Page 1

МІЖНАРОДНЕ СВЯТО ЗАКОХАНИХ

Виходить з травня 2011 року Степан Герилів

ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА Весна скоро ніжністю блисне І теплом розцілує усіх. Я Тебе обніму не навмисне – Нині ж День Валентина прибіг...

№14

14 лютого 2012 р.

УНІВЕРСИТЕТСЬКЕ КОХАННЯ

День Святого Валентина – Незабутній день! Намальована картина З радості й пісень. День Святого Валентина – Торжество любові: Веселімось і кохаймось, Не тільки у слові… Ще лютневі лютують морози, Сипле снігом небесна блакить, Та в серцях в нас чаруючі грози Не замовкнуть сьогодні на мить! Простелім наші долі, кохана, Як весільний рушник наш колись – Валентину Святому в пошану Гімн Любові здіймається ввись! День Святого Валентина – Незабутній день! Намальована картина З радості й пісень. День Святого Валентина Торжество любові: Веселімось і кохаймось, Не тільки у слові...

ҐРЕЧНІСТЬ ЗА АКТИВНІСТЬ… стор. 2

Напередодні Дня Святого Валентина все місто поринає в любовну лихоманку. Із прилавків магазинів посміхаються чарівні рожевощокі янголята, з’являється безліч різноманітних дрібничок у формі червоних сердець. Ми також вирішили трошки по-своєму «полихоманити» і звернулися до наших студентів, які одружилися зовсім нещодавно, аби вони поділилися своєю історією кохання. На запитання кореспондента «УС» відповідали молодята Іван і Альона Давиденки, в минулому студенти, а зараз – працівники Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ. закінчення на стор.4

LOVE IS… стор. 5

ГОТУЄМО ДО МАСЛЯНИЦІ стор. 6

Скрізь Устигнути стор. 7


2

Університетське розмаїття

ЗАПРОСІТЬ НАС ПРАЦЮВАТИ І КВАРТИРУВАТИ

Звернення Студентської Ради БДПУ

Ініціюючи новий проект «Допоможімо студенту», ми звертаємося до бердянських роботодавців та власників житла з проханням: давайте разом простягнемо руку допомоги кожному студентові університету в пошуках роботи та житла. Якщо у Вас є вакансії для студентів (підробіток, сезонна робота) чи вільний куток для повноцінного проживання, повідомте голову Студентської Ради БДПУ Станіслава Захаревича телефоном: 099-266-20-64 чи електронною поштою: stanislav_1789@ list.ru, studrada-BGPU@ukr.net, чи за адресою: м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4: ауд. 125 (1 корпус БДПУ, СтудРада). Сторінка у соціальній мережі: http://vk.com/stud.rada_bdpu. Чекаємо з надією Ваших пропозицій. Інформаційний відділ СтудРади БДПУ

ҐРЕЧНІСТЬ ЗА АКТИВНІСТЬ… Н

а початку лютого в кабінеті директора Інституту філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету Ольги Дмитрівни

Вікторія Лутчак та Андрій Чепрасов у момент вручення їй заслуженої винагороди.

ЗА ЮВІЛЕЄМ ЮВІЛЕЙ! У ВЕРЕСНІ 2012 РОКУ БЕРДЯНСЬКОМУ ДЕРЖАВНОМУ ПЕДАГОГІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТУ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 80 РОКІВ! КРІМ ТОГО: 140 РОКІВ ТОМУ БУЛА ЗАСНОВАНА БЕРДЯНСЬКА ЧОЛОВІЧА ГІМНАЗІЯ, 10 РОКІВ, ЯК БЕРДЯНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМЕНІ П. Д. ОСИПЕНКО НАБУВ СТАТУСУ УНІВЕРСИТЕТУ

«Що можеш Ти подарувати До ювілею Alma Mater?», –

з такими словами ми звертаємося до кожного студента, аспіранта, викладача, співробітника та випускника університету, щоб головний цьогорічний ювілей рідного вишу перетворився у справжню феєрію великих звершень, добрих справ і хороших вчинків. Для цього ми плануємо усією дружньою родиною: • ознаменувати 2012-ий Роком Тріумфу Бердянської Школи Педагогіки, оскільки наші випускники сьогодні засівають зернини знань у дитячих душах тисяч шкіл Бердянщини, України, близького та далекого зарубіжжя; • відчинити двері Музею історії БДПУ, для чого просимо: кожний Ваш спомин, фотографія, публікація може стати експонатом музею – надсилайте, приносьте – будемо безмежно раді! Нам цікаві й речові джерела з нашої історії;

№14

• реконструювати й оновити окремі фасади, аудиторії, поповнити арсенал приладів та обладнання університетських лабораторій тощо. Нас порадує кожна гривня спонсорської допомоги. Акція «Збережемо разом пам’ятку архітектури для нащадків» стає ще більш актуальною! Основні ювілейні урочистості провести наприкінці вересня 2012 року.

