Page 1

NOWOŚĆ PORTALU HALLOTV

W numerze: Świąteczne propozycje programowe Odejście w Hotelu 52? O naszym magazynie

halloTV magazyn – 1/2012 (wydanie świąteczne)


halloTV magazyn – Od redakcji

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY! Oddajemy dla was pierwszy numer naszego magazynu „halloTV magazyn”. Jest to dla nas nowe doświadczenie, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Wydanie, które właśnie oglądacie jest specjalnym – świątecznym. To właśnie dla was, czytelników naszego portalu halloTV. „HalloTV magazyn” będzie się ukazywać nie regularnie na stronie naszego serwisu. Specjalnie dla was przyszykujemy opisy najciekawszych filmów, seriali i programów, które możesz zobaczyć w telewizji. Więcej o naszym magazynie na stronie piątej.

W numerze: - Co w święta obejrzeć w telewizji? - Czego dowiecie się w naszym magazynie? - Czy Cielecka odchodzi z Hotelu 52? - Zdjęcia do serialu „Lekarze” zakończone - Program „Woli i Tysio na pokładzie” niewypałem

Str. Str. Str. Str. Str.

3 5 6 7 8

Kolejny numer już w na początku maja! Oficjalny konkurs naszego portalu!!! Czy myślałeś kiedyś sobie, że brakuje czegoś w telewizji? Teraz to ty możesz wymyśleć własną nazwę stacji, slong, programy oraz projekt logotypu. Pracujemy właśnie nad internetowym kanałem naszego portalu, lecz chcemy, aby nasi czytelnicy zaangażowali się w ten projekt, dlatego ogłaszamy ten konkurs. Osoba, która wymyśli najlepszy projekt i wyśle nam go do 30 kwietnia na adres konkurs@satpol.cba.pl w nagrodę zostanie głównym moderatorem naszego portalowego forum. Więcej informacji o tym konkursie na naszej stronie www.satpol.cba.pl

Złote Telewizory 2012 Pamiętacie? Zagłosowaliście już? Cały czas do lipca trwa nasz internetowy plebiscyt Złote Telewizory 2012, w którym każdy internauta może zagłosować na np. najlepszy serial, program czy stację. Wyniki już 7 lipca na naszej stronie. Nasz serwis planuje już kolejny plebiscyt. Jeżeli jeszcze nie zagłosowaliście to wchodźcie na www.zlotetelewizory.satpol.cba.pl

strona

2


halloTV magazyn – Co w święta obejrzeć w telewizji? 8 KWIETNIA 2012 godz. 20:05

LEGALNA BLONDYNKA (Z OKŁADKI)

"Legalna blondynka" wywodzi się z bogatej kalifornijskiej rodziny, chodzi do dobrej szkoły, najlepiej zna się na modzie, błyszczy w towarzystwie. Finalistka konkursu piękności i jedna z "missek" szkolnego kalendarza jest próżna, rozpieszczona, obnosi się ze swoją cukierkową urodą, podkreślając swoje wdzięki wszystkimi odcieniami różu, który jest jej ulubionym kolorem. Wydawałoby się, że los jej sprzyja i dziewczyna ma u swych stóp cały świat. Niebawem bohaterka przekonuje się, że jednak życie nie zawsze wygląda tak różowo. Słodka i beztroska Elle Woods przeżywa dramat: niczym domek z kart nagle rozpada się jej świat, w którym czuła się bezpieczna i szczęśliwa. Kiedy zostaje zaproszona przez swojego chłopaka na kolację, spodziewa się oświadczyn. Tymczasem ukochany, zamiast złożyć małżeńską propozycję, po prostu z nią zrywa. Pochodzący z senatorskiej rodziny Warner Huntington (Matthew Davis) wybiera się na studia prawnicze na Harvardzie, marzy o karierze politycznej. Jako przyszły prawnik i polityk chce mieć u swego boku dziewczynę mądrą, inteligentną, która dorówna mu intelektem i ambicjami zawodowymi.

