РІА Львів №8 (Серпень 2019)

Page 1

Свято на трьох: Ідея міста РІА-Львів DУЖЕ радіо

Небо і земля стюардес

Єзуїт-фемініст і чорний пояс із дзюдо

Зоряна Янушевська

ваш шлях до досконалості Серпень Вересень 2019 РІА Львів / серпень 2019

www.rialviv.com


РІА Львів / серпень 2019


РІА Львів / серпень 2019


4

Свято на трьох:

Журнал «РІА-Львів», №7, липень 2019 Свідоцтво про реєстрацію КВ № 21945–11845Р від 12.03.2016 р. Спеціалізоване видання

Ідея міста, ДУЖЕ радіо, РІА-Львів

Стиль життя

rialviv.com

Небесні ластівки

Шеф-редактор Яна Ковальчук Керівник рекламного відділу Лілія Дудич Менеджери рекламного відділу Віта Шубер, Діана Чернецька Дизайн та верстка Ружена Дунич

Гість номера

Зоряна Янушевська

Коректор Катерина Штипуляк Автори: Тетяна Корочанська, Дарина Зобків, Оксана Войтко, Ліля Гончарук, Адріян Фітьо, Мар'яна Лещишин, Єгор Васюхно Фотографи: Ігор Федорів, Богдан Васильчук, Андрій Янушевський, Катерина Штипуляк Розміщення реклами: +38 (098) 800 11 28 rialviv.PR@gmail.com Видавець ТОВ «Рекламно-інформаційна агенція «РІА-Львів» ЄДРПОУ 39964712 Банківські реквізити: р/р № 26003591318100 в ПАТ «УКРСИББАНК», МФО 351005 Адреса для листування: Львів, пр. В. Чорновола, 45А, корпус № 13 На обкладинці: Зоряна Янушевська Стиль: Pollardi MUA: Royal Beauty Club Фото: Alina.Kaliina Локація зйомки: Фотостудія MI Studio ТОВ "АРТ СТУДІЯ ДРУКУ" м. Київ, вул. Бориспільська, 15 Тел.: +38 (067) 460-07-25 www.artprintstudio.com.ua НАКЛАД 5000 примірників ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС 91898 Редакція не завжди поділяє думки авторів публікації. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Сторінки, на яких не вказані рубрики, належать до рекламних. У випадку передруку статей чи їх цитування посилання на журнал «РІА-Львів» є обов’язковим.

Думки PRO

10

Парад

14

Лиця Львова

16 Рейтинги еліт 18 Маркіян Мальський Аналітика

Travel Pics

Terra Україна

30

34

38

Соціум

Єзуїтфемініст о. Віталій Осмоловський Кіно

42

“Картковий будинок” політичної реальності Гороскоп

Серпень

46 56

РІА Львів / серпень 2019


кондитерська, заснована на стародавніх рецептах львівських майстринь, де солодощі – родом з дитинства і аж голова йде обертом від такої смакоти.

Справжні майстри найкращої випічки від фабрики солодощів “Вікторія” можуть втілити будь-яку Вашу ідею

Широкий асортимент u

дитячих тортів;

u

святкових тортів;

u

весільних тортів; u тістечок

u

корпоративних u ексклюзивних тортів; тортів;

u

короваїв;

u

випічки;

Переваги: u широкий асортимент продукції – понад 400 позицій; u багаторічний досвід роботи – 15 років на ринку виробництва солодощів;

кваліфіковані та професійні кондитери, які виготовлять ваше замовлення швидко, якісно та смачно;

u

u тільки натуральні та безпечні продукти від перевірених постачальників; u

завжди смачна та свіжа випічка;

u втілення оригінальних ідей у тортик; u

“солодкі” ціни за солодке задоволення.

Послуги:

Організація весіль та оформлення candy-bar

м. Львів, вул. Стороженка , 32 тел/факс: 239 59 86 (063) 879 95 90 (097) 032 38 44 РІА Львів / серпень 2019

Графік роботи: понеділок – п’ятниця 9:00 – 18:00

www.victoriaqs.lviv.ua


ROOFTOP – свято на трьох Христина Брезіцька, керівник управлінської компанії "Абданк"

“Час вимірює тривалість того, як можна розвивати свою історію і людей. Журнал “РІА-Львів” – бренд, компанія, медійний ресурс, витриманий часом. Зараз це так само модно, як і 15 років тому. І так само модно, стильно, актуально та престижно бути обличчям журналу “РІА-Львів”. Ми вітаємо один одного. Ми вітаємо команду, яка починала, та команду, яка є сьогодні. Журнал “РІА-Львів” – це журнал мудрих, достойних людей, який щомісячно доводить це своїм результатом – випуском нового номеру.”

РІА Львів / серпень 2019


Кожен рік – це новий досвід, нові досягнення і нові можливості. Цьогоріч на новій креативній еко-локації Trembita Rooftop ми відсвяткували одразу три дні народження: 15 років журналу мудрих людей “РІА-Львів”

2 роки DУЖЕ радіо

та 1 успішний рік ГО “ІДЕЯ МІСТА”

Ми цінуємо істинних друзів та щирі, надійні стосунки з партнерами. З людьми, котрі були нашими гостями того чудового теплого літнього вечора. Привітати нас прийшло і чимало селебриті: Арсен Мірзоян, гурт Шосте Чуття, Віктор Винник та багато інших. Деталі та подробиці – в нашому фотозвіті.

Назарій Брезіцький, засновник ГО “Ідея міста” “Мене турбує наше місто. Ми спілкувалися із великою кількістю людей, аби знайти однодумців. На святі – близько двохсот людей, які щось уже зробили у своєму житті. Це – ваше свято, бо ви формуєте місто Львів.”

РІА Львів / серпень 2019


Михайло Цимбалюк голова Львівської партійної організації ВО “Батьківщина” “Львів’яни хочуть змін. “Ідея міста” – це саме зміни. Я вірю у них. Впевнений, що Назарій Брезіцький, не боячись експериментувати, знайде себе. Дуже важливо, щоб ці молоді люди не розчарувалися. І ми зробимо усе для того, щоб їх підтримати там, де потрібна порада та справжня людська підтримка.”

Маркіян Мальський голова Львівської облдержадміністрації “Давно знайомий із “РІА-Львів”. Багато коментарів надавав. Це гарний журнал, що висвітлює події об’єктивно. Завжди схоплює найбільш важливі для жителів регіону моменти. Однозначно, бажаю далі успішно розвиватися!”

РІА Львів / серпень 2019


Арсен Мірзоян, співак “Вітаю сьогоднішніх іменинників. Усе було дуже класно. З настроєм, який ми створювали, гадаю, що вгадали. Дякую вам за довіру. Для мене місто – це люди, тому я більше прив’язаний до людей. Львів – це перша сторінка у моїй творчості.”

Віктор Винник фронтмен гурту “Мері”

Остап Дроздов журналіст, телеведучий “Я люблю локальні проекти, які ставлять собі за ціль працю зі своїм маленьким простором. Мене втомили намагання перестрибнути одразу на восьму сходинку, оминувши попередні. Вважаю, що потрібно поступово рухатись із простору в простір. Проекти, які викликають у мене повагу – це “Ідея міста” та “РІА-Львів”. Вони не думають про щось глобальне та далеке (а значить – безвідповідальне). Вони думають про окремо поставлені завдання на рівні витягнутої руки. Основні зміни робляться якраз на такому рівні. Бажаю цим проектам освоювати отой “метр навколо себе”. Достукатися і доносити правильні меседжі. Не розмінюватися на велике.”

РІА Львів / серпень 2019

“Остап Бендер казав, що на світі тільки ідеї коштують гроші. Завжди знайдуться люди, які втілять ідею. Та згенерувати чи скреативити можуть лише люди, наближені до геніальних. Саме таких людей бажаю мати командам іменинників.”


селебриті

38

РІА Львів / серпень 2019


селебриті

РІА Львів / серпень 2019

43


гість номера

святкує перший день народження Зоряна Янушевська, чарівна засновниця Royal Beauty Club, поділилася з нами враженнями від першого року і планами на наступні.

Зоряно, як прийшла ідея відкрити салон краси? І чому саме цей бізнес обрали? Ця мрія у мене була доволі давно – ще в дитинстві, коли ходила із мамою у салони краси. Стимулом до здійснення задуму став мій чоловік, який підтримав ідею. Чоловік допомагає порадами щодо бізнесу? Ми обоє живемо цим бізнесом. Йому, як і мені, ця сфера – близька, а справа – до вподоби. Хто Ви за освітою? Юрист. Працювала у сфері нотаріату майже 8 років. Юриспруденція мені подобається, але я все ж – творча людина, і люблю те, чим зараз займаюсь. Що можете порадити людині, яка теж мріє відкрити б'юті– студію? Головне – мати велике бажання, сталеві нерви та не опускати рук!

12

фото Alina Kaliina РІА Львів / серпень 2019


гість номера

#dreamteam Цей рік для нас був неймовірним роком змін, розвитку, натхнення. Звісно, легко не було: кожен позитивний досвід супроводжувався проблемами і перешкодами. І наближав до досконалості. Часом здавалося, що ми не справимося, але ми змогли. Ми черпали із кожного моменту все, що тільки могли! Тому Royal Beauty Club цінує не лише приємні миті та успіх.

Ми дуже вдячні за можливість зростати, навчатися, припускатися помилок і їх виправляти. Це все зробило нашу команду сильнішою, мудрішою, згуртованішою. Колектив – "душа салону"! Взаємна допомога, повага і чуйність – ті принципи, якими керується наша команда. Ми не просто колектив, ми – сім’я. І, як заведено в родинах, де є “діти”,

там є і “батьки”, які завжди дадуть правильну пораду, зрозуміють і допоможуть. У нас “батьки” – це керівництво, за що ми вдячні Зоряні Миколаївні. За цей рік ми зрозуміли, що не зупинимось на досягнутому і будемо рухатись уперто вперед до нових звершень та працювати заради щирих посмішок задоволених клієнтів Далі – тільки найкраще..

Над вашою красою у нас працюють: u стилісти перукарської майстерності: – стрижки – зачіски/укладки – колористика – відновлення і догляд за волоссям – нано/біксі-пластія, ботокс

u майстри нігтьової естетики: – манікюр – педикюр – СПА-терапії для рук та ніг

u візажисти, бровмайстри, лешмейкери u косметологія u масаж

З повагою, команда Royal Beauty Club! м.Львів, вул.Пулюя І, 40 096 775 57 00

royal beautu club lviv @royalbeautuclub_lviv www.royalbeautuclub.com.ua РІА Львів / серпень 2019

13


Проект “Ідея міста” з Назарієм Брезіцьким на “Дуже радіо” продовжує працювати над розбудовою нашого міста, шукати людей із цікавими ідеями та тих, хто прагне змінити Львів на краще. Автор та ведучий проекту “ІДЕЯ МІСТА” на ДУЖЕ радіо НАЗАРІЙ БРЕЗІЦЬКИЙ Слухайте щопонеділка о 18.30 на 104.3

Юрій Візняк

гендиректор Львівського палацу мистецтв “Економіка без культури втрачає свій сенс. Ми не маємо бути елементарними споживачами. Будівлі, які є пам’ятками архітектури, мають бути обліковані в електронному реєстрі, доступному всім містянам." Гендиректор Львівського палацу мистецтв переконує, що питання допомоги соціально незахищеному населенню має бути врегульоване. Чітке розмежування на багатих і бідних знівелювало людські цінності. Нині на базі Львівського палацу мистецтв створено альянс творчої молоді, який об’єднує майже 60 громадських організацій. Цьогоріч тут створили комфортні умови у виставкових залах, додаткові майданчики для художників-початківців і скульпторів. До кінця літа відкриють нову сучасну галерею, яка відображатиме бачення художниками сучасного мистецтва. У планах – створити наступного року Інститут аналітики та розвитку культури та мистецтва на базі Львівського палацу мистецтв.

Володимир Москаль

міський голова Сколе “З 2014 року згідно з Законом про бюджетну децентралізацію у місцеві бюджети почав надходити відсоток від акцизу імпортованого палива, виробленого в Україні. Шляхом таких надходжень вдалося покращити благоустрій Сколе. Упродовж п’яти років ми акцентували на ремонті доріг, освітленні та місцях накопичення відходів. Але цей Закон діятиме лише до 2020 року. І у цьому я бачу фальшування уряду Порошенка.” Мер Сколе запевняє, що скороченням видатків на утримання апарату міської ради можна заощадити близько 600 тисяч гривень у рік. 12

Ігор Дулин

бізнес-коуч, громадський діяч, мріє посадити 50 мільйонів дерев “Людина, яка посадила 300 дерев у день, – ніколи не зрубає їх. Ми галасуємо про вирубки лісів, але культури щось робити, висаджувати ліси – немає. А такі ініціативи піднімають настрій і самооцінку людей. Нині цінувати мають тих, хто намагається не пустословити, а діяти.” Ігор Дулин разом з однодумцями висаджує дерева упродовж восьми років. За цей період зроблено 16 висадок і висаджено близько пів мільйона дерев. Цього року була рекордна висадка – за 8 годин висадили близько 80 тисяч дерев на 11 локаціях. Ініціативу проводили спільно з управлінням лісового господарства, яке надавало саджанці і власні ділянки. Наприкінці вересня відбудеться чергова висадка дерев.

Михайло Заремба

директор ІТ STEP SCHOOL “Відтепер здобувати ІТ-фах можна у шкільні роки. Потрібно дитину не просто вчити, а розвивати та готувати до майбутнього фаху. Під час уроків будуть присутні кілька вчителів, які працюватимуть у тандемі.” Михайло Заремба впродовж п’яти років вивчав досвід європейських країн у галузі освіти. Свої знання освітянин застосував під час формування навчальної програми у школі нового формату ІТ STEP SCHOOL, яка відкрилася на базі комп’ютерної академії “ШАГ”. Навчальні програми розраховані на учнів 5 – 11 класів. РІА Львів / серпень 2019


Фокусна тема цьогорічного BookForum –“Відшукування причетного”. На такий вибір надихнула однойменна поема Грицька Чубая. У 2019-му виповнюється 70 років від його дня народження. Кураторками фокус-програми “Приналежність” стануть літературна критикиня Ганна Улюра та керівниця Ukrainian Literary Center Поліна Городиська. За тематичними блоками “Медіа”, “Література” та “Спільнота” проект об’єднає 7 подій різних форматів –дискусію, подіумну розмову, відкриту розмову, круглий стіл тощо. Програма 26 BookForum налічує вже 26 тематичних кластерів і спецпроектів: Приналежність, Класика, Фікшн: Романтична література, Фікшн: Історична література, Поезія, Фантастика, Крим, Війна, Політика, Територія свободи: ЗМІ, Комікси, Освіта, Креативні індустрії та урбаністика, Бізнес та

Де шукати

економіка, Жінка в темі, Історія, Наука і технологія, Мови та переклади, Філософія, Здоров’я, Мандри, Стиль життя, сценічні читання сучасної європейської драматургії “Жива сцена”. У межах 26 BookForum також відбудуться З’їзд міст літератури ЮНЕСКО та Українсько-Єврейська Зустріч. Почесною гостею 26 BookForum стане лауреатка Букерівської премії (1997), індійська письменниця Арундаті Рой. На форумі Арундаті презентуватиме свій новий роман “Міністерство граничного щастя”. Також приїдуть індійські поети Соннет Мондаль, Шанта Ачарья та Кавіта Джиндал. Креативні міста ЮНЕСКО представлятиме Почесна амбасадорка Доброї Волі, італійська поетеса Марія

Франческа Мерлоні. На 26 BookForum завітає володарка літературної премії Європейського Союзу, письменниця з Македонії Лідія Дімковська. Гостем 26 BookForum також стане автор 25 книжок, професор Джефрі Сакс. Понад 20 років він був головним рабином Великої Британії, а тепер викладає у Нью-Йоркському університеті і лондонському Кінгс-коледжі. Презентувати антологію “Grand Tour. Подорож через молоду європейську поезію” приїдуть її співредактори –Ян Вагнер та Федеріко Італьяно, а також португальський поет Мігель Мансо. Послухати вірші різними мовами, зокрема окситанською – мовою середньовічних трубадурів – можна буде, познайомившись з Аурелією

РІА Львів / серпень 2019

співпричетних:

теми,

спецпроекти та найцікавіші

іноземні автори

Лассак. Зі Сполучених Штатів приїдуть фіналістка Пулітцерівської премії (2018) Еліф Батуман, поетка Олена Дженнінґс, співзасновник Нью–Йоркської Групи аванґардних українських діяспорних письменників Юрій Тарнавський, а також Грейс Кеннан. Із реаліями польської літератури та новинками їхнього видавничого ринку відвідувачі знайомитимуться на зустрічах з Янушем-Леоном Вишневським, Лукашем Орбітовським та Рафалом Косіком, Конрадом Янчурою, Юлією Фєдорчук, Радославом Сікорою, Войцехом Яґєльським та Іоанною Сєдлецькою, а також Даріушем Яворським та Катаржиною Гуменюк з Польського інституту книги. 26 Book­Forum

також відвідає автор ”Литовської книги року” (2017) – роману ”Літопис південного сходу” Римантас Кміта. Приїдуть представники всеєвропейської поетичної платформи Версополіс -поети Перу Сайзпрез з Іспанії, Пол-Генрі Кемпбел з Німеччини та Адіса Башич з Боснії та Герцеґовини. 26 BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду. Організатор – Громадська організація “Форум видавців”. Співорганізатори: ДУ “Український інститут книги”, Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.

