Page 1

naše nabídka

www.zelenydrak.cz


NOVINKY

Pu-Show ................................................................................. 75,Směs bílého čaje Show Mee a tmavého čaje Pu Erh. Jedinečná chuťová kombinace těchto dvou zcela svébytných čajů dala vzniknout originálnímu, překvapivě lahodnému nápoji. Nápoj má pozitivní vliv na trávicí soustavu.

Ceylon OP Mevlana ........................................... 59,Velmi kvalitní třída cejlonského vysokohorského černého čaje. Drátkovitý list výrazné citrusové vůně. Nálev nasládlé chuti s lehkými ovocnými tóny.

Assam SFTGFOP I Hajua ........................ 75,Prvotřídní assámský listový černý čaj, list vysoké kvality s velkým podílem zlatavých tipsů, nálev lehce květově nasládlé, lehce pečeně perníčkové, příjemně zemitě natrpklé, přitom však svěží chuti.

Assam TGFOP I Nonaipara .................. 65,Ojedinělá třída assámského černého čaje, jemně lámaný list v různých barvách hnědé. Nálev jemné vyrovnané chuti s příjemně osvěžujícím účinkem.

Darjeeling FTGFOP I Phoobsering ...... 65,Černý čaj velmi dobré třídy pocházející z první darjeelingské sklizně, list vyšší střední kvality s přiměřeným podílem tipsů, květová, příjemně natrpklá osvěžující chuť, zlatavý nálev.

Darjeeling SFTGFOP I Arya ............... 79,Velmi zajímavý zelený čaj z jarní sklizně, list vynikající kvality s menším podílem tipsů. Nálev harmonické, příjemně květově nasládlé, kořeněné chuti s výrazným oříškově nasládlým dozvukem.

|1|


Assam OP Khongea .............................................. 79,Zástupce produkce zeleného čaje z assámského údolí, list velmi dobré kvality, nálev výrazné, decentně natrpklé, lehce nasládlé, tzv. “kovové”, velmi svěží a příjemné chuti.

Sencha Makoto Excelsior.............................. 110,Nejjemnější japonský zelený čaj z proslulé oblasti Makoto jemně kořeněné vůně.

Sencha Fukamushi Yyama............................ 110,Zelený japonský čaj originální chuti byl připraven smícháním lístků čajů Sencha a Gyokuro, které byly v konečné fázi upraveny postupným napařováním, způsobem zvaným Fukamushi. Doba napařování až 60 s.

Nepál Jun Chiyabary.......................................... 110,Vynikající zelený nepálský čaj z oblasti Dhankuta ze zahrad Jun Chiyabari. Tato zahrada se nachází v oblasti Dhankuta, která byla vysazená na přání krále Birendry koncem osmdesátých let minulého století. Pochází z ní většina speciálních a raritních čajů. Nálev má světlezelenou barvu, příjemnou, poměrně jemnou chuť se stopami černého ribízu, malin a horských bylin.

Rize................................................................................................. 59,Turecký černý čaj z oblasti Rize blízko Černého moře má tmavý nálev jemné nasládlé chuti s akcenty koření (skořice, hřebíček) připomínající assámský nebo ruský čaj (avšak bez trpkosti a svíravosti). Dle tureckých zvyklostí se lístky před spařením důkladně prohřejí na pánvičce, a pak se luhují okolo deseti minut. Nálev podáváme v malých skleničkách a dle chuti sladíme.

Vůně jara................................................................................ 59,Složení: směs černých čajů z Ceylonu, jižní Indie a Číny, citronová tráva, kandovaný ananas, kousky jablek, pomerančová kůra, kousky zázvoru, kardamon, kokosové hoblinky, červený rybíz, květ měsíčku lékařského. Příchuť citrónová, ženšenová.

|2|


| ČERNÉ ČAJE INDIE | ASSAM, DARJEELING, DOOARS, NILGIRI

Assam TGFOP I Orangajuli .................. 59,Zahrada Orangajuli je situovaná v největší indické čajové oblasti Assam, nazývána „Země řek a divoké zvěře”. Čaje vypěstované v tomto věhlasném regionu se popíjejí po celém světě. Nálev má sytou barvu a plnou chuť, proto je vyhledávaný jako ideální nápoj pro povzbuzení.

