Page 1

НАЦБАНК

Курс гривні на 20.11.2012 р.

×ÅÒÂÅÐ, 22 ëèсòîïада 2012 р.

1 USD — 7,99 грн. 1 EUR — 10,20 грн. 1 RUR — 0,25 грн. Маãíіòíі áóрі ç 26 ëèсòîïада ïî 2 ãрóдíÿ Ïí. Âò. Ñр. ×ò. Ïò. Ñá. Íд. Сприятливі та несприятливі дні       

ÙÎÒÈÆÍÅÂÀ ÃÀÇÅÒÀ

07.30 07.31 07.33 07.34 07.36 07.37 07.38  Схід 16.00 16.00 15.59 15.58 15.58 15.57 15.56  Захід  - немає магнітних бур  - невелика магнітна буря  - сильна магнітна буря

ОЦЕ ТАК НОМЕР

¹47 (1084)

НОВІ ПРИГОДИ ЧУПАКАБРИ. УЖЕ В КІРОВОГРАДІ

www.kirovograd.co.ua

Легендарна чупакабра, схоже, активно просувається на схід – освоює нові землі. Дісталася ця невловима тварина вже і околиць Кіровограда. Жителі Савинівки скаржаться на те, що невідома істота нахабно краде живність з подвір‘їв. Свідки твердять: ця тварина має рудуватий колір шерсті і пересувається стрибками на двох лапах. Минулого тижня вночі невідома істота переполовинила пташине поголів‘я курей у жителів вулиці Радянської. За кілька передранішніх годин з обійсть зникло зо три десятки курей. Тієї ночі пенсіонер Василь Пастернак застав крадія на своєму городі. Говорить: ця істота мала руду шерсть і не була схожа на жодну із бачених ним тварин. Чупакабра встигла витягти із курника десяток птахів і шукала виходу з обійстя. Пенсіонер схопився за палицю і по-

ЖИТТЯ ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ

СВІТЛО НА ЗАМОВЛЕННЯ Кіровоградці віднині можуть замовляти час включення і відімкнення вуличного освітлення. Міські комунальники модернізували систему управління зовнішнім освітленням обласного центру і завдяки надсучасному пульту вартістю у понад 200 тисяч гривень тепер дистанційно керуватимуть роботою кожної з 8000 лампочок. До цього часу освітлювачі використовували пульт,

одна така розроблена концепція, основним постулатом якої є повернення вулицям, провулкам, майданам тощо, передусім центральної частини міста, перших їхніх назв. Саме на її основі з урахуванням побажань мешканців і сформують остаточний варіант, який вже напочатку наступного року затвердять виконком, а потім і міська рада. Члени комісії розглянули також п’ять питань щодо перейменувань вулиць міста, а також встановлення меморіальних дошок для вшанування наших видатних земляків. Зокрема, пропозиції про перейменування вулиць Орджонікідзе, Урицького відклали до часу затвердження загальної концепції.

ВІДКРИЛИ СКЕЙТПАРК

виготовлений у 50-х роках минулого століття (на фото). Тепер його планують передати у музей. Городянам пропонують визначитися із місцем і часом, коли їм найбільше потрібно освітлення. Економити збираються на промисловій зоні, яку вночі немає сенсу освітлювати, бо підприємства у цей час не працюють і люди вулицями не ходять. А от час, коли горітимуть світильники на вулицях спальних районів, ймовірно, подовжать. За словами директора КП «Міськсвітло» Д. Толока, є можливість не відключати освітлення об 11, а, наприклад, чекати до опівночі. Тим більше, що нічний тариф дешевший за денний. Кіровоградські освітлювачі сподіваються, що новий пульт окупить себе за найближчий рік.

Любителів потрюкачити на скейтах «переселять» з-під площі перед мерією у Ковалівський парк. Там минулої середи відкрили новий, спеціально для цього виду спорту споруджений майданчик. Обладнання змонтували львівські фахівці. Скейтбордінг останнім часом активно розвивається, з’являється чимало його прихильників – від школярів молодшого шкільного віку до старших підлітків. Як це не дивно, проблеми скейтерів пройняли депутатів Кіровоградської міської ради, і вони виділили на облаштування скейтпарку 150 тисяч гривень. А проект міської ради «Розвиток сучасних молодіжних видів спорту шляхом створення скейтпарку в місті Кіровограді» став переможцем в обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, отримавши ще фінансування у розмірі 150 тисяч гривень. Цих грошей вистачило.

НАКАЗАЛА ДОВГО ЖИТИ? Понад десять тисяч кіровоградців залишилися без пільг на лікування. Ці городяни були членами лікарняної каси, яка дев‘ять років існувала при лікарні швидкої медичної допомоги. Нині каса фактично зупинила роботу. Колись місцева влада називала подібні організації першим кроком до страхової медицини і усіляко пропагувала. Тепер, коли обмануті кіровоградці почали вимагати повернення своїх коштів, чиновники від своєї причетності до організації лікарняних кас відхрещуються. Голова правління «Лікарняної каси», екс-головний лікар лікарні швидкої медичної допомоги М. Ткач каже, що організацію фактично розчавило нинішнє керівництво лікарні - разом із фармацевтами. Мовляв, раніше члени каси отримували ліки за їх собівартістю, а тепер вимушені – у аптечних кіосках. Натомість голова сподівається на відновлення роботи каси. Як ні - обіцяє повернути гроші. Нинішній головний лікар лікарні швидкої медичної допомоги В. Скороход звинувачення на свою адресу відкидає. Говорить, лікарняна каса збанкрутувала через власну неспроможність. У її колишньому приміщенні демонтують залишки аптечного обладнання. Тут буде приймальне відділення. Про кінець початку страхової медицини у Кіровограді воліють не згадувати і в управлінні охорони здоров‘я. Від лікарняної каси тут усіляко відхрещуються. З управлінням жодних стосунків каса не мала. Хто винен у розвалі колись широко розрекламованого починання з‘ясовуватимуть слідчі прокуратури.

СТАРІ НАЗВИ МУЛЯЮТЬ?

Магніфлекс у світі матраців - це Мерседес у світі машин. Довіртеся бренду!

Члени міської топонімічної комісії при виконавчому комітеті Кіровограда вирішили нарешті остаточно визначитися із концепцією перейменувань вулиць обласного центру. Усім зацікавленим у тому, щоб їхня думка була врахована, пропонують подати свої варіанти до кінця цього року. Нині існує лише

Безпружинний матрац Магніфлекс Безпружинний матрац забезпечує наявність індивіду-ального спального місця (особливо це стосується дво-спальних матраців) для кожного з партнерів, незалежно від ваги кожного партнера.

г. Кировоград

СЕРВІСНИЙ ЦЕНТР

www.kaspsystem.com

омп’ютери

в роздріб за оптовими цінами

КРЕДИТ

(Ліц. НБУ № 75 від 28.12.09р. Укрсиббанк)

вул. Київська, 46

348889 348887

• • ,• реклама • • •

(0522) 276560 (095) 1735103

• • ,• реклама • • •

33% аванс, остаток в рассрочку под 0% (без переплат)

(ремонт, заправка картриджів)

Матрац пружинний (Бонель, незалежна пружина) Під час використання двоспального матраца обидва партнери розміщуються як би у "загальному гамаку" з присутністю ефекту "скочування", який утворюється за рахунок спрацювання групи пружин.

Безпружинний Ортопедичний матрац Duoform (Дуо-

Енергосберегающие Окна за Треть стоимости ул. 50 лет Октября 34/32

біг за крадієм. За якусь мить істота з легкістю подолала двометрову огорожу і зникла у темряві. Пенсіонер демонструє сліди перебування чупакабри у його дворі: тварина кігтями роздерла металевий паркан і сітку у курнику. У сусідки пенсіонера – Марії Корнійчук - усе подвір‘я у пір‘ї. Це все, що залишилося від її курей. (Закінчення на 2 стор.).

форм)

- Розкішне рішення для сну від Magniflex. Використовуючи запатентований комплекс з прошарків Memoform і Elioform, матрац Duoform (Дуоформ) ніжно заколише вас. Оскільки матеріал Memoform підлаштовується під людське тіло, ви одразу ж знайдете оптимальне положення для сну, не завдаючи своєму тілу зайвого тиску і покращуючи циркуляцію крові, що також допоможе запобігти затіканню м'язів і нервів. Завдяки шару Elioform, матрац Дуоформ забезпечує ортопедичну опору і при цьому залишається дуже чутливим матрацом. a u . r k . Основні характеристики niflex о . mag w н е ex.ua матраца Магніфлекс w л i w ов но agn fl ex.it т о m . г Дуоформ: w и В ww ва agnifl - Анатомічний упаколії ww.m а w т - Ергономічний в Іта - Профілактика пролежнів - Повітропроникний - Гіпоалергенний - Кілька рівнів вагового навантаження Тканинне покриття Coolmax: яке дихає разом з вами. Виняткова повітропроникність волокна, з якого зроблено покриття, гарантує розподіл тілесного тепла і вологості, створюючи і підтримуючи таким чином здорове і розслаблююче середовище для вашого тіла. Спеціальна тканина, розроблена компанією Dupont, Асортимент продукції представлений забезпечує одностороннє проникнення, а моделями: Pratico, Merinos, Waterlattex, отже, випаровування вологи назовні. Naturcomfort, Duoform, Dualcomfort. Продукція виготовлена з матеріалів, сертифікованих відомими європейськими лабораторіями, які підтверджують те, що їх складові гіпоалергенні і нетоксичні.

Отримати інформацію, як придбати продукцію „Магніфлекс”, можна за телефонами: (050) 545-55-56 , (067) 865-66-81, (093) 744-49-01, (063) 780-99-55 info@magniflex.ck.ua


2

інформація, реклама

№47 22.11.2012

КОРОТКО В області створюється єдина служба екстреної медичної допомоги. Усі служби невідкладної допомоги будуть об’єднані під керівництвом спеціального центру. Також планується створити відділення екстреної допомоги при усіх лікарнях. Головним завданням є забезпечити доїзди бригад швидкої допомоги до пацієнта у місті за 10 хв, на селі – за 20 хв.

***

За даними головного управління статистики в області у жовтні цього року ціни на продукти харчування у регіоні знизились на 0,2%. Найбільше (на 6,3%) подешевшали овочі. На 0,2-4% зменшились ціни на цукор, продукти переробки зернових, мед, рис, олію, м’ясо. Водночас на 0,2-3% подорожчали сало, молоко, сметана, масло, сири, яйця, фрукти, безалкогольні напої. На 0,6% подорожчали тютюнові вироби.

***

Станом на 1 листопада на обліку обласної служби зайнятості перебувало 13,4 тис. незайнятих громадян. Рівень безробіття становив 2,19% працездатного населення. Кількість вільних робочих місць і вакантних посад склала 1,3 тис. Навантаження на одне робоче місце становило 10 осіб (як у попередньому місяці). Середній розмір допомог по безробіттю – 891 грн.

ОЦЕ ТАК НОМЕР

НОВІ ПРИГОДИ ЧУПАКАБРИ. УЖЕ В КІРОВОГРАДІ (Початок на 1 стор.). Жінку дуже здивувало, як під час візиту чупакабри поводилися сторожові пси. Говорить – вони мовчали. Хоч зазвичай здіймають шум за найменшого шерхоту. Її курей тварина не з‘їла і жодної не встигла витягти з подвір‘я. У птахів були якісь дивні сліди у районі шиї – і більше жодних ушкоджень: «Ще один дивний момент: я усіх дохлих курей зібрала і покинула на кілька годин біля місця, де я зазвичай рубаю птахам шиї, то кішка до них навіть не підійшла. Їсти того м‘яса потім не захотіли і собаки». Відтиски лап чупакабри, які дуже добре збереглися у сирій землі, пенсіонери показали ветеринару. Як стверджує ветеринарний лікар Юрій Самсонов, сліди дуже схожі на собачі. Причому, якщо зважити на силу, з якою притиснений грунт, пес був середнього розміру: «Éмовірно, це якийсь здичавілий собака у такий спосіб намагається дістати собі харчі,» - припускає фахівець. Такої ж думки дотримуються і на природничому факультеті КДПУ. На Кіровоградщині не зафіксовано появи жодних нових видів тварин чи

***

***

***

Кіровоградська митниця за 10 місяців поточного року перерахувала до держбюджету понад 1,5 млрд грн, що на 31% перевищує показник минулого року. Цьому сприяло підвищення активності 10ти бюджетоутворюючих суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності області, запровадження електронного декларування та спрощення митних формальностей.

***

Епідемічна ситуація в області залишається спокійною, повідомив на прес-конференції головний державний санітарний лікар області Ф.Чорний. Протягом останнього тижня у медичній мережі було зафіксовано до 3,5 тис. звернень громадян, хворих на ГРВІ і жодного випадку грипу. Така захворюваність є на 30-40% нижчою, ніж торік. За прогнозами епідситуація має загостритись у кінці грудня, особливо складною вона може бути в лютому.

***

На території фортеці Святої Єлисавети обласного центру планується створити історикокультурний заповідник „Старий Єлисавет”, адже це - найбільша за розмірами земельна фортеця у Європі. Вже проведені консультації з провідними спеціалістами з реконструкції фортифікаційних споруд. Триває пошук джерел фінансування для створення заповідника.

***

Вихованка кіровоградської ДЮСШ № 3 К.Місюк стала бронзовою призеркою міжнародного турніру з художньої гімнастики «Принцеса Либідь», що пройшов у Білій Церкві Київської області. У турнірі взяли участь 28 команд з України, Росії, Молдови та Білорусі.

Аренда автобусов еврокласса г. Кировоград, ул. Калинина, 32 Тел.: (0522) 24-34-74, 050-932-00-00 www.sputnik.kr.ua Лиц. АВ №566434 МТКУ от 28.01.11 г.

Египет, ОАЭ, Таиланд, ШриЛанка... Шоптуры в Грецию за шубами за 1 евро. Новогодние, Рождественские туры. Туры в Европу (от 69 у.е.), визы. Экскурсии, отдых, лечение в Украине. АВИАБИЛЕТЫ. Горящие туры. ул.Островская, 2 (пл. Б.Хмельницкого, 14эт. дом) т.246503, 221671, 245622 www.intouristkr.com.ua Лиц. АВ 538769 ГСТК от 13.08.2010г.

ВІКНА ДВЕРІ господарства Кіровоградобллісгоспу Олександра Кваші, користуватись мисливською рушницею дозволяється тільки за 200 метрів від будівель населеного пункту. А якщо мисливець або інша людина перебуває з рушницею в межах неселеного пункту, то ці дії вже караються законом України. Відтак мешканці околиці обласного центру взялися влаштовувати на городах капкани. М. Терещенко.

ВОДА «ПО-ЄВРОПЕЙСЬКИ»

***

В Олександрійському районі запрацювали елеваторний комплекс ТОВ „УкрАгроКом” на 80 т зерна та молочнотоварний комплекс „Петриківське молоко”. На елеватор завезено першу партію кукурудзи для просушування, а на тваринницький комплекс – 224 нетелі з Франції, які дадуть приплід молодняка. Стадо планується довести до 5 тис. голів.

