Page 1

Дайджест можливостей від кращих українських порталів саморозвитку.


Електронний інформаційний вісник. Випуск №9


Тренінг з розвитку потенціалу представників НУО у сфері адвокації До 21.03.2013 Благодійна Асоціація «Світло надії» в рамках проекту «Адвокація доступу людей, хворих на гепатит С, до діагностики та лікування», що впроваджується за підтримки МБФ «Відродження» (програма Громадське здоров’я) 26 - 28 березня 2013 року в м. Полтава проводить тренінг «Розвиток потенціалу представників НУО у сфері адвокації доступу до діагностики і лікування на місцевому рівні». До участі в тренінгу запрошуються представники НУО, керівники організацій чи менеджери середньої ланки організацій. Нагадуємо: тренінг аналогічний тому, що був проведений в період з 26-28.02.2013 року. Тож прохання до учасників, які вже відвідали аналогічний тренінг повторно не подавати свої заявки.

Докладніше тут: http://gurt.org.ua/news/trainings/17275/? utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

Неформальна освіта для молоді «СІМінар: комунікація» До 15.03.2013 На СІМінарі ти дізнаєшся про: • • • • • •

Позицію в спілкуванні. Конфлікти: як ефективно їх вирішувати. Маніпуляції: розрізняти і нівелювати. Переговори: як отримувати бажане. Невербаліку: розуміти співрозмовника без слів. Нетворкінг та ін.

Докладніше тут: http://gurt.org.ua/news/trainings/17270/? utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

Програма стипендій “Журналістика в цифровому світі” До 03.05.2013 General information

The application process for the 2013/2014 Fellowship program 'Journalism in the Digital World' has started. We have posted some general information about the application procedure below. Please read these explanatory notes carefully. The link to the online application form can be found at the bottom of the page. The deadline for all applications is May 3, 2013 (12 noon CEST).


You can apply to the International Academy of Journalism online on this website. Unfortunately, applications sent by any other method cannot be considered. Before completing the online application form, please read these explanatory notes. Make sure that the chosen course fits your needs. Please read the program description carefully. Please also find our flyer with some general information about Intajour here.

Докладніше тут: http://www.intajour.com/program/Program-description.html Програма стипендій від Atlas Corps До 22.03.2013 Atlas Corps seeks nonprofit leaders from around the world to apply for Fellowships in the U.S. They are particularly interested in rising leaders from Ukraine in 2013. Profiled as a “best practice” in international exchange by the Brookings Institution and featured in the Washington Post as a model social entrepreneurship program, Atlas Corps engages leaders committed to the nonprofit sector in 12-18 month, professional fellowships at organizations to learn best practices, build organizational capacity, and return home to create a network of global leaders.

Детальніше тут: http://gurt.org.ua/news/trainings/17268/? utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

Конкурс на участь у молодіжному обміні “Hush Puppies” До 28.03.2013 МГО "Іскра" шукає 6 учасників (3х хлопців і 3х дівчат) для молодіжного обміну "Hush Puppies", що проходитиме в м. Вільнюс (Литва) з 26 травня до 2 червня 2013 року. Яка мета цього заходу? Обговорити проблеми безпритульних тварин в різних країнах Європи; дізнатись, як молодь може долучитись до вирішення проблем з безпритульними тваринами/тваринами, що зазнають жорстокого поводження – волонтерська допомога в притулках, кампанії на захист тварин тощо; налагодити співпрацю між європейськими молодіжними організаціями; спланувати подальші спільні проекти. Проектом передбачаються візити в притулки для тварин в місті Вільнюс.


