Page 1

×ЕТÂЕР, 6 ÷ервíя 2013 р.

ÙÎÒÈÆÍÅÂÀ ÃÀÇÅÒÀ

НАцБАНК

Курс гривні на 28.05.2013 р.

1 USD — 7,99 грн. 1 EUR — 10,39 грн. 1 RUR — 0,245 грн. Маãíіòíі áóрі Ïí. Âò. Ср. ×ò. Ïò. Сá. Íд. 3 ïо 9 ÷ервíя Сприятливі та несприятливі дні        04.47 04.47 04.47 04.46 04.46 04.46 04.46  Схід 21.08 21.09 21.10 21.10 21.11 21.11 21.12  Захід  - немає магнітних бур  - невелика магнітна буря  - сильна магнітна буря

ПЕРЕДПЛАТА-2013

НеХАй ЗМіцНюЄтьсЯ ЗВ’ЯЗОК!

¹23 (1112)

www.kirovograd.co.ua ЖИТТЯ ОБЛАСНОГО цЕНТРУ

дЛЯ КОГО пРОВОдЯть тРАНспОРтНУ РефОРМУ?

Зміна мережі пасажирських маршрутів викликала невдоволення значної частини кіровоградців. Лише на «гарячу лінію» губернатора минулого тижня надійшло більше 100 скарг. Звісно, організатори змін були змушені пояснити, як поліпшують нам життя. Заступник начальника управління розвитку транспорту та зв’язку міськради В.Бурченко на прес-конференції наголосив на тому, що 1 червня запроваджено лише перший етап реформування транспортної мережі. Значить, рух транспорту будуть поступово поліпшувати, оскільки наповненість маршрутів пасажирами постійно контролюється. До того ж завдяки укладанню нових договорів з перевізниками з більш жорсткими умовами владі стало легше впливати на перевезення. За словами Бурченка, перші дні показали, що розроблена спеціалістами харківського інституту транспортна мережа далека від ідеальної. Тому в неї вносяться зміни: ряд відмінених маршрутів поновлюють (зокрема 103), зазнає змін розташування зупинок і протяжність деяких маршрутів. Уточнюються інтервали руху маршрутних таксі у години пік, вечірній час та вихідні. Тобто нововведення є гнучкими, у разі необхідності та надходження раціональних пропозицій від жителів міста їх будуть підправляти. Обіцяно, що таблички з новим графіком руху мають з’явитися на основних зупинках до кінця червня. Стосовно скарг на те, що на ряді маршрутів транспорт став рідше їздити, В.Бурченко відповів так: «Інтервал руху має бути оптимальним. Якщо маршрутки будуть незаповненими, то перевізники зазнають збитків і доведеться підвищувати вартість проїзду». Напрошується висновок, що реформування здійснюється в інтересах перевізників, а не пасажирів.

БеЗпідстАВНі пЛАтеЖі ВідМіНЯють пОВіЛьНО

Сумнозвісне рішення міськвиконкому про встановлення норм витрат води на ведення особистого підсобного господар-

ства та на колективне садівництво і городництво остаточно скасоване. Так на 26-й сесії вирішили депутати міськради. Нагадаємо, що величезні норми витрат води на утримання худоби і домашніх тварин викликали велике обурення кіровоградців. Отож після численних скарг спочатку дію рішення призупинили, а тепер взагалі скасували. Водну тему продовжило обговорення питання про доцільність стягнення водоводом «ДніпроКіровоград» коштів зі споживачів за послуги монтажу, демонтажу та транспортування лічильників води під час їх перевірки. З огляду на те, що ПАТ «Кіровоградобленерго» і ВАТ «Кіровоградгаз» роблять подібне за власний рахунок, депутат П.Топчій («Батьківщина») запропонував одразу ж на сесійному засіданні скасувати плату за ці послуги. Більшість депутатів погодилися з тим, що водопостачальник незаконно бере гроші за встановлення водолічильників. Однак вони висловили думку, що спочатку слід розробити новий порядок надання цих послуг, інакше виникне безлад. Зрештою ухвалили створити робочу групу, яка ретельно вивчить це питання і підготує відповідний проект рішення.

ЛіКУВАННЯ пОЛіпШУють ЗМіНОю КАдРіВ

Враховуючи скарги на обслуговування у центральній міській лікарні, було створено спеціальну комісію, яка вивчала наскільки вони відповідають дійсності. Результати цих досліджень оприлюднила голова комісії О.Костенко. Виходить, що скаржники мали рацію. Поперше, керівництво лікарні вчасно не провело ліцензування закладу. По-друге, не оформило документи на отримання обладнання для гемодіалізу, тому його не можна ввести в експлуатацію. Зафіксовано й факти порушення трудової дисципліни. Відтак комісія визнала роботу лікарні по ряду напрямів недостатньою та рекомендувала головному лікарю В.Голікову усунути виявлені недоліки. Тим часом він написав заяву про переведення його на іншу посаду – завідувача поліклініки при лікарні. На жаль, О.Костенко нічого не сказала про те, що після скорочен-

ня ліжкомісць у міських лікарнях (відповідно до українських норм щодо кількості міського населення) до лікарень стало важко потрапити. Якщо у медичному закладі хворий опинився не за викликом швидкої допомоги, то мусить кілька тижнів чекати у черзі. А з огляду на наявність черги, пацієнтів тримають недовго, намагаючись швидше виписати. Наскільки якісне таке лікування?

Дорогі читачі! До кожної зустрічі з Вами на сторінках «21-ого каналу» ми ретельно готуємося. Бо хочемо, щоб, взявши до рук свіжий номер тижневика, Ви не відклали б його вбік, а знайшли у ньому щось корисне та пізнавальне для себе. Робити газету цікавою, інформаційно насиченою,

оперативно висвітлювати актуальні питання, пропонувати свої шляхи розв’язання проблем допомагає зв’язок, який існує між нами. Щоб він не обірвався, не забудьте передплатити тижневик на II півріччя 2013 року. Спасибі Вам за підтримку та розуміння. Колектив «21-ого каналу».

ІНТЕРВ’Ю

АНдРій НіКОЛАЄНКО: МИ ОКРесЛИЛИ РеАЛьНі пеРспеКтИВИ спіВпРАці З КОРейсьКОю стОРОНОю

КОЛедЖУ БУтИ

У минулих номерах газети ми повідомляли про загрозу закриття кібернетико-технічного коледжу, який у поєднанні з рядом інших організацій останнім часом мав звучну назву «навчально-наукового педагогічного комплексу» (ННПК). Оскільки комплекс вважався вищим навчальним закладом, то міська рада за чинним законодавством не мала права витрачати кошти на його утримання та ліквідовувати заборгованість з виплати зарплати працівникам. Тому депутати міськради ухвалили рішення про ліквідацію ННПК, а коледж зробили самостійною юридичною одиницею. Приміщення по вулиці Дворцовій залишається у власності коледжу, там же залишаться й орендарі. Отож навчальний заклад збережено, вже оголошено прийом студентів на наступний рік.

Минулий тиждень для керівника регіону Андрія Ніколаєнка пройшов під знаком Сходу. Кіровоградська делегація у складі української урядової делегації упродовж п’яти днів укріплювала мости, як адміністративні, так і бізнесові у Республіці Корея. За цей час вдалося провести перспективні переговори з багатьма компаніями, у тому числі китами «Нyundai», «Daewoo», зустрітися зі спікером Національної асамблеї Республіки Корея Кан Чан Хе, міністром сільського господарства, продовольства й сільських справ Лі Донг Пхілем, підписати меморандум про співпрацю і побрататися з містом Інчхон, а також побувати у вільній економічній зоні Сондо – території, де реальність за усіма можливими параметрами суттєво випереджає час. - Àндрію ²вановичу, Ïівденна Корея вам дуже близька. Свого часу ви працювали там у посольстві Укра¿ни, прекрасно володієте мовою, знаєте тамтеøній менталітет… ßк пройøли переговори? - В цілому я задоволений поїздкою, адже ми окреслили реальні перспективи співпраці з корейською стороною. Кіровоградська делегація була там у складі офіційної української. До неї увійшли Заступник Глави Адміністрації Президента України Сергій Ларін, міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк, представники бізнесу Кіровоградщини. Працювали за кількома напрямками, зокрема, сільськогосподарським і промисловим. Тож якщо говорити про аграрну складову, нам вдалося досягти домовленості на рівні профільних міністерств обох держав і тамтешніх оптових компаній про розширення

присутності української продукції на корейському ринку, а саме цибулі, часнику, перцю, не кажучи про злакові культури. Однак, щоб забезпечити належну доставку та дотриматись необхідних фіто-санітарних норм – продукція повинна бути як слід розфасована у спеціальну упаковку. В Україні поки такі упаковки не виготовляються - їх закуповують у тій же Кореї чи Китаї. Ми ж домовилися про будівництво заводу з виготовлення пакувальних сіток у Кіровограді. Розраховуємо, що уже наступні партії овочів, а це вересень-жовтень цього року, експортуватимуться до Кореї в упаковках нашого виробництва. - У понеділок на бриôінгу ви також заявили про перспективу будівництва заводу з виробництва зроøувальних систем. Чи визначена вже локація для появи такого підприємства? - Зрошувальні системи, які корейська сторона запропонувала виготовляти у нас, використовуються здебільшого в теплицях, у садовому господарстві. На даний час аналогічних підприємств ні в Україні, ні в наших сусідів – Росії, не існує, хоча така техніка на вітчизняному ринку представлена і сільгоспвиробникам вона подобається, адже це – розумні системи, які разом із водою можуть подавати і добрива. З місцем розташування заводу наші партнери ще не визначилися. Існує кілька варіантів майданчиків під будівництво - це як Кіровоград, так і території, що знаходяться впритул до обласного центру. Але, думаю, у найближчі тиждень-два ми отримаємо конкретну відповідь. (Продовження на 2 стор.)


2

інформація, реклама

№23 06.06.2013

ЗВОРОТНІЙ ЗВ’ЯЗОК

КОРОТКО Перебуваючи у Південній Кореї, голова облдержадміністрації А.Ніколаєнко і мер великого міста Інчохона Сонг Й.Гілем підписали меморандум про співпрацю міста з Кіровоградською областю. Передбачається постачання до Кореї збільшених обсягів сільгосппродукції, стажування корейських пілотів у Кіровоградській льотній академії. Під час візиту також оговорювалися перспективи корейських інвестицій у розвиток овочівництва області, будівництва в обласному центрі заводу з виробництва поливних систем, співробітництва щодо використання титанових руд.

***

А.Ніколаєнко зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Г.Літвіним. Обговорювалися перспективи активізації економічного та культурного співробітництва між Кіровоградщиною і регіонами Польщі.

***

ли насильства з боку дорослих чи однолітків. Центр розрахований на 50 вихованців.

***

У селі Велика Андрусівка Світловодського району пройшов фестиваль прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу, в якому взяли участь 14 прийомних родин. У рамках заходу відбулося засідання «круглого столу» з питань адаптації дітей у прийомних родинах. За розвитком сімейних форм виховання Кіровоградщина посідає третє місце у державі.

***

У Кіровоградському центрі реабілітації дітей-інвалідів відкрилася сенсорна кімната, де здійснюватимуться сучасні реабілітаційні заходи. А.Ніколаєнко виконав те, що пообіцяв батькам дітей навесні. Він запевнив, що особисто перевірятиме, як організовано підвіз до центру кожного пацієнта.

***

Теплопостачальні підприємства Кіровограда запроваджують заходи з енергозбереження. ДП «Кіровоградтепло» планує встановити у мікрорайонах міста сучасні модульні котельні, а південнозахідна котельня підприємства буде переведена на синтез-газ. Очікувана економія газу становитиме близько 34%. КП «Теплоенергетик» також планує встановити газотурбінне обладнання, що працює на синтез-газі – економія газу становитиме 15%.

З нагоди Міжнародного Дня захисту дітей в обласній філармонії відбулося «Свято дитинства і щастя». Для тисячі дітей з різних куточків області влаштували численні конкурси, виставки, майстер-класи, презентації. За успіхи у навчанні вихованців шкіл-інтернатів та прийомних сімей преміювали путівками до «Артеку» та центру «Молода гвардія». Відбувся концерт артистів танцювального ансамблю «Пролісок».

***

Кіровоградська дитяча художня школа імені О.Осьмьоркіна урочисто відзначила 50-ту річницю випуску вихованців. За роки існування школу завершили 2346 учнів, чимало з яких стали відомими митцями. Так, більшість членів обласного відділення Національної спілки художників України є випускниками цієї школи. 25 років поспіль художню школу очолює Л.Бондар.

За розрахунками Кіровоградсь­ кого регіонального центру з енергозбереження, близько 500 тис. т рештків сільгоспкультур залишаються невикористаними. Цієї кількості біопалива вистачить для опалення 5 тис. соціальних закладів області. Обласна влада поставила завдання перевести на альтернативне опалення більшість бюджетних установ. Відтак на заводі дозуючих автоматів відбулася науково-практична конференція щодо застосування спеціальних котлів, які виробляє завод.

***

У Кіровограді презентовано Центр соціально-психологічної реабілітації для дітей з притулковими групами. Реалізація цього пілотного проекту дозволить надавати дітям різних вікових категорій, які опинилися у складних життєвих обставинах, широкий спектр соціальних послуг. Зокрема, психологічну допомогу у центрі одержують діти, які з різних причин відмовилися від навчання у школі, залишили свої родини або зазна-

***

***

Представники ради євроклубів Кіровоградщини відвідали столичний офіс представництва ЄС в Україні. Вони презентували свою діяльність, спілкувалися з прес-аташе представництва Д.Стуліком та головою правління Всеукраїнської асоціації «Рівний – рівному» Н.Лещук. Несподіванкою стала зустріч з нардепом С.Тігіпком.

