Page 1

IСНИК В

Демократичного АЛЬЯНСУ Чи скористається нова влада шансом змінити Чернігів? №3 2014 рік

Газета фінансується за рахунок благодійних внесків жителів міста

Чернігів

Після втечі Януковича і краху Партії регіонів владу в країні отримала опозиція. Тож на Чернігівщині до влади прийшла партія «Батьківщина», а здебільшого - довірені люди народного депутата Валерія Дубіля. Тепер колишні опозиціонери мають всі можливості проявити себе, але часу у них небагато.

АНДРІЙЧЕНКО Ігор, голова Чернігівської обласної організації партії «Демократичний Альянс» Андрійченко Ігор народився 6 лютого 1984 року у смт Сосниця Чернігівської області. Освіта вища: у 2005 році Ігор закінчив Полтавський військовий інститут зв’язку за спеціальністю «Спеціаліст з багатоканальних систем зв’язку» та у 2006 році – Харківський Національний університет радіоелектроніки за спеціальністю «Інженер електрозв’язку». Андрійченко Ігор служив на офіцерських посадах в ЗСУ (20052006 рр), працював інженером з телекомунікацій у ПАТ «Укрсоцбанк» (2007-2011 рр), журналістом, блогером та приймав участь у моніторингових проектах (2011-2014 рр). Громадсько-політична діяльність (2009-2011 р.р.), був керівником Чернігівського осередку всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократичний Альянс». З 2011 року Андрійченко Ігор – голова Чернігівської обласної організації партії «Демократичний Альянс». З листопада по грудень 2012 року пройшов стажування в Європейському парламенті (Брюссель, Страсбург). З 2011 по 2013 рік Ігор брав участь у навчаннях для молодих політиків в тому числі щодо принципів управління містом (Угорщина, Грузія, Німеччина). Володіє англійською мовою. Одружений. Життєві плани – зробити максимальний вклад у розвиток Чернігова і області за допомогою тих знань і навиків, які здобув і продовжує здобувати, приймаючи участь у політичному житті міста. Політику розглядає лише як інструмент забезпечення гідного життя людей у місті, області, країни.

Отже, які призначення: 1) Головою Чернігівської облдержадміністрації призначено Володимира Івашка – людину депутата Валерія Дубіля, колишнього депутата обласної ради від «Батьківщини»; 2) Голова Чернігівської обласної ради – Микола Зверєв, депутат облради від «Батьківщини», який три місяці був комендантом чернігівських наметів на Майдані; 3) Перший заступник голови облради – Олександр Кодола, він же заступник голови обласної організації «Батьківщини»; 4) Перший заступник міського голови – Микола Миргородський, довірена особа Дубіля, керівник його штабу на виборах 2012 року; 5) Секретар міської ради – Владислав Кухар, також представник Батьківщини. На разі «непотопляємим» видається міський голова Олександр Соколов, якого ні Дубіль, ні «Батьківщина» поки знімати не хочуть. Хоча мали всі можливості. Цьому підтвердженням було те, що на 39-ій сесії міської ради, 6 березня, на голосування ставилось питання про недовіру міському голові, за яке ні «Батьківщина», ні колишні регіонали не проголосували. Хоча до цього обрання Кухаря і Миргородського відбувалось більш ніж в 34 голоси, яких було б достатньо для зняття Соколова. Це означає, що нова команда Дубіля зараз, як мінімум, не готова брати відповідальність за

місто на себе або ж з нинішнім міським головою є певні домовленості залишення за ним посади – за що точно не боролись чернігівці на Майдані. Сам же Олександр Соколов 25 лютого на пропозицію написати заяву про його звільнення погодився і пообіцяв, що піде з посту відразу, як новий секретар міськради Владислав Кухар вступить в свої повноваження. Це мало відбутись ще на початку березня, але Соколов знову передумав, не дотримуючись своїх слів. Що ми маємо вимагати від нової команди керівників? Точно не лише зміни прізвищ, а й інших підходів в управлінні і прийнятті рішень в усіх сферах життя міста і області. Для р прикладу: Прозорість і публічність всіх ухвалених рішень, які за зразком європейських країн можна розміщувати на сайті міськради й інших р а (в тому числі й земельних). органів Відкритий доступ до засідань і результатів обговорень виконавчого комітету, депутатських комісій, конкурсних комісій та інших структур – для максимальної прозоос процесів ухвалення рішень. рості Створення та дослухання до рішень і пропозицій Громадських рад при органах місцевого самоврядування і виконавчої влади – для можливості громадськості впливати на прийняття рішень. Зокрема це стосується Чернігівської міськради і виконкому.