13


думки PRO

День Незалежності

Параду не буде... Щороку наша країна 24 серпня святкує свій День народження. Одним із проявів свята став парад. Зазначимо, що парад проводили не кожного року, та й відбувалася урочиста хода військових по різному: на 10-ту річницю Незалежності Хрещатиком пройшло 18 підрозділів, 173 одиниці техніки та 1450 осіб особового складу, колона нових танків українських танків Т-84; 2003 ро­ку головною вулицею країни пройшли 16 зведених батальйонів і вперше крокувала група з прапором Збройних

сил України та прапорами підрозділів ЗСУ; у 2005 – 2007 роках святкування відбувалося без па­ра­ду військ, але з оркестром; 2008 військовий парад пройшов за участю військових, техніки та авіації. За останні п'ять років, парад став не просто урочистим маршем – українці з гордістю спостерігали як змінюється і зміцнюється наша сила. Цьогоріч президент Володимир Зеленський вирішив, що параду 24 серпня не буде. На честь Дня незалежності України в Києві відбудеться “хода гідності”, а

Володимир Мельник,

доктор філософських наук, професор, ректор Львівського національного університету ім. І.Франка Вважаю, що військовий парад до Дня Незалежності насправді потрібен не тим, хто його ініціює, а тим, для кого він дійсно важливий. Показово, що наші воїни відреагували саме так: вони готові самостійно організувати урочистості 24 серпня, у День Незалежності України. Це дійсно найперше необхідно для тих, хто знає, що таке справжня війна. А ті, хто захоче подивитися та кому це буде цікаво (маю на увазі пересічних людей) – обов`язково прийдуть. І це — теж важливо! Та й взагалі, на мою думку, проводити чи не проводити військовий парад до Дня Незалежності мали б вирішувати не політики чи громадські активісти, а саме воїни, керуючись доцільністю та викликами часу.

14

300 млн грн підуть на премії військовим. До слова, парад на честь 20 річниці Незалежності скасував Віктор Янукович, обґрунтувавши рішення економією коштів. Думки суспільства щодо скасування параду розділилися. Частина українців підтримує рішення гаранта: мовляв, це – марнотратство і є кращі способи витратити кошти. Інші обурені – демонстрація військової сили для держави, кордони котрої щоденно піддаються агресії “сусіда”, – зовсім не зайва.

День Незалежності – велике свято для України та українців! Попри те, що сьогодні в нашій країні все переводиться у площину політики, на мою думку, парад, потрібен. Ми повинні гідно відсвяткувати цей день – так, як це роблять у інших країнах Європи та світу. Можливо, провести ряд інших масових заходів: святкові виступи чи концерти. У цьому питанні моя позиція проста: ми повинні святкувати День Незалежності! Полеміка навколо скасування військового параду для мене виглядає, радше, як замилювання людям очей і відволікання уваги, адже кожен з нас розуміє, що це питання – не пріоритетне і навіть не другорядне. Це тільки ілюзія дій з боку нової влади. В Україні є ряд набагато важливіших питань, що потребують негайного розв'язання. Суспільству потрібні відчутні зміни: підвищення пенсій і зарплат, покращення життя, створення гідних умов для розвитку науки, медицини, спорту тощо. Вважаю, що негідно перейматися питанням параду, коли пересічний українець думає, як вижити на мінімальну зарплату. Ми не повинні коштом скасування параду доплачувати людям, які щодня захищають кордон України. Держава повинна виплачувати гроші постійно! Якщо хтось забув: у країні досі триває війна, гинуть невинні люди – чиїсь брати чи сестри, батьки та діти. І це насправді є питанням номер один.

Андрій Котельник,

боксер, заслужений майстер спорту України

РІА Львів / серпень 2019


думки PRO

Маркіян Мальський

Голова Львівської обласної державної адміністрації

Насамперед, я представляю Львівщину і питання організації параду в нас не було. Що стосується загальноукраїнської позиції – зокрема, проведення параду в столиці – мені відомо, що його цього року скасовано. Натомість прийнято рішення виділити 300 млн гривень усім військовим. Щодо альтернативних способів святкування, то зупинюсь на попередній програмі урочистостей з нагоди 28–ї річниці Незалежності України та Дня Державного Прапора України. На Львівщині відбудеться церемонія підняття Державного Прапора України, заходи на Личаківському кладовищі з метою вшанування загиблих героїв, бійців АТО та ООС, молебні в усіх храмах області, покладання квітів до пам’ятників Тарасові Шевченку та В’ячеславу Чорноволу, плануються спільні заходи з Національною академією сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та організаторами Міжнародного фестивалю “Етновир” у центральній частині Львова.

Римма Зюбіна, актриса

Я вважаю, що військовий парад – це демонстрація сили та могутності нашої армії. А українська армія з 2014 по 2019 роки змінилась і зміцнилась. Минулого року я була присутня на параді на День Незалежності. І важко описати емоції, які я відчувала від моменту, коли прямо переді мною піднімався величезний прапор моєї країни, і до гордості за кожного, хто крокував Хрещатиком. Нагорода герою України генерал–майору Ігорю Момоту посмертно, дівчата–військові, авіація – це все ще довго з'являло-

ся у спогадах перед моїми очима. Але якщо повторити торішній успіх або зробити краще неможливо – краще не робити параду зовсім. Премії, які президент Зеленський пообіцяв розділити між військовими замість проведення параду, не враховують добровольчі батальйони. На мій погляд, це – несправедливо і розділяє тих, хто захищає наш мир. А на фронті свої життя втрачають і кадрові військові, і добровольці. Адже куля не обирає. 24 серпня планується перше засідання новообраної Верховної Ради. А це теж свого роду парад. Але парад кого і чого – вирішувати вам.

Макс Кідрук письменник

Парад потрібен попри все. Це не пафос і не показуха, а промовистий сигнал як ворогові, так і союзникам про готовність і надалі протистояти агресорові. Усі мої знайомі–військові – тобто військові, які справді воювали на передовій, – засуджують скасування параду. І я з ними погоджуюсь. Парад – це найменше, що ми, цивільні, можемо зробити, аби віддати їм шану. Прикро, що нинішнє керівництво держави цього не розуміє й намагається заново винайти велосипед. Тетяна Корочанська Ліля Гончарук

РІА Львів / серпень 2019

15


лиця Львова

26

червня Кабмін схвалив кандидатуру Маркіяна Мальського на посаду голови Львівської облдержадміністрації. Його рекомендували після голосування у Facebook, ініційованого президентом Володимиром Зеленським. Про виклики нової посади, перспективи, політику та роботу – в розмові з новим очільником ЛОДА.

Маркіян

Мальський

Пане Маркіяне, як воно – бути людиною президента на посаді голови облдержадміністрації? Перш за все, це – дуже відповідальна позиція. Уже з перших днів роботи я усвідомив, що люди мають дуже високі очікування до голови ЛОДА. Я отримую сотні звернень щодня – багато є системних проблем, індивідуальних людських запитів. А ще це – велика відповідальність, адже суспільство на тебе покладає великі очікування, як і на президента України. Ми сподіваємося на захист наших прав, що все буде реалізовано в наших інтересах. Відповідно, це є тяжка праця. Є великий апарат облдержадміністрації, який допомагає у багатьох напрямках діяльності. Президент – гарант Конституції. Відповідно, його представники також гарантують дотримання прав, свобод та інтересів громадян. Це нелегка функція. І я вдячний президенту за цю висловлену довіру. Сподіваюся, що мешканці Львівщини будуть задоволені нашою працею. Ви говорили, що “в роботі має бути більше роботи, а менше – політики”. Про що йде мова? Це, насамперед, чітко визначені функції обласної державної адміністрації і вона повинна займатися саме тим функціоналом, який визначений законодавством. Адміністрація працює у багатьох різних напрямках і, відповідно, є різні департаменти, управління. Жодне з них не має працювати на ту чи іншу політичну силу. Які першочергові завдання ставите перед собою? Є багато завдань. Першочергово хочу реагувати на нагальні проблеми, які в є області: проблема вугільної промисловості; ситуація, що склалася навколо ТЕЦ “Новий Розділ– Яворів”; бюджетний дефіцит щодо виплати заробітної плати лікарям; гостра проблема в медицині катастроф, де є нестача водіїв карет швидкої допомоги. Ці питання потребують негайного реагування. Є й інші 16

РІА Львів / серпень 2019


РІА-довідка

лиця Львова 34 роки. Одружений. Дружина – Андріана Мальська – асистентка кафедри пропедевтики педіатрії та медичної генетики ЛНМУ ім. Д. Галицького та співзасновниця Благодійного фонду “Здорові діти”. Виховують двох синів. Батько є деканом факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Франка. З 2010 до 2014 року працював Надзвичайним і повноважним послом України в Польщі. Маркіян Мальський – адвокат, кандидат юридичних наук, голова Західноукраїнської філії юридичної компанії “Arzinger”. Навчався у ЛНУ ім. Івана Франка (юридичний факультет і факультет міжнародних відносин, перекладач з англійської, німецької, французької та польської мов), Інституті світової торгівлі в Берні (Швейцарія), магістр міжнародного права та економіки (MILE), Стокгольмському університеті (магістр права LL.M.).

РІА Львів / серпень 2019

блоки запитань, які мають системний характер. Я провів зустрічі зі всіма департаментами та відділами, щоб зрозуміти, які є проблеми у людей. Звісно, я розглядаю індивідуальні звернення. Але я вірю, що частину з них може врегулювати апарат облдержадміністрації, а на мені будуть питання, котрі потребують втручання тих органів влади, що знаходяться у Києві, міністерств. Відповідно, буду більше працювати в цій сфері. Ви були почесним консулом Австрії. Чи це якось відіб'ється на співпраці Львівщини з міжнародною спільнотою – ЄС і Австрією зокрема? Міжнародна співпраця є одним із моїх пріоритетів. Дуже хочу бачити тут європейський бізнес з гідними цінностями, відповідним ставленням до праці людей, стандартами, технологіями, інвестиціями. Однозначно, я дуже активний у цій сфері: вже провели зустріч із Послом Нідерландів, з представниками ОБСЄ, буде зустріч із Послом Австрії. Зрештою, я маю великий досвід у царині міжнародної співпраці. Звичайно, є локальні проблеми. Наприклад, черги на кордонах. І є питання більш стратегічні – до прикладу, поглиблення інтеграції бізнесів. З тих новинок, які досі ще не втілювалися, – потрібно створити базу підприємств Львівщини, готових до стратегічного партнерства з іноземним інвестором. Коли іноземний інвестор розглядає Україну лише для стовідсоткової інвестиції, для створення філій – він ніколи не перейметься духом України, не буде розуміти цінностей нашого народу. А коли в нього буде тут місцевий партнер, інвестор розумітиме, що ми є нація багата духовно, культурно, що не можна до нас ставитися тільки як до тимчасової локації і дешевої робочої сили. Тоді Україна стає спільним напрямком розвитку партнерів, їхніх

товарів чи послуг. У цьому напрямку я теж планую розвиватися. То можна сказати, що Ви – довірена особа ЄС на Львівщині? Дійсно, багато хто з Європи позитивно акцептуватиме мене, адже я справді був представником Австрії в Україні два з половиною роки, багато працював з міжнародними інвесторами до того. Думаю, ця довіра є і вона буде розвиватися. Багато іноземних колег привітали мене з призначенням. А я, зі свого боку, запевнив їх, що Львівщина гідно представить себе у європейському просторі як майданчик для достойних проектів. Як Ваші близькі, друзі сприйняли призначення? 80% моїх друзів мені співчувають – кажуть, що то дійсно важка праця. Я віджартовуюся, що це не сильно мотивує мене до активної роботи (посміхається – ред.). Інші 20% – підбадьорюють, кажуть, що все буде добре. Я теж – оптиміст по житті. Дружина та діти мене підтримують, хоча вони й не очікували, що в мене буде такий складний робочий графік: як правило, з 7 ранку я вже в кабінеті і так до 10 – 11 вечора. Я вірю, що будь-яка робота може бути виконана за умови правильного структурування робочих процесів. Ваш молодий вік насторожує деяких людей. Наскільки взагалі вік може впливати на ефективність праці? Це насправді філософське питання. Історія знає приклади, коли в державах приходили до влади молоді управлінці і змогли досягти високих результатів. І навпаки – лідери старшого віку були не настільки натхненні цією роботою, яку виконували. Тому, я ніколи вік не вважав критерієм чи показником – завжди потрібно дивитися на конкретну людину: які вона має якості, наскільки натхнення роботою. І я готовий працювати з людьми будь-якого віку, лише би вони справді віддано виконували ті функції, які на них покладені. Мар’яна Лещишин 17


аналітика

Андріян Фітьо політичний та економічний оглядач

Наприкінці 2018 року в Буенос-Айресі проходив черговий саміт G20. Серед інших подій, відбулась зустріч міністрів фінансів і керівників центральних банків “Великої двадцятки”, де піднімалось питання про стан і вразливість світової та регіональних економік, невтішні наслідки торгових війн, загрози глобальної рецесії. У підсумку відзначили, що ризики зниження економічного зростання у короткостроковій і середньостроковій перспективі значно зросли. Коріння проблем – у політичній складовій, якості державної та регіональної політики. Це свідчить про чіткій, тісний взаємозв’язок між якістю публічного управління та економічним розвитком. Те ж саме є дійсністю і для України. За прогнозами незалежних експертів, експертів НБУ та Мін­ економрозвитку, економічний розвиток країни на 2019 – 2021 рр.. невтішний. Беручи до уваги тенденції до кризи державних фінансів, коли третину держбюджети ми спрямовуємо на обслуговування боргів, – взагалі знаходимось на межі дефолту.

Експертні

рейтинги та якість

української політичної

еліти

Еліти: інвестиція у якість

Від визначеного плану дій на сьогодення і найближчу перспективу залежить добробут громадян. А це – соціальний захист, освіта, медична сфера, інвестиції, нові робочі місця, спроможність вчасно обслуговувати державний борг. Масштабні мільярдні інвестиції ніколи не зайдуть на територію із низькою якістю політичного процесу і слабкою інтелектуально-професійною підготовкою публічних осіб – будь це народний депутат, депутат місцевої ради, міністр або представник президентської адміністрації. Спроможність знаходити консенсусні рішення, консолідуватись для вирішення конкретних глобальних питань державного та місцевого значення – ось де визнач­ на роль еліт. Саме з тих людей, які мають високі морально-етичні якості, відповідний досвід, знання. компетенції слід формувати сучасну українську еліту, даючи можливість прийти до влади.

Вибір: без “котів” і “мішків”

Не секрет, що часто до владних кабінетів і на депутатські крісла потрапляють особи, яких складно зарахувати до когорти еталонних представників суспільства. Яскравий приклад – нещодавні скандали про масштабну корупцію в Укроборонпромі та інших установах (і на регіональному рівні, 18

Експертний рейтинг кандидатів в народні депутати по округах Львівської області Квурт В. Л.

115 округ

Княжицький М. Л.

116 округ

Юринець О. В.

117 округ

Батенко Т. І.

123 округ

Гірняк В. О.

120 округ

Задорожний М. Л.

121 округ

Канівець О. Л.

126 округ

Івах С. Я.

119 округ

Дубневич Б. В

118 округ

Лопушинський А. Я.

125 округ

Самардак І. С.

122 округ

Семерак О. М.

