Page 1

Triyรถr Indent Cylinder Separator

TRI.020


CEPLİ SİLİNDİR TRİYÖR AYIRICILARI INDENT CYLINDER SEPARATORS

İŞLEV VE UYGULAMA Tüm tanecikli maddelerin buğday, yulaf, ince tohumlar mercimek, pancar tohumları, ay çekirdeği, uzunluklarına göre iyi olanlarının istenmeyen kısa ürünlerden ve artıklarından ayrılmasında cepli silindir kullanılmaktadır. Bu tanecikler 1,0 -24 mm arasında olabilir. Ürün girişten geçerek iç rotasyon silindirine ve buradan hazne içinde etkin cep isimlendirdiğimiz çentiklere gelir. Tanecikler ceplere girerek taşınırlar ve belli bir mesafeye taşındıktan sonra ceplerden dışarı iç hazneye düşerler (sarı ok) ve bir konveyör (pervane) tarafından dışarıya tahliye edilirler. Ceplerden alınmaya tüm madde, ürünler ve artıklar hazne içinde kalarak diğer kabuk boşları ile birlikte dışarı atılırlar. Buna bağlı olarak ürünler uzunluk ve yuvarlaklıklarına uygun olarak ayıklanmış ve sınıflandırılmış olurlar.

APPLICATION AND FUNCTION The indent cylinder is used for grading by length all granular materials such as wheat, oats, fine seeds, lentils, for separating stalks from sunflower and beet seeds and for separating unwanted long or short product impurities.The size of grains can vary between 1.0 mm and 24 mm. The product passes from the inlet housing into the interior of the rotating cylinder, the cover of which is provided with impressed pockets or so-called indents.The grains that embed themselves in the indents, will be carried and after a certain distance, will fall out of the pockets into the trough (yellow arrows), and will be discharged by a screw conveyor. All grains which are larger than the indents, will remain inside the shell and be carried to the outlet where the shell empties into the outlet casing (green arrows). Depending on the required grading the incoming product will be sorted according to roundness or length.


Triyör Indent Cylinder Separator

SERİ ÜRETİM

SERIES PRODUCTION

AKY TECHNOLOGY makinelerini seri üretim imalatı yaparak kısa zamanda teslim garantisini sağlamaktadır. Teslim öncesi her makine birçok özel kalite kontrol testinden geçmekte ve böylece yüksek kalite standartlarına ve uzun kullanım ömrünügarantilemektedir.

AKY TECHNOLOGY manufactures machines in series production which enables them to guarantee shortdelivery periods. Before it is delivered, each machine has to pass several specific quality controls to ensure the highest quality standards and a long service life.

MAKİNE SINIFI / MACHINE RANGE

Yuvarlak tane-uzun tane silindiri Round grain / long grain cylinder

SİLİNDİR ÇEPERİ Silindir çeperi ayırıcının en önemli parçasıdır. Ayıklamanın kalitesini ve artık maddelerin miktarı silindirin imalatına bağlıdır.Bundan dolayı imalatı esnasında işçiliğine ve malzeme kullanımına özel itina gösterilir.

CM² BAŞINACEP AKY TECHNOLOGYtane ayırıcı silindir imalatçısı olarak silindir parçalarını kendisi üreten ender firmalardan biridir. Bu bizi dış üreticilerden bağımsız kılıyor ve müşterimizin özel ihtiyaçlarını yerine getirmemize imkan veriyor. Biz cepler arasındaki mesafeyi mini malize ederek (en aza indirgeyerek) cm² başına oluşturulabilecek en yüksek cep sayısına ulaştırdık. Bundan dolayı diğer üretici firmalardan daha yüksek bir tasnif ayırma hızı ve daha iyi bir ayırma kalitesine ulaşmaktayız.

Yuvarlak tane ve uzun tane silindiri Round grain and long grain cylinder

THE CYLINDER SHELL The cylinder shell is the most important part of the separator. The quality of the separation and the quantity of the waste depend on the construction of the cylinder. For this reason we attach special importance to the quality and workmanship of its construction

ROUND POCKETS / TEARSHAPED POCKETSPOCKETS PER CM2

AKY Technologyis one of the few manufacturers of grain separation cylinders which fabricates its own cylinder segments. This makes us independent of suppliers and enables us to fulfil special customer requirements.We have minimized the distance between the individual pockets in order to achieve the highest possible number of grading pockets per cm2. We can therefore provide a higher sorting output and better separation quality than our competitors. The staggered arrangement of our pockets increasesthe service life of the segments.


CEP ŞEKİLLERİ

POCKET SHAPES

Ayıklayıcı ürüne bağlı olarak işlevine göre yuvarlak ve damla şeklinde cepler sunmaktayız. Bu farklılık bize tane kalitesini optimize etmeyi ve arttığı en aza düşürmeyi sağlıyor.

Depending on the product to be sorted and on the grading task we offer round and tear-shapedpockets. This enables us to optimize the grading quality and to minimize the waste.

