Page 1

№ 8 (7539) ЧЕТВЕР, 23 ЛЮТОГО 2012 РОКУ

Інспектують Володимиреччину

Зведемо перехід через Горинь!

РЕКЛАМА У «ВВ» – 2-40-41.

Минулого тижня на Володимиреччині з робочою поїздкою побувала заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Сад. Метою її відвідин було ознайомлення з роботою соціальних, медичних закладів району та прийом громадян. Зокрема, вона побувала у Сопачеві в амбулаторії загальної практики сімейної медицини, у Володимирецькій ЦРЛ, де ознайомилася із станом

зберігання заготовлених овочів та поспілкувалася з пацієнтами лікарні, а також відвідала Володимирецький територіальний центр з обслуговування одиноких та непрацездатних громадян. – Я задоволена побаченим, – зазначила Світлана Іванівна. – Відчувається, що у Володимирецькому районі керівники з відповідальністю ставляться до своїх обов’язків, тож нарі-

кань чи зауважень у мене нема. Хочу відмітити, що на Володимиреччині мені дуже легко працювати завдяки командному підходу місцевої влади до роботи, взаєморозумінню і бажанню шукати компроміси та співпрацювати. А ще тут дуже добрі і самовіддані люди… Під час робочої поїздки Світлана Іванівна знайшла хвилинку і разом з головою Володимирецької РДА Володимиром Ткачуком та начальником райвідділу МНС В ол од и м и р о м Симонюком нагородила грамотами облдержадміністрації й іменними годинниками володимирецьких хлопців Володимира Іванчука та Миколу Шила за порятунок дітей з крижаної води (на фото). Вл. інф. Фото Сергія Скібчика.

Великі Цепцевичі, як і кожна сільська громада, мають ряд пріоритетних питань, що потребують якомога швидшого вирішення. Одне з них – нестача випасів. «Маємо землі за рікою, – говорить голова

Цепцевич Сергій Козярець, – але до них поки що не перебратися. Тому є гостра потреба звести через ріку перехід, який би слугував переправою до випасів». З ініціативи сільської громади наболіле питання

цього року неодноразово піднімалося – і на людський поклик відгукнулися представники районної та обласної влади. (Продовження на 2-ій стор.).


2

23 лютого 2012 року

Розбудовувати правову державу Президент України Віктор Янукович 14 лютого взяв участь в урочистій церемонії складення присяги суддями, яких уперше призначили на цю посаду. Виступаючи на церемонії, він особливу увагу приділив створенню законодавчої бази для ефективного дотримання демократичних засад у правовій сфері. А ведучи мову про концептуальні принципи майбутніх змін, Глава держави наголосив, що Україні потрібна якісно нова система правових засобів захисту людини.

На підтримку АПК Кабінет Міністрів України затвердив Порядок використання коштів, передбачених для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі з метою збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, сприяння розвитку аграрного ринку та гарантування продовольчої безпеки. Бюджетні кошти буде, зокрема, спрямовано на створення резервного запасу сортового насіння, розвиток тваринництва та фінансування заходів із підвищення родючості ґрунтів. Також відбуватиметься фінансова підтримка суб’єктів АПК через здешевлення кредитів і компенсацію лізингових платежів.

Знову – конкурс держслужбовців Цими днями стартував щорічний всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець», створений постановою Кабінету Міністрів з метою зростання професіоналізму, відкритості й інституційної спроможності державної служби та підвищення її авторитету шляхом узагальнення досвіду роботи кращих державних службовців. Конкурс проводиться серед держслужбовців Володимирецької райдержадміністрації та її структурних підрозділів відповідно до їх організаційно-правового статусу у номінаціях «Кращий керівник» (учасники – керівники управлінь, відділів і секторів РДА) та «Кращий спеціаліст» (учасники – спеціалісти І та II категорій, провідні і головні спеціалісти всіх структурних підрозділів РДА). У конкурсі беруть також участь держслужбовці ІІІ-VІІ категорій, які мають відповідний стаж роботи. Детальніше про конкурс можна дізнатись у відділі організаційно-кадрової роботи апарату РДА (смт Володимирець, вул. Грушевського, 56; тел. 2-43-57).

Якщо газу не вистачає Рівненщина – лідер за темпами заміщення дорогого імпортного газу альтернативними ресурсами. Якщо середньоукраїнський показник заміщення місцевою сировиною становить 1,5 відсотка загального обсягу споживання енергоносіїв, то в нашій області він сягає 3,5 відсотка. А цього року область має подолати 4-відсотковий бар’єр заміщення газу відновними та альтернативними видами палива. Такі перспективи визначені у програмі економічного та соціального розвитку області.

Нас стало менше За даними Державної служби статистики, станом на 1 січня 2012 року чисельність населення України становила 45 мільйонів 633,6 тисячі осіб. У порівнянні з 2010 роком (45 мільйонів 778,5 тисячі) чисельність населення скоротилася на 144,9 тисячі осіб. Найбільший приріст населення спостерігався в Києві та Закарпатській області, а скорочення – у Донецькій, Луганській та Дніпропетровській областях. У 2010 році населення України зменшилося на 184,4 тисячі осіб, зазначається в «Урядовому кур’єрі».

Надходження у ПФУ зросли За інформацією, розміщеною на офіційному сайті Пенсійного фонду України, у січні 2012 року у бюджет фонду з усіх джерел фінансування надійшло 15,466 мільярда гривень, що на 10,8 відсотка, або на 1,505 мільярда більше порівняно з січнем 2011 року. Зокрема, сума власних надходжень у січні становила 10,749 млрд грн., що на 17,1 відсотка, або на 1,568 млрд грн. більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Планові надходження у бюджет фонду перевиконано на 4,8 відсотка. У той же час витрати на виплату пенсій і грошової допомоги у січні становили 17,685 млрд грн.

Надійшли кошти дітям, які не відвідують дитсадки Як повідомив в. о. начальника Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Юрій Тюска, надійшли кошти для виплати грошової компенсації батькам потерпілих дітей, які не відвідували дитячі дошкільні заклади у січні 2012 року. Розмір компенсації на одну дитину в 2012 році становить 291 грн. щомісячно.

Індекс інфляції у січні 2012 року За повідомленням Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у січні 2012 року становив 100,2% порівняно з груднем 2011 року. У Рівненській області індекс споживчих цін у січні 2012-го становив 99,7% порівняно з груднем 2011 року.

Одним рядком Телефон довіри прокуратури Рівненської області – 0362-62-32-02.

ВЛАДА І ЖИТТЯ Дорогі земляки! Щиро вітаємо Вас із Днем захисника Вітчизни! Та велика і велична правда історії, яку не спотворити і не перекреслити жодним змінам у сучасному мінливому світі, – це подвиги захисників Вітчизни. Це постійна школа виховання молоді, яка присвятила себе військовій професії і служить справі збереження миру у своїй країні та далеко за її межами. Це взірець реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу. Бажаємо Вам незламної волі, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я, звершення всіх Ваших мрій і побажань, високих досягнень у нелегкій праці на благо держави! Голова райради Василь Ковенько.

Голова райдержадміністрації Володимир Ткачук.

«Володимирецький ВІСНИК» Шановні володимирчани! Вітаємо Вас із Міжнародним днем рідної мови! Рідна мова українців – одне з найцінніших надбань народу! Свято рідної мови за рішенням ЮНЕСКО відзначають 21 лютого всі народи Землі. Рідне, материнське слово для кожного є оберегом. Воно таїть у собі надбання віків, пам’ять усього народу, оберігає й передає всі виміри духовних скарбів поколінь. Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення і поступ майбутній. Щастя, добра, нових Вам здобутків в ім’я України! Голова райради Василь Ковенько.

Голова райдержадміністрації Володимир Ткачук.

Зведемо перехід через Горинь! (Закінчення. Поч. на 1-ій стор.) Сільська громада, вирішуючи це питання, запросила заступника голови обласної ради Олександра Чуприну – і він відгукнувся на сільську проблему. 20 лютого Олександр Петрович знову відвідав це прогресивне село. І цього разу прибув із конкретним варіантом вирішення питання. Залучивши до роботи військову частину А1519 з Дубного (командир – Олег Безруков), він запропонував цепцевицькій громаді реальний вихід із проблемної ситуації. Військові хлопці, не згаявши й хвилини, зробили необхідні підрахунки і виміри. А відтак, після «розвідки», всі попрямували до сільради, де Олександр Чуприна, Олег Безруков та перший заступник голови Володимирецької РДА Петро Вакуліч провели нараду з сільською громадою. Цепцевичани радо зустріли гостей, які несли гарну звістку. – Від вас вимагається роздобути лісу та створити теплі умови для військових на час будівництва переходу, – звернувся до громади Олександр Петрович. – З урахуванням того, що пилорам у районі багато, думаю, знайдеться ліс і на таке благе діло, як перехід через Горинь. А підрядники наші – люди честі і з досвідом. Це вони збудували міст у Кричільську. Словом, свою роботу знають і вже сьогодні зробили назустріч вам перші кроки. Для вас, сподіваюся, не буде проблемою нагодувати й обігріти їх, будівничих довгожданого цепцевицького мосту.

– Зараз ми розробимо проектно-кошторисну документацію і подамо її вже на тижні, – сказав Олег Дмитрович, ще раз підтвердивши оперативність і досвід підлеглих. Він пояснив переваги дерев’яного мосту перед понтонним (адже мешканці села, як

вати перехід пішла саме від вас, сільської громади. Людям хочеться йти назустріч тоді, коли вони у цьому зацікавлені. Завжди наводжу у приклад Кідри. Треба була їм амбулаторія – вони дали про це знати і вжили необхідних заходів: при ліквідації СВК

вихідний варіант, пропонували саме його). – Кожної осені його треба буде збирати, а навесні знову зводити. А якщо врахувати можливість повені, то за дві-три весни його може й зовсім розмити. Дубовий міст і в стихію вистоїть значно довше, – запевняє він. – Мені дуже приємно, – говорить Петро Сергійович, – що ініціатива збуду-

трудовий колектив безкоштовно передав адмінприміщення у комунальну власність сільської громади з обов’язковим перепрофілюванням під амбулаторію. Районна влада, знаючи, що для села це гостра проблема (там дуже високий рівень народжуваності), підтримала ініціативу сільської громади і коштом районного бю-

Управління праці та соціального захисту населення Володимирецької райдержадміністрації оголошує конкурс на заміщення посади головного спеціаліста відділу праці та соціально-трудових відносин на період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Професійні та кваліфікаційні вимоги до кандидатів на посаду: освіта вища, відповідного професійного спрямування за освітньо - кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, за спеціалізацією «правознавство». Стаж роботи за спеціальністю на державній службі не менше 3-х років або за фахом в інших сферах не менше 4-х років. На конкурс подаються: заява на ім’я голови конкурсної комісії про участь у конкурсі; заповнена особова картка (форма П-2ДС) з відповідними додатками; дві фотокартки розміром 4 х 6 см; копія документів про освіту, підвищення кваліфікації, присвоєння вченого звання, присудження наукового ступеня; декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, передбаченою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»; копія документа, який посвідчує особу; медична довідка про стан здоров’я за формою, затвердженою МОЗ; письмова згода на проведення спеціальної перевірки; копія військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов’язаних); довідка про допуск до державної таємниці (у разі його наявності). Документи приймаються впродовж 30 календарних днів з дня опублікування оголошення за адресою: смт Володимирець, вул.Соборна, 23, Управління праці та соціального захисту населення Володимирецької райдержадміністрації, організаційно-адмістративний відділ. Тел. 2-37-07.

джету виконала будівельні роботи і комплектацію обладнанням. Тепер маємо новенький ФАП, і від цього виграли і влада, і громада. Настали часи, коли влада робить те, що обіцяє. І хотілося б, аби люди це розуміли, активізувалися і сприймали підтримку влади, а не відштовхували її. Сподіваюся, разом з вами ми дійдемо до поставленої мети. – Сам Бог велів нам займатися тваринництвом, – говорить Сергій Козярець, – та от якось дожилися до того, що нема де випасати худобу. А зараз люди на селі виживають тільки за рахунок фермерства. Думаю, самотужки ми б нічого не зробили, а з допомогою районної та обласної влади збудуємо «міст». Тільки… максимально маємо долучитися до цієї справи та щоб менше знайшлося серед нас варварів, здатних розкрасти чи зруйнувати споруджене власними трудами. Наразі в селі створений організаційний комітет, який займається збором коштів на матеріали для зведення переходу. Сільська громада щиросердно дякувала гостям. Та, думаю, люди посправжньому вдячними будуть тоді, коли поведуть випасати корівок за Горинь через новий, пахучий деревом перехід. Наталія АНДРЄЄВА. На фото автора: • стор. 1 (зліва направо) – Петро ВАКУЛІЧ, Олександр ЧУПРИНА, Олег БЕЗРУКОВ і Сергій КОЗЯРЕЦЬ; • стор. 2 – військові вимірюють глибину Горині.

Володимирецька районна державна адміністрація оголошує про проведення процедури визначення аптечних та інших лікувально-профілактичних закладів, які будуть здійснювати безоплатне забезпечення ліками для амбулаторного лікування та безоплатне і пільгове зубопротезування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян Володимирецького району. Для участі в процедурі подається заява на ім’я голови робочої групи з питань організації, координації та контролю медичного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ,та дані про: • наявність мережі аптек по району та їх функціонування; • наявність вільних обігових коштів; • розміри відрахувань до обласного та місцевих бюджетів; • реальний економічний та фінансовий стан аптечного, іншого лікувально-профілактичного закладу; • дотримання виплати заробітної плати працівникам аптечних установ не нижче середнього розміру в галузі охорони здоров’я та інші. Документи приймаються впродовж 15 календарних днів з дня опублікування оголошення за адресою: смт Володимирець, вул.Соборна, 23, Управління праці та соціального захисту населення Володимирецької райдержадміністрації, відділ соціального захисту населення, постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС. Тел. 2-49-28.


ВЛАДА І ЖИТТЯ

«Володимирецький ВІСНИК» • Добре ім‘я людини

С

Маленький етюд про велику людину

ИВІ сутінки лягли на землю. Натруджене сонце поволеньки сіло за обрій. Тихий вечір розлився понад неквапливою річечкою Виркою, і господар-місяць вивів на безкрає небесне пасовисько отари зірок… Уже не одне десятиліття нічні зорі – одвічні свідки її невтомної праці. І слова ці – про людину захоплену, воістину віддану своїй роботі, директора Городецького НВК Ганну Федорівну Сернюк. Як педагог з великим досвідом і глибоким серцем, вона робить велику справу – як найкоштовніший земний скарб, несе в дитячі душі добре і вічне. Кожного вечора довго світяться вікна в її робочому кабінеті, що по вулиці Коломийця в селі Городці. Але з першими сонячними променями Ганна Федорівна вже на ногах. Бо ж і новий робочий день на порозі, і чималеньке домашнє господарство чекає її вмілих роботящих рук. Усьому треба встигнути дати лад. І тільки вона одна знає-ві-

дає, як усе це їй вдається. Кажуть, у житті – як на довгій ниві. Так і в Ганни Федорівни. На життєвій дорозі їй не раз траплялися прикрощі і перемоги. Але все погане завжди залишалося позаду. Пропрацювавши багато років учителем математики у Сваринівській школі, вона здобула заслужену повагу учнів і довіру у колективі. Тож на посаду директора Городецької школи перейшла, будучи зрілим і випробуваним фахівцем. Її тут зустрів значно більший і в усіх відношеннях складніший педагогічний колектив. Побільшало, звісно, й відповідальності. Тож неабияк хвилювалася, відкривши нову сторінку своєї трудової біографії, і цю рису неспокійної вдачі – хвилюватися за все, що діється у школі, – вже багато літ несе через директорські свої турботи і сподівання. Яскравий цьому приклад – не така й далека у часі реорганізація школи в НВК і пов’язане з цим відкриття дошкільного під-

розділу. Бо ж садочок треба було забезпечити всім необхідним. І не було меж їхній радості, коли перші дошкільнята перейшли під їх педагогічну опіку. Нині цих «малявок» тут чотири групи! Отак, у гарних світлих клопотах, спливли роки. Гана Федорівна поодружувала синів – Олександра і Михайла. Діждалася й онуків – трійко їх просять бабусиної уваги і ласки. І якби ви бачили, яким пречистим вогнем спалахують її очі, коли кохана внучечка Владочка горнеться до бабусі: «Моя бабусенька Ганнуся!»! Помітивши це, мимохіть переймаєшся чимось неповторно світлим. І на хвилі такого душевного просвітління бажаємо Ганні Федорівні творчих успіхів і трудової наснаги. Хай невичерпна її енергія заряджає і всіх нас життєвим оптимізмом та допомагає вірити у краще майбутнє. О. МОЛЯНКО, вихователька Городецького НВК.

Вагоме слово освітян «Учительське свято» – так відгукувалися присутні про дійство, яке проходило 16-17 лютого на Рокитнівщині. 19 педагогів області боролися за перемогу у фіналі обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2012». І три з п’яти номінацій («Українська мова та література», «Етика», «Фізична культура», «Англійська мова» та «Біологія») були представлені освітянами Володимиреччини. «Ви вже переможці, бо дійшли до фіналу», -- мовив конкурсантам начальник облуправління освіти і науки Іван Вєтров. «Участь у такому конкурсі – це своєрідний героїзм», – вітав педагогів спеціаліст облуправління Святослав Сидорук. І відрадно, що честь району достойно захищали молоді і талановиті: вчителі Володимирецького

рівень конкурсних уроків трьох наших фіналістів відзначали всі члени журі. Такий результат – це наслідок наполегливої творчої праці насамперед самих конкурсантів. Бо вони – з тих, хто у постійному пошуку і прагне відкриттів. Кому спокій лише сниться. За своїх педагогів уболівали і керівники навчальних закладів А.Ф. Остапенко та

нях такого рівня – доволі рішучий крок. Щоб зважитися на нього, доводиться переступати через невпевненість, нерішучість, боязнь і навіть занижену самооцінку. Проте дорогу долає той, хто йде, і чергове підтвердження цієї беззаперечної істини – наші переможці. Щиро вітаємо Ірину Володимирівну, Оксану Васи-

районного колегіуму Ірина Слотницька та Оксана Приходько і вчитель Великоцепцевицької ЗОШ Павло Ярута. З-поміж усіх районів лише Володимирецький та Березнівський мали по троє фіналістів! «Гарний маєте врожай», – відмічали володимирчан працівники Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Ще б пак! Павло Антонович у своїй номінації виборов перше місце. Близькою до перемоги була й Ірина Володимирівна. Та й взагалі високий

Н.В. Волощук і їхні колеги. Консультації, поради, методична та практична допомога при підготовці до конкурсу, зрештою – психологічна підтримка під час фінальної частини відчувалися всіма трьома конкурсантами. Їх підготовкою до конкурсу займалися методисти райметодкабінету Л.Ляшик, Ж.Малюк, М.Ошурко. А фінансову підтримку забезпечував відділ освіти та виховання – кожен отримав премію у розмірі 1500 гривень. Треба сказати, що участь у фахових змаган-

лівну та Павла Антоновича з перемогою! Хай фінал обласного конкурсу стане для них ще однією сходинкою у самовдосконаленні і творчому зростанні. Бажаємо їм нових звершень, а Павлу Антоновичу – гідно представити Володимиреччину на всеукраїнському етапі конкурсу, який проходитиме у Луганську 10-17 березня. Софія ШИДЛОВСЬКА, завідувач Володимирецького районного методичного кабінету.

23 лютого 2012 року

3

Всеукраїнську премію «Гордість країни» може отримати наша землячка Тетянка М’ялик з Воронок. Допоможімо їй! Премію започатковано у 2003 році фондом Віктора Пінчука у партнерстві з телекомпанією «Новий канал» та газетою «Факти». Вручається вона звичайним людям, чиї життя і вчинки стали прикладом мужності, гуманності та життєлюбства. Шляхетна історія Тетянки М’ялик най-

ближча нам з-поміж 130 інших, відібраних Громадською радою. І саме тепер настав час допомогти дівчинці не лише словом, а й ділом. Тож проголосуймо разом за нашу юну землячку за інтернетадресою www.gordist.org/hero/syla duhu . Не залишаймося байдужими!

Сесія вирішила 30 питань!

Давно вже на сесіях районної ради не стояло 30 питань, як-от 17 лютого на одинадцятій сесії районної ради шостого скликання. Після традиційних звуків Гімну вершилися справи. Депутатському корпусу представили нового депутата районної ради Гаврилюка А.С. Сформувавши порядок денний, депутати приступили до роботи. Спробуємо її дещо систематизувати. Шість питань розглядалися про звіти голів райради та райдержадміністрації, виконання Програми економічного і соціального розвитку району та звіти установ КП «Архітектурно-планувальне бюро», «Трудовий архів» і редакції газети «Володимирецький вісник». Усі вони прийняті в цілому і обговорень не потребували. Сім питань передбачали підтримку програм. Зокрема районної газети та проводового радіомовлення; районні програми «Афганець», економічного та соціального розвитку району на 2012 рік, розви-

тку й підтримки місцевих ініціатив територіальних громад, матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення та питання про районну програму військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до служби у Збройних Силах України. Більшістю депутати проголосували за всі питання схвально, з урахуванням внесених пропозицій. Чотири питання передбачали внесення змін до складу депутатського корпусу районної ради і до районного бюджету, а також до рішення райради про затвердження норм харчування дітей НВК. Вирішення потребували й два питання про затвердження технічної документації з нормативно грошової оцінки земельних ділянок площею 0,1 та 0,65 га, які передаються в оренду приватному підприємцю на території Хиноцької сільської ради. Вирішилися п’ять питань про надання дозволу передачі майна та згоди на списання засобів з балансу райради і при-

йняття вартості виконаних робіт завершеного будівництва мульчицьких БК та пришкільного інтернату. Увінчалися схваленням і питання оплати відрядних депутатам райради, про порядок організації безоплатного забезпечення ліками для амбулаторного лікування та пільгового зубопротезування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи володимирчан. Також ухвалені більшістю голосів питання про делегування повноважень РДА щодо затвердження розмірів грошової компенсації, а також питання про реорганізацію редакції газети «Володимирецький вісник» та редакції районного проводового радіомовлення шляхом злиття в КП «Редакція газети «Володимирецький вісник» та радіомовлення». Сесія пройшла швидко й злагоджено, оскільки всі проблемні питання попередньо обговорювалися та врегульовувалися на засіданнях профільних комісій. Наталія АНДРЄЄВА.