124 округ 0

10,00

77,36% 72,92% 71,77% 69,28% 65,83% 65,19% 60,69% 59,07% 52,27% 51,93% 51,35% 49,64% 20,00

30,00

40,00

50,00

60,00

70,00

РІА Львів / серпень 2019


Список обраних по своїх округах по Львівщині: ПІБ кандидата, що отримав більшість голосів виборців

Округ

Саламаха Орест Ігорович

і серед депутатського корпусу). Тому потрібен селективний відбір. Бажано – максимально публічний. Важливо зробити так, щоб не можна було просто прийти і сказати “я – еліта і крутий хлопець, тому виберіть мене депутатом/ президентом/ головою міста”. Хто, наприклад, буде нести відповідальність у країні, якщо дійдемо до дефолту? Коли враз за межею бідності опиниться половина населення? Адже рішення про накопичення державних боргів і зменшення золотовалютних резервів приймалось ще у 2010 – 2013 роках. Тому необхідний надзвичайно ретельний підхід до вибору виконавців функцій державного управління. А що відбувається з формуванням партійних списків? Де партійна селективна робота? Де праймеріз? Що робити, коли про бажання потрапити від партії “Слуга народу” до парламенту по одномандатних округах (119) виявило понад 3,5 тисяч претендентів? Так, визначити достойних – завдання далеко не з простих. Фактично, це можливо зробити методом формування внутрішньопартійних праймеріз, що, в свою чергу, доцільно здійснювати через складання експертРІА Львів / серпень 2019

121

19,77%

23,97%

Камельчук Юрій Олександрович

124

16,18%

них рейтингів. Таким чином можна виокремити найбільш компетентних у політичному та адміністративному сенсі публічних осіб.

Як це працює

Громадською ініціативою “Центр інституційного моделювання, оцінювання та рейтингування” апробовано кілька систем експертних рейтингів. Зокрема, рейтинг кандидатів у народні депутати до Верховної Ради України у 2014 році, рейтинг депутатів Львівської обласної та міської рад у 2018 році. Станом на сьогодні, не лише сформовано методологічні засади рейтингу “Український депутатський чин” – “Народний депутат – 2019. Львівщина”, але й проведено оцінювання і рейтингування кандидатів у народні депутати на дострокових виборах до Верховної Ради України у липні 2019 року. Критерії оцінювання, які узагальнюються в інтегрованому показнику: Суспільно-політичний авторитет Адміністративно-правові компетенції

Округ

Округ

31,61%

Лопушанський Андрій Ярославович

125

23,38%

Бондар Михайло Леонтійович

119

15,57%

115

30,02%

Княжицький Микола Леонідович Округ

126

118

Піпа Наталія Романівна

116

23,05%

Бакунець Павло Андрійович Округ

25,12%

Округ

117

43,53%

Кіт Андрій Богданович

Округ

Округ

Рущишин Ярослав Іванович

120

Округ

45,05%

Васильченко Галина Іванівна

Округ

123

Дубневич Ярослав Васильович Округ

Округ

Батенко Тарас Іванович

122

14,84%

Морально-етичні якості Організаційно-управлінські навички Емоційно-вольові риси характеру За допомогою зазначених критеріїв і розрахованих на їх основі інтегральних показників, можна вибудовувати рейтинги публічних осіб у різних аспектах. Слід зауважити, що експертні рейтинги відображають не електоральні уподобання виборців, а позиціонують саме компетентнісний підхід до спроможності виконання державотворчих функцій. За оцінкою експертів, якщо розглядати кандидатів окремо від партійного бренду, зважаючи тільки на критеріальний підхід, перші місця по округах розподілилися би наступним чином: Звичайно, ми знаходимось на початковому етапі експертного моделювання рейтингу еліт в українському соціумі. Ще є над чим працювати, але можна вже чітко стверджувати, що вектор вибрано вірний. Формування експертних рейтингів має обов’язково знайти своє вагоме місце в політичній культурі України. Це позитивно вплине на якість як державного, так і регіонального управління. 19


політика

Голоси, виборчі дільниці, протоколи, підрахунки та результати – слова, які останні два місяці лунали звідусіль. Вибори завершено, голоси підраховано, а стільці у Верховній Раді займають нові політики. Ми проаналізували діяльність вже чинних депутатів у передвиборчий період. Як і обіцяли, їздили з безкоштовними концертами та благодійною допомогою, щоб отримати мандат.

Тиждень часу у ЦВК рахували голоси виборців, а 5 серпня – час офіційного оприлюднення результатів. У бюлетенях виборця було представлено 22 партії, але щоб потрапити в Раду нового скликання, треба було подолати 5% бар’єр.

Вибори 6 307 097

– саме стільки виборців проголосували за партію “Слуга народу”, що дозволило їй зайняти перше місце у партійних перегонах. Нагадаємо, що не так давно “Слуга народу” асоціювався з назвою серіалу, головну роль у якому зіграв чинний Президент України Володимир Зеленський. Там він – простий вчитель, котрий їздить на роботу на велосипеді, активно вирішує проблеми людей і долає корупцію. Такий сценарій утопічної держави, мабуть, настільки захопив людей, що вони, не роздумуючи, ставили “галочку” в бюлетенях навпроти цієї партії. Якщо ж абстрагуватися від серіальних ілюзій, партія спершу існувала віртуально. 27 травня цього року її офіційно очолив Дмитро Разумков. Майже через 2 тижні, кандидати (серед них – колишні КВНники, айтішники та спортсмени), які раніше не були у Раді, представляють програму партії.

20

Своєю ідеологією називають індивідуальну свободу кожного. У своїй передвиборчій кампанії зазначили, чим будуть займатися у Верховній Раді: знизять ціну на газ, тепло і воду, а ще – збільшать можливості отримати субсидію на ці ресурси; скасують недоторканність народних депутатів, знищать корупцію і платитимуть винагороду за “розсекреченого” корупціонера. Щодо оборони країни, обіцяють зупинити відтік кадрів з армії, проводити навчання для солдатів і офіцерів. Згідно з програмою партії, люди матимуть можливість контролювати судову

систему. Планують провести і перепис населення. Перед виборами друзі та колишні колеги по гумористичному цеху Президента організували цілий фестиваль – “Квартал Фест”. У 19 містах України вони безкоштовно давали концерти. Стверджували, що це не політична акція – просто прагнуть “дарувати людям радість і задоволення”. Пообіцяли, що відтепер будуть безкоштовно фестивалити щороку. Однак, інтрига нікуди не зникає: чи зможе партія реально виконати свої обіцянки та “ЗРОБИТИ ЇХ ЗНОВУ”.

РІА Львів / серпень 2019


політика

“Срібло” на цих виборах здобула “Опозиційна платформа за життя” з результатом 13.05 % “ЗА”. Головна обіцянка – мир на Донбасі. Саме таким гаслом партія схиляла на свій бік людей під час агітації. Більшість виборців політсили проживає у південних і східних регіонах України – тому сюди їздили, а в інші частини країни доїхати не змогли. Зате регулярно відвідувати Москву і показо-

во зустрічалися там із депутатами Держдуми. У передвиборчій програмі обіцяли працювати в інтересах людей, піднімати рівень життя та економіки. А ще хочуть “скасувати всі антиконституційні закони” – про мову, освіту, перейменування церкви. Насичена програма була і в період агітації: зустрічі з людьми,

Пройшли у нову Раду і “ветерани політичних війн”– партія “Батьківщина” з результатом 8,18%. Лідерка партії Юлія Тимошенко двічі (у 2005 і в 2007–2010 роках) обіймала пост прем'єр-міністра та балотувалась на пост президента. Політик з багаторічним досвідом вирішила кардинальних змін у цьогорічну агітацію не вносити. Багато положень у програмі партії залишилися з попередніх років. До прикладу, пріоритети партії ті ж самі – зниження тарифів, налагодження економіки, зростання пенсій. З новинок політичної кампанії: цього разу партія орієнтувалась на молодь. Обіцяли створити робочі місця та можливості, щоб люди не виїжджали з країни. Запевняли також, що об'єднана команда проведе переговори про мир на Донбасі без капітуляції і торгівлі Кримом.

“Європейська солідарність” отримала 8.10% голосів. Партія експрезидента “Блок Петра Порошенка”напередодні парламентських виборів провела ребрендинг. Змінили не лише назву, а й людей у команді. Обіцяли, в першу чергу, захистити європейське майбутнє України, вступивши до ЄС і НАТО, боротися з корупцією, створювати робочі місця, підвищувати пенсії і відкривати Україну світу. Напередодні виборів не обійшлося і без сцен на центральних площах міст, з яких закликали голосувати за партію.

РІА Львів / серпень 2019

організація спортивних подій, відкриття дитячих майданчиків. Майже 70% українського медіаринку належить одному з представників партії – Віктору Медведчуку. На цих каналах невпинно розповідали, як покращиться життя, якщо “проросійська” партія пройде до парламенту. Скоріш за все, це і є один із чинників високого рейтингу партії на виборах.

Закриває п’ятірку переможців нова та наймолодша партія “Голос”, лідером якої став популярний співак Святослав Вакарчук. У планах – продовжити реформи, домогтися реального правосуддя, де корупція карається в’язницею, змінити медичну реформу, надавати безоплатну правову допомогу. Хоча в Україні вже є установи, які з цим давно працюють. Прагнуть також відродити культурні традиції, повернути Крим і, звичайно ж, пророкують неминучу перемогу нашої країни у війні з Росією. Впродовж останніх двох місяців Святослав Вакарчук їздив містами, де зустрічався з виборцями. Спочатку говорив про кардинальні зміни політики та політиків, корективи у різних сферах життя. А ввечері, після спілкувань з електоратом, “Голос” влаштовував безкоштовні концерти “Океану Ельзи” в обласних центрах. Теперішній державний діяч стверджував, що такими виступами не агітує, а піднімає настрій людям. Щоб отримати омріяний голос, політики обіцяють змінити те, що вже функціонує, відновити те, що колись вже працювало, але результату не дало. Залишаться ці обіцянки пустими чи нарешті будуть виконані – побачимо зовсім скоро, адже зібратись на засідання новий парламент має не пізніше 9 вересня 2019 року. Ліля Гончарук

21


Кожен курець знає, що цигарки – то суцільна шкода. Власному здоров'ю, оточенню, гаманцю. Щоб позбутися звички, курці і книжки читають, і ролики дивляться, і силу волі тренують. А потім раз – і знову цигарочка під каву. Коли “олдскульним” тютюновим виробам почала з'являтися альтернатива, багато хто пробував вейпи і електронні сигарети. Та це, фактично, дещо геть інше – смак, відчуття, сам ритуал дуже відрізняються від куріння цигарки. Тому курці повертаються до колишньої звички. У редакції без цигарки в дедлайн – як без шлюпки в шторм. Одна радість: вибігти на перекур, одне одному жалю вилити. Але в дощ на вулицю не дуже вийдеш, та й буває, що навіть п’ять хвилин вільних не знайдеться. Тож ми вирішили просто в офісі протестувати IQOS. Сам девайс коштує грошей, а підійде він нам чи ні – було невідомо. Ми дізналися, що компанія дає можливість протестувати пристрій безкоштовно. Так ми і зробили. Тож далі – враження редакції від тижня з IQOS 3.

22 24

що?

Це такий гаджет для нагрівання тютюну від компанії Philip Morris International. На відміну від тютюну у звичайній цигарці, який горить при температурі близько 800°C, IQOS нагріває тютюн до 250 – 300 °C, не спалюючи його. Тому шкідливих продуктів горіння виділяється менше.

Купити IQOS або замовити безкоштовний тест можна на офіційному сайті:

iqos.com.ua

як?

IQOS чимось нагадує мундштук – елегантний девайс у стилі Одрі Хепберн. У пристрій вставляється спеціальний стік – HEETS. Є 6 смаків: класичний, насичений, цитрусовий, насичений+, ментол і лісові ягоди. Якраз два останніх набрали найвищий рейтинг популярності серед членів нашої команди. Щоб розпочати використовувати девайс, треба просто вставити стік у “мундштук” та натиснути кнопку на корпусі. Коли вона перестане блимати – пристрій можна використовувати. Про закінчення сеансу IQOS повідомляє вібрацією і миготінням індикатора на кнопці.

РІА Львів / серпень 2019


ЧОМУ?

u

запах

u

смак

Одяг, волосся і руки більше не тхнуть димом. IQOS можна використовувати в приміщенні та навіть авто: набридлий запах цигарок зникне. Ще один приємний момент: вже за тиждень рецептори нюху заново вчаться розпізнавати всю палітру природних ароматів. Крім того – жодного попелу, пропалених блузок і запальничок, які вічно губляться. Смак HEETS – терпкість тютюну з легкою гіркотою. Жодного паленого паперу чи металу. Можна обрати смак, який буде до вподоби: від класики до лісових ягід.

стильно і без диму тест-драйв редакції u

дизайн

Наш колектив, здебільшого, “панянський”. Тому, стильний дизайн – не останнє з потрібного. Першим у редакції з'явився синій девайс, далі – золотий і чорний. Відчувається, що на матеріалах не економлять – тримати його в руках приємно. На загал, справляє враження функціонального пристрою і водночас – стильного дорогого аксесуару. u

“ритуал”

Сеанс з IQOS максимально наближений до звичного перекуру і триває 12 – 15 затягувань, десь близько 5 – 6 хвилин. Принцип вживання, на відміну від інших альтернатив цигаркам, той самий: “стіки” по суті є міні-сигаретами з фільтром. Тут, щоправда, є нюанс: час використання IQOS 3 становить декілька хвилин, а повторно вмикати можна тільки після 3-хвилинної підзарядки. Тому для довгих бесід на “курилці” вам доведеться взяти IQOS 3 Multi – з

РІА Львів / серпень 2019

ним можна використовувати 10 стіків підряд. До слова, зарядний пристрій usb type-c аналогічний до сучасних смартфонів. І хоч виробник не рекомендує того робити, якщо забули вдома зарядку, підстрахуватися можна і звичайним смартфонним шнуром. u

самопочуття

Звісно, це не корисно. Та хоч менш шкідливо. Зникає характерний ранковий кашель, задишка, легше проходять тренування. Річ у тому, що в IQOS зовсім інакше “готують” тютюн: його пресують і обробляють гліцерином. Більше нічого зайвого. Тільки тютюн. Якщо ви не готові кинути палити, але хочете зробити свою звичку менш шкідливою і більш стильною – спробуйте IQOS. Ймовірно, найближчим часом ця альтернатива цигаркам користуватиметься щораз більшою популярністю.

23


місто в фокусі

Легенди про львівський метрополітен ходять давно. Перед входом у підземні переходи часто малюють графіті з написом “тут метро”. Навіть відкривають заклади з цією назвою. Напевно, це і збиває туристів, які часто цікавляться у львів’ян: “А де у вас метрополітен?”. Останнім часом цим питанням переймаються не на жарт. Депутати міської ради на одній із сесій підтримали ініціативу: “Розморозити проект Львівського метрополітену”. Таке рішення підтримали 34 із 64 депутатів. Прецедентом стала петиція місцевого жителя, Василя Лозового, за яку напередо-

дні проголосували півтисячі львів’ян. Теперішня транспортна розв’язка для чоловіка – гостра проблема. Тому він не лише зареєстрував петицію, а й розробив цілий проект: накреслив гілки, де будуть їхати вагони, та визначився з розміщенням самого метрополітену – поблизу Ратуші. Перша станція – “Університет” – недалеко Університету ім. Івана Франка. Вентиляційну шахту пан Василь радить не копати поблизу визначних пам’яток у місті. Їхати під землею будуть старі вагони “електрон”, але їх мають переобладнати під вагони для метро.

ВАСИЛЬ ЛОЗОВИЙ автор проекту Центр має охоплювати коло з колій і звідси пускати гілки в різні райони міста. До прикладу, між собою мають бути з’єднані гілки від Пасічної до Сихова. Якщо ж люди будуть їхати із Залізничного вокзалу, можна провести колії на вулицю Городоцьку. Одна буде везти людей у центр, а інша - в протилежну частину вулиці, яка закінчується на виїзді з міста. Також варто прокласти колії до мікрорайонів на Сихів і Рясне.

Метро. ІВАН СВАРНИК історик

Якщо заглибитись в історію, ідея побудувати метро у Львові виникла ще наприкінці 80-х років минулого століття, коли у місті жили більш як 800 тисяч людей. Тоді, за приростом населення, Львів наближався до мільйонника. У той час функціонувало багато великих підприємств: автобусний, телевізійний, конвеєрний та інші заводи, де працювали тисячі працівників. І вже в цей період з’являлась проблема з транспортною розв’язкою. Тоді ідея прокладання метро виникла не лише на словесному рівні. Люди, які працювали в містобудівних установах, почали запрошувати фахівців з будівництва метро. Обговорення дійшли до того, що було здійснено пробні буріння, після чого проклали шахту під подвір’ям нинішнього Палацу Потоцьких. Але після цих підземних робіт виникла загроза для будинків: на фасадах почали з’являтись тріщини, а фундаменти – просідати. Геологи зробили висновки, що тріщини з’явились через зниження рівня підземних вод. Щоб підземні роботи не викликали катастрофічних для міста наслідків, роботи припинили. 24

РІА Львів / серпень 2019


аналітика

ГАЛИНА ПЕТРИШИН експертка з містобудування Метро у Львові – історія не одного року. Експерти стверджують: щоб цей проект реалізувати, потрібно понад 10 років. Це довга і коштовна історія. З технічної та економічної точки, це не є виправдано. Чи не простіше запустити маневровий електротранспорт? Розширити залізничні колії, які будуть сполучати віддалені мікрорайони між собою? За проектом, хочуть зробити декілька станцій через центр, але важко буде зв’язати різні кінці гілок, тим паче передмістя. До того ж, центр і так перенасичений. Його варто залишити пішохідним і цю частину покращувати. Таке метро – реанімація для міста. Наразі краще орієнтуватись на наземний транспорт. За останніми статистичними даними, у місті живе 758,7 тис. осіб. “ЗА” петицію про будівництво метро на сайті проголосували лише 500 мешканців. А для втілення таких масштабних проектів потрібно проводити попередні обговорення з львів’янами та громадські слухання.

