Page 1

www. gazeta.lviv.ua 04 ЛЬВІВ

06 ПОЛІТИКА

20 СПОРТ

У дитячому журналі надрукували брудний пасквіль на галичан

Навіщо нова українська влада вивчає старі газові угоди Юлії Тимошенко?

Завдяки успіху в Лізі чемпіонів футболісти «Шахтаря» зросли в ціні

24 березня 2011 року 12 (609)

Читай своє!

Рекомендована ціна — 1.50 грн.

Плагіатний процес — 2

РОЗМОВА З МАРІАННОЮ СОРОНЕВИЧ, ГОЛОВНИМ РЕДАКТОРОМ «УКРАЇНСЬКОЇ ГАЗЕТИ В ІТАЛІЇ», ЗАВІДУВАЧЕМ УКРАЇНСЬКОЇ РЕДАКЦІЇ ТЕЛЕКАНАЛУ «БАБЕЛЬ»

Українціемігранти повертаються додому тільки погостювати

П

ро чергову хвилю еміграції українців у сонячну Італію, жорсткі заходи боротьби уряду Сільвіо Берлусконі проти нелегалів, настрої діаспори щодо ймовірного повернення на Батьківщину «Газета» дізнавалася в української журналістки, яка живе та працює в Італії, Маріанни Сороневич.

Прощавай, Україно!

— Так, останнім часом їхня кількість в Італії справді збільшилася. 2-3 роки тому потік емігрантів з України практично припинився, а тепер збільшується. Звісно, вести облік тих, хто живе тут роками, і тих, хто приїжджає, неможливо. Однак у масштабах усієї Італії йдеться про тисячі українців, які прибули сюди останнім часом.

— Із чим насамперед зіштовхується українець на італійській землі?

— Громадяни України прибувають практично без будь-яких документів і не мають змоги їх тут отримати. Проблематично також знайти і престижну роботу. На них тут чекають хіба що стихійні ринки праці.

 19 ТЕМА «Львівську газету» розповсюджують на бортах таких авіакомпаній:

23

Українці масово втікають від злиднів за кордон  Оксана Жила

Г

ромадяни остаточно зневірилися у владі. Поки вона будує світле майбутнє для кількох десятків обраних, майже половина молодих українців готова назавжди

— Дослідники міграційних процесів лякають п’ятою хвилею еміграції. Чи справді відчуваєте пожвавлення напливу українців в Італії?

1890-1894 рр.», виданої 2000 року. Як уже повідомляла «Газета», пан березня адвока- Чорновол неодноразово ти історика Ігоря наголошував: у шостоЧорновола пода- му томі своєї праці про ли в Галицький районний І . Ф р а н к а Р. Го р а к і суд Львова позовну заяву М. Гнатів використали до Горака Романа Дми- чимало фрагментів його тровича та Гнатіва Мико- книги без відповідних посилань, що ли-Ярослава є відвертим МиколайовиЧорновол плагіатом. ча про захист вимагає Були в ній і авторського стягнути фрагменти права. І. Чорз Р. Горака твоновол вимата М. Гнатіва інших рів. Попри гає стягнути компенсацію те, цьогоріч з Романа ГоР. Го р а к і рака та МикоМ. Гнатів отли-Ярослава Гнатіва відповідну суму римали за свою працю компенсації за пору- Шевченківську премію, шення його авторського що аж ніяк не прикрашає права на твір, а також членів Шевченківського про заборону видання, комітету. Присуджувати публікації шостого тому за роботу, скомпільовану «В поті чола» десятитом- з багатьох джерел, найної біографії І. Франка вищу державну премію авторства Р. Горака та — щонайменше дивно. «Газета» надалі стеМ. Гнатіва, яка, на думку позивача, є плагіатом житиме за перебігом цієї його монографії «Поль- справи й інформуватиме сько-українська угода про неї своїх читачів.

 Ірина Гамрищак

покинути Батьківщину. Значна частина наших співвітчизників до того ж намагається отримати громадянство сусідніх держав. Рідна ненька Україна для багатьох із них стала мачухою.Торік компанія iVOX Ukraine попросила респондентів відповісти на запитання, чи погодилися б вони виїхати

з України назавжди, якби їм заплатили за це 1 млн. грн. Результати приголомшили — майже 40% українців дали ствердну відповідь. Теперішні дослідження вражають іще більше, адже назавжди виїхати хочуть 49% осіб віком до 30 років.

партнери

 19 ТЕМА

Янукович посадить Кучму?  Ірина Гамрищак

Г

енеральна прокуратура України порушила кримінальну справу проти колишнього президента Леоніда Кучми. Його підозрюють у причетності до вбивства Георгія Гонґадзе та незаконних дій щодо журналіста Олексія Подольського. Кримінальну справу порушено на підставі славнозвісних плівок Мельниченка, які визнали доказом у цій справі. Питання замовників убивства Гонґадзе досі було радше риторичним. Усі розуміли, хто може за цим стояти, але водночас знали, що ця справа безперспективна — надто відомі персони фігурують у записах майора Мельниченка. Тим паче, за оцінками багатьох експертів, справу Гонґадзе значно вигідніше було тримати в підвішеному стані, адже

це давало змогу контролювати низку авторитетних і впливових осіб, використовуючи їх як маріонеток для досягнення власних цілей. У цьому контексті найчастіше згадують нинішнього спікера парламенту Володимира Литвина, якого завдяки вбивству роками тримають «на гачку», справно нагадуючи виборцям про цю пляму в його біографії напередодні чи то виборів, чи то ухвалення важливих рішень. А от про роль Леоніда Кучми згадували значно рідше. Подейкують, таку політичну індульгенцію експрезидентові було гарантовано 2004 року — в обмін на мовчазний дозвіл провести помаранчеву революцію і привести до влади Віктора Ющенка. Однак, схоже, тиха президентська пенсія для Л. Кучми закінчилася. Віктор Янукович руками підконтрольних силовиків

усе ж порушив проти Даниловича кримінальну справу за підозрою у причетності до вбивства Георгія Гонґадзе. Цю інформацію публічно озвучив на прес-конференції заступник генпрокурора України Ренат Кузьмін і додав, що Леонідові Кучмі обмежено виїзд за межі України, про що вже поінформовано Прикордонну службу. «Під час розслідування основної справи про вбивство Гонґадзе виявляють усіх осіб, які мають стосунок до злочину. Зібрано достатньо даних, які свідчать про причетність Леоніда Кучми до злочинів проти Гонґадзе та Подольського», — сказав Р. Кузьмін. За його словами, справу порушено в контексті перевищення влади та дачі незаконного розпорядження керівництву МВС, яке призвело до вбивства журналіста.

 06 ПОЛІТИКА ЛЬВІВСЬКІ АВІАЛІНІЇ LVIV AIRLINES

«


02 У НОМЕР

24 березня 2011 року 12 (609)

Навіщо Рінату парламент? Найбільшими прогульниками серед депутатів є регіонали Рінат Ахметов, Андрій Веревський, Сергій Кий, Олександр Лещинський, Володимир Мальцев і Юрій Чертков. Такі дані оприлюднив керівник наглядової ради рейтингу Володимир Королько — повідомляє «Інтерфакс-Україна». За словами пана Королька, згідно з проведеним рейтингом, жодного разу на VI і VII сесіях парламенту не були присутні, відповідно до письмової реєстрації, шестеро депутатів фракції Партії регіонів. Хоча Рінат Ахметов, Сергій Кий і Володимир Мальцев жодного разу письмово не зареєструвались у парламенті, їхні картки 125 разів електронно реєстрували під час VI і VII сесій ВР.

УГКЦ обирає нового главу llОлександр Сирцов

У

вечері 23 бе­ резня Синод УГКЦ мав назвати ім’я нового глави Греко-Като­ лицької Церкви. Його вибори розпочалися 21 березня в реколек­ ційному центрі УГКЦ у селищі Брюховичі біля Львова і відбуваються в закритому режимі. За словами прес-секретаря глави УГКЦ о. Ігоря Яці­ ва, на Синод прибуло 40 єпископів і з України, і з країн поселення україн­ ських греко-католиків. Це означає, що зібрання є правочинним, оскільки в УГКЦ усього 50 єпископів. Синод розпочався з Богослужіння, після чого єпископи перейшли до робочих засідань. Як та­ кої передвиборної кам­ панії в Церкві не прово­ дять. Для того, щоб бути

dic.academic.ru

Українці повернули собі Народний дім llОлександр Сирцов

У

країнська громада поль­ ського міста Перемишль нарешті отримала у влас­ ність будівлю Народного дому. Урочистості з цієї нагоди від­ булися 21 березня за участю найвищих урядовців Варшави, Києва та Львова. Щоправда, за словами одного з учасників церемонії — голови об’єднання товариств українців Закерзоння Володимира Середи, будинок в аварійному стані й потребує значних коштів на реставрацію. Польський уряд готовий виділити на ремонтні роботи півмільйона злотих, хоча за­ галом потрібно 3 млн. Голо­ ва Львівської ОДА Михайло Цимбалюк заявив, що область повинна долучитися до збору коштів на ремонт будинку, і для цього буде відкрито спеці­ альний благодійний рахунок. Якщо з Народним домом у Перемишлі ситуація зрозуміла, то у Львові актуальним зали­ шається питання створення Польського будинку культури. Голова Товариства польської культури Львівщини Еміль Леговіч у коментарі «Газеті» поскаржився, що не бачить перспектив вирішення цієї проблеми в прогнозованій перспективі: «Щойно ми про­ понували варіант її вирішення — одразу з’ясовувалося, що певний будинок чи земельна ділянка вже кимсь зайняті». Натомість заступник місько­ го голови Львова Василь Косів уважає, що питання створення в

місті Польського будинку куль­ тури цілком можна владнати, головне, щоб польська громада визначилася з варіантом, який для неї підходить. У коментарі zaxid.net чиновник зазначив, що в центральній частині фактично немає будинків, які відповіда­ ли б вимогам, що їх висуває польська спільнота, — щоб була змога відкрити конференц-зал, міні-готель. Натомість такі ді­ лянки є поза центром.

Для «Газети»

Володимир Квурт, екс-секретар Львівської міської ради Історія спорудження у Львові Будинку польської культури давня. Спочатку польська громада претендувала на занедбане приміщення на вулиці Шевській, однак не було впевненості, що вдасться знайти кошти на його реставрацію — тепер там розташований готель «Леополіс». Іще одна пропозиція — будівля колишнього польського товариства «Сокіл» на вулиці Личаківській. Оскільки там будинок школярів, працюють гуртки, ми не могли на це погодитися. Ще одна ділянка — також на вулиці Личаківській, одразу за костелом святого Антонія, однак і з цією пропозицією нічого не вийшло. Проблема ще й у тому, що це питання постійно політизують, причому не тільки у Львові, а й у Перемишлі.

обраним главою Церкви треба мати 40 і більше років, а також не менш ніж 10 років священичо­ го служіння. Для голосування єпископам роздають бюлетені, в яких уписа­ но імена всіх церковних владик — діючих єписко­ пів і єпископів-емеритів. Окрім того, в бюлетені передбачено один віль­ ний рядок, куди можна вписати прізвище нео­ друженого священика — згідно з церковними законами, його також можуть обрати главою Церкви. Упродовж дня може відбутися чотири голо­ сування — переможець повинен набрати дві третини голосів. Якщо протягом трьох днів гла­ ву Церкви так і не буде обрано, то на четвертий його оберуть із числа двох претендентів, які набрали найбільше го­ лосів простою більшіс­

тю. Після цього ново­ обраний глава УГКЦ має повідомити про це Папу Римського, який затвер­ дить цей вибір. Керівник Релігійноінформаційної служби України Тарас Анто­ шевський зазначив у коментарі «Газеті», що складно говорити про фаворита голосування до оголошення підсум­ ків Синоду. «Усе влашто­ вано так, аби зовнішні чинники не впливали на перебіг виборів глави Церкви, відповідно немає жодної інформації про підсумки зібрання. Ціл­ ком імовірно, в момент нашої розмови (12.00 23 бе­резня, — «Газета») вибори завершились, од­ нак підсумки оголосять лише 24 березня», — за­ значив експерт. Т. Анто­ шевський зауважив, що аналогічна ситуація була 10 років тому — Любо­ мира Гузара обрали з перевагою в один голос.

Львівський центр зайнятості формує базу неповносправних

Ц

ьогоріч Львів­ ський міський центр зайня­ тості працевлаштував 16 неповносправних осіб із зареєстрованих 150. Як заявила під час «круглого столу» «Праце­влаштування осіб з інвалідністю» заступник директора Львівського місько­ го центру зайнятості Неля Возна, ще двоє інвалідів отримали тимчасову зайнятість, а 20 пройшли про­ фільне навчання в центрі. За її словами, робо­ тодавці Львова нині мають для неповно­ справних 257 вакан­ сій, однак більшість осіб з інвалідністю не відповідає квалі­ фікаційним вимогам. Також проблемою в працевлаштуванні таких громадян є те, що заробітна плата, яку називають праце­ давці, часто не може конкурувати із соці­ альними виплатами, тому люди не хочуть іти на роботу. Н. Возна зазначила, що осіб, які не відпо­ відають кваліфікацій­ ним вимогам, скеро­ вують на навчання. Передусім тих, хто отримав інвалідність

уже після здобуття вищої освіти і просто не може виконува­ ти своїх попередніх обов’язків. Директор розпові­ ла, що ЛМЦЗ укладає з підприємцями до­ говори про тимчасову зайнятість неповно­ справних громадян або залучає їх до громадських робіт, надає інформаційну підтримку. «Також великою проблемою є те, що не маємо повної бази осіб з особливими по­ требами, щоб надати їм допомогу у пра­ цевлаштуванні. Тому звертаємося до всіх громадських органі­ зацій із проханням поширювати інфор­ мацію про ЛМЦЗ і сприяти нам у ство­ ренні такої бази», — зазначає Неля Возна. Своєю чергою, при­ сутній на «круглому столі» голова товари­ ства «Зелений хрест» Олександр Волошин­ ський додав, що на обліку в його това­ ристві перебувають 300 неповносправних, які шукають роботу. А загалом у Львові близько 40 тисяч осіб з інвалідністю. «Вголос»

думки вголос

Дайош Совєцький Союз! llІрина Гамрищак

Ц

ими днями нахли­ нула ностальгія. Так у CРСР захотілося! Набридла незалежність, ринкова економіка, свобода слова, можливість власно­ руч будувати своє майбутнє. Хочу бути гвинтиком, від якого нічого не залежить, вистоювати чергу за моло­ ком і класти зарплату на ощадну книжку. Купувати речі «по блату» і гордо під червоними стягами співати хвалу вєлікому і магучєму... Кажуть, мрій треба бояти­ ся, адже вони здійснюються. І ця, схоже, не виняток. Пер­ ший крок до реанімування монстра зробили місцеві ради Одеси, Житомира та Севастополя, давши вказівку в День перемоги вивішувати там червоні стяги. Ініціатива, поза сумнівом, дуже по­ трібна Україні. Саме тому до неї долучилися нардепи. Свідомі представники Партії регіонів, Блоку Литвина і Компартії зареєстрували законопроект, який перед­ бачає офіційне закріплення радянського прапора на загальнодержавному рівні. Причому вивішувати його мають не лише 9 травня, а у всі святкові дні, які мають хоча б якийсь стосунок до ІІ Світової війни, пробачте — Великої Вітчизняної. Злі язики звинувачують авторів законопроекту у від­ роблянні російських грошей, але вони не мають рації. Якщо вже в чомусь і звинувачувати ентузіастів, то тільки в тому, що червоного прапора за­ мало! Будьмо чесними перед самими собою і визнаймо, що СРСР — це не лише стяг. Тому, поки ще є змога, до закону потрібно внести поправки. Насамперед закріпити на державному рівні норму про те, що 9 травня і у всі великовітчизняні дні одна хлібина має коштувати 16 копійок, кілограм ковбаси — 2,20 гривні, молоко — 10 копійок. Продукти мають видавати по одній штуці в одні руки в порядку живої черги. Чергу слід займати якомога раніше, бажано з шостої ранку. І заберіть із прилавків шпроти й інші витребеньки капіталізму! Далі — на всій терито­ рії України цього дня тре­ ба оголосити сухий закон. У зв’язку з цим алкоголь продавати заборонено. Так само, як цукор і льодяники. Наступне: «блат» потріб­ но закріпити на законодав­ чому рівні та прописати механізми його втілення в життя. Що можна придбати, за яких умов, за які гроші й до кого конкретно зверта­ тися, щоб не виникало плу­ танини. Саме непрозорість

цієї процедури в радянські часи була однією з причин її неефективності та призвела до зростання невдоволення в масах. Іще одне. Приклад усім громадянам незалежної радянської України мають подавати ідеологи і натхнен­ ники — комуністи. Відтак більше — жодних «Мерсе­ десів», «Джипів» чи «Тойот». Усі червоні на чолі з лідером Петром Симоненком повин­ ні пересісти на вітчизняні «Жигулі» й «Таврії». Це суттє­ во посилить ефект прапора й переконає народ у тому, що комуністи справді щиро вірять у комуністичні ідеали. ...Можна дивуватися гли­ бині ідеологічного маразму деяких представників нашої влади. Можна жартувати на тему Радянського Союзу і згадувати всі його плюси та мінуси. Фактом є лише одне — цієї держави вже не існує, однак це не заважає 47% (вдумайтеся в цю циф­ ру!) українців шкодувати за тими часами. Утім нам видається, що ці люди шкодують аж ніяк не за чергами, «блатом», порожніми полицями чи політико-ідеологічним зом­ буванням. Вони перш за все жалкують за своєю молодіс­ тю. Не потрібен їм Союз. Їм потрібна та безтурботність і жага життя, яку навіть то­ талітарна машина не здатна була знищити. І в цьому контексті хочемо зазначити лише одне: червоний прапор молодості не поверне... Майже половина укра­ їнців хоче повернутися до СРСР — опитування 47% українців хотіли б збере­ ження Радянського Союзу. Такі результати опиту­ вання, що його провела ком­ панія Research&Branding Group з 1 по 9 березня 2011 року. Як свідчать соціологи, якби сьогодні відбулися ре­ ферендуми про збереження СРСР і про підтримку Акта проголошення незалежнос­ ті України, то 47% українців підтримали б збереження Радянського Союзу. Натомість 51% грома­ дян проголосував би за незалежність України.


№ 222 (81)

У НОМЕР 03

24 березня 2011 року 12 (609)

Вірменський дворик упорядкують Цьогоріч львівська мерія має намір продовжити реставраційні роботи у Вірменському соборі. Зокрема, заплановано впорядкувати двір, який з’єднує вулиці Вірменську та Лесі Українки, відреставрувати пам’ятну колону з фігурою святого Христофора та провести гідроізоляцію фундаменту церкви — повідомляє прес-служба ЛМР. Раніше за кошти міськради та Міністерства культури Республіки Польща розпочали роботи з реставрації унікального дерев’яного вівтаря «Голгофа», розташованого у внутрішньому дворику собору, а також фасаду храму й огорожі з брамами.

Чи допоможе Янківу пенсійна реформа? llОлександр Сирцов

Я

кщо з призначенням Во­л одимира Губицького й Івана Стефанишина на посади заступників голови ЛОДА Михайла Цимбалюка не виникло жодних проблем, то ситуація з першим заступником досі залишається не­визначеною. Формально виконувачем обов’язків першого заступника губернатора залишається досвідчений економіст і господарник Мирон Янків. Ось тільки позбутися приставки «в. о.» йому ніяк не вдається — з різних причин вирішення цього кадрового питання відкладають. За інформацією, якою поділився з «Газетою» один із львівських політологів, найімовірніше, панові Янківу дадуть змогу допрацювати на посаді до липня

цього року — 25 лип­ня йому виповниться 60 років. При цьому реального впливу на ситуацію в області й навіть на вулиці Винниченка він не матиме. Фактично М. Янків куруватиме лише управління внутрішньої політики — всі інші підрозділи адміністрації виведуть із-під його підпорядкування. Причиною того, що пан Янків залишається на вулиці Винниченка, є його давні зв’язки з Віктором Януковичем. У 2002-2003 роках, будучи очільником ЛОДА, він почав налагоджувати тісні контакти з Донецькою областю, губернатором якої тоді був Віктор Федорович. Щоправда, інше джерело «Газети» стверджує, що М. Янківу не вдасться допрацювати на посаді заступника до пенсії. І вже найближчим часом буде оголошено ім’я першого заступника голови ЛОДА

znc.com

— це один із керівників дитячого табору «Артек». Уже коли матеріал було готово до друку, стало відомо, що керівником апарату Львівської ОДА призначено Ольгу Гузар, яка раніше обіймала аналогічну посаду в Тернопільській ОДА. А ще раніше вона працювала генеральним директором МДЦ «Артек». За інформацією «Газети», саме пані Гузар буде призначено на посаду заступника голови ЛОДА з гуманітарних питань. До речі, ще за губернаторства Василя Горбаля джерело «Газети» в ЛОДА повідомляло, що Мирон Янків активно шукає нове місце праці — чи то на посаді генерального консула України в Любліні, чи то в Академії ветеринарної медицини. Все ж тоді його вирішили залишити на посаді першого заступника голови ЛОДА. Схоже, ненадовго.

Клієнти «Родоводу» запанікували llОлександр Сирцов

Ц

ього тижня у відділеннях банку «Родовід» розпочалася справжня паніка. Аби отримати відсот­ки, його клієнти займають чергу біля дверей установи о 06.00. А вже через годину-півтори відділення фактично припиняють роботу, оскільки вкладники забирають усю наявну там готівку. Паніку серед клієнтів банку спричинила заява прем’єрміністра Миколи Азарова, що найближчим часом ситуацію в ньому буде врегульовано, а депозитні рахунки переведуть до потужного державного банку, найімовірніше — «Укрексімбанку». Натомість із залишків «Родоводу» та ще кількох проблемних банків — «Укргазбанку», «Києва» та, можливо, «Надр» — створять так званий bad bank. У Львівському обласному відділенні НБУ прокоментувати ситуацію з «Родоводом»

оголошення

Повідомлення ВАТ «Львівобленерго»

Василь Шкляр буде у Львові llОлесь Старовойт

Т

рясовина українського політикуму прискорила пошук сучасної української ідентичності. Природно, що сучасний громадський рух шукає свою основу в історичному досвіді. Тому не дивно, що громадська українська ініціатива Центральної та Східної України обрала собі назву Холодноярської. Саме в Холодному Яру на Чигиринщині визрівала козацька військова потуга військ Богдана Хмельницького, осердя українського традиційного православ’я XVII-XVIII ст., гайдамаччина Максима Залізняка. Саме там, у лісах і байраках навколо Мотронинського монастиря, у двадцятих роках минулого століття тривалий час боролася за волю Холодноярська республіка — унікальне державне утворення, яке складалося зі збройних загонів окремих сіл, які, втім, проявляли дивовижну комунікативність і згуртованість у момент, коли йшлося про проведення потужних військових операцій.

Західна Україна дізналася про героїчну партизанську боротьбу наддніпрянців у середині 20-х років ХХ століття, коли до Львова та Рівного прибуло кілька отаманів і старшин із Холодного Яру. А книга Юрія Горліса-Горського «Холодний Яр», яка вийшла в місті Лева 1934-го коштом митрополита Андрея Шептицького, набула великої популярності. Молоді члени ОУН зачитувалися біографіями своїх недавніх попередників і тому, обираючи псевдо для своїх побратимів, часто користувалися прізвиськами отаманів Холодного Яру — героїв книги Ю. ГорлісаГорського. Торік героїзовану розповідь про Холодноярську республіку продовжив письменник Василь Шкляр у романі «Чорний ворон» (інша назва — «Залишенець»). І знову пригоди героїв антибільшовицьких визвольних змагань 20-х років минулого століття отримали вдячного читача. Значні тиражі книги В. Шкляра не залежуються на полицях, а високий художній рівень твору став темою предметних літературознавчих і читацьких

radiosvoboda.org

дискусій. І цілком справедливо цьогоріч у лютому Василя Шкляра за роман «Залишенець. Чорний ворон» визнано лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка. Ця подія викликала шквал бурхливої критики з боку певних «діячів» українського політикуму, письменника буквально звинуватили у «ксенофобії» та різноманітних «-ізмах». 4 березня В. Шкляр звернувся до президента із заявою, в якій просив «врахувати в Указі з нагоди нагородження лауреатів Шевченківської премії моє прохання про перенесення нагородження мене Шев-

ченківською премією на той час, коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника». В оприлюдненому указі Віктора Януковича №275/2011 від 4 березня 2011 року «Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка» Василя Шкляра не згадано. Варто зауважити, що Національну премію України ім. Тараса Шевченка присуджує не глава держави, а Шевченківський комітет. Президент своїм указом винятково легітимізує його рішення. На урочистостях із нагоди вручення Національної премії України ім. Тараса Шевченка 9 березня було наголошено, що «Шевченківський комітет свого рішення не змінював». Тому подальша доля премії залишається невідомою. Про обставини написання роману «Чорний ворон», співвідношення історичних фактів і художнього авторського домислу, про перипетії неотриманого лауреатства львів’яни зможуть більше дізнатися безпосередньо з уст автора новітнього українського бестселера. У понеділок, 28 березня, о 15.00 Холодноярська ініціатива та Зарваницька ініціатива запрошують львів’ян до пам’ятника Іванові Франку на зустріч із письменником Василем Шклярем.

не змогли. Натомість в одному з відділень «Родоводу» працівники розповіли, що очікують рішення щодо їхньої установи з дня на день. Відповідно, тоді вкладники дізнаються про свою долю. Позаторік «Родовід-банк» потрапив до переліку українських приватних фінансових установ, які потерпіли внаслідок економічної кризи. Згодом уряд Юлії Ти­ мошенко ухвалив рішення про націоналізацію кількох проблемних банків, у тому числі «Родоводу». Хоча оздоровлення фінустанови не було завершено, до неї переведено депозити вкладників «Укрпромбанку», який так само потерпів від кризи. Однак вирішити проблему «Родоводу» так і не вдалося — банк працював із серйозними обмеженнями з видачі готівки, а роботу банкоматів було зведено до мінімуму. 15 березня НБУ вкотре продовжив роботу тимчасової адміністрації банку — цього разу до 15 вересня 2011 року.

ll05.04.2011 року Личаківський РЕМ-4 проводитиме капітальний ремонт трансформаторної підстанції №1612. У зв’язку з цим 05.04.2011 року з 08.00 до 17.00 буде тимчасово припинено електропостачання споживачів у м. Винники по вул. Стрілецькій, Ранковій. ll06.04.2011 року Галицький РЕМ-2 проводитиме капітальний ремонт трансформаторної підстанції №1010. У зв’язку з цим 06.04.2011 року з 08.00 до 17.00 буде тимчасово при-

Повідомлення ВАТ «Львівобленерго» 21.03.2011 в електромережах Товариства вимикалися: ll1 кабельна лінія 6кВ у Залізничному РЕМ, було знеструмлено 11 трансформаторних підстанцій — вул. Роксоляни, Широка, Левандівська з 22.40 до 23.55 на час переключення на резервне живлення. Причина: пошкодження кабельної лінії. 22.03.2011 в електромережах Товариства вимикалися: ll2 повітряні лінії 10кВ у Мостиському РЕМ, було знеструмлено 25 трансформаторних підстанцій — 3 населені пункти повністю з 11.57 до 14.14 та 3 населені пункти повністю з 14.15 до 15.22. Причина: пошкодження повітряних ліній. ll2 кабельні лінії 6кВ, у Галицькому РЕМ було знеструмлено 3 трансформаторні підстанції — вул. Персенківка з 12.11 до

УВАГА!!! Шановні абоненти МПП «ОДЕКО Захід»! Із 1 квітня 2011 року набуває чинності Публічний договір «Про надання телекомунікаційних послуг». Після набуття чинності цього

пинено електропостачання споживачів у Львові по вул. Менцинського, Шопена, Гребінки, Лепкого, пл. Григоренка, Городоцькій, 31-39, Щепкіна, Мурави. ll08.04.2011 року Залізничний РЕМ-5 проводитиме капітальний ремонт трансформаторної підстанції №498. У зв’язку з цим 08.04.2011 року з 08.00 до 17.00 буде тимчасово припинено електропостачання споживачів у Львові по вул. Низинній, Сластіона, Вигоди. Просимо пробачення за тимчасові незручності.

14.50 та вул. Бережанська, Рожева, Рахівська, просп. Червоної Калини з 12.11 до 13.38 на час переключення на резервне живлення. Причина: пошкодження кабельних ліній, одна з яких абонентська і належить ТзОВ «Габен». ll1 кабельна лінія 6кВ у Дрогобицькому РЕМ, було знеструмлено 5 трансформаторних підстанцій — м. Стебник частково з 13.25 до 13.30 (заживлено частково) і до 14.46 (заживлено повністю). Причина: пошкодження кабельної лінії. ll1 повітряна лінія 10кВ у Франківському РЕМ, було знеструмлено 5 трансформаторних підстанцій — вул. Сонячна, Молдавська, Виноградна, Кобринської, Рудницького, Холодноярська, Боткіна, Емінеску з 23.30 до 00.30 (заживлено частково, залишилося 2 ТП) 23.03.2011 р. Причина: пошкодження повітряної лінії. Просимо пробачення за тимчасові незручності.

Договору Публічний договір «Про надання послуг кабельного телебачення» та Публічний договір «Про надання послуг доступу до Інтернету» втрачають чинність. Адміністрація


04

львів

24 березня 2011 року 12 (609)

Діти грають у мінерів Чергове фальшиве замінування відбулося днями в місті Лева. Цього разу його жертвами стали мешканці однієї з багатоповерхівок на Сихові — 21 березня у Сихівський райвідділ міліції надійшло повідомлення про замінування будинку. Відтак довелося терміново евакуювати 83 осіб, у тому числі 12 дітлахів. І хоча кінологи понад годину ретельно обстежували будівлю, вибухового пристрою так і не знайшли. Натомість правоохоронці зуміли встановити «жартівників». Ними виявилися 12-13-річні мешканці Івано-Франківської області.

Прибудинкова територія подорожчає? llІрина Павленко

Д

о 28 квітня в кожному будинку, який перебуває в комунальній власності, мають відбутися громадські слухання щодо перегляду плати за обслуговування прибудинкових територій. За словами директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Наталії Павлюк, уже розроблено графік громадських слухань і вони пройдуть організовано. Мовляв, мешканці стали свідомішими й охоче беруть участь у вирішенні комунальних проблем, зокрема тих, які безпосередньо торкаються їхніх інтересів. Однак те, про що так гарно говорить чиновниця, фактично означає підвищення тарифів на обслуговування прибудинкових територій. Принаймні голова Сихівської районної адміністрації Іван Лозинський у коментарі «Газеті» фактично визнав, що в його районі йдеться про підвищення платні в середньому на 16,5%. Щоправда, ця цифра може коливатися в той чи інший бік залежно від конкретного будинку. Якщо нині мешканці платять за обслуговування прибудинкової території від 1,09-1,12 грн. за квадратний метр житлової площі, то тепер плата становитиме 1,56-1,59 грн. за кв. м. І. Лозинський пояснив, що суму коригуватимуть у частині підвищення мінімальної зарплатні працівників ЛКП, окрім того,

подорожчали матеріали, які використовують для таких робіт. Певною втіхою для мешканців будинків, де є нежитлові приміщення, може стати те, що вартість їх обслуговування так само враховуватимуть під час визначення плати за обслуговування прибудинкової території — стверджує чиновник. І це трохи зменшить суму, яку мають сплачувати власники квартир. Пан Лозинський зазначає: хоча мешканці заборгували за комунальні послуги значну суму — 1 млн. 400 тисяч, утім помітно позитивну тенденцію, адже сума заборгованості поступово зменшується. Так, минулого місяця вона скоротилася на 39 тисяч, а торік у грудні — аж на 150000 гривень, оскільки чимало громадян не захотіло розпочинати новий рік із боргами. Та якщо чиновники говорять про невідворотність нових тарифів, то екс-депутат міської ради Теодор Дяків уважає, що ініціатива мерії не має підґрунтя, немає підстав для проведення громадських слухань. Зокрема, за його словами, мінімальна зарплата суттєво не зросла і це не може бути підставою для громадських слухань. Т. Дяків звернув увагу на ще один привід до проведення громадських слухань — нежитлові приміщення. Вони є лише в частині будинків, відповідно, ця ситуація не має стосунку до тих, де є лише житлові приміщення.

реклама

Правління ЗАТ «НВО «Термоприлад» ім. В.Лаха» повідомляє, що до оголошення про загальні збори акціонерів, які відбудуться 21 квітня 2011 р. о 14.00 за адресою: м. Львів, вул. Наукова, 3, оприлюдненого у «Львівській газеті» №9 (606) від 3 березня 2011 р., внесено доповнення. Основні показники фінансово-господарської діяльності підприємства (тис. грн.) Найменування показника

Період звітний

попередній

Усього активів

8495,0

6832,0

Основні засоби

4588,0

3599,0

Довгострокові фінансові інвестиції

47,0

47,0

Запаси

1081,0

1004,0 2004,0

Сумарна дебіторська заборгованість

2230,0

Грошові кошти та їх еквіваленти

549,0

177,0

Нерозподілений прибуток

2773,0

1867,0

Власний капітал

6582,0

5672,0

Статутний капітал

1154,0

1154,0

Довгострокові зобов’язання Поточні зобов’язання

-

-

1913,0

1159,0

Прибуток

1339,0

962,0

Середньорічна кількість акцій (шт.)

384583

384583

Кількість власних акцій, викуплених протягом періоду (шт.)

-

-

Загальна кількість коштів, витрачених на викуп власних акцій протягом періоду Чисельність працівників на кінець періоду (осіб)

-

-

234

225

Галичина як яблуко розбрату llОксана Жила

В

інформаційному просторі країни — чергова провокація: дитячий журнал «Щедрик-Ведрик», що його рекомендує Міносвіти до передплати для всіх українських на-

вчальних закладів І-ІІІ ступеня, принижує галичан. У згаданому виданні галичан характеризують як селян, які мислять за принципом «на хлопський розум» і можуть осилити тільки низку простих професій, як-от: шофер, будівельник, медсестра, продавець тощо. «У п’ятницю обласні цент­ ри на третину порожніють,

люди роз’їжджаються по області, щоб у понеділок наповнитися жителями сіл і містечок, «затареними» бульбою, буряком, яйцями, молоком і всім, що допомагає виживати в західноукраїнському не індустріаль­ному місті», — йдеться в статті про Галичину у випуску за грудень 2010 року. Цікаво, що зі сай-

ту видання «некоректний» номер уже прибрали. Як стверджує невідомий автор тексту, на ринку праці Галичини не існує таких професій, як рерайтер, PRконсультант, екзистенційний психотерапевт тощо. «Де просте життя — там проста робота: шофер, будівельник, медсестра, продавець. Максимум, про що може мріяти галичанин із вищою освітою в рідному місті, — це робота клерком у регіональній філії великої компанії або банку. Не буває галичан-космонавтів, конструкторів, олігархів і великих політиків», — пише він. Публікація «Щедрика» викликала чималий резонанс. І не лише у Львові. Так, міський голова Андрій Садовий сказав, що місто Лева не передплачуватиме цей журнал. А народний депутат фракції «БЮТ-Батьківщина» Володимир Філенко вимагає від міністра освіти Дмитра Табачника публічної оцінки статті, а також цитує не менш провокативні висловлювання дворічної давнини самого урядовця.

Для «Газети»

Володимир Цибулько, політолог, письменник, публіцист Раджу реагувати на ось такі публікації насамперед флешмобами глузливовикривального характеру. Однак, якщо у виданні, яке містить такий матеріал, є

гриф «затверджено міністерством», то не обійтися без політичних моментів, зокрема без використання судового інструментарію. По-перше, потрібно вимагати спростування інформації, яка є в цьому тексті. Подруге — встановити авторство. По-третє, перевірити

цю персону на відповідність до Кримінального кодексу. По-четверте, домогтися скасування ліцензії на право виходу видання. Ось і все! Тому що отруювати школярів таким «пісанням» — це занадто. У такому разі вже краще передплачувати їм порнографічні журнали.

Я переглядав сайт цього журналу — він безграмотний, тексти пишуть люди без відчуття мови. Це графоманське видання, яке калічить свідомість учнів. Називаю це все «брюхернею» (власник журналу — особа з красномовним прізвищем Брюхер).

Стань частиною легенди llМар’яна Білич

В

Україні годі знайти людину, яка не знала б, що таке Nestlé. Кава і напої, кондитерські вироби, шоколад, дитяче харчування, кетчупи і соуси — завдяки цим продуктам компанія міцно ввійшла в наше життя. Нині львів’яни мають нагоду долучитися до створення легенди і стати членом команди найбільшого у світі виробника продуктів харчування. Свою «золоту акцію» Львів отримав восени минулого року. Саме тоді компанія Nestlé вирішила створити об’єднаний бізнес-сервісцентр, який обслуговуватиме 22 країни Центральної та Східної Європи, зокрема Росію, Польщу, Чехію, Румунію,

Угорщину, Болгарію, Грецію та інші. Бізнес-центр уже почав надавати послуги для підприємств Nestlé в Україні (ТОВ «Нестле Україна», ВАТ «Волиньхолдинг», ТОВ «Техноком» і ЗАТ «Світоч») з опрацювання інформації бухгалтерського обліку, кадрів, системи постачання, поєднуючи в одній установі діяльність у сфері фінансів та управління персоналом. Це перший такий центр в Європі, втім не перший у світі — на сьогодні такі заклади успішно працюють у Бразилії та на Філіппінах. Поза сумнівом, те, що вибрали саме Львів, — дуже великий позитив для всього Західного регіону України. Адже це перш за все інвестиційна вигода — тільки за три роки в розвиток центру планують інвестувати 25 міль­йонів швейцарських франків. Окрім того, у Львові буде створено нові робочі місця — для діяльності закла-

ду потрібно майже чотири сотні працівників. Позитивом є й залучення до роботи тутешніх постачальників і використання місцевих ресурсів. Урешті, перенесення бізнес-процесів із різних ринків до єдиного центру є позитивом для самих споживачів, оскільки зменшує затрати компанії, робить продукти доступнішими та конкурентними на ринках. Організацію роботи цент­ ру заплановано в кілька етапів і розраховано на три роки. Нині триває перший етап — до травня тут потребуватимуть понад сотню спеціалістів: фінансистів, бухгалтерів та аудиторів. До грудня поступово запропонують іще стільки ж робочих місць. І саме тепер центр шукає досвідчених бухгалтерів для роботи з дебіторами, кредиторами і проведення інших бухгалтерських операцій. До обов’язків працівників

належатимуть управління рахунками внутрішніх клієнтів, управління даними клієнтів у внутрішній мережі та консультування клієнтів у телефонному режимі. Персоналу гарантовано дотримання всіх соціальних прав і гідну заробітну плату. Щоби стати членом команди, потрібно бути хорошим фахівцем у галузі, впевненим у власних силах, уміти швидко визначати пріоритети. Правильно складене резюме та грамотні відповіді під час співбесіди, знання англійської хоча б на середньому рівні (бажано також спілкуватися однією зі східнослов’янських мов) — це запорука успіху. Щоби стати працівником однієї з найпрогресивніших світових компаній, вам треба зробити перший крок — надіслати резюме на електронну адресу: job.nbs@ua.nestle.com. Зробіть це вже сьогодні!


№ 222 (81)

львів

24 березня 2011 року 12 (609)

05

На початку літа на євростадіоні змонтують сидіння Цього тижня на стадіоні на вулиці Стрийській встановили два тестових крісла британської компанії-виробника Blue Cube — повідомляє zaxid. net. Сидіння перевірили на міцність і вандалостійкість. Як повідомив керівник відділу нагляду за проектом Державного підприємства «Дирекція з будівництва об’єктів до Євро-2012 у м. Львові» Володимир Вонс, крісла відповідають усім вимогам УЄФА. Крім того, їх виготовлено з високоякісних матеріалів, стійких до пошкоджень, що, своєю чергою, забезпечить тривалий термін їх експлуатації. Всього на стадіоні буде 33 тисячі глядацьких місць.

llОлександр Сирцов

П

онеділок, 21 березня, у Львові відзначився відразу двома акціями протесту. Спочатку на вулиці Пасічній підприємці формували автоколону, яка того дня вирушила до Києва для участі в загальноукраїнській акції протесту 25 березня. Мітинг у столиці відбуватиметься під гаслом «Відбери в олігархів Україну, поверни її громадянам!»

«Трускавець — дуже чутливе до реформ місто, адже до нас на відпочинок приїздить здебільшого середній клас. Та внаслідок новацій уряду Азарова в місті майже не залишилося відпочивальників — людям тепер не до того, а в мене, відповідно, немає клієнтів», — каже Л. Дідик. Упродовж першого кварталу замість того, щоб думати, як вивести підприємство з кризи, пані Леся мусила займатися паперовою роботою — через запровадження нового Податкового кодексу.

Також вони незадоволені запропонованим варіантом трудового та житлового кодексу та пенсійною реформою. Усього в рамках акції зі Львова до Києва вирушило трохи більш ніж десять машин. Вони прямуватимуть через Луцьк, Хмельницький, Вінницю та Білу Церкву із зупинками в усіх великих районних центрах. На їх шляху відбуватимуться акції протесту, і до колони долучатимуться нові автомобілі. Водночас із Луганська стартував автопробіг східноукраїнських підприємців. 25 березня

Весна. Нові акції протесту Загалом на Пасічній вишикувалися майже 50 легкових і 40 вантажних автомобілів — до участі в акції протесту долучилися приватні таксисти, вантажні перевізники, ринкові торговці та власники невеликих крамничок і зі Львова, і з міст області. Всі вони незадоволені способом, в який уряд здійснює реформи. «Ми відчули справжній смак реформ», — поскаржилася «Газеті» підприємець із Трускавця Леся Дідик. Пані Леся розповіла, що в курортному містечку їй належать два магазини, які торгують вишиваним одягом і сувенірами, працюють п’ять найманих працівників.

127 композицій підвісних квітів на опорах

Іще один підприємець — Богдан Олексевич, який у Кам’янці-Бузькій торгує на ринку крупами, розповів: задля участі в акції протесту на тиждень зупинив роботу — найманих працівників у нього немає. «Я водночас і водій, і вантажник, і продавець — ось таке життя приватного підприємця. Натомість постійно чую від пенсіонерів звинувачення, мовляв, чого це ми підвищуємо ціни на продукти», — говорить пан Богдан. Підприємці, які беруть участь в акції протесту, вважають: унаслідок урядових реформ їм доведеться зупинити свій бізнес. На їхню думку, Податковий кодекс потребує доопрацювання фахівцями.

дві колони мають зустрітись у Києві, де проведуть загальноукраїнський мітинг. А поки підприємці мітингували на околиці Львова, в центрі міста на акцію протесту вийшло кілька тисяч освітян. На відміну від підприємницького протесту, їхню організувала офіційно профспілка працівників освіти та науки області. При цьому на площу перед пам’ятником Тарасові Шевченку вийшли також і викладачі Львівського національного університету ім. Івана Франка. Незадоволення педагогів викликало скорочення фінансування освітньої галузі, яке призведе до фактичного зменшення зарплатні.

Зокрема, освітяни непокояться, що внаслідок оптимізації мережі навчальних закладів буде скорочено педагогічне навантаження вчителів, кількість дошкільних навчальних закладів, груп продовженого дня, години факультативних занять — і все це зумовить скорочення кількості ставок педагогів. З іншого боку, припиняють або зменшують доплати керівникам освітніх закладів за інтенсивність роботи, а педагогам — за завідування кабінетами, роботу з бібліотечним фондом, позакласну роботу з фізичного виховання, перевищення кількості дітей у групах дошкільних навчальних закладів; шкільним прибиральницям не платять за роботу з дезінфікуючими засобами. Також зменшено розмір виплати за сумлінну працю, не передбачено виплати матеріальної допомоги на оздоровлення допоміжному й обслуговуючому персоналу навчальних закладів, під загрозою повна і своєчасна виплата відпускних. Відтак учасники освітянського віче вимагають від голови ЛОДА Михайла Цимбалюка, голови обласної ради Олега Панькевича та міського голови Львова Андрія Садового вирішити ці проблеми. Задля справедливості треба згадати, що в бюджеті міста на 2011 рік додатково передбачено 9 млн. грн. на освітню галузь.

