Page 1

Наша енергія— наше майбутнє

Щотижнева газета

№41 (1027) Четвер, 11 жовтня 2012 року

ППР блока №2: роботи ведуться згідно з графіком

Немало клопотів, особливо під час ремонтної кампанії, у слюсарів ЦРТУ ЕРП РАЕС. Вистачає їх і працівникам дільниці з ремонту турбін – слюсарю 6-го розряду Миколі Гутнику (на фото ліворуч) та п’ятирозряднику Олександру БондарЄву. Знімок зроблено під час заведення в паз на диску ротора нової робочої лопатки. М.М.Гутник – один з найдосвідченіших спеціалістів на дільниці, має 37 років стажу в енергетиці, він – Відмінник атомної енергетики, його ім’я занесено в Книгу Трудової Слави РАЕС. О.В.Бондарєв прийшов в ЦРТУ з ПТЕМ, виробничий досвід – 20 років, в енергетиці – 6.

Станом на 8 годину 10 жовтня в роботі перебувають три енергоблоки Рівненської АЕС із сумарною потужністю 2350 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає. На енергоблоці №2 (ВВЕР-440) триває 35-а доба середнього планово-попереджувального ремонту. У ремонті – перший канал системи безпеки. Проводиться модернізація системи автоматичного управління, релейного захисту та автоматики резервних дизель-генераторних електростанцій. Виконується ремонт верхнього блока реактора. Триває модернізація вузлів ущільнення парогенераторів та заміна штуцерів періодичної продувки парогенераторів. Проводиться заміна лопаток п’ятого ступеня одного з циліндрів ТГ-3. Продовжується ремонт статора генератора Г-3 та ремонт ротора Г-4. Всі ремонтні роботи виконуються згідно з графіком. За минулу добу енергоблоками Рівненської АЕС вироблено 56,7 млн. кВтг електроенергії, з початку місяця – 505,1 млн. кВтг електроенергії, з початку року – 12 млрд. 999 млн. кВтг електроенергії. Порушень меж і умов безпечної експлуатації не було. Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на РАЕС і прилеглій території не змінювався й перебуває у межах діючих норм.

За даними АСКРО

Авторитет і повагу у колективі ЦТАВ РАЕС електрослюсар з ремонту та налагодження засобів автоматики Я.М.Яремкевич заслужив своєю сумлінною працею. Ярослав Михайлович на Рівненській атомній – з 1994 року. Нині він фахівець 6-го розряду. – Завдання виконує чітко, якісно й у визначенні терміни, – так відгукується про нього начальник дільниці РМІН Л.Б.Демцюх.

За даними системи АСКРО Рівненської АЕС на проммайданчику та в зоні спостереження РАЕС за період з 2.10.2012 по 8.10.2012 року радіаційні показники становили: – активність газо-аерозольного викиду енергоблоків Рівненської АЕС склала: ІРГ – 0.134%, ДЖН – 0.219%, йод – 0.001%, від допустимого викиду; – активність скиду в річку Стир становить: по Сs-137 – 0.190%, по Co-60 – 0.052% від допустимого скиду; – потужність дози гамма-фону в населених пунктах зони спостереження становила 0.08 – 0.14 мкЗв/год і не перевищувала значень природного фону.

ЗМІ про РАЕС На Поліссі ремонтують ФАПи У Володимирецькому районі реконструюють шість фельдшерсько-акушерських пунктів.

ЗАЯВА

керівництва ВП «Рівненська АЕС» про політику щодо вживання алкоголю та наркотиків Керівництво Рівненської АЕС впровадило і використовує систему охорони здоров’я для досягнення мети: безпечного та ефективного виробництва електричної та теплової енергії шляхом функціонування системи оцінки та збереження здоров’я, професійного довголіття персоналу. Для реалізації мети керівництво АЕС встановлює цілі щодо вживання алкоголю та наркотиків: • формує свою політику щодо вживання алкоголю і наркотиків, орієнтуючись на міжнародний передовий досвід; • веде профілактичну роботу щодо запобігання зловживання працівниками станції вживання алкоголю та наркотиків, використовуючи досвід регіональних, державних і міжнародних організацій; • веде пропаганду здорового способу життя і формування негативного відношення до таких явищ, як алкоголізм і нар-

На блоках РАЕС

команія серед молоді; • створює і підтримує умови, при яких вибір здорового способу життя стає привабливим і доступним. Досягнення поставлених цілей ми здійснимо шляхом: • проведення під час прийому на роботу кожному майбутньому працівнику медичного огляду, включаючи наркологічне і психіатричне обстеження, від результату якого залежить регламентація виду діяльності; • професійного і психофізіологічного відбору фахівців для робіт з підвищеним рівнем небезпеки; • організації та проведення періодичних медичних оглядів, передзмінних медоглядів оперативного персоналу, передрейсових та післярейсових медоглядів водіїв транспортних засобів, вибіркових медичних оглядів працівників станції, підрядних

організацій, осіб, які прибули у відрядження та відвідувачів; • впровадження новітніх технологій, удосконалення системи охорони здоров’я; • функціонування інформаційно-аналітичної програми “Охорона здоров’я персоналу ВП РАЕС”; • проведення моніторингу здоров’я персоналу, що включає профілактику, медичну реабілітацію та оздоровлення працівників. Персонал Рівненської АЕС, відповідно до принципів культури безпеки, формує внутрішню критичну позицію відносно вживання алкоголю і наркотиків, що разом з розвиненим відчуттям особистої відповідальності створює необхідну атмосферу сприяння безпечній і надійній роботі АЕС. П.Я.Павлишин, генеральний директор ВП РАЕС

