Page 1

IСНИК В

№5 2014 рік

Газета фінансується за рахунок благодійних внесків жителів міста

Один день із життя чернігівських військових: РОМАНОВА Тетяна,

прес-секретар Чернігівської обласної організації партії «Демократичний Альянс»

Демократичного Альянсу

Cлужба, навчання і добрі сни про мирну країну

Спекотні і тривожні тижні в Луганській області не дозволяють ні на хвилинку розслабитися і відволіктися чернігівським військовим. Мобілізовані чоловіки із Чернігова 13-го і 41-го батальйону територіальної оборони, які, тільки закінчивши технікуми або залишивши роботу, сім’ю, вже навчились справно користуватись бойовою зброєю, виховувати витривалість, а коли закінчуються сили, сняться їм добрі очі і усмішка коханої...

Зовсім поруч – у декілька сотень кілометрів від нас – йдуть бої в ході антитерористичної операції на Донбасі, в якій приймають участь і наші чоловіки. У Луганській області зараз служать декілька сотень чернігівських військових – як недосвідчені строковики, так і контрактники, які здаються старшими, більш умілими. Голова Чернігівської обласної організації партії «Демократичний Альянс» Ігор Андрійченко вже два місяці проходить службу в 13 батальйоні на посаді начальника зв’язку – командира взводу. Коли є можливість, хлопці коротають час за книгами, за грою у футбол, за вивченням іноземної мови та спілкуються з рідними. На побут не скаржаться, хоча і живуть в далеко неідеальних умовах. «Харчування у нас нормальне, в основному їмо різні каші, макарони з тушонкою на сніданок та вечерю, гороховий суп, розсольник на обід, огірки, помідори (ті, що нам передали на частину). Із солоденького деколи дають згущене молоко з печивом, один раз навіть були банани, – розповів Ігор АНДРІЙЧЕНКО. – Також

член Бюро ЧЧОО ПП «Демократичний Альянс»

Ви родом із Чернігова? Так, народився і виріс у Чернігові. Батьки теж звідси. Здобував освіту пожежного техніка у Черкаському пожежно-технічному училищі УМВС ім. Урицького (1986 р.). Потім повернувся до рідного міста працювати у пожежній охороні. Працював також у туризмі, був директором меблевого магазину, в останній час працював на ТОВ «Транснафта» начальником сховища світлих нафтопродуктів. Зараз я пенсіонер МВС, займаюсь вихованням дітей і громадсько-політичною діяльністю. Як давно Ви почали займатися громадською діяльністю? Моя активна громадська діяльність розпочалась зі знайомства з Андрійченком Ігорем та командою «Демократичного Альянсу». Того дня ці молоді люди намагалися зібрати гроші (заставу) на участь у парламентських виборах 2012 року. Підійшов, познайомився, потім ще раз зустрівся з Ігорем і Геною, так і став частиною цієї команди. Чому саме «Демократичний Альянс»? Я давно відчував незгоду з владою. А після знайомства з «Демократичним Альянсом» у мене з’явилось загострене почуття справедливості. Мені сподобалась їх програма, і я вирішив приєднатися до цих людей, їх поглядів. Яке ставлення рідних до Вашої громадсько-політичної діяльності? Я одружений, маю двох доньок – 6 і 4 роки і старшого сина – 33 роки. Рідні мене завжди підтримують, особливо син. Якщо старший син каже нашим знайомим: «Я пишаюсь своїм батьком!», то, напевно, я роблю все правильно в цьому житті. Що б Ви хотіли змінити в рідному Чернігові? Першочергово потрібно розвивати туризм. Вся історія України починається із Чернігова. У нашому місті дуже серйозний потенціал. Почнемо розвивати Чернігів як туристичний центр – з’являться і інвестори, і туристи. Які зусилля Ви можете докласти, щоб місто стало кращим? Я вже докладаю зусилля на благо свого міста. Ще при Януковичі боровся проти закриття філіалу другої дитячої поліклініки. Тоді зібрали 6000 підписів, писали листи і меру, і губернатору. Результат – пообіцяли людям поки не закривати філіал до 2015 року, а потім – будуть шукати іншу територію для розміщення філіалу. Також викриваємо корупційні схеми в школах і дитячих садках. Всім відомо, що побори починаються з першого ж дня вступу дитини до дитсадка і до останнього дня там. Ці схеми потрібно викривати із самого початку. Своїм прикладом намагаюся розвивати у людей патріотизм та самоорганізацію. Приємно, коли заходиш у дитсадок чи школу і бачиш стенди на патріотичну тематику. Наразі займаюсь проектом, який полягає у розфарбуванні житлових будинків патріотичними малюнками. Вже перший будинок є, продовжуємо в тому ж дусі.