Поїздка ціною у три Про медичну та гуманітарну роки позбавлення волі допомогу колишнім радянським військовополоненим

Новий рік треба починати з чогось корисного, – наприклад, з прогулянки по свіжому повітрю в місто Кузнецовськ, – вирішив 50-річний житель села Бабка Василь. І тому 2 лютого 2011 року викрав коня білої масті та гужову повозку з ферми СВК “Надія”. Чи то свята далися взнаки, чи вирішив проявити “циганську майстерність”, але факт залишається фактом. Та кумедна ситуація в тому, що злодій пояснив: украв коня і воза не з метою збагачення, а щоб забрати з штафмайданчика Кузнецовського міськвідділу міліції свого воза, який проходив у кримінальній справі по крадіжці арматури. Щоб не було сумно, взяв із собою друзів, яким про крадіжку нічого не сказав. Невідомо, чим би закінчилася ця прогулянка, якби працівники міліції не зупинили “кочівників” та не вилучили в них тварину. – Своїми умисними діями Василь вчинив злочин, передбачений ч.3 ст. 185 КК України (крадіжка чужого майна з проникненням у приміщення), – зазначив начальник слідчого відділення Ярослав Мороченець. За даним фактом порушено кримінальну справу, яку після проведення розслідування було направлено до суду. Нещодавно Володимирецький районний суд виніс вирок. Василя було засуджено до 3 років позбавлення волі, однак на підставі ст. 75 КК України засудженого звільнено від відбування покарання з випробовуванням та встановлено іспитовий строк тривалістю 1 рік. Так поїздка “принца на білому коні” закінчилася кримінальною справою. Іванна ПРИХОДЬКО, помічник начальника Володимирецького РВ по взаємодії з громадськістю та ЗМІ.

Відповідно до Угоди між Спілкою «КоntakteКонтакти е.V.» (м. Берлін) та Міжнародною громадською організацією «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність» колишні військовополонені, які не отримали виплати від фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (м. Берлін), можуть отримати гуманітарну допомогу у розмірі 300 євро в гривневому еквіваленті. Для отримання вищеназваної допомоги просимо надіслати такі документи. Ксерокопія військового квитка (всі сторінки, де є записи) або довідка про перебування у німецькому полоні. Ще одним доказом перебування у полоні може служити Облікова картка. Ксерокопія паспорта ( 1, 2, 11 стор.). Заява у довільній формі на отримання гуманітарної допомоги. Спогади про перебування у полоні. Банківську довідку про відкритий рахунок у гривнях. Будемо вдячні за фотографії та документи воєнного періоду, які після копіювання обов’язково повернемо. Для зворотного зв’язку просимо вказати контактний номер телефону. Проводиться також і надання медичної та іншої допомоги колишнім радянським військовополоненим, які проживають в Україні. В рамках наявних коштів Угодою передбачено такі медичні послуги: надання медичних допоміжних засобів за індивідуальною потребою (тонометри, глюкометри, окуляри тощо); надання медикаментів за індивідуальним призначенням (за рецептами); оперативне видалення катаракти; слухопротезування. Якщо Ви потребуєте медичної допомоги, то для отримання ліків, приладів медичного призначення, окулярів поштою просимо надіслати рецепти лікаря, а для проведення операції чи слухопротезування надсилайте відповідне направлення лікаря. У випадку виникнення питань просимо дзвонити за номером (044) 462-48-22 (м. Київ), за номером 036-52-2-26-19 (Рівненський обласний осередок МГО МФ «Взаєморозуміння і толерантність») або письмово за адресою: МГО «МФ «Взаєморозуміння і толерантність», вул. Фрунзе, 15, м. Київ, 04655, МСП. Просимо повідомити Ваш контактний номер телефону для зворотного зв’язку. Л. СУКОВАТА, голова Рівненського обласного осередку МГО МФ «Взаєморозуміння і толерантність».


4

23 лютого 2012 року

АКТУАЛЬНО АК ТУАЛЬНО

Свято наших захисників Сьогодні – 23 лютого, день Захисника Вітчизни. Ще з радянських часів це свято мужності й одваги, свято справжніх солдатів. Наскільки популярна сьогодні професія військового, ми вирішили запитати у тимчасово виконуючого обов’язки військового комісара Володимирецького об’єднаного районного військового комісаріату Олега ДЕНИСЮКА.

– На жаль, через низьке фінансування військові професії сьогодні не вельми в пошані у молоді. Тим не менше, сьогодні з Володимирецького району та міста Кузнецовська у Збройних силах України служать 118 юнаків; контрактну службу обрали 16 чоловік; ще 3 навчаються на воєнних спеціальностях у військових вузах. – Можливо, варто більше уваги приділяти патріотичному вихованню молоді?.. – Згоден. Але це більше стосуєть-

ся школи. Сьогодні ми на рівні району спільно з навчальними закладами організовуємо урочисті проводи в армію, беремо участь у святкуванні Дня захисника Вітчизни та інших заходах, допомагаємо у проведенні військово-патріотичної гри «Зірниця». – Олегу Васильовичу, як нині ситуація з призовом? Чи багато хлопців ухиляються від служби? – З кожним роком вимоги до інтелектуальних та морально-етичних якостей бажаючих служити у війську зростають. І хоча є певні труднощі (високий рівень безробіття серед молоді призовного віку, тривале перебування призовника на заробітках за кордоном без зняття з військового обліку та незадовільний стан здоров’я юнаків), все ж, завдання призовних кампаній ми стовідсотково виконуємо. – А які відстрочки від армії у нашому краї найбільш популярні? – Для навчання, за станом здоров’я та за сімейними обставинами. Втім, план призову на весну 2012 року однозначно виконаємо. До війська маємо відправити служити 60 чоловік. Користуючись нагодою, хочу привітати усіх ветеранів, військовослужбовців, солдатів, офіцерів запасу і всіх тих, хто працює на захист своєї Вітчизни, зі святом, побажати козацького здоров’я, мужності духу і віри у наше майбутнє. Записав Сергій СКІБЧИК.

Об’єднана опозиція перемагає, а «сильна» влада програє Показовими стали позачергові вибори до Житомирської обласної ради. У Червоноармійському районі переміг єдиний кандидат від об’єднаної опозиції Дмитро КРОПАЧОВ, член «Фронту Змін». Єдиного кандидата на мажоритарному окрузі висунули дві найбільші опозиційні сили Житомирщини – «Фронт Змін», «Батьківщина» за підтримки «Української платформи-Собор». Організували виборчий штаб, провели продуману агітаційну кампанію – всі згуртовано працювали задля спільної мети. І результат не забарився – опозиційний кандидат Дмитро Кропачов, відомий у районі, області вирішенням чималої кількості місцевих проблем, здобув упевнену перемогу. Він набрав майже 43% голосів. Кандидат від влади – Партії регіонів та Блоку Литвина – залишився далеко позаду: 35%. Як і очікувалося, влада застосувала на цих виборах усі відомі методи фальсифікацій: спостерігачі заявляють про адміністративний тиск та підкуп виборців і членів комісій, зареєстровано безліч заяв про порушення виборчого законодавства. Проте це владі не допомогло: протягнути до облради власного кандидата вона не змогла. Підсумки виборів слугуватимуть добрим уроком тим опозиційним силам Житомирщини, що

вирішили висувати власних кандидатів. Так, третє місце посів кандидат від ВО «Свобода», набравши 9% голосів. На жаль, ці голоси пішли не в кошик об’єднаної опозиції. Додали б до спільної перемоги й голоси «УДАРу», який самостійно набрав тільки 3,8 відсотка. Навряд чи цей результат був очікуваним для цієї сили в центрі, де партія Кличка розраховує на найбільшу підтримку. Якби зібрати ці голоси докупи, опозиційний кандидат перестрибнув би далеко за 50-відсоткову позначку. За схожим сценарієм відбувалися вибори в селі Погреби, де обирали депутата Броварської районної ради (Київська область). Кандидат від опозиційної «Батьківщини», підтриманий «Фронтом Змін», переконливо переміг «регіонала» – 239 голосів проти 71. Проте влада, яка розглядала ці вибори як репетицію парламентської кампанії, під надуманим приводом змусила визнати їх недійсними. На повторних виборах влада висунула лідера місцевих симпатій та соцопитувань – директора місцевої школи. Проте одна приставка «бало-

тується від ПР» знизила його рейтинг з 40 до 12 відсотків. Цього разу влада просто зняла з виборів опозиційного кандидата за день до голосування. А ще раніше правило «єдиного кандидата від опозиції» спрацювало у вотчині нинішньої влади – на Донбасі. «Фронтзмінівець» за підтримки «Батьківщини» набрав на виборах до Краматорської міськради 40% проти 30%, отриманих провладним кандидатом. Отже, проміжні вибори доводять, що тактика об’єднаної опозиції з висування на мажоритарних округах єдиного кандидата спрацьовує безвідмовно. Вони отримують мінімум 40% підтримки виборців. Враховуючи потужний адмінресурс і неприкриті фальсифікації з боку влади, – реальна підтримка кандидатів від об’єднаної опозиції набагато більша, й вони можуть отримати понад 50%. Натомість розрізненість демократичних сил зіграє на руку владі – це розуміють усі. Тож під час виборів неважко буде здогадатися, хто є хто в політичній системі координат. Висування на мажоритарному окрузі будь-якого «опозиційного» кандидата, окрім узгодженого, вказуватиме на його співпрацю з владою. Олена ШПАК.

Чистих світанків, сонячних ранків щиро бажаю найкращій подрузі і просто хорошій людині МИРОНЧУК Ганні Кирилівні з нагоди її 40-річчя. Хай незліченні будуть роки, багаті щастям та добром. Живи сто літ Ти у здоров’ї, хай доля повниться теплом. Хай сила завжди прибуває, до серця старість не спішить. Хай завжди люди поважають і Бог життя благословить. Подруга Ольга.

«Володимирецький ВІСНИК» • Долі людськ і

Коли плакало серце мужчини… ВІН святкує 23 лютого. Це – його свято. І так буде завжди… Виростав у Володимирці. Але змалечку знав: там, де сходить сонце, його маленька кровна батьківщина – село Дубівка. Батька свого не пам’ятає. Його не стало, коли Сергійко був надто маленьким, щоб запам’ятовувати. Мама трійко їх сама ростила й опікала-окутувала великою любов’ю. Боялася за синів: без чоловічої підмоги – як без крила. А їй же хотілося, щоб хлопці добрими батьками і господарями стали. Змалечку привчала до роботи. Тримаючи господарство, Сашу, Наталю і Сергійка й на ферму за собою водила. Працювала дояркою у колгоспі імені Леніна. А як мати, наставляла: ”Дивіться, діти, щоб з вас люди не сміялися. Фамілію Дуляницьких не ганьбіть…” І вони старалися. Особливо хлопці. Бо ж вважали себе господарями і старшими в домі. Сергій закінчив вісім класів Володимирецької СШ і пішов у райцентрівське профтехучилище вчитися на будівельника. Як призовника, невдовзі викликали у військкомат. І хоча Сергій ще навчався в училищі, запропонували вступити в автошколу ДТСААФ. Сьогодні Сергій Михайлович із вдячністю відгукується про цю школу. Бо тим самим чоловіча доля піднесла йому не тільки шоферську професію, а й… першу любов. Так, він палко покохав. А 4 вересня 1984 року одружився. Тільки-но зачерпнув сімейного щастя, аж тут, 2 травня 1985 року, забирають в армію, і його солдатською адресою стає Забайкалля. – Отак вкарбувалися в душу слова “Чита18”, – розповідає Сергій Михайлович. – Служиві знають, що це значить. Насправді ж ми перебували за 20 кілометрів від Чити, біля залізничної станції Домна. Тут через неповний місяць дізнався, що у мене народився син і я вже батько. Що можу сказати про те відчуття? Може, спершу й соромився. А потім відчув себе значно старшим і відповідальнішим від молодших своїх товаришів, яким батьківство ще й не снилося. У послуж-

ну картку моє дитинча не вписали. І тут на Забайкаллі почалася зима. Морози – мінус 52! Дихати ще можна, а от техніка працювала цілодобово. Підливали у баки пальне і чергували вночі і вдень. Ми і знали, що йде афганська війна, і водночас не знали про неї… Травень 1986 року приніс в автороту тривожні вісті: зірвався четвертий енергоблок ЧАЕС. Біда європейського масштабу – і всіх водіїв терміново везуть на медкомісію, а в обласний центр – на ще одну. Відтак – знову аеродром. А там… там стоять три літаки: два ІЛ-76 і один ТУ-134. Офіцер кілька разів пропускав по списку солдата Дуляницького. А він, як нарваний, твердив, що поїде хоч куди, тільки не додому. Мовляв, люди засміють, що не дослужив або ж… хворий. На аеродромі в Ташкенті – знову “перетасовка”. Полковник усерйоз запитує, у кого є діти. Але Сергій приховує інформацію, що має сина. І тоді… маленькі літаки везуть воїнів на Чорнобиль і в Афганістан, а великі – в Німеччину. Наш земляк попав на кордон СРСР з Афганістаном. Одержав “Урала” – і колона машин рушила через Аму-Дар‘ю від міста Термез на південь. Вони були молоді і так не вірили у війну! Але на другому березі ріки то тут, то там чувся гуркіт снарядів, лунали постріли, і очі уловлювали відблиск війни… Сергій потрапив в автоколону, що прямувала через весь Афганістан до кордону з Пакистаном. Там, неподалік, знаходилася резиденція правителя Наджибулли, яка охоронялася трьома лініями: перша – афганська, а дві інші – наші. Керував бойовими операціями у цьому районі відомий генерал Громов.

– Наша посилена, з великою кількістю бронетехніки колона майже спокійно дісталася через весь Афганістан до місця дислокації, – продовжує Сергій Михайлович. – За сопками точилися бої, і в караулі ми стояли по кілька чоловік, близько один від одного. Тут переживали пекельну спеку у +85 градусів. Уявити страшно! Все плавилося на сонці. Але наші хлопці, українці і білоруси, завжди щось придумають. Взяли ящики з-під боєприпасів, засипали землею і вибудували хатку-дувал. Воду привозили. Вона нагрівалася, ставала гарячою, але ми її кип’ятили і варили чай із верблюжої колючки. Він гіркий і терпкий, зате після нього не так хочеться пити. Але повернуся до наших хлопцівслов‘ян. Надумали вони посадити картоплю, скопали грядку і висадили 15 картоплин. Всі дорослі мужики ходили довкола тих кущиків і щодня, вранці і ввечері, поливали. Картопля зацвіла. І ми йшли до неї, як на побачення з рідним домом і рідною стороною. Навіть подумалося: повернуся живий та здоровий – посаджу з пів гектара картоплі! (До речі, та картопля наросла, як куряче яйце. Тримали бульбочки в руках – і ніхто не посмів їх їсти. Якесь таке враження, що тримаєш у руках… самого себе). А ще ми вчили афганців сіяти пшеницю. Туди стільки нашої сільгосптехніки нагнали! І тракторів, і комбайнів… Коли прийшли в Афган, мене здивував ландшафт. Виноградники – по всій «пакистанській» зеленій долині (так те місце по топографії значиться). А поряд, наче шматочки неба, ставки. Я думав, там вирощують рибу, а виявилося… у прісній воді вирощується рис. Про бої і втрати не хочеться згадувати. Коли скінчилася операція і генерал Громов мав летіти у Москву, нас вишикували на плацу. Кожному він потис руку і задавав одне і те ж запитання: “Кто у тєбя єсть? Жєнат? Со мной!” Набилося нас у його літак, як тюльки. Прилетіли в Кабул – і там мене зустріли земляки: Микола з Білої Церкви та лейтенант Зелінський із Москви. Чотири дні “поїли” у прямому смислі слова. Я повинен був усе забути: і де був, і що бачив. Додому добирався поїздом. Спочатку з Самарканда у Ташкент, а звідти – у Москву. З Москви – у Київ, а з Києва… до рідного суховільського повороту. Солдат не знав, що його супроводжували. Попутник назвався просто міліціонером. Настав ранок, і всі бігли на роботу. На повороті біля лікарні Сергій зустрів… свою дружину Світлану. Вона теж бігла на роботу у ветлабораторію. Не будемо описувати їхню зустріч. Але поки чоловік та гість дійшли до дому – Світлана наздогнала їх. У них, крім Миколки, народиться ще двоє діток – Оксана і Дмитро. Ще п’ять років проживе з матір’ю. А сьогодні Сергій Дуляницький -- дідусь, у якого два внуки і дві внучки. Його груди заслужено прикрашають медалі “70 років Збройних Сил СРСР”, “От благодарного афганского народа”, “Воїну-інтернаціоналісту”, “Учасник війни”, “За громадянську мужність”, “20 років виводу радянських військ з Афганістану” і орден “Воїну-інтернаціоналісту”. Працював у колгоспі “Колос” і в КП “Обрій”. Зараз – на «біржі». А ще… Про нього пишемо вперше, хоча він щодня – поруч. А найцікавіше – на його ліжко у далекому Гардесі ліг юнак із Дубно, молодий лікар Ярослав Зборовський. Ліжко щасливе: обидва повернулися живими… Галина ТЄТЄНЄВА. На фото: С.М. ДУЛЯНИЦЬКИЙ сьогодні.


РІЗНЕ

«Володимирецький ВІСНИК»

ЯКЩО ВЕСНА З ВЕЛИКОЮ ВОДОЮ Друга половина зими порадувала нас великим покровом снігу та на рідкість високими морозами. Відносно затяжної тривалої сухої осені це справедливий аванс, адже сухий ґрунт як ніколи потребує вологи. Від того, як земля її засвоїть, будуть залежати і цьогорічні врожаї сільськогосподарських культур. Проте ніхто не в змозі змінити правила небесної «канцелярії». Сніг може розтавати як поступово, віддаючи вологу у ґрунт невеликими порціями і не створюючи загрози землекористувачам та населенню, так і з різким підняттям температури повітря – „потекти”. У цьому випадку дійсно може справдитися істина, що вода – то не тільки благо, а й непереборна стихія. Отут-то й може згодитися наш порадник.

При загрозі повені або паводка

Дії у разі раптового затоплення

Якщо виникла така загроза, по радіотрансляційній мережі або з допомогою електросирен доводиться сигнал «Увага всім». Почувши його, уважно слухайте по радіо чи телебаченню інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції щодо того, як діяти. Не користуйтеся без потреби телефоном – він має бути вільним для зв’язку з вами. Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям і людям похилого віку. Дізнайтеся у місцевих органах влади про місце збору жителів для евакуації і готуйтеся до неї. Підготуйте документи, одяг, необхідні речі і запас продуктів харчування на кілька днів та медикаменти. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті. Відключіть усі прилади від електромережі та вимкніть газ. Найважливіші речі і продукти харчування перенесіть на верхні поверхи або покладіть на верхні полиці.

Зберігайте спокій, уникайте паніки. Швидко зберіть потрібні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі. Надайте допомогу дітям, інвалідам і людям похилого віку. (Вони підлягають евакуації у першу чергу). По можливості негайно залиште зону затоплення. Перед виходом із будинку відключіть електрику та газ, перекрийте воду та по можливості каналізацію, погасіть вогонь у печах. Зачиніть вікна і двері та, маючи час (якщо це перши поверх), закрийте їх дошками (щитами), плівкою, мішками з піском. Якнайшвидше займіть найближче безпечне підвищене місце і будьте готові до евакуації. Коли ж це неможливо, підніміться на верхній поверх або на горище будинку. При підйомі води слід забратися на дах, а при різкому прибутті води – на верх даху. Дітей і хворих, ослаблених та замерзлих людей прив’яжіть до себе, до даху або до пічної труби. Забиратися на дерева, стовпи, будови сумнівної міцності не варто: вони можуть бути підмиті потоками води і впасти. Потрапивши у воду, зніміть важкий одяг і взуття та відшукайте предмети, якими можна скористатися для одержання допомоги. Щоб привернути увагу рятувальників, постійно подавайте сигнал нещастя: у світлий час доби на високому місці можна вивісити біле або кольорове полотнище, а в нічний час – подавати світлові сигнали. До прибуття допомоги залишайтеся на верхніх поверхах і дахах будинків або в інших підвищених місцях. Самостійну евакуацію можна проводити, якщо є потреба у невідкладній медичній допомозі постраждалим, за відсутності продуктів харчування і медикаментів, при погіршення обставин або втраті впевненості в одержанні допомоги. Для самостійної евакуації бажано використати човни, катери або плоти. При чому їх не можна перевантажувати. Користуючись під час евакуації автомобілем, будьте максимально уважними. Якщо автомобіль зламався, а ви у затопленій зону і далі їхати не можете, – відмовтеся від нього. Багато людей гинули через те, що, перебуваючи у зоні повені, пробували врятувати автомобіль. Штаб із надзвичайних ситуацій Володимирецького управління водного господарства.

Основні заходи безпеки при загрозі затоплення Добре одягніть дітей, хворих та літніх людей, одягніться самі. Візьміть необхідні речі і невеликий запас продуктів харчування на якийсь час, медикаменти, гроші, цінності та документи (на майно, на нерухомість, паспорт, державні посвідчення, ощадні книжки тощо), особливо ті, що засвідчують вас і членів вашої родини. Якщо ви проживаєте на першому поверсі або на нижніх поверхах і на вулиці спостерігається швидкий підйом води, необхідно залишити квартиру або, у крайньому разі, піднятися на верхні поверхи. В одноповерховому будинку слід зайняти горищні приміщення. Якщо це можливо, варто виїхати із зони затоплення. В іншому разі – піднятися на підвищену ділянку місцевості або на верхні поверхи міцних будинків. Поза населеними пунктами при загрозі затоплення варто переміститися на підвищене місце або забратися на дерева, використати різного роду плаваючі предмети. Худобу також необхідно відігнати у безпечне місце. Якщо у будинку є сантехнічне обладнання, по можливості відключіть його від системи загального користування, особливо туалет, щоб запобігти потраплянню стічної води у будинок. Беручи участь у рятувальних заходах, пам’ятайте: • рятуйте людей, де б вони не були, і використовуйте для цього всі існуючі засоби; • насамперед із зони затоплення необхідно вивезти дітей; • надайте негайну допомогу людям, які вже перебувають у воді; • тим, кого врятували з води, при необхідності слід надати першу медичну допомогу, зігріти й одягти у сухий одяг. Ось уже 17 століть поспіль закохані всього світу відзначають найромантичніше свято року – День святого Валентина. Цього дня навіть повітря сповнене коханням. Амури поспішають поєднати пари, почуття яких перевірені часом, і допомагають зустрітися половинкам, які загубилися серед юрби. Спробували допомогти молоді знайти свою половинку і у Довговолі, де 18 лютого у сільському клубі проводилася музично-розважальна програма «Найромантичніша пара», присвячена Дню Валентина. Гостей зібралося чимало: довговільська молодь,

Залишаючи житло, візьміть із собою: • радіоприймач, електричний ліхтар і батарейки або акумулятори до них; • сухий і теплий одяг, водонепроникний верхній одяг і взуття, ковдри; • найпотрібніші ліки, предмети першої необхідності, засоби особистої гігієни та інші предмети, які можуть знадобитися; • документи, які засвідчують особу кожного члена родини, гроші і цінності; • продукти харчування на якийсь час (консерви, крупи, сіль, цукор, чай, хліб, сухарі і т.п.); • бажано мати при собі казанки або інші ємності для приготування їжі.

