Page 1

Що може нас усіх врятувати

№13 (1010) 27 березня 2014 року

Обласна газета

Передплата на «Полтавську думку» ніколи не закінчується У квітні передплату можна оформити на 8 місяців, тобто до кінця 2014 року. Це коштує 64 грн. На 1 місяць газета коштує 8 грн, а на три - 24 грн. Передплату приймають усі поштові відділення Полтавщини. Передплатний індекс - 22190.

Стор. 4

Лідер партії “Громадянська позиція”, екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко має намір балотуватися на посаду Президента України ро це він сказав “Українським Нови- ситуацію і забезпечення контролю у півП нам”. На питання про те, чи має намір денних і східних областях України. Я не депутат висувати свою кандидатуру на ви- впевнений, що влада прийме таке рішен-

u ЩО НОВОГО?

У цю неділю Україна перейде на літній час У ніч проти неділі, 30 березня, Україна перейде на літній час. О 3-ій ранку слід перевести годинники на годину вперед. Тобто, замість 3:00 стане 4:00, і спати вже доведеться на годину менше. Нагадаємо, в Україні намагалися скасувати перехід на літній та зимовий час, але потім відмовилися від цієї ідеї. Тож нині діє норма, коли на літній час Україна переходить у кожну останню неділю березня, а на зимовий час - у кожну останню неділю жовтня.

борах, він відповів ствердно: “Так, я буду брати участь у виборах. Я збираюся балотуватися”. До речі, ще у січні А.Гриценко заявляв, що за відсутності єдиного кандидата від колишньої опозиції на президентських виборах, він буде висувати свою кандидатуру на посаду глави держави. Так, Анатолій Гриценко - достатньо відомий державний діяч, якого у зв’язку з подіями в Криму цитують багато інформаційних агентств як колишнього міністра оборони України. Нині Гриценко - позафракційний депутат, член парламентського Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією. 24 березня він протягом двох годин відповідав на запитання користувачів сайту “Главред”. Подаємо деякі його відповіді. “Якби я зараз був на місці Турчинова, то, можете бути впевненими, Крим ми би не здали. На момент початку агресії в Криму при всіх проблемах була досить потужна військова присутність - угруповання чисельністю до 20 тисяч осіб зі зброєю та інфраструктурою. І на початковому етапі можна було легко нейтралізувати і тих росіян з так званої “самооборони”, які захопили Верховну Раду Криму. Була реальна можливість не допустити проведення так званого референдуму. Цього зроблено не було. Я пройшов увесь шлях роботи в Міністерстві оборони і Генеральному штабі, і вдень, і вночі намагаючись допомогти у підготовці до прийняття рішень. Спілкувався безпосередньо з головою СБУ Валентином Наливайченком щодо необхідності проведення антитерористичної операції під керівництвом СБУ, вносив пропозиції безпосередньо Турчинову, що і яким чином треба робити. Все це було відкинуто. Саме тому я звертаюся до громадськості, щоб люди знали, що відбувається, що не відбувається, щоб розуміли, хто мав би діяти, і хто не діє. Нині гуртую офіцерів, солдат, справжніх патріотів, які вже махнули рукою на владу і готуються самі відбивати агресію, якщо Путін піде далі на материк”. “Опитування громадської думки показують, що після путінської воєнної агресії проти України ставлення українських громадян до НАТО змінилося кардинально - від нав’язаного радянською та російською пропагандою “агресивного воєнного блоку” до чи не єдиного за нинішніх умов можливого союзника України. Тому що не “натівський чобіт” зараз топче українську землю, а російський. Тому поглиблення співпраці з НАТО з перспективою вступу в цю організацію має бути одним з пріоритетних завдань української влади”. “Введення воєнного стану в південних і східних регіонах, безумовно, дало б владі набагато більше важелів впливу на

Делегація з Полтавщини відвезла гуманітарний вантаж у Чонгар

Цими вихідними перший заступник Кременчуцького міського голови Віктор Калашник, заступник Кременчуцького міського голови Віталій Малецький, народний депутат Юрій Шаповалов, представники депутатського корпусу Кременчуцької міськради, підприємці Кременчука здійснили поїздку до Чонгару у місце дислокації українських військовослужбовців. Вони не тільки провідали бійців Української Армії, які стоять на кордоні з Автономною Республікою Крим, а й передали їм гуманітарний вантаж, зібраний силами кременчуцьких підприємств різної форми власності та пересічних кременчужан. Це теплі речі, продукти харчування, а також необхідний для несення військової служби електронно-оптичний прилад - тепловізор.

У Полтавському театрі ім. Гоголя вигоріла сцена

У Полтаві 25 березня горів обласний музично-драматичний театр ім. Гоголя. Вигоріло все, що було на сцені. Причину з’ясовують правоохоронці. Очевидці кажуть, що іскра з’явилась від освітлювальної апаратури. На місці події працювали 32 людини особового складу та 8 одиниць техніки.

На кордоні з Росією збудують рів

Голова Верховної Ради, в.о. президента України О.Турчинов не вважає трагедією спорудження протитанкових ровів на українсько-російському кордоні: “Сьогодні відбувається захист України, захист кордонів, у т.ч. за допомогою протитанкових ровів. Я не бачу тут якихось проблем для людей, які думають про захист батьківщини”. О.Турчинов зазначив, що вздовж українсько-російського кордону спостерігається велике скупчення Збройних сил Російської Федерації, в т.ч. і величезна кількість бронетанкової техніки.

Феноменальне злодійство Національний банк України виявив створення 12 банками конвертаційних центрів з обігом близько 142 млрд грн за 2013 рік. Про це на засіданні Кабміну повідомив глава НБУ Степан Кубів.У цих банках, за словами Кубіва, проводяться перевірки спільно з УБОЗ і Податковою міліцією. Глава НБУ пообіцяв оприлюднити інформацію про ці банки та їх власників.

У Верховній Раді вирішили “заморозити” соціальні виплати

ня”. “Українська армія слабша, ніж російська. Українська економіка слабша, ніж російська. Це - беззаперечні факти. Але навіть слабша в економічному і воєнному відношенні держава може і повинна себе захистити. І це абсолютно реально. За однієї умови: коли трикутник з вершинами “влада”, “народ” і “армії” є сильним і збалансованим. Це не я придумав - це класика воєнної стратегії. Ці ази сформульовані кілька тисячоліть тому. Що бачимо за наших умов? “Народ” - як ніколи відповідальний, патріотично налаштований, готовий до дій, готовий захищати свою країну, покласти задля цього і здоров’я, і навіть життя. Ця вершина трикутника потужна як ніколи за останні десятиріччя. Друга вершина - “армія” - при всіх проблемах (повірте, я їх знаю) українська армія має певні бойові можливості, які, якщо їх використати ефективно, причому не “лоб-в-лоб”, а асиметрично, спроможна своїми діями переконати Путіна, що Україну краще не чіпати. Третя вершина - “влада” - зараз це фактично нуль: аморфність, бездіяльність, неспроможність правильно оцінити ситуацію, прийняти правильні рішення і забезпечити їхнє виконання. Так само неспроможність ефективно і наполегливо змусити наших зарубіжних партнерів діяти реально, не лише в дипломатичній, економічній, а саме у воєнній площині. Оскільки одна вершина трикутника множиться на нуль, тоді замість трикутника маємо лише одну лінію. І за цих умов ми бачимо, до чого призводить бездіяльність і неефективність влади”. “Зарубіжні партнери України, в першу чергу дві держави, які гарантували нам безпеку - США і Велика Британія, включаться реально і почнуть діяти лише тоді, коли чинитиме опір сама Україна. Вони не будуть надавати нам військову допомогу і захищати Україну замість нас самих”. “Подальші дії Путіна і за часом, і за масштабом залежатимуть від того, наскільки рішучими будуть наміри і дії України щодо стримування подальшої агресії Путіна. Поки що він відчуває, що може йти далі”. “Керівництво держави, насамперед верховний головнокомандувач Турчинов і міністр оборони Тенюх, не віддали чіткого наказу військовим у Криму щодо виведення з ладу і знищення військової техніки та озброєння. Що це означає? Це означає, що тепер українська зброя в руках у ворога. Це означає, що Путін тепер буде використовувати українську зброю проти нас. Це означає, що тепер українська зброя вбиватиме наших громадян”. “20 років тому Україна не планувала віддавати свій ядерний потенціал, який

u ЧИТАЙТЕ В НАСТУПНОМУ ЧИСЛІ «ПД»

Під час підготовки змін до Держбюджету заплановано урізування витрат і зменшення соціальних програм. Про це розповіла перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету Оксана Калетник: “Уряд прийняв рішення не підвищувати цього року розміри мінімальної заробітної плати. Не буде змінюватися і прожитковий мінімум для розрахунку пенсій. Також передбачається скасувати її індексацію для деяких категорій пенсіонерів. На “заморожуванні” зазначених соціальних стандартів уряд планує заощадити майже 12 млрд грн”. За словами О.Калетник, серед пропозицій є і зменшення соціальної допомоги, яку отримують батьки при народженні дитини. Планується, що така допомога не перевищуватиме 31 тис грн і виплачуватиметься поступово протягом двох років. Також під скорочення підпадають витрати, які планувалися для виплати соціальної допомоги дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства, адже і вони залежать від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

був третім за потужністю у світі після США і Російської Федерації. Будемо відвертими: ядерну зброю у нас забрали, якщо не силоміць, то майже силоміць. Тоді нам пообіцяли гарантії безпеки. Три держави поставили свої підписи під Будапештським меморандумом: Росія, Америка і Велика Британія. Зараз Росія пішла проти України війною. Америка і Велика Британія дотепер не проявили готовності до рішучих дій і не гарантували безпеку нашій державі. Результат анексія Криму”. “Піаром не займався і не займаюся, я з іншого факультету. І в період Майдану не піарився - працював з людьми, переважно вночі, ніколи не таскав за собою камери з прес-службами. На відміну від тих, хто використовував Майдан для нарощування президентського рейтингу”. “Чимало підприємств у південних і східних регіонах, які після приватизації дісталися олігархам, використовувалися переважно для збагачення без належної модернізації, без технологічного оновлення, без заходів щодо не забруднення довкілля, без рішучих дій в напрямку енергозбереження. За “викачані” з цих підприємств надприбутки будувалися дорогі вілли, купувалися яхти, футбольні клуби, багато інших об’єктів, далеких від турботи про підприємства і тих, хто на них працюють”. “Врешті-решт, маємо відділити бізнес від влади. Бізнес - створює робочі місця, впроваджує нові технології, виробляє продукти. А влада створює умови для бізнесу і чесної конкуренції, руйнуючи монополізм і забезпечуючи дотримання Закону. Тоді в Україні буде все в порядку, і тоді Україна швидко вийде на рівень регіонального лідера. Ми маємо для того всі необхідні передумови”.

u КОНТРОЛЬ

Випробування земельною спадщиною

Підхід до Ворскли буде відновлено

У країнах з розвиненою ринковою економікою процес переходу земельних ділянок від одних власників до інших є звичайною справою. Проблема в тому, що Україна до їх числа не належить. Тому щоразу, коли виникає життєва необхідність змінити власника паю, з’являються численні проблеми. Вони виникають навіть у тих випадках, коли земельні ділянки передаються у спадок. Про те, як оформляється земельний спадок і з якими труднощами стикаються учасники цього процесу, читайте в наступному числі “Полтавської думки”, що вийде у четвер 3 квітня.

епутати Бречківської сільради Полтавського району скасували Д рішення попереднього складу депутатського корпусу про надання земельної ділянки в оренду на 49 років. Мова про прибережну смугу біля річки Ворскла в селі Петрівка. Шляхом підлогу документів більше гектара землі дісталося якимось приватним особам, мовби наближеним до обласної прокуратури. Але після публікацій у пресі журналістських розслідувань прокуратура спростувала свою причетність до цієї оборудки. Втім, громада тоді так і не відстояла єдиний на цьому кутку села підхід до річки. Облрада і голова Полтавської райради Василь Степенко відмовилися допомогти селянам, певно, знаючи, хто насправді “кришує” злочинну угоду. Тільки після зміни влади в Україні крик петрівчан почуто. Питання про розірвання угоди про оренду, внесене депутатом Василем Сниткою, депутати підтримали одноголосно. За ці п’ять років орендарі обнесли ділянку капітальним забором, відрізавши селянам будь-який підхід до річки. Тепер мусять його розібрати. І селяни влітку можуть, як і раніше, тут відпочивати, а корів пригнати на водопій.

РЕКЛАМА

Юрій Бублик кличе полтавців на Народне віче оно відбудеться в неділю, 30 березня, на площі перед ПолтавсьВ кою облдержадміністрацією. Народний депутат від Полтави, Полтавського і Котелевського районів Юрій Бублик повідомив, що про перші владні кроки звітуватимуть новопризначений голова ОДА Віктор Бугайчук і голова облради Петро Ворона. “Не повертайте політику на кухню - приходьте на майдан, щоб і надалі тримати владу під пильним народним контролем”, - закликає полтавців Ю.Бублик.


2 стор. u ЩО НОВОГО? ПОЛТАВЩИНА:

На Полтавщині створено штаб спротиву окупації України Полтавський обласний національний штаб спротиву окупації України створено на засіданні ради Полтавської обласної ГО “Майдан”. Завдання номер один - блокування російської економічної присутності в Україні та на території Полтавської області зокрема. Завдання номер два - блокування російської культурно-духовної присутності в Україні й на території Полтавської області зокрема. Штаб активно протидіятиме спробам російського шоу-бізнесу влаштовувати культурно-видовищні заходи на території Полтавської області. Завдання номер три організація волонтерських смс-кампаній. Обласний штаб запрошує до співпраці волонтерів, які мають родичів, друзів, знайомих у РФ. Завдання номер чотири просте і зрозуміле: “Доки триває російська окупація - не відпочивай у Криму!”. Відтак, штаб проводитиме прес-конференції, брифінги, пікети біля туристичних фірм, готуватиме і оприлюднюватиме просвітницькі статті. Завдання номер п’ять популяризація ідеї вступу України до НАТО. Структурна схема штабу: інформаційно-аналітичний відділ, відділ матеріально-технічного забезпечення. Потрібна матеріальна підтримка від усіх небайдужих, а надто - від патріотично налаштованих підприємців. Телефон координатора відділу: Минак Іван (099-9080-555), або за адресою: пров. Піонерський, 4, к.2, відділ роботи з волонтерами.

Полтавці провели телеміст з Москвою, яка визнала факт путінської агресії

Поки не працює офіційна дипломатія між Україною та Росією, на Полтавщині вдалися до дипломатії народної - організували та провели телеміст між чотирма регіонами України та Москвою під гаслом “Жінки за мир проти насильства”. Для цього попередньо встановили зв’язок із Всеросійською ГО “Комітет солдатських матерів”(м. Москва). Організували захід у студії ОДТРК “Лтава”. Самі росіяни визнали, що агресія Росії присутня. Під час телемосту росіяни також запевняли, що дії Путіна в Криму - це тільки початок.

Де діти аграріїв Полтавщини відпочиватимуть за пільговими путівками

У Департаменті АПК Полтавщини визначили 12 оздоровчих дитячих закладів, які прийматимуть на відпочинок дітей працівників аграрного сектора та соціальної сфери села в рамках державної програми “Оздоровлення працівників АПК”. Про це “Новинам Полтавщини” повідомив заступник директора Департаменту Микола Сущий. Місця для літнього відпочинку обрали шляхом конкурсного відбору. Програма діє більше п’яти років і в її рамках у батьківаграріїв та працівників соціальної сфери села є можливість цього року компенсувати за одну путівку 780 грн (відшкодовуються програмою). “До того ж ще 903 грн компенсує соцстрах, і в результаті батькам залишається сплатити різницю”, - поінформував М.Сущий. Середня ж вартість путівок у оздоровчі заклади, за його словами, складатиме цьогоріч від 2 до 3 тис грн.

Полтавці скористались послугами лікарів та пересувного флюорографа

На виконання рішення координаційної ради при виконкомі Полтавської міськради з 1 березня по 1 квітня у місті проводиться місячник боротьби з туберкульозом. 22 березня біля обласного театру ім. М.В.Гоголя відбулась акція за участю фахівців обласного протитуберкульозного диспансеру працював пересувний флюорограф, яким під час акції було оглянуто 91 особу. Під час акції проведено соціальне опитування щодо обізнаності захворювання на туберкульоз та розповсюджено понад 1500 тематичних пам’яток.

Безоплатне поховання учасників бойових дій та інвалідів війни

На черговій сесії Октябрської районної у м. Полтаві ради затверджено Програму підготовки та проведення заходів по відзначенню 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні та 71-ї річниці визволення міста Полтава від фашистських загарбників. Також прийнято рішення про граничну межу відшкодування вартості товарів та ритуальних послуг для безоплатного поховання учасників бойових дій та інвалідів війни.

Переатестація полтавського“Беркуту”

З урахуванням вимог Люстраційного комітету та відповідно до наказу міністра внутрішніх справ України, працівники полтавського розформованого підрозділу “Беркут” проходили переатестацію у присутності представників громадськості та ЗМІ. Щоб визначити професійні, моральні та особисті якості, а також готовність до несення подальшої служби в міліції, члени комісії поспілкувалися з кожним правоохоронцем окремо. Основна частина співробітників, які проходили переатестацію, допущена громадськістю та членами комісії до роботи та невдовзі приступить до виконання своїх обов’язків щодо охорони громадського порядку. Звертаючись до особового складу, який приступить до патрулювання вулиць, начальник УМВС Іван Корсун зазначив: “Шановні колеги, всі ми в першу чергу люди і повинні ними залишитися в будь-якій ситуації. Сьогодні, у цей непростий для країни час, святий обов’язок кожного з нас консолідуватися з громадськістю, віддано служити українському народові й робити все можливе, щоб повернути довіру людей до міліцейської професії. І ми це повинні зробити у найкоротший термін”.

Полтавська думка №13 (1010) 27 березня 2014 року u ЩО НОВОГО? УКРАЇНА:

Україна підписала політичну частину угоди з Євросоюзом Глави держав і урядів 28 країн Європейського союзу й керівники ЄС підписали 21 березня 2014 р. в Брюсселі за участі українського прем’єра А.Яценюка політичну частину Угоди про асоціацію Євросоюзу з Україною. Підписи під екземплярами документів поставили Яценюк, голова Європейської Ради Герман ван Ромпей, глава Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу й керівники 28 країн Європейського союзу.

Вже більше 10 тисяч громадян мобілізовані в українську армію

Секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Парубій заявив, що в рамках часткової мобілізації в українську армію вже мобілізовано понад 10 тисяч громадян. Часткова мобілізація проводиться на території всіх областей України, а також у Києві. На території АР і Севастополя мобілізація здійснюється з числа громадян, які добровільно виявили бажання бути призваними на військову службу, в т.ч. шляхом прибуття у військові комісаріати, військові частини. Мобілізація проводиться протягом 45 діб з дня набрання чинності указу Президента.

Запам’ятайте: 460-469 штрих-коди товарів країни-агресора

460-469 - штрих-коди товарів російського виробництва. В Україні з кінця лютого почали бойкотувати продукцію сусідньої держави. Активісти роздають листівки з переліком товарів і компаній РФ. Радять не заправлятися на російських заправках, забирати депозити з російських банків, ігнорувати телеканали й фільми.

Україні потрібно 2 роки і 3,4 млрд для відновлення ядерної зброї

Про це заявив народний депутат Сергій Каплін: “Я як секретар профільного Комітету з питань національної безпеки і оборони запитав у обізнаних людей, спеціально з різних кінців нашої країни, щоб не було певної ангажованості, і ось у сукупності мені сказали, що технічно ми маємо всі можливості для створення ядерної зброї. Все необхідне, крім центрифуги, є”. С.Каплін і нардепи Олександр Чорноволенко, Валентин Королюк зареєстрували проект закону про “Денонсацію договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 р.”

У Херсоні задумали відгородитися від Криму 20-кілометровим ровом

Херсонські чиновники хочуть посилити кордон з Кримом. Вирішили, що тут слід облаштувати пропускні пункти з пропускними ділянками для авто, встановити спостережні вежі та вирити суцільний рів довжиною 20 км.

Сина Януковича підозрюють у причетності до розгону Майдану

u ЩО НОВОГО? СВІТ:

Венеціанська комісія не визнала “референдум” у Криму “Незважаючи на зауваження російської сторони, Венеціанська комісія одноголосно прийняла рішення, яким визнала нелегітимним референдум у Криму”, повідомив міністр юстиції України Павло Петренко. Венеціанська комісія вважає, що “референдум” порушує Конституцію України і базові міжнародні принципи щодо територіальної цілісності та суверенітету суб’єктів міжнародного права. Крім того, заслухано висновок Венеціанської комісії щодо відповідності міжнародним стандартам законопроекту РФ про приєднання нових суб’єктів. “В цьому висновку також наголошено, що РФ, приймаючи такі рішення, порушує базові міжнародні принципи щодо територіальної цілісності країн”, - сказав Петренко.

Росія скасувала для України знижку на газ за базування ЧФ РФ в Криму

Після приєднання Криму до Росії “такого поняття як знижка на газ для України за базування Чорноморського флоту більше не існує”. Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков: “Тепер вона не може застосовуватися ні де-юре, ні де-факто”.

Токіо хоче надати Україні майже мільярд доларів фіндопомоги

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе планує направити українській владі 977 млн доларів фінансової допомоги у вигляді позик та інших фінансових інструментів. “Важливо поліпшити економічне становище України заради мирного врегулювання ситуації”, - заявив прем’єр. Виділені кошти будуть призначені для стабілізації фінансового становища України та розвитку інфраструктури.

У міськвиборчком Санкт-Петербурга подано заявку на референдум про відокремлення від Росії

Зробили це активісти молодіжного демократичного руху “Весна”. У заявці два питання: 1) Ви за возз’єднання Санкт-Петербурга з Європою на правах комуни Князівства Ліхтенштейн? 2) Ви за відновлення дії законодавства Санкт-Петербурга 1992 року і за статус Санкт-Петербурга як частини Російської Федерації? Документ прийняли без заперечень, зареєстрували і присвоїли йому порядковий номер. Згідно з процедурою, відповідь доведеться чекати протягом 30 днів. Потім, якщо в заявці не знайдуть недоліків, її передадуть на затвердження в Законодавчі збори. Якщо і там схвалять ідею референдуму, його організаторам доведеться ще зібрати 40 тисяч підписів. Активісти “Весни”, однак, не думають, що до цього дійде, їхня головна мета - показати, що в сьогоднішній Росії референдуми в принципі неможливі, тобто не працює стаття Конституції, що забезпечує право громадян висловлювати свою волю шляхом референдуму. Як зазначив активіст Микола Артеменко, який подавав заявку в міськвиборчком, він робить це вже всьоме.

До операцій з розгону київського Майдану, а також запорізького - 26 січня, коли постраждало понад 30 людей, може бути причетний О.Янукович. Таку версію на прес-конференції 20 березня озвучив прокурор Запорізької області Олександр Шацький: “У правоохоронних органів є матеріали, з яких витікають версії, що операції з розгону київського Майдану і запорізького розробляв старший син екс-президента України Олександр Янукович”. Він також підтвердив, що представники обласної влади були причетні до залучення бандформувань так званих “тітушок” для масового побиття запорожців і журналістів під час мирних демонстрацій.

Азербайджан має намір повернути собі Нагірний Карабах

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України планує переглянути 24 чинні закони з метою дерегуляції та спрощення ведення бізнесу в Україні. “При перегляді буде приділено особливу увагу тому, щоб прибрати корупційну складову, - повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета. - Наступний великий блок - це дерегуляція. Там 24 закони, на які ми зараз дивимося достатньо пильно і які створюють регуляторні перепони, в першу чергу для бізнесу, і створюють можливості для корупції. Це буде наступний крок, який абсолютно необхідний нині”.

Молдова знижуватиме енергозалежність від Росії

В Україні змінять 24 закони про бізнес

З 1 травня ціни на газ для населення можуть зрости

Ціни на газ для населення технічно можна підвищити з 1 травня цього року, не раніше. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан. Водночас міністр зазначив, що субсидії для населення буде посилено, й це узгоджено з Міжнародним валютним фондом.

Татарам у Криму почали погрожувати

Про це заявив Меджліс кримськотатарського народу. Він покладає всю відповідальність за права і свободи людини на створені в Криму органи влади та їх посадових осіб, а також вимагає роззброїти і розформувати всі незаконні формування громадян, які взяли на себе функції міліції та інших правоохоронних органів у Криму. У зверненні “Про дотримання прав і свобод людини в Криму” зазначається, що почастішали випадки прямих погроз застосування насильства на адресу кримських татар в транспорті, магазинах, навчальних закладах та інших громадських місцях Криму. У зв’язку з цим Меджліс кримськотатарського народу доручив усім регіональним і місцевим меджлісам фіксувати всі факти морального і фізичного тиску, приниження людської й національної гідності, погроз застосування фізичного насильства, незаконного заволодіння приватною власністю, інші форми прояву агресії відносно всіх жителів Криму.

Після того, як президент Вірменії підтримав анексію Криму Росією, президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що найближчим часом Баку поверне собі Нагірний Карабах - спірну територію на кордоні з Вірменією. Про це він заявив, виступаючи з нагоди свята Новруз: “Я абсолютно впевнений, що зростаюча міць Азербайджану, наш потенціал і продумана, зважена зовнішня політика дозволить нам відновити свою територіальну цілісність. Нагорний Карабах є невід’ємною частиною Азербайджану, споконвічно нашою землею. Всі топоніми в Нагірному Карабаху відображають культуру, історію азербайджанського народу”.

Прем’єр Молдови Юрій Лянке сказав, що в ході недавнього візиту до Києва, домовився про можливість купувати електроенергію в України дешевше, ніж зараз продає Молдавська ГРЕС, що належить російському Інтер РАО ЄЕС і розташована в Придністров’ї. Також незабаром почнуться поставки газу з Румунії, що зробить Молдову менш залежною від російського газу.

У Єгипті засуджені до смерті більше 500 “братів-мусульман”

Суд у Єгипті засудив до смерті 529 членів руху “Брати-мусульмани”. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на телеканал Аль-Арабія. У повідомленні сказано, що ці люди визнані винними у вбивствах, спробах вбивства, нападі на поліцейську дільницю та інших злочинах. У свою чергу, агентство АР повідомляє, що всього у справі проходили 545 ісламістів, і тільки 16 з них були виправдані.

Ізраїль через страйк дипломатів закрив посольства по всьому світу

Ізраїль закрив посольства по всьому світу: дипломати, що вимагають підвищення зарплати, розпочали безпрецедентний страйк. Через це може бути перенесений візит Папи Римського Франциска в Ізраїль, що запланований на травень 2014 р. І це лише один з 25 візитів іноземних офіційних осіб, які опинилися під загрозою через припинення дипломатичної роботи. Дипломати поступово почали відмовлятися від виконання обов’язків ще з 5 березня 2014 р., коли переговори про підвищення зарплати зайшли в глухий кут. Це перший дипломатичний страйк за всю історію існування держави Ізраїль з 1948 р. У її рамках представники Ізраїлю закриють 102 зарубіжні місії, паралізуючи політичну взаємодію з іншими країнами та ООН.


u НЕКОНТАКТ

3 стор.

Полтавська думка №13 (1010) 27 березня 2014 року

u НОТАТКИ

З ПРИВОДУ

Закриття епохи,

Громада Карлівського району висловила недовіру або Про деякі особливості ленінопаду в Полтаві нардепу Олексію Лелюку ідверто кажучи, знесення па- далеких часів, коли під час страти 50 років, вдарив у майже те ж саме березня, коли православні В.М. призначити Коваля І.М. го- Вм’ятника Володимиру Іллічу в через повішення лопалася мотуз- місце… Полтаві вразило мене любитель- ка, злочинця відпускали з Богом. І тут Леніна, нарешті, завалили! 22вшанували пам’ять 40 Свя- ловою Карлівської РДА. При розгляді третього питання щиною, тобто непрофесійністю Але й вождь не йшов геть, та й на- Тріумфуючий народ кинувся до тих мучеників, Карлівська районна рада сільськогосподарських товаровиробників запросила карлівчан та жителів району на збори громади. Рівно о 12-й годині на районному стадіоні зібралося більше тисячі представників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, Карлівського машинобудівного заводу, комунальних підприємств міста, хлібозаводу, пенсіонерів - всі, кому не байдужа доля міста та району. Збори відкрив і вів голова районної ради сільськогосподарських товаровиробників району Василь Луцан. Громада району розглянула три питання. Перше - обрано Громадську раду в складі 11 чоловік по контролю за діяльністю органів державної влади та місцевого самоврядування в районі. До складу ради увійшли авторитетні люди району із сільськогосподарських, фермерських господарств, пенсіонери, лікарі, педагоги. Очолила Громадську раду Наталія Гуріна, голова правління благодійного фонду “Добро”. В обговоренні другого питання - підтримки кандидатури на посаду голови Карлівської райдержадміністрації - взяли участь керівники сільськогосподарських підприємств району Василь Луцан, Юрій Кобченко, Олег Бегмат, Олег Крутипорох, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Якуба, міський голова Карлівки Володимир Слєпцов, а також голова Полтавської обласної ради Петро Ворона, який поділився своїм баченням ситуації в Україні, на Полтавщині та першочерговими планами та кроками влади в Полтавській області. За результатами обговорення збори громади Карлівського району підтримали кандидатуру депутата Полтавської обласної ради, обраного карлівчанами по мажоритарному округу, головного інженера Октябрського спиртозаводу Коваля Івана Михайловича, який очолює районну організацію політичної партії “Удар” Віталія Кличка, та рекомендували голові Полтавської облдержадміністрації Бугайчуку

- про недовіру народному депутату Верховної Ради України Лелюку О.В.- було багато емоцій, адже карлівчан до глибини душі обурює так звана робота Лелюка О.В. у своєму виборчому окрузі, в якому він ішов на вибори під гаслом “З теплом і добром”. Як говорили виступаючі, ні тепла, ні добра вони від нього не побачили. Тільки самозакохані виступи з екрана підконтрольного йому телерадіооб’єднання “Контакт” та погляд звисока зі встановлених за рахунок ПАТ “Полтавагаз” бігбордів. Пригадали карлівчани, як підконтрольне нардепу ПАТ “Полтавагаз” відключало газ від котелень, які забезпечують гарячою водою дитсадки та житлові мікрорайони, як він намагається забрати у територіальної громади для ТРК “Контакт”, власником якої є знову ж той ПАТ “Полтавагаз”, 3-кімнатну квартиру в центрі міста, сплативши за неї 6 тис грн. Пригадали постійні повідомлення - погрози дитсадкам та районній лікарні відключенням газу в опалювальний період за несвоєчасну сплату, хоча затримувало кошти казначейство. І головне те, що Лелюк О.В. повністю втратив зв’язок з громадою району, жодного разу не зустрічався з виборцями Карлівського району та міста, не прозвітував про свою роботу. Лелюк О.В. голосував у Верховній Раді за антинародні закони, які збурили суспільство, привели до загострення протистояння та до того, що пролилася кров справжніх патріотів України. Карлівська міська рада зверталася до Лелюка О.В. добровільно скласти депутатські повноваження, але відповіді так і не отримала. Через це громада Карлівського району звернулася до всіх громад Карлівського виборчого округу №149 із закликом висловити недовіру Лелюку О.В. Сумно, що на цей час не діють закони про відкликання народного депутата України. Але всетаки думку громади про них народні депутати повинні знати. Володимир СЛЄПЦОВ, Карлівський міський голова.

виконання. Почалося, як зазвичай у нас ведеться, із запізнення. Публічний захід мав початися на початку шостої вечора (хвилин 15-20 було б достатньо, щоб колона молодих виконавців промарширувала від будівлі облдержадміністрації до площі Леніна), але чи крокували не енергійно, чи щось затримало в дорозі, - врешті прибули на годину пізніше. Народні маси вже почали мерзнути, але, попри ремствування, не розходилися: хотіли попрощатися з вождем. Власне, вони усвідомлювали історичність цього моменту: з “обрушением” вождя закінчується епоха. Можна сказати: зачиняється, гучно гримнувши пам’ятником, як дверима: бабах! Як не дивно, прихильників “вічно живого” на місці події виявилося небагато. Врешті - в моєму секторі спостереження. Двох немолодих чоловіків, які гаряче наполягали, що пам’ятник - неабиякий витвір мистецтва і руйнувати його було б варварством, більшість м’яко, можна навіть сказати любовно витіснила на узбіччя, де вони продовжили темпераментно полемізувати в своєму колі (з двох чоловіків). Ще один чоловік, відносно молодий, засумнівався в доцільності знесення з іншого погляду: він тут неподалік живе і коли вранці встає, то йому видно з вікна пам’ятник. Це - елемент міського пейзажу. Він до нього звик. І якщо пам’ятника не стане, може виникнути почуття дискомфорту… Врешті, угомонився і він, і натовп, покурюючи і перемовляючись, стабільнувся в режимі терплячого очікування. Нарешті прибула бригада з демонтажу. Почали… Якийсь юний революціонер видряпався на постамент і довго й невміло пробував накинути тросик-петлю на шию вождю. І хоча вождь не опирався (мертва матерія!), зашморг на шию не лягав. Врешті тросик вдалося прилагодити за допомогою телескопічної вудки, і натовп надихнувся революційним запалом. Залунали патріотичні гасла… Тросик натягли, але пам’ятник не піддавався. Почали смикати, і тоді лопнув тросик… Майданом прошелестіло розчароване зітхання. Так повторилося кілька разів. Вождя за середньовічним звичаєм мали б помилувати. За тих

Путін не зупиниться осійська державність можлиР ва лише у формі диктатури. Там просто ніколи не було періо-

дів демократичного правління. Цілісність та зв’язність Росії у сучасних кордонах забезпечується завдяки рабській праці - кріпаків до середини ХІХ сторіччя, солдатів та каторжан - в’язнів концтаборів у ХХ. Двадцять три роки квазіринкових відносин поставили інфраструктурну єдність російської території Росії на межу розриву. Знелюднються цілі регіони, особливо на Півночі та у Нечорнозем’ї. Російський етнос виснажується та деградує. Він заміщується непитущими представниками мусульманських народів. Виробництво, наука, культура занепадають. На цьому тлі рецидивують хворобливі великодержавні комплекси. Підлий напад на Україну у Росії підтримує переважна більшість громадян. Про те, що цей напад є несправедливим, нечесним, просто акультурним у своїй більшості росіяни не замислюються. Точніше вони цілком виправдовують аморальні дії своєї влади. Така ось людська якість більшості росіян. Те, що на підтримку України проти агресора вийшли десятки

тисяч мешканців Москви, лише показало, в якій моральній меншості у Росії перебувають нормальні люди. Висвітлення цього маршу у російських ЗМІ ще раз показало, що інформаційне середовище там майже поспіль складається з брехні. Так само безсоромною брехнею є всі заяви російського керівництва щодо України. Росіяни брехали завжди. Надто про те, що вони несли “світ цивілізації” закріпаченим народам. З Росії в Україну прийшли: кріпацтво, більшовизм, Голодомор, репресії і терор сталінськобрєжнєвського періоду. Трагедіями Чорнобиля та Афганістану Україна так само завдячує російській колоніальній політиці. Тепер Крим. У своїй агресії проти сусідніх народів росіяни переважно спиралися на кримінальні кола. Так було у Придністров’ї, Абхазії, так нині і у Криму. Свого часу КДБ намагався створити кримінальний анклав у Віленському краї Литви. Не вийшло, бо у культурній Литві не знайшлося критичної маси кримінальних елементів. Сам по собі Крим є лише тягарем для знесиленої, криміналі-

З Росії в Україну прийшли: кріпацтво, більшовизм, Голодомор, репресії і терор сталінськобрєжнєвського періоду. Трагедіями Чорнобиля та Афганістану Україна так само завдячує російській колоніальній політиці. Тепер Крим.

зованої, корупційної російської економіки. Росіянам потрібна вся Україна, не лише як придатна для господарювання територія, але як і донор європейського етносу для усе більш азіатської Росії. Перш за все для армії. Тому Путін спробує загарбати усю Україну. Він знає, що Росія може існувати лише ізольованою від решти Світу. Передусім від західної цивілізації. Ізолюватися можна лише разом з Україною. Без неї російська резервація просто згниє у неробстві та алкоголізмі. План Путіна щодо “природного” приєднання України у 2016-17 роках за допомоги зневажуваного у Світі кривавого Януковича зламав героїзм Майдану. Це викликало лють російського диктатора. Все було так “красиво”. Легітимний президент та легітимна Верховна Рада легітимно, в межах міжнародних норм погоджуються на нове возз’єднання у єдиній державі. Жодна міжнародна інституція і не писнула б про агресію та окупацію. Провал цього плану запускає новий сценарій - поглинання країни частинами. Передусім Південний Схід - військові заводи, порти, родовища та водні ресурси Дніпра. Для цього там треба зірвати президентські вибори та провести “референдуми” на зразок кримського. Протиставити цьому можна лише згуртованість суспільства, громадянську дисципліну, самоорганізацію та взаємодопомогу, як під час Майдану. На щастя,

товп, мабуть, був недостатньо очитаним в традиціях покарання на горло. Так що продовжили. Приїхала телескопічна вишка, і активісти притягли дебеліший канат. Натовп підбадьорився. Вчення марксизму-ленінізму вже не видавалося таким непереможним. Ще трішки повозюкавшись, накинувши для певності ще кілька канатів, знову потягли… Вкотре. Всередині пам’ятника щось рипіло (напевне, анкери), він обнадійливо хитався, але не падав. Я почав підмерзати і нудьгувати. Мій випадковий співрозмовник, людина ранньопенсійного віку, спеціаліст з металообробки і перекладач з кількох європейських мов, чемно попрощавшись, пішов додому. Минулої ночі він чергував у складі загону самооборони в своєму мікрорайоні і добре втомився. Прийшов до пам’ятника, сподіваючись, що його знесуть оперативніше. Я вирішив достоятися до логічного кінця, тобто, до локального торжества національної ідеї. Кілька дядьків зрілого віку, які стояли поруч, поривалися пробитися до ініціативної групи, яка керувала зносом. Щоб порадити, як це краще зробити. Бо народ втомився чекати, та й вождя добре помучили… Але навколишня публіка слушно зауважила, що порадників там не бракує, у нас завжди багато порадників, а от з виконавцями - “напряжонка”. Мені спало на думку, що цей виробничо-технічний розгардіяш через брак досвіду. Коли в нас останній раз зносили культову споруду? Десь на початку 60-х років минулого століття. Зарівняли із землею православний храм біля базару, на розі вулиць Новобазарної і Чапаєва. Попри солідні розміри собору, його знесли швидко, впродовж дня. Я не сказав би, що “без шуму і пилі”. Товсті цегляні стіни не піддавалися, але в дію ввели військові тягачі - і тільки курява до неба знялася, сповіщаючи Господа Бога, що партійні атеїсти поруч зі своїм ідолом не бажають терпіти жодних культових споруд. А тепер настала черга одного з пам’ятників, які густо всіяли простори однієї шостої частини земного суходолу. Історичний бумеранг, описавши криву, тривалістю понад

місця падіння бронзового тіла, сподіваючись заполучити на згадку бодай маленьку частинку металевих мощів. На пам’ять про бурхливу епоху. Не вийшло. Вождь був міцний. Нічого не відкололося. Народ почав розходитися. Але - з почуттям вдоволення і розуміння своєї значимості для історичного процесу. …Наступного ранку я прийшов до пам’ятника. “Будити”. Знаєте цей народний звичай? Після похорону рідні й друзі приходять до місця поховання небіжчика нібито з надією: а, може, він ожив, і ми зарили його помилково? Прокидайся! Пересвідчившись, що дива не трапилося, покійник поводиться прогнозовано, близькі поминали його за місцем останньої прописки і поверталися додому… Отакий звичай. Напевне ще язичницький. Я, власне, прийшов подивитися на бронзове тіло. Але його біля постаменту не було. Навколо блукали такі ж охочі, як я, і вибудовували різні здогади з приводу, куди міг подітися вождь? Я висловив гіпотезу, що його вночі могли розпиляти на шматки “металісти” і здати в металобрухт. Бронза коштує нині дорого. Версія була сприйнята всерйоз і поставлена на обговорення. Втім, одна немолода пара невдовзі засумнівалася: мовляв, ми тут неподалік живемо і почули б чиргикання ножівок. Як з’ясувалося пізніше, коштом одного приватного підприємця вождь уночі був перевезений і заскладований на території Краєзнавчого музею. І тепер різні зацікавлені сторони вирішують, що робити з бронзовим тілом. Останнє неперевірене повідомлення: з нього хочуть відлити церковні дзвони. Якщо справді так, то це знову свідчить про дію історичного бумеранга. Скажете, метафізика? Може. А щодо міського голови Олександра Мамая, то він був “не в курсі”. Хоча активісти його й попереджали про час знесення пам’ятника і просили посприяти. Щоб було культурно й технічно грамотно. Як колись за радянської влади при знесенні православного храму. Павло СТОРОЖЕНКО. Лютий 2014 року.

