Page 1

ARA

Cumartesi Ocak 12, 2013

HABERLER

KÖŞE YAZILARI

WORLD MAOISTS

2011 Arşivi

2012 Arşivi

REKLAM/TANITIM

GİRİŞ

İLETİŞİM

GÜNDEM KÜLTÜR SANAT BİLİM AZINLIKLAR DÜNYA KÜRDİSTAN KADIN PERSPEKTİFİ ENGELLİLER VİDEO HABER FİLMLER FOTOĞRAFLAR TUTSAKLAR KOMÜNİST PARTİ Basında Bugün

Son Haberler

Akademisyenler Ankara'da YÖK taslağına ve AKP'ye karşı yürüyor! Türkiye'nin dört bir yanında Ankara'ya gelen akademisyenler ve öğrenciler, yeni YÖK taslağına ve üniversitelere dönük AKP saldırılarına karşı bir eylem düzenliyorlar.

14:47 Akademisyenler Ankara'da YÖK taslağına ve AKP'ye karşı yürüyor! 14:31 ERSİN KALKAN : O haberle bir tarih tezi ve kahramanlık hikayesi yıkıldı 14:23 Irak’ın güneyi yangın yeri, kuzeyi şantiye 14:20 Türk Sinemasında Rumlar 14:17 Ay'ın ilk kez yayınlanan görüntüleri büyüledi 14:05 Binlerce kişi Paris’te katliamı protesto ediyor 13:45 Katliamı ilk görenler anlattı. 13:38 YÖK’ten belgeleri haber yapanlara tehdit 13:28 Gözaltı var kapatma yok 13:25 'Yurttaş Kazım' HES baronlarına karşı 02:15 AGITACIÓN Y PROPAGANDA EN PAMPAS TAYACAJA BASE PAMPASTAYACAJA-HVCA 01:16 Basılı ve Dijital Yayıncılık-2: Eleştiri ve Eleştirmenler 01:01 MKP; Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez Ölümsüzdür 01:01 Basılı ve Dijital Yayıncılık: Hodri Meydan! 00:42 Fransa’da 3 Kürt Kadın Siyasetçinin Katledilmesini Protesto Ediyoruz! 00:27 YJA Star:Bu Saldırının Hesabını Soracağız 00:15 ADKH; Bugün Kürdistanın Üç Yiğit Kadını Kurşunlandı... 23:37 Ulm’de Katliama Sesiz Kalınmadı...! 22:54 Göçük altındaki iki ceset çıkarıldı 22:42 Yeni Anayasa’da ’ağır hasta mahkûm’ tartışması

NEO-LİBERAL TÜRKİYE’DE MUHAFAZAKÂRLAŞMA/ DÜŞKÜNLEŞME DİYALEKTİĞİ[*] “Yükselen her şey düşecektir.”[1]

Bir ‘Millî Gazete’ yazarı, Türkiye’de son yıllarda fuhuş,[2] uyuşturucu kullanımı, cinayet, gasp ve tecavüz gibi olayların hızla arttığına, içki kullanım yaşının 11’e düştüğüne,[3] boşanmaların arttığına,[4] kadınlara yönelik şiddetin yoğunlaştığına[5] vb. işaret edip soruyor: “Bu nasıl ‘Muhafazakârlık’?”

ERSİN KALKAN : O haberle bir tarih tezi ve kahramanlık hikayesi yıkıldı ANF Hrant Dink'in ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenen sempozyumda konuşan gazeteci Ersin Kalkan, Hürriyet'te yayınlanan "Sabiha Gökçe'nin 80 yıllık sırrı" haberinin yazılış sürecini anlattı. Haberin ardından gelen tehditlerin uzun süre devam ettiğini belirten Kalkan, "O haberle bir tarih tezi ve kahramanlık hikayesi yıkıldı" dedi.

