Page 1

НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ – 20! ВІТАЄМО! № 34 (7513) ЧЕТВЕР, 18 CЕРПНЯ 2011 РОКУ

Шановні жителі району! 20 років тому наш народ зробив рішучий поворот у своїй історії, обравши шлях самостійного розвитку держави. Здобуття незалежності і суверенітету є найважливішою подією в історії будьякої країни, будь-якого народу, в житті кожної людини. Сьогодні ми підбиваємо певні підсумки. Україна поступово стає сильною, могутньою державою. Пройде час – і вона стане в один ряд

з найкращими країнами світу. У нас прекрасні люди, родючі землі, багатющі надра. Український народ має все, щоб пишатися своєю історією, своєю державою. Низько вклоняємося хліборобам, освітянам, працівникам охорони здоров’я та культури, спортсменам, підприємцям – усім тим, хто своєю щоденною, наполегливою працею прославляє та збагачує Володимиреччину. Сьогодні перед нами стоять дуже амбітні та серйозні завдання. Нам потрібні нові технології, нові таланти, нові перемоги в галузях освіти, здоров’я, сільського господарства. Нам потрібно піднімати соціальні стандарти для людей. Ми повинні повернути довіру людей до влади. Дякуємо усім Вам за Вашу Голова райради Василь КОВЕНЬКО.

ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ РАЙОННОЇ РАДИ ВАСИЛЯ КОВЕНЬКА ТА ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ВОЛОДИМИРА ТКАЧУКА ДО ГРОМАДСЬКОСТІ РАЙОНУ З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

самовіддану працю, за підтримку один одного, за активне розуміння нашої спільної мети. Бажаємо кожному із Вас, Вашим сім’ям, близьким та друзям впевненості у завтрашньому дні. Великого людського щастя, миру, злагоди та віри у кращу долю. З Днем Незалежності, Україно!

Голова райдержадміністрації Володимир ТКАЧУК.

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ РАЙОНУ! 23 серпня ми традиційно святкуємо День Державного Прапора України. Закликаємо Вас гідно відзначити цю знаменну дату і прикрасити балкони й вікна Ваших будинків блакитно-жовтим стягом – символом волі, національної єдності та могутності українського народу. Нехай він гордо замайорить над поліською землею і засвідчить наше прагнення до свободи. Під цим знаменом ми йшли до проголошення самостійної Української держави. Це прапор – миролюбства. Він нагадує наше літо, коли небо над Україною таке синє, як покрови Пречистої Діви, а наші лани такі золоті, як паски на маминому столі. Український національний прапор має здатність кликати не тільки на урочисті мітинги і свята, а й на боротьбу за свободу і честь нації. Це наш історичний дух, наша совість і наша незламність, це вічно жива пам’ять і вічна мрія нашого народу. Запрошуємо всіх жителів району 23 серпня о 10 год. на центральну площу районного центру, біля районної Дошки Пошани, на урочисту церемонію підняття Державного Прапора України.

ОБ‘ЄКТ ДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ

Будівництво нової школи на 528 учнів у Мульчицях підходить до завершення Цей об‘єкт державного значення, спорудження якого курирує особисто губернатор Рівненщини Василь Берташ, а відкриватиме 1 вересня Президент України Віктор Янукович, готовий на 95 відсотків. Закінчуються опоряджувальні роботи на фасаді та в приміщеннях класів, монтується сантехніка та котли, завозяться меблі. Масштаби виконаних у короткі терміни робіт вражають. Детальний фоторепортаж із Мульчиць шукайте в наступному номері газети. Фото С. Скібчика.

Дорогі земляки! Сердечно вітаю вас з великим національним святом - 20-ю річницею Незалежності України. Ми отримали шанс здійснити мрію сотень поколінь українців, які віддавали за це своє життя – і під Берестечком, і під Полтавою, і під Крутами. Але незалежність – це не лише право жити своїм розумом і не зважати ні на кого. Незалежність – це в першу чергу відповідальність: за свою сім’ю, за свій край, за свій народ; мужність говорити правду, не гнутися ні перед золотом, ні перед панами; а ще – велика любов до своєї землі, дарованої нам Богом. Віримо – Україну ще чекає велике майбутнє, і наші діти матимуть усі підстави пишатися своєю Батьківщиною. З Днем Незалежності! З повагою – Василь ЯНІЦЬКИЙ ЯНІЦЬКИЙ,, віце-президент МГО «Рівненське земляцтво», заслужений юрист України. Дорогі краяни! 24 серпня два десятиліття тому здійснилася споконвічна мрія нашого народу – Україна стала незалежною. За ці двадцять років було все - і злети, і падіння, і радість перемог, і біль розчарувань. Але Україна довела – вона сильна. Об’єднавши зусилля, ми здатні подолати усі негаразди та підняти нашу державу до світових вершин! Тож нехай успіх, натхнення та Боже благословення буде незмінним супутником на шляху до нашої спільної мети. Бажаю усім Вам здоров’я, благополуччя, добробуту! Слава Україні! Анатолій КАМІНСЬКИЙ. Голова РОПО Аграрної партії України, генеральний директор ДП «Рівнестандартметрологія».


2

18 серпня 2011 року

Комісія, якої чекали Указом Президента України Віктора Януковича створена Національна комісія регулювання ринку комунальних послуг, яка встановлюватиме тарифи на послуги по вже затверджених НКРЕ порядку і процедурах їх формування до прийняття власних нормативно-правових актів по встановленню тарифів. Кабінет міністрів протягом місяця повинен розробити проект положення про нацкомісію та затвердити граничну чисельність її працівників.

Святкуватимемо без параду Президент України Віктор Янукович своїм указом відмінив проведення 24 серпня параду військ у Києві, Керчі, Одесі, Севастополі, а також у містах, де знаходяться штаби військових округів і видів Збройних Сил України, з нагоди 20-ї річниці незалежності України. Також було вирішено відмовитися від виготовлення пам’ятного ювілейного знаку «20 років незалежності України».

За порушення – кара Вступив у силу Закон України, спрямований на вдосконалення процедури засвідчення права власності на землю. Так, віднині передбачається штраф від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів громадян за порушення строків видачі держакта на право власності на землю. Дії, вчинені особами, які протягом року за подібні порушення вже піддавалися адміністративному стягненню, передбачають штраф від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Закон почав діяти В Україні почав діяти закон про внесення змін в деякі законодавчі акти України по питаннях створення і діяльності фермерських господарств. У Земельний кодекс вносяться зміни, які передбачають вимоги до всіх громадян, котрі бажають одержати у власність чи користування сільськогосподарські землі, надавати для розгляду місцевими органами влади документи, що підтверджують досвід роботи в сільському господарстві або наявність сільськогосподарської освіти. Згідно з законом, перелік документів, що підтверджуватимуть ці вимоги, визначатиме Мінагрополітики.

Міцніє кооперативний рух В Україні на базі кожної сільради буде створено неприбутковий кооператив, який займатиметься заготівлями і реалізацією сільськогосподарської продукції, заявив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк під час відвідання Уманського тепличного комбінату. За йог словами, така домовленість досягнута під час недавнього засідання президії Асоціації сільських і селищних рад. Я не сприймаю того, що молоко нині вивозиться без контролю сільської ради, заготівля м‘яса теж фактично безконтрольна. До того ж, на вимогу СОТ, у 2014 році ми повинні заборонити забій худоби у приватних дворах. Тому створення таких кооперативів – це необхідність. Завдяки цьому, вважає міністр, знизиться вартість послуг для селян.

Заощадять час і кошти У Рівному відкрито представництво Асоціації міжнародних перевезень України. Місцеві підприємці завдяки йому заощаджуватимуть час і гроші, страхуючи призначені для закордону вантажі, прокоментував цю подію голова облдержадміністрації Василь Берташ. З відкриттям філіалу у перевізників відпала потреба їхати у столицю для отримання документів. Але завдяки цьому підприємці щомісяця заощаджуватимуть 250 тис. грн. У регіональному представництві обслуговуватимуться й перевізники з сусідніх областей, зокрема з Волині.

Аудит на РАЕС 11-12 серпня на ВП «Рівненська АЕС» працювала група аудиторів Державного центру сертифікації МНС України. Аудит проводився у рамках перевірки та оцінки системи управління якістю у частині проектування, монтажу, технічного обслуговування засобів протипожежного захисту та систем опалення й оцінки протипожежного стану об’єктів РАЕС. Як зазначалося, на РАЕС серйозно розроблена система менеджменту екологічної діяльності (вона повністю відповідає критеріям ISO 9001-2004) та система якості. Прогресивним названо процесний підхід в частині робіт протипожежного призначення, який забезпечує безперервний контроль та аналіз з боку керівництва. Аудиторами відмічено, що на РАЕС всі нормативні вимоги щодо забезпечення протипожежної безпеки дотримуються.

Індекс споживчих цін (індекс інфляції) у липні 2011 року За повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у липні 2011 року становив 98,7% порівняно з червнем 2011 року, з початку року – 104,6%. У Рівненській області індекс споживчих цін у липні 2011 року становив 99,1% порівняно з червнем 2011 року, з початку року – 104,8%.

ВЛАДА І ЖИТТЯ

«Володимирецький ВІСНИК»

Двадцять добрих справ – двадцятиріччю незалежності України 20-річчю незалежності України приурочено двадцять справ, які вдалося зробити чи буде зроблено на Володимиреччині. 1. Реалізується обласна програма будівництва, реконструкції, капітального ремонту загальноосвітніх та інших навчальних закладів на 2011-2015 роки. За цією програмою проводиться реконструкція 11 освітянських закладів району: у селах Кідри, Мульчиці, Великі Телковичі, Половлі, Воронки, Великі Цепцевичі, Степангород, Озерці, селищах Володимирець і Рафалівка. 2. Завершується реконструкція існуючого Будинку культури та пришкільного інтернату під освітньо-культурний комплекс з добудовою блоку класних кімнат в селі Мульчиці. Загальна вартість будівельних робіт – 26 млн. грн. 3. Завершується реконструкція клубу під блок початкових класів у селі Бишляк. Загальна вартість будівельних робіт – 2,6 млн. грн. 4. Розпочато реконструкцію гуртожитку ЗОШ № 3 в смт Володимирець під навчально-виховний комплекс «школа-сад». Загальна вартість будівельних робіт – 3,4 млн. грн. Завершення будівельних робіт планується до 1 вересня 2011 року. 5. За рахунок фінансування заходів соціальноекономічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Рівненської АЕС, відповідно до ст. 12 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» проводяться ремонти об’єктів соціальної інфраструктури. У поточному році реалізація даної програми продовжується на 43 об‫׳‬єктах району на суму 13 млн. грн. 6. Особлива увага в районі приділяється ремонту доріг комунальної власності. Підтримується ініціатива голови облдержадміністрації щодо ремонту в кожному населеному пункті, як мінімум, однієї дороги. У поточному році на зазначені цілі передбачені кошти в сумі 6 млн. грн. для 32 сільських і селищних рад. 7. Завершено реконструкцію дороги місцевого значення Дубівка-Кідри. 8. На умовах співфінансування у минулому році електрифіковано місця но-

вих житлових забудов у смт Володимирець та в селі Кідри. У поточному році продовжуються ці роботи на території трьох сільських рад (Собіщицька, Степангородська, Кідрівська) на суму 160 тис. грн. 9. Район спільно з сільськими радами співфінансує роботи по нормативній грошовій оцінці земель у населених пунктах та впорядкуванню містобудівної документації. З районного бюджету на ці цілі щорічно протягом двох останніх років виділяється понад 700 тис. грн. Обласний бюджет також підтримав наші ініціативи, передбачивши в своїх видатках кошти в сумі 100 тис. грн. 10. Реалізується пілотний проект «Підвищення якості послуг теплопостачання на засадах державно-приватного партнерства у смт Володимирець, селах Антонівка і Лозки» загальною вартістю 3,4 млн. грн. За кошти приватних інвестицій модернізовано котельню КП «Володимирець-ЕнергіяПлюс» в смт Володимирець на суму 1,4 млн. грн. У свою чергу за кошти районного бюджету в сумі 1,15 млн. грн. розпочато роботи по реконструкції тепломережі даного підприємства в смт Володимирець. 11. Реконструкція очисних споруд у рамках проекту «Відновлення якості зужитої в побуті та промисловості стічної води на комунальних очисних спорудах смт Володимирець Рівненської області», який отримав перемогу на Всеукраїнському конкурсі проектів і програм розвитку місцевого самоврядування. Вартість робіт – 1085,8 тис. грн. На даний проект передбачено кошти з обласного природоохоронного фонду в сумі 200 тис. грн. і місцевого бюджету в сумі 186 тис. грн. 12. Для забезпечення селища Володимирець якісною питною водою у рамках реалізації загальнодержавної програми «Питна вода України» на 2006-2020 роки розроблено проект «Станція знезалізнення питної води в смт Володимирець», який буде реалізовано до кінця року. Вартість проекту

ШАНОВНІ ЗЕМЛЯКИ! Попереду у нас по-справжньому великі державні свята – День Державного Прапора України та 20-та річниця незалежності України. Трудівники Володимиреччини, як завжди, готуються до них заздалегідь і відповідально, добре усвідомлюючи, що найкращий дарунок рідній країні і рідній Володимиреччині – їхня натхненна, високопродуктивна праця. За це Вам велика вдячність, дорогі земляки. Споконвіку в нашому краї у пошані й інші добрі традиції. Одна з них – чисто прибраний дім і подвір‘я. З цим і звертаємося до всіх мешканців Володимирецького району. Ми з вами – господарі на своїй землі. Ми не звикли перекладати свої обов’язки на чиїсь плечі. Тим більше, у дні підготовки до свят. Тож наше нагальне невідкладне завдання – прийти на допомогу комунальним службам і долучитися до прибирання своїх дворів, вулиць, парків, скверів, інших громадських місць. Комунальники, безперечно, роблять свою роботу. Але без нашої активної участі в такий спекотний час їм дуже непросто. Тому просимо відгукнутися на це звернення конкретними діями: вийти у вихідні дні (а в кого буде можливість – і раніше) на свої території в селах і селищах та зробити все навколо чистим і світлим. Володимиреччина має щодо цього власний великий багаторічний досвід. Скористаймося ним – і тоді значно світлішими будуть не тільки майбутні свята, а й наші будні. Просимо Вас, дорогі земляки, взяти активну участь у цій благородній справі, щоб наші вулиці і двори, проспекти і майдани засяяли чистотою і розмаїттям квітів. І щоб, як символ нашої сили та державності, на кожній будівлі майоріли державні прапори нашої незалежної України. З повагою – Голова райради Голова райдержадміністрації Василь КОВЕНЬКО. Володимир ТКАЧУК.