Росіянам потрібна вся Україна, не лише як придатна для господарювання територія, але як і донор європейського етносу для усе більш азіатської Росії. Перш за все для армії. Тому Путін спробує загарбати всю Україну. парламент та уряд демонструють певну послідовність у створенні нової системи безпеки держави. Цього не скажеш, на жаль, про оперативність. Зволікання нової влади у перші дні агресії дуже дорого обходиться громадянам України у Криму - втратою майна, загрозою життю та здоров’ю. Сьогодні ми вже відстаємо у запровадженні жорсткого візового режиму з Росією, блокуванні діяльності російських підприємств та організацій на нашій території, арештом їхнього майна та інших активів. Наша дипломатія, за винятком роботи постійного представництва при ООН, мляво і невиразно діє у світових столицях. Ми програємо Росіїї інформаційну війну. Вкрай потрібно скласти онлайнреєстр збитків, завданих російською окупацією державі та громадянам. Він має бути частиною доказової бази у міжнародних судах, які колись та візьмуться вивчати злочини Росії в Україні. Опір повзучій агресії має бути багаторівневим, ешелонованим та консолідованим. Його внутрішньо політична складова визначатиметься якістю президентської виборчої кампанії - її цивілізаційною змістовністю, інформаційною всеохопністю території країни, включно з Кримом, відсутністю аморальних політич-

них прийомів між конкурентами. Громадяни України - мешканці Криму повинні мати змогу проголосувати на цих виборах. Це може бути дистанційне електронне голосування, виїзне, дострокове, або голосування за довіреністю. Вже сьогодні очевидно, що Росія на цих виборах матиме власних кандидатів, чиєю метою буде саме зрив волевиявлення. Щоб обмежити таку можливість, терміново слід прийняти закон про люстрацію, який би визначав критерії обмеження пасивного виборчого права для певних груп осіб. Наприклад, для високопоставлених службовців та придворних політиків режиму Януковича. На загал кримська проблема стане добрим “імуностимулятором” для сучасної української державності - окупація півострова продемонструвала нашому суспільству не лише одвічну і незмінну ворожість більшості росіян до українців, але самоцінність основних державних інститутів - армії, правоохоронної системи, навіть - парламентаризму. Підвалини оновленої держави Україна закладаються саме сьогодні консолідованими зусиллями суспільства - толокою, так би мовити. Костянтин МАТВІЄНКО, політичний експерт, www.pravda.com.ua


u ЗАХИСНИЙ МЕХАНІЗМ

4 стор.

Полтавська думка №13 (1010) 27 березня 2014 року

Психолог Лідія Буцька: “Стадо, інфіковане Життя Василя Третецького -

страхом, вмирає дуже швидко” Про те, як реагувати на постійні стреси, в яких живе українське суспільство вже майже чотири місяці, ВВС (Бі-Бі-Сі) Україна спілкувалася з психологом, кандидатом медичних наук Лідією Буцькою. - З 24 листопада у нас щотижня був новий рівень подій. Спочатку вночі побили студентів, потім вдень - багатьох людей, в тому числі й журналістів, показово розбиваючи камери, голови. Потім стріляли пластиком, потім - свинцем. Потім почалися військові дії… Скажіть, будь ласка, як нормальна психіка бореться з цими стресами? Які є захисні механізми, що нас ще тримають на плаву? - Перш за все, один із захисних механізмів - це невіра в те, що відбувається. Більшість людей, беручи участь у цих подіях або бачачи їх збоку, до кінця не вірять, що це відбувається в реальному житті. Це теж - захисний механізм. Другий захисний механізм, який включається - це об’єднання людей навколо спільної проблеми. Це взаємна підтримка, взаємне братство. І єдність, і зближення є ще одним потужним соціальним захисним механізмом. Наступний захисний механізм - це все-таки короткочасність, оскільки ці явища короткочасні і нетипові. Психіка здорової людини дуже швидко від них позбувається, формуючи надію на те, що, ось, це сталося, але завтра вже цього не відбудеться, і ми зможемо з цим якось боротися. - ...І тут через тиждень трапляється ще щось на рівень серйозніше. - За цей час ми вже до цього стресу встигаємо підготуватися. І здорова людина зі здоровою психікою формує захисну програму у вигляді концептуалізації цього явища. Вона усвідомлює, що це було за явище, з чим воно пов’язане, чим воно було викликане і як вона буде справлятися з цим явищем, якщо воно повториться. По суті, ми ще не вийшли на той рівень дезадаптації, до якого веде ось такий масований психофізичний стрес. Нині ми якраз ще перебуваємо у фазі пристосування до того, що відбувається. - Наскільки віддаленими можуть бути наслідки такого посттравматичного шоку? Наприклад, людина вчора побачила, що вбили першу людину. Через тиждень вона побачила десять трупів на Майдані, ще через тиждень виявляється, що “зелені чоловічки” ходять по Криму, і Путін каже, що це - не його солдати. Людина ходить, вона посміхається, вона працює, спілкується з рідними… Скільки може тривати посттравматична відстрочка? - По суті, з цього стану люди не виходять ніколи. Я спілкуюся з колишніми афганцями. Люди не виходять з цього стану. Воно запам’ятовується назавжди. Інша справа, що просто відбувається адаптація, перемикання. Найголовніше - це включити ці спогади в своє подальше життя. Включити їх, не викреслювати. Багато психотерапевтів кажуть: “Ти повинен забути це”. Ні, забувати ні про що не можна. Потрібно визнати, що це є, що у тебе був стрес, що ти не приймаєш подібну ситуацію. І далі жити з тим, що вже відбулося. - А якщо це відбулося і людина думає “я не хочу в це вірити, я не хочу це приймати”, то як їй з цим жити? - Треба прийняти. Що означає “я не хочу приймати”? Це як “я не хочу приймати, що я старію” або “я не хочу приймати, що моя дитина виросла”. Ось приходить осінь, а я не хочу приймати осінь, я хочу залишитися в літі. Це - патологічна форма реакції на події. Насправді, потрібно прийняти. Знайти позитивні сторони цієї осені, цієї події. Так, ми пережили стрес, ми побачили смерть, це сталося в нашій країні, в нашому місті, в якому ми жили безпечно. Ми ніколи не могли уявити собі, що на Хрещатику може статися щось подібне - і раптом Хрещатик обагрений кров’ю молодих людей. Це величезний стрес, неймовірний для нас всіх стрес. Але так, ми визнаємо, що це було. Це відбулося. Що ми хочемо? Ми хочемо, щоб це не повторилося. Отже, нам потрібно перейти на стан логіки, холодної логіки і зрозуміти, що призвело до цього. Як я взяв участь у цьому? Міг би я якось уникнути цього, змінюючи якимось чи-

це шлях вірного і сумлінного служіння рідній землі і своєму народові 25 березня до лав Небесної сотні став Третецький Василь Пилипович - великий український патріот, полковник, міський голова Миргорода (у 19942000 роках).

ном поведінку мого попереднього життя? Гіпотетично - так. На той момент ні. Визнати, що ні, справді, я ніяк не міг вплинути, але зараз я вже можу вплинути, тому що у мене є той досвід, якого не було. Так, ми пережили дуже важкий стрес. Ми його пережили, ми його проаналізували, ми його концептуалізували, ми стали набагато сильнішими. Ми отримали дуже багато позитивного з цієї ситуації. Насамперед, ми почали розуміти, хто є хто. Ми починаємо вірити один одному. Ми розуміємо, що в цій країні ми можемо вижити без грошей, тільки завдяки тому, що ми будемо підтримувати один одного своїми діями. Що ми можемо ділитися, і в цьому і полягає наше величезне щастя. Тому що ми приходимо на Майдан не заради того, щоб взяти, а заради того, щоб віддати. Ось це і є той досвід, а такий досвід коштує величезних зусиль людей. - З приводу кримської ситуації. Йде начебто і не війна, тому що немає пострілів, ніхто не загинув (інтерв’ю було взято до загибелі українського військового. - Ред.). Вже кілька тижнів суспільство перебуває в ситуації, коли ніхто не знає, що робити. Як це впливає на суспільство? Чим ця ситуація відрізняється від того, коли вже щось сталося і ми реагуємо? Тут нас, виходить, тримають на спусковому гачку? - Це хронічний стрес, справді дуже потужний психотравмуючий фактор на цей момент. У такій ситуації, як і в будьякій особистій, потрібно навчитися виходити за межі цієї ситуації. Коли ми виходимо на рівень планетарного бачення цієї ситуації, ми розуміємо, що в даному випадку це - тест для всієї планети. - На що? - Є країна Україна, досить миролюбна, що не приносить нікому шкоди, дружелюбна, в якій раптом у якийсь момент відбулися події, і народ цієї країни захотів відстояти своє право жити за своїми власними законами. Справедливо, чесно. І навколо знаходяться інші держави. Ціла планета. І ось знову на нас йде агресія і нас знову намагаються увігнати в ті ж дитячі штанці, з яких ми тільки-но вилізли - і взагалі, ми вже з них виросли. По-перше, це - тест для нас. Що ми - як держава, як народ - будемо зараз робити. З одного боку, бачу, що ми ще більше об’єднуємося. Багато українців центральної України заговорили українською мовою. Ми стали більше цінувати нашу українську культуру. Творчість, пісні. Чому? Тому що ми розуміємо, що нас можуть цього позбавити. Ми розуміємо, що шляхом чвар, сварок з тими, хто мислить інакше, але є громадянами України, ми не вирішимо цю ситуацію, тому у нас збільшується частка толерантності. Ми готові брати, вести діалог з тими, з ким колись ми його не могли вести. Ми готові говорити: так, добре, я розумію тебе, тобі ось це і це не подобається, але скажи, що тобі подобається. Давай робити разом. Погодьтеся, всередині росте не агресія, а зростає рівень прийняття інших людей, інакомислячих. Ми готові брати, ми готові ставати на їх позицію, ми готові думати так само, як вони, тільки лише для того, щоб бути разом. Це як психотерапевтична група. І друге - це справжнє випробування для світу, наскільки ці держави здатні допомогти державі в центрі Європи. Наскільки вони здатні допомогти цій державі вирости, відстояти свою культуру, свою самостійність і при цьому її не з’їсти. Така “перевірка на вошивість” свого роду.

- Зараз у Києві багато хто стурбований питаннями, скільки в місті бомбосховищ. Збираються “тривожні рюкзаки”. В аптеках вже складно знайти ліки, які повинні бути в тому рюкзаку на перший випадок. Розробляються “шляхи відступу”. Що з цього справді потрібно робити, а чого робити не потрібно? - Перш за все, не можна боятися. Не треба. Страх смерті природний, але потрібно відпустити цю ситуацію, тому що чим більше ти боїшся і знаходишся в паніці, тим більше стресу ти створюєш для себе і своїх близьких. Ми, люди - істоти суспільні, популяційні. Ми в якійсь мірі існуємо на рівні життя стада. Так ось стадо, інфіковане страхом, вмирає дуже швидко від самого страху. А стадо, яке готове просто взаємодіяти правильно, піклуючись про виживання кожного з членів своєї популяції, виживає. - Де грань між турботою про свою дитину, свою популяцію і панікою? - Грань в тому, що ти дбаєш про свою дитину так само, як про дітей інших людей. Не виділяючи своєї дитини, себе і своїх близьких з тих, хто тебе оточує. - Як раціоналізувати цю ситуацію? Що виправдано, а що занадто? - Уявімо собі, що настає ось така екстремальна ситуація. Зібрав ти рюкзак... Ти можеш вибігти і без нього. Ти будеш без документів, ти одягнеш те, що буде під рукою. Куди б ти не виїхав, в будь-якому місці тебе може наздогнати ця ситуація. Наздожене вона тебе зненацька, і в будь-якому випадку тобі потрібно буде її вирішувати тут і зараз. Тому я - за внутрішнє самотренування, тренування свого фізичного і духовного тіла. Перше - це не надумувати собі того, чого поки немає. Або не вигадувати. Думка матеріальна. Тому чим більше ти надумуєш собі складних, трагічних ситуацій, тим більше ймовірність, що вони відбудуться саме з тобою. Друге - відпустити цю ситуацію. Ми всі смертні. Смерть - це природний стан життя. І не потрібно до неї прагнути. Але не потрібно її й боятися. Вона постійно поруч. Ось в цю секунду ми з вами розмовляємо, а десь помирає людина. І при цьому ми з вами мирно розмовляємо. Тепер з приводу страху. Людський організм - дуже потужний і ефективний. І яке рішення в тій чи іншій ситуації ухвалить наша підсвідомість під впливом стресу, ми не знаємо. Треба просто бути відкритими у своїй підсвідомості і вірити, що вона ухвалить правильне рішення і нас врятує. Що може нас усіх врятувати - це не кількість запасеної їжі, ліків, одягу, а людський фактор. Тому що в будь-який момент ти можеш опинитися без нічого, але поруч можуть бути люди, які тобі допоможуть. Тобто, перш за все, ти повинен бути налаштований на те, що ти допоможеш кожному, хто до тебе звернеться. Сам ти повинен бути готовим допомагати іншим. Згадаймо Майдан. Коли ти сидиш вдома за комп’ютером, то переживаєш набагато більше, ніж коли ти знаходишся там, допомагаючи іншим, підносячи коктейлі Молотова, вибиваючи бруківку, розносячи молоко по цих форпостах. Ти вже не боїшся, тому що ти вже віддаєш, ти створюєш щось таке для інших, і це тебе надихає. Ось це основне. Потрібно розуміти, що в цій ситуації, перш за все, потрібно залишатися людиною. (BBC Україна).

Василь Третецький народився 14 жовтня 1955 року на Вінниччині. Закінчив Харківське військове авіаційно-технічне училище, служив у Збройних Силах. У 1994 році миргородці обрали його своїм міським головою. З іменем Третецького пов’язані демократичні зміни в Миргороді: міська влада стала відкритою для людей, а громада почала відігравати помітну роль у місцевій політиці та прямо впливати на прийняття рішень керівництвом міста. За ініціативи саме Василя Пилиповича вулиці Миргорода ще в 90-і роки позбулися комуністично-тоталітарних назв. Василь Третецький був головою Асоціації міст Полтавської області, активно відстоював права місцевих громад на обласному рівні. У 2005-2007 роках він працював заступником голови Харківської облдержадміністрації, з 2007 до 2011 року був директором телекомпанії “А/ТВК” (Харків) та головою наглядової ради ЗАТ “Телерадіокомпанія “Право-А/ТВК”. З 2002 року Василь Пилипович очолював Харківську обласну організацію Української народної партії. Нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня. Василь Третецький був одним з організаторів Євромайдану в Миргороді, очо-

лював місцеву Народну раду, організовував активну допомогу майданівцям у Києві. Важко і незвично говорити про Василя Пилиповича в минулому часі. Він завжди був сповнений життя, оптимізму, своєю енергійністю запалював усіх, хто був поруч. До нього неможливо було ставитися нейтрально: його любили друзі і ті, хто всім серцем прагнув свободи і процвітання для рідної землі; його ненавиділи ті, хто не хотів і боявся демократичних змін. Саме від рук останніх 16 березня в Миргороді Василь Третецький отримав тяжке вогнепальне поранення. Глибоко сумуємо разом з його рідними і близькими. Але герої не помирають. Василь Пилипович Третецький назавжди залишиться в наших серцях вірним побратимом, мудрим порадником, щирим другом.

С.Соловей, В. Козоріз, С.Антонюк, Т.Ксьонз, Т.Міснік, Н.Носова, О.Клименко, Ю.Костенко, О.Мірошниченко, Ю.Ширко, С.Ніколіна, Т.Пастух, Н.Погожева, В.Копил, Д.Геращенко, В.Балагура, Д.Слободянюк, І.Миколаєнко, М.Самойленко, В.Безуглий, Ю.Доценко, Б.Івасечко, В.Колос, С.Кирилова, С.Жуковець, Н.Мовчан, С.Лазаренко, Л.Кіндратенко, Н.Синюта, С.Муха, В.Асадчев, Н.М’якушко, М.Островерхий, А.Баранов, В.Чикало, Т.Десятун, В.Бухало, М.Дробітько, Г.Синяк, А.Омеляненко, О.Храпач, О.Жуковська, І.Соловей, О.Кирпа, О.Москаленко, С.Крахмілець, С.Чикало, Т.Хлєбнікова, В.Ромаскевич, С.Савченко, І.Миролюбов, Р.Руденко, О.Кулик, В.Коряк, І.Заєць, В.Нагорнюк, А.Вороновський, Ю.Головко, О.М’якота, О.Залеський, О.Боберський, В.Шафранський, В.Болещук, Р.Гусаренко, Н.Перепелиця, О.Шаповал.

u ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ

У місцевих бюджетах має залишатися велика частина податків і зборів

лександр Вілкул, віцеО прем’єр з питань регіонального розвитку, інфраструктури та житлово-комунального господарства в 2012-2014 роках, виступив за децентралізацію податкової системи. - Двадцять років тому майже половина податків залишалася в регіонах. На сьогоднішній день менше 30%. Тобто більше 70% податків і зборів йдуть до державного бюджету. Така надмірна централізація істотно гальмує розвиток регіонів. Податкова система повинна бути більш децентралізованою. Це практика розвинених країн. А інакше, навіщо місцевим громадам залучати інвестиції, створювати нові виробництва, відкривати нові магазини, заправки, якщо всі за-

роблені гроші все одно забере Центр? - написав на своїй сторінці в Facebook Олександр Вілкул. - Вважаю, що в місцевих бюджетах має залишатися велика частина зборів, наприклад, з акцизу на паливо, податку на використання надр та податку на прибуток. Збільшення їх частки в місцевому бюджеті дозволить будувати в регіонах нові дороги, впроваджувати енергозберігаючі технології, модернізувати комунальну техніку, відновлювати вуличне освітлення, будувати і ремонтувати школи, садки, лікарні, дитячі та спортивні майданчики. Тоді це буде стимулом для місцевих громад залучати інвестиції. Нині цього немає, - сказав екс-віцепрем’єр.


u О, ДАЮТЬ!

5 стор.

Полтавська думка №13 (1010) 27 березня 2014 року u КОРИСНА КОЛОНКА-16

Як навчитися рано Корупційна ненажерливість Ставицького. прокидатися Міністр, що забрав для Януковича “Межигір’я” “Перш за все, я державний службовець. По-друге, я громадянин України. І мені не байдуже, хто і як буде в цій країні жити”, - зовсім нещодавно останній міністр енергетики в уряді Януковича Едуард Ставицький коментував події на Майдані. Коментував уже після втечі самого Януковича. “Я не боюсь абсолютно, у мене чисте серце, чиста душа і чисті руки”, стверджував він. Але згодом зник. За однією інформацією, він виїхав до Італії, за іншою - до Хорватії, де Ставицький має нерухомість. Він - один з головних представників найбільш потворного українського клану під назвою “Сім’я”, куди його інтегрував спочатку покійний Василь Джарти, а згодом і сам Ставицький довів свою користь. Ставицький так поспішав втекти з України, що кинув напризволяще свої накопичення і дорогоцінності, яких би йому вистачило на безбідне життя десь на краю світу. Отже, 21 березня 2014 р. Генпрокуратура провела одночасно 32 обшуки в рамках розслідування кримінальних справ, по яких проходять колишній міністр енергетики Едуард Ставицький та колишній міністр аграрної політики Микола Присяжнюк. Операція стосовно Ставицького завершилася справжньою удачею. До рук слідства потрапили матеріальні цінності майже на 10 мільйонів доларів! Ставицький проходить у кримінальному провадженні, відкритому “за фактами вчинення злочинів особами з числа вищого керівництва держави” - він головний фігурант в епізоді відчуження резиденції “Межигір’я” з державної власності. Зокрема, підписи Ставицького як екс-керівника державної компанії “Надра України” стоять під документами про передачу цього об’єкту сумнівній донецькій компанії, з чого там і почалася розбудова персонального раю Януковича. Було обшукано офіс, що належить його родичам на вулиці Шота Руставелі, а також його численні помешкання - в Пасажі поблизу Хрещатика, на вул. Богдана Хмельницького, на “Новопечерських Липках”. Крім того, обшук проведено в маєтку Ставицького, який оформлений на його тещу Валентину Ушакову. Цей величезний палац збудовано майже в центрі Києва на Печерську, біля Ботанічного саду. Всередині досі триває ремонт в “пшонка-стилі”. Усі цінності Ставицький зберігав у квартирі, адресою якої значиться бульвар Дружби Народів, 14/16. За словами джерел у Генпрокуратурі, Ставицькому належать тут три квартири. Четверта була продана фірмі, але по факту продовжувала використовуватися Ставицьким. Коли туди прийшли слідчі, то виявили всередині бухгалтера, яка за забарикадованими дверима знищувала в “шредері” документи фірм Ставицького. Її затримали. У цих же квартирах і було знайдено “заначку” міністра на чорний день. Автор цих рядків побував у Головному слідчому управлінні Генпрокуратури, куди звезли знайдене в Ставицького. Побачене вражає. 4,8 мільйона доларів у готівці. Гроші навіть не розпаковані з американських обгорток. 49,8 кілограма золота. І величезна кількість ювелірних виробів та годинників. Дещо нам вдалося ідентифікувати, дещо - ні. За інформацією слідства, Ставицький мав рахунки за кордоном. “Ми працюємо з ФБР та британськими спецслужбами. Було знайдено закордонні рахунки Ста-

Не перетворюйте себе на “жайворонка” занадто швидко. Поступовість дасть кращі результати. Перший раз прокидаємося на п`ятнадцять хвилин раніше, ніж зазвичай. Закріплюємо результат кілька днів. Потім знову скорочуємо час ранкового сну, поки не досягнемо запланованого часу ранкового пробудження. Поступово виробляємо звичку раніше лягати спати ввечері. Навіть якщо не хочеться спати, все одно лягаємо і читаємо в ліжку.Ставимо будильник далі від ліжка, так, щоб вимкнути його можна було, тільки вставши на ноги. Перевірено, це працює. Пригнічуємо спокусу прошмигнути назад в ліжко. Мужньо виконуємо всі ранкові процедури, після чого остаточно прокидаємося. Плануємо собі на ранок дуже важливі справи, щоб була причина і мотивація рано прокидатися. За подолання труднощів у вигляді раннього пробудження призначаємо собі винагороду. Це може бути шоколадка до кави або ще щось хороше. Люди, які прокидаються рано, протягом дня більше встигають. У них гарний настрій, більше часу залишається на вечірній відпочинок і читання книг.

вицького та заблоковано їх”, - розповів заступник генпрокурора Олексій Баганець. Схоже, Ставицький мав потяг до колекціонування аксесуарів з найвищої цінової категорії. Ціни можуть шокувати непідготовлених людей. Ось годинник ексклюзивного швейцарського виробника Greubel Forsey (Гробель Форсі) коштує... 600 тисяч доларів. Причому, це - не єдиний аксесуар такої вартості в колекції екс-міністра. Ось годинник Arnold & Son з турбійоном. На спеціалізованих сайтах можна знайти такий за 245 тисяч доларів або 180 тисяч євро. Загалом у Ставицького було вилучено багато ексклюзивних годинників, які вироблялися в обмеженій кількості. Візьмемо Girard Perregaux (Жерар Перего) моделі Opera One Three Bridges справжній витвір мистецтва, який має лімітовану серію та навіть здатен програвати мелодію. Він вже знятий з виробництва - спеціалізовані сайти повідомляють, що остання ціна при продажу становила 615 тисяч доларів, а нині такі можна придбати на аукціонах. Інший надзвичайно дорогий годинник, вилучений у Ставицького - це Bovet з турбійоном серії “Butterfly”, який також знятий з виробництва. Подібна більш сучасна модель коштує 266 тисяч євро. Ще один годинник лімітованої серії, виявлений у Ставицького - це Schwarz Etienne (Шварц Етьєн) також з турбійоном. Подібні були в продажу за 62-80 тисяч доларів. В такому ж “середньому” ціновому діапазоні годинник Ставицького Ulysse Nardin (Улісс Нардан) серії “Freak” - лише 85 тисяч доларів. Ну і зовсім “дешевим” є цей екземпляр Poljot International, модель Strela II - він коштує лише 3,5 тисячі доларів. Але, окрім цих, існує ще велика кількість годинників, ціну яких нам встановити не вдалося. Очевидно лише, що ці турбійони, вкриті діамантами, коштують десятки, а то й сотні тисяч доларів кожен! Едуард Ставицький і близько не мав легальних доходів для такого способу життя. В останній оприлюдненій декларації за 2012 рік екс-міністр вказав, що заробив 123 тис грн, а його дружина - 2,5 млн грн. А заощадження Ставицього і його дружини становили 240 тис грн. Цього не вистачить навіть для придбання одного шедевра з колекції годинників Ставицького. Також Ставицький не задекларував маєток на Печерську - у легальній власності екс-міністра лише 213 кв. метрів. Окрім скарбів Ставицького, до рук Генпрокуратури потрапили гроші екс-міністра аграрної політики Миколи Присяжнюка. В самого урядовця знайшли 300 тис доларів у готівці та 800 тис грн; у його зятя - 1 млн 700 тис доларів та 1 млн 400 тис грн. Все - у “кеші”! За словами прокурора Баганця, гроші було складено в габаритні сумки. “Їх збиралися вивозити. Під них склали підроблені податкові накладні про те, що готівка - це дохід від підприємницької діяльності, з якого сплачено податки. Одночасно ми вилучили авіаквиток на прізвище зятя Присяжнюка Вадима Симонова, який збирався вилітати до Туреччини”. Красномовне уточнення - зять Присяжнюка обіймав, здавалося б, посаду другого ешелону в уряді. Він працював у Державній ветеринарній та фітосанітарній службі. Навіть не керівником, а першим заступником. Хоча, зазвичай, саме на такі посади і призначаються “смотрящіє”.

Як набрати вагу Дуже часто пишуть про те, як схуднути, але перед багатьма постає інше питання: як набрати вагу? Насправді набрати вагу іноді значно складніше, ніж скинути. Стежте за калоріями. Багатьом тільки здається, що вони їдять багато і все одно не повнішають. Суворий облік калорій допоможе це перевірити. Якщо виявляється недобір калорій (менше 2000 калорій при середньому зрості) - треба більше їсти. Що саме їсти? Вибирайте суперпродукти. Якщо більшість людей не можуть собі дозволити смачне і калорійне, то у вас - карт-бланш. Це не означає, що потрібно наминати картоплю фрі і стейки. Пам’ятайте: жирне м’ясо, яйця, молочні продукти - джерело холестерину, надлишок якого може призвести до захворювань серцево-судинної системи. Корисні калорійні продукти - горіхи, насіння, жирні сорти риби, авокадо, випічка з цільнозернового борошна. Підійдуть також корисні цукерки з меду, фініків, бананів, кунжуту і горіхів.Якщо ж калорій достатньо, а вага все одно не збільшується - значить, у вас дуже швидкий обмін речовин. Скільки б ви не їли, набрати вагу буде важко. Тому знадобляться інші методи. Зазвичай люди, які бажають мати підтягнуту фігуру, спочатку скидають вагу, а потім накачують м’язи. Вважайте, що перший етап ви вже пройшли, час починати другий. Накачати м’язи. В цьому допоможуть силові тренування і раціон, багатий на білки. Після занять потрібно з’їсти як мінімум по 0,5 г білка і 0,5 г вуглеводів на кілограм ваги. Дотримуйтеся балансу. Просто їсти більше - тільки половина справи. Потрібно ще й стежити, щоб у раціоні вистачало всіх трьох основних поживних речовин. Співвідношення білків, жирів і вуглеводів має бути приблизно 1:1:3 або 1:1:4. Утім, особливу увагу варто приділити білкам. Якщо вуглеводів і жирів у нашому раціоні зазвичай вистачає, то дефіцит білків - дуже поширений випадок. А без них неможливо ані набрати, ані підтримувати м’язову масу.

Позбутися прища

Сергій ЛЕЩЕНКО, www.pravda.com.ua

Син Януковича щомісяця вивозив з України вугілля на 5-6 мільйонів євро вейцарська прокуратура провела обШ шук в офісі компанії Ріната Ахметова DTEK Traiding S.A. у Женеві у зв’язку з вугільним трейдером MAKO Traiding Олександра Януковича. Про це пише видання SonntagsZeitung у номері за 16 березня 2014 р. За інформацією авторів статті, обшук проводили ще 27 лютого протягом двох годин в офісі компанії, який розташований неподалік від пристані Bergues у Женеві. Обшук проведений у рамках розслідування діяльності вугільної трейдингової компанії MakoTrading SA старшого сина експрезидента Олександра Януковича, який підозрюється швейцарською поліцією у відмиванні грошей. За інформацією видання, структури Ахметова були тісно переплетені з компанією Януковича-молодшого. Видання також називає Ахметова “щедрим спонсором” передвиборної кампанії Віктора Януковича. У прес-службі ДТЕК газеті підтвердили факт обшуку документів: “ДТЕК підтверджує, що швейцарська влада почала розслідування про діяльність деяких фірм українських поса-

дових осіб. Ми надали швейцарським правоохоронним органам фінансову і юридичну документацію нашої швейцарської філії”. У ДТЕК також зазначили, що є повністю прозорим бізнесом і відповідають чинному законодавству країни, а тому готові надати всі необхідні документи слідству. Раніше про обшук в офісі компанії старшого сина президента повідомляло видання Bloomberg. Прес-секретар прокурора Анрі Делла Каса повідомив, що компанія Mako Traiding SA зареєстрована на Януковича формально. Представники швейцарського трейдера з українським корінням тоді відмовилися від коментарів. Швейцарська фірма MAKO Trading SA була зареєстрована 14 жовтня 2011 р. в Женеві. А 27 жовтня 2011 р. в місті Гаага була створена ще одна компанія - MAKO Holding B.V. Її діяльність супроводжувала юридична фірма ITPS (Netherlands) BV, яка займається оптимізацією податків. Ця ж юридична фірма, за даними “Української правди”, супроводжувала діяльність голландської компанії Metinvest BV Ріната Ах-

метова та Вадима Новинського (бізнесмен-депутат ВР від Севастополя). Директор компаній Януковича Фелікс Блітштейн, який раніше керував швейцарською фірмою Leman Commodities SA, пов’язаною з СКМ Ахметова, у січні 2013 р. заявляв виданню “Le Matin Dimanche”: “Mako Trading - компанія з торгівлі вугіллям, яка належить Олександру Януковичу… Це була моя ідея, я побачив нішу в експорті українського вугілля”. За його словами, операції почалися у квітні 2012 р., а станом на зиму 2013-го компанія займалася торгівлею винятково антрациту з Україною, “від 40 до 50 тисяч тонн вугілля на місяць”. Журналісти тоді підрахували, що МАКО в Женеві “продає вугілля на 5-6 мільйонів євро на місяць”. Санкції щодо колишніх українських посадових осіб уведені в багатьох європейських країнах. За оцінками нового керівництва України, Янукович вивів в офшорні рахунки близько $70 млрд, залишивши державну скарбницю порожньою і пограбованою, інформує www.pravda.com.ua.

Неприємно бачити прищ на обличчі, тим більше якщо ви виявили його ввечері, напередодні якоїсь важливої події. Але є кілька способів, які дозволяють швидко позбутися прища. Зубна паста. Після того, як ви очистите обличчя, візьміть зубну пасту (бажано білу) і невелику кількість нанесіть на проблемне місце. Залиште її на всю ніч, а вранці змийте ватним диском з водою. Лід. Він налагоджує циркуляцію крові в проблемних місцях. Завдяки льоду пори швидко охолоджуються і тим самим легко видаляється жир і бруд. Якщо ви хочете забути, що таке прищі, рекомендуємо вам використовувати лід тричі на день. Здоровий вигляд і відсутність запалень гарантований. Мед. Цей корисний і натуральний антибіотик значно прискорює процес загоєння акне (медична назва прища) і бореться з інфекцією. Найкраще перед сном нанести мед на проблемну зону за допомогою ватного диска, трошки масажуючи. Залишити його на 30 хвилин і змити. Лимон. Як відомо, в цьому фрукті багато вітаміну С, він має в’яжучу властивість, тому швидко підсушує прищі. До речі, сік лимона діє навіть краще, ніж покупні дорогі тоніки. Вмочіть ватний диск у свіжовичавлений сік лимона і нанесіть на проблемне місце. Вранці змийте. “Полтавська думка” №13 (1010) за 27.03.2014 р. Попередні 15 “Корисних колонок” надруковані у №№ 42, 44, 45, 46, 52 за 2013 рік, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12 за 2014 рік. Це шістнадцята. Й надалі “Полтавська думка” періодично вміщуватиме “Корисну колонку” на цьому ж місці. Вирізуйте, час від часу перечитуйте, дайте почитати сусідам - і залишайтеся здоровими!


21.00 Віталька 22.50 Т/с “Світлофор”, (ІІ) 23.45 Дурнєв+1 00.10 Надто грубо для Ютуб’а 00.45 Т/с “Закрита школа”, (ІІ) 01.30 Світ навиворіт 2. Індія 02.15 Т/с “Кремлівські курсанти”, (І) 03.45 З ночі до ранку ICTV 05.10 Служба розшуку дітей 05.15 Світанок 06.15, 19.45 Надзвичайні 10.00 Х/ф “Італієць”, (І) новини 11.20 Х/ф “Каблучка з 07.05 Факти тижня бірюзою”, (І) 15.00 Х/ф “Діди08.45 Факти. Ранок розбійники”, (І) 09.15 Надзвичайні новини. 16.45 “ТСН. Особливе” Підсумки 17.10 Т/с “Асі”, (І) 10.05, 13.20 Т/с “Проку20.30 “Гроші. Спецрепоррорська перевірка” таж” 12.45, 15.45 Факти. День 20.45 “Чисто - ньюз” 13.30 Т/с “Вулиці розби21.00 Т/с “Кохання у ветих ліхтарів. Ментиликому місті - 3” 5” 22.00 “Гроші” 14.20, 16.15 Х/ф “Містер і 23.30 Т/с “Касл - 2”, (ІІ) місіс Сміт” 00.20, 03.15 Х/ф “Нока16.55 Х/ф “Турист” ут”, (ІІ) 18.45 Факти. Вечір 01.45 Х/ф “Тринадцять”, 20.30 Дістало! (ІІ) 21.20, 02.20 Свобода сло05.00 “Телемагазин” ва 00.50 Х/ф “Армія пітьми”, “ІНТЕР” (ІІ) 05.25 Х/ф “Везуча” СТБ 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 05.30 “Чужі помилки. Янгол 12.00, 14.00, 17.45 знімає крила” Новини 06.15 “Все буде добре!” 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 08.05 “Неймовірна правда “Ранок з ІНТЕРом” про зірок” 09.20 Х/ф “Не залишай 09.20 Х/ф “Сестронька”, мене, Любове” (І) 11.20, 12.25 Д/с “Слідство 11.10 Х/ф “Донечко моя”, вели... з Леонідом (І) Каневським” 12.55 “Слідство ведуть 13.30, 14.20 “Судові спраекстрасенси” ви” 13.50 “Битва екстрасенсів 15.20 “Жди меня” 13” 18.05, 01.50 “Стосується 16.00 “Все буде добре!” кожного” 18.00 “Вікна-Новини” 19.05 Т/с “Поки станиця 18.30 “Неймовірна правда спить” про зірок” 20.00 “Подробиці” 20.30, 04.30 Т/с “Будинок 20.00 “Слідство ведуть екстрасенси” з ліліями” 23.50 Х/ф “Кидок кобри”, 21.00 Т/с “Швидка допомога”, (І) (ІІ) 21.45 “Вікна-Новини” 02.35 Мультфільми 22.30 “Детектор брехні - 5” ТЕТ 00.00 “Один за всіх” 01.10 Х/ф “Іван Бровкін на цілині”, (І) 06.00 Приколи на перерві 02.45 Нічний ефір 06.25, 08.20 М/с “Черепашки мутанти ніндзя”, (І) Місто/”ТОНІС” 06.50 “Шоу Гарфілда”, (І) 07.20 М/с “Лалалупси”, (І) 06.00 “Таке спортивне життя. Ірина Мерлені” 07.45 Мультик з Лунтіком 08.50 М/с “Русалонька”, (І) 06.30 Тиждень 09.15 М/ф “Сердиті пташ- 07.00 Погода 07.05 Астрошоу ки”, (І) 07.10 Хіт парад 09.30 Єралаш 07.20 Діана: Незабутня 09.50 Одна за всіх 08.30 Тиждень 12.05, 21.55 6 кадрів 09.00 Погода 13.25 Т/с “Ксена - прин09.05 Астрошоу цеса - воїн”, (І) 14.15 Т/с “Чемпіонки”, (І) 09.10 Світ подорожей 09.30 “Світ за тиждень” 15.05, 19.05 Панянка-се10.00 Місцями дикої прилянка роди 16.00 Дайош молодьож! 17.20, 20.00 Т/с “Кухня”, 11.00 Боягуз, Бовдур, Бувалий та інші (І) 18.15 Розсміши коміка 12.25 “Секрети закулісся з

Понеділок, 31 березня УТ-1/”ЕРА” 06.30 Новини 06.40 Спорт 06.45 Погода 06.50 Гість студії 07.00 Новини 07.10 Спорт 07.15 Погода 07.20 Країна on line 07.40 Ера бізнесу 07.45 Гість студії 08.00 Новини 08.10 Спорт 08.15 Погода 08.20 Гість студії 08.40 Гість студії 09.00 Підсумки дня 09.50 Час-Ч 10.05 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 12.00 Новини 12.10 Діловий світ 12.25 Погода 12.45 Спецпроект “Единая страна” 14.15 Вікно в Америку 14.45 Euronews 14.55 Діловий світ. Агросектор 15.00 Новини 15.15 Брифінг Кабміну України 15.30 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 17.35 Вічний вогонь 18.05 Фінансова перспектива 18.20 Новини 18.45 Діловий світ 19.10 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 20.50 Час-Ч 21.00 Підсумки дня 21.25 Діловий світ 21.40 Шусте-Live. Будні 22.55 Трійка, Кєно, Секунда удачі 23.00 Підсумки 23.25 Погода 23.30 Країна on line 00.00 На слуху 00.30 Від першої особи 01.00 Підсумки 01.20 ТелеАкадемія 02.20 Спецпроект “Единая страна” 03.50 Новини 04.15 Вічний вогонь 04.45 Підсумки дня 05.15 Діловий світ. Агросектор 05.20 Шустер-Live. Будні СТУДІЯ “1+1” 06.00 “ТСН-Тиждень” 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 “Сніданок з 1+1” 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.05, 04.40 ТСН: “Телевізійна служба новин”

Супутникове та кабельне телебачення ПЕРВЫЙ КАНАЛ “ОРТ УКРАИНА” 05.00, 08.00, 11.00, 14.00, 02.00 Новости 05.05, 08.15 “Доброе утро” 09.05 “Контрольная закупка” 09.40 “Жить здорово!” 10.40, 14.50 “Истина гдето рядом” 11.15, 03.00 “Модный приговор” 12.15 “Понять. Простить” 13.00 Другие новости 13.20 “Время обедать!” 14.15 “Дело ваше...” 15.15 “Они и мы” 16.05 “В наше время” 17.00 Вечерние новости 18.05, 01.10 “Наедине со всеми” 18.55, 02.05 “Давай поженимся!” 20.00 “Время” 20.30, 03.50 “Пусть говорят” 21.30, 23.10 Т/с “Позднее раскаяние” 23.00 Ночные новости 23.35 “Вечерний Ургант” 00.15 “Познер” НТВ-МИР 05.00 “НТВ утром” 07.10 Их нравы 08.05 Т/с “Рублевка.LIVE” 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Сегодня 09.25 Александр Журбин. Мелодии на память 10.05 Ты не поверишь! 11.00 “Дело тёмное” 12.35 “До суда” 13.35, 02.55 Суд присяжных 14.35, 17.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 15.30, 03.55 “Суд присяжных. Окончательный вердикт” 16.40 “Дело врачей” 18.35 “Прокурорская проверка” 19.50 “Говорим и показываем” 20.45 Т/с “Морские дьяволы. Смерч-2” 22.45 “Сегодня. Итоги” 23.10 Т/с “Дикий-3” 01.00 Т/с “Мент в законе3” “НАШЕ КИНО” 07.00 “Публикация”, (ІІ) 09.00 “Четвертая планета”, (ІІ) 11.00 “Можно, я буду звать тебя мамой?”, (І) 13.00 “Балтийцы”, (І) 14.30 “Адвокат”, (І) 16.00, 17.30 “Пространство для маневра”, (І)

