Page 1

×ÅÒÂÅÐ, 11 êâ³òíÿ 2013 ð.

ÙÎÒÈÆÍÅÂÀ ÃÀÇÅÒÀ

нАЦбАнК

Курс гривні на 09.04.2013 р.

1 USD — 7,99 грн. 1 EUR — 10,33 грн. 1 RUR — 0,259 грн. Ìàãí³òí³ áóð³ Ïí. Âò. Ñð. ×ò. Ïò. Ñá. Íä. ç 15 ïî 21 êâ³òíÿ Сприятливі та несприятливі дні        06.04 06.02 06.00 05.58 05.56 05.54 05.52  Схід 19.53 19.54 19.56 19.58 19.59 20.01 20.02  Захід  - немає магнітних бур  - невелика магнітна буря  - сильна магнітна буря

ЖАХИ

¹15 (1104)

www.kirovograd.co.ua ФОТОФАКТ

Потепліло. Ще тиждень-два й кіровоградські сім’ї вибиратимуться на природу. Зокрема, в міськсад. Там їх зустрічатиме ось такий пейзаж. Метрів за 400 від озера й річки хтось викинув зі своєї бойні коров’ячі голови. А чого далеко везти? Думається, процес деградації деяких кіровоградців триватиме й далі, тож незабаром у парки та сквери вони вивозитимуть й тіла своїх родичів. А навіщо тратитись на поховання? наш кор.

ЖИТТЯ ОбЛАСнОГО ЦЕнТРу

НА СУБОТНИКИ вИЖЕНУТЬ УСІХ

• • • реклама • • •

У Кіровограді розпочинається чергова битва за чистоту. Замість того, щоби підтримувати місто у нормальному стані, посадовці кілька місяців у рік, як правило навесні та восени, влаштовують добровільно - примусове прибирання вулиць силами бюджетників, школярів та інших підневільних. Минулого тижня виконком ухвалив рішення, що міська акція „Чисте місто“ триватиме з 01 по 30 квітня 2013 року, а дні 20 та 27 квітня 2013 року вважатимуться загальноміськими суботниками по впорядкуванню території міста. Виконком доручив Ленінській і Кіровській райрадам у будь-який спосіб залучити до прибирання підприємства, установи, організації та мешканців. У свою чергу ЖЕКи мають оперативно привести у належний санітарний стан прибудинкові території, контейнерні майданчики, упорядкувати дитячі майданчики та місця для сушіння білизни. Головне управління житлово-комунального господарства та управління розвитку транспорту та зв'язку мають забезпечити у необхідній кількості транспорт для

вивезення побутового сміття під час проведення загальноміських суботників. Водночас, як повідомив начальник головного управління житлово – комунального господарства О. Хачатурян, під час операції з прибирання міста сміттєзвлище безкоштовно прийматиме відходи. Причому від усіх.

ПРИТУЛОК ДЛЯ ТвАРИН БУДЕ НАСТУПНОГО РОКУ

Майже 800 кіровоградців щороку стають жертвами агресії безпритульних псів. Попри це якихось важелів боротьби із цим явищем влада не має. Уже кілька років заборонений відстріл агресорів, а притулку для тварин так і не побудували. Нічого не дає і вибіркова стерилізація, адже досвід Європи доводить, що цей метод може бути ефективним у випадку одночасної стерилізації мінімум 70 відсотків популяції тварин. В решті випадків – це гроші на вітер. Відтак громадяни борються із безпритульними псами хто як може – переважно труять протитуберкульозними препаратами та щурячою отрутою. У мерії, тим не менш, перекону-

Енергозберігаючі за

Вікна

Третину вартості

33% аванс, залишок у розстрочку під 0% (без переплат) м. Кіровоград

(0522) 27-65-60 вул. 50 років Жовтня 34/32 (095) 173-51-03

ють, що світло у кінці тунелю таки з‘явилося. Як ми вже повідомляли, кілька років тому під притулок виділили земельну ділянку. А інститут «Кіровоградагропроект» розробив проектну документацію, тепер справа – за фінансуванням. Кошти обіцяють виділити з державного бюджету вже наступного року. За попередньою інформацією, на облаштування притулку мають витратити до 3 мільйонів гривень.

КОЛЕДЖ ЗАКРИЮТЬ?

Ймовірно, вже наступного року у Кіровограді зникне один із колись дуже популярних навчальних закладів – Кібернетико-технічний коледж. Інформація про його можливу ліквідацію по закінченню цього навчального року нині розповсюджується серед депутатів і вже найближчим часом буде розглянута на засіданнях постійних комісій. Без роботи залишаться понад сотня викладачів, а у пошуках іншого навчального закладу – майже півтисячі студентів. Співробітники коледжу кажуть, що кілька років на заклад йшов шалений тиск, його фактично позбавили бюджетного фінансування, а тепер от збираються поставити фінальну крапку. Ширяться чутки, що головною причиною закриття – є приміщення закладу – величезна будівля у центрі Кіровограда на вулиці Дворцовій навпроти краєзнавчого музею. Прекрасне місце для чергового порожнього супермаркету чи торгівельного комплексу.

вБИвАЛИ ТА ГРАБУвАЛИ ПЕНСІОНЕРІв У ніч на 29 березня у трьох сусідніх селах в Олександрівському районі сталося два вбивства та один розбійний напад на одиноких пенсіонерів, чиї будинки розташовані на околицях населених пунктів. Нападники заради наживи безжально познущалися над старими немічними людьми. Як повідомили у прес-службі УМВС в області, міліція затримала підозрюваних у скоєнні цих злочинів. Їх розповідь про події тієї ночі вразила своєю жорстокістю навіть досвідчених оперативників. Звірячу розправу над пенсіонерами влаштували троє жителів райцентру віком 23, 29 та 30 років. Вони знали потерпілих, адже скуповували у них сільськогосподарську продукцію. Проникаючи в помешкання, нелюди навіть не прикривали своїх облич, адже не збиралися залишати жертви живими. На легковому автомобілі ВАЗ-2101, який належить одному з підозрюваних, трійця душогубів за короткий проміжок часу побувала у трьох селах. Приїхавши до домоволодіння по вулиці Колгоспній у селі Красносілля, вибили вхідні двері будинку, стягнули з ліжка 83-річного господаря, стали його бити, вимагаючи гроші. Побачивши, що пенсіонер не подає ознак життя, обшукали будинок і знайшли під матрацом на ліжку 7100 гривень. Після цього

поїхали шукати іншу жертву. Знайшли її у селі Китайгород по вулиці Леніна. Вибивши двері будинку 79-річної жінки, стягнули її з ліжка на підлогу і стали бити, вимагаючи гроші. Били, поки не померла. Потім забрали мобільний телефон жертви та золоті сережки, які лежали на столі біля ліжка. Підпаливши ковдру, втекли з місця пригоди. Третьою жертвою став 78-річний житель села Соснівка. О першій годині ночі під’їхали до його будинку, вибили вхідні двері, стали погрожувати сокирою та бити руками і ногами, вимагаючи гроші. Забрали 51гривню, які знайшли у гаманці у піджаку біля ліжка. Затримали підозрюваних у ніч на 4 квітня: двох у домоволодіннях родичів, третього - на Черкащині. Потерпілий пенсіонер перебуває під наглядом медичних працівників. Він зізнається, що став почувати себе у безпеці лише коли дізнався, що його кривдники вже затримані. наш кор.


2

інформація, реклама

№15 11.04.2013

КОРОТКО Під час робочої поїздки до Гайворонського району голова облдержадміністрації А.Ніколаєнко завітав до Хащуватської школи та подарував школярам тенісний стіл і комплект творів українських класиків. У селі Хащуватому губернатор також відвідав дитсадок, подарувавши малечі іграшки. З огляду на перевантаження закладу, він доручив створити нові дитячі групи та забезпечити їх усім необхідним. У Гайвороні А.Ніколаєнко доручив відбудувати згорілий ЦДЮТ та розв’язати проблему з опаленням багатоповерхівок.

***

На виїзному засіданні колегії ОДА у Гайвороні зазначалося, що район має значний потенціал для розвитку, але потрібні нові підходи керівництва щодо залучення інвестицій. Відтак роботу з реалізації програми «Центральний регіон - 2015» визнано такою, що потребує значного поліпшення.

***

А.Ніколаєнко відвідав у Кіровограді Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів і подарував закладу телевізор і DVDпрогравач. Губернатор запевнив, що до 1 червня у центрі на прохання батьків дітей буде обладнана сенсорна кімната, що сприятиме процесу реабілітації. На території закладу також збудують дитячий майданчик, вирішується питання спорудження невеликого басейну.

***

Протягом першого кварталу 2013 року норматив доїзду швидкої допомоги до хворих у містах (10 хв.) в області дотримувався на 92%, у сільській місцевості (20 хв.) – на 90%. Про це на апаратній нараді повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА О.Рибальченко. Однак, за його словами, достовірність даних з районів викликає сумнів. Нормальному функціонуванню обласного центру екстреної медичної допомоги заважає недостатність лікарів у медичних бригадах (забезпеченість ними становить 53%) і техніки (з 90 наявних машин лише половина придатні для експлуатації). Водночас у деяких районах медичні бригади не мають радіозв’язку з підстанціями. Повне приєднання усіх підрозділів служби до центральної диспетчерської заплановано аж у 2014 році.

***

Упродовж минулого року в області спостерігалося збільшення на 18% працівників торгівлі та на 9% сільгосппрацівників. Тим часом відбулося незначне скорочення кількості медиків, освітян, держслужбовців. За словами директора департаменту соціального захисту населення ОДА О.Догарова, нинішнього року область недовиконує план створення робочих місць. Причому зарплата

лише на 42% створених робочих місцях перевищує мінімальну. А за питомою вагою усіх працівників, які одержують мінімальну зарплату, область посідає останнє 26 місце в Україні.

***

Виконання цьогорічного плану переробки цукрового буряка в області – під загрозою, адже аграрії неохоче сіють буряк, заявив директор департаменту агропромислового розвитку ОДА С.Шевченко. За його словами, скорочення посівних площ спричинило торішнє перевиробництво цукру. Проте цукрозаводи готові закуповувати сировину у тих же обсягах.

***

Протягом квітня в області триватиме місячник з благоустрою. На усі його заходи передбачено витратити 4,3 млн грн. Заплановано ліквідувати 960 несанкціонованих сміттєзвалищ, зібрати 50 тис. куб. м побутових відходів, упорядкувати 66,6 млн кв м. прибудинкових територій, 2989,2 тис. кв м парків, 788,8 тис. кв м скверів. Також планується висадити 20 тис. дерев, 10 тис. кущів, навести лад на 1586 цвинтарях. У рамках акції 20 квітня буде проведений День довкілля.

***

10 територій області не передбачили у місцевих бюджетах ніяких коштів на літнє оздоровлення дітей (Бобринецький, Вільшанський, Компаніївський, Онуфріївський, Петрівський, Світловодський, Устинівський райони та міста Знам’янка, Олександрія і Світловодськ). Якщо ці кошти не будуть виділені, то й з держбюджету відповідних коштів не надійде. Відтак про оздоровлення дітей у цих районах цьогоріч доведеться забути.

***

В області стартувала VIII Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця». Зібрані волонтерами кошти підуть на придбання діагностичного обладнання для допомоги дітям з проблемами слуху (торік збирали гроші для дітей, хворих на діабет). Кошти нагромаджуватимуть протягом квітня під час різноманітних масових акцій. Заключний гала-концерт відбудеться у кіровоградському дендропарку 28 квітня.

***

З 11 по 14 квітня Кіровоградщина відзначатиме 125-річчя з дня народження видатного композитора земляка Г.Нейгауза. Заплановано презентувати книгу про родину Нейгаузів, встановити меморіальну дошку на Кіровоградській музичній школі №1, відкрити погруддя Нейгауза біля музичного училища міста. Також відбудуться тематичні концерти, виставки, майстер-класи. Запрошені гості із Сербії, Англії, Росії.

ЖИТТЯ ОбЛАСнОГО ЦЕнТРу

ДАЛИ МАТЕРІАЛЬНУ ДОПОМОГУ Згідно із нещодавнім рішенням виконавчого комітету кілька сотень кіровоградців зможуть отримати матеріальну допомогу. Гроші дадуть 156 вдовам померлих ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та 24 ліквідаторам. Щоправда, суми мізерні: по 200 та по 500 гривень кожному відповідно на загальну суму 43,2 тисячі гривень. Іншим рішенням, за поданням громадських організацій ветеранів міста Кіровограда та з нагоди 68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, виконавчий комітет надав грошову допомогу 83 ветеранам Великої Вітчизняної війни на загальну суму 24,9 тисячі гривень. Ще 10 мешканців міста з вадами слуху отримають допомогу у розмірі 200 грн, кожному з нагоди 80-річчя Українського товариства глухих. А кіровоградку Віру Федорівну Оніпченко, яка 29 квітня святкуватиме свій 100-ий день народження, виконком вирішив привітати тисячею гривень.

КОНФІСКАТ ПЕРЕДАЮТЬ НА ЗБЕРІГАННЯ … ПОРУШНИКАМ Як вже повідомляв «21-й канал», у Кіровограді вдалися до рішучих дій у боротьбі зі стихійною торгівлею. Зокрема,під час спеціальних рейдів торговців не просто розганяють чи

складають протоколи, а й конфісковують товар. У мерії кажуть, це мало б діяти краще, ніж будь-який штраф. Щоправда, в ході реалізації цього нововведення теж виникли певні проблеми. Наприклад, правоохоронці кажуть, що їм ніде зберігати вилучений товар, через що вони віддають його на тимчасове зберігання…тим же «стихійникам». Існують і затримки з розглядом справ щодо конфіскації товару у судах. Словом, за що наша влада не візьметься – усе виходить боком.

ДвІ ГРУПИ ДЛЯ ОСОБЛИвИХ ДІТЕЙ У Кіровоградському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відкриють дві групи денного перебування для особливих дітей. Про це повідомила керівник центру Г. Заботкіна. Якщо ці плани стануть реальністю – здійсниться мрія більше трьох десятків мам, адже до цього часу вихователі і педагоги лише займалися із малюками по кілька годин на день. Тобто мами не могли влаштуватися на роботу. Тепер за малюками доглядатимуть протягом дня. Тут вони і харчуватимуться, і відвідуватимуть корекційні заняття. Буде щось на зразок дитсадка. Це дасть можливість жінкам, які досі були прив‘язані до хворих малюків, піти на роботу на повний день. Адже переважна більшість з них самостійно виховують особливих діток, а пенсії по інвалідності і на харчі не вистачає.

