Page 1

Nehnuteľnosť

Spišská stará ves


Spišská stará Ves Poloha mesta a nehnuteľnosti

Žilina Spišská stará Ves Trenčín

Prešov Banská Bystrica

Trnava Bratislava

Nitra

Košice


Opis nehnuteľnosti Dvojpodlažnú novostavba, ktorá bola dokončená v roku 2004. Nehnuteľnosť je v súčasnej dobe využívaná ako podniková chata s kapacitou 17 lôžok. Nehnuteľnosť má 10 miestností + 2 kuchynky a 2 veľké garáže s technickými miestnosťami, Sociálne zariadenia spoločne so sprchami sa nachádzajú na každom poschodí. Jedna z garáží sa v súčasnosti využíva ako zábavná miestnosť pre športové aktivity.

Poloha nehnuteľnosti v mestečku Nehnuteľnosť sa nachádza v blízkosti autobusovej stanice, temer v centre mestečka. Poloha nehnuteľnosti a počet obyvateľov mesta však zabezpečujú príjemnú a kľudnú atmosféru samotného miesta nehnuteľnosti. V blízkosti sa nachádza miestny kultúrny dom, nákupné stredisko ako aj reštaurácia s disko - barom. Jej poloha, ako aj ráz samotnej lokality ju predurčujú na celoročné využitie pre domácich, poľských, ale aj ostatných zahraničných turistov.

Inžinierske siete Chata je napojená na všetky inžinierske siete vrátane plynu, ústredného kúrenia, vody, a mestskej kanalizácia. Chata je vybavená ústredným kúrením Nehnuteľnosť má vlastné parkovisko s kapacitou 8 parkovacích miest.

Cena nehnuteľnosti Cena nehnuteľnosti vrátane zariadenia je 133.333 €


Poznávanie, turistika a šport Najznámejšie atrakcie lokality Pltnícke splavovanie Dunajca (5 minút) Pieninský Národný park (1 minúta) Belianska jaskyňa (10 minút) Červený Kláštor (5 minút) Plavba výletnou loďou po priehrade Niedzica (1 minúta) Pláž s možnosťou kúpania v jazere (1 minúta) Návšteva hradu Niedzica (1 minúta) Lyžiarsky vlek (800 m) priamo v obci (1 minúta) Lyžiarsky vlek Niedzica - Poľsko (2 minúty) Lyžiarsky vlek Jezersko - Bachledova dolina (7 minút) Lyžiarsky vlek Veľká Fakľovka - Limanová (16 minút) Lyžiarsky vlek Vyšné Ružbachy (20 minút) Hrad Stará Ľubovňa a skanzen (15 minút) Kaštieľ v Strážkach (20 minút) Drevené múzeum Osturňa s troma prírodnými plesami (20 minút) Historické mesto Kežmarok Belianske Tatry (30 minút) Vysoké Tatry (30 minút) Poprad letisko (40 minút) Návštev trhového mesta Nový Targ (20 minút) Múzeum Dr. Michala Greisigera v Spišskej Belej (15 minút)


Poznávanie a turistika Plavba na drevených pltiach po Dunajci

Rieka Dunajec preteká Pieninami nádherným kaňonom. Od jari až do jesene sa môžu turisti zviesť na drevených pltiach kaňónom Dunajca z Červeného Kláštora do Lesnice. Počas plavby môžeme obdivovať vápencové skaly a skalné útesy Pienin vysoké niekoľko sto metrov, ktoré sa týčia priamo z hladiny rieky a najkrajšie miesta Pieninského národného parku.

Pieninsky národný park

Pieninský národný park sa nachádza v severnej časti Slovenska pozdĺž štátnej hranice s Poľskou republikou. Má výmeru 3 749 ha. Samotné Pieniny, ktorých časť sa nachádza v Poľsku a časť na Slovensku majú dĺžku cca 35 km a šírku do 6 km. Dominujúce postavenie Pienin majú skalné veže Troch korún (982 m n.m.), ktoré sa nachádzajú na poľskom území, na našej strane ku nim patrí zalesnený masív Kláštornej hory (657 m n .m.). K výraznejším bradlám na území národného parku patrí Holica (824 m), Rabštín (845 m), Kýčera (953 m), Vysoké skalky (1050 m), Vysoká (1014 m), Vrchriečky (966 m). Z najvyššej veže Okrúhlej (Okrúhlica) je uchvacujúci pohľad do strmín Prielomu Dunajca. Na vrchole je vyhliadková galéria pre 15 osôb.

Belianska jaskyňa

Belianska jaskyňa je jedinou verejnosti prístupnou jaskyňou v Tatrách. Nachádza sa na severnom svahu Kobylieho vrchu nad Tatranskou Kotlinou. V súčasnosti prehliadka jaskyne vedie po trase dlhej 1001 m, takže návštevníci majú možnosť vidieť viac ako polovicu z dosiaľ objavených a preskúmaných chodieb.


Poznávanie a turistika Červený Kláštor

Starobylá obec, ležiaca v centre Pieninského národného parku. Nachádza sa tu komplex kláštorných budov zo 14. storočia. Sídli v nich múzeum s etnografickou, historickou a farmaceutickou expozíciou. V Červenom Kláštore sa nachádza prístav pltníkov, odkiaľ začína splavovanie Dunajca na slovenskej strane.

