Page 1


GSEducationalVersion

Jak najít inspiraci? Někdy je to jen něco, co vás obklopuje. Inspiraci je možné najít například v přírodních formách nebo procesech. Ale v tomto případě jsem dostala nápad díky jednomu z kusů zmačkaného papíru, což vznikl v procesu přemýšlení o formě besídky.


GSEducationalVersion

INDIVIDUÁLNÍ? OBYTNÝ DŮM Obytné prostory plní řadu funkcí týkajících se základních lidských potřeb. Ale vždy dům vyjadřuje individualitu svého majitele a jeho osobní vlastnosti? Cílem projektu bylo vytvořit dům pro osobu, která se vyznačuje jistotou, přímočarostí, stálostí. Proto jsem vybrala statický kubický tvar jako základ.

Základní forma

Přechod k celkovému objemu

Práce s detaily


GSEducationalVersion

Řez

1

1

Půdorys patra

1

1

Půdorys přízemí

Dům je určen pro rodinu, která miluje prostor. Místnosti mají velkou plochu a jsou uspořádány s přihlédnutím k orientace ke světovým stranám. Vchod do domu je na severovýchodu, obýtné prostory a místa dlouhodobého pobytu jsou orientovány na jihovýchod, v severozápadní části se nachází komory, schodiště a koupelna. První patro je navrženo jako jeden velký prostor, kde všechny z rodiny můžou trávit čas společně, zatímco ve druhém patře každý bude mít svůj vlastní soukromý prostor pro ústraní a odpočinek.

S


Portfolio  
Portfolio  
Advertisement