?

чернігівці отримують і смачні передачі із дому, чому дуже радіють». Але в одному вони всі однакові – кожен з них мріє повернутися додому непошкодженим і щасливим героєм своєї країни. Коли зовсім

ШУЛЬГА Павло, солдат, 32 роки, м. Чернігів: Було б добре, якби нам у військкоматі відразу повідомили, що ми їдемо в Луганську область. Тоді відразу б відпали ті, хто не хотів їхати. Також бажано було робити попередню перевірку емоційно-психологічного стану мобілізованих.

Гроші зараховувати на картку Приватбанку: 5168 7572 3219 7949 (ОНОС Дмитро)

Володимир СЕРГЕЄНКО,

?

АНДРІЙЧЕНКО Ігор, лейтенант, м. Чернігів, 30 років: Українці, як військові, так і цивільні, чекають рішучих кроків із завершення конфлікту на Донбасі. Винні за бездіяльність і втрати мають понести відповідальність, а решту генералітету треба струхнути так, щоб вони не думали ні про що інше, а тільки про переможний кінець! Армія вже давно дозріла до якісних змін на всіх рівнях та сферах!

Збираємо кошти на: бронежилети 4-5 а захисту; класу кевларові каски; спальні мішки.

Чернігів

Збираємо речі (нові): спальні мішки (min температура +5, о можна б.у.); футболки (бажано зелені однотонні, б х.б.); чоловічу білизну; шкарпетки чорні (від 41 розміру); ліки (від простуди та шлунку); мило туалетне та господарське; сстанки для гоління; щітки та крем для взуття; щ ззубну пасту та щітки; миючі засоби для посуду. Контактна особа: ЖИМОЛОСТНОВА Світлана Кузьмінічна (093-474-92-30, 066-885-12-59, 068-511-83-57)

Отримання речей військовослужбовцями можна буде підтвердити у лейтенанта АНДРІЙЧЕНКА Ігоря за тел. 095-525-90-40

поруч стріляють і не знаєш, чи повернешся ти додому, то ще більше починаєш цінувати мирне життя, своїх рідних і близьких, тоді використовуєш кожну можливість, щоб передати звісточку додому. ЛУЗАКОВ Максим, солдат, 26 років, м. Київ (мобілізований в м. Городня): Чекаю якомога скорішого завершення бойових дій і АТО. Хочу повернутись до дружини і дитини переможцем. Та найголовніше, щоб наше перебування тут не було марним для майбутнього наших дітей і країни.

ФУРГАЙЛОВ Анатолій, сержант, м. Чернігів, 43 роки: Думаю, що української армії наразі майже нема. Зараз треба її відновлювати. Хлопці, приходьте служити!

ЛИСЕНКО Петро, сержант, м. Чернігів, 43 роки: Збройні сили України переживають вкрай важкі часи. Дуже заважає тяжке радянське минуле, але я вірю, що ми побудуємо цивілізовану армію і цивілізоване суспільство! Все буде добре! БОРИСКО Петро, молодший лейтенант, м. Київ (призваний в м. Чернігів), 32 роки, кандидат біологічних наук: З одного боку, присутнє певне відчуття «обманутості сподівань» того, що ми мали бути батальйоном територіальної оборони Чернігівщини, а стоїмо на Луганщині. З іншого – «хто окрім нас?». Зсередини армії так і не зрозуміло, куди витрачаються кошти, зібрані на потреби армії. ПУСТОВОЙТ Сергій, солдат, м. Чернігів, 25 років: В армії все мало би бути на порядок вищому рівні, ніж зараз: починаючи від техніки, закінчуючи підготовкою особового складу. Хоча не все так погано, як може здатись! І це завдяки нашому дружньому і вже згуртованому колективу.

