Page 1

×ÅÒÂÅÐ, 11 êâ³òíÿ 2013 ð.

ÙÎÒÈÆÍÅÂÀ ÃÀÇÅÒÀ

НаЦБаНк

курс гривні на 09.04.2013 р.

1 USD — 7,99 грн. 1 EUR — 10,33 грн. 1 RUR — 0,259 грн. Ìàãí³òí³ áóð³ Ïí. Âò. Ñð. ×ò. Ïò. Ñá. Íä. ç 15 ïî 21 êâ³òíÿ Сприятливі та несприятливі дні        06.04 06.02 06.00 05.58 05.56 05.54 05.52  Схід 19.53 19.54 19.56 19.58 19.59 20.01 20.02  Захід  ­ немає магнітних бур  ­ невелика магнітна буря  ­ сильна магнітна буря

• • • реклама • • •

¹15 (1104)

www.kirovograd.co.ua

Енергозберігаючі за

Вікна

Третину вартості

33% аванс, залишок у розстрочку під 0% (без переплат) м. Кіровоград

(0522) 27-65-60 вул. 50 років Жовтня 34/32 (095) 173-51-03


2

інформація, реклама

№16 18.04.2013

коротко мера Кіровограда О.Саінсуса не задоволені 37,7%. В обласному центрі 21,7% опитаних стикали­ ся з хабарництвом. 44,7% жителів області позитивно ставляться до вступу в ЄС і 46% висловилися за союз з Росією.

***

Нинішнього літа в області планується оздоровити 60% дітей шкільного віку, причому 10% ­ у стаціонарних таборах. Очікується, що працюватимуть 553 заклади з денним перебуванням дітей та 7 стаціонарних. Влада запевняє, що усіх дітей соціально незахищених категорій населення оздоровлять безкоштовно.

***

Побувавши у Центрі екстреної медичної допомоги та медицини ка­ тастроф у Кіровоградській області голова, облдержадміністрації А.Ніколаєнко вручив центру сертифікат на сучасне обладнан­ ня (дефібрилятор, глюкометри та пульсоксиметри) загальною вартістю 25 тис. грн. Губерна­ тор детально проаналізував ком­ плекс необхідних ремонтних робіт, аби центр став одним з кращих у державі.

***

А.Ніколаєнко разом з міським головою Кіровограда О.Саінсусом вручили ордери від однокімнатних квартир двом пільговикам (інваліду війни в Афганістані та вдові інваліда Великої Вітчизняної війни). Новоселів також порадували пода­ рунками.

***

Начальником управління комунікацій з громадськістю ОДА призначено В.Останнього, який обіймав посаду заступника началь­ ника управління у справах сім’ї та молоді ОДА. Колишню керівницю згаданого управління В.Вишневську екс­губернатор С.Ларін влаштував на роботу в Адміністрацію Прези­ дента України.

***

Керівник Центрально­української соціологічної лабораторії Є.Клюєнко на апаратній нараді в ОДА оприлюднив результати соціологічних опитувань жителів області, які проводились у першо­ му кварталі 2013 року. З’ясувалося, що людей найбільше турбують низькі зарплати та пенсії, високі ціни, безробіття, стан доріг. Більше 50% опитаних не задоволені рівнем комунального обслуговування, по­ над 60% ­ взагалі не розуміють що означає реформа ЖКГ. Більшість респондентів ще не визначились щодо оцінки діяльності губерна­ тора А.Ніколаєнка, а діяльністю

За обсягами держав­ ного фінансування на ре­ монт і реконструкцію доріг Кіровоградщина увійде у пер­ шу шістку регіонів, повідомив А.Ніколаєнко. Про це губерна­ тор домовився з віце­прем’єром України О.Вілкулом. Водночас до фінансування дорожніх робіт ак­ тивно залучатиметься соціально відповідальний бізнес.

***

Цьогоріч весняно­польові роботи розпочалися на тиждень пізніше, ніж торік, відтак ранні зернові в області посіяли на площі 80,7 тис. га (68%), повідомив на прес­ конференції директор департамен­ ту агропромислового комплексу ОДА С.Шевченко. З огляду на повну готовність техніки та забезпеченість пальним посівну компанію прове­ дуть вчасно.

***

Минулої суботи у Голованівську на стадіоні «Колос» відбулися урочистості з нагоди 90­річчя за­ снування Голованівського району. На свято завітало чимало гостей зі столиці, обласного центру та інших українських міст. Родзинкою стала демонстрація найдовшого в Україні 27­метрового вишиваного рушни­ ка (на фото), який виготовили 29 місцевих майстринь. Рекорд було офіційно зафіксовано.

ЗаСіДаННя

сВОЇМИ ПЕЛЕТАМИ, БЕЗ ЧУЖОГО ГАЗУ Наполовину скоротити спожи­ вання газу котельнями, що обігрі­ вають соціальні об’єкти в області, планується уже найближчим часом. Теплопостачальні підприємства будуть переобладнуватися під де­ шевші, альтернативні види палива, зокрема, паливні брикети і пелети. Про це йшлося минулої п’ятниці на засіданні ради виробників альтер­ нативних видів палива та облад­ нання Кіровоградської області, яке провів заступник голови облдер­ жадміністрації Олександр Черняв­ ський у Компаніївці. Така робота уже ведеться і, як повідомила начальник відділу про­ мисловості департаменту інфра­ структури та промисловості ОДА Анна Павленко, економічний ефект у рамках реалізації обласної про­ грами енергоефективності вже склав 1,6 млн гривень. На впрова­ дження заходів з енергозбережен­ ня з державного бюджету в цілому було виділено 4,4 млн гривень, з місцевих бюджетів – майже 5 млн, власні кошти підприємств склали 2 млн гривень. Нині на Кіровоградщині вже є майже тридцять підприємств, що налагодили виробництво паливних брикетів та пелетів, які виготов­ ляються з відходів сільгоспвироб­ ництва, з соломи, тирси, трісок та відходів деревообробки. А в Ново­ українському районі у жовтні ми­

нулого року введено в дію першу в області сонячну електростанцію. Найближчим часом планується від­ крити ще кілька аналогічних елек­ тростанцій, повідомила Анна Пав­ ленко. Обласний бюджет виділив на встановлення у закладах соціаль­ но­культурної сфери паливних кот­ лів, які працюють на альтернатив­ них видах палива, субвенцію ­ 600 тисяч гривень. На сьогодні ці кошти вже отримали Новомиргородський, Компаніївський та Маловисківський райони. Олександр Чернявський разом із головою Компаніївської РДА Ві­ ктором Луценком та з іншими учас­ никами засідання відвідали Жи­ ванівську загальноосвітню школу та дитячий садочок «Пролісок», де встановлено сучасні котли вироб­ ництва Кіровоградського заводу дозуючих автоматів, що працюють на паливних брикетах та пелетах. Завдяки новому обладнанню вда­ лося не лише відмовитися від ви­ користання тут дорогого газу та вугілля, а майже вдвічі зекономити бюджетні кошти. В дитячих закла­ дах уперше за багато років стало тепло. Директор згаданого заводу дозавтоматів Євген Ткачов розпо­ вів, що підприємство має чимало розробок щодо випуску котельного обладнання для альтернативних ви­ дів палива. М. петер.

9 років успішної роботи

траНСпорт

НОВА ЗМІНА

***

У КДПУ відбувся фінал XVII кіровоградського чемпіонату КВК серед молодіжних команд. Пере­ можцем сезону 2012­2013 стала команда «Наивность» з КДПУ. До фіналу також потрапили команда «TNT» з Кіровоградської льотної академії та збірна міста «Малень­ кий Париж».

Египет, ОАЭ, Таиланд, ШриЛанка... Шоптуры в Грецию, Италию, Китай Раннее бронирование туров Авто и авиа туры в Европу, визы. Экскурсии, отдых, лечение в Украине. АВИАБИЛЕТЫ. Горящие туры. ул.Островская, 2 (пл. Б.Хмельницкого, 14эт. дом) т.246503, 221671, 245622 www.intouristkr.com.ua Лиц. АВ 538769 ГСТК от 13.08.2010г.

***

На чемпіонаті України з пауерліфтингу, що проходив у Луць­ ку, кіровоградці завоювали чотири медалі. І.Максимова та Ю.Прудіус – золото, А.Кравченко і В.Селіщов – бронзу. В результаті у командному заліку наша команда стала другою. Підготували спортсменів заслуже­ ний тренер України В.Жук та май­ стри спорту Т.Лиходід і Г.Бовшик.

***

У Львові на чемпіонаті України з велоспорту кіровоградські спор­ тсмени вибороли аж 9 медалей. К.Федотова виборола дві золоті, одну срібну і три бронзові нагоро­ ди, О.Демидова – дві срібні нагоро­ ди, а Р.Бондаренко став бронзовим призером.

же у травні цього року в В ТОВ «Єлисаветградська тран­ спортна компанія» поповняться лави молодих водіїв тролейбусів. Генеральний директор підприєм­

НаДЗВиЧаЙНі СитУаЦі¯

ТРУП У сИНЮсІ

8 квітня у смт Новоархангельськ у річці Синюха знайшли тіло не­ відомого чоловіка. Труп витягли з водойми рятувальники. Обставини загибелі та причину смерті вста­ новлюють правоохоронці. У Кіровограді по вулиці Вистав­ ковій рятувальники вилучили тіло 49­річного слюсаря з барабанно­ го механізму мостового крану. За фактом загибелі людини на ро­ бочому місці слідство проводять Держгірпромнагляд і прокуратура.

ДОБУ БЕЗ ТЕПЛА

Колектив державної податкової служби у Кіровоградській облас­ ті з глибоким сумом сповіщає, що 12 квітня 2013 року на 44­му році внаслідок тяжкої хвороби пішла з життя Ауліна Інна Володимирівна, колишній заступник голови ДПС в області, шанована людина, до­ свідчений фахівець, добра та чуйна жінка. Двадцять один рік сумлін­ ної праці вона віддала податковій службі. Висловлюємо щире, глибоке співчуття рідним та близьким по­ кійної. Світла пам’ять про Інну Во­ лодимирівну Ауліну назавжди збе­ режеться у наших серцях.

9 квітня о шостій вечора в облас­ ному центрі у теплопункті ДП «Кіро­ воградтепло» по вулиці Академіка Корольова вийшов з ладу газовий лічильник. Через це без теплопос­ тачання залишились два дитсадки та 39 багатоповерхових житлових будинків (майже 4100 мешканців). Наступного дня лічильник відре­ монтували і тепло людям дали.

ТРИ ЖІНКИ УЧАДІЛИ

13 квітня у Кіровограді по вулиці Сумській загорілися домашні речі у флігелі на території приватного домоволодіння. На місці займання знайшли тіла двох жінок: 47­річної господарки та, вочевидь, її подру­ ги, особу якої встановлюють. Що

Колектив Державної інспекції захисту прав споживачів у Кіро­ воградській області висловлює глибоке співчуття Юрію Невідо­ мому з приводу тяжкої втрати – смерті матері – Лідії Володимирівни Невідомої.

МЕТАЛЛОПЛАСТИКОВЫЕ

ОКНАДВЕРИ

балконные рамы, блоки, подоконники жалюзи, отливы,москитная сетка ул. Шевченко, 26, мн “Рубин” тел.: 270453, 0972969737, 0992223045

ства Валерій Павлович Гросул пе­ реконаний, що Кіровоградська мо­ лодь хоче і має право працювати на екологічно чистому транспорті. Наш кор. стало причиною займання – поки що невідомо. Того ж дня також в обласному центрі по вулиці Воронцовській загорілися постільні речі в приват­ ному житловому будинку. На міс­ ці пожежі рятувальники знайшли тіло 87­річної господарки. Причину смерті старенької, а також що при­ звело до займання, встановлюють експерти.

ПАЛИЛА сМІТТЯ – сПАЛИЛА сАРАЙ

У Долинській на території обі­ йстя згорів сарай. Як з‘ясувалося, до займання господарської прибу­ дови причетна власниця будинку. 54­річна жінка палила сміття просто під стіною сараю. От і позбулася: і сміття, і споруди.

ПЕНсІОНЕРКА хОТІЛА сТРИБНУТИ

У Кіровограді по вулиці Преобра­ женській рятувальники зняли з зо­ внішньої сторони балкона шостого поверху 65­річну жінку. Пенсіонер­ ка хотіла покінчити життя самогуб­ ством, але стрибнути таки не нава­ жилася. прес-служба УДС України з надзвичайних ситуацій у кіровоградській області.

Шановні жителі міста та області! Кіровоградська дирекція УДППЗ «Укрпошта» проводить при­ йом передплати на ІІ­півріччя 2013 року. Передплату можна оформити у відділеннях зв’язку області та міста, а також у лис­ тоноші за місцем проживання. кіровоградська дирекція «Укрпошти».

ЕДИНЫЙ СЕРВИСНЫЙ ЦЕНТР “ФОРТЕВ” Автобусные туры в Европу Горнолыжные курорты Украины, Европы Болгария с Кировограда на майские праздники  1400 грн. Регулярные рейсы в Болгарию г. Кировоград, пер. Декабристов, 5 (0522) 275721, 0665914001, 0963471307 www.fortev.com

Лицензия МТЗУ АВ №485188 от 21.10.2009 г.


інформація, реклама ДоБрі СпраВи

НА сОЦІАЛЬНУ сфЕРУ КІРОВОГРАДА ВДАЛОсЯ ДОДАТКОВО ЗАЛУЧИТИ БЛИЗЬКО ДВОх МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ Незабаром кіровоград отримає перші в цьому році додаткові кошти з Державного бюджету. За сприяння народного депутата України андрія табалова, бюджетний комітет Верховної ради передбачив 1 млн 875 тис. грн на соціальну сферу міста. Це рішення розглядає кабінет Міністрів України. За словами Андрія Табалова, частина коштів буде направлена на розширення міського соціаль­ ного гуртожитку для дітей­сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На жаль, діти­сироти, які закінчують навчальні заклади, у віці 15­23 років фактично опиня­ ються на вулиці. Сьогодні більше 100 кіровоградських сиріт потре­ бують житла і стоять у квартирній черзі. Соціальний гуртожиток може прийняти лише 20 сиріт ­ і тут вони можуть безоплатно проживати про­ тягом трьох років. Кошти з Держав­ ного бюджету підуть на розширен­ ня соціального гуртожитку ще на 20 місць.

Ще один об’єкт, який вже близь­ ко 20 років чекає на введення в експлуатацію, ­ центр позашкільно­ го виховання «Контакт» НВО СЗНЗ І ступеня «Гармонія» ­ гімназія ім. Т.Г. Шевченка. Кошти з Держав­ ного бюджету будуть направлені на внутрішні ремонтні роботи у цьому приміщенні – пам’ятці архітектури. Ймовірно, вже першого вересня тут зможуть запрацювати різноманітні гуртки: шаховий, хореографічний, журналістський, прикладного мис­ тецтва, фотогурток та інші. Гуртки відвідуватимуть діти з різних шкіл Кіровограда. У приміщенні центру будуть створені усі умови для різно­ планового позашкільного розвитку маленьких кіровоградців. о.Гончаренко.

ЗаХіД

Усі в міськсад!

Голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко в рамках всеукраїн­ ської акції «За чисте довкілля» виступив з ініціативою влаштувати субот­ ник у міському парку Перемоги («Горсад») 20 квітня. До благоустрою колись найбільш відомого місця відпочинку кірово­ градців керівник регіону закликає долучитися кожного. Для цього влада забезпечить і безкоштовним транспортом, і знаряддями праці. Відтак з 9 години ранку в суботу 20 квітня на площі Б.Хмельницького на усіх охочих чекатимуть автобуси, які прямуватимуть до парку Пере­ моги. Організаціям та установам, які виявлять бажання взяти участь у благоу­ строї парку, пропонується попередньо зателефонувати на «Гарячу лінію», тел. 0 800 500 238.