СПОРТ

НЕ З’ЯвИЛИСЯ НА ГРУ

У звітному турі чемпіонату України з футболу серед команд 1-ї ліги 7 квітня ПФК «Олександрія» програв у Харкові «Геліосу» з рахунком 0:2. А ось «Зірці» записали до

активу три очки, оскільки суперник - київська «Оболонь», не з’явилася на гру. У наступному турі 13 квітня «Зірка» прийматиме «Геліос», а олександрійці гратимуть у Донецьку з «Олімпіком». наш кор.

нАДЗВИЧАЙнІ СИТуАЦІЇ

ЗГОРІЛА вАНТАЖІвКА

1 квітня біля Мар’ївки Компаніївського району виникла пожежа кабіни автомобіля «MAN TGA». Нині експерти з‘ясовують, що стало причиною займання.

ТРИ УТОПЛЕНИКИ

У ставку села Аджамка Кіровоградського району знайшли тіло 49-річного чоловіка. Тіло з водойми витягли місцеві мешканці. Вони і викликали правоохоронців. Обставини загибелі та причина смерті встановлюються.

У селі Михайлівка Ульяновського району у Південному Бузі знайшли тіло жінки. Ким була загибла і обставини смерті жінки ще встановлюються. У Кіровограді з річки Інгул витягли тіло 55-річного чоловіка. За яких обставин загинула людина – поки що невідомо.

жирський автобус «ПАЗ-672», який їхав за маршрутом «Микільське Олександрія». У салоні на момент надзвичайної події було 10 пасажирів. Усі вони встигли вискочити. Постраждалих і загиблих немає. Фахівці встановили орієнтовну причину пожежі – коротке замикання електропроводки.

ПАЛІЄМ вИЯвИвСЯ СПІвМЕШКАНЕЦЬ

ЖІНКУ ЗНАЙШЛИ У КОЛОДЯЗІ

3 квітня у селі Дмитрівка Знам’янського району загорілися меблі та домашні речі в житловому будинку, що належить 52-річній місцевій жительці. Причину пожежі встановили швидко. Мотивом були ревнощі. У навмисному підпалі звинувачують 47-річного співмешканця господарки обійстя.

ЗГОРІв ПАСАЖИРСЬКИЙ АвТОБУС

5 квітня у Світловодському районі на автошляху Олександрія - Глинськ просто під час руху загорівся паса-

МЕТАЛЛОПЛАСТИКОВЫЕ

ОКНАДВЕРИ

балконные рамы, блоки, подоконники жалюзи, отливы,москитная сетка ул. Шевченко, 26, мн “Рубин” тел.: 270453, 0972969737, 0992223045

У с. Мар’янівка Новоукраїнського району минулих вихідних зникла пенсіонерка. За повідомленням сусідів зниклу 75-річну жінку почали шукати правоохоронці. Вони і знайшли її тіло на дні покинутого колодязя на подвір’ї. За допомогою спеціального спорядження для рятування людей з глибинних споруд рятувальники підняли загиблу на поверхню.

КІТ І ПЕС

7 квітня у Кіровограді по вулиці Чорновола на дерево висотою з 3-поверховий будинок якось ви-

9 років успішної роботи

дряпався кіт. А от злізти не зміг і жалісно нявчав, «гукаючи» на допомогу. Жителі будинку викликали рятувальників. Ті за допомогою автодрабини повернули чотирилапого на землю. Того ж дня за 7 кілометрів від села Мартоіванівки, що в передмісті Олександрії, на території колишньої ферми до відкритого колодязя впав пес. Жалібне виття тварини почув перехожий і викликав рятувальників. Тварину дістали, нагодували та відпустили. Прес-служба управління ДСнС в області.

Египет, ОАЭ, Таиланд, ШриЛанка... Шоптуры в Грецию, Италию, Китай Раннее бронирование туров Авто и авиа туры в Европу, визы. Экскурсии, отдых, лечение в Украине. АВИАБИЛЕТЫ. Горящие туры. ул.Островская, 2 (пл. Б.Хмельницкого, 14эт. дом) т.246503, 221671, 245622 www.intouristkr.com.ua Лиц. АВ 538769 ГСТК от 13.08.2010г.

ЕДИНЫЙ СЕРВИСНЫЙ ЦЕНТР “ФОРТЕВ” Автобусные туры в Европу Горнолыжные курорты Украины, Европы Болгария с Кировограда на майские праздники  1400 грн. Регулярные рейсы в Болгарию г. Кировоград, пер. Декабристов, 5 (0522) 275721, 0665914001, 0963471307 www.fortev.com

Лицензия МТЗУ АВ №485188 от 21.10.2009 г.


інформація, реклама

№15 11.04.2013

ПРОбЛЕМА

в Кіровограді щодня, коштує немало - шість гривень, тобто загалом на місяць за проїзд треба заплатити в межах трьохсот. За словами заявників, а усіх підписів -більше ста, водії нині їздять «як хочуть». Приміром, перший рейс на Федорівку, о 5.30, відправляється від будинку шофера - з Масляниківки чи Кущівки. Та й інші рейси виконуються не за графіком. - Все це - причина того, що в нас закінчився договір із ВАТ «Автобусний парк», - каже сільський голова Степового Людмила Григор. - Зокрема, Степове залишилося сам на сам із проблемою із лютого 2012го, а Федорівка (це пов’язані значною відстанню спільного маршруту села-авт.) - з лютого цього року. Кажуть, що причиною відмови продовжувати договори є величезна заборгованість держави перед перевізниками за надання послуг пільговикам (так само нам пояснювали і в обласній державній адміністрації, коли йшлося про автобуси від райцентрів - авт.). Другий місяць нашою транспортною проблемою опікується не обласна рада, а районна - Кіровоградська. Ті ж проблеми і в Аджамці, Крупському,... та більшості сіл... На роботу та навчання із Федорівки й Степового постійно добираються чоловік із шістдесят. Тепер уявіть собі лишень ту пільгову середу, коли до цієї кількості бажаючих потрапити спочатку в училище й до заводського станка, а потім не лишитися ночувати під відкритим небом в парку на лавочці до-

ЕВРОДАХ пропонуємо: МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЮ, МЕТАЛОПРОФІЛЬ БІТУМНУ, КОМПОЗИТНУ ЧЕРЕПИЦЮ

«ЗАЙЦІ МИ І Є в СвОЇЙ ДЕРЖАвІ» Мешканці сіл, які роками користувалися приміськими автобусами, що відправлялися з Кіровограда (чи райцентрів), сьогодні в паніці. По закінченню термінів дії договорів між попереднім перевізником та сільськими громадами наступна угода не підписується. Тому узвичаєний розпорядок дня людини, котра їздить в обласний центр на роботу, ринок чи до дітей - няньчити внуків, поки ті заробляють гроші на оплату найманої квартири, може розвалитися. Якщо, звичайно, ситуація не зміниться на краще. Але вже сьогодні, коли на маршрути вийшли тимчасові перевізники (і це в кращому разі, бо подекуди, наприклад, на Кропивницьке Новоукраїнського району пасажирський транспорт ходити зовсім перестав, і ми про це писали) у пасажирів виникає чимало проблем. Приміром, у тих, хто мешкає у Федорівці чи в Степовому. Автобусну зупинку для них тепер винесли за межі приміського автовокзалу на Черемушках, навпроти входу в дендропарк, і місця в салоні вони займають не згідно зі вказаними у квитках, а за принципом - хто перший розгадає транспортний ребус, знайшовши, де сьогодні зупинився транспорт, і вскочить у вільне крісло. Ні лавочки, ні навісу від дощу для людей не передбачили... Із заяви, що її передали нам жителі Федорівки, дізнаємося, що пільговим нині лишився один день середа, а повний квиток, як на розмір пенсії чи скромної зарплати людини, котрій конче необхідно бувати

3

ГНУЧКІ ЗВ’ЯЗКИ ТА ВЕНТИЛЯЦІЮ ФАСАДУ ОНДУЛІН, УТЕПЛЮВАЧ, МАНСАРДНІ ВІКНА ВОДОСТОКИ, ЄВРОБАР’ЄР, ПАРОБАР’ЄР ЦЕГЛУ: АВС, ROBEN, САЙДИНГ, СОФІТ

(0522) 35„40„22, 050„487„555„0 www.evrodah.com

ТУРКЛУБ “ЭЛЕГАНС” Пассажирские перевозки автобусами еврокласса;

Почаев 1 2 дня 400 грн; Львов, Карпаты регулярно от 500 грн. Одесса птн, сб, вскр

дається чимала кількість дачників із кооперативу «Гідросила», торговий люд з кошиками, а то й з мішками, в яких часом щось і ворушиться, і, звичайно ж, пенсіонери, бо це - їхній законний день, коли туди й назад можна з’їздити за дві гривні, а не дванадцять. Це, як свідок, вам скажу, - жах. Ноєвий ковчег з усіма його тварями по парі проти цього гармидеру - порожня палуба трансатлантичного круїзного лайнера. - Райдержадміністрація нині збирає заявки від майбутніх учасників тендеру, - запевняє Людмила Олександрівна. - Сподіваємося, десь через місяць конкурс буде проведено і все владнається. Сьогодні мені

просто ні з ким говорити про пільги для ветеранів і дітей війни, про дах над головою пасажирів, котрі чекають автобуса. - А я чомусь не вірю, що все буде, як раніше, - каже Анатолій Тимошенко, який їздить у Федорівку, щоб приглянути за батьківською хатою. - Відрізають село від міста... Ви б подивилися, як ми сьогодні їхали... Автобус рушає від парку, а люди, котрі по той бік проспекту й не встигли перейти через вулицю, біжать поперед машинами, мов налякані зайці. І так у нас вічно. Зайці ми і є в своїй державі! О.Шверненко. Фото Івана Корзуна.

г. Кировоград, гост. “Киев”, 2 этаж тел.: 27 57 21, 096 347 13 07, 066 591 40 01 Лиц. МТЗУ АВ №508575 от 27.01.2010 г.

нОВАЦІЇ

КАБМІН ЗМІНИв ПОРЯДОК КУПІвЛІПРОДАЖУ АвТОМОБІЛІв

Відтепер оформляти договори купівлі-продажу транспортних засобів можна безпосередньо в підрозділах Державтоінспекції. Відповідну постанову «Про внесення змін до Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери» було ухвалено на урядовому засіданні 3 березня. Постанова передбачає оформлення договорів купівлі-продажу транспортних засобів безпосередньо в підрозділах Державтоінспекції, можливість продажу ТЗ без перереєстрації в разі, якщо його отримано у спадок. Також буде скасовано вимогу стосовно необхідності зняття транспортних засобів з обліку для їхнього подальшого продажу через торговельні організації. Нормативний акт був розроблений Міністерством внутрішніх справ в рамках виконання вимог Національного плану дій на 2013-й рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України.

У СФЕРІ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

Департамент ДАІ МВС України нагадує громадянам, що з 15 квітня вступають в силу зміни до діючих Правил дорожнього руху. Це перш за все, посилення вимог до застосування технічних засобів регулювання дорожнього руху, запровадження європейських зразків дорожніх знаків і дорожньої розмітки, а також введення нових термінів, таких як «газон», «острівець безпеки», «денні ходові вогні», «маневрування», «регулювальник», «удосконалене покриття». Змінами також закріплено пріоритет дорожніх знаків перед дорожньою розміткою. Для зменшення ризику виникнення дорожньо-транспортних пригод на позаміських дорогах, шляхом додаткового позначення транспортного засобу, що рухається, Правила дорожнього руху доповнено вимогою, згідно з якою транспортні засоби зобов’язані рухатися за межами населеного пункту у світлу пору доби із увімкненими денними ходовими вогнями чи ближнім світлом фар, у період з 1 жовтня по 1 травня. Передбачено також посилення вимог до проїзду повз транспортні засоби з розпізнавальним знаком «Діти». Так, запроваджено обов’язковість зниження водіями, що рухаються по суміжній сму-

ПОЗИЦІЯ

АНДРІЙ ТАБАЛОв: «Я ГОТОвИЙ УвІЙТИ У ФРАКЦІЮ вО «БАТЬКІвЩИНА»

Заява

готовий написати заяву про Явступ до фракції ВО «Бать-

ківщина» і підтримати опозицію у скрутний час. Це непросте рішення, яке осмислювалося не один день. У 2012 році на моєму мажоритарному окрузі, у Кіровограді, склалася надзвичайна ситуація із виборами. І коли виникла загроза втрати перемоги десяток тисяч кіровоградців, я звернувся за юридичною під-

тримкою до керівництва об’єднаної опозиції, зокрема, і Арсенія Яценюка. Але не отримав цієї підтримки. Свою перемогу у судах я відстояв самостійно. З огляду на це, я готовий стати членом фракції «Батьківщина», але за умови, що Арсеній Яценюк складе із себе повноваження лідера фракції. Саме на ньому лежить відповідальність за розкол фракції та перетворення її членів на обслуговуючий персонал одного з кандидатів у Президенти. Загострення президентських амбіцій та початок передвиборчого турне, замаскованого під акцію «Вставай Україно!»; відсутність конструктиву і не здатність досягати компромісу, що спричинило «виїзне» засідання парламенту; програш у боротьбі за київські вибори через низьку явку саме депутатів з «Батьківщини» і, відповідно, провальне голосування – це ті причини, через які Арсеній Яценюк має піти з посади. За таких умов є шанс зберегти фракцію ВО «Батьківщина». З повагою, народний депутат україни Андрій Табалов.

зі, швидкості, а у разі необхідності здійснення ним зупинки, для уникнення наїзду на дітей, що виходять з автобуса. Крім того, заборонено встановлення на проїзній частині предметів, що перешкоджають проїзду чи паркуванню транспортних засобів, за винятком деяких випадків (оформлення ДТП, дорожні роботи, обмеження руху, передбачені законодавством).