Наша адреса:

71100, Запорізька обл., м.Бердянськ,вул.Шмідта,4. тел./факс (06153)3-62-44. E-mail: rector@bdpu.org, www.bdpu.org

Наші реквізити:

БДПУ, код отримувача: 02125220, р/р31250276220027, Банк ГУДКУ у Запорізькій обл. МФО банку 813015. Призначення платежу: на оновлення матеріальнотехнічної бази БДПУ.

14 лютого 2012 року

Харлан відбулося нагородження найактивніших журналістів за версією Бердянської Інтернет-газети INFO. Головний редактор видання Андрій Чепрасов презентував «журналістський набір» (блокнот і ручка від рекламного агентства «Партнер») провідному фахівцеві редакційно-видавничого відділу, головному редактору часопису БДПУ «Університетське Слово» Степану Гериліву, як «найактивнішому блогеру», і студентці 3 курсу Інституту філології та соціальних комунікацій Вікторії Лутчак за «найбільш рейтингове інтерв’ю» з переможницею конкурсу «Фотомодель Бердянська-2011», студенткою університету Катериною Рудик. До речі, сама Вікторія виборювала це високе звання в 2010 році.

Вікторія Лутчак та Степан Герилів під час минулорічних чергових університетських урочистостей;

Щиро здоровимо університетських журналістів і з нетерпінням чекаємо від них нових творчих здобутків… Ксенія Задворна, студентка БДПУ, кор. «УС»


До 80-ліття БДПУ

3

Значущі події Інституту психологопедагогічної освіти і мистецтв за 2011 рік в особах і фактах Насиченим, багатим на події був для Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв 2011 рік. І головне, що за рік його існування можна стверджувати про життєздатність та ефективну діяльність нового структурного підрозділу Бердянського державного педагогічного університету. Крізь призму конкретних завдань і цілей професорсько-викладацький колектив намагається обрати інноваційний шлях свого розвитку, який веде до широкого світового освітянського простору.

Отримання вчених звань

1 липня 2011 року рішенням Атестаційної колегії (протокол № 3/01- П) Коваль Людмилі Вікторівні присвоєно вчене звання професора кафедри початкової освіти.

1 липня 2011 року рішенням Атестаційної колегії (протокол № 3/04- Д) Поповій Ларисі Петрівні присвоєно вчене звання доцента кафедри початкової освіти.

20 січня 2011 року рішенням Атестаційної колегії (протокол № 2/00- Д) Бузовій Олені Дмитрівні присвоєно вчене звання доцента кафедри музичного виховання.

23 грудня 2011 року рішенням Атестаційної колегії (протокол № 2/02-Д) Ярощук Лілії Григорівні присвоєно вчене звання доцента кафедри педагогіки.

Створення підручників, навчально-методичних посібників, написання монографій Коваль Л. В., Скворцова  С.  О. Методика навчання математики: теорія і практика: Підручник для студентів за спеціальністю 6.010100 «Початкове навчання», освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» [2-ге вид., допов. і переробл.] – Харків: ЧП «Принт-Лідер», 2011. – 414 с.

Підручник створено відповідно до програми курсу «Методика навчання математики в початковій школі», що рекомендована Міністерством освіти і науки України як навчальна програма для студентів за спеціальністю 6.010100 «Початкове навчання», освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр». Зміст підручника структурований на змістові модулі, кожний з яких включає такі позиції: ключові поняття, вимоги до знань і вмінь студентів, теоретичний блок, контрольні питання до вивчення теоретичного матеріалу; практичний блок (плани практичних занять і завдання з методичними

рекомендаціями до їх виконання); самостійна робота (завдання для самостійної роботи та методичні рекомендації до її виконання). Підручник призначений для студентів і викладачів вищих педагогічних навчальних закладів, учителів початкової школи та методистів, рекомендований Міністерством освіти і науки України 1 (лист 1.4/18 - Г – 1062 від 9.11.2006 р.).

