Page 1

PRZEWODNIK ­DOTYCZĄCY PRODUKTU


QUALITY IN WOOD SINCE 1857 Drewno to najpiękniejszy, najbardziej wszechstronny i przyjazny dla środowiska materiał z jakiego można wytwarzać podłogi. To właśnie dlatego nasza produkcja jest oparta wyłącznie na drewnie. Niewiele jest rzeczy, które pozwalają dodać tyle ciepła i stworzyć taką atmosferę, jak drewno. Pozwala ono stonować nawet najbardziej ­minimalistyczne wzornictwo i jednocześnie uwidocznić nastrój panujący w bardziej tradycyjnych wnętrzach. A chociaż trendy mają charakter przemijający, jakość i styl nigdy nie wychodzą z mody. Właśnie dlatego podłoga drewniana firmy Kährs nigdy nie będzie niewłaściwym wyborem.

VISTA

2 WWW.KAHRS.COM


PIĘKNA POWIERZCHNIA TO NIE WSZYSTKO

NAJLEPSZA KONSTRUKCJA

Niezależnie od tego, jaką metodę obróbki powierzchni wybierzesz, możesz mieć pewność, że poprawi ona oraz zabezpieczy naturalne piękno drewna. W przypadku żadnej z tych metod nie używa się oczywiście rozpuszczalników, formaldehydów ani izocyjanianów. Metody te ułatwiają także czyszczenie i konserwację podłogi.

W porównaniu z podłogą litą, opatenowana konstrukcja naszych podłóg jest o 75% bardziej stabilna. Podłoga Kährs jest odporna na odkształcenia oraz pęknięcia nawet podczas zmian temperatury oraz wilgotności powietrza w różnych porach roku.

WOODLOC® 5S – BEZ SZCZELIN ZMYSŁ I WRAŻLIWOŚĆ Szczotkowane, ryflowane ręcznie, fazowane, aksamitnie gładkie lub matowe. Każda deska firmy Kährs jest unikalna i traktuje się ją w sposób indywidualny, oparty na jej unikalnej budowie obejmującej sęki, słoje i pęknięcia. W wyniku tego powstaje dynamiczna powierzchnia, której wygląd zmienia się w zależności od oświetlenia pomieszczenia oraz kąta patrzenia. Podłoga firmy Kährs nigdy nie przestaje zachwycać ani przyciągać uwagi!

ŚWIADOME PIĘKNO Wielowarstwowa podłoga z drewna twardego to najbardziej przyjazna dla środowiska podłoga, jaką można wybrać. Pozwala ona optymalnie wykorzystać surowiec, jest wykonywana z ekologicznego materiału, a także nadaje się do recyklingu. W naszym zakładzie w Nybro nic się nie marnuje. Fragmenty kłód, których nie możemy wykorzystać, są zużywane jako biopaliwo. Drewno z recyklingu, pochodzące z firmy Kährs, zapewnia około 45 000 ludzi z naszego sąsiedztwa ciepło w ich domach.

Wprowadzenie przez firmę Kährs pierwszego na świecie bezklejowego systemu łączenia desek- Woodloc, które miało miejsce w 2000 roku, wywołało rewolucję w branży podłóg drewnianych. Jest to pomysłowy system mechanicznego łączenia desek, który pozwala uzyskać podłogę bez szczelin.

DOBRA WSPÓŁPRACA Z OGRZEWANIEM PODŁOGOWYM Podłogi Kährs idealnie współpracują z ogrzewaniem podłogowym. Jest to możliwe dzięki silnym złączom Woodloc® oraz stabilnej i dobrze wyważonej konstrukcji desek.

Firma Kährs od długiego czasu angażuje się w szerokim zakresie w kwestie ochrony środowiska. Już w latach 90. XX w. uzyskaliśmy dla prowadzonej przez nas działalności certyfikaty środowiskowe i jakościowe.

MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA PODŁOGI BEZ LISTEW DYLATACYJNYCH Wyobraź sobie całą powierzchnię podłogi w sąsiadujących pomieszczeniach, bez dylatacji w drzwiach czy przejściach. Sprawdź na naszej stronie internetowej www.kahrs.com, jak Kahrs czyni to możliwym. WWW.KAHRS.COM  3


KÄHRS DESIGN GUIDE Firma Kährs oferuje podłogi w trzech różnych wersjach wykończenia powierzchni: lakier półmatowy, lakier matowy i olej naturalny. Bez względu na wybrany rodzaj wykończenia powierzchni, podłoga będzie gotowa do eksploatacji zaraz po zakończeniu jej montażu. Żadne środki wykorzystywane do wykańczania powierzchni podłóg firmy Kährs nie zawierają rozpuszczalników. W 1984 r., jako pierwszy wytwórca podłóg, wprowadziliśmy proces produkcyjny wolny od rozpuszczalników.

L AKIER PÓŁMATOWY Podłogi lakierowane są łatwe w utrzymaniu. Nasz lakier półmatowy pasuje do charakteru drewna, uwypuklając jego naturalną strukturę. Sprawia, że podłoga jest ­odporna na ścieranie. Stosowana przez Kährs powłoka lakiernicza jest wytrzymała, a zarazem wyjątkowo cienka i, w przeciwieństwie do wielu innych lakierów, nie zakrywa struktury drewna. Oprócz tego lakier półmatowy Kährs nie tworzy sztucznych odcieni.

SZCZOTKOWANIE Szczotkowanie powierzchni uwypukla i podkreśla naturalną strukturę i ziarnistość drewna. Szczotkowanie zapewnia różne efekty zależnie od gatunków drewna. Szczotki są wykonywane z różnych materiałów i mają różny ­poziom twardości. Szczotkowaniu często towarzyszą inne procesy związane z uszlachetnianiem podłóg, np. barwienie oraz fazowanie krawędzi.

4 WWW.KAHRS.COM

LAKIER MATOWY Lakier matowy, z którego korzysta firma Kährs, jest tak samo odporny na ścieranie i łatwy w utrzymaniu, jak lakier półmatowy. Subtelne wykończenie sprawia wrażenie nieobrobionego, surowego drewna.

BARWIENIE Barwienie pozwala jeszcze bardziej pogłębić naturalne odcienie podłogi. Umożliwia także stosowanie nowych kolorów, a więc całkowitą zmianę wyglądu drewna. Firma Kährs oferuje wiele opcji barwienia – od najjaśniejszego białego do intensywnych odcieni czerni.

L AKIER ULTRAMATOWY Drewno pokryte lakierem ultra-matowym wygląda i sprawia wrażenie, jakby było przed chwilą cięte i nie przeszło żadnej obróbki, jednak w rzeczywistości jest zabezpieczone przed zużywaniem się poprzez wytrzymałą, a zarazem jedwabistą i niewidzialną osłonę. Tworzy ona powierzchnię, która skutecznie pochłania światło – pogłębiając zarówno kolor podłogi, jak i wywoływane przez nią odczucia.

DYMIENIE Ten specjalny proces polega na zmianie koloru i odcienia każdej deski. Stosowane są dwa poziomy dymienia. Dymienie pozwalające uzyskać deski w relatywnie jasnym, a także w nieco ciemniejszym kolorze.

OLEJ Olej uzewnętrznia drobną strukturę i sęki drewna, a także pogłębia jego naturalną barwę. Podłogi z wykończeniem olejowym są łatwiejsze w czyszczeniu i utrzymaniu, jednak wymagają trochę większej pielęgnacji oraz regularnego olejowania.

 AZOWANIE F KRAWĘDZI Fazowane krawędzie nadają podłodze charakterystyczny wygląd. Firma Kährs oferuje kilka rodzajów podłóg z krawędziami fazowanymi w różnym stopniu, od „mikrofazowania” – delikatne wyróżnienie i wzmocnienie krawędzi za pomocą papieru ściernego – do bardziej widocznego fazowania zarówno na długiej jak i krótkiej krawędzi desek, które zapewnia rustykalny wygląd podłogi.

 AKIER NA WYSOKI L POŁYSK Lakier na wysoki połysk sprawia, że podłoga jest połyskliwa i wygląda jak wypolerowana, co podkreśla piękno gatunków drewna, które wybierzesz. Chroni on także podłogę przed zużyciem, na które jest ona narażona każdego dnia.