– 936,3 тис. грн., в тому числі 94 тис. грн. – співфінансування з місцевого бюджету. 13. У рамках реалізації Державної цільової економічної програми енергоефективності на 2010-2015 роки розроблена проектна документація на впровадження енергоефективних заходів на 3 об’єктах загальною вартістю 1069,2 тис. грн.: - «Впровадження електроопалення з акумуляцією теплової енергії та зонним обліком електричної енергії у Великоцепцевицькій сільській амбулаторії загальної практики сімейної медицини» – 140,9 тис. грн.; - «Впровадження електроопалення з акумуляцією теплової енергії та зонним обліком електричної енергії в Рафалівському НВК ЗОШ І ступеня Володимирецького району» – 299,5 тис. грн.; - «Заміна котлів у котельні навчально-виховного комплексу в с. Хиночі Володимирецького району на високоефективні, які працюють на біомасі» – 628,8 тис. грн. Розрахункова економія паливно-енергетичних ресурсів – 344 т у.п. на суму 241,4 тис. грн. 14. За результатами енергетичного аудиту у 4 установах (поліклініка Володимирецької ЦРЛ, Антонівська, Городецька, Любахівська ЗОШ) виконані енергозберігаючі заходи на загальну суму 1323,8 тис. грн. Щорічна економія паливно-енергетичних ресурсів – 319 т у.п. на суму 364,5 тис. грн. 15. Покращено матеріально-технічну базу охорони здоров‫׳‬я. Реконструйовано стоматполіклініку і терапевтичне та хірургічне відділення Володимирецької ЦРЛ, придбано більше ніж на 2 млн. грн. лікувально-діагностичної апаратури, інструментарію і медичного обладнання та встановлено новий УЗД-апарат і рентгенівськ о-діагностичний комплекс. На умовах співфінансування з місцевого бюджету і Міжнародного фонду розвитку та допомоги дітям Чорнобиля у 2011 році придбано сучасний рентгенологічний апарат вартістю 480 тис. грн.

16. Завершується реконструкція приміщення контори колишнього СВК «Кідрівський», яку пайовики передали у власність сільської громади, під лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Будівельні роботи проводяться за кошти районного бюджету на суму 1,15 млн. грн. 17. По програмі «Шкільний автобус» за кошти районного бюджету придбані 2 шкільні автобуси на суму 750 тис. грн. Забезпеченість учнів підвозом до навчальних закладів складає 98,9%. 18. Розроблено стратегію туристичного розвитку Володимирецького району на 2011-2020 роки. У рамках визначеної стратегії проведено щорічний регіональний відкритий фестиваль Етно-Тур-Фест «Бурштиновий шлях». 19. У рамках проекту «Бібліоміст» програми Фундації Білла та Мелінди Гейтс «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» одразу 5 публічно-шкільних бібліотек Володимирецької централізованої бібліотечної системи (Антонівська, Великоцепцевицька, Полицька, Більськовільська, Рафалівська) пройшли конкурсний відбір і стали переможцями з організації нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернету. Кожна бібліотека отримала по 3 комп‫׳‬ютери, принтер, ксерокс, веб-камеру і пристрій безперервного живлення. 20. У рамках меморандуму про порозуміння між Україною та Комісією Європейських співтовариств у районі реалізовано проект “Соціально-економічний розвиток забруднених в результаті Чорнобильської катастрофи сільських районів Рівненської області”. Відповідно до проекту надано міжнародну технічну допомогу (плодові саджанці та сільськогосподарська техніка, реманент і обладнання) приватним та фермерським господарствам району для закладки саду на суму 530 тисяч євро.

ДЕВ‘ЯТА СЕСІЯ ВОЛОДИМИРЕЦЬКОЇ СЕЛРАДИ Відбулася дев’ята сесія Володимирецької селищної ради шостого скликання. На порядок денний виносилося сорок питань, зокрема про план роботи селради на друге півріччя, звіт про виконання бюджету та земельні питання. Депутати активно, по-державницьки обговорювали кожне питання. Та найдовше «трималося» в сесійній залі – “Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки”. Встановлено ставки податку на житлову площу. Цей податок не платиться, якщо квартира має площу до 120, а житловий будинок – до 250 квадратних метрів. Податок у розмірі 0,03% встановлено для квартир розміром від 120 до 240 кв. м і житлових будинків площею 250-500 кв. м. Якщо ж житлова площа перевищує вказані параметри, податок за це нерухоме майно сплачується у розмірі 2,7%. Йшлося також про передачу відомчого житла у комунальну власність селища. Проте лиш у Володимирецькій ПМК-173 добросовісно підготували пакет документів, які згодом дадуть можливість власникам квартир приватизувати своє житло. У всіх на слуху – питання про об‘єднання комунальних служб селища. Однак звіти їхніх керівників не були заслухані через відсутність останніх. 28 серпня володимирчани знову святкуватимуть день свого селища. Отож і до цієї дати, і до Свята незалежності маємо прибрати вулиці і двори. Це взагалі має стати для всіх правилом доброго тону. Галина ТЄТЄНЄВА, депутат селищної ради.


«Володимирецький ВІСНИК»

АКТУАЛЬНО

• З перших уст

Про реформування районної охорони здоров’я в нашій газеті йшлося не раз. За словами медиків, це робота не одного дня, і читачам важливо знати, на якому етапі реформування перебуває нині медицина, що вже зроблено і що робиться в даний час, якою очікується віддача від реформи і чи є вже перші її здобутки. З цими питаннями ми й звернулися до головного лікаря Володимирецької ЦРЛ Івана КАРАЇМЧУКА.

мейної медицини на базі Рафалівської районної лікарні та Володимирецької районної поліклініки. Звісно, приймалися й непопулярні рішення, але вони, на жаль, обов’язкова складова кожного перетворення. У відповідності до медичних потреб створено нові штатні розписи закладів охорони здоров’я, скорочено 115 посад і 72 працівники. В основному це технічний, обслуговуючий персонал і працівники без медичної освіти. Таким чином, оптимізація не погіршила надання медпослуг. Навпаки, адже економія коштів до кінця року сягне майже 1,8 млн. грн. Це дасть змогу вже наступного року покращити фінансування галузі. Тобто всі кроки, спрямовані на реформування й оптимізацію охорони здоров‘я, ведуть до розширення, а не скорочення надання послуг, та забезпечуватимуть їх доступність і якість. – Важливий напрямок реформування медичної галузі – створення інституту лікарів загальної практики сімейної медицини. – Сімейний лікар – це новий рівень надання медичної допомоги та забезпечення її профілактичної, діагностичної та лікувальної складових. Реалізується одне з основних завдань реформи -- наближення кваліфікованої первинної медикосанітарної допомоги до кожної сім’ї, кожного пацієнта. Пацієнт хоче бути здоровим, а медики повинні забезпечити медичну послугу відповідно до його потреб. Тобто, на часі солідарна відповідальність лікаря та пацієнта за стан здоров´я останнього, створення такої схеми, коли пацієнт, звертаючись у медзаклад, спочатку відвідує свого сімейного лікаря і проходить необхідний мінімум обстежень. Створено 34 дільниці загальної практики сімейної медицини. На жаль, забезпечення лікарськими кадрами залишається низьким, тому пріоритет кадрової політики – підготовка та перепідготовка лікарського персоналу до роботи в системі сімейної практики, зміна психології медперсоналу й орієнтація на роботу в

нових умовах. – Кожному хочеться лікуватись у того, кому довіряєш і кому найбільше симпатизуєш. Вже у цьому закладено певний лікувальний ефект. Це ж стимулюватиме прагнення лікаря вдосконалюватися фахово. Але чи можна людині при бажанні обрати сімейного лікаря? – Робота лікарів загальної практики сімейної медицини якраз і зорієнтована на сім’ю. Спектр надання медичних послуг сімейним лікарем досить широкий, тому вже сьогодні частково розроблені локальні медичні протоколи надання допомоги в розрізі захворювань. Ця робота здійснюється провідними вузькими спеціалістами ЦРЛ. Локальний протокол – це медичний документ, який регламентує обсяг, якість, ефективність медпослуги і послідовність дій сімейного лікаря («медичний маршрут» пацієнта) в процесі лікування. Протокол також враховує профілактичний та діагностичний бік медичного обслуговування хворого. Фактично протокол – це посібник для самовдосконалення лікаря і бар´єр для можливої лікарської помилки. Формування бази локальних протоколів плануємо завершити до кінця року. Кожен житель району має право вільного вибору сімейного лікаря, а розроблена нормативна база максимально враховує інтереси пацієнта і лікаря. Пацієнту необхідно подати заяву на ім´я головного лікаря – і після її розгляду заявник буде прикріплений до того сімейного лікаря, якого він обрав. При нагоді хочу звернутися до читачів. Реформування системи охорони здоров´я – це процес не одного дня. Треба послідовно зробити не один крок, глибоко аналізувати зроблене і прогнозувати отримані й очікувані результати, відмовитися від необдуманих дій. Усі ці перетворення мають незворотний характер. За ними – майбутнє районної медицини, а не просто кампанія у погоні за дешевою популярністю. Записав Олексій ГОРОДНИЙ.

9 КРОКІВ ДО УСИНОВЛЕННЯ ДИТИНИ Крок 1. Якщо ви бажаєте усиновити дитину, то треба подати заяву про таке бажання до служби у справах дітей за місцем проживання. Крок 2. Служба у справах дітей проводить протягом 10 робочих днів обстеження житлово-побутових умов та готує висновок про можливість усиновлення вами дитини. Крок 3. Протягом 10 робочих днів вашу заяву повинна розглянути служба у справах дітей і надати згоду для реєстрації вас як кандидатів в усиновлювачі. Крок 4. Ви ознайомлюєтесь з банком даних на дітей, які підлягають усиновленню. Крок 5. Служба у справах дітей за місцем звернення видає направлення на

3

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

КРОК ЗА КРОКОМ У БІК РЕФОРМУВАННЯ – Передусім скажу, що реформування охорони здоров’я в будь-якій країні дуже болісний процес, який часто має багато противників, – розповів Іван Васильович. – Повноцінне реформування забезпечують законодавці, юристи, економісти. Але за всі 20 років нашої державної незалежності точилися лише розмови, особливо напередодні виборів. Ніхто не хотів відповідати за можливі ризики, і це мало важкі наслідки для здоров’я громадян. До діла дійшло лише тепер. І пріоритетне завдання реформ – докорінна модернізація медичного обслуговування, прагнення зробити медицину якісною і доступною кожній українськоій сім’ї. Маємо створити ринкову за економічними засадами та соціально орієнтовану медицину, виробляти конкурентоспроможний товар під назвою «медична допомога та послуга». Нині якраз і реалізуємо районний план реформування системи охорони здоров´я, мета якого – зменшити видатки на утримання галузі і підготуватися до роботи в конкурентному середовищі. І розроблений нами план реформування повною мірою відповідає державній політиці у сфері охорони здоров´я. З 1 січня 2011 року всі сільські комунальні заклади охорони здоров´я передані в оперативне управління Володимирецькій ЦРЛ. Тепер вони – власність територіальних громад району і структурні підрозділи ЦРЛ. Тобто створена гнучка вертикаль, яка дає змогу в межах закладу проводити перетворення при збереженні існуючого рівня медобслуговування. З початку року Антонівську та Більськовільську дільничі лікарні реорганізовано в амбулаторії загальної практики сімейної медицини з ліжками денного стаціонару та пунктами швидкої медичної допомоги. З 1 червня оптимізовано ліжковий фонд за рахунок скорочення 65 ліжок цілодобового перебування хворих, а найближчим часом запрацює районний центр первинної медико-санітарної допомоги. Створено відділення загальної практики сі-

18 серпня 2011 року

конкретну дитину до дитячого закладу для знайомства та встановлення контакту з дитиною. Крок 6. Якщо контакт з дитиною встановлено, ви подаєте заяву про бажання усиновити її до служби у справах дітей за місцем проживання дитини. Крок 7. Служба у справах дітей за місцем перебування (проживання) дитини протягом 10 робочих днів надає висновок про доцільність усиновлення. Крок 8. Судове засідання про усиновлення. Крок 9. Дитина стає членом вашої сім’ї. Інформація надана державним департаментом з усиновлення та захисту прав дитини.

Як повідомили з відділу по роботі з громадськістю та ЗМІ ВП «Рівненська АЕС», станом на 8.30 ранку 11 серпня в роботі перебувають три енергоблоки із сумарним навантаженням 2350 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Зауважень щодо роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає. Минулої доби Рівненською АЕС вироблено 56,0 млн. кВтг електроенергії, з початку місяця -- 553,9 млн. кВтг, з початку року – 9 млрд. 756,9 млн. кВтг. На енергоблоці №2 (ВВЕР- 440) – 25-а доба планово-попереджувального ремонту. У ремонті другий канал системи безпеки. Триває вивантаження ядерного палива з активної зони реактора. Виконується вихорострумовий контроль теплообмінних труб парогенераторів та контроль металу корпуса парогенераторів. Продовжується ремонт турбогенераторів і трансформаторів. Усі ремонтні роботи виконуються згідно з графіком. Порушень меж і умов безпечної експлуатації не було. Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на РАЕС і прилеглій території не змінювався і перебуває у межах діючих норм. За даними системи АСКРО Рівненської АЕС, на проммайданчику та в зоні спостереження РАЕС за період з 4 по 10 серпня ц.р. радіаційні показники становили: - активність газо-аерозольного викиду енергоблоків Рівненської АЕС по ІРГ – 0,152%, по ДЖН – 0,196%, по йоду – 0,002% від допустимого викиду; - активність скиду в річку Стир по Сs-137 – 0,904%, по Co-60 – 0,042% від допустимого скиду; - потужність дози в населених пунктах зони спостереження (мкЗв/год.) складала: Кузнецовськ – 0,08, Суховоля – 0,08, Аеропорт – 0,13, Велика Ведмежка – 0,08, Старий Чарторийськ – 0,09, Полиц і- -0,14, Великий Жолудськ –0,11, Любахи – 0,10, Сопачів – 0,09, Більська Воля – 0,12, Костюхнівка – 0,08. Вода з річки Стир кожні 10 днів відбирається для контролю в 3 населених пунктах: с. Маюничі, м. Кузнецовськ, с. Сопачів. Активність води знаходиться в діапазоні 0,015-0,024 % від допустимої концентрації в питній воді, встановленої в нормах радіаційної безпеки України (НРБУ-97).

КРВ у Володимирецькому районі та місті Кузнецовську повідомляє, що «телефон довіри» – це засіб зв’язку з громадськістю, за допомогою якого органи ДКРС мають можливість надавати роз’яснення щодо забезпе-чення державної фінансової дисципліни відповідно до повноважень служби. Інформація, викладена у зверненнях за «телефоном довіри», враховується при плануванні та проведенні контрольних заходів. Зворотний зв’язок КРУ у Рівненській області з громадськістю за «телефоном довіри» (0362) 26-44-35 та КРВ у Володиимрецькому районі і місті Кузнецовську – (03634) 2-35-68 – забезпечується щодня (крім вихідних та святкових днів) з 9.00 до 18.00, у п’ятницю – з 9.00 до 16.45. Громадяни можуть також звернутися з відповідним повідомленням за номером «телефону довіри» ГоловКРУ України – (044) 425-38-18.