Зокрема, в Городці ремонт обійдеться майже в 300 тисяч гривень, стільки ж буде витрачено на Полицький медзаклад. ФАПи у селах Велихів і Каноничі модернізують за рахунок субвенції, яку район одержує за сусідство з Рівненською АЕС. А медзаклад у селі Дубівка оновлять коштом місцевого бюджету, реконструкція обійдеться у 530 тисяч гривень. У селі готують також житло для місцевого фельдшера. Нададуть житло й медикові, який працюватиме у ФАПі села Довговоля. Із місцевого бюджету виділено 200 тисяч гривень, частину грошей сільрада отримала за програмою ООН. “Рівне вечірнє”

Оголошення

З

апрацював новий сайт Організації молоді ППО ВП РАЕС під гаслом «Молодь діє!!!». Відтепер довідатися про найцікавіше з життя молодіжної організації зможуть користувачі персональних комп’ютерів, перейшовши за посиланням «Організація молоді РАЕС»

(http://omrnpp.aes.rnpp.atom.gov.ua/).

Останні новини про діяльність «молодіжки», анонси та фотозвіти подій, склад і структура Ради ОМ, контактні телефони голів робочих комісій. Цю інформацію та ще багато цікавого можна знайти на новому сайті Організації молоді ППО ВП РАЕС.


№41 (1027)

2 Атомна енергетика Україна. Світ Україна і Росія мають намір розширювати кооперацію в ядерній енергетиці

Про це повідомили міністр енергетики й вугільної промисловості Юрій Бойко й генеральний директор російської Державної корпорації з атомної енергії “Росатом” Сергій Кирієнко в селищі Смолино (Кіровоградська область), де було закладено перший камінь у будівництво заводу з фабрикації ядерного палива. “Ми домовилися, що це співробітництво має носити комплексний характер, і йде воно за ядерно-паливним циклом в атомній галузі”, – сказав Кирієнко. Зокрема, він зазначив, що мова йде про проекти, пов’язані з видобутком урану й виготовленням ядерного палива. “Ключове питання – це збагачення й конверсія. Ми домовилися про те, що це може бути спільне підприємство вже на російській території”, – сказав Кирієнко. Крім того, він додав, що кооперація може бути розширена також у машинобудуванні, де вже є спільні проекти. Голова “Росатома” підкреслив, що якщо СП будуть створюватися на території України, то 50%+1 акція будуть належати українській стороні, а якщо в Росії, то 50%+1 акція будуть належати російській стороні. У свою чергу Бойко роз’яснив, що співробітництво зі збагачення урану буде реалізовуватися в Росії, оскільки Україна взяла на себе зобов’язання не проводити процес збагачення на своїй території. “Ми цього договору дотримуємося, тому ми будемо партнерами зі збагачення урану на території Росії”, – сказав Бойко.

МАГАТЭ установило на ЮУАЭС систему видеонаблюдения за перемещением ядерного топлива

На Южно-Украинской АЭС смонтирована локальная сеть видеонаблюдения Международного агентства по атомной энергии (МАГАТЭ), позволяющая всю информацию о перемещении ядерного топлива в режиме онлайн предоставлять непосредственно в штаб-квартиру МАГАТЭ в Вене. Об этом сообщает пресс-служба НАЭК “Энергоатом”. “Она (система) увязывает в единое целое автономные видеосистемы, установленные в центральных залах трех атомных энергоблоков для фиксирования всех процессов, связанных с учетом и перемещением ядерного топлива... Главное преимущество обновленной системы наблюдения в том, что уже в ближайшее время она позволит всю информацию о перемещении ядерного топлива в режиме онлайн предоставлять непосредственно в штаб-квартиры МАГАТЭ в Вене. До этого жесткие диски с видеозаписями инспекторы Международного агентства по атомной энергии изымали для просмотра раз в квартал”, – говорится в сообщении “Энергоатома”.

В Нововоронеже открылся Учебный центр подготовки рабочих атомной отрасли

В Нововоронеже состоялось открытие филиала Учебного центра профессиональной подготовки рабочих (УЦПР) атомной отрасли. Этот центр стал первым учреждением по подготовке квалифицированных специалистов для строительного блока Госкорпорации «Росатом». Всего планируется открыть пять подобных центров в разных регионах страны. Создание Нововоронежского филиала УЦПР является частью «Программы профессиональной подготовки квалифицированных рабочих для строительно-монтажного комплекса», реализуемой в рамках соглашения между Саморегулируемыми организациями атомной отрасли и Госкорпорацией «Росатом». Выступая на открытии центра, президент СРО НП «Союзатомстрой» Виктор Опекунов подчеркнул, что в учебном центре создана «мощная материально-техническая база». «Здесь будут обучать самым востребованным специальностям: всем видам сварочных и монтажных работ, будут готовить специалистов по сборке сложных армокаркасов и опалубочных систем, дифектоскопии», – уточнил он. Мощности центра позволят выпускать до 2 тыс. рабочих в год. Первая группа рабочих начнет обучение в новом центре с 15 октября, а после выпуска, который намечен на начало будущего года, все они будут задействованы на строительстве Нововоронежской АЭС-2.

11 жовтня 2012р.

