РІА Львів №7 (Липень 2019)

Page 1

Шоу під куполом Ради

Прикарпатськ: місто майбутнього Бізнесмени з львівських вулиць

Юліанна Кандя

Пиво - не жіноча справа багатодітної журналістки Липень 2019 РІА Львів / липень 2019

www.rialviv.com


РІА Львів / липень 2019


РІА Львів / липень 2019


Думки PRO

Бренд України Політика

Шоу під куполом Ради Журнал «РІА-Львів», №7, липень 2019 Свідоцтво про реєстрацію КВ № 21945–11845Р від 12.03.2016 р. Спеціалізоване видання rialviv.com Шеф-редактор Яна Ковальчук

Аналітика

Місто майбутнього

4 8

Менеджери рекламного відділу Віта Шубер, Діана Чернецька Дизайн та верстка Ружена Дунич Коректор Катерина Штипуляк

34

Львівщина Incognita

Автори: Тетяна Корочанська, Дарина Зобків, Оксана Войтко, Ліля Гончарук, Адріян Фітьо, Євгеній Гущенков

Гість номера

Юліанна Кандя

Фотографи: Ігор Федорів, Богдан Васильчук Розміщення реклами: +38 (098) 800 11 28 rialviv.PR@gmail.com Видавець ТОВ «Рекламно-інформаційна агенція «РІА-Львів» ЄДРПОУ 39964712 Банківські реквізити: р/р № 26003591318100 в ПАТ «УКРСИББАНК», МФО 351005 Адреса для листування: Львів, пр. В. Чорновола, 45А, корпус № 13

ТОВ "АРТ СТУДІЯ ДРУКУ" м. Київ, вул. Бориспільська, 15 Тел.: +38 (067) 460-07-25 www.artprintstudio.com.ua

Силіконова долина Львова

6

Керівник рекламного відділу Лілія Дудич

На обкладинці: Юліанна Кандя

Місто в фокусі

Мода

12

Літо в офісі

22

Королівське місто Жовква

36

Travel Pics

У гості до Снігової королеви

38

Селебриті

Ахтем Сеітаблаєв

НАКЛАД 5000 примірників ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС 91898

Редакція не завжди поділяє думки авторів публікації. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Сторінки, на яких не вказані рубрики, належать до рекламних. У випадку передруку статей чи їх цитування посилання на журнал «РІА-Львів» є обов’язковим.

42

Гороскоп

Липень

52 РІА Львів / липень 2019


РІА Львів / липень 2019


думки PRO

Недавно обговорення сприйняття нашої країни у світі отримало несподіваний вектор: через одне необережне висловлювання (чи двозначне його трактування) соцмережі сколихнув флешмоб #ЖінкиНеБренд. Наша редакція цілком згідна: не лише з привабливими пані асоціюється Україна. Через які призми нашу державу бачать за кордоном, що визначає ці візії, яким має сформуватися бренд України – ми поцікавилися гостей рубрики Думки PRO.

Мирослава Гнатишак співзасновниця і керівник мережі IMPERO GROUP На мою думку, бренд України сьогодні – це, насамперед, розумне сучасне ідейне суспільство, що творить прогресивний бізнес, інноваційні технології та креативні площини. Також це величезний аграрний потенціал із багатою культурною спадщиною, символікою і неймовірною красою природи. Звісно, крім позитивних асоціацій, на жаль, існують і негативні. Але я переконана, що потрібно акцентувати увагу на кращі сторони та працювати над їх розвитком! Впродовж певного часу мені доводиться спілкуватися з іноземцями зі всього світу. Можу сказати, що у них склалася досить гарна думка про Україну та наших людей. Для них українці – щирий, працелюбний, інтелектуальний, красивий народ з відкритою душею! Окрім того, у нас чудова динаміка розвитку, ми спраглі до самореалізації і самовиявлення. А найголовніше – ми прямуємо до великого прогресу! Не варто забувати, що кожен з нас щодня своїми діями формує не лише свій власний бренд, але й загалом бренд України у світі!

Олександр Шевченко Народний депутат України, автор ідеї та колишній директор гірськолижного курорту "Буковель" У мене немає однозначної відповіді. Спочатку бренд потрібно створити і лише потім – популяризувати в світі. Можливими елементами бренду України є вишиванка, рідні Карпати, свіжоспечений хліб, українська привітність. Я переконаний, що наша країна запам’ятовується іноземцям, насамперед, привітними та красивими людьми, смачною кухнею, відчуттям глибокої славної історії і величезним потенціалом розвитку країни. Звичайно, ми маємо чим пишатися: Україну асоціюють з героїзмом Майдану, з нашими відомими спортсменами – братами Кличко, Андрієм Шевченком та іншими славними і великими земляками. Та поряд з цим, на жаль, сьогодні нашу країну пов'язують у світі з корупцією, Чорнобилем та війною. 4

РІА Львів / липень 2019


думки PRO

Ольга Березюк журналістка, екс-керівник департаменту внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА Бренд України зараз – це український воїн. За останні п’ять років ми зміцнили свою армію, яка входить у п‘ятірку найсильніших армій Європи. Бренд України – мова, одна із наймилозвучніших у світі. Чим запам‘ятовується наша держава іноземцям? Природою, архітектурою та людьми. Про гостинність українців говорять у всьому світі. За часи керування державою Петром Порошенком, Україна стала суб’єктом, а не об’єктом міжнародного права. Фраза “нічого про Україну без України” була актуальною, на жаль, лише за часів п’ятого Президента. Україну сприймали як повноцінного гравця на міжнародній арені, як частину Європи. Дуже хочу, щоб теперішня влада не схибила і не змінила вектор розвитку та позиціювання нашої держави.

Ростислав Замлинський в.о. очільника Львівської Обласної Державної Адміністрації

Ми, українці, створюємо імідж України самі. Кожен з нас несе відповідальність за розвиток бренду “Україна”, який, без жодних сумнівів, заслуговує на успіх. Суспільство мусить усвідомити, що життя за принципом “моя хата скраю” – чи то стосується викидання сміття під ноги, чи несплати податку, чи зарплат “у конвертах” – вкрай негативно впливає на цей бренд. Українці, перш за все, – відкриті, волелюбні, доброзичливі люди, готові відстоювати власні права, незалежність і цілісність. Наша країна однозначно запам’ятовується приголомшливою архітектурою, неймовірним поєднанням старовини і сучасності, традиційною кухнею. Україна приваблює дивовижними природними еколокаціями для відпочинку, активного туризму. Окремої уваги заслуговують малі туристичні міста з багатою культурною та історичною спадщиною, з туристичними об’єктами, занесеними до світової спадщини ЮНЕСКО. Я переконаний, що Україна для світу – європейська держава з родючою землею, сприятливим кліматом, високим інтелектуальним потенціалом. Наше суспільство володіє значним ринком кваліфікованої робочої сили. Водночас ми мусимо збільшувати позитивні знання про Україну серед країн–членів ЄС, підвищувати туристичну привабливість країни. Україна відкрита для реформ, позитивних змін, інвестицій, туризму, міжнародного співробітництва у різних сферах. Україна, а особливо Львівщина, вже зарекомендувала себе у світі як безпечний майданчик для ведення бізнесу – саме у Львівській області реалізуються кілька кращих іноземних інвестиційних проектів в Україні. Безперечно, наш регіон і за географічним розташуванням, і за економічним і людським потенціалом є чи не найкращим місцем для залучення інвестицій. А розвиток інфраструктури області, зокрема, будівництво доріг, неабияк сприяє розвитку туристичної сфери.

РІА Львів / липень 2019

5


Зірки шоу-бізнесу мають тисячі фанатів у кожному місті, дають сотні концертів і збирають цілі стадіони, їх впізнають на вулиці, щодня роблять десятки селфі. Здається, що ці люди мають все – славу, любов, гроші…. Та виглядає, що цього таки мало. Селебриті мають новий тренд – кар’єру політиків. І так уже збіглося в часі та політичному просторі, що тенденція “нового” сильно вкоренилася у головах електорату. Якщо досі політиків умовно ділили на “просхідних” і “прозахідних”, тепер модно – на “старих” і “нових”. Дві тенденційні течії злилися в одну. І передвиборча кампанія – цьому яскрава ілюстрація. Українська цьогорічна Рада нового скликання буде дійсно нова: люди, які ще декілька місяців тому на сцені цинічно приміряли гротескні ролі політиків; співаки, які роками дивували слухачів новими (не завжди патріотичними, не конче україномовними) хітами; титуловані спортсмени та знані художники вирішили зрадити музам. Тепер їхні імена поряд з концертними афішами можна знайти у партійних списках. Ці люди прагнуть зайняти місця у кріслах Верховної Ради.

Микола Спересенко, політолог Зараз відбувається перетікання електорату від старих політичних партій до нових. У них є позитивна репутація серед електорату: досі люди з шоу–бізнесу виконували роль умовних “експертів”-агітаторів, коли зі своїми концертами їздили підтримувати певну політичну силу. Вони можуть оцінити політику з позицій “простого народу”. Це нормально, що всі політичні партії оновлюються, але такі оновлення мають мати міру.

Шоубіз

політика

го шоу– бізнесу, які вирішили змінити професію. Фактично, це прагнення зумовлено не бажанням змін сфери діяльності, але намаганнями стати елітою ще десь крім співів, танців, кіно тощо. Політичною – те, що треба.

Валерій Гончарук, політолог

Варто враховувати, що кар’єра спортсмена – не вічна. Популярність співака може бути короткою. А політика здається більш надійним джерелом для майбутнього. Іноді у співака є розуміння: ціле життя по сцені плигати не вдасться, потрібно йди далі, розвиватись. І проблема не в тому, що шоу-бізнес іде в політику, а в тому, що політика стає шоу-бізнесом. Якщо людина має чітку громадянську позицію – чому б ні, чому не відстоювати свої погляди на іншому – державному – рівні. Проблеми починаються, коли цих поглядів немає, а слава і популярність є. І людині байдуже, з якою партією йти, під якою програмою підписуватись. Дуже часто ми зіштовхуємось з останнім. Чи не перетворять люди шоу-бізнесу політику на естраду – наразі передбачити важко. Вони вже мають свій образ, над впізнаваністю і вдосконаленням якого роками працювали. Більшість має імідж хороших і патріотично налаштованих людей.

Прихід людей з неполітичної сфери до політики не є суто українською практикою. Такий тренд популярний і закордоном. Колишній власник однієї з найбільших американських будівельних компаній, продюсер і телеведучий Дональд Трамп – тепер Президент США. Його електоральна популярність – безсумнівна. Звісно, є певні коливання рейтингу довіри. Та шанси бути обраним повторно – чималенькі. Політичні експерти вважають, що успіх “імпортних” екс–неполітичних персон вищих політичних ешелонів може бути одним з прикладів для зірок українсько-

6

РІА Львів / липень 2019


політика

Валентин Балагура, політичний експерт Поки люди шоу-бізнесу на сцені, їм довіряють. Проблема в тому, що виборці, які будуть за них голосувати, дивляться не на технологічну і професійну компетентність цих людей. Вони бачать сценічний образ – людина, які хоче змінити державу на краще. Та у Верховній Раді ці “нові” будуть працювати у команді з “старими” політиками. Поки вплив бізнесу та інтересів певних персоналій і груп зберігається, “нові” люди є просто обличчями “старої” команди. Щоб отримати голос за своє ім’я чи партію, шоумени використовують ще одну тактику. Останні пів року вони їздять містами України і дають безкоштовні концерти. Стверджують, що такі безкоштовні виступи відбуваються постійно, а не лише перед виборами. Однак, інформації, фото- та відеозвітів про такі концерти нам не вдалось знайти. Тому питання припустимості “інтелектуальної гречки” – досі без відповіді.

Ігор Вдовичин, політолог Це продумана і хороша стратегія перед виборами: їхні обличчя вже відомі, тому їм будуть надавати перевагу. А концертна програма – це приємний бонус, бартерний обмін. Але треба пам’ятати, що будь-яка робота – відповідальність і професіоналізм. Багато людей, які спонтанно змінюють творчу кар’єру на політичну, затримуються у політичних колах недовго. Вони швидко втрачають актуальність як політики. Згодом – як зірки, бо політично розчаровують людей, які за них голосували.

під

куполом

Ради РІА Львів / липень 2019

Декілька років тому, актори та співаки вже мали мандат. Тоді артисти під куполом Ради ще були, радше, винятками як пошестю. Незадовго більшість із обраних тоді повернулися у звичне творче оточення, продовжили працювати над розвитком власного таланту. Цього разу шоуменські амбіції виглядають серйознішими. Чи не перетвориться парламент на суцільний концерт – побачимо. А на разі – думаймо, де ставити свою “галочку”. Ліля Гончарук 7


аналітика

Андріян Фітьо економічний та політичний оглядач, керівник проектів з розробки стратегій розвитку та промоції територій, модератор стратегічних сесій із світової економіки, економіки України, автор методики з розробки бізнес-планів та інвестиційних проектів, член НСЖУ

Віктор Проскуряков доктор архітектури, професор, завідувач кафедри дизайну архітектурного середовища Інституту архітектури Національного університету “Львівська політехніка”

Інноваційний Прикарпатськ

майбутнього

замість "старого" Львова Швидкі глобальні тенденції у зміні парадигми нашого буття призводять до серйозних міркувань – яке ж майбутнє нас очікує вже завтра. Ми спільно спостерігаємо як змінюються предмети, що нас оточують навіть у межах одного покоління. Ще вчора не у кожної родини був ламповий телевізор, а сьогодні всі мають гаджети з цілодобовим доступом до будь-якого відеоконтенту. Крім того, змінюється суспільноекономічна система України: території отримують щораз більше економічної свободи. А це, в свою чергу, потребує відповідних просторово–архітектурних рішень. Міста конкурують за людський капітал, трудові, фінансові та транспортні потоки. Спроможність сформувати якісне комфортне інфраструктурне середовище в найближчій перспективі стане головною перевагою. На західних теренах нашої країни точкою притягання однозначно є Львів. Місто, звісно, – старовинне та історичне, але практично вичерпало можливості просторового, а від так – економічного розвитку. Місця для інноваційних концептів, здається, взагалі нема. А чіткі сигнали, як і на яких засадах розвивати

8

Карпатський регіон, – потрібні. Час вимагає творення футуристичних, екологічно орієнтованих проектів, на прикладі яких можна вибудовувати уявлення про середовище урбаністичних поселень ближчого і далекого майбутнього, формування нових українських міст з високим рівнем якості життя і високим економічним потенціалом.

