Page 1

Тема статтi

ІТСка жовтень 2009
ІТСка жовтень 2009

Слово редакторуДобре коли у людини є передрук твору «Війна і мир», можливість обрати собі заняття адже він поставив рекорд, надне за потребою, а згідно власних рукувавши 158 слів за хвилину,і уподобань. Адже результати зробив лише 2 помилки. значно кращі, якщо займаєшся Пару слів хотілося б сказати улюбленою справою. Читаючи про досяг нення в області куліновини, дивлячись телевізор нарії. Хлоп ець з Німеччини на та слухаючи радіо, ми доволі ім’я Ральф Лауе 416 разів підчасто дізнаємося про успішних кинув млин ець за дві хвилини. в певних областях людей. Варто Якщо буде потрібно швидко звернути увагу на те, що жоден наготувати локшини, слід зверз них не займається справою, татися до Саймона Санг Кун яка йому не до вподоби. Санга. Сінгапурський майстер Кожен може знайти власне виготовив 8192 смужки локшипокликання. Та не слід думати, ни з одно го шматка тіста менш що воно може бути тільки серед ніж за хвили ну. І наостанок слід «модних» на сьогоднішній день згадати Алана Сейнта Джина, занять. Дайана Шир з Лондона який очист ив від лушпиння за 5 хвилин наклеїла 225 пош- майже 23 кг цибулі за 3 хвилитових марок, за що увійшла до ни 18 секун д. книги рекордів Гінесса. ВрахоВиходячи зі згаданих ранівувалися тільки марки, що були ше рекор дів, наші студенти наклеєні в правому верхньому можуть поповнити цей список кутку. Наклейки розміщені верх вражаючи х рекордів такими ногами не зараховувалися. Ін- досягненн ями, як наприклад , шим прикладом покликання найшвидш е налаштування ломожна вважати досягнення Де- кальної мережі, найшвидше віда Джонса, також жителя Ве- узгодженн я кінців хвилеводів, ликобританії. Він переніс мішок найшвидш ий розрахунок паравугілля вагою в 50 кг більше ніж метрів вісесиметричної дзерна кілометр за 4 хвилини. Про- кальної антени та багато іншодовжуючи список, варто згада- го. ти воістину швидкого кочегара Я вже протягом майже двох Уейна Міллера, з Австралії. Він років готую себе до рекорду за 27 секунд завантажив в бун- за швид кістю скріплення газет кер 508 кг вугілля. «ІТСка» степлером. За моїми Цікаво, скільки буде потріб- попередніми підрахунками, но часу Григорію Аракеляну на через рік я вийду на рівень професіоналів.


Новини

Ярмарок вакансій «Робота для тебе» Центр працевлаштування та розвитку кар’єри Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» запрошує до участі у четвертому ярмарку вакансій «Робота для тебе», який проводитиметься 19 листопада 2009 року на території університету. На Ярмарку будуть представлені підприємства та організації, зацікавлені у працевлаштуванні перспективних студентів та молодих спеціалістів. Проведення цього заходу стало традиційною подією у житті НТУУ «КПІ», завдяки якій студенти та випускники мають змогу дізнатися більше про діяльність компаній, наявні вакансії, отримати інформацію про відкриті програми з працевлаштування, стажування та проходження практики. Відвідувачі попередніх Ярмарків отримали можливість ознайомитись зі станом справ на ринку праці та визначитися з напрямком та/або місцем майбутньої роботи, роботодавці, у свою чергу, – підібрати собі співробітників, що оптимально відповідають заявленим вимогам. Детальну інформацію та умови участі розміщено на сайті http://sec.kpi.ua

ІТСка жовтень 2009

Кінцевий строк подачі заяв на стипендії: • для навчання: 20 листопада 2009 р.; • для науково-дослідницької роботи: 15 листопада 2009 р. Документи можна подавати особисто або надсилати поштою на адресу: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37, НТУУ “КПІ”, корп.№6, Інформаційний центр ДAAД у м. Київ. Більш докладну інформацію можна отримати за телефоном: 241-76-69 або 241-87-16 в Інформаційному центрі ДААД в м.Київ.

••• Брейн-ринг в ІТС! Отримай винагороду - прийми участь в інтелектуальній грі, яка буде проводитись 10 листопада. Для цього активуй свою ерудицію та збери команду із 6 надійних учасників. Заявки надсилати за адресою, вказаною нижче. Перемог, перемог та ще раз перемог Вам! З найкращими побажаннями, науковий відділ СР ІТС . Контакти: ssd.its@gmail.com

••• Лелеча втеча Як повідомляли інтернет-видання, в суботу, 3 жовтня, із зоопарку в парк КПІ втекла лелека. Пташка гордо і граціозно блукала парком, приваблюючи увагу людей, що блукали навколо, при цьому ніяк не реагуючи на спалахи фотокамер. До речі, в цей же час, КПІшники, що втекли з парку КПІ в зоопарк, аж ніяк не привабили тих, хто гуляв там. Нонсенс?