KLOPSIKI I INNE ZJAWISKA POGODOWE Flint Lockwood jest zwariowanym naukowcem z małej miejscowości Chewandswallow. Pewnego dnia wpada na pomysł urządzenia, które rozwiązałoby problem głodu na Ziemi. Gdy próbuje je przetestować, ono odlatuje, doprowadzając go do rozpaczy. Okazuje się jednak, że maszyna działa. Pewnego dnia z nieba zaczyna padać deszcz jedzenia. Śnieg zamienia się w ziemniaczane puree albo spaghetti, a grad spada w postaci pysznych hamburgerów. Początkowo mieszkańcy Chewandswallow są zachwyceni wynalazkiem. Z czasem całe miasteczko zostaje zasypane przez ogromne ilości żywności. Flint musi wyłączyć urządzenie, inaczej okolicę czeka katastrofa.

ZMIERZCH Rodzice 17-letniej Belli Swan (Kristen Stewart) rozwiedli się, gdy ta była jeszcze dzieckiem. Teraz jej matka ponownie wychodzi za mąż, a zamknięta w sobie dziewczyna zamieszkuje z dawno niewidzianym ojcem Charliem (Billy Burke), który jest szeryfem w niewielkim miasteczku. W nowej szkole nastolatka od razu zwraca uwagę na przystojnego Edwarda Cullena (Robert Pattinson). Nienaturalnie blady, posiadający dar czytania w ludzkich myślach chłopak nie chce jednak nawiązywać bliższej znajomości ani z nią, ani z nikim innym. W nadziei, że to odstraszy Bellę, Edward wyznaje jej, że jest wampirem i wraz z całą rodziną od wieków żywi się zwierzęcą krwią. Ta szokująca prawda bynajmniej nie zraża zakochanej dziewczyny. Ona i Cullen stają się nierozłączni. Ich miłości zagraża jednak pierwotny drapieżny instynkt, nad którym chłopakowi coraz trudniej zapanować. W otoczeniu pary zjawiają się też żądni ludzkiej krwi wędrowcy: Laurent (Edi Gathegi), James (Cam Gigandet) i Victoria (Rachelle Lefevre), którym młodzi kochankowie muszą stawić czoła. Scenariusz powstał w oparciu o pierwszą część bestsellerowej sagi autorstwa Stephenie Meyer. Pozostałe tomy to: "Zaćmienie", "Księżyc w nowiu" i "Przed świtem".

strona

3


halloTV magazyn – Co w święta obejrzeć w telewizji? SZANSA NA SUKCES Świąteczne wydanie programu, w którym zabrzmią refleksyjne utwory z oratoriów Piotra Rubika, m.in.: "A oni wierzyć w to nie chcieli", "Strażnik raju", "Zdumienie" i "Psalm mojej nadziei". Wśród uczestników znajdą się Marcin Chudziński - zwycięzca ubiegłorocznego finału "Szansy na sukces" i opolskich "Debiutów" oraz młodzi wokaliści Janek Traczyk, Daria Zawiałow, Maja Gawłowska, Małgosia Janek i Agata Wyszyńska. Wszyscy piosenkarze i zaproszeni goście będą rozmawiać z Wojciechem Mannem o tradycjach wielkanocnych, a w finale zaśpiewają wspólnie utwór "Co ma przeminąć, to przeminie" z oratorium "Golgota Świętokrzyska".

FLUBBER Roztargniony wynalazca Philip Brainard (Robin Williams) prowadzi prace nad nowym źródłem energii. Niestety, jest tak oddany temu zajęciu, że już po raz trzeci zapomina o swoim ślubie z panią dziekan, Sarą Reynolds (Marcia Gay Harden). Kobieta porzuca go i związuje się z jego rywalem, Wilsonem Croftem (Christopher McDonald). Niebawem doświadczenia Brainarda dają pożądany efekt i naukowiec uzyskuje zieloną substancję, która potrafi się błyskawicznie przemieszczać, a nawet latać oraz przybierać różne kształty. Zostaje ona nazwana Flubber. Wynalazkiem interesuje się cyniczny biznesmen Chester Hoenicker (Raymond J. Barry). Wysyła on swoich zbirów, Smitha (Clancy Brown) i Wessona (Ted Levine), aby wykradli substancję. Uczony nie ma jednak zamiaru biernie się temu przyglądać. Pierwowzorem filmu był Disneyowski przebój z 1961 r. "Latający profesor".