№16 18.04.2013

ÞВіЛе¯

У КІРОВОГРАДІ Є МУЗЕЙ, ВУЛИЦЯ ТА ПАМ'ЯТНИК НЕЙГАУЗА

М

инулого тижня, 11­12 квітня, у Кіровограді пройшли за­ ходи з відзначення 125­річчя з дня народження видатного піаніста та педагога Генріха Нейгауза. Народився Генріх Густавович 12 квітня 1888 року в Єлисаветграді. Його батьками були відомі у місті музиканти­педагоги, які заснували музичну школу. У 12 років Генріх вперше виступив перед публікою у рідному місті. У 1915 році закінчив Петроградську консерваторію. Ви­ кладав у Тифлісі, Київській консер­ ваторії, а з 1922 року — у Москов­ ській консерваторії, де також був директором у 1935­1937 роках. У 1958 році видав книгу “Про мисте­ цтво фортепіанної гри”, яка витри­ мала кілька перевидань. У рамках святкування 125­ї річ­ ниці з дня народження Генріха Не­ йгауза, а воно проходило на дер­ жавному рівні — у травні 2012 року Верховна Рада України прийняла відповідну постанову, було відкрит­ тя пам’ятної дошки композитора на фасаді будівлі музичної школи ¹1 по вулиці Дзержинського, 65, яка носить ім'я Нейгауза. Потім

були презентація книги кандидата мистецтвознавства Марини Долгіх “Нейгаузи: варіації на єлисавет­ градську тему”. У ході урочистос­ тей відкрили погруддя Г.Нейгаузу біля музичного училища та про­ йшла Міжнародна науково­прак­ тична конференція “Г.Г.Нейгауз в контексті світового виконавського мистецтва”. Гостями цих заходів були онук Генріха Нейгауза ­ публі­ цист та піаніст Генріх Станіславович Нейгауз, учениця Генріха Нейгауза­ старшого ­ Маргарита Федорова, викладач університету з Белфасту (Північна Ірландія) Галина Кротерс. За словами директора департа­ менту культури, туризму та куль­ турної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації Валентини Животовської, на проведення уро­ чистих заходів з нагоди 125­річчя з дня народження Генріха Нейгауза було виділено 330 тисяч гривень з обласного бюджету. Крім того, до відзначення цієї події активно долу­ чилися спонсори, які разом зібрали майже 194 тисячі гривень, зокрема 15 тисяч доларів передав колишній випускник музучилища Ігор Крутий. В. підвисоцький.

3

ЕВРОДАХ пропонуємо: МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЮ, МЕТАЛОПРОФІЛЬ БІТУМНУ, КОМПОЗИТНУ ЧЕРЕПИЦЮ ГНУЧКІ ЗВ’ЯЗКИ ТА ВЕНТИЛЯЦІЮ ФАСАДУ ОНДУЛІН, УТЕПЛЮВАЧ, МАНСАРДНІ ВІКНА ВОДОСТОКИ, ЄВРОБАР’ЄР, ПАРОБАР’ЄР ЦЕГЛУ: АВС, ROBEN, САЙДИНГ, СОФІТ

(0522) 35„40„22, 050„487„555„0 www.evrodah.com

ТУРКЛУБ “ЭЛЕГАНС” Пассажирские перевозки автобусами еврокласса;

Почаев 1 2 дня 400 грн; Львов, Карпаты регулярно от 500 грн. Одесса птн, сб, вскр

г. Кировоград, гост. “Киев”, 2 этаж тел.: 27 57 21, 096 347 13 07, 066 591 40 01 Лиц. МТЗУ АВ №508575 от 27.01.2010 г.

ФУтБоЛ

ШІсТЬ ОЧОК НА ДВОх Не часто у звітному турі виграють обидві кіровоградські команди, які беруть участь у чемпіонаті України з футболу серед команд 1­ї ліги. А минулих вихідних було саме так. Олександрійці нарешті перервали чотириматчеву безвиграшну се­ рію. У ворота “Олімпіка” у Донецьку вони забили відразу чотири м’ячі (Запорожан, 11; Коломоєць, 42; Грицук, 50, 61). Господарі спромо­ глися лише відквитати один м’яч. Таким чином перемога ПФК “Олек­

сандрія” з рахунком 4:1. Перемогла і “Зірка”. На власному стадіоні у матчі з харківським “Ге­ ліосом” на 70 хвилині переможний гол забив Галенко. Наша коман­ да (на знімку) виступала у такому складі: Ширяєв, Бочкур (Пінчук, 69), Родина, Горбаненко (Гонщик, 71), Шаврін, Галенко (Іванов, 79), Сте­ панов, Бурдіян (Логінов, 83), Не­ мчанинов, Кочура, Насібулін. Наш кор. Фото о.Сухозадко.

ЗАЗ VIDA - ПЕРВЫЙ сРЕДИ ЛУЧШИх ДОсТУПНЫх АВТО

25 тыс. автомобилистов признали ЗАЗ VIDA лучшим автомобилем года по критерию «цена/качество» Прошел год, как с конвейера Запорожского автомобилестро­ ительного завода сошла новинка ЗАЗ VIDA. «VIDA» – не случайное слово для названия авто. С ис­ панского оно переводится как «жизнь». Поэтому модели прису­ щи черты настоящего автомобиля для жизни – комфортного и каче­ ственного. Угодить «бюджетному» покупателю, создав качественное авто по доступной цене, является

непростой задачей. Как справился с ней производитель, и как оце­ нили качество новинки украинские автомобилисты? Ответ на эти вопросы дал ежегодный всеукраинский конкурс «Автомобиль года в Украине 2013». По результатам конкурса ЗАЗ VIDA одержал победу в номинации «Луч­ ший доступный автомобиль». По­ бедителя по критерию «цена/ка­ чество» определили около 25 тыс.

автомобилистов. «ЗАЗ Vida ­ наш флагман. ­ Комментирует победу Генеральный директор Филии «Ав­ тоЗАЗ­сервис» Андрей Залуцкий. ­ Организации производства моде­ ли предшествовала модернизация сборочной линии на Запорожском автозаводе, а также оптимизация ряда производственных процессов. Цель ­ предложить потребителю действительно качественный про­ дукт по лучшей цене». С точки зрения технологии, ЗАЗ VIDA – потомок популярной на украинском рынке модели Chevrolet Aveo, который сохранил «корейское качество» по «украинской цене». Спектр опций в каждой комплек­ тации ЗАЗ VIDA обеспечит ком­ форт и безопасность пассажиров. Автомобиль оснащен подушкой безопасности водителя, кондици­ онером, противотуманными фа­ рами, передними электрическими стеклоподъемниками, наружными зеркалами с электроприводом и подогревом, иммобилайзером. Авто имеет гидроусилитель руля, механизм регулирования ручной колонки и легкосплавные диски. На рынке ЗАЗ VIDA представлен в двух кузовах ­ седан и хэтчбек, с меха­ нической и автоматической транс­ миссией. «Сердцем» ЗАЗ VIDA ста­ ли 3 двигателя. Силовые агрегаты

General Motors в двух вариантах: 1,5­литровый двигатель, с 5­сту­ пенчатой «механикой», который выдает 84 л.с., и 94­сильный 1,4­литровый двигатель, который идет в комплекте с 4­ступенчатым японским «автоматом» AISIN. А уже с апреля 2013 года в автосалонах появился ЗАЗ VIDA с 1,5-литровым 109-сильным двигателем австрийской разработки ACTECO. Достойной особенностью авто является его высококачественная сборка. В арсенале модели не толь­ ко прочная конструкция кузова, но и чувствительное рулевое управле­ ние и эргономичная задняя подвес­ ка. Прототип ЗАЗ VIDA – Chevrolet Aveo хэтчбек – по результатам краш-теста ANCAP получил 4 звезды из 5 возможных. Интерьер авто отмечается ком­ фортом в мелочах. Чувство само­ достаточности водителя обеспечит просторный салон, возможность регулировки руля по высоте, и со­ временная панель приборов сразу «под рукой», которая читается с по­ лувзгляда. Стать владельцем нового ЗАЗ VIDA отныне можно с ощутимой скидкой. В рамках кампании «полная распродажа» официальный дистрибьютор автомобилей ЗАЗ предлагает покупателям скидки на

ЗАЗ VIDA 2012 года выпуска. Сто­ имость автомобиля в кузове се­ дан с базовой комплектацией со­ ставляет 82 200 грн. А цена авто в современном кузове хэтчбек с автоматической трансмиссией со­ ставляет 103 900 грн с учетом максимальной скидки 9 060 грн. Дополнительный стимул для по­ купки лучшего доступного автомо­ биля года предоставит кредитная программа «Авто под 0,001% на 18 месяцев», которая предлагает увеличенный льготный период – до 18 месяцев, максимальный срок кредитования – до 7 лет, годовую процентную ставку – лишь 0,001% в течение льготного периода, и ряд других преимуществ. Распродажа продлится до конца апреля 2013 года. Приобретая ЗАЗ VIDA, авто­ владелец получит европейскую га­ рантию от производителя в 3 года, или 100 тыс. км пробега. При этом межсервисный интервал со­ ставляет 15 тыс. км – экономия времени и затрат автомобилиста на ТО, и свидетельство надежности авто. ЗАЗ VIDA, без сомнения, даст ощущение полноты жизни каждому, кто выбирает отличное авто по до­ ступной цене. о. Маслов.


4

№16 18.04.2013

ВИпадкИ, сИТуаціЇ, реклама криМіНаЛЬНиЙ репортер поВіДоМЛяЄ

ГОсТІ

До міліції у Кіровограді зверну­ лася 21­річна студентка одного з університетів. Вона була у гостях на Новомиколаївці у свого 25­річного знайомого. І господар її згвалтував. О четвертій годині ночі до міліції в Новоукраїнському районі звер­ нулася 65­річна жителька села Ко­ мишувате. Вона повідомила про згвалтування. О першій годині ночі 23­річний п’яний односелець за­ йшов до будинку, у якому проживає 30­річна жінка. Без слів схопив го­ сподиню руками за шию, потягнув у кімнату до ліжка, де зірвав з жінки одяг і розпочав статевий акт. Та не закінчив справу, оскільки заснув на потерпілій. Господиня тихень­ ко звільнилася від тіла гвалтівника і побігла за допомогою до сусідів. А коли повернулися разом, гвалтівника в будинку уже не було. Він розбив вікно, виліз на вулицю і пішов додому.

ВТРАТИВ ДОКУМЕНТИ В ГРЕЦІЇ

У квітні 2002 року житель Світловодська поїхав на роботу за кордон. Влаштувався кухарем у ресторані на грецькому острові Кефалонія. У вересні 2007­го у ньо­ го пропав паспорт громадянина

ПОГРАБУВАВ РІДНУ БАБУсЮ

Якщо сто років тому в українському селі діти зверталися до своїх батьків й дідуся з бабусею лише на “ви”, не чути було лайливих виразів з трьох слів, а по вулицях не тинялися п’яні “безробітні”, то нині про мораль говорити не доводить­ ся. Історії, подібної до тієї, яка у минулому місяці сталася в одному з сіл Добровеличківського району, сьогодні не рідкість. П’яний чоловік вирішив продовжити застілля з односельцями. За грошима пішов до 94­річної бабусі. Однак вона відмовила позичити — а онук так і сказав “позич”, бо здогадувала­ ся, на що він витратить гроші. Та це чоловіка, у біографії якого уже було сім судимостей, не зупинило. Він знав, що бабуся ховає гроші на “чорний день” у кишені піджака, який лежить у неї під подушкою на ліжку. Висмикнув з­під подуш­ ки піджак, відштовхнув бабусю, і пішов у двері. На порозі зустрів матір, яку також відштовхнув. На подвір’ї витягнув з кишені піджака 10 500 гривень, а піджак викинув під призьбу. І пішов пиячити з дру­ зями. Поки мати дзвонила у міліцію і з райвідділу їхала у село опергру­ па, устиг пропити 3500 гривень. Решту міліція вилучила і поверну­ ла старенькій. За це пограбування рідної бабусі Добровеличківський райсуд відправив чоловіка за грати на 4 роки 2 місяці.

НЕ ЗУПИНИВсЯ

України та закордонний паспорт. Два наступні роки чоловік жив у Греції без документів. У жовтні 2009­го українець знайшов у будин­ ку, в якому проживав, закордонний паспорт громадянина Російської Федерації Мухаметшина. Росіянин раніше також знімав ліжко у цьо­ му будинку, а потім поїхав на батьківщину. Українець Петренко вирішив скористатися цим доку­ ментом. Вклеїв замість фотографії Мухаметшина свою. І поїхав додо­ му. Прикордонники кількох країн не побачили підробки. Лише на пункті пропуску через державний кор­ дон України в районі Вулкенешти­ Виноградівка молдавські прикор­ донники встановили факт підробки документа. Житель Світловодська хоча й потрапив на батьківщину, але йому довелося сісти на лаву підсудних. 8 квітня цього року Світловодський міськрайонний суд оштрафував його за підроблення офіційного документа на 1020 гри­ вень.

НУЖНЫ ДЕНЬГИ? ЗВОНИ! до

80 000 грн.

Банковский кредит г. Кировоград, гост. “Киев” ул. Б. Перспективная, 50 офис 236

тел.: 0503337103, 0979417076 Св. А01 №318275 ВКОМР от 30.08.2010г.

О другій годині ночі на подвір’я домоволодіння по вулиці Червоноармійській у селі Кам’янече Новоархангельського району за­ йшов 18­річний місцевий жи­ тель і здійснив спробу викрасти автомобіль ВАЗ­21061, але був помічений господарями і утік. А ще

НАРКОТИКИ ВИГОТОВЛЯЛИ НА КУхНІ

ПІсЛЯ УРОКІВ

О 18.30 62­річна жителька селища Устинівка йшла по вулиці Леніна. До неї ззаду наблизився мопед, паса­ жир вирвав з руки пенсіонерки сум­ ку і мопед поїхав далі. В сумці були паспорт, два мобільні телефони і 50 гривень. Потерпіла попросила пе­ рехожого дати мобільний телефон, щоб викликати міліцію. За “гарячи­ ми слідами” правоохоронці затри­ мали механізованих грабіжників. Це два жителі міста Долинська, 1994 та 1997 років народження.

ВОНА ЗАРОБЛЯЛА, ВІН ПРОЇДАВ

Тридцятидворічна жителька Долинської приїхала з заробітків з Словенії. І дізналася, що її колишній 50­річний співмешканець Юрій Г. украв її кредитну картку і зняв з неї 8000 гривень. через годину цей же юнак проник до гаража по вулиці Лікарняна і ви­ крав автомобіль ГАЗ­2401.

ЦЕ НЕ хАБАР, ЦЕ ЗАсТАВА

Судимому кіровоградцю закортіло випити, а грошей не було. Тоді чоловік зайшов до свого сусіда і сказав, що його онука за­ тримала міліція і треба 700 гривень, щоб його відпустили. “Хабара дава­ ти не буду!” ­ категорично заявив пенсіонер. І наш фігурант пішов ні з чим. Та вийшовши на вулицю він придумав, як вмовити дідуся дати гроші. Повернувся в будинок і ска­ зав, що 700 гривень це не хабар для міліціонерів, а застава за онука, щоб його випустили на волю поки йтиме слідство. Пенсіонер повірив і дав шахраю гроші. А той пішов з ними в магазин і купив відразу де­ сять пляшок горілки, буханку хліба та банку кільки.

12 сТІЛЬЦІВ

Раніше судимий наркоман з міста Долинська у пошуках грошей на чергову дозу зайшов в офіс това­ риша. Побачивши в кабінеті під стіною 12 красивих стільців робо­ ти Бердичівської фабрики, попро­ сив подарувати йому один з них. А то, каже, у хаті уже немає на чому сидіти. Товариш не погодився: “Як я тобі дам? Вони з ж за мною ра­

О третій годині дня з офісу по вулиці Кільцевій у Кіровограді укра­ ли ноутбук. Його власник каже, що коли виходив до туалету, двері кабінету не замкнув. З кабінету у приміщенні військкомату у Знам’янці украли мобільний телефон у працівниці, коли та відлучилася у туалет. О третій годині дня 17­річний юнак зайшов до туалету на пероні залізничної станції “Гайворон”. Там на нього напали кілька юнаків, по­ били і відібрали мобільний телефон.