••• Оголошується конкурс

Німецька служба академічних обмінів (ДAAД) оголошує конкурс на здобуття стипендій для навчання та наукової роботи у Німеччині на 2010/2011 навчальний рік. Докладний опис усіх стипендій наводиться в Інтернеті за адресою: http://www.daad.org.ua.
ІТСка жовтень 2009

Містер ІТСНаші майбутні містери Сьогодні в учбовій кімнаті гуртожитку №12 надзвичайно людно й гамірно. Цікаво, що ж трапилося? Якесь свято? Майже вгадали - це ж в самому розпалі підготовка до грандіозного конкурсу «Містер ІТС-2009»! Свято відбудеться 4 листопада в клубі «Інтонація», а поки що всі активно готуються до нього і намагаються якнайбільше допомогти і підбадьорити шістьох учасників. Найвправніші у цьому, звісно ж, наші організатори - члени студентської ради та профкому на чолі з Володимиром Потапенком, Олександрою Карпович та Салатою Сергієм (до речі, конкурсантам дуже допомагають поради та конструктивна критика попередніх містерів нашого факультету – Салати Сергія та Потапенка Володимира, які беруть активну участь у підготовці своїх наступників). Дуже цікавою є думка містерів щодо поточної підготовки, отже кожному з них я поставила питання про їх ставлення до конкурсу, організаторів, інших учасників, успішність підготовки, що нового і цікавого вони дізналися чи зробили за цей час, плюси і мінуси та кумедні моменти. Слово містерам: Д’яченко Сергій: «Ставлюся дуже позитивно, все подобається. Дуже багато дізнався про закулісні деталі конкурсу, адже до цього приходив тільки дивитися на результати, а тепер бачу, що сюди вкладається дуже багато сил, праці і часу як організаторів, так і самих учасників, хоча саме шоу триватиме лише пару годин. Всі дуже втомлюються, але підтримують один одного жартами і дуже стараються». Рочняк Юрій: «Враження кльові, але трохи важко – репетиції проходять у гуртожитку, а я багато часу витрачаю на те, щоб доїхати додому. Всі хлопці ставляться до конкурсу серйозно, хоча спочатку бажаючих було 15, потім 8, а зараз залишилися найстійкіші. Було багато смішних моментів, але найбільше мені сподобалася фотосесія: треба було відтворити три різні обра-

На сайті itska.kpi.in.ua уже з’явилось ББ-Шоу, присвячене конкурсу «Містер ІТС-2009»!

зи, і найяскравішим був образ психа. Всі корчили такі рожі, що від сміху аж животи боліли». Пінчук Владислав: «Організатори – супер, викладаються на повну, за це я їх дуже поважаю. Дуже подобається те, що цим конкурсом ІТСівці ще раз доводять, що вони вміють не лише сумлінно вчитися, а й круто розважатися. Дуже захопили уроки танців-раніше не займався, а тепер спробував. Один мінус – все це віднімає багато часу, але варте того». Куриленко Юрій: «Все дуже цікаво, люди веселі і доброзичливі, не подобається лише те, що репетиція досить рано – після 4-ої пари, не встигаю ходити на консультації. А так дуже полюбив танці, прикольно було, коли вчилися робити качі - доволі кумедні рухи. Ну і звичайно ж, захопила фотосесія». Мухтаров Радмір: «Я набув багато цікавих вмінь в процесі підготовки, а оскільки дуже люблю музику і відчуваю її, сподобалися танці. Познайомився з великою кількістю людей. Правда, доводиться багато часу витрачати на дорогу, але дуже хочеться брати участь у змаганні. Тож із великим задоволенням ходжу на репетиції». Ну що ж, побажаємо всім учасникам удачі і чекатимемо на результати їх праці! Коломієць Анастасія, ТІ-91


Анкети учасників Дата та місце народження: 25.12.1990 м. Київ Знак зодіаку: козеріг Улюблений стиль музики: trance, electro Хоббі: футбол, плавання, демотивація, сон Я «Містер ІТС» тому, що я позитивний, енергійний, дивую всіх і навіть себе. Негативні риси мого характеру: впертість, легковажність, непосидючість Чоловічі емоції це: занадто банально Краший комплімент дівчині: ти мабуть зірка з неба, що щойно впала!? Твій найбільший гріх про який ти не жалкуєш: збив бабусю, граючи у волейбол, не шкодую, бо ціна перемоги була велика! Історія твого життя в десяти словах: народився, дитсадок, школа, дім…потрапив на ітс – гуртожиток, «дурдом». На що в першу чергу, ти звертаєш увагу при знайомстві з дівчиною: характер + зовнішність. Що означає, коли дівчина каже , що в неї «немає слів»? Має обмежений словниковий запас! Що в дівчині тебе може розчарувати? Турботлива мама з пиріжками на побаченні На твою думку, секс на першому побаченні - це: недоречно Як би ти показав себе в колі людей, котрі тебе не знають? Беззупинна, впевнена, комунікабельна людина.