strona

4


halloTV magazyn – O naszym magazynie Nasz portal halloTV od dłuższego czasu funkcjonuje i przyciąga coraz więcej internautów. Z tego powodu mamy powody do motywacji i dlatego będziemy specjalnie dla was tworzyć ten magazyn. Czytacie właśnie pierwszy numer halloTV magazyn. To wydanie jest specjalnym na święta. W tym numerze znajdziecie i przeczytacie co obejrzeć w święta wielkanocne w telewizji i wiele więcej. Nasze czasopismo nie ma regularnej daty wydawania. Co numer będziemy wam polecać co obejrzeć w tv oraz dodatkowo jakieś newsy z seriali oraz programów. Będziemy się starać je rozwijać i wydawać jak najczęściej. Pisaniem oraz grafiką zajmuje się administrator strony.

Czekamy również na wasze propozycje i sugestii dotyczące naszego nowego projektu „halloTV magazyn” w specjalnym temacie na naszym forum.

ZAPRASZAMY NA WWW.SATPOL.CBA.PL W ostatnim czasie pracujemy nad naszą stroną co wiąże się z pierwszymi zmianami wizerunkowymi. Możecie m.in. oglądać nowe logo i cały czas zmieniamy ją pod względem graficznym. ZAGLĄDAJCIE NA halloTV

strona

5


halloTV magazyn – Czy Cielecka odchodzi z Hotelu 52?

MAGDALENA CIELECKA Serial "Hotel 52" gości na ekranach Polsatu już piąty sezon i - tradycyjnie - każdą nagraną transzę świętuje na kameralnym bankiecie z udziałem aktorów i twórców serialu. Tym razem odbył się on w warszawskim klubie Balsam, gdzie pojawili się m.in. Krzysztof Kwiatkowski, Rafał Królikowski, Magdalena Cielecka, Magdalena Lamparska, Jakub Mazurek, Magdalena Stużyńska, Antoni Paradowski i Marta Juras. Uchylili oni rąbka tajemnicy na temat rozwoju wątków ich bohaterów do końca sezonu oraz swoich planów po zakończeniu zdjęć. - Niebawem rozstrzygną się dylematy sercowe Marty rozdartej między Kubą (Paweł Tomaszewski) a Damianem (Krystian Kukułka). Jeden z panów zbrzydnie jej do tego stopnia, że zdecyduje się na związek z tym, z którym powinna być- powiedziała tajemniczo Magdalena Lamparska, która nareszcie będzie miała czas na obronę pracy magisterskiej. Nie zabrakło również aktorów, którzy zgodnie z założeniem serialu pojawiają się w nim jedynie gościnnie, by ubarwić fabułę. Byli wśród nich m.in. Andrzej Młynarczyk, Joanna Sydor, Bartosz Żukowski i Dorota Chotecka. Wszyscy aktorzy zgodnie przyznali, że podczas pięciu sezonów zdążyli się bardzo dobrze poznać. - Są dni, że spędzamy na planie więcej czasu niż z naszą rodziną, dlatego jesteśmy bardzo zgrani. Wszyscy młodzi aktorzy, którzy dołączyli do obsady wnieśli dużo energii i spontaniczności - podsumował Rafał Królikowski.

Przy okazji okazało się, że nie jest pewne, czy w kolejnym sezonie zobaczymy Magdalenę Cielecką. Aktorka zdradziła, że decyzja o rozstaniu z postacią Iwony Szwed, menedżerki hotelu, była oczywista i dawno zaplanowana. - Potrzebuję zakończyć ten etap mojej pracy. W zawód aktora wpisana jest dynamika i zmiana, nie wiążemy się na stałe z naszymi bohaterami. Tylko jeśli poszukujemy nowych propozycji, możemy się rozwijać oraz zaskakiwać siebie i widownię - powiedziała aktorka.