08.00 “Золотой век”, Х/ф (І) 10.00 “Мама поневоле”, Х/ф (ІІ) 12.10 “Огонь, вода и... медные трубы”, Х/ф (І) 14.00 “Атомный Иван”, Х/ф (ІІ) 16.00 “Шапито-шоу: Любовь и дружба”, Х/ф (ІІІ) 18.00 “Шапито-шоу: Ува“ТЕЛЕКЛУБ” жение и сотрудничество”, Х/ф (ІІ) 20.00 Т/с “Улицы разби20.00 “Свободное плаватых фонарей”, (ІІ) ние”, Х/ф (І) 21.00 Т/с “Ментовские 22.00 “Лиса Алиса”Х/ф войны 7”, (ІІ) 22.00 Т/с “Шериф”, (ІІ) (ІІ) 23.00 Т/с “Агент особого 00.00 “Сделка”, Х/ф (ІІ) назначения-2”, (ІІ) 02.00 “Криминальные 00.00 Т/с “Братва”, (ІІ) обстоятельства”, 01.00 Т/с “Иванов и РабиХ/ф (ІІ) нович”, (ІІ) 04.00 “Три богатыря и Шамаханская цаRTVi рица”, Х/ф (І) 06.00, 08.10 Мультфиль“2+2” мы (І) 07.00 Х/ф “Летающий ко- 06.00 Мультфільми (І) рабль” “Обережно, модерн!” 09.00, 17.00 Т/с “Девять 06.15 07.00 Х/ф “Сім пригод жизней Нестора Синдбада”, (І) Махно”, (ІІ) 09.00 Д/п “Велика подо10.00, 21.00, 01.00 Т/с рож” “Ермоловы”, (ІІ) 11.00 Х/ф “Прохиндиада, 10.00 Д/п “Великі битви” или Бег на месте”, 10.45 Д/п “Великі катастрофи” (І) 11.20 Д/п “Останній етап. 12.30 “Русский акцент”, “Гарлем” Довічний вирок” 13.00 Т/с “9 отдел”, (ІІ) 12.30 Д/п “Хочу жити вічно” 14.00 Т/с “Саломея”, (ІІ) 13.30 Д/п “Піраміди” 15.00, 23.30 “Городские 14.30 Т/с “Зворотній легенды”, (І) відлік”, (І) 15.30, 23.00 “Американс- 18.30 Новини 2+2 кий ликбез”, “Рус19.15 “Королі рингу”. ские американцы” “Російська боксерсь16.00, 18.00, 22.00 “Сейка команда”, - “Укчас в мире” раїнські Отамани” 16.08, 18.08, 00.00, 04.00 22.10 Х/ф “Рембо-2”, (ІІ) “Особое мнение” 00.10 Х/ф “Віддача”, (ІІ) 19.00 “Со-мнение” 02.00 Х/ф “Дорога на 20.00, 05.00 Т/с “Две Січ”, (І) сестры”, (ІІ) 02.00 Х/ф “Одиножды “MAXXI-TV” один”, (І) 06.35, 19.25 Йога “ENTER-фильм” 07.20, 11.15, 13.35 “Детское время” 05.45 Советские мультфильмы 08.05 “Сбросим лишнее” 09.10 Х/ф “Опекун” 08.30, 14.55 “Все про все” 10.35, 20.00 Шутка за шут- 08.50, 11.00, 23.20 кой MaxxiМузыка 11.35, 17.30 Х/с “Клон” 09.05, 14.30 “В ритме тан14.05, 21.00 Х/с “Аннушца. Zumba” ка” 09.35 “Кухня на шпильках” 15.55 Х/ф “Осторожно, 10.20 “Путешествия натубабушка!” ралиста” 22.50 Х/ф “Беги без ог11.55 “Женские откровелядки” ния” 01.05 Бойцовский клуб 12.35 “Выдающиеся женщины” “TВ 1000 Kинo” 13.00 “Дело вкуса” 15.15 Ювелирочка 06.00 “Особенности национальной поли- 20.00 Вечерний мультик тики”, Х/ф (І) 20.15 “Мамы на подиуме” 19.00 “Беня Крик”, (ІІ) 21.00 “Идеальное преступление”, (ІІ) 23.00 “Странник”, (І) 01.00 “Боевой киносборник 8”, (І) 02.30 “Обратной дороги нет”, (І) 04.00, 05.30 “Генеральная репетиция”, (І)

Олександром Ржавським” 13.15 “Модні історії з Оксаною Новицькою” 14.00 Д/с Народжені вбивати 15.00 “Служба новин “Соціальний пульс” 15.20 Погода 16.20 Д/с 60 найбільш смертоносних тварин 16.45 Погода 16.50 Світ підводних подорожей 17.30 Кеннет Коупленд Переможний голос віруючого 18.00 Місто маркет 18.10 Дитячий кінозал 18.20 Вперед, на Олімп! Сочі - 2014 18.30 “Служба новин “Соціальний пульс “ 18.50 “Економічний пульс” 18.55 Погода 19.00 Новини 19.25 БІЗНЕС 19.30 Спорт 19.40 Погода 19.45 Астрошоу 20.00 Місто маркет 20.10 Дивна справа 21.00 “Служба новин “Соціальний пульс” 21.25 Погода 21.35 Новини 22.00 БІЗНЕС 22.05 Спорт 22.10 Погода 22.15 Астрошоу 22.20 Місто маркет 22.25 Монстри всередині мене 23.30 Джаз-коло 00.00 Новини 00.25 БІЗНЕС 00.35 CПОРТ 00.40 Погода 00.45 Астрошоу 00.50 Місто маркет 01.00 Х/ф “Небезпечне секс-побачення” 02.30 Амурні мелодії 03.00 Д/с 60 найбільш смертоносних тварин 03.30 Дві долі 04.00 Анатолій Кузнєцов 04.30 Х/ф “Мрія” “ЛТАВА” 06.00 Гімн України 06.02 Молитва за Україну 06.04 “Вдячність долі” 06.25 “Зустріч для вас” 07.00 “Ранок на “Лтаві” 07.20 “Тема дня” 07.50 “Ранок на “Лтаві”. Продовження 09.30 “Полтавщино, співай!” 09.45 Невідома Україна. Нариси нашої історії. Ф. 55 “Гайдамаки” 10.00 Д/ф “Дороги Гоголя”, 1с. “Витоки” 10.45 “Наша душа, наша пісня не вмре, не загине...”. Літературно - музичний вечір 15.00 “Повір у себе” 15.30 “Обереги”. Троянка кольору блакиті 16.00 ПТН 16.30 “Полтавщино, 20.55 Т/с “Воскресенье в женской бане” 22.10 Телемагазин “Коштовна крамничка” РТР “Планета” 05.00 “Утро России” 09.05 Т/с “Хозяйка моей судьбы” 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Вести 10.30, 13.30, 16.15, 18.40 Местное время. Вести-Москва 10.50 “Война 1812 года. Первая информационная” 11.50 “О самом главном” 13.50 Вести. Дежурная часть 14.00, 02.25 “Особый случай” 15.00, 04.10 Т/с “Пока станица спит” 16.30 Т/с “Личное дело” 17.30, 03.15 “Прямой эфир” 19.50 Т/с “Самара-2” 22.40 “Секретные материалы: ключи от долголетия” 23.35 Т/с “Зоннентау” 00.30 “Девчата” 01.05 Х/ф “Ехали в трамвае Ильф и Петров” “TBi” 06.00 Сегодня о главном 07.00 Стоп-кадр 08.00 Утренние курасаны 11.00 ТВій День 11.20 Обзор блогов 11.40 ТВій День 12.00 Сегодня 12.20 ТВій День 12.40 Обзор блогов 13.00 Базар_ІТ 13.10 ТВій День 13.30 Особое мнение 14.00 Сегодня 14.15 ТВій День 14.30 Особое мнение 15.00 Сегодня 15.35 Обзор блогов 15.50 ТВій День 16.00 Особое мнение 16.30 TBiNews 16.40 Арт дозор 17.00 Сегодня 17.15 ТВій День 17.30 TBiNews 17.40 Обзор блогов 18.00 Сегодня 19.05 Базар_ІТ 19.10 TBiNews 19.30 Особое мнение 20.00 Сегодня о главном 21.00 Сегодня 22.00 Знак восклицания с Артемом Шевченко 23.00 Сегодня о главном 00.00 Сегодня 01.00 TBiNews 02.00 Знак восклицания с Артемом Шевченко 02.50 Особое мнение

співай!” 16.45 “Чудесний канал” 17.10 “Тема дня” 17.30 “Телетижневик”, 18.00 “Голос громади” 18.52 “До речі...” 19.00 ПТН 19.30 “З музичної скриньки “Лтави” 19.45 “Відблиск” 20.00 “Струни душ людських” 20.15 “Галерея образів” 20.37 “До речі...” 20.45 “Гостинець від Телесика”. Вечірня казка 21.30 Новини. Кременчук 21.45 “Голос громади” 22.40 “Україна. Полтавщина. Світ: Час - тайм” 23.00 “Квадрат Успіху” 23.30 “Пам’ять жива” 23.58 Молитва за Україну

(І) — (зелене коло) розраховано на будь-якого глядача, в тому числі і на дітей. (ІІ) — (жовтий трикутник) перегляд дітям рекомендовано разом з дорослими чи з їх дозволу. (ІІІ) — (червоний квадрат) тільки для дорослих. 03.10 Події 03.55 Х/ф “Любов зі зброєю”, (І) 05.25 Срібний апельсин

НТН 05.15 Т/с “Повернути на дослідування” 08.30 “Правда життя. Професія шукач скарбів” 09.00 “Агенти впливу” 09.45 Т/с “Таємниці слідства”, (І) “НОВИЙ КАНАЛ” 11.30 Т/с “УГРО - 5” 05.30 Україна чудес 15.15 Т/с “Даїшники” 06.10 Kids Time 19.00, 21.40, 02.25, 04.50 06.15 М/с “Панда Кунг-Фу” “Свідок” 06.55 Kids Time 19.30 Т/с “Шаповалов” 07.00 Підйом 22.00 Т/с “Елементарно 08.00 Т/с “Вороніни” 2”, (ІІ) 08.55 Т/с “Не родись 00.00 Т/с “Декстер - 5”, вродлива” (ІІІ) 09.50 Т/с “Щасливі ра01.00 Т/с “NCIS: полюванзом” ня на вбивцю”, (ІІ) 13.50 М/с “Панда Кунг-Фу” 01.45 Т/с “Мертва зона”, 15.05 Х/ф “Такі різні близ(ІІ) нюки” 02.55 “Випадковий свідок” 17.05 Т/с “Не родись 03.05 Х/ф “Крикуни”, (ІІ) вродлива” 18.00 Репортер “К1” 18.20 Абзац! 19.00 Т/с “Вороніни” 06.00 “Шеф-кухар” 20.00 Ревізор 06.30 “TOP SHOP” 22.30 Страсті за Ревізором 07.30 М/с “Маша і 23.50 Педан-Притула шоу Ведмідь”, (І) 01.40 Т/с “Пан Ам” 09.50 Х/ф “Проект 02.25 Репортер Дженні”, (І) 02.30 Служба розшуку дітей 11.10 Х/ф “Король 02.35 Зона ночі повітря”, (І) 02.40 Десята муза в Україні 12.50 Х/ф “Уяви собі”, (І) 03.10 Моє серце ножами 14.50 “КВК” проймає 16.50 М/ф “Мадагаскар 2”, 03.35 Зона ночі (І) 03.40 Становлення ук18.20 “Звана вечеря” раїнського німого 19.20 “Орел і Решка” кіно 21.00 “Розсміши коміка” 04.35 Зона ночі Культура 22.00 Х/ф “Двоє: я і моя 04.40 Майстер музи тінь”, (І) 04.55 Марія і Марфа “Раптово 05.15 Софія - дитя кохання 23.50 Х/ф вагітна”, (ІІ) 05.30 Зона ночі Культура 01.20 Х/ф “Цінності сімейки Адамсів”, Канал “УКРАЇНА” (ІІ) 02.45 “Нічне життя” 06.15 Срібний апельсин 07.00 Події “5 КАНАЛ” 07.15 Ранок з Україною 09.00 Події 06.30, 07.30, 08.30, 09.10 Т/с “Пам’ять 09.30, 10.30, серця”, (І) 11.30, 12.30, 13.10 Т/с “Подружжя”, (І) 13.30, 14.30, 14.10 Т/с “Слід”, (І) 15.30, 16.30, 15.00 Події 17.30, 18.30, 15.20 Т/с “Слід”, (І) 22.30, 23.30, 17.10 Т/с “Слід”, (І) 00.30, 01.30, 18.00 Т/с “Сашка”, (І) 02.30, 03.30, 19.00 Події 04.30, 05.30 Час. 19.45 “Говорить Україна” Важливо 21.00 Х/ф “Дикий 4”, 9 с. 06.35, 07.10, 08.10, (І) 22.35, 23.15, 22.00 Події дня 00.15, 02.35, 03.35 22.30 Х/ф “Дикий 4”, Бізнес-час 10 с. (І) 06.55, 11.35 Тема/Хроніка 23.30 Х/ф “Космополіс”, тижня (ІІ) 07.00, 08.00, 09.00, 01.40 Х/ф “Любов зі зброєю”, (І) 10.00, 11.00,

Дом Кино 03.15 ЖИВЯком 03.40 Особое мнение 03.20 Х/ф “Покровские 04.05 Музыкальный автоворота” мат 04.30 Музыка для взрослых 05.30 Т/с “Узкий мост”, (І) 09.10 Х/ф “Упражнения в прекрасном”, (ІІ) “Совершенно Секретно” 10.50 Х/ф “Дожди” 10.05 Д/ф “Женщины в ар- 11.55 Х/ф “Бедная Саша” 13.35 Х/ф “Май”, (ІІ) мии”, (ІІ) 15.15, 19.10, 03.15 “Окно 11.10 “Штурмовики”, (ІІ) в кино” 12.05 “Трюкачи”, (ІІ) 15.20 Т/с “Звезда эпохи”, 13.00 “Высокие техноло(ІІ) гии. История буду17.20 Т/с “Любопытная щего”, (ІІ) Варвара”, (ІІ) 14.05 “Великая сланцевая 19.20 Х/ф “Башмачник”, революция: как пе(ІІ) реворот в энергетике 21.10 Х/ф “Раскалённая изменит мировой суббота”, (ІІ) энергетический ры- 23.05 Х/ф “Вий”, (І) нок?”, (ІІ) 16.05 “20 смертельных но- 00.30 Х/ф “Шанс” 01.50 Х/ф “Пришёл солмеров Гудини”, (ІІ) дат с фронта”, (І) 17.10 “Экстрасенсы”, (ІІ) 18.05 Д/ф “Книжный криФутбол 1 зис”, (ІІ) 19.00 “Ломка”, (ІІ) 06.00 Боруссия - Гамбург. 20.05 “Тайны смерти ГриЧемпионат Германии боедова”, (ІІ) 08.00 Ворскла - Говерла. 21.10, 09.10 Лицом к соЧемпионат Украины бытию (ІІ) 15.40, 22.45 Фут22.05 “Особняки. Обломки 10.00,бол NEWS будущего”, (ІІ) 10.15 “Великий футбол” 23.10 “Детская”, (ІІ) - Черно00.05 “Густав Гусак. Чужой 12.00 Ильичевец морец. Чемпионат среди своих”, (ІІ) Украины 01.00 “Шанхайские рус14.00 Пункт назначения ские”, (ІІ) Бразилия 2014. 2 с. 02.05 “Как создавался фильм “40:0 в пользу 14.35 Futbol Mundial 15.05, 03.00 Журнал Лиги БГ”, (ІІ) Чемпионов 03.10 Д/ф “40:0 в пользу 16.00 Ливерпуль - ТоттенБГ”, (ІІ) хэм. Чемпионат Анг04.05 “В том ли веке мы лии живем?”, (ІІ) 05.10 “МГИМО - Оксфорд”, 18.00 Чемпионат Англии. Обзор тура. Премье(ІІ) ра 06.05 “Ричард Никсон. Американская трагедия”, 19.05 Топ-матч 19.15 Чемпионат Италии. (ІІ) Обзор тура. Премье07.00 “КГБ - вчера, сегодня, ра завтра”, (ІІ) 08.05 “Галина Старовойто- 19.55 LIVE. Удинезе - Катанья. Чемпионат ва. Депутатский заИталии каз”, (ІІ) 21.55 LIVE. Сандерленд Вест Хэм. Чемпионат “К2” Англии 00.00 Чемпионат Испании. 05.25 Мир звезд Обзор тура 06.10 Иностранная кухня 01.10 Ливорно - Интер. 06.30 Телеторговля Чемпионат Италии 07.35, 13.10, 20.40 Мультфильмы (І) 03.30 Англия - ФРГ. Финал 10.10 Школа доктора КомаЧМ-1966 ровского 05.40 Программа передач 11.30, 17.00 Женская форма “ТВ Центр” 15.10, 18.45 Секреты 06.00 “Настроение” шеф-повара 16.00, 19.40 Модный при- 08.10 “На старт!” 08.25, 17.50, 05.30 М/с говор “Гладиаторы” 17.50, 00.25 Д/с “Игры 08.50 Фактор жизни судьбы” 09.15 “Постскриптум” 21.40, 23.35 Д/с “Звёзд10.10 Д/с “Своими глазаные истории” ми” 22.40 Божественный ди10.35 “В центре событий” зайн 11.30, 14.30, 17.30, 22.00 01.10 Глянец События 01.55 Цвет ночи

12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 23.00, 01.00 Час новин 07.25, 08.25, 17.15, 22.45, 23.50 Погода в Україні 07.40 Автопілот-новини 07.45, 18.20, 23.40, 00.20, 06.20 Час спорту 07.55, 09.10, 13.10 Погода на курортах 08.15, 08.35, 19.45, 22.40, 23.25, 23.35, 03.15, 06.15 Тема/Хроніка дня 08.45 Трансмісія-новини 08.50, 23.45, 00.55 Огляд преси 08.55, 16.10 Погода у світі 09.35, 13.35, 14.35 5 елемент 10.35 Велика політика 11.15, 20.00, 01.15, 01.35, 05.00, 05.35 Час. Підсумки дня 12.35 Новинометр 15.35 Новини київщини 16.35 Машина часу 17.35, 00.35 В кабінетах 18.10, 00.00, 03.20, 04.35 Місцевий час 18.35 Територія закону 19.00 Час новин, 1 блок 19.20 Час новин, 2 блок 21.40, 03.00, 04.00 ЧасТайм 22.10 Тема/Хроника 02.40, 04.40 Життя цікаве 03.40 Кіно з Яніною Соколовою 04.15 Гра долі МЕГА 06.00 Загадки Всесвіту 06.50 Жертви природи 07.40 Шалені розумники 08.40 Сміття у великому місті 09.30 Секретні історії 10.30 Містична Україна 11.30 В пошуках пригод 12.30 Тварини крупним планом 13.30 Вбивця Земля 14.30 Сміття у великому місті 15.30 Сучасні дива 16.30 В пошуках пригод 17.30 Фантастичні історії 18.30 В пошуках істини 19.30 Секретні історії 20.30 Фантастичні історії 21.30 Сучасні дива 22.30 Гори Шотландії 23.30 Загадки Всесвіту 00.30 Покер 01.20 Таємні знаки 05.30 Легенди бандитської Одеси 11.50 Х/ф “, Говорящая обезьяна” 13.10 “Стиль по имени Лайма”. Х/ф 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 “Добро пожаловать домой!” 15.40 М/ф “Раз - горох, два - горох...” 15.50 М/с “Хуторок” 16.00 Х/ф “Полеты во сне и наяву” 18.15, 00.35 Т/с “Сердцу не прикажешь” 19.05, 01.20 “Право голоса” 20.15 “Петровка, 38” 20.30 “Депортация”. Спецрепортаж 20.55 “История одной вещи. Московский трамвай” 21.10 Д/ф “Голос из рюмочной” 22.20 Без обмана. “Отмороженная еда. Мясо и рыба” 23.00 Д/ф “Ростислав Плятт. Что сказали звёзды?” 23.35 Д/ц. “Сыщики века” 00.05 События. 25-й час. 02.10 Таланты и поклонники. Валерий Золотухин 03.25 Д/ф “Другие. Дети Большой Медведицы” 04.50 “Тайны нашего кино. “Жестокий романс” Гамма 06.00, 15.05 Т/с “Не сперечайтесь, дівчата!” 06.50, 17.20 Казки Баженова 07.45, 19.30 Подорож натураліста 08.10 Мультфільми 08.25 Х/ф “Поклич мене у світлу даль” 10.00, 18.45 Т/с “Місто спокус” 10.50, 13.50, 01.10 Гамма смаку 13.25, 18.15 Автопарк 14.20, 22.25 Т/с “Чаклунка” 16.00 Здорове життя 16.25, 20.45 Дивна справа 20.00 Т/с “Повний вперед!” 21.35 Т/с “Легенда про Тампуку” 23.10 Вторгнення 00.10 Столичні таємниці


16.45 Погода 16.50 Феєрія Мандрів 17.30 Кеннет Коупленд Переможний голос УТ-1/”ЕРА” 12.05, 02.30 Т/с “Справа віруючого лікарів” 18.00 Місто маркет 06.30 Новини 12.55, 13.50, 00.35, 01.20 18.10 Дитячий кінозал 06.40 Спорт Т/с “Скліфосовсь18.30 “Служба новин 06.45 Погода кий - 2”, (І) “Соціальний пульс” 06.50 Гість студії 14.45, 21.00 Т/с “Кохання 18.50 “Економічний пульс” 07.00 Новини у великому місті 18.55 Погода 07.10 Спорт 3” 19.00 Новини 07.15 Погода 15.40 “Свати - 5”, (І) 19.25 БІЗНЕС 07.20 Ера будівництва 16.45, 05.00 “ТСН. Особ19.30 Спорт 07.25 Країна on line ливе” 19.40 Погода 07.40 Ера бізнесу 17.10 Т/с “Асі”, (І) 19.45 Астрошоу 07.45 Гість студії 20.30 “Гроші. Спецрепор20.00 Місто маркет 08.00 Новини таж” 20.10 Несвітські хроніки 08.10 Спорт 22.00 “Міняю жінку - 8” 20.25 ХХ століття воїн 08.15 Погода 23.45 Т/с “Касл - 2”, (ІІ) 21.00 “Служба новин 08.20 Гість студії 05.10 “Телемагазин” “Соціальний пульс” 08.40 Гість студії 21.30 Погода 09.00 Підсумки дня “ІНТЕР” 21.35 Новини 09.55 Час-Ч 22.00 БІЗНЕС 10.10 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕ- 05.20, 20.30, 04.30 Т/с 22.05 Спорт “Будинок з ліліями” БАЧЕННЯ 22.10 Погода 07.00, 07.30, 08.00, 12.00 Новини 22.15 Астрошоу 08.30, 09.00, 12.10 Діловий світ СТБ 22.20 Місто маркет 12.00, 14.00, 12.25 Погода 22.35 “Економічний пульс” 16.30, 17.45 Нови- 05.35 “Все буде добре!” 12.45 Спецпроект “Единая 07.15 “Неймовірна правда 22.40 Монстри в середині ни страна” мене про зірок” 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 14.45 Euronews 08.45 Х/ф “Мільйонер”, (І) 00.00 Новини “Ранок з ІНТЕРом” 14.55 Діловий світ. Агросек00.25 БІЗНЕС 10.45 “Слідство ведуть 09.20, 02.35 Т/с “Зачаротор 00.35 CПОРТ екстрасенси” ване кохання” 15.00 Новини 00.40 Погода 15.15 Брифінг Кабміну Ук- 11.15, 12.25 Д/с “Слідство 11.40 “МастерШеф - 2” 00.45 Астрошоу 16.00 “Все буде добре!” вели... з Леонідом раїни 00.50 Місто маркет 18.00 “Вікна-Новини” Каневським” 15.30 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕ13.25, 14.20 “Судові спра- 18.30 “Неймовірна правда 01.00 Тайни світу з Ганною БАЧЕННЯ Чапман про зірок” ви” 18.00 Погода 01.50 Х/ф “Небезпечне 20.00 “Слідство ведуть 15.20 “Сімейний суд” 18.05 Діловий світ секс-побачення” екстрасенси” 16.50 Т/с “Жіночий лікар” 18.20 Новини 20.55 Т/с “Швидка допо- 03.30 Д/с 60 найбільш 18.50 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕ- 18.05, 01.50 “Стосується смертоносних твамога”, (І) кожного” БАЧЕННЯ рин 21.45 “Вікна-Новини” 19.05 Т/с “Поки станиця 20.40 Час-Ч 04.00 Пам’яті Миколи Єре22.30 “Кохана, ми вбиспить” 20.50 Діловий світ менка ваємо дітей” 20.00 “Подробиці” 21.00 Підсумки дня 04.55 Х/ф “Кощій Безс00.20 “МастерШеф - 2” 23.50 Х/ф “Кидок кобри 21.40 Шусте-Live. Будні мертний” 04.15 Нічний ефір 2”, (ІІ) 22.55 Трійка, Кєно, Максима “ЛТАВА” Місто/”ТОНІС” ТЕТ 23.00 Підсумки 23.25 Погода 06.00 “Таке спортивне жит- 06.00 Гімн України 06.00 Приколи на перерві 23.30 Країна on line 06.02 Молитва за Україну тя. Ірина Дерюгіна” 06.25, 08.20 М/с “Чере00.00 На слуху 06.04 ПТН 06.30 Новини пашки мутанти 06.35 “Час Михайла Шев00.30 Від першої особи 07.00 БІЗНЕС ніндзя”, (І) ченка” 01.00 Підсумки 07.05 Спорт 06.50 “Шоу Гарфілда”, (І) 07.00 “Ранок на “Лтаві” 01.20 ТелеАкадемія 07.20 М/с “Лалалупси”, (І) 07.10 Погода 07.20 “Тема дня” 02.20 Спецпроект “Единая 07.45 Мультик з Лунтіком 07.15 Астрошоу 07.50 “Ранок на “Лтаві”. страна” 08.50 М/с “Русалонька”, (І) 07.20 Мадонна. Королева Продовження 04.15 Х/ф “Свята Софія. У 09.15 М/ф “Сердиті пташпоп-музики 09.30 “Полтавщино, фокусі драми та 08.30 Новини ки”, (І) співай!” воскресіння” 08.55 БІЗНЕС 09.30 Єралаш 09.45 Невідома Україна. На04.45 Підсумки дня 09.05 Спорт 09.50 Країна У риси нашої історії. Ф. 05.15 Діловий світ. Агросек- 12.05, 21.55 6 кадрів 09.10 Погода 56 “Гаркушина крини09.15 Астрошоу тор 13.25 Т/с “Ксена - принця” 09.20 Хіт парад цеса - воїн”, (І) 05.20 Шустер-Live. Будні 10.00 Д/ф “Дороги Гоголя”, 14.15 Т/с “Чемпіонки”, (І) 09.30 “Служба новин 2с. “Під оплески та “Соціальний пульс” СТУДІЯ “1+1” 15.05, 19.05 Панянка-сесвист” 10.00 Злочин століття лянка 06.00 “Служба розшуку 11.00 Боягуз, Бовдур, Бу- 10.40 М/ф (І) 16.00 Дайош молодьож! дітей” 10.52 “До речі...” валий та інші 17.20, 20.00 Т/с “Кухня”, 06.05, 07.00, 08.00, 11.00 “Класна робота” 12.15 “Ронін. Ток-шоу з (І) 09.00, 19.30, Дмитром Видріним” 15.00 “Розмова без но18.15 Розсміши коміка 23.20, 02.10 ТСН: тацій” 13.15 “Щоденник для 21.00 Віталька “Телевізійна служба 22.50 Т/с “Світлофор”, (ІІ) 15.30 “Відблиск” батьків” новин” 15.50 “Зупинись і здивуйся” 14.00 Монстри всередині 23.45 Надто грубо для 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 16.00 ПТН мене Ю-туб’а “Сніданок з 1+1” 16.30 “Полтавщино, 15.00 “Служба новин 00.45 Т/с “Закрита шко10.00, 20.45 “Чисто - ньюз” співай!” “Соціальний пульс” ла”, (ІІ) 10.15, 03.15 “Красуня за 16.45 “Ти - молодий” 15.20 Погода 01.30 Світ навиворіт 12 годин - 2” 17.10 “Тема дня” 16.20 Д/с 60 найбільш 02.15 Т/с “Кремлівські 11.10, 04.00 “Сімейні ме17.30 “Третій тайм Спорсмертоносних твакурсанти”, (І) лодрами - 3” рин тивна програма 03.45 З ночі до ранку

17.45 “Радар” 18.00 “До вас запитання” 18.26 “Діловий ритм” 18.52 “До речі...” 19.00 ПТН 19.30 “З музичної скриньки “Лтави” 19.40 “До речі...” 19.45 “Клара Лучко. Завоювати життя” 20.37 “До речі...” 20.45 “Гостинець від Телесика”. Вечірня казка 21.00 ПТН 21.30 Новини. Кременчук 21.45 Т/с “Серцю не накажеш”, 79с. (ІІ) 22.50 “Україна. Полтавщина. Світ: Час - тайм” 23.10 “Третій тайм” 23.25 “До вас запитання” 23.58 “Молитва за Україну”

Супутникове та кабельне телебачення

19.30 Особое мнение 20.00 Сегодня о главном 21.00 Сегодня 22.00 TBiNews 23.00 Сегодня о главном 00.00 Сегодня 01.00 TBiNews 02.00 DOUBLE ЯТЬ 02.25 Частные новости 02.50 Особое мнение 03.15 ЖИВЯком 03.40 Особое мнение 04.05 Музыкальный автомат 04.30 Музыка для взрослых

Вівторок, 1 квітня

ПЕРВЫЙ КАНАЛ “ОРТ УКРА“НАШЕ КИНО” ИНА” 07.00 “Беня Крик”, (ІІ) 09.00 “Идеальное преступ05.00, 08.00, 11.00, ление”, (ІІ) 14.00, 02.00 Новос11.00 “Странник”, (І) ти 05.05, 08.15 “Доброе утро” 13.00 “Боевой киносборник (І) 09.05 “Контрольная закуп- 14.30,8”, 02.30 “Обратной дока” роги нет”, (І) 09.40 “Жить здорово!” 16.00, 17.30 “Генеральная 10.35, 14.50 “Истина гдерепетиция”, (І) то рядом” 19.00 “Черемушки”, (І) 11.15, 03.00 “Модный при- 21.00 “Цыганское счастье”, говор” (І) 12.15 “Понять. Простить” 23.00 “Без мундира”, (І) 13.00 Другие новости 01.00 “Африканыч”, (І) 04.00 “Последняя охота”, (І) 13.20 “Время обедать!” 05.30 “Ожог”, (ІІ) 14.15 “Дело ваше...” 15.15 “Они и мы” “ТЕЛЕКЛУБ” 16.05 “В наше время” 17.00 Вечерние новости 20.00 Т/с “Улицы разби18.05, 01.10 “Наедине со тых фонарей”, (ІІ) всеми” 21.00 Т/с “Ментовские 18.55, 02.05 “Давай пожевойны 7”, (ІІ) нимся!” 22.00 Т/с “Шериф”, (ІІ) 20.00 “Время” 23.00 Т/с “Агент особого назначения-2”, (ІІ) 20.30, 03.50 “Пусть гово00.00 Т/с “Братва”, (ІІ) рят” 21.30, 23.10 Т/с “Позднее 01.00 Т/с “Время жестоких”, (ІІ) раскаяние” 23.00 Ночные новости RTVi 23.35 “Вечерний Ургант” 00.15 “Косово. Как это бы- 06.00 “Особое мнение”, ло” “Экономические новости” НТВ-МИР 07.00 Мультфильмы (І) 08.00 “Вечерние новости из 05.00 “НТВ утром” Америки” 07.10 “Дикий мир. Экспе09.00, 17.00 Т/с “Девять диция Тимофея Бажизней Нестора женова” Махно”, (ІІ) 08.05 Т/с “Рублевка.LIVE” 10.00, 21.00, 01.00 Т/с 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 “Ермоловы”, (ІІ) 11.00 Х/ф “Одиножды Сегодня один”, (І) 09.25 “Кулинарный поеди13.00 “Со-мнение” нок” 14.00, 20.00, 05.00 Т/с 10.30 “Чудо техники” “Две сестры”, (ІІ) 11.05 Т/с “Улицы разби15.00, 23.30 “Городские тых фонарей-10” легенды”, (І) 12.35 “До суда” 23.00 “Американс13.35, 02.55 Суд присяж- 15.30,кий ликбез”, “Русных ские американцы” 14.35, 17.35 Обзор. Чрез- 16.00, 18.00, 22.00 “Сейвычайное происшечас в мире” ствие 16.08, 18.08, 00.00, 04.00 15.30, 03.55 “Суд присяж“Особое мнение” ных. Окончательный 19.00 Т/с “9 отдел”, (ІІ) вердикт” 02.00 Х/ф “Кома”, (ІІІ) 16.40 “Дело врачей” “ENTER-фильм” 18.35 “Прокурорская проверка” 05.45 Советские мульт19.50 “Говорим и показывафильмы ем” 09.20 Х/ф “У тихой прис20.45 Т/с “Морские дьятани” волы. Смерч-2” 10.35, 20.00 Шутка за шут22.45 “Сегодня. Итоги” кой 23.10 Т/с “Дикий-3” 11.35, 17.30 Х/с “Клон” 01.00 Т/с “Мент в законе- 14.05, 21.00 Х/с “Аннушка” 3”

ICTV 04.55 Факти 05.50 Світанок 06.55, 17.00 Т/с “Опери” 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.45 Надзвичайні новини 10.05, 13.20 Т/с “Прокурорська перевірка” 12.45, 15.45 Факти. День 13.45 Т/с “Вулиці розбитих ліхтарів. Менти5” 14.50, 16.15, 20.30 Т/с “Братани-3” 18.45 Факти. Вечір 22.10 Четверта вежа-2 23.05 Т/с “Лісник” 00.45 Х/ф “Пропащі хлопці. Плем’я”, (ІІ) 02.15 Т/с “Спогади про минуле” 03.40 Т/с “Американський тато” 04.00 Стоп-10

15.55 Х/ф “Опекун” 22.50 Х/ф “Синее небо” 00.40 Бойцовский клуб

11.15, 20.55 Т/с “Воскресенье в женской бане” 12.35 “Выдающиеся жен“TВ 1000 Kинo” щины” 15.15 Ювелирочка 06.00 “Огонь, вода и... 20.00 Вечерний мультик медные трубы”, 20.15 Джунгли шоу-бизнеХ/ф (І) са 08.00 “Мама поневоле”, 22.10 Телемагазин “КошХ/ф (ІІ) товна крамничка” 10.10 “Воробей”, Х/ф (І) 12.00 “Десять лет без РТР “Планета” права переписки”, Х/ф (І) 05.00 “Утро России” 13.50 “Возвращение 09.05 Т/с “Хозяйка моей мушкетеров, или судьбы” Сокровища карди- 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 нала МазариВести ни”Х/ф (ІІ) 10.30, 13.30, 16.15, 18.40 16.30 “Свободное плаваМестное время. Весние”, Х/ф (І) ти-Москва 18.20 “Криминальные 10.50 “Титаник. Последняя обстоятельства”, тайна” Х/ф (ІІ) 11.50 “О самом главном” 20.00 “Бригада: Наслед- 13.50 Вести. Дежурная ник”, Х/ф (ІІ) часть 22.00 “Мамы”, Х/ф (І) 14.00, 02.25 “Особый слу00.00 “Жить”, Х/ф (ІІ) чай” 15.00, 04.10 Т/с “Пока 02.10 “Икона сезона”, станица спит” Х/ф (ІІІ) 16.30 Т/с “Личное дело” 04.00 “Про Федотастрельца, удалого 17.30, 03.15 “Прямой эфир” молодца”, Х/ф (І) 19.50 Т/с “Самара-2” “2+2” 22.40 “Специальный корреспондент” 06.00 “Обережно, модерн!” 23.40 Т/с “Зоннентау” 06.25 Х/ф “Повітряні піра- 00.40 “Честный детектив” ти”, (І) 01.05 Х/ф Х/ф “Джек 08.00, 09.30 Т/с “Нове Восьмеркин - “амежиття сищика Гурориканец”. 1 с. ва. Продовження”, (І) “TBi” 09.00, 18.30 Новини 2+2 16.30 Т/с “Солдати-15”, 06.00 Aрт City 06.30 Частные новости (І) 19.00 Т/с “Пыльная рабо- 07.00 Сегодня о главном 08.00 Утренние курасаны та”, (І) 11.00 ТВій День 21.00 “ДжеДАІ” 21.25 Ліга Чемпіонів УЄФА. 11.20 Обзор блогов Манчестер Юнайтед 11.40 ТВій День 12.00 Сегодня - Баварія. Пряма 12.20 ТВій День трансляція 23.40 Про Лігу Чемпіонів + 12.40 Обзор блогов 13.00 Базар_ІТ огляд ігрового дня 00.55 Ліга Чемпіонів УЄФА. 13.10 ТВій День Барселона - Атлетіко 13.30 Особое мнение 14.00 Сегодня 02.35 Х/ф “Все перема14.15 ТВій День гає любов”, (І) 14.30 Особое мнение “MAXXI-TV” 15.00 Сегодня 15.35 Обзор блогов 06.35, 19.25 Йога 15.50 ТВій День 07.20, 13.35 “Детское вре- 16.00 Особое мнение мя” 16.30 TBiNews 08.05 “Сбросим лишнее” 16.40 Арт дозор 08.30, 14.55 “Все про все” 17.00 Сегодня 08.50, 11.00, 23.20 17.15 ТВій День MaxxiМузыка 17.30 TBiNews 09.05, 14.30 “В ритме тан- 17.40 Обзор блогов ца. Zumba” 18.00 Сегодня 09.35, 13.00 “Дело вкуса” 19.05 Базар_ІТ 10.20 “Мамы на подиуме” 19.10 TBiNews

22.30 Х/фс”, Дикий 4” 12 с. (І) 23.30 Т/с “Глухар”, (І) 01.30 Т/с “Пожежники Чикаго”, (ІІ) 03.00 Події 03.45 Х/ф “Космополіс”, (ІІ) 05.25 Срібний апельсин