Крик про допомогу Просимо долучитися до благодійної мети – врятувати життя людини, 15-річного Олександра Фотенюка, учня Рафалівської школи-інтернату. В Олександра – лейкемія. Він потребує дорогого вартісного лікування і має надію, що милосердя та добро живуть в серцях у людей, а диво таки існує.

Відгукніться! Не залишайтесь байдужими! Навіть невелика ваша допомога дасть Сашкові шанс на життя!!! Кошти можна переказувати на р/р 26006054702999, МФО 333391, ЗКПО 34573479. Призначення платежу: «Благодійна допомога для Фотенюка О.В.».

Проблему треба гасити Літо для дітей – пора шкільних канікул. І багато хто з них має нагоду не тільки відпочити від зошитів та підручників, а й пройти курс оздоровлення у багатьох куточках України.

Днями разом з в.о. директора районного центру служби у справах сім’ї, дітей та молоді Наталією Пешко завітав до прийомної сім’ї Охремчуків. Віталій Адамович та Ольга Сергіївна виховують двох дівчаток: тринадцятирічну Аліну та одинадцятирічну Юлю. Дівчатка 21 день відпочивали у євпаторійській «Феміді», і сподобалося їм там навіть більше, ніж в «Артеці». Бо немає там надто жорсткої дисципліни. Не треба було ходити в однаковому вбранні. У «Феміді» обов’язковими були тільки гімнастика та улюблена «пєнка» (певно, цей напій має конкретну назву, але в дитячих спогадах він назавжди залишиться «пєнкою»!).

Після відпочинку дівчаток чекала дуже приємна новина: батько, рідний брат Ольги Сергіївни, кинув пити і влаштувався на роботу. Тепер вони постійно бачаться. Деколи навіть ночують у тата. Обидві, Аліна і Юля, хотіли б повернутися до рідного дому. Але за умови, що батько не прикладатиметься до пляшки. Шкода, що людина отямилася, коли дочок уже забрали. То вже така в нас ментальність. І все ж, краще пізно, ніж ніколи. І якщо внаслідок жорстких кроків соціальних служб нормалізуються стосунки в сім’ї, то такої жорсткості не варто боятися. Нікому. Адже бува й так, що діти «прикривають» пияцтво

матері, роблячи тим самим ведмежу послугу і їй, і собі. Звісно, краще, коли все в домі облаштовується без стороннього втручання. А якщо іншого шляху немає? Від біди не сховаєшся. Та коли проблема, як пожежа, вторглась у твоє життя – її треба гасити. Дмитро АНДРЄЄВ. P.S. За інформацією відділу у справах сім’ї та молоді РДА, всього на Володимиреччині проживає 10035 дітей шкільного віку. Станом на 15 липня з них оздоровилися 5944 дитини. 1082 дитини відпочивали та оздоровлювались у санаторно-курортних закладах, а 4862 – у пришкільних таборах відпочинку. На харчування учнів у пришкільних таборах з районного бюджету використано 315 599 грн., а на придбання путівок для соціально незахищених дітей у МСОК «Берізка», що на Дубенщині, виділено 50 тис. грн. При цьому слід зауважити, що для наших дітей, з огляду на Чорнобильську зону, оздоровлення цілком безкоштовне. Для їх відпочинку та оздоровлення також залучено 172 тис. грн. спонсорських коштів. Окремо поцікавилися оздоровленням дітей менш захищеної категорії. Наразі маємо в районі 85 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 77 – шкільного віку (інформація служби у справах дітей РДА). На початок серпня майже половину їх – 31 дитину – оздоровлено. Але, безумовно, планується оздоровити всіх цих дітей.


4

18 серпня 2011 року

Костянтин КЕДИЧ, керівник громадської приймальні районної фракції ВО «Батьківщина»:

вість реалізовувати той потенціал, яким Господь Бог нагородив українців. Усі вільні народи, від великих до маленьких, починали шлях до заможного та демократичного життя саме з проголошення незалежності. За 20 років так і не відбулися реформи на користь пересічного українця, в країні панує корумпована бюрократія, відсутні економічні свободи. І це зрозуміло: Україна хоч і суверенна, проте вона все ще не позбулася наслідків 300-річного імперського панування Росії, на багнетах якої було принесено ще й комунізм. Та й українська

АКЦЕНТИ під час виборів було гасло, що вже завтра життя стане кращим. Яке воно – кожен може оцінити за власним гаманцем. Володимир ХОРУЖИЙ, голова районної організації політичної партії “Фронт змін”: 1. Я вважаю, що День незалежності – це свято України, головне свято нації. Дискусію про те, що День незалежності – це не свято, можуть вести лише ті, хто не є україн-

Візьмемо хоча б Податковий кодекс. Всім відомо, що він вигідний передусім великим підприємствам та корпораціям, але практично знищує малий та середній бізнес, який є запорукою наповнення бюджету. Згадаймо, що прийняття Податкового кодексу супроводжувалося жвавим обговоренням у колективах, пресі, на зустрічах із платниками податків. Ми всі разом вносили пропозиції, обговорювали та

Життя очима партлідерів

«Володимирецький ВІСНИК» Тетяна МИРОНЧУК, голова районної організації Народного руху України:

1. Українці – нація оптимістів. З іронією зга-

для багатьох вражаючі. Кількість прихильників незалежності України порівняно з 1991 роком зменшилася майже вдвічі. При цьому 47,4 відсотка респондентів шкодують, що розвалився Радянський Союз; кількість тих, що сподіваються на поступове покращення життя, порівняно з 1994 роком зменшилася з 52 до 39 відсотків, а тих, що чекають погіршення, збільшилася з 20 до 28 відсотків. Звичайно, всі ми в глибині душі прагнемо незалежності. Але незалежність – не абстракція. Незалежність проявляється у конкретних речах. А хіба не бачи-

20-РІЧЧЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ: ДУМКИ, ОЦІНКИ, ПЕРСПЕКТИВИ 1. Для країни 20 років – термін невеликий. Проте 20 років незалежності України – це слушний привід замислитися, звідки ми, власне, вийшли і куди прийшли. Слід визнати, що протягом 20 років Україна не дотягує не лише до рівня сусідів, а й відчутно зменшила потенціал, який мала. Спрощення структури виробництва, експорту, зниження рівня кваліфікації і продуктивності праці, наростання розриву між багатими і бідними, постійне зростання цін на продукти харчування, медикаменти, товари першої необхідності – ці та інші наслідки минулих 20 років потребують осмислення. Відбулося певне переформатування економіки, яка сьогодні може використовувати традиційні ресурси конкурентоспроможності України. Нашу країну знають у світі як продавця металу, сільгосппродукції, мінеральних добрив, хімічної сировини. Протягом 20 років ми збудували економіку, яка здатна працювати, хоч і викликає багато нарікань, має чимало диспропорцій і ризиків. Скажемо прямо: наша економіка ще недостатньо ефективна щодо використання тих багатющих ресурсів, які нам перейшли у спадок від Радянської України. Україна – європейська держава. Але не настільки успішна, як держави західніше від нас; на те є об’єктивні причини. Час виправить цю ситуацію. Україна неодмінно буде розвиненою, цивілізованою, багатою. Для цього є все необхідне. Така трансформація – це питання часу. А День незалежності – свято українського народу. Ми з гордістю повинні сказати, що ми – нація, яка заслужила право бути незалежною державою. Олександр БОБРИК, голова районної організації Української народної партії: 1. Самостійна Україна навіки закарбована на картах світу, і цього вже не змінити. Незалежність є безцінним даром, оскільки надає можли-

державність, як і українська демократія, мають ще дитячий вік з погляду сталих західних демократій, і українцям потрібно ще багато чого навчитися та зробити.

2. Українська народна партія вимагала у влади взяти за приклад досвід розвинутих країн світу, де соціальні реформи проводилися за умов загального підйому економіки, зростання потреб у робочій силі та підвищення доходів громадян. Тобто спочатку за рахунок 3-5-річних загальноекономічних реформ зростав добробут людей, а потім влада переносила тягар соціальних витрат із плечей держави на пересічних громадян: запроваджувала персональні накопичувальні пенсійні рахунки, створювала ефективну страхову медицину тощо. У нас же соціальні реформи підмінені банальним урізанням видатків на соціальні потреби, бо бюджет дірявий. Після кризи та невдалої податкової реформи багато малих підприємств пішли в «тінь» або самоліквідувалися, що призвело до скорочення робочих місць. Конкретний приклад: внаслідок реформи медицини в нашому районі ліквідовано ЛОР-відділення, частина людей опинилася на лавці безробітних. Жінка, в якої двоє неповнолітніх дітей і чоловік без роботи, таких реформ ніколи не сприйме. Взагалі будь-які реформи позитивно сприймаються тоді, коли вони покращують життєвий рівень людей. І за короткий час. А поки що йде говоріння провладних політичних сил, так як

Наближається двадцятий День незалежності України. У нашому суспільстві висловлюються різні думки стосовно української суверенності. І кому ж, як не громадським діячам (як для нашого випадку – лідерам і активістам місцевих партосередків), виражати позицію політичних сил, до яких вони належать? Отже, представникам районних парторганізацій, які мають своє представництво у районній раді, ми поставили два запитання: 1. «Незалежній Україні 20 років!» – звучить оптимістично чи навпаки? 2. Як ви ставитеся до реформування країни? цями за духом. Так, нам по-різному давалася ця незалежність, але ж вона є. І це треба розуміти й визнавати. Ще важливіше працювати зараз над її ідейним наповненням. Кожен політичний табір висловлює свої інтереси, так само поділене і суспільство. Але є один об’єднавчий спектр – це українська державність. Поки що в історії України не було випадків об’єднання влади з опозицією навколо ключової цінності. Населення стає громадянами тільки тоді, коли воно має свою державу. А політики стають державними діячами тоді, коли існування держави вже ніхто не ставить під сумнів.

2. Я переконаний, що країна потребує реформ, але не таких, які проводить нинішня влада. Реформи повинні проводитися для народу, а не під замовлення великих олігархічних кланів чи бізнесменів.

узагальнювали їх. Але, на превеликий жаль, як і раніше, всіх нас обдурили, не внісши жодної зміни, якої вимагав народ. Чомусь у нашій країні популярні рішення про соціальні виплати, державні допомоги... Я не проти цільових соціальних виплат тим, хто їх дійсно потребує, але не треба всю країну перетворювати на велику соціально незахищену сім’ю. Адже політичні діячі беруть ці гроші з нас, платників податків, а коли дають, то складається враження, що виплачують свої, вимагають відповідних дивідендів на виборах. Це замкнуте коло необхідно розірвати. Реформу потрібно проводити таким чином, щоб дати можливість людям самим працювати і забезпечувати себе і свою сім’ю так, як це прийнято в цивілізованих країнах.

дують минуле, сміються над своїми помилками, з оптимізмом дивляться в майбутнє. Дати однозначну відповідь на питання, чи добре ми живемо, не можна. Кожне покоління з цього приводу має свою думку. Старші люди вважають, що жилося їм краще, проте молодь цілком задоволена рівнем сьогоднішнього життя. Тому і живемо за принципом «аби не гірше». Звучить оптимістично? 2. Ми живемо стандартами попередніх десятиліть, і, як будь-якій державі, що розвивається, нам необхідні реформи. Варто лише змінити підхід, вивчати питання по вертикалі, дослухатися до людей, на яких безпосередньо розповсюджуються зміни, приймати виважені, ґрунтовні рішення, аби не наражатися на спротив. Починання завжди мають плюси і мінуси. Так і цей процес пройде болісно. Віталій БУРМА, перший секретар райкому Компартії України:

1. Нещодавно Інститутом соціології НАН України проведено опитування, і результати його

мо, як болісно сприйняли новий податковий кодекс підприємці, яким невдоволенням реагують люди на пенсійну реформу і яку тривогу у них викликає виношуване урядом нове житлове законодавство? За вікном – пронизливий вітер дикого капіталізму, і мільйони людей в Україні відчувають дискомфорт, приниження і обман. Важко при цьому бути оптимістом. Такий оптимізм, м’яко кажучи, викликає подив. 2. Реформа – це перетворення, зміни, введення чогось нового. Відтак можна сказати, що двадцять років ми живемо в умовах постійного реформування. Але для чого були ці реформи? Для того, щоб трудовий люд перетворився у наймитів, а заводи, фабрики стали власністю скоробагатьків? Щоб медицина, освіта, відпочинок стали платними, а пляжі, озера, ліси – недоступними простій людині? Щоб люди розбрелися по партіях і навіть між близькими людьми поступово стиралися святі поняття «друг», «товариш» і «брат»? Закусили ми цього достатньо. А чи з’явилася надія, що реформи справді почнуть здійснюватися для загального добра? На руїнах колгоспів замаячив ринок землі. В Україні ось-ось з’явиться клас багатих і жадібних землевласників. Але чи таких реформ сподівався народ? Не таких! А тому і ставлення до них відповідне. Багатії відверто радіють, а бідні ще тугіше затягнуть ремні. Треба вчитися відстоювати свої інтереси і законні права! І вимагати реформ для блага всього народу!

Оскільки не всі партії взяли участь в опитуванні, доведеться доповнити висловлені позиції своїми міркуваннями. Швидше всього, я відображу думку молоді. Почну з другого питання. Позитивно. Бо реформування – це зміни. А за часи незалежності всім стало зрозуміло, що вони необхідні. І нехай позитивна віддача від сьогоднішніх реформ буде через 15-20 років… Дай Бог, наші діти житимуть у процвітаючій державі і пишатимуться своєю Батьківщиною. «Незалежній Україні 20 років!» для мене звучить абсолютно не оптимістично. Якби, скажімо, «5 років», тоді так. Молода країна, на порозі нових можливостей і якісних перетворень. Але нам вже 20! Що ж тут оптимістичного? До 1991 року Україна була провідною республікою у Радянському Союзі практично за всіма економічними показниками. Промисловість, сільське господарство – європейці в нас досвід переймали! І де тепер ті лідируючі позиції? І чи з повагою до нас наразі ставиться Старий Світ? Аргумент, що 20 років замалий термін, не сприймаю як логічний. Бо ж інші країни пострадянського табору мали не більше часу – і подивіться на ті ж дороги у «завжди бідній» Білорусії. За суверенні роки ми не тільки не йшли вперед, ми навіть не топталися на місці! Наші рухи можна, хіба що, порівняти зі славетною «місячною ходою» Майкла Джексона. Але невже так довго це має тривати? Дмитро АНДРЄЄВ.