***

Олександр Вілкул провів зустріч з представниками земляцтв України

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул провів робочу зустріч з керівниками земляцьких організацій. Вона була присвячена питанням активізації їх взаємодії з центральними та регіональними органами влади. Олександр Вілкул зазначив, що отримання зворотного зв’язку щодо ситуацій у регіонах є важливою складовою проведення Урядом модернізації України. «Прикладом цього є організація роботи з Земляцтвами та депутатами-мажоритарниками. Це надає нову якість діалогу та партнерства між державою і громадянським суспільством», - сказав він. Зокрема, одним із прикладів ефективної державної політики щодо розвитку областей є Держав-

ний фонд регіонального розвитку. Так, 22 травня з Державного фонду регіонального розвитку Урядом було розподілено фінансування у розмірі понад 680 млн. грн. на будівництво та реконструкцію більше 140 об’єктів у регіонах країни. Серед них - лікарні, школи, дитсадки, житлові будинки, мистецькі заклади. Зараз в Україні діє 24 регіональних земляцтва, з яких 12 мають статус «міжнародної громадської організації». Товариства земляків підтримують тісні зв’язки із об’єднаннями вихідців із своїх регіонів, які проживають у США, Канаді, Росії, Білорусії, Польщі та багатьох інших країнах. Прес-служба Віце-прем’єр-міністра.

ІНТЕРВ’Ю

Андрій НІКОЛАЄНКО: Ми окреслили реальні перспективи співпраці з корейською стороною Початок на 1 стор.

з тим, щоб потім побудувати на те-

- Одним із напрямків перего-

риторії області завод з переробки.

ворів був промисловий. Чи варто

- Чи не виникає у вас відчуття, що

найближчим часом регіону чекати

область можуть сприймати як си-

спільних проектів?

ровинну базу?

- Свої потужності в Кореї презен-

- Жодним чином! З ким би ми не

тувала і «Велта». Як на мене, у цієї

вели переговори, одразу наголо-

компанії є серйозна перспектива

шуємо на тому, що наш регіон ні

співпраці з двома корейськими. На-

в якому випадку не виконуватиме

приклад, «Космо Кемікал», що має

роль сировинного придатка! Якщо

два заводи з виготовлення двооки-

є бажання співпрацювати, якщо ці-

су титану, зацікавився продукцією,

кавий наш потенціал – приходьте,

яку виробляє «Велта». Інша – ком-

будуйте переробку, виробляйте кін-

панія – крупний виробник феро-

цевий продукт… Нам потрібна ви-

сплавів «Сімпак» - хотіла б зайняти-

сока додана вартість, нам потрібне

ся розвитком нової для себе галузі

високотехнологічне виробництво. І

– титанової. Це не видобувна ком-

я переконаний, що в Південній Ко-

панія, але вона готова підключити

реї ми знайшли розуміння цього. Олена Данилишин.

тих, кому цікавий такий напрямок,

Головного тренера футбольного клубу «Зірка» І.Близнюка відправлено у відставку. Таке рішення керівництво клубу прийняло після поразки «Зірки» від ПФК «Олександрія» з рахунком 4:1.

ВИПАДКИ

ВТОПИВСЯ В ІНГУЛЬЦІ

30 травня з води річки Інгулець, що у селищі Петровому, працівники рятувально-водолазного відділення аварійно-рятувальної служби оперативного реагування Кіровоградської області вилучили тіло загиблого 56-річного чоловіка. Як з’ясувалось, чоловік пішов рибалити ще 27 травня. Коли він не повернувся додому, рідні звернулись до правоохоронців за допомогою, а ті, у свою чергу, після з’ясування обставин зникнення чоловіка звернулись до служби порятунку та до водолазів.

СУДДЯ ПОМЕР У ВЛАСНОМУ КАБІНЕТІ

Помер 56-річний суддя Олександрійського міськрайонного суду Олексій Квітка. Вранці його тіло виявили в робочому кабінеті на другому поверсі суддівського приміщення на вулиці Першотравневій. Олексій Миколайович працював суддею з 1993 року. 1 червня піс-

ля сьомої вечора прийшов на своє робоче місце у справах. Охорона і співробітники кажуть, що раніше він неодноразово засиджувався на роботі допізна. Наступного ранку постовий міліціонер виявив його мертвим. Видимих тілесних ушкоджень на тілі при первинному огляді не виявлено. Колеги кажуть, що за життя Олексій Квітка скаржився на хворобу серця.

АВАРІЯ В КАР’ЄРІ

2 червня о 12:20 у селищі Петрове, у кар’єрі №3 ВАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат», автомобіль «БелАЗ» під час маневру здійснив наїзд заднім колесом на автомобіль «УАЗ», в якому перебували троє чоловіків. Унаслідок аварії постраждало двоє людей, один з яких – водій автомобіля, 1954 р.н. – був смертельно травмований і затиснутий в автомобілі; інший, 1957 р.н., із чисельними травмами був переданий працівникам швидкої медичної допомоги. О 17:20 рятувальники за допомогою спеціального інструменту вилучили тіло загиблого з автомобіля та передали працівникам прокуратури. Аварійно-рятувальні роботи виконували працівники Криворізького спеціального воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону у складі 15 осіб та 2 одиниць техніки.

ВИСТАВКА

ВИЗНАЧАЛИ КРАЩИХ

У суботу, 1 червня, у Кіровограді пройшла 10та Міжнародна головна Всеукраїнська спеціалізована виставка собак вітчизняних порід «Кіровоград-2013». У ній взяли участь кінологи з своїми вихованцями з багатьох областей України. Кращих визначали серед таких порід як кавказька та середньоазіатська вівчарки, московська сторожова, чорний тер’єр. На знімку - середньоазіатська вівчарка Тамерлан (власник І.Друченко,

м.Рівне), якій судді віддали друге місце на виставці. Наш кор.

9 років успішної роботи


інформація, реклама

№23 06.06.2013

ЕКОНОМІКА

Є стимул створювати нові робочі місця з високими зарплатами

Прикро, але протягом років незалежності держава не брала до уваги очевидні речі, зокрема те,що ділова активність – найважливіший показник здоров’я економіки. В результаті, країну постійно лихоманило: підприємці не завжди могли розраховувати на чесність і передбачуваність поведінки свого головного партнера - держави. Несподівані і не завжди виправдані зміни законодавства, неповернення податку на додану вартість (ПДВ), незліченні перевірки, бюрократичні перепони і корупція - з усіх цих цеглинок вибудовувалася серйозна перешкода на шляху підвищення конкурентоспроможності країни. На жаль, такі «хвороби» економіки притаманні і Кіровоградщині, а значить, наші земляки теж відчувають її симптоми. Не секрет, що влаштуватися на легальну роботу, яка дає соціальний захист, в нашій області майже неможливо. Щоб прогодувати родину, люди змушені працювати або ж за винагороду «у конверті», або ж шукати кращої долі за кордоном. Так відомий кіровоградський інформаційний портал повідомляє, що лише за два минулі місяці кількість населення області скоротилася майже на дві тисячі, немалою мірою за рахунок міграції населення. Тобто, кіровоградці займають чималий відсоток з шести

мільйонів українців, котрі нині працюють за межами України. Схоже, влада усвідомила всю глибину проблеми і робить конкретні кроки, щоб виправити ситуацію, намагаючись поліпшити бізнес-клімат. Так, зменшення податкового тягаря і зростання рівня повернення ПДВ сприяло збільшенню кількості платників цього податку. За даними Міністерства доходів і зборів (МДЗ), минулого року кількість платників податку на додану вартість в Україні зросла більш ніж на 72%. У 2013 році зростання рядів платників ПДВ продовжилося. На 1 квітня їхня кількість склала 241,3 тисячі осіб. На думку фахівців, значною мірою збільшенню чисельності платників сприяло спрощення процедури реєстрації та видачі свідоцтва платника. Планується також зниження єдиного соціального внеску (ЄСВ), і часткове повернення внеску у разі створення нових робочих місць. За словами глави Міністерства доходів і зборів Олександра Клименка, протягом 2013 року має бути завершено підготовку для зниження ставки єдиного соціального внеску до 15% (зараз ставка ЄСВ, яку сплачує роботодавець, становить від 34,7% до 49,7% ). До того ж уряд затвердив поря-

док компенсації 50% єдиного соціального внеску роботодавцям, які створюють нові робочі місця з зарплатою, що втричі перевищує мінімальну (1147 грн). На думку експертів, це приведе до легалізації фонду оплати праці та підвищенню зарплат, особливо у галузях, де спостерігається невисокий рівень оплати праці. Роботодавцям доведеться піднімати зарплати, щоб мати можливість істотно зекономити на сплаті ЄСВ. Це важливо для нашого регіону, де традиційно за працю платять менше, ніж в інших регіонах. Так, за офіційними даними, приміром, у квітні нинішнього року середня зарплата мешканців нашої області була меншою загальноукраїнської на 675 гривень. З 1 січня по 30 листопада поточного року мінімальна зарплата встановлена в розмірі 1147 грн. На компенсацію половини сплаченого ЄСВ можуть розраховувати роботодавці, які на новому робочому місці запропонують співробітникові зарплату не менше 3441 грн (зараз середня зарплата в Україні становить 3000 грн). Звичайно, для виведення економіки з тіні, для зростання ділової активності передбачено й інші заходи. Міндоходів має намір зробити «п’ять кроків назустріч бізнесу». Глава відомства Олександр Кли-

менко повідомив, що ця програма передбачає перехід від фіскальної до сервісної служби (будуть відкриті сервісні центри, що допоможуть підприємцям), боротьбу з корупцією, поліпшення бізнес-клімату. Крім того, міністерство має намір зробити свої послуги безкоштовними. Особливу увагу приділять формуванню податкової культури... Втім, за минулий рік Україна суттєво поліпшила свої позиції в ряді міжнародних рейтингів і піднялася зі 152 на 137 місце в рейтингу легкості ведення бізнесу (Doing Business-2013), підготовленому Світовим банком та IFC, і піднялася на дев’ять пунктів у Глобальному індексі конкурентоспроможності 2012/2013, підготовленому експертами Всесвітнього економічного форуму, посівши 73 місце з 144. Тобто, перші результати вже є. Щоб створити бізнесу ще комфортніші умови, уряд має намір здійснити реформи, які реалізують завдання щодо входження нашої країни до першої сотні вищеназваного світового рейтингу. Серед іншого, підприємцям обіцяно спрощення процедури реєстрації підприємств, набуття ними статусу платника ПДВ, спрощення постановки на податковий облік. Олена Вакуленко.

3

ЕВРОДАХ пропонуємо: МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЮ, МЕТАЛОПРОФІЛЬ БІТУМНУ, КОМПОЗИТНУ ЧЕРЕПИЦЮ ГНУЧКІ ЗВ’ЯЗКИ ТА ВЕНТИЛЯЦІЮ ФАСАДУ ОНДУЛІН, УТЕПЛЮВАЧ, МАНСАРДНІ ВІКНА ВОДОСТОКИ, ЄВРОБАР’ЄР, ПАРОБАР’ЄР ЦЕГЛУ: АВС, ROBEN, САЙДИНГ, СОФІТ

(0522) 35„40„22, 050„487„555„0 www.evrodah.com

ТРАНСПОРТ

Андрій Табалов: «Будь-яка реформа повинна бути гуманною та законною!»

Новина, яку обговорюють чи не на кожній зупинці Кіровограда - так звана транспортна реформа. Суть її звелася до ліквідації з 1 червня десяти маршрутів. Тобто, довгі маршрути поділили. До мене, як до народного депутата, звернулися кіровоградці, які обурені рішенням міської влади. Один із маршрутів, який підпадає під «реформу» - №5. Напередодні першого червня я вирішив особисто проїхатися по ньому у годину пік, коли люди повертаються з роботи та везуть дітей із дитячих садочків.

Р

азом з іншими пасажирами сів в одну із маршруток. З кінцевої зупинки маршрутка уже рушила заповнена, декілька пасажирів навіть стояли. У салоні завів розмову з пасажиркою про

ліквідацію 5-го маршруту. Епітетів на адресу влади жінка не шкодувала. Вона розповіла, що це єдина маршрутка, яка з іншого кінця міста, майже від Бережинки, їде на 101-й мікрорайон, що решта марш-

рутів незручні. Інший пасажир – із Бережинки, розповів, що хоча до села треба ще йти 15 хвилин, але у пізній час, коли сюди взагалі нічого не ходить – маршрут №5 чи не єдина можли-

вість, наприклад, працівникам підприємства «Креатив», що на іншому кінці Кіровограда, дістатися додому. З’ясувалося, що люди навіть створили ініціативну групу, яка зібрала підписи під зверненням не проводити «транспортну реформу», не ділити маршрути. Писали листи до міськради, дзвонили на «гарячу лінію». Але до думки людей ніхто не прислухався. Поки спілкувався із пасажирами, маршрутка доїхала до центрального ринку. Продовження на 12 стр.