НТН 05.20 Т/с “Доктор Тирса” 08.30 Ранковий “Свідок” 09.00, 04.35 “Випадковий свідок” 10.00, 03.20 Т/с “Мовчазний свідок” 11.25 Х/ф “Детективи” 13.05, 19.30 Т/с “Шаповалов” 14.55, 17.00 Т/с “Квиток у гарем”, (І) “НОВИЙ КАНАЛ” 16.45, 19.00, 21.40, 02.25, 04.05 “Свідок” 05.30 Україна чудес 22.00 Т/с “Грабуй награ06.10 Kids Time боване”, (ІІ) 06.15 М/с “Панда Кунг-Фу” 00.00 Т/с “Декстер - 5”, 06.55 Kids Time (ІІІ) 07.00 Підйом 01.00 Т/с “NCIS: полюван08.00 Т/с “Вороніни” ня на вбивцю”, (ІІ) 08.55 Т/с “Не родись 01.40 Т/с “Мертва зона”, вродлива” (ІІ) 09.50 Т/с “Татусеві дочки” 14.00 М/с “Панда Кунг-Фу” 02.50 “Таємниці кримінального світу” 15.20 Т/с “Щоденники 04.55 “Телеклініка доктора Кэрри” Болена” 16.10 Т/с “Татусеві дочки” 17.05 Т/с “Не родись “К1” вродлива” 18.00 Репортер 06.00 “Шеф-кухар” 18.20 Абзац! 06.30 “TOP SHOP” 19.00 Т/с “Вороніни” 07.30 Т/с “Моя прекрасна 21.00 Серця трьох няня”, (І) 23.20 Т/с “Друзі” 09.00 М/с “Маша і 00.15 Х/ф “Моя мачуха Ведмідь”, (І) прибулиця” 10.20 Х/ф “Проект Дженні”, (І) 02.15 Репортер 11.50 Т/с “Всі жінки - відь02.20 Зона ночі ми”, (І) 02.25 Народження ук13.30 Т/с “Дикий ангел”, раїнського кіно (І) 03.20 Зона ночі 03.25 Розквіт українського 15.00 “Орел і Решка” 16.00 Т/с “Моя прекрасна кіно няня”, (І) 04.25 Зона ночі 04.30 Подорож у втрачене 17.30 “Розсміши коміка” 18.20 “Звана вечеря” минуле 19.20 “Орел і Решка” 05.00 Зона ночі 21.00 “Розсміши коміка” 05.05 Зона ночі Культура 22.00 Т/с “Доктор Хаус”, 05.10 Так ніхто не кохав (ІІ) 05.25 Зона ночі Культура 01.15 Т/с “Відчайдушні домогосподарки”, Канал “УКРАЇНА” (ІІ) 02.35 “Нічне життя” 06.00 Т/с “Подружжя”, (І) 07.00 Події “5 КАНАЛ” 07.15 Ранок з Україною 09.00 Події 06.30, 07.30, 08.30, 09.10 Т/с “Слід”, (І) 09.30, 10.30, 10.00 Т/с “Глухар”, (І) 11.30, 12.30, 12.00 “Говорить Україна” 13.30, 14.30, 13.00 Т/с “Подружжя”, (І) 15.30, 16.30, 14.00 Т/с “Слід”, (І) 17.30, 18.30, 15.00 Події 18.55, 22.30, 15.20 Т/с “Слід”, (І) 23.30, 00.30, 17.10 Т/с “Слід”, (І) 02.30, 03.30, 18.00 Т/с “Сашка”, (І) 04.30, 05.30 Час. 19.00 Події Важливо 19.45 “Говорить Україна” 06.35, 07.10, 08.10, 21.00 Х/фс”, Дикий 4” 22.35, 23.15, 11 с. (І) 00.15, 02.35, 03.35 Бізнес-час 22.00 Події дня 16.00, 19.40 Модный приговор 17.50, 00.25 Д/с “Игры судьбы” 21.40, 23.35 Д/с “Звёздные истории” 22.40 Божественный дизайн 01.10 Глянец 01.55 Цвет ночи

06.40, 18.10, 00.00, 03.20, 04.35 Місцевий час 06.55, 08.50, 23.45, 00.55 Огляд преси 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 23.00, 01.00 Час новин 07.15, 08.15, 08.35, 13.10, 18.35, 19.45, 22.10, 22.45, 23.25, 23.35, 03.15, 06.15 Тема/Хроніка дня 07.20 Час економіки 07.25, 08.25, 11.50, 17.25, 22.50, 23.50 Погода в Україні 07.40 Автопілот-новини 07.45, 18.20, 23.40, 00.20, 06.20 Час спорту 07.55, 09.10 Погода на курортах 08.45 Трансмісія-новини 08.55, 16.50 Погода у світі 09.35, 13.35, 14.35 5 елемент 10.10, 10.35, 11.15, 11.35, 12.15, 20.00, 01.15, 05.00, 05.35 Час. Підсумки дня 15.35 Машина часу 16.10 Трансмісія 17.15 Драйв-новини 17.35 Особливий погляд 19.00 Час новин, 1 блок 19.30 Час новин, 2 блок 21.40, 03.00, 04.00 ЧасТайм 00.35 Територія закону 02.40, 04.40 Життя цікаве 03.40 Кіно з Яніною Соколовою 04.15 Гра долі МЕГА 06.00 Загадки Всесвіту 06.50 Жертви природи 07.40 Шалені розумники 08.40 Сміття у великому місті 09.30 Секретні історії 10.30 Містична Україна 11.30 В пошуках пригод 12.30 Тварини крупним планом 13.30 Вбивця Земля 14.30 Сміття у великому місті 15.30 Сучасні дива 16.30 В пошуках пригод 17.30 Фантастичні історії 18.30 В пошуках істини 19.30 Секретні історії 20.30 Фантастичні історії 21.30 Сучасні дива 22.30 Життя 23.30 Загадки Всесвіту 00.30 Секрети науки 01.20 Містична Україна 05.30 Легенди бандитської Одеси 05.30 Программа передач

“ТВ Центр” 06.00 “Настроение” 08.10 “На старт!” 08.20, 17.50, 05.30 М/с “Гладиаторы” 08.45, 16.40, 04.30 Т/с “Исцеление любовью” Дом Кино 09.35, 15.25, 21.15 Д/ф “Смешные короли” 03.20, 15.20 Т/с “Звезда 10.15 “Доктор И...” эпохи”, (ІІ) 10.45, 18.15, 00.35 Т/с 05.00, 17.20 Т/с “Любо“Сердцу не прикапытная Варвара”, “Совершенно Секретно” жешь” (ІІ) 11.30, 14.30, 17.30, 22.00 10.05 “20 смертельных но- 06.55 Х/ф “Тётя Клава События фон Геттен”, (ІІ) меров Гудини”, (ІІ) 11.50 Т/с “На вираже” 08.45 Х/ф “Подкидыш” 11.10 “Экстрасенсы”, (ІІ) 13.25 М/ф “Рукавичка” 10.05 Х/ф “Любовь-мор12.05 Д/ф “Книжный кри13.35, 02.10 Временно ковь”, (І) зис”, (ІІ) доступен. Констан11.55 Х/ф “Любовь-мор13.00 “Ломка”, (ІІ) тин Богомолов ковь 2” 14.05 “Тайны смерти Гри13.35 Х/ф “Любовь-мор- 14.50, 20.00 Город новосбоедова”, (ІІ) тей ковь 3” 15.10, 21.10 Лицом к со15.10, 19.15, 03.15 “Окно 15.10 “Наша Москва” бытию (ІІ) 16.05 М/с “Хуторок” 16.05 “Экологическая катав кино” строфа в России”, (ІІ) 19.20 Х/ф “Бриллианто- 16.15, 23.35 Д/ц. “Сыщики 17.10 Д/ф “Начать с нуля. века” вая рука” Секреты частного 19.05, 01.20 “Право голо21.05 Х/ф “Лопухи”, (І) бизнеса”, (ІІ) 22.35 Х/ф “Гражданин са” 18.05 “Альфа”, (ІІ) Лёшка” 20.15 “Петровка, 38” 19.00 “Дело №”, (ІІ) 00.05 Х/ф “Граффити”, 20.30 “Истории спасения” 20.05 “Улыбайтесь, госпо(ІІ) 20.55 “История одной веда”, (ІІ) 02.10 Х/ф “Слуша-ай!..”, щи. Орган” 22.05 Д/ф “Женщины в ар(І) 22.20 Без обмана. “Отмомии”, (ІІ) роженная еда. Полу23.10 “Штурмовики”, (ІІ) Футбол 1 фабрикаты” 00.05 “Трюкачи”, (ІІ) 23.00 Д/ф “Наталья Вар06.00 Удинезе - Катанья. 01.00 “Высокие технололей. Без страховки” Чемпионат Италии гии. История буду08.00 Металлург - Волынь. 00.05 События. 25-й час. щего”, (ІІ) 02.05 “Великая сланцевая Чемпионат Украины 03.05 Без обмана. “Отмороженная еда. Мясо революция: как пе10.00, 15.40, 22.30 Фути рыба” реворот в энергетике бол NEWS. LIVE 03.40 Д/ф “Ростислав изменит мировой 10.30 Арсенал - Ман Сити. Плятт. Что сказали энергетический рыЧемпионат Англии звёзды?” нок?”, (ІІ) 12.25, 20.50 Журнал Лиги 03.05 “Особняки. Обломки Чемпионов Гамма будущего”, (ІІ) 13.00 “Великий футбол” 04.00 “Детская”, (ІІ) 14.40 Чемпионат Франции. 06.00, 15.05 Т/с “Не спе05.05 “Густав Гусак. Чужой Обзор тура речайтесь, дівчасреди своих”, (ІІ) 16.00 Наполи - Ювентус. та!” 06.00 “Шанхайские русЧемпионат Италии 06.50, 17.20 Казки Бажеские”, (ІІ) 18.00 Чемпионат Италии. нова 07.05 “Как создавался Обзор тура фильм “40:0 в пользу 18.45 Эспаньол - Барсело- 07.45, 19.30 Подорож натураліста БГ”, (ІІ) на. Чемпионат Испа09.10 Д/ф “40:0 в пользу 08.15, 21.35 Т/с “Легенда нии БГ”, (ІІ) про Тампуку” 21.30 МЮ - Бавария . Лига 09.10, 18.45 Т/с “Місто Чемпионов “К2” 23.55 Чемпионат Аргентиспокус” 10.00, 01.10 Гамма смаку ны. Обзор тура. 05.25 Мир звезд 10.30, 18.15 Автопарк Премьера 06.10 Иностранная кухня 01.00 Металлург - Таврия. 10.55 Мультфільми 06.30 Телеторговля Чемпионат Украины 13.30, 20.00 Т/с “Повний 07.35, 13.10, 20.40 вперед!” 03.00 Чемпионат Бразилии. Мультфильмы (І) 14.20, 22.25 Т/с “ЧаклунОбзор тура 10.10 Школа доктора Комака” 03.30 Передмова до ровского 16.00 Здорове життя ЧС-1970 11.30, 17.00 Женская фор03.40 СССР - Мексика. ЧМ- 16.25, 20.45 Дивна справа ма 23.10 Вторгнення 1970 15.10, 18.45 Секреты шеф-повара 00.10 Столичні таємниці 05.20 Топ-матч


УТ-1/”ЕРА” 06.30 Новини 06.40 Спорт 06.45 Погода 06.50 Гість студії 07.00 Новини 07.10 Спорт 07.15 Погода 07.20 Країна on line 07.40 Ера бізнесу 07.45 Гість студії 08.00 Новини 08.10 Спорт 08.15 Погода 08.20 Гість студії 08.40 Гість студії 09.00 Підсумки дня 09.50 Час-Ч 10.00 Включення з Кабінету Міністрів України 10.20 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 12.00 Новини 12.10 Діловий світ 12.40 Спецпроект “Единая страна” 14.10 Шлях до Чемпіонату світу FIFA 2014 Бразилія 14.45 Euronews 14.55 Діловий світ. Агросектор 15.00 Новини 15.15 Брифінг Кабміну України 15.30 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 18.00 Погода 18.05 Діловий світ 18.20 Новини 18.50 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 20.40 Час-Ч 20.50 Діловий світ 21.00 Підсумки дня 21.35 Шусте-Live. Будні 22.50 Мегалот 22.55 Суперлото, Трійка, Кєно 23.00 Підсумки 23.25 Погода 23.30 Країна on line 00.00 На слуху 00.30 Від першої особи 01.00 Підсумки 01.20 ТелеАкадемія 02.35 Спецпроект “Единая страна” 04.00 Д/ф “Винниченко без брому” 04.50 Підсумки дня 05.20 Діловий світ. Агросектор 05.25 Шустер-Live. Будні СТУДІЯ “1+1” 06.00 “Служба розшуку дітей” 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.25, 02.05 ТСН: “Телевізійна служба новин” 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 “Сніданок з 1+1” 10.00, 20.45 “Чисто - ньюз” 10.15, 03.10 “Красуня за 12 годин - 2” 11.10, 03.55 “Сімейні мелодрами - 3”

Супутникове та кабельне телебачення ПЕРВЫЙ КАНАЛ “ОРТ УКРАИНА” 05.00, 08.00, 11.00, 14.00, 02.00 Новости 05.05, 08.15 “Доброе утро” 09.05 “Контрольная закупка” 09.40 “Жить здорово!” 10.35, 14.50 “Истина гдето рядом” 11.15, 03.00 “Модный приговор” 12.15 “Понять. Простить” 13.00 Другие новости 13.20 “Время обедать!” 14.15 “Дело ваше...” 15.15 “Они и мы” 16.05 “В наше время” 17.00 Вечерние новости 18.05 “Наедине со всеми” 18.55, 02.05 “Давай поженимся!” 20.00 “Время” 20.30, 03.50 “Пусть говорят” 21.30 Т/с “Позднее раскаяние” 23.15 “Политика” 00.15 Ночные новости 00.25 “Страна чудес Рины Зеленой” НТВ-МИР 05.00 “НТВ утром” 07.10 Их нравы 08.05 Т/с “Рублевка.LIVE” 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Сегодня 09.25 Квартирный вопрос. 10.30 “Поедем, поедим!” 11.05 Т/с “Улицы разбитых фонарей-10” 12.35 “До суда” 13.35, 02.55 Суд присяжных 14.35, 17.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 15.30, 03.55 “Суд присяжных. Окончательный вердикт” 16.40 “Дело врачей” 18.35 “Прокурорская проверка” 19.50 “Говорим и показываем” 20.45 Т/с “Морские дьяволы. Смерч-2” 22.45 Сегодня. Итоги 23.10 Т/с “Дикий-3” 01.00 Т/с “Мент в законе4” “НАШЕ КИНО” 07.00 “Черемушки”, (І) 09.00 “Цыганское счастье”, (І) 11.00 “Без мундира”, (І) 13.00 “Африканыч”, (І) 14.30, 02.30 “Обратной дороги нет”, (І)

ICTV 05.00 Служба розшуку дітей 05.05 Факти 06.00 Світанок 07.00, 16.50 Т/с “Опери” 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.45 Надзвичайні новини 10.05, 13.20 Т/с “Прокурорська перевірка” 12.45, 15.45 Факти. День 13.45 Т/с “Вулиці розбитих ліхтарів. Менти5” 14.40, 16.15, 20.30 Т/с “Братани-3” 18.45 Факти. Вечір 22.10 Кримінальна Україна 23.05 Т/с “Лісник” 00.50 Х/ф “Пропащі хлопці. Спрага”, (ІІ) 02.05 Т/с “Спогади про минуле” 03.25 Т/с “Американський тато” 03.50 Провокатор

смертоносних тварин 16.45 Погода 16.50 Світ підводних подо12.05, 02.25 Т/с “Справа рожей лікарів” 17.30 Кеннет Коупленд Пе13.00, 13.55, 00.30, 01.15 реможний голос Т/с “Скліфосовсьвіруючого кий - 2”, (І) 18.00 Місто маркет 18.10 Дитячий кінозал 14.50, 21.00 Т/с “Кохання 18.20 Вперед, на Олімп! у великому місті Сочі - 2014 3” 18.30 “Служба новин 15.45 “Свати - 5”, (І) “Соціальний пульс” 16.45, 04.40 “ТСН. Особ18.50 “Економічний пульс” ливе” 18.55 Погода 17.10 Т/с “Асі”, (І) 19.00 Новини 20.30 “Гроші. Спецрепор19.25 БІЗНЕС таж” 19.30 Спорт 22.00 “Чотири весілля - 3” 19.40 Погода 23.40 Т/с “Касл - 2”, (ІІ) 19.45 Астрошоу 05.05 “Телемагазин” 20.00 Місто маркет 20.10 Цікава історія “ІНТЕР” 21.00 “Служба новин “Соціальний пульс” 05.20, 20.30, 04.30 Т/с 21.30 Погода “Будинок з ліліями” 21.35 Новини 07.00, 07.30, 08.00, 22.00 БІЗНЕС 08.30, 09.00, СТБ 22.05 Спорт 12.00, 14.00, 22.10 Погода 16.30, 17.45 Нови- 05.20 “Чужі помилки. Мов- 22.15 Астрошоу чазний свідок” ни 22.20 Місто маркет 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 06.05 “Все буде добре!” 22.40 “Економічний пульс” 07.55 “Неймовірна правда 22.45 Монстри всередині “Ранок з ІНТЕРом” про зірок” 09.20, 02.40 Т/с “Зачаромене 09.15 “Зіркове життя. Найс- 00.00 Новини ване кохання” кандальніші зіркові 11.15, 12.25 Д/с “Слідство 00.25 БІЗНЕС розлучення” 00.35 CПОРТ вели... з Леонідом 10.20 “Зіркове життя. Б’є 00.40 Погода Каневським” значить любить?” 00.45 Астрошоу 13.25, 14.20 “Судові спра12.15 “Слідство ведуть 00.50 Місто маркет ви” екстрасенси” 01.00 Секретні території 15.20 “Сімейний суд” 13.05 “МастерШеф 2” 01.50 Х/ф “Солодкий тре16.50 Т/с “Жіночий лікар” 16.00 “Все буде добре!” пет” 18.05, 01.55 “Стосується 18.00 “Вікна-Новини” 03.20 Д/с 60 найбільш кожного” 18.30 “Неймовірна правда смертоносних тва19.05 Т/с “Поки станиця про зірок” рин спить” 20.00 “Слідство ведуть 03.45 Пам’яті Григорія 20.00 “Подробиці” екстрасенси” Горіна 23.50 Х/ф “Капітан Аме20.55 Т/с “Швидка допо- 04.40 Х/ф “Велике життя” рика - Перший месмога”, (І) ник”, (ІІ) 21.45 “Вікна-Новини” “ЛТАВА” 22.30 “Хата на тата” ТЕТ 00.05 “МастерШеф - 2” 06.00 Гімн України 06.03 Гімн Полтавщини 02.40 Нічний ефір 06.00 Приколи на перерві 06.04 ПТН 06.25, 08.20 М/с “ЧереМісто/”ТОНІС” 06.35 Новини. Кременчук пашки мутанти 06.50 “До речі...” ніндзя”, (І) 06.00 “Таке спортивне жит- 07.00 “Ранок на “Лтаві” тя. Григорій Крісс” 06.50 “Шоу Гарфілда”, (І) 07.20 “Тема дня” 07.20 М/с “Лалалупси”, (І) 06.30 Новини 07.50 “Ранок на “Лтаві”. 07.00 БІЗНЕС 07.45 Мультик з Лунтіком Продовження 07.05 Спорт 08.50 М/с “Русалонька”, (І) 09.30 “Полтавщино, співай!” 09.15 М/ф “Сердиті пташ- 07.10 Погода 07.15 Астрошоу 09.45 Невідома Україна. Наки”, (І) 07.20 Єлизавета ІІ риси нашої історії. 09.30 Єралаш 08.30 Новини Ф. 57 “Біда і слава 09.50 Одна за всіх 08.55 БІЗНЕС України” 12.05, 21.55 6 кадрів 09.05 Спорт 10.00 Т/с “Серцю не нака13.25 Т/с “Ксена - прин09.10 Погода жеш”, 79с. (ІІ) цеса - воїн”, (І) Астрошоу 10.30 М/ф (І) 14.15 Т/с “Чемпіонки”, (І) 09.15 09.20 Хіт парад 10.52 “До речі...” 15.05, 19.05 Панянка-се09.30 “Служба новин 11.00 Д/ф “Дороги Гоголя”, лянка “Соціальний пульс” ф.3 “Блукання” 16.00 Дайош молодьож! Злочин століття 15.00 “Абетка здоров’я” 17.20, 20.00 Т/с “Кухня”, 10.00 11.00 “Тарапунька: аншлаг 15.30 “Уроки історії” (І) тривалістю в життя” 16.00 ПТН 18.15 Розсміши коміка 12.00 “Цивілізація 16.30 “Полтавщино, 21.00 Віталька Incognita” співай!” 22.50 Т/с “Світлофор”, (ІІ) 12.25 “Будь в курсі!” 16.45 “Життя дивовижних 23.45 Надто грубо для Ю13.15 “Кумири” ляльок” туб’а 14.00 Монстри всередині 17.10 “Тема дня” 00.45 Между нами мене 17.30 “Соціальний захист” 01.30 Світ навиворіт 15.00 “Служба новин 17.45 “Полтавщина. Подат02.15 Т/с “Кремлівські “Соціальний пульс” ки. Добробут” курсанти”, (І) 15.20 Погода 18.00 “Позиція” 18.26 “Удосвіта” 16.20 Д/с 60 найбільш 03.45 З ночі до ранку

Середа, 2 квітня

“TВ 1000 Kинo” 06.00 “Десять лет без права переписки”, Х/ф (І) 08.00 “Три богатыря и Шамаханская царица”, Х/ф (І) 10.00 “Греческие каникулы”Х/ф (ІІ) 11.50 “Летучая мышь”, Х/ф (І) 14.25 “Апельсиновый сок”, Х/ф (ІІ) 16.10 “Бригада: Наслед“ТЕЛЕКЛУБ” ник”, Х/ф (ІІ) 18.10 “Белый мавр, или 20.00 Т/с “Улицы разбиИнтимные истории тых фонарей”, (ІІ) о моих соседях”, 21.00 Т/с “Ментовские Х/ф (ІІІ) войны 7”, (ІІ) 20.00 “Шапито-шоу: Лю22.00 Т/с “Шериф”, (ІІ) бовь и дружба”, 23.00 Т/с “Агент особого Х/ф (ІІІ) назначения-2”, (ІІ) 22.00 “Шапито-шоу: Ува00.00 Т/с “Литовский жение и сотруднитранзит”, (ІІ) чество”, Х/ф (ІІ) 01.00 Т/с “Время жесто- 00.05 “Контакт”Х/ф (ІІ) ких”, (ІІ) 02.00 “Ирония судьбы. Продолжение”, RTVi Х/ф (І) 04.00 “Добрыня Никитич 06.00 “Особое мнение”, и Змей Горыныч”, “Экономические ноХ/ф (І) вости” 07.00 Мультфильмы (І) “2+2” 08.00 “Вечерние новости из Америки” 06.00 Мультфільми (І) 09.00 Т/с “Девять жизней 06.15 “Обережно, модерн!” Нестора Махно”, 07.00, 16.30 Т/с “Солда(ІІ) ти-15”, (І) 10.00, 21.00, 01.00 Т/с 09.00, 18.30 Новини 2+2 “Ермоловы”, (ІІ) 09.30 Х/ф “Залізна сот11.00 Х/ф “Кома”, (ІІІ) ня”, (І) 13.00, 19.00 Т/с “9 от11.25 Д/п “Дальній бомбардел”, (ІІ) дувальник ІЛ-4” 14.00, 20.00, 05.00 Т/с 11.35 Д/п “Карлики у “Две сестры”, (ІІ) Всесвіті” 15.00, 23.30 “Городские 12.10 Д/п “За наказом легенды”, (І) богів” 15.30, 23.00 “Американс- 13.10 Д/п “Великі битви” кий ликбез”, “Рус13.50 Д/п “Великі катастроские американцы” фи” 16.00, 18.00, 22.00 “Сей- 14.30, 19.00 Т/с “Пыльная час в мире” работа”, (І) 16.08, 18.08, 00.00, 04.00 21.00 “ДжеДАІ” “Особое мнение” 21.20 Х/ф “Справжня 17.00 Т/с “Охота на ЗоМакКой”, (ІІ) лушку”, (ІІ) 23.20 Х/ф “Акули-3: Ме02.00 Х/ф “Высокая галодон”, (ІІІ) кровь”, (ІІ) 01.10 Х/ф “Формула раю”, (ІІ) “ENTER-фильм” 02.30 Х/ф “Троянський спас”, (І) 05.45 Советские мультфильмы “MAXXI-TV” 08.50 Х/ф “Осторожно, бабушка!” 06.35, 19.25 Йога 10.25, 20.05 Шутка за шут- 07.20, 13.35 “Детское врекой мя” 11.25, 17.35 Х/с “Клон” 08.05 “Сбросим лишнее” 14.00, 21.05 Х/с “Аннуш- 08.30, 14.55 “Все про все” ка” 08.50, 11.00, 23.20 15.50 Х/ф “Магистраль” MaxxiМузыка 22.55 Х/ф “Золотые це09.05, 14.30 “В ритме танпи” ца. Zumba” 09.35, 13.00 “Дело вкуса” 00.40 Бойцовский клуб 16.00 “Последняя охота”, (І) 17.30 “Ожог”, (ІІ) 19.00 “Сельский врач”, (І) 21.00 “Дублер начинает действовать”, (І) 23.00 “Карпатское золото”, (І) 01.00 “Спеши строить дом”, (І) 04.00 “Семьдесят два градуса ниже нуля”, (І) 05.30 “Постскриптум”, (ІІІ)

10.20 Джунгли шоу-бизнеса 11.15, 20.55 Т/с “Воскресенье в женской бане” 12.35 “Выдающиеся женщины” 15.15 Ювелирочка 20.00 Вечерний мультик 20.15 “Женские откровения” 22.10 Телемагазин “Коштовна крамничка”

18.52 “До речі...” 19.00 ПТН 19.30 “З музичної скриньки “Лтави” 19.45 “Тест на майбутнє”. Чи потрібні дітям казки? 20.37 “До речі...” 20.45 “Гостинець від Телесика”. Вечірня казка 21.00 ПТН 21.30 Новини. Кременчук 21.45 Т/с “Серцю не накажеш”, 80с. (ІІ) 22.50 “Україна. Полтавщина. Світ: Час - тайм” 23.10 “Позиція” 23.40 “Обереги” 23.58 Молитва за Україну

НТН 05.20 Т/с “Доктор Тирса” 08.30 Ранковий “Свідок” 09.00, 04.35 “Випадковий свідок” 10.00, 03.20 Т/с “Мовчазний свідок” “НОВИЙ КАНАЛ” 11.25 Х/ф “Детективи” 13.05, 19.30 Т/с “Шапо05.25 Україна чудес валов” 06.10 Kids Time 06.15 М/с “Панда Кунг-Фу” 14.55, 17.00 Т/с “Квиток у гарем”, (І) 06.55 Kids Time 16.45, 19.00, 21.40, 07.00 Підйом 02.25, 04.05 08.00 Т/с “Вороніни” “Свідок” 08.55 Т/с “Не родись 22.00 Т/с “NCIS: полюванвродлива” ня на вбивцю - 10”, 09.50 Т/с “Щасливі ра(ІІ) зом” 14.00 М/с “Панда Кунг-Фу” 00.00 Т/с “Декстер - 5”, (ІІІ) 15.20 Т/с “Щоденники 01.00 Т/с “NCIS: полюванКеррі” ня на вбивцю”, (ІІ) 16.10 Т/с “Татусеві дочки” 01.40 Т/с “Мертва зона”, 17.05 Т/с “Не родись (ІІ) вродлива” 02.55 “Таємниці криміналь18.00 Репортер ного світу” 18.20 Абзац! 04.55 “Телеклініка доктора 19.00 Т/с “Вороніни” Болена” 21.00 Серця трьох 23.20 Т/с “Друзі” 00.15 Х/ф “Перукарня”, “К1” (ІІ) 06.00 “Шеф-кухар” 02.05 Репортер 02.10 Служба розшуку дітей 06.30 “TOP SHOP” 07.30 Т/с “Моя прекрасна 02.15 Зона ночі няня”, (І) 02.20 Середньовіччя зачи09.00 М/с “Маша і нається о 18.00 Ведмідь”, (І) 02.30 Я, милістю Божої, пан 10.00 Т/с “Всі жінки - відьвозний ми”, (І) 03.00 Український Соломон, або Українська 13.30 Т/с “Дикий ангел”, (І) правда і закон 15.00 “Орел і Решка” 03.15 Зона ночі 03.20 Видряпатися на попа 16.00 Т/с “Моя прекрасна няня”, (І) 03.30 Бий, хто цнотливий 17.30 “Розсміши коміка” 03.45 Втрачені права 04.00 Магдебурзькі хроніки 18.20 “Звана вечеря” 19.20 “Орел і Решка” 04.15 Зона ночі 04.20 Райські сади гетьма- 21.00 “Розсміши коміка” 22.00 Т/с “Доктор Хаус”, на Сагайдачного (ІІ) 04.40 Перші кроки 01.15 Т/с “Відчайдушні криміналістики домогосподарки”, 04.50 Зона ночі Культура (ІІ) 04.55 Тася 02.35 “Нічне життя” 05.05 Соломон і Годеле 05.20 І що поруч 05.30 Зона ночі Культура “5 КАНАЛ” 06.30, 07.30, 08.30, Канал “УКРАЇНА” 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 06.00 Т/с “Подружжя”, (І) 13.30, 14.30, 07.00 Події 15.30, 16.30, 07.15 Ранок з Україною 17.30, 18.30, 09.00 Події 22.30, 23.30, 09.10 Т/с “Слід”, (І) 00.30, 01.30, 10.00 Т/с “Глухар”, (І) 02.30, 03.30, 12.00 “Говорить Україна” 04.30, 05.30 Час. 13.00 Т/с “Подружжя”, (І) Важливо 14.00 Т/с “Слід”, (І) 06.35, 07.10, 08.10, 15.00 Події 22.35, 23.15, 15.20 Т/с “Слід”, (І) 00.15, 02.35, 03.35 17.10 Т/с “Слід”, (І) Бізнес-час 18.00 Т/с “Сашка”, (І) 06.40, 18.10, 00.00, 19.00 Події 19.45 “Говорить Україна” 03.20, 04.35 Місце-

21.00 Сегодня 22.00 TBiNews 23.00 Сегодня о главном 00.00 Сегодня 01.00 TBiNews 02.00 Зеленая лампа 02.50 Особое мнение 03.15 ЖИВЯком 03.40 Особое мнение 04.05 Музыкальный автомат 04.30 Музыка для взрослых

“Совершенно Секретно” 10.05 “Экологическая катастрофа в России”, (ІІ) 11.10 Д/ф “Начать с нуля. Секреты частного бизнеса”, (ІІ) 12.05 “Альфа”, (ІІ) 13.00 “Дело №”, (ІІ) 14.05 “Улыбайтесь, господа”, (ІІ) 15.10, 21.10, 03.10 Лицом к событию (ІІ) 16.05 “Разведка в Великой Отечественной войне”, (ІІ) 17.10 “ВОВ - Летчики”, (ІІ) 18.05 “Малая Лубянка”, (ІІ) 19.00 Д/ф “Кремлевские жены”, (ІІ) 20.05 “Федеральная книга жалоб”, (ІІ) 22.05 “20 смертельных номеров Гудини”, (ІІ) 23.10 “Экстрасенсы”, (ІІ) 00.05 Д/ф “Книжный кризис”, (ІІ) 01.00 “Ломка”, (ІІ) 02.05 “Тайны смерти Грибоедова”, (ІІ) “TBi” 04.05 Д/ф “Женщины в армии”, (ІІ) 06.00 DOUBLE ЯТЬ 05.10 “Штурмовики”, (ІІ) 06.30 Aрт City 06.05 “Трюкачи”, (ІІ) 07.00 Сегодня о главном 07.00 “Высокие техноло08.00 Утренние курасаны гии. История буду11.00 ТВій День щего”, (ІІ) 11.20 Обзор блогов 08.05 “Великая сланцевая 11.40 ТВій День революция: как пе12.00 Сегодня реворот в энергетике 12.20 ТВій День изменит мировой 12.40 Обзор блогов энергетический ры13.00 Базар_ІТ нок?”, (ІІ) 13.10 ТВій День 13.30 Особое мнение “К2” 14.00 Сегодня 05.25 Мир звезд 14.15 ТВій День 06.10 Иностранная кухня 14.30 Особое мнение 06.30 Телеторговля 15.00 Сегодня 07.35, 13.10, 20.40 15.35 Обзор блогов Мультфильмы (І) 15.50 ТВій День 10.10 Школа доктора Кома16.00 Особое мнение ровского 16.30 TBiNews 11.30, 17.00 Женская фор16.40 Арт дозор ма 17.00 Сегодня 15.10, 18.45 Секреты 17.15 ТВій День шеф-повара 17.30 TBiNews 16.00, 19.40 Модный при17.40 Обзор блогов 18.00 Сегодня говор 19.05 Базар_ІТ 17.50, 00.25 Д/с “Игры 19.10 TBiNews судьбы” 19.30 Особое мнение 21.40, 23.35 Д/с “Звёзд20.00 Сегодня о главном ные истории”

РТР “Планета” 05.00 “Утро России” 09.05 Т/с “Хозяйка моей судьбы” 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Вести 10.30, 13.30, 16.15, 18.40 Местное время. Вести-Москва 10.50 “Шифры нашего тела. Сердце” 11.50 “О самом главном” 13.50 Вести. Дежурная часть 14.00 “Особый случай” 15.00, 04.10 Т/с “Пока станица спит” 16.30 Т/с “Личное дело” 17.30, 03.15 “Прямой эфир” 19.50 Т/с “Самара-2” 22.40 “Полярный приз” 00.30 Т/с “Зоннентау” 01.20 Х/ф Х/ф “Джек Восьмеркин - “американец”. 2 с. 02.45 “Пряничный домик”

21.00 Х/ф “Дикий 4”, 13 с. (І) 22.00 Події дня 22.30 Х/ф “Дикий 4”, 14 с. (І) 23.30 Т/с “Глухар”, (І) 01.30 Т/с “Пожежники Чикаго”, (ІІ) 03.35 Події 04.20 Т/с “30 потрясінь”,15 с. (І) 05.20 Срібний апельсин

22.40 Божественный дизайн 01.10 Глянец 01.55 Цвет ночи Дом Кино 03.20, 15.20 Т/с “Звезда эпохи”, (ІІ) 05.00, 17.20 Т/с “Любопытная Варвара”, (ІІ) 06.55 Х/ф “Восхождение”, (ІІ) 08.50 Х/ф “Generation “П”, (ІІІ) 10.45 Х/ф “Чёрт с портфелем” 12.00 Х/ф “Три дня вне закона”, (ІІ), Х/ф “Монро” (І) 15.10, 19.10, 03.15 “Окно в кино” 19.20 Х/ф “Бездельники”, (ІІ) 21.00 Х/ф “Успех” 22.40 Х/ф “Май”, (ІІ) 00.20 Х/ф “Пётр Рябинкин”, (І) 02.00 Х/ф “Поручить генералу Нестерову...”, (І) Футбол 1 06.00 Чемпионат Франции. Обзор тура 06.55, 13.25, 20.00 Топматч 07.00 Чемпионат Германии. Обзор тура 08.00 Ильичевец - Черноморец. Чемпионат Украины 10.00, 15.40, 22.30 Футбол NEWS. LIVE 10.25, 20.10 Обзор вторника. Лига Чемпионов УЕФА 11.20 Реал - Райо Вальекано. Чемпионат Испании 13.35 Ливерпуль - Тоттенхэм. Чемпионат Англии 16.00 Ворскла - Говерла. Чемпионат Украины 18.00 Кристал Пелас - Челси. Чемпионат Англии 21.00 LIVE. Реал - Боруссия . 1/4 финала. Лига Чемпионов УЕФА 23.50 Footbrazil 00.30 ПСЖ - Челси. 1/4 финала. Лига Чемпионов УЕФА 02.25 Чемпионат Испании. Обзор тура 03.20 ФРГ - Англия. 1/4 финала ЧМ-1970 05.30 Программа передач

вий час 06.55, 08.50, 23.45, 00.55 Огляд преси 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 23.00, 01.00 Час новин 07.15, 08.15, 08.35, 15.35, 18.35, 19.45, 22.40, 23.25, 23.35, 03.15, 06.15 Тема/Хроніка дня 07.25, 08.25, 11.50, 17.25, 22.45, 23.50 Погода в Україні 07.40 Автопілот-новини 07.45, 18.20, 23.40, 00.20, 06.20 Час спорту 07.55, 09.10, 13.10 Погода на курортах 08.45 Трансмісія-новини 08.55, 16.10 Погода у світі 09.35, 13.35, 14.35 5 елемент 10.10, 10.35, 11.15, 11.35, 12.15, 20.00, 01.15, 01.35, 05.00, 05.35 Час. Підсумки дня 16.35 Зооакадемія 17.35 Арсенал 19.00 Час новин, 1 блок 19.30 Час новин, 2 блок 21.40, 03.00, 04.00 ЧасТайм 22.10 Акцент 00.35 Новини київщини 02.40, 04.40 Життя цікаве 03.40 Кіно з Яніною Соколовою 04.15 Гра долі МЕГА 06.00 Загадки Всесвіту 06.50 Жертви природи 07.40 Шалені розумники 08.40 Сміття у великому місті 09.30 Епідемія. Атака з космосу 10.30 Містична Україна 11.30 В пошуках пригод 12.30 Жертви природи 13.30 В очікуванні кінця світу 14.30 Сміття у великому місті 15.30 Сучасні дива 16.30 В пошуках пригод 17.30 Фантастичні історії 18.30 В пошуках істини 19.30 Секретні історії 20.30 Фантастичні історії 21.30 Сучасні дива 22.30 Життя 23.30 Загадки Всесвіту 00.30 Покер 01.20 Олімпійські змагання 05.30 Легенди бандитської Одеси “ТВ Центр” 06.00 “Настроение” 08.20, 17.50, 05.25 М/с “Гладиаторы” 08.45, 16.40, 04.30 Т/с “Исцеление любовью” 09.30, 15.25 Д/ф “Голос из рюмочной” 10.20 “Доктор И...” 10.40, 18.15, 00.40 Т/с “Сердцу не прикажешь” 11.30, 14.30, 17.30, 22.00 События 11.50 Т/с “На вираже” 13.25 М/ф “Кот Базилио и мышонок Пик” 13.35, 02.15 Временно доступен. Аркадий Новиков 14.50, 20.00 Город новостей 15.10 “Наша Москва” 16.15, 23.35 Д/ц. “Сыщики века” 19.05, 01.20 “Право голоса” 20.15, 00.25 “Петровка, 38” 20.30 “Линия защиты” 21.00 “История одной вещи. Осветительные приборы” 21.15 Д/ф “Экстрасенс по разнарядке” 22.20 “Русский вопрос” 23.00 Д/ф “Ирина Мирошниченко. Звезда с характером” 00.05 События. 25-й час. 03.05 Без обмана. “Отмороженная еда. Полуфабрикаты” 03.45 Д/ф “Наталья Варлей. Без страховки” Гамма 06.00, 15.05 Т/с “Не сперечайтесь, дівчата!” 06.50, 17.20 Казки Баженова 07.45, 19.30 Подорож натураліста 08.15, 21.35 Т/с “Легенда про Тампуку” 09.10, 18.45 Т/с “Місто спокус” 10.00, 01.10 Гамма смаку 10.30, 18.15 Автопарк 10.55 Мультфільми 13.30, 20.00 Т/с “Повний вперед!” 14.20, 22.25 Т/с “Чаклунка” 16.00 Здорове життя 16.25, 20.45 Дивна справа 23.10 Вторгнення 00.10 Столичні таємниці


Четвер, 3 квітня УТ-1/”ЕРА” 06.30 Новини 06.40 Спорт 06.45 Погода 06.50 Гість студії 07.00 Новини 07.10 Спорт 07.15 Погода 07.20 Ера будівництва 07.25 Країна on line 07.40 Ера бізнесу 07.45 Гість студії 08.00 Новини 08.10 Спорт 08.15 Погода 08.20 Гість студії 08.40 Гість студії 09.00 Підсумки дня 09.55 Час-Ч 10.10 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 12.00 Новини 12.10 Діловий світ 12.25 Погода 12.45 Спецпроект “Единая страна” 14.45 Euronews 14.55 Діловий світ. Агросектор 15.00 Новини 15.15 Брифінг Кабміну України 15.30 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 18.00 Погода 18.05 Діловий світ 18.20 Новини 18.50 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 20.40 Час-Ч 20.50 Діловий світ 21.00 Підсумки дня 21.35 Шусте-Live. Будні 22.55 Трійка, Кєно, Максима 23.00 Підсумки 23.25 Погода 23.30 Країна on line 00.00 На слуху 00.30 Від першої особи 01.00 Підсумки 01.20 ТелеАкадемія 02.20 Спецпроект “Единая страна” 04.20 Книга.ua 04.45 Підсумки дня 05.15 Діловий світ. Агросектор 05.20 Шустер-Live. Будні СТУДІЯ “1+1” 06.00 “Служба розшуку дітей” 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.10 ТСН: “Телевізійна служба новин” 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 “Сніданок з 1+1” 10.00, 20.45 “Чисто - ньюз” 10.15, 04.15 “Красуня за 12 годин - 2” 11.10 “Сімейні мелодрами 3” 12.05, 03.30 Т/с “Справа лікарів”