хлопці та дівчата з Берестівки, Любахів, Острівець, Лозок, В.Цепцевич.

23 лютого 2012 року

Ой Мороз, Мороз: і проблеми , і курйоз Від погоди – ще чекати негоди ЗИМА-2012 не скінчилася опанасівськими морозами. За прогнозами синоптиків, вони продовжаться у березні та квітні. І вчені з метеоцентрів попереджають, що снігом може замести великі простори європейських держав, додавши до снігу холодні дощі. Так що календар календарем, а про тепло маємо подбати. Тепло вдягатися та взуватися, економно використовувати електроенергію і паливо. Щороку сільські і селищні ради прогнозують і складають графіки “комунальних послуг” на зимову пору. Візьмемо наш райцентр. Ніхто не чекав таких сильних морозів, що сягнули за відмітку -30 градусів. Теплі зими нас розслабили. Спрацювала інформація про потепління на всій планеті. І планета своє показала: морози! Та неабиякі!!! В індивідуальному секторі кожен відповідав за себе: тут владі претензій не пред‘явиш, коли сам завчасу не заготовив дров, не завіз торфобрикету чи вугілля. Інша картина вимальовувалась у багатоповерхівках. Де не було справжнього хазяїна і де кватиранти, а не господарі, неутепленими лишили труби при відкритих у підвали дверях, – там мали клопіт. Чи потрібно від таких людей приймати заяву, коли вранці у 5-поверхівці самі ж “власники”, знаючись на електриці, вирізували під напругою багатожильний електричний провід? Спохватилися мешканці вчасно. А злодії – втекли…

І тут пішли снігопади ПІШЛИ снігопади. За ними – вдарили морози. Як спрацювала комунальна служба райцентру, зокрема Володимирецької селищної ради? Коментує заступник голови селради Василь Лосінець: – Зима – закономірне явище. Тож щороку завчасу плануємо роботу і узгоджуємо з комунальними службами селища. Залучаємо до співпраці і районні структури. За кожною з них, уже кілька років підряд, закріплені вулиці та дороги за межами селища. Всі знають, що на зиму, на період снігопадів, заготовляються пісок, сіль, пальне. Тож сьогодні хочу подякувати керівникам і механізаторам управління водного господарства, шляховим дільницям, автодору, ПМК-173, лісництву, нашим КП “Аква” і “Житлокомунсервіс” та всім, хто був задіяним на прибиранні снігу. Працювали всі відповідально, за час снігопадів розчистили близько 70 тисяч кілометрів доріг. При морозах теж чогось страшного не було. У райцентрі створили пункт обігрі-ву. Він розташувався біля територіального центру по обслуговуванню одиноких престарілих. Літні люди приходять сюди вдень, а ввечері терцентр перетворюється у пункт обігріву. Тут цілодобово чергують медик та представник МНС. Пункт обігріву облаштували й представники районної організації Партії регіонів, і авторка цих рядків на власні очі бачила, як регіонали Павло Пацовський та Володимир Котович виносили теплі речі і роздавали людям. При нас одяг вибирали і літні, і хлопчаки. І претензії щодо цьому регіоналам нічого пред”являти. Ніхто не забороняв іншим структурам чи “райпартіям” поставити власну “будочку” чи палатку і відігрівати хоча б тих жінок, що торгують вранці молоком. У складних погодних умовах велика надія на енергетиків. У розпал лютневих морозів її Величність Електроенергія грала пріоритетну роль. Зупинявся транспорт, що працював на дизельному паливі, а подача електроенергії в нашому районі переривалася лише 11 раз. Як прокоментував диспетчер ОДГ Ярослав Липак, у тріскучі морози провід натягувався й обривався. На

• До Дня св. Валентина

лініях від підстанції “Кузнецовськ” до Щокова, від підстанції “Рафалівка” до “Турбази”, від підстанції “Хиночі” до села Біле працювали оперативно-виїзні та лінійні бригади. І в критичних ситуаціях на совість спрацювали Анатолій Хомич, Василь Моніч, Ярослав Парфенюк, Андрій Ковальчук, Сергій Яшний та багато інших енергетиків.

А ми вдячні грубкам – ТОРІК планували зробити у домі ремонт і зовсім викинути піч та грубки. І місця багато займають, і вже не модні, сучасний інтер‘єр псують. Та ось на новорічні свята приїхала донька з маленьким внуком на зиму, а тут вдарили лютневі морози. Давно таких не пам”ятаю! -- розповідає Марія Дяк. – У сусідів, що провели парове опалення, труби перемерзли. Холодно. Паяльною лампою в одному місці лід розтоплять, а в іншому вже замерзло. Добряче намучилися. А ми з чоловіком вранці і ввечері груби натопимо – і в нас Ташкент. Сидимо перед вогнем на ослінчику. Напекли картоплі, принесли квашеної капусти – і до нас весь куток на вечорниці зібрався. Хвалять і чоловіка, і мене, що грубки не викинули. І правда, не уявляю, як би мій внучок у холодній хаті проживав. Почистимо комини і залишимо грубки. Так вирішили.

Від морозу ховався… кажан У СЕЛІ Лозки теж сталася дивина. З Кузнецовська до Галини Адамівни приїхали діти. Невістка з сином відпочивали у великій кімнаті, а малого Кирюшу відправили до бабусі. І тут серед ночі, коли надворі тріщали морози, щось почало по стелі дертися до хати. Молоді не звернули уваги. Аж раптом те «щось»… полетіло по теплій кімнаті! То була летюча миш. Вона теж ховалася від морозів і через малесеньку шпарину пробралася до тепла. На ранок її спіймали і віднесли у дровітню.

Жінко, наш горщик скаче!.. – ЧОГО тільки не витворяли морози! На Стрітення нас із дружиною запросила у гості рідня. А перед цим приїжджали діти і замовили у печі наварити холодцю. Внучка Аліна до бабиного горщика прив‘язала рожеву стрічку, щоб він був гарнішим (бо ж чорний і в сажі). А бабуня ту стрічку відв‘язала, зварила холодець, а вийнявши горщик, знову пов”язала його стрічкою (нарветься внученя, побачить, що горщик без “лєнточки”, і буде плакати!). Поставили ми той холодець у сінях. Накрили. Думалося, довго в гостях не будемо. Завтра мені в рейс. І дружина не любить тривалого застілля. Мороз щогодини сильнішає. Машину треба прогрівати. І з таким аргументом ми пішли додому. Не доходячи метрів сто, дивимося, а по глибокому снігу, прямо на нас… скаче наш горщик з рожевою стрічкою! Дружина кричить: «Лови! Лови!». А я придивляюся: то ж наше цуценя жінчин холодець чи з”їло, чи вивернуло, а голову у горщик всунуло і гасає – тільки стрічка на всі боки розвивається. Біжимо за горщиком. Покотили песика і звільнили з череп‘яного полону. Дружина оглянула дорогоцінну річ і полегшено зітхнула: цілий! Бо ж 58 гривень гончару з Дубровиці віддала. А зараз гончарі не їздять… А сталося все через мороз. Собачка наш у сіни сховався. «Похазяював» там біля холодцю і подався слідом за нами. Двері ж на пружині. Чуть натиснув – і тобі воля. Отакий з нами був курйоз через мороз.

і інтрига вечора мала своє логічне завершення. Тож, на думку глядачів, найро-

Всьому початок є любов… При вході всі отримали «валентинки», вітаючи один одного, кидали їх в скриньку. А потім розпочалася святкова програма. Про людські душі Платон писав, що Бог розкидав їх половинки по всьому світу, і ці половинки шукають одна одну під чарівну мелодію, а тоді коли роз’єднанні половинки зустрічаються навіть ме-

лодія замовкає. Саме це сталося під час конкурсу «Танець на газеті». Найелегантнішими були Ольга і Дмитро. Під час «відпочинку», цікаво було почути відповіді молодих людей на питання: які улюблені квіти, музична група, види спорту. І знову до активності! В ритмі веселої танцювальної музики пройшов конкурс «Арочка». Завдання познайомитися і запросити на поба-

5

чення, дотримуючись усіх етичних норм, отримали хлопці, і справилися із цим блискуче Юрій і Наталія. «Я так тебе люблю, що стримати не в силах моїх бажань і мрій політ, і в день любові Валентинів наважилась освідчитись тобі». Так, я не помилилася, в коханні освідчувалися дівчата, і найкращою парою були Наталія і Вадим. Але ж конкурс є конкурс

мантичнішою парою стали Людмила і Федір! Свято швидко і яскраво пролетіло, молодь була задоволена: маса гарних емоцій і позитиву. Найактивніші учасники отримали чудові подарунки від підприємця Василя Котовича і керівника районного центру СССДМ Миколи Десятника, які є співорганізаторами масового заходу.

Записала Галина ТЄТЄНЄВА. Швидко плине час. Сторіччя за сторіччями. Разом із ними змінюємось і ми. А що ж кохання? Можливо, воно вже не існує, іноді подумає хтось. І хочеться тоді скрикнути: «Ні! Ні й ще раз ні! Любов жива і ніколи не зникає, доки існує життя. Адже кохання і є життя». Кохання варте того, щоб чекати, життя варте, щоб жити. Ідіть назустріч коханню ─ і ви обов’язково зустрінете свою половинку. А якщо ви чекаєте на казкового принца чи принцесу ─ повірте у диво і казка стане реальністю… Міла.


6

23 лютого 2012 року

Найщиріші побажання добра та щастя шлемо разом із привітаннями нашим колегам, депутатам районної ради БУРМІ Віталію Адамовичу, ДУКАЧУ Миколі Васильовичу та ШАРАБАРУ Олександру Петровичу. Зичимо здоров’я від води джерельної, багатства – від землі святої, неба голубого, хліба запашного, радості від дітей, поваги від людей. Хай сонце Вам щиро сміється, хай все у житті удається, хай щастя завжди Вас знаходить й здоров’я і радість у хату приходять. Хай Вас зігріває людська доброта за все, що зробили Ви за ці літа. Щоб Ваші стежини стелив дивосвіт на многая, многая, многая літ. Районна рада. Щиро вітаємо з Днем народження БУЛЬБОТКА Лідію Костянтинівну! Бажаєм щастя і достатку, ясного неба і тепла, в житті Вам згоди і порядку, щоб доля світлою була. В роботі – успіхів, везіння, у справах вічного горіння! Від душі любові Вам бажаєм і Господь Бог хай Вам допомагає. З повагою – колектив ПП Бортнік А. А. Цими зимовими днями відсвяткували 50-річний ювілей подружнього життя дорогі наші Володимир Улянович та Катерина Кузьмівна КНЬОВЦІ. З золотим весіллям Вас вітаєм! Щоб стільки ж раз весна цвіла! Сьогодні щиро Вам бажаєм здоров’я, щастя і тепла! Літа цвіли не просто цвітом, а проростали у труді. Дорослими вже всі ми стали, а Ви – душею молоді. За щирість сердечну, за хліб на столі ми вдячні Вам, рідні, уклін до землі. Спасибі за те, що так любите нас й що можемо серцем схилитись до Вас. Спасибі за душу просту й золоту, за мудрі поради, тепло й доброту. Ми дякуєм долі, що Ви у нас є, хай силу й здоров’я Господь Вам дає. З повагою та любов’ю – діти, онуки та правнуки. 13 лютого нашому дорогому синочку ШКРОБ Ярославу Віталійовичу виповнилося 6 рочків, а 18 лютого черговий День народження завітав до нашого кума ПАСІЧНИКА Сергія Олексійовича. Щиро вітаємо наших іменинників і шлемо їм побажання здоров’я, добра та щастя. Нехай дорога Ваша буде довга-довга, щоб все в житті задумане збулось, а чаша щастя повна-повна, щоб через вінця аж іще лилось. Нехай для Вас квітує білий світ, збуваються найкращі світлі мрії, і доля посилає щедрих літ, добра, здоров’я, радості, надії. Ми дякуєм Богу, що Ви у нас є, хай силу і радість Вам Він дає. Сім’я Шкроб. Зичимо міцного здоров’я, оптимізму і всіляких гараздів у житті хорошій, мудрій жінці, нашій колезі, фармацевту ЛЕВКІВСЬКІЙ Марії Миколаївні з нагоди Дня народження. Нехай волошками цвітуть літа прекрасні. Нехай здійсняться тисячі бажань. Хай доля подарує тільки щастя – ні грама бід, ні крапельки страждань. Життя хай квітне, мов вишневий сад, і кожен день усміхнено радіє. А доля подарує зорепад здоров’я, миру, успіхів, надії. Колектив КП “Аптека Полісся”. Найщиріші побажання добра та щастя шлемо разом із привітаннями нашим колегам, лютневим іменинникам ВЕРЕШКУ Володимиру Йосиповичу з нагоди 75-річчя, БОЛДИШЕВІЙ Аллі Мефодіївні з нагоди 40-річчя, САКОВЦЮ Віталію Васильовичу з нагоди 25-річчя, СЕРХОВЦЮ Михайлу Петровичу з нагоди 20-річчя, КУТИНЕЦЬ Галині Дмитрівні, КАЮНУ Сергію Борисовичу, ВОЛЧЕЦЬКІЙ Олені Якимівні, КУЖІЛЬ Олесі Володимирівні, САД Катерині Василівні та КАРПАЧУ Володимиру Васильовичу з нагоди чергового Дня народження. Ми даруєм Вам день з чистим небом прозорим, щоб іти по життю і творити добро. Ми даруєм Вам ніч, коли падають зорі, хай щастить у житті, хай минає Вас зло. Пронесіть крізь життя лебединую вірність, сійте ласку й тепло в край поліських дібров. Щирість осені жніть і березову ніжність, а в серцях збережіть чисту й вірну любов. Колектив Володимирецького ВПУ-29. 23 лютого славне 60-річчя святкує дорогий наш БЛИЩИК Віталій Савович із села Великі Телковичі. Щиро вітаємо його і шлемо побажання добра та щастя. Прийміть від нас сердечні привітання. Бажаєм миру, радості і щастя. Хай збудуться найкращі побажання, й все заповітне хай до них додасться. Хай лихо і смуток Вас обминуть, зозулі – сто років життя накують. Хай радість стрічається, добре живеться, все вміється, множиться і удається. Хай Бог здоров’я Вам дає, а Мати Пречиста завжди береже. З любов’ю і повагою сестри Параска, Василина та Євгенія із сім’ями. Правління, профспілковий комітет та весь трудовий колектив Володимирецького СТ щиро вітають з 40-річчям від Дня народження товарознавця БАТЕЙКО Віру Федорівну. Бажаєм Вам, щоб кожне починання було успішно втілене в життя. Нехай людська повага і визнання крокують поруч з Вами в майбуття. Любові Вам і злагоди в родині, не знати горя, смутку і біди. Хай прибуває щедро Вам щоднини із сонця й вітру, із роси й води!

ВІТАЄМО! 23 лютого зустрічає перше 20-річчя дорогий наш син та брат МОРДАС Андрій Вікторович із села Великий Жолудськ. Щиро вітаємо його і шлемо такі побажання: У цей ювілейний і сонячний день хай небо сміється Тобі голубе. Хай щастя дорогу трояндами встелить, хай промені сонця цілують Тебе. Нехай майбуття буде гарним і світлим, і роки любистком пахучим цвітуть. Земних Тобі радощів, щастя довіку. Нехай Тебе люблять, шанують і ждуть. Тато, мама, брати Максим, Роман та Сергій з дружиною. Цієї чудової зимової пори, 23 лютого, зустрічає свій День народження дорога племінниця ЖУРБИЧ Наталія Віталіївна з Рафалівки. Щиро вітаємо її! Нехай літа біжать своєю стежкою, але нехай ніколи не мина велика радість, що цвіте мережкою, і доля чиста, сонячна, ясна! Божа Матір хай оберігає від зла, хвороби та журби. Нехай Господь щедроти посилає сьогодні, завтра і завжди. З любов’ю – тітка Ніна. Цієї зимової пори славне 30-річчя від Дня народження зустрічатиме КОЗОДОЙ Людмила Павлівна з Кузнецовська. Щиро вітаємо її і бажаємо міцного здоров’я та успіхів у молодому житті! Хай доля удачу на крилах несе, хай радісним буде життя і красивим. Що Ти побажаєш – хай збудеться все, і шлях Твій хай буде легким і щасливим. Нехай Твоя молодість лине, як пісня, на крилах поваги, любові й добра. Нехай все буття буде світле і чисте, як ця неповторна зимова пора. З любов’ю і повагою вся родина. Дорогу дружину, матусю і бабусю ДУКАЧ Валентину Петрівну із села Кошмаки щиро вітаємо з Днем народження, яке завітало до неї 21 лютого. Хай світлий шлях простелиться, мов вишитий рушник. Хай щастя в домі селиться на довгий-довгий вік. Хай доля добром сіється, як полечко зерном, задумане хай здійсниться із шаною й добром. Здоров’я щоб не зменшилось й міцніло, мов граніт, щоб прожили Ви на землі сотню гарних літ. З повагою – чоловік Василь, доньки Галина, Людмила, Тетяна, син Василь, зяті Валерій, Сергій та Михайло і невістка Сусанна. Найсердечніші привітання шлемо шановній КОЦЮБАЙЛО Людмилі Павлівні з нагоди 50-річчя від Дня народження. Бажаємо міцного здоров’я, довгих і щасливих років життя. У цей святковий світлий день, коли настав Ваш ювілей, ми щиро Вас усі вітаємо й здоров’я-радості бажаємо! Хай оминають Вас тривоги й стрічає щастя на путі, хай світла радісна дорога щасливо стелиться в житті! Тож не старійте і не знайте в житті ні смутку, а ні бід. У серці молодість плекайте, живіть до ста щасливих літ! Щиро – колектив приймальног відділення КЗ “Володимирецька ЦРЛ”. Від щирого серця вітаємо любу дружину, матусю, бабусю, тещу і свекруху БЛИЩИК Світлану Вікторівну з 65-річчям від Дня народження. Матусю, голубко Ви наша єдина, Вас щиро вітає вся наша родина. І діти, і внуки сьогодні, рідненька, шлють щирий уклін Вам від серця низенький. Спасибі Вам, мамо, спасибі, бабусю, за те, що теплом зігріваєте нас; за те, що в щасливу і скрутну годину ми можемо серцем схилитись до Вас. Хай Бог береже Вас ще років багато на щастя усім нам, на радість крилату! З повагою та любов’ю – чоловік діти та шестеро онуків. У цю чудову передвесняну пору зустрічає свій 35-й День народження наша колега, спеціаліст першої категорії Великожолудської філії РЦ СССДМ ШКІНДЕР Світлана Василівна. Вітаємо її і шлемо побажання добра, щастя і трудового натхнення! Хай на Вашім путі, на життєвій дорозі виростають троянди рожеві й рясні. Всі незгоди в душі нехай зцілюють роси, щоб ясним був Ваш день і не лили дощі. Хай у рідне віконце завжди заглядають лише радість і сміх, лиш любов і добро. Щоб Ви гарно жили і завжди усміхались, хай Вам щастя людського пливе джерело. Колектив Великожолудської сільради. 25 лютого своє 35-річчя святкує чудова і дорога нам людина ШКІНДЕР Світлана Василівна з села Великий Жолудськ. Хай доля щаслива, хай настрій веселий і успіх в усьому чекають Тебе! Будь завжди щаслива, привітна і щира, будь трішечки горда, весняно-красива. Візьми собі в подруги чесність і вірність, нехай в нагороду дістанеться ніжність, окрасою серця хай буде кохання і сповняться всі Твої мрії й бажання! З любов’ю і турботою – мама, тато, брат і сестри з сім’ями.

«Володимирецький ВІСНИК» 25 лютого дорогому нашому ХВАЛЬКУ Назарчику Андрійовичу виповнюється 5 рочків. Сердечно вітаємо нашого маленького хлопчика! Боже! Подаруй нашому Назарчику ласку! Хай життя буде схоже на казку! Принеси в дар здоров’я, будь ласка, і рясні зорепади щастя! Зішли, Боже, ангеликів з неба, щоб крильми пригортали до себе! І де б ніжки його ступали, щоб кожен крок вони благословляли! Прабабуся Аня, бабуся Ніна, дідусь Льоня та хресний Андрій зі своєю сім’єю. У цей зимовий, прекрасний день зустрічає своє 55-річчя дорога наша БОСИК Тамара Михайлівна. Щиро вітаємо її і шлемо побажання добра та щастя. Летять і не спиняються хвилини, приходить неповторна мить, коли вдивляється людина в роки, що встигла вже прожить. Були і труднощі, й тривоги на Ваших рушниках земних доріг, але любові стиглі грона й сім’я – то найсвятіший оберіг. Бажаємо, щоб серцем не старіли і лиш добро наповнювало дім, щоб назавжди лишитися зуміли привітною і доброю усім. Й надалі хай приходять ювілеї і довгих літ зозуля накує, щоб чули пісню юності своєї, допоки Бог життя на те дає. З любов’ю та повагою – батько, чоловік, сини Сергій і Василь, донька Поліна з чоловіком та свати Шелігани. Щиро вітаємо з ювілейним Днем народження ШИМШЕЛЬ Аллу Петрівну та ГУКА Сергія Миколайовича. Хай височіє доля, мов тополя, і дні народження приходять знов і знов. Хай квітне щастя, як пшениця в полі, і сонцем сяють радість і любов. Нехай не в’яне із роками доля й щасливих літ зозуля накує, вода – дасть сили, а роса – здоров’я, що треба більше – хай життя дає. Трудовий колектив Володимирецького НВК “ЗОШ І-ІІІ ступенів – НВК”. У цю прекрасну передвесняну пору, 26 лютого, відзначає свій 65-літній ювілей КАРАБАН Олександра Іванівна. Щиро вітаємо її і шлемо побажання добра та щастя. Хай завжди до Вас посміхається доля, несуть тільки радість з собою роки. Хай щастя не зрадить повік Вас ніколи, хай збудуться Ваші бажання й думки. Здоров‘я і щастя, добра Вам бажаєм. Хай Вашу родину обходить біда. І будні, і свята хай будуть такими, як чиста студена джерельна вода. Колектив Рафалівської публічно-шкільної бібліотеки та ветерани праці. Дорогу сестру, братиху і хорошу людину СІМЧУК Єву Андріївну щиро вітаємо з черговим Днем народження, який вона відзначає в цей засніжений час. З роси і води Вам, імениннице! Хай сміється сонце, сяють ясні зорі, радістю проміниться кожен день в житті. Щастя хай стрічає і минає горе і дарує доля барви золоті. І завзяття хай не покидає з плином часу і життєвих літ, й іскорка надії не згасає, й приязно всміхається весь світ. Сестра Антоніна та брат Михайло зі своїми сім’ями. Найдорожчого, найріднішого синочка, братика, внучка і хрещеника МИКОЛАЙЧУКА Павлика Анатолійовича з села Полиці щиро вітаємо з трьохріччям і шлемо найсердечніші побажання. Щоб завжди, рідний, був щасливим, добро пізнав щоб у житті, і щоб сміялися до Тебе із неба зорі золоті. Щоб гріло сонечко ласкаве, щоб Бог Тебе в опіці мав, і ангел, Твій охоронитель, з плеча Твого щоб не злітав. Нехай Бог і наша любов оберігають Тебе! З любов’ю – мама, тато, сестричка Іринка, бабуся Галя і хресний Сергій з дружиною. Цими зимовими днями дорога наша й найкраща донечка, мама і сестричка МИРОНЧУК Ганна Кирилівна відзначає 40-річчя від Дня народження. З роси і з води Вам, дорога наша ювілярко!! Прийми від нас сердечні привітан-ня. Бажаєм миру, радості і щастя. Хай й збудуться найкращі побажання, й все заповітне хай до них додасться. Хай й лихо і смуток Тебе обминуть, зозу-лі – сто років життя накують. Хай радість стрічається, до-бре живеться, все вміється, множиться і удається. Хай й Бог здоров’я Тобі дає, а Мати Пречиста завжди береже. З любов’ю – мама, діти, сестри та брат зі своїми сім’ями.