2

Об’ємні квіткові конструкції —

квіткові піраміди (біля входу в міську раду та Оперний театр)

метелик, герб міста та країни, карта регіонів, логотип Євро-2012 і годинник

2 1170 м загальна площа квіткових клумб

82 квіткових вазонки

Зів’ялий бюджет квіткових насаджень llОксана Жила

Ц

ьогоріч із міського бюджету розвитку на благоустрій центральної частини міста, зокрема весняне квіткове насадження, виділено на 77 тисяч менше, ніж торік. Однак, як запевнило «Газету» керівництво Галицької райадміністрації, у квітковому плані Львів аж ніяк не збідніє. Щоправда, на з’яву в серці міста нових квіткових конструкцій на кшталт уже наявних метелика, годинника чи карти регіонів очікувати теж не варто. Голова Галицької районної адміністрації Ірина Ма-

руняк розповіла, що тендер на висаджування квітів у цьому районі, який відбувся минулого тижня, виграли дві львівські фірми — ЛПК «Зелений Львів» і СП «Плантпол-Україна». Із цими компаніями адміністрація працює вже четвертий рік, і, як стверджує її голова, відгуки про них тільки найкращі. «На сьогодні всі квіти в парниках. До великодніх свят плануємо висадити віоли біля пам’ятника Т. Шевченкові, а також скульптури Матінки Божої. Нині вирішуємо питання з квітковим наповненням інших клумб», — розповіла пані Маруняк.

Щоправда, цьогоріч не передбачено кардинально нових квіткових насаджень і встановлення конструкцій. Як пояснила чиновниця, на цьогорічне висадження квітів із міського бюджету виділено 423 тисячі гривень (торік — півмільйона). «Ті конструкції, які вже є, однозначно залишаться. Однак на появу нових, очевидно, сподіватися не варто. Мабуть, доведеться певною мірою обмежити літнє та осіннє висаджування квітів», — додала вона. А от питання з квітковими крадіями в місті регулюватиме міліцейський патруль. Як розповіли «Газе-

ті» в прес-службі Львівської міської ради, з року в рік зменшується кількість випадків крадіжок квітів із міських клумб. Насамперед завдяки злагодженій схемі патрулювання та жорстким заходам покарання злов­ мисників. До теми

Цьогоріч на означення львівських вулиць до Євро-2012 з бюджету розвитку буде виділено мільйон гривень. Також у місті встановлено 100 стовпчиків із туристичними вказівниками.

Добровільнопримусова «цифра» llОлександр Сирцов

Д

о 2015 року Україна має перейти на цифровий стандарт телемовлення. На практиці це означає, що всі старі телевізори доведеться замінити на нові або ж купити до них спеціальну приставку. Часові вимоги до нашої країни висуває підписана ще 2006 року міжнародна угода «Женева-2006». Згідно з нею, всі європейські держави, а також Росія, країни Сходу й Африки повинні перейти на цифрове телебачення. За словами заступника голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Лариси Мудрак, три роки після підписання Угоди було фактично змарновано, тож тепер доводиться терміново надолужувати згаяне. Цьому питанню було присвячено виїзну нараду, яку Нацрада провела у Львові з керівниками телерадіокомпаній Львівщини та Тернопільщини, — запровадження цифрового телебачення має розпочатися з прикордонних регіонів. Якщо коротко, то цифрове телебачення має забезпечити телевізійникам кращі умови для мовлення, глядачам — якісніше зображення. Запровадження «цифри» передбачає встановлення нової передавальної апаратури. Всього в Україні буде встановлено чотири мультиплексних комплекси, які дозволять вести мовлення на 32 цифрових програмах. Із них чотири програми буде виділено для місцевих телемовників. За словами Л. Мудрак, конкурс на визначення місцевих телерадіомовників відбудеться в червні цього року. Перевагу надаватимуть державним телемовникам, а також телекомпаніям, які охоплюють понад 50% території конкретного регіону та ведуть цілодобове мовлення. Решта телекомпаній вестиме аналогове мовлення до завершення дії ліцензії, а їх долю буде визначено згодом. Уже наприкінці 2011-го розпочнеться мовлення в цифровому форматі з паралельним мовленням в аналоговому, яке буде припинено 2015 року. Щоб прискорити перехід на цифрове мовлення, в Україні заборонено ввозити та реалізовувати те-

левізори старого зразка. Всього в нашій країні 17,5 млн. домогосподарств, однак у багатьох із них по два телевізори, а це означає, що всіх їх треба терміново замінити на цифрові або ж оснастити пристроями для прийому цифрових передач Settop-box. Для «Газети»

Петро Цеголко, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Львівській області У загальнонаціональному мультиплексі МХ-5, розбудову якого вже веде провайдер «Зеонбуд», чотири місця з восьми відведено місцевим львівським телекомпаніям. Право мовлення матимуть, звісно ж, найпотужніші, які забезпечують 24-годинне ефірне мовлення. На мою думку, у Львові й області без особливих проблем вестимуть мовлення Львівська обласна державна телерадіокомпанія, телекомпанії «НТА», ZIK і телеканал «24». Існують певні проб­ леми для телемовників, які працюють у Самборі, Дрогобичі, Бродах, Трускавці. По-перше, вони не ведуть мовлення впродовж 24 годин на добу, бо не мають для цього ні творчих, ані фінансово-технічних можливостей. По-друге, передавачі «Зеонбуду» розташовані не в усіх населених пунктах, де ведуть мовлення місцеві телекомпанії. На сьогодні цей провайдер визначив лише чотири точки покриття цифровим телебаченням Львівської області: Львів, Броди, Новий Розділ і Підбуж. Що дасть перехід на цифрове мовлення? Однозначно якіснішим буде телевізійний сигнал, тобто «телекартинка». «Цифра» поставить телемовників в однакові умови. Телекомпанії конкуруватимуть насамперед якісним телепродуктом: тобто, щоб здобути увагу глядачів, потрібно буде створювати цікаві, змістовні, інформаційно насичені передачі.


06 політика

24 березня 2011 року 12 (609)

Когось закривають, інших навіть випускають Декілька політичних арештантів сьогодення мають усі шанси вийти із СІЗО на волю. Щоправда, не назавжди. За словами першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, було ухвалено рішення звільнити з-під варти осіб, які завершили ознайомлення з матеріалами кримінальних справ. Це рішення стосується насамперед екс-міністра екології уряду Ю. Тимошенко Георгія Філіпчука, а також директора одного з медичних підприємств, який фігурує у справі щодо закупівлі машин швидкої допомоги. А от Юрія Луценка не відпустять. «Ю. Луценко досі не ознайомився з матеріалами справи», — зазначив Р. Кузьмін.

Газова державна зрада llІрина Гамрищак

З

а Юлію Тимошенко взявся український парламент. Мабуть, дій правоохоронних органів щодо опальної опозиціонерки декому видалося не достатньо, відтак

свою лепту в кримінал проти екс-прем’єрки вирішили внести ще й нардепи. Вони створили тимчасову слідчу комісію, яка вивчатиме газові угоди «Леді Ю» і Владіміра Путіна, і чи не проглядається в них державна зрада й особисті інтереси екс-прем’єрміністра.

Ініціатор і головний натхненник створення ТСК — одіозна Інна Богословська, яка неодноразово виступала проти Юлії Тимошенко. Члени комісії в межах розслідування перевірять інформацію про те, що фірма Юлії Володимирівни — славнозвісна «Єдині Енергетичні Системи України»

— заборгувала міністерству оборони РФ 198 млн. дол., «Газпрому» — 84 млн. дол., а підписання угоди дало змогу погасити їх. Тобто депутати підозрюють, що в діях пані Тимошенко визначальну роль відігравали приватні інтереси, але аж ніяк не державні. Через три місяці парламент має за-

Богдан Соколовський, радник екс-президента В. Ющенка з енергетичних питань Жодна ТСК іще не дала результату

но ставлюся до того, що відбулося в минулому, зрештою, свого часу ми об’єктивно оцінили ці угоди. І від того, чи призначать когось винуватим, народу й державі користі буде мало. Без сумніву, добре було б знати об’єктивні обставини, але при цьому розслідування слід проводити і щодо підписантів з українського боку, і щодо росіян. У рамках українського та російського законодавства було порушено закон і завдано матеріальну шкоду державі Україна. І хто спричинив цю шкоду, необхідно розслідувати, але однаково підозрюваними є обидві сторони. Однак те, що рішення проводять саме через ТСК, є свідченням радше того, що це — піар, а не реальні наміри до дії. Але я не беруся говорити про це однозначно.

слухати звіт ТСК, а загалом її діяльність триватиме рік. Наскільки загроза з боку парламентаріїв для Ю. Тимо­ шенко є реальною, чи має це розслідування шанси перерости у кримінальну справу і чи отримає громадськість нарешті відповіді на те, чому «Леді Ю» підписала такі не-

вигідні для держави угоди, «Газета» з’ясовувала в експертів: директора Інституту трансформації суспільства Олега Соскіна, колишнього радника президента В. Ющенка з енергетичних питань Богдана Соколовського та радника екс-прем’єрки з питань ПЕК Олекси Гудими.

для «газети»

Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства Усі попередні звинувачення були лише «пристрілкою» Хочу нагадати: коли було підписано українсько-російські газові угоди, голова НАК «Нафтогаз», який виступав проти їх підписання і був безпосереднім учасником перемовин, зліг з інфарктом. Проти цих домовленостей виступила і значна частина уряду, в тому числі В. Пинзеник, а також президент В. Ющенко. Юлію Володимирівну всі попереджали про те, що не можна підписувати угоди в такому форматі. Однак вона їх усе ж підписала. І тим самим завдала великої шкоди національним інтере­сам України. І мусить за це

відповісти. Щонайменше за те, що зловживала своїми посадовими обов’язками, не маючи права тиснути на комерційну структуру, тобто «Нафтогаз». Те, в чому досі звинувачували Ю. Тимо­ шенко, думаю, було лише «пристрілкою». А розслідування щодо угод справді може бути серйозною справою. Однак треба розібратися, чи це була змова з іноземною державою і чи робила Юлія Володимирівна це задля особистого збагачення. Я вважаю, що радше це була змова. На мою думку, створення ТСК у Верховній Раді — це лише початок цього процесу, який дасть змогу оприлюднити відповідні матеріали. Адже якщо цим займеться СБУ чи прокуратура, то частину матеріалів доведеться засекретити. І громадськість ніколи не дізнається правди.

У контексті цього розслідування можу сказати декілька речей. Перше: Юлія Тимошенко сама не підписувала документів, а лише домовилася щодо їх суті. Контракти підписали інші особи. Друге. Мене насторожує те, що розслідуванням займається ТСК у парламенті. На жаль, є така українська практика, що жодна комісія ніколи не давала результату. Це піар, галас і на цьому все завершується і, зокрема, через те, що законодавство до кінця не пояснює, що може, а чого не може робити тимчасова комісія. І третє. Я доволі скептич-

Олекса Гудима, радник екс-прем’єра Ю. Тимошенко з питань ПЕК Пропоную розслідувати, чи справедливо Ю. Тимошенко дали в школі золоту медаль Я як член БЮТ і паливноенергетичного комітету входив до складу двох комісій разом із пані Богословською. Вони займалися справами і щодо «РосУкрЕнерго», і щодо Стокгольмського арбітражного суду. Як ви пригадуєте, ніякого розслідування з боку пані Богословської не було, але вона отримувала всі теле­екрани для того, щоб поливати брудом Юлію Тимошенко. Сьогодні, як нам стало зрозуміло, судова справа проти «Леді Ю» розвалюється. Її не можна довести до суду через недоведеність звинувачень.

Рейтинг Партії регіонів падає, Юлії Тимошенко — зростає. Тому в них немає іншого виходу, ніж узятися за ще одну тему, для якої пані Богословська отримає трибуну. Жодних інших юридичних дій за цим немає, тому що ніякого злочину Юлія Володимирівна не вчинила. Коли цю комісію було створено, я порадив пані Богословській розширити поле своєї діяльності й дослідити, чи справедливо пані Тимошенко отримала золоту медаль у школі й закінчила з відзнакою Дніпропетровський університет. Можливо, є сенс створити ще дві слідчі комісії? Загалом, якби вони мали докази, то обов’язково додали б їх до вже порушеної справи. Адже якщо на парламентську слідчу комісію не працюють прокуратура, міліція, СБУ, то вона нічого не може накопати. Вона потрібна лише для публічного ефекту.

Янукович посадить Кучму? llЗакінчення. Поч. — с.1

С

еред доказів, які фігурують в обвинуваченні ко­лишнього президента, — зокрема, плівки Мельниченка. Нагадаємо, вони містять фрагменти розмови між наразі невстановленими особами, голоси яких нагадують Кучму, Литвина та Кравченка, про те, що Гонґадзе слід «заспокоїти». Те, що записи визнано доказом, є надзвичайно важливим фактом і свідчить радше про серйозність намірів прокуратури. Здавалося б, можна нарешті вознести хвалу спра-

ведливим й об’єктивним правоохоронцям, які не побоялися виступити проти екс-президента. Якби не кілька «але». Зі стовідсотковою достовірністю можна сказати, що рішення про порушення кримінальної справи генпрокурор ухвалив не самостійно. І навряд наміри встановити і покарати винуватців цього злочину є щирими. Насправді варіантів два. Перший уже озвучили політики й експерти, які переконані, що справу порушено лише з однією метою — виправдати Леоніда Кучму, довівши

його повну непричетність до вбивства. Водночас не виключено й інший варіант, менш привабливий для експрезидента. Звинувачення може бути більш ніж серйозним, однак за ним стоїть не бажання торжества справедливості. За одними даними, Віктор Янукович у такий спосіб мститься за свою поразку 2004 року. А згідно з іншими версіями, кримінал проти Кучми є лише бізнес-стратегією, коли за таких умов можна чесно й між своїми поділити всю бізнес-імперію «татуська» та його родичів, наприклад, Віктора Пінчука.

Однак, якими не були б причини, одне можна сказати точно. Наступну кримінальну справу мали б порушити проти Володимира Литвина. Бо якщо цього не зроблять, буде дуже дивно й зовсім нелогічно. В такому разі годі буде говорити про об’єктивне та неупереджене розслідування. Ірина Гамрищак

для «газети»

Юрій Кармазін, народний депутат України, екс-прокурор Суттєве значення в цій справі матиме розслідування і замовників, і самого злочину Пукача в контексті записів Мельниченка. Всю наявну інформацію і щодо злочинів, і в самих плівках потрібно накладати одну на одну, а

також на календар і дані телефонних станцій. І саме через цю призму виходити на доказ чи недоведення вини. Але в кожному разі це вже крок — у нас іще не порушували кримінальної справи проти жодного президента. Також не відкидаю, що ця справа — піар-хід, наслідком якого буде повне виправдання Леоніда Кучми і зняття з нього всіх обвинувачень. Саме тому не хочу

забігати наперед і говорити, що це — вирішення якоїсь проблеми. Однак наголошу: у плівках Мельниченка дуже багато доказів злочинів, що їх чинили не тільки проти конкретного громадянина Гії Гонґандзе. І якщо піти далі, то кримінальні справи необхідно порушити щонайменше проти десятьох дуже відомих політиків, які нині перебувають при владі та мають дуже великі капітали.

Олександр Мороз, голова СПУ, ініціатор оприлюднення плівок Мельниченка У справі Г. Гонґадзе слідство не могло оминути увагою записи в кабінеті Л. Кучми. Адже вона саме звідти і з’явилася. Фактично слідчі визнали плівки речовими доказами. Це принципово важ-

ливо і юридично обґрунтовано. Не займатимуся класифікацією звинувачень щодо будь-кого, але тепер можу висловити надію на те, що справу про вбивство Георгія Гонґадзе все-таки закриють. Завершать розгляд справи юридично, бо в суспільній свідомості вона отримала повне визначення ще років десять тому. Як усі розуміють, без притягнутих за вуха «втручань» ЦРУ, ФСБ тощо.


№ 222 (81)

політика 07

24 березня 2011 року 12 (609)

Реформи жертв не вибирають Віктор Янукович узявся реформувати «обраних» — податкову та митницю. Так, упродовж місяця Кабінет Міністрів має розробити програму реформування цих служб. Відповідне доручення президент зробив під час засідання ради комітету з економічних реформ, наголосивши, що за місяць мають не лише розробити програму реформування, а й підготувати необхідні законодавчі зміни для її реалізації. Крім того, керівництво митниці та податкової має спільно розібратися в наявних проблемах, запропонувати заходи, які забезпечували б наповнення держбюджету та запобігали випадкам порушень із боку відомств, що їх вони очолюють.

Для «Газети»

Сергій Терьохін, заступник голови парламентського Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики

kirovnet.ru

Податкові канікули: кому і як? llІрина Гамрищак

З «

1 квітня в Україні стар­ тують обіцяні владою податкові канікули для малого та середнього біз­ несу. Представники влади вважають їх реформатор­ ським досягненням, яке відбулося в рамках ви­ конання передвиборних обіцянок. Натомість опо­ зиція та підприємці в цьо­ му контексті обов’язково вживають словосполучен­ ня «так звані» та додають, що податкові канікули існують лише на папері.

Уже з 1 січня від оподаткування терміном на 10 років звільнено 3-5-зіркові готелі та підприємства легкої промисловості Податкові вакації «сві­ тять» не для всіх, при цьому вони не передбачають пов­ ного звільнення від сплати податків. Мова лише про нульову ставку податку на прибуток терміном на п’ять років для окремих видів бізнесу. А також поступове

зменшення ставки подат­ ку на прибуток для всіх підприємств: уже у квітні цього року він становитиме 23% і до 2014-го зменшиться до 16%. Для того, щоб стати пільговиком, слід відпові­ дати низці вимог. Нульову ставку застосовуватимуть для тих платників податку на прибуток, розмір до­ ходів яких за рік не пере­ вищує трьох мільйонів гривень. При цьому за­ робітна плата кожного працівника не є меншою за дві мінімальні заробітні плати. З квітня по вересень ця сума становить 1920 грн., у жовтні — листопаді 2011 року — не менш ніж 1970 грн., в грудні 2011-го — не менш ніж 2008 грн. Але й це ще не все. Компанії мають від­ повідати хоча б одному з трьох критеріїв. Перший — вони мають бути утворені після 1 квітня 2011 року. І це найпростіший спосіб отримати нульову ставку. Для зареєстрованих рані­ ше умови жорсткіші. Ска­ жімо, право на 0% податку на прибуток мають діючі компанії, у яких щорічний обсяг доходів упродовж трьох попередніх років (чи

всього періоду діяльності, якщо фірмі менш ніж три роки) не перевищує трьох мільйонів гривень, а кіль­ кість працівників — 20 осіб. Також під дію канікул підпадають компанії, за­ реєстровані як платники єдиного податку, а їх об­ сяг виручки від реалізації продукції за останній рік не перевищував мільйона гривень. Кількість праців­ ників для таких фірм не має перевищувати 50 осіб. При цьому, якщо не буде дотримано хоча б одного пункту вимог, податок на прибуток платитимуть у повному обсязі. Навіть якщо «перебір» чи то за доходами, чи то «недобір» із зарплати буде разовим і стосуватиметься лише одного звітного періоду. Однак якщо компанія утворилася після набуття чинності Податкового ко­ дексу (у січні 2011 року) шляхом реорганізації, тобто злиття, приєднан­ ня, поділу, перетворення тощо, права на нульову ставку вона не має. Так само, як не мають такого права підприємства, які здійснюють свою діяль­ ність у 17 сферах — у тому числі в галузі розваг, фінан­

сову та зовнішньоеконо­ мічну діяльність, гуртову торгівлю і посередництво в гуртовій торгівлі, діяльність у сферах права, бухгалтер­ ського обліку, інжинірингу; надання послуг підпри­ ємцям тощо. Усі ці види діяльності під податкові канікули не потрапляють.

«

Нульову ставку застосовуватимуть для тих платників податку на прибуток, розмір доходів яких за рік не перевищує трьох мільйонів гривень

Зате потрапляють інші — за масштабами та роз­ махом значно глобальні­ ші. Тимчасово, до 1 січня 2020-го, від оподаткування буде звільнено виробни­ ків біопалива, виробників електричної і теплової енергії та/або виробництва теплової енергії з вико­ ристанням біологічних видів палива, виробни­

ків техніки, обладнання, устаткування, визначених статтею 7 Закону України «Про альтернативні види палива», виробників сіль­ ськогосподарських машин та енергетичних устано­ вок, які споживають біо­ логічні види палива, тощо. Окрім того, нагадає­ мо: вже з 1 січня від опо­ даткування терміном на десять років звільнено три-п’ятизіркові готелі та підприємства легкої про­ мисловості. Збережено пільги для підприємств, що їх заснували громад­ ські організації інвалідів, і підприємств, які вироб­ ляють продукти дитячого харчування. Запровадже­ но пільгу щодо звільнен­ ня від оподаткування прибутку дошкільних і загальноосвітніх навчаль­ них закладів недержавної форми власності. Це — щодо податкових канікул. А для всіх, кому канікули «не світять», за­ конодавець обіцяє сти­ мул, який полягатиме в поступовому зниженні вже згаданого податку на прибуток. Так, якщо нині він становить 25%, то вже в січні 2014-го «впаде» до 16%.

Для «Газети»

Олег Царьов, член парламентського Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Хочу нагадати, що Вік­тор Янукович обіцяв зробити податкові канікули для представників малого та середнього бізнесу і виконав цю обіцянку. Ці канікули полягають у тому, що новостворені підприємства, обіг яких не перевищує 3 млн. грн., і старі, які працювали

на єдиному податку, з 1 квітня 2011 року до 2016-го матимуть право не платити податок на прибуток. Щоправда, всі інші податки вони платитимуть. Звісно, в цьому контексті можна зрозуміти позицію тих підприємців, які зареєструвалися як юридичні особи і працювали за спрощеною схемою оподаткування, але треба зважати також на інтереси країни. Адже цими пільгами дуже часто користувалися представники великого бізнесу, які мімікрували під малий і середній бізнес для того, щоб не

платити податки. Мені складно сказати, скільки в цифрах може зекономити малий і середній бізнес під час дії податкових канікул, адже ці види діяльності ніколи не вирізнялися високою прибутковістю і високими податками на прибуток. Але це не є основною чи єдиною метою цієї норми. Такою пільгою ми даємо змогу підприємцям вийти з тіні (тим паче, буде посилено фіскальний контроль) і показувати прибуток, не ховаючись, таким, яким він є насправді. Щодо звинувачень, які

лунають, у лобіюванні інтересів великого бізнесу, то, можливо, мова про весь Податковий кодекс. Тут такі звинувачення, можливо, й обґрунтовані. Але не в нормі про податкові канікули — вони стосуються лише малого та середнього бізнесу. Можливо, їх тривалість не така, як хотіли б його представники, але в кожному разі це — пільги. Стосовно звільнення від податку на прибуток окремих галузей промисловості, то хочу наголосити на кількох моментах. Нам потрібно було щось робити з легкою про-

мисловістю. Впродовж багатьох років до нас завозили китайську продукцію в контейнерах на вагу, причому без сплати мита, акцизів, ПДВ із кожного виробу. В такий спосіб фактично вгробили всю легку промисловість. Це проблема не лише України, а всього пост­радянського простору. Тому для її вирішення ми, з одного боку, повинні знижувати податкове навантаження для того, щоб ці підприємства могли піднятися, а з іншого — навести лад на митниці. Знаю: коли митниця починає

вимагати розкривати контейнери і платити мито з кожної речі окремо, це призводить до того, що підприємці відмовляються розмитнювати товар, пишуть групові листи, звертаються до президента... Це складний шлях, але іншого все одно немає. Щодо готелів, то всі знають, що в нас — Євро2012. І логіка Бориса Колеснікова (а саме він був ініціатором запровадження цих пільг) є зрозумілою — податок на прибуток скасували для того, щоб дати поштовх розвитку готельного бізнесу.

Якщо уважно подивитися на ці так звані податкові канікули, то стає зрозуміло, що вони насамперед стосуються великого бізнесу, тобто будівництва готелів, розвитку космічної галузі, суднобудування тощо. Так, там є норма, що стосується якихось п’ятирічних канікул для малого бізнесу — але з величезним переліком винятків того, чим цей бізнес може займатися. Ця норма не діятиме. І з тієї простої причини, що ще з 1 січня юридичних осіб виключено зі спрощеної системи оподаткування. Це дуже хитрий хід, коли влада дає п’ять років пільг податку на прибуток, але водночас змушує сплачувати всі інші податки в повному обсязі, у тому числі ПДВ і нарахування на фонд оплати праці. І це при тому, що ця так звана пільга стосується здебільшого новостворених компаній, а кожному економістові відомо — на перших етапах прибутку немає. Тому за будь-яких умов цей податок був би суто умовним. І ще одне. Щоб отримати податкові канікули, вам потрібно бути платником ПДВ. І це дуже цікавий нюанс: аби бути платником ПДВ, вам потрібно, перш ніж отримати пільгу, здійснити оподаткованих операцій щонайменше на 300 тис. грн. Я це сприймаю як логічний жарт. Ви ще не створилися, але вже маєте мати оподатковані операції. Теоретично це уявити можна: новостворені фірми до кінця року можуть набрати цих 300 тисяч ПДВ і вже з 20 січня 2012 року (саме тоді завершується звітний період) отримають право на п’ятирічні канікули. Але на практиці, це очевидно, таких фірм буде одиниці. Тож, підсумовуючи про ці канікули... як би це інтелігентно сказати... є такий московський вираз — «галімая пропаганда».


12 08

львівщина

24 березня 2011 року 12 (609)

У Золочеві отруїлося шестеро малюків До інфекційного відділення Золочівської центральної районної лікарні з попереднім діагнозом — «гострий ентероколіт» — госпіталізовано шістьох дітей. Усі вони відвідували дитячий садок №7 у районному центрі — повідомляє ZIK. Через деякий час двох малюків виписали з лікарні. За цим фактом триває епідрозслідування. Фахівці Золочівської СЕС узяли проби на бактеріологічне дослідження. Санітарні лікарі намагаються встановити, що стало причиною інфекції, та знайти її джерело.

рона, решту — фермери. Але оскільки останні перед початком посівної не мають вільних коштів, то гроші беруть у фонді підтримки фермерства під 3% річних. Із данського боку існує ще одне обмеження — граничний розмір гранту 300000 гривень. Їх уже отримали 20 господарств. Спільні з данцями проекти скеровано на розвиток плодоовочевого комплексу та молочної

Розмова з Іваном Стефанишиним, заступником голови ЛОДА з питань АПК

У

продовж минулого року в магазинах Львова почергово зникали ті чи інші продукти харчування. Навіть нині в крамницях міста немає гречаної крупи. Виходить парадоксальна ситуація — попри капіталістичний уклад економіки, ми періодично зіштовхуємося з дефіцитом сільгосппродукції. Зі свого боку, виробники сільськогосподарської продукції так само мусять долати проблеми з отриманням кредитів і зростанням цін на пальне. Про проблеми селян і чи допомагає держава в їх вирішенні — в розмові з Іваном Стефанишиним. — Пане Іване, наскільки сільгосппідприємства області готові до веснянопольових робіт? — Торік ми засіяли на 10% більше площ озимини і поки що задоволені її станом. Готуючись до весняно-польових робіт, провели роботу з районами щодо формування посівних площ. Вимагаємо, щоб усі господарства, незалежно від форми власності, давали прогнози щодо собівартості. Хто матиме нижчі витрати — той краще почуватиметься, бо біржова ціна буде для всіх однакова. Торік через високу собівартість деякі райони зазнали втрат: наприклад, господарства Дрогобиччини — 400 тисяч гривень тільки на житі.

«

Вирощуємо знач­ но більше овочів, аніж потрібно для споживання, однак лише 25% із них по­ трапляє на ринок

Прогноз собівартості важливий для доступу до державних й обласних програм підтримки сільськогосподарських

Щоправда, більшість агрогосподарств не має умов для зберігання палива, тож вимушені закуповувати його «з коліс», домовляючись з оператором. Український уряд пропонує варіант пільгового постачання пального з НПЗ у Шебелинці — на 10% дешевше за ринкову вартість. Однак з урахуванням доставки різниця в ціні буде майже непомітною. У такій ситуації

Ц

ього тижня значна частина мешканців Городка залишилася без водопостачання. ЛКП «Львівводоканал», яке постачає воду в містечко, набридло вмовляти мерію погасити борг у 2,5 млн. грн. Підприємство обмежило подачу води — її отримували лише мешканці перших поверхів. Прес-

flicr.com

Площа ріпаку в області зменшується, і його посів перебуває під постійним контролем. Загалом маємо державну програму, поки що на рівні рекомендації, стосовно структури посівів. Сподіваюся, цю програму затвердять на обов’язковому рівні. Нині створюють таку структуру, яка збалансовано забезпечувала б область основними сільськогосподарськими продуктами, і кожна має свою спеціалізацію.

Архів «Газети»

Проблема не з виробництвом, а зі збереженням продукції

виробників. Приміром, минулоріч чимало господарств брало участь у програмі дотування закупівлі вітчизняної техніки — 30% її вартості компенсували з бюджету. Є ще програма для селянських господарств, які вирощують велику рогату худобу: торік, якщо в господарстві було більш ніж чотири корови, то ми доплачували по 400 гривень за кожну тварину, цьогоріч плануємо збільшити цю суму до 500 гривень. — Навесні актуальною стає тема кредитів. Чи є надія, що селяни зможуть їх отримувати? — Торік сільськогосподарським підприємствам надавали кредити під 24% річних, а тепер ставки впали, наприклад, «Ощадбанк» кредитує сільське господарство під 16-17%. Проблема в тому, що отримати кредити може незначна кількість виробників. За моїми даними, аграрний сектор отримав 15 млн. грн. кредитів, думаю, цей показник іще може зрости до 30 млн. Отож ми пішли іншим шляхом — для сільськогосподарських підприємств пропонуємо різноманітні програми за рахунок іноземних донорів. Один із них утілюємо за допомогою уряду Данії. 40% коштів надає данська сто-

галузі. При цьому данці ставлять завданням не стільки прибуток, скільки підвищення доданої вартості. Наприклад, ідеться про будівництво складських приміщень для овочів і фруктів. Проблема в тому, що в нас овочі на зиму складають у кагати, відповідно, кілька місяців до них немає доступу — їх вирощено, але продати неможливо. Новий склад для овочів за данські гроші збудовано в Жидачівському районі у фермерському господарстві Ревера, яке постачає продукти для лікарень. Завдяки новій технології овочі на цьому складі дуже добре зберігаються і не псуються. Якщо нам удасться вибудувати схему зберігання овочів через складські приміщення, то зможемо зняти проблему зимового періоду, коли через погодні умови неможливо завезти продукцію на продаж. Вирощуємо значно більше овочів, аніж потрібно для споживання, однак лише 25% потрапляє на ринок. — Цьогоріч різко зросли ціни на пальне. Чи не стане це на перешкоді весняно-польовим роботам? — Нині в кожному районі є оператор, який працює із сільськогосподарськими виробниками.

доводиться йти шляхом запровадження енерго­ ощадних технологій. Наприклад, сучасні технології дозволяють садити зерно в неорану стерню та запобігають росту бур’янів. Таку технологію застосовують у Золочівському районі. Річ у тім, що оранка потребує значних витрат палива, тож завдяки прямому посіву суттєво їх скорочуємо.

«

«Ощадбанк» кредитує сіль­ ське господар­ ство під 16-17% річних

— На Львівщині значна частина сільгоспугідь у минулі роки залишалася незасіяною через відсутність господаря. Чи вдасться цьогоріч подолати цю проблему? — Така проблема дійсно існує. Одна з причин — «безгоспні» земельні паї, які з’явилися через те, що їх власники померли, а спадкоємців у них не залишилося. За законом, такі землі переходять до держави, однак їх оформлення займає чимало часу, протягом якого ніхто не має права користуватися ділянкою.

Городок із дірявими водогонами llОлександр Сирцов

На останній колегії ЛОДА ми запропонували створити комісію з усіх зацікавлених сторін, яка дозволить хоча б упродовж року використовувати такі землі. Однак це лише частина проблеми. Найгірше — майже половина власників паїв так і не визначилася, кому їх віддати в оренду. Найбільше незасіяної землі досі було в Яворівському, Мостиському районах, частині Старосамбірського.

секретар «Львівводоканалу» Уляна Горбата зазначила, що в такий спосіб водоканалівці хотіли стимулювати керівництво міста якось вирішити задавнену проблему заборгованості. На щастя, відключення водопостачання Городка не було тривалим — уже 22 березня відбулася нарада в заступника голови Львівської обласної ради Петра Колодія, під час якої домовилися про погашення боргу. Як повідо-

Окремо є проблема виснаження ґрунтів. Наприклад, у Радехівському районі землю разом із буряками вивезли на цукровий завод. Отож частину малопродуктивних земельних ділянок доведеться заліснювати, ще частину передавати під проекти, які не потребують якісних ґрунтів. Наприклад, ідеться про вирощування волоських горіхів або ягід — через компанію «АгроФруттіка». Також на бідних ґрунтах можемо вирощувати стилію — рослину, з якої виробляють замінник цук­ ру для діабетиків. Усе це — серйозні інвестиційні проекти. Повертаючись до вашого запитання, мушу сказати, що проблема незасіяних земель усе ж відходить у минуле — якщо раніше незасіяними було 30% територій, то торік — 25%, це в межах 200 тисяч гектарів. Завдяки запровадженню перелічених інвестиційних проектів можемо скоротити цю цифру на 100-150 тисяч гектарів. Тішить, що площа посівів збільшується. Але завдяки яким культурам це відбувається? Якщо йдеться про зростання посівів ріпаку, то в майбутньому це може призвести до виснаження ґрунтів.

мив «Газету» міський голова Микола Савка, водопостачання населеного пункту повністю відновлено, водночас мерія та «Львівводоканал» мають до кінця тижня узгодити графік виплати боргу. Ідеться про заборгованість попередніх періодів — сума зростала з 2008 року, натомість із поточними оплатами проблем немає. М. Савка наголосив, що цілком розуміє керівництво «Львівводоканалу», яке мусить вживати непопулярних заходів. Хоча воду в містечко подають цілодобово, понад

До прикладу, на Львівщині північні райони спеціалізуються на вирощуванні цукрового буряка — його постачають на Радехівський цукровий завод. Також у нашій області регламентуються посіви зернових культур, зокрема жита, цьогоріч плануємо збільшити посіви гречки. Велику увагу приділяємо так званому «борщовому набору». Приміром, запроваджуємо серйозний проект із вирощування в Жовківському районі цибулі. — В и з га д а л и п р о збільшення виробництва гречки. Однак нині в магазинах міста цієї крупи фактично немає… — Упродовж останніх трьох років площі гречки різко зменшувалися, оскільки вирощування цієї культури було економічно невигідне, а торік іще був неврожай. Основна зона вирощування гречки — Тернопільська, Хмельницька, Вінницька області, частково — Львівщина. Завдяки збільшенню її посівів зможемо забезпечити 70% потреби. З урахуванням ринкових цін на цю крупу її виробництво знову стало рентабельним. Думаю, з новим урожаєм проблему її дефіциту на ринку буде подолано. Розмовляв Олександр Сирцов

половина водогонів Городка перебуває в аварійному стані, через що стається багато витоків. «Хочемо провести реконструкцію восьми кілометрів аварійного водогону, це дозволить зменшити втрати», — зазначив пан Савка. Однак для цього потрібно 5,3 млн. грн. Цьогоріч у бюджеті розвитку Городка передбачено 11 млн. грн., однак не факт, що їх удасться заробити. Тож місто планує залучити ці кошти за рахунок продажу майна, а також обласних і загальнодержавних програм.


№ № 222 222 (81) (81)

09

24 березня 2011 року 12 (609)

26 березня – 1 квітня 2011 року

програма й анонси найпопулярніших телеканалів, кіноконкурс

Î Î П’ятниця,

25 березня, К-1, 23.40

(26 березня, 01.30)

«Хороша дівчинка»

Ц

ей фільм про той момент, який настає в житті, мабуть, кожної людини — коли починаєш ненавидіти всіх і все, але не злою руйнуючою ненавистю, а сумною і слізливою… Сюжетна лінія розвивається десь у Техасі. Там у гидотно-порожньому, нудно-блакитному та неймовірно загубленому супермаркеті працює Джастін (Д. Еністон). Ниточка веде через супероптимістичних подруг, дивних колег просто до будинку, де на дивані сидить чоловік, вимазаний малярною фарбою, та ще й такий самий його товариш. Роз­пач і безвихідь розривають душу героїні зсередини — нічого не виходить: не вдається зберегти новий диван чистим, не вдається полагодити телевізор, не вдається завагітніти. І так по колу. Вранці — нудна робота в магазині,

ввечері — дім і той самий чоловік-маляр. Та от у супермаркет влаштовується новий працівник. І це виявляється чимось новим, цілком випадковим і несподіваним, як подарунок для хорошої старанної дівчинки — хлопчик із шаленими очима й оповіданнями в голові (Д. Джилленхол). Їй — 30, вона ненавидить усіх і все. Йому — 22, і він переживає такі самі почуття. Вони зустрілися і чомусь вирішили, що розуміють одне оного з півслова. Та це було зов­ сім не так. Симпатичний хлопець із добрими очима та нестійкою психікою. Він наївно думав, що кохає її. І так само наївно вважав, що вона закохана в нього. Вона була для нього засобом довести всім, передусім батькам, що він не такий уже й безнадійний. Це була не лише нестримна жага, ревність, бажан-

Увага конкурс!

Знайди в Телегазеті перевернуте слово й отримай передплату на ІІ квартал 2011 року! Редактори нашої Телегазети свідомо залишили на її сторінках помилку — перевернуте слово. Якщо Ви, шановні читачі, знайдете його, то отримаєте несподіваний сюрприз — передплату на «Газету» на 2 квартал цього року. Перші п’ятеро уважних мають зголоситися до редакції телефоном або особисто, маючи при собі паспорт чи інший документ, що засвідчує особу. Телефон: (032) 294-95-41, адреса редакції: Львів, вул. Гуцульська, 7.

ня захопити і володіти людиною повністю, а й потреба віддати всього

себе. Він хоче вирватися з провінційної глухомані, втекти від усіх, кого ненавидить. І вона також. Хороша нещасна дівчинка починає дру­ жити з хлопчиком, який у кращому разі є дитиною і якого треба позбутися. Про їхній роман стає відомо товаришові чоловіка, який, своєю чергою, висловлює абсурдні брудні умови. Чоловік героїні, пройшовши обстеження, довідується, що є безплідним. А сама Джастін дізнається, що вагітна… Кульмінація сюжету — хороша дівчинка, яка насправді не така вже й хороша, опинилася на розпутті. Вона мусить зробити вибір — поневірятися світами із 22-річним парубком чи повернутися до чоловіка і зізнатися в усьому. Фільм чіпляє за ду­ шу і серце, чіпляє десь

(The Good Girl) Драма, мелодрама США, Німеччина, Нідерланди 2002 **** Реж.: Мігель Артета У головних ролях: Дженніфер Еністон, Джейк Джилленхол, Дебора Раш, Майк Вайт, Джон Керолл Лінч та інші. Найкращі фільми Дженніфер Еністон «Більше, ніж друг» (2010) «Обіцяти – не означає одружитися» (2009) «Марлі та я» (2008) «Ціна зради» (2005) «Брюс Усемогутній» (2003) «Друзі» (1994-2004) Факти — Її дідусь (прізвище Анастассакіс) приїхав у США з Греції і став власником закусочної. — Лицедійством захопилася в шкільному драмгуртку, коли їй було 9 років.

дуже-дуже глибоко. Максимально просто й абсолютно достовірно Мігель Артета показує буденний і важкий пошук щастя. Не ускладнюючи сюжет, режисер подає проблему спершу з одного боку — поганого й неуважного чоловіка, нудної роботи та милого парубка. А згодом розвертає лінію на 180 гра­дусів — до божевільного закоханого, звичайної роботи і загалом нормального благовірного. Залежить від того, як на все дивитися. Стрічка неоднозначна. Після перегляду комусь, можливо, стане краще, комусь — гірше. У картині переплітається чимало проблем нашого життя. Кожен здатний розуміти її по-своєму. Розвиток сюжету спонукає поглянути на власне існування, змінити неідеальне життя, якщо воно саме таке. Усі персонажі створено так, що підштовхують до дій.


10 субота, 26 березня «Крила янгола»

«Проїзний квиток» 1+1, 20.00

(Проездной билет), мелодрама, Росiя, 2011 рік, 185 хв. Реж.: С. Комаров. У ролях. О. Плаксiна, А. Руденко.

5 канал

ZIK 06.00 Віч-на-віч з репорте­ ром 06.30, 18.30 Супер­ ґаджети 07.00, 05.30 По живому 07.30 Огляд дня (близькі новини) 08.00, 14.00 Особистий прийом 09.00, 17.35 На всі 100 09.55, 17.20 Калейдоскоп мандрів 10.10 Т/с «Гра до­ лі» 10.50, 20.50 Енциклопе­ дія 11.00 Екстремальне до­ вкілля 11.20 Ті, що твори­ ли хіти 11.40 Рибний день 12.00, 02.00 Хто тут живе? 15.00 ПРАВОкація 15.30 Прямим текстом 18.55 Топтема 19.30 Teen club 20.00 Мультисвіт 21.00 Огляд лю­ ди і проблеми 21.35 Тво­ є бачення 21.45 Правоохо­ ронець 22.05 Доміно 23.00 Бодібілдинг «Містер Украї­ ни» 00.00 Повтор програми з 09.00 до 11.00

НТН

07.30 Час тайм 08.00 НТА – Новини 08.35, 17.10 Фор­ мула здоров’я 09.00 Т/с «За­ гін 112» 09.30, 22.30 Ува­ га: їжа! 10.30, 17.30, 23.00 Зіркові покупки 11.00 Львів. Хроніки древнього міста 11.30 Світ мандрів 12.00 Т/ с «Госпіталь» 12.35, 19.35 Зроблено руками 13.00 Те­ леенциклопедія 13.30 Таєм­ ниці всесвіту 14.00 Дитячий час 15.25 Х/ф «Гонор та упе­ редження» 18.00 Міс Галичи­ на 19.00, 00.00 НТА – тиж­ день 20.00, 00.30 Х/ф «На Дерибасівській гарна пого­ да, на Брайтон-Біч знову до­ щі» 21.45 Україна. Шлях до незалежності 22.00 Вікно в Америку 23.30 Медичні де­ тективи

2+2 06.00 М/ф 06.45, 07.05 М/с «Годзилла» 07.35 Жур­ нал Суперлiги 08.00, 03.00 Лабораторiя руйнiвникiв 09.00 Телемагазин 10.10, 12.30, 20.30, 21.50 Вуличка 11.00 Х/ф «Мiстер Бонс» 13.00 Божевiльна прихована камера 13.35 Найкращi нокаути свiту 14.00 Баскетбол. Суперлiга. Пряма трансляцiя 16.00 Т/с «Смальков. Подвiйний шан­ таж» 16.55 Кумедне домаш­ нє вiдео 17.15 Х/ф «Глибоке занурення» 19.00 Х/ф «Вiйна» 21.30 Прожекторперiсхiлтон 22.05, 23.00, 01.30, 02.15 Т/ с «Секретнi матерiали» 00.00 Х/ф «Бажання Ентонi»

Тонiс 06.30 Блага звiстка 07.00 Полiгон 07.55 Зелений дозор 08.30, 12.05 М/ф 08.40, 15.15, 02.20 Твiй хiт 09.00 Створи себе 09.05, 20.20, 23.45 24 години – Свiт 10.10 За сiм морiв 10.35 Японiя очима гурма­ на 11.10 Телеенциклопедiя 11.30, 19.35 Свiт тварин 12.15 Погляд у майбутнє 15.00 Калейдоскоп дико­ ї природи 16.20 Практичне керiвництво екстремально­ го туриста 16.55 PRO Чи­ тання 17.30 Няньки в дикiй природi 18.00 Увага: їжа! 18.20 Журфiкс 19.00 Жива енциклопедiя 20.00 24 го­ дини – Бiзнес 20.45 Дитин­ ство в дикiй природi 21.50 Х/ф «Конвой через Атлан­ тику» 00.00 Таємницi долi 02.50 Сильнi свiту цього

ру, потрапив у пральну машинку. Відтоді життя хлопця перетворюється на нескінченний, майже безнадiйний пошук – вiн знає тiльки те, що дiвчину звати Тетяною.