Автобусные туры по Украине и Европе

НАМ ПИШУТЬ

У реконструйованому театрі ім. М.Кропивницького відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства. Перший заступник голови ОДА А.Ніколаєнко разом з головою облради М.Ковальчуком вручили кращим представникам галузі низку почесних відзнак і нагород. Аграріїв вітали хореографічний ансамбль „Пролісок”, художній ансамбль „Юність”, артисти театру та обласної філармонії. У приміщенні обласного управління агропромислового комплексу відкрито Дошку пошани знаних аграріїв Кіровоградщини. Серед них земляки, які прославили наш край: Герої Соціалістичної праці, бригадири тракторних бригад, агрономи, керівники агроформувань та усі керівники обласних галузевих управлінь.

повернення старих. А та єдина «чупакабра», тіло якої знайшли в одній із сусідніх областей, зрештою виявилася єнотовидною собакою. Просто внаслідок хвороби шкіри вона облисіла – відтак встановити її видову належність вдалося лише після вивчення форми черепа. Якщо і пес, погоджуються потерпілі, то не дикий. Скоріш навчений виносити свійських тварин і птахів. Можливо навіть на завдання свого власника. «Навіщо ж стільки брати? - дивують обікрадені жителі Савинівки, - Скільки та собака може з‘їсти? То може це якась тренована собака, яку направляють, а вона хазяїна «годує», тим, що в нас вкраде!» На вулиці, де полює невідома тварина, чимало жителів мають мисливську зброю і вміють із нею поводитись. Але стріляти у крадія потерпілим заборонили. За словами завідувача сектором мисливського

инулої суботи, 17 листопада, о 9-й годині ранку у мікроМ районі «5/5», можливо й ще десь,

припинилася подача води. Напередодні я поміняв картриджі системи

очистки води зворотного осмосу, а заодно і поліпропіленовий картридж (фільтр) механічної очистки на вході у квартиру. Води не було приблизно до 15-ї години. Та коли вона потекла з крана, то новий білосніжний поліпропіленовий фільтр (на знімку зліва) за дві години став таким, якого я перед цим замінив після тримісячної експлуатації (на знімку справа). Тобто, мої втрати склали 15 грн. Але справа не у цьому, хоча водоканал й повинен мені їх відшкодувати (ч.18 п.32 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної і гарячої води і водовідведення). На мої запитання диспетчер міськводоканалу дала «цінну» пораду спускати воду після ліквідації аварії. Цей факт ставить кілька запитань. Чому міськводоканал не інформував населення про граничний строк усунення аварії (ч.3 п.32 Правил) та не попередив, що після ліквідації аварії вода буде брудною? Чому населення повинно після ліквідації

СЕТЬ АГЕНТСТВ ГОРЯЩИХ ПУТЕВОК

«Спутник-Кировоград»

Новый Год и Рождество на горнолыжных курортах и в экзотических странах Weekend в Кракове (+ шопинг) Высшее образование в Польше

аварії пити брудну воду, адже не кожен має систему очистки? Чому брудну воду не спускає сам водоканал? Чому населення повинно спускати (незрозуміло скільки) брудну воду, і це при тому, що лічильник крутиться і перераховує кубо/гривні з наших кишень до кишені того ж водоканалу? Як бути тим споживачам, які встановили фільтри механічної очистки на вході в квартиру? Чому, приміром, у нас очищають воду хлором, а не гіпохлоридом натрію, як у тому ж Житомирі чи у нашому Світловодську? І насамкінець, коли вже наш міськводоканал буде дбати не тільки про підвищення тарифів, а й про своїх споживачів, тобто населення, про покращення якості послуг та працювати на зразок європейських країн, оскільки зараз у нас йдуть розмови навколо вступу до Євросоюзу? Л.Бобров, м.Кіровоград.

МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ озстрочка р Міжкімнатні вхідні

ДВЕРІ

Кондиціонери пл. Др. Народів, 9, тел.: (0522) 27-05-42, 050-512-70-95, 097-311-56-19

СПУТНИКОВОЕ TV

Бесплатный просмотр 500 каналов

700

грн

с установкой Центр. рынок, здание рынка, 2 эт. маг. “Шанс” и маг. “Темп” (0522) 276907, 0506611507

МЕТАЛЛОПЛАСТИКОВЫЕ

ОКНАДВЕРИ

балконные рамы, блоки, подоконники жалюзи, отливы,москитная сетка ул. Шевченко, 26, мн “Рубин” тел.: 270453, 0972969737, 0992223045

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

Громадська організація ініціює відставку міського голови Кіровограда В понеділок, 19 листопада, відбулася прес-конференція представників ініціативної групи зі створення громадської організації «Кіровоград – наше рідне місто». Створення громадської організації підтримав Андрій Табалов, якому кіровоградці довірили представляти місто у парламенті. Він повідомив, що організація має об’єднати усіх небайдужих городян, готових контролювати дії влади та брати участь у реалізації проектів, які допоможуть розв’язати міські проблеми. До ініціативної групи також увійшли громадські та політичні діячі: А.Табалов, І.Малик, О.Горбунов, О.Ратушняк, С.Михальонок, М. Джоган, О.Цертій, А. Мягкий, С.Запорожан, Л.Шукрута, І.Нікітчук, В.Фундовний, С.Бойко та інші. І.Малик зазначила, що група розробить статутні документи і план дій, який буде обговорюватись серед широких кіл громадськості. А.Табалов наголосив, що утворювана організація не буде політич-

***

15 листопада у картинній галереї П. Оссовського обласного центру викладач Кіровоградського музичного училища Л. Френчко презентувала свій відеопроект «Світ у чуттєвих образах». У чотирьох його частинах відтворено етапи, які у своєму розвитку пройшло образотворче мистецтво нашого краю. А починалося воно з вечірніх рисувальних класів (своєрідної художньої школи) у приміщенні нинішнього машинобудівного коледжу. Л.Френчко є кандидатом на здобуття обласної премії ім. О. Осмьоркіна в номінації «Мистецтвознавство й історія мистецтв».

ною, а відкритою для усіх, кого посправжньому хвилюють проблеми міста. До членства запрошують навіть представників Партії регіонів, яким не байдужа доля міста. Андрій Олександрович торкнувся ряду болючих питань Кіровограда, що потребують вирішення. Зокрема, проблем зношених комунальних мереж міста, екологічної загрози від міського сміттєзвалища. 960 мешканців Арнаутово, Никанорівки, Маслениківки звернулися до нього з приводу відсутності зливневої системи, дороги, освітлення. Продовжується війна проти встановлення мобільних вишок у Кірово-

граді. Зокрема, по вул. Варшавській люди знову вийшли на вулиці, бо їх не спитали, чи хочуть вони жити поряд з вишкою. За два роки ні міська рада, ні міський голова не спромоглися нічого зробити для поліпшення ситуації в обласному центрі. За словами А.Табалова, меру не допомогла й «єдина команда», якою так пишалися регіонали. Оскільки міський голова, на думку багатьох учасників прес-конференції, вичерпав кредит довіри городян, то громадська організація розгорне кампанію щодо його відставки. Наш кор.

Лікування алкоголізму, тютюнопаління, наркотичної та ігрової залежності по методу О. Р. Довженка. 2 грудня з 10:00 прийматиме учень Довженка, психіатрнарколог вищої категорії

Адреса: м. Кіровоград, вул. Гоголя, 44 тел.:0662849971; 274382; 244295; Ліц. АВ №511344 від 17.12.09 МОЗУ

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я

Сервісне обслуговування. Розстрочка 0% Ліц. АД №030704 від 12.03.2012р. ДАБІУ

АВТОНОМНЕ ОПАЛЕННЯ котли, радіатори, комплектуючі

вул. Жовтневої Революції, 37/16, тел.: (0522) 274000, 244014, (067) 5200238, (066)2728298 Навпроти магазину «Візит»


інформація, реклама

№47 22.11.2012

3

ЦІКАВО

ДЕ ПЕНСІОНЕРАМ КРАЩЕ Населення світу невпинно старіє. Медицина і нові технології творять чудеса: за якихось сто років тривалість життя людей збільшилась у кілька разів. Скажімо, у часи М.Гоголя жінка старша за 40 років вже вважалася людиною похилого віку. Сучасні ж українки живуть у півтора-два рази довше, ніж їхні прабабусі. Але досягнення цивілізації водночас приносять багато проблем суспільству, бо чим більше літніх людей – тим більше з ними клопоту. У багатьох європейських країнах кількість пенсіонерів вже перевищила кількість працюючих людей. В Україні ж люди старші за 60 років становлять п’яту частину населення. Кожен п’ятий з них є самотнім, кожен десятий не може самостійно себе обслуговувати, 6% пенсіонерів прикуті до ліжка. Зрозуміло, що у багатих країнах людям похилого віку краще живеться, бо такі держави мають достатньо фінансових ресурсів, аби забезпечити їм щасливу старість. Наприклад, у Німеччині середня пенсія у перерахунку на наші гроші становить 8950 грн. Щоправда, там значно більші витрати на оренду житла (німці зазвичай живуть у найманих квартирах, бо це вигідніше, ніж утримувати власну) та медицину. І все ж більшості німецьких пенсіонерів вдається двічі на рік без особливого шику відпочити на морі. Оскільки українцям далеко до такого рівня життя, то доцільніше подивитися, як живуть пенсіонери у країнах, які не дуже давно увійшли до складу Європейського Союзу. Наприклад, у Польщі та країнах Прибалтики, яких залучили до ЄС у 2004 році, або в Румунії та Болгарії, що вступили до Євросоюзу в 2007 році. Сусідка Польща упевнено крокує до європейських стандартів життя. Середня пенсія там 1500 злотих (більше 4 тис. грн). Цих грошей вистачає навіть на скромне життя у Варшаві – найдорожчому місті країни. Приблизно 200-300 злотих іде на комунальні витрати (як і ми, по-

ляки живуть у власному житлі), 600700 злотих на харчування, решта залишається на підтримку здоров’я, проїзд, подарунки дітям та онукам. Тих, хто має мінімальну пенсію 670 злотих (1840 грн), виручають пільги: на проїзд, ліки, безкоштовну медицину, а також адресна допомога на оплату житла та комунальних послуг. Малозабезпечених поляків рятують й менші, ніж в Україні, ціни на продукти. А працюючі пенсіонери дозволяють собі подорожувати не лише своєю країною, а й по Європі. Купівельна спроможність поль-

ських пенсіонерів (якщо врахувати тамтешні ціни) на 40% менша, ніж німецьких. Тому поляки заздрять німцям, а також чехам. Адже за даними Евростату на початок 2012 року у складній ситуації опинялося 14% польських пенсіонерів і лише 7% чеських. Однак перевагою поляків є те, що вони не тільки мають змогу працювати у більшості європейських країн, а й можуть обирати, яка країна буде платити їм пенсію. Порівняно з ляхами литовці значно більше постраждали від світової кризи. Тамтешня влада кілька разів знижувала пенсії звичайним пенсіо-

нерам, а потім на 50-70% - працюючим. В результаті обрізана середня пенсія вийшла 764 лита (2370 грн). Комунальні ж послуги взимку за двокімнатну квартиру сягають близько 600 литів (1860 грн). Тож дозволити собі жити у двох кімнатах можуть лише двоє пенсіонерів, або ті, кому допомагають діти. Більшменш рятують численні пільги: за проїзд по місту та країні (на 5080% дешевше), 50% знижка на ліки, компенсація на протезування зубів, пільгова плата за оренду землі, вивезення сміття тощо.

Латвійські пенсіонери живуть трішки краще (середня пенсія близько 3000 грн). А естонським після оплати комунальних рахунків і витрат на ліки залишається всього 1-2 євро на день (23 грн), що може зрівнятися з життям у найбідніших африканських країнах. До того ж в Естонії ще й нараховується прибутковий податок на пенсії вищі за 236 євро, тобто держава відбирає назад частину цього мінімуму. В Естонії, як і в нас, за офіційною статистикою ціни зросли не більше ніж на 15%, але ж споживачі відчувають, що ціни підвищились у десятки разів. Вод-

НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

ТРУП В ІНГУЛІ

12 листопада у Кіровограді в річці Інгул знайшли загиблого чоловіка. Ким він був – нині встановлюють експерти. Тіло загиблого витягли з водойми водолази аварійно-рятувальної служби оперативного реагування. За яких обставин загинула людина і чому опинилася у воді – теж ще не відомо.

лення згорів будинок. На згарищі знайшли тіло 52-річного власника. За два дні в смт Знам’янка-Друга Знам’янського району через ту ж причину загорілися домашні речі у приватному житловому будинку. На місці займання рятувальники знайшли тіла двох загиблих – 74-річних господаря та його дружини.

БАБУСИНЕ САМОГУБСТВО

12 листопада в Олександрії 82-річна бабуся намагалася покінчити життя самогубством. Сусіди твердять, протягом дня жінка поводилася якось неадекватно. Тому викликали сина, який живе в іншому місті, а поки він їхав, за бабусею наглядали. Якоїсь миті вона вискочила на балкон і спробувала стрибнути вниз. Її за руки схопили сусіди і так тримали до приїзду рятувальників. Ті за допомогою драбини - штурмовки зняли її з зовнішньої сторони балкону. 13 листопада у смт Побузьке Голованівського району рятувальники допомогли чоловікові відкрити двері гаража, в якому його дружина намагалась скоїти суїцид.

ОБПІКСЯ ЖИТЕЛЬ ТЕПЛОТРАСИ

14 листопада необережне поводження з вогнем 36-річного чоловіка призвело до пожежі старих домашніх речей у колекторі теплотраси по проспекту Винниченка біля парку імені Пушкіна в обласному центрі. Житель теплотраси розвів вогнище, аби зігрітися і приготувати їжу. Сам винуватець надзвичайної події зазнав опіків лівої руки 3-4 ступенів.

ПІЧ - УБИВЦЯ

16 листопада в смт Устинівка через несправність пічного опа-

ночас уряд підвищив податок з обігу на ліки, що збільшило їхню вартість. Банки ж підвищили комісійні за переказ пенсій, зникла допомога на поховання, знизились допомога на реабілітацію та допомога на інвалідність. Отож за останні роки становище естонських пенсіонерів серйозно погіршилось. Одними з найнижчих у Євросоюзі є середні пенсії румунів – 780 лей (1828 грн). Мінімальна ж пенсія – лише 360 лей (844 грн). Найменше мають жителі сільської місцевості, в яких були низькі зарплати. Зимові комунальні послуги в містах обходяться до 1600 грн, тому городяни нерідко продають міські квартири, аби придбати недорогий будиночок на селі, де життя дешевше. Працювати і одночасно одержувати пенсію дозволено лише у приватних структурах. Утім, слід зауважити, що в Румунії пенсійний вік становить 63 роки для жінок і 65 – для чоловіків, відтак на роботу влаштується далеко не кожен бажаючий. Звісно, для пенсіонерів існує ряд пільг (зокрема на транспорт та на лікування), однак це не суттєво поліпшує їхнє життя. Пенсійне життя в Болгарії не можна назвати кращим (середня пенсія 1300 грн). Більшість жінок (якщо вони не працювали на тяжкій роботі) ідуть на пенсію у 60 років, чоловіки – у 63. Причому жінкам для одержання пенсії потрібно відпрацювати 37 років, а чоловікам – 40. Якщо відповідного трудового стажу людина не має, то доведеться працювати до 65-ти. При 15-річному стажі пенсія виходить доволі символічною, а якщо у 65 років і цього стажу не набирається, то соціальну мізерну пенсію людина отримає аж у 70. Як бачимо, не в усіх країнах, що приєдналися до Євросоюзу, пенсіонери мають безхмарне життя. Все залежить від того, наскільки потужною є економіка держави. То чи варто так уперто прагнути до ЄС? Тим більше, що нас туди не дуже й запрошують. М.Зарудний.