Привітання у «ВВ» – найкращий подарунок дорогій людині


«Володимирецький ВІСНИК»

ПОНЕДІЛОК, 27 ЛЮТОГО

УТ-1 06.00 «Доброго ранку, Україно!» 06.00 Ранкова молитва 06.05, 06.30, 07.00, 07.30, 08.00 Новини 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.15, 07.10, 07.55 Погода 06.20 Православний календар 06.35 Експерт на зв’язку 06.55 Огляд преси 07.15 Ера бізнесу 07.20 Невідоме від відомих 07.45 Мультфільм 08.15 Корисні поради 09.40 Точка зору 10.05 Ток-шоу «Легко бути жінкою» 10.40 М/с «Каспер. Школа страху» 11.00 Шеф-кухар країни 11.50 Офіційна хроніка 12.00 Новини 12.10 Діловий світ 12.15 Армія 12.25 Право на захист 12.45 Мандри. До Євро-2012 ч.1 13.20 Х/ф «До побачення, хлопчики»(1) 14.40 Вікно в Америку 15.15 Euronews 15.45 Діловий світ. Агросектор 15.55 Фінал національного відбору на Міжнародний пісенний конкурс

ВІВТОРОК, 28 ЛЮТОГО

УТ-1 06.00 «Доброго ранку, Україно!» 06.00 Ранкова молитва 06.05, 06.30, 07.00, 07.30, 08.00 Новини 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.15, 07.10, 07.55 Погода 06.20 Православний календар 06.35 Експерт на зв’язку 06.55 Огляд преси 07.15 Ера бізнесу 07.20 Невідоме від відомих 07.45 Мультфільм 08.15 Корисні поради 10.00 Ток-шоу «Легко бути жінкою» 10.40 М/с «Каспер. Школа страху» 10.55 В гостях у Д. Гордона 11.45 Офіційна хроніка 11.50 Euronews 12.40 Темний силует 12.50 Х/ф «Бумбараш» (1) 15.15 Euronews 15.55 Х/ф «Сибіриада» 1, 2 с.(1) 18.15 221. Екстрений виклик 19.05 221. Екстрений виклик. Тиждень 19.55 «Жарт» з О. Степаненко 20.55 Офіційна хроніка 21.30 Соціальне шоу «Адреналін»

СЕРЕДА, 29 ЛЮТОГО

УТ-1 06.00 «Доброго ранку, Україно!» 06.00 Ранкова молитва 06.05, 06.30, 07.00, 07.30, 08.00 Новини 06.20 Православний календар 07.20 Невідоме від відомих 07.25 Тема дня 07.40 Глас народу 07.45 Мультфільм 08.15 Корисні поради 10.55 В гостях у Д. Гордона 11.45 Офіційна хроніка 11.50 Euronews 12.25 Кордон держави 12.40 Наша пісня 13.30 Х/ф «Сорок перший» (1) 15.00 Новини (із сурдоперекладом) 15.15 Euronews 15.45 Діловий світ. Агросектор 15.55 Х/ф «Сибіриада» 3, 4 с. (1) 18.20 Новини (із сурдоперекладом) 21.35 221. Екстрений виклик 21.45 «Это было недавно, это было давно...» М.Жванецький. Автопортрет 22.15 Юрій Богатіков. До 80-річчя від дня народження

ЧЕТВЕР, 1 БЕРЕЗНЯ

УТ-1 06.00 «Доброго ранку, Україно!» 06.00 Ранкова молитва 06.05, 06.30, 07.00, 07.30, 08.00 Новини 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.15, 07.10, 07.55 Погода 07.40 Глас народу 07.45 Мультфільм 09.55 Ток-шоу «Легко бути жінкою» 10.40 М/с «Каспер. Школа страху» 10.55 Здоров’я 11.45 Офіційна хроніка 11.50 Euronews 12.25 Аудієнція. Країни від А до Я 12.50 Крок до зірок. Євробачення 13.35 Х/ф «Мир тому, хто входить»(1) 15.50 Концертна програма Ярослава Гнатюка. «Співаю...» 16.25 Біатлон. Чемпіонат світу. Змішана естафета 18.05 Оновлене місто ф.3 19.35 Вечір пам’яті Народного артиста України Н.Яремчука 20.55 Офіційна хроніка 21.00 Підсумки дня 21.35 221. Екстрений виклик 21.40 Діловий світ

Євробачення-2012 18.20 Новини (із сурдоперекладом) 18.40 Діловий світ 18.55 Смішний та ще смішніший 19.25 After Live (За лаштунками Шустер-Live) 19.45 Караоке для дорослих 20.40 Сільрада 20.55 Офіційна хроніка 21.40 221. Екстрений виклик 21.45 Діловий світ 21.55 Д/ф «Борис Патон» 22.25 Контрольна робота 22.55 Трійка, Кено, Секунда удачі 23.25 Від першої особи 23.50 Експерт на зв’язку

1+1 06.55 Інформаційно-розважальна програма «Сніданок з 1+1» 07.00 ТСН: «Телевізійна служба новин» 07.15 Дісней! «Чіп і Дейл: Бурундуки-рятівники» (1) 10.00 Мелодрама «Циганочка з виходом» (1) 17.00 «ТСН. Особливе» 17.20 «Шість кадрів» 17.40 «Сімейні мелодрами-2» 18.40 «Не бреши мені - 3» 19.30 ТСН: «Телевізійна служба новин» 20.15 Серіал «Інтерни» (2) 20.50 Фестиваль «Велика різниця в Одесі» 22.55 Трійка, Кено, Максима

1+1 06.50 «Служба розшуку дітей» 06.55 Інформаційно-розважальна програма «Сніданок з 1+1» 07.00 ТСН: «Телевізійна служба новин» 07.15 Дісней! «Чіп і Дейл: Бурундуки-рятівники» (1) 010.00 Фестиваль «Велика різниця в Одесі» 11.45 «Зніміть це негайно» 12.45 «Цілковите перевтілення» 13.45 Серіал «Пончик Люся» 14.45 «Давай одружимось» 15.45 «Міняю жінку» 17.20 «Шість кадрів» 17.40 «Сімейні мелодрами-2» 18.40 «Не бреши мені - 3» 20.15 Серіал «Інтерни» (2) 20.50 Комедія «Кохання зітхання-2» (1) 23.15 Серіал «Закон і порядок - 3» (2) 00.15 Пригодницький фільм «Фактор 8» (2)

ІНТЕР 05.20 «Таке звичайне життя» 07.10 «З новим ранком» 07.30 «Спорт у Подробицях» 09.10 Т/с «Повернення Мухтара-2»

1+1 06.55 Інформаційно-розважальна програма «Сніданок з 1+1» 07.15 Дісней! «Чіп і Дейл: Бурундуки-рятівники» (1) 10.00 Комедія «Кохання зітхання-2» (1) 11.45 «Зніміть це негайно» 12.45 «Цілковите перевтілення» 13.45 Серіал «Пончик Люся» 14.45 «Давай одружимось» 15.45 «Міняю жінку» 17.00 «ТСН. Особливе» 17.20 «Шість кадрів» 17.45 «Сімейні мелодрами-2» 18.40 «Не бреши мені - 3» 20.15, 20.55 Серіал «Інтерни» (2) 21.20 «Пекельна кухня - 2» 22.30 «Гроші» 23.45 Серіал «Закон і порядок - 3» (2) 00.40 Пригодницький фільм «Мисливці за хмарами» (2)

ІНТЕР 05.20 Т/с «Таке звичайне життя» 07.00 «Новини» 07.10 «З новим ранком» 07.30 Спорт у Подробицях 09.10 Т/с «Повернення Мухтара-2» 10.05 Т/с «Острів непотрібних лю21.45 Вечір пам’яті Народного артиста України Н.Яремчука 23.25 Від першої особи 23.50 Експерт на зв’язку

1+1 06.50 «Служба розшуку дітей» 06.55 Інформаційно-розважальна програма «Сніданок з 1+1» 07.00 ТСН: «Телевізійна служба новин» 07.15 Дісней! «Чіп і Дейл: Бурундуки-рятівники» (1) 10.00, 10.55 Серіал «Клон - 2» (1) 11.45 «Зніміть це негайно» 12.45 «Цілковите перевтілення» 13.45 Серіал «Пончик Люся» 14.45 «Давай одружимось» 15.45 «Міняю жінку» 17.00 «ТСН. Особливе» 17.20 «Шість кадрів» 17.45 «Сімейні мелодрами-2» 18.40 «Не бреши мені - 3» 120.15 Серіал «Інтерни» (2) 20.50, 22.00 Серіал «Костоправ» (1) 23.00 Документальний фільм «Путін, Росія і Захід» 01.45 Серіал «Закон і порядок - 3» (2)

ІНТЕР 07.00 Новини 07.10 «З новим ранком» 07.30 «Спорт у Подробицях»

ТЕЛЕБАЧЕННЯ 22.15 Сексмісія 23.15 «Tkachenko.Ua» 00.15 Пригодницький фільм «Первісне зло» (2) 01.55 Майкл Даґлас у мелодрамі «Сексоголік» (2)

ІНТЕР 05.20 Т/с «Таке звичайне життя» 07.10 «З новим ранком» 07.30 «Спорт у Подробицях» 07.35 «З новим ранком» 09.10 Т/с «Повернення Мухтара-2» 10.05 Х/ф «Офіцери» 12.15 Х/ф «Служу Радянському Союзу» 14.10 Д/с «Детективи» 14.35 «Сімейний суд» 15.30 «Судові справи» 16.20 «Жди меня» 18.00 Новини 18.10 Т/с «Кровинушка» 19.00 Т/с «Свати 3» (1) 20.30 Прем’єра. Т/с «Острів непотрібних р людей» д 22.20 Т/с «Йду тебе шукати» 23.20 «Церемонія нагородження премією «Оскар»» 01.25 Х/ф «Краса по-американски» (2

НТН 06.40 Х/ф «Ти пам’ятаєш» (1) 08.25 «Легальний дохід» 10.10 Т/с «Острів непотрібних людей» 12.40 Д/с «Детективи» 13.25 «Слідство вели... з Леонідом Канівським» 14.15 «Сімейний суд» 15.15 «Судові справи» 16.05 Т/с «Таємниці слідства - 7» 18.10 Т/с «Кровинушка» 19.00 Т/с «Свати 4» (1) 20.30 Т/с «Острів непотрібних людей» д 22.20 Т/с «Йду тебе шукати» 00.35 Д/ф «Секретні території» 01.55 Х/ф «Листоноша завжди дзвонить двічі» (2)

НТН 06.40 Х/ф «Безсмертний гарнізон» (1) 08.30 «Легальний дохід» 08.35 «Свідок» 09.00 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю - 8» 10.00 Т/с «Закон і порядок» 11.00 Т/с «CSI: Лас-Вегас - 10» 12.00 Т/с «Детективи» 12.40, 19.30Т/с «Літєйний» 13.40 Т/с «Кобра - 2. Антитерор» 15.30 Х/ф «Дурні помирають по п’ятницях» (1) 17.30 Т/с «Транзит для диявола» 18.30 «Речовий доказ». Привид з минулого 19.00 «Свідок» дей» 12.40 Д/с «Детективи» 13.25 «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 14.15 «Сімейний суд» 15.15 «Судові справи» 16.05 Т/с «Таємниці слідства- 7» 18.10 Т/с «Кровинушка» 19.00 «Футбол. Збірна Ізраїлю збірна України» 21.00 «Подробиці» 21.25 «Спорт у Подробицях» 21.30 Т/с «Острів непотрібних людей» д 23.25 Т/с «Йду тебе шукати»

НТН 06.45 Х/ф «На ясний вогонь» (1) 08.35 «Свідок» 09.00, 21.30 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю - 8» 10.00 Т/с «Закон і порядок» 11.00, 20.30 Т/с «CSI: Лас-Вегас - 10» 12.00 Т/с «Детективи» 12.40, 19.30 Т/с «Літєйний» 13.40 Т/с «Кобра - 2. Антитерор» 15.30 Х/ф «Добровольці» (1) 17.30 Т/с «Транзит для диявола» 18.30 «Правда життя». Дивом врятовані 22.30 Т/с «Закон і порядок» 23.30 «Свідок» 00.00 Х/ф «Люди-тіні» (2) 09.10 Т/с «Повернення Мухтара-2» 10.05 Т/с «Острів непотрібних людей» 12.40 Д/с «Детективи» 13.25 «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 14.15 «Сімейний суд» 15.15 «Судові справи» 16.05 Т/с «Таємниці слідства- 7» 18.00 Новини 18.10 Т/с «Кровинушка» 19.00 Т/с «Свати 4» (1) 20.30 Т/с «Острів непотрібних людей» д 22.20 Т/с «Йду тебе шукати» 00.35 «Розбір польотів» 01.50 Х/ф «Одного разу в Мексиці: відчайдушний» (2)

НТН 06.45 Х/ф «Лікар Віра» (1) 08.30 «Легальний дохід» 08.35, 19.00, 01.55 «Свідок» 09.00, 21.30 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю - 8» 10.00, 22.30 Т/с «Закон і порядок» 11.00, 20.30 Т/с «CSI: Лас-Вегас - 10» 12.00 Т/с «Детективи» 12.40, 19.30Т/с «Літєйний» 13.40 Т/с «Кобра - 2. Антитерор» 15.35 Х/ф «День командира дивізії» (1) 17.25 Т/с «Транзит для диявола» 18.30 «Легенди карного розшуку». Генерал невидимого фронту

09.00 Д Д/с «Православні р святі» 10.00 Т/с «CSI: Нью-Йорк» 12.00 Т/с «Детективи» 12.35 Т/с «Порода» (1) 16.30 Т/с «Транзит для диявола» 18.30 «Агенти впливу» 19.00 «Свідок» 19.30 Т/с «Літєйний» 20.30 Т/с «CSI: Лас-Вегас - 10» 21.30 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю - 8» 22.30 Т/с «Закон і порядок» 23.30 «Свідок» 00.00 Х/ф «Сталевий кулак» (2)

ICTV 06.40 Утриматись у кріслі 07.40 Факти тижня з Оксаною Соколовою (повтор) 09.15 «Обладунки бога». Художній фільм 11.05 «Обладунки бога-2». Художній фільм 13.00 «Обладунки бога-2». Художній фільм. Фінал 13.40 «Непереможний». Художній фільм 17.35 «Менти». Детективний телесеріал 19.25 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 20.25 Прем’єра: «Військова розвідка-2». Пригодницький телесеріал 22.50 Свобода слова з Андрієм Куликовим 20.30 Т/с «CSI: Лас-Вегас - 10» 21.30 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю - 8» 22.30 Т/с «Закон і порядок» 00.00 Х/ф «Капкан часу» (2)

ICTV 09.30 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 10.30 «Менти». Детективний телесеріал 12.35 Анекдоти по-українськи 13.05 «Таємниці слідства». Детективний телесеріал 14.05 «Військова розвідка-2». Пригодницький телесеріал 16.30 «Менти». Детективний телесеріал 19.25 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 20.25 «Військова розвідка-2». Пригодницький телесеріал 22.50 «Іноземець-2. Чорний світанок». Художній фільм (2) 00.50 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 01.55 «Супернова». Художній фільм (2)

Новий канал 09.10 Т/с «Стройбатя» 10.10 Знову разом

ICTV 06.25 Ділові факти 09.30 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 10.30 «Менти». Детективний телесеріал 13.00 Анекдоти по-українськи 13.05 «Таємниці слідства». Детективний телесеріал 14.05 «Військова розвідка-2». Пригодницький телесеріал 16.30 «Менти». Детективний телесеріал 19.25 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 20.25 «Військова розвідка-2». Пригодницький телесеріал 22.35 Факти. Підсумок 22.50 «Остання надія людства». Художній фільм (2) 00.45 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм

Новий канал 09.10 Т/с «Стройбатя» 10.10 Знову разом 11.45 Т/с «Татусеві дочки» 12.50 Т/с «Третя планета від сонця» 13.50 М/с «Аладдін» 14.30 М/с «Пригоди Джекі Чана» 14.45 Teen Time 23.30 «Свідок» 00.00 Х/ф «Ультиматум» (2)

ICTV 07.35 Ділові факти 07.45 Максимум в Україні 09.30 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 10.30 «Менти». Детективний телесеріал 13.00 Анекдоти по-українськи 13.15 «Таємниці слідства». Детективний телесеріал 14.15 «Військова розвідка-2». Пригодницький телесеріал 16.35 «Менти». Детективний телесеріал 19.25 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 20.25 «Військова розвідка-2». Пригодницький телесеріал. Фінал 22.45 «Руслан». Художній фільм (2) 00.50 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 01.55 «Остання надія людства». Художній фільм (2)

Новий канал 09.10 Т/с «Стройбатя» 10.10 Знову разом 11.50 Т/с «Татусеві дочки» 12.50 Т/с «Третя планета від сонця» 13.55 М/с «Аладдін»

23 лютого 2012 року

Новий канал 09.10 Т/с «Стройбатя» 10.10 Здрастуйте, я ваша мама 11.50 Т/с «Татусеві дочки» 12.50 Т/с «Третя планета від сонця» 13.55 М/с «Аладдін» 14.30 М/с «Пригоди Джекі Чана» 14.45 Teen Time 14.50 Т/с «Дрейк і Джош» 15.50 Teen Time 15.55 Т/с «Кадети» 17.55 Т/с «Вороніни» 19.00 Репортер 19.15 Спортрепортер 19.20 Погода 19.35 Т/с «Татусеві дочки» 20.40 Т/с «Вороніни» 21.50 Аферисти 22.45 Т/с «Купідон» 23.45 Т/с «Микита» (2)

ТРК «Україна» р 07.15 Т/с «Єфросинія. Продовження» (мелодрама) (257 серія) (1) 08.30 Т/с «Слід» (детектив) (1) 09.10 Т/с «Ментовські війни - 6» (детектив) (13,14 серії) (1) 11.10 Т/с «Шаман» (детектив) (10 серія) (1) 12.10 Ток-шоу «Нехай говорять. Четверта дружина» 13.15 Т/с «Ведмежий кут» (детектив) (16 серія) (1) 11.50 Т/с «Татусеві дочки» 12.50 Т/с «Третя планета від сонця» 13.55 М/с «Аладдін» 14.30 М/с «Пригоди Джекі Чана» 14.45 Teen Time 14.50 Т/с «Дрейк і Джош» 15.50 Teen Time 15.55 Т/с «Кадети» 17.55 Т/с «Вороніни» 19.00 Репортер 19.15 Спортрепортер 19.20 Погода 19.35 Т/с «Татусеві дочки» 20.45 Т/с «Вороніни» 21.50 Парад порад 22.55 Т/с «Купідон» 00.00 Т/с «Микита» (2) 01.25 Т/с «Молоді мушкетери»

ТРК «Україна» р 07.15, 18.00 Т/с «Єфросинія. Продовження» (мелодрама) (258 серія) (1) 08.30 Т/с «Слід» (детектив) (1) 09.10 Т/с «Ментовські війни - 6» (детектив) (закл. серії) (1) 11.10 Т/с «Шаман» (детектив) (11 серія) (1) 12.10 Ток-шоу «Нехай говорять. Прокляття кінця світу» 13.15 Т/с «Ведмежий кут» (детектив) (17 серія) (1) 14.15 Т/с «Слід» (детектив) (1) 16.00 Федеральний суддя 17.15 Критична точка 14.50 Т/с «Дрейк і Джош» 15.50 Teen Time 15.55 Т/с «Кадети» 17.55 Т/с «Вороніни» 19.00 Репортер 19.15 Спортрепортер 19.20 Погода 19.35 Т/с «Татусеві дочки» 20.40 Т/с «Вороніни» 21.45 Ревізор 22.55 Т/с «Купідон» 23.55 Т/с «Микита» (2) 00.55 Репортер 01.10 Спортрепортер 01.15 Погода 01.20 Служба розшуку дітей 01.25 Т/с «Молоді мушкетери»