RYFLOWANIE RĘCZNE Wykorzystując różne narzędzia do ręcznego ryflowania i cyklinowania drewna, jesteśmy w stanie nadać nowej drewnianej podłodze wygląd stylizowany na stary. Zapewnienie każdej podłodze rustykalnego charakteru wymaga ogromnej ilości pracy wykonywanej ręcznie.


SELEKCJA

CITY – PORZĄDEK

TOWN – WAHANIA KOLORÓW

COUNTRY – SĘKI

Deski wykonane z wyselekcjonowanego drewna, charakteryzujące się niewielkimi wahaniami ziarnistości i odcienia.

Te podłogi charakteryzują się subtelnymi wahaniami kolorów, odcieni i usłojenia. Pozbawione są dużych sęków.

Wyraźnie usłojone drewno z sękami, zróżnicowane pod względem kolorystycznym bardziej niż inne podłogi, o żywszym, rustykalnym charakterze. Selekcja Country obejmuje także podłogi o bardzo rustykalnym wyglądzie z pęknięciami i sękami.

WZÓR

1-PASMOWY

2-PASMOWY

3-PASMOWY

WZÓR CHEVRON

Warstwa wierzchnia każdej deski podłogi 1-pasmowej, jest wycinana z jednego kawałka drewna. Odzwierciedla ona naturalny wygląd drewna, w tym jego sęki, ziarnistość oraz wahania kolorów. Jednak w przypadku niektórych kolekcji podłóg 1-pasmowych wybraliśmy drewno, które cechuje się minimalną ilością sęków oraz niewielkimi wahaniami kolorów. Podłogi 1-pasmowe firmy Kährs są oferowane w kilku wersjach o różnej długości i szerokości.

Warstwa wierzchnia złożona na szerokości z dwóch klepek. Klepki dobiera się i układa tak, aby nadać podłodze 2-pasmowej własny, unikalny charakter. Podłogi 2-pasmowe firmy Kährs są dostępne w dwóch opcjach: z klepkami dłuższymi i krótszymi.

Warstwa wierzchnia podłogi 3-pasmowej składa się na szerokości z trzech klepek o różnej długości ułożonych w losowo wybrany sposób. Firma Kährs produkuje podłogi 3-pasmowe w wersjach uwypuklających ich żywy charakter, a także takich, które są nieco bardziej powściągliwe.

Wzór Chevron jest odzwierciedle­ niem nowoczesnego podejścia do klasycznych wzorów. „Gotowe” deski ze wzorami są wykonywane w pomysłowy sposób, który ułatwia i przyspiesza ich montaż.

WWW.KAHRS.COM  5


CHEVRON DARK BROWN

Kährs ID PROJEKT KONCEPCYJNY ID to najnowocześniejsza koncepcja firmy Kährs, której celem jest opracowanie kolejnej generacji doskonałych podłóg drewnianych. Rozległe doświadczenie, jakie posiadamy w dziedzinie obróbki drewna, a także tradycyjny sposób produkowania podłóg drewnianych sprawiają, że jesteśmy w stanie odkrywać nowe ścieżki i możliwości.

6 WWW.KAHRS.COM

Grubość deski: 15 mm Grubość warstwy wierzchniej: ok. 3 mm Surowiec nośnika: sklejka


Skośne krawędzie w połączeniu z różnymi naturalnymi kolorami i szczotkowaną powierzchnią nadają podłodze niezwykle atrakcyjny wygląd. Kolekcja jest dostępna w 4 kolorach obejmujących ciepły biały, unikalny szary, sprawiający wrażenie zużytego, klasyczny brązowy oraz luksusowy ciemny brąz z dymnym odcieniem. Instalacja w połączeniu z obramowaniem zapewnia spektakularny i ­ekskluzywny efekt.