ЩОДО ТЕРМІНІв ДІЇ ПОСвІДЧЕННЯ вОДІЯ

Департамент ДАІ МВС україни інформує автолюбителів про набрання чинності Постанови Кабінету Міністрів україни від 13 березня 2013 року №185 про «Деякі питання виконання Закону україни «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують особу чи її спеціальний статус». Цією Постановою затверджені єдині зразки бланків документів, що

посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, у тому числі й посвідчення водія. Визначено порядок централізованого оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення зазначених документів. Також даним законодавчим актом були встановлені наступні строки дії для посвідчення водія: - на право керування транспорт-

ними засобами категорії А, А1, В та В1, оформлені і видані після набрання чинності цією постановою - протягом двадцяти років з дати їх видачі, - інших категорій - протягом десяти років із зазначеної дати. Такі посвідчення підлягають обміну в установленому порядку. Документи, видані до набрання чинності цією постановою, є чинними протягом строку, на який їх було видано. До запровадження і видачі документів, зразки бланків яких затверджені цією постановою, документи оформлюються з використанням бланків попередніх зразків.


4

№15 11.04.2013

ВИпадкИ, сИТуаціЇ, реклама КРИМІнАЛЬнИЙ РЕПОРТЕР ПОВІДОМЛЯЄ

ПИЛИ ГОРІЛКУ

До Онуфріївського райвідділу міліції надійшло повідомлення з райлікарні про доставлення 16-річного юнака з проникаючим ножовим пораненням у живіт з пошкодженням внутрішніх органів. Як повідомили у прес-службі УМВС в області, правоохоронці попередньо встановили, що напередодні ввечері потерпілий перебував у домоволодінні свого знайомого, до якого у гості прийшов і 24-річний місцевий житель. Під дією спиртного старший односельчанин розпочав із молодшим сварку, а потім схопив ножа та ударив ним юнаку у живіт, а сам втік із будинку. Господар помешкання викликав швидку, потерпілого госпіталізували до районної лікарні та прооперували. Наступного дня правоохоронці затримали підозрюваного за місцем проживання його знайомого – жителя цього ж населеного пункту. Чоловік раніше уже був засуджений за зберігання наркотиків.

вІЙСЬКОвОСЛУЖБОвЕЦЬ УКРАв НАБОЇ

Кіровоградська прокуратура з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері перевірила режим зберігання зброї та боєприпасів в одній з військових частин міста Кіровограда. Встановлено, що військовослужбовець К. викрав близько 800 набоїв різних калібрів. Як повідомив редакцію Кіровоградський спеціалізований прокурор А.І.Веліксар, військовослужбовцю К. було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.410 КК України. А нещодавно суд визнав його винним у вчиненні інкримінованого злочину та призначив відповідне покарання.

дверях і викрадав товар. «Побував» і в поліклініці. Однак розчин йоду та перекис водню його не цікавили. А от у кабінеті лікаря-нарколога знайшов у сейфі лікарський засіб «метадон». Своє житло злодій перетворив на склад. Крадений товар планував продавати за заниженими цінами знайомим та за оголошеннями і на ринку.

прес-службі УМВС в області, один з братів часто ночував у підвалі, оскільки інший не пускав його у будинок. Під час розпиття спиртних напоїв між братами виникла чергова сварка, що переросла у бійку, один схопився за ножа. Отримані ушкодження виявилися несумісними із життям. Брат-вбивця може сісти на 15 років.

З МІТЛОЮ ПРОТИ ПІСТОЛЕТА

МАКОвІ ГОЛОвКИ КУПИв У ЦЕНТРІ МІСТА

В Онуфріївському районі міліція затримала 34-річного місцевого жителя, який з пневматичною зброєю скоїв розбійний напад на родину приватного підприємця. Пригода сталася опівночі. У двері постукали, і як тільки 51-річний господар відчинив їх, до кімнати забіг незнайомець у чорній масці з прорізами для очей та з пістолетом у руці. Він ударив господаря рукояткою пістолета в обличчя і став вимагати гроші. На шум із сусідньої кімнати вийшла господиня. Попри всі погрози зловмисника застосувати зброю, жінка виявилася не з лякливих. Вона вхопила мітлу, яка стояла в кутку кімнати, і заходилася бити нею нападника. Зрозумівши, що зараз йому буде непереливки, горе-розбійник вибіг з хати і кинувся утікати у напрямку сусіднього села. По дорозі спалив маску у кущах, а пневматичний пістолет викинув у криницю покинутої садиби. Потерпілий зателефонував до міліції, яка й затримала зловмисника. Ним виявився раніше судимий 34-річний житель сусіднього села. Наприкінці минулого року він повернувся з місць позбавлення волі.

СЕРІЙНИЙ ЗЛОДІЙ

У Світловодську міліція затримала 22-річного чоловіка, на рахунку якого крадіжка «метадону» з наркологічного кабінету місцевої поліклініки та 12 крадіжок з торгівельних закладів міста. Проживаючи з співмешканкою, чоловік не працював, тинявся без діла по місту біля торгівельних закладів. А уночі, озброївшись металевою фомкою, зламував замки на вхідних

НУЖНЫ ДЕНЬГИ? ЗВОНИ! до

80 000 грн.

Банковский кредит

НАРКОТИКИ в КРОСІвКАХ

О 16 годині 29 березня у ході відпрацювання оперативної інформації під час догляду посилки у Кіровоградській виправній колонії №6, яку надіслала громадянка Г. засудженому С., в підошві кросівок виявили поліетиленовий згорток (на знімку) з речовиною темного кольору, пігулки білого кольору без написів в кількості 70 штук і поліетиленовий згорток із подрібненою речовиною рослинного походження зеленого кольору. Це були наркотики.

г. Кировоград, гост. “Киев” ул. Б. Перспективная, 50 офис 236

тел.: 0503337103, 0979417076 Св. А01 №318275 ВКОМР от 30.08.2010г.

БРАТ ЗАРІЗАв БРАТА

Під час сварки двох 40-річних братів з Устинівського району один зарізав іншого. Як повідомили у

Традиційно 14 серпня, на релігійне свято братів Маковеїв, яке у народі чомусь називають Маковієм, і вважають його обов’язковим атрибутом сухі голов-

ки маку та страви з насінням маку, біля кіровоградських церков і на вулицях міста стоять продавці з букетами сухих квітів, серед яких є й сухі головки маку, як правило дикого. Міліція не звертає на це увагу. А от працівник однієї з кіровоградських лікарень звернув. За його словами, 14 серпня минулого року він побачив біля готелю “Київ” по вулиці Великій Перспективній бабусю, яка продавала букетики сухих квітів, серед яких були й головки маку. За 50 гривень він купив оптом у бабусі усі її букетики. З них вибрав 181 головку маку із стеблами і склав їх у целофановий пакет. Коли зробив це, побачив біля себе двох чоловіків. Вони сказали, що з міліції і відвели до приміщення Ленінського райвідділу, де в присутності двох понятих задокументували вміст целофанового пакета. За висновком експерта, там було 66 грамів макової соломки. За незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту міліція порушила кримінальну справу. “Купував для себе”, - пояснив чоловік. Ленінський райсуд оштрафував працівника лікарні на 850 гривень, а також зобов’язав сплатити судові витрати у сумі 833 гривні.

ХОТІв ОСОРОМИТИ І ОСОРОМИвСЯ

Увечері житель селища Онуфріївка, студент-слухач Київського національного університету внутрішніх справ, йшов додому. Вирішив зрізати шлях і пішов через територію дитячого садка “Калинка”. Побачивши на подвір’ї п’яного чоловіка, з приміщення вийшов сторож і зробив зауваження, мовляв, чого ти тут вештаєшся, йди додому. Ці слова образили майбутнього юриста, і він став бити сторожа. Бив руками і ногами. А коли той втратив свідомість і впав на землю, студентюрист роздягнув його догола - згодом скаже, що хотів осоромити, - і пішов з одягом сторожа з дитсадка.

Свідки інциденту викликали міліцію. Майбутній юрист став каятися. Можливо тому Онуфріївський райсуд призначив йому умовне покарання.

“МЕРСЕДЕС” З ПОЛЬСЬКИМИ НОМЕРАМИ

Автомобіль, залишений у громадському місці без нагляду, обов’язково приверне увагу злодіїв. Вони, якщо не викрадуть сам транспортний засіб, то поцікавляться, що є цінного у салоні чи багажнику. А наші громадяни продовжують виявляти безпечність, залишаючи в автомобілях гроші та цінні речі. Тож злодіям залишається лише ходити по вулицях міста і шукати своїх жертв. Сорокадворічний житель Львівської області, перебуваючи в гостях у Кіровограді, залишив на ніч свій автомобіль “Мерседес Віто” на автостоянці по вулиці Полтавській. А вранці не побачив його на місці паркування. “Мерседес” з польськими номерами, зареєстрований у цій сусідній країні. Документи на транспортний засіб і документи водія залишилися у викраденому автомобілі. О другій годині дня з автомобіля “Ленд Ровер”, який був припаркований біля магазину по вулиці Яновського у Кіровограді, украли жіночу сумку, яка лежала на передньому пасажирському сидінні. Її власниця у цей час була у магазині. За словами потерпілої, у сумці вартістю 2300 гривень були гроші (4600 гривень, 100 доларів і 20 євро), а також мобільний телефон вартістю 8 тисяч гривень, паспорт і водійське посвідчення. Біля домоволодіння пенсіонера з села Оситняжка Кіровоградського району стояло два його автомобілі - “Волга” та “Москвич”. Уночі з обох автомобілів украли автомагнітоли.

У ГАЙвОРОНІ ЗАТРИМАЛИ РАМАЗА

Ми не вперше повідомляємо про подібні крадіжки. Досить часто під час розвантаження автомобіля біля магазину, водій, який зайнятий у цьому процесі, не закриває двері кабіни, залишаючи на сидінні барсетку з грішми та документами. А злодій спостерігає за водієм, і знаходить момент, коли непомітно забирає з салону барсетку. Так сталося минулого тижня і в Гайвороні на Привокзальній площі. 27-річний водій займався розвантаженням автомобіля. А злодій украв його барсетку, в якій були гроші у сумі 1000 гривень і документи. На щастя потерпілого, злодія вдалося затримати. Ним виявився 37-річний громадянин Грузії Рамаз Д., який з 2008 року проживає в Україні у місті Запоріжжя. Водій кіровоградської фірми привіз до Долинської товар. Розвозив його по різних торгових точках міста. Коли розвантажував товар, двері автомобіля «Мерседес» не закривав. А коли зібрався їхати додому, то не побачив у кабіні барсетки, в якій були особисті гроші в сумі 4300 гривень і документи.

Поки автомобіль з дніпропетровськими номерами їхав по Куколівському шосе в Олександрії, злодії пошкодили навісний замок і вкрали чотири пластикові відра та 50 упаковок пластикових ложок.

АЗАРТНИЙ ЧОЛОвІК

У квартирі 58-річного жителя селища Голованівськ міліція знайшла сім гральних автоматів.

ГІРКИЙ МЕД

Пенсіонер з села Ємилівка Голованівського району уклав з директором дніпропетровської фірми договір на продаж меду на суму 53304 гривні. Мед дніпропетровці забрали, а от розрахуватися забули. Сорокатрирічна жителька міста Ульяновка у листопаді минулого року дала під реалізацію 1600 кг меду чоловікові, який представився Ігорем. Було це на центральному ринку міста. З того часу вона не бачила Ігоря. П’ятдесятисемирічна жителька селища Вільшанка поскаржилася до міліції на жителя селища Нове. П’ять місяців тому він узяв у неї 4262 кг меду і пообіцяв розрахуватися до нового 2013-го року. Досі не розрахувався.

УКРАЛИ ПИвО І ГОРІЛКУ

У селищі Вільшанка обікрали кафе. Розбили віконне скло. Забрали 42 пляшки пива та 2 пляшки горілки. Більше в кафе алкогольних напоїв не було. В Олександрії розрізали тент автомобіля ДАФ, який віз з Вінницької області у Дніпропетровськ горілку “Немирів”, і украли 27 упаковок по 8 пляшок у кожній.

ШУКАЮТЬ СОБАКУ

Увечері з подвір’я домоволодіння по вулиці Котляревського у місті Помічна пропала собака породи ротвейлер. Власник вважає, що її украли і звернувся за допомогою у пошуках до міліції. Пропала собака і в чоловіка, який проживає по вулиці Героїв Сталінграда у Кіровограді. Власник дав оголошення. Йому зателефонував невідомий, сказав що знайшов собаку, і попросив скинути йому на мобільний 150 гривень, а тоді він поверне собаку. Власник пса виконав цю вказівку, але так і не побачив пекінеса. Мобільний незнайомця перестав відповідати.

МІЛІЦІЯ ШУКАЄ ШАХРАЙОК

О четвертій годині дня дві восьмикласниці однієї з шкіл Новоукраїнки йшли додому. По вулиці Кірова їх зупинили дві жінки слов’янської зовнішності. Вони налякали дівчаток, що на їх рідних накладено порчу, а щоб її зняти, для обряду потрібні сімейні коштовності та гроші. Одна дівчинка винесла з будинку 1600 гривень і золоті та срібні вироби на суму 10 000 гривень, а інша — 500 гривень та ювелірні вироби на суму 3500 гривень. Міліція шукає шахрайок.

ШАХРАЙСТВО

ЯК ПРОДАЮТЬ ТА КУПУЮТЬ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ

від 22.02. 01

ВК КМ

Р

товлен го н я

ви

7 390 50 .№ в С

Печаток та штампів

ДЕШЕвІ МОБІЛЬНІ ТЕЛЕФОНИ

за 10 хв.

*

українці активно освоюють інтернет. Все частіше купують та продають, розмістивши або прочитавши оголошення у всесвітній павутині. Однак не беруть до уваги те, що не бачать при цьому з ким мають справу, а це може бути шахрай.

*

У ролі такого афериста виступав і житель Кременчука Г. Він вирішив, що якщо буде виходити в інтернет не у рідному місті, і не з власного комп’ютера, то ніхто не зможе його

вирахувати. Для цього їздив до Олександрії і відвідував інтернетклуб по проспекту Леніна. На інтернет-аукціоні “Aukro.ua” виставив кілька лотів з мобільними телефонами різних моделей. Як розумієте, цих телефонів у нього не було. Для перерахунку грошей надавав майбутнім жертвам реквізити банківської картки знайомої. На ці оголошення за місяць клюнуло дев’ять чоловік з різних міст України. Першим вийшов на зв’язок 32-річний житель Феодосії. Йому сподобався мобільний телефон вартістю 210 гривень. “Перераховуєш на мою картку цю суму — і я відправлю на твою адресу поштою посилочку з мобілкою” - відповів шахрай. І феодосієць відправив гроші. Та посилки так і не отримав. Наступною жертвою була 30-річна жителька Бобринця, яка відправила на рахунок нашого фігуранта 300 гривень. Житель Коростеня з Житомирської області перерахував 300 гривень. З Хотина Чернівецької області шахраю надійшло 170 гривень. 50-річний житель Макіївки з Донецької області відправив 210

гривень. Житель Запоріжжя надіслав 320 гривень, жителька Одеської області — 310 гривень, житель міста Нетішин Хмельницької області — 286 гривень. Жителька Краматорська з Донецької області за 380 гривень купувала відразу дві мобілки... Коли потерпілі стали звертатися до міліції, правоохоронці швидко вирахували, з якого комп’ютера і хто виставляв на інтернет-аукціоні оголошення, та хто стоїть за банківською карткою, на яку потерпілі перераховували гроші.