Форум «Паливно-енергетичний комплекс

України: сьогодення і майбутнє»

Останні новинки у сфері палива та енергетики представили вітчизняні та зарубіжні компанії на Міжнародному форумі «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення і майбутнє».

Найбільший енергетичний форум року пройшов уже вдесяте у київському виставковому центрі з 26 по 28 вересня і зібрав 178 компаній із 17-ти країн світу . У його рамках традиційно відбулася спеціалізована виставка «Енергетика в промисловості». Нові технологічні розробки, послуги у сфері ремонту та експлуатації енергетичного обладнання, останні виробничі досягнення презентували як великі, так і маленькі компанії. Серед них і відокремлені підрозділи НАЕК «Енергоатом», в тому числі і Рівненська АЕС. На урочисту церемонію відкриття прибули міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко і тимчасово виконуючий обов’язки президента «Енергоатома» Віссаріон Кім. Разом вони пройшлися павільйонами та оглянули експозиції, після чого міністр перерізав стрічку та оголосив форум відкритим.

Українській атомній енергетиці – 35 років – Я з особливим задоволенням вітаю усіх на десятому ювілейному форумі «Український паливно-енергетичний комплекс: сьогодення і

майбутнє». Для нас дуже важливо,

що всі компанії, присутні тут, є нашими партнерами та учасниками створення енергетично незалежної України, – сказав Юрій Бойко. – Сьогодні ми маємо декілька програм, які виконуємо з нашими партнерами з Європейського Союзу і Російської Федерації. Кінцева мета всіх цих заходів – підвищення енергетичної безпеки України. Знайшлося місце на форумі і для альтернативної енергетики. Начальник відділу економічної

Готовність РАЕС до зими підтвердить комісія НАЕК Згідно з планом підготовки ВП «Рівненська АЕС» до роботи в осінньо-зимовий період 2012/2013 р.р. намічалось виконати 96 заходів (з них 16 – по соцкультпобуту) на загальну суму 4 918, 2 тисячі гривень. На сьогодні виконані 94 з них (2 – за погодженням все ще в роботі). У розрізі проведених на АЕС та об'єктах соцкультпобуту робіт численні косметичні ремонти приміщень, будівель та споруд. У необхідних місцях поновлено теплоізоляцію, засклено вікна. До роботи в ОЗП підготовлено обладнання підрозділів РАЕС, поремонтовано фасади та покрівлі, а для персоналу станції придбано необхідний теплий спецодяг та спецвзуття. Хід підготовки РАЕС до роботи взимку весь час перебував під контролем керівництва станції. Як повідомив начальник виробничо-технічної служби РАЕС Віктор Остапов, керівники задіяних підрозділів та служб станції про хід робіт регулярно доповідали ВТС РАЕС, уточнювали графіки їх проведення й, при потребі, вносили необхідні корективи. А в останні дні вересня все зроблене було оформлено відповідними актами готовності й для підбиття остаточних підсумків передано до ВТС. З 1 по 5 жовтня на станції працювала комісія НАЕК «Енергоатом» у складі 7 чоловік на чолі з заступником генерального інспектора – директором з нагляду за безпекою Володимиром Новиковим, яка дала позитивну оцінку виконаному. Акт готовності РАЕС до роботи в ОЗП енергокомпанією буде видано днями, – після усунення деяких виявлених зауважень. Іван СИДОРЧИК

безпеки Рівненської АЕС Олексій Слободюк продемонстрував гостям виставки свої винаходи – макети хвильового енергоприймача та вітро-хвильової електростанції. – На виставці було дуже багато молоді, – зазначив Олексій Слободюк. – Приємно, що наші студенти серйозно ставляться до питань енергетики, задають цікаві, виважені запитання. Родзинкою 10-го Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс: сьогодення і майбутнє» стало відзначення одразу кількох ювілейних дат. Серед них і 35-річчя атомної енергетики України. День атомної енергетики у рамках форуму провели 27 вересня. На пленарному засіданні «35 років атомній енергетиці України – досягнення і перспективи» під головуванням генерального інспектора – директора з безпеки НАЕК «Енергоатом» Данка Білея значну увагу приділили питанням підвищення безпеки атомних електростанцій, оновленню енергетичної стратегії України до 2030-го року та міжнародному співробітництву. Для рівненських атомників особливо актуальною стала доповідь про діяльність Московського центру Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій. У листопаді на РАЕС відбудеться чергова партнерська перевірка ВАО. – Як і всі аналогічні заходи, партнерська перевірка на РАЕС включатиме тематику перевірки експлуатації, ремонту і нову тему – перевірку аварійної готовності. Це

один з елементів виконання програм з підвищення безпеки після аварії на АЕС «Фукусіма», – розповідає Сергій Кезін, радник з питань обміну досвідом Московського центру ВАО АЕС. – Я сам був учасником партнерської перевірки ВАО АЕС на четвертому блоці РАЕС у 2004 році і чудово знайомий з цією станцією. Тому можу відзначити дуже високий рівень експлуатації РАЕС. Говорили під час Дня атомної енергетики і про паливо для українських реакторів. Модератором тематичного круглого столу стала виконавчий директор з ядерної та радіаційної безпеки і науково-технічної підтримки НАЕК «Енергоатом» Наталія Шумкова. Участь у семінарі взяли представники паливної компанії «Росатома» «ТВЕЛ». Про досвід впровадження та експлуатації удосконаленого палива на енергоблоках Рівненської АЕС доповів заступник начальника відділу ядерної безпеки станції Віктор Грабко. З нагоди 35-ї річниці атомної

