Page 1

нацбанк

Курс гривні на 03.04.2012 р.

ЧЕТВЕР, 5 квітня 2012 р.

1 USD — 7,98 грн. 1 EUR — 10,63 грн. 1 RUR — 0,27 грн.

ÙÎÒÈÆÍÅÂÀ ÃÀÇÅÒÀ

Магнітні бурі з 9 по 15 квітня

Сприятливі та несприятливі дні

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд. J K K K L K J

06.16 06.14 06.12 06.10 06.08 06.06 06.04 r Схід 19.43 19.45 19.47 19.48 19.50 19.51 19.53 r Захід n - немає магнітних бур n - невелика магнітна буря n - сильна магнітна буря

Надзвичайна пригода

№14 (1051)

ПІДІРВАЛИ БАНКОМАТ І ЗАБРАЛИ КАСЕТУ… БЕЗ ГРОШЕЙ

www.kirovograd.co.ua життя обласного центру

СЕСІЯ НА ДВІ ДІЇ

Минулого тижня депутати Кіровоградської міської ради збиралися на сесійні засідання двічі. На першому пленарному засіданні 15 сесії, що відбулося у середу, обранці послухали звіти голів кількох постійних комісій. Звільнили за власним бажанням з посади заступника міського голови з гуманітарних питань Л. Андреєву. Нагадаємо, вона стала головним лікарем Кіровоградської обласної лікарні. Серед найбільш ймовірних претендентів на вакантну посаду заступника міського голови у кулуарах сесії говорили про начальницю управління освіти Л. Костенко та керівника соціальних служб для дітей та молоді, депутата міської ради від Партії Регіонів О. Краснокутського. Депутати внесли зміни до низки програм. Зокрема щодо природоохоронних заходів місцевого значення на 2012 рік, розвитку освіти міста Кіровограда на 2012-2015 роки. Потім затвердили перелік об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації. На друге засідання сесії депутати зібралися за два дні – у п‘ятницю. Сесія внесла зміни до міського кошторису: в Кіровоград прийшла дотація вирівнювання – 4,5 млн грн. Ці кошти підуть на оплату спожитого тепла. Крім того, міська рада затвердила передавальний акт комісії з припинення юридичної особи комунального підприємства «Кіровоградське водопровідноканалізаційне господарство Кіровоградської міської ради». Комісія з припинення комунального підприємства «Кіровоградське водопровідно-каналізаційне господарство Кіровоградської міської ради» отримала доручення внести до Єдиного державного реєстру відомості про припинення існування КП «Кіровоградське ВКГ» в результаті реорганізації шляхом приєднання до обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград».

КОМЕНДАНТСЬКОЇ ГОДИНИ ПОКИ НЕ БУДЕ

Керівництво УМВС звернулося до депутатів рад усіх рівнів з прохан-

ням запровадити так звану комендантську годину для неповнолітніх – обмежити перебування на вулицях та у громадських місцях дітей без супроводу дорослих. Подібні рішення уже ухвалили кілька населених пунктів області. Зокрема, Новоукраїнка, Добровеличківка, Компаніївка, Ульянівка. Винесли це питання і на розгляд Кіровоградської міської ради. Але обранці обласного центру ініціативу правоохоронців не підтримали. Серед аргументів: розбіжності проекту рішення з існуючими правовими актами, необхідність залучення додаткових матеріальних та людських ресурсів для його реалізації тощо. Словом, поки що кіровоградські діти та підлітки можуть тинятися містом коли завгодно і скільки захочуть.

КІНЕЦЬ ТЕПЛА

За інформацією прес-служби Кіровоградської міської ради, виконком ухвалив рішення припинити теплопостачання в обласному центрі з моменту перевищення середньодобової температури зовнішнього повітря більше ніж вісім градусів тепла протягом трьох діб, але не пізніше 15 квітня 2012 року. У той же час, як повідомив начальник Головного управління житлово – комунального господарства міської ради О. Головченко, враховуючи клопотання начальника управління освіти та начальника відділу фізичної культури та спорту, виконком дозволив припинити теплопостачання загальноосвітнім навчальним закладам, дитячо-юнацьким спортивним школам з 30 березня. У зв’язку із тим, що грошей на оплату енергоносіїв не вистачає. У цей час діти підуть на канікули і керівництво освітньої галузі сподівається, що після їх повернення за шкільні парти на вулицях потеплішає настільки, що приміщення не потребуватимуть додаткового обігріву. Якщо ж ні – керівникам освітніх закладів пропонують звертатися з уклінними благаннями про допомогу до директорів теплопостачальних підприємств.

КОЖНИХ ТРИ РОКИ

Минулого номера «21-й канал» розповідав про те, що віднині горо-

дяни мають самостійно платити за експертизу ліфтів у своїх під‘їздах, а потім місцева влада робитиме в них капремонти за власні кошти. Але, як повідомив заступник міського голови з житлово-комунальних питань М. Вєщєв, для ліфтів, які відслужили 25 років – перша експертиза – це тільки початок. У подальшому цю процедуру доведеться проходити кожні три роки. Тобто кожного разу жителям доведеться у складчину фінансувати проведення експертизи. Зараз вона коштує близько 2 тисяч гривень, і люди здають по 100 грн. з квартири. Але хто знає, якою буде ціна за три роки… За словами М. Вєщєва, цього року в місті капітально відремонтують 70 ліфтів. На це в бюджеті передбачено майже півтора мільйона гривень. Є надія, що ще півмільйона виділять додатково – під час корегування бюджету. Заступник мера каже, що загалом ситуація у ліфтовому господарстві складна, більшість підйомників уже відслужила своє. І єдиний шлях вирішити цю проблему – замінити старі ліфти на нові. Але міська влада такого радикального реформування не потягне. Єдина надія – на загальнодержавну програму.

четвертій годині ранку минуО лого понеділка, 2 квітня, пролунав потужний вибух у приміщенні

Знам’янської центральної районної поліклініки. Від вибуху зруйнований вестибюль двоповерхової споруди. Потерпілих немає. За словами свідка пригоди Олександра Шмуратова, який живе в одноповерховому приватному будинку через дорогу навпроти поліклініки, його розбудив потужний вибух і дзенькіт скла у вікнах. Чоловік подивився на годинник – було п’ять хвилин на п’яту ранку. Олександр вибіг на вулицю і побачив, як з приміщення поліклініки валує дим і б’є фонтаном гаряча вода (це пошкодило батареї опалення). Ні автомобілів, ні підозрілих людей неподалік місця пригоди чоловік не бачив. Оскільки вирішив, що вибухнув газ, то зателефонував на «104», потім - на «101». Першим на місце пригоди прибув наряд міліцейської служби охорони, а останньою - карета швидкої допомоги. За словами заступника начальника Знам’янського МРВ Сергія Дем’яненка, невідомі злочинці підірвали банкомат «Приватбанку», встановлений при вході у приміщення поліклініки. За попередньою інформацією, за кілька днів до вибуху у банкомат заклали 200 тис. грн. На момент спроби викрасти їх, у банкоматі залишалася приблизно 61 тис. грн, які знаходилися у чотирьох касетах. Очевидно, злодії вирішили підірвати банкомат і забрати касети, та прорахувалися з кількістю вибухівки. С. Дем’яненко каже, що її було приблизно 800 грамів у тротиловому еквіваленті. Щоправда, що це була за вибухівка, треба чекати висновку експертів. Сила вибуху була такою, що не вціліло скло й у вікнах будинку через дорогу, та інфекційного відділення лікарні. Тротуари й дорога довкола буквально засіяні би-

КІРОВОГРАДЦІВ ЗАКЛИКАЮТЬ ДО ТВОРЧОСТІ

Міська влада ініціює конкурс ідей на найкраще облаштування та реконструкцію вулиці Дворцової, скверу із пантерами біля дитячої поліклініки №1 та набережної Інгулу. Про це повідомив начальник управління містобудування та архітектури міської ради – головний архітектор Кіровограда В.Мездрін. Найближчим часом буде прийнято відповідне рішення виконавчого комітету міської ради, ухвалене положення про проведення конкурсу, сформований склад журі, а також призовий фонд. Архітектор сподівається побачити цікаві ідеї з вимощення тротуарів, облаштування зон відпочинку та встановлення лавочок, фонтанчиків, скульптури. А от майданчик із пантерами і набережну хочуть змінити радикально. Відтак чиновники мерії звертаються до талановитих кіровоградців з проханням поділитися ідеями.

РЕФОРМУВАННЯ

ДЕ СИДІТИМУТЬ ПАСПОРТИСТИ?

реформування міського комунального господарства, яку збираються втілити в життя до середини літа.Щоправда усе реформування, схоже, зведеться до розгону ЖЕКів і створення на їх місці єдиної керуючої компанії. За словами начальника головного управління житлово-комунального господарства О. Головченка, нині стан жит-

НО

ПОК

та прибудинкових територій, яке буде діяти за принципом служби єдиного замовника. Від імені мешканців воно укладатиме угоди з підприємствами-надавачами обов’язкових послуг (це, зокрема, вивезення сміття, обслуговування ліфтів, освітлення) і на конкурсних засадах визначатиме надавачів додаткових послуг (поточний ремонт покрівель, мереж, дератизація й таке інше). Прибиранням територій опікуватиметься спеціальне комунальне підприємство (яке створять на базі КРЕПу №3). Внутрішньобудинкові мережі обслуговуватимуть водота теплопостачальні підприємства. Квартплата, яка надходитиме від мешканців, зараховуватиметься на особовий рахунок житлового будинку та автоматично розподілятиметься на поточний і депозитний рахунки. З поточного рахунку гроші перераховуватимуться надавачам обов’язкових послуг,

на депозитному накопичуватимуться на поточний і капітальний ремонти. Причому перераховуватимуться вони підрядникам лише після підписання актів виконаних робіт представниками будинкового комітету, старшого по будинку або у разі їх відмови чи відсутності - не менш ніж трьома мешканцями будинку. У складі новоствореного комунального підприємства діятимуть десять виробничих дільниць, які розташовуватимуться там, де були КРЕПи та ЖЕКи. На дільницях, зокрема, сидітимуть й паспортисти. Тут відбуватиметься також прийом замовлень від населення. Щоправда, у керуючого підприємства буде і єдина загальноміська диспетчерська, яка працюватиме цілодобово. Наш кор.

ЛЕЧЕНИЕ без операции пиявками и перекисью водорода

по методу профессора Неумывакина

ВЕ

ОЛІН

НЯ

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ 1 В УКРАЇНІ м. Кіровоград, вул. Попова, 9г, маг. АТБ вул. Габдрахманова, 50, маг. АТБ

тел.: 270809, 0505555018

••• реклама •••

к ми повідомляли минулоЯ го номера, у міськвиконкомі відбулася презентація програми

лового фонду Кіровограда – жахливий: 9,7 відсотка багатоповерхівок перебувають в аварійному або ветхому стані, близько третини багатоповерхівок вимагають негайного капітального ремонту. Треба терміново міняти внутрішньобудинкові мережі тепло-, водопостачання, у дуже поганому стані покрівлі… І щороку стан будинків погіршується, а ЖЕКИ та КРЕПи, попри постійне підвищення квартплати, із своїми функціями не справляються. Хоча, на думку посадовця, навіть при тих тарифах, які діють сьогодні, ефективність обслуговування житлового фонду можна було б збільшити у кілька разів. Адже більше третини нашої квартплати іде на заробітну плату адміністрації комунальних підприємств, а не на ремонти ліфтів, дахів, під‘їздів тощо. Тому ініціатори реформування пропонують створити комунальне підприємство з обслуговування житлового фонду

тим склом та уламками дерев’яних конструкцій. Як повідомляють правоохоронці, злодії не лише перестаралися з кількістю вибухівки, але й забрали не ту касету. У тій, яку вони вкрали, було лише кілька сотенних банкнот, а 61 тис. грн готівки знаходилася в інших трьох касетах, які залишилися на місці злочину. Які збитки від вибуху, поки що важко сказати. На місце події виїжджав прокурор області Олег Левицький, начальник УМВС в області Костянтин Пожидаєв, слідчо-оперативна група у повному складі та експертикриміналісти. Як повідомляє прес-служба прокуратури області, за даним фактом порушили кримінальну справу за ч.2 ст.194 (умисне знищення або пошкодження майна), ст.15, ч.2 ст.185 (крадіжка) КК України. Міліція шукає злодіїв. Слід додати, що це не перший випадок намагання викрасти гроші з банкомата на Кіровоградщині. Про один з них, який мав місце торік в Новомиргородському районі, ми писали. Здається, міліція поки що не повідомляла, що встановили особи зловмисників, які тоді, як і в Знам’янці, не довели до кінця свої наміри. Досі не відомі і злочинці, які викрали касети з грішми з банкомата в Олександрії. Було це десять років тому. У вестибюлі поліклініки встановили банкомат. Напередодні туди завезли крупну суму грошей, оскільки планувалася видача зарплати військовослужбовцям військової частини, яка розташована неподалік, медикам і працівникам ще кількох ближніх організацій. Злодії про це знали. Вони все ретельно спланували. Уночі проникли через вікно в туалеті на першому поверсі до приміщення сторожа, зв’язали його. Дочекалися планового відключення електроенергії у мікрорайоні, накинули на банкомат мокру ряднину, вирізали автогеном касети з грішми і вивезли на вантажівці. Куди і хто – поки що невідомо. Тоді працівники банку попросили правоохоронців тримати в таємниці пригоду. Що ж стосується Знам’янки, то, за нашою інформацією, банкіри обіцяють винагороду тим, хто вкаже на злочинців, які вчинили вибух у поліклініці, у сумі 20 тис. грн. Заступник керівника служби безпеки «Приватбанку» Михайло Фролов так прокоментував цю пригоду: «Гроші захищені настільки надійно, що навіть направленим вибухом вони не змогли до них дістатися. Усі банкомати під сигналізацією, у цьому банкоматі сигналізація була, вона спрацювала, охорона приїхала в установлений час – дуже швидко. Вони грошима не змогли заволодіти, вкрали залізяччя, яке відірвалося від банкомата». Наш кор.

 варикозы, тромбофлебиты;  радикулиты, артриты; фибромиомы;  гипертония; остеохондроз; и другие услуги манипуляционного кабинета КОНСУЛЬТАЦИИ БЕСПЛАТНО

Гост. «Турист» 3 этаж (вход с торца) Тел.: (0522) 274839, 050 198 26 21, 094 93 86 839 www.girudot.com.ua

ул.50 лет Октября, 30

САМОЛЕЧЕНИЕ МОЖЕТ БЫТЬ ВРЕДНЫМ ДЛЯ ВАШЕГО ЗДОРОВЬЯ

т.: 27-08-97; (095) 321-000-8

Лиц. АВ № 471908 от 06.07.2009г. МОЗУ

г. Кировоград


інформація, реклама

№14 05.04.2012

Г

коротко

***

Світловодська міськрада ухвалила рішення про призначення першим заступником світловодського міського голови С.Яременка, який працював заступником голови Кіровоградської ОДА. С.Ларін заявив, що нове призначення для його заступника не заслання, а підсилення команди мера міста.

знайомилася з книгами М.Скакуна «Там, де Ятрань круто в’ється» та В.Пеунова «Помста знехтуваних богів», «Таке коротке довге життя». 60 примірників свого твору М.Скакун передав бібліотекам області.

***

Нинішнього року в області очікується виробити майже 450 тис. т картоплі та 240 тис. т інших овочів, що утричі перевищує річну потребу населення у картоплі та в 1,5 раза – у овочах. Для зберігання картоплі та іншої овочевої продукції область має 38 сховищ ємністю 24,3 тис т. Упродовж чотирьох років планується реконструювати та збудувати 6 овочесховищ ємністю 33,6 тис. т.

***

Обласна санстанція повідомила про наявність і відсутність в області вакцин для профілактичних щеплень. Станом на 28 березня у достатній кількості надійшли вакцини проти туберкульозу, а також проти дифтерії та правця для дітей. Не вистачає комбінованої вакцини проти дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та гемофільної інфекції для немовлят; комбінованої вакцини проти кору, паротиту та краснухи; вакцини проти дифтерії та правця для дорослих. З початку року не постачалися вакцини проти дифтерії, правця та кашлюку для дітей; проти дифтерії, правця та кашлюку для немовлят, проти гемофільної інфекції; також вакцина проти поліомієліту.

***

Біля контори Олександрівського лісництва розпочалися роботи зі створення парку лікарських рослин. На площі близько гектара посадять липу, клен, бузину червону, тую, ялівець, шовковицю, ліщину, самшит, аронію, граб, чорну смородину, глід, калину, бузок, гортензію, кизильник, лаванду, суниці, ожину, брусниці. У цьому парку зможуть відпочивати місцеві жителі.

***

На базі КДПУ відбувся 41-й зліт молодих вчителів області. У ньому взяли участь не лише вчителі, які працюють перший рік у школі, а й ветерани педагогічної праці та переможці обласного конкурсу «Вчитель року». Протягом трьох днів педагоги ділилися досвідом, вивчали доповнення до шкільної програми, оволодівали новими методами позакласної роботи.

***

В рамках проекту «Єлисаветградський книговир» у Кіровограді побував відомий дипломат, вчений та письменник В.Базів. Він презентував два романи «Хрест» та «Кінець світу. До і після», які нещодавно опублікував.

***

В обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.Бойченка відбулася презентація «Талант – це наполеглива праця» під час якої молодь

Куплю кущі білої «кашки» («спірея вангутта»), або інші кущі для загороди. Тел.: 067 72 76 166.

Лиц. АВ №329811 ДТАУ от 08.06.07 г.

Египет, Таиланд, ОАЭ, ШриЛанка Туры в Европу (от 69 у.е.), визы Шубные туры в Грецию за 1 евро. Турция  раннее бронирование40% Экскурсии, отдых, лечение в Украине. АВИАБИЛЕТЫ. Горящие туры. ул.Островского, 2 (пл. Б.Хмельницкого, 14эт. дом) т.246503, 221671, 245622 www.intouristkr.com.ua

ДРУГА ПЕРЕМОГА ЄВТУШЕНКА

НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

На нараді в ОДА заступник кіровоградського міського голови В.Дзядух повідомив, що у президентському соціальному проекті «Доступне житло» виявила бажання брати участь 21 сім’я. Відтак планується збудувати 24-квартирний будинок. Міськрада вже виділила земельну ділянку, на якій у квітні розпочнеться будівництво. Наприкінці 2012 року будинок мають ввести в експлуатацію.

Пр. Коммунистический, 1, оф. 203 Тел.:(0522)245269, 0501677540

Футбол

***

***

www.meridian.kr.ua

До Дня сміху, який, до речі, не внесений у жоден календар, в обласному художньому музеї відкрилася виставка дитячих малюнків «Весняна пісня». Вихованці студії образотворчого мистецтва «Соняшник» ОЦДЮТ відтворили свій гумористичний погляд на світ.

65% надходжень комунальних підприємств іде на зарплату їхніх працівників, решта – на виконання послуг. Про це на засіданні регіональної ради області повідомила начальник головного управління ЖКГ ОДА О.Довжук. За такої ситуації поліпшити послуги неможливо, вважає вона, тому замість ЖЕКів буде створена служба «єдиного замовника» послуг.

УЧАДІЛО ПОДРУЖЖЯ

27 березня у селі Шамраївка Ульяновського району в приватному житловому будинку знайшли тіла загиблих пенсіонера та пенсіонерки. 90-річний дідусь і його 87-річна дружина померли уві сні. Ймовірна причина смерті – отруєння чадним газом.

АРСЕНАЛ У КІРОВОГРАДІ

1 квітня в Кіровограді по вул. 2-й Залізничній знайшли вибухонебезпечні предмети часів Великої Вітчизняної війни, а саме: 50 мм артснаряд та двісті набоїв. Цього ж дня піротехніки УМНС в області боєприпаси знешкодили. За повідомленнями УМНС України в Кіровоградській області.

РЯЧИЕ ТУРЫ

ОТДЫХ И ТУРЫ ПО НИЗКИМ ЦЕНАМ

***

У другому матчі під керівництвом Вадима Євтушенка «Зірка» здобула перемогу з великим рахунком. В Овідіополі кіровоградцям поступився ФК «Одеса» - 1:3. Сталося це у п'ятницю, 30 березня. У нашій команді забивали Рудницький (36 хв.), Дурай (65 хв.), Кочура (70). Минулого вівторка, 3 квітня, ФК «Зірка» приймав на своєму полі одного з лідерів першості запорізький «Металург». Цей матч транслював телеканал «Футбол». Рахунок .... на користь ....

Турагентство “Меридиан”

Лиц. АВ 538769 ГСТК от 13.08.2010г.

трагедія

У

ЗАГИНУЛИ П’ЯТЕРО

неділю 1 квітня, приблизно о 5.30 ранку, на автошляху між Зна­ м’янкою та Олек­ сандрією, за кілька кіло­метрів від Зна­м’янки, сталасядорожньотранспортна пригода, в якій загинуло п’ятеро осіб та ще одного її учасника з тяжкими травмами відвезли до лікарні. За попередніми даними, водій автомобіля «ВАЗ-21103», який рухався у напрямку Олександрії, не впорався з керуванням, виїхав на смугу зустрічного руху, по якій наближався вантажний автомобіль «MERCEDES-BENZ ATEGO». У результаті зіткнення 26-річний водій легкового автомобіля та четверо його пасажирів – двоє чоловіків і двоє жінок, віком від 22 до 24 років, загинули на місці пригоди. 51-річний водій вантаж-

ВЫБЕРИ СЕБЕ РАЗМЕР! 32-12-14

Голова облдержадміністрації С.Ларін провів нараду у приміщенні театру ім. М. Кропивницького, що перебуває на реконструкції. Заплановано, що фасад, головна зала, велика сцена і допоміжні приміщення театру будуть готові наприкінці вересня-початку жовтня нинішнього року. Будівля митниці, яка прилягає до театру, також перейде у його розпорядження. Там облаштують балетну залу, встановлять котельню.

СПУТНИКОВОЕ TV

Бесплатный просмотр 500 каналов

700

грн

с установкой Центр. рынок, здание рынка, 2 эт. маг. “Шанс” и маг. “Темп” (0522) 276907, 0506611507

ного автомобіля отримав тілесні ушкодження і був доставлений до Знам’янської центральної районної лікарні. Серед загиблих – двоє працівників міліції – дільничний інспектор і слідчий Знам’янського МРВ УМВС в області. За інформацією прес-служби прокуратури області, правоохоронці перебували поза службою і у цивільному одязі.

ОКНА - ДВЕРИ рассрочка 0%

г. Кировоград, выезд в районы ул. Полтавская, 24 (ТЦ “Авоська”)

(0522) 279089, 0958996959

АКТУАЛЬНО

ЯК ВИПЛАЧУВАТИМУТЬ «ВІТІНУ ТИСЯЧУ» Як відомо, Президент України В.Янукович доручив Ощадбанку підготуватися до проведення компенсаційних виплат вкладникам Сбербанку колишнього СРСР. Про порядок виплати тієї тисячі гривень, яку громадяни не встигли отримати протягом 2008 року, на пресконференції розповіли начальник управління НБУ у Кіровоградській області В.Томашин та начальник філії Кіровоградське обласне управління АТ «Державний ощадбанк України» Ю.Кабов. Щоб одержати ці гроші (не більше 1000 грн на одного вкладника), спочатку слід актуалізувати власні дані (уточнити їх). Це потрібно зробити тим, хто до 1 січня 2012 року зареєструвався на видачу «Юліної тисячі», але не отримав гроші. Аби не було черг, визначено такий порядок актуалізації. Люди віком 80 років і більше робитимуть це з 2.04.12 до 20.04.12, 70-79 років – з 21.04.12 до 20.05.12, 60-69 років – з 21.05.12 до 20.06.12, 50-59 років – з 21.06.12 до 20.07.12, до 50 років – з 21.07.12. Але якщо хтось з громадян певної вікової категорії не встигне актуалізувати дані у вказаний проміжок часу, то це можна зробити пізніше, імовірно до 1 вересня. Існує чотири варіанти актуалізації. Перший – зайти на сайт Ощадбанку www.oschadnybank.com і заповнити там спеціальну форму у розділі «Інформація для вкладників Сбербанку колишнього СРСР». Другий – з мобільного телефону зателефонувати на гарячу лінію + 38 044 364 21 21, створену спеціально для інформаційної підтримки вкладників банку та дочекатися з’єднання з оператором. Лінія працює з 9.00 до 18.00 без вихідних (вартість розмов за тарифами Укртелекому). Третій – зі стаціонарного телефону за-

телефонувати на гарячу лінію 0 800 212 000 та отримати інформацію з допомогою автовідповідача (безкоштовно). До речі, вказані номери телефонів багатоканальні – одночасно приймають 500 дзвінків. Четвертий варіант – самостійно прийти до якогось місцевого відділення Ощадбанку і повідомити свої дані. Літні та хворі люди, в яких немає інтернету, які не можуть зателефонувати та самостійно прийти до банку, мають оформити спрощену довіреність на якусь особу (без завірення у нотаріуса). Наприклад, на сусіда, лікаря, голову сільради або квартального комітету. Подібну довіреність можна оформити й для отримання грошей. Після актуалізації кожному вкладнику повідомлять, коли йому прийти до установи банку з документами. Слід мати паспорт громадянина України та ксерокопії сторінок паспорта з даними про прізвище, дату народження, дату видачі документа, з відміткою про місце реєстрації (прописки) та відміткою про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера (якщо таке право є). Також слід пред’явити довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та її ксерокопію і, звісно ж, ощадну книжку або кілька книжок з компенсаційними рахунками. Тобто суму 1000 грн можна скласти з кількох книжок. Виплати мають розпочатися у червні нинішнього року. Вкладник безкоштовно отримає Нацональну пластикову картку, на яку зарахують 1000 грн. Ця картка діятиме протягом трьох років і знімати з неї гроші можна буде лише у банківських терміналах Ощадбанку. Нею також можна буде розраховуватися за покупки у посттерміналах магазинів чи аптек (якщо вони є у вашій

фасадне скління алюмінієві конструкції т.: 270905, 246528, 0508733193 вул. Преображенська, 4 (пл.Б.Хмельницького)

місцевості). Можете перерахувати гроші з картки на новий рахунок Ощадбанку (щоправда, поки що невідомо під який відсоток річних). На Кіровоградщині актуалізація даних і видача грошей здійснюватиметься у 208 відділеннях Ощадбанку. Відповідно до розпорядження голови ОДА допомогу банку надаватимуть райдержадміністрації. За попередніми даними, право на виплату грошей мають 143 тисячі жителів області. Пластикові картки видаватимуть за спрощеною процедурою. Коли вас покличуть до банку, картка буде вже готова, тож обіцяють, що витратите на це не більше 10-20 хвилин. Одержати 1000 грн зі сбербанківських вкладів померлих родичів можна, якщо ви вчасно оформили право на таку спадщину. Якщо ж не зробили цього, то гроші пропали (хто ж знав, що колись платитимуть). Керівники банківських управлінь запевнили, що цього разу 1000 грн виплатять усім, хто має на це право. А подальший порядок виплати коштів, що залишилися на вкладах Сбербанку, визначить спеціальна постанова Кабміну. В.Ніколаєвський.

Туристичне “ФортеВ” агентство Регулярні тури в Карпати  від 700 грн.; Травневі свята в Криму та в Карпатах; Чартерні рейси в Крим; Щотижневий СанктПетербург із Кіровограда; Чартерні рейси в Болгарію. пров. Декабристів, 5; т.:(0522)275721, 229911, 0963471307, 0665914001

Ліц. МКТУ №157993 від 6.10.06 р.

2

www.forte-v.com

Кандидат медичних наук

Довженко Роман Олександрович позбавить Вас від алкогольної та наркотичної залежності

11 квітня о 10:30

Довідки за тел.: 274390; 095 8390235 Ліц. серія АГ №603844 МОЗУ від 7.11.2011р.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я

Сервісне обслуговування. Розстрочка 0%

(ОПТ И РОЗНИЦА)

Все для

г. Кировоград

АВТОНОМНОГО ОПАЛЕННЯ

ул.50 лет Октября, 30

г.Кировоград

т.: 27-08-96; (099) 941-83-26

котли, радіатори, комплектуючі

вул. Жовтневої Революції, 37/16, тел.: (0522) 274000, 244014, (067) 5200238, (050) 5559179


інформація, реклама ОБЕРЕЖНО: ЛІКАРНЯ

№14 05.04.2012

3

СЕСІЯ ОБЛРАДИ

ЗАГУБИЛИ ЗДОРОВУ ДИТИНУ НОВІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ

П

опри введення в дію надсучасного перинатального центру, на Кіровоградщині під час пологів продовжують гинути діти. 17 березня 20-річна жителька Компаніївки втратила свого первістка після доби пологових мук. Дитина не могла пройти крізь її таз, а зробити кесарів розтин лікарі райлікарні не наважилися. Плід із жінки витискали простирадлами. Хлопчик помер від асфіксії. Чомусь у нашій області, яка завжди займала перше місце серед інших регіонів за рівнем жіночої та дитячої смертності, з цих трагедій не роблять жодних висновків. У Компаніївці побував наш кореспондент. Батько загиблої дитини Ю. Жельман щодня на кладовищі просить пробачення у свого синочка Антона (на фото). Картає себе за те, що не зміг прийти на пологи, не відвіз дружину народжувати в обласний центр. У пологовому відділенні райлікарні хлопчик загинув від задухи, а його мама Оксана і досі дуже хвора. Кожен рух завдає їй болю. Жінка згадує свої пологи як суцільний жах: понад добу їй марно стимулювали перейми, але плід був надто великим, щоби пройти

крізь таз: «Дитина була 4700 і 57 сантиметрів. Медсестри, акушерки, санітарки давили мені на живіт. А анестезіолог із прибиральницею простирадлами тягнули!» Жінка благала зробити кесарів розтин, але акушергінеколог райлікарні відмовився йти на оперативне втручання. Тепер осиротілі батьки вимагають його покарати. Лікар, що приймав пологи, своєї провини не визнає: «Таз у жінки був на 2 – 6 сантиметрів більше норми. Але звужений був сам вихід із тазу і неможливо його завчасно діагностувати. А якби я порізав жінку просто так – як це пояснювати під час перевірки історій хвороб? Майже всі жінки, коли боляче, кричать – ріжте мене!» Його колеги іншої думки. А. Нагнибіда, головний лікар Компаніївської ЦРЛ, повідомив, що лікар надто пізно зрозумів, що тактика ведення пологів обрана неправильно. У цьому випадку однозначно треба було робити кесарів розтин. Тим більше, переконує головний лікар, у районній лікарні є усі умови для проведення оперативного втручання. Чому досвідчений фахівець не зміг правильно оцінити ситуацію – нині вивчає спеціальна комісія. Її висновків, а також результатів судово-медичної експертизи чекають і у прокуратурі. Покарати винних обіцяють і в обласному управлінні охорони здоров‘я. Фахівці кажуть: дуже прикро, коли у новоствореному обласному перинатальному центрі рятують малюків із наднизькою вагою, а в райцентрах гинуть здорові новонароджені. М. Терещенко.

Таке життя

КІРОВОГРАДЩИНА - РЕГІОН АБОРТІВ Згідно з даними статистики, Севастополь є столицею абортів в Україні. Тут на 1 тис. жінок репродуктивного віку у 2011 році було зроблено 20,2 абортів. Що стосується областей, то Кіровоградщина попереду. У нас цей показник склав торік 19,0. Далі йдуть Київ (17,62), Вінниччина (17,12), Херсонщина (17,03) та Донеччина (16,68). Найменше абортів роблять на заході України - у Закарпатській (9,21), Івано-Франківській (7,49),

Тернопільській (9,07) та Рівненській (6,08) областях. Доповнює список областей з найменшою кількістю абортів Сумська область (7,64). Коментуючи ідею церкви про заборону абортів, яку підхопили нардепи, у МОЗ зазначають, що лікарі проти абортів, але однозначно проти їх заборони, оскільки це призведе до збільшення числа кримінальних абортів і зростання материнської смертності.

На засіданні чотирнадцятої сесії облради шостого скликання депутати затвердили кілька обласних програм. Програма розвитку житлового будівництва на 2012-2015 роки передбачає введення в експлуатацію 32 об’єктів незавершеного житла на 2528 сімей та 16 об’єктів доступного житла на 1256 сімей. До речі, на квартирному обліку в області зараз перебуває 18314 сімей. Будівництво фінансуватиметься з державного та місцевих бюджетів. Щоправда, механізм одержання безкоштовного житла для молоді, вчителів і медиків в обласній програмі поки відсутній. Начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури ОДА В.Кулікова пояснила, що він з’явиться у спеціальній державній програмі, яка розробляється. Зауважимо, що у минулому році соціальне та службове житло за державні кошти практично не будувалося. Завданнями соціальної програми «Шкільний автобус» є придбання додаткових 102 автобусів, аби забезпечити стовідсоткове підвезення учнів і вчителів до віддалених шкіл сільської місцевості. Зараз до навчальних закладів підвозять лише 68,3% школярів. На придбання автобусів потрібно 27,4 млн грн. Облрада також затвердила програму з ліквідації на території області амброзії полинолистої, яка реалізовуватиметься протягом 2012-2016 років. Ми дочекалися того, що цим вельми шкідливим бур’яном вже засмічено майже 300 тисяч гектарів родючих земель Кіровоградщини. Амброзія виснажує ґрунт та значно знижує врожайність сільгоспкультур. Очікується, що за п’ять років за рахунок комплексного застосування агротехнічних, хімічних та механічних засобів вдасться втричі зменшити кількість заражених амброзією площ. Питання про перемогу над цим живучим шкідником поки що не ставиться. Чекати, доки усі дерева на Кіровоградщині з’їсть американський білий метелик (він вже розповсюдився на 4579,4 га площ), депутати не стали і ухвалили спеціальну програму боротьби з ним. З’ясувалося, що цю комаху не вбили навіть лютневі 20-ти градусні морози. За словами, начальника державної інспекції з карантину рослин по області Т.Лапицької, під снігом вижило 80% утворених

минулої осені лялечок. Для боротьби зі шкідником планується залучити громадськість. Тобто люди на своїх садових або дачних ділянках мають зрізати з дерев павутинні гнізда з гусінню та спалювали їх. До цього також імовірно залучатимуть школярів. А фермери, інші землевласники та карантинна інспекція застосовуватимуть хімічні та біологічні засоби боротьби. Планується за три роки зменшити чисельність шкідника на 30-40%, упродовж наступних двох років на стільки ж скоротити кількість комах. Депутатський корпус вніс зміни до обласного бюджету, розподіливши по видаткових статтях залишки коштів спеціального фонду обласного бюджету у сумі 2,4 млн грн, що склалися на 1 січня 2012 року. ОКВП «Дніпро-Кіровоград» було дозволено віддати у заставу насосну станцію «Знам’янка», щоб взяти кредит у розмірі 2,5 млн грн. Голова облдержадміністрації С.Ларін повідомив, що з 1 квітня підприємство стає повноправним господарем водоканалів Світловодська, Олександрії, Знам’янки та Кіровограда. Кредитні ресурси комунальне підприємство використовуватиме для модернізації обладнання й зменшення вартості послуг водопостачання. Після завершення роботи сесії голова облради М.Ковальчук повідомив журналістам, що для того, аби зменшити витрати на утримання апарату ради, у січні було скорочено дві автомашини з п’яти наявних транспортних одиниць. Водночас перший заступник голови облради С.Шаталов та заступник голови облради І.Владов нещодавно відмовилися від використання службового транспорту. Це рішення затвердила сесія. Тож в облраді залишилася одна машина, яку голова ради використовуватиме спільно з працівниками апарату. Звісно, це не дуже зручно, зауважив Ковальчук, але це не позначиться на продуктивності праці наших працівників, запевнив він. На скорочення управлінських витрат керівництво обласних рад націлив Президент України В.Янукович. В.Ніколаєвський.

Вікна “ЛЮКС” RHEINPLAST

Автоматичні ВОРОТА Алюмінієві фасади БРОНЕДВЕРІ, РОЛЕТИ, БАЛКОННІ РАМИ

Гарантовані подарунки. Виїзд у райони. Кіровоград, вул. Тимірязєва, 72,

(0522) 27‘17‘91, 066‘318‘63‘45, 098‘120‘87‘28

Туристичне агентство

«Аква - Тур»

С. Петербург з Кіровограда (28.04, 7.05) Умань, Київ, Почаїв, та ін. екскурсії по Україні. Туреччина, Тайланд, Болгарія (з 1.04 по 15.05  знижки до 20%) Тури на травневі свята по Україні та за кордон. (0522) 275995, 0954700495, 0004407269, 0669476214, вул В. Перспективна 62, оф. 6 (вхід в арку навпроти "Сільпо", УТО)

ДВЕРИ ОКНА

РАССРОЧКА  0% Откосы  жалюзи  балконы Утепление квартир ул. К.Маркса, 62, оф.5, (напротив УТО) т.: (0522) 27 73 07, 050 04 60 024

ВОЛЯ інформує абонентів

Шановні абоненти ТОВ «ТРІК КАБС»! Інформуємо Вас про те, що планує­ть­ся проведення реорганізації ТОВ «ТРІК КАБС» , що працює під брен­дом ВОЛЯ у місті Кіровограді. Акцентуємо, що Ви як абонент ТОВ «ТРІК КАБС» будете отримувати замовлений раніше перелік послуг, і за бажанням – зможете розширити його. З 01.07.2012р. усі послуги , які Ви замовляли та бажаєте замовити, Ви зможете отримати від ТОВ „ВОЛЯ-КАБЕЛЬ” на умовах Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг (послуги доступу до пакетів телепрограм, послуги доступу до Інтернету, послуги ТБ+Інтернет), затверджених ТОВ „ВОЛЯ-КАБЕЛЬ”, які розміщені на сайті www.volia.com та в центрі обслуговування абонентів. Зміни, що пов’язані з реорганізацією ТОВ «ТРІК КАБС»,

перш за все, мають на меті впровадження єдиних стандартів обслуговування абонентів, надання додаткових послуг та розширення Ваших можливостей. Персонал підприємства завжди радий прийти Вам на допомогу та вирішити будь-яке Ваше питання стосовно надання та отримання послуг! За детальною інформацією звертайтесь: • до колл-центру за номером (0522) 35-72-21(без вихідних); • електронною поштою abonents@volia.com; • до контакт-центру за адресою: вул. Преображенська, 3а (режим роботи: з 8:00 до 19:00, неділя вихідний). Щиро дякуємо за Ваш вибір та довіру!

ОКНА ДВЕРИ

ВХОДНЫЕ И МЕЖКОМНАТНЫЕ МЕТАЛЛОПЛАСТИКОВЫЕ Скидки от 20% с 1 по 30.04.12г.

КОНДИЦИОНЕРЫ ЖАЛЮЗИ, РОЛЕТЫ

(0522) 27-04-49, 097-676-43-72, 066-280-71-14

Ліцензія провайдера програмної послуги Нац. ради Укр. з питань телебачення і радіомовлення, серія НР№0403-П, 09.04.03-09.04.13р.

г.Кировоград

ул.50 лет Октября, 30

т.: 27-08-89; (099) 268-80-44 ••• реклама •••


4

випадки, ситуації, реклама

№14 05.04.2012

Кримінальний репортер повідомляє

ЗНАЙШЛИ В ІНГУЛІ

ПРОФЛИСТ ПРОФИЛИ

ЛЮБОЙ ДЛИНЫ ДЛЯ ГИПСОКАРТОННЫХ СИСТЕМ, КВАДРАТНАЯ ТРУБА

г. Кировоград (0522) 302444, 561748 ф. (095) 8202516 (096) 3403525

ИЗГОТАВЛИВАЕТ И РЕАЛИЗУЕТ

“КИРОВОГРАД ПРОФИЛЬ”

Сорокарічного кіровоградця з проспекту Університетського бачили живим востаннє о 18-й годині 23 січня цього року, коли він виходив з кафе по вулиці Преображенській. Того вечора він додому не прийшов. Міліція оголосила чоловіка у розшук. І знайшли його рівно через два місяці, коли 23 березня виявили труп у річці Інгулі в районі вулиці Набережної. Оскільки труп у стані гниття, не можна визначити, чи є на його тілі тілесні ушкодження. Тож причину смерті правоохоронці поки що не встановили.

ВІДІБРАЛИ 200 ТИСЯЧ ДОЛАРІВ

О 19-й годині 28 березня до міліції в Олександрії зателефонував 63-річний житель міста Жовті Води Дніпропетровської області. О 17-й годині він разом з дружиною зняв з банківського рахунку у відділенні банку по вулиці Богдана Хмельницького у Жовтих Водах 200 тис. доларів. При виході з банківського відділення на подружжя напало кілька чоловік, наділи на голови мішки та посадили до автомобіля. Потім вивезли з міста і висадили в Олександрійському районі на узбіччі автодороги ДніпропетровськОлександрія, поблизу повороту на село Добронадіївка. Перед цим невідомі забрали гроші та мобільні телефони у подружжя. Нападників потерпілі не можуть описати. Вказали лише, що автомобіль був марки “РАФ” синього кольору.

ХОВАЛА ВІД ЧОЛОВІКА

У Новоархангельський райвідділ міліції звернулася 24-річна жителька села Вільшанка. Тиждень тому вона стала шукати і не знайшла у хліві 6 тис. грн, які вона там заховала від свого чоловіка, щоб він не пропив гроші. Мабуть, таки знайшов…

ЗАПАМ’ЯТАЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

НЕБЕЗПЕЧНА МЕДИЦИНА

НА ОБЛИЧЧІ У НЕМОВЛЯТИ ВИБУХНУЛА КИСНЕВА МАСКА

У Кіровоградській обласній лікарні під час операції, яку робили двомісячній дитині у дихальній масці, що була на обличчі маленької, загорівся кисень. Маленькій Поліні мали видалити гемангіому - судинне новоутворення на голові. Під час цієї нескладної медичної маніпуляції дитина ледве не загинула. К. Бочарова, мама потерпілої, розповідає, що доньку забрали на операцію на початку десятої ранку. Уже за тридцять хвилин у палату зайшов лікар та повідомив, що стався нещасний випадок і маля відвезли у реанімацію. Медики переконують: те, що трапилося – це трагічний збіг обставин. За словами головного лікаря Кіровоградської дитячої обласної лікарні Ю. Коблянського, під час цієї планової операції, щоб уникнути крововтрати, використали діатермокоагуляцію. І під час цієї процедури під час подачі повітряної суміші миттєво, на якісь долі секунди, стався спалах кисню. Дитина отримала до 2 відсотків опіків. Її життю та здоров‘ю нічого не загрожує. У лікарні триває внутрішня перевірка, щоби з‘ясувати, що призвело до нештатної ситуації. Усі обставини цієї події вивчають обласне управління охорони здоров‘я та прокуратура. Тим часом на маленьку Поліну чекає повторна операція, адже під час першої хірург не встиг видалити новоутворення. М. Терещенко.

О другій годині ночі 21 березня до міліції звернувся 37-річний житель села Злинка Маловисківського району. За час його відсутності, а пішов він з дому о 17-й годині, хтось пошкодив вхідні двері будинку та літньої кухні і вкрав 45 тис. грн. Потерпілий зберігав гроші у духовці, яка знаходилася у літній кухні. На місці злочину експерт-криміналіст знайшов сліди пальців рук злодія та сліди його взуття, а також поліетиленовий пакет, у якому господар зберігав гроші. У поле зору міліціонерів потрапив 18-річний житель Злинки. Затримали його аж в обласному центрі. 20 березня він святкував день народження, а грошей, щоб пригостити друзів, не було. Знаючи про відсутність односельця, іменинник опівночі прийшов до його домоволодіння на вулицю Щорса, віджав дверні запори до літньої кухні, забрав з духовки гроші та запропонував товаришам поїхати з ним до Кіровограда на таксі. До ранку відпочивали у сауні. Потім компанія перебралася в інший розважальний заклад, де їх і затримала міліція. У кишені підозрюваного залишилося лише 640 грн. Сумнівно, щоб він устиг за ніч прогуляти таку велику суму.

ПОФАРБОВАНЕ ПІД ЗОЛОТО

Тридцятидев’ятирічного жителя міста Знам’янка зупинила невідома жінка по вулиці Привокзальній. Циганка запропонувала купити у неї вироби із золота. Жіночка дістала з сумки два браслети та ланцюжок. Сказала, що це золото 583 проби, а загальна вага виробів 59 г. Оскільки жінці терміново потрібні гроші, то вона продає золоті вироби за низькою ціною, просить усього 15 тис. грн. У чоловіка удома лежало 12 тис. грн готівки. Жінка подумала і погодилася на обмін. А через три дні чоловік пішов до міліції. Він зрозумів, що браслети і ланцюжок не із золота, а лише пофарбовані у жовтий колір.

БО ДЕШЕВО!

Ледь не потрапив у подібну халепу і керівник райорганізації з міста Бобринець. Опівдні у його службовий кабінет по вулиці Леніна зайшла молода жінка та запропонувала ку-

пити ковдру з овчини за ціною 250 грн. Чоловік взяв одну ковдру. Та через годину підлегла поставила під сумнів якість товару, сказала, що то синтепон. Тоді керівник зателефонував у ДАІ. Міліція зупинила по вулиці Шевченка автомобіль ВАЗ21154 з херсонськими номерами. У салоні сиділа 27-річна жителька Миколаєва, яка й продала ковдру. Вона пояснила міліціонерам, що узяла товар на реалізацію у знайомих, які сказали, що це овчина.

РОЗКРАДАЮТЬ АРМІЮ

Водій-контрактник військової частини, яка дислокується біля селища Лісове в Олександрівському районі, запримітив на пункті технічного обслуговування та ремонту кабель зі свинцевою серцевиною та надумав украсти його. Опівночі під’їхав на власному легковому автомобілі до пункту, відкрив ключем замок на дверях, пилкою порізав кабель, завантажив до автомобіля і перевіз до свого гаража. А вранці поїхав у Кіровоград, де по вулиці Котляревського здав на приймальному пункті 455 кг свинцю за 2320 грн. Цей вчинок Олександрівський райсуд оцінив у три роки позбавлення волі. Проте проведе їх чоловік у тій же військовій частині, бо його передали під нагляд командуванню.

НЕ ЗАПЛАТИЛИ ТА ЩЕ Й ПОГРАБУВАЛИ

Надвечір 35-річний таксист, житель села Звенигородка Олександрійського району, підвозив двох пасажирів. По вулиці Коваленка в Олександрії пасажири попросили зупинитися. Коли водій пригальмував, пасажир, який сидів поряд з таксистом, засунув руку в кишеню його куртки, витягнув звідти 240 грн, після чого обидва пасажири швидко вилізли з салону автомобіля і утекли.

ПІДОЗРЮЮТЬ ГОСТЕЙ

Майже щодня до міліції приходять або телефонують громадяни, які скаржаться на загадкові зникнення з їх помешкань грошей. І, що головне, перед цим у них були гості. Потерпілі не виключають, що саме вони могли вкрасти їх гроші. Найкрупнішою заявою про таку крадіжку минулого тижня можна вважати звернення 39-річного жителя Олександрії. Увечері до нього на вулицю Миру прийшли знайомі. Сиділи за пляшкою горілки до ранку. У восьмій ранку гості пішли. А господар виявив, що з його сумки у прихожій пропали гроші - 18 тис. грн.

НА ЗЛОДІЇВ ЧЕКАЛО РОЗЧАРУВАННЯ

Уночі невідомі через відчинене вікно проникли в офіс фірми у Голованівському районі. Потім зайшли в кабінет директора, виламавши металеві двері. Далі легко впоралися з замком на металевому сейфі, але нічого з нього не взяли. Причина проста – там нічого не було. Можна лише уявити розчарування злодіїв, коли вони це виявили!

ПРОПИТА СОВІСТЬ

Житель Новгородки вийшов з виправної колонії, потрапивши під амністію. Проте недовго псував нерви односельчанам і через три місяці знову попався на крадіжках. За цей час обікрав шурина, куму та товариша. Дізнавшись, що в останнього народилася онука, зайшов привітати. Товариш налив склянку горілки. Гість випив, узяв непомітно для господаря зі столу його мобільний телефон і пішов з двору. Мобілку продав першому зустрічному за 30 грн, які тут же пропив. А через кілька днів був на поминках за батька, які справляли у будинку сестри. Випивши 100 грам горілки, став видивлятися, що можна вкрасти. І побачив на серванті мобільний телефон шурина. Забрав його, відніс до магазину та продав за 50 грн, на які купив у кафе горілки і закуски. Йдучи додому, зайшов до кума — сподівався, що й той наллє 100 грам. Та до будинку не потрапив, бо побачив у прихожій туфлі куми, узяв їх під пахву і пішов на вулицю. А от продати не встиг затримала міліція.

ВІН КАЖЕ ДОМОВИЛИСЯ, ВОНА - ЗАПЕРЕЧУЄ

О п’ятій годині ранку до міліції телефонувала 34-річна жителька села Гурівка Долинського району. Годиною раніше під час спільного вживання алкогольних напоїв її згвалтував 22-річний односельчанин. Зробив він це без застосування фізичної сили. Одяг на жінці не рвав. Жінка каже, що чоловік просто скористався її безпорадним станом, оскільки вона перепила, то не могла чинити опір. Разом з тим чоловік заперечує факт згвалтування і каже, що все було за спільною домовленістю. А наступної доби о восьмій годині ранку до міліції зверталася уже 45-річна жителька села Богданівка Долинського району. За її словами, о третій годині ночі односельчанин Іван скористався її безпорадним станом і згвалтував. Коли ж за цим дзвінком до Богданівки приїхала слідчо-оперативна група з райвідділу міліції, то заявниця сказала, що ніякого згвалтування не було, і вона ні до кого не має претензій. А подзвонила, бо хотіла налякати сусіда Івана, якого боїться через те, що він перебуває на обліку у психлікарні.

ЧИ НЕ ПІЗНО ЗГАДАВ?

22 березня із заявою у Бобринецький райвідділ міліції звернувся 57-річний житель селища Компанїівка. Пропав його автомобіль ГАЗ-33021, який стояв на подвір’ї домоволодіння його колишньої співмешканки по вулиці Садовій у місті Бобринець. У принципі, ця заява нічим не відрізнялася б від кількох десятків інших заяв, які того дня надійшли до міліції на Кіровоградщині, якби не один нюанс. Заявник вказує, що крадіжка могла статися протягом року - з 5 жовтня 2010 року по 8 грудня 2011 року, коли він виявив, що автомобіля немає на місці паркування. Дивним також можна вважати й інше — після того, як чоловік виявив, що машина пропала, він звернувся до міліції лише на четвертий місяць.

СПРАВУ ЗАКРИЛИ

Як ми повідомляли, 24 лютого в колодязі тепломережі по проспекту Комуністичному у Кіровограді виявили труп новонародженої дитини. Тілесних ушкоджень на тілі не було. Експертиза показала, що дитина померла внаслідок асфіксії плоду при пологах. Оскільки це сталося через аномалію під час розвитку плода в утробі матері, слідчий закрив провадження по кримінальній справі у зв’язку з відсутністю складу злочину. передбаченого ст.117 КК України. А хто був матір’ю цієї дитини, міліція поки що не встановила.

НЕПРАВОСУДНЕ РІШЕННЯ

Як повідомили у прес-службі прокуратури області, за матеріалами відомства та УМВС в області заступник Генерального прокурора України порушив кримінальну справу за ч.2 ст.364, ч.2 ст.366 та ч.2 ст.375 КК України за фактом постановлення неправомірного рішення суддею Олександрійського міськрайонного суду. За відсутності на розгляді цивільної справи

відповідного позову, без проведення судових засідань у передбаченому законом порядку суддя виніс, як вважають у прокуратурі, завідомо неправдиве рішення. Це дало можливість визнати дійсним договір про придбання нерухомості та визнано право власності на неї громадянином Н. Насправді, цивільна справа з цього питання за позовом Н. у даному суді не розглядалася, і Н. з подібним позовом до суду не звертався. Суддя також позбавив права на житло мешканку міста Олександрія, чим порушив її конституційні права. У прокуратурі вважають ці дії як підрив авторитету судової гілки влади та основ правосуддя в Україні.

ЩЕ ДВОХ УЗЯЛИ НА ХАБАРІ

Як повідомив начальник відділу нагляду за виконанням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції та досудовим слідством прокуратури області О.Мунтян, відомство порушило кримінальну справу за ч.3 ст.368 та ч.3 ст.364 КК України щодо керівника одного контролюючого органу та його заступника. Починаючи з листопада 2011 року, керівник за попередньою змовою із своїм заступником систематично вимагали та одержували хабарі у сумах понад 1000 грн за вирішення питань про непритягнення громадян до адмінвідповідальності, уникнення та зменшення сум штрафних санкцій з виявлених правопорушень у сфері будівельних норм і правил. Брали гроші і за легалізацію об’єктів самовільного будівництва й незаконну видачу ліцензій, підписання декларацій про готовність об’єктів всупереч інтересам служби на користь третіх осіб. Викрили й затримали підозрюваних у хабарництві безпосередньо в їх службових кабінетах. Предмет хабара - 25600 грн, 1300 доларів США та мобільний телефон вилучили.

ТЕЛЕФОНУВАВ ІЗ СВОЄЇ МОБІЛКИ

Вранці до чергової частини Гайворонського райвідділу зателефонував чоловік, який повідомив схвильованим голосом, що в одному з населених пунктів району закладено бомбу. Поки міліціонер уточнював назву села, абонент поклав слухавку. І міліція поїхала у село, але сусіднє, і прямо до оселі 49-річного чоловіка. Та виявилося, що дзвонив не він. У нього в гостях з дружиною був 44-річний сусід. Під час сніданку, випивши по чарчині, сусіди стали сперечатися, хто з них сміливіший і здатен на «чоловічі вчинки». І тоді наш фігурант попросив у сусіда мобілку, вставив свою сім-картку і зателефонував до міліції. Аби заплутати правоохоронців, одна з присутніх жінок запропонувала назвати інший населений пункт. Дзвонар уже має судимість. За фактом хуліганства порушили кримінальну справу. Її санкція - штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років. Слід додати, що це другий подібний анонімний дзвінок про закладення вибухівки у цьому році. У першому випадку, який був у лютому у Кіровограді, міліція так і не встановила особу дзвонаря.

ДТП

МАРШРУТКА НАЇХАЛА НА ДЕРЕВО М и н у л о г о вівторка, 3 квітня, у Кіровограді сталася чергова дорожньотранспортна пригода з маршрутним автобусом. Об 11-й годині по вулиці Короленка автобус, який віз пасажирів по маршруту №6, наїхав на дерево. За інформацією пресслужби ВДАІ УМВС в області, винуватцем пригоди був водій бетоновоза, який виїжджав з АЗС і робив поворот наліво. КамАЗ підрізав шлях маршрутці і зачепив її кабіною. Маршрутка пішла вправо і наїхала на дерево на узбіччі. У салоні було

вісім пасажирів. Одного з них з травмою ноги карета швидкої допомоги відвезла до лікарні. Наш кор.


6

інформація

№14 05.04.2012

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦіЯ

А.ГРИЦЕНКО: НЕ ВСІ ДЕПУТАТИ ОДНАКОВІ 27 березня у Кіровограді з робочою поїздкою побував лідер партії «Громадянська позиція», голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко. Він зустрівся з громадськістю міста та провів пресконференцію для представників обласних ЗМІ. Оскільки Анатолій Степанович не вперше на Кіровоградщині, то повідав свої враження від теперішньої поїздки. Зокрема сказав, що дороги кращими не стали, так само не зникла проблема працевлаштування, бо якогось економічного прориву в області аж ніяк не відчувається. А щодо здійнятого облдержадміністрацією галасу навколо вивчення радонових проблем, зауважив, що ефективність цих дій мають в подальшому оцінити жителі області. Народний депутат вважає, що на телевізійних каналах області та у пресі надто багато влади. На його переконання, влада повинна більше працювати і менше піаритись. Здобутки ж влади люди самі мають відчути. «Область в певному сенсі є показовою, - зазначив Гриценко, - бо політичні уподобання населення цього центрального регіону приблизно співпадають із загальнонаціональними уподобаннями українців». Анатолій Степанович повідомив, що за останні три місяці об’їхав пів країни і всюди його запитують про об’єднання опозиції. Він переконаний, що єдиний виборчий список об’єднаної опозиції повинен бути сформований і його мають очолити не партійні вожді, а громадський діяч. Це потрібно для того, аби консолідувати зусилля опозиційних сил та відновити довіру населення України до опозиції, відкинувши будь-які натяки щодо президентства чи гетьманства. Факт очолення такого списку позапартійною людиною символізував би те, що лідери опозиційних сил позбулися своїх амбіцій та об’єднали зусилля заради спільного результату. До цього списку слід також залучити відповідальних та професійних представників громадськості, яких шанують люди. Головне, аби там не було «тушканчиків», тобто щоб парламентська більшість була стійкою. «Якщо ми щирі у своєму прагненні зупинити бульдозер Януковича, то треба об’єднуватися. На це налаштована «Громадянська позиція». Якщо єдиний список формуватиметься на такій основі, то ми будемо пропонувати до нього своїх представників. Особисто для мене все одно, яким буде у цьому списку Гриценко, головне, щоб був максимальний результат на парламентських виборах. Зараз немає сенсу називати прізвища тих, хто міг би очолити цей список, спочатку слід прийняти принципове рішення, а гідні люди знайдуться», - наголосив політик. Відповідаючи на запитання, чи буде об’єднуватися «Громадянська позиція» з якоюсь іншою політичною силою, якщо єдиний виборчий список від опозиції не буде сформований, Анатолій Степанович відповів, що зараз треба працювати над об’єднанням опозиції. Бо конкуренція опозиційних партій на виборах не піде на користь справі. Тому лідер партії налаштований на об’єднання і не бачить жодного сенсу зараз розглядати інші варіанти. Він лише сказав, що очолювана ним партія братиме участь у виборчій компанії, а в якому саме форматі з’ясується пізніше.

СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ ЯНУКОВИЧА – ЦЕ ОТРУТА А.Гриценко прокоментував проголошені Президентом України соціальні ініціативи. На його думку, це отрута і фальш. Він не хотів би, аби люди вірили цим обіцянкам, єдина мета яких залучити за партію влади якомога більше голосів

виборців і нічого більше. «Бо якби влада справді хотіла підвищити соціальні стандарти життя людей, то зробила б це у грудні минулого року, коли формувався державний бюджет України. Але тоді голова уряду М.Азаров бідкався, що влада порахувала кожну копійку і додаткових грошей не знайшла. І тут раптом без економічного буму, без зменшення ціни на російський газ через 2,5 місяця відшукалися не обраховані 25 млрд. грн. Оскільки рейтинг влади стрімко падає, людей вирішили купити. А після виборів ці гроші вкрадуть з бюджету. На підтвердження мушу процитувати Президента Януковича, який минулого року в прямому ефірі сказав, що з бюджету розкрадається 20% коштів, а це 64 млрд. грн. Підвищувати зарплати і пенсії вкрай необхідно, але це треба робити системно, а не під вибори, після яких про всі обіцянки забувають».

РЕЗУЛЬТАТ ВИБОРІВ ЗАЛЕЖАТИМЕ ВІД ГРОМАДЯН Лідер «Громадянської позиції» зауважив, що новий закон про вибори містить низку положень, які перекривають канали фальшування результатів. Це дає можливість врахувати голос кожної людини. Бо не буде безконтрольного друку виборчих бюлетенів (за цим стежитимуть представники опозиції), на кожній виборчій дільниці будуть лише ті бюлетені, які надрукували у столиці (тож не буде можливості додатково вкинути 200300 голосів), та й усі документи про вибори зберігатимуться 5 років. Якщо команда нового Президента, перевіривши їх, знайде фальшивки, то дехто сяде на 4-6 років. До того ж за процесом голосування стежитимуть багато представників від різних партій. Тобто результат виборів залежатиме від волевиявлення людей. А.Гриценко пояснив, що формування після виборів парламентської більшості від опозиції означає, що Верховна Рада знову відновиться як законодавчий орган, непідконтрольний Президенту. Вже не буде можливості приймати державний бюджет з п’ятьма тисячами правок без обговорення, влада не зможе ухвалити рішення про те, щоб віддати 24 млрд. грн. олігархам – власникам облгазів та обленерго або прийняти якийсь інший корупційний закон. Натомість з’явиться можливість впливати на кадрову політику в державі: відправити у відставку уряд, генерального прокурора. Тобто відновиться незалежна гілка влади, яку свідомо знищили.

УКРАЇНІ ВИСТАЧИТЬ ВЛАСНОГО ГАЗУ Стосовно переговорів уряду щодо зниження ціни на російський газ народний депутат повідомив, що отримав від М.Азарова дві відповіді. «У першій йшлося про те, що в середині грудня минулого року уряд доручив міністрам Ю.Бойку та К.Грищенку підготувати проект спеціальних директив. А нещодавно я отримав другу відповідь, що цих директив ще не розробили. М.Азаров зараз знімає із себе відповідальність за переговори і переводить стрілки на В.Януковича, зазначаючи, що уряд керується дорученнями Президента. Виходить, після зрадницького харківського пакту, підписаного у квітні 2010 року, пройшло майже 2 роки, але жодних позитивних зрушень у ціні на газ досі немає. Цю проблему потрібно розв’язувати абсолютно по-іншому. Слід взагалі відмовитися від російського газу, у нас достатнього власних енергетичних ресурсів: газу, нафти, вугілля, гідро- та атомної енергетики. Також потрібно серйозно займатися енергозбереженням для того, щоб взагалі не залежати від

імпортованого газу. Цей газ потрібен лише мільярдерам-олігархам, які володіють підприємствами хімічної та металургійної промисловості. Нехай вони окремо домовляються про ціну на газ – то їхній приватний бізнес». А.Гриценко сказав, що Україна може анулювати невигідні їй газові контракти з Росією або шляхом переговорів, або в судовому порядку, як це зробили ряд інших держав. Однак представникам влади не вистачає для цього політичної волі, бо вони наживаються на перепродажу російського газу. Так нашим бюджетним підприємствам продають газ по 600-700 доларів за тисячу кубометрів. Тоді, коли вітчизняних ресурсів газу цілком достатньо для забезпечення власних потреб.

ІГРАШКОВА АРМІЯ Призначення на посаду міністра оборони України Д.Саламатіна політик прокоментував, як свідчення кадрового голоду серед оточення влади. За його словами, неможна призначати на таку відповідальну посаду людину, яка кілька місяців витратить на ознайомлення з незнайомою сферою діяльності. Ослабленою армією країни має керувати людина, яка розуміє, за що вона відповідає. Не дивно, що розробляється проект концепції реформування армії з пропозицією скоротити Збройні Сили у 2,5 раза. Настільки українську армію можна було б скорочувати, якби вона була членом військового блоку. Для позаблокової держави такі наміри є безвідповідальними. Під час перебування на посаді міністра оборони А.Гриценку вдалося значно підвищити стан бойової підготовки Збройних Сил (за його словами, тоді він був вищий у 5-6 разів). Він вперше переглянув стратегічні завдання армії, визначивши 7 типових загроз і 7 типових сценаріїв застосування Збройних Сил. Кожна бойова частина вперше одержала чіткі завдання, які вона має виконувати у цих типових ситуаціях. Колишній міністр кардинально скоротив застарілий план мобілізації армії, зекономивши для держави значні матеріальні ресурси. Крім цього припинилося «іграшкове» проведення військових навчань, вони стали реальними. Прибуваючи до військової частини, міністр одразу їхав на полігон і перевіряв виконання бойових вправ командним складом частини, даючи підлеглим приклад відмінної стрільби з пістолета. Бойовій підготовці надавався пріоритет, а зараз вона зведена до парадів та ритуальних заходів.

ЯК УНИКНУТИ «ТУШОК» У ПАРЛАМЕНТІ Журналісти запитали А.Гриценка, як застрахуватися від майбутніх імовірних переходів новообраних депутатів Верховної Ради з однієї фракції до іншої. Політик відповів, що для цього потрібна жорстка реакція на будь-який подібний факт. Такі зрадники мають бути негайно виключені з партії з широким розголосом про вчинки «моральних уродів», що не тримають слово. Також потрібна прозорість виборчої кампанії. Ще до реєстрації кандидатами у народні депутати представник кожної партії має оприлюднити про себе інформацію в інтернеті (автобіографію і декларацію про доходи). І, якщо з’ясується, що ця інформація не відповідає дійсності, такого претендента не повинні реєструвати. Саме таке рішення і прийняла партія «Громадянська позиція» щодо своїх висуванців. Списки потенційних кандидатів, за словами Анатолія Степановича, будуть оприлюднені громадськості задовго до виборів. Також, на думку А.Гриценка, дуже важливо, щоб народні депутати мали виключно громадянство України, аби ні в парламенті, ні в

уряді не було людей, які, працюючи в нашій країні, мали б чималу власність за кордоном (тобто запасний аеродром для уникнення покарання за злочини). Також потрібно ухвалити законопроект з чіткими умовами відкликання з парламенту народного депутата, адже у суспільства має бути реальний вплив на своїх обранців. Стосовно власної партії, А.Гриценко розповів, що у ній немає вельми відомих прізвищ політиків, але це не головне. Набагато важливіше інше, їхня моральність, відповідальність, професійність. Саме такі люди є членами партії і могли б суттєво посилити парламент, бо знають, що там робити. Вони готові плідно працювати у тому чи іншому парламентському комітеті, бо вже зараз пишуть закони, які лідер партії від свого імені реєструє у ВерховніЙ Раді (бо має право законодавчої ініціативи). «Нових прізвищ не варто боятися. Коли у 2005 році мене призначили міністром оборони, про мене мало хто чув, але моя команда з п’яти чоловік з першого дня роботи почала наводити в армії порядок. Я був би нещирий, якби сказав, що під прапором «Громадянської позиції» зібраний весь цвіт нації. Тож процес залучення до нас нових порядних людей триває безперервно». «Я хотів би, аби люди позбавились тих стереотипів, які насправді є неправдивими, - наголосив лідер «Громадянської позиції». – Наприклад, те, що усі депутати – сволота. Неправда, не всі. І те, що всі депутати однакові. Ні, неоднакові. Починаючи з того, хто на чому і з ким під’їхав, що говорить з ключових питань, як діє, ходить до парламенту чи ні. Так само неправда, що в уряді всі однаково крадуть. Скажімо, військові можуть розповісти, що неоднаковою була атмосфера в армії при Єжелі, при Єханурові, при Гриценку і при Кузьмуку. По різному вели себе й самі міністри оборони. Хто хоче, може поїхати до міста Ватутіно Черкаської області, відвідати квартиру 52 у будинку на вулиці Ювілейній, 1 і перевірити, як живуть мої батьки. Сусіди скажуть вам, що у цій хрущовці ніколи не було гарячої води, що там дуже завищені комунальні тарифи, що там взимку холодно. Потім запитайте себе, чи міг Гриценко, коли був членом уряду та членом РНБО, маючи сотні тисяч надлишкових земель і понад 300 підприємств у сфері управління, збудувати їм затишний маєточок. Таке собі Межигір’я під Києвом. Очевидно, що міг, але не збудував. Тоді виходить, що не всі міністри однакові. Ніхто не знає прізвищ моїх кумів, проте ви добре знаєте кумів Януковича і його попередника. Тому що мої куми не з’явилися ні в Міноборони, ні в парламентському комітеті, вони просто близькі мені люди, які хрестили дітей. Невірний ще один розповсюджений штамп, що усіх виборців можна купити. Неправда! Ці стереотипи слід розвіяти. У людей є вибір. Але для цього потрібно не вестися на отруту соціального пакету Януковича, який був спеціально під вибори зроблений, а оцінювати реальні справи. Для цього треба перестати вірити нікчемним словам. Чи здійснилося хоч би щось з передвиборчих обіцянок Президента В.Януковича? На відміну від нього я виконую свої обіцянки. Так, вніс законопроект про ліквідацію податкової міліції, про скасування техогляду для приватного автотранспорту. І, слава Богу, техогляд скасований для дев’яти мільйонів водіїв. Я ще придумаю сотні ідей, а з партією – тисячі. Тож таки є

можливість перевірити де реальні справи, а де порожня балаканина».

ЦІНА ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ Керівник «Громадянської позиції» назвав доброю новиною той факт, що опозиції вдалося не допустити запровадження в Україні ринку земель сільгосппризначення, яке планував здійснити В.Янукович з 1 січня 2012 року. «Ці плани Партія регіонів намагатиметься реалізувати з початку наступного року, але ми й надалі будемо перешкоджати цьому. Не можна жартувати з майбутнім країни, не можна дозволити кільком сім’ям сконцентрувати у своїх руках 40,5 мільйона гектарів родючих українських земель, які зароблять на цій оборудці сотні мільярдів доларів. Ось справжня ціна питання. Зрозуміло, що землю куплять ті, хто отримав контроль над стратегічними промисловими об’єктами країни. Їх не цікавлять проблеми села, а цікавить лише зростання власних доходів. Реальна вартість одного гектара землі становить близько 20 тисяч євро, а не 300 доларів, які пропонуються зараз у нас. Ось чому цю аферу потрібно зупинити».

АБИ НЕ ПОРУШУВАЛИ ЗАКОН А.Гриценко заявив, що після наступних президентських виборів Партія регіонів буде розпущена, а її вище керівництво піде під суд. «Це не піар. Це має бути зроблено як щеплення, аби жодна партія ніколи не дозволяла собі, прийшовши до влади, знищити парламент, знищити суди, зростити правоохоронні органи з бандитами, обмежувати будь-де права людей, розвернути країну на 180 градусів, вбивши угоду про асоціацію України з ЄС. Це ніяке не зведення політичних рахунків, для цього є абсолютно чіткі юридичні підстави. Ніхто не має права порушувати Конституцію та закони». Стосовно засуджених Ю. Тимошенко та Ю.Луценка, політик сказав, що вони не заслужили такого покарання та арешту ще до вироку суду, бо нікого не вбивали. «У них має бути право брати участь у виборчій кампанії, бо вони очолювали виборчі списки своїх партій і раніше привели до парламенту 228 депутатів. Звісно, вони не ангели, але такого не заслужили. Особливо, коли ми бачимо, як рішенням суду звільняють з-під арешту сина дніпропетровського прокурора, який вбив трьох жінок. Або після трагічних подій у Миколаєві, де виродків, які познущалися над О.Макар, спочатку випустили з міліції. І тільки після масового обурення громадськості їх затримала прокуратура. Ще кілька таких випадків і правоохоронці не зможуть стримати гнів народу». М.Зарудний.


1 стор


Інформація, реклама

№14 05.04.2012

11

У прокуратурі

ПСЕВДОЛІКВІДАТОРИ

НА ЗАМіТКУ

Соціальна політика: пам’ятка для громадян Віктор Янукович ініціював кардинальні зміни у соціальній політиці держави. Президент наголосив, що необхідно кардинально змінити її якість, продемонструвавши, що вона є результатом ефективного здійснення реформ в економічній сфері. Під час нещодавньої зустрічі з ветеранами війни та праці Президент наголосив, що економіка створює необхідні підстави для підвищення соціальних стандартів. Варто нагадати, що протягом 2010 року економічне зростання становило 4,2%, а минулого року – 5,2%. Прогноз зростання ВВП на 2012 рік складає від 6,5% до 7,9%, що дає всі підстави говорити, що президентська ініціатива щодо підвищення соціальних стандартів буде втілена в життя. Президент неодноразово підкреслював за кілька минулих тижнів, що нова якість соціальної політики повинна спиратися на чотири наріжних камені. Ними повинні стати відновлення довіри до соціальної політики держави , яке спроможне суттєво зменшити напругу у суспільстві, зміни у підході до оплати праці, модернізація сфери соціального забезпечення, яка дасть змогу зробити більш адресною соціальну політику, дозволить збільшити кількість нових робочих місць. Разом з тим глава держави запропонував представникам опозиції не ляскати язиками, а зосередитися на боротьбі за підвищення соціальних стандартів. Цей заклик свідчить, що настав час, коли захист національних інтересів повинен стати більш важливим за вузькопартійні гасла. Відзначимо головне: для реалізації соціальних ініціатив Віктора Януковича потрібно біля 16 мільярдів гривень, і дві третини цієї суми акумульовані на рахунках Держказначейства. Ще одну третину необхідної суми принесе запровадження податку на багатство, посилення ефективності роботи Державної митної служби та оподаткування офшорних зон. Нові соціальні стандарти свідчать про суттєвий масштаб президентської ініціативи, адже, зокрема, підвищення пенсій торкнеться 8,5 мільйонів пенсіонерів, які вже з травня будуть отримувати на 103 гривні щомісяця більше. До

того ж 6 мільйонів українців, які мали внески в Ощадному банку СРСР, отримають по 1000 гривень компенсації. Ця ініціатива буде якісно відрізнятися від виплат, які здійснював уряд Юлії Тимошенко. За розрахунками фахівців ініціатива Януковича сприятиме відновленню соціальної справедливості та не спричинить сплеск інфляції. У 2011 році інфляція склала всього 4,6%, і за оцінками першого заступника глави Адміністрації Президента Ірини Акімової, масштабні соціальні виплати не спричинять підвищення рівня інфляції більше, ніж на 1,5%. Відзначимо ще низку соціальних ініціатив глави держави. Буде запроваджено окрему бюджетну програму для дітей, які хворіють на дитячий церебральний параліч. Принагідно нагадаємо, що їх в Україні біля 30 тисяч. За пропозицією Президента будуть запроваджені референтні (середньовиважені за вартістю у п’яти країнах) ціни на категорії ліків, які користуються попитом серед соціально незахищених категорій населення. Прожитковий мінімум цього року буде не просто збільшено на 14%, але він вийде на один рівень з мінімальною пенсією. Фактично вперше за роки незалежності Президент звернув увагу на необхідність підтримки молодих людей, які хочуть стати власниками свого житла. З цією метою буде запроваджено спеціальну державну програму, яка дозволить компенсувати банківський відсоток по іпотеці (18-20%) до цілком прийнятних 2-3%. Ця програма не лише дозволить тисячам лікарів, вчителів, державних службовців отримати власні помешкання, але і сприятиме значному збільшенню обсягів будівництва житла в Україні. Соціальна політика держави починає набувати нової якості, вона стає більш наступальною та орієнтованою на задоволення інтересів окремих громадян. Очевидно, що ініціативи глави держави не лише стануть резонансними, але і будуть втілені в життя у найкоротші терміни. Микола ЛУЧЕНКО, журналіст.

еревірки, які провели працівники прокуратури, вказують на те, що часто громадяни незаконно отримують статус ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС і держава їм нараховує соціальні виплати. Прокуратура виявила таких незаконних виплат на суму 3.2 млн грн, і за цими фактами порушила 11 кримінальних справ. Так, службові особи комунального закладу «Центральна міська лікарня м. Кіровограда» підозрюються в тому, що при підготовці докумен­ тів хворих надали до МСЕК недостовірні експертні висновки Дніпропетровської регіональної міжвідомчої експертної комісії зі встановлення причинного зв’язку хвороб, інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на ЧАЕС. Це дало змогу дев’ятьом громадянам

Автоцентр “Планета А” м. Кіровоград, вул. Полтавська, 57 тел.: (0522) 322401, т/ф 228912

службових осіб Маловисківської центральної районної лікарні (один псевдоліквідатор незаконно отримав 112 тис. грн). У Добровеличківському районі порушили кримінальну справу за фактом підроблення експертних висновків Дніпропетровської регіональної міжвідомчої експертної комісії, внаслідок чого троє жителів району протягом 2007-2012 років незаконно отримали пенсій з інвалідності на суму 280 тис. грн, а також компенсаційних виплат і допомог на суму 44 тис. грн. У березні аналогічні кримінальні справи порушили прокурор Кіровського району (п’ятьом псевдоліквідаторам держава виплатила 474 тис. грн), прокурор Ленінського району (дев’ятеро псевдоліквідаторів отримали від держави 668 тис. грн), Знам’янський міжрайпрокурор (сума незаконно отриманих пенсій, пільг та компенсацій дев’ятьом громадянам складає 580 тис. грн), а також прокурори Маловисківського та Новгородківського районів. За повідомленням пресслужби прокуратури області.

*Термін дії акції з 1 березня по 31 травня 2012р.