ПОДІЯ

МАЛЕНЧЕНКО ПОВЕРНУВСЯ НА ЗЕМЛЮ Капсула корабля «Союз ТМА05М» з екіпажем благополучно приземлилася 19 листопада уночі у Казахстані, повідомляє Центр управління польотами. З Міжнародної космічної станції (МКС) на Землю повернулися російський космонавт Юрій Маленченко (уродженець

міста Світловодськ Кіровоградської області), а також астронавт НАСА Саніта Уїльямс і астронавт Японського космічного агентства JAXA Акіхіко Хосіде. Посадку корабля забезпечували три літаки, 12 вертольотів і шість пошуково-евакуаційних машин.

ОКНАДВЕРИ REHAU VEKA WDS KBE

откосыжалюзи лоджиибалконы

РАССРОЧКА 0% утепление квартир

тел.: (0522) 275658, 0500460024

ул. Б. Перспективная, 62, оф. 5 (напротив УТО)

Турагенція -ТУРЫ В РАССРОЧКУ -РАНЕЕ БРОНИРОВАНИЕ -ГОРЯЩИЕ ТУРЫ -АВИАКАССА -СТРАХОВАНИЕ www.teztour.ua

ул. Б. Перспективная, 47/16 (напротив г. Киев) 066 1315905, 066 4077413, (0522) 273450

ОКНА ДВЕРИ

ВХОДНЫЕ И МЕЖКОМНАТНЫЕ МЕТАЛЛОПЛАСТИКОВЫЕ Скидки от 20% с 1 по 30.11.12г.

КОНДИЦИОНЕРЫ ЖАЛЮЗИ, РОЛЕТЫ

(0522) 27-04-49, 097-676-43-72, 066-280-71-14

САЛОН ВІКОН ТА ДВЕРЕЙ

ШАХРАЙСТВО

НАДУРИЛИ МОЛОДИХ МАМ ДІТИ ТРУЯТЬСЯ ГРИБАМИ

Застереження рятувальників, медиків, лікарів санстанції щодо небезпеки вживання дикорослих грибів на кіровоградців взагалі не діють. Мало того, що жителі області вживають цю отруту самі – вони ще й дітей годують. 15 листопада до дитячого відділення Маловисківської центральної районної лікарні госпіталізували 11-річного хлопчика з підозрою на отруєння грибами. Наступного дня до реанімаційного відділення дитячої обласної лікарні з діагнозом «отруєння грибами» госпіталізовано 17-річну жительку села Прищепівка Новомиргородського району. 19 листопада до реанімаційного відділення дитячої обласної лікарні з діагнозом «отруєння грибами» у середньоважкому стані госпіталізували ще одну жертву дикорослих грибів - 14-річного жителя с. Підлісне Олександрівського району. За повідомленнями УМНС України в Кіровоградській області.

-корма суперпремиум класса для собак, кошек, шиншил, крыс, хомяков, кроликов, попугаев; -профессиональная ветеринарная косметика; -аксесуары для животных г. Кировоград, ул. Дзержинского, 24 а, ТК “Фуршет”, 1 этаж (пн.-сб. 10:00 -19:00)

тел.: 066 999 97 07

Лиц. АВ 613310 выд. ГУВМ в Кировоградской обл. от 09.10.2012г.

Родина інтернетшахраїв з Кіровограда надурила сотні молодих мам з різних регіонів України і, навіть, Росії. Реєструючись під різними іменами на форумах для мам і малюків, вони пропонували на продаж переважно брендове взуття за низькими цінами. Працювали по передоплаті за принципом піраміди. Перші клієнти отримували свій товар за рахунок грошей наступних. У такий спосіб шахраї напрацьовували собі авторитет. Але одного дня, коли на їхніх рахунках опинилася велика сума, піраміда розвалилася. Кіровоградка Світлана Інтернетом по передоплаті замовила черевички своєму дворічному сину Дмитрику. Жінка раділа: фірмове взуття і на 200 гривень дешевше. Щоправда, ця радість тривала не довго. «Гроші я заплатила і почала чекати на товар, який мені обіцяли через тиждень . Але пройшов тиждень, другий. Спочатку не виявилося моєї моделі. Потім розміру, потім хтось поїхав на склад тощо. Словом почали тягнути час. Зрештою на телефонні дзвінки продавець перестав відповідати, а коли телефонуємо їй з незнайомих номерів – городить якусь дурню». У такій же халепі опинилися сотні жінок з різних областей України. Сума, на яку надурили молодих мам, сягнула сотні тисяч гривень. На тому ж сайті, де їх обдурили, жінки формують список потерпілих. Щодня у ньому з‘являються десятки нових прізвищ. Попри те, що шахраї на форумах представлялися киянами, обмануті мами за банківськими реквізитами вирахували, що кидали живуть

ЖАЛЮЗІ І БРОНЕДВЕРІ Розстрочка 0% м. Кіровоград, вул. Пашутинська, 49 тел. 27-05-35, (099) 515-4-515

МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ

ВІКНА ДВЕРІ

у Кіровограді. Журналістам навіть СЕКЦІЙНІ ГАРАЖНІ вдалося дізнатися адресу – у баВОРОТА, ЖАЛЮЗІ, РОЛЕТИ, гатоповерхівці на вулиці маршала ДВЕРІ ВХІДНІ ТА МІЖКІМНАТНІ Конєва. Але двері за цією адресою розстрочка на 7 місяців 0% www.kv2.com.ua не відчиняють – хоч чути, що у кварвул. Тарковського, 57А, тирі хтось є. Чотирнадцять потерпі- тел.: (0522) 225921, 0504871804 лих вже написали заяви в міліцію. ЗНИЖЕНІ Правоохоронці твердять: ситуація ЦІНИ НА 20% не безнадійна. За словами речника з 01.03.12р. по 30.11.12р. УМВС України в Кіровоградській об- ФРАНЦУЗСЬКІ ласті, у більшості випадків такі злочини розкриваються, а винних знаСто тридцять ходять. Нещодавно управління по кольорів боротьбі із кіберзлочинністю злоЄгорова, 23 вило на гарячому ще одного жителя тел.: 050-08-05-126, 22-46-10 обласного центру, на рахунку якого Кандидат медичних наук було десять випадків шахрайства в Довженко Інтернеті. От тільки примусити злоРоман Олександрович чинця повернути вкрадене набагато позбавить Вас від алкогольної складніше. Правоохоронці закликата наркотичної залежності ють решту обдурених мам написати 28 листопада о 10:30 заяви у міліцію, а щоб у подальшому Довідки за тел.: 274390; 095 8390235 уникнути подібних ситуацій, не розЛіц. серія АГ №603844 МОЗУ від 7.11.2011р. раховуватися наперед з продавцяСАМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я ми в Інтернеті. М. Терещенко. • • ,• реклама • • •

НАТЯЖНІ СТЕЛІ


4

№47 22.11.2012

випадки, сиТуаціЇ, реклама КРИМІНАЛЬНИЙ РЕПОРТЕР ПОВІДОМЛЯЄ

ЗАСІДАННЯ

ПЛАТНИКИ ПОДАТКІВ ВИГРАЛИ 176 СПРАВ

Минулого тижня відбулося чергове засідання громадської ради при ДПС у Кіровоградській області. Заступник голови ДПС О.Підлісний поінформував про результати роботи служби протягом 10 місяців. Платники податків перерахували до бюджетів усіх рівнів 1 млрд 871 млн грн. Прогнозні завдання надходжень до зведеного бюджету виконано на 106,7% - надійшло на 329,8 млн грн більше, ніж торік. Приріст надходжень склав 21,4%. Під час засідання було розглянуто стан правової та позовної роботи органів ДПС Кіровоградщини протягом цього року. Як відзначив Підлісний, на користь органів ДПС вирішено 893 справи на суму 346,9 млн грн, що становить 83,5% від загальної кількості. У той же час на користь платників винесено 176 рішень на суму 105,1 млн грн, що становить 16,4% від загалу. Наведені дані свідчать про те, що правова та позовна робота органів ДПС області проводиться на високому рівні. Ще одним питанням, яке викликало дискусію між учасниками засідання, стало обговорення пропозицій щодо вдосконалення податкової системи. Як зазначив голова громадської ради при ДПС у Кіровоградській області І.Волков, цей процес запроваджений за дорученням Президента України В.Януковича в рамках Програми лібералізації податкової політики на 2013-2014 роки. Учасники засідання запропонували спростити документообіг і процедуру адміністрування окремих податків, а також змінити порядок подання податкової звітності тощо. Пропозиції будуть надіслані до ДПС України для подальшої систематизації та включення до Програми лібералізації податкової системи. Наш кор. Громадська організація МХБФ «Сонячний Світ» в м. Кіровограді запрошує волонтерів віком від 20 до 37 р. до співпраці в проведенні новорічних акцій в дитячих будинках та притулках дітям-сиротам. Т. 27-83-01, 063-180-59-27.

НАВІТЬ НЕ ВИБАЧИЛИСЯ

Опівночі житель Новоукраїнки підвозив на скутері свого товариша додому. По дорозі заїхали на АЗС по вулиці Кірова. Там до скутериста підійшли працівники ДАІ і запитали, чи він бува не п’яний. Почувши заперечну відповідь, міліціонери дозволили скутеристу їхати далі, і він поїхав. А через місяць отримав виклик до суду. Виявляється, працівник ДАІ склав адмінпротокол, що скутерист був того вечора п’яний. „Та не пив я! І працівники ДАІ не давали мені трубку, щоб дихнути, і не пропонували проїхати з ними до лікарні на обстеження! Протокола не складали і не давали мені нічого підписати!“ - обурювався скутерист. Два працівники АЗС пояснили, що коли скутерист поїхав, даішник попросив їх підписати якісь папери, і вони їх підписали, не прочитавши. Вияснивши це, Новоукраїнський райсуд закрив провадження в адмінсправі за відсутністю у діях скутериста складу адмінправопорушення. Отож, виходить, що працівник ДАІ, чи то через свій непрофесіоналізм, а скоріше - через прагнення поліпшити свої показники (а за це прокуратура кримінальні справи порушує!), змусив безневинного чоловіка нервувати та витрачати свій час на похід до суду. А перед ним працівники ДАІ навіть не вибачилися! І, на жаль, подібні випадки у практиці ДАІ непоодинокі.

ОДНІ ВИРОЩУЮТЬ, ІНШІ – ЇДЯТЬ

У селі Шпакове Новомиргородського району з сараю 77-річного пенсіонера уночі украли 40 курей, 50 качок і 5 гусей. Навряд чи злодій був один, і навряд чи обійшовся без транспорту. Тієї ж ночі з кліток на подвір’ї іншого жителя Шпакового украли 27 кролів. І це справа рук не однієї особи. З домоволодіння пенсіонерки у селі Подорожнє Світловодського району украли три кози. Тридцятичотирирічний житель села Мар’ївка Компаніївського району з домоволодіння односельчанки украв 6 курей і намагався втекти, але був помічений, тож змушений був покинути птицю.

ЗАТРИМАЛИ ЗЛОДІЯ

Як ми повідомляли, у серпні у Кіровограді було скоєно ряд крадіжок з автомобілів. Так, вдень по вулиці Попова з ВАЗ-2107 украли цифровий фотоапарат та автомагнітолу. Уночі з автомобіля „Рено-Логан“ по вулиці Волкова украли автомагнітолу. Також уночі з автомобіля „ГАЗель“ по вулиці Братиславській украли документи на автомобіль. Минулого тижня міліція знайшла злодія. Підозрюють 32-річного Юрія Д. Відразу у трьох відвідувачів кафе по вулиці Тольятті у місті Олександрія пропали речі. У двох жінок з підставки для одягу украли сумки, а з куртки чоловіка витягнули мобільний телефон. Міліція знайшла злодія. Підозрюють 20-річного Олександра Ч. Він скористався тим, що компанія святкувала за столом ювілей, і ні на кого не звертала уваги, узяв дві сумки та перевірив кишені одягу, забравши мобільний телефон. Двадцятип’ятирічного жите-

ля Херсонської області Павла С. кіровоградська міліція підозрює у ряді злочинів. Перебуваючи під вартою, Павло вирішив зізнатися, що о першій годині дня 21 жовтня цього року на розі вулиць Кірова та Єгорова у Кіровограді він вирвав з руки пенсіонерки сумку і утік дворами. У сумці були 106 гривень і мобільний телефон.

ШУКАЛИ І ЗНАЙШЛИ

З будинку пенсіонерки з села Éосипівка Вільшанського району уночі украли косметичку. Злодій пошкодив замок вхідних дверей. Жінка каже, що в косметичці були гроші - 19 000 гривень і 300 доларів. Господарі будинку по вулиці Київській у місті Новоукраїнка залишали ключ від замка вхідних дверей на підвіконні. Цим скористався злодій. Коли господарів не було вдома, він украв з будинку золоті вироби - ланцюжок з іконкою, браслет і сережки. Збиток - 15 тисяч гривень.

ЗЕЛЕНЕЄ ЖИТО, ЗЕЛЕНЕ…

Майже щодня до міліції приходять громадяни, які скаржаться, що з їхніх домоволодінь зникли гроші чи інші цінності після гостей. Так, з будинку 55-річного жителя села ВершиноКам’янка Новгородківського району украли мобільний телефон. Зробив це 43-річний односелець. Він був в гостях у потерпілого. Побачивши, що той заснув, сп’янівши, гість узяв зі столу чужий мобільний телефон і пішов у двері. Двадцятичотирирічна жителька Олександрії була в гостях у подруги. І там хтось з гостей украв з її сумки 800 гривень. Сорокадворічна кіровоградка з вулиці Героїв Сталінграда підозрює своїх гостей у крадіжці з серванту золотого ланцюжка вагою 8 грамів. У 44-річної жительки Олександрії були гості, пили горілку. Гості пішли під ранок і прихопили з собою два ДВД-програвачі. Жителька вулиці Хабаровської з Кіровограда святкувала свій 31-й день народження. Коли ж гості розійшлися, господарка взялася за голову: пропали золоті ланцюжок з хрестиком, а також сумка і 800 гривень. Двадцятишестирічна кіровоградка заявила до Кіровського відділу міліції на свого знайомого. Антон був у неї в гостях і украв з гаманця 500 гривень. Сімдесятирічний житель села Володимиро-Ульяновка Олександрійського району пив удома горілку з 43-річною односельчанкою. І каже, що жінка силоміць відібрала у нього 700 гривень.