Дидактика: навч. посіб. [для студ. вищ. навч. закл. ] / Ірина Анатоліївна Барбашова. – [2-ге вид., випр., доп. ]. – Донецьк : ЛАНДОН-ХХІ, 2011. – 228 с.

У навчальному посібнику розкрито важливі питання теорії освіти і навчання, які мають фундаментальне значення для професійної підготовки майбутніх учителів початкової школи. Посібник складається з шістьох частин відповідно до кількості змістових модулів навчальної дисципліни. Кожний змістовий модуль містить характеристику навчальних цілей, перелік ключових понять, методичні рекомендації щодо опрацювання матеріалу модуля, рейтингову систему оцінювання навчальних досягнень, зміст лекційних і практичних занять, питання для самоконтролю, зразки завдань до модульного контролю.

№14

Навчальний посібник призначений для студентів вищих навчальних закладів напряму підготовки 6.010102 «Початкова освіта», рекомендований Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України (лист 1/11 – 3910 від 25.05.2010 р.). продовження читайте в наступних номерах "УС"

14 лютого 2012 року


4

День Святого Валентина

УНІВЕРСИТЕТСЬКЕ КОХАННЯ закінчення, початок на стор.1 – Альоно, а як відбулася ваша перша зустріч з Іваном? – Уперше ми зустрілися на презентації альманаху «Вітрила» 19 грудня 2007 року. Іван був учасником заходу – декламував вірш, а я виконувала танець поряд. Тоді Ваня посів перше місце (говорить з гордістю). Ініціатором нашого спільного виступу була старший викладач кафедри зарубіжної літератури Зоя Петрівна Надєжда. – А ви відразу сподобались одне одному? Це було «кохання з першого погляду»? – Не можна сказати, що це вже тоді було кохання, але взаємною симпатією це назвати можна. – Хто був ініціатором першого побачення? – Ініціатором? Звісно, Ваня. Після того, як здобув перше місце на презентації альманаху, він подарував мені букет квітів. Після цього попросив номер телефону (посміхається). А потім справа залишалась за малим – запросити на побачення. Що Ваня і зробив. – Як вплинуло на ваші стосунки навчання в одному й тому ж Інституті? – У нас спільні інтереси, є про що поговорити. Ваня завжди допомагав мені у виші. То ж, я думаю, що на наші стосунки позитивно вплинуло те, що ми навчалися разом. – Коли з’явились перші думки про шлюб? Скільки часу минуло з моменту першої вашої зустрічі? – Точно відповісти складно. Готувалися ми до цієї події заздалегідь – спочатку я познайомилась з батьками Вані, потім – він з моїми. А тоді вже батьки між собою. Десь за рік до одруження, ми уже планували цю подію, а в травні минулого року Ваня зробив пропозицію і 8 жовтня ми одружилися. – А що необхідно для того, щоб організувати гарне весілля? У кого які були обов’язки?

Розмову Іван:

№14

продовжує

– Для того, щоб влаштувати весілля, по-перше, необхідно бажання, і гроші, звісно… Серед моїх обов’язків було купити Альоні сукню. Проте Альона вибирала вбрання не зі мною. Нареченому не можна ж дивитися на кохану у весільному платті заздалегідь.

Продовжує Альона:

– Так, тому я обирала його разом із мамами. У мої ж обов’язки входило спілкуватися з тамадою, організаторами весілля. Для мене було дуже важливо подбати про те, щоб вибрати гарне місце для проведення весілля, щоб гостям було затишно, цікаво і смачно...

Своє ґаздівське слово знову вставляє Іван:

– Проте організацією весілля займалися не тільки ми. Можна сказати, що обов’язки розподілили між всією сім’єю. – Зараз молоді пари перед тим як поставити штамп у паспорті, вінчаються у церкві. Як ви ставитесь до цієї церемонії? – Поки що в нас не було вінчання. Для нас це серйозна і сакральна річ. Тому ми вирішили з цим не поспішати. – Чим стало для вас одруження? Скажіть, хто найбільше нервував?

14 лютого 2012 року

– Одруження – це логічне завершення побачень, новий рівень наших стосунків. Складно сказати, хто найбільше нервував. Мабуть, ми в однаковій мірі переживали.

Альона підтверджує:

– І не тільки ми нервували, не меншою мірою із нами співпереживали батьки. – А як батьки поставилися до новини про ваше одруження?