ВЛАДА

Янукович відпрацював на «відмінно»

В Україні традиційно критикують Президента, який попри це залишається найбільш популярним політиком нашої держави. Обґрунтованість цього статусу довели події тижня, що минув: Віктор Янукович ефективно захищає національні інтереси та впевнено веде державу шляхом розвитку. Наприкінці минулого тижня відбулася телефонна розмова Віктора Януковича з Президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу. Український Президент проінформував свого європейського співрозмовника про підписані домовленості щодо поглиблення взаємодії між Україною та Євразійською економічною комісією. Віктор Янукович запевнив, що ця нова модель співробітництва між Україною та Євразійським економічним союзом не суперечить членству України в СОТ та стратегічному курсу на євроінтеграцію шляхом укладення Угоди про асоціацію і створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС. Зрозуміло, що у багатьох читачів

виникає питання: чому Баррозу зацікавився тим, що відбувається між Україною та Митним союзом? Чим викликаний цей неспокій? Відповідь проста: Україна залишається активним гравцем на європейському континенті, її унікальне географічне розташування та 45-мільйонне населення, наявність значної кількості природних ресурсів та підготовлених трудових ресурсів привертають до нашої держави увагу ключових геополітичних гравців. Найбільш активно протягом останнього часу діють представники ЄС та Росії, і активізація України на східному напрямі спричинила необхідність розповісти про зміст цієї її активності нашим партнерам із Брюсселя. Є підстави вважати, що візит Віктора Януковича до Астани, де відбувалося засідання Вищої Євразійської економічної ради, викликав певне напруження в суспільстві. Окремі опозиційно налаштовані скептики висловлювали сумніви щодо спроможності Віктора Федоровича належним чином захистити національні інтереси. Але з столиці Казахстану український Президент

повернувся з позитивним результатом: зі згодою країн Митного союзу добитися надання Україні статусу спостерігача при МС і – у перспективі – у Євразійському економічному союзі. Зауважимо, що статутні документи Митного союзу не передбачають статусу спостерігача для країн, що не входять до нього, проте для України зробили виняток. Митний союз об’єднує Росію, Білорусь та Казахстан, і вже з 2015 року повинен перетворитися на Євразійський економічний союз, вийти на якісно новий рівень економічної інтеграції. Цей проект можна оцінювати по-різному, проте очевидним є одне: Україні вкрай потрібний баланс у відносинах з Митним союзом. Продукція кондитерської та горілчаної галузей харчової промисловості України впевнено розташувалася на полицях супермаркетів у країнах Митного союзу, завоювавши прихильність тамтешніх споживачів. Загальний товарообіг з Росією, Білоруссю, Казахстаном становить, за оцінками експертів, 35-40% від загального товарообігу нашої держави, тобто

60 мільярдів доларів США. Хочу звернути увагу, що українські міністр закордонних справ Леонід Кожара та уповноважений з зовнішньополітичних та інтеграційних процесів Костянтин Єлисєєв позитивно оцінюють саміти в Астані та Мінську. Вони стверджують, що меморандум про співпрацю з Митним союзом, по-перше, не має елементів міжнародного права, тобто не несе для України жодних зобов’язань, по-друге, Україна розвиває свою співпрацю у цьому напрямі за вже давно запропонованою формулою «3+1». Її використання у співпраці з МС було ініціативою Віктора Януковича, яку протягом довгого часу відкидало керівництво Росії, проте українському Президентові вдалося знайти необхідні аргументи, аби не втратити економічні зв’язки з членами Митного союзу та продовжити просування України курсом євроінтеграції. Це свідчить про наявність виваженої та реалістичної зовнішньополітичної стратегії, яку реалізує Віктор Янукович, захищаючи національні інте­реси нашої держави. Ярослав КЛИМОВ, журналіст.

РІК ТВОРЧОСТІ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

ЗВІТУВАЛО „НАТХНЕННЯ“

У рамках Року творчості дітей та молоді й із нагоди Міжнародного дня захисту дітей 31 травня в обласному центрі пройшов цікавий захід „Натхнення збирає друзів“. Його організатори - обласний краєзнавчий музей і Центр естетичного виховання „Натхнення“ кібернетико-технічного коледжу. Це був творчий звіт Центру: свою майстерність демонстрували танцюристи, вокалісти... Глядачі мали змогу взяти участь у майстер-класах творчої майстерні „Сам собі режисер“. Наш кор.


4

№23 06.06.2013

випадки, сиТуаціЇ, реклама КРИМІНАЛЬНИЙ РЕПОРТЕР ПОВІДОМЛЯє

підРОБИВ дОЗВіЛ НА ЗБРОю

Викладач курсів з підготовки водіїв привласнив гроші курсантів. Один курсант попросив викладача, щоб той сплатив у бухгалтерії навчально-курсового комбінату за його навчання 2450 гривень. Викладач вніс до каси лише 1200 гривень, а решту залишив собі. Інший курсант попросив внести до каси комбінату 1225 гривень. Викладач узяв гроші і теж привласнив їх. Залишив собі викладач і 500 гривень, які попросив передати бухгалтеру комбінату третій курсант. Звісно, рано чи пізно це повинно було набути гласності. І набуло, коли курсанти дізналися, що їх не допускають до здачі іспитів, бо вони не розрахувалися за навчання. Як виявилося, викладач, окрім привласнення грошей курсантів, ще й підробив офіційний документ. У нього закінчувався дозвіл на зброю, але викладач не пішов до міліції, щоб подовжити його, а підчистив у даті одну цифру і таким чином вийшло, що він має дозвіл ще на рік. Дільничний Кіровського відділу міліції, на території обслуговування якого проживає викладач, викликав його до свого кабінету і попросив показати папери, оскільки за даними дільничного у викладача закінчився термін дії дозволу. А коли міліціонер побачив папірець, то неозброєним оком виявив підробку.

тОРГУВАЛА АВтОМОБіЛЯМИ

Як повідомили у прес-службі УМВС в області, стосовно 30-річної кіровоградки за скоєння ряду шахрайств відкрили кримінальне провадження. Жінка пропонувала свої

пРОсИМО дОпОМОГИ!

Дуже просимо всіх, хто не байдужий і має можливість, допомогти нам у лікуванні важкохворої дитини. Вона хвора на правосторонній грудний сколіоз III ступеня. Для одужання потрібно зробити операцію, яка коштує дуже великих грошей. Такої суми грошей у нашої родини немає. Хто небайдужий до нашого горя – просимо допомогти. Реквізити для надання матеріальної допомоги: ПАТ КБ «Приватбанк», код 14360570, рахунок: 29244825509100, мфо 305299. Призначення платежу: картка № 5167987205360304, Андрієнко Ірина Ярославівна, ІПН 2802614403. Якщо Ви вирішите нас повідомити про допомогу, дзвоніть: 066 0507314. Будемо вдячні за будь-яку допомогу. Андрієнко Ірина. послуги у 0придбанні 7 від 22.02.0 дешевого 1 39 автомобіля 50 з Європи. ВГоворила, КК № . Св

Печаток та штампів за 10 хв.

*

*

НУЖНЫ ДЕНЬГИ? ЗВОНИ! до

п’ЯНИй МіНеР

О 16.15 28 травня до міліції надійшов дзвінок з мобільного телефону. Абонент, який відмовився назвати своє прізвище, сказав, що на автостанції №1 знаходиться вибуховий пристрій. У вказане місце виїхали усі спецслужби, які повинні реагувати на подібні повідомлення. Ніякого вибухового пристрою вони не знайшли, а от дзвонаря затримали. Ним виявився 30-річний кіровоградець. Після вживання алкогольних напоїв на березі Інгулу по вулиці Волгоградській, він вирішив пожартувати. Після дзвінка до міліції мобільний телефон кинув у річку.

пОЗНАйОМИЛИсЯ тИЖдеНь тОМУ

Сімдесятип’ятирічний житель міста Знам’янка вважає, що його обікрала співмешканка Наталія, прізвище якої він не знає, адже познайомився з нею тиждень тому. Жінка начебто украла 600 гривень, паспорт і пенсійне посвідчення. Тридцятип’ятирічний житель села Олександрівка Долинського району усю ніч пиячив у будинку знайомого по вулиці Леніна у рідному селі. А вранці виявив, що з кишень пропали 1000 євро та 300 гривень. Сімдесятичотирирічна жителька села Попівка Онуфріївського району пішла на сільське кладовище. А у

цей час у її домоволодінні побували злодії та знайшли у літній кухні 7000 гривень. Чоловік, який тимчасово мешкав у квартирі 50-річної жительки Новоукраїнки, украв її банківську картку, а потім зняв з неї 6200 гривень.

йШЛА дО ШКОЛИ

Надвечір 27 травня до міліції в Олександрії звернулася 29-річна жінка, яка працює заступником директора однієї зі шкіл району. Жінка повідомила, що її з´валтував невідомий чоловік. Приїхавши з Олександрії у село автобусом, вона йшла до школи. Біля неї зупинився автомобіль «Деу Ланос», який їхав у попутному напрямку. Водій запропонував підвезти. Учителька погодилася. А коли проїхали кілька сот метрів, водій змусив її зайнятися з ним сексом. А потім підвіз до школи. Увесь день жінка нікому не розповідала про свою пригоду. Лише приїхавши увечері додому, сказала співмешканцю, і той умовив звернутися до міліції.

КАБіНетНі істОРії

З кабінету психолога в одній зі шкіл Кіровограда пропав гаманець, у якому було 310 гривень 85 копійок… Уночі з аптеки на території одного з лікувальних закладів обласного центру украли 1900 гривень… З адмінбудівлі сільгосппідприємства у Новоархангельському районі уночі зірвали вивіску... У робочий час зі столу у кабінеті сільської ради села Роздол Голованівського району хтось примудрився украсти 75 гривень… Уночі невідомі обікрали адмінбудівлю лісгоспу в Онуфріївському районі. З допомогою сокири віджали металеву решітку, а потім відкрили металопластикове вікно. У кабінеті бухгалтерії віджали двері сейфа і забрали з нього 2000 гривень… З більярдного клубу в Олександрії украли шість більярдних столів…

ГАРАЖ-сАРАй...

Сорокачотирирічний приватний підприємець орендував по вулиці Автолюбителів у Кіровограді гараж під складське приміщення. І його обікрали. Забрали матеріальнотоварних цінностей на суму 200 000 гривень. Там же орендувала складське приміщення і 61-річна кіровоградка. Її також обікрали за компанію. Забрали акумулятор і посудомийну машину “Бош”.

...і ГАРАЖ-БАНК

У ніч з 21 на 22 травня невідома особа, підібравши ключа, відкрила гараж в автокооперативі “Север” і украла з нього 90000 гривень і 5000 доларів. Власник гаража та вкрадених грошей — 34-річний кіровоградець - дізнався про

80 000 грн.

Банковский кредит г. Кировоград, гост. “Киев” ул. Б. Перспективная, 50 офис 236

тел.: 0503337103, 0979417076

крадіжку лише увечері 23 травня і звернувся до міліції. Есперткриміналіст зняв відбитки пальців на двох навісних замках (дивно, що злодій “працював” без рукавичок), та сліди взуття невідомого.

ЗОЛОтО, ГРОШі і КРедИтКИ

З будинку 77-річного жителя села Криничуватка Устинівського району украли 10 000 гривень… Тридцятирічний житель Олександрії забув свою банківську картку в банкоматі. Хтось її виявив і зняв з картки 6000 гривень… З будинку 51-річної кіровоградки пропала кредитна картка. Жінка пішла блокувати її аж через два тижні. За цей час злодій зняв з картки 14 000 гривень… Пенсіонерка з Кіровограда звинувачує 26-річну жительку Світловодська у крадіжці з її квартири 27 золотих виробів. І начебто це сталося місяць тому.

МіГ і НА КАпОті ЗАЛИШИтИ

О першій годині дня по вулиці 40 років Перемоги у Кіровограді невідомі на двох автомобілях чорного та зеленого кольорів пошкодили автомобіль «Міцубісі». Вони розбили каменем лобове та бокове скло автомобіля і украли з салону сумку, в якій були 28 700 гривень. О третій годині дня біля домоволодіння на Балашівці у Кіровограді з автомобіля ГАЗель украли 15 000 гривень і документи. У ніч з 21 на 22 травня 50-річний житель Запоріжжя спав у салоні автомобіля “Мерседес” по вулиці Мурманській у Кіровограді. Зламавши дверні запори, невідомі злодії вкрали молочні вироби на суму 7 000 гривень. У ніч з 22 на 23 травня з автомобіля ВАЗ-2106 по вулиці Нижній П’ятихатській у Кіровограді украли окуляри на суму 10 000 гривень. У ніч на 25 травня злодій скористався незакритим склом у дверях автомобіля ВАЗ-2106 біля будинку по бульвару Дніпровському у Світловодську і вкрав з салону 50 джинсів, 40 наборів жіночої нижньої білизни, 70 комплектів дитячого трикотажу. Злодій “працював” у рукавичках.

ГРіШНИК

До Олександрійського райвідділу міліції звернулося кілька жителів селища Нова Прага, що на цвинтарі пошкоджені оградки на могилах їхніх померлих родичів. Працівники міліції встановили особу підозрюваного у цьому вандалізмі. Ним виявився 29-річний односельчанин потерпілих. Протягом квітнятравня чоловік поцупив з чотирьох могил різні металеві частини оградок.

ДОРОГА ДОРОГА

Р

товлен го н я

ви

М

що має там родичів, і обіцяла бути посередником у купівлі машини. Її вартість з мінімальним пробігом, за словами шахрайки, - від 2 до 5 тисяч доларів. На такі вигідні умови пристали четверо кіровоградців віком від 25 до 35 років. Повіривши жінці, потерпілі спромоглися виплатити їй повну собівартість за свої майбутні машини. Але так і не дочекалися на них. За словами потерпілих, ввічлива жіночка ніколи не сварилася, обіцяла повернути гроші за першою ж вимогою, але не сьогодні, а наприкінці тижня. Ображені люди на деякий час заспокоювалися, але проблема від того не зникала. Міліція проводить розслідування. Правоохоронці припускають, що кількість потерпілих може бути значно більшою, тому радять людям звертатися із заявами до міліції. Наші читачі пам’ятають, що ми уже кілька разів протягом трьох останніх років писали про шахрайства даної громадянки. До редакції неодноразово приходили кіровоградці, які говорили, що дали їй гроші на купівлю автомобіля у Європі, але так і не отримали бажаного. І таких людей було більше десятка, і усі вони стверджували, що зверталися до міліції. Як бачимо, в УМВС зацікавилися даною особою лише зараз. Хоча, краще пізніше, ніж ніколи.

ОБеРеЖНО: ВИ пРОїЖдЖАЄте БіЛЯ стАНісЛАВОВОГО!