SERTLEŞTİRİLMİŞ PARÇALAR

HARDENED SEGMENTS

İstek üzerine sertleştirilmiş parçalar üretebiliriz.Bunların ömürleri daha yüksek olmakla birlikte aşındırması daha yüksek olan ürünlerde kullanılmaktadır.

On request, we will supply hardened segments which have a far longer service life and can be used for processing. Particularly abrasive products

SİLİNDİR PARÇALARIN DEĞİŞTİRİLMESİ

EXCHANGE OF CYLINDER SEGMENTS

İşlemdeki ürünü değiştirme ve temizleme giderlerini mümkün olan en düşük seviyede tutmak için silindir haznesini birçok parçaya bölerek hızlı sabitleme ve çözme imkanı veren kelepçeler ile düzenlenmektedir.

In order to keep the cost of product changes and cleaning work as low as possible for the operator of theplant, we have divided the cylinder shell into several segments and provided them with quick-releasecatches. This allows a simple and fast exchange of the grading segments.

DİĞER ÖZELLİKLER

OTHER FEATURES

HAZNE YALITIMI

SÜRÜCÜLER

Tüm ayırıcı tiplerinde tekne ve silindir arasında yalıtım tertibatı mevcuttur. Silindir ve haznenin arasında bu yalıtım istenmeyen tanelerin hazneye girmesini engeller ve daha etkin ve özelleştirilmiş tane. ayıklamasına sebep olur

Ayırıcılarımızda sorunsuz ve etkin işlevi garantilemek için zincirli, kayışlı veya dişli çark sürücüleri kullanılmıştır. Hata ve arıza riskini azaltarak oluşabilecek işletme giderlerini ve doğabilecek malzeme arızalarını en alt seviyeye getirdik. Bizim kullandığımız dişli motorlar ise dünya çapında tanınmış ve yaygın hizmet ağı olan en büyük dişli motor üreticilerinden biri tarafından üretilmektedir. Bundan dolayı dünyanın neresinde olursa olsun bir arızanın meydana gelmesi durumunda çok hızlı bir şekilde hareket etme ve sorunu giderme imkanına sahibiz.

TROUGH SEALING All separator types are provided with sealing between the trough and the cylinder shell. This prevents unwanted grains from getting into the trough and ensures even more precise grain separation.

DRIVERS No chain drives, belt drives or gearwheel drives are used in our grain separators, which guarantees considerably smoother running. It reduces maintenance costs and the risk of equipment failure.We use geared motors which we purchase from one of the largest gear manufacturers in the world. We are therefore in a position to react very


Triyör Indent Cylinder Separator TASARIM

DESIGN

Ayırıcıların yatay silindir şeklinde, tam kapalı tekne haznesi ile piyasada eşsizdir.Bu tasarım silindir parçaların işlevini kolaylaştırmaktadır. Koruma kapağı açıldığında makine kendiliğinden emniyet anahtarı sayesinde durmaktadır.

The round, fully-closed housing of our separators is unique in the trade. Its design facilitates easy access to the cylinder segments. When the protective hood is opened the machine is stopped automatically by a safety switch.

AYIKLAMAYI KONTROL ETMEK

CHECKING THE SEPARATION

Ayıklayıcımız çıkış yönünde iki adet geniş kontrol penceresi ile düzenlenmiştir. Bu kullanıcıya kaza riski olmaksızın işlev sırasında her an doğru ayıklamayı kontrol etmesini sağlar. Ayrıca kullanıcıya hiçbir tehlike riski olmadan her an kontrol aralıklarından numune alınmasına imkân sağlamaktadır.

Our separator is equipped with two particularly large inspection windows on the outlet side. This enables the operator to check the correct setting of the separator during operation, with no risk of accident. From the two openings below the windows samples can be taken at any time without physical hazard to the operator.

EKSTRALAR

EXTRAS

ATEX

ATEX

Potansiyel patlama tehlikesi olan çevrelerde yapılan çalışmalarda ATEX tarafından D21 ve D22 alanlarında test edilmiş. Dişli teklif etmekteyiz.

For operation in potentially explosive environments we offer geared motors approved for ATEX zones D21 and D22.

SİLİNDİR EĞİMİ

CYLINDER INCLINATION

Arzu üzerine ayarlanabilir eğim tertibatı (0–3 derece)veya sabit eğim tertibatını ilave edebilmekteyiz. Bu işlem ayıklama sonucunu optimize etmektedir.

On request we supply adjustable inclination packages (0°-3°) or fixed inclination packages. This optimises the separation results further.

DİRENÇ İÇİN KAPLAMA

WEAR-RESISTANT LINING

Aşındırması yüksek ürünlerin işlenmesinde makineyi korumak açısından direnç sağlayan ilave bir kaplama uygulanabilmektedir.

For processing particularly abrasive products we can line the machine with an exchangeable wear-resistant covering.

AYARLANABİLİR HIZ

ADJUSTABLE SPEED

Arzu üzerine mekanik veya elektronik ayarlanabilir hız kontrol dişli motorlar edilebilmektedir.

olarak temin

On request we supply geared motors with mechanical or electronic speed control.