Іван:

– Ми не дуже поспішали з одруженням. Перед тим, як розписатися, ми зустрічалися понад три з половиною роки. Думаю, для нинішньої молоді це значний час.

Альона:

– Тим паче, ми знайомі з батьками одне одного досить давно, тому вони вже самі розпитували нас, коли ми збираємось одружуватись.

Іван:

– Почувши новину про весілля, вони, звичайно, дуже зраділи. – Зараз ви навчаєтесь і працюєте, чи складно сьогодні молодій сім’ї?

Іван:

– Якщо у молодих немає дитини, то не дуже складно. Звісно, є свої нюанси, але головне, що ми разом, бо удвох

ми переможемо будь-які негаразди, адже разом легше долати труднощі, як матеріальні, так і моральні. – У вас уже є досвід подружнього життя, чи є якісь золоті правила шлюбного буття?

Іван:

– Це досить складне питання, мабуть, щоб правильно на нього відповісти, необхідно прожити разом років п’ятдесят (посміхається). Для нас прикладом гарної родини є наші батьки. Вони нам говорили, що якщо виникає якась конфліктна ситуація, то необхідно вміти поступатись і поважати один одного. Це, мабуть є одним із «золотих правил» щасливого подружнього життя. – Що ви можете побажати тим, хто планує створити сім'ю?

Іван:

– Побажати, щоб вони любили одне одного і щоб підходили до одруження виважено. Рішення має бути не спонтанним, адже весілля і створення родини має бути осмисленим кроком у майбутнє. Ксенія Задворна, студентка БДПУ, кореспондент «УС»


5

День Святого Валентина

Так.

Усі ми пам’ятаємо жуйки з такою назвою, де було представлено декілька версій на тему – що таке любов? Багато філософів Древньої Греції, Риму та інших країн висували своє трактування поняттю кохання. Але, на нашу думку, влучним було висловлювання давньокитайського філософа Конфуція: «Кохання – це початок і кінець нашого існування. Без нього не можливе життя». Але найбільше вразило визначення терміну «кохання» експертів ВОЗ (Всесвітня Організація Здоров’я). Вони визначили любов хворобою і навіть внесли до певного реєстру хвороб. Щоб довго не ламати голову над цим питанням і дійсно вирішити для себе, хоч якийсь варіант, ми вирішили спитати найбільших «експертів амурних справ» – студентів БДПУ. Ось їхні, не менш філософські, трактування:

важко описати, але кожний, хто пізнав його, ніколи вже не забуває цих щасливих хвилини свого життя. Бережіть своє кохання!».

Олена Тищенко:

«Це, коли серце починає частіше битися, і ти стаєш добрим... Це почуття творить чудові речі і, найголовніше – кохання робить людину щасливою!!!!! Так, саме щасливою!!! Кохання – це, перш за все, турбота про кохану людину, прагнення зробити її щасливою, побачити посмішку на лиці, відчути її радість, зрозуміти її думки. Кохання – це вміння пробачати (!!!!) кохання, це, напевно, коли ти любиш і недоліки іншої людини».

Станіслав Захаревич:

«Кохання – один з проявів любові до людини протилежної статі, який полягає, в першу чергу, у готовності пожертвувати собою, своїми амбіціями заради людини, яку кохаєш».

Даша Зацарная :

«Любов?!!! Це – коли в тебе "виростають крила", світ розцвітає навколо тебе, фарби стають яскравішими і оживають... Любов не завдає страждань, вона робить людей щасливими і вдячними одне одному за терпіння і повагу в настільки самовідданому подвигу, який вони несуть разом. Любов – це, коли ти живеш для іншої людини, живеш його життям, ти дорожиш кожною хвилиною проведеною з ним, навіть коли він щось не по-твоєму робить».

Аня Трищук:

«Кохання – це таке почуття, яке проникає в усі щілинки нашого життя і змінює його. Воно надихає, окриляє, підтримує, дає надію. Насправді його дуже

Вікторія Балабанова:

«Це, коли тобі дуже-дуже добре з кимось. І не думаєш ні про що і ні про кого! Окрім нього!!!»…

Аліна Бондаренко:

«Кохання – це завжди поєднання чорного та білого, це турбота та підтримка, навіть, якщо ви абсолютно різні…». Так… наговорили багато, але єдиної спільної думки не досягли. Та щоб там не казали, всі все-таки зійшлися хоча б в одному – кохання є невід’ємною частиною нас і нашого життя. Кристина Корінець, Юлія Барно, студентки Інституту філології та соціальних комунікацій