Assam TGFOP I Bokel .................................. 59,Černý čaj z letní sklizně. Plný a značně povzbuzující čaj.

Nilgiri TGFOP I High Grown Sutton 59,Tato oblast je situována v horách Nilgiri v jižní Indii, proslavených jako „Modré hory“ (Blue Mountains). Nálev má jasně rudou barvu s nádechem zlatavě hnědé a je velmi trpký. Díky své svěžesti a řízné chuti je čaj Sutton opravdu unikátní.

Darjeeling Sivitar FTGFOP I ............. 59,Čaj s čistými, dobře vypadajícími černými listy. Chuť čaje je výrazná, jasná a lehká. Barva nálevu je čistá a jasná.

| ČERNÉ ČAJE | CEYLON

Ceylon OP I Pettiagalla ................................. 59,Velice kvalitní černý čaj s jemnou chutí a povzbuzujícími účinky.

| ČERNÉ ČAJE | GRUZIE & RUSKO

Grusinien OP ................................................................. 59,Tradiční výběr a silná chuť.

| ČERNÉ ČAJE | VIETNAM

Vietnam Black OP .................................................. 59,Černý čaj se středně silnou chutí.

|3|


| ČERNÉ ČAJE | PUERH TEA

Čínský Puerh ................................................................... 59,Fermentovaný čaj z Yunnanu, zemitá chuť. S účinkem redukce hmotnosti a odbourávání cholesterolu. Nazýván „Požírač tuků“.

Puerh Pomeranč ........................................................... 59,-

Složení: černý čaj Pu Erh, příchuť pomeranč.

Puerh Brusinka ............................................................ 59,Složení: čaj Pu Erh, bezinky, karotkové vločky, kousky brusinek, příchuť.

| ČERNÉ ČAJE | ČÍNA

China Lapsang Souchong .............................. 59,Složení: černý čaj, silná kouřová chuť.

| ČERNÉ ČAJE | NEPÁL

Nepál FTGFOP I Maloom ....................... 65,Čajové lístky z nepálu s ovocným nádechem a delikátní plnou chutí.

| ČERNÉ ČAJE | INDONÉSIE

Indonésie TGFOP I Cibuni ...................... 59,Indonéské čaje jsou aromatické, plné chuti. Čaje mají příjemný zlatohnědý nálev a jsou ideální jako snídaňové čaje s mlékem a cukrem. Kvalitní, jemný a poněkud výrazný čaj z Indonésie.

Jáva OP Malabar..................................................... 59,Tropické klima udává podmínky v Indonésii. Indonéské čaje jsou aromatické, plné chuti. Čaje mají příjemný zlatohnědý nálev a jsou ideální jako snídaňové čaje s mlékem a cukrem.

| ČERNÉ ČAJE | OCHUCENÉ

Earl Grey .............................................................................. 59,Složení: černý čaj, bergamotová silice. Nejlepší kvalita. Vhodné s vanilkovým cukrem a mlékem. |4|


Granátové jablko ....................................................... 59,Složení: černý čaj, kousky jablek, kousky bílé čokolády, sandalové dřevo, příchuť. Vhodné s vanilkovým cukrem a mlékem.

Lychee Tea ........................................................................... 59,Něžná sladkost lychee obklopená příjemným nálevem čaje. Složení: černý čaj, příchuť.

Mlsný muž .......................................................................... 59,Složení: černý čaj, kousky jablek, cola-oříšky, kandovaný cukr, příchuť vaječný koňak, smetana. Vhodné s vanilkovým cukrem a mlékem.

My Lady ................................................................................ 59,Složení: černý čaj, kousky ananasu, sultánky, růžové květy, květy chrpy, příchuť mango, naranguilla. Vhodné s vanilkovým cukrem a mlékem.

Mocca / Creme ............................................................ 59,Složení: černý Assam, guarana, kávová zrnka, vlčí mák, příchuť.

Rose Tea ................................................................................. 59,Jemná vůně růží a báječná chuť. Složení: černý čaj, růžové plátky.

Višeň ............................................................................................ 59,Složení: černý čaj, kousky višní, příchuť višeň.

Vanilka ...................................................................................... 59,Složení: černý čaj, kousky vanilky, příchuť.

Jahoda & Ostružina .............................................. 59,Složení: černý čaj, pomerančové slupky, kousky jahod, růžové plátky, květy modrého slézu, příchuť.