YARIM YÜZEY

SPLITTING FEATURE

Tane akışını bölerektipi ayırıcımız ile max. 45 ton / saat'lik kapasiteye ulaşılabilmektedir. TRI-0020-300X63

By splitting the grain flow we are able to achieve an outstanding max. output of 45 t/h with our separator type TRI-0020-300X63.

AUTOMATIC TROUGH ADJUSTMENT

OTOMATİK HAZNE AYARI Arzu üzerine hazne düzenleme sistemine ayar motoru ilave edilebilmektedir.

AKIŞ ŞEMALARI

APPLICATION AND FUNCTION

A Seri olarak sıralanmış cepli silindirler

A Indented cylinders in series arrangement

B Paralel olarak sıralanmış cepli silindirler

B Indented cylinders in parallel arrangement

A

B

ÜRÜN GİRİŞ / INLET YUVARLAK TAHILLAR SİLİNDİRİ ROUND GRAIN CYLINDER

KIRIK TANELER BROKEN KERNELS

ARPA VE YABANİ TOHUMLAR LONG GRAIN

YUVARLAK TAHILLAR SİLİNDİRİ ROUND GRAIN CYLINDER

YUVARLAK TAHILLAR SİLİNDİRİ ROUND GRAIN CYLINDER

UZUN TAHILLAR SİLİNDİRİ LONG GRAIN CYLINDER

İYİ ÜRÜN GOOD PRODUCT

ÜRÜN GİRİŞ / INLET

İYİ ÜRÜN GOOD PRODUCT KIRIK TANELER BROKEN KERNELS


Triyör Indent Cylinder Separator

C

A

B

TEKN İK CETVEL

TECHNICAL CHART

Labor TRI-0020

Model

TRI-0020 / 200x63

Silindir Kapasitesi / Capacity per cylinder Bu ğday / Wheat Arpa/Barley Prinç/Rice (white) Şeker Pancarı/Sugar beet seed Ayçekirde ği/Sunflower (unhulled) Alfalfa

t/s - t/h 0,3 0,25 0,2 0,2 0,1 0,1

1 0,8 0,4 0,3 0,2 0,3

Motor Kapasite / Motor Capacity kw

0,37

Silindir Ölçüleri / Dimensions of Cylinder mm Uzunluk/Length mm Çap/Diameter A B C

Uzunluk / Lenght Yükseklik / Height En / Width

mm mm mm

TRI-0020 / TRI-0020 / TRI-0020 / 240x90 300x63 300x90 3 2,4 1,2 1 1 0,6

4 3,2 1,6 1,3 1,3 0,8

0,37

2 1,6 0,8 0,6 0,6 0,4 0,55

1,1

1,1

100 30

2000 630

2400 900

3000 630

3000 900

750 500 100

2600 2540 1200

3000 2600 1240

3600 2540 1240

3600 2600 1240

Kapasite ve Teknik Cetvel: Giren ürün miktarı ve çıkan ürün miktarı birbirine bağlı olan etkenlerdir ve üründeki kirlilik oranı ile alakalıdır. Cetvelde bahsi geçen kapasiteler üründeki kirlilik oranı ve elde edilmek istenen temizlik oranı ile bağlantılıdır. Ayrıca makine tek başına veya tesise entegre olması da ürün temizleme bazında makine kapasitesine etkendir. Capacity and Technical Chart: Please note that the input and output quantities that can be obtained interdependent and also depend on the input contamination. The throughput capacities shown are also dependent on the input contamination and the required quality of output. Also another capacity element is if cleaner machine working alone or integrated to a cleaning plant.


www.akytechnology.com

ULTRA Triyör

AKY TEKNOLOJİ MAKİNA REKLAMCILIK SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. Katalogda yer alan tüm resim ve bilgilerin hakları saklıdır. Katalog ve broşürde yer alan makine üzerinde her türlü değişiklik yapma hakkı saklıdır. AKY TEKNOLOJİ MAKİNA REKLAMCILIK SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. Have all the copyrights of the information and pictures provided in this catalogue. We have all the rights to do necessary adjustments on the product & these changes may not reflect on the catalogue at the moment of production. We will do our upmost to inform you all the changes if and when.

TRI-020 U

Fabrika Adresi / Factory Address: Mersin Tarsus 2. Organize Sanayi Bölgesi Rasim Dokur Bulvarı No: 19 Akdeniz MERSİN/TURKEY Tel: 0324 502 00 60-61 Fax: 0324 502 00 62 Gsm: 0532 154 94 19 (Santral / Central) e-mail: info@akytechnology.com www.akytechnology.com

www.akytech.com

www.akytechnology.com.tr

Indent cylinder separator  

Indented cylinder separator. Length grading of all granular materials. The Cimbria indented cylinder separator is used for length grading of...

Indent cylinder separator  

Indented cylinder separator. Length grading of all granular materials. The Cimbria indented cylinder separator is used for length grading of...

Advertisement