Page 1

нацбанк

Курс гривні на 22.05.2012 р.

ЧЕТВЕР, 24 травня 2012 р.

ÙÎÒÈÆÍÅÂÀ ÃÀÇÅÒÀ

1 USD — 7,99 грн. 1 EUR — 10,18 грн. 1 RUR — 0,25 грн. Магнітні бурі з 28 травня по 3 червня

Сприятливі та несприятливі дні

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд. L K K J K J J

04.55 04.54 04.53 04.52 04.52 04.51 04.51 r Схід 20.56 20.57 20.59 21.00 21.01 21.02 21.03 r Захід n - немає магнітних бур n - невелика магнітна буря n - сильна магнітна буря

АКТУАЛЬНО

www.kirovograd.co.ua ЖАХИ

ПЕНСІОНЕР-ПЕДОФІЛ З ВЕЛИКОЇ БАЛКИ дій. Шукав потенційних жертв че- місцем його проживання вилучили

Як повідомили у прес-службі УМВС в області, міліція затримала за розбещення малолітніх 61-річного Віталія Р. Чоловік уже має чотири судимості за подібні злочини. Перший раз сів у 17-річному віці. Загалом провів за ґратами 20 років. Після кожного звільнення змінював місце проживання. Останні півроку жив у Кіровограді разом з пасинком. Квартирували по вулиці Чайковського. За даними міліції, пенсіонер входив у довіру до неповнолітніх, запрошував їх до себе додому. Спочатку дозволяв грати в ігри на комп’ютері чи дивитися мультфільми. Потім переходив до розпусних

рез оголошення у засобах масової інформації, в яких пропонував свої послуги з виховання дітей, або ж давав оголошення, що візьме на квартиру (яку і сам винаймає) жінку з дитиною. Правоохоронці уже встановили особи трьох потерпілих від старого педофіла – 5-, 6- та 12-річних хлопчиків. Серед них малолітній син господарки будинку, в якої знімав кімнату пенсіонер. Зверталася до міліції і жінка з вулиці Шевченка, що збоченець з жовтня минулого по березень цього року розбещував її малолітнього сина. Підозрюваного затримали. За

200 дисків, у тому числі із відеозаписами порнографічного характеру, а також комп’ютер і мобільний телефон з еротичними фотографіями. Порушено кримінальну справу за ч.2 ст.156 КК України (розбещення малолітньої особи), якою передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років. Міліція не виключає, що жертвами збоченця могло бути набагато більше малолітніх, тому звертається до кіровоградців з проханням повідомити про інші факти злочинних дій педофіла за номером 39-73-59 або на «102».

ЖИТТЯ ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ

ДО МАГАЗИНІВ – НА ВЕЛОСИПЕДАХ

ЗАРПЛАТА ЗРОСЛА АЖ НА 89 ГРИВЕНЬ

Виконком Кіровоградської міськради затвердив перелік велосипедних паркінгів на міській території. Велопаркінги на 53 місця з’являться біля 14 об’єктів торгівлі та соціально-культурної сфери. З їхніми керівниками вже погоджено розташування велосипедів і невдовзі там встановлять паркувальне обладнання. До речі, ідея належить кіровоградському учню Д.Булгару, який став переможцем конкурсу «Єлисаветград – креативне місто» і одержав грант на реалізацію свого проекту.

Середньомісячна зарплата штатних працівників у першому кварталі цього року становила в місті 2286,51 грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року вона зросла всього на 89 грн (на 4%). Це на 70 грн більше за середню заплату по області, але на 526 грн менше за середню зарплату по Україні. Нагадаємо, що протягом нинішнього року влада запланувала зростання зарплати на 16% до розміру 2604 грн.

У МІСТІ ЗНОВУ ТРУЯТЬ ДЕРЕВА

Місто захлинається від сміття. Його стало багато не тільки на околицях, а й у центрі міста. Наприклад, через центральний сквер бридко проходити. В.Дзядух ска-

Мабуть лише кіровоградці позбавляються дерев з допомогою отрути. Масове знищення дерев у такий спосіб кілька років тому сталося на вул. Героїв Сталінграда. Нещодавно ж дірки від отрути на акації та каштані (вул. 50 років Жовтня) виявили громадські інспектори. Причому власник розташованого поряд магазину (суто випадково) якраз у цей час запланував зробити прибудову до свого закладу. Оскільки відеоспостереження у більшості місць Кіровограда немає, то довести чиюсь вину важко. Однак спецінспекція міста не розгубилася і наклала штраф як на власника точки торгівлі, так і на її орендаря – за недогляд за зеленими насадженнями на прилеглій території. Мінімальний розмір штрафу – 1700 грн, якщо ж втрутиться природоохоронна прокуратура, то за кожне дерево порушники заплатять 3-7 тис. грн.

У МІСТІ НЕМАЄ ГОСПОДАРЯ?

СЕРВІСНИЙ ЦЕНТР

www.kaspsystem.com

(ремонт, заправка картриджів)

омп’ютери

в роздріб за оптовими цінами

КРЕДИТ

(Ліц. НБУ № 75 від 28.12.09р. Укрсиббанк)

вул. Київська, 46

348889 348887

ВОДУ ХЛОРУЮТЬ

Водогін «Дніпро-Кіровоград» у період з 24 по 26 травня проводить комплексну дезінфекцію. У зв’язку з цим з 00.00 годин 24 травня до 18.00 26 травня вода у водогінній мережі міста подаватиметься з підвищеним вмістом хлору, тож її можна використовувати лише для технічних потреб.

РЕКЛАМА ЗАВАЖАЄ ЛЮДЯМ

Відповідно до рішення міськвиконкому влада продовжує боротьбу з незаконно встановленою рекламою. Як повідомив перший заступник міського голови В.Дзядух, багато самовільно розміщених біл-бордів та сіті-лайтів не тільки аморальні, а й загрожують життю громадян, бо містяться у непристосованих для цього місцях, наприклад, на опорах електромереж. Та й міський бюджет втрачає від нелегальної реклами чималі кошти. Власників такої реклами спочатку попередили, якщо вони добровільно не приберуть рекламні засоби, то це зробить влада. Власне, тепер керманичі міста борються з власною недбайливістю, адже спочатку закривали очі на те, що через окремі сіті-лайти мало не зачіпаються перехожі. Дозволи на їх розміщення декому швидко видавалися заднім числом, тоді як інші бажаючі по кілька місяців збирали дозвільні папери. Василь Онисимович пообіцяв, що тепер такого не буде.

ВРЯТУВАТИ НЕ ВДАЛОСЯ

Минулого понеділка у перинатальному центрі обласної лікарні померла дитина. Її мати, 30-річна кіровоградка, поступила на лікування у центр на 30-му тижні вагітності. За словами головного лікаря обласної лікарні Л.Андрєєвої, жінка була носієм чотирьох вірусів інфекцій. І вони передалися плоду. 24 квітня жінці зробили «кесарів розтин». Дитина народилася вагою 800 г і з болячками матері. Майже місяць лікарі боролися за життя немовляти. Консультувала лікарів професор зі столиці Т.Знам’янська. Але зусилля лікарів були приречені… Головний лікар обласної лікарні Л.Андреєва звертається через газету до майбутніх матерів з проханням подумати про своє здоров’я, адже це у підсумку позначиться на здоров’ї їхніх майбутніх дітей. Наш кор.

зав, що влада працює над тим, аби місто краще прибиралося. 2 млн грн виділено на придбання нової прибиральної техніки, реформується комунальна сфера міста. А щодо центрального сквера, то його на 49 років віддали в оренду одній з приватних структур і тепер влада вмовляє власника прибрати територію. Поки тривають переговори, сміття стає все більше.

З 1 липня цього року в Україні запроваджується податок на нерухоме майно. Його платники фіз- та юрособи, у т. ч. громадяни інших країн, які є власниками об'єктів житлової нерухомості. Ті, хто має квартиру житловою площею понад 120 кв. м або будинок площею понад 250 кв. м, будуть платити податок. Перше не стосується кіровоградців, оскільки у нашому місті офіційно немає квартир з житловою площею понад 120 «квадратів». А от будинки з площею понад 250 кв. м. не рідкість. Якщо житлова площа квартири від 120 до 240 «квадратів» (для будинку від 250 до 500), кожен «зайвий» метр щорічно обійдеться в 1% від мінімальної зарплати на 1 січня (цього року це 10,73 грн). Якщо ж площа квартири понад 240 квадратів, а будинку понад 500 квадратів, ставка податку - 2,7% (28,97 грн). Наприклад, за квартиру в 200 кв. м потрібно буде заплатити 858 грн на рік, а за особняк в 1000 кв. м. житлової площі доведеться внести 17 167 грн. У той же час Кабмін пропонує брати податок на нерухомість не з житлової, як зазначено в Податковому кодексі, а з загальної площі будинку або квартири (тобто в неї входять не тільки кімнати, а й кухня, санвузол, коридори та інші нежитлові приміщення, наприклад, оранжерея або більярдна) — такий законопроект подали в Раду. За наявності у громадянина кількох об'єктів оподаткування, така база визначається окремо за кожним з них. При цьому пільга (120 кв. м. для квартир та 250 - для будинків) стосується лише одного об’єкта. Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період та застосовується

ДОБРІ СПРАВИ

СОЦАЛЬНИЙ НАРЕШТІ ВІДКРИЛИ

З минулої п’ятниці на площі Б.Хмельницького обласного центру запрацював перший у Кіровограді соціальний магазин, про відкриття якого влада говорила ще два роки тому. Він розташований у приміщенні будинку побуту „Інгул” якраз під нічним клубом. Щоправда, магазин працює з 7.00 до 22.00 (молодь у клуб приходить пізніше). Хоча магазин назвали соціальним, за словами губернатора С.Ларіна, він обслуговуватиме усіх городян міста. А щоб дешевих товарів вистачило на всіх, ходові продукти продаватимуть лише по дві одиниці на руки. Скажімо, не більше двох упаковок цукру по 5 грн за кіло. Торговельна надбавка на кіровоградську продукцію не перевищуватиме 10%, а на товари першої необхідності націнки взагалі немає. Так, пакет молока можна придбати за 5,99 грн за літр, гречку – за 8 грн/кг, десяток яєць – за 3,2 грн, пляшку олії – за 10 грн, м’ясний фарш – за 16,9 грн/кг. В інших магазинах міста ціни на такі продукти на 1-2 грн вищі. Аби в невеличкій крамниці не ви-

никло черг, через десять днів від початку роботи планується ввести персональні картки на покупців. Тобто за кількістю придбаного стежитимуть, аби вельми кмітливі не купували щодня дешевий цукор та не збували його на ринку з націнкою. Мережу подібних магазинів поступово розширюватимуть, якщо знайдуть для цього підходящі приміщення. Обіцяно, що невдовзі у цьому магазині відкриється віконце, де незбиране молоко високої якості можна буде придбати у межах п’яти гривень за літр. Наш кор.

НО

ПОК

ВЕ

ОЛІН

НЯ

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ 1

В УКРАЇНІ

м. Кіровоград, вул. Попова, 9г, маг. АТБ вул. Габдрахманова, 50, маг. АТБ

тел.: 270809, 0505555018

••• реклама •••

№21 (1058)

ХТО ПЛАТИТИМЕ ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ?

до житла, у якому платник податків зареєстрований у встановленому законом порядку, або до будьякого іншого об'єкту його житлової нерухомої власності - за вибором платника. Базу оподаткування на нерухоме майно та розмір податку для фізосіб на підставі даних Держреєстру речових прав на нерухоме майно розраховують податківці і до 1 липня повинні надіслати за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, а також платіжні реквізити. Юрособи базу оподаткування об‘єктів житлової нерухомості обчислюють самостійно на підставі документів, що підтверджують права власності на такий об‘єкт. Не оподатковуються наступні об‘єкти житлової нерухомості: ті, що перебувають у власності держави; розташовані в зонах відчуження та відселення; будівлі дитячих будинків сімейного типу; садовий або дачний будинок, але не більше одного об‘єкта на одного платника податків; об‘єкти, які належать багатодітним та прийомним сім‘ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного об‘єкта на сім‘ю; гуртожитки. Сплачується податок на нерухоме майно за місцем розташування об'єкта оподаткування. Причому фізособи сплачують цей податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Юрособи розраховують податок самостійно та сплачують його авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.


2

інформація, реклама

№21 24.05.2012

КОРОТКО День пам’яті жертв політичних репресій (20 травня) громадськість і представники влади обласного центру вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до відповідного пам’ятного знаку на Фортечних валах.

***

22 травня біля пам’ятника Т.Шевченку Кіровограда відбулися мітинг та покладання квітів з нагоди відзначення 151-ї річниці з дня перепоховання великого українського поета.

жежного нагляду виконуються на 53%. 304 об’єкти не обладнано установками пожежної автоматики, 220 цих установок знаходяться у непрацездатному стані. Виділені ж на протипожежні заходи бюджетні кошти використовуються лише на 17%.

***

Восени в області розпочне роботу потужна мережа Вищих народних шкіл, які запроваджено у Санкт-Петербурзі. Вони надаватимуть освітні послуги за різними напрямами без особливих вимог до віку учнів. Ці школи буде організовано на базі центральних районних і міських бібліотек. Тематика навчання визначатиметься за інте­ ресами місцевих груп дорослого населення.

***

***

З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури Президент В.Янукович нагородив директора Кіровоградської музичної школи №2 ім. Ю.Мейтуса В.Ревенко державною відзнакою «Заслужений працівник культури».

***

Між ОДА та Українським фондом соціальних інвестицій підписано протокол про наміри щодо впровадження в області проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури». Фонд залучатиме кошти німецького уряду для фінансування об’єктів у Компаніївському та Устинівському районах області. Але спочатку мешканцям районних сіл потрібно самостійно знайти хоча б 10-20% потрібних коштів.

***

Під час робочої поїздки до Новоархангельского району голова облдержадміністрації С.Ларін ознайомився з ходом облаштування у райлікарні діагностичного центру другого рівня. Він також оглянув рентгенкабінет і ветеранські палати. Останні розчарували керівника. Губернатор подарував бібліотеці ЦРЛ комплекти книг з історії України.