Детальніше тут: http://gurt.org.ua/news/events/17261/? utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

Вакансія онлайн-волонтера Педагогічний центр «Академія», м. Полтава шукає відповідальну особу на заміщення посади онлайн-волонтера. Функціональні обов’язки волонтера: •

• • •

Ведення сторінок центру в соціальних мережах (Facebook, VKontakte, Twitter, Google+): розміщення новин, фото- та відеоматеріалів, просування сторінок, створення подій; Розміщення анонсів та звітних матеріалів організації на різноманітних інформаційних порталах; Участь у підготовці інформаційних матеріалів (брошури, буклети, розсилки новин); Напрацювання контактної бази партнерів і клієнтів;

Детальніше тут: http://gurt.org.ua/vacancies/17254/?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter Семінар «Як грамотно висвітлювати тютюнову тематику» До 15.03.2013 29 березня у Києві відбудеться одноденний семінар для журналістів «Як грамотно висвітлювати тютюнову тематику». Мета заходу – розібрати найбільш поширені журналістські помилки при висвітленні тютюнової тематики і поглибити знання журналістів щодо ключових питань боротьби з тютюнокурінням. У програмі семінару: - типові журналістські помилки при висвітленні тютюнових тем; - як висвітлюють тютюнову тематику відомі світові ЗМІ і чим їх підхід відрізняється від українського; - як провести журналістське розслідування на тютюнову тематику; - стратегії боротьби з тютюнокурінням у світі; - стратегії протидії тютюнової індустрії антитютюновим ініціативам. Учасники отримають: - базу контактів фахівців, що можуть коментувати різні аспекти тютюнових тем на експертному рівні; джерельну базу статистичної, фактологічної та іншої інформації на тютюнову тематику. Плануються теоретичні і практичні заняття, а також дискусія з представниками ресторанного бізнесу.


Докладніше тут: http://www.civicua.org/news/view.html?q=1984158 Конкурс мікрогрантів для сільських органів самоорганізації населення До 01.04.2013 Конкурс організовує Інститут аналізу державної та регіональної політики в межах проекту «Формування міжрегіональної мережі громадянської взаємодії сільських органів самоорганізації населення» за підтримки Програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерландів. Мета конкурсу: підтримати громадські ініціативи членів територіальних громад сіл Волинської, Рівненської та Житомирської областей спрямовані на вирішення проблем територіальних громад, відстоювання прав і групових інтересів сільських громад у взаєминах із органами місцевого самоврядування та місцевих органів влади. Учасники: сільські органи самоорганізації населення Волинської, Рівненської та Житомирської областей.

Докладніше тут: http://www.civicua.org/news/view.html?q=1984657 Конкурс есе від Фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну! До 17.03.2013 Фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» напередодні 6-го Київського Безпекового Форуму розпочинає конкурс есе для молоді. Переможці будуть запрошені до участі у цьогорічному форумі, який відбудеться 18-19 квітня 2013 року у Києві та буде присвячений темі «Безпека у небезпечному світі». Метою Форуму є посилення співробітництва у сфері безпеки між Європейським Союзом та Чорноморським регіоном, підвищення рівня обізнаності про розвиток безпеки серед ключових гравців, посилення ролі незалежних та неурядових акторів у вирішенні безпекових проблем в Європі. Для участі в конкурсі необхідно написати коротке есе на тему «Безпека у небезпечному світі», в якому розкрити одну проблему безпеки, яка на ваш погляд є найбільш актуальною в сучасному світі, та запропонувати варіант її вирішення.

Докладніше тут: http://bit.ly/13Rs7ot Міжнародний тренінг із питань участі молоді


До 15.03.2013 Скоро відбуватиметься тренінг із питань участі молоді, організований у рамках програми Ради Європи з посилення спроможності молоді щодо участі в молодіжній політиці та навчання в області прав людини в Україні. Метою навчання є розвиток компетентностей учасників у сприянні забезпеченню участі молоді в усіх сферах молодіжної політики та посиленню співпраці між собою різних суб’єктів молодіжної політики в Україні з урахуванням напрямків розвитку та реалізації молодіжної політики.

