Page 1

7

липня

2011

¹27 (743)

Обираємо школу для дитини

480 шестиліток першого вересня вперше сядуть за шкільні парти

У НОМЕРІ:

► Доля реабілітаційного центру вирішиться в липні

ПРОБЛЕМА стор.2

► 12 недобудованих об'єктів визначили у Кузнецовську

БЛАГОУСТРІЙ стор.2

► Здоров'я жінки обстежують за новими технологіями

МЕДИЦИНА стор.2


Вісімнадцять перших класів у цьому році мають набрати навчальні заклади міста

Для батьків питання вбору школи для дитини — одне з найважливіших. Адже від того, наскільки правильно підібрана школа, залежить доля першокласника. Як не помилитися у виборі навчального закладу, дізнавалася “Експрес-Діалог”.

У нашому місті всі садочки закріплені за навчальними закладами. Адже навчання першокласників відбувається при дошкільних закладах. Тому в першу чергу потрібно дізнатися, за якою школою закріплений садочок, який відвідує ваша дитина. Існує такий умовний розподіл. Перша школа закріплена за дитячими садочками номер 3 і 4, друга школа навчає першокласників садочків номер 5 і 7, третя школа умовно бере шефство над дитсадками 6 і 8, четверта школа опікується 12-им садочком, а у п'яту школу ідуть вчитися вихованці ДНЗ номер 11. В управлінні освіти запевняють, що умовний розподіл існує, але чіткого розподілу між дошкільними закладами і школами немає. Освіта орієнтується на бажання батьків та задовольняє всі їх запити в цьому плані. До прикладу, якщо дошкільний заклад номер 7 закріплений за другою школою, то минулого року тут набрався клас від першої школи. Схожа ситуація мала місце і з другим садочком та другою і першою школами. Тому треба дізнатися, у яку саме школу набирають цього року першокласників із вашого дитсадка. А якщо цей навчальний заклад вам не підходить, обирати самостійно, але для цього доведеться на один рік перевести дитину в інший дитсадок. — Вісімнадцять перших класів у 2011-2012 навчальному році мають набрати навчальні заклади міста, — розповіла заступник начальника управління освіти Надія СТЕПАСЮК, — А це — 480 першокласників. Викликає занепокоєння те, що цього року за парти могло сісти 522 дитини, прикро, що аж 42 шестилітки з різних причин (здебільшого через стан здоров’я та відмову батьків) цьогоріч не підуть до школи. Спробуємо оцінити заклади нашого міста, що надають дітям загальну середню освіту. — У загальноосвітньому навчальному закладі №1 працює найдосвідченіший і найкваліфікованіший педагогічний колектив, — запевняє заступник директора з навчальновиховної роботи Надія БОНДАР. — Ми першими запровадили вивчення іноземної мови в початкових класах, систему розвивального навчання, курс “Основи християнської етики” тощо. Цікавим навчання дітей у першій школі робить спілкування їх з досвідченими психологами і соціальними педагогами, участь у спортивних та інтелектуальних змаганнях, проведення загальношкільних і класних свят, участь у

ЗНЗ №1

шкільних і міських конкурсах. — Не менш цікавим і серйозним є навчання учнів у середній та старшій школі, — переконує директор ЗНЗ №1 Наталія СЕРЕДА. — В школі створено класи з поглибленим вивченням математики, мов, хімії, біології, географії. Працюють різноманітні спортивні гуртки та секції. З року в рік наші вихованці виборюють загальне перше місце в учнівській спартакіаді.

До послуг учнів ЗОШ №2, 16 навчальних кабінетів, кабінет логопеда, практичного психолога, соціального педагога, “Кімната школяра”, краєзнавчий музей, кабінет хореографії, стоматологічний кабінет, розповіли в адміністрації школи. В початковій школі діють класи “Здорового розвитку дитини”. З восьмого класу починається поглиблене вивчення окремих предметів та профільне навчання в старшій школі. Педагоги школи знаходять особистісно зорієнтований підхід в навчально-виховній діяльності, шукаючи засоби і шляхи творчого розвитку учителя та учнів.

ЗНЗ №2

Пріоритетними напрямками роботи ЗНЗ №3 є особистісна орієнтація учня, упровадження самомененджменту як умови творчої реалізації педагогів та учнів, проведення моніторингу якості освіти і освітніх послуг, забезпечення умов щодо виконання оздоровчої функції закладу. Педагогічний колектив закладу переконаний, що шляхом до формування творчої особистості учнів є інтерактивні технології. В школі діють такі гуртки: “Юний художник”, “Драматичний”, “Вокальний”, “Народознавчий”, “Основи звукорежисури”, “Юний допризовник”.

ЗНЗ №3

ЗНЗ №4 — Загальноосвітня школа №4 — це колектив учнів, педагогічних працівників, батьків, які разом виконують єдину справу — докладають максимум зусиль, щоб заклад став острівцем людяності і гуманізму, творчості та постійного пошуку, — презентує навчальний заклад директор ЗНЗ №4 Євгенія САХНЮК. — У 2011-2012 навчальному році в закладі обладнають спальню для першого класу. Тут функціонують класи з поглибленим вивченням математики, української та англійської мов, біології. Пріоритетним напрямком роботи є профільне і екологічне навчання та виховання учнів, формування здорового способу життя. Продовження на сторінці 8.

