РІА Львів №15 (травень 2018)

Page 1

762 РОКИ

неймовірності Онковiдважність

Анатомія

БIЗНЕСУ

Марiя i Тарас

Макогiн

ZlataMed – це турбота, помножена на професійність Травень 2018 РІА Львів / травень 2018

www.rialviv.com


РІА Львів / травень 2018


РІА Львів / травень 2018


Журнал «РІА-Львів», №5, травень 2018 Свідоцтво про реєстрацію КВ № 21945-11845Р від 12.03.2016 р. Спеціалізоване видання

4

Думки PRO

8

Місто в фокусі

З Днем народження, Львове!

rialviv.com Керівник проекту Христина Педь Шеф редактор Яна Ковальчук Випусковий редактор Наталія Войтович Керівник рекламного відділу Лілія Дудич Над журналом працювали: Тетяна Гудзовська, Тетяна Корочанська, Наталя Морозова, Андріана Гринда, Наталія Івашків, Володимир Морозов, Єва Висоцька, Ростислав Пелех, Софія Сабала Дизайн та верстка Ружена Дунич Фотографи: Зоя Мельнійчук, Богдан Васильчук

Ретроспектива

10 Аналітика

12 Акценти Інтернет речей 16

Видавець ТОВ «Рекламно-інформаційна агенція «РІА-Львів» ЄДРПОУ 39964712 Банківські реквізити: р/р № 26003591318100 в ПАТ «УКРСИББАНК», МФО 351005 Адреса для листування: Львів, пр. В. Чорновола, 45А, корпус № 13 На обкладинці: Марія і Тарас Макогін Одяг: Olya Mak, концепт-стор Impero Uomo Зачіска: Impero Barbers Salon Флористика: квіткова студія Garden Фотостудія: Fabrik studio

Подія

ELSA

18 Коуч-сесія

З чого складається бізнес?

20

Гість номера

Розміщення реклами: +38 (098) 800-11-28 rialviv.magazine@gmail.com

Гроші на сміття

Марія і Тарас Макогін

30 Мандри

Замкові руїни

38 Селебриті

Соло для скрипки

44

Добрі справи

56

Гороскоп

Онковідважні

Травень 2018

ТзОВ "ТЕРА-ДРУК" НАКЛАД 5000 примірників ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС 91898

Редакція не завжди поділяє думки авторів публікації. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Сторінки, на яких не вказані рубрики, належать до рекламних. У випадку передруку статей чи їх цитування посилання на журнал «РІА-Львів» є обов’язковим.

РІА Львів / травень 2018


Штори і тюль. Шпалери

Найбільший вибір турецької тканини у Львові, ексклюзивні колекції Дизайн та пошиття штор, тюлі та інтер’єрного текстилю Найновіші моделі шпалер провідних європейських брендів Гармонійний дизайн штор зі шпалерами

Б Е З К О Ш ТО В Н И Й

В И Ї З Д

Д И З А Й Н Е РА

Створюємо текстильні рішення під ключ Оформлення будинків, квартир, готелів, ресторанів та інших приміщень Втілимо в життя найсміливіші ідеї

"Затишок там, де ми"

вул. Княгині Ольги, 98А РІА Львів / травень 2018

0673131586

0673411572

0734284379


З днем народження,

думки PRO

У день народження хтось вважає, що став на 365 днів старшим, а хтось – що на рік досвідченішим. Так чи інакше, це той день, коли ти – у фокусі подій, поглядів, похвал і теплих слів. У травні свій день народження святкує наш рідний Львів – цілий Всесвіт, що має унікальну душу. Він став на рік поважнішим, мужнішим, мудрішим та ще прекраснішим. Вік додає йому лише шарму. Тут живуть великі перспективи і не менші сподівання, кожна вуличка має свою легенду, а кожна цеглина – історію. А музика! Вона всюди і різна. Львів має свій ритм і стиль. Місто з присмаком цинамону і вишневого штрудля. Місто – мрія. Місто – майбутнє. Місто– казка. Місто, здатне закохати в себе навіть циніка. Тож ми вітаємо тебе, наш Львове!

Юрій Залізняк, доцент кафедри нових медій Львівського національного університету ім.І.Фрнка Вітаю, Львове! Ти – заслуговуєш. Твоє обличчя з 1980-х відчутно змінилося: деякі зморшки додалися, інші – розгладилися. У цьому, мабуть, винні люди: забудовують і руйнують, пересуваються і сидять непорушно, дбають щодня чи полишають назавжди. Пробач їм. Невже можна сердитись на дітей? Народи, виховай і відпусти. Далі все залежить від їх вибору. Ти свій зробив: культурний, освітній, промисловий, науковий, спортивний, політичний. Хтось себе краде у тебе і їде світом мандрувати, інший – стає твоєю частиною. Дякую за все, що ти мені дав. Вибач за всі сподівання, які поки не виправдав. Знаю, ти терплячий – історія це не раз доводила. Нехай кожна хвилина твого сьогодення буде рівномірно поділена на висновки минулого, мету майбутнього та працю тут і зараз. Тоді завжди буде не зрада, а перемога. І буде той сьомий день для відпочинку – а ти відпочивати вмієш. Насолоджуйся, і я буду разом з тобою!

4

Яна Банк організатор проекту “36По”, маркетолог, співвласниця маркетингової студії “Автор” та Фабрики смачних ідей

Леве, багато хто бачить тебе вже старим та досвідченим – тобі вже стільки літ минуло... А я дивлюсь на тебе зараз і розумію, що ти – такий юний, перспективний і найцікавіше ще тільки буде ставатися. Досвід історії, приховані таємниці, знання та мудрість допоможуть у цьому. День народження –це завжди так радісно. Тільки глянь, скільки твоїх друзів, сусідів приїхали тебе привітати. Вони тішаться, що Лев із кожним роком стає світлішим – сучасним, культурним, прогресивним! У цьому – весь твій секрет. Не дивлячись на роки, події минулого, ти розвиваєшся і мчиш вперед, даруючи жителям можливість тішитись життю у твоїх красивих обіймах, відчувати захищеність та спорідненість цінностей. Я вітаю тебе, Левеня! І дякую за цінності, які ти несеш поруч із моєю сім‘єю. Розвитку тобі! Підтримки! Мудрих порадників. Пам‘ятай – усе найкраще попереду!

Назар Шимоне-Давида та Єлена Артеменко, співзасновники Tesla Club Ukraine

Наш неймовірний Львове, місто сили та натхнення! Засноване королем, і досі втілюєш усе найшляхетніше. У стінах твоїх храмів застигла мудрість історії, легендами нагадуєш про славетні часи і навіть стара бруківка мала би про що розповісти. Те як ти легко забуваєш про поважний вік і стаєш допитливим студентом, викликає захоплення. Ти вчишся, набираєшся нового досвіду і так органічно робиш інновації частиною себе! Ось глянь – на світлофорі чекає зеленого сигналу той самий “старенький трамвай”, а коло нього – сучасний електромобіль. І їм обом комфортно на твоїх вулицях. Статечний пан читає газету, а на сусідній лавочці – яскраве дівчисько з ірокезом і планшетом. Львове-Леве, який же ти різний і прекрасний! Бажаємо тобі, місто щасливих людей, справдження сподівань – адже ти так, мабуть, разом із нами мрієш про мир, злагоду та достойне “завтра”.

РІА Львів / травень 2018


МІСТО Лева! думки PRO

Назарій Брезіцький, засновник ГО “Ідея міста” Львів – не тільки пам’ятки архітектури, старовинні будинки, затишні кав’ярні. Перш за все, Львів – це люди, котрі тут мешкають. Їм я бажаю бути здоровими і багатими, щасливими і забезпеченими. Основне, щоб їм було комфортно жити у своєму місті. Львову хочу побажати грамотної розбудови і доброї інфраструктури. Ти маєш бути кращим із найкращих – еталоном і взірцем для розвитку інших обласних центрів. Коли люди чутимуть “місто Львів”, їх мають переповнювати почуття любові і радості. До тебе, рідний Львове, повинні хотіти повертатися знову і знову, бо ти – прекрасний. З днем народження тебе, Львове!

РІА Львів / травень 2018

Діана Гайворонюк ведуча та керівник PR-відділу DУЖЕ радіо Моє місто! Найкраще місто світу – Львів! Возвишений, шляхетний і відкритий. Тут кава запашніша, ніж у Відні, бо до аромату арабіки додаються теплі нотки львівського дощу. У Львові найкращі леви, адже кожен носить не гриву, а галицьке сонце. Тільки у Львові дев'ятий трамвай виконує мрії закоханих, а з Високого Замку ближче до неба. Лише у Львові можна відчувати себе завжди юною серед старовинних кам'яниць. І попри свою давність, він – модний і сучасний. Львове, ти не припиняєш розвиватися. Будь завжди мені затишним і дуже рідним. Мій душевний Львове, з Днем народження!

Катерина Садова-Кіт, дружина міського голови

Львів для мене – це спільнота людей, які мають у серці любов до ближнього і подорожуючого, приймають радість і з гідністю переживають біль та смуток. Люди, які цінують глибокі духовні традиції, відкриті до нових викликів і зустрічей. Ті, хто здатен плекати Мир і Довіру у своїй душі, ділитися своїми дарами з усіма, хто прагне і потребує цього. Львів свідчить Віру і Надію у цьому непростому світі. Це нелегко, але задля цього варто бути! Будь, Львове!

Ігор Васюник, народний депутат України

762-гі уродини – поважний вік для королівського міста Лева. Вік розквіту прагнень до розвитку та вдосконалення. Окрім архітектури та туристичного центру, що насправді є Львів? Хто його творить? Завдяки кому місто Лева завжди було, є і буде саме таким, як про нього з великим захватом говорять мешканці інших міст? Саме завдяки львів’янам – людям, які роблять місто таким, яким воно є. Тому саме львів’ян я би хотів найперше привітати з уродинами міста. Це – наше місто, наш Львів, наше спільне помешкання, наша велика львівська родина. І ми як ніхто інший знаємо, що серце Львова б’ється не лише на площі Ринок чи на Сихові. Воно пульсує, живе і на Левандівці, і на Майорівці, і на Збоїщах і в усіх куточках нашого міста. Зі святом нас, львів’яни! Зі святом, друже Леве!

5


місто в фокусі

Статуя Свободи, що сидить У радянські часи про цю композицію жартували: “У СРСР навіть Свобода сидить”. А “всілася” львівська “статуя Свободи” на куполі Музею етнографії та художнього промислу (просп. Свободи, 15). Насправді, скульптурна жінка символізує ощадність, адже в минулому ця будівля слугувала приміщенням для Галицької ощадної каси. Місцеві жителі та туристи назвали її статуєю Свободи завдяки схожості з її американською “близнючкою”: у правій руці вона тримає смолоскип, а голову увінчує корона з променями. Це єдина у світі статуя Свободи, що сидить. До речі, у 80-х роках минулого століття рука зі смолоскипом відламался, впала і вбила жінку.

Тілько ві Львові У Львів їдуть за емоціями, креативом та винятковістю. Ми хочемо показати вам автентичну унікальність міста: концептуальні локації, культурні пам’ятки, незвичайні скульптури.

Музей пива Львіварня – єдиний в Україні музей пивоваріння. Його відкрили водночас давно і нещодавно: справа в тому, що з 2005 по 2013 року це був маленький музей із експозицією, яку зібрали працівники пивоварного заводу. Потім вирішили зробити кардинальне оновлення і 2017 року музей відрили ще раз з новою назвою та брендингом. Сьогодні це не просто виставка, а великий арт-об’єкт і мистецький простір. Частина експонатів інтерактивна: театр тіней, живі гравюри, 3D-голограми.

Найстаріший парк України У нього було немало назв – Єзуїтський сад, парк Костюшка, парк ім.І.Франка. Ця зелена зона в самому центрі Львова має багату історію. Парком опікувалося чимало людей та інституцій, які змінювали його дизайн і стиль на свій смак. А почалося усе з невеликого приватного саду родини Шольц-Вольфовичів наприкінці 16 ст. Після них італієць Антоніо Масарі перепланував ландшафти на італійський манер і подарував парк львів’янам. Коли поруч побудували Галицький сейм, у нижній частині відпочинкової зони облаштували партерні сади з яскравими квітковими композиціями, стриженими кущами й деревами. Сьогодні парк багатий на 200-річні дерева та екзотичні насадження (магнолія, оцтове дерево, бундук канадський тощо). 6

Площа, якою курсує трамвай Площа Ринок – єдина в центральній та східній Європі, якою курсує трамвай. До 1944 року тут був базар, на який з’їжджалися люди з усього світу: перси, голландці, французи, росіяни, турки. З 1895 року через площу ходили електричні трамваї. І зараз це єдиний вид транспорту, який має право руху центральним майданом міста зі статусом пішохідної зони. РІА Львів / травень 2018


непопсові унікальності міста

місто в фокусі

РІА Львів / травень 2018

Музей модерної скульптури МИХАЙЛА ДЗИНДРИ

Єдиний у світі пам’ятник Усмішці

Єдиний в Україні музей модерної скульптури. Тут експонується унікальні твори абстрактного мистецтва: скульптури пластичних асоціацій, абстрактні форми та рельєфні портрети. Знаний у всьому світі скульптор Михайло Дзиндра – наш краянин. Коли Україна проголосила незалежність, Дзиндра повернувся додому. В околиці Львова митець вирішив відкрити музей, витративши на це 13 років і понад 100 тисяч доларів. Зараз експозиція налічує понад 800 скульптур, створених в Америці, а також маски, зроблені в Україні.

Мабуть, найвідомішим львівським міні-пам’ятником є пам’ятник Усмішці (вул. Вірменська, 35). Усміхнену рибу з людськими долонями замість плавців придумав і подарував Львову карикатурист Олег Дергачов. На сьогодні, це найменший пам’ятник у нашому місті.

Музей зброї Львівській міський арсенал – оборонна споруда 16 ст. Сьогодні тут розташований єдиний в Україні музей зброї. Колись головний вхід до арсеналу прикрашав напис “Щасливе місто, що в часи спокою турбується про майбутню безпеку”. У виставковій залі зібрана зброя різних епох, народів, а також статуя роботи Каспара Франке, що прикрашала оборонні мури міста – "Святий Михаїл убиває сатану".

Музей сала Єдиний у світі музей, головні експонати якого – із сала, розташований на проспекті Свободи. Наприклад, там можна побачити величезну копію людського серця. У 2011 році цей витвір отримав відзнаку Книги рекордів України як “Найбільше у світі серце із сала”. Окрім цього, експозицію доповнили різноманітними фігурами з цього національного продукту: гуманоїд, свічки, крісло, шахмати тощо. У приміщенні музею працює арт-ресторан, де можна спробувати незвичні страви із сала: сало в шоколаді, десерт із морозивом, фруктами та салом. Єва Висоцька 7


місто в фокусі

Львівський державний, сьогодні національний університет ім. Івана Франка. Усе залишилося практично без змін, змінився лише колір тротуарної плитки.

Головний залізничний вокзал – перший в Україні. Споруда була зведена у 1904 р.; післявоєнне відновлення відбулось у 1957 р., остання реконструкція – у 2003 р.. Очікуємо на реконструкцію площі перед вокзалом.

Старий-

новий

Марійська площа. Єдина площа у Львові, яка не має адреси і будинків. У 1904 р. на площі збудовано колодязь із фонтаном. У 1997 р. проведено його реконструкцію і встановлено скульптуру Божої Матері.

8

Національний музей ім. Андрея Шептицького. Будівля збудована у 1904 р. У радянський період використовувалась як музей Леніна.

Львів

Площа Міцкевича. У 1861 р. на місці сучасного постаменту була мармурова статуя Діви Марії. Також на фото зображено перший львівський хмарочос заввишки 24 м, обладнаний ліфтом, – будинок Йона Шпрехера. У радянські часи на даху була розміщена зірка з портретом Сталіна. З 1960 по 2010 увесь перший поверх був зайнятий Будинком книги.

Львівський театр опери та балету ім. С. Крушельницької. Тепер перед театром розміщено фонтан, а колись там була проїжджа частина.

РІА Львів / травень 2018


місто в фокусі

Бронзовий Ленін був установлений у 1952 р. і знесений у 1990 р. Тепер на місці пам‘ятника ставлять новорічну ялинку та великодню писанку.

Порохова вежа. Збудована у 1556 р. Фото у руці зняте у 1973 р. під час реконструкції. Одне з останніх, на яких вежа у штукатурці.