ЗАМІСТЬ ІТАЛІЙСЬКИХ ТУФЕЛЬ вИЛИНЯНІ ТРУСИ

А наступну кримінальну справу зараз розслідують кіровоградські правоохоронці. Її фігурант – 44-річний житель одного з сіл Олександрівського району. На Кіровоградщину з різних кінців України уже надійшло з десяток заяв громадян, які вважають, що стали жертвами нашого земляка. Він виставив на Інтернет-аукціоні кілька лотів з жі-

ночим взуттям. Ціна була смішна, тож знайшлися охочі придбати це взуття. Тепер їм не до сміху. Сорокарічна жителька Херсонської області Олена М. купувала через інтернет у жителя Олександрівського району босоніжки. 21 лютого отримала посилку, за яку перерахувала на пошті 500 гривень. Прийшла додому, розкрила — а там замість босоніжок лахміття. Мала справу з цим чоловіком і 23-річна жителька Рівненської області Яна С. Вона замовила туфлі. Отримала посилку, за яку заплатила 590 гривень. А у посилці –труси з латками. Про подібний вміст посилок, які вони отримали від нашого земляка, до міліції поскаржилися і 68-річна Лідія К. з Луганської області, 18-річна жителька Хмельницької області, 23-річна жителька Донецької області, 25-річна жителька Миколаєва та інші. Усі вони заплатили на пошті за посилки, які їм надіслав житель Олександрівського району, від 400 до 900 гривень. В.Підвисоцький.


6

№15 11.04.2013

інформація, реклама ПОЇЗДКА

КРАЇНА ДЛЯ ЛЮДЕЙ У лютому в ТРВК «Новий день», як ми вже повідомляли, з робочою поїздкою перебували журналісти компанії Шурц Ком’юнікейшнз (США). А нещодавно група наших працівників побувала в Америці. Причиною поїздки стала перемога «Нового дня» у конкурсі для участі в Українській програмі партнерства в галузі Масмедіа, яку здійснює Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), за сприяння Фонду медіарозвитку посольства США в Україні. США зустріли нас небаченим до цього ритмом. Все рухалося, усі в роботі, люди – з веселими посмішками, привітні і ввічливі. Але – якісь незвичні, навіть відмінні від західноєвропейців. Не говорячи вже про нас. Тож ця незвичність дещо бентежила, чи зможемо ми знайти спільну мову з колегами медіа-компанії Шурц Ком’юнікейшнз. Але сталося інакше: ми не лише не відчували ніякого бар’єру при спілкуванні, а почувалися, як у себе на роботі. Крім перебування в американській компанії, де ми запозичали їхній досвід, нам організували вишукану культурну програму. В основному журналісти з Кіровограда перебували в місті Саут Бенд, що за 150 кілометрів від Чикаго. Саме тут знаходиться один з найвідоміших і найстаріших університетів США – університет Нотр-Дам. І славиться він не лише своїм навчанням, а титулованими спортивними командами. Навчання в цьому університеті платне. За рік треба викласти від 54 000 доларів. У цю суму входить: навчання, книги, користування бібліотекою, проживання, заняття в спортивних (та інших) секціях. Студентів тут – трошки більше чотирнадцяти тисяч. Щоб оплатити навчання, вони, здебільшого, беруть кредит.

Озеро Мічиган, де ми теж побували, – це два наших Азовських моря. І цим все сказано. Вздовж берегів можна помітити безліч багатих вілл, причалів для приватних катерів, яхт. Сюди, здебільшого на вихідні, приїжджають американці відпочивати. Є й загальні пляжі, які в цю пору засипав кучугурами піску пронизливий вітер. І хвилі прісної води висотою з метр показували, що озеро серйозне. З вживанням алкоголю і палінням у США не так все серйозно, як видається на перший погляд. Десь кілометрів за двісті від Чикаго є «острівець свободи» - Казино Чотирьох вітрів у індіанській резервації. Як для нас – це було вражаюче. Уявіть собі приміщення площею з два кіровоградських стадіони, заставлене акуратно в ряди гральними автоматами, барними стійками. Помістився тут і ресторан типу «шведський стіл» з десятьма кухнями різних країн світу. Приїжджі «відриваються» від турбот, втамовують свій голод на азартні ігри, алкоголь, куриво.

СІМЕЙНИЙ БІЗНЕС

В медіа-компанії Шурц Ком’юні­ кейшнз нас цікавило все: як родина Шурців, яка в далекому 1872 році заснувала газету «Саут Бенд Трібьюн», до сьогодні тримає першість на медіа-ринку в своєму регіоні. Як працюють їхні журналісти, як організована робота інформаційних сайтів. Нас вразили керівники Шурц Ком’юнікейшнз не своєю організацією праці, не своєю відданістю роботі. Нас вразило те, що вони не дивляться вперед у завтрашній день, а що вони тим завтрашнім днем живуть.

І жити їм не заважають, як у нас, фіскальні органи, - а сприяють. Ми запитали, а коли компанію останній раз перевіряли? Ніхто не знав. Виявляється, вони навіть не могли згадати. А було це десь років з двадцять п’ять тому. Як часто і з яких причин у нас трапляються перевірки, говорити не варто. На рік їх безліч. І ніхто не подумає навіть, що це заважає робочому процесу… Про розвиток бізнесу краще б вони й не говорили. Аж не вірилося: банки надають довгострокові (на десять і більше років) кредити підприємствам під 3-5 процентів річних! Що цікаво, є сторонні інвестори, які під цей же відсоток готові залюбки надати аналогічний кредит. До речі, всі показники, всі цифри є публічними. Навіть місячні, чотиримісячні та річні плани по доходах і прибутку в конкретних цифрах вивішуються на огляд. Ніхто нічого не приховує, все відкрито. Ще декілька цікавих прикладів. З робітника і підприємства у пенсійний фонд разом йде 6,2% від зарплати. Медичне страхування, яке забезпечить будь-яке лікування працівника компанії, обходиться йому особисто в рік – 1500, а компанії – 8000 доларів. Це при річному заробітку – 30-60 тисяч доларів. Всього з працівника утримується від його заробітку 22,6%. А з фірми – 7,6%. У США дуже поширений сімейний бізнес. Декілька родин, або одна родина починають свою справу. І продовжують її не роками, а століттями. Яскравий приклад тому є родина Шурців, яка вже друге століття працює в медіа-бізнесі. Що цікаво, за цей час, як розповідав нам головний виконавчий директор Тод Шурц, не було навіть і думки комусь відокремитись від сімейного бізне-

су. Члени родини Шурців, яка володіє практично півмільярдним капіталом, досить скромні люди. Тод Шурц, який запросив нас до себе в гості, їздить на звичайному, як і кожен американець, середнього класу автомобілі. Ніякої охорони, золотих ланцюгів на шиї. Звичайно вдягнута привітна щира людина. Нічим не відрізняється його й заміський будинок. Такий, як і його сусідів, як і в багатьох працівників компанії. Що дивно – в них біля будинків, чи ти мільйонер, чи просто не дуже багатий чоловік, немає парканів. Ніяких! Зелененька травичка на газончиках – і все. І турботи в них буденні – побут, сім’я, авто, тварини. Особливо американці обожнюють собак і котів. Завершувалися наші американські будні триденним перебуванням у Чикаго. Друге за величиною і за впливом місто США нас вразило в першу чергу своїми хмарочосами. В цьому мегаполісі ми бачили машин менше, ніж у Києві. Все просто – в місті триповерховий рівень тран-

ЦІКАВО

ЦЕ ХВИЛЮВАЛО РАДЯНСЬКИХ ЛЮДЕЙ ТРИДЦЯТЬ РОКІВ ТОМУ Доктор Хайдер не голодував, програми СОІ не було… Те, що хвилювало кров 30 років тому, виявляється було вигадкою, казкою або відвертою брехнею.

Доктор Хайдер Міф: Колишній співробітник НАСА Чарлз Хайдер у 1986 р. провів біля Білого дому 218-денну голодовку, вимагаючи припинити гонку озброєнь і відмовитися від використання ядерної зброї. У Радянському Союзі Хайдера регулярно показували у програмі «Час», на його честь викарбували пам'ятну медаль, Горбачов написав йому листа. Правда: Відкрив і розкрутив доктора кореспондент Держтелерадіо у Вашингтоні Володимир Дунаєв. Щоб голодовка здавалася безперервною, Дунаєв знімав за день п'ять сюжетів, переодягаючись в різні костюми. А схуднути Хайдеру порадили лікарі - повнота загрожувала здоров'ю. Згодом з'ясувалося, що Хайдер шахраював - потайки пив фруктові соки і їв вітаміни, голодував тільки вдень. Після закінчення голодовки (на яку в США так ніхто і не відреагував) намагався балотуватися у президенти, не набрав жодного голосу і почав звинувачувати СРСР в порушенні екології - після чого остаточно зник з радянських ЗМІ.

Програма СОІ Міф: Стратегічна оборонна ініціатива, відома під кодовою назвою «Зоряні війни», проголошена Роналдом Рейганом у 1983 р., передбачала розгортання в космосі могутньої протиракетної оборони, яка б захистила всю територію Америки від можливого радянського ядерного нападу. Правда: Проект «Зоряні війни» був грандіозним блефом. Його керівники пізніше зізналися, що вхо-

пилися за назву «Зоряні війни», щоб налякати і дезінформувати росіян. СОІ так і не ввели, витративши з бюджету 30 млрд доларів, і в 1993му згорнули. Єдиним результатом цієї дорогої ідеї став розпад СРСР: радянське керівництво повірило в «Зоряні війни» і втягнулося в дорогий виток гонки озброєнь, який остаточно підірвав радянську економіку.

Справа Леонарда Пелтієра Міф: Американська воєнщина посадила у в'язницю борця за права індіанців Леонарда Пелтієра. Радянські люди в єдиному пориві закликали звільнити прогресивного індіанця - але безуспішно. Правда: Леонард Пелтієр був засуджений за холоднокровне вбивство двох агентів ФБР. Його вісім місяців ловили по всій Америці, а потім дали два довічні терміни. Останніми роками з'явилися нові непрямі докази його провини, причому проти нього свідчили якраз індіанці. Справа Пелтієра регулярно переглядається, але він до цих пір сидить.

Мікаел Тарівердієв - плагіатор Міф: Мелодія з «Сімнадцяти миттєвостей весни» насправді вкрадена у Френсіса Лея (це перероблений мотив з фільму «Історії кохання»). Лей навіть прислав в Союз композиторів телеграму «Вітаю з успіхом моєї музики у вашому фільмі». Правда: Телеграма дійсно була - але фальшива. Ображений Тарівердієв зв'язався з Леєм, той підтвердив, що ніякої телеграми нікуди не посилав. Подробиці Тарівердієв розповів в своїй автобіографії, що вийшла в 2004 році: «Люди з МУРа забрали телеграму. З'ясувалося,

що хтось пішов на Центральний телеграф, узяв міжнародний бланк, надрукував текст на латинській машинці, вирізав, наклеїв і приніс в Союз… Говорять, що це зробив Микита Богословський. Взагалі, схоже. Але недоказово».

Анджела Девіс Міф: Член комуністичної партії США Анджела Девіс «у жовтні 1970го за свої прогресивні погляди була арештована за сфабрикованим проти неї звинуваченнями «в спів­ участі у вбивстві». По всьому світу пройшли демонстрації під гаслом «Свободу Анджелі Девіс!» - і вона врешті-решт була звільнена. Правда: Девіс сіла не за прогресивні погляди, а за те, що з дробовика застрелила суддю. Це була гучна спроба звільнити прямо в залі суду трьох чорношкірих ув’язнених. Джонатан Джексон проніс у зал зброю і намагався звільнити свого брата (коханця Девіс) та двох його друзів, захопивши в заручники п'ятеро людей, зокрема кількох жінок-присяжних. У ході перестрілки були убиті суддя і двоє нападників, поранений обвинувач. За тодішніми каліфорнійськими законами власник зброї, з якої здійснено вбивство, вважався співучасником. Девіс відсиділа півтора рокук і вийшла на свободу. Після звільнення зробила блискучу політичну кар'єру - стала членом ЦК КП США, висувалася від комуністів на посаду віце-президента США, відвідала СРСР, де з нею зустрівся Брежнєв. Останній раз преса цікавилася нею у 1997 р., коли Девіс зізналася, що все життя була лесбіянкою.

Джозеф Маурі Міф: У 1986 «Літературна газета» надрукувала статтю про американця Джозефа Маурі, який позбувся роботи і даху над головою.

З його участю зняли документальний фільм «Людина з П'ятої авеню». Після виходу фільму Маурі приїхав в СРСР, був прийнятий Громико і відправився по містах, збираючи підписи під петицією на захист американців, які залишилися без притулку. У трудових колективах йому збирали гроші. Правда: Американські журналісти з'ясували, що бомж і безробітний з Маурі липовий - він багато років працював експедитором The New York Times і не ночував на вулиці. У 2004 р. 72-річний Маурі дав інтерв'ю журналу Time. Виявилося, що все це було через кохання. У 1964 р. американський турист Маурі познайомився в Сочі з симпатичною дівчиною і закохався. Дізнавшись про роман, Маурі видворили з Союзу і надалі відмовляли у візі. Випадкову зустріч з радянським журналістом він використав як шанс потрапити в СРСР. Він знайшов свою любов - вона погладшала, вийшла заміж, розвелася і жила у бідності. Залишатися в СРСР Маурі не захотів, хоча щороку приїжджав до коханої з Америки.