13.00, 13.55, 01.55, 02.45 Т/с “Скліфосовський - 2”, (І) 14.50, 21.00 Т/с “Кохання у великому місті 3” 15.45 “Свати - 5”, (І) 16.45 “ТСН. Особливе” 17.10 Т/с “Асі”, (І) 20.30 “Гроші. Спецрепортаж” 22.00 “Небесна сотня.” 23.25 Т/с “Касл - 2”, (ІІ) 00.15 Х/ф “Залюднений острів: Сутичка” 05.00 “Телемагазин” “ІНТЕР” 05.20, 20.30, 04.30 Т/с “Будинок з ліліями” 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.30, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 “Ранок з ІНТЕРом” 09.20, 02.30 Т/с “Зачароване кохання” 11.15, 12.25 Д/с “Слідство вели... з Леонідом Каневським” 13.25, 14.20 “Судові справи” 15.20 “Сімейний суд” 16.50 Т/с “Жіночий лікар” 18.05, 01.45 “Стосується кожного” 19.05 Т/с “Поки станиця спить” 20.00 “Подробиці” 23.50 Х/ф “Тор”, (ІІ)

СТБ 05.10 “Чужі помилки. Вибухова хвиля” 05.55 “Чужі помилки. Полювання на білявку” 06.40 “Все буде добре!” 08.40 “Неймовірна правда про зірок” 10.00 Х/ф “Терміново, шукаю чоловіка”, (І) 11.50 “Слідство ведуть екстрасенси” 12.40 “МастерШеф - 3” 16.00 “Все буде добре!” 18.00 “Вікна-Новини” 18.30 “Неймовірна правда про зірок” 20.05 “Слідство ведуть екстрасенси” 21.00 Т/с “Швидка допомога”, (І) ТЕТ 21.45 “Вікна-Новини” 22.30 “Я соромлюсь свого 06.00 Приколи на перерві тіла” 06.25, 08.20 М/с “Чере00.20 “МастерШеф - 3” пашки мутанти 03.20 Нічний ефір ніндзя”, (І) 06.50 “Шоу Гарфілда”, (І) Місто/”ТОНІС” 07.20 М/с “Лалалупси”, (І) 07.45 Мультик з Лунтіком 06.00 “Таке спортивне жит08.50 М/с “Русалонька”, (І) тя. Сергій Бубка” 09.15 М/ф “Сердиті пташ- 06.30 Новини ки”, (І) 07.00 БІЗНЕС 09.30 Єралаш 07.05 Спорт 09.50 Країна У 07.10 Погода 12.05, 21.55 6 кадрів 07.15 Астрошоу 13.25 Т/с “Ксена - прин07.20 Елвіс Преслі цеса - воїн”, (І) 08.30 Новини 14.15 Т/с “Чемпіонки”, (І) 08.55 БІЗНЕС 15.05, 19.05 Панянка-се09.05 Спорт лянка 09.10 Погода 16.00 Дайош молодьож! 09.15 Астрошоу 17.20, 20.00 Т/с “Кухня”, 09.20 Хіт парад (І) 09.30 “Служба новин 18.15 Розсміши коміка “Соціальний пульс” 21.00 Віталька 10.00 Злочин століття 22.50 Т/с “Світлофор”, (ІІ) 11.00 Олександр Зацепін. У 23.45 Надто грубо для Ювогнедишній лаві котуб’а хання 00.45 Между нами 12.15 “Цивілізація 01.30 Світ навиворіт Incognita” 02.15 Т/с “Кремлівські 13.00 “Україна-Європа: макурсанти”, (І) ятник Фуко” 14.00 Монстри всередині 03.45 З ночі до ранку

Супутникове та кабельне телебачення ПЕРВЫЙ КАНАЛ “ОРТ УКРАИНА” 05.00, 08.00, 11.00, 14.00, 02.00 Новости 05.05, 08.15 “Доброе утро” 09.05 “Контрольная закупка” 09.40 “Жить здорово!” 10.35, 14.50 “Истина гдето рядом” 11.15, 03.00 “Модный приговор” 12.15 “Понять. Простить” 13.00 Другие новости 13.20 “Время обедать!” 14.15 “Дело ваше...” 15.15 “Они и мы” 16.05 “В наше время” 17.00 Вечерние новости 18.05, 01.05 “Наедине со всеми” 18.55, 02.05 “Давай поженимся!” 20.00 “Время” 20.30, 03.50 “Пусть говорят” 21.30, 23.10 Т/с “Позднее раскаяние” 23.00 Ночные новости 23.35 “Вечерний Ургант” 00.15 “На ночь глядя”

ICTV 04.50 Факти 05.50 Світанок 06.50, 17.00 Т/с “Опери” 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.45 Надзвичайні новини 10.05, 13.20 Т/с “Прокурорська перевірка” 12.45, 15.45 Факти. День 13.45 Т/с “Вулиці розбитих ліхтарів. Менти5” 14.50, 16.15, 20.30 Т/с “Братани-3” 18.45 Факти. Вечір 22.10 Клан 23.05 Т/с “Лісник” 00.50 Х/ф “Гаманець або життя”, (ІІ) 02.05 Т/с “Спогади про минуле” 03.30 Т/с “Американський тато” 03.50 Несекретні файли

13.00 “Спеши строить дом”, (І) 14.30 “Обратной дороги нет”, (І) 16.00 “Семьдесят два градуса ниже нуля”, (І) 17.30 “Постскриптум”, (ІІІ) 19.00 “Ранние журавли”, (І) 21.00 “Смиренное кладбище”, (ІІІ) 23.00 “Меня это не касается...”, (І) 01.00 “Повесть о молодоженах”, (І) 02.30 “ТАСС уполномочен заявить...”, (І) 04.00 “Во бору брусника”, “Незамужняя жена”. (І) 05.30 “Во бору брусника”, “Егоровы”. (І)

“ТЕЛЕКЛУБ” 20.00 Т/с “Улицы разбитых фонарей”, (ІІ) 21.00 Т/с “Ментовские войны 7”, (ІІ) 22.00 Т/с “Шериф”, (ІІ) 23.00 Т/с “Агент особого назначения-2”, (ІІ) 00.00 Т/с “Литовский транзит”, (ІІ) 01.00 Т/с “Время жестоких”, (ІІ) НТВ-МИР 05.00 “НТВ утром” RTVi 07.10 “Школа злословия” 08.05 Т/с “Рублевка.LIVE” 06.00 “Особое мнение”, “Экономические но09.00, 12.00, 15.00, 18.00 вости” Сегодня 07.00 Мультфильмы (І) 09.25 Дачный ответ 08.00 “Вечерние новости из 10.30 “Медицинские тайАмерики” ны” 09.00, 17.00 Т/с “Охота на 11.05 Т/с “Улицы разбиЗолушку”, (ІІ) тых фонарей-10” 10.00, 21.00, 01.00 Т/с 12.35 “До суда” “Ермоловы”, (ІІ) 13.35, 02.55 Суд присяж11.00 Х/ф “Высокая ных кровь”, (ІІ) 14.35, 17.35 Обзор. Чрезвычайное происше- 13.00, 19.00 Т/с “9 отдел”, (ІІ) ствие 15.30, 03.55 “Суд присяж- 14.00, 20.00, 05.00 Т/с “Две сестры”, (ІІ) ных. Окончательный 15.00, 23.30 “Городские вердикт” легенды”, (І) 16.40 “Дело врачей” 18.35 “Прокурорская про- 15.30, 23.00 “Американский ликбез”, “Русверка” ские американцы” 19.50 “Говорим и показыва16.00, 18.00, 22.00 “Сейем” час в мире” 20.45 Т/с “Морские дья16.08, 18.08, 00.00, 04.00 волы. Смерч-2” “Особое мнение” 22.45 “Сегодня. Итоги” 02.00 Х/ф “Просто Джек23.10 Т/с “Дикий-3” сон”, (ІІ) 01.00 Т/с “Мент в законе4” “ENTER-фильм” “НАШЕ КИНО” 05.45 Советские мультфильмы 07.00 “Сельский врач”, (І) 07.55 Х/ф “Завтрак на 09.00 “Дублер начинает траве” действовать”, (І) 11.00 “Карпатское золото”, 10.25, 20.05 Шутка за шут(І) кой

11.25, 17.35 Х/с “Клон” 13.55, 21.05 Х/с “Аннушка” 15.45 Х/ф “Белый ворон” 22.55 Х/ф “Мятеж на “и”” 01.20 Бойцовский клуб

мене 15.00 “Служба новин “Соціальний пульс” 15.20 Погода 16.20 Д/с 60 найбільш смертоносних тварин 16.45 Погода 16.50 Секретні території 17.30 Кеннет Коупленд Переможний голос віруючого 18.00 Місто маркет 18.10 Дитячий кінозал 18.30 “Служба новин “Соціальний пульс” 18.50 “Економічний пульс” 18.55 Погода 19.00 Новини 19.25 БІЗНЕС 19.30 Спорт 19.40 Погода 19.45 Астрошоу 20.00 Місто маркет 20.10 Ворскламанія 20.30 Феєрія Мандрів 21.00 “Служба новин “Соціальний пульс” 21.30 Погода 21.35 Новини 22.00 БІЗНЕС 22.05 Спорт 22.10 Погода 22.15 Астрошоу 22.20 Місто маркет 22.30 “Мир Вам” 22.40 “Економічний пульс” 22.45 Монстри всередині мене 00.00 Новини 00.25 БІЗНЕС 00.35 CПОРТ 00.40 Погода 00.45 Астрошоу 00.50 Місто маркет 01.00 Дивна справа 01.50 Х/ф “Венеціанський каприз” 03.20 Д/с 60 найбільш смертоносних тварин 03.45 П’єр Рішар 04.20 Х/ф “Велике життя” “ЛТАВА” 06.00 Гімн України 06.02 Молитва за Україну 06.04 ПТН 06.35 Новини. Кременчук 06.50 “До речі...” 07.00 “Ранок на “Лтаві” 07.20 “Тема дня” 07.50 “Ранок на “Лтаві”. Продовження 09.30 “Полтавщино, співай!” 09.45 Невідома України. Нариси нашої історії. Ф. 58 “Пилип Орлик. Пакти Конституції” 10.05 Т/с “Серцю не накажеш”, 80с. (ІІ) 10.45 “Зупинись і здивуйся” 10.52 “До речі...” 11.00 “Класна робота” 15.00 “Фабрика ідей” 15.30 “Ай Наталка, ай полтавка” 16.00 ПТН

08.50, 11.00, 23.20 MaxxiМузыка 09.05, 14.30 “В ритме танца. Zumba” 09.35, 13.00 “Дело вкуса” 10.20 “Женские откровения” “TВ 1000 Kинo” 11.15, 20.55 Т/с “Воскресенье в женской ба06.00 “Пираты ХХ века”, не” Х/ф (І) 12.35 “Выдающиеся жен08.00 “Про Федотащины” стрельца, удалого 15.15 Ювелирочка молодца”, Х/ф (І) 20.00 Вечерний мультик 10.00 “Ирония судьбы. 20.15 “КиноМакси” Продолжение”, 22.10 Телемагазин “КошХ/ф (І) товна крамничка” 12.00 “Дон-Кихот”, Х/ф 14.00 “Мамы”, Х/ф (І) РТР “Планета” 16.00 “Гоголь. Ближайший”, 05.00 “Утро России” биопик (І) 18.00 “Неидеальная жен- 09.05 Т/с “Хозяйка моей судьбы” щина”, Х/ф (ІІ) 20.00 “Артефакт”, Х/ф (ІІ) 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Вести 21.40 “Атомный Иван”, 10.30, 13.30, 16.15, 18.40 Х/ф (ІІ) Местное время. Вес23.20 “Матч”, Х/ф (ІІ) ти-Москва 01.30 “Летучая мышь”, 10.50 “Ректор Садовничий. Х/ф (І) Портрет на фоне 04.10 “Илья Муромец и Университета” Соловей Разбой11.50 “О самом главном” ник”, Х/ф (І) 13.50 Вести. Дежурная часть “2+2” 14.00, 02.25 “Особый случай” 06.00 Мультфільми (І) 06.15 “Обережно, модерн!” 15.00, 04.10 Т/с “Пока станица спит” 07.00, 16.30 Т/с “Солда16.30 Т/с “Личное дело” ти-15”, (І) 17.30, 03.15 “Прямой 09.00, 18.30 Новини 2+2 эфир” 09.30 Х/ф “Із життя на19.50 Т/с “Самара-2” чальника карного 22.40 “Территория страха” розшуку”, (І) 11.25 Д/п “Винищувач ЛА- 23.35 Т/с “Зоннентау” 00.30 Х/ф Х/ф “Джек 7” Восьмеркин - “аме11.35 Д/п “По Чумацькому риканец”. 3 с. шляху” 01.50 “Пряничный домик” 12.10 Д/п “Кільця долі” 13.10 Д/п “Великі битви” “TBi” 13.50 Д/п “Великі катастрофи” 06.00 World Stories. Между14.30, 19.00 Т/с “Пыльная народные корресработа”, (І) понденты 21.00 “ДжеДАІ” 06.30 DOUBLE ЯТЬ 21.20 Огляд Ліги Чемпіонів 07.00 Сегодня о главном 22.00 Ліга Європи УЄФА. 08.00 Утренние курасаны Олимпік Ліон - Ювен- 11.00 ТВій День тус. Пряма транс11.20 Обзор блогов 11.40 ТВій День ляція 00.05 Про Лігу Європи + ог- 12.00 Сегодня 12.20 ТВій День ляд ігрового дня 12.40 Обзор блогов 01.20 Х/ф “Справжня 13.00 Базар_ІТ МакКой”, (ІІ) 13.10 ТВій День 03.00 Х/ф “Москаль13.30 Особое мнение чарівник”, (І) 14.00 Сегодня “MAXXI-TV” 14.15 ТВій День 14.30 Особое мнение 06.35, 19.25 Йога 15.00 Сегодня 07.20, 13.35 “Детское вре- 15.35 Обзор блогов мя” 15.50 ТВій День 08.05 “Сбросим лишнее” 16.00 Особое мнение 08.30, 14.55 “Все про все” 16.30 TBiNews

16.30 “Полтавщино, співай!” 16.45 М/ф (І) 17.10 “Тема дня” 17.30 “Відблиск” 17.45 “Народна служба порятунку 101” 18.00 “Виконавча влада: щоденні будні” 18.52 “До речі...” 19.00 ПТН 19.30 “З музичної скриньки “Лтави” 19.45 “Відверто про...” 20.37 “До речі.. 20.45 “Гостинець від Телесика”. Вечірня казка 21.00 ПТН 21.30 Новини. Кременчук 21.45 Т/с “Серцю не накажеш”, 81с. (ІІ) 22.50 “Україна. Полтавщина. Світ: Час - тайм” 23.10 “До чистих джерел” 23.40 “Серце меморіалу” 23.58 Молитва за Україну

15 с. (І) 22.00 Події дня 22.30 Х/ф “Дикий 4”, 16 с. (І) 23.30 Т/с “Глухар”, (І) 01.30 Т/с “Пожежники Чикаго”, (ІІ) 03.35 Події 04.20 Т/с “30 потрясінь”,19 с. (І) 05.40 Срібний апельсин

НТН 05.20 Т/с “Квиток у гарем”, (І) 08.30 Ранковий “Свідок” 09.00, 04.40 “Випадковий свідок” 10.00, 03.20 Т/с “Мовчазний свідок” 11.25 Х/ф “Детективи” 13.05, 19.30 Т/с “Шаповалов” 14.55, 17.00 Т/с “Зграя” 16.45, 19.00, 21.40, 02.25, 04.10 “Свідок” “НОВИЙ КАНАЛ” 22.00 Т/с “Менталіст - 5”, (ІІ) 05.30 Україна чудес 00.00 Т/с “Декстер - 5”, 06.10 Kids Time (ІІІ) 06.15 М/с “Панда Кунг-Фу” 01.00 Т/с “NCIS: полюван06.55 Kids Time ня на вбивцю”, (ІІ) 07.00 Підйом 01.40 Т/с “Мертва зона”, 08.00 Т/с “Вороніни” (ІІ) 08.55 Т/с “Не родись 02.55 “Таємниці кримінальвродлива” ного світу” 09.50 Т/с “Татусеві дочки” доктора 14.00 М/с “Панда Кунг-Фу” 04.55 “Телеклініка Болена” 15.20 Т/с “Щоденники Керрі” “К1” 16.10 Т/с “Татусеві дочки” 17.05 Т/с “Не родись 06.00 “Шеф-кухар” вродлива” 06.30 “TOP SHOP” 18.00 Репортер 07.30 Т/с “Моя прекрасна 18.20 Абзац! няня”, (І) 19.00 Т/с “Вороніни” 09.00 М/с “Маша і 21.00 Серця трьох Ведмідь”, (І) 23.20 Т/с “Друзі” 10.00 Т/с “Всі жінки - відь00.15 Х/ф “Перукарня 2” ми”, (І) 02.10 Репортер 13.30 Т/с “Дикий ангел”, 02.15 Служба розшуку дітей (І) 02.20 Зона ночі 15.00 “Орел і Решка” 02.25 Українці Віра 1ч 16.00 Т/с “Моя прекрасна 03.10 Зона ночі няня”, (І) 03.15 Українці Віра 2ч 17.30 “Розсміши коміка” 04.05 Зона ночі 18.20 “Звана вечеря” 04.10 Благословляю і мо19.20 “Орел і Решка” люся 21.00 “Розсміши коміка” 04.35 Зона ночі Культура 22.00 Т/с “Доктор Хаус”, 04.40 Скороминучий сон (ІІ) 05.20 Зона ночі Культура 01.15 Т/с “Відчайдушні домогосподарки”, Канал “УКРАЇНА” (ІІ) 06.00 Т/с “Подружжя”, (І) 02.35 “Нічне життя” 07.00 Події “5 КАНАЛ” 07.15 Ранок з Україною 09.00 Події 06.30, 07.30, 08.30, 09.10 Т/с “Слід”, (І) 09.30, 10.30, 10.00 Т/с “Глухар”, (І) 11.30, 12.30, 12.00 “Говорить Україна” 13.30, 14.30, 13.00 Т/с “Подружжя”, (І) 15.30, 16.30, 14.00 Т/с “Слід”, (І) 17.30, 18.30, 15.00 Події 18.55, 22.30, 15.20 Т/с “Слід”, (І) 23.30, 00.30, 17.10 Т/с “Слід”, (І) 01.30, 02.30, 18.00 Т/с “Сашка”, (І) 03.30, 04.30, 05.30 19.00 Події Час. Важливо 19.45 “Говорить Україна” 06.35, 07.10, 08.10, 22.35, 23.15, 21.00 Х/ф “Дикий 4”,

16.40 Арт дозор 17.00 Сегодня 17.15 ТВій День 17.30 TBiNews 17.40 Обзор блогов 18.00 Сегодня 19.05 Базар_ІТ 19.10 TBiNews 19.30 Особое мнение 20.00 Сегодня о главном 21.00 Сегодня 22.00 Гарячее кресло 23.00 Сегодня о главном 00.00 Сегодня 01.00 TBiNews 02.00 Стоп-кадр 02.50 Особое мнение 03.15 ЖИВЯком 03.40 Особое мнение 04.05 Музыкальный автомат 04.30 Музыка для взрослых

15.10, 18.45 Секреты шеф-повара 16.00, 19.40 Модный приговор 17.50, 00.25 Д/с “Игры судьбы” 21.40, 23.35 Д/с “Звёздные истории” 22.40 Божественный дизайн 01.10 Глянец 01.55 Цвет ночи

Дом Кино 03.20, 15.20 Т/с “Звезда эпохи”, (ІІ) 05.05, 17.20 Т/с “Любопытная Варвара”, (ІІ) 06.55 Х/ф “Время, вперёд!” 09.35 Х/ф “Два дня”, (І) “Совершенно Секретно” 11.15 Х/ф “Иди и смотри”, (ІІІ), Х/ф “Рож10.05 “Разведка в Великой дественская мисОтечественной войтерия” (ІІ) не”, (ІІ) 15.10, 19.10, 03.15 “Окно 11.10 “ВОВ - Летчики”, (ІІ) в кино” 12.05 “Малая Лубянка”, (ІІ) 19.20 Х/ф “Служебный 13.00 Д/ф “Кремлевские роман. Наше врежены”, (ІІ) мя” 14.05 “Федеральная книга 20.55 Х/ф “ПираМММижалоб”, (ІІ) да”, (ІІ) 15.10, 21.10, 03.10, 09.10 Лицом к событию (ІІ) 22.45 Х/ф “Лестница”, (ІІ) 00.35 Х/ф “Председа16.05 “Загадка Сфинкса”, (ІІ) тель” 17.10 “Ближневосточный кризис”, (ІІ) Футбол 1 18.05 “Жизнь за стеной”, (ІІ) 19.00 “Тайная власть Шам- 06.00, 18.00 Чемпионат Германии. Обзор тубалы”, (ІІ) ра 20.05 “Теория смерти га06.55 Топ-матч зет”, (ІІ) 07.00 Чемпионат Аргенти22.05 “Экологическая катаны. Обзор тура строфа в России”, (ІІ) 08.00 Металлург - Таврия. 23.10 Д/ф “Начать с нуля. Чемпионат Украины Секреты частного 10.00, 15.40, 22.50 Футбизнеса”, (ІІ) 00.05 “Альфа”, (ІІ) бол NEWS. LIVE 01.00 “Дело №”, (ІІ) 10.30, 19.00 Реал - Борус02.05 “Улыбайтесь, госпосия . 1/4 финала. Лида”, (ІІ) га Чемпионов УЕФА 04.05 “20 смертельных но- 12.30 ПСЖ - Челси. 1/4 фимеров Гудини”, (ІІ) нала. Лига Чемпио05.10 “Экстрасенсы”, (ІІ) нов УЕФА 06.05 Д/ф “Книжный кри14.35 “Ніч Ліги Чемпіонів” зис”, (ІІ) 15.10, 02.50 Futbol Mundial 07.00 “Ломка”, (ІІ) 16.00 Металлург - Волынь. 08.05 “Тайны смерти ГриЧемпионат Украины боедова”, (ІІ) 21.00, 00.00 “Шлях до Турина” “К2” 21.55 LIVE. АЗ Алкмаар Бенфика. 1/4 фина05.25 Мир звезд ла. Лига Европы УЕ06.10 Иностранная кухня ФА 06.30 Телеторговля 00.50 Порту - Севилья. 1/4 07.35, 13.10, 20.40 финала. Лига Европы Мультфильмы (І) УЕФА 10.10 Школа доктора Кома03.20 Италия - ФРГ. 1/2 фировского нала ЧМ-1970 11.30, 17.00 Женская форма 05.40 Программа передач

00.15, 02.35, 03.35 Бізнес-час 06.40, 18.10, 00.00, 03.20, 04.35 Місцевий час 06.55, 08.50, 23.45, 00.55 Огляд преси 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 23.00, 01.00 Час новин 07.15, 08.15, 18.35, 19.45, 22.10, 22.45, 23.25, 23.35, 03.15, 06.15 Тема/Хроніка дня 07.25, 08.25, 11.50, 17.25, 22.50, 23.50 Погода в Україні 07.40 Автопілот-новини 07.45, 18.20, 23.40, 00.20, 06.20 Час спорту 07.55, 09.10, 13.10 Погода на курортах 08.35 Драйв-новини 08.45 Трансмісія-новини 08.55, 16.10 Погода у світі 09.35, 13.35, 14.35 5 елемент 10.10, 10.35, 11.15, 12.15, 20.00, 01.15, 01.35, 05.00, 05.35 Час. Підсумки дня 16.35, 02.40, 04.40 Життя цікаве 17.35 Акцент 19.00 Час новин, 1 блок 19.30 Час новин, 2 блок 21.40, 03.00 Час-Тайм 00.35 В кабінетах 03.40 Кіно з Яніною Соколовою 04.00 Час-Тай 04.15 Гра долі МЕГА 06.00 Загадки Всесвіту 06.50 Тварини крупним планом 07.40 Шалені розумники 08.40 Османи: секрети султанів 09.30 Секретні історії 10.30 Містична Україна 11.30 В пошуках пригод 12.30 Жертви природи 13.30 В очікуванні кінця світу 14.30 Османи: секрети султанів 15.30 Сучасні дива 16.30 В пошуках пригод 17.30 Фантастичні історії 18.30 В пошуках істини 19.30 Секретні історії 20.30 Фантастичні історії 21.30 Сучасні дива 22.30 Життя 23.30 Загадки Всесвіту 00.30 Секрети науки 01.20 Титаны 05.30 Легенди бандитської Одеси “ТВ Центр” 06.00 “Настроение” 08.15 “На старт!” 08.25, 17.50, 05.30 М/с “Гладиаторы” 08.50, 16.40, 04.30 Т/с “Исцеление любовью” 09.35, 15.25 Д/ф “Экстрасенс по разнарядке” 10.15 “Доктор И...” 10.45, 18.10, 00.35 Т/с “Сердцу не прикажешь” 11.30, 14.30, 17.30, 22.00 События 11.50 Приют комедиантов. День театра 13.20 М/ф “Волшебная палочка” 13.35, 02.10 Временно доступен. Анастасия Вертинская 14.50, 20.00 Город новостей 15.10 “Наша Москва” 16.05 М/с “Хуторок” 16.15, 23.35 Д/ц. “Сыщики века” 19.05, 01.20 “Право голоса” 20.15 “Петровка, 38” 20.30 “Осторожно, мошенники!” 20.55 “История одной вещи. Пишущая машинка” 21.15 Д/ф “Камаз. Гонки с прицепом” 22.20, 03.00 Д/ф “Хрущёв и КГБ” 23.00 Д/ф “Василий Меркурьев. Пока бьется сердце...” 00.05 События. 25-й час. 03.40 Д/ф “Ирина Мирошниченко. Звезда с характером” Гамма 06.00, 15.05 Т/с “Не сперечайтесь, дівчата!” 06.50, 17.20 Казки Баженова 07.45, 19.30 Подорож натураліста 08.15, 21.35 Т/с “Легенда про Тампуку” 09.10, 18.45 Т/с “Місто спокус” 10.00, 01.10 Гамма смаку 10.30, 18.15 Автопарк 10.55 Мультфільми 13.30, 20.00 Т/с “Повний вперед!” 14.20, 22.25 Т/с “Чаклунка” 16.00 Здорове життя 16.25, 20.45 Дивна справа 23.10 Вторгнення 00.10 Столичні таємниці


П’ятниця, 4 квітня УТ-1/”ЕРА” 06.30 Новини 06.40 Спорт 06.45 Погода 06.50 Гість студії 07.00 Новини 07.10 Спорт 07.15 Погода 07.20 Країна on line 07.40 Ера бізнесу 07.45 Гість студії 08.00 Новини 08.10 Спорт 08.15 Погода 08.20 Гість студії 08.40 Гість студії 09.00 Підсумки дня 09.55 Час-Ч 10.10 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 12.00 Новини 12.10 Діловий світ 12.25 Погода 12.45 Спецпроект “Единая страна” 14.45 Euronews 14.55 Діловий світ. Агросектор 15.00 Новини 15.15 Брифінг Кабміну України 15.30 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 18.00 Погода 18.05 Діловий світ 18.20 Новини 18.50 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 19.30 Шустер-LIVE 21.00 Підсумки дня 21.15 Діловий світ 21.30 Шустер-LIVE 00.00 Підсумки 00.25 Погода 00.35 На слуху 01.20 Трійка, Кєно, Секунда удачі 01.25 Спецпроект “Единая страна” 03.10 Д/ф “Леонардо да Вінчі, реставрація століття” 04.15 Українського роду 04.40 Д/ф “Долина в’язниць: тюремна індустрія” 05.30 Підсумки дня 05.50 Діловий світ. Агросектор СТУДІЯ “1+1” 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30 ТСН: “Телевізійна служба новин” 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 “Сніданок з 1+1” 10.00 “Чисто - ньюз” 10.15 “Красуня за 12 годин - 2” 11.10 “Сімейні мелодрами 3” 12.05 Т/с “Справа лікарів” 13.00, 13.55 Т/с “Скліфосовський - 2”, (І)

14.50 Т/с “Кохання у великому місті - 3” 15.45 “Свати - 5”, (І) 16.45 “ТСН. Особливе” 17.10 Т/с “Асі”, (І) 20.30 “Сказочная Русь” 21.10 “Вечірній Київ - 2013” 22.50 “В мережі “ 23.50, 03.40 Х/ф “Майстер”, (ІІ) 02.00 Х/ф “Залюднений острів: Сутичка”, (ІІ) 05.50 “Телемагазин”

ICTV 05.00 Служба розшуку дітей 05.05 Факти 06.00 Світанок 07.00 Т/с “Опери” 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.45 Надзвичайні новини 09.55 Т/с “Прокурорська перевірка” 10.55, 13.15, 16.15 Т/с “Топтуни “ 12.45, 15.45 Факти. День “ІНТЕР” 18.45 Факти. Вечір 20.30 Т/с “Братани-3” 05.20 Т/с “Будинок з 22.10 Т/с “Лісник” ліліями” 23.55 Х/ф “Ідеальна вте07.00, 07.30, 08.00, ча”, (ІІ) 08.30, 09.00, 01.30 Х/ф “Погром у по12.00, 14.00, неділок”, (ІІ) 16.30, 17.45 Нови- 03.05 Т/с “Спогади про ни минуле” 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 03.50 Стоп-10 “Ранок з ІНТЕРом” 09.20, 03.10 Т/с “ЗачароСТБ ване кохання” 11.15, 12.25, 05.00 Д/с 05.50 “Чужі помилки. Вбив“Слідство вели... з ство на страусиній Леонідом Каневсьфермі” ким” 06.30 Х/ф “Людина наро13.25, 14.20 “Судові спрадилася”, (І) ви” 08.15 “Неймовірна правда 15.35 “Сценарії кохання” про зірок” 16.50 Т/с “Жіночий лікар” 09.45 Х/ф “Подаруй мені 18.05 “Стосується кожного” життя”, (І) 19.05 Т/с “Поки станиця 18.00 “Вiкна-Новини” спить” 18.30 “Неймовірна правда 20.00, 02.40 “Подробиці” про зірок” 20.30 Т/с “Синівський 20.00 “Холостяк - 4” обов’язок” 22.00 “Вiкна-Новини” 00.20 Х/ф “Ася” 22.45 “Холостяк - 4” 02.05 Д/ф “Квітка. Голос в 00.15 “Холостяк - 4 Як війти єдиному екземплярі” заміж” 01.10 Х/ф “Терміново, ТЕТ шукаю чоловіка”, (І) 02.50 Нічний ефір 06.00 Приколи на перерві 06.25, 08.20 М/с “ЧереМісто/”ТОНІС” пашки мутанти ніндзя”, (І) 06.00 “Таке спортивне жит06.50 “Шоу Гарфілда”, (І) тя. Олена Костевич” 07.20 М/с “Лалалупси”, (І) 06.30 Новини 07.45 Мультик з Лунтіком 07.00 БІЗНЕС 08.50 М/с “Русалонька”, (І) 07.05 Спорт 09.15 М/ф “Сердиті пташ- 07.10 Погода ки”, (І) 07.15 Астрошоу 09.30 Єралаш 07.20 Життя після Бітлз 09.50, 17.45 Віталька 08.30 Новини 12.05 6 кадрів 08.55 БІЗНЕС 13.25 Т/с “Ксена - прин09.05 Спорт цеса - воїн”, (І) 09.10 Погода 14.15 Т/с “Чемпіонки”, (І) 09.15 Астрошоу 15.05, 19.05 Панянка-се09.20 Хіт парад лянка 09.30 “Служба новин 16.00 Ікона стилю “Соціальний пульс” 16.50 Пів царства за кохан- 10.00 Злочин століття ня 11.00 Ми пам’ятаємо Ме18.15 Розсміши коміка рилін 20.00 Х/ф “Квант мило12.25 “Цивілізація сердя”, (ІІ) Incognita” 22.00 Х/ф “Мільйон років 13.10 “Світські хроніки” до нашої ери 2”, (ІІ) 14.00 Монстри всередині 23.45 Надто грубо для мене Ю-туб’а 15.00 “Служба новин “Соціальний пульс” 00.45 Между нами

Супутникове та кабельне телебачення ПЕРВЫЙ КАНАЛ 14.30, 02.30 “ТАСС уполномочен заявить...”, “ОРТ УКРАИНА” (І) 05.00, 08.00, 11.00, 14.00 16.00 “Во бору брусника”, Новости “Незамужняя жена”. 05.05, 08.15 “Доброе утро” (І) 09.05 “Контрольная закуп- 17.30 “Во бору брусника”, ка” “Егоровы”. (І) 09.40 “Жить здорово!” 19.00 “Три дня Виктора 10.35, 14.50 “Истина гдеЧернышева”, (І) то рядом” 21.00 “Враг народа Буха11.15 “Модный приговор” рин”, (ІІ) 12.15 “Понять. Простить” 23.00 “Сель”, (І) 13.00 Другие новости 01.00 “Хроника пикирую13.20 “Время обедать!” щего бомбардиров14.15 “Дело ваше...” щика”, (І) 15.15 “Они и мы” 04.00, 05.30 “Через тернии 16.05 “В наше время” к звездам”, (І) 17.00 Вечерние новости “ТЕЛЕКЛУБ” 18.05 “Жди меня” 18.55 “Человек и закон” 20.00 Т/с “Улицы разби20.00 “Время” тых фонарей”, (ІІ) 20.30 “Поле чудес” “Ментовские 21.30 “ДОстояние РЕспуб- 21.00 Т/с войны 7”, (ІІ) лики” 22.00 Т/с “Шериф”, (ІІ) 23.40 “Вечерний Ургант” 23.00 Т/с “Агент особого 00.35 Х/ф “Интердевочназначения-2”, (ІІ) ка” 00.00 Т/с “Литовский 03.05 Х/ф “Ход конем” транзит”, (ІІ) “Время жестоНТВ-МИР 01.00 Т/с ких”, (ІІ)

05.00 “НТВ утром” 07.10 “Дикий мир. Экспедиция Тимофея Баженова” 08.05 Т/с “Рублевка.LIVE” 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Сегодня 09.25 “Очная ставка” 10.30 Спасатели 11.05 Т/с “Улицы разбитых фонарей-10” 12.35 “До суда” 13.35 Суд присяжных 14.35, 17.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 15.30 “Суд присяжных. Окончательный вердикт” 16.40 “Дело врачей” 18.35 “Прокурорская проверка” 19.50 “Говорим и показываем” 20.45 Т/с “Морские дьяволы. Смерч. Судьбы” 00.40 “Школа злословия” 01.30 “Судебный детектив” 02.40 Т/с “Автобус” “НАШЕ КИНО”

01.30 Світ навиворіт 02.15 Т/с “Кремлівські курсанти”, (І) 03.45 З ночі до ранку

RTVi 06.00 “Особое мнение”, “Экономические новости” 07.00 Мультфильмы (І) 08.00 “Вечерние новости из Америки” 09.00, 17.00 Т/с “Охота на Золушку”, (ІІ) 10.00, 21.00, 01.00 Т/с “Ермоловы”, (ІІ) 11.00 Х/ф “Просто Джексон”, (ІІ) 13.00, 19.00 Т/с “9 отдел”, (ІІ) 14.00, 20.00, 05.00 Т/с “Две сестры”, (ІІ) 15.00, 23.30 “Городские легенды”, (І) 15.30, 23.00 “Американский ликбез”, “Русские американцы” 16.00, 18.00, 22.00 “Сейчас в мире” 16.08, 18.08, 00.00, 04.00 “Особое мнение” 02.00 Х/ф “Мы жили по соседству”, (І) “ENTER-фильм”

05.45 Советские мульт07.00 “Ранние журавли”, (І) фильмы 09.00 “Смиренное кладби- 09.00 Х/ф “Украли зебру” ще”, (ІІІ) 10.15, 20.00 Шутка за шут11.00 “Меня это не касаеткой ся...”, (І) 11.15, 17.30 Х/с “Клон” 13.00 “Повесть о молодо13.45, 21.00 Х/с “Аннушженах”, (І) ка”

15.20 Погода 16.20 Д/с 60 найбільш смертоносних тварин 16.45 Погода 16.50 Тайни світу з Ганною Чапман 17.30 Кеннет Коупленд Переможний голос віруючого 18.00 Місто маркет 18.10 Дитячий кінозал 18.30 “Служба новин “Соціальний пульс” 18.50 “Економічний пульс” 18.55 Погода 19.00 Новини 19.25 БІЗНЕС 19.30 Спорт 19.40 Погода 19.45 Астрошоу 20.00 Місто маркет 20.10 Ворскламанія 20.30 ХХ століття воїн 21.00 “Служба новин “Соціальний пульс” 21.30 Погода 21.35 Новини 22.00 БІЗНЕС 22.05 Спорт 22.10 Погода 22.15 Астрошоу 22.20 Місто маркет 22.40 “Економічний пульс” 22.45 Монстри всередині мене 00.00 Новини 00.25 БІЗНЕС 00.35 CПОРТ 00.40 Погода 00.45 Астрошоу 00.50 Місто маркет 01.00 “Вихідний, після опівночі” 01.40 Х/ф “Перші 9 1/2 тижнів” 03.20 Д/с 60 найбільш смертоносних тварин 03.50 Ліонелла Пир’єва 04.20 Сергій Гармаш 04.45 Х/ф “Підкидьок”

16.00 ПТН 16.30 “Полтавщино, співай!” 16.45 “Разом” 17.10 “Тема дня” 17.30 “Зустріч для вас”. Цицино Кобіашвілі 18.00 “Право і обов’язок” 18.26 “Урок... для батьків” 18.52 “До речі...” 19.00 ПТН 19.30 “З музичної скриньки “Лтави” 19.45 “Культурний простір” 20.37 “До речі...” 20.45 “Гостинець від Телесика”. Вечірня казка 21.00 ПТН 21.30 Новини. Кременчук 21.45 “Виконавча влада: щоденні будні” 22.40 “Україна. Полтавщина. Світ: Час - тайм” 23.00 “Уроки історії” 23.30 “Культура - 21” 23.58 Молитва за Україну

“НОВИЙ КАНАЛ” 05.20 Служба розшуку дітей 05.25 Україна чудес 06.10 Kids Time 06.15 М/с “Панда Кунг-Фу” 06.55 Kids Time 07.00 Підйом 08.00 Т/с “Вороніни” 08.55 Т/с “Не родись вродлива” 09.50 Т/с “Вороніни” 14.00 М/с “Панда Кунг-Фу” 15.20 Т/с “Щоденники Керрі” 16.10 Т/с “Татусеві дочки” 17.05 Т/с “Не родись вродлива” 18.00 Репортер 18.20 Абзац! 19.00 Т/с “Вороніни” 21.00 Серця трьох 23.25 Т/с “Друзі” 00.20 Х/ф “Салон краси” 02.20 Репортер 02.25 Зона ночі “ЛТАВА” 02.30 Українці Надія 1ч 03.25 Зона ночі 06.00 Гімн України 03.30 Українці Надія 2ч 06.02 Молитва за Україну 04.20 Зона ночі 06.04 ПТН 04.25 Зірка Вавілова 06.35 Новини. Кременчук 05.10 Зона ночі Культура 06.50 “До речі...” 05.15 Мовчазне божество 07.00 “Ранок на “Лтаві” 05.25 Сон Аліни Костома07.20 “Тема дня” рової 07.50 “Ранок на “Лтаві”. 05.50 Зона ночі Культура Продовження 09.30 “Полтавщино, Канал “УКРАЇНА” співай!” 09.45 Невідома Україна. На- 06.00 Т/с “Подружжя”, (І) 07.00 Події риси нашої історії”. 07.15 Ранок з Україною Ф. 59 “Останнє 09.00 Події гніздо вольності” 10.05 Т/с “Серцю не нака- 09.10 Т/с “Слід”, (І) 10.00 Т/с “Глухар”, (І) жеш”, 81с. (ІІ) 10.45 “Зупинись і здивуйся” 12.00 “Говорить Україна” 13.00 Т/с “Подружжя”, (І) 10.52 “До речі...” 14.00 Т/с “Слід”, (І) 11.00 “Відблиск” 11.15 “Народна служба по- 15.00 Події 15.20 Т/с “Слід”, (І) рятунку 101” 15.00 “Захисник Вітчизни - 17.10 Т/с “Слід”, (І) 18.00 Т/с “Сашка”, (І) рятувальник” 15.30 “Для маленької ком- 19.00 Події 19.45 Народно-політична панії”