12 канал/Львів-ТБ

06.30, 07.30, 18.35, 23.35 Київський час 06.40, 11.20 Автопiлот-тест 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 20.00, 21.00 Час новин 07.20, 08.20, 21.50, 00.30, 01.50, 02.50 Тема тижня 07.40, 08.50, 21.40, 23.30 Бiзнес-час 08.30 Бiстро-ТБ 09.25 Сво­ їми очима 09.50, 00.45 До­ сягти мети 10.15 Здоровi iсторiї 10.35 Не перший по­ гляд 11.35 Технопарк 12.15 Вiкно в Європу 13.20 Драйв 14.10 Страва вiд шефа 14.25 Гра долi 15.20 Зверни ува­ гу 16.20 Арсенал 17.30 Ву­ личка 18.10 Хронiка тижня 19.00, 23.00, 00.00, 01.00, 02.00, 03.00 Час новин (рос. мовою) 19.30, 20.30, 01.20, 02.20 Час iнтерв’ю 21.20 Ма­ шина часу 22.00 Територiя закону 22.30 Вiкно в Америку

06.00 Легенди бандит­ ського Києва 06.25 М/ф «Ну, постривай!» 07.00, 01.20 Т/с «Iнспектор Деррiк» 09.25 Х/ф «Один iз нас» 11.30 Речовий до­ каз 12.00 Х/ф «Три днi на роздуми» 15.05 Х/ф «Ко­ ли запiзнюються до ЗАГ­ Су» 17.00 Т/с «Каменська» 21.00 Х/ф «Чорта з два» 22.50 Х/ф «На лiнiї вогню» 02.20 Речовий доказ

Під час рiчкової прогулянки Сергiй зустрiв дiвчину своєї мрiї Таню. Проте доля пожартувала над ним – заповітний номер телефону, записаний на клаптику папе-

НТА

TBi 06.00 Класна реклама 07.00 Сьогодні 07.30 Класна ре­ клама 08.00 Військова Та­ ємниця 09.50 Ділова кухня 10.10 Х/ф «На початку сла­ ветних справ» 12.50 Ме­ дицина 13.00 Т/с «Числа» 15.00 Природжені мисливці 17.00 Я цього не знав 17.30 Х/ф «Червоний камінь» 19.00 Х/ф «Інспектор ДАІ» 20.30 Знак оклику! 21.30 Альбер­ тейнштейн 22.00 Х/ф «Кібер­ зона» 23.30 Х/ф «Вбивця во­ рон» 01.00 КлубНічки 03.00 Х/ф «Голлівудська сексуаль­ на фантазія»

Ностальгiя 06.30 Х/ф «Перехiд на лiтнiй час» 08.00, 14.00, 20.00, 02.00 Минулий час 09.00, 03.00 Народженi в СРСР 10.05 Погляд 11.00 Юрiй Гагарiн 11.55 Золотий шля­ гер 12.40 Нью-Йорк, НьюЙорк 13.05 Т/с «Слiдство ведуть ЗнаТоКи» 15.00 Кол­ ба часу 16.05 Кiнопанорама 17.00 До i пiсля... 18.15 Не смiшно. Перед дзер­ калом 18.40 Що? Де? Ко­ ли? 21.00 Х/ф «Дружина пiшла» 22.30 Московськi мотиви 23.00 Вас запрошу­ є Клавдiя Шульженко 00.10 Циганський берег 00.30 Х/ ф «Трест, який лопнув»

06.00 Топ-тема 06.30 Дитя­ чі оповідки 07.00 Ті, хто змі­ нює світ 07.30 Блага звістка 08.00 Володимир Стернюк: служіння у підпіллі 09.10 За­ хідний експрес 09.30 «Львів­ ська політехніка» – європей­ ський вибір 09.50 Вектор безпеки 10.10 36,6 10.40 Подаруй надію 11.00 Ве­ чірній простір 11.40 Світ­ лана 11.50 Королівство ді­ тей 12.20 Наше місто 13.00 Молодіжна програма 14.00 Шахтарські горизонти 14.15 Стосується кожного 15.25 Львів мистецький 16.25 Му­ зичний коктейль 16.55 Світ­ лана 17.05 Портрет 18.00 Кадрики 19.00 Про тиждень 19.50 Спортпанорама 20.25 Живуть пісні «Червоної кали­ ни» 21.00 00.00 ЗІК 00.00 Топ-тема 00.30 Звичаї 01.15 Співаємо українське

ТЕТ 06.30, 09.00 Мультик з Лунтiком 07.05, 08.35 Малята-твiйнята 07.30 М/ф 07.40 Байдикiвка 08.10 Те­ лепузики 09.35, 10.55, 17.00 Єралаш 10.00, 14.20 Т/с «Хто у домi господар» 11.30 Їж та худни 12.00 Крокодил 12.55 Одна за всiх 13.25 Нереальнi предки 15.15 Х/ф Випад­ ковий чоловiк 17.35 Iнтуїцiя 18.30, 20.30 Т/с «Унiвер» 19.30 Дім-2 23.00 Т/с «Реаль­ на кров» 00.00 На добранiч, мужики! 00.55 Дім-2. Спецви­ пуск 01.20 До свiтанку

К1 06.30 Битви до Рiздва Хрис­ тового 07.30 Х/ф «Римська iмперiя: Август» 09.25 Т/с «Молодий Геркулес» 10.20 Галiлео 10.45 Спецiя 11.10 Дарвiн-шоу 12.10 Брейн-ринг 13.10 Мокрий зорепад 14.00 КВК 15.00 Т/с «Брати-детек­ тиви» 17.00 Х/ф «12 друзiв Овшена» 19.30 Бiйцiвський клуб 23.40 Х/ф «Незнайомцi» 01.30 Х/ф «Добра дiвчинка» 02.50 Нiчне життя

К2 06.00, 06.40, 09.20, 10.00 Знахарi 07.15 М/ф 10.50, 11.30 Школа лiкаря Комаров­ ського 11.55, 12.45 Картата потата 13.30 Смачно з Б. Бур­ дою 14.20, 14.50, 15.40 Ква­ дратний метр 16.20, 17.35 Модний вирок 18.20 Тенденцiї моди 18.30, 19.40 Позаочi 20.35, 21.30 Формула кохан­ ня 22.25 Мiсце зустрiчi: кон­ церт 23.55 Колiр ночi

Наше кiно 06.25 Х/ф «Полоненi успiху» 07.55 М/ф «Осiнь» 08.40 Х/ф «Ой, ви, гуси» 10.15 Х/ф «Зо­ ся» 11.30 Х/ф «Ще люблю, ще сподiваюся...» 13.00, 21.00 Х/ф «Iталiєць» 14.55, 22.55 Х/ф «Небувальщина» 16.25, 00.25 М/ф «Пер Г’юнт» 17.00 Х/ф «Надзвичайнi при­ годи мiстера Веста в країнi бiльшовикiв» 18.00, 02.00 Х/ф «Ось моє село...» 19.40 Х/ф «Моя Анфiса»

Discovery 06.00 У свiтi машин: Туне­ ле­прохiдники 06.25, 13.40 Заїзди: ZZ Чiп 07.15, 01.40 Вижити вдвох: Корабель­ на аварiя 08.10, 23.45 Екстремальна риболов­ ля 09.05 У гонитвi за ура­ ганом 2010 рiк: Чому ми ганяємося за ураганами 10.00, 18.15 Рукотворнi ди­ва: Китай 10.55, 17.20 Спецназ «Важкi машини» 11.50, 19.10 За­вод­ськi буд­ нi: Вибухiвка 12.20, 19.40 Заводськi буд­нi: Вугiлл я 12.45, 21.55 Брати по зброї 14.35, 15.05, 20.05, 20.35 П’ята передача 15.30 Американський чоп­ пер 16.25 Потрiбна збiрка 16.55, 02.35 Як це працює 21.00 Американський чоп­ пер 22.50 Лiто акулячих а­ так 00.40 Надлюди Стена Лi

для Баскова 11.20 Вирваний з натовпу 12.00 Позаочi 13.15, 02.15 Х/ф «Операцiя «И» та iншi пригоди Шурика» 15.15 Спецпроект. Майдан’s. Початок 16.10 Вечiрнiй квартал 18.05 Розсмiшити комiка 19.00, 20.30 Майдан’s 20.00 Подробицi 22.00 Що? Де? Коли? 23.05 Х/ф «Поганi хлопцi-2»

History 07.00, 15.00 Ми – європейцi 08.00, 16.00, 00.00 Мислив­цi на нацистів 09.00 Генi­альний дизайн 10.00 Таєм­ницi пiдводного свiту 11.00 Х/ф «Любовнi невдачi Джейн Остiн» 12.30 Нечес­ на конкуренцiя 13.00 Острiв мiнотавра 14.00, 22.00 Ед­

СТБ 06.20, 01.40 Х/ф «Людина

нiзвiдки»

07.50 Караоке на майданi 08.50 Їмо вдома 09.55, 00.40 ВусоЛапоХвiст 10.40 М/ф «Пiнгвiни Мада­

гаскару»

11.50 Україна має талант! 14.50 Неймовiрна правда

про зiрок 17.10 Х/ф «Кавказька полонянка, або Новi пригоди Шурика» 19.00 Танцi iз зiрками 22.50 Смiшнi люди 23.50 Танцi iз зiрками. Пiдсумки голосування 02.55 Мобiльна скринька

1+1 06.30 М/ф «Казка про

царя Салтана»

07.25 Справжнi лiкарi 08.15 Свiтське життя 09.05 Хто там? 10.00 Шiсть кадрiв 10.40 Велике

06.00 Ранкова молитва 06.10 Ера здоров’я 06.40 Свiт православ’я 07.15 Подорож на край

свiту

солдат» 15.25 Наша пiсня 16.00 Зелений коридор 16.15 В гостях у Д. Гордона 17.20 Королева України 18.00 Золотий гусак 18.35 Вiталiй та Свiтлана Бiлоножки: «Мелодiя двох сердець» 21.00 Пiдсумки дня 21.55 Концертна програма «Бульвар Гордона» 22.45 Мегалот 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00 Ультра. Тема 23.20 Ера здоров’я 23.50 Золота 10-ка М. По­ плавського 00.50 Кориснi поради 01.20 Пiдсумки дня 02.00 ТелеАкадемiя

ентер-фільм 06.00, 02.20 Кiноляпи 06.30, 03.00 Саундтреки 07.00 М/ф 11.25 Х/ф «Двi стрiли»

новий канал 07.05 Х/ф «Молодий Шерлок Холмс» 09.00 М/с «Доброго ран­ ку, Мiккi!» 09.40 М/с «Дональд Дак» 10.00 Iнтуїцiя 11.10 Мрiї здійснюються 12.15 Спiвай, якщо можеш 13.25 Файна Юкрайна 14.00 Даєш молодь 15.05 Красунi 16.10 Зроби менi смiшно 17.10 Х/ф «Гарi Поттер i орден фенiкса» 20.00 Замок страху 21.00 Хто проти блонди­ нок? 22.05 Х/ф «Вiйна наречених» 23.55 Спортрепортер 00.00 Х/ф «Дзвiнок» 02.10 Зона ночi. Культура 02.15 Де ти, Україно?

трк «україна» 06.00 Срiбний апельсин 07.10 Х/ф «Шпигун по

сусiдству»

09.00 Х/ф «Бiле полотно» 11.00 Ласкаво просимо 12.00 Т/с «Прощавай,

«Макаров!»

14.00 Т/с «Катя» 17.00, 19.20 Народна зiрка 19.35 Т/с «Смак граната» 20.30 Х/ф «Помста без

права передачi»

22.30 Т/с «Дорожнiй

патруль» 00.30 Х/ф «Крила янгола» (див. анонс)

ртр-планета 07.00, 10.00, 13.00 Вiстi 07.10, 10.10, 13.20 Мiсцевий

час. Вiстi – Москва

07.20, 16.00 Х/ф «Петров-

ка, 38»

08.50 Нотатки натуралiста 09.20 М/ф 09.30 Розмовляємо пра­

13.10 Х/ф «Пiснi моря» 14.40 Х/ф «Розгiн» 16.15 Х/ф «Тривожний

мiсяць вересень»

18.00 Х/ф «Схованка бiля

Червоних каменiв» 23.10 Х/ф «Веселi хлоп’ята» 00.50 Х/ф «Справа Артамонових»

ictv 06.25 М/ф 07.40 Козирне життя 08.10 Х/ф «Космiчний

джем»

10.00 Диво-люди 11.05 Люди, конi, кролики

i... домашнi ролики 11.40 Квартирне питання 12.40 Х/ф «Полiцейський з Беверлi Гiллз-3» 14.50 Ти не повiриш! 15.45 Пiд прицiлом 16.45 Провокатор 17.45 Максимум в Українi 18.45 Факти. Пiдсумок дня 18.55 Спорт 19.00 Наша Russia 20.00 Жiноча логiка 21.00 Х/ф «Вiдчайдушний месник» 23.20 Т/с «Рюрiки» 23.45 Х/ф «Iкар» 01.30 Х/ф «Iмiтатор»

07.00, 11.00, 13.00 Новини 07.10 Клара Лучко. Пiзня

ут 1/трк «ера»

07.45 Кориснi поради 08.00 Шустер-Live 12.30 After Live 12.55 Глибинне бурiння 13.50 Феєрiя мандрiв 14.10 Х/ф «Невiдомий

Дiтковскiте, Д. Ратомський. Веронiка – модель, яка мрiє пiдкорити столицю. Проте їй нiкуди йти, крiм як до симпатичного перспективного Євгенiя,

спорт EuroSport 09.30, 14.30, 22.30 Фiгурне катання. ЧC. Танцi. Вiльна програ­ ма. Токiо, Японiя 11.00, 21.00 Фiгурне катан­ ня. ЧC. Вiльна програ­ ма. Жiнки. Токiо, Японiя 15.30 Велоспорт. Трек. ЧC. Королiвство Нiдер­ ландiв. 4 день 19.00 Вес­ лування. Оксфорд – К емб­ ридж 20.00, 20.15 Фут­ бол. Євро 2012. Журнал 00.00 Футбол. Євро 2012. Вибране 01.00, 02.00 Бо­ ротьба. Total KO 06.00, 10.00,

Футбол 07.00, 08.00, 15.40, 19.45,

21.45 Футбол News 06.05 Чемпiонат Бразилiї. Огляд туру 06.35 Futbol Mundial 07.05 Чемпi­о­нат Францiї. Огляд туру 08.10, 13.45 Словенiя – Iталiя. Вiдбiр до Євро-2012 10.20, 13.30, 16.00 Кращi голи збiрної Англiї 10.35 «Ре­ ал» – «Лiон». Лiга чемпiонiв 12.30 Чемпiонат Iспанiї. Огляд туру 16.20 Д/ф «Дарiо» 16.55 «Вiрменiя» – «Росiя». Вiдбiр до Єв­ ро-2012 18.55 Грузiя – Хорватiя. Вiдбiр до Єв­ ро-2012 20.55 Нiмеччина – Казахстан. Вiдбiр до Єв­ ро-2012 22.55 Вельс – Англiя. Вiдбiр до Євро-2012 00.55 США – Аргентина.

орт-мир

перевтiлення 11.25 Анатомiя слави 12.20 Мiй зможе 13.50 Суперняня 15.00 Сусiдськi вiйни 15.55 Х/ф «Без обличчя» 18.30 Грошi 19.30 ТСН 20.00 Х/ф «Проїзний квиток» (див. анонс) 23.30 Зiрка+зiрка-2 01.45 Х/ф «Чорна смерть»

вардианська ферма 17.00, 01.00 Як мистецтво ство­ рило свiт 18.00, 02.00 Рим­ ська iмперiя 19.00, 03.00 Великi воїни 20.00 Нюрн­ берзький процес: нацистськi зло­чинцi на лавi пiдсудних 21.00 Афiни: правда про де­ мократiю 23.00 Лiто любовi

Geographic Channel 06.00 У серцi джунглiв: Звiр всерединi 07.00 Шля­ хи еволюцiї: Ведмежа е­ попея 08.00 Доiсторичнi хижаки: Пекельний ка­ бан 09.00 Король ящiрок 10.00 Армiя левiв 11.00 У пошуках акул: Гарячi точ­ ки 12.00 Дивовижний свiт з Nat Geo 13.00 Супер­ прайд 14.00 Суперкiшки 15.00 Щоденники круїз­ ного лайнера: Бруднi танцi 16.00 Авiаносець: Бойова готовнiсть 17.00 Морський патруль 18.00 Полi­цейськi на Алясцi: Льодовий патруль 19.00, 00.00 Розслiдування авiа­ката­строф 20.00 Вте­ ча: Грабiжник-джентльмен 21.00, 02.00 Межа: Нiчний дозор 22.00, 03.00 За­ борони: Кровопролиття 23.00 Вампiри у Венецiї

Комедiйна мелодрама, Україна, 2008 рік, 104 хв. Реж. М. Малiч. У ролях: А.

інтер 07.25 Найрозумнiший 09.10 Нашi 10.00 Україно, вставай! 10.40, 01.45 Попелюшка

пізнавальні програми Animal Planet 07.00 Маєток сурикатiв 07.25, 07.50 Мавпячi витiв­ки 08.15 Зоотур Мiкаели 09.10 Пан­да­ монiум: Iсторiя Ю-Ю 10.05, 06.10 Собаки, кiшки та iншi улюбленцi – початковий курс 11.00 Територiя тва­ рин: Цiлителi i надiя 11.55 SOS дикої природи 12.20 Ветеринари-стажисти: На передньому краю 12.50 По­лiцiя Фенiкса: Вiддiл iз захисту тварин 13.45 У нетрях Африки: Окаванго 14.40 Собаки у в’язницi: Менсфiлд 15.35 Соба­ ки у в’язницi: Лексингтон 16.30 Собаки у в’язницi: Толiдо 17.25 Собаки у в’язницi: Сирота 18.20 Собаки у в’язницi: Корона 19.15 Собаки у в’язницi: Озеро Ери 20.10, 01.40 Введення в котовод­ ство 21.05, 02.35 Острiв орангутангiв: Рiчкова на­ города 21.30 Острiв оран­ гутангiв: Тi, що крадуться в джунглях 22.00 На волю з пітбулем: Обережно: со­ бака! 22.55 Я вижив 23.50 Дикi i небезпечнi: Напад гу­ сака 00.45 Екстре­мальнi: Крикуни

ТРК «Україна», 00.30

з яким вона випадково знайомиться в автосалонi. Сiм’я Євгенiя термiново потребує доглядальницi. Рiшення приходить доволі швидко – Женя пропонує Веронiцi залишитися в їхній квартирi та доглядати за вiтчимом...

вильно 09.45 В гостях у ДiдаКраєзнавця 10.20 Суботник 10.50 Х/ф «Семен Дежньов» 12.15 Нацiональний iнтерес 13.25 Чесний детектив 13.55 Городок 14.20 Цiлуй мене мiцно 15.05, 23.35 Лiнiя життя 17.25, 00.30 Суботнiй вечiр 19.00, 03.00 Вiстi у суботу 19.45 Т/с «Свати» 23.10 Дiвчатка

любов 08.00 Х/ф «Хронiка ночi» 09.25 Грай, гармоне улю­ блена! 10.00 Розумницi i розум­ ники 10.45 Слово пастиря 11.15 Смак 11.50 Смак життя 13.15 Середовище iснування. Розплата за зв’язок 14.10 Олексiй Булдаков. «Ну ви, блiн, даєте!» 15.05 Х/ф «Особливостi нацiонального полювання в зимовий перiод» 16.20 Ю. Шифрiн. Людинакостюм 17.15 Х/ф «Грошi для доньки» 18.55 Х/ф «Загальна терапiя» 20.45, 22.15 Фабрика зiрок. Повернення 22.00 Час 23.20 Прожектор­ перiсхiлтон 00.00 Що? Де? Коли? 01.05 Х/ф «Позаземний» 04.05 Х/ф «Фiктивний шлюб» 05.25 Судiть самi 06.10 Поле чудес

polonia 07.00, 07.25, 07.50, 08.15, 08.40 Т/с «Злотопольськi» 09.15 Т/с «Ранчо пiд Зеле-

ною сiмкою»

09.50 Дика Польща 10.15 Т/с «Крiмен» 11.25 Польща «24» 11.55 Т/с «Сорокарiчний –

20 рокiв потому» 12.55 Iнфо – поїхали 13.00 Концерт гурту Easy Rider 14.00, 20.30, 02.30 Новини 14.15, 04.55 Т/с «I в горi, i в радостi» 15.10 Шаленi казани 15.40 Пам’ятай про мене 16.00 Т/с «Два боки медалi» 16.35 Лясковiк & Малiцький 17.00 Культурнi ПН 18.00 Телеекспрес 18.20, 01.25 Т/с «Кохання як кохання» 19.10, 19.40 Т/с «Барви щастя» 20.10, 02.15 На добранiч, дiти 20.50, 02.50 Спорт 21.10 Т/с «Час честi» 22.05 Концерт Марилi Ро­ дович 23.00 Погода 23.05 Х/ф «Пекло i небо» 00.45 Пiснi Владислава Шпiльмана партнери

нтв-мир 07.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Сьогоднi 07.20 Всесвiтня картинна

галерея з тiтонькою Совою 07.30 У зонi особливого ризику 08.00 Головна дорога 08.30 Живуть же люди! 09.25 Їмо вдома! 10.00 Росiйська начинка 10.30 Суд присяжних: головна справа 12.25 Кулiнарний двобiй 13.20 Квартирне питання 14.20 Олександр Журбiн. Мелодiї на згадку 15.25 Розлучення поросiйськи 16.20 Очна ставка 17.15 Нашi 18.30 Професiя – репортер 19.00 Максимум 20.00 Росiйськi сенсацiї 20.55 Ти не повiриш! 21.50 Останнє слово 22.50 Т/с «Повернення Мухтара» 00.45 Нереальна полiтика 02.15 Огляд. Надзвичай­ на подiя

polsat 06.00 Вставай! Граємо! 07.00 Новий день iз Polsat

News 07.45 Формула-1. Гран-прi Австралiї. Квалiфiкацiя 09.25, 09.35, 09.45 М/с «Ведмiдь Йогi» 09.55 М/с «Сильвестр i Твiтi: Загадковi iсторiї» 10.45 Лiга чемпiонiв 11.15 Єва готує 11.45 Т/с «I хто тут головний?» 12.15 Лебедем бути.. 13.15, 21.00 Тiльки музика 14.15 Т/с «До смертi гарна» 14.45 Екстремальний ремонт 15.45 Крутиться! 16.30 Х/ф «Рiкi Боббi: Король дороги» 18.45 Т/с «Мерлiн» 19.50 Подiї 20.20 Спорт 20.25 Погода 20.30 Т/с «Далеко вiд нош» 22.30 Х/ф «Нереальний блокбастер» 00.15 Х/ф «Хостел-2» 02.20 Iнтерактивна про­ грама

TVP 1 06.35 Телезакупи 06.50 Проект «Земля» 07.00 Для майбутнього 07.35 М/с «Клуб друзiв Мiккi Мауса» 08.05 Т/с «Ханна Монтана» 08.30 Рiк у саду 09.00 Кава чи чай? Моя субота 11.30 М/ф «Пiтер Пен-2: Повер­ нення в Нiландiю» 12.50 М/с «Гарфiлд i його друзi» 13.25 Зерно 14.00, 20.30 Новини 14.20 Т/с «1920й. Вiйна i кохання» 15.15 Х/ф «Останнiй поворот» 17.00, 18.20 Лижi. Стриб­ ки з трамплiна. Бе­нефiс Адама Малиша 18.00 Теле­ експрес 18.15, 21.05 По­ года 19.05, 19.55 Вiдгадай мелодiю 20.00 Вечiрка 20.50 Спорт 21.15 Шлях до ЄВРО 21.20 Т/с «Регiт долi» 22.20 Х/ф «Скарб нацiї» 00.40 Х/ф «Найманцi» 02.25 Х/ф «Таємниця Ла­ ури»

TVP 2 07.00 Для майбутньо­ го 07.35 Людина серед людей 08.05 Поезiя єд­ нає людей 08.15 М/с «Флiнстоуни» 08.45 М/с «Маленький Нiколя» 09.05 Садова Довборова 09.35 Т/с «Кохання як кохання» 10.35, 11.05 Т/с «Бар­ ви щастя» 11.40, 12.10, 12.45, 13.15 Т/с «Лiцензiя на виховання» 13.50 Сма­ ки часу 14.20 Вiдеотека дорослої людини 15.00 Фамiлiада 15.35 Т/с «ро­ динка.pl» 16.15 Люблю те­ бе, Польщо! 17.40 Сло­ во на недiлю 17.55 Еду­ ард VIII i нацисти 19.00 Панорама 19.35 Спорт­ телеграма 19.40 По­ года 20.00 Постав на мiльйон 20.55 Битва на голоси. Пролог 21.00 Битва на голоси 22.45 Х/ф «Красуня» 00.55 Х/ф «Смокi й Бандит-2» 02.50 Х/ф «Диво Берна»

Детский мир 07.00, 11.00 М/с «Черепаш­ ка-герой» 08.00, 12.00 М/ф «Уроки тiтоньки Сови» 09.00, 13.00, 15.00 Х/ф «Три та­ лери» 09.55, 13.55, 15.55 М/с «Котеня на iм’я Гав» 17.00 Х/ф «С оловей» 18.25 Х/ф «Гiрський майстер»

ХХІ 09.00, 17.00, 01.00 Х/ф «Чорна кiшка, бiлий кiт» 11.15, 19.15 Х/ф «Париж, я люблю тебе» 13.20, 21.20 Х/ф «Ребека» 15.00, 23.00 Х/ф «Свої»

Diva Universal 06.40, 07.30 Т/с «Да­ ми родини Ґiлмор» 08.20 Т/с «Три рiчки» 09.10, 10.00 Т/с «Шукач» 10.50 Т/с «Хороша дружи­ на» 11.40, 13.05 Т/с «Блондинка» 14.30 Х/ф «Чоловiк напрокат» 16.00 Х/ф «Iдеальний чоловiк» 17.35 Х/ф «Жерстяний ку­ бок» 20.00, 21.55 Х/ф «Анна Каренiна» 23.45 Х/ф «Донь­ ка нареченої»


неділя, 27 березня 11

№ 222 (81)

К1, 16.30

(Balls of Fury), комедiя, США, 2007 рік, 90 хв. Реж. Б. Гарант. У ролях: Д. Фоглер,

К. Вокен, Дж. Лопез, М. К’ю. Ренді Дайтон – обдарований гравець у пінг-понг, зазнає фiаско на мiжнароднiй аренi й залишає улюблене заняття. Тепер він виступає в шоу в Лас-Вегасі. Шанс повернутися до

EuroSport

Футбол

09.30, 00.00 Фiгурне ка тан­ ня. ЧC. Показовi виступи. Токiо, Японiя 12.00 Веслування. Ок­ сфорд – Кембридж 12.30 Футбол. Євро 2012. Вибра­ не 13.30 Супербайк 14.00 Супербайк. ЧC. Донiнгтон. 1 етап 15.00 Суперспорт. ЧC. Донiнгтон 16.15 Вело­ спорт. Крi­терiум інтер­­насьйо­ наль. Францiя. 2 день 17.15, 01.30 Велоспорт. Трек. ЧC. Коро­лiвство Нiдерландiв. 4 день 19.00 Супербайк. ЧC. Донiнгтон. 2 етап 19.45 Керлiнг. ЧC. Жiнки. Данiя. Фiнал 22.00 Тенiс. WTA. Маямi, США 23.45, 02.15 Мотоспорт. Огляд. Журнал

06.00, 07.00, 08.00, 10.00, 15.35, 19.50, 00.05, 02.15 Футбол News 06.05 Свiтова гра 07.05, 10.20, 02.30 Д/ф «Дарiо» 07.30 Futbol Mundial 08.10 Нiмеччина – Казахстан. Вiдбiр до Євро-2012 10.55, 03.05 Грузiя – Хорватiя. Вiдбiр до Євро-2012 12.50, 21.00 Кращi голи збiрної Англiї 13.10, 22.05 Вiрменiя – Росiя. Вiдбiр до Євро-2012 15.05 Журнал Лiги чемпiонiв 15.55, 00.20 Бразилiя – Шотландiя. Товариський матч 17.55 США – Аргентина. То­ вариський матч 20.10 Вельс – Англiя. Вiдбiр до Євро-2012

06.20 Найнебезпечнiшi тва­

ут 1/трк «ера» 06.00 Ранкова молитва 06.10 М/ф 06.35 Крок до зiрок 07.10 Свiт православ’я 07.20 Подорож на край

свiту

07.50 Сiльський час 08.20 Укравтоконтинент 08.40 Моя земля – моя

новий канал 07.45 Церква Христова 08.00 Запитайте у лiкаря 08.30 М/с «Доброго ран­

ку, Мiккi!» 09.10 М/с «Дональд Дак» 09.35 Даєш молодь 10.20 Замок страху 11.25 Хто проти блондинок? 12.30 Клiпси 12.55 Шоуманiя 13.40 Ексклюзив 14.30 Аналiз кровi 15.10 Info-шок 16.15 Т/с «Воронiни» 18.00 Х/ф «Вiйна наречених» 20.00 Спiвай, якщо можеш 21.10 Х/ф «Казки на нiч» (див. анонс) 23.10 Красунi 23.50 Спортрепортер 23.55 Х/ф «В долинi Ела» 02.10 Зона ночi. Культура 02.15 Четверта хвиля

Євробачення 10.55 Доки батьки сплять 11.20 Так просто! Madheads 11.45 Шеф-кухар країни 12.40 Х/ф «Невiдомий солдат» 15.20 Золотий гусак 15.45 Ближче до народу 16.15 В гостях у Д. Гордона 17.20 Дiловий свiт. Тиждень 17.55 Х/ф «Кендi» 21.00 Пiдсумки тижня 21.40 Точка зору 22.10 Фольк-music 22.55 Трiйка, Кено, Максима 00.00 Ера бiзнесу. Пiдсумки 00.40 Автодрайв 00.50 Кориснi поради 01.20 Пiдсумки тижня 02.05 Хокей. ЧС серед юнiорiв. Україна – Бельгiя Сидить чоловік у ресторані за столиком, вечеряє. З кухні повар тихенько каже офіціантові: — Дивися, він це їсть!

ентер-фільм 06.00, 01.55 Кiноляпи 06.30, 02.55 Саундтреки 07.00 М/ф 12.30 Х/ф «Схованка

бiля Червоних каменiв» 17.30 Х/ф «Зелений фургон» 20.10 Х/ф «Овiд» 00.15 Х/ф «Член уряду»

05.45 М/ф «Крокодил

Гена i Чебурашка» 06.50 Х/ф «Iван Бровкiн на цiлинi» 08.50 Їмо вдома 10.00, 04.05 Неймовiрнi iсторiї кохання 11.00 Караоке на майданi 12.00 Холостяк 14.50 Росiйськi сенсацiї 15.55 Зоряне життя 16.55 Моя правда 18.00 Мiстичнi iсторiї 19.00 Битва екстрасенсiв. Боротьба континентiв 21.00 Х/ф «Крапля свiтла» 01.00 Т/с «Доктор Хаус»

орт-мир

Сьогоднi 07.20 Чи знають росiяни росiйську? 07.25 Огляд 07.55 Їхнi вдачi 08.30 Авiатори 09.25 Перша передача 09.55 Увага! Розшук! 10.30 Х/ф «Сiм’я вовкулакiв» 12.25 Бенкет на весь свiт 13.25 Дачна вiдповiдь 14.25 Золотий пил 15.25 Iсторiя всеросiйського обману 16.20 I знову здрастуйте! 17.20 Огляд. Надзвичай­ на подiя 18.00 Сьогоднi Пiдсумкова програма 19.00 Щиросерде зiзнання 19.45 Центральне теле­ бачення 20.50 Т/с «Глухар» 00.30 Х/ф «Пастка» 02.10 Футбольна нiч

рiк»

09.10 Смак 09.40 Армiйський магазин 10.20 Здоров’я 11.15 Недоладны нотатки 11.30 Поки всi вдома 12.20 Фазенда 13.15 Фатальна роль Олек­

сандра Фатюшина 14.05 Х/ф «Лiки проти страху» 15.40 Жiноче щастя. Окса­ митовий сезон 16.35 Т/с «Брежнєв» 20.05 Жорстокi iгри. Но­ вий сезон 22.00 Недiльний Час 23.00 Велика рiзниця 00.00 Нi бе нi ме нехiло 00.30 Познер 01.25 Х/ф «Успiх» 02.55 Х/ф «Невiдправлений лист»

нтв-мир 07.00, 09.00, 12.00, 15.00

polsat 06.00 Вставай! Граємо! 07.00 Новий день iз Polsat

News

08.30 Формула-1. Гран-прi Австралiї. Перегони 11.30 М/с «Ведмежата Гаммi» 12.00 Х/ф «Завдяки Вiнн-Дiксi» 14.15 Х/ф «Мiй любий марсiанин» 16.00 Х/ф «Нiндзя з Беверлi Гiллз» 17.45 Т/с «Шпильки на Гевонтi» 18.45 Т/с «Готель 52» 19.50 Подiї 20.20 Спорт 20.25 Погода 20.30 Т/с «Свiт за родиною Кепських» 21.00 Т/с «C.S.I. Маямi» 22.00, 23.00 Т/с «Костi» 00.00 Х/ф «Дикiсть-3: Необ­шліхтовані алмази»

Напис у «маршрутці»: «За проїзд без квитка — вихід без зупинки!»

власнiсть

08.50 Кориснi поради 09.05 Як це? 09.30 Хто в домi хазяїн? 10.00 Крок до зiрок.

СТБ

рини свiту 07.10 Поки всi вдома 08.00 Формула кохання 09.00, 09.55, 10.45, 11.45, 13.30, 15.25, 17.50 Недiля з Кварталом 09.30 Школа лікаря Кома­ ровського 10.00 Ранкова пошта 10.50 Смачна лiга 11.55 Орел i Решка 12.45, 13.45 Майдан’s 15.40 Розсмiшити комiка 16.35 Вечiрнiй квартал. Спецвипуск 18.00 Х/ф «Тихий Вир» 20.00 Подробицi тижня 20.55 Х/ф «День вiдчаю» 23.00 Х/ф «Сукупнiсть брехнi» 01.25 Х/ф «Знайти вбивцю»

07.00, 11.00, 13.00 Новини 07.10 Генiї i лиходiї 07.35 Х/ф «Високосний

06.50 М/ф «Шайбу, шайбу!» 07.10 Х/ф «Повернення в Гайю» 08.40 М/ф «Чебурашка» 09.05 Лото-Забава 10.00 Ремонт + 10.50 Смакуємо 11.25 Розкiшне життя 12.20 Мiняю жiнку 13.45 Шiсть кадрiв 15.00 Х/ф «Проїзний квиток» 18.30 Особиста справа 19.30, 23.40 ТСН-Тиждень 20.10 Мiй зможе 21.30 Велика рiзниця по-українському 22.45 Свiтське життя 00.25 Х/ф «Страстi Христовi»

небожами та морською свинкою на iм’я Плаксик. Усi троє звикли У життi головного героя засинати пiд казки, Новий канал, 21.10 Скiтера Бронсона нiколи i Скiтерові довелося (Bedtime Stories), сімейне траплялося нiчого щовечора вигадуваний, США, 2008 рік, дивовижного. Але одно- ти неймовiрнi iсторiї 95 хв. Реж. А. Шенкман. го разу сестра попродля веселої сiмейки. I У ролях: А. Сендлер, сила його доглянути за раптом казка починає К. Рассел, Г. Пiрс, Р. Бренд. двома невгамовними ставати реальністю.

інтер

спорт

1+1

«Казки на нiч»

минулої слави надає йому агент ФБР, який вiдправляє Рендi на пiдпiльний турнiр, що його проводять пiд егiдою кримiнального авторитета Фенга, відомого душогуба й ентузіаста настільного тенісу.

трк «україна» 06.00 Срiбний апельсин 07.00, 19.00 Подiї 07.20 Народна зiрка 10.00 Т/с «Дорожнiй

патруль» 12.00 Т/с «Прощава й, «Макаров!» 14.00 Х/ф «Помста без права передачi» 16.00 Т/с «Катя» 18.00, 19.20 Т/с «Смак граната» 20.20 Т/с «Дорога моя людина» 22.20 Футбольний вікенд 23.30 Х/ф «Важка мiшень» 01.20 Щиросерде зiзнання 01.50 Х/ф «Крила янгола»

рьова, 6» 08.30 Смiхопанорама 08.55 Ранкова пошта 09.30 Розмовляємо пра­ вильно 09.45 В гостях у ДiдаКраєзнавця 10.00 , 13.00 Вiстi 10.10 Мiсцевий час. Вiстi – Москва 10.45 Х/ф «Зустрiнемося бiля фонтана» 12.00 М/ф 12.20 Сам собi режисер 13.20 Мiсцевий час. Вiстi – Москва 13.25 Вся Росiя 13.40 Мiста i села 14.25 Бiльше, нiж кохання 15.10 Романтика романсу 17.25 , 01.25 Смiятися до­ зволено 19.00 , 03.00 Вiстi тижня 20.10 Танцi iз зiрками 23.20 Спецiальний корес­ пондент 00.15 Х/ф «Вулиця пов­ на несподiванок»

06.20 Факти 06.40 Квартирне питання 07.35 Анекдоти по-

українськи 07.55 Т/с «Рюрiки» 08.20 Х/ф «Як Майк-2: Стрiтбол» 10.35 Ти не повiриш! 11.30 Козирне життя 11.55 Iнший футбол 12.20, 19.40 Спорт 12.25 Стоп-10 13.25 Х/ф «Донька якудзи» 15.30 Наша Russia 16.30 Диво-люди 17.35 Жiноча логiка 18.45 Факти тижня 19.45 Х/ф «Пароль «Рибамеч» 21.45 Х/ф «Блейд-2»

TVP 1 08.00 Трансляцiя меси з Кракова 09.00 Кава чи чай? Моя недiля 11.40 М/ с «Смерфи» 12.05 М/с «Ба­ ранчик Шон» 12.20 Тиждень 12.50, 13.15 Мiж землею i небом 13.00 Молитва з Ва­ тикану 14.00, 20.30 Нови­ ни 14.20 Т/с «Робiнзон Кру­ зо» 15.15 Х/ф «Конкорд: А­ еропорт-79» 17.15 Д/ф «Як чужий iз космосу: Богомо­ ли» 17.50, 21.00 Шлях до ЄВРО. Хронiка 18.00 Теле­ експрес 18.15, 21.05 Пого­ да 18.20 ЧС з ралi. Хронiка 18.30 Т/с «Отець Матеуш» 19.25 Вiдгадай мелодiю 20.00 Вечiрка 20.50 Спорт 21.25 Т/с «Ранчо» 22.30 Х/ф «Щоденники принце­ си-2: Як стати королевою» 00.30 Х/ф «Париж, я люблю тебе» 02.40 Х/ф «Желари»

TVP 2 07.25 Оплот 08.00 Т/с «Кохан­ ня як кохання» 08.55, 09.30 Т/с «Барви щастя» 10.00, 03.05 Пояс «зiрок» 10.25 Вайрак iде слiдом 11.00 За 80 садiв довкола свiту 12.10 Босонiж свiтом 12.40 Макло­ вич у мандрах 13.20 Битва на голоси 15.00 Фамiлiада 15.35 Т/с «родинка.pl» 16.15 Шанс на успiх 17.15 Т/с «I в горi, i в радостi» 18.15 День наро­ дження кабаре «РАК» 19.00 Панорама 19.30 Спорттеле­ грама 19.35 Погода 19.55 Так це було! 21.05 Клуб каба­ ре «Двiйки» 22.10 Х/ф «Зелена миля» 01.35 Люблю кiно

Детский мир 07.00, 11.00 Х/ф «Соло­ вей» 08.25, 12.25 М/ф «Гiрський майстер» 09.00, 13.00, 15.00 Х/ф «Три та­ лери» 09.55, 13.55, 15.55 М/с «Котеня на iм’я Гав» 17.00 М/ф «Снiгова короле­ ва» 18.00 М/ф «Остання пе­ люстка»

ХХІ 09.00, 17.00, 01.00 Х/ф «Про­рок» 10.40, 18.40, 02.40 Х/ф «Гусар на даху» 12.55, 20.55 Х/ф «Ребека» 14.35, 22.35 Х/ф «Шлях Карлiто»

Diva Universal

ртр-планета 07.00 , 16.00 Х/ф «Ога-

ictv

polonia 07.55, 08.20, 08.40, 09.05, 09.25 Т/с «Плебанiя» 09.50 Т/с «Школа на

Сонячнiй» 10.25 Т/с «Крiмен» 11.30 Словник польськопольський 12.00 Пам’ятай про мене 12.15 «Ш», як шпигун 12.50, 13.15 Мiж землею i небом 13.00 Молитва з Ватикану 13.45 Пiд Татрами 14.00 Трансляцiя меси з Гурска 15.20 Країна смiється 16.20 Смаки часу 16.45 Лясковiк & Малiцький 17.05 Т/с «Злотопольськi» 17.35 Гра в мiста 18.00 Телеекспрес 18.20, 01.20 Т/с «Кохання як кохання» 19.10, 19.40 Т/с «Барви щастя» 20.15, 02.15 На добранiч, дiти 20.30, 02.30 Новини 20.50, 02.50 Спорт 21.10 Т/с «Ранчо» 22.05 Люблю тебе, Польщо! 23.25 Погода 23.30 Шанс на успiх

02.00 Спортивний журнал реклама

07.40, 08.30 Т/с «Да­ ми родини Ґiлмор» 09.20, 10.10, 11.00, 11.50, 12.40 Т/с «Плiткарка» 13.30 Х/ф «Все, що захочеш» 15.10 Х/ф «Жерстяний кубок» 17.30 Х/ф «Милосердя» 18.20 Т/с «Три рiчки» 19.10 Т/с «Хоро­ ша дружина» 20.00, 20.50 Т/с «Бути Ерiкою» 21.40, 22.30 Т/с «Шукач» 23.10, 00.40 Т/с «Блондинка» 02.00 Х/ф «Плiтка»

5 канал

ZIK

12 канал/Львів-ТБ

06.40 Технопарк 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 20.00 Час новин 07.20, 07.50, 00.30, 01.50, 02.50 Тема тижня 07.40, 08.50, 21.45, 23.30 Бiзнес-час 08.25 Бiстро-ТБ 09.50 Досягти ме­ ти 10.15 Яппi 10.35 Феєрiя мандрiв 11.15 Трансмiсiя 11.30 ДМБ 12.20 Життя цiкаве 13.20 Мотор-ТБ 14.10 Страва вiд шефа 14.25 Гра долi 15.20, 16.20, 19.30, 20.30, 01.20, 02.20 Час iнтерв’ю 17.20 Палата 17.30 Вуличка 18.20 Машина часу 19.00, 23.00, 00.00, 01.00, 02.00, 03.00 Час новин (рос. мовою) 21.00 Час: пiдсумки 22.00 Велика полiтика 22.30 Час-Тайм 23.55 Огляд преси 00.40 Смачнi подорожi

06.00 Топ-тема 06.35, 10.55, 16.35 Sundaynews 07.05, 16.00 Правоохоро­ нець 07.30, 17.00 Огляд люди і проблеми 08.00 До­ міно 09.00, 04.55 Прямим текстом 09.30 Скеля 09.55, 19.00 Сильні світу цього 10.30, 19.30 Суперґадже­ ти 11.15, 20.00 Мультисвіт 11.45 Країна диваків 12.10 Особистий прийом 13.10 Бодібілдинг «Містер Укра­ їни» 14.10 Хто тут живе? 16.20 Твоє бачення 17.30 Калейдоскоп мандрів 17.50 Хроніки злочинів 18.15 Генії людства 18.30 Книга скарг і пропозицій 20.30 ПРАВОка­ ція 21.00 Погляд на тиждень 21.45 По живому 22.20 Пе­ ревірка на вечірку 22.45 Своїми очима 23.05 На всі 100 00.00 Повтор програми з 16.00 до 20.00