Святкування річниці перемоги кіровоградської команди у танцювальному проекті «Майданс» було розпочате на площі Б.Хмельницького обласного центру. Відомий хореограф О.Лещенко провів для усіх бажаючих майстер – клас із сучасного масового танцю. Подібний захід також відбувся у Ковалівському парку, а в обласній філармонії пройшов гала-концерт танцювальних колективів області.

***

Народний депутат С.Березкін та голова наглядової ради «Креатив Груп» М.Березкін вручили майдансерам сертифікат на суму 1 млн грн для будівництва у місті нових дитячих майданчиків.

ПОВЕРНИ НАДІЮ

30 травня 2012 року о 16 годині в приміщенні Кіровоградської обласної філармонії відбудеться благодійний концерт народного хореографічного ансамблю «Пролісок» «Поверни надію» на підтримку хворих дітей, що знаходяться на лікуванні в гематологічному відділенні Кіровоградської дитячої обласної лікарні з онкогематологічною патологією. Квитки можна придбати в приймальній гімназії за адресою: вул. Дворцова, 7 (ІІ поверх).

***

***

***

Результати перевірок управлінням Держтехногенбезпеки в області закладів з постійним або тимчасовим перебуванням дітей свідчать, що приписи органів по-

ЩО ПРИСНИЛОСЯ ПРАПОРЩИКУ

Прапорщик військової частини, яка дислокується біля села Веселівка Кіровоградського району, з’явився на службі у стані алкогольного сп’яніння. (Як згодом пояснив – випив 300 г горілки). Командир в/ч призначив службове розслідування і наклав дисциплінарне стягнення. Оскільки воно було не першим, то під час атестації, яка була за планом через два місяці, прапорщика могли звільнити зі служби. І він вирішує вчинити на командира психологічний тиск, щоб відмовився від намірів попрощатися з ним. На плацу військової частини у присутності інших військовослужбовців прапорщик набрався нахабства пригрозити полковнику фізичною розправою над ним і членами його сімї. Через кілька днів, перебуваючи удома, і мабуть також приклавшись перед цим до пляшки, прапорщик зі свого мобільного телефона відсилає на мобілку полковника відразу три СМС-повідомлення з текстами-погрозами, зокрема, що доньку командира інфікують СНІДом, якщо прапорщик опиниться за воротами військової частини. Через десять днів прапорщик мабуть знову напився, бо відправив полковнику ще одну СМС-погрозу. Ми не станемо наводити ці тексти, оскільки їх писала безграмотна людина, яка пе-

ребувала у неадекватному стані. Про поведінку прапорщика знали усі у військовій частині, тож дізналися і у військовій прокуратурі та порушили кримінальну справу. Спершу прапорщик визнавав свою вину, навіть написав явку з повинною. Проте під час судового засідання сказав, що не погрожував на плацу командиру, а СМС відсилав, бо йому приснився поганий сон про його сім’ю. Кіровоградський районний суд оцінив «сновидіння» прапорщика у два роки позбавлення волі з дворічним іспитовим строком. Його чоловік уже відбуватиме за воротами військової частини.

ЄФРЕЙТОР ПЕРЕЛАМАВ НОГУ СОЛДАТУ

І ця надзвичайна подія також сталася у військовій частині під Веселівкою. Старший солдат скривдив молодшого товариша. Вирішив показати, чого його навчили за рік служби. Зробив підніжку і штовхнув у плече рядового. Той упав на підлогу і при цьому зазнав двох переломів правої ноги. Прокуратура порушила кримінальну справу. Днями суд Кіровоградського району розглянув її і призначив два роки позбавлення волі з річним випробувальним терміном. В.Підвисоцький.

НА ПЛЯЖІ УПАЛО ДЕРЕВО

Т

ема про зняття депутатської недоторканності вже давно витає коридорами Верховної Ради. Проте днями про ліквідацію імунітету народних обранців заговорили знову - в парламенті черговий раз був зареєстрований відповідний законопроект. На відміну від своїх колег, народний депутат України, президент партії «ПРАВДА» Дмитро Ветвицький вважає, що недоторканність слід терміново відмінити, а також ввести право громади відкликати своїх депутатів. Турагентство “Меридиан”

Г

РЯЧИЕ ТУРЫ

ОТДЫХ И ТУРЫ ПО НИЗКИМ ЦЕНАМ

www.meridian.kr.ua

Пр. Коммунистический, 1, оф. 203 Тел.:(0522)245269, 0501677540 Лиц. АВ №329811 ДТАУ от 08.06.07 г.

- Дмитре Олександровичу, питання про зняття депутатської недоторканності обговорюється вже дуже давно. Згідно з опитуваннями, українці повністю підтримують цю ініціативу. Чому ж тоді цей закон все ще не ухвалений? - Тому що народні депутати не квапляться знімати з себе недоторканність. Адже багато хто з них прийшов до парламенту якраз для того, щоб за цією недоторканністю ховатися. - А Ви чому не боїтеся скасування недоторканності? - Мені недоторканність не потрібна, оскільки мені немає від кого ховатися. Більш того, я вважаю, що цю недоторканність потрібно терміново відміняти з двох причин. По-перше, за нею часто ховаються від кримінального переслідування за реально вчинені кримінальні злочини. Чому пересічного українця можуть посадити за крадіжку буханки хліба, а депутата Верховної Ради, навіть якщо він у п’яному вигляді людину зіб’є на машині, не мають права навіть притягти до кримінальної відповідальності?! Вважаю, що всі повинні бути рівні перед законом: і депутат, і робочий. А

www.sputnik.kr.ua

Лиц.АВ № 566434 МКТУ від 28.01.11г.

СПУТНИКОВОЕ TV

Бесплатный просмотр 500 каналов

700

грн

с установкой Центр. рынок, здание рынка, 2 эт. маг. “Шанс” и маг. “Темп” (0522) 276907, 0506611507

Д

инаміка роботи ПАТ „Червона зірка” упродовж першого кварталу 2012 року була досить позитивною, про це на пресконференції розповіли голова наглядової ради ЗАТ „Ельворті Груп” П.Штутман і генеральний директор підприємства С.Калапа. Так, загальні обсяги реалізації продукції порівняно з першоквартальними показ-

никами минулого року зросли на 47,2%. Збільшення обсягів продажу відбулося і на традиційному ринку країн СНД, і в країнах ближнього та дальнього зарубіжжя. Це є наслідком постійного вдосконалення техніки та активної реклами продукції серед споживачів. На підприємстві модернізовані зернові сівалки модельного ряду „Астра”, просапні сівалки серії „Веста”, просапний культиватор серії „Альтаїр”. Після завершення польових іспитів ведеться робота з налагодження виробництва ряду нових моделей техніки. Комерційний успіх, якому не заважає навіть 20-мільйонна заборгованість з відшкодування експортного

ПДВ, дозволяє заводу спрямовувати власні кошти на оновлення засобів виробництва. Загальний обсяг інвестицій у виробництво за січеньберезень нинішнього року склав 15,9 млн грн, що у 2,8 раза більше, ніж торік. Вказані кошти пішли на введення в експлуатацію додаткового комплексу для порошкового фарбування деталей машин, придбання сучасних металорізальних верстатів та утеплення виробничих приміщень. Зростає й чисельність персоналу компанії – на кінець першого кварталу цього року на заводі працювало 1649 чоловік (на 8,6% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року). Середня зарплата працівників у березні становила 3240 грн (на 18% більше, ніж торік). Теперішні успіхи надихають керівництво підприємства на виконання амбітних завдань – через 10 років стати світовим лідером з виробництва сільгосптехніки. Наш кор.

№21 24.05.2012

НІЧ МУЗЕЇВ

19 травня проходила VIII Міжнародна акція «Ніч музеїв». До неї залучилися й художній і краєзнавчий музеї обласного центру. У рамках заходу відбулося відкриття постійно діючої Алеї майстрів біля краєзнавчого музею.

Футбол

УЖЕ НА ДЕСЯТОМУ

Минулої неділі ФК «Зірка» приймав на своєму полі донецький «Олімпік». Рахунок матчу 2:0. У нашій команді забивали Кочура на 46 хв. та Скляр з передачі Олександра на 64 хв. Це був 13 гол Кочури у першості, і футболіст зараз ділить третє місце у списку бомбардирів. А після цієї перемоги ФК «Зірка» набрав 41 очко та потіснив з десятого щабля свого останнього опонента – «Олімпік». У наступному турі 25 травня кіровоградці грають в Охтирці з «Нафто­виком-Укрнафтою».

Саміт заради майбутнього

ОКНА - ДВЕРИ рассрочка 0%

(0522) 279089, 0958996959

білі падають трухляві дерева та їх гілля. Наш кор.

Для сучасної світової політики стали традиційними зустрічі керівників провідних країн світу, в ході яких обговорюються ключові проблеми розвитку нашої планети. Не став винятком і ювілейний, 25-й, саміт НАТО у Чикаго, учасники якого обговорили актуальні для всієї планети питання. Невипадково в ході саміту обговорювалися проблеми, актуальні не лише для НАТО, але і для всього світу. Пріоритетами стали ситуація у Афганістані та розміщення системи протиракетної оборони в Європі, яка викликає суттєві заперечення у керівництва Російської Федерації. Саме ситуація у Афганістані виявилася пріоритетною темою для обговорення, адже з осені 2001 року там перебувають військові контингенти США та інших країн-учасниць Альянсу. Вони завдали військової поразки талібам, проте не зуміли повністю забезпечити мир та стабільність у цій непокірній країні. Створені на основі контингентів НАТО Міжнародні сили сприяння безпеці (МССБ) в Афганістані сьогодні підтримують лад у цій

країні, однак до кінця 2014 року мають передати контроль над ситуацією національній армії та поліції Афганістану. Для багатьох українців Афганістан асоціюється виключно з перебуванням там обмеженого контингенту Радянської Армії у 1979 – 1989 роках, проте і сьогодні 23 українських військово­ службовці перебувають у складі підрозділів МССБ на афганській землі. Вони не беруть участі у бойових діях, а навчають афганських солдатів та офіцерів, розміновують територію, надають медичну допомогу. Завдяки їхній службі Україна отримала статус контрибутора безпеки в Афганістані. Віктор Янукович взяв участь у засіданні ради голів держав, які є членами МССБ. Також український Президент провів зустрічі з лідерами Польщі та Афганістану, в ході яких обговорив як питання становлення безпеки у Афганістані, так і особливості становлення європейської безпеки. Лідер нашої держави вчергове підтвердив, що вона є надійним контрибутором безпеки та відповідальним членом міжнародної спільноти.

Навколо участі Януковича у Чиказькому саміті не бракувало різноманітних політичних спекуляцій, проте участь Віктора Федоровича у цьому представницькому зібранні переконливо доводить, що ідея зовнішньополітичної ізоляції України з тріском провалилася. Наша країна продовжує відігравати відповідну до свого потенціалу роль у дотриманні безпеки в Європі та світі. Принагідно нагадаємо, що Україна з 1994 року тісно співпрацює з Альянсом у рамках програми «Партнерство заради миру», і за цей час наші військові взяли участь у сотнях спільних військових навчань із військовослужбовцями Альянсу. У експертному середовищі існує усвідомлення того, що Україна зберігає всі шанси не лише підтримувати тісні контакти з Північноатлантичним Альянсом, але і стати членом НАТО. Фонд «Демократичні ініціативи» з 14 по 16 травня 2012 року провів опитування вітчизняних політичних експертів, більшість з яких вважають цілком реальним вступ нашої країни до Альянсу, проте не раніше, ніж через 10 – 15 років. Очевидно, що поспіх

у цьому питанні не піде нашій державі на користь. Варто нагадати, що на саміті НАТО у Бухаресті у квітні 2008 року Україна та Грузія отримали запевнення, що двері Альянсу для них залишатимуться відкритими. Проведене фондом «Демократичні ініціативи» опитування свідчить, що 62% українських громадян не підтримують ідею інтеграції України до структур НАТО, тоді як за вступ до Альянсу виступають лише 15% українців. Наведені цифри переконливо свідчать, що курс на позаблоковий статус та збереження співробітництва з НАТО був єдино можливим у ситуації, яка склалася кілька років тому. Очевидно, що громадяни нашої країни не сприймають примусову євроатлантичну інтеграцію. Тому сьогодні найбільш актуальним для влади завданням є поступова трансформація громадської думки в контексті майбутньої євроатлантичної інтеграції. Іван ДАНИЛЕВИЧ, роз’яснення журналіст.

ЗАЗ VIDA – новый украинский автомобиль!