15.35 Х/ф “Дорогой мой 10.15 “Выдающиеся мужчеловек” чины” 22.50 Х/ф “Золотая пыль” 10.30 Фестиваль ТВ - Старт 01.05 Бойцовский клуб 11.20 “КиноМакси” 12.30 Т/с “Воскресенье в “TВ 1000 Kинo” женской бане” 15.15 Ювелирочка 06.00 “Апельсиновый 20.00 Вечерний мультик сок”, Х/ф (ІІ) 20.30 “Роскошные особня08.00 “Добрыня Никитич ки” и Змей Горыныч”, 21.05 “Путеводитель выХ/ф (І) ходного дня” 09.50 “Матч”, Х/ф (ІІ) 21.45 “Познай мир” 12.00 “Пираты ХХ века”, 22.20 Телемагазин “КошХ/ф (І) товна крамничка” 13.40 “Кто я?”, Х/ф (ІІ) 15.40 “Возвращение РТР “Планета” мушкетеров, или Сокровища карди- 05.00 “Утро России” 09.05 Т/с “Хозяйка моей нала Мазарисудьбы” ни”Х/ф (ІІ) 18.20 “Мужчина с гаран- 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Вести тией”, Х/ф (ІІ) 20.00 “Любовь без стра- 10.30, 13.30, 16.15, 18.40 Местное время. Весховки”, Х/ф (ІІ) ти-Москва 22.00 “Кококо”, Х/ф (ІІІ) 10.50 “Вся Россия” 00.00 “8 первых свида11.00 “Киновойны по-совений”, Х/ф (ІІ) тски” 01.40 “Шапито-шоу: Лю12.00 “О самом главном” бовь и дружба”, 13.50 Вести. Дежурная Х/ф (ІІІ) часть 03.50 “Шапито-шоу: Уважение и сотрудни- 14.00 “Особый случай” 15.00, 04.10 Т/с “Пока чество”, Х/ф (ІІ) станица спит” “2+2” 16.30 Т/с “Личное дело” 17.30 “Прямой эфир” 06.00 Мультфільми (І) 20.00 “Поединок” 06.15 “Обережно, модерн!” 22.30 “Живой звук” 07.00, 16.30 Т/с “Солда- 00.15 Х/ф “Южный каленти-15”, (І) дарь” 09.00, 18.30 Новини 2+2 02.05 Х/ф “Одинокий ан09.30 Х/ф “Завтра була гел” війна”, (І) 11.20 “Нове Шалене відео “TBi” по-українськи” 06.00 ЖИВЯком 13.00 “Облом.UA. Новий 06.30 Частные новости сезон” 14.30 Т/с “Пыльная рабо- 07.00 Сегодня о главном 08.00 Утренние курасаны та”, (І) 11.00 ТВій День 19.00 “Королі рингу”. “Українські Отамани”, - 11.20 Обзор блогов “Російська боксерсь- 11.40 ТВій День 12.00 Сегодня ка команда” 21.35, 01.30 Х/ф “Тільки 12.20 ТВій День 12.40 Обзор блогов сильніші”, (ІІ) 23.30 “Урок виживання”, (ІІІ) 13.00 Базар_ІТ 13.10 ТВій День 03.00 Х/ф “Вперед за 13.30 Особое мнение скарбами Гетьма14.00 Сегодня на”, (І) 14.15 ТВій День “MAXXI-TV” 14.30 Особое мнение 15.00 Сегодня 06.35, 19.25 Йога 15.35 Обзор блогов 07.20, 13.30 “Детское вре- 15.50 ТВій День мя” 16.00 Особое мнение 08.05 “Сбросим лишнее” 16.30 TBiNews 08.30, 14.50, 20.15 “Все 16.40 Арт дозор про все” 17.00 Сегодня 08.50, 23.30 MaxxiМузыка 17.15 ТВій День 09.05, 14.30 “В ритме тан- 17.30 TBiNews ца. Zumba” 17.40 Обзор блогов 09.35 “Дело вкуса” 18.00 Сегодня

19.00 Геофактор 19.30 Особое мнение 20.00 Сегодня о главном 23.00 Зеленая лампа 00.00 Сегодня о главном 02.45 TBiNews 03.10 Особое мнение 03.35 TBiNews 04.00 Особое мнение 04.30 Музыка для взрослых “Совершенно Секретно” 10.05 “Загадка Сфинкса”, (ІІ) 11.10 “Ближневосточный кризис”, (ІІ) 12.05 “Жизнь за стеной”, (ІІ) 13.00 “Тайная власть Шамбалы”, (ІІ) 14.05 “Теория смерти газет”, (ІІ) 15.10, 21.10, 03.10, 09.10 Лицом к событию (ІІ) 16.05 Художник и власть: “Роман Виктюк”, (ІІ) 17.10 “, Тайны советского цирка” (ІІ) 18.05 Д/ф “Галина Уланова”, (ІІ) 19.00 “Утечка мозгов”, (ІІ) 20.05 “Как остановить утечку мозгов?”, (ІІ) 22.05 “Разведка в Великой Отечественной войне”, (ІІ) 23.10 “ВОВ - Летчики”, (ІІ) 00.05 “Малая Лубянка”, (ІІ) 01.00 Д/ф “Кремлевские жены”, (ІІ) 02.05 “Федеральная книга жалоб”, (ІІ) 04.05 “Экологическая катастрофа в России”, (ІІ) 05.10 Д/ф “Начать с нуля. Секреты частного бизнеса”, (ІІ) 06.05 “Альфа”, (ІІ) 07.00 “Дело №”, (ІІ) 08.05 “Улыбайтесь, господа”, (ІІ)

06.55, 08.50, 00.55 Огляд програма Майдан. Крапка відліку преси 22.00 Події дня 07.00, 08.00, 09.00, 22.30 Т/с “Глухар”, (І) 10.00, 11.00, 01.30 Т/с “Пожежники 12.00, 13.00, Чикаго”, (ІІ) 14.00, 15.00, 03.00 Події 16.00, 17.00, 03.45 Т/сс”30 потрясінь”, 18.00, 22.00, 01.00 (І) Час новин 05.05 Майдан. Крапка 07.15, 08.15, 08.35, відліку 18.35, 16.35, 19.45, 22.40, НТН 03.15, 06.15 Те05.20 Т/с “Квиток у гама/Хроніка дня рем”, (І) 07.25, 08.25, 11.50, 08.30 Ранковий “Свідок” 17.25, 22.50 Погода 09.00 Т/с “Вулиці розбив Україні тих ліхтарів - 3” 07.40 Автопілот-новини 12.55 Т/с “Шаповалов” 07.45, 18.20, 00.20, 06.20 14.55, 17.00, 04.45 Т/с Час спорту “Зграя” 07.55, 09.10, 13.10 Пого16.45, 19.00, 03.25 “Свідок” да на курортах 19.30 Х/ф “Вовчий 08.45 Трансмісія-новини острів” 08.55, 16.10 Погода у світі 21.20 Х/ф “Лара Крофт - 09.35, 13.35, 14.35 5 елерозкрадачка гробмент ниць: колиска жит- 10.10, 10.35, 11.15, тя”, (І) 11.35, 12.15, 23.30 Х/ф “Людина, що 20.00, 01.15, біжить”, (ІІ) 01.35, 05.00, 06.00 01.20 Т/с “Забуті”, (ІІ) Час. Підсумки дня 03.55 “Випадковий свідок” 17.35 Не перший погляд 04.20 “Телеклініка доктора 19.00 Час новин, 1 блок Болена” 19.30 Час новин, 2 блок “К1” 21.40, 03.00, 04.00 ЧасТайм 06.00 “Шеф-кухар” 22.10 Особливий погляд 06.30 “TOP SHOP” 00.35 Тема/Хроніка 07.30 Т/с “Моя прекрасна 02.40, 04.40 Життятижня цікаве няня”, (І) 03.40 Кіно з Яніною Соколо09.00 М/с “Маша і вою Ведмідь”, (І) 10.00 Т/с “Всі жінки - відь- 04.15 Гра долі ми”, (І) МЕГА 13.30 Т/с “Дикий ангел”, (І) 06.00 Загадки Всесвіту 15.00 “Орел і Решка” 16.00 Т/с “Моя прекрасна 06.50 Тварини крупним планом няня”, (І) 07.40 Шалені розумники 17.30 “Розсміши коміка” 08.40 Османи: секрети сул18.20 “Звана вечеря” 19.20 “Орел і Решка” танів 20.15 “КВК-2014” 09.30 Секретні історії 22.40 “Прожектор10.30 Містична Україна перісхілтон” 11.30 В пошуках пригод 23.50 “Розсміши коміка” 12.30 Жертви природи 00.45 “Нічне життя” 13.30 В очікуванні кінця світу “5 КАНАЛ” 14.30 Османи: секрети султанів 06.30, 07.30, 08.30, 15.30 Сучасні дива 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 16.30 В пошуках пригод 13.30, 14.30, 17.30 Фантастичні історії 15.30, 16.30, 18.30 В пошуках істини 17.30, 18.30, 19.30 Епідемія. Атака з кос22.30, 00.30, мосу 01.30, 02.30, 20.30 Фантастичні історії 03.30, 04.30, 05.30 21.30 Сучасні дива Час. Важливо 22.30 Життя 06.35, 07.10, 08.10, 23.30 Загадки Всесвіту 22.35, 00.15, 02.35, 03.35 Бізнес- 00.30 Покер 01.20 Україна: забута час історія 06.40, 18.10, 00.00, 05.30 Легенди бандитської 03.20, 04.35 Місцевий час Одеси 22.40 Божественный дизайн 01.10 Глянец 01.55 Цвет ночи Дом Кино 03.20 Т/с “Звезда эпохи”, (ІІ) 05.00 Т/с “Любопытная Варвара”, (ІІ) 06.50 Х/ф “Качели”, (ІІ) 08.25 Х/ф “Пять дней, пять ночей”, (І) 10.15 Х/ф “Башмачник”, (ІІ) 12.05 Х/ф “Зеркало” 13.55 Х/ф “Такси для Ангела”, (ІІ) 17.40 Х/ф “Полярный рейс” 19.10, 03.15 “Окно в кино” 19.20 Х/ф “Марафон”, (І) 21.15 Х/ф “Любовь-морковь”, (І) 23.05 Х/ф “Крах операции “Террор”, (ІІ) 01.30 Х/ф “Без солнца”, (ІІ) Футбол 1

06.00 Сандерленд - Вест Хэм. Чемпионат Англии 08.00, 20.00 Порту - Севилья. 1/4 финала. Лига Европы УЕФА 10.00, 15.40, 22.30 Футбол NEWS. LIVE 10.30, 01.40 АЗ Алкмаар Бенфика. 1/4 финала. Лига Европы УЕФА 12.30 Реал - Боруссия . 1/4 финала. Лига Чемпионов УЕФА 14.35 Обзор матчей. Лига Европы УЕФА. Премьера 16.00, 19.00 Футбол LIVE 16.55 LIVE. Нива - Сталь. Чемпионат Украины. FAVBET Лига 1 “К2” 19.25 Futbol Mundial. Премьера 05.25 Мир звезд 22.00 Чемпионат Испании. 06.10 Иностранная кухня Предисловие к туру. 06.30 Телеторговля Премьера 07.35, 13.10, 20.40 22.55 Севастополь Ворскла. Чемпионат Мультфильмы (І) Украины 10.10 Школа доктора Кома01.00 Чемпионат Италии. ровского Предисловие к туру 11.30, 17.00 Женская фор03.30 Мир Премьер Лиги ма 04.00 Бразилия - Италия. 15.10, 18.45 Секреты Финал ЧМ-1970 шеф-повара 16.00, 19.40 Модный при- 05.40 Программа передач говор “ТВ Центр” 17.50, 00.25 Д/с “Игры судьбы” 06.00 “Настроение” 21.40, 23.35 Д/с “Звёзд08.15 М/ф “Одуванчик толстые щёчки” ные истории”

08.25, 17.50, 05.30 М/с “Гладиаторы” 08.45, 16.40, 04.30 Т/с “Исцеление любовью” 09.35, 15.20 Д/ф “Камаз. Гонки с прицепом” 10.15 “Доктор И...” 10.45 Т/с “Сердцу не прикажешь” 11.30, 14.30, 17.30, 22.50 События 11.50 Х/ф “Что у Сеньки было” 13.00 “АБВГДейка” 13.30 М/ф “Сказка о белой льдинке” 13.35, 02.10 Временно доступен. Владимир Меньшов 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 “Наша Москва” 16.00 М/с “Хуторок” 16.15, 00.25 Д/ц. “Сыщики века” 18.10 Д/с “Своими глазами” 18.40 “Тайны нашего кино. “Гардемарины, вперёд!” 19.05, 01.15 “Право голоса” 20.20 Х/ф “Любовь со специями” 23.15 Х/ф “Накануне премьеры” 00.50 “Тайны нашего кино. “Жестокий романс” 03.00 Д/ф “Игры с призраками” 03.40 Д/ф “Василий Меркурьев. Пока бьется сердце...” Гамма 06.00, 15.05 Т/с “Не сперечайтесь, дівчата!” 06.50, 17.20 Казки Баженова 07.45, 19.30 Подорож натураліста 08.15 Т/с “Легенда про Тампуку” 09.10, 18.45 Т/с “Місто спокус” 10.00, 01.10 Гамма смаку 10.30, 18.15 Автопарк 10.55 Мультфільми 13.30 Т/с “Повний вперед!” 14.20, 22.25 Т/с “Чаклунка” 16.00 Здорове життя 16.25, 21.35 Дивна справа 20.00 Х/ф “Загадка Ендхауза” 23.10 Вторгнення 00.10 Столичні таємниці


07.55 Зірка YouTube 09.00 Дача 09.50 Х/ф “Діамантовий поліцейський” “ІНТЕР” 11.30, 13.15 Т/с “Брата05.40 Д/с “Слідство вели... ни-3” з Леонідом Каневсь- 12.45 Факти. День ким” 13.40, 20.05 Т/с “Топтуни 06.20 Х/ф “Ася” “ 08.00 “Школа доктора Ко- 18.45 Факти. Вечір маровського” 19.15 Надзвичайні новини. 08.30 “Сценарії кохання” Підсумки 09.30 Новини 21.50 Х/ф “Орел дев’ято10.00 Д/ф “Пліснява” го легіону”, (ІІ) 11.50 Х/ф “За сімейними 23.45 Х/ф “Триста спаробставинами” танців”, (ІІ) 14.45 Т/с “Шлюб за за01.35 Х/ф “Ідеальна втеповітом 2: Поверча”, (ІІ) нення Сандри” 03.05 Т/с “У чорному 16.55 Т/с “Шлюб за засписку” повітом 3: Танці на 03.50 Т/с “Американський вугіллі” тато” 20.00, 02.30 “Подробиці” 20.35 Т/с “Все спочатку” СТБ 00.50 Х/ф “Дорога моя 05.40 Х/ф “Одружений донечка” холостяк”, (І) 03.05 Мультфільми 07.05 “Караоке на Майдані” ТЕТ 07.55 “Їмо вдома” 09.00 “Все буде смачно!” 06.00 М/ф “Артур і його 10.45 “Кохана, ми вбизниклий друг”, (І) ваємо дітей” 07.30 Байдиківка 12.35 “Холостяк - 4” 08.30 М/с “Смішарики. Пін17.05 “Хата на тата” код”, (І) 19.00 “Україна має талант!09.00 Мультик з Лунтіком 6” 09.40 М/с “Даша-дослідни21.10 “Детектор брехні - 5” ця”, (І) 22.40 “Я соромлюсь свого 10.05 М/с “Вперед, Дієґо, тіла” вперед!”, (І) 00.30 Х/ф “Одружений 10.35 М/с “Фіксики”, (І) холостяк”, (І) 11.05 М/ф “Братик ведме02.05 Нічний ефір дик 2”, (І) 12.10 М/ф “Горбань із Нотр Місто/”ТОНІС” Даму 2”, (І) 13.15 Обережно, діти! 06.00 Х/ф “Вождь Вінне14.35 Панянка-селянка ту” 15.25 Бариня-селянка 07.30 Світ подорожей 16.15 Х/ф “Любов на ост- 08.00 “Зміни свій світ”, Рік рові”, (І) Реннер 17.50 Х/ф “Квант мило09.00 Новини сердя”, (І) 09.25 БІЗНЕС 19.50 Віталька 09.35 Спорт 21.00 Розсміши коміка 09.40 Погода 22.40 Т/с “Секс і місто”, 09.45 Астрошоу (ІІ) 09.50 Місто маркет 00.35 Х/ф “Мільйон років 10.00 “Блага Звістка”, Рік до нашої ери 2”, (ІІ) Реннер 02.10 Т/с “Реальна кров”, 10.25 Х/ф “Вождь Вінне(ІІІ) ту: слід голо02.55 З ночі до ранку ворізів” ICTV 12.50 За сім морів 13.50 Монстри всередині мене 04.40 Факти 15.00 Народжені вбивати 05.35 Світанок 06.35 М/ф “Темна ніч опу- 16.00 Ікони тваринного дала” світу

Субота, 5 квітня УТ-1/”ЕРА” 06.00 Підсумки 06.25 Погода 06.30 На слуху 07.00 Шустер LIVE 11.20 Час-Ч 11.30 Армія 11.40 Православний вісник 12.15 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 13.55 Погода 14.00 Театральні сезони 15.20 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 17.25 Погода 17.30 Головний аргумент 17.35 В гостях у Д.Гордона 18.40 Український акцент 19.10 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 20.50 Час-Ч 21.00 Підсумки дня 21.35 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 22.50 Мегалот 22.55 Суперлото, Трійка, Кєно 23.00 Від першої особи 23.30 Погода 23.35 Х/ф “Печки-лавочки” 01.20 Підсумки дня 01.50 “Нащадки”, з Н. Рибчинською та К. Гнатюком 02.45 Світ навколо нас 03.00 Д/ф “Сонячна наномашина” 03.20 Віра. Надія. Любов 04.10 Т/с “Дні лева”, 6с. СТУДІЯ “1+1” 06.00, 19.30 ТСН: “Телевізійна служба новин” 07.00 “Хто там?” 07.55, 08.20 М/с “Король Лев. Тімон і Пумба”, (І) 08.45 “Світське життя” 09.45 “Сказочная Русь” 10.25, 11.30, 12.35, 13.40 “Свати - 5”, (І) 14.40 “Вечірній Київ - 2013” 16.25, 20.15 “Вечірній квартал” 18.30 “Розсміши коміка - 5” 22.20 Х/ф “1+1” 00.30 Х/ф “Сахара”, (І) 02.30 Х/ф “Як Майк - 2: Стрітбол”, (І) 04.00 Х/ф “Макар-слідопит”, (І)

Супутникове та кабельне телебачення ПЕРВЫЙ КАНАЛ “ОРТ УКРА“НАШЕ КИНО” ИНА” 07.00 “Три дня Виктора Чернышева”, (І) 05.00, 09.00, 11.00 Новос09.00 “Враг народа Бухати рин”, (ІІ) 05.10 “Гении и злодеи” 05.35 Х/ф “Сдается квар- 11.00 “Сель”, (І) 13.00 “Хроника пикируютира с ребенком” щего бомбардиров06.55 “Играй, гармонь лющика”, (І) бимая!” 07.30 “Смешарики. Новые 14.30, 02.30 “ТАСС уполномочен заявить...”, приключения” (І) 07.55 “Умницы и умники” 16.00, 17.30 “Через тернии 08.45 “Слово пастыря” к звездам”, (І) 09.15 “Смак” 19.00 “Левша”, (І) 09.55 “Жизнь как мираж” 11.15 “Идеальный ремонт” 21.00 “Меня зовут Арлекино”, (ІІІ) 12.05 “Соседские войны” 23.20 “Один и без оружия”, 13.10 Х/ф “Спортлото(І) 82” 01.00 “Она вас любит”, (І) 14.55 “ДОстояние РЕспуб- 04.00, 05.30 “Черный залики” мок Ольшанский”, (І) 17.00 Вечерние новости 17.15 “Угадай мелодию” “ТЕЛЕКЛУБ” 17.45 “Клуб Веселых и На20.00 Т/с “Улицы разбиходчивых”. Высшая тых фонарей”, (ІІ) лига 21.00 Т/с “Ментовские 20.00 “Время” войны 7”, (ІІ) 20.20 “Сегодня вечером” 22.00 Х/ф “Джентльмены 22.00 Т/с “Шериф”, (ІІ) 23.00 Т/с “Агент особого удачи” назначения-2”, (ІІ) 23.40 “Что? Где? Когда?” 00.50 Х/ф “Семья Ивано- 00.00 Т/с “Литовский транзит”, (ІІ) вых” 01.00 Т/с “Время жесто02.25 Х/ф “Мы с вами ких”, (ІІ) где-то встречались” RTVi 03.55 “Поле чудес” 06.00 Х/ф “Детство БемНТВ-МИР би”, (І) 07.20 Мультфильмы (І) 06.30 Авиаторы 07.00, 09.00, 12.00, 15.00 08.00 “Вечерние новости из Америки” Сегодня 09.00 Мультфильмы (І) 07.20 Смотр 10.00, 01.30 Х/ф “Началь07.55 Главная дорога ник Чукотки”, (І) 08.25 “Готовим с Алексеем 11.30 “Живое слово” Зиминым” 12.00 “В Нью-Йорке с В.То09.25 Русская начинка паллером” 09.55 “Кулинарный поеди- 13.00, 00.30 “Арт-навиганок” тор” 10.55 Квартирный вопрос. 13.30 “Русский акцент”, с 12.25 Александр Журбин. В.Ленским “Новый Мелодии на память джентельменский 13.10 Т/с “Литейный” набор” 15.25 “Я худею” 14.00 “Удиви меня”, (ІІ) 16.30 “Наши”, со Львом Но- 15.30 Х/ф “Кооператив воженовым” “Политбюро”, или 17.20 Обзор. Чрезвычайное Будет долгим пропроисшествие щание”, (ІІ) 18.00 “Центральное теле- 17.00 “Эхо недели” видение” 17.30 “Американский лик18.55 “Новые русские сенбез”, “Американские сации” писатели” 19.50 Ты не поверишь! 18.00, 23.30, 05.00 Д/ф 20.50 Х/ф “Гость” “Тайные знаки. Осо22.45 “Гробница богов” бо опасно”, (І) 23.35 Т/с “Дело Крапиви- 19.00 “Сейчас в мире” ных” 19.30 “Германия за неде01.35 “Судебный детектив” лю” 02.45 Т/с “Автобус” 20.00 “Израиль за неделю”

21.00, 03.00 Х/ф “Подмосковная элегия”, (І) 23.00 “Русский акцент”, “Гарлем” 01.00 “Городские легенды”, (І) “ENTER-фильм” 05.45 Советские мультфильмы 09.05 Х/ф “Завтрак на траве” 11.35 Шутка за шуткой 12.40 Х/ф “Повторный брак” 14.25 Х/ф “Замороженный” 15.50 Х/ф “Не ходите, девки, замуж” 17.10 Х/ф “Сладкая женщина” 18.50 Х/ф “Странная женщина” 21.30 Х/ф “Разные судьбы” 23.30 Х/ф “Зависть богов” 01.55 Бойцовский клуб “TВ 1000 Kинo” 06.00 “Кто я?”, Х/ф (ІІ) 08.00 “Илья Муромец и Соловей Разбойник”, Х/ф (І) 10.00 “Гоголь. Ближайший”, биопик (І) 12.00 “Пацаны”, Х/ф (І) 14.00 “Любовь без страховки”, Х/ф (ІІ) 16.00 “8 первых свиданий”, Х/ф (ІІ) 18.00 “Александр. Невская битва”, Х/ф (ІІ) 20.00 “Бригада: Наследник”, Х/ф (ІІ) 22.00 “Чудо”, Х/ф (ІІ) 00.10 “Артефакт”, Х/ф (ІІ) 02.00 “Белый мавр, или Интимные истории о моих соседях”, Х/ф (ІІІ) 04.00 “Золотой век”, Х/ф (І) “2+2” 06.00 Мультфільми (І) 06.15 “Обережно, модерн!” 07.15 “Нове Шалене відео по-українськи” 08.00 “Облом.UA. Новий сезон” 11.00 Т/с “Нове життя сищика Гурова. Продовження”, (І) 19.00 Х/ф “День відчаю”, (ІІ) 21.00 Х/ф “Рембо-3”, (ІІ) 23.00 Х/ф “Універсальний солдат-4”, (ІІІ) 01.00 Х/ф “Інший світ”, (ІІ) 02.50 Х/ф “Фучжоу”, (І)

16.50 “Ронін. Ток-шоу з Дмитром Видріним” 17.35 Психологія поведінки тварин 18.15 “Цивілізація Incognita” 18.30 “Соціальний пульс вихідних” 18.55 Погода 19.00 Новини 19.35 Погода 19.45 Місто маркет 20.00 Великі монархи Єгипту 21.00 Новини 21.30 Погода 21.35 Місто маркет 21.45 Ященко Live “Інтерв’ю з зірками” 22.00 “Секрети закулісся з Олександром Ржавським” 22.30 Х/ф “Таємниця сестри” 00.20 Новини 00.50 Погода 00.55 Місто маркет 01.05 Хіт парад 01.20 Х/ф Вдвічі більше або нічого 02.30 Х/ф “Гра в шиндай” 04.00 Ікони тваринного світу 04.30 Марина Могилевська 05.00 Ірина Шевчук 05.30 “Соціальний пульс вихідних” “ЛТАВА” 07.00 Гімн України 07.02 Молитва за Україну 07.04 ПТН 07.35 Новини. Кременчук 07.50 “Ранок на “Лтаві”. Дайджест 08.50 “До речі...” 09.00 “Зустріч для вас”. Цицино Кобіашвілі 09.30 “Дорога до храму” 09.50 “Наша дума, наша пісня не вмре, не загине...”. Літературно - музичний вечір 11.00 Дитяча година зі студією “Разом” 12.00 М/ф (І) 12.20 “В гостях у Гоголя”. Х/ф “Миргород” 14.30 “Україна. Полтавщина. Світ: вікно в Америку” 15.00 “Культурний простір” 16.00 ПТН 16.30 “А у нас кіно знімали...”. Х/ф “Пропала грамота” 17.00 “До тебе лину я в

піснях” 19.00 ПТН 19.30 “Телетижневик” 20.00 “Уроки історії” 20.30 “Вектори духовності” 20.45 “Гостинець від Телесика”. Вечірня казка 21.00 ПТН 21.30 Д/ф “Дороги Гоголя” 23.58 Молитва за Україну “НОВИЙ КАНАЛ”

15.50 Х/ф “Лара Крофт розкрадачка гробниць: колиска життя”, (І) 19.00 Т/с “Каменська” 23.00 Т/с “Повернути на дослідування” 02.25 Х/ф “Людина, що біжить”, (ІІ) 04.50 Т/с “Зграя” “К1”

06.00 “Шеф-кухар” 06.30 “TOP SHOP” 07.30 М/с “Маша і Ведмідь”, (І) 10.00 М/ф “Джек із Амазонки”, (І) 11.20 Х/ф “Принци повітря”, (І) 12.50 М/с “Маша і Ведмідь”, (І) 15.00 “Орел і Решка. СРСР” 16.50 “Орел і Решка. Шопінг” 17.45 Х/ф “Школа виживання”, (І) 19.40 “Вечірній квартал” 21.30 Т/с “Надприродне”, (ІІ) 23.10 Х/ф “Красунчик Алфі”, (ІІІ) 01.00 Х/ф “Невловимий”, (ІІ) Канал “УКРАЇНА” 02.25 “Нічне життя” “5 КАНАЛ” 07.00 Події 07.20 Х/ф “Інтерни”, (І) 06.30, 07.30, 08.30, 08.30 Х/ф “Інтерни”, (І) 09.30, 10.30, 10.00 Один за сто годин 11.30, 12.30, 11.00 Т/с “Чужа жінка”, (І) 13.30, 14.30, 15.00 Х/ф “Відпустка”, (І) 15.30, 16.30, 17.00 Футбол. Українська 17.30, 18.30, Прем’єр Ліга. 19.30, 20.30, “Шахтар”, 21.30, 22.30, “Карпати” Львів) 23.30, 00.30, 19.00 Події 01.35, 02.30, 20.00 Говорить Україна. 03.30, 04.30, 05.35 Викенд Час. Важливо 21.35 Т/с “Я-Ангіна!”, (І) 01.30 Х/ф “Інді”, (ІІ) 06.35, 18.10, 00.00 Місце03.00 Щиросерде зізнання вий час 03.15 Події 06.45, 07.10, 08.15, 04.00 Т/с “Чужа жінка”, (І) 18.25, 23.45, 00.20, 03.25, 06.20 НТН Час спорту 07.50 Т/с “Вулиці розби- 06.50, 14.50, 18.35, 19.15, 20.20, тих ліхтарів - 3” 22.00, 22.35, 11.30 “Речовий доказ”. Не01.15, 02.35, безпечний флірт 03.20, 05.40 Те12.00 “Головний свідок” ма/Хроніка тижня 13.00, 18.00, 03.55 “Ви07.00, 08.00, 09.00, падковий свідок” 10.00, 11.00, 13.30 “Правда життя. Про12.00, 13.00, фесія гуморист” 14.00, 15.00, 14.00 “Переломні 80-ті” 14.55 “Що робити?” 16.00, 17.00, 05.45 М/с “Маска” 07.40 Ревізор 10.00 Ревізор 12.30 Страсті за Ревізором 13.55 Т/с “Вороніни” 18.20 М/ф “Три богатирі і Шамаханська цариця” 20.00 Х/ф “Двоє: Я і моя тінь” 22.00 Педан-Притула шоу 23.50 Х/ф “Бурлеск”, (ІІ) 02.20 Зона ночі 02.25 Іван Мазепа 03.25 Зона ночі 03.30 Джерела Вітчизни 03.45 Братіє і дружино 04.00 За литовської доби 04.15 Дике поле 04.30 Зона ночі Культура 04.35 Іван Франко 05.25 Зона ночі Культура

“MAXXI-TV” 16.30 80 островов вокруг света 06.40, 08.20, 14.40, 23.20 17.00 Невероятно, не так MaxxiМузыка ли? 07.50, 13.05 “Выдающиеся 18.00 Сегодня женщины” 19.00 DOUBLE ЯТЬ 07.55 “Сбросим лишнее” 19.30 Особое мнение 09.00, 18.55 Йога 20.00 Сегодня о главном 09.45 “Роскошные особня- 23.00 Х/ф “Без вины вики” новатый” 10.20, 13.00, 19.30 “Все 00.35 TBiNews про все” 01.35 Невероятно, не так 10.25 “Путеводитель выли? ходного дня” 02.25 Стоп-кадр 11.05 Кухня на шпильках 03.10 Особое мнение 11.55 “Детское время” 13.15 “Выдающиеся муж- 03.35 DOUBLE ЯТЬ 04.00 Музыкальный авточины” мат 13.35 “Время красоты” 04.30 Музыка для взрослых 14.15 “В ритме танца. Zumba” “Совершенно Секретно” 15.10 “Женские откровения” 10.05 Художник и власть: 15.45 Ювелирочка “Роман Виктюк”, (ІІ) 19.55 Вечерний мультик 11.10 “, Тайны советского 20.15 Х/ф “История Уэнцирка” (ІІ) делла” 12.05 Д/ф “Галина Улано22.10 Телемагазин “Кошва”, (ІІ) товна крамничка” 13.00 “Утечка мозгов”, (ІІ) 14.05 “Как остановить утечРТР “Планета” ку мозгов?”, (ІІ) 05.00 Х/ф “Влюблен и бе- 15.10, 03.10, 09.10 Лицом к событию (ІІ) зоружен” 06.30, 07.15 Х/ф “Южный 16.05 “Япончик. Возвращение “крестного отца”, календарь” (ІІ) 07.00, 10.00, 13.00 Вести 17.10 Д/ф “Песни нашего 08.45 “Планета собак” двора”, (ІІ) 09.15 “Субботник” 10.10, 13.20 Местное вре- 18.05 “Экстрадиция”, (ІІ) 19.00 “Яды”, (ІІ) мя. Вести-Москва 20.05 “Наука”, (ІІ) 10.25 “Путь домой” 21.10 “ТАСС уполномочен 11.05 Х/ф “Наша дача” заявить...”, (ІІ) 13.30 “Честный детектив” 22.05 “Загадка Сфинкса”, 14.00 “Его знали только в (ІІ) лицо”. Николай Пар23.10 “Ближневосточный фенов кризис”, (ІІ) 14.45 “Субботний вечер” 00.05 “Жизнь за стеной”, (ІІ) 17.05 “Юрмала” 01.00 “Тайная власть Шам19.00 Вести в субботу балы”, (ІІ) 19.45 Х/ф “Человеческий 02.05 “Теория смерти гафактор” зет”, (ІІ) 23.35 Х/ф “Мечтать не 04.05 “Разведка в Великой вредно” Отечественной вой01.25 Х/ф “Два билета в не”, (ІІ) Венецию” 05.10 “ВОВ - Летчики”, (ІІ) 03.15 “Комната смеха” 06.05 “Малая Лубянка”, (ІІ) “TBi” 07.00 Д/ф “Кремлевские жены”, (ІІ) 06.00 ЖИВЯком 08.05 “Федеральная книга 06.30 Частные новости жалоб”, (ІІ) 07.00 TBiNews 08.00 Сегодня о главном “К2” 11.00 Так как есть 05.25 Мир звезд 12.00 Сегодня 06.10, 07.40, 14.15, 19.50 12.25 TBiNews Мультфильмы (І) 13.00 Стоп-кадр 14.00 World Stories. Между- 06.30 Телеторговля 10.20 Божественный динародные корресзайн понденты 11.35 5 идей для детской 14.30 Особое мнение 12.00 Детское меню 15.00 Сегодня 12.25, 16.00 Модный при15.30 TBiNews говор 16.00 Особое мнение

13.25, 17.00 Женская форма 15.05 Секреты шеф-повара 17.55, 00.10 Д/с “Своя правда” 18.50, 01.00 Д/с “Леди на миллион” 21.00 Х/ф (ІІ) 23.10 Такая красивая любовь 23.40 F-Стиль 01.50 Глянец 02.35 Цвет ночи Дом Кино 03.20 Х/ф “Марафон”, (І) 05.00 Х/ф “Такси для Ангела”, (ІІ) 08.45 Х/ф “Раскалённая суббота”, (ІІ) 10.40 Х/ф “Семь кабинок”, (ІІІ) 12.15 Х/ф “Королевская регата” 13.50 Х/ф “Служебный роман. Наше время” 15.25 Х/ф “Паршивые овцы”, (ІІ) 19.10, 03.15 “Окно в кино” 19.20 Х/ф “Рейдер”, (ІІ) 21.05 Х/ф “Любовь-морковь 2” 22.45 Х/ф “Наградить посмертно”, (ІІ) 00.20 Х/ф “Шляпа”, (І) 01.50 Х/ф “Гонки без финиша”, (І) Футбол 1 06.00 Гамбург - Байер. Чемпионат Германии 08.00 Чемпионат Испании. Предисловие к туру 08.35 Чемпионат Италии. Предисловие к туру 09.05, 12.30, 02.00 Топматч 09.25 Чемпионат Англии. Предисловие к туру. Премьера 10.00, 15.30, 22.30 Футбол NEWS. LIVE 10.30 ПСЖ - Челси. 1/4 финала. Лига Чемпионов УЕФА 12.40 Севастополь Ворскла. Чемпионат Украины 14.40 LIVE. Ман Сити - Саутгемптон. Чемпионат Англии 16.55 LIVE. Ньюкасл - МЮ. Чемпионат Англии 19.00, 21.25 Футбол LIVE 19.25 LIVE. Говерла - Металлург . Чемпионат Украины 21.55 LIVE. Интер - Болонья. Чемпионат Италии 23.55 Боруссия - Вольфсбург. Чемпионат Германии. Премьера

18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 23.00, 01.00, 02.00, 04.00, 05.00, 06.00 Час новин 07.15, 12.10, 14.10, 17.10, 19.25 Погода в Україні 07.20, 08.25, 22.25, 23.20, 00.15, 03.35 Бізнес-час 07.35 180 градусів 08.10, 13.25, 16.10, 17.25, 00.55 Погода на курортах 08.20, 01.55, 04.55, 05.55 Погода у світі 08.35 Не перший погляд 09.10 Мотор 09.35, 04.35 Укравтоконтинент 10.35, 02.15 Новинометр 11.10 Трансмісія 11.35 Автопілот-тест 11.45, 23.35 Історія успіху 12.35 Інтелект.ua 13.10 Драйв 13.35 Вперед, на Олімп! 14.35 Гра долі 15.35 Кіно з Яніною Соколовою 16.35 Арсенал 17.15 Міграційний вектор 17.35 Феєрія мандрів 19.35 Машина часу 20.35, 01.40 В кабінетах 21.10, 00.35, 05.15 Велика політика 21.35, 03.00 Вікно в Америку 04.15 Тема/Хроніка дня 06.15 Огляд преси МЕГА 06.00 Легенди бандитської Одеси 08.00 В пошуках істини 09.50 Британія: історія успіху 12.30 Життя 15.30 Тварини-гладіатори 17.30 Скандали стародавнього світу 18.30 В пошуках пригод 21.30 Британія: історія успіху 00.30 Секрети науки 02.10 Легенди бандитського Києва 05.30 Недолугі нотатки 02.10 Таврия - Днепр. Чемпионат Украины 04.00 Ман Сити - Саутгемптон. Чемпионат Англии 05.50 Программа передач “ТВ Центр” 06.00, 00.25 Х/ф “Большой вальс” 07.40 “На старт!” 07.50 М/ф “Али-баба и сорок разбойников”, “Мойдодыр” 08.35 “АБВГДейка” 09.05 Православная энциклопедия 09.30 “Русский вопрос” 10.10 Д/ф “Другие. Дети Большой Медведицы” 11.30, 14.30, 00.10 События 11.45 “Сто вопросов взрослому” 12.30 “История одной вещи. Пылесос” 12.45 Х/ф “Дежа вю” 14.45 “Праздник каждый день. День чтения” 15.15 Х/ф “Что у Сеньки было” 16.30 Таланты и поклонники. Станислав Любшин 17.40, 03.30 Т/с “На вираже” 20.05 “Панацея”. Фортепианный концерт Дмитрия Маликова 21.00 “Постскриптум” 21.50 Приют комедиантов 23.25 Д/ф “Удивительные миры Циолковского” 02.05 Д/ф “Боль” Гамма 06.00, 15.05 Т/с “Не сперечайтесь, дівчата!” 06.55, 13.25 Казки Баженова 07.45, 15.55 Подорож натураліста 08.10, 01.30 Гамма смаку 08.35 Мультфільми 09.10 Диваки 09.50 Х/ф “Підкидиш” 11.00, 20.50 Шоу О.Степаненко 11.45 Х/ф “Загадка Ендхауза” 14.20, 22.45 Т/с “Чаклунка” 16.20 Х/ф “Легенда острова Двід” 18.10 Х/ф “Походеньки зубного лікаря” 19.30 Х/ф “Добряки” 21.40 Х/ф “Йди і дивись” 23.30 Х/ф “Цирк” 01.00 Столичні таємниці


Неділя, 6 квітня УТ-1/”ЕРА” 16.50 “Розсміши коміка - 5” 17.50 Х/ф “Чоловік з гарантією” 19.30 “ТСН-Тиждень” 23.20 “Світське життя” 00.20 “Що? де? коли?” 01.20 Х/ф “Чоловік у пошуках еротики”, (ІІІ) 02.45 Х/ф “Як Майк - 2: Стрітбол”, (І) 04.45 “Телемагазин”

06.00 Погода 06.05 Світ православ’я 06.35 Від першої особи 07.00 Погода 07.05 Панянка та кулінар 07.30 “Дружина” 08.50 Погода 09.10 “Надвечір’я”, з Т. Щербатюк 10.05 Час-Ч 10.15 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 13.05 Як Ваше здоров’я? 13.55 Погода 14.20 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 17.25 Погода 17.30 В гостях у Д.Гордона 18.30 Діловий світ. Тиждень 19.10 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 20.50 Час-Ч 21.00 Підсумки дня 21.35 Спецпроект “Единая страна” 22.55 Трійка, Кєно, Максима 23.00 Ера бізнесу. Підсумки 23.30 Погода 23.40 “Дружина” 01.20 Спецпроект “Единая страна” 02.30 Світ навколо нас 02.40 “Нащадки”, з Н.Рибчинською та К.Гнатенком 03.30 Д/ф “Модест Мусоргський. Картинки з виставки” 04.20 Д/ф “Сіллі, архіпелаг нарцисів” 05.20 Д/ф “Сімдесятники. Костянтин Єршов”