ТРК «Україна» р 07.15 Т/с «Єфросинія. Продовження» (мелодрама) (259 серія) (1) 08.30 Т/с «Слід» (детектив) (1) 09.10, 22.30 Т/с «Подружжя» (детектив) (34,35 серії) (1) 11.10, 20.15 Т/с «Шаман» (детектив) (12 серія) (1) 12.10 Ток-шоу «Нехай говорять. Ювілей Лева Лещенка. Частина перша» 13.15 Т/с «Ведмежий кут» (детектив) (18 серія) (1) 14.15 Т/с «Слід» (детектив) (1) 15.40 Щиросердне зізнання 14.30 М/с «Пригоди Джекі Чана» 14.45 Teen Time 14.50 Т/с «Дрейк і Джош» 15.50 Teen Time 15.55 Т/с «Кадети» 17.55 Т/с «Вороніни» 19.35 Т/с «Татусеві дочки» 20.40 Т/с «Вороніни» 21.45 Світлі голови. Зимові ігри 22.55 Т/с «Купідон» 23.55 Т/с «Микита» (2) 01.20 Служба розшуку дітей 01.25 Т/с «Молоді мушкетери»

ТРК «Україна» р 07.15 Т/с «Єфросинія. Продовження» (мелодрама) (260 серія) (1) 08.30 Т/с «Слід» (детектив) (1) 09.10 Т/с «Подружжя» (детектив) (36,37 серії) (1) 11.10 Т/с «Шаман» (детектив) (13 серія) (1) 12.10 Ток-шоу «Нехай говорять. Ювілей Лева Лещенка. Частина друга» 13.15 Т/с «Ведмежий кут» (детектив) (19 серія) (1) 14.15 Т/с «Слід» (детектив) (1) 15.40 Щиросердне зізнання 16.00 Федеральний суддя 17.00 Події 17.15 Критична точка 18.00 Т/с «Єфросинія. Продовження» (мелодрама) (261 серія) (1) 19.00 Події

7

14.15 Т/с «Слід» (детектив) (1) 16.00 Федеральний суддя 17.00 Події 17.15 Критична точка 18.00 Т/с «Єфросинія. Продовження» (мелодрама) (258 серія) (1) 19.00 Події 19.20 Т/с «Катина любов» (мелодрама) (36 серія) (1) 20.15 Т/с «Шаман» (11,12 серії) (1) 22.15 Х/ф «Скарб Амазонки» (пригоди) (Мегахіт щопонеділка) (2) 00.15 Х/ф «Ні живий, ні мертвий» (у гол.ролі: Стівен Сігал) (2) 02.10 Х/ф «Нічна подія» (1)

СТБ 08.20 «Неймовірна правда про зірок» 09.20 Х/ф «Пряники з картоплі» (1) 11.55 Х/ф «Доглядальниця» (1) 13.55 Т/с «Черговий янгол» (1) 14.55 «Нез’ясовно, але факт» 16.00 «Битва екстрасенсів» 18.00 «Вікна-Новини» 18.10 «Неймовірна правда про зірок» 19.10 Т/с «Черговий янгол» (1) 20.10 «Куб» 21.15 «Національне талант-шоу «Танцюють всі!-4» 22.00 «Вікна-Новини» 22.25 «Національне талант-шоу «Танцюють всі!-4» 01.40 Т/с «Доктор Хаус» (1) 02.25 Т/с «Комісар Рекс» (1) 19.20 Т/с «Катина любов» (мелодрама) (37 серія) (1) 20.15 Т/с «Шаман» (13 серія) (1) 21.15 Т/с «Слід» (детектив) (1) 22.30 Т/с «Подружжя» (детектив) (39 серія) (1) 23.30 Прем’єра! Т/с «Тюдори. Третій сезон» (3 серія) (3) 00.30 Х/ф «Скарб Амазонки» (пригоди) (2) 02.30 Х/ф «Сорок» (бойовик) (1)

СТБ 06.55 Т/с «Комісар Рекс» (1) 09.00 «Неймовірна правда про зірок» 10.00 «ВусоЛапоХвіст» 10.45 «Куб» 11.50 Х/ф «Ніколи не забуду тебе» (1) 13.55 Т/с «Черговий янгол» (1) 14.55 «Нез’ясовно, але факт» 16.00 «Битва екстрасенсів» 18.00 «Вікна-Новини» 18.10 «Неймовірна правда про зірок» 19.10 Т/с «Черговий янгол» (1) 20.10 «Весільні битви» 22.00 «Вікна-Новини» 22.25 «Паралельний світ» 23.25 Т/с «Доктор Хаус» (1) 00.25 Т/с «Комісар Рекс» (1) 16.00 Федеральний суддя 17.00 Події 17.15 Критична точка 18.00 Т/с «Єфросинія. Продовження» (мелодрама) (260 серія) (1) 19.00 Події 19.20 Т/с «Катина любов» (мелодрама) (38 серія) (1) 21.15 Т/с «Слід» (детектив) (1) 23.30 Прем’єра! Т/с «Тюдори. Третій сезон» (4 серія) (3) 00.30 Х/ф «Двоє під дощем» (мелодрама) (2)

СТБ 07.00 Т/с «Комісар Рекс» (1) 09.00 «Неймовірна правда про зірок» 10.00 «Весільні битви» 11.50 Х/ф «Аварія - дочка мента» (1) 13.55 Т/с «Черговий янгол» (1) 14.55 «Нез’ясовно, але факт» 16.00 «Битва екстрасенсів» 18.00 «Вікна-Новини» 18.10 «Неймовірна правда про зірок» 19.10 Т/с «Черговий янгол» (1) 20.10 «Кулінарна династія» 22.00 «Вікна-Новини» 22.40 «Кулінарна династія» 23.10 Т/с «Доктор Хаус» (1) 00.10 Т/с «Комісар Рекс» (1) 19.20 Т/с «Катина любов» (мелодрама) (39 серія) (1) 20.15 Т/с «Шаман» (детектив) (15 серія) (1) 21.15 Т/с «Слід» (детектив) (1) 22.30 Т/с «Подружжя» (детектив) (41 серія) (1) 23.30 Прем’єра! Т/с «Тюдори. Третій сезон» (історична драма) (5 серія) (3) 00.30 Прем’єра! Х/ф «Сторінка 8» (трилер) (2) 02.20 Щиросердне зізнання 03.00 Т/с «Жити будете!» (9 серія) (1

СТБ 06.55 Т/с «Комісар Рекс» (1) 09.00 «Неймовірна правда про зірок» 10.00 «ВусоЛапоХвіст» 12.05 Х/ф «Сукня «от кутюр» (1) 13.55 Т/с «Черговий янгол» (1) 14.55 «Нез’ясовно, але факт» 16.00 «Битва екстрасенсів» 18.00 «Вікна-Новини» 18.10 «Неймовірна правда про зірок» 19.10 Т/с «Черговий янгол» (1) 20.10 «Зіркове життя. Неочікувані обранці зірок» 22.00 «Вікна-Новини» 22.40 «Зіркове життя. Неочікувані обранці зірок» 23.10 Т/с «Доктор Хаус» (1) 00.10 Т/с «Комісар Рекс» (1)


8

ТЕЛЕБАЧЕННЯ

23 лютого 2012 року

П‘ЯТНИЦЯ, 2 БЕРЕЗНЯ

УТ-1 06.00 «Доброго ранку, Україно!» 06.00 Ранкова молитва 06.05, 06.30, 07.00, 07.30, 08.00 Новини 06.20 Православний календар 06.35 Експерт на зв’язку 06.55 Огляд преси 07.15 Ера бізнесу 07.20 Невідоме від відомих 07.25 Тема дня 07.40 Глас народу 07.45 Мультфільм 08.15 Корисні поради 08.30 Скарбничка 09.30 Прем’єра. Д/ф «Небайдужі» 09.55 Ток-шоу «Легко бути жінкою» 10.40 М/с «Каспер. Школа страху» 10.50 Погода 10.55 Ток-шоу «Віра. Надія. Любов» 11.45 Офіційна хроніка 12.25 «Надвечір’я» з Т. Щербатюк 12.55 Погода 13.00 Околиця 13.25 Погода 13.30 Х/ф «Підранки» (1) 15.45 Діловий світ. Агросектор 15.50 Х/ф «Ємельян Пугачов» (1) 18.20 Новини (із сурдоперекладом) 18.40 Шляхами України 19.00 Наша пісня 19.40 221. Екстрений виклик 19.45 «Жарт» з С.Єщенком 20.40 After Live (За лаштунками Шустер-Live) 21.20 Діловий світ 21.25 Шустер-Live 22.45 Трійка, Кено, Секунда удачі

СУБОТА, 3 БЕРЕЗНЯ

УТ-1 06.00 Ранкова молитва 06.05, 07.05 Погода 06.10 Мультфільм 06.20 Світ православ’я 06.50 Док.фільм «Світ тварин з Джеродом Міллером» 07.10 Ера здоров’я 07.45 Корисні поради 08.00 Шустер-Live 09.00 Школа юного суперагента 09.10 Шустер-Live 12.10 After Live (За лаштунками Шустер-Live) 12.30 Погода 12.35 Наша пісня 13.20 Погода 13.25 Біатлон. Чемпіонат світу. Спринт (чол.) 15.00 Х/ф «Гарячий сніг» (1) 16.35 Біатлон. Чемпіонат світу. Спринт (жін.) 18.10 Погода 18.15 Зелений коридор 18.25 Козирна unreal party 2011 18.45 «Жарт» з Я.Арлазоровим 19.30 Золотий гусак 20.00 Погода 20.05 «Жарт» з Є.Петросяном 21.00 Підсумки дня 21.30 Зворотній зв’язок 21.40 «Жарт» з Ю.Гальцевим і С.Дроботенком 22.45 Мегалот 22.50 Суперлото, Трійка, Кено 22.55 Погода 23.00 Ультра. Тема 23.15 Погода 23.20 Ера здоров’я 23.45 Експерт на зв’язку 00.15 Скарбничка 01.20 Підсумки дня 01.55 After Live (За лаштунками

НЕДІЛЯ, 4 БЕРЕЗНЯ

УТ-1 06.00 Ранкова молитва 06.05, 07.05 Погода 06.10 Мультфільм 06.35 Ректор, який співає 07.10 7 чудес України 07.35 Сільський час 08.00 Укравтоконтинент 08.20 Корисні поради 08.30 Скарбничка 09.00 Погода 09.05 Смішний та ще смішніший 09.30 Хто в домі хазяїн? 09.50 Крок до зірок. Євробачення 10.30 Кумири і кумирчики 10.55 Погода 11.00 Шеф-кухар країни 11.50 Погода 11.55 Караоке для дорослих 12.35 Доки батьки сплять 13.05 Атака магії. Мистецтво за брамою 13.30 Ближче до народу 14.00 Погода 14.10 Біатлон. Чемпіонат світу. Гонка переслідування (чол.) 15.00 Як це? 15.25 Діловий світ. Тиждень 15.55 Золотий гусак 16.20 Х/ф «Свій серед чужих,

1+1 06.55 Інформаційно-розважальна програма «Сніданок з 1+1» 07.00 ТСН: «Телевізійна служба новин» 07.15 Дісней! «Чіп і Дейл: Бурундуки-рятівники» (1) 10.00, 10.55 Серіал «Клон - 2» (1) 11.45 «Зніміть це негайно» 12.45 «Цілковите перевтілення» 13.45 Серіал «Пончик Люся» 14.45 «Давай одружимось» 15.45 «Міняю жінку» 17.00 «ТСН. Особливе» 17.20 «Шість кадрів» 17.45 «Сімейні мелодрами-2» 18.40 «Не бреши мені - 3» 20.15 «Велика різниця поукраїнському» 21.00 Він Дизель у бойовику «ХХХ» (2) 23.20 Документальний фільм «Путін, Росія і Захід» 01.25 Серіал «Закон і порядок - 3» (2)

ІНТЕР 05.20 Т/с «Таке звичайне життя» 07.00 Новини 07.10 «З новим ранком» 07.30 «Спорт у Подробицях» 09.10 Т/с «Повернення Мухтара-2» 10.05 Т/с «Острів непотрібних людей» 12.00 Новини 12.15 «Знак якості» 12.40 Д/с «Детективи» 13.25 «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 14.15 «Сімейний суд» 15.15 «Судові справи» 16.05 Т/с «Таємниці слідства- 7» 18.00 Новини Шустер-Live) 02.15 ТелеАкадемія 03.15 Х/ф «Гарячий сніг» (1) 05.00 Д/ф «Небайдужі» 05.25 «Надвечір’я» з Т. Щербатюк

1+1 06.15 Мультфільм «Смурфи» (1) 07.10 «Справжні лікарі - 2» 08.05 «Світське життя» 09.05 Квартирна лотерея «Хто там?» 10.10 Дісней! «Тімон і Пумба» (1) 10.35 Дісней! «Тімон і Пумба» (1) 11.00 «Світ навиворіт - 2: Індія» 12.05 «Пекельна кухня - 2» 13.25 «Голос країни - 2: Нова історія» 15.40 Мелодрама «Гюльчатай» (1) 19.30 ТСН: «Телевізійна служба новин» 20.00 Мелодрама «Гюльчатай» (1) 23.40 «Зірки в опері» 01.05 Він Дизель у бойовику «ХХХ» (2) 02.45 Документальний фільм «Путін, Росія і Захід» 04.45 «Зірки в опері» 05.45 «Світ навиворіт - 2: Індія»

ІНТЕР 05.10 «Парк автомобільного періоду» 05.35 «Велика політика з Євгенієм Кисельовим» 08.20 «Городок» 09.00 «Орел і Решка» 10.00 «Україно, вставай!» 10.40 «Вирваний з натовпу» 11.15 «Найрозумніший» 13.05 Х/ф «Сплячий і красуня» 15.00 «Велика різниця» 16.00 Концерт «8 березня у Великому місті» 17.55 Т/с «Байки Мітяя» 20.00 «Подробиці» чужий серед своїх» (1) 17.55 Біатлон. Чемпіонат світу. Гонка переслідування (жін.) 18.30 Маю честь запросити 19.15 Соціальне шоу «Адреналін» 20.40 Головний аргумент 20.50 Офіційна хроніка 21.00 Підсумки тижня 21.40 Точка зору 22.00 Фольк-music 22.50 Погода 22.55 Трійка, Кено, Максима 23.00 Ера бізнесу. Підсумки 23.30 Погода 23.35 DW. Новини Європи 00.15 Скарбничка

1+1 06.45 Пригодницьке фентезі «Міст у Терабітію» (1) 08.30 Маріччин кінозал. Мультфільм 09.05 Лотерея «Лото-Забава» 10.10 Дісней! «Тімон і Пумба» (1) 10.35 Дісней! «Тімон і Пумба» (1) 11.00 «Дикі і смішні» 11.25 «Хованки» 12.25 «Я так живу» 13.05 «Велика різниця поукраїнському» 13.45 Мелодрама «А ви йому хто?» (1) 15.40 Мелодрама «Шлях до себе» (1) 19.30 «Тсн- тиждень» 20.15 «Голос країни - 2: нова іс-

У програмі передач проставлені візуальні позначки класифікації кіновідеопродукції: категорія 1 (зелене коло) - загальнодоступна аудиторія; категорія 2 (жовтий трикутник) - перегляд неповнолітніми глядачами рекомендується разом із батьками або з відома батьків; категорія 3 (червоний квадрат) - охоплює фільми, що рекомендуються тільки для дорослих.

18.10 Т/с «Кровинушка» 19.00 Т/с «Свати 4» (1) 20.00 «Подробиці» 20.25 «Спорт у Подробицях» 20.30 Т/с «Байки Мітяя» 22.30 «Велика політика з Євгенієм Кисельовим» 01.55 Х/ф «Сім»

НТН 05.55 «Легенди бандитського Києва» 06.20 «Уроки тітоньки Сови» 06.35 «Друга смуга» 06.40 Х/ф «Випадок на шахті вісім» (1) 08.30 «Легальний дохід» 08.35 «Свідок» 09.00 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю - 8» 10.00 Т/с «Закон і порядок» 11.00 Т/с «CSI: Лас-Вегас - 10» 12.00 Т/с «Детективи» 12.40 Т/с «Літєйний» 13.40 Т/с «Кобра - 2. Антитерор» 15.40 Х/ф «Я, слідчий...» (1) 17.20 Х/ф «Альфонс» 19.00 «Свідок» 19.30 Х/ф «Неслужбове завдання» 21.30 Х/ф «Зсув» 00.00 «Свідок» 00.30 Х/ф «Останній світанок» (3) 02.30 «Свідок»

ICTV 05.15 Служба розшуку дітей 05.20 Погода 05.25 Факти 05.40 Світанок 06.25 Ділові факти 06.30 Погода 06.35 Спорт 06.40 Утриматись у кріслі 20.30 «Міжнародний фестиваль гумору «Юрмала 2011» 22.15 «Вечір боксу на «Інтері». Володимир Кличко - Жан-Марко Мормек» 01.30 «Подробиці» 02.10 Х/ф «Крамер проти Крамера» 03.50 Х/ф «Сплячий і красуня» 05.20 «Знак якості»

НТН 06.00 «Уроки тітоньки Сови» 06.20 «Легенди бандитської Одеси» 07.15 Т/с «Суто англійські вбивства» (1) 09.25 Х/ф «Неслужбове завдання» 11.30 «Речовий доказ». Привид з минулого 12.00 «Головний свідок» 12.45 Х/ф «Зсув» 15.00 Т/с «Захист Красіна» 19.00 Т/с «Таємниці слідства - 5» (1) 23.00 Х/ф «У пеклі» (3) 01.05 Х/ф «Найманці» 02.45 «Речовий доказ» 03.55 «Агенти впливу» 05.00 «Правда життя»

ICTV 04.05 Погода 04.10 Факти 04.40 Погода 04.45 Інший футбол 05.10 «Мерлін». Художній фільм 08.30 Бережись автомобіля 09.10 Козирне життя 09.40 Люди, коні, кролики..і домашні ролики 10.00 ЄвроФуд-2012 10.25 Квартирне питання 11.25 «Стелс». Художній фільм 14.20 Наша Russia 14.45 Провокатор 15.45 Максимум в Україні 16.45 «Ямакасі або Нові самураї». Художній фільм торія» 22.25 Серіал «Інтерни» (2) 22.50 «Світське життя» 23.50 «Тсн- тиждень» 00.45 Аргумент кіно представляє: Бойовик «Нова земля» (3) 02.50 «Хованки» 03.40 Мелодрама «Шлях до себе»

ІНТЕР 06.00 «Вечір боксу на «Інтері». Володимир Кличко- Жан-Марко Мормек» 09.30 «Школа доктора Комаровського» 10.05 «НЕДІЛЯ З «КВАРТАЛОМ»» 11.05 «Велика різниця» 12.10 «Міжнародний фестиваль гумору «Юрмала 2011» 13.50 Т/с «Свати 3» (1) 14.50 Т/с «Свати 4» (1) 18.05 Прем’єра. Х/ф «Опівдні на пристані» 1с. 20.00 «Подробиці тижня» 20.55 Х/ф «Опівдні на пристані» 2с. Заключна серія 22.45 «Що? Де? Коли?» 00.00 Х/ф «Старим тут не місце» 02.00 «Подробиці тижня» 02.45 Д/ф «Сім смертних гріхів. Сестри гніву»

НТН 07.30 Т/с «Захист Красіна» 11.30 «Легенди карного розшуку». Генерал невидимого фронту 12.00 «Агенти впливу» 13.00 Д/с «Православні святі» 14.00 «Найкращі бої братів Кличків» 15.00 Т/с «Таємниці слідства - 5» (1) 19.00 Х/ф «Найманці» 21.00 Х/ф «Лише найсильніші» (2) 23.00 Х/ф «Павуки - 2» (3)

07.35 Ділові факти 07.45 Стоп-10 08.45 Факти. Ранок 09.25 Спорт 09.30 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 10.30 «Менти». Детективний телесеріал 12.45 Факти. День 12.55 Спорт 13.00 Анекдоти по-українськи 13.10 «Таємниці слідства». Детективний телесеріал 14.15 «Військова розвідка-2». Пригодницький телесеріал 16.40 «Менти». Детективний телесеріал 18.45 Факти. Вечір 19.20 Спорт 19.25 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 20.10 «Картковий борг». Художній фільм (2) 22.15 «Стелс». Художній фільм

Новий канал 09.10 Т/с «Стройбатя» 10.10 Знову разом 11.50 Т/с «Татусеві дочки» 12.50 Т/с «Третя планета від сонця» 13.55 М/с «Аладдін» 14.30 М/с «Пригоди Джекі Чана» 14.45 Teen Time 14.50 Т/с «Дрейк і Джош» 15.50 Teen Time 15.55 Т/с «Кадети» 17.55 Т/с «Вороніни» 19.00 Репортер 19.15 Спортрепортер 19.20 Погода 19.35 Т/с «Ластівчине гніздо» 20.45 Україна чудес 21.50 Україна чудес. Прем’єра 22.50 Т/с «Купідон» 23.50 Т/с «Микита» (2) 18.45 Факти. Вечір 18.55 Спорт 19.00 Прем’єра:»Морські дияволи. Долі-2». Пригодницький телесеріал 21.00 Наша Russia 22.15 Самозванці. Фінал 23.15 «Картковий борг». Художній фільм (2) 01.15 «Провал у часі». Художній фільм (2) 02.50 «Безмежний обрій». Художній фільм (2) 04.10 Олімпіляпи 04.45 Світанок

Новий канал 08.25 М/ф «Незрівнянний містер Фокс» 10.00 Ревізор 11.05 Аферисти 12.05 ТОП-100 13.30 Новий погляд 14.30 Кухня на двох 15.30 Даєш молодь! 16.10 Х/ф «Розплата» 18.15 Х/ф «Кучерява Сью» 20.40 Х/ф «Стюарт Литтл» 22.30 Піраньї 22.55 Х/ф «Я не знаю, як вона робить це» (2) 00.45 Спортрепортер 00.50 Х/ф «Те, що ми втратили» (2)

ТРК «Україна» р 07.15 Х/ф «Великий тато» (сімейний) (1) 09.00 Х/ф «Свої діти» (мелодрама) (1) 11.00 Т/с «Час Волкова» (детектив) (1,2,3 серії) (1) 14.00 Т/с «Дорожній патруль - 7» (детектив) (1,2 серії) (1) 16.00 Х/ф «Припустимі жертви» (мелодрама) (1) 00.50 Х/ф «Безсмертні» (2)

ICTV 06.20 Мультфільми 06.40 Квартирне питання 07.35 ЄвроФуд-2012 08.00 Анекдоти по-українськи 08.35 «Рюрики». Комедійний телесеріал 09.10 «Кодекс злодія». Художній фільм 11.30 Козирне життя 11.55 Інший футбол 12.20 Спорт 12.25 «Ямакасі або Нові самураї». Художній фільм 14.20 «Ямакасі-2: Діти вітру». Художній фільм 16.20 «Морські дияволи. Долі-2». Пригодницький телесеріал 18.45 Факти тижня з Оксаною Соколовою 19.45 «Паршиві вівці». Художній фільм 00.00 Голі та смішні 01.05 «Будинок воскових фігур». Художній фільм (2) 03.15 «Непрохані». Художній фільм (2)