Такими проектами займаються творчо-форсайтні групи у цілому світі. У нашому регіоні це Львівська архітектурна школа, завдяки напрацюванням якої розвивався Львів. Основа цього напрямку закладалась у "Львівській політехніці": завдяки кафедрі дизайну архітектурного середовища Національного університету “Львівська політехніка” важливою

РІА Львів / липень 2019


аналітика складовою урбаністичного дизайну стали футуристичні проекти. Один із таких проектів – “Ескіз-ідея міста майбутнього Прикарпатськ”. Він поєднав прогресивні ідеї архітектурних шкіл Європи (України, Німеччини, Польщі) з інтеграції у сучасну агломерацію міст і поселень Дрогобиччини. В ареал агломерації згідно з проектною візією увійшли Дрогобич, Борислав, Трускавець, Стебник, інші поселення та прилеглі території. У проектах міста-агломерації Прикарпатськ закладається вектор на формування найбільшої в Україні просторово-середовищної системи, що базується на історичних перед­ умовах розвитку та передових технологіях майбутнього – концепті "Індустрія 4.0" та шостому технологічному укладі, зі збереженням і значним розширенням класичних рекреаційно-відпочинкових, лікувально-оздоровчих і туристично-пізнавальних функцій. Головне, що в сценаріях розвитку середовища агломераційного утворення враховано збереження природних ландшафтів і краєвидів, запропоновано засоби гармонізації і гуманізації модерних рішень з історичною спадщиною та форм їх ефективного використання.

Візії формування та розвитку містаагломерації Прикарпатськ Центр міста Прикарпатськ – система міст-сателітів і напівсателітів, що своєю структурою і середовищем заповнюють простір між історично сформованими містами Дрогобич, Борислав, Трускавець і Стебник. Вирішені у вигляді радіально–кількісних ідеальних міст, запроектовані сателіти передбачають функції житла, лікувальних об’єктів і комплексів, інтегрованих у середовище історичних міст, які стали джерелами курортно–лікувальної і культурно-рекреаційної функцій (візіонер: Ангеліна Ільків)

1

діаметром від 3 до 3,5 км, середовище якого є місцем рекреації, туристичних і лікувальних центрів, санаторіїв і пансіонатів. (візіонери: Костржевська, Свєнтокшиська)

3

Концепція міста-агломерації враховує ідею міста-параболи архітектора-конструктивіста Ладовського. Суть у тому, що центр, “народжений” на межі південної границі Дрогобича, розвивається у напрямку між Бориславом і Трускавцем, та Трускавцем і Стебником у напрямку гір, поступово наповнюючи своє середовище рекреаційно– житловими утвореннями, лікувальними, рекреаційними, спортивними об’єктами і комплексами. (візіонери: Кравченко, Нагорнюк).

Економіка – рушій прогресу та конкуренції між містами Децентралізаційні процеси, запущені в Україні, дали значний поштовх територіальним громадам для формування бачення стратегічного розвитку. Конструювання концептів майбутнього розвитку територій – це вже чіткий сигнал для потенційних інвесторів. На підставі концептів формується стратегія розвитку агломерації та інвестиційний план. Щодо інвестиційного плану міста–агломерації Прикарпатськ, проглядаються чіткі макроекономічні показники: зростання кількості мешканців з орієнтовно 180 тис.осіб до 250 тис.осіб станом на 2025 рік. Рекреаційно-туристичний потік оцінюється на рівні 3,5 – 4 млн осіб в рік. Орієнтація на біо–, інформ– та нанотехнології дасть можливість формувати загальний бюджет на рівні 12–15 млрд. грн. Простіше кажучи, середня заробітна плата мешканця міста-агломерації Прикарпатськ становитиме 600 – 1000 євро., а це вже серйозна конкуренція для Львова.

В основі – ідея міста-саду англійського архітектора Ебенізера Говарда. Відмінність від первинного концепту в тому, що місто-сад знаходиться не поза зовнішньою межею міст Дрогобич, Борислав, Трускавець і Стебник, а в геометричному центрі поміж ними і має вигляд величного парку-саду

2

РІА Львів / липень 2019

9


аналітика

2

керуюча компанія

На території міста вже діють близько 60 керуючих компаній: 40 комунальних і 20 приватних. Цей варіант схожий на ЛКП, тільки тариф за послуги буде більший.

3

ОСББ

Євгеній Гущенков юрист, експерт у сфері житлового господарства Часто ми складаємо уявлення про людину, побувавши у неї в гостях. Тому кожен, хто чекає на візит друзів або знайомих, намагається справити враження хорошого господаря: вимити підлогу, вікна, навести лад у квартирі чи зробити те, до чого раніше не доходили руки. Та перш ніж потрапити до оселі, гість повинен пройти через "сіру зону" під'їзду – розбиті шибки, полущену фарбу на стінах, ліфт, у який страшно зайти. Власну квартиру до такого непрезентабельного стану, звісно, мало хто доводить. А от за “нічий” під'їзд відповідальність брати не хочеться. Тим часом, стаття 382 Цивільного кодексу України визначає, що власник квартири є і співвласником даху, підвальних приміщень, інженерних систем, ліфтів, сходових клітин тощо. Час зрозуміти, що ніхто крім мешканців будинку не буде перейматися “нейтральними” територіями. Необхідно об’єднуватись і спільними зусиллями їх впорядковувати. Закон України "Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку" передбачає можливість створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

ОСББ є юридичною особою, яка має постійне правління, а найважливіші питання вирішує на загальних зборах.

На думку експертів, найефективніша форма управління будинком і житловим майном. ОСББ потрібне, щоб отримати ефективний механізм колективного прийняття рішень з питань експлуатації і належного утримання будинку. Це структура, здатна розв’язувати загальні проблеми мешканців будинку, відстоювати їх інтереси та права в органах державної та місцевої влади, взаємодіяти з іншими юридичними особами, а також виступати позивачем у суді.

Щоб створити ОСББ, мешканцям необхідно провести загальні збори і спільно прийняти рішення про форму управління будинком.

Досить часто при створенні ОСББ постає проблема з документацією на будинок. Зверніть увагу: колишній балансоутримувач будинку у тримісячний строк з дня державної реєстрації ОСББ забезпечує передачу йому примірника технічної та іншої документації на будинок, а також документа, на підставі якого будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж. У разі відсутності такої документації, колишній балансоутримувач протягом пів року з дня державної реєстрації ОСББ відновлює її власним коштом. Якщо колишній балансоутримувач (зазвичай – ЛКП), не передає і не виробляє таку документацію, новоствореному ОСББ необхідно вимагати цього у судовому порядку. Не достатньо тільки створити ОСББ – ним треба ще якісно управляти. Тому питання обрання голови правління є надзвичайно важливим. Якщо членом ОСББ може бути тільки власник квартири або нежитлового приміщення у будинку, то головою правління може стати будь–яка людина, кандидатуру якої підтримали збори. Іноді залучити “чужого” голову доцільно: якщо в будинку ні у кого немає відповідних навичок, кваліфікації та досвіду. Проте практика показує, що

ОСББ:

Загалом у Львові є 9212 будинків різної форми власності. На сьогодні, у Львові створено близько 1400 ОСББ. Тобто навіть до половини загальної кількості будинків ще далеко, хоча все більше мешканців обирають ОСББ як форму управління будинком. Існує три форми управління будинком, одну з яких можуть обрати мешканці:

1

самообслуговування

Ця форма підходить будинкам, де не більше двох – трьох співвласників.

10

РІА Львів / липень 2019


аналітика голова-мешканець будинку – кращий варіант. По-перше, з сусідом спілкуватися легше. По-друге, проблеми будинку там само зачіпають його чи її. Голову правління ОСББ обирають (і звільняють теж) загальні збори мешканців. Для управління багатоквартирним будинком голова повинен бути одночасно економістом і адміністратором, господарником і юристом, інженером і навіть психологом. Від того, хто буде керувати об'єднанням, залежить якість і комфорт проживання у будинку, оскільки голова, по суті, і є дійсним керівником ОСББ, який забезпечує його нормальну діяльність. При виборі голови правління необхідно звертати увагу на особисті риси характеру майбутнього голови: ініціативність і наполегливість, надійність і відповідальність, здатність до компромісів, вміння і бажання вчитися. ОСББ створили. Голову обрали. Що ж далі? В багатьох новостворених ОСББ постає безліч питань: де шукати обслуговий персонал, скільки їм платити, з якими компаніями укладати договори, як правильно вести бухгалтерський облік, як юридично правильно оформляти протоколи, рішення та інші документи? І це тільки початок великого переліку запитань і проблем відповіддю на які, на мою думку, може стати асоціація ОСББ.

Наступний крок у життєдіяльності будинку – вступ до асоціації ОСББ. Про доцільність цього кроку поговоримо далі. У Законі України “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” знаходимо потрібне визначення. Асоціація ОСББ – юридична особа, створена для представлення спільних інтересів об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Асоціація ОСББ має свій статут, а також усі права та обов'язки юридичної особи. Простими словами, асоціація ОСББ – об'єднання декількох ОСББ в одну юридичну особу для представлення спільних інтересів. Слід розуміти, що ОСББ – члени асоціації не припиняють свого існування як юридичні особи. За рішенням загальних зборів ОСББ, функції з управління багатоквартирним будинком (усі або частково) можуть бути передані асоціації. Таким чином, асоціації ОСББ можуть не тільки представляти інтереси об'єднань, але й фактично управляти ними.

То навіщо ОСББ об’єднуватися в асоціації? u ефективне управління та економія коштів.

Асоціація ОСББ – не сума всіх ОСББ із їх головами, бухгалтерами та іншими штатними одиницями. Це нова структура – нова юридична особа з персоналом, достатнім для утримання всіх будинків асоціації. u можливість ефективно протистояти в судових спорах і відстоювати свої права в усіх органах державної влади. Що більше учасників асоціації, то легше їм лобіювати свої інтереси у взаємовідносинах з державними та приватними структурами. Створивши асоціацію, ОСББ мають можливість найняти одного бухгалтера, котрий вестиме облік і складатиме звітність за всіма об’єднаннями співвласників. Звичайно, з огляду на більший обсяг роботи, заробітна плата буде більшою, ніж в одному ОСББ. Та це дешевше, ніж кожному ОСББ наймати власного фахівця з ведення обліку. Аналогічна ситуація з юристами. Їх у штат ОСББ запрошують рідше, але доволі часто користуються послугами правників на договірних засадах: для отримання консультацій, розроблення внутрішніх документів, провадження певних реєстраційних дій тощо. Зазвичай потреби ОСББ у цій сфері дуже подібні. Відтак, значно вигідніше

хто в домі господар?

поставити одному юристу питання, актуальне для всіх ОСББ-членів асоціації та оплатити необхідну консультацію всім разом. З головами ОСББ теж зрозуміло: формально кожне ОСББ має мати свого. Але якщо делегувати більшість повноважень очільнику асоціації, лишивши за головами правлінь ОСББ тільки номінальні повноваження, – їх робота не вимагатиме значної оплати. Коли ви створите ОСББ та навіть вступите в асоціацію, проблеми, які накопичувались роками, не зникнуть в одну мить. Але – при правильному підході – почнуть вирішуватися крок за кроком. Не треба чекати, що хтось вирішить проблеми за вас. Не варто боятися створювати ОСББ. Консультуйтеся з експертами у цій сфері і рухайтеся вперед разом. Адже дорогу здолає той, хто нею йде. РІА Львів / липень 2019

11


гість номера

Юліанна Кандя

Пиво –

не жіноча справа

багатодітної журналістки

12

Юліанно, Ви – журналіст із багаторічним досвідом. Чому вирішили почати власний бізнес? Власний бізнес у мене трохи більше ніж рік. Щоб відповісти на запитання так, щоб мене зрозуміли читачі, треба повернутися, напевно, на років двадцять назад. У мене дуже активне життя: весь час щось роблю. Коли мені було 12 років, помер тато. Відтоді допомагала мамі на роботі. З третього курсу почала працювати журналістом у газеті "Експрес" (нині вже 16 років як я там). Саме в редакції познайомилась із своїм чоловіком – спортивним журналістом Максимом Качурівським. Ми одружились. Через рік народився синок Артем, ще через рік – дочка Віталіна, а знову через рік – наш Третій Номер – синочок Андрій. А ще через рік... Ні, поки ще не народила (сміється – ред.). Мені зателефонував шеф і зробив пропозицію, від якої, як кажуть, не можна було відмовитись: стати головним редактором нової газети сенсацій і скандалів "Блискавка". Пригадую як прийшла додому, відкрила пляшку "Хенесі" і до вечора прийняла рішення – звісно, я повертаюсь на роботу. Ще й на таку посаду. Старший уже ходить у садок, середню прилаштовую туди, а для догляду за наймолодшим (йому тоді було 9 місяців) складаємо "графік чергувань". У мене, крім суботи і неділі, – два вихідних. Чоловікові дають один. Отже, лише два дні у тиждень бабусі сидять із дитиною. Ніби в дитячому графіку нічого не змінилось. Зате я стала працюючою мамою. Газета стрімко розвивалась. За пів року існування її тираж доходив до ста тисяч і "Укрпошта" визнала нас другою за тиражем україномовною газетою у нашій державі. І от... на піку розвитку видання я вчетверте вагітна! Знаєте, я не залишила газету і не пішла в декретну відпустку (не враховуючи двох місяців до і після пологів). Я просто почала працювати вдома. Ми живемо у третьому тисячолітті і немає жодної різниці, де стоїть ноутбук: у тебе на кухні чи в редакції. Моє життя було наповнене сім'єю і газетою. Але без "Блискавки", я не була такою організованою і мало що встигала. Тепер же з’явилися такі навички тайм–менеджменту, що я знаходжу час і для спортзалу, і для подорожей (повторюсь: ноутбук з однаковим успіхом може бути в редакції, на кухні, в Карпатах, чи на морі), навіть танцями на пілоні зайнялась. Стільки всього! Де ж Ви знайшли місце у цьому щільному графіку для власної справи? Моя четверта дитина – донечка Злата – пішла у садок. З’явилось забагато вільного часу. Я встигала все зробити, а час залишався. І я лежу. Ну як це: лежу і нічого не роблю? Я сильно себе картала за це! Так, це був нервовий розлад. З’явилась хвороблива тривожність: я панічно боялась за РІА Львів / липень 2019