Роками львів’янам доїхати у призначене місце – справжній челендж. Щоб у заторах час промайнув швидше, пасажири читають, знайомляться із сусідом поруч. А ще – влаштовують холівари за відчинені вікна. Чи навпаки – зачинені. І всі пасажири з тихою заздрістю споглядають автівки – там кондиціонери, “своя” музика та комфорт. Протягом останнього року для міста активно купують нові трамваї і великогабаритні автобуси, прокладають трам-

вайні колії та велодоріжки. Але кількість машин на вулицях Львова лише збільшується. Відтак, пасажири з громадського транспорту та своїх автомобілів пересідають на велосипеди. Або вирішують, що ходьба – безкоштовна альтернатива повноцінному тренуванню в залі. І над всіма цими транспортно-пішими потоками витає думка: прокласти під львівськими історичними пам’ятками, автентичною бруківкою та центральними вулицями метро.

Нова історія ПЕТРО РАДКОВЕЦЬ екскурсовод Спеціальні працівники повинні проводити попередні перевірки. У випадку метро – підземні. Знаючи про рівень підземних вод у місті, варто дізнатись, чи взагалі можливе таке будівництво. Для мене це такий самий проект як і відправити львів’ян на Місяць.

Схема львівського метрополітену РІА Львів / серпень 2019

Наразі представники департаментів міської ради не можуть вирішити, коли розпочнуть будівництво метро у Львові. Мовляв, поки лише говорять про розробку цього проекту. Скільки грошей використають для втілення - ще не порахували. Тож коли і чи зможуть львів’яни та туристи почути “Наступна станція – Університет” поки не відомо. 25


інтерв’ю

Наталія

Наталю, у Вашому підпорядкуванні близько сотні людей. Ви продюсуєте два ток-шоу (“Народне толкшоу” та “Говорить Великий Львів”, які виходять на НТА, 5-му та телеканалі Еспресо). В одному з них Ви є ще й співведучою. Як вдається це все поєднувати ? Я сама не знаю (усміхається – ред.)! Часто чую, що не подібна на типового (не люблю це слово) медіаменеджера. Мені – 30 років. За 9 років у телевізійній журналістиці я пройшла від стажера у відділі новин до головного редактора телеканалу. В мене нема кабінету: в нас малий офіс, тому місце, де я інколи сиджу, – це ще й гримерка, гостьова та кімната для нарад усіх проектів телеканалу. Вважаю, що це нормально. Зараз світ дуже швидкий – щоб встигати, треба бути гнучким, не засиджуватися у прямому і переносному значенні. Як взагалі потрапили на телебачення? На 5-му курсі університету я потрапила на телеканал ZIK, який тільки запускався у Львові. Прийшла стажером у ньюзрум – там і залишилася. ZIK тоді 26

був надзвичайно крутим майданчиком для молодих і амбітних абсолютних новачків у професії. Усе найцікавіше в телевізійній журналістиці Львова відбувалося там. Поруч з професіоналами ми, фактично, росли. І це був надзвичайно потужний досвід. Я досі вдячна за шанс, який отримала тоді. Вже після року роботи мені запропонували вести новини спорту – це був перший досвід роботи в студії. Далі було ще кілька проектів, ведення новин, аналітично–підсумкова програма, де я стала редактором. Згодом зміни на ZIKу спонукали рухатися далі. Тоді з’явився досвід роботи на радіо “Вголос” – запросили очолити відділ новин. Радіо – це абсолютно інша атмосфера, ніж телебачення. Ритм інший, але не менш захопливий! Далі холдинг, у який входили радіо “Вголос” і телеканал “НТА”, потребував переформатування – цим і займаюся уже третій рік. Ви продовжуєте працювати також і телеведучою. Що приносить більше задоволення? Мені робота взагалі приносить задоволення. Я роблю те, що люблю. І це, напевно, – головна формула щастя.

РІА-довідка

Струк Народилася у Тернополі. Виросла у місті Волочиськ. Закінчила школу з золотою медаллю. Має диплом магістра журналістики, друга освіта – юридична. Пише наукову дисертацію з Конституційного права. Працює головним редактором телеканалу НТА, продюсує кілька телевізійних проектів, ведуча ток-шоу “Говорить Великий Львів”

РІА Львів / серпень 2019


інтерв’ю

Чим займаєтесь у вільний від роботи час? Маєте хобі? Готую, люблю фотографувати людей.

Обов’язки головного редактора потребують окремих навичок, які я намагаюся осягнути: робота з командою, вміння шукати потрібних людей, організовувати і надихати їх і ще безліч процесів, якими треба управляти, щоб проект чи телеканал був успішним. А ведення програми – це зв'язок з аудиторією. Треба бути в тонусі і в темі, завжди. І в гарному настрої.

Як тримаєте себе у такій чудовій фізичній формі? Ходжу в спортзал, плаваю, мало їм (мамо, привіт! – сміється – ред.) Як ставитесь до дієт і пластичних операцій? Нормально. Все має бути з розумним і виваженим підходом – якщо є потреба скинути зайві кілограми, то просто варто менше їсти. Щодо радикальних експериментів з зовнішністю – особисто я боюся голок і скальпелів.

Ви працюєте в жанрі політичної журналістики. Чому політика? Так склалося, що ця ніша була вільна в ньюзрумі, де я спочатку працювала, і мені стало цікаво. Через кілька років після закінчення факультету журналістики зрозуміла, що бракує професійних знань у сфері держави і права, тому додатково отримала юридичну освіту. Коли працюю у прямому ефірі, ставлю політикам запитання, які цікавлять простих людей. Ті, які чую вдома від батьків. Намагаюся витягувати їх з нудних типових промов. А якщо

Якому стилю в одязі надаєте перевагу? Мій одяг – зручний, поєднання класичного і кежуал. Дотримуєтеся робочого дрес– коду, навіть коли на вулиці + 30 С? Купальники залишаємо для відпустки!

Треба бути в тонусі і в темі, завжди.

І в гарному настрої політики продовжують займатися популізмом – раджу глядачам робити висновки. Люди все бачать і розуміють. Останні події у нашій державі показали, що відбувся злам – старі підходи не діють. Чи важко жінці-керівнику? Були ситуації, коли чоловіки не хотіли сприймати Вашу думку лише через те, що Ви – жінка? Вік чи стать для мене – не аргумент у дискусіях, тому “давити” цим на мене не вдається. Я чудово комунікую і з чоловіками, і з дівчатами незалежно від їхнього віку. Зрозуміло, що робота забирає більшу частину Вашого життя. Чи вистачає часу на особисте? Я – незаміжня і дітей поки не маю. Тому більшість свого часу віддаю роботі. На все – свій час. Якими особистісними якостями повинен володіти чоловік, щоб завоювати Ваше серце? Є один, якому це вже вдалося (усміхається – ред.). Чоловік має бути РІА Львів / серпень 2019

благородним у своїх вчинках, добрим, розумним. Ще – вміння жартувати. Якщо б колись постало питання: сім’я чи кар’єра, що б обрали? Оберу сім’ю. Але б хотілося поєднувати. Коли з’являться діти, пріоритети точно зміняться. Що або хто Вас надихає? Невдачі і скептики. Я – вперта і ніколи не здаюся, тому будь-які перешкоди сприймаю як виклик для себе.

Оголені плечі, надто короткі спідниці і шорти – недоречні як для журналіста новин, так і для редактора, який сидить у ньюзрумі. На Вашу думку, у чому полягає секрет успіху? Для мене це певні риси характеру і стиль поведінки – впертість, системність і відчуття такту. З таким набором успіх у будь-якій сфері майже гарантований. Єгор Васюхно 27


Кастинг на ведучого

перетворився на шоу “Холостячка” Напередодні осені команда DУЖЕ радіо готується до якісного оновлення ефіру. У новому сезоні зазвучать і нові голоси. Зокрема, у ранковому шоу “КЕФІР” його незмінна ведуча, рекордсменка світу у номінації “Найтриваліший радіомарафон”, Юла Бєльська, з’явиться у новій компанії. Ми запитали у Юли, як вона шукала чоловіка-ведучого і як кастинг набув неочікуваного повороту. Юло, що таке “КЕФІР”? Ранкове шоу “КЕФІР” з’явилося на DУЖЕ Радіо рік тому. Разом з Володимиром Підлужним ми “народили” це дитя і ростили рік. “КЕФІР” – це сотні недоспаних ночей, літри ранкової кави, телефонні дзвінки від фанів, тисячі розіграних подарунків, сотні гостей. Цього літа настав час, коли Вовчику довелося залишити шоу. Аліментів на нашу річну “дитину” вирішила не просити (сміється – ред.), а от питання перезавантаження шоу вийшло на перший план. Тоді і виникла ідея влаштувати кастинг на посаду ранкового ведучого.

З 2-го вересня, щобудня з 8.00 до 11.00

зустрічайте “Кефір: перезавантаження” на 104,3 FM у Львові.

Який він – ведучий, гідний посісти “залізний трон” поруч тебе на DУЖЕ радіо? Зізнаюся, коли я заговорила про кастинг на радіо, мені так і сказали: “Тобі з ним працювати – тобі і обирати.”. Я жінка вимоглива. Особливо, якщо мова йде про роботу. Тому намалювала в голові портрет свого радійного ідеалу. Для мене, перш за все, це має бути яскрава особистість – аби харизма перла через вуха, розмова набувала неочікуваних поворотів, а з його жартів сміялася б не лише мама. Разом з тим, це має бути чоловік, що вміло керує своїм голосом і не має проблем з дикцією. Досвід роботи був у пріоритеті? Ні! Думаю, саме відсутність цього критерію і дала хлопцям “чарівного копняка” написати мені та записатися на кастинг. “Свіжа кров”, нестандартне мислення, шоумени в душі, а за професією – кальянники, музиканти, актори, спеціалісти з підбору авто, режисери, ведучі івентів тощо – це ті, з ким мені вдалося познайомитися під час кастингу. Як відбувався сам процес? Спираючись на свій 11–річний досвід роботи у сфері радіо, я зрозуміла важливу річ – не варто давати претендентам на посаду ведучого завдання на кшталт “прочитати з листочка інформацію”. Це не відкриє потенційного ведучого розважального шоу аж ніяк! Тож наймудрішим моїм рішенням було одразу садити хлопців у прямий ефір. Спочатку я рандомно формувала їх у пари і ми пробували працювати як тріо, з деким сідали на тет-а-тети з 8 до 11. Окрім того, що претенденти вчилися ефірити, вони ще й презентували себе, змагалися, атакуючи один одного питаннями та беручи “на слабо”. Слухачі чули і потім бачили на моїй сторінці в Facebook, як потенційні ведучі б’ють інтелектом, читають скоромовки, крутять м’яча на пальцях, змагаються у реслінгу чи відтискаються від підлоги. Кастинг перетворився на реаліті-шоу. Прямі ефіри розставили все на свої місця. Два тижні ти намагалася “розслухати” таланти. Вибір вже зробила? Після перших прослуховувань, друзі піджартовували, що кастинг на ведучого DУЖЕ Радіо перетворився на справжнє шоу “Холостячка”. На радійні побачення ми ходили, компліментами обмінювалися, лиш троянди я їм не дарувала (сміється –ред.). У результаті, обрала не одного, а двох хлопців, які разом зі мною розпочнуть ранкове шоу “КЕФІР: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ”. Це Ілля Жулевич та Маркіян Назаркевич. Познайомиш з фаворитами? Ілля – яскравий івент-ведучий, арт-директор одного з львівських клубів, а Маркіян – безперечно талановитий у пародіюванні голосів відомих особистостей, музикант кавер-гурту “Адреналін”. Саме ці хлопці складуть мені компанію в оновленому “КЕФІРІ”. Впевнена, що у такій компанії слухачі DУЖЕ радіо будуть драйвувати щоранку, адже наше тріо – одночасно і кава в ліжко, і відро холодної води на голову РІА – смачне і свіже. Львів / серпень 2019


За впевненістю –

у страхову Кожен європеєць має не менше, ніж 2 страхових поліси. Там просто не уявляють, як можна не мати жодних гарантій на випадок хвороби або пошкодження майна. Українці – набагато безтурботніші, але останнім часом ситуація змінюється. Про стан справ у царині страхування на Львівщині розкаже Роксолана Пахомова, Директор західної головної дирекції страхової компанії “ARX”.

Пані Роксолано, то яка зараз ситуація зі страхуванням у Львові? Останнім часом все більше людей усвідомлюють, що мати додаткову впевненість на випадок негараздів – зовсім непогано, це звільняє від багатьох стресів. Рівень довіри до страхування зростає – у першому півріччі 2019 року страхова компанія ARX у Львівському регіоні збільшила усі показники.Ми зібрали понад 39 млн грн страхових премій, 29 млн грн з цієї суми отримано від фізичних осіб. Ми також багато виплачуємо – сума виплат за 2018 рік склала більш ніж 30 млн грн. В цілому ж компанія кожного дня відшкодовує більш як 3,5 млн грн. Які послуги мають найбільший попит? На першому місці, безумовно, страхування КАСКО, Автоцивілка, ми також бачимо збільшення попиту на додаткову добровільну цивілку. Крім того, оскільки зараз відбувається медична реформа, зростає цікавість до добровільного медичного страхування як і фізичних, так і юридичних осіб. Які послуги, на Ваш погляд, мають найбільший потенціал? У нас є абсолютно унікальна програма “Медицина без меж” – добровільне медичне страхування на випадок критичних захворювань. Такі захворювання не мають профілактичних заходів, тому страховий поліс може виявитися справжньою панацеєю. При помірній вартості – 255 євро на рік – забезпечується покриття витрат на суму 1 000 000 євро на рік. Деталі можна дізнатися на нашому сайті або у відділенні. Який вид страхування найбільш популярний влітку? У період відпусток збільшується продаж полісів туристичного страхування. Відпочивати – прекрасно, але всяке може трапитися, тому краще підготуватися, адже за кордоном вартість лікування – це тисячі євро. Тому ми пропонуємо страхові виплати на медичні витрати в залежності від території покриття: для США, Канади, Австралії, Японії рекомендована сума становить 50 000 доларів, а для країн Шенгенської зони – не менше 30 000 євро. Зручно, що страхування у нас можна замовити онлайн на сайті компанії. Багато людей подорожують автомобілями за кордон, тому зростає попит на послугу “Зелена картка”. Страхова компанія забезпечує відшкодування третім особам внаслідок ДТП, винуватцем якої був водій авто, зазначеного в полісі.

м. Львів, вул. Сахарова, 26

РІА Львів / серпень 2019

Компанія “ARX” нещодавно завершила ребрендинг. Чи відчули клієнти якісь зміни? Дійсно, раніше ми називалися “AXA Страхування”. Компанія належала до міжнародної французької групи AXA. Зараз ми змінили акціонера – ним став канадський страховий холдинг Fairfax Financial Holdings Limited. Це гарна новина, бо Канада – один із найнадійніших партнерів нашої країни в світі. Fairfax Financial Holdings Limited займається страхуванням, перестрахуванням і управлінням інвестиціями з 1985 року та працює у 40 країнах світу. Додам, що назва “ARX” у перекладі з латини означає “фортеця”, тобто відображає основний атрибут страхового бізнесу – надійність. Клієнти компанії можуть бути впевнені, що “ARX” максимально захистить їх інтереси і виконає свої зобов'язання. Для клієнтів немає жодних незручностей – про зміну назву ми їх сповістили усіма можливим засобами. Їм не треба переукладати угоди – “ARX” продовжує працювати з усіма банками, автодилерами, партнерами в регіональній мережі, корпоративними клієнтами, а також з тими самими асистуючими компаніями і підрядниками. 29


Travel Pics

Terra

Україна Наша країна – настільки різна і незбагненно прекрасна, що, певно, і за ціле життя її не пізнати. Фотограф Андрій Янушевський поділився з “РІА-Львів” своїми фотоспогадами та емоціями від мандрів особливими місцями.

Свидовецький хребет Просто надзвичайні світанки. Мені здається, що вранішнє сонце там таке, як на Марсі. Це місце славиться своїми гірськими озерами Догяска і Ворожеска, а ще – баранчиками та дикими кіньми, яких там можна зустріти. Там я познайомився зі своїм Хатіко і дуже вдячний цьому місцю за цю зустріч.