Сервісне обслуговування. Розстрочка 0%

Все для

АВТОНОМНОГО ОПАЛЕННЯ

котли, радіатори, комплектуючі

вул. Жовтневої Революції, 37/16, тел.: (0522) 274000, 244014, (067) 5200238, (050) 5559179

Совсем недавно по стране разнеслась новость о том, что крупнейший отечественный автопроизводитель начал выпуск новой модели. Согласитесь, не каждый день случаются подобные события. Поэтому мы не остались в стороне, а решили узнать, что же представляет из себя нашумевшая новая модель. Положено начинать знакомство с имени. Название новой модели - VIDA - с испанского переводится как жизнь. Увидев автомобиль впервые, сразу ловишь себя на мысли, что где-то мы уже встречались: в облике машины просматривается что-то удивительно знакомое, родное. Оказывается, новый ЗАЗ VIDA - это, по сути, известный и популярный Chevrolet Aveo, производство которого теперь организовано на ЗАЗе. Новую прописку выдают только шильдики ЗАЗ. А еще новая цена: отдельные модификации ЗАЗ VIDA почти на 8 000 грн. дешевле стоимости предшественника. Что касается комплектаций, то их у автомобиля 5: 2 - с автоматической трансмиссией и 3 - на «механике». Причем версия с «автоматом» комплектуется новым мощным двигателем 1.4, который, так же, как и 1.5, производства General Motors. Новинка доступна в кузовах седан и хэтчбек. Автомобиль предлагает достаточно высокий уровень комфорта. Кондиционер, электростеклоподъемники, электрорегулируемые зеркала с подогревом, регулируемая рулевая колонка с гидроусилителем, иммобилайзер, противотуманки – и этот список можно продолжать. Даже в базовой комплектации машина имеет подушку безопасности водителя. На ЗАЗе нам поведали, что перед выводом на европейский рынок Chevrolet Aveo, предшественника ЗАЗ VIDA, инженеры GM спроектировали кузов по последнему слову техники: с использованием элементов из высокопрочных сталей, которые составляют 46% кузова. Производство VIDA – воплощение опыта Запорожского завода, полученного при сотрудничестве с автомобильными гигантами, такими как Mercedes-Benz, Кіа, General Motors и др. Этот опыт дал свои плоды: особое внимание завод уделяет качеству автомобилей. Именно поэтому гарантия на VIDA составляет три года или 100 тысяч км пробега. Первое знакомство с автомобилем удалось! Вывод один: с выходом ЗАЗ VIDA на автомобильный рынок борьба за лидерство ожесточится. Ведь новый флагман от ЗАЗ непременно вызовет интерес покупателей,

УРОЧИСТОСТІ

ЗАСЛУЖЕНІ НАГОРОДИ

18 травня в обласній філармонії відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури і аматорів народного мистецтва. Кращим працівникам культури й мистецтва Кіровоградщини вручено грамоти ОДА й обласного управлін-

ня культури. А директора обласної філармонії М. Кравченка нагороджено орденом «За заслуги» I ступеня. По закінченні урочистої частини відбувся концерт Національного президентського оркестру. Наш кор.

3

ЗАХІД

ЗУСТРІЧ

г. Кировоград, выезд в районы ул. Полтавская, 24 (ТЦ “Авоська”)

недоторканність цю рівність нівелює. - А яка друга причина? - Якщо недоторканність скасують, то до Верховної Ради не захочуть більше йти бізнесмени і бандити, які хотіли потрапити до парламенту лише через імунітет, як це відбувається зараз: віддав картку сусідові і можеш місяцями не приходити на голосування. На їхнє місце повинні прийти інші люди, котрих буде цікавити законотворча діяльність, работа з людьми. Ці люди будуть регулярно ходити на роботу в парламент і приймати людей на округах. Якщо до Ради прийдуть такі люди, то і законодавчий орган стане працювати зовсім по-іншому. А значить, у наших людей з’являться нові якісні закони, за якими буде легше жити і працювати. - А якщо депутат, якого обрали, наприклад, в Кіровоградській області, погано працюватиме, не скоюючи злочинів, як бути тоді? - В цьому випадку місцева громада повинна мати право, не чекаючи чергових виборів, відкликати такого депутата, а на його місце обрати іншу, більш достойну людину. Сергій Влащенко.

„ЧЕРВОНА ЗІРКА” ПРАГНЕ СВІТОВОГО ЛІДЕРСТВА

г. Кировоград, ул. Калинина, 32 тел.: (0522) 321422, 0509320000

НП Минулої суботи, 19 травня, на Новомиколаївському пляжі у Кіровограді упало дерево. Воно було старим і трухлявим, повністю згнило всередині. У затінку під деревом розташувалися на килимку четверо відпочивальників – два чоловіки та дві жінки, віком - 18, 24 та двоє по 51-му року. Внаслідок падіння дерева травм зазнало двоє, і вони були госпіталізовані. Слід сказати, що таких старих і трухлявих дерев по місту багато. Вочевидь потрібна їх ревізія, небезпечні старі дерева треба зрізати. Адже це уже не перший випадок, коли на голови людей і на автомо-

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

ТУРОПЕРАТОР

«СПУТНИККИРОВОГРАД» Раннее бронирование туров: Турция, Болгария, Черногория, Хорватия, Греция, Испания С 10.05 31.05 – 30% скидки на проезд – КРЫМ: Солнечногорское, Межводное, Черноморское, Железный Порт; АЗОВ: Кирилловка Экскурсии в САНКТПЕТЕРБУРГ из Кировограда

ВЕТВИЦЬКИЙ: ДЕПУТАТСЬКУ НЕДОТОРКАННІСТЬ ПОТРІБНО ВІДМІНИТИ!

***

Господарства області завершили сівбу ярих і зернобобових культур. Ранні зернові посіяно на площі 153,1 тис. га, кукурудзу – на 373,6 тис. га, сорго – на 2,7 тис. га. Завершується сівба круп’яних культур. Загалом зерновими засіяно на 8% більше, ніж у 2011 році.

Ати-бати

Інтерв’ю

У центральному парку Новоархангельска відбулися урочистості з нагоди завершення капітального ремонту дорожньої інфраструктури райцентру. У них взяли участь голова Державного агентства автомобільних доріг України В.Демішкан і С.Ларін. На кошти державного бюджету (18,5 млн грн) відремонтовано вулиці в Новоархангельску і селі Торговиці, а також реконструйований міст через річку Синюху. 18 травня ВІЛ-інфіковані Кіровограда під стінами управління охорони здоров’я ОДА провели акцію щодо початку несанкціонованого будівництва лікарні для хворих на СНІД. Представники інфікованих занепокоєні зменшенням фінансування на противірусну терапію та зростаючою смертністю від СНІДу.

інформація, реклама

а значит – составит конкуренцию многим бюджетным автомобилям. Кроме того, ЗАЗ предлагает потрясающие условия покупки автомобиля. Так, Вы можете приобрести ЗАЗ VIDA в ближайшем автосалоне ЗАЗ, оформив беспроцентный (на первые 24 месяца) кредит сроком до 7 лет. Причем первоначальный взнос может составлять всего от 10 % стоимости авто. О. Синдорчук.

ДВЕРИ ОКНА

РАССРОЧКА  0% Откосы  жалюзи  балконы Утепление квартир ул. К.Маркса, 62, оф.5, (напротив УТО) т.: (0522) 27 73 07, 050 04 60 024


4

№21 24.05.2012

випадки, ситуації, реклама Кримінальний репортер повідомляє

СЕКСУАЛЬНО СТУРБОВАНІ

О шостій годині вечора 61-річний житель селища Пантаївка Олексан­ дрійського району сидів на лавці по вулиці Магістральній. Поряд сіла 22-річна жінка. І пенсіонер вирішив показати, що у нього у штанях. Жінка не чекала такої дурості від односельчанина, підняла крик і утекла. А потім звернулася до міліції зі скаргою на збоченця. Щоправда, зробила це через два дні. Також в Олександрійському районі до міліції звертався 55-річний чоловік. Двадцятисемирічна знайо­ ма його 15-річного сина регулярно надсилає на мобільний телефон сина СМС-повідомлення з нецензурними словами та фото еротичного характеру.

БРАТ ЗГВАЛТУВАВ СЕСТРУ

У Голованівський райвідділ міліції звернулася жителька одного з сіл району: 23-річний син від першого шлюбу згвалтував 14-річну доньку від другого шлюбу. Сталося це вранці, коли брат з сестрою йшли на риболовлю до ставка, який знаходиться за селом. П’яний брат (і це о сьомій годині ранку!) став чіплятися до сестри. А коли дійшли до лісосмуги, згвалтував її і утік з села.

ПОБИЛИ ОПЕРА

О десятій годині вечора біля кафе „Марго” по вулиці Полтавській побили оперуповноваженого карного розшуку Кіровського відділу міліції. Він вирішив втихомирити трьох п’яних чоловіків, які матюкалися на всю Полтавську. Представився і сміливо показав своє службове посвідчення. Напевне, забув в якій країні і в якому місті ми живемо. На чоловіків це посвідчення подіяло як червоний плащ на бика. Вони накинулися на опера, збили на землю і стали гамселити ногами. Як наслідок - закрита черепно-мозкова травма та численні травми різних частин тіла. Хтось з перехожих викликав міліцію, яка й затримала кривдників опера. За цим фактом порушили кримінальну справу. Вирок суду був оскаржений підсудними. Апеляційний суд одного з трійці звільнив від кримінальної відповідальності за Законом «Про амністію». Щодо двох інших, то один відсидить за гратами три роки, а другий, який також отримав три роки позбавлення волі, має дворічний іспитовий строк.

Я З АДМІНІСТРАЦІЇ ПРЕЗИДЕНТА

О шостій годині ранку по вулиці Слави у селищі Новоархангельск працівники ДАІ зупинили авто­ мобіль „Шкода-Октавія”. За кер-

мом сидів 36-річний житель Тернопільської області Микола Б., уродженець села Журовка Новоархангельського району. Ймовірно, він приїжджав на батьківщину і випив чарчину-другу горілки. Працівники ДАІ зафіксували, що водій у стані алкогольного сп’яніння, і сказали, що складатимуть адмінпротокол. Микола відразу поліз у барсетку і дістав з неї службове посвідчення Адміністрації Президента України. У книжечці написано, що наш Микола - радник голови Управління з питань боротьби зі злочинністю та корупцією. А чом би й ні, адже має одну судимість. А тепер буде мати й другу, бо працівники ДАІ запідозрили у цьому документі «липу».

ЗА БРУХТОМ – НА ЦВИНТАР

У Новоукраїнці міліція затримала двох варварів, які понівечили більше 30 могил на місцевому кладовищі (на знімку). Викрали металеві частини, які слугували основою для встановлення надгробних плит і пам’ятників. Загалом демонтували з могил три десятки металевих прутів і кілька швелерів. Одному зі злодіїв 26 років, іншому - 29. Старший має судимість. Вони кілька разів навідувалися на кладовище, витягували з могил металеві частини та здавали їх на брухт. Чи покарали власника приймального пункту, прес-служба УМВС в області не повідомляє.

справа доходить до рукопашної, у наших школах не дивина. Так, о 17-й годині до травмпункту у місті Олександрія з селища Димитрове привезли ученицю 7-го класу. У неї була травма правої променевої кістки. Опівдні у приміщенні школи тілесні ушкодження спричинив однокласник. У селищі Смоліне Маловисків­ ського району 15-річна школярка побила ровесницю, спричинила їй закриту черепно-мозкову травму та струс головного мозку. В одній із шкіл Бобринецького району 11-класник ударив кулаком в груди 8-класника. На території школи в селищі Онуфріївка 11-річний хлопчик наставив синяків на обличчі ровеснику.

ХИТРІСТЬ НЕ ПРОЙШЛА

О восьмій годині вечора до міліції зателефонував 18-річний житель Одеси Андрій С. За його словами, біля „клеверного” мосту на виїзді з Одеси він зупинив автомобіль “Нісан” і попросив підвезти до Білої Церкви на Київщину. В автомобілі були водій і пасажир. У дорозі вони не зронили ні слова. Неподалік комплексу “Батьківська хата” в Ульяновському районі автомобіль з’їхав на узбіччя, пасажир відкрив задні двері, витягнув з салону одесита. Поки він утримував жертву, водій перевірив кишені куртки та забрав гаманець, в якому було 260 грн. Після цього “Нісан” поїхав у напрямку Умані, а одесит зателефонував до міліції. Коли до “Батьківської хати” приїхав міліцейський наряд, то одесит зізнався, що видумав цю історію. У нього не було грошей, а треба було їхати до вагітної дівчини у Білу Церкву. От він і подумав, що приїде міліція і посадить його на попутній автомобіль.

ПОБИЛИ МАДАГАСКАРЦЯ

ЦУКОР ПО ЧОТИРИ ГРИВНІ

У березні 21-річний житель села Аджамка Кіровоградського району узяв у 57-річної односельчанки 600 грн, пообіцявши придбати для неї за ці гроші три мішки цукру. Але обіцянки своєї не дотримав.

ШКОЛЯР ПОБИВ ШКОЛЯРА

У квітні прес-служба прокуратури області повідомила про побиття школярем школяра у селищі Пантаївка Олександрійського райо­ ну. Чому відомство вирішило повідомити громадськість про цю подію, важко сказати, адже конфлікти між школярами, коли

(два рази за пограбування і один раз за крадіжку) чоловік висновків для себе не зробив. Обирав жертв у районі залізничного вокзалу кримської столиці, у місцях скупчення людей - в кафе, біля приміських кас, на пероні біля потягів, у залі очікування. За одну добу позбавив 9 громадян мобільних телефонів. Не нехтував і крадіжками металу, обравши об’єктами злочинних посягань устаткування підприємств, що належать Придніпровській залізниці. За допомогою лома та сокири у списку викраденого опинилися: клеми, шляховий ящик, вогнегасники. Працівники ДП «Придніпровська залізниця» констатували, що вартість вилученого майна, яке затриманий демонтував за добу, більше 2000 грн.

ВІДМОВИЛАСЯ ПИСАТИ ЗАЯВУ

О третій годині ночі до міліції звернулася 30-річна кіровоградка. “Мене згвалтували невідомі!” - заявила жінка. Її попросили розповісти, де і за яких обставин це сталося. І ось що вона сказала. Напередодні увечері вона пішла відпочивати в кафе по вулиці Великій Перспективній. Компанію за столиком їй складали знайомі Юрій і Марина. О третій годині ночі, коли кафе закривалося, вона пішла на вулицю Преображенську, щоб узяти таксі й їхати додому. За нею з кафе вийшли троє чоловіків, які запропонували їй сісти в пасажировантажний автомобіль “ГАЗель”, і вони її підвезуть додому. Жінка погодилася. У якому напрямі поїхала машина, вона не звернула уваги, тому що була в стані алкогольного сп'яніння і вела бурхливу розмову з чоловіками. Автомобіль зупинився за об’їзною

ВДАЛОСЯ ВТЕКТИ

О восьмій годині ранку в міліцію в Бобринецькому районі звернулася мешканка одного з сіл. О другій годині ночі 14-річний односелець став загрожувати ножем її 15-річній доньці і примушувати зайнятися з ним сексом. Дівчинці вдалося втекти від підлітка. У схожу неприємну історію потрапила і 28-річна мешканка міста Олександрія. О восьмій годині вечора вона поверталася додому рейсовим автобусом. У салоні автобуса до неї став чіплятися з непристойними пропозиціями незнайо­ мий чоловік. Коли вона вийшла на зупинці біля магазину по вулиці Нагорній, вийшов і невідомий, і пішов за нею. Наздогнавши жінку, ударив кулаком в голову. Потерпіла впала на землю. Нападник вирвав з рук сумку і втік. У сумці були мобільний телефон і 700 грн.