Докладніше тут: http://ciacy.org.ua/?p=1663 Оголошено відбір на "Школу європейського політика" До 24.03.2013 ВГО «Молодий Народний Рух» оголошує відбір учасників на «Школу європейського політика», яка проходитиме 5-7 квітня 2013 року в Києві. Школа про за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні. Участь у школі є безкоштовною. Організатори також забезпечують проживання, харчування та проїзд учасників (в межах 200 грн.). Мета «Школи європейського політика» – формування свідомої політичної еліти, виховання нової генерації молодих політиків на базі європейських цінностей та надання їм необхідних знань про шляхи реалізації своїх лідерських якостей в умовах сучасного політичного життя України. У програмі школи заплановані зустрічі з народними депутатами України, відомими громадсько-політичними діячами, екскурсія Верховною Радою України, лекції, тренінги та дискусії.

Докладніше тут: http://bit.ly/12MtPIG Степендіальний конкурс Ліги Студентів «АПУ» До 01.04.2013 Оголошується ІІІ Стипендіальний конкурс Ліги студентів Асоціації правників України за ініціативи та фінансової підтримки Юридичної фірми «Василь Кісіль і Партнери». Організатори конкурсу запрошують студентів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів України долучитися до написання наукових, публіцистичних, порівняльних та аналітичних статей на такі теми:


- Реформування конституційних засад судоустрою та судочинства в Україні; - Реформування адвокатури в Україні: проблеми та досягнення; - Принцип змагальності за КПК України. Автори десятьох кращих конкурсних робіт будуть запрошені на святкову церемонію, під час якої будуть оголошені троє переможців Конкурсу.

Докладніше тут: http://bit.ly/12MzXQZ

Конкурс для студентів самоврядування" До 15.03.2013

"Студенти

для

органів

місцевого

Громадська організація "Молодіжна Альтернатива" оголошує про початок конкурсу "Студенти для органів місцевого самоврядування". Проект здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. У конкурсі можуть взяти участь студенти 3-5 курсів або аспіранти з 16 областей України Одеса Чернівці Донецьк Дніпропетровськ Вінниця Тернопіль Львів Запоріжжя Харків Чернігів Херсон Черкаси Житомир Миколаїв Рівне Луцьк, які мають аналітичні здібності та бажають пройти практику в органах влади. Мета проекту: виховання нового покоління політиків, підвищення професійної освіти молоді, сприяння талановитим студентам та аспірантам у набутті адміністративного та політичного досвіду шляхом їх роботи у органах місцевого самоврядування

Докладніше тут: http://www.civicua.org/grants/view.html?q=1984321 Школа громадської активності “Z-2” у Запоріжжі До 23.03.2013 Школа громадської активності "Z-2" - друга серія безкоштовних освітніх тренінгів теоретичної та практичної форм, спрямованих на підвищення рівня соціальної активності молоді м. Запоріжжя. Метою проекту є активізація молодіжного руху, надання молодим активістам міста Запоріжжя знань та навичок, що дозволять їм підвищити громадську ефективність; ознайомлення молоді з механізмами лобіювання інтересів громади та впливу на прийняття рішень місцевою владою; будівництво ефективного механізму роботи в соціальних об’єднаннях.


Докладніше тут: http://www.gurt.org.ua/news/trainings/17256/ Форум молодих лідерів Рівненщини До 18.04.2013 Організатори Форуму – рівненська міська молодіжна організація «Smart People»спільно з рівненською обласною організацією ВГО «Українська асоціація маркетингу». Освічена, талановита, перспективна молодь, яка вже встигла продемонструвати свої лідерські якості, відтепер має унікальну можливість поспілкуватися на теми управління бізнесом та неприбутковими громадськими організаціями із найуспішнішими людьми Рівненщини та України, перейняти їх досвід і знання з метою реалізації ідеї зміцнення соціально-економічних позицій Рівненщини. 20-21 квітня 2013 року у Рівному відбудеться перший щорічний Форум молодих лідерів Рівненщини.