08.00 Суспільний діа­ лог 08.30 Королівство ді­ тей 09.00 Вервичка 09.10 А­ верс-реверс 09.30 Про тиж­ день 10.10 Звитяга 10.40 Спортпанорама 11.10 Євро­ пейський простір 11.30 Пра­ воохоронець 11.50 Кадрики 12.50 Нова цивілізація 13.10 Млин 13.25 ДНК 13.45 На­ родна медицина 14.00 Кон­ церт-вітання 15.40 Наш ка­ лендар 16.00 Вічне джерело 16.20 Євро-2012. Шлях до у­ спіху 16.50 Технологія успіху 17.00 М-Хвиля 17.30 Спад­ щина 17.50 Вітання від Ле­ венятка 18.30 Сфера інтер­ есів 19.00 Феномен України 19.30 Зона конфлікту 19.50 Світлини душі 20.30 Вектор 21.00 00.00 ЗІК 00.00 Вечір­ ній простір

НТА

07.05, 08.35 Малятатвiйнята 07.30 М/ф 07.40 Байдикiвка 08.10 Телепузи­ ки 09.35 Зоо-фактор 10.00, 13.55 Т/с «Хто у домi гос­ подар» 10.55, 17.00 Єра­ лаш 11.35 Бабуни & дiдуни 12.00 Comedy Woman 12.55 Одна за всiх 14.50, 01.20 Го­ ла правда 15.15 Х/ф Прав­ да про кiшок та собак 17.35 Iнтуїцiя 18.30, 20.30 Т/ с «Реальнi пацани» 19.30 Дім-2 22.00 Нереальнi пред­ ки 23.00 Т/с «Реальна кров» 00.00 На добранiч, мужи­ ки! 00.55 Дім-2. Спецвипуск 01.45 До свiтанку

НТН 06.25 М/ф «Казка про попа та наймита його Балду» 06.50 М/ф «Вовка в тридев’ятому царствi» 07.10 Т/с «Iнспектор Деррiк» 09.30, 15.00 Т/с «Ка­ менська» 11.30 Легенди кар­ ного розшуку 12.00 Агенти впливу 12.30 Бушидо. Схiднi єдиноборства 17.00 Х/ф «Чорта з два» 19.00, 01.20 Х/ф «Поганi хлопцi» 21.20 Х/ ф «Здатна на все» 23.40 Х/ф «Повсталi з попелу»

2+2 07.35 М/с «Годзилла» 08.00, 03.00 Лабораторiя руйнiвникiв 09.00 Телема­ газин 10.15, 12.30, 20.30, 22.50 Вуличка 10.45, 12.55, 21.30, 22.30 Мод­ ні фішки 11.00 Х/ф «Лосанджелеська iсторiя» 13.00 Божевiльна прихована ка­ мера 13.35 Найкращi но­ каути свiту 14.00 Бас­ кетбол. Суперлiга. Пря­ ма трансляцiя 16.00 Т/ с «Смальков. Под­вiйний шантаж» 16.55 Кумед­ не домашнє вiдео 17.10 Прожекторперiсхiлтон 17.50, 19.40 Х/ф «Творiння Пiтера Бенчлi» 21.30 Про­ Футбол 22.30, 23.25, 01.30, 02.15 Т/с «Секретнi матерiали» 00.20 Х/ф «Не­ прикрита брехня»

07.35, 19.35 Зроблено ру­ ками 08.00, 19.00, 00.00 НТА – тиждень 08.30, 22.00, 04.00 Вікно в Аме­ рику 08.50, 17.10 Форму­ ла здоров’я 09.10, 21.45 Україна. Шлях до незалеж­ ності 09.30, 22.30 Увага: їжа! 10.00, 13.30 Таємни­ ці всесвіту 10.30, 17.30, 23.00 Зіркові покупки 11.00, 16.55, 21.30 Львів. Хроніки древнього міста 11.30 Світ мандрів 12.00 Sunday news 13.00 Теле­ енциклопедія 14:00 Дитя­ чий час 15.25 Х/ф «Приго­ ди Тома Сойєра» 18.00 Міс Галичина 20.00, 00.30 Х/ ф «Прокажена» 23.30 Ме­ дичні детективи

TBi

Тонiс

06.30 Х/ф «Солом’яний капелюшок» 09.00 Знак оклику! 09.45 Улюблена робота 10.00 Вечір з Ми­ колою Княжицьким 12.00 Ваш лікар 12.30 Я цього не знав 13.00 Т/с «Чис­ ла» 15.00 Природжені мисливці 17.00 Я цього не знав 17.30 Х/ф «Летю­ ча миша» 20.30 Сьогодні. Підсумки 21.30 Х/ф «Ха­ ос» 23.00 Х/ф «Кіберзона» 00.30 КлубНічки 02.30 Х/ ф «Грішний Голлівуд»

06.45, 16.15, 02.20 Твiй хiт 07.10 Клуб 700 07.35 Клуб Суперкниги 08.00 Телеенциклопедiя 08.35 Японiя очима гурмана 09.00 Створи себе 09.40 Практичне керiвництво екстремального туриста 10.05, 20.50 Дитинство в дикiй природi 11.05 Няньки в дикiй природi 11.40 М/ф 12.15 По­ гляд у майбутнє 15.00 За сiм морiв 15.30 Жи­ ва енциклопедiя 16.40, 19.00 Свiт тварин 17.05, 21.55 Х/ф «Конвой че­ рез Атлантику» 19.40 Ка­ лейдоскоп дикої приро­ ди 20.00 Зелений дозор 20.35, 23.45 24 години – Свiт 00.00 Таємницi долi

07.05 Т/с «Слiдство ве­ дуть ЗнаТоКи» 08.00, 14.00, 02.00 Мину­ лий час 09.00 Колба ча­ су 10.05 Кiнопанорама 11.00 До i пiсля... 12.15 Не смiшно. Перед дзер­ калом 12.40 Що? Де? Ко­ ли? 15.00 Х/ф «Дружина пiшла» 16.30 Московськi мотиви 17.00 Акули пера 18.00, 03.00 Народженi в СРСР 19.05 Навко­ ло смiху 20.00 Був Час 21.00 Нiчний хiт 21.55 Кабачок «13 стiльцiв» 23.00 Концерт до Дня працiвникiв торгiвлi 23.50 I жартома, i сер­ йозно 00.30 Х/ф «Перехiд на лiтнiй час»

Ностальгiя

ТЕТ

К1 07.20 Мiста пiдземного свiту 08.20, 01.15 AutoEVO 08.50 Дарвiн-шоу 09.50 Спецiя 10.30 Брейн-ринг 11.40 Слiдами пращурiв 12.00, 22.30 «Не може бу­ ти» 12.30 Т/с «Брати-де­ тективи» 16.30 Х/ф «Кулi гнiву» (див. анонс) 18.15 КВК 19.15 Бiйцiвський клуб 20.20 Вечiрнiй квартал. Iсторiя успiху 23.00 Що? Де? Коли? 00.00 Слава Богу, ти прийшов! 01.40 Нiчне життя

К2 07.15 М/ф 10.50, 11.30 Школа лiкаря Комаровсько­ го 11.55, 12.45 Картата по­ тата 13.30 Смачно з Б. Бур­ дою 14.20, 14.50, 15.40 Квадратний метр 16.20, 17.35 Модний вирок 18.20 Тенденцiї моди 18.30, 19.40 Позаочi 20.35, 21.30 Фор­ мула кохання 22.25 Мiсце зустрiчi: концерт 23.55 Колiр ночi

Наше кiно 06.00 Х/ф «Iталiєць» 07.55 Х/ф «Небувальщина» 09.25 М/ф «Пер Г’юнт» 10.00 Х/ф «Ось моє село...» 11.40 Х/ф «Моя Анфiса» 13.00, 14.25, 21.00, 22.25 Х/ф «Карна­ вал» 15.50, 23.50 Х/ф «Екс­ курсант» 16.35, 00.35 Х/ ф «Гiперболоїд iнженера Гарiна» 18.15, 02.15 Х/ф «Випадковi пасажири» 19.40 Х/ф «Дикий пляж»

пізнавальні програми Animal Planet 08.15 Зоотур Мiкаели 09.10 Пригоди Корвiна: Полiт сапсана (швидкiсть) 10.05, 10.30 Цуценя­ та 11.00 Територiя тва­ рин: Цiлителi i надiя 11.55 SOS дикої природи 12.20 Ветеринари-стажис­ ти: Чужа територiя 12.50 Галапагоськi острови 13.45 Швидкiсть життя: Хижаки а­ мериканського пiвденного заходу 14.40 Незвичайнi собаки 15.05 Кiшки КлоГiлл: Вiдчайдушний гавкiт 15.35 Кiшок не любити не можна 16.30 Собаки, кiшки та iншi улюбленцi – почат­ ковий курс 17.25, 22.00 0 Останнiй шанс: Красу­ ня i звiр 18.20 Ветери­ нар у дикiй Мек­ сика 19.15 Тi, що вою­ ють зi шкiдниками: Сарана 20.10, 01.40 Собаки, кiшки та iншi улюбленцi – почат­ ковий курс 21.05, 02.35 Незвичайнi тварини Нiка Бейкера 22.55 Фобiї 23.50 Дикi i небезпечнi: Бичачий покер 00.45 Екстремальнi: Жертви моди :природi

«Кулi гнiву»

Discovery 06.00 У свiтi машин: Кра­

ни 06.25 Потрiбна збiрка 06.50 Як це працює 07.15, 13.40, 02.40 Лабораторiя вибухових iдей: Вогнетрив­ кий будинок 08.10, 12.45, 20.05, 01.40 Руйнiвники легенд: Комахи: спец­ випуск 09.05, 09.35 Блискавичнi катастрофи 10.00 Екстремальна ри­ боловля 10.55 На гач­ ку: Марлiн 11.50 Вижити вдвох: Корабельна аварiя 14.35, 15.05 Кру­тiше не придумаєш 15.30, 16.25, 17.20, 18.15, 19.10 Бра­ ти по зброї 21.00 Рос Кемп у пошуках пiратiв: Iндонезiя 21.55 Надлюди Стена Лi 22.50 Що перемогли смерть: Холодний, як кри­ жинка 23.45 Шибайголо­ ви: Снiгова людина 00.40 Рай, що обернувся пеклом

History 07.00, 15.00 Ящики Стенлi Кубрiка 08.00, 16.00, 00.00 Мисливцi на нацис­ тів 09.00 Як мистецтво створило свiт 10.00 Рим­ ська iмперiя 11.00 Великi воїни 12.00 Нюрнберзь­ кий процес: нацистськi злочинцi на лавi пiдсудних 13.00 Афiни: правда про

демократiю 14.00 Едвар­ дианська ферма 17.00, 01.00 Духовна музи­ ка 18.00, 02.00 Таємницi пiдводного свiту 19.00, 03.00 Едуард Мане – о­ сновоположник сучасно­ го мистецтва 20.30 Великi британськi полководцi 21.00 Х/ф «Остання спо­ вiдь Олександра Пiрса» 22.00 Великий англiйський комбiнатор 23.00 Хто ти такий?

Geographic Channel 06.00 Атака комах: Кро­ вопивцi 07.00 Укуси мене, або Подорожi вiрусолога: В’єтнам 08.00 Дика при­ рода Росiї: Камчатка 09.00 Мавпи в мiстi! 10.00 Великi мiграцiї: Заклик приро­ ди 11.00 Атомний секрет Титанiка 12.00 У пошуках акул: Шторм 13.00 Загадки лосiв 14.00 Нiч лева 15.00 Калiфорнiйськi секво­ йї: анатомiя гiгантiв 16.00 Земля: бiографiя плане­ ти 18.00 Дивовижний свiт з Nat Geo 19.00 Десятка найкращих фотографiй Nat Geo 20.00, 23.00, 02.00 Зiткнення з астероїдом:


12 понеділок, 28 березня «Егоїст»

«Гладiатор»

(Эгоист), мелодрама, Росiя, 2007 рік, 88 хв. Реж. В. Дмит­ рiєвський. У ролях: В. Нiколаєв, Д.

Ульянов, С. ТiмофєєваЛетуновська. Вони живуть кожен у своєму свiтi: Єгор – успiшний бiзнесмен, Люба – сiльська вчителька, у якої хвора донька. Усi вважають Єгора егоїстом, оскiльки

5 канал

ZIK

12 канал/Львів-ТБ

інтер

СТБ

06.30 Ранок на 5-му 09.10, 22.15, 23.30, 02.40 Бiзнесчас 09.25, 00.30 Автопiлотновини 09.35, 13.20, 14.20 5 елемент 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 20.30, 03.00 Час новин 10.30, 11.30, 12.30 Прес-конференцiї у прямому ефiрi 15.20, 16.20 Час iнтерв’ю 17.25 Територiя закону 18.30, 23.40 Київський час 19.00, 23.00, 00.00, 01.00 Час новин (рос. мовою) 19.25, 01.15 Час: важливо 21.00, 02.00 Час 21.50 Народний контроль 23.55, 02.55 Огляд преси 00.40 Рестораннi новини

06.00, 18.00 Т/с «Гра долі» 06.40 Ті, що творили хіти 07.00, 20.00 Мультисвіт 07.30 Погляд на тиждень 08.20 На всі 100 09.15, 19.15 Хроніки злочинів 09.45 Енциклопедія 10.00, 18.40 Sundaynews 10.15, 19.00 Bon apetit 10.40 Суперґаджети 11.00 Доміно 12.00 По живому 12.30 Огляд 13.00 Правоохоронець 13.20 Перевірка на вечірку 13.40 Країна диваків 14.00 Громадська думка 15.30, 20.30 Віч-на-віч з репортером 16.00 Хто тут живе? 17.50 Твоє бачення 21.00 Огляд 21.30 ПРАВОкація 22.15 ПроКарпати 22.45 Прямим текстом 23.20 Сильні світу цього 23.50 Генії людства 00.00 Повтор програми з 16.00 до 20.00

06.00 Домашній кінозал 07.00 Дитячі оповідки 07.30 Переможний голос віруючого 08.00, 08.25 Вже ранок 08.15, 11.50, 16.00, 19.00 Вісник 10.25 Наш календар 10.45 Львів мистецький 14.00 Громадська думка 14.30 Звичаї 14.45 Співаємо українське 15.00 Актуальне інтерв’ю 15.30 Віч-на-віч з репортером 16.10 Семестр 16.30 Музичний коктейль 17.00 Мовлення територіальних громад 18.00 В/ ф «Світлана» 18.10, 00.35 Пас 18.40 Хатка Левенятка 19.20 Чому так? 20.30, 03.05 Вісник 21.00 ZIK 00.05 Час країни 01.00 Молодіжна програма

08.35 З новим ранком 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 09.10 Т/с «Повернення

06.00, 01.35 Бiзнес + 06.05 Т/с «Кулагiн i партнери» 06.30 Т/с «Комiсар Рекс» 08.10 Танцi iз зiрками 12.05 Танцi iз зiрками.

НТА

06.30, 08.30 Мультик з Лунтiком 07.05, 15.55 Твою маму! 07.35 Байдикiвка 08.05 Телепузики 09.10 Модний вирок 10.05, 16.25 Т/с «Хто у домi господар» 11.00, 17.20 Єралаш 11.25 Щастя є 12.15 Звана вечеря 13.10 Давай одружимося 14.05 Iнститут шляхетних панянок 15.00, 22.00 Теорiя зради 17.40 Одна за всiх 18.05 Т/с «Iграшки» 18.35, 20.30, 23.55 Т/с «Унiвер» 19.30, 00.25 Дім-2 21.00 Т/с «Реальнi пацани» 23.00 На добранiч, мужики! 00.50 Телемагазин 01.20 До свiтанку

РТР-Планета, 13.30

НТН 06.40 Х/ф «Коли запiзню­ ються до РАЦСу» 08.25 Правда життя 09.00, 22.00 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю» 10.00, 23.00 Т/с «Закон i порядок» 11.00, 20.20 Т/с «CSI: Лас-Вегас» 12.00, 00.00 Т/с «Детективи» 12.40 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 14.40, 19.20 Т/с «Боєць-2. Народження легенди» 15.40 Х/ф «Вiд Бугу до Вiсли» 16.55 Х/ ф «Демидови» 18.30, 04.45 Агенти впливу 19.00, 21.30, 00.30 Свiдок 01.00 Х/ф «Повсталi з попелу» 02.25 Речовий доказ

2+2 06.00 М/ф 06.20 М/с «Ура, мультики!» 06.45 М/ с «Життя робота-пiдлiтка» 07.10 М/с «Гей, Арнольде» 07.40 М/с «Годзилла» 08.00, 13.15 Т/с «Єрихон» 09.00 Телемагазин 11.00 Руйнiвники стереотипiв 11.25, 15.05 Т/с «Генiї помсти» 12.20, 16.00 Т/с «Горець» 14.10 Т/с «Мiцний горiшок Джейн» 17.00 Божевiльна прихована камера 17.35 Найкращi нокаути свiту 18.00 Т/с «Бородiн. Повернення генерала» 19.00 Х/ф «Iкла» 20.40 М/ с «Сiмпсони» 21.00 Real comedy 21.30 Х/ф «Хижак Юрського перiоду» 23.05 Секс з Анфiсою Чеховою 00.00 Х/ф «Компрометуючi ситуацiї. Джим i Джейн» 01.30 Х/ф «Свiдок на весiллi» 03.00 Лабораторiя руйнiвникiв

Тонiс 06.30 Перемагаючий голос вiруючого 07.00, 18.40, 23.25 24 години Бiзнес 07.25 Створи себе 07.30 Життя iз знаком +08.00, 18.55 Скромна чарiвнiсть сучасних технологiй 08.30, 19.40 Вода – лiнiя життя 09.00, 21.10 Хiт-парад дикої природи 10.10, 02.30 Твiй хiт 11.10 Дитинство в дикiй природi 12.15 Погляд у майбутнє 15.50 Живе багатство України 16.30 Х/ф «Конвой через Атлантику» 18.30, 20.30, 23.15, 03.00 24 години 18.45, 20.50, 23.30 Життя 20.15, 23.40, 05.40 Сильнi свiту цього 22.10 Ровесники землi 00.00 Таємницi долi

07.30, 19.35 Зіркові покупки 08.00, 13.30 НТА – Тиждень 08.30 Львів. Хроніки древнього міста 09.00 Вікно в Америку 09.30 Зроблено руками 10.00 Таємниці всесвіту 10.30 Україна. Шлях до незалежності 11.00 Х/ф «Пригоди Тома Сойєра» 12.30 Міс Галичина 14.00 Дитячий час 15.30 НаВсі100 16.30 Смертоносна кухня 17.30 Навколосвітня експедиція 3в1 18.30 Т/с «Лікарня» 19.00, 22.40, 00.30 НТА – Новини 20.00 Т/с «Загін 112» 20.30 М/ф «Фікс та Фоксі» 21.00, 01.10 Х/ф «Наша люба бабуся» 23.15 У всіх на вустах 23.30 Час тайм 23.50 Стиль і місто

TBi 06.00 Комедійний квартет 07.00 Сьогодні. Підсумки 08.00 Альбертейнштейн 08.30 Повне Мамаду 09.45 Комети 12.00 Я цього не знав 15.00 Криміналістика 16.00 Військова Таємниця 17.00 Знак оклику! 18.00, 20.30 Сьогодні 18.30 Особливий погляд 19.00 Таємниця підземного склепу 19.30 Правда Романа Скрипіна 21.00 Кримінальна Росія 22.00 Зброя майбутнього 23.00 Авіакатастрофи 00.00 Х/ф «Грішний Голлівуд» 01.30 КлубНічки

Ностальгiя 06.10 Не смiшно. Перед дзеркалом 06.40 Що? Де? Коли? 08.00, 20.00, 02.00 Минулий час 09.00 Х/ф «Дружина пiшла» 10.30 Х/ф «Московськi мотиви» 11.00 Акули пера 12.00, 21.00 Народженi в СРСР 13.05 Навколо смiху 14.00 Був час 15.00 Нiчний хiт 15.55 Кабачок «13 стiльцiв» 17.00 З ранку раненько 17.40 Лицедiї 18.20 Вистава «Одруження Фiгаро» 22.00 Зустрiч 23.00 Юрiй Гагарiн 23.55 Золотий шлягер 00.40 Нью-Йорк, НьюЙорк 01.05 Т/c «Слiдство ведуть ЗнаТоКи» 03.00 Колба часу

ТЕТ

К1 07.20 Т/с «Полiцейська ака­ демiя» 07.50, 17.50 Галiлео 08.10, 16.50 Т/с «Зла наука» 09.15, 00.50 Т/с «Той, що говорить iз привидами» 10.00 КВК 12.00, 18.10 Т/с «Солдати» 14.30, 20.10 Т/с «Зоряна брама» 16.00 Т/с «Молодий Геркулес» 22.00 Солдати й офiцери 23.20 Дурнi. Дороги. Грошi 23.45 15 хвилин до завтра 00.10 Слiдами пращурiв 01.30 Т/с «Мертва зона»

К2 06.00 М/ф 07.10, 12.30 Телеторгiвля 07.45, 08.40, 23.10, 23.40 Все для тебе 09.40 Знак якостi 10.30, 11.00 Школа лiкаря Комаровського 11.35 Знахарi 13.00, 21.15 Позаочi 13.55, 14.35, 19.15, 19.55, 20.40 Квадратний метр 15.20 Смачно з Б. Бурдою 15.50, 16.35 Картата потата 17.05 Тенденцiї моди 17.15, 18.20 Модний вирок 00.15 Колiр ночi

Наше кiно 08.35 Х/ф «Гiперболоїд iн­же­нера Гарiна» 10.15 Х/ ф «Випадковi пасажири» 11.40 Х/ф «Пiдслухана роз­мова» 13.00, 21.00 Х/ф «Фонтан» 14.50, 22.50 Х/ф «Свята дитинства» 16.20, 00.20 М/ф «Парасолька стає дружинником» 16.30, 00.30 Х/ф «Врятуйте потопельника» 17.45, 19.20, 01.45 Х/ф «Даурiя»

пізнавальні програми Animal Planet 07.00 Вулиця лемурiв 07.25, 16.30 Мавпяче життя 07.50 Мавпячi витiвки 08.40, 17.00 Все про собак 09.10, 15.30, 20.10, 01.40 Собаки, кiшки та iншi улюбленцi – початковий курс 10.05, 19.15 Зоотур Мiкаели 11.00 Територiя тварин 11.55 SOS дикої природи 12.50 Полiцiя Фiладельфiї – вiддiл iз захисту тварин 13.45 Шотландське суспiльство захисту тварин 14.10 Ветеринари на маршi 14.40, 00.45 Медуза-вбивця 17.25 Проект «Цуценята» 18.20 Пригоди Остiна Стiвенса 21.05, 02.35 Неймовiрнi подорожi 22.00 Планета Земля 22.55 Людоїди 23.50 Дикi i небезпечнi Discovery 06.00 У свiтi машин: Трансатлантичний конкурс 06.25, 14.10 П’ята передача 06.50, 11.25 Зухвалi проекти: Космiчна башта 07.45, 18.15, 22.50 Потрiбна збiрка 08.10, 18.45, 23.20 Як це пра-

цює 08.40 Руйнiвники легенд: Смертельна водоверть 09.35, 01.40 Головоломи 10.30 Вижити будь-якою цiною: Кращi моменти 12.20, 19.10, 23.45 Американ­ ський чоппер 13.15 Автомайстернi: Машина Давида Жiнола 14.35, 02.40 Руйнiвники легенд: Злочини i мiстифiкацiї 15.30 Брудна робота: Прання пелюшок 16.25 Риба-меч: життя на гачку 17.20 Зухвалi проекти: Надшвидкий есмiнець 20.05, 00.40 На гачку: Тигрова акула 21.00 Екстремальна риболовля 21.55 П’ятеро з’їдених живцем

History 07.00, 15.00, 23.00 Хто ти такий? 08.00, 16.00, 00.00 Мисливцi на нацистів 09.00 Духовна музика 10.00 Таємницi пiдводного свiту 11.00 Едуард Мане – основоположник сучасного мистецтва 12.30 Великi британськi полководцi 13.00 Х/ф «Гамбурзький смертник» 17.00, 01.00 Ко­м анда часу 18.00,

02.00 Смерть удос­ вiта – останнiй лiнкор iмператора 19.00, 03.00 Улюблений принц фюрера 20.00 Протест 21.30 Криза – це вигiдно? 22.00 Пташина вiйна

National Geographic 06.00 У пошуках гiгант­ ського восьминога 07.00, 12.00 Зiткнення з астероїдом: 24 години, що змiнили свiт 08.00, 13.00 Удар астероїда 09.00, 15.00 На гачку: лов монстрiв 10.00, 16.00 Дивовижний свiт з Nat Geo 11.00, 19.00 Реальнiсть чи фантастика? 11.30 Секунди до катастрофи: Чикаго 14.00 Поле бою хижакiв 17.00 Гiршi в’язницi Америки: Молодь за ґратами 18.00 Мисливцi на нацистів: Цукурс 19.30 Секунди до катастрофи: Смерч 20.00, 23.00, 02.00 Втеча: Ескаполог 21.00, 00.00 По­ лiцейськi на Алясцi: Гонитва бiля полярного кола 22.00 Заборони: Знаки приналежностi 01.00 Конвої: битва за Атлантику

за основну мету вiн ставить власний успiх. Раптом герой втрачає все, його зраджують усi близькi. Здавалося б, життя закiнчилося, якби не Люба, котра зумiла дати йому вiру i сили почати все з нуля...

Мухтара» 10.10 Т/с «Капiтан Гордєєв» 12.15 Знак якостi 13.00 Здоровенькі були 13.55 Детективи 14.35 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв» 16.30 Чекай на мене 18.10 Всi свої 19.00 Т/с «Обручка» 20.00 Подробицi 20.30 Т/с «П’ята група кровi» 23.30 2 кiнські сили 00.00 Таємниця трьох океанiв. У гонитвi за примарою 00.50 Х/ф «Пасажир 57»

1+1 06.55, 07.10, 07.50, 08.05, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 17.00, 19.30, 23.10 ТСН 07.25 М/ф 09.25 Смакуємо 10.00 Х/ф «Повернення

ТРК «Україна», 22.10

(Gladiator), історичний, США, 2000 рік, 155 хв. Реж. Р. Скотт. У ролях: Р. Кроу, Ж. Фенiкс, К. Нiльсен, О. Рiд.

Пiдсумки голосування 12.55 Битва екстрасенсiв 15.00 Давай одружимося 17.00, 22.20 Паралельний свiт 18.00, 22.00 Вiкна-новини 18.10 Неймовiрна правда про зiрок 21.20 ВусоЛапоХвiст 23.20 Т/с «Доктор Хаус» 00.20 Т/с «Клiнiка» 01.40 Х/ф «Коханий раджа»

новий канал 06.55 Kids’ Time 07.00, 07.10, 07.40 Пiдйом 07.05 Смiховинки 09.10 Х/ф «Гремлiни-2:

Нова партiя» 11.30 Т/с «Курсанти» 13.55, 16.55 Т/с «Татусевi доньки» 14.45, 15.45 Teen Time 14.50 Т/с «АйКарлi» 15.50 Т/с «Останнiй акорд» 17.55, 20.35 Т/с «Воронiни» 19.15, 00.55 Спортрепортер 19.35 Батьки i дiти 22.40, 01.10 Новий погляд 23.40 Т/с «Межа» 01.05 Служба розшуку дiтей 02.00 Х/ф «Дiвчина з води»

в Гайю» 11.40, 17.15 Шiсть кадрiв 11.55 Велике перевтiлення 12.40 Т/с «Ведмежий кут» 13.35 Х/ф «Суперзiрка з околицi» 15.05 Х/ф «Бумеранг» 17.45, 01.40 Х/ф «Дурненька зiрка» 20.10 Зiрка+зiрка-2 22.10 Т/с «Маргоша» 23.35 Х/ф «Страстi Христовi»

У великiй Римськiй iмперiї не було воєначальника, рiвного генералові Максимусу. Непереможнi легiони, якими командував цей шляхетний воїн, обожнювали його i могли піти за ним навiть у пекло. Але

ictv 06.25, 07.35 Дiловi

факти 06.35, 09.25, 12.55, 19.10, 01.55 Спорт 06.45 Свiтанок 07.40 Факти тижня 08.45, 12.45, 18.45, 22.35, 03.05 Факти 09.30 Т/с «Солдати» 13.00 Анекдоти по-

українськи 13.25 Х/ф «Полiцейський з Беверлi Гiллз-3» 15.45 Х/ф «Останнiй бронепоїзд» 19.15, 01.00 Надзвичайнi новини 20.10 Т/с «Бригада» 22.50 Свобода слова 02.05 Провокатор

спорт EuroSport 09.30, 14.30 Снукер. Вiдкритий чемпiонат Китаю. Пекiн, Китай. 1 день 10.25 Спортивна подорож. Журнал 10.30 Тенiс. WTA. Маямi США 13.30, 17.50, 01.15 Футбол. Євро 2012 Журнал 18.00, 19.45, 23.30 Тенiс. WTA. Маямi, США. 1/8 Фiналу 19.40, 01.10 Новини. Головнi подiї дня 21.45 Оце так! 22.00 Про рестлiнг. Огляд WWE 22.35 Про рестлiнг. Vintage Collection. США Футбол 06.00, 08.00, 22.30, 00.40, 02.50 Фут-

орт-мир

ранку! 11.05, 02.30 Жити здорово! 12.05 ЖКГ 13.15 Контрольна закупiвля 13.40 Модний вирок 14.35, 02.00 Детективи 15.00 Iншi новини 15.30 Зрозумiти. Пробачити 16.20 Хочу знати 16.45 Смак 17.20 Т/с «Обручка» 18.05 Федеральний суддя 19.20, 01.20 Т/с «Слiд» 20.00 Давай одружимося! 21.00 Чекай на мене 22.00 Час 22.30 Х/ф «Вiдплата» 23.25 Свiдки 00.20 Нiчнi новини 00.35 Проти ночi

нтв-мир

TVP 1

07.40 Ти не повiриш! 08.35, 14.35, 17.35, Огляд 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 22.15 Сьогоднi 09.25 Живуть же люди! 10.00 До суду 11.00 Суд присяжних 12.35 Прокурорська перевiрка 13.40 Давайте миритися! 15.30 Огляд. Надзвичай-

06.05, 06.30, 16.50, 17.15 Т/ с «Зухвалi й вродливi» 07.00 Кава чи чай? 09.10 Полiтика за кавою 09.20 М/с «Покойо» 09.30 М/с «Жахливий Чарлi» 09.50 Футбол. Товариський матч. Литва – Польща 11.50 Шаленi казани 12.20 Телезакупи 13.00, 16.00, 20.30 Новини 13.10 Агробiзнес 13.40 Т/с «Тиха гавань» 14.40, 18.30 Т/с «Плебанiя» 15.10, 18.55 Т/с «Клан» 15.40 Ополє-2010 16.15, 19.35 Вiдгадай мелодiю 17.35 Прицiл 18.00 Телеекспрес 18.25, 21.05 Шлях до Євро 20.10 Вечiрка 21.00 Спорт 21.20 Т/с «Удар у вiдповiдь» 23.05 Театр ТБ 00.45 Х/ф «Дiти слави» 02.55 Т/с «Чоловiки у великому мiстi»

на подiя

16.05 Таємницi розвiдки 16.35 Т/с «Повернення Мух­

тара»

18.35 Година суду 19.25 Т/с «Мент в законi» 20.25 Т/с «Брат за брата» 22.40 Т/с «Вчитель в законi.

Продовження» 23.40 Чесний понедiлок 00.35 Т/с «Правило лабiринту»

ентер-фільм 06.00 Саундтреки 06.10 М/ф 11.45, 14.55 Телемагазин 12.15 Х/ф «Зелений

фургон» 15.25 Х/ф «Овiд» 19.00 Х/ф «Ледi Макбет Мценського повiту» 20.30 Х/ф «Друг» 22.00 Х/ф «Подвiйний обгiн» 23.35 Х/ф «Адмiрал Нахiмов» 01.05 Х/ф «Нескоренi» 02.35 Кiноляпи

трк «україна»

«Єфросинiя»

живання»

13.00 Нехай говорять 15.40, 03.00 Щиросерде

зiзнання

16.10 Федеральний суддя 17.15 Критична точка 20.15 Т/с «Глухар. Повер­

нення» 22.10 Х/ф «Гладiатор» (див. анонс) 01.30 Х/ф «Важка мiшень»

ртр-планета 07.00 Ранок Росiї 11.05 Х/ф «У пошуках капiтана Гранта» 12.15, 01.05 Новини культури 12.30 Михайло Чехов. Вiдчуття цiлого 13.30 Х/ф «Егоїст» (див. анонс) 15.30 Мiсцевий час 15.50 Нероздiлене кохання 16.40 Про головне 17.25 З новим будинком! 18.10, 01.30 Т/с «Слово жiнцi» 19.45, 02.15 Т/с «Єфросинiя» 20.30 Т/с «Ворожiння при свiчках» 22.05 Т/с «Опери. Хронiки вбивчого вiддiлу» 22.50 Вiстi + 23.10 Остання роль 00.20 Тим часом 06.45 Вiстi – Спорт

TVP 2 07.05 Для майбутнього 07.35, 13.55 Питаючи про Бога 08.00 Сто рокiв на службi суспiльству 08.35, 15.55 Т/с «I в горi, i в радостi» 09.30 Запитання на снiданок 12.00 Алея «зiрок» 12.25 Телезакупи 12.55 Мистецтво життя 13.25 Зустрiч молодих у Роттердамi 14.25 Садова Довборова 15.00 Постав на мiльйон 17.00 Панорама-свiт 17.10 Гаряча 17.15 Бiржа 17.35 А нормально о цiй порi 18.25 Один iз десяти 19.00 Панорама 19.25 Спорттелеграма 19.40 Битва на голоси 20.00 Т/с «Лiцензiя на виховання» 20.35 Т/с «Сусiди» 21.10 Т/с «Барви щастя» 21.45 Т/с «Кохання як кохання» 22.40 Кулiси серiалу «Кохання як кохання» 22.50 Томаш Лiс у прямому ефiрi 23.55 Т/с «Мислити, як злочинець» 00.50 Х/ф «Суддя i вбивця» 02.50 Д/ф «У серединi Гуантанамо» 03.55 Т/с «Адвокатський колектив»

06.00 Срiбний апельсин 06.50, 17.00, 19.00 Подiї 07.10, 18.00 Т/с 08.20, 14.00 Т/с «Слiд» 09.00 Т/с «Катя» 11.00, 19.20 Т/с «Маруся» 12.00 Т/с «Тайга. Курс ви­

бол News 06.10, 00.55 США – Аргентина. Товариський матч 08.10, 18.35 Бразилiя – Шотландiя. Товариський матч 10.00 Футбольний вiкенд 11.05, 03.05 Вiрменiя – Росiя. Вiдбiр до Євро-2012 13.05 Вельс – Англiя. Вiдбiр до Євро-2012 15.05, 16.20 Найкращi голи збiрної Англiї 15.15, 21.35 Футбольний вiкенд. Сурдопереклад 16.35 Нiмеччина – Казахстан. Вiдбiр до Євро-2012 21.40 Англiя – Iсландiя. Товариський матч 23.40 Чемпiонат Англiї. Огляд туру

07.00, 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Новини 07.05, 10.15 Доброго

ут 1/трк «ера» 06.00 Доброго ранку, Україно! 06.01 Ранкова молитва 06.05, 06.30, 07.00, 07.30, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20 Новини 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.20, 06.35, 00.15, 00.35 Вертикаль влади 06.45 Православний календар 07.15 Ера бiзнесу 07.25 Автодрайв 07.50 М/ф 08.15 Огляд-преси 08.20 Тravel-чек 08.40, 00.55 Кориснi поради 09.00 Пiдсумки тижня 09.45, 18.15 Друга смуга 10.00 Легко бути жiнкою 11.10 Шеф-кухар країни 12.10, 18.45, 21.30 Дiловий свiт 12.20 Право на захист 12.40 Армiя 13.05 Майстер-клас 13.35, 02.50 Т/с «Вiчний поклик» 15.15 Euronews 15.25 Дiловий свiт. Агросектор 15.35 After Live 16.00 Фольк-music 16.55 Т/с «Атлантида» 17.50 Вiкно в Америку 19.00 Про головне 19.40 Сiльрада 19.55 Слово регiонам 20.05 Чорне та бiле 20.55 Офiцiйна хронiка 21.00, 01.20 Пiдсумки дня 21.25 Свiт спорту 21.55 Хокей. ЧС серед юнiорiв. Україна – Iспанiя 00.00, 00.30 Пiдсумки 01.45 ТелеАкадемiя

трапилося так, що вiдважний Максимус, готовий битися з будь-ким у чесному бою, виявився безсилим проти придвор­них iнтриг. Дивом уникнувши загибелi, Максимус стає гладiатором.

Кадр із кінофільму «Ланцюгова реакція». s.afisha.ru

дина» нош»

ХХІ

polonia 07.00 Кава чи чай? 09.10 Полiтика за кавою 09.25 Т/с «Тiльки Каська» 09.55 Клуб кабаре «На

канапi» 10.50 Смаки польськi 11.10 Т/с «Барви щастя» 11.40 Сто рокiв на службi суспiльству 12.05 Кабарежерцi 13.00, 20.30, 02.30 Новини 13.15, 19.20, 01.50 Т/с «Плебанiя» 13.45 Т/с «Злотопольськi» 14.15 Т/с «Час честi» 15.05 Сто тисяч лелек 15.35 Концерт Марилi Родович 16.35 Загадкова блодинка 17.30 Непереможенi 18.00 Телеекспрес 18.25 Мазурський бенкет кабаре 19.50 Гра в мiста 20.15, 02.15 На добранiч, дiти 21.00, 02.55 Спорт 21.10 Т/с «Блондинка» 22.05 Бенефiс Ядвиги Баранської та Єжи Антчака 23.05 Польща «Польща «24»» 23.40, 05.00 Томаш Лiс у прямому ефiрi 00.35, 01.00 Т/с «Успiх» 01.30 Пам’ятай про мене

Детский мир 07.00, 11.00 М/ф «Снiгова королева» 08.00, 12.00 М/ф «Остання пелюстка» 09.00, 13.00 Х/ф «Три талери» 09.55, 13.55 М/с «Котеня на iм’я Гав» 15.00 Х/ф «Фантазери» 16.05 М/с «Пригоди коника Кузi» 17.00 М/с «Черепашка-герой» 18.00 М/ф «Уроки тiтоньки Сови»

polsat 06.00 Вставай! Граємо! 07.00 Новий день iз Polsat

News

08.30 Мультфiльми 10.00 Т/с «Тимчасова ро­ 11.00 Т/с «Далеко вiд 11.30 Т/с «Свiт за роди­

ною Кепських» 12.00, 17.30 Т/с «Мала­ новський i партнери» 12.30, 20.30 Т/с «Лiнiя життя» 13.00 Екстремальний ремонт 14.00 Т/с «Швидка допо­ мога» 15.00, 19.00 Т/с «Перше кохання» 15.45 Т/с «Нелегкi справи» 16.50, 19.50 Подiї 17.15 Втручання 18.00 Т/с «Чому я?» 20.20 Спорт 21.00 Х/ф «Три iкси-2: Новий рiвень» 23.05 Х/ф «Ланцюгова реакцiя» 01.30 Т/с «Пiдступнiсть гiр» 02.15 Iнтерактивна програма

09.00, 17.00, 01.00 Х/ф «Спецiальний пiдроздiл-2» 09.55, 17.55, 01.55 Х/ ф «Чужаки» 11.45, 19.45 Х/ф «Безстрашний» 13.35, 21.35 Х/ф «Приходь на мене подивитися» 15.25, 23.25 Х/ф «Шантаж»

Diva Universal 06.40, 12.30, 18.20 Т/ с «Дами родини Ґiлмор» 07.35 Х/ф «Плiтка» 09.10 Х/ф «Донька Данiеля» 10.50, 23.10 Т/с «Джордан розслiдує» 11.40, 19.10 Т/с «Плiткарка» 13.20 Х/ф «Жiночi штучки» 14.45 Х/ф «Анна Каренiна» 16.40, 17.30 Т/с «Бути Ерiкою» 20.00 Х/ф «Пристрастi на радiо­ хвилi» 21.30, 22.20 Т/с «Шукач» 00.00 Х/ф «Все, що захочеш» 01.40 Х/ф «Новоспечений батько»


вівторок, 29 березня 13

№ 222 (81)

«Щоденники нянi» Новий канал, 09.10

(Nanny Diaries), комедiя, США, 2007 рік, 105 хв. Реж. Ш.С. Берман. У ролях: С. Йохансон, К. Еванс, П.

Джаматтi, Л. Лiннi, Д. Мерфi, А. Кис, Н. Арт. Молода студентка коледжу, влаштовуючись пiдробити нянею в однiй із багатих сiмей Мангеттена, нiяк не

Футбол 06.10 Чемпiонат Iспанiї. Огляд туру 07.05 Чемпiонат Нiмеччини. Огляд туру

08.10 Англiя – Iсландiя. Товариський матч 10.20 США – Аргентина. Товариський матч 12.20 Футбольний вiкенд. Сурдопереклад 13.25 Вiрменiя – Росiя. Вiдбiр до Євро-2012 15.25, 19.05, 20.00 Найкращi голи збiрної Англiї 16.00 Д/ф «Дарiо» 16.35 Журнал Лiги чемпiонiв. Спецвипуск 17.05 Словенiя – Iталiя. Вiдбiр до Євро-2012 19.15 Вельс – Англiя. Вiдбiр до Євро-2012 21.10 Чемпiонат Бразилiї. Огляд туру 21.55 Англiя – Гана. Товариський матч 00.55 Нiмеччина – Австралiя. Товариський матч 01.55 Нiдерланди – Угорщина. Вiдбiр до Євро-2012

06.30, 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 З новим ранком 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 09.10 Т/с «Повернення

Мухтара» 10.10 Т/с «Капiтан Гордєєв» 12.15 Знак якостi 13.00 Здоровенькі були 14.00 Судовi справи 14.55 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв» 16.55 Т/с «Спальний район» 18.10 Всi свої 19.00 Т/с «Обручка» 20.00 Подробицi 20.30 Т/с «П’ята група кровi» 21.30 Футбол 23.50 Моя країна 00.35 Битва за Мiсяць 01.25 Х/ф «Служителi закону» 03.30 Телевiзiйна служба розшуку дiтей

СТБ 06.00, 01.35 Бiзнес + 06.05 Д/ф 06.30 Т/с «Кулагiн

i партнери»

06.55 Т/с «Комiсар Рекс» 09.55 Х/ф «Крапля

свiтла»

11.55 Нез’ясовно,

але факт 12.55 Битва екстрасенсiв 13.55 Моя правда 15.00 Давай одружимося 17.00, 22.20 Паралельний свiт 18.00, 22.00 Вiкнановини 18.10 Неймовiрна правда про зiрок 19.20 Правила життя 20.25 Наукове середовище 23.20 Т/с «Доктор Хаус» 00.20 Т/с «Клiнiка» 01.25 Вiкна-спорт 01.40 Х/ф «Щит i меч»

нтв-мир

орт-мир

1+1 06.05 Служба розшуку

дiтей

новий канал 06.55 Kids’ Time 07.00, 07.10, 07.40 Пiдйом 07.05 Смiховинки 07.30, 09.00, 19.00, 00.45

06.10, 11.55 Т/с «Тiльки кохання» 06.55, 07.10, 07.50, 08.05, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 17.00, 19.30, 23.30 ТСН 07.25 М/ф 10.00, 17.55 Сiмейнi драми 10.55, 18.45 Не бреши менi 12.45, 22.30 Т/с «Маргоша» 13.40 Т/с «Ведмежий кут» 14.35 Розкiшне життя 15.20 Х/ф «Копи та недоумки» 17.15 Шiсть кадрiв 20.10 Мiняю жiнку 21.30, 22.05 Т/с «Iнтерни» 23.55 Х/ф «Бумеранг» 02.45 Т/с «Руда»

Репортер 09.10 Х/ф «Щоденники нянi» (див. анонс) 11.30 Т/с «Курсанти» 14.00, 16.55 Т/с «Татусевi доньки» 14.45, 15.50 Teen Time 14.50 Т/с «АйКарлi» 15.55 Т/с «Останнiй акорд» 17.55, 20.40 Т/с «Воронiни» 19.15, 01.00 Спортрепортер 19.35 Знову разом 21.45 Хочеш? Спiвай! 22.45 Т/с «Щасливi разом» 23.45 Т/с «Межа» 01.10 Х/ф «Залишся» 02.40 Зона ночi 02.45 Реальний майстерклас

ут 1/трк «ера»

трк «україна»

06.00 Доброго ранку, Україно! 06.45 Православний календар 07.15 Ера бiзнесу 07.25 Автодрайв 07.50 М/ф 08.20 Тravel-чек 08.40, 00.50 Кориснi поради 09.00, 21.00 Пiдсумки дня 09.25 Свiтло 09.50, 18.15 Друга смуга 10.05 Легко бути жiнкою 11.10 В гостях у Д. Гордона 12.10, 21.30 Дiловий свiт 12.20 Хай щастить 13.30 Х/ф «Безвихiдь» 15.15 Euronews 15.25 Дiловий свiт. Агросектор 15.35 Т/с «Зона» 16.20 Нащадки 16.40 Т/с «Атлантида» 17.25 Х/ф «Третiй рiвень» 19.00 Про головне 19.40 Чоловiчий клуб 21.45 Слово регiонам. Дайджест 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00, 23.30, 00.00 Пiдсумки 00.15 Шоу Бiз 02.50 Х/ф «Двi англiйки

06.00 Срiбний апельсин 07.10, 18.00 Т/с «Єфросинiя» 08.20, 14.00, 22.10 Т/с «Слiд» 09.00, 20.15 Т/с «Глухар. По-

i Континент» реклама

вернення» 11.00, 19.20 Т/с «Маруся» 12.00 Т/с «Тайга. Курс виживання» 13.00 Нехай говорять 15.40 Щиросерде зiзнання 16.10 Федеральний суддя 17.15 Критична точка 21.10 Т/с «Дорожнiй патруль» 23.45 Т/с «Тюдори» 01.00 Х/ф «Гладiатор»

ртр-планета 07.00 Ранок Росiї 11.05 Х/ф «У пошуках

капiтана Гранта»

12.15, 01.05 Новини культури 12.30 Михайло Чехов.