ІТСка жовтень 2009

Д’яченко Сергій Сергійович (ТС - 73)

Куриленко Юрій Вікторович (ТЗ - 81) Дата та місце народження: 21.09.1990 м. Херсон Знак зодіаку: діва Улюблений стиль музики: рок, можливо «клубняк» Хоббі: футбол,гра на гітарі Я «Містер ІТС» тому, що я найкрасивіший, найрозумніший і найталановитіший Негативні риси мого характеру: егоїст Чоловічі емоції це: пастки для дівчат Краший комплімент дівчині: скажи, що все це не сон Твій найбільший гріх про який ти не жалкуєш: всю ніч цілувався в клубі з дівчиною, а потім пішов, не дізнавшись її ім’я! Історія твого життя в десяти словах: відкрив очі, побачив жінку, закохався, пішов в школу – закохався, вступив до університету…обов’язково закохаюсь!!! На що в першу чергу, ти звертаєш увагу при знайомстві з дівчиною: на її тіло Що означає, коли дівчина каже , що в неї «немає слів»? Це означає, що ти її дратуєш або … Що в дівчині тебе може розчарувати? Нестача уваги з її боку На твою думку, секс на першому побаченні - це: погана ідея Як би ти показав себе в колі людей, котрі тебе не знають? Привіт народ, я – Юра, пішли відірвемось.
ІТСка жовтень 2009

Анкети учасників

Мухтаров Радмір Ельдарович (ТІ - 91) Дата та місце народження: 9.09.1992 м. Київ Знак зодіаку: діва Улюблений стиль музики: trance, progressive Хоббі: гітара, пишу музику, займаюсь бітбоксом Я «Містер ІТС» тому, що я не міс ІТС. Негативні риси мого характеру: Не мені судити. Чоловічі емоції це: врівноважені тактовні реакції. Краший комплімент дівчині: Скажи, навіщо дихати, якщо не можна глянути тобі у вічі? Твій найбільший гріх про який ти не жалкуєш: Вкрав віскі у Болгарії. Історія твого життя в десяти словах: народження-дитсадок-двір-школа-гулянки-фести-музика-Болгарія-ЗНО-ІТС=) На що в першу чергу, ти звертаєш увагу при знайомстві з дівчиною: на її тіло Що означає, коли дівчина каже , що в неї «немає слів»? 3 варіанти: 1) переповнюють емоції; 2)дуже розчарована; 3)поганий словниковий запас. Що в дівчині тебе може розчарувати? Вона сама! На твою думку, секс на першому побаченні - це: загалом нормально Як би ти показав себе в колі людей, котрі тебе не знають? Таким, який я є!

Нехін Андрій Володимирович (ТІ - 61) Дата та місце народження: 16.12.1988 м. Жовті Води Знак зодіаку: стрілець Улюблений стиль музики: рок, disco Хоббі: футбол, танці, музика Я «Містер ІТС» тому, що завжди добиваюсь цілі, а ціль – це «Містер ІТС» Негативні риси мого характеру: час від часу образливий Чоловічі емоції це: справжнє обличчя кожного чоловіка Краший комплімент дівчині: кращим компліментом для дівчини є прояв своєї уваги, у вигляді деякого вчинку чи подарунку. В моїй практиці це був великий букет троянд подарований мною. Твій найбільший гріх про який ти не жалкуєш: надмірна закоханість Історія твого життя в десяти словах: футбол, танці, дискотеки, гулянки, навчання, безглузді ідеї, сюрпризи, подарунки. На що в першу чергу, ти звертаєш увагу при знайомстві з дівчиною: на її тіло. Що означає, коли дівчина каже , що в неї «немає слів»? Це означає, що я зробив таке, від чого в неї дійсно забракло слів. Що в дівчині тебе може розчарувати? Не виправдала довіри. На твою думку, секс на першому побаченні - це: загалом нормально Як би ти показав себе в колі людей, котрі тебе не знають? Культурним, сором’язливим, не викликаючи підозри у співрозмовників .
Анкети учасників Дата та місце народження: 29.10.1992 м. Київ Знак зодіаку: скорпіон Улюблений стиль музики: club style Хоббі: фотографія Я «Містер ІТС» тому, що вважаю, що за час навчання потрібно спробувати все! всіх і навіть себе. Негативні риси мого характеру: Іноді кажу саме те, що думаю. Чоловічі емоції це: стримання негативних емоцій у будьякій ситуації. Краший комплімент дівчині: Компліменти нічого не варті. Головне вчинки. Твій найбільший гріх про який ти не жалкуєш: Якщо я не помиляюсь, гнів – це гріх. Чоловік повинен мати емоції. Історія твого життя в десяти словах: щасливе дитинство, найкращі шкільні друзі, захоплення красою тіла, музика, фотографія. На що в першу чергу, ти звертаєш увагу при знайомстві з дівчиною: На розум, що затьмарює красу тіла. Жодних манер! Що означає, коли дівчина каже , що в неї «немає слів»? Вона вражена моїм вчинком. Що в дівчині тебе може розчарувати? Коли дівчина вважає, що у мене завищена самооцінка! На твою думку, секс на першому побаченні - це: відмінна ідея Як би ти показав себе в колі людей, котрі тебе не знають? Показав би себе саме таким, як я є.