Měsíční svit ........................................................................ 59,Složení: černý čaj, rozinky, kousky pomeranče, kokosové kousky, citronové slupky, brusinky, slunečnice, květy pivoňky, anýzová semínka, příchuť (broskev, rum).

|5|


| ZELENÉ ČAJE | ČÍNA

China Gunpowder ................................................... 69,Střelný prach z kontinentální Číny. Cenově velmi výhodný.

China Lung Ching ................................................... 89,Čínský zelený čaj nazývaný „Dračí studna”. Jemný nálev, květnatý charakter. Je proslulý dlouhými, plochými listy. Jemné vůně, žlutá barva nálevu s lehce nasládlým chuťovým pozadím.

China Green Mao Feng ................................... 89,Jemný, plný, aromatický a dosti povzbuzující čaj pro celodenní popíjení. Vůně je sladce listová až květinová.

China Sencha ................................................................... 75,Kvalitní zelený čínský čaj s intenzivní a výraznou chutí.

| ZELENÉ ČAJE | VIETNAM

Green Vietnam OP ................................................. 75,Výrazné, houževnaté listy jsou jemně zavinuty. Světlý nálev dává nasládlou vůni a velmi příjemnou, zakulacenou chuť.

| ZELENÉ ČAJE | JAPONSKO

Japan Houjicha Roasted ................................ 69,Japonská rarita - pražený čaj poskytující okrový nápoj oříškové chuti a kouřové chuti.

Japan Kokeicha ........................................................... 79,Doslova stlačený čaj. Nesestává z lístků, nýbrž z čajového prášku, který je míchán s rýží a stlačen do tvaru tyčinky. Kokeicha poskytuje mírný čajový požitek s jemně nasládlou chuťovou nuancí, obsahuje značné množství teinu.

|6|


| ZELENÉ ČAJE | INDIE

Indian Green Glen Morgan ....................... 75,Jihoindický zelený Glen Morgan, z výšky až 2000 m v jihozápadní Indii často přirovnávaný k cejlonskému čaji. Lehký jemně kořeněný charakter.

| ZELENÉ ČAJE | CEYLON

Ceylon Royal Gun Powder ......................... 75,Složení: zelený čaj. Při zpracování čajových lístku na Royal Gun Powder je použita speciální technologie, díky níž jsou čajové lístky svinovány do kuliček o průměru cca 2-3 mm. Čaj poskytuje světlý a silný nálev.

| ZELENÉ ČAJE | OCHUCENÉ

Buddhova inspirace ............................................... 59,Složení: zelený čaj China Sencha, ananas, papaya kostky, růžový pepř, mangový ovocný granulát, světlice barvířská, květy měsíčku, příchuť.

Čaj štěstí ................................................................................. 59,Složení: zelený čaj, cukroví motýli, osmanthové květy, růžové a slunečnicové okvětní lístky, květy chrpy, příchuť (broskev, lesní ovoce, bergamot).

Elixír života ....................................................................... 59,Složení: zelený čaj, cukrové banánky, pražené mandle, pyl z medovníku meduňkolistého, karotkové vločky, santalové dřevo, příchuť turecký med a banán.

China Jasmin with Blossoms ..................... 59,Složení: jemný zelený čaj, jasmínový květ. Tato směs má jemnou chuť, ale výraznou jasmínovou vůni. Nádherně sladěný čaj se zlatavým nálevem.

Japan Gen Mai Cha ............................................. 69,Složení: exotická a pražené rýže.

kombinace

|7|

zeleného

čaje


Japan Ócha ........................................................................ 59,Složení: zelený čaj Japan Gen Mai Cha, kousky jahod, pivoňkové květy, aroma.

Květy japonské třešně ......................................... 59,Složení: zelený čaj, pivoňkové květy, příchuť třešeň.

Tuareg speciál ................................................................ 59,Složení: zelený čaj Gunpowder, máta.

Zelený drak ....................................................................... 59,Složení: voňavý zelený čaj, kousky zázvoru a citronu, citronový granulát, příchuť zázvor, citron.

Zelený skřítek ................................................................ 59,Složení: zelený čaj, slunečnice, chrpa, růžové plátky, příchuť (mango, cherimoya, bergamot).

