Page 1

(1) січень 2017

ексклюзивні вітання

МИХАЙЛО СААКАШВІЛІ ОКСАНА КАРАВАНСЬКА

ПРОГНОЗИ на 2017 спеціально для «РІА-Львів»

ОЛЕГ СИНЮТКА ОСТАП ДРОЗДОВ

ЯНА БАНК:

«Змінювати країну можливо, якщо ти змінюєш себе!»

СВЯТКУЙМО РАЗОМ! РІА Львів / січень 2017

1


назва рубрики

2

РІА Львів / січень 2017


м. Львів, вул. Івана Франка, 55 www.jeisoni.com Jeisonilviv jeisoni


слово від редакції

ЖУРНАЛ МУДРИХ ЛЮДЕЙ Любі наші читачі! Цим номером ми започатковуємо НОВИЙ ФОРМАТ першого у Львові глянцевого журналу «РІА-Львів». У 2017 році знайомий Вам упродовж 12 років журнал «РІА-Львів» стане більш пізнавальним, інтелектуальним та відкритим для суспільства. Адже нам нічого приховувати! Віднині журнал «РІА-Львів» - це не просто медійне видання, а справжній індикатор життя нашого славного міста. У фокусі нашої уваги та в об’єктивах наших камер віднині – усі знані та успішні, готові ділитися з нашими читачами своїм досвідом, а також висвітлення тенденцій та аналіз усіх важливих подій міста Лева.

мість пропонуємо ретельний відбір дописувачів та авторитетних експертів. Подаватимемо лише перевірену інформацію, яка буде справді цікавою та привертатиме увагу усіх мудрих, ерудованих, успішних… Ми любимо та цінуємо своїх читачів, тому, аби Ви були у курсі всіх подій, ми запропонуємо Вашій увазі чимало нових цікавих рубрик. Темою січневого номера журналу «РІА-Львів» ми обрали підсумки 2016 року та прогнози авторитетних фахівців на 2017. Це Вам наш новорічний подарунок! Втім, читачів оновленого журналу «РІА-Львів» упродовж року очікують ще й інші інновації та приємні несподіванки... Але нехай це стане ще одним нашим сюрпризом!

Ми запропонуємо Вам цікавий контент: інформацію, яка потрібна саме Вам, а також принципово новий підхід щодо її викладення. На шпальтах оновленого журналу «РІА-Львів» будуть порушені найбільш актуальні теми різних сфер життя, а до обговорення його аспектів будуть залучені провідні фахівці. Ми запрошуємо до спілкування неординарних, цікавих, харизматичних особистостей – їм будуть присвячені наші ексклюзивні інтерв’ю.

Як мудро відзначив свого часу Стів Джобс: «Суперменів не буває. Все значуще та доленосне створюється в команді». Саме для цього ми і зібрали НОВУ справжню команду однодумців, що складається з енергійних, креативних та амбітних професіоналів своєї справи, за оцінками інших – ще й мудрих та толерантних водночас…

Ми поважаємо свого читача та дбаємо про нього, тому не будемо втомлювати зайвою інформацією, нато-

І наостанок. Якщо наш журнал «РІА-Львів» «клонують» інші, то це лише свідчить, що ми цього варті!

У НОВИЙ РІК 6

РІА Львів / січень 2017


Христина Брезіцька Кожного дня ми пізнаємо життя через спілкування, читання, емоції, сльози, посмішки... Ми завжди орієнтуємося на успіх та досягнення цілей, про нас говорять результати та люди, які нас оточують. Бажаю у 2017 році кожному відчути себе частиною успіху - вірте у себе та справедливість!

Христина Педь Новий рік - це завжди нові очікування, нові цілі та прагнення. Прагнення змінюватись і змінювати на краще. «РІА-Львів» - це журнал з багаторічною історією та традиціями. Ми вдосконалюємось і постійно розвиваємось; шукаємо і знаходимо нові підходи, аби бути надійною іміджевою платформою для Вас та Вашого бізнесу. Ми дякуємо всім нашим читачам та партнерам за спільне формування елітарної мудрої спільноти. Попереду тільки найкраще! Patriae decori civibus educandis, що у перекладі з латини: Освічені громадяни є окрасою батьківщини!

Ірина Запотічна Запорукою успіху у будь-якій справі є наявність команди однодумців та командного духу. Ми переконані: натхнення, наполегливість та злагодженість здатні творити дива. У 2017 році бажаю усім віри в себе, віри в успіх та творчої наснаги на шляху просування вперед!.

Ірина Бардин Як сказав Генрі Форд: «Якби в мене було 4$, то 3 я б вклав у рекламу!». Інвестуючи у рекламу у журналі «РІА-Львів!», - Ви робите свій бізнес успішнішим.

Віталій Міджак Дизайн - це, в першу чергу, емоції. В своїй роботі ми опираємось на професіоналізм, креативний підхід та постійне бажання розвиватись. Розпочинайте 2017 з оновленим «РІА-Львів!», і позитивні емоції вам гарантовані!

НОВИМ ФОРМАТОМ РІА Львів / січень 2017

7


10

36 12

ЗМІСТ 10 акценти 2016 у підсумку

12 вітання громаді

Андрій Садовий, Анатолій Забарило

14 точка зору Остап Дроздов

Журнал «РІА-Львів», №1, січень 2017 Свідоцтво про реєстрацію КВ № 21945-11845Р від 12.03.2016 р. rialviv.com Спеціалізоване видання "Клуб", Св. про реєстрацію ЛВ 966/219р від 30.07.2010 р. Керівник проекту Христина Педь Головний редактор Ірина Запотічна-Ванчосович Коректор Ірина Хома Дизайн та верстка Віталій Міджак Керівник рекламного відділу Ірина Бардин Розміщення реклами: +38 (098) 800-11-28 rialviv.magazine@gmail.com

16 про головне

інтерв'ю з Олегом Синюткою

18 думки вголос

Володимир Подгорнов, Юрій Ситник, Олександр Ганущин

20 ексклюзивні вітання з Одеси Михайло Саакашвілі, Соломія Бобровська

22 гість номера Яна Банк

26 економічний інсайт 2017 у цифрах

28 фінансовий аспект 2017 погляд експерта

30 історія успіху

інтерв'ю з Тарасом Колодієм

34 туризм 2017

про перспективи розвитку - Наталія Табака

36 актуально

про право на зброю - Світлана Процишак

38 шоу-біз

вітають Джамала, Наталка Карпа, Павло Табаков

Видавець ТОВ «Рекламно-інформаційна агенція «РІА-Львів» ЄДРПОУ 39964712 Банківські реквізити: р/р № 26003591318100 в ПАТ «УКРСИББАНК», МФО 351005 Адреса для листування: Львів, пр. В. Чорновола, 45А, корпус № 13 На обкладинці Яна Банк Фото Інга Шакарян Сукня від Malva Florea Макіяж Вікторія Фіалкович, Академія макіяжу Валерії Василькової Інтер’єр ресторану «Грушевський cinema & jazz»

40 селебріті

інтерв'ю з Ігорем Кондратюком

42 видатні галичани Скарбек та його невмирущі ідеї

44 мода та стиль 2017 огляд експертів

46 висока мода

Оксана Караванська про тенденції 2017

60 астрологічний прогноз на 2017 від Лії Адамчук

14 44

20

ДРУК ТОВ «АРТ СТУДІЯ ДРУКУ» НАКЛАД 5000 примірників ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС 91898 Редакція не завжди поділяє думки авторів публікації. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Сторінки, на яких не вказані рубрики, належать до рекламних. У випадку передруку статей чи їх цитування 8 посилання на журнал «РІА-Львів» є обов’язковим.

18 РІА Львів / січень 2017


акценти

Львів у підсумках-2016 У 2016-му про Львів знову заговорила уся Україна. На жаль, цього разу Львів згадували не як про туристичний центр і не як про культурну столицю. Розголос отримала катастрофа, що трапилася з львівським сміттєзвалищем, та яка спричинила загибель трьох людей та одного зниклого безвісти. Наступне закриття львівського сміттєзвалища зумовило нові проблеми, тепер уже для інших міст. Але у грудні 2016 р. Львівська обласна рада нарешті оголосила конкурс на вибір інвестора для

будівництва комплексу з утилізації твердих побутових відходів у Львівській області. Мінекології України також почало перемовини з Національним фондом охорони навколишнього середовища і водного господарства Польщі щодо співпраці у вирішенні проблем забруднення води і повітря на транскордонних територіях, у тому числі щодо реконструкції очисних споруд у Львові. А також у 2016-му…

До Львова зайшов довгоочікуваний потужний інвестор – запрацювало Українське відділення компанії ТОВ «Фуджікура аутомотів Україна-Львів». Львів’яни отримали чимало нових робочих місць. Втім, декого, хто мав бажання працевлаштуватися, чекало розчарування – відбір претендентів на робоче місце був жорстким, а відібрані мусили пройти попереднє тривале навчання. Вимогою для інженерно-технічних працівників було ще й досконале знання англійської мови. Втім, найбільш жорсткими та навіть для деяких працівників непомірними видалися правила виробничої дисципліни іноземного працедавця. Що ж, пора і нам привчатися до дисципліни!

2016 року Львів радо вітав переможців ХХХІ Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро, серед яких представник Львівщини, веслувальник Тарас Міщук, який став бронзовим призером Олімпіади в Ріо. Паралімпійці Львівщини привезли ще більше нагород - загалом здобули у Ріо-де-Жанейро 5 медалей Паралімпійських ігор 2016 року: 3 золоті, 1 срібну, 1 бронзову. Зокрема, володарями золотих медалей стали Андрій Демчук (фехтування на візках), Антон Дацко (фехтування на візках), Віктор Дідух (настільний теніс). Титулований Роман Павлик у легкоатлетичному турнірі виборов срібну нагороду (біг на дистанції 400 метрів), а також бронзову (стрибок у довжину). Пишаємося!

10

РІА Львів / січень 2017


У Львові нарешті урочисто відкрили довгоочікуваний торгово-розважальний центр Viktoria Gardens, відкриття якого переносилося 5 разів. Це найбільший ТРЦ Західної України - його площа сягає 102 000 квадратних метрів. Будувати його розпочали ще у жовтні 2007 року. Спершу він мав називатися «Леополіс Центр», але зі зміною власника був перейменований на Viktoria Gardens. Втім, попри радість відкриття, відвідувачів очікувало ще й певне розчарування – виявилося, що не усі площі, відведені під торговельно-розважальні майданчики, зайняті орендарями та працюють.

З нагоди 25-річчя Збройних сил України у Львові знову відбувся військовий парад із залученням військової техніки, чого не було вже багато років. Львівська бруківка, порівняно нещодавно перекладена на проспекті Свободи, цього разу пройшла справжній іспит на міцність. А чи залишилася цілою львівська бруківка та як відреагували на військовий парад наші дороги – дізнаємося, як завжди, навесні, коли зійде сніг.

Наприкінці 2016 року «Укрзалізниця» повідомила, що з 23 грудня продовжить маршрут поїзда Інтерсіті «Київ-Львів» до польського міста Перемишля. На маршруті курсуватиме поїзд Hyundai або «Тарпан» із зупинками на станціях «Святошино», «Підзамче», «Львів», «Перемишль». Орієнтовний час у дорозі – 7 годин. А угоду про безвізовий режим з Європою так і не підписано…

І наостанок. Довгоочікуваний та такий жаданий трамвай на Сихів таки поїхав – радості львів’ян не було меж. Але вже наступного дня обвалився стовп електроопори – рух трамвая було тимчасово призупинено. Що ж, розуміємо: поспішали зі здачею, хотіли якнайкраще, а вийшло як завжди…

РІА Львів / січень 2017

11


Шановна громадо! Сьогодні ми живемо в країні, проти якої ведеться війна. У такий час особливо цінуєш такі прості речі, як мирне небо над головою. Цей рік не був простим і для Львова. Ніхто не міг навіть подумати, що нам створять такі проблеми - організований підпал сміттєзвалища та подальша піврічна блокада міста, яка досі триває. Але з цим викликом ми маємо шанс показати, що в Україні можна запровадити сучасну систему поводження зі сміттям. Цього року ми відкрили нову 11-кілометрову трамвайну лінію на Сихів, закупили десятки нових трамваїв, автобусів, тролейбусів нашого львівського виробника «Електрон». Місто, попри усі труднощі, активно розвивається. Готуючись до Нового року та Різдва, треба не забувати і про наше духовне очищення, про ближніх, які опинились у складній життєвій ситуації. Пізнавши проблеми наших ближніх і допомігши одне одному, лише тоді будемо готові до цього дива – народження Ісуса Христа. Маємо у Львові добру традицію: кілька років поспіль на Різдво готуємо сніданки для людей, які цього потребують. Це дуже важливо – для цих людей і для нас. Бо ми маємо думати про тих, кому ще важче. Щиро вітаю усіх з Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаю міцного здоров’я, Божого благословення та непохитної віри у завтрашній день. Нехай народження Спасителя принесе в кожну домівку відчуття радості, любові й затишку, а прийдешній рік подарує мир, злагоду та благополуччя! Андрій Садовий, міський голова Львова


Дорогі краяни! Сердечно вітаю Вас з нагоди світлих і радісних свят Різдва Христового та Нового 2017 року! Саме з Різдвяних свят, із світлої надії кожної людини на щасливе прийдешнє розпочинається новий рік нашого життя, наші майбутні звершення у нових справах. Хочу побажати усім миру та злагоди, здоров’я та благополуччя у Ваших родинах, тепла та затишку у Ваших оселях, любові та спокою у Ваших серцях! Анатолій Забарило, секретар Львівської міської ради


точка зору Автор фото - Ярослав Тимчишин

Остап Дроздов, спеціально для «РIA-Львів»

Що нас очікує у 2017? Ну як було можна просити мене написати статтю-передбачення на 2017 рік у різдвяно-новорічне число журналу? У всіх прекрасний настрій, усе навколо в святочних ялиночках-рюшечках-бантиках – а я, як спорохнявіла Баба Яга, повинен вискочити з мітлою з-за кущів і лякати розслабленого читача своїми прогнозами на рік грядущий! А лякати є чим. Шкода, що нема кого. Шкода, що українське суспільство досі не може увірувати в крах 25-річного «державотворення». Шкода, що кращі люди цієї країни життям ризикують за те, що підлягає терміновому викорчовуванню.

14

зайнятий утепленням вікон та фасадів, аби бодай якось вижити в країні комунального терору. 2017 рік буде роком фізіологічного виживання, роком Африки у центрі Європи, роком розіп’ятих надій на те, що ця держава здатна бодай щось зробити для людини, а не лише для себе.

Я сам боюся своїх прогнозів. Задовго до Революції я написав, що Янукович буде передостаннім президентом унітарної держави – так і сталося: зараз маємо порушену в території та устрої державу. Минулого року я написав, що будь-який новий Майдан матиме непривабливу фізіономію і буде названий інспірацією Кремля. А цього року я зумисне хочу написати щось таке, що мусить здійснитися. І ось що я напишу.

У 2017 році відбудеться остаточна делегітимізація влади. Усе тому, що вона так нічого й не зрозуміла. Підтримка Порошенка ідентична підтримці Януковича 3 роки тому. Довіра до нинішнього парламенту з героями АТО така ж мізерна, як і до попереднього парламенту з Ганною Герман. Народ, на горбі якого стоїть ця влада, ще ніколи так не вірив у свою власну державу. Зневага до найвищої влади – та сама, що й напередодні Революції. І тому країна, як ніколи, впритул підійде до ритуальної помсти. 2017 рік буде роком шмагання держави народом, доведеним до стану остервеніння. Люди будуть змагатися між собою в ступені ненависті до істеблішменту, який є ультразаможним при жалюгідних стандартах життя для решти (якихось там) 90% населення.

У 2017 році люди виразно зловлять себе на думці, що це тупик. Україна зразка 1991-2016 рр. повністю себе вичерпала. Система не може і не хоче саму себе зламати, а народ не здатен, не хоче і не може перезаснувати державу. Влада цього ніколи не забезпечить, тому що тільки ідіот демонтує самого себе. А народ – тим більше, бо він буде

У 2017 році на авансцену історії вийде та сама людина, яка рівно 100 років тому, у 1917-му, намутила таких ділов, що деякі суспільства ще й досі відхаркують. На авангард вийде знедолений, збіднілий, обкрадений, справедливо обурений, ображений люмпен, а люмпен аристократичним не буває. Основною народною емоцією буде

РІА Львів / січень 2017


2017 рік буде розплатою за електоральне каліцтво великочисельного війська самодурів із правом голосу. злість. На всіх завгодно, крім себе самих, білих і пухнастих однотурових однорогів. 2017 рік буде розплатою за електоральне каліцтво великочисельного війська самодурів із правом голосу. Люди, які своїми голосуваннями останнє десятиліття тільки те й робили, що зміцнювали олігархат, нарешті дозріють до своєї місії бути чудовим деструктивом і руйнатором. Усі креативні, пасіонарні й творчі люди України, звертаюся до вас: уже відтепер починайте готуватися, що на авансцену вийде ваш антипод. У 2017 році нам запропонують списаний матеріал. Усі нові політики будуть старими, тому що нових апріорі не може бути в країні, де є 5-відсотковий прохідний бар’єр і вибори через телевізор та білборди. Виборець, навчений шустеріадами і телемарафонами, сидітиме, як олух, біля голубих екранів і вишукуватиме найкращих популістів. 2017 рік буде апофеозом популізму. В політику прийдуть ті, хто буде говорити лише те, що від них хоче почути збідований виборець. На всю країну не знайдеться жодного адеквата, який прямим текстом повідомить країні звістку про її цивілізаційний крах, а значить, людей поведуть на нове коло підігрітих ілюзій про те, що в нас найкраща армія, найкращі дівчата, найкращі народні пісні, найкращі грунти і навіть бур’яни найкращі у світі. Популізм сягне таких розмірів, що люди залюбки проголосують за будь-якого вискочку, який за гроші олігархів пообіцяє перестріляти всіх олігархів. Люди ставляться до політиків, як до стелажа в супермаркеті: ось підійду і виберу собі когось на свій розсуд. Люди помилково називають це вибором. А насправді це є вибором менеджера супермаркету – це він виклав на стелаж саме цей товар і саме цього виробника, а не іншого. Люди думають, що вибирають, а насправді вони вибирають між тими, кого вже до них вибрав менеджер супермаркету. На касі знову буде черга. У 2017 році Галичина почне прозрівати. Вона нарешті збагне, що поки вона хотіла єдиної країни, – отримала «единую страну». Галичина роззирнеться навколо і побачить країну, напівворожу до галицької ідентичності. Коли обертів набиратиме Опоблок і вічно зелена Юля – Галичина нарешті роздуплиться і зрозуміє, що це не вона заражає собою й своїм патріотизмом, а навпаки: це її заражають усіма хронічними болячками «единой страны». І тоді доведеться вкотре топити свій гнів у пляшці патріотичної наливки, яку захочеться залпом випити і забутися ще бодай на рік.