Новий канал 08.50 М/ф «Том і Джеррі проти Карибських піратів» 10.30 Світлі голови 11.40 Парад порад 12.50 Шоуманія 13.45 Файна Юкрайна 14.30 Х/ф «Камінь бажань» 16.20 Х/ф «Стюарт Литтл» 18.00 Х/ф «Марс атакує!» (2) 20.05 Х/ф «Ромео повинен померти» (2) 22.30 Піраньї 23.00 Х/ф «Нічний продавець» (3)

«Володимирецький ВІСНИК» 01.15 Т/с «Молоді мушкетери»

ТРК «Україна» р 07.15 Т/с «Єфросинія. Продовження» (мелодрама) (261 серія) (1) 08.30 Т/с «Слід» (детектив) (1) 09.10 Т/с «Подружжя» (детектив) (38,39 серії) (1) 11.10 Т/с «Шаман» (детектив) (14,15 серії) (1) 13.10 Т/с «Ведмежий кут» (детектив) (20 серія) (1) 14.10 Т/с «Слід» (детектив) (1) 15.40 Щиросердне зізнання 16.00 Федеральний суддя 17.00 Події 17.15 Критична точка 18.00 Т/с «Єфросинія. Продовження» (мелодрама) (262 серія) (1) 19.00 Події 19.20 Т/с «Катина любов» (мелодрама) (40 серія) (1) 20.15 Т/с «Шаман» (детектив) (закл. серія) (1) 21.15 Т/с «Охоронець - 2» (детектив) (1,2,3,4 серії) (1) 01.10 Шоу «Тільки один» 03.10 Т/с «Жити будете!» (10 серія) (1)

СТБ 05.35 «Документальний детектив» 06.00 Х/ф «Аварія - дочка мента» (1) 07.50 Х/ф «На мосту» (1) 10.00 Х/ф «Особисте життя лікаря Селіванової» (1) 18.00 «Вікна-Новини» 18.10 Х/ф «Весна на Зарічній вулиці» (1) 20.10 «Таємний шоу-бізнес. «Ласковый май». Таємниця зниклого мільярда» 21.15 «Таємний шоу-бізнес. Алла, 18.00 Прем’єра! Т/с «Цвіт черемшини» (мелодрама) (1 серія) (1) 19.00 Події 19.20 Прем’єра! Т/с «Цвіт черемшини» (мелодрама) (2,3 серії) (1) 21.20 Х/ф «Моя друга половинка» (мелодрама) (1) 01.10 Т/с «Час Волкова» (детектив) (1,2,3 серії) (1)

СТБ 05.10 «Наші улюблені мультфільми: Казаки» (1) 06.15 Х/ф «Кур’єр» (1) 07.50 «Караоке на Майдані» 08.50 «Сніданок з Юлією Висоцькою» ц 09.00 «Їмо вдома» 10.10 «Кулінарна династія» 12.45 «Зіркове життя. Неочікувані обранці зірок» 15.10 Х/ф «Якщо ти мене чуєш» (1) 17.15 Х/ф «Zolushka. ru» (1) 19.45 Х/ф «Весна на Зарічній вулиці» (1) 21.50 Х/ф «Дружина за контрактом» (1) 23.50 Х/ф «Якщо ти мене чуєш» (1) 01.50 Х/ф «Кур’єр» (1)

РТБ 06:00 Гімн України 06:02 Блага вість з Ріком Реннером 07:00 Інформаційний випуск «День». Субтитри 07:30 Телевізійна кримінальна служба 07:45 Клуб Суперкниги 07:55 Уряд на зв»язку з громадянами 08:45 Рівненщина мистецька. Муз. Фільм «Фантазії дитинства» 09:00 Інформаційний випуск 00.50 Спортрепортер 00.55 Х/ф «Розплата»

ТРК «Україна» р 07.20 Х/ф «Моя друга половинка» (мелодрама) (1,2 серії) (1) 09.00 Ласкаво просимо 10.00 Х/ф «Моя друга половинка» (мелодрама) (закл. серії) (1) 12.00 Т/с «Цвіт черемшини» (мелодрама) (1,2,3 серії) (1) 15.00 Прем’єра! Т/с «Жити будете!» (17,18 серії) (1) 15.55 Футбол. Прем’єр Ліга. «Шахтар» (Донецьк) - «Дніпро» (Дніпропетровськ) 18.00 Прем’єра! Т/с «Слідчий комітет» (детектив) (1 серія) (1) 19.00 Події тижня 19.30 Прем’єра! Т/с «Слідчий комітет» (детектив) (2 серія) (1) 22.30 Футбольний вікенд 23.30 Х/ф «07-й змінює курс» (бойовик) (1) 01.20 Х/ф «Припустимі жертви» (мелодрама) (1)

СТБ 05.25 «Наші улюблені мультфільми: Казаки» (1) 06.50 Х/ф «Мій любимий клоун» (1) 08.40 «Сніданок з Юлією Висоцькою» ц 08.50 «Їмо вдома» 10.40 «Неймовірні історії кохання» 11.40 «Караоке на Майдані» 12.40 Х/ф «Дружина за контрактом» (1) 14.45 «Таємний шоу-бізнес. «Ласковый май» Таємниця зниклого мільярда» 15.50 «Таємний шоу-бізнес. Алла, дай мільйон!»

дай мільйон!» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.25 «Таємний шоу-бізнес. Зірки при дворі хана Алімжана» 00.05 Х/ф «Сукня от-кутюр» (1) 01.45 Х/ф «На мосту» (1)

РТБ 08:05 Ретроспектива . Т/Ф «Мала Батьківщина чадецьких гуралів» у 08:30 Муз. у Фільм « Пісні серця» 08:40 Моя родина-Україна 09:45 Громадська приймальня 10:15 Група ру ризику р 10:30 Так було у 10:45 Молодіжний прорив 11:15 Чудесний у канал 12:00 Інформаційний випуск «День» 12:30 Телевізійна кримінальна служба у 12:45 Один на один . Реформи 13:15 Концерт колективів ПДМ 15:45 Як на духу. Щасливі Платохіни 16:10 Мультдаринки у 16:30 Юна зірка 16:50. Т/Ф «Волинськими дорогами Тараса» 17:10 Таке життя 17:50 Муз. у Фільм «Пісні Ростислава Сабадишина» 18:05 ВОДТРК. Т/Ф «Дорогою додому» у 18:25 Уряд на зв»язку з громадянами 19:00 Інформаційний випуск «День» 19:30 Телевізійна кримінальна служба у 19:45 Один на один. Реформи 20:15 Один на один 20:45 На добраніч р казка 21:00 Азбука у смаку у 21:15 У пошуках у легенд 21:30 Квест-шоуу 22:00 Інформаційний випуск у «День». 22:30 Телевізійна кримінальна служба «День» 09:30 Телевізійна кримінальна служба 09:45 Телеспорт 10:15 Азбука смаку 10:30 У пошуках легенд 10:45 Квест-шоу 11:15 Чудесний канал 11:45 Телевісник служби зайнятості 12:00 Інформаційний випуск «День» 12:30 Телевізійна кримінальна служба 12:45 Фільм-вистава «Іісус-Син Бога Живого» 1 ч 14:25 ВОДТРК. «Іван Франко і Леся Українка» 14:45 Муз. Фільм «Квіти для мами» 15:00 Інформаційний випуск «День» 15:30 Телевізійна кримінальна служба 16:00 Мультдаринки 16:20 Акваріум 16:40 Повір у себе 17:05 Ретроспектива. Т/Ф « Троянда кольору блакиті» 17:25 Муз. Фільм «Пісні В . Івасюка з муз.фільму Червона рута. 40 років по тому» 18:00 Без права на забуття 18:20 Моя родина-Україна 19:00 Інформаційний випуск «День» 19:30 Телевізійна кримінальна служба 19:45 ХАЕС інформує 20:00 Знайдіть мене 20:30 Так було 20:45 На добраніч казка 21:00 Перехрестя правди 21:30 Мандри 22:00 Інформаційний випуск «День». 22:30 Телевізійна кримінальна служба 22:45 Молодіжний прорив 23:15 Муз. Фільм «Пісні В . Івасюка з муз.фільму Червона рута. 40 років по тому» 16.55 «Таємний шоу-бізнес. Зірки при дворі хана Алімжана» 18.00 «Паралельний світ» 19.00 «Екстрасенси ведуть розслідування» 21.10 Х/ф «Роман у листах» (1) 23.10 Х/ф «Дочка» (1) 01.10 «Неймовірні історії кохання» 02.05 Х/ф «Мій любимий клоун» (1)

РТБ 07:30 Клуб Суперкниги 08:10 Т/Ф «Троянда кольору блакиті» 08:30 ЧОДТРК «Мрія про небо» 09:30 Знайдіть мене 09:45 Муз. Фільм «Квіти для мами» 10:00 Мандри. 11.00 Чудесний канал 12:00 Огляд подій тижня 12:30 По суті 13:30 Фільм-вистава «Іісус-Син Бога Живого» 2 ч 15:00 Огляд подій тижня 15:30 ЗОДТРК. Неповторність Козак Сабодаш 15:45 Західний експрес 16:00 ВОДТРК. Мова наша калинова 16:25 ВОДТРК Т/Ф «Візьмеш мого коня» 16:45 Рівненщина мистецька. Муз. Фільм «Солов»їна родина» 17:05 Т/Ф «Одвічне. Володимир Матвієнко» 18:25 Міста твої, Житомирщино. 18:30 Квест-шоу 19:30 Муз. Фільм « Оперні перлини» 19:45 Тінейдж-простір 20:15 Будьмо здорові 20:30 Штрихи з натури 20:45 На добраніч казка 21:00 Почерк долі. Володимир Трофимов 21:30 Т/Ф Волинськими дорогами Тараса»


«Володимирецький ВІСНИК»

ДОПОМОЖІТЬ ЛЮДИНІ! КАЖУТЬ, що біда не приходить одна. Так сталося і в нашій сім’ї. Тепер мене завжди і всюди супроводжують страх та тривога за життя своєї доньки. Найстрашніше, що я не можу їй допомогти. Страшна хвороба не зупиняється, а прогресує. Молода 26-річна мама першокласника Богданчика з усіх сил бореться з недугою. Потрібна операція по трансплантації нирки, а обстеження та лікування коштують понад 35 тисяч доларів. Із своїми мізерними доходами ми самі не в змозі зібрати таких коштів, і ця страшна біда змушує звернутися до Вас, небайдужих людей, по допомогу. Я ніколи не думала, що це торкнеться мене і моєї сім’ї. Я знаю, що тепер нелегко усім, але молоденька мама, дружина, донечка Москальова Олеся Борисівна так сподівається на цю операцію. Реквізити рахунку у гривнях для надання матеріальної допомоги готівкою: Приватбанк, отримувач Москальова Олеся Борисівна ІПН 3146412063, номер картки 4627087834830764. Для безготівкового поповнення картки: Отримувач: Приватбанк Назва банку: Приватбанк Номер рахунку: 29244825509100. МФО: 305299 ОКПО: 14360570 Призначення платежу: Благодійна допомога для Москальової О. Б. ІПН 3146412063 Номер картки 4627087834830764. Контакти: мама Ващенко Галина Арсентіївна. Тел. 2-5386, (097) 307-62-28.

ЗВЕРНЕННЯ МІНІСТЕРСТВА З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ДО БАТЬКІВ МНС України стурбоване зростанням загибелі та травмування дітей. Лише за січень 2012 року загинуло 13 (+85%) та травмовано 16 (+33%) дітей. Критичний стан, що склався із зростанням кількості смертельних випадків та травмування серед дітей, змушує МНС України звернутися до кожного громадянина країни, особливо батьків. За статистикою, в нашій країні в мирний час нещасні випадки призводять щодня до загибелі 4 дітей, щотижня – цілого класу школярів і щороку – майже двох тисяч юних громадян! Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека. Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних і трагічних наслідків. Шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Це варто зусиль! Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам’ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди, потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас

самих!

ВОЛОДИМИРЕЦЬКИЙ Д Ц РАЙОННИЙ СУД

оголошує конкурс на заміщення вакантної посади секретаря судового засідання на час перебування основного працівника у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. Вимоги до кандидатів: вища освіта за спеціальністю «Правознавство» або «Правоохоронна діяльність» з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого спеціаліста, без вимог щодо стажу роботи. Документи приймаються впродовж 30 календарних днів з дня виходу публікації про оголошення конкурсу.

Додаткова інформація за телефоном 2-48-53.

ЗАГУБЛЕНЕ чорнобильське посвідчення третьої категорії серія Б № 423088, видане на ім‘я МАРЧУКА Івана Володимировича, вважати недісним.

РІЗНЕ

23 лютого 2012 року

9

АРХІЄПИСКОП РІВНЕНСЬКИЙ ТА ОСТРОЗЬКИЙ ВІДВІДАВ РІВНЕНСЬКУ АЕС 17 лютого Рівненську АЕС відвідав архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон зі священнослужителями Рівненської єпархії Володимирецького благочиння УПЦ КП. Мета візиту -- знайомство новопризначеного архієпископа з керівниками і колективами підприємств та установ регіону. Під час перебування на РАЕС архієпископ зустрівся з головним інженером - першим заступником генерального директора ВП РАЕС Павлом Ковтонюком, відвідав проммайданчик РАЕС та ознайомився з експозиціями інформаційного центру. У рамках візиту архієпископ Іларіон відвідав також Кузнецовську гімназію і зустрівся з міським головою Кузнецовська. Станом на 8 годину 16 лютого у роботі перебувають енергоблоки №1, №2 та №4 РАЕС із сумарним навантаженням 1880 МВт. Зауважень щодо роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає. На енергоблоці №3 (ВВЕР-1000) – 42-а доба планового капітального ремонту. У ремонті – обладнання другого каналу системи безпеки. Завершено контроль металу корпусу реактора та ремонт ущільнюючої поверхні верхнього блоку реактора. Триває контрвихорострумовий оль колекторів парогене-

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ раторів. Продовжуються ремонтні роботи на турбогенераторі ТГ-5 та капітальний ремонт генератора. Усі роботи виконуються згідно з графіком. За минулу добу енергоблоками РАЕС вироблено 45,2 млн. кВтг електроенергії, з початку місяця – 674,5 млн. кВтг, з початку року – 1 млрд. 996,4 млн. кВтг. Порушень меж і умов безпечної експлуатації не було. Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на РАЕС і прилеглій території не змінювався й перебуває у межах діючих норм.

ДО ВІДОМА ПІДПРИЄМСТВ ТА ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМЦІВ СЕЛИЩА! 29 березня 2012 року відбудеться засідання селищного конкурсного комітету. На засіданні будуть розглядатися заяви претендентів на право надання наступних послуг: управління будинками і спорудами комунальної власності територіальної громади смт Володимирець; ремонт будинків і споруд та утримання будинків і прибудинкових територій; послуги з централізованого опалення; послуги з централізованого водопостачання та водовідведення; послуги з обслуговування вуличного освітлення; послуги з обслуговування доріг; послуги з санітарної очистки території селища. Заяви на участь у конкурсі приймаються згідно з порядком проведення конкурсів до 27 березня 2012 року від підприємств чи приватних підприємців або уповноважених ними письмовим дорученням представників за адресою 34300, Рівненська

За даними системи АСКРО РАЕС, на проммайданчику та в зоні спостереження РАЕС за період з 9 по 15 лютого радіаційні показники становили: - активність газо-аерозольного викиду енергоблоків РАЕС по ІРГ – 0,163%, по ДЖН – 0,193%, по йоду – 0,002% від допустимого викиду; - активність скиду в річку Стир по Сs-137 – 0,492%, по Co-60 – 0,101% від допустимого скиду; - потужність дози в населених пунктах зони спостереження (мкЗв/год.):

Кузнецовськ – 0,07, Суховоля – 0,08, Аеропорт – 0,07, Велика Ведмежа –0,07, Старий Чарторийськ – 0,08, Полиці – 0,08, Великий Жолудськ – 0,08, Любахи – 0,08, Сопачів – 0,07, Більська Воля – 0,08, Костюхнівка – 0,07. Вода з річки Стир кожні 10 днів відбирається для контролю у 3 населених пунктах: с. Маюничі, м. Кузнецовськ, с. Сопачів. Активність води знаходиться в діапазоні 0,054-0,065% від допустимої концентрації у питній воді, встановленої в нормах радіаційної безпеки України (НРБУ-97).

область, смт Володимирець, вул. Соборна, 39, Володимирецька селищна рада. Довідки та роз’яснення надаються заступником селищного голови смт Володимирець з питань діяльності виконавчих органів, тел. 2-48-26. Обов’язкові умови: наявність необхідних транспортних засобів та необхідного персоналу для виконання робіт. Наявність ліцензій на надання послуг по окремих видах робіт. Вартість надання послуг. Підприємство чи приватний підприємець повинні бути зареєстровані в смт Володимирець. Конкурс на надання комунальних послуг в смт Володимирець проводиться відповідно до Закону України «Про житловокомунальні послуги» та рішення виконкому Володимирецької селищної ради №11 від 31.01.2012 року. З переліком документів, що подаються для участі у конкурсі, бланками заяви та додатковими пропозиціями можна ознайомитись у Володимирецькій селищній раді (смт Володимирець, вул. Соборна, 39, тел. 2-48-26). Конкурс розпочинатиметься з 11-00 за адресою смт Володимирець, вул. Соборна, 39. Реєстрація учасників – з 10.00.

ЯКІСНИЙ ЗАХИСТ -- ЦЕ ВАШ ПРЕСТИЖ Щ завдає Що д найбільшої шкоди д врожаю? р Після посадки картоплі спостерігається значна зрідженість сходів (до 50-60%), що викликана паразитом, що живе у грунті на рослинних рештках та спричиняє хворобу ризоктоніоз або чорну паршу. Значної шкоди картоплі та овочевим культурам після висадки у відкритий грунт завдають дротяники, а також личинки травневих хрущів. Майже одночасно із сходами картоплі починається інтенсивний вихід із місць зимівлі колорадського жука, відроджені ним личинки можуть нанівець звести весь урожай. Всі ці питання вирішує найсучасніший екологічно безпечний засіб захисту картоплі – ПРЕСТИЖ. Що таке ПРЕСТИЖ? Щ ПРЕСТИЖ надзвичайно ефективний засіб для захисту картоплі і овочевих культур від шкідників та хвороб. Це єдиний препарат, який поєднує в собі захист картоплі та овочів від шкідників та хвороб одночасно з «антистресовим» ефектом стимуляції рослин. Але деякі споживачі турбуються – чи можна вживати в їжу ранню картоплю, Рух препарату Р оброблену ПРЕСТИЖ ? Звичайно, так. Після обробки бульби інсектицид здатен пересуватися в рослині лише знизу вгору! Саме тому бадилля захищене від шкідників. В зворотньому ж напрямку – вниз по рослині і в молоді бульби – речовина потрапити не може! Щодо фунгіциду, він є речовиною контактною, тобто по рослині не пересувається, залишаючись на бульбі і в ґрунті навколо неї. Через 40 днів він розкладається – адже його справу вже виконано! ПРЕСТИЖ захищає також від кореневої гнилі та «чорної ніжки», які викликаються грибом ризоктонією.

ПРЕСТИЖ зареєстрований в Україні для обробки розсади томатів, баклажанів, перцю, капусти проти колорадського жука, вовчка (капустянка), дротяників, попелиць, трипсів та капустяної молі, а також для захисту саджанців плодових, декоративних та лісових культур від попелиць, трипсів, щитівок, грунтових шкідників В багатьох країнах ПРЕСТИЖ використовують для протруєння насіння капусти, моркви, цибулі. Увага! На ринку з’явилось багато підробок в ампулах і різноманітних пляшечках, які не тільки не захистять вашу картоплю, але й можуть зашкодити врожаю і здоров’ю людини. Справжній, «фірмовий» препарат ПРЕСТИЖ, без ризику фальсифікації, можна придбати в мережі торговельно-консультаційних центрів « Зелений Світ» АКЦІЯ! Тільки з 20.02.2012. по 15.03.2012 в мережі торговельноконсультаційних центрів магазину «Зелений Світ» проводиться акція по препарату ПРЕСТИЖ 20% ЗНИЖКА. Заощаджуйте свої кошти. Придбавши справжній ПРЕСТИЖ Ви отримаєте неперевершений урожай.

м. Рівне, гуртова торгівля, вул. Соборна, 2а, тел. (0362) 26-44-45, (067) 362-32-62

АДРЕСИ ТКЦ «ЗЕЛЕНИЙ СВІТ» м. Рівне, вул. Г. Полуботка, 6, тел. (0362) 62-11-28 вул. у Шевченка,, 20,, тел. ((0362)) 43-29-28

смт Володимерець, вул. В. Стуса, 5, тел. (098) 281-84-10 м. Костопіль, вул. Чубинського, 14, тел. (0362) 43-26-10 смт Клесів, вул. Центральна-Ринок тел. (067) 362-32-62 м. Сарни, вул. Я. Мудрого, 1, тел. (067) 362-32-62 вул. 17 вересня, 14/1, тел. (0362) 43-26-12 м. Острог, вул. Мануїльського, 35, (0362) 43-26-14 м. Мізоч, вул. Б. Хмельницького, 13а, тел. (067) 362-32-62 м. Дубно, вул. Замкова, 51, тел. (067) 382-73-87 м. Млинів, вул. Поліщука, 32, тел. (066) 484-76-60. Ліц.АБ № 584429 МАПУ від 14.07.11.