Ženšen & Citron ........................................................ 59,Složení: zelený čaj, kousky ženšenového kořene, citronová tráva, citronový granulát, slunečnicové květy, příchuť smetanová, citrónová, ženšenová.

Noční přání ........................................................................ 59,Složení: zelený čaj, čínský čaj Panyong Needle, slunečnicové a jasmínové květy, květy růže, příchuť (broskev).

Tropické ovoce ............................................................... 59,Složení: zelený čaj, kousky papaye a ananasu, květy modrého slézu, růžové plátky, kousky jahod a malin, příchuť tropické ovoce.

Zelená hruška ................................................................ 59,Složení: zelený čaj, kousky jablek, růžové plátky, příchuť (hruška, smetana).

|8|


| ČAJE OOLONG | (WU-LUNG)

China Oolong Se Chung .................................. 75,Kvalitní oolong z provincie Fu-ťien. Má silnou broskovou vůni a příjemně nasládlou chuť.

China Oolong Tit Kon Yum ....................... 75,Čínský polofermentovaný čaj, báječná chuť.

| BÍLÉ ČAJE |

China Pai Mu Tan ................................................... 85,Čínský polofermentovaný čaj. Bílý čaj, bílá pivoňka, jeden jediný! Jemně fermentovaný, lehký jemný charakter z provincie Fukien.

Darjeeling Moondakotee FTGFOP I .... 85,Bílý čaj jasné zlatavé barvy s delikátní nasládlou příchutí. Jemné lístky a tipsy jsou trhány ze speciálně vybraných čajových keřů, a to pouze za slunných dnů. Tipsy jsou díky slunečním paprskům světlé a čajové lístky větší a rozvinutější. Nálev jasný, světlý, čistý. Bohatý na polyfenoly, antioxidační a detoxikační účinky.

| BÍLÉ ČAJE | OCHUCENÉ

Čajová zahrada ........................................................... 69,Ovoněný bílý čaj. Složení: bílý čaj Pai Mu Tan, bílý čaj Pine Needles, plátky banánu, kousky jablek, papaya kostky, plátky pomeranče, citrusový ovocný granulát, kousky jahod, květy slézu, aroma.

Kaktus & Kaštan ..................................................... 69,Složení: bílý čaj, zelený čaj, kousky manga, pomerančové květy, květy kaktusu, příchuť.

|9|


| ROOIBOS | ČERVENÝ

Rooibos (čistý) ................................................................ 55,-

Složení: rooibos. Jihoafrická rostlina obsahující velké množství minerálů a vitamínů. Neobsahuje tein.

| ROOIBOS | OCHUCENÝ

Kořeněný rooibos Gentleman .................. 59,Složení: rooibos, kousky skořice, zázvoru, hřebíček, kardamon, černý pepř, pomerančová kůra, kořen zedórie, koriandr, kousky malin, příchuť.

Kaktus & Fík ................................................................... 59,Složení: rooibos, ostružinové listí, pomerančové květy, kousky jablek, kořen lékořice, příchuť kaktus, fík.

Višeň ............................................................................................ 59,Složení: rooibos, kousky třešní, ostružinové listy, růžové plátky, příchuť.

Rakytník & Lesní ovoce ................................... 59,Složení: rooibos, honeybush, plody rakytníku, malinový granulát, kousky hrušek, brusinky, příchuť.

Kokos & Smetana .................................................... 59,Složení: rooibos, kokosové vločky, příchuť.

Smetana & Karamel ............................................. 59,Složení: rooibos, karamelové pastilky, oříšky kola, příchuť 0,14 % kofeinu z oříšků kola.

Nápoj pana Cotta ..................................................... 59,Složení: rooibos, kousky bílé čokolády, příchuť smetana, pomeranč.

Malý princ ........................................................................... 59,Složení: rooibos, honeybush, pomerančová kůra, šípky, santalové dřevo, ostružinové listí, příchuť.

Rooibos Lemon .............................................................. 59,Složení: rooibos, citronová kůra, ovocný granulát, příchuť. | 10 |


Rooibos Benátky ....................................................... 59,-

Složení: rooibos, slunečnice, chrpa, kousky rebarbory, příchuť jahoda, rebarbora.

Rooibos Zázvor & Citron............................... 59,Složení: rooibos, kořen lékořice, kousky zázvoru, citronová tráva, citronová kůra, citronový granulát, nana máta, květ měsíčku, černý pepř, příchuť.

| ROOIBOS | ZELENÝ

Rooibos Green ................................................................ 55,Složení: zelený rooibos.