енергетики України почесними відзнаками «Енергоатома» нагородили ветеранів. Свої нагороди отримали і ветерани Рівненської атомної електростанції Іван Буткін, Олексій Кислий та Ганна Маслянчук. Іванна КОВБ, фото автора

Новини

Коротко

Н

а РАЕС, вперше після введення в дію „Положення про порядок комплектування персоналом ВП „Рівненська АЕС”. Процедура прийняття на роботу”, відбулося засідання комісії з професійного відбору на чолі з генеральним директором Павлом Павлишиним. Напередодні керівники структурних підрозділів ЕЦ, ЦРЗС, ЦРЕУ, ТрЦ, СОНС провели співбесіди та вхідний контроль знань з претендентами на вакантні посади і передали протоколи зі своїми висновками до відділу кадрів. На засідання комісії з професійного відбору були запрошені 18 кандидатів, 9 з яких отримали позитивне рішення щодо свого працевлаштування. З метою виявлення найбільш професійно прийнятних кандидатур, генеральний директор РАЕС зобов’язав керівників підрозділів особливо зважено підходити до відбору майбутнього кадрового потенціалу підприємства.

К

***

онкурс професійної майстерності серед молодих працівників НАЕК «Енергоатом» проходитиме на майданчику Рівненської АЕС з 11 по 13 жовтня цього року. Участь у конкурсі візьмуть близько 40 спеціалістів за вісьмома спеціальностями: дефектоскопіст рентгено-, гаммаграфування, водій легкового автомобіля, ізолювальник з термоізоляції, електромонтер з випробувань та вимірювань, інженер з налагодження і випробувань, електрослюсар з обслуговування автоматики та засобів вимірювань електростанцій 6-ї групи, фрезерувальник, оператор спецводоочищення. Всі учасники конкурсу – це переможці аналогічних конкурсів, що раніше пройшли на кожному підприємстві. Окрім представників усіх українських атомних електростанцій, учасниками конкурсу профмайстерності стануть працівники ВП «Атоменергомаш», ВП «Управління справами», ВП «Аварійно-технічний центр», а також колеги-атомники із сусідньої Росії. Призери конкурсу будуть нагороджені грошовими преміями, а переможці отримають право на підвищення професійного розряду або надбавку до заробітної плати.

З

***

гідно з наказом генерального директора Рівненської АЕС П.Я.Павлишина видано розпорядження про початок опалювального сезону. Це пов’язано з різким зниженням температури та з метою профілактики простудних захворювань серед працівників станції. На об’єкти проммайданчика тепло підключається при наявності актів готовності теплових мереж до ОЗП та відповідно до заявок керівників структурних підрозділів. А у місті Кузнецовськ завдяки РАЕС опалювальний сезон розпочався значно раніше, ніж у попередні роки. Ще з 1 жовтня обігріваються приміщення садочків, шкіл та СМЧ-3.


№41 (1027) 11 жовтня 2012р.

3

Обеспечение системы профессионального обучения персонала ОП РАЭС УТЦ. Навстречу юбилею

Юрий Вячеславович Елисеев, Врио заместителя главного инженера по подготовке персонала – начальника учебно-тренировочного центра Подходя к рубежу 25-летия УТЦ, хочется вспомнить те работы и дела, которые произошли в УТЦ за последние 5 лет. Самое главное, наше подразделение не стоит на месте, развивается: внедряются новые технологии обучения и технические средства, к нам приходят трудиться молодые кадры. На данном этапе произошла большая модернизация на ПМТ-440: был заменен главный моделирующий компьютер, а также заменено на новое программное обеспечение математических моделей. Создан ряд тренажеров для подготовки ремонтного персонала. Разрабатывается система модульного обучения персонала для оптимизации процесса подготовки. В данный момент находится в опытной эксплуатации

система дистанционного обучения «АСПЕКТ», которая позволит персоналу станции обучаться на своих рабочих местах. Для облегчения управления процессом обучения в УТЦ внедрена база даных АС КНП. В планах учебно-тренировочного центра – проведение аналогичной модернизации на ПМТ-1000, создание компьютерного класса с учебной аудиторией в ЭРП. Хочу отметить большой вклад персонала УТЦ в соз-дание и внедрение тренажеров, баз данных и систем. Уверен, что атмосфера и традиции коллектива, заложенные 25 лет назад, останутся теплыми и позволят также плодотворно работать в направлении развития системы подготовки персонала ОП РАЭС.

Сергей Михайлович Таякин, заместитель начальника центра по новым объектам К концу этого года мы планируем закончить наружные работы на строящемся здании реабилитационно-оздоровительного центра (отделка стен, обрамление оконных проемов), после чего будут продолжены внутренние работы, 40% которых уже выполнено: облицованы плиткой помещения бассейна и процедурных комнат; частично выполнен монтаж подвесных потолков и уложен ламинат; в помещениях для водных процедур установлены пластиковые двери; в бассейне внедрена новая система очистки воды методом ионизации; выполнен монтаж технологического оборудования системы вентиляции; к зда-

нию подведены коммуникации. Ввод в эксплуатацию данного объекта – это создание новых рабочих мест и расширение функций УТЦ по реабилитации оперативного персонала и работников ОП РАЭС. Персонал административно-хозяйственного отдела поддерживает в надлежащем состоянии помещения действующего здания, проводит работы по благоустройству, озеленению и уборке территорий УТЦ. В планах достройки УТЦ – продолжение строительства мехмастерских, полномасштабного тренажерапрототипа блока № 4, столовой. Фото Руслана Слободенюка

Актуально

З турботою про людей праці

Одним із пріоритетних завдань, на якому постійно наголошує генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин – є створення належних умов на робочих місцях для персоналу станції. У відремонтованих, укомплектованих зручними меблями виробничих та побутових приміщеннях і працювати комфортно, і відпочити під час обідньої перерви зручно та затишно. Про роботу, яка проводиться у підрозділах станції в цьому напрямку, дізнавалась наш кореспондент Олена ЗУБЕНКО.