гість номера

дітей і... пішла до лікаря. Дякувати Богу, психіатр сказала, що я – не її пацієнт і запропонувала відпочити. Ха-ха! Та я ж від того відпочинку з розуму сходжу! Тоді я вирішила організувати безкоштовний гурток юного журналіста на базі районного дитячого клубу. Але мені так і не відповіли (я, до слова, від пропозиції не відмовляюсь – готова робити це і зараз). Розглядала тоді різні варіанти зайнятості – не в журналістиці, бо кращої за мою редакцію немає. Дивилась у бік комунікації: реклама, маркетинг, івенти, креатив. Та все мені було не до душі. Такі “муки творчості” тривали десь протягом місяця і тут... 31 січня минулого року ми з сином пішли купляти всю потрібну канцелярію, адже наступного дня починалася підготовка до школи. Йдемо в найближчий магазин. А там – вивіска “Оренда. Продаж”. Думаю: от я би щось тут вигадала! Але що?! Вже за дві хвилини я знала, що це буде пиво. Хоча раніше про таке не мріяла, не думала і не планувала. Розкажіть Ваш хід думок: як за дві хвилини із головного редактора надумати стати "пивною баронесою"? З розумних книжок я запам’ятала, що займатись потрібно або тим, що любиш, або тим, чого бракує. Люблю я журналістику, а бракує …. живого розливного пива! Такого справжнього, смачного, щоб багато краників і асортимент на будь–який настрій. Слабеньке – втамувати спрагу; міцне, густе і насичене – розслабитись; гіркіше – до тараньки; солодше – до піци; фруктове – до поцілунків (усміхається – ред.). Торік я бачила такий магазин в Одесі. Крім пива, там мені дуже сподобався продавець – такий колоритний одесит. Люди ходили не так на пиво, як "до того хлопця". І мені закортіло зробити такий же колоритний заклад – щоб приходили до мене не лише по пиво, а й по настрій. Бо ми з чоловіком такі: цікаві і балакучі. До речі, був один курйозний випадок. Коли ми відкрили "Фонтан", до мене прийшов чоловік і каже: "Прийшов на тебе подивитись". Спочатку обурилася: я що – експонат?! А він продовжує: "Кажуть, Макс жінку з чотирма дітьми кинув і відкрив пивбар з коханкою". Ну як до таких пліток ставитись? Приємно! Це ж найбільший комплімент – коли дружина виглядає як коханка (сміється –ред.). Знову ж таки за іронією долі, в той момент телефонує чоловік і каже: "Я РІА Львів / липень 2019

наробив гарячих канапок – купи пива". Це був ще один знак. Пригадую, відповіла: буде тобі пиво, цілий фонтан пива. Тому магазин ми назвали "Фонтан". Більше я ні з ким не радилася і ні хвилини не вагалася. Наступного дня я оформила ФОП. Робота над проектом почалася. Ідея створення “Фонтану” з’явилася 31 січня, а 14 березня ми вже святкували офіційне відкриття першого закладу! Четверо дітей – це ж ціла купа часу вдома. Як не загубитися поміж дитячих пляшечок? Та чому не загубитись – я загубилась у “безвилазному” декреті на 5 років. Тому пелюшками, памперсами і пляшечками я “насолодилась” повною мірою і раджу кожній мамі якомога довше бути в декреті. Я вам більше скажу: вважаю, що саме чемним і відданим декретом заслужила таку цікаву і відповідальну посаду. А от з четвертою дитиною я була досвідченою мамою, яка вже знає як знайти час на манікюр, спортзал, шопінг, творчість, бізнес, мандрівки і навіть нічні розваги. Інколи ми з Максом порівнюємо стиль нашого життя зі станом футбольного воротаря під час пенальті: завжди повна готовність!

А що Ви маєте на увазі під "нічними розвагами"? Дуже люблю дискотеки, нічні клуби... Але багато років там не була – то не мала можливості, бо діти грудні, то не було компанії. І тут однокурсник чоловіка запросив нас взяти участь у розважально–інтелектуальній грі MIND GAME. Коханий відмовився – йому не цікаво. А я не просто пішла. Я стала капітаном нової команди інтелектуалів "Експресивка", кістяк якої складають однокурсники мого чоловіка. Уже два роки як ми граємо і дуже часто виграємо. Чемпіонат відбувається у нічних клубах (раніше – у "Старгороді", тепер – у "Малевичі"), а після ігор – афтепаті. А тепер оцініть мій хитрий задум: танцюєш до ранку, а чоловік не злиться і не ревнує – я ж під наглядом його однокурсників! Як діти ставляться до маминої постійної зайнятості? Діти постійно з нами. Зараз їм 10, 9, 7 і 5 років. Вони відвідують дуже багато секцій, мають розряди з шахів, а ще футбол (двоє хлопців і старша донечка), плавання, танці, бойовий гопак, англійська і навіть макраме. Водимо-возимо їх самі – нянь ніколи не було. Інколи бабусі приходять – зараз рідше, а колись ледь не щодня. Діти відчувають нашу зайнятість хіба що влітку, коли не в школі. Але ми вже звозили їх на море, зараз збираємо у табори. Тому не думаю, що обмежуємо їх в увазі. Навпаки, коли я цілий день вдома, вони бачать непричесану жіночку, яка постійно намагається їх нагодувати. А мої діти не мають сильного апетиту: в маму, певно, вдались – моя талія 62 сантиметри! Коли я працюю – супер: мама не кричить, одягає гарну сукню, має чудовий настрій і вона не змушує їсти зупу. Додам, що всім своїм успіхам я завдячую дітям. Як не парадоксально, але із кожною наступною дитиною у мене з’являлось усе більше ідей, можливостей і грошей. Тому не бійтесь народжувати. Саме діти змінюють на краще нас і цей світ! Тетяна Корочанська Фото з архіву Юліанни Канді 13


місто в фокусі

Здається, що вуличні торговці не сплять: у будь-яку пору дня, а особливо ввечері та у вихідні – полюють на клієнтів. Вони тицяють блискучу кульку, прилаштовують на плече птаха, одягають чудернацького капелюха та зненацька сфотографують. Вони розважають, заговорюють зуби, засипають компліментами, дзиґами крутяться траєкторією довкола тебе. Що завгодно – тільки купи/сфотографуйся/потримай. Скільки коштує? Та “давайте скільки бажаєте”, “як оціните, так і буде”. Лиш би не менше ніж 50 гривень. Купюри меншого номіналу вітають нерадо: товар можуть забрати, а покупця обізвати “скупердяєм” (а то й іншими словами – з тих, за які закон про дематюкацію штрафом каратиме).

скільки дасть. Але менше “двадцятки” не продаю. Хіба коли немає настрою торгуватись”, – розповідає 16– ти річний хлопчина. Таких продавців стрічок у місті чимало. Лише на проспекті Свободи зустріла п’ятьох. Переважно працюють на цій локації та Площі Ринок. За декілька метрів схожий товар пропонує продавчиня старшого віку. Припрошує придбати червону нитку – нібито з Ізраїлю. Шовкова нитка коштує 100 гривень. Охочих придбати сумнівної дієвості оберіг небагато, тому жінка знижує ціну. За годину у неї купили 2 нитки за 75 гривень. Поки слідкувала за роботою стрічко-ниткових торговців, над головою

Бізнесмени Як працюють вуличні бізнесмени спостерігаю згідно з їх робочим графіком. Починають торги близько 9:00 ранку на площі перед Оперним Театром. Поки люди купують каву, зі своїм товаром підходить перший продавець. Запитує про настрій і водночас майстерно зав’язує жовто–блакитну стрічку на руку. Каже, що безкоштовно, а коли людина хоче віддячитися за прикрасу, починає торгуватись. Варіанту купити стрічку дешевше 15-ти гривень нема. Питаю, скільки стрічок продає за день. “Можу 15 –20, за вихідні – більше. Ціну високу не ставлю – хто

пролунали дивні звуки: саморобна “пташка” пролетіла над головою і бехнулася просто перед ногами. Так майстерно приземлити свій виріб перед клієнтом ці продавці вчаться довго. “Набита рука” – половина успішного продажу. Цікавлюсь технологію виготовлення: ручна робота з дерева, пластику, гумки та плівки. Ціна – 150 гривень за штуку. Улюблена аудиторія – діти з батьками. Фото з тваринами, птахами та домашніми улюбленцями – окрема історія. Люди, які на площі Ринок виставляють своїх котиків, собачок чи більш екзотичну живність, ставлять поруч із “моделлю” напис ніби від імені улюбленця, який просто мріє, щоб із ним сфотографувались. Поруч – коробка для грошей. Киньте,

мовляв, киці на “віскас”. Що креативніший заклик, то більше шансів заробити. Також зустрічаю чоловіка з птахами, прив’язаними до його руки. Продавець підходить і пропонує зробити фото. Без прелюдій називає ціну послуги – 20 гривень. Біля головної Львівської копальні кави – найбільший потік туристів.

26

РІА Львів / липень 2019


місто в фокусі

Вуличні бізнесмени мають одну спільну рису: особливий інтерес проявляють до групи людей, яким проводять екскурсію.

Дарина Коваль, екскурсовод

Пропонують багато незрозумілої продукції у досить нав’язливій формі: вішають стрічки, роздають картки, календарі, фотографують. Тут особливо вирізняються фотографи, які знімають непомітно, а потім пропонують це фото купити. Комусь це неприємно, хтось обурюється, але багато людей купує. Кожен заробляє як може, але не потрібно бути надокучливим. Люди самі підійдуть, запитають і куплять – якщо їм буде цікаво.

з міських вулиць Тут розміщена фотозона: тварини та крісла з сіна. Поруч – гуцульський одяг (так каже чоловік, який одягає етно-костюми на охочих сфотографуватися). Зазнимкуватися гуцулкою на свій же девайс – від 70 гривень. Якщо ж після фотосесії платити не хочеш – мусиш тут і вже видалити всі фотографії.

На годиннику 18:00. Потік людей на Площі Ринок збільшується. Серед натовпу – новий бізнесмен. В руках у нього буклет з написом “Знайдено туриста”. Такі листки розміру А4 популярні вже близько року: інформація про місто і місце для фото людини – покупця такого буклету. Отримати його можна за 2 хвилини. Працюють такі продавці за продуманою схемою: чоловік з фотоапаратом в руках шукає компанію людей з келихом чогось смачного. Одразу їх фотографує, нахвалюючи вдалість знимки. У продавця на локації є принтер, ноутбук та ескіз готового буклету. У спеціальній програмі треба тільки додати щойно зроблену фотографію і надрукувати псевдооголошення про знайденого туриста. Сталої ціни немає – зазвичай грошима скидається компанія людей і в кишені продавця приємна сума. “50 гривень на одній

РІА Львів / липень 2019

такій газеті заробити можна. Основне – щоб були люди веселі. Вони готові більше заплатити. А взагалі, більше працюю, щоб розвеселити людей. Не маю чіткої цифри, скільки хочу заробити у певний день”, – каже один із таких підприємців. В іншій частині Площі Ринок також фотографують людей. Тут інший підхід: фотоапарат одразу друкує фото у ретро стилі. До людини приходять вже з готовим товаром – дають фотокартку, за яку просять від 20 гривень. І охочих не бракує.

Часто у вуличному бізнесі продавці – підлітки. Якщо запитатися про працевлаштованість, більшість має заготовлену відповідь – “допомагаю батькам”. Тактикою і навичками нахабних продажів вони володіють майстерно. Потенційна здобич таких продавців – туристи. За день спостережень я підрахувала: менше ніж 200 гривень вони не заробляють. Особливо вигідний бізнес фотографа: один вечір – і майже 600 гривень в кишені. Ліля Гончарук

15 27


Наливкарня розташована в одній з найстаріших будівель-пам’яток архітектурної спадщини в самому серці міста Лева. У 16 столітті на місці пабу були конюшні, а в радянські часи – склотара.Тут досі можна насолодитись красою стелі, яка збереглася ще з часів Відродження. З 17 вересня 2017 року заклад спеціалізується на фірмових наливках і лікерах. В асортименті – понад 20 видів наливок з натуральних продуктів. Для любителів алкогольних коктейлів – коктейльна карта, яку постійно оновлюють і доповнюють. Звісно, запропонують і смачні оригінальні закуски – холодні чи гарячі. М’ясна, сирна та фруктова дошка здивують вишуканим смаком. Щоб кожен вечір гарно розпочати – у “Наливкарню” треба завітати!

вул.Коперника 5 0667522119 vzhar.resto М’ясний ресторан з авторською кухнею V-zhar запрацював у Львові в березні 2019 р. Назва "Вжар" відображає суть: тут готують стейки на єдиному в Україні Монгол-грилі. Тут вміють готувати смачне мясо, подають гідне вино, цінують кожного гостя. Крім м’яса у меню – супи, салати, морепродукти та десерти.

вул. Братів Рогатинців 37 (вхід з вул. Староєврейської) nalyvkarnya

І,звичайно, у V-zhar можна не лише смачно поїсти, але і скуштувати фірмовий коктейль і запалити димний ароматний кальян.

РІА Львів / липень 2019


Додай барв своєму літу разом з

Хто він? Бар у самісінькому центрі Львова з усією класикою коктейлів і не меншою кількістю авторських. Заклад посезонно змінює меню напоїв. Але be careful, бо літо швидко закінчиться - і це ризик не встигнути щось скуштувати. У #HASHTAG використовують лише якісний алкоголь та часто роблять оригінальні мікси. Не віриш? Ти це відчуєш уже з першим ковтком. А для зовсім повної комплектації твого відпочинку заклад пропонує великий асортимент страв, PS4 і класні кальяни. Блогери кажуть, що хештеги в постах – це важливо. Можливо, в житті теж? Спробуй і додай #HASHTAG у своє життя.

вул. Валова 6 +380 (98) 922 52 09 hashtag2.0lviv

44barlviv +380 (67) 831 87 88 Графік роботи: З неділі по середу 13:00 до 01:00 З четверга по суботу 14:00 до 02:00 Перший бар у Львові, який ще три роки тому почав готувати для львів'ян і гостей міста ортодоксальну коктейльну класику. Сьогодні заклад працює у форматі Cafe. Deli.Bar. Окрім змішаних напоїв, годує власною імпровізацією на італійську піцу. Кожного місяця команда барменів проводить тематичну коктейльну вечірку присвячену не тільки правильно змішаним напоям, а музиці та мистецтву.

