Page 1

23 квітня – Міжнародний день книги й авторського права!

Цього дня народилися Моріс Дрюон, Володимир Набоков Андрій Курков, Григорій Тютюнник. Беручи до уваги цей факт, цілком природно, що Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в Парижі в 1995 році, вирішила віддати в цей день данину уваги і шани книжкам і авторам, закликаючи молодь знаходити задоволення у читанні, поважати безцінний вклад тих, хто своєю творчістю сприяє соціальному і культурному розвитку і заснувала Всесвітній день книги і авторського права. Звичайно, діяльність, пов’язана з популяризацією книг та читання, не може обмежитися лише одним днем. Але саме 23 квітня відбувається багато заходів, які привертають увагу до книжкової справи. Зокрема, відбувається проголошення Всесвітньої столиці книги, проводяться виставки, громадські читання, освітні заходи у навчальних закладах, симпозіуми, присвячені проблемам захисту інтелектуальної власності та книговидання.

Успіх Всесвітнього дня книги і авторського права залежить, в першу чергу від підтримки з боку всіх зацікавлених сторін – авторів, видавців, педагогів, бібліотекарів, громадських діячів і приватних осіб. В усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки. До речі, на батьківщині Сервантеса цю дату святкують конкурсом – безперервним читанням «Дон Кіхота». Читці змінюють один одного протягом 48 годин. Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ. Вітаємо письменників, видавців, бібліотекарів книгорозповсюджувачів, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права! Бажаємо всім шанувальникам книги нових відкриттів, реалізації творчих задумів та натхнення!


Цікавинки про книги

У століття інформаційних технологій люди практично забули, що таке книга. Стара, добра паперова подруга в години навчання або дозвілля. Мудрість, укладена в її обіймах, окриляє нас. Ось підбірка цікавинок про книги. 1. У минулі часи книги розташовувалися на полиці по-іншому: корінцем до стіни. 2. Книги про позіхання викликають у вас позіхання. 3. Найсприятливіший вік для навчання читання — 4-6 років. Дітей 6-7 років важче навчити читати. 4. Якщо дитина не навчилася до третього класу читати, її чекає важка доля (за результататами досліджень, проведених в США). 5. За читанням люди проводять приблизно 6,5 годин на тиждень, телевізор — кращий друг людини — забирає до 14 годин пильної уваги в тиждень. 6. Тобі десять років, а ти погано читаєш? Таким ти і залишишся і в середній школі. Таку формулу вивели вчені мужі з Єльського університету.

7. Щоб створити роман, письменник витратить у середньому 475 годин свого часу. А читач скільки? 8. Тюремні нари надихають: Мігель де Сервантес «Дон Кіхот», «Подорож пілігрима» Джон Баньян, Оскар Уайльд створив «Тюремну сповідь», Ніколо Макіавеллі написав монументального «Государя». 9. У минулі часи книги в бібліотеках приковували ланцюгами для їх кращого збереження. 10. Покупець у книжковому магазині в середньому 8 секунд розглядає передню обкладинку і п’ятнадцять секунд задню. 11. Вісімнадцята сторінка книги — межа інтересу більшості читачів. 12. Книги видавничого дому «Penguin» в м’якій обкладинці були дешевше своїх аналогів у твердій палітурці, що і зробило їх більш доступними. 13. Читання книг розвиває в людях добрі почуття, такі як волонтерство, благодійність.


7 фактів про книги та читання

1. Літературу читають різну: комусь до вподоби детективи, хтось надає перевагу любовним романам, інші ж обирають класику чи наукову літературу. Та є книги, які читали якщо й не всі, то добряча половина людства. Небувалої популярності набули твори Агати Крісті – саме вона вважається найпопулярнішою письменницею усіх часів і народів. Її детективи перекладені 44-ма мовами світу. Всього дотепер було видано більше двох мільярдів книг письменниці. Проте найпоширенішою книгою світу є Біблія, а на другому місці опинилася «Книга рекордів Гіннеса». 2. Спеціалісти підрахували, що сьогодні молодь не надто часто купує книги – більше половини книг в наш час купують люди, яким за 45. 3. А ось іспанський драматург Лопе де Вега прославився тим, що за свою творчу кар’єру написав найбільше творів з-поміж усіх інших письменників. Його творча спадщина налічує аж 1800 п'єс.

4. Спеціалісти також з’ясували, що жінки більше люблять читати, ніж чоловіки: за підрахунками дослідників 68% усіх книг купують саме представниці прекрасної статі. 5. Всі ми знаємо, що таке клептоманія. Та далеко не всім відомо, що є особливий вид цього психологічного захворювання. Він отримав назву бібліоклептоманія, і ті, хто зіткнувся з цим захворюванням, крадуть виключно книги. Найбільш відомим бібліоклептоманом вважається Стівен Блумберг: за своє життя йому вдалося викрасти понад 23 тисячі рідкісних книг, загальна вартість яких оцінюється в 20 мільйонів доларів. 6. А ось найдовшою біографією серед усіх написаних на сьогоднішній день біографій є історія життя Вінстона Черчілля, яка налічує цілих 22 томи. Та до Британських парламентських документів, які вважаються найбільшою в історії публікацією, біографія Черчілля не дотягнула – документи складаються з 1112 томів. 7. Якщо б ви захотіли вмістити в сумці географічний атлас, що зберігається сьогодні в Британському музеї, у вас би точно нічого не вийшло – вага атласу становить 320 кілограмів. В той же час найменші книги в світі (а їх є дванадцять) змогли б вміститися в одній столовій ложці!

Міжнародний день книги  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you