У ЗНАМ’ЯНЦІ

ВИПИВКА, СВАРКА, УБИВСТВО…

О четвертій годині ранку до міліції телефонували з обласної лікарні. До них з зупинки громадського транспорту по вулиці Попова привезли з травмою голови африканця. Хто побив 51-річного чоловіка - невідомо. А от особу потерпілого міліція встановила. Він уродженець острова Мадагаскар. Має вищу технічну освіту.

СКОЇВ У КРИМУ 22 ЗЛОЧИНИ

Правоохоронці лінійного відділу на станції Сімферополь затримали 25-річного мешканця Кіровограда, який у квітні скоїв 22 злочини на території АР Крим. Звільнившись з місць позбавлення волі у січні 2012 року, раніше тричі засуджений

дорогою Кіровограда, поблизу колишнього поста ДАІ при виїзді на Знам’янку. Незнайомець кавказької зовнішності про щось переговорив з двома своїми товаришами. Після цього вони поїхали на автомобілі, а кавказець залишився з жінкою на узбіччі дороги і запропонував зайнятися сексом. Жінка відмовила йому в цьому задоволенні. Але кавказець був наполегливий і став лякати жінку, щоб поб’є її. Жінці довелося погодитися. Після сексу вона утекла. Вислухавши цю розповідь, працівники міліції попросили жінку проїхати з ними на місце пригоди, але вона відмовилася. А потім відмовилася писати заяву про злочин і проходити судмедекспертизу, сказавши, що вона сама розбереться з насильником, а їй потрібно йти додому досипати ніч, адже вранці - на роботу.

Ж

или у Знам’янці чоловік і жінка, обом за п’ятдесят. Здавалося б, люди дорослі. Та коли з’являється горілка, чекай несподіванок. 9 травня подружжя прокинулося близько 10 ранку. Чоловікові було недобре від випитого напередодні, і він вирушив по спиртне. Приніс по півлітра горілки й самогону. Тут же по три чарки й випили. Потім займалися домашніми справами, не забуваючи про на-

пої. Так і вечір настав. Сіли за стіл, і жінка стала дорікати чоловікові, мовляв, ніяк не досадить картоплю. Слово за слово, почалася сварка, лайка. Чоловік кричав на дружину, потім штовхнув. За словами жінки, він і раніше зловживав спиртним, при цьому застосовував до неї фізичну силу. Цей поштовх, напевно, був останньою краплею. Дружина схопила зі столу кухонного ножа й двічі вдарила чоловіка. Після цього він вийшов із будинку. А жінка лягла відпочивати. Уночі вийшла на двір і погукала чоловіка. Ніхто не відгукнувся. Уже вранці вийшла на двір (на фото) і знайшла його мертвим. Звичайно, не кожен, хто бере до рук чарку, хапається потім за ножа. Але нерідко трагедія розвивається саме в такому порядку: випивка, сварка, убивство… Д.Мазій, заступник Знам’янського міжрайонного прокурора.

Із зали суду

ТРАГЕДІЯ БІЛЯ «ПРОВОКАТОРА»

О другій годині ночі 19 листопада минулого року на сходах нічного клубу «Провокатор», що по вулиці 50 років Жовтня у Кіровограді, виник конфлікт між одним із відпочивальників Н. (прізвища учасників цієї історії ми не називаємо – прим. авт.) та групою молоді. Начебто Н. штовхнув плечем неповнолітнього, у відповідь почув нецензурні слова і ударив кулаком цього ж неповнолітнього. Коли Н. вийшов з клубу, де на нього біля таксі чекала знайома подружня пара, щоб разом їхати додому, услід за ним вийшов неповнолітній і кілька його товаришів, «щоб продовжити з’ясовувати, - як написано у вироку, - стосунки». Виникла бійка, у якій Н. ударив один раз кулаком в обличчя неповнолітньому, той упав на спину, ударившись потилицею об асфальт, і втратив свідомість. 23 листопада неповнолітній помер у лікарні. Міліція порушила кримінальну справу за ч.2 ст.121 КК України (нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого). 20 квітня цього року Кіровський районний суд завершив її розгляд, перекваліфікувавши злочин на ч.1

ст.119 КК України (убивство з необережності), і призначив Н. три роки і шість місяців позбавлення волі. Також Н. сплатить 60 тис. грн матеріальної та 60 тис. грн моральної шкоди, і 6 тис. грн судових витрат. Не виключаємо, що у читачів можуть різнитися думки з приводу цієї історії. Ми ж наведемо лише ті факти, які встановило слідство. Ініціатором конфліктної ситуації між Н. та компанією, в якій був потерпілий неповнолітній, воно вважає молодого чоловіка З. Він був у стані алкогольного сп’яніння і затіяв бійку з Н. - на це вказували незацікавлені свідки. Тож суд не побачив жодних підстав стверджувати, що Н. умисно наніс тяжкі тілесні ушкодження, бажаючи настання смерті потерпілому. Крім того, як сказано у вироку, на вулиці підсудний стояв з друзями, збираючись їхати додому, і це до нього підійшла група молоді, намагаючись зав’язати бійку. Причиною смерті неповнолітнього став не удар Н. кулаком в голову, а при падінні удар головою об асфальт. У зв’язку з цим суд і перекваліфікував кримінальну справу з ч. 2 ст.121 на ч.1 ст.119 КК України. Наш кор.


Інформація, реклама

№21 24.05.2012

9

За листом читачів

ПРОБЛЕМИ МЕШКАНЦІВ ПЕРШОЇ ЖИТЛОВОЇ ДЕВ’ЯТИПОВЕРХІВКИ КІРОВОГРАДА

Мало хто з кіровоградців знає, що ця цегляна 9-поверхівка по вул. Маланюка, 7 (на знімку) – перша подібна висотна житлова споруда у нашому місті. Її будівництво завершили, а будинок заселили у 1969 році. І сьогодні тут проживають громадяни, які 43 роки тому отримували ордери. Та приводом для публікації став не цей історичний факт, а нинішні проблеми мешканців 9-поверхівки. А усе почалося у 2005 році, коли приватний підприємець викупив на першому поверсі будинку чотири квартири і звернувся до міськради з заявою про переведення їх до категорії нежитлових, щоб розмістити у них магазин. Як стверджують мешканці будинку, два власники суміжних квартир не дали відповідних дозволів на це. Та до них не прислухалися. Зараз у магазині торгують автозапчастинами та пально-мастильними матеріалами. Під час облаштування магазину вирубали зелені насадження перед будинком, газони засипали щебенем. Поряд зробили автостоянку для транспортних засобів покупців та постачальників, товар підвозять цілодобово. За сім років мешканці будинку зверталися за допомогою в усі можливі інстанції … І щоразу отримували відповіді, які їх аж ніяк не влаштовували, оскільки не вносили суттєвих змін у ситуацію. Приміром, перший заступник міського голови В.Дзядух констатував, що його підлеглі виїжджали на Маланюка, 7 і пересвідчилися, що «газони із зеленими насадженнями біля будинку відсутні, земельний шар засипаний відсівом». Дзядух запропонував власнику магазину відновити благоустрій прилеглої до житлового будинку території. Це було у листопаді минулого року. Але з того часу нічого не змінилося. Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради С.Коваленко переконався, що повітряний обмін у магазині здійснюється через відчинені двері, дійшов висновку, що цього недостатньо, та порекомендував облаштувати у магазині

примусову вентиляцію. Мешканці кажуть, що й це не зробили. Оскільки дозволи на будівництво магазину в будинку по вул.Маланюка, 7 надавали міські служби, то вони й повинні контролювати, чи виконуються умови оренди та як використовується земельна ділянка. Якщо підприємець умови не виконує, то влада повинна вжити відповідних заходів. Якщо порушення під час надання дозволів допустили міські служби, то перевірити це повинні контролюючі та правоохоронні органи, притягнути винних до відповідальності і відновити справедливість. Читачі вирішили через нашу газету ще раз звернути увагу міської влади на проблеми будинку, і сподіваються, що влада відновить їх законні права, які їм гарантують Конституція України та інші нормативно-правові акти нашої держави. В.Підвисоцький.

До уваги учнів 9-х класів сільських шкіл та райцентрів Кіровоградської області!

Кіровоградський облкомплекс (гімназія-інтернат-школа мистецтв) під керівництвом народного артиста України, професора А.Є. Короткова ОГОЛОШУЄ НАБІР УЧНІВ на 2012 р. до 10-х класів гімназії-інтернату Напрями навчання: природничоматематичний, суспільно-гуманітарний, універсальний Навчання і проживання у гуртожитку безкоштовні.

вступні екзамени відбудуться 9 ЧЕРВНЯ 2012 Р. з 8.00 за адресою: м. Кіровоград, вул. Леніна 7 При вступі учням обов'язково мати: • свідоцтво з додатком про базову середню освіту; • копію свідоцтва та додатка з оцінками (на одній сторінці); • ідентифікаційний код; • медичні довідки: довідка про стан здоров'я із вказівкою фізгрупи,

форма 26, форма 063, флюорограма легень (для тих, кому виповнилося 15 років), перевідний епікриз на підлітка, для юнаків форма 25-ю, група та резус крові; • дві фотокартки розміром 3x4 см; • форму та взуття для перегляду фізичних даних; • ручку та олівець для тестування з української мови (диктант), математики, історії України, іноземної мови;

• конверт з марками для пересилання по Україні Учні, які мають відповідні здібності, перевіряються додатково за одним з напрямків: образотворче мистецтво, хореографія, музика і співи. Наявність одного з батьків обов'язкова! Контактні телефони: 0522-22-17-44, 0522-22-17-52 Веб: http://portal.prolisok.org

ЩАСЛИВІ ЄВРОПЕЙЦІ

судом, їй загрожують три роки в’язниці. А довірливий чоловік своєї нової приятельки позбувся. Змиритися з новим зовнішнім виглядом коханого вона чомусь не змогла. І вся любов…

ОСЬ ТАК В Осло перед входом у ресторан швидкого харчування сталася масова бійка. А все тому, що власники кафе мережі Bislett Kebab House пообіцяли першим відвідувачам безкоштовну шаурму, яка коштує від 47 крон (близько 8 доларів), і напій. Ближче до 16:30 біля входу в бістро, яке мало відкритися о 17:00, зібрався натовп десь із тисячі чоловік. Вони кричали й билися за місця в черзі, незважаючи на те, що серед них були маленькі діти. Коли кафе відкрилося, заклад не зміг упоратися з напливом відвідувачів. Менеджер порадився з поліцією й вирішив закрити кафе й не відкривати його, поки юрба не розійдеться й обстановка не стане безпечною для дітей. Згідно з широко розрекламованими даними західних експертів, Норвегія є країною з найбільшими доходами населення та з найвищим «індексом щастя людей».

ПРОФЕСІЙНО, БЕЗ ЕМОЦІЙ

У Польщі 45-літній чоловік постраждав у результаті візиту до стоматолога. А все тому, що цим стоматологом була його колишня кохана. «Колишня», розлючена тим, що залицяльник пішов до іншої, увела чоловікові чималу порцію знеболюючого, і… видалила йому всі зуби. «Я намагалася діяти сугубо професійно, без емоцій», - сказала пізніше скривджена полячка. «Я зрозумів, що щось пішло не так, тому що, коли прокинувся, то не відчув зубів, а щелепа була перев’язана, - сказав чоловік. Жінка тепер постане перед

ГОЛОВНЕ – ПОДАТКИ

92-літня американка торгувала наборами для самогубців. Її викрили й засудили до п’яти років умовно. І тут починається саме цікаве. Засудили її за те, що не платила податки. Адже у США випадки сприяння тим, хто вирішив розстатися з життям, юридичною практикою не регулюються. За даними прокуратури, 92-літня Шарлотта Хайдорн, у минулому шкільний учитель, продала «клієнтам» зі США й інших країн не менш 1300 «комплектів». До набору входили трубка, спеціальний пластиковий пакет і інструкція для «користувачів», які прагнуть звести рахунки з життям, надихавшись гелієм. Сам газ до комплекту не входив. За словами Хайдорн, вона прагла дати смертельно хворим людям шанс закінчити своє життя в оточенні родини й друзів. Обвинувачення й захист домовилися. Жінка визнала себе винною в тому, що з 2007 року не подавала податкові декларації. Прокуратура, у свою чергу, не стала висувати звинувачення в причетності до шести зроблених за її допомогою самогубств. Крім умовного строку, суд заборонив їй займатися бізнесом, пов’язаним із наданням «допомоги» потенційним самогубцям. А головне - Хайдорн має врегулювати зі Службою внутрішніх доходів США питання про свою податкову заборгованість і виробити графік її погашення.