Вiдчуття цiлого

13.00, 19.00, 00.00 Вiстi 13.30 Academia 14.15 Т/с «Опери. Хронiки

вбивчого вiддiлу» 15.30 Мiсцевий час

07.00, 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Новини 07.05, 10.15 Доброго ранку! 11.05, 02.30 Жити здорово! 12.05 ЖКГ 13.15 Контрольна закупiвля 13.40 Модний вирок 14.35, 02.00 Детективи 15.00 Iншi новини 15.30 Зрозумiти. Пробачити 16.20 Хочу знати 16.45 Смак 17.20 Т/с «Обручка» 18.05 Федеральний суддя 19.20, 01.25 Т/с «Слiд» 20.00 Давай одружимося! 21.00 Нехай говорять 22.00 Час 22.30 Х/ф «Вiдплата» 23.25 Управлiння сном 00.20 Нiчнi новини 00.35 Проти ночi

Среда, 30 березня

07.00, 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Новини 07.05, 10.15 Доброго ранку! 11.05, 02.30 Жити здорово! 12.05 ЖКГ 13.15 Контрольна закупiвля 13.40 Модний вирок

polonia 07.00 Кава чи чай? 09.10 Полiтика за кавою 09.25 Т/с «Янка» 10.00 Мазурський бенкет

кабаре 10.55 Смаки польськi 11.10 Т/с «Барви щастя» 11.40 Босонiж свiтом 12.10 Т/с «Кохання як кохання» 13.00, 20.30, 02.30 Новини 13.15, 19.20 Т/с «Плебанiя» 13.45 Т/с «Злотопольськi» 14.15 Т/с «Iспит iз життя» 15.05, 23.05 Польща «24» 15.35 Коцерт «Чудова подорож» 16.30 Томаш Лiс у прямому ефiрi 17.30 Вiдеотека дорослої людини 18.00 Телеекспрес 18.25 Шанс на успiх 19.45 Дика Польща 20.15, 02.15 На добранiч, дiти 21.00, 02.55 Спорт 21.15 Т/с «Лондонцi» 22.05 Кабаре морального неспокою 23.40 Т/с «Екстрадицiя» 00.40 Маю iншу думку 01.30 Пам’ятай про мене

07.40 Кулiнарний двобiй 08.35, 14.35, 17.30, 02.30

Огляд

09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 22.15 Сьогоднi 09.25 Їмо вдома! 10.00 До суду 11.00 Суд присяжних 12.35 Прокурорська

перевiрка 13.40 Давайте миритися! 15.30 Головна дорога 16.05 Таємницi розвiдки 16.35 Т/с «Повернення Мухтара» 18.35 Справи сiмейнi 19.25 Т/с «Мент в законi» 20.25 Т/с «Брат за брата» 22.40 Т/с «Вчитель в законi. Продовження» 23.40 Мiхаель Шумахер. Червоний барон 00.40 Т/с «Правило лабiринту»

polsat 06.00 Вставай! Граємо! 07.00 Новий день iз Polsat

News

08.30 Мультфiльми 10.00 Т/с «Тимчасова ро-

дина»

11.00 Т/с «Далеко вiд нош» 11.30 Т/с «Свiт за родиною

Кепських» 12.00, 17.30 Т/с «Малановський i партнери» 12.30, 20.30 Т/с «Лiнiя життя» 13.00 Екстремальний ремонт 14.00 Т/с «Швидка допомога» 15.00, 19.00 Т/с «Перше кохання» 15.45 Т/с «Нелегкi справи» 16.50, 19.50 Подiї 17.15 Втручання 18.00 Т/с «Чому я?» 20.20 Спорт 21.00 Х/ф «Iноземець-2: Чорний свiтанок» 23.05 Т/с «C.S.I. НьюЙорк» 00.05 Х/ф «Не помирай на самотi» 02.00 Iнтерактивна програма

чоловiка! Проте пiзнiше Брент зникає з її грошима. А через чотири роки всi знають Енi вже як Мерiенн Денфорт – дружину майбутнього спадкоємця 30-мiльйонного бiзнесу. Вона знову уклала iдеальний шлюб...

(The Perfect Marriage), трилер, Канада, 2006 рік, 90 хв. Реж. Д. Джексон. У ролях: Дж. Лунер, У.Р. Мозес, Дж.

Вайлдер, С. Гендрон, Л. Ланглуа. Пiддавшись переконанням коханця, Енi Грейсон скоює жахливе, але водночас бездоганне убивство свого багатого

ictv

5 канал

ZIK

12 канал/Львів-ТБ

06.30 Ранок на 5-му 09.10, 22.15, 23.30, 02.40 Бiзнесчас 09.25, 00.30 Автопiлотновини 09.35, 13.20, 14.20 5 елемент 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 20.30, 03.00 Час новин 10.30, 11.30, 12.30 Прес-конференцiї у прямому ефiрi 15.20 Не перший погляд 16.20 МоторТБ 17.25 Народний контроль 18.30, 23.40 Київський час 19.00, 23.00, 00.00, 01.00 Час новин (рос. мовою) 19.25, 01.15 Час: важливо 21.00, 02.00 Час 21.50 Хронiка дня 23.55, 02.55 Огляд преси 00.40 Смачнi подорожi

06.00, 18.00 Т/с «Гра долі» 06.40, 14.30 Сильні світу цього 07.05, 20.00 Мультисвіт 07.30 Огляд 08.00 Bon apetit 08.15 Прямим текстом 10.00 Калейдоскоп мандрів 10.10 Особистий прийом 11.10, 16.25 На всі 100 12.00 ПроКарпати 12.30 ПРАВОкація 13.00 Прямим текстом 13.30 Своїми очима 14.00 Фракція 15.00 Генії людства 15.10 Рибний день 15.30, 20.30 Віч-на-віч з репортером 16.00 Країна диваків 17.30 По живому 18.40 Доміно 19.40 Sundaynews 21.00 Огляд 21.30 Книга скарг і пропозицій 22.10 Про сім’ю 22.30 Енциклопедія 22.45 Прямим текстом 23.20 Суперґаджети 23.50 Генії людства 00.00 Повтор програми з 16.00 до 20.00

06.00 Домашній кінозал 07.00 Дитячі оповідки 07.30 Переможний голос віруючого 08.00, 08.25 Вже ранок 08.05, 19.00, 20.30, 02.35 Вісник 10.00 Сесія Львівської обласної ради 14.00 Фракція 14.30 Звичаї 14.45 Співаємо українське 15.00 Актуальне інтерв’ю 15.30 Віч-на-віч з репортером 18.00 Зона конфлікту 18.20 Семестр 18.40 Хатка Левенятка 19.20 Стосується кожного 21.00, 00.00 ЗІК 00.05 Час країни 00.35 Молодіжна програма

ХХІ, 11.50

інтер

спорт EuroSport 09.30, 14.00, 14.30, 21.45 Снукер. Вiдкритий чемпiонат Китаю. Пекiн Китай. 2 день 12.25 Спортивна подорож. Журнал 12.30, 19.00, 20.00 Тенiс. WTA. Маямi США. 1/8 Фiналу 17.45, 18.45, 00.00 Футбол. Євро 2012 Журнал 18.55 Новини. Головнi подiї дня 23.45 Екстремальнi види спорту. Freeride Spirit. Журнал 01.00 Супербайк. ЧC. Донiнгтон. 1 етап 01.30 Супербайк. ЧC. Донiнгтон. 2 етап 02.15 Мотоспорт

«Iдеальний шлюб»

могла пе редбачити, що її очікує. Протягом дев’ятимісячного періоду її перебування в будинку дівчині доводиться давати раду з навчанням, сімейними проблемами, власним захопленням і розпещеним малям.

06.25 Дiловi факти 06.40, 09.25, 13.00, 19.10, 01.55 Спорт 06.45 Свiтанок 07.30, 13.05 Пiд прицiлом 08.45, 12.45, 18.45 Факти 09.30, 19.15, 01.00

Надзвичайнi новини 10.30, 16.35 Т/с «Опери. Хронiки вбивчого вiддiлу» 12.40, 14.00 Анекдоти поукраїнськи 14.10, 20.10 Т/с «Бригада» 22.50 Х/ф «Смертельна зброя» 02.05 Т/с «Загiн 4»

TVP 1 06.05, 06.30, 16.50, 17.10 Т/ с «Зухвалi й вродливi» 07.00 Кава чи чай? 09.10 Полiтика за кавою 09.20 М/с «Баранчик Шон» 09.35 Т/с «Товстий» 10.05 Дитсадок «Одиницi» 10.40 Чому? Для чого? Як? 10.55 Готування на екранi 11.20 М/ с «Вiпо-мандрiвник» 11.50 Широкi колiї 12.20 Телезакупи 13.00, 16.00, 20.30 Новини 13.10 Агробiзнес 13.40 Т/ с «Тиха гавань» 14.40, 18.30 Т/с «Плебанiя» 15.10, 18.55 Т/с «Клан» 15.40 Ополє-2010 16.15, 19.35 Вiдгадай мелодiю 17.35 Прицiл 18.00 Телеекспрес 18.25, 21.03 Шлях до Євро 20.10 Вечiрка 21.00 Спорт 21.15 Футбол. Товариський матч. Грецiя – Польща 23.35 Маю iншу думку 00.25 Шлях до Євро. Грецiя – Польща 00.45 Х/ф «Радiохвиля» 02.50 Х/ф «Вождь Шалений Кiнь»

TVP 2 07.00 Т/с «Чортова служба в шпиталi МЕШ» 07.30 Т/с «Доньки МакЛеода» 08.30 Т/ с «I в горi, i в радостi» 09.30 Запитання на снiданок 11.50 Алея «зiрок» 12.15 Телезакупи 12.45 Так це було! 13.50 Свято Пурiм у Краковi 14.50, 20.00 Т/с «Лiцензiя на виховання» 15.25, 21.10 Т/с «Барви щастя» 16.00, 21.45 Т/с «Кохання як кохання» 17.00 Панорама-свiт 17.15 Гаряча 17.35 А нормально о цiй порi 18.25 Один iз десяти 19.00 Панорама 19.25 Спорттелеграма 19.40 Битва на голоси 20.35 Т/с «Сусiди» 22.40 Кулiси т/с «Кохання як кохання» 22.50 Журнал «Експреса репортерiв» 23.55 Дитячий секстуризм. Слiдами педофiлiв 00.55 Х/ф «Знайдений рай» 02.40 Т/с «Рим»

Детский мир 06.05, 10.05, 14.05, 16.05 М/с «Пригоди коника Кузi» 07.00, 11.00, 17.00 М/с «Черепашка-герой» 08.00, 12.00, 18.00 М/ф «Уроки тiтоньки Сови» 09.00, 13.00 Х/ф «Фантазери» 15.00 Х/ф «Цей негiдник Сидоров»

ХХІ 09.00, 17.00, 01.00 Х/ф «Спе­цiальний пiдроздiл-2» 09.55, 17.55, 01.55 Х/ф «Дике поле» 11.50, 19.50 Х/ф «Iдеальний шлюб» (див. анонс) 13.30, 21.30 Х/ф «Роксi» 15.10, 23.10 Х/ф «Вiд­хилення вiд норми»

Diva Universal 07.35 Х/ф «Калiфорнiя» 09.15 Х/ф «Кращий друг дiвчини» 10.50 Т/с «Джордан розслiдує» 11.40, 19.10 Т/с «Плiткарка» 13.20 Х/ф «Новоспечений батько» 14.45, 23.50, 01.40 Х/ф «Анна Каренiна» 16.40, 17.30 Т/с «Хороша дружина» 20.00 Х/ ф «З шкiльних рокiв» 21.30 Т/с «Три рiчки» 22.20 Х/ф «Вкрадена невиннiсть»

ентер-фільм 06.00 Саундтреки 06.10 М/ф 11.00, 12.50 Телемагазин 11.30 Х/ф «В очiкуваннi дива» 13.20 Х/ф «Вечiрнiй лабiринт» 14.40 Х/ф «Друг» 16.10 Х/ф «Подвiйний обгiн» 17.40 Х/ф «Ледi Макбет

Мценського повiту» 19.00 Х/ф «Рецепт її молодостi» 20.40 Х/ф «Плюмбум, або Небезпечна гра» 22.25 Х/ф «Без термiну давнини» 00.05 Х/ф «Великий громадянин»

НТН 06.00, 16.55 Х/ф «Демидови» 07.15, 15.35 Х/ф «Вiд Бугу до Вiсли» 08.40, 19.00, 21.30, 00.30 Свiдок 09.00, 22.00 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю» 10.00, 23.00 Т/с «Закон i порядок» 11.00, 20.20 Т/с «CSI: ЛасВегас» 12.00, 00.00 Т/с «Детективи» 12.40 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 14.40, 19.20 Т/с «Боєць-2. Народження легенди» 18.30, 02.35 Речовий доказ 01.00 Х/ф «Лiквiдатор» 03.50 Правда життя 04.20 Агенти впливу 05.40 Полiттерор

2+2 06.00 М/ф 06.20 М/с «Ура, мультики!» 06.45 М/с «Життя робота-пiдлiтка» 07.10 М/ с «Гей, Арнольде» 07.40 М/ с «Годзилла» 08.00, 13.15 Т/с «Єрихон» 09.00 Телемагазин 11.00 Руйнiвники стереотипiв 11.25, 15.05 Т/с «Генiї помсти» 12.20, 16.00 Т/с «Горець» 14.10 Т/ с «Мiцний горiшок Джейн» 17.00, 03.05 Божевiльна прихована камера 17.35 Найкращi нокаути свiту 18.00 Т/с «Бородiн. Повернення генерала» 18.50 Real comedy 19.15 Х/ф «Хижак Юрського перiоду» 20.50, 21.10 М/с «Сiмпсони» 21.30 Х/ ф «Злива» 23.20 Секс з Анфiсою Чеховою 00.10 Х/ ф «Компрометуючi ситуацiї. Приватний танок» 01.40 Х/ф «Щоденник кар’єристки»

Тонiс 06.00, 07.00, 18.30, 20.30, 23.15, 03.00 24 години 06.10, 18.45, 23.30 Життя 06.20 М/ф 06.30 Перемагаючий голос вiруючого 07.10, 18.40, 23.25 24 години Бiзнес 07.15 Створи себе 07.20 Життя iз знаком +08.00, 18.55 Скромна чарiвнiсть сучасних технологiй 08.30, 19.45 Вода – лiнiя життя 09.00, 17.30 Це потрiбно знати 10.10, 16.00, 02.30 Твiй хiт 11.10, 20.50 Хiт-парад дикої природи 12.15 Погляд у майбутнє 16.50 Життя серед життя 20.15, 23.40 Сильнi свiту цього 21.50 Ровесники землi 22.55 Живе багатство України 00.00 Таємницi долi

НТА 06.00, 15.30 НаВсі100 07.40, 23.30 Час тайм 08.00, 19.00, 22.40, 00.30 НТА – Новини 08.35, 19.35 Львів. Хроніки древнього міста 09.00, 20.00 Т/с «Загін 112» 10.00, 23.50 Стиль і місто 10.30, 13.30 Телеенциклопедія 11.10, 16.30 Смертоносна кухня 12.00, 18.30 Т/с «Лікарня» 12.30 Міс Галичина 14.00 Дитячий час 17.30 Навколосвітня експедиція 3в1 20.30 М/ф «Фікс та Фоксі» 21.00, 01.00 Х/ф «Це трапляється лише з іншими» 23.05 Зіркові покупки

TBi 06.00 Класна реклама 07.00, 18.00, 20.30 Сьогодні 07.30 Улюблена робота 07.45 Ваш лікар 08.00 Т/с «Застава» 09.45 Природжені мисливці 12.00, 17.00 Т/с «Близнюки» 13.00 Комети 14.00 Авіакатастрофи 15.00 Наука про зло 16.00 Т/с «Зустрічна смуга» 18.30, 21.00 Кримінальна Росія 19.30 Правда Романа Скрипіна 22.00 Зброя майбутнього 23.00 Всесвіт 00.00 Х/ ф «Таємне життя Голлівуду» 01.30 КлубНічки

Ностальгiя 06.00, 15.00, 21.00 На­ родженi в СРСР 07.05 Навколо смiху 08.00 Був час 09.00 Нiчний хiт 09.55 Кабачок «13 стiльцiв» 11.00 З ранку раненько 11.40 Лицедiї 12.20, 18.30 Вистава «Одруження Фiгаро» 14.00, 20.00, 02.00 Минулий час 16.00 Зустрiч 17.00 The best of «СевАлогiя» 18.00 Мiй унiверситет 22.00 Юрiй Трiфонов. Сторiнки творчостi 23.00 До i пiсля... 00.10 Не смiшно. Перед дзеркалом 00.40 Що? Де? Коли? 03.00 Х/ф «Дружина пiшла»

ТЕТ 06.30, 08.30 Мультик з Лунтiком 07.05, 15.55 Твою маму! 07.35 Байдикiвка 08.05 Телепузики 09.10 Модний вирок 10.05, 16.25 Т/с «Хто у домi господар» 11.00, 17.20 Єралаш 11.25 Щастя є 12.15 Звана вечеря 13.10 Давай одружимося 14.05 Iнститут шляхетних панянок 15.00, 22.00 Теорiя зради 17.40 Одна за всiх 18.05 Т/с «Iграшки» 18.35, 20.30, 23.55 Т/с «Унiвер» 19.30, 00.25 Дім-2 21.00 Т/с «Реальнi пацани» 23.00 На добранiч, мужики! 00.50 Телемагазин 01.20 До свiтанку

К1 07.00 Т/с «Полiцейська академiя» 07.30 Спецiя 07.50, 16.50 Т/с «Зла наука» 08.50, 16.00 Т/с «Молодий Геркулес» 09.50 Далекi родичi 10.40, 23.20 Дурнi. Дороги. Грошi 11.00, 22.00 Солдати й офiцери 12.00, 18.10 Т/с «Солдати» 14.30, 20.10 Т/с «Зоряна брама» 17.50 Галiлео 23.45 15 хвилин до завтра 00.10 Мокрий зорепад 00.50 Т/с «Псiфактор» 01.30 Т/с «Мертва зона» 02.10 Нiчне життя

К2 06.00 М/ф 07.10, 12.30 Телеторгiвля 07.45, 08.40, 23.10, 23.40 Все для тебе 09.40 Знак якостi 10.30, 11.00 Школа лiкаря Комаровського 11.35 Знахарi 13.00, 21.15 Позаочi 13.55, 14.35, 19.15, 19.55, 20.40 Квадратний метр 15.20 Смачно з Б. Бурдою 15.50, 16.35 Картата потата 17.05 Тенденцiї моди 17.15, 18.20 Модний вирок 00.15 Колiр ночi

Наше кiно Х/ф «Фонтан» 06.50 Х/ф «Свята дитинства» 08.20 М/ф «Парасолька стає дружинником» 08.30 Х/ ф «Врятуйте потопельника» 09.45, 11.20 Х/ф «Даурiя» 13.00, 21.00 Х/ф «Весняний призов» 14.40, 22.40 Х/ф «Чужа дружина i чоловiк пiд лiжком» 15.55, 23.55 Х/ф «Людина у футлярi» 17.30, 01.30 Х/ф «Квартет Гварнерi» 19.15 Х/ф «Друга спроба Вiктора Крохiна»

пізнавальні програми Animal Planet 07.00 Вулиця лемурiв 07.25, 16.30 Мавпяче життя 07.50 Пригоди Корвiна 08.40, 17.00 Все про собак 09.10 Проект «Цуценята» 10.05, 19.15 Зоотур Мiкаели 11.00 Територiя тварин 11.55, 12.20 SOS дикої природи 12.50 Полiцiя Фiладельфiї – вiддiл iз захисту тварин 13.45 Шотландське суспiльство захисту тварин 14.10 Ветеринари на маршi 14.40, 00.45 Майже як люди 15.30, 20.10, 01.40 Собаки, кiшки та iншi улюбленцi – початковий курс 17.25 Кiшок не любити не можна 18.20 Неймовiрнi подорожi 21.05, 02.35 Незвичайнi тварини Нiка Бейкера 22.00 Собаки-полiцейськi 22.55 Лiто акулячих атак 23.50 Дикi i небезпечнi Discovery 06.00 У свiтi машин: Транс­атлантичний конкурс 06.25, 14.10 П’ята передача 06.50, 11.25 Зухвалi проекти: Надшвидкий ес­мiнець 07.45, 18.15, 22.50 Потрiбна збiрка

08.10, 18.45, 23.20 Як це працює 08.40, 14.35, 02.40 Руйнiвники легенд: Злочини i мiстифiкацiї 09.35, 01.40 Головоломи 10.30 Вижити будь-якою цiною: Кращi моменти, другий випуск 12.20, 19.10, 23.45 Американський чоп­пер Мотоцикл 13.15 Автомайстернi: Машина Давида Жiнола 15.30 Брудна робота: Павукова фармацевтика 16.25 Риба-меч: життя на гачку 17.20 Зухвалi проекти: Небезпечний тунель 20.05, 00.40 Брати по зброї 21.00 Рукотворнi чудеса: Китай 21.55 Заводськi буднi: Вантажiвки 22.25 Заводськi буднi: Нафтовi вежi

History 07.00, 15.00 Хто ти такий? 08.00, 16.00, 00.00 Мисливцi на нацистів 09.00, 17.00, 01.00 Команда часу 10.00 Смерть удосвiта – останнiй лiнкор iмператора 11.00 Улюблений принц фюрера 12.00 Протест 13.30 Криза – це вигiдно? 14.00 Пташина вiйна 18.00,

02.00 Абсолютний нуль 19.00, 03.00 Х/ф «Флоренс Найтiнгейл» 20.00 Кракатау. Останнi днi 21.00 Шарлотта – герцогиня на вiйнi 23.00 Чачапоя – загадка зниклої цивiлiзацiї

National Geographic 06.00 Поле бою хижакiв 07.00, 12.00 Втеча: Ескаполог 08.00, 13.00 Полiцейськi на Алясцi: Гонитва бiля полярного кола 09.00, 15.00 На гачку: лов монстрiв 10.00, 16.00 Дивовижний свiт з Nat Geo 11.00, 19.00 Реальнiсть чи фантастика? 11.30 Секунди до катастрофи: Смерч 14.00 Шимпанзе: майже люди 17.00 Гiршi в’язницi Америки: Точка кипiння 18.00 Мисливцi на нацистів: Ейхман 19.30 Секунди до катастрофи: Вулкан на Монтсеррате 20.00, 23.00, 02.00 Iнженернi iдеї: Супертанкер 21.00, 00.00 Суперавтомобiль марки «Бугаттi» 22.00 Заборони: Найхворобливiшi обряди 01.00 Конвої: битва за Атлантику


14 середа, 30 березня «Поки її не було» К. Бейсингер, Л. Хаас, К. Шеффер, Дж. Стар. Напередоднi Рiздва в торговому центрi на парковцi жiнка чiпляє записку на машину, що займає два мiсця для

ТРК «Україна», 01.00

(While She Was Out), трилер, Нiмеччина – Канада – США, 2008 рік, 108 хв. Реж. С. Монтфорд. У ролях:

5 канал

ZIK

12 канал/Львів-ТБ

інтер

06.30 Ранок на 5-му 09.10, 22.15, 23.30, 02.40 Бiзнесчас 09.25, 00.30 Автопiлотновини 09.35, 13.20, 14.20 5 елемент 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 20.30, 03.00 Час новин 10.30, 11.30 Пресконференцiї у прямому ефiрi 12.15 Cканер 15.20 Здоровi iсторiї 16.20 Арсенал 17.25 Вiльна гавань 18.30, 23.40 Київський час 19.00, 23.00, 00.00, 01.00 Час новин (рос. мовою) 19.25, 01.15 Час: важливо 21.00, 02.00 Час 21.50 Акцент 23.55, 02.55 Огляд преси 00.40 Рестораннi новини

06.00, 18.00 Т/с «Гра долі» 06.35 По живому 07.00 Мультисвіт 07.30 Огляд 08.00, 17.45 Bon apetit 08.35, 14.00 Суперґаджети 09.00, 05.05 Перевірка на вечірку 09.25, 14.20 Екстремальне довкілля 09.55 На всі 100 10.45 Sundaynews 11.05 Доміно 12.00 Книга скарг і пропозицій 12.30 Топ-тема 13.00, 19.40 Про сім’ю 13.20 Генії людства 13.30 Прямим текстом 14.40 Країна диваків 15.00 ПроКарпати 15.30, 20.30 Вічна-віч з репортером 16.00 Рибний день 16.25 Зіркові історії 17.15 ПРАВОкація 18.40 Своїми очима 19.05 Огляд 20.00 Мультисвіт 21.00 Огляд 21.30 Хто тут живе? 23.35 Країна диваків 00.00 Повтор програми з 16.00 до 20.00

06.00 Домашній кінозал 07.00 Дитячі оповідки 07.30 Переможний голос віруючого 08.00, 08.25 Вже ранок 08.15, 11.50, 16.00, 19.00 Вісник 10.25 Євро2012 Шлях до успіху 10.55 Нова цивілізація 11.15 Звитяга 14.00 Громадська думка 14.30 Звичаї 14.45 Співаємо українське 15.00 Актуальне інтерв’ю 15.30 Вічна-віч з репортером 16.10 Феномен України 16.40 В/ ф «Світлана» 17.00 Мовлення територіальних громад 18.00, 03.00 Вечірній простір 18.40 Хатка Левенятка 19.15 Служба розшуку дітей 19.20 36, 6 19.50 Аргумент на користь 20.10 Тема тижня 20.30, 02.35 Вісник 21.00, 00.00 ЗІК 00.05 Час країни 00.35 Молодіжна програма

06.30, 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 З новим ранком 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 09.10 Т/с «Повернення Мух-

НТН 06.00 Х/ф «Демидови» 07.15 Х/ф «Вiд Бугу до Вiсли» 08.40, 19.00, 21.30, 00.30 Свiдок 09.00, 22.00 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю» 10.00, 23.00 Т/с «Закон i порядок» 11.00, 20.20 Т/с «CSI: Лас-Вегас» 12.00, 00.00 Т/с «Детективи» 12.40 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 14.40, 19.20 Т/с «Боєць-2. Народження легенди» 15.40 Х/ф «Вiдплата» 16.50 Х/ф «Через Гобi та Хiнган» 18.30 Правда життя 01.00 Т/ с «Джек-рiзник»

2+2 06.00 М/ф 06.20 М/с «Ура, мультики!» 06.45 М/с «Життя робота-пiдлiтка» 07.10 М/ с «Гей, Арнольде» 07.40 М/с «Годзилла» 08.00, 13.15 Т/с «Єрихон» 09.00 Телемагазин 11.00 Руйнiвники стереотипiв 11.25 Т/с «Генiї помсти» 12.20, 16.00 Т/с «Горець» 14.10 Т/ с «Мiцний горiшок Джейн» 15.05 Т/с «Генiї помсти» 17.00 Божевiльна прихована камера 17.35 Шоу безглуздих рекордiв 18.00 Т/с «Бородiн. Повернення генерала» 18.50, 03.20 Кумедне домашнє вiдео 19.00 Найкращi нокаути свiту 19.30 Баскетбол. Єврокубок. БК «Будiвельник» 21.30 Х/ф «Унiверсальний солдат» 23.25 Секс з Анфiсою Чеховою 00.20 Х/ф «Компрометуючi ситуацiї. Джим i Джейн» 01.50 Х/ф «Полiцейськi архiви. Крах iлюзiй»

Тонiс 06.00, 07.00, 18.30, 20.30, 23.15, 03.00 24 години 06.10, 18.45, 20.50, 23.30 Життя 06.20 М/ф 06.30 Перемагаючий голос вiруючого 07.10, 18.40, 23.25 24 години Бiзнес 07.15 Створи себе 07.20 Життя iз знаком +08.00, 18.55 Скромна чарiвнiсть сучасних технологiй 08.30, 19.40 Вода – лiнiя життя 09.00, 17.30 Це потрiбно знати 10.10, 16.00, 02.30 Твiй хiт 11.10, 21.10 Хiтпарад дикої природи 12.15 Погляд у майбутнє 16.50 Життя серед життя 20.15, 23.40 Сильнi свiту цього 22.10 Ровесники землi 00.00 Таємницi долi

НТА 06.00, 15.30 НаВсі100 07.40, 23.30 Час тайм 08.00, 19.00, 22.40, 00.30 НТА – Новини 08.30, 19.30, 23.10 Формула здоров’я 09.00, 20.00 Т/с «Загін 112» 10.00, 23.50 Стиль і місто 10.30 Телеенциклопедія 11.10, 16.30 Смертоносна кухня 12.00, 18.30 Т/с «Лікарня» 12.30, 17.30 Навколосвітня експедиція 3в1 13.30 Зроблено руками 14.00 Дитячий час 15.30 НаВсі100 20.30 М/ф «Фікс та Фоксі» 21.00, 01.00 Х/ф «Матусин синочок»

TBi 06.00 Класна реклама 07.00, 18.00, 20.30 Сьогодні 07.30 Ділова кухня 08.00, 16.00 Т/с «Зустрічна смуга» 09.45 Природжені мисливці 12.00, 17.00 Т/с «Близнюки» 13.00 Зброя майбутнього 14.00 Всесвіт 15.00 Наука про котів 18.30, 21.00 Кримінальна Росія 19.30 Правда Романа Скрипіна 22.00 Сповiльнюючи час 23.00 Загадки НЛО 00.00 Х/ф «Модний клуб «Каліфорнія» 01.30 КлубНічки

Ностальгiя 06.20, 12.30 Вистава «Одруження Фiгаро» 08.00, 14.00, 20.00 Минулий час 09.00, 15.00, 21.00, 00.00 Народженi в СРСР 10.00 Зустрiч 11.00 The best of «СевАлогiя» 12.00 Мiй унiверситет 16.00 Юрiй Трiфонов. Сторiнки творчостi 17.00 50/50 18.10 Хто є хто в сучасному свiтi 18.40 Х/ф «Про Червону шапочку» 22.05 Я сама 23.00 Акули пера 01.05 Навколо смiху 02.00 Був час 03.00 Нiчний хiт

ТЕТ 06.30, 08.30 Мультик з Лунтiком 07.05, 15.55 Твою маму! 07.35 Байдикiвка 08.05 Телепузики 09.10 Модний вирок 10.05, 16.25 Т/с «Хто у домi господар» 11.00, 17.20 Єралаш 11.25 Щастя є 12.15 Звана вечеря 13.10 Давай одружимося 14.05 Iнститут шляхетних панянок 15.00, 22.00, 23.55 Теорiя зради 17.40 Одна за всiх 18.05 Т/с «Iграшки» 18.35, 20.30 Т/с «Унiвер» 19.30 Дім-2 21.00 Т/с «Реальнi пацани» 23.00 На добранiч, мужики! 00.50 Телемагазин 01.20 До свiтанку

К1 07.00 Т/с «Полiцейська ака­ демiя» 07.30, 17.50 Галiлео 08.00, 16.50 Т/с «Зла наука» 08.50, 16.00 Т/с «Молодий Геркулес» 09.50 Далекi родичi 10.40, 23.20 Дурнi. Дороги. Грошi 11.00, 22.00 Солдати й офiцери 12.00, 18.10 Т/ с «Солдати» 14.30, 20.10 Т/с «Зоряна брама» 23.45 15 хвилин до завтра 00.10 Тиждень моди 00.50 Т/с «Псi-фактор» 01.30 Т/с «Мертва зона»

К2 07.45, 08.40, 23.10, 23.40 Все для тебе 09.40 Знак якостi 10.30, 11.00 Школа лiкаря Комаровського 11.35 Знахарi 13.00, 21.15 Позаочi 13.55, 14.35, 19.15, 19.55, 20.40 Квадратний метр 15.20 Смачно з Б. Бурдою 15.50, 16.35 Картата потата 17.05 Тенденцiї моди 17.15, 18.20 Модний вирок 00.15 Колiр ночi

Наше кiно 06.40 Х/ф «Чужа дружина i чоловiк пiд лiжком» 07.55 Х/ ф «Людина у футлярi» 09.30 Х/ф «Мандрiвник» 11.15 Х/ ф «Друга спроба Вiктора Крохiна» 13.00, 21.00 Х/ ф «Чорнi берети» 14.25, 22.25 Х/ф «Траса» 16.05, 00.05 Х/ф «Гроза» 17.35, 01.35 Х/ф «Дорога моя людина» 19.30 Х/ф «Все навколо засипало снiгом»

пізнавальні програми Animal Planet 07.00 Вулиця лемурiв 07.25, 16.30 Мавпяче життя 07.50 Планета малюкiв 08.40, 17.00 Все про собак 09.10 Кiшок не любити не можна 10.05, 19.15 Зоотур Мiкаели 11.00 Територiя тварин 11.55, 12.20 SOS дикої природи 12.50 Останнiй шанс 13.45 Шотландське суспiльство захисту тварин 14.10 Ветеринари на маршi 14.40, 00.45 У мене завiвся носорiг! 15.30, 20.10, 01.40 Собаки, кiшки та iншi улюбленцi – початковий курс 17.25 Extraordinary Dogs 17.50 Кiшки Кло-Гiлл 18.20 Незвичайнi тварини Нiка Бейкера 21.05, 02.35 Невидиме життя 22.00 Здобич – людина 22.55 У пошуках королiвської кобри 23.50 Дикi i небезпечнi Discovery 06.00 У свiтi машин: Трансатлантичний конкурс 06.25, 14.10 П’ята передача 06.50, 11.25 Зухвалi проекти: Небезпечний тунель 07.45, 18.15, 22.50 Потрiбна

збiрка 08.10, 18.45, 23.20 Як це працює 08.40 Руйнiвники легенд: Злочини i мiстифiкацiї 09.35, 01.40 Головоломи 10.30 Вижити будьякою цiною: Алабама 12.20, 19.10, 23.45 Американський чоппер 13.15 Махiнатори: Mazda MX5 14.35, 02.40 Руйнiвники легенд: Забiйний динамiк 15.30 Брудна робота: Механiк паровозiв 16.25 Риба-меч: життя на гачку 17.20 Зухвалi проекти: Учебка 20.05, 00.40 У гонитвi за ураганом 2010 рiк: Водiй на задньому сидiннi 21.00 Вижити удвох: Панiка в джунглях 21.55 Лiсоповал на болотах: Грошова пастка

History 07.00, 15.00 Чачапоя – загадка зниклої цивiлiзацiї 08.00, 16.00, 00.00 Мисливцi на нацистів 09.00 Команда часу 10.00, 18.00, 02.00 Абсолютний нуль 11.00 Х/ ф «Флоренс Найтiнгейл» 12.00 Кракатау. Останнi днi 13.00 Шарлотта – герцогиня на вiйнi 17.00,

01.00 У пошуках Шерлока Холмса 19.00, 03.00 Х/ф «Жовтий будинок» 20.30 Свiдок вбивства Мартiна Лютера 21.00 У пошуках Бетховена 22.00 Пiдземна вiйна 23.00 Прихованi свiти: пiдземний Рим

National Geographic 06.00 Шимпанзе: майже люди 07.00, 12.00 Iнженернi iдеї: Супертанкер 08.00, 13.00 Супер­автомобiль марки «Бугаттi» 09.00, 15.00 На гачку: лов монстрiв 10.00, 16.00 Дивовижний свiт з Nat Geo 11.00, 19.00 Реальнiсть чи фантастика? 11.30 Секунди до катастрофи: Вулкан на Монтсеррате 14.00 Армiя лососевих акул 17.00 Гiршi в’язницi Америки: Жiноча в’язниця 18.00 Мисливцi на нацистів: Барбi 19.30 Секунди до катастрофи: Аварiя на Техаському НПЗ 20.00, 23.00, 02.00 Чудо-юдо динозаври 21.00, 00.00 Паранормальне: Блукаючi вогнi 22.00 Заборони: Обряди присвячення 01.00 Конвої: битва за Атлантику

«У зв’язцi»

паркування. Четверо головорiзiв виявляють папiрець i, вирiшивши вбити «нахабу», починають гонитву крiзь лiс, навіть не підозрюючи, що у слабкої жiнки значно бiльше шансiв вижити i перемогти в боротьбi за своє життя.

тара»

10.10 Т/с «Капiтан Гордєєв» 12.15 Знак якостi 13.00 Здоровенькі були 14.00 Судовi справи 14.55 Т/с «Вулицi розбитих

лiхтарiв» 16.55 Т/с «Спальний район» 18.10 Всi свої 19.00 Т/с «Обручка» 20.00 Подробицi 20.30 Т/с «П’ята група кровi» 22.33 Розбiр польотiв 23.25 Побачення в темнотi 00.25 Не народися красивим 01.20 Х/ф «Вбивство в Бiлому домi» 03.10 Телевiзiйна служба розшуку дiтей

Diva Universal, 21.40

(Ties That Bind), трилер, Канада, 2010 рік, 90 хв. Реж. Ф. Д’Амурс. У ролях: К. Локен, У. Крiстi,

СТБ 06.00, 01.35 Бiзнес + 06.05 Д/ф 06.30 Т/с «Кулагiн i парт-

нери»

06.55 Т/с «Комiсар Рекс» 09.55 Х/ф «Крапля свiтла» 11.55 Нез’ясовно, але факт 12.50 Битва екстрасенсiв 13.50 Правила життя 15.00 Давай одружимося 17.00, 22.20 Паралель-

ний свiт 18.00, 22.00 Вiкна-новини 18.10 Неймовiрна правда про зiрок 19.05 Зоряне життя 20.10, 21.05 Росiйськi сенсацiї 23.20 Т/с «Доктор Хаус» 00.20 Т/с «Клiнiка» 01.25 Вiкна-спорт 01.40 Х/ф «Щит i меч»

ictv 06.25 Дiловi факти 06.40, 09.25, 13.00, 19.10, 02.00 Спорт 06.45 Свiтанок 07.30, 13.05 Провокатор 08.45, 12.45, 18.45 Факти 09.30, 19.15, 01.05

Надзвичайнi новини

10.30, 16.30 Т/с «Опери.

Хронiки вбивчого вiддiлу» 12.40 Анекдоти поукраїнськи 14.05, 20.10 Т/с «Бригада» 22.50 Х/ф «Смертельна зброя-2» 02.10 Т/с «Загiн 4»

орт-мир 14.35, 02.00 Детективи 15.00 Iншi новини 15.30 Зрозумiти.

Пробачити 16.20 Хочу знати 16.45 Смак 17.20 Т/с «Обручка» 18.05 Федеральний суддя 19.20, 01.20 Т/с «Слiд» 20.00 Давай

1+1 06.05 Служба розшуку

дiтей

06.10, 11.55 Т/с «Тiльки ко-

21.00 Нехай говорять 22.00 Час 22.30 Х/ф «Вiдплата» 23.25 Середовище

iснування 00.20 Нiчнi новини 00.35 Проти ночi

драми 10.55, 18.45 Не бреши менi 12.45, 22.35 Т/с «Маргоша» 13.45 Т/с «Ведмежий кут» 14.35 Сусiдськi вiйни 15.20 Х/ф «Принц i я: Королiвський медовий мiсяць» 17.15 Шiсть кадрiв 20.10 Шоу на два мiльйони 21.05, 21.45, 22.10 Т/с «Iнтерни» 00.00 Х/ф «Копи та недоумки» 02.50 Т/с «Руда»

Заходить покупець у господарський магазин: — У вас цвяхи є? — Десь були... десь були… — Чи не можна швидше? — Десьбулидесьбулидесьбули...

polonia

ут 1/трк «ера»

ентер-фільм 06.10 М/ф 10.15, 12.05 Телемагазин 10.45 Х/ф «Вечiрнiй

лабiринт» 12.35 Х/ф «Рецепт її молодостi» 14.15 Х/ф «Дача» 15.50 Х/ф «Без термiну давнини» 17.25 Х/ф «Плюмбум, або Небезпечна гра» 19.00 Х/ф «Багато галасу з нiчого» 20.30 Х/ф «Комедiя давно минулих днiв» 22.05 Х/ф «Перехоплення» 23.40 Х/ф «Центр нападу» 00.55 Х/ф «Закрiйник з Торжка»

Нью-Йорка, щоб залагодити справи вбитої подруги Рейчел. Проте вона не знала, що потрапить у таку круговерть подiй, де все буде не тим, чим здається, навіть те, що вiдбулося з її подругою Рейчел...

спорт EuroSport 09.30 Екстремальнi види спорту. Freeride Spirit. Журнал 09.45, 14.00, 14.30, 17.45, 01.00 Снукер. Вiдкритий чемпiонат Китаю. Пекiн, Китай. 3 день 12.25, 20.00 Тенiс. WTA. Маямi США. 1/4 Фiналу 18.45, 19.45 Футбол. Євро 2012 Журнал 21.50 Подiї i вiдкриття 21.55 Кiнний спорт. Кубок свiту. Хертогенбос Королiвство Нiдерландiв 22.55 Новини кiнного спорту 23.00 Гольф. US PGA. Tour Arnold Palmer 00.00 Гольф. Європейський тур. Андалусiя Опен Iспанiя 00.30 Гольф-клуб. Новини гольфу 00.35 Яхтклуб. Новини парусного спорту 00.40 Спортивна

Футбол 06.00, 08.00, 10.00, 15.40, 22.30, 00.40, 02.50 Футбол News 06.10 Чемпiонат Англiї. Огляд туру 07.05, 13.25, 14.50, 17.00, 18.15 Найкращi голи збiрної Англiї 08.10, 16.15, 00.55 Англiя – Гана. Товариський матч 10.20, 20.30 Нiмеччина – Австралiя. Товариський матч 12.20 Чемпiонат Бразилiї. Огляд туру 12.50 Англiя – Iсландiя. Товариський матч 16.05 Urban Freestyler 18.30 Нiдерланди – Угорщина. Вiдбiр до Євро-2012 22.45 Бразилiя – Шотландiя. Товариський матч

нтв-мир

TVP 1

подорож. Журнал 00.45 Вибране в середу. Пункт призначення

одружимося!