«

»

№14

14 лютого 2012 року


6

Назустріч Великому Постові

ГОТУЄМО ДО МАСЛЯНИЦІ Ось і пройшли гучні новорічно-різдвяні свята. Залишились тільки спогади та присмак запашних страв. Але попереду ще Масляниця – найтепліше зимове свято, тому що воно нагадує дитинство, в якому фантазували, ліпили, проявляли себе. Випікають, смажать, варять вироби з молока та борошна з додаванням вершків та масла, маку, родзинок, сиру, м’яса, ягід та багато чого іншого. Виробів із тіста багато. Пропоную приготувати із дріжджового, листкового та прісного тіста деякі з них. За браком часу листкове та дріжджове тісто можна купити в магазині. Якщо тісто заморожене, розморозити (за інструкцією), якщо ні, дайте постояти у вас на столі, нехай підійде, а потім проявляйте фантазію. Хочу поділитись своїми випробуваними рецептами:

Сосиски в тісті

Розкачати тісто товщиною 1 см (за бажанням можна товще чи тонше), нарізати смужки шириною десь 2 см. Потім обмотайте сосиску (сардельку) спіраллю так, щоб виток накладався на попередній. Кінці закріпити (придавити тісто). Лист змастити олією (можна розмазати пензликом чи пальцями). Викласти вироби, дати трохи підійти, змазати збитим яйцем і випікати у духовій шафі при tо 220 Со до рум’яної скоринки.

підійти. Змазати яйцем. І найголовніше – манікюрними ножицями (кінчиками), починаючи від очей, рядок за рядком надрізувати тісто. Утворюються «колючки». У розігріту духову шафу до 220 Со обережно поставити лист. Випікати до рум’яної скоринки. Коли «їжачки» приготуються, витягніть з шафи, поставте лист на дошку, змажте вироби цукровим сиропом (1 ст. л. цукру у 50-80 г. гарячої води). І нехай охолонуть. «Їжачки» вийдуть блискучі та рум’яні.

ВАРЕНИКИ

«Їжачки»

Використовуємо дріжджове тісто. Рукою поділити тісто на невеликі шматочки. У тарілочку налити олію. Потім шматочки вмокнути трохи в олію, і на столі чи дошці рукою, обкачуючи, зробити кульку. Деякий час вони лежать і підходять. Потім з кульки сформувати мордочку їжачка, очі – родзинки і викласти на лист, змащений олією. Дати

№14

Так, головною стравою українців є вареники. Це улюблена в Україні страва з вареного тіста з начинкою. Начинка могла бути пісною або скоромною залежно від релігійного календаря: сир, смажена капуста, варена чи товчена картопля, мак, калина, вишні та інші ягоди, варена квасоля, горохове пюре, пшоняна або гречана каша. Змащують сметаною, маслом, смаженим салом тощо. Вареники з сиром, заправлені сметаною, були неодмінною стравою на Масляну. А ось тісто повинно бути еластичним та легко зліплюватись і при варінні не розриватись. Отже, я перепробувала декілька рецептів і зупинилась на одному – заварне тісто. Воно дуже

14 лютого 2012 року

зручне в роботі. Легко розкачується, не прагне зменшитись. Рекомендую спробувати приготувати! Ось рецепт.

Анна Філімошина

МЛИНЦІ

СКЛАД:

Для тіста використовувати тільки свіже молоко або звичайну воду. Молоко – 500 мл., яйця – 2 шт., борошно, сіль – 1/3 ч. ложки

ПРИГОТУВАННЯ:

У каструльці змішати молоко з яйцями та сіллю. Поступово додавати борошно, перемішуючи, щоб утворилось рідке тісто як на млинці. Поставити каструльку на невеличкий вогонь та починаємо прогрівати наше тісто, постійно помішуючи. Тісто почне заварюватись і густіти. З’являються грудочки, але не хвилюйтесь, продовжуйте прогрівати далі, поки тісто не загустіє. Знімаємо каструльку з плитки. На дошку висипаємо борошно гіркою, а також трохи борошна присипаємо поруч і викладаємо на нього наше тісто з каструльки. Починаємо вимішувати, потроху додаючи борошна і добре вимішуючи. Повинно утворитись щільне, еластичне тісто. Воно не повинно прилипати до рук та до дошки. Готове тісто накрити тарілочкою і залишити на 20 – 30 хвилин. Розкачати тоненько тісто, склянкою вирізати кружечки. У середину покласти начинку, зробити вареник. Варити у підсоленій воді 5-7 хвилин. Найголовніше у приготуванні їжі – це гарний настрій. Коли готуєш з душею, то страви виходять смачні та запашні.