На автодорозі Ульяновка-Миколаїв, біля села Станіславове в Ульяновському районі, давно треба поставити дорожні знаки-застереження для водіїв, щоб вони тут не зупинялися вночі на відпочинок, бо їх можуть обікрасти. Уже кілька останніх років з номера в номер у літній час «21-й канал» повідомляє про чергове пограбування водіїв транзитних автомобілів біля цього села. Здавалося б, правоохоронні органи повинні забити тривогу і розпочати пошуки злочинців, які орудують уночі вздовж дороги. Та, як бачимо, поки що міліція мовчить. Особливо багато потерпілих у літній час, коли цією дорогою їдуть до моря відпочивальники. Се-

ред потерпілих не лише громадяни України, а й з Росії, Білорусії, країн Прибалтики, Польщі, Словаччини та інших країн. Ці злочини продовжуються і у 2013-му році. Ось лише кілька останніх. О другій годині ночі 19 травня 43-річний приватний підприємець з міста Сімферополь їхав автомобілем «Мерседес-Спринтер» до Києва за товаром. Зупинився біля села Станіславове неподалік АЗС. Лише задрімав, як почув, що розбилося скло. Це невідомий чоловік розбив вікно правих передніх дверей автомобіля і забрав з пасажирського сидіння сумку водія, в якій були документи та 200 000 гривень.

Св. А01 №318275 ВКОМР от 30.08.2010г.

Від КіРОВОГРАдА дО сУМ

Розбійний напад на інкасаторів на Сумщині. Майже чверть мільйона гривень озброєний нападник відібрав, коли водій та експедитор уночі зупинилися перепочити. Об'єктом пограбування стала жовта вантажівка із сейфом всередині. Від Кіровограда до Сум у сейфі назбиралося 246 тисяч гривень, які водій з експедитором отримали за товар. Щойно зупинилися на перепочинок, як автомобіль атакував невідомий у масці з пістолетом. Він навіть вистрелив по машині. Наляканий експедитор втік з місця пригоди та повідомив про напад правоохоронцям. Тим часом грабіжник спустошив сейф із грошима. Місце, де напали на інкасаторів, важко назвати безпечним. Утім, водій з чималою сумою грошей в салоні свідомо обрав його для нічного перепочинку, та ще й так міцно спав, що не чув ані криків, ані стрілянини. Саме ця обставина і викликала перші підозри правоохоронців. Згодом водій щиросердно зізнався і з потерпілого перетворився вже на підозрюваного. У ході слідства встановлено, що водій із знайомим з Кіровограда вирішили зробити напад на експедитора. Нападника правоохоронці поїхали затримувати в Кіровоград. Що його так швидко знайдуть, чоловік і не здогадувався, бо не встиг навіть гроші розпакувати.

ГОРЩИКИ З КОНОпЛЯМИ

У минулому номері ми повідомляли, що міліція знайшла на балконі наркомана по вулиці Беляєва у Кіровограді кілька горщиків, у які спритний чоловік посадив коноплі. А ось 34-річний наркоман, який проживає у багатоповерхівці по Промисловому проспекту в обласному центрі, вирощував коноплі в горщиках, які виставив на підвіконні. Міліція вилучила 15 горщиків.

ЗУХВАЛИй НАпАд

О 14.30 37-річна жінка, яка працює молодшим інспектором відділу нагляду та безпеки виправної колонії №6, вийшла за ворота установи і йшла по вулиці Яновського. Перехожий, який йшов назустріч, ударив кулаком в обличчя жінці, а потім зірвав з її шиї золотий ланцюжок вартістю 6000 гривень і побіг у напрямку кущів Фортечних валів. Потерпіла викликала міліцію і назвала прикмети свого кривдника: чоловік років 30-ти, одягнений у сині джинси та футболку. Очевидно нападник знав, що молодший інспектор ходить на роботу з дорогим ланцюжком на шиї і чатував на жінку біля воріт ВК-6.

дОпОМОЖіть ВстАНОВИтИ ОсОБУ

А у ніч на 23 травня двоє жителів Косівського району Івано-Франківської області – батько і син, їхали автомобілем ВАЗ-2107 до Криму. За кілька кілометрів від села Станіславове припаркувалися на узбіччі дороги біля кафе, щоб трішки подрімати. О третій годині ночі їх розбудив дзенькіт скла – це невідомий чоловік розбив скло задніх лівих дверей автомобіля. Поки батько й син зрозуміли, що відбувається, цей чоловік схопив з заднього сидіння барсетку і утік. Прикарпатці зателефонували до міліції. За їх словами, у барсетці були гроші в сумі 9500 гривень і документи. В.Підвисоцький.

У ЗНАМ’ЯНцІ

Я йОГО ЖАЛіЛА…

У Диківці Знам’янського району шестидесятирічна пенсіонерка вбила чоловіка, з яким до цього прожила понад сорок років. Історія не нова. Чоловік зловжи-

вав алкогольними напоями, уходив у тижневі запої. Бували перерви день-два, потім – знову те ж саме. І так останні 30 років. - Коли був тверезим, був гарним батьком, разом ми виростили двох синів, - розповіла жінка на допиті. - Поки міг, справно працював по господарству. А п’яним провокував сварки, обзивав мене, виганяв із хати. Коли тверезів, - мирилися. Я сердилась, потім прощала, бо ми прожили багато років разом. Та всьому буває край. 23 травня п’яний чоловік вкотре став обзивати жінку, обіцяв задушити уві сні. Потім ударив її милицею. Цього було досить. Жінка милицю вихопила й стала бити нею чоловіка по голові.

Коли зрозуміла, що накоїла, почала кричати. Викликали швидку, медики надали потерпілому першу допомогу та повезли до лікарні. Згодом син, який поїхав із ними, подзвонив та сказав, що чоловік помер. На допиті жінка показала, що помсти не планувала. Правда, чоловік погрожував, що вб’є, зарубає вночі, і вона йому у відповідь обіцяла те саме, але намірів таких не мала. - Я жила із ним 42 роки і мені його було шкода, я його жаліла, - сказала вона. Д. Мазій, заступник Знам’янського міжрайонного прокурора.

Прес-служба УМВС в області просить допомоги у встановленні особи чоловіка, оголений труп якого з ознаками чисельних тілесних ушкоджень було виявлено 26 травня цього року на стежці на відстані 15-20 метрів від водойми, що знаходиться неподалік кооперативу «Комунальник». Ïрèкìеòè ÷оловіка: вік 35-45 років, середньої статури, зріст 175 см. Працівники міліції звертаються до усіх, кому відома будь-яка інформація про особу чоловіка та осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення, повідомити за телефонами: (0522) 39-70-39, 066-578-73-27, або до найближчого відділення міліції за номером «102».


інформація, реклама

№23 06.06.2013

9

ІНФОРМАцІЯ СБУ

ЗАсУдЖеНО дВОХ іНОЗеМціВ

У ПРОКУРАТУРІ

РУБАЛИ ЛісОсМУГИ

Посадовці однієї з сільських рад Новоукраїнського району незаконними діями спричинили збитки навколишньому середовищу на суму 442 тис. грн. Вони направляли для незаконної порубки дерев осіб, які відбували адміністративні стягнення у вигляді громадських робіт. За фіксовану суму грошей працівники сільради надавали мешканцям села незаконні дозволи на вирубку зелених насаджень. Розпочато досудове розслідування за ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) КК України.

пРОКУРАтУРА ОціНИЛА дії деРЖАВтОіНспеКтОРА

Прокуратура провела перевірку законності рішення, прийнятого працівником ДАІ міста Кіровограда, про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом ДТП, під час якого пасажири отримали тілесні ушкодження та були доставлені до обласної лікарні. Встановлено, що акти судово-медичного дослідження знаходилися у інспектора з дізнання відділення ДАІ. Отримавши їх, інспектор, всупереч інструкції, не повідомив своє керівництво про те, що є потерпілий у ДТП з тілесними ушкодженнями, висновок до матеріалів дослідчої перевірки не долучив, що призвело до невнесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань. За неналежне виконання своїх службових обов’язків державтоінспектора притягнули до дисциплінарної відповідальності.

ЗАдОВОЛеНО дВА пОЗОВИ

Прокуратура міста Кіровограда пред’явила позов в інтересах Державної екологічної інспекції до

ТОВ «Созидатель-1» про стягнення збитків, заподіяних довкіллю внаслідок порушення законодавства про відходи на загальну суму більше 165 тис. грн. Підставою для звернення до суду з позовом стало нарахування екологічною інспекцією збитків, завданих ТОВ «Созидатель-1» внаслідок засмічення земельної ділянки побутовими відходами. Разом з тим, прокуратура пред’явила позов в інтересах міської ради до того ж ТОВ про визнання недійсним договору оренди землі, укладеного з Кіровоградською міською радою та зобов’язала повернути земельну ділянку площею понад 1.5 тис. кв. м., яка знаходиться по вулиці Фрунзе (біля Ковалівського парку) в розпорядження територіальної громади. Господарський суд Кіровоградської області обидва позови прокурора міста Кіровограда задовольнив повністю. За повідомленнями пресслужби прокуратури області.

КРИМІНАЛ

НОВОМИРГОРОдсьКИй НАРКОфеРМеР У Новомиргородському районі є кілька сіл, які славляться тим, що їх жителі вирощують на своїх присадибних ділянках коноплі. І ці насадження настільки великі, що дехто примудряється на них заробляти собі та своїм дітям на безбідне життя. Очевидно, що промишляв коноплями і 60-річний пенсіонер. Як повідомили у прес-службі УМВС в області, у його домоволодінні міліція виявила 31 кілограм цієї нарковмісної рослини. На початку квітня у ході перевірки отриманої оперативної інформації працівники відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВС в області біля одного із розважальних закладів Кіровограда затримали автомобіль під керуванням місцевого жителя. У салоні транспортного засобу правоохоронці виявили поліетиленовий пакет з маріхуаною вагою 300 грамів. За цим фактом міліція відкрила кримінальне провадження. У ході слідчих

дій було встановлено, що коноплі кіровоградець придбав у жителя Новомиргородського району. Під час санкціонованого обшуку домоволодіння пенсіонера у приміщенні гаража виявили три поліетиленові мішки з гілками конопель, два мішки з насінням рослини, а також мішок з подрібненою речовиною рослинного походження та мішок із ситом із залишками нарковмісних рослин. За висновками експертів дана речовина є наркотичним засобом канабісом (маріхуаною) загальною вагою 31 кілограм. Пенсіонера міліція взяла під варту і відкрила кримінальне провадження.

Набув чинності вирок Ленінського районного суду Кіровограда стосовно двох іноземців, які організували незаконне переправлення трьох громадян Сирії та палестинця. Нелегальні мігранти прямували з території Росії до країн Західної Європи, обравши як транзитну територію Україну. З’ясовано, що організаторами оборудки були двоє вихідців з Палестини, один з яких постійно мешкає у Кіровограді. У серпні 2012 року він особисто супроводжував іноземців з Кіровограда до міжнародного аеропорту «Бориспіль». Для нелегалів були підготовлені підроблені паспорти громадян Латвії та Естонії. Співробітники СБУ спільно з Державною прикордонною службою України затримали трьох іноземців, коли вони пред’явили для прикордонного контролю сфальшовані паспорти. Разом з нелегалами було затримано і одного з організаторів, який їх супроводжував та на відстані контролював перетин кордону. За декілька днів у Кіровограді на орендованій квартирі оперативники затримали і другого організатора протиправної оборудки. Під час огляду помешкання правоохоронці виявили ще одного нелегала - громадянина Палестини, якого зловмисники також планували переправити за підробленими документами до Євросоюзу. Слідчим відділом УСБУ в Кіровоградській області стосовно обох організаторів було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Рішенням суду одного зі зловмисників засуджено до двох років позбавлення волі, іншому призначено один рік ув’язнення. Прес-центр СБ України.


10

№23 06.06.2013

інформація, реклама Страшне й сумне

ПРАСКА БУЛА НЕСПРАВНА. СЛАВА БОГУ!

Нещодавно ми писали про серію розбійних нападів на оселі самотніх пенсіонерів у Олександрівському районі. Два з тих нальотів закінчилися убивством пограбованих людей. Біда, але розправа над беззахисними старенькими мешканцями села – це поширене кримінальне явище, брутальна ознака сьогодення. Били, грабували, знущалися над людьми не лише в Олександрівському районі. Думається, що до міліцейських відділків доходить лише частина відповідних сигналів. Адже грабіжники погрожують потерпілим, що повернуться знову і в разі розголосу позбавлять своїх жертв не лише майна чи грошей…

КОЗУ ПОВЕРНУЛИ ДОДОМУ

Нападали на сільські хатини, на щастя – з легшими наслідками, і в Онуфріївському районі. Мабуть, найбільше натерпілися жителі села Петрівка Млинківської сільради. На щастя, злочинців затримали. Ними, як і в Олександрівці, виявилися особи ромської національності. – Усього в Петрівці було чотири випадки розбійних нападів і пограбувань осель і дворів, – розповідає дільничний інспектор і чи не наймолодший в Кіровоградській області майор міліції Олександр Кожушко, котрий цими днями отримав чергове звання, і саме за затримання сільських терористів. – Вибивали двері, вдиралися в хати, зв’язували стареньких людей, били, вимагаючи, щоб ті розповіли - де тримають гроші, коштовності… А загалом забирали все, що потрапляло під руку. Діяли завжди під прикриттям ночі. А затримали ми їх так. Проїздила Млинком машина, в ній – родина ромів. Я оглянув автомобіль і знайшов темні куртки, шапки в рукавах… – увесь той «маскарад», що використовувався ними під час нападів. З’ясувалося, що мешкають усі в Кам’яних Потоках Полтавської області. Поїхали туди й познаходили всі ті речі, що їх украли в Петрівці. Причому, частина того «скарбу» - це якісь нехитрі побутові речі: чашки, чайники, каструлі… Серед інших пропаж знайшлася й коза, поцуплена в Олени Петрівни Чубарової. Бідну тварину, яку, за словами господині, теж били (адже й вона опиралась агресивним діям, не бажаючи йти з двору), доставили на «історичну батьківщину», але прожила після того вона недовго.