Терористи Бразінскаси Міф: У 1970 р. два литовці, батько і син, захопили літак «Аерофлоту», убили 19-річну стюардесу, поранили пілотів і пасажирів, посадили авіалайнер в Туреччині і зажадали притулку в США, де привільно живуть. Правда: На борту були два озброєні охоронці, і саме вони відкрили стрілянину, у якій загинула стюардеса. Автоматів у Бразінскасів не було. У Туреччині вони були засуджені: батько отримав 8 років, син - 2. Незабаром вони потрапили під амністію та домашній арешт, з-під якого втекли, намагалися сховатися в американському посольстві. Політичного притулку в США, всупереч чуткам, вони не отримали, але і депортувати їх в СРСР не стали. У 2004 р. син вбив батька і сів надовго.

спортного сполучення. Метро підземне і наземне. Життя вирує постійно й в усьому. Чикаго – місто інтернаціональне. Є й «українська» вулиця зі своїм банком, музеями, ресторанами та магазинами. Але в останні роки українці (й росіяни та інші представники СНД) здебільшого покидають Чикаго й повертаються до себе на батьківщину. Людям без хорошої кваліфікації тут робити нічого, хіба що десь можна приткнутися на допоміжних роботах. Місто хмарочосів має досить привабливу архітектуру і безліч парків. До речі, говорячи про парки, сквери, бібліотеки, різні культурні заклади, – так їх залюбки будують меценати. І на відміну від наших, які подарують (чи не за бюджетні кошти?) якийсь телевізор лікарні, а розповідають про це тижнями, не вихваляються цим. Особливо перед виборами. Тут все тихо й непомітно. (Далі буде.) Є.Шепітько, Ю.Яровий. Фото А.Лінського. Кіровоград – Індіана – Мічіган – Іллінойс – Кіровоград.

ЩАСТИТЬ ЖЕ ЛЮДЯМ!

А КУПИЛИ ЗА ТРИ ДОЛАРИ…

У

2007 році одна нью-йоркська родина купила на розпродажу в сусідському дворі китайську чашу. Нічим вона була не примітна, але й три долари – не гроші. Так вона й стояла на полиці, поки комусь із членів родини не спало на думку показати її експертам. І виявилося, що чаші - не менше тисячі років, що вона належала династії Сун, яка правила Китаєм з 960 по 1127 рік. Нові власники виставили чашу на аукціон Сотбіс, де вона й пішла за 2,2 мільйони доларів. Фахівці Сотбіс запевняють, що їм відомо всього про одну ще схожу чашу, яка зберігається в Британському музеї.

бізнес є бізнес

расова ВОРОЖНЕЧА? НА ЦЬОМУ ТЕЖ МОЖНА ЗАРОБИТИ!

У 1948 році Верховний суд США визнав незаконними колективні договори власників нерухомості, які підтримували расову сегрегацію. Але страх білого населення перед кольоровим нікуди не подівся. Цим уміло користувалися агентства нерухомості. Як тільки до одного з будинків кварталу заселялася чорна родина, білі сусіди спішили продати свої будинки дешевше ринкової вартості, побоюючись швидкого обвалу цін. Агенти скуповували їх і продавали кольоровим за цінами вже вище ринкових. Адже в більшості випадків кольорові покупці не одержували іпотечних кредитів і були змушені купувати будинки на виплат. Ось так агентства нерухомості й «перебивалися». До речі, до 1980-х років.. Хай там що, а бізнес є бізнес.


інформація, реклама

№15 11.04.2013

9


10

№15 11.04.2013

ІНФОРМАЦІЯ, РЕКЛАМА


інформація, реклама

№15 11.04.2013

11

нА ЗАМІТКу

ЯК ОФОРМИТИ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ вИЇЗДУ ЗА КОРДОН

ЕКОнОМІКА

КУДИ ПОДІвСЯ вІТЧИЗНЯНИЙ ОДЯГ

В

и ніколи не замислювалися, чому в магазинах або на ринках не можна побачити вітчизняного одягу? Складається враження, що наші швейні фабрики давно збанкрутіли та зникли. Насправді ж вони і досі працюють, але уся вироблена продукція потрапляє за кордон. Якщо ж і повертається знову в Україну, то на пальтах або блейзерах ніколи не побачиш позначок, що вони пошиті у нас. Одне з багатьох підприємств, які працюють на іноземних замовників з давальницьких матеріалів – ПАТ „Кіровоградська швейна фабрика „Зорянка”. Вона шиє для провідних німецьких, італійських, французьких фірм високоякісні складні моделі одягу. Звісно, іноземці могли б шити їх у себе, але спокушаються на дешевизну нашої робочої сили – середня зарплата швачок становить 2050 грн. Кожна ж конкретна робітниця одержує 1500 – 3500 грн, залежно від складності виконуваної роботи та обсягу зробленого. Інвестиції у швейну галузь ніхто вкладати не хоче, бо більшості українців не по кишені вітчизняні вироби з вагомим тягарем накруток у вигляді податків, кредитів та усіляких відкотів чиновникам. Фактично фабрика обслуговує представників чужоземних націй, а наші люди змушені купувати китайський ширпотреб і пошиті у підпільних цехах вироби. Якби в Україні кредити давали не під 23%, а хоча б під 6-10%, як у цивілізованих країнах, то „Зорянка” могла б придбати матеріали та шити одяг нічим не гірший, ніж для Західної Європи. Тоді працівницям значно підвищи-

ли б зарплату, і люди прийшли б на фабрику. Якісний одяг продавався б у нас за доступною для покупців ціною. Про бажане доводиться тільки мріяти, адже за 20 років незалежності наша держава так і не спромоглася забезпечити сприятливих умов для розвитку вітчизняних підприємств. Два місяці тому на одному з засідань Кабміну прем’єр-міністр М.Азаров бідкався, що легка промисловість країни нічого не виробляє, зважаючи на те, що усі ми носимо імпортний одяг та взуття. Мовляв, настав час для вживання радикальних заходів щодо підняття промисловості з колін. Але де ж ті обіцяні радикальні заходи? Поки представники уряду пускають слова на вітер, на фабриці не бачать реальних шляхів виходу із замкненого кола. За словами головного інженера фабрики В.Пустовіт, виробничі потужності підприємства дозволяють удвічі збільшити обсяги виробництва, однак стримує брак висококваліфікованих кадрів. „Зорянка” готова взяти на роботу близько 100 працівниць, яких на пропоновану зарплату дуже важко знайти у Кіровограді. Місцеве технічне училище щороку випускає не більше 20 швачок, половина яких приходить на підприємство, отож штатні вакансії поповнюються здебільшого за рахунок працівниць швейних ательє та випадкових людей, яким вкрай потрібна робота. Аби хоч когось залучити на роботу, на підприємстві запровадили практику, коли людина має змогу півдня чи день попробувати себе на виконанні якоїсь нескладної операції і залишитися, якщо кращих перспектив у неї немає. У перші місяці, поки триватиме навчання, початківець одержуватиме небагато. Потім зарплата буде такою ж як в інших. З огляду на плинність кадрів, у бажа-

ючих реалізувати себе на фабриці є можливість поступово перейти на виконання складних операцій (тут навчать) і одержувати навіть до 4000 тис. грн на місяць, наприклад, виконуючи остаточне прасування виробів. Але, щоб заробити такі гроші, слід добряче попотіти. Поки державна бюрократія та банківська система не вгамують власних здирницьких апетитів, фінансовий стан вітчизняних підприємств та їхніх працівників залишатиметься доволі тяжким. В.ніколаєвський.

З початку року Управління Державної міграційної служби України в області видало понад 2900 закордонних паспортів та 293 проїзних документи дитини для виїзду за кордон. Для оформлення закордонного паспорта необхідно подати наступні документи: паспорт громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (після оформлення повертаються), крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера і мають відмітку у паспорті. Чоловікам від 18 до 25 років, які відслужили строкову військову службу, необхідно подати військовий квиток або документ, що його замінює, а тим, які підлягають призову на строкову військову службу, - довідку відповідного військового комісаріату щодо можливості виїзду з України. Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон справляються такі платежі: 170 грн. – державне мито, 87,15 грн. – плата за надання послуги, 120 грн. – плата за вартість блан-

ка закордонного паспорта. У разі термінового (протягом 10 робочих днів) оформлення документа розмір платежів становитиме: держмито - 340 грн., вартість послуг - 174,30 грн. вартість бланка - 270 грн. Для виїзду за кордон дитини необхідно оформити проїзний документ дитини, подавши нотаріально засвідчене клопотання батьків (або законних представників батьків чи дітей) у разі потреби самостійного виїзду таких осіб за кордон, паспорт громадянина України, а на дітей, які не досягли 16-річного віку, - свідоцтво про їх народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків(після прийняття документів повертається), три фотокартки розміром 35х45 мм. Вартість оформлення такого документа становитиме: 30,35 грн. - вартість послуг та 24,00 грн. -вартість бланка. Оформити відповідні документи можна за адресою: м. Кіровоград, вул. Єгорова, 25. Прийом громадян: понеділок, середа, п’ятниця - з 9 до 13 години; вівторок, четвер - з 14 до 18 години. уДМС україни в Кіровоградській області.


12

№15 11.04.2013

інформація, реклама

ОСЬ ТАК

ЩОБ ЗАвОЮвАТИ – ТРЕБА МЕНШЕ ЛЮБИТИ

Учені виявили, що жінки знаходять більш привабливими тих чоловіків, у взаємних почуттях яких не певні. Психологи опитали студенток Віргінського університету, США. Їх попросили оцінити привабливість чотирьох чоловіків на основі чотирьох фіктивних профілів у соціальній мережі. Кожній сказали, що чоловіки подивилися їхню сторінку в соціальній мережі. Але одній групі дівчат повідомили, що чоловіки знайшли їхню привабливість середньою. Іншій - що чоловіки оцінили їх вище середнього. А останній групі сказали, що їх взагалі не оцінили. І виявилося: найвищу оцінку чоловіки одержали саме в останньому випадку. Вони були більш популярні, ніж ті, хто відразу заявив про свій

інтерес. Менше всіх котирувалися ті чоловіки, які оцінили жінок «середньо». Це ж треба – ціле дослідження провели... Ще Пушкін писав про це. Читали б класиків, панове! В усякому разі, менше сиділи б у соцмережах - уже б користь була!

ЦІ ЗАГАДКОВІ ВИПАДКОВОСТІ…

вІД ДОЛІ НЕ вТЕКТИ В 1974 році засуджений до смертної кари злочинець утік із в’язниці. Наступної ж ночі він був убитий під час п’яної бійки в барі. Від долі, як видно, не втекти…

Одна жінка загубила обручку, працюючи в городі. Через 16 років вона витягла морквину, «окільцьовану» давньою пропажею. За статистикою, в дитини в 100 разів більше шансів загинути в будинку з басейном, ніж у будинку, де є вогнепальна зброя.

ЗАПОВІТ

А ДРУЖИНІ – НІ ЦЕНТА

Американський мільйонер Алан Мелтцер помер, і недавно оприлюднили його заповіт. Розпорядився грошима мільйонер оригінально. Один мільйон доларів він заповів своєму водієві, півмільйона - швейцарові. Обидва чоловіки працюють у нього вже давно, і за час служби стали добрими друзями з Мелтцером. Але таким заповітом все ж неймовірно здивовані. Цікаво й те, що своїй дружині він не лишив ані цента.

1982 році в неї вистрелив грабіжник. У графі «причина смерті» значиться «убивство».

Пенсіонерка з Пенсільванії недавно померла від кулі, яку носила у своєму тілі понад 30 років – в


інформація, реклама

№15 11.04.2013

13

-корма суперпремиум класса для собак, кошек, шиншил, крыс, хомяков, кроликов, попугаев; -профессиональная ветеринарная косметика; -аксесуары для животных ул. Дзержинського, 24 а, ТК “Фуршет”, 1 этаж (пн.-сб. 10:00 -19:00)

тел.: 066 999 97 07

Лиц. АВ 613310 выд. ГУВМ в Кировоградской обл. от 09.10.2012г.

"бІМ" ЗАКЛИКАЄ

БУДЬМО ГУМАННИМИ! Для багатьох із тих, хто заводить домашніх улюбленців, свого часу неминуче постає питання, що робити з їхнім потомством. Щоразу роздавати цуценят і кошенят родичам, сусідам і знайомим не виходить. Тим часом одна кішка та всі її нащадки лише за 7 років можуть привести на світ 420 тисяч подібних до себе. У цивілізованих країнах контролюють народжуваність тварин, вдаючись до їхньої стерилізації. В Україні багато хто вважає це знущанням над живими створіннями, а для себе - гріхом. Та значно більший гріх - викидати новонароджене кошеня чи цуценя на вулицю, спо-

діваючись на чиюсь доброту. Лише для невеликої кількості тваринок такий страшний початок їхнього життя має щасливе продовження. Тому Кіровоградська організація захисту тварин "БІМ" закликає: будьте гуманними, стерилізуйте своїх улюбленців!

***

Трирічна Жуля, дуже розумна та лагідна собака, має охоронні властивості, але їй бракує турботливого господаря. Жуля не завдасть йому проблем із цуценятами, адже пройшла операцію стерилізації. Якщо вас зацікавило це повідомлення, наберіть номер 066-198-45-42.

І ПРО ТВАРИн

вИКОНУЮЧИЙ ОБОв’ЯЗКИ… ЗЕБРИ Гребенисті крокодили – чудові плавці. Вони часто запливають далеко від берега й навіть полюють на акул. І не тільки…

Коли в палестинському зоопарку померли від голоду дві зебри, служителі не розгубилися. Вони розмалювали чорно-білими смугами двох осликів. Вийшло анітрохи не гірше. Крім людей, дельфіни - єдині тварини, що називають один одного на ім’я. Часто люди, що заїкаються, забувають про цю свою проблему, розмовляючи з тваринами.

АКТуАЛЬнО

СОЦІАЛЬНА СПРАвЕДЛИвІСТЬ НА ПРИКЛАДІ ДІТЕЙ-ІНвАЛІДІв У сучасному світі існують різні типи держав. Вони відрізняються за дуже багатьма ознаками. У тому числі вони різняться за відношенням держави до власних громадян. І якщо ви хочете зробити висновки про рівень цивілізованості держави – подивіться як живуть у ній найвразливіші соціальні верстви. Наприклад, діти-інваліди. В Україні, яка вже давно претендує на статус європейської держави, це питання є доволі актуальним. За багато років безліч урядів, що зміняли одне одного, не надто просунулись вперед у вирішені проблем дітей-інвалідів. Все обмежувалося, у кращому випадку, деклараціями. Лише у 2011 році, після приходу нової влади і проголошення курсу на реформи, це питання зрушило з місця. Не в останню чергу завдяки персональній увазі до нього Президента. Оголошені Віктором Януковичем Соціальні ініціативи Президента набирають сьогодні обертів.