РІЗНЕ

«Володимирецький вісник»

18 серпня 2011 року

5

• СПОРТ • СПОРТ • СПОРТ ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА ХАРЧОВА УПАКОВКА? Позитивні тенденції вже є У газету сьогодні вже ніхто не загортає сало, а цукор і крупи не насипає у наволочки. Тепер безліч усіляких пакувальних пакетиків, целофану, баночок і пляшечок. Наші кухні окупував пластиковий посуд. Ми все частіше не тільки п’ємо та їмо з пластику, зберігаємо в ньому продукти, але й розігріваємо їжу в мікрохвильовій печі, заварюємо чай або каву. Але чи всі вони безпечні? Раніше їжу загортали у сірий папір, а напої розливали у скляний посуд. І це було екологічно безпечно. Білий папір – це відбілений хлором сірий. Значить, у білому папері є токсичні хлорорганічні сполуки, які можуть легко переходити із цього паперу в жирні продукти (масло, ковбасу, сир). Тому загортати у білий папір бутерброди шкідливо для здоров’я. Із пластмаси у воду або продукт можливі міграції шкідливих речовин. Величезна кількість досліджень довела, що цей процес часто відбувається при мінімальному нагріві й навіть при кімнатній температурі. При виробництві багатьох сортів харчової пластмаси використовують отруйні хімікати, здатні проникати у продукти. Особливо небезпечними токсикологи називають бісфенол А і фталати. Останній скандал пов’язаний із пляшечками для малюків із полікарбонату. Вчені довели, що з них у молоко, воду та іншу рідину може мігрувати бісфенол А. Його, до речі, використовують у виробництві полікарбонату, і за своєю дією він дуже схожий на жіночі статеві гормони. Цей штучний гормон заважає роботі нормальних

естрогенів. У результаті бісфенол сприяє розвитку раку грудей, хвороб серця, ожиріння, діабету. Особливо він небезпечний для сильної статі. Цей елемент здатний негативно впливати на формування статевої системи майбутнього хлопчика, коли той ще перебуває в утробі матері. Потім це може проявитися у перші півтора року життя, далі у підлітковому віці. Уявіть лишень: якщо вагітна жінка попила воду або сік із пляшок, у склад яких входили бісфенол і фталати, велика ймовірність, що згодом в її дитини будуть проблеми з розвитком статевої системи! Жах… За злою іронією долі фталати також є хімічними естрогенами й так само токсичні, як і бісфенол. Вони є в плівках, у які загортають м’ясо, ковбасу та інші продукти. Фталати дуже легко мігрують на жири, тому такі упаковки намагайтеся часто міняти. А ще краще продукти зберігати в металевому, скляному, керамічному посуді. Консервні банки з тушонкою, рибою і згущеним молоком... Здавалося б, вони можуть зберігатися дуже довго. А нині ще стало модно наливати й рідини в металеві банки. Сьогодні так багато сплавів, що навіть спеціаліст не може зрозуміти, із чого зроблено банку та чи немає в ній свинцю або олова. Під дією агресивного середовища – кислих соків, пива, енергетичних і алкогольних коктейлів – шкідливі метали можуть переходити в продукт, і чим довше банка зберігається, тим вищий цей ризик. Наприклад, стибій – або антифон – сурмо-хімічний елемент, напівметал, який застосовують у металургійній, гумовій, фармацевтичній промисловості, піротехніці. Учені стверджують, що

фруктові соки можуть містити хімікати, які провокують рак. У напоях виявили високий вміст стибію, який у великих дозах може спричинити смерть. В деяких соках (особливо цитрусових соках із газованою водою) концентрація стибію вища аж у 17 разів. Сліди стибію виявлено й у лікувальних мінеральних водах, розлитих у пластикові пляшки. Стибій провокує розвиток раку, а також викликає проблеми з серцем і легенями. Крім того, стибій накопичується в щитовидній залозі, пригнічує її функцію і викликає зоб. Тара, в якій зберігається пиво, теж може негативно впливати на його якість і безпечність. Експерти повідомляють, що якщо пиво довго зберігається в пластиковій пляшці, то ним можна отруїтися. Після 3-х місяців зберігання якість пива в поліетиленовій тарі різко знижується (від 2,2 до 3,1 разу). Цікаво, що в Держстандарті «Посуд і вироби господарського призначення з пластмас» бісфенол навіть не згадується. У списку токсичних речовин, які можуть мігрувати з пластикового посуду у воду й продукти, немає не тільки бісфенолу, але й найнебезпечніших фталатів. Ці речовини використовуються як пластифікатори, вони надають пластмасам м’якості і гнучкості. Значок РYС (ПВХполівінілхлорид) або цифра 3 у трикутнику на дні пляшки чи іншій пластиковій упаковці попереджає про отруйність. Нешкідливий харчовий пластик позначають літерами РЕ (ПЕ) – поліетилен, РЕТF (ПЕТФ) або РЕТ (ПЕТ) – поліетилентерефталат, РР (ПП) – поліпропілен, зображення виделки й склянки – цифрами 05 і 1, РS (ПС) означає полістерол, його код – цифра 6.

ХІМІЯ В ПОБУТІ В Україні, на відміну від інших країн, не прийнято законів, що обмежують або повністю забороняють використання токсичних речовин. Коли нас називають країною третього світу, ми обурюємося. Але факт залишається фактом. Великі промислові компанії все частіше переносять до нас і свої філії, виробництва й технології, заборонені на їхній батьківщині. Зараз у Німеччині, Італії, Австрії, Норвегії, Швейцарії та Нідерландах для прання використовують тільки порошки без фосфатів. Закони про заборону фосфатів у прально-миючих засобах діють у Японії, Кореї, Тайвані, Гонконгу, Таїланді і Південно-Африканській Республіці. Обмежено використання фосфатів в США, Бельгії, Данії, Фінляндії, Франції, Швеції, Іспанії, Великобританії, Греції, Португалії. Фосфатні добавки підсилюють проникнення поверхнево-активних речовин (ПАР) крізь шкіру та сприяють накопиченню цих речовин на волокнах тканин, що обробляються. Вони також сприяють настільки міцному з’єднанню поверхнево-активних речовин із тканиною, що навіть 10-кратне полоскання в гарячій воді повністю не звільняє від хімікатів. Найдужче втримують речовини вовняні, напіввовняні й бавовняні тканини. Небезпечні концентрації ПАР зберігаються в порошках до 4-х діб. Таким чином, створюється осередок постійної інтоксикації всередині самого організму. ПАР викликають порушення імунітету, алергію, ураження мозку, печінки, нирок, легенів. Найстрашніше, що ПАР здатні накопичуватися в органах. Класичним подразником вважається лаурил сульфат натрію – основна діюча речовина в засобах для миття посуду, в шампунях, гелях для душу й навіть в зубних пастах. До речі: чим більше зубна паста піниться, тим вищий вміст лаурил сульфату

натрію. Без ПАР не обходиться жодний засіб побутової хімії, навіть косметика. По-суті, прибирання за допомогою хімії – це заміна бруду природного на бруд хімічний. Уся суть в тому, що на поверхні всіх предметів, оброблених хімією, залишається тонкий шар шкідливої для організму речовини. Повністю змити її неможливо, навіть якщо дуже постаратися. Якщо ви ще вірите рекламним міфам про те, що засіб для миття посуду змивається гарячою чи холодною водою, вашій наївності можна тільки позаздрити. Невже немає альтернативи хімічній чистоті? Як замінник застосовуються цеоліти й силікати. Створені на їхній основі засоби заподіють набагато менше шкоди навколишньому середовищу, але вони дорогі й не настільки ефективні. Ще одна альтернатива – давно відомі порошки на основі соди. Відрізняючись такими достоїнствами, як дешевизна й екологічність, вони не позбавлені головного недоліку: погано перуть. Відома всім сода (або карбонат натрію) має різновид – рідкісний і винятковий за своїми властивостями сесквікарбонат натрію (трона). Єдиним порошком на основі трона, що продавали на Україні, був порошок «Умка». Але він знятий з виробництва. Трона збагачує розчин іонами кисню й водню, що виконують миючу функцію; він дозволяє відпирати бруд вже на стадії замочування, знищує сторонні запахи, має дезінфікуючий ефект. І головне – трона не викликає алергічних реакцій і подразнення шкіри, а навпаки загоює дрібні порізи, садна, опіки. Як засоби по догляду за обличчям та волоссям, варто згадати перевірені століттями народні засоби. Наприклад, скраб із осаду від кави, креми-маски з жовтка, меду, вівсянки на відварах трав. Для миття посуду радимо замінити «ядерну хімію» на звичайну соду. Здоров’я Вам і Вашим близьким!

Рубрику веде Володимир ПИРІШКО, лікар з гігієни праці Володимирецької райСЕС.

У перерві між колами чемпіонату області з футболу ми беремо інтерв’ю в одного з тренерів «Енергії». Але цього разу відійдемо від цієї традиції (щоправда, недалечко і без жодного жалю), бо є чудовий привід поговорити про наших юнаків, які, набравши 19 очок з 27 можливих, після першого кола очолюють турнірну таблицю. Звісно, велика заслуга у цьому тренерів Олександра Гребеня й Володимира Яким’юка, які вже не перший рік ведуть хлопців. До того ж, Олександр, не дивлячись на свій вік, наразі – єдиний ліцензований тренер в районі, включаючи Кузнецовськ. (Якраз напередодні нашої зустрічі він отримав ліцензію тренера ФФУ «С», яка дає право тренувати юнацькі та аматорські команди під егідою УЄФА. За розпорядженням ФФУ, щоб продовжувати тренерську діяльність на обласному рівні, ліцензію «С» необхідно отримати до 2013 року. На Рівненщині таких спеціалістів 13. Лише троє з них здали іспити на «4», і приємно, що представник володимирецького тренерського цеху – в цьому числі). З ним, як «першопрохідцем», і ведемо розмову.

– Олександре, яке завдання стояло перед командою до початку сезону і чи змінилося воно після першого кола? – До початку сезону начальник районного відділу з питань фізичної культури та спорту Юрій Римарчук ставив завдання не пасти задніх, тобто закріпитися в середині турнірної таблиці. Тепер, звісно, мова лише про призові місця, й окремого завдання, як такого, ставити не треба. Ми й самі, тренери і гравці, на менше вже не погодимось. Звісно, має значення матеріальне стимулювання, але для хлопців найбільша мотивація – можливість отримати вищий розряд. За минулі виступи (п’яте місце у ДЮФЛ серед юнаків 1994-95 р.н.) всі вони одержали третій дорослий розряд з футболу. Ставши призерами чемпіонату – отримають другий, а вигравши «область» – перший. А це вже серйозна підмога при вступі на відповідні спеціальності. – Минулорічний виступ юнаків не хочеться й згадувати. Але чим пояснити цьогорічний успіх? – З цією командою ми пройшли «Шкіряний м’яч», потім – ДЮФЛ. Тобто команда зіграна, «обкатана», згуртований колектив. Звісно, без самовіддачі нічого не було б. Але якраз тут у нас, тренерів, до гравців претензій немає. – Які села представлені у збірній району? – Жовкині, Великі Цепцевичі, Рафалівка, Новаки, Воронки, Сопачів, а «базовики» – Полиці (5 гравців) та Володимирець (6). Через отаку розпорошеність і маємо двох тренерів. Я відповідаю за володимирецький кущ, а Яким’юк – за полицький. – Уже дають результат молоді тренери

ДЮСШзФ, які грають за «Енергію»? – Їхні діти тільки починають грати на «Шкіряному м’ячі», але позитивні тенденції вже є. Наприклад, Ігор Лабунський, вихованець Сергія Жданюка, отримав приз кращого захисника у змаганнях серед юнаків 1997 р.н. Та й взагалі до Жданюка, Дмитра Китуна, Віталія Брикси ходить багато дітей: наставники власним прикладом розпалюють любов до футболу. До речі, разом зі мною на атестацію приїжджав заслужений тренер України. Не отримав ліцензію! Не здав іспити! Чому він може навчити дітей, якщо втратив інтерес до футболу і нових методик? А тренерів нашої спортивної школи у недавньому інтерв’ю РТБ похвалив голова Рівненської обласної федерації футболу Володимир Поліщук, відзначивши їх плідну роботу. Взагалі велика кількість бажаючих серйозно займатися футболом і погані умови для занять у зимовий період (відсутність спортзалів у багатьох селах) підштовхують до створення спортивного класу на базі районного колегіуму. Цією ідеєю Іван Ярута живе з першого дня своєї роботи у Володимирці. – Про спортивний клас, думаю, поговоримо окремо. Тут дійсно може статися справжній прорив. Але скажи: тренуючи юнаків, певно, негативно ставишся до залучення «легіонерів» в «Енергію»? – Можливо, зі сторони так і здається. Насправді ж позитивна роль легіонерів очевидна. Завдяки їм команда грає у першій лізі. І це стосується не тільки «Енергії». Де грає головна команда, там грають і юнаки (всі вони – вихованці Володимиреччини). Звісно, діти прагнуть грати на вищому рівні. Та

й досвід виступів у першій і другій лігах не порівняти. Гравці швидше прогресують і вже через кілька років можуть поповнити ряди головної команди. У принципі, це і є стратегія розвитку районного футболу. До того ж, з першої ліги більша ймовірність потрапити у професійну команду. Думаю, подивитися на юнаків приходить більше агентів, ніж на дорослих. – Які плани у команди на міжсезоння? – Плануємо зіграти три товариські зустрічі. Дві – з командами другої районної ліги і одну – з командою «вишки». Хочемо провести матчі у Полицях та Володимирці. Батькам, думаю, буде приємно подивитися на дітей. Та й усім шанувальникам футболу цікаво побачити наше майбутнє у ділі. – Чи впевнені у позитивному результаті, зокрема в виграші чемпіонату, з огляду на виступ у першому колі та сприятливий календар (граємо вдома з «ОДЕКом», «Вересом» та «Гощею»)? – Важко сказати. У березнівського «Случа» теж 19 очок, у сарненського «Маяка» – 18. Тож уся боротьба за чемпіонство ще попереду. Теоретично на це питання можна буде відповісти на початку другого кола. Тут своя специфіка. Багато гравців їдуть на навчання і випадають з командної обойми. Тому шанси залежатимуть від складів команд на друге коло, які можуть докорінно змінитися. У нас, наприклад, троє вступників. Ми вже дозаявили трьох гравців з Володимирця, Кузнецовська та Великих Телкович. Проблеми щодо цього не мають виникнути. Але побачимо, які сюрпризи готують опоненти. Розмовляв Дмитро АНДРЄЄВ.