НАВІТЬ БОРЩ УКРАЛИ

– Коли ті «гості» явилися до мене, я й не спала, бо після смерті чоловіка сон мене минає – так лежу, розмовляю з ним, підійду до фотографії покійного Павла Васильовича, поплачу…– щиро й емоційно розказує нам про своє життя-буття й, зокрема, ніч, коли пережила найбільше в своєму житті потрясіння 75-річна Олена Петрівна. – Один був у масці, а двоє без масок, але впізнала я якраз того, хто маскувався. Цей чоловік у мене якось купував огірки. Так ці троє надолобнів почали в мене «хазяйнувати» – скидати речі зі столу, з шафи на підлогу, все переворуши-

ли-перерили. Грошей не знайшли, бо я перед цим, ніби відчувала, віддала пенсію доньці. Собі лишила невеличку суму. Один виродок мене за горло душив, у живіт бив… Потім кинули на диван, прив’язали ноги до швейної машинки, хотіли катувати праскою. А та візьми і виявись несправною…Слава Богу! Уявляєте, стільки років перед цим служила безвідмовно, а тут… зламалася!.. Винесли з хати все, що змогли - цукор, борошно, таганок, борщ у каструлі, й той забрали. В холодильнику лежало в морозилці десяток пельменів і шматок ковбаси – забрали. На паркані лишила ключ для консервації – збагрили. За словами Олени Петрівни, саме після подібного стресу невдовзі померли її сусіди, старенькі люди з таким же прізвищем, як і в неї – Чубарови. Натерпівся страху й інший петрівчанин - Чулков Григорій Якович, котрого розбійники змусили мовчки спостерігати за процесом пограбування його оселі. А в пенсіонера з Кременчука (баба Лєна нарахувала мені тринадцять заселених дворів у Петрівці і кілька з них – це дачі городян) украли двадцять індиків. Всього ж пограбованих і наляканих, поділилася своїм здогадом Олена Чубарова, значно більше. Тільки люди мовчать, бояться помсти. До речі, й сама вона, хоч і не з лякливих, після тієї ночі була змушена прислухатися до порад доньок і провела зиму в Кіровограді та Млинку. А потім блиснуло сонце, підійшов час городів. І тут уже бабу Лєну не зміг стримати ніхто. Донька, Наталя Овчаренко, попередила нас: – Захочете поговорити з мамою, під’їдьте до будинку й голосно кличте бабу Лєну, вона сапає! – Зате нам тепер нові ліхтарі по селу ставлять, – відшукала й тут позитивний момент Олена Петрівна. – Бо тоді, коли на нас нападали, світла не було. А тепер ми з Федею спокійно спати будемо… А це вже, напевне був жарт. На прощання. Бо спати спокійно після пережитого баба Лєна ще довго не зможе. І сусід, Федір Давидович Гладнєв, котрий майже оглух від старості, мешкає один (дружину його забрали до себе доглядати діти), а на світ дивиться світлими й веселими очима, в яких, дійсно, вже немає страху перед майбутнім, захисник для баби Лєни ще той. Олег ШВЕРНЕНКО. Фото Івана КОРЗУНА.

КІРОВОГРАД

Шановні кіровоградці та гості міста!

8 червня 2013 року о 10 годині ранку на території Спасо-Преображенського собору розпочнеться акція благодійності та милосердя «Свято білої квітки». В програмі: благодійний концерт для дітей, вистава обласного театру ляльок, подарунки дітям, благодійний ярмарок. Всі зібрані кошти підуть на допомогу дітям неврологічного відділення міської дитячої лікарні, де проходять лікування діти з фізичними та психічними вадами. Оргкомітет. Тел. для довідок: 243782, 098 4154332, 095 9131539.

Презентація

ПЕРЕВАГИ ДЛЯ БІЗНЕСУ 28 травня відбулася презентація Головного управління Міністерства доходів і зборів України у Кіровоградській області та Кіровоградської митниці Міндоходів. Як зазначив в. о. начальника ГУ Міндоходів в області Ігор Вірієнко, Міністерство є головним органом у питанні формування єдиної державної податкової та митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного соціального внеску. Міндоходів – це адміністратор податків і зборів, а визначає податкову і митну політику, як і раніше, Міністерство фінансів. Цей баланс закладений, щоб не допустити будь-якого зайвого фіскального тиску на бізнес. Що стосується функції адміністрування єдиного соціального внеску, то ведення реєстру та персоніфікації страху-

вальників, нарахування виплат залишаються за Пенсійним фондом, а от адміністрування, контро­ льно-перевірочна робота – за Міндоходів і зборів. За словами Вірієнка, від створення Міністерства бізнес отримує ряд переваг - спрощення процедур отримання адмінпослуг, підвищення якості, комплексність податкового та митного сервісу, скорочення кількості часу на обслуговування в державних органах, забезпечення конфіденційності платників податків тощо. На рівні регіону працюватиме Головне управління Міндоходів у Кіровоградській області та Кіровоградська митниця Міндоходів, які координуватимуть роботу подат-

кових інспекцій та митних постів. У складі Головного управління Міндоходів в області й надалі функціонуватиме податкова міліція. Про принципи роботи Кіровоградської митниці Міндоходів в новому форматі розповів перший заступник начальника цього відомства Дмитро Стасенко.

ВИСТАВКА ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

ПЕРШІ ВІДВІДУВАЧІ - ОДНОКЛАСНИКИ

У кіровоградській галереї «Єлисаветград» до 1 червня відкрито виставку фоторобіт 7-річного Г. Цуканова. Він представив на суд глядачів близько двадцяти знімків. Це результат поїздки маленького художника до м. Вилкове Одеської області та щирого його захоплення цією «Українською Венецією». Першими відвідувачами виставки стали однокласники хлопчика. Слід сказати, що фотографія - не єдине захоплення Гліба. Ще він збирає колекції камінців і мінералів, машинок і комах, займається в ансамблі «Пролісок». Наш кор.


інформація, реклама

№23 06.06.2013

11

ОСЬ ТАК

пИВО Не ВИННе! Пиво не впливає на розмір талії й не змушує вагу рости. За словами британського дієтолога Катрін О’Саліван, цьому немає жодного наукового доказу. Черево може вирости від будьякого продукту. І пиво менше загрожує розміру талії, ніж, наприклад, вино. 175 мг пива містять 96 калорій. А така ж кількість напівсолодкого вина – 139 калорій. Отже, вибирайте, від чого саме у вас виросте черево. А може, краще його не вирощувати?

ТРАНСПОРТ

ВАНтАЖіВКИ тАтА: 10 РОКіВ НА РИНКУ УКРАїНИ Вперше вантажний автомобіль ТАТА був зареєстрований в Україні в квітні 2003 року. Це була модель ТАТА LPT613. На сьогоднішній день в країні експлуатується близько 5,5 тис. вантажних автомобілів ТАТА від автовиробника глобального масштабу з Індії. 90% з цих автомобілів були реалізовані через дилерську мережу компанії «Þніверсал Моторз Груп», яка є структурним підрозділом Корпорації «УкрАВТО». Вантажівки ТАТА переважно використовуються для регіональних перевезень вантажів, але восени минулого року «Þніверсал Моторз Груп» анонсувала продаж двох нових моделей вантажівок, які разом з ТАТА LPT613 не тільки зможуть оптимально задовольнити потреби регіональної і національної дистрибуції, а й дозволять вийти в сегмент комунальної та спеціальної техніки. Це - середньотоннажний автомобіль ТАТА LPT1116 вантажопідйомністю до 7,3 тонн, і великотоннажний - ТАТА LPT1618 вантажопідйомністю до 10,8 тонн. Читачам напевно цікаво дізнатися, яка ж думка склалася про вантажні автомобілі ТАТА у вітчизняного споживача? Кілька представників українського бізнесу люб’язно погодилися поділитися з нами своїми оцінками. Про свій досвід експлуатації нам розповів Османов Михайло Фаруккович з Кіровограда, який займається вантажними перевезеннями по Україні. Протягом 2-х років він експлуатував вантажівку ТАТА LPT613, пробіг якої склав понад 100 тис.км, а торік придбав для бізнесу великотоннажний автомобіль ТАТА LPT1618. Михайло Фарукко-

вич дуже задоволений вантажопідйомністю автомобіля, за його словами, двигун автомобіля, який, до відома, виробляється за ліцензією німецького концерну Daimler AG і є версією двигуна легендарної 300ї серії Mercedes-Benz ОМ352А, що вже добре зарекомендував себе, розвиває достатню потужність і економно витрачає паливо: «більше 20 л на 100 км ніколи не споживає». «Звичайно, - зазначає пан Османов, - хотілося б і КПП на більшу кількість передач, і більш комфортну кабіну, але, враховуючи ціну автомобіля, він виправдовує вкладені в нього кошти». Інший наш респондент – підприємець Тодуа Зураб Таріелович з Донецька – також займається вантажоперевезеннями і експлуатує для цієї мети 3 автомобілі ТАТА. 2 автомобілі моделі LPT613 знаходяться в експлуатації вже кілька

ПОРАДИ З РЕЛАКСАцІ¯

дОпОМОЖіть МОЗКУ ВідпОЧИтИ Стреси та переживання часом позбавляють нас сну. це значить, що мозок втомився і йому потрібно допомогти відпочити. Як? Перш за все потрібно навчитися розслаблюватися перед сном. Є кілька простих способів. Ляжте на спину, витягніть руки в сторони. Закрийте очі та намагайтеся дивитися вгору під закритими повіками. * Починайте повільний рахунок одночасно від 1 до 100 і від 100 до 1. Ось так: 100-1, 99-2... Коли очі втомляться, опустіть їх, як їм зручно. У якусь мить вам стане важко утримувати в пам'яті послідовність рахунку. Це знак, що мозок готовий перейти до сну. * Уявіть сходи (їх двадцять), які ведуть униз. На півшляху є майданчик. Подумки повільно спускайтеся донизу, рахуючи східці. На майданчику зробіть зупинку, відпочиньте та продовжуйте спуск. Якщо ви дійшли до кінця сходів, то відчуєте, як вам стало легко та добре. Але цілком можливо, що ви й не помітите, як заснете.

* Уявіть кімнату - ваш притулок. Ніхто сюди не прийде й не потривожить вас. Кімната обставлена за вашим смаком. Тут ви вільні від усього, що вас давить і мучить. Залишайтеся в ній стільки, скільки завгодно. Навіть якщо після цього ви не заснете, то хоч відпочинете. Таке розслаблення протягом 20 хвилин відновлює сили як нормальний двогодинний сон. Виконувати цю вправу для розслаблення можна у будь-який час, але найкорисніша вона тоді, коли ви довго не можете заснути. Як відпочити вдень, не лягаючи ло ліжка? Сядьте зручніше на стільці, дивіться на якусь точку або на маленький предмет і починайте рахувати, поки повіки не стануть важкими. Закрийте очі та приступайте до спуску сходами. Спустіться в свою кімнату та залишайтеся в ній стільки, скільки побажаєте. Щоб вийти зі стану розслаблення, сходами підніміться вгору, відкрийте очі на верхній сходинці - ви відчуєте приплив сил.

років. Перевізник задоволений споживчими властивостями цих автомобілів, особливо їх вантажопідйомністю. Для розширення бізнесу Зураб Таріелович вирішив торік поповнити парк транспортних засобів за рахунок середньотоннажного автомобіля ТАТА LPT1116. За його словами, вантажопідйомність автомобіля задовільна, але враховуючи те, що автомобіль пройшов менш ніж 2 тис. км, говорити про інші споживчі властивості зарано. Про свій позитивний досвід експлуатації вантажівок ТАТА висловлюються і багато інших вантажоперевізників України. Більш детально ознайомитися з технічними характеристиками і цінами на вантажні автомобілі ТАТА Ви зможете в дилерській мережі компанії «Þніверсал Моторз Груп» або на сайті компанії. Ю.Коваленко.

-корма суперпремиум класса для собак, кошек, шиншил, крыс, хомяков, кроликов, попугаев; -профессиональная ветеринарная косметика; -аксесуары для животных г. Кировоград, ул. Дзержинского, 24 а, ТК “Фуршет”, 1 этаж (пн.-сб. 10:00 -19:00)

тел.: 066 999 97 07

Лиц. АВ 613310 выд. ГУВМ в Кировоградской обл. от 09.10.2012г.

інспекція з питань захисту прав споживачів у Кіровоградській області оголошує конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста сектору бухгалтерського обліку та звітності

Вимоги до претендентів: повна вища освіта в галузі економіки та фінансів за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, стаж роботи за фахом «облік та аудит» не менше трьох років, добре володіння державною мовою та ПК. До заяви про участь у конкурсі додаються: заповнена особова картка (форма П-2ДС) з відповідними додатками; копії документів про освіту, засвідченні нотаріально чи в іншому встановленому законодавством порядку; дві фотокартки розміром 4х6 см; ксерокопії паспорта громадяни-

на України (1, 2 стор.); декларація про доходи та зобов’язання фінансового характеру щодо себе та членів сім”ї за 2012 рік; ксерокопія військового квитка (для військовозобов’язаних). Заяви про участь у конкурсі приймаються протягом 30 календарних днів з дня публікації оголошення за адресою: м. Кіровоград, вул. Преображенська, 2, кабінет 502, будинок побуту «Інгул» (5-й поверх). Додаткову інформацію щодо функціональних обов’язків, розміру та умов оплати праці можна отримати за тел.: 222653.


12

№23 06.06.2013

інформація, реклама CПОРТ

ТРАНСПОРТ

Андрій Табалов: «Будь-яка реформа повинна бути гуманною та законною!»

Закінчення, початок на 3 стор. Більшість пасажирів вийшли на зупинці, але до салону набилося не менше нових. Так їхали аж до повороту на обласний онкодиспансер. Там пасажири трохи вийшли, тож у салоні решта людей змогли сісти на вільні місця.