П

ід час планово-попереджувальних ремонтів безпосереднім робочим місцем персоналу дільниці з ремонту турбін ЦРТУ (начальник Микола Сніжко) є турбінні відділення (ТВ) усіх чотирьох енергоблоків РАЕС. Ось і нині, в ході ППР другого енергоблоку, в ТВ-2 працюють бригади цієї дільниці з ремонту проточної частини, маслосистем, системи регулювання та паророзподілу турбіни, допоміжного обладнання. Координаційним центром, місцем, де оперативно вирішуються усі поточні питання, які, звичайно ж, виникають у ході виконання робіт, є штаб ремонту ЦРТУ – пересувний мобільний вагончик, звідки, як на долоні, відкривається огляд усього майданчика машинного відділення. Нещодавно силами персоналу РБЦ, СДТУ штаб повністю оновився: старі вікна замінені на склопакети, стіни обшито ламінованою ДСП, встановлені зручні меблі, новий телефонний апарат, кондиціонер. „Ідеальним варіантом”, – зауважує начальник дільниці, – було б проведення комп’ютерної мережі для зручності роботи з програмами СПП, СУБДО, КУДО, журналом дефектів тощо.” – На час ремонту всі працівники нашого цеху забезпечені спецодягом та спецвзуттям, засобами індивідуального захисту, необхідним інструментом, – розповів заступник начальника ЦРТУ Василь Татарський. – Для них створені всі необхідні умови для успішного і своєчасного виконання поставлених завдань.

Щ

е пахне свіжою фарбою після щойно завершених малярних робіт у будівлі, де знаходиться відділ неруйнівних методів контролю СКМ, персонал якого виконує тут радіографію, капілярний, магніто-порош-

ковий, ультразвуковий контроль елементів обладнання трубопроводів блоків 1-4 під час ремонтів, модернізації та реконструкції. До ремонту приміщень підійшли серйозно, капітально відремонтувавши душові

та санвузли із заміною комунікацій, сантехнічного обладнання. Двері та меблі замовили на дільниці з виготовлення та ремонту столярних виробів ЦГО. „Наразі, коли головні роботи вже позаду”, – зауважив начальник відділу Григорій Ямпольський, – залишилось ще виконати маркування дверей, облаштуватись меблями, аби у кімнатах дійсно панував порядок.”

З

адоволений виконаним у своєму приміщенні ремонтом і персонал ремонтно-технічної лабораторії 1,2 блоків ЦРБ, яке

повністю змінилося після проведених малярних робіт, заміни вікон і дверей, підлоги. До того ж, для зручності своїх працівників, котрі налагоджують апаратуру радіаційного контролю, керівництво цеху запланувало повну заміну лабораторних меблів.

В

ід того, як харчуються працівники станції, залежить їхнє здоров’я, настрій і працездатність. Для оперативного персоналу, робоче місце якого знаходиться у зоні суворого радіаційного контролю, надзвичайно важливо ще й близьке розташування їдальні. Тому відкриття кімнати для приймання їжі оперативного персоналу енергоблоків №3,4 у спецкорпусі-2 стало ідеальним варіантом для організації їхнього харчування, адже переодягувшись, вони просто спускаються на перший поверх цієї ж будівлі. Тут затишно і комфортно, усе продумано до дрібниць – від рукомийників і пристрою для сушіння рук до, власне, самої кімнати, де зручно розмістилися столики на чотирьох осіб. Оперативний персонал РЦ-2, ЦРБ, ХЦ, ЦДтаРАВ має змогу щоранку зробити замовлення комплексу страв на вибір, залишивши його на ЩРК, звідки замовлення надходить у їдальню №13. Вибір страв – різноманітний, щодня змінюється. Скажімо, у день коли я побувала у цій кімнаті, на столах побачила смаженину, печінку з цибулею, відварену курку з гарнірами рисом чи локшиною, сирну запіканку, салати зі свіжих овочів, виноград, кефір. Їжа доставляється в лоточках і, за потреби, підігрівається у мікрохвильовій духовці. Є тут і холодильник, і електрочайник. А зустрічають відвідувачів теплими посмішками буфетниці Світлана Соловйова та Світлана Куделко. Свідченням гарного обслуговування і подяки за смачну їжу є відповідні записи оперативного персоналу у книзі відгуків та пропозицій.