Кузнецовськ — накраще місто для життя

Мешканцям Кузнецовська надаються найбільш якісні комунальні послуги серед 55-ти міст України за результатами дослідження національного тижневика “Фокус”. Також Кузнецовськ потрапив у трійку лідерів серед міст з населенням до 50 тисяч у рейтингу найкращих міст для життя в Україні. Місто Кузнецовськ стало переможцем у номінації “Місто з найвищим рівнем забезпечення комунальними послугами” та “Місто з найнижчим рівнем злочинності” в рейтингу “Найкращі міста для життя в Україні в 2010 році” за версією тижневика “Фокус”, що проходить четвертий рік поспіль. Позиції у рейтингу визначено стосовно 55-ти великих та малих міст України. Диплом про лідерство на ім’я міського голови нещодавно привіз у місто Сергій Анощенко, перебуваючи з ро-

бочим візитом в Іллічівську. За версією тижневика “Фокус”, серед міст з населенням до 50 тисяч Кузнецовськ займає третю позицію. Передують нашому місту Тернопіль та Трускавець. Після Кузнецовська займають позиції міста: Ізмаїл, Бровари, Ірпінь, Луцьк. У загальному всеукраїнському рейтингу наше місто посіло 31 місце, порівняно з минулим роком місто перемістилося вниз по рейтингу на чотири позиції. — Шкода, але вниз наше місто потягнула нульова інвестиційна привабливість, — прокоментував досягнення і упущення Кузнецовська міський голова Сергій АНОЩЕНКО. Лариса ЯРОШИК.


2 НОВИНИ

12 недобудованих об'єктів визначили у Кузнецовську

Серед 12-ти недобудованих об'єктів Кузнецовська найшвидше завершать реконструкцію гуртожитку “Прометей”, а добудову пивзаводу вважають недоцільною.

Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації Василя Берташа створено робочу групу, яка відповідає за інвентаризацію незавершеного будівництва. До її складу входить і заступник міського голови м.Кузнецовськ Василь КОВАЛЬЧУК. — Наразі міською радою складено та передано в область перелік об’єктів незавершеного будівництва, щодо яких прийнято рішення стосовно їх добудови, — прокоментував заступник міського голови Василь Ковальчук. В даний перелік входить 12 об’єктів з різними датами початку будівництва: від 1992 до 2008 років. — Готуючи перелік, умовно визначено термін завершення будівництв, — розповіла начальник відділу архітектури та містобудування Тамара ТЕРЕХОВА. — Приміром, протягом 2011 — першої половини 2012 років планується завершити реконструкцію гуртожитку “Прометей”. В перелік об’єктів з низькою будівельною готовністю, продовження будівництва яких є недоцільним, щодо яких протягом цього року буде здійснена процедура списання витрат, внесено пивзавод по вулиці Курчатова. Протягом 2012-2015 років, як вказано у переліку, продовжуватиметься будівництво другої черги житлового будинку по м-ну Вараш, 43, вулиць м-нів Північний, 2, ПівнічноСхідний, розширення каналізаційних очисних споруд, в тому числі скидного каналізаційного колектора від очисних споруд м.Кузнецовськ у р.Стир, житлового будинку по м-ну Будівельників. Зауважу, що найстаршим будівельним об’єктом в даному переліку, датованим 1992 роком від початку будівництва, є вулиці м-нів Північний, 2, Північно-Східний, замовник —

7 липня 2011 року

Доля реабілітаційного центру вирішиться в липні У Рівненському центрі соціальної реабілітації для дітей-інвалідів нещодавно батьками дітей-інвалідів старших 18 років була зініційована зустріч. Нагадаємо, що побудова реабілітаційного центру була ініціативою батьків саме тих дітей, які зараз через вікові рамки не мають можливості перебувати у закладі.

На зустрічі було присутнє обласне та місцеве керівництво управління праці і соцзахисту населення, представники місцевої влади, реабілітаційного центру та ЗМІ. На початку обговорення голова асоціації захисту прав інвалідів з дитинства “Надія”, депутат Кузнецовської міської ради Зоя МАТВІЄНКО озвучила проблеми, невирішення яких спонукало батьків зініціювати зустріч: віднайдення шляхів надання реабілітаційним центром послуг дітям, старшим 18 років; вирішення питання подальшої долі тих дітей, термін реабілітації яких в цьому році закінчується; можливість реалізації програми тимчасово-тривалого догляду дітей-інвалідів. На зустріч батьки прийшли зі сформованим баченням розв’язання своїх проблем. — Сьогодні ми розглядаємо два шляхи розв’язання ситуації з реабілітаційним центром, — сказала Зоя Матвієнко. — Або передати майно центру місту, або віддати в оренду перший поверх будівлі. Тим паче, що місто готове взяти на свій баланс даний об’єкт. Міський голова Сергій Анощенко вперше за стільки років зарезервував на це кошти в сумі більше трьох мільйонів гривень. — Не розумію, чому це питання жод-

На сесії обласної ради визначать майбутнє реабілітаційного центру ного разу не піднімалося на рівні обласної ради вашими представниками, — запитав думку присутніх в.о. начальника головного управління праці та соціального захисту населення РОДА, депутат Рівненської облради Руслан СИВИЙ. — Об’єкт обласний, тому рішення про його передачу повинна приймати громада області. В області вже розглядалося кілька варіантів подальшої долі реабілітаційного центру. Зокрема створення на його базі обласного центру для дорослих з дитячим відділенням.