Wyobrażacie sobie kolejny sezon serialu bez Iwony?

strona

6


halloTV magazyn – Zdjęcia do serialu „Lekarze” zakończone

„Lekarze” "Lekarze" to oparty na oryginalnym polskim scenariuszu najnowszy serial medyczny realizowany i produkowany przez TVN. Zdjęcia do pierwszej serii zakończyły się na początku kwietnia, a trwały ponad 100 dni. Z nich powstanie 15 odcinków serialu. Sceny kręcono głównie w Toruniu, gdzie toczy się życie "Lekarzy". Zespół tytułowych lekarzy tworzą Magdalena Różczka, Paweł Małaszyński, Danuta Stenka, Jacek Koman, Piotr Polk, Marcin Perchuć, Katarzyna Bujakiewicz, Szymon Bobrowski, Agnieszka Więdłocha, Wojciech Zieliński. Główną bohaterką serialu jest Alicja Szymańska (Magdalena Różczka), młoda i ambitna chirurg, która rozpoczyna pracę w miejskim szpitalu "Copernicus" w Toruniu. Tutaj spotyka wyjątkowy zespół charyzmatycznych lekarzy, dla których walka o życie i zdrowie pacjentów jest ważniejsza od ich słabości i codziennych problemów. Piękna i niepokorna Alicja wprowadza do zespołu spore zamieszanie, a jej odwaga i nieszablonowe metody pracy przysparzają jej również wrogów... W rolach gościnnych w serialu wystąpili wybitni polscy aktorzy, których rzadko można zobaczyć na "małym ekranie". Dla produkcji "Lekarzy" zrobili wyjątek i zgodzili się przyjąć rolę w serialu m.in.: Elżbieta Starostecka, Anna Lutosławska, Daniel Olbrychski czy Ignacy Gogolewski. Twórcy "Lekarzy" opierają fabułę na autentycznych przypadkach medycznych, spotykanych na co dzień w polskich szpitalach. W zrozumieniu zasad szpitalnego świata oraz w trudnych sytuacjach medycznych na planie aktorom pomagali konsultanci, którzy są wybitnymi specjalistami w dziedzinach m.in. transplantologii, chirurgii i ginekologii. Głównym konsultantem medycznym serialu był prof. Zbigniew Gaciong. Przygotowując się do serialu i poszukując filmowych inspiracji, twórcy serialu udali się do polskich szpitali w całej Polsce. Placówka serialowa ma zatem swoje pierwowzory w Toruniu, Olsztynie, Gnieźnie, Rzeszowie oraz w BielskuBiałej, choć nie jest dokładnym odzwierciedleniem żadnego z nich.


halloTV magazyn – „Woli i Tysio na pokładzie” niewypałem?

„Woli i Tysio na pokładzie” Z wstępnych informacji wynika, że program „Woli i Tysio” na pokładzie znika z anteny TVN, z powodu bardzo małej liczby oglądających. Fani projektanta Dawida Wolińskiego i fotografa Marcina Tyszki mogą czuć się zawiedzeni. Kontrowersyjne show "Woli i Tysio na pokładzie" nie przypadło do gustu widzom, a wyniki oglądalności programu nie zadowalają szefów stacji TVN. Zapadła zatem decyzja, że nie będzie drugiego sezonu "Woli i Tysia". Show nadawane w poniedziałki, przegrywa z programem "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2 oraz z filmami Polsatu. - Nieco ponad milion widzów, a to dla nas za mało. Dlatego nie myślimy już o drugim sezonie - powiedziała tabloidowi osoba z TVN.

W NASTĘPNYM NUMERZE:

- Warte zobaczenia w TV w maju - Cząstkowe wyniki plebiscytu „Złote Telewizory 2012” - Koroniewska czy Rogalska, która była lepszą kapitanką?

halloTV magazyn 1/2012  
halloTV magazyn 1/2012  

Nowość portalu halloTV - "halloTV magazyn" wydanie świąteczne

Advertisement