Пам‘ятник Іванові Франкові. Його урочисто відкрили у 1964 р. За понад 50 років монумент не змінювався. Великий Каменяр і далі мовчки споглядає на свою alma mater.

Ви пам’ятаєте, як виглядав Львів 10 років тому? А 50? Коли щодня ходиш вуличками рідного міста, не звертаєш уваги на постійні зміни. Лише переглядаючи старі фотографії розумієш, що ще зовсім недавно Львів був іншим. Молодий фотомитець Святослав Макітра цьогоріч розпочав серію фотопазлів під назвою “44”. У руці – знимки 1974 року. Позаду – 2018. Між ними 44 роки. Однакові будівлі, площі, вулиці. Різні століття і покоління. Щось досі існує, чогось давно немає. Незмінним є тільки Львів Фото Святослав Макітра

Музей етнографії та художнього промислу. Колишній будинок Галицької ощадної каси побудовано у 1891 р. Під куполом встановлена скульптурна композиція “Ощадність”.

РІА Львів / травень 2018

Каплиця боїмів. Збудована у 1615 р. на території тогочасного міського цвинтаря. Сьогодні на площі перед каплицею – кав’ярні та літні майданчики, а півстоліття тому це були звичайні житлові будинки.

Фонтан Нептун та Площа Ринок. Головною площею міста зараз курсує лише трамвай.

9


аналітика З моменту трагедії на Грибовицькому звалищі минуло 2 роки, та проблему зі сміттям у місті досі не вирішено. Проте, є деякі позитивні зрушення в цьому питанні. У Львові таки побудують сміттєпереробний завод. Головні акценти, проблеми та думки експертів у дослідженні РІА-Львів.

Що варто знати про цей проект? Допомагати з подоланням сміттєвої кризи у Львові взявся Євросоюз. ЄБРР (Європейський банк реконструкції та розвитку) дав позику у розмірі 25 млн євро на вигідних умовах, а фонд FIP – грант на 10 млн євро. Також від Європейського інвестиційного банку місто отримає 46 млн євро. Львівська міська рада виділила на вирішення проблем “сміттєвої кризи” близько 2 млн євро. На що конкретно підуть ці кошти? Програма вирішення “брудного питання” у нашому місті передбачає рекультивацію старого полігону та будівництво нового, налагодження роздільної системи збору відходів у місті та будівництво сміттєпереробного заводу. Останній пункт – найцікавіший, адже

з ним пов’язано багато нюансів. До того ж, питання екологічного поводження зі сміттям у місті актуальне. Особливо, зважаючи на законодавчі зміни у цій сфері. У заводу будуть 2 головні завдання. По-перше, зробити відбір цінної вторинної сировини максимально гнучким. Окрім цього, звісно, будуть проводити обробку змішаних відходів та відсортовувати їх на “мокру” та “суху” фракції. По-друге, важливо зменшити об’єм відходів, що йтиме на захоронення. До прикладу, у Швеції переробляють майже 100 % відходів. Відповідно, на захоронення там йде дуже мало сміття. І це є стимулом для нас. Хоча не варто забувати, що ця європейська країна досягала такого результату понад 40 років.

Локація об’єкту – у межах міста, на території очисних споруд “Львівводоканалу”

Створення сміттєпереробного заводу сьогодні активно обговорює як громада, так і відповідальні за цей проект посадовці. У місцевих жителів виникає багато запитань та домислів, які розвіяти або підтвердити можуть тільки спеціалісти цієї царини. Так як вони погано йдуть на контакт, нещодавно під ЛМР львів’яни навіть пікетували. Головне побоювання містян – вплив на навколишнє середовище та здоров’я.

Сміттєпереробний

рубіж

8 10

РІА Львів / травень 2018


аналітика

Що обурює громадян? На початку розробки цього проекту, будівництво запланували за межами міста – у районі ТЕЦ-2. Проте, це викликало невдоволення жителів прилеглих сіл, які активно боролися проти зведення заводу біля їх домівок. До того ж, постало питання власності виділеної ділянки. Тому місто вирішило змінити локацію. Цікаво, що за той час спеціалісти вже розробили ТЕО (технічно-економічне обгрунтування) і почали робити проект. Тобто, виділені гроші (а це майже 5,5 млн грн) фактично “викинули на сміття” – місцевість для заводу інша, відповідно – технічна документація не актуальна. Розпочато кримінальне провадження проти “Львівтеплоенерго” за зловживання при замовленні послуг із проектування будівництва сміттєпереробного комплексу. Біля запланованої території заводу розташовано кілька об’єктів 1, 2, 3 рівнів небезпеки: нафтопереробний завод, нафтобаза, очисні споруди і фармацевтичний завод. І так забруднене довкілля району очікує будівництво ще одного промислового об’єкта. Саме слово “відходи”, прямо пов’язане зі сміттєпереробним заводом, викликає прогнозовані негативні асоціації – зовсім нещодавно регіон пережив Грибовицьку екологічну катастрофу.

РІА Львів / травень 2018

Що говорять експерти? Алла Войціховська ГО “Екологія. Право. Людина” У нас є застереження: що потім буде з продуктами, які утворюватимуться на об’єкті? Куди піде тверде відновлювальне паливо та компост? Досі невідомо. Європа відмовляється від цієї технології, бо немає куди реалізовувати подібні відходи. Ми звернулися до експертів із ЄС, щоби вони надали свою оцінку доцільності будівництва цього заводу. Вадим Ноздря ЛКП “Зелене Місто” Місто прийняло рішення будувати повноцінний сміттєпереробний комплекс, який забезпечить переробку всіх 100% відходів, щоб не тільки відсортувати вторсировину, але й обробити органіку, скло та інертні матеріали, які можна буде використати, а суху горючу фракцію використати як паливо на підприємствах цементної галузі замість вугілля. Таким чином, ми розраховуємо отримати залишок оброблених відходів, яким немає застосування, на рівні 35 – 40%. Цей сухий нешкідливий залишок, спресований за допомогою потужного обладнання, фактично може бути захоронений на окремій карті полігону для брикетованих відходів. Він займає значно менше місця, що дозволяє економити на транспортуванні і не шкодить довкіллю так, як це відбувається із необробленими відходами.

Вплив діяльності заводу на навколишнє середовище та здоров’я мешканців ще не встановили Аби перевірити, якими будуть наслідки діяльності сміттєпереробного комплексу, потрібно дочекатися ОВД (процедура оцінки впливу на довкілля), обов’язковим компонентом якої є громадські слухання. Громада може навіть не допустити будівництва, якщо більшість буде проти. Є припущення, що технологія переробки сміття, яку планують впровадити на заводі, у Європі вже вважається недоцільною і використовується тільки в кількох країнах. Наприклад, у Франції. А саме експерти французької компанії “Еджіс” надали проект майбутнього сміттєпереробного комплексу у Львові. Мер міста запевняє, що це буде найбільш екологічний проект в Україні, який контролюватиметься Євросоюзом. Але мешканці міста та деякі експерти і досі в цьому сумніваються. Досліджувала Єва Висоцька

11


акценти

Світ розумних речей Тільки не кажіть, що не чули про Інтернет Речей! Ця тема вже роками в ТОПі обговорень цілого світу. Технологія, яка може трансформувтати не тільки бізнес–процеси, а стиль життя. Зв’язки, що ймовірно змінять наш побут. Що таке ІР і як він може вплинути на ваше життя у найближчому майбутньому – читайте далі. Уявіть свій день таким: годинник будить вас о 7 ранку. Поки ви йдете до ванної кімнати, голосовий супровід нагадує про заплановані на сьогодні справи. Кавова машина вже готує улюблений напій. У той же час автоматична годівниця насипає корм вашому собаці, котові чи рибкам.

12

Ви сідаєте в авто. Система, під’єднана до вашого календаря, проклала маршрут до офісу чи місця зустрічі. Якщо ви потрапили в затор, автоматично надсилається сповіщення людині, яка на вас чекає. В офісі всі пристрої аналізують свій стан і наявність додаткових матеріалів. Наприклад, якщо у принтері закінчився папір, девайс сам замовляє його. Звучить як опис фільму з майбутнього – можете подумати ви. Впевнені? На вашій руці є фітнес-трекер? А те­лефон визначає місцерозташування? Тоді сьогоднішня фантастика має великі шанси стати завтрашньою реальністю. До речі, у Європі вже побудували майже 86 мільйонів “смарт”-будинків – помешкань, наповнених інтернет-речами. У 2008 році речей, під’єднаних до Інтернету, було більше, ніж людей, що використовують цю мережу. Зараз, десять років по тому, маємо 23 млрд

Інтернет Речей може суттєво вплинути на рівень економіки. За прогнозами журналу “Forbes”, він збільшить рівень світового ВВП на 10–15 трильйонів доларів за наступні 20 років РІА Львів / травень 2018


РІА–довідка

акценти

Інтернет речей (Internet of Things, скорочено IoT) – глобальна мережа підключених до Інтернету фізичних пристроїв (“речей”), оснащених сенсорами, датчиками, технічними засобами та програмним забезпеченням для передачі інформації. Усі пристрої об'єднані за допомогою підключення до центрів контролю, управління і обробки інформації. За даними Ericsson Mobility Report, сьогодні в світі налічується понад 16 млрд таких пристроїв. До 2022 року кількість “розумних девайсів” зросте до 29 млрд, 18 із яких будуть пристроями ІР (IoT).

пристроїв і втричі менше населення землі. Експерти вважають поширення ІР хорошим показником – що більше девайсів “спілкуються” між собою, то комфортнішим стає життя. Таке припущення виглядає закономірним, адже Інтернет перетворився із супертехнології перетворився на буденність, навіть необхідність. Ціна під ключення та використання зменшується. Пристроїв, що мають функцію підключення до Wi-Fi, стає щораз більше, а вартість різноманітних технологій нижчає. Сьогодні підключити до Інтернету можна телефони, кавоварки, автомобілі, лампи, пральні машини та навіть те, що ви собі не можете уявити. До прикладу, двигун літака.

РІА Львів / квітень травень2018 2018

Правило Інтернету Речей: “Все, що можна підключити – підключиться” ІР стосується не тільки предметів, приватних помешкань чи офісів. “Розумні” міста – ідеал майбутнього для суспільства. Автоматичний контроль шкідливих викидів у довкілля, стану

води, якості вирощуваних продуктів, рівня сміття, розміщення речей на складах та багато іншого може контролюватися у режимі реального часу завдяки пристроям, підключеним до “всесвітньої павутини”. Окрім позитивних чинників впливу на життя та суспільства, є і негативні. Найбільше, що хвилює користувачів, – безпека. Якщо така велика кількість пристроїв з'єднана між собою, чи є гарантія, що персональні дані та інформація приватного характеру не потраплять до сторонніх осіб? Питання безпечності Інтернету Речей досі відкрите і дослідники активно працюють над його вирішенням. Сподіваємось, у майбутньому все ж ніхто не зможе “хакнути” домашній тостер. Єва Висоцька

13


поради юриста

Юридична компанія “Захист власності” не боїться застосовувати креативні підходи у справах та стане надійним партнером. Про мрії, успіхи та перспективи ексклюзивно для РІА-Львів розповідала засновник та керівник компанії Анна Мацюк. Вашій компанії 5 років. З чого усе починалося? П'ять років виповнюється саме КОМПАНІЇ "ЗАХИСТ ВЛАСНОСТІ", а почалось усе 10 років тому з мрії, максималізму і надзвичайного бажання довести собі, що я зможу побудувати успішну компанію, яка стане вагомим гравцем на ринку юридичних послуг, та об’єднає сильних професіоналів зі спільними ідеями та переконанням, що право може і повинно працювати в інтересах бізнесу та людей, які його творять. Пам'ятаю той день, коли я твердо прийняла рішення створити свою компанію (до того працювала в партнерстві близько п’яти років): у літаку, на висоті близько 9 тисяч км над рівнем моря, вирішила – через тиждень нова компанія, новий офіс, команда, нові підходи і …амбітні цілі. Компанія “ЗАХИСТ ВЛАСНОСТІ” народилася у небі, а назва відображала зміст того, що я вміла робити – у той час я активно займалась питаннями нерухомості, будівництва. У яких сферах юриспунденції ви працюєте? В умовах сьогодення, найцінніший ресурс як для бізнесу, так і для людей – час. Ми багатопрофільна компанія і вважаємо, що одна з наших ключових переваг – забезпечення комплексного супроводу проектів наших клієнтів та вирішення тих проблем, і з якими до нас звертаються. Структурно компанія поділена на 4 спеціалізовані департаменти: публічно-правових відносин, корпоративного права, інтелектуальної власності та ІТ, нерухомості та земельних правовідносин, а також департамент роботи з проблемною заборгованістю. У кожному з підрозділів працюють фахові юристи. Крім того, склалась багаторічна співпраця із спеціалістами – геологами, аудиторами, агрономами, проектантами, землевпорядниками, нотаріусами, експертами. Разом із ними ми вивчаємо специфіку проекту в контексті бізнесу наших клієнтів і можемо знайти оптимальне рішення. Які сфери практики Вам найбільше до вподоби? Зараз однією із ключових практик, як на мене, слід вважати корпоративне управління, у якому ми маємо неабиякий досвід (захист бізнесу при корпоративних війнах, рейдерських захопленнях активів бізнесу тощо). У цьому аспекті хочу відзначити зрілість українського бізнесу, який звертається до нас за побудовою механізмів захисту активів до виникнення проблеми, за правовими інструментами закріплення реальних домовленостей бізнес-партнерів, а не понятійних меморандумів. І дуже добре, що зараз законодавство дозволяє нам запропонувати бізнесу інструменти, які працюють на практиці. Безумовно, дуже близькою для мене є сфера містобудування – навіть вибір назви компанії був зумовлений моєю діяльністю у практиці будівництва та земельних відносин. Крім того, на той час я писала дисертаційне дослідження, предметом якого були питання об’єктів незавершеного будівництва, самочинне будівництво та загалом питання об’єктів нерухомості.

79000 м. Львів вул. Рилєєва 5/1 + 38 032 261-38-77 + 38 067 258-45-99 www.zv.lviv.ua info@zv.lviv.ua zahyst.vlasnosti

14

Зараз будівельний бізнес (особливо у Львові) – на своєму піку розвитку після економічного спаду 2008 року. Будівельні проекти – складні, потребують “творчого підходу” та експертизи багатьох галузей, не лише права. Тому цей напрямок залишається дуже актуальним для нашої компанії. Особливо цікаві завдання зараз ставить агробізнес, який динамічно розвивається. Для мене і для компанії ми визначили 2018 роком розвитку юридичної “агропрактики”. Ще один напрямок, який мене особисто захопив ще три роки тому і став активною практикою компанії, – надрокористування. На мій погляд, це складний для розуміння юриста з точки зору процесів і технологій бізнес. Він має ряд особливостей, які принципово відрізРІА Львів / травень 2018


поради юриста

Команда, яка не знає слова “Ні” няють його регулювання залежно від, до прикладу, виду або значення корисних копалин. У мене є партнер, яка працювала у цій сфері довгий період часу, системно вивчала її і досконало володіє проблематикою. Вона очолює цю практику в нашій компанії. Над якими проектами зараз працюєте? Час, у якому ми живемо, характерний безперервними змінами не лише процесів, а платформ, на яких ми всі працюємо. Так, нещодавно змінились усі процесуальні кодекси, докорінно змінилось законодавство у сфері містобудівної діяльності, корпоративних правовідносин, деофшоризація, GDPR (захист персональних даних). Ці зміни надзвичайно глобальні, тому практична апробація та щоденне випрацьовування алгоритмів, забезпечення швидкої адаптації бізнесу до них – одні з першочергових задач, які стоять зараз перед нами. Якщо говорити про конкретні проекти, зараз проводимо аудит декількох підприємств газовидобувної промисловості, супроводжуємо підприємства надрокористувачів у частині перевірок дотримання ними вимог спецзаконодавства, отримання спецдозволів та “відновлення чинності існуючих” у судовому порядку. Здійснюємо юридичний супровід будівництва кількох багатоквартирних будинків у Львові – від укладення угоди між власниками земельної ділянки та забудовником до продажу квартир у цьому об’єкті.

