządzeniach zazwyczaj musi rekompensować działanie 1 lub 2 listw zgarniających. AquaCycle posiada wysokoproduktywny mechanizm wyposażony w 4 listwy zgarniające.

Gotowy agregat usuwający osad •  Fabrycznie zamontowane kierunkowo przetestowane pompy i zawory skracają czas instalacji urządzenia. •  W całości okablowany i szczegółowo przetestowany jeszcze przed opuszczeniem fabryki, ułatwia rozruch techniczny urządzenia.


CDE GLOBAL AQUACYCLE

Główne korzyści związane z zastosowaniem AquaCycle

AQUACYCLE CDE FlocStation AQUACYCLE CDE AquaStore – widok na schody i pomosty serwisowe

AquaStore

FlocStation

Bezpieczne i łatwe użytkowanie oraz serwisowanie

• Całościowy system magazynowania i pompowania wody ponownie wykorzystujący odzyskaną wodę dla potrzeb instalacji płuczącej.

• Przechowywana w bezpiecznej i trudnej do zniszczenia kabinie, FlocStation dostarcza polielektrolit do AquaCycle wspomagający skuteczną sedymentację osadu i recykling wody.

W pełni ocynkowane pomosty i schody włączone w standardowe wyposażenie AquaCycle zwiększają bezpieczeństwo i higienę pracy oraz wydajność produkcyjną.

• Dostępny szeroki wybór pojemności zbiornika dostosowany do indywidualnej sytuacji, rodzaju osadu i ilości wody odpadowej, w zależności od wymagań klienta.

Wszystkie nasze pomosty są całkowicie zgodne z wymogami europejskich standardów bezpieczeństwa i higieny pracy, co daje operatorom i serwisantom bezproblemowy dostęp do maszyny. Skraca to czas poświęcony na serwisowanie instalacji, a w związku z tym wydłuża czas eksploatacji.

• Wbudowana sonda ułatwiająca monitorowanie poziomu wody w zbiorniku. • Oparty na modułach przesuwnych, ułatwiających instalację i i odbiór techniczny. • Różne pojemności zbiornika dostępne w zależności od potrzeb. • W porównaniu z innymi systemami nasze są w pełni zmontowane, przetestowane i posiadają wszystkie potrzebne rurociągi i przewody. AQUACYCLE CDE AquaStore

• Roztwór wodny polielektrolitu przebywa przez długi czas w zbiorniku FlocStation, zanim zostanie dodany do zagęszczacza AquaCycle. Powoduje to pełne rozprowadzenie flokulantu zapewniające skuteczną sedymentację osadu w AquaCycle.


CDE GLOBAL AQUACYCLE

Główne korzyści związane z zastosowaniem AquaCycle CDE ProMan –zarządzanie projektem na poziomie światowym Nasze doświadczenie w zakresie projektowania rozległych projektów przetwarzania minerałów wykonanych „pod klucz” daje pewność, że każde potencjalne przedsięwzięcie zostanie zaplanowane i wykonane na możliwie najwyższym poziomie. System ProMan stosowany przez CDE sprawdził się w wykonywaniu wysoce wydajnych i produktywnych instalacji. System ten polega na utrzymaniu niezakłóconej komunikacji i współpracy pomiędzy wszystkimi osobami zaangażowanymi w przedsięwzięcie. Został wielokrotnie zastosowany z powodzeniem w projektach na całym świecie, w Wielkiej Brytanii i Irlandii, w Indiach, na Bliskim Wschodzie, w Afryce oraz Ameryce Północnej. Oddany zespół pracowników z różnych dziedzin zaczyna pracować nad projektem zaraz na jego starcie. W trakcie projektu przydzielamy specjalnie wyznaczoną osobę do bezpośredniego kontaktu, odpowiedzialną za całościowe wykonanie i dostarczenie projektu. Życzeniem naszym, jak i naszych klientów jest dostarczenie projektu na czas, po jak najniższych kosztach i o jak najwyższym standardzie. Mamy dowody na to, że ProMan to metoda, która stale daje powyższe wyniki. Kluczem do sukcesu, tak samo jak podczas procesu projektowania, jest w tym wypadku indywidualne podejście do klienta, wzięcie pod uwagę specyfiki terenu, surowca, terminu wykonania i wymagań wydobywczych.

Zapewnienie optymalnej wydajności – ServiceMax Nasz zespół projektowy to grupa ludzi posiadająca w sumie ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie w dostarczaniu systemów wydobycia do różnych branż i wszelkiego rodzaju materiałów.

