Page 1

Êàâà “Ãàëêà” – ã³ðêà òà ñîëîäêà, ÿê ñàìå æèòòÿ

КАВОВА

ЛЬВІВ

ФА

БРИКА

Квітень 2011 рік № 4 (150)

Рекламно-інформаційна газета СП “Галка Лтд” v День матері

Д

ень матері – міжнародне свято. Вперше його офіційно святкували 8 травня 1914 у США. Після першої світової війни День матері почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехословаччині. До України свято ішло довгою тернистою стежиною. Першими серед української громади День Матері влаштував Союз українок Канади у 1928 році. Наступного року це свято відзначали уже й у Львові. Товариства «Просвіта», «Рідна школа», «Пласт», «Сокіл» та ін. організовували концерти, конференції, фестини по всій Східній Галичині. У 1939 свято заборонила радянська влада. Проте уже з 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулось в Україну. Сьогодні День матері святкують у другу неділю травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва і допомоги. У травні, коли природа Мати виряджає свою доню Землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці й радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві і відзначають День матері.

З Днем матері! Дорогі матері! Вітаємо Вас із прекрасним святом – Днем матері, схиляємося у поклоні перед Вами. Ви достойні усілякої похвали, шани та любові. Бо тільки у материнському серці глибоко заховані таємниці людського щастя, і тільки мати уміє любити посправжньому, віддано і вірно, невимушено і не очікуючи на винагороду за свою любов. Тож нехай Вас, дорогі матері, благословляє небо усім тим, чого Ви достойні на землі. З повагою, Директорат СП «Галка Лтд»

Три матері Є у мене три матері – Щастя не втаїти. І вони мене зуміли Любов’ю зігріти.

Перша мати – це Марія, Зіронька небесна. Друга – та, що народила У муках тілесних. Третя мати – Україна, Де я притулився, Там, де обрій журавлиний В жито закотився... Ой, матусі мої рідні, Низько вам вклонюся, А любові і надії З ваших вуст нап’юся. Ви мене благословляйте Кожної хвилини, Бережіть, охороняйте. Я ж ваша дитина. Любов БОДНАР

СП «Галка Лтд» бажає щастя, здоров’я і Божої ласки всім Вам, дорогі Матері!


2

квітень 2011 v Інформновини

За прогнозами Колумбійської Федерації Виробників Кави, виробіток кавового зерна в 2011 році в країні має дорівнювати 9-10 млн. мішків На думку представників Федерації Виробників Кави Колумбії, ціни на арабіку, які зараз досягли 30-річних максимумів, у найближчі роки зостануться у діапазоні 250-270 центів/фунт. Виробництво кави в Колумбії, яка є третім світовим експортером кави, повинно досягти 9-10 млн. мішків у 2011 році, залежно від інтенсивності опадів. Колумбійські експерти заявили також, що землетрус у Японії жодним чином не позначився на споживанні кави. Щодо якості врожаю, фахівці вважають, що 65% кавових дерев країни є захищеними від дії грибкових хвороб.

Поставки кави із Кот-д’Івуару відбуваються впродовж всього року, але їх пік припадає на січень-травень За перші п’ять місяців сезону 2010/11 року (жовтень-лютий) із Кот-д’Івуару було експортовано 28985 тонн робусти, що на 37% менше, ніж за цей же період минулого сезону, коли експорт складав 46237 тонн кави. Кот-д’Івуар виробляє близько 2% від загального світового об’єму кави і є другим після Ефіопії виробником кави в Африці. Поставки кави із країни відбуваються цілий рік, але їхній пік припадає на період із січня по травень, коли настає затишшя у збиранні врожаю какао.

Експортні поставки кави із В’єтнаму в березні 2011 року зросли на 22% порівняно до минулорічних Експорт в’єтнамської кави в березні 2011 року зріс на 22% у порівнянні до березня минулого року і склав 150 000 тонн (2,4 млн. мішків по 60 кг). Накопичений експорт кави у період з жовтня 2010 року по березень 2011 року склав 13,32 млн. мішків по 60 кг, що на 28,4% більше від експорту того же періоду в сезоні 2009/10 року. Трейдери вважають, що залишок кави у В’єтнамі в кінці березня складатиме 7,33 млн. мішків, а доступними до продажу будуть близько 5,85 млн. мішків кави поточного врожаю.

Компанія Illycafe прогнозує врожай кави 2011/12 року в Бразилії на рівні 45-47 млн. мішків На думку компанії Illycafe, врожай кави в 2011/12 року в Бразилії складе 45-47 млн. мішків по 60 кг. Цей прогноз значно вищий від державного, що його подало агентство Conab (42-44,5 млн. мішків), проте приблизно співпадає із прогнозом експортера Comexim (47,5 млн. мішків). Illycafe оцінювала минулий урожай кави на рівні 55 млн. мішків, у той час, як за відомостями Conab, кавовий урожай дорівнював 48,1 млн. мішків.

Виробництво кави в Бурунді в сезоні 2010/11 року скоротиться до 24000 тонн Як заявили в державній агенції ARFIC, виробництво кави в Бурунді в сезоні 2010/11 року (з квітня по березень) скоротиться до 24 000 тонн. Це зменшення спричинене захворюваннями, що вразили кавові дерева у двох основних кавовиробничих регіонах країни. Це вже друге зниження прогнозу. Раніше ARFIC вже переглядав прогноз у бік зменшення на 19% із 31 000 до 25 000 тонн. Тоді спад виробництва був пов’язаний із посухою, що встановилася у другій половині 2010 року. Втім, навіть тепер, озвучені цифри є значно вищими від 2009/10 року, коли врожай кави в Бурунді становив всього 63 000 тонн.

Телефон гарячої лінії СП “Галка Лтд”:

0 800 603 111.

Дзвінки безкоштовні.

v Кавовий експорт

v Інформновини

Завершення війни в Кот-д’Івуарі дозволяє відновити експортні поставки кави та какао із країни Кот-д’Івуар, один із найбільших постачальників кави і какао-бобів, найближчим часом відновить свій експорт. Про це заявив визнаний міжнародною спільнотою президент країни Алассан Уаттара, повідомляє lenta.ru. Поставки кави і какаобобів були припинені наприкінці січня поточного року за розпорядженням президента країни Уаттари. Це було методом економічного тиску на попереднього президента Котд’Івуару Лорана Гбагбо, який узурпував владу. У відповідь на дії Уаттари в березні Гбагбо оголосив про

намір націоналізувати експорт. Одержані кошти Гбагбо планував використати на утримання держапарату та армії. Поза тим протистояння в Кот-д’Івуарі нещодавно завершилося перемогою Уаттари та арештом Гбагбо. Кот-д’Івуар є одним із найбільших світових виробників какао-бобів і кави. Прибуток від експорту какао складає близько чверті ВВП країни. Політична криза і громадянська війна в Кот-д’Івуарі підняли ціни на какао-боби до тридцятирічного максимуму. Vkrizis.ru

v Торгові контракти

Біржові ціни на какао зростають, а на каву – падають Ціни на какао зростають на біржах у Лондоні та Нью-Йорку вже другу торгову сесію поспіль. Водночас на арабіку і робусту ф’ючерси помітно впали в ціні. Причиною зростання цін на какао на біржах у Лондоні та Нью-Йорку вже другу торгову сесію поспіль є побоювання щодо перебоїв з поставками із Кот-д’Івуару. Ця країна є одним із найбільших світових постачальників какао. “Існує розуміння того, що ситуація в Кот-д’Івуарі ще далека від нормальної як в сфері фінансів, так і в інфраструктурі. В країні панує безробіття, – вважає аналітик Rabobank Кейт Флурі. – Для наведення порядку тут знадобляться місяці, а не дні.” Липневі контракти на какао подорожчали на нью-йоркському майданчику ICE Futures U.S. на 0,1% – до $ 3031 за тонну. У Лондоні ці контракти зросли в ціні на 0,5% – до 1920 фунтів стерлінгів ($3121) за тонну, по-

відомляє Інтерфакс. Водночас кава арабіка з поставкою у травні впала в ціні на ICE Futures на 0,5% – до $2,7635 за фунт. А липневі ф’ючерси на робусту подешевшали на 0,3% – до $2418 за тонну. Vesti.ru

За даними Міжнародної Кавової Організації (ІСО) світовий експорт кавового зерна за перші п’ять місців сезону 2010/11 року збільшився на 14% у порівнянні із тим же періодом минулого сезону і склав 42,3 млн. мішків по 60 кг. За цей же період торішнього сезону було експортовано 37,1 млн. мішків. За останні 12 місяців станом на березень експорт високоякісної арабіки склав 66,9 млн. мішків. За цей же період минулого сезону експортували 59,9 млн. мішків кави. Цьому зростанню переважно сприяло збільшення експорту із Бразилії. Водночас експорт робусти знизився з 34,7 млн. до 32,2 млн. мішків. Таке зменшення було спричинене скороченням поставок із Індонезії з 8 до 5,4 млн. мішків, а також із В’єтнаму з 15,8 до 14,7 млн. мішків кави.

Сумарний експорт нікарагуанської кави зріс на 22,7% за п’ять місяців сезону 2010/11 року Експорт кави із Нікарагуа у березні 2011 року склав 175872 мішки по 60 кг, що на 3,5% менше, ніж було експортовано на цей же період торік (182157 мішків). Раніше квітнення сприяло більш ранньому початку збирання врожаю, що привело до зростання експорту в січні зразу на 81%. Сумарний експорт за перші п’ять місяців сезону 2010/11 року зріс на 22,7% і склав 577740 мішків кави. За цей же період минулого сезону було експортовано 470838 мішків.

У Хошиміні очікують рекордних об’ємів експорту кави у поточному сезоні За повідомленням в’єтнамської влади, запаси кави на складах експортерів у Хошиміні наближаються до 6 млн. мішків. У зв’язку з цим очікують рекордних об’ємів експорту у поточному сезоні. Цей прогноз заснований також і на рекордних об’ємах у попередні місяці, коли показник перевищив 3,92 млн. мішків на суму 462,8 млн. доларів США.

v Кавовий бренд Ямайки

Перша партія кави Blue Mountain із Ямайки відправлена до Китаю Перша партія ямайських зелених кавових зерен всередині квітня поточного року була відправлена до Китаю, уряд якого продовжує виступати проти вільного доступу до преміальних кавових брендів Ямайки. Для компанії Zhejiang Dunn’s River Import and Export Company Limited ця перша партія із 16500 кг кави Blue Mountain є дуже важливою. Ця корпоративна організація відповідає за комерційні угоди провідних компаній Hangzhou Coffee та Western Foods, які у найближчі два роки будуть ексклюзивними імпортерами ямайської кави. Судно “Ланіа” прибуде до китайського порту Нінбо, звідки потім вантажівками кава буде доставлена до пункту призначення – Ханчджоу.

Світовий експорт кави за перші п’ять місяців сезону 2010/11 року зріс на 14% порівняно із минулим сезоном

Міністр сільського господарства Ямайки Кристофер Тафтон відзначив, що “... це найперші дні розвитку кавової культури в Китаї, де споживання кави не є дуже розвинутим. Населення пе-

реважно споживає робусту, яка також йде на виробництво розчинної кави.” Міністр додав, що Китай на сьогоднішній день є одним із найбільших ринків і гото-

вий зустріти кращу у світі відому ямайську каву Blue Mountain. Згідно укладеному Меморандуму про взаєморозуміння, Hangzhou Coffee i Western Foods Association закуплять у загальному 1000 діжок кави, кожна із якої важить 70 кг; оціночна вартість їх складає 2 млн. доларів США. Нинішня перша поставка зерен елітної кави до Китаю є лише однією із п’яти запланованих і обов’язкових для виконання компаніями за умовами угоди. Китайська компанія Zhejiang Dunn’s River зобов’язалася витратити не менше 960 000 доларів США на маркетинг і просування продукту в своїй країні і, безумовно, буде надавати допомогу Раді індустрії кави Coffee Industry Board (CIB).

Біржові диференціали на кавове зерно із Центральної Америки послабли через землетрус у Японії Колумбійська кава ексельсо продавалася на біржах у березні із диференціалом +21 цент/фунт на відміну від +18/+20 центів/фунт тижнем раніше через невизначеність щодо врожаю “митака”. Водночас диференціали на кавове зерно із Центральної Америки послабли через побоювання, що попит на каву з боку Японії може зменшитися.

В’єтнамські трейдери штучно затримують відвантаження кави В’єтнамські трейдери почали затримувати відвантаження кавового зерна. Вони продали каву при біржовій ціні 2000 доларів за тонну, а нині біржовий рівень є значно вищим: 2500 доларів за тонну. Відтак попередні контракти стають невигідними для експортерів. Експортна ціна в’єтнамської робусти 2-го сорту котирувалась нещодавно зі знижкою 175-180 доларів за тонну до лондонської біржі. Ціна індонезійської кави робуста 4-го сорту (80 дефектів) наприкінці березня поточного року котирувалась зі знижкою 50-70 доларів за тонну до лондонської біржі. Диференціали на індонезійську каву залишатимуться дорогими, поза як цьогоріч в Індонезії очікується скорочення врожаю на 30%. Переклад з англ.

Buenolatina.ru

v Компетентно

Експерти стверджують: кава подорожчає влітку Світові ціни на деякі сорти кави, зокрема, арабіку, зросли до максимальних за останні 50 років. Тенденція до підвищення цін, яка виникла 2-3 роки тому, виявилася достатньо стійкою і протримається на ринку ще деякий час, вважає генеральний директор асоціації “Росчайкава” Рамаз Чантурія. Причин подорожчання кави експерти називають декілька. Серед них, по-перше, кава як товар, що має доволі добрий попит, продається на біржах. А відтак тут йдеться про грошові вкладення з огляду на інфляцію та компенса-

цію збитків у нинішній економічній ситуації. Тобто, тут відіграє значну роль спекулятивний фактор, аніж реальне співвідношення попиту і пропозиції, – каже гендиректор асоціації “Росчайкава” Рамаз Чантурія. Ігроки виводять капітал із фінансових ринків на товарні. По-друге, зараз активно точаться валютні війни, коли країни прагнуть девальвувати свої гроші більше, ніж конкуренти. Це допомагає економіці, але спричиняє нестабільність на фінансових ринках, через що саме їхні учасники й ідуть у товарні ринки. Все це, без сумніву, відбивається і на

російському ринку, оскільки він повністю залежить від ринків світових. “Але зростання цін варіює залежно від сегменту, – розповідає Рамаз Чантурія. – У сегменті розчинної кави (75% споживання в Росії), де вартість сировини складає лише 15% у вартості кінцевого продукту, подорожчання буде не настільки помітним. У середньому – 10-15% в 2011 році. Переважно тут впливають на ціни не світові ринки, а загальна інфляція у країнах, макроекономічні показники, зростання тарифів на електроенергію, зростання тарифів тощо. Преміальні сорти

дорожчають більше. Зокрема, це стосується митої арабіки. Відтак у сегменті смаженої/меленої кави, де вартість сировини складає до 50% в кінцевій вартості продукту, подорожчання може сягнути і 3540%. За експертними оцінками, вартість кави на полицях російських магазинів зараз нижча від тієї, яка мала б бути, якщо враховувати нинішні ціни на сировину, пояснює експерт. У якийсь певний момент це відставання буде ліквідовано. Скоріш за все, це станеться всередині 2011 року. Metronews.ru


3

квітень 2011 v Здоров’я

v Винаходи

Чай зменшить рівень холестерину Споживання чорного чаю, навіть протягом лише трьох тижнів, зменшить рівень ліпопротеїнів низької щільності. До таких висновків дійшли фахівці департаменту сільського господарства США. Під час експерименту до групи досліджуваних ввійшли 8 жінок і 7 чоловіків із помірним рівнем холестерину в крові. Всі вони впродовж трьох тижнів щодня споживали по п’ять порцій чорного чаю. На другому етапі дослідження чай замінили на негазовані напої з ароматом і смаком чаю. На третьому етапі учасники експерименту отримували напої з кофеїном. Виявилося, що холестерин в організмі людей знижувався лише при споживанні чорного чаю. За три тижні загальний рівень холестерину впав на 6,5%. Watermarket.ru

Зелений чай оберігає організм від комп’ютерної радіації Про корисні властивості зеленого чаю люди знають давно. Проте, китайські вчені, які вивчають якості цього цілющого напою, прийшли ще до одного висновку: зелений чай захищає нас від комп’ютерної радіації. Випиті щодня дві чашечки зеленого чаю надійно захищають людський організм від радіації, що надходить із екранів персональних комп’ютерів. Під час експериментів виявилося, що листя зеленого чаю містять, разом із іншими корисними властивостями, елементи, які протидіють пагубній радіації. Також було з’ясовано, що основний антиоксидант зеленого чаю у 100 разів сильніший за вітамін С і в 25 разів сильніший за вітамін Е захищає ДНК від пошкоджень, пов’язаних із підвищеним ризиком захворіти на онкологію. Отже, зелений чай здатен продовжити життя і захистити комп’ютерника, який проводить перед екраном весь робочий день. Newsland.ru

v Виставково-фестивальні новини

Гаджет підтримає оптимальну температуру кави у філіжанці Для будь-якого напою є своя ідеальна температура, при якій ми будемо його пити, аби повністю відчути його смакові якості. Звісно же, навіть найкраща кава не викличе задоволення, якщо буде обпікати язик. Тож для поціновувачів кавових смаків створено спеціальний пристрій, який зберігає правильну температуру їхнього улюбленого напою. Новинку Coffee Joulies створили американські винахідники Дейв Петрилло та Дейв Джексон. Зовні пристрій нагадує велику кавову зернинку,

водночас вона достатньо мала і здатна поміститися у чашці. “Зернинка” зроблена із нержавіючої сталі, але найголовніше міститься

всередині. У герметичний корпус закладено спеціальний енергомісткий матеріал. Якщо його помістити до чашки з кавою, то за температури

понад 60°С матеріал буде плавитися, забираючи тепло і охолоджуючи напій до вказаної позначки. Процес охолодження відбувається втричі скоріше, ніж при звичайних умовах. Зате потім, коли кава починає дуже вистигати, йде зворотній процес, унаслідок чого вміст чашки вдвічі довше залишається гарячим. Щоправда, перед тим, як випити каву, пристрій слід все ж таки забрати ложечкою, аби випадково не проковтнути. Ціна на Coffee Joulies – 50 доларів за комплект із п’яти “зерняток”. Rbcdaily.ru

Tesera – чаєварка-концепт для офісів від німецього дизайнера Тобіаса Герінга Н ови н ка - ко н ц е п т має познайомити працівників офісів зі смаком справжнього, майстерно завареного чаю. Винахідник чаєварки Tesera – німецький дизайнер Тобіас Герінг – вирішив залишити без роботи гуру чайних церемоній. Його пристрій налаштований на те, аби не дати поводитися із чаєм по-ділетанськи. Розумна чаєварка сама знає, як зробити дуже смачний чайок. Користувач спочатку засипає до спеціальної касети свій власний чайний мікс. Потім встановлює дозу чаю, яким бажає себе підбадьорити (у розрахунку на горнятко) і кількість горняток. Tesera, залежно від якостей чаю, сама встановлює час при-

готування і температуру напою. Єдине, на що дозволяється впливати користувачеві – так це міцність чаю. При цьому

можна бачити весь процес: як машина відсипає чай, і як вода поступово стає насиченого чайного кольору. Після приготування чай стікає до чайничка або горнятка, – залежно від того, скільки своїх колег по роботі ви хочете

напоїти чаєм. Звісно, при бажанні чаєварку Tesera можна буде використовувати і вдома, особливо при великій кількості гостей: ймовірно вона стане своєрідним самоваром майбутнього! Але все ж таки, пристрій краще використовувати в офісах чи корпоративних чайних барах. Дизайнер, за його словами, надає максимального значення доступності свого концепту, тож поціновувачі чаю в жодному разі не збанкрутують. Щодо дизайну чаєварки, то його можна лише похвалити: в офісі чаєварка буде виглядати набагато краще, ніж самовар, або підплавлений китайський чайник. Novate.ru

У Мінську відбувся Фестиваль кави 7 квітня 2011 року у Мінську в рамках спеціалізованого форуму HoReCa & Retail Tech проходив Фестиваль кави, організатором якого виступив посол італійської Конфедерації кондитерів у Східній Європі Ренато Кучинотто, передало БілоПАН. Відвідувачі, гості та учасники Фестивалю мали змогу побувати на майстер-класах бариста із приготування кавових коктейлів, ідеального капуччіно, почути консультації експертів щодо технології обсмажування кави. А у виставковому павіль-

йоні була організована виставка 500 видів кавоварок із колекції Паоло Греко. Відбулася також презентація картин, створених за допомогою кавової фарби “Аромат – Art Watch, Art to Smell”. Усі картини були передані білоруському дитячому хоспису. Naviny.by

Швейцарія провела Гастрономічний фестиваль у московській мережі кав’ярень Швейцарський офіс із туризму організував у Москві рекламну акцію “Смачна Швейцарія”. Цей Гастрономічний фестиваль відбувся в мережі кав’ярень Coffee Bean. До 30 квітня у мережевих кав’ярнях Москви проходила презентація швейцарського меню. Можна було скуштувати шоколад Frey, різноманітні десерти та солодощі. Гостям нада-

валася інформація про Швейцарію і можливості літнього відпочинку в країні. Купуючи страви із швейцарського меню, відвідувачі отримували сувеніри. Підсумком акції став розіграш поїздки до Швейцарії. Гастрономія – особлива тема в Швейцарії цим літом. У країні відбудеться багато фестивалей, присвячених спеціальним продуктам різних регіонів. Деякі швейцарські міста, зокрема, Цюрих, також роблять наголос на гастрономії у своїх рекламних кампаніях цьогоріч. Travel.ru

World Food Moscow-2011 відзначає свій 20-річний ювілей Із 13 по 16 вересня 2011 року в Москві у Експоцентрі проходитиме ювілейна міжнародна виставка продуктів харчування і напоїв World Food Moscow. За 20 років свого існування виставка стала важливою міжнародною подією для харчової галузі. Організатором заходу виступає компанія ITE. У виставці World Food Moscow – 2011 візьмуть участь 1300 компаній, 58 національних груп і асоціацій. 11 спеціалізованих розділів присвячені

різноманітній тематиці, це, зокрема, “Молочна продукція”, “Бакалія”, “Чай і кава”, “Напої” тощо. Експонентів та гостей чекає насичена програма ділових заходів, участь у професійному дегустаційному конкурсі “Продукт року”, продовольчий форум у новому форматі та тематичні круглі столи із обговорення найактуальніших для кожного сектора питань. На виставці працюватиме “Ритейл-Центр”. World.food.ru

v Огляд ринку кави

Динаміка міжнародного ринку кави за період 11-17 квітня 2011 року Ринкові ціни на зерно арабіки і робусти зазнали змін у період 11-17 квітня 2011 року. У звітному періоді ціни на каву арабіка і робуста знизилися. Так, арабіка з поставкою у травні 2011 року в Нью-Йорку подешевшала на 0,6%, а робуста з поставкою у травні 2011 року в Лондоні впала в ціні на 1,6%. Розрахункова ціна закриття на зерно арабіки з поставкою у травні 2011 року склала 264,15 центів/фунт на нью-йоркській біржі NYBOT (ICE) 10 квітня 2011 року. За звітними відомостями стосовно позицій трейдерів із кавових ф'ючерсів на ньюйоркській біржі NYBOT станом на 7 квітня 2011 року чиста довга позиція великих інвестиційних фондів зменшилась до 27390 лотів (-120 лотів за тиж-

Динаміка розрахункової ціни закриття на кавові ф’ючерси за період 11-17 квітня 2011 року

день). Чиста коротка позиція торгових домів збільшилася до 30718 лотів (+332 лоти за тиждень). Чиста довга позиція дрібних торговців зросла до 3328 лотів (+452 лоти за тиждень). Чиста довга позиція індекстрейдерів збільшилася до 40855 лотів (+435 лотів за тиждень). Частка довгої позиції індекс-трейдерів у комбінованому відкритому інте­ ресі (разом із ф'ючерсами та опціонами) у звітному періоді склала 25,3%. Відкритий інте­ рес по ф'ючерсах скоротився до 121437 лотів (-1012 лотів за тиждень). Сертифіковані запаси кави арабіка на нью-йоркській біржі NYBOT станом на 10 квітня 2011 року зменшилися до 1 571 785 мішків по 60 кг (-8554 мішків на 25 березня 2011 року). Розрахункова ціна закриття на зерно робусти склала 2528 $/т за травневим ф'ючерсом лондонської біржі Euronext (LIFFE) 17 квітня 2011 року. Coffeetea.ru

Динаміка цін на каву арабіка в Нью-Йорку (травень 2011 р.)

Динаміка цін на каву робуста в Лондоні (травень 2011 р.)


4

квітень 2011 v Продукція СП "Галка Лтд"

Кава «По-Східному» Кава по-східному – один з найбільш розповсюджених способів приготування кави. Цей напій також називають кавою «потурецьки» чи «поарабськи». Цю каву готують у джезві. Для її приготування необхідно використовувати каву дуже дрібного помолу, майже порошок. Дрібний помол гарантуватиме щедре піноутворення, а кавова гуща не заважатиме смакувати напій. Кавова фабрика «Галка» спеціально для поціновувачів давнього рецепту виготовляє «Каву По-Східному» – суміш сортів Робусти середнього обсмаження спеціального тонкого каліброваного помолу. Ця міцна духмяна суміш є ідеальною для приготування кави посхідному. Під час приготування кави посхідному варто дотримуватися декількох правил. 1. Для однієї порції кави потрібна одна чайна ложка «Кави По-Східному». Порошок кладуть в турку й заливають холодною водою (150 мл). 2. Важливо, щоб кава варилася на повільному вогні. Суміш кави й води прогрівається до того моменту, поки не почне підніматися пінка. У цей момент

турку необхідно зняти з вогню, а пінку акуратно зібрати й розкласти у горнятка. Після цього турку знову ставлять на вогонь і кава знову прогрівається. Зняти її з вогню необхідно перед тим, як вона почне закипати – цей нюанс дуже важливий для того, щоб зберегти смак і аромат напою. 3. Якщо ви любите солодку каву, то цукор краще заздалегідь покласти в джезву – готову каву не можна підсолоджувати, щоб не ушкодити пінку. Те ж стосується й пряностей – їх дрібно розмелюють і додають до меленої кави до того, як її починають варити. 4. Важливо те, які саме інгредієнти ви будете використовувати. Зокрема, особливо зверніть увагу на воду – в ідеалі це повинна бути джерельна, чиста вода, досить м’яка й у жодному разі не кип’ячена. 5. Нарешті, горнятка для кави необхідно добре прогріти перш, ніж починати приготування напою. Для цього можна налити в кожне з них гарячої води й залишити на хвилину. Розливати каву у холодні горнятка не рекомендується – це негативно вплине на якість самого напою. Підготувала Ольга Конопка

v Новини компаній

Ferrero судиться із мережею кава-шопів через шоколадну пасту

Компанія Ferrero, виробник шоколадної пасти Nutella, зажадала від сингапурської мережі кава-шопів припинити продаж напою під назвою Nutello. На думку представників компанії Ferrero, яку контролює мільярдер Майкл Ферреро, один із найзаможніших людей

світу за версією журнала Forbes, використання цієї назви є порушенням прав компанії на зареєстровану торгову марку. Відповідач, що володіє 30 кавашопами компанія Sarika Connoisseur Cafe Pte, намагається заробити на напої, назва якого напряму асоціюється із популярним продуктом Ferrero, йдеться у позовній заяві, скерованій до Високого суду Сингапуру. “Nutella – це вигадане слово, але воно дуже виразне”, – заявив юрист компанії М. Равіндран судді на першому слуханні справи, що відбулося 11 квітня поточного року. Очікується, що процес триватиме ще до середини наступного місяця. Компанія Sarika свою провину не визнає. Представники компанії твердять, що дизайн торгових марок Nutella i Nutello дуже різниться один від одного, і споживачі навряд чи будуть введені в оману. Pravo.ru

v З історії кави У кінці XVII століття новий напій – кава – вже був відомий не лише серед німецького дворянства, але й бюргерства. Виняток складали лише Бранденбурзько-Прусські території, де за давнім звичаєм надавалась перевага чаю, та згодом і тут, услід за іншими німецькими землями, панівною стає мода на чорну каву. У 1648 році закінчилася Тридцятирічна війна, яка спустошила Німеччину. Почався період поступового відновлення пограбованої країни. Імовірно саме у ці роки німці й могли як слід

Із кавою Німеччина познайомилася ще наприкінці XVII ст., коли відкрилися перші кав’ярні Гамбурга і Лейпцига оцінити новий смак кави. На початку XVII століття кава стає вже звичним явищем серед жителів країни, адже вона була дешевше від чаю, який привозили в той час із Китаю. Не викликає сумнівів і шлях, який долала кава аби потрапити до Німеччини, – звісно ж, через сусідню Голландію, яка була тоді найголовнішим “купцем” у світі. Як і в інших державах, наприкінці XVII століття у німецьких містах з’являються перші кав’ярні. Так, у Гамбургу 1677 року голландці відкрили кав’ярню, а згодом у 1694 наступна кав’ярня діє вже у Лейпцигу. На початку наступного століття кав’ярні виникли в усіх великих німецьких містах. У 1704 – у Мюнхені, у 1712 – в Берліні і т. д. Кавові заклади слугували улюбленим місцем зустрічі і чоловіків, і жінок, через що дістали назву kranzchen, тобто “коло осіб”. Відвідувачі пили не тільки каву, а й грали у різні ігри, зокрема, популярні у ті часи карти, слухали музику. Каву подавали на блюдцях у маленьких чашках, без ручок, які мали назву “koppchen”. Та цей тендітний посуд своєю ємкіс-

(032) 233-23-72

2 Івано-Франківська область ТОВ “Галка Івано-Франківськ” (0342) 77-96-99 3 Закарпатська область

ТОВ “Галка-Мукачево”

(03131) 499-71

4 Волинська область

ТОВ “Галка-Луцьк”

(03322) 76-23-7

5 Рівненська область

ТОВ “Галка-Рівне”

(0362) 63-59-88

6 Тернопільська область

ТОВ “Галка-Микулинці”

(03551) 51-99-2

7 Чернігівська область

ТОВ “Галка-Чернігів”

(0462) 22-63-83

8 Полтавська область

ТОВ “Галка-Полтава”

(0532) 61-35-94

9 Інші регіони

ТД “Галка”

(032) 245-04-87

Кав’ярні 1 м.Львів

ТОВ “Галка-Плюс”

(032) 297-81-04

2 м.Івано-Франківськ

ТОВ “Галка-Івано-Франківськ” (0342) 77-96-99

3 м.Рівне

ТОВ “Галка-Рівне”

(0362) 63-59-88

4 м.Тернопіль

ТОВ “Галка-Микулинці”

(03551) 51-99-2

5 м.Мукачево

ТОВ “Галка-Мукачево”

(03131) 499-71

зикою. Бах пише відому “Кавову кантату”. Інший музичний геній, Бетховен, хоча і не створив на честь кави музичного твору, але був відомий як її великий шанувальник. Із суто німецькою педантичністю він завжди вимагав, аби йому подавали улюблений напій у чашці, що мала визначену висоту, а каву варили із шестидесяти свіжих і добре обсмажених зернинок (приблизно дві столові ложки кавового порошку на чашку води). Отже, у ХІХ столітті Німеччина була світовим лідером у споживанні кави, а традиція післяобідньої кави збереглася і до наших днів, зробилася надбанням не лише заможних людей, але й усіх поціновувачів цього ароматного напою. Німці сьогодні люблять слабообсмажену каву. Вони здебільшого надають перевагу каві із пухкими вершками, яку називають kaffee mit schlag, а також kaffee milch – каві зі згущеним молоком. До речі, таку ж полюбляють і у Франції. Зазвичай каву п’ють за сніданком і подають до столу вже готовою у кавнику. Т. Костянтинів.

Куба хоче зацікавити туристів своєю власною історією кави

Дочірні підприємства СП “Галка Лтд” ТОВ “ГАЛКА-МАРКЕТ”

заборонялося насолоджуватися напоєм. Смажити кавові зерна дозволялося лише вибраним особам. За виконанням королівського указу доручено було стежити “кавовим наглядачам” – kaffee schnullers. Роблячи обхід, вони повинні були за запахом визначати, у якому будинку варять каву, а також виявляти усіх невдоволених королівським указом. Та подібні намагання були марними і лише сприяли все більшій популяризації кави в країні. На початку ХІХ ст. в Німеччині започаткована традиція проведення жіночих аристократичних кавових вечірок. Заможні дами, дружини крупних буржуа почали збиратися на kaffeekranzchen (коло шанувальників кави), тобто на післяобідню каву, щоб приємно разом поспілкуватися, а ще взнати остані чутки, плітки, пограти у карти. Кавові вечірки, які спочатку виникли у Гамбурзі і Лейпцигу, згодом поширилися в усій Німеччині. Чоловіки зневажливо називали своїх жінок kaffeeklatsch (кавові плітки, кавові пліткарки). У німецькій кавовій культурі кава була тісно пов’язана і з му-

v Туристичний проект

v Інформація для ділових людей

1 Львівська область

тю все ж був удвічі більший за арабські дрібні чашки. Особливою віхою в історії німецької кави став рік 1777, коли король Пруссії Фридрих Великий (17401786) видав вердикт, за яким пересічним, незнатним міщанам

У горах Сьєрра-дель-Росаріо кубинської провінції Пинардель-Ріо збереглося чимало старожитностей, які пов’язані із кавовою історією цих місць. Це, зокрема, французькі плантації кави XVIII – XIX ст.

Зараз кубинські археологи за допомогою місцевих мешканців ведуть роботи із відновлення споруд, що були свідками кавового буму на Кубі. Будинки, що давно перестали використовуватися за призначенням, сильно занепадають під наступом рясної тропічної рослинності, повідомляє BuenoLatina.ru. Найцікавіші будови містяться у маєтку Сан-Педро. Це масивні мури будинків і фраг-

менти млина. А на плантації СанІльдефонсо та в Санта-Каталині, де на рештках колись шляхетного особняка із 10 кімнат, збереглися настінні фрески. До наших днів лише 72 кавові плантації Пинар-дель-Ріо зберегли якісь архітектурні форми, а всього в XVIII-XIX століттях на заході Куби було понад сотні кавових плантацій і маєтків. Вже зараз руїни кавових плантацій є однією із основних старожитностей комплексу ЛасТеррасас – успішного туристичного проекту Куби в сфері сільського туризму. Після реалізації проекту з відновлення інших пам’яток провінції Пинардель-Ріо кількість “кавових” екскурсій тут значно зросте. Travel.ru

v Платіжна система

Азербайджанський банк презентує платіжні картки з ароматом кави Азербайджанський AtaBank презентує ароматизовані картки VISA.

Ðåêëàìíî-³íôîðìàö³éíà ãàçåòà Âèäàâåöü ÑÏ “Ãàëêà Ëòä” Ñâ³äîöòâî ïðî äåðæàâíó ðåºñòðàö³þ Ë 369 â³ä 15 ñåðïíÿ 1997 ðîêó

Ðåäàêòîð Олександр Сегедій Ïðè ïåðåäðóêó ïîñèëàííÿ íà ãàçåòó “Ãàëèöüêà êàâà” îáîâ’ÿçêîâå © Óñ³ ïðàâà çàñòåðåæåíî

Вперше у Закавказзі AtaBank разом із міжнародною платіжною системою VISA Inc. представив своїм клієнтам ароматизовані платіжні картÀäðåñà ðåäàêö³¿: Ëüâ³â, âóë. Мельничука, 12, òåë. (032) 240-91-63 Å-mail: info@galca.ua WEB: www.galca.ua

ки VISA Electron Aroma Lemon i VISA Classic Aroma Coffee з ароматами лимону і кави відповідно. Ru.trend.az Віддруковано у друкарні “Простір-М” м. Львів, вул. Чайковського, 27 1 äðóê.àðê. Òèðàæ 1000 ïðèì.

4(150)  
4(150)  
Advertisement