“ІНТЕР” 05.35 Х/ф “За сімейними обставинами” 07.50 “Школа доктора Комаровського. Невідкладна допомога” 08.30 “уДачний проект” 09.30 “Недільні новини” 10.00 “Орел і Решка. На краю світу” 11.00 “Сусід на обід” 12.00 Т/с “Синівський обов’язок” 15.55, 21.00 Т/с “Шлюб за заповітом 3: Танці на вугіллі” 20.00, 02.15 “Подробиці тижня” 23.00 Х/ф “Красуня і чудовисько”, (ІІ) 01.05 Х/ф “За тобою”, (ІІ) 03.00 Мультфільми ТЕТ

06.00 М/ф “Історія Лео”, (І) 07.30 Байдиківка 08.30 М/с “Смішарики. Пінкод”, (І) 09.00 Мультик з Лунтіком 09.40 М/с “Даша-дослідниСТУДІЯ “1+1” ця”, (І) 10.05 М/с “Вперед, Дієґо, 07.40 Мультфільми (І) вперед!”, (І) 08.10, 08.35 М/с “Король Лев. Тімон і Пумба”, 10.35 М/с “Фіксики”, (І) 11.20 М/ф “Барбі: Академія (І) принцес”, (І) 09.00 Лотерея “Лото-заба12.45 Х/ф “Любов на оства” рові”, (І) 10.00 ТСН: “Телевізійна 14.20 Х/ф “Крихітка з Беслужба новин” верлі - Гіллз”, (І) 10.50 “Світ навиворіт - 5: 15.55 Мій зможе Індонезія” 17.20 Країна У 11.55 М/ф “Маша і 19.10 Віталька ведмідь”, (І) 21.00 Розсміши коміка 12.10 “Зіркова хроніка” 22.40 Т/с “Секс і місто”, 13.15 “Чотири весілля - 3” (ІІ) 14.30, 21.00 “Голос країни 4. Перезавантажен- 00.35 Х/ф “Будь ня” крутіше!”, (ІІ)

Супутникове та кабельне телебачення ПЕРВЫЙ КАНАЛ “ОРТ УКРАИНА” 05.00, 09.00, 11.00 Новости 05.10 “Страна чудес Рины Зеленой” 06.00 Х/ф “Тайна записной книжки” 07.20 “Армейский магазин” 07.45 “Смешарики. ПИН-код” 08.00 “Здоровье” 09.10 “Непутевые заметки” 09.35 “Пока все дома” 10.25 “Фазенда” 11.15 Т/с “Бесценная любовь” 15.10 Х/ф “Полосатый рейс” 16.50 Вечерние новости 17.00 “Точь-в-точь” 20.00 Воскресное “Время” 21.00 Х/ф “Вокзал для двоих” 23.35 Х/ф “Не может быть!” 01.15 Х/ф “Мой ласковый и нежный зверь” 03.00 Х/ф “Они встретились в пути” НТВ-МИР 06.35 “НТВ утром” 07.00, 09.00, 12.00, 15.00 Сегодня 07.20 Сказки Баженова 07.50 Их нравы 08.25 “Первая передача” 09.25 Едим дома! 10.05 “Своя игра. Новый сезон” 10.55 Дачный ответ 12.25 “Золотая пыль” 13.05 Т/с “Литейный” 15.25 Следствие вели.. 16.20 “Очная ставка” 17.20 Чрезвычайное происшествие. Обзор за неделю 18.00 “Сегодня. Итоговая программа” 18.55 Т/с “Улицы разбитых фонарей-12” 22.45 “Тёмная сторона” 23.35 Т/с “Дело Крапивиных” 01.35 “Судебный детектив” 02.45 Х/ф “Снайпер” 04.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие “НАШЕ КИНО” 07.00 “Левша”, (І) 09.00 “Меня зовут Арлекино”, (ІІІ) 11.20 “Один и без оружия”, (І) 13.00 “Она вас любит”, (І) 14.30, 02.30 “ТАСС уполномочен заявить...”, (І)

16.00, 17.30 “Черный замок Ольшанский”, (І) 19.00 “Двенадцатая ночь”, (І) 21.00 “Змеиный источник”, (ІІ) 23.00 “Поздние свидания”, (І) 01.00 “Четвертый перископ”, (І) 04.00 “Красиво жить не запретишь”, (І) 05.30 “День гнева”, (ІІ) “ТЕЛЕКЛУБ” 20.00 Т/с “Улицы разбитых фонарей”, (ІІ) 21.00 Т/с “Ментовские войны 7”, (ІІ) 22.00 Т/с “Шериф”, (ІІ) 23.00 Т/с “Агент особого назначения-3”, (ІІ) 00.00 Т/с “Литовский транзит”, (ІІ) 01.00 Т/с “Время жестоких”, (ІІ) RTVi 06.00, 13.00 “Израиль за неделю” 07.00, 00.30 Мультфильмы (І) 08.00 Х/ф “Юность Бемби”, (І) 09.30, 17.00, 23.00 “Американский ликбез”, “Американские писатели” 10.00 Х/ф “Укротительница тигров”, (І) 12.00, 18.00, 23.30, 05.00 Д/ф “Тайные знаки. Особо опасно”, (І) 14.00 Х/ф “Подмосковная элегия”, (І) 16.00, 01.00 “Городские легенды”, (І) 16.30, 22.30 “Германия за неделю” 17.30 “Русский акцент”, “Гарлем” 19.00 “Сейчас в мире” 19.30 “Эхо недели” 20.00 “В Нью-Йорке с В.Топаллером” 21.00, 01.30 “Удиви меня”, (ІІ) 03.00 Х/ф “В тылу врага”, (І), х/ф “Молчи, грусть, молчи” (ІІ) “ENTER-фильм” 05.45 Советские мультфильмы 10.00 Х/ф “Украли зебру” 11.15 Шутка за шуткой 12.15 Х/ф “Замороженный” 13.40 Х/ф “Повторный брак” 15.25 Х/ф “Зависть богов”

02.25 Т/с “Реальна кров”, 10.40 “Щоденник для батьків” (ІІІ) 11.20 Х/ф “Вождь Вінне03.10 З ночі до ранку ту” ICTV 13.45 За сім морів 14.50 Т/С Інспектор Деррік 04.10 Факти 16.00 Тиждень 04.40 Світанок 16.30 Астрошоу 05.00 Дача 16.35 Місто маркет 05.45 Х/ф “Діамантовий 16.45 “Мир Вам” поліцейський” 17.00 Хіт парад 07.20 Так$і 17.30 “Змінюючи твій світ”, 07.45 Космонавти Крефло Доллар 08.35 Зірка YouTube 18.00 Світ підводних подо09.35 Дивитись усім! рожей 10.20 Клан 18.30 “Світ за тиждень” 11.15, 13.15 Т/с “Лісник” 18.55 Погода 12.45 Факти. День 19.00 Місцями дикої при18.45 Факти тижня роди 20.20 Х/ф “Падіння 20.00 “Цивілізація Incognita” Олімпу” 20.15 “Кумири” 22.20 Х/ф “Триста спар20.40 “Світські хроніки” танців”, (ІІ) 00.20 Х/ф “Орел дев’ято- 21.05 Фаберже: митниця дає добро го легіону”, (ІІ) 02.10 Х/ф “Дім сонця, що 22.00 Х/ф “Гра в шиндай” 00.00 “Вихідний, після сходить”, (ІІ) опівночі” 03.35 Х/ф “Митниця дає 00.40 Тиждень добро”, (ІІ) 01.10 Астрошоу СТБ 01.15 Місто маркет 01.25 Екосфера 06.30 Х/ф “Недільний та- 01.45 Сутінкоманія то”, (І) 02.15 Джаз-коло 07.55 “Їмо вдома” 02.45 Ікони тваринного 09.00 “Все буде смачно!” світу 09.50 “Караоке на Майдані” 03.30 Х/ф “Таємниця сестри” 11.00 Х/ф “Я щаслива”, 05.00 Лія Ахеджакова (І) 12.45 Т/с “Швидка допо- 05.30 “Світ за тиждень” мога”, (І) “ЛТАВА” 16.45 “Україна має талант!6” 07.00 Гімн України 19.00 “Битва екстрасенсів 07.02 Молитва за Україну 13” 07.04 ПТН 21.05 “Один за всіх” 07.35 “Відблиск” 22.15 Х/ф “Мама мимо07.50 “Для маленької комволі”, (І) панії” 00.50 Х/ф “Недільний та- 08.45 “Народна служба пото”, (І) рятунку 101” 02.15 Нічний ефір 09.00 “До чистих джерел” 09.30 “Вектори духовності” Місто/”ТОНІС” 09.45 “Струни душ людських” 06.00 Х/ф “Вождь Вінне- 10.00 “Ранок на “Лтаві”. ту: слід голоДайджест ворізів” 10.52 “З музичної скриньки 07.30 Ященко Live “Інтерв’ю “Лтави” з зірками” 11.00 “Культурний простір” 08.00 Новини 12.00 “Відверто про...” 08.25 Погода 13.00 Концерт скрипаля 08.30 Несвітські хроніки віртуоза Заслужено08.45 Дитячий кінозал го артиста України 09.00 Великі монархи Василя Попадюка Єгипту 14.30 “Соціальний захист” 10.00 “Життя сповнене ра- 14.45 “Бути християнином” дості”, Джойс Майер 15.00 Дитяча година зі 10.25 Місто маркет студією “Разом”

16.00 “Ти - молодий” 16.30 “Квадрат Успіху” 17.00 “До тебе лину я в піснях” 19.00 “Тест на майбутнє”. Чи потрібні дітям казки? 20.00 “Дорога до храму” 20.30 “З музичної скриньки “Лтави” 20.45 “Гостинець від Телесика”. Вечірня казка 21.00 “Телетижневик” 21.30 Концерт Олени Білоконь 23.58 Молитва за Україну

07.55 “Сбросим лишнее” 09.00, 18.30 Йога 09.45 Джунгли шоу-бизнеса 10.15 “Путешествия натуралиста” 10.55 “КиноМакси” 11.35 Х/ф “История Уэнделла” 13.20 Фестиваль ТВ - Старт 14.15 “Время красоты” “TВ 1000 Kинo” 14.45 Ювелирочка 17.55 “Детское время” 06.00 “Греческие канику- 19.15 “В ритме танца. лы”Х/ф (ІІ) Zumba” 08.00 “Три богатыря и 19.55 Вечерний мультик Шамаханская ца21.00 “Познай мир” рица”, Х/ф (І) 21.35 “Все про все” 10.00 “Мужчина с гаран- 21.40 “Выдающиеся мужтией”, Х/ф (ІІ) чины” 12.00 “Иван Бровкин на 22.10 Телемагазин “Кошцелине”, Х/ф (І) товна крамничка” 14.00 “Неидеальная женщина”, Х/ф (ІІ) РТР “Планета” 16.00 “Кококо”, Х/ф (ІІІ) 18.00 “Реальная сказка”, 04.45 Х/ф “Человеческий Х/ф (ІІ) фактор” 20.00 “Дом”, Х/ф (ІІ) 07.55 “Сам себе режиссер” 22.15 “Апельсиновый 08.40 “Утренняя почта” сок”, Х/ф (ІІ) 09.20 Местное время. Вес00.00 “Золотой век”, Х/ф ти-Москва. Неделя в (І) городе 01.50 “Возвращение 10.00, 13.00 Вести мушкетеров, или 10.15 “Смехопанорама” Сокровища карди- 10.45 “В мире животных” нала Мазари11.20 Х/ф “Первая люни”Х/ф (ІІ) бовь” 04.25 “Неадекватные лю- 13.20 “Мосфильм”. Х/ф ди”, Х/ф (ІІ) 90 шагов” 13.35 Х/ф “Мечтать не “2+2” вредно” 15.30 Х/ф “Ночная фиал06.00 Мультфільми (І) ка” 06.15 “Обережно, модерн!” 17.20, 02.50 “Смеяться 07.00 “Журнал Ліги разрешается” Чемпіонів УЄФА 19.00 Вести недели 2013-2014” 20.30 Михаил Жванецкий. 07.30 “Маски-шоу” Юбилейный концерт 10.00 Х/ф “Мумія: Принц 22.30 “Воскресный вечер” Єгипту”, (І) 00.15 Х/ф “Отдамся в хо12.00 “Бушидо” рошие руки” 14.00 “Королі рингу”. 02.25 “Путь домой” Всесвітня с.боксу . 04.05 “Комната смеха” Куба Cuba Domadores) - США “TBi” (USA Knockouts) 16.35 “Королі рингу”. Найк- 06.00 ЖИВЯком ращі бої Україна06.30 Частные новости Росія у “Всесвітній 07.00 TBiNews серії боксу” 08.00 Невероятно, не так 18.00 Огляд Ліги Чемпіонів ли? 19.15 ЧУ 24 Тур. Динамо 09.00 80 островов вокруг Металіст света 21.30 “Профутбол” DOUBLE ЯТЬ 23.15 Х/ф “День відчаю”, 10.00 10.30 TBiNews (ІІ) Aрт City 01.15 Х/ф “Універсальний 11.30 12.00 Сегодня солдат-4”, (ІІІ) 12.15 TBiNews 02.45 Х/ф “Іду до тебе”, 12.25 Геофактор (І) 13.00 Х/ф “Без вины виноватый” “MAXXI-TV” 15.00 Сегодня 15.30 TBiNews 06.40, 08.20, 23.20 16.00 Особое мнение MaxxiМузыка 07.50, 19.05, 21.50 “Выда- 16.30 Aрт City 17.00 Так как есть ющиеся женщины”

18.00 Сегодня 19.00 World Stories. Международные корреспонденты 19.30 Особое мнение 20.00 Гарячее кресло 21.00 Стоп-кадр 22.00 Зеленая лампа 23.00 Х/ф “Любовь в воздухе” 00.50 TBiNews 01.50 Невероятно, не так ли? 02.40 Зеленая лампа 03.25 Особое мнение 03.50 Музыкальный автомат 04.10 Сегодня о главном

17.50 Х/ф “Разные судьбы” 19.50 Х/ф “Не ходите, девки, замуж” 21.10 Х/ф “Сладкая женщина” 22.50 Х/ф “Странная женщина” 01.15 Бойцовский клуб

“НОВИЙ КАНАЛ”

12.00 “Агенти впливу” 13.00, 05.05 “Випадковий свідок” 13.30 Х/ф “Вовчий острів” 15.15 Т/с “УГРО - 5” 19.00 Т/с “Даїшники” 23.00 “Переломні 80-ті” 00.00 Х/ф “Дикі штучки 3”, (ІІІ) 01.30 Х/ф “Хвиля-вбивця”, (І) 04.20 “Легенди бандитського Києва” 04.45 “Речовий доказ” “К1”

06.00 “Шеф-кухар” 05.25 М/с “Маска” 06.30 “TOP SHOP” 07.50 М/с “Том і Джеррі” 07.30 М/с “Маша і 10.00 Серця трьох Ведмідь”, (І) 19.50 Х/ф “Агент під 08.40 М/ф “Джек із Амазонприкриттям” ки”, (І) 21.50 Х/ф “Відмінниця легкого поводжен- 10.00 “Їмо вдома” ня”, (ІІ) 11.30 “ВусоЛапоХвіст” 23.40 Х/ф “Якби погляди 12.25 “Розсміши коміка” могли вбивати” 13.15 “Орел і Решка. 01.20 Х/ф “Бурлеск”, (ІІ) Шопінг” 03.20 Зона ночі 14.10 “Орел і Решка. СРСР” 03.25 Запорізька Січ. Дже- 16.00 “КВК” рела 18.10 “Вечірній квартал” 03.40 Зоряний час козацтва 20.00 М/ф “Мадагаскар 3”, 03.55 Козаччина руїна (І) 04.10 Там на горі січ іде 21.30 Т/с “Надприродне 04.25 Зона ночі “, (ІІ) 04.30 Найкращі... Серед по23.10 Х/ф “Невловимий”, витух (ІІ) 04.40 Земці 00.50 Х/ф “Тут і зараз” 04.55 Зона ночі Культура 02.00 “Нічне життя” 05.00 Усмішник 05.25 Зона ночі Культура “5 КАНАЛ” Канал “УКРАЇНА” 06.30, 07.30, 08.30, 06.15 Події 09.30, 10.30, 07.00 Т/с “Чужа жінка”, (І) 11.30, 12.30, 08.00 Ласкаво просимо. В 13.30, 14.30, гостях Тіматі 15.30, 16.30, 09.00 Х/ф “Відпустка”, (І) 17.30, 18.40, 11.00 Х/ф “Дикий 4”, (І) 19.30, 20.30, 15.00 Х/ф “Дикий 4”, (І) 22.30, 23.30, 19.00 Події тижня 00.30, 01.35, 20.50 Х/ф “Інтерни”, (І) 02.35, 03.30, 23.20 Великий футбол 04.35, 05.30 Час. 01.10 Х/ф “Ілюзія Важливо страху”, (ІІ) 06.35, 07.20, 08.25, 02.35 Події тижня 22.25, 23.20, 04.05 Х/ф “Інді”, (ІІ) 05.35 Срібний апельсин 00.10, 03.35, 05.55, 06.15 Бізнесчас НТН 06.45, 00.00, 03.20 Місцевий час 07.50 Т/с “Каменська” 06.55, 10.50, 11.15, 11.30 “Легенди карного 11.50, 13.50, розшуку”. Слідами 14.50, 18.10, Хижака

“Совершенно Секретно” 10.05 “Япончик. Возвращение “крестного отца”, (ІІ) 11.10 Д/ф “Песни нашего двора”, (ІІ) 12.05 “Экстрадиция”, (ІІ) 13.00 “Яды”, (ІІ) 14.05 “Наука”, (ІІ) 15.10 “ТАСС уполномочен заявить...”, (ІІ) 16.05 “Спецназ”, (ІІ) 18.05 “Шанхайские русские”, (ІІ) 18.50 “Гринуэй - Сокуров”, (ІІ) 19.15 “Маленькая Одесса”, (ІІ) 20.05 “Исида: миф, магия и история культа”, (ІІ) 22.05 Художник и власть: “Роман Виктюк”, (ІІ) 23.10 “, Тайны советского цирка” (ІІ) 00.05 Д/ф “Галина Уланова”, (ІІ) 01.00 “Утечка мозгов”, (ІІ) 02.05 “Как остановить утечку мозгов?”, (ІІ) 03.10, 09.10 Лицом к событию (ІІ) 04.05 “Загадка Сфинкса”, (ІІ) 05.10 “Ближневосточный кризис”, (ІІ) 06.05 “Жизнь за стеной”, (ІІ) 07.00 “Тайная власть Шамбалы”, (ІІ) 08.05 “Теория смерти газет”, (ІІ) “К2” 05.25 Мир звезд 06.10, 07.40, 14.55, 19.45 Мультфильмы (І) 06.30 Телеторговля 10.10 Божественный дизайн 11.35 5 идей для детской 12.00 Детское меню 12.25, 16.00 Модный приговор 13.25 F-Стиль 13.55, 17.00 Женская фор-

19.20, 20.20, 20.35, 01.40, 03.15, 04.15 Тема/Хроніка тижня 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 23.00, 02.00, 04.00, 06.00 Час новин 07.10, 08.15, 18.45, 23.50, 00.20, 06.20 Час спорту 07.15, 12.10, 14.10, 19.25, 23.55 Погода в Україні 07.35 180 градусів 08.10, 13.10, 16.10, 00.55 Погода на курортах 08.20, 11.25, 04.55 Погода у світі 08.35 Феєрія мандрів 09.10, 19.35 Велика політика 09.35 Вікно в Америку 10.15 Здорові історії 11.35 Технопарк 12.35, 03.40, 04.40 Життя цікаве 13.35 Мотор 14.35 Гра долі 15.35, 02.15, 05.35 Машина часу 16.35 Фактор Безпеки 17.35 Новини київщини 21.00, 01.00, 05.00 Час. Підсумки тижня 21.40, 03.00 Час-Тайм 22.00 Територія закону 22.35, 02.40 Кіно з Яніною Соколовою 23.35 Міграційний вектор 00.35 Укравтоконтинент 01.55, 06.25 Огляд преси МЕГА 06.00 Легенди бандитської Одеси 07.10 Тварини-гладіатори 09.00 Скандали стародавнього світу 09.50 Британія: історія успіху 12.30 Життя 15.30 В пошуках пригод 18.00 Формула-1 20.00 Фантастичні історії 21.30 Британія: історія успіху 01.20 Секрети науки 02.10 Недолугі нотатки

ма Чемпионат Англии 15.10 Секреты шеф-повара 04.00 Севилья - Эспаньол. 17.50, 22.40 Д/с “Своя Чемпионат Испании правда” 05.50 Программа передач 18.50, 23.40 Д/с “Леди на миллион” “ТВ Центр” 21.00, 00.35 Х/ф (ІІ) 02.15 Глянец 06.00 Х/ф “Танкер “Дер03.00 Цвет ночи бент” 07.20 Д/ф “Василий МерДом Кино курьев. Пока бьется сердце...” 03.20 Х/ф “Совсем про08.00 Х/ф “Что у Сеньки пащий”, (І) было” 05.05 Х/ф “Я буду ря09.15 “Праздник каждый дом”, (ІІ) 06.50 Т/с “Легенда о Тидень. День чтения” ле”, (І) 09.45 “Барышня и кулинар” 12.20 Х/ф “Полярный 10.10 “Добро пожаловать рейс” домой!” 13.55 Х/ф “Загадка Энд- 10.50, 02.45 “Смех с досхауза”, (ІІ) тавкой на дом” 15.40 Х/ф “Марафон”, (І) 11.30, 00.05 События 17.35 Х/ф “Неоконченная 11.45 Д/с “Своими глазапьеса для механими” ческого пианино” 19.10, 03.15 “Окно в кино” 12.15, 00.20 Х/ф “Любовь со специями” 19.20 Х/ф “Кин-дза-дза!” 21.45 Х/ф “Любовь-мор- 14.45 Московская неделя 15.15 “Приглашает Борис ковь 3” Ноткин” 23.25 Х/ф “Красная па15.40 Х/ф “Накануне латка”, (І) премьеры” 02.00 Х/ф “Люди в океа16.50 “Хроники московсконе” го быта. “Горько!” Футбол 1 17.35, 03.25 Т/с “На вираже” 06.00 Сосьедад - Реал. Чемпионат Испании 20.05 Временно доступен. Александр Градский 08.00 Шахтёр - Карпаты. Чемпионат Украины 21.00 “В центре событий” 21.50 Х/ф “Дежа вю” 10.00, 14.45, 21.05 Фут23.35 “Тайны нашего кино. бол NEWS. LIVE “Гардемарины, впе10.20 Пункт назначения рёд!” Бразилия 2014. 3 с. Премьера Гамма 11.00 Журнал Лиги Чемпионов. Премьера 06.00 Автопарк 11.30 Futbol Mundial 12.00 Обзор матчей. Лига 06.55, 13.25 Казки Баженова Европы УЕФА 07.45, 15.05 Подорож на13.00, 16.00, 19.00 Футтураліста бол LIVE 08.10, 01.30 Гамма смаку 13.55 LIVE. Черноморец Металлург . Чемпио- 08.35, 16.50 Мультфільми нат Украины 09.10 Диваки 16.55 LIVE. Заря - Ильиче- 09.35 Х/ф “Походеньки вец. Чемпионат Укзубного лікаря” раины 10.55, 20.50 Шоу О.Степа19.30 LIVE. Герта - Хоффенненко хайм. Чемпионат Гер- 11.40 Х/ф “Легенда остмании. 2-й тайм рова Двід” 20.30 Журнал Лиги Чемпи- 14.20, 22.55 Т/с “Чаклунонов ка” 21.20 “Великий футбол” 15.30 Х/ф “Добряки” 22.55 LIVE. Вальядолид 17.10 Х/ф “Романс про Валенсия. Чемпиозакоханих” нат Испании. 2-й 19.20 Х/ф “Кожен день тайм лікаря Каліннікової” 00.00 Черноморец - Металлург . Чемпионат Ук- 21.40 Х/ф “Йди і дивись” 23.40 Х/ф “Антон Іванораины вич сердиться” 02.00 Топ-матч 01.00 Столичні таємниці 02.10 Эвертон - Арсенал.


u З ЖИТТЯ ВІДОМИХ

Майстер-клас від Костянтина Грубича

13 стор. могти Україні, Росія почне розвалюватися з середини, і тоді Крим перейде до України без жодного пострілу”, - вважає перший президент незалежної України.

Колишній регіонал закликав Партію регіонів саморозпуститися

У Полтаві на кафедрі хімії факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу ПУЕТ відбулася презентація найкращих робіт регіонального конкурсу наукових робіт на актуальну тематику “Я хочу жити в якісному світі”, присвяченого Дню захисту прав споживача. До організаційного комітету було надіслано більше 20 учнівських робіт з різних районів Полтавської області. Учні та вчителі, більшість з яких прибули з віддалених населених пунктів, познайомилися з науковими роботами студентів, хімічними лабораторіями кафедри хімії тощо. Захід відкрив ректор університету професор Олексій Нестуля. З вітальним словом виступили відомий журналіст українського телебачення, справжній захисник прав споживачів наш земляк Костянтин Грубич, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків, професор Ольга Карпенко, проректор з науково-педагогічної роботи Оксана Марченко. У підсумку сертифікатами І ступеня нагороджені: Інна Кучеренко, учениця 11 класу Білухівської ЗОШ Карлівського р-ну за роботу “Визначення якості вершкового масла”; Ольга Бутенко, учениця 11 класу ЗОШ №11 м. Полтави за роботу “Дослідження якості рибних консервів “Шпроти в олії” та їх вплив на організм людини”; Лариса Томазенко, учениця 10 класу Полтавської гімназії №6 за роботу “Визначення якості соняшникової олії після термічної обробки”. Неабияким стимулом займатися науковою роботою для цих учнів стала можливість безкоштовно навчатися в університеті, яка й буде реалізована деякими з них вже цього року. Родзинкою заходу став майстер-клас від Костянтина Грубича, присвячений визначенню якості чіпсів і сухариків різних виробників. Костянтин зачарував аудиторію не лише цікавою і змістовною презентацією, але й своєю надзвичайною харизмою.

Валерій Коновалюк, народний депутат минулого скликання від Партії регіонів, закликав цю політсилу саморозпуститися: “Мені б хотілося, щоб на найближчому з’їзді члени Партії регіонів не лише визнали помилки та покаялися перед українським народом, а й прийняли для себе єдине правильне рішення - саморозпуститися”. За його словами, саме попередня влада є відповідальною за кризу в Україні. “Внутрішній конфлікт, той стан країни, який сьогодні переростає у хаос - це їхня пряма відповідальність. За останні 10 років було близько 5 виборчих кампаній - і жоден пункт своїх зобов’язань перед виборцями Партія регіонів не виконала”, - сказав Коновалюк. При цьому він наголосив, що не можна покладати всю провину тільки на одну людину: “Зараз все намагаються перевалити на Януковича. Але де ті, хто брав участь у цьому процесі: хто розкрадав бюджет, хто безчинствами впливав на систему правосуддя в країні і так далі?”

Руслана: “Сьогоднішня влада не чує Майдан” Співачка та громадський діяч Руслана Лижичко заявила, що нинішня тимчасова влада не впоралася зі своїми обов’язками в Криму. За словами Руслани, українські військові розповіли їй, що ніяких наказів щодо подальших дій вони не отримували. Крім того, Руслана зазначила, що нинішня перехідна влада не виходить на сцену і не спілкується з Майданом. “У мене складається враження, що перехідна влада сьогодні не чує Майдан. Чим менше перехідна влада буде чути Майдан, тим більше у них буде проблем”, - зазначила голова Ради Майдану. Руслана висловила надію, звертаючись до в.о. президента Олександра Турчинова і прем’єра Арсенія Яценюка, що найближчим часом влада зверне увагу і відгукнеться на резолюцію з вимогами, яку вона зачитала від імені Майдану на віче 23 березня.

Кравчук: “Крим повернеться до України, коли Росія розвалиться з середини”

Перший президент України Леонід Кравчук вважає, що Україні не вдасться повернути Крим зброєю.”Ми не заберемо Крим зброєю. Україна не буде вести війну за Крим проти Росії. Якщо світ буде діяти послідовно, щоб зупинити Росію і допо-

очільник Укрдержреєстру Ігор Алексєєв: “Той рівень корупції, який зараз є в системі державної реєстрації прав на нерухоме майно, є просто критичним і не витримує жодної критики. Завдання Укрдержреєстру - разом з правоохоронними органами подолати цю проблему, тому що без цього всі позитивні напрацювання, які ми запроваджуватимемо в систему Укрдержреєстру, будуть неефективними”. На його думку, масштаби корупції у відомстві підтверджує і той факт, що Укрдержреєстр програє близько третини суперечок з громадянами у судах. У 2013 році Укрдержреєстр здійснив 4,8 млн реєстраційних дій у сфері реєстрації прав на нерухомість, що удвічі більше за показник 2012 р. Близько 40% усіх операцій здійснили нотаріуси, яким з 1 липня 2013 р. надано право вести реєстрацію нерухомого майна. З липня 2013-го реєстратори юридичних осіб і фізичних осібпідприємців здійснили близько 3 млн реєстраційних дій.

Волков: “Євробаскет залишається в Україні” Чемпіонат Європи з баскетболу 2015 року пройде в Україні. Про це заявив президент Федерації баскетболу України Олександр Волков в інтерв’ю Xsport після зустрічі у Мюнхені з представниками ФІБАЄвропа, в ході якої і прийнято головне рішення про місце проведення Євробаскета-2015. “Євробаскет залишається в Україні. Ми довго радилися. Я пояснював і політичну, і економічну ситуацію, і підготовку арен, і які перспективи є. Члени ФІБАЄвропа прийняли рішення, що Євробаскет залишається в Україні. Єдине, що ми повинні тримати їх в курсі політичних реалій і підготувати новий план у найближчий час”, - розповів Волков. Раніше було повідомлення, що влада України сама відмовилася від Євробаскету через складну економічну та політичну ситуацію в країні.

Зірка “Іронії долі” Барбара Брильська підтримала українців

Микола Поліщук: “Децентралізація МОЗ України зменшить корупцію”

Юлія Тимошенко: “Путін - кращий агітатор за НАТО” Російський президент Володимир Путін за кілька днів зробив більше, ніж “вся система агітації НАТО” за роки, аби переконати українців у користі від членства в альянсі, - заявила лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко в ефірі “Шустер Live” на Першому каналі українського телебачення. “Абсолютна більшість українців розуміє, що якщо б у певний час Україна стала членом НАТО, то сьогодні до її кордонів не підійшли б навіть близько”, - заявила пані Тимошенко, відповідаючи на запитання про доцільність вступу України до Північно-Атлантичного Альянсу. Під час програми також були наведені дані опитування, яке показало, що впродовж останнього тижня кількість тих, хто підтримує приєднання України до НАТО в Україні різко зросла, в т.ч. і у південних та східних регіонах.

Полтавська думка №13 (1010) 27 березня 2014 року

Децентралізація системи охорони здоров’я дозволить зменшити рівень корупції в галузі. Про це під час прес-конференції повідомив колишній міністр охорони здоров’я, академік НАМН України Микола Поліщук: “Децентралізація - це надзвичайно важливо. Міністерство має розробляти політику в галузі і контролювати її виконання. Потрібно децентралізувати все, щоб саме на місцях приймалися основні рішення. Так можна зменшити корупцію і підвищити ефективність діяльності галузі”. Крім того, екс-міністр зазначив, що децентралізація також дозволить суттєво зменшити рівень відкатів на тендерах. “Тендерні закупівлі одна з найбільш болючих точок української влади. Вони (“відкати” - ред.) були і будуть, але їх потрібно максимально мінімізувати. І одним з кроків є саме децентралізація. І буде заклад охорони здоров’я як самостійний суб’єкт господарювання, він буде робити замовлення і закуповувати те, що йому потрібно”, - резюмував М.Поліщук.

Ігор Алексєєв: “Масштаби корупції в Укрдержреєстрі не витримують жодної критики” Масштаби корупції в органах Державної реєстраційної служби України (Укрдержреєстр) при реєстрації прав на нерухоме майно не витримують жодної критики, особливо у Києві і Київській області. Про це журналістам повідомив новопризначений

Зірка фільму “Іронія долі” Барбара Брильська та інші відомі діячі польського театру та кіно висловили підтримку українцям. Відповідний лист-звернення передав Польський інститут в Україні “Українській правді.Життя”. “Дорогі Українські Друзі, у цю важку хвилину хочемо підтримати вас морально і висловити свою солідарність з вами. Боротьба за гідність, незалежність та мир є найбільшою чеснотою”, - йдеться у листі. “Жоден з нас не може спокійно спостерігати за тим, що зараз відбувається в Україні. Для кожного з нас останні місяці були часом молитви - молитви за вільну та незалежну Україну. Ми пишаємось вашою витримкою та хочемо ще раз підкреслити ми з вами!” - пишуть польські зірки. Лист підтримки підписали відомі актриси Барбара Брильська та Єва Шикульська, режисери Єжи Гоффман, Анджей Вайда, Кшиштоф Зануссі і Войцех Марчевський, Яцек Блавут, Ян Новіцький.

Андрій Макаревич: “Наш президент потонув в імперських амбіціях” Російський співак Андрій Макаревич впевнений, що коли закінчиться “масовий психоз”, то всі зрозуміють, хто ж насправді посварив Росію й Україну. Про це співак написав у Facebook. “Коли закінчиться загальний психоз (а він закінчиться), ми всі згадаємо, що Україна - наш сусід і найближчий родич, і ще вчора ми дружили, і що не могла вона раптом так неймовірно переродитися. І зрозуміємо нарешті, хто нас посварив. Ну ніяк не сама Україна, і не американці. Нумо, вгадайте, хто?” - спитав у читачів Макаревич. Пізніше у коментарях до свого запису лідер “Машины времени” додав: “Наш президент потонув в імперських амбіціях. Мабуть, після олімпіади вирішив, що все можна. І ніхто його не зупинив. Скоєно страшну політичну помилку. А розсьорбувати будуть сто мільйонів росіян. І юшка буде дуже гіркою”. Як відомо, Андрій Макаревич не боїться відверто казати, що

підтримує Україну та виступає проти таких дій президента Росії Путіна.

Ангела Меркель: “Великої вісімки” більше не існує” Дії Росії в Україні означають, що “Великої вісімки” більше не існує, заявила канцлер Ангела Меркель в німецькому парламенті. Зустріч відбудеться на тлі візиту Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна до Москви, де він спробує знайти з російськими лідерами дипломатичне вирішення конфлікту. Найближчим часом ЄС “створить доктрину” для політичних відносин з Росією і для взаємин між “Великою сімкою” і Росією, заявила Меркель. “Очевидно, що оскільки політичний контекст для такого важливого формату як “Велика вісімка” більше неприйнятний - як бачимо, зараз так і є - “Велика вісімка” більше не існує ні як саміт, ні як сам формат”, - сказала Меркель. Вона також заявила, що якщо Росія не змінить свого курсу, її чекає третя хвиля санкцій. “І вони, без сумніву, включають економічні санкції”, - додала лідер Німеччини.

Вільям Хейг: “Росії загрожує довгострокова ізоляція”

Міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг попередив, що Росії загрожує довгострокова “ізоляція і стагнація” через її роль у кризі в Україні. У статті в газеті Sunday Telegraph міністр зазначив, що Заходу потрібно обміркувати “новий режим відносин” з Росією, який буде відрізнятися від підходу, прийнятого в останні 20 років. У рамках таких відносин Росія не входитиме в деякі міжнародні організації і матиме менше впливу в Європі, пише Хейг. Хейг звинуватив Росію в “цькуванні”, яке відсилає до “абсолютно іншої епохи”.

Президент Уругваю відмовився від усіх благ можновладця

Президент Уругваю Хосе Мухіка, який веде спосіб життя простого фермера, перетворив свою країну в головний оплот лібералізму регіону і вручивши кожному школяреві-бідняку по комп’ютеру, пише Наталія Мечетна у №11 журналу “Корреспондент” від 21 березня 2014 р. Простий, ліберальний, а головне - найбідніший у світі. Таким є президент Уругваю, 78-річний Хосе Мухіка, який своїми ініціативами зумів закохати в себе чи не всю молодь країни. Стиль життя цієї людини вражає все світове співтовариство. Мухіка, який переміг на президентських виборах у 2009 році, 90% своєї зарплати (а вона становить близько 12 тис доларів) віддає на благодійні потреби. А сам задовольняється малим, живучи на скромній фермі неподалік від столиці Монтевідео. Від сусідніх його маєток відрізняється лише тим, що його охороняють двоє поліцейських. Найкращий друг президента - його тринога собака Мануела, з якою він практично нерозлучний. Засобом пересування уругвайського лідера є Volkswagen Beetle 1987 року випуску, нинішня вартість якого не дотягує і до 2 тис доларів. “Це питання свободи”, - лаконічно пояснює Мухіка свою відмову від респектабельності, що належить бути в президента.


14 стор.

u З ЛІТОПИСУ НАШИХ ДНІВ

Полтавська думка №13 (1010) 27 березня 2014 р.

Депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов став єдиним, хто пішов проти Путіна к відомо, єдиним депутатом Я Державної Думи Російської Федерації, який голосував проти приєднання Криму до складу Російської Федерації, став Ілля Пономарьов. На своїй сторінці в Інтернеті він пояснив свою громадянську і політичну позицію: “Кращі наміри привели нас до великої політичної помилки: голосую проти війни. Підсумки голосування про приєднання Криму: за - 445, утрималися - 0, проти - 1. Я. Поясню свою позицію. Сьогодні Росія зробила велику помилку, яка може виявитися трагічною для братніх народів - російського і українського, а також для всієї ідеї слов’янської єдності, та й що там говорити - для всієї системи світових взаємин. Для мене немає жодних сумнівів в устремлінні більшості жителів Криму і більшості жителів Росії. Але, приймаючи будь-які рішення в галузі зовнішньої політики, ми повинні діяти обачно і виважено. Ми повинні пам’ятати, що будь-яка влада, будь-які особи і

будь-які партії приходять і йдуть. І в Росії, і в Україні, і в Криму. Наша історія почалася не вчора і не завтра закінчиться. І розплачуватися за скоєні зараз помилки доведеться майбутнім поколінням. Тому поспішати - контрпродуктивно з точки зору тих цілей, які ми хочемо досягти. Зараз головне завдання - зберегти мир і не допустити кровопролиття, не допустити розриву між російським і українським народами, на грань якого нас привели поспішні і непродумані дії як з боку російських, так і українських політиків. Наше керівництво спочатку підтримувало натурального шахрая і злодія в якості лідера України і тим самим налаштувало проти себе величезну кількість простих мешканців Києва, які, як справедливо зазначає Путін, не хочуть ніяких націоналістів і не збираються що-небудь ділити з Росією. Вони просто хочуть позбутися олігархату і силовиків - точно таких же, як і в Росії. І які точно також ви-

тягли всі соки з національної економіки, довівши її до ручки. Українці, як і ми, хочуть справедливих судів, пенсій, тарифів ЖКГ, доступного житла, нормальних доріг. У 1994 році уряд Єльцина уклав з урядом України угоду - ми відмовляємося від територіальних претензій на Крим, а Україна відмовляється від ядерної зброї. Недалекоглядну угоду, але тим не менше ми дали слово. Україна свою частину договору виконала, ми ж її, виходить, банально обдурили. І наша велика країна, яка завжди на міжнародній арені виглядала як захисник правди і справедливості, стає зараз банальним агресором. У мене викликає глибокий жаль, що хоча величезна кількість професіоналів у владі, дипломатів, працівників силових структур розуміють поспішність сьогоднішнього рішення і неправильність обраної процедури, вони бояться чесно висловити свою думку. У Думі взагалі вирішили не обговорювати цей найважливіший

і доленосний політичний крок. Це теж показник нездоров’я нашої політичної системи. Найближчим часом я особисто докладатиму всіх зусиль, щоб не допустити зіткнень між Росією і Україною і закликаю всіх колег зробити те ж саме. Майбутнє покаже, хто був правий. Хай живе вільна Росія! Хай живе вільна Україна! Хай живе вільний Крим! Хай живе непорушний Союз наших народів!”.