30

РІА Львів / серпень 2019


Travel Pics

Бакота

Надзвичайне місце, сповнене містикою і загадками. Кажуть, НЛО там – як зайців в лісі. Місцеві жителі і туристи точно стверджують, що бачили “тарілки” і не раз. Ще там є “сім'я Мауглі” – поки тепло, живуть на березі річки у наметах, які самі побудували. А головне – скельний монастир, куди можна приїхати і тиждень–другий помедитувати у печері. Якщо, звісно, туристи не турбуватимуть.

Гора Томнатик, радіолокаційна станція Памір От тут вже точно як Марсі – ці кулі колись були напхані обладнанням, яке могло вимкнути будь-яку електротехніку. А ще можна натрапити на симпатичну дівчину, яка кіньми розвозить пошту.

Андрій Янушевський yanushevskiy

РІА Львів / серпень 2019

31


стиль життя

Тарас Поздній: Є ти – “до” Евересту і “після”.

Це дві різні людини Останній літній місяць. У когось – розпал курортного сезону, а хтось відзначає нетиповий для літа за погодними умовами день – день альпінізму. З цієї нагоди, ми поспілкувались із альпіністом Тарасом Позднійом. Енергетик за професією, він жодного дня не пропрацював у цій сфері – навіть не має трудової книжки. За 5 років горосходжувач піднявся на дев’ять вершин, а найзаповітніша ціль – підкорити всі 14 найвищих вершин світу. Тарасе, Ви здійснили сходження на дев’ять вершин, тож Вам можна присвоїти звання відданого фаната гір. Чи це генетично? І якими були перші гори Тараса? Мої батьки познайомились у горах на Кавказі. Мабуть, це якось вплинуло на те, чим я займаюсь сьогодні. Вперше

32

мене взяли з собою, коли мені було 9. У Карпатах ми піднімались на висоту 550 метрів. Мені не сподобалось: Карпати – мінливі до погоди. Тай поки я йшов під дощем з важким наплечником, мої друзі грали у футбол. З

батьками я бував у горах 3 – 4 рази на рік. Мама з татом подарували і перше спорядження – пошили з парашутної тканини рюкзак і намети. То зараз я користуюся професійним спорядженням, а тоді інакшого просто не було.

У серпні 2013 року чоловік долає свою першу, найвищу вершину Кавказького хребта – Ельбрус. Через рік Тарас ставить собі ціль – здолати 8000 метрів. “До 8-тисячника мені потрібна була ретельна підготовка. Спершу я піднявся на вершину Кіліман­ джаро. Потім Айленд-пік у Гімалаях та Аконкагуа – найвища точка Південної Америки”. РІА Львів / серпень 2019


мандри страшно вкладати кошти, не знаючи, чи зможеш спуститись? Коли йдеш на 8–тисячник, треба розуміти: є відсоток ймовірності, що ти звідти не повернешся. У процесі сходження, потрібно враховувати всі ризики та вчасно зупинитись. 2 місяці тому я піднімався на вершину Макалу (8481 метр) і за 200 ме-

Що додає сил, коли піднімаєтеся вгору? Може, музика? Інколи слухаю рок: люблю закордонних і українських виконавців. Під настрій вмикаю “Мумі Троль” та “Бі 2”. Але переважно слухаю природу – вона краще надихає.

У вересні 2017 разом з другом Тарас без додаткового кисню піднімається на вершину Манаслу в Непалі. Це і був старт підготовки до Евересту. Розкажете, як підкорювали Еверест? 14 травня 2018 року я підкорив Еверест. Коли мріяв про це сходження, думав – якщо піднімусь, буду сидіти і довго насолоджуватись видом. Насправді ж пробув на Евересті 10 хвилин, бо сильно зіпсувалась погода. Зробив декілька фото і почав повертатись. Підкорити вершину було легше, ніж спустись донизу. Тоді був сильний вітер, сніг, температура 55 градусів, на внутрішнє скло окулярів почав намерзати лід. Коли я зняв їх, щоб витерти, окуляри вирвало вітром. Так я залишився без захисної маски і почав спускатись з відкритими очима. Можливо, ті, хто зараз це читає, скажуть: “І що тут страшного?”. А в горах залишитись без маски – отримати снігову сліпоту. Без захисту для обличчя і очей я спустився на висоту 7900 метрів, де провів цілу ніч. Вранці почав рухатись далі. Робив 20 – 30 кроків. Потім зупинявся, щоб минув біль в очах. Так дістався до другого табору. Тоді був найстрашніший момент. Як виглядає “пайок альпініста”? На висоті найкраще смакує сушена риба. Завжди беру сало – воно калорійне, тому додає сил. А ще – копчена ковбаса. Зазвичай, на вершині, крім цих продуктів ти нічого в себе не можеш запхати. Часто із собою беруть сублімати – це висушена їжа, але мені РІА Львів / серпень 2019

трів до фінішу – розвернувся. Не було сил, я йшов без супроводу шерпа. Вирішив не ризикувати. Під час таких сходжень треба вмикати здоровий глузд. Звісно, коли приходиться завертати назад, це засмучує. Але гори стоять, нікуди не дінуться. Я за це не переживаю. Тарасе, з 9 вершин, яка найбільше захопила очі та серце? Напевно Манаслу. Тут дуже мальовничі льодові краєвиди, хоча сама вершина нескладна в плані сходження. На Евересті не зустрічав такої краси. Та підйом на вершину – не лише про враження. У плані розвитку, найбільше мене змінив Еверест. Є ти “до” Евересту і “після” – дві різні людини.

вона не подобається. У базовому таборі їм шоколад. А на нижчих висотах вже нічого особливого – стандартні страви. З напоїв – чай або вода. Скільки коштує підкорити Еверест? Приблизно $75 тис. Але є різні компанії і різні ціни. Непальська компанія дешевша, закордонні – дорожчі. Вартість сходження залежить від наявності тім– лідера – людини, яка керує групою. З ним ціна буде в рази більша. Від 1922 року, під час спроб піднятися на Еверест загинуло близько 300 альпіністів. Не

Пересічна людина начиталась в Інтернеті про Еверест, побачила захопливі фото з вершини і вирішує підкорювати її. З чого почати? Це стандартна ситуація: подивились фільм “Еверест” і вирішили піднятись. Часто в людини немає досвіду сходження гір. Його можна отримати приблизно за рік. Але є ще фактори –не менш важливі – вільний графік, без ліміту грошей та тренувань. Найперше готують до сходження на 5000 метрів. Після цього – ще пів року тренувань і підкорення цілого переліку вершин. До прикладу, на Пік Леніна висотою 7000 метрів. Є ще інша практика: двічі дійти без кисню на висоту 7100 метрів. Після цього можна спробувати сходження на Еверест. Але ніхто не дасть гарантій, вершина підкориться з першого разу. Ліля Гончарук 33


стиль життя

Аліна, стюардеса з 6-ти річним досвідом, “полетіла” випадково. Марина розповідає про свій робочий день: “За дві години до вильоту члени екіпажу збираються на брифінг: нам ставлять питання з техніки безпеки, медицини, перевіряють на вміст алкоголю в крові – так визначають готовність до польоту. Далі – обговорення внутрішніх питань: чи є пасажири з інвалідністю, чи потребують вони допомоги, дізнаємося подробиці про час польоту, погоду, ймовірність турбулентності. Про це повідомляють капітан та офіцер літака”. Аліна ділиться враженнями про графік поза небом: “За законом, між рейсами має бути перерва 12 годин – minimum rest (мінімальний відпочинок) – і не менше ніж 8 вихідних у місяць. Є рейси, де ми зупиняємося на день-два-три. Короткі рейси зазвичай розворотні. Акліматизації в інших містах чи країнах ніколи не відчувала – графік дуже щільний, ми не залишаємося на довгі лейовери, тому організм не встигає звикнути до нової часової зони”. Романа згадує рейс, який найбільше вразив: “Запам’ятався рейс в Хаіл: тоді на борту ми врятували людину від серцевого нападу. Та кожен рейс – це дуже небезпечно і романтично. Особливо захоплююче літати в Дубаї – картинка за вікном заворожує. ”

Це не було моєю мрією: я працювала помічником голови страхової компанії і не шукала пригод у небі. Подруга попросила піти з нею на співбесіду в одну з авіакомпаній – підтримати морально. І це мене раптом зацікавило. Мені пощастило: я зацікавила рекрутерів, пройшла відбір і вже через кілька місяців вперше полетіла в Катар. Рекрутери, до речі, звертають увагу на все: здатність працювати в команді та самому приймати рішення, наявність лідерських якостей, вміння слухати і розуміти. Адже професія бортпровідника вимагає бути ще й неабияким психологом. І звісно, обов’язково потрібно знати англійську

Марина навпаки, здійснила свою мрію дитинства. Закінчила авіаційний університет, 2 місяці займалася у “Головному навчальному та сертифікаційному центрі цивільної авіації України”. Позаду – багато годин теорії і практики. Ми вчились надавати медичну допомогу, що робити у випадку вимушеного приземлення у воду та раптової пожежі на борту. Потім – 30-годинне стажування, самостійні польоти і от я – стюардеса. За 2 роки я встигла попрацювати у двох авіакомпаніях.

Романа теж втілила дитячу мрію. Графік польотів – 270-290 робочих годин, тому в будні поза небом прагну єдиного – виспатись. Насправді на лейовері (поза базою в іншому місці) мало вдається побачити. Але в моїй “обов'язковій програмі” – сніданок, обід чи вечеря у найвідомішому ресторані міста.

Аліно, як із таким насиченим графіком встигаєте тримати тіло у формі. Є час на тренування? Робота займає багато часу, тому мене рідко можна зустріти на кухні. Я веду досить рухливий спосіб життя, намагаюся правильно харчуватися, уникаю калорійної їжі в літаку, відвідую спортзал мінімум тричі на тиждень. Якщо дозволяє погода, люблю ранкові пробіжки. Марино, Ви – постійно у небі. Як із часом на особисте життя? Важко побудувати стосунки, коли не від тебе залежить, чи ти сьогодні прилетиш. До прикладу, я кажу, що буду ввечері, літак затримали через погодні умови і я ще на добу залишаюся у чужій країні. Щоб з цим вжитися, людина поряд має бути терплячою. Тому поки що роблю вибір на користь професії.

34

РІА Львів / серпень 2019


стиль життя

ластівки

Небесні

Стюардеса – красива, граційна, впевнена у собі, усміхнена помічниця на борту літака. Щодня нова країна зустрічає її з відкритими обіймами: вчора з нею попрощався контрастний Берлін, сьогодні гостинно приймають Афіни, а завтра – побачення з романтичним Парижем. Робота мрії, чи не так? Насправді, професія потребує стресостійкості, уважності та відповідальності. До того ж, стюардеси частенько милуються краєвидами міст лише через ілюмінатор. Щоб дізнатися більше про тонкощі роботи в небі, ми поспілкувалися з Романою, Аліною та Мариною – бортпровідницями, які поділилися “РІА-Львів” своїм досвідом. Критерії для відбору бортпровідниць у авіакомпаній не відрізняються. Тут є загальні стандарти: 21 рік, вільне володіння англійською мовою, вища освіта, зріст. РІА Львів / серпень 2019

Аліно, чим заворожує робота стюардеси? Безсумнівно, подорожами! Це неймовірно – снідати в Досі, а на вечерю летіти в Барселону. А ще, звичайно, шопінг. Ідеально – в Нью Йорку. З нами часто літають відомі люди. Моїми пасажирами були Девід Бекхем, Новак Джоковіч, Мессі, Неймар, Тієсто, гурт The ChainSmokers, Діана Арбеніна, Сергій Жуков, Даша Астафьєва, Андрій Бєдняков, Олександр Усик. Марино, як зберігаєте стресостійкість? Часом внутрішні непередбачувані ситуації страшніші за шторм у небі. Людям на літаку буває важко пояснити елементарне: проблеми з багажем, затримка рейсу, позапланова посадка. Вони починають емоційно реагувати, а ти мусиш зберігати спокій та усміхатись. Спокій – навичка, яка приходить з часом. У тебе немає вибору – вмикаєш “режим психолога” і допомагаєш. Але польоти так притягують! Я поки що не готова і не вмію не летіти. Ліля Гончарук 35 27


Львівщина Incognita

Церква Пресвятої Трійці місто Жовква Від’їжджаємо 30 кілометрів від Львова. Перша зупинка – центр міста Жовква, вулиця Львівська. Цілих 418 років тут будували Божий дім. У 1719 році у місті сталася пожежа, у якій храм згорів. Церкву, яку ми бачимо нині, збудували у 1720 році. Ця тризубна будівля з дерева побудована невідомим майстром. Заходимо всередину та бачимо

унікальний п’ятиярусний іконостас, створений майстрами Жовківської школи малярства на початку 18 століття. Він налічує понад 50 ікон. Липа стала основним матеріалом для виготовлення “стіни святих”. Ікони мають оздоблення у формі геометричних фігур – овал, коло та криві лінії. Над декором працював мешканець Жовкви Ігнатій Стобенський. Майже 40 років тому цей іконостас реставрували. За віком він старший за храм, у якому розташований. Тривалий час точились і перипетії між конфесіями. Церква переходила з рук у руки. Спершу належала вірянам греко-католицької церкви. В часи незалежності, храм передали православним. У 1993 церкву знову отримали прихожани УГКЦ. Влітку 2013 року сакральну будівлю внесли до реєстру світової спадщини ЮНЕСКО.

Віра в камені і дереві Церква Святого Юра Дрогобич Із села Потелич їдемо в протилежному напрямку. Долаємо 60 кілометрів – і ми в місті Дрогобич. Більш ніж 1500 років тому тут побудували Церкву Святого Юра. Декілька разів споруду перебудовували, реставрували та ремонтували. Остаточних архітектурних форм надав місцевий будівельник Григорій Тесля. Але згодом, через велику кількість охочих послухати

36

службу, громада вирішила розширити церкву. Бруси, куплені не за гроші, а сіль, взяли з іншої дерев’яної церкви з Івано–Франківська. Краєвиди, архітектура, предмети побуту та одягу 17-18 століття вималювані на стінах релігійної споруди. Як не дивно, іконопис зберігся без втрат і дотепер. Реставратор Лев Скоп із командою роками працює над збереженням кожного образу. Ще одна особливість дрогобицького святоюрського розпису – місцеві

меценати, праведники, духівництво і навіть козаки змальовані на фресках. Фасад церкви з восьмигранними верхами прикрашений різними написами: тут навіть міститься інформація про смерть того чи іншого дрогобичанина. Поряд з церквою Святого Юра – дзвіниця 17 століття, яка у свій час виконувала оборонну функцію. Церква Святого Юра чи не найкраще в Галичині зберегла первинний вигляд. А її історія робить храм туристичною принадою міста.

РІА Львів / серпень 2019


Львівщина Incognita

Найстаріша дерев'яна церква Львівщини – Церква Святого Духа село Потелич З Жовкви подорожуємо у село Потелич. Саме тут найстаріша 512-річна дерев’яна церква Львівщини – Храм Святого Духа. Історія свідчить, що саме тут брав шлюб Богдан Хмельницький. Будівництво розпочали місцеві гончарі. Вони не використали жодного цвяха. За локацію обрали пагорб над двома ставками. Під час татарських набігів, церкву знищили. У 1970 році починають реставрувати храм. І хоч роботи завершили тільки 2 роки тому, постійно Літургії правлять вже років з десять. До цього, храм був зачинений, а службу проводили один раз на рік. В одноповерховій церкві немає окремого місця для церковного хору. Іконостас теж не має звичного вигляду: він намальований на фронтальній стіні, де зображені сцени Страстей Христових. Щоб зберегти цей іконостас, церкву залишили у селі, хоча були думки (та навіть перемовини) перенести храм до Львова у Шевченківський Гай. У 2013 році храм був занесений до спадщини ЮНЕСКО.

Сьогодні активно будуються нові церкви. Їх часто “штампують” як під одне лекало і з претензією на сучасність. Однак, завше будуть актуальними сакральні споруди, які пронесли крізь віки особливу історію. Вони пережили пожежі, війни, реставрації. Ці церкви та церковці намагаються зберегти не лише свою душу, але й первісний вигляд. Ми проїхали десятки кілометрів Львівської області, щоб показати найдавніші храми. Костел Відвідання Єлизавети Пресвятою Дівою Марією с. Тадані, Кам’янка-Бузький район Від’їхавши майже на 50 кілометрів від Львова, ми зупинилися у селі Тадані: тут найстаріший дерев’яний костел Західної України, який побудували у 1686 році. Простояв храм недовго. У 18 столітті він згорів під час пожежі. Сучасну дерев'яну святиню побудували 285 років тому. Інтер’єр, що частково зберігся і досі, почали розписувати у 1838 рок. На одній стіні – велике зображення Діви Марії, покрите позолотою, а на стелі – Всевидяче око. У 1936 році дах храму покрили бляхою. “Старість” костелу позначилась на його зовнішньому вигляді: будівля викривилась, хоча під час будування лінії були прямими та чіткими. За свою історію святиня пережила дві світові війни. В часи “совітів” костел використовували під колгоспну комору, як переробний пункт льону. З 1992 року – це знову діючий римо-католицький костел. Сьогодні тут правиться рідко, лише на великі свята. Ліля Гончарук

РІА Львів / серпень 2019

37


соціум

Пристрасний до дипломатії і науки, володар чорного поясу в дзюдо, захисник прав жінок і… монах. Римо-католицький священник Віталій Осмоловський переконаний, що найважливіше в житті – віднайти своє покликання, шукати істинну духовність та бути з Богом. Думки про жінок, спорт, віру та секрети щастя людини – у нашій розмові. Отче, Вас часто називають єзуїтом-феміністом. Чому варто боротися за права жінок? Не знаю, чому мене називають феміністом. Насправді, є багато напрямів фемінізму. Передусім, це – маніфестація за права жінок. Важливо, щоб жінка в суспільстві не була кимось або чимось, а була просто жінкою. Мабуть, мене так почали називати, бо я маю сертифікат із жіночих студій, які приділяють значну увагу соціальній ролі жінки. Крім того, читав лекції про сексуальність і красу жінки в Українському Католицькому Університеті. На Ваш погляд, яке місце займає жінка в сучасному українському суспільстві? Роль жінки не розвивається. Є певні устави, які сформувалися багато років тому. Всі до них звикли. І коли з’являється щось нове – наше суспільство стає не готовим до цього, тому що боїться. Я завжди раджу підприємцям чи управлінцям запрошувати працювати жінок у чоловічі колективи. Саме жінки можуть запропонувати нове бачення. Адже їхня логіка, розуміння, сприйняття, концепція і передбачення небезпек є зовсім іншими, ніж у чоловіків. Тому це допомагає. З якими стереотипами Ви стикаєтеся щодо жінки? Жінка – зло, жінка – небезпечна, жінка – спокуса… Навіть в українській мові є чимало висловів: “якщо злий дух не знає, як спокусити чоловіка, то пошле жінку” тощо. Все це формувалося у маскулінній, чоловічій Церкві. Для мене жінка – це душа і дух одночасно. Я ділю особу на три рівні: фізичний, логічний, духовний (душевний). 38

Отець Віталій

Осмоловський

Кожен день для мене – новий виклик і маленьке покликання

Чого чоловіки можуть навчитися у жінок, а жінки – в чоловіків? Особливістю жіночого сприйняття світу є мудрість і вразливість. Чому вразливість? Бо в суспільстві чоловіки виховуються як “ті, що не плачуть, лише засмучуються”. А моя мама говорила, що тільки правдиві та відважні чоловіки можуть заплакати. І це справді так. Крім того, жінки беруть на себе все більше відповідальності, а мужчини можуть тікати від неї. Щоправда, жінки можуть навчитися раціональності в чоловіків і застосовувати її у багатьох сферах. А яка роль жінки у Церкві? Жіночність – інтегральна частина жінки. Якщо її забрати, це як відібрати душу. Необхідно, щоб жінки не боялися говорити про свої права, а особливо про те, чого хочуть і потребують. Наприклад, для мене було відкриттям, що в Африці жінки в церкві почуваються більш вільно, ніж тут. Чимало сестер розповідають, що не люблять священників. Я був цьому вкрай здивований і запитував, у чому причина. Сестри відповідали, що отці не бачать у них жінок. Мовляв, священники бачать лише служебницьку роль для прибиральницької праці. Зверніть увагу – ми не зустрінемо радниць єпископа чи керівниць проектів. Ми багато чуємо про Отців Церкви, але були і Матері Церкви. Здавалося б, це дрібниці, але вони також щось означають… Ви стверджуєте, що спорт і молитву об’єднує дисципліна. Так? Справді, спорт і молитва – є інтегральною частиною мого існування. Вони завжди були присутніми у моєму житті. Я у цьому відчуваю потребу. Однак від молитви також потрібен відпочинок: велика кількість молитов не гарантує їхньої якості. Як зазначив Данте у “Божественній комедії”, “благими намірами вистелена дорога до пекла”. Не варто дорікати собі чи викликати почуття провини за те, що мало помолився. Богові важливо, щоб ти Його відчував. А дзюдо я почав займатися ще в дитинстві. Згодом присвятив час іншому виду спорту і повернувся до дзюдо через кілька років. Перевага дзюдо – можна займатися

РІА Львів / серпень 2019


соціум

індивідуально. У ньому мені подобається логіка, підхід та розуміння. А особливо те, що можна використовувати силу суперника проти нього самого. Завдяки дзюдо я зустрів чимало цікавих людей, зокрема митців та науковців… Були ситуації, коли під час змагань із дзюдо люди помічали на моїй формі знак єзуїта та запитували, чи я часом не священник. Траплялося, що у той момент вони просили мене про сповідь, навіть якщо давно не сповідалися. Якими результатами в дзюдо можете похвалитися? Я був віце-чемпіоном Східної Африки та США, чемпіоном Каліфорнії серед навчальних закладів й університетів. Окрім цього, вигравав міжнародні турніри в США. Нещодавно приїхав зі змагань в Іспанії. Далі планую продовжувати брати участь у турнірах за кордоном. До речі, незабаром почну писати докторську дисертацію про гендер в університеті Берклі (JST), у якому раніше вивчав людську сексуальність. Тому збираюся знову брати участь в змаганнях у Америці. Світській особі часом важко зрозуміти, як людина наважується віднайти, зрозуміти і прийняти покликання – бути з Богом. Як це було у Вас? Кожен день для мене – новий виклик і маленьке покликання. У певний момент я відчув, що щось роблю не так. Після закінчення юридичного факультету в Україні, почав вивчати міжнародні відносини у Варшаві, бо отримав президентську стипендію. Проте відчував сум і сумніви навіть після гучних і веселих вечірок. Невдовзі познайомився з єзуїтами у Варшаві – шукав інформацію про

колишній єзуїтський монастир у Житомирі. Я зрозумів, що потребую духовності. Релігія мене не зацікавлювала. Я розділяю такі поняття як віра, релігія та духовність. Релігія – це зовнішній чинник, те, що ми бачимо і описуємо, наприклад, книжки, будинки, канони… Віра – одкровення, де Бог відкривається і починає об’являти Себе людині, а людина – дарувати себе Всевишньому. Духовність – мій інтимний і персональний контакт з Богом. Я служив у Новосибірську, де працював із безпритульними. Мав досвід служіння санітаром у хоспісі, але там ніхто не знав, що я належу до монашого чину. Крім того, мені випала нагода працювати з біженцями–мусульманами з Близького Сходу. В Африці я допомагав дітям із вулиці та студентам–спортсменам, працював із діаспорою і нацменшинами закордоном… Кожен з нас має своє покликання. Зараз я почуваю себе вільно, щасливо, радісно та умиротворено. Бог є у любові та милосерді. Недарма Господь говорить: “Не бійся!”. Уявіть собі, 365 разів у Біблії каже: “Не бійся!” Адже якщо я знаю, ким я є – чого мені боятися?! Оксана Войтко

РІА Львів / серпень 2019

39


“Ресторація над цукернею” – найкращі традиції галицької кухні під соусом зі свіжих ідей та експериментів. Поруч із борщиком готуємо австрійський шніцель. Українська та європейська кухня у сімейній ресторації як символ багатогранності Львова. БОРЩ САУЕР Питний підбитий борщ за давнім галицьким рецептом із піною зі сметани та грибними вушками. Концепцію “Ресторації над цукернею” втілює у кожній страві шеф-кухар Юрій Сенишин. Як корінний львів’янин, він завжди захоплювався традиціями галицької кухні. А досвід, здобутий у ресторанах Італії та Австрії, допомагає перетворити страви з меню на справжні гастрономічні шедеври.

вул. Староєврейська 3, 2-ий поверх 0982066517 cukiernia.restaurant Ресторація Над Цукернею Love&Lviv family restaurant – сімейний ресторан у красивому районі Львова коло Стрийського парку. Ресторан у стилі скандинавсько-лофтового мінімалізму підкорює своїх гостей з перших хвилин різноманіттям вишуканих страв і цікавинками, приготованими в хоспері. Не залишаться без уваги і найменші відвідувачі закладу – для них тут є цікавий дитячий куточок та ексклюзивне меню. А також у Love&Lviv family restaurant ви зможете провести незабутній романтичний вечір під супровід фортепіано, невеличке або ж гучне святкування, або просто зробити свій звичний сімейний вечір яскравішим. Деруни з королівськими креветками та соусом дор-блю 270г. – 185 грн В основу дерунів додається молода кропива, яка додає легкості та неповторного смаку, королівські креветки “конфі” в поєднанні з вершковим соусом дор-блю надають страві вишуканості, легка гірчинка руколи залишить приємний післясмак і бажання куштувати її знову і знову. Страва може стати ідеальним вибором для обіду чи незабутньої вечері в приємній компанії.

Шеф-кухар Леонід Малюга – випускник Кулінарної академії Асоціації шеф-кухарів України та кращої кулінарної школи Європи “Basque Culinary Center” у Сан-Себастьяні (Іспанія). Любов до життя, своєї справи та гостей закладу надихають його на створення неповторних авторських інтерпретацій вже знайомих улюблених страв. Кожна страва в Love&Lviv family restaurant – результат досвіду та кропіткої роботи великої команди, а найперше – це картина, яку шеф малює, даруючи свою любов, щоб кожне відвідування закладу викликало неповторні емоції та залишало теплі спогади і бажання повернутися знову.

P.S. Love&Lviv family restaurant – місце де народжується любов. 40

м. Львів, вул.Стрийська 66 0987158851 love_and_lviv

РІА Львів / серпень 2019


РІА Львів / серпень 2019


Vincze Béla –

Головний винороб Cotnar Приватна виноробня Vincze Borászat розташована в Егері регіоні, якому червоні вина Угорщини завдячують світовим визнанням. Власник Vincze Borászat, Вінце Бела, за 14 років безперервної праці двічі був визнаний найкращим виноробом Угорщини. Безсумнівно, Вінце Бела - один з кращих виноробів Європи. І тепер він - головний винороб Cotnar. “...люди, котрі добре мене знають, підтвердять, що для мене вино - життя, професія і релігія. Я знаю, що отримати добре вино можна лише вклавши душу. І в цьому мені допоможуть чудові виноградники COTNAR, розташовані на прикритих з півночі горами пагорбах найчистішого куточка Закарпаття. З великою любов'ю і нетерпінням чекаю Ваших відгуків про мої нові вина COTNAR!”

18 24

РІА Львів / серпень 2019


Закарпаття, відокремлене від решти території України горами і перевалами, століттями формувало свою самобутню історію і культуру. Не дивно, що наш регіон настільки популярний серед туристів. Закарпатці мають чим здивувати і потішити гостей, які цікавляться вином – для вина і довкола вина тут існує цілий пласт народної творчості, окрема гастрономія і кухня.

РІА Львів / серпень 2019

19


мода

“Сніданок у Тіффані” – Одрі Хепберн Після виходу у прокат екранізації відомого однойменого роману Трумана Капоте, прекрасна половина людства зажадала наблизитись до образу витонченої та елегантної Одрі Хепберн (дехто навіть мундштук придбав). Автор культової довгої чорної сукні Холлі Голайтлі – Юбер де Живанши, близький друг акторки. Згодом він же створить для неї персональні парфуми – “L’Interdit”. І хоча спочатку головну роль у фільмі планували віддати Мерлін Монро, саме Хепберн зробила образ безсмертним. Стримана лаконічна сукня без рукавів пошита з італійського сатину. Образ довершив призібраний в талії крій, рукавички до ліктя і масивне намисто. Насправді, сукня була пошита у трьох екземплярах: одна зараз зберігається в архівах модного дому Givenchy, друга – в Музеї костюму в Мадриді, а третю подарували самій Одрі Хепберн.

“Великий Гетсбі” – Кері Малліган Стрічка ще досить нова, але вже претендує на статус легендарної. І не треба бути прискіпливим поціновувачем дизайнерського ремесла, щоб оцінити роботу костюмерів. Усі 40 костюмів для фільму – творіння Міучі Прада.

INSPIR “Красуня” – Джулія Робертс

“Основний інстинкт” – Шерон Стоун

Історія нежонатого мільйонера Едварда Льюїса та чарівної повії Вівіан вже стала класикою світового кінематографу. Робота костюмерів фільму настільки бездоганна, що можна детально розбирати кожен образ героїні Джулії Робертс. Але справжню славу здобув ансамбль із розкішної червоної сукні та білих рукавичок, у якому Вівіан летить з Едвардом в Сан-Франциско слухати оперу. Сукню, яка здобула престижну нагороду Британської академії телебачення та кіномистецтва BAFTA, створила Мерилін Венс. До слова, натхненням для шедевру стала та ж Хепберн, лише з іншого фільму – “Моя прекрасна леді”.

З моменту виходу в світ еротичного триллеру минуло вже 27 років, проте сцена з допитом Кетрін Трампел вважається однією з найпікантніших, а біла сукня героїні стала “візиткою” фільму – мінімалізм в абсолюті та еталон смаку: довжина міні, прямий крій і комірець-стійка.

44

РІА Львів / серпень 2019


мода

“Джентльмени віддають перевагу білявкам” – Мерлін Монро Перша асоціація з Мерлін Монро – легендарна біла сукня, поділ якої пікантно підвіяв потік повітря у метро. Проте саме у рожевій з кінострічки “Джентльмени віддають перевагу білявкам” актриса виглядає “у своїй стихії”. Як і більшість луків Мерлін, сукня – творіння Вільяма Травілли. “Дорогий Віллі, будь ласка, одягай мене завжди, я люблю тебе. Мерлін”, – писала акторка улюбленому кутюр'є. Плаття з рожевого атласу, доповнене рукавичками в тон, було продане “з молотка” у 2010 році за 310 000$.

7

ATION

“Гільда” – Рита Хейворт Образ Гільди в чорній сукні-декольте став символом поп-культури. Костюмером фільму був Жан Луї – один із найвідоміших дизайнерів епохи, номінований на “Оскар” близько 30 разів. Чорну оксамитову сукню без бретельок для образу Гільди модельєр назвав однією з найвдаліших своїх робіт, хоч працював із Марлен Дитрих, Джуді Гарланд, Джоан Кроуфорд, Ланою Тернер, Кетрін Хепберн, Кім Новак і навіть Мерлін Монро (напівпрозора сукня для виступу на дні народженні президента). У 2014 році оксамитову сукню продали на аукціоні за 161 000$. Епізод, де героїня Рити співає на сцені та стягує рукавички, є одним із найяскравіших модних епізодів у кіно. Дарина Зобків

найлегендарніших

суконь кінематографу “Секс і місто” – Сара Джесіка Паркер

Інфантильна Керрі, письменниця із Манхеттена, підкорила серця мільйонів телеглядачів, котрі переймалися її любовною історією з Суперменом більше, ніж власними амурними перепитіями. Тому не дивно, що після екранного весілля головної героїні фанатки серіалу зажадали щось схоже. Авторка сукні – британська панк-дизайнерка Вів’єн Вествуд. Визначальними рисами весільного вбрання стали незвичний крій спідниці та форма декольте. Майже через десятиліття після виходу фільму на широкі екрани, Вів’єн Вествуд випустила колекцію коктейльних суконь, присвячених культовому серіалу.

РІА Львів / серпень 2019

45


кіно

Якщо ви думаєте, що політика – брудна справа, то ви не помилилися. Принаймні такий висновок можна зробити, переглянувши серіал “Картковий будинок”. Видається, що в сучасній політиці існують певні “правила гри”, які ми:

а) не знаємо; б) думаємо, що знаємо; в) сприймаємо як контрольований і комусь вигідний хаос.

Ба більше, попри те, що у серіалі йдеться про політику США, продукт “ставить діагноз” не лише американським кулуарам, а політичній сфері в цілому.

(Не)вигадана реальність Політикодраматичний телесеріал “Картковий будинок” (англ. House of Cards) увірвався у медійний простір у 2013 році та базується на романі Майкла Доббса. За короткий період, він став улюбленим для широкого кола публіки. Серед його шанувальників – колишні американські президенти Барак Обама та Білл Клінтон, а Володимир Путін спостерігає за екранним життям свого прототипа Віктора Пет­рова.

мати владу. Шлях активних “бойових дій за місце під сонцем” розпочався, коли Френка не призначили на посаду державного секретаря. Він вирішує помститися усім, хто його зрадив.

