Page 1

Case study Ruch w rajstopach czyli jak zwiększyliśmy o 133% internetową sprzedaż producenta pończoch.

+48 32 790-21-21

napisz@4people.pl

www.4people.pl

Facebook

Twitter

Google Plus


O FIRMIE:

Eksperci w pończochach, czyli na nogi w sam raz Dyskutantki (a ponoć i dyskutanci) na forach internetowych zwracają uwagę na to, że produkowane przez Romartex pończochy nie wpijają się w ciało. To duży plus, bo polskie klientki są pod tym względem szczególnie wymagające. Romartex ubiera ich nogi od trzech dekad. Można zaryzykować stwierdzenie, że o kobiecych nogach firma wie więcej niż niejeden flebolog. Ta wiedza, pomnożona przez ciężką pracę, przekłada się na doskonałe opinie o jej produktach.

+48 32 790-21-21

napisz@4people.pl

www.4people.pl

Facebook

Twitter

Google Plus


WYZWANIE:

Niedosyt, czyli niedopasowane wyniki (do potrzeb) Chociaż Romartex korzystał z kampanii Linków Sponsorowanych (prowadzoną przez inną agencję), ta nie przebiegała tak, jak można by się spodziewać. Firma odczuwała niedosyt – osiągane wyniki pozostawiały wiele do życzenia. Sprzedaż, najważniejsze kryterium efektywności prowadzonych działań, była na zbyt niskim, jak na potrzeby Romartexu, poziomie.

Firma oczekiwała, że weźmiemy w swoje ręce kulejącą kampanię i odwrócimy negatywne trendy. Zabraliśmy się do pracy wyznaczając sobie konkretny cel do realizacji. W trzech słowach: podwojenie liczby transakcji. Aby zrealizować to ambitne zamierzenie, wyznaczyliśmy dwa filary, na których miała oprzeć się promocja strony internetowej Romartexu:

ETAP 1

ETAP 2

kampania Linków Sponsorowanych

pozycjonowanie 4Move

+48 32 790-21-21

napisz@4people.pl

www.4people.pl

Facebook

Twitter

Google Plus


TAKTYKA:

Elastycznie, czyli kampania na dwie nogi Przeprowadziliśmy kampanię testową, w ramach której sprawdziliśmy efektywność różnych słów i komunikatów. Rzetelna analiza wskazała nam 21 najskuteczniejszych fraz kluczowych. Drugim filarem prowadzonych przez nas działań było pozycjonowanie 4Move. Tego rodzaju usługa rozliczana jest nie według osiągniętej przez konkretną frazę pozycji, a według liczby przyprowadzonych na stronę klientów. Dzięki niej w znaczący sposób poprawiliśmy efektywność kampanii.

Ważnym elementem wpływającym na wynik naszej pracy, był audyt strony przeprowadzony pod kątem wymogów wyszukiwarki Google. Szczególny nacisk położyliśmy na zbudowanie na stronie www komunikatów zachęcających do działania. Wykonana na podstawie audytu optymalizacja witryny przyczyniła się do zwiększenia efektywności całej kampanii.

SEO

Kampania testowa

+48 32 790-21-21

Audyt strony pod kątem SEO

napisz@4people.pl

Przeprowadzenie Kampanii Linków Sponsorowanych

www.4people.pl

Facebook

Wdrożenie 4Move

Twitter

Google Plus

Osiągnięcie celu


REZULTATY:

Efekt, czyli co drgnęło w rajstopach? Wcześniejszy poziom sprzedaży

Powiedzieć, że drgnęło, to właściwie nic nie powiedzieć. Poszło w górę, wystrzeliło, przebiło wyznaczone poziomy. Czyli zadziałało zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Konkretnie? Wzrost liczby zamówień drogą internetową wyniósł 133%. A to dopiero początek. Dzięki działaniom prowadzonym przez nas w ramach kampanii wartość inwestycji związanej z pozyskaniem nowego klienta zmniejszyła się o 57%.

133%

Nasza, oparta na dwóch nogach kampania, przyniosła także wzrost ruchu na stronie o 272%. Wraz ze wzrostem ruchu i sprzedaży wzrosła także satysfakcja Romartexu. Firma zamieniła niedosyt na zadowolenie z osiąganych rezultatów. A ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia...

+48 32 790-21-21

napisz@4people.pl

www.4people.pl

Wzrost liczby zamówień drogą internetową

Facebook

Twitter

Google Plus


Rzeczywiście czasami jesteśmy postrzegani jako zbyt bezpośredni i swobodni. Może jesteśmy też lekko agresywni i subtelnie niecenzuralni. Być może również nieco niecierpliwi. Mamy jednak świadomość, że u podstaw takiego zachowania leży specyficzna rzeczywistość informacyjna jaką jest Internet. Internet jest bowiem skrzyżowaniem sfery prywatnej i publicznej. Internet zapewnia nieparlamentarną anonimowość. Internet wymusza szybkość (na serwisach internetowych new'sy pojawiają się po 20 minutach od wydarzenia!). Pracujemy dla najlepszych firm z danych branż, ponieważ wymagają one od swoich partnerów, nie mniej niż od siebie.

Nasza oferta:

SEO

PPC

Social

Właściwe rozwiązania dla Twojej firmy? Więcej na ich temat znajdziesz na naszej stronie internetowej. SPRAWDŹ

Zaufali nam:

+48 32 790-21-21

napisz@4people.pl

www.4people.pl

Design

Facebook

Twitter

Google Plus

Ruch w rajstopach - case study  

jak zwiekszylismy o 133% internetowa sprzedaz producenta ponczoch.

Advertisement