Ліц.АБ № 202371 РОДА від 23.05.07


10

23 лютого 2012 року

ОГОЛОШЕННЯ +

П Р О П О Н У Є М О

БУДМАТЕРІАЛИ • КАМІНЬ червоний, ЩЕБІНЬ, ПІСОК, ВІДСІВ, ЧОРНОЗЕМ, ТОРФ. Доставка. Тел. (097) 190-99-16. • ДОШКИ обрізні, необрізні. БРУС (різний). ОБРІЗКИ. Тел. (098) 840-31-17. • КАМІНЬ, ЩЕБІНЬ, ВІДСІВ, ШИФЕР, ЦЕМЕНТ, ПІНОБЛОКИ, БЛОКИ з відсіву, під розшивку, різнокольорові, колоті з фрезою. Доставка. Тел. (03655) 3-55-72, (095) 496-79-53, (098) 549-47-43, (050) 299-40-54. • ГАЗОБЛОКИ (Білорусь, Бровари), без посередника. Тел. (097) 741-29-16, (066) 652-24-49. • ШИФЕР, ЦЕМЕНТ, ЦЕГЛУ (червону, білу, лицювальну, вогнетривку), ШЛАКОБЛОКИ, БЛОКИ з відсіву та ракушняку, ПІНОБЛОКИ, ЩЕБІНЬ, КАМІНЬ червоний, КАМІНЬ, ВІДСІВ, ПІСОК, ДОШКИ, БРУС, ОБРІЗКИ. Помірні ціни. Доставка. Тел. 2-46-08, (097) 488-62-18. • ВАГОНКА (сосна, вільха), ДОШКА підлоги, БЛОК-ХАУС з власного матеріалу та матеріалу замовника, ДОШКУ суху, необрізну 50 мм, постійно. Тел. 2-60-07, (067) 301-02-

ТРАНСПОРТ

ДВА РОКИ СВІТЛОЇ ПАМ‘ЯТІ

• Однокімнатну КВАРТИРУ в центрі Антонівки, приватизовану, з документами на добудову. Ціна договірна. Тел. 6-12-29, (097) 642-83-60. • Незавершене р БУДІВНИЦТВО, є літня кухня, у сарай, р БУДИНОК у Володимирці по вул. Нова, 25, БАТАРЕЇ, чавунні, нові. Тел. (096) 455-12-66.

ІНШЕ

• ТРАКТОР Т-25, 1994 р.в.; КОРОВУ, СІЧКАРНЮ. Тел. (098) 992-33-10. • СТІНКУ, б/в, в хорошому стані. Тел. (096) 666-65-51. • ПІАНІНО. При потребі з доставкою. Тел. (097) 937-45-26. • СІНО, КАБАНА (120 кг), КОПАЧ «Метелик», с. Новаки. Тел. (097) 612-97-81. • Кінного ПЛУГА, КУЛЬТИВАТОРА, ХОМУТА. Тел. 2-51-57, (097) 721-07-35. • Великий ПЛУГ до трактора Т-25 (широкий). МЛИН УД. Тел. (098) 996-78-93. • ВІДЕОКАМЕРУ «Панасонік», цифрова, 4 мегабайти, ФЛЕШКУ. Тел. (098) 304-45-90.

ПОСЛУГИ • Увага! Пропонуємо побутову ТЕХНІКУ, ЕЛЕКТРОНІКУ за оптовими цінами зі складу. Гарантія, сертифікат, будьяка форма оплати. Тел. (096) 440-69-50.www.matrix.ua • Ремонт ТЕЛЕВІЗОРІВ. Тел. (096) 420-31-41.

• ТРАКТОР Т-40 АМ. Ціна Ц договірна. д р Тел. ((098)) 827-76-92. • Картоплезбиральний КОМБАЙН, дворядний, КПК Разанець. Ціна договірна. Тел. (098) 921-67-39. • Терміново! АВТОМОБІЛЬ «ВАЗ-21053», 1991 р.в., білого кольору, 1,5 об‘єм, нова зимова гума. Ціна 2100 у.о. Тел. (096) 722-76-22. • АВТОМОБІЛЬ «Ланос», 2011 р.в., комплектація «Люкс». ЦЗ, гідропідсилювач, кондиціонер. Розгляну варіант часткової або щомісячної оплати (від 900-1200 грн.). Тел. (099) 337-03-60. • АВТОМОБІЛЬ «ВАЗ-21093», 2005 р.в., зеленого кольору, інжектор. Тел. (097) 563-33-07. • ПРИЧІП одновісний, тракторний. КУЛЬТИВАТОР. Тел. (096) 515-24-54. • АВТОМОБІЛь «ВАЗ-21063», 1991 р.в., темно-синього кольору, в хорошому стані. Ціна 2200 у.о. Тел. (098) 784-23-03. • АВТОМОБІЛЬ «ВАЗ-2107», 1995 р.в., червоного кольору. Ціна 1650 у.о. Тел. (098) 837-16-70. • ТРАКТОР МТЗ-80, 1989 р.в.Тел. (067) 734-22-20. • ТРАКТОР саморобний, в хорошому стані з документами. Тел. (097) 136-04-43. • АВТОМОБІЛь «ВАЗ-21099», 2001 р.в., зелений металік, двигун 1,5, інжектор, диски, ЦЗ, фаркоп, тонована, у відмінному стані. Тел. (096) 914-30-01.

ЗАПЧАСТИНИ • КОРЗИНА, РУЛЬОВА КОЛОНКА ГАЗ-52, КОМПРЕСОР, КОРОБКА передач ЗІЛ. Тел. (098) 998-52-98. • КАБІНА до трактора Т-40. Тел. (098) 409-83-55. • АВТОМОБІЛЬ «ВАЗ-2105» на запчастини. Тел. (096) 42003-97.

НЕРУХОМІСТЬ

• ПАСАЖИРСЬКІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ по Україні та Росії (Москва, СанктПетербург). Автобуси «Неоплан» (52 м), «Сетра» (35 м), «Мерседес-Спринтер» (20 місць). Тел. (067) 967-59-87, (098) 836-6901, +7 (905) 782-81-31, +7 (903) 610-30-19. • Автошкола “Сигнал”. Курси водіїв категорії А, А1, В, С, С1, Д, Д1, Е в смт Рафалівка, вул. Петропавлівська, 13. Тел. 5-34-55, (067) 362-40-79. • НАТЯЖНІ СТЕЛІ (Франція, Німеччина, Китай). Володимирець. Тел. (096) 448-58-10, (099)664-17-44.

РОБОТА

• ППФ «Імбекс» оголошує конкурс на посаду ПРОДАВЦЯ в магазин продтоварів. Тел. (03636) 3-82-82. • Потрібні ПРОДАВЦІ зі стажем роботи (заробітна плата висока, повний соцпакет). Тел. (03634) 2-33-53.

ЖИВНІСТЬ

• Робочу КОБИЛУ. Тел. (096) 619-17-69, (096) 761-40-12. • КОРОВУ, розтелену. Тел. (096) 605-44-95. • КОРОВУ, 3 роки. Тел. (097) 834-41-80. • СВИНІ, двоє від 100 до 120 кг в с. Озеро. Тел. (098) 78157-32. • КОНЯ і СВИНІ. Тел. (066) 913-65-31. • КАБАНА, 200 кг. Тел. 7-44-54, (098) 832-36-08. • КОНЯ з возом. Тел. (097) 873-19-42. • КОНЯ, 1,9 року. Тел. (098) 763-95-50.

КУПЛЮ

• БУДИНОК у Володимирці по вул. Грушевського, 120 м2, з усіма зручностями. Різні види опалення. Сарай, гараж, сад, город. Тел. (067) 494-17-60. • Пів-БУДИНКУ у володимирці по вул. Грушевського, приватизований, після капремонту, 0,08 га городу. Тел. (03634) 2-36-64,(098) 921-82-60. • Дерев‘яний БУДИНОК, літня кухня та ін., город 20 соток у Володимирці по вул. Грушевського, 155. Тел. 2-33-07, (095) 102-83-78, (067) 303-47-39. • Двокімнатну КВАРТИРУ у п‘ятиповерхівці. Можливий частковий кредит. Тел. (096) 855-57-61, (096) 855-57-63. • ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ в районі Бурок, приватизовану, є фундамент і камінь. Тел. (096) 723-73-70. • Дерев‘яний бУДИНОК з господарськими приміщеннями в с. В. цепцевичі, земельні паї. Ціна договірна. Тел. (096) 744-83-85. • БУДИНОК в хорошому місці та приватизовану ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ в напрямку Антонівки. Тел. (098) 955-59-87.

ЗАЯВА ПРО НАМІРИ КП «Володимирецький агропромбуд» (смт Володимирець, вул. Будівельників, 10) повідомляє про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. На території виробничої бази розташовані столярний цех, дільниця по виготовленню тротуарної плитки, мехмайстерні, гаражі та складські приміщення для зберігання необхідних матеріалів, комплектуючих виробів та ін. В столярному цеху виготовляються столярні вироби; в мехмайстернях проводиться необхідний ремонт автотранспорту, зварювальні та ковальські роботи. Опалення приміщень організовано від опалювального котла, що працює на відходах деревини та торф’яному брикеті.

• ВРХ, КОНІ, ЛОШАТА на м‘ясо. Дорого. Постійно. Обмін. Тел. (067) 811-14-30, (095) 535-59-08. • ВРХ, КОНІ. Постійно. Дорого. Можливий обмін. Кузнецовськ. Тел. (050) 855-68-87, (067) 382-01-72, (03636) 3-11-33. • КОНІ, ВРХ на м‘ясо. Постійно. Дорого. Тел. (096) 755-8548, (066) 913-65-31. • ВРХ, КОНІ. Дорого. Тел. (067) 914-30-39, (066) 457-66-60. • АВТОМОБІЛІ «ВАЗ» або іномарку в хорошому стані (можливо після ДТП), потребуючу ремонту. Тел. (097) 20574-08.

ЗДОРОВ‘Я • Лікар-нарколог Київського центру “Відродження” двічі на місяць в м. Рівне унікальним методом проводить лікування навіть застарілих форм хронічного алкоголізму, ожиріння. Тел. (067) 673-94-41.

В результаті виробничої діяльності в атмосферне повітря викидаються такі види та обсяги забруднюючих речовин: речовини у вигляді суспендованих твердих частинок - 0,7715 т/рік; оксид вуглецю - 0,9427 т/рік; оксиди азоту - 0,0828 т/рік; діоксид сірки - ОД 424 т/рік; метали та їх сполуки - 0,0174 т/рік; ксилол - 0,0115 т/рік; уайт-спірит - 0,0276 т/рік. За величинами викидів забруднюючих речовин підприємство не підлягає взяттю на державний облік. Запропоновані дозволені обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря не перевищують величин гранично допустимих викидів відповідно до законодавства. За додатковою інформацією звертатися за адресою: смт Володимирець, вул. Будівельників, 10. Т Тел. (03634) 2-41-69. Зауваження громадських організацій та окремих громадян можуть надсилатися протягом 20 днів з моменту публікації до Володимирецької райдержадміністрації (смт Володимирець, вул. Грушевського, 56, тел. (03634) 2-31-34).

П‘ЯТЬ РОКІВ СВІТЛОЇ ПАМ‘ЯТІ

ДЕСЯТЬ РОКІВ СВІТЛОЇ ПАМ‘ЯТІ

22 лютого минає п’ять років, як невблаганна смерть забрала дорогого нашого ГУЗОВАТОГО Григорія Лук’яновича. Минають роки, але смуток, печаль і гіркота не покидають наші серця. Бо ж обірвалося життя хорошої людини, котра так любила цей білий світ і всім бажала добра. Болить душа від того, що наша розлука – назавжди. І гірко думати, що людина, якою дорожили, не ступить на поріг рідного дому і не радітиме земними радощами разом з нами. Спочивайте, рідненький наш, з миром. Ми Вас ніколи не забудемо, Ви вічно житимете в наших серцях. Усіх, хто знав і пам’ятає Григорія Лук’яновича, просимо пом’янути його добрим словом і тихою молитвою. Сумуюча родина.

27 лютого 2012 року минає десять років, як пішов від нас дорогий наш чоловік, батько, дідусь та прадідусь ВОЛЧЕЦЬКИЙ Володимир Юрійович. Минають роки, але смуток, печаль і гіркота не покидають наші серця. Бо ж обірвалося життя хорошої людини, котра так любила цей білий світ і всім бажала добра. Болить душа від того, що наша розлука – назавжди. І гірко думати, що людина, якою дорожили, не ступить на поріг рідного дому і не радітиме земними радощами разом з нами. Спочивайте, рідненький наш, з миром. Ми Вас ніколи не забудемо, Ви вічно житимете в наших серцях. Усіх, хто знав і пам’ятає Володимира Юрійовича, просимо пом’янути його добрим словом і тихою молитвою. Вся сумуюча родина.

«Володимирецький ВІСНИК»

ПОДЯКА

Тяжке горе спіткало нашу родину. Пішов з життя дорогий наш чоловік, батько та дідусь СУПРУНЮК Петро Максимович. Гірко і болісно на душі. Серце не хоче змиритися із цією тяжкою втратою. Родина глибоко сумує і висловлює подяку всім, хто в той скорботний час підтримав і допоміг морально та матеріально. Щиро дякуємо настоятелю храму Анастасії отцю Василію та хористам церковного хору, сусідам із вулиці Комарова, працівникам поліклініки, кумам, знайомим і усім тим людям, котрі провели Петра Максимовича в останню путь. Хай Вам сторицею повернеться Ваша доброта. Вся сумуюча родина.

26 лютого минає два роки, як перестало битися серце рц дорогої д р нам людини СЕРГІЙЧУКА Євгенія Якимовича. Ти пішов назавжди такий молодий, гарний і добрий. Ти не нарадувався життям. Якби Ти знав, якими гіркими й холодними стали ці дні. Пусто у домі і боляче на серці без Тебе. Ти чесно жив, любив життя і ось пішов Ти в небуття. Та залишив Ти вічну пам’ять і будеш завжди, любий, з нами. Усіх, хто знав нашого дорогого Євгенія Якимовича, з ким його зводили життєві дороги і робота, просимо пом’янути його добрим словом і тихою молитвою. У глибокій скорботі – дружина та вся родина.

ДВА РОКИ СВІТЛОЇ ПАМ‘ЯТІ 23 лютого минає два роки, як покинув цей світ дорогий наш син, брат, чоловік і батько ШМИРКО Руслан Петрович. Минає час, але смуток, печаль і гіркота не покидають наші серця. Бо ж обірвалося життя молодої і хорошої людини, котра так любила цей білий світ і нас. Болить душа від того, що наша розлука – назавжди. І гірко думати, що людина, якою ми дорожили, не ступить на поріг рідного дому і не радітиме земними радощами разом з нами. У думках ми часто звертаємося до Тебе, наш рідненький, за допомогою та підтримкою, бо нам так цього не вистачає. Спочивай, рідненький наш, з миром. Ми Тебе ніколи не забудемо, Ти вічно житимеш в наших серцях. Усіх, хто знав і пам’ятає нашого Руслана Петровича, кого зводили з ним життєві дороги, просимо пом’янути його добрим словом і тихою молитвою. Вся сумуюча родина.

РІК СВІТЛОЇ ПАМ‘ЯТІ Цими днями минає рік, як покинув цей світ дорогий наш чоловік, батько та дідусь КОВАЛЕЦЬ Борис Минович. Вже рік минув, як стихли Твої кроки і загубився голос в вишині. Неждана смерть, підступна і жорстока, враз обірвала всі шляхи земні. Осиротіли рідні стіни рано, що пам’ятають кроки і слова Твої. Не гоять страшну, невигойну рану ні білий цвіт, ні солов’ї, ні сонце ясне, ані добрі люди, ні праці клопіт, ані небо голубе. Лишились спогади і сльози, і молитви. І образ Твій, що серцю вічно дорогий. Тебе, рідненький, зроду не забудемо, ми завжди пам’ятатимемо Тебе. Усіх, хто знав Бориса Миновича, кого з ним зводила життєва дорога, пом’яніть його добрим словом і щирою молитвою. Сумуюча родина.

СПІВЧУВАЄМО  Директорський корпус загальноосвітніх навчальних закладів р району у висловлює глибоке співчуття у методистові д райметодкабінету ГОРЕЦЬКІЙ Галині Теофілівні з приводу смерті матері Терлецької Антоніни Григорівни і поділяє біль тяжкої втрати з усією її родиною. руд колектив Володимирецького д р ц НВК “ЗОШ І-ІІІ ступеу  Трудовий нів ДНЗ” висловлює щирі співчуття своїй колезі ГОРЕЦЬКІЙ Галині Теофілівні з приводу смерті дорогої людини – матері Антоніни Григорівни.  Працівники поліклінічного відділення КЗ “Володимирецька ЦРЛ” щиро співчувають молодшій медичній сестрі ЛІРНИК Ларисі Петрівні з приводу передчасної смерті дорогої людини – батька Супрунюка Петра Максимовича. Нехай земля буде пухом покійному.  Колектив лабораторії та хірургічного кабінету КЗ “Володимирецька ЦРЛ” висловлює співчуття молодшій медичній сестрі СУПРУНЮК Оксані з приводу передчасної смерті близької людини – свекра Супрунюка Петра Максимовича. Царство Небесне покійному.  Висловлюємо щирі співчуття Катерині Андріївні, її сім’ї та всій родині з приводу тяжкої втрати – смерті чоловіка, батька, тестя, дідуся і брата Нестерчука Миколи Павловича. Хай земля буде пухом покійному. Сім’ї Берези, Манзики, Жегалюки, Ковальчуки, Чугаї та Гузеї.  Колектив Володимирецького відділення Кузнецовської ОДПІ висловлює щирі співчуття працівниці НЕСТЕРЧУК Наталії Миколаївні та всій її родині з приводу смерті дорогої людини – батька Нестерчука Миколи Павловича. Трудовий колектив пришкільного інтернату Володимирецького районного колегіуму щиро співчуває НЕСТЕРЧУК Катерині Андріївні з приводу непоправного горя – передчасної смерті чоловіка Нестерчука Миколи Павловича.  Сумуємо з приводу передчасної смерті нашого кума Нестерчука Миколи Павловича та висловлюємо щирі співчуття дружині Катерині Андріївні, хрещенику Олександру, доньці Наталії та її сім’ї, а також усій родині покійного. Нехай рідна земля буде йому пухом. у Світлана Шишка. Кума  Висловлюємо щирі співчуття нашій сусідці ПЛОТНІКОВІЙ Галині Павлівні і всій її родині з приводу непоправного горя – передчасної смерті брата Нестерчука Миколи Павловича. Царство Небесне покійному. Сусіди Юрківи, Макарови, Сарницькі та Кукла. Щиро співчуваємо ШАМІ Ользі Петрівні з приводу непоправного горя, смерті дорогої людини – батька. Нехай зі святими спочиває душа покійного у Царстві Небеснім. Сім’я Пацанів. Колектив Собіщицької сільської ради висловлює глибокі співчуття голові ТКАЧУ Станіславу Степановичу з приводу смерті дорогої людини – матері Євдокії Архипівни. Нехай земля буде пухом покійній.  Трудовий колектив Собіщицької ЗОШ висловлює щирі співчуття голові сільської ради ТКАЧУ Станіславу Степановичу у зв’язку з тяжкою втратою – смертю дорогої людини, матері Євдокії Архипівни. Царство Небесне покійній.  Колектив Воронківської сільської ради щиро співчуває головному бухгалтеру КРАВЧУК Ганні Миколаївні з приводу непоправного горя -- передчасної смерті онука Кубая Володимира Васильовича. Земля пухом покійному.  Колектив Антонівської АЗПСМ щиро співчуває медсестрі САВЧУК Тетяні Іванівні з приводу смерті дорогої людини – батька Шмідта Івана Андрійовича. Царство Небесне покійному.  Колектив Сопачівської ЗОШ висловлює щирі співчуття техпрацівнику ЧИРУКУ Миколі Петровичу, вчителю початкових класів ЧИРУК Марії Василівні, виконуючій обов’язки директора школи ЧИРУК Надії Василівні з приводу смерті батька, свекра та дідуся Чирука Петра Андрійовича.  Колектив Велихівської ЗОШ висловлює щирі співчуття працівникам школи ТАРАСЮКУ Володимиру Миколайовичу і КРИВКО Людмилі Миколаївні з приводу смерті дорогої людини – дідуся Мороза Степана Григоровича.  Колектив Велихівської ЗОШ щиро співчуває прибиральниці школи ТАРАСЮК Любові Леонідівні з приводу непоправного горя – смерті батька Антипця Леоніда Сергійовича.


«Володимирецький ВІСНИК»

СПОРТ

«СІМЕЙНІ ПЕРЕГОНИ»

19 лютого у Будинку дітей та молоді м. Сарни відбувся обласний етап третього туру обласної спортивної гри «Сімейні перегони. Другий сезон». На змагання прибуло дев’ять сімей з семи північних районів області. Цього разу учасникам запропоновано наступні випробування: «Спортивна лотерея» (долання перешкод із влученням у ціль), «Хокей з м’ячем» (ведення між кеглями клюшкою тенісного, футбольного та баскетбольного м’ячів з влученням у ціль), «Біатлон» (доставка тенісних м’ячів та влучення у ціль за визначений термін часу), «Сімейний футбол». Районну команду представляла сім’я Полуйків із Суховолі: батько Богдан, мама Вікторія, дочка Яна та син Тарас. Отримавши досвід у попередніх змаган-

нях в Рокитному, наша спортивна сім’я вже з першого конкурсу захопила лідерство і лише в останньому конкурсі поступилася першим місцем сім’ї з Рокитного. Тим часом перед суперфіналом, де будуть розіграні білети на футбольні матчі «ЄВРО-2012» та путівки до «Артеку», ще залишаються одні відбіркові змагання, які пройдуть у березні в Кузнецовську. Тому для всіх, хто хоче долучитися до здорового способу життя й активного сімейного дозвілля та поборотися за нагороди, залишається ще одна нагода. Необхідна умова для участі: учасники – не просто команда гравців, а сім’я.

23 лютого 2012 року

• Районний турнір з настільного тенісу

СКЛАД ПЕРЕМОЖЦІВ РОЗШИРЮЄТЬСЯ

Третій рік поспіль останнього зимового місяця у Довговільському сільському клубі проходить районний турнір з настільного тенісу. Учасників не лякають сильні морози, тож кожного разу географія учасників розширюється. Якщо минулого року прибули тенісисти з шести населених пунктів, то цьогоріч за трофей змагалися 19 учасників з дев’яти населених пунктів району (Володимирець, В.Жолудськ, В.Цепцевичі, Жовкині, Любахи, Полиці, Половлі, Рафалівка та Довговоля). Загалом турнір пройшов у гостинній атмосфері та безкомпромісній боротьбі за нагороди. Хоча не обійшлося без ложки «дьогтю». Незважаючи на участь у турнірі довговільських школярів, дирекція школи не надала тенісного стола для проведення районного заходу. Рішення інакше як абсурдним назвати не можна. Але безвихідних ситуацій не буває: сусіди з Любахівської ЗОШ одразу прийшли на виручку. Змагання проходили у двох групах, а два сильніших тенісисти з кожної групи розіграли нагороди. Уперше на подібних турнірах перемогу святкував срібний призер першості району 2011 року Євген Чугай з Володимирця, який не зазнав жодної поразки. Другу путівку до фіналу у групі переможця довелося визначати за додатковими показниками. Маючи

На фото: призери «Сімейних перегонів» у Сарнах.