Якісно Я новий новий підхід і переф роботи комунальформатування них ЗМІ (газети, радіо, телебачення) – вони мають стати не рупором нової влади, а незаангажованими і цікавими ресурсами, що об’єктивно доносять інформацію до чернігівців. Та найголовніше – це конкретні кроки в боротьбі з корупцією на всіх рівнях влади. Бо поки дивним виглядає переміщення Владислава Кухаря з Генерального директор рекламного агентства Gold Future на скромну зарплату секретаря міськради. А регіонала Олександра Шкурата, співвласника-директора підприємства «Балтика-

трей йд», на директора комунального трейд», шляхобудівного підприємства. Отже, Чернігівщина отримала шанс на зміни, але чи використають його новопризначені та обрані керівники – покаже час. Але чернігівці при цьому мають бути не пасивними спостерігачами, а активно вимагати від влади відповіді на вище озвучені питання і пильно слідкувати за діями влади. Ігор АНДРІЙЧЕНКО

Тільки «вічно молодому» можна не думати про пенсію Більшість українців досі не має чіткого бачення свого майбутнього в країни, тим самим продовжують жити одним днем. Причиною цього, звичайно, є відсутність державної стратегії подальшого розвитку на тривалий період. Так про які перспективи мова? Скажемо відразу: незважаючи на доволі песимістичні прогнози пенсійної реформи, вихід завжди є. «Про пенсійне майбутнє потрібно дбати вже сьогодні» – про це постійно наголошують українські чиновники. Експерти стверджують, що в найближчі роки кількість пенсіонерів буде продо-

вжувати рости швидкими темпами. Якщо на сьогодні на сотню тих, хто офіційно працює, припадає 90 пенсіонерів, то вже через 40 років ця цифра зросте до 139. Тому тим, хто буде працювати в ті часи, доведеться працювати не тільки на себе, але і покривати 100% пенсії одного і майже 40% іншого пенсіонера. В зв’язку з цим одним із варіантів подолання негативних перспектив у пенсійній сфері експерти вважають необхідним збільшення пенсійного віку українцям. В результаті це збільшить кількість людей, що будуть продовжувати робити пенсійні внески і зменшить тих, хто буде отримувати пенсії. А враховуючи середню тривалість життя україн-

Кампанія «Доведи злочин чиновника!» Кожен чернігівець, який володіє інформацією про злочин чиновника (зловживання посадою, корупція, бездіяльність і тощо) має можливість публічно притягнути його до відповідальності. А ми в цьому йому допоможемо! СУТЬ ПРОЕКТУ: комісія юристів розгляне всю надану інформацію і відбере декілька повідомлень, юридичний супровід яких забезпечується організаторами. «ДемАльянсом» за рахунок свого антикорупційного фонду, зібраного ще перед виборами у ВР України 2012 року, буде знайдено юристів, які допоможуть довести справу до логічного завершення. Головна умова кампанії – обов’язкова активна участь заявника!

ського населення: 62,5 року – чоловіків і 74,2 – жінок, то майбутнім пенсіонерам, особливо чоловічої статі, державне утримання взагалі не "світить". І наостанок. Сьогодні кожен має право вибору на своє майбутнє: або ж гарантований державою мінімальний рівень пенсійного забезпечення, або ж особисте прагнення зробити додаткове власне пенсійне накопичення через недержавні страхові і пенсійні фонди. У країнах Європи частка власних пенсійних накопичень становить до 60 відсотків від загальної суми одержуваних пенсій. І якщо ми прагнемо до розвитку країни і фінансового забезпечення себе і своєї родини, то європейська практика нам в допомогу.

Надсилайте інформацію про злочини як діючих, так і колишніх чиновників на ел. адресу: cn@dem-alliance.org Тема листа: «Доведи злочин чиновника!». ОБОВЯЗКОВО потрібно у листі вказати свої ПІБ та номер телефону. Анонімні повідомлення не розглядатимуться. Контактний телефон: (093)

118-44-38 (Ігор)


2 ВIСНИК № 1, вересень 2013 року

Демократичного АЛЬЯНСУ Чернігів

№3, 2014 рік

актуальна інформація

В Україні все буде добре…

До уваги

Чернігівська обласна організація Політичної партії Демократичний Альянс є неприбутковою організацією. Її активісти у вільний від роботи час займаються політикою і боротьбою з корупцією в Чернігові і області. Ми плануємо щомісячний випуск Вісника Демократичного Альянсу, щоб ще ефективніше боротися з корупцією і допомогати громаді.