Láska a štestí .................................................................... 59,Složení: zelený rooibos, granulát z karotkových vloček, srdíčka z bílé čokolády, bazalka svatá, mandlová drť, světlice barvířská, příchuť kokos, tiramisu.

Zelený rooibos Vitalita ...................................... 59,Složení: zelený rooibos, slunečnicové, měsíčkové, malinové a lískové listí, slunečnicové, měsíčkové a pivoňkové květy, květy bezu, bezinky, anýz, šípky, kousky jablek, máta peprná, příchuť čerstvé bezinky a manga.

Zelený rooibos Vanilka ..................................... 59,Složení: zelený rooibos, kousky vanilky, příchuť.

| HONEYBUSH | ČERVENÝ

Čistý honeybush .......................................................... 55,Složení: honeybush. Pochází podobně jako rooibos z jižní Afriky, kde roste volně v místních pohořích. Jeho sklizeň je proto značně omezena. Jemně medová, ovoci podobná chuť. Neobsahuje tein.

Honeybush Cappuccino .................................. 59,Složení: honeybush, čokoládové pastilky, příchuť.

Ginger & Fred .............................................................. 59,Složení: honeybush, kousky hrušky, kokosové hoblinky, kousky zázvoru, skořice, zázvorový granulát, kůra z brasilské třešně, příchuť. | 11 |


| HONEYBUSH | ZELENÝ

Zelený honeybush ..................................................... 55,Nefermentovaný honeybush. Pochází z volně rostoucího keře na jihu Afriky. Jeho produkce byla poprvé zahájena na jaře 2003. Neobsahuje tein, je chutný a pro vysoký obsah vitamínů a minerálů také velmi zdravý.

| OVOCNÉ ČAJE | BEZ IBIŠKU

Pajtyfujty - Tajemství obří síly ............... 59,Ovocná směs. Složení: šípek, jablko, borůvky, ostružiny, květ růže, cukrové kuličky, příchuť lesního ovoce.

Turecký čaj Ananas & Broskev............... 59,Složení: kousky jablek, ananasu, papaye a broskví, karotkové vločky, mangový a mučenkový granulát, vitamin C, příchuť.

Sladký domov ................................................................. 59,-

Složení: šípek, kousky jablek, kostky červené řepy, karotkové vločky, rozinky, borůvkové listí, borůvky, jahody, brusinky, černý rybíz, maliny, příchuť.

Pražené mandle se skořicí .............................. 59,Ovocná směs bez ibišku. Složení: kousky jablek, ananas kostky, skořicové tyčinky, pražená dýňová semínka, černý a červený rybíz, kokosové vločky, květy vlčího máku, aroma.

| OVOCNÉ ČAJE | S IBIŠKEM

Babiččina ošatka ........................................................ 59,Složení: ibišek, šípky, ostružinové listí, kousky jablek, bezinky, ostružiny, kousky jahod, černý rybíz, kousky malin, příchuť malina, rebarbora, smetana.

Turecký čaj Jablko & Hruška .................. 59,Složení: kousky jablek, kousky papaye, ibiškové slupky, mučenkový granulát, meduňkové květy, aroma.

| 12 |


Mandlový sen ................................................................ 59,-

Složení: šípkové slupky, ibišek, kousky jablek, pomerančové a citronové slupky, mandlové plátky, kousky skořice, příchuť skořice, pomeranč, koření.

Krvavý pomeranč ...................................................... 59,Složení: šípky, ibišek, kousky jablek, pomerančová a citronová kůra, světlice barvířská, příchuť.

Ovocný Tuareg .............................................................. 59,Ovocná směs. Složení: šípky, ibišek, kousky jablek, pomerančová a citronová kůra, listy máty peprné, květy měsíčku a modrého slézu, kousky kiwi a pomeranče, černý rybíz, příchuť (ananas, třešeň, rum).

Pina Colada ....................................................................... 59,Složení: šípky, ibišek, kousky jablek a ananasu, citronová a pomerančová kůra, strouhaný kokos, příchuť ananas, kokos.

Strašidelný les ................................................................ 59,Složení: šípek, ibišek, hrozny, kousky jablek, rozinky, květy vřesu, kousky meruňky, borůvky, červený rybíz, ostružiny, příchuť.

