Page 1

Як перші гроші заробити

№18 (1015) 1 травня 2014 року

Обласна газета

(Уривок)

Стор. 3

u ЩО НОВОГО?

Силовики знесли ще 3 блокпости поблизу Слов’янська Близько 5-ої години ранку 30 квітня силовики знесли ще 3 блокпости сепаратистів поблизу Слов’янська Донецької області. Про це повідомила прес-служба Міністерства внутрішніх справ. Згідно з інформацією, зловмисники, які охороняли блокпости, розосередилися серед громадян і зникли. Територію ліквідованих блокпостів контролюють правоохоронці.

Кількість податків в Україні хочуть урізати майже втричі

Правки в Податковий кодекс будуть передбачати з 2016 року скорочення кількості податків з 22 до 8. З такою ініціативою виступає уряд. З одного боку, це дозволить спростити процес збору податків і подолати корупцію, а з іншого - дати змогу працювати у прозорих і зрозумілих механізмах. Попередня влада хотіла скоротити кількість податків до 9-10. Пізніше ця цифра змінилася на 14. Втім, ідея так і не була реалізована.

Шляховикам погасили заборгованість майже на 2 млн грн

Заборгованість перед працівниками ДП “Полтавський облавтодор” ВАТ ДАК “Автомобільні дороги України” та його філіями погасили 1,8 млн грн. Про це повідомила Директор департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмила Корнієнко: “Минулого місяця сума заборгованості зросла на 2,5 млн грн, але завдяки відповідній роботі вдалося на 1,8 млн грн її зменшити. Однак досі залишається невиплаченою заробітна плата за січень (20%), лютий та березень поточного року. Ми підготували листа, у якому повністю описали соціальне становище, яке викликане заборгованістю. Там фінансування залежить повністю від Києва”.

Ув’язнені на Полтавщини виготовили продукції на 3 млн грн У першому кварталі 2014 р. підприємства установ виконання покарань області виготовили продукції та надали промислових послуг на суму 3 млн грн. Надходження замовлень до установ виконання покарань від суб’єктів господарювання області дозволили фактично працевлаштувати 1122 працездатних засуджених.

З 1 травня дзвінки з таксофонів на місцеві номери - безкоштовні

“Укртелеком” з 1 травня по 30 листопада 2014 р. вводить послугу здійснення нетарифікованих (безкоштовних) дзвінків з майже 8 тис таксофонів на місцеві фіксовані номери, повідомляється на сайті оператора. “Оскільки дзвінок на місцеві фіксовані номери надаватиметься на безоплатній основі, немає необхідності у використанні таксофонних карток для здійснення цих дзвінків”, - пояснюють в “Укртелекомі”.

Гупалівщина

В Україні сформують підрозділи оборони у кожній області ро це заявив в.о. Президента України П Олександр Турчинов на нараді з керівниками областей і силовиками. Він на-

гадав, що існує загроза розв’язання Російською Федерацією континентальної війни проти України. “Наші збройні сили приведені в повну бойову готовність, але для того, щоб ми з вами мали можливість не лише закликати до протидії, а й реально протидіяти, в цей процес повинні включитися всі регіони України. Вже є наказ щодо формування в кожному регіоні батальйону територіальної оборони. Кожен глава адміністрації повинен детально знати плани територіальної оборони в своєму регіоні. Ми також повинні мати

можливість мобільно перекидати ці підрозділи для підтримки інших регіонів у випадку виникнення небезпеки”, - сказав він. З метою подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України, протидії збройним злочинним угрупованням сепаратистського спрямування, забезпечення законності ухвалено рішення про запровадження “гарячих ліній” для звернень громадян, які мають досвід служби у правоохоронних органах або Збройних силах України та бажають вступити в спецзагони з охорони громадського порядку. Телефон гарячої лінії у Службі безпеки України (044) 235-55-18.

u А ТИМ ЧАСОМ...

Розвідка США перехопила розмови Кремля зі шпигунами в Україні

Державний секретар США Джон Керрі заявив, що американські спецслужби перехопили розмови проросійських сил на сході України з керівництвом із Москви. Про це Керрі сказав у п’ятницю, 25 квітня, під час закритої зустрічі Тристоронньої комісії у Вашингтоні, пише видання The Daily Beast. Відтак, США мають докази того, що російська влада з Москви керує мережею своїх шпигунів на сході України. За його словами, наразі отримані записи опрацьовуються. На них співробітники спецслужб отримують накази з Москви. “На записах кожен може зауважити різницю в акценті, ідіомах та мові”, - зазначив Керрі. “Ми точно знаємо, хто надає ці накази, та звідки вони надходять”, - наголосив Керрі. При цьому Керрі не назвав конкретних імен російських чиновників, що фігурують у записах. Але він стверджує, що записи містять докази того, що росіяни навмисне збурюють безлади на сході України. “Невипадковим є те, що на них було ідентифіковано тих самих людей, які були в Криму та Грузії, а тепер вони діють на сході України”, - сказав Керрі. Він також наголосив, що такі методи дії є принизливими для будь-яких спецслужб. “Це бандитизм з боку держави. Це найгірша лінія поведінки,” - заявив держсекретар США.

Міліція не готова стріляти в тих, хто захоплює адмінбудівлі

Про це на брифінгу у вівторок, 29 квітня, заявила заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони Вікторія Сюмар. “Загроза для життя і здоров’я людей дуже серйозна, і ми бачимо, що фактично правоохоронні структури не готові діяти, тобто стріляти на ураження при захисті об’єктів”, - сказала Сюмар. За її словами, терористи чинять напади на телеко-

мунікаційні споруди великими групами, тому їм важко протистояти. “Ми, звісно, попереджали про відповідні небезпеки і про відповідні плани, передавали адреси всіх об’єктів, їх було взято під охорону. На жаль, цієї охорони виявилося недостатньо, тому що досить великими групами їздять захоплювати телекомунікаційні об’єкти - від 20 до 50 озброєних людей з автоматами”, - прокоментувала заступник секретаря РНБО в Донецьку. Водночас Сюмар наголосила, що охорону важливих телекомунікаційних об’єктів буде посилено і в інших регіонах. “Ми будемо посилювати охорону цих об’єктів і в інших регіонах, розглядаємо можливості щодо того, в який спосіб функціонуватимуть донецькі об’єкти”, - зауважила В.Сюмар.

Стаханівцям заборонили йти на вибори президента України Керівництво ПАТ “Стаханівський вагонобудівельний завод” на загальних зборах колективу оголосило про заборону йти на вибори президента України. Про це “Економічній правді” повідомив співробітник заводу. За його словами, працівників попередили про те, що в разі голосування вони будуть звільнені з роботи. Він також повідомив, що подібні збори проведені й на інших підприємствах Стаханова. “Ініціаторами заборони йти на вибори, начебто, виступають керівники області”, - зазначає джерело. Стаханівський вагонзавод виробляє спеціалізовані транспортні засоби: вагони, платформи, вагони-цистерни та іншу металопродукцію. Понад 80% продукції завод постачає на експорт: в Росію, Узбекистан, Казахстан, а також в країни Балтії. Проте нині завод працює лише два дні на тиждень з причини відсутності замовлень. Згідно з даними Forbes-Україна, “Стахановський вагонобудівний завод” належить мільярдерові Костянтину Жеваго. В Україні він є основним бенефіціаром компанії Ferrexpo - одного з лідерів виробництва залізорудної продукції.

Отаке-то було лихо По всій Україні! Гірше пекла… А за віщо, За що люде гинуть? Того ж батька, такі ж діти,Жити б та брататься. Ні, не вміли, не хотіли, Треба роз'єднаться! Треба крові, брата крові, Бо заздро, що в брата Є в коморі і надворі, І весело в хаті! "Уб'єм брата! спалим хату!" Сказали, і сталось. Все б, здається; ні, на кару Сироти остались. В сльозах росли, та й виросли; Замучені руки Розв'язались - і кров за кров, І муки за муки! Болить серце, як згадаєш: Старих слов'ян діти Впились кров'ю. А хто винен? Ксьондзи, єзуїти… Тарас ШЕВЧЕНКО.

u ХТО КОГО?

Анатолій Гриценко у Полтаві

27 квітня - Сергій Тігіпко, 30 квітня - Олег Тягнибок перебували у Полтаві і як кандидати у президенти провели зустрічі з виборцями. А 2 травня на відверту розмову у Полтавський міський будинок культури запрошує виборців народний депутат, екс-міністр оборони, лідер партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко, рейтинг якого з-поміж 23 кандидатів у президенти останнім часом помітно зріс. А.Гриценко публічно критикує нинішню владу за зволікання, непрофесіоналізм у боротьбі з терористами, корупцією в органах уже нової влади. Початок зустрічі з кандидатом у президенти А.Гриценком запланована на 16.00 год.

uТОЧКА ЗОРУ ОПОЗИЦІЇ

Куди підуть кошти МВФ?

- Нинішня влада два місяці розповідає про кредит МВФ, як про панацею вітчизняної економіки. Прикриваючись необхідністю отримати кредит, вона на 70% підвищила ціну на газ для населення, на 60-70% підвищилася ціна на ліки, на 40% впав курс гривні... Погіршення життя українців називають умовою отримання грошей від МВФ. Але досі в Україні ніхто не побачив офіційного документа, в якому чітко описуються вимоги МВФ до України. І до цих пір не зрозуміло, на які конкретно цілі підуть отримані гроші, - сказав член президії політради Партії регіонів Олександр Вілкул. Він підкреслив, що в умовах, коли закриваються підприємства і зростає безробіття, уряд зобов’язаний забезпечити прозорість витрачання кредитних коштів. -Є великий ризик, що гроші підуть не на користь України, а розчиняться в особистих інтересах нової влади, - сказав О.Вілкул. За словами опозиціонера, кошти МВФ варто направити на впровадження енергозберігаючих технологій, що дозволить знизити вартість комунальних послуг для населення.

РЕКЛАМА

u ТРАВЕНЬ

6 травня вмийтеся цілющою росою

равень вступив у свої володіння. МіТ сяць буяння природи, справжнього тепла, копіткої праці на землі, надій на

добрий урожай та на кращу долю. Назва місяця “май” походить від імені давньоримської Богині весни Майї. З давнини до нас прийшли “маївки”, їх влаштовували серед природи язичники. Ці традиційні весняні розваги, гуляння в гаю, лузі чи лісі особливо були поширені серед спудеїв і бурсаків Києво-Могилянської академії, які разом з учителями виїжджали за місто святкувати прихід весни. На Полтавщині маївки перейшли в народні гуляння, наприклад, свято цвітіння бузку в Диканьці, де народ влаштовує ігри, співи, гуляння серед весняного буйного цвітіння дерев і трав. Може здатись, що назва місяця “май” для українців не характерна. Насправді це не так, вона походить ще від давніх русичів, її фіксують пам’ятки ХІІ ст. Всі наші дореволюційні класики - Т.Шевченко, Панас Мирний, Леся Українка, І.Франко, М.Коцюбинський - вживали

лише це слово. Травень - місяць відродження і оновлення, адже переважно в травні селяни починали закладати насіння в землю і очікувати майбутній урожай. Вважалося, що це сприятливий час для зародження кохання, але не найкращий для шлюбу. 2 травня - Івана. Під раннім весняним сонцем розпочинали вибілювання полотна. Тому й казали: “Прачі б’ють - Івана чуть”. 5 травня - весняного Луки. У цей день садять цибулю. 6 травня відзначають день святого Юрія (“теплого”). Роса цього дня вважалася цілющою. Батьки змушували дітей ходити по ній босоніж, качатися, а дівчата вмивали нею обличчя. На свято Юрія сіють огірки, дині, кавуни. Найкраще цього дня садити гарбузи. До початку травня земля прогрівається й насіння швидко йде в ріст. 15 травня - Бориса і Гліба. Його ще називали солов’їним днем, а ніч - “солов’їним смутком”. Помічено, якщо со-

ловейко виспівує всю ніч, то днина буде сухою й погожою. Але найбільше Борисового дня пильнували хлібороби. Хоч і мовиться, що “Борис і Гліб сіють хліб”, проте всі добре пам’ятали, що “На Бориса і Гліба найпізніша сівба”. 18 травня - Ярини. Висаджували розсаду капусти. 22 травня - Миколи. В кожнім році два Миколи: на першого Миколи не буває холодно ніколи, а на другого Миколи не буває тепла ніколи. “Прийшов Миколай - коней випасай”, “До Миколи не сій гречки і не стрижи овечки”. Якщо на другий день після Миколи іде дощ, то все літо буде мрячним. “Як не вбачиш на Миколи колосу - буде плачу й голосу”. 24 травня - Мокіїв день мокрий - все літо буде мокрим. 29 травня - Вознесіння Господнє. Відзначається на 40-й день після свята Воскресіння Господнього, тобто свята Пасхи Христової. Одне з найбільших церковних свят. Вознесенська роса також вважається цілющою. З днем Возне-

сіння люди пов’язують повний розквіт весни і перехід її до літа. Якщо цього дня хороша погода - до врожаю. Травень багатий й на інші святкові дні й важливі дати. Ми відзначаємо День Перемоги - 9 травня, День Матері - 11 травня, День сім’ї - 15 травня, День Європи і День науки - 17 травня, День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій - 18 травня і ще десяток професійних, державних та пам’ятних дат. Підготувала Юлія ЩЕРБАК. м. Полтава.


2 стор. u ЩО НОВОГО? ПОЛТАВЩИНА:

На Полтавщині 11 людей отруїлися гербіцидом

У Полтавській області 11 людей, з них шестеро дітей, отруїлися гербіцидом. Як повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій, 22 квітня поблизу села Вікторія Пирятинського району приватне підприємство “Вороненці’” обробляло сільськогосподарські угіддя гербіцидом “Стомп 330”. В результаті до Пирятинської центральної районної лікарні госпіталізовано 11 жителів села з діагнозом “інгаляційне отруєння гербіцидом”. Стан постраждалих - середнього ступеню важкості.

У Полтаві привласнили... залізничну колію

Рішенням Господарського суду Полтавської області задоволено позов прокуратури Полтавської області, поданий в інтересах Державного підприємства “Південна залізниця” щодо витребування державного майна з чужого незаконного володіння та скасування реєстрації права власності. Як повідомив начальник відділу прокуратури області Рустам Айдаєв, позов був заявлений після перевірки за зверненням виробничого підрозділу “Полтавська дистанція колії” ДП “Південна залізниця” з приводу незаконного заволодіння одним з полтавських товариств залізничною колією, вартість якої майже 500 тис грн. “Перевіркою встановлено, що товариство за договором купівлі-продажу набуло право власності на майновий комплекс в місті Полтаві. Водночас право власності на залізничну колію, що розташована на території комплексу, підприємством не набувалося, тому вказана колія, що перебуває на балансі ВП “Полтавська дистанція колії”, була безпідставно включена до свідоцтва про право власності товариства”, - розповів Айдаєв. Вживаються активні заходи по реальному виконанню рішення суду.

Їздити Полтавщиною стане дорожче

Пасажирський транспорт, що курсує Полтавською областю, подорожчає майже на 50% щонайменше через місяць. Проїзд від 25 коп за км підвищать до 37 коп. До такого рішення прийшли перевізники та влада області.

Суд повернув полтавським військовим 30 квартир, які привласнив клерк Міноборони

Суд визнав за Державним підприємством Міноборони “Ліси оборони” право власності на 30 квартир у смт Решетилівка, на вул. Жовтневій, 8А і витребував їх у ПП “Теплобуд”. Про це свідчить постанова Харківського апеляційного господарського суду від 9 квітня 2014 року. Про це повідомляють “Наші гроші”. Ще наприкінці 2003 року ДП “Ліси оборони” домовилося з виробничо-технічним підприємством “Квант” про будівництво житла. Фірма мала побудувати для військовослужбовців 30-квартирний будинок загальною площею 1513,4 кв м, а держпідприємство - вкласти у це 1,94 млн грн. Однак підприємство Міноборони цих квартир так і не отримало. У 2007 році “Квант” продав їх фірмі “Теплобуд”. Військова прокуратура вже кілька років вимагала в судах витребування цього житла на користь “Лісів оборони”. Апеляційний суд вказав, що колишній керівник ДП “Ліси оборони” Андрій Зернов, діючи у змові з керівником заснованого ним же “Кванту” Людмилою Зазимко, протиправно заволоділи грошима, інвестованими у будівництво квартир. У подальшому директор фірми, діючи узгоджено з керівником держпідприємства, зареєстрував право власності на квартири за “Квантом”, який продав їх ПП “Теплобуд”. Суд вказав, що квартири вибули з власності держави поза її волею, і вони підлягають витребуванню у добросовісного набувача ПП “Теплобуд” на підставі ч.1 ст. 388 Цивільного кодексу України.

МВС опублікувало список кандидатів на місце головного міліціонера Полтавщини

На сайті Міністерства внутрішніх справ опублікували список кандидатів на заміщення посади керівника міліції у Полтавській області. 24 квітня 2014 року скінчився термін подачі документів кандидатів. На посаду начальника Управління МВС України в Полтавській області претендують: Олег Ворона, Іван Корсун, Олександр Ковжога, Владислав Ліщенко, Ігор Савченко, Богдан Тиводар і Олександр Шило. Комітет люстрації просить громадян надати інформацію, якщо така є, про цих кандидатів, що свідчила б про їхні незаконні чи протиправні дії, аби таким чином унеможливити їх проходження на посаду керівника обласної міліції. Куди направляти: www.facebook.com/lustraciapl або ж до люстраційного комітету України на чолі з Єгором Соболєвим.

Третьокласник підпалив кабінет директора школи

Учень 3 класу Семенівської школи, розбивши вікно, проник до кабінету директора, знайшов сірники і почав “бавитись” з вогнем. Внаслідок пожежі знищено два письмові столи, дві шафи, телевізор, принтер, комп’ютерні колонки, документи. Сума збитків становить понад 10 тис грн. Цей факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.2 ст.194 Кримінального кодексу України (умисне знищення або пошкодження майна), санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 3 до 10 років. За необдумані дії дитини відповідатимуть батьки.

У Полтаві дамбу між Огнівкою і Юрівкою очистили від сміття

Громадська організація “Чиста Полтава” разом з активними полтавцями провела акцію на ставках в районі мікрорайону Огнівки. Кожен з багатьох учасників акції сам вирішував, який саме вид прибирання обрати - нормальний (на рівній місцевості) чи екстремальний (під серйозним кутом ухилу поверхні). Приємно було бачити батьків, котрі прийшли з маленькими дітьми. Кількість мішків зі сміттям, котрі є результатом прибирання - вражає. Опісля, за традицією, вже на очищеній території відбувся маленький пікнічок з їжі, котру принесли з собою волонтери, і бутербродів із салом від координаторів.

Полтавська думка №18 (1015) 1 травня 2014 року u ЩО НОВОГО? УКРАЇНА:

u ЩО НОВОГО? СВІТ:

Пропозиції Уряду з децентралізації Суд у Гаазі відкрив влади: цікаві деталі попереднє розслідування Віце-прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на злочинів режиму Януковича конференції за участю представників ОБСЄ та посла Швейцарії в Україні презентував пропозиції уряду щодо внесення змін до Конституції України. Зокрема, він розповів, що уряд пропонує: скасувати повноваження Верховної Ради України про створення та ліквідацію районів і міст, перейменування населених пунктів, призначення виборів на місцях; скасувати можливість місцевих рад висловити недовіру голові місцевої держадміністрації і скасувати підзвітність місцевих держадміністрацій відповідним районним і обласним радам; виключити з Конституції положення про підзвітність місцевих держадміністрацій виконавчій владі вищого рівня.

Всеукраїнський референдум - 15 червня

Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) ухвалила рішення рекомендувати призначити всеукраїнський референдум щодо єдності України на 15 червня 2014 року. Про це у своєму Facebook повідомив член ради ВО “Майдан”, політолог Ігор Жданов. При цьому він зазначив, що остаточне рішення має прийняти Верховна Рада за участю всіх політичних сил. 15 червня - ймовірна дата другого туру президентських виборів.

Турчинов підписав закон про окуповані території

Виконувач обов’язків президента, голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав закон “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”. Парламент ухвалив цей закон 15 квітня. Згідно з документом, Крим є тимчасово окупованою територією України, а Росія визнається окупантом та несе відповідальність за порушення прав і свобод українських громадян на території Криму.

Все більше українців вважають, що Україні потрібні вибори до ВР

Про це свідчить опитування, проведене під егідою Міжнародного республіканського інституту на початку квітня. Дослідники підкреслюють, що ще в березні частка людей, які поділяють таку думку, становила 62%, в лютому - всього 13%. Крім того, значна частка українців готові взяти участь у цих виборах. Якщо в лютому-березні їх було 75-76%, то у квітні - 81%. Бажання до змін може бути пов’язане з доволі скептичною оцінкою ефективності роботи ВР. Так, згідно з опитуванням, дії українського парламенту підтримують або радше підтримують 39% опитаних, однак аж 26%, які абсолютно з ними незгодні, і 24%, які радше не схвалюють дії Верховної Ради. Опитування проводилося соціологічною групою Рейтинг 3-12 квітня у всіх регіонах України, крім Криму. У ньому взяли участь 1200 респондентів, похибка не перевищує 2,8%.

В жодному регіоні України не хочуть бачити у себе російських військ

Переважна більшість українців не підтримують військову інтервенцію Москви. Про це свідчить дослідження Міжнародного республіканського інституту. Так, 85% опитаних - проти введення російських військ під приводом захисту російськомовних. Особливо чітко такі настрої видно на Заході та у центральному регіоні, однак і на Півдні, і на Сході більшість дотримуються тієї ж думки (Захід - 97%, Центр - 94%, Південь - 75%, Схід - 69%). Крім того, за даними дослідників, 68% власне російськомовного населення не підтримують такий крок Росії. 55% від усіх опитаних вважають, що введення РФ військ в Україну слід вважати саме вторгненням. В той же час переважна більшість українців не підтримують ідею федералізації - 73% респондентів висловилися за те, щоб Україна залишалася унітарною країною. Опитування проводилося соціологічною групою Рейтинг 3-12 квітня у всіх регіонах України, крім Криму. У ньому взяли участь 1200 респондентів, похибка не перевищує 2,8%.

Самоскид врізався у тролейбус: 18 людей отримали поранення

У Києві вантажний автомобіль з 30 тоннами піску врізався у тролейбус №18 на перетині вулиць Білицька та Вишгородська. Про це на своїй сторінці у facebook повідомив голова Оболонської районної держадміністрації в місті Києві М.Тихонов: “Попередня причина - відмовили гальма. 18 постраждалих, 9 дітей і 9 дорослих з різними ступенями важкості. Працюють медики”. За словами очевидців, діти, які перебували у тролейбусі, їхали до кінотеатру, який розташований буквально за 50 метрів від місця аварії.

Cуд відправив на дорозслідування справу про загибель Чорновола

Апеляційний суд Київської області скасував рішення про закриття кримінального провадження за фактом загибелі лідера Народного руху України В’ячеслава Чорновола і відправив справу на повторне розслідування до прокуратури. “Суд у повному обсязі задовольнив нашу апеляційну скаргу... Він скасував вирок суду першої інстанції й повернув справу на дорозслідування”, - цитують Українські Новини Тараса Чорновола, сина загиблого. 21 січня Бориспiльський міськрайонний суд закрив справу про загибель Чорновола, визнавши аварію нещасним випадком. В.Чорновіл загинув в результаті автокатастрофи на трасі Бориспіль-Золотоноша 25 березня 1999 р.

Крим може залишитися без світла через мільйонні борги

Компанія ДТЕК може відімкнути в Криму електрику для населення через борги підприємств. Загальна сума заборгованості становить 741 млн грн. Несплата підприємствами та організаціями Криму за спожиту електроенергію в березні ставить під загрозу енергопостачання всього півострова і може спричинити за собою вимушене знеструмлення сумлінних платників, в т.ч. населення.

Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда відкрила попереднє розслідування за заявою України про злочини, скоєні за режиму Януковича. Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на офіційному сайті суду. Як відомо, уряд України подав заяву відповідно до Римського статуту, який визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду (МКС) щодо злочинів, скоєних на території України з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014-го. Прокурор МКС вирішив відкрити попереднє розслідування ситуації в Україні для того, щоб встановити, чи є підстави для початку повного розслідування.

Ізраїль припиняє мирні переговори з Палестиною

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху оголосив про призупинення мирних переговорів з Палестиною через перемир’я між рухами ФАТХ і ХАМАС. Про це він заявив під час екстреного засідання ізраїльських військових. За словами прем’єра, Палестина повинна обирати між перемир’ям з бойовиками ХАМАС, що контролюють сектор Газа, і можливістю врегулювати конфлікт з Ізраїлем. “Ізраїль не вестиме переговори з палестинським урядом, підтримку якому надає терористична організація ХАМАС, що закликає до знищення Ізраїлю”, - заявив Нетаньяху. “Аббас вирішив обрати не мир з Ізраїлем, а мир з терористичною організацією, чий статут закликає ісламістів знищувати євреїв”, - зазначив прем’єр.

ЄС побудує газопровід з Азербайджану до Іспанії

Європейський Союз збирається продовжити маршрут постачань газу “Південним газовим коридором” (трубопроводи TANAP і TAP), який зараз закінчується на Італії до Франції та Іспанії. Програма будівництва газопроводів між Іспанією і Францією для постачання каспійського газу розрахована на 2014-2020 роки. Для цього сформований спеціальний фонд обсягом 5,8 млрд євро. Це дозволить Європі збільшити постачання газу з Азербайджану, а також, в перспективі, розпочати імпорт з Туркменістану та Ірану.

Євросоюз увів безвізовий режим з Молдовою

Громадянам Молдови від 28 квітня більше не потрібна віза для відвідин більшості країн Євросоюзу. Це стосується відвідування Шенгенської зони громадянами з біометричними паспортами. Прем’єр-міністр Молдови Юріє Лянке заявив, що підтримувані Євросоюзом реформи і безвізовий режим для громадян Молдови дають сподівання на врегулювання “замороженого конфлікту” в Придністров’ї. Молдова стала першою країною СНД, громадянам якої для поїздок до ЄС не потрібна віза. Протягом півроку вони загалом до 90 днів можуть перебувати на території держав Шенгенської зони.

До смерті засудили ще 683 прихильників “Братів-мусульман”

Єгипетський суд засудив до смертної кари 683 членів і прихильників руху “Брати-мусульмани”, у т.ч. його лідера Мохаммеда Баді. Всі засуджені визнані винними у скоєнні різних злочинів, в т.ч. у вбивстві поліцейського і нападі на представників органів влади. У справі про вбивство поліцейського проходило 545 осіб, 16 з них було виправдано. Всього ж єгипетський суд розглядає справи понад 1200 прихильників забороненого руху.

В усьому світі найбільше купують автомобілі Toyota

Японський автовиробник Toyota Motor Corp обійшов конкурентів за обсягом продажів за підсумками третього кварталу поспіль, зберігши за собою позицію найбільшого світового автовиробника, повідомляє агентство Bloomberg. Продажі Toyota в першому кварталі 2014 року досягли 2 млн 580 тис автомобілів. Основним конкурентом для Toyota є німецька VW, яка розраховує наздогнати японського автовиробника за кількістю реалізованих автомобілів в 2014 році завдяки збільшенню продажів у Китаї і поступовому відновленню європейського авторинку. General Motors, що займала перше місце серед світових автовиробників за обсягом продажів у 2011 році, в 2013-у зайняла третє місце за цим показником, поступившись Toyota і VW. Згідно з попередніми оцінками Toyota, її чистий прибуток за підсумками фінансового року, що завершився в березні 2014-го, досяг рекордних 1,9 трлн ієн (18,5 млрд доларів).

102 людини померли від коронавірусу в Саудівській Аравії

Померли ще 8 осіб, в т.ч. 9-місячна дитина. Таким чином кількість людей, які померли від коронавірусу в Саудівській Аравії, досягла 102. Загальна ж кількість випадків зараження коронавірусом в країні досягла 399. Захворювання, за даними міністерства охорони здоров’я, виявлено також у чотирьох медиків - двох лікарів єгипетського і сирійського походження і двох медсестер з Філіппін. Коронавірус був виявлений у вересні 2012 року в Саудівській Аравії, де і зафіксовано більшість випадків захворювання і летальних випадків. У людей, які заразилися, спостерігаються симптоми легеневої інфекції різного ступеня тяжкості. Переносниками, за припущенням учених, є верблюди.

У Кенії узаконили багатожонство

Президент Кенії Ухуру Кеніата підписав закон, що дозволяє чоловікам мати необмежену кількість дружин. Незважаючи на те, що документ суперечить чинному законодавству Кенії, в березні парламент країни підтримав його введення. За новим законом, для того, щоб знову одружитися, чоловікові не потрібна згода вже наявної дружини. Спочатку законопроект передбачав право дружини накласти “вето” на нову обраницю чоловіка, але чоловіки в кенійському парламенті не підтримали цю ініціативу, що викликало гнів жінок-депутатів. Єдиним обмеженням для вступу в шлюб у Кенії тепер є вік - не менше 18 років. Жінкам заборонено мати більше ніж одного чоловіка.


u ТРУДОВА

КОПІЙКА 3 стор. Полтавська думка №18 (1015) 1травня 2014 року

Уроки працьовитості “Три місяці на роботу влаштуватися не може! - обурюється киянка Олена Сергіївна, мама 24-річного Олега. Зарплату пропонують - курям на сміх! Трохи більше двох тисяч на місяць - хіба ж це гроші? Ну й що, що досвіду в нього немає. А диплом? Та ми за вищу освіту сина 40 тисяч віддали! Не йти ж юристові торгувати газетами?” Заяви про те, що в країні немає роботи, лунають з певною періодичністю і на загальнодержавному, і на побутовому рівні. Звичайно, найчастіше про сумний стан трудових справ починають говорити у періоди економічної нестабільності і соціальних криз. Утім, як показує практика, навіть у найбільш непевні, здавалося б, часи і рекрутингові агенції, і всілякі ресурси з позначкою “робота” не закриваються. Навіть навпаки - поповнюються за день сотнями нових і нових вакансій. То що ж відбувається у сфері працевлаштування? Вакансій справді немає чи молодь банально не хоче… працювати? олтавка Юлія - економіст. П Три роки тому вона отримала відповідний документ

про освіту. Але далі короткочасних працевлаштувань на два-три місяці й біржі праці її кар’єра економіста поки що не просунулася. “Розумієте, скрізь потрібен досвід роботи, - пояснює ситуацію Юля. - Як мінімум - рік, бажано - три. Єдине, що можуть запропонувати, - посаду помічника, асистента. Перекладати папірці за півтори тисячі не особливо хочеться. Не знаю, може, перевчуся на масажиста. Кажуть, вони непогано заробляють”. Знайти своє місце під сонцем професій не може й 28річний Геннадій із Запоріжжя. Зі слів хлопця, закінчити філфак йому довелося на вмовляння батьків - викладачів одного з запорізьких гуманітарних вишів. Працювати в школі Геннадій може, але... не хоче. З одного боку, його захоплюють комп’ютери, з іншого - гра на гітарі. Всі спроби влаштуватися на роботу обмежуються іспитовим терміном. Батьки сина до виробничих зобов’язань не примушують. Вірять, що “дитина” (!) сама має знайти своє місце в житті. Демократія з боку тата-мами влаштовує й Геннадія. З повною батьківською самовіддачею вони вдягають його, взувають, не позбавляють і кишенькових грошей. Понад сім років у творчому пошуку перебуває і 30-річний Андрій з Вінниці. Отримавши диплом архітектора, він раптом зрозумів, що креслити й проектувати - не його доля. Звичайно, якби запропонували очолити конструкторське бюро або посаду профільного топменеджера в якійсь відомій білдинговій компанії - не було б і сумнівів. А так... Поодинокі заробітки Андрія - здебільшого креслярські “халтури” для лобурів-неуків і студентів-заочників. Благо, батьки з розумінням ставляться до труднощів сина, сподіваючись, що за рікдва він усе-таки визначиться з роботою. Попри похилий вік, вони працюють одночасно на двох роботах. Плюс - дача врожаєм “витягає”. Годувати ж доводиться не тільки себе й сина, а й невістку (Андрієву дружину), і п’ятирічну онуку. тже, ми стикнулися з двома важливими аспектами, що виступають вагомими “але” у питаннях пошуку роботи. Це відсутність потрібного досвіду (тобто гарантії економічних вигід від виконуваних функцій) і так звана творча апатія, що пояснює небажання людини працювати в конкретно взятій галузі, та й працювати взагалі. Як показує практика, досвід неможливий без досвіду. І щоб оперувати базою практичних умінь і навичок, слід ці навички набути. Що неможливо без тимчасових і творчих затрат, поєднаних з певними фінансовими труднощами. “Звичайно, дев’ять з десяти тих, хто подає резюме з метою знайти роботу, зацікавлені не в

О

набутті потрібного досвіду в конкретній виробничій галузі, а у високій заробітній платі, - каже Інна Литвиненко, директор одного зі столичних кадрових агентств. - Ця економічна мета логічна й зрозуміла. Але давайте подивимося: а що фахівець може запропонувати натомість, окрім диплома? У більшості випадків - нічого”. Зі слів пані Інни, перше робоче місце здобувач має сприймати як стартовий майданчик, як інтернатуру, успішність якої вплине на подальше просування у професії. “Зазвичай, директор машинобудівного заводу починав з простого автослюсаря, менеджер будинку моделей - зі швачки, банкір - з клерка, продовжує Інна Литвиненко. Шлях до успіху американського мільярдера Уоррена Баффета (статки 44 млрд дол) починався з торгівлі жувальною гумкою й рознесення газет. Майкл Блумберг (22 млрд дол) підробляв паркувальником, Джон Стампф (19,8 млн дол) - у пекарні. Саме усвідомлене ставлення до процесу заробляння грошей є запорукою успіху і зростання капіталу. Не зумівши самостійно заробити перші гроші, людина ніколи не навчиться їх правильно витрачати в майбутньому, коли кар’єрні вершини буде переборено, і світ відкриє перед нею багато професійних можливостей. Ба, більше, перше робоче місце - це “пробник”, випробування себе. Хто знає, може, обраний шлях не для вас? Тоді не пізно перекваліфікуватися”. Практика виховання “із князі в грязі, щоб знову в князі” - досить популярна на Заході. Діти мільйонерів, перш ніж стати компаньйонами золотоносних предків і очолити великі фінансові інституції, змолоду працюють офіціантами, вантажниками, касирами, реалізовуючи тим самим право демократичного вибору професії, право на незалежність. Часто “народні” професії є фінансовою підмогою під час навчання в університеті, академії, способом самовираження, ліберальним проявом свободи на тлі консервативності поглядів іменитих батьків. На думку ж останніх, працюючи не головою, а руками, майбутні спадкоємці мільйонів отримують безцінні уроки “любові до грошей”, взаємність якої можлива завдяки лише власній праці. Праці важкій. Як вважають психологи, у народній педагогіці слов’ян (і

українців зокрема) закладено інші підходи до виховання дітей, що продиктовано історичною, етнічною особливістю формування й проживання сім’ї, в якій діти зазвичай мешкали з батьками. Турбота про нащадків - головна мета життєдіяльності людини. На жаль, іноді ця турбота перетікає з категорії моральної в розряд матеріальної. “Виконуючи певну роботу за дитину, віднімаючи в неї право на реалізацію трудового обов’язку, ми мимоволі спотворюємо її світогляд, перетворюючи з людини цікавої і прагнучої - на ледачу й соціально пасивну, вважає психолог Катерина Фоміна. - От і виходить, що спочатку ми прибираємо за дитину іграшки, потім робимо за неї уроки, а потім і працюємо, виконуючи свій батьківський обов’язок не до передбачених законом 18 років, а довічно”. Вихованню пасивності до роботи, на думку психолога, сприяють і такі формати стосунків з боку батьків, як “сиди вдома, ще напрацюєшся”, “не для того ми тебе ростили, щоб ти за три копійки горбатився”. Маючи мінімальний батьківський “соцпакет” у вигляді даху над головою, одягу й шматка хліба, дитина не відчуває потреби в професійному саморозвитку, потребі працювати. Підсилюють ситуацію соціального егоїзму й так звані кишенькові гроші, джерело яких не висихає навіть після досягнення повноліття. Правильно, навіщо працювати за півтори тисячі, якщо мама з татом дадуть стільки ж просто так? “На жаль, нелюбов до праці продиктована й байдужістю до здобутої спеціальності, каже психолог Катерина Фоміна. - Це буває тоді, коли підліток за період навчання в школі був слабко профорієнтований (іншими словами, його не мотивували до того чи іншого різновиду діяльності, не породили бажання бути лікарем, космонавтом, комбайнером). Або ж профорієнтували, але не в тому напрямку, не помітивши закладених таланту і схильності, зробивши акцент на відсутніх здібностях. Це буває, коли професію за дитину вибирають її батьки: “Будеш військовим, як дідусь”, “Підеш у медичний, як тітка”. Батьки реалізовують тим самим свої мрії, а не прагнення підлітка. Як результат витрачено час, творчі сили, гроші. І розчарування...” Утім, упевнені фахівці, любити працювати, щоб заробляти, можна навчити. Виховати. Для цього з перших днів свого свідомого життя дитина має розуміти, що кожна праця має бути оплачена. “У наших дітей є скарбничка: велика керамічна фігурка у вигляді звірятка, яка стоїть на видному місці в їхній кімнаті, розповідає мама трьох дітейпогодків Світлана Киреєва. Скарбничку ми традиційно заводимо перед початком нового навчального року. Розбиваємо влітку. Мета збирання грошей - поїздка на море”. Зі слів Світлани, діти (дев’яти, десяти й одинадцяти ро-

Шлях до успіху американського мільярдера Уоррена Баффета починався з торгівлі жувальною гумкою й рознесення газет. Майкл Блумберг (статки 22 млрд дол) підробляв паркувальником, Джон Стампф (19,8 млн дол) - у пекарні.

Чи вакансій справді не вистачає, чи молодь банально не хоче… працювати?