У центрі сюжету – демократ з п'ятого виборчого округу Південної Кароліни та “Голова фракції більшості в парламенті” Френк Андервуд і його дружина Клер – лобістка і керівниця екологічної некомерційної організації. Обоє вони керуються холодним розумом і розрахунком, але надзвичайно пристрасні до бажання

Інтриги, секс, лицемірство, успіх і поразки... Влада викриває сповна людську природу: від її величі до моральної ницості. Головна особливість серіалу – гіперболізація політичного цинізму. Єдиний позитивний персонаж – конгресмен Руссо. І той – алкоголік, якого вбиває Андервуд.

46

“Влада – це моя їжа. Боротьба – це мій відпочинок. Кров – це мій кисень. Політика – це моя кров. Сон – мій ворог. Мої вороги – моя здобич”, – наголошує Френк Андервуд і додає, що шлях до влади вимощений лицемірством і жертвами. А політика – давно не просто театр. Це шоу-бізнес.

РІА Львів / серпень 2019


кіно

залаштунки боротьби за престол Продюсер серіалу – Боу Віллімон. У головних ролях – суцільні зірки кіно: Кевін Спейсі та Робін Райт (подружжя Андервудів), Кейт Мара та Корі Столл і чимало інших. П'ять сезонів глядачам відкривали завіси політичних ігор, однак шостий виявився останнім. Творці серіалу були вимушені прибрати персонажа Френка Андервуда, оскільки виконавець ролі став фігурантом сексуального скандалу. Відтак у центр уваги останнього сезону потрапила дружина головного героя, Клер, яка у серіалі стала першою жінкою, котра обійняла пост президента США.

Іміджмейкерам – і карти в руки Натхненні прихильністю українського електорату до віртуального політикуму, іміджмейкери почали копіювати стиль поведінки та навіть одягу своїх “підопічних”. Наприклад, Клер Андервуд – за серіалом, як ми згадували, стала Президентом США. Імідж вольової жінки–політика, який і так закріплюють за Юлією Тимошенко, напередодні президентських перегонів підкріпили ще і костюмом у стилі Клер. Мовляв, у них місіс Андервуд – у нас леді Ю. Герої вранці бігають, зустрічаються в кав'ярнях. Андервуд вечеряє у звичайній забігайлівці. Їсть руками свинячі реберця (майже шаурму). “Картковий будинок” задає тренди. Зараз саме такі заклади в моді – з простим, але фактурним інтер'єром і смачною їжею.

Синдром Андервуда – Голобородька. #ЗеПолітика Нові обличчя і популізм – тренди сучасної політики, які підкорюють владні вершини у світі. І байдуже, що політичні еліти оновлюються практично кожні 5 років (або трішки більше). Вони все ж встигають “постаріти” для українців та абсолютно не виправдати покладені на них надії, навіть якщо певні ініціативи були й справді вдалими. На щастя чи на жаль, але люди прагнуть кращого життя навіть не завтра, а тут і зараз. Вони не хочуть чекати. Воліють, аби хтось зробив щось для них, але... без них. Тому той чи інший народ, зокрема український, часто підпадає під вплив трендового “політичного фаст-фуду”: гасел та обіцянок без конкретних дій і кроків. Безумовно, зміни необхідні, проте вони повинні бути, передовсім, ефективні та корисні. І можуть бути приємними не для всіх. Газети, журнали, радіо, телебачення, соцмережі... З усіх джерел ми постійно дізнаємося про корупцію, чиновники виливають один на одного відра багна. І попри те, що українське суспільство є надзвичайно політизованим, українці недостатньо володіють політичною культурою. Іншими словами – вони абсолютно не петрають хто і за що відповідає, та швидко починають ненавидіти владу, яку ж самі обирають. Ну що ж, демократія має почуття гумору. Така вона – Україна – держава, яка колекціонує контрасти. 2019 рік став точкою приходу до влади “зелених” – президента Володимира Зеленського та його партії “Слуга Народу”. Президентські та парламентські вибори стали феноменом для України, адже зі “стандартними обіцянками” (пониження тарифів і покращення життя) вони так і не змогли щось конкретно запропонувати і – що важливо)– пояснити, як будуть втілювати ті чи інші плани. Оксана Войтко

РІА Львів / серпень 2019

47


книжкова полиця

літо…

Поки закінчується Наприкінці літа “Клуб Сімейного Дозвілля” потішить книголюбів цікавими новинками: історією трагічного кохання і сили волі; фентезійно-містичними героїчними пригодами та подвигами; корисними порадами для жіночої вроди. Наталія Гурницька

Багряний колір вічності Євгенія Баглик

Фейсбилдінг. Краса й молодість обличчя Фейсбілдинг – доступний природний, ефективний і безпечний спосіб збереження молодості обличчя. Цю практику активно застосовувала Жаклін Кеннеді, для якої косметолог розробив простий комплекс вправ для підтримки пружності обличчя. Підтягнута пружна шкіра – не єдине, на що здатен фейсбілдинг. Збільшити вилиці? Позбутися другого підборіддя? Зменшити щоки? Зупинити старіння? Завдяки цим вправам ви матимете ідеальне обличчя! Засновниця Міжнародної школи фейсбілдингу та кваліфікований тренер Євгенія Баглик знає, як правильно “працювати обличчям”. Чоло, очі, губи, підщелепна зона, центральна частина обличчя, шия – легкі вправи для кожної із зон позбавлять зморшок, зроблять риси обличчя більш виразними й привабливими. Пам’ятайте, лице – ваша візитка. Вражайте! 48

У Львові сучасному, Львові передвоєнному і Львові часів Першої світової війни відбуваються драматичні події, народжуються родинні таємниці й перетинаються долі героїв цього роману. Ірена – юна наївна гімназистка із заможної родини. Доля дарує їй трагічне кохання, яке вривається у її спокійне життя вихором перших глибоких почуттів, сильних емоцій і чуттєвих насолод. Життя кидає Ірену в лихоліття війни, жорна сталінських репресій і на заслання в Казахстан. Яку ціну доведеться заплатити дівчині за своє щастя і любов? Чи зуміє вона вистояти, не зламатися і зберегти у собі світло добра й любові? Як і чому поєдналися історія кохання Ірени з долею та життям Анни з роману “Мелодії кави в тональності кардамону”?

Брендон Сандерсон

Шлях королів

Багато часу минуло від загибелі Променистих Лицарів. Єдине, що залишилось від них, – Сколкозбруя і Сколкозброя. Той із людей, хто зможе заволодіти артефактами, стане могутнім воїном. У Рошарі, світі штормів і скель, є четверо сміливців: хірург, якому довелося забути про своє ремесло і стати солдатом у найжорстокішій війні; найманий убивця, котрий плаче щоразу, коли забирає чиєсь життя; жінка, під учнівською мантією якої б’ється серце злодійки. І останній із четвірки – великий кронпринц, воєначальник, що втомився від битв і страшних сновидінь. Світ от-от зміниться. І четверо відчайдухів стануть цьому причиною. Вони або врятують Рошар, або його буде знищено.

РІА Львів / серпень 2019


Собаче життя: вигулювати і

своїх улюбленців

Собака – це не просто домашня тваринка. В цьому створінні зібрані найкращі “людські” якості: підтримка, довіра, любов, ніжність і надійність – твій найкращий друг, але водночас – велика відповідальність, яку ти добровільно приймаєш разом із рішенням привести додому песика. І відповідальність починається з того моменту, як ви вперше разом виходите на прогулянку. Вимоги – вимогами, а от хто їх дотримується? Виявилось, що законослухняних господарів не так вже і густо, більшість живе за своїми правилами: прибирати за собакою – не моя справа; одягти повідець – собака не кусається; прогулянки біля школи чи дитячих майданчиків – більше просто ніде (“прекрасним” бонусом ще буде пляшка пива у руці); а нашийник з ідентифікатором – ви взагалі у когось бачили таке? Окрім недбалих господарів, слід взяти до уваги ще один нюанс: у місті катастрофічно не вистачає зон для вигулу собак. І я не кажу про клаптики землі вздовж будинків чи алей, де нібито дозволено гуляти. Мова йде про огороджену територію – dog–зони, де чотирилапі могли би бавитися один з одним, вільно гуляти та навіть тренуватися. Офіційно у Львові 58 таких зон, але на ділі – вистачить однієї руки, щоб їх порахувати. В основному – це непридатні зони: схили цитаделі або залізниці, біля новобудов, близ річища Полтви тощо. Проблеми зрозумілі. То як їх вирішити? Ідеальний варіант – долучити міську раду до створення достатньої кількості визначених зон для вигулу собак, поруч з якими будуть стояти контейнери з одноразовими пакетами та урни для прибирання за тваринами. Якщо реалізувати такі парки у центрі Львова непросто, то поставити контейнери та урни не складає труднощів. Щодо чемності власників собак, владі треба “попітніти”. Введення штрафів – обов'язковий пункт. Плюс зміна менталітету. Взявши курс на Європу, можновладці мають розуміти, що потрібно виховувати в людях повагу до оточення і почуття відповідальності за дотримання законів, адже саме на цих принципах будуються усі європейські країни. Цей шлях довгий, але реальний. Європа починається з малого. Катерина Штипуляк

РІА Львів / серпень 2019

На підставі Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, усі місцеві ради прийняли власні вимоги щодо поводження з тваринами на вулиці. З тих вимог, можемо виділити декілька загальних: u Виводити собак за межі території проживання можна лише на повідці, а небезпечних собак – на короткому повідці і в наморднику. u Вигулювати собаку без повідця і намордника дозволяється лише в спеціальних місцях вигулу тварин. Небезпечних собак не можна тримати без повідця і намордника навіть у зонах вигулу. u Забезпечити наявність нашийника з ідентифікаційним жетоном. u Господар повинен подбати про безпеку своєї тварини, оточення, а також майна від заподіяння шкоди, зважати на правила дорожнього руху при вигулах неподалік транспортних шляхів. u Тварин можуть супроводжувати особи віком від 14 років. u Господар (або особа, що вигулює тварину) має прибирати за нею екскременти на будь-якій території, включно з територією під'їздів, сходових кліток, ліфтів, а також доріжок, тротуарів, газонів. u Забороняється заходити з тваринами до громадських місць. u Забороняється заходити з тваринами на дитячі чи спортивні майданчики, території лікарень, шкіл, інших навчальних закладів. u Забороняється вигулювати тварин у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. u Забороняється залишати тварин без нагляду.

49


17серпня Львів

запрошує на свято музики

На стадіоні “Арена Львів” відбудеться шоу європейського формату – Ukrainian Song Project Ukrainian Song Project – знаковий музичний проект у масштабах всієї країни. Цьогоріч відбуватиметься уже вчетверте і обіцяє привернути міжнародний інтерес та представити майбутніх зірок української сцени. Сьогодні український медіабізнес переживає нечуваний підйом. Модернізована музика без обмежень і стандартів, самобутнє звучання, прогресивні ідеї та рішення – творчість артистів-реформаторів абсолютно конкурентоспроможна із західним ринком. Талановиті імена сміливо вриваються у простір – із прагненням збагачувати мистецтво та популяризувати націю далеко за її межами. Цього року уже вчетверте стадіон “Арена Львів” представить телевізійне дійство Ukrainian Song Project. До речі, минулорічна трансляція зібрала біля екранів телевізорів понад 9 мільйонів глядачів. “Україномовне Євробачення”, як встигли охрестити в ЗМІ, планує незабаром стати впізнаваним брендом на світовій арені за форматом MTV та British Music Awards. 17 серпня у містi Лева зберуться справжні селебрітіз та зірки шоу–бізу. Десять фіналістів – молодих артистів, які пройшли конкурсний відбір, – заспі-

вають на одній сцені із хедлайнерами: Тіною Кароль, “Без обмежень”, DILEMMA, ENEJ (Польща), Melovin, Арсеном Мірзояном, Alyosha, Tarabarova, Jerry Heil, Ivan Navi та іншими. Важливо відзначити, що Ukrainian Song Project переслідує глобальну мету – допомогти молодим співакам і гуртам повністю реалізувати свій творчий потенціал. Це стартовий майданчик для обдарованих музикантів: оргкомітет традиційно провів конкурсний відбір, за результатами голосування якого десятка фіналістів отримала можливість заспівати на “Арені Львів”. Фіналістами цього року стали: ХАС, Grohotsky, Юра Самовілов, Гуртом, KHAYAT, Артем Кай, Arturro Mass, On I Ona, TVORCHI, гурт [O], Шосте чуття.

Тарас Курчик, генеральний продюсер проекту “Ми хочемо дарувати рідній країні радість і класні ініціативи – українська мелодика унікальна, про неї повинні знати всюди. Ukrainian Song Project, перш за все, – свято музики, відкриттів та об'єднання. До речі, з наступного року наш проект стартує у міжнародному просторі – конкурсні відбори пройдуть у США, Канаді та Італії. Давайте творити музичну історію разом!” Ukrainian Song Project традиційно відбувається за підтримки Кабінету міністрів України, Міністерства культури України, Львівської обласної ради, Львівської облдержадміністрації, телеканалу “Україна” та “Музична Платформа України”. Крім того, уже чотири роки поспіль проект підтримує Ігор Васюник.

34

РІА Львів / серпень 2019


РІА Львів / серпень 2019


РІА #люди

Аня: “Я вважаю себе унікальною, тому що зробила себе сама”

А це я – Кет, ваш фотограф. І коли мій об'єктив “вловить” вас на вулицях міста, посміхайтеся – ви унікальні! Всім мур, мир і фото

Альона: “Вмію бачити перспективу в безперспективних ситуаціях” Настя: “У мене естетичнофілософське сприйняття світу” “РІА-Львів” – журнал мудрих та особливих людей. Ми твердо і непохитно переконані, що кожна людина – унікальна, зі своєю “вишенькою на торті”. Тому, не вагаючись, вирішили започаткувати нову рубрику #РІАлюди, щоб показати, які наші читачі насправді виняткові, нереально круті, стильні, натхненні.

А от чим ви найосбливіші – скажіть нам. Хай вас ПОБАЧАТЬ!

РІА Львів / серпень 2019


М и н а в ч и м о в а с р о з м о в л я т и д и в о в и ж н о ю м о в о ю т а н ц ю

Школа сучасного танцю та всебічного розвитку

м. Львів Щирецька, 36 Коперника, 42

+38 (097) 2241542 РІА Львів / серпень 2019

@madlenadancefamily

На фото зліва на право Мартинюк Софія, Гетьман Віолета, Краснокуцький Давид Художній керівник , хореограф-постановник Краснокуцька Юлія

Dance Studio


афіша

РОДИНАfest 17 – 18 серпня Парк Горіховий гай Початок о 12.00 Вхід – вільний У програмі Фестивалю: u виставка-ярмарка майстрів рукоділля; u дитяча розважальна зона; u щогодинні майстер класи для дітей та дорослих; u виступи дитячих ансамблів; u безкоштовна фотозона. А також: розіграші призів, сімейні квести та розваги. РОДИНАfest – це тепла сімейна атмосфера, місце, де об'єднуються серця всіх поколінь, розваги та конкурси для кожного члена родини від малюка до бабусі з дідусем.

54

Wiz-Art Film Festival 19 – 25 серпня Кінопалац (вул. Театральна, 22) Впродовж року команда Wiz-Art обирала найкращі фільми, щоб 19 серпня разом з вами здійснити справжню навколосвітню подорож. Півтори сотні короткометражок з п'яти континентів покажуть нам, що турбує і рухає світ зараз. Фестиваль короткометражного кіно Wiz-Art долучився до топ-10 фестивалів, глядачі яких обиратимуть переможця Європейської глядацької нагороди для короткометражних фільмів. Від України на премію номінували стрічку Павла Острікова “Mia Donna”, яка здобула приз глядацьких симпатій національного конкурсу під час Wiz-Art’2018. Переможця першої Європейської глядацької нагороди для короткометражних фільмів оголосять на церемонії відкриття 23-го Брюссельського фестивалю короткометражок у 2020 році. Наважся побачити!

РІА Львів / серпень 2019


афіша

Виставка біблійних рослин 16 липня – 31 серпня Львівський музей історії релігії пл. Музейна, 1 Вперше у Львові! Львівський музей історії релігії запрошує на унікальну виставку біблійних рослин. Відвідувачі матимуть можливість помилуватися рослинами, які згадуються у Біблії: фінікова пальма, цукрова тростина, агава, неопалима купина тощо. На кожній рослині будуть вказані її назву та місце, де саме згадується у священній книзі. Виставка триватиме до осені і її регулярно поповнюватимуть новими колекціями. У сад можна завітати, придбавши квиток до Львівського музею історії релігії.