На кінцевій зупинці водії розповіли, що на маршруті працює 20 машин і жодна не їде порожня. Відсутність вільних місць свідчить, що маршрут рентабельний. Його не потрібно ліквідовувати. Якщо ж його скасовують, то це комусь вигідно.

Якщо маршрут ліквідують, то їм доведеться їхати з пересадками і платити щонайменше удвічі більше. Тому пасажири на «транспортну реформу» готові відреагувати посвоєму. Вони налаштовані радикально і готові перекрити дорогу, як це було у Вінниці. В інший спосіб їх ніхто не чує. Усі вимоги і протести я озвучив на сесії Кіровоградської міської ради. Закликав депутатів дослухатися до зауважень людей. Наполягав на створенні депутатської комісії, на проведенні громадського обговорення, якою має бути «транспортна реформа» в Кіровограді. Навіщо наступати на граблі, на які уже наступили у Вінниці та Львові. Там «транспортна реформа» призвела до «транспортного колапсу». Люди й досі обурені. Не дивно, що слово «реформа» в українців давно асоціюється з проблемами. Будьяка реформа повинна бути гуманною та законною. Андрій Табалов, народний депутат України.

НАГОРОДИЛИ МОРОЗИВОМ

31 травня до Дня захисту дітей на спортмайданчику біля 9-поверхівки, розташованої за адресою вул. Кропивницького, 80, що в обласному центрі, пройшли спортивні змагання. Діти змагалися з дартсу, а також взяли участь у різних конкурсах. Усі вони, незалежно від зайнятого місця, отримали солодкі подарунки. Звичайно, призери більш суттєві. 1 червня такі ж змагання відбулися на спортмайданчику біля будинку по вул. Беляєва, 10. На всіх їхніх учасників чекали солодкі подарунки. В. Шульга.

ЗАПИТУЄТЕ - ВІДПОВІДАЄМО

Як дізнатися, чи готовий ваш паспорт для виїзду за кордон?

Управління Державної міграційної служби України у Кіровоградській області повідомляє про можливість самостійно перевірити готовність паспорта для виїзду за кордон. Для цього варто лише зайти на сайт Державного центру персональних даних за адресою http://centerperson.gov.ua/ua/passport.php та ввести свій ідентифікаційний код і захисний код, запропонований на сайті з міркувань безпеки. Схема проста і легка для використання і виглядає так: Введiть ваш iдентифiкацiйний код (IПН):

Введіть захисний код: Відповідь отримуєте негайно приблизно такого змісту: «Шановний власник ІПН № ХХХХХХХ Документ виготовлено та 25 травня 2013 року відправлено до паспортного підрозділу. Дата доставки – не пізніше 27 травня 2013 року» Вам не потрібно їхати чи телефонувати до підрозділу міграційної служби, достатньо просто зайти в інтернет з власного комп’ютера або попросити про це знайомих, які вміють це робити.

ОТ І ВЕСЬ СЕКРЕТ

КОЛІР – АПЕТИТ – ПРОДАЖ

Дослідження американських учених підтвердили: колір їжі впливає на апетит. Яскрава, різнобарвна їжа викликає бажання з'їсти її навіть у неголодних людей. І навпаки, неприваблива зовні їжа викликає відповідні смакові асоціації. Дивлячись на неї, людина підсвідомо вважає її несмачною й з'їдає менше. Навіть голодна людина, побачивши непривабливу їжу, втрачає апетит, хоча смак неяскравих на вигляд продуктів ні в чому не поступається привабливій зовні їжі. Це використовують виробники продуктів харчування. Яскраві, барвисті впакування - маркетинговий хід із метою приваблення покупців. У людей з'являється підсвідоме бажання одержати ці продукти в надлишковій кількості. Так стимулюється підвищене споживання і, відповідно, продаж.

Запитуєте - відповідаємо

РОЗСАДУ ВИТОПТАВ СУСІДСЬКИЙ СОБАКА Я проживаю у приватному секторі. Сусідка тримає дворового пса. Уночі пес на прив’язі, а на день його відпускають. І бігає собака по моїх грядках, залишаючи після себе не лише витоптані квіти, а й екскременти. Прошу сусідів не робити так – не чують. Хто може вплинути на сусідів, і існує якась відповідальність за подібне? Олена Копилова, м.Кіровоград. Утримання та вигул тварин у місті регулюють Правила благоустрою Кіровограда. Відповідно до розділу ХI цих правил, громадяни зобов’язані утримувати домашніх тварин та худобу лише у власному домоволодінні з дотриманням санітарних норм, а на дворовій території приватного домоволодіння, де є кілька співвласників, – лише після погодження з кожним із них. Вигулювати собак можна тільки на повідку та в наморднику (крім декоративних порід), уникаючи при цьому місць масового перебування людей, особливо дітей. Забороняється вигулювати тварин в місцях загального користування без відповідного інвентарю для прибирання їх випорожнень, а також без намордників та повідків. Тож якщо ваші сусіди порушують

ці Правила, ви можете звернутися до спецінспекції міської ради, щоб вона вживала заходів реагування щодо порушників. У разі конфліктних ситуацій з сусудами, звертайтеся до дільничного інспектора міліції.


№23 06.06.2013

Інформація


№23 06.06.2013

Інформація, реклама


18

калеЙдоскоп

№23 06.06.2013

З ПОЛИцІ АРХІВАРІУСА

Газета “соціалістичний наступ”, орган Зінов’ївського комітету Кп(б)У, міськради, міськпрофради, червень 1933 року Кандидати на районну чорну дошку. Шевченківська сільрада — план сівби 85%. Голова сільради Коваленко, секретар партосередку Міняйло. Шефи: технікум комосвіти - директор Цербій, секретар партосередку Лютий, голова профкому Киричок; бойня — завідувач Тюнтя, голова робіткому Пекерман. Напередодні чистки партії. Наступна чистка партії є один з засобів очищення партії від чужаків, дворушників, нестійких елементів, що ще більше зцементує партійні лави в боротьбі за проведення в життя генеральної лінії партії. Днями у коопгоспі міськробкоопу викрито зграю шкідників, яка систематично працювала над знищенням кінського поголів’я. У ветсанітара Козиря Сидора та його сина конюха Козиря Федора, і у конюхів Берези і Фриги виявлено всі речові докази, які свідчать про те, що вони уводили з коопгоспу коней і забивали їх, щоб потім спекулювати шкірами тощо. На виручені гроші вони влаштовували п’янки, вели розкладницьку роботу у коопгоспі. Поправка. У надрукованому інформаційному повідомленні про пленум обкому за 5 червня з вини РАТАУ трапилася помилка. Треба читати, що до складу обкому та бюро введено й обрано на секретаря обкому КП(б)У тов. Бричкіна. Комсомольське кіно (“Сивашець”). Сьогодні демонструються три американські комедії у кожному сеансі: Собачий пашпорт, Вона це він, Приємна подорож. Виривати городину з ворожих рук. Давно настав час дати трудящим споживачам городину. Цього заперечувати ніхто не може. Городина є. Кошиками виносять на

базар торговки та перекупкиспекулянти редиску, цибулю, щавель, петрушку. Сім шкір вони здирають з робітничого споживача. У руках невеличкий пучок редиски — 6-7 червоних головок. - По чом, бабка, редиска? - Півтора карбованці! крізь зуби проциджує слова стара, з “невеликим стажом” перекупка. - Е, дорого... - А, бач, що він знає, дорого, - ідіть до кооперації, там дешевше дістанете... На базарі, поки що “курс” тримають у своїх руках перекупки та спекулянти. Спиртгорілчаному заводу (біля вокзалу) потрібен торговельний бухгалтер. Всі придатні корови повинні працювати на польових роботах. Корова відіграє чималу роль, як тягло, особливо коли правильно сполучати роботу корів з конем, уміло доглядати, вчасно годувати та напувати. Партія і уряд в своїх постановах про підготовку живого тягла до весняних робіт велику вагу приділяє корові. Припинити нарешті руйнування будинку. Багато разів вміщувала газета “Соцнаступ” листи робкорів та робітників, у яких зазначалося про те, що по вулиці Карла Лібкнехта, ріг вулиці Зінов’єва, руйнують великий кам’яний будинок. Від імені робітників, які мешкають поблизу цього будинку, я звертаюся до газети з проханням знову підняти на шпальтах газети питання про негайну охорону будинку. Г.Черняховський. Двір-вбиральня. Ніякого поліпшення санітарного стану будинків немає. Яскравий приклад цього — будинок харчовиків, що по вулиці Гоголя, ріг вулиці Зінов’єва. Цей величезний будинок, де

міститься понад 40 робітничих родин, не огороджено, двір заріс величезними бур’янами і фактично його теж перетворено на величезну вбиральню. Доводиться до відома, що 14 червня цього року о 6 годині вечора в помешканні Зінов’ївського товариства мисливців скликаються загальні збори членів товариства, на якому буде розглянуто дане питання про розподіл вогнеприладдя. Збори відбудуться при наявній кількості членів. Правління. Продається пишуща машинка “Монарх”. Про умови дізнатися: Зінов’ївськ, Держстайня — за вокзалом. Телефон 74. При скотобазі заготскоту - вулиця Компанійця №6, біля водогінної башні, організовано паровальний пункт рогатої худоби. Платня 15 крб. від штуки. Бажаючі можуть приводити худобу щоденно з 6 до 8 години ранку та з 6 до 8 години вечора. Заготскот. Зінов’ївський міський ломбард оголошує, що 20го червня 1933 року у помешканні ломбарду (вул. Карла Маркса, 41, пасаж) відбудеться аукціон з продажу речей по прострочених заставах. Початок аукціону о 5 годині дня. Міський ломбард. Чорноліському Лісгоспу потрібні 15 чоловіків-шоферів. Оплата по згоді. Адреса: станція Знам’янка, Чорноліський Лісгосп. Терлецький — куркульський агент. В артілі “Комунар” Козирівської сільради бригадир Терлецький Гаврило своїми ворожими розкладницькими діями зриває найважливіше завдання — просапку. Підготовлено за сприяння Держархіву у Кіровоградській області.

¯ХНІ ЗВИЧА¯

ВідьМАМ ЗАБОРОНИЛИ ВИсОКО ЛітАтИ

У королівстві Свазіленд відьмам заборонили літати вище 150 метрів. Відповідні зміни управління цивільної авіації внесло до повітряного законодавства країни. Порушникам загрожує штраф — 500 тисяч південноафриканських рандів ($55). Відомство також заборони-

ло високо літати іграшковим літакам і повітряним зміям. Недавно заарештували приватного детектива, який використовував іграшковий літак, обладнаний камерою для спостереження. Зі зміями й іграшковими літаками ще зрозуміло. Але відьми? І це не жарт. Неза-

довго до цього у Свазіленді кандидатам на парламентських виборах заборонили використовувати чаклунство. За звернення до потойбічних сил політиків будуть карати роком в’язниці й штрафом до 10 тисяч рандів (приблизно $1000).

КРОССВОРД пО ГОРИЗОНтАЛИ: 1. Автор пасквиля. 5. Место старта космических кораблей. 11. Бездельник (прост.). 12. Жрец (Др.Рим). 13. Препарат, антитуберкулезный. 16. Заявление в суд. 19. Парный бальный танец. 20. Аборигены о.Хоккайдо. 21. Домик для азартных игр. 22. Огнепроводный жгут. 24. Пьеса А.Островского. 27. Музей восковых фигур. 28. Кресло монарха. 29. Развалина. 31. Род молотка. 32. Н2О. 33. Пологий спуск. 35. Повесть Н.Гоголя. 36. Мелкие параллельные складки на материи. 38. Город в Белоруссии. 40. Точная выдержка из какого-н. текста. 41. Президент Болгарии (1990-97). 43. Выбивают клином. 45. Паяц, шут. 46. Крепость, восточная. 48. Оттенок речи. 49. Что В.Гафт, что О.Даль. 51. Подразделение в пехоте. 52. Горный кавказский козел. 53. Ряд колонн. 54. …-Энд-восточный район Лондона. 55. Дортмундский ФК. 56. Инструментов-

ка музпроизведения для оркестра. пО ВеРтИКАЛИ: 1. Солнце русской поэзии. 2. Приют. 3. Воинское звание. 4. Японский пистолет. 6. Питание, пища. 7. Порт в Алжире. 8. Предмет, имеющий разветвление в виде рогов. 9. Вселенная. 10. Цветок. 14. Неповторимый человек. 15. Кумир. 17. Последовательность в развитии чего-н. 18. Вымершее животное рода лошадей. 23. Порт на Адриатическом море. 25. Пешеход, дальний (устар.). 26. Коллектив актеров цирка. 30. Порода собак. 31. Небесная … 33. Испанский писатель. 34. Штат в США. 37. Отрывистое исполнение звуков на музинструменте. 38. То же, что стойло. 39. Вид местности (с высоты). 42. Для проезда инвалидных колясок. 44. Русская мера болтовни. 47. Вертолеты Н.Камова. 48. Запрет. 50. Столица Эквадора.

ОТВЕТЫ НА КРОССВОРД ПРОшЛОГО НОМЕРА пО ГОРИЗОНтАЛИ: 1. Карфаген. 6. Этуш. 8. Факультет. 13. Айсинг. 14. Елей. 16. Ашуг. 18. Егор. 19. Око. 20. Пике. 21. Тамара. 22. Агар. 23. Плот. 25. Ренуар. 26. Райт. 28. Калинин. 29. Явление. 31. Йемен. 34. Аск. 35. Туча. 37. Сталь. 39. Один. 40. Егоза. 41. Мамай. 43. Див. 45. Репа. 46. Дрейф. 51. Хоровод. 52. Пансион. 54. Арго. 57. Калошу. 58. Мозг. 61. Тире. 62. Платок. 64. Крат. 65. «Рено». 66. Кио. 67. Крез. 68. Ожешко. 69. Рожа. 70. Волонтер. 71. Тост. 72. Патагония.