• Чемпіонат району з футболу, І ліга

«СОКІЛ» – ГРОЗА ЛІДЕРІВ 14 серпня на стадіонах району відбулися поєдинки 11-го туру чемпіонату Володимиреччини з футболу серед команд першої ліги. Недовго (лише тур) протрималася на вершині таблиці цепцевицька «Горинь». В себе вдома «команда Ярут» мінімально (0:1) поступилася любахівському «Соколу» (за гостей забив Роман Лоза, що поступово повертає собі славу кращого голеадора з 2009-го року). Любахівці взагалі нині набули репутації грози авторитетів, адже в минулому турі скинули з трону володимирчан, а тепер – «гориничів». А турнірний рейтинг знову очолили хлопці з райцентру, які на «Янтарі» відвели душу, познущавшись над кідерською «Юністю» – 6:2, і мають 23 очки.

21-е залишилось у «Горині», третім іде «Моноліт», в якого 20 очок. Енергоремонтники на запасному полі спорткомплексу РАЕС впевнено розібралися із полицьким «Поліссям» – 4:1. А в двобої двох «Стирів», сопачівського та заболоттівського, зафіксована результативна нічия – 2:2, яка не дала особливих дивідендів ні одній, ні другій команді. Наступної неділі, 21 серпня, зустрічаються: «Стир» Заболоття – «Моноліт» «Юність» – «Горинь» «Полісся» – «Стир» В. Телковичі «Стир» Сопачів – МФК «Володимирець». Юрій КОВАЛЕЦЬ.


«Володимирецький ВІСНИК»

ВІТАЄМО!

18 серпня 2011 року

9

В ід щ ирої д у ш і Шановні земляки! 20 років тому Україна стала незалежною. Упродовж 20 років під своїм Державним Прапором ми плекаємо мрії про розквіт своєї Вітчизни, надії на її духовний і економічний поступ та сподівання, що шлях державотворення виведе наш народ до щастя і добробуту. Не все сталося так, як уявлялося в серпні 1991-го. Країна, як завжди у часи випробувань, переживає серйозні труднощі. Але вона займає важливе місце на геополітичній карті світу. Ми хочемо, щоб світ сприймав нас, як народ з великим минулим і правом на таке ж велике майбутнє. І шлях до цього – сумлінний і наполегливий труд, віра у свої сили і розуміння того, що ніхто, крім нас самих, наших проблем не вирішить. Зі святом Вас! З Днем незалежності! Володимирецька районна партійна організація ВО «Батьківщина».

Надійного здоров’я, трудового натхнення, повсякчасної віри у свої сили зичимо нашому колезі, депутату районної ради КОТОВИЧУ Арсену Павловичу з нагоди Дня народження. Бажаєм здоров’я, добра, довголіття, хай вистачить щастя на ціле століття. Хай скрізь буде лад: на роботі, в сім’ї, і радість на серці, і хліб на столі. Хай сміхом й веселістю повниться хата, родина хай буде здорова й багата. І мрій, і бажань, і наснаги творити, щоб серцю хотілося жити й любити! Хай люди шанують, повагу дарують, злагода й мир у житті хай панують! Районна рада.

Завтра, 19 серпня, відзначає свій День народження наш колега, депутат районної ради, член фракції ВО «Батьківщина» у районній раді, голова правління ПРАТ «Володимирецька районна друкарня» КОТОВИЧ Арсен Павлович. Разом із дружніми вітаннями шлемо йому побажання доброго здоров’я, життєвого оптимізму, трудового натхнення і родинного благополуччя. Шумлять літа, як на вітру тополі, а в тих літах – і сонце, і дощі. Бажаєм Вам, щоби було доволі і щастя, і веселощів в душі. Нехай здоров’я завжди міцним буде і на роботі ладиться усе. За діла хороші хай шанують люди, а доля в дім добро лишень несе. Володимирецька районна партійна організація ВО «Батьківщина».

Сьогодні святкує своє 35-річчя дорогий наш ХОНДОКА Іван Миколайович. Щиро вітаємо його! Хай в цей день серпневий Тобі сонце сяє. Хай небо сміється Твоє голубе. Хай щастя трояндами долю встеляє. Хай промені сонця цілують Тебе. Твоє лиш починається життя. Хай буде воно світлим і хорошим. Повільно щоб ішли Твої літа, щоб мав Ти завжди здоров’я й гроші. Бажаємо, щоб в достатку Ти жив, в коханні, вірі та надії, щоб все життя щасливим був, і щоб здійснились заповітні мрії. З любов’ю і повагою родини Хондоків, Шевчуків, Килюшиків, Овечко і Килюхів.

Дорогого чоловіка, любого татуся, дідуся і тестя ШКІНДЕРА Василя Хомича, із села Великий Жолудськ, сердечно вітаємо з 70-річчям від Дня народження, яке завітає до нього 20 серпня. Наш славний та рідний, найкращий у світі, з Тобою нам завжди затишно і світло. Ти гарний господар і татко чудовий, даруєш турботу і море любові. Спасибі за ласку, за руки умілі, що вмієш підтримати словом і ділом. Щоб в рідному домі нам було надійно і щиро, живи нам на радість у щасті і мирі. Хай Бог посилає здоров’я і сили, у дружній родині усі ми щасливі. З любов’ю і повагою - дружина, син, дочки, зяті та онуки.

Привітання у “ВВ” найкращий подарунок дорогій людині!

У світлий серпневий день 21 серпня наша кума, подруга, хрещена мама і просто добра і мудра жінка з Уріччя ПЕРШУТА Надія Іванівна святкує свій ювілей. Щиро вітаємо її. Летять літа, мов бистрі води, не повернути їх назад. І нам не віриться сьогодні, що Тобі вже 45! Хай завжди усміхається доля, несуть тільки радість роки, хай щастя й здоров’я не зрадять ніколи, хай збудуться мрії, бажання й думки. З повагою – Затірки.

Дорогого синочка та брата ЧУГАЯ Андрія щиро вітаємо з 16-річчям, яке завітає до нього 20 серпня. Щиро вітаємо Тебе з Днем народження! Такий син – це просто диво, все складається щасливо, дарує втіху, і розраду, міцну опору і пораду. Розумний, чуйний і вродливий, будь, синку, радісний, щасливий. Успіхів, дружби й кохання, нехай здійсняться всі бажання! Хай Господь здоров’я посилає, Мати Божа хай благословить, хай Спаситель буде все з Тобою, хай в житті Твоїм Він кожну мить обдарує ласкою святою... Береже від болю і біди, посилає щастя й долю світлу, щоб життя прекрасне назавжди ніжною трояндою розквітло. Мама Валентина, батько Анатолій, брат Сергій.

Дорогого чоловіка, батька та дідуся КРАВЧЕНКА Олексія Івановича щиро вітаємо з 65-річним ювілеєм, який завітав до нього 16 серпня. З Днем народження! Зичимо Вам, наш рідний, довгого віку й здоров’я без ліку. 65-річчя Ваше зустрічаєм, з 65-річчям щиро Вас вітаєм! І низько вклоняємось ми Вам до ніг, і Бога благаєм, щоб Вас він беріг. Від нас Вам подяка і шана висока за працю нелегку й стривожені роки. Спасибі Вам, тату, за Ваше тепло, за молодість, щедрість, за Ваше добро, за руки робочі, безсоннії ночі, за те, що зростили, за хліб на столі. Спасибі, рідненький! Уклін до землі! З любов’ю – дружина, донька, син, зять, невістка та онучки Танюша, Катруся і Анічка.

20 серпня поважне 60-річчя зустрічає дорогий наш чоловік, батько та дідусь ПАРЕЙКО Іван Костянтинович. Щиро вітаємо його і шлемо такі побажання: Тобі сьогодні, рідний, шістдесят, і з вдячністю ми хочемо вітати Тебе за мудрість батьківських порад, за вміння всім завжди допомагати, за приклад чоловіка й сім’янина і за могутні руки золоті. Нехай Господь пошле Тобі благословення, нехай здоров’я й сил дарують всі святі. З любов’ю – дружина, три сини, дві невістки, онуки Сашко, Владик і Танюша.

19 серпня прекрасний ювілей святкуватиме дорогий наш брат ТАРАСЮТА Борис Олександрович. Бажаємо міцного здоров’я, довгих і щасливих років життя. Хай цвіте, не в’яне із роками доля. Нехай літ щасливих зозуля накує. Від землиці – сили, від води здоров’я і добра від сонця нехай Бог дає. Хай пливе щасливо Твій життєвий човен, це найголовніше у людськім житті. З повагою – брат Олег з дружиною Людмилою.

Сердечні привітання, щирі побажання добра і здоров’я шлемо дорогому нашому ТАРАСЮТІ Борису Олександровичу з нагоди його 50-річного ювілею. З роси і води Вам, шановний ювіляре! Ювілей – найпрекрасніше свято, тож хай серце працює завзято. Ювілей – це роки Ваші зрілі, мудрий досвід у кожному ділі. Всього, що у світі найкраще буває, сьогодні сердечно і щиро бажаєм. В роботі хай буде удача завжди і друзі щоб дім не минали. Біди щоб не знали ніколи в житті, лиш радість і злагоду мали. Сестра Ніна з сім’єю з Рафалівки.

19 серпня прекрасне 50-річчя завітає до нашого дорогого чоловіка і татуся ТАРАСЮТИ Бориса Олександровича. Вітаємо його і зичимо довгого віку й здоров’я без ліку! За роком рік життя невпинно лине, дарує весен веселковий час. У цю прекрасну ювілейну днину вітання щирі Ти прийми від нас. Хай сонце світить ясно у горі, щебечуть птахи дзвінко і грайливо. Хай квіти рясно квітнуть у дворі, бажаєм жити довго і щасливо. Хай бог благословляє Тебе всюди, і щастя стелеться до ніг. Нехай шанують Тебе добрі люди, життя дарує море благ земних. Дружина і діти.

Побажання добра та щастя шлемо з нагоди світлого 25-ліття нашій колезі МАЦЮК Ганні Олексіївні. Прийміть найщиріші наші привітання! Хай життя барвінком в’ється й доля щиро усміхнеться, щастя – лелекою в дім залітає, іскорка радості – вік не згасає! Хай сонячний промінь Вас ніжно гріє, й усміхнене личко – повік не змарніє! Бажаєм радості й добра, здоров’я, успіхів, тепла, благополуччя і достатку, і щоб усе було в порядку! Колеги з Володимирецької райСЕС.

Найсердечніші привітання з нагоди 45-річчя шлемо дорогій нашій людині ГОДУНОК Вірі Степанівні й бажаємо міцного здоров’я, довгих і щасливих років життя! Щиро Вас вітаємо з святом урочистим, дякуємо Богу, що Ви є на землі. Хай над Вами небо буде чисте, радісно на серці, повно на столі. Хай стелиться життя розмаєм і хилить щастя повен цвіт. Будьте такою, як ми Вас знаєм, і хай Вас радує світ. Усім нам Ви милі, рідні і прості, приязні, привітні і всім дорогі. Здоров’я Вам і радості на многії літа. З любов’ю і повагою батьки, чоловік, син, донька, зять і свати.

Любу нашу донечку, сестричку і онучку КОТЛЯРЧУК Тетяну Андріївну щиро вітаємо з Днем народження! Святий Спас принесе їй 6 рочків. Ти, маленьке кошенятко, наше сонечко, зайчатко. Малятко – мов весняночка, донечка Тетяночка! Із Днем народження вітаєм, щастячка Тобі бажаєм! Щоб була Ти помічничка. А як шкодка – невеличка! Будемо Тебе любити і тобою дорожити. Мама, брат Дениско, бабуся Таня і дідусь Мефодій.

Дорогу донечку, сестру, дружину, маму і невістку володимирчанку ДЯКОВУ Оксану Миколаївну щиро вітаємо з 30-річчям, яке вона святкує 19 серпня. Зичимо безмежного щастя, доброго здоров’я, благополуччя! Нехай у Твоєму житті будуть тільки світлі стежини. Хай люди, що Тебе оточують, завжди радують теплим словом та повагою, а життя наповнюється безмежним добром та любов’ю. Нехай життєвий шлях буде довгим та світлим, а цей прекрасний день і кожен наступний приносять тільки добро, бажання жити і любити! З повагою – мама, сестра Женя, чоловік Юрій, донечки Тоня і Таня, свекруха.

Найсердечніші привітання шлемо нашим серпневим іменникам: ГОРБАЧ Олені Петрівні з 40-річчям, а БОНДАР Валентину Володимирівну, ШКІНДЕР Ольгу Володимирівну, МАТУШЕВСЬКУ Інну Іванівну та КИЛЮШИКА Анатолія Петровича вітаємо з черговим Днем народження. Бажаємо Вам міцного здоров’я, довгих і щасливих років життя! Хай на Вашім путі, на життєвій дорозі виростають троянди рожеві й рясні. Всі незгоди в душі нехай зцілюють роси, щоб ясним був Ваш день і не лили дощі. Хай у рідне віконце завжди заглядають лише радість і сміх, лиш любов і добро. Щоб Ви гарно жили і завжди усміхались, хай Вам щастя людського пливе джерело. Профспілковий комітет та колектив Великожолудської ЗОШ.


10

РЕКЛАМА +

18 серпня 2011 року

ВОЛОДИМИРЕЦЬКА РАЙСПОЖИВСПІЛКА оголошує про проведення аукціону (конкурсу) із здачі в оренду основних засобів:

ФІРМА проводить набір на постійну роботу

КУПУЄМО

СТОЛЯРІВВЕРСТАТНИКІВ,

ЯБЛУКА

які мають досвід роботи у сфері деревообробки. Зарплата – від 20 грн. за годину. Адреса: смт Рафалівка, вул. Садова, 24.

Тел. (03634) 5-31-45, (067) 364-02-08.

різних сортівбки для промпереерноій в необмеж кількості.

Тел. 5-33-08, (097) 381-93-76.

МЕТАЛОПРОКАТ • арматура, круг, катанка; • труби профільні, водо-газопровідні; • кутник, лист, “полоса”; • балка двотаврова; • швелер, квадрат

Доступні ціни. Доставка

Лот № 1. Торгове місце першого поверху приміщення Торгового центру «Рікос», площею торгового залу 4 м2, що знаходиться за адресою: Рівненська обл., смт Володимирець, вул. Поштова, 19. Аукціон відбудеться 31.08.2011 року о 14.00 год. у приміщенні Володимирецької райспоживспілки (смт Володимирець, вул. Соборна, 24). З більш детальною інформацією, порядком здачі в оренду основних засобів, інформаційною карткою, аукціонними основними засобами, стартовою ціною лота можна ознайомитись кожного робочого дня з 8.00 до 17.00 год., попередньо зателефонувавши за телефоном до аукціонної комісії: 2-36-47, 2-46-20, 2-40-44.