ЗЛОДІЙ З СЕЛА ДОБРЕ

При плановому огляді повітряної лінії електропередач на території Вільшанського району було виявлено крадіжку з опори чотирьох шестиметрових металевих кутиків. На щастя, опора не впала. А от працівники охорони компанії знайшли злодія. Підозрюють у крадіжці 32-річного жителя села Добре Павла Б.

НІЖ НА СТОЛІ

У Гайворонському районі міліція затримала 48-річного місцевого жителя. До райвідділу вранці надійшло повідомлення від диспетчера швидкої допомоги, що до

ФІНАНСИ

УСУНУЛИ ВТРАТИ НА 28 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ Держфінінспекція у Кіровоградській області упродовж січня-жовтня 2012 року забезпечила відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 27,7 млн грн. Усунуто незаконних, нецільових витрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 21,1 млн грн та забезпечено надходження фінансових ресурсів до бюдже-

тів, бюджетних установ і організацій на суму 6,6 млн грн. Задля максимального відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів до суду подано 19 позовів на суму 1,9 млн грн. Прес-служба Державної фінансової інспекції в Кіровоградській області.

райлікарні з проникаючим пораненням у живіт доставили 33-річного чоловіка. Він помер. Як повідомили у прес-службі УМВС в області, правоохоронці встановили, що уночі двоє жителів Гайворона розпивали спиртні напої. У стані алкогольного сп’яніння чоловіки почали сваритися, а потім один із них ударив ножем іншого. Опівдні 10 листопада до обласної лікарні з проспекту Університетського привезли 38-річну Ольгу Б. з ножовими пораненнями у живіт і ногу. Вранці жінка сіла снідати з 48-річним співмешканцем. На столі була пляшка горілки. Сніданок закінчився тим, що чоловік ударив кухонним ножем потерпілій у живіт. Слід додати, що обоє вони уже мають судимості: жінка за грабунки, а чоловік за розбійний напад. Міліція затримала співмешканця та вилучила кухонного ножа з довжиною леза 15 сантиметрів. А увечері наступного дня 50-річний житель села Лаврівка Долинського району повідомив до міліції, що зарізали 43-річного сусіда Валерія С. В гостях у потерпілого була 39-річна жителька села Антонівка Валентина А. Сиділи вони на кухні та пили горілку. І під час цієї пиятики жінка взяла зі столу кухонний ніж і ударила ним господарю у живіт. Ніж міліція вилучила, підозрювану у вбивстві затримала, вона зізналася у скоєному. Вранці 11 листопада у будинку по вулиці Ілліча в Світловодську знайшли труп 34-річного господаря Сергія К. На його тілі була кров. Міліція встановила, що напередодні о другій годині дня на сходах сьомого поверху між потерпілим і 28-річним сусідом Владиславом С., обоє були у стані алкогольного сп’яніння, виникла бійка. І Владислав ударив кілька разів кулаком в голову Сергію, а потім кілька разів ударив його головою об стіну, і пішов до своєї квартири. Батько Сергія К. заніс сина до квартири. А на ранок чоловік помер. Владислав С. зізнався у своєму вчинку, міліція його затримала. О п’ятій годині дня біля магазину по вулиці Героїв Сталінграда в Олександрії посварилися 27-річний Денис П. та 21-річний Євген К. І молодший ударив ножем старшого у груди. Потерпілого госпіталізували. Євгена К. міліція затримала, він зізнався у скоєному, ніж вилучили.

СТО ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ У САЛОНІ

Злодії продовжують карати водіїв за їх безпечність. Так, 48-річний житель Дніпропетровська приїхав у Кіровоград у справах. Опівдні припаркував автомобіль МАН по вулиці Героїв Сталінграда і пішов на ринок „Європейський“. Барсетку з грішми та документами залишив в автомобілі. І її вкрали. Дніпропетровець каже, що в барсетці, окрім паспорта, водійського посвідчення та техпаспорта на автомобіль, були ще й гроші – 50 000 гривень. А от приватного підприємця з Новоукраїнки обікрали в його ж рідному місті. Сорокарічний чоловік залишив автомобіль „ЗАЗ-Сенс“ по вулиці Леніна. Éдучи, забув замкну-

ти двері - пояснює, що ніколи їх не замикає. Та цього разу барсетку з грішми і документами залишив на передньому пасажирському сидінні в салоні. І вона пропала. У барсетці були гроші (10 000 доларів, 20 000 гривень і 50 000 російських рублів), документи (посвідчення водія, техпаспорт на автомобіль), кредитна картка та мобільний телефон. Житель Дніпропетровська повертався з Києва з відрядження автомобілем МАН. Неподалік села Диківка в Знам’янському районі він зупинився, щоб поміняти колесо. Поки займався ремонтними роботами, злодій відкрив кабіну і забрав з сидіння барсетку, в якій були 1500 гривень, документи та дві банківські картки.

ТУТ «ПРАЦЮЮТЬ» КИШЕНЬКОВІ ЗЛОДІЇ

Вранці на робочому місці у 43-річного продавця на Центральному ринку в місті Олександрія украли барсетку, яка лежала на прилавку. Потерпілий каже, що це зробила жіночка, яка приміряла у нього зимову куртку. У барсетці були 800 гривень і документи. Того ж дня на тому ж таки ринку пропала сумка і у 23-річної жінки-покупця. Потерпіла поклала сумку біля прилавка ларка, коли приміряла чобітки. Опівдні на „Європейському“ ринку обікрали 35-річного кіровоградця. Приміряючи зимову куртку, він зняв з себе піджак і поклав його на прилавок. Коли ж дійшла справа до розрахунку за куртку, і чоловік поліз у кишеню, то виявилося, що з неї пропали 11 000 гривень.

ЗНАЙШЛИ ВБИВЦЬ ПЕНСІОНЕРКИ

У березні ми повідомляли про цей злочин. Жителька Світловодська прийшла вранці до 73-річної матері на вулицю Белінського і знайшла її з перерізаним горлом. Через вісім місяців міліція затримала вбивць. Встановлено, що злочин скоїли 29-річний місцевий житель Петро І. з 26-річним Кирилом В. О десятій годині вечора 13 березня вони прийшли до домоволодіння потерпілої. Розбили вікно, залізли до будинку і стали вимагати у господині гроші. Оскільки жінка мовчала, Петро ударив її ножем у живіт. Після цього пенсіонерка вказала на схованку. У ній було 900 гривень. Щоб жінка не заявила про них до міліції, Кирило перерізав їй горло.

НІЧНІ ПОКУПЦІ

Вранці власник магазину по вулиці Леніна у селищі Новоархангельськ прийшов на роботу і виявив, що його магазин уночі обікрали. Злодії розбили вікно з тильної сторони магазину, потім зробили отвір у вітрині і забрали з полиці 18 мобілок на загальну суму 14 тисяч гривень. Уночі злодій віджав металопластикове вікно магазину по вулиці Шевченка у Малій Висці і украв 2 тисячі доларів, 10 тисяч гривень і товар - побутову хімію та косметику. Уночі злодій заліз через вікно у магазин по проспекту Леніна у місті Олександрія і украв з каси 4000 гривень.

У ПОДАТКОВІЙ

ВИКРИТО 63 ЗЛОЧИНИ ЕКОНОМІЧНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ Понад 88% з них відносяться до категорій тяжких та особливо тяжких. У ході оперативного супроводу документальних перевірок суб’єктів господарювання податківці викрили 32 злочини за фактами ухилень від сплати до бюджету податків, 27 з яких – в особливо великих розмірах. Протягом 10 місяців 2012 року виявлено 11 злочинів за фактами легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. Також

викрито діяльність 14 суб’єктів господарювання, які мають ознаки фіктивності. Припинено діяльність трьох «конвертаційних центрів». За результатами оперативного супроводу розслідування кримінальних справ закінчено провадженням та направлено до суду кримінальні справи по 52 злочинах. Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС у Кіровоградській області.

ЖАДІБНИЙ ЧИ ДУРНИЙ?

ОБРАХУВАЛИ!

Двадцятивосьмирічний американець Артур Брандейдж поплатився за жадібність. Він пограбував банк, зажадавши у касира двадцять тисяч доларів. Після деякого опору касир видала йому гроші. Артурові навіть удалося зникнути, але, перерахувавши гроші, він виявив, що його нахабно обрахували. І він вирішив так просто це не залишати. Повернувшись до банку, він став

вимагати, щоб касир таки видала решту суми. Та цього разу співробітниця натисла тривожну кнопку й жаднюгу арештували.

ВИКРАДАЧ ПОДАВ ДО СУДУ НА СВОЇХ ЖЕРТВ Засуджений на 11 років за викрадення людей 25-літній Джессі Діммік судиться з… власними жертвами. Два роки викрадач таїв образу на подружню пару Роулі, яку тримав у заручниках і, нарешті, вирішив до-

битися «справедливості». Він уломився в будинок Роулі після того, як намагався зникнути від переслідування охоронців порядку й розбив викрадену машину. Злочинець запевняє, що подружжя погодилися взяти в нього гроші й заприсяглися (правда, під дулом пістолета, але слово є слово!), що допоможуть йому втекти від поліції. І… підло обдурили довірливого бідолаху. Нехай тепер відповідають по всій строгості!


інформація, реклама

№47 22.11.2012

9

ПОДЯКА

СПАСИБІ ЗА ПОВЕРНЕННЯ З ТОГО СВІТУ Так трапилося, що через свою ж вину я ледве не померла. Якось я розпалила плиту, накрила її ганчір’ям, щоб у хату не йшов дим. Та й, забувши про ганчір’я на плиті, пішла відпочити… Дим, що просочувався через замкнені двері, побачив Ю. Нудний. Він і виніс мене, непритомну, на свіже повітря та викликав «швидку», яка відвезла мене до Новоукраїнської райлікарні. Я дуже вдячна за повернення з того світу своєму ря-

тівникові Ю. Нудному, фельдшеру Л. Гайвас (за надану першу медичну допомогу), водію М. Ракуну, що швидко доставив мене до лікувального закладу, працівникам Новоукраїнської райлікарні. Уклін вам від усієї душі, добрі люди! Бажаю здоров’я, щастя, достатку. М. СИЖУК, ветеран Великої Вітчизняної війни, с. Глодоси Новоукраїнського р-ну.

ДЕМОГРАФІЯ

НАС СТАЛО БІЛЬШЕ У вересні цього року чисельність населення України збільшилася вперше за 19 років. За станом на 1 жовтня 2012 року населення України склало наявне 45 559 235 чоловік, а постійне - 45 378 880 чоловік, що на 177 чоловік більше, ніж за станом на 1 вересня 2012 року, свідчать дані Державної служби статистики України. Таким чином, вперше за 19 років зафіксовано зростання чисельності населення України. З 1993 року, досягнувши максимальної в історії відмітки 52,2 млн наявного і 51,7

млн постійного, вона знижувалася з місяця в місяць. При цьому в країні, як і раніше, зафіксований негативний природний приріст - за вересень поточного року кількість померлих українців перевищила кількість тих, що народилися, на 4060 чоловік. Проте міграційний приріст на 4237 чоловік вперше за вказаний період його перевищив. Цьому сприяло як скорочення природного спаду населення, так і традиційний вересневий сплеск міграційного приросту.

ЗМІНИ У ЗАКОНОДАВСТВІ

Що зміниться у житті українців з новим КПК З 20 листопада в Україні набрав чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс. Експерти відзначають, що в історії України такої масштабної реформи, як ухвалення нового Кримінального процесуального кодексу, ще не було. Основним нововведенням кодексу називають відхід від обвинувачувального ухилу, який був раніше. Натомість КПК створює рівні можливості для кожної із сторін в кримінальному процесі і вводить в кримінальне судочинство принцип змагальності. Одним з найбільш обговорюваних аспектів кодексу стало введення в Україні суду присяжних, робота якого базуватиметься на співпраці суддів і присяжних. Згідно зі ст.31 нового КПК, кримінальне судочинство першої інстанції по злочинах, які передбачають довічний термін ув’язнення, здійснюватиметься

колегіально судом у складі 3 професійних суддів, а за клопотанням обвинуваченого - судом присяжних у складі 2 професійних суддів і 3 присяжних. Кримінальне судочинство відносно декількох обвинувачених розглядається судом присяжних відносно всіх обвинувачених, якщо хоч би один з них виявив таке бажання. Суд присяжних зможе розглядати тільки кримінальні справи, які передбачають довічне ув’язнення. Залучення присяжних здійснюватиметься виключно за бажанням ув'язненого спеціальною автоматизованою системою документообігу суду з числа осіб, внесених до відповідних списків. Крім того, буде створено Державне бюро розслідувань (ДБР), яке займеться розслідуванням злочинів, скоєних високопоставленими чиновниками, прокурорами, співро-

бітниками правоохоронних органів і суддями. За словами Генерального прокурора Віктора Пшонки, формування ДБР проходитиме поступово протягом п'яти років. Оскільки новий КПК передбачає можливість здійснення процесуальних дій в режимі відеоконференції, українські суди чекає технічне переоснащення. Заміна металевих огорож в судах на прозорі поки проходить повільно через відсутність достатнього фінансування. Немає електронної системи моніторингу осіб, які знаходитимуться під домашнім арештом, норми якого так само визначені новим КПК. Згідно з цією нормою, перебувати під вартою будуть тільки особи, які вчинили насильницькі дії. До інших буде застосовуватися такий запобіжний захід, як підписка про невиїзд, застава або домашній арешт,

який забезпечуватиметься засобами електронного моніторингу. Заслуговує уваги положення ст.45, згідно з якою захисником особи в кримінальному процесі може бути тільки адвокат, внесений до Єдиного реєстру адвокатів України. Нагадаємо, що сьогодні право захищати особу мають не тільки фахівці в області права, але і родичі або опікуни обвинуваченого. Ця норма, проте, не торкнеться тих захисників, які приступили до своїх обов'язків до 20 листопада. Скоротився і термін досудового і судового слідства. Це нововведення покликане розвантажити переповнені СІЗО. Не буде більше і повернень справ на додаткове розслідування. Новий КПК вводить поняття слідчого судді. Основною ідеєю є встановлення судового контролю над дотриманням прав людини під час слідчих дій. А саме - в питаннях

тимчасового доступу до речей і документів, арешту майна, вибору запобіжного заходу, проведення негласних слідчих дій. Наш кор.

ФУТБОЛ

«Зірка» - «Буковина» - 3:1

У матчі 20-го туру української першої ліги, який відбувся минулої суботи, кіровоградська «Зірка» на своєму стадіоні перемогла чернівецьку «Буковину». У наступному турі, 23 листопа-

да, кіровоградська команда зіграє в Алчевську зі «Сталлю». Цей матч в прямому ефірі транслюватиме телеканал «Футбол», початок зустрічі - 17.00. Наш кор.