Не зумівши самостійно заробити перші гроші, людина ніколи не навчиться їх правильно витрачати в майбутньому, коли кар’єрні вершини буде переборено, і світ відкриє перед нею багато професійних можливостей. ків) знають, що фінансова можливість реалізувати їхню щорічну заповітну мрію - в їхніх руках. Для цього вони всіляко намагаються підробити й заробити, чесно складаючи “гонорари” у скарбничку. Звичайно, всіх зібраних таким чином коштів на відпочинок не вистачить (за рік у скарбничці збирається трохи більше тисячі гривень). Основну частину грошей докладають, зрозуміло, батьки (Світланин чоловік заробляє монтажем металопластикових вікон). Але діти відчувають себе повноправними бізнес-партнерами, а водночас і гордість, і матеріально-духовне задоволення. “По суті, наші діти отримують ті самі кишенькові гроші, але під іншим соусом, - продовжує Світлана. - Вони беруть посильну участь у всіх різновидах фізичної праці вдома, на дачі. Наприклад, допомагають із прибиранням, миттям посуду, прополкою бур’янів. Гроші, звичайно, невеликі (5-10 грн на кожного), але чесно зароблені. Крім того, здорова конкуренція і змагання, що виникають при виконанні завдань, сприяють розвитку позитивних трудових і моральних рис дітей. Працюючи на спільну мету, вони підтримують одне одного, не звалюючи тим самим на себе коло обов’язків іншого, а допомагаючи... Старший, Сергій, днями взагалі нас здивував. Приніс у скарбничку 30 грн. Каже, допоміг літній сусідці прибрати в її гаражі... Приємно”. Єдине, за що не отримують “зарплати” в сім’ї Світлани, це шкільні оцінки. За її словами, діти повинні усвідомлювати, що отримані знання - запорука трудового успіху в майбутньому. До того ж платити за хороші оцінки - небезпечно, впевнена мама погодків. Це виховує в підростаючої особистості матеріальний егоїзм, усвідомлення того, що все продається і все купується. Світлані, схоже, пощастило. Але що робити батькам, чиї діти не хочуть працювати? Пізно виховувати, коли дитя лежить уже вздовж ліжка, каже народна мудрість. До того ж усі можливі внутрісімейні конфлікти на ґрунті непрацевлаштування молоді сприймаються своєрідно філософськи: “Я не просив (-ла) мене народжувати. А якщо народили - забезпечуйте”. На думку психологів, досить часто соціально-трудова пасивність спостерігається в забезпечених людей, у тих, хто ні в чому не має потреби. Звичайно, приносити користь суспільству вони особливо не прагнуть, але якщо й готові, то за досить великі гроші й на посаді з красивою назвою. Тому перший крок до руйнування стіни “не хочу-не буду” це переоцінка власної батьківської ролі стосовно вже дорослого чада. “Наведенням прикладів та аналогій батьки мають роз’яснити доньці або синові всі переваги життя людини працюючої, - рекомендує психолог Катерина Фоміна. - Можна застосувати порівняльні конструкції, як-ось: “Працюючи, ти станеш самостійним, незалежним”, “Отримуючи зарп-

лату, зможеш винаймати собі житло й жити окремо від нас”, “Заробляючи, зможеш оплатити навчання й стати адвокатом”. Акцент варто робити на тому плідному позитиві, що з’явиться у вашої дитини з моменту реалізації її права на працю: “отримаєш бажане, досі не маючи цього”. Паралельно з цим важлива популяризація особистісної, соціальної вигоди працюючої людини, адже не тільки заради грошей вона заведе трудову книжку. Наприклад: “Працюючи, ти заведеш собі нових друзів”, “Серед колег і однодумців знайдеш свою другу половинку”. Звичайно, навіть для дорослої дитини важлива ваша підтримка, адже небажання працювати може бути наслідком невдач при перших спробах працевлаштуватися. Варто також поцікавитися подробицями умов роботи. Цей оргмомент досить важливий і для самих батьків, які зможуть упевнитися, що їхня донька або син не стануть жертвами несумлінних роботодавців, які ігнорують норми КЗпП”. Де ж шукати роботу? Звичайно, для цього є кілька способів - біржа праці, газетні оголошення, всілякі сайти, агентства й коло знайомих. “Попри офіційну - але аж ніяк не реальну - статистику щодо безробіття (а це близько 600 тис людей, що становить менше ніж 2% населення країни), ринок праці нині різноманітний, - продовжує Інна Литвиненко, директор кадрового агентства. - До топ-п’ятірки сфер за кількістю вакансій входять IT-сегмент, маркетинг, продажі, страхування й виробництво. Що примітно, роботодавець робить вибір на користь молодих фахівців і, зокрема, співробітників, здатних працювати багато, за графіком, а також готових виконувати завдання і функції одразу в кількох напрямках. Слід зазначити, що в усіх сферах простежується чітка тенденція до зниження вимог до досвіду роботи. Найбільш цінні кандидати, на думку керівників, - ті, хто лояльний і досить працездатний”. Зі слів Інни Литвиненко, роботодавець чимдалі більше націлений узяти на роботу нехай недосвідченого, але потенційного фахівця, якого навчить і виховає сам, “під себе”. Втім, щоб випробувати свої виробничі й творчі сили, починати треба з елементарного - офіціанта, секретаряреферента, кур’єра. Можна підібрати роботу з потрібним графіком, вахтовим методом, поєднуючи її з навчанням. Інфраструктура життя й бізнесу потребує операторів кол-центрів, гувернанток, складачів, обклеювачів. Головне - у шукача роботи має бути бажання працювати! Посіяти ж зерно бажання обов’язок батьків, сім’ї і школи. І зробити це треба так, щоб не порушити головного соціально-економічного балансу усвідомлення професійного вибору: робота повинна не тільки годувати, а й духовно задовольняти. А отже розвивати. Ірина МАКСИМЕНКО. “Дзеркало тижня. Україна”.


u СВІТ МУЗИКИ

4 стор.

Полтавська думка №18 (1015) 1 травня 2014 року

Школа, де помічають і розкрилюють таланти сь уже понад шість десятиліть новосанО жарська дітвора, хлопчики і дівчатка з навколишніх сіл у позаурочний час поспіша-

ють до дитячої музичної школи, де з усіх класів линуть звуки різних музичних інструментів. То педагоги ведуть своїх вихованців у найчарівніший, найдивовижніший світ мистецтва - музики, що силою звуків здатний відтворити найпотаємніший стан людської душі, красу і неповторність природи, біди і тривоги, які доводилось переживати людству за всю його історію, надії і сподівання. Свої перші дитячі враження від зустрічі з музичною школою, світом музики передав такими поетичними рядками її випускник 1969 року, а нині директор центру культури і дозвілля Олександр Торбін: То весело баян заграє, То скрипка ніжно заспіває, Кларнета звуки там пливуть, Труба і бас в похід зовуть… Не вірилось, що я Навчуся цьому диву. 25 квітня 2014 року з нагоди ювілею музичної школи у її по-домашньому затишній концертній залі в Нових Санжарах зібралися нинішні і колишні вихованці, викладачі, педагоги-ветерани, представники громадськості, батьки учнів. Веселими ритмами зустрів їх духовий оркестр учнів та викладачів під керівництвом Костянтина Галушки. Разом переглянули сторінки історії школи, дізналися більше про її минуле і сьогодення, зазирнули у майбутнє, переглянувши кінофільм, майстерно створений місцевим кіноаматором Андрієм Любко. З добрими побажаннями до всіх звернулися директор і завуч школи Ірина Сергеєва та Зоя Асауленко, директор методичного кабінету навчальних закладів культури області Ліна Богодист. У всі роки школа наповнена невтомним творчим пошуком педагогів, наполегливою працею учнів. Від цього - визнання і авторитет. Про це свідчать хоча б такі факти. У 1958 році сімох учнів школи було запрошено для запису на обласному радіо. Серед них - Лідія Мірошниченко, Олексій Варава, Анастасія Буяновська, Іван Бутенко та інші. Багато випускників тісно пов’язали своє життя з музикою і досягли неабияких результатів. Це доцент кафедри народних музичних інструментів Київського національ-

ного університету театру, кіно і телебачення Лідія Мірошниченко, лауреат міжнародних конкурсів бандуристка Марина Заіченко, володар першої і третьої премії міжнародних конкурсів акордеоністів у Італії та Голландії Олег Лисенко, заслужений артист Росії Володимир Муха, лауреат конкурсу скрипалів у Парижі Олена Ковальчук, викладачі Ленінградської консерваторії, концертмейстери Маріїнського театру сестри Ірина та Жанна Трудко, солістка заслуженого закарпатського народного хору Яна Делія, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів гри на народних інструментах Олександр Мовчан та багато інших. Що й говорити, славний талантами наш Новосанжарський край! За 60 років існування школу закінчили понад півтори тисячі дітей. З них майже 150 стали визнаними в Україні і світі музикантами. Нині більше половини складу педагогів школи становлять її колишні випускники. Щоб діти мали змогу активніше долучатися до прекрасного світу музики, у різні роки було відкрито філії музичної школи у Нехворощі, музичні класи в селах Драбинівка, Шедієве, Великий Кобелячок, Малий Кобелячок, Руденківка. Вже кілька років у школі діє клас образотворчого мистецтва, де нині заняття відвідують 40 учнів. -Ближчим часом плануємо навчати дітей і хореографії, - поділилась задумами на майбутнє директор школи Ірина Сергеєва. - Все це робимо для того, щоб повніше розвивати щедрі обдарування і таланти сільських дітей. Про щедрість обдарувань сучасних дітей і молоді, високий професіоналізм педагогів засвідчив і святковий концерт, присвячений ювілею школи, де разом з нинішніми учнями виступали педагоги, випускники попередніх років, які продовжують навчання у вищих мистецьких навчальних закладах нашої країни. Приємною була і мить вручення почесних відзнак обласного і районного рівня. Закінчилося святкове дійство величним хоралом Миколи Лисенка “Молитва за Україну”, що прозвучав у виконанні хору викладачів дитячої музичної школи. Геннадій РОМАНЕЦЬ, “Полтавська думка”.

u БУДЬМО ЗДОРОВІ!

Створено мобільний додаток першої меддопомоги

тав доступним для завантаження С перший український мобільний сервіс для надання допомоги в екстрених

ситуаціях - додаток “Перша Мобільна Допомога”. Він містить базу знань, яка стане в нагоді у випадках, коли необхідно надати постраждалим першу долікарську поміч. Додаток розробили фахівці “Київстар” та клініки “БОРИС”. Додаток доступний користувачам смартфонів на базі iOS та Android. Додаток “Перша мобільна допомога” це наступний крок у розвитку соціальної програми “Мобільне здоров’я”, ініційованої національним мобільним оператором “Київстар”. Цей додаток стане в нагоді всім абонентам мобільного зв’язку в екстрених ситуаціях, коли необхідно надати постраждалому першу допомогу, наприклад, у випадках травм, переломів, забоїв. У додатку містяться детальні текстові матеріали та відеоінструкції, а також повна база знань, яку отримують слухачі курсів першої медичної допомоги. “Перша мобільна допомога” має кнопку екстреного виклику швидкої допомоги, а також чотири розділи: “База знань”, “Лікарні”, “Аптечка” і “Важливо”.

Для зручності користувачів всі дані структуровані за 15 категоріями, серед яких: перші кроки в ситуаціях, коли проблема невідома, дії при ранах і кровотечах, отруєннях, опіках, утопленнях, інсультах, інфарктах та інших випадках, що вимагають негайної допомоги. Вже традиційно для додатків “Київстар” всі поради доступні у відеоформаті. “Базовий принцип для будь-якого лікаря - не завдати шкоди. Але це не означає “не діяти”. Більшість людей, які хочуть допомогти в екстреній ситуації, просто не мають достатньо знань, тому нічого не роблять, - коментує Михайло Радуцький, президент клініки “БОРИС”. Додаток “Перша мобільна допомога” дозволяє надати допомогу людині максимально оперативно”. “Ми сподіваємося, що додаток “Перша мобільна допомога” навчить людей надавати першу допомогу і в разі потреби врятує життя, коментує Тетяна Пецько, менеджер програм корпоративної соціальної відповідальності “Київстар”. - Цей проект продовжив соціальну програму “Мобільне здоров’я”, в рамках якої “Київстар” пропонує прикладні мобільні додатки медичної тематики”.

Тривалість людського життя залежить від стовбурових клітин

оваторське дослідження крові 115Н річної жінки дозволило знайти нові ключі до загадки старіння і смерті. Вче-

ні уважно досліджували її кров та інші тканини, щоб зрозуміти, наскільки вони зазнали вікових змін. З отриманих даних випливає, що тривалість людського життя, навіть за умови ідеального здоров’я, залежить від здатності стовбурових клітин продовжувати виробництво нових тканин. Як тільки стовбурові клітини досягають стадії виснаження, тобто межі їх власного життя, вони поступово відмирають. Відповідно у людського тіла стає все менше і менше можливостей регенерувати життєво важли-

ві тканини і клітини, наприклад, кров. У випадку з Ван Адель-Шиппер виявилося, що приблизно дві третини всіх білих кров’яних клітин (лейкоцитів) продукувалися всього двома стовбуровими клітинами. Всі інші, з плином її життя, виснажилися і відмерли. Людина при народженні має приблизно 20 000 кров’яних стовбурових клітин і 1000 з них знаходяться в активному стані, постійно виробляючи нову кров. Однак з плином життя кількість активних стовбурових клітин постійно зменшується; їх теломери зменшуються доти, доки клітина не доходить до стадії повного виснаження.

Люстрацію обіцяють усі. А хто з кандидатів на пост Президента сам здатен її пройти? Люстрація у всіх на устах - і в народу, й у кандидатів у президенти. Ми сумніваємося, чи відбудуться вибори саме 25 травня, але не сумніваємося, що очищення влади необхідне. Наразі у Верховній Раді зареєстровано 3 люстраційні законопроекти. А в ЦВК - 23 кандидати в президенти. Майже в усіх лідерів виборчих перегонів (“рейтингових” і “народних”) люстрація передбачена в програмах. Чи зможуть провідні політики пройти через люстраційне сито і чи несуть вони на своєму щиті одну з ключових ідей української дійсності? Спробуємо проаналізувати це у даній статті.

ісля революції і в час воєнної П небезпеки одним з основних завдань суспільства є недопущен-

ня в апарат управління, правоохоронні органи, на інші важливі посади осіб, які скомпрометували себе співпрацею з іноземними та окупаційними спецслужбами, участю у злочинах режиму Януковича (і Кучми), сприяли збільшенню корумпованості влади та утвердженню антидемократичного устрою в державі. Процес очищення влади було проведено в усіх без винятку постокупаційних країнах Східної Європи та Балтії: Чехії, Словаччині, Польщі, Німеччині, Угорщині, Румунії, Грузії, Литві, Латвії, Естонії, Албанії. У Верховній Раді майже одночасно з’явилися три законопроекти - свободівський, Харківської правозахисної групи та Люстраційного комітету. Найжорсткіший законопроект запропонувала фракція ВО “Свобода” (її лідер Олег Тягнибок уперто виступає за проведення люстрації і ще 2005 року вніс цю пропозицію до парламенту, однак цю ініціативу так і не було розглянуто). Законопроект націоналістів передбачає довічну заборону люстрованим особам обіймати державні посади або займатися певними видами діяльності. У законопроектах, розроблених Люстраційним комітетом та Харківською правозахисною групою, йдеться про тимчасову заборону обіймати посади. Окремо слід вести мову про категорії осіб, яким належить пройти через люстрацію. Найприскіпливіше до цього завдання підійшли все ті ж свободівці. За їхнім проектом, заповнити люстраційну декларацію та пройти подальшу перевірку мають

не лише посадовці найвищої ланки, але й керівництво державних підприємств, у статутному капіталі яких 25 та більше відсотків акцій належить державі; керівництво політичних партій та громадських організацій; адвокати та нотаріуси; керівництво навчальних закладів, а також професорсько-викладацький склад вишів. Йдеться про сотні тисяч осіб, адекватність перебування на посадах яких будуть оцінювати у порядку черговості - починаючи від найвищих. Чи пройдуть люстрацію кандидати у президенти? Цікаво проаналізувати люстраційну риторику кандидатів у президенти - і тих, що перебувають на гребені соціологічних рейтингів, і тих, які нарощують свою народну підтримку. З одного боку поставимо на шальки терезів люстраційні вимоги, з іншого - біографічні нюанси претендентів на найвище державне крісло. Петро Порошенко у своїй програмі наголошує на антикорупційній люстрації судових, правоохоронних, податкових і митних органів та “утвердженні в якості свого роду національної ідеї нетерпимості до корупції”. Самого ж Порошенка журналістський проект “Наші гроші” системно звинувачував у корупції, пов’язуючи транспортну корпорацію, нібито наближену до Порошенка, з непрозорими тендерними закупівлями, які, до того ж, задорого обходилися бюджету. А виходячи з таких люстраційних принципів, як причетність до режиму Януковича (обіймав посаду міністра економічного розвитку і торгівлі України 2012 року - в час розквіту режиму Януковича, а також

з 2007 по 2012 був на посаді голови Ради Нацбанку), причетність до антидемократичного явища кучмізму (співпрацював з адміністрацією Леоніда Даниловича), навряд чи Петро Олексійович зміг би посісти президентську посаду, якби закон про люстрацію було ухвалено. Юлія Тимошенко у своїй програмі чіткіше за Порошенка висловилася щодо “перезавантаження влади”. В її планах - “притягти до відповідальності суддів, прокурорів, працівників міліції, всіх посадовців, причетних до політичних переслідувань, порушень прав людини, неправосудних рішень, невиконання рішень Європейського суду з прав людини та до корупції”. У Люстраційної комісії до Юлії Тимошенко будуть запитання щодо її “газового” минулого. Так, проект “Свободи” передбачає люстрацію осіб, які організовували та вчиняли дії, що призвели до втрат Державного бюджету у сумі понад 1 мільйон гривень. Суму збитків, яких завдала державі Тимошенко в рамках діяльності ЄЕСУ, Генпрокуратура свого часу оцінила у 2 мільярди доларів. У цій же справі Юлію Володимирівну звинувачували і в дачі хабарів Прем’єр-міністру України та Міноборони РФ. Тобто люстрацію навіть за своєю версією Леді Ю може не пройти. Ці звинувачення було знято, однак з міркувань політичної доцільності чи з правничих - питання відкрите. Крім того, Тимошенко не пройде і за “антикучмістським” критерієм, адже 1999-2001 років працювала на посаді віце-прем’єра з питань паливно-енергетичного комплексу. Сергій Тігіпко, який стоїть у президентському рейтингу найвище з представників колишнього режиму, про люстрацію, звісно, мовчить. Люстраційний комітет мав би чимало підстав для того, аби видати Тігіпкові “вовчого квитка”. Як керівник виборчого штабу Януковича 2004 року, підлягав би перевірці на предмет причетності до фальсифікацій;

як колишній перший секретар Дніпропетровського обкому комсомолу, підпадає і під критерій антикомуністичної люстрації. Не пройшов би він і “антикучмістські” (віце-прем’єр з питань економіки 1997 року, міністр економіки 1999 року), і антидиктаторські (був заступником голови Партії регіонів з 2012 року, а також обіймав посаду міністра соціальної політики) люстраційні жорна. Головний політичний двигун люстраційної ідеї Олег Тягнибок у програмі формулює не лише критерії люстрації, але й подальшу долю звільнених посад: “Усунути від влади агентуру КГБ-ФСБ та держслужбовців, які працювали на керівних посадах в органах окупаційної совєцької влади та антинародного режиму Януковича та віддавали злочинні накази… Призначати на звільнені після люстрації вакансії молодих фахівців, випускників українських вишів, відібраних за принципами патріотизму і професіоналізму”. Тягнибок не обіймав жодних посад за Кучми-Януковича, не був заангажованим в комуністично-комсомольську ієрархію, а також не мав та не має бізнесу, тому люстраційну декларацію заповнював би з чистою совістю. Тягнибок по суті є єдиним з лідерів Майдану, хто балотується у президенти, і єдиним, хто ставить чи не основним питанням своєї програми саме вимогу Майдану - люстрацію. Анатолій Гриценко у програмі своєї партії заявляє про необхідність антикорупційної люстрації всіх чиновників, починаючи з суддів, прокурорів і слідчих, а також про необхідність “ефективної боротьби з корупцією та відмиванням брудних коштів”. Біографія кандидата-полковника була би цілком прозорою, якби він не обіймав пост міністра оборони. Генпрокуратура часів Олександра Медведька дорікнула Гриценкові за неналежне збереження держмайна в армії, а військові досі згадують порізані на брухт ракети та розформовану на півдні країни ракетну брига-

ду. Взагалі найбільші претензії до “справжнього полковника” і “першого непрохідного” мають якраз професійні військові, бо за гучними урапатріотичними словами ховалося багато шкідливих та шкідницьких для армії справ. Однак ці питання компетенція майбутніх люстраційних комісій та судів. Найменш конкретизованою проглядається люстраційна програма Олега Ляшка. “Я радикально зміню особовий склад правоохоронних органів. Особливу увагу приділю викоріненню перевертнів та пристосуванців у новій владі. Оголошую бій олігархам, які разом з продажними чиновникам довели Український народ до злиднів”. Сам же лідер Радикальної партії спіткнувся б об люстрацію - підніжку йому ставить кримінальний критерій. Річ у тім, що Олег Ляшко 1994 року був засуджений за розкрадання державного та колективного майна на суму 2 млн 400 тис карбованців та був звинувачений у свавільному присвоєнні влади чи звання посадових осіб; підробці документів, штампів, печаток, їхньому використанні; використанні підроблених документів. Минуле, навряд чи гідне Президента… Аналіз біографій кандидатів у президенти, що претендують на чільні місця в державі, засвідчив, що лише Олег Тягнибок може пройти люстрацію. Тож лише він може гарантувати проведення докорінних змін в Україні. Нова держава не зможе постати без зміни політичних еліт та викорінення корупції. До того часу, як буде ухвалено люстраційний закон, ми можемо скористатися ще одним інструментом люстрації - виборами. Вони також відіграють функцію очищення влади від осіб і політичних сил, яким ми більше не довіряємо. І навпаки, через вибори маємо можливість вручити мандат на докорінні зміни в країні незаплямованим політикам. Олександр ВЕЛИЧКО, ГО “Люстрація”.


u ШЛЕЙФ

5 стор.

Полтавська думка №18 (1015) 1 травня 2014 року u КОРИСНА КОЛОНКА-21

Прокурор відбирає землю у фермера Відкрите звернення до прокурора Полтавської області, державного радника юстиції 3 класу ЗАКОРЕЦЬКОГО О.В. Шановний Олександре Віталійовичу! Звернутися до Вас з відкритим зверненням спонукає редакційна пошта і повідомлення у ЗМІ про непоодинокі, а швидше сплановані ще з часів режиму президента Януковича і генпрокурора Пшонки заходи тиску на фермерів з боку районних прокурорів з метою відібрати у них землю. Як уже стало відомо зі столичних ЗМІ і як показало моє журналістське розслідування по Хорольському району Полтавської області, на вищому рівні була задумана схема поборів з тих фермерів, які потрапляли “на гачок” до прокурора. Дії останнього зводилися до того, що фермер або позбувався землі, або змушений був відвезти в Київ хабар за подальше право володіння нею - з розрахунку 400 американських доларів за кожен гектар. А у фермерів, як відомо, мінімум 50 гектарів. Множимо - виходить 20000 доларів. Певно, саме це було одним з джерел мільйонних статків державного службовця Пшонки, на які він облаштовував свої маєтки, мисливські угіддя, озолочував себе і свою родину. Про немислиме багатство цього чоловіка стало відомо після Революції гідності, що відбулася в Україні наприкінці 2013 - початку 2014 років. Відео- і фотокадри з маєтку Пшонків облетіли увесь інтернетпростір, про це писала “Полтавська думка”. Український народ не просто обурений побаченим і почутим, а вимагає повного очищення органів прокуратури на місцях, які, найімовірніше, виконували волю Пшонки. Інакше місцеві “наглядачі закону” не втрималися б у своїх кріслах, позбулися б своїх серйозних зарплат і премій, якими їх з року в рік все більше й більше задобряв уряд Януковича-Азарова, виділяючи з Держбюджету нечувані досі суми на утримання Генпрокуратури. І прокурори “відробляли”. Маючи необмежені права контролю за правоохоронними органами і судами, місцеві законники почувалися такими собі князьками, котрі збирали “подать” з грішних і негрішних. Значна частина йшла “нагору”, але й собі залишалося не тільки на хліб з маслом. Тут доречно нагадати про досі незавершені кримінальні справи по кредитних спілках, зокрема “Лубно”, “Пенсіонери Полтавщини”, якими особисто опікувалися прокурори. А “Лубно” навіть вела обласна прокуратура, хоча справа, згідно з чинним законодавством, мала бути у віданні міліції. По “Лубно” прокурори разом з шахраями поділили 28 мільйонів гривень людських вкладів.

Але повернемося до землі - найласішого джерела доходів для нечистих на руку держслужбовців і правоохоронців. Знаючи її ціну, влада Януковича-Азарова-Пшонки в один момент відібрала у райдержадміністрацій право розпоряджатися землею, в тім числі і наділяти її фермерам. Передала це право обласним держземагентствам, помінявши там керівників на собі угодних. За інформацією з достовірних джерел, контроль над держземагентствами тримав, був “смотрящим” син одного з високопосадових столичних прокурорів. Отож, щоб отримати ліцензію на оренду землі, мало було оббивати пороги обласного держземагентства. У Києві сиділа людина, яка давала телефонний сигнал “дати чи не дати”. Саме їй і повинен був фермер відвезти ті долари з розрахунку 400 за гектар. Така доля спіткала одного хорольського фермера, який зізнався в цьому, але просить його прізвища не називати, мовляв, сьогодні, після Революції гідності, влада мовби справедлива, а завтра, як у роки Громадянської війни 20-х років минулого століття, може швидко помінятися - і повернеться стара, а отже, ще злобніша, жорстокіша. Знаючи про ці побори, фермери підозрюють, що “смотрящий син прокурора” дав команду на місця - виявляти погрішності в оформленні земельної документації чи щось інше і таким чином пускати фермерів по другому колу узаконення землі, якою вони вже користуються. Можна тільки уявити, на яку кількість фермерів і гектарів по всій Україні тіньові ділки націлилися! І за кожен гектар намірялися зідрати по 400 доларів! Місяць тому до мене звернувся голова Полтавської обласної громадської організації “Асоціація фермерів та приватних землевласників “Відродження Полтавщини” Василь Михайлович Бурлака і попросив провести журналістське розслідування за конкретним фактом - намаганням прокурора Хорольського району через суд позбавити земельної ділянки фермера Олександра Кучера. Я уважно вивчив багато документів. Просто жах, яку паперову тяганину фіскальні органи затіяли навколо рядового, єдиного у селі Мусіївка фермера! На тутешніх землях збагачуються столичні орендарі-багатії, а свого, доморощеного свої ж владні органи знищують, не дають вкорінитися на своїй, Богом даній батьківській землі. Роблю висновок, що прокурор, молодший радник юстиції І.П.Кінаш не зробив законного кроку, щоб захистити фермера. Якого кроку, певно, він сам добре знає. Не мені, журналісту, підказувати спеціалістові з вищою юридичною освітою.

Та й захищати Кучера не потрібно - він законно володіє землею з 2012 року. За що ж його переслідують? За що затягали по інстанціях? За що кличуть до суду? Будете вражені, коли зараз дізнаєтесь! За те, що Хорольська райдержадміністрація, надаючи О.Кучеру у користування на умовах оренди земельну ділянку площею 47,71 гектара, порушила вимоги ст.ст.123, 124 Земельного кодексу України і ст.7 Закону України “Про фермерське господарство”. Тобто, порушення зафіксоване не по фермеру, а з боку найвищого владного органу в районі. Та й порушення те, як виявилося незначне. Що мав би зробити прокурордержавник, який сприяє зміцненню фермерського руху в Україні? Так, зробити припис на усунення недоліку. І все. Господарюй, пане Кучер, далі, годуй свою сім’ю, допомагай односельцям обробляти городи, взимку своїм трактором розчищай від снігу дорогу по селу, вези своїм авто небіжчика на цвинтар. Адже ти один тут найближче такий, що має техніку для допомоги односельцям за першим покликом. Е, ні, столичний “смотрящий” бачив роль місцевих прокурорів зі своєї дзвіниці. Не зробив пан Кінаш того простого припису. 27 листопада 2013 року, ще коли Янукович і Пшонка сиділи на своїх тронах, подав позовну заяву до Хорольського районного суду з вимогою: визнати недійсним розпорядження Хорольської РДА і договір оренди земельної ділянки О.В.Кучера, повернути 47,71 гектара до земель запасу. Також, пане обласний прокуроре, варто зазначити не менш важливе: у червні 2013 року саме на виконання вимоги прокурора Хорольського району Держсільгоспінспекція і провела ПОЗАПЛАНОВУ перевірку в діяльності Хорольської РДА щодо правомірності надання кільком фермерам, в т.ч. і О.В.Кучеру, земельних ділянок для ведення фермерського господарства. Тобто цілеспрямована ініціатива вийшла від прокуратури. Голова обласної асоціації фермерів В.М.Бурлака каже, що в одного хорольського фермера прокурор землю через суд уже відібрав. Кучер ще бореться, але коштів на адвоката і хабарі не має. Я зустрічався і з О.Кучером, і з головою Хорольської районної асоціації фермерів М.Москальцем. Вони кажуть, що місцевий суддя їхніх доводів не сприймає. Чергове судове засідання призначив на 7 травня 2014 року. Прошу Вас, Олександре Віталійовичу, як новопризначеного прокурора Полтавської області взяти цю справу під особистий контроль і, відповідно до чинного законодавства, відреагувати на цю газетну публікацію. З повагою - О.В.КУЛИК, головний редактор обласної газети “Полтавська думка-2000”.

Селяни-пенсіонери уклали найбільше договорів на оренду землі

Сергій РУДИК: “Звернення громадян - це

В Україні станом на 1 квітня 2014 сільгоспвиробники вже виплатили власникам паїв 472,1 млн грн орендної плати. Середній розмір орендної плати на рік становить 628,3 грн за 1 гектар. Загальна сума виплат за оренду земельних паїв згідно з укладеними договорами за цей рік становить близько 10,8 млрд грн, у т.ч. селянам-пенсіонерам близько 4,7 млрд грн (43,7%). Серед форм орендної плати переважає натуральна форма - 54,7 відсотка. Загалом, площа земель, переданих в оренду власниками земельних паїв, становить 17,2 млн гектарів. Переважна більшість договорів оренди укладена на строк понад 6 років, що свідчить про стабільність у сфері земельних відносин. Так, на 6-10 років підписано 2137 тис договорів (45,0%), на 4-5 років - 1745,3 тис, або 36,8% від загальної кількості. Короткотермінові угоди становлять лише 3,4 відсотка. Однак, голова Держземагентства України Сергій Рудик на нараді звернув увагу на те, що на 10 і більше років укладено всього 14,8% договорів оренди. Очільник земельного відомства наказав покращити роз’яснювальну роботу щодо переваг довгострокової оренди, надати пропозиції щодо удосконалення законодавчої бази, вивчати і переймати досвід передових країн світу, що мають здобутки в проведенні земельної реформи та орендних відносин. Довідково Власники земельних паїв станом на 1 квітня 2014 року уклали 4744,2 тис договорів оренди. З них 1,64 млн, або 34,7% від загальної кількості договорів, укладено з господарствами, з земель яких виділено земельний пай, або їх правонаступниками, 674,8 тис (14,2%) - з фермерськими господарствами, 2,43 млн - з іншими суб’єктами господарювання. Отже, переважну більшість договорів (51,1%) укладено з іншими суб’єктами господарювання. Селяни-пенсіонери уклали 2,59 млн договорів, що становить 54,6% від їх загальної кількості, повідомили “Полтавській думці” у прес-службі Держземагентства України.

- Звернення громадян - це не причина головного болю, а копітка та невідкладна робота для кожного з нас. Ми маємо всіляко удосконалювати зручний та дієвий механізм зворотного зв’язку з громадянами. Беру під особистий контроль цей важливий сегмент роботи. Кожне без винятку звернення будемо сприймати як власну проблему, як свою біду. Той, хто вважає інакше, набув черствості душі до чужої біди, звик до звернень і скарг як хірург до крові, має шукати інше місце роботи, - наголосив під час апаратної наради Голова Держземагентства України Сергій Рудик. З початку року до Держземагентства надійшло 1035 письмових звернень від громадян, що на 28% менше порівняно з аналогічним періодом 2013 року. Третина скарг стосувалася питань щодо порушень термінів або необґрунтованих відмов у реєстрації земельних ділянок, виправлення помилок, допущених під час ведення Державного земельного кадастру, функціонування публічної кадастрової карти та внесення змін до неї. Крім того, 30% звернень громадян стосувалися надання земельних ділянок сільськогосподарського призначення, чверть - роз’яснень земельного законодавства. Не може не хвилювати нове керівництво Держземагентства те, що практично кожне десяте звернення - це скарга на посадових осіб територіальних органів Держзе-

Мигдаль захищає від багатьох хвороб і дає відчуття ситості Жменька мигдалю може служити ідеальним перекусом, який, крім того, захистить від багатьох хвороб. Горіхи, що мають високий вміст білка та багаті на поживні речовини, допомагають зменшити апетит, нададуть тонусу та збережуть здоровим серце. Згідно з даними дослідження, представлених Американським товариством з харчування у Сан-Дієго, мигдаль має високий вміст мононасичених жирів та вітамін Е, який, в свою чергу, захищає від шкідливого ультрафіолетового випромінювання та хвороби Альцгеймера, пише The Daily Mail. Для тих, хто схильний до розвитку діабету, вживання денної норми горіхів допоможе регулювати рівень глюкози у крові. Мигдаль також містить мінерали, серед яких марганець, що допомагає формувати тілу міцні кістки, а також магній, що має важливе значення для органів, м’язів і нервової системи, а також контролює рівень глюкози в крові і регулює кров’яний тиск. А шкірка горіха має “колекцію” флаваноїдів, які діють як антиоксиданти і підсилюють ефект вітаміну Е, що може бути корисним, оскільки ми старіємо. За словами доктора Карена Лапслі, головного наукового співробітника дослідження у Каліфорнії, нове дослідження має вирішальне значення для практичного застосування горіха та рекомендацій. Результати досліджень свідчать, що мигдаль може давати відчуття ситості, знижує апетит і може сприяти здоровому збільшенню ваги під час вагітності.

Що краще: цукор чи цукрозамінники? Кажуть, цукор - це солодка отрута, а цукрозамінники дуже шкодять здоров’ю. То від чого шкода менша? Відповідає дієтолог, гастроентеролог, доктор медичних наук, професор кафедри гастроентерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика Галина Анохіна: - Що стосується цукру, то його норма для здорової людини становить не більше 20 грамів на добу - це 3 чайні ложки цукру, або 3 чайні ложки меду, або дві невеликі цукерки, або один маленький шматочок торта, що становить не більше 75 кілокалорій на день. Якщо людина не може жити без солодкого і перевищує цю норму, вона може хворіти, тому від зайвих солодощів потрібно відмовлятися. Деякі люди кажуть, що їм ночами сняться тістечка. Це свідчить про харчову залежність, від якої треба позбавлятися психологічно, виявити силу волі і змінити свої звички. Наприклад, можна пити чай не з тортом, а вприкуску з курагою, дві штуки на велику чашку чаю. Або взяти кілька шматочків банана і пити з ними каву. Ліків від такої харчової залежності не існує. І цукрозамінники - не вихід, вони справді шкідливі для здоров’я не менше, ніж надлишок цукру.

не причина головного болю, а копітка Що можна дізнатися та невідкладна робота для кожного з нас” про людину за її сміхом магентства, а саме: звинувачення у корупції під час надання витягів з Державного земельного кадастру та при затвердженні проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення, а також щодо порушень законодавства під час призначення та звільнення з посад. Впродовж поточного року повторно звернулися до Держземагентства 330 громадян, що на сто повторних звернень менше порівняно з минулим роком. Найбільше звернень надійшло з м. Києва та Київської області - 28% від їх загальної кількості; по 7% - з Дніпропетровської, Харківської, Донецької, Одеської, Запорізької, Полтавської областей. Безвідповідальне ставлення до розгляду звернень громадян спостерігається у Головному управлінні Держземагентства у Харківській області, про що свідчить найбільша серед усіх територіальних органів кількість повторних скарг (35%) від загальної кількості звернень, що надійшли від громадян Харківської області. Очільник земельного відомства дав доручення ретельно проаналізувати роботу керівників відповідних територіальних органів Держземагентства та надати пропозиції для прийняття відповідних кадрових рішень, повідомили “Полтавській думці” з прес-служби Держземагентства України.

Сміх для здоров’я надзвичайно корисний. За допомогою серії різких видихів, які відбуваються під час сміху, блокуються негативні думки, що надходять у мозок. Американські вчені порахували, що під час сміху швидкість кровотоку зростає на 22%, а в стані, наближеному до депресивного, знижувалася на 35%. Психологи стверджують, що коли людина сміється, вона перестає захищатися, відбувається “розкріпачення”, в цей момент людина “обмовляється” про свій характер і вдачу. Уважна людина вловлює інтонацію сміху, його гучність, аналізує жести, якими сміх супроводжується. Якщо ж ваш співрозмовник сміється кожного разу порізному, це свідчить про те, що перед вами - індивідуаліст, який не буде пристосовуватися до громадської думки. Певна річ, що всі ці спостереження не є математично точними, та все ж деякі закономірності є. Зверніть увагу також на запевнення психологів: якщо вам не подобається, як людина сміється, то навряд чи ви з нею зможете знайти спільну мову. “Полтавська думка” №18 (1015) за 1.05.2014 р. Попередні 20 “Корисних колонок” надруковані у №№ 42, 44, 45, 46, 52 за 2013 рік, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 за 2014 рік. Це 21-а. Й надалі “Полтавська думка” періодично вміщуватиме “Корисну колонку” на цьому ж місці. Вирізуйте, час від часу перечитуйте, дайте почитати сусідам - і залишайтеся здоровими!


06.50 “Шоу Гарфілда”. (І) 07.20 М/с “Лалалупси”. (І) 07.45 Мультик з Лунтіком 08.15 М/с “Черепашки мутанти ніндзя”. (І) 08.45 М/с “Тімон і Пумба”. (І) 09.10 М/ф “Сердиті пташки”. (І) 10.00 Єралаш 11.10 Одна за всіх 13.30, 21.55 6 кадрів 14.50 Віталька 15.55 Дайош молодьож! 17.15, 20.00 Т/с “Кухня”. (І) 18.10, 22.50 Т/с “Світло03.35 Новини фор”. (ІІ) 03.50 Дорослі ігри 19.05 Розсміши коміка 04.40 Підсумки дня 21.00 Країна У 05.10 Діловий світ. Агросек- 23.45 Дурнєв+1 тор 00.10 Надто грубо для Ю05.20 Шустер Live. Будні туб’а Между нами СТУДІЯ “1+1” 00.40 01.40 Міняю жінку 3 02.25 Т/с “Беверлі Гілз 06.00 “ТСН-Тиждень” 90210. Нове по06.45, 07.10, 08.05, 09.10 коління”. (ІІ) “Сніданок з 1+1” 03.55 З ночі до ранку 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.50, 04.55 ICTV ТСН: “Телевізійна служба новин” 05.00 Служба розшуку дітей 09.55 Х/ф “Няньки”. (І) Світанок 11.45 Х/ф “Мій капітан”. 05.05 06.05, 19.25 Надзвичайні (І) новини 15.40 Т/с “Свати - 6”. (І) 06.50 Факти тижня 16.45 “ТСН. Особливе” 08.45 Факти. Ранок 17.10 Т/с “Фатмагюль”. 09.15 Надзвичайні новини. (І) Підсумки 20.30, 03.30 Т/с “Попіл” 10.10 Т/с “Прокурорська 22.30 “Гроші” перевірка” 00.15 Х/ф “Що приховує 11.20, 13.20 Х/ф “Обдубрехня”. (ІІ) рити усіх” 01.50 Т/с “Величне 12.45, 15.45 Факти. День століття. Роксола- 13.50, 16.15 Х/ф “Ван на”. (І) Хельсинг” 05.15 “Телемагазин” 17.00 Х/ф “Мисливці за відьмами” “ІНТЕР” 18.45 Факти. Вечір 20.20 Дістало! 05.25 Т/с “Повернення 21.25 Свобода слова Мухтара-2” 00.25 Х/ф “Соломон 07.00, 07.30, 08.00, Кейн”. (ІІ) 08.30, 09.00, 02.10 Х/ф “Поліцейська 12.00, 14.00, 17.45 академія-4. ГроНовини мадське патрулю07.15, 07.35, 08.10, вання”. (ІІ) 08.35, 09.20 “Ранок 03.30 Т/с “У чорному з ІНТЕРом” списку” 10.00, 12.25, 14.20 Т/с 04.15 Т/с “З тобою мені “Так далеко, так краще” близько” 04.20 Факти 15.10 “Судові справи” 16.10 “Жди меня” СТБ 18.05 “Стосується кожного” 19.00 Т/с “Поки станиця 05.45 “Чужі помилки. Свята правда” спить” 06.30 “Все буде добре!” 20.00 “Подробиці” 20.30 Т/с “До побачення, 08.25 “Неймовірна правда про зірок” хлопці” 09.20 Х/ф “Службовий 21.35 Т/с “Дорога додороман”(І) му” 23.25 Т/с “Картковий бу- 12.45 “Слідство ведуть екстрасенси” динок 2”. (ІІ) 13.40 “Битва екстрасенсів 00.25 Х/ф “Ворог біля 13” воріт” 03.10 Т/с “Зачароване ко- 16.00 “Все буде добре!” 18.00 “Вікна-Новини” хання” 03.50 Т/с “Вулиці розби- 18.30 “Неймовірна правда про зірок” тих ліхтарів 13” 19.55 “Слідство ведуть екстрасенси” ТЕТ 20.55 Х/ф “Ой, ма-моч06.00 Приколи на перерві ки!”(І) 06.25, 09.30 М/с “Маша і 22.00 “Вікна-Новини” 22.35 “Детектор брехні - 5” ведмідь”. (І)

Понеділок, 5 травня УТ-1/”ЕРА” 06.00 Новини 06.10 Спорт 06.15 Погода 06.15 Гiсть студiї 06.40 Гiсть студiї 07.00 Новини 07.10 Спорт 07.15 Погода 07.20 Країна on line 07.35 Ера бiзнесу 07.40 Гiсть студiї 08.00 Новини 08.10 Спорт 08.15 Погода 08.20 Гiсть студiї 08.40 Гiсть студiї 09.00 Підсумки дня 09.30 Погода 09.50 Як це? 10.25 Погода 10.30 Не вір худому кухарю 10.55 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 12.00 Новини 12.10 Діловий світ 12.35 Т/с “МонтеКрісто”, 48 с. 13.50 Дорослі ігри 14.50 Euronews 14.55 Діловий світ. Агросектор 15.00 Новини 15.15 Брифінг Кабміну України 15.30 Погода 15.35 Вікно в Америку 15.55 Котрольна робота 16.25 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 17.25 Щоденник ПКЄ-2014 17.35 Про головне 18.00 Погода 18.05 Діловий світ 18.20 Новини 18.50 Час-Ч 19.00 Передвиборні агітаційні програми кандидатів на пост Президента України 19.55 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 20.50 Діловий світ 21.00 Підсумки дня 21.30 Погода 21.40 Шустер Live. Будні 22.55 Трійка, Кєно, Секунда удачі 23.00 Підсумки 23.25 Погода 23.30 На слуху 23.45 Від першої особи 00.00 Х/ф “17 миттєвостей весни”, 8 с. 01.20 ТелеАкадемія 02.20 Новини 02.40 Т/с “МонтеКрісто”, 48 с.