1

2

3 4 5 6 7 8 … sonraki › son »

9

Tüm Haberler

Sayfalarımız Alevilerin

converted by Web2PDFConvert.com


Alevilerin cennette zaten işi yok DUYURU

Irak’ın güneyi yangın yeri, kuzeyi şantiye

TRT’de yayınlanan Açı programında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Sedat Laçiner’in Şiilik ve Şiilerle ilgili söylediği bir söz günlerdir sosyal medyada “Aleviler cennete gidemez” şeklinde yer alıyor ve kendisine ‘Aleviyim – Kızılbaşım’ diyen kimi basın yayın organları, kişi ve kurum temsilcilerince de Alevilere yapılan bir hakaret olarak algılanıyor ve kamu oyuna da öyle yansıtılıyor.

DUYURU

ESRA ELMAS Ortadoğu deyince akla düne kadar sadece şiddet geliyordu. Bu henüz değişmiş bir algı olmasa da, son iki yıldır Arap halklarının diktatörlüklere karşı ayaklanmalarıyla başlayan değişim, bölgeyi bugüne kadar ezberlenen kalıplarla anlamaya artık izin vermiyor. Arap halklarının yarattığı dinamiğin yanı sıra bölgedeki Kürtler için de önemli bir dönüşüm söz konusu. Irak’taki dokuz yıllık Amerikan işgalinin nihayet 2011’de sona ermesinin ardından, Türkiye’de isminin zikredilmesi kimilerinin tüylerini diken diken etse de Kürtlerin kendilerine ait bir ülkesi, yanı başımızda bir Kürdistan var.

SAVAŞ, BARIŞ VE KÜRTLER DUYURU

Türk Sinemasında Rumlar BIANET EMİNE UÇAR İLBUĞA Anadolu'nun çokkültürlü çokdilli, çokdinli yapısı geçmişten günümüze sorunlu ve tartışmaya açık bir alan olarak hep güncelliğini korumuştur.

Savaş ve barış iki zıttın birlikteliğidir. Savaşın olduğu yerde barış olacaktır, barışın olduğu yerde de savaş olacaktır. Dünyada savaş koşulları ortadan kalktığında barış kelimesi de kendiliğinden ortadan kalkacaktır. İnsanlar artık “barış” kelimesini kullanma gereksinimi duymayarak, onu ölen kelimeler yığını içine atacaktır. Ve bunun yerine yeni bir kelime türtecektir. Bu da, ancak, sınırsız ve sınıfsız bir dünaya kurulduğu zaman gerçekleşebilecektir.

DUYURU

converted by Web2PDFConvert.com


1

2

3

4 ›

Binlerce kişi Paris’te katliamı protesto ediyor ANF Kürt kadın siyasetçilerine yönelik suikasti kınamak ve infazların bir an önce aydınlatılması talebiyle binlerce kişi Paris’te bir araya geldi. Eyleme yoğun bir katılım var.

5 … son »

sonraki

İTO önünde çadır kuran işçilerin açıklaması KAYPAKKAYA PARTIZAN İTO önünde çadır kuran işçiler adına Haydar Yalçın açıklamalarda bulundu.

Lazca İngilizceden daha eski bir dil. İngilizce, dünyanın anlaşma dili olmuş. Lazca, kendi vatanında ölüme terkediliyor Katliamı ilk görenler anlattı. KAYPAKKAYA PARTIZAN Paris’te 9 Ocak’ı 10 Ocak’a bağlayan gece PKK’nın enformasyon merkezine giderek cenazeleri bulan tanıklar, ilk kez gördüklerini ANF’ye anlattı

YÖK’ten belgeleri haber yapanlara tehdit KAYPAKKAYA PARTIZAN RedHack grubunun üniversitelerdeki yolsuzluk dosyaları ortaya çıkarmasının ardından, YÖK, ‘harekete geçti’: Gizli ibareli soruşturmaları haberleştiren gazeteciler hakkında yargıya başvurulacak.