Новини області Комунальники на підготовку до зими спрямували 90 мільйонів Рівненщина готова до опалювального сезону. Такі результати огляду населених пунктів області. Загалом, на підготовку до зими спрямували 90 мільйонів гривень. Це на 12 мільйонів більше (15 відсотків), ніж торік, зауважили на колегії облдержадміністрації. За ці кошти підготували 782 котельні та 439 кілометрів теплових мереж, прозвітував начальник головного управління житлово-комунального господарства ОДА Володимир Пшеюк. За його даними, вдалося замінити 44 котли та 10,5 кілометрів теплових мереж. Заготовлено 14,5 тисяч тонн вугілля. Всі теплопостачальні підприємства комунальної форми власності провели енергоаудит і запровадили технологічний облік виробленої теплової енергії. Для цього встановили майже півтори сотні лічильників. Крім того, підготували до зими й житловий фонд краю. Зокрема, майже три з половиною тисячі житлових будинків. На що витратили 13 мільйонів гривень, а це на 3 мільйони більше (30 відсотків), ніж торік.

Соціальних робітників забезпечують велосипедами Влада області продовжує полегшувати роботу соціальним працівникам. 15 робітників Рівненського районного територіального центру соціального обслуговування, що у селі Дядьковичі, отримали в подарунок велосипеди. Сертифікати на новий транспорт їм передав голова облдержадміністрації Василь Берташ. На його думку, такий транспорт суттєво полегшує роботу соцпрацівникам, які обслуговують людей, котрі мешкають в різних селах. «Сьогодні у територіальному центрі надають допомогу понад трьом тисячам жителів Рівненського району, 840 з них обслуговують удома. Соціальні робітники виконують важливу і складну роботу, тому такий подарунок, як велосипед, має її полегшити», – акцентував Василь Берташ. До речі, соціальним робітникам Рівненщини вже дарували велосипеди, зокрема, у Володимирецькому районі.

Область готує стратегію ранньої діагностики онкопатологій Таке доручення медики отримали від голови облдержадміністрації Василя Берташа. Керівник області переконаний, що виявлення злоякісних новоутворень на ранніх стадіях полегшує курс лікування та дозволяє врятувати людські життя. Натомість через пізню діагностику кожен третій онкохворий помирає впродовж року. Відтак, лікарі первинних ланок (ФАПів, амбулаторій) мають звернути особливу увагу на профогляди, аби вчасно скеровувати пацієнтів до спеціалістів. Водночас у райони мусять виїжджати фахівці з обласного центру, акцентував Василь Берташ, оскільки кожен другий онкохворий Рівненщини – сільський житель. Торік онкологи виїжджали в райони 14 разів, цьогоріч вже сім, констатують медики. Очільник області дав завдання зробити таку практику системною. Зокрема, обрахувати, в скільки обійдуться виїзди висококваліфікованих бригад у райони та підготувати відповідну обласну програму вже на наступну сесію облради. Затвердження такої стратегії, на переконання Василя Берташа, дозволить не лише наблизити онкологічну службу до селян, а й вчасно скеровувати їх в новостворений центр променевої терапії. Адже з його відкриттям онкопатології на Рівненщині лікують за світовими стандартами – прицільним опроміненням пухлини, що зменшує час перебування пацієнта в стаціонарі та пришвидшує його одужування. Курс терапії на лінійному прискорювачі вже пройшли 400 пацієнтів.


№41 (1027) 11 жовтня 2012р.

4 Свята та звичаї

Покрова Пресвятої Богородиці

Вітаємо!

(1/14 жовтня) З усієї церковної історії Східної Православної Церкви, беручи до уваги доленосні дії Богоматері на землі після Її Успення, можемо зробити висновок, що Пресвята Богородиця, Заступниця і Покровителька всього роду християнського, подала особливу опіку і захист колишній грецькій державі. Візантійський імператор, святий рівноапостольний Константин Великий, віддав Їй в опіку і заступництво нову столицю своєї Римської імперії – місто Константинополь (Царгород), і Вона насправді, якби оправдуючи надане Їй довір’я не один раз виявила на ділі Свою допомогу у спасінні міста від всяких пошестей хвороб і нападів ворогів. Імператор Юстиніан І (527 – 565) в успіхові свойого війська і зброї завдячував тільки Пречистій Діві; Юстиніан ІІ (+578) віддав себе під Її покров у Тропар війні з Персією; імператор Іраклій (+641), йдуСьогодні ми, православні люди, чи на війну, доручив столицю і свого сина в радісно святкуємо під покровом опіку Пресвятої Марії; тільки завдяки Її силі й захисту було охоронено Константинополь від Твого, Божа Мати, явлення, і нападів диких хазар в 625 і 672 роках. дивлячись на Твій Пречистий Ще наочніше Пресвята Богородиця виявиОбраз, покірно мовимо: покрий ла всесильне заступництво над тим християнським краєм і столичним містом в Х столітті. нас Чесним Твоїм Покровом За імператора Льва Премудрого (або Льва VІ Фіі визволи нас від усякого зла, лософа) – (886 – 911), а саме у 910 році, на Цармолячи Сина Твого, Христа Бога город напали араби (сарацини), які визнавали магометанську віру. Знаходячись у безнадійнонашого, спасти душі наші. му положенні, православні греки звернулися

