Page 1

IСНИК В

Демократичного АЛЬЯНСУ Мільйони, які щороку «закопуються» в чернігівський асфальт № 2, жовтень 2013 року

Газета фінансується за рахунок благодійних внесків жителів міста

В 2013 році Чернігівська міська рада запланувала витратити 7387,1 тис. грн. на поточні і капітальні ремонти доріг. Комунальне шляхобудівне підприємство (КШБП) в цьому році має відремонтувати дороги на 3096 тис. грн. по 46 чернігівським вулицям, загальною площею 12832 кв. м. Тобто поточний ремонт вулично-дорожньої мережі КШБП обходиться чернігівським платникам податків – в 241 гривень за 1 кв. м.

Згідно графіку поточного ремонту, ремонт доріг мав закінчитись ще в червні. Як приклад, мало бути відремонтовано 70 кв. м на Ріпкінській, але те, в якому жахливому стані знаходиться зараз дорога, можна перевірити біля мосту при в'їзді в мікрорайон «Подусівка». Гарантійний термін поточного ремонту за договорами становить один рік. Це вигідно чернігівській владі, адже дозволяє щороку списувати нові мільйони на ремонти доріг. Київська будівельна кампанія «Укркомплексбуд» здійснила капітальний ремонт доріг по вул. Щорса на суму 490 тис. грн. Проте не варто очікувати її довготривалого життя, бо гарантійний термін цього капітального ремонту дороги, прописаний чиновниками з ЖКГ, всього один рік! За інформацією міськради в липні цього року капітально відремонтували 2498,87 кв. м вул. Щорса. Тобто вартість капітального ремонту 1 кв. м асфальту складає приблизно 196,1 грн., тоді як вартість поточного – 241 грн. Виходячи з цих розрахунків, якби ремонт вулиць Чернігова здійснювало не КШБП, а київська кампанія, то ремонти могли б обійтись на 560 тис. грн. дешевше і були б відремонтовані не «ямковим ремонтом», а капітальним. Або за ті ж кошти, що пішли на ямковий ремонт – можна було відремонтувати капітально на 25% доріг більше, ніж зараз.

д Відповідно постають два питання: Чому чиновники ЖКГ підписують гарантійні договори, в тому числі і на капіа тальні ремонти доріг, лише на один рік? Чому поточний ремонт доріг у КШБП обійшовся дорожче, ніж капітальний ремонт дороги, виконаний київським «Укркомплексбудом»? Цими питаннями мають зацікавитись контролюючі органи. А поки що фахівці стверджують, що ямковий ремонт був і залишається найбільш ефективним для українських чиновників способом «закопувати» в асфальт бюджетні гроші. р ові Наскільки глибоко вони закопані у Чернігові дізнається Чернігівська обласна органіий Альянс. зація партії Демократичний ратуру і Ми звернулися в Прокуратуру спекДержавну фінансову інспекити цію, з вимогою перевірити одоцільність та спосіб використання бюджетних ко-штів на ремонти міських доріг в 2013 році. Вказане вище дослідження проводиться в рамках всеукраїнської кампанії ДемАльянсу – о«Тримай вора з Автодоерра», яка проводиться і в Чернігові. ЧЕНКО Ігор АНДРІЙЧЕНКО

Чернігів

!

Запрошуємо всіх небайдужих автомобілістів та пішоходів Чернігова разом з нами контролювати якість і вартість ремонтів чернігівських доріг і змушуват шувати владу робити ці ремонти для людей, а не для власних кише кишень!

Проект ´ICity: місто, дружнє до тебеª – розфарбуймо Чернігів! «По одежі зустрічають – по розуму проводжають» – нагадує народна приказка про важливість зовнішнього вигляду для першого враження від людини. Настільки ж важливе значення має зовнішній вигляд будинку, мікрорайону і міста в цілому. Що заважає перефарбувати радянські панельні будинки в жовтий, зелений або блакитний кольори, як це зробили в Батумі? Або одразу використовувати яскраві кольори при зведенні нових будинків забудовниками? Натомість замість одноманітних сірих будинків та районів ми бачитимемо повне життям місто.