KAYPAKKAYA PARTIZAN Gelişim TV’nin adını yaklaşık on yıl kadar önce duydum. 16 Şubat 2002 tarihli Cumhuriyet Gazetesi, Gelişim TV’den bahsediyordu. Gazete haberinde Gelişim TV’nin RTÜK’ten uyarı aldığını yazıyordu. Sebebi ise, Gelişim TV’nin Lazca olarak sunduğu bir müzikeğlence programıymış. Bir makalemde bu konudan da bahsetmiştim.

DUYURU

DUYURU

Onbinlerce kişi Chavez için sokaktaydı KAYPAKKAYA PARTIZAN Venezuela'nın başkenti Caracas'ta Küba'da kanser tedavisi gören Devlet Başkanı Hugo Chavez için on binlerce kişinin katılımıyla sembolik bir yemin töreni düzenlendi.

Sınavlarda din sorusu sorulması doğru mudur?

converted by Web2PDFConvert.com


Evet Hayır Fikrim Yok

OY VER Eski anketler Sonuçlar

Aramyan okulu öğretmeni boğazı kesilerek öldürüldü

Gözaltı var kapatma yok ETHA TTK'ya bağlı Kozlu maden ocağında 8 işçinin yaşamını yitirdiği iş cinayetinin ardından Star taşeron firmasında çalışan 3 kişi gözaltına alınırken, Bakan Çelik, "Tespitlerimizde işletmeyi kapattıracak bir bulgu yok" dedi.

AGOS İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bir Ermeni okulunda görev yapan sınıf öğretmeni, yalnız yaşadığı evinde boğazı kesilerek öldürüldü. Vahşi cinayet, öğretmen arkadaşlarının kapıyı gece çilingir yardımıyla açmasının ardından ortaya çıktı.

Basında Bugün Öcalan'a karşı “ikinci komplo” - Veysi Sarısözen - Ajansa Nûçeyan a Firatê

Ocalan'a karsi "ikinci komplo" Veysi Sarisozen Ajansa Nuceyan a Firate BRUKSEL - Bulent Arinc, Paris katliami ile ilgili ya cok ciddi bilgiye sahip, ya da derin bir"sezgiyle" konustu. Lutfen Basbakan Yardimcisinin asagidaki sozlerini buyuk bir dikkatle ve ciddiyetle okuyunuz: ''Fransa'da meydana gelen olayi vahset olarak ... ve daha fazlasi »

Binlerce kişi Paris'te katliamı protesto ediyor - Ajansa Nûçeyan a Firatê

İstanbul Üniversitesi Rektörü Yunus Söylet sabıkalı çıktı

'Yurttaş Kazım' HES baronlarına karşı ÖMER ŞAN BİRGÜN Kamuoyunda ‘Yurttaş Kazım’ olarak bilinen ve HES’lere karşı mücadele edebilmek için ahırında beslediği ineği satarak, banka kredisi kullanan 67 yaşındaki Kazım Delal’in, Rize’nin Salarha Vadisi üzerinde yapımı planlanan Ambarlık HES’e karşı açtığı davanın duruşması Rize İdare Mahkemesinde yapıldı.

KAYPAKKAYA PARTIZAN İktidara yakınlığıyla bilinen ve rektör seçimlerinde ikinci sırada olmasına rağmen Cumurbaşkanı tarafından İstanbul Üniversitesi rektörlüğüne atanan Yunus Söylet, ODTÜ'deki olayları ilk kınayan rektörler arasında.

Binlerce kisi Paris'te katliami protesto ediyor Ajansa Nuceyan a Firate Paris - Kurt kadin siyasetcilerine yonelik suikasti kinamak ve infazlarin bir an once aydinlatilmasi talebiyle binlerce kisi Paris'te bir araya geldi. Eyleme yogun bir katilim var. Paris'e uzak sehirlerde yasayanlar gece saatlerinden itibaren yola ...