Також обговорювалися питання і невідповідності розташування обласного закладу на території міста-супутника АЕС, і кадрового ресурсу тощо. Разом з тим батьки обговорили питання про заміну директора закладу. — Якби цю посаду займала інша людина, — переконували присутні батьки, — то питання, що сьогодні нас зібрали в цій залі піднімалися б і розв’язувалися. В результаті представники області пообіцяли розглянути підняті питання на профільній депутатській комісії та ініціювати їх обговорення на сесії Рівненської обласної ради орієнтовно в липні.

Здоров'я жінки обстежують за новими технологіями


ДП НАЕК “Енергоатом”. Наймолодшим — друга черга житлового будинку по м-ну Вараш, 43, що розпочали будувати два роки тому.

Депутати намітили план роботи до кінця року

До кінця цього року депутати міської ради намітили для себе план роботи з підготовки та проведення наступних сесій.

На постійному контролі ради залишатимуться питання земельних відносин, містобудування та архітектури. На серпень запланований звіт заступника міського головиначальника фінансового управління Ніни Зубрецької про виконання міського бюджету за І півріччя 2011 року. Орієнтовно в жовтні депутати заслухають головного лікаря СЕС Бориса Сухорукова щодо санітарноепідеміологічної ситуації та дотримання правил торгівлі на території міста. За ініціативи народних обранців на восьмій сесії міської ради в перелік робіт на листопад прийнято провести підготовку з відзначення в місті державних і релігійних свят: Дня Св. Миколи Чудотворця, Нового року, Різдва Христового. На кінець року депутатський корпус заслухає інформацію начальника управління освіти Анатолія Гончара про роботу міських дошкільних закладів.

у Кузнецовську з’явилося новітнє обладнання УЗД

Нещодавно поруч з лікарнею з'явився приватний УЗД кабінет “Здоров'я жінки”. Обладнання кабінету є новинкою у Кузнецовську, адже тут жінки можуть детальніше продіагностувати своє здоров’я. — Ультразвукове дослідження — сучасний, високоінформативний і широко доступний метод дослідження в акушерстві та гінекології, — говорить лікар-акушер, гінеколог І категорії, лікар УЗД-діагностики Наталія Володимирівна КОНДРАТЮК, власниця УЗД-кабінету “Здоров’я жінки”. — УЗД є нешкідливим методом дослідження не тільки для жінки, але і для її майбутньої дитини і може проводитися багаторазово. Раніше найближчим місцем, де можна було проводити такі гінекологічні дослідження було селище Нова Рафалівка. На-

разі жінки Кузнецовська мають змогу продіагностувати своє здоров'я у Кузнецовську. УЗД-кабінет “Здоров’я жінки” обладнаний апаратом ALOKA, що є універсальною кольоровою ультразвуковою діагностичною системою з високочутливими мультичастотними датчиками SSD1700. В кабінеті жінкам надаються такі різновиди послуг як: УЗД молочних залоз, органів малого тазу (трансвагінальний та трансабдомінальний способи); УЗД плоду (пренатальна діагностика): обстеження на ранніх термінах, основне обстеження на вроджені вади плоду, доплер обстеження. Ще одним із видів послуг кабінету “Здоров’я жінки”, якими може пишатися Наталія Володимирівна, є можливість крім фотографії майбутньої дитини отримати ще й диск із записом діагностики плоду. — Незабаром облаштую кабінет гіне-

Наталія Кондратюк: “Ультразвукове дослідження незамінне у медицині”

кологічним кріслом та працюватиме апарат кольпоскоп, — ділиться баченням роботи та розвитку кабінету у перспективі Наталія Кондратюк. Лікар з чималим досвідом найбільшу увагу під час обстеження звертає саме на вроджені вади плоду: — Це дуже відповідально. Треба бути хорошим лікарем, щоб зуміти розгледіти відхилення в розвитку плоду. Також у власниці приватного УЗД-кабінету налагоджена плідна співпраця з лікарями місцевої жіночої консультації. Вони, відгукується про колег Наталія Володимирівна, досвідчені і професійні спеціалісти. Практично всі підозри, що висуваються гінекологами під час обстеження жінок, підтверджуються на УЗД. Відповідаючи на запитання щодо ролі УЗД у визначенні тих чи інших хвороб, стану жінки, співрозмовниця переконлива: — При УЗД можливо виявити об’ємні новоутворення (пухлини), та визначити їх структуру з точністю до 85%, кісти та інші порожнисті утворення протоків молочної залози розмірами до 5 мм, явища фіброзу сполучної тканини залози, що виникають внаслідок дисгормональних зрушень, різноманітні запальні зміни тощо. Високоефективним є цей метод дослідження і в пренатальній діагностиці природжених вад розвитку, хромосомних хвороб та акушерських ускладнень. Адже за допомогою УЗД можна безпосередньо спостерігати за станом плоду: при дослідженні видно всі його органи, легко визначається стан плацєнти і кровотоку та інші найважливіші показники. Довідка. Наталія Володимирівна КОНДРАТЮК в 1999 році закінчила Вінницький медичний університет ім.. Пирогова. Пройшла інтернатуру у пологовому будинку м. Рівного. В 2009 році закінчила курси за спеціальністю “Лікар УЗД-діагностики”. 2011 року пройшла курси в Рівненському діагностичному центрі пренатальної діагностики плоду. Працює акушером-гінекологом та лікарем УЗД-діагностики районної лікарні смт. Нова Рафалівка. Заміжня, має доньку. Сторінку підготувала Лариса ЯРОШИК.