ІТСка жовтень 2009

Пінчук Владислав Вікторович (ТС - 92)

Рочняк Юрій Олександрович (ТC-92) Дата та місце народження: 13.04.1992 м.Київ Знак зодіаку: Овен Улюблений стиль музики: D’n’B Хоббі: музика, Рейви, мандрівки, гарна компанія Я «Містер ІТС» тому, що це перший крок до великих досягнень в житті Негативні риси мого характеру: можу бути занадто відвертим в делікатних ситуаціях, іноді з негативними наслідками для себе і оточення Чоловічі емоції це: це імпровізація, на межі абсурду Краший комплімент дівчині: кожна дівчина-це маленька неповторна перлинка,тому кожна заслуговує свого компліменту Твій найбільший гріх про який ти не жалкуєш: навіщо впадати в смуток, якщо є ще шість смертних гріхів Історія твого життя в десяти словах: Гаряча кава. Дим від цигарки. Прогулянки під дощем. Зоряне небо. На що в першу чергу, ти звертаєш увагу при знайомстві з дівчиною: вигляд, манера поведінки, манера спілкування Що означає, коли дівчина каже , що в неї «немає слів»? Це означає, що вона дуже голосно думає Що в дівчині тебе може розчарувати? якщо вона намагається неприродно поводитись На твою думку, секс на першому побаченні - це: безглуздо, але круто Як би ти показав себе в колі людей, котрі тебе не знають? так само, я як і в компанії, яка знає мене багато років
ІТСка жовтень 2009 Тема статтi
ІТСка жовтень 2009

фото: Веселова Настя, Самойлюк Андрій

Фотозвіт: Open Air 5 Тема статтi
ІТСка жовтень 2009

Відпочинок

ITS Open Air 5 На ранньому світанку Небо застилає туман. І так неждано Цілий світ довкола мене Прийняв осінній образ. Мурасакі Сікібу

І сходить сонце ...

Світало, точніше, повністю розвиднилось, але всі ще були сонними і юрмилися біля автобуса, щоб зайняти кращі місця, доспати або просто погрітися. Організатори бігали і з’ясовували, хто на місці, а хто не приїхав, чи все взяли, чи не забули намети. І коли, нарешті, все взяли і всі посідали, ми поїхали. Всі були в очікуванні веселих і активних вихідних. Адже існує на ІТСі добра традиція кожну весну і осінь вибиратися всім факультетом на природу з іграми та забавами. А свіже повітря і запах багаття ще й сприяють приємному спілкуванню в неформальній обстановці. Важливо й те, що цього року проходив ювілейний, п’ятий Open Air, організатори обіцяли багато сюрпризів і абсолютно нову концепцію проведення. Тематикою змагань вибрали Японію, її традиції і бойовий дух. Дух очікування майбутньої події снував коридорами 30 корпусу увесь тиждень. Ідея сподобалася багатьом, тому охочих поїхати виявилося у півтора рази більше, ніж очікувалося. Ну що ж, більше людей – грандіозніше свято, а тим часом ми вже під’їжджали до «Політехніку» - місця, де ще не ступала нога жодного самурая...

Тільки лінивий ніндзя сюди не приїздить. Ми приїхали першими. База була майже порожня, зустрічали нас тільки охоронець біля воріт і директор. Перше, що привернуло нашу увагу, коли ми вийшли з автобуса, - це ліс, який вже готувався до осені, потроху скидаючи листя та голки на сірий асфальт. Далі виднілися затишно розташовані між деревами будиночки. Краса місцевості була захована за стіною

10

лісу, усередині території, з видом на море, яке грає своїми маленькими хвилями: куди ж йому розігнатися, адже Київське море рукотворне. Воно тільки може радісно вітати відпочиваючих, ваблячи теплою водою. Поки проводився короткий екскурс по місцевості, організатори вже встигли встановити колонки, і музика долинала з місця початку змагань. Незабаром приїхали ще два автобуси з веселою ІТСівською братією. Порадували футболки з логотипами змагань, одягнені на всіх учасників. Скажу відверто, це дуже видовищно: 140 осіб, і всі, як один, самураї. Коли вони будуть переглядати фотографії, точно згадають осінь, ліс і свій активний студентський відпочинок. Отже, початок! Всі на старті, вже приїхали викладачі – уже добрі гості Open Air: Созоннік Г.Д., Карнаух В.Я., Столяр В.С., ну і, звичайно, Якорнов Є.А., навіть не сам, а з сім’єю. Всі рвуться в бій. Вступне слово організаторів – і ось всі розподіляються по командах, але це відбувається не так, як на попередніх заходах: команди формуються шляхом проходження завдань. У цьому й полягає нова концепція знайомств, всі вкупі: першо- і шестикурсники, активісти і ті, хто взагалі вперше на такого роду заході, найкрасивіші дівчата та найрозумніші хлопці, всі рівні. Учасники отримали по листку-путівнику і біжать на місце зборів, до берега. А там... багато-багато учасників, і кожен підходить до свого куратора, людини з такою ж емблемою, як і на листочку-путівнику. Ось так сформувалися команди. У всіх з’явилася прекрасна можливість познайомитися один з одним, особливо у першокурсників: як із старшими, так і зі своїм потоком. Не можна не відзначити те, що саме перший курс узяв дуже активну участь у проведенні Open Air, складаючи близько половини учасників. Капітанам роздали карти проходження конкурсів - і всі побігли, життя завирувало. Тільки і бачиш, як групки студентів бігають лісом від станції до станції. А станції-то ж які: там орігамі, а там чаювання з зав’язаними ногами, там рис пропонують паличками скуштувати. До речі, проведення конкурсів


Відпочинок

Суші, саке і загалом все, що буває на афтерпаті.

Студенти – люди, повні енергії, і цілий день пробігавши, вони намагаються відновити внутрішню гармонію... Але не подумайте, що вони обрали тихе медитування на березі швидкої ріки. Це запальне сумо на побережжі бурхливого моря. Видно, за день так вжилися в роль японців, що, пройшовши все, душа вимагала ще. Отже: уявний ринг, безмежне море, золотий пісок і підпільний тоталізатор, організований головою профкому для розпалювання адреналіну присутніх. Це нагадує кадр з «Останнього героя», але на відміну від нього, тут просто змагаються і веселяться. Ніхто не програв, але можна було весело турнути свою сусідку чи сусіда по студентській лаві. Найкраще це вийшло в Бурчинського Олексія і Чередниченко Лілії. Ну що ж, з вами треба дружити, а то ви покажете, де у Токіо околиця! Коли спали сутінки, всі розійшлися до вогнищ, де грілися і доїдали вже згаданий мною рис, співали під гі-

тару і ділилися враженнями. На березі сиділи закохані, а найгарячіші вже танцювали на влаштованій все тими ж організаторами дискотеці. Вже давно стемніло. Прийшла пора мені їхати, а вам, дорогі читачі, залишати цю веселу і дружню подію, адже, як говорить стародавня японська мудрість, на Open Air добре, а спати треба вдома. Наостанок можу сказати: їхати додому було не менш цікаво, ніж сидіти біля багаття: на гальорці автобуса співали пісні, скандували: «ІТС!» і раділи добре проведеному дню. Підсумуємо: ювілейний 5 ІТС Open Air пройшов, можна сказати, на відмінно: нові місця, нова концепція знайомства, старі добрі традиції, неформальне спілкування колективу і, звичайно ж, природа. В здоровому тілі – здоровий дух! Серед прорахунків (куди ж без них) - те, що далеко треба добиратися (самостійно не завжди доїдеш), деяка метушня на початку конкурсу, яку можна виправдати невизначеною кількістю людей. Але, як кажуть, справжньому самураю море по коліна! Серце моє Понеслося від мене і тинялося За осінніми горами, Довгий-довгий день Воно прожило сьогодні Кі-но Цураюкі

ІТСка жовтень 2009

з їжею - дуже хороша задумка, кожен охочий може прийти на цю станцію, де тебе і нагодують, і новини розкажуть, і покажуть, де наступна станція, якщо відбився від команди. Ось вона, дружба! Але не забули організатори і про істинно спортивні конкурси: традиційна переправа, де потрібна неабияка спритність, щоб перелізти по канату, і заплив на байдарках, після якого головне - швидко одягтися, як вийдеш із води. Але з конкурсами впоралися всі і досить успішно: поранених і зниклих виявлено не було. Найуспішніше впоралася команда Саші Чмиренка - вже легенди ІТС Open Air, тому що саме його команда в різних складах неодноразово вигравала ці змагання. Вітаємо! Задоволеними, як мені здалося, залишилися всі, особливо другокурсники: їм пообіцяли Карнаух В.Я. і Якорнов Є.А. деякі бонуси за те, що вони взяли участь у змаганні, адже навчання навчанням, а здоров’я – найголовніше . Всі нагороджені, всі відзначені, а час відпочинку б’є в гонг.

Іщенко Марина, ТІ-81

11


ІТСка жовтень 2009

Вибори

Осінь обіцяє бути заполітизованою Якщо великомасштабні передвиборні дії ще попереду, то вибори і звітні конференції студентського рівня відшуміли цього місяця. Отже, коротка екскурсія у недалеке минуле.

25 вересня – звітна конференція Студентської ради ІТС. Було заслухано звіт Ольги Онац, голови Студентської ради ІТС, в якому були відмічені основні проекти, реалізовані організацією за останнє півріччя, зокрема ряд культурно-масових та наукових заходів. Необхідно відмітити суттєвий прогрес саме у науковому напрямі роботи. Адже, окрім постійної допомоги першокурсникам, були проведені науковий тиждень та перша студентська конференція «Проблеми телекомунікацій -2009». Активно подискутували на тему наступного подібного заходу. Перед делегатами виступали претенденти на посаду голови Студради КПІ Ілля Кубасов (ІТС) та Олег Десятов (ФЕА). Були обрані делегати на звітно-виборчу конференцію Студентської ради КПІ. 7 жовтня – звітно-виборча конференція Профбюро ІТС. Присутні заслухали звіт голови Профбюро ІТС Володимира Потапенка про роботу профспілки ІТС. Почули про проекти, втілені в життя протягом року. Було згадано про поповнення профспілки з молодших курсів, відмічено роботу Крістіни Приходько та Оксани Безпалової. На порядку денному стояло питання про вибори голови Профбюро ІТС. В ході обговорення та голосування Володимира Потапенка було переобрано на наступний термін. Делегатам конференції були представлені члени новообраного Профбюро.

15 жовтня – вибори голови Студентської ради «КПІ». Почати необхідно з того, що змінилося традиційне місце проведення подібних заходів. Замість звичної Зали Вченої ради, представники факультетів і кандидати зібрались у Будинку культури. Рівень організації заходу значно підвищився. Приклад тому — підготовані для кожного з присутніх програми кандидатів, брошура «ГОСС» зі звітом про роботу Студентської Ради за останній період. Його підготовка – заслуга Катерини Діденко. Претендентами на посаду голови Студентської ради КПІ були зареєстровані 2 кандидати: Ілля Кубасов (ІТС) та Олег Десятов (ФЕА). Обидва мають значний досвід роботи в самоврядуванні і представили продумані програми майбутньої роботи, відповіли на усі запитання, що виникли у присутніх. Питань було чимало, і не завжди коректні. Попри деяку затримку регламенту через діалог між кандидатами та власниками мандатів, голосування відбулось. Його результати : 172 голоси – за Олега Десятова; 136 голосів – за Іллю Кубасова; 22 голоси – проти обох. Помітно, що великого відриву при голосуванні не відбулося. Головою Студентської ради «КПІ» став Олег Десятов, студент 4 курсу факультету електроніки і автоматики, голова Студентської ради свого факультету та 19 гуртожитку. Бажаємо йому наснаги, творчого підходу і успіхів у роботі. Скляр Марина, ТС-61

12


Життя студради

Ранок суботи, 10 жовтня, для деяких студентів нашого інституту був особливим... Я, наприклад, підходячи до нашого гуртожитку зустрів одногрупника, який, показуючи в бік автобуса (що в нього як раз сідали кілька ІТСівців), запитав: «і ти також на цю секретну поїздку для обраних»? Запитав і пішов на пари, лишивши мене посміхатись посеред дороги. Ідею цієї «поїздки для обраних» Студентська Рада ІТС виношувала доволі довгий час, і от нарешті це сталося: на захід, що назвали «Нова Хвиля» було запрошено найбільш активних (з точки зору студради) студентів нашого інституту (звичайно, всіх могли і не помітити). Мета всього того, що відбувалося з ранку суботи до ранку неділі на базі відпочинку «Зміна» була окреслена доволі чітко. Поперше, необхідно було згуртувати студентів різних курсів. По-друге, необхідно було допомогти розкритися талантам, починати готувати нову генерацію для роботи в студраді. По-третє, необхідно було почути свіжі ідеї, які можна було б втілити після повернення. Ідей було почуто навіть більше, ніж того очікували; студенти молодших курсів проявили себе чудово; до того ж, сама атмосфера заходу сприяла новим знайомствам. В офіційну програму входили: • 2 півторагодинних тренінги від Михайла Бібіка («Менеджмент особистої ефективності») і Анни Тарарай з Мариною Скляр («Лідерство і робота в команді»)