РІА Львів / липень 2019

17


Bar Mushly – улюблене місце всіх по­ ціновувачів морепродуктів. Коли ви завітаєте туди, цілком ймовірно, що раптом відчуєте запах моря і легкий шум прибою – як на середземноморському узбережжі Італії. Bar Mushly щодня гостинно відчиняє свої двері о 7:30. На вас чекають смачні сніданки із дарами моря – оладки зі щучою ікрою чи яєчня скрембл з тунцем та келих ігристого у подарунок. Тут ви можете скуштувати велике пла­то

морепродуктів, устриці, креветки в томатно-кокосовому соусі з диким рисом, стейк з тунця чи лосося, грильованого восьминога чи лобстера зі соусом Айолі. Також не оминайте увагою новинки від шефа – фаланги королівського краба зі спаржею, філе дорадо з кускусом і соте з креветками, кумкватом та овочами. Всі страви з морепродуктів відмінно поєднуються з італійськими ігристими винами – ламбруско і просеко. Всім устриць і бульбашок!

barmushly bar.mushly площа Ринок, 35

Італія

Італійський гриль–ресторан у самому центрі Львова. Назва походить від гірського хребта Пасо дель Брателло, який простягається через дві італійські провінції – Тоскана та Емілья-Романія. Тоскану часто називають гастрономічним центром країни – тут чудово смажать і печуть м'ясо і готують морепродукти. Мешканці Емільї–Романії володіють унікальною майстерністю приготування пасти, а район гір Bratello у своїй гастрономічній традиції поєднує особливості обох регіонів. Хто любить пізні сніданки – може заві18 24

BratelloRestaurant bratello_restaurant +38 067 737 88 98 вул. Корнякта, 1

тати у будні із 10 до 12 год на італійський сніданок (ситну яєчню з беконом або легку гранолу з йогуртом). Із 12 до 16 год. – заходьте до Bratello на ланч. До вибору – три варіанти смачного обіду із італійських страв. Ще зовсім трохи – і сієста. Серед фішок закладу – паста власного приготування, піца на фірмовій чорній основі, страви з морепродуктів, гарячі та холодні закуски, десерти. А настрій італійського узбережжя створюють паста Агліо Оліо та Песто е Каламарі. У Bratello діє окрема барна карта, є фірмове біле і червоне вино, коктейлі та лимонади. РІА Львів / липень 2019


Emma Pizza – італійська міні-піца у центрі Львова! Досвідчений шеф, титулований іта­лійський піцейоло Андрій Злотко ст­ ворив особливі рецепти кожної піци. Половину життя проживши в Італії, він пройшов шлях від посудомийника до власника піцерії MastroPizza. Унікальна запатентована рецеп-

вул. Галицька, 15 067 100 42 00

тура тіста: борошно пшениці твердих сортів, рисове і соєве борошно, а також кілька секретних інгредієнтів. Піца уні­ кальна тим, що вона не шкідлива для фігури. І це чиста правда! Легке та повітряне тісто отримало найпрестижніші нагороди в Європі та світі. Кожна піца в Emma Pizza, має ідеальний розмір Ø 23 см – вистачить, щоб наїстись. Наші кухарі приготують будь-яку лише за 3,5 хвилини. Заінтригували?

Час роботи: 10:00-23:00 emmapizzalviv

у серці Львова

Ресторан "La Famiglia" розташований в одному зі спальних районів міста Львова – Сихові. Він ідеально підходить для смачного сніданку на літній терасі, обіду в теплому родинному колі чи вечері в гамірній компанії друзів. Малюкам – особлива увага, любов і дитячий куточок: батут, лабіринт та великий вибір іграшок.

(098) 850-43-89 (032) 245-45-74 lafamiglialviv La.Famiglia.lv

У ресторані подають страви італійської і паназійської кухонь, є спеціальні пропозиції та сніданки. Найбільшою популярністю серед гостей користується справжня італійська піца, але в меню – широкий вибір смачних страв. М'ясо, риба, перші страви, холодні та гарячі закуски, десерти – очі розбігаються і все хочеться скуштувати.

lafamiglia.one@gmail.com РІА Львів / липень 2019

19


РІА Львів / липень 2019


У нас завжди +30С Аквапарк “Пляж” – найбільший критий аквапарк у Західній Україні, який поєднує розважальний, спортивний та оздоровчий відпочинок. Екстремальні гірки різної висоти та рівня складності, 5 басейнів, 6 барів, зона "РЕЛАКС" (5 бань і саун), веселі аніматори, розіграші та призи – розважайся та оздоров-

вул. Кн. Ольги, 114

РІА Львів / липень 2019

люйся. В аквапарку "ПЛЯЖ" є літня тераса - чудове місце для відпочинку, гарної засмаги та відмінного настрою на все літо. Тут вас чекають комфортні шезлонги, спокійна атмосфера і приємний музичний супровід. Аквапарк “ПЛЯЖ” – найкраще місце для відпочинку та розваг у Львові!

(032) 263 – 60 – 55 (067) 373 – 71 – 73

www.aqualviv.com.ua

45


місто в фокусі

Для початку, зрозуміємо, що безжальний дрес-код велить. Та й яким він взагалі буває.

Business Best

Офіційний і найсуворіший зі всіх дрес-кодів. Так одягаються для формальних зустрічей і перемовин. Формат не терпить порушень та ігнорування деталей. Отже, для “протокольного” луку потрібно: – Довгий рукав

– Спідниця/сукня нижче коліна – Закрите взуття з підборами до 5 см – Стримані матеріали та фактури, костюмні тканини Business Best не допускає одягу з льону. Максимум з дозволеного на літо – котонова класична біла або блакитна сорочка. З аксесуарами теж не розігнатися: обручка, наручний годинник і класичні мінімалістичні сережки – от і все.

Літо аутфіт для спеки

Спека у місті набирає обертів. Добре, коли “білий верх-чорний низ” можна замінити стильним пляжним луком і позасмагати десь у тропіках. А якщо літо застало на роботі? Офісні красуні, скуті строгим дрес-кодом, активно шукають комфорті, доречні та водночас стильні луки.

Business Traditional

Найпоширеніший діловий дрес-код для звичайного робочого дня, зустрічей з клієнтами, поточних перемовин і нарад. Для такої нагоди одягаємо: – Довгий або короткий рукав (мають бути закриті пахви) – Закрите декольте – Спідниця/сукня до коліна або нижче Business Traditional допускає різні фактури, проте краще дотримуватись кольорів та відтінків природної гамми.

22

Образ можна придбати у магазині "ФЕШН ПЛАЗА"

РІА Львів / липень 2019


місто в фокусі

в офісі: Редакція “РІА-Львів” дуже співчуває тим, кому шорти з маєчками – суворе табу (ми, журналісти, народ творчий – нам можна) і – у якості моральної підтримки – пропонує ідеї образів та підбірки речей, які підійдуть для офісних буднів влітку. Деякі з них пасуватимуть, якщо ви раптом надумаєте закінчити важкий робочий день вечіркою з коктейлями (а ми віримо, що ви так робите не лише у п'ятницю) – варто лише розпустити волосся, додати яскраву помаду та дістати з сумочки цікаві сережки.

Лайфхаки стильного літа – Речі без активних принтів Особливо коло обличчя. Допускається клітинка, смужка або невеликий горох. – Nude is new white Звичайно, білий – класика. Та крім того, що білосніжні речі чистими бувають лише раз, колір має ще одну прикру особливість: може підкреслити сліди втоми, почервоніння або різні “заломи”. Натомість беж (він же – нюд) приховає втомлену шкіру та створить ефект хоч якоїсь засмаги. А білі лофери чи класичні “човники” додадуть образу літа. – Гра текстур Якщо дрес-код дозволяє експерименти – why not? Ефект елегантної непрасованості, “активний” льон, легкий шовк – поєднайте непоєднуване. Тільки обережно – на роботу все ж одягаєтеся. – Структурованість Хочете щоб образ виглядав цікавіше – обирайте речі, які добре тримають форму. Жодного оверсайзу – тільки “футляри” та жакети з чіткими лініями крою.

РІА Львів / липень 2019

Продовження

23


місто в фокусі

Business Casual Данина офісній демократії. Ідеальний для неформальних зустрічей, тренінгів, семінарів і “офісних п'ятниць” – коли можна навіть джинси та улюблену футболку з принтом. Одначе, все залежить від корпоративних правил: знаємо ми одних столичних колег, де кінець тижня святкують піцою і домашніми капцями. Та не всім так щастить. Тож звабливе декольте, міні-міні, геть порвані джинси та неоновий манікюр краще залишити на суботу.

Краще не треба… Офісні луки найчастіше передбачають абсолютну класику. Проте навіть у класику час вносить корективи. До прикладу, сучасні та олдскульні класичні брюки – то дві стратегічно різні пари штанів. Тому, щоб не перетворитися на героїню ретро-кіно, прибираємо ці речі на горище:

– Короткі сорочки з виточками Краще надати перевагу прямому крою у чоловічому стилі. Як не парадоксально, але в “чоловічому” варіанті сорочки ви будете виглядати більш стрункою та мініатюрною. Проведіть вашій сорочці короткий тест: підніміть руки вгору, і якщо вона “підстрибне” за ними – відкладіть її до кращих часів. – Прямі брюки з середньою посадкою, що обтягують стегна Окрім фльору неактуальності, штани можуть подати пропорції фігури з дуже невигідного боку. Краще оберіть вільні у стегнах брюки з чіткою посадкою на талії. Пам’ятайте золоте правило стилістів – між тілом та одягом завжди має поміщатись 2 пальці. Так ви уникнете ефекту “гардеробу молодшої сестри”. – Короткі приталені піджаки Як і з сорочками, варіант “з чоловічого плеча” – трендовий. З чим носимо? Самостійно або під ремінь. Тут головне не перестаратися з розміром. І посадка плеча має бути “правильною”. Екстра-оверсайз краще приберегти для богемної вечірки – для офісу це вже те “занадто”, що “не здраво”. Дарина Зобків

24

РІА Львів / липень 2019


місто в фокусі

м.Львів, вул.Куліша 42 +38 097 171 00 33 fp.mens.l

Рік ми одягали найстильніших джентльменів. Тепер підготувати стильні обнови і для прекрасних леді. Зустрічайте нові колекції актуального одягу. РІА Львів / липень 2019

Вдалих покупок!


24

РІА Львів / липень 2019


РІА Львів / липень 2019


Час, коли спортом займалися або на уроках фізкультури, або “спеціально навчені люди” (себто – професійні спортсмени), давно минув. Тенденція зміни стилю життя на здоровий, культ досконалості тіла, довголіття як тренд, усвідомлене споживання – ці фактори зробили фізичну активність не просто популярною, а замалим не обов'язковою для сучасної людини. Спорт не має вікового чи соціального цензу – кожен може поставити ціль і досягати її. Мрієте про підтягнуту струнку фігуру? Необхідні сила та енергія? Треба позбутися стресу? Тоді вам – до спортзалу. І дійсно – тренажерні та фітнес зали переживають бум

Припустимо, ви хочете набрати вагу та наростити м’язи. Тоді треба споживати більше калорій, ніж ви витрачаєте за день, і збільшити споживання білка, бо це і є основний будівельний матеріал для м’язів. Якщо ви хочете схуднути, то все з точністю до навпаки: дбаємо про дефіцит калорій, обмежуємо споживання вуглеводів і шкідливих жирів. Це тільки каркас – загальні рекомендації залежно від цілі. Всі інші нюанси та деталі – дізнавайтеся сайті mega–mass.ua у відповідному розділі.

менті магазину є вітамінно-мінеральні комплекси, риб’ячий жир, засоби для догляду і відновлення опорно–рухового апарату. Мережа магазинів спортивного харчування Mega-Mass існує вже понад 10 років. Наші точки продажу знаходяться у всіх великих містах західної України: Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Тернопіль. Ми маємо давні партнерські відносини з усіма офіційними представниками відомих американських та європейських брен-

MEGAMASS

спорт у задоволення

відвідувань. Та далеко не всі аматори спорту знають головний секрет “правильної” спортивної активності. І те, яку вагу ви піднімете на штанзі, і на скільки кілограм схуднете залежить від…… ХАРЧУВАННЯ. Ми те, що ми їми. І наші тренування – лише продовження раціону. Тут має значення кожен нюанс: що ми їмо, скільки, коли, яким способом готуємо. Щоб у всьому цьому розібратися, треба витратити чимало часу та зусиль: читати, дивитись відео, аналізувати багато специфічної інформації. Та якщо часу (чи бажання) заморочуватися цими питаннями нема, можна звернутися до професіоналів, котрі підкажуть, що та коли треба вживати, щоб швидше і якісніше досягти своєї мети. На сайті мережі магазинів спортивного харчування Mega–Mass.ua ви завжди отримаєте повну консультацію і подальший супровід у використанні спортивного харчування. Але для початку розберемося, що ж це таке – спортивне харчування, для чого воно та чи є обов’язковою передумовою для досягнення певних результатів. Усю нашу їжу можна поділити на три основні складники: білки, жири та вуглеводи. Всі вони разом складають загальну калорійність раціону.

28

У якийсь момент ви зрозумієте, що керувати всім цим лише за рахунок корекції раціону – просто нереально (теоретично – так, практично – … переконайтесь самі). Якраз тут вам знадобиться допомога – добавки. Ось ви відчуваєте, що трохи не встигаєте з обідом, а пропускати його не можна. У вас є вибір: перекусити фастфудом і отримати купу зайвих калорій з жирів та вуглеводів, чи випити порцію протеїнового коктейлю. Не думайте, що спортивні добавки коштують “всі гроші світу”. Порівняно з бургерами та перекусами нашвидкоруч, вони дешевші. Корисніші, фінансово вигідніші, здоровіші – які ще аргументи потрібні? Зрештою, не лише спортсменам можуть бути корисні спортивні добавки. В асорти-

дів, а з деякими працюємо взагалі без посередників, тому завжди можемо гарантувати якість і оригінальність всієї продукції на наших віртуальних та реальних полицях. Є у Mega-Mass і відділ спортивних товарів, та основний акцент – на якісний зручний одяг для спорту: лосини та легінси, шорти, топи, футболки, майки та рашгарди відомих європейських брендів.

РІА Львів / липень 2019


MEGA-MASS.UA спортивне

харчування

Адреси магазинів у Львові: вул. Куліша, 22

(біля ТРЦ “Форум Львів”)

вул. Генерала Чупринки, 14 вул. Городоцька, 42 (біля Цирку)

099 405 35 35 068 041 11 22 093 110 19 01 mega-mass.ua megamass_ua РІА Львів / липень 2019

41


Для одних біг – для загального тонусу. Для інших – спосіб схуднути. Є атлети, які займаються бігом професійно. Так чи інакше, кожен з нас перечитав сотні постів і десятки статей про користь пробіжки. А влітку, коли бути в формі хочеться найбільше, бігунів стає в рази більше. Ми в редакції “РІА-Львів” вирішили зібрати для вас кілька атлетичних корисностей. То як, побігли?

На старт,

Біг Вода

Пити потрібно багато – щонайменше 2 літри в день. Привчайте себе постійно поповнювати водний баланс і контролюйте: встановіть спеціальний додаток на смартфон і не ігноруйте нагадування, купіть стильну пляшку для води і тримайте її у полі зору, поставте на стіл графин мінералки без газу.

1

Ізотоніки

Під час інтенсивного тренування ви втрачаєте багато солі. Сама лише вода не допоможе поповнити її нестачу, а критичний брак натрію може призвести навіть до летального випадку. Тому так важливо вживати ізотоніки. Який вибрати – справа смаку. Ізотоніки продаються як готові до вживання, так і в таблетках чи капсулах, які треба розводити з водою. А можна зробити “домашній” ізотонік – змішати апельсиновий сік з сіллю і цукром.

2

Вітаміни

Спортсменам потрібні вітаміни. Комплекси для активних передбачають 30

увага…

додаткові дози калію, магнію, кальцію. Втім, вони не сильно відрізняються від звичайних мультивітамінних комплексів. У кожному разі, перед початком регулярних занять спортом варто проконсультуватися з лікарем – “додаткову підтримку” для організму має призначити фахівець.

3

Хондроїтин

Це такий БАД для суглобів. Дуже корисна для колін річ при серйозних бігових навантаженнях. І навіть якщо на марафон ви поки не зазіхаєте, а просто бігаєте для тонусу – за хондроїтин суглоби лише подякують. Хондропротектори з кальцієм і колагеном корисні і для профілактики артрозу.

4

Шоколадне молоко після тренувань

Шоколадне молоко легко зробити вдома: змішати звичайне коров'яче з какао, цукром і вершками. За версією журналу Runner's World, така проста суміш – найкращий відновлювальний напій після тренувань.

5

Та якщо молоко ви не дуже шануєте, можна купити спеціальний recovery drink, збагачений протеїнами і кальцієм.

Їжа перед тренуваннями

Перед ранковою пробіжкою краще обмежитися склянкою води, а повноцінно поснідати вже опісля: занадто ситна їжа зашкодить тренуванню – організм сконцентрує зусилля на травленні. Перед вечірньою пробіжкою можна підкріпитися бутербродом з арахісовою пастою або бананами.

6

Вуглеводи

Забіг на дальні дистанції потребує спеціального харчування. За кілька днів до старту варто збагатити організм вуглеводами, які дають калорії та енергію. Але це зовсім не причина їсти тортики та бургери – адже доведеться бігати ще більше, щоб позбутися зайвих кілограмів. Краще підсилити власні запаси вуглеводними спортивними добавками.

7

РІА Львів / липень 2019


щастя

Залиште дітям у спадок Нещодавно у Львові відбувся соціальний фестиваль "Чуєш, як б’ється серце кожного українця" на підтримку дітей з аутизмом.

Дана Мехедова, авторка проекту засновниця і керівник Гуманітарного Центру Розвитку " У Світ Разом" практикуючий спеціаліст корекційної педагогіки, нейропсихолог, Голова Правління ГО "Спілка жінок Львівщини" Якщо ми хочемо змінити суспільну думку – єдиним правильним рішенням є об'єднання людей навколо ідеї. Велике щастя – вміння подарувати свою мрію і щоб у неї

6

РІА Львів / липень 2019

повірили. Сьогодні ми говоримо про розвиток наших дітей; про тривоги і переживання батьків, які ховають свої проблеми, боячись осуду; про те, як через незнання чи нерозуміння як діяти втрачають найцінніше – радісне успішне соціалізоване майбутнє дитини. Аутизм – не вирок, але статистика насправді катастрофічна. Найважливіше – не втратити мить правильної діагностики, від якої і йде час відліку. Лише насправді здорове і думаюче суспільство може повноцінно толерантно сприйняти "особливих" людей, світ яких – нічим не гірший. Він просто трішки інший і потребує трішки більше нашої уваги і терпіння.


Ідея міста

“Ідея міста” у Китаї

Делегація ГО “Ідея міста” в рамках партнерства та співпраці відвідала китайські міста Гуанчжоу, Шеньчжень і Гонконг. Зустрілись із місцевими органами самоврядування, ознайомились із розбудовою інфраструктури,

стратегічними підходами до планування розвитку територій. Зокрема, отримали чималий досвід переходу міста Шеньчжень на електротранспорт з метою покращення

Китай зацікавився українським ресурсом

екології і зменшення вартості проїзду. Побували також на наймасштабніший міжнародній виставці світла і звуку. З Китаю в Україну привезли нові ідеї для втілення і реалізації у Львові.

У “Львівській політехніці” відбулася зустріч представників бізнесових кіл республіки Китай з українськими підприємцями, викладачами, студентами та громадськими діячами. До слова на цій зустрічі запросили засновника ГО “Ідея міста” Назарія Брезіцького: “Ми живемо в епоху глобалізації і наше місто ці процеси не оминули. Попри географічну віддаленість Піднебесної, інтерес її громадян до України є досить значним і продиктований він не тільки пошуком нових ринків збуту, але й налагодженням взаємовигідної співпраці між країнами, кожна з яких має свої переваги – ресурсний потенціал, технічні можливості тощо. І ось перші ластівочки – ведуться переговори про інвестиції в інфраструктуру області та країни, що, безсумнівно, оживить галузі, куди будуть вливатися кошти чи технічна база. Такі зустрічі цікаві ще й тим, що молодь, яка завтра творитиме економічний клімат області, має змогу розширювати свою уяву про можливості сучасного бізнесу та методи досягнення найрізноманітніших цілей.”

32

РІА Львів / липень 2019


Ідея міста

Тиждень футзалу у Львові Студентські змагання Спортивних ігор України з футзалу відбулись у Львові. Позмагатися за першість до міста Лева приїхали команди з 10 областей України та міста Києва. Турнір був запеклим та напруженим. Команди викладалися на повну, щоб завоювати лаври почесних місць. Однак, фортуна першості цього разу посміхнулася команді з Івано-Франківської області. Друге місце між собою розділили команди Львова та Сум. Третє місце посіла збірна коледжів Запорізької області. Спеціальну винагороду від “Ідеї міста” – футбольний м’яч, щоб розвивати майстерність – отримав студент Екологічного коледжу Львівського національного аграрного університету Назар Ткач.

Анатолій Ігнатович,

голова оргкомітету турніру Порівняно із минулим роком, коли Львівська область на ідентичних змаганнях посіла 13 місце, ми значно зрушили вперед. Попри все, я оптиміст і вірю, що за рік ми не просто потрапимо у трійку призерів, але будемо першими.

Назарій Брезіцький,

засновник ГО “Ідея міста” Ми чітко розуміємо, що потрібно розвивати та підтримувати український спорт. Упродовж року наша організація реалізувала декілька спортивних проектів. У тому числі, підтримуємо львівську волейбольну команду “Булава”. Також ми облаштували пляжну волейбольну площадку, спортивний майданчик, спортивний зал на вул. Клепарівській. І це – лише частина зробленого командою ГО “Ідея міста”.

Конкурс дитячого малюнку “Ідея міста” у Гребеневі Щорічно Центр творчості дітей та юнацтва Галичини організовує для талановитих дітей та підлітків міста безкоштовний відпочинок у літніх таборах. Цього року сотня дітей-переможців різноманітних конкурсів і фестивалів поїхали на відпочинок в оздоровчий табір “Ватра” на околиці Гребенева. Щодня діти отримували додаткові знання і можливості. "Зіркові" вихователі влаштовували майстер класи з вокалу, хореографії, художніх промислів. А ще було два повноцінних походи в гори, змагання, щоденні дискотеки і концерти. Фішкою цієї творчої

зміни буди флешмоби. Один із Назарій Брезіцький, таких флешмобів діти влаштували засновник проекту Ідея міста із представниками ГО “Ідея міста: разом співали і танцювали під піс- Нашою метою є підтримка та розвиток ню фіналіста шоу "Голос країни" оздоровчих літніх таборів, де наші діти Назара Савка "Руки в гору". могли би не тільки відпочивати, але й навчатися корисним і необхідним в житті ГО “Ідея міста” в рамках понавичкам. стійного партнерства з ЦТДЮ Галичини вирішили зробити дітям навчально-відпочинковий А ще команда ГО “Ідея міста” провела конкурс “Місто моєї мрії”- діти намалювали малюнки на сюрприз і привезли в табір гру екологічну тематику та інноваційні креативні з дитячої грамотності з безпеки підходи до розвитку міста. Всі команди отрима“Ріксленд”, завдяки якій діти ли подарунок від ГО “Ідея міста” - футбольні та мають змогу вдосконалювати волейбольні м’ячі, а також солодкий частунок від свої знання про безпеку у всіх ТМ “Степанків”. життєвих ситуаціях.

Любиш своє місто? Вмієш малювати? Намалюй місто своєї мрії та візьми участь у конкурсі від ГО “Ідея міста”! Надсилайте малюнки за адресою: м. Львів, вул Чорновола, 45А корп. 12. Автори кращих ідей отримають подарунки від “Ідеї міста”, а всі надіслані малюнки ми опублікуємо в газеті “Ідея міста”, яку надішлемо кожному на зворотню адресу! Малюй, фантазуй змінюй наше місто, адже Львів – це Ти!

Конкурс триватиме до кінця літа Деталі на сайті РІА Львів / липень 2019 www.ideamista.com.ua

Інформаційна підтримка:


місто в фокусі

Силіконова долина

для Львова

Поки у Львові панувала атмосфера джазу, у рамках щорічної бізнес-конференції Lviv IT Jazz обговорювали важливі економічні теми та глобальні проекти. Адже цього року стартує будівництво бізнес-парку Innovation District IT Park та унікальний для України клуб інвесторів Lviv Tech Angels. SoftServe, Intellias, N-iX, Perfectial, GlobalLogic стали першими ІТ-компаніями Львова, які розмістять у бізнес-парку свої офіси.

34

Андрій Скоропад,

Co-founder та CEO компанії Perfectial IT Park – це великий крок вперед для економіки Львова, адже розвиток технологічної індустрії впливає на розвиток інших галузей: створюватимуться нові робочі місця, проект генеруватиме притік талановитих людей з усієї країни до Львова. Innovation District IT Park – це основа для подальших звершень і я впевнений, що місто і всі його мешканці відчують позитивний вплив, як тільки завершать першу фазу будівництва.

РІА Львів / липень 2019


місто в фокусі

Степан Веселовський, СЕО, Lviv IT Cluster

Ідея Innovation District IT Park була вперше презентована тут у 2016 році, минулого року під час конференції ми закладали камінь будівництва спільно з інвесторами, а цього разу презентуємо перших резидентів, які там працюватимуть. Я вдячний усім партнерам, резидентам, інвесторам за те, що є достатньо амбітними та сміливими для таких великих проектів. На першу фазу проекту планують витратити 180 млн доларів міжнародних інвестицій. Серед інвесторів Innovation District IT Park – Galerija Centre, Brookfield & Partners та Horizon Capital.

Володимир Женчак, директор Galereja Centre

В Україні немає досвіду щодо реалізації подібних проектів. Таких прикладів не так багато й у світі. Ринок ІТ-індустрії диктує і кричить про необхідність подібного проекту, тому що львівські ІТ-компанії вийшли на інший рівень розвитку і потребують спеціального місця для себе, де вони могли би працювати, відпочивати, а також мати необхідні сервіси. Друга фаза проекту буде залежати від розвитку ринку. Звичайно, інші компанії теж зможуть долучитися до нашого задуму, адже ми шукаємо клієнтів для нашого проекту. Lviv IT Cluster допомагає нам у цьому питанні.

Lviv IT Cluster повідомляє, що підписання договорів оренди є 100% гарантією того, що будівництво IT Park розпочнеться вже цієї осені і до кінця 2021 року буде готовою перша черга, до якої увійдуть шість 8-поверхових офісних будівель, 18-поверховий бізнес-центр та окремий комплекс комп’ютерних лабораторій на 2000 кв.м, мультифункціональний центр із фудкортом, спорткомплексом, зоною для розваг та шопінгу. І взагалі, майбутній епіцентр технологічної індустрії розрахований на 10 000 ІТ-спеціалістів. Під час конференції відбулася також презентація нового проекту Львівського ІТ Кластеру – Lviv Tech Angels. Це об'єднання інвесторів на базі Львівського ІТ Кластеру, які прагнуть дати поштовх розвитку технологічних бізнесів

РІА Львів / липень 2019

у Львові та Україні, створити сприятливі умови для росту продуктових компаній та збудувати потужну стартап-культуру в країні. Ініціаторами проекту є Михайло Пузраков, Co-Founder та СОО в компанії Intellias, Володимир Чирва, співзасновник Sigma Software та Андрій Павлів, CEO в N-iX. За словами Михайла Пузракова, Lviv Tech Angels – платформа для розвитку, яка стане привабливою для талановитих підприємців та успішних бізнес-ідей. Варто зауважити, що керівники львівських ІТ-компаній увійдуть до клубу інвесторів. Вони матимуть нагоду відбирати кращі українські стартапи для інвестування, менторства та консультацій. Оксана Войтко фото від Lviv IT Cluster

35


Львівщина Incognita

Маленьке затишне містечко на Львівщині давно називають “перлиною Ренесансу”. В Жовкві на кожній вулиці – пам'ятка архітектури. Тут кожен може доторкнутися до королівської атмосфери та хоч на мить відчути себе аристократом.

Жовква – українська Італія МІСТО

КОРОЛІВСЬКЕ Жовква, заснована наприкінці XVI століття, була приватною власністю гетьмана Станіслава Жолкевського. Згодом Сигізмунд III надав місту Магдебурзьке право. Тоді закріпилася і назва – Жовква (Жулкев) – як почесна відзнака заслуг роду Жолкевських. Однак “золотим періодом” міста дослідники вважають другу половину XVII ст., коли Жовква була приватною

36

резиденцією і центром величезних володінь короля Яна III Собеського. Важко повірити, але саме з цього світлого містечка кілька століть тому відправлялися у звитяжні походи на турків під Відень і Паркани величезні об'єднані армії європейських держав і народів. Тут же проходили кількамісячні тріумфальні урочистості з нагоди великої перемоги над турецькою навалою в Європу. Короновані особи і посли з усіх держав Європи прибували до Жовкви – королівського міста.

ІДЕАЛЬНЕ

Мешканців Жовкви, без перебільшення, можна назвати українськими італійцями: для розпланування міста була застосована ренесансна концепція “ідеального міста” видатного італійця П’єтро Катанео. Аби зрозуміти механізм “ідеального міста”, варто уявити систему роботи органів людини: замок – “голова” міста, ринок – “легені”, ратуша – “шлунок”, міські брами (їх було чотири) – “кінцівки”, а костел і церква – дві половинки “серця”.

РІА Львів / липень 2019


Львівщина Incognita

спокусі оглянути замок – колишню королівську резиденцію польського короля Яна ІІІ Собєського, яку він обожнював і любив частенько сюди приїжджати.

До слова, тепер ратуша – гармонійна архітектурна домінанта міської панорами: вона має значну історичну й наукову цінність, а також належить до найкращих пам’яток Жовкви.

Жовківський замок та прилеглі до нього стіни, які оточували територію міста за планом неправильного п’ятикутника, утворювали середньовічну оборонну систему міста. Свого часу до Жовкви вели чотири брами з розвідними мостами: Глинська, Звіринецька, Львівська та Туринецька (Єврейська). Дві останні були розібрані

ДУХОВНЕ Храми різних конфесій наповнюють Жовкву духовною енергією, силою і красою. “Українська Італія” навіть має свою похилену вежу, яку тепер називають “Жовківською Пізою”. Колись вона була водночас оборонною

спорудою і дзвіницею парафіяльного костьолу. “Malym Wawelem” називають поляки жовківський Парафіяльний костел святого Лаврентія, адже саме тут, у криптах костелу, поховані члени польських королівських родин Собєських та Жолкевських. Дорогоцінним “діамантом” духовного осередку містечка є Жовківська синагога – один з найбільших і найкрасивіших єврейських ренесансних храмів і видатна пам’ятка оборонного будівництва XVII ст. Адже до Другої світової війни у Жовкві жива велика єврейська громада

РІА Львів / липень 2019

– найбільша у Західній Україні. Попри те, що євреї часто приїжджають сюди і планують зробити Жовкву єврейським центром Галичини, тут немає постійної єврейської громади, яка би цим зайнялася. Тож поки що приміщення синагоги не використовується і потребує ґрунтовної реставрації. Часом у храмі проводять концерти духовної музики, оскільки у ньому неймовірна акустика.

РОЗКІШНЕ У центрі Жовкви, навіть якщо ти кудись поспішаєш, важко не піддатися

за наказом австрійської влади. Крім того, до системи міських укріплень входили рови і вали, насипані у 1626 – 1627 рр., які до кінця XVIII ст. втратили свою функцію й були частково розібрані... Тепер “аристократична” історія надає Жовкві особливого шарму та почесті. Мандруючи містом, серед вишуканої архітектури можна вигадати нові легенди та навіть помріяти про принца. Войтко Оксана Зображення надала Ірина Завада 37


Travel Pics

В гостях у Снігової королеви Подорож на край землі, щоб побачити “Снігову королеву”... Саме так найчастіше називають візит до Антарктиди. Потяги, літаки, плавання на яхті і вуаля – ви стоїте на білому континенті. Айсберги, неймовірний холод і пінгвіни – ось із чим зазвичай асоціюють “банк” прісної води у світі. Український журналіст і письменник Маркіян Прохасько вирішив більше не зволікати зі своєю мрією – здійснити мандрівку на льодяний континент і написати про це книгу. Як це було – дізнавайтеся далі.

Маркіян Прохасько

Айсберги – не завжди айсберги. Є дуже детальна класифікація льоду в морі. Айсберґи – то льодові гори, великі-великі шматки льоду, але не найбільші. Є ще багато менших типів льоду. Але так склалося, що по-простому ми все здебільшого називаємо цим німецьким словом – “айсберґ”. Як би там не було, лід не лише притягує погляд, але й викликає бажання торкнутися, провести рукою по гладкій, хвилястій, пористій чи шершавій поверхні різної щільності, фактури, кольору і форм. Менші шматки, які опиняються у руках, хочеться понюхати, вловити якийсь закарбований там запах предвічної чистоти.

#початок

Ідея виникла 6 років тому із думки “було би непогано поїхати в Антарктиду”. Час минав, а бажання не згасало. Я зателефонував до Національного антарктичного наукового центру – хотів попросити у в.о. директора НАНЦ Євгена Дикого дозволу на перебування на станції “Академік Вернадський”. Звісно, вакансії журналіста чи письменника не було. Тому я, можна сказати, сам створив собі цю вакансію – запропонував свої послуги без зарплати і гонорарів. Ба більше: я сказав, що сам 38

знайду кошти на подорож до Антарктиди. Звісно, було багато страху, що щось може не вдатися. Я сам у це відразу не повірив, але потрібно було взятися і спробувати. Спершу я нікому не казав, що хочу поїхати туди, окрім своєї дівчини. Рідні дізналися про це у новинах і були здивовані. Чотири місяці – стільки часу знадобилося мандрівнику, щоб знайти фінансову підтримку. Таке задоволення є доволі затратним – понад $5 тисяч потрібно витрати на необхідну техніку, спорядження і дорогу до пункту призначення.

#

враження Я не придумував наперед, якою повинна бути Антарктида. Мені видається, що люди надто часто потрапляють у пастку своїх сподівань. Останнім часом я помітив тенденцію – розчаровуватися у туристичних Мекках, наприклад, у Парижі чи Римі. Можливо, це через кіномистецтво: коли людина приїжджає на кілька днів у якесь місто, то не може відчути всі моменти, які вона побачила за все своє життя у кіно про те чи інше місто. Мабуть, це через те, що чимало міст поступово втрачають свою РІА Львів / липень 2019


Travel Pics

#

автентичність. Щоправда, Антарктида вразила мене ще більше, ніж я на це сподівався. Я адаптувався до середовища лише за кілька днів. Важливо психологічно пристосуватися до колективу. Згодом вибудовуються якісь стосунки. На станції це відбувається швидше, бо ви постійно разом. Перебуваючи там, необхідно дотримуватися певних правил безпеки. Наприклад, не можна виходити зі станції, якщо не повідомиш, куди йдеш і навіщо – якщо з тобою щось станеться, колеги знатимуть, де тебе шукати. Крім того, не варто плавати на човні у погану погоду. Насправді, станція “Академік Вернадський” – відкрита до відвідувачів з різних куточків світу. Звичайно, є певні стереотипи щодо неї: що вона нам дісталася лише за один фунт стерлінгів. Та це все зовсім не так. Мало хто знає, що за цим всім стоїть велика праця і старання.

РІА Львів / липень 2019

#

маршрут Подорож тривала із середини лютого до середини квітня. Спочатку зі Львова Маркіян потягом поїхав до Києва. Від зимової столиці літаком потрапив у теплий середземноморський Рим, а потім полетів у латиноамериканське літо в Буенос-Айрес. Після цього мандрівник дістався аргентинського міста Ушуая, яке часто вважають найпівденнішим містом у світі. Звідти два тижні плив на яхті, зупиняючись на різних островах. Шлях до Антарктиди зайняв майже три тижні.

один день У кожного працівника станції день проходив по–різному – все залежить від того, яка спеціалізація і робота. Якщо це кухар, праця триває зранку до ночі, бо приготувати на колектив їжу – займає багато часу, попри те, що є помічник. У кухаря на станції є один офіційний вихідний на тиждень – у неділю – коли він може відпочити. Лікар взагалі постійно повинен бути на станції, адже невідомо, коли і яка саме може бути потрібна медична допомога. У дослідників все інакше: коли добра погода, біологи увесь день збирають матеріали, а коли вона псується – працюють над ними. Дослідник, який вимірює рівень

Вирізняється яхта тим, що кожен мандрівник є, водночас, членом команди, тож кожен має різні типи чергування. У “той бік” випало раз на чотири доби куховарити із напарницею, а інші три доби – по 8 годин на добу чергувати з кимось з учасників плавання на палубі: по черзі стояти за стерном у будь-яку погоду, пору доби, самопочуття. У сильний шторм стернували виключно найдосвіченіші. Була ще якірна вахта, завданням якої було пильнувати яхту від айсбергів вночі. І так – два тижні по колу. До дощового Львова повертатися було швидше. Тиждень довелося плисти на яхті назад до Ушуаї. З Буенос–Айресу – літаком до Стамбула, а звідти – відразу до рідної домівки.

озону, мусить знімати показники у певний час і робити це регулярно. Я сам собі створював графік. Він часто був спонтанний. Наприклад, якщо була нагода, то з кимось міг поїхати на човні – робив нотатки і записи, брав інтерв'ю. Одним словом, збирав враження і матеріали, а фотографував за кожної нагоди.

#

далі… Мене змінила Антарктида – все стало можливим та здійсненним, з'явилося більше сміливості, бо якщо ти хочеш щось робити, то ти це можеш. Я почав по–іншому розуміти і ставитися до світу: з одного боку – світ доступний, а з іншого – він набагато грандіозніший та величніший. Зараз працюю над книгою про Антарктиду. Там буде і про те, коли її відкрили; чому і які там потрібно робити дослідження та як вони відбуваються; як люди живуть на станції; як туди дістатися... Поділюся і власними враженнями. Книга повинна з'явитися на початку 2020 року у “Видавництві Старого Лева”, яке також підтримало мене фінансово. Безумовно, я мрію відвідати якомога більше місць, проте на це потрібно багато часу і коштів. Крім того, якщо подорожувати постійно, змінюється стиль життя. Сподіваюся, ще будуть такі проекти, коли можна буде поєднати приємне з корисним. Адже часом потрібен поштовх, щоб щось зробити. Оксана Войтко Фото Маркіяна Прохаська 39


Шановний Ігорю Євгеновичу! Здавна мудрі люди вірили, що ми дочекаємося нової ери і світ потихеньку почне змінюватися на краще. Звичайно, це не станеться в один день, але світліший і добріший світ обов’язково збудеться. От і Ви, як один із тих мудреців, несете в собі добро, любов і неймовірне сяйво. Бо ось вже 10 років як Ви даруєте нашим пацієнтам світлу надію – побачити диво народження нового життя і стати батьками. Тож у Ваш День народження ми бажаємо щастя Вашому дому, втіхи – серцю, здоров’я і добробуту – родині, а для душі – натхнення і творчості. Хай сонце заглядає у всі вікна!

З повагою і вдячністю, колектив

alternatyva.clinic

м. Львів, вул. Героїв УПА, 73

+38 (096) 682-73-52 РІА Львів / липень 2019


Palmira Resort: максимум вітаміну D, свіжого повітря, яскравих емоцій і гастрономічного задоволення! Кришталева прохолодна водичка, білосніжний пісок, зручні лежаки та альтанки для ваших найсмачніших шашличків – все це чекає вас у Palmira Resort. Для смачних акцентів вашого відпочинку – страви на вогні, духмяна піца з італійської печі, кальян та коктейлі на будь-який смак!

с. Підберізці, вул. Галицька 17 (7 км від Львова, на виїзді з Винників у напрямку Тернополя, через 100 метрів з правого боку)

+38 098 777 17 34 +38 073 777 17 34 Пн-Нд – 09:00-23:00 100 грн./день palmiraresort Хочете відпочити активніше? Мерщій грати з друзями у футбол та волейбол на піску! А на варті безпеки - професійні рятувальники та охоронці. Для дітей: аніматори, сучасні водні атракціони, басейни, гойдалки Альтанки 4-25 персон Лежаки Футбол та волейбол Паркінг на 200 авто

Щовихідних – пляжні вечірки з дорослим характером!

РІА Львів / липень 2019


селебриті

Ахтем

Сеітаблаєв

38

РІА Львів / липень 2019


селебриті

Без українця кримськотатарського походження Ахтема Сеітаблаєва складно уявити наш сучасний кінематограф. “Хайтарма”, “Чужа молитва”, “Кіборги”, “Захар Беркут” – ці та чимало інших картин стали ковтком свіжого повітря для українського глядача і справжнім відкриттям для іноземців. Про “кінокухню”, історію і політику – дізнавайтеся далі з нашої розмови. – Після Революції Гідності український кінематограф отримав друге дихання і переживає своє відродження. На Ваш погляд, яке кіно потрібно зараз українському глядачу? Я не відчуваю якихось змін у смаку українців щодо кіно. На мій погляд, український глядач мало чим відрізняється від будь-якого іншого: йому цікаво, якщо в стрічках розповідають про країну, відмінності, характери, взаємовідносини, гумор, біль і надії.... Якщо ми подивимося на касові збори, найбільш затребуваними є комедії, пригодницькі стрічки та фільми жахів. Однак глядач потребує різних жанрів. Гостросоціальні стрічки, драми і трагедії, які розповідають про сьогодення користуються не меншим попитом.

Все просто: в основі сюжетів голлівудського кіно – фундаментальні речі. Те, що робить людину – людиною, коли вона відстоює право на Батьківщину, свій спосіб життя чи бореться за кохання. Як на мене, коли ми розповідаємо про українську історію, не варто забувати, що ми прагнемо зробити фільм для якомога ширшої аудиторії. Тому в його основі повинні бути закладені цінності, які розумітиме будь-хто і будь-де. Наприклад, коли ми йдемо дивитися “Ромео і Джульєтту”, вже відомо як закінчиться ця історії – обидвоє закоханих загинуть. Чому ж тоді по всьому світу не перестають ставити цю виставу? Мабуть, глядач у залі ототожнює себе з головними героями, які знають: попри те, що їхнє кохання ні до чого

несу більше користі, ніж якщо буду депутатом, який насправді не формує порядок денний, нічого не вирішує, а є тільки штатною одиницею. Я – доросла людина, мені 47 років. Тому звик брати участь у формуванні рішення. Як режисер, я не обтяжую себе якоюсь партійною дисципліною, говорю завжди правду і те, що вважаю за потрібне, відстоюю особисті переконання. Я робитиму все для того, щоб Україна була вільною і незалежною країною волелюбних людей, як би пафосно це не звучало. Тому я й не пішов у політику.

Тому важливо, щоб кіно не повчало, а навчало – щоб глядач сам міг зробити висновки. Фільм повинен викликати емоції. Щоб було над чим посміятися і поплакати, замислитися, уявити себе героєм цієї кінокартини та “пережити” те, що відбувається на екрані.

не приведе, у світі є місце диву. Саме тому драматургія Вільяма Шекспіра є завжди актуальною. Там є фундаментальні речі: кохання, ненависть, страх, гідність, дружба, відданість... За таким принципом ми й намагаємося робити фільм “Захар Беркут”, у якому закладені важливі цінності. А для мене вони є актуальними, бо я – кримський татарин і українець, а частина моєї Батьківщини – окупована. Тож зараз я не маю можливості їздити до своїх батьків і друзів до Криму.

яка дійсно знає, яку користь вона може принести – чому ні?

– А як ставитися до того, що багато творчих людей зараз прагнуть бути політиками? Якщо це свідомий вибір людини,

про кіно, цінності та політику

– Ахтеме, деякі стрічки (наприклад, “Кіборги” та “Захар Беркут”) – про українську історію. Як доносити її до іноземного глядача? Для кожної людини (будь–якої національності) важливими є питання безпеки (своєї і рідних), якісної освіти, доброї медицини, гідної старості. Це фундаментальні, необхідні речі. Я ще, принаймні, не зустрічав людини, якій би цього було не потрібно. Якщо взяти до уваги американське кіно, лише певна частина створеного контенту потрапляє у світовий прокат. Чому тоді Голлівуд лідирує? Адже є країни, які знімають більше стрічок.