10

інформація

№21 24.05.2012

Інформація, реклама

№21 24.05.2012

11

Об’єднана опозиція зробить Україну країною успіху

Ф

орум Об’єднаної опозиції довів, що є інша Україна, аніж та, яку нав’язує нам нинішня влада. Опозиційна акція засвідчила: існує політична сила, що здатна перемогти Януковича та його режим. Форум відбувся в Києві на Михайлівській площі просто неба. Хоча міліція за командою з адміністрації президента всіляко намагалася не допустити виїзд громадян до столиці, на Форум прибули делегати з усіх областей від усіх політичних сил Об’єднаної опозиції: «Батьківщини», «Фронту Змін», Народного Руху України, «Народної Самооборони», партій «За Україну!» та «Реформи і Порядок». На площу прийшли також кияни та мешканці навколишніх міст, яким небайдужа доля України. Люди пояснювали: прийшли на Михайлівську,щоб послухати наживо лідерів опозиції.«Бачте – не бояться зустрічатися з людьми, об-

говорювати наші проблеми»,– каже вчитель із Вишгорода Віктор Миколайович. Люди обурювалися діями теперішньої влади. «За два роки вони розвернули державу на 180 градусів. А нас вони спитали? Самі ж живуть, як європейці. І ми так хочемо жити», – гнівно зауважила жінка під парасолькою. Невідомі в цивільному навіщось знімали делегатів Форуму на портативні відеокамери. Неподалік, на прилеглих до Михайлівської площі дворах, несли службу міліціонери в формі. Відкрив форум перший заступник голови партії «Батьківщина» Олександр Турчинов. Першим виступив лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк. Оголосив, з чим Об’єднана опозиція іде на вибори. Програма має назву «Справедлива держава, чесна влада, гідне життя». «Я знаю, що ми здатні зробити

Україну найкращою на теренах Європи. Знаю, що це країна-переможець, країна успіху, в якій хочеться жити. Але нам треба дуже багато зробити», – сказав Яценюк. Першочерговим кроком демократичної більшості в новообраному парламенті буде ухвалення закону про порядок імпічменту президента. «Ми ліквідуємо монархію Януковича», – наголосив лідер опозиції. Записано в програмі й запровадження кримінальної відповідальності за порушення народними депутатами процедури особистого голосування. «Якщо вони віддають картки, то нехай віддають депутатські мандати, пільги та привілеї. Ми покінчимо з ганебною практикою невиконання Конституції», – зазначив Яценюк. Об’єднана опозиція пропонує ліквідувати Конституційний суд, який без волі народу за одну ніч перетворив Януковича на диктатора, а мільйонам українців відмовив у праві на гарантовані Конституцією соціальні виплати. «Ми не будемо займатися перевихованням суддів. Ми оновимо весь суддівський склад в Україні», – заявив лідер «Фронту Змін». Об’єднана опозиція вважає необхідним запровадити процедуру відкликання народних депутатів, удвічі скоротити витрати на парламентаріїв, скасувати інститут голів обласних державних адміністрацій,вигнати з влади всіх мільйонерів. Новий парламент ухвалить закон про одержавлення стратегічних об’єктів, які президент Янукович подарував своїй сім’ї та наближеним олігархам. Ідеться передусім про енергетику, транспорт та телекомунікації. «Різниця між реприватизацією і одержавленням у тому, що при ре-

приватизації підприємства частогусто забирали в одних олігархів і віддавали іншим. А тут держава відновить свої права власності на користь української держави й українського народу», – пояснив Арсеній Яценюк. Він продовжував виголошувати ключові пункти програми: Об’єднана опозиція планує радикально скоротити кількість податків – із понад ста до семи! Збільшити мінімальну зарплату щонайменше до двох прожиткових мінімумів – 2400 гривень. Відновити поправку Яценюка, яка передбачає перерахунок пенсій для 10 млн українців. «Пенсіонери отримають додатково 334 гривні як плату держави за підвищення цін і тарифів», – сказав лідер «Фронту Змін». Чиновникам більше не нараховуватимуться пенсії за привілейованою шкалою: «Отримуй стільки, скільки заробив, а не за те, в якому кріслі сидів».

на замітку

ВИБОРИ

НОВИЙ РОЗПОДІЛ МАЖОРИТАРНИХ ОКРУГІВ

28 квітня 2012 року Центральна виборча комісія постановою №82 розподілила одномандатні виборчі округи в Україні. Зокрема, на Кіровоградщині утворено 5 виборчих округів. Порівняно з виборами до українського парламенту 2012 року у розподілі округів сталися такі зміни. Одномандатний виборчий округ № 99 – центр – місто Кіровоград, Ленінський район. Межі: частина Кіровського, частина Ленінського районів міста Кіровограда. Кількість виборців – 176 093.

Округ №100 – центр – місто Бобринець. Межі: частина Кіровського, частина Ленінського районів міста Кіровограда, Бобринецький, Вільшанський, Добровеличківський, Кіровоградський, Компаніївський, Новоукраїнський райони, селище міського типу Нове Кіровоградської міської ради. Кількість виборців – 155902. Округ №101 – центр – селище міського типу Голованівськ. Межі: Гайворонський, Голованівський, Маловисківський, Новоархангельський, Новомиргородський, Улья-

новський райони. Кількість виборців – 151723. Округ №102 – центр – місто Знам’янка. Межі: міста Знам’янка, Світловодськ, Знам’янський, Новгородківський, Олександрівський, Онуфріївський, Світловодський райони. Кількість виборців – 152881. Округ № 103 – центр – місто Олександрія. Межі: місто Олександрія, Долинський, Олександрійський, Петрівський, Устинівський райони. Кількість виборців – 155212.

Об’єднана опозиція звільнить із тюрем Юлію Тимошенко, Юрія Луценка та інших політичних в’язнів. Судді, прокурори, працівники міліції, усі посадовці, причетні до політичних переслідувань, будуть притягнуті до відповідальності. Кожен пункт опозиційної програми підкріплений конкретним законопроектом – такий принцип в Україні застосовано вперше. Багато із законопроектів опозиційні депутати вже розробили й подали до ВР. Дружина Юрія Луценка та донька Юлії Тимошенко зачитали їхні звернення до Об’єднаної опозиції – політичні в’язні висловили солідарність із учасниками Форуму. Форум Об’єднаної опозиції затвердив резолюцію, яка передбачає проведення громадських слухань у регіонах: кожен громадянин матиме змогу доповнити програму Об’єднаної опозиції. Олег Новак.

ЯМА НА ЯМІ

ПІВДЕННИЙ НАПРЯМОК – ДОРОГИ НЕМАЄ

Під час травневих свят, скориставшись незвичною для цього часу спекою, сотні кіровоградців, надіючись, що миколаївські шляховики до курортного сезону cпромоглися відремонтувати відрізок дороги від Возсіятського до Миколаєва, рвонули цим «автобаном» до морів. Для багатьох відпочинок виявився зіпсованим. Бували випадки, що машини довелося повертати до Кіровограда евакуаторами. До слова, якість дороги на території Кіровоградської області цілком задовільна. А на окремих ділянках можна дозволити собі розігнатися і більше ста кілометрів на годину. Наприклад, до і після Бобринця. Але тільки–но минаєш межу областей, як потрапляєш «назад у минуле»: складається враження, що цю трасу нещодавно бомбардували і на тому, що колись було дорогою, утворилися «воронки» інколи діаметром на усю проїжджу (чи то пак не придатну для проїзду) частину. Подекуди збереглися залишки асфальту, але на одному із відрізків довжиною кілометрів п‘ять, - його просто немає! Автомобілі об‘їжджають дорогу полями. У попередні роки автомобілісти оминали геть погані 50 кілометрів шляху від Возсіятського у бік Миколаєва через Єланець та Нову Одесу. Цьогорічні мандрівники стверджують, що через напливи асфальту і вибоїни (обережно: їх засипали гравієм і здалеку вони не помітні!) дорога стала непридатна для пересування. Керівник служби автодоріг у Миколаївській області Г. Савченко виправдовується: дорогу «Кірово-

град – Миколаїв» побудували ще у 1976 році із порушеннями технології. Планували три етапи – виконали один. Зробили основу, і на неї положили один шар асфальтобетону. Весь час так і експлуатували. Тому повністю зруйнувався не лише верхній шар, а й основа. Відтак дорога потребує не просто ремонту, а капітальної реконструкції. У 2010 році миколаївські шляховики відремонтували 10 км цієї дороги, у 2011 році – ще 13. Залишилося 43 кілометри. І їх (не повірите!) таки планують відремонтувати цього року. І, зрозуміло, цей ремонт проведуть саме у розпал курортного сезону (як завжди!). Адже за словами посадовця, гроші з держбюджету, – а це 90 млн гривень, - надійдуть до шляховиків у червні. Загалом, щоб до ідеального стану відремонтувати миколаївський відрізок траси «Кіровоград – Миколаїв», треба 143 млн гривень. Тож цього літа дорога на Крим через Миколаїв все ще залишатиметься фактично непроїзною. За свідченнями очевидців, стрімко погіршується стан і альтернативного шляху на Крим - через Нову Каховку. Саме цим напрямком пішов потік кіровоградських відпочивальників, відколи люди поставили хрест на миколаївському. Асфальтне покриття тут також вже встигли добряче розбити. А до ремонтів ще не приступали. Отже південний напрямок у сезон відпусток завдасть ще чимало моральних страждань автомобілістам; і технічних – їхнім залізним коням. О. Параскун, О. Шворак. Кіровоград – Миколаїв.

ЩЕ РАЗ ПРО ЦИФРОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ Газета „21-й канал” вже повідо- валіда; дії, належать:

мляла своїх читачів про те, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2012 року № 245 „Про затвердження Порядку забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення” визначено категорії громадян, які забезпечуються у 2012 році безкоштовними телетюнерами: - інваліди першої та другої групи, а також інваліди війни третьої групи; - особи, які виховують дитину-ін-

- особи із малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу згідно із Законом України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”; - особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 20112012 років. При цьому до осіб, на яких поширюється право на отримання субси-

особи, які отримували субсидію хоча б на один вид житлово-комунальних послуг протягом будьякого місяця (місяців) опалювального періоду 2011-2012 років; особи, які мали таке право, що встановлюється відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Забезпечення безкоштовними телетюнерами буде здійснюватися за принципом: один телетюнер на квартиру (будинок). Тому з метою запобігання подвійному включенню до списків одних і тих же громадян, приймання заяв, а відповідно й внесення до списку, визначених категорій населення здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення лише за зареєстрованим місцем проживання. На сьогодні вже майже 13 тисяч мешканців Кіровоградської області подали заяви для безкоштовного забезпечення телетюнерами. Прийом заяв від населення здійснюватиметься до 01 липня 2012 року. Відтак, раджу всім, хто ще не встиг скористатися своїм правом, подати заяви встановленого зразка до управлінь праці та соціального захисту населення. Заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення Кіровоградської облдержадміністрації Ганна Соломко.

ВАНДАЛІЗМ

ПАМ’ЯТНИК НІ ПРИ ЧОМУ 14 травня знам’янчани, що заходили до міського парку відпочинку, могли побачити спотворений пам’ятник В. Леніну. Постамент розмалювали свастиками й написами, фігуру вождя пролетаріату закидали яйцями. Навіщо? Не до вподоби ідеї Леніна? То ніхто ж не заважає висловити свою думку. А так напаскудили у місці відпочинку людей – ото й усього… Наш кор.


12

інформація

№21 24.05.2012

Молоді партії оновлять майбутній парламент Зростання негативних настроїв громадян України по відношенню до влади триває. Такі тенденції зафіксували соціологи компанії "Нью Імідж Маркетинг Груп" в ході опитування, проведеного в період з 27 квітня по 8 травня 2012 року. Соціологи досліджували як рівень підтримки політичних сил в суспільстві, так і антирейтинг політиків - число тих, хто за жодних обставин не проголосував би за ту чи іншу партію. Як свідчать результати дослідження, в якому взяли участь понад 1800 респондентів, більшу симпатію у виборців викликають політичні сили, що знаходяться в опозиції до влади. Згідно з даними дослідження, 19,8% респондентів готові проголосувати за Партію Регіонів, тоді як 24,6% респондентів не підтримають її ні за яких умов. 19,2% респондентів готові підтримати об'єднану опозицію - "Батьківщину" з Арсенієм Яценюком на чолі. Антирейтинг нового утворення становить 12,2%. 8,9% респондентів готові підтримати Віталія Кличка і його "УДАР", при цьому антирейтинг партії склав 6,6%. 8,8% готові підтримати КПУ на чолі з Петром Симоненко. Антирейтинг партії становить 10,5%. 5,7% респондентів готові підтримати партію Наталії Королевської "Україна - Вперед!", в той час як антирейтинг партії становить 4,3%. Таким чином, нові рейтинги фактично підтвердили результати опитувань авторитетного Центру Разумкова, проведені ще в квітні. Як і раніше, соціологія свідчить, що в парламент проходять 5 політичних сил. Сенсаційний результат партії "Україна-Вперед!", яка під новою назвою існує всього два місяці, допо-

внився ще й тим фактом, що молода політична сила має найменший антирейтинг серед партій, що долають парламентський бар'єр. Як констатує глава Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, істотний стрибок рейтингів нових політичних сил став головною сенсацією опитувань громадської думки. Результат партії Наталії Королевської, на думку політолога, став наслідком її масштабної рекламної та інформаційної кампанії. При цьому він нагадав, що рейтинг партії Віталія Кличка зростає з моменту її створення в 2010 р. «Останні півроку це зростання навіть посилилось, у тому числі за рахунок перетікання частини прихильників партії «Фронт змін», незадоволених її об'єднанням з «Батьківщиною», - зазначає експерт. За словами Фесенка, загальна причина зростання рейтингів партій «УДАР» і «Україна - Вперед!" пов'язана з тим, що в українському суспільстві зростає число виборців, які не довіряють як владі, так і «старій» опозиції або якщо точніше - представникам колишньої влади. При цьому виборці проявляють схильність проголосувати за нові політичні сили. Водночас, представники старої опозиції, згідно з усіма опитуваннями, не збільшили рівень електоральної підтримки навіть після злиття «Батьківщини» і «Фронту змін». Це ще раз свідчить про те, що в умовах, коли опозиційні до влади сили, які не входять в об'єднання, сукупно набирають більше голосів ніж «об'єднана опозиція», остання навряд чи може претендувати на монопольну роль «борців з режимом».