Підвішений стан і стурбованість чернігівців щодо російської агресії зараз штовхають людей від радикальних настроїв до депресії відбувається комплексне тактичне навчання вітчизняних Збройних сил. Задіяні у навчаннях підрозділи продемонстрували бойову готовність виконувати завдання за призначенням та підвищили польову виучку особового складу. І це означає, що українська армія існує, вона працює і готова захищати Україну.

Щодо війни з Росією Що стосується Криму, то наша країна має достатньо важелів впливу на півострів. В тому числі у постачанні водою і електроенергією, від поставок харчової продукції Крим безпосередньо залежить від України, тому в даному випадку Київ може диктувати свої умови. А в разі блокування платежів і припинення поставок є ризик гуманітарної катастрофи в Криму. На жаль, не всі в Криму хочуть розуміти ці ризики.

Необхідні витрати на газету: друк газети (20 000 примірників) – 3550 грн. р д дизайн і верстка – 400 грн. розповсюдження – 1000 грн. Всього 4950 грн. Необхідна сума для щомісячного друку Вісника Демократичного Альянсу у Чернігові 4950 грн. у місяць.

Щодо настрою населення

Щодо ситуації на Чернігівщині У зв’язку з тим, що Російська Федерація ввела свої війська в Автономну Республіку Крим, Збройні сили України приведені в повну бойову готовність. І вже з 3 березня

розпочалися навчання української армії по всій території нашої держави. Під час таких навчань перевіря-

ється бойова готовність всіх підрозділів Збройних сил. На військовому полігоні, що на Чернігівщині, теж

Не дивлячись на сьогоднішні нелегкі часи, все ж таки ми живемо в дивовижний час змін. І цей процес пройде без війни, хоч зараз і дуже хвилюючі дні. Але така природа змін. Україна переживе всі ці виклики і почнеться нове відновлення країни. Тому закликаємо чернігівців зберігати спокій, бути розважливими і вірити в найкраще. Адже все буде добре!

На Чернігівщині ситуація стабільна та контрольована Про це 17 березня запевнили чернігівських журналістів представники Збройних сил України, Державної прикордонної служби та обласного військового комісаріату під час брифінгу в облдержадміністрації.

Військ Російської Федерації в безпосередній близькості біля державного кордону України немає, тому не варто панікувати і ставати у черги до військкоматів, щоб записатися в добровольці. Нагадаємо, що вранці 17 березня Верховна Рада України затвердила указ в. о. Президента України Олександра Турчинова про часткову мобілізацію військовозобов'яза-них, яка має відбутись протягом 45 днів.

Згідно з ухваленим рішенням, під час часткової мобілізації до

Збройних сил буде залучено 20 тисяч військових. Планується призва-

´Демократичний Альянсª презентує реформу міліції Партія Демократичний Альянс презентує реформу міліції в Україні за посиланням: http:// www.dem-alliance.org/news/ demokratichnii-aljansprezentuje-reformu-milicii.html. Основна ідея реформи полягає у перетворенні мілітаристськорадянської міліції на сучасну поліцію. Реформа передбачає здійснення деполітизації, децентралізації та демілітаризації органів внутрішніх справ. З важливих новацій: запровадження місцевої поліції, ліквідація «Беркуту» та інших спецпідрозділів, скорочення чисельності працівників міліції. Основними цілями реформи є: Осн Кардинальна зміна ролі МВС –

від монопольного «борця із злочинністю», який думає та вирішує усе без огляду на інтереси громадян – до провідного фахівця у сфері протидії злочинності, який діє виключно у командний спосіб та лише за підтримки римк більшості населення; Позбавлення МВС небезпечної монополії на ринку охоронних послуг з одночасним запровадженням умов відкритої загальності та партнерства, що й становить зміст сервісної сної моделі державних структур; Встановлення більш високого рівня підзвітності МВС населенню на всіх рівнях – від окремих громадян на місцевих громад до представницьких органів влади. тавни Збільшення довіри до міліції та почуття захищеності у населення. «Довіра до міліції сьогодні в

українців складає менше 1%. Це означає, що правоохоронці не служать українському народу, а є каральним інструментом влади. Без вирішення долі міліції не можливе розв’я-зання політичного конфлікту в Україні. Майдан для людей сьогодні став не тільки формою протесту, а й єдиним безпечним місцем. І люди будуть готові вийти звідти виключно за умов відновлення безпеки, в тому числі від свавілля міліції. Реформа може стати одним з головних кроків в цьому напрямі. Пропозиції Демократичного Альянсу полягають в зміні карального органу влади – міліції – на поліцію, яка працює в інтересах громадян та суспільства», – зазначив голова Демократичного Альянсу Василь ГАЦЬКО.