з проханням про допомогу і заступництво до Своєї Небесної Покровительки – Пресвятої Божої Матері. Вона вислухала молитви і запевнила їх, що не перестане охороняти та покривати царгородців Своїм Благодатним Покровом. Пречиста Діва, на знак, що Вона з ними, явилася в оточенні ангелів, пророків і апостолів у Влахернському храмі під час Всенічного Богослужіння. Вона молила Бога про спасіння Христолюбивого народу і покрила всіх богомольців Святим Своїм Омофором (довгою і широкою тканиною, якби рушником, прикрашеним хрестом). І справді, в скорому часі, арабів (сарацинів) було вигнано з-під стін царської столиці, а в кінці й переможено. В пам’ять того чудесного явлення і діяльної помочі Свята Православна Церква постановила 1 жовтня ст. ст. (або 14 жовтня н. ст.) завжди святкувати цю подію захисту, опіки і Покрови Божої Матері в нашому Богослужбовому чині й обряді. Святкування Покрови Божої Матері з перших віків прийняття християнства з Візантії на Руси-Україні засвідчують спогади про різні випадки благодатної допомоги Матері Божої віруючим, які були в нашому краї. Вже один факт, що запорізькі козаки вважали Святу Покрову своєю Покровителькою, говорить про велику любов і шану нашого українського народу до Богоматері. А те, що наша Українська армія обрала собі свято Покрови за день Зброї, вселяє надію на всеукраїнську державницьку перемогу, і стало це свято для всіх українців не тільки релігійним, але й національно-патріотичним святом.

Щиросердно вітаємо чарівну, енергійну, життєрадісну жінку

Феодосію Никифорівну Скібчик,

техніка ЦРТУ ЕРП, із 55-річним ювілеєм, який вона відзначила 10 жовтня. Шановна імениннице! Ми цінуємо Вас як відповідального працівника і просто хорошу людину. Бажаємо Вам міцного здоров’я, Божої ласки, оптимізму, поваги від рідних, друзів, успіхів у праці. Нехай доля завжди буде прихильною до Вас, а зроблене для людей добро повертається сторицею! З повагою, колектив ЦРТУ ЕРП Колектив відділу управління майном сердечно вітає з ювілейним днем народження чудову жінку і матір, дбайливу господиню, шановану, висококваліфіковану, цілеспрямовану, мудру та турботливу колегу

Віталій БОДНАР, благочинний УПЦ КП, настоятель Свято-Покровського храму м.Кузнецовська

Валентину Мар’янівну Янченко!

Нехай кожен Ваш день буде сонячним і радісним. Хай доля буде щедрою, дарує міцне здоров’я, енергію, успіх і удачу. А старання і труди нехай примножать успіх у рідному колективі. Будьте завжди усміхнені, сповнені надій та оптимізму!

Цей світ – вертеп...

Прем'єра

„Коли б сенс театру полягав лише в розважальному видовищі, можливо і не варто було вкладати у нього стільки праці. Але театр – це мистецтво відображати життя.”

Станіславський

“Вертепу” – 10 років Народний аматорський театральний колектив „Вертеп” Палацу культури РАЕС відзначив свій 10-річний ювілей прем’єрою вистави „Самогубство самотності” за п’єсою Неди Нежданої. Глядачі не зрадили улюбленому колективу, і зал, як завжди, був заповнений людьми різного віку, котрим близькі соціальні теми, які несуть зі сцени акториаматори і їхній керівник Сергій Онуфрійчук. За десять років змінювався склад „Вертепу”, надзвичайно зросла професійна майстерність як виконавців, так і режисера. Тож не дивно, що цьогоріч цей театральний колектив вдруге підтвердив звання народного аматорського перед авторитетною комісією обласного центру народної творчості. Проникливо і зворушливо звернувся до глядацької аудито-

рії перед початком вистави Сергій Онуфрійчук, прочитавши поетичний монтаж „Наша потужна цивілізація” за поемою Григорія Чубая „Вертеп”: – Кажу я з гіркотою: цей світ – вертеп. І, мабуть, щонайважче – у ньому залишитися собою, від перших днів своїх і до останніх не бути ні актором, ні суфлером, ні лялькою на пальчиках облудних, а лиш собою..... А далі сцена ожила з початком дійства героїв п’єси. Він (Петро Яйченя) і Вона (Галина Крупа) знайомляться в дивному місці – на даху багатоповерхівки та ще й уночі. Красива, витончена, вишукано вбрана жінка вирішила звести рахунки з життям, зістрибнувши вниз. Чоловік, причина присутності якого на даху стане зрозумілою лише наприкінці вистави, всіма способами намагається відмовити її від самогубства: насмішкувато натякає на її, м’яко кажучи, непривабливий вигляд після падіння на сміттєзвалище чи дитячий майданчик (жінка-бо прагне за-

лишатися гарною у будь-якій ситуації!), як тонкий психолог, дає нещасній красуні змогу розкритися і розповісти, що змусило її зважитися на фатальний у житті крок (банальна зрада коханого). Він запрошує нічну незнайомку до танцю, а потім, вичерпавши весь арсенал переконань, застосовує головну чоловічу зброю й зваблює її. За молодими людьми уважно слідкують Кіт і Кицька (подружжя Івана та Тетяни Радюк) – дуже вдалий тандем двох акторів. Їхня гра, а ще хореографічні етюди були виконані професійно й додали шарму виставі. Вона майже повірила своєму рятівникові, його розповідям про зв’язок з НЛО, новим почуттям, аж раптом виявилось, що жінка стала учасницею шоу „Останній суіцид”. А Він зголосився взяти у цьому фарсі участь заради 10 тисяч, котрі конче необхідні для завершення наукових експериментів. І що ж у фіналі? Знову зневіра? Щоб довести коханій правдивість своїх намірів і почуттів, Він пропонує стрибнути з даху разом, але цього разу з парашутом, тим самим здійснивши самогубство самотності.