І дійсно, як свідчить стрімке зростання рейтингів нових політичних сил, виборці починають орієнтуватися саме на них, вважаючи за краще голосувати за політиків, які не мають негативного багажу у вигляді помилок під час попередніх походів у владу. Більш того, нові політичні сили імпонують виборцям і тим, що пропонують абсолютно відмінний від попередників підхід до побудови політичної системи. Так, замість кулуарного розподілу місць в списках, Наталія Королевська пропонує провести народний відбір кандидатів, в результаті яких можливість потрапити в список партії на вибори отримають лідери громадської думки на місцях, активісти громадських організацій. "Наша партія робить ставку на громадських лідерів, яких ми ак-

тивно залучаємо в політичний процес. Ми усвідомлюємо, що перетворення неможливі без оновлення політичної еліти. І у нас є бачення того, як будувати нову країну", - заявляє лідер партії Наталія Королевська. Вона впевнена, що тільки нові політики з сучасними підходами до управління державою зможуть реалізувати економічну програму «Нова економіка - нова країна». У цій програмі чітко прописані механізми і можливості для зростання

19

травня в Кіровограді у конференц-залі ПАТ „НВП „Радій” відбувся Перший відкритий форум громадських рад „Плануємо майбутнє”. У вітальному слові до учасників форуму голова облдерж­ адміністрації С.Ларін сказав, що метою заходу є створення дієвого механізму забезпечення участі громадськості у розробці стратегічних планів розвитку регіону. Він коротко окреслив результати головних проектів співпраці влади з громадськістю області та зазначив, що систематизація цієї роботи дозволить активніше залучати громаду до управління регіоном. Голова Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства М.Ставнійчук (на фото) під час свого виступу наголосила, що приїхала до Кіровограда за дорученням Президента України В.Януковича, який зацікавлений у розробці практичних рекомендацій щодо контролю громадськості за ходом демократичних реформ. За її словами, Віктор Федорович усвідомлює, що без налагодження кон-

структивного діалогу між владою і громадськістю не можна вирішити складне питання реформування суспільства, а Кіровоградська область у цьому процесі іде попереду. М.Ставнійчук торкнулася ухваленої в березні нинішнього року Стратегії розвитку громадянського суспільства в Україні. В цьому документі наголошується, що неможливо нав’язати людям те, чого вони не розуміють, тому на всіх етапах підготовки та реалізації будь-яких управлінських рішень потрібно радитись з громадою. Пані Марина сказала, що в нашій країні змінюється філософія ставлення до громадських організацій, зокрема Верховна Рада має ухвалити закон про громадські об’єднання, який позбавить їх зайвого контролю з боку держави. Директор Національного інституту стратегічних досліджень А.Єрмолаєв зауважив, що за 20 років незалежності України люди втомилися від політики і зараз більше покладаються на себе, ніж на державу. Тож держава мусить створити такі умови для діяльності об’єднань громадян, які б дозволяли їм реально впливати на розв’язання проблем. На думку А.Єрмолаєва, найефективнішою формою діалогу між владою та громадою буде співпраця громадських організацій з депутатським корпусом та науковцями. Під час роботи форуму було підписано ексклюзивний документ – чотиристоронню угоду про співробітництво між облдержадміністрацією, облрадою, громадською радою при ОДА та Національним інститутом стратегічних досліджень. Таке співробітництво передбачає підготовку спільними зусиллями довгострокової стратегії розвитку області до 2020 року. В.Ніколаєвський.

впровадження

ця програма проходить обговорення в регіонах, і всі пропозиції, що надійшли під час проведення дискусій, будуть включені в її кінцевий варіант.

ФОРУМ

ГРОМАДА ПЛАНУЄ МАЙБУТНЄ

економіки,

нової моделі її функціонування. Зараз

О.ВОЛОВЕНКО.

КУЛЬТУРА

ВУЛИЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ значався великою кількістю різно-

Нещодавно на вул. Дворцовій обласного центру пройшов фестиваль «Місто бібліотечних цікавинок», організаторами якого стали бібліотека для юнацтва ім. Бойченка й управління культури і туризму ОДА. Як і минулорічний, цей фестиваль від-

манітних цікавих заходів. У їхньому числі – фото- та книжкові виставки, майстер-класи, виставки творчих робіт, експрес-опитування відві­ дувачів заходу й багато іншого. Уперше під час цього заходу,

який зібрав багато відвідувачів, презентовано фестиваль народної творчості «Степограй - 2012», який на початку червня пройде в с. Карбівка Добровеличківського району. Спеціальним гостем фестивалю стане український народний хор ім. Г. Верьовки.


Інформація

№21 24.05.2012

11


14

№21 24.05.2012

інформація, реклама

Інформація, реклама

№21 24.05.2012

15


18

калейдоскоп

№21 24.05.2012

у сімейному колі, реклама

ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ М. КРОПИВНИЦЬКОГО

І. Кропивницький, 1960 р

22

травня виповнилося 172 роки від дня народження нашого земляка – видатного драматурга, письменника, талановитого актора М. Л. Кропивницького, який стояв біля витоків створення українського професійного театру. Він народився у с. Бежбайраки

Херсонського повіту – тепер це с. Кропивницьке на Кіровоградщині. Працівники меморіального музею М. Кропивницького обласного центру підтримують тісні зв’язки з онуком нашого славетного земляка – Ігорем Олексійовичем Кропивницьким (по діду) Рябовим (по батькові). Він живе у Києві й є гідним продовжувачем свого роду, хоч і не став драматургом й актором, як його дід. Але Ігор Олексійович знайшов себе в журналістиці, яка, звичайно ж, пов’язана з літературною творчістю. Свого часу славний внук славного діда працював в Агентстві преси «Новости» в Україні. Цілий ряд публікацій він присвятив Марку Лукичу, про якого багато знав від батьків, про якого розповідали численні фото, що зберігалися в родині. Серед експонатів нашого меморіального музею М. Кропивницького чимало таких, котрі передав музей-

МИЙТЕ ВУХА ХОЛОДНОЮ ВОДОЮ

ній установі саме Ігор Олексійович. Це й речі (зокрема меблевий гарнітур), що були «свідками» роботи драматурга над його творами, і сімейні знімки. Із недавніх подарунків Ігоря Кропивницького – зібрані на двох дисках фотографії двох родин: самого продовжувача роду та його дружини Маріанни Андріївни, із якою він уже не один десяток років іде життям разом. У березні нинішнього року Ігор Олексійович відзначив своє 85-річчя. Та, незважаючи на солідний вік, він до сьогодні пише вірші, музику. Не одну зі своїх пісень Ігор Олексійович, пристрасний вболівальник «Динамо», присвятив улюбленому футболу. Тому й не зміг не взяти участі у Всеукраїнському конкурсі на кращий гімн до Євро2012. Правда, переможцем стала інша людина. Але не це ж головне. Хочеться побажати Ігорю Олексійовичу міцного здоров’я та творчої наснаги ще на довгі роки! О. БОНДАРЕНКО.

Л М Ж А Д О Б В З І Р Ш А В К М И Ш В А Б Р Л І Ж А К П

Л Е Д С П О З А Б Д

Р

А П А Н А

Ф

І Л Ж Е Ж О М О Г К О Ж О Л

З А С А Д А

* Натщесерце випивайте півсклянки гарячої води. Як показали численні дослідження, чудодійні властивості має звичайний окріп. Для організму корисно щодня зранку (натщесерце) та ввечері (перед сном) випивати по півсклянки в міру гарячої кип’яченої води. Вона добре засвоюється організмом і швидко виходить із нього, забираючи з собою отруйні речовини та шлаки, котрі відкладаються вдень та після сну. * Овочі й фрукти допомагають у засвоєнні кальцію. Найлегше засвоюється кальцій, що міститься у молочних продуктах (за винятком вершкового масла), у поєднанні з овочами та фруктами. Козяче молоко більш багате на кальцій, ніж коров’яче. Дуже важлива для засвоєння кальцію присутність у ра-

Р П С З А Т О К А Х Н Й І Д І О Т Є В А Г Х У Р А Н І Л О Х А С С К О Л О Х Ч Н К О М І З М Р Р З И Г З А Г О А З А О Р Л И К

З полиці архіваріуса

Красной площади в 4 1/2 часа дня состоится матч между командами желдорбата и 1РКК. Во время матча будет играть оркестр музыки. 11 мая. Первая ласточка. Наш аеродром строится специально для промежуточных остановок аэропланов при перелете Харьков-Одесса. Прилет первого аэроплана системы «Дорнье» с 6 пассажирами во вторник, 13 мая. 13 мая. Украинизация аппарата проведена слабо. Окружной исполком признал, что работа по украинизации аппарата и его отделов производится слабо. Экспонаты в музее революции. В музей революции поступили безвозмездно следующие экспонаты: от рабочего 8-й госмельницы товарища Гитлера два снимка террористов – Гершула и Сазонова (убийцы фон Плеве), и снимок известного деятеля Российской социал-демократии Л.Г.Дейча.

14 мая. Происшествие. Не жадничать. Н. Сторожуку на базаре «фармазонщики» всучили под видом золотых колец и сережек за два червонца побрякушки из меди. Одураченный покупатель заявил в милицию. Попалась. Милицией задержана опасная воровка Е.Шелудько, в воровском мире известная под кличкой «Евдокия Безребрая». 15 мая. В ці дні єврейської паски. Колонія Сагайдак. В перший вечір паски о 9-й годині вечора відбулося зібрання членів КНС, КСМ і профспілок. Прочитано доклад «Ленін». Тільки старі і малодушні з молоді лишилися за «сейдером». Зібрання мало характер антирелігійний. Розходилися по домівках з антирелігійними піснями. 17 мая. «Похороны Ильича». В Елисаветград прибыла картина «Похороны Ильича», которая будет бесплатно де-

СИЛЬНО ПІТНІЮТЬ НОГИ

монстрироваться для всего организованного населения. Картина уже имела огромный успех в Бобринце. Почтовый ящик. Незаможникові І.І. Те, про що Ви пишете, – справа ГПУ. 25 травня. Хрестини без попа. Недавно у міліціонера товариша Зайцмана в селі Єлисаветківці народилася донька. Не став він виконувати релігійних звичаїв, а заявив в райпартком, що бажає охрестити по-новому, по-радянському. Дівчину назвали Вілюгак. 27 мая. Крестьянин! В месяц ремонта казарм ты должен помочь отремонтировать казарму, в которой находятся твои сыновья и братья. 29 мая. Красный суд.

Ева-искусительница. В военном трибунале три дня слушалось интересное в бытовом отношении дело лекпома П.М.Фавера, обвиняемого в расхищении казенного имущества Елисаветградского военного госпиталя, где он состоял помощником главврача в течение 1923 года. Обстоятельства, толкнувшие его на это преступление, таковы. Вступив в связь с сиделкой госпиталя Поляковой, он до того ею увлекся, что оставил заботу о своей семье, стал тратить на нее все свое жалованье. Когда этого не хватило, Фавер начал продавать казенные вещи. Полякова, уволившись, под угрозой разоблачить Фавера перед семьей и ГПУ, требовала

средств. Фавер продолжал ее поддерживать и в результате – скамья подсудимых. К обвинению были привлечены и «героиня романа» Полякова, а также Дунаевская и П.С. Фальберт, в квартире которых Фавер встречался с Поляковой, и которые помогали сбывать краденое. Трибунал приговорил Дунаевскую на три года лишения свободы, Фальберта условно на три года, Полякову со строгой изоляцией на три года с поражением в правах, и Фавера на семь лет с поражением в правах на один год, удовлетворив иск госпиталя в размере 1552 рубля 20 копеек. Підготовлено за сприяння Державного архіву у Кіровоградській області

У спеку ноги пітніють практично у всіх, але у деяких людей – надмірно, що супроводжується дуже неприємним запахом, який, звичайно ж, відчувають й оточуючі. Тому носіям запаху через цю обставину досить некомфортно. Крім того, через велику вологість шкіри вони почуваються менш захищеними, ніж інші, перед грибковою інфекцією. Один із дуже простих, дієвих і приємних засобів «наступу» на проблему - ванночки з морською сіллю та настоями трав. Такі процедури не відберуть багато часу і зусиль, зате успішно допоможуть позбутися пітливості ніг. Можна скористатися такими рецептами приготування ванночок: * Зі звіробоєм. 2 ст. л. трави залийте 1 л окропу. Настоюйте 1 год., а потім у цьому настої тримайте ноги 20-30 хв. * Із дубовою або вербовою корою. 300 г кори залийте 2 л води, доведіть до кипіння та проваріть протягом 30 хв., потім процідіть і в отриману рідину додайте воду, доводячи об’єм до 2 л. Тримайте ноги

КРОССВОРД ПО ГОРИЗОНТАЛИ: 1. Главная труба газопровода. 5. Отморозок. 11. Х/б ткань. 12. … доверия (недоверия). 13. Наука, стилевая. 16. Тонкие доски. 19. Провал. 20. Город в Гомельской обл. 21. Чин Оболенского. 22. Цветок. 24. Древнерим. медная монета. 27. План по расположению чего-н. где-нибудь. 28. Партия, оперная. 29. Елена, венгерская. 31. Сорт кофе. 32. Крупа. 33. Тьма. 35. Заводское подразделение. 36. Нужна при ловле блох. 38. Украинский певец. 40. Спартанский царь. 41. Из сем. жираф. 43. Кресло монарха. 45. Перейти в … 46. Не передовая. 48. Народность в Лаосе. 49. Украинский историк и композитор. 51. Испанский художник. 52. Протяжный крик волка. 53. Характер человека. 54. Повар на воде. 55. Японский писатель. 56. Раздел богословия.

ПО ВЕРТИКАЛИ: 1. Сочная часть плода. 2. Сорт конфет. 3. Пирожок с открытой начинкой. 4. Ю.Каюров в к/ф «Шестое июля». 6. …, Емеля, твоя неделя. 7. Столица Фиджи. 8. София … 9. То же, что домовладелец. 10. Сплетни. 14. Род длинной рубахи (Др.Рим). 15. Рыба. 17. Скороспелый фрукт. 18. Прикрывает карман. 23. Петля для ловли птиц. 25. Самоцветный камень. 26. Атрибут кирасира. 30. Решают все. 31. Аппарат для сбивания масла. 33. Певчая птица. 34. Внешность. 37. «Друг», тканый. 38. Марка пива. 39. Емкость для бензина. 42. Способ исправления ошибок в бухучете. 44. Человек с «приветом». 47. Самолеты С.А.Лавочкина. 48. Подделка. 50. Развитие.