Najważniejszą rzeczą, zaraz po podłączeniu instalacji AquaCycle, jest zapewnienie i utrzymanie jej optymalnej wydajności. Dzięki pakietowi ServiceMax współpraca z nami będzie kontynuowana w celu osiągnięcia powyższych rezultatów. Posiadamy szeroki wybór pakietów serwisowych, które obejmują następujące usługi: •  osobisty doradca klienta; •  pełne szkolenie operatorów urządzeń w celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz utrzymania wydajności;

AQUACYCLE Zintegrowana z instalacją płuczącą drobne frakcje

•  regularne przeglądy w celu wskazania możliwości udoskonaleń, co prowadzi do uzyskania bezpieczniejszego, czystszego i bardziej produktywnego terenu wydobycia; •  lista zalecanych części zamiennych z wyszczególnionymi częściami, które powinny być dostępne na miejscu w razie awarii, co skraca przestoje w pracy urządzenia; •  indywidualnie dostosowana część strony internetowej firmy CDE, gdzie można przechowywać całą dokumentację związaną z zakupionym urządzeniem i mieć do niej szybki dostęp w razie potrzeby; również w ofercie możliwość internetowego zamówienia wizyty serwisanta technicznego wyspecjalizowanego w naprawach instalacji AquaCycle.

AQUACYCLE Nieruchomy pomost

AQUACYCLE AquaCycle – nieruchomy pomost


CDE GLOBAL AQUACYCLE S:MAX | Technical Information

Powszechne mity na temat zbiorników zagęszczających:

13

Mit nr 1

Mit nr 2

Mit nr 3

Im większy zbiornik, tym lepsze jego działanie.

Przygotowanie zakładu musi być skomplikowane.

Instalacja zagęszczacza na pewno zabiera mnóstwo czasu.

Powodzenie systemu zagęszczającego nie jest uzależnione od rozmiaru zbiornika, lecz od tego, czy jest w stanie zapewnić skuteczną sedymentację osadu i ponowne wykorzystanie wody w instalacji płuczącej.

Ponieważ zbiorniki pracują skutecznie mimo ich mniejszej objętości, ograniczamy tym samym ilość przygotowań do wdrożenia AquaCycle w porównaniu z innymi systemami.

Tak jak w przypadku naszych pozostałych urządzeń, już w fazie projektowej rozpatrujemy każdy aspekt ich przyszłego użytkowania. Mając to na uwadze, robimy wszystko, aby skrócić czas instalacji zagęszczacza AquaCycle i zaoferować, znacznie szybciej niż inni dostawcy, całkowicie działający system.

Mierzymy nasze zbiorniki pod względem przepustowości materiału (m3/h) a nie tylko ich średnicy. Mamy dowody z całego świata, że AquaCycle pracuje skuteczniej niż inne zagęszczacze, a zarazem zajmuje mniej przestrzeni. Niesie to za sobą wiele korzyści dla operatorów oraz, co jest bardzo ważne, AquaCycle zajmuje o wiele mniej przestrzeni w porównaniu z innymi systemami tego typu.

W dodatku nasz projekt stożkowatego zbiornika, opartego na stalowych nogach, nie wymaga spełnienia tak wielu wymogów budowlanych jak zbiornik, który musi być osadzony bezpośrednio na betonowym podłożu. Zbiornik zagęszczający AquaCycle potrzebuje tylko pięciu podkładów betonowych o wymiarach 2 x 2 m, na których oparte zostaną nogi wspierające. Dlatego, z uwagi na lepsze rozłożenie ciężaru zbiornika, ilość betonu zużytego na podkłady jest znacznie mniejsza w porównaniu z innymi systemami.

AquaCycle sklada się ze skręcanych modułów, których instalacja zajmuje o wiele mniej czasu niż systemy wymagające spawania.


CDE GLOBAL AQUACYCLE

AQUACYCLE Opis urządzenia

Wyposażenie standardowe: •  niebieskie wykończenie farbą CDE •  w pełni zautomatyzowane działanie •  konstrukcja nośna •  spulchniające listwy mieszające •  automatyczne uwalnianie zgromadzonego osadu •  usytuowanie przelewu w miejscu najlepiej odpowiadającym wymogom projektu •  w pełni ocynkowane schody i wbudowany pomost •  system płukania zwrotnego •  odśrodkowa pompa pulpy wodno-piaskowej •  komora odpowietrzająca •  wielopunktowe dozowanie flokulantu (polielektrolitu) •  flocStation – jednostka dozująca polielektrolit •  izolowana, 6-metrowa kabina kontrolna •  panel sterowania PLC Dodatki: • możliwość zamówienia kabiny 12-metrowej • możliwość rezygnacji z panelu sterowania AquaCycle • możliwość rezygnacji z układu sterowania jednostki FlocStation • możliwość rezygnacji z jednostki FlocStation • Auto-Floc – jednostka monitorująca dozowanie polielektrolitu • wybór niestandardowego koloru instalacji

Nadawa

Sedymentacja osadu

Dodawanie flokulantów

Listwy mieszające na dnie zbiornika

Czysta woda przelewa się ze zbiornika i jest ponownie wprowadzona do obiegu instalacji Odpompowywanie zagęszczonego osadu do następnej fazy oczyszczania