хуються, і з мої зарплати потім вирахують вартість стільця!” А по бухгалтерії такий стілець проходив у... 222 гривні 22 копійки. Та коли товариш вийшов у сусідній кабінет, наш фігурант усе­таки узяв один з стільців і пішов з ним у двері. Відніс додому. Та не встиг посидіти на нових меблях. Товариш зателефо­ нував до міліції, яка не забарилася відреагувати.

ЧЕРЕЗ НЕОБЕРЕЖНІсТЬ

До лікарні у Кіровограді звернув­ ся 15­річний школяр. За його сло­ вами, два тижні тому він був у го­ стях в однокласника і той дав йому подивитися пневматичний пістолет. З необережності він натиснув на спусковий гачок і влучив собі у ліву руку. Оскільки рука стала загнива­ ти, юнак змушений був звернутися за меддопомогою. О першій годині ночі звернувся за меддопомогою до обласної лікарні 37­річний житель селища Нове. Годину тому по вулиці Металургів невідомий чоловік вистрелив у ньо­ го з пневматичної зброї. Лікарі ви­ далили інородне тіло і новенчанин поїхав додому. О 17­й годині за медичною допо­ могою до Світловодської райлікарні звернувся 21­річний житель се­ лища Власівка ­ у нього у стегні було інородне тіло. Встановле­ но, що напередодні о 21­й годині потерпілий їхав на рибалку на велосипеді через територію садо­ вого товариства “Граніт”. Назустріч йшли четверо невідомих. Один уда­ рив ногою у колесо велосипеда. А коли велосипедист упав, став бити його ногами. Нападник сказав, що вони охоронці садового товари­ ства. Інший невідомий вистре­ лив у велосипедиста, очевидно з пневматичної зброї, і влучив у праву ногу.

Кіровоградець Ж. навчився виго­ товляти метамфетамін. Компанію склали двоє друзів. Вони знайш­ ли чоловіка, який мав доступ до медпрепарату “Риналекс”, що продається лише за рецептами. “Риналекс” містить потрібну для виготовлення метамфетаміну речо­ вину ­ псевдоефедрин. Цей чоловік погодився продавати конвалюту з 10 пігулок за 150 гривень. Нарко­ тик або ж продавали наркоманам — міліція задокументувала кілька таких випадків, або ж використо­ вували для власних потреб. Під час затримання міліція вилучила більше 100 пігулок “Риналекса” та більше грама порошку метамфетаміну. Та­ ким чином Ж. та його товариші по­ трапили на лаву підсудних. Нещо­ давно Кіровський райсуд розглянув цю справу і призначив усім трьом умовні покарання. Можливо тому, що це була їх перша судимість. Але хто дасть гарантію, що вона остан­ ня?

ДУРЯТЬ ВІД ІМЕНІ ВЛАДИ

З будинку 78­річної жи­ тельки селища Димитрове Олександрійського району пропали гроші в сумі 18 500 гривень. Лежали вони в тумбочці у спальній кімнаті. Як це сталося і коли, пенсіонерка не може зрозуміти. Або ж злодій проник до будинку, відкривши двері ключем, або ж злодієм був хтось з гостей жінки. Пенсіонерка каже, що з невідомих їй людей до неї захо­ дили лише дві жінки, сказали, що вони з соцзабезу. Опівдні до квартири 70­річного жителя Світловодська зайшов чоловік, який сказав, що він соціальний працівник. Гість роз­ питав про проблеми пенсіонера і пішов. А потім господар виявив, що зникла його барсетка, яка лежала на тумбочці у прихожій. В барсетці були книжки про сплату комуналь­ них послуг. А з квартири 88­річної кіровоградки з вулиці 50 років Жов­ тня дві жінки, які представилися співробітниками районного соцбе­ зу, украли 20 000 гривень і 3300 доларів, що лежали на полиці в шафі. У 84­річної жительки села Ма­ кариха Знам’янського району шахрайка, яка сказала, що вона з пенсійного фонду, украла 2000 гривень. Сусіди потерпілої ка­ жуть, що шахрайка приїжджала до домоволодіння пенсіонерки на таксі марки ВАЗ­2110. З квартири 78­річної житель­ ки Олександрії «соціальні шахраї» украли 1600 гривень, які лежа­ ли в дамській сумочці господині у прихожій.

ПОКИ ПІДНІМАЛАсЯ, ЗЛОДІЙКА УТЕКЛА

У громадській вбиральні на площі Леніна в місті Олександрія украли сумку у 42­річної жительки села Олександрівка. В сумці було 260 гривень і банківська картка.

У сАУНІ

В одній з кіровоградських саун з куртки 30­річного відпочивальника украли 800 гривень.

НЕ ДАЛА фОТОГРАфІЮ

О другій годині ночі до лікарні у селищі Катеринопіль Черкаської області привезли 22­річного жите­ ля села Іванівка Новоархангельсь­ кого району. У чоловіка було ножо­ ве поранення у живіт. Встановлено, що о 22 годині потерпілий прийшов до своєї колишньої співмешканки, щоб побачити свого однорічного сина. Чоловік попросив дати йому на пам’ять кілька фотографій сина. Жінка відмовила. Виникла сварка. Жінка схопила зі столу ножа і уда­ рила в живіт чоловікові.

ПРИхОДИЛИ ЗА ІКОНАМИ

О першій годині ночі до бу­ динку 84­річної жительки села Золотарівка Світловодського райо­ ну вдерлися невідомі. Пенсіонерка каже, що їх було двоє, напевне, ци­ гани. Вони віджали вхідні двері бу­ динку. Ударили кілька разів госпо­ диню та пригрозили, щоб лежала в ліжку мовчки. А потім забрали гроші в сумі 3000 гривень, два право­ славних хрести та п’ять ікон.

ЗАБРАЛИ ТРИ МОЛОТКИ

Уночі невідомі зірвали навісні зам­ ки з металевих дверей цеху одного з підприємств і украли з підсобного приміщення три відбійних молотки кожен вартістю по 1500 гривень.

КАРАУЛ! ГРАБУЮТЬ!

Об 23 годині на металевому містку через Інгул у Кіровограді, навпроти приміщення обласної прокуратури, пограбували 35­річного чоловіка. Невідомий ударив його кулаком в обличчя і відібрав мобільний теле­ фон. Потерпілий каже, що на голову грабіжника був накинутий капюшон куртки. О другій годині ночі розбили скло у вікні вхідних дверей будинку по вулиці Свердлова у Кіровограді. До приміщення вдерся чоловік у масці з прорізами для очей. Гість напав на 74­річну господиню, вимага­ ючи гроші. Забрав 300 гривень, мобільний телефон, золоті сережки та набір столового посуду.

ЗГОРІВ АВТОМОБІЛЬ

О третій годині дня до міліції в Новоукраїнському районі под­ звонив чоловік, який не захотів називати своє ім’я. Він сказав, що за 3 кілометри від залізничної станції Новоукраїнка у напрям­ ку міста Помічна стоїть обгорілий автомобіль марки ЗАЗ ТФ 698К. Міліція знайшла цей автомобіль. Він справді повністю згорів. Лобо­ ве та бокове скло відсутні. Нале­ жав автомобіль одному з відділів райдержадміністрації. Міліція знайшла водія за місцем проживан­ ня, однак він не зміг нічого пояс­ нити, оскільки був у стані сильного алкогольного сп’яніння.

¯ХНя СЛУжБа НеБеЗпеЧНа і Важка

ПІДРИВАЛА АВТОРИТЕТ МІЛІЦІЇ

від 22.02. 01

ВК КМ

Р

товлен го н я

ви

7 390 50 .№ в С

Печаток та штампів за 10 хв.

*

*

Чи то правоохоронні органи пе­ рестали приховувати той негатив, який діється в їхніх рядах, чи, мож­ ливо, його уже важко приховати, бо досить часто на лавах підсудних у кіровоградських судах можна по­ бачити працівників міліції. І досить часто міліціонерів визнають винни­ ми у вчиненні кримінальних зло­ чинів і відправляють за грати. Ось одна з останніх історій: п'ять років позбавлення волі призначив Світло­ водський міськрайонний суд опер­ уповноваженій групи кримінальної міліції у справах дітей Світловод­ ського міськвідділу міліції. Начальство вимагало з міліці­ онерки красиву статистичну звіт­ ність. І вона вирішила переступити межу закону у погоні за показника­ ми, вчинивши службове підроблен­ ня та зловживання службовим ста­ новищем (ч.3 ст.364 та ч.1 ст.366 КК України). Протягом трьох місяців

міліціонерка склала адмінпрото­ коли відносно дев'яти мешканців Світловодська про скоєння ними адмінправопорушень, передба­ чених ч.1 ст.184 КупАП (ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених за­ конодавством обов'язків щодо за­ безпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповноліт­ ніх дітей). А потім, не давши на під­ пис протоколи тим, проти кого вони були складені, направила справи до суду. До матеріалів додала заяви від імені осіб, що притягувалися до адмінвідповідальності, про розгляд справ без їх участі, та що вони пого­ дяться з будь­яким рішенням суду. А це могло бути попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 17­51 грн. Звісно, ця дев'ятка так званих правопорушників ніяких заяв не

писала, і не знала, що, використо­ вуючи їхні прізвища, міліціонерка “нарощувала показники про нібито проведену профілактичну роботу у сфері захисту державою прав, сво­ бод та інтересів неповнолітніх”. Тож рано чи пізно ця самодіяльність по­ винна була випливти на поверхню. (Самодіяльність, бо безпосередній керівник і колеги міліціонерки бо­ жаться, що навіть і не здогадували­ ся, що вона займалася чимось про­ тизаконним). А коли це сталося, то з'явилася кримінальна справа. Суд дійшов висновку, що міліці­ онерка внесла до офіційних доку­ ментів неправдиві відомості, і таким чином завдала “шкоди державним інтересам у вигляді підриву авто­ ритету правоохоронного органу”. Суд призначив фальсифікаторці п'ять років позбавлення волі з по­ збавленням права займати посади в правоохоронних органах про­

тягом трьох років з конфіскацією майна, що належить міліціонерці на праві приватної власності. Також суд зобов'язав сплатити 5531 грив­ ню за проведення пoчеркознавчих експертиз. Не виключено, що наша фігурантка не погодилася з таким рішенням суду першої інстанції і пішла шукати своєї правди в Апеля­ ційний суд області. І ще одне. Можливо у читачів, які добре обізнані з математи­ кою, виникне запитання: чому екс­ міліціонерку відправили за грати на п’ять років, і у той же час позбавили права роботи в правоохоронних ор­ ганах лише на три роки, адже про­ тягом двох останніх за вироком ро­ ків перебування у в’язниці вона ж і так не зможе боротися із злочинніс­ тю в Україні? Автор цих рядків від­ повіді не знає. Є лише припущення, що, можливо, суддя здогадується, що екс­міліціонерка може вийти на волю раніше трьох років. А подібні випадки читачі знають. В.підвисоцький.


6

№16 18.04.2013

інформація, реклама ТОЧКА ЗОРУ

Опозиція, що закохана у себе Перебіг подій політичного життя в Україні демонструє, що партії, які називають себе опозиційними, зосередилися здебільшого на власному іміджі. Якщо казати геть відверто – то на хибному сприйнятті існуючих політичних реалій та боротьбі за владу, за якою не видно прагнення захистити національні інтереси. В сучасній Україні опозиціонери часто сприймаються як носії надій, з ними пов’язують зміни на краще. Але як сподіватися на прихід до влади, скажімо, ВО «Свобода», якщо її представників у парламенті сьогодні більше хвилює національний склад депутатського корпусу, ніж реальна робота. «Свободівці» відзначилися і намаганням заборонити аборти – класичним випадком того, як добрими намірами встелити шлях до пекла. Не відстають й інші опозиціонери. Їхня тактика добре знайома тим, хто в радянські часи вивчав дії партії Володимира Леніна. Головний мотив діяльності необільшовиків: «чим гірше – тим краще». Давай-

те згадаємо, що на парламентські вибори представники опозиційних партій йшли з гаслами про необхідність перетворень, нову якість української політики, забезпечення ефективного представництва народу у парламенті. Чи отримали ми, виборці, обіцяне? Хочу звернути увагу на кілька фактів. Боротьбу за особисте голосування кожного парламентаря, яку представники опозиції перетворили на ідею фікс, було розпочато лише після того, як парламентарії обрали не лише керівництво Верховної Ради, але і голів профільних комітетів, підкомітетів, інше дрібне та другорядне начальство. Тут опозиція та влада голосували в унісон, і тепер

у законодавчому органі сьогодні кожен третій нардеп має якусь посаду, за яку отримує додаткові гроші. Чи стала після цього опозиційна діяльність більш ефективною? Відповідь здається очевидною. Противники влади раз по раз знаходять підстави для блокування роботи Верховної Ради, зсередини руйнуючи молодий український парламентаризм. Згадаємо про підстави для блокування роботи парламенту. Особисте голосування народних депутатів? Але у попередньому скликанні фракції БЮТ та НУНС так само займалися кнопкодавством. Сьогодні вони прозріли та усвідомили свої помилки? З огляду на те, якою стала «Батьківщина», де першу скрипку намагається грати Арсеній Яценюк, помилки не виправлялися, але за можливість бути обраним депутатом за «сердечним» списком бажаючі платили вражаючі уяву виборців суми у кілька мільйонів доларів.

Чи варто дивуватися, що сьогодні у «Батьківщині» починається відтік кадрів? Дивує інше. Питання проведення виборів у Києві, яке є дійсно важливим для мільйонів киян, перетворилося на політичну технологію: проштовхуючи на посаду мера Віталія Кличка, Арсеній Яценюк вирішує власні політичні проблеми, а не забезпечує реальне народовладдя у столиці. Відповіддю на внутрішні інтриги опозиції стала мізерна кількість учасників мітингу під стінами Верховної Ради, який мав вплинути на рішення про призначення виборів мера Києва. Проте там виявилися прихильники «Свободи», які не знайшли нічого кращого, як закидати жінок-парламентаріїв грудками льоду та снігу. Визначальними у поведінці опозиціонерів можна назвати політичні ревнощі. Зверніть увагу на те, як відреагували лідери «Батьківщини», «Свободи» та «УДАРу» на звістку про

помилування Президентом Юрія Луценка? Збоку виглядало, наче їх примусово нагодували лимоном, а соратник Тягнибока Юрій Михальчишин навіть припустив можливість співпраці Луценка з Банковою. Показова реакція щодо людини, яка провела два роки за гратами, чи не так? Відтак стає зрозумілим, що представники так званої опозиції дуже бояться звільнення Юлії Тимо­ шенко, боротьбу за свободу якої вони вельми вправно імітують, відчуваючи конкуренцію з її боку. Неефективність та примітивність опозиційних сил наразі перетворюється у значну проблему. Замість пропонування альтернативних шляхів розвитку держави ті, хто називає себе противниками Президента, борються за владу з руйнуючою самозакоханістю. Своїми діями вони вже поставили на край прірви український парламентаризм. Далі буде? Віктор ЧАРОВИЙ, журналіст.

ПРОТЕСТ

СЕЛЯНИ ПРОТИ ЩЕ ОДНІЄЇ ГІДРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ

а річках Кіровоградщини сьоН годні працюють шість гідроелектростанцій. Окрім Кремен-

чуцької, це Новоархангельська, Тернівська та Червонохутірська на Синюсі, і Гайворонська та Березівська - на Південному Бузі. Між останніми двома планують збудувати Сальківську міні-ГЕС. Розмови про неї точаться уже кілька років. У 2013-му райдержадміністрація створила робочу групу для організації громадського обговорення намірів інвесторів побудувати штучне водосховище і ГЕС. Жителі Салькового, Хащуватого та Казавчина, які розкинулися на берегах річки, де має буде водосховище, вислухали плани інвестора та висловили свої думки з приводу будівництва ГЕС. За словами представника інвестора - заступника директора ТОВ „Грін Енерджі“ М.Кравченка, це буде водопереливна гребля висотою 5-7 м. Штучне водосховище

орієнтовно затопить до 28 га прибережної зони річки і становитиме майже 100 га водного дзеркала. У результаті підняття рівня води у річці ніяких загроз будинкам у прибережній зоні у селах Казавчин, Бугове і Хащувате не буде. Будівництво ГЕС дозволить створити 15 робочих місць для місцевих жителів, а за використання води райбюджет отримуватиме щороку до 100 тис. грн. Однак сільські голови Казавчина С.Манзюк і Хащуватого В.Кузнєцов, голова фермерського господарства „Людмила“ з села Бугове В.Пустовойт та директор ПСП „Нива“ з Хащуватого, інші жителі сіл Казавчина та Хащуватого вважають, що створення водосховища змусить відселити людей з двох прилеглих до Бугу вулиць у Хащуватому та з кількох будинків у Казавчині і Буговому. У разі паводків на річці під загрозою затоплення буде ще більше будинків.