пО ВеРтИКАЛИ: 1. Крамской. 2. Раут. 3. Гагарин. 4. Навар. 5. Ринг. 6. Эгер. 7. Шерп. 9. Апорт. 10. Уланова. 11. Трир. 12. Трензель. 15. Йота. 17. Галифе. 20. Патент. 22. Аймак. 24. «Орбит». 27. Йенчепинг. 30. Панда. 32. Еда. 33. Ной. 36. Ага. 37. Сад. 38. Лай. 41. Михалков. 42. Аромат. 44. Варум. 45. Радар. 47. Росток. 48. Фантазия. 49. Поворот. 50. Качалка. 53. Фурор. 55. Река. 56. Опора. 57. Карл. 59. Орша. 60. Грот. 61. Торт. 63. Крен.

П Р О Т О К О А Л М Е С Т Р К А Д П А

О П Е Р А

Ж И Р А Р Д Л О І С А О Ф Р А У Л Б І Н Л А

В Е С Е Л Е

А К О Н І Т

Н

Р

І В А Б Р

Н О М

Н А С К А

П Р У С А К

З А Б О Р О Л О О В О Д А

К Р А М А Р С У Л Т А Н А Т

М А Я Г К А Р М І А Н З Е Р П А А Д І Г А Е Т М О А Р

цІКАВІ ФАКТИ

У ЛіЖКУ З ЛюдОЖеРОМ Якось британський фермер Пітер Уотлінг загубив сокиру. Зневірившись знайти її самотужки, він попросив у сусіда саморобний металошукач. Побродивши з ним по ділянці, Уотлінг знайшов безліч срібних ложок, золотих прикрас і стародавніх монет. Це була найбільша знахідка золота й срібла періоду Римської імперії за весь час.

від голоду померли кілька дресированих слонів. Намагаючись заробити їжу, вони багато разів проробляли всі трюки, які тільки вміли, та марно.

***

***

У Південній Кореї будь-хто може замовити клонування свого собаки. Усього за 100 тисяч доларів.

***

Під час Другої світової війни в токійському зоопарку

Відома американська письменниця й телеведуча Марта Стюарт розлучилася з Ентоні Хопкінсом після ви-

ходу на екрани фільму «Мовчання ягнят». Вона заявила, що не може відокремити Хопкінса від його персонажа Ганібала Лектора.

***

Маленька антилопа кліпшпрінгер, будучи заввишки близько півметра, легко підстрибує на вісім метрів.


у сімеЙному колі, реклама

№23 06.06.2013

ÇÄÎРÎÂ'ß

ЗАГАдКОВА ХВОРОБА МіГРеНь мігрені зводяться до її попере- Не рідше ніж раз на тиждень робіть

М

ігрень - загадка для медиків. Проти мігрені безсилі традиційні медикаментозні засоби. Напад мігрені подібний до грози. Спочатку з'являються слабкість, відчуття тривоги; інколи – навпаки збудження. Потім виникає біль такої сили, що можуть початися блювота, запаморочення. Напад триває від кількох голин до кількох діб. Усі способи лікування

дження. Для профілактики мігрені можна, наприклад, випити 1 ч. л. настоянки глоду, або таблетку папаверину. Або поставити гірчичники на шию. Чи прийняти теплий душ, ванну з хвойним екстрактом або ромашкою. Якщо ж напад розпочався, допомагає сильне стискання голови рушником або долонями чи загальний масаж тіла. Частіше на мігрень страждають люди, чий спосіб життя далекий від здорового. Що робити? По-перше, позбутися всіх провокаторів головного болю. Потрібно обмежити вживання цукру, кави, шоколаду, горіхів (особливо фундука). Пийте більше рідини, їжте овочі та фрукти. Щодня гуляйте не менше ніж годину.

ÎСÜ ТАÊ

діАГНОЗ стАВЛЯть... МОЗОЛі

Мозолі з'являються тоді, коли хвороба тільки приміряється до стрибка - шукає слабке місце. * Якщо мозоль жорсткий і розташувався у вигляді підкови по краю п'ят - це до змін у суглобах. * Мозоль на підошві під правим мізинцем сигналізує, що порушена робота печінка. * Якщо мозоль у вигляді підкови з'явився на зовнішньому краї стопи - приготуйтеся до захворювання хребта. * Мозоль на внутрішньому краї говорить про проблеми з кишечником. * Якщо ж мозоль під лівим мізинцем - значить можуть виникнути проблеми з серцем.

* Мозоль на зовнішніх краях великих пальців - час іти до ендокринолога: є збої в роботі щитовидної залози. * Потовщення навпроти великого пальця стопи - ознака початкової стадії дисфункції яєчників у жінок і простатиту у чоловіків.

загальний масаж тіла. Прийміть заспокійливу ванну з відваром трав: м'яти, липи, шавлії чи ромашки. Щодня приймайте контрастний душ. Допоможуть і фізичні навантаження: біг, велосипед, плавання. У народній медицині є чимало методів для попередження мігрені. Хоча б ось такі: - Яблучний оцет. Його бажано ввести до свого раціону, бо при кислій реакції сечі мігрень виявляє себе рідко і напади її не такі інтенсивні. - Мед. 2 ч. л. меду під час кожного прийому їжі у багатьох випадках попереджують напад. Із появою головного болю відразу з'їжте 1 ст. л. меду.

ÂÈßÂËߪТÜСß, ÙÎ...

ВОРОГОМ ВОЛОссЯ МОЖе БУтИ ОстеОХОНдРОЗ

Інколи, незважаючи на всі наші зусилля по догляду за волоссям, воно все рівно випадає. У цьому може бути винний... остеохондроз. При враженні шийного відділу хребта, яке частіше виникає у людей, котрі ведуть сидячий спосіб життя, в першу чергу страждають м'язи шиї. Вони знаходяться в постійному напруженні, й, як результат, погіршується кровопостачання голови. Поживні речовини та кисень не досягають волосяних фолікулів у потрібній кількості. Тому волосся й випадає. Зняти м'язовий спазм допоможуть лікувальна гімнастика та масаж цієї зони.

ÄÓÆЕ ÊÎРÈСÍÈÉ ÏРÎÄÓÊТ

МОЛОдА КАРтОпЛЯ

У молодій картоплі багато вітаміну С, вітамінів групи В, калію, заліза, фосфору. З'ївши 500 г картоплі, можна отримати денну норму вітаміну С і калію. А він корисний для серця, допомагає виводити з організму зайву рідину (це важливо для схуднення). Молода картопля нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, головного мозку, поліпшує обмін речовин і піднімає настрій. Їсти молоду картоплю краще зі шкіркою, добре помивши. А якщо чистити, то шкребти, а не зрізати шкірку, адже саме під нею знаходиться велика кількість корисних речовин. Зберегти їх допомагає і спосіб приготування картоплі: при запіканні або відварюванні „в мундирі“ вони зберігаються майже повністю. Найменше користі в смаженій картоплі. В ній же найбільше калорій. До речі, про калорії. Крохмалю

Відчайдухи відкрили купальний сезон уже давно, ще в кінці квітня - на початку травня. На сьогодні кількість тих, хто поєднує засмагу з водними процедурами, значно зросла. Й ще більш актуальними стали поради, як уникнути нещасних випадків на воді. Адже, як відомо, тонуть не лише ті, хто погано плаває, але й „аси“ у цій справі. Якщо ви заплуталися у водоростях - Тільки-но відчуєте, що до ніг почали липнути водорості й вони заважають вам пливти, ні в якому разі не зупиняйтеся й не борсайтеся на місці, безладно перебираючм ногами - заплутаєтеся ще більше. - Ляжте на спину та по черзі знімайте з ніг водорості. - Якщо відразу цього не вдалося зробити, тріть почергово одною ногою іншу, знімаючи з неї водорості. - Занурюватися у воду не варто - водорості можуть обплутати шию. - Коли звільнитеся, пливіть дуже обережно, намагаючись менше рухати ногами, поки не минете небезпечне місце. І пливіть туди, звідки ви припливли. Якщо вас підхопила сильна течія - Не варто даремно витрачати сили та боротися з потоком - це не

має ніякого сенсу. - Плаваючи в річці, спробуйте розслабитися та йти за потоком. Намагайтеся рухатися по діагоналі до ближчого берега. - Сильна течія може бути й на морі. Там трапляються мілини, звичайно приховані від очей під водою. Хвилі, які накочуються на берег у години припливу, потрапляють у простір між мілинами, тому виникає зворотний рух у бік відкритого моря. Потрапивши в таку течію, не лякайтеся - нехай вона несе вас. Швидко ви відчуєте, що швидкість течії потроху зменшується. Тоді повертайте назад і пливіть уздовж берега, поки зовсім не виберетеся з течії. Ще деякі поради: * Якщо ви плаваєте на надувному матрасі, то існує ймовірність засну-

ÍАС ÇАÏÈТÓÞТÜ

НА РіВНОМУ Місці підВеРНУВ НОГУ

У мене часто підвертається нога. це трапляється і на зовсім рівному місці. Чому так відбувається? І. Дудник, м. Кіровоград. Підвертання ноги на рівному місці - не результат прикрого невезіння, а симптом слабкості зв'язкового апарату стопи, що за відсутності лікування може перерости у звичний вивих. У стопі, на яку припадає немале навантаження при ходьбі, зв'язки виконують ще й функцію „втяжок“, щільного корсета для кісток, який утримує їх у правильному положенні й обмежує рухи. Якщо цей корсет із якоїсь причини слабне, нога починає підвертатися на рівному місці. Лікарі називають таке явище нестабільністю зв'язкового апарату стопи. Які ж симптоми слабкості зв'язок стопи? Нестійкість і невпевненість при ходьбі, часте підвертання сто-

пи, гомілковостопний апарат ніби „виляє“. Людям зі слабким зв'язковим апаратом складно бігати, ходити нерівною місцевістю, будьякий камінець може стати причиною травми. Важко займатися фізкультурою, носити взуття на високих підборах. Не завжди допомагає навіть бинтування суглоба, а зима стає особливо тяжким часом, в ожеледицю симптоми підсилюються.

ти під колискову води та пестощі сонячних променів. Будьте насторожі, інакше можете опинитися далеко від початкової точки свого маршруту. Та й, заснувши, можна легко скотитися з матраса у воду. * Якщо ви запливли так далеко, що не маєте сил повернутися назад, не панікуйте. Щоб відпочити, треба спробувати лягти на спину у воді. Для цього розправте руки та ноги, ляжте головою на воду й розслабтеся. * Ви змерзли? Можна зігрітися простими рухами - по черзі напружуйте то руки, то ноги. * Якщо звело ногу, відразу ж пірніть у воду з головою, ногу порібно випрямити. Потім із силою потягніть на себе стопу, взявшись за великий палець. * Судома „схопила“ пальці рук? Сильно стисніть кисть у кулак і різко відкиньте її, розкривши кулак. * Якщо звело стегно, обхопіть щиколотку руками та потягніть ногу на себе. * Допомогти собі, якщо звело м'язи живота, теж можна підтягнувши коліна до живота. * Якщо вас закрутив вир, наберіть якомога більше повітря в легені, зануртеся у воду і, різко відштовхнувшись, стрибніть убік.

ÏÎРАÄÈ

ГОЛОд ВідстУпИть

* Якщо голод „дістає“ вас у першій половині дня, коли до обіду залишилося зовсім мало часу, випийте чашку зеленого чаю з молоком. * Ви без зайвих страждань дочекаєтеся вечері, якщо перекусите свіжим огірком. Рослинна клітковина засвоюється повільно, і тому огірки дають відчуття ситості. До того ж вони мають легку сечогінну дію.

в молодій картоплі значно менше, ніж у старій, тому її калорійність на 10-30 відсотків нижча. У відвареній молодій картоплі всього 75-90 ккал на 100 г. У поєднанні зі свіжими овочами молода картопля може стати корисною та некалорійною стравою. Крім того, в цьому овочі мало простих цукрів, відсутні жири, зате багато білків. Існують спеціальні дієти для схуднення, в основі яких лежить картопля.

САËАТÈ ТА ÕÎËÎÄͲ ÇАÊÓСÊÈ

М'ЯсНі цИЛіНдРИКИ

150 г м'якоті яловичини, 4 ст. л. вершкового масла, 0,5 скл. відвареного рису, 4 ст. л. порубаної зелені кропу.

ÍЕÏРȪМÍÎСТ², ÙÎ ×АТÓÞТÜ Ó ÂÎIJ

ЗАпЛУтАЛИсЯ У ВОдОРОстЯХ, пОтРАпИЛИ У ВИР

19

Рис протріть або подрібніть на пюре блендером. Варену яловичину 2-3 р. пропустіть через м'ясорубку, з'єднайте з рисом і м'яким маслом. Масу добре збийте. Сформуйте циліндрики, обваляйте їх у зелені кропу. На деякий час поставте до холодильника. При подачі тарілку вистеліть листям салату, а вже на нього покладіть циліндрики. Можна оформити страву також шматочками огірків і помідорів.

сАЛАт іЗ КУРКИ, ЯЄць, БОЛГАРсьКОГО пеРцю

200 г відвареного курячого філе, 5 зварених круто яєць, 200 г голландського сиру, 1 червоний болгарський перець, 2-3 кільця консервованих ананасів, майонез, сіль. Філе порізати кубиками, яйця - дрібними кубиками. Сир натерти на тертці середнього розміру. Болгарський перець й ананаси порізати кубиками. Усе перемішати, залишивши четверту частину болгарського перцю для оформлення страви. Салат заправити майонезом, підсолити, якщо

вважаєте за потрібне. Страву прикрасити кубиками болгарського перцю.