Докладніше тут: http://mozhlyvosti.in.ua/event/molodizhnu-elitu-oblasti-zaproshuyutna-forum-molodikh-lideriv-rivnenshchini

Конкурс творчих робіт "Одна мова для всіх"/ виграй навчання за кордоном До 20.03.2013 Організатор: освітня агенція "Студекс" за підтримки управлінь освіти м. Севастополя, м. Сімферополя та м. Харкова. ІІ щорічний конкурс творчих робіт серед українських школярів під назвою "One Language for Everyone", або "Одна мова для всіх". У конкурсі можуть взяти участь: усі школярі у віці від 14 до 18 років, зареєструвавшись на сайті www.studex.org.ua і надавши творчу роботу російською, українською або англійською мовами до 20 березня 2013 року. Ми не обмежуємо фантазію наших учасників, творча робота може бути в будьякому жанрі: літературні твори, фотографії, відеороліки та ін.

Докладніше тут: http://mozhlyvosti.in.ua/event/konkurs-tvorchikh-robit-odna-movadlya-vsikh-vigrai-navchannya-za-kordonom

ГРАНТОВИЙ КОНКУРС «МОЛОДЬ ТА ВОЛОНТЕРСТВО» До 31.03.2013


Посольство США в Україні оголошує конкурс проектів, метою яких є участь молоді у волонтерському русі. Фонд сприяння демократії прийматиме заявки за наступними темами:  Популяризація волонтерства та громадянських обов’язків молоді, в тому числі екологічні програми, демократизація та розбудова громадянського суспільства;

Докладніше тут: http://ukrainian.ukraine.usembassy.gov/uk/current.html СІМмінар: комунікації. До 16.03.2013 Хвиля неформальної освіти накриє наступний університет Києва.Спілка Ініціативної Молоді «СІМ» організовує вже другий«СІМінар». Це безкоштовний проект у сфері неформальної освіти для молоді, під час якого сім авторитетних спікерів-експертів поділяться своїм досвідом у сфері міжособистісного спілкування. На СІМінарі ти дізнаєшся про: - Позицію в спілкуванні. - Конфлікти: як ефективно їх вирішувати. - Маніпуляції: розрізняти і нівелювати. - Переговори: як отримувати бажане. - Невербаліку: розуміти співрозмовника без слів. - Нетворкінг та ін.

Докладніше тут: http://bit.ly/10Chgdy Набір на Тернопільську Школу Комунікацій До 22.03.2013 Школа комунікацій - це серія майстер-класів організована Тернопільським Центром Комунікацій і складається з трьох тем: ● Публічні виступи. На цьому майстер-класі учасники зможуть дізнатись про основи публічного виступу, механізми побудови промови, прийоми переконання великої аудиторії. Також ми поговоримо про мову тіла та голос під час промови; ● Міжособистісні комунікації. З цього майстер-класу учасники дізнаються про правила міжособистісної комунікації, методи індивідуального переконання, механізми попередження конфліктів, про регулювання емоційної складової розмови;


● Інтернет комунікації. Соціальні мережі - як ними правильно користуватись щоб забезпечити ефективну комунікацію з друзями, потенційними клієнтами, роботодавцями. 10 правил успішного Блогера.

Докладніше тут: http://studentscapital.org/opportunities/503-startuie-nabiruchasnykiv-na-shkolu-komunikatsii

Семінар «Школа соціальної журналістики. Як писати про економіку доступно» До 14.03.2013 Представництво Фонду Фрідріха Науманна за Свободу в Україні і Білорусі та Академія Української Преси запрошують журналістів та редакторів до участі в семінарі «Школа соціальної журналістики. Як писати про економіку доступно», який відбудеться 14-15 березня 2013 р. у місті Одеса. У заході беруть участь: Міріам Космель - керівник Представництва Фонду Фрідріха Науманна за Свободу в Україні та Білорусі. Валерій Іванов - Президент Академії Української Преси, професор, д. ф. н. Олег Хоменок - медіа-тренер, старший радник з друкованих медіа Інтерньюз Нетворк. Іван Полтавець – експерт-економіст, магістр економіки (Київська Школа Економіки).