хання»

06.55, 07.10, 07.50, 08.05, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 17.00, 19.30, 23.35, 01.35 ТСН 07.25 М/ф 10.00, 17.55 Сiмейнi

06.00 Доброго ранку, Україно! 06.01 Ранкова молитва 06.05, 06.30, 07.00, 07.30, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20 Новини 06.10, 07.05, 08.05, 00.10 Спорт 06.20, 06.35, 23.15, 23.35 Вертикаль влади 06.45 Православний календар 07.15 Ера бiзнесу 07.25 Автодрайв 07.50 М/ф 08.15 Огляд-преси 08.20 Тravel-чек 08.40, 00.50 Кориснi поради 09.00, 21.00, 01.20 Пiдсумки дня 09.25 На зв’язку з урядом 10.00, 18.15 Друга смуга 10.05 Легко бути жiнкою 11.10, 21.45 Досвiд 12.10, 18.45, 21.30 Дiловий свiт 12.25 Крок до зiрок. Євробачення 13.20 Х/ф «Незаплямована репутацiя» 15.15 Euronews 15.25 Дiловий свiт. Агросектор 15.30 Т/с «Зона» 16.15 Нащадки 16.35 Т/с «Атлантида» 17.20 Т/с «Чотири танкiсти i собака» 19.00 Про головне 19.40 Чоловiчий клуб 20.55 Офiцiйна хронiка 21.25 Свiт спорту 22.45 Мегалот 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00, 23.30, 00.00 Пiдсумки 00.15 Шоу Бiз 00.20 Вiд першої особи 01.45 Хокей. ЧС серед юнiорiв. Україна – Китай

К. Хейгер, Л. Олiва, А. Ешер. У день народження Хоуп її подругу убивають на роботі, а Хоуп усе чує по телефону. Дівчина, яка веде спокiйний спосiб життя, вимушена виїхати з передмiстя

07.00 Кава чи чай? 09.05 Полiтика за кавою 09.25 Т/с «Неймовiрнi

новий канал 06.55 Kids’ Time 07.00, 07.10, 07.40 Пiдйом 07.05 Смiховинки 07.30, 09.00, 19.00, 00.40

Репортер 09.10 Х/ф «Любов на островi» 11.10 Т/с «Курсанти» 13.55, 16.55 Т/с «Татусевi доньки» 14.45, 15.45 Teen Time 14.50 Т/с «АйКарлi» 15.50 Т/с «Останнiй акорд» 17.50, 20.40 Т/с «Воронiни» 19.15, 00.55 Спортрепортер 19.35 Здрастуйте, я – ваша мама! 21.45 Зроби менi смiшно 22.40 Т/с «Щасливi разом» 23.40 Т/с «Межа» 01.05 Служба розшуку дiтей 01.10 Х/ф «Невiрна»

трк «україна» 06.00 Срiбний апельсин 06.50, 17.00, 19.00 Подiї 07.10, 18.00 Т/с «Єфросинiя» 08.20, 14.00, 22.10 Т/с «Слiд» 09.00, 21.10 Т/с «Дорожнiй

патруль» 10.00, 20.15 Т/с «Глухар. Повернення» 11.00, 19.20 Т/с «Маруся» 12.00 Т/с «Тайга. Курс виживання» 13.00 Нехай говорять 15.40 Щиросерде зiзнання 16.10 Федеральний суддя 17.15 Критична точка 23.45 Т/с «Тюдори» 01.00 Х/ф «Поки її не було» (див. анонс) 03.00 Т/с «Безмовний свiдок»

ртр-планета 11.05 Х/ф «У пошуках

капiтана Гранта»

12.15 Новини культури 12.30 Михайло Чехов.

Вiдчуття цiлого

13.00, 15.00, 19.00 Вiстi 13.30 Academia 14.15 Т/с «Опери. Хронiки

вбивчого вiддiлу» 15.30 Мiсцевий час 15.50 Прокляття фараонiв 16.40 Про головне 17.25 З новим будинком! 18.10, 01.30 Т/с «Слово жiнцi» 19.45, 02.15 Т/с «Єфросинiя» 20.30 Т/с «Ворожiння при свiчках» 22.05 Т/с «Опери. Хронiки вбивчого вiддiлу» 23.10 Старший син Сталiна

пригоди Марка Пєгуса» 09.55 Шанс на успiх 10.55 Смаки польськi 11.10 Т/с «Барви щастя» 11.40 Шаленi казани 12.10 Т/с «Кохання як кохання» 13.00, 20.30, 02.30 Новини 13.15, 19.20, 01.50 Т/с «Плебанiя» 13.45 Т/с «Злотопольськi» 14.15 Т/с «Блондинка» 15.05, 23.05 Польща «24» 15.40 Бенефiс Ядвиги Баранської та Єжи Антчака 16.40 Маю iншу думку 17.35 Iнфо – поїхали 18.00 Телеекспрес 18.25 Казiк у прямому ефiрi 19.45 Пiд Татрами 20.00 Вiльнотека 20.15, 02.15 На добранiч, дiти 21.00, 02.55 Спорт 21.15 Х/ф «Карате по-польськи» 23.40 Посол Спасовський 00.40 Пiсеньки Хенрика Ростворовського 01.30 Гра в мiста реклама

07.40 Квартирне питання 08.35, 14.35, 17.35, 02.20

Огляд 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 22.15 Сьогоднi 09.25 Росiйська начинка 10.00 До суду 11.00 Суд присяжних 12.35 Прокурорська перевiрка 13.40 Давайте миритися! 15.30 Увага! Розшук! 16.05 Таємницi розвiдки 16.35 Т/с «Повернення Мухтара» 18.35 Година суду 19.25 Т/с «Мент в законi» 20.25 Т/с «Брат за брата» 22.40 Т/с «Вчитель в законi. Продовження» 23.40 Таємнича Росiя 00.35 Т/с «Правило лабiринту»

06.05, 06.30, 16.50, 17.10 Т/с «Зухвалi й вродливi» 07.00 Кава чи чай? 09.05 Полiтика за кавою 09.20 М/с «Покойо» 09.30 М/с «Жахливий Чарлi» 09.45 Футбол. Товариський матч. Грецiя – Польща 11.50 Рай 12.20 Телезакупи 13.00, 16.00, 20.30 Новини 13.10 Агробiзнес 13.40 Т/с «Тиха гавань» 14.40, 18.25 Т/с «Плебанiя» 15.10, 18.55 Т/с «Клан» 15.40 Ополє-2010 16.15, 19.35 Вiдгадай мело­ дiю 17.35 Прицiл 18.00 Телеекспрес 20.10 Вечiрка 21.00 Спорт 21.25 Т/с «1920й. Вiйна i кохання» 22.20 Операцiя «Життя» 22.55 Кейт i Дiана: Як пiднести корону 00.00 Х/ф «Фатальна пристрасть» 01.40 Х/ф «Париж 2010: Велика повiнь» 03.20 Т/с «Смерть телефоном»

polsat

TVP 2

06.00 Вставай! Граємо! 07.00 Новий день iз Polsat

News

08.30 Мультфiльми 10.00 Т/с «Тимчасова ро-

дина»

11.00 Т/с «Далеко вiд нош» 11.30, 21.00 Т/с «Свiт за ро-

диною Кепських»

12.00, 17.30 Т/с «Маланов-

ський i партнери»

12.30, 20.30 Т/с «Лiнiя життя» 13.00 Екстремальний ре-

монт

14.00 Т/с «Швидка допо-

мога»

15.00, 19.00 Т/с «Перше ко-

хання» 15.45 Т/с «Нелегкi справи» 16.50, 19.50 Подiї 17.15 Втручання 18.00 Т/с «Чому я?» 20.20 Спорт 21.30 Х/ф «Солодка крихiтка» 23.25 Х/ф «Конвоїри» 01.35 Т/с «Повернутися до вас» 02.35 Iнтерактивна програма — Офіціанте! Скільки коштує крапля горілки? — Крапля?! Та нічого не коштує... — То накапайте мені 150.

07.05 Т/с «Чортова служба в шпиталi МЕШ» 07.35 Т/с «Доньки МакЛеода» 08.35 Т/ с «I в горi, i в радостi» 09.30 Запитання на снiданок 11.50 Алея «зiрок» 12.15 Телезакупи 12.45 Шанс на успiх 13.50 Т/с «Детективне агентство «Мiсячне свiтло» 14.50, 20.00 Т/с «Лiцензiя на виховання» 15.25, 21.10 Т/ с «Барви щастя» 16.00 Т/с «Кохання як кохання» 17.00 Панорама-свiт 17.15 Гаряча 17.35 А нормально о цiй порi 18.25 Один iз десяти 19.00 Панорама 19.25 Спорттелеграма 19.40 Битва на голоси 20.35 Т/с «Сусiди» 21.45, 22.10 Т/с «родинка.pl» 22.50 Х/ф «Парк Юрського перiоду-2: Загублений свiт» 01.05 Т/с «C.S.I. Мiсце злочину» 01.55 Т/с «Доктор Хаус» 02.50 За 80 садiв довкола свiту

Детский мир 06.05, 10.05, 14.05 М/ с «Пригоди коника Кузi» 07.00, 11.00, 17.00 М/с «Черепашка-герой» 08.00, 12.00, 18.00 М/ф «Уроки тiтоньки Сови» 09.00, 13.00 Х/ф «Цей негiдник Сидоров» 15.00 Х/ф «Мiй перший друг...» 16.05 М/с «Лютий Бамбр»

ХХІ 09.00, 17.00, 01.00 Х/ф «Спецiальний пiдроздiл-2» 09.55, 17.55, 01.55 Х/ ф «Рiк спокiйного сонця» 11.50, 19.50 Х/ф «Долтрi Келхун» 13.30, 21.30 Х/ф «Життя пiсля нього» 15.05, 23.05 Х/ф «Стiни»

Diva Universal 06.40, 12.30, 18.20 Т/с «Дами родини Ґiлмор» 07.35 Х/ф «Новоспечений батько» 09.10 Х/ф «Вкрадена невиннiсть» 10.50 Т/с «Джордан розслiдує» 11.40, 19.10 Т/с «Плiткарка» 13.25 Х/ф «Чоловiк напрокат» 15.00 Х/ф «Пристрастi на радiохвилi» 16.40 Т/с «Милосердя» 17.30 Т/с «Три рiчки» 20.00, 20.50 Т/с «Шукач» 21.40 Х/ф «У зв’язцi» (див. анонс) 23.10, 00.40 Т/с «Блондинка» 02.00 Х/ф «Калiфорнiя» 03.30 Т/с «Виннi серця»


четвер, 31 березня 15

№ 222 (81)

«Довгий поцiлунок на нiч» Інтер, 00.35

(The Long Kiss Goodnight), бойовик, США, 1996 рік, 116 хв. Реж. Р. Харлiн. У ролях: С.Л. Джексон, Д. Девiс,

Б. Кокс, Е. Норт, Дж.Д. Спредлiн, Д. Морс. Вісім років тому шкільна вчителька Саманта Кейн цілковито втратила пам’ять. Вона живе з донькою щасливим

Новий канал, 09.10

(In & Out), комедiя, США, 1997 рік, 92 хв. Реж. Ф. Оз. У ролях: К. Кляйн, Дж. К’юзак, М. Дiллон.

інтер

спорт EuroSport 09.30, 14.00, 14.30, 01.30 Снукер. Вiдкри­ тий чемпiонат Кита­ ю. Пекiн Китай. 4 день 12.25 Спортивна по­ дорож. Журнал 12.30, 18.45 Тенiс. WTA. Маямi, США. 1/4 Фiналу 17.45 Футбол. Євро 2012 Жур­ нал 20.00 Тенiс. WTA. Маямi, США. 1/2 Фіна­ лу 21.45 Бiйцiвський клуб 00.00 Про рестлiнг. Огляд WWE 00.30 Про рестлiнг. Vintage Collection. США

Футбол 06.10 Чемпiонат чини. Огляд туру 14.40 Чемпiонат Огляд туру

«Вхiд i вихiд»

сімейним життям і не підозрює про своє криваве минуле, адже колись ця вродлива жінка було агентом Чарлі Бедтимор і виконувала секретні замовлення ЦРУ. Саманта намагається розібратися у своєму минулому.

16.15, 00.55 Нiмеччина – Австралiя. Товарись­ кий матч 10.20, 20.30 Англiя – Iсландiя. То­ вариський матч 11.05, 12.20, 16.00, 18.15, 21.15 Найкращi го­ ли збiрної Англiї 12.40, 22.45 Нiдерланди – Угорщина. Вiдбiр до Єв­ ро-2012 15.40, 22.30 Футбол News 18.30 США – Аргентина. Товарись­ кий матч — Дайте мене торт і поріжте. — Порізати на 8 шматочків чи 16? — На 8, 16 я не з’їм.

Нiмеч­ 07.05, Англiї. 08.10,

1+1 06.05 Служба розшуку дiтей 06.10, 11.55 Т/с «Тiльки ко-

хання»

06.55, 07.10, 07.50, 08.05, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 17.00, 19.30, 23.20, 01.20 ТСН 07.25 М/ф 10.00, 17.55 Сiмейнi драми 10.55, 18.45 Не бреши менi 12.50, 22.20 Т/с «Маргоша» 13.45 Т/с «Ведмежий кут» 14.40, 17.15 Шiсть кадрiв 14.55 Особиста справа 15.55 Шоу на два мiльйони 20.00 Суперняня 20.50, 21.30, 21.55 Т/с

«Iнтерни»

23.45 Х/ф «Принц i я:

Королiвський медовий мiсяць» 02.50 Т/с «Руда»

ут 1/трк «ера» 06.00 Доброго ранку,

Україно! 06.01 Ранкова молитва 06.05, 06.30, 07.00, 07.30, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20 Новини 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.20, 06.35, 00.15, 00.35 Вертикаль влади 06.45 Православний ка­ лендар 07.15 Ера бiзнесу 07.25 Автодрайв 07.50 М/ф 08.15 Огляд-преси 08.20 Тravel-чек 08.40, 00.55 Кориснi поради 09.00, 21.00, 01.20 Пiдсумки дня 09.25, 19.00 Про головне 09.50, 18.15 Друга смуга 10.05 Легко бути жiнкою 11.10 Здоров’я 12.10, 18.45, 21.30 Дiловий свiт 12.20 Аудiєнцiя. Країни вiд А до Я 12.55 Наша пiсня 13.30 Х/ф «Нiхто не кричить» 15.15 Euronews 15.25 Дiловий свiт. Агро­ сектор 15.30 Т/с «Зона» 16.15 Нащадки 16.35 Т/с «Атлантида» 17.20 Т/с «Чотири танкiсти i собака» 19.40 Чоловiчий клуб. Богатирськi iгри 20.55 Офiцiйна хронiка 21.25 Свiт спорту 21.55 Хокей. ЧС серед юнiорiв. Нiдерланди – Україна 00.00, 00.30 Пiдсумки 01.45 ТелеАкадемiя 02.50 Чоловiчий клуб

Репортер 09.10 Х/ф «Вхiд i вихiд» (див. анонс) 11.15 Т/с «Курсанти» 13.55, 16.55 Т/с «Татусевi доньки» 14.45, 15.45 Teen Time 14.50 Т/с «АйКарлi» 15.50 Т/с «Останнiй акорд» 17.55, 20.35 Т/с «Воронiни» 19.15, 00.55 Спортре­ портер 19.35 Смiшно до болю 21.40 Мрiї здійснюються 22.45 Т/с «Щасливi разом» 23.40 Т/с «Межа» 01.05 Служба розшуку дiтей 01.10 Х/ф «Повернися до мене»

трк «україна» 06.00 Срiбний апельсин 06.50 , 17.00 , 19.00 Подiї 07.10 , 18.00 Т/с

«Єфросинiя» 08.20 , 14.00 , 22.10 Т/с «Слiд» 09.00 , 21.10 Т/с «Дорожнiй патруль» 10.00 , 20.15 Т/с «Глухар. Повернення» 11.00 , 19.20 Т/с «Маруся» 12.00 Т/с «Тайга. Курс виживання» 13.00 Нехай говорять 15.40 Щиросерде зiзнання 16.10 Федеральний суддя 17.15 Критична точка 23.45 Т/с «Тюдори» 01.00 Х/ф «Грендель»

02.40 Т/с «Безмовний свiдок»

ртр-планета 07.00 Ранок Росiї 11.05 Х/ф «У пошуках

капiтана Гранта»

12.15, 01.05 Новини куль­

тури

12.30 Михайло Чехов.

Рекс»

09.55 Х/ф «Чорна стрiла» 11.55 Нез’ясовно, але факт 12.50 Битва екстрасенсiв 13.50 Зоряне життя 15.00 Давай одружимося 17.00 Паралельний свiт 18.00 , 22.00 Вiкнановини 18.10 Неймовiрна правда про зiрок 19.00 Моя правда 20.10 , 22.30 Неодружений 23.00 Неодружений. Як вийти замiж 23.55 Т/с «Доктор Хаус» 01.00 Т/с «Клiнiка» 01.50 Вiкна-спорт 02.05 Х/ф «Щит i меч»

13.30 Academia 14.15 Т/с «Опери. Хронiки

Кадр із кінофільму «Чорна стріла» afisha.ru

орт-мир

нтв-мир

07.00, 10.00, 13.00 Новини 07.05, 10.15 Доброго ранку! 11.05, 02.30 Жити здорово! 12.05 ЖКГ 13.15 Контрольна закупiвля 13.40 Модний вирок 14.35, 02.00 Детективи 15.00 Iншi новини 15.30 Зрозумiти. Пробачити 16.20 Хочу знати 16.45 Смак 17.20 Т/с «Обручка» 18.05 Федеральний суддя 19.20, 01.25 Т/с «Слiд» 20.00 Давай одружимося! 21.00 Нехай говорять 22.00 Час 22.30 Х/ф «Вiдплата» 23.25 Людина i закон

07.40 Дачна вiдповiдь 08.35, 14.35, 17.35 Огляд 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 22.15 Сьогоднi 09.25 Золотий пил 10.00 До суду 11.00 Суд присяжних 12.35 Прокурорська перевiрка 13.40 Давайте миритися! 15.30 Перша передача 16.05 Таємницi розвiдки 16.35 Т/с «Повернення

Мухтара»

18.35 Справи сiмейнi 19.25 Т/с «Мент в законi» 20.25 Т/с «Брат за брата» 22.40 Т/с «Вчитель в законi.

Продовження» 23.40 Школа лихослiв’я

polonia 07.00 Кава чи чай? 09.10 Полiтика за кавою 09.25 Т/с «Карiно» 10.00 Казiк у прямому ефiрi 10.45 Смаки польськi 11.05 Т/с «Барви щастя» 11.35 Маклович у мандрах 12.10 Т/с «Два боки медалi» 12.40 Кавалки кабаре 13.00, 20.30, 02.30 Новини 13.15, 19.20, 01.50 Т/с

«Плебанiя» 13.45 Т/с «Злотопольськi» 14.15 Т/с «Лондонцi» 15.05, 23.05 Польща «24» 15.30 Вiльнотека 15.45 Кабаре морального неспокою 16.40 Посол Спасовський 18.00 Телеекспрес 18.25 Клуб кабаре «Двiйки» 19.45 Словник польськопольський 20.15, 02.15 На добранiч, дiти 21.00, 02.55 Спорт 21.15 Загадкова блондинка 22.10 Т/с «Iспит iз життя» 23.35 Т/с «Балада про Янушка» 00.45 Зiрки з «Кабаре Старших Панiв» 01.20 «Ш», як шпигун

polsat 06.00 Вставай! Граємо! 07.00 Новий день iз Polsat

News

08.30 Мультфiльми 10.00 Т/с «Тимчасова ро-

дина» 11.00 Т/с «Далеко вiд нош» 11.30 Т/с «Свiт за родиною Кепських» 12.00, 17.30 Т/с «Малановський i партнери» 12.30, 20.30 Т/с «Лiнiя життя» 13.00 Екстремальний ремонт 14.00 Т/с «Швидка допомога» 15.00, 19.00 Т/с «Перше кохання» 15.45 Т/с «Нелегкi справи» 16.50, 19.50 Подiї 17.15 Втручання 18.00 Т/с «Чому я?» 20.20 Спорт 21.00 Т/с «C.S.I. НьюЙорк» 22.00 Т/с «Готель 52» 23.00 Т/с «Шпильки на Гевонтi» 00.00 Т/с «Жiночий клуб розслiдування вбивств» 01.00 Х/ф «Торкнутися вершини свiту» 03.00 Iнтерактивна про­ грама

Вiстi

вбивчого вiддiлу» 15.30 Мiсцевий час 15.50 Любов i голуби. Фес­ тиваль-57 16.40 Про головне 17.25 З новим будинком! 18.10, 01.30 Т/с «Слово жiнцi» 19.45, 02.15 Т/с «Єфросинiя» 20.30 Т/с «Ворожiння при свiчках» 22.05 Т/с «Опери. Хронiки вбивчого вiддiлу» 22.50 Поєдинок 00.20 Саті. Ненудна класика

ictv 06.25 Дiловi факти 06.40, 09.25, 13.00, 19.10, 02.05 Спорт 06.45 Свiтанок 07.30 Максимум в Українi 08.45, 12.45, 18.45 Факти 09.30, 19.15, 01.10

Надзвичайнi новини 10.30, 16.30 Т/с «Опери. Хронiки вбивчого вiддiлу» 12.40, 14.00 Анекдоти поукраїнськи 13.05 Пiд прицiлом 14.05, 20.10 Т/с «Бригада» 22.50 Х/ф «Смертельна зброя-3» 02.15 Т/с «Загiн 4»

06.05, 06.30, 16.50, 17.10 Т/с «Зухвалi й вродливi» 07.00 Кава чи чай? 09.10 Полiтика за кавою 09.20 М/ с «Баранчик Шон» 09.35 Т/ с «Товстий» 10.05 ДоМiСi 10.45 М/с «Жахливий Чарлi» 11.00 Собачi iсторiї 11.20 М/ с «Черевички Франнi» 11.50 Ми, ви, вони 12.20 Телеза­ купи 13.00, 16.00, 20.30 Новини 13.10 Агробiзнес 13.40 Т/с «Тиха гавань» 14.40, 18.25 Т/с «Плебанiя» 15.10, 18.55 Т/с «Клан» 15.40 Ополє-2010 16.15, 19.35 Вiдгадай мелодiю 17.40 Прицiл 18.00 Телеек­ спрес 20.10 Вечiрка 21.00 Спорт 21.25 Т/с «Отець Ма­ теуш» 22.25 Справа для ре­ портера 23.20 Х/ф «Рей» 02.05 Х/ф «Був моїм братом»

TVP 2 07.05 Т/с «Чортова служ­ ба в шпиталi МЕШ» 07.35 Т/с «Доньки МакЛеода» 08.30 Т/с «I в горi, i в радостi» 09.30 За­ питання на снiданок 11.50 А­ лея «зiрок» 12.15 Телезакупи 12.45 Кабаре морального не­ спокою 13.40 Т/с «Детектив­ не агентство «Мiсячне свiтло» 14.35, 20.00 Т/с «Лiцензiя на виховання» 15.10, 21.10 Т/с «Барви щастя» 15.45 Т/с «Змiнники» 17.00 Панорамасвiт 17.15 Гаряча 17.35 А нормально о цiй порi 18.25 Гiльйотина 19.00 Панорама 19.25 Спорттелеграма 19.40 Битва на голоси 20.35 Т/с «Сусiди» 21.45 Т/с «Доктор Ха­ ус» 22.45 Т/с «Iнстинкт» 23.40 Т/с «Сестра Джекi» 00.20 Публiцистична програма 01.15 Х/ф «Щасливчик Джим» 03.10 Д/ф «Войтек Пшоняк: Iз Глiвiце до Парижа» 04.15 Т/с «Таєм­ ниця «Енiгми» 05.00, 05.30 Т/ с «Шерлок Холмс i доктор Ват­ сон»

Детский мир 06.05, 10.05, 14.05 М/ с «Лютий Бамбр» 07.00, 11.00, 17.00 М/с «Чере­ пашка-герой» 08.00, 12.00, 18.00 М/ф «Уроки тiтоньки Сови» 09.00, 13.00 Х/ф «Мiй перший друг...» 15.00 Х/ф «Максимко» 16.15 М/с «Слiдами Бамбра»

ХХІ 09.00, 17.00, 01.00 Х/ф «Спецiальний пiдроздiл-2» 09.55, 17.55, 01.55 Х/ф «Цiлуй кого хочеш» 11.45, 19.45 Х/ф «Свобода теж до­ бре» 13.40, 21.40 Х/ф «Чер­ чиль йде на вiйну» 15.10, 23.10 Х/ф «Листи вбивцi»

Diva Universal

Кадр із кінофільму «Відплата» kinoplaneta.net.ua

5 канал 06.01 Час-Тайм 06.20, 18.45, 23.15, 00.20, 02.50 Час спорту 06.30 Ранок на 5-му 09.10, 23.30, 02.40 Бiзнес-час 09.25, 00.30 Автопiлот-новини 09.35, 13.20, 14.20 5 елемент 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 20.30, 03.00 Час но­ вин 10.30, 11.30, 12.30 Прес-конференцiї у прямо­ му ефiрi 15.20 Життя в задо­ волення 16.20 Драйв 16.40 Трансмiсiя 17.25 Акцент 18.30, 23.40 Київський час 19.00, 23.00, 00.00 Час но­ вин (рос. мовою) 19.25 Час: важливо 21.00, 02.00 Час 21.30, 00.40 РесПублiка 23.55, 02.55 Огляд преси 03.40 Хронiка дня

НТН

TVP 1

Вiдчуття цiлого

06.00 Саундтреки 06.10 М/ф 10.25, 12.30 Телемагазин 10.55 Х/ф «Дача» 13.00 Х/ф «Добряки» 14.30 Х/ф «Комедiя давно

з нiчого» 19.00 Х/ф «Раба кохання» 20.45 Х/ф «Дзеркало» 22.45 Х/ф «Хто заплатить за успiх» 00.10 Х/ф «Мрiя» 01.55 Х/ф «За щучим велiнням» 02.50 Кiноляпи

нери»

06.55 Т/с «Комiсар

06.55 Kids’ Time 07.00, 07.10, 07.40 Пiдйом 07.05 Смiховинки 07.30, 09.00, 19.00, 00.35

13.00, 15.00, 19.00, 00.00

минулих днiв»

Мухтара» 10.10 Т/с «Капiтан Гордєєв» 12.15 Знак якостi 13.00 Здоровенькі були 14.00 Судовi справи 14.55 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв» 16.55 Т/с «Спальний район» 18.10 Всi свої 19.00 Т/с «Обручка» 20.00 Подробицi 20.30 Т/с «П’ята група кровi» 22.33 Гаряче крiсло 23.25 Операцiя И та iншi пригоди Леонiда Гайдая 00.35 Х/ф «Довгий поцiлунок на нiч» (див. анонс) 02.40 Телевiзiйна служба розшуку дiтей 02.45 Всесвiтнiй мандрiвник

СТБ 06.00, 02.00 Бiзнес + 06.05 Д/ф 06.30 Т/с «Кулагiн i парт-

новий канал

ентер-фільм

16.00 Х/ф «Перехоплення» 17.35 Х/ф «Багато галасу

06.30, 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 З новим ранком 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 09.10 Т/с «Повернення

Викладач коледжу в маленькому американському мiстечку Говард оголошує про свої заручини з Емілі, але весілля відбудеться тільки тоді, коли його колишнiй учень, а нинi – голлiвудська

06.40, 12.30, 18.20 Т/с «Дами родини Ґiлмор» 07.35 Т/с «Блондинка» 09.10 Х/ф «Вечiрка до упаду» 10.50 Т/с «Джордан розслiдує» 11.40, 19.10 Т/с «Плiткарка» 13.25 Х/ф «Вкрадена невиннiсть» 15.05 Х/ф «Клуб других дру­ жин» 16.40, 17.30 Т/с «Шу­ кач» 20.00 Т/с «Три рiчки» 20.50 Т/с «Милосердя» 21.40 Т/с «Хороша дружи­ на» 22.30 Х/ф «Перстень обману»

06.00, 16.45 Х/ф «Через Гобi та Хiнган» 07.15, 15.40 Х/ф «Вiдплата» 08.40, 19.00, 21.30, 00.30, 03.15, 05.15 Свiдок 09.00, 22.00 Т/с «NCIS: полюван­ ня на вбивцю» 10.00, 23.00 Т/с «Закон i порядок» 11.00, 20.20 Т/с «CSI: Лас-Вегас» 12.00, 00.00 Т/с «Детекти­ ви» 12.40, 01.00 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 14.40, 19.20 Т/с «Боєць-2. На­ родження легенди» 18.30 Легенди карного розшуку 02.50 Речовий доказ

2+2 06.00 М/ф 06.20 М/с «Ура, мультики!» 06.45 М/с «Жит­ тя робота-пiдлiтка» 07.10 М/ с «Гей, Арнольде» 07.40 М/ с «Годзилла» 08.00, 13.15 Т/с «Єрихон» 09.00 Теле­ магазин 11.00 Руйнiвники стереотипiв 11.25, 15.05 Т/с «Генiї помсти» 12.20, 16.00 Т/с «Горець» 14.10 Т/ с «Мiцний горiшок Джейн» 17.00 Божевiльна прихована камера 17.35 Найкращi нока­ ути свiту 18.00 Т/с «Бородiн. Повернення генерала» 18.50 Х/ф «Унiверсальний солдат» 20.50, 21.10 М/с «Сiмпсони» 21.30 Х/ф «Командо» 23.10 Секс з Анфiсою Чеховою 00.05 Х/ф «Компрометуючi ситуацiї. Приватний та­ нок» 01.35 Х/ф «Полiцейськi архiви: Гладiатор» 03.10 Лабораторiя руйнiвникiв

суперзiрка, отримає «Оскар». І ось на врученні премії за роль солдатагомосексуалiста той повiдомляє, що його колишнiй учитель – гомосексуалiст, який і навчив його всього, що він вміє і знає.

06.00, 18.00ZIK Т/с «Гра долі» 06.40 На всі 100 07.05 Мультисвіт 07.30 О­ гляд 08.00 Своїми о­ чима 08.25 Про сім’ю 08.40, 19.15 ПроКарпа­ ти 09.10 Країна диваків 09.35 По живому 10.00 Книга скарг і пропози­ цій 10.30 Прямим тек­ стом 11.00 Зіркові істо­ рії 12.00, 16.00 Хто тут живе? 13.50, 18.40 Гені­ ї людства 14.00 Телера­ да 14.30 Доміно 15.30, 20.30 Віч-на-віч з репор­ тером 17.45 Правоохоро­ нець 18.50 Ті, що твори­ ли хіти 20.00 Мультисвіт 21.00 Огляд 21.30 Пря­ мим текстом 23.20 Хро­ ніки злочинів 23.50 Ен­ циклопедія 00.00 По­ втор програми з 16.00 до 20.00

НТА 06.00, 15.30 НаВсі100 07.40, 23.30 Час тайм 08.00, 19.00, 22.40, 00.30 НТА – Нови­ ни 08.40 Зіркові покуп­ ки 09.00, 20.00 Т/с «За­ гін 112» 09.30 Форму­ ла здоров’я 10.00, 23.50 Стиль і місто 10.30, 13.35 Телеенциклопедія 11.10, 16.30 Смертоносна кухня 12.00, 18.30 Т/с «Лікар­ ня» 12.30, 17.30 Навко­ лосвітня експедиція 3в1 14.00 Дитячий час 15.30 НаВсі100 19.30 Львів. Хроніки древнього міста 20.30 М/ф «Фікс та Фок­ сі» 21.00, 01.00 Х/ф За­ хист від дурня 23.15 У всіх на вустах

TBi

Тонiс

06.00 Класна рекла­ ма 07.00, 18.00, 20.30 Сьо­г одні 07.30 Меди­ цина 07.40 Ділова кух­ ня 08.00, 16.00 Т/с «Зу­ стрічна смуга» 09.45 Природжені мислив­ ці 12.00 Т/с «Близню­ ки» 13.00 Зброя май­ бутнього 14.00 Загад­ ки НЛО 15.00 Наука про чоловіків 17.00 Т/с «Чо­ ловіча робота-1» 18.30 Кримінальна Росія 19.30 Правда Романа Скрипіна 21.00 Вечір 23.00 Воло­ дар катастроф 00.00 Х/ ф «Дім кохання» 01.30 КлубНічки

06.00, 07.00, 18.30, 20.30, 23.15, 03.00 24 години 06.10, 18.45, 23.30 Жит­ тя 06.20 М/ф 06.30 Пере­ магаючий голос вiруючого 07.10, 18.40, 23.25 24 го­ дини Бiзнес 07.15 Ство­ ри себе 07.20 Життя iз зна­ ком +08.00, 18.55 Скром­ на чарiвнiсть сучасних технологiй 08.30, 19.45 Во­ да – лiнiя життя 09.00, 17.30 Це потрiбно знати 10.10, 16.00, 02.30 Твiй хiт 11.10, 20.50 Хiт-парад дикої при­ роди 12.15 Погляд у майбут­ нє 16.50 Життя серед жит­ тя 20.15, 23.40 Сильнi свiту цього 21.50 Ровесники землi 22.55 Живе багатство Украї­ ни 00.00 Таємницi долi

06.00 Мiй унiверситет 06.30, 00.20 Вистава «Одруження Фiгаро» 08.00, 14.00, 20.00, 02.00 Ми­ нулий час 09.00, 15.00, 21.00, 03.00 Народженi в СРСР 1 0.00 Юрiй Трiфонов. Сторiнки твор­ чостi 11.00 50/50 12.10 Хто є хто в сучасному свiтi 12.40, 18.40 Х/ф «Про Червону шапочку» 16.05 Я сама 17.00 Ранкова пош­ та 17.30 Ласкаво проси­ мо, Юрiй Гагарiн 18.00 Смiхопанорама 22.10 По­ гляд 23.00 З ранку ранень­ ко 23.40 Лицедiї

Ностальгiя

12 канал/львів-тб 06.00 Домашній кінозал 07.00 Дитячі оповідки 07.30 Переможний голос віруючо­ го 08.00, 08.25 Вже ранок 08.15, 11.50, 16.00, 19.00 Вісник 10.25 Вечірній про­ стір 11.05 Старий Луцьк 11.25 Аргумент на користь 14.00 Телерада 14.30 Зви­ чаї 14.45 Співаємо укр а­ їнське 15.00 Актуальне інтерв’ю 15.30 Віч-на-віч з репортером 16.10 Портрет 17.00 Мовлення територі­ альних громад 18.00 Зо­ лота провінція 18.20 Слово депутата 18.40 Хатка Ле­ венятка 19.15 Служба роз­ шуку дітей 19.20 Наше міс­ то 20.00 Західний експрес 20.30, 02.35 Вісник 21.00, 00.00 ЗІК 00.05 Час країни 00.35 Молодіжна програма

ТЕТ 06.30, 07.25 Байдикiвка 06.55, 11.00, 15.55 Тво­ ю маму! 07.55 Телепузи­ ки 08.25 Малята-твiйнята 09.10 Мод­ний вирок 10.05 Знайомство з батьками 11.25 Щастя є 12.15 Звана вечеря 13.10 Давай одружи­ мося 14.05 Iнститут шляхет­ них панянок 15.00, 16.25, 22.00, 23.55 Теорiя зради 17.20 Єралаш 17.40 Одна за всiх 18.05 Т/с «Iграшки» 18.35, 20.30 Т/с «Унiвер» 19.30 Дім-2 21.00 Т/с «Реальнi пацани» 23.00 На добранiч, мужики! 00.50 Те­ лемагазин 01.20 До свiтанку

К1 07.00 Т/с «Полiцейська ака­ демiя» 07.30, 17.50 Галiлео 08.00, 16.50 Т/с «Зла наука» 08.50, 16.00 Т/с «Молодий Геркулес» 09.50 Далекi родичi 10.40, 23.20 Дурнi. Доро­ ги. Грошi 11.00, 22.00 Сол­ дати й офiцери 12.00, 18.10 Т/с «Солдати» 14.30, 20.10 Т/с «Зоряна брама» 23.45 15 хвилин до завтра 00.10 Мо­ крий зорепад 00.50 Т/с «Псiфактор» 01.30 Т/с «Мертва зона» 02.10 Нiчне життя

К2 06.00 М/ф 07.10, 12.30 Теле­торгiвля 07.45, 08.40, 23.10, 23.40 Все для те­ бе 09.40 Знак якостi 10.30, 11.00 Школа лiкаря Комаров­ ського 11.35 Знахарi 13.00, 21.15 Позаочi 13.55, 14.35, 19.15, 19.55, 20.40 Квадрат­ ний метр 15.20 Смачно з Б. Бурдою 15.50, 16.35 Карта­ та потата 17.05 Тенденцiї мо­ ди 17.15, 18.20 Модний ви­ рок 00.15 Колiр ночi

Наше кiно 06.25 Х/ф «Траса» 08.05 Х/ ф «Гроза» 09.35 Х/ф «До­ рога моя людина» 11.30 Х/ ф «Все навколо засипало снiгом» 13.00, 21.00 Х/ф «Пiрати ХХ столiття» 14.30, 22.30 Х/ф «Тютюновий капiтан» 16.00, 00.00 Д/ф «Павловськ» 16.35, 00.35 Х/ф «I знову ранок» 18.15, 19.35, 02.15 Х/ф «Тростин­ ка на вiтрі»

пізнавальні програми Animal Planet 07.00 Вулиця лемурiв 07.25, 16.30 Мавпяче життя 07.50 Пандамонiум 08.40, 17.00 Все про со­ бак 09.10 Extraordinary Dogs 09.35 Кiшки КлоГiлл 10.05, 19.15 Зо­ отур Мiкаели 11.00 Територiя тварин 11.55, 12.20 SOS дикої природи 12.50 Полiцiя Фiладельфiї – вiддiл iз захисту тва­ рин 13.45 Шотланд­ ське суспiльство захис­ ту тварин 14.10 Вете­ ринари на маршi 14.40, 00.45 Справжнiй загу­ блений свiт 15.30, 20.10, 01.40 Собаки, кiшки та iншi улюбленцi – початко­ вий курс 17.25 Введення в собакознавство 18.20 Невидиме життя 21.05, 02.35 Мисливець на отру­ ту 22.00 На волю з питбу­ лем 22.55 Я не мав вижи­ ти! 23.50 Дикi i небезпечнi Discovery 06.00 У свiтi машин: Трансатлантичний кон­ курс 06.25, 14.10 П’ята передача 06.50, 11.25 Зухвалi проекти: Учеб­ ка 07.45, 18.15, 22.50

Потрiбна збiрка 08.10, 18.45, 23.20 Як це пра­ цює 08.40 Руйнiвники ле­ генд: Забiйний динамiк 09.35, 01.40 Головоломи 10.30 Вижити будь-якою цiною: Полярний круг 12.20, 19.10, 23.45 Аме­ риканський чоппер 13.15 Махiнатори: Mercedes Cosworth 14.35, 02.40 Руйнiвники легенд: Смер­ тельна соломинка 15.30 Брудна робота: Розведен­ ня їздових собак 16.25 Риба-меч: життя на гач­ ку 17.20 Зухвалi проек­ ти: Найвищий хмарочос у свiтi 20.05, 00.40 Надлю­ ди Стена Лi 21.00 Тi, що перемогли смерть: Тiлеснi ушкодження 21.55 Ши­ байголови: Людина-птах

History 07.00, 15.00 Прихованi свiти: пiдземний Рим 08.00, 16.00, 00.00 Мисливцi на нацистів 09.00 У пошуках Шерло­ ка Холмса 10.00 Абсо­ лютний нуль 11.00 Х/ф «Жовтий будинок» 12.30 Свiдок вбивства Мартiна Лютера 13.00 У пошу­ ках Бетховена 14.00 Пiдземна вiйна 17.00,

01.00 Слiдами Шопе­ на 18.00, 02.00 Лан­ кастер на вiйнi 19.00, 03.00 Таємна любов Дiккенса 20.00 Дiти Ав­ раама 21.00 Священнi тварини фараонiв 22.00 Iндокитай. Народна вiйна 23.00 Стоунхендж

National Geographic 06.00 Армiя лососевих а­ кул 07.00, 12.00 Чудоюдо динозаври 08.00, 13.00 Паранормаль­ не: Блукаючi вогнi 09.00, 15.00 На гачку: лов монстрiв 10.00, 16.00 Дивовижний свiт з Nat Geo 11.00, 19.00 Реальнiсть чи фантастика? 11.30 Секунди до катастро­ фи: Аварiя на Техась­ кому НПЗ 14.00 Гiєна: цариця хижакiв 17.00 Гiршi в’язницi Амери­ ки: Залiзна хватка 18.00 Мисливцi на нацистів: Прiбке 19.30 Секунди до катастрофи: Челленджер 20.00, 23.00, 02.00 Поле бою хижакiв 21.00, 00.00 У пошуках акул: Наживка для бiлої акули 22.00 За­ борони: Модифiкацiя тiла 01.00 Мисливцi на нацис­ тів: Цукурс


16 п’ятниця, 1 квітня «Про що говорять чоловiки» ІCTV, 19.15

(О чем говорят мужчины), комедiя, Росiя, 2010 рік, 96 хв. Реж. Д. Дяченко. У ролях: Л. Барац,

А. Демiдов, К. Ларiн, Р. Хаїт, Н. Грiшаєва. Про що говорять чоловiки? Звичайно, про жiнок. Нi, ще про роботу, про грошi, про машини, про футбол. Але зде-

5 канал

ZIK

12 канал/львів-тб

інтер

06.01, 22.30 Час-Тайм 06.20, 18.50, 23.15, 00.20, 02.50 Час спорту 06.30 Ранок на 5-му 09.10, 22.15, 23.30, 02.40 Бiзнесчас 09.25, 00.30 Автопiлотновини 09.35, 13.20, 14.20 5 елемент 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 18.00, 20.30, 03.00 Час новин 10.30, 12.30 Пресконференцiї у прямому ефiрi 11.15 Сканер 15.20 Своїми очима 16.30 РесПублiка 18.15 Вiкно у Європу 18.45, 23.40 Київський час 19.00, 23.00, 00.00, 01.00 Час новин (рос. мовою) 19.25, 01.15 Час: важливо 21.00, 02.00 Час 21.50 Вiльна гавань 23.50, 02.55 Огляд преси 00.45 Досягти мети

06.00, 18.00 Т/с «Гра долі» 06.40 Sundaynews 07.00, 20.00 Мультисвіт 07.30 Огляд 08.05, 15.00 Твоє бачення 08.25 Правоохоронець 08.45 Перевірка на вечірку 09.05 Хто тут живе? 11.00, 18.40 Сильні світу цього 11.30 Книга скарг і пропозицій 12.00, 16.00, 02.00 Прямим текстом 13.50 Генії людства 14.00 Топтема 14.30 Хроніки злочинів 15.10 Країна диваків 15.30, 20.30 Віч-навіч з репортером 17.45 Калейдоскоп мандрів 19.10 На всі 100 21.00 Огляд дня 21.30 Особистий прийом 22.35 Рибний день 23.00 Екстремальне довкілля 23.30 Ті, що творили хіти 23.50 Енциклопедія 00.00, 02.00 повтор програми з 09.00 до 11.00

07.30 Переможний голос віруючого 08.00, 08.25 Вже ранок 08.15, 11.50, 16.00, 19.00 Вісник 10.25 М-Хвиля 11.00, 16.50 В/ф «Світлана» 11.15 Сфера інтересів 14.00 Топ-тема 14.30, 00.45 Співаємо українське 15.00, 01.00 Актуальне інтерв’ю 15.30 Вічна-віч з репортером 16.10 ДНК 16.50 УГКЦ 18.00 Вечірній простір 18.40 Хатка Левенятка 19.15 Служба розшуку дітей 19.20 Суспільний діалог 19.50 Кінопрограма 20.10 Пасіка 20.30 Вісник 21.00, 00.00 ЗІК 00.00 Телерада 00.30 Звичаї 01.30 Кліпи

06.30, 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 З новим ранком 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 09.10 Т/с «Повернення

НТН 06.00 Х/ф «Через Гобi та Хiнган» 07.20 Х/ф «Вiдплата» 08.40, 19.00, 21.30, 00.30 Свiдок 09.00, 22.00 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю» 10.00, 23.00 Т/с «Закон i порядок» 11.00, 20.20 Т/с «CSI: Лас-Вегас» 12.00, 00.00 Т/с «Детективи» 12.40, 01.00 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 14.40, 19.20 Т/с «Боєць-2. Народження легенди» 15.40 Х/ ф «Єдина дорога» 17.30 Х/ ф «Про повернення забути» 02.45 Речовий доказ

2+2 06.00 М/ф 06.20 М/с «Ура, мультики!» 06.45 М/ с «Життя робота-пiдлiтка» 07.10 М/с «Гей, Арнольде» 07.40 М/с «Годзилла» 08.00, 13.15 Т/с «Єрихон» 09.00 Телемагазин 10.45, 12.55, 22.00, 23.00 Модні фішки 11.00 Руйнiвники стереотипiв 11.25, 15.05 Т/с «Генiї помсти» 12.20, 16.00 Т/с «Горець» 14.10 Т/с «Мiцний горiшок Джейн» 17.00 Божевiльна прихована камера 17.35 Шоу безглуздих рекордiв 18.00 Т/с «Бородiн. Повернення генерала» 18.50 Найкращi нокаути свiту 19.10 Х/ф «Командо» 20.50, 21.10 М/с «Сiмпсони» 21.30, 22.25, 01.45, 02.30 Т/с «Секретнi матерiали» 23.20 Секс з Анфiсою Чеховою 00.15 Х/ ф «Голе викриття» 03.15 Лабораторiя руйнiвникiв

НТА 06.00, 15.30 НаВсі100 07.40, 23.30 Час тайм 08.00, 19.00, 22.40, 00.30 НТА – Новини 08.30, 19.30, 23.10 Формула здоров’я 09.00, 20.00 Т/с «Загін 112» 09.30 М/с «Будинок Глорії» 10.00, 23.50 Стиль і місто 10.30, 13.30 Телеенциклопедія 11.10, 16.30, 02.30 Смертоносна кухня 12.00, 18.30 Т/ с «Лікарня» 12.30, 17.30 Навколосвітня експедиція 3в1 14.00 Дитячий час 15.30 НаВсі100 20.30 М/ ф «Фікс та Фоксі» 21.00, 01.00 Х/ф «Танець янгола»

TBi 06.00 Класна реклама 07.00, 18.00, 20.30 Сьогодні 07.30 Особливий погляд 08.00, 16.00 Т/с «Зустрічна смуга» 09.45 Природжені мисливці 12.00, 17.00 Т/ с «Чоловіча робота-1» 13.00 Сповiльнюючи час 14.00 Володар катастроф 15.00 Наука про стать 18.30 Надзвичайні тварини 21.00 Х/ф «Спалах» 22.30 Х/ф «Термінове занурення» 00.00 КлубНічки 02.00 Х/ф «Дім кохання»

ТЕТ

Мухтара»

10.10 Т/с «Капiтан Гор-

дєєв»

12.15, 18.10 Т/с «Диво» 20.00 Подробицi 20.35 Вечiрнiй квартал 22.33 Велика полiтика 01.05 Х/ф «Країна волi»

1+1 06.05 Служба розшуку дiтей 06.10, 11.50 Т/с «Тiльки ко-

07.05, 15.55 Твою маму! 07.35 Байдикiвка 08.05 Телепузики 09.10 Модний вирок 10.05, 16.25 Т/с «Хто у домi господар» 11.00, 17.20 Єралаш 11.25 Щастя є 12.15 Звана вечеря 13.10 Знайомство з батьками 14.05 Iнститут шляхетних панянок 15.00, 22.00 Теорiя зради 17.40 Одна за всiх 18.05 Т/с «Iграшки» 18.35, 20.30, 23.55 Т/с «Унiвер» 19.30, 00.25 Дім-2 21.00 Т/ с «Реальнi пацани» 23.00 На добранiч, мужики! 00.50 Телемагазин 01.20 До свiтанку

хання» 06.55, 07.10, 07.50, 08.05, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 17.00, 07.25 М/ф 10.00, 17.55 Сiмейнi драми 10.50, 18.45 Не бреши менi 12.45 Т/с «Маргоша» 13.45 Т/с «Ведмежий кут» 14.40, 17.15 Шiсть кадрiв 15.00 Грошi 16.00 Iсторiя катастроф 20.00 Без мандата, без гламуру 21.10 Х/ф «Паразити» 22.55 Х/ф «Скалка» (див. анонс) 00.25 Х/ф «Техаська рiзанина бензопилою. Нове поколiння»

К1

ут 1/трк «ера»

07.20, 17.50 Галiлео 07.40, 16.50 Т/с «Зла наука» 08.40, 16.00 Т/с «Молодий Геркулес» 09.40, 10.20 Країна смiється 10.00 Далекi родичi 10.40 Дурнi. Дороги. Грошi 11.00 Солдати й офiцери 12.00, 18.10 Т/с «Солдати» 14.30 Т/с «Зоряна брама» 20.10 Х/ ф «Хто ви, мiстере Брукс?» 22.50 Бiйцiвський клуб 00.00 Мокрий зорепад 00.20 Х/ф «Снiданок на узбiччi» 02.00 Т/с «Псi-фактор» 02.50 Т/с «Мертва зона»

06.00 Доброго ранку, Україно! 06.01 Ранкова молитва 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.20, 06.35, 00.15, 00.35 Вертикаль влади 06.45 Православний календар 07.15 Ера бiзнесу 07.25 Автодрайв 07.50 М/ф 08.15 Огляд-преси 08.20 Тravel-чек 09.00, 21.00 Пiдсумки дня 09.25 Золотий гусак 10.05, 11.10 В гостях у Д. Гордона 12.10, 21.20 Дiловий свiт 12.15 Надвечiр’я 12.55 Околиця 13.15 Кумськi байки 15.15 Euronews 15.25 Дiловий свiт. Агросектор 15.35 Шустер-Live. The Best 16.35 Магiстраль 16.55 Футбол. Чемпiонат України. Прем’єр-лiга. «Iллiчiвець» (Марiуполь) – «Шахтар» (Донецьк) 19.00, 21.25, 01.25 Шустер-Live 00.00, 00.30 Пiдсумки

К2 07.45, 08.40, 23.10, 23.40 Все для тебе 09.40 Знак якостi 10.30, 11.00 Школа лiкаря Комаровського 11.35 Знахарi 13.00, 21.15 Позаочi 13.55, 14.35, 19.15, 19.55, 20.40 Квадратний метр 15.20 Смачно з Б. Бурдою 15.50, 16.35 Картата потата 17.05 Тенденцiї моди 17.15, 18.20 Модний вирок 00.15 Колiр ночi

«Скалка»

більшого все-таки про жiнок. А якщо у них попереду два днi, якi вони проведуть у дорозi, виїхавши вiд усiх турбот i зобов’язань, два днi, насиченi подiями i пригодами, то за цей час вони встигнуть обговорити чимало тем...

