Page 1

КНИГИ-ЮВІЛЯРИ 2018 Бібліотека Водянської ЗОШ ІІІІ ступенів №11


Григорій Квітка-Основ’яненко Конотопська відьма Сатиричнофантастична повість Григорія КвіткиОснов'яненка, написана в 1833, а опублікована в 1837 році у другій книзі «Малоросійських оповідань» письменника. Повість розповідає про козацьку старшину, сотника славної конотопської сотні Микиту Уласовича Забрьоху, його писаря Прокопа Ригоровича Пістряка та відьму Явдоху Зубиху.

185 років


Ганс Крістіан Андерсен «Стійкий олов'яний солдатик» Ця історія з’явилася в часи, коли найжаданішим подарунком для будь-якого хлопчика була армія олов’яних солдатиків. Всесвітньо відомий класик дитячої літератури Ганс Крістіан Андерсен теж був маленьким і грався в солдатиків. Потім він виріс, але його серце зберегло дитячу віру в чудеса і чуйність до людських переживань, і прекрасні казки стали самі виходити з-під пера Ганса Крістіана. Він не міг не написати про свого давнього олов’яного друга та його героїчні пригоди – війну з тролем, порятунок від неминучої загибелі на дні міського каналу й таємниче повернення додому в череві величезної рибини. І ще письменник не міг не оповісти про любов! Адже коли ми любимо, життя перетворюється на казку – загадкову історію з дивовижним кінцем.

180 років


Чарльз Діккенс «Пригоди Олівера Твіста» Роман "Пригоди Олівера Твіста" (1838). Роман був написаний під впливом вражень від "Закону про бідних" (1834). За цим законом безробітних розлучали із сім'ями силоміць, забирали до спеціальних притулків т. зв. "робітних домів". Трагедія мешканців цих гуртожитків, особливо дітей, вразила Діккенса. Він збирався написати модернізований "шахрайський роман", у якому б злодії виявилися "благородними героями". Але на цей задум наклалася соціально-викривальна ідея і з'явився не зовсім звичайний пригодницький роман.

180 років


Едгар Алан По «Золотий жук» Оповідання, написане Едгаром Аланом По, один з ранніх зразків детективного жанру. Події відбуваються на острові Салівана, Південна Кароліна, навколо Вільяма Леграна, якого нещодавно вкусила комаха золотого кольору (Золотий Жук), та його прислужника Джупітера і невідомого розповідача. Легран втягує свого слугу та невідомого в пригоди після того, як розшифровує секретне повідомлення, яке має привести його до захованого скарбу.

175 років


Сергій Аксаков «Червоненька квіточка» Червоненька квіточка відома казка письменника Аксакова, сюжет якої він почув ще в дитинстві. Червоненька квіточка за сюжетом нагадує відому казку "Красуня та чудовисько".

160 років


Жюль Верн «Діти капітана Гранта» Один з найвідоміших у творчій скарбниці Жуля Верна, роман має своєрідну історію створення: якось до Жуля Верна звернулися члени Французького географічного товариства, занепокоєні тим, що діти погано знають географію, — з проханням написати твір, що привернув би увагу підлітків до цієї науки. Саме так виник задум знаменитого роману, центральним персонажем якого став француз-географ, чиї докладні пояснення супроводжують пригоди героїв у різноманітних екзотичних країнах. Після журнальної публікації з продовженнями упродовж 1865–1867 років у Парижі вийшло друком перше окреме видання (1868).

150 років


Жюль Верн «П’ятнадцятирічний капітан» Роман Жуля Верна "П’ятнадцятирічний капітан" — один з небагатьох, де тема науково-технічних відкриттів і фантастичного прогнозування майбутнього відсутня. Усе сконцентровано навколо головної проблеми — протесту проти работоргівлі. Письменник викрив і осудив це ганебне суспільне явище, вивівши непривабливі образи нелюдів-работорговців різних національностей: португальців Негору і Коїмбри, американця Гарріса, араба Ібн-Хаміса, негрів Алвіша і тубільного володаря МуаніЛунга. Розповідаючи про пригоди своїх героїв, письменник, як і завжди у своїх романах, знайомить читача з навколишнім світом — природою, історичними подіями.

150 років


Карло Коллоді «Піноккіо» Це оповідання стало найвідомішим твором дитячої літератури в Італії і згодом у всьому світі. У казці Піноккіо — дерев'яна лялька, хлопчик з довгим носом, якого зробив з дерева столяр Джепетто. Після різних пригод та зустрічей з шахраями Лисицею, Котом, власником лялькового театру Вогнежором, страшним морським чудовиськом та доброю Феєю Піноккіо обертається у справжнього хлопця. З часу публікації оповідання у 1883 році Піноккіо став одним з найвідоміших казкових персонажів.

135 років


Ласкаво просимо до бібліотеки! Хто в чарівний світ пригод Потрапить бажає, Той нехай в бібліотеку Зразу завітає. І хто хоче історію Всього світу знати, Тому також цей будинок Раджу не минати. Хто ж у море всіх наук Захоче пірнути, Тому вже бібліотеку Повік не забути.

Віртуальна виставка  
Віртуальна виставка  
Advertisement