НА СТАРТ!

сказати, що всі три гри пройшли у дуже напруженій боротьбі. А друге місце – непоганий здобуток наших волейболістів (торік вони стали третім призером турніру). Організація змагань, як завжди, була на належному рівні. Тижнем раніше ця ж команда брала участь в аналогічному турнірі пам’яті воїна-афганця П.Котяша в с. Залужжя Дубровицького району. Всього участь взяли сім команд із Дубровицького, Зарічненського та Володимирецького районів. Перегравши всіх своїх суперників, перемогу на тому турнірі святкували наші волейболісти.

На фото зліва направо: Владислав Гузей, Ігор Ципан, Юрій Сорока, Віталій Жакун, Сергій Гузей, Олександр Ковальчук, Сергій Дуляницький, Андрій Лісничик, Валентин Володько, Геннадій Дядечко.

ПАМ‘ЯТІ ВАСИЛЯ ЗАТІРКИ В неділю у спортивному залі Любахівської ЗОШ пройшов традиційний турнір з баскетболу пам’яті Василя Затірки, який загинув в Афганістані. На засіданні оргкомітету вирішено провести півфінальні ігри, а потім розіграти призові місця. Долею жеребу у першій грі зустрілися багаторазові переможці: команда з Кузнецовська та баскетболісти з В.Жолудська. Рахунок 105:19 вказує, що напівпрофесійна команда зустрічалася з аматорами. Зате у другій парі долю перемоги виріши-

шість перемог та дві поразки, Валерій Бірюк з Рафалівки та Сергій Яйченя з Полиць поступились Юрію Карпачу з Половель, який у фіналі став третім. В іншій групі не зумів пробитися до фіналу двічі чемпіон району Дмитро Карабан з Любахів. Так сталося, що одразу чотири учасники отримали по сім перемог при двох поразках. Кращі показники вивели до фіналу Анатолія Пархомчука з В.Цепцевич (посів загальне друге місце) та Олега Дячука з Володимирця (фінішував четвертим), а постраждав іще один сильний гравець – Ярослав Власов із Жовкинь. Отже, два призові місця вибороли новачки. За відсутності досвідчених тенісистів господарі проявили гостинність, віддавши весь п’єдестал гостям. Кращий показник з місцевих у Василя Котовича: шість перемог, три поразки та загальний дев’ятий результат. Усі учасники фіналу, крім грамот, отримали грошові винагороди, які їм вручив сільський голова Анатолій Федорчук. А переможець у нагороду отримав також кубок. По завершенню турніру надійшла пропозиція від голови Великоцепцевицької сільради Сергія Козярця (він був присутнім на змаганнях) провести подібний турнір у їхньому селі. Всі учасники сприйняли її з радістю.

• Відкритий кубок району з шахів

ВШАНУВАЛИ АФГАНЦІВ

Наші волейболісти декілька років поспіль беруть участь у традиційному турнірі пам’яті воїнів-афганців, що проходить у Зарічному. 19 лютого до участі у змаганнях прибули чотири команди. Не змогла прибути на турнір сильна команда з Пінська (Республіка Білорусь). Тому змагання вирішили провести за коловою системою. Спочатку наші волейболісти переграли господарів. У наступній грі за участю наших волейболістів були биті сусіди з Дубровиці. А в останній зустрічі з командою Любешова розігрувалася доля першого місця. За рівної гри перемогу здобули сусіди з Волині. Слід

11

ли лише декілька очок. 29:24 ─ Любахи переграли команду з В.Цепцевич, які в матчі за третє місце проекзаменували невдах першої зустрічі (53:10). А перше місце знову дісталося кузнецовським баскетболістам (68:28). 26 лютого у приміщенні профтехучилища відбудеться першість району з баскетболу. Приїзд команд – на 10.00 год. Юрій РИМАРЧУК, начальник відділу з питань фізичної культури і спорту РДА.

12 лютого у Довговільському сільському клубі стартував відкритий кубок району з шахів-2012. На перший етап заявилося 24 учасники. Грали за швейцарською системою у сім турів, з контролем часу по 15 хвилин кожному гравцю на партію. Початок нового шахового сезону вкладався у звичні для Володимиреччини традиції, однак завершився з деякими несподіванками. Так, чинний володар кубка володимирчанин Дмитро Андрєєв, набравши 5,5 очка, посів друге місце. Він лише за коефіцієнтом Бухгольца випередив Володимира Кравчука з Більської Волі, який став третім. Ще більшою несподіванкою стало восьме місце минулорічного бронзового при-

зера кубка Петра Кукли (Городець), який набрав тільки 4 очка. З долею жарту можна записати в неочікувані результати і перемогу на етапі Андрія Ткачука з Дубровиці, який, попри загальне торішнє друге місце, вперше підкорив «володимирецьку вершину», набравши 6 очок. Четверте місце з 5-ма очками посів Іван Хомич. Стільки ж очок, але гірший Бухгольц, у Володимира Деркача (відповідно, він п’ятий). Федір Успенський, набравши 4,5 очка, посів шосте місце (всі троє з Воронок). А далі йде група з п’яти шахістів, які набрали по 4 очка: сьомий – Петро Бенза (Кузнецовськ), восьмий ─ уже згаданий Кукла, дев’ятий – Валентин Симонюк, де-

сятий – Андрій Клімцов (обоє з Володимирця), одинадцятий – Михайло Дрималик (Рафалівка). Кращий результат серед дівчат показала Наталія Снітко з В. Жолудська (3,5 очка). Вона посіла загальне чотирнадцяте місце. Шахісти дякують господарям етапу подружжю Котовичів, які тепло зустріли спортсменів та зігріли їх своєю увагою і гарячими напоями. Олександр ГРЕБЕНЬ, голова РО ВФСТ «Колос». На фото: за першою шахівницею – призери етапу Андрій ТКАЧУК (зліва) та Володимир КРАВЧУК.

На вихідних розпочалася Відкрита зимова першість Володимирецької районної федерації футболу. У змаганнях приймає участь шість команд: «Енергія-1», «Енергія-2» «Ізотоп-1», «Ізотоп-2» «Моноліт» та МФК «Володимирець». Після перших двох турів лідерство без втрати очок прогнозовано захопили головні команди «Енергії» та «Ізотопа». Наступні володимирецько-кузнецовські двобої відбудуться 25 та 26 лютого на гаровому полі. Початок матчів об 11.00.


12

НАОСТАНОК

23 лютого 2012 року

Про неї часто писали в газетах, її фото час від часу мелькало на сторінках журналів під назвою «Життєві історії» або «Истории из жизни», про неї перешіптувалися бабусі, хитаючи головами і змахуючи сльозу. Про неї говорили… Чи, пак, не про неї, а про таких, як вона: розтоптаних, розбитих, але живих. І саме ця «живучість» дивувала оточуючих найбільше. Як? Адже після такого не живуть, після такого сходять з розуму або покінчують із життям. Та вона жила, жила так, наче й не в неї два роки тому дотла вигоріла душа…

що й лікарі руками розводили. Він танув, наче свічка, і за два місяці його не стало. Перешіптувалися, це була кара за те, що він свою першу дружину залишив із двома дітьми, коли зустрів Ганну. А що вже Ганна любила свого одинака! Здавалося, що в ній одній зібралася уся материнська любов світу, коли вона говорила про сина. Може, тому він не одружився досі?.. У свої двадцять шість Михайло доглядав матір й навіть надії не подавав, що скоро приведе в хату невістку. Не раз потім Оксана дякувала Богу, що зберіг для неї Михайла. Кохання до нього заполонило її порожнє серце

і щастя. А вже на другий день якийсь чоловік влетів у хатуу і прокричав, р р ,щ що її Михайла вбило деревом. Її Михайлика, її щастя... І що він каже, той зайда? Он він, Михайло, тримає її за руку, посміхається!.. Так і не розуміла Оксана, де марення, а де дійсність. Навіть коли хоронили її Михайла, – статного, красивого, як молодий дуб, – вона йшла за труною із посмішкою на устах. «Збожеволіла!» – шепотіли співчутливо люди за спинами; «збожеволіла», – важко зітхнуло низьке небо сльозливим дощем. …Ганна після похоронів вже не вста-

ОКСАНА-РУМ‘ЯНА

«ОКСАНА-РУМ’ЯНА, Оксаночка-рум’яночка»! – часто кликав батько уві сні, і вона кидалася до нього, як і в житті. Тато, її рідний тато, якому ніколи не вистачало часу посадити її, малу, на коліна і приголубити за себе й за маму, яка померла, народжуючи донечку. Тато. Оксана бачила, як він вечорами дивиться на фотографію усміхненої русокосої жінки із карими очима. Він ніколи не плакав. Інколи посміхався у вуса, наче про щось із нею розмовляв, кивав головою, мов погоджуючись з дружиною; нерідко так і засинав за столом. Вже потім Оксана зрозуміла, у , щ що мати кликала д до себе свого Йванчика, якого, казали, «так любила, що й любов та, мабуть, не од Бога була». І він її любив. Певно, що любив, бо через шість років покинув цей світ і так тихо відійшов, наче й не було її таточка, наче й не він заколихував її, мугикаючи мотив тільки йому відомої пісеньки. Слово «сирота» стало для Оксани дру другим ім’ям. Бо серед р д людей вона була «Йванова сирітка», а для тітки (батькової сестри) Оксана стала безіменною істотою вже через місяць. Та й не хотіла дівчинка того імені: у тітчиних устах воно звучало як докір за миску каші з солоним огірком. Дядько, щоправда, був добрим, але покірливим і безвільним перед своєю грізною дружиною, колгоспною дояркою, фотографія якої ось уже третій рік не вибувала із сільської Дошки пошани. У тітчиній родині було четверо дітей: Микола, Олексій, Дарина і Сашуньо, які теж страждали від дефіциту ласки й любові своєї матері. Не сказати, щоб Оксані вже аж так погано жилося у тітки, але прищепленим із дитинства відчуттям тягаря «нахлібниці» дівчина завдячувала саме їй. На своє вісімнадцятиріччя Оксана отримала від тітки, сп’янілої міцним куминим самогоном, дозвіл піти на танці у клуб рівно на дві години. Гучна музика піднімала настрій і тягнула у танець, але Оксана тиснулась до стіни і звідти лише позирала на сміхотливих подруг. Вона ніколи в житті не танцювала, жодного разу, і соромилась, що засміють. Раптом Оксану охопив такий розпач, що мимовільно дві великі сльози накотилися на очі і горохом скотилися зі щік. Дівчина протиснулась крізь гомінкий гурт і вибігла надвір. Повний вересневий місяць спогорда глядів на землю. Ніч терпеливо вколисувала вередливий осінній вітер, а той знічев’я ліниво ганяв у небі поодинокі сірі хмари. Все стихало, горнучись в останнє тепло вичахлого дня, лиш розбурханий біль в Оксаниному серці розривав груди тихим риданням. Дівчина не одразу й зрозуміла, що її хтось взяв за руки, та коли побачила перед собою Михайла, впала йому на плече й заплакала так, як востаннє плакала на батьковій могилі. Мабуть, у Всесвіті буває лише раз на віки, що кохання приходить без слів, залицянь і букетів квітів, коли воно приходить разом із слізьми і лиш їм обом зрозумілим болем. Все сталося так, наче любов між ними була все життя. Оксана з дитинства знала Михайла. Він жив разом зі своєю старенькою матір’ю на іншій вулиці. Хлопець був пізньою дитиною, бажаною, довгожданою і єдиною. Батько помер, коли хлопцю виповнилося сімнадцять років. Перешіптувалися, що в нього була така хвороба,

вщерть, по самі вінця. Даремно дівчина хвилювалася, що тітка зчинить скандал, дізнавшись, куди Оксана бігає вечорами; даремно чекала

неприємної розмови і нарікань на невдячність. Коли звістка про Оксану і Миколу досягла її вух, жінка від щастя не знала, що дати дівчині в посаг, аби тільки швидше та злізла з її плечей. Через місяць відгуляли весілля: «бідне» за словами сусідів і «царське» за враженнями Оксани. Вона була щаслива. Чи не вперше посмішка днями не сходила з її уст. Трималася за його руку, схилялась до його плеча, заглядала у глибокі очі, що аж бабки-сусідки спересердя спльовували на землю. Байдуже, бо що вони знали? Вона кохала так щиро, так ніжно і водночас пристрасно, що всі заборони стали просто пустими словами ласих на забобони людей. Що вони знали про місячні довгі ночі, про укутані густим туманом поля, про холодну росу на спілих травах? Чи знали вони, як млосно курличуть журавлі у нічному небі? А вона знала… Несподіване д щ щастя окутало у її,, наче хотіло втопити в обіймах. Й вона тонула у його коханні, у материнській любові свекрухи, яка жаліла її як свою дочку, у ще одному серцебитті, яке пробивалося із її лона. …Йванчиком назвала сина в честь батька (він Оксані більше не снився). У тиху оселю ввірвався дзвінкоголосий дитячий сміх. На превеликий д р подив, д , перр шим словом Йванчика було «баба», від чого пооране зморшками обличчя Ганни розцвіло й помолодшало на декілька років. Михайло, який влаштувався на роботу у лісгоспі й цілісінькими днями там пропадав, не почув першого слова сина, і не побачив його перших кроків. Поночі він повертався, а з першими променями сонця ніжно цілував дружину та сина і, знову зникав на весь день. Працював за двох – хотів купити Оксані пальто на зиму, бо ж у всіх є, а в неї немає. Таки купив, навіть встиг побачити її очі, повні сліз вдячності

вала, майже не їла, лиш незворушно дивилася вологими очима на двері. А Оксана цілими днями поралась у хаті й на дворі,, щось щ співала собі,, забавляла Йванчика. Він після смерті батька тихо сидів на лаві у кухні, не бігав, не збивав колінця, не плакав – наче намагався посильно полегшити жіноче горе. Лиш інколи приходив до Ганни, смикав її за рукав. Коли вона опускала на нього очі, питав: «А тата Бозя забрала?». Бабуся тужливо кивала йому головою, відчуваючи, що Бозя скоро і її забере. Під білим снігом важко дихала земля. Рум’яна Оксана ввійшла з двору у хату, впускаючи за собою мороз. р Вечір р легенькими сутінками сповивав село. Йванчик сидів за столом і намагався врізати ножем окраєць хліба. Раптом лезо ножа зісковзнуло з твердої шкоринки і полоснуло вказівного пальчика. Хлопчик голосно скрикнув і заплакав. Оксана нагло обернулася – і болісно застигла. Цей крик вирвав її із забуття. Вона нарешті згадала чужий голос, який приніс вістку про смерть її Михайлика, пригадала похорон, труну із рідною людиною, почула скорботні плачі людей. Жінка пораненою птахою змахнула руками і, забувши про все на світі, вибігла на двір. Тонучи по коліна в снігу, Оксана брела через городи на кладовище. Ледве дійшла до могили, як збурена навалою спогадів д свідомість д покинула у її. Звідки д їй було знати, що син Йванчик вину за раптовий емоційний зрив матері взяв на свій карб, і в одній сорочечці побіжить навздогін просити пробачення… Холод привів Оксану до тями. Темніло. Неначе відчуваючи біду, вона хутко побрела назад. У полі за хатою й натрапила на свого синочка, який незграбною темною тінню лежав на снігу. Нелюдським криком голосячи, Оксана внесла скоцюрблене тільце в хату, розтирала його, вкутувала, носила на руках, кликала на допомогу, цілувала заморожені пальчики і намагалася диханням відігріти кволе тільце, життя в якому ледь пульсувало. …Через тиждень Оксану несли на руках з кладовища, де чиїсь чужі руки викопали могилку для її сина, – холодну комору із вічною темрявою. Ганна щодня просила в Бога смерті, будучи не в силі дивитися на невістку і глухо стогнучи від пекельного душевного болю. Але Бог не чув, і від такої байдужості хрест випробувань, що випав на долю цієї родини, все важчав і важчав, не даючи й дихнути… Два роки Оксана примарою виходила у світ – і одразу ж ховалася від нього. Почорніла, худа, вона щовечора брела на кладовище, д щ ,д де клала по цукерочці цу р ц на могили матері, батька, Михайла та Йванчика. …Після такого не живуть. Після такого сходять з розуму або закінчують життя самогубством. Та Оксана чомусь жила, – наче це й не вона два роки тому померла душею… Любов КРИВКО, с. Городець

“Володимирецький ВІСНИК”

103 повідомляє Як повідомили з ЦРЛ, з 16 по 23 лютого зареєстровано 232 виклики «швидкої допомоги». Госпіталізовано 157 хворих, зокрема в травматологічне відділення – 13 чоловік. За цей же час народилося 22 немовлят (15 хлопчиків і 7 дівчаток).

Думки мудрих Не дивина дорогу віднайти, але ніхто не хоче шукати, кожен своїм шляхом бреде та іншого веде – в цьому і важкість. (Г Сковорода).

Народний прогностик Якщо на Мелетія (25 лютого) гарна і сонячна погода, то й літо буде гарне. Коли на Михайла (27) добра погода – будуть ще морози; який день – таке й літо. Багато хмар на небі – літо дощове. На Онисима, Зимобора (28) зима з весною починає боротьбу: кому йти попереду, а кому назад повернути. Якщо опівдні вийде сонце – попереду весна. Якщо на Касянів день (29) буде багато снігу, то буде велика повінь.

Прикметі вір, але й перевір Коли мороз у лютому довго тримається – зима не довго пишається. Узимку, навіть за морозів, за добу до відлиги миші та декотрі жучки виходять з-під лісової підстилки на сніг.

Народ скаже, як зав’яже Зимою добре, а літом ще краще. Лютий воду відпускає, а березень підбирає. Так холодно, що якби не вмів дрижати, то змерз би.

Пам’ятаємо! 24 лютого 1985 року відбулись останні вибори у Верховні Ради союзних і автономних республік СРСР, а також у місцеві Ради народних депутатів. 25 лютого 1573 року Іван Федорович заснував друкарню у Львові. Цього ж дня у 1918 році Мала Рада ухвалила закони про введення в Українській Народній Республіці нового (григоріанського) календаря і середньоєвропейського часу. 27 лютого 1990 року Верховна Рада СРСР створила нову посаду — президент СРСР.

Най-най-най… Колумбієць зростом 70 сантиметрів був названий найнижчою людиною на планеті з нині живих за версією Книги р рекордів рд Гіннеса. 24-річний р Едвард д рд Ніно Ернандес р д важить всього 10 кілограмів. Його мати каже, що він припинив рости, коли йому виповнилося два роки, і лікарі ніяк не пояснили, чому її син перестав рости. Ернандес сказав в інтерв’ю агентству The Associated Press, що щасливий від відчуття власної унікальності. При цьому він додав, що його дуже дратує, коли незнайомі люди намагаються його помацати.

Цікаво знати Ви знаєте, що українці визнані найнещаснішими в Європі? Заступник директора з науки Інституту соціології НАН України, доктор філософських наук, професор Євген Головаха пояснює, чому. На запитання: «Чи задоволені ви тим, що ви даєте суспільству і що суспільство дає вам?» — українці відповідають зазвичай негативно. Пом’якшує ситуацію лише сім’я. 80-85 відсотків громадян України вірять близьким і не сумніваються, що мають достатньо людей, які їх підтримають. Водночас ми не довіряємо іншим. За цим показником Україна найгірша в Європі. Чи можна бути щасливим, якщо ти вважаєш, що нікому не можна довіряти, крім себе?

А ви чули? Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оприлюднила дані, згідно з якими жителі Молдови вживають алкогольних напоїв більше, ніж жителі інших країн світу. За даними ВООЗ, середньостатистичний житель Молдови випиває у середньому 18,22 літра алкогольної продукції на рік, що майже втричі більше, ніж середній глобальний показник – 6,1 літра алкоголю, які людина вживає щорічно. Також у рейтингу найбільш питущих країн фігурує Чехія з показником 16,45 літра алкоголю на людину за рік, Угорщина – 16,27 літра, Росія – 15,76 літра, Україна – 15,6 літра, Естонія – 15,57 літра, Андорра – 15,48 літра, Румунія – 15,3 літра, Словенія – 15,19 літра, Білорусь – 15,13 літра, Великобританія – 13,37 літра. ВООЗ зазначає, що у бюджеті Молдови, так само, як і в Ізраїлі, Хорватії та Україні, закладена спеціальна стаття з лікування від алкоголізму. Разом з тим 126 країн формально проводять програми лікування від зловживання алкоголем. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, з причин, пов’язаних зі вживанням алкоголю, у світі щороку помирають близько 2,5 млн. осіб.

Посміхніться! – Куме, а хто той чоловік, що обізвав вас ослом? – Та не знаю, вперше бачу... – Дивно... як швидко він вас розкусив. Районна газета «Володимирецький вісник» ЗАСНОВНИКИ – РАЙОННА РАДА, Д , РАЙОННА ДЕРЖАВНА Д АДМІНІСТРАЦІЯ Д Ц ТА ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ РЕДАКЦІЇ ВИДАВЕЦЬ Д Ц – РЕДАКЦІЯ Д Ц ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС – 61310 СВІДОЦТВО ПРО РЕЄСТРАЦІЮ РВ № 301 від д 18.10.2001 Р.

E-mail: redvv@ukr.ne @ www.34400.net

Голова р реорганізаційної р комісії Сергій р СКІБЧИК. Інтернет-партнери www.4bloka.com

АДРЕСА РЕДАКЦІЇ: 34300, смт Володимирець, вул. Шкільна, 19 (2 поверх). ТЕЛЕФОНИ: гол. комісії – (0-3634) 2-31-94(ф); компʹютерного центру – 2-40-41; заст. редактора та відділу агропрому – 2-58-65; бухгалтерії, відділу листів та інформації – 2-59-93 (ф).

• За зміст і достовірність викладених фактів та рекламної інформації відповідальність несуть автори та рекламодавці. • Редакція може не поділяти думку автора. • Якість друку забезпечує друкарня, своєчасну доставку – пошта.

Р/р № 260023013290 у Володимирецькому відділенні Ощадбанку, МФО 333368, код 02474995

• Газета виходить у ЧЕТВЕР. • Обсяг номера – 3 друкованих аркуші. • Тираж номера – 6628. • Ціна – договірна. • Зверстано у компʹютерному центрі редакції газети «ВВ». • Надруковано у видавництві «А-прінт» на офсетній машині Solna D30 (Швеція), м. Тернопіль, тел. (0352) 52-27-37.

Газета Володимирецький вісник №8 (7539)  

Газета Володимирецький вісник №8 (7539)

Газета Володимирецький вісник №8 (7539)  

Газета Володимирецький вісник №8 (7539)

Advertisement