? ?

? ?


2 ВIСНИК

Газета фінансується за рахунок благодійних внесків жителів міста

№5, 2014 рік р

актуальна інформація

Демократичного Альянсу Чернігів

Міськрада: «Ой, перевізники нас обдурили!» АНДРІЙЧЕНКО Ігор, голова Чернігівської обласної організації політичної партії «Демократичний Альянс»

В минулому номері «Вісника Демократичного Альянсу» була опублікована стаття щодо збільшення вартості на проїзд в міському транспорті, приховане і непрозоре ціноутворення та про заходи, які були проведені командою «Демократичного Альянсу» для ліквідації порушень. Нагадуємо, що після підвищення тарифів на проїзд в міському транспорті командою «Демократичного Альянсу» був здійснений аналіз підстав такого підвищення, за результатами якого були направлені скарги до Антимонопольного комітету та прокуратури. Наша команда вже більше двох років вказує міській раді на порушення перевізників у розрахунках вартості проїзду. Отже, що відповіли нам державні органи.

Міськрада

Микола Миргородський, перший заступник міського голови, який мав би відповідати за питання перевезень, зазначив, що перевізники не тільки занизили кількість пасажирів, але й дали неправдиву інфор-

КОНКУРС Жителі України все активніше виявляють патріотичний настрій – і в творчості, і в повсякденності. Новим трендом є також патріотичні графіті. На стінах будинків у багатьох українських містах з'являються не лише заклики зберегти «Єдину Україну», але навіть цілі арт-об'єкти в традиційному українському стилі. Так, в одному з районів Чернігова з'явився «патріотичний будинок», створений за ініціативою мешканців будинку. Тому органі-

Чернігівської міської ради припинити порушення шляхом забезпечення режиму руху автотранспорту з дотриманням конкурентного законодавства. Виникають підозри, що міська рада «захотіла» знайти порушення в розрахунках перевізників (перевірка розрахунків тарифу на проїзд – це їх прямий обов'язок) тільки після перевірки їх Антимонопольним комітетом. Тоді виникає питання: «Чи потрібна нам така міська рада???»

ДО ВІДОМА

!

міськрада перевела автобуси, які працювали в загальному режимі руху, в режим руху маршрутного таксі, що і дозволило перевізникам підняти вартість. А відповідно до законодавства: водій автобуса зобов'язаний зупиняти під час виконання рейсу в режимі маршрутного таксі автобус для посадки на вимогу в місцях зупинки громадського транспорту, а також в інших місцях, але не ближче, ніж за 100 метрів від місця зупинки громадського транспорту, якщо це не суперечить Правилам дорожнього руху. Оскільки всі ми вимушені на сьогодні платити 2,50 грн, то давайте використовувати права, надані нам законодавством. мацію щодо кількості працівників на підприємствах. За словами пана Миргородського, дані податкової інспекції міста не збігаються з даними, наданими в розрахунках. Пояснити, чому тарифи на проїзд у міському транспорті були підвищені без перевірки розрахунків, перший заступник міського голови так і не зміг. Він наголосив, що передасть усю інформацію щодо неправдивих даних у розрахунках до прокуратури (зі статті Ігоря Грищенка, газета "Дитинець" від 12.06.2014р. №12(62)). Після такої заяви взагалі незрозуміла позиція міської ради протягом двох років та на нещодавньому «круглому столі» щодо вартості перевезень, який був проведений 24 квітня, адже вони наполягали на тому, що порушень немає! Варіантів відповіді дві: або представники міськради, що відповідають за напрямок транспорту, займають чуже місце, або корупція.