ОТВЕТЫ НА КРОССВОРД ПРОШЛОГО НОМЕРА ПО ГОРИЗОНТАЛИ: 1. Линкольн. 6. Арес. 8. Прапорщик. 13. Есенин. 14. Мусс. 16. Сиам. 18. Игра. 19. Ату. 20. Скор. 21. Ванино. 22. Пирс. 23. Круг. 25. Ланита. 26. Даль. 28. Чусовая. 29. Аршавин. 31. Аорта. 34. Лир. 35. Окот. 37. Факир. 39. «Рено». 40. Номер. 41. Нитка. 43. Рок. 45. Блок. 46. Умора. 51. Колизей. 52. Корзина. 54. Нива. 57. Герань. 58. «Овод». 61. Баян. 62. Леонов. 64. Сорт. 65. Если. 66. Ось. 67. Керн. 68. Сатрап. 69. Звук. 70. Вендетта. 71. Пюре. 72. Табакерка.

ПО ВЕРТИКАЛИ: 1. Ласточка. 2. Нрав. 3. Левитан. 4. Невод. 5. Янки. 6. Анис. 7. Смак. 9. Рауль. 10. «Песняры». 11. Щука. 12. Кориандр. 15. Сага. 17. Мамонт. 20. Стража. 22. Покер. 24. Удино. 27. Ломоносов. 30. Флора. 32. Оби. 33. Ара. 36. Ток. 37. Фру. 38. Ипр. 41. Некрасов. 42. Крикет. 44. Карно. 45. Броня. 47. Моздок. 48. Амазонка. 49. Кератит. 50. Морошка. 53. Ньяса. 55. Инок. 56. Альфа. 57. Гран. 59. Вера. 60. Депп. 61. Бизе. 63. Веер.

незвичайному масажеру больові відчуття швидко проходять. * Після тяжких захворювань треба їсти пшоняну кашу. Вона виводить із організму антибіотики, а також робить м’язи міцними та сприяє загоюванню ран. Якщо у вас високий рівень холестерину, готуйте кашу з ячної крупи. В ній міститься рутин, котрий зміцнює стінки судин. Гречану кашу можна використовувати як дієтичний продукт тим, хто хоче схуднути. * Якщо у животі починається «революція», часто ставлять такий діагноз, як синдром подразненого кишечнику. При цьому навіть ретельно підібрана дієта допомагає лише на деякий час, а всі ліки, як відомо, мають шкідливу побічну дію. Як виявилося, найкраще вказаний синдром лікують психотерапевти. І ось чому. Якщо людина постійно думає про свою недугу (в даному випадку – про «бунт» у животі), прислуховується до будь-якого її вияву, то врешті робить висновок, що хвора на щось невиліковне. В результаті вона з кожним днем почувається все гірше, а симптоми хвороби посилюються. Завдання лікаря - розвіяти подібні переконання та навчити людину контролювати свої емоції.

ВЕСНЯНО-ЛІТНЯ ПРОБЛЕМА

Газета «Червоний шлях», м.Єлисаветград, травень 1924 р.

7 мая. Небывалый случай. В селе Райновка у гражданки Понезовой, 82 года, родились четыре близнеца – три мальчика и девочка, общим весом 48 фунтов. Все дети здоровы. Отцу 30 лет. Дети нормально сложены. Открытие музея революции. Комиссией по увековечиванию памяти В.И.Ленина открыт музей революции с 3 мая 1924 года в сквере им.Ленина, в здании бывшего «Колизея». По окрузі. Два рази на копійку. С.Єлисаветківка. В селі Єлисаветківці є пошта «Варягіно», а в ній є начальник Поліщук. Так отой начальник великого «барина» з себе вдає і «забуває» іноді про дні спочину. Так, наприклад, в понеділок приходять селяни на пошту – зачинено. «Чого це вона сьогодні зачинена?» – питають один у другого. Відповідь - сьогодні Благовіщення по старому. 9 Мая. Футбол. 11 мая на

ціоні вітаміну Д, який нейтралізує дію різних речовин, котрі виводять кальцій, і виступає регулятором фосфорно-кальцієвого обміну. Високим вмістом кальцію, крім молочних продуктів, відзначаються квасоля, соя, хрін, зелень петрушки, ріпчаста цибуля, толокно, урюк і курага, яблука, сушені персики, груші, солодкий мигдаль, яєчний жовток. * Мийте вушні раковини холодною водою. На вушній раковині знаходиться велика кількість біологічно активних точок. Їх нараховується близько 120. Всі вони пов’язані з певними зонами головного мозку й внутрішніми органами. Коли людина миє вушну раковину, то впливає на весь організм. А якщо робити це холодною водою, яка тонізує, стимулює та додає бадьорості, то ефект виходить незвичайний. Візьміть за правило щодня мити вушну раковину, і тоді організм легко перенесе найнапруженіший день. * Вовняний клубочок - при болю в жовчному міхурі. Якщо людина відчуває біль у ділянці жовчного міхура, то народна медицина рекомендує їй спати на животі, підклавши під нього клубочок вовняних ниток. Начебто завдяки цьому

ЛДЦ «Ацинус» Сучасні рентгенологічні, лабораторні обстеження, комп’ютерна томографія м. Кіровоград, вул. К. Маркса, 65 цілодобові телефони: 15-62, 33-20-35, 050-48-75-440 Ліц. АВ № 417550 від 16.07.2008р. МОЗУ

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

в цьому відварі 20-30 хв. * Із розчином марганцю. У ванночку для ніг покладіть стільки марганцевокислого калію, щоб отримати слабо-рожевий колір води, чи борну кислоту з розрахунку 1 ст. л. порошку на 1 л води. Тривалість процедури - 10-15 хв. * Із шавлією та кропивою. Раз на тиждень робіть ванночку для ніг із настоєм шавлії та кропиви. * Із чайною заваркою. Протягом 15 хв. кип’ятіть 2 пакетики чорного чаю в 1 л води. Потім пакетики дістаньте та викиньте, а настій розбавте ще 2 л води. Дайте чаю охолонути до прийнятної температури та півгодини тримайте в ньому ноги. Повторюйте цю нескладну процедуру щодня. Дубильна кислота міцного чаю має сильні терпкі (дубильні) властивості, тобто вона вбиває бактерії та стягує пори. Як наслідок - потовиділення стає меншим. * Із шипшиною. 0,5 скл. плодів або листя шипшини залийте 1 л води, проваріть на повільному вогні 10 хв. Дайте відвару настоятися, потім процідіть його, розбавте 2 л води й опустіть в нього ноги на 1015 хв. * Із листям хвоща. 4 ст. л. подрібненого листя хвоща залийте 1 л киплячої води та проваріть 3-5 хв. Після цього процідіть відвар, перелийте його в таз, розбавте ще одним літром води та потримайте в ньому ступні близько 20 хв. * Із коренем алтею. 0,5 скл. подрібненої сировини залийте 2 л води та проваріть на повільному вогні. Дайте охолонути й процідіть теплий відвар через сито. Такі ванночки робіть щодня.

* Із квітками бузини. 0,5 скл. сировини залийте 1 л окропу, дайте настоятися, процідіть отриманий розчин і розбавте його такою ж кількістю теплої води. У приготовлену ванночку опустіть ноги на 20 хв. Таку ванночку можна приймати 3-4 р. на тиждень. * Зі шкіркою лимона та граната. 2 ст. л. дрібно нарізаної шкірки залийте 1,5 скл. води, проваріть 3-5 хв. Дайте настоятися відвару протягом 15-20 хв., процідіть його і розбавте 1 л води. В отриманий розчин помістіть ноги на 20 хв. * Дезодоруюча ванна. У велику миску з теплою водою налийте склянку оцту. Для досягнення більшого ефекту додайте в розчин кілька крапель тим’янової олії. Вона містить сильний антисептик, який вбиває бактерії. Вимочуйте в цій мікстурі ноги 15-20 хв. щодня протягом тижня. Але пам’ятайте, що таку процедуру проводити не можна, якщо на ногах є рани, які не загоїлися. * Контрастні ванночки. На 2-3 хв. опускайте ноги то в холодну, то в гарячу воду. Це робіть щодня протягом приблизно 10 хв.

19

СМАЧНОГО

ДЕЩО ПРО ЗДОРОВ’Я

СЛАВНИЙ ВНУК СЛАВНОГО ДІДА

№21 24.05.2012

ЄВРЕЙСЬКА КУХНЯ

ФАРШИРОВАНА РИБА «ІОНА»

Короп (або інша риба, яка підходить для фарширування) не менше ніж 1,5 кг, 2-3 яйця, кілька гілочок розмарину, 1 скл. оливкової олії, чорний перець, 1 ст. л. томату-пюре, петрушка, кінза, морква, 4 ріпчасті цибулини середнього розміру, 1 скл. крупно покришених ядер грецьких горіхів, трохи більше ніж 1 скл. кислого молока (за бажання можна замінити сметаною), сіль, лимон, оливки. Рибу почистити, промити, посолити та поперчити. Цибулини нарізати кружечками середніх розмірів, обсмажити їх у 0,5 скл. олії. Додати томатне пюре, горіхи, сіль, перець, дрібно порізані петрушку та кінзу. Влити трохи молока. Перемішати фарш і наповнити ним рибу. Вкласти кілька гілочок розмарину й зашити. Покласти на деко, залити 0,5 скл. олії. Покласти навколо риби маленькі морквини та кільця цибулі. Запекти в духовці за помірної температури. Збити 1 скл. кислого молока чи сметани з 2-3 яйцями. Залити цим рибу і запікати в гарячій духовці, поки соус підрум’яниться. Страву прикрасити оливками й кружечками лимона.

СУФЛЕ З МАНКИ «СОРОК РОКІВ У ПУСТЕЛІ»

5 скл. молока, 1,5 скл. цукру, 3 ст. л. манної крупи, 50 г вершкового масла, лимонна цедра, 9 яєць, ваніль. У 3 скл. молока розчинити 1 скл. цукру. Поставити каструлю на вогонь і поступово, безперервно помішуючи, додати манну крупу. Довести до загуснення (8-10 хв.). Дати охолонути, покласти масло, трохи лимонної цедри та, весь час помішуючи, ввести 5 жовтків (по одному). Додати, розмішуючи суміш, добре збиті білки. Викласти суміш у помазану маслом форму та близько півгодини запікати в сильно нагрітій духовці. Викласти на блюдо й залити соусом. Для приготування соусу розтерти 4 жовтки з цукром (0,5 скл.), влити 2 скл. молока. Суміш довести до кипіння, безперервно помішуючи. Зняти з вогню

та насипати ванілі. Дати охолонути, розмішуючи, та залити суфле.

ГУСАК «ПАНІКОВСЬКИЙ

1 тушка гусака, золотистий рис, родзинки, мадера, курага, цибуля, 1 ч. л. меду, сіль. Курагу та родзинки замочити на добу в мадері. Обсмажити порізану цибулю, змішати її з рисом, курагою й родзинками, посолити. Суміш покласти в гусака й отвір зашити. Гусака покласти в гусятницю з невеликою (на 1-1,5 см) кількістю води на денці. Витримати в духовці 2 год. чи стільки знадобиться, щоб довести страву до готовності. Час від часу поливати тушку мадерою і соусом, який утворився. Перед тим як виймати, обмазати гусака сумішшю меду, розчиненого в 2 ч. л. гарячої води. Включити духовку сильніше, щоб гусак підрум’янився.

КИСЛО-СОЛОДКЕ М’ЯСО «ХУПА»

1,5 кг м’яса, 100 г томатної пасти, 3-4 цибулини, 6-8 зубців часнику, 5 картоплин, 500 г чорносливу, 1 скл. бульйону, 1 ст. л. меду, 3 ст. л. імбиру, 3 ч. л. оцту, цукор за смаком, чорний перець, 4 ст. л. коньяку, лавровий лист, сіль. Порізати м’ясо невеликими шматочками, посолити, обсмажити на олії, покласти в сотейник, залити бульйоном і поставити тушкуватися. Картоплю зварити, кожну бульбу розрізати на 4 частини. На олії обсмажити порізану цибулю, часник, імбир. Додати цукор, оцет, томатну пасту, мед. Потримати на вогні 2 хв., налити коньяк, розмішати та зняти з вогню. До тушкованого протягом 45 хв. м’яса додати цю суміш, картоплю, чорнослив, перець, лавровий лист і тушкувати в духовці під кришкою до готовності.

ТОРТ БЕЗ ВИПІКАННЯ

«МОРСЬКА ЧЕРЕПАШКА» ділилися в сметанному. Міні-руле-

2 упаковки міні-рулетиків із різними смаками, 20 г желатину, 1 пакет сметани (21% жирності), 4-5 ст. л. цукру, 1/2 скл. подрібнених ядер грецьких горіхів (чорносливу або кураги), 1 банан. Желатин замочити в 0,5 скл. холодної кип’яченої води, потім розпустити на водяній бані. Сметану змішати з цукром. Влити в неї тоненьким струменем підготовлений желатин. Покласти ядра горіхів (добре промиті гарячою водою та порізані кубиками чорнослив або курагу). А можна покласти в сметану заздалегідь приготовлене та порізане кубиками фруктове желе з пакетика. Виходить красиво й надає торту приємного кислуватого смаку. Перемішати, щоб шматочки фруктового желе рівномірно розпо-

тики порізати тоненькими скибочками. Дно напівсферичної форми вистелити харчовою плівкою або одягнути на неї пакетик-«майку» потрібного розміру, розрівняти та зав’язати знизу. На дно посуду покласти 3 шматочки рулетиків. Рештою обліпити стінки посуду. Зробити два шари, щільно один до одного. Шматочки рулетиків класти впоперек. Заповнити посуд сметанно-фруктовою масою, зверху накрити її шматочками рулетика, які залишилися. Охолоджувати в холодильнику не менш ніж 3 год. Потім торт перевернути на блюдо, обережно зняти пакетик. Зробити «черепашці» голову та ніжки з банана, розташувати їх поруч із «тілом» тваринки.