В агросекторі – допомагаємо оформити документи, необхідні для отримання відшкодувань із державного бюджету та консультуємо агровиробників у питаннях міжнародної сертифікації продукції, що є умовою для виходу на світові ринки. Чому Вас зацікавив агросектор? Ніколи не думала, що буду пов’язана з сільським господарством, хоч мої батьки вже близько 20 років у цьому бізнесі. На прийняття рішення про “вступ” в агробізнес вплинуло кілька факторів. Перше – захоплення тим, як веде і глобально мислить про цей бізнес мій близький товариш. Він – приклад того, що агробізнес може бути “красивим”, організованим і прибутковим. Друге – нівелювання страху досвідом моїх батьків, які підтримують мене у всіх починаннях. На відміну від глобалізованої юриспруденції, аграрний бізнес дає відчуття унікальності, дотичності до формування українського продукту. Тому я вже понад 5 років займаюся цією справою: наше фермерське господарство вирощує яблука для фрешмаркету, а з минулого року втілюю амбітний план – закласти насадження такої нішевої культури як лохина. Зараз дуже велика конкуренція серед юридичних фірм. Які переваги Вашої компанії? Як говорив Ієрінг, “У боротьбі здобудете право своє”. Не люблю простих задач: коли складно , “закочую рукави” і працюю. Дорога до щастя не завжди асфальтова-

на. Ми намагаємось не діяти за шаблонами – часто креативне мислення дозволяє знайти ключ до вирішення найскладніших завдань. Ми робимо життя наших клієнтів легшим, проблеми і перешкоди – простішими. Більшість з них – це друзі, які були друзями ще до того, як ми почали співпрацю, або стали друзями в процесі спільної роботи. А для друзів досягають неможливого. Звідси і особливості – ми стаємо частиною команди наших друзів і так само щиро вболіваємо за їх успіхи та результати як і вони – за наші. Ми завжди діємо за принципом "як для себе": відповідально, ефективно та результативно. Ваша команда – це…? Буду відвертою, команда – це велика щоденна праця кожного і найважливіша запорука успіху, серце та душа компанії. У нас молода команда і це безперечна перевага, адже там, де досвід крокує поруч із незаангажованим сприйняттям, – завжди найкращий результат. Про що Ви мрієте? Мрії – те, що нами рухає. Мрію про сильну, самоорганізовану юридичну компанію, яка зможе бути життєздатною без моєї участі і працюватиме за принципом “доставки щастя”. Це дало б змогу реалізовувати інші мої давні мрії. Одна з них – спробувати себе в сфері державного управління, відчуваю нереалізований потенціал у цьому аспекті. Змінювати щось на краще у країні, в якій ти живеш і за яку вболіваєш, – унікальний досвід. Наталя Морозова

РІА Львів / травень 2018

15


подія

Конгрес ELSA (The European Law Students' Association Ukraine) – міжнародна платформа, створена для спілкування між студентами–правниками з різних країн Європи, обміну досвідом та ідеями. 73-й Міжнародний конгрес студентів-правників ELSA вперше зібрався в Україні, і саме у Львові відбулась маштабна юридична конференція на тему: “Методи дотримання законодавства різними фізичними та юридичними особами в Україні та закордоном”. Захід присвятили розвитку особистих навичок у soft skills і hard skills та тренування для подальшої діяльності в Асоціації. Організатором міжнародної події виступив локальний осередок міжнародної організації студентів-правників ELSA у Львові, а та­кож ряд юридичних компаній, зокрема АО “Абданк”. Під час конференції обговорювали методи дотримання законо­давства різними фізичними та юридичними особами в

Міжнародний конгрес студентів-правників ELSA відвідали понад 300 учасників з України і з-за кордону.

16

ELSA:

вперше у Львові Україні та закордоном, порівнювали ук­раїнське законодавство із законодавством європейських держав, слухали доповіді відомих українських та закордонних спікерів. “Важливо, щоб право було міжна­ родним, а юристи та бізнес ро­зу­ міли, що інвестиційно приваблива країна є надійною та законослух­ няною. Тому сьогодні важливо об’єднувати країни, об’єднуватись із Європейським Союзом з метою захисту інвесторів. Відповідно, тоді покращиться інвестиційний клімат, збільшаться інвестиції і Україна почне розвиватись швид­ ше”, – зазначив спікер конференції, юрист Назарій Брезіцький. Міжнародний конгрес студентів-правників ELSA відвідали понад 300 учасників з України і з-за кордону. Організатори запевнили, що про­ведення такого заходу є надзвичайно важливим для України в цілому і Львова зокрема – так ми демонструємо готовність до співпраці, інтеграції та бажання розвивати логістичну та транспортну інфраструктури. Тетяна Гудзовська

РІА Львів / травень 2018


РІА Львів / травень 2018


Анатомія бізнесу: усе про маркетинг, прибутки та продажі Христина Брезіцька

Ваче Давтян

Коли ми вперше поспілкувалися з Іванною, зрозуміли, що вона має дуже схожі до наших плани розвитку. Адже вона структурно підходить до усього, що робить, максимально чітко розподіляє обов’язки, бачить ціль, до якої рухається, обирає партнерів, із якими має йти по житті. Нам це дуже близьке як журналу, який прагне максимально розвиватись і шукає надійних партнерів, разом із якими може реалізовувати власні ідеї та допомагати втілювати в життя цікаві починання у Львові. “Анатомія бізнесу” – захід, над яким працює велика команда з організаторів, волонтерів і круті спікери. Тут не тільки показують оболонку, а змушують подивитись як працює механізм зсередини.

Щоб стати лідером, потрібно розвивати в собі 4 ролі: l Вчитель (навчати тому, що знаєш сам) l Друг (допомагати, підтримувати, надихати) l Візіонер (розуміти, куди рухається світ, йти в ногу з трендами) l Авторитет (бути прикладом для інших: хочеш зробити щось корисне, візьми ганчірку і поприбирай)

Безкоштовний семінар “Анатомія бізнесу” про сучасні інструменти маркетингу та продажів для збільшення прибутку відбувся 18 квітня на “Арені Львів”. Щоб послухати спікерів, дізнатися про сучасні тренди та почути практичні поради щодо ведення бізнесу, зібралось понад 900 людей. Серед них – директори та власники

18

компаній, керівники підрозділів, HR-менеджери та початківці, які тільки розпочинають свій нелегкий шлях у сфері бізнесу та маркетингу. Ваче Давтян, засновник “Школи розвитку лідерів”, вперше у Львові на такому заході. Його тема – проблеми в бізнесі та мотивація. Спікер виді-

ляє три основні проблеми: бажання продати, відсутність емоційного контакту і перетворення на колцентр. Ексклюзивно для журналу “РІА-Львів” Ваче Давтян розповів, яким має бути справжній лідер. Серед спікерів – Костянтин Павленко із доповіддю “Тренди, які просто

РІА Львів / травень 2018


коуч-сесія

Ярослав Заблоцький

Іванна Євсєєва

Не можу судити, чому я став успішним. Люблю багатьох відомих в Україні бізнесменів, стратегів, маркетологів і називаю їх моїми “лікарями”. Серед них – Андрій Федорів, Євген Глібовицький. Вони дають оцінку тому, що я зробив, і це для мене найважливіше. Кілька років шукав причину успіху свого сервісу і знайшов: у нас немає уваги до пацієнта, до клієнта, а є увага до людини, турбота про людину. Це набагато важливіше.

Немає чарівної палички, щоб “вжух” - і одразу став успішним бізнесменом. Це велика робота. Коли ви питаєте як вести бізнес у людей, яким це вдається, бачите одну фінальну вдалу спробу, а не оті 99, які залишилися “за кадром”. А людина вперто йшла до мети і досягла такого результату. Я б радила підходити системно і багато вчитись. Бо підприємець, який не вчиться, не матиме успіху. Ринок іде вперед і якщо ти не дізнався нічого нового та корисного 2-3 місяці, то вже відстав. Тому працювати над собою потрібно нон-стоп.

зараз змінюють світ навколо нас”. До таких трендів, на думку експерта, належать ситуативний маркетинг, мобільність, чати та месенджери, софтверизація, CRM (філософія роботи з клієнтами, побудова відносин через продажі), а також lifelong study (навчання протягом усього життя).

Із лекцією “Інтернет-маркетинг: техніки залучення та утримання клієнтів” виступила одна із організаторів, засновниця навчально-тренінгового центру, сертифікований бізнес-тренер Іванна Євсєєва. Іванна дала цінні поради, як зацікавити і не втратити клієнтів, а також як стати успішним маркетологом.

Про те, як збільшити прибуток вдвічі за 1 місяць, розповів Андрій Мар’ясов, керівник компанії Auspex. Основним секретом є правильна робота з клієнтською базою. Ярослав Заблоцький, засновник та власник стоматологічної клініки, який сам створив власний бренд, розповів свою історію успіху та дав поради вдалого маркетингу.

РІА Львів / травень 2018

19


гість номера

Марія Макогін:

Краса –

це професійність, помножена

на турботу

У кожній культурі та епосі є свої еталони жіночої краси . Комусь подобаються жінки, що ніби сходять із полотен Рембранта, а хтось надає перевагу тендітним дівчатам. Одні закохуються у розкішне довге волосся, іншим до вподоби новомодні “піксі” та “боби”. Сприйняття краси – питання суто індивідуальне. Одне залишається незмінним – жінка завжди повинна бути доглянутою. Про те, як правильно плекати свою красу, як піклуватися про шкіру, яким процедурам надати перевагу на початку літа ми вирішили поспілкуватися із професіоналом – Марією Макогін, засновницею Центру косметології та лазерної епіляції ZlataMed.

– Пані Маріє, що спонукало заснувати центр косметології? Чия була ініціатива? Центр ми заснували разом і вклали сюди спільні знання і досвід. Тарас знається на усіх видах апара­тів у лазерній та апаратній косметології різних світових брендів. Я працювала у сфері ін'єкційної косметології і добре знаю цей бік професії. Одного дня ми вирішили об'єднати наші знання та досвід в одне ціле і створити сучасний центр краси, де зможемо надати усі види косметологічних послуг, проводити навчання, а також продавати найсучасніше обладнання для б’юті – сегменту. – Отже, ZlataMed – сімейний бізнес? Хто за що відповідає? У кожного – свої обов'язки та сфери відповідальності. За фінансові питання у нас відповідає Тарас. На мені – підбір “меню” послуг і формування команди професіоналів. Повірте, знайти кваліфікованих однодумців, які розділяють твої цінності та прагнуть вдосконалюватися, – нелегка справа. Ми з Тарасом вважаємо, що турбота про красу – не бізнес, а мистецтво. Подібного сприйняття очікуємо і він наших працівників. – Краса в моді завжди. Втім, є поняття сезонності процедур. Що варто (чи не варто) робити перед початком літнього сезону? Звичайно, є процедури, які ми однозначно не рекомендуємо ро-

20

РІА Львів / травень 2018


гість номера

бити перед початком літнього сезону. Наприклад, хімічні пілінги та фракційне шліфування. Будь-які маніпуляції, пов'язані з кислотами – теж у літньому “стоп-листі”. Втім, мушу зауважити, що розвиток технологій не стоїть на місці. У нашому центрі – лише сучасні технології і апарати, оснащені найновітнішими системами охолодження. Це гарантує повну безпеку для клієнта, тому такі процедури як лазерна епіляція, усунення куперозу, лікування

ком пляжного сезону треба подбати про естетику свого тіла і зробити епіляцію – видалити небажане волосся. У ZlataMed ми допоможемо в цьому ефективно і кваліфіковано. У нашому центрі є два види лазерів: діодний із потужною системою охолодження (-12°C), що дозволяє проводити епіляцію на засмаглій шкірі, та Elos – розрахований на світле та пушкове волосся. Обидва апарати – німецького виробництва.

– Які зміни плануєте найближчим часом? Ми привезли у Львів унікальний апарат Ulthera System, який є найкращим для SMAS-ліфтингу – безопераційної корекції форми обличчя. До слова, обладнання має сертифікат відповідності FDA (американська система сертифікації, яка єдина у світі проводить клінічні випробування лазерів та видає відповідні сертифікаційні документи – ред.). Найближчим часом у нашому центрі з'являться надсучасний апарат для схуднення BeautyShape та фракційний лазер, що дозволить забезпечити усі потреби наших клієнтів. – Красива жінка – яка вона? У кожного своє поняття краси. У чоловіків одне, у жінок інше. На мій погляд, красива жінка – це щаслива жінка. Вона задоволена життям, подобається собі, займається улюб­леною справою і живе у гармонії із собою. Чоловіки ж найперше оці­нюють зовнішній вигляд жінки: красиву шкіру, гарне волосся, доглянутий манікюр і блиск в очах. – Що Ви вважаєте запорукою успішного бізнесу? Успішним бізнес стає тоді, коли це улюблена справа, у яку ти вкладаєш не лише кошти, а й частинку себе і прагнеш постійного вдосконалення. ZlataMed – не просто косметологічний центр. Це місце, де усі наші клієнти відчувають турботу, спостерігають постійне поновлення апаратів і методик. Все найкраще, що є за кордоном, вони можуть спробувати тут, у Львові. Наш центр – європейського зразка. Це не декларація, а чітка дієва позиція: кожен отримує професійну консультацію і процедури, потрібні саме йому, від лікарів із міжнародними дипломами та відповідним досвідом у сфері краси та здоров'я.

акне, карбоновий пілінг, видалення тату стали доступними цілий рік. – А що обов'язково треба зробити для своєї шкіри перед початком спеки? Варто пройти процедуру безін'єкційної мезотерапії. Вона забезпечить зволоження і живлення шкіри у спеку – ваша шкіра отримує не тільки необхідні дози вітамінів і мінералів, а й молекули кисню. Звісно, перед почат-

РІА Львів / травень 2018

– Ви згадали про кваліфікацію. Де Ваші спеціалісти продовжують навчання? Фахівець своєї повинен мати відповідну освіту. У нашому центрі усі спеціалісти – медики. Окрім цього, вони постійно відвідують навчальні семінари і тренінги відомих світових косметологічних компаній. За кордоном вони отримують безцінний досвід, а нові технології і методики, які ми вивчаємо у Європі, – втілюємо у ZlataMed.

Спілкувалася Наталя Морозова

+38 (097) 51 85 057 +38 (093) 72 59 505 вул. Менцинського, 5

21


РІА -довідка

Компанія Anubis Cosmetics заснована родиною Сайнз у жовтні 1982 року. На сьогодні, продукція Anubis Barcelona представлена у найкращих салонах краси, готелях, СПА, медичних та естетичних клініках понад 38 країн. Налічує близько 200 засобів для професійного і домашнього застосування. Елітний бренд пропонує 11 ліній для обличчя, 10 ліній для тіла та понад 40 продуктів для СПА-догляду.

SHINING

LINE

від Anubis Barcelona

сяйво твоєї краси Пігментація завдає жінкам чимало прикрощів. Ця прикре з естетичної точки зору явище найбільше турбує тих, хто має світлу чутливу шкіру. З віком проблема гіперпігментації загострюється. На жаль, пігментні плями, спричинені впливом сонячних променів, можуть з`явитися у жінок із будь-яким типом шкіри і в будь-якому віці. Вони з'являються здебільшого на тих частинах тіла, які контактують із сонцем – обличчі, шиї, руках. Щоб сонячну пору не зіпсували небажані плями, зверніть увагу на SHINING LINE – лінію засобів для освітлення шкіри та корекції гіперпігментації.

Shining Line Whitening Cream Денний крем із сонцезахисним фільтром для відбілювання шкіри обличчя, шиї, рук і декольте. Завдяки унікальній формулі на основі коєвої кислоти, арбутину, екстракту алое вера та алантоїну, покращує колір і вирівнює тон шкіри, зменшує пігментацію, регенерує, очищає і заспокоює оброблену зону. Для отримання ефективніших результатів, рекомендовано використовувати у комплексі з освітлюючою нічною емульсією.

У Львові отримати процедури із застосуванням косметики Anubis та придбати продукти лінії домашнього догляду для пролонгації ефекту професійних процедур можна у Genesis Esthetic Clinic

Shining Line Whitening Emulsion Легка нічна емульсія з ефектом зволоження для гіперпігментованої шкіри. Без фруктових кислот. Для всіх типів та ділянок шкіри. Екстракт ува-урсі містить два активних інгредієнти – арбутин і гідрохінон, які пригнічують синтез меланіну. Екстракт деревію володіє протизапальними та регенеруючими властивостями. Комплекс ліпідів сприяє покращенню захисних та вологоутримуючих властивостей шкіри, живить і покращує рельєф.

