Page 1

ÚNOR V KNIHOVNĚ Máme nový web! Atraktivní design Přehlednější strukura Propojení na FB a +G Inovovaný kalendář akcí Vlastní galerie pro prohlížení fotografií

Bezručova 519, tel 571 654 747, mobil 777 808 695 e-mail: knihovna@knir.cz, http://www.knir.cz, http://www.facebook.com/knir.cz Otevřeno: Po, pá: 8.00 – 18.00, út – čt: 12.00 – 17.00, so: 8.00 – 11.30 hod.


ÚNOR 2013 Pondělí 4. února od 16.00 hod. – podkroví MĚSTO V MÉ PAMĚTI Beseda s Danielem Drápalou na téma kolektivní paměť. Úterý 5. února od 17.30 hod. – podkroví BESKYDY Beseda nad unikátním vydavatelským projektem s názvem Beskydy. Dvojici knih o historii Beskyd a životě jeho obyvatel představí redaktor a jeden z hlavních autorů PhDr. Jiří Langer, CSc. Připravil Daniel Drápala. Čtvrtek 7. února od 17.30 hod. – podkroví DO RUSKA? TAM BYCH NECHTĚL! Vyprávění, publicistické postřehy a pozpěvování rusistky Radky Bzonkové o cestách z Valašska do Ruska, a také o absurditách a nelogičnosti v ruské kultuře. Autorské texty doplněny o tvorbu dramatika a neobyčejného spisovatele Daniila Charmse. Úterky 12. a 26. února od 9.00 hod. – studovna VIRTUÁLNÍ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU Kurz: Čínská medicína v naší zahrádce Středa 13. února od 15.00 hod. - podkroví S-KLUB NÁRODNÍ PARKY V USA S PROHLÍDKOU KAŇONŮ Videoprojekce putování po Americe s paní Naďou Dvořákovou. Čtvrtek 14. února od 18.30 hod. – podkroví BUDDHOVO UČENÍ A MEDITACE O buddhistických metodách používaných v moderní společnosti bude přednášet Radek Růžička, dlouholetý žák lamy Oleho Nydahla, učitele školy Karma Kagyü. Čtvrtek 21. února od 17.00 hod. – podkroví HUDEBNÍ POKOJÍČEK ... tentokráte violoncellový Hravý podvečer s violoncellem a o violoncellu. Hudební nástroj představí malí i velcí žáci ZUŠ. Hudba se bude střídat s příběhy, v nichž violoncello brouká své melodie. Ve spolupráci se ZUŠ Rožnov p. R..


Oddělení pro děti a mládež Od 1. do 28. února HUDEBNÍ NÁSTROJE Poznej je podle obrázků. Vědomostní soutěž pro děti do 10 let. V KNIHOVNĚ STRAŠÍ Program pro školní družiny. Termín po dohodě s knihovnicí. Výstavy Od 11. ledna do 28. února - podkroví ZRCADLENÍ Výstava obrazů a grafik rožnovské výtvarnice Hany Děcké. Autorka prezentuje své rozličné tváře a odhaluje své vnitřní světy, od autoportrétů k pocitovým malbám. Od 7. ledna do 28. února – chodby NÁVRAT K LIDSKOSTI Fotografický cyklus o minulosti i budoucnosti Domova pro osoby se zdravotním postižením v Zašové. Autorkou fotografií je Adéla Procházková. Výstavu připravili zaměstnanci zařízení.

Desítka nejpůjčovanějších knih loňského roku v naší knihovně.


Únor 2013 v rožnovské knihovně  

Program na měsíc únor Městské knihovny Rožnov pod Radhoštěm