Erdoğan 'iç infaz' iddiasında yalanlara sığındı - Ajansa Nûçeyan a Firatê

Erdogan 'ic infaz' iddiasinda yalanlara sigindi Ajansa Nuceyan a Firate ISTANBUL - ASKON Genel Kurulu'nda konusan Turk

converted by Web2PDFConvert.com


Aysel Tuğluk: Kürt meselesini çözmüş, güçlü bir Türkiye istemiyorlar KAYPAKKAYA PARTIZAN Özellikle İmralı görüşmelerinin başladığı süreçte böyle bir cinayetin yapılmış olduğuna dikkat çeken Aysel Tuğluk, “Kürt ve Türk kardeşliğini istemeyen güçler olduğu açıktır. Biz Kürtler ve Türkler ne zaman konuşmaya başlasak, provokasyonlar devreye giriyor ve bu sürecin ilerlemesini engellemeye çalışıyorlar.” dedi.

AGITACIÓN Y PROPAGANDA EN PAMPAS - TAYACAJA BASE PAMPAS-TAYACAJA-HVCA KAYPAKKAYA PARTIZAN ¡LA UNIDAD INTERNACIONAL DE LOS COMUNISTAS EXIGE LA DERROTA DEL REVISIONISMO AVAKIANISTA, DEL CENTRISMO Y TODAS LAS FORMAS DE REVISIONISMO! Y el docuemento: ¡EL PARTIDO ES GUERRA POPULAR Y NO PAZ DE CEMENTERIOS!,

Basılı ve Dijital Yayıncılık-2: Eleştiri ve Eleştirmenler BİANET SARP KÜRKÇÜ Artık beğenilmesi gereken bir normun kaybolması, yerine birçok çeşit beğeninin aynı düzlemde var olabilmesi dijital dünyanın hayatımıza soktuğu en sert gerçektir.

MKP; Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez Ölümsüzdür

Halkların Mücadele Ligi Paris katliamını kınadı KAYPAKKAYA PARTIZAN Halkların Uluslararası Mücadele Ligi (ILPS) Paris’te 3 Kürt kadın siyasetçinin katledilmesini kınayarak, Fransız yetkililerine failleri ortaya çıkararak yargılama çağrısında bulundu.

ATİK : PARİS’TE ÜÇ KÜRT YURTSEVER KADININ KATLEDİLMESİNİ NEFRETLE KINIYORUZ! ATİK 9 Ocak 2013 tarihinde, akşam saatlerinde Fransa’nın başkenti Paris’te ‘kimliği halen belirsiz’ olan kişiler tarafından, Kürdistan Enformasyon Bürosu’na yönelik hunharca bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Eli kanlı katiller tarafında gerçekleştirilen kalleş saldırı sonucu PKK'nin kurucularından Sakine Cansız, KNK Paris temsilcisi Fidan Doğan ve gençlik faaliyetçisi Leyla Söylemez katledilmişlerdir. Saldırıda, Sakine Cansız ve Fidan Doğan'ın başlarından, Leyla Söylemez de başından ve karnından vurularak öldürülmüştür.

ATİK YENİ KADIN : PARİS'TE YAPILAN

Kurulu'nda konusan Turk Basbakan Recep Tayyip Erdogan, Paris'te katledilen Kurt kadin siyasetcilerle ilgili "ic infaz" iddiasini tekrar dile getirdi. Erdogan, iddiasina baska yalanlar uydurmaktan geri durmayarak, Diyarbakir ... ve daha fazlasi »

'O haberle bir tarih tezi yıkıldı' - Ajansa Nûçeyan a Firatê

'O haberle bir tarih tezi yikildi' Ajansa Nuceyan a Firate ISTANBUL - Hrant Dink'in olum yildonumu nedeniyle duzenlenen sempozyumda konusan gazeteci Ersin Kalkan, Hurriyet'te yayinlanan "Sabiha Gokce'nin 80 yillik sirri" haberinin yazilis surecini anlatti. Haberin ardindan gelen tehditlerin uzun sure devam ...

Roma'da katliam protestosu - Ajansa Nûçeyan a Firatê

Roma'da katliam protestosu Ajansa Nuceyan a Firate ROMA- Italya'nin baskenti Roma'da yasayan Kurtler, Paris'te 9 Ocak'ta yapilan katliami protesto etti. Roma'daki Fransiz konsoloslugu onunde saat 10-13 arasinda eylem duzenleyen Kurtler, PKK kurucularindan Sakine Casiz, KNK Paris Temsilcisi Fidan ...