1+1, 22.55

(Splinter), жахи/ трилер, США, 2008 рік, 82 хв. Реж. Т. Вілкінс. У ролях: Ш. Вігхем,

СТБ 06.20, 02.20 Бiзнес + 06.25 Т/с «Кулагiн i парт-

нери» 06.50 Т/с «Комiсар Рекс» 08.50 Х/ф «Близькi люди» 13.35 Х/ф «Велике зло i дрiбнi капостi» 17.50, 22.00 Вiкна-новини 18.00 Х/ф «Iван Васильович змінює професiю» 20.00, 22.40 Україна має талант! 23.10 ВусоЛапоХвiст 00.15 Х/ф «Весiлля в Малинiвцi» 02.10 Вiкна-спорт 02.25 Х/ф «Щит i меч»

07.00, 10.00, 16.00, 19.00 Новини 11.05 Жити здорово! 12.05 ЖКГ 13.15 Контрольна закупiвля 13.40 Модний вирок 14.35 Детективи 15.30 Зрозумiти. Пробачити 16.45 Смак 17.20 Т/с «Обручка» 18.05 Федеральний суддя 19.20 Поле чудес 20.45 Нехай говорять 22.30 Х/ф «Канiкули суворого режиму» 00.30 Х/ф «Казка про темноту» 02.50 Х/ф «Комiчний коханець, або Любовнi затiї Джона Фальстафа»

Репортер

мучитель» 11.20 Т/с «Курсанти» 13.55 , 16.55 Т/с «Татусевi доньки» 14.45 , 15.45 Teen Time 14.50 Т/с «АйКарлi» 15.50 Т/с «Останнiй акорд» 17.55 Т/с «Воронiни» 19.15 , 00.55 Спортрепортер 19.35 Здрастуйте, я – ваша мама! 21.35 Iнтуїцiя 23.45 Т/с «Межа» 01.05 Х/ф «Радiо-пiлот» 02.50 Зона ночi 02.55 Чемпiон чемпiонiв

трк «україна» 06.00 Срiбний апельсин 06.50, 17.00, 19.00 Подiї 07.10, 18.00 Т/с

«Єфросинiя» 08.20, 14.00 Т/с «Слiд» 09.00 Т/с «Дорожнiй патруль» 10.00 Т/с «Глухар. Повернення» 11.00, 19.20 Т/с «Маруся» 12.00 Т/с «Тайга. Курс виживання» 13.00 Нехай говорять 15.40 Щиросерде зiзнання 16.10 Федеральний суддя 17.15 Критична точка 20.15 Т/с «Прощавай, «Макаров!» 00.15 Х/ф «Курортний роман» 02.00 Х/ф «Порок на експорт»

пізнавальні програми

DiscoverY 06.25, 14.10 П’ята передача 06.50 Брудна робота: Мисливець на диких гусаків 07.45, 19.10, 22.50, 04.05 Як це влаштовано? 08.10,

HISTORY 08.00, 16.00 Прихована правда 09.00 Генiальний дизайн 10.00 Римська iмперiя 11.00 Великий дослiдник Африки 12.00 Морська держава 13.00 Відкриття Геркуланума 14.00 Вищий пiлотаж у Першу свiтову 17.00, 01.00 Свiт скульптури 18.00, 02.00 У свiдомостi середньовiчної

людини 19.00, 03.00 Свята у владi темряви 20.00, 04.00 Убивство Лiнкольна 21.30, 05.30 Великi бри­ танськi полководцi 22.00, 06.00 День на вiйнi 23.00 Гладiатори: Вiдродження 24.00 Невидимi вiйни ЦРУ

NATIONAL GEOGRAPHIC 06.00 Полювання на мисливця: Непроханий гiсть у лiсi 07.00, 12.00 Загадки юрського перiоду: В черепi ТiРекса 08.00, 13.00 Лiнiї Наска: Розшифровано 09.00 Небезпечнi зустрiчi: Убивча швидкiсть 11.00 Реальнiсть чи фантастика? Кола на полях 11.30 Секунди до катастрофи: Пекло в тунелi 14.00 Полювання на мисливця: Напад в джунглях 15.00 Небезпечнi зустрiчi: У свiтi ведмедiв 16.00 Сигнал порятунку — червоний: Критичний момент 17.00 У пастцi: Живi в Андах 18.00 Кемп-Лезернек: Провiнцiя Гiльменд 19.00, 04.00 Реальнiсть чи фантастика? Снiжна людина 19.30, 04.30 Секунди до катастрофи: Бомба в Оклахома-Сiтi 20.00, 23.00, 02.00 Рослини-монстри 21.00, 24.00, 03.00 У пошуках акул: Мерт-

ртр-планета Пятница, 1 квiтня

07.00 Ранок Росiї 11.05 Чорнi дiрки. Бiлi плями 11.45 Абсолютний слух 12.30 Нова антологiя.

Росiйськi письменники

13.00, 15.00, 19.00, 01.00

Вiстi

ентер-фільм Пятница, 1 квiтня 06.00 Саундтреки 06.10 М/ф 10.15, 12.20 Телемагазин 10.45 Х/ф «Добряки» 12.50 Х/ф «Раба кохання» 14.30 Х/ф «Дзеркало» 16.20 Х/ф «Хто заплатить за успiх» 17.35 Х/ф «Вiдставної кози барабанщик» 18.55 Х/ф «П’ять вечорiв» 20.45 Х/ф «Страх висоти» 22.25 Х/ф «Торпедоносцi» 00.10 Х/ф «Свiтлий шлях»

українськи 14.05 Т/с «Бригада» 19.15 Х/ф «Про що говорять чоловiки» (див. анонс) 21.10 Х/ф «Смертельна зброя-4» 23.50 Х/ф «Час вбивати» 03.15 Перше квiтня

06.55 Kids’ Time 07.00 , 07.10 , 07.40 Пiдйом 07.05 Смiховинки 07.30 , 09.00 , 19.00 , 00.40

наше кіно

19.40, 23.20, 04.35 Як це працює 08.40 Руйнiвники міфів: Голосовий вогнегасник 09.35, 01.40, 05.00 Викривлення часу 10.30 Вижити за будь-яку цiну: Альпи 11.25 Мегабудiвництва: Острови Фентезi, Дубаї 12.20, 13.15, 23.45 Крутий тюнiнг 14.35 Брудна робота: Перукар для тварин 15.30 Крутi лiсоруби: Мули-лiсовози 16.25 Мегабудiвництва: Землетрус — укрiпити символ Сан-Франциско 17.20 Вижити за будь-яку цiну: Джунглi Коста-Рiки 18.15, 02.40 Руйнiвники міфів: Вантажiвка з птахами 20.05, 00.40 Зброя майбутнього: Битви майбутнього 21.00 Рятуючи чилiй­ських шахтарiв 21.55 Вижити в катастрофi: Викрадення 03.40 Блискавичнi катастрофи

Хронiки вбивчого вiддiлу»

12.40 Анекдоти по-

орт-мир

реклама

ANIMAL Planet 08.40, 15.30 Усе про собак 09.10, 06.10 Най­не­ с­терпнiшi ручнi тварини Британiї 10.05, 14.40 Великi перегони саваною 11.00 Територiя тварин: Дуже вчасно 11.55, 12.20 SOS дикої природи 12.50 Полiцiя Г’юстона — вiддiл захисту тварин 13.45 Шотландське товариство захисту тварин: На боці дикої природи 14.10 Ветеринари на маршi 16.00 Пiд пологом ночi: Гiпопотам 16.30 Як стати… плямистим леопардом 17.25, 20.10, 01.40 Собаки, кiшки та iншi улюбленцi — початковий курс 18.20 Ветеринар у дикiй природi 19.15 Pай для шимпанзе 19.40 Змiєлов: Спогади укушеного 21.05, 02.35 Мисливець за отрутою: Укушенi 22.00, 03.30 На волю з питбулем 22.55, 04.25 Я не мав був вижити! Зустрiч з акулами 23.50, 05.20 Дикі й небезпечнi: Китовий дозор 00.45 Швидкiсть життя

ictv 06.25 Дiловi факти 06.40, 09.25, 13.00, 19.10 Спорт 06.45 Свiтанок 07.30, 13.05 Стоп-10 08.45, 12.45, 18.45 Факти 09.30 Надзвичайнi новини 10.30, 16.30 Т/с «Опери.

новий канал

09.10 Х/ф «Деннiс-

13.30 Academia 14.15 Т/с «Опери. Хронiки

вбивчого вiддiлу» 15.30 Мiсцевий час 15.50, 06.10 Моя срiбна куля 16.40 Про головне 17.25 З новим будинком! 18.10, 01.30 Т/с «Слово жiнцi» 19.45, 02.15 Т/с «Єфросинiя» 20.30 Чинник А 21.25 Юрмала 23.00 Х/ф «Здрастуйте, я ваша тiтка

П. Костанзо, Дж. Вагнер, Ч. Бейкер. Пара закоханих – Сет і Пол, вирушають у романтичну поїздку. Але опиняються у пастці на покиненій бензоколонці. Остаточно їхні плани руйнує інша парочка – кримінальник Денніс

polonia 07.00 Кава чи чай? 09.10 Полiтика за кавою 09.25 М/с «Повернення до

Вербової затоки» 09.40 М/с «Булi» 09.55 Країна смiється 10.50 Смаки польськi 11.05 Туристичний журнал 11.35 Смаки часу 12.05, 12.30 Т/с «Успiх» 13.00, 20.30, 02.30 Новини 13.15, 19.20 Т/с «Плебанiя» 13.45 Т/с «Злотопольськi» 14.15 Т/с «Ранчо» 15.10, 23.05 Польща «24» 15.40 Люблю тебе, Польще! 17.30 Розмовник польськочеський 18.25, 03.10 Теле Пе-Ер-Еле 19.45 Босонiж свiтом 20.15, 02.15 На добранiч, дiти 21.00, 02.55 Спорт 21.15 Вiдеотека дорослої людини 21.40 Абетка кабаре «Двiйки» 22.05 Т/с «I в горi, i в радостi» 23.35 Х/ф «Спецiалiст» 01.25 Словник польськопольський

і його подруга-нарокоманка Шей, які хочуть відібрати машину. Та молоді люди мусять об’єднатися, щоб урятуватися вiд паразитичної тварюки, яка прагне заражати i вбивати все бiльше i бiльше осіб...

спорт EuroSport 09.30, 14.00, 14.30, 17.45, 00.00 Снукер. Вiдкритий чемпiонат Китаю. Пекiн Китай. 1/4 Фiналу 12.30, 18.30 Тенiс. WTA. Маямi, США. 1/2 Фіналу 20.00, 20.30 Змагання лiсорубiв. Австрiя 21.00 Найсильнiшi люди планети. Гран-прi. Гетеборг, Швецiя 22.00 Бокс. Середня вага. Бенджамiн Симон (Нiмеччина) – Сем Солiман (Австралiя) 01.15 Екстремальнi види спорту. Freeride Spirit. Журнал 01.30 Футбол. Євро 2012 Журнал 06.00, 15.40,

Футбол 08.00, 10.00, 22.15, 00.40,

нтв-мир 07.40 I знову здрастуйте! 09.25 Олександр Журбiн 10.00 До суду 11.00 Суд присяжних 12.40 Максимум 13.40, 22.00 Росiйськi

сенсацiї 15.30 Рятувальники 16.05 Таємницi розвiдки 16.35 Т/с «Повернення Мухтара» 18.35 Слiдство вели... 19.30 Надзвичайна подiя 19.55 Фiльм-доля «Пугачиха» 23.05 Музичний ринг НТВ 00.25 Х/ф «Дивний час»

polsat 06.00 Вставай! Граємо! 08.30 Мультфiльми 10.00 Т/с «Тимчасова родина» 11.00 Т/с «Далеко вiд нош» 11.30 Т/с «Свiт за родиною

Кепських» 12.00, 17.30 Т/с «Малановський i партнери» 12.30, 20.30 Т/с «Лiнiя життя» 14.00 Т/с «Швидка допомога» 19.00 Т/с «Перше кохання» 15.45 Т/с «Нелегкi справи» 17.15 Втручання 18.00 Т/с «Чому я?» 21.00 М/ф «Правдива iсторiя Червоної шапочки» 23.00 Х/ф «День смiху» 01.25 Х/ф «Воїни неба i землi»

02.50 Футбол News 06.10 Чемпiонат Францiї. Огляд туру 07.05 Чемпiонат Iспанiї. Огляд туру 08.10 Нiдерланди – Угорщина. Вiдбiр до Євро-2012 10.20, 19.25 Англiя – Гана. Товариський матч 12.20 Нiмеччина – Австралiя. Товариський матч 13.05, 20.10 Найкращi голи збiрної Англiї 14.15 Чемпiонат Бразилiї. Огляд туру 14.40 Чемпiонат Нiмеччини. Огляд туру 16.00, 18.55 Футбол Live 16.55, 00.55 «Iллiчiвець» – «Шахтар». Чемпiонат України 21.25 «Санкт-Паулi» – «Шальке». Чемпiонат Нiмеччини 23.25 Futbol Mundial 23.55 Чемпiонат Iспанiї.

Наше кiно 06.30 Д/ф «Павловськ» 07.05 Х/ ф «I знову ранок» 08.45, 10.05 Х/ф «Тростинка на вiтрі» 11.30 Х/ф «Тютюновий капiтан» 13.00, 14.15, 21.00, 22.15 Х/ф «Генеральна репетицiя» 15.35, 23.35 Х/ф «Увага, вiдьми!» 17.00, 01.00 Х/ф «Єврейське щастя» 17.50, 01.50 Х/ф «Поряд з нами» 19.30 Х/ф «Мавпа, що говорить»

TVP 1 06.05, 06.30, 16.50, 17.20 Т/ с «Зухвалi й вродливi» 07.00 Кава чи чай? 09.05 Полiтика за кавою 09.20 З «Одиницею» 09.30 М/с «Жахливий Чарлi» 09.40 Т/с «Товстий» 10.25 Х/ф «Учитель року» 12.20 Телезакупи 13.00, 16.00, 20.30 Новини 13.10 Агробiзнес 13.40 Т/с «Тиха гавань» 14.40, 18.25 Т/с «Плебанiя» 15.05, 18.55 Т/с «Клан» 16.15, 19.35 Вiдгадай мелодiю 17.40 Прицiл 18.00 Телеекспрес 20.05 Вечiрка 21.00 Спорт 21.05 Ралiрейд. Хронiка 21.25, 22.20 Т/ с «Яношик: Правдива iсторiя» 23.20 Т/с «Термiнатор: Битва за майбутнє» 00.15 Х/ф «Бiлi пiски» 02.00 Вiкендовий кiножурнал 02.30 Х/ф «Пророцтво»


№ № 222 222 (81) (81)

здоров’я

24 березня 2011 року 12 (609)

17

24 березня — Усесвітній день боротьби з туберкульозом 24 березня громадськість відзначатиме Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Головна мета цієї акції — привернути увагу спільноти до однієї з найважливіших проблем світової охорони здоров’я — епідемії туберкульозу, повідомляє прес-служба облздороввідділу Львівщини. Після приблизно двадцятирічного періоду благополуччя сухоти стрімко перейшли в наступ. На сьогодні третина населення землі (понад 2 млрд.) уже інфікована цією хворобою, щосекунди нею заражається одна людина на земній кулі, щорічно від туберкульозу вмирає більше осіб, аніж від усіх інших інфекцій разом узятих. Із 1995 року в Україні офіційно проголошено епідемію сухот, призупинити яку досі не вдається.

Літній час. Не забудьте перевести годинник activerain.com

llЛюбов Друзь

У

ніч проти неділі, 27 березня, Україна переходить на літній час, переводячи годинник на годину вперед. Запровадження літнього часу зумовлено традицією зміщувати годину сну відносно темної пори доби: людина прокидається, як правило, незадовго до світанку, а лягає спати пізніше, ніж заходить Сонце. Тож, зсунувши влітку годину людської активності на годину назад, отримаємо додаткове світло ввечері, але не втратимо нічого вранці.

→ → Плюси

27 березня о 03.00 стрілки всіх годинників України треба перевести на годину вперед

Згідно із сучасними економіко-соціологічними дослідженнями, ефект від літнього часу не можна зводити лише до економії електроенергії. Переведення годинникової стрілки на годину вперед позитивно впливає на такі економічні та соціальні чинники:

ll зниження навантажен-

ня на навколишнє при-

родне середовище та збереження природних ресурсів; ll зменшення числа автомобільних аварій; ll скорочення кількості кримінальних інцидентів у вечірній час; ll збільшення доходів від туризму.

→Мінуси → За даними фахівців з Університету Гельсінкі, перехід на літній час негативно впливає на певні категорії людей: «сов» і хворих на серцево-судинні захворювання. Вчені з німецьких університетів Гронінгена та Людвіга Максиміліана довели, що в разі переведення годинника на літній час організм здебільшого не підлаштовувався під новий час, а жив за старим. За результатами досліджень Російської академії медичних наук, «перехідний» період негативно впливає на здоров’я людини:

Допоможіть дитині Коли маленькій Анютці Нуцковській із м. Радивилів виповнилося п’ять місяців — мати покинула її. Батько Іван намагався зберегти сім’ю, та всі спроби виявилися марними... Кажуть, біда не ходить одна — через деякий час лікарі виявили в малої страшну хворобу: ювенільний мієло-мотоцитарний лейкоз. Зазвичай чоловіки, дізнавшись про страшну недугу дитини, займають споглядальну позицію або кидають сім’ю. Та молодий Іван любить свою донечку до нестями і бореться за неї самотужки, проте один у полі не воїн, самому йому не впоратися... Мати покинула дитя напризволяще, в них є тільки МИ, і лише ВІД ВАШОЇ НЕБАЙДУЖОСТІ ЗАЛЕЖИТЬ ОДУЖАННЯ ДІВЧИНКИ, А ОТЖЕ, І ЖИТТЯ. реклама

ll кількість інфарктів зростає в 1,5 разу; ll кількість самогубств збільшується на 66%; ll помітно збільшується кількість викликів швидкої медичної допомоги.

Навіть якщо в чоловіка позитивний ВІЛ-статус, жінка може народити від нього здорову дитину Розмова з Олександрою Служинською, виконавчим директором Благодійного фонду «Салюс»

Н

азва благодійного фонду «Салюс» у перекладі з латинської мови означає «здоров’я». І багато в чому ця назва визначає суть діяльності цієї неурядової організації, яка впродовж 15 років пропагує здоровий спосіб життя, займається роз’яснювальною роботою з профілактики хвороб, допомагає соціально вразливим верствам населення Львівщини. Це — ті віхи, під які можна підвести всі проекти Благодійного фонду «Салюс». Докладніше — у розмові з Олександрою Служинською. — Чим нині займається «Салюс»? — Перший напрям — це сприяння доступу до медично-діагностичних послуг для соціально незахищених груп. До таких насамперед належать жінки, які опинилися у кризових ситуаціях і мають ті чи інші проблеми. Забезпечуємо їм доступ до

консультацій гінеколога, дерматолога та лабораторного обстеження. Також працюємо з особами-носіями ВІЛ/СНІД. У нас діє проект, спрямований на підтримку вагітних і породіль із позитивним ВІЛ-статусом. Є групи підтримки, предмети медичного призначення, дитяче харчування. Звичайно, це крапля в морі, але намагаємося бодай трохи підтримати цих людей. Цей проект доволі успішно триває вже два роки. Також проводимо тренінгові програми, орієнтовані на молодь різного віку: «Світ жінок і дівчат», «Світ чоловіків» тощо. Учасники мають змогу запитати тренера про наболіле, адже розмова проходить в ігровій формі. Інший авторський тренінг спрямований на подолання насильства в молодіжному середовищі. Значну увагу приділяємо мистецькому висвітленню зазначених проблем. Адже мистецтво доносить до людей те, що не можна висловити словами. — Що дається найважче? З яким контингентом працювати найскладніше? — Дуже складна програма — так звана «зменшення

шкоди», робота з групами підвищеного ризику щодо ВІЛ-інфікування: зі споживачами ін’єкційних наркотиків і працівниками секс-бізнесу. Наголошу на тому, що це не є пропагандою такого способу життя. Навпаки, намагаємося зменшити серед зазначених осіб ризик інфікування ВІЛ. Так, це важка для «співпраці» група, але ми давно з ними працюємо, шукаємо і знаходимо шляхи подолання труднощів. — Якими проблемами почали займатися нещодавно? — Проект, що його почали втілювати нещодавно, — робота з лікарями, які працюють із ВІЛ-інфікованими. Інформуємо медиків про так звані дискордантні пари — подружжя, в яких одна особа — ВІЛ-інфікована, а інша — ні. Очевидно, що в таких пар виникає питання про продовження роду. Метою цього проекту є інформування медиків Львівщини про репродуктивні технології, що дозволяють жінці народити здорову дитину від ВІЛ-інфікованого партнера. Адже навіть серед лікарської спільноти не всі знають: якщо чоловік має позитивний ВІЛ-статус, жінка може народити від нього

здорову дитину. Звісно, це можливо із застосуванням певних медичних технологій. У рамках проекту відбуваються тренінги для гінекологів і сімейних лікарів регіону. — Із ким серед незахищених верств населення міста й області плануєте працювати надалі? Які чинники стримують? — Дуже хочемо працювати з одинокими матерями, які потребують усілякої — медичної, матеріальної, соціальної — підтримки. Перелік їхніх потреб безкінечний. Також дуже хотілося б допомагати людям похилого віку, тому що таких програм мало, а населення старішає. Потрібно запроваджувати такі проекти, які допомог­ли б налагодити контакт між літніми громадянами й молоддю. Мені здається, що така діяльність була б корисною для обох соціальних груп. Фонд працює з різноманітними програмами, ми завжди раді новим ідеям і готові шукати шляхи їх утілення. Запрошуємо до спів­ праці ініціативних людей, які готові подбати про здоров’я дітей та їхнє майбутнє. Розмовляла Олена Астахова

партнери

Допоможіть урятувати дитину! Підтримайте батька Анюти добрим словом, зателефонувавши за номером: 063-494-34-46. Волонтери Ані: Мар’яна Рева: (098)452-69-16 (Рівне); Алла Антонова: (067) 772-54-79 (Київ) Для тих, хто бажає допомогти фінансово: «Приватбанк» Номер рахунку 29244825509100 МФО: 305299 ЄДРПОУ: 14360570 Призначення платежу: благодійна допомога на лікування Нуцковської Анни Іванівни для зарахування на картку №4405885017011567 Іван Михайлович Нуцковський.


18 суспільство

24 березня 2011 року 12 (609)

3 мільйони — на ОСББ На реконструкцію будівель об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і житлово-будівельних кооперативів у львівському бюджеті розвитку цьогоріч передбачено 3 млн. грн., на капітальний ремонт будівель ОСББ — 68 тис. грн. «Що більше ОСББ буде створено у Львові, то більше буде порядку, консолідованішою буде громада, бо місто складається з маленьких громад. На ремонти таких будинків ми виділяємо з міської скарбниці кошти. Наприклад, на ремонти об’єднань 2010-го виділено 6 мільйонів гривень. Ця практика, яку ми почали, — допомагати ОСББ — дає свої результати, ми її продовжуватимемо», — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

В

юридичній прий­ мальні «Газети» ви можете отримати відповідь на будь-яке запитання, що вас турбує. Надсилайте листи з познач­ кою «Запитання юристам» на електрон­ну скриньку

office@gazeta.lviv.ua або за адресою: 79008, Львів, вул. Гуцульська, 7, «Львівська газета». Відповіді на запитання надала юрист юридичної компанії «Кватро-консалтинг» Роксолана Костур.

# Назвіть повний перелік категорій львів’ян, які можуть безплатно їздити в «маршрутках» (маршрутних таксі) Львова?

місцевості на відстані понад 3 км від школи — передбачено безплатний проїзд тільки до школи та зі школи;

До категорій громадян, яким, відповідно до нормативно-правових актів України, надано право безоплатного проїзду, станом на 2011 рік, належать:

ll інваліди всіх категорій та особа, яка супроводжує інваліда І групи — передбачено безплатний проїзд на міських і приміських маршрутах;

ll інваліди війни I, II, III груп та особа, яка супроводжує інваліда I групи — передбачено безплатний проїзд на міських і приміських маршрутах на всій території України;

ll ветерани праці й особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною (Герої Соціалістичної Праці, повні кавалери ордена Трудової Слави) — передбачено безплатний проїзд у межах області за місцем проживання на міських і приміських маршрутах;

ll учасники бойових дій — передбачено безплатний проїзд на міських і приміських маршрутах на всій території України; ll учасники війни — передбачено безплатний проїзд на міських і приміських маршрутах на всій території України; ll особи (у т. ч. громадяни СНД), на яких поширюється чинність цього Закону (сім’ї загиблих), — передбачено безплатний проїзд на міських і приміських маршрутах на всій території України; ll учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС I та II категорії з посвідченням серії «А» — передбачено безплатний проїзд на міських і приміських маршрутах на всій території України; ll народні депутати України, а також особа, яка супроводжує депутатаінваліда I групи — передбачено безплатний проїзд на міських і приміських маршрутах; ll одна дитина віком до шести років без права зайняття нею окремого місця — передбачено безплатний проїзд територією України; ll діти віком від 6 до 14 років — передбачено 25% знижка вартості проїзду в період із 1 жовтня по 15 травня (сезонна пільга); ll діти-сироти та діти, які залишилися без опіки батьків і виховуються в школах-інтернатах — передбачено безплатний проїзд на міських і приміських маршрутах; ll учні початкових і середніх загальноосвітніх шкіл, які проживають у сільській

ll пенсіонери за віком — передбачено безплатний проїзд на міських і приміських маршрутах; ll кандидат у депутати з дня реєстрації в одномандатному виборчому окрузі й до опублікування підсумків виборів — передбачено безплатний проїзд на території свого виборчого округу на міських і приміських маршрутах; ll жертви політичних репресій — передбачено безплатний проїзд на міських маршрутах; ll жертви війни — передбачено безплатний проїзд у межах області за місцем проживання на міських і приміських маршрутах; ll ветерани військової служби й органів внутрішніх справ і членів їхніх сімей — передбачено безплатний проїзд на міському пасажирському транспортів, а також автобусами приміських маршрутів; ll військовослужбовці строкової служби — передбачено безплатний проїзд на міському пасажирському транспорті, а також автобусами приміських маршрутів. Слід пам’ятати, що право на безкоштовний проїзд вищевказані категорії пасажирів мають у разі пред’явлення посвідчень встановленого зразка. Інші категорії громадян, не згадані в зазначеному переліку, або документи яких не відповідають вимогам чинного законодавства України, не мають права безкоштовного проїзду.

У квітні на українців чекає подорожчання електроенергії

Світло наздоганяє газ? llОлена Астахова

І

з 1 квітня 2011 року українських громадян очікує чергове підвищення тарифів на електроенергію. Таке рішення минулого тижня ухвалила Національна комісія регулювання електроенергетики України. Тож менш ніж через місяць електроенергія для українців подорожчає на 15%. Рішення НКРЕ стосуватиметься всіх категорій споживачів: і тих, які споживають до 150 кВт-год. (250 — для тих, хто має кухонні електроплити та/або ж електроопалювальні установки) електроенергії на місяць, і тих, які споживають понад 150 кВт-год. (250 — для тих, хто

має кухонні електроплити та/або ж електроопалювальні установки відповідно) електроенергії. Відтак до теперішньої вартості кіловата вже у квітні українцям доведеться приплюсувати при споживанні: ll 75 кВт-год. на місяць — 2,75 грн.; ll 150 кВт-год. на місяць — 5,49 грн.; ll 500 кВт-год. на місяць — 22,29 грн.; ll 1000 кВт-год. на місяць — 46,29 грн. У Нацкомісії регулювання електроенергетики України повідомляють: сьогодні за електроенергію українці платять найменше від усіх країн колишнього СРСР. Так, якщо рахувати в американських центах, то електроенергія в Казахстані коштує 4,55, у

Росії — 5,27, в Азербайджані — 5,41, у Вірменії — 6,59, у Грузії — 7,55, в Молдові — 11,45, натомісь в Україні після підвищення в лютому 2011-го — лише 2,7 цента. Причиною подорожчання електрики для українців у НКРЕ називають невідповідність споживацького тарифу до фактичної вартості електроенергії. На 1 березня населення України оплачує лише 25,65% фактичних витрат на виробництво, передачу та постачання електричної енергії, а різницю в тарифах покривають непобутові споживачі: бюджетні організації, сільськогосподарські споживачі-виробники, транспорт, промислові споживачі тощо. «У зв’язку з цим роздрібні тарифи на електроенергію для підприємств і органі-

зацій України є фактично завищеними приблизно на 22%, унаслідок чого постійно збільшується кінцева ціна на всі їх товари та послуги (більшість продуктів харчування, промислових виробів, побутових та інших послуг, у яких питома вага електроенергії займає значну частку)» — ідеться на офіційному сайті НКРЕ. За інформацією Комісії, 13 млн. сімей (або 70% загальної кількості абонентів), які споживають до 150 кВт-год. електроенергії на місяць, використовують приблизно 12 млрд. кВт-год. на рік. А річний обсяг споживання майже 700 тис. сімей (або 3,6% загальної кількості), які споживають понад 400 кВтгод. на місяць, становить 6 млрд. кВт-год.

Шановні пасажири Львова!

У м. Львів тривають роботи з розробки та впровадження нової маршрутної мережі громадського транспорту. З метою ви-

вчення транспортних потреб мешканців міста просимо протягом тижня заповнити анкету й надіслати свої пропози-

житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, або на електронну пошту: transport@city-adm.lviv.ua

ції на адресу: 79012, м. Львів, вул. Сахарова, 2, Управління транспорту та зв’язку департаменту

Анкета пасажира. Опишіть Ваші основні поїздки протягом тижня Транспорт (автобус, тролейбус, трамвай)

№ маршр.

Звідки (вулиця, район, заклад)

Куди (вулиця, район, заклад)

Мета (робота, навчання, покупки та ін.)

Час виїзду

К-ть поїздок

Тривалість поїздки

Час очікув. трансп.

Оцінка громадського транспорту Показник

Автобус

Тролейбус

Трамвай

Швидкість руху

Добре

Задовільно

Незадов.

Добре

Задовільно

Незадов.

Добре

Задовільно

Незадов.

Регулярність

Добре

Задовільно

Незадов.

Добре

Задовільно

Незадов.

Добре

Задовільно

Незадов.

Комфортність

Добре

Задовільно

Незадов.

Добре

Задовільно

Незадов.

Добре

Задовільно

Незадов.

Вартість проїзду

Добре

Задовільно

Незадов.

Добре

Задовільно

Незадов.

Добре

Задовільно

Незадов.

Я користуюся громадським транспортом (щоденно, періодично, іноді за потреби, дуже рідко) Якому виду транспорту Ви надаєте перевагу і чому: ____________________________________________________________________ Категорія (службовці, інженери, науковці, викладачі, лікарі, робітники, бізнесмени, студенти (підкреслити)

працівники торгівлі, учні, тимчасово безробітні, інші (вказати) ___________________________________________________________________________ Наявність пільг (так/ні) Наявність власного автомобіля (так/ні). Стать (чол./жін.) За наявності автомобіля я (користуюсь/не користуюсь) громадським транспортом через (вартість пального, проблеми з паркуванням, складність руху в місті, інше _______________________________________________________________) Під час формування маршрутної мережі я віддаю перевагу (виділити обране):

1. Збільшенню кількості безпересадочних маршрутів. 2. Зменшенню кількості маршрутів за рахунок організації пересадок. Напишіть Ваші пропозиції для поліпшення маршрутів і руху транспорту ________________________________________________ _____________________________________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________________________________


№ 222 (81)

тема 19

24 березня 2011 року 12 (609)

Чотири хвилі української еміграції Українська еміграція почалася у другій половині — наприкінці ХІХ століття і триває до сьогодні. Перша хвиля, економічна, — з останньої чверті ХІХ століття до початку Першої світової війни. Друга хвиля, політична, охоплювала період між Першою і Другою світовими війнами. Третя хвиля розпочалася наприкінці Другої світової війни. Більшою мірою емігрантами були репатріанти з англійської, американської, французької окупаційних зон. Четверта хвиля — так звана «заробітчанська» — розпочалася у 1990-х роках. Її головна причина — економічна скрута перехідного періоду в Україні. Фактично вона припинилася після перемоги помаранчевої революції, а тепер почалася п’ята хвиля еміграції.

Прощавай, Україно! llЗакінчення. Поч. — с.1

Щ

оправда, виїхати вдасться не всім, адже Євросоюз, побоюючись навали українців, відкладає запровадження безвізового режиму з нашою державою. «Тому, вважаю, еміграційні процеси будуть значно меншими, ніж їх прогнозують», — додав пан Курпіль. Попри це, українці таки знаходять шляхи для виїзду за кордон. Причому дедалі частіше виїжджають цілими сім’ями. Так, наприклад, торік 15 мільйонів наших співгромадян подали заявки на американську «Зелену карту». А загалом, за даними Світового банку, станом на 2010 рік за кордоном живуть 15% українців. «Можливості виїхати за кордон у наших співвітчизників незначні. Водночас незначними залишаються можливості нормального життя в Україні. Якщо ця влада не схаменеться, то країну справді очікує великий соціальний вибух, адже сьогодні абсолютно здорову працездатну молодь поставлено на межу виживання та боротьби із власною державою», — сказав С. Курпіль.

→→За двома

паспортами

Нинішній уряд не помічає проблеми з еміграцією. Там, навпаки, важливішою вважають проблему напливу трудових мігрантів в Україну. «Найближчим часом — упродовж півтора року — у нас поглиблюватиметься інша проблема — імміграція. До нас їхатимуть в пошуках

роботи», — переконаний віце-прем’єр Сергій Тігіпко. Схоже, урядовці не розуміють: якщо вони не повернуться обличчям до своїх громадян, ті можуть покликати правити чужоземних міністрів. І така загроза справді існує. Неспроста ж заступник голови Верхов­ної Ради Микола Томенко висловив занепокоєння масовим отриманням українцями подвійного громадянства, що,

за його словами, загрожує національній безпеці держави. Іще 2008 року в нас було напрацьовано законопроекти, які за приховування факту подвійного громадянства встановлювали покарання терміном до п’яти років ув’язнення. Щоправда, цей закон так і не набув чинності, що дозволяє багатьом українцям отримувати громадянство інших країн. За словами М. Томенка, багато організацій, що їх фінансують із-за кордону, почали спонукати (із залученням фінансового стимулювання) громадян України під час усеукраїнського перепису, який заплановано на 2012 рік, вказати національність сусідніх держав. «Загрози подвійного громадянства існують, — погоджується С. Курпіль. — Згадаймо хоча б випадок із Південною Осетією. Тоді російська сторона масово роздавала свої паспорти громадянам Грузії, а коли розпочалася агресія усередині цієї країни, Росія скористалася приводом «захисту своїх громадян». Такий самий сценарій може повторитися, до прикладу, в Криму чи інших місцях компактного проживання українців із подвійним громадянством (Буковина та Закарпаття)». Оксана Жила

Українці-емігранти повертаються додому тільки погостювати llЗакінчення. Поч. — с.1 — У яких галузях українці найбільше затребувані? — Здебільшого вони працюють чорноробами. Чоловіки — в сільському, а жінки — в домашньому господарстві, а також як доглядальниці за хворими та літніми людьми, дітьми тощо. Втім є багато прикладів, коли українці досягають висот у спорті, політиці, культурному житті Італії. Водночас радію за них і сумую, що Батьківщина втратила стількох талановитих непересічних особистостей. — Якщо ще декілька років тому українці їхали з метою заробити грошенят, то нині, аби оселитися тут назавжди. Які ще нові тенденції в міграційних процесах простежуєте? — Справді, колись українці їхали в Італію здебільшого на заробітки (переважно це були люди старшого віку, яким потрібно було поставити на ноги дітей, які залишилися в Україні). Про-

flicr

те тепер це — молодь, яка хоче тут почати своє життя з нуля. Крім того, якщо колись приїжджали тільки жінки, то нині гастарбайтерами масово стають чоловіки. На стихійних ринках, де українці обмінюються пакунками та листами з рідної країни, все частіше можна побачити саме чоловіків. Також, якщо колись українці прагнули якнайшвидше злитися з новим середовищем, то тепер чітко формують свою діаспору. Осідаючи тут назавжди і формуючи себе нового, вони все ж намагаються не загубити себе колишнього.

— Як до українських емігрантів ставиться уряд? — Він не є лояльний до емігрантів будь-якої країни. Нині йдеться про жорстке ущільнення італійських кордонів і активну боротьбу з масовою еміграцією. — Що мається на увазі? Чим насамперед загрожує українцям-нелегалам перебування в Італії? — Досі за нелегальне перебування в країні було передбачено кримінальну відповідальність, хоча цей закон не надто діяв. Сьогодні ж на вулицях міст проводять ретельні поліцейські рейди. Щоправда,

українцям вони не надто загрожують, адже, на відміну від африканців, їм легше зійти за італійців. — І на завершення: чи є в українців, які живуть і працюють тут роками, настрої повертатися додому? — Це — постійна мрія кожного емігранта, але дуже часто вона так і залишається мрією. Люди планують повертатися, однак допоки вони працездатні, такі плани щоразу відкладають. Українці свідомо віддають перевагу життю в Італії, користуванню соціальним захистом, адже тут медицина практично безоплатна. Не раз українські емігранти, які перенесли важкі хвороби, розповідали: якби вони лікувалися в Україні, то їх уже давно не було б серед живих. Переважно українці їдуть додому тільки погостювати, або вже в дуже старому віці, щоб їх поховали на рідній землі. Розмовляла Оксана Жила

Бруньки на дереві, весна в серці llСофія Карпінська

Н

авесні жителі міст і сіл, які скучили за теплим сонеч­ ком, прямують у найближчий ліс на пікнік. І, звичайно ж, у традиційному шашликовому меню завжди присутні міцні напої. Фахівці нагадують: для весняного застілля важливо вибирати перевірені торгові марки, щоб не затьмарювати радість від перших вилазок на природу отруєннями і похміллям. Нині складно зробити вибір із-поміж різноманітного спиртного, тим паче, що ліцензію на виробництво горілки мають понад 200 виробників, а торговельних марок, напевно, тисячі. Але є серед виробників цього напою старожили, які заслужили по-

вагу декількох поколінь споживачів. Наприклад, горілка «На березових бруньках» із лінійки «Природна колекція» — старші читачі пам’ятають, який фурор викликала її поява на полицях крамниць 2002-го! Тоді ніхто і не припускав, що протягом багатьох років «На березових бруньках» буде лідером продажів не тільки в Україні, а й у Росії. Напій неод­норазово здобував найви­щі нагороди на найбільшій у РФ виставці — «ПродЕкспо», медалі якої і сьогодні є гордістю для будь-якого виробника алкоголю. Успіх був настільки великий, що деякі українські, російські й навіть казахські виробники намагалися копіювати «бруньки», але нікому не вдалося повторити успіх оригінального напою. А 2005-го слава горілки на «На березових бруньках» дійшла і до Америки — експерти чиказького «Інституту тестування напоїв» (Beverage Testing Institute) нагородили «На березових бруньках» золотою медаллю за якість і смак й удостоїли її звання «Найкраща покупка». А відомий американський учений Філіп Котлер включив історію успіху горілки «На березових бруньках» до останнього видання своєї книги «Маркетинговий менеджмент». Й ось навесні 2011 ро­­­­к у лінійка горілок «Природна колекція» як завжди порадує споживачів різноманітністю асортименту природних смаків. Зверніть увагу, що до лінійки входять чотири горілки: «На березових бруньках», «На кедрових горішках», «Медова з перцем» і зовсім новий продукт — «На хмільних шишках». Горілку виготовляють на основі висококласного спирту «Люкс» із використанням винятково натуральних інгредієнтів, що гарантує якість і підтверджує природні властивості продукту. А на кожній пляшці цінителі натурального смаку побачать спеціальний знак, що гарантує природне походження всіх складників. Це полегшить покупцеві вибір серед торгових марок, адже скоро на шашлики...