10

інформація, реклама

№47 22.11.2012

У ТЕАТРІ ЛЯЛЬОК

НА ПІДХОДІ – «ВІЙ» Кіровоградський обласний театр ляльок готується до прем’єри вистави для дорослих «Вій» за повістю М. Гоголя. Вона повинна відбутися в кінці листопада або на початку грудня. Але, за словами головного режисера театру, заслуженого діяча мистецтв України Є. Гімельфарба, хоч вистави ще немає, невідомо, якою буде її доля, шанувальники театру бояться пропустити прем’єру й уже зараз «бронюють» квитки на неї. «Вій» стане четвертою виставою, адресованою нашим ляльковим театром дорослим глядачам. Першою – у 2009 році - кіровоградці побачили «Ніч перед Різдвом» за М. Гоголем. Це була своєрідна розвідка: як глядач сприйме виставу, чи взагалі прийде на неї, адже він до цього не привчений. Щоправда, представники старшого покоління і сьогодні з теплотою згадують лялькові вистави «Божественна ко-

медія» та «Незвичайний концерт», які у середині минулого століття демонструвалися по телебаченню. Їхню постановку здійснив головний режисер Московського центрального театру ляльок, народний артист СРСР С. Образцов. Саме він першим почав ставити вистави за участі ляльок для дорослих. Але коли те було?! Тому підстави хвилюватися за долю першої своєї вистави для дорослих у колективу театру були. Але на «Ніч перед Різдвом» чекав успіх. Причому такий, що глядачі після прем’єри першої «дорослої» лялькової вистави зробили заявку на наступну. І вже через півтора року з’явилося «Собаче серце» за М. Булгаковим. Минуло ще майже стільки ж – і театр запросив на свою нову роботу – «Декамерон» за Дж. Бокаччо. І ось тепер на нас очікує зустріч із «Вієм». О. Бондаренко.

БЛАГОДІЙНІСТЬ

БЕЗДОМНИМ ТВАРИНАМ – ГОСПОДАРІВ! Тижневик «21-й канал» не міг залишитися байдужим до прохання Кіровоградської міської громадської організації захисту тварин «БІМ» залучитися до реалізації соціального проекту, що ставить за мету знайти бездомним тваринам нових господарів. Ми починаємо друкувати фото таких тварин.

Этот 2-месячный щенок может стать для вас очень преданным другом! Тел.: 050-761-90-25 (Татьяна); 066-287-40-61 (Любовь Ильинична). Этому милому щенку – 2,5 месяца, но у него нет хозяина. Этим хозяином или хозяйкой можете стать вы, позвонив по тел.: 050-761-90-25 (Татьяна); 066-287-40-61 (Любовь Ильинична).

КОТЯЧІ ЗВИЧКИ ТА ЇХ ПОЯСНЕННЯ

КІТ ХОЧЕ ВАС НАВЧИТИ ХОЧ ЧОМУСЬ КОРИСНОМУ Ваша кішка треться об вас, а ви й раді. Думаєте, так вона показує свою любов. Виявляється, багато чого, що так розчулює нас у поведінці котів, має зовсім несподіване й часто не дуже приємне для нас пояснення. Вони нявкають, імітуючи плач людських дітей Коти знають безліч способів спілкування, та коли прагнуть сказати «дай поїсти», то нявкають. Котячі розмови можуть регулюватися за висотою, тоном, гучністю, а їх мелодії дуже різноманітні. Цей набір інструментів треба кішкам для того, щоб краще нами маніпулювати. Наукове дослідження показало, що люди підсвідомо розрізняють «прохання» й звичайні звуки, видавані кішками в самих різних ситуаціях. Коли кішки щось випрошують, вони видають звуки, що нагадують плач людських дітей. І це не збіг. Коти «настроюють» своє нявкання на частоту, яка дозволяє їм швидше одержати бажане. А ми реагуємо на їхні команди як дресировані тварини. Не тільки тому, що сам звук діє на нас як подразник, а й тому, що наш інстинкт велить нам негайно нагодувати істоту, яка «звучить» як наше дитя. Навіть якщо істота покрита вовною й кличуть її Барсиком. Вони заявляють про свою перевагу, поклавши купу в неналежнім місці Одне з достоїнств кішок у тому, що їх легко навчити залишати відходи своєї життєдіяльності в спеціально відведених коробочках. Крім того, коти закопують те, що наробили. Такі звички пояснюються зовсім не охайністю. Це еволюційний пережиток із часів, коли кішки були дикими, а навколо – повно хижаків, більш небезпечних, ніж пилосос. Кішки ховали слід, за яким їх могли знайти вороги. Була й інша причина: так вони уникали «виклику на смертний бій» з боку інших котів. Тобто закопування відходів – знак, що кіт боїться іншої, більшої тварини. І якщо він демонстративно залишив купу на видному місці – це не що інше, як акт агресії. Він вважає себе головним, а ви живете на його території й повинні підкорятися його законам. У світі котячої політики купка – це прапор, який позначає кордони. У дикій природі такі «прапори» залишаються, щоб бути побаченими й унюханими іншими котами. Це

знак, що тут - володіння серйозного звіра, який жартувати не буде. І коли мова йде про проживання на одній території кота й людини, тут діють ті ж закони. Якщо він залишив свої фекалії неприкритими – виходить, це він головний і ховати свої «сліди» маєте ви. Вони труться об вас, щоб заявити про свої права Зрозуміти котів непросто. Це не собаки, які скачуть у захваті, коли ви повертаєтеся додому, або тікають, підібгавши хвіст, коли ви ловите їх на місці злочину. На котячій морді - вираз зарозумілої байдужості. Але ж коли вони муркотять і труться мордочкою або всім тілом об ваші ноги, хіба це не вираження ніжності? Розчаруємо вас: подібна поведінка котів не має жодного відношення до їхньої прихильності. Це всього лише спосіб оголосити вас своєю власністю. Як і багато інших тварин, коти мають залози, що виділяють феромони. Вони призначені для спілкування з іншими котами з таких важливих питань, як ідентифікація, сексуальна сумісність і права на територію. Коли кіт треться об ваші ноги або підсуває мордочку під вашу руку, він намагається залишити на вас свої мітки. Для інших тварин це сигнал, що у вас уже є хазяїн. Розшифровується повідомлення так: «Власність кішки Мурки». Вони імітують змій, щоб залякати вас Кожному, хто спостерігав за котячими «розбірками», знайомі ці моторошні звуки. До обов’язкової програми входить і загрозливе шипіння. Учені запевняють, що так кіт зображує іншу тварину, якої намагається уникати більшість хижаків – змію. Коти інстинктивно використовують набуті в процесі еволюції акторські здібності для захисту від ворогів. У небезпечній ситуації кіт намагається ввести супротивника в оману і перевтілюється в істоту, яка здатна його налякати. Вони намагаються позбутися нашого запаху Думаєте, ваш кіт великий акуратист? Вічно миється й наводить красу… А ви помічали, як старанно він починає вилизуватися після того, як ви його погладили? Коли він вилизується, то тягне свою вовну й стимулює залози на

тілі, які починають активніше виділяти ферменти. Кіт починає більше пахнути собою й позбувається вашого жахливого запаху. Крім того, власники котів знають, що може статися, якщо привести в дім нову людину. Швидше за все, її взуття, одяг та інші речі будуть рясно окроплені. Тут спрацьовує той же принцип – прагнення знищити чужі запахи на своїй території. Вони приносять дохлих тварин, щоб продемонструвати свою перевагу як мисливців Коти – хижаки. Миші, птахи й неприкриті щиколотки часто стають здобиччю одного з небагатьох видів на планеті, який полює для розваги… І багатьом власникам котів час від часу доводиться приймати від своїх вихованців подарунки. Кіт може сунути закривавленого птаха вам у черевик і вичікувати, коли ви почнете жадібно поїдати частування. Навіть якщо кіт цілком наситився, він не упустить задоволення піймати що-небудь, що пролітає поряд. А після того, як здобич опиниться в пазурах, кіт з гордістю піднесе її вам. Та насправді напівз’їдений пацюк, якого ви, прокинувшись, виявили на своїй подушці – не стільки подарунок, скільки навчальний прийом. Коти вважають своїм обов’язком навчити кошенят і інших членів родини правильно полювати й добувати їжу. Просто ваш улюбленець помітив повну відсутність у вас життєво важливих навичок і нездатність самотужки упіймати їжу. І намагається навчити вас хоч чомусь корисному, що стане в нагоді вам у житті. Як власне кошеня. Тільки й усього.


інформація, реклама

№47 22.11.2012

11

ВЕРСІЇ

ЧИ ЗУСТРІЧАЛИСЯ МОЛОТОВ З РІББЕНТРОПОМ У КІРОВОГРАДІ? В історії Другої світової війни є ще чимало білих плям, таємниць і навіть легенд. Одна з них - про секретні переговори між В’ячеславом Молотовим і Іоахимом фон Ріббентропом в окупованому Кіровограді у червні 1943 року. З культового фільму «Сімнадцять миттєвостей весни» ми знаємо про сепаратні переговори нациста Вольфа і американця Даллеса. Є версія, що у критичні дні війни Сталін тричі намагався укласти перемир’я з Гітлером. Про це стало відомо лише після виходу у світ у 2004 році книги В.Карпова «Генералісимус». Автор пише про зустріч парламентарів двох країн в окупованому німцями Мценську 20-27 лютого 1942 року. Існує також версія, що сідали за стіл переговорів воюючі сторони і у 1943 році. Проте інформація про переговори Молотова і Ріббентропа могла бути добре спланованою акцією однієї з воюючих сторін. Москві це потрібно було для того, щоб США і Англія швидше відкрили другий фронт. А німці таким чином могли спробувати вбити клин між союзниками по антигітлерівській коаліції напередодні битви під Курськом. Та після перемоги на Курській дузі Сталін більше до теми сепаратних переговорів з Берліном не повертався. Доля війни вирішувалася на полі битви, а не за столом переговорів. В архіві відомого англійського військового історика Базіля Ліддел Гарта, що зберігається при Королівському коледжі Лондонського університету, є інформація про те, що в червні 1943 Іоахимм фон Ріббентроп нібито зустрічався у Кіровограді (який у той час був у німців) з В’ячеславом Молотовим. Щоправда, Молотов факт цієї зустрічі згодом заперечив.

Уперше Ліддел Гарт написав про ці секретні радянсько-німецькі переговори у книзі «Оборона Заходу”, що вийшла у 1950-му році. У ній англійський історик повідав про те, що напередодні Курської битви Німеччина запропонувала Радянському Союзу укласти мир. Через 20 років у грунтовнішій праці «Історія Другої світової війни” Ліддел Гарт повторює цю інформацію, посилаючись на «дані німецьких офіцерів, які були присутні там в ролі технічних радників». Ріббентроп як умову для укладення миру нібито запропонував, щоб майбутній радянський кордон проходив по Дніпру, тоді як Молотов наполягав на відновленні колишніх меж СРСР. Дискусія зав’язла, оскільки зближувати точки зору виявилося неможливим, і була перервана після повідомлення, що про неї стало відомо у Вашингтоні. З тих пір ця не цілком доказова версія стала надбанням світової громадськості і набула широкого поширення. Не зникла вона і в подальших виданнях «Історії Другої світової війни”, один з останніх англійських варіантів якої вийшов у 1999. Влітку 1945 р. в одному з таборів для німецьких військовополонених історик Ліддел Гарт розмовляв з майором вермахту, від якого і отримав інформацію про зустріч Молотова та Ріббентропа. Німецький офіцер не знав, хто був її ініціатором, але припустив, що ним міг бути Радянський Союз. Розмова з німцем виявилася нетривалою. У той час англійський дослідник займався збором загальних відомос-

І В ЄВРОПІ – НЕ РАЙ

БЕЗРОБІТНИЙ? ІДИ ПОЗАГОРЯЙ!

У місті Абердер в Уельсі центр зайнятості організував кампанію, у рамках якої безробітні можуть піти до салону краси й одержати безкоштовний сеанс нанесення на тіло штучної засмаги. На думку авторів ініціативи, це має допомогти безробітним валлійцям набути впевненості в собі. За словами представників центру з наймання, вони відправляють до салону тільки тих, які проявляють найбільшу активність у пошуках роботи, а також ставляться до свого становища серйозно. Ідея надавати безробітним можливість обзавестися штучною засмагою викликала негативну реакцію в представників місцевої ради, а також альянсу платників податків. На їхню думку, наявність або відсутність засмаги ніяк не впливає на успіх у пошуках роботи. Головне, щоб людина, що шукає роботу, мала необхідну кваліфікацію, досвід

ЕФЕКТ КОБРИ

КМІТЛИВІ ІНДІЙЦІ Вираз «ефект кобри» означає рішення проблеми, від якого ситуація тільки погіршується. Але при чому тут змії? Історія сталася цікава. Річ у тому, що в часи англійського колоніального правління в Індії розплодилося безліч кобр. Жодного порятунку від них не було. Щоб позбавити країну від лиха, уряд оголосив премію за кожну голову вбитої змії. Індійці радо взялися до справи й непогано на цьому заробляли, аж поки… кобри майже не зникли. А разом із кобрами зникло й джерело доходів мисливців за зміями. І спритні індійці почали… розводити кобр, щоб, як і раніше, здавати їхні голови в обмін на гроші. Англійці б мали знати, що попит породжує пропозицію. Зрештою премію скасували. Але кобр стало ще більше, ніж до оголошення премії.

і знання. Якщо цього немає – засмага навряд чи стане в пригоді.

ЩАСЛИВОЇ ДОРОГИ!

Безробітним шведам заплатять за переїзд у Норвегію. Влада міста Седерхамн на сході Швеції виплачує молодим жителям міста, що лишилися без роботи, компенсації на переїзд до Норвегії. Пропозицією вже скористалися більше сотні людей. Молоді, що згодна їхати до Осло для одержання роботи, влада Седерхамна оплачує квиток до столиці Норвегії й проживання протягом місяця з розрахунку приблизно 25 євро на добу. Крім того, молодих людей забезпечують інструкціями з пошуку роботи. Програма «Подорож за роботою» була організована адміністрацією Седерхамна разом із Національною службою зайнятості й спрямована на скорочення рівня безробіття. А в Седерхамні він перевищує 25 відсотків…

тей про бойові дії на фронтах війни, що тільки що закінчилася, від воєначальників німецької армії. Ліддел Гарт повернувся до даного питання через кілька років, але знайти майора не вдалося. Більше того, історик забув ім’я полоненого офіцера. Офіційний представник британського адміралтейства Мартінссен, здавалося, намацав деякі ниточки. Розбираючи трофейні папери із записами зустрічей Гітлера, зокрема з адміралом Карлом Деніцем, він знайшов непідписаний документ приблизно наступного, майже фантастичного, змісту: СРСР отримує зараз великі постачання по лендлізу із США через Далекий Схід. Японська загроза війни проти Радянського Союзу може змусити Кремль укласти перемир’я з Німеччиною і переправляти вантажі лендлізу для потреб... вермахту. Інтерес до з’ясування цього питання не залишав Ліддел Гарта до самої смерті в 1970 році. Історик відновив ім’я німецького майора Теодор Рейтмайєр. Але його сліди загубилися на рубежі 60-70-х років. Ліддел Гарт помер, так і не встигнувши знайти реальних доказів, які б підтверджували або ж спростовували факт переговорів Молотова з Ріббентропом в 1943 році. За матеріалами періодики.