Але що то за Масляниця без млинців! Скільки господинь – стільки і рецептів, які передавались від матері до доньки. Готували і на опарі, і просто на холодній (крижаній) воді, і на молоці, і на кефірі з маком, маслом, медом, цукром, сиром, м’ясом, з яйцем та зеленню.

СКЛАД:

Борошно – 1склянка, молоко - 1склянка, яйця – 2 шт., цукор – 1ч. ложка, сало 50 г, сіль за смаком.

ПРИГОТУВАННЯ

Борошно висипати у ємкість, в середині зробити заглиблення й вилити півсклянки молока, постійно перемішуючи, щоб не утворювались грудочки. Додати збиті виделкою яйця, сіль, цукор і залишки молока. Повинно утворитись рідке тісто схоже за консистенцією на сметану. Сковорідку добре нагріти, змастити шматочком сала. Налити тонким шаром тісто. Смажити млинці з обох боків. Потім можна помастити вершковим маслом і присипати цукром. Для млинців з начинкою смажити з одного боку. Начинку викласти на смажений бік млинця, загорнути конвертиком і обсмажити. Анна Філімошина, випускниця БДПУ (філологічного факультету педінституту 1997 року).


7

Роздуми і досягнення

«Скрізь Устигнути»,

або «Феномен працюючого студента» Чим життя студента відрізняється від життя школяра? В два рази довші уроки? Предметів більше? Іспити два рази на рік?

Н

апевно, головна різниця в тому, що ВНЗ – це не тільки перші кроки від дитинства до дорослого, відповідального життя, це початок накопичення професійного досвіду, який в подальшому стане великим поштовхом для пошуку доходів. Сьогодні серйозним роботодавцям потрібні кваліфіковані фахівці, які знають як практику, так і теорію своєї професії. Тому кожен школяр, роблячи крок назустріч дорослому життю, повинен вибирати свій майбутній шлях і в науковому середовищі. І чим раніше він, будучи ще потенційним професіоналом, встане на потрібну стезю, тим швидше досягне бажаних висот. Часто людям важко дається вибір майбутньої спеціальності. З одного боку, рішення «ким бути» приймається виходячи з власних бажань і талантів. Але з іншого – всі хочуть не тільки кар'єрного, але і фінансового успіху. Адже зараз престижність професії визначається її потрібністю на ринку праці та соціальним статусом фахівця. Тому доленосний вибір перетворюється на важко вирішуване завдання. Виникає питання, як поєднати наші бажання і ситуацію на ринку праці?

Сьогодні, нехай не найпрестижніші, але все таки затребувані фахівці – це робітники. Кмітливі слюсарі, промислові працівники, будівельники – як ніколи в ціні. З іншого боку, кваліфіковані економісти, бухгалтери і програмісти – це, мабуть, єдині спеціальності, які користуються популярністю серед студентів, завжди затребувані серед роботодавців і, найголовніше, – високооплачувані. У наш час світом, як не дивно, править реклама. Саме з цього маркетинговий бізнес зустрічає з відкритими обіймами майбутніх маркетологів. Рекламувати – це справа одних фахівців, але хтось повинен продавати. Тому не менш популярна професія на сьогодні – менеджер продаж. Союз цих спеціальностей робить погоду на нинішньому ринку праці. Дуже активно набирає обертів юриспруденція. Багато молодих фахівців працює в нотаріаті та адвокатурі. Любителі посидіти в інтернеті знайдуть собі притулок в області інформаційних технологій. Навіть невелика фірма поспішає мати власні комп'ютерні мережі і сайти. Тому, як мінімум, одному випускнику з дипломом інженера-програміста, робоче