Є й інші способи прикрасити будинки – наприклад, намалювати красиве зображення, розмістити соціальну рекламу тощо. Стіни чернігівських багатоповерхівок часто займає агресивна реклама, яка не несе позитиву і не приносить користі. Замість неї на стіні може бути малюнок, який гармонує з навколишнім простором. Один із таких прикладів в Чернігові знаходиться на пр-ті Перемоги. Уявіть як може змінитися зовнішній вигляд мікрорайонів Шерстянки, Масанів, Рокосовського і, зрештою, центру міста, якщо їх пофарбувати у яскраві кольори або прикрасити соціальними малюнками!

Закордонний досвід показує, що використання яскравих кольорів в архітектурі має ряд пер переваг: П Покращується криміногенна ситуація; збільшується задоволеність мешканців містом чи районом, де вони живуть.Більше людей про проводить час прогулюючись містом; у гостей міста складається більш позитивне загальне враження. Для цього не треба багато коштів – головне бажання мешканців будинків та воля керівників міста розмалювати Чернігів і зробити його більш дружнім до людей.

Запрошуємо до співпраці чернігівців, які так само як і ми, хочуть бачити і робити Чернігів дружнім до людей. ДемАльянс чекає на вас!

Громадськість зупинила закриття відділення в Діагностичному центрі Плани обласної влади щодо закриття психоневрологічного відділення Обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення викликали неабияке обурення і протест серед пацієнтів. Як результат, активна громадська позиція людей змусила обласне управління охорони здоров’я змінити свої плани безглуздого скорочення. Протягом останніх днів у Чернігові серед ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС поширилась інформація про закриття місцевою владою психоневрологічного відділення Обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення, розташованого по вул. Шевченка, 160. Пацієнти відділення висловлювали стурбованість та побоювання залишитись без медич-

ної допомоги. Для відстоювання свого права на медичну допомогу близько 70 осіб надіслали листи в різні органи влади, та виявили вражаючу солідарність і наполегливість. Так спеціально для підписання листа на захист відділення із смт. Гончарівськ та Ніжина приїхало близько 30 активістів. Не залишились осторонь і громадські організації, які ініціювали 17 вересня нараду з даного питання за участю представників обласної державної адміністрації. На нараді громада підтримала необхідність збереження медичного закладу, відзначила високі показники роботи та високу професійність працівників психоневрологічного відділення Обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення. Враховуючи таку солідарну підтримку, можна зробити висновок про високу довіру ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС до медичних працівників психо-

УВАГА! В разі наявності у вас фактів: корупції з боку посадовця будь-якого рівня; зловживань владою або посадовим становищем; незаконної, на ваш погляд, забудови подвір’я, дитячого майданчика або парку; та будь-яке інше діяння, пов’язане зі свавіллям чиновників;

неврологічного відділення, що в сьогоднішніх економічних та політичних умовах є великою рідкістю. До Чернігівської обласної організації політичної партії «Демократичний Альянс» також надійшло колективне звернення від ліквідаторів та постраждалих аварії на ЧАЕС щодо закриття місцевою владою психоневрологічного відділення ОЦРЗОН з проханням допомогти захистити інтереси хворих людей та не допустити його закриття. «ДемАльянс» звернувся з запитом до Голови Чернігівської обласної державної адміністрації з проханням надати обґрунтування з цього приводу. Згідно відповіді начальника управління охорони здоров`я Чернігівської ОДА Г.М.Василькової: «…питання закриття зазначеного відділення управлінням охорони здоров`я не розглядається». Голова Чернігівської обласної організації

!

партії «Демократичний Альянс» Андрійченко Ігор переконаний, що саме активна позиція широких верств населення стає захистом від часто непродуманих та недалекоглядних рішень чиновників. «Будь-яке скорочення чи реформування в першу чергу має враховувати інтереси людей – влада на місцях і на державному рівні часто це ігнорує!» – підкреслив Ігор.

!