КП “ВОЛОДИМИРЕЦЬКИЙ АГРОПРОМБУД” • ПРИЙМАЄ замовлення на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об‘єктів, виготовлення дерев‘яних вікон, дверей, дошки підлоги, шалівки, плінтуса, вагонки з матеріалів замовника. • ПРОДАЄ ребристі плити перекриття 3х6 м, залізобетонні балки довжиною 12 м, цеглу силікатну б/в, тротуарну плитку, плитку “рваний камінь” і поребрики власного виробництва, скло товщиною 4 мм, труби ПХВ водопровідні, діаметр 50, 100, 150 мм, залишки плитки лицювальної та підлоги, меблів б/в, дизельелектричний автокран СМК-111, автомобілі ЗІЛ-130, ЗІЛ-157, УАЗ-469, міст першої комплектації до автомобіля ЗІЛ-157, будівельний вагончик та інші наявні будматеріали за договірними цінами. • НАДАЄ в оренду кімнати під офіси, шліфтмашинку, бочки на воду, будівельний вагончик, риштування, пилорамний цех та автомобіль УАЗ-469. • ПРИЙМЕ на постійну роботу досвідчених шоферів з категорією Е, автослюсаря, мулярів-малярів-штукатурів. Оплата відрядна.

Адреса підприємства: смт Володимирець, вул. Будівельників, 10. Тел. 2-45-00, (067) 360-49-08.

смт Володимирець, вул. С.Петлюри, 3А (територія комбікормового заводу)

Тел. (098) 955-22-08, (097) 321-76-51.

РЕКЛАМА У “ВВ” – ЗАПОРУКА ВАШОГО УСПІХУ! ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ

у Рівненській області оголошує конкурс на заміщення вакантної посади старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Володимирецького районного управління юстиції тимчасово (на період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку основного працівника). Професійні та кваліфікаційні вимоги до кандидатів на посаду: повна вища юридична освіта за освітньо – кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом на державній службі на посаді спеціаліста І або ІІ категорії (державного виконавця) не менше 1 року, або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше 2-ох років. Документи приймаються впродовж 30 календарних днів з дня опублікування оголошення за адресою: м. Рівне, вул. Замкова, 22а, відділ кадрової роботи та державної служби Головного управління юстиції у Рівненській області (7 поверх), тел. 22-57-38.

ЗДАМ В ОРЕНДУ

СКЛАДСЬКЕ ПРИМІЩЕННЯ площею 80 м2 на території ринку “Меркурій” в смт Володимирець, біля автовокзалу.

Тел. (098) 445-59-23.

ПРОПОНУЄ

Телефони для замовлення реклами: 2-40-41, 2-59-93.

МО

• МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЮ; • ЦЕГЛУ ЛИЦЮВАЛЬНУ; • ОНДУЛІН; • БІТУМНУ ЧЕРЕПИЦЮ; • УТЕПЛЮВАЧ (РОКВУЛ),; • ВОДОСТІЧНІ СИСТЕМИ; • МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ ВІКНА

(09 7) 18 2-1 6-9 0, (09 9) 73 7-5 8-5 2.

ь! Кримінальна хроніка Пишіт ь! з 9 по 15 серпня Дзвоніт За тиждень до районного відділу внутрішніх справ надійшло 32 заяви та повідомлення про злочини та пригоди. З них тілесні ушкодження – 8, повідомлення про смерть (без ознак насильства) – 1, вчинення фізичного чи психологічного насильства в сім’ях – 5, крадіжки – 3, погроза фізичною розправою – 1, пошкодження майна – 5, інші події – 9. Тепер про деякі з них детальніше. 11 серпня в урочищі “Долина” на території Жовкинівської сільської ради був затриманий 24-річний місцевий житель, який займався незаконним видобутком бурштину-сирцю. Наразі вирішується питання щодо порушення кримінальної справи. 14 серпня в одному з господарств села Городець виникла пожежа, в результаті якої вогнем знищено дерев’яний сарай та перекриття житлового будинку. Вогонь також знищив дерев’яний сарай в сусідньому господарстві. Попередня причина пожежі – коротке замикання електропроводки. За минулий тиждень працівниками райвідділу виявлено

50 адміністративних правопорушень. З них 10 – розпиття спиртних напоїв в громадських місцях і поява в громадських місцях в п’яному вигляді; 8 – дрібне хуліганство; 7 – вчинення насильства в сім’ї або невиконання захисного припису; 2 – паління тютюнових виробів в заборонених місцях; 1 – невиконання батьками своїх обов’язків по догляду дітей; 6 – умисне зіпсування паспорта чи втрата його з необережності; 11 – проживання без паспорта та 5 випадків допущення проживання без паспорта. 10 серпня на телефон «гарячої» лінії звернулось троє жителів Володимирецького району. На всі запитання громадян відповідав виконуючий обов’язки начальника Володимирецького РВ УМВС майор міліції Масловський Д.М. «Гаряча» лінія відбувається щосереди з 11.00 до 13.00 год. Телефонуйте на номер 2-3002 і спілкуйтесь безпосередньо з керівництвом райвідділу. Марія МЕЛЬНИК, помічник начальника Володимирецького РВ УМВС.

Тут може бути ваша реклама

те! Заходь

Ринок праці Кількість незайнятих громадян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості області, на 1 серпня 2011 р. становила 19,4 тис. осіб, з яких 18,9 тис. осіб мали офіційний статус безробітних. Рівень зареєстрованого безробіття на 1 серпня 2011 р. становив 2,8% середньорічної кількості населення працездатного віку, що на 0,2 в.п. менше порівняно з попереднім місяцем. Найвищі рівні зареєстрованого безробіття спостерігалися в Здолбунівському (5,5%), Демидівському (4,2%) та Радивилівському (4,1%) районах, а найнижчий – в м.Кузнецовськ (1,9%). Кількість вільних робочих місць, заявлених підприємствами, установами та організаціями до служби зайнятості, на кінець липня 2011 р. становила 1673. Навантаження незайнятого населення, яке звернулося за сприянням у працевлаштуванні до державної служби зайнятості, на 1 серпня 2011 р. становило 12 осіб на 1 вільне робоче місце. За сприяння державної служби зайнятості в липні п.р. було працевлаштовано 2428 осіб, що на 1,8% більше, ніж у попередньому місяці. Рівень працевлаштування за вказаний період становив 9,9%. Розмір допомоги по безробіттю в середньому на одного безробітного в липні 2011р. становив 802 грн., що менше на 16,5% законодавчо встановленого в цьому місяці розміру мінімальної заробітної плати (960 грн.) та в 2,6 разу середньомісячної заробітної плати штатного працівника в січні – червні 2011р. (2084 грн.). Головне управління статистики у Рівненській області.

«Володимирецький ВІСНИК» ЗАГУБЛЕНЕ чорнобильське посвідчення третьої категорії серія Д (дитяче) № 458810, видане на ім‘я КРАВЧУК Мар‘яни Юріївни, вважати недійсним. ЗАГУБЛЕНЕ посвідчення дитини з багатодітної сім‘ї серія ВК № 007432, видане на ім‘я КОЗУБОВСЬКОГО Івана Івановича, 19.08.1995 р.н., вважати недійсним. ЗАГУБЛЕНИЙ державний акт на земельну ділянку (пай), виданий Володимирецькою РДА 11.12.2003 р.в. № 294 І-РВ № 017130 на ім‘я СКІБЧИК Дарії Петрівни, вважати недійсним. ЗАГУБЛЕНИЙ державний акт на земельну ділянку (пай), виданий Володимирецькою РДА 11.12.2003 р.в. № 293 І-РВ № 017131 на ім‘я СКІБЧИКА Юхима Лаврентійовича, вважати недійсним. НОВОРАФАЛІВСЬКЕ СПОЖИВЧЕ ТОВАРИСТВО оголошує про проведення аукціону (конкурсу) із здачі в оренду основних засобів: Лот № 1. Частина приміщення кафе „Спокуса” загальною площею 57,30 м2 (приміщення 1-6, 1-7, 1-8, 1-9), що знаходиться за адресою: Рівненська обл., Володимирецький район, смт Рафалівка, вул. Шварцмана, 3. Аукціон відбудеться 31.08.2011 року о 14.00 год. у приміщенні Новорафалівського споживчого товариства (смт Рафалівка, вул. Б. Хмельницького, 2). Для участі в аукціоні учасник подає організатору аукціону заяву на участь в аукціоні, документ, що посвідчує фізичну особу або представника юридичної особи, їх повноваження, копію свідоцтва про державну реєстрацію (для підприємств і організацій), копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (для фізичної особи). З аукціонними основними засобами можна ознайомитися кожного робочого дня з 8.00 до 17.00 год., попередньо зателефонувавши за телефоном до аукціонної комісії: 5-33-85, 5-33-60.

На Рівненщині відкривається сезон полювання на пернату дичину 13 серпня 2011 року о 16.00 на Рівненщині розпочнеться сезон полювання на пернату дичину. На сьогодні в області зареєстровано понад 13 тисяч мисливців. Планується, що у суботу, 13 серпня, майже 8 тисяч з них вийдуть на полювання. Для полювання потрібно мати державне посвідчення мисливця, облікову картку на поточний рік, дозвіл на зброю і відстрільну карточку користувача угідь. За дотриманням правил полювання у кожному районі області слідкуватимуть від 2 до 10 рейдових груп, які перевірятимуть у мисливців документи і виявлятимуть порушників правил полювання. Мисливствознавці області звертаються до всіх учасників полювання з проханням дотримуватися правил техніки безпеки. Зокрема, при користуванні зброєю мисливець зобов’язаний поводитися так, ніби вона завжди заряджена і готова до пострілу. При заряджанні і розряджанні рушниці її дуло має направлятися вгору чи в землю. А стріляючи, мисливець повинен пам’ятати, що в угіддях можуть знаходитися люди. Заборонено стріляти «на шум», «шарудіння», по невиразно видимій цілі та порушувати інші місцеві вимоги щодо здійснення того чи іншого виду полювання. Прес-служба Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства.

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМЦІВ ШАНОВНІ ПІДПРИЄМЦІ! Управління Пенсійного фонду України у Володимирецькому районі повідомляє, що 6 серпня 2011 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України”, згідно з яким фізичні особи суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени їхніх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Враховуючи наведене, а також те, що страховий стаж особам для призначення пенсії обчислюється у місяцях, вищезазначені платники, починаючи з серпня 2011 року, не мають обов’язку щодо сплати єдиного внеску у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Крім того, фінансові санкції (штраф, пеня), адміністративні стягнення та примусові стягнення органами виконавчої служби за несплату внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, не застосовуються. Телефон для довідок – 2-41-41.


«Володимирецький ВІСНИК» •

ОГОЛОШЕННЯ +

П Р О П О Н У Є М О

БУДМАТЕРІАЛИ • ПІСОК. Тел. (097) 725-33-28. • КАМІНЬ червоний, ЩЕБІНЬ, ПІСОК, ВІДСІВ, ЧОРНОЗЕМ, ТОРФ. Доставка. Тел. (097) 190-99-16. • ШИФЕР, ЦЕМЕНТ, ЦЕГЛУ (червону, білу, лицювальну, вогнетривку), ШЛАКОБЛОКИ, БЛОКИ з відсіву та ракушняку, ПІНОБЛОКИ, ЩЕБІНЬ, КАМІНЬ, червоний КАМІНЬ, ВІДСІВ, ПІСОК, ДОШКИ, БРУС, ОБРІЗКИ. Помірні ціни. Доставка. Тел. 2-46-08, (097) 488-62-18. • БЛОКИ з відсіву, рвані (для огорожі) та стінові. ПЛИТИ перекриття пустотні, ребристі, блоки ФБС, перетинки залізобетонні нові та б/в. Тел. 2-46-08, (097) 488-62-18. • КАМІНЬ, ЩЕБІНЬ, ВІДСІВ. Доставка 25 тонн. Тел. (067) 937-93-58. • КАМІНЬ, ЩЕБІНЬ, ВІДСІВ, ПІСОК, ЧОРНОЗЕМ, ТОРФ, та ін. Швидка доставка. МАЗ – 12 т. Тел. (067) 13955-83. • Доставка: КАМІНЬ, ЩЕБІНЬ, ВІДСІВ, ПІСОК. МАЗ – 10 тонн. Тел. (067) 648-20-91. • Доставка: КАМІНЬ, ЩЕБІНЬ, ПІСОК. МАЗ – 10 тонн. Тел. (097) 749-59-18. • Доставка: КАМІНЬ, ЩЕБІНЬ, ПІСОК. МАЗ – 10 тонн. Тел. (098) 281-87-67. • ПІСОК, КАМІНЬ, ЩЕБІНЬ, ВІДСІВ. КаМАЗ – 10 тонн. Тел. (096) 629-04-24. • ПІСОК, КАМІНЬ, ЩЕБІНЬ, ВІДСІВ. Доставка. Є дрова рубані (береза, вільха, сосна). Тел. (067) 133-22-68.

ТРАНСПОРТ • АВТОМОБІЛЬ “ВАЗ-2107”, 1991 р.в. Тел. 3-61-09, (096) 110-39-50. • Новий АВТОМОБІЛЬ на виплату, страховка + повне КАСКО в подарунок. Тел. (098) 196-23-48. • АВТОМОБІЛЬ «Ланос». Можливо на виплату. Нуль відсотків на рік. Без довідки про доходи. Пенсіонерам та пільговикам – знижки. Тел. (095)739-80-39. • ТРАКТОР саморобний; ДВИГУН УД-25. Тел. (096) 149-61-17. • АВТОМОБІЛІ «ВАЗ-2109», 2000 р.в., рідна фарба, неварений; «Опель- Аскона», 1988 р.в., в хорошому стані. Ціна договірна. Тел. (098) 469-20-99. • АВТОМОБІЛЬ «Опель-Кадет», 1988 р.в., чорного кольору, 1,6 потребує ремонту, або по запчастинах, 4000 грн. Тел. (096) 935-36-87. • АВТОМОБІЛЬ «ВАЗ-2107», 1996 р.в., об‘єм 1,6, в хорошому стані. Тел. (067) 363-23-98. • АВТОМОБІЛЬ «Ауді-80», 1987 р.в., 1,6, бензин, у хорошому стані. Ціна – 4100 у.о. Тел. (067) 364-58-52. • АВТОМОБІЛЬ «ВАЗ-21093», 2001 р.в. Тел. (098) 225-29-37. • АВТОМОБІЛЬ «ВАЗ-21013», після капремонту, у відмінному стані. Ціна договірна. Тел. (096) 390-42-04. • ТРАКТОР Т-16. Тел. (096) 127-84-42, (096) 811-94-49. • Терміново! АВТОМОБІЛЬ «ГАЗ-66». Ціна договірна. Тел. (098) 839-26-65. • АВТОМОБІЛЬ «Гольф-2», турбодизель; ЦИСТЕРНА 8 м3, на колесах (РЖТ-8); КАРТОПЛЕКОПАЧ вібраторний. Тел. (067) 168-27-59, (098) 415-07-65. • КАРТОПЛЕКОПАЧ дворядний. Ціна 5500 грн. Тел. (067) 363-14-50. • Триколісний вантажний МОТОЦИКЛ. Ціна 250 у.о.; саморобний міні-ТРАКТОР з причепом та плугом. Ціна 600 у.о. Тел. (096) 320-43-83. • АВТОМОБІЛЬ «ВАЗ-2105», 1989 р.в., 1,5 л, КПП – 5 ст. Тел. (099) 340-14-25. • АВТОМОБІЛЬ «Шевроле-Авео», 2007 р.в., пробіг – 37000. Ціна договірна. Тел. 2-54-15, (096) 772-40-70. • АВТОМОБІЛЬ «ВАЗ-2107», 2006 р.в., колір «гнила вишня». Тел. (097) 575-37-49. • АВТОМОБІЛЬ «Шевроле-АВО», 2011 р.в., знижка 6%, автоцивілка на рік безкоштовно. Тел. (095) 326-11-04, (067) 589-55-62. • АВТОМОБІЛЬ «ВАЗ-3205», 1992 р.в., повний капітальний ремонт двигуна, фаркоп, магнітола. Тел. (097) 715-9987.