Супутникове та кабельне телебачення ПЕРВЫЙ КАНАЛ “ОРТ УКРА“НАШЕ КИНО” ИНА” 07.00 “Леон Гаррос ищет друга”. (І) 04.00, 08.00, 11.00, 14.00, 02.00 Новос- 09.00 “Приятель покойника”. (І) ти 11.00 “Мой боевой расчет”. 04.05 “Доброе утро” (І) 08.15 “Контрольная закуп- 13.00 “Александр Пархока” менко”. (ІІ) 08.40 “Жить здорово!” 14.30 “Колье Шарлотты”. (І) 09.40 “Модный приговор” 16.00 “Тайная прогулка”. (ІІ) 10.35, 17.40 “Истина где- 17.30 “Моя Анфиса”. (І) то рядом” 19.00 “Звезда”. (І) 11.15 “След” 21.00 “И вечно возвращать11.50 “Дело ваше...” ся...”. (ІІ) 23.00 “Ася”. (І) 12.25 “Остров Крым” 01.00 “Боевой киносбор13.00 Другие новости ник. Юные партиза13.25 “Время обедать!” ны”. (І) 14.30 “В наше время” 02.30 “Тишина”. (І) 15.20 “Они и мы” 16.10 “Наедине со всеми” 04.00 “Каждый десятый”. (І) 05.30 “Любочка”. (І) 17.00 Вечерние новости 18.05 “Давай поженимся!” “ТЕЛЕКЛУБ” 19.00 “Пусть говорят” 20.00 “Время” 20.00 Т/с “Улицы разби20.30, 03.00 Т/с “Перетых фонарей. Новые приключения водчик” ментов”. (ІІ) 21.20 “Война и мифы” 21.00 Т/с “Предатель”. (ІІ) 22.15 Великая война. 22.00 Т/с “Время Синдба“Ржев” да”. (ІІ) 23.10, 23.40 Х/ф “Брес23.00 Т/с “Штрафбат”. (ІІ) тская крепость” 00.00 Т/с “Расписание су23.30 Ночные новости деб”. (ІІ) 01.30, 02.05 “Уроки фран- 01.00 Т/с “Аэропорт”. (ІІ) цузского” RTVi НТВ-МИР 06.00, 08.10 Мультфильмы 05.00 “НТВ утром” 07.00 Х/ф “Фрак для ша07.10 “Их нравы” лопая” 08.00 Т/с “Сталин.Live” 09.00, 17.00 Т/с “Секрет09.00, 12.00, 15.00, 18.00 ная служба Его Величества”. (ІІ) “Сегодня” 09.25 “Александр Журбин. 10.00, 21.00, 01.00 Т/с “Ермоловы”. (ІІ) Мелодии на память” 10.05 Д/ф “Крымская вес- 11.00 Х/ф “Семейный круг”. (І) на” 12.30 “Русский акцент”. 11.00 “Дело тёмное” “Мечтатели” 12.35 “До суда” 19.00, 05.00 Т/с 13.35, 02.55 “Суд присяж- 13.00,“Дети Арбата”. (ІІ) ных” 14.00, 20.00, 23.30 Т/с 14.35, 17.35 “Обзор. Чрез“Две судьбы”. (ІІ) вычайное происше- 15.00, 00.30 “Городские ствие” легенды” 15.30, 03.55 “Суд присяж- 15.30, 23.00 “Американсных. Окончательный кий ликбез”. “Голливердикт” вуд” 16.00, 18.00 “Сейчас в ми16.40 “Дело врачей” ре” 18.35 “Прокурорская про16.08, 18.08, 04.00 “Осоверка” бое мнение” 19.50 “Говорим и показыва22.00 “Сейчас в мире”. ем” “Особое мнение” 20.45 Т/с “Улицы разби02.00 Х/ф “Время свидатых фонарей-13” ний” 22.45 “Сегодня. Итоги” 23.10 Т/с “Дикий-4” “ENTER-фильм” 01.00 Т/с “Мент в законе06.00 Советские мульт5”

фильмы 09.30 Х/ф “Новые приключения Дони и Микки” 11.00 Шутка за шуткой 12.30, 18.50 Х/с “Клон” 14.10, 20.30 Х/с “Две судьбы” 15.50 Х/ф “У тихой пристани” 17.20 Х/ф “Приезжая” 22.30 Х/ф “Усатый нянь” 00.00 Х/ф “Портрет с дождем” 01.30 Бойцовский клуб 02.30 Киноляпы 04.30 Саундтреки “TВ 1000 Kинo” 06.00 “Греческие каникулы”Х/ф (ІІ) 08.00 “Волшебный портрет”. Х/ф (І) 10.00 “Тот ещё Карлосон!”Х/ф (І) 11.50 “Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Знакомство”. Х/ф (І) 13.10 “Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Кровавая надпись”. Х/ф (І) 14.30 “Икона сезона”. Х/ф (ІІІ) 16.00 “Рябиновый вальс”. Х/ф (І) 17.50 “Искупление”. Х/ф (ІІ) 20.00 “Дом с башенкой”. Х/ф (ІІ) 21.30 “Зайцев, жги! История шоумена”. Х/ф (ІІ) 23.10 “Море”. Х/ф (ІІ) 00.40 “Юнкера”. Х/ф (І) 03.30 “Заза”. Х/ф (ІІ) “2+2” 06.00 Х/ф “Уолл Стріт”. (І) 08.20 Т/с “Таємна стража”. (І) 14.20 Т/с “По той бік вовків”. (І) 18.30 Новини 2+2 19.00 Т/с “Ментівські війни-6”. (ІІ) 21.00 “ДжеДАІ” 21.25 Х/ф “16 кварталів”. (ІІ) 23.35 Х/ф “Матадор”. (ІІ) 01.35 Х/ф “Експеримент Карнозавр-2”. (ІІ) 02.50 Х/ф “Аве Марія”. (І) “MAXXI-TV” 06.35, 19.25 Йога 07.20, 11.50, 13.45 “Детское время” 08.05 “Сбросим лишнее” 08.30, 14.50 “Все про все” 08.50, 23.25 MaxxiМузыка

07.50 “Ранок на “Лтаві”. 00.05 “Один за всіх” 01.15 Х/ф “Відпустка за Продовження власний рахунок”(І) 09.15 “Право і обов’язок” 03.30 Нічний ефір 09.45 “Захисник Вітчизни – рятувальник” Місто/”ТОНІС” 10.15 “Розмова без нотацій” 06.00 “Таке спортивне жит- 10.45 “ПрофStyle” тя. Василь Ломачен- Технічна перерва з 11.00 ко” до 16.00 06.25 Тиждень 16.00 ПТН 07.00 Погода 16.30 “Полтавщино, 07.05 Астрошоу співай!” 07.10 Хіт парад 16.45 “Інновації” 07.20 Світ подорожей 17.10 “Тема дня” 08.30 Тиждень 17.30 “Телетижневик” (з 08.55 Погода сурдоперекла09.00 Астрошоу дом) 09.05 Цікава історія 18.00 “Голос громади” 10.00 Місцями дикої при18.52 “До речі…” роди 19.00 ПТН(сурдопереклад) 11.00 Романс Колчака музичної скриньки 12.15 “Секрети закулісся з 19.30 “З “Лтави” Олександром 19.45 “Відблиск” Ржавським” 20.00 “Струни душ людсь13.10 Дикі кішки Трента ких” ( сурдоперекБарклі лад) 14.00 Народжені вбивати 20.15 “Діловий ритм” 15.00 “Служба новин 20.37 “До речі…” “Соціальний пульс” 20.45 “Гостинець від Теле15.15 Погода сика”. Вечірня казка 16.00 Смертельна місія: 21.00 ПТН Мадагаскар 21.30 Новини. Кременчук 16.45 Погода 21.45 “Голос громади” 16.50 Феєрія мандрів 22.40 “Україна. Полтавщи17.30 Кеннет Коупленд Пена. Світ. Час – тайм” реможний голос 22.58 Молитва за Україну віруючого 18.00 Місто маркет “НОВИЙ КАНАЛ” 18.10 Дитячий кінозал 18.30 “Служба новин “, 05.50 Kids Time Соціальний пульс” 05.50 М/с “Дак Доджерс” 18.50 “Економічний пульс” 06.35 Kids Time 18.55 Погода 06.35 М/с “Дак Доджерс” 19.00 Новини 07.00 Підйом 19.25 БІЗНЕС 08.00 Т/с “Вороніни” 19.30 Спорт 08.55 Т/с “Не родись 19.40 Погода вродлива” 19.45 Астрошоу 09.50 Т/с “Вороніни” 20.00 Місто маркет 14.40 Х/ф “Індіана Джонс 20.10 ХХ століття воїн і Королівство 21.00 “Служба новин “, Кришталевого чеСоціальний пульс” репа” 21.25 Погода 17.00 Т/с “Не родись 21.30 Новини вродлива” 22.00 БІЗНЕС 18.00 Репортер 22.05 Спорт 18.20 Абзац! 22.10 Погода 19.00 Т/с “Вороніни” 22.15 Астрошоу 20.00 Ревізор 22.20 Місто маркет 22.45 Страсті за Ревізором 22.25 “Економічний пульс” 00.05 Педан-Притула шоу 22.30 Х/ф “Довга дорога в 01.35 Репортер дюнах”, 1 с. 01.40 Служба розшуку дітей 00.00 Новини 01.45 Зона ночі 00.25 БІЗНЕС 03.15 25-й кадр 00.35 CПОРТ 03.35 Абзац! 00.40 Погода 04.15 Здрастуйте, я ваша 00.45 Астрошоу мама 00.50 Місто маркет 01.00 Феєрія мандрів Канал “УКРАЇНА” 02.00 Х/ф “Солодкий тре06.45 Срібний апельсин пет” 07.00 Події 03.20 “Джаз-коло” 07.15 Ранок з Україною 03.50 Олег Стриженов 09.00 Події 04.20 Мішель Галабрю 09.10 Х/ф “Сестра моя, 04.40 Х/ф “Дівчина з халюбов”. (І) рактером” 13.00 Т/с “Слід”. (І) 15.00 Події “ЛТАВА” 15.20 Т/с “Слід”. (І) 17.10 Т/с “Слід”. (І) 07.00 Гімн України 18.00 Т/с “Сашка”. (І) 06.02 Молитва за Україну 19.00 Події 07.05 “Ранок на “Лтаві” 19.45 “Говорить Україна” 07.30 “Тема дня” 21.00 Х/ф “Особиста 09.00, 14.25 “В ритме танца. Zumba” 09.30 “Кухня на шпильках” 10.20 Телемагазин “Коштовна крамничка” 12.20 “Женские откровения” 13.10 “Дело вкуса” 15.15 Ювелирочка 20.00 Вечерний мультик 20.15 “Мамы на подиуме” 20.55 “Временно доступен” 22.10 Путешествия натуралиста 22.35 “Ukrainian Fashion Week”

19.05 Базар_ІТ 19.10 TBiNews 19.30 Особое мнение 20.00 Сегодня о главном 21.00 Сегодня 22.00 Знак восклицания! 23.00 Сегодня о главном 00.00 Сегодня 01.00 TBiNews 02.00 Знак восклицания! 02.50 Особое мнение 03.15 ЖИВЯком 03.40 Особое мнение 04.05 Музыкальный автомат 04.30 Музыка для взрослых

РТР “Планета”

“Совершенно Секретно”

05.00 “Утро России” 09.05 Т/с “Хозяйка моей судьбы” 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Вести 10.30, 13.30, 18.35 Местное время. ВестиМосква 10.50 “За победу расстрел? Правда о матче смерти” 11.50 “О самом главном” 14.05 “Особый случай” 15.00, 04.10 Т/с “Пока станица спит” 16.45 “Наука 2.0” 17.15, 03.05 “Прямой эфир” 19.50 Х/ф “Поговори со мною о любви” 23.40 “Дежурный по стране”. Михаил Жванецкий 00.40 “Девчата” 01.15 Х/ф “Батальоны просят огня”, 1 с.

10.05 “Россия и мир”. (ІІ) 12.05 “Вологда”. (ІІ) 13.00 “Калининград”. (ІІ) 14.05 Д/ф “Ксения Раппопорт. Игра без правил”. (ІІ) 15.10 “ВИЧ. Отчаяние и надежда”. (ІІ) 16.05 “Граф Калиостро: ученый или шарлатан?”. (ІІ) 17.05 “Тайны Марики Рекк”. (ІІ) 18.05 “Пушистое золото”. (ІІ) 18.50 “Армия”. (ІІ) 19.15 “Тайная власть Шамбалы”. (ІІ) 20.05 “Михаил Горбачев”. (ІІ) 21.10 “Пираты 20 века”. (ІІ) 22.05 “Мамы напрокат”. (ІІ) 23.00 “Минздрав предупреждает: опасно для жизни”. (ІІ) “TBi” 00.05 “Кому на Руси жить...”. (ІІ) 06.00 Сегодня о главном 01.00 “В круге забвения”. 07.00 Стоп-кадр (ІІ) 08.00 Утренние курасаны 02.05 “Теория и практика 11.00 ТВій День эмиграции”. (ІІ) 11.20 Обзор блогов 04.05 “Александр Кабаков”. 11.40 ТВій День (ІІ) 12.00 Сегодня 05.00 “Война и мир Алекса12.20 ТВій День ндра Лебедя”. (ІІ) 12.40 Обзор блогов 06.05 “Тайна убийства Льва 13.00 Базар_ІТ Рохлина”. (ІІ) 13.10 ТВій День 07.00 Д/ф “Астрологи для 13.30 Особое мнение вождей”. (ІІ) 14.00 Сегодня 08.05 “Дорога к храму”. (ІІ) 14.15 ТВій День 09.10 Д/ф “Политические 14.30 Особое мнение толмачи”. (ІІ) 15.00 Сегодня 15.35 Обзор блогов “К2” 15.50 ТВій День 05.25 Глянец 16.00 Особое мнение 06.10 Иностранная кухня 16.30 TBiNews 06.30 Телеторговля 16.40 Арт дозор 07.35, 13.15, 20.45 Мульт17.00 Сегодня фильмы 17.15 ТВій День 10.10 Школа доктора Кома17.30 TBiNews ровского 17.40 Обзор блогов 18.00 Сегодня 11.30, 17.00 Женская фор-

(І) — (зелене коло) розраховано на будь-якого глядача, в тому числі і на дітей. (ІІ) — (жовтий трикутник) перегляд дітям рекомендовано разом з дорослими чи з їх дозволу. (ІІІ) — (червоний квадрат) тільки для дорослих. справа”. (І) 22.50 Х/ф “Потрійний форсаж: Токійський Дрифт”. (ІІ) 00.50 Х/ф “Казаам”. (І) 02.20 Події 03.05 Х/ф “Колір черемшини”. (І) НТН 04.50 Т/с “Повернути на дослідування” 08.05 “Правда життя. Професія кухар” 08.35 “Агенти впливу” 09.30 Х/ф “Чорний квадрат”. (І) 11.40 Т/с “Я - охоронець” 15.00, 19.00, 21.40, 02.10, 04.05 “Свідок” 15.15 Т/с “Даїшники” 19.30 Т/с “Охоронець - 2” 22.00 Т/с “Елементарно 2”. (ІІ) 23.45 Т/с “Банши - 2”. (ІІІ) 00.45 Т/с “CSI: Лас-Вегас - 8”. (ІІ) 01.25 Т/с “Мертва зона”. (ІІ) 02.40 Х/ф “Останній крик”. (ІІІ) 04.35 “Речовий доказ” “К1” 06.00 “Шеф-кухар” 06.30 “TOP SHOP” 07.30 “Мультфільми”(І) 08.30 М/с “Смішарики”. (І) 09.00 Х/ф “Лавка чудес”. (І) 10.45 Х/ф “Прекрасна дівчина” 12.15 Х/ф “Сили природи”. (І) 14.15 “КВК-2014” 16.45 М/ф “Шрек назавжди”. (І) 18.15 “Звана вечеря” 19.15 “Орел і Решка” 21.10 “Розсміши коміка” 22.00 Т/с “Доктор Хаус”. (ІІ) 01.20 Х/ф “Без вини винний”. (ІІ) 02.40 “Нічне життя”

18.00, 22.00, 23.00, 01.00 Час новин 15.35 Новини київщини 16.10 Погода у світі 16.35 Машина часу 17.15, 22.45, 23.50 Погода в Україні 17.35, 00.35 В кабінетах 18.10, 00.00, 03.20, 04.35 Місцевий час 18.20, 23.40, 00.20, 06.20 Час спорту 18.35 Територія закону 19.00 Час новин, 1 блок 19.20 Час новин, 2 блок 20.00, 01.15, 01.35, 05.00, 05.35 Час. Підсумки дня 21.40, 03.00, 04.00 ЧасТайм 22.35, 23.15, 00.15, 02.35, 03.35 Бізнесчас 23.45, 00.55 Огляд преси 02.40, 04.40 Життя цікаве 03.40 Кіно з Яніною Соколовою 04.15 Гра долі МЕГА

06.00 Легенди бандитської Одеси 07.30 В пошуках істини 08.20 Таємниці вермахту 09.10 Секретні історії 10.10 В пошуках пригод 11.00 Сила життя 12.00 Найнебезпечніші тварини 12.50 Містична Україна 14.30 Фантастичні історії 15.20 Таємниці вермахту 16.10 Мегаспоруди 17.00 В пошуках пригод 17.50 В пошуках істини 18.40 У космос із соцтабору. Вкрадена слава “5 КАНАЛ” 19.30 Фантастичні історії 20.20 Кров нащадків 06.30 ПРОФІЛАКТИКА!!! 21.10 Шукачі 14.00, 19.45, 22.10, 22.40, 23.25, 22.00 Х/ф “Салют. 23.35, 03.15, 06.15 космічний детектив Тема/Хроніка дня 22.50 Політ над землею 14.30, 15.30, 16.30, 23.40 Найнебезпечніші тва17.30, 18.30, рини 22.30, 23.30, 00.30, 01.30, 00.30 Покер 02.30, 03.30, 01.20 Х/ф “Кращий 04.30, 05.30 Час. стрілець” Важливо 03.00 Легенди бандитсько14.35 5 елемент 15.00, 16.00, 17.00, го Києва ма 14.10 Детское меню 15.10 Секреты шеф-повара 16.00, 19.50 Модный приговор 17.50, 00.20 Д/с “Игры судьбы” 18.50, 22.35 Правда о еде 21.40, 23.35 Д/с “Звёздные истории” 01.15 Мир звезд 02.00 Цвет ночи Дом Кино 03.20 Х/ф “Мимино” 04.50 Х/ф “Небесный суд”. (ІІ) 08.25 Х/ф “О чём говорят мужчины”. (І) 10.05 Х/ф “Дикая любовь”. (ІІ) 12.15 Х/ф “Лишний билет” 13.50 Х/ф “Лучший друг моего мужа” 15.50 Т/с “Круиз”. (ІІ) 17.45 Т/с “Когда её совсем не ждёшь...” 19.20 Х/ф “Заказ”. (ІІ) 20.50 Х/ф “Мымра” 22.15 Х/ф “Двойной обгон”. (І) 23.50 Х/ф “Повесть о человеческом сердце” 02.00 Х/ф “Ехали мы, ехали...” Футбол 1 06.00 Арсенал - Вест Бромвич. Чемпионат Англии 08.00 Таврия - Металлург . Чемпионат Украины 10.00, 15.40, 22.45 Футбол NEWS 10.15 “Великий футбол” 12.00 Журнал Лиги Чемпионов 12.40 Реал - Валенсия. Чемпионат Испании 14.45 Топ-матч 15.00 “Моя гра”, А. Федецкий 16.00 Челси - Норвич. Чемпионат Англии 18.00 Чемпионат Англии. Обзор тура. Премьера 19.05 Чемпионат Италии. Обзор тура. Премьера 19.55 LIVE. Лацио - Верона. Чемпионат Италии 21.55 LIVE. Кристал Пэлас Ливерпуль. Чемпионат Англии 00.00 Чемпионат Испании. Обзор тура 01.10 Фиорентина - Наполи. Финал. Кубок Италии

03.00 Чемпионат Франции. Обзор тура 03.55 Болгария - ФРГ. 1/4 финала ЧМ-1994 05.45 Программа передач “ТВ Центр” 06.00 “Настроение” 08.15, 17.50, 05.30 М/с “Робин Гуд” 08.40 “Фактор жизни” 09.05, 22.30 Х/ф “Два бойца” 10.20 Д/с “Своими глазами” 10.50 “Добро пожаловать домой!” 11.30, 14.30, 17.30, 22.00 События 11.50, 15.05 Т/с “Тайный знак” 14.50, 20.00 Город новостей 15.55 Д/ц “Золотое кольцо. Владимир” 16.05 Х/ф “Если враг не сдается” 18.10, 01.00 Т/с “Сердцу не прикажешь” 19.00 М/ц “Повесть временных лет” 19.05, 01.45 “Право голоса” 20.15 “Петровка, 38” 20.30 “Последний тост”. Спецрепортаж 20.55 Д/ц “Портрет” 21.15 Д/с “Война миров. В котле фронтов” 23.50 Д/с “Неизвестная война. Союзники” 00.40 События. 25-й час. 02.35 Временно доступен. Сергей Минаев 03.30 “Хроники московского быта. “Горько!” 04.15 Таланты и поклонники. Александр Лазарев Гамма 06.00, 15.05 Т/с “Закон Мерфі” 06.55, 17.25 Казки Баженова 07.50, 19.40 Подорож натураліста 08.15 Х/ф “О’кей” 10.00, 18.55 Т/с “Все включено” 10.50, 16.00, 01.10 Гамма смаку 13.25 Шоу О.Степаненко 14.20, 22.30 Т/с “Карусель” 16.30, 21.40 Т/с “Таксистка” 18.25 Автопарк 20.05 Т/с “Синдикат” 20.50 Т/с “Контора” 23.15 Вторгнення 00.10 Столичні таємниці


Вівторок, 6 травня УТ-1/”ЕРА” 06.30 Новини 06.40 Спорт 06.45 Погода 06.50 Гiсть студiї 07.00 Новини 07.10 Спорт 07.15 Погода 07.20 Країна on line 07.35 Ера бiзнесу 07.40 Гiсть студiї 08.00 Новини 08.10 Спорт 08.15 Погода 08.20 Гiсть студiї 08.40 Гiсть студiї 09.00 Підсумки дня 09.35 Погода 09.55 Час-Ч 10.05 Світло 10.30 Погода 10.45 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 12.00 Новини 12.10 Діловий світ 12.40 Погода 12.45 Т/с “МонтеКрісто”, 49 с. 13.45 Рояль в кущах 14.15 Українського роду 14.30 Погода 14.45 Euronews 14.55 Діловий світ. Агросектор 15.00 Новини 15.15 Брифінг Кабміну України 15.45 Ближче до народу 16.25 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 17.25 Д/ф “Таємниці Лисої гори” 17.50 Щоденник ПКЄ-2014 18.00 Погода 18.05 Діловий світ 18.20 Новини 18.50 Час-Ч 19.00 Передвиборні агітаційні програми кандидатів на пост Президента України 19.55 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 20.50 Діловий світ 21.00 Підсумки дня 21.20 Шустер Live. Будні 22.00 Міжнародний пісенний конкурс Євробачення 2014. Перший півфінал 00.00 Підсумки 00.25 Погода 00.30 На слуху 00.55 Від першої особи 01.18 ПЕРШИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ. НІЧНИЙ КАНАЛ 01.20 Трійка, Кєно, Максима 01.25 ТелеАкадемія 02.25 Новини 02.45 Т/с “МонтеКрісто”, 49 с. 03.35 Новини 03.50 Не вір худому кухарю 04.20 Як це? 04.45 Українського роду 05.00 Підсумки дня

05.20 Діловий світ. Агросектор 05.30 Шустер Live. Будні СТУДІЯ “1+1” 06.00 “Служба розшуку дітей” 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 00.00 ТСН: “Телевізійна служба новин” 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 “Сніданок з 1+1” 10.00 “Шість кадрів” 10.30 “Красуня за 12 годин - 2” 11.30, 12.30 “Сімейні мелодрами - 3” 13.30, 02.50 Т/с “Величне століття. Роксолана”. (І) 15.40 Т/с “Свати - 6”. (І) 16.45, 04.50 “ТСН. Особливе” 17.10 Т/с “Фатмагюль”. (І) 20.30 Т/с “Попіл” 22.30 “Міняю жінку - 9” 00.25 Х/ф “Гнів”. (ІІІ) 05.15 “Телемагазин”

ICTV 05.00 Світанок 06.00 Свобода слова 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.25 Надзвичайні новини 10.05 Т/с “Прокурорська перевірка” 12.30, 13.15 Дістало! 12.45, 15.45 Факти. День 14.05, 16.15, 20.20 Т/с “Бомбило. Продовження” 16.30 Т/с “Братани-2” 18.45 Факти. Вечір “ІНТЕР” 22.15 Четверта вежа-2 23.10 Х/ф “Викуп”. (ІІ) 05.25 Т/с “Повернення 01.30 Д/с “Диверсанти” Мухтара-2” 03.00 Х/ф “Поліцейська 07.00, 07.30, 08.00, академія-5. Пункт 08.30, 09.00, призначення 12.00, 14.00, 17.45 Майамі Біч”. (ІІ) Новини 04.25 Т/с “З тобою мені 07.15, 07.35, 08.10, краще” 08.35, 09.20 “Ранок з ІНТЕРом” СТБ 10.00, 03.55 Т/с “Вулиці розбитих ліхтарів 05.05 “Чужі помилки. Зга13” дати все” 12.25 Д/с “Слідство вели... 05.50 “Все буде добре!” з Леонідом Каневсь- 07.25 “Неймовірна правда ким” про зірок” 13.20, 14.20 “Судові спра- 08.45 Х/ф “Zolushka. ru”(І) ви” 10.55 “Слідство ведуть 14.50 “Сімейний суд” екстрасенси” 15.50 Т/с “Кожен за себе” 11.50 “МастерШеф - 3” 18.05 “Стосується кожного” 16.00 “Все буде добре!” 19.00 Т/с “Поки станиця 18.00 “Вікна-Новини” спить” 18.30 “Неймовірна правда 20.00 “Подробиці” про зірок” 20.30 Т/с “До побачення, 19.55 “Слідство ведуть хлопці” екстрасенси” 21.35 Т/с “Дорога додо20.55 Х/ф “Ой, ма-мочму” ки!”(І) 23.25 Т/с “Картковий бу22.00 “Вікна-Новини” динок 2”. (ІІ) 22.35 “Кохана, ми вби00.25 Х/ф “Пара гнідих” ваємо дітей” 02.25 Т/с “Зачароване ко00.30 “МастерШеф - 3” хання” 03.55 Нічний ефір ТЕТ Місто/”ТОНІС” 06.00 Приколи на перерві 06.00 “Таке спортивне жит06.25, 09.30 М/с “Маша і тя. Віктор Петренко” ведмідь”. (І) 06.30 Новини 06.50 “Шоу Гарфілда”. (І) 07.20 М/с “Лалалупси”. (І) 07.00 БІЗНЕС 07.05 Спорт 07.45 Мультик з Лунтіком 08.15 М/с “Черепашки му- 07.10 Погода 07.15 Астрошоу танти ніндзя”. (І) 08.45 М/с “Тімон і Пумба”. 07.20 Екосфера 08.30 Новини (І) 09.10 М/ф “Сердиті пташ- 08.55 БІЗНЕС 09.05 Спорт ки”. (І)

Супутникове та кабельне телебачення ПЕРВЫЙ КАНАЛ “ОРТ УКРАИНА” 04.00, 08.00, 11.00, 14.00, 02.00 Новости 04.05 “Доброе утро” 08.15 “Контрольная закупка” 08.40 “Жить здорово!” 09.40 “Модный приговор” 10.35, 17.40 “Истина гдето рядом” 11.15 “След” 11.50 “Дело ваше...” 12.25 “Остров Крым” 13.00 Другие новости 13.25 “Время обедать!” 14.30 “В наше время” 15.20 “Они и мы” 16.10 “Наедине со всеми” 17.00 Вечерние новости 18.05 “Давай поженимся!” 19.00 “Пусть говорят” 20.00 “Время” 20.30, 03.00 Т/с “Переводчик” 21.20 “Война и мифы” 22.15 Великая война. “Киев 1941” 23.10, 23.40, 02.05 Х/ф “Сильные духом” 23.30 Ночные новости НТВ-МИР 05.00 “НТВ утром” 07.10 “Дикий мир. Экспедиция Тимофея Баженова” 08.05 Т/с “Сталин.Live” 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 “Сегодня” 09.25 “Кулинарный поединок” 10.30 “Русская начинка” 11.05 Т/с “Улицы разбитых фонарей-11” 12.35 “До суда” 13.35, 02.55 “Суд присяжных” 14.35, 17.35 “Обзор. Чрезвычайное происшествие” 15.30, 03.55 “Суд присяжных. Окончательный вердикт” 16.40 “Дело врачей” 18.35 “Прокурорская проверка” 19.50 “Говорим и показываем” 20.45 Т/с “Улицы разбитых фонарей-13” 22.45 “Сегодня. Итоги” 23.10 Т/с “Дикий-4” 01.00 Т/с “Мент в законе5”

10.00 Єралаш 11.10, 21.00 Країна У 13.30, 21.55 6 кадрів 14.50 Віталька 15.55 Дайош молодьож! 17.15, 20.00 Т/с “Кухня”. (І) 18.10, 22.50 Т/с “Світлофор”. (ІІ) 19.05 Розсміши коміка 23.45 Надто грубо для Ютуб’а 00.40 Между нами 01.40 Міняю жінку 3 02.25 Т/с “Беверлі Гілз 90210. Нове покоління”. (ІІ) 03.55 З ночі до ранку

11.00 “Ася”. (І) 13.00 “Боевой киносборник. Юные партизаны”. (І) 14.30, 02.30 “Тишина”. (І) 16.00 “Каждый десятый”. (І) 17.30 “Любочка”. (І) 19.00 “Таланты и поклонники”. (І) 21.00 “Кому на Руси жить...”. (ІІ) 23.30 “Смотрины”. (І) 01.00 “Парень из нашего города”. (І) 04.00 “Володя большой, Володя маленький”. (І) 05.30 “Круглянский мост”. (ІІ) “ТЕЛЕКЛУБ” 20.00 Т/с “Улицы разбитых фонарей. Новые приключения ментов”. (ІІ) 21.00 Т/с “Предатель”. (ІІ) 22.00 Т/с “Время Синдбада”. (ІІ) 23.00 Т/с “Штрафбат”. (ІІ) 00.00 Т/с “Расписание судеб”. (ІІ) 01.00 Т/с “Аэропорт”. (ІІ) RTVi 06.00 “Особое мнение”. “Экономические новости” 07.00 Мультфильмы 08.00 “Вечерние новости из Америки” 09.00 Т/с “Секретная служба Его Величества”. (ІІ) 10.00, 21.00 Т/с “Ермоловы”. (ІІ) 11.00 Х/ф “Время свиданий” 13.00, 19.00, 05.00 Т/с “Дети Арбата”. (ІІ) 14.00, 20.00, 23.30 Т/с “Две судьбы”. (ІІ) 15.00, 00.30 “Городские легенды” 15.30, 23.00 “Американский ликбез”. “Голливуд” 16.00, 18.00 “Сейчас в мире” 16.08, 18.08, 04.00 “Особое мнение” 17.00 Т/с “Утёсов. Песня длиною в жизнь”. (І) 22.00 “Сейчас в мире”. “Особое мнение” 01.00 Т/с “Ермоловы”. (ІІ) 02.00 Х/ф “Магистраль”. (ІІ)

“НАШЕ КИНО” “ENTER-фильм” 07.00 “Звезда”. (І) 09.00 “И вечно возвращать- 06.00 Советские мультся...”. (ІІ) фильмы

09.30 Х/ф “Марья-искусница” 11.00 Шутка за шуткой 12.30, 18.50 Х/с “Клон” 14.10, 20.30 Х/с “Две судьбы” 15.50 Х/ф “Личная жизнь директора” 22.30 Х/ф “Слушать в отсеках” 01.30 Бойцовский клуб 02.30 Киноляпы 04.30 Саундтреки

09.10 Погода 09.15 Астрошоу 09.20 Хіт парад 09.30 “Служба новин “Соціальний пульс” 10.00 Літаки ІІ-ї світової війни 11.00 Ті, що зазнали перемогу 12.15 “Будь в курсі!” 13.10 Смертельна місія: Мадагаскар 13.45 Х/ф “Довга дорога в дюнах”, 1 с. 15.00 “Служба новин “Соціальний пульс” 15.15 Погода 16.00 Смертельна місія: Мадагаскар 16.45 Погода 16.50 Феєрія мандрів 17.30 Кеннет Коупленд Переможний голос віруючого 18.00 Місто маркет 18.10 Дитячий кінозал 18.30 “Служба новин “Соціальний пульс” 18.50 “Економічний пульс” 18.55 Погода 19.00 Новини 19.25 БІЗНЕС 19.30 Спорт 19.40 Погода 19.45 Астрошоу 20.00 Місто маркет 20.10 Несвітські хроніки 20.25 ХХ століття воїн 21.00 “Служба новин “Соціальний пульс” 21.25 Погода 21.30 Новини 22.00 БІЗНЕС 22.05 Спорт 22.10 Погода 22.15 Астрошоу 22.20 Місто маркет 22.25 “Економічний пульс” 22.30 Х/ф “Довга дорога в дюнах” 00.00 Новини 00.25 БІЗНЕС 00.35 CПОРТ 00.40 Погода 00.45 Астрошоу 00.50 Місто маркет 01.00 Цікава історія 02.00 Х/ф “Правила сексу” 03.30 “Осінь патріарха”. Вячеслав Тихонов 04.15 Інна Макарова 04.45 Х/ф “Моя любов”

17.10 “Тема дня” 17.30 “Третій тайм Спортивна програма 17.45 “Народна служба порятунку 101” 18.00 “До вас запитання” 18.26 “Час змін” 18.52 “До речі…” 19.00 ПТН (сурдопереклад) 19.30 “З музичної скриньки “Лтави” 19.40 “До речі…” 19.45 “Третій тайм” 20.00 “До вас запитання” 20.26 “Економічний інтерес” 20.40 “До речі…” 20.45 “Гостинець від Телесика”. Вечірня казка 21.00 ПТН 21.30 Новини. Кременчук 21.45 Т/с “Серцю не накажеш”, 94с. (ЗА) 22.40 “Україна. Полтавщина. Світ. Час – тайм” 22.58 “Молитва за Україну”

09.00, 14.25 “В ритме танца. Zumba” 09.30, 13.10 “Дело вкуса” 10.20 Телемагазин “Коштовна крамничка” 11.50, 20.55 “Временно доступен” 15.15 Ювелирочка 20.00 Вечерний мультик 20.15 Джунгли шоу-бизнеса 22.10 “Мамы на подиуме” 22.35 “Ukrainian Fashion Week”

23.00 Сегодня о главном 00.00 Сегодня 01.00 TBiNews 02.00 DOUBLE ЯТЬ 02.25 Частные новости 02.50 Особое мнение 03.15 ЖИВЯком 03.40 Особое мнение 04.05 Музыкальный автомат 04.30 Музыка для взрослых

“НОВИЙ КАНАЛ” 05.50 Kids Time 05.50 М/с “Дак Доджерс” 06.35 Kids Time 06.35 М/с “Дак Доджерс” 07.00 Підйом 08.00 Т/с “Вороніни” 09.00 Т/с “Не родись вродлива” 09.55 Т/с “Щасливі разом” 15.00 Т/с “Віолета” 16.00 Т/с “Татусеві дочки” 17.00 Т/с “Не родись вродлива” 18.00 Репортер 18.20 Абзац! 19.00 Т/с “Вороніни” 22.00 Заковані 00.30 Т/с “Щасливі разом” 01.30 Т/с “Друзі” 01.50 Х/ф “Русалки” 03.25 Репортер 03.30 Зона ночі 04.00 25-й кадр 04.15 Абзац! 04.55 Здрастуйте, я ваша мама

Канал “УКРАЇНА” 06.00 Остаточний вердикт 07.00 Події 07.15 Ранок з Україною “ЛТАВА” 09.00 Події 09.10 Х/ф “Сестра моя, любов”. (І) 07.00 Гімн України 13.00 “Говорить Україна” 07.02 Молитва за Україну 14.10 Т/с “Слід”. (І) 07.05 “Ранок на “Лтаві” 15.00 Події 07.30 “Тема дня” 15.20 Т/с “Слід”. (І) 07.50 “Ранок на “Лтаві”. 17.10 Т/с “Слід”. (І) Продовження 18.00 Т/с “Сашка”. (І) 09.15 ПТН 19.00 Події 09.45 Новини. Кременчук 19.45 “Говорить Україна” 10.00 “До чистих джерел” 21.00 Х/ф “Особиста 10.30 “Абетка здоров’я” справа”. (І) 10.52 “До речі…” Технічна перерва з 11.00 23.50 Т/с “Глухар. Повернення”. (І) до 16.00 02.20 Події 16.00 ПТН 03.05 Х/ф “Потрійний 16.30 “Полтавщино, форсаж: Токійський співай!” 16.45 “Ти – молодий” Дрифт”. (ІІ)