сеанс відпочинку, реклама

№21 24.05.2012

АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ з 24 по 30 травня

Цього тижня постарайтесь бути Тиждень буде напружений, робомаксимально обережні як у спрати – багато. Тим, хто планує відповах, підготовці документів, так і за Терези чинок, можна порекомендувати даОвен кермом. Вихідні – чудовий час для лекі країни, цікаві екскурсії. Вихідні відпочинку на природі, але й тут будьте ж тим, хто буде працювати, доведеться обережні, та й інших бережіть. провести у сімейних клопотах.

Не відкладайте те, що задумали Зараз будь-яка справа вимагатиме максимум зусиль, але вашозробити, швидше реагуйте на симу переможному поступу ніщо не Телець туацію; але й думати не забувайте, Скорпіон завадить. Прислухайтесь лиш до прораховуйте свої дії. Кінець тижня порад друзів та колег, вони будуть дуже – не найкращий час для поїздок, важливі до речі. Вихідні доведеться присвятити справи теж краще не планувати. ремонту. Початок тижня присвятіть сім’ї Будьте уважні до свого оточення, і дітям. Далі доведеться повністю не спішіть ділитись з ними планами Близнюки переключитись на службові справи, Стрілець чи особистими справами. У вихідні часу для сім’ї буде дуже мало. Ви ви будете в центрі уваги та подій. так запрацюєтесь, що будете дуже раді Ви добре організуєте все, за що б не взявихідним і активному відпочинку. лись, і все буде чудово. Перебудова вдома буде вдалою, ви будете задоволені ремонтом. Службові справи все ж не треба заРак пускати. Якщо планували поміняти роботу – зараз саме час. Добре б відпочити у вихідні біля води, і дітей з собою взяти. На початку тижня – сімейні справи. Треба вирішити, де відпочиватимуть діти, що порадували вас Лев успіхами, та й самим уже хочеться у відпустку. Постарайтесь відпочивати біля води – біля моря, річки.

Найбільш плодотворний час – середина тижня. Справи вирішуваКозеріг тимуться різко і несподівано, але лякатись не варто – все на краще. Для далеких поїздок час не дуже вдалий, але побути з дітьми на пляжі – чудово! Близькі можуть приревнувати вас до справ та друзів, яким ви віддаєВодолій те чимало часу. Постарайтесь знайти компроміс. У кінці тижня будуть зміни, особливо на роботі. Вихідні – для веселої компанії.

Не зациклюйтесь на роботі, - поНайбільше подій у вас буде у старайтесб дати собі перепочинок. другій половині тижня: тут і справи, Якщо можна – їдьте у відпустку, Риби і розваги, і хобі. У справах краще Дiва особливо, якщо вдасться це зробивикористати давні зв’язки – друзі і ти з дітьми – матимете море задоволен- ділу допоможуть, і радість буде від зустріня, будуть і дуже приємні сюрпризи. чі, що продовжиться й на вихідні.

КРОССВОРД «ПЕСЕННЫЙ» 1. А я иду, … по Москве. 2. Врагу не сдается наш гордый … 3. В парках и … липы шелестят. 4. … гор могут быть только горы. 5. … по Уралу Чапаев-герой. 6. Сидел …, объятый думой. 7. Расцветали яблони и … 8. Сиреневый … над нами проплывает. 9. Пусть бегут неуклюже пешеходы по … 10. Славный корабль – омулевая … 11. О далеких мирах, о волшебных … 12. Плавно Амур свои … несет. 13. То разгулье удалое, то сердечная … 14. А вокруг – голубая, голубая … 15. Уже … убрали трап. 16. Черный …, я не твой. 17. Издалека долго течет река … 18. Вьется пыль из-под … 19. Придешь … - ты там сидишь! 20. А в … тот высокий нет ходу никому. 21. А превратились в … журавлей. 22. Я … в край далекий. 23. Если ты полюбишь …, не разлюбишь никогда! 24. По Дону гуляет … молодой.

Епатажна комедія

“ДИКТАТОР”

+19 +18 +18 +17

5-10 М/с

“ТОЙ ЩЕ КАРЛСОН” Сеанси: 10.00

Ціни на квитки від 15 до 25 грн. Малий зал

Сімейна комедія

“ТОМ СОЙЄР” Сеанси: 10.30, 12.20, 16.10

+20 +21

+20 +21

Сеанси: 10.00 Для Вас діти! Сімейна комедія

24 травня – хм., вдень новел. дощ. t вночі +18 +20С, вдень +17 +21С. 25 травня – дощ. t вночі +13 +17С, вдень +13 +16С. 26-28 травня – хм. з проясн. t вночі +12 +15С, вдень +19 +24С. 29-30 травня – місцями невел. короткочасний дощ. t вночі +12 +14С, вдень +24 +27С.

Нова історична мелодрама

“ЗМОВНИЦЯ”

Сеанси: 14.10, 18.00, 20.10

Ціни на квитки 1518 грн.

www.зоряний.com.ua

Довідки за тел.: 220856

РЕПЕРТУАР ОБЛАСНИЙ ТЕАТР ЛЯЛЬОК

26 травня – «Сонечко та сніговички», О.Веселов. 27 травня – ігрова програма до Дня іменинника (діти, які народилися в травні, виставу переглядатимуть безкоштовно/ за пред’явленням копії свідоцтва про народження). Вистава «Лисичка-сестричка і Вавк-панібрат» В.Нестайко. Початок о 12 годині. Після вистав для дітей на стаціонарі проводиться ігрові програми з врученням дарунків та солодощів. Довідки за тел: (0522) 24-28-94, 24-37-76.

ТЕАТР ІМ. М. Л. КРОПИВ­ НИЦЬКОГО

26 травня – Т. Шевченко – «Гайдамаки», драматична поема на 2 дії. Початок – о 16.00. 27 травня – «Казка про скомороха та царя Гороха», дитяча казка. Прем’єра. Початок – о 12.00. І. Кальман – «Сільва», оперета на 2 дії. Початок – 0 16.00.

***

СВЯТА 26 травня – День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження. 27 травня – День хіміка. 28 травня – День прикордонника.

РЕЛІГІЙНІ

25 травня – пам’ять священномученика Єрмогена, патріарха Московського та всієї Русі, чудотворця (прославлення, 1913 р.), святителів Єпіфанія, єпископа Кипрського (403 р.), і Германа, патріарха Константинопольського (740 р.). 26 травня – пам’ять мучениці Гликерії діви (177 р.) і праведної Гликерії - діви Новгородської (1522 р.), 103-х мучеників Черкаських (XX ст.). 27 травня – неділя 7-ма після Пасхи, святих отців I Вселенського Собору (325 р.). Пам’ять мученика Ісидора (251 р.), блаженного Ісидора, Христа ради юродивого, Ростовського чудотворця (1474 р.), преподобного Никити,

затворника Києво-Печерського, єпископа Новгородського (1109 р.). 28 травня – пам’ять преподобного Пахомія Великого (348 р.), святителя Ісайї, єпископа Ростовського, чудотворця (1090 р.), благовірного царевича Димитрія, Углицького та Московського (1591 р.), преподобного Ісайї Києво-Печерського (1151 р.). 29 травня – пам’ять преподобного Феодора Освяченого (368 р.), Єфрема Перекомського, Новгородського чудотворця (1545 р.). 30 травня –пам’ять апостола Андроника та святої Юнії (I ст.), преподобної Єфросинії, великої княгині Московської (1407 р.), святого праведного Іони Одеського (1924 р.). 31 травня – пам’ять святих отців семи Вселенських Соборів, мученика Феодота та мучениць – семи дів: Александри, Клавдії, Матрони й інших (303 р.).

ТЕСТ

ЩО МАЛЮЄ ДИТИНА

Гіперактивні діти все малюють у русі, навіть статичні деталі ніби «танцюють» на аркуші паперу. Малюнок не симетричний, в ньому важко провести бодай одну пряму лінію. Персонажі агресивних дітей мають великі зачорнені, заштриховані руки та великий відкритий рот. На малюнках багато гострих кутів. Кольори малюнків або темні, або дуже яскраві. На малюнках дітей із підвищеною тривожністю багато затемнених ділянок, або ж, навпаки, ці малюнки майже прозорі. Маленькі художники, яких щось тривожить, часто витирають чи заштриховують тільки-но нама-

льоване. А себе вони зображують надто маленькими. Аутичні діти малюють не поспішаючи, ретельно промальовуючи деталі. Навіть коли малюнок готовий, вони продовжують заштриховувати його. Тематика в більшості випадків – одноманітна. ВИЛІКОВУЄМО БЕЗ ОПЕРАЦІЇ

ВАРИКОЗ

Лікуємо перекисом водню, п’явками, травами.

Терновська Тамара Олексіївна Пашутіна, 11, т.270377; 0508078724 www.varicozy.net

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я

***

По вертикалі:

1. Кот. 2. Малага. 3. Юла. 5. Нікарагуа. 6. Аргентина. 8. Каракас. 9. Болівія. 14. Бішкек. 18. Ява. 19. Ола.

ХОЧЕТЕ- ВІРТЕ

Щоб гроші подвоювалися, кладіть їх перед дзеркалом зом з водою, що біжить, біжать і гроші з

об притягти до себе гроші, потрібно налаштуватися, прийняти Щ думку, що ви будете багаті. Біоенергетики радять виконувати нехитрі правила, які призведуть до того, щоб грошей у вашому гаманці стало більше. Це народні прикмети, про які ми часто забуваємо. А вони, кажуть, дієві. Перш за все треба скласти монетки стовпчиком. У кожний куток кімнати поставити по такому стовпчику. Це збереже гроші, які є в домі. Якщо будуєте будинок, у поріг чи стіну варто замурувати гроші. Якщо будівництво проходило без вас, під порогом варто покласти срібну монету і переступаючи поріг, казати: «Я йду додому, а гроші йдуть за мною». Прибирати в будинку чи квартирі треба до заходу сонця, бо гроші не будуть водитися. Віник краще мати один, щоб гроші не виміталися. Крани мають бути полагодженими. Ра-

Свідоцтво про реєстрацію КГ №0140-У від 30.04.1996 р.

Сеанси: 11.30, 13.20, 15.10, 17.00, 18.50, 20.50

- Скажите, а Магомет дома? - Нет. - Передайте ему, что гора заходила.

По горизонталі:

Засновник: Обласна організація журналістів газети “21 канал”

“ЛЮДИ В ЧОРНОМУ3”

АНЕКДОТЫ

4. Сортавала. 7. Ріо. 10. Шрі. 11. Бангкок. 12. Єреван. 13. Відень. 15. Намібія. 16. Луї. 17. Оні. 20. Гватемала.

21 канал

Світова прем’єра! Фантастична комедія

Мужик приходит в солярий и говорит: - Мне, пожалуйста, 200 минут. Ему отвечают: - Знаете, у нас максимум 15 минут, иначе вы сгорите. - Да мне все равно, я завтра из Турции вернуться должен.

відповіді на кросворд з №19

ОБЛАСНА ЩОТИЖНЕВА ГАЗЕТА

Прогноз погоди на 24 травня

Великий зал

дому (при нинішніх тарифах це цілком реально). Гроші треба зберігати в темному місці: в гаманці, скарбничці чи шкатулочці, їх не можна розкидати в різних місцях. Щоб грошей було багато, треба крупні купюри покласти перед дзеркалом. Віддзеркалюючись, гроші подвоюються. Потім і дохід збільшується удвічі. Не можна гроші класти у стіл разом з ключами, порожніми банками, вазами, пляшками, щоб ніколи не було порожньо в кишенях. Борги треба віддавати вранці, тоді гроші водитимуться. Паперові купюри треба скласти в гаманці «обличчями» до себе. Коли заробите великі гроші, одну з великих купюр не треба витрачати. Носіть її завжди з собою. Вона притягуватиме гроші.

Редакція не завжди поділяє думку авторів публікацій. Діалог з читачами тільки на сторінках газети. Рукописи не рецензуються і не повертаються. Редакція залишає за собою право редагувати та скорочувати авторські тексти.

- Чем бы мне тебя угостить? Прямо теряюсь. - А давай, что не жалко! Я непривередливый и всеядный. - Ты что - таки хочешь уйти из моего дома голодным?

***

Подвыпивший мужчина покупает маленькую бутылочку водки и с досадой говорит: - На зарплату врача не очень-то разгуляешься... - Вы врач?! - удивляется продавщица. - Моя жена - врач.

***

Бригада „Скорой помощи” отправляется на вызов. Санитар: - Сколько же можно? Мы к этой Петровой уже третий раз приезжаем. Врач: - Это точно. В 48-м, 72-м и вот сейчас.

***

В середине недели в офисе всегда скучно. Сидит водитель шефа и играет в гонки на компе. Вышел шеф, посмотрел пару минут, как тот играет: - Если бы ты ТАК водил, я б с тобой не ездил… - Если бы у меня был такой Порше, я бы тебя не возил...

***

- Интересно, а есть таблетки от голода? - Да! КОТЛЕТЫ!

***

Вернувшись в общежитие, студентка застает свою соседку по комнате всю в слезах. - Что случилось, почему ты плачешь? - Понимаешь, я написала письмо родителям с просьбой прислать мне денег на компьютер... - Наверное, они тебе отказали, да? - Хуже. Они прислали мне компьютер.

Адреса редакції:

25006, м. Кіровоград,

а/с 1/9 м. Кіровоград, 22-04-84 – реклама вул. Чорновола, 36 24-66-72 – приймальня (Луначарського, 36) Головний редактор Євген Шепітько

Ліц. АВ №511559 від 0.12.09р.

20

Віддруковано в ПП Видавництво „Республіка”, м. Черкаси, вул. Вербовецького, 1а Тираж: 41200 Зам. №СФ-414. Рекомендована ціна — 1,25 грн. Дякуємо, що прочитали нашу газету!

21gazeta  

news,kirovograd