Berberilerden dayanışma mesajı - Ajansa Nûçeyan a Firatê

Berberilerden dayanisma mesaji Ajansa Nuceyan a Firate Marsilya - Paris'te PKK kurucularindan Sakine Cansiz, KNK Paris Temsilcisi Fidan Dogan ve Leyla Saylemez'in katledilmesine Fransa'da yasayan Berberi halki da tepki gosterdi. Marsilya'da faaliyet gosteren ZARI, Amazig Dilini Yeniden Yasatma Enstitusu, ...

Ege'de artçı deprem sayısı 135'e ulaştı Günlük Evrensel Gazetesi

Ege'de artci deprem sayisi 135'e ulasti Gunluk Evrensel Gazetesi BASBAKANLIK Afet ve Acil Durum Yonetimi Baskanligi (AFAD), Ege Denizi'nde meydana gelen depremin ardindan 135 deprem olustugunu bildirdi. AFAD'tan konu ile ilgili yapilan yazili aciklamada, 8 Ocak gunu saat 16.16'da Ege Denizi Canakkale ...

Degaj sondajı yapıldı mı şüphesi - Günlük converted by Web2PDFConvert.com


Fransa’da, PKK’ nin kurucu kadrolarından Sakine Cansız, KNK Paris temsilcisi Fidan Doğan ve Leyla Söylemez olmak üzere PKK’ li üç kadın hunharca katledildi. PKK Enformasyon Bürosunda haince katledilen PKK’ li üç kadının canice kurşunlanmasından doğrudan faşist Türk hakim sınıfları sorumludur. ‘’TC’’ devleti tarafından canice gerçekleştirilen bu ırkçı-milliyetçi faşist eylem, Kürt düşmanlığının tescil belgesi anlamına geldiği gibi, “demokratikleşme” ve “çözüm” yalanlarının arkasına saklanan faşist ‘’TC’’ devletinin çıplak yüzüdür de. 1

2

3

4

5

6

7

8

9

sonraki ›

son »

YAPILAN HUNHARCA SALDIRIYI LANETLİYORUZ

Evrensel Gazetesi

Degaj sondaji yapildi mi suphesi Gunluk Evrensel Gazetesi TTK Kozlu Ocaginda 8 madencinin hayatini kaybetmesine tepki gosteren TMMOB Jeoloji Muhendisleri Odasi Adana Sube Baskani Dr. Mehmet Tatar yaptigi aciklamada "Galeri acma calismalari sirasinda, ilerleme yonunde yapilmasi gereken degaj ...

ATİK YENİ KADIN Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez Ölümsüzdürler! Bir zamanlar özgürlük mücadeleleriyle anılan Paris'te; en işlek caddelerinden birinde ve sürekli polis kontrolünde olan Kürdistan Enformasyon Bürosu'nda, üç mücadeleci kadın, üç özgür yürek alçakça katledildi.

Peru muhalefeti yeni yolu zorluyor

1

2

3

4

5

sonraki ›

son »

Sol Basın Haberleri

KAYPAKKAYA PARTİZAN Peru'da Aydınlık Yolu ve MRTAgerillalarının devlet güçleriyle yürüttüğü savaş, 1992 yılında Guzman'ın tutuklanmasıyla yeni bir boyut kazandı. 1980-2000 yılları arasındaki ihlallerini araştırmak üzere kurulan Hakikat ve Adalet Komisyonu,ihlallerin yüzde 80'inin devlet güçleri tarafından yapıldığı ve toplam 69,280 insanın savaşta yaşamını kaybettiğini tespit etti 1

2 3 4 5 6 sonraki › son »

7

Dizayn | Seo : Savaş ERDİNÇ

converted by Web2PDFConvert.com

Online Politik Gazete  

Online Politik Gazete

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you