KOLEKCJA CHEVRON Nowa kolekcja Chevron to uosobienie nowoczesnego podejścia do klasycznego wzoru. Pomysłowa konstrukcja “gotowych” wzorów sprawia, że instalacja podłogi jest łatwa i szybka. Wymiary deski: 1848 x 305 x 15 mm 1900 x 148 x 15 mm

Olej

CHEVRON GREY

DĄB WHITE

DĄB GREY

DĄB LIGHT BROWN

DĄB DARK BROWN

DĄB FRAMEBOARD WHITE

DĄB FRAMEBOARD GREY

DĄB FRAMEBOARD LIGHT BROWN

DĄB FRAMEBOARD DARK BROWN

Szczotkowanie

Barwienie powierzchniowe

Dymiony

Fazowanie krawędzi

WWW.KAHRS.COM  7


SPARUTO

Kährs Supreme DOSKONAŁA JAKOŚĆ I RZEMIOSŁO Korzystając z umiejętności uświęconych tradycją, firma Kährs łączy ze sobą niezrównane, ręczne rzemiosło, niezwykłe wzornictwo oraz najnowsze techniki produkcji i obróbki powierzchni, dostarczając znakomite podłogi. Unikalne podłogi dębowe, jesionowe i bukowe są dostępne w różnych wzorach, z różnym wykończeniem i wszystkie charakteryzują się frapującym oraz ekskluzywnym wyglądem z jednoczesnym doskonałym odwzorowaniem detali.

Shine / Da Capo / Småland Grubość deski: 15 mm Grubość warstwy wierzchniej: ok. 3,5 mm Surowiec nośnika: sklejka/sosna Grande Grubość deski: 20 mm Grubość warstwy wierzchniej: ok. 5 mm Surowiec nośnika: sklejka

KOLEKCJA SHINE Rzucająca się w oczy gama podłóg na wysoki połysk z perłowymi i metalicznymi efektami, zapewniająca drewnianym podłogom wykwintną atrakcyjność. Wymiary deski: 1-pasmowa 1800 x 130 x 15 mm 1-pasmowa 2266/2420 x 187 x 15 mm

BUK OPAQUE

8 WWW.KAHRS.COM

DĄB PEARL

DĄB FUMOIR


KOLEKCJA DA CAPO Kolekcja ta przywołuje piękno regenerowanego drewna i oferuje ekskluzywne wzory o bogatym charakterze. Wymiary deski: 1-pasmowa 1900 x 190 x 15 mm 2-pasmowa 1900 x 190 x 15 mm

JESION BLACK COPPER

JESION BLACK SILVER

DĄB DUSSATO

DĄB DECORUM

DĄB INDOSSATI

DĄB MAGGIORE

DĄB DOMO

KOLEKCJA SMÅLAND Każda deska jest traktowana w sposób indywidualny, zgodnie z jej unikalną budową obejmującą sęki, słoje i pęknięcia. W wyniku tego powstaje dynamiczna powierzchnia. Grubość warstwy wierzchniej zależy od głębokości ryflowania ręcznego w danym miejscu. Wymiary deski: 1-pasmowa 2420 x 187 x 15 mm

DĄB SPARUTO

DĄB UNICO

DĄB ASPELAND

DĄB MÖRE

Lakier na wysoki połysk Mikrofazowane krawędzie

Olej

Szczotkowanie

Ryflowanie ręczne

DĄB VISTA

DĄB KINDA

Nacięcia

Barwienie powierzchniowe

DĄB HANDBÖRD

Dymiony

Fazowanie krawędzi

WWW.KAHRS.COM  9


DĄB YDRE

DĄB VEDBO

DĄB FINNVEDEN

DĄB SEVEDE

DĄB MANOR

DĄB CHALET

DĄB CHATEAU

DĄB CASA

KOLEKCJA GRANDE Tradycyjne, szerokie i długie deski w nowoczesnym stylu. Mimo imponujących wymiarów desek, kolekcja ta jest dostępna w nowoczesnym, wielowarstwowym formacie. Grubość warstwy wierzchniej zależy od głębokości ryflowania ręcznego w danym miejscu. Wymiary deski: 1-pasmowa 2800 x 260 x 20 mm