СПОРТ

КІРОВОГРАДСЬКІ ТАЕКВОНДИСТИ ВИГРАЛИ 4 НАГОРОДИ

На міжнародному турнірі серії А з таеквондо за версією WTF серед юніорів, що відбувся 10 листопада у голландському місті Гаага, кіровоградські спортсмени привезли чотири нагороди (дві золоті, одну срібну та бронзову). У змаганнях взяли участь 800 спортсменів із 48 країн. Збірна України у загальнокомандному заліку посіла перше місце. До її складу ввійшло 6 кіровоградців. Вони представляли СК «Тай-Пен», «ВанВей», ДЮСШ «Вело-Радій». Золоті медалі здобули Данило Саєнко та Іван Ткаченко. Срібну медаль виграв Владислав Бобров, а бронзову – Владислав Сухомлин.

Тренує кіровоградську команду Віктор Тихоненко та Олег Литвиненко. На фото: кіровоградські таеквондисти та їхні тренери.


12

№47 22.11.2012

інформація, реклама

ЧОГО НЕ СЛІД ГОВОРИТИ ДИТИНІ

ПАМ’ЯТАТИМУТЬ ВСЕ ЖИТТЯ

Багато людей, уже будучи дорослими й сімейними людьми, з гіркотою згадують про вчинки власних мам і тат. Що залишається в пам’яті ваших дітей на все життя? Які фрази слід назавжди виключити зі свого лексикону? «Ти мені зобов’язаний усім» Ця проста фраза може назавжди вбити довірчі, теплі відносини між батьками й дітьми. Батьки дають дитині життя, виховують її й не повинні вимагати від дітей подяки. Народити дитину - ваше рішення, а добре опікуватися про неї - ваш обов’язок. «Відчепись, не до тебе»

Це фраза, яку діти пам’ятають усе життя. Якщо навіть дитячі питання й справи вам видадуться недостатньо значними - не відмахуйтеся від них. Вашим дітям як повітря необхідна ваша увага й підтримка. «З тебе ніколи нічого путнього не вийде!» - навіть якщо ви вважаєте, що ваша дитина недостатньо працьовита або обдарована, такі слова відіб’ють у неї бажання працювати над собою. Навіщо, адже навіть найближча людина не вірить у те, що в неї щось вийде. «А от Ваня, на відміну від тебе…» Порівняння з більш успішними ді-

тьми, навіть якщо це брати чи сестри, дуже болісно сприймаються дитиною. Таким порівнянням, особливо якщо воно регулярне й не на користь дитини, батьки можуть дуже сильно вразити її самолюбство, що неодмінно позначиться на дорослій самооцінці. «Я тебе не люблю, ти поганий!» Це - найстрашніше, що може почути дитина від власних батьків. Вона може зробити будь-що, але не позбавляйте її за це своєї любові. Можна лаяти й карати дитину за вчинок, але не за те, що вона сама «погана».

НА ЗАМІТКУ

ГАРЯЧА ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ «ПУЛЬС ПОДАТКОВОЇ”

Кіровоградська ОДПІ Кіровоградської області ДПС повідомляє, що Державна податкова служба запровадила сервіс, який дозволяє громадянам разом із податківцями остаточно подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Ініціатива податківців має назву «Пульс податкової». «Пульс податкової» - це гаряча телефонна лінія, що працює за принципом call-back (податківці не

тільки приймають звернення, але й потім повідомлять про результати перевірки та вжиті заходи). Працює лінія цілодобово: з 8-30 до 19-30 інформацію про неправомірні дії приймають оператори, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач. Номер телефону «Пульсу податкової»: (044) 284-00-07 Відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Кіровоградської ОДПІ Кіровоградської області ДПС.

ЦІКАВО

ЧИ НЕМАЄ БІДИ ВІД ЧУЖОЇ ОБРУЧКИ Із прикрасами завжди була пов’язана величезна кількість повір’їв і прикмет. У давні часи, подивившись на намисто, каблучку чи візерунки на одязі, можна було сказати про жінку або дівчину чимало. Але й зараз для багатьох людей прикраси залишаються чимось особливим, до чого необхідно ставитися з підвищеною увагою. Запитання, чи можна носити чужі каблучки, залишається актуальним і сьогодні. Найчастіше відповідь на нього дають негативну. Можна почути, що знайдена чи подарована прикраса вбирає чужу енергетику (яка має всі шанси виявитися негативною). У деяких випадках навіть стверджується, що разом із чужою прикрасою ми візьмемо на себе чужу долю. Для того, щоб «зняти погану енергію», пропонують то потримати обручку або браслет у морозилці, то під струменем води або язиком полум’я. (Треба зауважити: ті, хто на цьому розуміється, переконані, що людині, яка вважає себе християнином, всі ці поради ні до чого, їй без побоювання можна одягати будь-яку подаровану чи навіть знайдену каблучку). Чи допомагають такі методи решті - вельми спірне питання. Серед усього розмаїття прикрас особливий сенс мають обручки. Відповідно до церковної православної традиції їх носять на правій руці - як чоловіки, так і жінки. На Русі в XV ст. матеріалом для чоловічої обручки було залізо (як символ міцності та сили), жіночої - золото (краса та крихкість). Трохи пізніше

обручку для чоловіка почали робити з золота, а для дружини - зі срібла: на знак того, що чоловік у сім’ї - головніший. Сьогодні обручки для подружньої пари роблять із одного матеріалу. Велика увага приділяється їхньому оформленню. За православною традицією обручки повинні бути досить простими, адже носити їх подружжя має все життя. Питання про те, чи можна носити чужі обручки, дуже спірне. Обручка - досить дорога річ, і в старі часи її часто передавали у спадок: батьки (звичайно батько та мати нареченого) дарували обручки дітям. Тим не менш шлюби тоді були міцніші за сучасні. І сьогодні церква також не забороняє використовувати для вінчання обручки батьків або навіть просто добре знайомих людей. Інша справа, що все-таки більшість молодят бажає придбати власні обручки, вибравши їх за своїм смаком.


18

калейдоскоп

№47 22.11.2012

З полиці архіваріуса

Газета «Голос Юга», м.Єлисаветград, листопад 1918 р. 6 ноября. По уезду. В деревне Марьяновке Глодосской волости 14 октября от «испанки» умер Тимофей Поплавский. Покойный имел от роду 125 лет, обладал феноменальной силой. Жил в весьма тяжелых условиях и имел многочисленную семью. Поплавский прекрасно помнил все события войны 1812 года. Был партизаном. Участвовал в Севастопольской кампании 1853-1856 годов, и служил гонщиком в русско-турецкой войне 1877 и 1878 годов. До самых последних минут своей жизни был в трезвом сознании. Театр и музыка. Ве-

чер Вертинского. В воскресенье 17 ноября в зале общественного собрания состоится вечер автора и исполнителя печальных песенок А.Н.Вертинского. 7 ноября. Бомбы. В деревне Карлюговке Аннинской волости местные парни нашли оставленные австрийцами бомбы и стали производить над ними опыты. От взрывов бомб поднялась почти вся деревня. Разорвавшимися бомбами ранены 3 коровы и 2 лошади. К счастью, человеческих жертв не было. 18 ноября. Безобразие. Жители района возле Кова-

левского кладбища заявили городскому самоуправлению, что караул, находящийся у порохового склада, расхищает кресты с могил и отапливает ими караульное помещение. 28 ноября. В Бобринце комендантом объявила себя некая Земляная в содружестве со своим сожителем Лебедевым. Это первая, может быть, женщина-комендант держит в страхе весь город, располагая армией в 8-10 человек. Підготовлено за сприяння Держархіву Кіровоградської області.

Ретро-кримінал

ГРАНЧАК САМОГОНУ У липні 1957 року на околиці Кіровограда, на місці тролейбусного парку, на соняшниковому полі згвалтували студентку 2-го курсу педінституту. Дівчина була на практиці у школі-інтернаті, вийшла на вулицю з занять, щоб йти додому, і злочинець пригрозив їй ножем та затягнув у поле. Подібні злочини у ті часи були на особливому контролі в обкомі партії, тож керівництво обласної міліції направило на розкриття згвалтування велику кількість особового складу. Брав участь у пошуках гвалтівника і Василь Стояновський. Лейтенант міліції тільки-но прибув до Кіровограда після закінчення Саратовської середньої школи міліції і був призначений на посаду оперуповноваженого карного розшуку УВС в області. - Оскільки мене ніхто не знав у злочинному середовищі міста, керівництво вирішило використати для проведення важливих оперативних дій, - розповідає ветеран. - Особу зловмисника встановили швидко. Ним виявився мешканець мікрорайону Кущівка Морозов. Чоловік уже мав три судимості. Морозова оголосили у всесоюзний розшук, але затримати його не вдавалося. Ми знали, що на Кущівці проживає мати підо­ зрюваного. Якось отримали сигнал, що він прийшов до матері. Щоб перевірити так

це чи ні, керівництво вирішило послати мене. Нашвидкоруч в обленерго виготовили посвідчення, в яке вклеїли фотографію Стояновського, що він працює інспектором. І увечері оперативник поїхав на вулицю Свердлова, щоб зайти до будинку під приводом перевірки лічильника електроенергії та заодно перевірити, чи й справді Морозов у матері. - Уже сутеніло, коли я підійшов до потрібного домоволодіння по вулиці Свердлова, пригадує Стояновський. - На подвір’ї загавкала собака і до воріт вийшла господиня. Пенсіонерка впустила мене до оселі, дізнавшись хто я, та яка мета мого візиту. Лічильник був на стіні у сінях. Перевіряючий попросив у господині табуретку, щоб стати на неї і ближче роздивитися пломбу та покази. У цей час з сусідньої кімнати доносилися гучні вигуки учасників застілля. Стояновський зліз з табуретки і уже збирався йти, як відкрилися двері і в отворі з’явився чоловік атлетичної статури, з яким, як подумав опер, доведеться важкувато в єдиноборстві. - А це хто? - запитав Морозов чи то у матері, чи у невідомого йому чоловіка. - У мене по спині пробіг холод, - говорить Стояновський. - Морозов, почувши хто я, та подивившись у посвідчення, сказав:

- Ну, заходь до хати. Зараз ми по-іншому перевіримо, який з тебе інспектор. Горілку п’єш? І, не дочекавшись відповіді, налив з трилітрової банки гранчак самогону. - Пий! – наказав злочинець. Стояновський злякався, що від випитого він швидко сп’яніє, і не зможе контролювати свої дії. Та іншого виходу не було, довелось, кривлячись, випити стакан до дна. - Молодець! - в один п’яний голос сказало четверо чоловіків, які сиділи за столом. Один з них подав Стояновському шматок сала з хлібом. Та, не дожувавши бутерброда, «інспектор енергонагляду» попросив у матері Морозова, щоб показала йому, де туалет, і щоб закрила на подвір’ї собаку у будку. А вийшовши з хати, оперативник з першої спроби перемахнув через двометровий паркан і побіг на сусідню вулицю. Добігши до таксофона, набрав «02» і повідомив, що підозрюваний у матері. І тут лейтенанта став розбирати алкоголь, каже, не пам’ятає, як добрався до готелю, у якому на той час проживав. А вранці начальник карного розшуку УВС полковник Мазуркевич привітав молодого опера з успішною операцією. Група затримання була на сусідній вулиці і за сигналом Стояновського блокувала будинок і затримала Морозова. Володимир Поліщук.

КРОССВОРД ПО ГОРИЗОНТАЛИ: 1. Приземление самолета. 5. Местное самоуправление (ист.). 8. Поселок в Кировской обл. 11. Необходимость выбора из двух возможностей. 13. Бить в … 15. Первая женщинакосмонавт. 17. Юный спортсмен. 18. Плоская часть поверхности геометрического тела. 19. Один из проливов, соединяющих Балтийское и Северное моря. 23. Инструмент для долбления. 25. Столица Казахстана. 28. Созвездие. 29. Река в Германии. 30. Страна в Африке. 34. Международный аэропорт в Марокко. 37. Летчик, дважды Герой Сов. Союза. 40. Духовой клавишный музинструмент. 41. Танец. 42. Одним из первых применил ночной таран. 45. Казачье селение. 47. Действительность в ее развитии. 49. Ударник, ручной. 50. Филькина … 51. Совокупность сотрудников учреждения.

ПО ВЕРТИКАЛИ: 2. Летчица, Герой Сов. Союза. 3. Жилое здание. 4. Одна из поз классического танца. 5. Сестра мужа. 6. Капут, шахматный. 7. Главный маршал авиации (1959). 9. …-адмирал. 10. Осел. 12. Городок в Новгородской обл. 14. Гора-пристань ковчега. 16. Специальный головной убор. 19. … и Гоморра. 20. Город в Иране. 21. Радиоактивный химэлемент. 22. Порода голубей. 23. Долина. 24. Пьеса А.Островского. 26. Древнерим. медная монета. 27. Земельная мера. 31. Воинское звание. 32. Российский биохимик. 33. Птица. 35. Медленный темп (муз.). 36. Учение о наследственном здоровье человека. 38. Штат в США. 39. Отрицательное суждение о чем-н. 43. То же, что индиго. 44. Воспаление радужной оболочки глаза. 46. Искусственный язык. 48. Короткая майка или блузка.

ОТВЕТЫ НА КРОССВОРД ПРОШЛОГО НОМЕРА ПО ГОРИЗОНТАЛИ: 1. Скотт. 6. Опока. 11. Исеть. 15. Шпалера. 17. Алабама. 20. Планета. 21. Бродвей. 22. Реометр. 23. Бригада. 24. Мровдаг. 25. Околица. 26. Крапива. 27. Оборона. 28. Штанина. 30. Клаксон. 32. Парик. 35. Чабан. 38. Весы. 39. Желе. 41. Строка. 42. Парник. 43. Драп. 44. Метр. 45. Кантор. 46. Арника. 47. Анис. 48. Утюг. 49. Астат. 52. Аракс. 56. Мистика. 62. Колобок. 67. Продажа. 68. Граната. 69. Рикардо. 70. Нирвана. 71. Бойница. 72. Трирема. 73. Трясина. 74. Спенсер. 75. Суконка. 76. Кремона. 77. Масть. 78. «Мираж». 79. Пегас.

ПО вертикали: 2. Крамола. 3. Трезини. 4. Марина. 5. Телави. 7. Пропал. 8. Коврик. 9. Забота. 10. Пандус. 12. Свобода. 13. Тревога. 14. Спрос. 15. Шабаш. 16. Абака. 17. Аймак. 18. Аргон. 19. Аркас. 29. Тосканини. 31. Отечество. 33. Реостат. 34. Квадрат. 35. Чепрага. 36. Баранка. 37. Осока. 40. Оклад. 50. Столица. 51. Анапест. 53. Раквере. 54. Короста. 55. Опять. 56. «Манас». 57. Сорока. 58. Иванна. 59. Агата. 60. Салями. 61. Паника. 62. Кабак. 63. Лайнер. 64. Блинов. 65. Краса. 66. Зорро.

