Page 1

НАЦІОНАЛЬНА ГРОМАДСЬКА КАМПАНІЯ «АДВОКАСІ»

Повернення депутатів обличям до виборця!


ПРОБЛЕМАТИКА 1. Недоторканість депутата Верховної Ради України Депутат Верховної Ради України на разі для Закону України закритий та захищений як за металевими дверима сейфу. Хоча взявши до прикладу депутата іншої європейської країни наприклад Голандії депутат нічим не відрізняється від просто громадянина. Охорони не має, захисту перед законом в нього нема, він так само користується громадським транспортом та інше.


ПРОБЛЕМАТИКА 1. Недоторканість депутата Верховної Ради України По цьому соціологічному дослідженні ми бачимо, що це питання в Україні стоїть дуже гостро. На даний час 70% складу верховної ради це представники великого бізнесу тобто олігархи котрі йдуть в Верховну Раду заради недоторканості а не заради державотворчих процесів. Підтримка цієї громадської кампанії буде досить широко підтримана серед населення України це дуже великий плюс.


ПРОБЛЕМАТИКА 2. Депутатські пільги Наразі депутат Верховної Ради України отримує колосальні кошти Законодавством встановлені соціальні гарантії для депутатів Верховної Ради під час здійснення ними депутатської діяльності. Вони звільняються від виконання виробничих або службових обов'язків на час роботи у Верховній Раді. Термін повноважень депутата зараховується до загального і безперервного стажу роботи за його колишньої спеціальності. Депутату після закінчення терміну його повноважень надається попередня посада, а при її відсутності - інша рівноцінна посаду за попереднім місцем роботи або за його згодою на іншому підприємстві, в установі, організації.

Крім того, депутату (ст. 34 Закону України «Про статус народного депутата України») відшкодовуються витрати, пов'язані з депутатською діяльністю (транспортні, поштові, оплата телефонних переговорів тощо), виплачуються витрати на відрядження. Депутату Верховної Ради, у міжсесійний період, надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 45 робочих днів з виплатою допомоги на лікування в розмірі його подвійної щомісячної грошової винагороди. Свого роду організаційної гарантією депутатської діяльності є право депутата мати референтів-консультантів (ст. 3 Закону України «Про статус народного депутата України»). Депутат має право мати до 10 референтівконсультантів правовий статус яких визначається положенням «Про референт-консультант народного депутата України» від 21.12.90 р.


ПРОБЛЕМАТИКА 2. Депутатські пільги Не менше 700 тисяч гривень таку суму українські платники податків щороку виділяють на кожного з 450 депутатів. Коли середня пенсія Українця 887 гривень, а мінімальна заробітна плата 941 гривня.


ДАВАЙТЕ ТИСНУТИ ТА ВПЛИВАТИ НА ВЛАДУ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ ПОТРІБНИХ РІШЕНЬ РАЗОМ!


Тема національної Адвокасі громадської кампанії  

Зняття депутатської недоторканості та депутатських пільг! Сакалош Михайло

Advertisement