ти 20 тисяч військовослужбовців в особовий склад ЗСУ і ще 20 тисяч – в недавно створену Національну гвардію, яка підпорядковується Міністерству внутрішніх справ. В даний час мова не йде про мобілізацію всього населення призовного віку. Мета часткової мобілізації – до укомплектування Збройних сил України з тих, хто під час служби в армії отримав військово-облікові спеціальності, а також з офіцерів запасу, виведених до кадрового резерву у зв'язку з поетапним скороченням. «Потреби в добровольцях, які приходять до військових комісаріатів, поки що немає. Усе відбуватиметься згідно із затвердженими мобілізаційними планами. Наразі

Збройним силам потрібні певні фахівці, яких ми залучаємо, а охочим записатися до лав Національної гвардії я раджу звертатись до органів внутрішніх справ, які зараз цим питанням займаються», – розказав начальник регіонального медіацентру Міністерства оборони України Вадим Мисник під час брифінгу із журналістами. Для проведення заходів з часткової мобілізації парламент виділив додаткові 6,8 млрд грн. Кошти будуть використані для покупки військової техніки, стрілецької зброї, проведення навчань і формування навчально-тренувальних таборів, забезпечення призваного особового складу обмундируванням і продуктами харчування.

ШАНОВНИЙ ДЕРЖСЛУЖБОВЦЮ! «ДемАльянс» звертається до Вас. Оскільки Ви є тією людиною, яка перша за всіх відчула на собі тиск попередньої влади, яку сама влада змушувала порушувати Закони, яку в примусовому порядку відправляли голосувати на вибори "за вірного" кандидата, яка, знаходячись в середині системи, більш ніж інші бачила їх зловживання, але при цьому не мала можливості щось змінити... Тоді як все керівництво держави і не тільки за рахунок звичайних держслужбовців збільшувало свою заробітну плату надбавками, преміями, матеріальними допомогами, доплатами за "величезні" досягнення в роботі. Не має значення, як це звучить на юридичній мові, але це були ті кошти, які не дійшли по призначенню, їх просто вкрали у звичайного працівника. В зв'язку з цим «Демократичним Альянсом» оголошено кампанію "ДІЗНАЙСЯ ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ КЕРІВНИКА". Для цього нами був поданий інформаційний запит з приводу отриманих заробітних плат керівника та заступників ОДА (підрозділів) протягом 2013 року. В наступних випусках газети ми будемо інформувати Вас про отримані нами дані. Сподіваємося, що нове керівництво Чернігівської ОДА має політичну волю, щоб не прикривати заробітки попереднього керівництва, і дасть команду підлеглим надати правдиву інформацію. А ми в свою чергу звертаємося до Вас, якщо Ви маєте інформацію з приводу великих заробітків ваших керівників, то надавайте таку інформацію нам (бажано з доказами), і ми будемо робити її публічною! Інформацію можна надавати на електронну пошту: cn@dem-alliance.org та за номером телефону: 063-427-32-73.

ШАНОВНІ ЧЕРНІГІВЦІ, прийшов час, коли українці здатні фінансувати незалежні політичні партії. ´Демократичний Альянсª довів це під час збору добровільних внесків на передвиборчу кампанію в 2012 році і продовжує доводити своєю щоденною діяльністю. Підтримати діяльність команди ´Демократичного Альянсуª в Чернігові можна за наступними реквізитами: ЧОО ПП "Демократичний Альянс" п/р 26009011208640 в ПАТ Укрсоцбанк м. Київ Код банку 300023 Інформаційна листівка Чернігівської обласної організації Політичної партії «Демократичний Альянс».

Ідентифеційний номер: 37972454 Отримувач: Чернігівська обласна організація Політичної партії ´Демократичний Альянсª Призначення платежу: «Добровільний внесок на статутну діяльність організації»

Відповідальна за випуск: Тетяна РОМАНОВА Адреса для листування: 14026, м. Чернігів, вул. Незалежності, 18/64; тел.: (093) 593 -02-77; ел. пошта: cn@dem-alliance.org

При використанні матеріалів з ´Віснику ДемАльянсуª посилання на видання є обов’язковим. Друк здійснено на власному обладнанні партії.

ВIСНИК

Тираж: 20 000 примірників

Демократичного АЛЬЯНСУ Чернігів

№3_  
Advertisement