Шановні чернігівці, в разі неправомірного, на ваш погляд, закриття, реструктуризації, реформування лікарні, дитячого садка, школи або інших об’єктів соціальної інфраструктури – закликаємо вас об’єднуватись навколо проблеми і разом вирішувати її. Прес-служба Чернігівської обласної організації Політичної партії «Демократичний Альянс»

ПОВІДОМЛЯЙТЕ про ці факти представникам ´Демократичного Альянсуª. Ми надамо посильну допомогу, але найголовніше – навчимо вас самостійно захищати свої інтереси. Адже поки влада сприяє порушенню прав громадян, ми з вами мусимо самостійно захищати свої інтереси! Адреса для листування: 14026, м. Чернігів, вул. Незалежності, 18/64, тел. (093)118-44-38, ел. пошта: cn@dem-alliance.org


2 ВIСНИК № 1, вересень 2013 року

До уваги

Чернігівська обласна організація Політичної партії Демократичний Альянс є неприбутковою організацією. Її активісти у вільний від роботи час займаються політикою і боротьбою з корупцією в Чернігові і області. В жовтні ми плануємо відкрити антикорупційний штаб, щоб ще ефективніше боротися з корупцією і допомагати громаді. Потреби антикорупційного штабу ДемАльянсу в Чернігові на місяць: Оренда офісу – 600 грн. Комунальні платежі – 35 грн. р Витрати на канцелярію і друк др – 50 грн. Інтернет – 30 грн. Разом – 715 грн. Необхідні витрати на газету: Робота журналістів/авторів р матеріалів – 0 грн Послуги верстальника – 200 грн. Друк газети (10 000 примірників ) – 2000 грн. р Поширення газети (частково власними силами) – 300 грн. Разом: 2500 грн. Необхідна сума для діяльності Антикорупційного штабу в Чернігові – 3215 грн. на місяць.

Ви можете підтримати діяльність Демократичного Альянсу в Чернігові перерахувавши кошти на наш рахунок або передати їх представнику команди ДА особисто.

№2, жовтень 2013 року

корисна інформація

Демократичного АЛЬЯНСУ Чернігів

1

Вартість отримання закордонного паспорту регулюється чіткими нормативно-правовими актами, знаючи які можна не переплачувати за паспорт і не давати фірмам-прокладкам наживатися за наш рахунок.

Отримати закордонний паспорт можна звернувшись до Державної міграційної служби України (ДМС). Втім, у ДМС часто поруч з працівниками установи сидять представники приватних фірм-прокладок (в Чернігові – фірма «Документ»). Представники фірм-прокладок намагаються нав’язати громадянам зайві платежі та подекуди вводять в оману щодо переліку документів. Отримання закордонного паспорту регулює Постанова КМУ від 13.03. 2013 р. № 185 «Порядок централізованого оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон». П.27 постанови передбачає такий список документів: 1) заява-анкета; 2) паспорт громадянина України; 3) свідоцтво про народження (при першому оформленні паспорту); 4) квитанція про сплату державного мита;

2

Працівники ДМС надають також послуги щодо оформлення внутрішнього паспорту громадянина України. Тут на вас теж можуть чекати неочікувані, але необов’язкові платежі.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 26.06.1992 № 2503-ХІІ «Про затвердження положення про паспорт громадянина України, про свідоцтво про народження та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон» існують послуги, які повинні надаватися безкоштовно. Цю інформацію можна знайти і на сайті ДМС: http://dmsu.gov.ua Як завжди працівники міграційної служби, користуються необізнаністю громадян, і «здирають» з нас від 15 грн. до 150 грн. і більше.

Як не переплатити за закордонний паспорт 5) довідка з військкомату для хлопців від 18 до 25 років. Для отримання паспорту за 30 календарних днів без особливих клопотів необхідно сплатити: 1) єдиний передбачений правилами обов’язковий платіж, державного мита – 170,00 грн. (п.10. ПКМУ від 31.03.1995 року № 231). 2) послуги, які надаються ДМС

за вашою письмовою заявою відповідно до переліку платних послуг (ПКМУ від 04.06.2007 р № 795) – 87,15 грн. 3) компенсація бланку паспорта – 120,00 грн. Таким чином загальна вартість нетермінового паспорту складає 377,15 грн. Для термінового паспорту за 10 робочих днів мито та послу-

ги ДМС збільшуються в двічі - 754,30 грн. Інші платежі, як то страховка, представницькі послуги тощо є необов’язковими. Ви можете від них відмовитися.

!