МЕДЕЯ ГРУП Ексклюзивний дистриб'ютор Anubis Barсelona в Україні www.medeya-group.com www.cosmetics-anubis.com.ua

Shining Line Whitening Roll On

Shining Line Whitening K Mask

Відбілюючий рол. Koєва кислота блокує біосинтез меланіну. Екстракт кореня солодки запобігає УФ-індукованій пігментації, має протизапальні та антиоксидантні властивості, загоює та регенерує. Молочна кислота зволожує, активізує процеси оновлення шкіри, дбайливо відлущує шкіру та підвищує її еластичність.

Маска із текстурою крему . Екстракт ува-урсі відбілює, вирівнює тон шкіри. Екстракт кореня солодки чинить заспокійливу, регенеруючу та антиоксидантну дії. Вітамін С уповільнює синтез меланіну, володіє депігментуючими властивостями. Масло Ши – потужний антиоксидант, у якому містяться незамінні жирні кислоти та вітаміни, що сприяють відновленню бар'єрних функцій та еластичності, зволоженню і пом'якшенню шкіри. Бета-глюкан посилює синтез еластину і колагену, сприяє помітному розгладженню дрібних зморшок, значно уповільнює процес старіння.

+38 068 102 72 26 +38 095 777 80 28 м. Запоріжжя, просп. Соборний, 166

Лінію Shining Line можна застосовувати цілий рік. Засоби не викликають звикання

+380630202022

+380660202022 м. Львів, вул. Кривчицька дорога, 8а РІА Львів / травень 2018


Професійні послуги стилістів та косметологів Весільні, вечірні, святкові зачіски Візаж Колорування волосся SPA-процедури для волосся Перукарські послуги для чоловіків Манікюр/педикюр Апаратна косметологія Масаж/обгортанння Стоун-терапія

вул. Дзиндри, 1 +38096 096 0966 +38 (095) 119 40 01 instagram.com/salon_anorr facebook.com/anorrsalon

РІА Львів / травень 2018


краса

Соломія Островська,

керівник проекту Ми всією командою Genesis дбаємо про ваш час, комфорт та індивідуальність, яку підкреслюємо і намагаємося довести до досконалості. Всі найсучасніші здобутки медичної косметології та сфери естетики нам вдалось зібрати в одному місці – клініці Genesis.

Клініка нового покоління – 30 березня 2018 року свої двері відчинила унікальна Клініка естетики Genesis. Вже з моменту відкриття Genesis заявили про себе у багатьох напрямках естетики: косметологія обличчя та тіла, СПА, іміджевий відділ, діагностика стану шкіри і волосся та у майбутньому – фітнес. Клініка Genesis поєднує новітні методики в сфері краси, надсучасні апарати та професійність провідних спеціалістів. Одним із основних напрямків діяльності клініки є медична косметологія. Щоб покращити здоров'я та зовнішній вигляд клієнтів, професіонали своєї справи застосовують найсучасніше

24

обладнання: апарат для SMAS-ліфтингу Альтера (Ulthera) – чи не єдиний на теренах західної України, а методика корекції фігури кріоліполіз (ліпосакція без хірургічного втручання), що здійснюється апаратом СRISTAL, в Україні не має аналогів. В арсеналі косметологів – засоби найкращих світових брендів: Клініка естетики Genesis пропонує своїм клієнтам послуги неінвазивної пластики обличчя та тіла. Ще одною есклюзивною пропозицією є діагностика шкіри обличчя, голови і волосся та 3D-моделювання результатів. У SPA-зоні окрім різноманітних про-

цедур та масажів пропонують низку SPA-програм для корекції фігури, детоктикації, підтримки тонусу шкіри та тіла, що розробляються кваліфікованими спеціалістами індивідуально для кожного клієнта. Поєднання води, пари, світла, ароматерапії, натуральних морських компонентів, ультразвукової енергії та масажних технік сприяє загальній тонізації організму та покращенню самопочуття. Іміджева зона із сучасними техніками вдосконалення вашого образу стане ідеальним завершенням візиту до клініки або початком незабутнього вечора.

РІА Львів / травень 2018


краса

Ольга Фреймут,

телеведуча Відкриття клініки естетики Genesis – історична подія. Чудеса почались! Я зі своїм інспекторським минулим та теперішнім подивилася на усі закапелки – все ідеально! Аналогів в Україні, а навіть у східній Європі немає. А все тому, що клініка Genesis створена для найкращих. Я дуже рада, що ми зможемо разом з вами плекати красу.

Genesis Esthetic Clinic Одним із принципів діяльності клініки є її максимальна приватність. Гостям пропонують VIP–кабінет для індивідуального обслуговування. Цінність часу ділових людей також врахована – тут ви можете отримати експрес-процедури із збереженням високого рівня їх виконання. Genesis – клініка нового покоління, нових технологій та можливостей. Найсучашніші технології та техніки, комфорт і дбайливе ставлення до вашої краси – те, що вирізняє Genesis та творить унікальний простір краси та здоров'я.

u альтернативна пластична хірургія обличчя і тіла u апаратна, класична та ін'єкційна косметологія u персонально розроблені комплекси Genesis Fit для апаратної корекції фігури u фізіотерапія (лікувальні та реабілітаційні програми) u SPA-зона (релакс- і детокс-програми) u іміджева зона (послуги перукарів-стилістів, візажистів, спеціалістів нігтьового сервісу)

+380630202022 +380660202022 м.Львів, вул. Кривчицька дорога, 8а genesis–clinic.com.ua

РІА Львів / травень 2018

25


Візитна картка косметолога – здорова сяюча шкіра пацієнта. Косметологія активно розвивається та здатна творити чудеса. Удосконалюються процедури та техніка їх виконання, з’являються нові препарати та обладнання. Тому сучасному професійному спеціалісту потрібно “тримати руку на пульсі” та бути тим косметологом, якому зможуть довіритися.

Знати та вміти: професійних навичок хорошого косметолога

ТОП 8

l Розуміння процесів роботи косметолога l Знання основ дерматології, анатомії, біохімії l

Вміння взаємодіяти з клієнтом

l

Знання лікарської етики та деонтології

l

Володіння навиками невідкладної допомоги

l

Знання основ асептики та антисептики

l Володіння сучасними мануальними і апаратними методиками l

краса в надійних руках

Слід пам’ятати, що певні процедури може виконувати косметолог, а є такі, які може виконувати лише спеціаліст із медичною освітою Дерматовенеролог (лікар-косметолог)

медична освіта – обов'язкова у компетенції:

терапевтичне лікування уражень шкіри, нігтів, волосся: – акне (вугрі) – пігментація – купероз – алергічні висипання – грибкові ураження –усунення папілом, кератом тощо

Виконує процедури: – діаностика та фахова консультація – ін’єкційна контурна пластика – плазмотерапія – тредліфтинг –лазерна терапія –апаратні методики

Косметик

не вимагає медичної освіти у компетенції:

профілактична робота із здоровим волоссям, шкірою та нігтями, проведення косметичних процедур для покращення зовнішнього вигляду або маскування дефектів.

Може виконувати: – чистки шкіри – хімічний пілінг – масаж – нанесення масок – обгортання – депіляції – корекції та фарбування брів і вій

Постійне вдосконалення теоретичних знань та практичних навиків Навчально-медичний центр – школа косметології – тренінги, семінари, майстер-класи для косметологів – навчання з ін’єкційних методик – навчання для адміністраторів

м. Львів вул. Сахарова, 82 097 067 0303 www.personaschool.com.ua personalux.school@gmail.com РІА Львів / травень 2018


РІА Львів / травень 2018


Інтимність краси Існують настільки делікатні теми, на які ми соромимося говорити навіть із найближчими. Наша ментальність, незважаючи на сучасні віяння, відрізняється стійкою традиційністю поглядів на “сороміцькість”, тож відкрито говорити про проблеми інтимної сфери ми не звикли. Пошепки кажемо “щось не так”, натякаємо “хотілося би краще”, підмінюємо життєве “невдоволена сексуально” драматичним “нещаслива у стосунках”. Найсумніше, що замовчування, невміння і небажання розбиратися в інтимних проблемах призводить до комплексів, депресій, розлучень. Звичайно, інтимне – це сокровенне, настільки особисте, що про це можна говорити лише тихим голосом і найперше – з лікарем. Та головне – говорити. Адже якщо проблема існує – її потрібно вирішувати. Сучасні жінки піклуються не тільки про красу свого обличчя і тіла. Естетика інтимних зон – важлива складова психологічного та фізичного здоров'я, якості статевого життя. Любити своє тіло та прагнути яскравих емоцій від сексу – цілком природно для кожної жінки. Що ж робити, коли замість оргазму відчуваєш дискомфорт і наважуєшся зняти білизну лише у цілковитій темряві – щоб коханий не помітив недосконалості “там”? На щастя, сьогодні інтимна пластика є доступною для кожного. Великі і малі статеві губи, збільшення обсягу точки G, вікові та післяпологові зміни піхви – позбутися цих та схожих проблем легко. Контурна пластика з'явилася в Україні зовсім недавно і швидко стала користуватися великою популярністю. Як і пластика інших частин тіла, інтимна пластика дозволяє надати статевим органам потрібної форми. Процедура виконується за допомогою локальних ін'єкцій гіалуронової кислоти. При цьому можна досягти таких результатів: u збільшити або зменшити обсяг статевих губ; u усунути асиметрію та виправити форму статевих губ; u відновити пружність тканин органів репродуктивної системи; u зволожити слизову; u повернути тканинам органів еластичність Інтимна контурна корекція має чимало переваг перед хірургічною пластикою. Відсутність наркозу, безболісність, збереження тканин шкірних покривів, найкоротший реабілітаційний період – чинники, що визначають вибір на користь безопераційної пластики. Важливо, що гіалуронова кислота не викликає алергічний реакцій або відторгнення, тож процедура є цілком безпечною. Отриманий ефект триватиме кілька років. Щоб процедура не викликала жодних ускладнень і дала відмінний результат, проводити її мають висококваліфіковані спеціалісти, здатні точно виконати всі маніпуляції. Фахівців центру дерматології і косметології “Новодерм” понад три роки виконують операції інтимної контурної пластики. За цей час вони повернули впевненість у своїй сексуальності та задоволення від статевих стосунків багатьом жінкам.

Покази для проведення процедури: Ліподистрофія великих і малих статевих губ; Асиметрія статевих губ; Недорозвиненість або повна відсутність статевих губ; Післяпологові і післяопераційні розриви і дефекти м'яких тканин; Сухість (ксероз) слизової піхви; Недостатня доступність клітора для стимуляції; Брак виражених відчуттів від стимуляції точки G; Зниження або відсутність оргазму і сексуальної задоволеності; В'ялість і провисання зовнішніх частин статевих органів; Вікові інволюційні зміни (розтягнення і птоз стінок піхви, зниження тонусу м'язів); Мимовільне сечовипускання через гіперрухливість уретри; Крауроз (атрофії) вульви; Естетичне невдоволення зовнішнім виглядом статевих органів.

Центр дерматології та косметології м. Львів, вул. Сахарова, 82 (067) 65 77 999 novoderm.com.ua centr.novoderm@gmail.com РІА Львів / травень 2018


Київська

Русь –

Східниця:

відпочинок для тіла та душі Щодня людський організм піддається впливу багатьох негативних факторів: забруднене навколишнє середовище, стрес, шкідливі звички, незбалансоване харчування. У таких умовах ослаблюється імунітет, погіршується настрій, знижується працездатність, зростає темп старіння.

Гості готелю можуть безкоштовно відвідувати внутрішній та зовнішній (відкритий) басейни, джакузі, фінську сауну, тренажерний зал.

www.kyivskaruss.com.ua

+380 (03248) 48 901; +38 (095) 414 33 44 +38 (067) 656 89 55 смт. Східниця, вул. Шевченка, 2а

РІА Львів / травень 2018

ЛОК “Київська Русь" пропонує своїм гостям широкий спектр можливостей для релаксації та відпочинку. Тут для вас завжди зроблять більше, ніж ви очікуєте: комфортабельні номери, вишуканий дизайн, чарівні краєвиди, чуйний кваліфікований персонал створюють теплу приємну атмосферу. Слабомінералізовані води Східницького родовища не мають аналогів для лікування захворювань нирок, печінки, жовчного міхура, жовчовивідних шляхів, порушень обміну речовин, хронічних панкреатитів, анемій, хвороб ЖТК. У поєднанні з гірським повітрям, насиченим легкими ефірними смолами, цілющі води допоможуть активізувати роботу всіх органів і систем організму, поліпшити самопочуття і наповнитися силами та енергією на тривалий час. Для комфорту гостей, безпосередньо в готелі є бювет із водами 6 основних джерел. Для оздоровлення передбачено широкий спектр медичних послуг – сучасний медичний центр із власною лабораторією надає повний комплекс діагностичних, лікувальних та реабілітаційних процедур, використовуючи обладнання провідних світових виробників. SPA–центр комплексу запросить відновитися після напруженої праці: басейни, фінська, інфрачервона сауни, тренажерні зали – підтримувати себе у формі буде легко. До слова, плавання входить до реабілітаційних програм, а відвіду-

вання сауни позитивно впливає на відновлення психо-фізіологічних ресурсів організму. Влітку можна позасмагати на зручних шезлонгах коло відкритого басейну. Майже море, лише в Карпатах. Оздоровлюючись та насолоджуючись відпочинком, гості ЛОК “Київська Русь” можуть подбати і про свою зовнішність: салон краси пропонує широкий спектр косметологічних процедур для обличчя і тіла. Комфортно у “Київській Русі” буде сім'ям з дітками: поки вашим здоров’ям опікуються фахівці медичного центру, малят доглянуть досвідчені вихователі у дитячій кімнаті. Дітки будуть зайняті захоплюючими іграми, прогулянками на свіжому повітрі. А для найменшеньких, котрі потребують особливої уваги, надаються послуги няні. Відпочинок має бути смачним. У ресторані ви можете вибрати страви загального або дієтичного меню, розробленого з урахуванням вимог дієт та принципів лікувального харчування. Усі страви готуються із високоякісних екологічно чистих продуктів. Для малечі – окреме меню, узгоджене з лікарем-педіатром. Крім фізичного оздоровлення та релаксу після гамірного міського життя, тут забезпечать також поживу для душі – незабутній колорит Карпатських гір та відпочинок на будь-який смак. До послуг гостей – цілодобовий бар, більярд, у кінозалі ви можете переглянути улюблені фільми. Для поціновувачів активного відпочинку – прокат велосипедів та екскурсії. “Київська Русь” потурбується, щоб ви отримали багато приємних вражень і щоразу поверталися за новою порцією світлих емоцій та здоров’я.

29


(Не)Відома Львівщина

мандри

Якщо запитати львів’янина, які замки в околицях варто відвідати, зазвичай можна почути про Олеський, Золочівський та Підгорецький – саме ці три палаци стали візитівкою регіону. Та чи знаєте ви, що на Львівщині є понад п’ятдесят замків, маєтків, палаців та костелів, які варті того, щоб про них згадали та побачили? Деякі, на жаль, майже перетворилися на руїни і тепер ними можна милуватися лише на старих фотографіях. Журнал РІА-Львів вирішив розповісти про маловідомі пам’ятки архітектури – може, ви ще встигнете їх відвідати, поки час та бездіяльність не знищать їх зовсім.

Свірж

Замок у с. Свірж на Перемишлянщині вважають одним із найкрасивіших. Перлина ренесансу розташована на високому пагорбі. Особливого шарму замку додає ставок ліворуч від брами та невеличкий парк. Закладений він у XV ст. (перша згадка датована 1484 р.) як палац родини Свірзьких. У середині XVII ст. замок та прилеглі землі перейшли у власність графа Цетнера, який дещо перебудував його. На початку XX ст. маєтком володів граф Роберт Лямезан Селянс. Шляхтич вклав чимало коштів у інтер'єр палацу і велику бібліотеку, та у 1914 р. вояки російської імперії спалили усе. Граф відбудував палац повторно.

Вижняни

Неслухів

Село Неслухів Кам'янка-Бузького району відоме завдяки дослідній станції Інституту садівництва та найкращі саджанцім. Та мало хто знає, що станція розташована у палаці, побудованому у XIX ст на замовлення графа Андрія Северина Дідушицького. Пізніше його син Казимир Адам добудував другий поверх. У такому вигляді маєток проіснував до 1891 р. Далі була ще одна реконструкція – головний корпус поєднали із восьмигранною капличкою із дахом-банею, яка нагадувала башту. Після багатьох перебудов, палац набув асиметричного вигляду – такого, як ми можемо бачити сьогодні. У 1979 р. споруду планували знести, однак вдалося провести повну реконструкцію і врятувати пам'ятку. На жаль, із внутрішнього оздоблення палацу практично нічого не збереглось. Зараз палац потребує ремонту, а парк – рук досвідчених садівників.