ІТСка жовтень 2009

ІТС. Нова Хвиля

• Тендер проектів, де всіх присутніх було поділено на 3 команди і поставлено завдання уявити собі як організувати День Факультету, маючи обмежений бюджет. Презентація цих проектів пройшла жваво і корисно: найкращі ідеї обов’язково будуть реалізовані на день ІТС цього року. Не менш насиченою була й неофіційна частина: волейбол, командні ігри, шашлик, дискотека до ранку. До того ж, кожен учасник сліпим жеребом “витягнув“ собі ім’я таємного друга, про якого треба було непомітно піклуватися. Хтось видав себе одразу, хтось передавав привітання через тренерів і організаторів, хтось клеїв побажання на стінах... До речі, користуючись нагодою, передаю привіт своєму таємному другові. Кажучи просто: байдужих лишитись просто не могло. Цвєтков Ігор, ТЗ-61

Половина учасників. Групове фото. Бурт підступно показує “принцесу“ в той час, коли всі показують “чудовисько“..

13


ІТСка жовтень 2009

Думка читачів

Опитування Альберт Енштейн говорив: «Дуже важливо не перестати ставити питання. Цікавість не випадково дана людині. Розумні люди завжди ставлять питання. Запитуйте себе та інших людей, щоб знайти рішення. Це дозволить вам дізнаватися нове і аналізувати власний зріст». Слова видатного вченого змусили членів редколегії «ІТСки» ще раз замислитися над організацією роботи газети. І майже одразу виникли питання до тебе – наш шановний читач. А як саме ти отримуєш свою «ІТСку»? Адже нашу газету не розносять по поштовим скринькам – форми доставки номера студенту дуже різноманітні. Який розділ газети подобається тобі найбільше? Адже кожен випуск – це наполеглива праця, яка має сенс лише в тому разі, якщо нам вдається тебе зацікавити. Ці та інші питання ми поставили нашим товаришам в соцопитуванні, яке провели в середині жовтня. Анкети заповнили 140 хлопців та 49 дівчат (1 курс – 24 чол., 2курс -44 чол., 3 курс – 54чол., 4 курс – 67 чол.). Після всіх підрахунків отримали цікаві результати:

Всього 2% дівчат жодного разу не були на сайті www.itska.kpi.in.ua, в той час як серед хлопців цей показник набагато вищий - 12%.

Майже кожна друга дівчина нашого факультету хотіла б брати участь у роботі редакції і тільки 25% хлопців позитивно відповіли на це питання.

50% опитаних читають кожен випуск і всього 4% студентів зовсім не читають студентську газету. Дівчата читають «ІТСку» на 15% частіше, ніж хлопці.

Найпопулярніші способи отримання випуску: від редакції - (28%), від старости - (22%), від студентської ради (11%). Послугами Інтернету (www.itska.kpi.in.ua) користується лише 4% студентів.

Найцікавішим розділом газети опитувані студенти вважають: інтерв’ю (41%), новини ІТСа (19%), студентські статті (17%), гумор (14%), остання сторінка (9%). 44% хлопців найцікавішим розділом вважають інтерв’ю. Дівчата з однаковим інтересом читають як інтерв’ю (32%), так і новини ІТСа (30%), слідом йдуть студентські статті (20%).

Ми дуже вдячні за позитивну оцінку нашої роботи – в 55% анкет нам поставили «добре».

І наостанок хочу привітати наших студенток Іщенко Марину та Лапшикову Маргариту з успішним вступом в «Школу журналістики та PR КПІ». Бажаємо творчих успіхів і чекаємо цікаві статті на сторінках нашої «ІТСки». Бондаренко Володимир, ТІ-71

14


Афіша

Минув атестаційний тиждень, для когось він завершився вдало, а декому показав, що потрібно дещо довчити і підтягнути. Тож у кожного з нас є час надолужити втрачене та вивчити нове, але забувати про відпочинок не слід, адже потрібно десь черпати сили, тож на ваш розсуд представляємо коротенький огляд подій листопада.