Д І А Г Р П А М А

Р П А К Л О С К В Е Р В А Н З А Л С К А Н С Л Е К Т О Г А З О М І Р З У Р М А Л А Г І С Д А Р Т А Д

К Р У С А В А

А П О Л О Г

Г А Л Е Р А

К О Г У Н Х О Т А Н Р

А Р М А Н І

З Н І Ж О Л Е Г А Б М У Р О Р О М И Р Г Е Н А П А Н А

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО… * Зіниці розширюються на 45 відсотків, коли ви дивитеся на щось приємне.

* Яблука будять значно ефективніше, ніж кава. * Під час перегляду

90-хвилинного фільму жахів можна спалити стільки ж калорій, скільки спалюється при 30-хвилинній ходьбі. * При спуску з Евересту померло більше людей, ніж при підйомі до його вершини. * Тунець мусить плавати з відкритим ротом (навіть коли спить), тому що він не може прокачувати воду через зябра. Якщо він закриє рот, то задихнеться. * Один чоловік осліп, коли йому було всього 10 місяців. В 52 роки йому зробили операцію й повернули зір. Те, що він побачив, викликало в нього таку депресію, що за два роки він покінчив з собою. * Жоден механік не вижив під час загибелі Титаніка. Усі вони до останнього залиша-

лися на своїх місцях і підтримували роботу двигунів, щоб в інших було більше шансів урятуватися. А фільм «Титанік» коштував дорожче, ніж сам лайнер.


у сімейному колі, реклама ХВОРОБИ ХХI СТОЛІТТЯ

І БУДЕ В ВАС СМАРТФОННИЙ ПАЛЕЦЬ…

Технічний прогрес разом зі зручністю приніс проблеми зі здоров’ям. У нас вони поки не дуже вивчені, а от закордонні вчені вже не перший рік проводять дослідження й діляться спостереженнями. Через користування мобільними телефонами, комп’ютерами, планшетами, плеєрами й іншими атрибутами сучасного життя можуть постраждати різні органи.

Очі

Дрібний шрифт Sms-повідомлень дає додаткове навантаження на очі. А якщо при цьому ви їдете в транспорті, обладнання трясеться, проблеми із зором не за горами.

Вуха

Ті, хто постійно користується навушниками, мають бути готовими до погіршення слуху. Як правило, звук у навушниках надто голосний і перевищує гранично допустимі норми, особливо якщо ви їдете в транспорті.

Шия

Не розмовляйте по телефону, притиснувши його плечем до вуха. Ця поза нефізіологічна, тому можливе запалення шийних нервів. Страждає шия й тоді, коли ви довго набираєте на планшетнику текст. Розташувати планшетник перед очами так, щоб постава була правильною, практично неможливо, тому нерідко виникають проблеми з хребтом - болі, остеохондроз.

Спина

Біль у спині від довгого сидіння за комп’ютером знайома кожному. Учені з Англії пропонують неординарний вихід із ситуації. Вони вважають, що сидіти із прямою спиною важко, тож краще розвалитися в кріслі, максимально розслабитися

й знизити навантаження на хребет.

Рука

Болі, а то й запалення м’язів, суглобів або сухожиль лікарі реєструють у тих, кому подовгу доводиться тримати обладнання в одній руці, а іншою набирати текст або грати в гру.

Зап’ястя

Так званий тунельний синдром болі в зап’ясті - виникає в тих, хто багато говорить по телефону. Уже через 3-5 хвилин м’язи руки, що тримає трубку, затікають, а розмови можуть тривати годинами. Те ж саме чекає тих, хто без перерви працює за комп’ютером, клацаючи мишкою й напружуючи кисть.

Палець

Болі у великому пальці руки загрожують тим, хто постійно набирає повідомлення на мініатюрній клавіатурі телефону. Хвороба одержала негласну назву «смартфонний палець».

ПРОСТА АРИФМЕТИКА

РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ЇСТИ ПЕРЕД СНОМ Уважається, що їсти перед сном - шкідливо. Дієтолог Аелет Штейн спростувала розповсюджені міфи. Перший міф. Те, що ви їсте перед сном, перетворюється на жир. Це не так. Спите ви чи ні, відбувається однаковий процес. Ми їмо, їжа розщеплюється й всмоктується в травній системі організму. Те, що потрібно для негайного використання, переміщається в ті частини тіла, які вимагають енергії або «будівельних матеріалів», а те, що залишилося, транспортується для зберігання. Як правило, у жировій тканині. І не має значення, з’їли ви зайве перед сном або в іншу пору дня. Якщо ми спожили більше калорій, ніж використали, нам загрожує надлишкова вага.

Другий міф. Уночі ми не витрачаємо енергію, тому не слід їсти перед сном. Насправді, коли ми лягаємо спати, тіло знижує активність, але воно ще потребує енергії. Є органи, які ніколи не сплять (легені, мозок, серце) і під час сну споживають значну енергію. Тому рекомендується їсти перед сном. Інакше наш організм виявить дефіцит енергії, і коли їжа буде доступна, ми з’їмо забагато. Щоб уникнути цього, ми повинні поїсти трохи перед сном, щоб забезпечити енергію для організму в перші години сну. У вечерю бажано включити цільне зерно в комбінації з нежирними білковими продуктами.

ЦІКАВО

КРАЩЕ ЗАЙМАТИСЯ ЗРАНКУ

Виявляється, якщо робити фізичні вправи вранці, жиру спалюється значно більше, ніж якщо займатися цим увечері або в обід... Тривалі аеробні вправи, такі, як біг, ходьба, підйом сходами й їзда на велосипеді протягом більше ніж 30 хв., спалюють калорії незалежно від того, коли ви їх робите. Проте для отримання максимального результату від занять потрібно займатися вранці, коли рівень глікогену (основної форми зберігання глюкози в клітинах) в м’язах і печінці знижений. Якщо ви вечеряли о сьомій вечора, то до ранку не їли цілих 12 год. У цей час глікоген витрачався на життєзабезпечення. Тому, коли ви прокидаєтеся вранці, рівень глікогену в крові знижений, і енергію, що витрачається на вправи, організм бере з жиру, а не з вуглеводів. Це потрібно взяти на замітку тим, хто хоче схуднути.

Сухофрукти є обов’язковою частиною здорового раціону харчування, переконані вчені. Дослідники довели, що у висушених фруктових плодах навіть більше корисних речовин, ніж у свіжих. За рахунок високого вмісту калію вони допомагають нормалізувати роботу серця й нирок. Крім того, сухофрукти - джерело розчинної клітковини й здатні боротися із симптомами порушення обміну речовин. Але людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту й цукровим діабетом уживання сухофруктів варто обмежити.

ПОЖАЛІЙТЕ СЕРЦЕ!

Більшість судин у тілі — це не великі вени й артерії, а малюсінькі капіляри, що обплутують сіткою всі органи. Є вони й у жировій тканині, тому її приріст змушує організм будувати нові судини, щоб живити клітини киснем. Знаючи це, легко зрозуміти, чому ожиріння й хвороби серця йдуть

СЕКРЕТИ СМАЧНОЇ ЯЛОВИЧИНИ Серед різних сортів м’яса саме яловичина славиться своїми корисними властивостями: цей продукт не дуже жирний, на відміну від свинини, багатий на залізо та вітаміни. Лікарі рекомендують його людям, котрі страждають на анемію, дітям і вагітним жінкам. Однак багато господинь нарікають, що готова яловичина найчастіше занадто жорстка та зовсім не така смачна, як хотілося б. Між тим, існує кілька секретів того, як смачно приготувати яловичину, зробити її максимально м’якою та зберегти всі корисні властивості. * У першу чергу варто правильно вибрати шматочок м’яса. Воно не повинне бути занадто темним - це означає, що м’ясо взяте з туші вже старої тварини. Краща яловичина червоного відтінку, без обвітрених країв, із світлим (не пожовклим) жиром. * Перед смаженням м’ясо необхідно позбавити усього зайвого плівок, жиру, кісток, обсушити кухонним рушником. * Якщо яловичина смажиться шматочками, кожен із них необхідно відбити: товстий край - більше, тонкий - зовсім трохи. * Перед смаженням яловичину

можна замаринувати - замочити в оцті, (сухому вині), оливковій олії з додаванням улюблених спецій і коріння на кілька годин. Таке м’ясо приготується швидше, буде більш соковитим і ароматним. * Готувати яловичину можна на решітці для смаження, рожні, сковороді та в духовці. Кожен спосіб приготування має свої особливості, які варто враховувати, щоб отримати бездоганну страву. * Під час смаження шматка яловичини на решітці головне - стежити за рівномірністю розподілу вугілля, щоб м’ясо не згоріло та просмажилося однаково. * Якщо яловичина смажиться в духовці, то на перші 10-15 хв. необхідно виставити високу температуру, щоб на шматку м’яса з’явилася хрустка шкірочка, а всередині залишився сік. Потім потрібно відразу зменшити температуру та періодично поливати м’ясо соком, який утворився під час смаження. * Якщо ж яловичина готується на рожні, її можна обгорнути промасленим папером, не забувати поливати соком, що стік, і зняти папір тільки за 15 хв. до готовності, щоб на м’ясі встигла з’явитися апетитна шкірочка.

БІФШТЕКС «СУМЧАТИЙ»

жовток, 2 банани, 80 г вершків, 20 г борошна, 20 г панірувальних сухарів, 20 г хрону, цукор, сіль, чорний мелений перець. М’ясо порізати на досить тонкі шматочки, відбити, обсмажити на сковороді з розігрітим вершковим маслом з обох сторін (6-8 хв.), накрити кришкою та покласти до духовки на 2-3 хв. Банани розрізати вздовж на дві частини, обваляти в

* На сковороді м’ясо смажиться тільки відкритим, без кришки, періодично перевертається, а для більшої соковитості відбиті шматочки яловичини можна нашпигувати свинячим салом. * Солити м’ясо необхідно не відразу - тільки через кілька хвилин після початку приготування - по чверті чайної ложки на кожні 400 грамів яловичини. * Перевірити, наскільки м’ясо просмажилося, можна товстою голкою. Причому проколювати потрібно найтовщий край шматка.

АВСТРАЛІЙСЬКА КУХНЯ

500 г вирізки; для фаршу: 40 г вершкового масла, 120 г свіжих грибів, 20 г потовчених сухарів, трохи лимонної цедри, 1 яйце, сіль, чорний мелений перець, паприка, зелень петрушки. Крупно нарізані гриби смажити 5 хв. у вершковому маслі. Сухарі, петрушку, лимонну цедру та збите яйце перемішати та вилити на сковороду. Заправити масу сіллю, чорним меленим перцем, паприкою та добре вимішати. Шматочок вирізки надрізати по довжині, покласти у надріз начинку, защипати й обсмажити на маслі з обох сторін. Потім м’ясо витримати 2 год. у духовці, часто поливаючи утвореним соком. На гарнір подати смажену картоплю та салат.

БІФШТЕКС «ПО-АВСТРАЛІЙСЬКИ» 600 г яловичої вирізки, 60 г вершкового масла, 1 яйце, 1

поруч. Чим більше судин, тим більше навантаження на серце: кожен новий кілограм жиру змушує його проганяти кров через приблизно 22 км нових капілярів. Є й гарна новина: це працює й у зворотному напрямку. Втрачаєте зайву вагу — організм ліквідує непотрібні судини. Так що позбавившись навіть невеликої кількості зайвої ваги, ви полегшите роботу вашого серця.

борошні, посипати сіллю, перцем, вмочити в яйце, запанірувати в сухарях й обсмажити на вершковому маслі. Біфштекси посолити, по-

Виявляється, у стані легкої депресії людина стає розумнішою. У психологів на цей випадок існує термін: «депресивний реалізм». У поганому настрої люди схильні давати ситуації більш об’єктивні оцінки й прогнози, без переоцінки себе й своїх здатностей. Людину в такому стані складніше обдурити – легковірність зникає, прокидається здорове мислення й навіть поліпшується пам’ять. Так що депресія може виявитися навіть корисною. Звичайно, якщо вона дійсно легка.

ЯКІ ЖІНОЧІ КУРТКИ В МОДІ куртки з в'язаними комірами та пуховики з капюшонами і коміромстійкою. Для зими 2012-2013 модні бренди пропонують приталені пухові куртки з блискучих матеріалів, стьобані куртки на поясі, пухові пальто у формі тюльпана, об'ємні пуховики в спортивному стилі. Основна перевага пуховиків і стьобаних курток полягає в тому, що вони неймовірно легкі та зручні, що так важливо холодної пори року, коли через погодні умови наші рухи і так обмежені.

перчити. Вершки змішати з натертим хроном, жовтком і соусом, що утворився під час смаження біфштексів. Заправити за смаком сіллю, перцем, цукром і вилити отриману суміш на біфштекси.

РИСОВИЙ ПУДИНГ 230 г рису, 500 г води,60 г родзинок, 100 г інжиру, 100 г фініків, 30 г цукру, 250 г молока, 2 білки, 100 г фруктів, трохи імбиру. Рис варити у киплячій воді 10 хв. Родзинки, інжир, фініки дрібно порізати, змішати з порошком імбиру, потім – із відвареним рисом, додати цукор і протушкувати на слабкому вогні. Потім влити молоко, ще трохи протушкувати, дати пудингу охолонути. Додати збиті білки, викласти пудинг у миску, яку потрібно попередньо сполоснути холодною водою, та поставити на холод. Перед подачею пудинг перевернути на тарілку і прикрасити свіжими або вареними фруктами.

ВІД ЧИТАЧКИ - ЧИТАЧЦІ

ХЛІБ ДОМАШНЬОГО ПРИГОТУВАННЯ Напишіть, будь ласка, рецепти випікання хліба в газовій духовці в домашніх умовах. Н. Голуб, м. Знам’янка. Ось як робить хліб наша читачка з Кіровограда О. Володіна. Пшеничне борошно (скільки візьме), 20 г свіжих дріжджів, 0,5 л води, 1 ч. л. солі, 1 ст. л. цукру, 1 ст. л. олії.