“Совершенно Секретно” РТР “Планета” 10.05 “Граф Калиостро: ученый или шарла05.00 “Утро России” тан?”. (ІІ) 09.05 Т/с “Хозяйка моей 11.05 “Тайны Марики Рекк”. судьбы” (ІІ) 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 12.05 “Пушистое золото”. Вести (ІІ) 10.30, 13.30, 18.35 Мест- 12.50 “Армия”. (ІІ) ное время. Вести13.15 “Тайная власть ШамМосква балы”. (ІІ) 10.50 “По следам Ивана 14.05 “Михаил Горбачев”. Сусанина” (ІІ) 11.50 “О самом главном” 15.10 “Пираты 20 века”. (ІІ) 14.05 “Особый случай” 16.05 “Джек Потрошитель: 15.00, 04.10 Т/с “Пока истинное лицо убийстаница спит” цы”. (ІІ) 16.45 “Наука 2.0” 17.05 Д/ф “В бой идут одни 17.15, 03.05 “Прямой старики”. (ІІ) эфир” “Узники. Летчики”. (ІІ) 19.50 Х/ф “Право на лю- 18.05 19.00 “Рихард Зорге”. (ІІ) бовь” 20.05 “Нужное искусство”. 23.40 “Диагноз: гений” (ІІ) 00.40 “Честный детектив” 21.10 Д/ф “Родить в 60”. (ІІ) 01.10 Х/ф “Батальоны 22.05 “Россия и мир”. (ІІ) просят огня”, 2 с. 00.05 “Вологда”. (ІІ) “Калининград”. (ІІ) “TBi” 01.00 02.05 Д/ф “Ксения Раппопорт. Игра без пра06.00 Aрт City вил”. (ІІ) 06.30 Частные новости 03.10 “ВИЧ. Отчаяние и на07.00 Сегодня о главном дежда”. (ІІ) 08.00 Утренние курасаны “2+2” 04.05 “Мамы напрокат”. (ІІ) 11.00 ТВій День 05.00 “Минздрав предуп11.20 Обзор блогов 06.00 Х/ф (І) реждает: опасно для 06.15 “Обережно, модерн!” 11.40 ТВій День жизни”. (ІІ) 07.00 Х/ф “Підірване Пек- 12.00 Сегодня 06.05 “Кому на Руси 12.20 ТВій День ло”. (І) жить...”. (ІІ) 12.40 Обзор блогов 09.00, 18.30 Новини 2+2 13.00 Базар_ІТ 07.00 “В круге забвения”. 09.30 Т/с “Таємна стра13.10 ТВій День (ІІ) жа”. (І) 08.05 “Теория и практика 15.40 Д/п “Невідомі літаки” 13.30 Особое мнение эмиграции”. (ІІ) 16.30 Т/с “Солдати-17”. 14.00 Сегодня 14.15 ТВій День (І) 14.30 Особое мнение “К2” 19.00 Т/с “Ментівські 15.00 Сегодня війни-6”. (ІІ) 05.25 Г лянец 15.35 Обзор блогов 21.00 “ДжеДАІ” 06.10 Иностранная кухня 15.50 ТВій День 21.25 Х/ф “Приречений 06.30 Телеторговля 16.00 Особое мнение на смерть”. (ІІ) 07.35, 13.15, 20.45 Мульт16.30 TBiNews 23.20 Х/ф “Тиранозавр фильмы 16.40 Арт дозор Ацтеків”. (ІІІ) 10.10 Школа доктора Кома01.10 Х/ф “Карнозавр-3”. 17.00 Сегодня ровского 17.15 ТВій День (ІІ) 11.30, 17.00 Женская фор17.30 TBiNews ма “MAXXI-TV” 17.40 Обзор блогов 14.10 Детское меню 18.00 Сегодня 15.10 Секреты шеф-повара 06.35, 19.25 Йога 19.05 Базар_ІТ 16.00, 19.50 Модный при07.20, 13.45 “Детское вре- 19.10 TBiNews говор мя” 19.30 Особое мнение 17.50, 00.20 Д/с “Игры 08.05 “Сбросим лишнее” 20.00 Сегодня о главном судьбы” 08.30, 14.50 “Все про все” 21.00 Сегодня 08.50, 23.25 MaxxiМузыка 22.00 TBiNews 18.50, 22.35 Правда о еде “TВ 1000 Kинo” 05.10 “Про Федотастрельца, удалого молодца”. Х/ф (І) 06.30 “В начале славных дел”. Х/ф (І) 09.00 “Майский дождь”. Х/ф (І) 10.40 “Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Смертельная схватка”. Х/ф (І) 11.55 “Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Король шантажа”. Х/ф (І) 13.10 “Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Охота на тигра”. Х/ф (І) 14.25 “Тот ещё Карлосон!”. Х/ф (І) 15.50 “Сокровища О.К.”. Х/ф (ІІ) 17.50 “Мотыльки”. Х/ф (ІІ) 23.10 “Заза”. Х/ф (ІІ) 01.10 “Стиляги”. Х/ф (ІІ) 03.40 “Ошибка резидента”. Х/ф (І)

04.40 Х/ф “Відділ. По пра- 07.00, 08.00, 09.00, ву”. (І) 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, НТН 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 04.55 “Легенди бандитсь18.00, 22.00, кого Києва” 23.00, 01.00 Час но05.20 Х/ф “Торпедовин носці”. (І) 07.15, 08.15, 08.35, 06.55 Х/ф “Ішов четвер13.10, 18.35, тий рік війни”. (І) 19.45, 22.10, 08.30 Ранковий “Свідок” 22.45, 23.25, 09.00, 04.20 “Випадковий свідок” 23.35, 03.15, 06.15 10.00, 03.05 Т/с “МовчазТема/Хроніка дня ний свідок” 07.20 Час економіки 11.25 Х/ф “Детективи” 07.25, 08.25, 11.50, 13.00, 19.30 Т/с “Охоро17.25, 22.50, 23.50 нець - 2” Погода в Україні 15.00, 19.00, 21.40, 07.40 Автопілот-новини 02.05, 03.50 07.45, 18.20, 23.40, “Свідок” 00.20, 06.20 Час 15.15 Т/с “Таємниці спорту слідства - 5”. (І) 22.00 Т/с “Грабуй награ- 07.55, 09.10 Погода на курортах боване”. (ІІ) 23.45 Т/с “Банши - 2”. (ІІІ) 08.45 Трансмісія-новини 00.45 Т/с “CSI: Лас-Вегас 08.55, 16.50 Погода у світі - 8”. (ІІ) 09.35, 13.35, 14.35 5 еле01.25 Т/с “Мертва зона”. мент (ІІ) 10.10, 10.35, 11.15, 02.35 “Таємниці криміналь11.35, 12.15, ного світу” 20.00, 01.15, 05.00, 05.35 Час. “К1” Підсумки дня 06.00 “Шеф-кухар” 15.35 Машина часу 06.30 “TOP SHOP” 16.10 Трансмісія 07.30 Т/с “Моя прекрасна 17.15 Драйв-новини няня”. (І) 17.35 Особливий погляд 08.50 “Мультфільми”(І) Час новин, 1 блок 09.20 М/с “Смішарики”. (І) 19.00 19.30 Час новин, 2 блок 09.50 Х/ф “Прекрасна 21.40, 03.00, 04.00 Часдівчина” Тайм 11.40 Т/с “Всі жінки - відь00.35 Територія закону ми”. (І) 13.10 Т/с “Дикий ангел”. 02.40, 04.40 Життя цікаве (І) 03.40 Кіно з Яніною Соколо15.00 “Орел і Решка” вою 16.00 Т/с “Моя прекрасна 04.15 Гра долі няня”. (І) 17.20 “Розсміши коміка” МЕГА 18.15 “Звана вечеря” 19.15 “Орел і Решка” 06.00 Легенди бандитської 21.10 “Розсміши коміка” Одеси 22.00 Т/с “Доктор Хаус”. 07.30 В пошуках істини (ІІ) 08.20 Таємниці вермахту 01.20 Т/с “Відчайдушні Секретні історії домогосподарки”. 09.10 10.10 В пошуках пригод (ІІ) 11.00 Сила життя 02.40 “Нічне життя” 12.00 Найнебезпечніші тварини “5 КАНАЛ” 12.50 Містична Україна 06.30, 07.30, 08.30, 14.30 Фантастичні історії 09.30, 10.30, 15.20 Таємниці вермахту 11.30, 12.30, 16.10 Мегаспоруди 13.30, 14.30, 17.00 В пошуках пригод 15.30, 16.30, 17.50 В пошуках істини 17.30, 18.30, 18.40 Космонавт Нелюбов 18.55, 22.30, 19.30 Фантастичні історії 23.30, 00.30, 02.30, 03.30, 20.20 Прибульці з минулого 04.30, 05.30 Час. 21.10 Шукачі Важливо 22.00 К-278. Залишитися в 06.35, 07.10, 08.10, живих 22.35, 23.15, 22.50 Політ над землею 00.15, 02.35, 03.35 23.40 Найнебезпечніші тваБізнес-час рини 06.40, 18.10, 00.00, 03.20, 04.35 Місце- 00.30 Секрети науки 01.20 Х/ф “Барака” вий час 06.55, 08.50, 23.45, 00.55 03.00 Легенди бандитськоОгляд преси го Києва 21.40, 23.35 Д/с “Звёздные истории” 01.15 Мир звезд 02.00 Цвет ночи Дом Кино 03.20 Х/ф “Казароза”. (ІІ) 06.05 Х/ф “Школа мужества” 07.50 Х/ф “Свидание с молодостью” 09.20 Х/ф “8 первых свиданий”. (ІІ) 10.50 Х/ф “Июльский дождь” 12.45 Х/ф “Последний уик-энд”. (ІІІ) 14.15 Х/ф “Нейлон 100%” 15.50 Т/с “Круиз”. (ІІ) 17.45 Т/с “Когда её совсем не ждёшь...” 19.20 Х/ф “Дом ветра”. (ІІ) 21.15 Х/ф “Двое под одним зонтом” 22.50 Х/ф “Прогулка по Парижу”. (І) 00.20 Х/ф “Прорыв”. (ІІ) 01.40 Х/ф “Большая дорога”. (ІІ) Футбол 1 06.00 Ювентус - Аталанта. Чемпионат Италии 08.00 Говерла - Волынь. Чемпионат Украины 10.00, 15.40, 22.45 Футбол NEWS. LIVE 10.30 Кристал Пэлас - Ливерпуль. Чемпионат Англии 12.25, 18.00 “Моя гра”, А. Федецкий 13.00 “Великий футбол” 14.40 Чемпионат Германии. Обзор тура 16.00 Шахтёр - Ильичевец. Чемпионат Украины 18.40 Топ-матч 18.50 Чемпионат Испании. Обзор тура 19.55 LIVE. Фиорентина Сассуоло. Чемпионат Италии 21.55 LIVE. Наполи - Кальяри. Чемпионат Италии 00.00 Чемпионат Аргентины. Обзор тура. Премьера 01.00 Севастополь - Заря. Чемпионат Украины 02.50 Чемпионта Бразилии. Обзор тура 03.20 Чемпионат Италии. Обзор тура 03.55 Бразилия - Нидерланды. 1/4 финала ЧМ-1994 05.45 Программа передач

08.20, 17.50, 05.30 М/с “Робин Гуд” 08.45, 16.40, 04.45 Т/с “Исцеление любовью” 09.30, 15.20 Д/с “Война миров. В котле фронтов” 10.15 “Доктор И...” 10.40, 18.10, 01.00 Т/с “Сердцу не прикажешь” 11.30, 14.30, 17.30, 22.00 События 11.50 “Тайны нашего кино. “Любить по-русски” 12.15 Х/ф “Берём всё на себя” 13.40 Д/с “Неизвестная война. Союзники” 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 Д/ц “Золотое кольцо. Гороховец” 16.00, 03.30 Д/ф “Владимир Этуш. Меня спасла любовь” 19.00 М/ц “Повесть временных лет” 19.05, 01.45 “Право голоса” 20.20 “Петровка, 38” 20.35 “Осторожно, мошенники!” 21.00 Д/ц “Портрет” 21.15 Д/с “Война миров. В тылу и плену” 22.30 Х/ф “Если враг не сдается” 23.50 Д/с “Неизвестная война. Битва за Берлин” 00.40 События. 25-й час. 02.35 Временно доступен. Елена Ваенга 04.10 Д/ц “Сыщики века”.

Гамма 06.00, 15.05 Т/с “Закон Мерфі” 06.55, 17.25 Казки Баженова 07.50, 19.40 Подорож натураліста 08.15, 20.05 Т/с “Синдикат” 09.10, 18.55 Т/с “Все включено” 10.00, 16.00, 01.10 Гамма смаку 10.25 Здорове життя 10.55 Мультфільми 13.25, 20.50 Т/с “Контора” 14.20, 22.30 Т/с “Карусель” 16.30, 21.40 Т/с “Таксистка” “ТВ Центр” 18.25 Автопарк 23.15 Вторгнення 06.00 “Настроение” 00.10 Столичні таємниці


07.10 Погода 07.15 Астрошоу 07.20 Екосфера 08.30 Новини 08.55 БІЗНЕС 09.05 Спорт 09.10 Погода 09.15 Астрошоу 09.20 Цікава історія 09.50 Літаки ІІ-ї світової війни 10.50 Великий блеф Йосипа Сталіна 12.15 “Ронін. Ток-шоу з Дмитром Видріним” 13.10 Смертельна місія: Мадагаскар 13.45 Х/ф “Довга дорога в дюнах”, 2 с. 15.00 “Служба новин “Соціальний пульс” 15.15 Погода 16.00 Смертельна місія: Мадагаскар 16.45 Погода 16.50 Феєрія мандрів 17.30 Кеннет Коупленд Переможний голос віруючого 18.00 Місто маркет 18.10 Дитячий кінозал 18.30 “Служба новин “Соціальний пульс” 18.50 “Економічний пульс” 18.55 Погода 19.00 Новини 19.25 БІЗНЕС 19.30 Спорт 19.40 Погода 19.45 Астрошоу 20.00 Місто маркет 20.10 “Мир Вам” 20.25 ХХ століття воїн 21.00 “Служба новин “Соціальний пульс” 21.25 Погода 21.30 Новини 22.00 БІЗНЕС 22.05 Спорт 22.10 Погода 22.15 Астрошоу 22.20 Місто маркет 22.30 Хіт парад 22.35 Екосфера 22.55 “Економічний пульс” 23.00 Х/ф “Довга дорога в дюнах”, 3 с. 00.30 Новини 00.55 БІЗНЕС 01.05 CПОРТ 01.10 Погода 01.15 Астрошоу 01.20 Місто маркет 01.30 Феєрія мандрів 02.20 Х/ф “Перші 9 1/2 тижнів” 04.00 Павло Чухрай 04.30 Олена Козелькова 04.50 Х/ф “Василіса Прекрасна”

жеш”, 94с. (ЗА) 10.45 “З перших вуст” 10.52 “До речі…” Технічна перерва з 11.00 до 16.00 16.00 ПТН 16.30 “Полтавщино, співай!” 16.45 “Життя дивовижних ляльок” 17.10 “Тема дня” 17.30 “Соціальний захист” 17.45 “Полтавщина. Податки. Добробут” 18.00 “Позиція” 18.26 “Удосвіта” 18.52 “До речі…” 19.00 ПТН (сурдопереклад) 19.30 “З музичної скриньки “Лтави” 19.45 “Тест на майбутнє” 20.37 “До речі…” 20.45 “Гостинець від Телесика”. Вечірня казка 21.00 ПТН 21.30 Новини. Кременчук 21.45 Т/с “Серцю не накажеш”, 95с. (ЗА) 22.40 “Україна. Полтавщина. Світ. Час – тайм” 22.58 Молитва за Україну

08.30, 14.50 “Все про все” 08.50, 23.25 MaxxiМузыка 09.00, 14.25 “В ритме танца. Zumba” 09.30, 13.10 “Дело вкуса” 10.20 Телемагазин “Коштовна крамничка” “TВ 1000 Kинo” 11.50, 20.55 “Временно 07.00 “Шерлок Холмс и доступен” доктор Ватсон: 15.15 Ювелирочка Смертельная 20.00 Вечерний мультик схватка”. Х/ф (І) 20.15 “Женские открове08.20 “Шерлок Холмс и ния” доктор Ватсон: Ко- 22.10 Джунгли шоу-бизнероль шантажа”. са Х/ф (І) 22.35 “Ukrainian Fashion 09.40 “Шерлок Холмс и Week” доктор Ватсон: Охота на тигра”. РТР “Планета” Х/ф (І) 11.00 “Карлик Нос”. Х/ф 05.00 “Утро России” (І) 09.05 Т/с “Хозяйка моей 12.30 “Приключения Шерлока Холмса и 10.00,судьбы” 12.00, 16.00, 19.00 доктора Ватсона: Собака Баскерви- 10.30,Вести 12.30, 18.35 Местлей”. Х/ф (І) ное время. Вести15.30 “Зайцев, жги! ИстоМосква рия шоумена”. Х/ф 10.50 “Семь нот для Безы(ІІ) мянной высоты. 17.10 “Юнкера”. Х/ф (І) Правда о подвиге” 20.00 “Туман”. Х/ф (ІІ) 11.50 “О самом главном” 22.40 “Однажды двад14.05 “Особый случай” цать лет спустя”. 15.00, 04.10 Т/с “Пока Х/ф (І) станица спит” 00.10 “Майский дождь”. 16.45 “Наука 2.0” Х/ф (І) 17.15, 03.05 “Прямой 01.50 “Искупление”. Х/ф эфир” (ІІ) 19.50 Х/ф “Поворот наоборот” “2+2” 23.25 “Свидетели”. “Евге06.00 Х/ф (І) ний Ясин. Министр 06.15 “Обережно, модерн!” без портфеля” 07.00, 16.30 Т/с “Солда- 00.20 Х/ф “Батальоны ти-17”. (І) просят огня”-4 с. 09.00, 18.30 Новини 2+2 09.30 Х/ф “Наказ: вогонь “TBi” не відкривати”. (І) 11.25 Д/п “Таємні спільно- 06.00 DOUBLE ЯТЬ ти” 06.30 Aрт City 12.25 Д/п “Останній із Ат07.00 Сегодня о главном лантів” 08.00 Утренние курасаны 13.25 Д/п “Великі битви” 11.00 ТВій День 14.05 Д/п “Великі катастро- 11.20 Обзор блогов фи” 11.40 ТВій День 14.30 Д/п “ВМФ СССР. 12.00 Сегодня Хроніка перемоги” 12.20 ТВій День 15.10 Д/п “Таємниці 12.40 Обзор блогов розвідки” 13.00 Базар_ІТ 16.00 Д/п “Технодром” 13.10 ТВій День 18.50 1/2 Кубку України. Особое мнение Динамо - Чорномо- 13.30 14.00 Сегодня рець 14.15 ТВій День 21.00 “ДжеДАІ” Особое мнение 21.25 Х/ф “Полювання на 14.30 15.00 Сегодня динозавра”. (ІІ) 15.35 Обзор блогов 23.20 Х/ф “Останній хи15.50 ТВій День жак Юрського 16.00 Особое мнение періоду”. (ІІІ) 01.15 Х/ф “Гримучі змії”. 16.30 TBiNews 16.40 Арт дозор (ІІ) 17.00 Сегодня ТВій День “MAXXI-TV” 17.15 17.30 TBiNews 17.40 Обзор блогов 06.35, 19.25 Йога 07.20, 13.45 “Детское вре- 18.00 Сегодня 19.05 Базар_ІТ мя” 08.05 “Сбросим лишнее” 19.10 TBiNews

19.30 Особое мнение 20.00 Сегодня о главном 21.00 Сегодня 22.00 TBiNews 23.00 Сегодня о главном 00.00 Сегодня 01.00 TBiNews 02.00 Зеленая лампа 02.50 Особое мнение 03.15 ЖИВЯком 03.40 Особое мнение 04.05 Музыкальный автомат 04.30 Музыка для взрослых

11.10 Одна за всіх 13.30, 21.55 6 кадрів 14.50 Віталька 15.55 Дайош молодьож! 05.20 Шустер Live. Будні 17.15, 20.00 Т/с “Кухня”. (І) СТУДІЯ “1+1” 18.10, 22.50 Т/с “Світло06.00 “Служба розшуку фор”. (ІІ) дітей” 19.05 Розсміши коміка 06.05, 07.00, 08.00, 21.00 Країна У 09.00, 19.30, 23.45 Надто грубо для Ю23.55, 05.00 ТСН: туб’а “Телевізійна служба 00.40 Между нами новин” 01.40 Міняю жінку 3 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 02.25 Т/с “Беверлі Гілз “Сніданок з 1+1” 90210. Нове по10.00 “Шість кадрів” коління”. (ІІ) 10.30 “Красуня за 12 годин 03.55 З ночі до ранку - 2” 11.30, 12.30 “Сімейні меICTV лодрами - 3” 13.30, 01.50 Т/с “Величне 05.00 Служба розшуку дітей століття. Роксола- 05.05 Факти 05.45 Світанок на”. (І) 06.45, 16.30 Т/с “Брата15.40 Т/с “Свати - 6”. (І) ни-2” 16.45 “ТСН. Особливе” 08.45 Факти. Ранок 17.10 Т/с “Фатмагюль”. 09.15, 19.25 Надзвичайні (І) новини 20.30, 03.35 Т/с “Попіл” 10.10 Т/с “Прокурорська 22.30 “Чотири весілля - 3” перевірка” 00.20 Х/ф “Затока”. (ІІ) 12.35, 13.15 Дивитись 05.20 “Телемагазин” усім! “ІНТЕР” 12.45, 15.45 Факти. День 14.05, 16.15, 20.20 Т/с 05.25 Т/с “Повернення “Бомбило. ПродовМухтара-2” ження” 07.00, 07.30, 08.00, 18.45 Факти. Вечір 08.30, 09.00, 22.10 Кримінальна Україна 12.00, 14.00, 17.45 23.05 Х/ф “Межа темряНовини ви”. (ІІ) 07.15, 07.35, 08.10, 01.20 Д/с “Диверсанти” 08.35, 09.20 “Ранок 02.50 Х/ф “Поліцейська з ІНТЕРом” академія-6. Блока10.00, 03.55 Т/с “Вулиці да міста”. (ІІ) розбитих ліхтарів 04.10 Т/с “У чорному 13” списку” 12.25 Д/с “Слідство вели... з Леонідом КаневсьСТБ ким” 13.20, 14.20 “Судові спра- 05.00 “Чужі помилки. Таємниця старої ви” цілительки” 14.50 “Сімейний суд” 15.50 Т/с “Кожен за себе” 05.45 “Все буде добре!” 18.05 “Стосується кожного” 07.20 “Неймовірна правда про зірок” 19.00 Т/с “Поки станиця 08.25 “Зіркове життя. Війна спить” за спадщину” 20.00, 02.20 “Подробиці” 20.30 Т/с “До побачення, 09.20 “Зіркове життя. Зацьковані батьками” хлопці” 10.15 “Слідство ведуть 21.35 Т/с “Дорога додоекстрасенси” му” 23.25 Т/с “Картковий бу- 11.15 “МастерШеф - 3” 16.00 “Все буде добре!” динок 2”. (ІІ) 18.00 “Вікна-Новини” 00.25 Х/ф “Шпигун”. (ІІ) 03.10 Т/с “Зачароване ко- 18.30 “Неймовірна правда про зірок” хання” 19.55 “Слідство ведуть ТЕТ екстрасенси” 20.55 Х/ф “Ой, ма-моч06.00 Приколи на перерві ки!”(І) 06.25, 09.30 М/с “Маша і 22.00 “Вікна-Новини” ведмідь”. (І) 22.35 “Хата на тата” 06.50 “Шоу Гарфілда”. (І) 00.30 “МастерШеф - 3” 07.20 М/с “Лалалупси”. (І) 04.20 Нічний ефір 07.45 Мультик з Лунтіком 08.15 М/с “Черепашки муМісто/”ТОНІС” танти ніндзя”. (І) 08.45 М/с “Тімон і Пумба”. 06.00 “Таке спортивне життя. Ганна Безсонова” (І) 09.10 М/ф “Сердиті пташ- 06.30 Новини 07.00 БІЗНЕС ки”. (І) 07.05 Спорт 10.00 Єралаш

Середа, 7 травня УТ-1/”ЕРА” 06.30 Новини 06.40 Спорт 06.45 Погода 06.50 Гiсть студiї 07.00 Новини 07.10 Спорт 07.15 Погода 07.20 Країна on line 07.35 Ера бiзнесу 07.40 Гiсть студiї 08.00 Новини 08.10 Спорт 08.15 Погода 08.20 Гiсть студiї 08.40 Гiсть студiї 09.00 Підсумки дня 09.45 Погода 09.50 Час-Ч 10.00 Включення з Кабінету Міністрів України 10.15 Уряд на зв’язку з громадянами 10.50 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 12.00 Новини 12.10 Діловий світ 12.40 Погода 12.45 Т/с “МонтеКрісто”, 50 с. 13.40 Шлях до Чемпіонату світу FIFA 2014. Бразилія 14.10 Хто в домі хазяїн? 14.45 Euronews 14.55 Діловий світ. Агросектор 15.00 Новини 15.15 Брифінг Кабміну України 15.45 Погода 15.50 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 16.55 Д/ф “Попіл Соколянки” 17.35 Про головне 18.00 Погода 18.05 Діловий світ 18.20 Новини 18.50 Час-Ч 19.00 Передвиборні агітаційні програми кандидатів на пост Президента України 19.55 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 20.50 Діловий світ 21.00 Підсумки дня 21.30 Погода 21.40 Шустер Live. Будні 22.50 Мегалот 22.55 Суперлото, Трійка, Кєно 23.00 Підсумки 23.25 Погода 23.30 На слуху 23.45 Від першої особи 00.00 Х/ф “17 миттєвостей весни”, 9 с. 01.20 ТелеАкадемія 02.25 Новини 02.45 Т/с “МонтеКрісто”, 50 с. 03.30 Новини 03.45 Прем”єра. Д/ф “Світ очима Аніш Капур” 04.40 Підсумки дня 05.10 Діловий світ. Агросектор

Супутникове та кабельне телебачення ПЕРВЫЙ КАНАЛ “ОРТ УКРАИНА” 04.00, 08.00, 11.00, 14.00, 02.00 Новости 04.05 “Доброе утро” 08.15 “Контрольная закупка” 08.40 “Жить здорово!” 09.40 “Модный приговор” 10.35, 17.40 “Истина гдето рядом” 11.15 “След” 11.50 “Дело ваше...” 12.25 “Остров Крым” 13.00 Другие новости 13.25 “Время обедать!” 14.30 “В наше время” 15.20 “Они и мы” 16.10 “Наедине со всеми” 17.00 Вечерние новости 18.05 “Давай поженимся!” 19.00 “Пусть говорят” 20.00 “Время” 20.30, 03.00 Т/с “Переводчик” 21.20 “Война и мифы” 22.15 Великая война. “Оборона Севастополя” 23.10, 23.40 Х/ф “Судьба человека” 23.30 Ночные новости 01.00, 02.05 Х/ф “Встреча на Эльбе” НТВ-МИР 05.00 “НТВ утром” 07.10 “Их нравы” 08.05 Т/с “Сталин.Live” 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 “Сегодня” 09.25 “Квартирный вопрос” 10.30 “Поедем, поедим!” 11.05 Т/с “Улицы разбитых фонарей-11” 12.35 “До суда” 13.35, 02.55 “Суд присяжных” 14.35, 17.35 “Обзор. Чрезвычайное происшествие” 15.30, 03.55 “Суд присяжных. Окончательный вердикт” 16.40 “Дело врачей” 18.35 “Прокурорская проверка” 19.50 “Говорим и показываем” 20.45 Т/с “Улицы разбитых фонарей-13” 22.45 “Сегодня. Итоги” 23.10 Т/с “Дикий-4” 01.00 Т/с “Мент в законе5”

14.30, 02.30 “Тишина”. (І) 16.00 “Володя большой, Володя маленький”. (І) 17.30 “Круглянский мост”. (ІІ) 19.00 “Похищение “Савойи”“. (І) 21.00 “Шел четвертый год войны...”. (І) 23.00 “Прости”. (ІІ) 01.00 “Воздушный извозчик”. (І) 04.00, 05.30 “Сыщик”. (І) “ТЕЛЕКЛУБ” 20.00 Т/с “Улицы разбитых фонарей. Новые приключения ментов”. (ІІ) 21.00 Т/с “Паутина - 7”. (ІІ) 22.00 Т/с “Время Синдбада”. (ІІ) 23.00 Т/с “Штрафбат”. (ІІ) 00.00 Т/с “Расписание судеб”. (ІІ) 01.00 Т/с “Аэропорт”. (ІІ) RTVi 06.00 “Особое мнение”. “Экономические новости” 07.00 Мультфильмы 08.00 “Вечерние новости из Америки” 09.00, 17.00 Т/с “Утёсов. Песня длиною в жизнь”. (І) 10.00 Т/с “Ермоловы”. (ІІ) 11.00 Х/ф “Магистраль”. (ІІ) 13.00, 19.00, 05.00 Т/с “Дети Арбата”. (ІІ) 14.00, 20.00, 23.30 Т/с “Две судьбы”. (ІІ) 15.00, 00.30 “Городские легенды” 15.30, 23.00 “Американский ликбез”. “Голливуд” 16.00, 18.00 “Сейчас в мире” 16.08, 18.08, 04.00 “Особое мнение” 21.00, 01.00 Т/с “Застава Жилина”. (ІІ) 22.00 “Сейчас в мире”. “Особое мнение” 02.00 Х/ф “Сочинение ко Дню Победы”. (І)

“ENTER-фильм” 06.00 Советские мультфильмы “НАШЕ КИНО” 09.30 Х/ф “Приезжая” 07.00 “Таланты и поклонни- 11.00 Шутка за шуткой 12.30, 18.50 Х/с “Клон” ки”. (І) 14.10, 20.30 Х/с “Две 09.00 “Кому на Руси судьбы” жить...”. (ІІ) 15.50 Х/ф “Усатый нянь” 11.30 “Смотрины”. (І) 17.20 Х/ф “Портрет с 13.00 “Парень из нашего дождем” города”. (І)

22.30 Х/ф “В сторону от войны” 01.30 Бойцовский клуб 02.30 Киноляпы 04.30 Саундтреки

“НОВИЙ КАНАЛ” 05.50 Kids Time 05.50 М/с “Дак Доджерс” 06.35 Kids Time 06.35 М/с “Дак Доджерс” 07.00 Підйом 08.00 Т/с “Вороніни” 09.00 Т/с “Не родись вродлива” 09.55 Т/с “Вороніни” 15.00 Т/с “Віолета” 15.55 Т/с “Татусеві дочки” 17.00 Т/с “Не родись вродлива” 18.00 Репортер 18.20 Абзац! 19.00 Т/с “Вороніни” 22.00 Заковані 23.30 Т/с “Щасливі разом” 00.30 Т/с “Друзі” 00.50 Х/ф “Містична піца” 02.40 Репортер 02.45 Служба розшуку дітей 02.50 Зона ночі 03.50 25-й кадр 04.10 Абзац! 05.05 Здрастуйте, я ваша мама Канал “УКРАЇНА”

06.00 Остаточний вердикт 07.00 Події 07.15 Ранок з Україною 09.00 Події 09.10 Х/ф “Сестра моя, любов”. (І) 13.00 “Говорить Україна” 14.10 Т/с “Слід”. (І) “ЛТАВА” 15.00 Події 15.20 Т/с “Слід”. (І) 07.00 Гімн України 17.10 Т/с “Слід”. (І) 07.03 Гімн Полтавщини 18.00 Т/с “Сашка”. (І) 07.05 “Ранок на “Лтаві” 19.00 Події 07.30 “Тема дня” 19.45 “Говорить Україна” 07.50 “Ранок на “Лтаві”. 21.00 Х/ф “Особиста Продовження справа”. (І) 09.15 ПТН 23.50 Т/с “Глухар. Повер09.45 Новини. Кременчук нення”. (І) 10.00 Т/с “Серцю не нака- 02.20 Події

“Совершенно Секретно” 10.05 “Джек Потрошитель: истинное лицо убийцы”. (ІІ) 11.05 Д/ф “В бой идут одни старики”. (ІІ) 12.05 “Узники. Летчики”. (ІІ) 13.00 “Рихард Зорге”. (ІІ) 14.05 “Нужное искусство”. (ІІ) 15.10 Д/ф “Родить в 60”. (ІІ) 16.05 “Подземный город СС”. (ІІ) 17.05 “Семья разведчиков”. (ІІ) 18.05 “Курская дуга”. (ІІ) 19.00 “Утечка мозгов”. (ІІ) 20.05 “Разведка в Великой Отечественной войне”. (ІІ) 21.10 “Уинстон Черчилль”. (ІІ) 22.05 “Граф Калиостро: ученый или шарлатан?”. (ІІ) 23.05 “Тайны Марики Рекк”. (ІІ) 00.05 “Пушистое золото”. (ІІ) 00.50 “Армия”. (ІІ) 01.15 “Тайная власть Шамбалы”. (ІІ) 02.05 “Михаил Горбачев”. (ІІ) 03.10 “Пираты 20 века”. (ІІ) 04.05 “Россия и мир”. (ІІ) 06.05 “Вологда”. (ІІ) 07.00 “Калининград”. (ІІ) 08.05 Д/ф “Ксения Раппопорт. Игра без правил”. (ІІ) 09.10 “ВИЧ. Отчаяние и надежда”. (ІІ)

Огляд преси 03.05 Остаточний вердикт 04.00 Х/ф “Глухар. Повер- 07.00, 08.00, 09.00, нення”. (І) 10.00, 11.00, 05.30 Срібний апельсин 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, НТН 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 04.50 “Телеклініка доктора Болена” 23.00, 01.00 Час но05.15 Х/ф “Твір до Дня вин Перемоги”. (І) 07.15, 08.15, 08.35, 07.00 Х/ф “Четверта ви15.35, 18.35, сота”. (І) 19.45, 22.40, 08.30 Ранковий “Свідок” 23.25, 23.35, 09.00, 04.25 “Випадковий 03.15, 06.15 Тесвідок” ма/Хроніка дня 10.00, 03.05 Т/с “Мовчаз07.25, 08.25, 11.50, ний свідок” 11.25 Х/ф “Детективи” 17.25, 22.45, 23.50 13.05 Т/с “Охоронець - 2” Погода в Україні 15.00, 19.00, 21.40, 07.40 Автопілот-новини 02.10, 03.55 07.45, 18.20, 23.40, “Свідок” 00.20, 06.20 Час 15.15 Т/с “Таємниці спорту слідства - 5”. (І) 19.30 Т/с “Охоронець - 3” 07.55, 09.10, 13.10 Погода на курортах 22.00 Т/с “NCIS: полювання на вбивцю - 10”. 08.45 Трансмісія-новини 08.55, 16.10 Погода у світі (ІІ) 23.45 Т/с “Банши - 2”. (ІІІ) 09.35, 13.35, 14.35 5 еле00.45 Т/с “CSI: Лас-Вегас мент - 8”. (ІІ) 10.10, 10.35, 11.15, 01.30 Т/с “Мертва зона”. 11.35, 12.15, (ІІ) 20.00, 01.15, 02.40 “Таємниці криміналь01.35, 05.00, 05.35 ного світу” Час. Підсумки дня “К1” 16.35 Зооакадемія 17.35 Арсенал 06.00 “Шеф-кухар” 19.00 Час новин, 1 блок 06.30 “TOP SHOP” 19.30 Час новин, 2 блок 07.30 Т/с “Моя прекрасна 21.40, 03.00, 04.00 Часняня”. (І) Тайм 08.50 “Мультфільми”(І) 09.20 М/с “Смішарики”. (І) 22.10 Акцент 09.50 Т/с “Всі жінки - відь- 00.35 Новини київщини 02.40, 04.40 Життя цікаве ми”. (І) 13.10 Т/с “Дикий ангел”. 03.40 Кіно з Яніною Соколо(І) вою 15.00 “Орел і Решка” 04.15 Гра долі 16.00 Т/с “Моя прекрасна няня”. (І) МЕГА 17.20 “Розсміши коміка” 18.15 “Звана вечеря” 06.00 Легенди бандитської 19.15 “Орел і Решка” Одеси 21.10 “Розсміши коміка” 07.30 В пошуках істини 22.00 Т/с “Доктор Хаус”. 08.20 Танки. Великі битви (ІІ) 09.10 Секретні історії 01.20 Т/с “Відчайдушні домогосподарки”. 10.10 В пошуках пригод 11.00 Сила життя (ІІ) 12.00 Найнебезпечніші тва02.40 “Нічне життя” рини “5 КАНАЛ” 12.50 Містична Україна 14.30 Фантастичні історії 06.30, 07.30, 08.30, 15.20 Танки. Великі битви 09.30, 10.30, 16.10 Мегаспоруди 11.30, 12.30, 17.00 В пошуках пригод 13.30, 14.30, 17.50 В пошуках істини 15.30, 16.30, 18.40 Зникнувша субмари17.30, 18.30, на. Трагедія К-129 22.30, 23.30, 00.30, 01.30, 19.30 Фантастичні історії 02.30, 03.30, 20.20 Заручники Всесвіту 04.30, 05.30 Час. 21.10 Шукачі Важливо 22.00 Місто у вогні 06.35, 07.10, 08.10, 22.50 Політ над землею 22.35, 23.15, 00.15, 02.35, 03.35 23.40 Найнебезпечніші тварини Бізнес-час 00.30 Покер 06.40, 18.10, 00.00, 03.20, 04.35 Місце- 01.20 Пере-винахідники 05.40 Легенди бандитськовий час 06.55, 08.50, 23.45, 00.55 го Києва 17.50, 00.20 Д/с “Игры судьбы” 18.50, 22.35 Правда о еде 21.40, 23.35 Д/с “Звёздные истории” 01.15 Мир звезд 02.00 Цвет ночи Дом Кино 03.20, 17.45 Т/с “Когда её совсем не ждёшь...” 06.05 Х/ф “Поединок” 07.50 Х/ф “Слон”. (І) 09.25 Х/ф “Чужая жена и муж под кроватью” 10.35 Х/ф “Кто я?”. (ІІ) 12.20 Х/ф “Время желаний”. (І). Х/ф “Город Зеро” (ІІІ) 15.50 Т/с “Круиз”. (ІІ) 19.20 Х/ф “Питер FM”. (ІІ) 20.55 Х/ф “Ларец Марии Медичи” 22.30 Х/ф “Небо. Самолет, Девушка” 00.05 Х/ф “На подмостках сцены” 01.30 Х/ф “Взбесившийся автобус”. (ІІ)

Футбол 1 06.00, 23.55 Чемпионат Франции. Обзор тура 06.55 Топ-матч 07.00 Чемпионат Германии. Обзор тура 08.00 Шахтёр - Ильичевец. Чемпионат Украины 10.00, 15.40, 22.30 Футбол NEWS. LIVE 10.30 МЮ - Халл Сити. Чемпионат Англии 12.25 Чемпионта Бразилии. Обзор тура 13.00 Черноморец - Металлист. Чемпионат Украины 15.00 Footbrazil. Тележурнал. Премьера 16.00, 19.00 Футбол LIVE 16.55 LIVE. Славутич - Шахтер. 1/2 финала. Кубок Украины 19.40 Севастополь - Металлист. Чемпионат Украины 21.40 LIVE. Ман Сити - Астон Вилла. Чемпионат Англии “К2” 01.00 Славутич - Шахтер. 1/2 финала. Кубок 05.25 Глянец Украины 06.10 Иностранная кухня 02.50 Footbrazil. Тележур06.30 Телеторговля нал 07.35, 13.15, 20.45 Мульт- 03.20 Бразилия - Италия. фильмы Финал ЧМ-1994 10.10 Школа доктора Кома- 05.55 Программа передач ровского 11.30, 17.00 Женская фор“ТВ Центр” ма 14.10 Детское меню 06.00 “Настроение” 15.10 Секреты шеф-повара 08.20, 17.50, 05.30 М/с 16.00, 19.50 Модный при“Робин Гуд” 08.45, 16.40, 04.40 Т/с говор

“Исцеление любовью” 09.30, 15.15 Д/с “Война миров. В тылу и плену” 10.15 “Доктор И...” 10.40, 18.10, 01.00 Т/с “Сердцу не прикажешь” 11.30, 14.30, 17.30, 22.00 События 11.50 “Тайны нашего кино. “Родня” 12.15 Х/ф “Проверено, мин нет” 13.40 Д/с “Неизвестная война. Битва за Берлин” 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 Д/ц “Золотое кольцо. Кострома.” 16.00, 03.30 Д/ф “Георгий Жженов. Агент надежды” 19.00 М/ц “Повесть временных лет” 19.05, 01.45 “Право голоса” 20.15 “Петровка, 38” 20.30 “Линия защиты” 20.55 Д/ц “Портрет” 21.15 Д/с “Война миров. Герои и предатели” 22.30 Х/ф “Берём всё на себя” 23.50 Д/с “Неизвестная война. Последнее сражение” 00.40 События. 25-й час. 02.35 Временно доступен. Пелагея 04.10 Д/ц “Сыщики века” Гамма 06.00, 15.05 Т/с “Закон Мерфі” 06.55, 17.25 Казки Баженова 07.50, 19.40 Подорож натураліста 08.15, 20.05 Т/с “Синдикат” 09.10, 18.55 Т/с “Все включено” 10.00, 16.00, 01.10 Гамма смаку 10.25 Здорове життя 10.55 Мультфільми 13.25, 20.50 Т/с “Контора” 14.20, 22.30 Т/с “Карусель” 16.30, 21.40 Т/с “Таксистка” 18.25 Автопарк 23.15 Вторгнення 00.20 Столичні таємниці