кольорів. Ті перші усвідомлять доконечну необхідність створювати альтернативну Україну з мінімальною кількістю точок дотику з Україною реальною. Ті другі будуть далі вигукувати хороші гасла і воювати чужими життями. Ті перші стануть на шлях сепарації від власної держави, розуміючи, що вона стала спільним для всіх ворогом і рекетиром. Ті другі будуть навпаки – латану свитину знімати заради державного пуза, на яке вже ніщо не може налізти. Ті перші відчують спокусу піти у внутрішню еміґрацію, внутрішній екзиль. Ті другі захочуть узяти участь у загальнонаціональному конкурсі на кращу поразку. Ті перші усе прекрасно розумітимуть. Ті другі ненавидітимуть тих перших саме за це – за ясний, тверезий, непригладжений погляд. У 2017 році я більше не даватиму нових прогнозів доти, доки ті перші нарешті не врятують мою країну.

У 2017 році відбудеться внутрішній водорозділ суспільства на два табори: ті, хто все розуміє, і ті, хто далі буде купуватися на формальну наявність синьо-жовтих кольорів.

У 2017 році відбудеться внутрішній водорозділ суспільства на два табори: ті, хто все розуміє, і ті, хто далі буде купуватися на формальну наявність синьо-жовтих

РІА Львів / січень 2017

15


про головне

Олег Синютка: «Ми поставили високу планку, і у 2017 не маємо права опускатися» Найголовніше - це наші люди, які задають тенденції всій Україні у всіх сферах. Це той особливий менталітет та культура, яка є рушієм розвитку регіону. Напередодні Нового року, коли вже абсолютно всі у святковому настрої, журнал «РІА-Львів» мав унікальну можливість ексклюзивно поспілкуватися з очільником Львівської області Олегом Михайловичем Синюткою. Говорили про підсумки року та плани на 2017 рік. - Якими досягненнями пишаєтесь найбільше у 2016 році? - Одним словом - Львівщиною. А якщо говорити ширше та детальніше, то тим, що ми змогли об'єднати всіх людей. Ми продемонстрували всій Україні, що обласна адміністрація, міська рада та громадський сектор працюють в унісон та в повній синергії. Люди звикли думати, що влада - це такий порох, який не допомагає і нічого не робить, а ще й заважає. В 2016 році нам вдалось розвіяти цю думку і показати, що все може бути зовсім по-іншому: 500 км відремонтованих доріг та 1300 відремонтованих об'єктів; нарощення бюджетів до 3,4 мільярда гривень; обсяги

16

капіталовкладень - 700 мільйонів гривень; понад 50 нових відкритих підприємств, серед яких «Бадер» та «Фуджікура», а також інші, які створили понад 12000 нових робочих місць; сотні успішно реалізованих проектів та заходів; налагодження та організація вивозу сміття у всій області, а це більше 1900 населених пунктів - і мушу зазначити, що це надскладний процес, бо це злам людської філософії. Ми поставили високу планку, і я розумію, що в наступному році це вже стане стандартом, і нижче нього ми точно не маємо права опускатися. - Чи Вам вдалося реалізувати все задумане у році, що минає? - Тоді я був би не я, якби не вдалося. - У чому ексклюзивність та перевага Львівщини як регіону серед інших областей? - У всіх відношеннях - це регіон номер один. В ІТ сфері - перші; за темпом розвитку - перші; близькість до європейського простору – теж номер один. Та найголовніше - це люди, які задають тенденції всій Україні у всіх сферах. Це той особливий менталітет та культура, яка є рушієм розвитку регіону. - Що плануєте на наступний 2017 рік з розвитку регіону? - Зберегти єдність суспільства. Бо це основа та

РІА Львів / січень 2017


Читачам бажаю читати оновлений концептуальний журнал «РІА-Львів» і отримувати від цього корисну, потрібну та цікаву інформацію, відчувати та бути впевненими, що вони читають найкращий журнал. запорука успіху. Втримати ті темпи та можливості з ремонтних робіт, з відкриттям нових підприємств, які ми започаткували у 2016 році. Вже сьогодні ми маємо факт про відкриття великого підприємства на 2000 робочих місць у Бродах. Я сподіваюсь, у 2017 році буде публічно та офіційно прийнято рішення про побудову величезного курорту, що стане альтернативою курортів європейських сусідів та ще одною візитною карткою Львівщини. Насправді планів та цілей дуже багато. - Яке скандальне питання Ви хочете вирішити першочергово у новому році? - Я вважаю, що скандальних питань немає, є - проблемні. А ще точно хочу (від ред.- усміхається) , щоб скандалів на Львівщині не було. А всі проблемні питання ми поетапно, крок за кроком вирішимо. - Де, з ким і як святкуватимете новорічно-різдвяний період? - Новий рік я не святкую, а Різдво - то сімейне свято. Маю щастя з дружиною мати живих батьків, - то будемо з ними та з нашими дітьми. Різдво для нашої сім'ї - особливе свято. Це час, коли ми можемо трохи більше приділити одне одному уваги.

РІА Львів / січень 2017

- Чи будете колядувати і яка Ваша улюблена колядка? - Я вже в тому віці, коли приємніше слухати дітей, і дочекатися благословіння, щоб послухати, як колядують онуки. - Що побажаєте нашим читачам у новому році? - Перш за все, миру, невтомної праці, можливостей та прагнень. А Вашим читачам - читати Ваш оновлений концептуальний журнал «РІА-Львів» і отримувати від цього корисну, потрібну та цікаву інформацію. Я хочу, щоб кожна людина, яка прочитає це інтерв'ю, відчувала та була впевнена, що вона читає найкращий журнал. - Дякуємо, нам приємно, що Ви нас читаєте. Ще хочеться від Вас почути якийсь ексклюзивний спогад з Вашого життя? - Якщо я Вам розповім, то це вже знатимуть всі. Краще я Вам розповім наприкінці 2017 року щось справді ексклюзивне. - Обіцяєте? - Людина повинна виконувати свої обіцянки. Розмовляла Христина Педь Фото Олег Вацлавик

17


думки вголос

Що очікує нас у 2017 у політичній сфері?

Володимир Подгорнов, соціолог, політолог:

Юрій Ситник, блогер: 2017 рік пройде під знаком нестабільності та войовничості. З однієї сторони світ поволі сповзатиме в повномасштабну Третю світову, з іншої - все більше ставатиме людей і політиків, котрі розумітимуть, що ми на грані страшної катастрофи, яку людство може й не пережити. Лихоманитиме не лише існуючі центри хаосу, такі, як Україна чи Сирія. Загостряться внутрішні конфлікти суспільних груп, з різними світоглядними позиціями, у США, в ЄС, зокрема в Польщі та Туреччині. З'являться нові точки локальної напруги та полюси протистоянь. Геополітичні гравці (не держави, а Синдикат транснаціональних компаній та банків) підігріватимуть конфлікти у боротьбі за ресурси та сфери впливу. Україна надалі залишатиметься одним із епіцентрів нестабільності. Існуюча влада сповзатиме в диктатуру, що породить радикальні настрої, котрі підігріватимуться ззовні. Олігархічні ЗМІ розриватимуть свідомість людей між псевдополюсами: «за владу» - «проти влади» та «за війну» - «за мир». Жорсткий сценарій - це поділ України геополітичними кланами з кінцевою руйнацією держави, м'який - перевибори та тимчасова стабілізація.

18

У 2017 році усім нам доведеться докласти чимало зусиль, якщо хочемо змін на краще. І хоч зміни не завжди бувають конструктивними, втім, вони Україні таки необхідні. Тому у 2017 році доволі ймовірно, що відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради – і цього не потрібно боятися! На зміну старому мають прийти нові, свіжі молоді політичні сили, здатні боротися з корупцією на усіх рівнях. Це мають бути прагматики! Лише прагматики здатні закласти здоровий фундамент, побороти корупцію та за короткий час вивести країну з кризи. Нинішня ситуація з корупцією в Україні є типовою. Свого часу багато країн пройшли цей шлях очищення: на сьогодні вони є успішними, розвиненими країнами. Світовій історії відомі випадки, коли на шляху очищення деякі народи неймовірно велику кількість разів поспіль змінювали свою законодавчу владу, щоразу обираючи нових парламентаріїв, аж допоки не вийшли з кризи. Скажімо, Італія упродовж останніх 70 років 44 рази здійснювала перевибори. Дуже сподіваюся, що у прийдешньому 2017-му процес змін, який запустила Революція гідності, триватиме і надалі. Як результат, до влади мають прийти цілком нові люди. Але для цього українському народу, усім нам потрібно шукати справді відповідальних, досвідчених професіоналів – кращих своїх представників, - обирати у всі органи влади потрібно саме їх! Як соціолог, стверджую, що процес еволюції суспільства триває: у надрах старого обов’язково має народитися нове. Тому не потрібно боятися перевиборів!

РІА Львів / січень 2017


Олександр Ганущин, голова Львівської обласної ради На порозі 2017 рік. Передовсім, для Львівщини цей рік повинен стати роком продовження процесів, пов’язаних із децентралізацією. Утворені громади, сподіваюсь, будуть свідченням того, як все-таки мають працювати самоврядні органи, вони мають стати прикладом для інших. Маю надію, що добровільний процес об’єднання громад відбудеться з новою силою.

Продовжимо співпрацю з Луганщиною. Основне наше завдання - перемогти у головах людей сходу. Тоді хлопцям зі зброєю в руках роботи буде менше. І надалі будемо організовувати обміни вчителями, творчими колективами тощо.

Ще одне основне наше завдання – це не лише утримати, а й наростити темпи щодо дорожньої інфраструктури. Маємо закінчити з найбільшими трасами, такими як Львів-Самбір, Львів-Тернопіль, та приступити ремонтувати інші дороги.

Найголовніше, дай Боже, аби у новому році було менше втрат, аби наші воїни поверталися додому здоровими, щоби у наших родинах більше не було смутку.

Окрім цього, 2017 рік має стати роком спортивної інфраструктури. Ми маємо облаштувати більше, ніж 20 майданчиків зі штучним покриттям. Тож любительський футбол набуде значно вищого рівня.

Віримо, що 2017 рік стане кращим, аніж 2016. Зробімо разом все для того, щоби жити стало легше. Для цього ми маємо триматися разом!

Для Львівщини 2017 рік має стати роком нових робочих місць. Новостворені на наших теренах підприємства «Бадер Україна» та «Фуджікура Аутомотів Україна Львів» – це лише початок і це далеко не наша межа.

РІА Львів / січень 2017

Сили нам, сильним! Незалежності нам, вільним!

19


Нехай з роком Мавпи закінчиться і цей мавп'ятник, нехай у рік Вогняного Півня півень заклює всіх ворогів України, корупціонерів і бариг у владі. Україна повинна і обов'язково стане великою державою в Європі! Будьте мудрими та впевненими, що в України велике майбутнє. Українці - це могутня нація, яка переможе зло та свавілля в рідній державі і побудує успішну та процвітаючу країну! З Новим роком та Різдвом Христовим, дорогі львів'яни!

Михайло Саакашвілі


Маю приємність привітати львів'ян та усіх читачів журналу «РІА-Львів» із зимовими святами. У мене особиста любов до Львова, адже саме тут я навчалась і жила до того, як переїхала до Одеси. Тому вважаю себе частково львів'янкою… Рік, що минув, залишив ще менше шансів нашому ворогу і додав більше впевненості у перемогу. Проте випробування для нашої країни не завершуються. Щодня українські вояки на сході захищають наш спокійний сон. Їхні сміливість та відвага є прикладом для багатьох нас. І ми відповідальні за те, щоб з року в рік успіхи та зміни на краще в Україні були відчутними для кожного окремого громадянина: чи то учителя, військового, медика, волонтера, чи бізнесмена. Це був ще один рік, коли ідеали Майдану не дозволили нам здатися у боротьбі. Нехай ця снага буде завжди. Нехай кожна хвилинка у новому році буде наповнена прагненням думок та енергією дій. Хай мир і злагода крокують поряд з вами, а магія Різдва додасть вам натхнення на нові звершення! Я бажаю вам сили, віри та впертості, щоб продовжувати діяти і боротися з тими, хто намагається затягнути нашу країну в болото. В нашій єдності сила! Історія неодноразово доводила, що ті, хто втілює зміни, — на правильному шляху. Разом — і до кінця! Слава Україні! Як кажуть моряки в Одесі: «Сім футів під кілем всій нашій країні!». Соломія Бобровська, в. о. Голови обласної адміністрації Одеської області (наймолодша очільниця області в Україні)


гість номера

Яна Банк: Змінювати країну можливо, якщо ти змінюєш себе! 22

РІА Львів / січень 2017


Уже з перших хвилин знайомства з цією жінкою розумію, що переді мною харизматична співрозмовниця, енергійна та цілеспрямована особистість з аналітичним складом розуму, а на додачу ще й приємна та красива жінка. Звати мою співрозмовницю Яна Банк. Її добре знають у Львові. Втім, вона відома також багатьом бізнесменам Львова, Києва, з-за кордону, яким свого часу допомогла порадами, як фахівець, налагоджувати бізнес. Адже за фахом вона – маркетолог, а улюблена сфера її діяльності, в якій вона почувається «як риба у воді», - маркетинг та створення бренду. - Яно, у Вас за плечима дві вищі освіти, червоний диплом з відзнакою, Ви багато навчалися. Своєю справою обрали маркетинг. Чим для Вас є ця робота? - Я шалено люблю свою роботу. Маю чималий досвід в обраній галузі, оскільки свого часу працювала у рекламній сфері, медицині, сфері державних закупівель та тендерів, страховій сфері, і навіть у ресторанному бізнесі, коли я два роки була управляючою ресторану… Мені пощастило – свого часу, навчаючись, я отримала освіту та знання про весь цикл збуту продукції: від складування, виставкової діяльності до маркетингових досліджень. Оскільки я вчилася із задоволенням, мені було цікаво навчатися - я почувалася як «риба у воді», тому і здобула червоний диплом з відзнакою. А розпочинала я свою діяльність з реклами, і було це ще тоді, коли навіть саме поняття реклами було мало кому відоме в Україні, а про маркетинг практично ніхто і не чув. Тому я скуповувала переважно за кордоном усі цінні книжки, які стосувалися реклами та маркетингу, та везла їх додому. Вивчала усі цікаві акції, черпала досвід інших, а також відвідувала чи не усі рекламні виставки. Таким чином, моє захоплення маркетингом уже триває 15 років – і усі ці роки я мріяла відкрити власне рекламно-маркетингове агентство. Втім, навіть зараз, будучи засновницею власної Студії проектного менеджменту «Автор», я досі із цікавістю поглинаю усі книжки, що лише з’являються на ринку та стосуються цієї галузі. Адже, якщо хочеш бути успішним, – удосконалюйся, йди в ногу з часом! І взагалі, я доволі непосидюча – мені потрібно постійно рухатися вперед та не зупинятися на досягнутому! - У чому полягає Ваша робота маркетолога? - Я, по суті, є своєрідним «перекладачем» між бізнесом та його цільовою аудиторією. Бізнесу я пояснюю потреби його цільової аудиторії, а цільовій аудиторії пояснюю цінність

РІА Львів / січень 2017

продукту та переваги саме цього бізнесу чи підприємця. Для цього я розробляю план стратегічного маркетингового просування бренду на 1-2 роки. Досконале знання законів маркетингу при цьому є вкрай необхідним. Але люди, на жаль, досі часто плутають поняття реклами та маркетингу. Та й під поняттям реклами дехто розуміє лише друк рекламних флаєрів та розміщення реклами на банерах тощо. При цьому мало хто замислюється про правильну рекламну стратегію та інші важливі моменти. Щодо маркетингу – у багатьох бізнесменів часто ці знання недостатні. Для прикладу: за кордоном не ризикують займатися бізнесом без маркетингових досліджень та ґрунтовних маркетингових знань. - Яких помилок найчастіше допускають бізнесмени на шляху просування свого бізнесу? - На жаль, часто бізнесмени помилково вважають, що для просування бренду достатньо лише надрукувати рекламки та розробити сайт, при цьому зовсім не переймаючись його просуванням. Ще й дивуються, коли гроші витрачені, а це все не спрацьовує і не дає очікуваного результату. І не дивно, адже має бути розроблена стратегія правильного донесення інформації до споживача, яка насправді враховує чимало факторів.