місце забезпечене. Так само збільшується попит на фахівців у сферах інтернет-реклами, web-дизайну, адміністрування сайтів і т.д. На сьогоднішній день надзвичайно актуальною стає проблема працюючих студентів, які при пошуці роботи керуються кількома факторами. Поперше – необхідність заробити собі на життя й оплату за освіту. По-друге – бажання отримати досвід в певній галузі, з наміром далі там працювати і щоб було, "що написати в резюме". Студентів, які відносяться до цієї групи, впевнених у вибраній спеціальності, дуже мало, а все тому, що більшість з них навчаються заради диплома. Яку картину реально можемо спостерігати, якщо вийдемо за стіни вузів? Переважно, основна частина студентської «рабсилы» йде у сферу ресторанного бізнесу – це бармени, офіціанти, охорона. Майбутні фахівці в справах економіки, ядерної фізики та інших нелегких наук, ретельно трудяться в армії промоутерів і мерчендайзерів. Загальне трудове навантаження у більшості працюючих студентів зростає, а можливості отримати достатньо вільний

графік роботи, щоби поєднувати свою зайнятість з регулярним навчанням, зменшується. У результаті працюючі студенти частіше пропускають заняття, ніж їх відвідують. До того ж відсутній час для підготовки до пар, через що знижується загальна успішність студента. Виходом зі сформованої ситуації може бути нічний графік роботи і повна відмова від сну. Але і в такого варіанту є побічний ефект – недосипання, яке призводить до повної відсутності концентрації, що погано впливає на продуктивність навчання і на якість роботи. Що ж все-таки робити? Вибір між «працювати або вчитися», і «працювати і вчиться», як і раніше залишається за кожним студентом індивідуально. Але, слід пам'ятати, яку б спеціальність студент не вибрав, трудитися над вдосконаленням професіоналізму належить постійно, а підробіток – це всього-на-всього лише допомога в отриманні обраної освіти. Максим Саєнко, студент Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ

НАШІ ЧЕМПІОНИ На чемпіонаті України з ушу, що проходив 3-5 лютого ц. р. в Броварах, студентка ІІ курсу факультету фізичного виховання БДПУ Ганна Терещенко виборола високе звання абсолютної чемпіонки, здобувши три золоті медалі (за виконання комплексів без зброї, з короткою зброєю (меч), з довгою зброєю (палиця)). Це їй дало

заслужене право увійти до збірної України з ушу. Сьогодні Ганна Терещенко наполегливо готується до Чемпіонату Європи, що відбудеться в естонському Таллінні. На цьому ж чемпіонаті другокурсник Інституту філології та соціальних комунікацій Богдан Харлан посів почесне ІІІ місце по ушу

№14

таолу серед дорослих у розділах нань цюань і нань гунь. «УС» На світлинах: гордість і слава вишу Ганна Терещенко та Богдан Харлан

14 лютого 2012 року


ПІРНАЮЧИ В КРИНИЦЮ ЗНАНЬ Богдан Кальченко – студент Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв

ПРО ЖИТТЯ (поетично)

ніколи його не досягнемо. Істина, той саме ідеал, і тут може бути дві помилки: перше – що вона комусь відома, і, друге – що вона існує". Не думаю, що з цією точкою зору погодяться всі, але я на всіх і не сподіваюся, не претендую на правоту чи якийсь авторитет. І так: Студент. Яким його бачать люди, і яким він бачить людей. Ці роки можна назвати переломними, з дозволу сказати "новою сходинкою еволюції індивіда". Багато що, що є, і що буде, залежить від того, скільки сміливості в нас закладено, скільки здорового розуму таїться в кожному. Університет, будучи криницею знань, поглиблює наші уявлення про світ, що оточує нас, допомагає визначитися з родом майбутнього заняття, професії. Але, знову таки, не все визначає університет, не усі коментарі мої із цього приводу носитимуть позитивний характер, але, з найбільш оптимістичної точки зору усе буде саме так. Жартома сказати, сучасний студент думає про університет

Минув той час, коли наївними були, Коли чекали дива, що не сталось, Навіть не відали куди, ми далі йшли, Лише в надії щиро посміхались. А після казки починається життя, І ти його так запросто не зміниш, Багато дечого піде у забуття, Якого вже ніколи не зустрінеш. І скільки б ти і де б від долі не ховавсь, Чого б для себе в неї не просилось, Щоби Людиною Ти все-таки зоставсь – Ти нею будь. А щоб не тільки снилось…

ЩЕ РАЗ ПРО ЖИТТЯ (прозою) Своє невеличке есе почну словами "Ми увесь час прагнемо ідеалу. Але

Олег Перелыгин: "Сегодня я предлагаю вам кроссворд-лабиринт.