Безперечно, акторському складу і режисеру вдалося тонко передати авторський задум п’єси ( вихід є з будь-якої ситуації) і розчулити глядачів. Загальну ж думку, яка звучала після завершення вистави, висловили щирі шанувальники таланту „Вертепа” – представники колективу НТЦ РАЕС: – Вот и снова театральная публика нашего города получила подарок от любимого народного аматорского театрального коллектива «Вертеп» – спектакль, который затрагивает серьезные вопросы нашей обычной каждодневной жизни. Жизни-калейдоскопа, жизни-вертепа, где каждый проживает свой детектив, и фарс, и мелодраму, и реал-шоу. Спасибо коллективу, что своей игрой они дают зрителям и мысли, и эмоции. Эмоции, совершенно необъяснимые, неформулируемые, но оттого еще более сильные. И тогда хочется лишь одного - вновь их пережить. Прямо сейчас. Ну, в крайнем случае, завтра. Поздравляем театральный коллектив «Вертеп» с 10-летним юбилеем! Желаем творческих поисков и удач!

E-mail: gazeta@rnpp.atom.gov.ua Наша енергія— наше майбутнє

Ганні Миколаївні МАЛЬЦЕВІЙ,

провідному інженеру-технологу ВТС – красивій жінці, ніжній матері, хорошій подрузі! Зичимо міцного здоров’я, завжди гарного настрою, лагідних обіймів долі, море сонячних днів, зігрітих теплом люблячих сердець! Друзі та колеги

Колектив відділу управління майном сердечно вітає з 35-річчям шановного колегу, турботливого чоловіка та батька, інженера 1-ої категорії

Сергія Івановича Ліпича!

У святковий день Прийміть вітання Та найщиріші побажання: Здоров’я, щастя та добра, Наснаги, успіхів, тепла, І повсякденно, повсякчас Хай буде все гаразд у Вас! Ваші роки - це прекрасна пора, Ще можна багато творити добра.

Олена ЗУБЕНКО

Вас чекають працівники відділу Державного реєстру виборців З метою надання широких можливостей працюючому населенню міста більш ретельно ознайомитись із включенням його до Державного реєстру виборців та подальшого включення до списків виборців для голосування на виборах народних депутатів 28 жовтня 2012 року, відповідно до Орієнтовного календарного плану Служби розпорядника Реєстру щодо порядку підготовки попередніх та уточнених списків виборців, розпорядженням міського голови Сергія Анощенка доручено начальнику відділу ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Кузнецовської міської ради О.Данілко з 29 вересня по 28 жовтня 2012 року забезпечити чергування його персоналу за адресою: м-н. Будівельників, буд.3, четвертий поверх (хол) згідно з розробленим графіком.

Наші найсердечніші вітання з нагоди дня народження

З першим 55-річчям від дня народження щиро вітаємо начальника зміни дільниці СОДВ хімічного цеху РАЕС

Графік чергування: 07.10.2012 р. з 9.00 до 16.00 – спеціаліст 1-ої категорії О.В.Герасимчук; 13.10.2012 р. з 9.00 до 16.00 – начальник відділу О.М.Данілко; 14.10.2012 р. з 9.00 до 16.00 – головний спеціаліст О.М.Кречик; 20.10.2012 р. з 9.00 до 16.00 – начальник відділу О.М.Данілко, головний спеціаліст О.М.Кречик; 21.10.2012р. з 9.00 до 16.00 – спеціаліст 1-ої категорії О.В.Герасимчук; 27.10.2012р. з 9.00 до 18.00 – спеціаліст 1-ої категорії О.В.Герасимчук, начальник відділу О.М.Данілко, головний спеціаліст О.М.Кречик; 28.10.2012 р. з 9.00 до 20.00 – начальник відділу О.М.Данілко, головний спеціаліст О.М.Кречик, спеціаліст 1-ої категорії О.В.Герасимчук. Контактні телефони: 3-71-14 та 2-14-63.

ЗАСНОВНИКИ: адміністрація та трудовий колектив ВП “Рівненська АЕС“ ДП НАЕК “Енергоатом“

Анатолія Федоровича СМОКОВИЧА.

Бажаємо імениннику міцного козацького здоров’я, удачі в повсякденні та всіляких земних гараздів. Нехай здійснюються, шановний ювіляре, всі ваші найкращі мрії та наміри, життєві дороги будуть прямими й успішними, а прийдешні дні світлими й щасливими від любові та підтримки рідних і близьких вам людей! Колеги, знайомі та друзі

Редактор Лідія ШМИРКО, тел: 3-74-40, 64-1-36 Відповідальний секретар Володимир ДАВИДОВ, тел: 64-1-27 Комп’ютерна верстка Наталії ВАЛЬЧУК, тел: 64-3-98 Фото Надії ТИМОФЄЄНКО, тел: 64-1-18

Газета заснована у січні 1989 року. Свідоцтво про реєстрацію періодичного видання Серія РВ №496/49 від 30 листопада 2007 року.

Газету зверстано в комп’ютерному центрі УІтаЗГ ВП РАЕС. Кольороподіл та друк — видавництво “Медіа”, м.Луцьк, вул. Карбишева, 1. Тел.:(0332) 78-40-69. Тираж 500 примірників.

Газета Енергія №41 (1027)  

Газета Енергія №41 (1027)

Advertisement