сАЛАт іЗ КУРКИ, АНАНАсіВ, ГОРіХіВ, сИРУ

400 г вареного курячого філе, 1 ріпчаста цибулина, 250 г консервованих ананасів, 200 г твердого сиру, 4 зварені круто яйця, 250 г половинок ядер грецьких горіхів, майонез, зелена цибуля, по 1 ч. л. цукру, солі, оцту. Ріпчасту цибулю порізати півкільцями. Приготувати маринад: у склянці окропу розчинити сіль, цукор, влити оцет. Маринадом залити цибулю на 15-20 хв. Філе й ананаси порізати соломкою, яйця та сир - натерти. На пласке блюдо шарами викласти інгредієнти салату в такій послідовності: курка, тонкий шар майонезу, яйця, маринована цибуля (обов'язково віджати), ананас, сир, майонез. Ще раз повторити шари. Останній шар добре помазати майонезом і викласти на нього грецькі горіхи.

ХРУстКі КУЛьКИ Зі сВИНИНИ тА ШИНКИ

500 г свинини, 100 г шинки, 2 пера зеленої цибулі, 100 г твердого сиру, 1 яйце, 0,5 скл. кукурудзяних пластівців, сіль, чорний мелений перець. Свинину пропустити через м'ясорубку, змішати з порубаною шинкою, цибулею та зеленню. Посолити, поперчити, перемішати. Сир порізати кубиками. З фаршу зробити млинці, на них покласти кубики сиру, сформувати кульки. Кульки вмочити у збите яйце, обваляти у пластівцях і викласти на помазане маслом деко. Запікати до готовності при температурі 190 град. Подавати з відвареним рисом. Страву оформити зеленню.

ÄÎÃËßÄ ÇА ÊÈËÈМАМÈ

ВОНИ Не ЛюБЛЯть ГАРЯЧОї ВОдИ, ЖОРстКОї ЩітКИ...

Щоб килими прослужили довго, за ними потрібно доглядати. При цьому не роблячи того, що наші покриття для підлоги не люблять. А це гаряча вода, жорстка щітка, чищення „проти шерсті“, сирість (із часом вона „проїдає“ килим, і в ньому можуть утворитися дірки). Продаються спеціальні засоби для чищення килимів, але можна скористатися і давно випробуваними. Хоча б таким, як сіль. Беремо звичайну сіль (краще - дрібну, „Екстра“) розсипаємо по килиму, тремо щіткою (віником), а потім змітаємо віником, змоченим у теплій воді. Процедуру потрібно повторити кілька разів і після цього пропилососити килим. Замість солі можна взяти суху деревну тирсу чи крупні висівки. Популярне чищення килимів і використаним чаєм. Вологу заварку розкидайте по всьому килиму (паласу) та залишіть на 25-30 хв., пару разів побризкавши водою. Потім вологим віником змітайте чай у напрямку від одного краю до іншого. Після цього добре пройтися по килиму ще й пилососом. (Пам'ятайте: „чайне“ чищення підходить для темних килимів, світлі ж - воно може обдарувати плямами, адже

чай - чудовий барвник). Позбуваємося плям. * Якщи ви вилили на килим чай або каву, спочатку ретельно промокніть це місце сухою ганчіркою. Потім обробіть щіткою з мильним розчином, після цього чистою водою. * Звичайний бруд із вулиці краще не чіпати. Почекайте, поки він висохне, а потім пропилососіть спеціальною щіткою для чищення килимів. * Дуже просто вивести плями від воску або парафіну: потрібно прикласти до плями лід у пакеті. Коли віск охолоне, він легко зніметься. * Так само (з допомогою льоду) можна вивести також жувальну гумку.


20

сеанс відпочинку, реклама

№23 06.06.2013

АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ на червень

Червень буде для Овнів дивним, як і ви в ньому. Не впізнаватимете самі себе. Будете дошукуватись Овен якогось потаємного змісту у подіях – і буденних, і глобальних. Рано чи пізно відповіді знайдуться; ви ще й свої недоліки помітите. В червні Тельці будуть ближче до життя, будуть задовольнятись тим, Телець що вже є, і тим, що з’явиться само собою. Виникне деяка рівновага, і у вас – час і можливість, щоб все роздивитись і спробувати «на зуб».

В червні ваша думка сприйматиметься як авторитетна, хоч і буде спірною. Ваша досвідченість і кваліфікація не стане меншою від того, що з вами хтось не погоджується. Ні перед ким не звітуйте – можуть використати на зле. В червні ваш талант маніпулювати людьми розквітне пишним цвітом; - ви будете укріплювати свої позиції. Така гра викличе азарт. Не заграйтесь – до повного розгрому доводити не варто, можете самі собі зашкодити. В червневі дні вас тягнутимуть за собою обставини, і спинитись буде дуже важко. Неприємностей Лев вдасться уникнути лиш тоді, коли вас хтось підстрахує і зупинить падіння. Якщо зумієте переконати, то багато хто підтримає. Виникне протистояння. Навіть якщо вас усе влаштовуватиме, противники почнуть діяти. Якщо Дiва вступите в полеміку – вона ніколи не скінчиться. Або не починайте, або підготуйте аргументи для відпору.

Постарайтесь у червні злитись з масами, не виділятись. Будуть кардинальні зміни, ви будете до Терези них готові, але не треба, щоб це помітили геть усі. У вас стане сили, щоб зруйнувати те, що приносить одні неприємності. Поведінка Скорпіонів у червні – зовсім дитяча, але, як не дивно, це допоможе вам уникнути багаСкорпіон тьох проблем. Постарайтесь підстрахуватись – безтурботність вас краще збереже. Не діліться секретами зі злими людьми. Якщо у червні ви все ж знайдете, на що поскаржитись, значить ваші вимоги до життя надто завищені. Стрілець Якщо ж щось прийде надто легко – треба насторожитись – це може бути щось таке, що зробить з вас заручника ситуації. Не йдіть у червні шляхом найменшого спротиву; далі все буде вигідніше, ситуація зміниться на сприятливу для вас. Уникайте крайнощів і жорстких позицій та непохитних принципів. Буде багато поїздок. Червень – насичений подіями. Думайте перед тим, як діяти, чи йти Водолій за ким-небудь. Помилки виправити не вдасться, якщо ви їх допустите. Координуйте плани. У дрібних справах будуть нагороди, в серйозних – огуда. Не дозволяйте собі надто широких жестів – це вам не на користь. Перш ніж витрачати, все обдумайРиби те. Буде можливість отримати державну пільгу. Встигніть її одержати, але перед цим проконсультуйтесь.

КРОСВОРД ПО ГОРИЗОНТАЛІ: 3. Корінне населення Нової Зеландії. 4. Столиця Японії. 7. Ріка в Грузії. 8. Порт в Ірландії. 10. … за кроком. 11. В минулому – гравець кіровоградської «Зірки». 14. Те саме, що вампір. 15. Колесо ав- 8 томобіля. 16. Кіношний Бармалей. 18. Український поет. 19. З родини жирафових.

ПО ВЕРТИКАЛІ:

2

1 4

3

5

6

+11 +24 +10 +24

10

СВЯТА 9 червня - День працівників легкої промисловості.

РЕЛІІГІЙНІ

РЕПЕРТУАР ОБЛАСНИЙ ТЕАТР ЛЯЛЬОК

8 червня – «Троє поросят і Сірий вовк», С.Міхалков. 9 червня – «Колобок», Є.Патрик. Початок о 12:00. Після вистав на стаціонарі проводяться ігрові програми з врученням дарунків і солодощів. Довідки за тел.: 0522 242894, 243776.

ТЕАТР ІМ. М. КРО­ ПИВ­НИЦЬ­КОГО

8 червня - І. Кальман. „Сільва“, оперета на 2 дії. Початок - о 17.00. 9 червня - М. Корабельник. „Казка про Скомороха та Царя Гороха“, дитяча вистава. Початок - о 12.00. Г. Квітка-Основ'яненко. „Сватання на Гончарівці“, комедія на 2 дії. Прем'єра. Початок - о 17.00.

АНЕКДОТЫ 13

12

1. Батьківщина К.Маркса. 2. Ко14 нячка. 3. Військове звання. 5. Український танк. 6. Письменник (нар. у Новоархангельську). 9. Риба. 10. Кокосовий горіх. 12. Англійський 18 драматург 16 ст. 13. Авто із шашечками. 16. Намисто. 17. Кормова бобова рослина.

15 16

17

19

***

ВІДПОВІДІ НА КРОСВОРД З №22 1. Рідна. 2. Вівці. 3. Білик. 4. Голки. 5. Сонце.

Лубен. 16. Козак. 17. Дощик. 18. Думку. 19. Шу-

6. Жінка. 7. Річка. 8. Вітре. 9. Дівка. 10. Гмиря.

кай. 20. Коник. 21. Дочки. 22. Чорна. 23. Котик.

11. Хмара. 12. Човен. 13. Добре. 14. Мужик. 15.

24. Цісик.

+12 +26 5-10 М/с

Хозяйке представляют очередного гостя: - Это доктор Лифшиц. - Очень рада. Скажите, доктор, ночью я часто просыпаюсь... - Извините, я доктор права и к медицине... - Хорошо, а какое бывает наказание за отравление супруга?

11

+12 +27

6 червня – мало-хмарно. t вночі +12 +15С, вдень +22 +24С. 7 червня – ясно. t вночі +12 +15С, вдень +20 +23С. 8 червня – хм. з проясн. t вночі +12 +14С, вдень +22 +25С. 9 червня – ясно. t вночі +14 +16С, вдень +22 +25С. 10-11 червня – хм. з проясн. t вночі +15 +17С, вдень +25 +27С. 12 червня – ясно. t вночі +17 +19С, вдень +25 +27С.

Довідки за тел.: (0522) 241503; 050 6549943; 066 5479977; 066 4199171.

7 9

Прогноз погоди на 6 червня

7 червня - третє набуття глави Іоанна Хрестителя Господнього (850 р.). Пам'ять святителя Інокентія, архієпископа Херсонського та Таврійського (1857 р.). 8 червня - пам'ять апостолів від 70-ти Карпа й Алфея (I ст.) та мученика Георгія Нового (1515 р.). 9 червня - неділя 6-та після Пасхи про сліпого. Пам'ять священномученика Ферапонта, єпископа Сардійського (III ст.), та праведного Іоанна Руського, сповідника (1730 р.). 10 червня - пам'ять преподобних Никити сповідника, єпископа Халкідонського (IX ст.), й Єлени Дивіївської (1832 р.), святителя

Ігнатія, єпископа Ростовського (1288 р.), та блаженної Домніки Алешковської (1967 р.) 11 червня - пам'ять мучениці Феодосії діви, Тірської (308 р.), блаженного Іоанна, Христа ради юродивого Устюзького (1494 р.), та святителя Луки, архієпископа Сімферопольського, сповідника (1961 р.). Пам'ять Першого Вселенського Собору (325 р.). Святкування Божої Матері на честь Її ікони „Споручниця грішних“. 12 червня - віддання свята Пасхи. Пам'ять преподобного Ісаакія сповідника, ігумена обителі Далматської (383 р.). 13 червня - ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ. Пам'ять апостола від 70-ти Єрма (I ст.), мучеників Єрмія (II ст.) та Філософа (III ст.).

ТЕСТ

ХТО ВІН - ПОМІДОР ЧИ ОГІРОК Згадайте, що найбільше любить ваша друга половинка: кавуни, дині, помідори чи огірки. Якщо на столі лежатимуть перераховані продукти, яким двом із них ваш обранець віддасть перевагу? Дині й огірки. Чоловіки, які вибирають це поєднання, - дуже серйозні та допитливі. Вони обожнюють спорт і віддають перевагу над іншими видами відпочинку подорожам. Такі чоловіки не бояться проблем, але з романтикою в них туго. Вони не вміють створювати свята для своєї супутниці. Помідори та кавуни люблять веселі, компанійські та впевнені в собі чоловіки. Вони розбираються в їжі та вимагають від дружини досконалості в її приготуванні. Такі люблять спокій і затишок - вони справжні домосіди, що не визна-

ють екстремальних розваг. Огірки та кавуни - уподобання чоловіків-авантюристів. Вони вміють писати програми, картини і навіть оповідання. З такими не засумуєш. Помідорам і диням віддають перевагу дуже спокійні, тактовні, чуттєві та трохи жіночні чоловіки. Самозакохані егоїсти й епатажні артисти - це теж „помідорнодинні“ представники.

Человек, который не знает, как управлять своей жизнью, после бутылки водки уже знает, как управлять страной.

***

- Я тут котёнка завела. Помоги придумать какоенибудь компьютерное имя... - Мышка! - Ты чё, это же котик! - Ну, тогда БЛОХ ПИТАНИЕ!

***

Можно дожить до ста лет, если отказаться от всего того, ради чего хочется дожить до ста лет.

***

- Дорогой, а где мой велотренажер? - Выбросил его…, замучила эта тупая иллюзия того, что ты уезжаешь …

***

- Извините, вы на следующей выходите? Если нет, давайте меняться. - И что? Я выйду, а вы поедете дальше?

***

- И как вам живется в новой квартире? - Судя по полотенцесушителю - горячая вода недостаточно горячая. Судя по фильтру, холодная вода - недостаточно вода...

***

Если мужчина перестаёт бриться каждый день, менять носки, извиняться, говорить комплименты, дарить цветы... всё, успокойся: он твой!

ОБЛАСНА ЩОТИЖНЕВА ГАЗЕТА

21 канал

Засновник: Обласна організація журналістів газети “21 канал” Свідоцтво про реєстрацію КГ №0140-У від 30.04.1996 р.

Редакція не завжди поділяє думку авторів публікацій. Діалог з читачами тільки на сторінках газети. Рукописи не рецензуються і не повертаються. Редакція залишає за собою право редагувати та скорочувати авторські тексти.

Адреса редакції:

25006, м. Кіровоград,

а/с 1/9 м. Кіровоград, 22-04-84 – реклама вул. Чорновола, 36 24-66-72 – приймальня (Луначарського, 36) Головний редактор Євген Шепітько

Віддруковано в ПП Видавництво „Республіка”, м. Черкаси, вул. Вербовецького, 1а Тираж: 38650 Зам. №СФ-203 . Рекомендована ціна — 1,50 грн. Дякуємо, що прочитали нашу газету!

23_news  

gazeta.kir

Advertisement