Слова закручены в нем по часовой стрелке, последняя буква предыдущего слова – первая следующего. Правильно решив кроссворд, в выделенных клетках вы прочитаете ключевое слово, которое обозначает то, что должно быть у всех мужчин, чей праздник 23 февраля мы скоро будем отмечать."

3

4

10

11

5

17

16 21

2 9

25

26 29

30

22

20

18 28

27 24

15

12

23

19

6 14

1

8

13 7

тоді, коли починається сесія, але в кожному жарті є лише доля жарту. Сучасні студенти, а це молодь, мало цінують те, що намагаються їм дати викладачі, усе зараз усі знають і усі вміють, принаймні, думають так. У всіх є зворотний квиток на випадок провалу, але не будемо про це... Хіба такий студент схожий на опис того, що спочатку малося на увазі під цим словом? Хіба в дорослому житті питання вирішуватимуться таким чином? На жаль, ні, оскільки з одного боку сам навчальний заклад провокує це, а з іншого сама людина у пошуках легкої наживи. Важко говорити про поради. До них мало хто прислухається, поки усе спокійно. Життя занадто коротке, щоб витрачати час на "насильницьке" відбуття на парах. Треба бути сміливими і не боятися шукати інших шляхів, інших можливостей, адже потенціал є у всіх, але не всі про нього знають.

1.Настоящая фамилия человека, фактически создавшего Красную Армию. 2.Контроль над распространением этого привел к двум войнам в 19 веке. 3.Воинская должность, упоминаемая в одной из лучших песен группы «Любе». 4.Нелюбимая команда для солдата во время сна. 5.Лучший военачальник древности. 6.Бард, который написал немало песен про нашу мужскую долю. 7.Элитный воин в 20 веке. 8.Отсюда родом самый известный украинец, отмечающий 23 февраля день рождения. 9.Мифологический образец воинской неуязвимости. 10.Выдающийся полководец 20 века. 11.Черта характера, которая исчезает у мужчины, прошедшего воинскую службу. 12.Солдат, не имеющий права на ошибку. 13.Фамилия русского царя, который состоял в армии бомбардиром. 14.Этого я желаю всем мужчинам как можно больше. 15.Первый воинский устав в России. 16.Главное оружие для солдата в стройбате. 17.Участники войны в какой стране живут среди нас. 18.Непостижимая для многих черта русского воина. 19.Лучшее поощрение для солдата. 20.Полководец-… и торт. 21.Сюда солдат не ходит. 22.Главное слово в армии. 23.Родной город для Кости-рыбака. 24.Какой юнга не мечтает стать им. 25.Актер-лучший советский офицер в кино. 26.Крепость, взятие которой сделало Суворова военным гением. 27.Лидер какой партии в России уверен, что при его президентстве русский солдат омоет ноги в Индийском океане. 28.Страна древности, где военное искусство было доведено до совершенства. 29.Что представляет из себя современная украинская армия. 30.Советский полководец, которого одни ставят на пьедестал, другие – оттуда убирают.

ОТВЕТЫ на кроссворд, опубликованый в №13 "УС" : 1. Интерамны. 2. Клавдий. 3. Массачусец. 4. Джульетта. 5. Кратон. 6. Валентинка. 7. Рождество. 8. Кокшенов. 9. Мусульманин. 10. Мефодий. 11. Здоровый. 12. Признание. 13. Стрелы. 14. Ребро. 15. Эдельвейс. 16. Чикаго. 17. Любовь. 18. Геласий. 19. Орфей. 20. Уалент. 21. Венчание. 22. Луперкалии. 23. Трифон. 24. Елена. 25. Керн. 26. Драгоценности. 27. Галантность. Засновник і видавець – Бердянський державний педагогічний університет. Адреса редакції: 71118 Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4. Телефон: (06153) 36-244. E-mail: univslovo@gmail.com Свідоцтво про державну реєстрацію – ЗЗ № 1023-298 – Р від 31. 03. 2011 р. Головний редактор – Степан Герилів. Верстка і дизайн – Олег Барнінець.

Газету зверстано і віддруковано в редакційно-видавничому відділі БДПУ. Редакція зберігає за собою право літературного редагування, скорочення затверджених до публікації текстів і не завжди поділяє позиції авторів публікацій. За достовірність опублікованих матеріалів відповідає автор. Обсяг 1 друк. арк. Наклад 1000 прим.

"Університетське Слово" №14  
"Університетське Слово" №14  

Справжня студентська газета Бердянського державного педагогічного університету

Advertisement