Та головне, що сьогодні непокоїть селян, - водосховище назавжди знищить унікальні природні цінності Південного Бугу і його берегів. Тут знаходиться ландшафтний заказник «Казавчинські скелі» площею 55 га. Торік Гайворонська РДА звернулася до обласної ради за погодженням розширення заказника за рахунок території урочища Козацький Яр. На скелях можна побачити 17 видів рідкісних рослин, які занесені до Червоної книги України. - У річці водиться така риба, як мирон-усач – ми так її називаємо, - говорить учитель фізкультури з Казавчина В.Шадурський. – Вона любить швидку воду. Підуст любить чисту кам’янисту воду. На трьох островах в межах Казавчина паруються дикі качки. На берегах ростуть сон-трава, гвоздика прибужська та інші рідкісні рослини. Буде водосховище – ми їх більше не побачимо. Колишній голова колгоспу з Хащуватого А.Кадіков говорить, що селяни з досвіду використання штучних водосховищ на Південному Бузі знають, що нічого хорошого для існування річки нова ГЕС не принесе. - Сьогодні Гайворонська ГЕС використовується лише на 28%, Ладижинська, яка вище за течією, – на 32%. Для чого будувати ще одну ГЕС, - не розуміє пенсіонер. - Адже ГЕСи і греблі на річці позбавили її можливості самоочищення. Водосховище замулюється і заростає шкідливими водоростями та болотною рослинністю. Його треба постійно чистити земснарядами. Але хто це буде робити? Селяни з Казавчина, Бугового та Хащуватого готові провести місце-

У прокуратурі

ДИТЯЧІ ГРОШІ

Прокуратура Вільшанського району виявила зловживання службових осіб відділу освіти райдерж­ адміністрації на суму майже 70 тис. грн. Вони вносили завідомо неправдиві відомості до накладних і платіжних доручень. Торік перерахували з бюджетних коштів за комплект лабораторного обладнання одному з підприємств району 14,5 тис. грн, а також закупили товару на 54,4 тис. грн. Проте товари фактично не були поставлені школам. За даним фактом розпочато досудове розслідування за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч.1 ст.366 (службове підроблення) КК України.

ДОРОГИЙ РЕМОНТ

Прокуратура у цьому році внесла 78 подань щодо виявлених порушень у бюджетній сфері. За результатами їх розгляду до відповідальності притягнули 71 посадову особу, заявлено позовів на загальну суму 3,4 млн грн, відшкодовано 1,5 млн грн. Розпочато 28 кримінальних проваджень. Так, службові особи відділу освіти Вільшанської РДА придбали вугілля за завищеною ціною, що спричинило

шкоду бюджету в сумі 127 тис. грн. Освітяни Новоукраїнської РДА завищили вартість ремонтних робіт шкільного приміщення на 67,4 тис. грн. Прокуратура Новоархангельського району проводить досудове розслідування за фактом розтрати бюджетних коштів, призначених на ремонт школи. Підрядна організація завищила обсяг виконаних робіт з капітального ремонту системи опалення та заміни віконних блоків, що призвело до завдання держбюджету збитків у сумі 102.9 тис. грн. Триває досудове розслідування стосовно службових осіб головного управління ЖКГ Кіровоградської міської ради, які завищили кошторисну вартість робіт з ремонту покрівлі житлових будинків на 135 тис. грн.

ЗАПЛАТЯТЬ ЗА ОРЕНДУ

Кіровоградська міська рада на черговій сесії задовольнила подання прокурора міста Кіровограда. Рішення міськради про звільнення від орендної плати ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” скасовано. Комунальним підприємством до місцевого бюджету відшкодовано 161 тис.грн у вигляді плати за оренду державного майна. За повідомленнями пресслужби прокуратури області.

ві референдуми, щоб почути думку усіх. А з ким не довелося розмовляти у цих селах, вони одностайно заявляють, що не може бути ніяких компромісів, і вони нізащо не погодяться на будівництво Сальківської міні-ГЕС. Інвестор на це відреагував новою інформацією, яку надрукувала районна газета. Мовляв, небезпечних ділянок щодо підтоплення не буде, а створення водосховища не загрожуватиме мешканцям сіл. Острів залишиться незатопленим. Рідкісні види рослин з зони затоплення інвестор обіцяє пересадити у безпечне місце. Після закінчення будівництва водосховища його площа складатиме 45,9 га, площа затоплених угідь - 12,7 га. Висота греблі не перевищуватиме 4 м. Водосховище інвестор обіцяє зарибити. Течія буде досить сильною, вода переливатимеся через греблю. Водосховище допоможе відновити та підтримувати баланс води у районі та регіоні. Заболочування та заростання водоростями не буде. Завершує своє звернення до жителів прибережних сіл дирекція ТОВ «Грін Енерджі» словами «Ми пропонуємо спільно будувати майбутнє». - Не хочемо ми такого майбутнього, - говорить житель Казавчина Руслан Базинюк. - Зариблять водосховище – не те, що не дадуть рибалити, а й не підпустять до берега річки. Кажуть, що лише підтоплять один острів, - та усі три вони підуть під воду. Не вірить обіцянкам і пенсіонер з Хащуватого Анатолій Шевчук: - Спочатку говорили, що піднімуть дамбу на 9 м, зараз – на 4 м. А хто це контролюватиме? Їм головне розпочати будівництво!

Таке життя

ЦІ РУКИ БРАЛИ, АЛЕ ДАВНО Голова Петрівської районної організації політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” украла партійні гроші. Для цього підробила відомості на отримання коштів членами груп на 32 виборчих дільницях під час президентських виборів 2010-го року. Розписалася у них за однопартійців, що начебто це вони отримали 97350 гривень. А гроші залишила собі. Коли члени виборчих комісій почали вимагати обіцяні їм за вибори кошти, справа набрала розголосу, бютівкою зацікавилися правоохоронні органи і порушили кримінальну справу. Здавалося б, слідство не варте виїденого яйця, та тривало воно чомусь аж три роки. Мабуть, шукали вихід, як залишити злодійку без покарання. І знайшли. 21 березня Олександрійський міськрайонний суд закінчив розгляд кримінальної справи та визнав, що голова Петрівської районної організації ВО “Батьківщина” вчинила злочин. Санкція ч.1 ст.366 КК України (складання службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів та їх підроблення) передбачає покарання у вигляді штрафу на суму до 250 нео-

податковуваних мінімумів доходів громадян (сьогодні це 4250 гривень) або обмеження волі на строк до трьох років. Однак за грати жінка не потрапила і не заплатила у бюджет жодної копійки штрафу. Суд навіть не зобов’язав оплатити почеркознавчі експертизи. Коли суддя зачитав вирок, стало зрозуміло, чому так довго тривало досудове слідство: суд закрив провадження у зв’язку із закінченням строків давності притягнення бютівки до кримінальної відповідальності. А от що стосується партійних грошей — 97 350 гривень, то суд залишив цивільний позов ВО “Батьківщина” без розгляду. Нехай тепер самі звертаються до суду з позовом до своєї, напевне уже колишньої, однопартійки про відшкодування збитків. В.Підвисоцький. P. S. Після кожних чергових виборів правоохоронні органи порушують кримінальні справи за фактами виявлених на них правопорушеннях. Потім їх як гумову жуйку “тягнуть” роками, напевне, щоб громадськість забула. І нарешті з чистою совістю закривають за різними підставами.

- Ніяких благ від інвестора ми не чекаємо, - продовжує думку односельчанина Микола Блажко. – У разі, якщо до нас не прислухаються, поїдемо до Києва. Вивченням флори та фауни у прибережній зоні Південного Бугу займаються учні Казавчинської школи. Їхні дослідження розміщені на стендах у приміщенні школи. Знайомлячи з ними, директор Василь Мацібора звернув увагу на слова Ліни Костенко, які винесені в епіграф експозиції: «Шматок землі, Ти звешся Україно, Ти був для нас, Ти будеш після нас». Прочитавши ці слова, Василь Іванович сумно сказав: - А що буде після нас, якщо ми дозволимо будувати на ручці гідроелектростанцію! В. Поліщук.

ПАМ’ЯТАЄМО Й СЬОГОДНІ

ОСТАННЄ КИТАЙСЬКЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Останнє китайське попередження означає попередження, після якого жодних дій не відбувається. Але чому саме китайське й чому останнє? Вираз виник під час загострення американо-китайських відносин в 1950-1960-х роках, коли США здійснювали розвідувальні польоти над територіальними водами Китаю. Китай фіксував порушення кордонів, і на кожне з них посилав «попередження» американській стороні, але жодних дій не вживав. Власне, і вжити мало що міг. Попередження нумерувалися, та оскільки в ті роки порушення з боку США китайського повітряного й водного простору були нерідкі, то точну їх кількість оцінити складно. Відомо, що тільки до кінця 1964 року їх було понад 900. Давно це було. Не той нині Китай, а про «останнє китайське попередження» ми пам’ятаємо й сьогодні.


інформація, реклама

№16 18.04.2013

9


10

№16 18.04.2013

ІНФОРМАЦІЯ, РЕКЛАМА


інформація, реклама

№16 18.04.2013

11

БАНКИ НЕ ЗБИРАЮТЬСЯ ПРОЩАТИ БОРГИ Хоча фінансова криза позаду, тема неповернених банківських кредитів продовжує бути актуальною. Позичальники не поспішають йти на діалог з банками, а то й взагалі намагаються «забути» про свій борг. Фінансові установи змушені вживати більш жорстокіших заходів щодо таких позичальників. Про це нам розповів Олег Осіпов, головний фахівець з економічної безпеки АТ «Дельта Банк» в центральному регіоні. - На сьогодні банки застосо- сигнали з банку (дзвінки, листи) човують досить жорсткі дії щодо ловік не реагував. Зараз простроповернення кредитів, як це від- чення за кредитом становить понад 500 днів. Інформація про Сергія, як бувається зазвичай? - У процесі оформлення кредиту про недобросовісного позичальнимайбутній позичальник не завжди ка, передана в Бюро кредитних ісвраховує можливий форс-мажор, і торій, базами яких користуються усі коли це трапляється, дехто не зна- банки. Сергій більше не зможе розходить нічого кращого, ніж «забути» раховувати на отримання кредиту. По-друге, неплатник ризикує зіпро кредит. Є категорія явних шахраїв, які беруть кредит, не збира- псувати свою репутацію. Кредит ючись його повертати. Звісно, і в Сергія передали колекторам, які першому, і в другому випадках банк дзвонили друзям і родичам, колекзмушений вдаватися до жорстких торська служба нанесла свій візит заходів. Поверненням кредитів за- і в офіс неплатника. Не сьогоднізавтра Сергій може позбутися роймаються колекторські служби, у боти: кому захочеться мати серед штаті яких, як правило, працюють колег, підлеглих або партнерів безколишні співробітники органів внувідповідальну людину? трішніх справ. Вони мають знаІ, нарешті, банківського боржника чний досвід оперативної роботи з не випустять з країни. І таких ситулюдьми, які не в ладах із законом. ацій тисячі! Ну, а шахраями займаються пра- Чи можна домовитися з банвоохоронні органи, які притягують ком, якщо тимчасово не можеш неплатників до кримінальної відпоплатити за кредитом? відальності. - Якщо у вас виникли тимчасо- А які неприємності чекають ві труднощі, банк готовий розгляна «неплатників»? нути ваш запит, і не нараховувати - По-перше, позичальник псує штрафні санкції, якщо ви справді свою кредитну історію. Люди не назвали вагомі причини. Це проусвідомлюють, що це означає на грама так званих кредитних каніпрактиці. Так, житель Кіровограда кул. Якщо у вас виникли проблеми Сергій Д. узяв кредит без застави. із банком, ми наполегливо рекоГроші потрібні були на відпочинок. мендуємо звертатися до нас, а не Після відпустки Сергій зайнявся но- мовчати та думати, що «пронесе». вим проектом, регулярних доходів Банк відкритий до діалогу зі своїми не стало. У якийсь момент чоловік клієнтами. Підготувала В.Полянська. перестав обслуговувати кредит. На

ПОДАТКИ

30 квітня – останній день подання декларації про майновий стан і доходи

Державна податкова служба у Кіровоградській області нагадує, що 30 квітня – останній день подання декларації про майновий стан і доходи. Цей обов’язок виникає, якщо отримувалися такі доходи: - від здачі в оренду майна (особлива категорія громадян які здають квартири, гаражі та інші будівлі в найм); - у вигляді спадщини, дарування (крім отриманої спадщини від родича першого ступеня споріднення (батьки, діти, чоловік, дружина)); - доходи у вигляді виграшів, призів, подарунків; - доходи від операцій з інвестиційними активами (у тому числі продаж цінних паперів, корпоративних прав тощо); - доходи від одноосібного оброблення земельних ділянок; - іноземні доходи; Також зобов’язані декларувати доходи ті громадяни, які протягом 2012 року отримували заробітну плату від двох або більше роботодавців, і при цьому загальна річна сума їх доходу перевищила 120 мінімальних зарплат, встановленої на 1 січня звітного 2012 року, тобто 128760 грн. Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС у Кіровоградській області.

СУРОГАТИ

ЧЕРГОВА ГУРАЛЬНЯ Підпільну гуральню облаштував у власному помешканні в багатоквартирному будинку житель Олександрії. Розливав «горілку» «Олександрія посольська», «Олександрія столична», «Пшенична Олександрія», а також «Плакучу Іву», «Хортицю класичну», «Бехеровку», коньяки торгових марок «Шабо» і «Шустов», лікер «Бейліс». Інгредієнти, з яких олександрійський бутлегер виготовляв таку різноманітну продукцію, класичні для подібних виробництв - набір штучних харчових барвників і харчових добавок, вода та спирт. У ході обшуку у квартирі чоловіка податківці вилучили обладнання: металевий ключ для закорковування, корки металеві, металеві з дозаторами, пластикові з дозаторами, лійки, мірні стакани, спиртометр, порожні пляшки різної ємності, підроблені марки акцизного збору, спирт (майже 800 л), готову продукцію, розлиту в скляну тару різної ємності (майже 400 л). Всього вилучено товарно-матеріальних цінностей майже на 80 тис. грн. За словами першого заступника начальника УПМ ДПС у Кіровоградській області Віталія Босненка, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено матеріали за

фактом незаконного виготовлення алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя і здоров'я людей та незаконний збут таких товарів, що призвело до отруєння людей чи інших тяжких наслідків відповідно до ч.3 ст. 204 Кримінального кодексу України. У разі доведення судом вини, олександрійцю загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з вилученням і знищенням вироблених товарів та з конфіскацією обладнання для її виготовлення.


12

№16 18.04.2013

інформація, реклама

Розпродаж діє на території України з 26.02.2013р. до 30.04.2013р. на модельний ряд 2012р.