20 спорт

24 березня 2011 року 12 (609)

«Мілан» зацікавився Ярмоленком Слідом за іспанською «Севільєю» хавбеком «Динамо» зацікавився італійський гранд — «Мілан». La Gazzetta dello Sport стверджує, що «россо-нері» мають серйозні види на молодого українського футболіста. Спортивний директор «Мілана» Арієдо Брейда був присутнім на матчі «МанСіті» — «Динамо», стежачи за грою Андрія. Також функціонери «Мілана» мають намір переглянути Андрія Ярмоленка в поєдинку проти збірної Італії. До того ж, «міланісти» планують порадитися з Андрієм Шевченком щодо можливостей хавбека.

«Карпатівська» діаспора у збірній розширюється Руслан Ротань розповів «Газеті» про матч Україна–Італія llРоман Бойко

Н

аціональназбір­ на України з футболу продо­ вжує підготов­ ку до Євро-2012. Наступний спа­ ринг «синьо-жовті» проведуть 29 березня проти команди Італії. До цього поєдинку на­ ших футболістів готує Юрій Калитвинцев, який досі пра­ цює з приставкою «в. о.». →→Про тренера збірної

нер, — поділився своїми мір­ куваннями з «Газетою» Рус­ лан Ротань. — Поки іноземець вивчить кандидатів у збірну, пройде чимало часу, а його не так багато. Український фахівець і так про всіх усе знає. Взагалі у збірній нині хороша атмосфера, Юрій Калитвинцев якісно виконує свою роботу. То чому б не залишити його головним?» →→Про перемогу

на Євро-2012

Хто б не очолив збірну України, завдання «синьо-

жовтих» незмінне — пе­ ремога на домашньому Євро-2012. У декого з фа­ хівців завдання, що його озвучив президент ФФУ Григорій Суркіс, викликає іронічну посмішку. На­ томість Р. Ротань вважає, що нашій збірній до снаги здобути медалі єврочем­ піонату. «Маємо хороші шанси досягти успіху. В збірній підібрався непога­ ний колектив, як кажуть, сплав досвіду й молодості. Саме за такого симбіозу зазвичай формуються хо­ роші команди. Вірю, що

2012 року можемо перемог­ ти на Євро», — переконує футболіст. →→Про італійців «Збірна Італії завжди є фаворитом будь-якого тур­ ніру, — розповідає Ротань. — Звісно, «Скуадра Адзурра» нині переживає не найкращі часи. Але, навіть перебуваю­ чи на спаді, італійці зав­ж­ ди показують змістовний футбол. Буде цікаво знову випробувати свої сили в грі з таким сильним супер­ ником». →→Дозаявлений

Кандидатів на посаду головного тренера збірної України називали чимало. Але з часом усі вони спросту­ вали чутки про перемовини з нашою Федерацією. Тепер головним претендентом за­ лишається Юрій Калитвин­ цев. «Уже не раз говорив: національну збірну повинен очолювати український тре­

Мандзюк

Руслан Ротань. Фото: fckarpaty.lviv.ua

У поєдинках 20-го туру чемпіонату України гру­ па гравців національної команди отримала ушко­ дження — медичний штаб збірної з’ясовує фізичний стан футболістів та їхню здатність готуватися до спарингу проти «Скуадри Адзурри». Тому, поки досте­ менно не відомо складність травм, вирішено запросити до табору головної команди гравця дніпропетровського «Дніпра» Віталія Мандзю­ ка. Торік він неодноразово отримував виклик і взяв участь у чотирьох матчах національної збірної.

«Шахтар» подорожчав Успіх у Лізі чемпіонів збільшив трансферну вартість «гірників» llРоман Бойко

В

ихід донецького «Шах­ таря» у чвертьфінал Ліги чемпіонів — досягнення, безумовно, історичне. Поки футболісти гріються в про­ менях слави, керівництво клубу може підраховувати дивіденди. Надходження від телетрансляцій, відрахування УЄФА та збільшення транс­ ферної вартості гравців. Успіх у головному клубному турнірі Європи відразу ж позначився на трансферній вартості «гір­ ників». Щоправда, не всіх. →→Непрогнозований

бізнес

Авторитетний німецький портал transfermarkt.de за­ ймається оцінкою вартості

футболістів європейських чемпіонатів. Німецькі фа­ хівці миттєво реагують на нові досягнення чи невдачі гравців. «Інколи заради цікавості за­ ходжу на цей сайт, — зізнався «Газеті» відомий футбольний агент Шандор Варга. — Зага­ лом німці подають адекватні суми. Хоча це ще не означає, що за футболістів хтось за­ платить такі гроші. Це ж ринок, а вартість гравця є предметом торгу. Взагалі футбольний біз­ нес часто є непрогнозованим. Ніхто не міг би подумати, що «Барселона» купить Чи­ гринського за 25 млн. євро, а через рік продасть його назад «Шахтарю» за 15 млн. Цифри німецького порталу можна назвати орієнтиром у вартості гравця, але аж ніяк не остаточ­ ною ціною».

→→Формула оцінки

футболіста

Оцінити вартість футбо­ ліста здатен лише фахівець. У цьому процесі враховують різні чинники. За словами Шандора Варги, особли­ ву увагу приділяють віку гравця, рівню чемпіонату, в якому він виступає, його професійні якості та навіть схильність до травм. «Значно підвищує вартість футбо­ ліста регулярні виклики у збірну й участь в єврокуб­ ках. Ось і вихід «Шахтаря» у чвертьфінал вплине на ціну «гірників». Хто і скільки тепер коштує, залежить від заслуг футболіста», — каже футбольний агент. →→Стрибок цін

на «гірників»

У середньому гравці «Шах­ таря» подорожчали на 2 міль­ йони євро. На таку суму збільшилася вартість Андрія

П’ятова, Вілліана, Дугласа Кости. Найбільше німець­ ких фахівців вразив Ярослав Ракицький. Він подорожчав на 2,5 мільйона. А найменше ціна піднялася на Фернанді­ ньо — лише на мільйон. →→Вартість

«динамівців» стабільна

Київське «Динамо» ви­ йшло у чвертьфінал Ліги Єв­ ропи. Кияни, хоч і входять, на думку букмекерів, у четвірку фаворитів євротурніру, в ціні не змінилися. Сенсаційна перемога над англійським «Манчестер Сіті» не позна­ чилася на трансферній вар­ тості жодного футболіста з команди Юрія Сьоміна. Олександр Алієв, який не­ щодавно повернувся в «Ди­ намо» з «Локомотіва», тепер коштує стільки ж, скільки його товариш Артем Мілев­ ський.

Трансферна вартість гравців «Динамо» (млн. євро)

Артем Мілевський

10

Олександр Алієв

10

Огнен Вукоєвич

8

Тарас Михалик

6

Андрій Шевченко

5,5

Олег Гусєв

5

Андрій Ярмоленко

5

Роман Єрьоменко

5

Євген Хачереді

3,5

Леандро Алмейда

3,5

Маграо

3,5

Мілош Нінковіч

3,5

Максим Коваль

2,5

Трансферна вартість гравців «Шахтаря» (млн. євро) до 2011

тепер

Андрій П’ятов

8

10

Разван Рац

6

6

Дмитро Чигринський

10

10

Даріо Срна

16

16

Ярослав Ракицький

5,5

8

Томаш Хюбшман

5

5

Жадсон

8

8

Вілліан

13

15

Генріх Мхітарян

5

5

Фернандіньо

10

11

Тарас Степаненко

3,5

3,5

Луїс Адріано

8

8

Едуардо

9

9


№ 222 (81)

спорт 21

24 березня 2011 року 12 (609)

На Кубку світу Баландюк шостий На командному Кубку світу з вільної боротьби, який відбувся в Махачкалі, збірна України посіла шосте місце. У складі нашої команди виступав Юрій Баландюк зі Львова. Українці поступилися господарям 0:7, збірній Узбекистану – 3:4, виграли у киргизів 4:3 та Болгарії – 6:1 і посіли третє місце у групі «А». В поєдинку за п’яту сходинку українська збірна програла кубинцям 3:4. Перемогли росіяни, які у фіналі здолали іранців 5:2. На третій позиції — Азербайджан.

Хвилина ганьби і мільйон у кишені Кличко звинувачує Соліса у фіктивному нокдауні llРоман Бойко

Н

еочікувано швид­ко завершився поєдинок чемпіона WBC Віталія Кличка (42-2, 39 КО) й Одланьєра Соліса (17-1, 12 КО) — у першому раунді, після того, як кубинець пропустив удар у ділянку над скронею. Соліс опинився на підлозі, відтак не зміг продовжувати бій через травму коліна. Кличко підозрює, що суперник не мав бажання далі боксувати, а тому симулював пошкодження.

«

Найімовірніше, наступним супротивником Віталія стане поляк Томаш Адамек Схожа ситуація склалася влітку 2010 року в Австралії в поєдинку Пола Бріґґса й чемпіона світу у важкій вазі за версією IBO Денні Гріна. Та зустріч завершилася на 29-й секунді першого раунду

нокаутом Бріґґса. Провів­ ши розслідування, австралійська спортивна комісія професійних єдиноборств оштрафувала його на 75 тисяч доларів. Як з’ясувалося, боксер мав проблеми зі здоров’ям, практично не готувався до двобою. Пол Бріґґс просто не зміг відмовитися від солідного гонорару — 200 тисяч доларів. Він вийшов у ринг, а потім імітував нокаут. Гонорари учасників бою Віталій Кличко — Одланьєр Соліс солідніші. Українець заробив 15 мільйонів доларів, а кубинець — 1,8 мільйона вічнозелених американських «рублів». Кубинці славляться своєю недисциплінованістю. Одланьєр Соліс теж часто порушує режим і неохоче гарує в залі. Тому травма Соліса навіть Віталія Кличка наштовхнула на підозру в симуляції. «Я розсердився, коли побачив, що Одланьєр притомний, але не встає, — прокоментував Кличкостарший протистояння з

Одланьєр Соліс часто порушує режим і неохоче гарує в залі. Фото: AP

кубинцем. — Найближчим часом ми отримаємо медичний висновок про травму Соліса. І тоді зрозуміємо, що ж насправді сталося. Чи не симуляція це. В мене відразу зародилися певні пі­ дозри. Можливо, кубинець, пропустивши жорсткий удар, просто не зважився продовжувати поєдинок». Але представники кубинського боксера спростували слова українця. Відразу після бою Соліса доправили в клініку Кельна, де йому поставили діагноз «розрив передньої хрестоподібної зв’язки і зовнішнього меніска, а також пошкодження хрящових тканин». «Одланьєр на рік або довше припинить виступати в рингу, а потім не відомо, як він повернеться. Нам треба стежити, щоб він дотримувався дисципліни і залишався більш-менш у формі. Це складне завдання», — зізнався промоутер кубинця Ахмет Онер. Одразу після короткого бою з Одланьєром Солісом Віталій Кличко розпочав пошук нового суперника. За словами менеджера братів Кличків Бернда Бенте,

Рябоконя на переправі не замінили

Фахівець дав згоду на продовження роботи у «Львові» лише впродовж трьох місяців llРоман Бойко

У «

першому офіційному матчі 2011 року ФК «Львів» на своїй домашній арені в Добромилі переміг «Кримтеплицю» з Молодіжного. Програючи за грою з рахунком 1:0, «городяни» завдяки влучним ударам Романа Мачуленка й Тараса Яворського здобули три очки. «Нам нічого втрачати. Програвали 0:1, тому напруження, яке виникло в першому таймі, після

За два дні до поновлення чемпіонату з «городянами» уклали угоди семеро новобранців перерви зник­ло, — прокоментував підсумок зустрічі наставник львів’ян Олександр Рябоконь. — У другому суперники почали грати розкутіше,

Олександр Рябоконь наразі залишається. Фото: chernomorets.odessa.ua

ну й, відповідно, вільніше рухалися, вся команда додала в маневреності. Під час перерви вказав на деякі помилки, вказав на те, що в жодному разі не потрібно допускати авантюри. Тому мені здається, що в другому таймі в захисті зіграли надійніше». У поєдинку з «Кримтеплицею» О. Рябоконю довелося випустити в основному складі тих футболістів, які ще торік восени грали в другій команді «Львова». За слова-

ми наставника кримчан Олександра Севідова, в його колективі також чимало молоді. «У моїй команді немає гравців, які колись виступали б у Прем’єр-лізі, — каже пан Севідов. — Погляньте в заявку: в нас значно більше молодих футболістів, аніж у ФК «Львів», хоча маємо й досвідчених виконавців. Трошки не вистачило майстерності, холоднокровності, власне досвіду. Були хороші перехоплення, однак гравці ними не

скористались, а почали підсаджуватися». Нагадаємо, впродовж кількох тижнів Олександр Рябоконь проводив із керівництвом «Львова» переговори стосовно продовження співпраці. Поки фахівець не міг визначитися зі своїм майбутнім, його обов’язки виконував Едуард Павлов. Але за тиждень до поновлення чемпіонату Олександр Дмитрович дав згоду на продовження роботи з «городянами». За новою угодою, він очолюватиме «Львів» лише до завершення цього сезону. Тож О. Ря­боконь повернувся на тренерський місток команди й відразу взявся за комплектацію колективу. На початку березня «Львів» подав у Професійну футбольну лігу заявку на весняно-літню частину сезону. До того списку ввійшло лише 16 гравців. За два дні до поновлення чемпіонату з «городянами» уклали угоди ще семеро футболістів.

Троє з них перейшли до «Львова» з калінінської команди «Фенікс», яка відмовилася надалі виступати в першій лізі. Найстаршим новобранцям «Львова» — Яремі Каваціву й Ігореві Мельнику — по 25 років, іншим — не більш ніж 22. За словами президента «Львова» Юрія Кіндзерського, трансферну роботу ще не завершено. «Команду ще повністю не сформовано. Думаю, невдовзі ми представимо новачків і всі про все дізнаються. А нині продовжуємо селекційну роботу», — заявив «Газеті» Юрій Іванович. У турнірній таблиці «Львів» надалі на другому місці. «Городяни» набрали 43 очки. В лідера турнірних перегонів — ПФК «Олександрія» — на три пункти більше. Одеський «Чорноморець» розташувався на третій сходинці. «Моряки» набрали 41 очко, а ужгородське «Закарпаття» — 38.

українець розпочне підготовку до наступного герцю в червні. «Саме тоді стане відомо ім’я його наступного суперника. Це буде серйозний опонент», — переконує Бенте. Найімовірніше, наступним супротивником Віталія стане поляк Томаш Адамек. Поєдинок заплановано на вересень, він має відбутися на одному з футбольних стадіонів у Польщі. А Володимир Кличко може провести наступний бій у столиці Росії. «Обговорюємо питання з керівництвом Москви, щоб провести там зустріч Володимира з Девідом Хеєм. Потрібно, щоб збіглася дата проведення двобою й інші складові. У столиці РФ багато хороших арен. Думаю, російським любителям боксу така ідея дуже сподобалася б. Усе-таки об’єднання поясів — суперпоєдинок, коли боксують два чемпіони. Це не жарти. Та й українським уболівальникам близько їхати до місця події. Усе маємо вирішити впродовж декількох тижнів. Чекатимемо», — поділився планами на майбутнє Кличкостарший.

«Політехніка» втратила шанс на плей-оф llРоман Бойко

П

ісля гостьової поразки від «Кривбасбаскета» з Кривого Рогу львівська «ПолітехнікаГаличина» втратила навіть теоретичні шанси потрапити в плей-оф. «Політехи» розпочали поєдинок непогано. Завдяки влучним кидкам Зубрицького та Віггінса гості повели в рахунку. Стартову десятихвилинку галичани виграли з рахунком 23:25. Друга чверть була не настільки результативною, як попередня. Вдало стартувавши, «Кривбасбаскет» здійснив ривок 8:0. Але після тайм-ауту підопічні Андрія Подковирова перехопили ініціативу та нівелювали потуги господарів. На велику перерву команди пішли за нічийного рахунку 37:37. Після перерви гра кардинально змінилася. «Кривбасбаскет» розгромив галичан. Третя чверть завершилася з рахунком 25:9 і перевагою криворіжців відповідно в 16 пунктів. У завершальній десятихвилинці господарі не збавили обертів. Вони заспокоїлися лише тоді, коли їхня перевага становила 21 очко. Підсумковий рахунок зустрічі 81:68. Отже, «Кривбасбаскет» відсвяткував 19-ту перемогу в сезоні, а «Політехніка» зазнала 28-ї поразки.


22 ДОзвілля

24 березня 2011 року 12 (609 )

Афіша

Гороскоп

28 березня – 3 квітня Овен

Терези

У понедiлок i вiв­торок справи на роботi можуть скла­датися не настільки гладко, як вам хотiлося б. Попри це, радимо цього тижня по­ кладатися тільки на себе.

Бажання зро­ бити свiй свiт ком­­фортнiшим зажадає додат­ кових витрат. Цей час iдеально пiдходить для ремонту, переїзду або реконструкцiї житлового просто­ ру. Тож сплануйте заздалегідь свої витрати.

Телець У справах дiйте так, як вам підказує по­ чуття обов’язку. Допомагайте близьким, не по­ рушуйте закону i домовленостей. Тоді у вашому життi запанують спокiй i гармонiя.

Близнюки Намагайтеся не витрачати до­ рогоцiнний час — цього тижня він буде на вагу зо­ лота. Усе задумане вдасться виконати за умови, що ви спокiйно й чiтко робитимете свою справу.

Рак Якщо ви плану­ вали ремонт у своєму будинку, то цей період буде для вас най­ оптимальнiшим у роцi. Коли ж ні — то можна обмежитися гене­ ральним приби­ ранням, а решту часу присвятити самовдоскона­ ленню.

Лев Виберiть щось одне: спокiй або боротьбу за влас­ ний авторитет. У першiй половині цієї семиденки вам доведеться робити бiльше, нiж хотiлося б, але результати вас по­ радують.

Дiва Те, що нещодавно здавалося мало­ досяжним, тепер стає цiлком ре­ альним. Головне — визначитися з прiоритетами i неквапом просу­ ватися вибраним шляхом.

Скорпiон У деяких питаннях щодо роботи вам буде нелегко дiйти спiльної думки з колегами. А от в особистому життi зможете насоло­ дитися теплими обiймами, про якi давно мрiяли.

Стрiлець Не поспiшайте — й удача буде на вашо му боцi, тим паче, що для вас розпочався період, коли можете розкрити свій потенцiал.

→ Галерея «Зелена канапа» Вул. Вірменська, 7

15.03-3.04 «Весна іде» (вистав­ ка живопису Олега Гижого) Кадр із фільму «Глобальне вторгнення. Битва за Лос-Анджелес». IMDB.com

Придiлiть бiльше уваги дiтям. Мож­­ливо, ваша пiдтримка потрiбна й коханiй людинi. Допо­ магаючи i беручи на себе турботи iнших, ви якісно зміните й власне життя.

Водолiй Цього тижня у вас з’явиться унікаль­ ний шанс успiшно самореа­­лiзуватися на роботi. Щоб домогтися постав­ леної мети, краще об’єднати зусилля з колегами.

Риби

Театри → Театр опери та балету ім. С. Крушельницької Просп. Свободи, 28; тел.: 272-86-72; 242-11-63

24, четвер «Наталка Полтавка» (опера на 3 дії), 18.00 25, п’ятниця «Любовний напій» (комічна опера), 18.00 27, неділя «Запорожець за Дуна­ єм» (опера на 3 дії), 12.00 «Летюча миша» (оперета на 3 дії), 18.00 → Театр імені М. Заньковецької

Комерційний відділ: Промоція:

26, субота «Лісова пісня», 19.00 27, неділя «Богдан», 19.00 30, вівторок «Амнезія, або Маленькі подружні злочини», 19.00 → Театр «Воскресіння»

Пл. Генерала Григоренка, 5

26, 27 березня «Він, вона, вікно, покій­ ник» (комедія), 18.00 → Театр «І люди, і ляльки» Вул. Фредра, 6; тел.: 261-21-27

26, субота «Руденький їжачок», 12.00; 14.00

29, вівторок «Чарівник смарагдово­ го міста», 15.00

27, неділя «Музична крамничка», 12.00; 14.00

30, середа «Острів скарбів», 14.00

→ Перший український театр для дітей і юнацтва Вул. Гнатюка, 11; тел.: 272-68-55, 272-68-41

24, четвер «Піноккіо, або Історія маріонетки», 12.00 26, субота «Дикі лебеді», 14.00 27, неділя «Попелюшка» (казка), 15.00

24, четвер «Сватання на Гон­ чарівці» (Г. КвіткаОснов’яненко, комедія в 2 ч.), 18.00

27, неділя «Невольник» (Т. Шев­ ченко), 12.00; 18.00

Вул. Л. Курбаса, 3; тел.: 279-86-30; 272-49-14

Ігор Гулик (294-95-50) Олег Слюсарчук (facebook.com/slyusarchuk) Олена Заремба (294-95-41) Світлана Степанова (бухгалтер, 294-95-49) Олександра Гнатик (067) 912 59 21 reklama@gazeta.lviv.ua, 294-95-46 294-95-47 Ростислав Подолянко (294-95-50)

27, неділя «Пригоди невга­ мовного Зайчика та Червоної Шапочки» (музична казка-жарт), 12.00 Black Comedy (комедія), 18.00 → Львівська філармонія Вул. Чайковського, 7; тел.: 235-89-46

→ Галерея Primus

Вул. Лесі Українки, 16/5

9.03-27.03 «Трикутник» (виставка О. Денисенка)

29, вівторок «Неаполь — місто по­ пелюшок» (Н. Ковалик, п’єса на 2 ч.), 18.00

→ Театр ім. Л. Курбаса

26, субота «Сорочинський ярма­ рок» , 18.00

Виставки

26, субота «Небилиці про Івана» (І. Миколайчук), 18.00

29, вівторок «Венера в хутрі», 19.00

Вул. Городоцька, 36; тел.: 233-31-88

2-4 квітня Міжнародний конкур­ сукраїнського романсу імені Квітки Цісик

25, п’ятниця «Сільва» (І. Кальман, оперета на 3 дії), 18.00

24, четвер «Спогад про Саломею», 17.00

→ Львівський муніципальний театр

26 березня Концерт «Вечір ка­ мерної музики» (Бах, Гурецький, Холст), 18.00

Велика сцена

79008, Львів, вул. Гуцульська, 7 Тел./факс: 294 95 45; office@gazeta.lviv.ua Директор: Заступник директора: Адміністрація: Бухгалтерія: Відділ реклами:

25, п’ятниця «Лісова пісня», 19.00

Камерна сцена

Радимо зіставляти свої обiцянки з можливостями їх виконати. Бажання змiн i романтичнi настрої у вихiднi змусять вас вiд­ класти всi справи й насолодитися спiлкуванням із тими, кого ви любите.

→ Галерея «Леміш» Вул. Ставова, 7-в,

Вул. Лесі Українки, 1; тел.: 272-05-83; 272-07-62

Козерiг

До 27.03 Виставка робіт М. Приймаченко

29.03-10.04 «Сусідка» (виставка) По горизонталі: 1. Револьвер. 3. Садове дерево. 5. Слов’янський бог багатства і торгівлі. 7. Супутник. 10. Вічнозелена тропічна деревна рослина. 11. Американська дика кішка. 14. Сухе печиво. 15. Титул правителя в Стародавньому Єгипті. 18. Вибухівка, яку застосовують у гірничій справі. 19. Свійський птах. 20. Чванливість. 21. Дикий австралійський собака. По вертикалі: 2. Окуляри в оправі з ручкою. 3. Жорстокий правитель. 4. Церковне прокляття. 5. Зразок виробу. 6. Речовина, яку виробляють залози людини. 8. Плоска сумка з прозорим боком для карти. 9. Укриття на бойових позиціях. 12. Словниковий склад твору. 13. Підводне плавання. 14. Приміщення на судні. 16. Гоночне авто. 17. Вид крокодила. Відповіді на сканворд, опублікований у «Львівській газеті» №11 (608) від 17 березня 2011 р. По горизонталі: Ір, скрипаль, дот, пал, ню, Піренеї, рух, патока, мі, аз, уд, ка, естакада. По вертикалі: Постскриптум, індус, Дір, Сера, Чіп, нут, рад, Ехо, Лоран, каскад, альт, Люк, газ.

Редакція: Володимир Хрущак Ірина Гамрищак Гліб Ваколюк Олександр Сирцов Оксана Жила Олена Астахова Наталя Цапик, Андрій Кононов Олена Мишкало, Юлія Тімошина, Марія Наконечна

(головний редактор, 294-95-48) («Політика та економіка», 294-95-43) («Спорт», 294-95-43) («Львівські новини», 294-95-43) («Культура», 294-95-43) («Соціальні проблеми», 294-94-43) (відділ дизайну, 294-95-42) (літературне редагування, 294-95-42)

→ Фотоклуб «Ч/Б 5 на 5» Пл. Коліївщини, 2

9.03-6.04 «Діти сміття» (фотопро­ ект А. Войтенко) → Музей етнографії і художнього промислу Просп. Свободи, 15

Передплата на 2011 рік: Індекс 96201

25.03-19.04 Персональна виставка Айрата Терегулова (м. Уфа, Башкортостан)

Кінотеатри → Кінопалац «Копернік»

Вул. Коперника, 9; тел.: 240-37-69 (каса); 297-51-77

24.03-28.03 «Службовий роман. Наш час», 10.00; 11.50; 13.40; 15.30; 17.20; 19.10; 21.00 → Кінопалац

Вул. Театральна, 22; тел.: 297-50-50

24.03-28.03 Синій зал «Ранго», 09.50; 15.40; 17.40 «Червона шапочка», 11.50; 19.40; 21.40 «Мами застрягли на Марсі» (3D), 13.50 Червоний зал «Прибулець Павло», 09.40; 11.40; 13.40; 17.50«Глобальне вторгнення: Битва за Лос-Ан­­­­­­д­ желес», 15.40; 21.50 Арт-зал «Субмаріно», 11.20; 21.00 «Ліван», 15.10 «Король говорить!», 19.00 → Кінопалац ім. О. Довженка

Просп. Червоної Калини, 81; 227-39-49; 227-39-39

24.03-30.03 Синій зал «Ранго», 11.00; 17.00 «Прибулець Павло», 13.00; 15.00; 19.00; 21.00 Червоний зал «Пригоди Гулівера» (3-D), 10.00; 17.40; 19.20 «Мами застрягли на Марсі» (3-D), 11.40 «Ранго», 13.30 «Глобальне вторгнення. Битва за Лос-Анд­же­ лес», 15.30; 21.00

1 міс. 3 міс. 6 міс. 12 міс. 6,42 18,66 35,67 70,14

Номер підписано до друку о 14.00. Друк: ТзОВ «Видавничий дім Молода Галичина» Наклад: 105 000 прим.

Газета виходить щочетверга. Свідоцтво про реєстрацію: КВ №13128-2012ПР, видане 07.09.2007 р. Передрук будь-яких текстових чи візуальних матеріалів, надрукованих у цьому числі газети, можливий лише з письмового дозволу редакції. При цитува нні посилання на «Львівську газету Вісник міста» обов’язкове. У разі публікації редакція зберігає за собою право скорочувати і редагувати надіслані матеріали © Видавець — ТзОВ «Львівська газета Вісник міста»


культура 23

24 березня 2011 року 12 (609)

Політика — мертва, література — жива

В «

Розмова з Дмитром Лазуткіним, поетом, шоуменом, спортсменом ін жартує, що муза для нього — це така собі віч­ но молода тітка з криль­ цями в білизні «Тріумф», він достеменно знає, що «дівчата часами бувають актрисами — веселими, сильними, ницими». Він — Дмитро Лазуткін, поет, а також бронзовий призер світу з кікбоксингу та кікджитсу, чемпіон України з козацького двобою. А ще —

Поезія — це мій спосіб дихання тележурналіст на Першому національному телеканалі, який коментує поєдинки з боротьби, боксу, дзюдо, тейквондо й інших бойових мистецтв. Під час Олімпій­ ських ігор-2008 поет три тижні жив у Китаї — комен­ тував виступи спортсменів і вів п’ятигодинні прямі ефі­ ри з відкриття та закриття Олімпіади. 2010-го комен­ тував аналогічні змагання у Ванкувері. Серед інших цікавих регалій — звання секс-символу української літератури. «Газеті» вдалося поспілкуватися з поетом напередодні Всесвітнього дня поезії, що його відсвят­ кували 21 березня.

→→Не хочу змагатися

з тими, хто не може зі мною конкурувати

— Постать поета зазвичай обвішують різноманітними кліше та стереотипами. Розвінчуючи міфи, поділись: як це бути поетом сьогодні? — Бути поетом — насам­ перед означає чітко відчу­ вати пульс доби, водночас не втручаючись у політику. Нині в українському суспіль­ стві вкоренився стереотип: мовляв, якщо ти письмен­ ник, то обов’язково маєш боротися проти антиукра­ їнського уряду, псевдоукра­ їнського міністра тощо. Я не хочу змагатися з тими, хто не може зі мною конкуру­ вати — і у здатності збирати слова, і у здатності мріяти про мою ідеальну країну. — Сьогодні дуже багато письменників не оминають соціально-політичних тем, а часто й самі йдуть на барикади чужих політичних ігор. Як тобі вдається не зрадити темі кохання — єдиному найнетривалішому з усіх вічних почуттів? — Мені солодко усвідом­ лювати, що кон’юнктура проходить повз мене. Гидко обертатися в тих колах, а тим паче писати про це, бо слово проростає в серцях. Радію, що серця, які шука­ ють кохання, існують і ці­ кавляться моєю творчістю. — Нині поетів не переслідують, однак чи можна назвати сьогодення поета

легким? Від чого він найбільше страждає? — Страждає передусім від неможливості бути почутим. Є що сказати, є способи висловлювання, однак люди зациклені на політичних моментах. Утім не варто забувати, що по­ літика — мертва, література — жива. →→Сьогодення

потребує концентрованого висловлювання

— Звісно, поетами стають не заради чогось, однак незаперечним є й те, що дуже часто поетами ставали, аби, до прикладу, висловити громадський протест, утекти від «нестерпної легкості буття», витворити свій, принципово інший світ тощо. А ще — щоб отримати певний статус, похизуватися, наголосити на своїй інакшості. Як гадаєш, чому поетами стають сьогодні? — Вірю, що поета­ ми стають, тому що не можуть дихати в інший спосіб. Мої ві­ рші — це спро­

ба любові. Я можу дихати на повні груди тільки тоді, коли пишу. Інакше — дово­ диться шукати компроміс між буттям і невідомістю. — Як відомо, крім поетичної діяльності, ти ще й успішний журналіст, шоумен, спортивний коментатор, тренер, дворазовий призер Кубка світу з кікбоксингу та чемпіон України з козацького двобою. На якому місці за значенням у цьому переліку регалія «поет»? — Для мене це спосіб ди­ хання. Без цього я ніщо — як вода без течії, як дерево без простору для зростання. Поезія — це мій відчай, моя любов і моя особиста правда.

Кому мало Росії в Україні? llОксана Жила

П

оки в Москві всіма прав­ дами та неправдами намагаються ліквіду­ вати чи не єдиний куточок України в Російській імперії (маємо на увазі Бібліотеку української літератури), у культурному серці нашої держави знайшлася купка людей, які хочуть відновити російський драматичний театр. «Газета» з’ясовувала подробиці цих зовсім нетеа­ тральних баталій. →→У Львові немає

ґрунту для російського театру

Минулого тижня низка акторів і громадських діячів Львова (серед них — художній керівник «заньківчан» Федір Стригун і художній керівник Львівського оперного театру Тадей Едер), а також голова обласних регіоналів Петро Писарчук у зверненні до гу­ бернатора Львівщини та мера ініціювали відродження в міс­ ті професійного російського драматичного театру. «У зв’язку з ліквідацією у Львові професійного росій­ ського драматичного театру

майже 200-тисячна («Газета» ставить під сумнів заявле­ ну цифру) російськомовну громаду Львова позбавлено змоги задовольнити свої ду­ ховні потреби», — бідкаються автори листа, які вимагають віддати росіянам приміщення Львівського муніципального театру, що на вул. Городоць­ кій, 36. Загалом звернення підпи­ сали 24 особи, і поява багатьох підписів викликає щонай­ менше подивування. Як по­ яснив у коментарі «Газеті» народний артист України Федір Стригун, він за те, щоб у місті був не тільки російський, а й єврейський, польський, вірменський тощо театри, але за умови, що вони дійсно потрібні громаді. «Російський театр нікому в нашому місці не потрібен! У Львові немає росіян, які ходять до театру. Чому тоді підписав? А ви хотіли, щоб я з ними конфліктував, щоб вони вчепилися до мене, мов­ ляв: «Стригун проти! Стригун ось такий націоналіст!» Мені смішно з тих ініціаторів ство­ рення у Львові російського театру, бо в нашому місті немає такої змоги. Тут немає ґрунту для російського теа­ тру, немає російськомовних

акторів, режисерів тощо, і ніхто з тих натхненників не знайде коштів, щоб їх запро­ сити. Це неможливо! Ліпше дайте вижити українсько­ му театрові», — емоційно прокоментував свій учинок Ф. Стригун. →→Львівський

російський театр імені... Савельєвої

Як удалося з’ясувати «Газе­ ті», бучу довкола ймовірного створення в нашому місті російського театру спрово­ кувала акторка колишнього російського, а нині Львівсько­ го муніципального театру Людмила Савельєва. Перш ніж відповісти на наші запитання, жінка довго розпитувала, звідки в нас така інформація та хто дав її номер мобільного, і врешті-решт заявила: «Так само, як не мо­ жемо вирвати з історії міста сторінки, пов’язані з ім’ям Степана Бандери, не в змозі викреслити події, пов’язані з російським театром, який існував тут 50 років. Ідеться не про «купку громадян, які захотіли собі створити ро­ сійський театр». У місті п’ять шкіл із російською мовою на­ вчання — це аж ніяк не купка.

Вважаю, що їхнє бажання ціл­ ком закономірне, адже вони повинні мати такі самі права, як україномовні громадяни, котрі мають змогу відвідува­ ти українські театри». Цікаво, що про звернення до міського голови й очіль­ ника ЛОДА стосовно від­ новлення російського театру у Львові художній керівник Львівського муніципального театру Людмила Колосович уперше почула від журналіс­ тів. «Я не проти створення у місті Лева російського теат­ ру, однак тільки не в моєму закладі. Понад те, благаю Бога, щоб керівництво міста таки виділило їм якесь при­ міщення, бо не маю наміру поступатися російському те­ атру тільки тому, що так ко­ мусь захотілося. Ми зробили ремонт глядацької частини, фойє першого та другого поверху, закулісної части­ ни, гримерки, акторського коридору, адміністративної частини. Тепер ним хтось зацікавився. Чому до театру не було нікому діла, коли тут протікав дах, а на сцені навіть під час вистав стояла іржава дошка, куди капала вода? Дах ми перекрили за кошти, виручені від поста­ новок, а саме приміщення

— «Може, поки що надто лінивий для великої прози, а може, поезія не відпускає», — так свого часу ти відповів на запитання: коли ж почнеш писати прозу. Відтоді думки змінилися? — Якщо з’явиться час і наснага — проза мене не омине. Проте нині час, кот­ рий, на мою думку, потре­ бує концентрованого ви­ словлювання. Сьогодні ним і є поезія. А проза прийде, адже ідеї б’ють ключем. Але мій читач не мусить чекати, він бажає чути, слухати. →→Україна —

не провінція, а резиденція поетичнокоронованих осіб

— Розкажи про своє шалене святкування 30-річчя на Кубі. Подейкують, тобі навіть удалося тиждень безкоштовно прожити в п’ятизірковому готелі, видаючи себе за іншу людину. Які ще казуси траплялися там? — Мешкав як справ­ жній авантюрист, хапав випари океану та смакував мохіто. Кохався з чорнош­ кірими пантерками й вірив, що щастя тримаю в руці. Я здійснив

привели в дуже охайний вигляд. Хоча ще недавно, під час прем’єри вистави «Скан­ дал без антракту», раптом зі стелі вода потекла просто на глядачів», — розповіла художній керівник «муні­ ципалів». До теми

На сьогодні у Львові офіційно зареєстровано два російських театри — російський драматичний театр російського товариства ім. А. Пушкіна та російський драматичний театр «Арбат». Цікаво, що директором першого є вже згадувана ініціаторка звернень до мера та губернатора Л. Савельєва. Нагадаємо, торік із легкої руки ЛМР до Львівського муніципального театру «підселили» ще одну культурну установу — так званий центр «Слово і голос» під головуванням лауреата Шевченківської премії, знаної і талановитої співачки, а заодно подруги дружини мера Львова Андрія Садового Наталки Половинки. Щоправда, як зауважує Людмила Колосович, відтоді розвою культурного життя в тій частині театру не було помітно: «Не помічала, щоб цей центр діяв. Жодного разу не бачила в тій частині приміщення якихось проявів життя».

свою мрію всіма дозволени­ ми і не дуже методами. Чого і вам бажаю (сміється). — Ти є автором п’яти книжок, лауреатом поетичних премій у кількох країнах і учасником багатьох міжнародних фестивалів. Як узагалі ставишся до всіх цих атрибутів слави та визнання? — Думаю, що премії й інші регалії, по-перше, на­ дихають, а по-друге, дають змогу реалізуватися. До прикладу, невдовзі їду в Лондон на поетичний фес­ тиваль (якщо дадуть візу). Запросили мене у стату­ сі «короля поетів», який отримав за підсумками мінського поетичного фес­ ту «Порядок слів». Спро­ бую в їхньому королівстві довести, що Україна — не провінція, а резиденція по­ етично-коронованих осіб (сміється). — І на завершення дещо незручне запитання: свого часу відомий поет-ди­ сидент Ігор Померанцев зауважив, що поетами зазвичай стають ті, в кого щось не склалося в житті. Спростуєш чи підтвердиш цю думку? — Частково це правда. У мене поки що з коханням не дуже складається. Але вірю, що знайду своє персональне щастя. Час прийде, і воно від мене нікуди не втече (сміється). Головне — не впадати в депресію і вірити. Я вірю. Розмовляла Оксана Жила

Також Л. Колосович за­ уважила, що приміщення, тим паче статус державного, російському театру потрібно заслужити, а не вимагати. «Згадаймо історію виникнен­ ня Львівського академічного театру імені Леся Курбаса та Львівського академічного духовного театру «Воскре­ сіння». 20 років тому вони починали як театри-студії, відокремившись від Театру ім. М. Заньковецької та Театру юного глядача відповідно. Лише своїми здобутками за­ служили визнання міста та країни. Так само має відбутися і з російським театром, ініціа­ тори створення якого чомусь думають, що місто їм чимось зобов’язане», — додала пані Колосович. До речі, нещодавно постійна депутатська комісія культури, промоцій, ЗМІ та туризму Львівської міської ради одностайно підтримала звернення колективу Львів­ ського муніципального театру щодо його перейменування на честь видатної української письменниці Лесі Українки з нагоди 140-річчя від дня її народження. Це питання ви­ несено на порядок денний наступної сесії міськради. Як розповіла «Газеті» Люд­ мила Колосович, ідеться не просто про зміну непрезента­ бельної назви, а про високі ви­ моги, які накладало б на театр ім’я Лесі Українки та сприяло б мобілізації колективу на нові творчі досягнення.


12 24

остання сторінка «Жоржина» від Скрипки Фронтмен гурту «ВВ» Олег Скрипка презентує новий альбом у ретро-джазовому стилі «Жоржина», над яким працював понад п’ять років. В основі збірки — музичні твори Богдана Весоловського, композитора, який жив у Львові у 30-40-х роках минулого століття та згодом емігрував до Канади з політичних міркувань. Загалом роботу Олега та його команди можна назвати реставраційною, адже унікальні музичні матеріали, що їх віднайшли в Торонто, вже багато років не звучали для широкої публіки. Відтак на меломанів чекають «вічно молоді» світові й українські шлягери в оригінальних джазових обробках.

Весняні мотиви львівського мистецтва llІрина Павлюк

П

онад сотня митців Львівщини представила свої роботи у Львівському палаці мистецтв, де 17 березня відкрито четвертий весняний салон «Весна-2011». Яскраві живописні картини, скульптури, кераміка, графіка, вітражі та концептуальні роботи наче заявляють — нарешті холодна зима завершилась і для художників. У виставці взяло участь 145 представників Львівської обласної спілки художників

України, які представили свої надбання в кераміці, живописі, гутництві, ткацтві, вітражі та скульптурі, створені впродовж останніх двох років. Настрій салону створювали весняні мотиви робіт багатьох спілчан. Так, сотня керамічних птахів Тетяни Павлишин-Святун стала одним із символів цьогорічного пробудження природи. «Це зграя, яка повертається додому. Великий пташиний політ символізує радість, весну і початок чогось нового і незвіданого», — пояснила мисткиня. Окрім того, на виставці представлено історичні сю-

жети, соціально-побутові мотиви, релігійні образи, а також спроби проілюструвати інтимні переживання. Нагадаємо, перший львівський весняний салон було організовано ще далекого 1939 року. «Хоч і з великою перервою, та ми все ж намагаємося відновлювати традицію автентичної львівської виставки, — розповів «Газеті» член Спілки художників України, координатор салону Дмитро Гунц. — Цьогоріч пропонували художникам подати для експозиції не більш ніж дві роботи. Як і під час минулого салону, це мали бути такі, які митець створив за останні два

роки. Намагаємося показати львів’янам, як митці розвиваються і вдосконалюють власні техніки». Особливістю таких весняних салонів є те, що спілчани мають нагоду самі себе оцінювати і в такий спосіб визначати найталановитішого серед художників. До 1 квітня митці голосуватимуть за найкращого з колег у кожному з 14 жанрів. Результати буде оголошено під час закриття виставки 7 квітня. За словами організаторів, переможця нагородять позолоченою статуеткою святого Луки, якого художники вважають своїм покровителем.

Конкурс весільної фотографії

Для участі в конкурсі надішліть на адресу редакції своє весільне фото, вказавши імена, прізвище та контактні дані. Переможців конкурсу визначатимуть читачі «Газети». Для цього слід надіслати вирізане з «Газети» фото пари, яка найбільше сподобалася. Також імена переможців можна надіслати на елек-

тронну скриньку «Газети». Переможці отримають цінні подарунки, зокрема перебування в краківському готелі Old Time. На фото: Юлія та Тарас Байдалки Адреса редакції: 79008, Львів, вул. Гуцульська, 7, електронна пошта: office@gazeta.lviv.ua.

«Оскар» по-художньому — майже 150 митців Львівщини змагаються за позолочену статуетку святого Луки. Фото: Йосип Марухняк

Надсилайте на адресу редакції розповіді про ваших славних пращурів, героїчне минуле роду, неординарні родинні події, казуси та перипетії, родинні історії та легенди, оповідки, які передають від покоління до покоління, минуле й теперішнє вашого сімейства.

Упишіть сторінку історії своєї родини в літопис львівської періодики!

Реклама

Чекаємо на ваші розповіді та сімейні фотографії за адресою: 79008, Львів, вул. Гуцульська, 7 або електрон­ною поштою: office@gazeta.lviv.ua. Не забудьте вказати ваші контактні дані.

Львівська газета, № 12 (609)  

24 березня 2011 року.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you