Антимонопольний комітет

Сказати, що відповідь прокуратуУ відповіді Чернігівського обласно- ри здивувала, це нічого не сказати. го територіального відділення Анти- Прокуратура переслала перевіряти монопольного комітету України сказа- скаргу «Демократичного Альянсу» но: «зміна режиму руху на вищезазна- щодо порушень міської ради до Сочених маршрутах суперечить вимо- колова (який керує міськрадою)! В листі прокуратура пояснює, гам законодавства про автомобільчому вона не може , чом ний транспорт, а саме Прарутах ш проводити певил, тому це, в свою р а на м олейбус ревірку. Всі ми х чергу, призвело а с р у т ся и л знаємо, що до обмеження В автоб уговує и сл іння, з'яв лення б наші державні конкуренції та о і як правл дешев я н органи для п зростання не у ви про з ду з 1 ли будь-якого свовартості проз об'я сті прої рн. го кроку знайдуть їзду. Пасажиг обґрун обґрунтування. до 2 варто ри, не маючи По непідтвердженій інфорвибору, аби вчасно дістатись до місця призначення, мації, на сьогодні прокуратура скрузмушені користуватись маршрут- пульозно перевіряє підстави підвиними таксі і сплачувати за проїзд щення тарифів. Ми раді, що їх позиція в цьому напрямку змінилась. Будемо 2,50 грн замість 1,75 грн». Також ЧОТВ АМКУ зобов'язує чекати реальних результатів за цими управління транспорту та зв'язку питаннями.

«Розмалюй свій будинок»

затори конкурсу вирішили продовжувати перетворювати сірі будинки на шедеври мистецтва.

Прокуратура

Патріотичний малюнок отримати зможуть найактивніші будинки, які визначатимуться

шляхом голосування в рамках конкурсу (деталі конкурсу пізніше). Для реалізації проекту необхідна фарба (в балонах) для нанесення малюнків. Звертаємось до небайдужих до свого міста людей допомогти реалізувати цей проект. Також запрошуємо до співпраці будівельні магазини в якості партнерів-спонсорів. Щоб дізнатися детальніше, яку саме фарбу потрібно і в якій кількості – просимо зателефонувати за контактними номерами телефонів (093) 593-02-77, 91-77-00 (Романова Тетяна).

!

Чернігів готовий приймати переселенців зі сходу і Криму За останні місяці чимало людей зі сходу та АР Криму переселилися до далеких, але дуже дружніх областей по всій Україні. Чернігів також прихистив переселенців та надав першочергову допомогу. Для кращого розуміння картини ми дізналися інформацію з Регіонального штабу за надання допомоги переселенцям.

На сьогодні Чернігівщина прихистила жителів Луганської та Донецької областей, а також жителів АР Крим, які вже обжилися та планують подальше життя в Чернігові. Станом на червень Чернігівщина прихистила 198 сімей із Криму (349 осіб) та 58 сімей зі східного регіону (92 особи).

Позитивним фактором також є те, що чернігівці допомагають переселенцям як фінансово, так і всім необхідним. Переселенці забезпечені одягом на перший час та речами першої необхідності. Що стосується підтримки з боку міської та обласної адміністрації, то допомога здійснюється за рахунок власних ресурсів, резервів області. Всі допомагають по можливості: виплати стипендій,

пенсій, соціальні виплати йдуть централізовано за рахунок Пенсійного фонду, Фонду соціального захисту. Також було створено Регіональний штаб з надання допомоги переселенцям, що надає транспортні послуги, розселення, відновлення втраченої соціальної допомоги, влаштування дітей у навчальні заклади всіх рівнів та послуги з працевлаштування.

Куди звертатися жителям міста, які хочуть допомогти?