DĄB TVETA

DĄB CITADELLE

DĄB ESPACE

DĄB CASTILLO

DĄB MAISON

10 WWW.KAHRS.COM


BURGUNDY

Kährs Original PODSTAWY JAKOŚCI Wzór dla wszystkich nowoczesnych podłóg drewnianych, jakie są obecnie oferowane na całym świecie. Na przestrzeni dekad gama podłóg Original firmy Kährs rozrastała się, stając się największą i najpopularniejszą kolekcją podłóg drewnianych, jakie oferujemy. Obejmuje ona podłogi wykonywane z rozmaitych gatunków drewna i z różnym wykończeniem, których inspiracją są skandynawskie korzenie naszej firmy. Każda podłoga jest prawdziwym uosobieniem klasyki.

Olej

Szczotkowanie

Ryflowanie ręczne

Nacięcia

Barwienie powierzchniowe

Dymiony

Grubość deski: 15 mm Grubość warstwy wierzchniej: ok. 3,5 mm Surowiec nośnika: świerk/sosna

Fazowanie krawędzi

WWW.KAHRS.COM  11


KOLEKCJA ­EUROPEAN NATURALS Dąb i klon europejski w różnych stylach i z różnym wykończeniem wnoszą do domu tradycyjny, jasny i żywy klimat. Wymiary deski: 1-pasmowa 2266/2420 x 187 x 15 mm 2-pasmowa 2423 x 200 x 15 mm 3-pasmowa 2423 x 200 x 15 mm

DĄB VIENNA

KLON EUROPEJSKI SALZBURG

DĄB CORNWALL

DĄB HAMPSHIRE

DĄB SIENA

DĄB BURGUNDY

DĄB VERONA

JESION GOTHENBURG

JESION KALMAR

KOLEKCJA NORDIC NATURALS Ciepło i jasność podłóg jesionowych i bukowych to wyrazy uznania dla skandynawskich korzeni firmy Kährs. Wymiary deski: 2-pasmowa 2423 x 200 x 15 mm 3-pasmowa 2423 x 200 x 15 mm

DĄB JERSEY

KOLEKCJA SAND

NOWOŚĆ

Jesionowe i dębowe, lakierowane i barwione na jasno, wprowadzają do domu światło i uczucie świeżości. Wymiary deski: 1-pasmowa 2266/2420 x 187 x 15 mm 2-pasmowa 2423 x 200 x 15 mm 3-pasmowa 2423 x 200 x 15 mm

BUK VIBORG

12 WWW.KAHRS.COM

BUK HELLERUP

DĄB MENTON


JESION SANDVIG

JESION SKAGEN

DĄB ESTORIL

DĄB BRIGHTON

KOLEKCJA ARTISAN Kolekcja ta obejmuje podłogi dębowe z powierzchnią wykończoną ręcznie i stanowi połączenie elegancji z modnym wzornictwem. Grubość warstwy wierzchniej zależy od głębokości ryflowania ręcznego w danym miejscu. Wymiary deski: 1-pasmowa 1830 x 189 x 15 mm 1-pasmowa 1900 x 190 x 15 mm

Lakier

DĄB OYSTER

DĄB SORRENTO

DĄB PORTOFINO

DĄB LINEN

DĄB CAMINO

DĄB CONCRETE

DĄB TAN

DĄB EARTH

KLON CAROB

Lakier matowy

Olej

Szczotkowanie

Ryflowanie ręczne

Barwienie powierzchniowe

Dymiony

DĄB STRAW

Fazowanie krawędzi

Mikrofazowane krawędzie

WWW.KAHRS.COM  13


KOLEKCJE AMERICAN ­NATURALS I WORLD Podłogi utrzymane w stylu amerykańskim, wykonane z rodzimych gatunków drewna: orzecha, wiśni amerykańskiej i twardego klonu. Wymiary deski: 2-pasmowa 2421/2423 x 200 x 15 mm 3-pasmowa 2423 x 200 x 15 mm

