Page 1

Case study Nokaut na 200% czyli krótka relacja z zakończonej sukcesem walki o zwiększenie sprzedaży w sklepie sportowym

+48 32 790-21-21

napisz@4people.pl

www.4people.pl

Facebook

Twitter

Google Plus


O FIRMIE:

Fajterzy, czyli być jak jeden z braci Kliczko Mają prostą misję: umożliwić każdemu wejście na ścieżkę, którą kroczyli wszyscy wielcy fajterzy. Od Jacka Dempseya po braci Kliczko. Sposób na osiągnięcie celu? Sprzedaż klasowych akcesoriów sportów walki. Od rękawic bokserskich, przez stabilizatory, na matach skończywszy. Podobnie, jak zawodnicy w ringu, także MaxFight.pl walczy do końca i zamiast rzucać ręcznik, działa ofensywnie (co ma w tym przypadku duże znaczenie).

+48 32 790-21-21

napisz@4people.pl

www.4people.pl

Facebook

Twitter

Google Plus


WYZWANIE:

W defensywie, czyli za mało fraz kluczowych Wcześniejsza kampania pozycjonowania na frazy zamówiona przez MaxFight.pl w innej agencji pozornie układała się świetnie. Frazy były na pozycjach, zgodnie z oczekiwaniami. Tyle, że nie szedł za tym zwiększony ruch w sklepie internetowym.

Udział odwiedzin z organiczonych wyników wyszukiwania wynosił zaledwie 15% całego ruchu. A co za tym idzie, nie było zwrotu z inwestycji. Wyzwanie, przed którym stanęliśmy składało się z dwóch części:

ETAP 1

ETAP 2

Odrobienie straty w liczbie wizyt związane z przejściem z firmy konkurencyjnej seo

+48 32 790-21-21

napisz@4people.pl

Wzrost liczby odwiedzin oraz wartości sprzedaży przy zachowaniu kontroli kosztów.

www.4people.pl

Facebook

Twitter

Google Plus


TAKTYKA:

Ruch na ringu, czyli pozycjonowanie 4Move w akcji Dokładna analiza prezentacji oferty na stronie www pokazała, że przy tak dużym asortymencie, jaki proponuje MaxFight.pl, koszty związane z pozycjonowaniem na frazy byłyby astronomiczne. Rozwiązaniem okazało się pozycjonowanie 4Move. W przeciwieństwie do pozycjonowania na frazy, 4Move oznacza działania skupione na wielu frazach, także tych z długiego ogona.

Dokładna analiza strony www

W przypadku witryn z dużą liczbą oferowanych produktów, takich jak MaxFight.pl, jest dzięki temu znacznie efektywniejsze. Pozycjonowanie 4Move przynosi też zasadniczą zmianę jeżeli chodzi o sposób rozliczania kampanii – klient płaci za odwiedziny, a nie pozycje wybranych arbitralnie fraz.

Wdrożenie 4Move

Osiągnięcie celu

+48 32 790-21-21

napisz@4people.pl

www.4people.pl

Facebook

Twitter

Google Plus


REZULTATY:

Więcej więcej, czyli nokaut zgodnie z planem Dzięki sprawności pozycjonerów już po pierwszym miesiącu pracy odrobiliśmy straty związane ze zmianą agencji – zrealizowaliśmy z sukcesem etap 1 naszej kampanii. 7 miesięcy po rozpoczęciu działań osiągnęliśmy ruch o 259% wyższy, zwiększyliśmy też o 200% udział sprzedaży z wyników naturalnych Google (do prawie 70%). Było to możliwe dzięki wykorzystaniu pozycjonowania 4Move. Czynnikiem, który gwarantował sklepowi MaxFight.pl realizację założonych celów był sposób rozliczania (za ruch, a nie pozycje).

Wcześniejszy poziom sprzedaży

200%

Udział ruchu generowanego przez naturalne wyniki wyszukiwania wzrósł o 360%, do poziomu 70% całego ruchu w sklepie. To wygrana w pierwszej rundzie, zgodnie z przyjętymi przez nas założeniami.

+48 32 790-21-21

napisz@4people.pl

www.4people.pl

Poziom zwiększenia sprzedaży

Facebook

Twitter

Google Plus


Rzeczywiście czasami jesteśmy postrzegani jako zbyt bezpośredni i swobodni. Może jesteśmy też lekko agresywni i subtelnie niecenzuralni. Być może również nieco niecierpliwi. Mamy jednak świadomość, że u podstaw takiego zachowania leży specyficzna rzeczywistość informacyjna jaką jest Internet. Internet jest bowiem skrzyżowaniem sfery prywatnej i publicznej. Internet zapewnia nieparlamentarną anonimowość. Internet wymusza szybkość (na serwisach internetowych new'sy pojawiają się po 20 minutach od wydarzenia!). Pracujemy dla najlepszych firm z danych branż, ponieważ wymagają one od swoich partnerów, nie mniej niż od siebie.

Nasza oferta:

SEO

PPC

Social

Właściwe rozwiązania dla Twojej firmy? Więcej na ich temat znajdziesz na naszej stronie internetowej. SPRAWDŹ

Zaufali nam:

+48 32 790-21-21

napisz@4people.pl

www.4people.pl

Design

Facebook

Twitter

Google Plus

Case Study Maxfight.pl  

Krótka relacja z zakończonej sukcesem walki o zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym.