Звіт про управління

Page 1

ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ «СТБ»

ЗВІТ ПРО УПРАВЛІННЯ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ 2019 РОКУ


ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ «СТБ»

ЗМІСТ Організаційна структура та опис діяльності підприємства ....................................................................................3 Результати діяльності ..............................................................................................................................................................................6 Ліквідність та зобов’язання ............................................................................................................................................................... 11 Екологічні аспекти ................................................................................................................................................................................... 13 Соціальні аспекти та кадрова політика................................................................................................................................. 14 Ризики................................................................................................................................................................................................................. 16 Дослідження та інновації ................................................................................................................................................................... 17 Перспективи розвитку ......................................................................................................................................................................... 17

2


ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ «СТБ»

ПРО КОМПАНІЮ ТОВ «Телеканал СТБ» (надалі – «Компанія») створено та зареєстровано відповідно до законодавства України у 1997році. Юридична адреса та місце ведення діяльності Компанії: 03113, Україна, м. Київ, вул. Шевцова (після перейменування — вул. Василя Макуха), будинок 1.

ТОВ «Телеканал СТБ» є правонаступником Приватного акціонерного товариства «Міжнародний медіа центр – СТБ», яке було припинено 5 грудня 2017 року шляхом перетворення в товариство з обмеженою відповідальністю «Телеканал СТБ». Учасниками Товариства є:

Назва

Частка в статутному капіталі Компанії

Товариство з обмеженою відповідальністю «МІЖНАРОДНИЙ МЕДІА ЦЕНТР»

99,8308%

Компанія МАМТОН ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД (MAMTON HOLDINGS LIMITED)

3

0,1692%


ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ «СТБ»

ОПИС ДІЯЛЬНОСТІ, ІСТОРІЯ ТА ДОСЯГНЕННЯ СТБ — загальнонаціональний телевізійний канал, що входить до медійної групи StarLightMedia, однієї з найбільших медійних груп України, що об’єднує ряд українських компаній - виробників і дистриб’юторів теле- та діджитал- контенту для телевізійного ефіру та діджитал-платформ.

країни.

Більше 10 років тому СТБ став першим українським телеканалом, який задав тренд на талант-шоу різноманітних напрямків, об’єднавши їх під спільною ідеєю — «Можливо все!».

Починаючи з 2018 року в Компанї почали приділяти більш суттєву увагу серіальному контенту, створення якого здійснювалося із залученням ТОВ «Старлайт Продакшн», а також в партнерстві з іншими продакшнами.

В кожному реаліті, яке створює Компанія, вкладено головну думку: «Ти можеш досягти своєї мети, змінити себе та своє життя на краще». Всі ці роки український глядач знає, що разом з СТБ він може здійснити свою заповітну мрію: скинути зайву вагу, покращити здоров’я, знайти кохання, створити та зберегти сім’ю, дізнатися правду та домогтися справедливості, почати кар’єру на великій сцені. В цьому глядачу допомагали та допомагають проекти «Х-фактор», «МастерШеф», «Холостяк», «Зважені та щасливі», «Танцюють всі!», «Україна має талант», «Я соромлюсь свого тіла», «Все буде добре», «Один за всіх» та інші. Більше 20 років українці довіряють новинам за високими журналістськими стандартами – програмі «Вікна-новини». «Вікна-новини» стали першою в Україні незалежною інформаційною програмою, що виступала альтернативою державним новинам і розповідали про події, що хвилювали рядового українця. Власне, такими вони залишаються і зараз, - новинами, які обговорюють вдома, в транспорті, на роботі. «Вікна-новини» є одним з лідерів українських інформаційно-аналітичних програм. А репортери СТБ завжди в епіцентрі резонансних подій, що впливають на хід історії

4

З 2016 року, завдяки участі СТБ, Національний відбір на пісенний конкурс «Євробачення» став в Україні головною музичною подією року, повернувши конкурсу інтерес та довіру глядачів.

Предметом особливої гордості є масштабна костюмована драма «Кріпосна». Після тріумфу в ефірі СТБ навесні 2019 року, серіал успішно крокує світом. Серіал вже побачили в Польщі, Литві, Казахстані, Росії та Білорусії. Права на показ продані в Японію (A.K Company), Чехію (Prima TV), Угоршину, Словакію, Болгарію (BNT), Латвію, Естонію, Грузію та країни Латинської Америки та країни колишньої Югославії. Цього року проект побачить Іспанія – «Кріпосна» стала першою українською багатосерійною драмою, яку придбав іспанський телеканал Divinity. А глядачі з територій Північної Америки зможуть дивитися «Кріпосну» на самому популярному VOD-сервісі Amazon Prime. Сьогодні СТБ — це сімейний, емоційний та соціально-активний телеканал, в фокусі уваги якого жінки 35-45 років та члени їх сімей. Телеканал кращих серіалів, улюблених великих шоу та унікальних реаліті, більше 80% з яких - власного виробництва. Канал розповідає історії, які надихають аудиторію, викликають в неї глибокі співпереживання, мотивують до змін, допомагають здійснити мрію та повірити, що в житті можливо все.


ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ «СТБ»

Весь креатив, ідеї та революційні проекти СТБ не могли залишитися непоміченими, тому за всю історію канал отримав безліч нагород: 53 статуетки Телетріумф, 24 нагороди Ukrainian design, номінації та включення short list Adami Media Prize, Премія HR-бренд. СТБ має 5 золотих кнопок YouTube: Все буде добре (2016 ), СТБ (2017), Х-фактор (2019), УМТ, Танцюють всі (2018).

ВДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ СТРУКТУРИ У 2018 році StarLightMedia розпочала глобальну трансформацію бізнесу. Зміна організаційної структури мала на меті більш ефективне використання ресурсів, розвиток горизонтальної взаємодії та формування нової корпоративної культури, що відповідатиме запитам не тільки нинішніх, а і майбутніх поколінь співробітників та партнерів. Нову організаційну структуру було побудовано за принципом функціональності та концентрації експертиз. Телеканал СТБ, що раніше самостійно здійснював весь цикл виробництва та дистрибуції - від створення ідеї до мовлення, увійшов до дивізіону “Мовлення”. Ключовими функціями каналу стали розробка та затвердження продуктів для виробництва, маркетинг продуктів, дослідження та закупівля і продаж програмних прав. Функція з виробництва контенту тепер сконцентрована у ТОВ «Старлайт Продакшн», яка займається виробництвом проектів і серіального продукту для каналів медіагрупи StarLightMedia. Сервісні функції з юридичного, фінансового, та інших допоміжних для бізнесу функцій телеканалу надає StarLightMedia. Нова бізнес-модель дозволяє не тільки оптимізувати витрати, підвищити синергію партнерства, сформувати єдині корпоративні цінності, а і досягти розвитку нових напрямів, ефективного пошуку драйверів

5

росту - людських, фінансових та ідейних. Проект трансформації StarLightMedia покликаний не тільки підтримати поточне лідерство компанії, а і забезпечити стале лідерство бізнесу у майбутньому. Одне з важливих її завдань - створення контенту для всіх аудиторій споживачів, доступного поза технологічними та географічними обмеженнями. Нова стала та прибуткова бізнес-модель компанії має забезпечити збереження лідерських позицій у традиційних напрямах бізнесу та розвинути бізнес-напрямки майбутнього, дати можливість реінвестування у розвиток бізнесу, співробітників, умов праці, корпоративної культури та суспільства.


ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ «СТБ»

РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ За підсумками 2019 року телеканал СТБ залишається одним з найпопулярніших в Україні телеканалів і з часткою 7,6% по аудиторії у віці 18-54 (міста 50+) входить до ТОП-5 українських мовників. СТБ — лідеру у адаптації міжнародних та створенні власних форматів тб-проектів, у 2019 році вдалося успішно запустити низку серіальних прем’єр власного виробництва та виробництва інших національних продакшнів. Так, найбільш рейтинговими продуктами каналу стали серіали: «Кріпосна» (частка 20,73%), «Ніщо не трапляється двічі» (частка 18,23%) та «Як довго я на тебе чекала» (частка 14,45%). Популярними залишаються і телевізійні проекти СТБ, так, наприклад, частка проекту «Слідство ведуть екстрасенси» становила 11, 33%. Окрім традиційного ефіру, телеканал СТБ активно розвивається і на діджитал-майданчиках. Так, до золотих кнопок СТБ від YouTube (надаються каналам, що мають більше 1 мільйони підписників) у 2019 до-

далася нагорода проекту Х-фактор. Також, телеканал отримав дві нагороди Національного конкурсу Ukrainian Design: The Very Best Of - за візуальну айдентику кулінарного тревел-шоу «стравити честі» (номінація TV Program - Visual Identity) та за сценічне оформлення національного відбору на Євробачення-2019 (номінація TV set design).

ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ В структурі доходів від реалізації Компанії найбільш суттєву частину, як і в 2018 році займають доходи від розміщення матеріалів замовників в ефірі Компанії (дохід від реклами), які за 2019 рік склали 90,7% доходу від реалізації Компанії (83,9% за 2018 рік).

СТРУКТУРА ДОХОДІВ КОМПАНІЇ В 2019 РОЦІ

1% Дохід від інших послуг 1% Розміщення матеріалів замовників в мережі інтернет

2019

3% Дохід від надання суміжних прав на розповсюдження каналу 1% Роялті за права на використання авторських (суміжних) прав 3% Продаж виготовлених на замовлення аудіовізуальних творів 91% Розміщення матеріалів замовників в ефірі

6


ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ «СТБ»

СТРУКТУРА ДОХОДІВ КОМПАНІЇ В 2019 РОЦІ 2% Дохід від інших послуг 1% Розміщення матеріалів замовників в мережі інтернет 2% Дохід від надання суміжних прав на розповсюдження каналу

2018

5% Роялті за права на використання авторських (суміжних) прав 6% Продаж виготовлених на замовлення аудіовізуальних творів 84% Розміщення матеріалів замовників в ефірі

За результатами 2019 року Компанія визнала чистий дохід від реалізації у розмірі 1 409 млн. грн., що вище показника 2018 року на 54,5%. На загальний приріст доходів у 2019 році суттєво вплинув дохід від розміщення політичної реклами у зв’язку із президентськими та парламентськими виборами в 2019 році (32,2% від суми збільшення чистого доходу від реалізації) та зростання вартості пункту рейтингу внаслідок зміни цінової політики і кон’юнктури телеперегляду. Протягом 2019 року спостерігається незначне зниження доходів від продажу виготовлених на замовлення аудіовізуальних творів на 14 млн. грн. та доходів у вигляді роялті за права на використання авторських (суміжних) прав на 24 млн. грн., що разом складає 4,2% порівняно з даними за 2018 рік. Детальна інформація щодо чистого доходу від реалізації за 2019 та 2018 роки наведена в Примітці 23 Фінансової звітності Компанії за 2019 рік. Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) за 2019 рік склала 947

7

млн. грн, що порівняно з 2018 роком більше на 50,8% або 319 млн. грн. Зміни в сумі та структурі витрат, що включені до собівартості реалізації пов’язані з трансформацією організаційної структури Компанії, внаслідок якої Компанія відмовилась від виробництва телевізійних програмних продуктів власними ресурсами, та почала залучати сторонні підрядні організації для їх створення. Крім того, протягом 2019 року Компанія надавала перевагу для наповнення ефіру контентом власного виробництва, а не телевізійним продуктам у вигляді майнових прав за ліцензійними договорами на показ (трансляцію, демонстрацію). Отже, в 2019 році компанія більше виробляла дорожчих телевізійних програмних продуктів ніж в 2018 році. Збільшення вартості активів у вигляді об’єктів авторського права за 2019 рік склало 359 млн. грн., в той час як за 2018 рік зростання вартості цієї групи нематеріальних активів склало 222 млн. грн. Таким чином, витрати на амортизацію у складі собівартості реалізації збільшились на 82 млн. грн. або 51,7%., при одночасному


ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ «СТБ»

скороченні витрат на роялті за ліцензійними договорами на використання телевізійного програмного продукту на 58 млн. грн. або 41,0%. Також збільшилась сума витрат на послуги підрядних організацій з виробництва телевізійних програмних продуктів (форматних шоу-програм з терміном корисного використання менше 1 року) на 306 млн. грн., при одночасному скороченні витрат на оплату праці та пов’язаних з нею нарахувань на 42 млн. грн. або 27,2%, що пов’язано з усуненням дублюючих процесів і, як наслідок, зменшення кількості необхідного персоналу: Таким чином, за результатами 2019 року Компанія отримала валовий прибуток в сумі 462 млн. грн., що на 178 млн. грн. або 62,8% більше ніж за 2018 рік. Валова рентабельність продажів за 2019 рік збільшилась на 1,7 процентних пункти та склала 32,8%. Компанія націлена на утримання лідерських позицій на українському телевізійному просторі через трансляцію глядачам якісного контенту. Для цього Компанія транслює в ефірі не лише продукти власного виробництва, а й зарубіжні телевізійні продукти, які є важливим чинником для забезпечення високих рейтингів у глядачів. Головним постачальником прав на телевізійні програмні продукти іноземного виробництва для здійснення телевізійного мовлення є компанія Eastwest Television

Distribution Limited, що зареєстрована у Великобританії, яка попередньо укладає договори з авторами (правовласниками) про придбання прав на телевізійні продукти. Телевізійні продукти включають кінофільми, мультиплікаційні фільми, телевізійні передачі, формати та інше. Компанія транслює телевізійні продукти в ефірі, отримуючи в результаті цього доходи із різних джерел. Валютою розрахунків з постачальником програмних прав іноземного виробництва є долар США або євро на розсуд Ліцензіата. Таким чином, значна частина фінансових зобов’язань компанії виражена в іноземних валютах. Балансова вартість такої кредиторської заборгованості в іноземних валютах залежить від офіційних курсів гривні до курсів іноземних валют, що встановлюються Національнім банком України. Економічна ситуація в Україні, досить успішна грошово-кредитна та монетарна політика НБУ, залучення державою коштів від інвесторів через випуск облігацій внутрішньої державної позики України та інші фактори в 2019 році призвели до зміцнення курсу гривні по відношенню до іноземних валют. Курси обміну валют за 2018-2019 роки представлені наступним чином:

ВАЛЮТА

СЕРЕДНІЙ КУРС НБУ ЗА 2018 РІК

КУРС НБУ НА 31.12.2018

СЕРЕДНІЙ КУРС НБУ ЗА 2019 РІК

КУРС НБУ НА 31.12.2019

USD

27,20

27,69

25,86

23,69

EUR

32,14

31,71

28,95

26,42

8


ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ «СТБ»

Зміцнення курсу гривні до іноземних валют в 2019 році порівняно з 2018 роком, зважаючи, що значна частина фінансових зобов’язань номінована в іноземних валютах, призвело до отримання Компанією чистого прибутку від курсової різниці та операцій купівлі-продажу валюти в сумі 57 млн. грн., що на 53 млн. грн. більше ніж чистий прибуток від курсових різниць за 2018 рік. Загалом, сума іншого операційного доходу за 2019 рік зросла на 58 млн. грн. та склала 65 млн. грн. В 2019 році Керівництвом Компанії були переглянуті посадові оклади працівників, що призвело до збільшення витрат на оплату праці та пов’язані з нею нарахування збутового персоналу на 22 млн. грн. Загалом, витрати Компанії на збут зросли на 24 млн. грн. та за 2019 рік склали 77 млн. грн. Компанія використовує матрицю оціночних резервів для розрахунку очікуваних кредитних збитків за торговою дебіторською заборгованістю. Ставки оціночних резервів

Загалом, за результатами 2019 року Компанія визнала чистий фінансовий результат в сумі 209 млн. грн., що на 194 млн. грн більше ніж аналогічний показник за 2018 рік. Чиста рентабельність продажів за 2019 рік збільшилась на 13,1 процентних пункти та склала 14,9%

встановлюються в залежності від кількості днів прострочки платежу для клієнтів з аналогічними характеристиками виникнення збитків. В основі матриці оціночних резервів лежать спостережувані дані виникнення дефолтів в минулих періодах. Станом на 31 грудня 2019 року валова вартість дебіторської заборгованості за продукцію, товари, роботи, послуги зросла на 146 млн. грн., що складає 93,4%. Збільшення суми торгової дебіторської заборгованості та перерозподіл заборгованості за групами за строками прострочки платежу призвели до зростання суми резерву очікуваних кредитних збитків, яке за всіма групами заборгованості в абсолютному значенні склало 10 млн. грн. Збільшення суми витрат від очікуваних кредитних збитків є основною причиною збільшення загальної суми інших операційних витрат Компанії за 2019 рік, на 12 млн. грн. або 76,9%.

1600

1400%

1400

1200%

1200 1000%

1000 800

800%

600

600%

400 400%

200

200%

-

0%

(200) EBITDA

2019

1409

462

258

(48)

209

507

2018

912

284

20

(4)

16

206

54,5%

62,8%

1208,5%

1111,4%

1233,2%

146,6%

ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ

9


ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ «СТБ»

АКТИВИ За результатами 2019 року загальна вартість активів Компанії зросла на 461 млн. грн. або 50,6% та становила 1 191 млн. грн. Найбільш суттєву питому вагу в структурі активів Компанії станом на 31 грудня 2019 року складають нематеріальні активи Компанії – 35,6% або 424 млн. грн. Вартість нематеріальних активів на кінець 2019 року зросла на 154 млн. грн. або 16,9% порівняно з 2018 роком. Крім того, до групи інші необоротні активи віднесені передплати видані постачальникам за придбання або виготовлення нематеріальних активів на суму 171 млн. грн. (14,4% в структурі активів Компанії). Цей показник збільшився на 109 млн. грн. або 12,0%. Високі показники пояснюється тим, що основними активами для здійснення діяльності є нематеріальні активи у вигляді авторських прав на телевізійні продукти та формати, телевізійний контент власного виробництва, програмне

забезпечення. Крім того, Компанія є тримачем Ліцензій, а також іншої необхідної дозвільної документації. Нематеріальні активи, в основному, представлені телевізійними програмними продуктами, які обліковуються або як авторські права, або як незавершені інвестиції в нематеріальні активи, які після приведення у стан, необхідний для їх експлуатації та завершення всіх технічних робіт для видачі телевізійного програмного продукту в ефір, будуть класифіковані Компанією як авторські права. Станом на 31 грудня 2019 року на 5,6 процентних пунктів збільшилась питома вага торгової дебіторської заборгованості, яка складає 249 млн. грн. або 20,9% від суми всіх активів Компанії. Зростання суми торгової дебіторської заборгованості, пояснюється збільшенням обсягів реалізації за 2019 рік.

40%

7%

35%

6% 5%

30%

4%

25%

3%

20%

2%

15%

1% 0%

10%

-1%

5%

-3% -3%

0%

2019

35,6%

14,4%

20,9%

8,6%

2,9%

6,7%

2018

37,1%

8,5%

15,3%

7,5%

4,0%

8,7%

-1,4%

5,9%

5,6%

1,1%

-1,1%

-1,9%

НАЙСУТТЄВІШІ ЕЛЕМЕНТИ В СТРУКТУРІ АКТИВІВ КОМПАНІЇ

10


ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ «СТБ»

ЛІКВІДНІСТЬ ТА ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ГРОШОВИЙ ПОТІК

ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

Рух коштів від операційної діяльності, за 2019 рік становить 292 млн. грн., що на 69 млн. грн. вище за показник 2018 року. Одночасно, чистий відтік коштів у результаті інвестиційної діяльності за 2019 рік збільшився на 126 млн. грн. у порівняні з 2018 роком, в основному, за рахунок витрачання коштів на придбання необоротних активів та становить 345 млн. грн. Такі зміни в грошових потоках пояснюються передачею в 2019 році виробництва телевізійних програмних продуктів, включаючи ті, які в майбутньому будуть визнані нематеріальними активами, підрядним організаціям, в той час як в попередні роки виробництво телевізійних програмних продуктів здійснювалось Компанією за рахунок власних ресурсів, а грошові потоки, пов’язані з таким виробництвом, відображались як операційна діяльність у складі витрачань на оплату товарів, робіт, послуг, оплати праці, відрахувань на соціальні заходи, оплати податків і зборів тощо.

Станом на 31 грудня 2019 року загальна сума зобов’язань Компанії становить 759 млн. грн., що на 250 млн. грн. або 27,5% вище ніж цей показник на 31 грудня 2018. В основному, зобов’язання Компанії представлені торговою кредиторською заборгованістю 671 млн. грн. та зобов’язаннями за отриманими позиками в сумі 72 млн. грн. Отримані позики є короткостроковими та підлягають погашенню в 2020 році.

У 2019 році Компанія сплатила до бюджету 70 млн. грн. податку на прибуток. В 2018 році Компанія компенсувала накопичені за попередні роки податкові збитки і платежів до бюджету з податку на прибуток не здійснювала. Чистий рук коштів за 2019 рік складає 7 млн. грн. за рахунок отриманих в 2019 році короткострокових позик.

11

Станом на 31 грудня 2019 року та 31 грудня 2018 року Компанія не визнавала жодних умовних зобов’язань.

РОБОЧИЙ КАПІТАЛ Станом на 31 грудня 2019 року робочий капітал Компанії був від’ємним та становив 202 млн. грн. в той час як на кінець 2018 року від’ємне значення робочого капіталу становило 181 млн. грн. Структуру робочого капіталу наведено на графіку. Зменшення вартості робочого капіталу відбулось здебільшого за рахунок суттєвого зростання торгової та іншої кредиторської заборгованості.


ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ «СТБ»

600

(202)

Інші зобов’язання та забезпечення

80

Торгова кредиторська заборгованість

35 400

66 102

(181) 63 29 7 54

200 249

112

26

59

Витрати майбутріх періодів Гроші та їх еквіваленти Інша дебіторська заборгованість та інші оборотні активи Заборгованість за виданими авансами Торгова дебіторська заборгованість Запаси

(200) 2019 (671)

2018 (450)

(400) (55)

(600)

(88) (800)

РОБОЧИЙ КАПІТАЛ

12


ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ «СТБ»

СТАЛИЙ РОЗВИТОК Лідерство Компанії пов’язано не лише з успіхом продуктів, сервісів чи доходів. Як лідер ринку, Компанія розділяє відповідальність бізнесу за позитивні зміни, які повинні відбутися для розвитку та сталого майбутнього суспільства і планети в цілому. У 2015 році державами-членами ООН було розроблено та прийнято 17 цілей сталого розвитку. Це план дій розроблений до 2030 року заради вирішення глобальних соціальних та економічних проблем, а також збереження планети.

гендерна рівність;

здоров’я і добробут;

партнерство в інтересах сталого розвитку.

СТБ заохочує своїх співробітників долучитись до роботи над цими напрямками та стати справжніми адвокатами змін в роботі та поза нею.

Медійна група StarLightMedia стала першою українською медійною групою, що орієнтується в удосконаленні свого бізнесу на принципи сталого розвитку ООН. Зокрема, було визначено 5 цілей сталого розвитку, досягненню яких Компанія сприятиме надалі. Цілі сталого розвитку, обрані для розвитку в StarLightMedia: •

гідна робота й економічне зростання;

відповідальне споживання і виробництво;

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РІВНИХ ПРАВ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ Компанія, як частина медійної групи StarLightMedia долучилась до реалізації міжнародних принципів, розроблених UN Women та UN Global Compact. Вони слугують гайдом для бізнесів, що прагнуть забезпечити рівні права та можливості для своїх співробітників, сприяти економічному та політичному зростанню жінок, а також сприяти вирішенню проблеми насильства та дискримінації.

13

За перший рік роботи в компаніях групи StarLightMedia: •

Проведено аудит гендерного балансу на всіх рівнях управління, в освітніх програмах та при призначеннях.

Здійснено аудит заробітних плат для контролю за відсутністю гендерного гепу у нарахуваннях.


ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ «СТБ»

Запущено корпоративну програму підтримки батьківства.

Реалізовано інформаційну кампанію та партнерства в сфері протидії домашньому насильству.

Запущено систему гендерно чутливого рекрутингу.

Розширено партнерство з міжнародними, громадськими організаціями та іншими бізнесами, що поділяють цінність гендерної рівності.

• •

Забезпечено залучення співробітників до розробки проектів в цій сфері. Забезпечено регулярне висвітлення теми в ефірі та діджиталі телеканалів групи, у новинних проектах зокрема.

Забезпечення рівних прав та можливостей — ключова цінність компаній StarLightMedia. Компанія системно працює над створенням інклюзивного простору і культури різноманіття та толерантності. В усіх компаніях StarLightMedia реалізується проект розвитку інклюзивності у 5 напрямках: •

Поліпшення технічних умов доступності локацій.

Розвиток знань та культури інклюзивності.

Відповідність корпоративних політик та правил.

Інклюзивний рекрутинг.

Адвокатування теми рівності та інклюзивності у контенті.

Показник гендерної рівності в діяльності компанії за рік зріс у 4 рази згідно WEPs Gender Gap Analysis Tool – з 11% до 47%.

СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ ТА КАДРОВА ПОЛІТИКА Ключова цінність для СТБ - люди. Піклування про безпеку співробітників, створення умов для розвитку, реалізації ідей, забезпечення рівних можливостей та протидія будь-яким формам дискримінації головні завдання компанії як роботодавця. У рейтингу роботодавців країни, розробленому виданням Delo.ua, StarLightMedia увійшла до топ-25 серед всіх національних та глобальних бізнесів, що працюють в Україні і стала першою серед медійних компаній.

14

КОРПОРАТИВНІ ЦІННОСТІ СТБ: •

Ефективність

Відповідальність

Ініціативність

Партнерство

Рекрутинг співробітників


ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ «СТБ»

Написання вакансій та процес рекрутингу на СТБ відбувається на засадах гендерної чутливості та інклюзивності. Питання про особисте життя, плани щодо народження дитини та домашні обов’язки були заборонені. ‘

ОСВІТА ТА РОЗВИТОК СПІВРОБІТНИКІВ За підсумками 2019 року загальний час витрачений на розвиток працівниками в компаніях, що входять до StarLightMedia склав 18 990 годин. Програми охопили 90% штату компанії. Забезпечується регулярний процес для отримання і розвитку soft і hard skills співробітників на всіх рівнях управління. Ефективність досягається шляхом використання як внутрішніх, так і зовнішніх партнерств для розвитку, регулярної роботи зі зворотним зв’язком, запитів керівників і їх команд, адаптивності під виклики і контекст, з яким стикається бізнес. Компанією була розроблена корпоративна модель компетенцій для керівників і всіх співробітників, яка дозволяє більш ефективно проводити розвиток як лідерів, так і всього персоналу. В 2019 програми охопили 100% вищого керівництва компанії, 90% - старшого керівництва, 93% - середньої управлінської ланки і 25% адміністративного персоналу. Для розвитку якості взаємодії та компетенцій, ідей щодо покращення бізнес-процесів та продуктів компанії, створено програму корпоративного MBA - Spring Booster. 55 керівників з команди лідерів змін протягом 12 місяців і розробляли проекти для розвитку StarLightMedia. Ключова частина цієї програми була заснована на командній взаємодії, спільній роботі над проектом, що відповідає завданню - побудові нової корпоративної культури партнерства.

ТУРБОТА ПРО ЗДОРОВ’Я Компанія сприяє страхуванню здоров’я та життя співробітників. Окрім цього, значну

15

увагу StarLightMedia приділяє питанням ментального здоров’я. Компанія є благодійником Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПРАЦІВНИКІВ АУДІОВІЗУАЛЬНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ», який допомагає людям у найскладніших життєвих обставинах - складних захворюваннях, при втраті близьких, житла.

БЕЗПЕКА СПІВРОБІТНИКІВ Систематично компанія проводить тренінги (навчання) з охорони праці та пожежної безпеки для всіх співробітників. Крім цього здійснюються корпоративні інформаційні та креативні кампанії з метою широкого інформування про правила поводження та безпеки, надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків.


ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ «СТБ»

РИЗИКИ Наприкінці 2019 року на СТБ здійснювалась розробка методології процесу ризик-менеджменту, яка розповсюджується на всі підрозділи Компанії.

умовами її погашення для кредиторської заборгованості, та мінімальною – для дебіторської; •

Так, була сформована методологія управління ризиками, яка закріплює принципи ризик-менеджменту, ролі учасників процесу, класифікацію ризиків, підхід до оцінки ризиків та контролів, формат звітності за результатами ризик – менеджменту. Методологія передбачає виокремлення фінансових ризиків, комплаєнс-ризиків, бізнес-ризиків та інших ризиків (ризики, пов’язані з персоналом, репутаційні ризики, технічні ризики, тощо). Для цілей бізнесу суттєве значення має підхід до управління наступними ризиками:

кредитний ризик - ризик невиконання своїх зобов’язань стороною контракту і, внаслідок цього, виникнення фінансового збитку у Компанії. Кредитний ризик виникає по грошових коштах і їх еквівалентах, а також у зв’язку з кредитними ризиками за операціями з контрагентами, включаючи непогашену незабезпечену торговельну та іншу дебіторську заборгованість. Для моніторингу вказаного ризику в Компанії використовуються наступні методи: •

робота з перевіреними контрагентами, які добре відомі на ринку та співпраця з якими здійснюється на довготривалій основі;

орієнтація на укладення договорів з контрагентами за умовами попередньої оплати (повною, або принаймні частковою), включення в договори розділу щодо штрафних санкцій;

аналіз надійності фінансових установ, в яких Компанія зберігає кошти.

ризик ліквідності – фінансовий ризик, який характеризується неможливістю Компанії своєчасно погасити свої короткострокові зобов’язання. Для моніторингу вказаного ризику в Компанії використовуються наступні методи: •

формування та аналіз на регулярній основі звіту щодо залишків коштів;

бюджетування діяльності, ведення платіжного календарю, узгодження витрат;

проведення переговорної політики для укладення договорів з максимальною відстрочкою платежів або гнучкими

16

щомісячний репрогноз грошового потоку до кінця року.

Основні фінансові ризики Компанії описані у Примітці 35 до Окремої фінансової звітності за 2019 рік.Millions discover their favorite reads on issuu every month.

Give your content the digital home it deserves. Get it to any device in seconds.