Page 1

elektrokolo 4freetime Praktik

uživatelský manuál


Úvod Vážený zákazníku, zakoupením elektrokola 4freetime jste zvolil kvalitní výrobek. Konkrétně u skládacích celoodpružených elektrokol 4freetime Praktik si budete užívat vaši cestu v maximálním pohodlí, jaké jen u skládacích elektrokol můžete zažít. To je jednak dáno celoodpruženou konstrukcí, vyspělou elektronikou řídící přípomoc a použitím kvalitních cyklistických komponent. V tomto uživatelském manuálu jsme pro vás připravili užitečné informace, před prvním použitím Vašeho elektrokola si jej proto pozorně přečtěte.

Obsah 1- popis elektrokola 2 – před jízdou 3 – ovládání 4 - nabíjení 5 – údržba 6 – řešení problémů 7 – záruční list


1 – popis elektrokola

výbava - pláště 20” Kenda s reflexním potiskem, dvojitý ráfek - přehazovačka ShimanoTourney, 6 rychlostí - brzdy přední V-brake, zadní bubnová - přední odpružená vidlice ZOOM - zadní odpružená stavba - plastové blatníky - LED blikačky vpředu i vzadu, zvonek - asistované šlapání PAS - hmotnost 23kg - max. zatížení 105 kg - dojezd na nabití 30 - 35 km - baterie Li-On 24V10Ah, v boxu s řídící jednotkou - motor 24V, 250W bezkartáčový v zadním kole


2 – před jízdou Při zakoupení elektrokola autorizovaným prodejcem získáváte elektrokolo nachystané k použití. Všechny komponenty jsou nastaveny a dotaženy tak, aby Vám umožnily bezproblémové užívání Vašeho elektrokola jako celku, přesto doporučujeme před každou jízdou zkontrolovat:

– –

činnost brzd, (z důvodu bezpečí vašeho, tak i ostatních) nahuštění a stav pneu, (správné nahuštění pneumatik má veliký vliv na samotný dojezd elektrokola)

– – – – –

stav nabití baterie (ať Vás nepříjemně nepřekvapí krátký dojezd) funkčnost osvětlení (bezpečnost především) dotažení kloubů řidítek a rámu správné nastavení výšky sedla upevnění ostatních komponent (i takové uvolněné blatníky dokážou za nečekaného deště nepříjemně potrápit)

správný chod přehazovačky

V případě pohybnosti, či nejistoty, o správné funkčnosti Vašeho elektrokola, neváhejte kontaktovat Vašeho prodejce.


3 – ovládání Elektrokolo 4freetime Praktik se řadí do kategorie elektrokol s nejsnazším ovládáním. Pod baterií je spínací skříňka, po zasunutí klíčku a otočením doprava aktivujete elektrický systém přípomoci. Samotná asistence motoru se spustí po několika otáčkách klik (po několika sešlápnutích pedálů). U klik naleznete sensor, který snímá frekvenci Vašeho šlapaní a posílá údaje o této do řídící jednotky, ta na základě těchto informací dávkuje přípomoc. Pokud chcete baterii vyjmou (například pro nabíjení mimo kola), klíček zatlačíte a otočíte doleva, deaktivuje se zámek baterie a tuto můžete bezpečně odebrat. Při samotné jízdě dbejte na dodržování zákonů a bezpečnost provozu. Stav nabití baterie zjistíte přidržením tlačítka na této, maximální nabití indikují tři diody, střední dvě, minimální jedna. Baterii nenechávejte dlouhodobě vybitou!


4 – nabíjení Kolo dodáváme částečně nabité. Před první jízdou doporučujeme kompletně nabít.

Nabíječku mějtě před připojením ke kolu vždy vypnutou. Teprve potom ji zapněte. Při nabíjení se LED kontrolka rozsvítí oranžově, jakmile je baterie plně nabitá zeleně. Doporučujeme nabíječku vypnout, jakmile je baterie nabitá.

Nabíječku je možné používat jen při napětí 220/240v.

Kvůli citlivé elektronice nabíječkou netřeste a pozor na pády, obojí může nabíječku poškodit.

Dobití baterie po každé jízdě, byť krátké, prodlouží její živostnost. Nikdy nenechávejte baterii vybitou delší dobu.

Nabíjejte pouze v chladné a dobře ventilované místnosti. Nikdy nabíječku nezakrývejte, musí “dýchat” a být v chladu.

Nikdy nenechávejte baterii dlouho vybitou, dojde k jejímu poškození!

Neotevírejte nabíječku, případné opravy přenechte odborníkům.


5 – údržba Elektrokolo je, co se týče údržby, takřka stejně nenáročné, jako každé jiné kolo. Nicméně doporučujeme: pravidelné mazání řetězu (ideálně lubrikační olej) údržba brzd (výměna opotřebených destiček, dotažení lanek) – udržování kola v čistotě –

V případě jakýchkoliv dotazů, či nejasností, ohledně údržby kontaktujte svého prodejce.

6 – řešení problémů Problém

Zkontrolujte

Řešení

Nízká rychlost

Nabití baterie

Nabití

Nahustění pneumatik

Nahustění pneumatiky

Defekt pneumatiky

Oprava pneumatiky

Přetížení

Snížení zatížení

Všechny konektory

Zkontrolujte, že jsou všechny konektory na svém místě. V případě problémů kontaktujte svého prodejce.

Indikátor baterie svítí, ale motor nefunguje

Volné dráty nebo připojení

Zkontrolujte dráty a konektory, především připojení brzd. Kontaktujte svého prodejce v případě, že problém přetrvává.

Krátký dojezd

Je baterie nabitá

Plně nabijte nebo vyměňte baterii

Zda je třeba vyměnit baterii

Nechte zkontrolovat baterii u Vašeho dodavatele, je možné že je její životnost u konce.

Motor nefunguje Indikátor výkonu nesvítí


7 – záruční list Záruka na elektrokolo je 24 měsíců. Záruka se nevztahuje na běžné snížení kapacity baterie používáním (cca 50% po dvou letech). Záruka se nevztahuje na věci podléhající běžnému opotřebení (brzdy, pláště, mechanicky používané komponenty), a také na závady elektrických komponentú vzniklých neodbornými zásahy, přetěžováním, nevhodným skladováním apod. Po ujetí cca 200 km nebo do 2 měsíců od data prodeje je zákazník povinen se dostavit na bezplatnou servisní prohlídku ke svému prodejci. Prohlídka zahrnuje kontrolu mechanických I elektrických součástí kola. Pokud se zákazník nedostaví na tuto garanční prohlídku, vystavuje se riziku neuznání budoucí reklamace. Záruka se nevztahuje na závady zjevně vzniklé používáním elektrokola v rozporu s jeho určením. Elektrokolo 4freetime Praktik Výrobní číslo rámu: …............................................................................................................. Výrobní číslo baterie: …............................................................................................................. Kupující: ….............................................................................................................. Adresa kupujícího (ulice,psč,obec): ….............................................................................................................. ….............................................................................................................. Kontakt (telefon, e-mail): ….............................................................................................................. …................................................................................................................ Datum, razítko a podpis prodejce:

Potvrzení o provedení servisní prohlídky:

4freetime Praktik  

uživatelská příručka elektrokola 4freetime Praktik

4freetime Praktik  

uživatelská příručka elektrokola 4freetime Praktik

Advertisement