Dědečkův koktejl ....................................................... 59,Složení: kousky jablek, rozinky, ibiškové květy, bezinky, šípky, černý rybíz, červený rybíz, maliny, jahody, příchuť, vitamín C.

Černá lesní třešeň ...................................................... 59,Složení: ibišek, šípky, borůvky, rozinky, bezinky, mandle, světlice barvířská, kousky třešní, příchuť třešeň, marcipán.

Borůvkový sen ............................................................... 59,Ovocná směs. Složení: borůvky, ibišek, bezinky, rozinky, rybíz - listy, chrpa - květ, příchuť.

Vášnivé srdce ................................................................... 59,Ovocná směs. Složení: želatinová srdíčka, ibišek, bezinky, rozinky, kousky kiwi, květy modrého slézu, příchuť červený pomeranč, lychee. | 13 |


Perníková chaloupka ............................................ 59,Ovocná směs. Složení: šípky, ibišek, kousky jablek, pomerančové a citronové slupky, kousky kokosu, mandle, kousky ananasu, světlice barvířská, chrpa, příchuť třešeň, marcipán, skořice.

Víla Amálka ..................................................................... 59,Ovocná směs. Složení: kousky jablek, ibišek, bezinky, šípky, rozinky, pomerančová kůra, růžové plátky, přírodní příchuť pomeranč, jahoda, vitamin C.

| BYLINNÉ SMĚSI |

Bylinková vichřice ................................................... 65,Bylinková směs. Složení: ostružinové listí, šípky, bezinky, pomerančová kůra, citronová tráva, ibišek, květ měsíčku, příchuť.

Večerní směs ....................................................................... 65,Bylinková směs. Složení: kousky jablek, listy meduňky, třezalka, malinové listí, kořen lékořice, malinový granulát, květ modrého slézu, příchuť.

Tulsi s bylinkami ........................................................ 65,Složení: máta peprná, ibišek, bazalka svatá, zelený honeybush, pomerančová kůra, lékořicový kořen, citronová kůra, smil písečný, květ modrého slézu, příchuť.

Životní energie ............................................................... 65,Složení: kousky jablek, ibišek, šípky, ostružinové, malinové a jahodové listí, jitrocel kopinatý, listy lísky, květy slunečnice, měsíčku, pivoňky, prvosenky, bezu, bezinky, anýzová semínka, meduňka, máta a máta peprná.

Klidná poezie ................................................................. 65,Bylinková směs. Složení: rooibos, list verbeny, citronová tráva, meduňkové a ostružinové listí, kořen lékořice, slunečnice, santalové dřevo, chrpa, příchuť.

| 14 |


Příjemné probuzení ................................................. 65,-

Bylinková směs. Složení: meduňka, list černého rybízu, šípky, kousky jablek, ibišek, máta kopinatá, list verbeny citronové, chrpa, příchuť.

| BYLINNÉ ČAJE |

Citronová tráva ............................................................. 59,Složení: citronová tráva.

Ginkgo ....................................................................................... 59,Listy stromu jinanu dvoulaločného zvyšují prokrvení mozkové tkáně. Nejlepší kvalita.

Nana-máta .......................................................................... 59,Složení: listy nana máty. Nejlepší kvalita.

Ibišek ........................................................................................... 59,Složení: květ - ovocná aromatická chuť. Ibišek, který se pěstuje hlavně v Číně, Indii a na Tchaj-wanu, se používá tradičně k léčení vysokého krevního tlaku a nemoci jater. Tchajvanští vědci zjistili, že obsahuje antioxidanty, o nichž je známo, že omezují nebezpečné usazování tuku v tepnách.

Tulsi - Bazalka svatá ............................................ 59,Svatá bylina z Indie užívaná v ajurvédské medicíně. Má obdivuhodné zdravotní účinky na lidské zdraví. Tulsi znamená v sanskrtu „Neporovnatelná“. Je považována za královnu všech bylinek. Tulsi se běžně používá pro léčbu kašle, chřipky a nachlazení, bolesti hlavy a uší, revmatismu a artritidy, malárie, při vysokých teplotách, alergických reakcích a různých kožních chorobách, pro snížení toxických účinků různých jedů, včetně případů bodnutí hmyzem nebo uštknutí hadem a pro vypuzení střevních parazitů, proti hmyzu a na vyčištění vzduchu. V poslední době se prokázala i určitá účinnost při léčbě rakoviny, kardiovaskulárních a ledvinových chorob.

| 15 |


| LAPACHO A CATUABA |

Lapacho, čistá kvalita .......................................... 59,Složení: Lapacho, čistá kvalita. Tato kůra ze stromu se používá v oblasti původu při posilování imunity a v boji proti rakovině.

Catuaba ................................................................................... 59,Catuaba je bohatá na minerály a stopové prvky, především magnézium, potassium a vápník. V Jižní Americe se používá jako afrodiziakum.

Vilcacora - Uňa del Gato ............................... 59,Kůra liánovité amazonské rostliny posiluje imunitu organismu, je účinná při zánětlivých onemocněních, astmatu a žaludečních vředech. Je významná při léčení rakoviny. Snižuje riziko infarktu a mozkové mrtvice.

| AJURVÉDSKÉ A YOGI ČAJE |

Nepálská Masala - kořeněný čaj.......... 55,-

Složení: černý čaj z Číny, kousky skořice, anýzová semínka, hřebíček, kousky zázvoru, koriandr, černý pepř, kardamon, kmín, květ vřesu, příchuť.

Yogi síla - ajurvédský čaj................................ 65,Složení: kousky skořice a zázvoru, kardamon, hřebíček, pepř.

Dátá čaj Masala ......................................................... 65,Složení: směs černého assámského čaje, mléka a několika druhů koření.

| MATE |

Mate Green ..................................................................... 49,Složení: zelené mate.

Yerba Mate ..................................................................... 49,Původ mate není v čajovníku, nýbrž v listu cesmíny paraguajské. Obsahuje asi 6,5% kofeinu, což je asi o 1,5% více než v kávě nebo čaji. Mate obsahuje řadu vitamínů, bílkoviny, magnezium, železo, sodík, fluor a další, pro lidský organismus důležité látky. | 16 |


Mate Roasted ............................................................... 49,Složení: pražené mate.

| MATE | OCHUCENÉ

Mate Hula Hopp ...................................................... 59,Složení: mate, cukrové banánky, strouhaný kokos, santalové dřevo, květ modrého slézu, příchuť.

Mate Carnival ............................................................... 59,Složení: mate, kakaové slupky, čokoládové hobliny, květy slunečnice, květ chrpy.

| LEDOVÉ ČAJE |

Zelený drak ........................................................................ 65,Složení: voňavý zelený čaj, kousky zázvoru a citronu, citronový granulát, příchuť (zázvor, citron).

Rooibos Nápoj pana Cotta .......................... 65,Složení: rooibos, kousky bílé čokolády, příchuť smetana, pomeranč. Doslazeno třtinovým cukrem.

Krvavý pomeranč ..................................................... 65,Složení: šípky, ibišek, kousky jablek, pomerančová a citronová kůra, světlice barvířská, příchuť.

Rooibos Lemon .............................................................. 65,Složení: rooibos, citronová kůra, ovocný granulát, příchuť.

Mate Green ....................................................................... 65,Složení: zelené mate.

Citronová tráva ............................................................. 65,Složení: citronová tráva.

Tuareg speciál ................................................................. 65,Složení: zelený čaj Gunpowder, máta.

Lipton 0,5 l ........................................................................... 49,Ledový čaj neobsahující přidaná barviva ani chemické kozervační látky.

| 17 |


| KÁVA ARABIKA |

Káva Sumatra ............................................................... 39,Oblíbená káva s bohatou a plnou chutí. Káva je všeobecně příjemně silná a kořeněná, má výraznou chuťovou plnost a decentní kyselost.

Káva Mexico Altura ............................................ 39,Kávovník byl do Mexika dovezen koncem osmnáctého století z Antil. Obchodního významu nabylo pěstování kávy teprve okolo roku 1840. Káva označená jako Altura se pěstuje v nadmořských výškách 1000 až 1600 metrů a právě vzhledem k této vyšší poloze je vysoce aromatická s vyrovnanou, zvlášť jemnou kyselostí.

Káva Brazílie Facenda Lagoa ................ 39,Tato káva je odborníky považována za nejlepší brazilskou kávu. Je pěstována ze starých odrůd káv Bourbon. Vyznačuje se sladkým čokoládovým nádechem.