30

Невеличке село Вижняни у Золочівському районі у 1720 р. мало Магдебурське право. Замку тут немає, зате є чудовий костел св. Миколая, закладений 1400 р. Звичайно, храм не берігся у первісному вигляді – його кілька разів перебудовували та реставрували. Зараз костел закритий, тут давно ніхто не проводив богослужіння. Але якщо ви вирішите приїхати у це маленьке село і подивитися на чудові розписи храму, які виконали у 1942–1943 рр., попросіть ключ у місцевого священика.

РІА Львів / травень 2018


мандріви

Добромиль Замок Гербуртів у містечку Добромиль Старосамбірського району вважають найвищим замком. Його висота – 560 м над рівнем моря. Кажуть, що з мурів замку за доброї погоди можна було побачити Перемишль та Самбір. Завдяки своєму розташуванню, замок був неприступним. Але до нашого часу збереглися лише чотириярусна брамна бастея із рештками житлових приміщень, два фрагменти мурів, залишки однієї башти та криниці у подвір’ї замку.

Старе село Поморяни Нещодавно стіна палацу, розташованого у смт. Поморяни Золочівського району, завалилася. Це наробило чимало шуму в культурних колах. Колись тут лунала музика, світились канделябри та проводились бали. Замок часто міняв господарів, але усі про нього дбали. Ян ІІІ у свій час не пошкодував 25 000 золотих, аби відновити палац. Кажуть, що саме мешканці цього палацу напророкували молодому Яну Собеському корону, а він за це виділив ще 20 000 злотих на реконструкцію. Еразм Прушинський привіз до палацу картини Рембранта та Леонардо да Вінчі. Потоцькі зробили палац своєю резиденцією. Та ті часи давно минули. Після війни у палаці був райком, райвиконком і ПТУ. Зараз важко повірити, що ще у 1999 р. споруда була цілою і в середині були старовинні кахлеві пічки. Палац пережив дві війни. Його знищила байдужість ХХІ ст.

Броди

Замок у с. Старе Село – найбільший на Львівщині. Його площа сягає 2 га. Колись це була справжня твердиня. У 1584 р. розпочалося будівництво п’ятикутного оборонного замку для князів Острозьких: мури заввишки 14-16 м, завершені аттиком, оздобленим аркатурою, фронтони башт, увінчані бароковою різьбою по камені. До нашого часу “дожили” тільки три вежі, а поодинокі туристи можуть побачити лише оборонні мури у жахливому аварійному стані. Цей велетень потребує чимало вкладень. Проте концесіонер, який у 2010 р. взяв Старосільський замок під свою опіку на 49 років, так і не розпочав реставраційних робіт.

Наталія Войтович

У м. Броди збереглася пам’ятка архітектури – фортифікаційна споруда XVII–XVIII ст. У 1629 р. тодішній польський гетьман Станіслав Конєцпольський збудував у Бродах замок – п’ятикутник із п’яти бастіонів, валів та рову з водою, які оточували внутрішні каземати. У 1812 р. замок втратив своє оборонне значення – вежу з головним в’їздом та равелін підірвали на вимогу російського уряду, який звернувся до австрійців із наказом зруйнувати Бродівську твердиню. Вони боялися, що польські війська, союзні Наполеону, використають замок як тилову базу. Сьогодні тут залишилось три з половиною куртини з казематами і два бастіони. Зберігся також двоповерховий палац XVIII ст., побудований Станіславом Потоцьким. Замкові каземати поволі стають руїнами.

Партнер рубрики

РІА Львів / травень 2018

31


шоу-біз

Дата народження: 19 жовтня 1987 р. Зріст: 186 см Освіта: вища педагогічна (Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія) Місце народження: м. Хмельницький Професія: гумористка, телеведуча Проекти:“Орел і Решка”, “Леся ЗдЄся”, “Навколо М” та “Хто зверху?” Нагороди: Найуспішніша жінка року – 2017, перемога у номінаціїї “Телеведуча”

Леся Нікітюк

РІА-довідка

Кожну країну є за що полюбити

Хмельничанка Леся Нікітюк планувала бути вчителькою, але стала відомою телеведучою. Популярність цієї харизматичної білявки останнім часом зросла до висоти Евересту: вона веде передачі, бере участь у шоу, знімається для журналів та у кліпах. Попри свою зірковість, Леся залишається відкритою, позитивною і веселою. Перед початком літнього сезону, ми поспілкувалися із Лесею про мандри, дружбу та сім'ю. – Лесю, тебе здебільшого асоціюють із тревел-шоу “Орел і решка”. Не набридло? Дивне питання, адже я обожнюю усі свої проекти. Звичайно, “Орел і Решка” був для мене дуже знаковим і люблю, коли про нього згадують. У житті все змінюється, покращується. Я теж росту як професіонал від проекту до проекту. Зараз задіяна у шоу “Хто Зверху” і там постаю у зовсім іншій іпостасі. Моїм прихильникам дуже подобається ця зміна. – “Орел і решка" – суто робота чи все ж вдавалося відчути себе туристкою? У цьому шоу я отримала різноплановий цікавий досвід. Туристичних вражень не бракувало. Звичайно, за кілька днів, які ми зі знімальною групою проводили у кожній із країн, неможливо побачити всі туристичні принади. Та цього досить, щоб скласти загальне враження, побачити і показати найцікавіше. – Яка країна тобі найбільше припала до душі? Я відвідала понад сто країн світу. За роки подорожей, у фаворитах – ціла низка країн: Японія, майже всі країни Азії, Африки, Європи, Америка. У кожній країні є те, за що її можна полюбити. – Як щодо України? У що, на твій досвідчений погляд, може закохатися турист? Нещодавно я відкрила для себе замки Західної України, буваю у Трускавці, Івано-Франківську, Чернівцях, Карпатах. Дуже люблю Бакоту та Дністер. Обожнюю Львів, Кам'янець-Подільський. Наша країна багата на унікальні місця. – Ти родом із Хмельницька. Коли повертаєшся додому, багато часу проводиш із рідними? Сім'я – одна із фундаментальних засад. Я не з тих, хто забуває про рідних. Був період, коли ми рідко бачилися. Зараз намагаюся не пропускати жодної нагоди побути з рідними. Наприклад, недавно показала своїй мамі Флоренцію та Венецію, ми дуже гарно повеселилися. – В одному з інтерв'ю ти зізналася, що хочеш бути “нетитулованим міністром щастя”. Що для тебе означає слово “щастя”? Немає щастя – немає життя. Це обов'язково, адже якщо ти не щасливий від того, що робиш, то навіщо? – Що би ти хотіла побажати читачам РІА-Львів? Дуже люблю львів'ян та їх трудоголізм, тому бажаю, щоб все, що ви собі запланували, обов'язково збулося. І більше всім і кожному подорожей! Спілкувався Ростислав Пелех

32

РІА Львів / травень 2018


РІА Львів / травень 2018


13 шефів

13 Chefs:

смак кулінарних вражень

23 квітня у Vinoteca Praha Wok & Wine відбулася друга львівська вечеря найгастрономічнішого українського проекту “13 шефів”. Цього разу господарем вечері був один із засновників ГО “Західна Шеф Група” В'ячеслав Совенко – титулований шеф, відомий далеко поза межами нашого міста і країни. Його кулінарний почерк не сплутаєш з іншими – завжди несподівано, смачно та стильно. Поки гості роздивлялися неординарні інтер'єри оновленої ресторації, пер-

ший шедевр із сет-меню подали до столу: лосось із картопляно-грибним буше з базиліковим соусом. Печена цибуля із рибним парфе на яблучному пюре заслужила назву “чиполіновий делікатес”. Суп зі свіжого горошку з шафрановою капустою легким смаком та приємним кольором натякав на наближення літа. Основна страва – дика осетрина з молодою картоплею – приголомшливим ароматом і ніжним смаком підкорила якщо не серця, то рецептори присутніх. На десерт – шоколадний мус із квітами сакури у желе

з шампанського. Звісно, до кожної страви подавали вишукані вина, які до­вершували та підкреслювали смак – де як не у цій винотеці знаються на досконалості вишуканого напою. Друга вечеря однозначно вдалася: задоволені шефи, усміхнені селебриті, спалахи камер і нагодовані гості – все це нагадувало аристократичну вечерю з приємним післясмаком давньої дружби. Яна Ковальчук

Фотограф Наталя Золотухіна

28

РІА Львів / травень 2018


РІА Львів / травень 2018


діти

На думку педіатрів, соціологів і психологів, дитина найкраще розвивається та соціалізується у дошкільному закладі високого рівня. Саме тут малеча вчиться спілкуватися з однолітками, взаємодіяти з дорослими, поважати чужу думку, відстоювати свою точку зору та інтереси. Якщо ви хочете справді турботливого догляду та професійного підходу до виховання вашої дитини, ідеальним варіантом буде Студія позитивного виховання “BomBon”. “BomBon” – сучасна альтернатива дитячим садкам, де батьки зможуть залишати діток від 2 до 6 років на повний чи неповний день, привести їх на гуртки та майстер-класи вихідного дня. Ваша дитина буде розвиватися, займаючись із досвідченими наставниками музикою, спортом, вивченням англійської мови. Пріоритети занять – гармонійний розвиток фізичних, поведінкових, творчих та інтелектуальних здібностей, дитячої ініціативності, допитливості, виховання соціальної компетенції, освоєння різних видів діяльності, зацікавлення до знань, вміння спілкуватися і працювати у команді, пізнання навколишнього світу через призму любові та доброти. У Студії позитивного виховання “BomBon” панує атмосфера поваги та дисципліни. Однак, діти є діти, тому їм можна і побешкетувати, і вдосталь набавитися. Дзвінкий дитячий сміх і щасливі личка, привітні наставники, чистота й атмосфера домашнього затишку – те, за що ви полюбите “BomBon”

вул. Міртова, 7 вул. Лінкольна 10а +38 (098) 917-18-18 +38 (093) 113-18-53

l l l l l

Графік роботи: Пн-Пт 8:30-19:00 Сб 10:00-19:00 Нд вихідний

насичені цікаві заняття; сильна команда наставників; світлий сучасний інтер'єр; маленькі групи (до 10 дітей); дезінфекція іграшок і чистота.

РЕЄСТРАЦІЯ ДІТЕЙ: +38 (093) 113 18 53, +38 (098) 917 18 18

– мудрий наставник та вірний друг вашої дитини.

РІА Львів / травень 2018


інтер’єр

для щасливого дому Як створити в домі атмосферу щастя? Наповнити його маленькими радощами та комфортом. Мережа магазинів “Happy Home” – місце, де можна придбати речі, які допоможуть створити особливий настрій у кожній оселі. Перший магазин був відкритий по вул. Івана Франка ще у 2001 році. Спочатку тут були представлені синтетичні килими тільки однієї бельгійської фабрики. Згодом стало зрозуміло, що один виробник не в змозі задовольнити потреби та вподобання покупців, тому асортимент почали розширяти. Сьогодні у магазинах представлено широкий вибір килимів найвищої якості кращих виробників світу. У “Happy Home” є багато елітних килимів із найкращої новозеландської вовни як ручної роботи, так і машинного виробництва, є килими, виготовлені за ескізами відомих дизайнерів. У 2017 р. у “Happy Home” провели ребрендинг та доповнили асортимент домашнім текстилем і новинками світової інтер'єрної моди. Тільки у мережі

РІА Львів / травень 2018

“Happy Home” ви зможете придбати гобелени, виготовлені на французьких мануфактурах, картини італійських виробників, вироби із натуральної шкіри від французьких дизайнерів. Предмети інтер’єру та декор (декоративні квіти, підсвічники, свічки, фоторамки) тут змінюються кожного сезону. Навесні та взимку магазин виглядає по особливому гарно – він перетворюється на весняний сад, тропічний ліс або зимову казку і стає улюбленим місцем тих, хто цінує естетичне задоволення. На сьогодні, небагато львівських магазинів можуть пишатися такою багаторічною та бездоганною репутацією як мережа “Happy Home” – представлені тут вироби тільки найвищої якості, а досвідчені консультанти завжди раді допомогти клієнтам у виборі. Незважаючи на ексклюзивність та високу якість виробів, ціни в магазині помірні. “Happy Home” регулярно пропонує акційні пропозиції та знижки, що дозволяє вигідно придбати красиві речі для вашого інтер'єру.

вул. І.Франка, 14 ТЦ “ВАМ” (2-поверх) вул. Виговського, 100 (032) 295 18 75 098 260 20 77

37


селебриті

Асія

Ахат Легендарна українська скрипалька та співачка Асія Ахат нещодавно побувала у Львівській опері. Концерт у Львові – частина Всеукраїнського турне–презентації нового альбому “All–in”, який, за словами Асії, став для неї особливим. Журналісти РІА–Львів скористалися приємною можливістю поспілкуватися із зіркою. Про роботу над собою, особливості американської публіки та враження від Львова, – читайте далі. – Асіє, розкажіть, у чому особливість Вашого нового альбому? Над альбомом All–in працював відомий саундпродюсер – шестиразовий володар “Греммі” Умберто Гатіка. У концертній постановці бере участь балет Freedom, задіяна відеоінсталяція від режисера Віктора Скутовського. Спеціально для шоу придбала скрипку минулого століття. До концертного туру довго готувалася. Довелося дуже багато вчитися. Наприклад, нових джазових прийомів на скрипці. Маю перед собою ціль – привезти в Україну “Греммі”. – Як Вам працювалося із Умберто Гатіка? Це був неймовірний досвід. Хоча, звісно, важкий. Було багато складних моментів. До прикладу, коли щось не виходило технічно, було не так прикро – я могла просто відпрацювати і все було добре. Але часом Умберто бракувало у мені емоцій. Мовляв, скрипка

38

Альбом Асії Ахат All–in у 2017 році подали на здобуття американської музичної премії "Греммі" одразу у восьми номінаціях.У альбомі 13 композицій, кожна з яких є світовим хітом або належить до класики сучасної музики. Скрипалька виконує твори із репертуару ABBA, Queen, Майкла Джексона, Селін Діон, Еріка Клептона, Тоні Брекстон.

має плакати чи радіти. Найважче було, коли мені здавалося, що так і є. А йому – ні. – Ви встигли дати кілька концертів у Штатах. Розкажіть, яка там публіка, як Вас зустрічали? Люди там веселіші, не такі критичні та більше люблять один одного. Звісно, проблем у них теж трохи менше. Американці приходять на концерт одразу налаштовані на позитив. Завжди море овацій – у США емоціями діляться, не бояться виказати захват, похвалити. Українці стриманіші і часто приносять на концерт негатив та негаразди. Втім, це не заважає насолодитися дійством сповна. – Розкажіть, де Ви черпаєте натхнення? Майже всюди. Особливо – у польотах та мандрівках. Не боюся довгих перельотів – саме біля вікна літака приходить багато натхнення та думок. Обожнюю море та пальми. Та якщо на відпочинок є лише кілька днів, залюбки відвідую одну з європейських столиць. – В Україні які місця любите? Дуже люблю ваше місто. Як і більшість киян, вважаю його європейським, туристичним та красивим. Львів – атмосферне, особливе місто. спілкувалася Софія Сабала фото з сайту assiaahhatt.com

РІА РІАЛьвів Львів//травень квітень 2018


арт

РІА-довідка

Людмила Батіг – дипломований флорист- декоратор. Випускниця Міжнароднї академії флористики Наталі Агєєвої. Власниця салону квітів ”Флора-маркет” та Майстерні весільних декорів ”Wedbox”. Засновниця, викладач флористики та декору навчального центру ”Флора Academy”, учасниця українських та міжнародних конкурсів та фестивалів із флористики. Флорист- партнер Львівської міської ради Досвід – 23 роки

Людмила

Батіг: “Легко бути

найкращою,

коли

займаєшся улюбленою

справою”

0981161513 0677466070 м. Львів, вул. Гетьмана Мазепи, 26

– замовлення і доставка квіткових композицій, букетів – виготовлення святкових композицій – декорування приміщень та вітрин – фітодизайн та озеленення офісних приміщень – підбір кімнатних рослин РІА Львів / травень 2018

Квітами можна передати почуття, емоції, виказати захоплення чи перепросити. Людмила Батіг – флорист із великим досвідом та “квітковою” душею розповість про таємниці кольорів, зміст форм та секрети вибору ідеально доречного букета.