09.05 Спорт 09.10 Погода 09.15 Астрошоу 09.20 Хіт парад УТ-1/”ЕРА” 05.30 Шустер Live. Будні 09.30 “Служба новин “, Соціальний пульс” 06.30 Новини СТУДІЯ “1+1” 10.00 Літаки ІІ-ї світової 06.40 Спорт війни 06.00 “Служба розшуку 06.45 Погода 11.00 Великий блеф Йоси06.50 Гiсть студiї дітей” па Сталіна 07.00 Новини 06.05, 07.00, 08.00, 12.15 “Модні історії з Окса07.10 Спорт 09.00, 19.30, 23.45 ною Новицькою” ТСН: “Телевізійна 07.15 Погода служба новин” 07.20 Країна on line 13.10 Смертельна місія: 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 07.35 Ера бiзнесу Мадагаскар “Сніданок з 1+1” 07.40 Гiсть студiї 13.45 Х/ф “Довга дорога в 10.00 “Шість кадрів” 08.00 Новини дюнах”, 3 с. 10.35 “Красуня за 12 годин 08.10 Спорт 15.00 “Служба новин - 2” 08.15 Погода “Соціальний пульс” 11.35, 12.35 “Сімейні ме08.20 Гiсть студiї 15.15 Погода лодрами - 3” 08.40 Гiсть студiї 16.00 Дивовижні мешканці 13.35, 01.50 Т/с “Величне 09.00 Підсумки дня саду ICTV 16.45 Погода століття. Роксола09.35 Погода на”. (І) 09.55 Час-Ч 16.50 Феєрія мандрів 05.05 Факти 15.40 Т/с “Свати - 6”. (І) 10.05 Книга.ua 17.30 Кеннет Коупленд Пе05.45 Світанок 16.45 “ТСН. Особливе” 10.30 Погода реможний голос 06.45, 16.30 Т/с “Брата10.45 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕ- 17.10 Т/с “Фатмагюль”. віруючого ни-2” (І) БАЧЕННЯ 18.00 Місто маркет 08.45 Факти. Ранок 20.30, 03.30 Т/с “Попіл” 12.00 Новини 18.10 Дитячий кінозал 22.30 “Українські сенсації. 09.15, 19.25 Надзвичайні 18.30 “Служба новин 12.10 Діловий світ новини Росія: Колос на гли12.40 Погода “Соціальний пульс” 10.10 Т/с “Прокурорська няних ногах” 12.45 Т/с “МонтеКрісто”, 18.50 “Економічний пульс” перевірка” 00.10 Х/ф “Бладрейн 2”. 51 с. 18.55 Погода 12.45, 15.45 Факти. День (ІІІ) 13.45 Віра. Надія. Любов 19.00 Новини 13.15 Кримінальна Україна 05.00 “Телемагазин” 14.45 Euronews 14.10, 16.15 Т/с “Бомби- 19.25 БІЗНЕС 14.55 Діловий світ. Агросекло. Продовження” 19.30 Спорт “ІНТЕР” тор 19.40 Погода 18.45 Факти. Вечір 15.00 Новини 19.45 Астрошоу 20.20 Х/ф “Туман-2”. (ІІ) 05.25 Т/с “Повернення 15.15 Брифінг Кабміну Ук20.00 Місто маркет 23.40 Х/ф “Розплата”. (ІІ) Мухтара-2” раїни 20.10 Ворскламанія 01.25 Х/ф “Прапори на07.00, 07.30, 08.00, 15.45 Погода 20.35 Цікава історія ших батьків”. (ІІ) 08.30, 09.00, 15.50 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕ21.00 “Служба новин 12.00, 14.00, 17.45 03.30 Х/ф “Поліцейська БАЧЕННЯ “Соціальний пульс” академія-7. Місія у Новини 16.50 Д/ф “Різні адреси 21.25 Погода Москві” 07.15, 07.35, 08.10, війни” 21.30 Новини 08.35, 09.20 “Ранок 04.45 Т/с “З тобою мені 17.25 Щоденник ПКЄ-2014 22.00 БІЗНЕС з ІНТЕРом” краще” 17.35 Про головне 22.05 Спорт 10.00, 03.40 Т/с “Вулиці 18.00 Погода розбитих ліхтарів СТБ 22.10 Погода 18.05 Діловий світ 22.15 Астрошоу 13” 18.20 Новини 05.35 “Все буде добре!” 22.20 Місто маркет 12.25 Д/с “Слідство вели... 18.50 Час-Ч з Леонідом Каневсь- 07.25 “Неймовірна правда 22.25 “Економічний пульс” 19.00 Передвиборні про зірок” 22.30 Х/ф “Довга дорога в ким” агітаційні програми дюнах”, 4 с. 13.20, 14.20 “Судові спра- 08.30 Х/ф “На мосту”(І) кандидатів на пост 10.20 “Слідство ведуть 00.00 Новини ви” Президента України 14.45 “Сімейний екстрасенси” 00.25 БІЗНЕС суд” 19.55 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕ- 15.45 Т/с “Кожен 00.35 CПОРТ за себе” 11.20 “МастерШеф - 3” БАЧЕННЯ 00.40 Погода 18.05 “Стосується кожного” 16.00 “Все буде добре!” 20.50 Діловий світ 18.00 “Вікна-Новини” 00.45 Астрошоу 19.00 Т/с “Поки станиця 21.00 Підсумки дня 18.30 “Неймовірна правда 00.50 Місто маркет спить” 21.20 Шустер Live. Будні про зірок” 01.00 ХХ століття воїн 20.00 “Подробиці” 22.00 Міжнародний пісен- 20.30 Т/с “До побачення, 19.55 “Слідство ведуть 02.00 Х/ф “Убивчий ний конкурс Євробаекстрасенси” стриптиз” хлопці” чення 2014. Другий 20.55 Х/ф “Ой, ма-моч03.10 “Світські хроніки” 21.35 Т/с “Дорога додопівфінал ки!”(І) 03.30 Пам’яті Григорія му” 00.00 Підсумки Горіна 23.25 Т/с “Картковий бу- 22.00 “Вікна-Новини” 00.25 Погода 22.35 “Я соромлюсь свого 04.30 Х/ф “О 6 годині вединок 2”. (ІІ) 00.30 На слуху тіла” 01.30 Х/ф “Дот” чора після війни” 00.55 Від першої особи 02.55 Т/с “Зачароване ко- 00.30 “МастерШеф - 3” 01.20 Трійка, Кєно, Макси04.15 Нічний ефір хання” “ЛТАВА” ма 01.25 ТелеАкадемія Місто/”ТОНІС” ТЕТ 07.00 Гімн України 02.25 Новини 06.00 “Таке спортивне жит- 07.02 Молитва за Україну 02.45 Т/сс”МонтеКрісто”, 06.00 Приколи на перерві 07.05 “Ранок на “Лтаві” тя. Іван Богдан” 51 с. 06.25, 09.30 М/с “Маша і 07.30 “Тема дня” 06.30 Новини 03.35 Новини ведмідь”. (І) 07.50 “Ранок на “Лтаві”. 07.00 БІЗНЕС 03.50 Хто в домі хазяїн? 06.50 “Шоу Гарфілда”. (І) Продовження 04.15 Ближче до народу 07.20 М/с “Лалалупси”. (І) 07.05 Спорт 09.15 ПТН 07.10 Погода 04.45 Включення з Кабінету 07.45 Мультик з Лунтіком 09.45 Новини. Кременчук Міністрів України 08.15 М/с “Черепашки му- 07.15 Астрошоу 10.05 Т/с “Серцю не нака07.20 Світ подорожей 05.00 Підсумки дня танти ніндзя”. (І) жеш”, 95с. (ЗА) 05.20 Діловий світ. Агросек- 08.45 М/с “Тімон і Пумба”. 08.30 Новини 10.45 “З перших вуст” тор (І) 08.55 БІЗНЕС

Четвер, 8 травня

Супутникове та кабельне телебачення ПЕРВЫЙ КАНАЛ “ОРТ УКРАИНА” 04.00, 08.00, 11.00, 14.00 Новости 04.05 “Доброе утро” 08.15 “Контрольная закупка” 08.40 “Жить здорово!” 09.40 “Модный приговор” 10.35 “Истина где-то рядом” 11.15 “След” 11.50 “Дело ваше...” 12.25 “Остров Крым” 13.00 Другие новости 13.25 “Время обедать!” 14.30 “В наше время” 15.20 “Они и мы” 16.10 “Жди меня” 17.00 Вечерние новости 17.25 “Давай поженимся!” 18.35 “Споемте, друзья!”, Концерт 20.00 “Время” 20.30, 03.05 Т/с “Переводчик” 21.20 “Война и мифы” 22.15 Великая война. “Битва за Берлин” 23.05 Х/ф “Белорусский вокзал” 00.45 Х/ф “Один из нас” 02.25 “Две славы солдата и актера”

13.00 “Воздушный извозчик”. (І) 14.30, 02.30 “Тишина”. (І) 16.00, 17.30 “Сыщик”. (І) 19.00 “Женя, Женечка и “Катюша”“. (І) 21.00 “Старшина”. (І) 23.00 “Не могу сказать “прощай”“. (І) 01.00 “Улица полна неожиданностей”. (І) 04.00 “Стукач”. (І) 05.30 “Поживем - увидим”. (І) “ТЕЛЕКЛУБ” 20.00 Т/с “Улицы разбитых фонарей. Новые приключения ментов”. (ІІ) 21.00 Т/с “Паутина - 7”. (ІІ) 22.00 Т/с “Время Синдбада”. (ІІ) 23.00 Т/с “Штрафбат”. (ІІ) 00.00 Т/с “Расписание судеб”. (ІІ) 01.00 Т/с “Аэропорт”. (ІІ) RTVi 06.00 “Особое мнение”. “Экономические новости” 07.00 Мультфильмы 08.00 “Вечерние новости из Америки” 09.00, 17.00 Т/с “Утёсов. Песня длиною в жизнь”. (І) 10.00, 21.00, 01.00 Т/с “Застава Жилина”. (ІІ) 11.00 Х/ф “Сочинение ко Дню Победы”. (І) 13.00, 19.00, 05.00 Т/с “Дети Арбата”. (ІІ) 14.00, 20.00, 23.30 Т/с “Две судьбы”. (ІІ) 15.00, 00.30 “Городские легенды” 15.30, 23.00 “Американский ликбез”. “Голливуд” 16.00, 18.00 “Сейчас в мире” 16.08, 18.08, 04.00 “Особое мнение” 22.00 “Сейчас в мире”. “Особое мнение” 02.00 Х/ф “Иван”. (ІІ)

НТВ-МИР 05.00 “НТВ утром” 07.10 “Школа злословия” 08.00 Т/с “Сталин.Live” 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 “Сегодня” 09.25 “Дачный ответ” 10.30 “Медицинские тайны” 11.05 Т/с “Улицы разбитых фонарей-11” 12.35 “До суда” 13.35 “Суд присяжных” 14.35, 17.35 “Обзор. Чрезвычайное происшествие” 15.30 “Суд присяжных. Окончательный вердикт” 16.40 “Дело врачей” 18.35 “Прокурорская проверка” 19.50 “Говорим и показываем” 20.45 Т/с “Улицы разбитых фонарей-13” “ENTER-фильм” 22.45 Т/с “Дикий-4” 00.35 Т/с “Мент в законе- 06.00 Советские мультфильмы 5” 02.30 Д/с “Освободители” 09.30 Х/ф “У тихой пристани” “НАШЕ КИНО” 11.00 Шутка за шуткой 12.30, 18.50 Х/с “Клон” 07.00 “Похищение “Са14.10, 20.30 Х/с “Две войи”“. (І) судьбы” 09.00 “Шел четвертый год 15.50 Х/ф “Фараон” войны...”. (І) 22.30 Х/ф “Взбесивший11.00 “Прости”. (ІІ) ся автобус”

09.10 М/ф “Сердиті пташки”. (І) 10.00 Єралаш 11.10, 21.00 Країна У 13.30, 21.55 6 кадрів 14.50 Віталька 15.55 Дайош молодьож! 17.15, 20.00 Т/с “Кухня”. (І) 18.10, 22.50 Т/с “Світлофор”. (ІІ) 19.05 Розсміши коміка 23.45 Надто грубо для Ютуб’а 00.40 Между нами 01.40 Міняю жінку 3 02.25 Т/с “Беверлі Гілз 90210. Нове покоління”. (ІІ) 03.55 З ночі до ранку

00.00 Х/ф “Стамбульский 09.00, 14.25 “В ритме тантранзит” ца. Zumba” 01.30 Бойцовский клуб 09.30, 13.10 “Дело вкуса” 02.30 Киноляпы 10.20 Телемагазин “Кош04.30 Саундтреки товна крамничка” 11.50, 20.55 “Временно доступен” “TВ 1000 Kинo” 15.15 Ювелирочка 04.00 “Ночь закрытых 20.00 Вечерний мультик дверей”. Х/ф (ІІ) 20.15 “КиноМакси” 06.00 “Приключения 22.10 “Женские откровеШерлока Холмса и ния” доктора Ватсона: 22.35 “Ukrainian Fashion Собака БаскервиWeek” лей”. Х/ф (І) 08.50 “Дом с башенкой”. РТР “Планета” Х/ф (ІІ) 10.20 “Сокровища О. К”. 05.00 “Утро России” Х/ф (ІІ) 09.05 Т/с “Хозяйка моей 12.20 “Приключения судьбы” Шерлока Холмса и 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 доктора Ватсона: Вести Сокровища Агры”. 10.30, 13.30, 15.15, 18.35 Х/ф (І) Местное время. Вес15.10 “Искупление”. Х/ф ти-Москва (ІІ) 10.50 Х/ф “Дела семей17.20 “Туман”. Х/ф (ІІ) ные” 20.00 “Туман 2”, Серия 1” 14.05 “Особый случай” фантастическая дра- 15.00, 04.10 Т/с “Пока ма (ІІ) станица спит” 21.00 “Туман 2”, Серия 2” 16.35 Х/ф “Райский угофантастическая дралок” ма (ІІ) 19.50 Х/ф “СМЕРШ. Скрытый враг” 22.00 “Гагарин: Первый в космосе”, биопик (І) 00.10 “Живой звук” 00.00 “Рябиновый вальс”. 02.00 Х/ф “Вылет задерживается” Х/ф (І) 01.50 “В начале славных 03.25 “Семь нот для Безымянной высоты. дел”. Х/ф (І) Правда о подвиге” “2+2” “TBi” 06.00 Х/ф (І) 06.15 “Обережно, модерн!” 06.00 ЖИВЯком 07.00, 16.30 Т/с “Солда- 06.30 DOUBLE ЯТЬ 07.00 Сегодня о главном ти-17”. (І) 08.00 Утренние курасаны 09.00, 18.30 Новини 2+2 09.20 Х/ф “Наказ: Перей- 11.00 ТВій День 11.20 Обзор блогов ти кордон”. (І) 11.25 Д/п “Аномальні зони” 11.40 ТВій День 12.25 Д/п “10 відсотків ди- 12.00 Сегодня 12.20 ТВій День ва” 12.40 Обзор блогов 13.25 Д/п “Великі битви” 14.05 Д/п “Великі катастро- 13.00 Базар_ІТ 13.10 ТВій День фи” 13.30 Особое мнение 14.30 Д/п “ВМФ СССР. 14.00 Сегодня Хроніка перемоги” 14.15 ТВій День 15.10 Д/п “Таємниці 14.30 Особое мнение розвідки” 15.00 Сегодня 16.00 Д/п “Технодром” 15.35 Обзор блогов 19.00 Т/с “Ментівські 15.50 ТВій День війни-6”. (ІІ) 16.00 Особое мнение 21.00 “ДжеДАІ” 21.25 Х/ф “Фріранер”. (ІІ) 16.30 TBiNews 16.40 Арт дозор 23.20 Х/ф “Жуки”. (ІІІ) 01.15 Х/ф “Мегазмія”. (ІІІ) 17.00 Сегодня 17.15 ТВій День 02.40 Х/ф “Відьма”. (І) 17.30 TBiNews “MAXXI-TV” 17.40 Обзор блогов 18.00 Сегодня 06.35, 19.25 Йога 19.05 Базар_ІТ 07.20, 13.45 “Детское вре- 19.10 TBiNews мя” 19.30 Особое мнение 08.05 “Сбросим лишнее” 20.00 Сегодня о главном 08.30, 14.50 “Все про все” 21.00 Сегодня 08.50, 23.25 MaxxiМузыка 22.00 Горячее кресло

10.50 “До речі…” Технічна перерва з 11.00 до 16.00 16.00 ПТН 16.30 “Полтавщино, співай!” 16.45 Мультфільм (ДА) 17.10 “Тема дня” 17.30 “ Позиція” 18.00 “Виконавча влада. щоденні будні” 18.52 “До речі…” 19.00 ПТН(сурдопереклад) 19.30 “З музичної скриньки “Лтави” 19.45 Ток – шоу “Відверто про…” . Україна у Другій світовій війні. 20.37 “До речі… 20.45 “Гостинець від Телесика”. Вечірня казка 21.00 ПТН 21.30 Новини. Кременчук 21.45 Т/с “Серцю не накажеш”, 96с. (ЗА) 22.40 “Україна. Полтавщина. Світ. Час – тайм” 22.58 Молитва за Україну “НОВИЙ КАНАЛ”

04.00 Х/ф “Глухар. Повернення”. (І) 05.30 Срібний апельсин НТН 04.55, 04.05 “Телеклініка доктора Болена” 05.15, 15.15 Т/с “Таємниці слідства - 5”. (І) 08.30 Ранковий “Свідок” 09.00, 21.40, 02.55 “Випадковий свідок” 10.00 Т/с “Мовчазний свідок” 11.20, 19.30 Т/с “Охоронець - 3” 15.00, 19.00, 02.25, 04.30 “Свідок” 22.00 Т/с “Лютер”. (ІІ) 00.00 Т/с “Банши - 2”. (ІІІ) 01.00 Т/с “CSI: Лас-Вегас - 8”. (ІІ) 01.40 Т/с “Мертва зона”. (ІІ) 03.40 “Таємниці кримінального світу” “К1”

06.00 “Шеф-кухар” 05.50 М/с “Дак Доджерс” 06.30 “TOP SHOP” 06.35 Kids Time 07.30 Т/с “Моя прекрасна 06.35 М/с “Дак Доджерс” няня”. (І) 07.00 Підйом 08.50 “Мультфільми”(І) 08.00 Т/с “Вороніни” 09.20 М/с “Смішарики”. (І) 09.00 Т/с “Не родись 09.50 Т/с “Всі жінки - відьвродлива” ми”. (І) 09.55 Т/с “Щасливі ра13.10 Т/с “Дикий ангел”. зом” (І) 15.00 Т/с “Віолета” 15.00 “Орел і Решка” 16.00 Т/с “Татусеві дочки” 16.00 Т/с “Моя прекрасна 17.00 Т/с “Не родись няня”. (І) вродлива” 17.20 “Розсміши коміка” 18.00 Репортер 18.15 “Звана вечеря” 18.20 Абзац! 19.15 “Орел і Решка” 19.00 Т/с “Вороніни” 21.10 “Розсміши коміка” 22.00 Заковані 22.00 Т/с “Доктор Хаус”. 23.20 Т/с “Щасливі ра(ІІ) зом” 01.20 Т/с “Відчайдушні 00.20 Т/с “Друзі” домогосподарки”. 00.40 Х/ф “Дурман кохан(ІІ) ня” 02.40 “Нічне життя” 02.25 Репортер 02.30 Служба розшуку дітей “5 КАНАЛ” 02.35 Зона ночі 06.30, 07.30, 08.30, 04.40 25-й кадр 09.30, 10.30, 05.00 Абзац! 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, Канал “УКРАЇНА” 15.30, 16.30, 06.00 Остаточний вердикт 17.30, 18.55, 07.00 Події 22.30, 23.30, 07.15 Ранок з Україною 00.30, 01.30, 09.00 Події 02.30, 03.30, 09.10 Х/ф “Сестра моя, 04.30, 05.30 Час. любов”. (І) Важливо 13.00 “Говорить Україна” 06.35, 07.10, 08.10, 14.10 Т/с “Слід”. (І) 22.35, 23.15, 15.00 Події 00.15, 02.35, 03.35 15.20 Т/с “Слід”. (І) Бізнес-час 17.10 Т/с “Слід”. (І) 06.40, 18.10, 00.00, 18.00 Т/с “Сашка”. (І) 03.20, 04.35 Місце19.00 Події вий час 19.45 “Говорить Україна” 06.55, 08.50, 23.45, 00.55 21.00 Х/ф “Особиста Огляд преси справа”. (І) 07.00, 08.00, 09.00, 23.50 Т/с “Глухар. Повер10.00, 11.00, нення”. (І) 12.00, 13.00, 02.20 Події 14.00, 15.00, 03.05 Остаточний вердикт 16.00, 17.00, 23.00 Сегодня о главном 00.00 Сегодня 01.00 TBiNews 02.00 Стоп-кадр 02.50 Особое мнение 03.15 ЖИВЯком 03.40 Особое мнение 04.05 Музыкальный автомат 04.30 Музыка для взрослых “Совершенно Секретно” 10.05 “Подземный город СС”. (ІІ) 11.05 “Семья разведчиков”. (ІІ) 12.05 “Курская дуга”. (ІІ) 13.00 “Утечка мозгов”. (ІІ) 14.05 “Разведка в Великой Отечественной войне”. (ІІ) 15.10 “Уинстон Черчилль”. (ІІ) 16.05 “Загадки истории: Вторая мировая война”. (ІІ) 17.05 “Военные переводчики”. (ІІ) 18.05 “Яды”. (ІІ) 19.00 Д/ф “Дети Кремля”. (ІІ) 20.05 “Крым, Севастополь. За год до Победы”. (ІІ) 21.10 “Подпольные коллекционеры”. (ІІ) 22.05 “Джек Потрошитель: истинное лицо убийцы”. (ІІ) 23.05 Д/ф “В бой идут одни старики”. (ІІ) 00.05 “Узники. Летчики”. (ІІ) 01.00 “Рихард Зорге”. (ІІ) 02.05 “Нужное искусство”. (ІІ) 03.10 Д/ф “Родить в 60”. (ІІ) 04.05 “Граф Калиостро: ученый или шарлатан?”. (ІІ) 05.05 “Тайны Марики Рекк”. (ІІ) 06.05 “Пушистое золото”. (ІІ) 06.50 “Армия”. (ІІ) 07.15 “Тайная власть Шамбалы”. (ІІ) 08.05 “Михаил Горбачев”. (ІІ) 09.10 “Пираты 20 века”. (ІІ)

16.00, 19.50 Модный приговор 17.50, 00.20 Д/с “Игры судьбы” 18.50, 22.35 Правда о еде 21.40, 23.35 Д/с “Звёздные истории” 01.15 Мир звезд 02.00 Цвет ночи Дом Кино 03.20, 17.45 Т/с “Когда её совсем не ждёшь...” 06.05 Х/ф “Из жизни Потапова”. (ІІ) 07.45 Х/ф “Слепой музыкант” 09.10 Х/ф “Прилетал марсианин в осеннюю ночь” 10.45 Х/ф “Мымра” 12.15 Х/ф “Осень, Чертаново...”. (ІІ). Х/ф “Каденции” 15.50 Т/с “Круиз”. (ІІ) 19.20 Х/ф “КостяНика. Время лета”. (І) 21.05 Х/ф “Менялы”. (І) 22.45 Х/ф “Лучший друг моего мужа” 00.30 Х/ф “Наследство” 02.00 Х/ф “Летние сны”

Футбол 1 06.00 Чемпионат Италии. Обзор тура 06.35 Журнал Лиги Чемпионов 07.05 Чемпионат Аргентины. Обзор тура 08.00, 22.55 Севастополь Металлист. Чемпионат Украины 10.00, 15.40, 22.30 Футбол NEWS. LIVE 10.30, 20.25 Славутич Шахтер. 1/2 финала. Кубок Украины 12.30 Чемпионат Испании. Обзор тура 13.35 Вальядолид - Реал. Чемпионат Испании 16.00 Милан - Интер. Чемпионат Италии 18.00 Топ-матч 18.20 Ман Сити - Астон Вилла. Чемпионат Англии 01.00 Наполи - Кальяри. Чемпионат Италии “К2” 02.50 Чемпионат Германии. Обзор тура 05.25 Глянец 03.45 Предисловие к ЧМ06.10 Иностранная кухня 1998 06.30 Телеторговля 03.55 Нигерия - Испания. 07.35, 13.15, 20.45 МультЧМ-1998 фильмы 05.40 Программа передач 10.10 Школа доктора Комаровского “ТВ Центр” 11.30, 17.00 Женская форма 06.00 “Настроение” 14.10 Детское меню 08.20, 17.50, 05.30 М/с “Робин Гуд” 15.10 Секреты шеф-повара

18.00, 22.00, 23.00, 01.00 Час новин 07.15, 08.15, 18.35, 19.45, 22.10, 22.45, 23.25, 23.35, 03.15, 06.15 Тема/Хроніка дня 07.25, 08.25, 11.50, 17.25, 22.50, 23.50 Погода в Україні 07.40 Автопілот-новини 07.45, 18.20, 23.40, 00.20, 06.20 Час спорту 07.55, 09.10, 13.10 Погода на курортах 08.35 Драйв-новини 08.45 Трансмісія-новини 08.55, 16.10 Погода у світі 09.35, 13.35, 14.35 5 елемент 10.10, 10.35, 11.15, 12.15, 20.00, 01.15, 01.35, 05.00, 05.35 Час. Підсумки дня 16.35, 02.40, 04.40 Життя цікаве 17.35 Акцент 18.30 Вікно в Європу 19.00 Час новин, 1 блок 19.30 Час новин, 2 блок 21.40, 03.00, 04.00 ЧасТайм 00.35 В кабінетах 03.40 Кіно з Яніною Соколовою 04.15 Гра долі МЕГА 06.00 Легенди бандитської Одеси 07.30 В пошуках істини 08.20 Танки. Великі битви 09.10 Таємниці НАСА 10.10 В пошуках пригод 11.00 Сила життя 12.00 Найнебезпечніші тварини 12.50 Містична Україна 14.30 Фантастичні історії 15.20 Танки. Великі битви 16.10 Мегаспоруди 17.00 В пошуках пригод 17.50 В пошуках істини 18.40 К-278. Залишитися в живих 19.30 Фантастичні історії 20.20 Зореліт для фараона 21.10 Шукачі 22.00 Зникнувша субмарина. Трагедія К-129 22.50 Атлас 4D 23.40 Найнебезпечніші тварини 00.30 Секрети науки 01.20 Мисливці на акул 05.40 Легенди бандитського Києва 08.45, 16.40, 04.40 Т/с “Исцеление любовью” 09.30, 15.20 Д/с “Война миров. Герои и предатели” 10.15 “Доктор И...” 10.40, 18.10, 01.20 Т/с “Сердцу не прикажешь” 11.30, 14.30, 17.30, 22.00 События 11.50 “Тайны нашего кино. “Экипаж” 12.15 Х/ф “Если враг не сдается” 13.40 Д/с “Неизвестная война. Последнее сражение” 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 “Наша Москва. Парадная музыка” 16.00, 03.50 Д/ф “Жизнь и судьба артиста Михаила Ульянова” 19.00 М/ц “Повесть временных лет” 19.05, 02.05 “Право голоса” 20.15 “Петровка, 38” 20.30 Д/ф “Маршал Жуков. Первая победа” 21.15 Д/с “Война миров. От Москвы до Берлина” 22.30 Х/ф “Проверено, мин нет” 23.50 Д/с “Неизвестная война. Солдат неизвестной войны” 00.40 Д/ф “Владимир Высоцкий. Мы вращаем землю” 02.55 Временно доступен. Владимир Хотиненко 04.25 Д/ц “Портрет” Гамма 06.00, 15.05 Т/с “Закон Мерфі” 06.55, 17.25 Казки Баженова 07.50, 19.40 Подорож натураліста 08.15, 20.05 Т/с “Синдикат” 09.10, 18.55 Т/с “Все включено” 10.00, 16.00, 01.10 Гамма смаку 10.25 Здорове життя 10.55 Мультфільми 13.25, 20.50 Т/с “Контора” 14.20, 22.30 Т/с “Карусель” 16.30, 21.40 Т/с “Таксистка” 18.25 Автопарк 23.15 Вторгнення 00.15 Столичні таємниці


П’ятниця, 9 травня УТ-1/”ЕРА” 14.00 Х/ф “Гарфілд - 2”. (І) 06.00 Погода 15.35, 17.30, 03.45 Т/с 06.05 Х/ф “17 миттєвос“Попіл” тей весни”, 10 с. 20.15 “Вечірній Київ - 2014” 07.25 Погода 22.10 “В мережі” 07.30 Х/ф “17 миттєвос23.15 Х/ф “Сім психотей весни”, 11 с. патів” 08.50 Погода 05.15 “Телемагазин” 09.00 Підсумки дня 09.25 Погода “ІНТЕР” 09.45 Х/ф “Чекай на ме05.15, 03.20 Х/ф “Чисте не” небо” 11.30 “Мрії збуваються”. Зустріч через роки... 07.00 “Марафон “Наша Перемога”” Спогади про Велику Світову війну ветера- 12.20 Х/ф “У серпні 44-го” на з Грузії 15.00 “Спецвипуск. Жди 11.40 Вічний вогонь меня. Зустрічі Пере12.10 Погода моги” 12.20 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕ17.45 Новини БАЧЕННЯ 18.05 “Спецвипуск. Сто13.10 Погода сується кожного. 13.35 Українська пісня Уроки Пам’яті” 14.20 “Надвечір’я”, з Т. 19.00 Т/с “Поки станиця Щербатюк спить” 15.35 Погода 20.00, 02.30 “Подробиці” 15.40 Прем’єра. Д/ф “Но20.30 Концерт “Перемога. вий Сталінград” Одна на всіх” 16.00 “Подвигом вашим 23.00 Т/с “Привіт від “Каживем” тюші” 17.40 Погода 17.55 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕТЕТ БАЧЕННЯ 19.00 Національні дебати 06.00 Приколи на перерві 20.30 Шустер LIVE 06.25, 09.30 М/с “Маша і 21.00 Підсумки дня ведмідь”. (І) 21.25 Шустер LIVE 06.50 “Шоу Гарфілда”. (І) 00.00 Х/ф “17 миттєвос- 07.20 М/с “Лалалупси”. (І) тей весни”, 12 с. 07.45 Мультик з Лунтіком 01.20 Трійка, Кєно, Секунда 08.15 М/с “Черепашки муудачі танти ніндзя”. (І) 01.25 Хіт-парад “Національ- 08.45 М/с “Тімон і Пумба”. на двадцятка” (І) 02.35 “Нащадки”, з Н. Риб- 09.10 М/ф “Сердиті пташчинською та К. Гнаки”. (І) тенком 10.00 М/ф “Як козаки...”. (І) 03.35 Х/ф “Таксистка”, 12.45 Х/ф “Стрибок вго1 с. ру”. (І) 05.15 Світ навколо нас 14.10 Країна У 05.35 Підсумки дня 17.15, 19.05 Розсміши коміка СТУДІЯ “1+1” 18.10, 22.50 Т/с “Світлофор”. (ІІ) 06.00 Х/ф “Білоруський 20.00 Х/ф “Люди-Ікс 3: вокзал”. (І) Остання битва”. (ІІ) 07.10, 19.30, 05.30 ТСН: “Телевізійна служба 21.55 6 кадрів 23.45 Х/ф “Піраньї 3D”. новин” (ІІІ) 08.10, 01.25 Х/ф 01.15 Между нами “Єсенія”. (І) 02.25 Т/с “Беверлі Гілз 11.05 М/ф “Не бий копи90210. Нове потом”. (І) 12.30 Х/ф “Гарфілд”. (І) коління”. (ІІ)

Супутникове та кабельне телебачення ПЕРВЫЙ КАНАЛ “ОРТ УКРАИНА” 04.00, 08.50, 10.00, 14.00 Новости 04.10 “День Победы”. Праздничный канал 09.00, 23.00 Москва. Красная площадь. Парад, посвященный Дню Победы 10.10, 14.15, 17.15 Х/ф “Диверсант. Конец войны” 17.00 Вечерние новости 17.55 “Светлой памяти павших в борьбе против фашизма”. Минута молчания 18.00 Х/ф “Не покидай меня!” 21.00 “Время” 21.30 Х/ф “В бой идут одни “старики” 00.00 Х/ф “Особо важное задание” 02.15 Х/ф “До свидания, мальчики” 03.35 Х/ф “Я - “Береза” НТВ-МИР 06.10 “Школа злословия” 07.00, 09.00, 12.00, 18.00 “Сегодня” 07.20 “Их нравы” 08.00 Т/с “Сталин.Live” 09.25, 16.15 “Очная ставка” 10.30 “Смотр” 11.05 Т/с “Улицы разбитых фонарей-11” 12.30 “Битва за Крым” 13.45 “И снова здравствуйте!” 14.10 “Суд присяжных” 15.05 “Суд присяжных. Окончательный вердикт” 17.15 “Посвящение” 17.55 “Светлой памяти павших в борьбе против фашизма”, Минута молчания 18.25 “Война миров” 21.15 Т/с “Улицы разбитых фонарей-13” 23.05 Т/с “Небо в огне” 01.00 Х/ф “Гром ярости” 02.50 Д/с “Освободители” “НАШЕ КИНО” 07.00 “Женя, Женечка и “Катюша”“. (І) 09.00 “Старшина”. (І) 11.00 “Не могу сказать “прощай”“. (І) 13.00 “Улица полна неожиданностей”. (І) 14.30, 02.30 “Тишина”. (І) 16.00 “Стукач”. (І) 17.30 “Поживем - увидим”. (І)

03.55 З ночі до ранку ICTV 05.05 Служба розшуку дітей 05.10 Факти 05.50 Світанок 06.50 Х/ф “Офіцери” 08.45 Факти. Ранок 09.15, 13.15, 20.20 Т/с “Диверсант. Кінець війни” 12.45 Факти. День 18.45 Факти. Вечір 19.25 Надзвичайні новини 22.25 Х/ф “У бій ідуть лише “старики” 00.15 Х/ф “Останній бій”. (ІІ) 02.50 Х/ф “Листи з Іводзіми”. (ІІ) 05.00 Т/с “У чорному списку” СТБ 05.00 “Чужі помилки. Перевертні” 05.45 Х/ф “Міцний горішок”(І) 07.00 “Неймовірна правда про зірок” 08.10 Х/ф “Кардіограма кохання”(І) 10.05 Х/ф “Коли розтанув сніг”(І) 18.00 “Вікна-Новини” 19.00 “Неймовірна правда про зірок” 20.00 “Холостяк - 4” 22.00 “Вікна-Новини” 22.50 “Холостяк - 4” 23.45 “Холостяк - 4 Як війти заміж” 00.45 Х/ф “На мосту”(І) 02.30 Нічний ефір Місто/”ТОНІС” 05.50 “Служба новин “Соціальний пульс” 06.15 Новини 06.40 БІЗНЕС 06.50 Спорт 06.55 Погода 07.00 Астрошоу 07.05 Екосфера 07.50 Світ підводних подорожей 08.10 Новини 08.35 БІЗНЕС 08.45 Спорт 08.50 Погода 08.55 Астрошоу 09.00 Літаки ІІ-ї світової війни 10.00 “Андрій Ромоданов:

01.30 Бойцовский клуб 02.30 Киноляпы 19.00 “На войне как на вой- 04.30 Саундтреки не”. (І) 21.00 “День свадьбы при“TВ 1000 Kинo” дется уточнить”. (І) 23.00 “Преферанс по пят- 04.30 “Слон”Х/ф (І) ницам”. (І) 06.10 “Приключения 01.00 “Рабочий поселок”. (І) Шерлока Холмса и 04.00, 05.30 “Новая Шахедоктора Ватсона: резада”. (ІІ) Сокровища Агры”. Х/ф (І) “ТЕЛЕКЛУБ” 08.55 “Воробей”. Х/ф (І) 10.35 “Рябиновый вальс”. 20.00 Т/с “Улицы разбиХ/ф (І) тых фонарей. Но12.25 “Приключения вые приключения Шерлока Холмса и ментов”. (ІІ) доктора Ватсона. 21.00 Т/с “Паутина - 7”. 20 “. Х/фвек начи(ІІ) нается” 22.00 Т/с “Время Синдба- 15.20 “Туман”. Х/ф (ІІ) да”. (ІІ) 18.00, 19.00, 20.00, 21.00 23.00 Т/с “Штрафбат”. (ІІ) “Туман 2”Х/ф (ІІ) 00.00 Т/с “Расписание су- 22.00 “2 дня”. Х/ф (ІІ) деб”. (ІІ) 23.50 “Живи и помни”. 01.00 Т/с “Аэропорт”. (ІІ) Х/ф (ІІ) 01.40 “Ошибка резиденRTVi та”. Х/ф (І) 06.00 “Особое мнение”. “2+2” “Экономические новости” 06.00 Х/ф (І) 07.00 Мультфильмы 08.00 “Вечерние новости из 06.15 “Обережно, модерн!” 07.00 Т/с “Солдати-17”. Америки” (І) 09.00, 17.00 Т/с “Утёсов. 09.00, 18.30 Новини 2+2 Песня длиною в 09.30 Д/п “Велика Вітчизжизнь”. (І) няна. День за днем” 10.00, 21.00, 01.00 Т/с “Застава Жилина”. 14.15 “Нове Шалене відео по-українські” (ІІ) 16.25 “Облом UA. Новий се11.00 Х/ф “Иван”. (ІІ) зон” 13.00, 19.00, 05.00 Т/с “Дети Арбата”. (ІІ) 19.00 Т/с “Жовтий дракон”. (ІІ) 14.00, 20.00, 23.30 Т/с 23.00 Х/ф “Армія “Две судьбы”. (ІІ) Спасіння”. (І) 15.00, 00.30 “Городские 00.55 Х/ф “Капітан Грім”. легенды” (ІІ) 15.30, 23.00 “Американский ликбез”. “Голли- 02.30 Х/ф “БогданЗіновій Хмельницьвуд” кий”. (І) 16.00, 18.00 “Сейчас в мире” “MAXXI-TV” 16.08, 18.08, 04.00 “Особое мнение” 06.35, 19.25 Йога 22.00 “Сейчас в мире”. 07.20 “Детское время” “Особое мнение” 08.05 “Сбросим лишнее” 02.00 Х/ф “Сошедшие с 08.30, 20.15 “Все про все” небес”. (І) 08.50, 23.10 MaxxiМузыка 14.35 “В ритме тан“ENTER-фильм” 09.00,ца. Zumba” 09.30 “Дело вкуса” 06.00 Советские мульт10.20 Телемагазин “Кошфильмы товна крамничка” 09.30 Х/ф “Отряд Труба11.50 Фестиваль ТВ - Старт чева сражается” 12.50 “Временно доступен” 11.00 Шутка за шуткой 13.50 “КиноМакси” 12.00 Х/с “В сторону от 15.15 Ювелирочка войны” 20.00 Вечерний мультик 15.00 Х/с “Блокада” 21.00 Х/ф “У опасной чер- 20.30 “Роскошные особняки” ты” 22.30 Х/ф “Приступить к 21.05 “Путеводитель выходного дня” ликвидации” 00.00 Х/ф “Стамбульский 21.45 “Познай мир” транзит” 22.20 “Ukrainian Fashion

Проза і поезія мозку” 11.15 Х/ф “Зимородок” 13.00 Велика Вітчизняна. Недоговорене 13.45 Х/ф “Довга дорога в дюнах”, 4 с. 15.00 “Служба новин “Соціальний пульс” 16.15 “Україна у вогні, рік 41-й. Коли не вистояти не можна” 16.45 ХХ століття воїн 17.30 Кеннет Коупленд Переможний голос віруючого 18.00 Місто маркет 18.10 Дитячий кінозал 18.30 “Служба новин “, Соціальний пульс” 18.55 Погода 19.00 Новини 19.25 БІЗНЕС 19.30 Спорт 19.40 Погода 19.45 Астрошоу 20.00 Місто маркет 20.10 Ворскламанія 20.40 Феєрія мандрів 21.00 “Служба новин “, Соціальний пульс” 21.30 Новини 22.00 БІЗНЕС 22.05 Спорт 22.10 Погода 22.15 Астрошоу 22.20 Місто маркет 22.30 ХХ століття воїн 23.00 Х/ф “Довга дорога в дюнах”, 5 с. 00.30 Новини 00.55 БІЗНЕС 01.05 CПОРТ 01.10 Погода 01.15 Астрошоу 01.20 Місто маркет 01.30 Х/ф “Філософія будуару Маркіза де Сада” 03.00 Х/ф “Останнє метро” 05.00 Пам’яті Олександра Алова 05.30 Пам’яті Алли Ларіонової