ДЕПРЕСИВНИЙ РЕАЛІЗМ

ЗИМА – 2012-2013 Цієї зими модними будуть як короткі, так і довгі (до колін) пуховики нейтральних кольорів - чорні, коричневі, білі, бежеві, сірі. Якщо ви любите яскраві кольори, то без проблем знайдете в модних магазинах пуховики й теплі зимові куртки червоного, синього й яскравозеленого кольорів. Якщо говорити про деталі, то цієї зими на піку популярності опиняться пуховики та куртки з хутряними комірами з фарбованого хутра лисиці, койота, єнота або з комірами зі штучного хутра. Також у моді

19

ПОРАДИ

ВАШЕ ЗДОРОВ’Я

НЕЗАМІННІ ПРОДУКТИ

№47 22.11.2012

Спочатку роблю опару. Для цього змішую всі інгредієнти (увага: вода повинна бути теплою). Борошна додаю стільки, щоб тісто мало консистенцію густої сметани. Ставлю тісто в тепле місце на 30-40 хв. Потім в опару кладу борошно, вимішую. Тісто повинне бути густим, але не крутим, відставати від рук. Ставлю його в тепле місце на 1,52 год. Дві форми змащую олією та кладу в них 2 сформовані буханці. Форми ставлю в тепле місце на 40 хв. чи годину, а потім відправляю їх до духовки, розігрітої до 200 град. Випікаю до утворення коричневої шкірочки. У тісто, крім названих вище інгредієнтів, за бажання можна покласти 2 ложки вівсяних пластівців (сирого очищеного соняшникового насіння чи насіння льону). А можна для випікання хліба взяти пшеничне та житнє борошно в однаковій кількості. Це зробить хліб більш корисним для здоров’я.

КУЛІНАРІЯ

ШКІРОЧКА СИРУ ДЛЯ ОРИГІНАЛЬНОГО СМАКУ * Якщо кинути в суп цілу цибулину, то, виварившись, вона стане не тільки несмачною, але й дуже неприємною. Якщо ж порізати цибулю дрібно-дрібно квадратиками, суп стане набагато смачнішим, красивішим і, крім того, цибуля не буде помітною в ньому – вона просто розчиниться. Та й при обсмажуванні цибуля, нарізана кубиками, має більш ніжний смак, ніж порізана кільцями. * Шкірочка сиру надає оригінального смаку супу, якщо її покласти в киплячу воду, попередньо помивши. * Для приготування супів м’ясо та кістки треба класти лише в холодну воду. * Прозорість бульйону відносять

до однієї з його головних якостей. Тому при варінні бульйону необхідно весь час знімати піну, а в момент закипання відразу ж зменшити вогонь до слабкого і так доварювати.


20

сеанс відпочинку, реклама

№47 22.11.2012

АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ з 22 по 28 листопада

На початку тижня буде багато акУ центрі уваги цього тижня будуть проблеми друзів. У цей час тивних справ, ви так активізуєтесь, що будете нагадувати оточуючим Терези у вашому оточенні з’явиться той, Овен кому не варто довіряти, хоч він електровіник. Змітаючи все на сво- прикладе максимум зусиль, щоб зблиєму шляху, будьте обережні – не зметіть у зитись з вами. Постарайтесь уникати запалі і найдорожче. нав’язливості такої людини. Більш вдалий для вас час – сеМожуть виникнути напружені стосунки з владою. Не варто споредина тижня. Ви зумієте проявити кушати Долю, старайтесь діяти Телець себе у справах, що потребувати- Скорпіон згідно з приписами та правилами, муть командних дій. У взаєминах з слідкуйте за правильним оформленням близькими будьте поступливіші, не варто документів. І себе не забувайте тримати загострювати стосунки «з принципу». в тонусі. Тиждень, активний для спілкуванТиждень конфліктний, особливо ня. Проте робити це треба обережна роботі. Але для серйозних змін Близнюки но, щоб не спровокувати конфлікти Стрілець час не найкращий. У кінці тижня з колегами, тому пам’ятайте, мовможна розраховувати на підтримку чання – золото. Не перевантажуйте сер- друзів. Ваші стосунки з близькими будуть це. Покупки краще відкласти. складатись вдало. Будьте уважні до себе.

У середині тижня вас очікують Нічого суттєвого ваших планів не приємні сюрпризи і корисна інфорзруйнує, однак не забувайте давню мація; будьте готові до позитиву. Козеріг мудрість: сім раз відмір і один раз Рак У особистих стосунках – більше відріж. Тому уважно перевіряйте стриманості, тим більше, що й фінанси папери, щоб не наробити помилок. Уважнестабільні: у кишенях то густо, то пусто. ніше ставтесь до власного здоров’я. У вирішенні будь-яких питань Доля не перестає випробовувацього тижня можна бути майже ти вас на міцність; будьте готові до впевненим: все вирішиться пози- Водолій напруженого тижня. У першу чергу Лев тивно. Але не варто лізти у бійку з це стосується колег; можливо, набудь-якого приводу. Та й сімейне гніздеч- став час щось змінити і не давати «сідати ко не варто перетворювати на поле бою. на голову». З грошима – обережніше! Тиждень напружений, але плоНе забувайте, що краще – може дотворний. З начальником краще бути ворогом хорошого. Не старайвести себе спокійно і не перечити тесь стати лідером будь-що, навіть Дiва – собі ж гірше зробите. Можливий Риби якщо здасться, що вам щастить. У новий роман, але зараз не варто перевантажуватись, особливо на шкоду орга- фінансовому плані все стабільно, гроші є і є шанс заробити ще. нізму.

КРОсВОРД ПО ГОРИЗОНТАЛІ:

2. Штат у США. 4. Прилад для визначення кутових розмірів. 6. З родини котячих. 8. Злак. 10. Радянський «Шаттл». 12. Метати ... перед свиньми. 13. Наука, що вивчає рослинний і тваринний світ минулих геологічних епох. 14. Танець. 16. Бразильський письменник. 19. Драматична поема Лесі Українки. 21. Віно. 22. Давньогрецький історик і географ. 23. Ріка в Грузії.

ПО ВЕРТИКАЛІ:

1. Благородний метал. 2. Бог кохання (рим.). 3. Сорт яблуні. 4. Столиця Єгипту. 5. Англійський полярний дослідник. 7. Заморська територія Великобританії. 9. Друкарський термін. 11. Ансамбль із 9 виконавців. 12. Підкована Лівшою. 15. Птах. 17. Свята гора (Греція). 18. В.Етуш у к/ф «Кавказька полонянка». 20. Риболовне знаряддя. 21. Конячка.

“ВАРТОВІ ЛЕГЕНД” Сеанси: 12.20, 14.10, 18.50, 20.40

Фантастична кіноісторія

“ХМАРНИЙСеанс: АТЛАС” 16.00 Анімаційна комедія

“Ральф-Руйнівник” Сеанс: 10.30 Малий зал

Комедія

“Допоможіть стати татом”

Сеанси: 11.20, 13.00, 14.40, 18.00

Трилер, фантастика, жахи

“Прокляття” Сеанси: 16.20, 19.30, 20.50 www.зоряний.com.ua

Довідки за тел.: 220856

РЕПЕРТУАР

ОБЛАСНИЙ ТЕАТР ЛЯЛЬОК

24 листопада – «Готель «У Мурзика», В.Ігнатьєв. 25 листопада – «Троє поросят і сірий Вовк», С.Михалков. Розважальна програма до Дня іменинника. Початок о 12 годині. Після вистав на стаціонарі проводяться ігрові програми на розвиток творчої активності дітей з врученням дарунків та солодощів. Довідки за тел: (0522) 24-28-94, 24-37-76.

ТЕАТР ІМ. М. КРО­ ПИВНИЦЬКОГО

23 листопада – Іржі Губач. «Наполеон і корсиканка», комедія на 2 дії. (Київський Національний академічний театр російсь­ кої драми ім. Л. Ук­раїнки). Початок – о 18.30. 24 листопада - А.Крим, «Квартет для двох», комедія на 2 дії. Початок – о 16.00. 25 листопада – А. Хайт, «День народження кота Леопольда», казка. Початок – о 12.00 І. Котляревський. «Наталка Полтавка», народна опера на 2 дії. Початок – о 16.00. Довідки за тел.: 24-15-03; 050-654-99-43; 066-547-99-77; 066-41-99-171.

АНЕКДОТЫ - Зачем зимой в мороз девушки тоненькие колготки надевают к мини-юбке, они же не греют? - Чтоб придать ногам привлекательный цвет. Синие ноги мало кому нравятся.

***

ВІДПОВІДІ на кросворд з №46 1. «Чайка». 2. Камов. 3. Звено. 4. АВАКС. 5. Бочка. 6. «Боинг». 7. «Шаттл». 8. Лайка. 9. Таран. 10. Карта. 11. Титов. 12. Вираж. 13. Судец. 14. Сухой. 15. Браун. 16. Юрьев. 17. Серов. 18. Лемур. 19. «Фотон». 20. Попов.

ЖИТТЯ СТАЄ КОРОТШИМ

МИ Й ТЕЛЕВІЗОР Одна година біля телевізора віднімає 22 хвилини життя, вважають дослідники з Австралії. Якщо ж дивитися телевізор щодня по кілька годин, то в середньому життя стане коротшим майже на 5 років. Такий сумний результат вийшов не тому, що тв-

Прогноз погоди на 22 листопада

Великий зал

Прем’єра! Анімаційна комедія

продукт такий шкідливий. Цей фактор до уваги не брали, хоча було б цікаво, якби вчені врахували й це. Але дослідники покладалися на опитування австралійського Національного бюро статистики й інформації. Аналіз анкет показав, що запеклі теле-

глядачі набагато частіше страждають від ожиріння, діабету й інших хвороб, тісно пов’язаних з пасивним ставленням до життя. До того ж часто перегляд фільмів або передач супроводжується активним жуванням. І чомусь овочі й фрукти любителі телеекрана вживають набагато рідше, ніж нездорову їжу.

Когда я был совсем маленький, то думал, что продавцы в магазине могут брать все бесплатно. Когда подрос, понял, что это не так, однако когда я подрос еще больше, то понял, что в детстве я был не так уж и неправ.

***

- Девушка, а вашей маме зять не нужен? - Нет, мы ещё того не доели.

***

Оптимист - это человек, который без рубля в кармане заказывает в ресторане устриц в надежде на то, что расплатится за них найденными внутри жемчужинами.

+2 +3 +2 +2

+4 +4

+4 +5

5-10 М/с

22 листопада – хм. з проясн. t вночі +2 +4С, вдень +2 +4С. 23 листопада – ясно. t вночі -1 -2С, вдень +2 +3С. 24 листопада – ясно. t вночі -2 -4С, вдень +1 +2С. 25 листопада – хмарно, вдень невел. дощ. t вночі -2 -4С, вдень +1 +2С. 26 листопада – вночі можливий невел. сніг, вдень без опадів. t вночі 0 -1С, вдень +2 +3С. 27-28 листопада – вночі невел. дощ. t вночі +1 +2С, вдень +3 +5С.

СВЯТА

РЕЛІГІЙНІ

23 листопада – пам’ять апостолів від 70-ти Єраста, Олімпа, Родіона, Сосипатра, Куарта (Кварта) та Тертія (I ст.) й священномученика Прокопія, архієпископа Херсонського (1937 р.). 24 листопада – пам’ять великомученика Мини (304 р.), мученика Віктора та мучениці Стефаниди (180 р.), преподобного Феодора Студита, сповідника (826 р.), та блаженного Максима, Христа ради юродивого, Московського чудотворця (1434 р.). 25 листопада – неділя 25-та після П’ятидесятниці. Пам’ять пророка Ахії (960 р. до Р. Х.), святителя Іоанна Милостивого, патріарха Александрійського (620 р.), преподобного Ніла-пісника (V ст.). Свят-

кування Божої Матері на честь Її ікони «Милостива» (Кікська). 26 листопада – пам'ять святителя Іоанна Златоуста (407 р.). 27 листопада – пам’ять апостола Филипа (I ст.), правовірних царя Юстиніана (565 р.) та цариці Феодори (548 р.) та святителя Григорія Палами, архієпископа Фессалонікійського (1360 р.). Заговини на Різдвяний (Филипів) піст). 28 листопада – пам’ять мучеників і сповідників Гурія Самона (306 р.), Авива (322 р.) та преподобного Паїсія Величковського (1794 р.). Початок Різдвяного посту. 29 листопада - пам’ять апостола й євангеліста Матфея (60 р.), мученика Димитрія (1938 р.).

ТЕСТ

ХТО ЯК ЧАЙ П’Є

Одна рука вільна і нею людина жестикулює, другою міцно тримає чашку з чаєм - перед вами душа компанії, чудовий фахівець із переговорів, який знайде підхід до будь-якого клієнта. У ролі шефа – демократ за переконанням, що сходиться з підлеглими аж до дружніх стосунків. Підлеглі нерідко цим користуються і сідають на голову, що в кінцевому підсумку негативно впливає на роботу колективу. Людина тримає чашку з чаєм близько до голови однією рукою, її ж вона використовує як указку. Це ознака типового лідера, котрий не любить підкорятися, не виносить одноманітної роботи, охоче береться за вирішення найскладніших завдань. Кар'єрне зростання у таких людей, як правило, дуже швидке та стрімке. Це жорстокий бос, який чудово знає свою справу й одночасно дуже вимогливий до підлеглих. Тримає чашку біля підборіддя, трохи нахиляється вперед. Ця людина - професіонал, повністю впевнений у собі. При цьому він цінує свій професіоналізм вище, ніж досягнення кар'єрних висот; любить, коли його роботу цінують. Така людина завжди готова відстоювати свою власну точку

зору, а якщо з нею не згодні, то досить легко готова змінити місце роботи. Зазвичай тримає чашку обома руками, неначе намагаючись їх зігріти, періодично постійно дме на чай, навіть якщо він уже не гарячий. Маємо справу з невпевненою людиною, котра боїться приймати якісь рішення, некомунікабельна. Але вона виявить себе чудовим виконавцем, якщо отримає чіткі вказівки, а найкраще - покрокову інструкцію. У ролі керівника почувається, як мінімум, некомфортно, тому такий тип боса зустрічається досить рідко.

***

Если я решил ничего не делать, меня уже не остановить!

***

Чтобы убедиться, что наше общество больное, достаточно посмотреть, сколько стало вокруг аптек...

***

Разговор подруг: - Тебе хорошо! Твой мужик не ходит налево! - Да куда ему! Он и направо-то не может!

***

В канцтоварах: - Скажите, у вас есть авторучки с печатным текстом? - Извините, буквально перед вами закончились, остались с почерком Ленина и почерком участкового терапевта!

***

Разговаривают подруги: - Все мамы плачут, когда их дочери выходят замуж. - А моя мама говорила, что пусть плачет тот, кто забирает.

ОБЛАСНА ЩОТИЖНЕВА ГАЗЕТА

21 канал

Засновник: Обласна організація журналістів газети “21 канал” Свідоцтво про реєстрацію КГ №0140-У від 30.04.1996 р.

Редакція не завжди поділяє думку авторів публікацій. Діалог з читачами тільки на сторінках газети. Рукописи не рецензуються і не повертаються. Редакція залишає за собою право редагувати та скорочувати авторські тексти.

Адреса редакції:

25006, м. Кіровоград,

а/с 1/9 м. Кіровоград, 22-04-84 – реклама вул. Чорновола, 36 24-66-72 – приймальня (Луначарського, 36) Головний редактор Євген Шепітько

Віддруковано в ПП Видавництво „Республіка”, м. Черкаси, вул. Вербовецького, 1а Тираж: 39100 Зам. №СФ-898. Рекомендована ціна — 1,25 грн. Дякуємо, що прочитали нашу газету!

47news  

gaz, kirov

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you