П

безпідставно скористатися правом виходу на пенсію по інвалідності, у зв’язку з захворюванням, пов’язаним з виконанням обов’язків військової служби з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, не чекаючи настання пенсійного віку, передбаченого Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Дана дев’ятка у 2006-2012 роках незаконно отримала пенсій, пільг та компенсацій на суму 668 тис. грн. Службові особи лікувальноконсультативної комісії міської поліклініки № 5 обласного центру підозрюються в тому, що допомогли шістьом громадянам отримати незаконні пенсії, пільги та компенсації на суму 495 тис. грн. А службовим особам комунального закладу «Поліклінічне об'єднання м.Кіровограда» інкримінується сприяння трьом громадянам в незаконному отриманні 290 тис. грн. Ще дві кримінальні справи порушили Знам'янський міжрайпрокурор відносно службових осіб ЛКК ДЗ «Відділкова лікарня станції Знам'янка ДП «Одеська залізниця» (четверо громадян незаконно отримали 303 тис. грн) та прокурор Маловисківського району відносно

КРОВОТЕЧА? ПРИВІД ЗАДУМАТИСЯ!

Недавно помітив, що на туалетному папері залишаються сліди крові. Злякався, звичайно. А потім подумав, може, саме пройде? Саме так і міркує більшість людей, що стикаються з подібною проблемою. Деякі, навіть незважаючи на начебто всім відомі симптоми, і не догадуються, що мова йде про одне з захворювань прямої кишки. У перекладі з грецької «геморой» означає кровотеча. Це одне з найпоширеніших захворювань прямої кишки, якому в однаковій мірі піддаються і жінки, і чоловіки. Кровотеча при випорожненні кишечнику – це перший сигнал для того, щоб звернутися до лікаря. Якщо вчасно не зайнятися лікуванням геморою, до кровотечі може додатися випадання

гемороїдальних вузлів. Це два найбільш важливих і помітних симптоми. У випадку зволікання хвороба буде тільки прогресувати. З'явиться постійне відчуття дискомфорту і присутності стороннього тіла в ділянці ануса, сверблячка і печіння. Часом сильні болі будуть заважати ходити і навіть сидіти. Важливо знати, що крововиливи з ануса – ознака не тільки геморою, але й наявності злоякісних новоутворень у кишечнику. Якщо у вас спостерігається такий симптом, необхідно якнайшвидше прийти до лікаря (проктолога) для визначення точного діагнозу. І навіть якщо ви вирішили лікуватися самостійно, без походу до проктолога вам не обійтися. Не кажучи вже про те, що фахівці взагалі не рекомендують займатися самолікуванням. Це тільки втрачений час. Так, можливо, вам вдасться полегшити біль чи позбутися симптомів, але, скоріш усього, це буде тимчасове полегшення. А геморой вимагає радикального лікування. Донедавна таким єдиним радикальним способом лікуванням геморою вважалася хірургічна операція. А на сьгоднішній день сучасна медицина зробила великий крок вперед що до лікування геморою, безоперативними методами.

Медичний центр «ДокторПРО», що в Кіровограді один з не багатьох центрів, фахівці котрого допомагають позбутися геморою, та тріщин прямої кишки БЕЗ ОПЕРАЦІЇ! Проктологи «ДокторПРО» практикують амбулаторне лікування, що не вимагає госпіталізації. У залежності від стадії захворювання знадобиться від двох до восьми відвідувань фахівця. При цьому ви позбавитеся всіх «принад» традиційного лікування – страждань із приводу майбутньої операції і наслідків оперативного втручання. Найважливіше – лікування в медичному центрі «ДокторПро» відбувається БЕЗ БОЛЮ, а тому дуже добре переноситься пацієнтами. Ви можете відвідувати лікаря в будь-який зручний для вас час без відриву від роботи і родини. Якщо вам чи вашим близьким потрібна допомога чи консультація, а може, ви вже готуєтеся до операції, радимо вам зателефонувати в медичний центр «ДокторПРО» і з'ясувати вже на першому прийомі в лікаряпроктолога методи лікування геморою і тріщин прямої кишки . Можливо, Вам не тільки НЕПОТРІБНА ОПЕРАЦІЯ, а й ви можете позбутися хвороби всього за пару сеансів! Переваги очевидні! Не хворійте!

21-40-40 м. Кіровоград, вул. 50-річчя Жовтня, 1а Ліц. сер. АГ № 601724 МОЗУ від 20.06.2011р.

САМОЛІКУВАННЯМОЖЕБУТИШКІДЛИВИМДЛЯВАШОГОЗДОРОВ'Я


12

інформація

№14 05.04.2012

ВЕТВИЦЬКИЙ: ГІМН повинен починатися зі слів ПРО БОГА полита кров'ю наших предків. І були часи, коли Україна боролася за виживання... Вірно, колись Україна дійсно була на межі смерті. Тут постійно лилася кров. Однак пройшло багато часу і на українській землі, политій кров'ю наших пращурів, виросли хліба українські. І, слава Богу, наша країна вже вільна і незалежна. Тепер настала черга навести порядок у цій країні, творити, будувати, але ж не під постійним гнітом думок про смерть. - Домагаючись включення в Гімн слів про Бога, ви не боїтеся притіснити права тих, хто в Бога не вірить? - Не боюся! Як можна притіснити чиїсь права словами про Бога?! І потім, давайте згадаємо, що більшість українців - це Християни. Адже в Євангелії сказано, спочатку було СЛОВО, і СЛОВО це - БОГ, а БОГ - це ЛЮБОВ. Тому я вважаю настільки важливим, щоб в Національному Гімні були слова про Бога. Адже в Гімнах багатьох європейських країн, таких як Великобританія, Сербія, Естонія, де права людини дотримуються дуже ретельно, є слова про Бога. Чому ж ми повинні соромитися своєї віри?! Вважаю за необхідне для країни, яка прийняла хрещення більше тисячі років тому, прославити Бога в національному державному гімні. Як данина пам'яті і вдячності усім попереднім поколінням, які щиро молилися, щоб в Україні була і правда, і воля.

до бізнесменів і науковців. І я можу з упевненістю стверджувати, що і літніх людей, і молодь питання про текст нашого спільного Гімну не залишає байдужими. - Чому саме Гімн? Невже правильні слова в Гімні можуть змінити життя цілої країни? - Змінити життя країни можемо ми, її громадяни. Але зробити це можна тільки з Богом в серці і на устах. Для цього нам потрібно повернути згадку про Всевишнього в наше життя. І почати потрібно саме з Національного Гімну, який разом із прапором і гербом є атрибутом державності, який щодня звучить у школах, на спортивних змаганнях і в держустановах. Це візитна картка країни, завдання якої - викликати в українців почуття патріотизму, відображаючи основні цінності нашої країни та її народу. Це повинна бути проста і зрозуміла Національна Ідея. І ідея ця повинна творити, а не руйнувати. - Вам не здається, що питання про національну ідею «затерте до дір»? Дивлячись, що вважати національною ідеєю. Для багатьох політиків національна ідея - це гроші. Я ж вважаю, що національна ідея починається з віри. Віри в себе, в свою країну, в Бога. І до цієї ідеї українців треба привчати з молоком матері. Адже виховуючи дітей, ми піклуємося не тільки про їхнє фізичне здоров'я, ми турбуємося про їхній духовний і душевний розвиток, даючи їм моральні орієнтири, і мріємо про найкраще майбутнє для них. Тому не можна, щоб турбота „про хліб насущний” знецінила національну і духовну самоідентифікацію людей. Необхідно, щоб люди підняли очі від землі, щоб зростала надія і віра. - Але ж наша земля справді

Національні Гімни різних країн зі словами про Бога

Гімн Естонії Вітчизна, щастя і радість моя, як ти прекрасна! Мені довіку не знай-

ти на всьому білому світі, що було б миліше тебе, вітчизна моя! Ти дала мені і життя, і виростила мене! Вічно буду вдячний тобі і вірний до смертної години! Ти мені все миліше, дорога вітчизна моя! Хай береже тебе Бог, дорога вітчизна моя! Хай буде він твоїм заступником і благословить тебе у всіх справах твоїх, дорога вітчизна моя! Гімн ПАР Господи, благослови Африку, Нехай її слава вознесеться високо, Почуй наші прохання, Господи, благослови нас, дітей своїх. Господи, ми просимо тебе захистити наш народ, Гімн Сербії Боже правди, Ти рятуєш нас від смерті, бід і ран, Послухай знову моління наші: Будь і надалі порятунком нам! Направляй рукою твердою Наш корабель у вирі вод. Збережи, спаси нас, Боже, Землю сербів, сербський народ!

Гімн Латвії Господь, благослови Латвію, Нашу дорогу вітчизну, Благослови Латвію, Благослови її! Гімн Великобританії Боже, бережи нашу великодушну королеву, Хай живе благородна королева, Боже, бережи королеву. Дай їй ратних перемог, Щастя і слави, І довгих років правління, Боже, бережи королеву. Гімн Угорщини Даруй, Господь, добром, Нас, мадярів, завжди зберігай, І в битві з ворогом Угорцям руку простягни. Гімн Мальти За цією священною землею, матір'ю нашою, Стеж, Господь наш, як і раніше, Бо просвітив ти її. Даруй, Господи, нам мудрого правителя, Даруй вдячністю власнику і силу робітникові, Допоможи мальтійцям об'єднатися і жити в світі. Сергій Влащенко.

••• реклама •••

Рівень життя в Україні стрімко падає вниз. В умовах відсутності робочих місць, мізерних пенсій та зарплат, людей, як правило, цікавлять насамперед матеріальні проблеми. Однак навіть у такий важкий час у дні Великого Посту для всіх віруючих людей матеріальне відходить на другий план і з'являється рідкісна можливість подумати про душу. Народний депутат, президент партії «ПРАВДА» Дмитро Ветвицький вирішив використати цей час для законодавчої ініціативи, запропонувавши включити до Гімну України слова про Бога. - Дмитре Олександровичу, на початку нашої розмови не могли б Ви розповісти, які саме зміни Ви пропонуєте внести в текст Гімну? - Цей законопроект я ініціював ще в січні 2011 року і він все ще стоїть в порядку денному парламенту. В ньому я запропонував замінити перший депресивний рядок тексту «Ще не вмерла України ні слава, ні воля», на життєстверджуючі «Слава Богу, в Україні є правда й воля...». Адже я вважаю, що Гімн нашої країни повинен починатися зі слів про Бога, а не про смерть. - Ви ініціювали законопроект про зміну тексту Гімну більше року тому. Минув час, ситуація в країні змінилася на гірше. Можливо, коли хочеться їсти, думати про Бога не актуально? - Про Бога думати завжди потрібно. І хоча, можливо, деякі люди вважають по-іншому, для мене - це принципова позиція. І не тільки для мене. У Кіровограді за родом своєї депутатської діяльності мені регулярно доводиться спілкуватися із різними людьми, від студентів і пенсіонерів

призначення 28 березня начальник УМВС України в Кіровоградській області полковник міліції Костянтин Пожидаєв озвучив керівникам галузевих служб відомства нові призначення. Виконуючим обов’язки першого заступника начальника УМВС в області призначено полковника міліції Руслана Андрійовича Бугринця (на фото зліва), який раніше очолював Кіровоградський міський відділ міліції. Майора міліції Віталія Олександровича Тимченка (на фото справа) призначено тимчасово виконуючим обов’язки начальника Кіровоградського міськвідділу міліції. Тимченко до цього був першим заступником начальника цього відділу.

плани

На дачах дозволять жити і прописуватися Народні обранці пропонують легалізувати будівництво на сільськогосподарській землі. Після цього власники дач зможуть у них не лише жити але й прописуватись. Група народних депутатів звернула увагу на розходження між нормами законодавства. Так, відповідно до ст.33 Конституції кожному гарантовані свобода пересування та вільний вибір місця проживання, ця ж норма закріплюється законом «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Разом з тим громадяни, які побудували житлові будинки, за місцем розташування фермерсь-

кого або особистого селянського господарства, на дачних і садових ділянках, без зміни їх цільового призначення, не можуть зареєструвати це місце проживання. Парламентарі внесли законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються реєстрації місця проживання» (N 10254). Даним проектом передбачається надання поштової адреси житловим будинкам та будинкам, придатним для постійного проживання, розташованих, як в межах, так і за межами населених пунктів, а також реєстрація місця проживання чи місця перебування.


Інформація

№14 05.04.2012

13

ПОЗИЦІЯ

Від чого залежать європейські перспективи України?

Н

е секрет, що останні 2 роки європейські перспективи України знаходяться під великою загрозою. Причина - поведінка української влади. У представницьких органах Європейського союзу саме керівництво нашої країни вважають винним у згортанні демократії та політичних репресіях. Особливо обурюють європей­ ських політиків і чиновників, як і всю світову громадськість, політичні репресії проти опозиції, кричущим прикладом яких є несправедливий вирок і тюремне ув'язнення Юлії Тимошенко. Дійшло до того, що в

грудні 2011 року ЄС відмовився підписувати з Україною Угоду про створення Зони вільної торгівлі. Але українські чиновники слідом за Юлією Тимошенко за надуманим звинуваченням запроторили за грати ще і Юрія Луценка, показавши цим, що ніяких висновків робити не збираються. Голова деле­ гації парла­мен­ тської співпраці Україна - ЄС та депутат євро­ пейського парламенту Марек Сівець вважає: «Всі позитивні досягнення затьмарені справою Юлії Тимошенко». «Питання в тому, чи хочуть українські керівники цієї угоди чи ні. Зараз схоже на те, що ситуація заморожена, кожен задоволений або, принаймні, нікого це не засмутило. Так що зараз у відносинах з Україною панує не «холодна війна», а «холодний мир», - заявив Сівець. Точку зору європейського політика поділяють і експерти. На думку політолога Володимира Фесенка, арешт і ув'язнення Юлії Тимошенко - найбільша

помилка Віктора Януковича за два роки його перебування на посаді президента. «Я думаю, що ключовий “прокол” - це арешт і засудження Тимошенко. Тому що це створило, насамперед, серйозні зовнішньополітичні проблеми і, думаю, відвело Януковича в сторону від інших більш важливих питань», - вважає Фесенко. «Якби не справа Тимошенко, то в цьому році було б підписано угоду з ЄС», - підкреслює голова правління центру «Пента». З метою відстояти європейський вибір України, Брюссель відвідала делегація у складі народного депутата і лідера партії «Україна - Вперед!» Наталії Королевської, парламентарія Євгена Суслова, а також відомого поета Дмитра Павличка. У столиці ЄС Королевська, Суслов і Павличко взяли участь у міжнародній конференції «Наступні кроки по інтеграції України з ЄС», а також зустрілися з низкою європейських політиків. Суть виступів Королевської та її колег можна звести до наступних позицій. Поперше, європейський вибір України ніхто не відміняв. А поведінка української влади це тимчасові труднощі на шляху України до Європейського союзу. За прорахунки українських політиків не повинен страждати весь український народ, який не розділяє політику

Податкова інформує

Ставки екологічного податку Законом України „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів” № 4235 проіндексовано ставки екологічного податку. Норми даного Закону застосовуються з моменту набрання ним чинності, тобто з 13.01.2012

року. У зв’язку зі зміною ставок, платники податку за 1 квартал 2012 року подають до органів податкової служби по об’єкту оподаткування два додатки до Податкової декларації екологічного податку. Перший додаток – за період з 1 по 12 січня 2012 року за ставками,

що діяли у 2011 році, другий – з 13 січня до 31 березня 2012 року - за ставками згідно Закону № 4235. При обчисленні податкових зобов’язань з екологічного податку за 2, 3 і 4 квартали 2012 року застосовуються ставки податку, встановлені Законом №4235. Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Кіровоградської ОДПІ.

нинішньої влади. Так заявила в своєму виступі на конференції Наталія Королевська, та закликала «не закривати перед Україною двері в Європу». Подруге, європейські політики і структури Євросоюзу повинні збільшити тиск на перших осіб української влади для того, щоб вплинути на звільнення несправедливо засуджених Юлії Тимошенко і Юрія Луценка. Адже, за словами Королевської, домогтися звільнення політичних ув'язнених в Україні можливо тільки за підтримки європейського співтовариства. «Я звертаюся до Вас з проханням: у жодному разі не знижуйте тиск на українську владу в справі Юлії Тимошенко. Ми зі свого боку звернулися до Нобелівського комітету з проханням дати Юлії Тимошенко Нобелівську премію. Для нас цей сигнал на весь світ дуже важливий. У всьому світі люди повинні знати і розуміти, що Юлія Тимошенко невинно засуджена, і що це приклад політичних репресій в країні» заявила Наталія Королевська, виступаючи перед гостями та учасниками конференції. Поет і громадський діяч Дмитро Павличко попросив Європейський парламент звернутися до Нобелівського комітету. За словами Павличка, якби Європейський Союз посприяв наданню Тимошенко Нобелівської премії миру,

нинішній владі «було б незручно тримати нобелівського лауреата в тюрмі». Позицію Королевської та її колег поділяє і депутат Європарламенту від Великобританії Чарльз Теннок. Теннок ясно дав зрозуміти, що прогрес у справі підписання угоди про Зону вільної торгівлі в Європі розглядають в прямій залежності від змін у справі Юлії Тимошенко. «На мій погляд, з підписанням угоди про зону вільної торгівлі не буде значного прогресу, якщо не буде суттєвих змін у цьому питанні», - підвів риску Чарльз Теннок. Таким чином, позиція Європи чудово зрозуміла. А що ж українська влада? Схоже, їм на європерспективи країни просто наплювати, адже вони продовжують заводити нові кримінальні справи на Тимошенко, ігноруючи всі норми законності та здорового глузду. Немає сумнівів, що реакція світової громадськості буде вкрай серйозною. Вже зараз українська влада відчуває себе в ізоляції на світовій політичній арені. І, немає сумнівів, що цей процес тільки посилюватиметься. О.ВОЛОВЕНКО.

Индивидуальный прием проводит спасительница св. В02 №287678 от 22.10.07 ШРДАУО

Татьяна

Вы поняли, что в последнее время Вам не везет, все падает из рук и ничто не приносит радости, угнетают проблемы с близкими и детьми, постоянно преследуют неудачи в личной жизни, ухудшилось здоровье, замучил алкоголизм.

Приходите, я помогу Вам избавиться от Ваших проблем. тел.: 0500862550, 0983644002


№14 05.04.2012

інформація, реклама НА ЗАМІТКУ

ЯКЩО СТАЛАСЯ БІДА

Коли людина помирає, її пригнічені горем родичі стають безпорадними наче діти. Найчастіше вони не знають з чого почати необхідні у таких випадках процедури, куди краще звернутися. Аби все стало зрозумілим, ми звернулися до начальника кіровоградського комунального підприємства „Ритуальна служба” О.Єременка. - Похованням зараз займається дуже багато приватних підприємств, і родичам померлого важко зорієнтуватися серед маси пропозицій, - каже Олександр Валентинович. – Але у нас на спеціальному стенді вони зможуть побачити реквізити усіх зареєстрованих в ритуальній службі поховальних фірм, їхні розцінки і обрати те, що влаштовує. Людина повинна реалізувати своє право на вибір. Якщо ж скористатися послугами якогось конкретного поховального агентства вам радять, то вартість послуг одразу зросте на 100-200 грн як плата „добрим” порадникам. У нашому підприємстві заразом можна дізнатися адреси і телефони найближчих від вашої домівки кафе, аби замовити там поминальні обіди. Мало того, у наших агентів можна будь-якого дня тижня з 8.00 до 17.30 проконсультуватися за телефоном 56-91-42, а також викликати їх додому і по доставлених каталогах обрати всі необхідні для поховання речі, не виходячи з домівки, а також замовити оформлення свідоцтва про смерть. А за телефоном 27-2526 можна дзвонити цілодобово (навіть уночі) та викликати спецмашину для доставки померлого до моргу лікарняного закладу. За цим же номером можна одержати й перші консультації. Звісно, хтось з рідні може й сам приїхати до нас на вулицю Панфіловців, 18 і в розташованій на другому поверсі міській установі для реєстрації смертей отримати свідоцтво про смерть, пред’явивши довідку про причину смерті з моргу лікарні або судмедекспертизи, свій паспорт і паспорт покійника (останній забирають). А потім замовити все необхідне – від труни до катафалка і поховальної бригади. Поховальні атрибути все ж краще побачити на власні очі, бо, скажімо, пропонованих вінків у нас аж 60 видів. Але одразу після смерті людини потрібно спочатку повідомити про цей факт міліцію. Доставка тіла покійника на судмедекспертизу за направленням міліції, аби зробити розтин тіла і з’ясувати причину смерті, є безкоштовною. Якщо ж людина померла від невиліковної хвороби або була похилого віку та перед смертю неодноразово зверталася за допомогою лікарів, то довідку про причину смерті може надати той лікар, який лікував хворого. Проте для померлих чорнобильців розтин тіла є обов’язковою процедурою. У разі надання довідки про причину смерті лікарем вартість послуги доставки тіла до моргу на зберігання коштує 180 грн. Родичі померлого мають право поховати його у будь-якому місці України. Наприклад, у сільській місцевості слід спочатку оформити свідоцтво про смерть у сільського голови або в районному відділенні ДРАЦСу. А потім звернутися з цим документом до місцевої ритуальної служби на території нашої країни. Послуга перевезення покійника з якогось села Кіровоградського райо­ну до Кіровограда коштує 200300 грн.