ORZECH HARTFORD

TWARDY KLON TORONTO

WIŚNIA SAVANNAH

ORZECH GEORGIA

ORZECH MONTREAL

ORZECH PHILADELPHIA

JARRAH SYDNEY

JESION ALABASTER

DĄB PALE

DĄB LIMESTONE

DĄB FROST

DĄB STONE

DĄB ALLOY

KOLEKCJA HARMONY Harmonia z nazwy i z natury. Ta kolekcja obejmuje pokryte lakierem matowym lub olejem podłogi dębowe, które charakteryzuje rustykalny wygląd i ostre wzornictwo. Wymiary deski: 3-pasmowa 2421/2423 x 200 x 15 mm

DĄB DEW

14 WWW.KAHRS.COM


DĄB ALE

DĄB SMOKE

DĄB SOIL

DĄB BROWNIE

DĄB OLOF

DĄB GUSTAF

DĄB JOHAN

DĄB FREDRIK

DĄB ULF

DĄB CHIARO

TWARDY KLON NEBBIA

TWARDY KLON BRUMA

KOLEKCJA FOUNDERS Dąb rustykalny z mocno szczotkowanym, ręcznie ryflowanym wykończeniem to uświęcenie tradycji firmy Kährs związanej z jakością i rzemiosłem. Wymiary deski: 1-pasmowa 2420 x 187 x 15 mm

DĄB LAVA

DĄB STURE

KOLEKCJA DOMANI Powierzchnia desek jest bardziej miękka i wyrafinowana aniżeli powierzchnia drewna rustykalnego, które jest zazwyczaj stosowane jako materiał bazowy. Grubość warstwy wierzchniej zależy od głębokości ryflowania ręcznego w danym miejscu. Wymiary deski: 1-pasmowa 1900 x 190 x 15 mm

Lakier

Lakier matowy

Olej

Szczotkowanie

Ryflowanie ręczne

Barwienie powierzchniowe

Dymiony

Fazowanie krawędzi

Mikrofazowane krawędzie

WWW.KAHRS.COM  15


DĄB FOSCHIA

DĄB BRONZO

DĄB SUOLOM

DĄB SCURRO

DĄB NOUVEAU BLONDE

DĄB NOUVEAU SNOW

DĄB NOUVEAU WHITE

DĄB NOUVEAU GRAY

DĄB NOUVEAU GREIGE

DĄB NOUVEAU BRONZE

DĄB NOUVEAU RICH

DĄB NOUVEAU TAWNY

DĄB NOUVEAU BLACK

DĄB NOUVEAU CHARCOAL

KOLEKCJA CLASSIC NOUVEAU Szczotkowane i fazowane do perfekcji, pokryte matowym lakierem. Stare spotyka się z nowym w wielu odcieniach. Wymiary deski: 1-pasmowa 2266/2420 x 187 x 15 mm 2-pasmowa 2423 x 200 x 15 mm

16 WWW.KAHRS.COM


KOLEKCJA GÖTALAND

NOWOŚĆ

NOWOŚĆ

NOWOŚĆ

Kolekcja Götaland obejmuje pięć wersji podłóg 3-pasmowych w kolorach od jasnego do ciemnego, składających się z pojedynczo obrabianych desek, które razem tworzą podłogę o unikalnym wyglądzie. Wymiary deski: 3-pasmowa 2419 x 196 x 15 mm

DĄB KILESAND

NOWOŚĆ

DĄB VINGA

DĄB BODA

KOLEKCJA LUX

NOWOŚĆ

NOWOŚĆ

Kolekcja Lux to nowe podejście do ultramatowego wykończenia podłóg 1-pasmowych, które i wyglądają, jakby były wykonane z nieobrobionego, niedawno ciętego drewna. Powierzchnia tej podłogi pochłania światło i pogłębia jej kolor. Podłogi Lux są wykonywane z jednorodnego dębu i są dostępne w sześciu kolorach. Wymiary deski: 1-pasmowa 2420 x 187 x 15 mm