світло-червоні квіти можна дарувати друзям і рідним, а от темно-червоний – колір пристрасті – лише для закоханих. Ромашки, конвалії, проліски та інші польові квіти можна дарувати жінкам без жодного приводу.

У сучасному світі зазвичай квіти дарують в особливих випадках. Втім, квіти насправді не потребують нагоди. Якби квіти були словами, кожен букет, створений флористом, був би віршем.

Якщо в букеті менше десяти квіток, кількість повинна бути непарна – так, за повір'ям, букет наповнюється позитивною життєвою енергією і гармонією.

Квіти все скажуть самі, треба тільки уважно поставитися до вибору та врахувати, кому і з якого приводу будете дарувати букет, адже кожна квітка і кожен колір мають своє таємне значення.

1

Жовтий – символ світла і сонця. У європейській флористичній традиції жовті квіти дарують людям мистецтва, успішним та життєрадісним особам. Загалом – тим, кому бажають світла і добра. На жаль, у нашій культурі прижився стереотип ставлення до жовтого як до кольору "зради, невірності, розлуки". Тому дарувати жовті квіти своїй коханій варто лише якщо вона віддає перевагу цьому кольору. Помаранчевий колір символізує силу, владу, гордість. Доречно дарувати помаранчевий букет керівнику. Сині квіти зазвичай дарують чоловікам. Урочистий фіолетовий колір – знак дружби, а зелений – спокою і миру. Ці відтінки доречні в "дружніх" букетах. Білий колір – нейтральний. У Європі білі квіти – символ чистоти, ніжності. Їх прийнято дарувати на весілля. Рожевий у букетах – універсальний. Квіти цього кольору вважаються суто жіночими. Червоний – колір любові і пристрасті. Він має велику кількість відтінків і на це теж треба зважати:

Як правильно обрати квіти в магазині Зверніть увагу на бутон. Якщо є сліди висмикування пелюсток – квітка не проживе довго. Перші пелюстки y деяких квітів (наприклад, троянд ) справді видаляють, але продавець повинен це зробити у вашій присутності. Огляньте пелюстки. На них не повинно бути сіруватих і жовтуватих плям. Якщо по краю пелюстки йде темна смужка, квіти стоять уже давно. Вони зів'януть через два дні. Подивіться на зріз: у свіжих квітів зріз світліший, ніж зовнішня поверхня стебла. Легко стисніть квітку пальцями. Свіжий бутон – твердий на дотик. Вибрані квіти несіть бутонами вниз. Попросіть, щоб зробили захисну упаковку, яка захистить їх від несподіванок погоди.

2

3 4 5

Якщо квіти не дуже свіжі, опустіть їх на ніч у ванну з водою кімнатної температури. Потім загорніть у мокру газету. Коли вона висохне, зніміть її – так квіти постоять довше. Якщо квіти свіжі, зріжте ножем нижнє листя так, щоб листя не потрапляло у воду. Вкоротіть стебло під кутом 60-65° і розріжте його навпіл ( глибина розрізу – 5 см). Поставте у вазу з холодною водою і додайте чайну ложку цукру або таблетку аспірину і декілька крапель білизни.

Ми попросили пані Людмилу допомогти у виборі квітів на три випадки життя: На подарунок подрузі з побажанням успіху в бізнесі букет із альстромерій жовтого або оранжевого кольору

Букет вибачення

мікс квітів, які символізують любов і прихильність: тюльпани, маленькі трояндочки, еустома. Кольори – від пастелі до насиченого помаранчевого

Композицію – привітання із народженням сина еустома,гортензія, дрібна гвоздика у ніжних салатових, голубих відтінках з елементами декору (метелики,бантики тощо) 39


Miss XXL Lviv Нещодавно у Львові в De Luxe night club обрали Міс XXL. Щороку відбір проходить у чотирьох містах України – Львові, Одесі, Харкові та Дніпрі. Красуні змагаються за можливість з'явитися на сторінках чоловічого глянцю. Цього року правила відбору конкурсу змінили: конкурсанткам більше не обов'язково бути володарками пишного бюсту. Ведучими конкурсу були Маша Виноградова та Олександр Вишневський. Зіркові гості – Олена Корнєєва, Джошуа Пратт, шоу-балет Las Chicas, VICTORIA. Хедлайнером вечора став дует TAMERLAN & ALENA. Львівська корона Miss XXL і подорож до Італії дісталися Амалії Мамедовій. Амалія – майстер нігтьової естетики, професійно займається фітнесом. Крім головного титулу, дівчина стала і “Міс сексуальність”.

56 42

РІА Львів / травень 2018


формула краси

"90-60-90" для кожного www.formula-krasy.com

Кожен із нас, незалежно від віку та статі, прагне бути красивим і доглянутим. І якщо природа не подарувала вам ідеальних форм, задля результату потрібно докладати чимало зусиль. Але як досягнути бажаного якнайшвидше без шкоди для здоров’я? Про це ми спілкуємося із провідним тренером-дієтологом СОЦ “Формула краси”, розробницею авторської програми схуднення “90-60-90” Тетяною Літавріною.

– Пані Тетяно, звичайно, що бути привабливою людині хочеться завжди. Але з наближенням літнього періоду, коли всі готуються до пляжу, це бажання загострюється. Тож що варто зробити, щоб у будь-який час виглядати на всі 100%? Найкраще – тренуватися за моєю авторською програмою “90-60-90”. Цей курс називають ліпосакцією без оперативних втручань, адже він допомагає позбутися зайвої жирової тканини. Тож наші клієнти можуть усунути недоліки фігури, навіть якщо вони зумовлені генетикою. – Для кого розроблений курс? Цей метод схуднення дієвий і для жінок, і для чоловіків, при чому без жодних вікових обмежень і вимог щодо рівня фізичної підготовки. Програми схуднення для чоловіків і жінок відрізняються. Найтиповіше бажання мужчин – позбутися живота, а от у жінок усе індивідуально. Одним потрібна корекція у верхній частині тіла, іншим – у стегнах, ногах... Після завершення курсу тренувань учасниці програми виглядають тендітно, витончено та ще більш жіночно. Я також проводжу тренування для дітей, які потребують термінового схуднення. Такі заняття проходять під наглядом батьків. – Скільки часу триває курс? Наскільки він інтенсивний? Займаємося тричі на тиждень по годині,

ДРАГАНА, 13 тел.: (032) 222 – 61 – 61 Графік роботи: Понеділок – п’ятниця 08.00 – 22.00 Субота 10.00 – 18.00 Неділя вихідний РІА Львів / травень 2018

tetianalitavrina +380669292291

протягом трьох місяців. Це дуже зручно для клієнтів, адже не потрібно цілими днями займатися у залі, додатково виконувати вправи вдома, зникає потреба відвідувати масажистів. Це саме

ШЕВЧЕНКА, 350в тел.: (032) 255 – 88 – 44 моб.: (068) 567-92-42 Графік роботи: Понеділок – п’ятниця 10.00 – 22.00 Субота 10.00 – 18.00 Неділя 12.00 – 18.00 Можливо цілодобово, за попереднім записом (сауна, лазня)

та програма, що дозволяє досягнути максимальної втрати зайвих кілограмів та об’ємів за мінімальний період часу. Курс позитивно впливає на здоров’я та покращує самопочуття. Тренування діють як профілактика остеохондрозу та варикозного розширення вен, тож наші клієнти ще й забувають про біль у спині чи у ногах. Цю програму застосовуємо навіть під час реабілітаційного періоду після переломів кінцівок. – Чи передбачене спеціальне харчування у рамках курсу “9060-90”? Оскільки я – тренер-дієтолог, обов’язково акцентую увагу на правильному харчуванні. Це важлива складова курсу схуднення. Програму харчування складаю для кожного клієнта окремо. – Як швидко учасники програми досягають видимих результатів? Зазвичай, видимі результати з’являються вже після першого місяця тренувань. Зменшуються об’єми і вага тіла, чіткішими стають контури і форми фігури. Важливо, що після схуднення організм не накопичує жирову тканину і не потрібно хвилюватися, що форми знову стануть такими, як були. Після закінчення курсу клієнти можуть продовжувати займатися у рамках цієї програми. Деякі переходять на групові заняття. – Якими були максимальні досягнення учасників Вашої програми “90-60-90”? Серед чоловіків -100 кг за 9 місяців. На жіночому курсі -47 кг за 5 місяців. Якщо говорити про три місяці тренувань, здебільшого клієнти втрачають від 10 до 22 кг. Це норми, при яких функціональний стан організму покращується. До слова, ми часто отримуємо похвалу від лікарів, зокрема неврологів – як я згадувала вище, зникає біль у спині без сеансів масажу. Крім того, я працюю і з клієнтами, котрі мають невелику грижу.

ЛЕВИЦЬКОГО, 4 тел.: (063) 521 – 10 – 10 (032) 225 – 58 – 57 Графік роботи: Понеділок – п’ятниця 09.00 – 21.30 Субота 09.00 – 15.00 Неділя 09.00 – 12.00

Андріана Гринда

СТРИЙСЬКА, 202 тел.: (032) 295 – 8 – 555 моб.: (066) 355-26-82 Графік роботи: Понеділок – п’ятниця 08.00 – 22.00 Субота 08.00 – 18.00 Неділя 10.00 – 15.00


благоДІЙНІСТЬ

Благодійний Великодній

кошик для дітей БФ “Справа Скарбека” у рамках благодійного проекту “Великодній кошик” роздав понад 100 багатодітним сім’ям великодній кошик – пасочку, ковбаску, шинку, шпондер, сир, борошно, масло, крашанки, солодощі, чай та одяг.

Кошички вдалось зібрати завдяки небайдужим львівським підприємцям: мережі “Сіли, з’їли”, “Львівські ковбаси”, “Живий хліб”, “Просто добрий хліб”, “Горіховий гай”. До благодійної акції долучилися львівські скаути та львів’яни, які приносили солодощі та паски. Спільними зусиллями зібрали понад 100 подвійних пакунків та 20 пачок печива. Окрім того, організатори “Великоднього кошика” забезпечили великодній обід діткам школи-інтернату №2 м. Львова. “Кожна сім’я у Великодні свята має відчути свято за родинним столом. Інколи це неможливо в силу певних життєвих обставин. Ми вирішили допомогти по­ требуючим сім’ям зробити це свято для їхніх дітей. Наш благодійний фонд і надалі буде підтримувати родини, які опинились у скруті”, – говорить за­ сновник БФ “Справа Скарбе­ ка” Назарій Брезіцький.

42

Дідух Юрій, заступник директора ТМ “Львівські ковбаси” У наш стрімкий час хочеться, щоб деякі речі залишалися традиційними. Саме такою є наша продукція – впродовж кількох років незмінно якісною. Ми знаємо як важливо потішити себе і близьких чимось смачненьким. Найбільшою відзнакою для нас є довіра наших клієнтів, тому ми намагаємося підтримувати зв’язок із споживачами: прислухаємося до думок покупців у магазинах, відповідаємо на відгуки у мережах, враховуємо побажання наших партнерів. Наш часто запитують, чи ми самі їмо ковбаси власного виробництва. З упевненістю можемо сказати, що наші фірмові м’ясні вироби прикрашають святкові застілля наших співробітників. Скуштуйте сам. Гарантуємо – ви знову і знову будете повертатися за новою порцією їстівного щастя.

РІА РІАЛьвів Львів//травень квітень 2018


благоДІЙНІСТЬ

Music doesn`t

need eyes:

слухай серцем “Музика не потребує очей” – гасло організаторів концерту для незрячих і людей із вадами зору. Два благодійних фонди Львова – “Мрії Можливі” та “Справа Скарбека” організували музичне дійство в Органному залі. До заходу запросили приєднатися усіх львів’ян – із шаликом або хустинкою на очах. “За кілька днів до концерту ми подумали, що було б класно запросити звичайних слухачів музики, і зав’язати їм очі, щоб вони відчули музику та сприйняли її так як люди із вадами зору”, – розповідає співорганізаторка Яна Пекун.

прилаштований для них. Треба ретельно вибирати місце – щоб воно було адаптоване для них”, – пояснює співорганізаторка Христина Брезіцька. Концерт “Music doesn`t need eyes” довів, що побачити усю магію та чарівність музики можна навіть із заплющеними очима. Тетяна Гудзовська

До концерту для незвичайних слухачів готувалися ретельно. Орган у цей день вібрував найнижчими частотами, звучав гучно. Тож музику можна було відчути у прямому сенсі. Серед слухачів було багато діток, тому до класичних музичних творів додали саундтреки з відомих кінофільмів – “Джеймс Бонд” та “Пірати Карибського моря”. Такі заходи дозволяють незрячим та людям із вадами зору відчувати себе повноцінними членами суспільства – поспілкуватися у неформальній обстановці, насолодитися класикою і найголовніше – “вийти у світ”. “Сьогодні для людей із вадами зору з'являтися на публіці – не проблема. Набагато важче приду­ мати, куди їх запросити. Бо цей світ не надто

РІА Львів / квітень травень2018 2018

43


Добрі справи

29 березня стартував соціальний фотопроект “Онковідважні” за участю жінок, які зіштовхнулися із онкодіагнозом. Частина з них вже пройшли лікування та перебувають в стані ремісії, а частина проходять терапію просто зараз. Волонтерський проект є частиною флешмобу #ilovelife_project. Перекладач з англійської та японської. Захоплення – мандри, полігонні рольові ігри та роуп-джампінг. Діагноз: Лімфома Ходжкіна з 2014 року, IV стадія. Пройшла 12 курсів хіміотерапії, трансплантацію кісткового мозку. У нашому суспільстві рак не є темою для розмови, яку можна легко підтримати за вечерею. Більшість моїх знайомих знають про онкологію тільки те, що я сама їм розповіла. Люди не знають, як говорити, про що питати, що допустимо чи недоречно. Треба пам'ятати, що рак існує та регулярно обстежуватись. Нудна щорічна флюорографія врятувала життя не одному онкохворому. Випробування важкі, але з них можна вийти переможцем!

Ірина Филипчук

Онковідважні: сила духу і любові до життя

Тетяна

Ключковська

Олена Гасило

Любить мандрувати, читати, недавно відкрила для себе йогу. Діагнози: 2005 р. – карцинома тимуса, лімфоцитоподібний варіант (тип С), ІІІ кл.гр. та 2013 р. – папілярний рак щитоподібної залози pT1pN1bM0, 1 ст., ІІ кл.гр.; стан ремісії. Роль спільноти Onco Stop Lviv полягає у тому, щоб об’єднати людей, які борються із онкозахворюваннями. Показати, що з таким діагнозом можна жити і не впадати у відчай. Хочеться донести до наших жінок – необхідно знаходити час на себе, слідкувати за своїм здоров’ям. Якщо захворювання виявити на ранній стадії, воно підлягає ефективнішому лікуванню.

Діагнози: карцинома лівої молочної залози. ІІ ст.. із 2015року. Пройшла операції, опромінення, хіміотерапії, Герцептин, видалення матки і яйників. Ніщо не стається випадково. Повірте, коли я була на межі, чітко усвідомила – все відбувається не даремно. Зрозуміла, що треба навчитися жити так, щоб цінувати кожну хвилину, кожен день, любити світ і життя. Маю велике бажання донести до світу, що рак – НЕ вирок!

Ірина НесторПодолець

Я у діагнозі з березня 2016 р. РМЗ. Пройшла операцію, хіміотерапію. Зараз – під спостереженням. Мати двох дорослих дітей і бабуся маленької онучки. Люблю подорожувати і тварин – у мене дві кішки і шиншила. Моя мета у проекті – підтримати жінок, які впадають у розпач, почувши діагноз. Треба вірити в найкраще. За вірою нашою буде нам дано! 44

РІА Львів / травень 2018


Добрі справи Діагноз: Лімфома Ходжкіна, 3Б стадія. Перенесла 6 хіміотерапевтичних курсів та опромінення. Через ці фото я хочу сказати, що не потрібно боятись. Ніхто не знає, чого чекати і що з нами буде. Не варто легковажити. Не дивись, що ти – молода, амбітна і все попереду. Рак не має вікового цензу. Я дізналася про свій діагноз у 19. Хочу побажати людям не втрачати віри. Життя триває!