РІА Львів / липень 2019

– Ви активно підтримували на виборах експрезидента Петра Порошенка. Чи були пропозиції йти в політику? І взагалі – збираєтеся? Ні, таких пропозицій не було. Мене не раз запитували: бачу я себе в політиці, чи не бачу. Я подумав і вирішив: принаймні зараз на тому місці, на якому я є, тобто як режисер, актор і громадський діяч, я, можливо, при-

– Проте Ви гостро реагували на те, що Володимир Зеленський вирішив позмагатися за президентське крісло... Бо я не вважаю його президентом своєї держави! Як на мене, ця людина не здатна привести Україну до справжньої демократії, до верховенства права. У своїй передвиборчій програмі він заявляв, що не буде корупції, корупціонерів посадить, знизить тарифи, а з олігархами розбереться... А де це все?! Мені відразу було зрозуміло, що все це – брехня! І справа навіть не в тому, що він артист. Для мене це та ситуація, коли роль з кіно перенесена в життя. Тільки в тому кіно люди не вмирають, а у реальному житті – так. Оксана Войтко Фото зі сторінки у Фейсбук

43


місто в фокусі

Літо в самому розпалі. Ми вже встигли відпочити на озері, морі, в горах, зустріти теплі світанки, досхочу нагулялися вечірнім Львовом. Якщо ви вже трохи втомилися обирати між цікавостями, ось вам підказка – кіно просто неба. Перегляд фільму на свіжому повітрі – змога розслабитись після робочого дня, поспілкуватись з друзями. Вуличні кінотеатри користувались популярністю ще у радянські часи. Їх відкривали в парках, на центральних площах, базах відпочинку. Тоді на локації, яку знали заздалегідь, збиралися цілими сім’ями.

Кіно

З кожним роком кіносеанси на вулиці набирають популярності. Місця, де транслюють фільми, роблять комфортними та сучасними. Відкриті кінотеатри досить легко організувати. А ще – це просто красиво.

Основна родзинка таких локацій – тут не використовують традиційні стільці для глядачів. Відвідувачі самі вирішують, як їм буде комфортніше – сидіти чи лежати під час перегляду. Територію навпроти екрану облаштовують м’якими

пуфами та зручними лежаками. Або можна прихопити свої “стільці” – каремати чи пледи. Приємним бонусом є те, що під час перегляду можна насолоджуватись улюбленою їжею і напоями. Єдиний мінус – кількість місць зазвичай дуже обмежена, тому на сеанс потрібно прийти заздалегідь. Репертуар таких кінотеатрів легкий: переглядають комедії, мультфільми, класичні фільми. Зазвичай кіномеханіки роблять ставки не на нові фільми, а на популярні – щоб всім присутнім сподобалося. Часто організовують тематичні тижні, наприклад: тиждень американського кіно, анімаційних стрічок, фільмів про кохання. У Львові є декілька локацій з кінотеатрами просто неба. Безкоштовно шедеври романтичного кіно, комедії та мелодрами транслюють у Парку культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького. На галявині перед головним входом у парк розташований великий екран. Подивитись тут кіно

44 24

РІА Львів / липень 2019


місто в фокусі

Дивитися кіно, а в перерві милуватись зоряним літнім небом пропонують ще в одному парку – Стрийському. В імпровізованому кінотеатрі переглядають найвідоміші стрічки. Кіносеанси розпочинають у липні і тривають до початку осені щодня о 20:30 біля головної арки. У Lviv film center – олдскульна атмосфера з м'якими кріслами та ліхтариками на даху. Тут популярні ретро, тематичні та документальні фільми. Часто показують актуальні кіноновинки. Кінозал вміщує близько 100 глядачів. Скасувати показ кіно на свіжому повітрі може незапланована погода. Тоді кінотеатр переносять у приміщення.

просто неба

Сезон безкоштовних кінопоказів стартував також на даху Центру Довженка. Щочетверга тут показують різноманітні фільми. Що дивитися – глядачі обирають самі: щойно закінчиться кіно і на екрані засвітиться THE END, починається обговорення наступної стрічки. Найближчим часом тут планують показати серіал „Чорнобиль“. На цьому даху будуть транслювати фільми до вересня. Якщо погода не зіпсується, то і довше. Ліля Гончарук

можна у п’ятницю, суботу та неділю. Фільм для недільного перегляду обирають глядачі: щотижня на сторінці проекту у Фейсбук декілька стрічок виставляють на голосування. Кіно для найближчої неділі обирають більшістю голосів. Початок трансляцій орієнтовано о 21:30. Сюди можна приходити з власними ковдрами, пледами та сідати просто на траві. Печиво, бутерброди та напої приносять з собою.

РІА Львів / липень 2019

45


кіно

“Чорнобиль”: правдива історія великої брехні

Американський канал HBO – беззаперечний лідер індустрії касових серіалів. Щойно закінчилася мегапопулярна "Гра престолів" – як на екрани вийшла історична драма "Чорнобиль" про вибух на ЧАЕС у квітні 1986 року, створена спільно із британською телемережею Sky. П’ятисерійний фільм про катастрофу та її наслідки без перебільшення шокував світ і очолив рейтинг найкращих серіалів в історії IMDb. У центрі сюжету – один із керівників державної комісії з ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС академік Валерій Легасов і голова урядової комісії Борис Щербина. Ще один персонаж – фізик– ядерник Уляна Хом’юк – вигаданий збірний образ усіх науковців, які, попри цензуру радянської влади, допомагали відшукати правду. Звісно, не обійшлося без трагічної історії кохання Василя і Людмили Ігнатенків, яка стала символом того, через які випробування і труднощі доводилося проходити сім’ям у таких обставинах. Для зйомок використали Ігналінську АЕС, яку називають “сестрою” Чорнобильської станції. Над цифровою моделлю ЧАЕС для серіалу працювала українська студія Postmodern Digital. Зйомки тривали два роки і відбувалися в Україні та у Литві. Режисер серіалу – швед Юган Ренк. У головних ролях – Емілі Вотсон, Джаред Гарріс та Стеллан Скашгорд. Фінальний саундтрек до серіалу виконав Львівський чоловічий муніципальний хор “Гомін”. Крейг Мейзін працював над сценарієм 5 років. Він вивчав усе: розсекречені документи, кадри кінохроніки, спогади ліквідаторів та переселенців, перечитував документальну повість нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич “Чорнобильська молитва. Хроніка майбутнього”, спілкувався з людьми, які пам’ятають 46

Союз і жили в Україні саме у 80–тих роках. Сценарист має українське коріння і називає мінісеріал “справою життя”.

Крейг Мейзін

в інтерв'ю для BBC Україна Ми всі зараз перебуваємо на війні з правдою. І те, що ми звикли вважати специфікою Совітів – вшанування брехні і використання преси в цілях пропаганди – тепер, як ми розуміємо, вже не є унікальною рисою радянської держави. Це вже серед нас, тут на Заході. Ми спостерігали це у Великобританії і просто зараз боремося з цим. Ми живемо у дивному світі, де над вченими насміхаються, істина постійно ставиться під сумнів і ми від цього страждаємо. Одна річ, яку прояснює "Чорнобиль", і це головне – правда нікого не хвилює.

Більшість дуже схвально відгукуються про серіал. Щоправда, не обійшлося без критики за невідповідність деяких подій і героїв (забуваючи, що це художній, а не документальний серіал). Британська сценаристка Карла Мері Світ дорікнула, що в серіалі немає жодного… темношкірого актора! До слова, один темношкірий ліквідатор

таки був: 19-річний армієць Ігор Хіряк. Нині чоловік живе в Росії і працює на заводі. Ще один скандальний інцидент – звинувачення у плагіаті однієї з п'єс українсько-німецького драматурга Павла Ар'є. Редактор розділу “Культура” BBC Вілл Гомпец назвав серіал таким, який не просто змушує задуматися, але позбавляє сну. Джуді Берман з Time вважає, що серіал має сильний політичний підтекст і попереджувальний сигнал всьому людству. Метью Гілберт з Boston Globe зазначив, що Чорнобиль – добре розказаний кошмар, який важко дивитися, періодично не закриваючи очі руками.

Оксана Войтко Зображення – www.hbo.com РІА Львів / липень 2019


РІА Львів / липень 2019


Казки для дорослих

книжкова полиця

Посеред літа, коли зорепади вислуховують тисячі наших бажань, а море дарує зачаровані камінці на щастя, має бути трохи більше місця для казки. Три книги, поєднані справжньою магією, дарує “Клуб Сімейного Дозвілля”. Адже кожен має право на добрі чари, містичного порадника і зоряно-дивовижне кохання. Бодай у книжці…

Зоряний пил

Ніл Ґейман Селище Стіна знаходиться на межі з Чарівною Країною та відділяється від світу магії кам'яним муром. Прохід весь час охороняється. Єдиний час, коли можна перейти на інший бік – Травневе свято раз на дев'ять років, коли проводиться ярмарок. Під час одного зі таких свят, Дустан Торн зустрічає дівчину, яку полонила чаклунка. А через дев'ять місяців Дустан знаходить під дверима кошика з немовлям – його сином. Через сімнадцять років Трістан, як колись його батько, перетинає мур та вирушає до Чарівної Країни – знайти зірку, що впала на землю. Адже лише тоді чарівна Вікторія погодиться стати його дружиною. Зірку збив чарівний топаз, який пожбурив у небо король Штормгольда. На пошуки коштовного каменя вирушають троє його синів. А ще – могутня відьма, яка хоче з'їсти зірчине серце і повернути собі та двом своїм сестрам молодість і магічні сили. “Зоряний пил” – справжня казка, сповнена чарами, пригодами та мудрістю.

Террі Пратчетт

Право на чари

“Право на чари” – своєрідна спроба розхитати типовий для фентезі поділ магії на “високу чоловічу” і “банальну жіночу”. Це також своєрідний маніфест рівноправ’я – кожен і кожна в Дискосвіті має право творити правдиві чари. Кажуть, справжнім чарівником може стати восьмий син восьмого сина. А що як восьмою дитиною виявиться дівчинка? Доньці коваля Ескарині несподівано судилося стати першою у Дискосвіті чаротворкою. Тепер їй доведеться не лише вчитися контролювати свою силу, але й штурмувати стіни Невидної академії для чарівників, де ще ніколи не навчалися дівчата. 48

Лоран Гунель

Бог завжди подорожує інкогніто Алан Грінмор плив за течією, робив, що кажуть, працював менеджером у агентстві з пошуку персоналу. Алан Грінмор вірив, що від нього нічого не залежить. Поки без жодних пояснень його не покинула кохана дівчина… Від смертельного стрибка з Ейфелевої вежі хлопця рятує таємничий незнайомець, запропонувавши угоду: він навчить його керувати власним життям в обмін на зобов’язання виконувати всі його доручення. Виконуючи дивні та незрозумілі задання, Алан відчуватиме, що змінюється сам – починає краще розуміти колег і мотиви їх вчинків, переймається проблемами фірми… І раптово розуміє, що не знає навіть справжнього імені свого рятівника. РІА Львів / липень 2019


РІА Львів / липень 2019


Липень: афіша

культура, бізнес і багато морозива So Green Fest 27 – 28 липня Парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького Вартість вхідного квитка – 40 грн. Для дітей віком до 12 років та для людей пільгових верств населення – БЕЗКОШТОВНИЙ!

внутрішній дворик Ратуші / вхід вільний Хочеш погостювати у Солодкому Краї? Там, де всі їдять тільки тістечка-тортики-печивко, а морозива стільки, що й не порахуєш? Мрії всіх ласунів здійснюються на Lviv Ice Cream Festival – найсолодшому фестивалі цього літа! Тут зможеш спробувати смачнюче морозиво як від локальних виробників, так і від всіх відомих брендів.

So Green Fest – фестиваль здорового способу життя! Ким би ти не був, приходь у Парк Культури та проведи літні вихідні на свіжому повітрі разом з друзями та рідними! Під час фесту будуть: корисні лекції, насичена спортивна програма, смачна здорова їжа, цікавий ярмарок органічної продукції та хенд-мейду, гектар зон відпочинку, мільйон фотозон та двіжова музика для вечірнього фітнесу!

У Солодкому Краї весело всім: для діток будуть ігрові зони і майстер-класи, багато конкурсів і kids party щодня! А дорослі зможуть відпочити у лаунж–зоні, випити смачної кави\фрешів\смузі та посмакувати морозивом і десертами. Згадай свою найсолодшу мрію і приходь втілювати її у Солодкому Краї.

50

РІА Львів / липень 2019


афіша

Women's Pitching& Marketing Hackathon Парк Знесіння Збирай свою команду сміливців і гайда до пригод! Правила незмінні: у складі команди обов'язково має бути 3 дівчини, 3 хлопці та 1 людина старша 40 років. Від одного закладу/підрозділу/ напрямку може бути не більше, ніж 2 команди загартованих. Ігри Загартованих – корпоративна гра у польових умовах на фізичну підготовку та кмітливість! Щороку тематика Ігор змінюється. Цьогоріч – побувати у 16 країнах протягом 12 годин. Щоб “отримати візу”, необхідно розгадати головоломку або дати відповідь на запитання (пов’язане з відомими місцями на планеті). В кожній країні буде консул, який оцінюватиме швидкість/якість виконання/вправність команди, за результатами подорожі визначиться переможець.

27 липня Tech StartUp School (вул. Ф. Колесси, 2) Участь у хакатоні безкоштовна, обов'язкова реєстрація Команда WoMentor запрошує взяти участь у новому соціальному проекті Women's Pitching&Marketing Hackathon. У рамках хакатону учасниці мають можливість розробити маркетингову стратегію для своїх бізнес–проектів разом з командою маркетологів, а також отримати оцінку професійного журі. Обирай свою команду: u Бізнес – для тих, хто готовий зробити крок вперед у своєму бізнесі чи проекті та отримати професійну допомогу від маркетологів. u Маркетинг – для тих, хто готовий випробувати свої вміння, досвід у маркетингу, та допомогти учасницям розробити ефективну маркетингову стратегію. Women's Pitching&Marketing Hackathon – це 8 годин незабутнього досвіду, навчання, корисних та цікавих знайомств!

Місяць авторських читань 4 липня – 5 серпня

щодня о 18:30 та 20:00 // вхід вільний Галерея сценографії Театру Лесі (вул. Городоцька, 36). Уже вп’яте один з найбільших транскордонних фестивалів Центрально-Східної Європи – Місяць авторських читань привезе до Львова літераторів та літераторок з Чехії, Словаччини, Польщі, України та Румунії – Почесної гості МАЧ 2019. Брно – Острава – Кошице – Вроцлав – Львів знову поєднаються культурною магістраллю. Від 5 липня і аж до 4 серпня МАЧ запрошує львів’ян у “центральноєвропейське кафе”. Що ми насправді знаємо про сучасну румунську культуру? Взагалі: що ми знаємо про Румунію, окрім графа Дракули? Місяць авторських читань у Львові – це добра нагода пірнути у мандрівку європейськими культурами, не виїжджаючи з міста.

РІА Львів / липень 2019

51


гороскоп

ОВЕН

Липень стане місяцем розв'язання проблем. У першій декаді місяця ви можете загрузнути в рутині домашніх справ. Хай це не дратує – зараз вашу енергію краще скерувати в русло, далеке від амбітних планів. Овнам час від часу варто робити перепочинок. Бажано – ближче до природи. Інакше ви ризикуєте перевтомитися настільки, що навіть великий прибуток в кінці місяця не потішить. Зірки радять приділити максимум уваги своїй сім'ї. Спілкування з близькими людьми не тільки заспокоїть і врівноважить, але надихне на нові професійні досягнення. Від екстремальних дій і спорту поки краще відмовитися – надто великий ризик травм.