На ЗаМіткУ

КІМНАТНІ РОсЛИНИ ПРИНОсЯТЬ МАТЕРІАЛЬНЕ БЛАГОПОЛУЧЧЯ крассула. У народі її називають «толстянка» або «грошове дерево». Ця південно­африканська красуня вже давно стала символом матері­ ального благополуччя. Якщо дерев­ це засохне ­ не почути вам більше приємного шелестіння паперових купюр. Якщо ж толстянка обдару­

вала вас своїми квітами ­ чекайте швидкого багатства. Для того, щоб підсилити таємничі властивості рослини, потрібно обов’язково по­ садити її в зелений, а ще краще червоний горщик. І слід пам’ятати, що у жодному випадку не можна самому обривати і викидати засо­ хле листя, дочекайтеся, поки воно відпаде саме. Друге почесне місце серед «гро­ шових» кімнатних рослин у герані. Функцію магніту для грошей ця квітка виконує тільки «проживаючи» поряд з азалією. Тож хочете розба­ гатіти ­ ощасливте герань сусідом! кактус. Не дивлячись на те, що всім відомі і нехороші прикмети, пов’язані із знаходженням в будинку цієї колючки, все ж таки цей список включає рослина, яка допомагає поліпшити матеріальне становище. У кактуса третє місце. Потрібно лише радувати кактус яскравим со­ нячним світлом і нечастим поливом, а він у свою чергу сповна віддячить вам постійним доходом. Крім того,

будинок, де ростуть кактуси, ніколи не зазнає нападу грабіжників. Трохи не дотяг до трійки ліде­ рів кімнатний бамбук. Ця рослина широко відома, як символ успіху і фінансового процвітання, стрімко­ го розвитку і швидкого зростання в бізнесі. Крім того, це так само і символ довголіття, тому фінансові успіхи у його власника будуть ста­ більними. Для посилення дій енер­ гії бамбука слід помістити рослину на південному сході кімнати ­ це зона багатства по Фен­шуй. Тре­ ба прив’язати червону або золоту стрічку і зв’язку з трьох монет. Осо­ бливий догляд за рослиною не по­ трібний. Ще один зелений генератор ма­ теріального благополуччя ­ папороть. Це вологолюбна рослина, тож частіше поливайте її, і вона за­ безпечить вам стабільне матеріаль­ не благополуччя. Багато щасливих одержувачів величезного спадку стверджують, що напередодні вони висаджували в саду папороть. М’ята. Про її чарівну особливість благоволити всім фінансовим опе­ раціям відомо давно. Раніше купці

обкурювали м’ятою свої прилавки. Вважалося, що це допомагає при­ вертати покупців. Досить поставити горщик з цією рослиною в кабінеті офісу ­ і від клієнтів відбою не буде, а повітря наповниться приємним свіжим ароматом. Чи вірити в чарівні властивості всіх цих рослин ­ справа кожного. Часто ми відштовхуємося від зо­ внішнього вигляду рослини. Хоча вже дуже давно доведено, що кож­ на рослина має свою неповторну енергетику, яка може або негатив­ но впливати на відчуття і емоції лю­ дей, або навпаки, настроювати на успіх, піднімати настрій.


інформація, реклама

№16 18.04.2013

13

ВІДМІННА МОТИВАЦІЯ

ЗА СХУДНЕННЯ ЗАПЛАТЯТЬ!

Дослідники вивчили вплив стимулу на втрату ваги. До роботи залучили чотири групи людей, кожна з яких проходила власну програму із втрати ваги. Учасники двох груп одержували гроші за свої досягнення, учасники двох інших — ні. Метою було втрачати за місяць по 2 кг. Якщо учасники досягали цього, то одержували на місяць по 20 доларів, а ті, хто мети не досягав, платили таку ж суму до преміального фонду. І виявилося, що в «оплачуваних» групах результати кращі. У середньому люди там втратили за рік по чотири кілограми. А в інших групах – по одному. Більше того, у перших двох групах річний курс закінчили

62% учасників, у в решті — тільки 26%. За словами одного з авторів дослідження, для багатьох людей традиційні методи лікування не працюють, тому дієтологам доводиться підходити до проблеми творчо.

А ВИ ЦЕ ЗНАЛИ?

НЕ ДАЮТЬ ГОЛОСУВАТИ? УСЕ Ж ЦЕ КРАЩЕ, НІЖ РАБСТВО… Чому саме M&M’s? Назва цукерок розшифровується як Марс і Мьюррі’с. Це - прізвища двох засновників компанії.

про існування мови. Вижив, імітуючи поведінку інших людей.

думали греки. Вони встромляли їх

зберігається

функціонуючий

ли повний місяць, і запалювали на

робот-чернець, зроблений ще в се-

честь богині місяця Артеміди.

редині 16 століття.

1981 і востаннє – у серпні 2007

***

рощує груші у формі мініатюрного

Найпотужніший магніт у світі

Один глухий від народження мек-

тоні

ти рабство робилися тричі: в 1905,

***

***

У Музеї історії Америки у Вашинг-

У Мавританії спроби заборони-

Один китайський фермер виБудди-дитини.

***

***

відсотка.

Китайці, які прагнуть продемонструвати, що вони багаті, п’ють дороге червоне вино. Але… змішують його з Кока-Колою або Спрайтом. Інакше їм не смачно.

Прикрашати торт свічками приу круглі пироги, що символізува-

щилося від таких картинок аж на 44

***

***

сиканець до 24 років не підозрював

року. Це - остання рабовласницька держава у світі.

неможливо зняти на плівку. А все через надпотужні поля, які він генерує.

*** Фахівці Університету Хіросіми з’ясували, як перегляд зображень із милими дитинчатами тварин впливає на працездатність. Експеримент показав, що виконання завдань, які вимагають спритності й гарної дрібної моторики, покра-

*** Тільки у двох регіонах світу дотепер не визнають за жінками право голосувати й обиратися на державні пости. Це Саудівська Аравія і… Ватикан.

-корма суперпремиум класса для собак, кошек, шиншил, крыс, хомяков, кроликов, попугаев; -профессиональная ветеринарная косметика; -аксесуары для животных ул. Дзержинського, 24 а, ТК “Фуршет”, 1 этаж (пн.-сб. 10:00 -19:00)

тел.: 066 999 97 07

Лиц. АВ 613310 выд. ГУВМ в Кировоградской обл. от 09.10.2012г.


14

№16 18.04.2013

інформація, реклама

ДЕПОЗИТ 2.0 Як високі технології допомагають зробити банківський вклад вигіднішим вана, або за допо­ могою особисто­ го смартфона по дорозі на роботу. Відсотки автома­ тично зарахову­ ються на рахунок, до якого завжди є доступ за допо­ могою платіжної картки. До того ж, карток може бути багато, наприклад оформлені на дру­ жину, брата чи Сергій Недогода, керуючий філією АТ «Укрексім­ сина. Скористати­ ся своїм «пласти­ банк» у м. Кіровограді: «Ñьогодні кліºнти банків не лише прагнуть отри- ком» можна будь­ мати вигідні умови обслуговування в банках, але де в Україні та за й високо öінують високу якість сервісу, зручність і кордоном. Ще один тренд технологічність банківських рішень. Ñаме тому ми запровадили новий прогресивний депозитний про- сучасного банків­ дукт, особливістю якого º привабливі ставки і гарантії ського обслугову­ державного банку, а також можливість долучитися до вання – надання новітніх технологій розрахунків за допомогою без- всіх потрібних по­ слуг в одному «па­ контактних платіжних карток». кеті». Це зручно і Новітні технології дісталися не вигідно абсолютно всім: і клієнтам, тільки електронних пристроїв, але і і банкам, і державі. такої, здавалося б, консервативної За рахунок того, що клієнт ку­ сфери, як банківське обслугову­ пує відразу декілька продуктів, він вання. Зараз вже цілком реально отримує знижки та додаткові бону­ вибрати депозит, не встаючи з ди­ си в обслуговуванні. Через гостру

конкуренцію на ринку банки готові платити активним користувачам по­ слуг. Наприклад, для власників пла­ тіжних карток постійно проводять акції та розіграші, існують системи знижок на дорогі товари: авіаквит­ ки, одяг, відвідування ресторанів, побутову техніку. Вигода банків – лояльний клі­ єнт, якого можна з часом вмовити користуватися ще й іншими послу­ гами. Держава ж витрачає менше коштів на підтримку обігу готівки. Крім того, користуючись банків­ ськими продуктами, можна брати участь у благодійних програмах і таким чином бути корисним для усього суспільства. Хоча ідея об’єднати декілька про­ дуктів в один не нова, але сучасні банківські технології та конкурен­ ція зараз такі, що клієнт не просто цінує, а буквально вимагає бездо­ ганної якості та технологічності по­ слуги, а також швидкості обслуго­ вування. Саме такий «пакетний» продукт – комплексний депозит «Прогре­ сивний» – запропонував у квітні клієнтам державний Укрексімбанк (ліцензія НБУ ¹2 від 5 жовтня 2011 року). Перша і головна перевага но­ вого депозиту для вкладника – це

вигідно і зручно. Разом з оформ­ ленням депозиту користувач отри­ мує особисту платіжну картку. У де­ позиту є базова ставка, яка зростає залежно від активності користуван­ ня карткою. За кожен розрахунок у роздрібній мережі на суму більше 100 гривень клієнту нараховується додатковий бонус +0,1% до базової ставки за депозитом. Депозит можна розміщувати як у гривнях, так і в доларах і євро. При цьому незалежно від валюти бонусна ставка залишається одна­ ковою. Мінімальна сума доволі де­ мократична й підійде навіть людям зі скромними накопиченнями – це 5000 гривень, 500 доларів або 500 євро, а максимальний накопичений бонус (який додається до базової процентної ставки) становить 2%. Бонусна ставка не «згорає»: по­ ступово збільшуючись, вона про­ довжує діяти до кінця терміну дії депозиту. Друга вигода – це абсолютна на­ дійність державного банку. Крім того, Укрексімбанк – це макси­ мальна прозорість і чесність. Ніяких прихованих платежів і договорів, що прописані в договорі дрібним шрифтом. Третя вигода – різноманітність

вибору карти для цього депозиту. Це може бути будь­яка з карток, які пропонує Укрексімбанк. На­ приклад, найпростіші Visa Electron або MasterCard Mass, спеціаль­ ні TeenCard для підлітків, чи елітні Gold, що підкреслюють престиж і статус їх власника. Для людей, що цінують час і сучасні технології, банк випускає безконтактні картки Visa payWave, які дозволяють роз­ плачуватися, навіть не дістаючи «пластик» з гаманця, буквально за секунду. Прекрасним доповненням до всіх цих продуктів стане система доступу до своїх рахунків через ін­ тернет – EnterEXIM. Підключившись до неї, більше не буде потреби від­ відувати банк. На картковий рахунок щомісяця нараховуватимуться відсотки за депозитом, і цей приємний дода­ ток до зарплати можна відразу ж витрачати, не чекаючи закінчення терміну депозиту. Детальніше про умови депозиту «прогресивний» можна дізнатися на сайті Укрексімбанку www. eximb.com або відвідавши філію банку в м. кіровограді, вул. жовтневої революції, 16, корп. 1. тел.: (0522) 35-85-53.

ЦікаВо

ОЛЕКсІЙ ОсАДЧУК ВИЗНАЧАЄ ПОГОДУ ЗА ПОВЕДІНКОЮ РІЧКИ

Ж

итель села Бугове з Гайво­ ронського району Олексій Осадчук дізнається про погоду з настрою річки. ­ Я виріс і все життя прожив на березі Південного Бугу, ­ гово­ рить Олексій Матвійович. – Он від батьківської хати до берега річки ­ якихось 100 метрів. Лише у нас, у Гайворонському районі, та ще під Первомайськом на Миколаївщині, на річці є пороги. Ми їх називаємо – бродярня. Біля Бугового аж два пороги – до та після села. За їх по­ ведінкою я визначаю, якою буде за­ втра погода. Минулого літа в гості до Олексія Матвійовича з Уралу приїжджав брат. Коли посеред ночі загурко­ тіла бродярня, що нижче села за течією, Осадчук не прокинувся,

він уже звик до цього шуму. А от брат злякався і розбудив Олексія Матвійовича: ­ Що це таке? – запитує він мене. Я пояснив, що це річка шумить на негоду. Брат не по­ вірив. А наступного дня після обіду вдарив грім і з неба про­ лилася гроза. ­ Я так уже звик до настрою річки, ­ продовжує Осадчук, ­ що можу визначити за її по­ ведінкою, якою буде погода не лише завтра, а й за кілька днів. Шумить бродярня до села – буде тепла сонячна по­ года, нижче села ­ бути негоді. Та й за інтонацією цього шуму можу спрогнозувати нюанси погоди. Раніше Олексій Матвійович пра­ цював у Гайвороні головним енер­ гетиком на комбінаті хлібопродук­ тів. Їздив на роботу до міста – це за 5 кілометрів. Коли підприємство припинило своє існування, зайняв­ ся сільським господарством. ­ Зараз виношую думку розви­ вати у Буговому зелений туризм. Місця у нас красиві. Береги річки високі, кам’янисті. На річці багато порогів. Побудую в селі станцію для байдарочників. Сплав по річці тут чудовий, бажаючих буде багато. Є будинок, де можна розмістити гос­ тей. Планую влітку зайнятися юри­ дичним оформленням цього питан­ ня.

ЧУМАЦЬКИЙ хРЕсТ

На Кіровоградщині є чимало пам'яток історії, походження яких досі залишається таємницею. Одна з них ­ на старому цвинтарі у селі Бугове Гайворонського району. Пе­ реїхавши з Хащуватого по мосту через Південний Буг, і піднявшись з кілометр нагору, справа обабіч бачимо цвинтар. На його окраїні ­ два загадкових хрести, до речі єди­ ні в цій частині цвинтаря. Один з них являє кам'яний хрест висотою близько двох метрів. Його назива­ ють Чумацьким. За легендою через село проходив Чумацький шлях до Криму. Якось у дорозі помер один з чумаків. Поховали його на сільсько­ му кладовищі Бугового. Можливо тому, що за декілька кілометрів звідти був козацький зимівник. А можливо, на те були інші причини. Сам хрест за зовнішнім виглядом відповідає хресту, які ставили ко­ заки своїм загиблим братчикам. На ньому викарбувані слова: “Омпілен­

ЗА ПОВНОГО МІсЯЦЯ

ко селенія Бандишовка умершим въ божі Гавріил опочивает 1827 года ІХ иж дня 27”. До речі, село з такою назвою є у Могилів­Подільському районі Вінницької області. В. поліщук.

Говорять, що від фаз місяця залежить багато подій та успіх справ у нашому житті. Чим краще займатися при зростаючому Місяці, і чим - при убуваючому? М. Денісова, кіровоград Астрологи стверджують, що коли Місяць зростає, потрібно займати­ ся справами, які закладають якусь перспективу і можуть стати «це­ глинкою» на майбутнє. В цей час добре будувати плани, вкладати в щось гроші, заводити нові зна­ йомства, робити покупки, затівати ремонт, садити рослини, віддавати дитину в спортивну секцію або му­ зичну школу. А при убуваючому Місяці краще всього робити те, внаслідок чого ви зможете від чогось надовго або на­ віть назавжди позбавитися: вине­ сення сміття, з'ясування відносин з недругами, епіляція, хірургічна опе­ рація з видалення чогось.

ПОБУДУЄМО ПАМ'ЯТНИК РАЗОМ! Члени громадської організації «Меморіал жертвам Голодомору» звертаються до громадян, яким небайдужа пам'ять про голодомор 1930­33 pp. в Україні долучитися до спорудження Меморіалу жертвам голодомору, який буде збудовано в Кіровограді на Валах. Кошти можна надсилати за такими реквізитами: Громадська організація

«Меморіал жертвам Голодомору» - ЄДрпоУ 38268273. р/р2600000016346 в AT «Укрексімбанк», МФо 323389.