Ірина Яремко

Марта

Літинська Діагноз: РМЗ ІІ ст. Хіміотерапія, операція. У процесі лікування. Я – мати двох прекрасних синочків. Дівчатам, що зіштовхнулися із онкодіагнозами, хотілося б сказати: без паніки, не все так страшно, як говорять. І все буде добре.

Андрій Зазуляк, відеограф

Головне в проекті-передати емоції людей. У дівчатах я побачив позитив, жагу до життя і бажання змінити все на краще. А цього нам деколи так бракує у буденному житті.

Над образами працювали: салон краси Н4, студія візажу Kate Sadovenko Studio, fashion-стиліст Наталія Новіцька, б’юті-асистенти Вікторія Цибкіна та Мар’яна Дзюба. Одяг: Уляна Недошитко, Олена Даць, Karp Store Studio, Weekend Concept Store, Mango. Локація: Art Studio Passage

Тарас Атаманів фотограф, автор концепції фотопроекту

Ми достеменно не розуміємо, яка колосальна внутрішня боротьба триває у головах жінок, котрі зіткнулися з раком. Форма нашого проекту - поєднання двох паралельних реальностей: жіночого портрету в яскравих шатах і чорно-білої мультиекспозиції – про внутрішню війну, яка триває в їхніх душах і серцях.

Ольга Гуділін координатор “Онковідважних”

Фотозйомка – спосіб підтримати усіх, хто зараз бореться із цією нелегкою недугою та познайомити громадськість зі спільнотою активних онковидужуючих жінок Onco Stop Lviv, діяльність якої набирає обертів. Назва проекту найповніше відображає тему зйомки та її мету, так само, як і вольовий характер наших учасниць. РІА Львів / травень 2018

Наталія Новіцька стиліст проекту

Завжди берусь за такого плану проекти – можливо, хоч на трішки, але ці жінки відволікаються від своїх серйозних думок і проблем та надихаються жити. Я теж жінка і розумію, що все це може статися з кожною.

45


добрі справи

и ! ер ити Об Ж

Рузанна Чалян – інструктор-методист із реабілітації нового напряму “Обери жити!”в медичному центрі кінезітерапії Health Life. Мета напряму – забезпечити комплексне відновлення жінкам, які перенесли мастектомію. Комплекс передбачає не тільки розробку м'язів, але і боротьбу зі страхом, психологічну підтримку. РІА-Львів поспілкувалися із Рузанною на таку складну і потрібну тему – як не просто вижити, а повноцінно жити після травматичної для жіночого організму та психіки операції.

– Рузанно, Вам вдалося подолати рак. Якими були Ваші перші думки, емоції, коли Ви почули діагноз? Перші думки – це відбувається не зі мною, такого просто не могло статися! Коли діагноз підтвердився, стало страшно за своїх близьких – як повідомити про це їм, щоб не зробити боляче, щоб вони не страждали. За короткий час я пройшла безліч різних аналізів, пункцій та біопсій, шість курсів хіміотерапії. На роботі говорила, що йду прокапати "вітамінчики". – Ви пройшли складний шлях реабілітації. Що надихнуло допомагати іншим? Мені пощастило з підтримкою та з оперативністю мого лікування. Але, спостерігаючи, як це відбувається в інших, – розчаровуюся. Бачила жінок, які падали духом. Тоді й зрозуміла, що вони потребують правильної підтримки до і після лікування. – Як Ви реабілітувались? Успіх реабілітації – бажання жити. Мій світ не почав обертається навколо цієї проблеми. Було бажання скоріше повернутися до нормального способу життя. Найважливіший момент 46

у реабілітації – не приміряти на себе роль жертви. Я заборонила всім хто знав, жаліти мене і дивитися “сумними очима”. – Що робили у моменти відчаю? Хто був поруч і підтримав, допомагав? Було фізично боляче. Здавалося, що розробити руку до ідеального стану неможливо. Але мій хірург сказав: "Розробляй і не думай про те, що складно зараз. Концентруйся на тому, що буде потім”. Ця думка мотивувала не зупинятися, не зважати на труднощі і біль. Не потрібно впадати у відчай! Необхідно розуміти – це величезний шанс жити заново і по іншому. І цей шанс є не у багатьох. – Як варто вести себе близьким людини, котра зіштовхнулися з онкологією, щоб не розгубитись, не віддалитись, а допомогти? Мене підтримали усі рідні і друзі. Вони поважали моє прохання не жаліти, приходили до мене з хорошим

настроєм та цікавими історіями. Я змусила суспільство забути про хворобу – так і я забувала про неї. Це і є найбільша підтримка. Рекомендація близьким – бути поруч, заряджати позитивними емоціями, посміхатися, обіймати і цілувати. Зрозуміти і прийняти хворобу як один із етапів життя. Головне, щоб близька людина розуміла, що не стає для вас тягарем, що ви не змушуєте себе навідуватися чи щось приносити. Виявляйте свою любов і турботу, але не жалість. – Чи можете розділити своє життя на “до” і “після”? Які зміни відбулись у Вашій свідомості та особистості? Для мене відкрився цілий світ, інший світ. Я стала більше бачити, відчувати і розуміти. Більше стала поважати себе, бути там і з тими, де мені. Відкрилася для нового і кращого, не лякаючись змін і рухаючись вперед. – Що спонукало Вас заснувати власний напрямок реабілітації? Я відкрила новий напрямок “Вибери жити!”, тому що розумію його глобальну необхідність. У нас не надають психологічної допомоги і не супроводу після операції. Жінкам потрібна підтримка – люди, до яких вони зможуть звернутися, не боячись і не соромлячись, розуміючи, що їм допоможуть. Їм необхідне місце, де вони зможуть довіряти і покращувати кожен день, де їм допоможуть знайти нове життя із новими поглядами та можливостями – подивитися на себе під іншим кутом, не втратити свою жіночність, а навпаки – розкрити. Статистика свідчить, що чоловіки йдуть від жінок після операції. І не “погані” чоловіки, а надломлені змучені комплексами жінки змушують суспільство дивитися на себе із жалістю,а часом і з огидою. Тому я хочу допомогти жінкам не зневіритися, а відродитися як фенікс із вогню. Стати сильнішими, стати кращими. Спілкувалася Наталія Івашків

+38 093 862 03 53 Ruzanna@i.ua РІА Львів / травень 2018


РІА Львів / травень 2018


театр

“Лялька спроможна донести більше аніж людина” Львівський академічний театр “І люди, і ляльки” був заснований 1990 р. Олегом Новохацьким у Будинку Вчителя. Спочатку це була невеличка театральна студія, до якої входили молоді люди. Досвід гри на сцені був не обов'язковим – директор сам навчав акторської майстерності.

І люди, і ляльки:

магія перевтілень

Ельвіра Босович, головний художник театру “І люди, і ляльки”, згадує, що у ті часи виживати було дуже важко – все, що вдавалось заробити, йшло на невеличкі зарплати, сплату комунальних послуг та створення нових вистав, образів і ляльок. У 2005 році театр спіткала страшна пожежа. Згоріло майже усе. Тоді під свою опіку театр взяла міська рада: виділили кошти на ремонт та зарплатню і приміщення приміщення по вул. Фредра, 6. Три роки тому “І люди, і ляльки” очолив Олексій Кравчук. Склад театральної трупи майже не змінився. Молодий директор намагався і зберегти старі традиції, і вносити щось нове. Особливу увагу у театрі приділяють вечірньому репертуару – виставам для дорослих, адже в суспільстві побутує стереотип, що ляльковий театр – тільки для дітей. “І люди, і ляльки” – театр, де на сцені

“Ляльці під силу те, що не під силу живому актору – її можна змусити пірнати, літати, перетворюватись, бути малесенькою і ставати гігантською. Тому будь– яка драматургія під силу театру ляльок”, – вважає Ельвіра Босович. 48

“ Найстарша наша відвідувачка – 94-річна пані. Вона була дуже задоволеною і в самому кінці, коли всі люди розійшлись, підійшла і подякувала нам. Але зробила це дуже нестандартно: завела нас усіх до залу і сіла на шпагат”, – ділиться спогадами пані Ельвіра. актори на рівних разом із ляльками. Тому драматичний актор має вправно володіти навичками ляльковода, контролювати свої емоції і зробити так, щоб лялька ожила у руках. Актори живуть, співчувають і ненавидять разом із своїми персонажами. Попри щільний гастрольний графік, планів у театру “І люди, і ляльки” дуже багато. Нещодавно відбулась прем'єра вистави для дорослих “Гамлет”, розпочали роботу над “Фаустом” (прем'єра очікується восени), пра-

цюють над дитячою казкою “Хоробре серце”. Театр намагається популяризувати українське, гідно представити Львів у Європі. Актриса Надія Крат у Сумах на фестивалі “Чехофест” отримала нагороду за найкраще виконання чоловічої ролі. У січні трупа виступала на білоруському різдвяному фестивалі бетлейкових та лялькових театрів «Нябёса» у Білорусі з вертепом “Скинія златая” і привезла гран-прі. Тетяна Гудзовська

РІА Львів / травень 2018


РІА Львів / травень 2018


кіно

Анонім (Anon)

Очікується у прокаті: 3 травня 2018 р. Жанр: фантастика, трилер Гостросюжетна антиутопія про світ щасливого майбутнього, де влада встановила тотальний контроль, громадяни нового суспільства не мають жодного приватного життя чи неофіційних стосунків. Все про всіх відомо. Детектив Сол Фріленд, розслідуючи останні в історії нерозкриті вбивства, зустрічає дівчину з порожнім досьє, її ніби ніколи не існувало. Ближче знайомство з дівчиною відкриває для Сола паралельний світ, про існування якого він не здогадувався. Стане вона наступною “жертвою” чи доказом того, що новий порядок не такий досконалий як здається на перший погляд?

Дедпул 2 (Deadpool 2) Очікується у прокаті: 17 травня 2018 р. Жанр: фантастика, бойовик, комедія, пригоди Продовження фантастичного бойовика, що увійшов в історію як найкасовіший проект вікового цензу 16+. Перша частина фільму тріумфувала на екранах у 2016 році. Її касові збори перевищили бюджет більш ніж у 13 разів. Головний герой, Дедпул, вважає себе “супер, але не героєм”. Розмірковуючи, що ж означає бути героєм, не перестає роздавати копняки поганцям. Адже іноді, щоб зробити щось добре, доводиться вдаватися до брудних прийомів.

Перезапуск: 10 років потому

Продовження відомої квадрології (Таксі (1998), Таксі 2 (2000), Таксі 3 (2003) і Таксі 4 (2007) можна назвати вдалим рестартом. Оживити легендарну стрічку через 10 років після останньої частини – завдання не з простих, проте режисер Френк Гастамбіда впорався на “відмінно”. У французькій кінострічці на заміну “старій” гвардії – легендарним Даніелю та Емільєну – приходить нова генерація акторів – Сільвен Маро,

50

паризький “засланець” до поліцейського відділку у Марселі (за сумісництвом, режисер комедійного бойовика) і таксист Едді – за сюжетом стрічки, племінник знаменитого Даніеля. Події розгортаються на Ла-

зурному узбережжі Франції у Марселі. Колишній шеф поліції Жибер (тепер – мер міста із рекордно низьким рейтингом) дає завдання – знешкодити банду італійців, що грабують ювелірні магазини міста. Щоб виконати

завдання та повернутися до Парижа, Маро не має іншого виходу, окрім як взяти у напарники найгіршого водія міста - ледачого боязгузливого хвалька Едді, який має доступ до легендарного білого таксі свого дядька. Першою красунею стрічки стала сестра Едді – Сабіна, жінка-автомеханік, що прийшлася до душі паризькому копу. Завдяки її працьовитості, наполегливості та розуму, у Peugeot відкрилося друге дихання та виросли крила. Загалом, французька франшиза “Таксі” – успішний конкурент голлівудським пригодницьким екшенам. Якісна операторська робота, грамотно підібраний акторський склад, традиційні для “Таксі” вуличні перегони і набір яскравих трюків врівноважують часами недоречні жарти та примітивний гумор. Тетяна Корочанська

РІА Львів / травень 2018


РІА Львів / травень 2018


книжкова полиця

Романтика, інтриги та сенсації книжкового травня Коли весна перетікає у літо, сонечко починає припікати і на вихідні хочеться чкурнути за місто, де розлогі крони дерев та зелена трава, і так солодко читається під спів пташок. Цього разу РІА-Львів приготував для вас невеличкий сюрприз – усі три книги є новинками, які вийшли друком у видавництві “Клуб сімейного дозвілля” і у травні потраплять на полиці книгарень. СЛІДКУЙТЕ ЗА НОВИНАМИ НА САЙТІ RIALVIV.COM ТА У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ – ВАС ЧЕКАЄ РОЗІГРАШ АНОНСОВАНИХ КНИГ. БУДЬ ПЕРШИМ, ХТО ЇХ ПРОЧИТАЄ

Роман авторки С. Дж. Тюдор “Крейдяна Людина” уже підкорив десятки країн, а британську письменницю порівнюють із Стівеном Кінгом. Колись вони були дітьми і використовували для спілкування кодовані послання кольоровою крейдою. П’ятеро друзів – Едді Мюнстер, Гладкий Ґев, Металевий Міккі, Гоппо і Нікі – давно виросли. Сорокарічний Ед пам’ятає, що двадцять років тому разом із вчителем урятував Елізу і далі – її обезголовлений труп, який знайшли у лісі. Через багато років Ед Адамс зустрічає Міккі, який ніби знайшов убивцю Елізи. Наступного дня його знайшли мертвим із намальованим крейдяним чоловічком у кишені. На згадку про минуле в кожного з них лишилася не тільки крейда під нігтями, але й кров. Чия вона? 52

Цієї весни “Клуб сімейного дозвілля” приготував подарунок для поціновувачів таланту Дена Брауна – нову книгу майстра інтриг “Джерело”. Роман уже став світовою сенсацією та міжнародним бестселером за версією The New York Times, а критики вважають його одним з найяскравіших романів автора. Колишній учень Роберта Ленґдона, мільярдер та винахідник Кірш здійснює неймовірне – відкриває таємницю походження світу, яка здатна похитнути споконвічні постулати усіх релігій. Як усе зароджувалося, Кірш готовий розповісти на лекції в музеї Ґуґґенгайма. Але винахідник не встигає зробити це – його вбивають. Залишилися лише матеріали лекції, захищені 47–значним паролем.

Головній героїні книги Пау Рейзін “Щастя для кожного” Джен дуже пощастило. Її хлопець – турботливий та чуйний, завжди підтримує кохану та вміє розрадити щирим словом. Про такого мріє чи не кожна жінка. Проте в Ейдана є цікава особливість: він – машина, прототип чоловіка. Ейдан розуміє, що Джен заслуговує на справжнє кохання – чоловіка з плоті та крові. Порушуючи усі протоколи, електронний романтик вирішує знайти Джен пару. В мережі він знайомиться із чарівною Ешлін – електронною версією жінки, у якої є друг Том. Машини вирішують звести людей. Але щось заважає їм. Чи вдасться прототипам з’єднати серця людей? Чи можуть машини кохати? Про це ви дізнаєтесь, прочитавши до кінця романтичну історію про цифрове століття. Наталя Морозова

РІА Львів / травень 2018


“Львів говорить!” У кінці травня відбудеться IV Чемпіонат з ораторського мистецтва Oratory Lviv Open. Хто з нас відмовився би від уміння переконливо комунікувати з керівником, колегами, підлеглими, клієнтами? Чи не хотілося би, щоб друзі вас захоплено й уважно слухали? У Львові розуміють значення вправного володіння Словом. Ініціативні групи організовують зустрічі риторів та ораторські змагання, а у травні Громадська Організація “Школа Розвитку SPE” проведе масштабну подію – Відкритий чемпіонат з ораторського мистецтва Oratory Lviv Open. Організатори наголошують, що цією подією мають на меті підняти рівень публічних виступів в Україні, збільшити зацікавленість ораторським мистецтвом. Для цього збирають і усієї країни найкращих спікерів, які готові продемонструвати своє красномовство. Глядачі матимуть можливість стати частиною незабутнього шоу, проголосувати за свого фаворита та прослухати відточені виступи 30 учасників.