ТЕЛЕЦЬ

Для Тельців липень – місяць самореалізації. Працьовиті і активні представники знаку зможуть просунути свої ідеї і заручитися підтримкою авторитетних людей. У результаті – солідний прибуток. Однак лінь може зруйнувати блискучі перспективи. Прагнення до змін доведеться координувати з можливостями, які в цей період перед вами відкриються: не варто замахуватися на те, що об'єктивно не до снаги. А от рішення отримати нові знання виявиться досить своєчасним. Зірки обіцяють сприяти амурним справам: самотні Тельці зможуть зробити важливий крок для початку тривалих стосунків.

БЛИЗНЮКИ

Середина літа не віщує Близнюкам значущих подій. Якраз час для відпустки – можете не боятися, що пропустите щось важливе. Якщо ж вам доведеться залишитися на роботі, почніть із завершення справ, які досі відкладали. Цілком ймовірно, що деякі погляди та методи варто змінити. В кінці місяця потішать приємні зустрічі та знайомства. Сподівайтеся на значне поліпшення матеріального становища – від збільшення зарплати до несподіваного виграшу в лотерею. Постарайтеся не витрачати всі гроші одразу – незабаром з’явиться можливість купити щось дороге, але потрібне і бажане.

52

РАК

Липень дозволить Ракам проявити свій потенціал у веденні бізнесу і на роботі. Якщо в першій половині місяця ви вкладете гроші в проект – прибуток не забариться. Але не варто чекати, що все задумане складеться саме собою. Зусилля докладати треба. Ви зможете відкрити в собі лідерські чи організаторські здібності. Хоч надворі й літо, справи будуть важливішими за відпочинок. Головне – не змістити пріоритети хибно та не втратити зв'язок із рідними. Можливо, вам захочеться змін. Новий імідж дозволить справити потрібне враження на корисних людей.

ЛЕВ

Лев – найбільш цілеспрямований знак Зодіаку, а в липні ця риса сильно знадобиться. Ви рішуче націлені на успіх. Зорям подобається такий настрій, тож вони обіцяють Левам свою підтримку. В особистому житті все складеться благополучно і взаємно. Ви так давно сподівалися на зустріч з людиною, яка буде розуміти вас з півслова і нарешті вона є. До речі, це не тільки про почуття, обійми, а й про схожі погляди на бізнес і ймовірні спільні проекти. Втома, що накопичилася за рік, негативно позначиться на самооцінці: невластиву вам невпевненість у собі потрібно “лікувати” морем.

ДІВА

Перша половина липня буде наповнена очікуваннями змін і оновлень. Привчіть себе планувати кожну справу та чітко дотримуватися плану. Нові ідеї, які з'являться у третій декаді місяця, зажадають ретельного опрацювання і підготовки: систематизація і дисципліна – ваші головні союзники. Будьте готовими до активної участі в подіях, які відбуваються. Не варто маніпулювати людьми задля власних інтересів – результати такої тактики боляче розчарують. Астролог радить уважніше придивитися до власної зовнішності: здається, час для апгрейду.

РІА Львів / липень 2019


гороскоп

Липень комусь готує активну роботу в розпал літа, а хтось нарешті збереться у відпустку. Зорі радять пильніше планувати бюджет і не лінуватися на роботі. А ще – закохуватися. Адже зорі такі романтичні цієї пори! Що ще чекає цього місяця – розповість астролог “РІА-Львів”.

ТЕРЕЗИ

Представникам цього знаку доведеться серйозно зайнятися налагодженням стосунків з “другими половинками”. Та спочатку визначте – чи є що рятувати. Може, час відпустити? Так чи інакше, астролог радить не квапити події і не приймати серйозних рішень. Спробуйте абстраговано поспостерігати за своїм життям. На роботі не варто гнатися відразу за всіма “зайцями” і братися за кожну справу, яка потрапить під руки. Керуйтеся принципом "краще менше, та краще" – один-єдиний проект, у який ви вкладете душу, зробить вас беззаперечним авторитетом у професійному середовищі.

СКОРПІОН

Для Скорпіонів липень – сприятливий практично у всіх сферах. У роботі чекають злети і успіхи. Та це не “манна небесна”, а результат вашої тривалої сумлінної праці. В особистому житті також буде все добре. Тільки не провокуйте конфлікти та не робіть сцен ревнощів. У другій половині місяця зорі подарують заслужену можливість розвіятися і навіть випробувати абсолютно нові емоції. Головна порада на липень: мінімум активності, максимум спостереження. Приглядаючись як поводяться і працюють інші, ви отримаєте безцінний досвід, який найближчим часом стане у пригоді.

СТРІЛЕЦЬ

Стрільці починають фазу професійної активності. На перші дні липня припадає пік можливостей: ви будете в змозі розв'язати будь–які проблеми і дати раду всьому, за що візьметеся. Вдома теж усе стабілізується. Вам не доведеться хвилюватися через дрібні негаразди в побуті чи непорозуміння у стосунках. Поки зорі прихильні – не заважайте їм допомагати вам. Астролог радить розвивати в собі творче начало: незабаром знадобиться вміння мислити нестандартно.

РІА Львів / липень 2019

КОЗЕРІГ

У липні Козероги будуть намагатися встигнути все водночас. Як показує практика і віщують зорі, так не буває. Структуруйте плани, починайте і завершуйте справи поступово і зможете домогтися бажаного результату. Важко буде домогтися вагомих професійних результатів без підтримки оточення: колег або підлеглих на роботі, сім'ї – вдома. У липні Козерогам потрібен надійний “тил". Не зайвим буде задуматися про відпочинок. Від перевтоми ви можете втратити емоційний баланс, а це вплине на взаємини з близькими.

ВОДОЛІЙ

Водоліїв на початку липня чекають фінансові проблеми. Ймовірно, ризиковані вкладення не виправдають себе. Будьте пильні, підписуючи серйозні фінансові документи – навіть невелика неточність може принести збитки. Наприкінці місяця приготуйтеся до рутинної роботи. Її буде багато, але нехтувати нудними завданнями не слід. За ретельність і дисциплінованість зорі винагородять: підготують вам вигідну пропозицію, прийнявши яку ви уникнете всіх труднощів швидко і легко. Представники знаку, які досі самотні, нарешті знайдуть любов.

РИБИ

Липень може виявитися доленосним. Ймовірно, якась подія докорінно змінить ваше життя. Скоріш за все, це пов'язано з особистим життям. Не сподівайтеся, що все буде легко і будьте готові до серйозних випробувань. Рибам буде здаватися, що цілий світ налаштований проти них. Не опускайте рук. Прийміть допомогу друзів. Щоправда, у відносинах з людьми доведеться постійно шукати компроміс, балансувати між крайнощами. Астролог радить Рибам наприкінці місяця втекти у відпустку туди, де ви почувалися щасливими. Саме там негаразди забудуться і у ваше життя повернеться гармонія.

53


партнери

Бізнес-центри Forum Lviv вул. Під Дубом, 7Б 0322 956 994 ТЦ “РОКСОЛАНА” вул. Соборна,14 098 658 5740 www.roksolana.ua Інтерсіті проспект В'ячеслава Чорновола, 67г 0322 327 704 Rius вул. Академіка Гнатюка, 12А 0322 350 660 Парус вул. Липинського, 36 097 173 7577 Legendа Class м.Львів, вул. Шевченка, 111A

Авто AUDI ЦЕНТР ЛЬВІВ вул. Липинського, 54д (032) 297-12-97 ТОВ “НІКО-ЗАХІД” вул. Липинського, 50б (032) 298-95-55 salon_niko@lv.nico.ua ПАТ “ГАЛИЧИНА АВТО” вул. Городоцька, 282 (032) 232-07-72 galychyna-avto.ukravto.ua RENAULT LVIV вул. Хмельницького 228 0322 459 474 ТОЙОТА ЦЕНТР ЛЬВІВ “ДІАМАНТ” вул. Кульпарківська, 226 (032) 2-777-777 (067) 252-77-77 toyota.lviv.ua Porsche центр Львів вул. Джорджа Вашингтона,8 0322 560 911

54

HоReCa Грушевський cinema&jazz" просп. Шевченка, 28 (098) 676-46-00 cinemajazz.com.ua

Гопак вул. Наукова, 2б Королівська пивоварня сул. Староєврейська, 9 098 303 5472

Park. Art of rest Дмитра Вітовського, 43А 067 008 2222

Mon Chef вул. Городоцька, 15 0322 422 707

GLORY CAFÉ вул.площа Міцкевича, 1 0322 970 297

MUSCAT пл. Галицька, 7 (067) 80-80-495 muscat.lviv.ua

Кондитерська “Вероніка” проспект Шевченка, 21 0322 986 028 Чорний кіт вул. Героїв Майдану, 4 0322 444 240 Амадеус площа Катедральна, 7 0322 356 316 Кондитерська аптека Іонових “Під золотою зіркою” вул. Миколи Коперника, 1 0322 971 079 Паб-ресторан “Дублін” вул. Вірменська, 1A 0322 616 171 Шекспір вул. Любінська, 144 0322 955 295 Кафе №1 площа Катедральна, 5 0322 423 369 Голодний Микола вул. Стрийська, 352 0322 329 606 САЛО просп. Свободи, 6/8 0322 355 536

Старий рояль вул. Ставропігійська, 3 0322 356 694 Bagrationi м.Львів, проспект В'ячеслава Чорновола, 59 067 674 0888 Цепелін проспект В'ячеслава Чорновола, 59 067 992 2022 Sinatra вул. Кульпарківська,230 067 676 8607 Patifon Соборна площа, 14 067 388 1133 Маестро вул. Лазнева, 3а 067 310 4847 РЕСТОРАЦІЯ БАЧЕВСЬКИХ вул. Шевська, 8 (098) 224-44-444 (032) 235-71-81 baczewski.kumpelgroup.com

Клуби

Прага вул. Леся Курбаса, 2 098 737 3777

Малевич проспект В'ячеслава Чорновола, 2 050 555 5195

Split Lviv площа Міцкевича, 6/7 0322 422 200

Rafinad вул. Руданського, 1 066 400 0888

VAPIANO вул. Гнатюка, 12 www.vapiano.com

Hiresh night club площа Євгена Петрушевича, 2 067 670 0867

РІА Львів / липень 2019


партнери

FASHION CLUB пл. Підкови, 1 (032) 235-87-06 067 374 4491 De Lux вул. Володимира Великого, 2 096 276 8885

Готелі Citadel iNN вул. Грабовського, 11 0322 427 771

Магазини /Бутіки Дизайн студія Зоряни Кириленко вул. Моринецька, 7а 068 719 1053 Apple room вул. Шевська, 1 098 117 1317 проспект Шевченка, 3 093 930 7771 вулиця Гавришкевича, 5 067 978 8777

Швейцарський вул. Князя Романа, 20 0322 403 777

I People проспект Свободи, 41 067 167 6667 вулиця Городоцька, 2 097 727 2772 вулиця Пантелеймона Куліша, 45 093 449 8357

Євроготель вул. Тершаковців, 6А 0322 424 002

Дизайнер Віктор Черкаський площа Міцкевича, 1

Таурус площа Князя Святослава, 5 0322 333 400

WINETIME проспект В'ячеслава Чорновола, 45 0322 448 800

Nobilis вул. Олександра Фредра, 5 0322 952 595

Deluxe Hotel Купава вул. Комарова, 17 067 238 3536 Асторія вул. Городоцька, 15 0322 422 701 Panorama Lviv проспект Свободи, 45, м 03222 59000

Леодерм проспект Червоної Калини, 29А 067 213 7272 Estelle Medical Center вул.Липинського, 54 098 314 2264 Медіостар вул. Городоцька, 62 067 844 0505 Косметологічний центр АстраНова вул. Городоцька, 54 096 989 8594 Салон краси Martelle вул. Княгині Ольги, 100Е 093 424 4455 проспект В'ячеслава Чорновола, 16Є 093 155 1855 Miss Princess вул. Івана Франка, 61 098 177 0188

Slastion вул.Івана Франка ,61 098 765 4321

Anorr вул. Олександра Мишуги, 16 096 096 0966

Amor amor проспект В'ячеслава Чорновола, 67г 067 590 0359

Face Control вул. Липинського, 28 098 814 9440

Здоров'я/краса

Modern Art Hotel проспект Шевченка, 28 068 709 9933 modern-arthotel.com

Мати і дитина вул. Замарстинівська, 85а 0800 504 205

Edem resort medical &SPA +38 067 314 65 12 Strilky, Peremyshlyany district, Lviv region, Ukraine edemresort.com

Центр косметології та дерматології «Новодерм» вул. Академіка Андрія Сахарова, 82 067 657 7999

Kavalier Boutique вул. Старознесенська, 70 0322 423 999

Персона Люкс вул. Академіка Богомольця, 3 067 380 8025

ЕДЕМ вул. Городоцька, 95а (097) 739-56-77 hotel-edem.lviv.ua

Стоматологічна клініка Perfect-Dent вул. Тершаковців, 1Б 067 275 0749

РІА Львів / липень 2019

Авторська стоматологія Мар'яни Мельничук вул. Івана Франка, 23 0322 759 003

Масажна студія Наталії Безвуляк вул. Кирила і Мефодія, 3 097 333 1488

Нерухомість Парус вул. Городницька, 9 097 173 7577 Девелоперська компанія «MS» вул. Садова, 2А 096 231 0011 Квітка вул. Дмитра Бортнянського, 28 067 657 3333 Інтергалбуд вул. Шевченка, 60 098 611 9911

55


РІА рекомендує

Lviv, 23 I. Franko str., ap. 41 +38 (032) 259 32 32 +38 (067) 374 86 76 info@consulting-ukr.com a.t_consulting Сайт: consulting-ukr.com consulting.ukraine

Макіяж

Consulting / Accounting / Legal / Payroll / Due Diligence / HR-Services Consulenza / Contabilità / Avvocati / Buste paghe / Due Diligenace / HR-Servizi Консалтинг / Бухгалтерія / Юристи / Кадри / HR-послуги

We work for your future

Проведення навчального курсу "Самомакіяж"

м. Львів

Христина Гарасимчук

пр. Свободи 45,

hk_harasymchuk_khrystyna н.м.т./Viber

0676757714

reception@panorama-hotel.com.ua +38 (032) 225 90 00 +38 (032) 225 90 01 +38 (050) 431 95 99

Центр подології

56

РІА Львів / липень 2019КРАСА В ГАРМОНІЇ

пл. Данила Галицького 2/9

+380963465347

clinic_myroslava_novosilska


Millions discover their favorite reads on issuu every month.

Give your content the digital home it deserves. Get it to any device in seconds.