- Звідки Ви черпаєте свої знання з маркетингу? - Не думайте, що знання даються самі собою. Мій шлях у рекламу, маркетинг був довгим та наполегливим. Свого часу я пройшла жорстку школу продаж, працюючи у страховій компанії. Згодом, як справжня жінка, я удосконалювала свою майстерність, продаючи різноманітну косметику. Також вчилася створювати логотипи. Та найкраще мені вдається створювати та просувати бренд. Для цього я пройшла навчання на одній із відомих міжнародних платформ та отримала сертифікат міжнародного взірця. Окрім того, навчаючись у виші, свого часу я практично двічі пройшла усю програму МВА – передусім саме там я отримала ґрунтовні знання з маркетингу. А потребу в цих знаннях завжди гостро відчувають усі бізнесмени. Як приклад - нещодавно я мала успішний досвід у сфері викладання маркетингових знань для підлітків віком 15-17 років, майбутніх ІТ-шників, які вирішили зайнятися стартапом, тобто втіленням новаторських ідей у бізнес. Ці надзвичайно талановиті діти придумували неймовірні ідеї, втілювали їх у життя, але продати свою ідею не вміли – бракувало знань. Бо це вже бізнес, а бізнесу, так само як маркетингу, потрібно навчатися. Ось зараз, скажімо, я проходжу ще й курс навчання про піар соціальних проектів.

Студія проектного менеджменту «Автор» - моя робота і водночас моє хобі, це моя мрія, це моє покликання! «Автор» займається розробкою рекламно-маркетингових кампаній на базі дослідження результатів бізнесу та поставленої мети, якої необхідно досягнути!

23


гість номера - На Вашу думку, що є головним у житті жінки? - Переконана, що головним у житті є таки сім’я! Звичайно, жінка, окрім сім’ї, за бажання може себе успішно реалізувати і в професії. Навіть народивши дитину, я далі жила у насиченому ритмі, продовжувала навчатися, ще й одразу паралельно у двох вишах, а згодом ще й влаштувалася на роботу. І навіть якщо робота подекуди займає у мене 49%, то 51% все одно займає сім’я. - А яке місце у Вашому житті займають діти, чоловік? - Маю своєрідне бачення: діти – це чудово, я їх дуже люблю, проводжу з ними багато часу. Але діти виростають і йдуть, створюють свої сім’ї. А чоловік – це твій надійний партнер, на якого ти можеш опертися, так само, як він на тебе. Чоловік для мене – частина мене, моя половинка, а я – його половинка. Разом ці дві половинки мають підходити одне одному як той пазл, тоді життя минає щасливо. - Як вважаєте, у чому полягає секрет життєвого успіху? - У балансі всіх сфер життя, у їх гармонійному поєднанні. Але спершу потрібно визначитися для себе, які сфери є пріоритетними.

Успішний маркетинг базується на свіжих креативних ідеях. Люблю працювати з професіоналами рівня експертів. Вважаю, кожна людина має займатися тим, що їй найкраще вдається. - Ви – бізнес-леді, займаєтеся багатьма проектами, Ваш день розписаний по годинах, але, попри те, Ви завжди у чудовій формі. У чому криється Ваш секрет? - Я справді багато працюю, з ранку до ночі. Але я дуже ціную свій час, тому волію заздалегідь все добре

24

спланувати, щоб багато чого встигнути. При цьому навіть у роботі завжди намагаюся складні речі спростити - скажімо, мову з багатьма термінами перекладаю на більш зрозумілішу для цільової аудиторії. А ще намагаюся їсти здорову їжу та більше овочів, п’ю багато води, веду активний спосіб життя та займаюся йогою, щоб тримати баланс у тілі, душі, голові. А ще нам, жінкам, потрібно не забувати, що ми таки жінки, а тому виділяти для себе час. Люблю суботні ранкові години, коли можу присвятити увагу собі. - Маєте якесь своє хобі? - Люблю куховарити. Можу, коли маю час, по 5 годин проводити біля кухонної плити, одягнувши навушники та повністю заглибившись у творчий процес. - Це завдяки своєму хобі Ви два роки були управителькою ресторану «Шекспір»? - Відверто кажучи, приїхавши до Львова, я починала все з «нуля». Коли мені запропонували бути управителькою ресторану, зізнаюся, я на той час лише тестувала себе, намагаючись зрозуміти, яким бізнесом я хочу займатися. Втім, будучи управителькою ресторану, я почерпнула чимало знань. Мені дуже пощастило на вчителів. Ведення ресторанного бізнесу я навчалася в Юлії Гуч – тієї, що відкривала ресторан «Гудман» у Києві, та яка є «правою рукою» та ученицею славнозвісного Зельмана, найкращого ресторатора Росії, який має свої ресторани навіть у Лондоні. Ця

людина навчила мене сприймати ресторан як свій власний дім, де клієнти – це мої гості, а персонал – це як члени моєї родини. Також я відкрила свій перший стартап – першу у Львові школу кулінарії для дітей «Ложка», для якої сама придумала логотип, концепцію. А згодом отримала ще один новий досвід роботи - зайнялася кейтерингом – ми обслуговували міністрів, поважних гостей міжнародних конференцій. - Яким чином Ви знаходите нові цікаві маркетингові ходи? - Я спілкуюся із відомими людьми, які вже чогось досягли у рекламі та маркетингу. А ще я не можу жити без стартапів! Коли мені в голову приходить якась ідея, я завжди кажу – помру, але зроблю! А ще за духом я новатор, мені потрібен рух, свіжі ідеї. Якщо мене посадити в чотирьох стінах, я буду ще деякий час креативити, а потім просто «зачахну». При цьому ідеї з’являються в моїй голові навіть у найнестандартніші моменти – головне, їх не втратити. Як доказ – коли у Львові проходив фестиваль сиру та вина, я придумала ідею з фонтаном, з якого замість води тече вино. Я можу втілювати в життя різні проекти, але коли доходить справа до маркетингових ходів – тут моя стихія, – я можу цілими ночами, не втомлюючись, над цим працювати та отримувати задоволення від цього процесу. Це моє! Реклама має діяти, має зачіпати. Коли люди говорять про рекламу – це погана реклама. Коли люди говорять про товар – це класний товар!

РІА Львів / січень 2017


На жаль, часто навіть доволі талановиті бізнесмени, які здатні продукувати чудові бізнес-ідеї, намагаються продавати свій продукт не тій цільовій аудиторії, або не те, чого люди потребують, або просто не тим чином, через що і зазнають краху.

- А як Ви відпочиваєте у вільний від роботи час? Якому релаксу віддаєте перевагу? - Люблю адреналін. Для мене найкраще проведення часу – або робота, або природа, квадроцикли, походи у гори, джампінг. Завжди захоплююся природою – чи то Карпати, чи то море. Звідси і черпаю свої сили! - Що б Ви хотіли побажати читачам журналу «РІА-Львів» у новому році? - Перш за все, побажаю усім у 2017 році досягти гармонії та балансу, бо це дуже важливо! Так склалося, що я, як помічник депутата, беру участь у кількох соціальних проектах. Нещодавно я здійснила джампінг-стрибок з висоти стадіону «Арена-Львів». І тоді мені в голову несподівано прийшли слова, які я хочу повторити: «Міняти країну можливо лише в тому випадку, коли ти міняєш себе!». Тому вважаю, що кожен має розвиватися заради розвитку суспільства. Коли людина робить щось добре - вона успішна, навколо неї гуртуються інші. На мою думку, після Революції гідності українці та їхня свідомість змінилися в кращий бік – люди почали горнутися, допомагати одне одному. Хочеться, щоб ми, українці, нарешті зрозуміли свою цінність та забули про штучно нав’язаний нам комплекс меншовартості. І щоб наші чиновники нарешті згадали, що вони утримуються за кошти платників податку, тому мають відповідально ставитися до громадян та своїх обов’язків. Мусимо спільними зусиллями наводити порядок, але починати потрібно зі себе, з побутових дрібниць. Не потрібно скиглити та чекати на чиюсь допомогу – варто самим будувати свою державу, тому свідомість наша має прокидатися. Щоб свідомих та активних українців ставало дедалі більше! І тоді ми не будемо проситися до когось - до нас самі захочуть приєднатися. Розмовляла Ірина Запотічна-Ванчосович

РІА Львів / січень 2017

25


економічний інсайт

2 0 1 7 рік – у цифрах 6

За словами аналітиків, у 2017-ий Україна вступила зі шлейфом минулорічних проблем та під враженням від результатів e-декларування статків чиновників. Усе це - на тлі зростаючих цін, інфляції та безробіття.

У Держбюджет на 2017 рік далі закладено дефіцит на рівні 3% ВВП, зростання економіки на 3%, інфляцію - 8,1% , курс долара - у 27,2 гривні та ціну на газ 245,8 долара за тисячу кубометрів.

1.03.2017 р. ставки акцизного податку на алкогольні і слабоалкогольні напої збільшаться на 20%. Ще на 12% зросте акциз на міцні та ігристі вина. Без змін залишаться лише ставки для натуральних вин.

1.01.2017 р. акцизи на тютюнові вироби в Україні підвищилися на 40% - це призведе до зростання вартості сигарет на 30%.

1.01.2017 р. набув чинності Закон «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», яким вводиться накопичувальна пенсійна система з внесків застрахованих людей, яким виповнилося не більше 35 років. Солідарна система пенсійного забезпечення при цьому зберігається.

У 2017 році відбудеться зниження оптової ринкової ціни на електроенергію з розбивкою на квартали. 1.01.2017 р. ОРЦ на електроенергію зменшиться з 1490,63 грн. до 1341,57 грн. за 1 МВт / год. (без ПДВ). З 1.04.2017 р. знизиться ще до 1263,76 грн. за 1 МВт / год. (без ПДВ). Загальне зниження ОРЦ становитиме 15,2%. Нагадаємо, що з 1.09.2016 р. ціни на електроенергію для населення зросли в середньому на 25%.

1.01.2017 р. зріс розмір мінімальної заробітної плати з 1,6 тисячі гривень до 3,2 тисячі гривень. Для цього у Держбюджеті 2017 р. закладено необхідний ресурс. Втім, як стверджують аналітики, таке підвищення мінімальної зарплати повторить ситуацію 2010-го, коли зарплати усіх бюджетників майже зрівнялися, - збільшення доходів відчують тільки найбільш низькооплачувані пра-

У 2017 р., згідно зі змінами, внесеними у Податковий кодекс, зросте сума відшкодування ПДВ. Натомість щодо ФОП – з 1.01.2017 р. вони будуть зобов'язані регулярно сплачувати єдиний соціальний внесок, незалежно від того, заявили вони в цьому місяці дохід чи ні. Чимало приватних підприємців вирішили закрити свій бізнес.

цівники. Також існує ймовірність, що за рахунок підвищення мінімалки уряд хоче зекономити на субсидіях, скоротивши кількість людей, яким необхідно їх надавати. Таким чином, з одного боку, влада піднімає зарплати, а з іншого – отримує їх назад у скарбницю у формі податків і плати за комуналку. Реального покращення життя українців, як стверджують аналітики, на жаль, це не принесе.

Серед пріоритетів Закону «Про Державний бюджет України на 2017 рік» міністр фінансів Олександр Данилюк назвав підвищення обороноздатності і соціальних стандартів, розвиток освіти, охорону здоров'я, цільову підтримку сільського господарства, розвиток дорожньої інфраструктури тощо.

26

РІА Львів / січень 2017


Дорогих львів’ян та гостей міста Вітаю з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай з останніми хвилинами старого року турботи та негаразди покинуть Вас, теплом зігріються серця, очі світитимуться щастям, а домівки наповняться добром, радістю та Божим благословенням! Бажаю усім, щоб Новий 2017 рік став щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги. Різдвяна зоря нехай запалить у серцях вогонь віри та любові, надії та оптимізму, наснаги та невичерпної енергії! Усім бажаю миру, любові, злагоди та достатку! Федір Гарапко, співвласник ТЦ «Скриня», голова «Благодійного фонду братів Гарапків» РІА Львів / січень 2017

27


фінансовий аспект Віктор Гальчинський

Процес очищення триває

Банківська система України нині переживає нелегкі часи. Хвиля ліквідації банківських установ, що прокотилася минулого року, а наприкінці ще й націоналізація банку-гіганта «Приватбанк», шокувала та добряче зіпсувала нерви багатьом. То що ж очікує українців у 2017 у банківській сфері? З цим запитанням ми звернулися до Віктора Гальчинського, прес-секретаря ПАТ «Кредобанк». - Пане Вікторе, на Вашу думку, чого назагал слід очікувати українцям у банківській сфері 2017 року? - Дуже хочеться вірити, що 2017 рік принесе українській банківській системі довгоочікувану стабільність, завершення процесу очистки сектору від проблемних та недієздатних банків, а також здорову конкуренцію на ринку банківських послуг.

Якщо в Україні буде стабільна і приваблива економіка – відмінно працюватиме і банківська система.

- Нацбанк оголосив, що у I кварталі 2017 року має бути оприлюднений проект нового закону «Про іноземну валюту», який закладе нові принципи валютного регулювання. На Вашу думку, як цей закон відобразиться на українцях? 28

- На сьогодні валютне регулювання в Україні працює на підставі Декрету Кабінету Міністрів про систему валютного регулювання та контролю від 1993 року, що був прийнятий відповідно до перехідних положень Конституції, що діяли на той момент, і вже застарів. Поява нового закону про іноземну валюту, який систематизує всі вимоги щодо валютного регулювання та контролю, є позитивом. Про те, як новий закон відобразиться на українцях, можна буде говорити тільки після оприлюднення тексту хоча б його проекту. - Якщо порівнювати з українськими, як почуваються в Україні банки з іноземним статутним капіталом? - Банки з іноземним капіталом, на мою думку, нині є одним із найважливіших компонентів українського банківського сектору. Вони мають одну беззаперечну перевагу – доступ до швидкої фінансової підтримки своїх материнських структур, якщо така потреба виникне. Невипадково Національний банк з 2016 року вивів банки іноземних банківських груп в окрему групу свого класифікатора. Особливими в цій групі є банки з

РІА Львів / січень 2017


Очищення банківської системи триватиме. На ринку залишаться найсильніші гравці та ті, для кого банківські послуги є основним бізнесом. європейським капіталом та для яких банківська справа є основним бізнесом – вони дуже серйозно піклуються про власну репутацію, оскільки можливі проблеми з їхніми дочірніми структурами, які мають прямий вплив на материнський бізнес. Через це підтримка українських «доньок» європейських банків є максимально можливою, а їхній бізнес – максимально прозорим. - Наскільки надійними на ринку є нинішні українські банки-гіганти? - Враховуючи останні події, пропоную утриматися від коментаря… - Як вважаєте, у 2017 році Україну знову огорне нова хвиля ліквідації банківських установ? - Справді, процес очищення банківської системи триватиме, оскільки система має працювати надійно. Для цього на ринку залишаться найсильніші гравці та ті, для кого банківські послуги є основним бізнесом.

- Нещодавнє е-декларування довело, що українській банківській системі, на жаль, не довіряють навіть високопосадовці, які зберігають шалені обсяги готівки не у банкових установах. Як вважаєте, у чому причина такої тотальної недовіри до українських банків? - Причин кілька: економічна нестабільність та висока волатильність курсу національної валюти, а також велика кількість проблем у банківській системі. Довіра заслуговується роками стабільності. Якщо в Україні буде стабільна і приваблива економіка – відмінно працюватиме і банківська система. Нині ж банківський сектор є відображенням економіки. Розмовляла Ірина Ванчосович

- Спробуйте спрогнозувати, із введенням безвізу чи стануть доступними для українців дешеві, під малі %, як за кордоном, кредити? Адже не секрет, що у Європі кредитні ставки майже у 10 разів менші, аніж в Україні? - Впровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок до ЄС не матиме впливу на кредитні ставки. Дешеві кредити в Україні будуть за двох умов: стабільності національної валюти та зниження ставок на банківські депозити. Недорогі кредити під 3-5% річних у Європі можливі через те, що максимальна акційна ставка за депозитами там не перевищує 1% річних. Наші депозитні ставки значно вищі, але маємо тенденцію до зниження як депозитних, так і кредитних ставок.

BANK

РІА Львів / січень 2017

Недорогі кредити під 3-5% річних у Європі можливі через те, що максимальна акційна ставка там за депозитами не перевищує 1% річних.


історії успіху

Тарас Колодій: «Я люблю робити те, що мені подобається» Львів’янам, а також численним гостям нашого міста давно полюбилися ресторан імпровізацій «Грушевський cinema & jazz», компанійський ресторан «Панська чарка», ресторація на пл. Ринок «Чесне м’ясо», ресторан побачень Del Pesto, хоспер-паб «Когут», мережа магазинів «Наливки зі Львова», арт-готель «Модерн», а також легендарна кав’ярня «Вірменка». Запитаєте, що поєднує ці заклади? Перш за все, кожен з них має свою неповторну оригінальну концептуальну ідею, вирізняється добре продуманою стратегією. Втім, мало хто знає, що усі ці заклади поєднує ще дещо, – усі вони входять до складу Львівського холдингу «Акурат». І хоча цей холдинг був заснований порівняно недавно, влітку 2013 року, але з того часу кількість його закладів зросла майже утричі. Це свідчить про успішний менеджмент, який очолює та ефективно впроваджує генеральний директор Тарас Богданович Колодій. Неймовірно, але цей молодий талановитий керівник-менеджер планує, продумує, визначає стратегічні цілі та засоби їх досягнення для цілого холдингу, до складу якого входить ще й власне виробництво. Тарас Богданович своїм особистим прикладом демонструє, як хобі та проекти, що приносять задоволення, можуть перетворюватися на бізнес. Про те, як зароджувався цей холдинг, історію його розвитку та інші цікаві моменти, розповідає генеральний директор компанії та засновник Львівського холдингу «Акурат» Тарас Колодій. - Пане Тарасе, як зароджувався холдинг «Акурат»? - Ідея ресторанного бізнесу зародилася у мене давно. Спершу я відкрив компанійський ресторан "Панська чарка". З цього все і почалося. Точніше, усе почалося з мого давнього хобі: створювати наливки. Спершу для себе, для своїх друзів, а згодом це переросло у бізнес - виникла ідея зробити елітний алко-паб, де відвідувачі могли б смакувати наливками моєї рецептури. Ним став ресторан «Панська чарка», перша наша ластівка.

30

- А як далі тривав розвиток Вашого холдингу? - Наступним був ресторан Del Pesto, що на вулиці Костюшка, 6, – це ресторан більш італійського напряму із середземноморською кухнею. Далі - відкриття ресторану «Грушевський», потім паб «Когут» на проспекті В. Чорновола, неподалік Оперного театру, ресторан «Чесне м’ясо» на площі Ринок, а згодом готель «Модерн» на проспекті Шевченка. 2016 року ми реставрували славнозвісну кав’ярню «Вірменка». Увесь цей час паралельно тривало та розвивалося у заводських масштабах виробництво наливок. Я довго думав, як правильно оформити та подати цей продукт

РІА Львів / січень 2017


Щодо копіювання чужого – я не прихильник цього, надаю перевагу оригіналу. Не варто користатися чужими ідеями – потрібно самому продукувати власні, лише тоді буде успіх. Переконаний, що копія, плагіат не здатні досягти рівня оригіналу. Не потрібно когось повторювати – ринок настільки широкий, що, за бажання, завжди можна знайти свою нішу.

- Ваші наливки завдяки своїм смаковим якостям та оригінальній подачі «розбіглися» найбільшими містами України: Київ, Одеса, Харків, Дніпро, Львів та курортом «Буковель». Розкажіть, як народжуються наливки? - Попри мою зайнятість, хобі створювати наливки далі залишається зі мною. Я не лише відроджую деякі забуті рецепти та впроваджую їх у виробництво, а й сам експериментую зі смаками. Мені хочеться зробити щось своє, щоб і людям подобалося, і мене з приємністю згадували. Від цього я отримую задоволення. Щоб зробити якісну наливку, потрібно не менше півроку. Коли я відкривав магазин з наливками, спершу їх було 12 видів. На це пішло шість років праці: я створював їх, робив-переробляв, узгоджував. Адже спершу я шукаю смаки, відшліфовую їх, потім подаю це все у Держстандарт на затвердження, де засідає Державна комісія із 12 дегустаторів. Їхні спеціалісти роблять детальний аналіз кожної настоянки. Оскільки до складу моїх наливок входять різні трави (серед них і калган), по суті, кожна настоянка – це ліки. Тому і споживати ці наливки потрібно, дотримуючись певних рекомендацій, – тому ми відповідально ставимося до виготовлення наливок. - Які переваги мають саме Ваші наливки? - Коли я починав робити наливки – наливок, як таких, у Львові ще не було. Я один із перших виробників в Україні, який має право на виготовлення сертифікованих наливок, згідно з вимогами Держстандарту та власних розроблених технічних умов. Для цього у нас діє сертифіковане виробництво з обладнанням, є власна сертифікована лабораторія, спеціалісти якої ретельно перевіряють кожну партію, – тобто над усім процесом виробництва діє контроль. Окрім того, мої наливки продаються з акцизними марками. На сьогодні ми виготовляємо понад 30 видів наливок з різною рецептурою: солодкі, гіркі, легкі, міцні, з вмістом спирту від 27% до 50%. На нашому заводі виготовляєтья ще й горілка «Абсолютний стандарт» та «Преміум Стандарт». Також розроблено лінійку лікерів, а буде ще й коньяк та віскі власного виробництва. Усе виготовляється з екологічно чистої сировини, що закуповується у Західному регіоні. У нашому магазині діє безкоштовна дегустація, завдяки чому наші консультанти завжди допоможуть обрати потрібний смак.

була приурочена до відкриття «Вірменки», улюбленим є «Старий Львів». Хоч для мене кожна наливка, кожен лікер – як рідні діти, я в них вклав свою працю. З новинок порекомендую вам ексклюзивні гарячі напої з додаванням наших наливок – таких напоїв вам більш ніде не запропонують! - Ваші наливки привертають увагу не лише різноманіттям смаків, а й оригінальним оформленням пляшок малюнками. - Придумуванням типажів героїв на пляшках та картин на стінах, розписом дверей у ресторані «Панська чарка» спеціально займався львівський художник Мар’ян Пирожок, а Ярослав Шкрібляк довів героїв до сучасного вигляду. Інтер'єром закладів займався Марко Савицький, з яким ми і далі працюємо. - Ви та очолювана Вами компанія сповідуєте принцип: основною цінністю є клієнт, а пріоритетом створення нових робочих місць. А що спонукало Вас відновити ще й легендарну кав’ярню «Вірменка»? - Я – львів’янин, і мені хочеться відродити Львів, саме тому концепція нашого холдингу полягає у відродженні історії міста. Оновлена «Вірменка» – одне з таких місць. (ред. - 2016 року «Вірменка» стала переможцем фестивалю Lviv Coffee Festival та визнана кращою кав’ярнею року). Ми зберегли багато традицій цієї культової кав’ярні, як-от, традицію підвішеної кави, та започатковуємо нові. Серед них – нещодавній запис диску «Воїни АТО читають казки дітям» (про це окремо читайте у наступному номері журналу). - Ваші друзі, знайомі, підлеглі характеризують Вас як хорошого друга та сім'янина. А у чому секрет успіху Львівського холдингу «Акурат»? - Успіх компанії залежить від спільної роботи згуртованого колективу та мудрих менеджерів, кожного на своєму місці. Відповідальних та ініціативних ми помічаємо та просуваємо вгору кар’єрними східцями. Успішний офіціант у нас може дорости до управляючого рестораном. Так, у холдингу «Акурат» немає нічого неможливого, тому що є команда однодумців! Розмовляла Ірина Запотічна-Ванчосович На правах реклами

на ринок, – їх продаж розпочався лише тоді, коли у мене з’явилася цілісна ідея подачі цих наливок спершу у ресторані «Панська чарка», а згодом і у створеній нами мережі магазинів під назвою «Наливки зі Львова».

- Яка серед Ваших наливок найулюбленіша? Чи маєте новинки? - Без перебільшення, усі наші наливки користуються популярністю. Втім, наливку «12 трав» у 2012 році на конкурсі наливок було визнано «Кращою наливкою Львова». Це і моя улюблена наливка. А серед лікерів нашого виробництва, лінійка яких

РІА Львів / січень 2017

31


Еrgosit – це сімейний проект, ідея якого виникла ще у 2015-му. За півроку тестувань та модифікацій нам вдалось створити крісло, котре поєднало у собі стиль та користь. Повністю українське виробництво, надійна дубова конструкція та якісні матеріали – це головні переваги, котрі лягли в основу нашого проекту.

У сучасному світі багатьом із нас доволі складно знайти час на фізичну активність.Більшість дня ми «просиджуємо» на роботі, решту – за сніданком, обідом, вечерею, перед телевізором чи у транспорті. І, зрештою, навіть не помічаємо, що купу часу перебуваємо у сидячому положенні, що позначається на нашому здоров’ї. Тому ми вирішили виготовляти в Україні ергономічне крісло з упором на коліна, яке змушує рухатись та стимулює природний вигин хребта, а також покращує його міцність і гнучкість. Хребет перебуває у правильному положенні і природно вирівнюється.

Стильне крісло для здоров’я вашої спини

забезпечує активне сидіння, сприяє спалюванню 150 калорій/годину покращує кровообіг, увагу та концентрацію бадьорить м’язи, стимулює хребет забезпечує правильне положення хребта

Замовити крісло з безкоштовною доставкою можна на:

ergosit.com.ua


Хто ми?

ТСМ — сімейна столярна майстерня, заснована у Львові ще 1993-го року. Ми займаємось проектуванням, виробництвом та монтажем дерев`яних дверей, сходів, меблів, настінних панелей, дерев`яних інтер`єрів. Працюємо як з приватними помешканнями, так і з комерційними структурами: готелями, ресторанами та ін.

Історія

Усе велике починається з малого. Так і наша справа зародилась ще в далекому 1961-му році, коли майбутньому засновнику підприємства Василеві Ілечку, якому тоді було лише 10 років, подарували рубанок. Із того часу столярна справа на стільки запала йому в душу, що стала справою життя. Здобувши освіту, Василь починає виконувати індивідуальні замовлення, іноді працюючи по 16 год на добу. На той час дуже проблемно було придбати не те, що верстати, а і звичайні інструменти, які для будь-якого столяра є "додатковими руками". То ж наш засновник у 1988 році, на основі власних креслень, самотужки створює універсальний верстат, котрий відкрив безліч нових можливостей для розвитку столярної справи. Невдовзі 1993-го Василь Ілечко засновує "Творчу Столярну Майстерню", яка на сьогодні вже добре відома як потужна виробнича компанія, та займає лідерські позиції у регіоні.

Наше кредо:

"Робити або дуже добре, або не робити зовсім". Дотримуючись цього правила вже понад 20 років, ми здобули прихильність та визнання багатьох поціновувачів дерев’яних інтер’єрів не лише з України, але й країн Європи.

Які наші відмінності?

Ми працюємо із кожним клієнтом індивідуально, починаючи від розробки дизайну, продовжуючи виробництвом, і завершуючи монтажем виробів. Пропонуємо комплексне рішення "під ключ".

Переваги:

Бездоганна якість наших виробів — найголовніша перевага. Трьохетапне шліфування, тришарове (іноді більше) покриття лаком — ось кілька секретів незмінно високої якості продукції вже понад 20 років.

“Творча Столярна Майстерня” — це команда професіоналів, майстерність і творчий підхід яких

допоможуть реалізувати усі ваші побажання.

РІА Львів / січень 2017

тел. (032) 227-22-61 (050) 647-95-67 email: info@tsm.lviv.ua веб-сайт: www.tsm.lviv.ua

33


туризм Наталя Табака, в. о. начальника управління туризму та курортів ЛОДА

Подорожуй. Насолоджуйся. Поважай!

фото надала прес-служба ЛОДА

Під таким гаслом пройде новий рік сталого розвитку туризму. За прикладом світової спільноти прийдешній 2017-ий стане роком сталого туризму в Україні. Львівська область швидко підхопила таку ініціативу і робить перші кроки на шляху до утвердження Львівщини як головної туристичної дестинації країни. Про вагомість туризму, любов до подорожей, а також сьогоднішній стан та подальші кроки у розвитку туристичної галузі Львівщини в 2017 році розповідає в. о. начальника управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака.

Туризм – одна з найбільш динамічних галузей Львівської області. У Стратегії розвитку Львівщини до 2020 року наголос зроблено саме на розвитку туристичної галузі та промоції регіону. Зокрема йдеться про вдосконалення туристичної інфраструктури, підвищення професійного рівня фахівців у галузі туризму, створення нових туристичних продуктів, збереження історико-архітектурної та культурної спадщини. Дуже важливим для нас також є розвиток дорожньої інфраструктури та забезпечення комфортного доїзду до об’єктів туристичної відвідуваності. У 2016 р. обласна державна адміністрація у співпраці із туристичним бізнесом проводила активну промо-кампанію для ЗМІ та туристичного бізнесу іноземних країн, аби розвинути й популяризувати туристичну дестинацію «Львівщина». Відтак організовано 10 інформаційно-пізнавальних турів для представників із Литви, Чехії, Словаччини, Казахстану, Ізраїлю, Вірменії, Саудівської Аравії, Польщі, України. Представлено туристичну привабливість регіону у 6 виставкових та презентаційних заходах в Україні та у 5 заходах за кордоном (Ізраїль, Польща, Білорусь, Туреччина), а також організовано численні заходи з популяризації Львівщини туристичної.

Travel. Enjoy. Respect – під таким гаслом Генеральна асамблея ООН оголосила 2017 рік Міжнародним роком сталого розвитку туризму. На сьогодні туризм утверджується як стратегічний напрям розвитку Львівщини й має усі шанси стати пріоритетом серед усіх інших галузей. Це своєрідний «посол миру», що сприяє розвитку мирних відносин між народами. Адже саме під час подорожі розширюється світогляд людини й краще осмислюються соціальні реалії. Це і стало нашою цьогорічною метою: заохотити ще більше людей зі всіх куточків світу подорожувати й пізнавати нашу Львівщину - край багатої архітектурної та культурної спадщини, мальовничих карпатських краєвидів, лікувальних та гірськолижних курортів. Відтак зручне географічне розташування та комфортна логістика дозволяють назвати Львівщину воротами для світу в Україну, а для українців в Європу. Генеральна асамблея ООН оголосила 2017 рік Міжнародним роком сталого розвитку туризму. У резолюції, прийнятій ООН, підкреслено «роль туризму в поліпшенні взаєморозуміння між народами в усьому світі, поширення знань про багату спадщину різних цивілізацій і забезпечення дбайливого ставлення до цінностей різних культур і таким чином зміцнення миру в усьому світі». Для Львівщини, й України загалом, розвиток туризму та курортів забезпечить збільшення інвестицій та валютних надходжень, розвиток готельно-відпочинкової та дорожньої інфраструктури, створення нових робочих місць, сприятиме активізації соціально-економічного життя місцевого населення, а також збереженню народних промислів і національної культури регіонів.

34

На сьогодні Львівщина входить у ТОП-3 туристичних дестинацій України. І вже декілька років поспіль тримає позицію лідера серед областей, які українці обирають для відпочинку на період Новорічно-Різдвяних свят. На цей період завантаженість готельно-відпочинкових комплексів становить понад 95 %, відтак можемо спостерігати приріст туристичних потоків. Дуже хочеться, аби цей новий рік надихнув кожного вимкнути свій комп'ютер, вийти із власної зони комфорту й вирушити за враженнями і пригодами рідним краєм. Для мене подорож — це завжди потрійне захоплення: передчуття, уявлення і спогад, це те, що робить кожного з нас щасливішими. Відпочинок у Львівській області пропонує багато різноманітних варіантів. Адже в кожному її куточку є щось особливе, чого немає в іншому. Хочете провести декілька тижнів на курорті та оздоровитись? Запрошуємо у Східницю, Трускавець, Моршин. Бажаєте поринути у світ красивої та легендарної історії? Історичні міста, замки, палаци подарують вам екскурс у минуле. Втомились від швидкого міста і хочете насолодитись красою природи, свіжим повітрям та спокоєм? Гори Карпати чекають на вас! Можу з упевненістю сказати, що відпочинок в Україні може бути комфортним та якісним. Зокрема Львівщина готова впродовж усього року дарувати незабутні моменти, враження та спогади, що повні гостинності та тепла. Спробуйте, і це стане улюбленим місцем вашого відпочинку!

РІА Львів / січень 2017


19 грудня 2016 р. шанувальники творчості невмирущого Frank Sinatra отримали розкішний подарунок - у Львівській опері оркестр LeoBand дав два концерти під назвою Frank Sinatra. White Christmas - обидва аншлагові! Львів став заключним містом у концертному турі музикантів Україною - цими виступами LeoBand запалив Різдво. У виконанні оркестру LeoBand Orchestra під керівництвом диригентів Миколи Орача та Олексія Баженова того вечора прозвучали кращі різдвяні та новорічні хіти 30-х років. Найвідоміші з них - пісні Френка Сінатри Let It Snow, Jingle Bells, White Christmas, Santa Claus Is Coming To Town, Silent Night, Holy Night, а також не менш відомі святкові композиції Winter Wonderland, Last Christmas, All I Want For Christmas Is You та багато інших. Чарівними голосами глядачів потішили солісти Павло Ільницький та Оксана Караїм, а також ведучий і співак Юрій Гнатковський. Приємно подивував чудовим вокалом талановитий музикант Володимир Возняк, котрий заспівав разом із солістами на сцені. А трубач Богдан Стасишин виконав безсмертний хіт Луї Армстронга Hello Dolly. Автори ідеї та організатори заходу LAFEST Production справді подбали, щоб дух Різдва заповнив душі та серця усіх присутніх! На сцені були надзвичайно гарні святкові декорації, які ніби переносили глядачів у різдвяний Нью-Йорк 30-х років. Усе це дозволило сповна насолодитися феєрією музики напередодні Різдва у Львові!

РІА Львів / січень 2017

35


актуальне питання Світлана Процишак, медіа-юрист

Чи потрібне право на володіння збр єю?

Сьогодення диктує свої умови. Під його впливом часто виникають питання, які ставлять суспільство перед важким вибором, – бути чи не бути? Втім, деякі питання потребують негайного вирішення. Оскільки в Україні останнім часом простежується чітка тенденція щодо зростання кількості злочинів із використанням зброї, мова сьогодні - про право на володіння зброєю. Дещо з історії В основі цивільного обігу зброї - принцип свободи особистості та її права на самооборону. Українці колись таку свободу мали, але дуже давно, тому культура використання зброї була забута протягом життя багатьох поколінь. Більшість наших співгромадян довший час була переконана у тому, що така свобода щодо купівлі, зберігання та носіння зброї для самооборони їм не потрібна. Незважаючи на те, чи це травматична зброя, чи вогнепальна. Втім, дебати стосовно цього питання тривають вже упродовж 25 років. Предмет дискусії Дискутуючи, експертне середовище продукувало діаметрально протилежні прогнози на тему, що ж буде, якщо озброїти українців. На думку одних, без культури поводження зі зброєю в нашому психологічно нестійкому суспільстві, за такої кількості нервових розладів, випадків алкоголізму і наркоманії зброя – зло, яке погіршить ситуацію. Мовляв, зараз сусіди просто вирішують суперечки кулаками, а, маючи зброю, влаштовуватимуть перестрілки. І це не кажучи вже про неадекватних молодиків із числа мажорів. Але чому психічно здорова беззбройна людина має бути беззахисною перед злочинцем, який має зброю, всупереч забороні? - заперечували другі. Можна спробувати дозволити застосування травматичної зброї і подивитися, що буде, - пропонували ще одні експерти.

36

Запропонований проект закону передбачає внесення змін до ст. 36 Кримінального кодексу, визначаючи, що не тягне за собою кримінальну відповідальність застосування громадянином зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу особи або групи осіб, або для запобігання протиправного насильницького вторгнення у житло або інше володіння особи, включаючи транспортні засоби або місце законного тимчасового перебування особи, незалежно від ступеня тілесних ушкоджень, завданих нападнику. Тільки нарізної вогнепальної, а не травматичної! - заперечували інші, - володіння нею вчить відповідальності, бо людина не має жодних ілюзій щодо наслідків її використання. А «травматику» пускатимуть у хід набагато частіше, хоча завдати нею смертельних ран не так уже й складно, крім того, її не можна ідентифікувати, на відміну від вогнепальної зброї, що пройшла процедуру відстрілу і перебуває на обліку під суворим контролем. Антизбройне лобі Дивно, але відповідь на питання, чи потрібна громадянам зброя для самозахисту, майже не цікавила соціологів. Це створило вдалий інформаційний привід для антизбройного лобі. Мізерна кількість даних опитувань надавала великий простір для спекуляцій і навіть маніпуляцій. А за результатами нечисленних соціологічних досліджень,

РІА Львів / січень 2017


У США рівень злочинності значно нижчий у штатах, де дозволено приховане носіння зброї (штати Вермонт та Іллінойс).

проведених у 2013-2015 рр., кількість категоричних противників продажу зброї була в межах 65-79 відсотків. Втім, станом на сьогодні можна стверджувати, що ці дослідження явно не висвітлюють реальних настроїв українців стосовно вільного володіння зброєю на тлі прогресуючої криміналізації суспільства. Статистика свідчить Усе частішими стали нині розбійні напади на людей, магазини, відділення банків, інкасаторські автомобілі. На жаль, це стало майже буденним явищем нашого життя. Згідно з даними МВС, порівняно з 2013 роком кількість злочинів із застосуванням вогнепальної зброї зросла в 4,3 раза, і ця тенденція залишається в силі. Зросла кількість нелегальної зброї на руках українців. Усе більше злочинів відбувається з використанням зброї із зони АТО. Кількість злочинів, пов’язаних із незаконним зберіганням та поводженням зі зброєю, зросла на 60%. Водночас зменшився відсоток розкриття таких злочинів. Ця ситуація є доволі загрозливою. Київ у 2016-му офіційно визнано найбільш небезпечною столицею Європи. Лише у Київській області, за офіційною статистикою, відкрито майже 38 тис. кримінальних проваджень, і кожен рік їх кількість зростає. З цього числа майже 5 тисяч - це злочини проти життя, здоров’я і власності громадян. Така гостра ситуація, яка склалася з неконтрольованими потоками вогнепальної зброї, позбавляє громадян можливості самостійно протистояти здочинцям, які чинять замахи на їхнє життя та здоров’я.

Франція, Швейцарія, Ізраїль, Грузія, Латвія, Естонія вже давно прийняли відповідні закони, які дозволяють громадянам захищати себе за допомогою короткоствольної вогнепальної зброї. Статистика цих країн свідчить, що після прийняття такого закону рівень злочинності знизився майже удвічі. РІА Львів / січень 2017

Вимога суспільства Громадські активісти, за підтримки Української асоціації власників зброї, 29. 08.2015 р. надіслали петицію до Президента України П. Порошенка з вимогою негайно ухвалити закон про надання можливості громадянам володіти зброєю для самозахисту. Необхідну кількість підписів (25 тисяч) петиція набрала менш ніж за тиждень! Загалом ця петиція набрала рекордну кількість голосів. Збір підписів було припинено на позначці 36 244. Але Президент на таку вимогу суспільства скерував відписку, що прийняття законів належить до повноважень Верховної Ради (п 3. частини 1 ст. 85 Конституції України), при цьому «забувши», що хоч і не він приймає закони (справді, це обов’язок депутатів), втім, гарант Конституції також має право законодавчої ініціативи (ст. 93 Конституції). Окрім того, є низка підтверджених офіційною статистикою прикладів того, що легалізація права володіння зброєю знижує рівень злочинності. Це явище спостерігалося у більшості розвинутих країн після лібералізації відповідного законодавства. На думку експертів, прийняття закону про цивільний обіг зброї в короткий термін дозволить перемогти чорний ринок зброї, а також захистити себе і своє майно від злочинних посягань. Тим більше, що у Верховній Раді уже зареєстровано два законопроекти: «Про вогнепальну зброю цивільного призначення» (№1135 зареєстрований 1.12.2014 р.) та «Про цивільну зброю та боєприпаси» (№ 1135-1 зареєстрований 10.12.2014 р.). Згідно з ними, відповідальність за незаконне використання зброї посилюється, а також регламентується обіг пневматичної зброї, яка сьогодні є у вільному нерегламентованому обігу, і тому досить часто використовується з хуліганською метою. Аргументи для скептиків Для співгромадян, скептично налаштованих, які не читали цього законопроекту, а продовжують слухати гучні заяви окремих політиків про те, що «суспільство не готове», «у нас війна», «не на часі», слід зазначити, що у законопроекті: 1) немає жодного слова про вільний продаж зброї; 2) процедура отримання ліцензії суттєво ускладнюється - потрібно пройти курси і здати іспит; 3) передбачена реальна можливість ліквідувати корупцію в дозвільній системі МВС; 4) автоматична зброя і надалі буде забороненою. ВИСНОВОК: Звісно, ідеальних законів немає, і все передбачити неможливо. Але треба розуміти, що організована злочинність має і буде мати вогнепальну зброю у будь-якому випадку. А цей закон, якщо його буде прийнято, допоможе громадянам легально мати і використовувати зброю для захисту свого житла та власності, а отже, знизить ризики злочинів проти особи та майна з тієї простої причини, що злочинець буде знати, що за вторгнення до чужої оселі він може отримати кулю.

37


ШОУ-БІЗ

ШОУ-БІЗ ВІТАЄ Джамала, співачка Як співачка, експертно заявляю: зміст пісні не в тому, щоб дійти до фіналу і взяти найвищу ноту, сенс - проживати кожен рядок, кожну фразу. Так і в житті: не чекайте дива, а своїми вчинками і думками наближайте свої мрії! Цінуйте і проживайте кожен момент, не втрачайте дрібниць. Пам'ятайте: все, що відбувається з вами, добре чи погане, - це частина життя. А щастя завжди поруч, просто ми не помічаємо. З новим роком! Насолоджуйтеся кожним моментом і будьте щасливі! Здоров’я і миру Вам та Вашим родинам!

Павло Табаков, співак та композитор Вітаю усіх читачів із Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай кожен Ваш день буде наповнений добром та любов'ю, злагодою та здоров'ям! А всі негаразди нехай обходять Вас стороною! Збирайте любов у Ваших серцях - і щедро роздавайте її своїм рідним та близьким! Нехай цей світ стане кращим! Будьте, будь ласка, щасливі!

Брія, співачка Різдво - це час чудес! Той час, коли ми пам'ятаємо, що немає нічого неможливого! Якщо Бог нас так любить, що Сам до нас прийшов аби врятувати нас, тоді ми теж зможемо любити! Бажаю всім нам у новому 2017 році любити більше... любити навіть тоді, коли ми думаємо, що це неможливо. Більше любові кожному! З Богом!

Олександр Божик, скрипаль-віртуоз Нехай цей рік стане успішним, позитивним та щасливим для усіх нас. Міцного, як зима, усім здоров'я, веселого літнього настрою; якщо сумувати то лише інколи восени, а якщо кохати - то так палко, як навесні! Любові, якісної музики та хорошого спілкування у родинному колі!

Оксана Муха, співачка Вітаю усіх із Новорічно-Різдвяними святами! Бажаю, щоб у році новому усі ми стали кращими – щоб між нами були любов, повага, працелюбність, турбота, милосердя, мрії… Давайте не втрачати, не розгублювати усі ці цінності, які нам подарував Господь! Ми сильні, коли не чекаємо вказівок, а самі беремо відповідальність на себе! А нація наша сильна, коли маємо спільні цінності, та стоїмо за них пліч-о-пліч! А ще – бажаю усім та кожному здоров’я! 38

РІА Львів / січень 2017


Вокальна формація «Піккардійська Терція» Щиро вітаємо усіх із Різдвяними святами та Новим роком! Бажаємо тепла у серцях, затишку у домівках та миру у країні! Нехай кожен новий день приносить нові починання, нові успіхи, нові гарні почуття! Нехай люди, яких Ви зустрічаєте на своєму шляху, усміхаються Вам, а Ви – їм у відповідь! Нехай панують любов і добро!

Наталка Карпа, співачка Кажуть: як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш! Тому готуйте свої яскраві усмішки для Новорічної ночі 2017, налаштовуйте своє внутрішнє сонечко і дозвольте собі весь рік сяяти без перестанку, сонцезалежні Ви мої! Бажаю Вам випромінювати любов і отримувати її навзаєм удвічі більше, а ще натхнення, успіхів і неабиякого фарту! З Новим Роком та Різдвом! Миру нам і Україні!

Тарас Гаврик, співак-шоумен У нас, українців, склалася така традиція бажати, щоб у Новому Році щось до нас прийшло: чи то багатство, чи то здоров'я, чи то ще якась приємність. І прийти ВОНО має, бажано, саме! А ми будемо, такі, сидіти на дивані і чекати на НЬОГО! Я ж у 2017 хочу нам побажати, щоб ми не чекали, поки щось прийде до нас, чи відбудеться з нами! Може нарешті МИ маємо самі йти до всіх тих благ і прекрасностей? Будьмо відповідальні за все, що трапляєтьсчя у нашому житті! З Новим Усвідомленням Нас!

Ivan NAVI, співак Ще рік тому, в цей самий час я й уявити не міг, наскільки швидко моє життя перевернеться з ніг на голову! Тому точно знаю, що Вам побажати в новому 2017 році - вірити в себе, мріяти і реалізовувати свої бажання - тоді весь світ буде йти Вам назустріч! Будьте відкритими, відчувайте себе завжди молодими і закохуйтеся так сильно, як вперше. З прийдешніми Новорічними і Різдв’яними святами!

РІА Львів / січень 2017

39


селебріті

Ігор Кондратюк: «Ви здивуєтесь, але я не дуже зайнята людина»

Щонеділі на Хрещатику, 15, у м. Києві знімають усіма улюблену програму «Караоке на майдані». Її ведучим є шоумен Ігор Кондратюк. За освітою він – фізик. Сьогодні наша розмова - про зіркову історію успіху Ігоря Кондратюка. - Ігорю Васильовичу, як Ви прийшли до телевізійної кар’єри? - Моє життя привело мене в таку точку, коли був вибір: продовжувати займатись наукою чи перейти на телебачення. Я прийшов на телебачення. Причому перейшов у той момент, коли в мене вже була програма «Караоке на майдані». Вже у ці часи я був телеведучим двох проектів України. - Ким Ви мріяли стати в дитинстві? - Я навіть не замислювався над цим, як і будь-яка дитина. Хоча дехто, може, має певні орієнтири. Я мріяв, очевидно, стати нормальною людиною. З часом зрозумів, що це таке. В принципі, хотів стати кимось – це однозначно. Мріяв бути футболістом, астрономом, мандрівником-географом, але в результаті переміг астроном, і я останні два роки навчання в школі мріяв бути астрономом. - Часто в нашому житті трапляються переломні моменти. Чи були у вас такі? - Знаєте, я ніколи не мав моментів, коли не знав,

40

що робити. Якщо раптом «карантин» у науці, я працював на телебаченні, якщо на телебаченні закінчувались якісь знімальні періоди, продовжував займатись наукою. Тобто я завжди займався мінімум двома речами. - Побутує думка, що наші зірки – це люди, які не мають вільного часу. Чи вистачає Вам часу і чи маєте якесь хобі? - Якщо ви думаєте, що це дуже складно, то це не так. Це все одно, що запитати футболіста, як йому вдається поєднувати грати на чемпіонаті України, Єврокубку, виступати за збірну. Вибачте, у них все розписано в часі, і це абсолютно не складно. Ви, мабуть, здивуєтесь, але я не дуже зайнята людина з точки зору мого часу. Коли кастинги – так. Чи коли йдуть прямі ефіри «Х-фактору». Коли триває цей більш затратний проект, я, в принципі, не маю вільного часу декілька тижнів. Зараз січень досить вільним місяцем виявився – «Караоке на майдані» не знімаю, «Х-фактор» закінчився, шоу «Україна має талант» ще не розпочалось. Отож маю час, і іноді навіть думаю, що занадто багато його маю. - Чи є у Вас гасло, чи влучна фраза, яка веде Вас по житті? - Завжди вважав, що фраза «Не створи собі кумира» - правильна, і, по суті, скільки в мене було уподобань у житті, ніколи нікого не ставив собі за взірець. Просто є де-

РІА Львів / січень 2017


Просто є декілька простих правил, яких я намагаюсь дотримуватись, і хочу, щоб мої діти теж їх дотримувалися. Я спілкуюся з розумними, порядними та оптимістичними людьми. Без оптимізму дуже важко жити, особливо в нашій прекрасній країні. Людина повинна почуватися щасливою у роботі – вона повинна бути трудоголіком. кілька простих правил, яких я намагаюсь дотримуватись, і хочу, щоб мої діти теж їх дотримувалися. Я спілкуюся з розумними, порядними та оптимістичними людьми. Без оптимізму дуже важко жити, особливо в нашій прекрасній країні. Людина повинна почуватися щасливою у роботі – вона повинна бути трудоголіком. - Ситуація в країні не залишає нікого байдужим. Підтримка наших бійців є неодмінним показником свідомого українця. Чи допомагаєте Ви бійцям? - Наша країна – це країна, на територію якої зазіхає, як мінімум, одна країна – Росія. Ми нарешті зрозуміли, що наші політики – це ті люди, яким, чесно кажучи, «плювати» на Україну. Тому ми стараємось допомагати пораненим бійцям АТО. Всією країною збираємо кошти у програмі «Караоке на майдані». Я вважаю, це необхід-

РІА Львів / січень 2017

ний соціальний посил, бо інакше тоді, вибачте, як можна співати. - На завершення нашої розмови дайте кілька порад, які допоможуть нашим читачам повірити в себе та рухатись далі. - Не існує універсального рецепта успіху. У кожного він свій. Я ніколи не цурався роботи в цьому житті. Завжди вважав, що без освіти, певного обсягу знань, які повинні бути у моїй голові, я нічого не досягну. І це мені в голову «вбили» батьки. Причому вони не казали «ти повинен вчитися», а «ти зобов’язаний вчитися». Тільки через певний час я усвідомив, навіщо вони мені це говорили. Ну і ще одне, мені пощастило з людьми. Ростислав Пелех, автор TV-рубрики «Історія успіху»

41


видатні галичани

Надихаючись прикладом графа Скарбека У наш час бізнесмени по-різному провадять свій бізнес. Когось надихає лише перспектива швидко розбагатіти, а когось надихає приклад знаних історичних постатей. Скажімо, таких, як видатний галичанин граф Станіслав Скарбек. Довідка «РІА-Львів»: Станіслав Марцін Скарбек (народився 1780 р. у Коломиї – помер 1848 року у Львові) — знатний галичанин, граф часів Австро-Угорщини, відомий землевласник і меценат, представник роду Скарбеків гербу Абданк. Це була непересічна особистість, яку по праву вважали протектором львівської Мельпомени та великим благодійником сиріт та убогих. Він назавжди увійшов в історію Львова, оскільки заснував у Львові власним коштом театр свого імені (будівництво тривало з 1833-го по 1842 р.). На той час це була найбільша театральна споруда в Європі - нині це Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької. А перед тим граф Скарбек, продовжуючи займатися благодійністю, 1805 року підписав з родичами угоду, за якою його брат Іґнацій ставав дідичем Бурштина взамін за будівництво шпиталю для вбогих. Наприкінці свого життя граф Скарбек став ще й засновником притулку для сиріт і знедолених у селі Заклад, надавши їм не лише чудові умови для проживання, а й створивши там училище, де діти навчалися ремесла та навіть виготовляли продукцію. Для цього побудований за кошти графа був красивий палац за проектом його колишньої австрійської резиденції у містечку Нусдорф – усе це граф передав у спадок сиротам.

Працьовитість та наполегливість графа Скарбека

Одного разу, позичивши гроші у тітчиного брата генерала Каліновського, граф Скарбек купує Дроговизький ключ сіл і зобов’язується збудувати в ньому за рік стайні для скакових коней – найбільші у Галичині. Триста мулярів працювало без перерви. Втім, стайні росли пропорційно з боргами. Хтозна, чи ця ідея не довела б його до краху, якби не приїзд до Львова цісаря Франца Йосифа. Маючи титул камердинера і номінально перебуваючи на службі Його Цісарської Величності, Скарбек випрошує собі аудієнцію, на яку прибуває у повному парадному мундурі і при шпазі. Він, котрий ніколи в сідлі не сидів, скаче риссю кільканадцять кілометрів біля дверей цісарської карети, розважаючи добродушного цісаря купою віденських анекдотів, та немов між іншим згадує і про свої господарські «звитяги» та немилосердних кредиторів. Зачарував тоді Скарбек цісаря, що той не тільки наказав розкласти оплату боргів на багаторічний термін, а й особисто асигнував чималу суму на закінчення будівлі. Фортуна вкотре усміхнулася графу Скарбеку. Захворівши після важкого розлучення з молодою дружиною, граф занепадає духом. Втім, за деякий час до Скарбека повертається здоров’я, і з властивою йому великою енергією він знову береться до праці: засіває поля, будує в Дроговижі гуральню, броварню, розводить худобу, торгує м’ясом за низькими цінами. І, звичайно ж, допомагає бідним та знедоленим.

42

Театр імені графа Скарбека

У 1833 р. Скарбек приступає до реалізації найграндіознішого плану, якому присвячує решту свого життя і який зробить його ім’я легендарним. Він вирішує збудувати театр – з цією пропозицією у 1833 р. звертається до губернатора Галичини Фердинанда Д’Есте. Через два тижні Скарбек отримує привілей з Відня, а згодом підписує угоду з львівською гміною, яка дозволяла розпочати будівництво. Місцем забудови обрали частину площі Каструм, що утворилася наприкінці XVIII ст. після того, як розібрали Низький замок. Цікаво, що це місце ще в 1783 р. цісар Йосиф ІІ віддав під будівництво театру, проте упродовж півстоліття не знайшлось охочих скористатись з монаршої ласки. До роботи над проектом Скарбек залучає відомих архітекторів Людвіга Піхля та Йогана Зальцмана, яких відсилає до Франції, Бельгії, Голландії для ознайомлення з кращими видовищними спорудами. Будова театру стала значною подією у місті. У театральній будівлі планувалося розташувати готель на 300 номерів, крамниці, кав'ярні, помешкання для акторів. З маєтків Скарбека цілодобово численними фірами звозили будівельні матеріали: дерево, цеглу, каміння, пісок, вапно. Враховуючи близькість річки Полтви та заболоченість того місця, у землю було вбито 16 тисяч дубових паль - будівля театру стає найдорожчим будинком у Львові. Ім’я Скарбека стає відомим усім. З ранку до вечора він сам на будові: наглядає, контролює, сам виплачує робітникам, навіть цвяхи, які були на той час дорогим товаром, видає власноруч.

РІА Львів / січень 2017


Будівництво театру завершили у січні 1842 р. Враження від нього перевершили всі сподівання. На той час це булла найбільша театральна споруда в Європі за площею забудови і третя найбільша за кількістю глядачів. Зала мала п’ять ярусів і була розрахована на 1460 місць. Ця класицистична споруда стала правдивою окрасою міста, але, на жаль, не збереглася донині у первісному вигляді. Граф Скарбек дуже любив театр і був не лише його фундатором, а й директором аж до самої смерті.

Заклад для убогих та сиріт

Останнім життєвим проектом невтомного графа було заснування у селі Дроговиж, що поблизу Миколаєва, закладу для 400 убогих і 600 сиріт. У 1840 році Станіслав Скарбек заснував «Доброчинний інститут для сиріт та убогих». Його діяльність була узаконена 1 серпня 1843 року, коли Фундаційним актом від 1 серпня 1843 р. Скарбек заповів цьому закладу ціле своє майно. Окрім загальної освіти, діти здобували тут і фахові знання: дівчата вивчали городництво, куховарство і шиття, а хлопці — різні види ремесел, виготовляли товари. Загалом у Закладі жили до 400 дітей-сиріт: 250 хлопців та 150 дівчат. Окрім дітей, у палаці Скарбека мешкали близько 60 стареньких. Аби влаштувати у палаці для них притулок, Скарбек продав власний

будинок театру у Львові, звіринець, три містечка, 28 сіл. Натомість граф одержав палац-інститут у Закладі у вічне володіння, а згодом заповів усе майно сиротам. Ця будівля і нині неймовірної краси й витонченості. Палац у Закладі має вигляд букви «П», його середня частина триповерхова, а бокові мають 4 поверхи. Поблизу них — стилізовані 5-поверхові вежі. За життя Скарбек встиг закласти лише фундамент закладу. Після його смерті двадцять років кошти з його фундації йшли на утримання театру та цього закладу. Гідним продовжувачем справи свого знаменитого родича став племінник – граф Володислав Скарбек, який долучив до фундації власні кошти – 50 тисяч золотих. Відкриття Дроговизького закладу відбулося 15 листопада 1875 р. На урочистості приїхали гості з усієї Галичини. У своїх промовах вони високо оцінили філантропну діяльність графа Скарбека. Помер Станіслав Скарбек 27 жовтня 1848 р. Півстоліття покоїлося тіло великого мецената на Личаківському кладовищі. У 1888 р. урочистою траурною церемонією прах Станіслава Скарбека перепоховано до Дроговижа і поміщено в родинній каплиці-усипальниці. Каплиця ця стоїть і донині як символ незламного духу і волі графа Скарбека.

Назар Брезіцький, засновник концерну Abdank: Я давно захоплююся видатною постаттю графа Скарбека, людиною незламного духу, великої життєвої енергії, гігантських проектів та великого серця. Наша родина присвятила чимало часу вивченню біографії та відродженню родового герба графа Скарбека, що мав назву Абданк. Працьовитість графа Скарбека, його гострий розум, історія його життя настільки вразили мене, що я вирішив наш концерн теж назвати Abdank, що у перекладі означає – «подяка небу». Чотири літери «V» на гербі Abdank означають : Veritas, Victoria, Virtuset, Vita , що у перекладі з латини: Істина, Перемога, Благодійність, Життя.

Вважаю, що початок року - це час перегляду всіх справ, ідей та цілей. Тому щиро бажаю у новому році кожному наполегливості у досягненні поставленої мети. Кожен рік вчить нас ставати мудрішими та кращими - дякую кожному, з ким співпрацював у минулому році, бо саме спільна діяльність сприяє баченню та досягненню цілей. Знаю, маючи такий сильний дух, ми точно зможемо підняти економічні стандарти та жити достойно. Нехай роком успіху стане 2017 рік, в якому пануватимуть радість, любов та мудрість!

РІА Львів / січень 2017

Ідеї графа Скарбека, його добрі справи – невмирущі. На його прикладі бачимо, як той, хто ціле життя прагнув збагачення, вмів бути щедрим і знайшов розраду у добродійстві. Продовжуючи ідеї цього видатного галичанина, ми теж створили Благодійний фонд імені графа Скарбека, який покликаний допомагати знедоленим. Переконаний, саме у злагоді багатьох – сила, що приносить добро!

43


мода та стиль

ФЕШН тенденції-2017 Коли мова заходить про моду, на думку одразу спадають відомі слова легендарної власниці імперії PRADA Міуччі Прада, а також слова ікони стилю Мерилін Монро: «Дайте дівчині правильні туфлі, і вона зможе підкорити світ». Отож сьогодні поговоримо про те, у що варто вдягатися та що слід придбати, щоб виглядати у новому сезоні модно та стильно. У ролі експертів ми запросили знаних львів’янок – відому дизайнерку Оксану Караванську, дизайнерку та засновницю бренду Jeisoni Наталію Гейсун та стиліста Наталію Новіцьку.

Наталія Гейсун,

дизайнерка бренду Jeisoni: Щороку Міжнародні тижні моди, що відбуваються по всьому світу, диктують нові тенденції на майбутній сезон. Втім, на мою думку, у новому сезоні дотримуватись чітких правил та «прописних» тенденцій не вийде навіть у найвідповідальніших модників, оскільки світ високої моди вкотре пропонує різноманіття як щодо крою і фасонів, так і щодо силуету. Але, зауважу, що останнім часом дедалі частіше

на подіумах простежується тенденція щодо вишуканих суконь з якісних тканин. Хоч, як правило, коли висока мода сходить з подіумів, невідомо, чи все, що запропонували провідні світові дизайнери, носитимуть звичайні люди. Можливо, лише деякі, найбільш вдалі ідеї, кольори і тканини знайдуть своїх прихильників та стануть трендовими, «спустяться» в маси. Тому моя порада - формуйте свій індивідуальний стиль, а також періодично змінюйте образ - експериментуйте, щоб зрозуміти, що пасує особисто вам. І не забуваймо, що жінкам, перш за все, личать елегантні сукні. Оскільки 2017 рік за гороскопом рік Вогняного Півня, тому, як і попереднього року - Вогняної Мавпи, пануватиме червоний колір, а також інші насичені кольори.

Наталія Новіцька, стиліст:

Для чоловіків, на щастя, мода не така мінлива і швидкоплинна, як для жінок. І якщо ви, чоловіки, вже маєте парку, бомбер, модний рюкзак, речі в стилі мілітарі, або ще й у смужку чи звіриний принт, - вважайте, що у 2017 році ви знову на піку модної хвилі! З нових тенденцій чоловічої моди найбільш помітним є крій костюма з дещо приспущеним плечем та власне вільніший крій костюма – це для найбільш сміливих. Тенденції чоловічої моди влітку 2017 р. – ще простіші: у тренді яскраві кольори, особливо жовтий, а також дозовані елементи пляжного одягу та аксесуарів навіть у повсякденних образах.

Мода – це мова, зрозуміла з півпогляду. Ваш одяг – це те, як виявляєте себе світу. Міуччі Прада 44

РІА Львів / січень 2017


Прийміть найщиріші вітання З Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть нам та нашим родинам мир, злагоду, добро і достаток! Бажаю, щоб у новому році кожен з нас здійснив все те, про що так давно мріяв. Вірю, що у новому році, доклавши спільних зусиль, зможемо досягти чимало доброго. А допоможуть нам у цьому єдність, громадська свідомість та суспільна відповідальність, а ще турбота рідних, тепло близьких та друзів. Миру усім, щастя, міцного здоров’я, сімейного благополуччя та здійснення найзаповітніших бажань! З Новим Роком ! Ігор Коць, голова Львівської міської партійної організації ВО «Батьківщина»


висока мода

Оксана Караванська:

«У тренді - стильність, а не модність» Львів’янка, українська дизайнерка Оксана Караванська, творчість якої ще у 1996 році високо оцінив на конкурсі Alta-Moda голова журі П'єр Карден, нині є брендом України на світовому ринку. Багато відомих, успішних людей, серед них навіть знані політики, обрали для себе стиль від Караванської. Її колекції з успіхом демонструють на світових подіумах. Втім, Оксана Караванська не забуває і про рідний Львів. Влітку минулого року, після показу у Франції, дизайнерка в рамках фестивалю Alfa Jazz Fest організувала у Львові, на території Митрополичих садів, показ своєї нової колекції вишиваних суконь під назвою «Український Haute Couture». Днями всесвітньо відома дизайнерка Оксана Караванська дала ексклюзивний коментар журналу «РІА-Львів» щодо тенденцій моди на прийдешній 2017 рік. - Пані Оксано, судячи зі світових показів моди, тенденції-2017 сміливо можна назвати багатогранними: екохутро, яке увірвалося на модні подіуми, мирно уживається з натуральною шкірою рептилій, анатомічний крій сусідить з моделями у стилі оверсайз, а одяг у стилі печворк, або навіть у стилі деякої недбалості хіпі, відмінно поєднується з напівпрозорими сукнями справжніх принцес. На подіумах панують мережива, соковиті та контрастні рішення, виражена фактурність і різноманітність форм, звірині принти. Усе уособлює яскраві емоції сучасного світу. А якої Ви думки щодо тенденцій моди сезону-2017? - Усі ці тенденції, а, швидше, їх контрастність та різноплановість, дуже добре підтверджують мою концепцію розвитку сучасної моди. Оскільки я багато років наполягаю на тому, що у тренді є стильність, а не модність. На першому плані – дизайнерський виріб, а не тенденція моди. Уміння міксувати різних дизайнерів у створенні власного стилю залишається головним у моді 2017 року.

Уміння міксувати різних дизайнерів у створенні власного стилю залишається головним у моді 2017 року.

46

- Які, на Вашу думку, модні тенденції приживуться у 2017 році та стануть найбільш популярними? - Найкраще у нових тенденціях – це різноманітність та можливість варіацій. Тому, щоб обрати свій тренд, у першу чергу треба реалістично подивитися на себе в дзеркало і зрозуміти, чи можна дозволити собі філігранний крій, чи краще бавитись з оверсайзом, чи обрати собі монохром, чи сміливо ризикнути на «непоєднувані кольори». - Що саме Ви б порадили придбати жінкам у 2017 році? - Хітами наступного року, на мою думку, стануть романтичні блузи з дрібними або грубими воланами, широка ефектна смужка і черевички на шнурівках, як старовинні ковзани. Для високих і струнких обов’язкова присутність

РІА Львів / січень 2017


у гардеробі вільних штанів чоловічого крою, а ще всім нам треба придбати будь-що з рукавами maxi (до речі, дуже класно ховається пошкоджений манікюр). - Який одяг Ви особисто полюбляєте та якому стилю надаєте перевагу? - Особисто в мене гардероб чітко розділений на дві частини: джинси, будь-який светр чи топ і крутезне дизайнерське пальто чи куртка у поєднанні з кросівками. Мені пощастило, що останніми роками це було в тренді, бо саме так я ходжу все життя.

І, звичайно ж, є «публічний бік медалі», коли я одягаю найновіші речі зі своєї колекції та міксую їх із дизайнерським взуттям та своїми ж дизайнерськими торбинками. Цейвихід у люди я люблю значно менше, бо не завжди влажу в розмір манекенниці… Тоді доводиться рятуватись торбинками, бо часу на пошук одягу практично немає. - Чи не усі захоплюються бездоганним смаком герцогині Кембриджської Кейт Міддлтон. А чий стиль до вподоби особисто Вам?

- Невеличка ремарка: бездоганним смаком усіх англійських принцес - Кейт, Діани та інших - займаються професійні стилісти. Мені симпатичні всі селебрітіс, які мають власний впізнаваний стиль і не бояться модного гротеску, а він завжди присутній у моді, бо нове зрозуміле не всім. - Ви – львів’янка, Вас люблять у Львові. Що Ви побажали б львів’янам, читачам журналу «РІА-Львів», у 2017 році? - Бажаю журналу «РІА-Львів» стати ще популярнішим, ще якіснішим, ще «смачнішим» і, зрештою, ще цікавішим!

Розмовляла Ірина Запотічна-Ванчосович ФОТО Олександр Шамов, Андрій Гончаренко

Мода — це коктейль еклектичних вітрів, замішаних у шейкері часу. Оксана Караванська

РІА Львів / січень 2017

47


б'юті тренди Валерія Василькова, Академія макіяжу - Якому makeup зазвичай віддають перевагу львів’янки? - У нас дуже красиві дівчатка – наші львів’янки неперевершені, відчувають стиль та, відповідно, обожнюють бути в тренді. Зазвичай головне бажання наших красунь навіть за найбільш сміливого макіяжу – залишатись самими собою. І ми також за це!

Маленькі жіночі таємниці У всі часи жінки прагнули бути красивими - саме тому мистецтво нанесення макіяжу відоме з давніх-давен. Макіяж був, є і надалі залишається вірним супутником жінки. Втім, сучасна жінка володіє значно більшими можливостями щодо нанесення макіяжу. Досконало володіючи різними техніками, візажисти-професіонали вкотре доводять, що професійний візаж здатен творити дива. Щоб дізнатися про модні тенденції візажу на 2017 рік, як експерта ми запросили Валерію Василькову, досвідченого візажиста, засновницю Академії макіяжу у Львові.

- Валеріє, розкажіть, які нові тренди макіяжу будуть у моді цього сезону? - Основними тенденціями макіяжу-2017 будуть, звісно, здорова та доглянута шкіра - це основні вимоги до будь-якого макіяжу, а також макіяж з ефектом легкого сяяння, так зване сяяння зсередини. Залишається модним максимально наближений до ефекту натуральності макіяж у стилі «ню». А також така популярна і знайома багатьом техніка «смоки айс» у різноманітних її інтерпретаціях - у графічній чи класичній, головне, почуватися комфортно у цьому образі. Нанесення стрілок далі залишається незмінним трендом і у 2017 році, тому варто запастись олівчиками та підводками. Популярним, особливо у молоді, буде святковий макіяж у стилі «металік». Кажуть, сяяння багато не буває - 2017 рік нам це продемонструє, тому не варто боятися використовувати різноманітні глітери та блискітки.

48

Ну і, звісно, класичний матовий макіяж також буде у тренді. Зазначу, що наступний рік із його різноманіттям щодо модних тенденцій дарує нам можливість експериментувати, заново відкривати себе та знаходити свій образ. - А який макіяж у 2017 буде вже не актуальним? - У цьому році не буде неактуальних макіяжів. Це рік творчості та пошуку. Як дизайнери диктують нам настрій у макіяжі, так і ми самі собі можемо його диктувати. Головне - відчуття комфорту та привабливості.

- Роблячи макіяж, яку мету ставить собі професійний візажист? - Головне завдання візажиста – дати можливість жінці, дівчині побачити себе різною, але при цьому щоб вона залишалася собою. - Але як відрізнити професійного візажиста від початківця? - Для професійних візажистів макіяж - це витончене мистецтво, покликане підкреслити не лише зовнішню, а й внутрішню красу. Наша основна мета - не змінювати, а вдало доповнювати. Часто професійний макіяж дозволяє нашим клієнткам побачити себе дещо іншими, але при цьому кожна має обов’язково залишатися собою! - Жіноче прагнення виглядати модно та привабливо – одвічне. Чого саме навчають у вашій Академії макіяжу? - Наша мета навчити майбутніх візажистів відчувати клієнта настільки, щоб «читати обличчя», та при цьому створювати не тільки технічно правильний макіяж, а й такий, що пасуватиме індивідуально. А ще ми вчимо жінок створювати нові враження про себе! Ми даруємо позитивні емоції! Та, головне, що в Академії макіяжу у Львові вчать робити макіяж з любов’ю!

2017 рік із його різноманіттям модних тенденцій дарує нам можливість експериментувати, заново відкривати себе та знаходити свій образ.

РІА Львів / січень 2017


Прийміть сердечні вітання З Новим роком і Різдвом Христовим! Нехай ці чудові зимові свята будуть радісними та щедрими, додадуть життєвих сил, окрилять душу. Хай у Ваше життя приходять лише добрі люди, на допомогу професіонали, а також нехай щастить на однодумців. Щоб поруч завжди були вірні друзі, удача й успіх, а в домівках панували тепло, світло та радість від любові та добрих новин! Бажаю здоров’я, добробуту, сімейного затишку Вам і Вашим рідним у 2017!

Богдана Москва, адвокат


краса та здоров’я Сергій Грибовський, компанія Smile-Energy

За усмішкою у Smile-Energy Усім нам хочеться мати здорові, рівні, білосніжні зубки. Якщо ж цього нема, ми звертаємося до стоматолога. Втім, часто ми навіть не здогадуємося, що кожен лікар-ортопед своїм успіхом завдячує також якісній роботі зуботехнічної лабораторії, від роботи якої залежать і якість, і надійність, і довговічність замовлених зубних виробів. Щоб розібратися у цих питаннях, за роз’ясненнями ми звернулися до Сергія Грибовського, засновника львівської компанії Smile-Energy, яка, власне, і займається виготовленням якісних зубних виробів. Будучи за фахом зубним техніком, Сергій Грибовський як експерт люб’язно погодився розповісти нашим читачам про усі тонкощі зубного протезування. - Пане Сергію, чим відрізняється робота заснованої вами лабораторії Smile-Energy від роботи поодинокого зубного техніка? - Перш за все, якістю, надійністю та точністю. У нас за 10 років склалася команда із більш ніж 20 професіоналів, які продумують, розробляють та виготовляють на високоточному сучасному обладнанні ортопедичні зубні конструкції високої якості. Ми, ніби скульптори, наперед ретельно продумуємо конструкцію, а потім втілюємо її у кераміці та інших сучасних матеріалах. Ми першими у Львові досконало оволоділи новітніми технологіями. Завдяки цьому здобули позитивний професійний імідж – з нами працюють понад 20 стоматологічних установ. - Як вважаєте, у чому полягає секрет успіху лабораторії Smile-Energy? - Ми завжди у своїй роботі керуємося побажаннями лікаря та пацієнта, а також непохитно дотримуємося принципів: надійно, функціонально, естетично та вчасно. Нашою метою є якісний, надійний кінцевий продукт, тому ми постійно удосконалюємо спосіб відновлення зубів, допомагаючи лікарю запланувати та продумати процес лікування пацієнта так, щоб довести його ротову порожнину до ідеалу. Усі ці роки ми невтомно працювали, пройшли понад 50 різноманітних курсів, стажувалися за кордоном. Усе це значно підвищило рівень знань та компетентність. Ми були першою лабораторією Львова, що почала використовувати дисилікат-літію Е-МАХ. На сьогодні ми стали найбільшою лабораторією Львова та області, а за показниками якості конкуруємо з найкращими зубними техніками України. Співпрацюємо з кращими клініками Львова та України - такими, як «Рікота», «ММ», «Перфект Дент», «Парк Дентал», «Симетрика», «Симбіотика»,Тор Dent, «Клініка Мирослави Дрогомирецької», а також з клієнтами з Польщі, Словаччини. Працюємо з металокерамічними та безметалевими конструкціями, адже використовуємо найсучаснішу СAD-CAM-систему Zirkonzahn. Наш девіз: «Ми робимо світ кращим, відновлюючи зуби людям для впевненої усмішки та насолоди життям».

50

Безметалеві керамічні матеріали є повністю інертними щодо організму та його середовища – тобто не вступають у реакцію з ним, не піддаються корозії, не окислюються, не викликають алергічних реакцій. Їх міцність та надійність вища, ніж у металокерамічних реставраціях.

РІА Львів / січень 2017


Найбільшої популярності безметалеві реставрації набули за свої чудові природні естетичні властивості. За якісного та досвідченого виконання їх практично неможливо відрізнити від природних здорових зубів. - І наостанок, як фахівець, порадьте нашим читачам, яким саме матеріалам при протезуванні варто надавати перевагу? - Перш за все, необхідно розуміти, що присутність у ротовій порожнині будь-якого матеріалу зумовлює реакцію організму на нього. Ми знаємо, що будь-який метал піддається корозії та окисленню, а особливо під впливом лужного середовища ротової порожнини. Метали, що використовуються у стоматології, навіть золотовмісні сплави та титан, не є винятком. Просто ступінь окислення у всіх різний. Золото має найкращі показники серед металів, та все ж не є ідеальним матеріалом. Безметалеві керамічні матеріали, такі, як діоксид-цирконію та літій-дисилікат, є повністю інертними щодо організму та його середовища – тобто не вступають у реакцію з ним, не піддаються корозії і не окислюються. Відповідно, вони не можуть викликати алергічних реакцій. Їх міцність та надійність вища, ніж у металокерамічних реставраціях за рахунок мінімальної кіль-

РІА Львів / січень 2017

кості облицювання та високих механічних властивостей. Але найбільшої популярності безметалеві реставрації набули за свої чудові природні естетичні властивості. За якісного та досвідченого виконання їх практично неможливо відрізнити від природних здорових зубів. Дотримуючись сучасної технології, розробленої німецькими експертами, ми за свою 10-річну практику виготовили декілька тисяч безметалевих реставрацій різного роду: вініри, коронки, мостики, конструкції на імплантах. Завдяки командній співпраці з професіоналами-стоматологами усі вони були якісно зафіксовані та успішно функціонують. Це сотні щасливих пацієнтів, яких я з радістю зустрічаю у Львові, Києві та за кордоном, яким я з упевненістю дивлюся у їхні вдячні очі. І це приємно! Власне це додає нам сил та натхнення у нашій роботі! Розмовляла Ірина Запотічна-Ванчосович

51


талант Маріанна Ільків, співачка

ILkiv School для талановитої молоді себе щось особливе і довготривале. Як бачите, сьогодні ми маємо ILkiv School. - З якою метою було створено ILkiv School? Які вже маєте напрацювання та досягнення? - На жаль, у Західній Україні є проблема із професійними школами якісного навчання вокалу і взагалі щодо підготовки артистів до великої сцени. Тому ми створили ILkiv School, а професіоналізм, якість роботи та абсолютно індивідуальний підхід до кожної дитини стали запорукою успіху нашої школи. Девіз школи: «У ILkiv School навчаюсь я - тут мрія збудеться моя!». У скарбниці здобутків ILkiv School є поки що багато концертів, але в майбутньому ми плануємо робити грандіозні проекти, один з таких можна буде побачити на екранах TV вже у січні 2017 року. Звісно, що ми плануємо і навіть готуємося взяти участь у масштабних проектах в Україні та за кордоном.

Ми практикуємо унікальний індивідуальний підхід до кожного учня, вчимо серцем відчувати музику. Професіоналізм та творчий вільний підхід - саме це і робить нашу школу особливою! Мистецька школа Маріанни Ільків ILkiv School була заснована у 2014 році. Засновник школи – Маріанна Ільків – українська співачка, артист-вокаліст вищої категорії військового оркестру Національної Академії сухопутних військ ім. Гетьмана П. Сагайдачного, автор і виконавець власних пісень, а також лауреат багатьох фестивалів в Україні та за її межами. - Маріанно, окрім як співачку, ми ще знаємо Вас як засновницю власної Мистецької школи ILkiv School. Як народилася ідея створення цієї школи? Що стало поштовхом для роботи з дітьми? - Як такої ідеї спочатку не було, оскільки я завжди була зайнята своєю творчістю, концертами, гастролями... Проте, мене часто запитували після концертів, чи я викладаю вокал? Бажаючі навчитися співати з'являлися з власної ініціативи. Звісно, мене це дуже зацікавило, оскільки для мене це було щось нове і незнайоме. Відповідно, я замислилася над питанням: а чому б не спробувати? Адже життя дуже швидкоплинне і хочеться у цьому житті залишити після

52

- Чим вирізняється ILkiv School від інших мистецьких шкіл? - Ми пропонуємо навчання за такими напрямками: вокал, акторська майстерність, фортепіано, гітара, а також рукоділля. Окрім групових занять, ми практикуємо ще й унікальний індивідуальний підхід до кожного учня. Ми вчимося один від одного, діти від нас, ми від дітей... Це власне і створює творчо-педагогічний тандем. Наша школа вчить серцем відчувати музику. Особливість в тому, що кожен педагог нашої школи є абсолютний професіонал своєї справи з вищою музичною освітою. Наші викладачі мають право викладати свій спеціальний предмет в Україні та за її межами на вищому педагогічному рівні. Професіоналізм та творчий вільний підхід - саме це і робить нашу школу особливою! - На Вашу думку, у чому полягає специфіка роботи з дітьми? - Найперше - це любов до дітей, розуміння і співпереживання разом із ними їхнього життя. Адже ми, як ніхто, розуміємо, що батьки наших дітей довіряють нам своє найдорожче - це дуже відповідально для нас! Спілкувалася Ірина Запотічна

РІА Львів / січень 2017


Дорогі українці! Щиро вiтаю усіх з Новим 2017 роком та Різдвом Христовим! Нехай віра, надія та світло, які нам дарує Господь у ці святкові дні, супроводжує нас і надалі, а Господь веде по тому шляху, який Він нам вказав. Зичу усім міцного здоров’я, сімейного благополуччя, тепла і злагоди в серцях та оселях! Бажаю у наступному роцi усім нам надалі залишатися справжніми українцями, що здобувають мир, добробут для побудови могутньої держави України!

Маркіян Лопачак, голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді


наші діти

Дитяча школа CaraMel запрошує Діти – наше майбутнє, і те, якими вони виростуть, залежить від нас з вами. Добре, якщо батьки відповідально ставляться до своїх обов’язків та змалечку дбають про різнобічний розвиток нащадків. Чудово, коли поряд перебувають фахівці, які знають та вміють вчасно відкрити в дитині приховані таланти та скерувати їх у правильне русло. Про це сьогодні розмова з Ольгою Баличик, директором та засновницею Дитячої школи-студії мод і телебачення CaraMel. - Пані Олю, у Вас за плечима дві вищі освіти, одна з них – в галузі юриспруденції. Як і чому у Вас виникла ідея створення дитячої школи-студії CaraMel? - Я мала досвід у волонтерстві, мені завжди подобалося працювати з дітьми, організовувати дитячі свята. Ось і вирішила втілити свою мрію у життя – організувала дитячу студію CaraMel. Для мене це не просто робота, а справа усього мого життя! Я щодня живу цим проектом, тому працюю із величезним задоволенням, хоча і доводиться щодня докладати чимало зусиль, враховуючи, що тепер я ще й мама крихітної донечки. Втім, як мама я тепер ще більше розумію, наскільки ця справа важлива для дітей і їхніх батьків. - Як давно працює дитяча школа-студія мод і телебачення CaraMel? Яка мета її створення?

54

- Студія CaraMel успішно працює вже 3 роки. Втім, ми не лише модельна агенція. Основним своїм завданням вважаємо допомогти кожній дитині, яку привели до нас, відкрити її талант, навіть якщо він покищо прихований, розвинути його та підтримати, щоб кожна дитинка ставала більш впевненою, розкутою, всебічно розвинутою. - Діток якого віку Ви запрошуєте у свою студію та яке навчання їм пропонуєте? Кого залучаєте як викладачів? - У студії CaraMel займаються дітки від 3 до 14 років. Ми навчаємо їх майстерності з різних дисциплін. Це - хореографія, дефіле, акторська майстерність, етикет, відео-та фототренінг, дизайн одягу, а ще навчаємо правил проведення інтерв’ю з зірками. Також ми дуже ретельно ставимося до підбору викладачів – нам важливий не лише професіоналізм викладачів, а й їх уміння працювати з душею та знаходити індивідуальний підхід до кожної дитини, щоб дітям було справді цікаво під час навчання. Особливо це уміння необхідне, коли батьки приводять на заняття своїх найменших діток, до яких, як відомо, потрібен особливий підхід. А ще діти дуже добре відчувають ставлення до них, дітей не обманеш. Щоб їх чогось навчити, спершу потрібно зацікавити. Оскільки батьки нам довіряють найдорожче, своїх дітей, ми, зі свого боку, вкладаємо у це навчання усю свою душу - не маємо права не виправдати їхніх сподівань.

РІА Львів / січень 2017


- Гаслом Вашої школи є вислів: «Маленькі іскорки перетворюємо на великі зірки!». Наскільки це відповідає дійсності? - Наші вихованці неодноразово успішно презентували свої навики на численних виступах, конкурсах, а також деякі наші дітки брали участь у зйомках рекламних роликів. - Знаю, що школа-студія CaraMel, яку ви очолюєте, долучається і до благодійних справ. Нещодавно Ви оголосили про збір іграшок та дитячих речей для потребуючих діток? - Вважаю, що діти повинні вміти творити добро, і привчати їх до цього важливо змалку. Діти мають знати, що потрібно допомагати та ділитися з іншими, більш потребуючими. Мені дуже приємно, що наші діти та їхні батьки розуміють та підтримують нас у цьому. - 25 грудня ви організували та провели конкурс краси «Маленька зірка моди України-2016», що відбувся у рамках міжнародного фестивалю «Зірковий спалах». Розкажіть про цей фестиваль. - Перш за все, це був фестиваль різноманітних дитячих талантів! На фестиваль «Зірковий спалах» ми запросили учасників з майже усієї України та навіть з Білорусії. Кожен охочий,

РІА Львів / січень 2017

хто відгукнувся на наше запрошення, зміг показати свій талант! Того дня зі сцени лунав спів, дітки танцювали, юні поети декламували вірші, дехто демонстрував свою акторську здібність чи талант гумориста, а хтось - свої досягнення у спортивній галузі. Головне, що всі учасники фестивалю отримали нагороди. Для нас це дуже важливо. Кожен організований нами захід, конкурс передбачає вручення різних нагород, але усім без винятку – діти не повинні почуватися недооціненими! Також гостей фестивалю чекала не лише цікава програма дитячих виступів, а й гала-концерт за участі багатьох українських зірок. Того дня радісні емоції були у всіх! - Школа-студія CaraMel здійснює мрії багатьох батьків - відкриває у їхніх дітях свіжі таланти та запалює нові «зірочки». Як Вам це вдається? - Ми переконані, що не буває безталанних дітей. Просто є дітки, талант яких ще потребує свого розкриття. Саме цим ми і займаємося у Дитячій школі-студії мод і телебачення CaraMel. І робимо це з любов’ю! Розмовляла Ірина Запотічна

55


психологія Людмила Калабуха, бізнес-тренер

Як не зіпсувати свято? Настав період Різдвяних свят, а з ним і вечірки, корпоративи, походи в гості, де, окрім близьких та знайомих, ми зустрічатимемо і малознайомих людей... Як же нам хочеться виглядати розумними, цікавими, крутими! Щоб зав’язати знайомство, яке б мало продовження, – романтичне, бізнесове, дружнє, - обмінятися контактами, «зафейсбучитися»… Та інколи у компаніях чуєш таке... Не дивно, що після такого спілкування людина більше не хоче з вами мати жодних справ. Мова сьогодні про 5 помилок – точніше, тем для розмов, які гарантовано позбавлять можливості зав’язати нові приятельські стосунки та зруйнують, якщо говорити модною мовою, будь-який нетворкінг, тобто вас перестануть запрошувати у гості. Отже, про що ніколи не можна розмовляти на вечірках, корпоративах та в гостях, тим більше, коли бачите людину вперше, – розповідає бізнес-тренер Людмила Калабуха.

1

Усі ми помремо... На вечірках чи просто при зустрічі не варто говорити про щось надто сумне або ж про те, як все погано у цьому світі. Навіть якщо вам дуже хочеться розповісти усі найстрашніші новини, які ви почули з телесюжетів, від клієнтів, сусідів, продавців на ринку чи прочитали у соцмережах, вважаючи, що люди не мають достатньо інформації… Якщо їм, на вашу думку, катастрофічно не вистачає негативу, повірте, це не є темою для розмов із незнайомими людьми на всіх рівнях! Пам’ятайте, вони прийшли на свято, їх запросили в гості розважитися, а не черпати негатив. А ось дотепні жарти ваші співрозмовники, мабуть, з приємністю вислухають та оцінять!

2

Вбити хабарників і корупціонерів? Невже ви справді вважаєте, що тема хабарів у медицині, на митниці, в судах, ВНЗ, школах, садочках - прекрасна тема для розмови на світських заходах? Ви вважаєте, що ця тема актуальна сааме тоді, коли столи ломляться від наїдків і напоїв, а ваші співрозмовники приїхали на хороших авто, у них пристойні годинники, брендові речі та аксесуари? Будьте реалістами – цілком ймовірно, що вашим новим, милим на вигляд, знайомим ця тема з якихось причин може бути неприємною, зачіпатиме їхні особисті інтереси… Тому, якщо ви прийшли задля нетворкінгу та плануєте розширити коло знайомств, варто розвивати тему, яка

56

Неправильно підібрані теми для розмови гарантовано позбавлять можливості зав’язати нові приятельські стосунки та зруйнують, якщо говорити модною мовою, будь-який нетворкінг, тобто вас перестануть запрошувати у гості. буде цікавою для всіх, – лише таке спілкування буде приємним та перспективним!

3

Коли свекруха - монстр, діти - падлюки, а чоловік - сволота... Тема вашої сім'ї чи обговорення іншої родини – це теж не повинно стати темою для спілкування, навіть у випадку, якщо ваш чоловік поводиться неналежним чином, ваша дружина неадекватна, свекруха/теща дошкуляє, а

РІА Львів / січень 2017


Найбільше, що цінують люди, – це увага інших до себе. діти невиховані та невдячні! Повірте, не варто розповідати усім про свої родинні негаразди чи проблеми, навіть якщо ваші рідні – справді нероби, не цінують вас, поводяться неприпустимо і сидять у ваc на шиї! До того ж не варто перелічувати у подробицях їхні свіжі вчинки та красномовно озвучувати список ваших образ. Це негарно. Окрім того, ваші рідні з часом можуть змінитися в кращий бік, а враження про вас, як про людину, яка весь час скаржиться, залишиться надовго.

4

Ваш телефон – ваше все? Деякі люди, прийшовши на вечірку, майже весь час розмовляють по телефону. Звісно, оточуючі сприймають таку поведінку, як ігнорування їхнього товариства. Тому, як тільки ви прийшли в гості, не варто відразу телефонувати всім подругам, а також вирішувати нагальні побутові проблеми чи привселюдно лаятися. До того ж робити це голосно, емоційно, жувати та ще й коментувати ситуацію людям на фуршеті або за святковим столом. Негарно також, якщо ваша розмова складається з фраз: - А ти що? - А він? - А ти? - А він? Не хочете привертати до себе уваги, тому весь вечір використовуєте телефон та переглядаєте соцмережі? Повірте, виховані люди так не поводяться у гостях. Тому запрошеним на вечірку не пасує сидіти тихенько в кутку та гортати стрічку новин у телефоні! Зрозуміло, що господарі/організатори за такого ставлення гостя нервуватимуть і ображатимуться. Вони хотіли спілкування, створити цікаве

свято, вклали стільки енергії і грошей. Тому, щоб не зіпсувати вечір ні собі, ні іншим та щоб не образити організаторів, варто брати участь у розмовах! А те, що пишуть вам у соцмережах, – повірте, ви встигнете прочитати вдома, наодинці! Якщо будете дотримуватися вищезгаданих порад – можете бути певними, вас і наступого разу запросять у гості.

5

Їжа – найбільша помилка! І найголовніше! Коли приступаєте до трапези, не варто накидатися на їжу, а також висловлювати критичні зауваження щодо приготовлених страв. Якщо ви вегетаріанець, або веган, не варто розповідати про це усім присутнім. Не слід також читати лекцію сусідам за столом, до чого може призвести вживання тієї чи іншої їжі. Також не закликайте інших перейняти ваш спосіб життя, навіть якщо ви – просто затятий сироїд! Якщо ж ви не можете уявити свого життя без м’яса, не варто «кидати камені» у вегетаріанців. Не слід розповідати про ваші кулінарні вподобання. Найбільше, що цінують люди, – це увага інших до себе. Ви, мабуть, не раз чули висловлювання на кшталт: «Нудно, коли хтось розповідає про себе, в той час, коли я хочу поговорити про себе». Чули таке? І це справді так! Людям подобається, якщо хтось уважний до них, вміє не лише говорити, а й слухати співрозмовника, є вихованим та приємним у товаристві! Говоріть про все приємне та цікаве, але при цьому не забувайте дати можливість й іншим щось розповісти.

Отже, якщо неухильно дотримуватися цих правил та ще й намагатися бути цікавим співрозмовником, - ви не лише не зіпсуєте свято собі та іншим, а ще й отримаєте самі та подаруєте іншим задоволення від спілкування! До того ж про вас складеться гарне враження, і вас ще не раз запрошуватимуть у гості.

Єдина відома мені розкіш – це розкіш людського спілкування. Антуан де Сент-Екзюпері

РІА Львів / січень 2017

57


соціальний проект Мій тато захищає Україну!

Уляна Флишко, координатор мегапроекту «Мій тато захищає Україну», розповідає: 23 грудня 2016 року у рамках соціального мегапроекту «Мій тато захищає Україну» спільно із Міжнародним аеропортом «Львів» імені Данила Галицького, Львівським прикордонним загоном Державної прикордонної служби України, Академічним інструментальним ансамблем «Високий замок» і його художнім керівником Андрієм Яцківим у співпраці із гумористичною студією «МАГАРИЧ» та її незмінним ведучим Богданом Гациляком відбулася акція «Різдвяна Львівщина». Діти різних соціальних категорій продемонстрували туристам з-за кордону, якою насправді гостинною та дивовижною є Різдвяна Львівщина. Акція відбулася у холі Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького. Для гостей, які прибули із Варшави літаком компанії LOT, аби відвідати Львівську область та провести тут різдвяні свята, діти учасників АТО та діти із внутрішньопереміщених сімей підготували справжній сюрприз. Із сувенірами-подарунками та чудовими колядками під музичний акомпанемент ансамблю «Високий замок» малюки продемонстрували кожному іноземному гостеві, якою щедрою та красивою є Різдвяна Львівщина.

Після зустрічі гостей з-за кордону львівські прикордонники також підготували сюрприз. Зокрема, вони продемонстрували свою роботу в аеропорту із залученням кінологів із службовими собаками. Присутнім було продемонстровано, як відбувається перевірка багажу на наявність небезпечних предметів і заборонених речовин. На завершення акції від соціального мегапроекту «Мій тато захищає Україну», засновником якого є Петро Колодій, а також від партнерів із компанії «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» та від Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького гостинні львівські діточки отримали подарунки. Унікальність акції «Різдвяна Львівщина» полягає в тому, що головними героями виступили самі діти. Переважно це були діти учасників АТО та діти із внутрішньопереміщених сімей – тобто діти, на долю яких випало чимало важких випробувань. І наш обов’язок, обов’язок старших ,– прихистити цих дітей, допомогти та подарувати їм своє тепло – зробити все для того, щоб ці дітки теж мали щасливе дитинство та відчули нашу любов і опіку. Автор фотографій - Давид Ванішвілі

58

РІА Львів / січень 2017


РІА Львів / січень 2017

59


астрологічний прогноз астролог Лія Адамчук

2017 – рік Вогняного Півня

Щоб дізнатися, що нас очікує у 2017 році, ми звернулися до професійного астролога, яка свого часу ще на початку листопада 2013 року публічно попереджувала про криваві події Майдану 2014 р. та навіть назвала точну їх дату. Спеціально для журналу «РІА-Львів» розповідає астролог Лія Адамчук: «Не залежно від того, віримо ми чи не віримо, астрологія – це точна наука, дещо навіть подібна до математики. Оскільки Земля обертається - кожна планета, у т. ч. Сонце та Місяць, з плином часу має той чи інший вплив на кожного з нас. Про це добре знали наші предки. Донині професійній астрології довіряють цілі народи та навіть відомі світові особистості. Втім, точним може бути лише персонально складений гороскоп. Усі інші гороскопи – узагальнені, з них можна дізнатися лише про ймовірні тенденції. Згідно зі Східним гороскопом, більша частина 2017 року пройде під знаком Вогняного Півня, який розпочнеться

Овни

Тельці

(21 березня - 19 квітня)

(20 квітня - 20 травня)

Настав час представникам цього знака пожинати плоди своєї наполегливої праці. Два попередні важкі роки, що минули під гаслом «Все життя - боротьба», залишилися позаду. Не можна сказати, що у 2017-му все само собою впаде до ніг Овнів, - щоб щось отримати, потрібно буде докласти певних зусиль, також доведеться бути доволі уважними у всьому. Втім, на деякий відпочинок та релакс Овни заслужили – цим вони вдало скористаються у 2017 р.!

60

28 січня, а до того усі ми будемо далі перебувати під впливом Вогняної Мавпи. Дуже хочеться сказати, що все буде добре у 2017 році, але це не зовсім так. Адже назагал позитивні зміни можливі лише з січня 2018 року, коли суворий Сатурн, який до того 2,5 року перебував у знаку Стрільця, нарешті перейде у знак Козерога. А до того у 2017 році усім нам доведеться багато чого «розгрібати» та старанно працювати, щоб забезпечити собі на життя, – подібно до того півника, який мусить добре працювати лапкою, щоб у дзьобику було зернятко. Оскільки Вогняний Півень – войовничий знак, тож у 2017-му, на жаль, буде ще багато агресії. Варто зазначити також, що за щастя та удачу в астрології відповідає планета Юпітер – точніше, те, в яких аспектах, гармонійних чи негармонійних, Юпітер перебуває на даний час. У 2017 році, враховуючи аспекти Юпітера, нелегко доведеться Козерогам, Овнам і Ракам. У житті цих людей зростає конкурентна боротьба. Гармонійні аспекти Юпітера принесуть удачу Водоліям, Близнюкам і частково - Левам та Стрільцям. У цих людей багато вирішуватимуть зв'язки та вміння знайти потрібний підхід, потрібних людей і потрібні слова. У Близнюків, Риб і Дів можливі скандали, конфлікти на національному грунті. Овни і Леви, за певної старанності, завзятості, витримки та терпіння, можуть досягти цілком реальних відчутних результатів: закріпитися на завойованих позиціях. Сприятливий час для Терезів, Козерогів і Раків - усіх їх чекають великі зміни у житті. 2017 рік у життя Левів, Стрільців, Близнюків та Водоліїв теж внесе зміни, переважно у кращий бік: несподівано виявляються їхні приховані здібності. У плані творчості та частково везіння, а також у розвитку духовності, нових досконалих форм мистецтва пощастить Тельцям, Ракам, Скорпіонам і Козерогам. Представників знака Діви у 2017 р., на жаль, часто супроводжуватимуть обмани та самообмани, а звідси подекуди і відчуття безнадійності, втрати самого себе. Втім, кінець 2017 року подарує усім нам, і Україні зокрема, шанс нарешті вийти із застою та затяжної кризи». Що ж позитивного принесе 2017 рік представникам кожного знака зодіаку?

Минулого року Тельцям довелося несолодко. Втім, рік Мавпи майже позаду, а значить, у минулому залишилися всі невдачі і поразки, постійна суєта і напруженість. Нарешті настав час заспокоїтися і отримати задоволення від життя. Зірки, звичайно, не гарантують, що все буде йти як по маслу, але на хорошу компенсацію за емоційні і матеріальні втрати у підсумку цілком можна розраховувати.

РІА Львів / січень 2017


Близнюки

Скорпіони

(21 травня - 20 червня)

(23 жовтня - 21 листопада)

Рік Півня наповнений враженнями та успішними починаннями – саме тим, що особливо полюбляють Близнюки. Тому 2017 р. - це позитивний для Близнюків час. Окрім того, інколи вони відчуватимуть присутність якоїсь магії. За будь-яких обставин сприймайте життя позитивно!

Раки (21 червня - 22 липня)

Скорпіони опиняться на порозі великих змін, пройшовши через які вони розділять своє життя на «до» і «після». Їм захочеться залишити у минулому старих колег, нецікаву роботу і впустити у своє життя хвилю перетворень. Зміни у житті приведуть і до змін у світогляді представників цього знака.

Стрільці (22 листопада - 21 грудня)

У рік Вогняного Півня Раки познайомляться з цікавими людьми, які згодом стануть вірними друзями, здатними вплинути на кар’єрний ріст і розвиток Раків як особистостей. А хтось, можливо, навіть позбудеться важкої ноші, яка давно «тисне на плечі» та керує їхнім життям. Прощавай, важка ношо!

Леви

Оптимістична налаштованість представників знака Стрільця та їхня сильна природна енергетика відкриє перед ними чимало перспектив. Вони зможуть збоку подивитися на проблеми, що виникають, не віддаючись їм, – такий підхід допоможе з легкістю вирішувати проблеми, зберігши при цьому нерви і час. У будь-якому випадку, зірки на вашому боці! Саме 2017 рік подарує вам безліч перспектив та радісних моментів, які змінять ваше майбутнє.

(23 липня - 22 серпня)

Левам у 2017 р. майже не доведеться вступати у сутичку за прибуток. І це, незважаючи на те, що представники цього знака звикли всього добиватися самі та жити під гаслом «Усе життя - боротьба». Тому такий розвиток подій, коли все майже само буде йти їм у руки, спочатку Левів дещо збентежить. Втім, доля даруватиме Левам багато непередбачуваних ситуацій, але вони матимуть винятково успішний результат.

Діви (23 серпня - 22 вересня)

«Рішучість переможе випробування!» – таке гасло радять астрологи для Дів у 2017-му. Втім, твердими у своїх вчинках Дівам варто бути зі самого початку року. Саме рішучість і допоможе тим, хто народився під знаком Діви, впоратися з випробуваннями, яких Вогняний Півень приготував їм чимало. Що ж, краще вибрати хитру тактику та вчасно використовувати хід подій на свою користь.

Терези (23 вересня - 22 жовтня)

Доля подарує Терезам у 2017-му безліч шансів поліпшити свій добробут – для цього потрібно лише скористатися ними. Взявшись за будь-який проект, необхідно докласти усіх зусиль на його реалізацію, виявити рішучість та наполегливість. Головне, вірити в те, що з будьяким завданням ви впораєтеся!

РІА Львів / січень 2017

Козероги (22 грудня - 19 січня)

Зірки радять Козерогам, перш за все, правильно розставити пріоритети. Спочатку розберіться в собі та займіться вдосконаленням. Новий погляд на світ порадує вас - усе навколо почне змінюватися. Проблеми перестануть здаватися такими глобальними, і Козероги почнуть знаходити принади, здавалося б, у найпростіших речах. У 2017-му займіться собою, а перешкоди здолати вам допоможуть зірки.

Водолії (20 січня - 19 лютого)

2017 рік є роком Водолія. Річ у тім, що представники цього знака і Вогняний Півень дуже близькі за духом. Це люди творчої природи. Оскільки ми на порозі ери Водолія, у представників цього знака у 2017 році буде маса можливостей продемонструвати правильність своїх суджень.

Риби (20 лютого - 20 березня)

2017 рік у чомусь стане знаменним для народжених під знаком Риб. Перш за все тому, що в їхньому житті нарешті закінчиться період стагнації, що тривав майже 10 років. Вони ніби прокинуться від сну, відчують неймовірний приплив енергії – це спонукатиме їх до нових звитяг.

61


наші партнери

Зустрічайте та проведіть Новий 2017 рік з файними традиціями, забавками і музикою у компанії радіо FM «Галичина». І пам’ятайте, що з нами все файне тільки починається!

Олександра Гнатик

Директор радіо FM «Галичина»

64

Коли на небі спалахуЯскравих і щасливих ють зорі, а на землі святкові барв у 2017-ому. Позитивних вогники - у світі стає більше емоцій, гармонії і мудрості. добра і світла! Любіть. Подорожуйте. Світлих Вам свят! Захоплюйтесь і надихайтесь. Мрійте і втілюйте. Океан добра, надії та радості. Море приємних сюрпризів і гарних новин. Будьте здорові, кохані і щасливі! Будьте щирими та справжніми. Миру та Божої ласки Україні!

Вітаємо із Новим Роком і Різдвяними святами! Нехай 2017 буде щедрим на любов та обійми рідних, підтримку друзів і колег, Боже благословення на чергові перемоги. Бажаємо торувати свій шлях, втілювати найсміливіші ідеї та не зраджувати мріям!

Ірина Цицак

Данило Нікуленко

Мирослав Хом’як

Генеральний директор радіо «Львівська хвиля»

Головний редактор газети «Львівська Пошта»

Генеральний продюсер медіахолдингу ZIK

РІА Львів / січень 2017


Cоціальний проект на радіо FM Галичина:

Миколай для кожного! Цього року радіо FM Галичина до свята Миколая організувало масштабний соціальний проект «Миколай для кожного». Ідея полягає у створенні свята для діток, які з тих чи інших причин не мають можливості відчути його повноцінно і мешкають у найвіддаленіших один від одного регіонів - заходу та сходу. У цьому існує навіть певна символіка невпинного прагнення файного радіо в об'єднанні країни та розширенні української мови і традицій. Спочатку колектив радіо FM Галичина потішив вихованців з родинного дому «Покрова», що у Львові. Отримавши листи, які діти написали до Миколая, працівники файного радіо розібрали їх між собою. І вже з омріяними подарунками приїхали до дітей в гості, привітали їх, познайомились та поспівали святкових пісень. Продовженням проекту «Миколай для кожного» стала поїздка працівників радіо на схід. Враховуючи, що в цьому році FM Галичина отримало вже 5 частот в Луганській та одну в Донецькій областях, ми вирішили завітати і туди, щоб нас не лише почули жителі сходу, а й побачили. Чудовою нагодою для

РІА Львів / січень 2017

цього стало проведення зустрічі з дітками Луганщини у День святого Миколая. З допомогою друзів, слухачів та партнерів нам вдалося зібрати чудові подарунки для малечі: одяг, солодощі, іграшки, українські книжки, канцтовари. І, що важливо, діткам подарували важливий символ для кожного українця - вишиванки, які вони одразу ж із задоволенням одягнули. Зважаючи на складність умов у Луганській області, спричинених військовими діями, для місцевих дітей приїзд команди радіо FM Галичина, яка подолала понад тисячу кілометрів, став справжнім дивом. Цій зустрічі вони раділи не менше, ніж подарункам. Тому завдання створити дітям казку і вселити віру у здійснення мрій вдалося, і це надихає колектив радіо FM Галичина працювати ще більше, адже дитяча вдячність та усмішка - найщиріша та найбільша нагорода!

65


назва рубрики

68

РІА Львів / січень 2017

РІА Львів №1 (січень 2017)  
РІА Львів №1 (січень 2017)  
Advertisement