ЗАПЧАСТИНИ • АВТОМОБІЛЬ «ВАЗ-2104», 1988 р.в. на запчастини. Тел. (067) 267-21-00, (066) 040-10-73 (Руслан). • АВТОМОБІЛЬ «ГАЗ-53» з дизельним двигуном по запчастинах. Тел. (067) 437-88-36.

НЕРУХОМІСТЬ • БУДИНОК в с. Довговоля по вул. Грушевського, 146. Тел. (03342) 2-78-19, (063) 790-04-12. • Незавершене БУДІВНИЦТВО у Володимирці по вул. Аеродромівській, комерційна вигода, можливий частковий кредит. Тел. (067) 170-73-69. • ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ 1,4 га землі, біля с. Довговоля (хутір Бір). Тел. 2-56-79, (050) 687-86-02, (067) 995-68-65. • БУДИНОК в смт Володимирець, вул. Грушевського, 139. Земля приватизована, 0,17 га. Ціна договірна. Тел. 2-62-00. • ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ в районі Бурок, приватизовану. Тел. (097) 853-47-58. • Недобудований БУДИНОК на приватизованій ділянці 0,16 га по вул. Винниченка, 31 у Володимирці. Тел. 2-3625, (098) 112-64-53. • Однокімнатну КВАРТИРУ в центрі Володимирця; ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ в районі Аеродрому. Тел. (097) 320-23-44. • БУДИНОК в центрі Володимирця по вул. Грушевського, 54, з господарськими будівлями, 8 соток землі, все приватизоване. Ціна договірна. Тел. (095) 383-63-98. • Цегляний БУДИНОК у Володимирці по вул. Київській, 52. Є господарські будівлі. Все приватизовано.Тел. 2-51-52. • БУДИНОК в центрі Володимирця по вул. Грушевського, 45, з господарськими будівлями, 0,45 га землі. Все приватизоване. Тел. (096) 342-74-74, (098) 007-83-68. • Терміново! МАГАЗИН, площею 82,5 м2, можливі зміни під житловий будинок, дачу (поруч ліс, ставочок). Ціна договірна. Тел. (096) 683-80-48.

• ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ у Володимирці. Тел. (067) 36970-22. • Однокімнатну КВАРТИРУ у Володимирці. Тел. 2-53-93, (098) 985-08-77. • ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ у Володим ирці по вул. Півнвчній ( в районі Аеродрому) у Володимирці, приватизовану. Тел. (097) 650-20-12. • Цегляна ХАТА в с. Довговоля (навпроти бару «Околиця». Є сарай, город 0,50 га, льох, колодязь. Тел. (097) 986-04-02 (Сергій). • Двокімнатна КВАРТИРА у п‘ятиповерхівці. Тел. (096) 855-57-61, (096) 855-57-63. • Терміново! ПівБУДИНКУ у Володимирці 0,6 га городу, є господарські будівлі. Все приватизовано. Ціна договірна. Тел. 2-31-22 (після 20 год.). • Дерев‘яний БУДИНОК в с. Воронки, 0, 60 га землі. Тел. 2-37-34. • 4-кімнатну КВАРТИРУ в п‘ятиповерхівці у Володимирці, по вул. Повстанців, 56. Тел. (098) 686-04-78.

ІНШЕ • БЕТОНОЗМІШУВАЧІ – 170 л, 250 л; МЛИНИ; БУРЯКОРІЗКИ і ЕЛЕКТРОДВИГУНИ різні. Тел. (096) 273-02-15. • СІНО. Ціна договірна. тел. (095) 820-00-44. • СТАНОК-ЦИРКУЛЯРКУ фугувальну. Тел. (097) 610-5017. • Колодязьні круги. Тел. 2-61-19, (098) 839-26-70. • ЛІЖКО двоспальне, ДИВАН розкладний, ШАФА тридверна, ШАФА дводверна. Тел. 2-61-56, (096) 167-47-98.

ПОСЛУГИ • “Studio-SV”: професійна фотовідеозйомка весіль та урочистих подій; МОНТАЖ вашого відео; оцифровка VHS касет, м. Кузнецовськ. Тел. (097) 653-52-39 (В‘ячеслав Володимирович).

• Пасажирські, вантажно-пасажирські ПЕРЕВЕЗЕННЯ по Україні, ПОЇЗДКИ в Москву, Санкт-Петербург та інші напрямки. Тел. +3 (8067) 341-66-36, +3 (8098) 971-5199, +7 (965) 26-222-76. • БУРІННЯ свердловин на воду (діаметром 50-110 мм). Монтаж насосного обладнання. Тел. (096) 434-99-00. • ПРОЕКТУВАННЯ та МОНТАЖ сучасних високоефективних систем опалення та водопостачання, великий вибір твердопаливних та електричних котлів. Гарантія, доставка. Тел. (098) 129-81-82. • МОНТАЖ систем опалення та кондиціонування приміщення. Продаж КОТЛІВ, КОНДИЦІОНЕРІВ та ВОДОНАГРІВАЧІВ. Гарантійне обслуговування. Тел. (098) 905-98-36, (050) 167-98-65. • Перевезення по Україні та СНД. Поїздки в Москву, Санкт-Петербург автобусом “Сетра”, 49 місць та мікроавтобусом “Спринтер-19”, 17 місць. Тел. +7 (926) 333-1779, +3 (8067) 360-65-95. • Автошкола “Сигнал”. Курси водіїв категорії А, А1, В, С, С1, Д, Д1, Е в смт Рафалівка, вул. Петропавлівська, 13. Тел. 5-34-55, (067) 362-40-79.

• ПЕРЕВЕЗЕННЯ по Україні та СНД. Поїздки в Москву та Санкт-Петербург. Тел. (067) 967-59-87, (098) 836-69-01, +7 (905) 782-81-31. • 10-денні поїздки на Чорне море автобусом, тури до Болгарії та Туреччини. Тел. (098) 827-85-66. Ліцензія АВ № 392900 від 13.06.08 р. • Виготовляємо кінні та тракторні БОРОНИ. Тел. (03634) 2-51-59.

ЖИВНІСТЬ • КОРОВУ, тільну 3-ім телям у с. Хиночі. Тел. (097) 039-35-19, (096) 570-58-88. • ТЕЛИЦЮ, півтора року, с. Сварині. Тел. (098) 78335-41. • КОБИЛУ, 7 років. Тел. (097) 033-62-85. • КОРОВУ. Тел. (098) 785-91-41. • ЛОШИЦЯ, 1,6 року, з великої породи. Терміново! Недорого! Тел. (097) 929-70-95, (097) 874-02-94. • Терміново! БДЖОЛИ, сім сімей разом з вуликами. Тел. (096) 759-36-89. • КАБАНА, живою вагою 120 кг, відгодованого домашніми кормами. Тел. (096) 968-29-29. • Дві СВИНІ м‘ясної породи, вагою понад 150 кг, відгодовані домашніми кормами. Ціна договірна. Тел. (097) 693-84-61.

КУПЛЮ • ВРХ, КОНІ. Постійно. Дорого. Можливий обмін. Кузнецовськ. Тел. (050) 855-68-87, (067) 382-01-72, (03636) 3-11-33. • КОНІ, ВРХ на м‘ясо, постійно. Дорого. Тел. (096) 75585-48, (066) 913-65-31. • ВРХ, КОНІ. Дорого. Тел. (067) 914-30-39, (066) 45766-60. • ВРХ, КОНІ, ЛОШАТА на м‘ясо. Дорого. Постійно. Обмін. Тел. (067) 811-14-30, (095) 535-59-08. • МАКУЛАТУРУ і ТЕРМОПЛІВКУ. Тел. (097) 327-21-22. • ВРХ, КОНІ, ТЕЛЯТА, ЛОШАТА. Постійно. Дорого. Тел. (050) 534-18-30, (097) 679-42-24. • ВРХ, КОНІ, СВИНІ. Дорого. Постійно. Тел. (097) 59298-34.

РОБОТА • На постійну роботу потрібні РІЗНОРОБОЧІ в цех переробки деревини в смт Володимирець. Тел. (096) 565-36-77. • На постійну роботу потрібен ТРАКТОРИСТ. Тел. 2-53-77, 2-48-01, (066) 444-40-12, (097) 030-33-09.

До уваги шанувальників мотоболу! Запланований на 19 серпня міжнародний показовий матч з мотоболу за участю команд “Восход” (Україна, м. Вознесенськ) – “Юность” (Білорусія, м. Лунінець) у Володимирці НЕ ВІДБУДЕТЬСЯ. Приносимо свої вибачення всім шанувальникам мотоболу. Організатори.

18 серпня 2011 року

11

«СПІВУЧАСНИЦЕЮ» ЗЛОЧИНУ СТАЛА ГОРІЛКА Нещасні випадки, бійки, а подекуди й вбивства – це той неповний перелік злочинів, до якого призводить вживання оковитої. Неодноразово на сторінках багаточисленних видань описувались жахливі сцени, породжені надміром спиртного. Та скільки не пиши, а деякі громадяни не припиняють «вбивати» горілкою себе і калічити життя іншим. Нещодавня трагедія на Володимиречинні – прикре тому підтвердження. …Той серпневий вечір для двох жителів Берестівки закінчився трагічно. Один із них потрапив на лікарняне ліжко, інший опинився під слідством. А виною всьому – горілка. 9 серпня до чергової частини Володимирецького районного відділу міліції надійшло повідомлення з лікарні «швидкої» медичної допомоги про те, що в хірургічне відділення доставлено чоловіка із проникаючим ножовим пораненням в область грудної клітки. Слідчо-оперативна група, яка прибула на виклик, встановила обставини події і затримала підозрювану особу. — Того дня двоє безробітних жителів села Берестівка Володимирецького району, 49-річний Петро та 57-річний Микола, як зазвичай, проводили свій час за спільним розпиванням спиртних напоїв. — повідомив виконуючий обов’язки начальника Володимирецького РВ УМВС України в Рівненській області Денис Масловський. — Після чергової порції спритного Микола пригадав давні образи, які були між друзями по чарці. Будучи добряче напідпитку, він наніс Петру один удар в грудну клітку кухонним ножем, в результаті чого останній впав на землю, стікаючи кров’ю. Побачивши скоєне, Микола намагався сховатись. Правоохоронці, які прибули за повідомленням лікарів «швидкої», розпочали пошуки підозрюваного. Вже за годину Миколу затримали на одній із вулиць села. Після операційного втручання медиків потерпілий знаходиться в реанімаційному відділенні Володимирецької лікарні, рана, на щастя, виявилась не смертельною. Затриманий зрозумів, що в стані хмільного дурману накоїв біди, і тому наразі щиро розкаюється в заподіяному, однак час неможливо повернути назад. По даному факту правоохоронцями порушено кримінальну справу за ч.1 ст. 122 Кримінального кодексу України (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження). Марія МЕЛЬНИК, помічник начальника Володимирецького РВ УМВС.

10 РОКІВ СВІТЛОЇ ПАМ‘ЯТІ 21 серпня 2011 року минає десять років, як перестало битися серце дорогого нашого ДЯКА Олександра Іларіоновича. Той день, коли Твій образ згас і серце перестало битись, став найстрашнішим днем для нас, і ми не можем з цим змиритись. Ніколи Ти додому не прийдеш, ніхто Твій голос не почує, бо над Тобою вічність вже без меж, і тиша лиш холодная ночує. Тебе немає, хоч скільки хочеш клич, сама печаль повисла над землею. І страшно як, що серед тисячі облич більш не зустрінем посмішки Твоєї. Горбок землі мовчить, як все навколо, і огортає душу тихий жаль, що не побачим ми Тебе ніколи. Усіх, хто знав нашого Сашка, щиро просимо пом’янути його. У скорботі – мама, тато, сестра з чоловіком і дітьми, та брат з дружиною.

СПІВЧУВАЄМО  Володимирецька районна рада та Володимирецька райдержадміністрація висловлюють глибоке співчуття повноважному послові України у Сполучених Штатах Америки Олександру Федоровичу МОЦИКУ та всій його родині у зв’язку з непоправною втратою – смертю матері Уляни Ничипорівни. Хай пухом буде покійній рідна земля. Городецька сільська рада висловлює щире співчуття своєму землякові, повноважному послу України у США МОЦИКУ Олександру Федоровичу у зв’язку зі смертю матері Уляни Ничипорівни та поділяє біль тяжкої втрати з усією його родиною.  Глибоко сумуємо у зв’язку з втратою дорогої нам людини Моцик Уляни Ничипорівни і висловлюємо щирі співчуття її синам Михайлу Федоровичу, Олександру Федоровичу, дочкам Людмилі Федорівні, Тетяні Федорівні, Ользі Федорівні та всій родині. Хай у Царстві Небесному упокоїться душа покійної. Сім’ї Моциків, Білобородих, Валюшків, Валюшків, Мельників, Кухоцьких та Клименко з с. Городець.  Висловлюємо глибокі співчуття своєму однокласнику, повноважному послові України у США МОЦИКУ Олександру Федоровичу у зв’язку зі смертю дорогої людини – матері Уляни Ничипорівни – і поділяємо біль тяжкої втрати з його родиною. Випускники Городецької СШ 1972 року.  Глибоко сумуємо з приводу передчасної смерті хорошого нашого сусіда Іськова Григорія Зіновійовича і висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким покійного. Хай у мирі зі святими спочиває його душа в обителі Божій. Сусіди Літвіни, Русіни, Симонюки, Печончики та Дуліпи. Щиро співчуваємо і розділяємо біль тяжкої втрати РАКА Миколи Васильовича і його родини з приводу смерті близької людини – батька та дідуся РАКА Василя Корнійовича. Нехай земля йому буде пухом. Ніна, Алла, Юра. Страшна звістка ранила наші серця. У добрих наших сусідів Івана Миколайовича та Катерини Михайлівни БЛИЩИКІВ не стало батька, свекра та дідуся БЛИЩИКА Миколи Онуфрійовича. Щиро співчуваємо їм і їхній родині. Сусіди Лосінці, Джигалюки, Мечкали, Літковські, Полюховичі та Сяська.  Щиро співчуваємо ВОРОБЕЙ Галині Євтухівні та всій її родині з приводу непоправного горя – смерті близької людини, батька Євтуха Никоновича. Хай у мирі зі святими спочиває душа покійного. Сергій та Раїса Дуляницькі.  Профспілка та трудовий колектив Володимирецької ЗОШ №1 щиро співчувають своїм колегам БОСИК Вірі Євтухівні, ТЮСЦІ Ніні Миколаївні і КРУК Валентині Адамівні та їхнім родинам з приводу смерті близької людини – батька та дідуся ВОРОБ’Я Євтуха Никоновича. Нехай земля буде пухом покійному.