18

№16 18.04.2013

Інформація, реклама ЗАСІДАННЯ

ЗЕМЛЯ – ТИМ, ХТО НА НІЙ ЖИВЕ

М

инулого тижня у Кіровограді з ініціативи Всеукраїнського громадського руху „Український вибір” відбулося засідання „круглого столу” на тему „Земля – основне джерело існування і добробуту людини, невідчужуваний об’єкт права власності українського народу, основа незалежності і суверенітету”. Досвідчені юристи та аграрії області обговорювали перспективи запровадження в нашій країні ринку землі. Заступник голови ГР „Український вибір”, директор Незалежного українського центру правових ініціатив та експертиз „Правова держава”, професор В.Німченко передав учасникам зібрання вітальні слова лідера руху В.Медведчука та зазначив, що головною метою цієї громадської організації є переконати суспільство у тому, що тільки народ, а не представники політичних партій, може навести лад у державі. Але це станеться тільки тоді, коли люди візьмуть активну участь в управлінні державними справами. Зокрема, стаття 5 Конституції України проголошує, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в країні є народ і право визначати конституційний лад не може бути узурповане державою або посадовими особами. Тому „Український вибір” пропонує запровадити по-справжньому демократичний інструмент керування державою – всеукраїнські та місцеві референдуми з ініціативи народу. Лише народ має вирішувати, чи можна продавати землю сільгосппризначення, встановлювати розмір земельних податків та визначати механізми оренди землі, наголосив заступник В.Медведчука. Якщо не встановити жорстких перепонів для розбазарювання земельних ресурсів, то нація швидко втратить своє споконвічне багатство, яке передається з покоління в покоління. Виходячи з цього, ГР „Український вибір” розробив концепцію збереження права власності на землю. По-перше, земля не може бути товаром, вона може перебувати лише в оренді з відома людей. По-друге, слід створити народний орган „Всеукраїнський фонд землі”, який дбатиме про кредитування аграріїв. По-третє, запровадити земельну ренту, аби прибуток від використання землі одержували ті, хто на ній живе. Голова координаційної ради ГР „Український вибір” в Автономній республіці Крим Є.Супрунюк

торкнувся питань екологічної безпеки під час використання земельних ресурсів. Оскільки земля та її надра є надбанням народу, то викликає тривогу виснаження землі під час вирощування культур, з яких виробляють біопаливо та розповсюдження культивації генно-модифікованих рослин, які можуть перетворити українців на генетичних потвор. Експерт Незалежного центру „Правова держава” М.Якубовський розповів про недосконалість юридичної відповідальності у сфері землекористування. Він звернув увагу на те, що за порушення земельного законодавства приватні особи несуть кримінальну відповідальність, а покарання державних посадових осіб обмежуються лише дисциплінарною відповідальністю. Це відкриває широкі можливості для корупційних діянь. Так, голови обласних та районних адміністрацій можуть приймати одноосібні рішення про виділення родючих чорноземів під будівельні майданчики і, взявши за це чималий хабар, через півроку спокійно залишити займану посаду. Протилежні положення різних законодавчих актів дозволяють ділкам практично безкарно заволодівати землею, а механізм реалізації Земельного кодексу в Україні майже відсутній, констатував Якубовський. Керівники сільгосппідприємств та фермерських господарств нашої області активно включилися у дискусію. Вони звертали увагу на те, що держава хоче позбавити людей земельних паїв уздовж доріг (парламент, начебто, готує до прийняття відповідний законопроект). Скаржилися на бюрократичну тяганину з реєстрацією землі у новоствореному Держреєстрі та різке подорожчання цієї процедури. Наголошували, що володіння селян землею надає їм єдину можливість для самореалізації. Наприклад, у Європі сімейна ферма є основним виробником сільгосппродукції. Попереджали, що зняття мораторію на продаж землі зруйнує на селі увесь малий і середній бізнес та позбавить селян робочих місць. Насамкінець голова координаційної ради ГР „Український вибір” у Кіровоградській області С.Грінченко запевнив, що громадський рух і далі надаватиме аграріям можливість висловити свої думки під час дискусій із земельних питань й обов’язково донесе конструктивні пропозиції до законодавчого органу України. В.Ніколаєвський.

Шановні кіровоградці та гості міста! Багато хто з вас звернув увагу на те, що на майдані біля Ангела-Охоронця зростає православний храм. Будує його на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці Регіональне громадсько-просвітницьке товариство «Православна просвіта». Останнім часом ми отримали кілька пропозицій від організацій та приватних осіб про внесення благодійних внесків на будівництво храму. Тому на прохання всіх, хто бажає долучитися до цієї благодійної справи, повідомляємо, що в «Укрсиббанку» відкритий спеціальний рахунок для накопичення коштів на будівництво. Реквізити, на які можна перерахувати благодійні внески: Ідент. код ЄДРПОУ: 23900278 РГПТ «Православна просвіта», вул. Гоголя, 44 розр.рахунок: 26009421367300, Банк ПАТ «Укрсиббанк», МФО 351005.

НАГАДУВАННЯ

Громадяни, які у І кварталі 2013 року здавали свої квартири в оренду, повинні заплатити податок Особливості оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду визначені статтею 170 Податкового кодексу України. Так, якщо фізична особа-орендар нерухомого майна не є суб’єктом господарювання, то відповідальним за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету є орендодавець. При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету щоквартально, а саме протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу. Отже, громадяни, які здавали свої помешкання в оренду у І кварталі 2013 року, повинні заплатити пода-

ток на доходи фізичних осіб до 10 травня 2013 року. Дохід від здачі нерухомості в оренду оподатковується за ставкою 15%. Якщо сума такого доходу за місяць перевищує у 2013 році 11 470 грн. (10 розмірів мінімальної зарплати), то до суми такого перевищення застосовується ставка 17%. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом року податку відображаються у річній податковій декларації. Отже, громадяни, які у 2013 році будуть здавати квартири або будинки в оренду, повинні подати декларацію до 1 травня 2014 року.

Ті ж громадяни, які протягом 2012 року здавали нерухомість в оренду і не сплатили податок, повинні до 30 квітня 2013 року подати декларацію про майновий стан і доходи, задекларувати отримані протягом 2012 року доходи та сплатити податок. Крім того, у разі нотаріального посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості, нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір органу державної податкової служби за податковою адресою платника податку-орендодавця. Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС у Кіровоградській області.

Корупція

КУРСАНТ-МЕДСЕСТРА ТА ПОДАТКІВЕЦЬ-МАЛЯР Коли читач приніс у редакцію дві постанови суду про розгляд адмін­правопорушень за ч.1 ст.172 КУпАП, спочатку документи не викликали зацікавленості, хоча їх фігуранти - податківець і працівник органів внутрішніх справ. Адже суспільство давно уже звикло, що в правоохоронних органах також є корупціонери. Та після прочитання постанов виникло запитання: невже таке могло бути?

Податківець фарбував автобуси

Громадянин Жученко (тут і далі прізвища змінено — прим. авт.) поступив на службу у податкову у 2005-му. У 2008-му пішов на підвищення - призначили на посаду головного державного податкового інспектора відділу погашення прострочених податкових зобов’язань Голованівського відділення Гайворонської МДПІ. А 13 квітня минулого року його звільнили з цієї посади. Формулювання у наказі - “у зв’язку з реорганізацією та скороченням штатної чисельності”. І тут виявилося, що податківець з 3 січня 2012 року офіційно працює малярем у місті Іллічівськ в Одеській області. На місцевому підприємстві фарбує кузови автобусів. Оформлений на роботу згідно з трудовою угодою. Справно щомісяця отримує зарплату у касі, а це від 3 до 4 тисяч гривень. Начальник малярної дільниці, бригадир і табельник стверджують, що Жученко відповідально виконував покладені на нього обов’язки, не прогулював

роботу. Проживав у гуртожитку підприємства. Виходило, що чоловік суміщав службу у податковій на Кіровоградщині з фарбуванням автобусів під Одесою. Фізично такого, звісно, не могло бути. Якщо вірити паперам було. З 1 січня по 13 квітня 2012-го, останнього дня роботи в Гайворонській МДПІ, отримав у податковій інспекції зарплату в розмірі 16 930 гривень. Таким чином, Жученко порушив ч.1 ст.7 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” та скоїв адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-4 КУпАП. У судовому засіданні Жученко факт правопорушення визнав і підтвердив, що справді службу у податковій суміщав з фарбуванням автобусів, і там, і там отримував зарплату. І Гайворонський райсуд визнав екс-податківця корупціонером та оштрафував на 850 гривень і зобов’язав відшкодувати отриману в податковій за час малярства зарплату у сумі 16 930 гривень.

Курсант міліцейського вузу працював медсестрою

У 2008 році громадянин Чубенко став курсантом Кіровоградського юридичного інституту, а після його закриття у 2011 році продовжив навчання у Харкові. Під час навчання у Кіровограді 19 лютого 2010 року курсант був призначений наказом головного лікаря на посаду молодшої медичної сестри в одному з

лікувальних закладів у Кіровограді. Працівники УСБУ в області побачили в цьому порушення спеціальних обмежень щодо посадових осіб органів внутрішніх справ і кваліфікували дії курсанта міліцейського вузу за ч.1 ст.172-4 КУпАП. Кіровський райсуд 4 березня цього року закрив провадження, не побачивши в діях курсанта-медсестри складу адмінправопорушення. Своє рішення суд мотивував тим, що курсант Чубенко як молодша медична сестра займався медичною практикою. Відповідно до ст.7 ЗУ “Про засади запобігання та протидії корупції” одержання винагороди від медичної практики корупційним діянням не вважається. З таким рішенням не погодився прокурор Кіровського району і подав апеляцію. Прокурор просив скасувати постанову райсуду як незаконну і прийняти нову, якою визнати Чубенка винним у вчиненні адмінправопорушення, накласти штраф у розмірі 1700 гривень і конфіскувати зарплату, отриману курсантом-медсестрою в сумі 45057 гривень. На думку прокурора, Чубенко, навчаючись на слідчого, не мав права працювати медсестрою. Апеляційний суд області не погодився з такими доводами. Роботу майбутнього юриста медсестрою суд визнав медичною практикою, скаргу прокурора залишив без задоволення, а адмінсправу закрив. Постанова Апеляційного суду набрала законної сили після її винесення і оскарженню не підлягає. В.Підвисоцький.


22

калейдоскоп

№16 18.04.2013

З полиці архіваріуса

Газета «Голос Юга», м.Єлисаветград, квітень 1914 року 12 апреля. К устройству Крытого рынка. 14 апреля в Петербурге в обществе архитекторов будет произведен конкурс проектов городского Крытого рынка в Елисаветграде. В жюри примут участие в качестве представителей Елисаветградского городского управления гласный д-р Пашутин и городской архитектор Любельский. 13 апреля. Потребление водки в Елисаветградском районе. В 1912 году в Елисаветградском уезде функционировало 108 казенных винных лавок, из них в Елисаветграде было 17, в Бобринце 4, в Новомиргороде 4 и 83 лавки в селах, местечках и деревнях нашего уезда. В этом году было выпито в Елисаветграде 86618 ведер на сумму 680893 ру-

бля, в Бобринце 15604 ведра на 131461 рубль, в Новомиргороде 11378 ведер на 95893 рубля и в остальной части уезда 183428 ведер на сумму 1543142 рубля. Прибавив к этим цифрам еще выручку в 10000 рублей по городу Елисаветграду за водку, продававшуюся в частных питейных заведениях, мы получаем, что за 1912 год в Елисаветграде выпито 29 028 ведер водки на 2461389 рублей. 16 апреля. Покушение на самоубийство. Вчера на рассвете в доме терпимости Э.Куниной покушалась на самоубийство, выпив карболовой кислоты, Н.Вижакова, 22 лет. Покушавшаяся была доставлена в земскую больницу, где ей было дано противоядие.

Бобринец, 15 апреля. По телефону. Сегодня в 2 часа дня состоялось освящение места и закладка здания для мужской гимназии. 19 апреля. На железной дороге на станции Треповка ревизионный слесарь Козлихин совершил кражу 30 фунтов болтов и другой материал. 23 апреля. Экскурсанты. В Елисаветград приехала экскурсия учащихся и учителей земских училищ Плетеного Ташлыка в числе 1000 человек для осмотра сельскохозяйственной выставки. По просьбе земской управы городская управа отвела экскурсантам для ночлега помещение балковского Фирсановского училища.

А Г Л О Т К Р Е П О Р К О С А Р И Л Б Х А М А Т О З А Л А З О

Аненко продал 5 пудов пшеницы и отдал 30 рублей. Боясь ответственности, Аненко заявил в милицию и его не привлекали к ответственности, поэтому поводу суд приговорил Федора Гурина к лишению свободы со строгой изоляцией на 4 года, Ивана Швеца и Михаила Богачева — к 1 году 6 месяцам. 4 апреля. Суд над содержателем притона. Особой Сессией Народного Суда 5 апреля сего года в здании бывшего Окружного суда (Большой зал) будет слушаться в составе шести народных заседателей при открытых дверях с участием обвинения и защиты уголовное дело по обвинению гражданина Арона Самойловича Смелянского в тайном содержании притона разврата. Вход для всех свободный. 5 апреля. Объявление. Центральный Рабочий Клуб в пятницу 6 апреля в 8 часов вечера товарищ Пелихов

прочтет лекцию на тему «Человек создал Бога». После лекции концерт. 14 апреля. Палестинцы. На чердаке местной главной синагоги в одной из комнат проводит свои занятия подпольная еврейская школа, закрытая в 22 году, под названием «Тарбус». Это одна из школ, руководимая старыми шовинистами-националистами, мечтавшими о своем «национальном царстве в Палестине». 18 апреля. Задержание вора. Перед праздниками была совершена кража в Ковалевской церкви. Воры, уходя из церкви, были виновниками происшедшего там пожара. Третьего дня сотрудниками Угрозыска задержан один из воров под кличкой «Царек». Часть похищенного найдена. Підготовлено за сприяння Держархіву Кіровоградської області.

ось так

ЩОБ НЕ ПЛАТИТИ – ХОЧ У РАБСТВО! Кожен вільний громадянин Римської імперії був зобов’язаний платити податки. Чи здивує сучасну людину той факт, що платити люди й тоді не хотіли? Але що мали робити? Більшість громадян були землевласниками, прив’язаними до своєї землі, і подітися їм було просто нікуди. А ось рабам за законом

платити податки було не потрібно. І дрібні землевласники знайшли вихід: вони продавали себе в рабство й так уникали податкової повинності. Зрештою ця практика стала настільки популярною, що імператор Валент був змушений видати указ про незаконність продажу в рабство самого себе. Учреждение для лечения и отдыха. ПО ВЕРТИКАЛИ: 1. Огнестрельное оружие. 2. Мера скорости корабля. 3. Остров в Индийском океане. 4. Почти вещдок. 5. Напарник пряника. 6. Созвездие. 7. Страница, интернетская. 9. Роман Лао Шэ. 10. Ни в городе Иван, ни в селе … 11. Город в Алжире. 12. Страна в Европе. 15. Облаянный Моськой. 17. Рашпиль. 20. Полная зависимость. 22. Порт и ВМБ Израиля. 24. Тара для клея, пасты. 27. Имя нескольких карфагенских полководцев. 30. На … 32. Восток. 33. Искусственный язык. 36. Сигнальный инструмент. 37. Тусовка глухарей. 38. Река в Казахстане и Китае. 41. Маршал авиации (Сов. Союз). 42. Киевский ФК. 44. Автор скульптуры «Мыслитель». 45. Конструктор вертолетов Ка. 47. Русский художник («Явление Христа народу»). 48. Планета. 49. Из сем. кошачьих. 50. Нечто необъяснимое. 53. Начало полета ракеты. 55. Сказание. 56. То, что поддерживает. 57. Одежда (устар.). 59. Говорение. 60. Единица мощности электротока. 61. Готовят летом. 63. Сын тропической Африки.

ОТВЕТЫ НА КРОССВОРД ПРОШЛОГО НОМЕРА ПО ГОРИЗОНТАЛИ: 1. Добра. 4. Мускус. 12. Трава. 13. Автобиография. 15. Аргамак. 18. Окоп. 20. Драже. 21. Валуа. 22. Мунтжак. 26. Повиновения. 27. Прыть. 29. Топаз. 30. Кандидатура. 32. Горнило. 34. Мекка. 37. Бонус. 38. Акын. 39. Танкист. 44. Стихосложение. 45. Салат. 46. Реалия. 47. Окунь.