8

7 липня 2011 року

Обираємо школу для дитини

480 шестиліток першого вересня вперше сядуть за шкільні парти

Початок на сторінці 1. Для розвитку творчо обдарованої особистості в закладі діють гуртки (драматичний, екологічний, історичний, декоративно-ужиткового мистецтва, військово-патріотичний), спортивні секції (баскетбол, волейбол, футбол), факультативи (правознавство, виразне читання, ділове мовлення, креслення, геологія, іноземні мови) тощо. — У загальноосвітньому навчальному закладі №5 створена локальна мережа між адміністрацією школи та бібліотекою, — розповідає директор ЗНЗ №5 Руслан ПАШКО. — З першого класу здійснюється вивчення інформатики, християнської етики — з другого класу, другої іноземної мови — з п'ятого. При школі функціонують гур-

ЗНЗ №5

тки: екологічний, драматичний “Домісолька”, естрадної пісні, дозвілля, краєзнавчий, “Українська вишивка”, “Юний пластун”, “Козачата”, “Патріот”, “Стежками рідного краю”, “Захист Вітчизни”. Діють спортивні секції з баскетболу, волейболу, футболу. Функціонують факультативи та індивідуальні заняття. Сьогодні в навчальному закладі обладнано дві спальні для перших класів. Планується облаштувати ще одну.

— Кузнецовська гімназія — заклад нового типу. Єдина на Рівненщині асоційована школа ЮНЕСКО, що дає змогу гімназистам брати участь у міжнародних конкурсах, конференціях. Гімназія вже декілька років поспіль співпрацює з школами м.Ценжковіце Республіки Польща. Всі випускники

Кузнецовська гімназія

Найкраще цуценя — шар-пей із Кузнецовська

на виставці собак у Рівному переміг шар-пей Хеннессі Шар-пей Хеннессі Cвітлани Касаткіної з Кузнецовська став переможцем на виставці собак у Рівному. Собака з іменем, що символізує марку елітного коньяку виправдала свій статус, даний з народження. “Експрес-Діалог” запитала, як доглядати за домашнім улюбленцем, щоб його визнав найкращим експерт Міжнародної Кінологічної Федерації.

У виставці брали участь 55 собак з них 25 різних пород. Переможців визначали у трьох номінаціях: “Бест-бебі” , віком від 3 до 6 місяців, “Бест-цуценя” , від 6 до 9 місяців та “Бест-юніор”, 9-18 місяців. — Хеннессі перемогла у номінації “Бестцуценя” — говорить власниця шар-пея Світлана КАСАТКІНА. — Це був перший виступ у її житті. Зараз їй шість з половиною місяців. Перед показом я, мабуть, ще біль-

ків і перевершила усі сподівання.. Адже суддям сподобалася не лише поведінка шар-пея, а й відмінні показники приналежності до породи. Гармонічний колір шерсті вказував на здоров'я вихованця. — Ми годували Нессі, тим кормом, який нам порадили її господарі — “PROFormance”. Пробували інший, але по якості шерсті зрозуміли, що цей їй підходить найкраще. Нажаль, у Кузнецовську його не продають, доводиться замовляти у Києві. Я цілий рік обирала цуценя, яке буде мені до душі. Їздила у інші міста, придивлялася. Аж раптом знайшла в Інтернеті Хеннессі і відразу закохалася, — говорить власниця цуценяти-переможця. Серед виводку, який вподобала Світлана Яношівна, було дев’ять цуценят. І всі вони були названі на одну і ту ж літеру. Хеннессі серед них була найтемнішого — ко-

вступають у престижні вузи України та інших держав. За результатами ЗНО вона входить в 100 кращих шкіл України, а в області посідає другі, треті місця. Гімназія є експериментальним закладом Національної Академії педагогічних наук, — ділиться напрацюваннями колективу директор Кузнецовської гімназії Надія ГОРБАЧИК. Розроблена модель інноваційного розвитку “Школа майбутнього”, Кузнецовська гімназія нагороджена відзнакою “За вагомий внесок у розвиток освіти і науки України” і визнана Флагманом сучасної освіти України, удостоєна міжнародної нагороди “Європейська якість” та “Слов’янська слава”. Таких результатів колектив досягнув завдяки своїй творчій наполегливій праці та запровадженню інноваційних та інформаційних технологій. Лариса ЯРОШИК.