Craft Beer & Vinyl Music Festival 30 серпня – 1 вересня FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24) Початок о 16.00 Вхід – вільний Безкоштовні автобуси від пам’ятника Федорову Живий звук u 60+ пивоварень та домашніх пивоварів з України та світу; u 15 учасників фудкорту; u маркет вінілів та апаратури; u виставка професійного обладнання для пивоварень; u територія дозвілля; u дитячі майданчики з розвагами та майстерками, u дитяче меню; u музей сучасного мистецтва; u музика з вінілів; u вечірки.

30 серпня – 1 вересня Парк культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького

24 серпня Львівський центральний парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького

Початок о 13.00

Вхід –1 кавун

Свято холі, розваги для всієї сім'ї, фудкорт, розіграші та подарунки

РІА Львів / серпень 2019

Початок о 18.00 Вхід – 40 гривень Друга гастрономічна мандрівка Азією на восьмому фестивалі вуличної їжі. Відвідувачі зануряться в атмосферу Азії завдяки різноманітній східній кухні, автентичній музиці, креативним декораціям і насиченій програмі. Окрім азійської кухні, на фуд-корті будуть представлені улюблені гастрономічні проекти.

55


У серпні доведеться вчитися відстоювати свою точку зору, брати участь у боротьбі за місце під сонцем і розв'язувати конфлікти. Водночас глибоке, ще літнє небо подарує чимало шансів знайти свою щасливу зірку. Що приготували світила для всіх Знаків Зодіаку – довідувалася РІА-астролог.

Овни

Для Овнів останній місяць літа буде невизначеним. З одного боку – кар’єрний ріст, а з іншого – погіршення стосунків з коханою людиною. Властива цьому знаку цілеспрямованість допоможе досягти успіху в царині бізнесу. Та працювати доведеться багато – фінансова допомога може знадобитися рідним. Не варто забувати про відпочинок: на кілька днів поїдьте із сім'єю та друзями за місто, щоб абстрагуватись від рутини. Непростий період очікує Овна у стосунках з коханими. Давні образи можуть стати приводом для нових конфліктних ситуацій. Зірки застерігають від необдуманих кроків та поспішних рішень.

Тельці

Загострене почуття справедливості Тельців стане в пригоді. Цього місяця доведеться чітко розділити оточення на “своїх” і “чужих”. Остерігайтеся нещирих людей: якщо не вийде відразу розпізнати афериста, потім може бути надто пізно. Не варто вкладати гроші у новий бізнес – цей капітал буде витрачений дарма. Астролог радить звернути увагу на здоров'я – ймовірне загострення хронічних захворювань. Для самотніх Тельців серпень стане справжнім "місяцем кохання": знайомства переростуть у бурхливий роман, а згодом – у шлюб. Але не намагайтесь сподобатися всім відразу. Сконцентруйте увагу на людині, яка відповідає взаємністю.

56

Близнюки

Юпітер подарує Близнюкам комфортне закінчення літа. Без особливих зусиль вам вдасться піднятися кар'єрними сходами. Тим представникам знаку, які вирішать цього місяця вкласти гроші в новий проект, зірки дають “зелене світло”. Ризикувати – означає заробляти. Вже скоро ви потішите себе несподіваним втіленням давньої мрії. Астрологи рекомендують у серпні більше подорожувати. Емоції, отримані у відпустці, додадуть сил і мотивації для реалізації планів. На любовному фронті Близнюків чекає справжній бум. Багато претендентів змагатимуться за вашу увагу та прихильність, проте переможе не найсильніший, а найтурботливіший.

Раки

У серпні Ракам доведеться вирішувати надскладні важливі завдання. Астролог рекомендує не робити ризикованих кроків, які можуть звести нанівець усі докладені зусилля. Особливо це стосується сфери фінансів: оберіть одну сферу діяльності, не розпорошуйтеся – і результати вас приємно вразять. Остерігайтеся емоційного вигорання. За першої ж можливості влаштуйте собі відпустку. Останній місяць літа буде досить прохолодним у любовних справах. Сімейні Раки частенько будуть конфліктувати зі своїми “половинками”. Оскільки ви найчастіше спричинятимете сварки, то й миритися варто першими.

Леви

Наприкінці літа Левам доведеться оголосити війну власному альтруїзму. Друзі та колеги постійно проситимуть про допомогу. Щоб залишилися сили на власні справи, не беріться вирішувати чужі проблеми. У бізнесі та на роботі особливих змін чекати не варто. Сонце, покровитель знаку, подбає, щоб стабільність була зі знаком “плюс”. Астролог радить Левам звернути увагу на своє самопочуття – зайнятися спортом. Серпень буде щедрим на романтичні знайомства. Щоб завоювати увагу обранця або обраниці, Левам доведеться продемонструвати свої найкращі якості. Ваша харизма та наполегливість не залишиться без уваги.

Діви

Серпень для Дів буде досить вдалим і жвавим. Меркурій попіклується, щоб справи налагоджувалися швидко. Лише не відкладайте нічого на потім: від вміння оперативно реагувати на обставини та приймати правильні рішення без зайвих роздумів залежатиме фінансовий прибуток і кар'єрний ріст. Зірки застерігають від можливих провокацій з боку колег. У серпні час оновити гардероб. Покупка нових речей перетвориться на приємну пригоду. Астролог радить їсти більше овочів та фруктів, адже літо закінчується, а ваш організм досі просить вітамінів. На любовному фронті особливих подій чи доленосних знайомств зірки не пророкують.

РІА Львів / серпень 2019


гороскоп

Терези

Представникам цього знаку не варто перенапружуватися на роботі. Краще потурбуйтеся про відпочинок і позитивні емоції. Для відпустки обирайте місця коло води: заспокійливий плескіт хвиль – те, що вам зараз необхідно. Зірки прогнозують погіршення самопочуття. Прислухайтеся до свого організму: він давно підказує, що варто навідатися до лікаря. Самотнім Терезам у серпні варто чекати нових знайомств, які цілком можуть перерости у щирі почуття. Проте не робіть поспішних кроків, за які потім доведеться собі докоряти. Довіряйте поклику серця, але не забувайте про розум.

Скорпіони

На Скорпіонів чекає емоційно напружений місяць. Непрості завдання доведеться вирішувати самотужки. Астролог радить уникати спілкування з новими знайомими – ймовірно, хтось прагнутиме ошукати вас. Краще розраховувати на власні сили та контролювати емоції. Не варто змішувати особисте та професійне: якщо починається роман із колегою, краще одразу припинити ці малоперспективні стосунки. Остерігайтеся легковажності: ви подолаєте всі перешкоди, якщо поставитеся до кожної ситуації серйозно. Скорпіони, які вже знайшли свою пару, насолоджуватимуться гармонією. Ваша “половинка” стане надійною опорою.

РІА Львів / серпень 2019

Стрільці

Активним та амбітним Стрільцям серпневі зорі пророкують період переосмислення. Ймовірно, багато подій, які трапляться з вами цього місяця, стануться вперше в житті та змусять під іншим кутом подивитися на своє ставлення до певних речей. Серпень – час експериментів та імпровізацій. Особливо вдалими будуть нові підходи до професійної діяльності. Стрільці, які звикли бути в центрі уваги протилежної статі, зможуть відпочити від амурної активності. Переведіть дух: вже на початку осені вас чекають неймовірні пригоди зі щасливим фіналом.

Козероги

Емоційним Козерогам фінал літа приготував багато випробувань. Доведеться відповідати за вчинки, зроблені давно. Людина, котра колись мала сильний негативний вплив на ваше життя, спробує знову повернутися. Не марнуйте часу – позбудьтеся баласту минулого. Попри все, Козерогам вдасться зберегти оптимістичний настрій. Дослухаючись до своєї інтуїції, ви зможете перемогти всі негаразди. “Половинки” Козерогів не завжди розумітимуть причини та мотиви вчинків своїх коханих. Знаходьте час на щирі розмови та вчіться аргументовано відстоювати свою позицію.

Водолії

Серпень буде приємним, якщо ви навчитеся перевіряти інформацію та не звертати уваги на дрібниці. Аналізуючи події серпня ближче до кінця місяця, ви зрозумієте, що маєте досить нових ідей та можливостей для вдалого старту цікавого проекту. Астролог передбачає, що часто Водоліям допомагатимуть люди, існування яких ви досі не помічали. Ймовірно, серед цих неочікуваних помічників – ваша доля. Приготуйтеся до того, що побутова техніка робитиме неприємні сюрпризи. Втім, ані серйозних витрат, ані незручностей це вам не створить.

Риби

Останній місяць літа – час для втілення мрій. Безліч можливостей відкриється перед Рибами. Та не всіма варто скористатися. Не лякайтеся неочікуваних змін в житті – вони лише на краще. Риби самі здивуються, як легко та невимушено завойовують симпатію незнайомців. Саме час використати комунікаційну удачу в пошуках нової роботи чи перемовинах із бізнес-партнерами. Венера, покровителька Риб, потурбується про особисте життя. Ймовірно, сімейні представники знаку зважаться на роман поза шлюбом. Будьте готові зробити непростий вибір.

57


партнери

Бізнес-центри Forum Lviv вул. Під Дубом, 7Б 0322 956 994 ТЦ “РОКСОЛАНА” вул. Соборна,14 098 658 5740 www.roksolana.ua Інтерсіті проспект В'ячеслава Чорновола, 67г 0322 327 704 Rius вул. Академіка Гнатюка, 12А 0322 350 660 Парус вул. Липинського, 36 097 173 7577 Legendа Class м.Львів, вул. Шевченка, 111A

Авто AUDI ЦЕНТР ЛЬВІВ вул. Липинського, 54д (032) 297-12-97 ТОВ “НІКО-ЗАХІД” вул. Липинського, 50б (032) 298-95-55 salon_niko@lv.nico.ua ПАТ “ГАЛИЧИНА АВТО” вул. Городоцька, 282 (032) 232-07-72 galychyna-avto.ukravto.ua RENAULT LVIV вул. Хмельницького 228 0322 459 474 ТОЙОТА ЦЕНТР ЛЬВІВ “ДІАМАНТ” вул. Кульпарківська, 226 (032) 2-777-777 (067) 252-77-77 toyota.lviv.ua Porsche центр Львів вул. Джорджа Вашингтона,8 0322 560 911

58

HоReCa Грушевський cinema&jazz" просп. Шевченка, 28 (098) 676-46-00 cinemajazz.com.ua

Гопак вул. Наукова, 2б Королівська пивоварня сул. Староєврейська, 9 098 303 5472

Park. Art of rest Дмитра Вітовського, 43А 067 008 2222

Mon Chef вул. Городоцька, 15 0322 422 707

GLORY CAFÉ вул.площа Міцкевича, 1 0322 970 297

MUSCAT пл. Галицька, 7 (067) 80-80-495 muscat.lviv.ua

Кондитерська “Вероніка” проспект Шевченка, 21 0322 986 028 Чорний кіт вул. Героїв Майдану, 4 0322 444 240 Амадеус площа Катедральна, 7 0322 356 316 Кондитерська аптека Іонових “Під золотою зіркою” вул. Миколи Коперника, 1 0322 971 079 Паб-ресторан “Дублін” вул. Вірменська, 1A 0322 616 171 Шекспір вул. Любінська, 144 0322 955 295 Кафе №1 площа Катедральна, 5 0322 423 369 Голодний Микола вул. Стрийська, 352 0322 329 606 САЛО просп. Свободи, 6/8 0322 355 536

Старий рояль вул. Ставропігійська, 3 0322 356 694 Bagrationi м.Львів, проспект В'ячеслава Чорновола, 59 067 674 0888 Цепелін проспект В'ячеслава Чорновола, 59 067 992 2022 Sinatra вул. Кульпарківська,230 067 676 8607 Patifon Соборна площа, 14 067 388 1133 Маестро вул. Лазнева, 3а 067 310 4847 РЕСТОРАЦІЯ БАЧЕВСЬКИХ вул. Шевська, 8 (098) 224-44-444 (032) 235-71-81 baczewski.kumpelgroup.com

Клуби

Прага вул. Леся Курбаса, 2 098 737 3777

Малевич проспект В'ячеслава Чорновола, 2 050 555 5195

Split Lviv площа Міцкевича, 6/7 0322 422 200

Rafinad вул. Руданського, 1 066 400 0888

VAPIANO вул. Гнатюка, 12 www.vapiano.com

Hiresh night club площа Євгена Петрушевича, 2 067 670 0867

РІА Львів / серпень 2019


партнери

FASHION CLUB пл. Підкови, 1 (032) 235-87-06 067 374 4491 De Lux вул. Володимира Великого, 2 096 276 8885

Готелі Citadel iNN вул. Грабовського, 11 0322 427 771

Магазини /Бутіки Дизайн студія Зоряни Кириленко вул. Моринецька, 7а 068 719 1053 Apple room вул. Шевська, 1 098 117 1317 проспект Шевченка, 3 093 930 7771 вулиця Гавришкевича, 5 067 978 8777

Швейцарський вул. Князя Романа, 20 0322 403 777

I People проспект Свободи, 41 067 167 6667 вулиця Городоцька, 2 097 727 2772 вулиця Пантелеймона Куліша, 45 093 449 8357

Євроготель вул. Тершаковців, 6А 0322 424 002

Дизайнер Віктор Черкаський площа Міцкевича, 1

Таурус площа Князя Святослава, 5 0322 333 400

WINETIME проспект В'ячеслава Чорновола, 45 0322 448 800

Nobilis вул. Олександра Фредра, 5 0322 952 595

Deluxe Hotel Купава вул. Комарова, 17 067 238 3536 Асторія вул. Городоцька, 15 0322 422 701 Panorama Lviv проспект Свободи, 45, м 03222 59000

Леодерм проспект Червоної Калини, 29А 067 213 7272 Estelle Medical Center вул.Липинського, 54 098 314 2264 Медіостар вул. Городоцька, 62 067 844 0505 Косметологічний центр АстраНова вул. Городоцька, 54 096 989 8594 Салон краси Martelle вул. Княгині Ольги, 100Е 093 424 4455 проспект В'ячеслава Чорновола, 16Є 093 155 1855 Miss Princess вул. Івана Франка, 61 098 177 0188

Slastion вул.Івана Франка ,61 098 765 4321

Anorr вул. Олександра Мишуги, 16 096 096 0966

Amor amor проспект В'ячеслава Чорновола, 67г 067 590 0359

Face Control вул. Липинського, 28 098 814 9440

Здоров'я/краса

Modern Art Hotel проспект Шевченка, 28 068 709 9933 modern-arthotel.com

Мати і дитина вул. Замарстинівська, 85а 0800 504 205

Edem resort medical &SPA +38 067 314 65 12 Strilky, Peremyshlyany district, Lviv region, Ukraine edemresort.com

Центр косметології та дерматології «Новодерм» вул. Академіка Андрія Сахарова, 82 067 657 7999

Kavalier Boutique вул. Старознесенська, 70 0322 423 999

Персона Люкс вул. Академіка Богомольця, 3 067 380 8025

ЕДЕМ вул. Городоцька, 95а (097) 739-56-77 hotel-edem.lviv.ua

Стоматологічна клініка Perfect-Dent вул. Тершаковців, 1Б 067 275 0749

РІА Львів / серпень 2019

Авторська стоматологія Мар'яни Мельничук вул. Івана Франка, 23 0322 759 003

Масажна студія Наталії Безвуляк вул. Кирила і Мефодія, 3 097 333 1488

Нерухомість Парус вул. Городницька, 9 097 173 7577 Девелоперська компанія «MS» вул. Садова, 2А 096 231 0011 Квітка вул. Дмитра Бортнянського, 28 067 657 3333 Інтергалбуд вул. Шевченка, 60 098 611 9911

59


РІА рекомендує

Lviv, 23 I. Franko str., ap. 41 +38 (032) 259 32 32 +38 (067) 374 86 76 info@consulting-ukr.com a.t_consulting Сайт: consulting-ukr.com consulting.ukraine

Макіяж

Consulting / Accounting / Legal / Payroll / Due Diligence / HR-Services Consulenza / Contabilità / Avvocati / Buste paghe / Due Diligenace / HR-Servizi Консалтинг / Бухгалтерія / Юристи / Кадри / HR-послуги

We work for your future

Проведення навчального курсу "Самомакіяж"

м. Львів

Христина Гарасимчук

пр. Свободи 45,

hk_harasymchuk_khrystyna н.м.т./Viber

0676757714

reception@panorama-hotel.com.ua +38 (032) 225 90 00 +38 (032) 225 90 01 +38 (050) 431 95 99

Центр подології

60

РІА Львів / серпень 2019


замовлення і доставка квіткових композицій, букетів u

виготовлення святкових композицій u

декорування приміщень та вітрин u

0981161513 0677466070

фітодизайн та озеленення офісних приміщень u

підбір кімнатних рослин u

м. Львів, вул. Гетьмана Мазепи, 26Millions discover their favorite reads on issuu every month.

Give your content the digital home it deserves. Get it to any device in seconds.