15


CDE GLOBAL AQUACYCLE

AQUACYCLE Opis urządzenia

4,25 m

5,6 m

5,1 m

3,8 m

17

5m

4m

8,1 m

6m

Model: A100 Maksymalna wydajność: 100 m3/h Tempo przepływu osadu: 5 ton/h Pompa pulpy wodno-piaskowej: 3/2 Zapotrzebowanie energetyczne pompy pulpy wodno-piaskowej: 11 kW Zapotrzebowanie energetyczne mieszadeł: 1,1 kW Waga (bez ładunku): 8 ton Waga (z ładunkiem): 60 ton Wysokość podajnika: 3350 mm Wysokość punktu odprowadzania oczyszczonej wody: 3450 mm Wymiary: patrz rysunek

Model: A200 Maksymalna wydajność: 200 m3/h Tempo przepływu osadu: 10 ton/h Pompa pulpy wodno-piaskowej: 3/2 Zapotrzebowanie energetyczne pompy pulpy wodno-piaskowej 11 kW Zapotrzebowanie energetyczne mieszadeł: 2,2 kW Waga (bez ładunku): 11 ton Waga (z ładunkiem): 120 ton Wysokość podajnika: 3620 mm Wysokość punktu odprowadzania oczyszczonej wody: 3640 mm Wymiary: patrz rysunek

Parametry mogą ulec zmianie z powodu uaktualnień fabrycznych lub w związku z doborem dodatków

Parametry mogą ulec zmianie z powodu uaktualnień fabrycznych lub w związku z doborem dodatków


CDE GLOBAL AQUACYCLE S:MAX | Technical Information

18

7m

6,5 m

5m

5,5 m

19

10,5 m

8m

12,8 m

Model: A400 Maksymalna wydajność: 400 m3/h Tempo przepływu osadu: 20 ton/h Pompa pulpy wodno-piaskowej: 4/3 Zapotrzebowanie energetyczne pompy pulpy wodno-piaskowej 15 kW Zapotrzebowanie energetyczne mieszadeł: 3 kW Waga (bez ładunku): 20 ton Waga (z ładunkiem): 200 ton Wysokość podajnika: 4420 mm Wysokość punktu odprowadzania oczyszczonej wody: 4490 mm Wymiary: patrz rysunek

Model: A600 Maksymalna wydajność: 600 m3/h Tempo przepływu osadu: 30 ton/h Pompa pulpy wodno-piaskowej: 6/4 Zapotrzebowanie energetyczne pompy pulpy wodno-piaskowej 30 kW Zapotrzebowanie energetyczne mieszadeł: 4 kW Waga (bez ładunku): 25 ton Waga (z ładunkiem): 270 ton Wysokość podajnika: 4600 mm Wysokość punktu odprowadzania oczyszczonej wody: 4800 mm Wymiary: patrz rysunek

Parametry mogą ulec zmianie z powodu uaktualnień fabrycznych lub w związku z doborem dodatków

Parametry mogą ulec zmianie z powodu uaktualnień fabrycznych lub w związku z doborem dodatków

10 m


CDE GLOBAL AQUACYCLE

S:MAX | Technical Information

8,8 m

6,5 m

20

AQUACYCLE Instalacja AquaCycle A1500 w Irlandii Północnej

16,7 m

Model: A1500 Maksymalna wydajność: 1500 m3/h Tempo przepływu osadu: 80 ton/h Pompa pulpy wodno-piaskowej: 6/4 Zapotrzebowanie energetyczne pompy pulpy wodno-piaskowej 45 kW Zapotrzebowanie energetyczne mieszadeł: 4 kW Waga (bez ładunku): 65 ton Waga (z ładunkiem): 750 ton Wysokość podajnika: 7200 mm Wysokość punktu odprowadzania oczyszczonej wody: 4800 mm Wymiary: patrz rysunek Parametry mogą ulec zmianie z powodu uaktualnień fabrycznych lub w związku z doborem dodatków

15 m

AQUACYCLE A1500 podczas instalacji


CDE GLOBAL

www.cdeglobal.com

Notatki:

23


Więcej informacji na temat produktów na stronie internetowej www.cdeglobal.com lub u naszych dystrybutorów na całym świecie.

Globalne Centrum Projektowe Ballyreagh Industrial Estate, Cookstown, County Tyrone, BT80 9DG, Irlandia Północna T: +44 28 8676 7900 F: +44 28 8676 1414 Centrala w Azji 8th Floor, Park Plaza, 71 Park Street, Kolkata 700 016, Indie T: +91 33 3028 2080 F: +91 33 3028 2082 Centrala w Brazylii Av. Nove de Julho 3228 CJ. 909/910 Jardim Paulista, São Paulo SP CEP 01.406-000 T: +55 11 3051 3009

Przedstawiciel regionalny:

Polish Translation Quarrying Machinery  

Polish translation of mining and quarrying machinery brochures

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you