12

НАОСТАНОК

18 серпня 2011 року

“Володимирецький ВІСНИК”

ЗАДЗЕРКАЛЛЯ ЇЇ СВІТІВ Люба КРИВКО народилася 4 квітня 1990 року в селі Городець на Володимиреччині. По закінченні одинадцяти класів Городецької ЗОШ вступила до Острозької академії на спеціальність, до якої найбільше схилялася душа, – українська філологія. За чотири роки академія зуміла прищепити дівчині любов не тільки до мови і літератури, а й до їх творення, зокрема віршів та коротких форм прози. На третьому курсі почала писати роман, над яким працює і досі. Зважаючи на наполегливість дівчини, віриться, що він колись потрапить до рук читачів. А ще Люба захоплюється астрономією, історією та археологією, мріє потрапити на археологічні розкопки в Рим. Після поїздки у Польщу захопилася польською мовою, хоче її досконало вивчити і читати польських класиків у оригіналі. Любить активний відпочинок на природі з друзями і сім’єю. А найцінніше її багатство – багатогранність почуттів і сотворених нею світів, в яких кожен, неначе у дзеркалі, може знайти себе. Тому, що я живу, я дихаю тобою В холоднім сні, в самотності кімнат, Де кожен погляд, мабуть, буде грою, І кожен постріл приводом для втрат. Вогонь притихне. Стомлені пратіні Мене притиснуть до вологих стін У цій кімнаті, де слова розмінні, І душі продаються за безцінь. Змітаю пил з твоїх енциклопедій, Перегортаю сторінки своїх незнань. Ми вже в житті награлися комедій, Минувши смугу лірики й зітхань. Ти мовчки підеш, – я і не тримаю, В долонях сльози допиваючи до дна. Ти ж просто гість, якого я чекаю, Чолом торкнувшись до холодного вікна. 222 Забудь слова, – вони тебе не варті, Зітри із пам’яті їх передсмертний біль,

Їх спраглий погляд звідусіль. Забудь слова, допоки я на варті. Розпий вино і оп’янися ним, Під спазм душі стопчи свої вагання, Іди, втікай, приспи своє страждання, Байдужооким стань або німим. Зігрій тепло холодними руками, Поводирем стань для сліпої сироти, Бо і вона загублена, як ти, Бреде життя порослими стежками. Забудь слова, вони вже не твої, Не надавай їм аж надміру значень, Пробач, як варта ще пробачень, Й благословенним стань за програні бої.

Присвячується молоді Потвора-мить, запліснявіла часом,

Байстрюк-душа і кілька павуків, Рок-музика німецьким напівбасом, Крізь постріл продірявлених віків. Ким стали ми, породжені прокляттям, Голодні діти болю-сироти, І чиї долі ми з таким завзяттям Розписуєм графіті в темноті? Ми наче виразка на тілі наших предків: Героїв, воїнів, тендітно-слізних дам, Розстріляних, замучених, розп’ятих, Чиї ікони ми шукаєм по слідах. Ми їхні внуки, страчені на волі, Напоєні бездушністю нових казок, Ми втрачені нащадки білокрові, Без ДНК доведений зв’язок. Доведений і втрачений... Іде війна, війна без сліз і крові, І під стіну каяття і гріхів – Контрнаступ знову й знову Проти байдужості нових Богів.

ЯК У ДОВГОВОЛІ БУСЬКАМ ХАТУ БУДУВАЛИ – Як тільки весняне сонечко розтопить сніги і проб’ється перша зелена трава, весь наш куток чекає прильоту птахів. Хто любить трясогузку-плиску, хто ластівку виглядає. А ми ждемо наших буськів, – розповідає жителька села Довговоля Антоніна Козодой. – Жили наші буськи на сусідній вулиці багато років. І ми до них звикли, бо вся округа була їхнім простором, а наші городи і двори — польовою базою. Та розпочали електрики міняти старі стовпи на нові, бетонні. І, звісно, прибрали лелече гніздо. Довгодовго птахи пробували на новому бетонному “дереві” приладнати свою хатину, але те їм не вдалося. Гніздо падало і розбивалося. На це видиво було тяжко дивитися. Ця пара лелек із сусідньої вулиці перебралася на нашу вулицю Грушевського. Якраз між обійстям Ярослава Козодоя та Василя Шишки облюбували стовпа і почали заново зносити гіллячки. Ми, пенсіонери, після домашньої роботи виходимо на лавочку перекинутися з сусідами словом, запитати про здоров’я. То бачимо, як мучаться ці дивовижно працьовиті птахи. І на нашій вулиці їм не таланило: тільки-но зведуть гніздо, а воно впаде на землю. І ось Ярослав Козодой та Сергій Шишка вирішили допомогти птахам. За ними спостерігав весь наш куток. Юні фотографи фотографували. Школярі, що

живуть на нашій вулиці, вичитували все про лелек. А молоді чоловіки змайстрували перекладини, вилізли на стовп і приладнали конструкцію зверху, щоб і птахам було добре, і електрикам не заважало. Зрозуміло, що наші буськи вже не виведуть діток, бо спізнились у часі. Але приємно, що вони таки облюбували обране ними і облаштоване людьми місце. Спочатку будувалися, як подобає. А потім полетіли, і їх довго (більше тижня) не було. А оце повернулись і своє гніздо таки добудовують: точнісінько, як люди. Дякуємо за розповідь Антоніні Онисимівні з Довговолі – і продовжуємо розмову з районним депутатом, жителем цього села Петром Кладюком, про українську символіку. Серед птахів священними в Україні є лелека і журавель. Лелека у вузлику приносить дітей, а журавель уособлює люблячого чоловіка. Лелеки і журавлі відлітають восени колективно, ключами, а повертаються переважно парами, таємничо. Коли ж ці птахи повертаються групами, за народними повір’ями рік буде тяжким. І ще наказують старші: добре вперше побачити цих птахів у польоті, а не на землі, – тоді ноги й поперек не болітимуть. Священна комаха в українців – бджола. Із членистоногих – павуки. Павуків, за звичаєм, не годиться вбивати: їх із хати

Районна газета «Володимирецький вісник» ЗАСНОВНИКИ – РАЙОННА РАДА, РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ТА ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ РЕДАКЦІЇ ВИДАВЕЦЬ – РЕДАКЦІЯ ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС – 61310 СВІДОЦТВО ПРО РЕЄСТРАЦІЮ РВ № 301 від 18.10.2001 Р.

просто виносять. Павуки, за повір’ям, засновники й очисники світу. Як уже зайшла мова про священні символи українців, то назвемо й такі. Священні тварини в Україні – корова і коза. Коза символізує плодючу силу. За переказами, український народ – козиний (козацький). А корів викор и с то ву ва л и не тільки як годувальниць, але і як тяглову силу. Рослинні символи України – дуб, верба, тополя, береза, калина, любисток, м’ята, волошка, лепеха тощо. Верба вважається серед дерев праматір’ю всіх слов’янських народів, тому й освячують саме вербові гілочки у Вербну неділю. Верба символізує дерево слов’янських народів і в обрядових діях на Водохреще. Із пісенних символів України найчастіше стрічається тополя. Вона уособлює як світове дерево, так і козацьку долю. Калина, найпоетичніший символ України, уособлює дівочу долю. До символіки відносимо й наш національний одяг. Це – національна святиня, одна із форм народної індивідуальності. Одяг певним

E-mail: redvv@ukr.net www.34400.net

103 повідомляє Як повідомили з ЦРЛ, з 11 по 18 серпня зареєстровано 136 викликів «швидкої допомоги». Госпіталізовано 141 хворого, зокрема в травматологічне відділення – 14 чоловік. За цей же час народилося 32 немовляти (13 хлопчиків і 19 дівчаток).

Думки мудрих Життя – це хаос почуттів, непереборний шторм емоцій і нескінченна смуга втрат, які, на жаль, на кожнім кроці. (А. Колесніков).

Народний прогностик Якщо день на Преображення Господнє (19) сухий, то й осінь буде сухою, мокрий – мокра осінь, а якщо ясний – слід готуватися до суворої зими. «Який день на другого Спаса, така і Покрова», «Як прийде Спас, то комарам урветься бас, а як прийде Пречиста – забере їх нечиста». На Пимена Печерського (20) закінчуються літні грози і починається листопад берези. Якщо у цей день лелеки готуються до відльоту, то осінь буде холодною. «Який Пимон – такий січень». Коли на Лаврентія (23) сильна спека або сильний дощ, то так буде довго: всю осінь. Якщо вода у цей день опівдні тиха, не хвилюється – осінь буде тихою, а зима без злих заметілей.

Прикметі вір, але й перевір Прохолодні ранки у серпні – вісники теплої і ясної денної погоди. Грозовий серпень – на довгу осінь. Літо сухе, жарке – зима малосніжна, морозна.

Народ скаже, як зав’яже Де рідний край, там і під ялиною рай. Кожному мила своя сторона. Раз добром зігріте серце вік не прохолоне.

Пам’ятаємо! 20 серпня 1925 року засновано Канівський музей-заповідник «Могила Т.Г. Шевченка». Тепер – Шевченківський національний заповідник у м. Каневі. 24 серпня 1991 року Україна стала незалежною державою. Цього дня розпочала роботу позачергова сесія Верховної Ради УРСР дванадцятого скликання, на якій прийнято постанову «Про проголошення незалежності України» та «Акт проголошення незалежності України». Також ухвалено постанову «Про політичну обстановку на Україні і негайні дії Верховної Ради України по створенню умов неповторення надалі військового перевороту».

Най-най-най… На звання найдавнішої річки може претендувати річка Сліпа Турія, що на Волині. Вона майже ніде не згадується, а Словник гідронімів Української СРСР інформує, що це річка, яка «нікуди не впадає», і подає її «прописку» – басейн Прип’яті. Свій початок річка бере з джерела у Щетининських та Чарчинських болотах. Вона має своє русло і течію, місцями сягає 20 метрів завширшки, а потім через кілька кілометрів зникає. Не зумівши дістатися до Турії, Прип’яті або Стиру, Сліпа Турія залишається водяним апендиксом на рівнинних болотах.

Цікаво знати

чином впливає на формування суспільної поведінки людини. Вишита сорочка, вишитий рушник і хустка з давніх-давен вважаються найсвятішим подарунком кожному українцеві, який вирушає в далеку дорогу. Повага до національного одягу – це повага до свого роду-народу. Нехтування ознаками національного вбрання веде до нівеляції зовнішніх родових ознак людини, що, зрештою, позначається на її внутрішньому стані. А моїм землякам, які оберігають природу і прилаштували гніздо птахам, щира подяка. Їх приклад хороший і повчальний. Так би дружно і державу будувати… Записала Г. ШТЕРН. На фото: лелеки на кублі.

Із понад 100 країн світу, які займаються космічною діяльністю, Україна впевнено тримає четверте місце після США, Росії і Франції. Потенціал української ракетнокосмічної галузі високо оцінила Єврокомісія. Стратегією розвитку космічної діяльності ЄС виокремлено перелік країн, перспективних для співпраці. Україна у ньому посідає третє місце після США і Росії. До складу космічної галузі України входить близько 30 підприємств, конструкторських бюро та інститутів. Розроблений в Україні ракетоносій «Циклон» фахівці вважають найнадійнішим у світі. На його основі планує здійснювати свою космічну програму Бразилія.

А ви чули? У Львові 14 червня 2011 року відкрили єдиний у світі музей-ресторан сала. На стінах ресторану висять картини відомих митців про сало та… з сала; у ресторані стоять крісла з сала, свічки з сала і навіть колекція одягу, присвячена салу. При вході в ресторан потрапляєш у коридор з різними сало-арт-об’єктами, серед них – величезне серце з сала, яке «б’ється». Цей мистецький твір, «Серце з сала», отримав відзнаку – диплом Книги рекордів України «Найбільше в світі серце з сала». Відвідувачі унікального музею можуть поласувати в ресторані національною українською стравою, яку подають у вигляді справжніх кулінарних скульптур: «Губи Монро», «Ніс Гоголя», «Груди Венери», «Вухо Ван Гога», «Руки Че Гевари». Відвідувачі можуть замовити суші-сало, сало Сковороди, вкрадене сало, «Саломазо», шашки з сала, лікувальне сало, «приворотне» сало та інше.

Посміхніться! – Скажіть, лікарю, а ось ці пігулки, які ви мені зараз виписуєте, не мають якого-небудь сильного побічного ефекту? – Мають. Від них помітно худне гаманець.

• Головний редактор Олексій ГОРОДНИЙ Інтернет-партнери www.4bloka.com

АДРЕСА РЕДАКЦІЇ: 34300, смт Володимирець, вул. Шкільна, 19 (2 поверх). ТЕЛЕФОНИ: гол. редактора – (0-3634) 2-31-94(ф); компʹютерного центру – 2-40-41; заст. редактора та відділу агропрому – 2-58-65; бухгалтерії, відділу листів та інформації – 2-59-93 (ф).

• За зміст і достовірність викладених фактів та рекламної інформації відповідальність несуть автори та рекламодавці. • Редакція може не поділяти думку автора. • Якість друку забезпечує друкарня, своєчасну доставку – пошта.

Р/р № 260023013290 у Володимирецькому відділенні Ощадбанку, МФО 333368, код 02474995

• Газета виходить у ЧЕТВЕР. • Обсяг номера – 3 друкованих аркуші. • Тираж номера – 4632. • Ціна – договірна. • Зверстано у компʹютерному центрі редакції газети «ВВ». • Надруковано у видавництві «А-прінт» на офсетній машині Solna D30 (Швеція), м. Тернопіль, тел. (0352) 52-27-37. Е-mail: office@a-print.com.ua.

Газета Володимирецький вісник № 34 (7513)  

Газета Володимирецький вісник № 34 (7513)

Advertisement