DĄB BACKA

NOWOŚĆ

DĄB ATTEBO

DĄB SKY

NOWOŚĆ

DĄB HORIZON

NOWOŚĆ

DĄB COAST

DĄB SHORE

KOLEKCJA LUMEN

NOWOŚĆ

NOWOŚĆ

DĄB SUN

NOWOŚĆ

NOWOŚĆ

Kolekcja Lumen obejmuje podłogi wykonywane z jednorodnego dębu, oferowane w wersji 3-pasmowej. Zabezpieczone są one lakierem ultra-matowym, który pochłania światło, pogłębia kolor i tworzy wrażenie surowego drewna. Podłogi z kolekcji Lumen są dostępne w sześciu naturalnych i delikatnych kolorach. Wymiary deski: 3-pasmowa 2423 x 200 x 15 mm DĄB TERRA

Lakier matowy

Lakier ultra-matowy

Mikrofazowane krawędzie

DĄB RIME

Olej

Szczotkowanie

Ryflowanie ręczne

Barwienie powierzchniowe

DĄB MIST

Dymiony

Fazowanie krawędzi

WWW.KAHRS.COM  17


NOWOŚĆ

NOWOŚĆ

DĄB TWILIGHT

NOWOŚĆ

NOWOŚĆ

DĄB ECLIPSE

DĄB DAWN

DĄB DUSK

DĄB PARIS

DĄB DUBLIN

DĄB BERLIN

KOLEKCJA CAPITAL W ramach tej kolekcji oferujemy podłogi 1-pasmowe, wykonywane z najlepszego dębu, jaki udaje nam się pozyskać. Długie i szerokie deski oraz wysoka selekcja drewna to cechy charakterystyczne tej kolekcji. Wymiary deski: 1-pasmowa 2266/2420 x 187 x 15 mm

18 WWW.KAHRS.COM


ARCTIC

Spirit Kährs DŁUGOTRWAŁE PIĘKNO Piękno nie zawsze jest przelotne – zwłaszcza w przypadku kolekcji podłóg Spirit firmy Kährs. Wytrzymałe wykończenie podłóg z kolekcji Spirit zachowuje ich piękno na lata i sprawia, że mogą być one z powodzeniem stosowane w domu, jak i w miejscach publicznych. Grubość deski: 10,2 mm Grubość warstwy wierzchniej: ok. 1,9 mm Surowiec nośnika: EcoCore

Lakier

Lakier matowy

Lakier ultra-matowy

Olej

Szczotkowanie

Barwienie powierzchniowe

Fazowanie krawędzi

Dymiony

Mikrofazowane krawędzie

WWW.KAHRS.COM  19


KOLEKCJA RUGGED Kolekcja Rugged obejmuje sześć wzorów deski dębowej, które łączy rustykalny wygląd i dzięki którym wprowadzisz do otoczenia nutkę współczesności. Grubość warstwy wierzchniej zależy od głębokości ryflowania ręcznego w danym miejscu. Wymiary deski: 1-pasmowa 1200/1830 x 125 x 10,2 mm

DĄB CRATER

DĄB MOON

DĄB FOSSIL

DĄB TRENCH

DĄB HUSK

DĄB SAFARI

ORZECH GROOVE

DĄB ARCTIC

DĄB REEF

DĄB PARK

ORZECH ORCHARD

DĄB FOREST

KOLEKCJA UNITY Gładkie i lakierowane podłogi w rozmaitych odcieniach, będące odzwierciedleniem ponadczasowego stylu panującego w metropoliach. Wymiary deski: 1-pasmowa 1200/1830 x 125 x 10,2 mm

ORZECH GARDEN

20 WWW.KAHRS.COM


TOWER

Kährs Linnea IDEALNE DOPASOWANIE Podłoga Linnea jest wykonana z prawdziwego drewna i przeznaczona do miejsc o małym natężeniu ruchu; ma ona 7 mm grubości i może być stosowana w każdym pomieszczeniu. Dzięki tym pięknym podłogom z forniru nadasz swemu domowi niespotykany styl. Nowoczesny i odjazdowy wybór.