Проте звертаємо вашу увагу, що законна вартість закордонного паспорту – 170 грн. При цьому процедура не передбачає збору і подачі додаткових документів окрім тих, що були зазначені вище. Проте, якщо ви вирішили отримати закордонний паспорт за 170 грн., вам може довестися відстоювати своє право в суді. Наведені вище суми чітко передбачені законодавством України тож якщо працівники державної міграційної служби намагаються змусити Вас сплатити значно більшу суму, не дайте себе обдурити і посилайтесь на чинне законодавство! Не дайте себе обманути! Дмитро ОНОС

Безкоштовні послуги при видачі внутрішнього паспорту

Безкоштовними є такі послуги ДМС: 1. Видача паспорта громадянина України особам, які досягли 16-річного віку. Громадяни звільняються від сплати державного мита (якщо документи подані не пізніше, ніж через місяць після досягнення 16-річного віку). 2. Вклеювання фотографій до паспорта громадянина України при досягненні 25- та 45-річного віку. Звернутися необхідно не пізніше ніж через місяць після досягнення 25- або 45 – річного віку.

3. Обмін паспорта громадянина України у зв’язку із встановленням розбіжностей у записах. 4. При обміні паспорта громадянина України у зв’язку зі зміною прізвища, ім’я або по-батькові, не передбачені жодні платежі, крім державного мита, яке відповідно до Декрету Кабінету міністрів України «Про державне мито» від 21.01.93 N 7-93 складає 5 грн. 10 коп (крім зміни у разі реєстрації шлюбу). Кожен день, ми стикаємося, з тим, що нас хочуть надурити та «розвести на гроші». Лише наша

необізнаність дозволяє чиновникам це зробити. Демократичний Альянс закликає боротися з корупційними діями не тільки в підрозділах ДМС, а і в інших установах. Знання своїх прав допоможе вам зберегти свої гроші і отримати потрібні послуги від чиновників. Якщо Вам потрібна допомога або безкоштовна юридична консультація щодо надання послуг ДМС України – звертайтесь до активістів Чернігівського осередку партії «Демократичний Альянс»! Катерина ДАНЬКОВА

Зворотній зв'язок - чернігівці звертаються ються сяя

живуть у пер. Гліба До нас звернулись чернігівці, які о захоплення їх тещод і, Успенського, що на Лісковиц на якого поскарживік, Чоло ом. сусід м жни риторії замо рати до своїх рук приб і лися містяни, планує засипати нки, щоб розшиділя ні адиб прис та йму, сусідню водо дає 38 соток. скла о цьог рити свій «маєток», який і без нахабною поені обур ого нськ Успе Гліба Мешканці пер. ливими намож ні бова стур і ведінкою подібною сусіда водойми, еві місц пати заси о якщ е, ерш слідками. По-п руге, По-д ей. люд ебах погр і вода опиниться в підвалах и десятки люд яких на нки, діля і дачн ть у них відбираю років вирощують городину. ли пороги багатьох Люди, які до нас звернулися, обби депутатів – як задо сь тали державних установ та звер . иски відп е лиш тів, льта резу вжди жодних могти цим людям. Демократичний Альянс взявся допо упному номері. Про розвиток ситуації читайте в наст

ШАНОВНІ ЧЕРНІГІВЦІ, прийшов час, коли українці здатні фінансувати незалежні політичні партії. ´Демократичний Альянсª довів це під час збору добровільних внесків на передвиборчу кампанію в 2012 році і продовжує доводити своєю щоденною діяльністю. Підтримати діяльність команди ´Демократичного Альянсуª в Чернігові можна за наступними реквізитами: № рахунку: 26004034297001 Ідент. код за ЄДРПОУ: 37972454 Банк: Чернігівське відділення ПАТ ´КБ ´ПІВДЕНКОМБАНКª Інформаційна листівка Чернігівської обласної організації Політичної партії «Демократичний Альянс».

Код Банку: 335946 Отримувач: Чернігівська обласна організація Політичної партії ´Демократичний Альянсª Призначення платежу: «Добровільний внесок на статутну діяльність організації»

Відповідальний за випуск: АНДРІЙЧЕНКО І.В. Адреса для листування: 14026, м. Чернігів, вул. Незалежності, 18/64; тел.: (093)118-44-38; ел. пошта: cn@dem-alliance.org

При використанні матеріалів з ´Віснику ДемАльянсуª посилання на видання є обов’язковим. Друк здійснено на власному обладнанні партії.

ВIСНИК

Тираж: 10 000 примірників

Демократичного АЛЬЯНСУ Чернігів

№2_  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you