Детальніше тут:http://gurt.org.ua/news/trainings/17038/bull/ Конкурс «Світ, що ЗМІнюється…» До25.04.2013 Школа журналістики Українського католицького університету оголошує всеукраїнський студентський конкурс журналістських матеріалів і наукових проектів «Світ, що ЗМІнюється…». Переможці отримають цінні призи та стипендії. Учасниками конкурсу можуть стати студенти 3, 4 чи 5 курсів будь-якого гуманітарного чи соціальноекономічного напрямів підготовки.


До конкурсу приймаються студентські роботи у двох номінаціях: Проект наукового дослідження. Журналістські матеріали, опубліковані чи написані для публікації в мас-медіа.

• •

Учасники, які посядуть перше місце в кожній із номінацій, отримають цінні призи від партнерів конкурсу.

Учасники конкурсу, які посядуть у кожній із номінацій 1, 2 та 3 місця, отримають запрошення до вступу на одну із магістерських програм Школи журналістики УКУ та стипендійні сертифікати на покриття оплати річної вартості навчання.

Детальніше тут: http://journalism.ucu.edu.ua/program-highlights/1552/ Майбутнє громадянського суспільства України. ЗАРЕЗЕРВУЙ СОБІ МІСЦЕ До 15.03.2012

Зарезервуйте, будь ласка, ці дні для пошуку відповіді на питання, як має розвиватись громадянське суспільство України у найближчій перспективі. Приєднайтесь до учасників конференції «Майбутнє громадянського суспільства України», яка пройде у форматі Пошуку майбутнього та збере


лідерів місцевих громад, інститутів громадянського суспільства, творчих особистостей та представників органів влади. Через аналіз минулого та сьогодення ми спробуємо зрозуміти та сформувати необхідні спільні кроки для того, щоб отримати бажане майбутнє для розвитку громадянського суспільства в Україні. Формат та склад учасників зроблять цей захід найнесподіванішою та найпродуктивнішою подією 2013 року! Якщо Вас зацікавила участь у цьому заході, заповніть, будь ласка,онлайнформу. Крайній термін для реєстрації – 15 березня 2013 року.

Докладніше тут: http://vesna2013.gurt.org.ua/Krimska_vesna_rozvitku_2013/Pro_iniciativu.html Програма для іноземних кореспондентів, Фінляндія До 22.03.2013 Якщо Ви недавно закінчили університет за спеціальністю журналістика, чи ще навчаєтесь на журналістиці/комунікаціях і скоро повинні отримати диплом, Ви можете подати заявку для отримання стипендії, щоб взяти участь у Міжнародній Кореспондентській Програмі (FCP) у Фінляндії у серпні 2013 року. Міністерство закордонних справ Фінляндії запрошує подавати заявки громадян з таких країн: Аргентина, Білорусь, Бразилія, Китай, Єгипет, Франція, Німеччина, Індія, Японія, Польща, Португалія, Росія, Саудівська Аравія, ПАР, Іспанія, Туреччина, Україна, Велика Британія, Сполучені Штати, В’єтнам. Програма пропонує відмінну можливість дізнатися більше про Фінляндію, фінське суспільство та фінський стиль життя. Також, звичайно, підвищити рівень Ваших професійних навичок, збільшити мережу професійних зв’язків та знайти друзів. Докладніше тут: http://civicua.org/news/view.html?q=1975910

Вакансії координаторів благодійної акції “Почуй світ” До 07.04.2013 Починаючи з 2006 року Всеукраїнським благодійним фондом «Серце до серця» в усіх регіонах України реалізовується щорічна благодійна акція по збору коштів для закупівлі медичного обладнання, призначеного для лікування дітей з різними вадами. Центральний штаб розпочав пошук активних, небайдужих людей, які готові взяти на себе відповідальність і зайнятись координацією акції у своїму місті (у м. Києві та Київській області), навчальному закладі чи у буть-якій іншій установі. Будемо вдячні будь-якій допомозі. Щорічно, кращі координатори Акції мають можливість відвідати найбільший рок фестеваль Європи "Вудсток", отримують цікаві призи та море досвіду.