ПО ВЕРТИКАЛИ: 2. Остров. 3. Рубо. 5. Упряжь. 6. Кафа. 7. Стяг. 8. Шарм. 9. Банк. 10. Патон. 11. Кобра. 14. Иркут. 16. Антарктика. 17. Авантюра. 19. Палисадник. 20. Дутов. 23. Болотова. 24. Редан. 25. Хинди. 28. Адрес. 31. Клест. 33. Молоки. 34. Мулла. 35. Акунин. 36. Ангел. 39. Тост. 40. Ноль. 41. Истр. 42. Тина. 43. Ежик.

Н

Т О Т Р Е С А Т Д А О Р Р Т В І С К

Й

Н А А М У Т А К Е Т А С А

А ЩЕ БУЛО Й ТАКЕ…

ВИСОКОБЛАГОРОДІЄ СОБАКО! Наприкінці 17-го — початку 18-го століть Японією правив сьогун Токугава Цунайосі. В історію він увійшов під прізвиськом «Собачий сьогун», і ось чому. Він видав найбільш ранній із відомих в історії указ про захист прав тварин і наділив собак більшими правами, ніж людей. Під страхом страти було заборонено вбивати собак, кішок і загнаних коней, а до бродячих собак городяни мали ласкаво звертатися «високоблагородіє Собако». Зі зграєю собак, що знищує посіви, належало обходитися особливим чином. Насамперед селяни мали заприсягтися, що жодна собака не постраждає. Потім пещеннями й умовляннями належало попросити тварин піти. Категорично заборо-

нялося кричати, що-небудь кидати й висловлювати неповагу до звірів. І то були не порожні слова. Коли закон був порушений, населення одного села було страчено. Для бездомних псів, зграями яких кишіла столиця держави Едо, за розпорядженням Цунайосі вперше у світовій історії створили мережу притулків. Один із них — на 50 000 голів, розмістився на околицях столиці, згодом псарню на площі в 55 гектарів збудували в Накано. Собакам покладалося триразове харчування в розмірі, що у півтора раза перевищував раціон селянина, що працював у полі. Коли тварини відмовилися їсти городину, їм стали подавати рибу й м’ясо. За спогадами німецько-

КРОССВОРД ПО ГОРИЗОНТАЛИ: 1. Румынский космонавт. 6. Злак. 8. Первый «лунатик». 13. Вышел на прогулку с «Восхода-2». 14. Бог войны (гр.). 16. Вселенная. 18. Масло, церковное. 19. Стрелометатель. 20. Столица Египта. 21. Лесной сторож. 22. Газ. 23. Американский космотурист. 25. Раскапывал Трою. 26. Матросик. 28. Бумажный фонарь для иллюминации. 29. Он сказал: «Поехали!». 31. Аукцион. 34. … и меч. 35. Дерево. 37. Комплект игральных карт из двух колод. 39. Маршал Франции (с 1804 г.). 40. Спорт, ковбойский. 41. Поголовье. 43. На весь мир. 45. И порочный, и спасательный. 46. Командир КК «Союз Т-3». 51. Напиток с апельсиновым соком. 52. Участник корриды. 54. Столица Норвегии. 57. Перегласовка коренного гласного (например, в немецком языке). 58. Характер. 61. Птица. 62. Покровитель. 64. Златка (к/ф «Блуждающие звезды»). 65. Триумфальное сооружение. 66. Художник, наполеоновский. 67. Складное опахало. 68. Подразделение при орудии. 69. Полевой автомобиль. 70. Что Ми8, что «Уосп». 71. … сгущаются. 72.

Т О С Р Е Ф Р Е О Р М А

Ю П І Х Т З У Л Т О М В А Р І А Н Т І Т М Р И Г К У П А Л О Р А Р А П Б Р И Ц И Т А Т А М

Газета «Красный путь», г.Елисаветград, апрель 1923 г. 2 апреля. На черной бирже. За последние два дня отмечается некоторое оживление с золотыми «десятками», цена коих вчера поднялась до 395-400 рублей. С иностранной валютой слабо. Замечается интерес, ввиду приближения тиража, к облигациям золотого займа. 3 апреля. Суд над взяточниками. 26 марта выездная сессия Одесского Губ­ ревтрибунала рассмотрела дело по обвинению бывших милиционеров Ф.Гурина, М.Богачева и И.Шевца в вымогательстве и взятке. 13 января сего года, как милиционеры, они пошли искать самогонщиков. Но в квартире Аненко обнаружили варку мыла, разрешения на которую у Аненко не было. Составляя протокол, милиционеры стали угрожать арестом и штрафом, и потребовали в Аненко 30 рублей в виде взятки за аннулирование протокола. Не имея денег,

Ж А Т Е К А У Р

Реклама 22-04-84

го мандрівника, що відвідав Нагасакі в 1692 році, вулиці міста були повні бездомними собаками, у тому числі хворими. Якщо вони кусали або й загризали людей до смерті, суворо заборонялося робити з ними будь-що без дозволу влади. Після смерті сьогуна усі ці правила скасували.


у сімейному колі, реклама ЗДОРОВ’Я

ПРОЛЕЖНІ Нерідко, коли хворий надовго прикутий до ліжка, з’являються пролежні. Це хворобливі утворення, які ускладнюють процес одужання та можуть мати найсерйозніші наслідки для здоров’я людини. - Досить ефективно загоюють рани обліпихова олія й олія шипшини. Однак їх доцільно використовувати на початкових стадіях пролежнів, коли спостерігається лише почервоніння шкіри. В іншому випадку ці засоби вже не дадуть бажаного ефекту. Використовують обліпихову олію так: шкіру в місцях пошкодження обробляють камфорним спиртом, після чого добре мажуть олією з допомогою тампона зі стерильної вати. Олію залишають на шкірі до повного її вбирання. - Дуже допомагає на початку розвитку пролежнів трав’яна суміш із 50 г хвоща польового, 30 - ромашки і 40 г - звіробою. Суміш залийте 300 мл крутого окропу та

кип’ятіть на водяній бані протягом години. Після цього відвар вилийте в термос і настоюйте добу. Потім відвар процідіть. Вживати ці ліки потрібно по 0,5 скл. 2 р. на добу. Курс лікування не повинен перевищувати тижня. - Для приготування відвару кори дуба подрібніть 200 г сухої сировини. Отриманий порошок покладіть у 2 л води та варіть на повільному вогні не менше ніж годину. Дайте відвару охолонути, процідіть. Змочуйте у настої марлеві серветки зі стерильного бинта та прикладайте до пролежнів, замінюючи серветки новими у міру їхнього висихання. Кожна з процедур (а їх слід проводити 3 р. на день) повинна тривати не менше ніж годину. - Якщо у лежачого хворого утворилися пухирі на шкірі, швидко позбутися їх допоможе деревій. 1 ст. л. сухої сировини залийте 1 л крутого окропу, настоюйте при

кімнатній температурі близько години. Настій ретельно процідіть через марлю. У цей відвар додайте 20 крапель аптечної спиртової настоянки нагідок, ретельно перемішайте. Вражену поверхню протріть камфорним спиртом, після чого накладіть марлю, змочену в настої нагідок. Примочки змінюйте у міру їхнього висихання протягом години. Дану процедуру необхідно робити не менше ніж 5 р. на день. Помітне поліпшення наступить уже через кілька днів, а повне загоювання пролежнів - приблизно через 10 днів. - Наступний рецепт допоможе справитися з пролежнями у найскладніших випадках. В емальованому посуді змішайте 20 г ромашки та шавлії, залийте 0,5 л гарячої кип’яченої води, накрийте кришкою, вкутайте махровим рушником і настоюйте 3 год. Процідіть і застосовуйте як для примочок до пролежнів, які уже є, так і для обмивання місць, в яких найімовірніше можуть з‘явитися нові.

ДЛЯ МОЛОДОСТІ ШКІРИ

ОРГАНІЗМ СКАЖЕ СПАСИБІ

Якщо завести звичку ранком на порожній шлунок випивати склянку теплої води з лимоном або лаймом, організм скаже вам величезне спасибі. Чим же корисна ця нескладна й усім доступна процедура? Очищення печінки. Тепла вода з лимонним соком сприяє розрідженню жовчі, стимулює вироблення ферментів клітинами печінки й очищає її. Допомога травленню. Структура й склад води з лимоном схожі на кислотне середовище шлунка, такий початок дня готує кишечник до роботи, сприяє його спорожнюванню. Мінеральний склад. У лимоні й лаймі - велика кількість калію, який відіграє важливу роль у процесах передачі нервових імпульсів між клітинами нервової системи в головному мозку й на периферії. Дуже важлива достатня кількість калію й для ритмічної роботи серця. Також вода з лимоном містить корисний для зубів і кісток кальцій і необхідний серцю магній. Нормалізація артеріального тиску. Цей «коктейль» стабілізує

СТРАВИ ЗІ СКУМБРІЇ («ХІТИ» 80-х) ВІНЕГРЕТ ІЗ РИБОЮ

СКУМБРІЯ З СИРОМ

800 г риби, 2-3 ч. л. готової гірчиці, 100 г сиру, 2 ст. л. борошна, 1/2 скл. олії, сіль за смаком. Одну половину філе скумбрії помажте гірчицею, на другу -покладіть шматочок сиру. Складіть обидва філе разом, запаніруйте в борошні й обсмажте з обох сторін. Обсмажене філе розріжте на шматочки. Як гарнір підійдуть картопляне пюре та салат із овочів.

ВІДВАРЕНА СКУМБРІЯ

700-800 г риби, 1 л води, 1 ст. л. 9-відсоткового оцту, 2 лаврові листки, по 5 горошин чорного та духмяного перцю, сіль за смаком. Підготовлену тушку скумбрії наріжте шматочками по 3 см, покладіть у киплячу підсолену воду, додайте оцет, прянощі та варіть рибу на слабкому вогні 20-30 хв., а потім швидко охолодіть у відварі. До цієї страви рекомендується подавати соус із хрону та картопляне пюре. Приготування соусу. 50 г кореня хрону, 2 ст. л. 9-відсоткового оцту, 1/2 скл. рибного бульйону (води), 1 ч. л. цукру, сіль за смаком. Почищений промитий хрін подрібніть на тертці. Складіть у посуд, залийте киплячим бульйоном і закрийте кришкою. Коли суміш охолоне, додайте оцет, цукор, сіль і розмішайте.

ФРІКАСЕ ЗІ СКУМБРІЇ

700-800 г риби, 2 морквини, 1 цибулина-порей,, шматочок ко-

ОСЬ ТАК

Британські вчені довели, що прослуховування улюбленої музики поліпшує склад крові людини й позитивно впливає на стан усієї кровоносної системи. Учені спостерігали за кількома сотнями чоловіків і жінок у віці до 36 років. При прослуховуванні улюбленої музики кровоносні судини в передпліччях розширилися майже на 26 відсотків, а в крові підвищилася концентрація окису азоту. Саме ця комбінація, запевняють учені, запобігає появі холестеринових бляшок і утворенню тромбів.

ПАМ’ЯТЬ ЗМІЦНИТЬ ВІВАЛЬДІ

Те, що класична музика добре впливає на мозок, відомо давно. Експериментатори з Нортумбрійського університету дослідили це питання детальніше.

Група добровольців виконувала тестові завдання на визначення рівня концентрації уваги, пам’яті й мислення. Спочатку без музики, а потім – під звуки «Пори року» Антоніо Вівальді. Виявилося, класика прискорює реакцію. Але - тільки динамічні частини, повільні ж трохи сповільнювали функції.

ПОПСА Й АЛКОГОЛІЗМ

Американські дослідники з Уні-

верситету Пітсбурга з’ясували, що захоплення поп-музикою приводить до зловживань алкоголем. Воно й не дивно. Учені проаналізували 793 найбільш популярні в молодіжному середовищі пісні. Виявилося, що близько 25% цих композицій містять згадування алкоголю. При цьому в 41,5% випадків алкоголь і його вживання згадується в позитивному контексті, і лише в 17,1% - скоріше в негативному. В 63,4% алкоголь асоціюється з багатством, в 58,5% із сексом, в 51,2% з об’єктами й предметами розкоші, в 48,8% з вечірками й відпочинком, в 43,9% з наркотиками, в 39% - з автомобілями. Учені вважають, що таке завзяте вдовбування в голови підлітків і молодих людей «алкогольної» тематики може привести до зловживань алкоголем.

НЕ ЗА ПРЯМИМ ПРИЗНАЧЕННЯМ

«ПОСЛУЖНИЙ» СПИСОК ФОЛЬГИ Алюмінієва фольга - ідеальний матеріал для пакування харчових продуктів, здатний довго зберігати їхній смак. Але мало хто знає, наскільки широко можна використовувати фольгу не за прямим призначенням. Зокрема так: - Загорнуті у фольгу яйця під час варіння ніколи не тріснуть. - Щоб освіжити черствий хліб, побризкайте його водою, загорніть у фольгу та на 5-6 хв. покладіть до гарячої духовки. - Перш ніж смажити м’ясо, застеліть плиту фольгою: це позбавить вас необхідности змивати жир. - Посуд для мікрохвильової печі добре відмивається з допомогою миючого засобу та кульки з фольги.

- Потемніле срібло набуде блиску, якщо на кілька хвилин покласти його в ємність із холодним розчином солі (2 ч. л. на склянку води), в який опущений шматочок фольги. - Щоб срібні речі не темніли на повітрі, їх потрібно загортати у фольгу.

реня селери, зелень петрушки та сіль за смаком. Філе скумбрії поріжте шматочками і відваріть у невеликій кількості киплячої підсолкеної води. Овочі відваріть окремо. Приготування соусу з 2 ст. л. маргарину, 1-2 ст. л. борошна, 1/2 л відвару з риби й овочів. Борошно підсмажте на маргарині до світло-коричневого кольору, трохи охолодіть, розведіть гарячим відваром від риби й овочів. Посоліть, доведіть до кипіння та варіть 5-10 хв. Готову рибу й овочі викладіть на блюдо, полийте соусом і посипте дрібно нарізаною петрушкою.

СЕКРЕТИ БУРЯКІВ

ЩОБ БОРЩ МАВ ГАРНИЙ КОЛІР

ДЕЩО ПРО МУЗИКУ УЛЮБЛЕНІ ЗВУКИ ПОЛІПШУЮТЬ КРОВ

роботу судин і нервової системи, і артеріальний тиск позитивно реагує на це. Допомога при подагрі. Вода з лимоном сприяє розведенню сечової кислоти, тим самим зменшуючи болі в суглобах. Зменшення слизу. В аюрведі існує поняття «токсичний слиз», який накопичується в кишечнику, приводячи до поганої його роботи. Вода з лимоном допомагає цей слиз усунути.

СМАЧНОГО

350 г риби, 50 г буряка, 1 морквина, 2 картоплини, 1-2 солоні або мариновані огірки, 100 г майонезу, цукор, сіль і мелений перець за смаком. Зварені та почищені моркву, картоплю, буряк й огірки поріжте кубиками. Рибу відваріть у невеликій кількості підсоленої води з прянощами, дайте охолонути, поріжте тонкими шматочками. Все складіть у посуд, додайте цукор, сіль і перець, перемішайте та заправте майонезом. хвилин. А змивати в цьому випадку краще не теплою, а прохолодною водою. З маслинової олії можна приготувати й чудовий засіб для шкіри повік. Додайте в неї дві краплі лимонного соку, потім нанесіть суміш на повіки й на шкіру навколо очей. Через 20-30 хвилин акуратно очистіть шкіру за допомогою сухого ватяного диска.