Кіно

Неподалік від нашого корпусу, по вулиці Іскрівській 18, розташований дуже затишний сучасний кінотеатр «Супутник», телефон для бронювання квитків (044) 243-46-32, детально про сеанси на сайті www.kino-sputnik.com.ua, для студентів на неприм’єрні сеанси діє знижка 5 листопада очікується відразу декілька прим’єрних показів: драма «Повернення в Брайдсхед» (Великобританія), французький бойовик «Тисни на газ», для любителів історичних фільмів на екрани вийде драма «Цар» про часи правління Івана Грозного, для поціновувачів фантастики радимо «Геймера», що розповідає про те, як талановитий програміст на базі реаліті - шоу створює комп’ютерну гру під назвою «Вбивці». 12 листопада на екрани виходить давно вже анонсований фільм «2012», що розповідає про очікуваний апокаліпсис. Одним з найочікуваніших фільмів листопада стане фільм «Новолуние», прем’єрним днем в Україні буде 19 листопада. Фільм знятий по однойменній другій частині вампірської саги Стефані Маєр. Тож приємного вам перегляду.

Театри

Концерти

1 листопада в Палаці спорту пройде концерт ДДТ і Братів Карамазових, вартість квитків від 100 до 250 гривень. 1 листопада о 19:00 в МЦКМ «Жовтневий» пройде півфінальна гра Вищої відкритої Української Ліги КВК, грають команди: «Астана KZ» (Астана), «Семь холмов» (Москва), «Сборная Старого города» (Курск), «Сборная Чеченской республики» (Грозний). Вартість квитків 50 - 140 грн. 5 листопада о 19:00 в МЦКМ «Жовтневий» пройде концерт фіналістів всеукраїнського туру національного талант шоу «Україна має талант», ведучий Віталій Юрченко. Вартість квитків 100 - 650 грн. 10 листопада в клубі «Бінго» дасть концерт німецька група Cinema Bizarre. 11 листопада в НПМ «Україна» о 19.00 відбудеться «Шоу двух Гариков» (Comedy Club Moscow style. За участі А. Ревви, Тимура Батрутдінова, Гавра, Дмитра «Люська» Сорокіна, Олега Верещагіна, Андрія Аверіна. Гості вечора Comedy Woman (Москва)). 14 листопада в МЦКМ «Жовтневий» о 19.00 відбудеться концерт Піккардійської терції, блискавичної української вокальної формації, з новою програмою «Усе тобі». Ціна квитків від 250 до 650 гривень.

ІТСка жовтень 2009

Дозвілля в листопаді

Радимо відвідати вистави театру «Сузір’я», що вирізняються чуттєвістю, витонченою грою акторів та різноманітністю репертуару, а сам театр затишною і комфортною атмосферою. Адреса театру: м. Київ, вул. Ярославів Вал, 14-б, замовлення та бронювання квитків за телефоном 272-41-88. Детальна інформація про репертуар на сайті www.suzirja.org.ua. Інші театри міста також радо приймуть відвідувачів.

15


ІТСка жовтень 2009

Остання сторiнка

Анекдоти Під час іспиту викладач питає студента: - Чи знаєте ви, що таке є іспит? - Це розмова двох розумних людей по дисципліні. - А якщо один із них ідіот, тоді що? - Тоді другий не отримає стипендію! :) - Ви не розмовляєте уві сні? - питає лікар. - Ні, лікарю, навпаки! Я часто говорю, коли інші сплять! - Не розумію! Як це? - Я лектор :)

“ІТСка” - студентська газета Інституту телекомунікаційних систем № 17 (2) від 27 жовтня 2009 р. Головний редактор: Бондаренко Володимир Автори: Цвєтков Iгор, Бондаренко Володимир, Скляр Марина, Майборода Олесь, Чернишенко Наталія, Коломієць Анастасія, Іщенко Марина, Веселова Анастасія

16

Фотограф: Самойлюк Андрій, Пінчук Влад Верстка: Цвєтков Ігор На обладинці: ілюстрація Скулевич Аліни Газета “ІТСка” виходить щомісяця Розповсюджується безкоштовно на території КПІ Газета виходить за підтримки Студентської ради ІТС E-mail: ylvb@gala.net

Сайт: ITSka.kpi.in.ua Адреса: 03056, м. Київ, просп. Перемоги 37, корпус 30, 308 к. Тел.: 8 (093) 825-20-65 Тираж: 500 штук Редакція може не поділяти точку зору авторів Автори несуть відповідальність за достовірність інформації Редакція залишає за собою право редагувати тексти, що надано.

ITSka_october_2009  

Тема статтi ІТ С к а ж о в т е н ь 2 0 0 9 2 Слово редактору Оголошується конкурс ••• Новини ІТ С к а ж о в т е н ь 2 0 0 9 ІТСка жовтень 20...

Advertisement