10.00 Т/с “Серцю не накажеш”, 96с. (ЗА) 10.45 “З перших вуст” 10.50 “До речі…” Технічна перерва з 11.00 до 16.00 16.00 ПТН 16.30 “Полтавщино, співай!” 16.45 Д/ф “Більше, ніж життя” 17.10 Д/ф “Вдячність долі” 17.30 “Уроки історії” 18.00 Д/ф “Повернення з багряного вирію” 18.30 Д/ф “Полтавщина 1941 – 43р.. між відступом і визволенням”, 5с. 19.00 ПТН 19.30 “Серце меморіалу” 19.45 “Культурний простір” 20.37 “До речі…” 20.45 “Гостинець від Телесика”. Вечірня казка 21.00 ПТН 21.30 “З перших вуст” 21.40 Ток – шоу “Відверто про…” . Україна у Другій світовій війні. 22.40 “Україна. Полтавщина. Світ. Час – тайм” 22.58 Молитва за Україну “НОВИЙ КАНАЛ” 05.50 Служба розшуку дітей 05.55 М/с “Мисливці за привидами” 06.40 М/с “Дак Доджерс” 07.50 Файна Юкрайна 09.50 Т/с “Вороніни” 14.25 Уральські пельмені 19.10 Т/с “Вороніни” 22.10 Х/ф “Гітлер, капут”. (ІІ) 00.05 Х/ф “5 наречених”. (ІІ) 02.15 Зона ночі 05.20 25-й кадр 05.40 М/с “Мисливці за привидами” Канал “УКРАЇНА”

06.00 Остаточний вердикт 07.00 Події “ЛТАВА” 07.10 Т/с “Любка”. (І) 10.50 Т/с “Один єдиний і 07.00 Гімн України назавжди”. (І) 07.02 Молитва за Україну 14.45 Т/с “Перекладач”. 07.05 “Ранок на “Лтаві” (І) 07.30 “Тема дня” 19.00 Події 07.50 “Ранок на “Лтаві”. 20.00 Х/ф “Сталінград”. Продовження (І) 09.15 ПТН 22.50 Т/с “Янголи війни”. (І) 09.45 Новини. Кременчук Week”

РТР “Планета” 05.00 Х/ф “Был месяц май” 07.00 “День Победы”. Праздничный канал 09.00 Москва. Красная площадь. Военный парад, посвященный 69-й годовщине Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг 10.00, 13.20, 18.00 Т/с “Истребители” 13.00, 19.00 Вести 17.55 “Светлой памяти павших в борьбе против фашизма”. Минута молчания 20.00 Х/ф “Сталинград” 22.05 Х/ф “Три дня лейтенанта Кравцова” 01.15 Х/ф “Жду и надеюсь” 03.25 Х/ф “Встреча перед разлукой” “TBi” 06.00 ЖИВЯком 06.30 Частные новости 07.00 Сегодня о главном 08.00 Охотники за метеоритами 09.00 Сталь и стиль 09.30 Универсальный спортсмен 10.00 Сегодня о главном 11.00 Так как есть 12.00 Сегодня 12.20 Стоп-кадр 13.00 Х/ф “Бум”. (І) 15.00 Сегодня 15.30 DOUBLE ЯТЬ 16.00 Особое мнение 16.30 Сталь и стиль 17.00 TBiNews 18.00 Сегодня 19.00 Геофактор 19.30 Особое мнение 20.00 Знак восклицания! 21.00 Сегодня 22.00 TBiNews 23.00 Х/ф “Бум”. (І) 01.00 TBiNews 02.00 Охотники за метеоритами 02.45 Особое мнение 03.10 Знак восклицания! 04.00 ЖИВЯком 04.20 Музыкальный автомат 04.30 Музыка для взрослых

ки”. (ІІ) 12.05 “Яды”. (ІІ) 13.00 Д/ф “Дети Кремля”. (ІІ) 14.05 “Крым, Севастополь. За год до Победы”. (ІІ) 15.10 “Подпольные коллекционеры”. (ІІ) 16.05 “После Влада Листьева”. (ІІ) 17.05 “Военные звезды”. (ІІ) 18.05 Д/ф “Воспоминания о войне”. (ІІ) 19.00 “Жестокое детство”. (ІІ) 20.05 “Булат Окуджава”. (ІІ) 21.10 “Марков”. (ІІ) 22.05 “Подземный город СС”. (ІІ) 23.05 “Семья разведчиков”. (ІІ) 00.05 “Курская дуга”. (ІІ) 01.00 “Утечка мозгов”. (ІІ) 02.05 “Разведка в Великой Отечественной войне”. (ІІ) 03.10 “Уинстон Черчилль”. (ІІ) 04.05 “Джек Потрошитель: истинное лицо убийцы”. (ІІ) 05.05 Д/ф “В бой идут одни старики”. (ІІ) 06.05 “Узники. Летчики”. (ІІ) 07.00 “Рихард Зорге”. (ІІ) 08.05 “Нужное искусство”. (ІІ) 09.10 Д/ф “Родить в 60”. (ІІ) “К2” 05.25 Глянец 06.10, 07.40, 14.20, 19.50 Мультфильмы 06.30 Телеторговля 10.20 Божественный дизайн 11.35 5 идей для детской 12.00 Детское меню 12.25, 16.00 Модный приговор 13.25, 17.00 Женская форма 15.10 Секреты шеф-повара 17.50, 23.50 Д/с “Своя правда” 18.50, 00.40 Д/с “Леди на миллион” 21.00 Х/ф “Вечер” 22.50 Правда о еде 01.30 Мир звезд 02.15 Цвет ночи

02.35 Події вий час 03.20 Остаточний вердикт 06.55, 08.50, 00.55 Огляд 04.15 Х/ф “Глухар. Поверпреси нення”. (І) 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, НТН 12.00, 13.00, 05.00, 04.15 Т/с 14.00, 15.00, “Таємниці слідства 16.00, 17.00, - 5”. (І) 18.00, 22.00, 01.00 08.15 Х/ф “А зорі тут Час новин тихі...”. (І) 07.15, 08.15, 08.35, 11.40 Т/с “Вулиці розби16.35, 18.35, тих ліхтарів - 4” 19.45, 22.40, 15.25 Т/с “Таємниці 03.15, 06.15 Теслідства - 6”. (І) ма/Хроніка дня 19.00 Т/с “Стрілець” 22.45 Х/ф “Врятувати ря- 07.25, 08.25, 11.50, 17.25, 22.50 Погода дового Райана”. (ІІ) в Україні 01.50 Т/с “Закон і порядок. Відділ особли- 07.40 Автопілот-новини вих справ - 11”. (ІІ) 07.45, 18.20, 00.20, 06.20 Час спорту 03.20 “Речовий доказ” 04.00 “Випадковий свідок” 07.55, 09.10, 13.10 Погода на курортах “К1” 08.45 Трансмісія-новини 08.55, 16.10 Погода у світі 06.00 “Шеф-кухар” 09.35, 13.35, 14.35 5 еле06.30 “TOP SHOP” мент 07.30 “Мультфільми”(І) 08.20 М/с “Смішарики”. (І) 10.10, 10.35, 11.15, 09.00 Х/ф “Зорро”. (І) 11.35, 12.15, 11.20 Х/ф “Лемоні Снікет: 20.00, 01.15, 33 нещастя” 01.35, 05.00, 06.00 13.15 Х/ф “Павутина Час. Підсумки дня Шарлоти”. (І) 17.35 Не перший погляд 15.00 М/ф “Підводна брат- 19.00 Час новин, 1 блок ва”. (І) 19.30 Час новин, 2 блок 16.45 М/ф “Дорога на Ель21.40, 03.00, 04.00 Часдорадо”. (І) Тайм 18.15 “Звана вечеря” 22.10 Особливий погляд 19.15 “Орел і Решка” 00.35 Тема/Хроніка тижня 20.15 Х/ф “Мами”. (І) 02.40, 04.40 Життя цікаве 22.15 “Прожектор03.40 Кіно з Яніною Соколоперісхілтон” вою 23.45 “Розсміши коміка” 04.15 Гра долі 00.40 “Велика різниця” 02.20 “Нічне життя” МЕГА “5 КАНАЛ” 06.00 Легенди бандитської 06.30, 07.30, 08.30, Одеси 09.30, 10.30, 08.00 В пошуках істини 11.30, 12.30, 12.00 Політ над землею 13.30, 14.30, 13.00 Атлас 4D 15.30, 16.30, 15.00 1941-й. Напередодні 17.30, 18.30, 16.00 Директива № 1. Війна 22.30, 00.30, 17.00 Таємниці блокадного 01.30, 02.30, міста 03.30, 04.30, 05.30 18.00 Місто у вогні Час. Важливо 18.50 Як спокусити націю 06.35, 07.10, 08.10, 21.30 Секретні історії 22.35, 00.15, 02.35, 03.35 Бізнес- 23.30 Битва за Київ 00.30 Таємниці століття час 05.40 Легенди бандитсько06.40, 18.10, 00.00, го Києва 03.20, 04.35 Місце11.00 Х/ф “Брестская крепость”. (ІІІ) 13.15 Х/ф “Военно-полевой роман”. (І) 14.50, 02.30 Х/ф “Не покидай меня”. (ІІ) 17.55 Светлой памяти павших в борьбе против фашизма. Минута молчания 18.00 Х/ф “Матч”. (ІІІ) 20.00 Х/ф “Пять невест” 21.40 Х/ф “Баллада о солдате”. (І) 23.20 Х/ф “Рябиновый вальс”. (І) 01.00 Х/ф “Поезд идёт на восток” Футбол 1 06.00 Ювентус - Аталанта. Чемпионат Италии 08.00 Вальядолид - Реал. Чемпионат Испании 10.00, 15.25, 22.30 Футбол NEWS. LIVE 10.30 Севастополь - Металлист. Чемпионат Украины 12.25 Пункт назначения Бразилия. 7 с. 13.00 Ман Сити - Астон Вилла. Чемпионат Англии 15.00, 15.45, 18.00, 20.25 Футбол LIVE 15.55 LIVE. Николаев Сталь. Чемпионат Украины. FAVBET Лига 1 18.25 LIVE. Динамо-2 Олимпик. Чемпионат Украины. FAVBET Лига 1 21.00 Чемпионат Испании. Предисловие к туру. Премьера 21.35 Futbol Mundial. Тележурнал 22.00 Чемпионат Италии. Предисловие к туру 22.55 “Моя гра”, А. Федецкий 23.30 Кристал Пэлас - Ливерпуль. Чемпионат Англии 01.30 Рома - Ювентус. Чемпионат Италии 03.20 Аргентина - Англия. 1/8 финала ЧМ-1998 05.45 Программа передач

09.00 Москва. Красная площадь. Военный парад, посвященный 69-й годовщине Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов 10.00, 15.40 Д/с “Война миров. От Москвы до Берлина” 10.40 Х/ф “Акваланги на дне” 12.05 “Тайны нашего кино. “Тегеран-43” 12.30, 23.40 Х/ф “Ночь коротка” 13.45 Д/с “Неизвестная война. Солдат неизвестной войны” 14.45, 00.55 Концерт “Хотят ли русские войны” 16.25 Х/ф “Военно-полевой роман” 17.55 Светлой памяти павших в борьбе против фашизма. Минута молчания 18.00 Спецрепортаж о Военном параде, посвященном 69-й годовщине Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов 19.00, 02.55 Праздничный концерт на Поклонной горе. Прямая трансляция 21.10 Х/ф “Великий полководец Георгий Жуков” 05.15 “Хроники московского быта. Марш побежденных” Гамма

06.00, 15.05 Т/с “Закон Мерфі” 06.55, 17.25 Казки Баженова 07.50, 19.40 Подорож натураліста 08.15 Т/с “Синдикат” 09.10, 18.55 Т/с “Все включено” 10.00 Х/ф “Два бійця” 13.25 Т/с “Контора” Дом Кино “ТВ Центр” 14.20 Шоу О.Степаненко 03.20 Х/ф “Майор 06.00, 01.45 Х/ф “Актри- 16.00, 01.10 Гамма смаку “Вихрь”. (І) “Совершенно 16.30, 22.30 Т/с “Таксистса” Секретно” 06.55 Х/ф “В небе “Ночка” 07.10, 23.15 Д/ф “Письма ные ведьмы”. (І) 18.25 Мультфільми из будущего” 10.05 “Загадки истории: 08.10 Х/ф “Белорусский 07.35 Х/ф “Берём всё на 20.00 Х/ф “Перемога” Вторая мировая войвокзал”. (І) 23.15 Вторгнення себя” на”. (ІІ) 09.50 Х/ф “Воздушный 11.05 “Военные переводчи08.50, 14.35 События извозчик” 00.10 Столичні таємниці


Субота, 10 травня УТ-1/”ЕРА” 06.00 Погода 06.05 Від першої особи 06.35 На слуху 07.00 Шустер LIVE 10.45 Погода 10.50 Армія 11.00 Православний вісник 11.35 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 12.45 Погода 12.50 Театральні сезони 13.45 Моменти життя 15.00 Погода 15.10 Прем’єра. Д/ф “Останній напис” 16.15 В гостях у Д.Гордона 17.05 Погода 17.20 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 18.40 Щоденник ПКЄ-2014 19.00 Національні дебати 20.40 Український акцент 21.00 Підсумки дня 21.35 Головний аргумент 21.45 Мегалот 21.50 Погода 22.00 Міжнародний пісенний конкурс Євробачення 2014. Фінал 01.20 Суперлото, Трійка, Кєно 01.25 Підсумки дня 01.55 “Lady Opera”. Ольга Чубарєва 03.25 Х/ф “Таксистка”, 2 с. 05.05 Віра. Надія. Любов СТУДІЯ “1+1” 06.10 “Українські сенсації. Росія: Колос на глиняних ногах” 07.00 “Хто там?” 08.05, 08.30 М/с “Гуфі та його команда”. (І) 08.55 “Світське життя” 09.55, 11.10, 12.15, 13.20 Т/с “Свати - 6”. (І) 14.25 “Вечірній Київ - 2014” 16.25 “Вечірній квартал 2014” 18.30 “Розсміши коміка - 5” 19.30 ТСН: “Телевізійна служба новин” 20.15 “Голос країни 4. Перезавантаження” 23.00 “Вечірній квартал” 01.00 Х/ф “Білоруський вокзал”. (І) 02.35 Х/ф “Сім психопатів”. (ІІІ)

Супутникове та кабельне телебачення ПЕРВЫЙ КАНАЛ “ОРТ УКРАИНА” 04.40, 05.10 Х/ф “Жди меня” 05.00, 09.00, 11.00 Новости 06.20 Х/ф “Берег” 07.25 “Играй, гармонь любимая!” 08.05 “Умницы и умники” 08.40 “Слово пастыря” 09.15 “Смак” 09.50 “Смешарики. Новые приключения” 10.00 “Леонид Быков. “Будем жить!” 11.15 Х/ф “Сталинград” 14.20 “Леонид Броневой. “Заметьте, не я это предложил...” 15.10, 17.15 Х/ф “Покровские ворота” 17.00 Вечерние новости 17.40 Концерт Елены Ваенги “Военные песни” 18.50 “Поле чудес” 20.00 “Время” 20.20 “Сегодня вечером” 21.50 Х/ф “Лучшее предложение” 23.55 Х/ф “Зонтик для новобрачных” 01.20 Х/ф “Мой младший брат” 03.00 Х/ф “Мы с вами где-то встречались” НТВ-МИР 06.25 “Их нравы” 07.00, 09.00, 12.00, 18.00 “Сегодня” 07.25 “Сказки Баженова” 07.55 “Главная дорога” 08.25 “Готовим с Алексеем Зиминым” 09.25 “Русская начинка” 09.55 “Кулинарный поединок” 10.55 “Квартирный вопрос” 12.25 “Александр Журбин. Мелодии на память” 13.10 Т/с “Литейный” 14.10 “Своя игра” 15.00 “И снова здравствуйте!” 15.25 “Наши”, со Львом Новоженовым” 16.20 Х/ф “Конец света” 18.25 “Война миров” 20.15 Х/ф “Родина или смерть” 21.55 “Александр Буйнов. Мужчина на сцене и в жизни” 23.35 Т/с “Небо в огне” 01.30 “Судебный детектив” 02.40 Х/ф “Русский крест”

ICTV 10.25 Несвітські хроніки 10.40 Дитячий кінозал 10.50 Х/ф “Глибока течія” 13.15 За сім морів 14.15 Велика Вітчизняна. Недоговорене 15.15 Народжені вбивати 16.10 Африка. Небезпечна реальність 17.00 “Ронін. Ток-шоу з Дмитром Видріним” 17.50 Психологія поведінки тварин 18.15 “Цивілізація Incognita” 18.30 “Соціальний пульс вихідних” 19.00 Новини 19.35 Погода 19.45 Місто маркет 20.00 Снігова фортеця Адольфа Гітлера 20.40 Х/ф “Довга дорога в дюнах”, 6 с. 22.00 Новини 22.20 Погода 22.25 Місто маркет 22.30 Х/ф “Останнє метро” 01.00 Новини 01.30 Погода 01.35 Місто маркет 01.45 Екосфера 02.00 Х/ф “Тіло і душа” 03.30 Х/ф “Батько солдата” 05.00 Борис Хімічев 05.30 Анатолій Кузнєцов

05.55 Факти 06.35 Д/с “Диверсанти” 04.20 “Чотири весілля - 3” 08.10 Х/ф “Червоні хвос05.20 “Телемагазин” ти”. (ІІ) “ІНТЕР” 10.40 Х/ф “У бій ідуть лише “старики” 05.05 Х/ф “У серпні 4412.35, 13.15, 20.10 Т/с го” “Вольф Мессінг. 07.00 “Школа доктора КоТой, хто бачив крізь маровського. час” Невідкладна допомо12.45 Факти. День га” 07.35 “Школа доктора Ко- 18.45 Факти. Вечір 19.15 Надзвичайні новини. маровського” Підсумки 08.10, 10.00 Х/ф “Мосфільм. Народ- 22.05 Х/ф “Повітряна в’язниця”. (ІІ) ження легенди” 00.15 Х/ф “Голодний кро09.30 Новини лик атакує”. (ІІ) 11.00 “Обережно:) Діти!” 02.05 Х/ф “Розплата”. (ІІ) 12.10 Х/ф “Летять жу03.40 Т/с “У чорному равлі” списку” 14.10, 22.30 Концерт “Перемога. Одна на всіх” СТБ 16.05 “Міжнародний фестиваль гумору “Юрма- 06.15 Х/ф “Летять жула 2013” равлі”(І) 18.00, 20.35 Т/с “Сліпий 08.00 “Караоке на Майдані” розрахунок” 09.00 “Все буде смачно!” 20.00, 02.20 “Подробиці” 11.15 “Кохана, ми вби00.55 Х/ф “Ніч довжиною ваємо дітей” в життя” 13.15 “Холостяк - 4” 03.40 Т/с “Привіт від “Ка- 17.00 “Хата на тата” тюші” 19.00 “Україна має талант!6” ТЕТ 21.25 “Моя правда. Альона Курилова. Місія 06.00 Х/ф “В пошуках здійсненна” капітана Гранта”. (І) 22.40 “Україна має талант!07.30 Байдиківка 6”, Підсумки голосу08.30 М/с “Смішарики. Пінвання код”. (І) 23.00 “Детектор брехні - 5” 09.00 Мультик з Лунтіком 09.40 М/с “Даша-дослідни- 00.25 “Я соромлюсь свого тіла” ця”. (І) 02.05 Х/ф “СМЕРШ. 10.05 М/с “Вперед, Дієґо, “Ударна хвиля”(І) вперед!”. (І) 10.35 М/ф “Біонікл: Відрод- 03.40 Нічний ефір ження легенди”. (І) Місто/”ТОНІС” 11.50 Х/ф “Румпельштільцхен”. (І) 06.00 “Служба новин 12.55 Х/ф “Прекрасний “Соціальний пульс” “принц”“. (І) 06.30 Цікава історія 14.35 Панянка-селянка 07.15 Феєрія мандрів 16.15 Х/ф “Білі ціпоньки”. 08.00 “Зміни свій світ”, Рік (І) Реннер 18.10 Х/ф “Люди-Ікс 3: 08.30 Екосфера Остання битва”. (ІІ) 09.00 Новини 20.05 Віталька 09.25 БІЗНЕС 21.00 Розсміши коміка 09.35 Спорт 22.45 Уральскі пельмені 09.40 Погода 00.00 Т/с “Ходячі мерці”. 09.45 Астрошоу (ІІІ) 09.50 Місто маркет 01.40 Х/ф “Індіго”. (ІІ) 10.00 “Блага Звістка”, Рік Реннер 03.10 З ночі до ранку

“ЛТАВА” 07.00 Гімн України 07.02 Молитва за Україну 07.04 ПТН 07.35 Новини. Кременчук 07.50 “Ранок на “Лтаві”. Дайджест 08.45 “Зустріч для вас” 09.15 “Урок… для батьків” 09.45 “Невідома Україна. Нариси нашої історії” “Між сталевими жорнами” 10.00 “Дитяча година зі студією “Разом” 10.52 “З перших вуст” 10.55 “З музичної скриньки “Лтави” Технічна перерва з 11.00 до 16.00 16.00 ПТН 16.30 “Україна. Полтавщина. Світ. вікно в Америку”

“MAXXI-TV” 06.40, 08.20, 14.40, 23.20 “ENTER-фильм” MaxxiМузыка 07.50, 13.05 “Выдающиеся 06.00 Советские мультженщины” фильмы 09.30 Х/ф “С любимыми 07.55 “Сбросим лишнее” не расставайтесь” 09.00, 18.55 Йога 09.45 “Роскошные особня11.00 Шутка за шуткой ки” 12.00 Х/с “17 мгновений 10.20, 13.00, 19.30 “Все весны” про все” 02.00 Бойцовский клуб 10.25 “Путеводитель вы03.00 Киноляпы ходного дня” 05.00 Саундтреки 11.05 Кухня на шпильках “TВ 1000 Kинo” 11.55 “Детское время” 13.15 “Выдающиеся муж04.30 “Именины”. Х/ф (І) чины” 06.15 “Шерлок Холмс и 13.35 “Время красоты” доктор Ватсон: 14.15 “В ритме танца. Знакомство”. Х/ф Zumba” (І) 15.10 “Женские открове07.35 “Шерлок Холмс и ния” доктор Ватсон: 15.45 Ювелирочка “ТЕЛЕКЛУБ” Кровавая надпись”. 19.55 Вечерний мультик Х/ф (І) 20.15 Х/ф “Катись!” 20.00 Т/с “Улицы разби08.55 “Шерлок Холмс и 22.10 Телемагазин “Коштых фонарей. Нодоктор Ватсон: товна крамничка” вые приключения Смертельная ментов”. (ІІ) схватка”. Х/ф (І) РТР “Планета” 21.00 Т/с “Паутина - 7”. 10.10 “Шерлок Холмс и (ІІ) 05.25 Х/ф “Печники” доктор Ватсон: Ко22.00 Т/с “Время Синдба06.40, 07.15 Х/ф “Ненагроль шантажа”. да”. (ІІ) лядный мой” Х/ф (І) 23.00 Т/с “Штрафбат”. (ІІ) 07.00, 10.00, 13.00, 19.00 11.25 “Шерлок Холмс и 00.00 Т/с “Расписание суВести доктор Ватсон: деб”. (ІІ) 08.45 “Планета собак” Охота на тигра”. 01.00 Т/с “Аэропорт”. (ІІ) 09.15 “Субботник” Х/ф (І) 10.10, 13.20 Местное вре12.40 “Приключения RTVi мя. Вести-Москва Шерлока Холмса и 10.25 “Путь домой” доктора Ватсона: 06.00 Х/ф “Тайна горного Собака Баскерви- 10.55, 13.25, 19.35 Т/с подземелья”. (І) “Пепел” лей”. Х/ф (І) 07.15, 09.00 Мультфильмы 21.05 Х/ф “СМЕРШ. Удар08.00 “Вечерние новости из 15.30 “Приключения Америки” ная волна” Шерлока Холмса и 10.00, 01.30 Снято в СССР 01.05 Х/ф “Жажда” доктора Ватсона: “В москве проезСокровища Агры”. дом”, 0+ Х/ф (І) “TBi” 11.30 “Живое слово” 18.20 “Поцелуй сквозь 06.00 ЖИВЯком 12.00 “В Нью-Йорке с В.Тостену”. Х/ф (ІІ) паллером” 20.00 “Высота 89”. Х/ф (І) 06.30 Частные новости 07.00 TBiNews 13.00 “Городские легенды” 22.00 “С новым годом, 08.00 Охотники за метео13.30 “Русский акцент” мамы!”. Х/ф (І) ритами 14.00, 21.00, 03.00 Х/ф 23.40 “Слон”Х/ф (І) “Под небом Веро- 01.30 “Воробей”. Х/ф (І) 09.00 Сталь и стиль ны”. (І) 03.10 “Русский треуголь- 09.30 Универсальный спортсмен 16.00 “Открытый урок с ник”. Х/ф (ІІ) 10.00 TBiNews Дмитрием Быковым. Русская литература” “2+2” 10.30 Частные новости 11.00 Так как есть 17.00 “Эхо недели” 12.00 Сегодня 17.30 “Американский лик- 06.00 Х/ф (І) без”. “Американские 06.15 “Обережно, модерн!” 12.25 TBiNews 07.15 “Нове Шалене відео 13.00 Стоп-кадр писатели: Харпер 14.00 World Stories. Междупо-українські” Ли” народные коррес09.00 “Облом UA. Новий се18.00, 23.30, 05.00 Д/ф понденты зон” “Далеко и ещё даль14.30 Особое мнение 10.00 Т/с “Таємна стражаше с Михаилом Ко15.00 Сегодня 2”. (І) жуховым”. (І) 22.00 Х/ф “Червона спе- 15.30 TBiNews 19.00 “Сейчас в мире” 16.00 Особое мнение ка”. (І) 19.30 “Германия за неде16.30 Сталь и стиль 00.05 Х/ф “Замерзлий лю” 17.00 TBiNews світ”. (ІІ) 20.00, 00.30 “Израиль за 02.00 Х/ф “Кислородний 18.00 Сегодня неделю” 19.00 DOUBLE ЯТЬ голод”. (І) 23.00 “Русский акцент”.

“НАШЕ КИНО” 07.00 “На войне как на войне”. (І) 09.00 “День свадьбы придется уточнить”. (І) 11.00 “Преферанс по пятницам”. (І) 13.00, 01.00 “Рабочий поселок”. (І) 14.30, 02.30 “Тишина”. (І) 16.00, 17.30 “Новая Шахерезада”. (ІІ) 19.00 “Александр Маленький”. (ІІ) 21.00 “Монолог”. (ІІ) 23.00 “Тартюф”. (І) 04.00 “Проснуться в Шанхае”. (І) 05.30 “Внимание! Всем постам...”. (І)

“Центральный парк”

16.50 “Зупинись і здивуйся” 17.00 “До тебе лину я в піснях”. Музична програма 19.00 ПТН 19.30 “Телетижневик” 20.00 Д/ф “Полтавщина 1941 – 43р.. між відступом і визволенням”,6с. 20.30 “Вектори духовності” 20.45 “Гостинець від Телесика”. Вечірня казка 21.00 ПТН 21.30 “Культурний простір” 22.30 “Уроки історії 22.58 Молитва за Україну

18.00, 04.05 “Випадковий свідок” 19.00 Т/с “Каменська - 3” 22.30 Т/с “Повернути на дослідування” 02.00 Х/ф “Ніч довгих ножів”. (ІІ) 03.25 “Речовий доказ” “К1”

06.00 “Шеф-кухар” 06.30 “TOP SHOP” 07.30 “Мультфільми”(І) 09.15 М/с “Смішарики”. (І) 10.00 М/ф “Підводна братва”. (І) 11.30 Х/ф “Павутина Шарлоти”. (І) “НОВИЙ КАНАЛ” 13.15 М/ф “Дорога на Ель06.25 М/с “Дак Доджерс” дорадо”. (І) 07.30 Ревізор 15.00 “Орел і Решка. СРСР” 10.00 Ревізор 16.50 “Орел і Решка. 12.40 Страсті за Ревізором Шопінг” 14.00 Т/с “Вороніни” 17.45 Х/ф “Мами”. (І) 18.00 Х/ф “11 друзів Оу- 19.50 “Вечірній квартал” шена” 21.40 Т/с “Надприродне”. 20.15 Х/ф “12 друзів Оу(ІІ) шена” 00.10 Х/ф “Прикинься 02.00 ППШ моїм чоловіком” 04.00 Х/ф “Зозуля”. (ІІ) 02.00 Х/ф “Немає чо05.45 Зона ночі ловіків - немає проблем” Канал “УКРАЇНА” 03.15 “Нічне життя” 06.30 Срібний апельсин “5 КАНАЛ” 07.00 Події 07.10 Х/ф “Інтерни”. (І) 06.30, 07.30, 08.30, 09.00 Х/ф “Інтерни”. (І) 09.30, 10.30, 10.00 Один за сто годин 11.30, 12.30, 11.00 Т/с “Янголи війни”. 13.30, 14.30, (І) 15.30, 16.30, 15.00 Х/ф “Сталінград”. 17.30, 18.30, (І) 19.30, 20.30, 17.50 Т/с “Вийти заміж за 21.30, 22.30, генерала”. (І) 23.30, 00.30, 19.00 Події 01.35, 02.30, 19.40 Х/ф “Вийти заміж 03.30, 04.30, 05.35 за генерала”. (І) Час. Важливо 22.20 Т/с “Один єдиний і 06.35, 18.10, 00.00 Місценазавжди”. (І) вий час 02.10 Події 06.45, 07.10, 08.15, 02.50 Щиросерде зізнання 18.25, 23.45, 03.30 Т/с “Любка”. (І) 00.20, 03.25, 06.20 Час спорту НТН 06.50, 14.50, 18.35, 19.15, 20.20, 07.25 Т/с “Вулиці розби22.00, 22.35, тих ліхтарів - 4” 01.15, 02.35, 11.30 “Речовий доказ”. 03.20, 05.40 ТеБанда “Піжона” ма/Хроніка тижня 12.00 “Головний свідок” 12.50 “Правда життя. Про- 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, фесія вантажник” 12.00, 13.00, 13.20 “Переломні 80-ті” 14.10 Т/с “Стрілець” 14.00, 15.00,

19.30 Особое мнение 20.00 Сегодня о главном 21.00 TBiNews 22.00 Зеленая лампа 23.00 Х/ф “Бум 2”. (І) 01.00 TBiNews 02.00 Охотники за метеоритами 02.45 Особое мнение 03.10 Зеленая лампа 04.00 DOUBLE ЯТЬ 04.20 Музыкальный автомат 04.30 Музыка для взрослых “Совершенно Секретно” 10.05 “После Влада Листьева”. (ІІ) 11.05 “Военные звезды”. (ІІ) 12.05 Д/ф “Воспоминания о войне”. (ІІ) 13.00 “Жестокое детство”. (ІІ) 14.05 “Булат Окуджава”. (ІІ) 15.10 “Марков”. (ІІ) 16.05 “Валентин Варенников”. (ІІ) 17.05 Д/ф “Жизнь за стеной”. (ІІ) 18.05 “Альфа”. (ІІ) 19.00 Д/ф “Галина Уланова”. (ІІ) 20.05 “Цыганское счастье”. (ІІ) 21.10 Д/ф “Чапай”. (ІІ) 22.05 “Загадки истории: Вторая мировая война”. (ІІ) 23.05 “Военные переводчики”. (ІІ) 00.05 “Яды”. (ІІ) 01.00 Д/ф “Дети Кремля”. (ІІ) 02.05 “Крым, Севастополь. За год до Победы”. (ІІ) 03.10 “Подпольные коллекционеры”. (ІІ) 04.05 “Подземный город СС”. (ІІ) 05.05 “Семья разведчиков”. (ІІ) 06.05 “Курская дуга”. (ІІ) 07.00 “Утечка мозгов”. (ІІ) 08.05 “Разведка в Великой Отечественной войне”. (ІІ) 09.10 “Уинстон Черчилль”. (ІІ)

13.25, 17.00 Женская форма 15.10 Секреты шеф-повара 17.50, 23.50 Д/с “Своя правда” 18.50, 00.40 Д/с “Леди на миллион” 21.00 Х/ф “Любимчик” 22.50 Правда о еде 01.30 Х/ф “Вечер” 03.20 Глянец 04.05 Цвет ночи Дом Кино 03.20 Х/ф “Не покидай меня”. (ІІ) 05.40 Х/ф “Матч”. (ІІІ) 07.45 Х/ф “Лермонтов”. (ІІ) 09.30 Х/ф “Заказ”. (ІІ) 10.55 Х/ф “Беспокойное хозяйство” 12.25 Х/ф “Связь времён”. (ІІ) 14.15 Х/ф “Высота”. (І) 15.55 Х/ф “Пассажирка”. (І) 17.35 Х/ф “Осенний марафон”. (І) 19.20 Х/ф “Белый тигр”. (ІІІ) 21.10 Х/ф “Мужики!” 22.50 Х/ф “Каденции” 00.25 Х/ф “В день праздника” 01.50 Х/ф “Девушка с гитарой”

Футбол 1 06.00 Николаев - Сталь. Чемпионат Украины. FAVBET Лига 1 08.00 Чемпионат Испании. Предисловие к туру 08.35, 15.00 Чемпионат Италии. Предисловие к туру 09.05, 16.00, 18.45 Топматч 09.25 Чемпионат Англии. Предисловие к туру. Премьера 10.00, 15.40, 22.30 Футбол NEWS. LIVE 10.20 “Моя гра”, А. Рыбка. Премьера 11.00 Рома - Ювентус. Чемпионат Италии 13.00 Динамо-2 - Олимпик. Чемпионат Украины. FAVBET Лига 1 “К2” 16.25 LIVE. Бавария - Штутгарт. Чемпионат Гер05.25 Мир звезд мании 06.10, 07.40, 14.20, 19.45 19.00 Байер - Вердер. ЧемМультфильмы пионат Германии. 06.30 Телеторговля Премьера 10.20 Божественный ди21.00 “Моя гра”, А. Рыбка зайн 21.40 LIVE. Интер - Лацио. 11.35 5 идей для детской Чемпионат Италии 12.00 Детское меню 12.25, 16.00 Модный при- 23.50 Futbol Mundial. Телеговор журнал

16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 23.00, 01.00, 02.00, 04.00, 05.00, 06.00 Час новин 07.15, 14.10, 17.10, 19.25 Погода в Україні 07.20, 08.25, 22.25, 23.20, 00.15, 03.35 Бізнес-час 07.35 180 градусів 08.10, 13.25, 16.10, 17.25, 00.55 Погода на курортах 08.20, 01.55, 04.55, 05.55 Погода у світі 08.35 Не перший погляд 09.10 Мотор 09.35, 04.35 Укравтоконтинент 10.35, 02.15 Новинометр 11.10 Трансмісія 11.35 Автопілот-тест 11.45, 23.35 Історія успіху 12.10 Зооакадемія 12.35 Інтелект.ua 13.10 Драйв 13.35 Вперед, на Олімп! 14.35 Гра долі 15.35 Кіно з Яніною Соколовою 16.35 Арсенал 17.15 Міграційний вектор 17.35 Феєрія мандрів 19.35 Машина часу 20.35, 01.40 В кабінетах 21.10, 00.35, 05.15 Велика політика 21.35, 03.00 Вікно в Америку 04.15 Тема/Хроніка дня 06.15 Огляд преси МЕГА 06.00 Легенди бандитської Одеси 08.00 В пошуках істини 10.30 Маестро 11.00 Замах на Гітлера 13.00 Атлас 4D 15.00 Африка 16.00 В пошуках пригод 18.50 Містична Україна 20.30 Шукачі 00.30 Катастрофи століття 05.40 Легенди бандитського Києва 00.25 LIVE. Интернасьональ - Атлетико-ПР. Чемпионта Бразилии 02.30 Вольфсбург - Боруссия . Чемпионат Германии 04.15 Лилль - ПСЖ. Чемпионат Франции “ТВ Центр” 06.00, 01.30 Х/ф “Воздушный извозчик” 07.10 Х/ф “Проверено, мин нет” 08.30 “АБВГДейка” 09.00 “Православная энциклопедия” 09.25 Д/ф “Григорий Чухрай, неоконченная война” 10.05, 22.30 Х/ф “Военно-полевой роман” 11.35, 17.45, 21.00 События 11.50 Х/ф “Великий полководец Георгий Жуков” 13.55 Д/ф “Маршал Жуков. Первая победа” 14.35 “Праздник каждый день. День радио” 15.05 Х/ф “Акваланги на дне” 16.25 Таланты и поклонники. Анатолий Папанов 18.00, 04.15 Т/с “Тайный знак” 19.40, 02.40 Концерт ансамбля ВВ МВД России “Мужское ремесло” 21.20 “Жена. История любви”. И.Линдт 23.55 “Давно не виделись!” Гамма 06.00, 15.05 Т/с “Закон Мерфі” 06.55, 13.45 Казки Баженова 07.50, 14.40 Подорож натураліста 08.15, 16.00, 01.00 Гамма смаку 09.00 Здорове життя 09.30 Х/ф “Марія-Мірабелла” 10.45 Диваки 11.15, 20.35 Шоу О.Степаненко 12.00 Х/ф “Біле ікло” 13.25 Мультфільми 16.25 Х/ф “Перемога” 19.00 Х/ф “Поклич мене у світлу даль” 21.25 Х/ф “Опікун” 22.45 Х/ф “Два бійця” 00.00 Столичні таємниці


Неділя, 11 травня УТ-1/”ЕРА”

06.00 Погода 06.05 Світ православ’я 06.35 Д/ф “Благословення Матері” 07.00 Погода 07.05 Панянка та кулінар 07.35 “Дружина” 08.50 Погода 09.00 Погода 09.10 Шеф-кухар країни 10.25 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 11.15 Крок до зірок 12.20 Погода 12.25 Караоке для дорослих 13.15 Як Ваше здоров’я? 14.30 Погода 14.35 В гостях у Д. Гордона 15.35 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 16.25 Погода 16.30 Діловий світ. Тиждень 17.10 Європа співає 19.00 Національні дебати 20.55 Погода 21.00 Підсумки дня 21.35 Фольк-music 22.55 Трійка, Кєно, Максима 23.00 Ера бiзнесу. Підсумки 23.30 Погода 23.35 Країна on line 23.50 “Дружина” ТЕТ 01.20 Підсумки дня 06.00 Х/ф “В пошуках 01.45 Головний аргумент 01.55 Х/ф “Таксистка”, капітана Гранта”. (І) 4 с. 07.30 Байдиківка 05.00 “Надвечір’я”, 08.30 М/с “Смішарики. Пінз Т. Щербатюк код”. (І) 09.00 Мультик з Лунтіком СТУДІЯ “1+1” 09.40 М/с “Даша-дослідни06.00 Х/ф “Він зведе меця”. (І) не з розуму”. (І) 10.05 М/с “Вперед, Дієґо, 07.40 Х/ф (І) вперед!”. (І) 08.10, 08.35 М/с “Гуфі та 10.35 М/с “Фиксики”. (І) його команда”. (І) 11.10 М/ф “Юго і Лала”. (І) 09.00 Лотерея “Лото-заба- 12.30 Х/ф “Білі ціпоньки”. ва” (І) 10.10 ТСН: “Телевізійна 14.25 Х/ф “Звідки ви служба новин” знаєте?”. (І) 10.55 “Світ навиворіт - 5: 16.30 Мій зможе Індонезія” 12.00 “Машині казки . Ма- 17.55 Країна У 19.50 Віталька ша і ведмідь”. (І) 21.00 Розсміши коміка 12.20, 03.45 “Зіркова 22.45 Уральскі пельмені хроніка” 13.30, 21.00 “Голос країни 00.00 Т/с “Ходячі мерці”. (ІІІ) 4. Перезавантажен01.40 З ночі до ранку ня”

Супутникове та кабельне телебачення ПЕРВЫЙ КАНАЛ “ОРТ УКРАИНА” 04.45, 05.10 Х/ф “В шесть часов вечера после войны” 05.00, 09.00, 11.00 Новости 06.25 Х/ф “Берег” 07.35 “Служу Отчизне!” 08.05 “Здоровье” 09.10 “Непутевые заметки” 09.30 “Пока все дома” 10.15 “Смешарики. ПИНкод” 10.30 “Фазенда” 11.15 “Свадебный переполох” 12.10 Х/ф “Семь нянек” 13.25 Х/ф “Я шагаю по Москве” 14.40 “Евгений Матвеев. Всем сердцем - раз и навсегда” 15.35, 17.00 Х/ф “Любовь земная” 16.45 Вечерние новости 17.25 “Точь-в-точь” 20.00 “Время” 21.00 “ДОстояние РЕспублики: Давид Тухманов” 22.50 Х/ф “Две стрелы. Детектив каменного века” 00.20 Х/ф “На углу Арбата и улицы Бубулинас” 01.55 Х/ф “Сюжет для небольшого рассказа” НТВ-МИР 06.25 “Жить, чтобы летать” 07.00, 09.00, 12.00, 18.00 “Сегодня” 07.20 “Сказки Баженова” 07.50 “Их нравы” 08.25 “Первая передача” 09.25 “Едим дома!” 10.05 “Чудо техники” 10.40 “Знают ли русские русский” 10.55 “Дачный ответ” 12.25 “Золотая пыль” 13.10 Т/с “Литейный” 14.10 “Своя игра” 15.00 “И снова здравствуйте!” 15.25 “Забытый парад” 16.15 Х/ф “Мастер” 18.25 Х/ф “Дубровский” 22.55 Т/с “Небо в огне” 00.50 “День Победы”. “Спето в СССР” 01.45 “Судебный детектив” 02.55 Х/ф “Далеко от Москвы” “НАШЕ КИНО” 07.00 “Александр Маленький”. (ІІ) 09.00 “Монолог”. (ІІ)