Однією з таких ініціатив є турбота про дітей-інвалідів. Головним напрямом даної ініціативи є забезпечення дітей-інвалідів умовами для виховання в сім’ї. Не секрет, що через важке матеріальне становище батьки дітей-інвалідів не можуть звільнитися з роботи і доглядати за ними, тому змушені віддавати дітей в інтернати. Для вирішення даної проблеми передбачається створення протягом 2013-2014 років мережі центрів денного перебування для дітей-інвалідів (відділень при реабілітаційних центрах). Можливість залишити на кілька годин протягом доби дитину-інваліда в спеціалізованій установі створить умови для сімейного виховання дітей-інвалідів, отримання позитивної динаміки з реабілітаційних заходів. Іншим важливим напрямом даної програми є розширення мережі центрів матері та дитини. На сьогодні близько 700 дітей щорічно залишають у пологовому будинку.

Для забезпечення соціального супроводу жінок, які мають ризики відмовитися від дитини в пологовому відділенні, необхідно розширити в 2013-2014 роках мережу центрів матері і дитини. У таких закладах мати з дитиною будуть забезпечені тимчасовим житлом та соціальним супроводом. Суттєву роль грає і раннє виявлення і своєчасна медико-соціальна реабілітація для дітей з вродженими вадами або з затримками розвитку. Задля цього передбачається створення у всіх регіонах патронатної служби при дитячих поліклініках, соціально-реабілітаційних центрах або Будинках дитини. Це забезпечить своєчасне медичне і психологічне супроводження матері з дитиною. Допомога надаватиметься дитині з моменту народження, що сприятиме зменшенню інвалідизації дітей, стан яких вимагає ранньої корекції і подальшої реабілітації. Насамкінець необхідне створення всеукраїнської «гарячої телефонної

лінії» з питань захисту сімей з дітьми. Створення «гарячої телефонної лінії» забезпечить можливість для оперативного реагування на порушення прав дітей, випадки загроз їх життю і здоров’ю. Крім того, діти зможуть вчасно отримати невідкладну психологічну допомогу і поради фахівців. Це лише невелика частина з багатьох соціальних ініціатив Президента, але, погодьтеся, дуже важлива. Виконання усього наведеного є питанням авторитету держави. Звичайно,

цього

не

достатньо,

щоб Україна досягла європейських стандартів у питаннях забезпечення дітей-інвалідів. Але це вже чималий крок у їх напрямі. І якщо ми не збавлятимемо обертів, Україна незабаром не червонітиме за стан своїх соціальних програм. А наші громадяни носитимуть український паспорт із гордістю. Ірина Рокитянська.


14

№15 11.04.2013

інформація, реклама


18

№15 11.04.2013

інформація, реклама нЕ ТІЛЬКИ ПРО МуЗИКу

А ЩЕ КОМПОЗИТОРИ…

Деякі знамениті композитори були не тільки надзвичайно обдарованими. Вони були ще й звичайними живими людьми. А дехто мав і кримінальну історію…

Людвіг ван Бетховен і бродяжництво Бетховен був так захоплений му-

ди із застосуванням нецензурної лайки», їх арештували. Один із них провів 14 місяців за ´ратами. Шуберта, швидше за все, урятувала його репутація великого композитора. Однак його жорстко відчитали. А в суспільстві, де схвалення поліції потрібно для всього, починаючи від газетної публікації до одруження, запис у поліцейському досьє значив багато.

Ріхард вагнер і революційна діяльність

зикою, що банальні речі на зразок домашнього господарства, охайного зовнішнього вигляду або чистого одягу його не хвилювали. Якось у 1820 році під час прогулянки він згубився на вулицях міста. А оскільки він виглядав як бездомний, полісмен затримав його за бродяжництво. Довелося йому посидіти в дільниці, аж поки міський капельмейстер не звільнив його. Бетховен не сприйняв ув’язнення «із розумінням». Констеблям навіть довелося звернутися до комісара поліції, щоб угамувати розлюченого композитора.

Ігор Стравінський і наруга над національним гімном У 1944 році Ігор Стравінський розлютив поліцейських Бостона своїм виконанням «Зірково-Смугастого Прапора». Наскільки вони були злі? Настільки, що наступного дня прийшли до нього, щоб «упевнитися, що він ніколи більше не ста-

не його виконувати».

Франц Шуберт і образа влади В 1820-х роках у Німеччині й Австрії було неспокійно. У суспільстві були ліберальні настрої й молоді студенти з божевільними ідеями про волю не викликали в людей довіри. І коли австрійська таємна поліція викрила Франца Шуберта й чотирьох його друзів в «образі вла-

Під час проживання в Дрездені Ріхард Вагнер провів шість років, складаючи опери й проводячи час серед лівих радикалів. На сторінках «Volksblдtter» він підбурював людей до революції, а в часи Травневого повстання 1849 року робив ручні бомби й стояв на барикадах. Той ще композитор… Коли повстання провалилося, Вагнер виявив, що його переслідує уряд, і виїхав як біженець до Цюріху. Обвинувачення проти нього тримали його за межами Німеччини аж до 1862 року.

Йоганн Себастьян Бах і трудові відносини

В 1708 році Йоганн Себастьян Бах прийняв посаду камерного музиканта при дворі Герцога СашенВеймарського. П’ять років він був главою камерного оркестру й придивлявся до посади капельмейстера. Фактично він і виконував роботу чинного капельмейстера, який був уже в такому віці, що Бах лише очікував смерті попередника. Уявіть собі його лють, коли посада перейшла до ідіота – сина капельмейстера. Двір герцога Ангальт-Котенського побачив помилку конкурента й запропонував Бахові посаду капельмейстера у себе. Бах погодився. А герцог Сашен-Веймарський негайно кинув його на 30 днів до в’язниці. Круто тоді поводилися з музикантами… Добре, що під час ув’язнення Бах не гаяв часу, а взяв та й написав хоральну прелюдію для органа.


22

калейдоскоп

№15 11.04.2013

З полиці архіваріуса

Єлисаветградська реклама, газета «Голос Юга», квітень 1914 року *. 1-я Елисаветградская паровая вулканизация автомобильных и велосипедных шин и камер. И.Березовенко, Пашутинская, 38. *. Химио-бактериологический кабинет И.Добермана. Всякого рода медицинские и технические анализы. Исследования крови на сифилис. Московская улица, между «Проводником» и большой синагогой (2-й дом от «Проводника»). * И Вы предпочтете здоровый Кнейппский солодовый кофе Катрейнера дорогому вредному бобовому кофе, если вы его испробуете! Кнейсский солодовый кофе Катрейнера испытан в течение 20 лет. Ежедневно его пьют миллионы людей. В качестве – цена! Завод солодового кофе Катрейнера, Рига. Представитель для Елисаветграда Ш.К.Портнов. * Лица, ищущие труда, печатаются в «Голосе Юга», размером в 5 строк по 10 копеек за каждый размер. * Управлять автомобилем и шофферскому делу обучают всех желающих, скоро и дешево. Приезжим квартира 8 рублей в месяц. Окон-

чившим выдается аттестат и свидетельство. Сведения высылать бесплатно. Москва, М.Дмитровская, №27, «Автогараж» * Елисаветградское общество поощрения коннезаводства, сезон 1914 года. Скачки и бега будут в апреле: 9,13,16,18, 20, 23 и 27. * Автомобиль новый, швейцарской работы, продается. Пашутинская, дом Ледерера, №75. * Победители мира! Мотоциклы «Вандерер» и «Индиан» получены в магазине Юлия Гейбтмана в Елисаветграде. Там же в огромном выборе велосипеды «Энфильд», «Россия» и другие русских и заграничних марок. Дешевле, чем везде. Допускается широкая рассрочка. Части к велосипедам дешевле, чем везде. * Дачи Перримонда от 1 до 8 комнат со службами сдаются в наем в лучшей здоровой местности города Елисаветграда на Озерной Балке. Осматривать можно во всякое время. Условия узнать там же. * Утеряны земельные планы. Ради Бога, за приличное

вознаграждение доставьте в контору „Голоса Юга“. * Сегодня в биоскопе „Звезда“ „Дети капитана Гранта“ по Жюль Верну. * Доктор М.Е.Гомберг. Внутренние болезни. * Доктор А.М.Шполянский. Сифилис, венерические и кожные болезни. * Бывший ординатор первой внутренней клиники Имперского венского университета доктор Мейтус. Специальные внутренние, нервные и детские болезни. Принимает с 10 октября приходящих больных от 9 до 11 утра и от 4 до 6 вечера. Елисаветград, Московская улица, собственный дом. * Продаются чистокровные щенки „Пойнтера“. Пашутинская улица, дом №33, квартира П.Г.Резникова, спросить дворника Николаевского. * Новость! Мухоловка металлическая патентованая очень практичная. Требуются оптовики и представители на районы. Весьма хороший и легкий заработок. Підготовлено за сприяння Держархіву у Кіровоградській області.

О К А А Н Т Л А Т М А Д О Н Т А Я Р І О

М Р А К Г А А Р С О Н Т И А Г А А Н Н Т О Р К А К Т Т

С А Р А

С А Т О М Б А Л А Л Е Н Т А С Я

Д У Р Т А Н Р А Т

Р У О З Р О А Р У З Н О Л О

Я П А З А И Ж А К Ж С І Р Л О У А Т С В А Л У Ж А Т Н А Д А И Б К А А У М К Н О

А ВИ ЦЕ ЗНАЛИ?

ЩОБ БУЛО ПРО ЩО ПОГОВОРИТИ Щоб одержати дозвіл на роботу в Антарктиді, необхідно позбутися апендикса й зубів мудрості. Навіть якщо вони цілком здорові.

***

У темряві більшість людей краще бачать бічним зором. Це відбувається тому, що в центрі нашого ока є тільки так звані «колбочки», які відповідають за розпізнавання кольорів, а з боків розташовані чутливі елементи «палички», здатні сприймати картинку тільки в чорно-білому варіанті, але більш чутливі до світла.

***

У Лас-Вегасі з’явилася можливість пускати гроші на вітер не тільки в переносному сенсі. Там можна купити сигари, покриті золотом. 500 доларів за штуку – не жарти.

Але якщо клієнт бажає…

***

У Норвегії в день виборів заборонено продавати алкоголь.

на, союзники «розбомбили» фальшиві аеродроми. Бомби

***

У США арештували фальшивомонетника, що намагався повернути до магазину несправний принтер. А у принтері застрягли свіжонадруковані фальшиві 100-доларові купюри. Мало того, що фальшивомонетник, так ще й тупий!

***

За результатами дослідження, проведеного в Університеті Кардіфа, жувальна гумка допомагає зосередитися. В усякому разі, учасники експерименту, що жували гумку, справлялися з поставленим завданням швидше й виконували його з більшою точністю, ніж ті, що не жували.

блів «Британік» і «Олімпік». Щастить же людям…

***

також були картонними.

***

Стюардеса океанських лайнерів Вайолетт Джессоп працювала на «Титаніку» й урятувалася. Пізніше їй удалося вижити ще під час двох катастроф – загибелі кора-

***

Під час Другої світової війни німці побудували кілька фальшивих аеродромів із картонними літаками. Після того, як робота була закінче-

КРОССВОРД ПО ГОРИЗОНТАЛИ: 1. От добра … не ищут. 4. Сильно пахнущее вещество, животное. 12. Хоть … не расти. 13. Описание своей жизни. 15. Верховая лошадь, восточная (стар.). 18. Укрытие бойца. 20. Конфеты-горошины. 21. Династия французских королей (1328-1589). 22. Вид оленя (о. Суматра). 26. Выйти из … 27. Подвижность, проворство. 29. Драгкамень. 30. То же, что кандидат. 32. В … испытаний. 34. Родина Мухаммеда. 37. Премия. 38. Бард в Казахстане. 39. Воин в броне. 44. Построение стихотворной речи. 45. Огородное растение. 46. Вещь, предмет. 47. Рыба. ПО ВЕРТИКАЛИ: 2. «… невезения в океане есть» (песня). 3. Автор панорамы «Бороди-

но». 5. Комплект для запряжки коня. 6. Феодосия в 12-15 вв. 7. Знамя. 8. Обаяние. 9. Кредитно-финансовое учреждение. 10. Украинский сварщик и мостостроитель. 11. Змея. 14. Левый приток Ангары. 16. Южная «шапка» Земли. 17. Сомнительное по честности дело, рассчитываемое на случайный успех. 19. Садик перед домом. 20. Атаман Оренбуржского казачьего войска. 23. Российская киноактриса. 24. Полевое фортификационное укрепление. 25. Государственный язык Индии. 28. «Мой … не дом и не улица» (песня). 31. Птица. 33. Семенная жидкость рыб. 34. Служитель культа у мусульман. 35. Автор романа «Турецкий гамбит». 36. Посланец Бога. 39. Застольная речь. 40. … внимания. 41. Древнегреч. название Дуная. 42. Водоросли в стоячей воде. 43. Зверек в тумане.

ОТВЕТЫ НА КРОССВОРД ПРОШЛОГО НОМЕРА ПО ГОРИЗОНТАЛИ: 1. Афина. 3. Бенди. 5. Видов. 7. Гаучо. 9. Дебош. 11. Азбука. 12. Бонза. 13. Вазон. 14. «Гонвед». 19. Арциз. 20. Виола. 21. Верфь. 22. Грань. 23. Десна. 24. Езнас. 26. Жених. 28. Заказ. 30. Имидж. 32. Кунак. 34. Емеля. 35. Жокей. 36. Зайка. 37. Исток. 43. Вагон. 44. Кросс. 45. Олесь. 46. Смоль. 47. Огайо. 48. Лорен. 50. Маета. 52. Панда. 54. Очник. 56. Полоз. 58. Лхаса. 59. Молва. 60. Нубия. 61. Огрех. 67. Ареал. 68. Акция. 69. Луара. 70. Артур. 71. Стезя. 72. Ротор. 74. Серия. 76. Тодес. 78. Умора. 80. Френч. 82. Ректор. 83. Салют. 84. Талия. 85. Ушанка. 86. Рылов. 87. Альба. 88. Омега. 89. Сатин. 90. Шкура.