йшла сім'я з двома дітками, рочків двохтрьох. А Хеннессі у нас така доброзичлива — до всіх біжить, — пригадує усміхаючись Світлана Касаткіна. — Ось біжить вона до цих дітей, а я гукаю: “Це цуценя, воно не вкусить”. Батьки відреагували спокійно. Діти почали її обіймати, вони разом качалися по траві. Собака їх прийняла за однолітків. Цей випадок мене дуже вразив. Зазвичай люди лякаються собак і намагаються обійти їх десятою дорогою. Тому важливо виховувати у людей культуру поведінки, щодо собак. На виставці всі собаки переможці отримали допуск до племінного розведення і Нессі також. Господарі брали собаку як домашнього улюбленця і не планують займатися бізнесом, тому можливість племінного розведення шар-пея планують використати один раз — так би мовити, для здоров'я Хеннесі.

Власники собак Кузнецовська

Власниця шар-пея Світлана Касаткіна


ше хвилювалася, ніж вона.

ньячного кольору, так і народилося її ім'я.

Судді звертали увагу на те, чи усі якості собак відповідають стандартам породи, а також яким чином домашній улюбленець підготовлений до показу. Серед умов виставки був пробіг учасника по рингу. — Я, певне, інтуїтивно відчувала, що варто познайомити Хеннессі з іншими учасниками, — пригадує Світлана Яношівна. — Тому перед початком змагань ми підійшли до кожної собаки і влаштували так би мовити — знайомство. Тому під час пробігу по рингу Хеннесі абсолютно не відволікалася на інших учасни-

— Нессі у нас по натурі романтик. Любить слухати пташок та спостерігати за ними, з білками на деревах перегукується. Нещодавно була в захваті від метелика, що заплутався у траві, — говорить Світлана Касаткіна. Шар-пей — це розумна, лагідна собака і що вкрай важливо для сусідів — рідко гавкає. Зручно її тримати вдома, тому що вона росте не велика і не мала. Її приємна мордочка викликає захват і у дітей і у дорослих. Трапився якось з Хеннесі такий випадок: — Ми вийшли на прогулянку, на зустріч

Колір шерсті дав ім'я і перемогу

Cусіди шар-пеїв не чують

хочуть об'єднатися

За словами Світлани Касаткіної перемога собаки на виставці дає задоволення для власника, це своєрідна нагорода за гарне ставлення до домашнього улюбленця. Участь у таких виставках дає можливість ділитися досвідом і власне його отримувати, а також перемога дає перспективу на майбутнє. — Хочете мати собаку у відмінному стані — доглядайте за нею з любов’ю, — ділиться основним принципом перемоги власниця шар-пея. На жаль, за словами пані Світлани у Кузнецовську немає відведених місць щоб тренувати собак до таких виставок. Приміром, можливо було б організувати ім-

Заборонили продаж “Мукалтину” та парацетамолу окремих виробників

Державна служба України з лікарських засобів на початку липня тимчасово заборонила торгівлю і застосування таблеток “Мукалтин” та супозиторіїв парацетамол певних виробників.

У приписі Державної служби України з лікарських засобів вказано, що з початку липня заборонено продаж лікарського засобу Мукалтин, однієї серії. Це таблетки по 50 мг у стрипах №10, серії 230211, виробництва АТ "Галичфарм Україна". Усі інші серії даного препарату дозволені до використання. Також тимчасово заборонили продаж

лікарського засобу парацетамол виробництва ВАТ "Монфарм Україна", який випускається у формі супозиторіїв ректальних по 0,08 гр у стрипах №10. При виявленні цього лікарського засобу в аптеці його вилучатимуть. Нині на ринку України представлено парацетамол 14 різних виробників, з них 8 вітчизняного виробництва, у 21 найменуванні різних форм (у таблетках, пігулках, капсулах тощо), на які даний припис не поширюється. У Державній аптеці Кузнецовська пояснили, що це не перша заборона на торгів-

лю ліками і подібні приписи аптеки отримують періодично. — Такі перевірки і заборони трапляються доволі часто, — коментує завідуюча ДП ДАК “Ліки України” Аптекою №7 Людмила ПРОХОДА. — В аптеках відбирають аналіз препаратів певних серій/партій, перевіряючи їх на відповідність державним діючим стандартам (точність у вазі, потрібна крихкість, відповідна сипучість тощо). Якщо препарати тієї чи іншої серії/партії не відповідають нормам, їх можуть відправити або у карантинну зону для подальшого з’ясування, або направляють припис на знищення,

89 боксерів з різних країн змагалися у Кузнецовську Традиційний міжнародний турнір з боксу відбувся у Кузнецовську з 23 по 29 червня. У змаганнях брали участь 89 боксерів з Росії, Білорусі, Молдови та різних куточків України. Серед переможців миколаєвець Віктор Гоголєв та білорус Павло Косторомін.

