Page 20

12

20 РЕПОРТАЖ

13 вересня 2012 року 37 (686)

Belgian Coffee: кава з пивом Хмільний напій широко застосовують у бельгійській національній кухні. У пиві готують баранину та яловичину, рибу й мідії. Бельгійці настільки пишаються цим напоєм, що на урочистих прийомах у бельгійських посольствах за кордоном подають саме пиво. Усі чули про Irish Coffee, в якому до кави додають віскі. Натомість бельгійці полюбляють Belgian Coffee, де віскі заміняє пиво марки Chimey Bleue. До речі, у Бельгії, за правилами, в супермаркетах має бути не менше ніж 20 різних сортів пива: інакше товариство захисту прав споживачів може накласти штраф.

Пивна столиця Європи l Закінчення. Поч. — №33, 35, 36 l Ігор Маркін

П Фото: Ігор Маркін (4)

роскочивши Францію, я опинився у Бельгії. А саме — в Антверпені, другому порту Європи, що робить це місто унікальним. Масштаби місцевого порту не передати словами. Зупинився цього разу в Морган, бельгійки, яка чудово володіє російською, хоч спілкувалися ми англійською. Морган багато подорожує, тож ми знайшли чимало схожих з нашого досвіду: від Мурманська до Трієсти. Екскурсія містом і продовження розмови у барі — чудовий вечір після двох з половиною днів у вантажівці! Морган переконала мене, що саме Бельгія, а не Німеччина, є найбільш

чай найважча частина маневру). Потім одразу «зловив» німця до голландського Ейдховена — не було сенсу «робити» ці 60 км, якби мене не пообіцяв закинути мене на інший порядний сервіс, де я додатково міг ловити ще й потік з Голландії. Але найважливіше, що я тепер перебував на потужній транспортній артерії, що вела в потрібному мені напрямку. Тож без особливих проблем зупинив чергову вантажівку до Польщі. Дістав нарешті відповідь від Анни — вона, виявляється, уже давно вдома. Вона перегнала мене на півтори доби і мала, як завжди, цікаві пригоди в дорозі. Найсильніше тендітне створіння з усіх!

→Бухгалтерія подорожі — підбиття балансу На всю поїздку, що тривала близько трьох тижнів, я витратив приблизно 150 євро. З них 50 євро — на літак з Кракова до Гірони, 15 — на автобус з Гірони до Барселони, кілька десятків євро — на життя в Мурсії. Прибутки від моєї подорожі на самих лише гонорарах за опубліковані статті становитимуть близько 50-150 євро. Досвід же і враження, які я з неї почерпнув, — безцінні. Коли подорожуєш вільно, витрати завжди наближаються до нуля. Дорога дарує мандрівникові все, що йому потрібно.

пивною країною Європи. Таких сортів пива, які ми протягом одного вечора куштували, я раніше не бачив ніде, незважаючи на свій досвід роботи барменом у Лондоні й нездійсненне бажання перепробувати всі сорти чеського і словацького пива.

→Повернення до Польщі Подальша моя подорож відбувалася ідеально — без стресів і зайвих очікувань. Північні європейські країни, на відміну від південних, наче створено для подорожей автостопом. Без проблем я вискочив з Антверпена на найближчий сервіс на автостраді (це зазви-

Lvivska_gazeta_N37_for_issuu  

Lvivska_gazeta_N37_for_issuu

Lvivska_gazeta_N37_for_issuu  

Lvivska_gazeta_N37_for_issuu

Advertisement