ПО ВЕРТИКАЛИ: 1. Астра. 2. Арбуз. 3. Быков. 4. Икона. 5. Вазов. 6. Вуаль. 7. Георг. 8. Огонь. 9. Довод. 10. Шавка. 11. Акцент. 15. «Десант». 16. Бойня. 17. Враки. 18. Гашиш. 24. Ершов. 25. Саман. 26. Жулик. 27. Хеопс. 28. Звено. 29. Знать. 30. Искус. 31. Жесть. 32. Киото. 33. Крыло. 38. Егерь. 39. Жозеф. 40. Зерно. 41. Иоанн. 42. Карло. 48. Левша. 49. Нахал. 50. Месса. 51. Афоня. 52. Павел. 53. Акула. 54. Олива. 55. Кагор. 56. Пресс. 57. Земля. 62. Лектор. 63. «Мцыри». 64. Наяды. 65. Отрок. 66. Пелена. 72. Репер. 73. Рукав. 74. Свора. 75. «Ямаха». 76. Трюмо. 77. Слава. 78. Улисс. 79. Аршин. 80. Финиш. 81. Чукча.

Якщо у вас немає боргів і є хоча б десять доларів у кишені, то ви багатші, ніж 25 відсотків американців.

***

Один житель Індії сам посадив ліс площею понад 500 га.

***

Якість звуку старої вінілової платівки можна поліпшити за допомогою деревного клею. Нанесіть клей на поверхню платівки й залиште на деньдва підсохнути. Потім зніміть клейову плівку й насолоджуйтеся чистим звуком.

***

Пивна компанія «Гіннесс» заснувала знамениту «Книгу рекордів», аби відвідувачам барів було про що поговорити за пивом. Мудре рішення: краще вже поговорити…

ЦІКАВО

У ЧОЛОВІКІВ ГУДЗИКИ НЕ ТАМ Чому чоловічий і жіночий одяг застібаються на різні сторони? Існує декілька версій цього. Одна з них свідчить, що дами застібаються наліво, а чоловіки направо тому, що спочатку гудзики були дорогими прикрасами, і багатим пані допомагали одягатися служниці. А прислузі було зручніше застібати свою пані, якщо у неї гудзики були пришиті до лівого борту. Чоловіки, навіть багаті, частіше одягалися самі. А так зручніше застібатися, якщо гудзики пришиті на одязі справа. Крім того, таке розташування гудзиків

виникло у годуючих матерів - їм зручніше тримати головку дитини біля лівих грудей, і прикривати малюка від холоду правою полою одягу, на якому немає гудзиків. А чоловікам-воїнам зручніше взимку гріти свою праву руку лівою полою одягу. Тому гудзики у чоловіків справа.


у сімейному колі, реклама

№15 11.04.2013

КОРИСНИЙ ПРОДУКТ І ЛІКАР

ЗДОРОВ’Я

ВІД РІЗНИХ НЕДУГ

Турбує підвищений тиск. Змішайте по склянці меду та свіжого кислого молока. Додайте 2 ч. л. порошку кориці та вживайте по 1/2 скл. 2 р. на день до їди. Курс - 2 тижні. За необхідності повторіть лікування після двотижневої перерви. Часто виникають напади астми. При нападі зваріть картоплину в «мундирі» й дихайте над нею, накрившись ковдрою. Можна також зварити почищену картоплю. Під час такого лікування необхідно у великій кількості пити чай із ягід і листя брусниці. Коли напад мине, ляжте до ліжка та тепло вкрийтеся. Варикоз. 1 ст. л. шишок хмелю подрібніть, залийте 1 скл. окропу та нагрівайте на водяній бані 15 хв. Процідіть і пийте перед їдою по 1/3 скл. тричі на день. До ділянок ніг із розширеними венами прикладайте марлю, змочену відваром хмелю. Сильний забій коліна. Натріть на тертці цибулину середнього розміру, помістіть кашку в серветку із марлі, складеної в 3 шари, та прикладіть до хворого місця. Зверху накрийте компресним папером, забинтуйте й залишіть компрес на 3 год. Це дуже ефективнимй засіб: через 2 дні від синця не залишиться й сліду. Заїди. Для лікування тріщин у

куточках рота мажте їх обліпиховою олією. На час лікування виключіть із раціону яблука, бо вони подразнюють слизову рота, перешкоджаючи загоюванню тріщин. Ночами сильно зводить ноги. Такий симптом звичайно вказує на недостачу в організмі калію та кальцію. Джерело першого - курага та картопля в «мундирі», другого кисломолочні продукти. Тріщини на п’ятах. Почистіть яблуко, поріжте кубиками, залийте невеликою кількістю молока. Варіть на повільному вогні до утворення кашки. Пюре накладіть на тріщини товстим шаром. Зверху накрийте поліетиленом чи компресним папером, забинтуйте. Тримайте півгодини, змийте теплою водою. Після цього помажте ноги кремом й одягніть бавовняні шкарпетки. (Цю процедуру бажано робити на ніч).

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

ТІЛО - ПРО ВАШ СТАН Проблеми зі здоров’ям можна розпізнати, якщо уважно придивитися до себе. * Очі стали блискучим й опуклими - вирушайте здавати аналізи на гормони щитовидної залози. * Уранці набрякають нижні повіки - проблема з нирками чи сечовим міхуром. Або ви перевантажуєте їх солоним, жирним, копченим і пивом на ніч. * Щоки та шия червоніють за невеликого навантаження - це може бути ознакою гіпертонії. * Поява на тілі нових родимих плям - привід відвідати дерматолога. * Шия здається припухлою в ділянці кадика - нанесіть візит ен-

докринологу: можлива гіперфункція щитовидної залози. * Плечі знаходяться на різному рівні (одне вище за інше) - одна з ознак остеохондрозу грудного відділу спинного хребта. * У жінок: будь-які зміни форми грудей, кольору їхньої шкіри, поява на ній ділянок «гусячої шкіри», ущільнень... - не гаючи часу, вирушайте до мамолога. * У чоловіків: збільшення молочних залоз говорить про специфічний гормональний розлад, пов’язаний зі збільшенням кількості жіночих гормонів. * Припухлість і хворобливість дрібних судин - ознака поліартриту, ревматизму.

ПАЛІННЯ

ЧОЛОВІЧИЙ ОРГАНІЗМ ВІДНОВЛЮЄТЬСЯ ДОВШЕ

з’ясували: щоб чоловічий Учені організм повністю відновився

від наслідків паління, необхідно 20 років. Жінки ж, що відмовилися від

шкідливої звички, на «здорові» показники виходять приблизно через 10 років. Та експерти підкреслюють, що обчислити універсальний термін не можна, оскільки все індивідуально. Одним може знадобитися п’ять років, а іншим до колишнього стану вже не повернутися ніколи. Однак, щоб відновити нормальну роботу серця, у чоловіків у середньому йде близько 20 років. Якщо ж людина не кидає курити, то ймовірність розвитку смертельної хвороби серця збільшується на 60%. Ризик розвитку серйозних захворювань залежить і від того, скільки і як часто людина курила.

МАНДАРИН ПРОТИСТОЇТЬ АСТМІ

У мандаринах «живе» багато вітамінів, які попереджують розвиток серйозних захворювань, наприклад астми. Вони мають речовину з протизастійним і протинабряковим ефектом. Тому для очищення бронхів і легенів від слизу рекомендується щоранку вживати по склянці мандаринового соку. - При стоматиті або кровоточивості ясен сік із 1 мандарина змішують з 0,5 скл. води та полощуть ним рот 2 р. на день. - При шлунково-кишкових захворюваннях, особливо при схильності до розладів кишечнику, пийте чай (без цукру), настояний на мандаринових шкірках, аж поки не побачите бажаний результат.

шкіркою та білою сіточкою, яку ми звичайно знімаємо. Тим часом у сіточці містяться глікозиди - речовини, котрі зміцнюють судини.

СТРАВИ З МОЙВИ

МОЙВА, ЗАПЕЧЕНА З КАРТОПЛЕЮ ТА ГРИБАМИ

МОЙВА, СМАЖЕНА В ТІСТІ

400 г риби, 1 скл. борошна, 1 скл. молока, 2 яйця, 2 ст. л. вершкового масла, олія, сіль, перець, лимон, зелень. Оброблені тушки риби (без голів) посипати сіллю, перцем, побризкати лимонним соком і поставити в холодне місце на 20-30 хв. Із борошна, молока, яєчних жовтків і солі замісити рідке тісто, додати збиті яєчні білки. Тушки риб вмочати в тісто та смажити у великій кількості жиру. Смажену рибу викласти на блюдо, полити розтопленим вершковим маслом, прикрасити шматочками лимона та зеленню.

1 кг риби, 1 ст. л. борошна, 3 ст. л. олії, 1/2 кг картоплі, 2 ст. л. маргарину, 2 ріпчасті цибулини, 3 печериці, 300 г сметани. Рибу (без нутрощів, голів, хвостів і плавників) посолити, обваляти в борошні й обсмажити в олії. На помазану жиром сковороду викласти шарами порізану кружечками варену картоплю, рибу, підсмажену цибулю, варені гриби. Залити все сметаною та запікати в духовці.

ЮШКА З МОЙВИ

500 г мойви, 1 ст. л. вершкового масла, 1 морквина, 1/3 лимона, зелень петрушки, чорний перець, сіль. Мойву випотрошити, промити. Зварити бульйон і процідити. Моркву натерти на тертці, підсмажити на маслі, покласти в бульйон і проварити. У кінці приготування посолити та поперчити. Перед подачею на стіл у кожну тарілку покласти рибину. Лимон, порізаний скибочками, і дрібно порізану зелень подати

окремо на розетці.

МОЙВА, СМАЖЕНА В ОВОЧЕВОМУ МАРИНАДІ

500 г риби; для маринаду: 2 морквини, 2 корені петрушки, 2 ріпчасті цибулини, 7 ст. ложок томату-пасти, 3 ст. л. 5-відсоткового оцту, 1 лавровий листок, 2 шт. гвоздики, 2 ст. л. олії, цукор, сіль. Для цієї страви спочатку потрібно приготувати маринад, бо риба й овочі в маринаді повинні викладатися в посуд у гарячому вигляді. Для приготування маринаду покласти в каструлю обсмажені овочі, залити гарячою водою, прокип’ятити кілька хвилин, а потім додати томатпасту, олію, цукор, сіль. Кип’ятити ще 15 хв. Хвилин за 5 до завершення приготування покласти прянощі. Гарячу суміш злити в емальований посуд і заправити оцтом. Мойву випотрошити, вимити, обваляти в борошні та підсмажити. Гарячу рибу й овочі в маринаді викласти в посуд пошарово та тушкувати до готовності.

ПРО ПРОДУКТИ ***

АЖ СТРАШНО…

Кілограм чіпсів коштує приблизно в 200 разів дорожче, ніж кілограм звичайної картоплі.

Вам часом не здавалося, що їжа стала «якась не така»? Виявляється, то зовсім і не здавалося… Фрукти й овочі, які ми їмо сьогодні, містять менше поживних речовин, ніж у часи наших бабусь і дідусів. Дослідники проаналізували продукти з нашого щоденного раціону й виявили, що вміст протеїнів знизився на 6 відсотків, кальцію – на 16 відсотків, заліза – на 15 відсотків, вітаміну B2 – на 38 відсотків.

***

У наші дні в курці на 266 відсотків більше жиру й на 33 відсотка менше протеїну, ніж 40 років тому. Проблема - в утриманні й ненатуральному харчуванні на сучасних

ЧАЙ ВИВЕДЕ СИНЕЦЬ, ОСВІЖИТЬ ДИХАННЯ птахофабриках.

* Також із допомогою чайних пакетиків можна дезодорувати холодильник або сміттєве відро, просто поклавши туди використані пакетики. * А «відправивши» пакетики чаю з лаванди чи іншого трав’яного чаю в кишені автомобільних чохлів, отримаєте натуральний освіжувач повітря. * Якщо у вас алергія на миючі засоби, чай можна використовувати для миття посуду. Так, чай, дійсно, має здатність до чищення. Завдяки кільком повторно завареним пакетикам можна видалити бруд і жир із дзеркал, скла, кухоного стола, підлоги, непофабованих дерев’яних меблів. Пам’ятайте, що після чищення треба насухо витерти поверхні, адже чай - чудовий натуральний барвник.

- При грибкових захворюваннях шкіри зніміть плівку зі скибочки мандарина та протріть нею хворе місце. * Кашель, який виникає при трахеїті та бронхіті, можна пом’якшити та зменшити, якщо вживати відвар із мандаринових шкірок. 2 ст. л. «стружки» з них залийте 2/3 скл. окропу, нагрівайтке на повільному вогні 10 хв., дайте охолонути та процідіть. Ця порція розрахована на день. Наступного дня треба заварити свіжі ліки. Мандарини багаті не лише на вітамін С - у них ще є вітаміни Д і К, який надає кровоносним судинам еластичності. У цих фруктах не буває нітратів. Їх можна і навіть корисно їсти зі

СМАЧНОГО

НЕ ЗА ПРЯМИМ ПРИЗНАЧЕННЯМ

* Найчастіше чайний пакетик застосовують як компрес для втомлених очей. Для цього чайні пакетики потрібно вимочити в крижаній воді або ж просто залити їх водою та залишити на деякий час у холодильнику. Чай не тільки зніме почервоніння та припухлість, але й заспокоїть втомлені очі. * Чай - чудовий помічник при синцях. Прикладіть свіжозаварений, але вже охололий пакетик чорного чаю до забитого місця, і синець зійде значно швидше. Справа в тому, що в чаї містяться дубильні речовини, які зменшують набряки та звужують кровоносні судини. Для досягнення швидшого результату компрес потрібно робити 2 р. на день. Тривалість процедури - 20 хв. * Допоможе чай також при порізах бритвою. Прикладений до «постраждалого» місця вологий чайний пакетик заспокоїть ниючий біль від ранки. * Використовуйте чай, щоб освіжити дихання. Полоскання міцним чаєм зменшує неприємний запах із рота. * Чай чудово вбирає запахи. Використовуйте цю його властивість для того, щоб позбутися неприємного запаху рук після чищення риби або часнику.

23

***

Деякі

використовува-

стає канцерогеном.

*** Виробники часто вказують на впакуванні неточні дані про калорійність. Дослідження 269 продуктів показало, що в 20 відсотках випадків калорійність була занижена на 100 або більше одиниць. Отже, якщо ви намагаєтеся рахувати калорії й з кожним прийманням їжі з'їдаєте на 100 калорій більше, ніж треба, то за рік можете набрати близько 13 кг зайвої ваги.