Вартість поховання Якщо замовляти усі ритуальні послуги в „Ритуальній службі”, то вони в середньому обійдуться 2-4 тис. грн. (шикарне поховання з дорогою труною затягне до 7 тис. грн). За бажанням найбідніших кіровоградців

померлих можуть поховати й без завезення з моргу додому (одразу на кладовище). При цьому труна зараз коштує від 400 до 2500 грн, катафалк – 400-600 грн, очищення ями після механічного копання – 100 грн, якщо копають вручну – 900 грн. Послуги з перенесення та перевезення труни коштують 809 грн. Оркестр з п’яти музикантів, який гратиме траурну мелодію обійдеться у 300 грн, а музичне супроводження з магнітофона – 60 грн. На Панфіловців, 18 також можна замовити обряд православного відспівування покійника - коштує послуга 250 грн. Теперішня вартість поминальних обідів у кафе – від 25 до 70 грн на одну особу (залежно від того, що замовляють). За словами О.Єременка, у конкурентів ціни на послуги майже не відрізняються від вказаних. Приватники можуть зробити невеличку знижку для незаможних клієнтів, але сповна компенсують втрачене на заможних, тобто їхні розцінки залежать від вашої платоспроможності. Однак далеко не всі приватні підприємці мають свій катафалк. Буває, що для перевезення труни вони використовують найдешевший найманий транспорт, отож не виключено, що перед покійником така машина везла овочі або будівельні матеріали. А спецтранспорт комунального підприємства щовечора дезінфікується. На катафалку зазвичай є напис „Поховальний транспорт”. Слід знати, що держава забезпечує безкоштовне поховання учасників бойових дій (усіх війн не тільки Великої Вітчизняної), інвалідів війни та інвалідів чорнобильців. Визначений перелік певних безкоштовних послуг (зокрема в ньому доставка з моргу та до могили, автобус для родичів та знайомих, катафалк, 1 недорогий вінок та 1 звичайна оббита тканиною труна), але якщо родичам цього замало, то вони можуть замовити додаткові поховальні атрибути або доплатити різницю вартості полірованої труни.

Зарезервуйте місце для родичів У Кіровограді покійників можна ховати на діючих Лелеківському, Далекосхідному, Масляниківському, Балашівському, Завадівському та Старолелеківському цвинтарях. На Ровенському – робиться тільки підпоховання до раніше померлих родичів. Свідоцтво про поховання, на якому вказані номери ряду і могили, видається тільки після пред’явлення свідоцтва про смерть. До речі, за заявою когось із близьких родичів померлого комунальне підприємство надає безкоштовний дозвіл на резервування місця для

АЛКОГОЛИЗМ

6 месяцев бесплатного обслуживания Киевский врачпсихотерапевт Галиновский В.М.

прием 18 апреля в ДК им. Компанийца проводит индивидуальное лечение:

от алкоголизма – 10.00 450грн. от табакокурения – 13.00 450грн. от излишнего веса –14.00 450грн.

Тел.: 097 5536205, 067 5060568 0668608648, 050 2853181 www.galinovsky.com.ua Лиц.АГ № 602609 от 21.07.2011г.

САМОЛЕЧЕНИЕ МОЖЕТ БЫТЬ ВРЕДНЫМ ДЛЯ ВАШЕГО ЗДОРОВЬЯ

ЦІКАВО

А МОГЛИ Б ЖИТИ ВІЧНО… Усі люди й тварини старіють, тіло перестає працювати належним чином, слабшає, втрачає репродуктивну здатність, з'являються інші неприємності. Усі, крім омарів. У них усе не так. ДНК у них самовідновлюється, а це означає, що вони могли б жити вічно. Учені не виявили в них ознак старіння: ні втрати апетиту, ні змін у метаболізмі, ні зникнення репродуктивних функцій, ні занепаду сил чи здоров'я. Омари помирають із «зовнішніх причин». Якби їх не їли, або якби вони не помирали від хвороб і нещасних випадків, то могли б жити, не старіючи. І досягати величезних розмірів, як наприклад, рекордсмен Книги Рекордів Гіннеса вагою понад 20 кг.

УПАСТИ З ХМАРОЧОСА? НЕ СТРАШНО… Якби в атмосфері не було повітря, усі об'єкти падали б із прискоренням 9,81 метра в секунду. Але опір повітря не дозволяє падаючим об'єктам прискорюватися нескінченно. І для таких маленьких істот, як мурахи, швидкість падіння дуже низка — близько 2 метрів за секунду. При цьому екзоскелет мурах настільки міцний, що їм взагалі байдуже, з якої висоти падати: нічого не трапиться. майбутнього підпоховання (надають збільшений розмір місця для могили). Цей дозвіл слід зареєструвати у спеціальному журналі кладовища. На Лелеківському і Далеко­ східному цвинтарях запроваджено новий вид послуг – цокольне поховання. Воно полягає у тому, що могила обкладається бетонними бордюрами. Таке поховання здійснюється на окремій ділянці, зазвичай ближчій до початку кладовища. Вартість робіт становить 800 грн. Після одержання свідоцтва про поховання, родичі стають власниками надмогильної споруди і можуть домовлятися про встановлення на ній огорожі та пам’ятника. Скажімо, пам’ятники у Кіровограді коштують від 2 до 30 тис. грн. Якщо померлий був пенсійного віку, то звернувшись зі свідоцтвом про смерть та свідоцтвом про поховання до місцевого управління Пенсійного фонду, його родичі можуть отримати державну допомогу у розмірі двох його пенсій. Свідоцтва про смерть та поховання також є підставою для оформлення права на спадщину, яку залишив покійний. М.Зарудний.

пп

Надія Бурмака

АНОНІМНЕ, ІНДИВІДУАЛЬНЕ, ЕФЕКТИВНЕ ЛІКУВАННЯ АЛКОГОЛЬНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ, ТЮТЮНОПАЛІННЯ ТА ЗАЙВОЇ ВАГИ Прийом відбувається щосереди. Адреса: м. Кіровоград, вул. Шевченка, 36 (дит. поліклініка, 3 поверх, з 10 год) т.(0522) 27Ÿ45Ÿ90, 33Ÿ57Ÿ86, 067Ÿ740Ÿ81Ÿ72,

Ліц. АВ № 539362 МОЗУ від 22.04.10

14

050Ÿ013Ÿ63Ÿ71, www.nadiya.com.ua Центральний офіс: Черкаси, вул. Крупської 1\1, (0472) 63Ÿ16Ÿ16, 63Ÿ25Ÿ28; м. Кременчук, (0536) 700109, 095Ÿ846Ÿ89Ÿ99

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я

НА ПОСТІЙНУ РОБОТУ в редакцію газети

ПОТРІБНІ

МЕНЕДЖЕРИ З РЕКЛАМИ Дзвоніть: 220484 (в робочі дні), 0637547212 Заходьте: м.Кіровоград, вул.Чорновола, 36 Б, ТРВК «Новий день».


Інформація

№14 05.04.2012

11


№14 05.04.2012

інформація

••• реклама •••

12


18

інформація, реклама

№14 05.04.2012

13 апреля

г. Кировоград

Цена 120 грн

Закл. ГСЭЭ МОЗУ №05.03.0204/69171 от 18.03.10

13 апреля, с 10.00 до 14.00, г. Кировоград, ул. Декабристов, 6/15, Областная библиотека; 10 апреля, с 10.00 до 14.00, г. Светловодск, ул. Приморская, 16, Городской ДК; 11 апреля, с 10.00 до 14.00, г. Александрия, ул. Ленина, 89, ДК Светлопольский; 12 апреля, с 10.00 до 14.00, г. Знамянка, ул. Октябрьская, 30, Городской ДК

Повертаючись до надрукованого

ЯКЩО НА ВАС ОФОРМИЛИ КРЕДИТ Кілька номерів тому ми писали, що робити, якщо на ваше ім’я хтось оформив у банківській установі кредит. При цьому робили наголос – у всьому винні працівники банку, які не перевірили, хто до них прийшов за грішми, а головне - з чиїми документами. Один з читачів, пенсіонер з міста Знам’янкa, телефонував в редакцію кілька днів, звинувачуючи автора у тому, що він ще раз не нагадав, що у разі втрати паспорта треба терміново йти до міліції, і тоді на ваш документ шахраї не оформлять кредит, а ви матимете алібі, що цей кредит не ви оформляли. Та ми ще раз підкреслимо: якщо банківські працівники справді перевіряють подані документи, то ніхто інший, окрім вас, не візьме за вас кредит. Якщо таке трапляється, то це або ж через злочинну змову банківського працівника з особою, яка прийшла за кредитом, або ж через відсутність елементарного професіоналізму у діях клерка. Як заявив автору цих рядків начальник відділу внутрішньої безпеки одного з кіровоградських банків, таке трапляється тому, що клерки, які сидять на видачі кредитів, не несуть ніякої відповідальності за свої дії, їх хіба що можуть вигнати з роботи. Зараз у провадженні слідчого Ленінського відділу міліції є кримінальна справа за фактом шахрайства. 3 квітня 2008 року кіровоградець С., якому на той час було 23 роки, прийшов у банківське відділення з документами на рік

старшого жителя обласного центру Н. Заповнивши власноруч від імені Н. документи, та надавши копії його паспорта й ідентифікаційного коду, С. отримав кредит на суму 2300 доларів. Зрозуміло, що це сталося, м’яко кажучи, через халатність працівниці банку, яка чомусь не розгледіла у наданому паспорті фото, і не зрозуміла, що воно належить іншій людині, а не клієнту. А потім, коли кредитор не сплачував відсотки, банк став шукати Н. і шокував його, повідомивши, що той узяв у них кредит і уже набігла чимала сума пені за несплату. Н. звернувся до міліції. І у ході слідства було встановлено, що підписи на паперах не йому належать, а якомусь С. І банк зняв з Н. свої претензії. Але ж хто компенсує йому моральні збитки? Якщо ви втратили паспорт, то обов’язково підете до міліції за новим документом хоча б тому, що без нього сьогодні важко прожити, і він вам потрібний у багатьох випадках. Проте це не виключає, що зловмисник заявить до міліції, що він втратив свій паспорт, йому видадуть новий, але старий паспорт він збереже, а потім на нього отримає кредит в банку. І тому заява до міліції про втрату паспорта ще не знімає з вас відповідальності. Все встановить експертиза підписів на документах у банківській установі – якщо не ваш почерк, то гроші брали не ви, а шахрай. А зробив це він тому, що йому посприяли самі банківські працівники. В.Підвисоцький.

ОСЬ ТАК

ВІДСТОЯВ ГІДНІСТЬ, ОТРИМАВ ГРОШІ Суд у Варшаві зобов'язав один з найбільших польських банків виплатити пенсіонерові майже 2,5 тисячі доларів і вибачитися. 83-літній Юзеф Глуховський звернувся з позовом до двох найбільших у країні банків, клієнтом яких він був. А справа – у дрібниці… В одному з банківських відділень Глуховський попросив дозволу скористатися туалетом. У відповідь почув, що це неможливо, в іншому - почув глузування. Охоронець смикав його й запитував, чи він бува не бездомний. Пізніше пенсіонера таки завели в господарське приміщення з унітазом. Але там не було світла, через що чоловік забруднив одяг. «Я не міг повернутися додому на автобусі, тому що смердів», - розповів Глуховський. Він почав вимагати від банків вибачень і відшкодування грошей за одяг, але одержав відмову. Один банк повідомив, що його завданням є «обслуговування рахунків, а не забезпечення постійного доступу до туалету», а інший банк запропонував користуватися туалетом на станції метро. Врешті перший банк ще до оголошення судового рішення уклав із пенсіонером мирову угоду. Більше того, цей банк уже відкрив для клієнтів доступ до туалетів. А щодо другого банку суд визнав, що той принизив гідність свого клієнта.

Комунальний заклад «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького» відповідно до статті 21 Закону України «Про культуру» та керуючись пунктами 4.5. та 4.8.1. Статуту комунального закладу оголошує про проведення конкурсного відбору кандидатів на заміщення вакантної посади головного режисера. Кваліфікаційні вимоги до кандидатів: • Наявність повної вищої освіти відповідного напряму підготовки (спеціаліст, магістр); • Післядипломна освіта в галузі управління; • Стаж роботи за професією режисера-постановника, режисера не менше З років; • Знання чинного законодавства в галузі культури і мистецтва; методології творчого процесу; теорії і практики режисури та акторської майстерності; основ сценічного та музичного оформлення; вокального і хорового мистецтва; класичної і сучасної драматургії; найважливіших подій у суспільно-політичному житті країни; роботи з партитурою і клавіром музично-сценічного твору; основ економіки, організації праці та управління; основ авторського та трудового права; правил внутрішнього трудового розпорядку; правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту. Для участі в конкурсному відборі особи, які бажають зайняти вакантну посаду, подають: заяву на ім'я голови конкурсної комісії; заповнену особову картку (форма П-2) з відповідними додатками; копії документів про освіту; копію паспорта громадянина України; дві фотокартки розміром 4x6 см; інші документи, які на думку кандидата свідчать про його високі ділові та професійні якості. Документи приймаються протягом 14 календарних днів, з дати опублікування даного оголошення, за адресою: м. Кіровоград, вул. Дворцова, 4 (2 поверх, відділ кадрів театру, з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 18.00) Додаткова інформація надається за телефоном: +38 (0522) 24-14-22.

„Я - ОСТАННЯ”

Найбільш масова бульварна газета Німеччини - Bild – вирішила покінчити з 28-літньою традицією публікації фото оголених жінок на першій сторінці. З 1984 року на першій сторінці Bild було опубліковано понад п’ять тисяч фотографій з оголеними жінками. У п'ятницю таблоїд востаннє вийшов з такою фотографією. На ній - полька Єва, яка говорить: „Я - остання”. „ Можливо, це невеликий крок

НЕ НА ПЕРШИХ СТОРІНКАХ для жінок, але для газети й для чоловіків - це великий крок”, - говориться в заяві Bild. Як приклад еволюції редакційної політики Bild привів свою публікацію 1970 року під заголовком „У жінок менше мізків, ніж у чоловіків”. Таблоїд дійсно намагається змінити свою репутацію в очах читачів, можливо, у зв'язку з падаючими цифрами продажів. При цьому фото оголених жінок будуть як і раніше публікуватися в газеті, але не на перших сторінках.


Інформація, реклама

№14 05.04.2012

15


22

калейдоскоп

№14 05.04.2012

З полиці архіваріуса

Газета «Голос Юга», м. Єлисаветград, квітень 1912 року 1 апреля. Барак имени Н.А.Пирогова. Министерство внутренних дел разрешило городской управе присвоить городскому инфекционному бараку наименование «Инфекционный барак имени Н.А.Пирогова». Письмо в редакцию. Мне сообщают, что автором заметки «Эхо» в «Елисаветградских Новостях» от 30 сего месяца за подписью «Эфенди» считают меня. По этому поводу позвольте довести до сведения тех, кто приписывает мне авторство вышеуказанной заметки — что в жизни никогда никакого отношения ни к какой газете не имел, тем более к газете, подобной «Елисаветградским Новостям». Студент киевского коммерческого института К.Бродский. 4 апреля. Реклама. Что лучше одной рюмки отличного шустовского коньяка? Бутылка! Объявление. Настоящим заявляю, что по всем векселям, которые уже выданы или будут выдаваться моим сыном Иваном Терентьевичем Спиновым я платить не буду, и считаю эти векселя недействительными. Евлампия Акимова-Спинова, Елисаветград, Садовая, собственный дом. Деятельность городской химической лаборатории. Городским химиком в городской химической лаборатории в марте было произведено 194 анализа различных сельских продуктов, из них 39, то есть 20.1%, найдены негодными к пище. 8 апреля. Гибель «Тита-

ника». Подробности крушения. Сведения о погибших. Национальный траур в Америке. Отклики печати. 10 апреля. К сведению ходоков, следующих в Сибирь. Губернская земская управа просит елисаветградскую земскую управу довести до сведения лиц, выбирающих ходаческие свидетельства, что для ходоков, следующих в Сибирь осматривать участки в 1912 году, кроме обыкновенных поездов, предназначен еще особый поезд, отправляющийся 23 и 30 апреля, 7 и 16 мая со станции Долинская в 3 часа ночи и со станции Корыстовка в 11 часов 20 минут утра. 11 апреля. Находка. 24 февраля в городском театре найдена золотая с камнями брошь, которая хранится при 1-й полицейской части. Лицо, утерявшее, приглашается за получением. 12 апреля. Прекращение работы на заводе Эльворти. Вчера в 12 часов дня рабочие завода Эльворти обратились к администрации с просьбой разрешить им совершить панихиду по рабочим, убитым на Ленских приисках. Администрация в разрешении отказала. Тогда рабочие решили в знак траура прекратить работу на пол дня и все, за исключением рабочих литейного цеха, оставили завод. Привлечение к ответственности. Городской санитарный врач просит городскую управу привлечь к ответственности содержателя коровника по Болотенной

улице в собственном доме А.Радомысльского (отец революционера Г.Зиновьева – прим. ред.) за антисанитарное содержание коровника. 13 апреля. Много укушенных. Заведующий елисаветградской земской пастеровской станцией сообщил вчера земской управе, что число укушенных бешенными собаками за последнее время значительно увеличилось и по вчерашним данным частично достигло 49, причем в течении одного только дня 11 апреля на станцию их поступило 13 человек. 14 апреля. Крупное пожертвование. Живущая в Елисаветграде землевладелица нашего уезда госпожа Ц.З.Гинзбург внесла местному обществу пособия бедным евреям вклад 1000 рублей с тем, чтобы ежегодные проценты с этого капитала шли на кормление детей, обучающихся в 1-й еврейской женской начальной гимназии. Ссуда. Министерство внутренних дел разрешило ссуду в 200 рублей на устройство пожарного депо. Ходатайство. Крестьяне деревни Новопетровки и Трудолюбовки Елисаветградского уезда ходатайствовали перед земской управой об открытии в Новопетровке одноклассной земской школы. Підготовлено за сприяння Держархіву у Кіровоградській області.