Kláštor kartuziánov v Červenom Kláštore Ústrednou stavbou je gotický kostol so zachovanými architektonickými detailmi. K najcennejším objektom patrí kapitulná sieň so stredovekými nástennými maľbami a neskorogotickou klenbou. V kostole sa zachoval hlavný oltár z roku 1745. V objektoch Červeného kláštora je múzeum, v ktorom sa dá bližšie oboznámiť so zaujímavým životom kartuziánskych a kamaldulských mníchov, ktorý kláštor obývali. Významnou historickou osobnosťou z týchto období bol lietajúci fráter – mních Cyprián, ktorý bol bylinkár, lekárnik, botanik a ľudový liečiteľ zároveň.

Hrad Niedzica - Hradný muzeálny komplex

Hrad Niedzica, nazývaný aj Dunajec, bol centrom dunajeckého panstva. Hrad Dunajec je jedným z najzachovalejších hradov v Európe. Postavený bol na vápencovej skale 75 metrov nad hladinou Dunajca (566 m.n.m.). v súčasnosti sa odzrkadľuje vo vodách Czorstynskej priehrady. Od r. 1949 sa o hrad stará Spolok historikov umenia, ktorý tu zriadil tvorivú dielňu a spišské múzeum. Na hrade sa možno ubytovať. Je tu kaviareň v pivnici i reštaurácia v hradnej jedálni.


Poznávanie a turistika Hrad Ľubovňa a skanzen

Hrad postavený začiatkom 14. st. mal chrániť severné hranice Uhorska pred Poľskom. K najcennejším objektom hradu patrí hlavná kruhová obranná veža. V barokovom paláci je prezentovaný dobový nábytok a vo vysokom bastióne expozícia Zamoyských. Pod hradom Ľubovňa sa nachádza expozícia ľudovej architektúry. Dominantou a najstarším exponátom je kultúrna pamiatka – zrubový kostolík východného obradu z Matysovej z r. 1883, zasvätený sv. Michalovi Archanjelovi. Najpočetnejšie zastúpenie v expozícii majú drevené obytné domy zo začiatku 20. storočia, stará kováčňa, hájovňa, škola a mlyn.

Kaštieľ v Strážkach

Dedinka Strážky vznikla v druhej polovici 12. storočia. Pôvodne bola jednou zo strážnych osád zabezpečujúcich obranu severných hraníc Uhorska a bezpečnosť cesty spájajúcej Spiš s Poľským kráľovstvom. Okrem expozície venovanej výnimočnej maliarskej osobnosti Ladislava Medňanského (1852 – 1919) je tu sprístupnená aj expozícia portrétu 17. – 19. storočia, expozícia historického nábytku a pôvodná strážska historická knižnica.

Osturňa

Osturňa je veľká obec , ktorá bola založená v roku 1313. Nachádza sa v blízkosti hranice s Poľskom. Osturňa sa vyznačuje hodnotnou drevenou architektúrou, ktorá je pamiatkovo chránená. Zvláštnosťou sú tri prírodné jazierka, zahradené zosuvmi, ktoré sú prírodnými rezerváciami. Osturňa, to sú čisté potoky, vrchy s výhľadmi na Spišskú Maguru i Belianske Tatry, lesy plné hríbov, malín a čučoriedok, tradičná zástavba robí obec rázovitou. Miestni gazdovia ponúkajú hosťovské izby, zvlášť pokojné prostredie sem priťahuje čoraz viac návštevníkov.


Poznávanie a turistika Belianske Tatry

Pohorie tvorí výrazný 14 km dlhý vápencový hrebeň, ležiaci takmer kolmo na hlavný hrebeň Vysokých Tatier. Pozornosť však upúta krása vápencových a dolomitových stien so strmými trávnatými svahmi a bohatou vegetáciou. K dominantám patrí Ždiarska vidla. Najvyšší vrchol Havran (2151,5 m) je podobne ako ostatné vrcholy turisticky nesprístupnený. Z osady je vhodný prístup aj k jedinej horskej chate v Belianskych Tatrách, chate Plesnivec (1290 m) pod Bujačím vrchom. Pohorie nezdobí žiadne pleso, no napriek tomu je považované za najkrajšiu a prírodne najbohatšiu časť Tatier. Od r. 1993 je sprístupnený jednosmerný náučný chodník Monkovou dolinou, ktorý spája rázovitú obec Ždiar so Širokým sedlom a Kopským sedlom.

Historické mesto KEŽMAROK Hrad v Kežmarku Národná kultúrna pamiatka Kežmarský hrad je jediným úplne zachovaným hradom na Spiši, Jeho história siaha až do čias pred 10 000 rokmi, odkedy sú datované prvé známky osídlenia. V roku 1950 bolo centrum Kežmarku yhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu, jednu zo šestnástich na Slovensku. V súčasnosti hrad slúži ako múzeum s expozíciami venovanými archeológii, histórii, národopisu a umeniu. Drevený artikulárny kostol v Kežmarku Kým kostol vyzerá zvonka ako nejaká obrovská hospodárska budova, jeho barokový interiér zaujme každého svojim priestorom a krásou a nemožno sa diviť, že je považovaný za najkrajší spomedzi posledných piatich zachovaných kostolov svojho druhu na území Slovenska. Kežmarský organ je najstarším a tým aj najcennejším funkčným dvojmanuálovým nástrojom svojho druhu na území Slovenska. Má 1168 píšťal. Kostol je zapísaný do zoznamu pamiatok UNESCO pre zachovanie svetového dedičstva. Je jedinou drevenou pamiatkou na celej trase Gotickej cesty na Slovensku.


Kontakt Dr.Slovakia s.r.o. Ul. Jánoľíkova 1 979 01 Rimavská sobota tel: + 421 908 812 812 e-mail: sturik@drslovakia.sk

Nehnutelnosť Spišská stará Ves  

Nehnutelnosť Spišská stará Ves

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you