ICTV 14.50 Повернення у дикі прерії 16.00 Тиждень 16.30 Астрошоу 16.35 Місто маркет 16.45 “Мир Вам” 17.00 Хіт парад 17.30 “Змінюючи твій світ”, Крефло Долар 18.00 Екосфера 18.30 “Світ за тиждень” 18.55 Погода 19.00 Красень-Київ 19.10 Велика Вітчизняна. Недоговорене 20.00 “Цивілізація Incognita” 20.15 “Кумири” 20.40 “Світські хроніки” 21.05 Перерваний політ Гаррі Пауерса 22.10 Х/ф “Довга дорога в дюнах”, 7 с. 23.30 “Модні історії з Оксаною Новицькою” 00.00 Тиждень 00.30 Астрошоу 00.35 Місто маркет 00.40 Світ підводних подорожей 01.00 Х/ф “Інша жінка” 02.30 Х/ф “Син полку” 03.45 Олена Яковлєва 04.15 Аркадій Інін 04.45 “Світ за тиждень” 05.10 “Світські хроніки” 22.25 Х/ф “Прилетить 05.30 “Будь в курсі!” раптом чарівник”(І) 00.20 Х/ф “СМЕРШ. “ЛТАВА” “Ударна хвиля”(І) 02.15 Нічний ефір 07.00 Гімн України Місто/”ТОНІС” 07.02 Молитва за Україну 07.04 ПТН 05.50 “Соціальний пульс 07.35 “Вектори духовності” вихідних” 07.50 “Відблиск” 06.15 Цікава історія 08.05 “Бути християнином” 07.00 Феєрія мандрів 08.20 “Соціальний захист” 08.00 Новини (сурдопереклад) 08.25 Погода 08.35 “Народна служба по08.30 Несвітські хроніки рятунку 101” 08.45 Дитячий кінозал 08.50 “Струни душ людсь09.00 Снігова фортеця ких” Адольфа Гітлера 09.05 “До чистих джерел” 10.00 “Життя сповнене радості”, Джойс Майер 09.35 “Зустріч для вас” 10.00 “Культура – 21” 10.25 Місто маркет 10.30 “Повір у себе” 10.40 “Щоденник для Технічна перерва з 11.00 батьків” до 16.00 11.20 Х/ф “Штепсель одружує Тарапуньку” 17.00 “До тебе лину я в піснях”. Музична 13.25 За сім морів програма 14.10 Дикі кішки Трента Барклі 19.00 “Тест на майбутнє”

20.00 Д/ф “Полтавщина 1941 – 43р.. між відступом і визволенням”,7с. 20.30 “Полтавщино, співай!” 20.45 “Гостинець від Телесика”. Вечірня казка 21.00 “Телетижневик” 21.30 Ювілейний концерт хору “Калина” 22.58 Молитва за Україну

ралиста” 10.55 “КиноМакси” 11.35 Х/ф “Катись!” 13.20 Фестиваль ТВ - Старт 14.15 “Время красоты” 14.45 Ювелирочка 17.55 “Детское время” 19.15 “В ритме танца. Zumba” 19.55 Вечерний мультик 21.00 “Познай мир” 21.35 “Все про все” 21.40 “Выдающиеся муж“TВ 1000 Kинo” чины” “Кош05.20, 06.45 “Приключе- 22.10 Телемагазин товна крамничка” ния Шерлока Холмса и доктора ВатсоРТР “Планета” на: Сокровища Агры”. Х/ф (І) 04.40 Х/ф “Белый налив” 08.10 “Карлик Нос”. Х/ф 07.55 “Сам себе режиссер” (І) 08.40 “Утренняя почта” 09.50 “2 дня”. Х/ф (ІІ) 09.20 Местное время. Вес11.30 “Судьба резиденти-Москва. Неделя в та”. Х/ф (І) городе 14.45 “Высота 89”. Х/ф (І) 10.00, 13.00, 19.00 Вести 16.50 “Баллада о бомбе- 10.15 “Смехопанорама” 10.45 “В мире животных” ре”. Х/ф (ІІ) 20.00 “Охота на Верволь- 11.15 Мультфильмы 11.35 Х/ф “Человек на пофа”. Х/ф (І) лустанке” 22.05 “Атомный Иван”. 13.20 “Мосфильм”. Х/ф Х/ф (ІІ) 90 шагов” 23.50 “Русский треуголь13.35 Х/ф “Зойкина люник”. Х/ф (ІІ) бовь” 02.00 “Майский дождь”. 15.35, 02.00 Х/ф “Букет” Х/ф (І) 17.30 “Смеяться разреша04.00 “Однажды двадется” цать лет спустя”. 19.35 Х/ф “СМЕРШ. Х/ф (І) Лисья нора” “Васильки для “2+2” 23.35 Х/ф Василисы” 01.35 “Путь домой” 06.00 Х/ф (І) 06.15 “Обережно, модерн!” 03.45 “Комната смеха” 07.00 Журнал Ліги “TBi” Чемпіонів УЄФА 2013-2014 06.00 ЖИВЯком 07.30 “Маски-шоу” Частные новости 10.00 “Нове Шалене відео 06.30 07.00 TBiNews по-українські” 08.00 Охотники за метео11.00 “Облом UA. Новий ритами сезон” 09.00 Сталь и стиль 12.00 “Бушидо” 10.00 TBiNews 14.50 ЧУ 29 Тур. Волинь 10.30 DOUBLE ЯТЬ Севастополь 11.00 Универсальный спор17.00, 23.15 Жіночий аметсмен риканський футбол 11.30 Aрт City 19.20 ЧУ 29 Тур. Карпати - 12.00 Сегодня Металіст 12.15 TBiNews 21.30 “Профутбол” 12.25 Геофактор 01.15 Х/ф “Армія 13.00 Х/ф “Бум 2”. (І) Спасіння”. (І) 15.00 Сегодня 02.40 Х/ф “Тривожний 15.30 TBiNews місяць вересень”. 16.00 Особое мнение (І) 16.30 Aрт City 17.00 Так как есть “MAXXI-TV” 18.00 Сегодня 19.00 World Stories. Между06.40, 08.20, 23.20 народные корресMaxxiМузыка понденты 07.50, 19.05, 21.50 “Выда- 19.30 Особое мнение ющиеся женщины” 20.00 Горячее кресло 07.55 “Сбросим лишнее” 21.00 Знак восклицания! 09.00, 18.30 Йога 22.00 Универсальный спор09.45 Джунгли шоу-бизнеса тсмен 10.15 “Путешествия нату22.30 DOUBLE ЯТЬ

23.00 Х/ф “Студентка”. (ІІ) 00.50 TBiNews 01.50 Охотники за метеоритами 02.35 Сталь и стиль 03.25 Особое мнение 03.50 Частные новости 04.15 Музыкальный автомат 04.30 Музыка для взрослых

05.00 Факти 16.00 “Розсміши коміка - 5” 05.30 Д/с “Диверсанти” 07.00 Так$і 17.00 Х/ф “Білий тигр” 07.35 Космонавти 19.30 “ТСН-Тиждень” 08.30 Зірка YouTube 00.15 “Світське життя” 09.40 Дивитись усім! 01.15 “Що? де? коли?” 10.40, 13.15 Т/с “Вольф 02.10 Х/ф “Таємничий Мессінг. Той, хто агент”. (І) бачив крізь час” 05.00 “Телемагазин” 12.45 Факти. День “ІНТЕР” 18.45 Факти тижня 20.20 Х/ф “Примарний 05.15 Т/с “Привіт від “Кагонщик”. (ІІ) тюші” 22.40 Х/ф “Примарний 07.00 “уДачний проект” гонщик-2. Дух помсти”. (ІІ) 07.35 “Міжнародний фестиваль гумору “Юрма- 00.25 Х/ф “Межа темрявий”. (ІІ) ла 2013” 02.15 Х/ф “Останній бій”. 09.30 “Недільні новини” (ІІ) 10.00 “Орел і Решка. На краю світу” СТБ 11.00 “Сусід на обід” 05.40 Х/ф “Кардіограма 12.00, 01.35 Х/ф “Коли кохання”(І) квітне бузок” 13.50 Т/с “Сліпий розра- 07.10 Х/ф “Балада про солдата”(І) хунок” 17.50, 21.40 Т/с “Так да- 09.00 “Все буде смачно!” леко, так близько” 10.45 “Караоке на Майдані” 11.40 Х/ф “Ой, ма-моч20.00, 03.00 “Подробиці ки!”(І) тижня” 15.55 “Україна має талант!21.00, 03.45 “Без протоко6” лу” 19.00 “Битва екстрасенсів 23.45 Х/ф “Розплата за 13” кохання”. (ІІ) 21.10 “Один за всіх”

11.00 “Тартюф”. (І) 13.00 “Рабочий поселок”. (І) 14.30 “Тишина”. (І) 16.00 “Проснуться в Шанхае”. (І) 17.30 “Внимание! Всем постам...”. (І) 19.00 “Майские звезды”. (І) 21.00 “Ванечка”. (І) 23.00 “Роковая ошибка”. (ІІ) 01.00 “Процесс о трех миллионах”. (І) 02.30 “Строговы”. (І) 04.00 “Путешествие будет приятным”. (І) 05.30 “Где Ваш сын?..”. (ІІ) “ТЕЛЕКЛУБ” 20.00 Т/с “Улицы разбитых фонарей. Новые приключения ментов”. (ІІ) 21.00 Т/с “Паутина - 7”. (ІІ) 22.00 Т/с “Время Синдбада”. (ІІ) 23.00 Т/с “Государственная защита”. (ІІ) 00.00 Т/с “Расписание судеб”. (ІІ) 01.00 Т/с “Аэропорт”. (ІІ) RTVi 06.00, 13.00 “Израиль за неделю” 07.00 Мультфильмы 08.00 Х/ф “Маленький боец”. (І) 09.30 “Американский ликбез”. “Американские писатели: Трумен Капоте” 10.00 Х/ф “Государственный преступник” 12.00 “Открытый урок с Дмитрием Быковым. Русская литература” 14.00, 21.00, 00.30 Х/ф “Ленинградец”. (І) 16.00, 02.30 “Городские легенды” 16.30, 23.00 “Германия за неделю” 17.00 “Американский ликбез”. “Американские писатели: Харпер Ли” 17.30 “Русский акцент”. “Мечтатели” 18.00, 23.30, 05.00 Д/ф “Далеко и ещё дальше с Михаилом Кожуховым”. (І) 19.00 “Сейчас в мире” 19.30 “Эхо недели” 20.00 “В Нью-Йорке с В.Топаллером” 03.00 Х/ф “Боевой киносборник №2”. “Жизнь за жизнь”

“ENTER-фильм” 05.45 Советские мультфильмы 08.00 Х/ф “Удивительные приключения Дениса Кораблева” 11.00 Шутка за шуткой 12.00 Х/с “Блокада” 18.00 Х/ф “Горячий снег” 19.30 Х/с “17 мгновений весны”

“НОВИЙ КАНАЛ” 06.00 25-й кадр 06.35 М/с “Мисливці за привидами” 06.55 М/с “Дак Доджерс” 07.40 Хто зверху - 2 09.50 Заковані 11.05 Хто зверху - 2 16.10 Х/ф “12 друзів Оушена” 18.35 Х/ф “13 друзів Оушена” 20.55 Х/ф “Ілюзія обману” 23.10 Х/ф “Втрачати нема чого” 01.15 Х/ф “Гітлер, капут”. (ІІ) 03.10 Х/ф “5 наречених”. (ІІ) 05.05 Зона ночі 05.25 25-й кадр Канал “УКРАЇНА” 06.20 Події 07.00 Ласкаво просимо. В гостях А.Цой 07.50 Т/с “Особиста справа”. (І) 13.15 Т/с “Вийти заміж за генерала”. (І) 17.00 Х/ф “Куди зникає любов”. (І) 19.00 Події 20.00 Х/ф “Інтерни”. (І) 22.00 Х/ф “Інтерни”. (І) 23.30 Великий футбол 01.20 Х/ф “Відділ. Страшні лейтенанти”. (І) 02.50 Події тижня 03.30 Т/с “Перекладач”. (І) НТН 04.50 Т/с “Таємниці слідства - 6”. (І) 08.05 Т/с “Каменська - 3” 11.30 “Легенди карного розшуку”. Х/ф

“Совершенно Секретно” 10.05 “Валентин Варенников”. (ІІ) 11.05 Д/ф “Жизнь за стеной”. (ІІ) 12.05 “Альфа”. (ІІ) 13.00 Д/ф “Галина Уланова”. (ІІ) 14.05 “Цыганское счастье”. (ІІ) 15.10 Д/ф “Чапай”. (ІІ) 16.05 “Наум Эйтингон. Последний рыцарь советской разведки”. (ІІ) 17.05 “Тайны Сальвадора Дали”. (ІІ) 18.05 Д/ф “Семья ХХI века”. (ІІ) 19.00 “Выстрел в журналиста”. (ІІ) 20.05 Д/ф “Кремлевские жены”. (ІІ) 21.10 “Эвтаназия. Право на смерть”. (ІІ) 22.05 “После Влада Листьева”. (ІІ) 23.05 “Военные звезды”. (ІІ) 00.05 Д/ф “Воспоминания о войне”. (ІІ) 01.00 “Жестокое детство”. (ІІ) 02.05 “Булат Окуджава”. (ІІ) 03.10 “Марков”. (ІІ) 04.05 “Загадки истории: Вторая мировая война”. (ІІ) 05.05 “Военные переводчики”. (ІІ) 06.05 “Яды”. (ІІ) 07.00 Д/ф “Дети Кремля”. (ІІ) 08.05 “Крым, Севастополь. За год до Победы”. (ІІ) 09.10 “Подпольные коллекционеры”. (ІІ) “К2” 05.25 Мир звезд 06.10, 07.40, 14.20, 19.45 Мультфильмы 06.30 Телеторговля 10.20 Божественный дизайн 11.35 5 идей для детской 12.00 Детское меню 12.25, 16.00 Модный приговор 13.25, 17.00 Женская форма 15.10 Секреты шеф-повара

12.00 “Легенди Великої ма/Хроніка тижня Вітчизняної” 07.00, 08.00, 09.00, 13.15 Х/ф “Ріоріта”. (І) 10.00, 11.00, 15.15 Т/с “Я - охоронець” 12.00, 13.00, 19.00 Т/с “Даїшники” 14.00, 15.00, 23.00 “Переломні 80-ті” 16.00, 17.00, 00.00 Х/ф “Дикі штучки 18.00, 19.00, 2”. (ІІІ) 20.00, 23.00, 01.50 Х/ф “Врятувати ря02.00, 04.00, 06.00 дового Райана”. (ІІ) Час новин 04.25 “Легенди бандитсь- 07.10, 08.15, 18.45, кого Києва” 23.50, 00.20, 06.20 04.50 “Речовий доказ” Час спорту 07.15, 12.10, 14.10, “К1” 19.25, 23.55 Погода в Україні 06.00 “Шеф-кухар” 07.35 180 градусів 06.30 “TOP SHOP” 08.10, 13.10, 16.10, 00.55 07.30 “Мультфільми”(І) Погода на курортах 07.50 М/с “Смішарики”. (І) 08.00 Х/ф “Лемоні Снікет: 08.20, 11.25, 04.55 Погода у світі 33 нещастя” 08.35 Феєрія мандрів 10.00 “Їмо вдома” 09.10, 19.35 Велика 11.30 “ВусоЛапоХвіст” політика 12.15 “Розсміши коміка” 09.35 Вікно в Америку 13.10 “Орел і Решка. 10.15 Здорові історії Шопінг” 14.10 “Орел і Решка. СРСР” 11.35 Технопарк 12.35, 03.40, 04.40 Життя 16.00 “КВК-2014” цікаве 18.15 “Вечірній квартал” 20.00 М/ф “Як приборкати 13.35 Мотор 14.35 Гра долі дракона”. (І) 21.50 Т/с “Надприродне”. 15.35, 02.15, 05.35 Машина часу (ІІ) 16.35 Фактор Безпеки 00.20 Х/ф “Немає чо17.15 Палата ловіків - немає 17.35 Новини київщини проблем” 18.30 Вікно в Європу 01.50 Х/ф “Джуно”. (ІІ) 21.00, 01.00, 05.00 Час. 03.20 “Нічне життя” Підсумки тижня “5 КАНАЛ” 21.40, 03.00 Час-Тайм 22.00 Територія закону 06.30, 07.30, 08.30, 22.35, 02.40 Кіно з Яніною 09.30, 10.30, Соколовою 11.30, 12.30, 23.35 Міграційний вектор 13.30, 14.30, 00.35 Укравтоконтинент 15.30, 16.30, 01.55, 06.25 Огляд преси 17.30, 19.30, 20.30, 22.30, МЕГА 23.30, 00.30, 06.00 Легенди бандитської 01.35, 02.35, Одеси 03.30, 04.35, 05.30 07.30 В пошуках істини Час. Важливо 11.00 Таємниці блокадного 06.35, 07.20, 08.25, міста 22.25, 23.20, 12.00 Директива № 1. Війна 00.10, 03.35, 05.55, 06.15 Бізнес- 13.00 Африка 15.00 Формула-1 час 06.45, 00.00, 03.20 Місце- 17.00 В пошуках пригод 18.50 Зореліт для фараона вий час 19.40 Таємниці НАСА 06.55, 10.50, 11.15, 20.30 Секретні історії 11.50, 13.50, 22.30 Замах на Гітлера 14.50, 18.10, 00.30 Містична Україна 19.20, 20.20, 05.40 Легенди бандитсько20.35, 01.40, го Києва 03.15, 04.15 Те17.50, 23.50 Д/с “Своя правда” 18.50, 00.40 Д/с “Леди на миллион” 21.00 Х/ф “Романтики” 22.50 Правда о еде 01.30 Х/ф “Любимчик” 03.20 Глянец 04.05 Цвет ночи Дом Кино 03.20 Х/ф “Пять невест” 05.00 Х/ф “Два бойца” 06.25 Х/ф “КостяНика. Время лета”. (І) 08.05 Х/ф “Они сражались за Родину”. (ІІ) 10.55 Х/ф “Разрешите тебя поцеловать”. (І) 12.35 Х/ф “Разрешите тебя поцеловать... снова” 14.25 Х/ф “Парень из нашего города”. (І) 16.00 Х/ф “Питер FM”. (ІІ) 17.35 Х/ф “Родня”. (І) 19.20 Х/ф “Благословите женщину”. (ІІ) 21.25 Х/ф “Сватовство гусара” 22.40 Х/ф “Слон”. (І) 00.15 Х/ф “Мой любимый клоун”. (І) 01.35 Х/ф “Спортивная честь” Футбол 1 06.00 Интер - Лацио. Чемпионат Италии 08.00 Байер - Вердер. Чемпионат Германии 10.00, 15.40, 22.55 Футбол NEWS. LIVE 10.20 Пункт назначения Бразилия: 8 с. Премьера 11.00 Д/ф “Кубок мира 1978”. Премьера 12.55 Журнал Лиги Чемпионов. Премьера 13.25 ТОП матч 13.35 Лилль - ПСЖ. Чемпионат Франции 16.00, 19.00 Футбол LIVE 16.55 LIVE. Металлург - Металлург З). Чемпионат Украины 19.25 LIVE. Заря - Шахтер. Чемпионат Украины 21.20 LIVE. “Великий футбол” 23.25 Ливерпуль - Ньюкасл. Чемпионат Англии. Премьера 01.35 Сельта - Реал. Чемпионат Испании. Премьера 03.30 Журнал Лиги Чемпионов 04.00 Ильичевец - Динамо. Чемпионат Украины 05.45 Программа передач

“ТВ Центр” 06.00, 00.00 Х/ф “Жди меня” 07.25 М/ф “Ваше здоровье” 07.45 Х/ф “Акваланги на дне” 09.05 “Праздник каждый день. День радио” 09.35 “Барышня и кулинар” 10.00 “Добро пожаловать домой!” 10.40 Х/ф “Берегись автомобиля” 11.35, 01.30 События 11.50 Д/с “Своими глазами” 12.15, 01.50 Х/ф “Океан” 14.40 Московская неделя 15.10 “Приглашает Борис Ноткин” 15.35 Х/ф “Ночь коротка” 16.50 Концерт М.Ножкина “Точка опоры” 18.00, 04.15 Т/с “Тайный знак” 19.40 Д/ф “Звёздные папы” 21.00 “В центре событий” 21.50 Х/ф “Великий полководец Георгий Жуков” Гамма 06.00, 15.05 Т/с “Закон Мерфі” 06.55, 13.45 Казки Баженова 07.50, 14.40 Подорож натураліста 08.15, 16.00, 01.00 Гамма смаку 09.00 Здорове життя 09.30 М/ф “Коник-Горбоконик” 10.45 Диваки 11.15, 21.00 Шоу О.Степаненко 12.00 Х/ф “Неспокійне господарство” 13.25 Мультфільми 16.25 Х/ф “Поклич мене у світлу даль” 18.00 Х/ф “Варіант “зомбі” 19.30 Х/ф “Кожен день лікаря Каліннікової” 21.45 Х/ф “Багато галасу з нічого” 23.00 Автопарк 00.00 Столичні таємниці


u З ЖИТТЯ ВІДОМИХ

Олег Слободян: “Якщо буде вторгнення ми відкриваємо вогонь” Державна прикордонна служба не потребує додаткового наказу на відкриття вогню в разі вторгнення Росії. Про це повідомив на брифінгу представник відділу зв’язків з громадськістю ДПС Олег Слободян. Відповідаючи на питання, чи очікують прикордонники додаткового наказу в разі початку вторгнення, він сказав: “Ми сподіваємося, що вторгнення не станеться. Але якщо раптом таке станеться, ми відкриваємо вогонь”.

Полтавка виграла поїздку на чемпіонат світу з футболу в Бразилії

13 стор. ту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова: “До Нацбанку надходить багато скарг. Але для того, щоб діагностувати хворобу, потрібно переглянути рахунок 9804 “невиконані платежі”. Там нуль, у нас все завжди гаразд. Справа в тому, що банки цього не показують. Вони бояться це показувати, тому що як тільки покажуть, почнуть закриватися лінії, банки перестануть давати один одному гроші”. Крім того, вона зазначила, що в квітні стали менше знімати депозити з рахунків у банках, а також люди стали менше купувати іноземну валюту.

Володимир Кличко переміг Алекса Леапаї Український боксер, чемпіона світу Володимр Кличко 26 квітня переміг австралійського боксера Алекса Леапаї у німецькому місті Обергаузен. 38-річний Кличко отримав перемогу над 34-річним Алексом Леапаї нокаутом у п’ятому раунді. Молодший брат з Кличків Володимир - чемпіон світу з боксу у важкій ваговій категорії за версіями WBO(2000-2003 роки, з 2008 року дотепер), IBF(з 2006 року дотепер), IBO(з 2006 року дотепер), The Ring (з 2009 року дотепер), WBA(з 2011 року дотепер).

Юрій Андрєєв: “Ніхто не скористався досвідом Чорнобиля”

Полтавське Регіональне Управління ПриватБанку - чемпіон за кількістю вручених клієнтам сертифікатів на поїздку до Бразилії. Нагадаємо, ПриватБанк - офіційний український банк чемпіонату світу з футболу FIFA 2014 у партнерстві з VISA. Двоє наших земляків вже отримали свої квитки на головну футбольну подію року. Ще одного визначила акція “Чемпіон”. Для участі в останній потрібно було лише відкрити депозитний рахунок та зареєструватися. В акції “Чемпіон” взяли участь вклади з 28 філій ПриватБанку. У 13 з них жереб визначив переможців. Пощастило і Полтаві. “Ми очікували і були впевнені в тому, що клієнти, які нам довіряють і обслуговуються в Полтавському регіональному управлінні, стануть номінантами. Ми пишаємося тим, що в партнерстві з Visa можемо надати можливість побачити футбольне свято нашим клієнтам”, - говорить директор Полтавської філії ПриватБанку Олександр Цись. До футболу лікар загальної практики сімейної медицини з Полтави Ольга Степанова ставиться позитивно, тим більше тепер, коли стала переможницею акції “Чемпіон” від ПриватБанку. “Я близько 10 років є клієнтом, постійно довіряю банку свої вклади, свої заощадження. І ось отримала за це винагороду”, - говорить переможниця акції Ольга Степанова. Сертифікат на поїздку на Чемпіонат світу з футболу FIFA 2014 від ПриватБанку у партнерстві з Visa включає переліт до Бразилії та назад, трансфер до готелю, аеропорту та стадіону з гідом, 2 ночі та 3 дні проживання у готелі та самі квитки на чемпіонат.

Мер Харкова Кернес поранений, лікарі борються за його життя Мер Харкова Геннадій Кернес поранений. Про це йдеться в повідомленні пресслужби Харківської міської ради. “28 квітня, близько 12:00, на Геннадія Кернеса скоєно замах. Харківський міський голова отримав вогнепальне поранення в спину. Він перебуває в невідкладній лікарні на операційному столі. Лікарі борються за його життя”, - йдеться в повідомленні. За останньою інформацією, Геннадія Кернеса прооперовано після поранення і він перебуває у важкому стані. Операція тривала близько двох годин, поранення медики кваліфікують як важке, вражені внутрішні органи. За словами хірурга Валерія Бойка, який проводив операцію, загроза життю буде зберігатися кілька днів. “Операція пройшла успішно. Далі ми сподіваємося на Бога і бажаємо Геннадію Кернесу сил”, - підкреслив Бойко. 29 квітня Кернеса доставлено в ізраїльське місто Хайфа для подальшого лікування.

Олена Щербакова: “Українські банки приховують боржників, щоб брати позики” Банки не показують у своїй звітності заборгованості по платежах, оскільки це може вплинути на їхню роботу з іншими банками. Про це під час круглого столу повідомила директор генерального департамен-

Голова міжнародної організації “Союз Чорнобиль” Юрій Андрєєв вважає, що події на японській АЕС у Фукусімі показали, що впродовж 28 років, що минули від аварії на Чорнобильській АЕС, світ не бажає вчитися з уроків цієї аварії. “На Фукусімі-1 аварії взагалі могло і не бути, якщо хоч чомусь навчилися від Чорнобиля. Адже і у нас, так само, як на Фукусімі, усі системи безпеки були у підвалах, і були затоплені у перші хвилини аварії”, - твердить Юрій Андрєєв, наголошуючи, що досі жодна з компаній, які експлуатують атомні станції, не стали розташовувати системи безпеки на рівнях, що не затоплюються. На його думку, це є свідченням того, що світ не має бажання вдатися до найпростіших кроків з безпеки, враховуючи досвід Чорнобильської катастрофи. Єдиним правильним кроком, до якого вдалися японські атомники після аварії на Фукусімі, це обмеження кількості людей, що брали участь у ліквідації її наслідків. “Японці залучили 1,5-2 тисячі осіб при ліквідації, а у нас до зони було вкинуто до 1 мільйона осіб з усього Радянського Союзу. Користі від цих людей практично ніякої не було, зате люди отримали важкі дози опромінення і відповідні захворювання”, - каже голова “Союз Чорнобиль”.

Катя Осадча вдягла на голову золотий батон

Телеведуча Катерина Осадча завжди стежить за трендами та втілює їх у своїх екранних образах. Цього разу голову Каті прикрасив славнозвісний золотий батон. Фото себе з аксесуаром на голові Осадча показала у Facebook. До речі, золотий батон доповнив образ Каті не просто так. Адже у Національному художньому музеї відкрилася виставка “Скарби Межигіря”, на яку Осадча і вдягла тематичний капелюшок. Катя втулила на голову “символ нашої влади”, як сказав Вакарчук.

Полтавська думка №18 (1015) 1 травня 2014 року

Павлік готовий агітувати за будь-кого через фінансову скруту Співак Віктор Павлік зізнався, що готовий співати на агітаційних концертах ледь не за будь-яку політичну силу. Причиною цього є скрутне фінансове становище артиста: “У мене вже настав той період, коли дістаю з загашників сухарі, щоб не покласти зуби на полицю. Був, правда, ще до передвиборної кампанії момент, коли певні політсили запропонували мені виступити на їхню підтримку за дуже хорошу суму - таку, що я зміг би заплатити кредит, який мені потрібно виплачувати ще кілька років. Я відмовився”, - нагадав артист.

Ющенко з нагоди 60-річчя показав свої старожитності У п’ятницю 25 квітня, коли у Національному художньому музеї відкрилася виставка “Скарби Межигір’я”, екс-президент Віктор Ющенко з родиною презентував свою колекцію українських старожитностей у Софії Київській. І хоча речі, які колись належали Януковичу, зацікавили більшу кількість людей, подивитися на так звані скарби Ющенка прийшло немало колишніх міністрів та соратників третього президента. До речі, відкриття виставки було заплановане на 23 лютого, однак через криваві події Майдану подію перенесли на квітень. Ющенко, як відомо, збирав свою колекцію протягом багатьох років. З часом вона має перерости у Музей української спадщини Віктора Ющенка. До неї входять селянські ікони, сакральна скульптура, народний одяг, вишивані і ткані рушники, килими, скрині, кераміка з різних регіонів, ручні хрести, писанки, різьблення, посуд та інші мистецькі речі побуту. Основу колекції складають предмети трьох століть - кінця ХVIII- середини ХХ.

Нашу землячку Ганну Мельниченко визнано “Спортивною сенсацією” 2013 року

рів вдалося врятувати. Водолази вже знайшли 183 тіла, решта людей вважаються зниклими без вісти, хоча вони, найімовірніше, теж потонули. Команду судна звинувачують у поганій організації евакуації. Наступного дня після аварії порома, коли Чон Хон Вон зустрічався з батьками зниклих дітей, його засвистали. Хтось навіть кинув у прем’єра пляшку води. У короткому телевізійному зверненні прем’єр сказав, що вважає за правильне взяти на себе відповідальність, і вибачився від імені уряду за неспроможність запобігти трагедії.

На честь Джекі Чана випустили спецверсію Lamborghini Aventador

Знаменитому гонконзькому акторові Джекі Чану виповнилося 60 років. З цієї нагоди Lamborghini створили спеціальну версію моделі Aventador, яка так і називається - Aventador Jackie Chan Edition. За свої 60 років уродженець Гонконгу Чен Лун, відомий любителям кіно як Джекі Чан, зіграв у 119 фільмах і отримав безліч нагород. Автомобіль створений в єдиному екземплярі. Кузов машини отримав сірий відтінок Titanium Gray, колісні диски пофарбовані в блискучий чорний, а гальмівні скоби - в червоний. Поєднання червоного і чорного характерне і для інтер’єру: зокрема, в цій комбінації виконані сидіння авто. Як нагадування про справжнє ім’я актора на підголівниках крісел і на дверях вишито слово “Лун”.

Сінгапурський бізнесмен готовий купити “Мілан” за 500 млн євро Президент італійського “Мілану” Сільвіо Берлусконі отримав пропозицію від сінгапурського магната Пітера Ліма і португальського футбольного агента Хорхе Мендеша з продажу клубу. Сума операції оцінюється в 500 млн євро. Нещодавно бізнесмен із Сінгапура заявляв, що за італійський клуб він готовий викласти 300 млн євро. Однак керівництво “россонері” відповіло відмовою. Зазначимо, за даними видання Forbes, статок 61-річного Пітера Ліма складає близько 1,7 млрд євро.

У Києві відбулася традиційна щорічна церемонія нагородження кращих спортсменів України “Спортивними Оскарами” за підсумками 2013 року - у 13-ти номінаціях. Кременчужанка Анна Мельниченко отримала “Спортивний Оскар” у номінації “Спортивна сенсація 2013 року”. Минулого року наша землячка стала чемпіонкою і володаркою Кубка світу з легкоатлетичного семиборства.

Син Віктора Цоя звинуватив російського депутата у наклепі

Хілларі Клінтон: “Путін намагається повернутися у добу СРСР” Колишній державний секретар США Хілларі Клінтон закликає керівництво країни посилити санкції щодо Росії через кризу в Україні. Про це вона заявила під час виступу в Університеті штату Коннектикут. За словами Клінтон, Росія “заплатить велику ціну” за інтервенцію в Україну. Клінтон вважає, що Захід має бути чіткий і непохитний у своїх намірах за потреби посилити тиск на президента Росії Путіна. Клінтон переконана, що своїми діями Путін намагається “повернутися у добу Радянського Союзу”. Як очікують, Клінтон братиме участь у виборах президента США у 2016 році.

Корейський прем’єр подав у відставку через затонулий пором Прем’єр-міністр Південної Кореї Чон Хон Вон пішов у відставку після трагедії з пасажирським поромом “Севол”, який затонув 16 квітня. Пором з 476 пасажирами на борту, більшість з яких складали школярі та вчителі, перекинувся і пішов на дно усього за дві години. 174 пасажи-

Син покійного лідера гурту “Кіно” Віктора Цоя Олександр просить покарати депутата Державної Думи Росії Євгена Фьодорова за наклеп. Нащадок рок-музиканта подав заяву до Слідчого комітету з проханням притягнути до кримінальної відповідальності парламентарія за те, що той заявив про співпрацю Цоя з ЦРУ. Як відомо, депутат Держдуми Євген Фьодоров вважає, що Віктор Цой був завербований агентами ЦРУ, працював за планом розвалу Радянського Союзу, а його останні пісні писали в Голлівуді. Про це депутат нещодавно заявив на камеру. У своїй заяві до слідчих Олександр Цой вказує, що депутат в рамках свого інтерв’ю повідомив завідомо неправдиві відомості, що порочать честь і гідність Віктора Цоя.


u З ЛІТОПИСУ НАШИХ ДНІВ

14 стор.

Полтавська думка №18 (1015) 1 травня 2014 р.

Генеральна прокуратура повертає державі землі Януковича енеральна прокуратура поГ вертає землю, яку незаконно привласнили екс-президент

Янукович та інші екс-високопосадовці. Про це повідомив начальник ГУ представництва в суді‚ захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень Олег Кучер, інформує прес-служба ГПУ. ГПУ завершила перевірку щодо законності надання в оренду ТОВ “Танталіт” урочища “Межигір’я”. “Встановлено, що Вишгородська РДА не мала повноважень розпоряджатися спірною земельною ділянкою державної власності та не мала права надавати її в оренду і здійснювати відчуження” ,- розповів Кучер. Крім того, начальник Головного управління додав, що проекти відведення земельних ділянок в оренду ТОВ “Танталіт” та Януковичу не розроблялись, з контро-

люючими органами не погоджувались, обов’язкову державну експертизу не проходили і на затвердження до органу, який має право розпоряджатись оспорюваними земельними ділянками, не подавались. Таким чином, заявлено три позови в інтересах держави про визнання незаконними та скасування розпоряджень, визнання недійсним договору оренди земельних ділянок і державних актів на право власності на земельні ділянки, їх витребування з незаконного володіння відповідача. Щодо орендованих земель мисливського господарства “Сухолуччя”, прокуратура встановила, що їх протиправно було вилучено з користування державного спеціалізованого лісомисливського господарства без погодження з Кабміном і пере-

дано у приватну власність для забудови. Кучер зазначив, що прокуратура Київської області заявила два позови до Київської обласної державної адміністрації, Вишгородської РДА, ТОВ “Дім Лісника” про визнання незаконними і скасування розпоряджень та визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки лісового фонду площею 17,5 га вартістю 7,2 млн грн. Також начальник управління повідомив журналістам про те, що ГПУ пред’явила позов до господарського суду міста Києва про визнання недійсними рішень Київської міської ради та державних актів про право власності, на підставі яких через фіктивний житлово-будівельний кооператив “Котміст” у власність кільком комерційним

структурам передано земельну ділянку у Конча-Заспі площею близько 40 га вартістю 126 млн грн. Крім цього, столична прокуратура виявила порушення при відчуженні земельної ділянки площею 5,6 га по Столичному шосе, 21 км у Голосіївському районі Києва. Триває перевірка щодо надання у приватну власність понад двох га землі під вертолітним майданчиком на Парковій дорозі. Кучер повідомив, що всього за перший квартал поточного року органи прокуратури в сфері земельних правовідносин розпочали 173 кримінальні провадження. За актами прокурорського реагування скасовано 73 акти органів влади місцевого самоврядування та відшкодовано 371 млн грн.

За полювання на території Януковича бізнесмени платили від 50 до 120 тисяч

ідомі бізнесмени та чиновВ ники платили десятки тисяч гривень у якості вступного внес-

ку до клубу “Кедр”, який провадив мисливство на території “Сухолуччя” Віктора Януковича. Про це свідчать документи, опубліковані на сайті “YanukovychLeaks”. Як зазначається, бізнесмен Василь Хмельницький та президент концерну “Стірол” Микола Янковський заплатили по 49,999 тис грн.

Бізнесмену Олександру Ярославському та екс-міністру вуглепрому Сергію Тулубу вхідний квиток до “Кедру” коштував 120 тис грн. Всі вони платили вступні внески на початку 2009 року на підставі протоколу від 24 грудня 2008 року. Нагадаємо, громадська організація “Товариство мисливців та рибалок “Кедр” була зареєстрована у листопаді 2008 року. Її номінальними засновниками стали екс-міністр енергетики Юрій

Бойко, екс-голова “Укравтодору” Володимир Демішкан і вищезгаданий Сергій Тулуб. Організація спочатку була зареєстрована по вул. Івана Франка, 19 у селі Нові Петрівці це офіційна адреса резиденції “Межигір’я” Віктора Януковича. Згодом місце реєстрації “Кедру” змінили на вул. Леніна, 2 у селі Сухолуччя. Членами клубу “Кедр” також були російський мільярдер Володимир Євтушенков, у якого уряд

Азарова придбав відеокамери для виборів за 996 млн грн, директор Департаменту контролю над виробництвом і оборотом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби Анатолій Радченко, екс-керівник державного Дніпровсько-Тетерівського лісомисливського господарства Микола Гордійчук. У 2011 році “Кедр” витратив 500 тис грн на подарунки для членів клубу. (За матеріалами “Наші гроші”).