Небезпека війни зростає: агресор хоче відірвати від України ще 6 областей ебезпека початку війни Росії Н з Україною зростає, заявив виконувач обов’язків міністра закордонних справ Андрій Дещиця: “Ми не знаємо, що на думці у Путіна і яке буде його рішення. Тому становище стало ще більш вибухонебезпечним, ніж минулого тижня”, - сказав він в ефірі американського телеканалу ABC News. Якщо російські війська вторгнуться в Україну, “нам буде важко просити людей, українців, не відповідати на таке воєнне вторгнення”, сказав керівник МЗС. А колишній перший заступник начальника Генерального штабу армії Збройних сил України адмірал Ігор Кабаненко вважає, що захоплення України - справа неминуча: “Все це вже запуще-

u ОРДА но. До наших кордонів наближена стратегічна авіація РФ. Створені наступальні угрупування з двох армій біля наших східних кордонів. Повітрянодесантні війська РФ підготовлені до проведення повітрянодесантної операції на глибину до 500 км. Зосереджена російська авіація в Білорусі. Готується 14 армія в Придністров’ї. Це величезні сили, на які щодня витрачаються мільярди доларів. Просто пограти з нами? РФ готується до вторгнення”, - підкреслив Кабаненко. За словами політолога Костянтина Матвієнка, зони нестабільності, що виникають в Україні, збігаються з місцями розта-

шування наших військово-промислових підприємств, це - Миколаїв, Одеса, Харків, Донецьк, Луганськ. Путін хоче перехопити українські заводи. “Але агресія Росії наростатиме не лише на півдні та сході країни, а й у Києві. Використовуватимуть усю бандитську палітру - розгойдуватимуть ситуацію, вводитимуть війська так званої самооборони, влаштовуватимуть теракти, викрадатимуть людей. Нам не треба будувати відносин із Росією. Навпаки: потрібно закривати їх по всіх напрямках. І прагнути спиратися на збройні сили НАТО. Росію можна придушити тільки силою”, - говорить Матвієнко. Політтехнолог Денис Богуш упевнений: “Росія намагатиметь-

ся далі “відривати” шматки України. Зараз на виїзді з Донецька на постах ДАІ стоять невідомі, в області працюють спецгрупи Росії. Проходять проросійські мітинги. Щоб змінити ситуацію в регіоні, достатньо 20 відсотків прихильників. На сході росіяни їх мають. Навіть мої знайомі говорять: Україна їм не подобається, вона нічого не дала. Мовляв, російські родичі вже купили три машини, а ми тут злидарюємо. Причому це каже молодь. Якщо наша влада й далі нічого не робитиме, щомісяця відтяпуватимуть по області. У планах - шість. Їм потрібен підхід до Криму - це Херсонщина. Ще хочуть узяти Донецьку, Луганську, Харківську області. З Миколаївською та Одеською поки що не дуже виходить”.

Що потрібно мати при собі на випадок війни? кстрена (надзвичайна) валіза - це узагальЕ нене визначення базового набору речей, необхідного кожній цивільній людині, щоб вижити в будь-якій екстремальній ситуації. Екстрена валіза, як правило, це укомплектований рюкзак об’ємом від 30 і більше літрів, що містить необхідний індивідуальний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, інструментів, засобів індивідуального захисту та продуктів харчування. Всі речі в екстреній валізі є новими (періодично поновлюваними) і не використовуються власником у повсякденному житті. Цивільна екстрена валіза призначена для максимально швидкої евакуації із зони надзвичайної події у випадку землетрусу, повені, пожежі, загостреної криміногенної обстановки, епіцентру військових дій і т.д. Думаємо, що сьогодні екстрена валіза повинна бути в кожній родині. Та для початку мусимо визначитися з самою “валізою”. На наш погляд, в даному випадку зручніше використовувати невеликий рюкзак. Чому рюкзак, а не сумку? Уявіть ситуацію, в якій вам доведеться йти пішки, а не їхати на машині. Наприклад, всюди затори, і треба терміново евакуюватися пішки. Накинули рюкзак і пішли. З сумкою проблематичніше тягати незручно. Тепер кілька слів про укладання рюкзака. Як невеликі, так і експедиційні рюкзаки треба укладати не за принципом “важке - вниз”, а розподіляти вантаж рівномірно. Укладайте рюкзак так, щоб можна було швидко і без ускладнень знайти потрібну річ. Добре, якщо рюкзак укомплектований спеціальною накидкою від дощу. Так само варто відзначити, що перевагу треба віддавати рюкзаку, який зручно розташовується на спині, не сковує рухів і не розійдеться по швах у перші 30 хвилин. Розглянемо тепер більш детально, які комплекти речей і продуктів першої необхідності вам необхідно буде зібрати. Список частково заснований на рекомендаціях Нью-Йоркської служби з надзвичайних ситуацій. Можливо, у вашій місцевості і для вашої родини його доведеться скоротити або, навпаки, розширити. Наприклад, у літніх людей, інвалідів та дітей є особливі потреби. Отже, на випадок екстреної

u РЕАЛЬНА ІНСТРУКЦІЯ евакуації радимо мати напоготові міцний і зручний рюкзак з найнеобхіднішим. У нього рекомендується покласти наступне: 1. Копії важливих документів у водонепроникній упаковці. Заздалегідь зробіть копії всіх важливих документів - паспорта, автомобільних прав, документів на нерухомість тощо. Документи треба укладати так, щоб у разі необхідності їх можна було швидко дістати. Не завадить також серед документів тримати кілька фотографій рідних і близьких. 2. Кредитні картки і готівку. Нехай у вас буде невеликий запас грошей. 3. Дублікати ключів від будинку і машини. 4. Карту місцевості, а також інформацію про спосіб зв’язку і умовлене місце зустрічі вашої родини. 5. Засоби зв’язку та інформації: невеликий радіоприймач з можливістю прийому в УКХ- і FM-діапазоні. Зараз є недорогі приймачі з динамомашиною і акумулятором. Дозволить бути в курсі ситуації. Запасні батарейки до радіоприймача. Можна взяти мобільний телефон із зарядним пристроєм. 6. Ліхтарик (краще кілька) і запасні батарейки до нього. 7. Компас, годинник (перевагу віддавайте водонепроникним). 8. Мультитул - багатофункціональний інструмент у вигляді складних пасатижів з порожнистими ручками, в яких заховані додаткові інструменти (лезо ножа, шило, пилка, викрутка, ножиці і т.п.). 9. Ніж, топірець. 10. Сигнальні засоби (свисток, фальшфеєр тощо). 11. Мінімум п’ять пакетів для сміття об’ємом 120 літрів. 12. Рулон широкого скотчу. 13. Шнур синтетичний, товщиною 4-5 мм і довжиною хоча б 20 м. 14. Блокнот і олівець. 15. Нитки і голки. 16. Аптечку першої допомоги. В описі будьякої екстреної валізи значне місце відводиться медикаментам. Майже завжди їх більше, ніж у

стандартній автомобільній аптечці. Воно й зрозуміло: мається на увазі, що допомога може бути надана не тільки собі, а й оточуючим. В аптечці: - Бинти, лейкопластир, вата, йод; - “Активоване вугілля” (для інтоксикації); - “Парацетамол” (жарознижувальний засіб); - “Пенталгін” (знеболююче); - “Супрастин” (від алергії); - “Іммодіум” (від діареї); - “Фталазол” (від шлункових інфекцій); - “Альбуцид” (очні краплі). 17. Одяг: комплект нижньої білизни (2 пари), шкарпетки бавовняні (2 пари) і вовняні, запасні штани, сорочка, плащ-дощовик, в’язана шапочка, рукавички, шарф (може знадобитися в найнесподіваніших ситуаціях). Зручне, надійне взуття. 18. Міні-намет, поліуретановий килимок, спальник (якщо дозволяє місце). 19. Засоби гігієни: зубна щітка і паста, невеликий шматок мила, рушник, туалетний папір, кілька упаковок одноразових сухих серветок, кілька носових хусток, вологі серветки. Жінкам - засоби інтимної гігієни. 20. Посуд: казанок, фляга, ложка, горнятко (краще металеве на 0,5 л), розкладний стаканчик. 21. Сірники (бажано туристичні), запальничка. 22. Запас їжі на кілька днів - все, що можна їсти без попередньої обробки і не займає багато місця, довго зберігається: - запас питної води на 1-2 дні, який треба періодично оновлювати (вода не повинна бути застояною); - висококалорійні солодощі: кілька батончиків “Snickers” (використовуються як джерело живлення і енергії, що має малу вагу), жменя льодяників; - набір продуктів: кілька банок тушонки, галети (наприклад, крекер), суп-пакети, м’ясні та рибні консерви. Якщо дозволяє місце: крупа перлова, гречана, рис довгозернистий, пшоно, макарони, сухі овочеві напівфабрикати. (proternopil.te.ua).

u ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ 31 березня 75 років від дня смерті С.О.Єфремова (1876-1939), укр. літературознавця, публіциста, громадсько-політичного діяча; незаконно репресованого; помер у політізоляторі в’язниці. 1901 - Створено перший автомобіль “Мерседес”. 1955 - Радянський Союз прийняв рішення повернути Східній Німеччині скарби Дрезденської галереї, вивезені до СРСР під час Другої світової війни. 1 квітня 205 років від дня народження М.В.Гоголя (1809-1852), українського письменника, уродженця Полтавщини. 90 років від дня народження О.Є.Сидорова (1924-2001), укр. живописця. 1875 - Англійська “Таймс” стала першою у світі газетою, що опублікувала тижневий прогноз погоди. 1991 - Розпався Варшавський Договір. 2 квітня Цього місяця минає 520 років від часу смерті Юрія Дрогобича (бл. 1450-1494), укр. вченогоенциклопедиста, астронома, астролога, математика; першого з відомих нам доктора медицини, гуманіста, ректора Болонського університету. 1982 - Аргентинські війська зайняли Фолклендські острови, початок війни з Англією. 3 квітня 1932 - Наш земляк хірург Юрій Вороний (народився у Полтавській губернії 1895 р.) здійснив у Херсоні першу в світі пересадку нирки людині. 1940 - У лісі біля Катині агенти НКВС почали масові розстріли поляків. 1990 - Над Львівською ратушею вперше в Україні офіційно підняли синьо-жовтий прапор. 4 квітня 30 років від дня смерті О.К.Антонова (1906-1984), укр. авіаконструктора. 1500 - Португальський мореплавець Педру Кабрал відкрив Бразилію, прийнявши її за острів. 1949 - Створено блок НАТО. 1970 - У Магдебурзі офіцери КДБ таємно спалили і викинули в річку останки Гітлера. 1998 - У Донецьку від вибуху на шахті ім. Скочинського загинули 63 шахтарі. 5 квітня 1923 - Лорд Карнарвон, який знайшов могилу Тутанхамона, раптово помер від невідомої хвороби. 1942 - Радянське командування віддало наказ про підготовку наступу на радянсько-німецькому фронті. 1961 - Президент США Кеннеді санкціонував початок військової операції проти Куби. 6 квітня День геолога. 110 років від дня народження Я.І.Стешенка (1904-1939), укр. бібліографа. 1748 - Виявлено руїни Помпеї (Італія). 1818 - У Парижі барон Карл Дедрез продемонстрував перший велосипед. «Полтавська Думка-2000». Обласна щотижнева газета. Передплатний індекс 22190. Свідоцтво про реєстрацію ПЛ №351 від 26.10.1999р. Засновник, видавець і головний редактор Олександр КУЛИК è Контактна адреса: 36003, м.Полтава, вул.Чорновола, 2-б, к.213. Тел./факс 60-63-43, 615-243. è E-mail: _riopoltava@gmail.com Віддруковано у “АСМІ” Замовлення № 7555 Тираж у березні — 25917 è За точність викладених у публікаціях фактів, цитат, імен відповідають автори, а в рекламній інформації — рекламодавець. è Газета не веде листування з читачами, рукописи не повертає і не рецензує, залишає за собою право редагувати схвалені до друку матеріали, не завжди поділяючи точку зору автора. è Матеріали з позначкою К друкуються на комерційних умовах. è В газеті використано інформації сайтів: www.regionnews.poltava.ua; www.dds.com.ua; www.vz.kiev.ua; www.pravda.com.ua.


u СПОРТКУР’ЄР

15 стор. Полтавська думка №13 (1010) 27 березня 2014 р.

Нудна нічия “Ворскли” У

черговому матчі чемпіонату України з футболу 23 березня “Ворскла” у Луцьку зіграла внічию з “Волинню” - 0:0. Це була маловидовищна гра, особливо з боку полтавської команди, котра протягом 90 хвилин завдала лише пару ударів по воротах суперників. М’яч не тримався у полтавців, комбінаційна гра не виходила, у багатьох ігрових моментах полтавці програвали волинянам. Від поразки, можливо, навіть з великим рахунком “Ворсклу” врятував її воротар Непогодов, який своїми бездоганними діями на останньому рубежі виправляв усі помилки своїх товаришів по команді. Головний тренер “Ворскли” Василь Сачко так прокоментував нічию в

Луцьку: “Гра показала, що “Волинь” є пристойною командою, фізично сильною, вона не дала нам сьогодні грати у свою гру. На жаль, “Ворскла” боролася і з “Волинню”, і з полем луцького стадіону. У нас не виходило взяти під контроль гру, тому що м’яч “дріботів”, і футболісти через це нервували. Можна сказати, що Ворскла сьогодні скоріше заробила очко, аніж втратила два. Десь нам пощастило. “Волинь” створила багато моментів, а ми від своєї команди чекали більшого”. Інші матчі 22 туру: “Шахтар”-”Дніпро”-0:2, “Чорноморець”-”Таврія”-0:0, “Динамо”-”Металург”З-4:0, “Зоря””Металург”Д-0:4, “Говерла”-”Карпати”1:0. Наступний матч “Ворскла” проведе у Полтаві 29 березня - з “Говерлою”.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Клуб

І

“Шахтар” “Динамо” “Дніпро” “Металіст” “Чорноморець” “Металург” Д “Ворскла” “Зоря” “Волинь” “Карпати” “Севастополь” “Іллічівець” “Говерла” “Таврія” “Металург” З

19 19 18 17 18 19 19 19 19 18 18 18 19 19 19

В Н П 13 12 11 9 9 7 6 6 6 4 5 5 5 2 1

2 3 5 7 6 6 9 7 6 7 4 3 3 3 5

М

4 41:16 4 40:20 2 35:18 1 31:15 3 18:11 6 31:31 4 26:27 6 21:21 7 18:26 7 18:24 9 19:33 10 15:21 11 16:27 14 13:32 13 16:36

О 41 39 38 34 33 27 27 25 24 19 19 18 18 9 8

Будьте пильні: у Решетилівці ходять “весняні пічники”

и ще не відімкнули вдома газове опалення, В а до вас уже навідалися так звані “весняні пічники” з пропозицією підписати акти, щоб,

мовляв, краще гріло сонце. І ви, нічого не розуміючи, не просто підписуєте, а ще й платите за це гроші. А платити не треба, а “весняних пічників” гнати в три шиї. Чому? Згідно з “Правилами безпеки систем газопостачання України” (пункт 4.5.23), періодичній перевірці і прочищенню підлягають: димові канали опалювальних печей, ємкісних водонагрівачів для опалювання і опалювальних котлів, які працюють сезонно - не рідше одного разу на рік (перед початком опалювального сезону). А ті, що працюють цілий рік (це водогрійна колонка і двоконтурний котел) - 2 рази на рік (навесні і восени). А решта приладів - котли КЧМ, КСТ, АОГВ і АГВ, пічне обладнання - раз на рік. Саме ці котли і пічне обладнання стоять у сільських хатах, а водогрійних колонок там одиниці, водопроводу немає. Люди взимку купаються в ночвах, економлячи газ, підтоплюють дровами. Тобто, “весняним пічникам” сьогодні у селах немає чого перевіряти і збирати з селян гроші. Знаючи це, зловмисники все одно не раз, а двічі на рік приходять у такі оселі і перевіряють. Звісно, не безплатно. Женіть таких з хати! Знайте, що перераховані вище марки котлів та пічне обладнання підлягають перевірці спеціалістом лише ОДИН РАЗ на рік. При цьому складається акт пе-

ОГОЛОШЕННЯ

u

ПРОДАМ öНовий в’язальний апарат “Чернівчанка” за 250 грн. Тел. (050)750-73-09. öМарки колекціонерам. Гашені і негашені. Різні теми. Тел. (099)606-86-68. öГазифікований будинок в с.Фрунзівка Решетилівського р-ну. 2 сараї, гараж, колодязь, нові пластикові вікна, телефон. Земля приватизована - 1 га, молодий сад. Ціна договірна. Тел. (098)0616976, 77-24-09. öДобротний будинок (колишня початкова школа) у с. Мале Ладижине Полтавського р-ну. 24 км у бік Харкова, зручне сполучення. Зем. ділянка 0,43 га приватиз., є сад, гараж, сарай. Буд. 92 кв. м. + заскл. веранда 26 м. Стіни - шлакобетон, обклад. цеглою, висота стелі - 2,8 м. Опалення пічне, є можливість установити автономний котел або підвести газ. У буд. вода, каналізація. Тел. 098 709-8901, 066 170-10-88, 65-17-45. öСкло різнокольорове (4 мм, приблизно 20 кв. м) для виготовлення художніх вітражів. Ціна - 45 грн. за кв. м. Тел. 5436-51. öГусенят Легерт миргородські домашні. Тел. 099-005-35-42. öШпон метовий різнокольоровий для інкрустації художніх дерев’яних виробів. Ціна - 20 грн. за кв. м. Тел. 54-3651. öМастику “Эдельвакс” за доглядом паркету, лакованими меблями (тюб. на 40-50 кв. м). Виробництво - Німеччина. Ціна - 18 грн. за 1 тюб. 54-36-51. öВерстат деревообробний багатоопераційний. Рейсмус - 260 мм. Двигун - 1,5 кв. 54-36-51. öЗарядний та пуско-зарядний пристрій для авто, бочку та каністри металеві під ПММ, буржуйку для гаража. Тел. 0-

u

ревірки у двох екземплярах - один для вас, а другий - для газового господарства. І ще одне - будьте уважні при складанні акта. У ньому повинно обов’язково бути вказано: марка вашого котла, матеріал, з якого зроблений димохід і розміри його отвору, перераховані усі газові прилади, що є у вашому житловому будинку, літній кухні чи флігелі. Чому зловмисники підсовують вам на підпис акт без таких записів? А тому, що вони добре знають, що ваш котел і пічне опалення підлягають перевірці лише один раз. А пічник-зловмисник прийшов до вас вдруге протягом року і вдруге взяв з вас гроші. Це є порушення з його боку. А якщо він не вказує в акті наявного у вас газового обладнання, то, в разі перевірки його роботи службами контролю, він таким чином може уникнути покарання. Адже можна буде думати, що він двічі у рік зайшов в оселю, де є водогрійна колонка і двоконтурний котел, що справді потребують дворазової на рік перевірки. Тобто пустопорожній акт (лише з вашим прізвищем та підписом пічника) захищає його від відповідальності за взяті ним з вас гроші за послугу, не передбачену “Правилами безпеки систем газопостачання України”. Шановні мешканці полтавських сіл! Знайте про це і не давайте себе обдурювати “газовим” злодіям, які двічі на рік вимагають з вас гроші, при цьому залякуючи, що відріжуть газ.

u ДИМАР

ОГОЛОШЕННЯ

50-966-03-10. öПлиту газову в-ва Румунії (аналог польської) в гарному стані. Газову колонку б/в польську та львівську. Тел. 0-50966-03-10. öВулики-лежаки, бідони під мед, молочні та бджолярські, ємності циліндричні нові з харчової н/ж, на 20, 30, 40, 50, 100 та 150 л. Тел. 0-50-966-03-10. öЗапчастини до ВАЗ2101-06 та “Москвича”. Тел. 066-790-53-17, 067988-62-77. öНовосанжарський район, с. Бабенкове, садову ділянку 0,09 га, садовий будинок 6х5 м, сад, вода, світло, 7 хв. ходу від зупинки. Ціна договірна. Тел. 53-3789. öПриватизовану з/д 0,27 га з житловим будинком і спорудами, газ, колодязь - у Диканьці. Тел. 067-83-07-149, 098-2136-192. öХату 6х7м, з/д 36 сот., сад 13 сот., огород, сінокос, з/д під забудову 9 сот., огор. шифер, мет. ворота. Центр села, магазин, лаборат., школа, бібл., зуп. Аеропорт. Тел. 099-569-42-46. öА/ц трубу 0,15х4м, за 150 грн. Тел. 099-569-42-46. öЗем. ділянку 0,15 га, чорнозем, Нові Санжари, Лелюхівка, 300 м автотраса Полтава-Кременчук, центр села, асфальт, газопровід, можна під забудову. Тел. 099-968-89-06, 097-307-08-55. öШвейну машинку ручну “Подольська”, 1964 р.в., 099-789-31-91. öПередпокій “Радуга”, стінку “Василина”, б/в, у гарному стані. Тел. 095-90312-85. öАвтогуму зимову Nokia W79TM (M+S) 165x70 R13. 1 шт. Ціна договірна. Тел. 066-796-95-08, 098-679-25-80. öПриватизовану з/д 0,12 га, недобу-

u

ОГОЛОШЕННЯ u

дова, свердловина, ел. мережа, плодові дерева, с. Клюшники, Полтавський р-н, Микільска сільрада. Тел. 066-934-85-95, 2-01-13. öАвто ВАЗ-2102 червоного кольору 1983 р. - 20000 грн. та “Фіат” 1983 р. 10000 грн. Тел. 050-957-55-78, 53-99-97. öБудинок у с. Соснівка Шишацького р-ну Полтавської обл.. Сарай, колодязь, ліс, грибні місця, озера, залізничне і автобусне сполучення. Ціна договірна. Тел. 096-960-77-17. ІНШЕ öСантехроботи: заміна, монтаж, ремонт систем водопроводу, каналізації, опалення; встановлення сантехприладів, лічильників води. Підключення пральних машин. Тел. 58-87-90, 095-883-19-25. öБудівельник шукає роботу: вантажна, демонтажна, стяжка, бетон. Будь-яка фізична. Тел. 095-340-69-54. öШукаю роботу зварювальника,

099-789-31-91. öСамотня жінка з 4-ма дітьми опинилася у складній житєвій ситуації. Шукає житло в подарунок чи на виплату. Буде вдячна за будь-яку допомогу. Тел.: 099-4236162. öПотрібно спиляти стрункий дуб (d 80 см). Поруч будинок. Розрахунок - спиляна деревина. Тел. 58-87-90, 095-88319-25. öДевушка ищет спутника жизни для серьезных отношений. Возраст значения не имеет. Пишите: 38734, с. Божковское, НВК-65, Полтавский район, Полтавская область, 4 отр. öЧоловік 50 р., високий, без ш/з познайомиться з жінкою до 45 р. Тел. 099-771-57-89. öЦуценята 2-місячні, чарівні - у гаражному кооперативі. Віддамо безкоштовно. Тел. 050-932-60-39.

РЕКЛАМА

КУПЛЮ

ОБМІНЯЮ

ІНШЕ

Тут може бути ВАША реклама! Текст оголошення впишіть у купон друкованими літерами та надішліть вирізаний купон на адресу редакції: вул. Чорновола,2-б, к.213,м.Полтава, 36003. У тексті вкажіть телефон або адресу для контакту.

Телефонуйте: 066-223-22-86

(у газеті не друкується) Прізвище, ініціали __________________________________________________ Адреса ________________________________________ Телефон ____________________________________

СМАЧНОГО! Солянка овочева u

4 картоплини, 5 квашених огірків, 3 цибулини, 1 морквина, 0,5 банки чорних маслин, 0,5 лимона, 3 ст.л. томатного соусу, 1,5 л води, 1 ст.л. цукру, січена зелень, сіль, перець, олія. Огірки порізати соломкою, цибулю дрібними кубиками, картоплю - крупними, а моркву натерти на крупній тертці. В олії обсмажити моркву з цибулею,

ОВЕН Доведеться навчитися говорити “Ні” оточуючим і самим собі. Будьте обережні зі своїми планами, краще не беріть участі в розборах “польотів” на роботі. Цілком можливо, що ви піддастеся критиці з боку колег. В особистих стосунках бажано проявити мистецтво дипломатії, і для вас настане повна гармонія. ТЕЛЕЦЬ Зверніть увагу на знаки, які посилає доля. Відкладіть на певний час глобальні плани. У сімейних стосунках варто більше довіряти своїм близьким. Якщо розказана вам історія здається неправдоподібною, це ще не означає, що вам брешуть. БЛИЗНЮКИ Будете налаштовані до оточуючих дуже критично, будь-яка дрібниця не пройде непоміченою повз ваш чіпкий погляд. Пам’ятайте, що не про все варто говорити вголос. Гороскоп попереджає про можливі проблеми, пов’язані з вашою нестриманістю. РАК Жити за розкладом для Раків завжди важко, але нині вам належить подолати себе і йти до чітко наміченої мети. Краще заручитися підтримкою близьких і колег, тоді досягти її буде легше. Не дозволяйте стороннім втручатися у ваше життя, добрі поради можуть призвести до плачевних результатів. ЛЕВ Перед вами відкриються всі карти: нарешті дізнаєтеся, хто в минулому завадив вам добитися поставленої мети. Будуючи плани на майбутнє, не покладайтеся на друзів і колег, навіть їх щира допомога може призвести до небажаних наслідків. ДІВА Ретельно продумані плани доведеться різко переглянути. На якийсь час ниточки долі підуть з ваших рук, але, швидко зорієнтувавшись у новій ситуації, зможете обернути все на свою користь. Особисті стосунки складатимуться вдало, але не поспішайте ділитися своїм щастям, насолоджуйтеся своїми почуттями вдвох. ТЕРЕЗИ Перш ніж висловлювати свою думку, слід все добре продумати. Критичні висловлювання взагалі слід тримати при собі. Все робити разом зі своєю другою половинкою буде непросто, але тим ціннішими будуть години, проведені за спільною справою. СКОРПІОН Перш ніж робити якісь висновки, прислухайтеся до порад оточуючих, можливо, вони бачать те, що не помічаєте ви. З’явиться достатньо терпіння, щоб довести до кінця розпочату колись справу. Пливучи за течією, ризикуєте опинитися в ситуації, коли близькі не радитимуться з вами, а просто ставитимуть перед фактом. СТРІЛЕЦЬ Варто уникати конфліктів і неоднозначних ситуацій. Не намагайтесь у розмовах залишати останнє слово за собою. Не пускайте справи на самоплив, інакше пізніше доведеться до них повернутися, або робити все заново. КОЗЕРІГ Не поспішайте з прийняттям рішень, бо обставини можуть скластися так, що ви повністю зміните свою думку. Якщо захочете щось змінити в житті, гороскоп радить приймати жорсткіші рішення. Бажаючи змінити роботу, шукайте нову в абсолютно іншій галузі. ВОДОЛІЙ Для Водоліїв, які хочуть перемогти свої страхи і комплекси - це найвдаліший час. Головне, подолавши перешкоди, не розслабляйтеся, а продовжуйте далі працювати над собою. Збираючись у подорож, вибирайте вже знайомі місця. РИБИ Варто згадати про минулі грандіозні плани і спробувати знову втілити їх у життя. Можливо, новий досвід допоможе зробити те, що не вийшло раніше. У пошуках додаткового заробітку беріться тільки за знайому роботу. У будь-які стосунки додавайте ложку розрахунку і не дозволяйте нікому втручатися у ваше життя.

Місячний календар на тиждень

Купон для БЕЗПЛАТНОГО оголошення ПРОДАМ

31 березня — 6 квітня

додати огірки і томатний соус і тушкувати на маленькому вогні 5 хв. Воду довести до кипіння, додати картоплю і варити протягом 10 хв., додати тушковані овочі, цукор, сіль і перець і варити до готовності. Подавати, притрусивши січеною зеленню і додавши в тарілки по кружальцю лимона і кілька маслин.

Салат з хека з картоплею 400 г хека, 3 картоплини, 1 корінь селери, 1 квашений огірок, 0.5 банки консер-

вованого горошку, 1 цибулина, 200 г майонезу, 1 лавровий лист, 0.5 ч.л. чорного перцю горошком, сіль, перець, зелень. Рибу відварити у підсоленій воді зі спеціями (лавровий лист, чорний перець горошком), охолодити і подрібнити. Картоплю і селеру відварити “у мундирі”, охолодити, почистити і разом з огірком і цибулею порізати кубиками. Змішати картоплю, рибу, селеру, огірок, цибулю, горошок, сіль, перець і майонез. Подавати салат, притрусивши зеленню.

ПОНЕДІЛОК, 31 березня - 2-й місячний день (7:08); 1 фаза; Місяць у Рибах. Саме час для реалізації задуманого, не дозволяйте сумнівам і ліні подолати вас. За будь-яких обставин зберігайте впевненість. День підходить для голодування чи дієти. ВІВТОРОК, 1 квітня - 3-й місячний день (7:33); 1 фаза; Місяць в Овні. Енергетично сильний день. Необхідна як фізична так і розумова активність. Апатія може призвести до неприємностей. Тримайте емоції під контролем, вирішення фінансових питань відкладіть на потім. Є ймовірність загострення хронічних захворювань, небезпека перевантажень. СЕРЕДА, 2 квітня - 4-й місячний день (8:03), 1 фаза, Місяць в Овні. Проявіть ініціативу, активно спілкуйтесь. Якісь зміни малоймовірні, тому на варто напружуватись і наздоганяти, бо життєвої енергії і так недостатньо. Не завадить деякий час провести на природі. ЧЕТВЕР, 3 квітня - 5-й місячний день (8:37), 1 фаза; Місяць у Тельці. Нові справи розпочинати не бажано, результати можуть бути непередбачувані. Потрібно будувати плани на майбутнє і відстоювати свої інтереси. Романтичні знайомства будуть вдалими. Не перевантажуйте голосові зв’язки, не видаляйте зуби. П’ЯТНИЦЯ, 4 квітня - 6-й місячний день (9:15), 1 фаза; Місяць у Тельці. День ідеально підходить для спілкування. Діліться своїми переживаннями, але не скаржтесь на життя. Хороший ефект матимуть омолоджувальні та водні процедури. СУБОТА, 5 квітня - 7-й місячний день (10:02), 1 фаза; Місяць у Тельці. День підходить для реалізації добре продуманих планів. Дійте, але даремно не ризикуйте. Намагайтесь бути максимально чесними, найкращі розмови сьогодні - про кохання. НЕДІЛЯ, 6 квітня - 8-й місячний день (10:54), 1 фаза; Місяць у Близнюках. Якщо відчуваєте тремтіння в руках, у вас горять вуха або ви страждаєте від болів у шлунку - це знак того, що ваші задуми несуть у собі негатив, що обернувся проти вас. Не перевантажуйте руки, плечі, не паліть, не видаляйте зуби.


u МОЗАЇКА

16 стор.

Полтавська думка №13 (1010) 27 березня 2014 року пісню на концертах у передконкурсному турі Європою, але, на жаль, не як конкурсну композицію”.

Лісові пожежі можуть поширити чорнобильську радіацію Лісові пожежі мають загрозу розповсюдження радіоактивності від Чорнобильської АЕС, стверджують американські вчені, стаття яких опублікована в науковому журналі Oecologia. Такого висновку вони дійшли, працюючи в рамках програми з вивчення наслідків катастрофи на Чорнобильській і Фукусімській АЕС. Зокрема, дослідники встановили, що радіаційне опромінення вплинуло на бактерії, які займалися розкладанням листя: так, тепер опале листя фактично не розкладається, а лише сохне. На думку вчених, це може призвести до появи повномасштабної лісової пожежі, в результаті якої радіоактивне забруднення зможе отримати подальше розповсюдження.

Австралійський парламент ухвалив рішення вважати крокодила... рибою Парламент Австралії прийняв постанову, яка передбачає вважати крокодилів рибами. Депутати постановили, що продукти, виготовлені з крокодилів, молюски та креветки з точки зору закону підпадають під визначення “рибопродукти”. Таким чином, Австралія зможе поширити на тварин норми санітарного та експортного контролю. Чиновників не збентежив той факт, що у крокодила немає зябер, і таким чином він не підходить під визначення “риба”, як його дає словник англійської мови.

Британець заплатив штраф за проїзд по калюжі Марія Яремчук думала відмовитися від “Євробачення” Співачка Марія Яремчук, яка цього року представить Україну на “Євробаченні”, зізналася, що через ситуацію у країні думала відмовитися від участі у конкурсі. “Треба б було поміняти конкурсну пісню, тому що важко виконувати веселі речі, коли таке робиться в країні. На жаль, змінити пісню мені не вдалося, правила конкурсу подібні речі забороняють”. Яремчук зауважила, що має пісню, наче послану з небес: “Вона відображає те, що сталося в нашій країні. У ній немає політики і в ній є віра. Це пісня-сповідь. Я співатиму цю

Суд Великобританії засудив автомобіліста до позбавлення прав і штрафу 500 фунтів стерлінгів за проїзд… по калюжі. Таке серйозне покарання 22-річний житель Колчестера Семюел Лис понесе за те, що на своєму Volkswagen Polo занадто швидко проїхав по калюжі і оббризкав пішоходів - матір з двома дітьми. Свідком події став поліцейський Марк Херкуліс, який затримав порушника. За його словами, водій навіть не намагався загальмувати або об’їхати калюжу, а після того, що сталося, спробував сховатися.

Архітектори Нью-Йорка запропонували створювати острови зі сміття Оригінальну ідею з утилізації мільйонів тонн твердих побутових відходів розробили

архітектори Еван Ерлебахер і Андре Гуімонд. Щоб частково розвантажити переповнені міські звалища і сміттєспалювальні заводи, вони запропонували створювати зі сміття насипні компостні острови. Суть грандіозного екологічного проекту полягає в наступному: зібране у Нью-Йорку сміття замість звалищ транспортують у спеціальні прибережні пункти переробки і піддають процедурі компостування. Згодом воно перетворюється на збагачений нутрієнтами грунт. Завдяки штучним островам кількість сміття скоротиться майже на третину - приблизно на 4 млн тонн на рік.

У породіллі забули в животі стопку серветок Медикам районної лікарні Гудермеса (Росія) пред’явили звинувачення в нанесенні шкоди здоров’ю з необережності. Лікарі, проводячи кесарів розтин одній зі своїх пацієнток, залишили в животі жінки сторонні предмети. Коли 30-річну жінку виписали додому, її стан раптом погіршився, піднялися температура, артеріальний тиск. Молода мама стала звертатися до медиків, кілька разів лікувалася в стаціонарі, але діагноз їй так і не поставили. Жінці різко стало зле, і лікарі швидкої привезли її до лікарні Ставрополя. Там їй зробили порожнинну операцію і знайшли в животі пацієнтки кілька марлевих серветок, видалили з черевної порожнини і гнійну рідину. Порушено кримінальну справу.

На Гаїті посуха знищила посіви Як зазначив П’єр Гері Мар’ї з Національного агентства продовольчої безпеки, восьмимісячна посуха знищила в країні посіви і худобу. Сільському господарству потрібно близько шести місяців, щоб відновитися. У зв’язку з катастрофічною ситуацією урядовці планують роздавати насіння фермерам і постачати всіх їжею. При цьому в деяких школах уже немає води, щоб приготувати їжу, в інших немає ні їжі, ні води.

Суд у Мумбаї дав чотирьом ґвалтівникам довічний термін Четверо чоловіків пробудуть у в’язниці все життя за рішенням суду в Мумбаї (Індія) - обвинувачених визнали винними в зґвалтуванні 18-річної співробітниці колл-центру в липні 2013 р. Троє із засуджених до того ж звинувачені в нападі на журналістку на території занедбаної текстильної фабрики, де дівчина перебувала за завданням редакції. За словами експертів, суд над цією групою гвалтівників став однією з найшвидших слідчих процедур серед усіх справ про сексуальне насильство в Індії.

u СМІХОТЕРАПІЯ

Від чого помер Путін?

u ПОГОДА етеорологи попереджають, що М найближчим часом на Полтавщині очікуються нічні заморозки і

Відповіді на сканворд у №12

зниження денної температури повітря. 27 березня очікується тепла погода, але вже 28-го на Полтавщину проб’ється циклон з півночі і принесе поступове зниження температури, яка вже в неділю, 30 березня, може становити до мінус 5 градусів уночі і лише 5-7 градусів тепла вдень. Протягом найближчих п’яти

РЕКЛАМА

днів також очікуються різкі стрибки атмосферного тиску, максимальний показник якого становитиме 757, а мінімальний - 740 мм р.ст. Суттєвих опадів не передбачається, але можливі короткочасні дощі і навіть сніг. У прогнозі на перспективу синоптики також попереджають наших земляків, що й у перших числах квітня на Полтавщині можливі нічні заморозки.

Дізнавшись, що до кордонів України підходить військова техніка РФ, з боку України почали підтягуватися приймальники металобрухту. ☺ ☺ ☺ Коханка Путіна розмовляє з подругою: - Я попросила крем, а він почув Крим. Не смію попросити коляску. ☺ ☺ ☺ Путін визнав незалежність Криму. Тепер від жителів Криму нічого не залежить. ☺ ☺ ☺ - Чому ви запізнилися на роботу? - Пізно вийшов з дому. - А раніше не можна було вийти? - Уже пізно було раніше виходити. ☺ ☺ ☺ Дружина - чоловікові: - Бачиш цю людину нa фотогрaфії? - Бачу. - О 6-й вечора забереш її з дитячого садочка. ☺ ☺ ☺ Оголошення: “Куплю БТР, можна б/в, для поїздок з сім’єю на море в Крим”. ☺ ☺ ☺ Багатим в Україні стає той, хто краде у держави швидше, ніж вона в нього! ☺ ☺ ☺ Наші люди настільки чуйні, що на запитання водія: “Кому здачу з 500 гривень?” - відгукнулось півмаршрутки. ☺ ☺ ☺ - Лікарю, в мене щось болить. - Ось вам якась таблетка. ☺ ☺ ☺ Іноді варто послати людину подалі, щоб вона знайшла свою дорогу в житті. ☺ ☺ ☺ - Куме, ви чули: Путін помер! - А чого? - Банальна смерть: подавився Україною. ☺ ☺ ☺ Ось вам заспокійливе... А оце - патрони до нього. Зібрав для читачів “Полтавської думки” Василь Рудаков з вул. Сінної у Полтаві.

u НАТУРПРОДУКТ

За 5 років імпорт сала в Україну зріс на 30% Протягом 2013 року в Україну було завезено 44,4 тис т сала, що на 30% більше, ніж п’ять років тому. Про це повідомили в асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”. За повідомленням, минулого року виробництво свинини в Україні зросло на 9,1%. Але таке збільшення виробництва свинини не сприяло зниженню імпорту сала. Протягом 2013 року в Україну було імпортовано 44,4 тис т сала, що на 4,2% перевищує показники попереднього, 2012 року. У грошовому виразі імпорт сала становив 67,7 млн дол США. Найбільше сала торік імпортовано з Польщі 62%, а саме 27,7 тис т, і Німеччини - 34% (15,2 тис т). Невеликі партії завозилися також з Голландії, Бельгії, Угорщини та Іспанії.

u ДЕМОГРАФІЯ

Якою незабаром буде кількість населення України? Чисельність населення України станом на 1 лютого 2014 р. становить 45 млн 410,071 тис. Про це повідомляє Державна служба статистики України (Держстат). При цьому, станом на 1 січня 2014 р., чисельність населення України становила 45 млн 426,2 тис. Таким чином, за місяць чисельність населення країни скоротилася приблизно на 16,129 тис. Станом на 1 лютого 2014 р. чисельність міського населення становить 31 млн 329,460 тис., у селах проживає 14 млн 080,611 тис. Природне скорочення населення у січні 2014 р. становить 20 тис. 132 людини. Коефіцієнт природного приросту населення становить -5,2 на тисячу жителів України. А вже незабаром кількість населення України, у зв’язку з кримськими подіями, може скоротитися на кілька мільйонів.

Газета "Полтавська Думка" №13 (1010)  

27 березня 2014 року

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you