23

ПРОСТІШЕ НІКУДИ

ПРОСТІ РЕЦЕПТИ Учені довели, що маслинова олія корисна не тільки як продукт харчування, а й як чудовий косметичний засіб. Вона багата на вітаміни А, B, D, Є, K. Завдяки вітаміну А шкіра еластична й утримує вологу, завдяки вітаміну Є - довго лишається молодою. Особливо сприятлива її дія на суху або старіючу шкіру, оскільки вона її живить, зволожує й розгладжує зморшки. Крім того, олія не викликає алергії й підходить навіть для чутливої шкіри. Вона також відмінно замінить молочко для зняття макіяжу й засіб для очищення шкіри обличчя. Перед використанням підігрійте її. Поставте ємність із олією на пару хвилин у гарячу воду, після чого просто змочіть у ній ватяний диск і протріть ним шкіру. Краще робити це ранком або ввечері. Якщо у вас суха шкіра, після нанесення олії залиште її на 20 хвилин або на півгодини, потім змийте теплою водою й промокніть шкіру сухою серветкою. Якщо шкіра жирна, потримайте олію на обличчі 5-7

№16 18.04.2013

- DVD-програвач, який стоїть на телевізорі або під ним, може заважати нормальному прийому телесигналу. Достатньо покласти між ними шматок фольги - і проблеми не існуватиме. - Фольгу можна використовувати для мелірування. Нанесіть засіб для мелірування або фарбу на пасмо волосся та загорніть у фольгу, щоб вберегти від фарби решту волосся. - При ремонті не завжди зручно використовувати малярний скотч. Фольга чудово захистить від фарби дверні ручки, водопровідні крани й інші предмети. - Ножиці стануть гострішими, якщо кілька разів розрізати ними фольгу, складену втричі.

Із буряків можна приготувати величезну кількість смачних наїдків. Не випадково супи з буряками та борщі - серед найбільш популярних у нашій країні страв. Як і кожен продукт, буряки мають свої секрети приготування. Зокрема такі: - Для того, щоб під час приготування буряк не втратив червоного кольору, додайте у воду, в якій він вариться, трохи оцту або лимонного соку (лимонної кислоти). - Варений буряк збереже більше поживних речовин, якщо під час варіння не зрізати у нього верхівки та корінця. - Ретельно промивайте буряк перед варінням, і тоді ви зможете використати воду, в якій він варився, для підфарбовування картопляного пюре, рису, каш. - Щоб буряк не зафарбував решти компонентів, які входять до складу страви (наприклад вінегрету), помажте його олією та залишіть на деякий час. - Воду, в якій вариться буряк, не соліть, бо овоч стане менш смачним і поживним. - Буряк вариться довго. Як правило, 2,5-3 години. Чи не можна прискорити цей процес? Виявляється, можна. Покладіть буряк у каструлю, залийте холодною водою і, тільки-но вона закипить, запам’ятайте час. Кип’ятіть буряк протягом години, потім зніміть із вогню та 10 хвилин тримайте під струменем холодної води. Автори цієї поради запевняють, що після такої нетривалої процедури буряк

ВАРТО ЗНАТИ

САМОТНІ ХВОРІЮТЬ ЧАСТІШЕ

Люди похилого віку, опиняючись на самоті, випробовують почуття туги, і це шкодить загальному стану їх організму, скорочуючи життя. Згідно з останніми дослідженнями встановлено, що до негативних наслідків приводить не тільки переживання, а й сам факт соціальної ізоляції. Учені ще раз підтвердили, наскільки тісно здоров'я людини пов'язане з її душевним станом.

стає готовим до вживання. - Буряк буде легко почистити, якщо, витягнувши з окропу, його відразу ж на короткий час занурити в холодну воду. - Щоб буряк зварити швидше, помийте його, почистіть, поріжте кубиками та залийте гарячою водою так, аби вона тільки закрила буряк. Варіть під кришкою. Коли вода википить повністю, буряк готовий, Потім влийте у каструлю 1 чайну ложку оцту (для відновлення попереднього забарвлення буряка) та перемішайте. - Ще один рецепт швидкого приготування буряка. Покладіть буряк у каструлю з невеликою кількістю води та під час його приготування час від часу доливайте холодну воду. - Готуючи страви з буряків, використовуйте прянощі, інакше страви вийдуть прісними та несмачними. - Щоб борщ мав гарний колір, буряк потрібно зварити цілим, натерти на середній тертці, посипати лимонною кислотою та цукром і дати трохи постояти, попередньо перемішавши. Потім покласти у борщ і дати один раз прокипіти.


24

сеанс ВідпоЧИнку, реклама

№16 18.04.2013

аСтроЛоГіЧНиЙ проГНоЗ

ПРОГНОЗ ПОГОДИ НА 18 КВІТНЯ

Ви будете активні у вирішенні як Настав час прояснити гострі пи­ своїх, так і чужих проблем, тому – тання у ділових та особистих сто­ в центрі уваги. Важливо бути від­ Терези сунках: зараз ви зможете це зро­ Овен критим і сміливим. Зможете більше бити без серйозних конфліктів. Під заробити, але й видатки виростуть. При кінець тижня вийдуть на перший план пи­ покупках – не поспішайте. тання податків, боргів, аліментів. Зараз сприятливий час для об­ думування та планування, накопи­ чення енергії для дії. Зібравшись Телець з силами, ви почнете активно та цілеспрямовано діяти. На вас звернуть увагу, тому варто послідкувати за зовніш­ ністю. Ви відчуєте, що обставини спри­ яють здійсненню ваших планів, тому будете активні та діяльні. Багато з того, що задумали, здій­ сниться. Потім енергія піде на спад. Пра­ вильно чергуйте працю та відпочинок. У Раків успіх у кар’єрі. З началь­ ством взаємини добрі, з колегами також, особливо, якщо ви готові йти на компроміси. З друзями – тісне спілкування, ви багато часу прово­ дитимете з ними, займаючись спортом.

Зверніть увагу цього тижня на самопочуття. Якщо почуваєтесь втомленим – займіться собою: тро­ Скорпіон хи поганяйте організм на спортив­ ній площадці, перейдіть на здорове хар­ чування. Поменше жирного та мучного, побільше фруктів. Настрій ліричний, хочеться за­ йматись лиш тим, що подобаєть­ ся. Але … працювати треба, сім’єю Стрілець турбуватись. На роботі доведеться добре викладатись, але допоможуть ко­ леги, з ними добрі взаємини. Дітям – як­ найбільше уваги! Будете багато займатись домаш­ німи справами; можливо, навіть відважитесь на ремонт. Заодно й стосунки з близькими налагодите, працюючи гуртом. Не соромтесь, кажіть їм, що вони для вас найдорожчі.

Захочеться спробувати щось нове. Яскраві враження одержите, подорожуючи по місцях, де раніше Лев не бували. Одинокі Леви можуть почати романтичні стосунки. Повернув­ шись – з новими силами за роботу, буде успіх. У Дів – період ризику, сміливих та відважних дій. Це вдалий час для розвитку власного бізнесу, вирі­ Дiва шення питань, пов’язаних з борга­ ми та кредитами. Упоравшись зі справа­ ми, можна і в подорож.

Збільшиться число поїздок. За­ раз важливі нові знайомства; поси­ литься потяг до нових знань та до­ Водолій свіду. Під кінець тижня старайтесь більше часу бути з сім’єю, налагодити стосунки з родичами: у домі буде приєм­ на атмосфера. На першому плані у Риб – фінан­ си. Зараз ви зможете швидко та успішно справитись з усіма фінан­ Риби совими питаннями. Потім – більше спілкування, цікавих зустрічей, посеред­ ницької діяльності, телефонних розмов.

кроСВорД 1. Автор поеми «Політ крізь бурю» (Державна пре­ мія УРСР імені Т.Г.Шевченка, 1965). 2. Місто в Челябін­ ській обл. 3. Керівник ан­ тиарабського повстання в Азербайджані (9 ст.). 4. Польський математик. 5. Маршал Франції. 6. Місто в Румунії. 7. Ріка в Ульянов­ ській обл. 8. Німецький фі­ лософ­ідеаліст. 9. Башкир­ ський поет (поч. 20 ст.). 10. Монгольський хан (13 ст.). 11. Письменник, знавець уральського фольклору. 12. Місто на острові Лусон (Фі­ ліппіни). 13. Столиця Мол­ давської автономної респу­ бліки. 14. Постановник к/ф «Щит і меч». 15. Російська поетеса, дитяча. 16. Фран­ цузький державний діяч (20 ст.). 17. … Обама. 18. Права притока Єнісею.

+5 +12 +5 +12

СВята

РЕЛІГІЙНІ

репертУар

ОБЛАСНИЙ ТЕАТР ЛЯЛЬОК

20 квітня – «Вовче­ нятко з казкової торби», В.Гольцов. 21 квітня – «Ведмідь­ рятівник», Є.Гімельфарб. Початок о 12 годині. Після вистав для дітей на стаціонарі прово­ дяться ігрові програми з врученням дарунків і солодощів. Довідки за тел.: 0522 242894, 243776.

ТЕАТР ІМ. М. КРОПИВНИЦЬКОГО

20 квітня ­ Р. Тома. „Вісім люблячих жінок“, комедія­детектив. Початок ­ о 16.00. 21 квітня ­ В. Орлов. „Золоте курча“, дитяча вистава. Початок ­ о 12.00. М. Гоголь. „Сорочинсь­ кий ярмарок“, мюзикл. Прем'єра. Початок ­ о 16.00. Довідки за тел.: (0522) 24-15-03; 050- 65499-43; 066-547-9977; 066-41-99-171.

аНекДотЫ

***

Дорогие родители, учите детей есть левой рукой. Потом, сидя за ком­ пьютером, они вам спа­ сибо скажут.

***

ВіДпоВіДі На кроСВорД З №15

14. Дараган. 15. Козаков. 16. Чинар. 17. Балатон. 18. Батурин. 19. Бурмило. 20. Парашут. 21. Мамай. 22. Адрес. 23. Кос­ модром. 24. Алтея.

5-10 Ì/ñ

18 квітня – хм. з проясн. t вночі +5 +7С, вдень +12 +17С. 19 квітня – переважно сонячно. t вночі +6 +8С, вдень +17 +19С. 20 квітня – ясно, без опадів. t вночі +5 +7С, вдень +18 +20С. 21 квітня – хм. з проясн. t вночі +7 +9С, вдень +16 +18С. 22-23 квітня – хмарно. t вночі +6 +9С, вдень +10 +15С. 24 квітня – ясно. t вночі +5 +7С, вдень +16 +18С.

Женщина ­ подруге: ­ У нас с мужем на зав­ тра намечен внеочеред­ ной День примирения и согласия. ­ Это как? ­ Едем в магазин. Я примеряю, он соглаша­ ется!

1. Дуров. 2. Абрикос. 3. Думбо. 4. Пан­ сіонат. 5. Сенегал. 6. Калорифер. 7. Не­ рон. 8. Маракас. 9. Мессі. 10. Зорепад. 11. Паламар. 12. Сатуратор. 13. Молочай.

+7 +17

+7 +18

Разгадывая кроссворд, муж задал жене вопрос: ­ Первый мужчина, че­ тыре буквы?.. И получил неожидан­ ный ответ: ­ Толя.

***

­ Чего такой грустный? ­ Понимаешь, когда я иду на рыбалку, мой со­ сед ходит к моей жене. ­ А ты пробовал не хо­ дить на рыбалку? ­ Пробовал, но тогда он ловит мою рыбу...

***

19 квітня ­ пам'ять святителів Євтихія, архієпископа Констан­ тинопольського (582 р.), та Мефодія, архієпископа Моравсь­ кого (885 р.), й 120­ти мучеників Персидських (347 р.). 20 квітня ­ Похвала Пресвятої Богородиці (Субота Акафіста). Пам'ять преподобних Георгія сповідника, митрополита Мітиленського (820 р.), та Даниїла Переяславського (1540 р.). Свят­ кування Божої Матері на честь її Данівської („Аз есмь с вами и никтоже на „вы“) ікони. (Перехідне святкування). 21 квітня ­ неділя 5­та Вели­ кого посту. Пам'ять преподоб­ них Марії Єгипетської (перехідне святкування) та Руфа, затворни­ ка Києво­Печерського (XIV ст.), апостолів від 70­ти Іродіона, Ага­ ва, Асинкрита, Руфа, Флегонта й

теСт

«ЧИТАЄМО» ЧОЛОВІКА Чоловіки не завжди говорять те, що думають. Чимало серед них і взагалі небагатослівних. Але маємо «секретну зброю» ­ вміння витлумачувати жести представників сильної статі. А над своїми жестами чоловіки не владні. Це й допоможе їх «розку­ сити». Отже: Чоловік пригладжує або, навпаки, скуйовджує своє волосся – хоче мати найкращий вигляд в очах жінок. потирає долоні – знає, що отримає позитивну відповідь на своє запитання. потирає вуха – не згоден із жінкою або ж не вірить її словам. Сидить схрестивши руки та ноги – бажає вступити в супереч­ ку. Схрещені руки свідчать, що чоловіку неприємна розмова з жінкою і він інстинктивно зводить бар’єр між собою та нею. Але якщо руки чоловіка схрещені на рівні живота, то співрозмовниця ще може налагодити контакт із

­ Расскажите о себе в двух словах. ­ Всякое бывало...

Дешеві

­ Не­е, я через балкон не полезу. У меня клау­ строфобия! ­ Клаустрофобия ­ это боязнь замкнутого про­ странства. Где ты тут видишь замкнутое про­ странство? ­ В гробу! В гробу зам­ кнутое пространство!

без банків та %

***

Єрма (I ст.). Собор преподобних і преподобномучеників Зверинець­ ких (перехідне святкування). 22 квітня ­ пам'ять мучеників Євпсихія (362 р.), Дисана єпископа й інших 270­ти (364 р.) та преподобномученика Вадима, архімандрита (376 р.). 23 квітня ­ пам'ять мучеників Терентія, Максима, Александра й інших (251 р. ) та священному­ ченика Григорія V, патріарха Кон­ стантинопольського (1821 р.) 24 квітня ­ пам'ять священно­ мученика Антипи, єпископа Пер­ гама Асійського (68 р.), святителя Варсонофія, єпископа Тверського (1576 р.), та преподобного Іоанна, учня преподобного Григорія Дека­ полита (IX ст.). 25 квітня ­ пам'ять преподоб­ них Василія сповідника, єпископа Парійського (754 р.), Ісаака Сиріна (550 р.) й Афанасії ігумені (860 р.).

ним. Якщо ж руки схрещені на рівні грудей – навряд чи чоловік почує свою «візаві». Чоловік у присутності пред­ ставниці прекрасної статі торкається гудзика на своїй сорочці, розстібає-застібає його – жінка йому подобається, і чоловік за своїм жестом намагається приховати, як він нервує. тримає руки на поясі або трохи нижче за стегна – дуже впевнений у собі.

в розстрочку

ВікнА м.Кіровоград, АС №2, маг. 13

095-090-77-70 096-326-32-42

***

­ У вас есть плохие ка­ чества? ­ Да. Я доверяю людям.

***

­ Девушка, мы раньше не встречались? ­ А то! Вы даже обеща­ ли жениться. ­ Извините, обознался.

***

Комариха, укусившая алкоголика, потом ещ¸ битых два часа расска­ зывала ему про своего бывшего.

***

­ Дорогой, скажи мне, какое платье из этих двух взять? ­ Если нравятся – бери оба! ­ Ну как всегда от тебя никакой помощи!

***

­ О, Боже, что это на тебе? ­ Бель¸... постельное, просто это единствен­ ное, что налезло после праздников.

оБЛаСНа ЩотижНеВа ГаЗета

21 канал

Çасновник: Îбласна організаöія журналістів газети “21 канал” Ñвідоöтво про реºстраöію ÊÃ ¹0140-Ó від 30.04.1996 р.

Редакція не завжди поділяє думку авторів публікацій. Діалог з читачами тільки на сторінках газети. Рукописи не рецензуються і не повертаються. Редакція залишає за собою право ре­ дагувати та скорочувати авторські тек­ сти.

Àäðåñà ðåäàêö³¿:

25006, м. кіровоград,

а/с 1/9 м. Êіровоград, 22-04-84 – реклама вул. ×орновола, 36 24-66-72 – приймальня (Ëуначарського, 36) Ãоловний редактор ªвген Øепітько

Віддруковано в ПП Видавництво „Республіка”, м. Черкаси, вул. Вербовецького, 1а Тираж: 39400 Зам. ¹СФ­180. Рекомендована ціна — 1,50 грн. Дякуємо, що прочитали нашу газету!

16gazeta  

gazeta. kir

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you