С Я Р Б О П С О Л І К Л Е Л Т Ь Б М А Б

Б Б Р Я Р З К Ф А Л Л О І Д І В М А І Н Т Ч К У А К

К П А Р Е Є Ч Н Я Н А Ж Е А Н К А Н А

К А О М П П О С

Я Я Д В О І А Р А Н Б Т Р У

О Г Т Р О И Р Т О Н М Д А Т О А Д У Б А З У Т І Р О Е К А Т В Л І Ч Е З Е М О К

Соціум

КІРОВОГРАДЦЯМ НЕ БЛИЗЬКА ЖОДНА ІДЕОЛОГІЯ Про це свідчать результати дослідження громадської думки жителів міст Львова, Кіровограда і Донецька, в яких компанія Research and Branding Group (Київ) спільно з Українським фондом „Громадська думка” (Львів) і компанією ДІАЦ (Донецьк) провела опитування. Опитування проводили з 10 по 20 листопада 2011 року. Опитали по 400 чоловік у кожному місті. Більшість жителів Львова (84%), Кіровограда (63%) і Донецька (53%) вважають себе патріотами України. Більшість львів'ян і кіровоградців ідентифікують себе, перш за все, як громадяни України (72 і 61% відповідно), а донеччани в рівній мірі вважають себе як громадянами України (29%), так і жителями свого міста (27%) і регіону (24%). При

цьому переважна більшість жителів цих трьох міст не хотіли б змінити місце проживання і переїздити в інше місто. 2/3 львів'ян (62%) хотіли б жити в об'єднаній Європі, в Донецьку таких - 17%, в Кіровограді - 6%. При цьому в Донецьку 33% хотіли б жити в об'єднаному союзі Росії, України, Білорусі і Казахстану. А в Львові і Кіровограді таких тільки по 2%. При цьому виключно в своїй власній країні, без яких-небудь об'єднань хотіли б жити 20% донеччан, 25% львів'ян і 34% кіровоградців. Більшість жителів Донецька (66%), Кіровограда (55%) та Львова (71%) в тій чи іншій мірі цікавляться політикою. При цьому в Львові найбільш затребуваними є національно-демократична (29%)

і християнсько-демократична (18%) ідеології, тоді як серед жителів Донецька найбільшою популярністю користується комуністична (2,4%), соціал-демократична (15%) і соціалістична (14%) ідеологія. А 63% жителів Кіровограда не змогли назвати ідеологію, яка була б їм найбільш близька. Президент фонду „Громадська думка” В.Підгірний відзначив, що в ідеологічних орієнтирах жителів міст існує певна суперечність. „Ми проводили дослідження з питанням: на кого може розраховувати українець? На державу в Львові розраховує майже 80%, а на власні сили в Донецьку - 76%. Тобто не такий вже Львів капіталістичний, а Донецьк соціалістичний”, - сказав він. 38% жителів Донецька вважають,

що Україна не є демократичною державою. Так само думають 50% опитаних в Кіровограді і 28% - в Львові. 37% жителів Донецька вважають, що Україна поки що не стала демократичною державою, але йде по цьому шляху. У Кіровограді таких 18%, в Львові - 57%. Менше

КРОССВОРД ПО ГОРИЗОНТАЛИ: 1. Рыба. 6. Постановщик к/ф «Захар Беркут». 11. Высокомерие. 15. Пройдоха. 17. Запястное украшение. 20. 95-й … 21. Небольшая книжка. 22. Оживленно (муз.). 23. Маша (к/ф «Капитанская дочка»). 24. Удар в биллиардной игре. 25. Карл украл у Клары. 26. Шарашкина … 27. Сторонник королевской власти. 28. Штат в США. 30. Белое виноградное вино. 32. Остров в Тирренском море. 35. Шарф. 38. Бобовое растение. 39. Татарское войско. 41. Столица Албании. 42. Фермент желудочного сока. 43. Капитан… 44. Лошадка. 45. Вид восточного единоборства. 46. Точильный камень. 47. Запрещение. 48. И гору с места сдвинет. 49. Коллектив буренок. 52. Река во Франции. 56. Обувь из оленьих шкур. 62. Животное – «вегетарианец». 67. Порочащая кого-н. ложь. 68. Военное судно с 3 ярусами весел (Др.Рим). 69. Автор поэмы «Неистовый Роланд». 70. Ковш для питья вина (ист.). 71. Сплав меди, никеля и марганца. 72. Перекрывает реку. 73. Грусть. 74. Часть удочки. 75. Отрицательное суждение о чем-н. 76. Трехглавая мышца (анат.). 77. Рынок. 78. Алкоголик (разг.). 79. Корм для скота.

ПО ВЕРТИКАЛИ: 2. Разрывной снаряд. 3. Консерватор. 4. Забава. 5. Снежная … 7. Способ исправления ошибок в бухучете. 8. Смесь из белого вина и рома. 9. Жестокость. 10. Цветаев (к/ф «Освобождение»). 12. Воинская … 13. Спортсооружение. 14. На цвет – зеленая. 15. Денежное вознаграждение. 16. Текстильный банан. 17. Сладкий картофель. 18. Марка чешских автомашин. 19. Итальянский композитор (опера «Мефистофель»). 29. Сласти. 31. Систематизированное собрание карточек. 33. Металл. 34. Город ткачих. 35. Труд К.Маркса. 36. Шипучий напиток (разг.). 37. Испуг. 40. Юный спортсмен. 50. Воздушная … 51. Железнодорожная тележка. 53. Учебное заведение. 54. Кладка (облицовка) стен здания с грубо отесанной поверхностью. 55. Хищная птица. 56. Для курения. 57. Вещь, предмет. 58. Бесцветная ядовитая жидкость. 59. Нападение. 60. Церемониал. 61. Седые волосы. 62. Заядлый болельщик. 63. Не стратег. 64. Разменная монета Венгрии (ист.). 65. Анис (обл.). 66. Маршал Советского Союза.

ОТВЕТЫ НА КРОССВОРД ПРОШЛОГО НОМЕРА ПО ГОРИЗОНТАЛИ: 1. Скотт. 4. Ставка. 12. Удила. 13. Администратор. 15. Трапеза. 18. Грот. 20. Канев. 21. Топор. 22. Маслина. 26. Сокольничий. 27. Бухты. 29. Стена. 30. Твардовский. 32. Гранчак. 34. Борис. 37. Кубок. 38. Йоту. 39. Карасик. 44. Трансильвания. 45. Конде. 46. Конура. 47. Алеко.

ПО ВЕРТИКАЛИ: 2. Камлот. 3. Тени. 5. Торрес. 6. Ватт. 7. Аура. 8. Бизе. 9. Сага. 10. Ванга. 11. Оскар. 14. Орлан. 16. Пилсудский. 17. Зенитчик. 19. Толокнянка. 20. Кольт. 23. Конторка. 24. Битва. 25. Фибра. 28. Порок. 31. Факир. 33. Курсор. 34. Бойль. 35. Сорняк. 36. Буряк. 39. Кекс. 40. Рану. 41. Стек. 42. Каин. 43. Овал.

РЕКЛАМА 22-04-84

10% в кожному з міст вважають, що Україна є демократичною державою. За іншими соцопитуваннями, лише 15% українців характеризують своє життя як „нормальне”, а у краще майбутнє вірять тільки 38,8% респондентів, на гірше чекають 28,2%.


у сімейному колі, реклама ЗДОРОВ’Я

ЖИТТЯ ПІСЛЯ МІКРОІНСУЛЬТУ Для відновлення руху руки щодня збирайте розкидані по столу ґудзики або сірники. Якщо не буде виходити, не здавайтеся. У даній справі важливий не результат, а процес. Він допомагає нормалізувати тонус м’язів. Дуже корисні ванночки. 1-2 р. на день приймайте теплі ванночки. У воду з температурою 37 град. занурюйте руку до плеча на 10 хв. Робіть у воді вправи на розгинання ліктя та кисті. Підключайтеся до посильної роботи в домашньому господарстві: беріть участь у прибиранні, ходіть до магазину. Із мовленням справи – гірші. Після інсульту мовна функція відновлюється значно довше за рухову. Такі особливості будови головного мозку. Але не варто втрачати надію. Навпаки - треба більше розмовляти з домашніми, читати вголос книгу та переказувати прочитане. Часто болить голова. Це через підвищений артеріальний тиск. Обов’язково треба вживати гіпотензивні засоби, адже гіпертонія – головна причина інсульту. Ліки від гіпертонії потрібно пити щод-

ня. При цьому вранці та ввечері вимірюйте тиск. Якщо він нижчий за 120/80, дозу ліків зменшуйте. Якщо вищий за 150/85 - збільшуйте. Орієнтуйтеся на схему лікування, яку дав лікарю.. Не відмовляйтеся від ліків. Препарати допоможуть тримати в нормі рівень холестерину в крові й убезпечать від атеросклеротичних бляшок. А вітамін А, аскорбінова кислота й гліцин необхідні для поліпшення живлення клітин головного мозку. Лікування інсульту – тривале, не менше ніж півроку. Протягом цього часу відвідуйте лікаря не рідше ніж раз на 3 місяці. Ліки від гіпертонії доведеться приймати до кінця життя. Відмовтеся від паління зовсім. Й якомога швидше. Інакше не виключений повторний інсульт. Про алкоголь. Під час лікування рекомендується повністю утримуватися від горілчаних напоїв, навіть пива, адже вони можуть взаємодіяти з ліками, які приймаються. А це небезпечне ускладненнями. Про снодійні. Спробуйте обійтися простими, але не менш ефективними засобами, щоб не

ЗУБНА ПАСТА Гігієнічні пасти позбавлять від

Звичайно ці пасти чудово піняться, тому дуже економічні й зручні у використанні. Пасти з фтором. Цей мікроелемент зміцнює та живить емаль. Однак захоплюватися фторвмісними пастами не варто. Трапляється, купує людина тюбик, на якому написано «з фтором», чистить зуби довго та ретельно, а ефект – зворотний: емаль починає темніти через надмірну кількість «з’їденого» нею фтору. Тому таку пасту краще застосовувати не частіше ніж 1-2 р. на тиждень. Відбілювальні лікувальнопрофілактичні пасти. В основному вони содо- або кислотовмісні. Чи варто чекати від таких паст ефекту, про який «кричить» реклама? У цьому питанні не все однозначно. Якщо зуби потемніли через паління, пиття кави або трав’яних чаїв, звичайно, їх можна трохи висвітлити. Використовуйте таку пасту зі спеціальною щіткою, до складу якої входять силіконові волокна – вони посилюють ефект очищення емалі. Для чутливих зубів. Вибирайте пасти на основі гелю, який містить спеціальні речовини для зниження чутливості зубів. Вони чудово піняться й розчиняють зуб-

неприємного запаху з рота, очистять зуби й язик від нальоту. Загалом це пасти, від котрих не варто сподіватися на якийсь особливий ефект. Їх рекомендовано вживати тим, у кого немає проблем із зубами. Лікувально-профілактичні пасти – найбільш поширені. Крім основного складу, вони містять біологічно активні речовини, мікроелементи, екстракти лікарських трав. Дія цих паст спрямована на профілактику карієсу й хвороб ясен. Лікувальні пасти містять лікарські препарати, завдання яких – зняти запалення ясен, допомогти загоїтися яснам, які, наприклад, натер протез. Лікувальні пасти використовують за призначенням лікаря, але не більше 7-10 днів. Інакше можна викликати дисбактеріоз порожнини рота. Після тижня застосування такого засобу переходьте на профілактичну пасту. Гелеві пасти очищують зуби від нальоту та бактерій. До їхнього складу входять речовини, які не очищують, а розчиняють наліт.

прокинутися через страх, що напад повертається. Години за дві до сну виходьте на 30-хвилинну прогулянку. Спробуйте відмовитися від чаю та кави. Можна замінити їх теплою водою з медом чи трав’яним відваром кореня валеріани та листя м’яти. 2 ст. л. збору залийте 0,5 л окропу, дайте настоятися півгодини в термосі. Пийте по півсклянки вранці та ввечері. Якщо це не допомагає, доведеться приймати знеболювальні препарати. Дотримуйтеся дієти. Лікуватися, не дотримуючись дієти, - все рівно, що носити воду в ситі. В першу чергу виключіть гострі, солоні, копчені продукти, жирні сорти м’яса, тваринні жири. Обмежте вживання тортів, тістечок. Щодня на вашому столі повинні бути салати з овочів: буряка, моркви, капусти. Заправляти їх бажано не майонезом, а нерафінованою олією. Не забувайте про кисломолочні продукти (кисломолочний і твердий сири, кефір). М’ясні та рибні страви не смажте, а готуйте на пару, варіть чи запікайте. Паритися в лазні небажано. При високій температурі підвищується тиск. До того ж лазня зневоднює організм, внаслідок чого підвищується в’язкість крові.

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

ний наліт. Щітку вибирайте м’яку або середньої жорсткості. А ще зверніться до стоматолога, який обов’язково призначить спеціальне лікування. Пасти з екстрактами трав: - кора дуба має протизапальні та дубильні властивості. Таку пасту варто використовувати при кровоточивості ясен; - шавлія теж має протизапальний ефект; - ромашка – сильний бактерицидний засіб; - прополіс – ідеальний природний антисептик, швидко загоює ранки в роті. Пасти з прополісом добре допомагають при гнійнонекротичному процесі в яснах.

ЗДОРОВ’Я

КОЖНІ 15 ХВИЛИН – НОВИЙ ХВОРИЙ

За статистикою, кожні 15 хвилин в Україні реєструється один хворий на туберкульоз. Ця недуга вражає всі органи та системи, але в 90 відсотках випадків вражаються легені. Основне джерело інфекції – хворий із відкритою формою туберкульозу. Рідше фіксується харчовий шлях передачі інфекції – через сире молоко, м’ясо, яйця від хворих на туберкульоз тварин і птахів. Заразитися також можна при користуванні рушником, посудом, постільною білизною хворого. Мікробактеріі туберкульозу досить стійкі у зовнішньому середовищі. Наприклад у висохлому мокротинні вони «живуть» до 1,5 року, на сторінках книг – до 1,5 місяця, Досить швидко ці бактерії гинуть при потраплянні прямих сонячних променів (через 1-2 години), внаслідок ультрафіолетового опромінення (через кілька хвилин,) під впливом хловмісних препаратів (через 6 годин). Які фактори сприяють розвитку туберкульозу? Це недостатнє та неповноцінне харчування, нестача вітамінів, часті застудні захворювання, постійні стреси та

паління. У групі ризику також хворі на цукровий діабет, виразкову хворобу шлунка та 12-палої кишки, люди з прооперованим шлунком, хронічними неспецифічними захворюваннями легень (наприклад хронічним бронхітом), із ВІЛінфекцією. Велика ймовірність отримати туберкульоз у осіб без певного місця проживання, тих, хто прибув із виправно-трудових установ, наркоманів і людей, котрі зловживають алкоголем. Які основні ознаки туберкульозу? Це тривалий кашель, втрата апетиту, схуднення, біль у грудній клітці, кровохаркання, загальна слабкість, періодичне або постійне підвищення температури тіла. При появі перших ознак захворювання необхідно негайно звернутися до лікарні для обстеження на туберкульоз. Основний метод ранньої діагностики цієї недуги у дорослих - флюорографічне обстеження органів грудної клітки, а у дітей і підлітків – туберкулінодіагностика (реакція Манту). Чи може перебіг туберкульозу певний час не супроводжуватися скаргами хворих на своє самопочуття? У 10–15%

випадків на початковій стадії туберкульоз нічим не виказує себе. Його випадково діагностують під час профілактичного флюорографічного обстеження. У третини хворих відзначаються тільки симптоми функціонального характеру – швидка стомлюваність, підвищена дратівливість, зниження працездатності, слабкість. Ці люди тривалий час вважають себе здоровими, по медичну допомогу не звертаються та становлять небезпеку для оточуючих. Профілактика туберкульозу здійснюється за кількома напрямками: - навчання хворого правилам поведінки в суспільстві, вологе прибирання приміщення, де перебуває хворий, і своєчасне та повноцінне його лікування; - вакцинація та ревакцинації БЦЖ, хіміопрофілактика стосовно осіб, які мали контакт із туберкульозною інфекцією; - загальні заходи – раціональний режим праці та відпочинку, раціональне харчування, відмова від паління й алкоголю.

НА ЗАМІТКУ

ЧИ ВИСТАЧАЄ ВАМ ВІТАМІНУ С. ДЖЕРЕЛА АСКОРБІНКИ Ознаки того, що організму не вистачає вітаміну С (аскорбінової кислоти) : - слабкість; - швидка фізична втомлюваність; - часті застуди; - сухість шкіри; - кровоточивість ясен; - дрібні крововиливи в суглоби, синці (з'являються навіть за легких ударів і довго не проходять). Джерела вітаміну С: цитрусові (лимони, апельсини, грейпфрути), квашена капуста, шипшина (у вигляді настоїв і сиропів), ківі, чор-

на смородина, обліпиха, червоний перець, картопля. Як зберегти вітамін С в харчових продуктах: - Мінімум термічної обробки за тривалого нагрівання вітамін С руйнується. Найбільш оптимальний спосіб збереження вітамінів - приготування «на пару» або запікання продуктів. Використовуйте посуд із алюмінію, нержавіючої сталі, скла або емальований (не застосовуйте мідну та залізну ємності). - Овочі для варіння бажано зали-

вати гарячою водою, а не холодною (у ній вітамін С окислюється). - При варінні використовуйте герметичні кришки, щоб зменшити доступ кисню до продуктів. - Приготовлені страви споживайте відразу. - Використовуйте заморожені овочі, фрукти й ягоди - вони ідеально зберігають вітамінні властивості тривалий час (але за умови одноразового заморожування).