Lakier

Lakier matowy

Olej

Szczotkowanie

Ryflowanie ręczne

Nacięcia

Barwienie powierzchniowe

Dymiony

Grubość deski: 7 mm Grubość warstwy wierzchniej: ok. 0,6 mm Surowiec nośnika: HDF (High Density Fibreboard) Cyklinowanie: Nie

Mikrofazowane krawędzie

WWW.KAHRS.COM  21


KOLEKCJA HABITAT Kolekcja Habitat obejmuje różne rodzaje podłóg, od srebrzystych, dębowych do złotych, orzechowych we współczesnym, dużym i 1-pasmowym formacie. Podłogi te są przyjazne dla środowiska i są uosobieniem świadomego piękna. Wymiary deski: 1-pasmowa 1810 x 150 x 7 mm

DĄB VILLAGE

DĄB DOME

DĄB COLONY

DĄB WILDS

DĄB OUTPOST

DĄB TOWER

ORZECH STATUE

KOLEKCJA LODGE Kolekcja podłóg 2-pasmowych, dostępna w olśniewających odcieniach od jasnego jesionu do intensywnego orzecha, zwiększająca jakość i wzbogacająca styl. Wymiary deski: 2-pasmowa 1225 x 193 x 7 mm

DĄB GATE

DĄB CASTLE

TWARDY KLON SPRING

TWARDY KLON SUMMER

22 WWW.KAHRS.COM

JESION BLIZZARD

DĄB TIDE

DĄB BREEZE


BUK AUTUMN

WIŚNIA WINTER

ORZECH BLOOM

ORZECH RAIN

TWARDY KLON CREAM

DĄB SUGAR FSC

DĄB BISQUIT FSC

KOLEKCJA LIVING Kolekcja Living charakteryzuje się doskonałym stylem oraz niewielkimi, wąskimi i 1-pasmowymi deskami. Jest dostępna w różnych odcieniach łącząc jednocześnie piękno z funkcjonalnością. Wymiary deski: 1-pasmowa 1225 x 118 x 7 mm

ORZECH COCOA

DĄB COFFEE

Nasza oferta podlega ciągłym zmianom. Z powodu ograniczeń w technologii druku, nie jesteśmy w stanie zagwarantować odwzorowania barw w katalogu. Zalecamy kontakt z przedstawicielem Kährs w celu wybrania rodzaju usłojenia i odcieni. Lakier

Lakier matowy

Olej

Szczotkowanie

Barwienie powierzchniowe

Dymiony

Mikrofazowane krawędzie

WWW.KAHRS.COM  23


6862113PL

Pobaw się. Zmień. Zapisz. Udostępnij. Na nowej stronie internetowej będzie można znaleźć wiele przydatnych informacji, które pozwolą podjąć decyzję w sprawie podłogi. Zaprojektuj samodzielnie pomieszczenie. Strona kahrs.com pozwala bawić się, dopasowując aranżację pomieszczenia, podłogi i kolory ścian do momentu idealnego dopasowania wszystkich szczegółów. Zapisz i udostępnij stworzony projekt.

WYBIERZ RODZAJ POMIESZCZENIA Każde pomieszczenie, które będzie widoczne na stronie głównej firmy Kährs, będziesz mógł wybrać jako showroom. Wybierz spośród różnych rodzajów pomieszczeń.

WYPRÓBUJ I PORÓWNAJ PODŁOGI Wybierz podłogę z szerokiej gamy produktów. Porównaj ją z inną podłogą lub kilkoma alternatywami.

ZAINSPIRUJ SIĘ

WYPRÓBUJ KOLOR ŚCIAN

Na naszej stronie internetowej, znajdziesz showroom z inspirującymi wnętrzami z całego świata i w różnych stylach. Kiedy zestawisz swoją ulubioną kombinację, możesz ją zapisać. Dasz sobie w ten sposób czas na ponowne jej przemyślenie. Potrzebujesz czyjejś opinii? Udostępnij projekt na Facebooku i Pinterest. A to dopiero początek. Więcej opcji wkrótce.

Jeżeli chcesz zmienić kolor ścian, aby dopasować go idealnie do wybranej podłogi oraz swojego gustu- dalej! Zapisz i udostępnij.

www.kahrs.com. The home of wood flooring.

Kährs Central Europé Rosentalstraße 8/1 | D-72070 Tübingen Tel: 0049 - (0) 70 71-91 93-0 Fax: 0049 - (0) 70 71-91 93-100 E-mail info.de@kahrs.com

kahrs-product-guide-2017-pl.pdf  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you