Щорічнний міжнародний турнір з боксу присвячений памяті Героя Радянського Союзу Миколи Кузнєцова проходив на рингу Палацу культури Кузнецовська вже в 26 – й раз. Нині на гостинну поліську землю завітали боксери з різних куточків України, вони провели між собою 79 поєдинків за схемою три раунди по 3 хвилини. Обслугову-

вали змагання авторитетні арбітри — головний суддя, рефері міжнародної категорії В. Царіков з Нової Каховки, головний секретар, теж рефері — “міжнародник” А. Кучерявий з Кривого Рогу. З великої кількості арбітрів на рингу сподобалось чітке і зрозуміле суддівство майстра спорту міжнародного класу Олександра Бодні зі Львова. Попередні поєдинки, як, власне, і фінальні двобої, а їх мало бути за регламентом десять, закінчувались перемогами дійсно найсильніших файтерів. У перших чотирьох фінальних боях домінували бійці з Івано – Франківщини, що поступились лише раз: у ваговій категорії 75 кг Артем Різун з рахунком суддівських записок — 1 : 4 програв білорусу з

Бреста Павлу Костроміну. А от його товариші по команді Іван Грушка (в\к 64 кг), Віталій Мєрінов (91 кг) та Володимир Харламов (81 кг) вписали саме свої прізвища до славної когорти переможців Меморіалу. Ще більше розчарування очікувало на місцевих шанувальників боксу, коли на ринг вийшов їхній головний улюбленець Павло Єфремов (52 кг). Його буквально змів з рингу серією ураганних атак чернівчанин Іван Страшний. Арбітр тричі відкривав рахунок Павлу, фіксуючи нокдауни, а потім оголосив перемогу за явною перевагою Страшного. Найвидовищнішими у фіналах були бої у найважчих категоріях, де глядачі змогли побачити квінтессенцію боксу — надпотужні удари, від яких здригався корпус і ма-

радить доглядати за домашніми улюбленцями з любов’ю

провізований майданчик на галявині у лісі. Огородити його, оснастити відповідними бар'єрами. Люди приходили б та дивились на тренування і бачили, які породи собак є у місті, вчилися спілкуватися з тваринами. Місцевим власникам собак не вистачає власного клубу, у якому вони могли б спілкуватися за інтересами. Вони сподіваються на підтримку міської влади, яка виділить приміщення для такої організації. Це дасть поштовх до проведення подібних виставок собак на місцевому рівні. Тетяна КОВАЛЬЧУК. повернення постачальнику. Подібні приписи, розповіла Людмила Іванівна, аптека отримує через Інтернет. Фармацевти закладу шукають відповідні серії в наявності та обов’язково звітують державній інспекції з контролю якості про наявність в аптеці таких препаратів. За невиконання приписів на заклад накладається штраф у розмірі від 20 до 100 неоподаткованих мінімумів. — В аптеці №7 лікарського засобу “Мукалтин” виробництва АТ “Галичфарм” та парацетамолу виробництва ВАТ “Монфарм Україна” в наявності немає. Реалізовуємо такі лікарські засоби інших виробників, — заспокоює відвідувачів Людмила Прохода. — Ми державний заклад, тому отримуємо тільки сертифікований товар. Лариса ЯРОШИК.

СПОРТ

ятником хиталася голова. Особливо впали в очі пекельні стусани у виконанні Михайленка зі Львова та Мєрінова з Івано-Фраківвська. З десяти заключних двобоїв два не відбулося через хворобу фіналістів. У в\к 56 кг звитяжцем названий кузнецовець Руслан Романюк, а в категорії 69 кг — росіянин Євген Мякінін. По завершенні змагань, головним спонсором яких став ДП НАЕК “Енергоатом”, було оголошено прізвища головних лауреатів турніру. Кращим боксером Меморіалу став миколаєвець Віктор Гоголєв, саме він мав битися проти нашого Романюка. А найвидатнішу техніку продемонстрував на кузнецовському рингу білорус Павло Костромін (переможець у в\к 75 кг). Юрій КОВАЛЕЦЬ.


9

7 липня 2011 року ПОСЛУГИ

Кампания TEZ TOUR и агентство “Твой Мир” объявляет акцию “Пора на отдых”. Путевки покупаем по адресу: Строителей, 2, офис 148, тел. (03636) 2-62-32, 0963617629, 0950473650 Всіх щасливих наречених чекаємо у салоні вишуканих весільних суконь та аксесуарів, що відкрився на центральному ринку (магазин № 47). Детальна інформація за тел. 0681088114, Віталіна

НЕРУХОМІСТЬ

ïðîдàм: 1-кімнатну квартиру, 7/9, Перемоги, тел. 0977371702 1-кімнатну квартиру, Будівельників, 3/5, тел.0962836802, 0972814779 Будинок в центрі м. Ковель, можливо під офіс. тел. 0958640359, 0956608102 Будинок у с. Довговоля вул. Грушевського, 146, тел. 0637900412, 03342 27819 Земельну ділянку під забудову, 0.135 га, Ст. Рафалівка, в р-ні АТЦ, є держакт. Т.:3-64-43; (098) 783-37-90; 113-49-44 çдàм: •1-кімнатну квартиру подобово. Т.:(098) 631-11-21 •1-кімн. квартиру щодобово з усіма зручностями. Документи на проживання юр.особи. Т.:(096) 4004625

Б УД М А Т Е Р І А Л И

Л А М І Н У В А Н Н Я :

3 - 8 8 - 8 8

ïðîдàм: Фундаментні блоки, 30, 40; бордюри дорожні 10*30*20; кільця колодязні (д. – 1м). Т.:2-17-80; 2-19-25; (067) 106-06-13, з 8.00 до 17.00 Арматуру, кутник, листи, смуги металеві, провід, катанку. Т.:2-17-80; 2-19-25; (067) 382-52-39