Українці побачать список будівельних “компаній-аферистів” після травневих свят

онфедерація будівельників К України уклала угоду з компанією IBI-RATING, щоб створити

список недобросовісних будівельних компаній. “Ми не чекатимемо, коли недобросовісними компаніями займеться держава, вирішили самоорганізуватися. Це буде незалежний рейтинг, що матиме рекомендаційний характер. Оприлюднимо дані компаній, яким не варто довіряти”, - заявив Лев Парцхаладзе, президент Конфедерації будівельників України. Директор IBI-RATING Григорій

Перерва, зауважив, що рейтинг складатимуть за трьома принципами. Вивчатимуть історію діяльності компанії, чи є керуючі менеджери професіоналами, в т.ч. й генпідрядники. Чи має компанія всю дозвільну документацію. Також аналізуватимуть фінансовий блок. При цьому, фінансову звітність має надавати сам забудовник. “Якщо він цього не робитиме, то ми матимемо усі підстави вважати, що йому є що приховувати. Оцінку виставлятимемо не одразу. Об’єкт вивчатимемо в процесі будівництва”, - зазначив Перер-

u ХРОНІКИ

Кобеляки купують сміттєвоз за мільйон у фірми, власника якої підозрювали в шахрайстві

Кобеляцька міськрада Полтавської області 18 квітня уклала угоду з ТОВ “Донтехтранс” на придбання сміттєвоза. Вартість угоди складає 1,2 млн грн. Про це повідомляється у “Віснику державних закупівель”. Йдеться про новий сміттєвоз КО-427-90 на базі автомобіля МАЗ-630ЗАЗ або еквівалент, обладнаний кузовом для побутових відходів об’ємом не менше 22,0 м куб, універсальним захоплювачем-перекидачем контейнерів об’ємом від 0,12 до 1,1 м куб, портальним перекидачем контейнерів об’ємом 8 м куб. Бажана кількість місць у кабіні сміттєвоза - 3. Очікувана вартість закупівлі становила 0,90 млн грн, однак конкурсні пропозиції виявились дорожчими. Це може бути офіційною причиною для відміни тендеру. Однак цього разу торги відбулися, і найдешевшою стала цінова пропозиція ПП “Валява” за 1,10 млн грн, котру замовник відхилив через невідповідність технічним вимогам до сміттєвоза. Фірму “Донтехтранс” заснував 23 грудня 2013 року луганчанин Олексій Землюк, якому також належить ТОВ “Східспецтехніка”, яка, за даними “ВДЗ”, продає на тендерах транспортні засоби з травня 2009 року. У травні 2012-го вінницьке МКП “Міськсвітло” укладало угоду з ТОВ “Східспецтехніка” вартістю 414 тис грн на придбання спеціалізованого автомобіля. На усне прохання “Східспецтехніки” комунальне підприємство здійснило передоплату автомобіля на суму 399 тис грн, однак товар так і не отримало. Після пред’явлення позову приватна фірма повернула 75 тис грн замовнику. Господарський суд Луганської області рішенням від 12 лютого 2013 р. постановив стягнути з ТОВ “Східспецтехніка” решту боргу з передоплати (324 тис

ва. З його слів, нині близько десятка будівельних компаній зголосилися надати інформацію про свою діяльність. За роботою рейтингової компанії наглядатиме “Асоціація допомоги постраждалим інвесторам”. Вона матиме право вето. Користуватиметься ним в разі, якщо на її сайті будуть численні скарги на конкретну компанію забудовника. Асоціація оцінюватиме компанії по 5 критеріях: відкритість, чесність, порядність, професіоналізм, рівність. “Відкритість - це коли компанія має й надає всі договори та

грн), а також пеню за прострочення поставки автомобіля, три відсотки річних за прострочення повернення передоплати та судовий збір. Як повідомляють місцеві ЗМІ, станом на початок осені 2013 року ані грошей, ані автомобіля комунальники не отримували і змушені були звертатися до органів внутрішніх справ. Крім того, прокуратура внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом можливого зловживання службовим становищем чиновників МКП “Міськсвітло”, оскільки ті не мали права перераховувати кошти до отримання машини.

ГПУ взялась за Кірєєва: сісти може надовго

Генпрокуратура проводить досудове розслідування у справі проти судді Родіона Кірєєва, який виніс вирок Юлії Тимошенко у “газовій справі”. Про це повідомляє прес-служба ГПУ. Як повідомляється, провадження відкрите за заявами Тимошенко та її захисника у тій справі Сергія Власенка. Дії Кірєєва перевіряють за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених: ч.2 ст.375 (постановлення завідомо неправосудного вироку), ч.1 ст.374 (ненадання своєчасно захисника), ч.3 ст.371 (завідомо незаконні затримання), ч.2 ст.384 (завідомо неправдиве показання), ч.2 ст.372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності), ч.3 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України. У ході досудового розслідування, зокрема, з’ясовано, що Кірєєв, розглядаючи справу Тимошенко, “в порушення вимог” Конституції та КПК “виніс завідомо неправосудну постанову про зміну підсудній Тимошенко запобіжного заходу з підписки про невиїзд на взяття під варту”. Також він “умисно, систематично та грубо порушував передбачене чинним законодавством право підсудної на захист”. У ГПУ заявили, що “обґрунтування суддею Кі-

дозволи, чесність - те, на скільки інформація із сайту компанії відповідає дійсності, порядність - як компанія поводиться з інвесторами, професіоналізм полягає в тому, що власники компанії мають бути фахівцями в сфері будівельного бізнесу. Це мають бути не якісь прибиральниці зі швейної фабрики. Рівність полягає в повазі до партнерів по бізнесу”, перерахував Олексій Гончарук, президент Асоціації допомоги постраждалим інвесторам. Перші дані розробники рейтингу обіцяють оприлюднити після травневих свят.

рєєвим у своєму вироку наявності в діях Тимошенко складу злочину побудоване, здебільшого, на його власних припущеннях, умовиводах та особистих судженнях”. Як відомо, Верховний Суд скасував вирок Тимошенко, закривши “газову справу” у зв’язку з відсутністю події злочину.

У Дніпропетровську з’явився новий вид шахрайства з нерухомістю

Представники ринку нерухомості в Дніпропетровську повідомили про факти шахрайства при купівлі квартир, повідомив Голова галузевої ради учасників ринку нерухомості в Дніпропетровській області Сергій Логутенко. Зокрема, керівник зазначив, що людям пропонують “липову” банківську квитанцію про розрахунок за квартиру. Він зазначив, що в Україні нині діє нова норма, за якою всі угоди з оформлення нерухомості вартістю понад 150 тис грн проходять через банки. Таким чином, покупець і продавець повинні зробити розрахунок, отримати банківську квитанцію і з нею йти до нотаріуса. “У Дніпропетровську з’явилися лжеріелтори, які за 300-500 грн пропонують сторонам угоди вже готову квитанцію. Далі люди з квитанцією йдуть до нотаріуса, який, нічого не підозрюючи, узаконює угоду. Це неприпустимо і незаконно. Розрахунки необхідно проводити лише в банку. Вартість банківських послуг не більше, ніж шахраї просять за лжедовідку”, - зазначив Логутенко. Керівний партнер проекту Real up Руслан Романько підкреслив, що в даній ситуації найбільше ризикує покупець. “На руках у покупця є лише квитанція. Немає ані розміщення грошей на банківських рахунках, ані навіть самих рахунків. Виходить, що покупець передає гроші продавцю, але це ніяк не підтверджується. Виникає ситуація, коли продавець може сказати, що грошей йому не платили”.

u ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ 5 травня Міжнародний день акушерства. 150 років від дня народження К.Й.Трильовського (1864-1941), укр. громадсько-політичного діяча, правника, журналіста й видавця. 80 років від дня народження М.Л.Бієшу (1934-2012), молдавської співачки. 1581 - У місті Острог вийшов друком календар Івана Федоріва. 1945 - У Празі почалось антифашистське повстання, а німецькі війська капітулювали в Данії, Нідерландах і північно-західній Німеччині, і цього ж дня звільнено в’язнів концтабору Маутхаузен (Австрія). 1991 - Міністерство юстиції України зареєструвало Всеукраїнське товариство політичних в’язнів і репресованих. 6 травня 110 років від дня народження Ю.К.Делімарського (1904-1999), укр. хіміка. 1937 - Під час приземлення в Лейкхерсті (штат Нью-Джерсі) загорівся і протягом 36 секунд повністю згорів найбільший у світі (довжиною близько 250 метрів) дирижабль “Гінденбург”. 1943 - У Селецьких концентраційних таборах (поблизу Рязані) почалось формування 1-ї польської дивізії ім. Тадеуша Костюшка. 1994 - Королева Великобританії Єлизавета II і президент Франції Франсуа Міттеран урочисто відкрили тунель під протокою Ла-Манш. 7 травня 1920 - У ході радянсько-польської війни поляки зайняли Київ. 1945 - У Реймсі (Франція) в штабквартирі генерала Ейзенхауера підписано попередній протокол про безумовну капітуляцію німецьких збройних сил. Наступного дня о 22 год. 43 хв. в Берліні, окупованому радянськими військами, відбулось друге підписання Акту про капітуляцію. Ще до цієї події вийшов указ Президії Верховної Ради СРСР про оголошення 9 травня Днем Перемоги. 8 травня Міжнародний день Червоного Хреста. 8-9 травня - Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни. 130 років від дня народження Гаррі Трумена (1884-1972), американського політика. 1847 - Англієць Роберт Томсон запатентував гумову камеру для коліс. 1945 - У Карлхорсті (передмістя Берліна) представники німецького командування підписали Акт про безумовну капітуляцію німецьких збройних сил. 1984 - Олімпійський комітет Радянського Союзу відмовився направляти команду спортсменів для участі в XXIII Олімпіаді в Лос-Анджелесі. 9 травня День Перемоги. 90 років від дня народження Ф.Т.Моргуна (1924-2008), укр. вченого-аграрія, економіста, письменника. Багато років жив, працював і похований у Полтаві. 1944 - В ході 2-ї Світової війни війська 4-го Українського фронту зайняли військово-морську базу і місто Севастополь. 1945 - У Празі розбито останнє велике військове фашистське угрупування. 10 травня 90 років від дня народження Ю.В.Друніної (1924-1991), російської поетеси. 1940 - Німецькі війська увійшли в нейтральні Бельгію, Люксембург і Нідерланди. 1994 - Нельсон Мандела приніс присягу як президент ПівденноАфриканської Республіки, став першим чорношкірим на цьому посту. 11 травня День Матері. 110 років від дня народження Сальвадора Далі (1904-1989), іспанського й американського художника. 1907 - У Києві створено Українське наукове товариство. 1939 - В районі річки Халхін-Гол Японія напала на Монголію. 1998 - У Франції відкарбовано перші монети нової європейської валюти євро. «Полтавська Думка-2000». Обласна щотижнева газета. Передплатний індекс 22190. Свідоцтво про реєстрацію ПЛ №351 від 26.10.1999р. Засновник, видавець і головний редактор Олександр КУЛИК è Контактна адреса: 36003, м.Полтава, вул.Чорновола, 2-б, к.213. Тел./факс 60-63-43, 615-243. è E-mail: _riopoltava@gmail.com Віддруковано у “АСМІ” Замовлення № 7700 Тираж у травні — 25768 è За точність викладених у публікаціях фактів, цитат, імен відповідають автори, а в рекламній інформації — рекламодавець. è Газета не веде листування з читачами, рукописи не повертає і не рецензує, залишає за собою право редагувати схвалені до друку матеріали, не завжди поділяючи точку зору автора. è Матеріали з позначкою К друкуються на комерційних умовах. è В газеті використано інформації сайтів: www.regionnews.poltava.ua; www.dds.com.ua; www.vz.kiev.ua; www.pravda.com.ua.


15 стор.

u СПОРТКУР’ЄР

Полтавська думка №18 (1015) 1 травня 2014 р.

“Ворскла” втрачає єврокубкову перспективу

а фінішній прямій чемпіонату Н України з футболу події розгортаються надзвичайно не прог-

нозовано та інтригуюче. Цікава деталь: у двох останніх матчах “Ворскла” не програла, вигравши в Маріуполі в “Іллічівця” - 2:1 і зігравши вдома внічию з “Таврією” - 1:1. Здавалося, цілком задовільні результати - набрано 4 очка з 6 можливих. Але втрата двох у домашньому матчі з аутсайдером відкинула “Ворсклу” на восьму сходинку в турнірній таблиці. А це місце може гарантувати полтавцям хіба що повноформатну літню відпустку, а не напружену дострокову підготовку до Ліги Європи, яка зазвичай стартує раніше самого чемпіонату України. Вже можна конкретніше говорити про ті команди, які практично за допомогою своїх “котячих кігтів” починають видряпувати для себе участь в єврокубках і, схоже, що полтавців серед них немає. Перемога в Маріуполі стала по-

ОГОЛОШЕННЯ

u

ПРОДАМ öРадіотелефон марки Сіменс, радіус 100 метрів, 2 трубки. 200 грн. Тел. 2-97-88. öПричіпне до Опель-Вектра С недорого. Автогуму нову з новим диском 195х65х15, наконечники рульових тяг правий-лівий (оригінал). Тел. 050-953-81-38. öКормодробилку, 380в, 2800 об/хв., 5,5 кВт. Тел. 097-189-89-96. öЧорно-рябу теличку від високопродуктивної корови, вік 1 рік. Нові Санжари, тел.. 099-307-81-33. öНові дерев’яні подвійні вікна з коробами 1,40см х 1,40см, 3 шт. Тел. 66-31-33. öНові запчастини до трактора МТЗ-80 (недорого): чулок, полуось заднього колеса. Тел. 66-31-33. öГазову плиту 4-х конфорну, вва Польща, б/в у гарному стані, газову колонку львівську та польську б/в радянських часів. Тел. 050-96603-10. öВулики лежаки, медогонку 4рамкову. Бідони під мед молочні та бджолярські, тиски великі слюсарні, намет туристичний. Тел. 050966-03-10. öКізочку дійну (1 рік), козенят 1,5-місячного віку. Тел. 55-49-17, (099)727-55-40. öДиван - 200 грн., диван - 300 грн., шафа - 300 грн., сервант - 200 грн., письмовий стіл - 75 грн. Б/в, в хорошому стані. Фуганок (за 1 м) 120 грн. Тел. 66-68-03, (050)215-7005. öКухонний стіл - 75 грн., старий сервант - 50 грн., б/в, в гарному стані. Тиски великі - 120 грн. Подушки - 6 шт., по 50 грн. Тел. 66-6803, (050)215-70-05. öДачу. 2-поверховий будинок, 7 соток, сад, свердловина, до зупинки - 20 хв., до річки - 20 хв. Тел. 050-66-333-43. öНовосанжарський р-н., с. Вісичі, 0,2 га землі, хата, поруч колодязь, літня кухня, сарай на 3 від., вхід. погріб. Недорого. Тел. 095879-77-56. öКвартиру в с. Степне, не дорого, є газ, вода, зупинка поруч. Тел. 066-855-89-96. öГазифікований будинок у с. Жовтневе Решетилівського р-ну,

справжньому “зірковою” для тренера “Ворскли” Василя Сачка, під керівництвом якого полтавці двічі поспіль перемогли (1:0 у Полтаві і 2:1 у Маріуполі) команду колишнього тренера ворсклян Миколи Павлова, який, як ви пам’ятаєте, достроково розірвав контракт з “Ворсклою”, щоб досягати нових вершин з “Іллічівцем”. Причому, у Маріуполі Павлов настільки нервував, що отримав червону картку від судді. А ось нічия в Полтаві з “Таврією” розчарувала шанувальників “Ворскли”. Тут полтавці втратили два очка з явним аутсайдером - з командою, яка у своїх 9 матчах чемпіонату, зіграних у 2014 році, змогла набрати лише... 2 очка. Цікаво, що наступний матч, 3 травня, “Ворскла” також гратиме з аутсайдером “Металургом” у Запоріжжі. А це вже, як кажуть полтавські уболівальники, погана прикмета. Інші матчі 27 туру завершилися так: “Іллічівець”-”Севастополь”-0:0, “Зоря”-”Говерла”-1:0, “Карпати”-

u

ОГОЛОШЕННЯ

40,6 кв. м, з/д 22 сотки. Недорого. Тел. 066-090-50-24. ö4-кімнатну квартиру , 73 кв.м з усіма зручностями, с. Зубівка, 0,31 га п/з. Миргород - 12 км. Автобусне сполучення. Тел. 098-109-86-85, 093-529-85-54. öПриватизовану земельну ділянку 0,15 га., с Тахтаулове, Полтавського району. Тел. 65-42-31, 066-378-35-71. ö5 бджолосімей (вулики-лежаки на 21 рамку). Ціна договірна. Тел. 2-34-46, 099-068-63-04. öДомоволодіння в с.Дейкалівка Зіньківського р-ну: будинок, літня кухня, сарай, погріб, колодязь, водогін, газ. Земля приватизована 0,8 га. Тел. (050)402-90-56. öХолодильник “Днепр-2”. Тел. 2-47-16. öГаз. плиту “Піраміда”, біла, майже нова. Телевізор “Електрон”, робочий, діагональ - 60 см, є пульт. Тел. 066-350-43-55. öТрубу нову 5 см діам., довжина - 4 м, ставні на вікна - 5 шт, плінтуси, наличники, кутик товстий 1,5 м, скло дверне ажурне - 2 шт. Воронина. Тел. (050)66-333-43. öВелосипед чоловічий в хорошому стані, справний, недорого. Тел. (095)553-56-92, (0532)52-7185. öВелосипед жіночий, червоний в хорошому стані, справний, недорого. Тел. (095)553-56-92, (0532)52-71-85. öШвейну машинку ножну, б/в, станок металевий. Справна, в хорошому стані. Недорого. Тел. (095)553-56-92, (0532)52-71-85. öГазифікований будинок в с.Фрунзівка Решетилівського р-ну. 2 сараї, гараж, колодязь, нові пластикові вікна, телефон. Земля приватизована - 1 га, молодий сад, телефон. Ціна договірна. Тел. 0980-616-976, 77-24-09. öСкло різнокольорове (4 мм, приблизно 20 кв. м) для виготовлення художніх вітражів. Ціна - 45 грн. за кв. м. Тел. 54-36-51. öГусенят Легерт миргородські домашні. Тел. 099-005-35-42. öШпон метовий різнокольоровий для інкрустації художніх дерев’яних виробів. Ціна - 20 грн. за кв.

u

Клуб 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

“Шахтар” “Дніпро” “Металіст” “Динамо” “Чорноморець” “Зоря” “Металург” Д “Ворскла” “Іллічівець” “Севастополь” “Карпати” “Волинь” “Говерла” “Металург” З “Таврія”

І В Н П 25 25 24 26 25 25 25 25 25 24 25 25 25 26 26

18 16 13 14 12 10 10 9 9 8 6 7 6 2 2

2 5 8 5 7 9 7 10 4 5 10 6 4 6 4

М

5 54:21 4 48:22 3 46:26 7 50:32 6 28:20 6 31:24 8 41:39 6 34:33 12 23:28 11 27:38 9 27:34 12 24:41 15 19:35 18 19:51 20 15:42

О 56 53 47 47 43 39 37 37 31 29 28 27 22 12 10

”Металург”З-2:2, “Металург”Д-”Динамо”-2:1, “Металіст”-”Дніпро”-2:1, “Волинь”-”Чорноморець”-1:2.

ОГОЛОШЕННЯ u

м. Тел. 54-36-51. öВерстат деревообробний багатоопераційний. Рейсмус - 260 мм. Двигун - 1,5 кв. 54-36-51. öЗапчастини до ВАЗ2101-06 та “Москвича”. Тел. 066-790-53-17, 067-988-62-77. öНовосанжарський район, с. Бабенкове, садову ділянку 0,09 га, садовий будинок 6х5 м, сад, вода, світло, 7 хв. ходу від зупинки. Ціна договірна. Тел. 53-37-89. öПриватизовану з/д 0,27 га з житловим будинком і спорудами, газ, колодязь - у Диканьці. Тел. 06783-07-149, 098-21-36-192. öХату 6х7м, з/д 36 сот., сад 13 сот., огород, сінокос, з/д під забудову 9 сот., огор. шифер, мет. ворота. Центр села, магазин, лаборат., школа, бібл., зуп. Аеропорт. Тел. 099-569-42-46. öЗем. ділянку 0,15 га, чорнозем, Нові Санжари, Лелюхівка, 300 м автотраса Полтава-Кременчук, центр села, асфальт, газопровід, можна під забудову. Тел. 099-96889-06, 097-307-08-55. öПриватизовану з/д 0,12 га, недобудова, свердловина, ел. мережа, плодові дерева, с. Клюшники, Полтавський р-н, Микільска сільрада. Тел. 066-934-85-95, 2-01-13. öБудинок у с. Соснівка Шишацького р-ну Полтавської обл.. Сарай, колодязь, ліс, грибні місця, озера, залізничне і автобусне сполучення. Ціна договірна. Тел. 096960-77-17. КУПЛЮ öДиван “Малятко”, крісло-ліжко в гарному стані, можливо, з незначними зауваженнями. Тел. 050966-03-10. öВорота і хвіртку, б/в, недорого, у Полтаві чи Полтавському р-ні. Тел. (099)605-79-97. öСпортивний велосипед радянського виробництва Турист або Супутник. Тел.0503052870. ОБМІНЯЮ öБудинок в районі Південного вокзалу (с. Лісок), поруч зупинка автобуса, заг. пл. 54 кв. м, з/д 6 сот.,

всі зручності - на будинок у центральному районі міста з моєю доплатою, або продам за 45 т.у.о. Тел. 095-119-34-72, 65-31-98. öЗарядний пристрій для авто на робочий акумулятор або на тиски великі гаражні, можливо, фрезерні. Тел. 050-966-03-10. ІНШЕ öСтрижки модные, простые, 15-20 грн., завивки, мелирование. Тел. 68-00-41, 050-235-29-78. öЗдам в оренду кімнату на Центральному ринку (2-й поверх) пл.. 22 кв. м, з ремонтом і меблями - за 2000 грн. щомісяця, під офіс, є телефон. Тел. 095-119-34-72. öСантехроботи: заміна, монтаж, ремонт систем водопроводу, каналізації, опалення; встановлення сантехприладів, лічильників води. Підключення пральних машин. Тел. 58-87-90, 095-883-19-25. öБудівельник шукає роботу: вантажна, демонтажна, стяжка, бетон. Будь-яка фізична. Тел. 095340-69-54. öШукаю роботу зварювальника, 099-789-31-91. öСамотня жінка з 4-ма дітьми опинилася у складній житєвій ситуації. Шукає житло в подарунок чи на виплату. Буде вдячна за будь-яку допомогу. Тел.: 099-4236162. öПотрібно спиляти стрункий дуб (d - 80 см). Поруч будинок. Розрахунок - спиляна деревина. Тел. 58-87-90, 095-883-19-25. öДевушка ищет спутника жизни для серьезных отношений. Возраст значения не имеет. Пишите: 38734, с. Божковское, НВК-65, Полтавский район, Полтавская область, 4 отр. öЧоловік 50 р., високий, без ш/з познайомиться з жінкою до 45 р. Тел. 099-771-57-89. öЦуценята, чарівні - у гаражному кооперативі. Віддамо безкоштовно. Тел. 050-932-60-39. öВіддам кошенят у добрі руки. Тел. 097-785-03-22, 59-27-41.

РЕКЛАМА

Купон для БЕЗПЛАТНОГО оголошення ПРОДАМ

КУПЛЮ

ОБМІНЯЮ

ІНШЕ

Тут може бути ВАША реклама! Текст оголошення впишіть у купон друкованими літерами та надішліть вирізаний купон на адресу редакції: вул. Чорновола,2-б, к.213,м.Полтава, 36003. У тексті вкажіть телефон або адресу для контакту.

Телефонуйте: 066-223-22-86

(у газеті не друкується) Прізвище, ініціали __________________________________________________ Адреса ________________________________________ Телефон ____________________________________

СМАЧНОГО! Макаронна запіканка з помідорами і сиром u

300 г макаронів, 250 г помідорів черрі, 1 цибулина, 4 яйця, 0,5 скл. томатного соку, 150 г тертого твердого сиру, 1 ст.л. олії, сіль, перець, зелень. Макарони відварити, відцідити і охолодити. Цибулю подрібнити і обсмажити в олії, черрі розрізати навпіл. Змішати макарони, черрі і цибулю. Яйця збити з сіллю, перцем і то-

матним соком. У форму викласти макаронову суміш, полити яєчною заливкою і посипати тертим сиром. Запікати при 200оС протягом 2025хв. Подавати, притрусивши зеленню.

Яловичий язик з овочами Яловичий язик (1 кг), 2 цибулини, 2 морквини, 1 скл. сметани, рослинна олія, 1 лавровий лист, 3-4 горошини духмяного перцю, сіль, перець, зелень петрушки. Язик промити, залити холодною

водою і, знімаючи піну, довести до кипіння. Додати духмяний перець і лавровий лист, посолити і варити до готовності. Готовий язик вийняти з бульйону, почистити від шкірки, поки він ще гарячий, охолодити і порізати соломкою. Цибулю порізати півкільцями, моркву натерти на крупній тертці. В олії стушкувати овочі до напівготовності, додати язик, влити 1 скл бульйону, в якому варився язик, і сметану. Посолити, поперчити і тушкувати близько 30 хв. Подавати, притрусивши свіжою зеленню.

5 — 11 травня ОВЕН Cлід покладатися на свою розсудливість і не варто розраховувати на удачу. Тільки ретельний розрахунок часу та витрачених зусиль приведе до бажаного результату. При оформленні документів варто бути особливо уважними. Не поспішайте влаштовувати своє особисте життя. ТЕЛЕЦЬ Чекають насичені подіями дні. Головне - не підкорятися обставинам і в усьому диктувати свої умови або діяти на свій розсуд. Доручена справа буде успішно виконана, а витрачені зусилля - не марними. БЛИЗНЮКИ Про вас поширюються недобрі чутки. Не намагайтеся знайти тих, хто їх розповсюджує, краще подумати, як пом’якшити ситуацію. На роботі постарайтеся бути більш пунктуальними і відповідальними. РАК Не бійтеся здаватися смішними і дивними. Кінець весни - найкращий час, щоб змінити гардероб. У роботі намагайтеся прораховувати кожен крок, тоді ризик, на який доведеться піти, буде виправданим. В особистих стосунках пора навчитися говорити “ні”. ЛЕВ Гороскоп віщує Левам зміни, головне вчасно їх помітити і зловити потрібний момент. Виникне бажання багато працювати і заробляти, не бійтеся вкладати гроші і сили в нові проекти - витрати себе виправдають. ДІВА Сповнені натхнення. Стосунки з друзями або колегами складатимуться легко, на іспитах фортуна посміхатиметься, а світлофори на дорогах будуть зеленими. Якщо до вас звернуться за допомогою, не відмовляйте. ТЕРЕЗИ Отримаєте зовсім не те, на що розраховували. Але результат не обов’язково буде негативним, просто іншим. Збираючись сісти на дієту, зберіть волю в кулак, бо вас постійно провокуватимуть спокусливими пропозиціями. СКОРПІОН Cуперечки, що тягнуться давно, залишаються актуальними. Проте ситуація потроху починає прояснюватися, і ваші аргументи починають переконувати опонентів. Наберіться терпіння, як кажуть, крапля камінь точить. У фінансових справах стабільності немає. Варто включити режим економії і, звичайно, нікому не дозволяти залазити до себе в кишеню. СТРІЛЕЦЬ Спроби піти в тінь і надати шанс іншим вирішувати робочі питання будуть провалені. Постарайтеся чітко позначити свою позицію і пояснити, що більше не братимете участі у чужих іграх. Зверніть увагу на події, що повторюються: зірки намагаються привернути увагу до якоїсь проблеми. КОЗЕРОГ Ваш успіх стане закономірним результатом вашої працьовитості, цілеспрямованості і терпіння. Отже, нікому буде дякувати за досягнуте, окрім самих себе. У сімейному житті чекають серйозні зміни, але в результаті підуть вам на благо. ВОДОЛІЙ Вирішення робочих проблем відбудеться “без шуму і пилу”. Правда, доведеться багато попрацювати. Нові знайомства можуть мати вирішальне значення, не соромтеся користуватися новими зв’язками. Головне, не приймайте серйозних рішень зопалу. РИБИ Якщо Риби хочуть щось отримати, їм доведеться приймати рішення швидко, не розмінюючись на дрібниці. Занадто довгі роздуми можуть призвести до того, що приваблива пропозиція попливе з-під носа. Не бійтеся складнощів: тернистий шлях виявиться найпривабливішим.

Місячний календар на тиждень ПОНЕДІЛОК, 5 травня - 7-й місячний день (10:39); 1 фаза; Місяць у Близнюках. День підходить для реалізації добре продуманих планів. Дійте, але даремно не ризикуйте. Намагайтесь бути максимально чесними, найкращі розмови сьогодні - про кохання. ВІВТОРОК, 6 травня - 8-й місячний день (11:42); 1 фаза; Місяць у Раку. Підходить для поїздок і подорожей. Не варто провести день сидячи чи лежачи. День мінливого настрою, утримайте в собі позитив і зможете повернути життя на краще. СЕРЕДА, 7 травня - 9-й місячний день (12:48), перша чверть, Місяць у Леві. Може бути напруженим через непорозуміння чи обман. Що б не трапилось, зберігайте спокій і дійте логічно. Нових справ краще не розпочинати. ЧЕТВЕР, 8 травня - 10-й місячний день (13:54), 2 фаза; Місяць у Леві. Сімейний день: бажано провести з сім’єю чи на благо сім’ї. Маєте можливість виправити помилки допущені раніше і помиритись з тими, з ким посварились. Можна починати справи, будівництво. П’ЯТНИЦЯ, 9 травня - 11-й місячний день (15:02), 2 фаза; Місяць у Леві. Бурхлива енергія переповнить вас, отже направте її в потрібне русло. Закінчуйте розпочаті справи, приділяйте особливу увагу дрібницям. Про плани на майбутнє краще нікому не розповідати. СУБОТА, 10 травня - 12-й місячний день (16:12), 2 фаза; Місяць у Діві. Кращий день для саморозвитку, самовдосконалення і медитацій. Не їжте грубої їжі, відмовтесь від алкоголю. Сьогодні можете розпочинати курс лікування - отримаєте добрий результат. НЕДІЛЯ, 11 травня - 13-й місячний день (17:23), 2 фаза; Місяць у Діві. День підходить для спілкування і отримання знань. Краще не рватися вперед, а оглянутися назад. Сьогодні ви легко можете позбавитись від старих проблем, причому назавжди. Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік сільського голови Полив’янської сільської ради Миргородського району Дяченко Любові Іванівни.

Загальна сума сукупного доходу декларанта - 63544 грн. Членів сім’ї - 20448 грн. Нерухоме майно: земельна ділянка декларанта - 9700 кв. м, членів сім’ї - 16500 кв. м, житловий будинок декларанта - 105,7 кв. м.


u МОЗАЇКА

16 стор.

Полтавська думка №18(1015) 1 травня 2014 року

У продажу з’явиться суха горілка На світовий ринок виходить ноу-хау: суха горілка, ром та інші алкогольні напої у вигляді порошку. Як повідомляє видання Telegraph, днями новий продукт, який назвали Palcohol, отримав усі необхідні ліцензії. Окрім горілки та рому, будуть порошки також з коктейлями Космополітан та Маргарита. Восени в магазинах різних країн світу, а також через торгові інтернет-портали можна буде купити упаковки сухих горілки і рому. У такі порошки досить додати склянку води, щоб отримати напій. Вебсайт компанії каже, що така альтернатива була створена на заміну рідкому алкоголю, який постійно дорожчає.

Людську шкіру “виростили” в лабораторії

Запрошує полтавська бібліотека ім. Олеся Гончара 23-25 квітня 2014 р. Полтавська обласна бібліотека для юнацтва ім. Олеся Гончара взяла участь у культурно-просвітницькому заході з нагоди Всесвітнього дня книги, на якому представила книжкову виставку “Письменницьке багатоголосся краю”, майстер-класи студії “Водограй” з батику, бісероплетіння, квілінгу, а також всі види бібліографічної та відеопродукції, створеної бібліотекою: бібліографічні та методичні матеріали, буктрейлери, відеоролики, проект “Читаємо разом”. До популяризації бібліотеки Олеся Гончара приєдналися полтавські літератори-краєзнавці Валерій Волосков та Сергій Бояринцев, які провели автограф-сесію. Бібліотекарі запрошують полтавців на нові зустрічі з гостями закладу за адресою: Полтава, вул. Енгельса, 25-а. А на світлині - директор бібліотеки Ірина Балибіна (ліворуч) і заступник директора департаменту інфраструктури і туризму Полтавської ОДА Лариса Оніщук під час цього культурно-просвітницького заходу

Група дослідників з Лондонського королівського коледжу виростила шар людської шкіри зі стовбурових клітин. Такі клітини й раніше використовували, щоб отримати шкіру, однак, як кажуть дослідники, вони вперше отримали щось, що нагадує справжню шкіру, бо має проникну оболонку. Вчені вже кілька років вирощують фрагменти епідермісу з клітин шкіри, вилучених у процесі біопсії, однак останнє дослідження пішло ще далі. У дослідженні використали перепрограмовані клітини шкірного покриву, що дало можливість отримати необмежену кількість клітин основного типу епідермісу. Дослідники виростили також клітини шкіри у середовищі низької вологості, що дозволило їм отримати оболонку на зразок тієї, яку має справжня людська шкіра.

Південна Корея вимагає від тютюнових компаній оплатити витрати на лікування курців Національна служба страхування здоров’я Південної Кореї (NHIS) подала позов до суду на три тютюнові компанії. Відомство вимагає від них 51,9 млн доларів, щоб компенсувати витрати на лікування захворювань, пов’язаних з курінням. Крім того, враховувалося, що в цілому витрати на лікування захворювань, пов’язаних з курінням, складають у Південній Кореї більш ніж 1,6 млрд доларів щороку. Досі в цій країні було лише чотири випадки подання позовів проти тютюнових компаній. Всі вони були ініційовані приватними особами і жодного разу не закінчилися для них перемогою. Проте позов NHIS є знаковим. За даними ВОЗ, це перший позов, поданий

У Полтаві покажуть фільм про війну Росії з Грузією

П

ерегляд відбудеться 3 травня о 13 год. у приміщенні Полтавської філії Суспільної служби України (вул. Соборний майдан, 15, біля Успенського Собору та Білої альтанки). Повна аналогія з теперішніми подіями в Криму та на Сході України. Після перегляду стрічки спільне обговорення. Що може зробити громадянське суспільство, щоб не допустити анексії Сходу України. Це перша грузинська російськомовна документальна кінострічка про війну між Росією та Грузією у серпні 2008 року.

Запитання до кросворда

1. Спортивна гра з овальним м’ячем. 2. Дерево біля річки. 3. Обласний центр на заході України. 4. Голландський художник епохи Відродження, автор картини “Повернення блудного сина”. 5. Тропічний плід, символ республік третього світу. 6. Тайм у боксі. 7. Відступ у тексті. 8. Старший син Кайдаша із повісті І. Нечуя-Левицького. 9. Стан людського організму. 10. Вершкове морозиво. 11. Деталь літака. 12. Одиниця вимірювання сили струму. 13. Велика лісова рогата тварина. 14. Ансамбль із п’яти виконавців. 15. Серцевий м’яз. 16. Місце паломництва у мусульман. 17. Місяць року. 18. Передбачення, обґрунтоване на наукових дослідженнях. 19. Конструкція, яка закриває вхід у житло. 20. Колючий кущ із солодкими їстівними ягодами. 21. Список пропонованих послуг із вказаними цінами. 22. Влучний стрілець. 23. Князь із важкою шапкою. 24. Акустичний гучномовець. 25. Популярна пісня Василя Михайлюка та Миколи Юрійчука. 26. Іспанський футбольний клуб, за який виступає Жерар Піке. 27. Колиска людства за Ціолковським. 28. Найпрестижніша кіно мистецька премія. 29. Край бойового порядку. 30. Крупа, виготовлена з проса. 31. Гірський масив у Європі. 32. Героїня ряду творів Агати Крісті.

РЕКЛАМА

державною організацією проти тютюнників у західній частині Тихого океану. Досі в жодній з 37 країн і територій регіону подібного прецеденту не було.

В американському штаті відмінили покарання за зраду Штат Нью-Гемпшир у регіоні Нова Англія на північному сході США після 223-х років збирається легалізувати перелюбство. У законі, прийнятому у 1791 році, зрадники мали марширувати до шибениці протягом години, а потім публічно отримували 39 різок. Після цього вони направлялись до в’язниці і повинні були сплатити штраф 100 фунтів стерлінгів (ймовірно, це було більше річної заробітної плати в ті часи). З тих пір покарання м’якшало. Тепер штраф становить 1200 доларів США, якого, втім, ніхто не сплачує. Влада штату проголосувала про скасування закону ще у лютому 2014 року. Очікується, що сенат штату також підтримає його. У США на території більше 20 штатів все ще діють закони, які забороняють зраду.

У Кореї створили унікальну “туалетну електростанцію” У Кореї навчилися отримувати електричний струм за допомогою унітазу. Про це йдеться в статті, опублікованій в науковому журналі Energy & Environmental Science. Дослідникам вдалося вмонтувати в унітаз механізм, завдяки якому краплі води, що проходять через шар діелектрика, індукують електричний заряд. За словами вчених, як сеча, так і проточна вода можуть посприяти отриманню енергії. Дослідники стверджують, що вони розробили надійне, а головне, постійне джерело енергії і планують почати впроваджувати його повсюдно вже наступного року.

Найдорожчий ресторан світу відкриється на Ібіці Відомий іспанський острів Ібіца скоро стане володарем найдорожчого на планеті ресторану. Ексклюзивний ресторан почне роботу 1 червня. Обід на одну персону коштуватиме 1500 євро, або 2075 доларів. Щовечора в ресторані прийматимуть не більше 12 гостей. Їх чекає феєричне світлове шоу, музика і навіть літаючі тарілки. Шеф-кухарем стане Пако Ронсеро, який отримав дві зірки найавторитетнішого в світі ресторанного гіда Мішлен.

Де лежить найбільше багатство? - Учора ховали Януковича. - Та бачив я, куме, бачив. 20 разів “на біс” закопували. ☺ ☺ ☺ - Генпрокуратура Росії порушила кримінальну справу проти Ігоря Коломойського, котрий назвав Путіна шизофреником. - І що ж йому, куме, шиють? - Розголошення державної таємниці Росії. ☺ ☺ ☺ Російські спецслужби викрили Ігоря Коломойського - насправді це бандерівець Коломийський. ☺ ☺ ☺ Маразм міцнішає: Путін вирішив стати не просто Путіним, а Путіним-Тавричеським. ☺ ☺ ☺ Теща сердито зятю: - Хватить читати газету, пішов би краще грядки полив! - Але дощ іде, мамо ... - Ну і що, одягни плащ. ☺ ☺ ☺ Я на 98% - ангел. Але ж ці 2 відсотки… ☺ ☺ ☺ Альонушка була першою жінкою, яка дове-

У парку “Перемога” відкриття сезону Сьогодні, 1 травня, на 12:00 у міський парк культури і відпочинку “Перемога” запрошують усіх полтавців та гостей міста на традиційне відкриття сезону.

9 травня святковий концерт на Співочому полі 9 травня полтавцям обіцяють і солдатську кашу, і святковий концерт, і феєрверк. На День Перемоги, як завжди, відбудеться покладання вінків та квітів до Меморіалу Солдатської Слави, а також традиційне пригощання ветеранів Великої Вітчизняної війни (а також усіх охочих) солдатською кашею. Не зміниться традиція і щодо святкового концерту на Співочому полі - він відбудеться. Обіцяють полтавцям і святковий феєрверк.

u СМІХОТЕРАПІЯ ла, що всі мужики - козли, варто їм тільки напитися. ☺ ☺ ☺ На іспиті в університеті. Екзаменатор: - Поясніть, будь ласка, чому крутиться електромотор. - А тому що електрика... - Що ж це за відповідь? Чому ж тоді електрична праска не крутиться? - А тому, що вона не кругла. - Ну добре, а електроплитка? Кругла ж? Чому вона не крутиться? - А тому що шорстка, тертя… в ніжках. - Гаразд... А лампочка? Електрична! Кругла! Гладка! Без ніжок! Чому лампочка не крутиться? - А лампочка-то якраз і крутиться. - ???!!! - А ось коли ви її, пане екзаменаторе, в патроні міняєте, що ви робите? Ви ж її крутите! - Так-так, справді... кручу... гм... Так! Але ж це я її кручу, а не вона сама. - Ну, знаєте, саме по собі взагалі ніщо не крутиться! Онде електромоторові, з якого ви почали, теж, мабуть, електрика потрібна… Зібрав для читачів “Полтавської думки” Василь Рудаков з вул. Сінної у Полтаві.

u ПОГОДА а Травневі свята, як прогнозуН ють метеорологи, на Полтавщині дощитиме. Сьогодні, 1 травня, очікуються

короткочасні опади, 2 травня можливі суттєвіші опади. Протягом перших двох днів травня можливі різкі зміни напрямку вітру - з різних частин світу. Така ж ситуація триватиме до наступного вівторка, 6 травня. Виключенням може стати хіба що субота, 3 травня, коли не прогнозується навіть короткочасних опадів. Температура повітря становитиме 10-12 градусів уночі та 19-21 градус вдень. Сонячна погода повернеться на Полтавщину, за прогнозами синоптиків, не раніше вівторка, 6 травня. Хмари у небі над нами розгонять повітряні маси з північного сходу, які принесуть з собою незначне зниження температури - до 5-7 градусів уночі і 12-14 градусів удень. З понеділка на вівторок фахівці передбачають різкі стрибки атмосферного тиску, який з позначки 737 Відповіді на сканворд у №17 перейде на позначку 751 мм рт. ст.

Газета "Полтавська Думка" №18 (1015)  
Газета "Полтавська Думка" №18 (1015)  

1 травня 2014 року

Advertisement