Особи, що прибувають в Чернігів, мають зателефонувати за одним із номерів «гарячих ліній» та дотримуватися наданих рекомендацій: (0462)72-40-95 – дзвінки приймаються в робочі дні від 8.00 до 17.00, та 0-800-501-740, куди можна телефонувати у вихідні дні та щоденно від 17.00 до 8.00 наступного дня.

Як зміняться тарифи на комунальні послуги? Підвищення вартості майже всіх комунальних послуг вже встигло вдарити по гаманцях чернігівців. Цікаво проаналізувати: яку ж тепер суму потрібно сплачувати за комунальні послуги?

Газ подорожчав майже вдвічі

За даними Міністерства фінансів України, з 1 травня 2014 року ті, хто споживають до 2000 м3, мають сплатити близько 120 копійок за м3, а це на 60 копійок більше, ніж було до підвищення (80 копійок). А тариф для споживачів до 6000 м3 тепер становить 180 копійок, що майже в два рази більше попередніх 100 копійок за м3.

Електрика

Підвищення тарифів на електроенергію набуло чинності з 1 червня 2014 року. Проте треба готуватись до можливих наступних зростань тарифів, оскільки це підвищення не буде надто помітним для українців. Реальне підвищення, за словами директора Фонду екологічних інвестицій, сягатиме не заявлених 10-40%, а 10-11%. Отже, якщо споживач до цього платив 50 гривень, то реальне підвищення сягатиме тільки 5 гривень.

Вода та опалення

Підвищення тарифів на теплопостачання набуло чинності з 1 липня 2014 року, але, за словами чиновників, реальне подорожчання більшість українців відчує аж у листопаді. Загалом запроваджуються нові, суттєво підвищені тарифи на гарячу воду, водопостачання й теплопостачання. В тому числі послуги «Облтеплокомуненерго» збільшаться на 42,9%, ТОВ фірми «ТехНова» – на 46,5%. Нововведенням є запровадження сезонного тарифу, тобто споживачі сплачуватимуть за послуги теплопостачання тільки в опалювальний період. Тому нині дуже актуальним є встановлення приладів обліку теплової енергії в багатоповерхових будинках. До речі, такі лічильники в Чернігові буде встановлено за рахунок «Облтеплокомуненерго». Прогнозна вартість житлово-комунальних послуг у Чернігові, за приблизними розрахунками, на однокімнатну квартиру становитиме 502 грн в опалювальний період і 238 грн – у неопалювальний, на двокімнатну – 986 грн і 608 грн, на трикімнатну – 1294 грн і 802 грн відповідно. Водночас з 1 липня поточного року набуває чинності постанова КМУ від 5 квітня 2014 №83, якою передбачено надання населенню компенсації на оплату послуг з тепло- та газопостачання. Отримати компенсацію зможуть сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував прожиткового мінімуму, а займатиметься цим питанням Департамент соціального захисту населення ОДА.

Просимо підтримати «Демократичний Альянс» Карта «Приватбанку»

№ 5168 7572 3219 7949 Інформаційна листівка Чернігівської обласної організації Політичної партії «Демократичний Альянс».

Необхідно на випуск газети: Друк газети (20 000 примірників) – 3550 грн Дизайн і верстка – 400 грн Коректура і редагування – 100 грн Розповсюдження – 1000 грн Всього: 5050 грн

Відповідальна за випуск: Тетяна РОМАНОВА Адреса для листування: 14026, м. Чернігів, вул. Незалежності, 18/64; тел.: (093) 593 -02-77; ел. пошта: cn@dem-alliance.org

Розрахунковий рахунок: п/р 26009011208640 в ПАТ «Укрсоцбанк» м. Київ, МФО 300023, ІН: 37972454 Отримувач: ЧОО ПП ´Демократичний Альянсª Призначення платежу: «Добровільний внесок

на статутну діяльність організації»

При використанні матеріалів з ´Віснику ДемАльянсуª посилання на видання є обов’язковим. Друк здійснено на власному обладнанні партії.

ВIСНИК

Тираж: 20 000 примірників

Демократичного Альянсу Чернігів

№5_  
Advertisement