МЕБЛІ

ïðîдàм:  Дитячий столик для годування (розкладний, дерев’яний), дитячу гойдалку (можливе кріплення до підлоги), дитячу машину-мотоцикл з ручкою, все б/в, в дуже хорошому стані. тел.0974592671 Кухню, шафу, крісло, диван, телевізор, книжкову полицю, тумбу під телевізор. тел. 0962836802, 0972814779 Двері б/в 2 шт., підставку під телевізор. тел. 0679580391 Стінку «Байкал» та м’яку частину з розкладними кріслами. В хорошому стані. Ціна договірна. тел. 0967384297

РІЗНЕ

ïðîдàм: Комп’ютер 2-ядерний, монітор ЖК 17”, сканер, колонки, клавіатуру, мишу, мережевий фільтр, 2600 грн. Т.:3-79-35; (096) 409-37-16; (095) 427-53-76 Продам комп’ютер UNITEL Pentium 2, монітор 15, музичний центр Панасонік АК 22 недорого тел 2-23-66, 0962845789 Пральну машинку “Ардо” б/в, Італія, 750 грн. Т.: 2-25-98 Електроплиту 4-камфорну, коричневу, 50 см шириною, 2 дека, решітка, глибокий піддон, недорого. тел. 0972650648 Дитячу гойдалку (можливе кріплення до підлоги), дитячий велосипед (маленький), все б/в, в дуже хорошому стані. тел. 3-50-75, 0974592671 Гарну весільну сукню. 46-48р. 3-50-75, 0974592671 óâàгà: •Хто загубив ключі, звертайтесь за телефоном 3-67-64, 0967385767 •Хто знайшов чорну барсетку з документами та ключами на ім’я Галіна О.Ю. прохання повернути за


А ВТО ïðîдàм: Автокредит за 1 годину. Без довідки про доходи. Т.:(097) 781-92-30 Новий “Шевроле-Авео” від 30 грн. на день. Знижка до 14 тис. грн. тел. 0990538082, 0979906901 Терміново! Автомобіль Ланос 1,5 без пробігу. Знижка до 15% тел. 0675895562, 0953261104 Трактор Т-25, 1990р.в., з документами, 30 тис. грн., можливий торг. тел. 0969373169 Міні-трактор Сінтай ХТ 24,4 з ведучим переднім мостом. 2010р.в. і машину ВАЗ- 2101, 1975 р. в. тел. 0968576365 «Пежо»-405 1987 року випуску, 1,6 карбюратор, в нормальному стані. Тел. (097) 795-18-01

винагороду. тел. 0678530072

Р О Б О ТА

•Робота для страхових брокерів. Додатковий дохід при постійній чи частковій зайнятості. Вища освіта та досвід роботи у сфері страхування — не потрібні. Вимоги: самоорганізованість, відповідальність, бажання працювати. Навчання безкоштовне. Т.: (067) 22-33-992, Андрій Романович. •Потрібні охоронники: чоловіки, жінки 23-45 років Охорона підприємств по території України. Вахта 14 днів. Офіційне, безкоштовне працевлаштування, проживання. З/п 1500-2000 грн. Телефонувати з 9 до 18 год. (крім вихідних). тел. 0445597203, 0362 609035, 0672346604, 032 2612267, 0672263136.

КУПОН БЕЗКОШТОВНОГО оголошення

(текст оголошення не більше 12 слів)

Примітки (для редакції):

ий дійсн н . о р п 1 у 1 К 7. 0 . 2 1 до

ТОЧКИ ПРИЙОМУ ОГОЛОШЕНЬ ВКАЗАНІ НА ОСТАННІЙ СТОРІНЦІ ТИЖНЕВИКА

УГОДА ПРО ПУБЛІКАЦІЮ оголошення в газеті “Експрес-Діалог”. Газета та клієнт уклали угоду про публікацію оголошення на таких умовах: 1. Оголошення публікується безкоштовно за винятком оголошень, які носять явний комерційний характер та пропонують роботу. При подачі оголошення в рамці додатково сплачується 1 грн., за оголошення на чорному фоні - додатково 2 грн. 2. Для розміщення в поточному номері оголошення подаються не пізніше 17.00 вівторка. 2. Текст оголошення не повинен перевищувати 12-ти слів. 3. Зміст оголошення має відповідати вимогам чинного законодавства, не суперечити здоровому глузду та нормам моралі. Відповідальність за достовірність інформації та відповідність законодавству несе особа, яка подала оголошення. 4. Газета не несе відповідальності за будь-яку шкоду, заподіяну опублікуванням оголошення клієнту та особам, які використовують таке оголошення. 5. За газетою залишається право редагування мови, тексту та вибору рубрики оголошення.