ні харчові барвники (в основному жовті й червоні) можуть стати причиною гіперактивності в дітей. Як на зло, саме дитячі продукти найчастіше яскраво пофарбовані.

***

Щоб позбутися калорій, отриманих після поїдання в фастфуді порції картоплі фрі, гамбургера й великої порції коли вам доведеться ходити годин сім.

***

Сьогодні ми «випиваємо» вдвічі більше калорій, ніж 30 років тому. Проблема в солодких газованих напоях і великих кількостях кави й чаю із цукром.

***

Курцям краще триматися подалі від помідорів і моркви. Справа в тому, що бета-каротин вступає в організмі курця в реакцію з канцерогенами тютюнового диму й сам

КРАСА

ЯК КОРИСТУВАТИСЯ КОСМЕТИЧНИМ МОЛОЧКОМ

Процедура очищення шкіри обличчя косметичним молочком не складна. Нанесіть невелику кількість засобу на шкіру, кінчиками пальців розподіліть по всій поверхні легкими масажуючими рухами. Залишіть на 1-2 хв., потім акуратно видаліть серветкою або ватним диском. Після молочка обов’язково користуйтеся тоніком. Його головне завдання – видалити залишки молочка з розчиненими в ньому

широко

брудом і жиром, а заодно освіжити шкіру. Для жирної шкіри тонік особливо важливий – він зобов’язаний зменшити пори та попередити утворення вугрів і запальних елементів. Тому варто підбирати тонік (як і очищувальний засіб) залежно від типу шкіри. Краще купувати відразу в комплекті - молочко плюс тонік. У такому випадку вони ідеально доповнюють один одного.


сеанс ВідпоЧИнку, реклама

№15 11.04.2013

У стосунках з близькими будьте поступливіші, проявляйте ініціативу, робіть кроки до примирення та Овен злагоди. Середина тижня сприятлива для творчих починань. А ще … ваше життя зараз повне сюрпризів, дуже приємних. Перед вами встояти неможливо, тому без особливих труднощів Телець вирішуватимуться як службові, так і особисті питання. У вихідні ви знайдете час і спосіб від душі повеселитись, організувати грандіозний пікнік.

АСТРОЛОГІЧнИЙ ПРОГнОЗ

Можливо на початку тижня вам здасться, що від вас вимагають Терези надто багато: доведеться підкоритись. Середина тижня добра для змін. Вихідні ж краще провести у спокої і насолодитись тим, що до душі.

ПРОГНОЗ ПОГОДИ НА 11 КВІТНЯ

з 11 по 17 квітня Великий зал

Світова прем’єра! Пригодницький екшн

“СВІТ ЗАБУТТЯ” (Oblivion)

Сеанси: 12:10, 14:20, 18:30, 20:40

Фантастичний екшн

Приділіть якнайбільше уваги роботі, щоб не втратити завойовані Скорпіон позиції і не «підмочити» авторитет. А добре попрацювавши, можна у вихідні влаштувати веселу вечірку для друзів і колег.

“АТАКАСеанси: КОБРИ-2” 10:10, 16:30

Займіться кар’єрою – у вас є У першій половині тижня удача шанс отримати прибавку до зарпвам сприяє навіть у найризикованілати чи підвищення. У поїздках, Стрілець ших справах, тому вибирайте найособливо якщо ви за кермом, проважливіші цілі і дерзайте. У вихідні явіть максимум уваги та зібраності. У ви- вам, на жаль, не дадуть розслабитись сіхідні – ви незамінні у сімейному колі. мейні проблеми та побут.

“ОСТАННІЙ ДЗВІНОК”

Багато що залежить від вашої ініціативи, особливо на початку тижня. У вихідні ви переживете цілий феєрверк приємних емоцій і вражень, - не засиджуйтесь вдома, відправляйтесь в гості, в подорож чи просто на прогулянку. Час змінити імідж чи зайнятись підвищенням кваліфікації, освітнього рівня. До речі, чим менше ви Лев будете говорити про свої наміри чи ідеї, тим краще для вас же. Вихідні – добрий час для поїздок, свята.

Тиждень буде напружений та метушливий. Щоб використати час раціонально, визначтесь, які питання службових справ чи сімейного життя у вас на першому місці. А потім – сконцентруйтесь на головному. Займіться підвищенням освітнього рівня чи кваліфікації; на роВодолій боті теж справ буде багато. У кінці тижня краще знизити активність. Порадуйте рідних увагою: вони будуть приємно здивовані.

Вас тягне на нові подвиги? Що На початку тижня у вас буде чуж, дійте! У вас попереду активний довий настрій, всі ваші задуми і плодотворний тиждень, викорис- Риби здійсняться, ви матимете признаДiва тайте його по максимуму. У кінці ння та компліменти оточуючих. Витижня не піддавайтесь суму, депресії – це хідні приємно буде провести в веселій вам не на користь. компанії.

КРОСВОРД 1. Відомий дресирувальник. 2. Те саме, що абрикоса. 3. Рід восьминога. 4. Вид закладу для відпочинку. 5. Країна в Африці. 6. Прилад для нагрівання повітря в системах вентиляції. 7. Римський імператор. 8. Ударний музінструмент (Півд. Америка). 9. Футболіст «Барселони». 10. Метеорний дощ. 11. Дячок. 12. Апарат для насичення рідини газами. 13. Рослинна «корова». 14. Український поет 20 ст. (збірка «Сагайдак»). 15. Сільвіо (к/ф «Постріл»). 16. Східний платан. 17. Озеро в Угорщині. 18. Місто в Чернігівській області, гетьманське. 19. Прізвисько ведмедя. 20. «Парасолька» десантника. 21. Козак-характерник. 22. Письмове вітання. 23. Місце старту космічних кораблів. 24. Трав’яниста рослина родини мальвових.

Малий зал

Сімейна анімація

“МОНСТРИ НА ОСТРОВІ” Сеанси: 12:00, 13:30, 17:00

Комедійний екшн

Сеанси: 10:30, 20:10, 21:40

Драма, трилер, кримінал

“ОДНИМ МЕНШЕ” Сеанси: 15:00, 18:20

www.зоряний.com.ua

Довідки за тел.: 220856

РЕПЕРТуАР

ОБЛАСНИЙ ТЕАТР ЛЯЛЬОК

13 квітня – «Про Хому та щуку», Є.Гімельфарб. 14 квітня – «Троє поросят і сірий вовк», С.Міхалков. Початок о 12 годині. Після вистав для дітей на стаціонарі проводяться ігрові програми з врученням дарунків і солодощів. Довідки за тел.: 0522 242894, 243776.

ТЕАТР ІМ. М. КРОПИВНИЦЬКОГО

13 квітня - Концерт. Театр представляє велику шоу-програму „Усі ми прагнемо любові...“. Початок - о 16.00. 14 квітня - Концерт. Театр представляє велику шоу-програму „Усі ми прагнемо любові...“. Початок - о 16.00. Довідки за тел.: (0522) 24-15-03; 050- 65499-43; 066-547-9977; 066-41-99-171.

АнЕКДОТЫ

В кассе магазина: - Молодой человек, вам восемнадцать уже исполнилось? - Но я же „Пепси“ покупаю. - А я просто интересуюсь. Я женщина свободная.

***

Ученым стала известна настоящая причина, которая ускоряет процесс старения женщины. Эта причина постоянно лежит на диване, пьет пиво и смотрит телевизор.

***

ВІДПОВІДІ нА КРОСВОРД З №14 НАПРАвО:

+1 +8

+3 +11

+3 +12

5-10 Ì/ñ

11 квітня – вдень дощ. t вночі +1 +3С, вдень +8 +11С. 12 квітня – вдень короткочасний дощ. t вночі +2 +4С, вдень +10 +12С. 13 квітня – вдень місцями дощ. t вночі +2 +4С, вдень +10 +14С. 14 квітня – хм. з проясн. t вночі +2 +3, вдень +10 +15С. 15 квітня – ясно. t вночі +3 +6С, вдень +10 +13С. 16 квітня – ясно. t вночі +1 +3С, вдень +12 +15С. 17 квітня – ясно. t вночі +2 +4С, вдень +14 +18С.

СВЯТА

РЕЛІГІЙНІ

12 квітня - пам'ять преподобного Іоанна Ліствичника (649 р.), святителя Софронія, єпископа Іркутського (1771 р.) та пророка Іоада (X cт. до Р.Х.). Стрітення Діви Марії та праведної Єлисавети. 13 квітня - пам'ять священномученика Іпатія, єпископа Гангрського (326 р.), святителів Іони, митрополита Московського та всієї Русі чудотворця (1461 р.), й Інокентія, митрополита Московського (1879 р.), та преподобного Іпатія, зцілителя КиєвоПечерського (XIV ст.). Поминання спочилих. 14 квітня - неділя 4-та Великого посту. Пам'ять преподобного Іоанна Ліствичника (перехідне святкування), преподобних Марії Єгипетської (522 р.), Варсонофія

Оптинського (1913 р.), Геронтія, канонарха Києво-Печерського (XIV ст.), та святителя Пахомія Романського (1724 р.). 15 квітня - пам'ять преподобного Тита чудотворця (IX ст.), мучеників Амфіана й Єдесія (306 р.) та Полікарпа (IV ст.). 16 квітня - пам'ять преподобного Никити, сповідника, ігумена обителі Мідікійської (824 р.), та мучениці Феодосії діви (308 р.). Святкування Божої Матері на честь Її ікони „Нев'янучий Цвіт“. 17 квітня - пам'ять преподобних Іосифа піснеписця (883 р.) й Іосифа Багатостраждального Києво-Печерського (XIV ст.). 18 квітня - пам'ять мучеників Агафопода, Феодула (303 р.). преподобного Пуплія Єгипетського (IV ст.) та святителя Іова, патріарха Московського та всієї Русі.

ТЕСТ

ДОвЖИНА НІГТЯ ПРО ХАРАКТЕР

Спеціалісти переконані, що довжина нігтів може багато розповісти про характер свого власника (власниці). Відразу потрібно сказати, що нормальною довжиною нігтя вважається така, що дорівнює рівно половині верхньої фаланги пальця. Якщо ніготь більший, то він вважається довгим. (Йдеться саме про вроджену довжину нігтя, а манікюр і підстригання ніякого стосунку до цього не мають). Якщо перед вами сидить людина з довгими нігтями, то знайте: її характеру властиві стриманість? вдумливість, готовність іти на поступки. Якщо у людини дуже довгі нігті, то це може бути ознакою її повільності, недовірливості та потаємності. Люди з короткими нігтями відзначаються „вибуховістю“, схильністю до критики. За словом

до кишені такі не лізуть, а будь-яка справа в їхніх руках „горить“. Якщо хтось має дуже короткі нігті, то він, цілком імовірно, схильний до агресії, любить до всіх придиратися.

Самое неприятное в простудном заболевании - ýто очередь в поликлинике за больничным.

***

1. «Енеїда». 2. Еребус. 3. Епізод. 4. Епітет. 5. Ексцес. 6. Етилен. 7. Егоїст. 8. Ешелон. 9. Епатаж. 10. Емірат. 11. Ескарп. 12. Евклід.

Ничто не развивает лидерские качества так, как утренняя маршрутка.

НАЛІвО:

В отместку за то, что люди отняли у зимы час, она отняла у них месяц.

1. Ескорт. 2. Елегія. 3. Ефенді. 4. Епікур. 5. Епілог. 6. Ейслер. 7. Етикет. 8. Епопея. 9. Едесса. 10. Еталон. 11. Екіпаж. 12. Евклаз.

+1 +9

*** ***

Достойная зарплата ýто когда уже нужно получать следующую, а ты еще предыдущую не истратил.

***

- Любимый, давай в выходные пойд¸м по магазинам? Посмотри, ты уже весь пообносился: рубашки выцвели, брюки лоснятся, носки вон все дырявые… Да и мне, в принципе, шубу уже пора поменять.

***

Мальчик бросил монетку в фонтан, чтобы вернуться. И вернулся, потому что не хватило денег на автобус.

***

- Бо-о-оже... Как же мне нравится ýто уверенное мужское „Я так сказал!“. Выполнять, конечно, никто и не собирается, но вздрагиваешь вполне искренне - от восторга и смелости.

Дешеві в розстрочку

без банків та %

ВікнА м.Кіровоград, АС №2, маг. 13

095-090-77-70 096-326-32-42 ВИЛІКОВУЄМО БЕЗ ОПЕРАЦІЇ

ВАРИКОЗ

Лікуємо перекисом водню, п’явками, травами.

Ліц. АВ №511559 від 0.12.09р.

24

Терновська Тамара Олексіївна Пашутіна, 11, т.270377; 0508078724 www.varicozy.net

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я

***

- Петрович, с днем независимости Гондураса вас! - Спасибо, я думал меня уж никто и не поздравит...

***

Тинейджер Петров забыл купить в кинотеатр попкорн и кока-колу и не понял содержания фильма...

***

Проверяющий на одесском рынке: - У вас есть документы на ýту рыбу? - А шо вам надо? Свидетельство о смерти?

ОбЛАСнА ЩОТИЖнЕВА ГАЗЕТА

21 канал

Çàñíîâíèê: Îáëàñíà îðãàí³çàö³ÿ æóðíàë³ñò³â ãàçåòè “21 êàíàë” Ñâ³äîöòâî ïðî ðåºñòðàö³þ Êà ¹0140-Ó â³ä 30.04.1996 ð.

Редакція не завжди поділяє думку авторів публікацій. Діалог з читачами тільки на сторінках газети. Рукописи не рецензуються і не повертаються. Редакція залишає за собою право редагувати та скорочувати авторські тексти.

Àäðåñà ðåäàêö³¿:

25006, м. Кіровоград,

а/с 1/9 ì. ʳðîâîãðàä, 22-04-84 – реклама âóë. ×îðíîâîëà, 36 24-66-72 – приймальня (Ëóíà÷àðñüêîãî, 36) Ãîëîâíèé ðåäàêòîð ªâãåí Øåï³òüêî

Віддруковано в ПП Видавництво „Республіка”, м. Черкаси, вул. Вербовецького, 1а Тираж: 39650 Зам. №СФ-179. Рекомендована ціна — 1,50 грн. Дякуємо, що прочитали нашу газету!

15news  

15gazeta.kiriv