Призовий фонд Чемпіонату. Переможець отримає

10 000 грн, за ІІ місце – 5 000 грн, за ІІІ місце –2 000 грн. До речі, глядачі під час реєстрації можуть “виставити” від одного до трьох своїх учасників. Якщо претендент займе одне із призових місць, глядач також отримає грошове заохочення – 25% від суми призу свого кандидата.

Критерії потенціного переможця u u u u u u u

Навички словесної імпровізації; Вміння привертати і утримувати увагу аудиторії; Вміння відповідати на запитання; Здатність якісно вибудовувати композицію виступу; Вміння працювати із “психологічним камінням” від слухачів; Впевненість і віра у власні сили; Високий рівень харизми й енергетики.

Оратори отримають завдання підготувати два виступи для півфіналу (самопрезентація на 3 хвилини та історія з життя на 5 хвилин), а також один виступ для фіналу на 10 хвилин на заявлену тему Чемпіонату “Вихід за рамки”. Важливим етапом змагання будуть запитання від аудиторії. Кожен учасник повинен мати тренера. У цій ролі не обов'язково повинен бути саме тренер з ораторського мистецтва. Можливо, для учасника найкращим тренером та мотиватором є близька людина, яка вселила віру у власні сили та надихає на нові звершення. Організатори пояснюють цю вимогу так: “У кожного великого Майстра є свій Майстер”. Суддівські крісла на Чемпіонаті займе зіркове журі: – гуморист Тарас Стадницький;

– ведуча ранкового шоу на ICTV та організаторка подій Юлія Зорій; – учасник 8 сезону “Голосу країни”, співак Зіновій Карач; – співачка, радіо- та телеведуча Лілія Ваврін; – музичний продюсер Андрій Бакун (проект Bakun); – лідер рок-гурту “Мері” Віктор Винник; – журналіст, письменник, телеведу­ чий Остап Дроздов; – співак, учасник вокальної форма­ ції “Піккардійська терція” Андрій Капраль. Яка зірка займе десяте суддівське крісло поки що тримають у таємниці. Це вже четверте таке змагання у Львові. Переможцями перших трьох стали: Гордій Остапович, тренер із розвитку швидкочитання, учасник міжнародних змагань зі спортивного запам'ятовування; Роман Дерега, тренер не тільки з карате, а й з ораторського мистецтва та публічних виступів; Олег Солодяк, бізнес-тренер та спікер.

1

2 3

Відбір триває, тому кожен охочий має можливість перевірити свої сили – для цього слід зареєструватися та оплатити організаційний внесок. Яку роль у Oratory Lviv Open обираєте ви: учасника, тренера, глядача? Ще встигаєте долучитися! Не пропустіть ораторського батлу року. Відчуваєте у собі сили перемогти? Виходьте за рамки та перемагайте.

096 308 0032 oratory.spe.org.ua facebook.com/oratorylvivopen РІА Львів / квітень травень2018 2018

37


афіша

Такий різний

травень

Останній місяць весни не дозволить сумувати нікому. Фестивалі, форуми, спортивні змагання – ось що приготував для нас травень. Головне – правильно розприділити свій час, щоб встигнути усе побачити та почути.

Opera Dinner Night 6 травня у ресторані “Sinatra” Exclusive Opera Project презентують музичне дійство Opera Dinner Night – поєднання якісної музики, танцю та вишуканої кухні. Це хороша нагода провести час із рідними та друзями, побачити шоу-програму і насолодитись класичною музикою. Виступати будуть знані голоси: Анна Шумаріна (сопрано), Лілія Нікітчук (меццо-сопрано), Олексій Кувітанов (баритон), Сергій Кутепов (тенор), Станіслав Федюк (музичний супровід, фортепіано).

54

Опера-балет “Коли цвіте папороть” Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької презентує оперу-балет “Коли цвіте папороть”. Це велике театралізоване дійство унікальне у своїй нестандартності, поєднанні жанрів, народних традицій і сучасної хореографії. Традиційний сюжет п'єси збагачений модерними інструментами – хореографія, музика, спецефекти. У цій виставі ви разом з акторами одразу проживете декілька епох, відчуєте, як змінювались покоління, традиції та звичаї. Прем'єра: 20 – 21 квітня 2018, 18:00 25 – 26 травня 2018, 18:00

РІА Львів / травень 2018


афіша

Razomfest – 2018 12 – 13 травня у Львові відбудеться п'ятий ювілейний фестиваль Razomfest – 2018. Він подарує надзвичайну атмосферу та незабутні вибухові враження, шалений ритм і неймовірний драйв. Razomfest 2018 – це музика, література і подорожі. Не забудь взяти з собою друзів та хороший настрій. Буде круто!

XVІ етно-джазовий фестиваль “Флюгери Львова” 5-6 травня у внутрішньому дворику Ратуші відбуватиметься XVІ етно-джазовий фестиваль “Флюгери Львова – 2018”. Фестиваль запрошує львів'ян та гостей міста на джаз, world music та old school рок. Для вас виступлять улюбленці публіки “ShockolaD” і “DagaDana”. Із холодної Норвегії “Lindblad & Friends” привезуть добрий старий рок. “Impressions Quartet” подарують слухачам ліричні, плавні мелодії, а “Львівська школа джазу та сучасної музики” презентуватиме молоді проекти, які відкриють новий етап в історії джазового Львова. Недільного ранку відбудеться “Прокидання” з “Піккардійською терцією”: гурт потішить слухачів улюбленими піснями, а також представить нові хіти з альбому “Лети...”

Craft Beer & Vinyl Music Festival 2018 4 – 6 травня відбудеться фестиваль крафтового пива та вінілу “Craft Beer & Vinyl Music Festival 2018”. На форумі-виставці зустрінуться пивовари, власники пабів, виробники та постачальники сировини та обладнання. Хмільну атмосферу чудово доповнить колекція вінілів від українських колекціонерів, спеціальне обладнання та музика. “Craft Beer & Vinyl Music Festival 2018” – рай для поціновувачів крафтового пива та вінілу. вул. Старознесенська 24 – 26 “Fest Republic”

РІА Львів / травень 2018

Концерт “МоцартMozartМоцарт” 19 травня у Львівській обласній філармонії проходитиме 37 Міжнародний фестиваль “Віртуози”. Виступатимуть світові зірки Ана де ла Веґа, флейта (Австралія), Даніель Рьоен, скрипка (Бельгія), Академічний камерний оркестр “Віртуози Львова” (дригент Сергій Бурко). Зі сцени лунатимуть твори легендарного Вольфгарнга Амадея Моцарта “Серенада-ноттюрна Ре мажор”, “Концерт для флейти з оркестром № 1 Соль мажор”, “Концерт для скрипки з оркестром № 3 Соль мажор”.

Harry Potter: концерт– історія від LUMOS Orchestra Harry Potter нарешті у Львові! 29 квітня у театрі ім. Лесі Українки відбудеться тематичний проект – Концерт–історія Harry Potter. LUMOS Orchestra виконують саундтреки з улюбленого фільму “Гаррі Поттер”. Такий проект уже презентували у Києві, а тепер улюблені композиції лунатимуть на львівській сцені.

55


гороскоп

Овни

Гороскоп Раки

Овни відчують приплив позитивної енергії. Вам захочеться творити і відкривати нові горизонти. Несподівано виникнуть нові хобі та сміливі ідеї. Втілюйте без вагання найбожевільніші задуми – все вдаватиметься без надмірних зусиль. Зорі радять більше часу проводити поза домом, спілкуватися із однодумцями та шукати союзників серед нових знайомих. У другій декаді місяця у вас з'являться сумніви. Не варто ділитися роздумами та страхами з оточенням – хтось давно чекає моменту, щоб привласнити ваші напрацювання. Наприкінці травня заплануйте вечірку– ви заслужили відпочинок у колі друзів.

У травні Ракам категорично не можна відкладати на довго прийняття важливих рішень. Для бізнесу зволікання взагалі може мати фатальний характер. Спробуйте швидко зорієнтуватися, чого вимагають обставини, не забуваючи про здоровий глузд та чинне законодавство. У другій декаді місяця уваги вимагатиме сім'я. Налаштуйтеся на несподіваний візит родичів або друзів. Обережність на дорозі – ваше кредо на кінець травня. Водіям варто пильнувати світлофорів, а пішохідним Ракам – бути обачними на переходах. У стосунках з протилежною статтю пануватиме романтична атмосфера флірту.

Тельці

Леви

Близнюки

Діви

Травень обіцяє бути насиченим. Нові проекти вимагатимуть вашої уваги, а колеги – допомоги. В результаті, фінансова винагорода за сумлінність та відданість роботі перевершить сподівання. Остерігайтеся заздрісників та пліткарів – не всім сподобається ваш стрімкий кар’єрний злет. Не зайвою буде увага до здоров'я. Вчасний візит до стоматолога врятує від безсонних ночей. Сімейні Тельці відчуватимуть підтримку рідних і насолоджуватимуться домашнім затишком. Самотнім представникам знаку астролог радить не поспішати закохуватися – травневі знайомства будуть нетривалими та можуть боляче розчарувати.

Представникам цього знаку доведеться багато аналізувати. Головні завдання місяця – підведення підсумків минулих подій, усвідомлення уроків і виправлення власних помилок. Протягом цього місяця ваша особистість зазнає змін. Не піддавайтеся спокусі емоційно відстоювати свою правоту на роботі – те, що вам здається правильним, може йти врозріз із стратегією керівництва. Зважайте на загальну атмосферу в колективі та не розпускайте пліток. Кінець місяця буде знаковим для самотніх Близнюків – зорі віщують кардинальні зміни на “амурному фронті”. А от чи на краще – залежить від вас.

56

Якщо досі ви плідно працювали, кінець весни принесе “врожай”. Очікуйте на премію або вищу посаду. Втім, не все так райдужно – обсяг справ і завдань змусить забути про відпустку щонайменше до осені. Проводьте більше часу в колі сім'ї – старші родичі мудрими порадами допоможуть остаточно розібратися із давньою дилемою або вирішити нагальне питання. Якщо збираєтеся у ділову подорож, заплануйте її ближче до кінця травня. Активний відпочинок на вихідні за межами міста – саме те, що допоможе зібратися з думками. Закохані та сімейні Леви тішитимуться гармонією, близькою до ідилії.

Що б не напланували Діви, травневі зорі підтримають і допоможуть. Вам під силу все – від генерального прибирання до переїзду в іншу країну. Переборіть свої страхи і вперед – до успіху. Єдине, чого Дівам варто уникати, – надмірні фізичні навантаження. Зорі радять відкрити для себе медитацію – так ви навчитеся перебувати у гармонії із собою та світом і випромінюватимете сильну позитивну енергію. Можливо, саме тому протилежна стать постійно шукатиме вашого товариства. Ймовірно, одне із травневих знайомств переросте у сильне почуття чи навіть у міцний шлюб.

РІА Львів / травень 2018


гороскоп

Останній місяць весни дихає теплом. Заквітчане місто, цокіт підборів по бруківці, перші пікніки і перевідпустковий настрій налаштовують на літо. Що і кому пророкують травневі зорі дізнавалася астролог РІА-Львів.

Терези

Терезам постійно заважатимуть сумніви та невпевненість у собі. Звичка шукати альтернативні розвитки минулих подій відволікатиме від планування майбутніх. Астролог радить зосередитися на поточних справах та проявити себе у роботі – лише так ви зможете наблизитися до поставлених цілей. У середині місяця у житті Терезів неочікувано з'явиться цікава людина. Це може бути як нове знайомство, так і “реанімоване”. Буде це друг, діловий партнер чи кохання – зорі не конкретизують. Однозначно, що ця людина матиме великий вплив на вашу особистість та життя взагалі.

Скорпіони

У травні Скорпіони можуть пожити задля власного задоволення. Здійсніть свою давню мрію – ви це дійсно заслужили. Кінець весни – вдалий час зустрітися за кавою зі старими друзями та дізнатися, що відбувається у їхньому житті. Хтось із них найближчим часом стане у пригоді. Не дратуйте людей навколо своїми скаргами. Перед тим, як “поплакатися у жилетку”, переконайтеся, що це буде душевна розмова, а не розголошення чужої конфіденційної інформації. Заплануйте на середину травня відпочинок із коханою людиною або батьками – невимушене спілкування із близькими додасть наснаги працювати далі.

Стрільці

Стрільцям варто бути терплячими. Справ буде чимало і не всі одразу принесуть бажаний результат. Розприділяйте власні ресурси зважено. Однак, не варто зволікати із завершенням розпочатих проектів – що швидше справитеся, то більше заробите. Абстрагуйтеся від конфліктних ситуацій та з'ясовування стосунків – вдома чи на роботі, нічого крім роздратованості це вам не принесе. Наприкінці весни ви чудово почуватиметеся, енергії вистачатиме на все. Зорі одностайні у тому, що ревнувати та влаштовувати сцени – погана ідея. Довіряйте своїй “половинці”.

РІА Львів / травень 2018

Козероги

Козероги поринуть у роботу з головою. Успіх так легко йтиме до рук, що ви можете ненадовго втратити голову від ейфорії. Обережно – хтось лише чекає, щоб ви зробили хибний крок. Астролог радить ретельно перевіряти інформацію та не вірити обіцянкам. Ви зможете зробити (і заробити) значно більше, якщо діятимете самотужки. Травень вирішить особисту дилему Козерогів – ви або приймаєте нові обставини і зберігаєте стосунки, або поступаєтеся місцем комусь іншому. Обидва варіанти мають свої плюси і мінуси, навіть якщо зараз ви вважаєте інакше.

Водолії

Останній місяць весни для Водоліїв буде сповнений несподіванок. Вірте своїй інтуїції та беріться лише за ті справи, які точно зможете довести до кінця. Зорі застерігають від надмірної спортивної активності – можливі травми, які зруйнують ваші плани на відпустку. У третій декаді потішить добра звістка, отримана від давнього друга. Якщо ви маєте власну справу, очікуйте на вигідну пропозицію від партнера чи інвестора. Водоліям, які задумуються про шлюб, варто почекати до липня–серпня. Те ж саме зорі радять і тим, хто планує поповнення родини.

Риби

Рибам у травні астролог радить дотримуватися чіткого плану дій. Від того, як ви розприділите час та зусилля, залежить успіх важливої справи. Малоприємним сюрпризом стане нахабство партнера чи колеги – не віддавайте більше, ніж належить. У середині місяця Рибам доведеться часто звертатися за порадою до компетентніших колег чи фахівців. Не бійтеся цього – знання, набуті у такому спілкуванні, стануть у пригоді. Тим представникам знаку, які планують відрядження чи подорож, варто бути готовим, що доведеться залишитися на довший час. Найімовірніше, вас затримають амурні пригоди.

57


РІА рекомендує

Готельний комплекс Двір княжої корони вул. Ольги Степанівни, 29B, смт. Славське +38 (032) 51 42 211 +38 (099) 14 73 832 sale.dvirkk@gmail.com

Центр краси та косметології Оксани Волинець Манікюр, педикюр шугаринг, антицелюлітний масаж вул. Липинського 28 Oksana Volynets lviv_nail_art +38 (067) 39 94 770 +38 (063) 24 17 087

Салон краси ФЕЯ +38 (067) 832 49 55 вул. Наукова 2Д Години роботи 11:00 – 20:00

58

РІА Львів / травень 2018


РІА рекомендує

ТРЦ Victoria Gardens, вул. Кульпарківська, 226 А, +38 (098) 711 90 11 ТЦ Forum Lviv, вул. Під Дубом, 7Б, +38 (097) 008 12 11 ТЦ Роксолана, пл. Соборна, 14, +38 (098) 322 47 07

Перевірка на детекторі брехні у Львові м. Львів, www.polygraph.systems вул. Данилишина, 6, к. 217 +38 (098) 290 3444

бутик авторського жіночого одягу вул. Михайла Грушевського 11 +38 (068) 469 0706

РІА Львів / травень 2018

тренажерний зал, фітнес клуб вул. Широка, 96 А +38 (098) 523 65 93 +38 (063) 075 91 87

тренажерний зал, фітнес клуб вул. Широка, 96 А +38 (098) 523 65 93 +38 (063) 075 91 87

59


РІА Львів / травень 2018


РІА Львів / травень 2018


+38 (066/063) 0202022 м. Львiв,

вул. Кривчицька дорога, 8а

genesis-clinic.com.ua GenesisEstheticClinic @genesisestheticclinic РІА Львів / травень 2018


Millions discover their favorite reads on issuu every month.

Give your content the digital home it deserves. Get it to any device in seconds.