10

7 липня 2011 року

ФОТОКОНКУРС “Ìîÿ âèшèâàíêà” триває

ПРОГНОЗ ПОГОДИ

9

10

Субота

Неділя

липня

липня

Слабка хмарність, невели- Ясно кий дощ, гроза

11

12

Понеділок Вівторок липня

Ясно

липня

Слабкахмарн., сильний дощ, гроза

+19°...+31° +18°...+31° +19°...+31° +21...+26°

до Дня Незалежності

Àíàòîë³é Ïðèñòóïëþê

Óëÿíà òà ªâãåí Îñòàïîâè÷

Ìèõàéëî Ðÿáîøàïêà

Õðèñòèíà òà Àðòåì ³í³÷óê

СВОЄ ФОТО АБО ФОТО ВАШОЇ ДИТИНИ У ВИШИВАНЦІ Разом з контактною інформацією надсилайте на електронну пошту редакції edialog@i.ua або приносьте за адресою: гуртожиток №3, другий поверх, газета “Експрес-Діалог”. Ваші фото будуть надруковані у газеті. Переможці напередодні Дня Незалежності отримають призи та грошові винагороди. Прийом фотографій на конкурс триватиме до 15 серпня 2011 року.

Õðèñòèíà ³í³÷óê


ГОРОСКОП

3-88-88

ЛАМІНУВАННЯ:

ОВЕН (21.03-20.04). У вас може з'явитися можливість зайнятися новим видом діяльності. Зараз необхідно реально подивитися на деякі речі і, можливо, прийняти іноді навіть не зовсім приємні для вас рішення.

ТІЛЕЦЬ (21.04-21.05). Тиждень виявиться насиченим подіями, а його результати залежатимуть від вашої розсудливості і уміння миттєво реагувати на раптові зміни. Небажано приймати поспішні рішення. БЛИЗНЮКИ (22.05-21.06). Необхідно здолати сумніви і невпевненість у власних силах. Проявляйте практичність у справах і внесіть розміреність у життя — це додасть успіху у майбутньому. У вихідні бажано звільнитися від занадто надокучливої опіки деяких осіб.

РАК (22.06-23.07). Немає сенсу чинити опір обставинам — пливучи за течією, ви заощадите сили і час. У вихідні багато ситуацій можуть для вас прояснитися. Близьким людям потрібні ваші підтримка і допомога.

ЛЕВ (24.07-23.08). Довірливість і сентиментальність можуть стати причиною істотних прорахунків. Вихідні проведіть так, як вам хочеться, не звертаючи увагу на бажання родичів і знайомих. ДІВА (24.08 - 23.09). На роботі і у стосунках з діловими партнерами намагйтеся поводитися стриманіше, відкиньте емоції, що заважають вам. Удома і в сім'ї вас чекають спокій і благополуччя.

Засновник та видавець МЕЛЬНИК Н.Д. Свідоцтво РВ №550/103-ПР від 01.02.2010р. Редактор Тетяна КОВАЛЬЧУК. Адреса редакції: 34400, м.Кузнецовськ, м-н Вараш, 5. Адреса для листування: 34400, а/с №1, м.Кузнецовськ Рівненської обл. Телефон/факс: (03636) 3-88-88. Е-mail: edialog@i.ua

Газету віддруковано: ВАТ “Володимирецька друкарня”, смт Володимирець, вул. Шкільна, 19. Тираж: 5000 примірників. Обсяг: три ум. друк. арк. Ціна – 1 грн. 55 коп. Рахунок №26002236922 в ВАТ “РБ Аваль” МФО 380805, код 2936901326

- Редакція не несе відповідальності за зміст комерційної реклами та приватних оголошень. - Редакція може не поділяти точку зору авторів. - За точність викладених фактів відповідальність несе автор.

з 11 по 17 липня

ТЕРЕЗИ (24.09-23.10). Вдалий тиждень для того, щоб спокійно обдумати стан справ, у якому ви опинилися, і знайти правильне рішення.

СКОРПІОН (24.10-22.11). Вдалий тиждень для сміливих і енергійних дій. У вихідні дні ймовірні цікаві знайомства. СТРІЛЕЦЬ (23.11-21.12). Деякі проблеми будуть вимагати негайного вирішення. Вам можуть нагадати про борги, у тому числі і моральні — не примушуйте нагадувати двічі. Вихідні можуть подарувати незабутні пригоди.

КОЗЕРІГ (22.12-20.01). Тиждень більше позитиву, ніж негативу, проте позитив потрібно вміти помітити. Проявляйте ініціативу в професійних справах. Рекомендується бути напоготові. ВОДОЛІЙ (21.01-19.02). Бажано зайнятися розгрібанням справ, що накопичилися. Багато часу доведеться присвятити вирішенню поточних фінансових проблем. У вихідні можуть статися гарні події у вашому житті. РИБИ (20.02-20.03). Висока працездатність, гарне самопочуття і настрій стануть гарантією вашої успішності у багатьох сферах діяльності. Не час нагадувати керівництву про свої досягнення, оскільки ваші наміри можуть неправильно трактувати. У нових справах з партнерами по бізнесу усі умови обговоріть заздалегідь твердо і максимально чітко. ПРИЙОМ РЕКЛАМИ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ЗА АДРЕСАМИ:

мкрн. Будівельників, 3, 2 поверх, Асоціація “Соціо-Центр”; в торгових точках: • магазин "Чумак" (навпроти профілакторію); • магазин “Джерело” (1 поверх, відділ “Преса”); • меблі "МЕРКС" (Громадський центр); • приміщення автовокзалу (кіоск "Преса").  – матеріали надруковані на правах реклами.

Газета Експрес-Діалог № 27 (743)  

Газета Експрес-Діалог № 27 (743)

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you