Докладніше тут: http://civicua.org/jobs/view.html?w=1174&q=1967298 Стипендія для вивчення суспільних наук в Амстердамському університеті До 01.04.2013 Амстердамський університет має на меті зацікавити найбільш успішних студентів з усього світу для навчання у власних інтернаціональних аудиторіях. З вересня 2007 року визначні студенти з країн, що не входять у Європейський економічний простір, можуть подавати заявку на отримання стипендії. Стипендія була заснована для того, щоб дати можливість талановитим і працьовитим студентам з країн, що не входять в ЄС, можливість провести дослідження у одній з академічних галузей, які пропонує Амстердамський університет. Докладніше тут: http://civicua.org/news/view.html?q=1962282

Fulbright Faculty Development Program До 10.04.2013 Проведення досліджень в університетах США впродовж одного академічного року. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО). Умови ґранту: Тривалість ґранту — 9-10 місяців. Упродовж академічного року учасники Програми проводять індивідуальні дослідження; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці учбових курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня, але надає можливість стипендіатам відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів. Докладніше тут: http://www.fulbright.org.ua/page.php?pid=34&lang=1

Тренінг “Кухня соціального підприємництва” До 10.04.2013 Якщо ви цікавитесь соціальним бізнесом чи бажаєте створити власне соціальне підприємство, тоді ми запрошуємо вас взяти участь у дводенному тренінгу «Кухня соціального підприємництва».


Завітавши на нашу кухню, у Вас є унікальна можливість ознайомитися, з яких інгредієнтів складається соціальне підприємництво, дізнатися найкращі рецепти приготування та вдалого подання результатів своєї діяльності. Також ви дізнаєтеся про основні принципи, на яких будується соціальне підприємництво, отримаєте інформацію про те, як можна створити прибуткове підприємство, діяльність якого буде спрямована на досягнення соціальних цілей, ознайомитеся з основами бізнес–планування та маркетинговими стратегіями. Докладніше тут: http://gurt.org.ua/news/trainings/16856/?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

Грант: Міжнародна стипендіальна програма 2013-2014 для жінок (Японія) До 10.04.2013 Японская ассоциация женщин в университетах (Japanese Association of University Women) сообщает о приеме заявок для участия в международной стипендиальной программе 2013-2014 г. Заявки принимаются от женщин, которые хотели бы участвовать в исследовательских проектах или образовательных программах последипломного уровня в Японии. Финансирование выделяется на срок от 3 до 6 месяцев в период с сентября 2013 года по март 2014 года. Крайний срок подачи заявок для участия в программе в 2013-2014 г. – 10 апреля 2013 года (по почтовому штемпелю). Докладніше тут: http://jauw.org/english/e_index.html

Національна стипендіальна програма Словацької Республіки До 12.04.2013 Для участі в конкурсі кандидатам необхідно заповнити онлайн-заявку на сайті організатора, вона буде доступна за шість тижнів до дедлайну. До неї потрібно прикріпити наступні документи: - резюме; - детальну програму викладання або дослідження; - копію диплома про останню отриману наукову ступень; - список публікацій. Іноземним студентам також потрібно написати мотиваційний лист, що пояснює інтерес до обраної програми. У ньому слід вказати досвід роботи і перелік вивчених дисциплін. Докладніше тут: http://mozhlyvosti.in.ua/event/natsionalna-stipendialna-programa-slovatskoyirespubliki

Вісник підготовлено за сприяння Молодіжного крила «Політичної Партії «Фронт Змін». Шукайте нас на сайті http://mk.frontzmin.ua/ в Facebook та Вконтакте

Дайджест можливостей  

Дайджест можливостей від кращих українських порталів саморозвитку. Електронний інформаційний вісник.Випуск№9