№14 05.04.2012

23

ЗАМІСТЬ ЛІКІВ – ПРОДУКТИ

НЕРВУЄТЕ? ЇЖТЕ РИБУ

Не поспішайте вживати ліки, тільки-но у вас щось заболіло. Багато дрібних неполадок в організмі можна лікувати їжею. Наприклад якщо у вас болить голова (і для того немає серйозних причин), з’їжте щось кисломолочне. Ефективні також риба, курка, горіхи, чай із м’ятою. А якщо біль викликаний підняттям тиску, наріжте свіжий огірок кільцями та покладіть на очі. При застуді допоможуть цитрусові, капуста та сік обліпихи. Якщо розслабився кишечник, їжте вівсяну чи рисову кашу, картопляне пюре, нежирне м’ясо, груші. При запорі краще включати до раціону сирі овочі та фрукти, продукти з борошна грубого помелу, салати, кисломолочні продукти, овочеві соки. Якщо ви нервуєте, підкріпіться

ПАСКИ Рецепт 1

200 г сухих дріжджів, 0,5 л молока, 0,5 л кефіру, 10 яєць, 3 скл. цукру, 1 пачка вершкового маргарину (250 г), 125 г масла, 1 скл. сметани, 0,5 скл. олії, ваніль, родзинки, борошно (скільки ввійде, щоб тісто було м’яким). Молоко підігріти. В нього покласти спочатку маргарин, масло, сметану, кефір і цукор, потім - родзинки, ваніль, дріжджі, яйця, заколотити. Потроху додавати борошно та замішувати тісто. Залишити його підходити. Далі налити на на стіл оліїї та повторпно вимішати тісто.Коли тісто підійде, знову вимішати його та розкласти по формах, заповнюючи менше ніж півформи. Попередньо форми помазати олією, посипати борошном. Коли паски підійдуть, поставити їх у розігріту до 200-220 град. духовку хвилин на 40. Готові паски прикрасити білковою помадкою )2 білки збити з 1,5 скл. цукру. Т. ГОРБАНЬОВА, м. Кіровоград. Рецепт 2 0,5 л молока, 6-8 яєць, 125 г масла, 125 г маргарину, 50 г мокрих дріжджів, 1 скл. цукру, 4 ст. л. сметани, борошно

горіхами, м’ясом, рибою, грибами. Пити найкраще зелений чай із м’ятою. При нудоті пожуйте шматочок сухого імбиру чи залийте гарячою водою свіжий. Дайте настоятися, як звичайному чаю, та випийте настій маленькими ковтками. Якщо у вас виникають судоми у м’язах – швидше за все це відбувається через недостачу в організмі. Магнію. Багате його джерело - житній хліб. При подагрі, ревматизмі й артритах не забувайте про селеру. Вона не тільки смачна, але й дуже цілюща: підсилює апетит, посилює виділення шлункового соку, зменшує накопичення газів у шлунку та кишечнику.

ДО ВЕЛИКОДНЯ

(стільки, щоб тісто вийшло не дуже м’яким). У теплому молоці розтопити масло, маргарин, сметану, цукор. Додати яйця, родзинки, дріжджі. Насипати борошно та вимішувати, вмочаючи руки в олію. Дати тісту підійти двічі, потім розкласти його у форми, заповнюючи їх менш ніж на половину. Коли тісто зійде втретє, поставити форми в розігріту до 200-220 град. духовку на 40-50 хв. Випеченим паскам дати охолонути, а потім прикрасити білковою помадкою та подрібненими мармеладними цукерками ( можна спеціальною посипкою, яка продається у магазинах). В. ПОЛОВИНКО, м. Кіровоград.

КУЛІНАРІЯ

ДЕРУНИ З М’ЯСОМ

1 кг картоплі, 1 яйце, 2-3 ст. л. борошна, 3-4 зубчики часнику, 300 г м’ясного фаршу, 1 цибулина, сіль, перець. Картоплю почистити, натерти на дрібній тертці. Додати яйце, борошно, сіль, перець, подрібнений часник, цибулю, натерту на тертці. На розігріту сковороду налити олію, ложкою викладати картоплю. Розрівняти, викласти м’ясний фарш, зверху - ще трохи картопляної маси. Обсмажити з двох сторін.

ДЕРУНИ З ГРИБАМИ

0,5 кг картоплі, 100 г свіжих печериць, 1 велика цибулина, 1 яйце, 3 ст. л. борошна, сіль, перець, олія; для соусу: 1 плавлений сирок, 4 ст. л. майонезу, 2 зубчики часнику. Картоплю потерти на дрібній тертці. Посолити та залишити на 10 хв., щоб відійшла зайва рідина. Печериці почистити та порізати дрібною соломкою, змішати з картоплею. Додати яйце, борошно, потерту цибулину та добре вимішати. Посолити, поперчити. Готову суміш викладати ложкою на розігріту сковороду та смажити з обох сторін. Зробити соус: сирок натерти на тертці з великими отворами, до нього додати майонез і подрібнений часник, перемішати. Цим соусом мазати деруни.

ДЕРУНИ З СИРОМ

4 картоплини середнього розміру, 2 ст. л. борошна, 1 яйце, 1 маленька цибулина, 50 г твердого сиру, олія, сіль. Яйце розбити, посолити та перетерти. Цибулю дрібно порізати. Сир натерти на дрібній тертці. Картоплю натерти на дрібній тертці. Додати

до неї всі підготовлені інгредієнти: цибулю, яйце, сир, а також борошно. Все добре перемішати. Викладати на сковороду й обсмажувати з обох сторін.

ДЕРУНИ, ЗАПЕЧЕНІ З М’ЯСОМ І ГРИБАМИ 10 картоплин середнього розміру, 3-4 ст. л. борошна, 80 г молока, 1 яйце, 200 г м’яса, 300 г грибів, 2-3 цибулини, 250 г сметани, олія сіль, перець. Картоплю потерти на дрібній тертці, додати молоко, яйця та борошно, добре перемішати й посмажити. М’ясо порізати шматочками 1х1 см, смажити до готовності. Окремо обсмажити гриби та порізану напівкільцями цибулю. М’ясо перемішати з грибами. Заповнити горщик у такій послідовності: 2-3 маленькі деруни, шар м’яса з грибами, шар цибулі, шар дерунів і так до самого верху (верхній шар – гриби, м’ясо, цибуля). Сметану розвести навпіл із водою, посолити, поперчити та залити до половини горщика. Горщик поставити до добре розігрітої духовки на 20-30 хв.

ЛДЦ «Ацинус» Сучасні рентгенологічні, лабораторні обстеження, комп’ютерна томографія м. Кіровоград, вул. К. Маркса, 65 цілодобові телефони: 15-62, 33-20-35, 050-48-75-440 Ліц. АВ № 417550 від 16.07.2008р. МОЗУ

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я


24

сеанс відпочинку, реклама

№14 05.04.2012

АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ з 5 по 11 квітня

Тиждень почнеться з цікавих поУ вас безліч справ, нові великі плани, які буде можливість здійдій. Ваш наполегливий характер допоможе вирішити будь-які питан- Терези снити. Приділяйте побільше уваги Овен роботі, покажіть начальству свій ня на роботі. Домашні справи теж творчий підхід до справи, наполегливість і не відкладайте на потім, та й близьким ви терпіння. П’ятниця – вдалий день для всіх потрібні. А ще – можна ризикнути! починань.. Якщо ви не будете зупинятись на Понеділок буде складним, а далі досягнутому, - зорі обіцяють удачу. ситуація зміниться на вашу коВи встигнете вирішити заплановані ристь. Ваш авторитет «на висоті», Телець справи, ще й зачарувати співбесід- Скорпіон саме час вносити пропозиції та даника. Вдалий час для поїздок та навчання: вати поради. Для вирішення ділових пирозширюйте світогляд, але й про дім не тань найкращий час – середина тижня. забувайте. Щасти вам! Багато що цього тижня залежить Для Стрільців тиждень буде від вас: дерзайте, не прогадаєте! складним. Не варто ризикувати: Вимагайте від себе більше, старайнапевне наступите на ті ж граблі, Близнюки тесь бути цілеспрямованими. Чу- Стрілець повторите давні помилки. Краще дово складатимуться нові справи, налагоджуйте зв’язки. Тиждень сприятливий постарайтесь «підтягнути хвости», розібратись зі справами, що накопичились. для спілкування. Ваш вдалий час – середина тижЯкщо зумієте добре загнуздати свій впертий норов, то багато ня. Не соромтесь проявити себе з найкращого боку: чим впевненіші Козеріг справ вдасться вирішити позитивРак но. Зараз вам краще співробітнита самостійніші будете, тим краще чати, ділячи з кимось і права, і обов’язки. для вас. У вас буде все, щоб досягти чого Тиждень буде напружений, але дуже пролиш тільки забажаєте. Включіть інтуїцію! дуктивний. Щоб почувати себе на троні Проводьте якомога більше часу впевнено, доведеться добре поз дітьми, зараз вони особливо потрудитись на початку тижня. Затребують вашої уваги та турботи. Лев гляньте у свій «довгий ящик», куди Водолій У середині тижня зросте навантавідкладали незроблені справи і наведіть у них лад. Не соромтесь признавати свої ження на роботі: начальство нагадає про невиконані обіцянки чи ще справ докине. помилки.

Пора починати нове життя. МоТиждень пройде у райдужних тожете прийняти підтримку друзів і нах, коли багато що вдаватиметьзнайомих, вони не підведуть. У кін- Риби ся без особливих зусиль. Буде час Дiва ці тижня можна підвести підсумки побавити дітей, купити подарунки, і побути наодинці з собою: це допоможе влаштувати сімейне свято. До кінця тижпривести до ладу думки та почуття. ня, правда, справи «наваляться».

КРОСВОРД «Я» НАПРАВО:

1. Косинець, що складається з двох пластинок, з’єднаних під кутом 45 град. 2. Деталь дерев’яних духових музінструментів. 3. Засновник династії Ягеллонів. 4. Ріка і місто на заході КНР. 5. Молода вівця. 6. Чоловіче ім’я. 7. Райцентр у Київській обл. 8. Литовський поет. 9. Отруйна ящірка. 10. ... фізика. 11. Королева Польщі (з 1384 р.). 12. Країна у Вест-Індії.

ПО ВЕРТИКАЛІ:

1. Гауф. 2. Немо. 3. Тулуб. 5. Настя. 6. Попелюшка. 9. Крузо. 10. Криця. 12. Артур. 13. Собко. 16. Ленц. 17. Олег.

НЕ ПРОСТО ЗАХОПЛЕННЯ – СМИСЛ ЖИТТЯ

юбов до писанкарства у члена Л Національної спілки майстрів народного мистецтва України Тетяни Сторожен-

ко виховала її мама, Світлана Василівна, велика рукодільниця. Цьому захопленню вже шістнадцять років. І зараз Тетяна, незважаючи на свій молодий вік, визнаний майстер із писанкарства, навчає цього мистецтва інших – вихованців студії «Пи-

Свідоцтво про реєстрацію КГ №0140-У від 30.04.1996 р.

Сеанси: 11.00, 14.20, 19.30

Спортивна комедія

“ВИБИВАЙЛО”

санка» при Кіровоградському обласному ЦДЮТ. За час від народження її захоплення дівчина дала життя величезній кількості гарних, яскравих писанок із хитросплетіннями ліній червоного, чорного, жовтого та зеленого кольорів. Жодна з них не схожа на інші й по-своєму оригінальна. Багато писанок майстрині стали основою для композицій. Звичайно ж, писанки – на авансцені, а тло для них – колоски, квіти, людські фігурки, дзвіночки, в створенні яких «задіяні» різні природні матеріали: камінці, соломка, тісто, засушені квіти. Найдорожчі для Тетяни Стороженко (бо вистраждані) писанки, що є точними копіями зібраних у XIX столітті в Єлисаветградському повіті Херсонської губернії відомим етнографом Володимиром Ястребовим. На жаль, майже всю колекцію (435 експонатів) було втрачено. (Єдина вціліла писанка зберігається в Полтавському краєзнавчому музеї). Отже, Тетяна працювала з замальовками. Від часу вони втратили чіткість ліній і яскравість, тому над відтворенням первісного вигляду писанок довелося добре потрудитися. Не все виходило з першої спроби, і все ж майстриня вже відродила 31 писанку з колекції Ястребова. Має намір продовжувати цю справу. О. Бондаренко.

Редакція не завжди поділяє думку авторів публікацій. Діалог з читачами тільки на сторінках газети. Рукописи не рецензуються і не повертаються. Редакція залишає за собою право редагувати та скорочувати авторські тексти.

5-10 М/с

Сеанси: 12.40, 17.50

5 квітня – ясно. t вночі +3 +7С, вдень +14 +20С. 6 квітня – дощ. t вночі +3 +5С, вдень +8 +13С. 7 квітня – вночі дощ, вдень хм. з проясн. t вночі +3 +6С, вдень +5 +9С. 8 квітня – дощ, місцями грози. t вночі +4 +9С, вдень +14 +19С. 9 квітня – дощ. t вночі +2 +6С, вдень +4 +6С. 10 квітня – вночі можливий сніг, вдень дощ. t вночі 0 +1С, вдень +4 +10С. 11 квітня – дощ. t вночі 0 +1С, вдень +8 +14С.

Екшн “РЕЙД” Сеанси: 16.00, 21.00

Ціни на квитки для всіх 18 грн.

www.зоряний.com.ua

Довідки за тел.: 220856

РЕПЕРТУАР ОБЛАСНИЙ ТЕАТР ЛЯЛЬОК

7 квітня – «Кицьчин дім», С.Маршак. 8 квітня – «Хто у лісі найпрудкіший», О. Кузь­ мін. Початок о 12 годині. Після вистав для дітей на стаціонарі проводиться ігрові програми з врученням дарунків та солодощів. Довідки за тел: (0522) 24-28-94, 24-37-76.

ТЕАТР ІМ. М. Л. КРО­ ПИВНИЦЬКОГО

8 квітня – В. Орлов. «Золоте курча», дитяча казка для дорослих. Початок – о 12.00. І. Кальман. «Сільва», оперета на 2 дії. Клуб ПАТ «Червона Зірка». Початок – о 16.00. 10 квітня – В. Красногоров. «Рицарські пристрасті», комедія на 2 дії. Клуб ПАТ «Червона Зірка». Початок – о 18.00. Для довідок: (0522) 39-54-38; 050-654-99-43.

***

РУКОДІЛЛЯ

21 канал

“ПАСТКА ДЛЯ НАРЕЧЕНОЇ”

- Доктор, я постоянно чего-то боюсь, без видимой причины. - Сестра, слабительное! Пейте, будет вам причина.

ПО ГОРИЗОНТАЛІ:

Засновник: Обласна організація журналістів газети “21 канал”

Малий зал

Романтична комедія

***

Перед прыжком с парашютом инструктор напутствует курсантов: - Чтобы не совместить два прыжка в одном, точно выполняйте мои указания. - А как можно совместить два прыжка? — спрашивает один из курсантов. - Очень просто. Первый и последний.

***

На приёме у врача: - У вас вши есть? - Есть. - А чем вы их лечите? - А они у меня не болеют!

+8 +20

+7 +20

Сеанси: 16.00, 18.00, 20.00

Ціни на квитки від 15 до 25 грн.

***

3. Таран. 4. Селін. 7. Фродо. 8. Суок. 10. Кітс. 11. Кукольник. 14. «Орсо». 15. Якоб. 16. Лакло. 18. «Родня». 19. Перро.

+3 +14

“АМЕРИКАНСЬКИЙ ПИРІГ: знову разом”

1 апреля. Больница. - Доктор, а у вас вся спина черная! - А у вас, больной, лимфоцетановый нурокуамит! Хана короче!

відповіді на кросворд з №13

+4 +15

Сеанси: 10.30, 12.20, 14.10, 21.50 Молодіжна комедія

АНЕКДОТЫ

НАЛІВО:

ОБЛАСНА ЩОТИЖНЕВА ГАЗЕТА

Сімейна комедія

“МАППЕТ†ШОУ”

- Мам, пап я хочу жить один. - Мы рады за тебя, сынок! - Ваши вещи я уже собрал.

1. Переносне житло чукчів. 2. Талабан (бур’ян). 3. Російський поет 19 ст. 4. Містечко у Республіці Марій Ел. 5. Селище у Новосибірській обл. 6. Ясна погода (розм.). 7. Нація трудоголіків. 8. Рідкісний мінерал. 9. Заєць, який народився в період сходу ярих посівів. 10. Місто на Львівщині. 11. Малорослий, але важкий чоловік. 12. Нора, яр (зах.).

Прогноз погоди на 5 квітня

Великий зал

СВЯТА 12 квітня – День працівників ракетно-космічної галузі України.

РЕЛІГІЙНІ

квітня – передсвято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Пам’ять святителя Артемія, єпископа Солунського (I-II ст.) та преподобного Захарії, пісника Києво-Печерського (XIIIXIV с.). 7 квітня – БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ – дванадесяте свято. Лазарева субота. Воскресіння праведного Лазаря. Пам’ять святителя Тихона, патріарха Московського та всієї Русі (1925 р.) 8 квітня – неділя 6-та. Цвітоносна, Вербна неділя. ВХІД ГОСПОДЕНЬ ДО ЄРУСАЛИМУ – дванадесяте свято. Собор Архан6

ТЕСТ

ВУХО НЕ ТІЛЬКИ «СЛУХАЄ», А Й «ГОВОРИТЬ»

Верхня частина вуха знаходиться на рівні очей - у вас гарна інтуїція та живий розум. Верхня частина вуха розташована на рівні брів - ви дуже повільні та любите земні задоволення. Одне вухо вище за інше? З вами дуже важко сперечатися. У ваших міркуваннях менше логіки, ніж пристрасті. У вас вуха стирчать? Це означає, що ви спочатку дієте, а потім міркуєте. Вам властивий бойовий дух. Вуха занадто притиснуті до голови - ваш характер поміркований, ви сумлінно виконуєте роботу, прагнучи до досконалості в ній. Про поверховий розум свідчать маленькі вуха. Вуха - «як у фавна», вісь яких спрямована назад, виказують імпульсивний, емоційний, неврівноважений характер. Ширина вуха менша за його висоту - ознака слабкого характеру. Ширина вуха більша за його висоту – вам дещо бракує сміливості. Велика порожнина вушної раковини - ви абсолютно чесні або дуже сентиментальні. Заокруглена мочка вуха свідчить про чуйність того, на чиєму вусі вона знаходиться. Мочка вуха, повністю відокремлена від щоки, викриває агресивність у характері.

гела Гавриїла. Пам’ять мучениць Анни, Алли, Лариси (375 р.). 9 квітня – Страсна седмиця. Великий Понеділок. Пам’ять мучениці Матрони Солунської (IIIIV ст.). 10 квітня – Великий Вівторок. Пам’ять преподобного Іларіона Нового (754 р.) та преподобномученика Євстратія КиєвоПечерського (1097 р.). 11 квітня – Велика Середа. Пам’ять мучеників Марка єпископа, Кирила диякона й інших (364 р.). 12 квітня – Великий Четвер. Спогад про Тайну Вечерю. Пам’ять преподобного Іоанна Ліствичника (649 р.), святителя Софронія, єпископа Іркутського (1771 р.), пророка Іоада (X ст. до Р. Х.) й Євули, матері великомученика Пантелеймона (303 р.).

БЛАГОСЛОВИЛИ МОБІЛЬНИКИ

Священик Девід Перрот під час богослужіння в лондонському храмі благословив мобільні телефони. За його словами, він слідує прадавній християнській традиції, коли люди приходили в храми, аби освятити знаряддя своєї щоденної праці. Раніше це були плуги й борони, а зараз – мобілки.

***

- Алло! Это квартира Ивановых? - Нет. Это автобаза. - А у вас чего, с Ивановыми один номер? - Нет… - Тогда чего же трубку берете?

***

- Девушка, у вас есть моющее средство для унитазов? - Конечно! «Туалетный Утенок”. А вам какой — обычный или с лимонным привкусом?

***

Разговаривают двое мужчин: - Знаешь, ведь некрасивых женщин не бывает. - Для меня – бывает. - А что такое? - А я не пью!

***

- Мы окружены! - Отлично, теперь мы можем атаковать в любом направлении.

Адреса редакції:

Віддруковано в ПП Видавництво „Республіка”, 25006, м. Кіровоград, м. Черкаси, вул. Вербовецького, 1а а/с 1/9 м. Кіровоград, 22-04-84 – реклама Тираж: 42500 Зам. №СФ-302. вул. Чорновола, 36 24-66-72 – приймальня Рекомендована ціна — 1,25 грн. (Луначарського, 36) Дякуємо, що прочитали нашу газету! Головний редактор Євген Шепітько

21channel14  

news, kirovograd14,