Káva Kenya ..................................................................... 39,Tato káva je plné, velmi intenzivní chuti, které dominuje příjemná kyselost. Výrazné aroma s inklinací k ovoci.

Káva Panama Boquete ..................................... 39,Složení: 100% arabika. Káva z Panamy pěstovaná ve vysokohorské oblasti Bouquete je velmi známá na celém světě. Je to jedna z nejšpičkovějších káv na světě. Káva má příjemnou oříškovou chuť.

Káva Vietnam ................................................................ 49,Tuto kávu si můžete vychutnat ve 3 různých provedeních - jako kávu černou (zvaná „kafé“), s kondenzovaným mlékem („kafé sua“) nebo jako kávu s kondenzovaným mlékem a ledem („kafé sua da“). Kromě toho, že vietnamskou kávu můžete okusit v těchto různých variantách, její chuť má lehký čokoládový nádech, a tak je vhodná i pro příznivce cappuccina.

| 18 |


Latte Macchiato .......................................................... 49,Kávová specialita z čerstvého espressa mezi vrstvami mléka a bohaté pěny.

Cappuccino ......................................................................... 45,Aromatické esspreso s krémovou pěnou.

Caffé Lungo ........................................................................ 39,-

Černá káva s bohatou vůní. 100% arabica (velké presso).

| KÁVA OCHUCENÁ |

Káva Amareto ............................................................... 39,Kávová směs s příchutí amareta.

Káva Cherry .................................................................... 39,Kávová směs s příchutí višňového likéru.

Káva Alžírská ................................................................ 39,Vybraná kávová sorta s příchutí vaječného koňaku.

Káva Irish Cream ..................................................... 39,Vybraná kávová sorta ochucená typickou příchutí whisky se smetanou.

Káva Banán ..................................................................... 39,Kávová směs s oblíbenou příchutí banánů.

| LEDOVÁ KÁVA |

Frappé ....................................................................................... 45,Frappé + zmrzlina .................................................... 49,Frappé Caro ...................................................................... 45,| INSTANTNÍ NÁPOJE |

Caro ............................................................................................... 39,Instantní kávovinová pražená směs skládající se z ječmene, sladu z ječmene, čekanky, žita. Výborný při žaludečních potížích.

| 19 |


| DOPLŇKY K ČAJI A KÁVĚ | Sušené plody a oříšky dle denní nabídky.

Horké maliny ................................................................... 55,Složení: maliny, zmrzlina, šlehačka.

Čajové pečivo 100 g od ....................................... 38,dle denní nabídky

Toust světlý/tmavý ................................................. 29,Šunka, sýr, kečup, zelenina.

Pita chléb ............................................................................. 49,Máslo, sýr, šunka, koření.

Vafle .............................................................................................. 35,Čokoláda, marmeláda, šlehačka.

Sladký toust ....................................................................... 25,Čokoláda, šlehačka popř. marmeláda.

Halva 100g ............................................................................ 35,Arabská pochoutka. Specialita vyrobená ze sezamových semínek a karamelu.

Mléko 1 dcl .......................................................................... 15,Med ............................................................................................... 15,Karamel ................................................................................... 15,Smetana do kávy ......................................................... 5,Cukr na doslazení zdarma

| LIMONÁDY |

Limonáda MONA 0,33 l ................................ 25,Pravá sudová, malina, cola.

Euroaqua 0,5 l ................................................................ 29,| OSTATNÍ NÁPOJE |

Grog pomerančový, citronový ................. 45,Šťáva z celého pomeranče/citronu, rum, cukr.

Ledové kakao ................................................................... 55,Mléko, kakao, rum, zmrzlina, šlehačka. | 20 |


Horké kakao ..................................................................... 45,Mléko, granko.

Pravá horká čokoláda ......................................... 49,Oříšková, mléčná, bílá, hořká.

Pravá horká čokoláda se šlehačkou .... 55,Oříšková, mléčná, bílá, hořká.

Pravá horká čokoláda s chilli ...................... 55,Mléčná, hořká.

Sahlep .......................................................................................... 55,Tento pamlsek tureckého původu může vzdáleně připomínat krupicovou kaši. Hlavní přísadou sahlepu je kořen horské orchidee - orchis mascule. V Turecku se pije hlavně za studených zimních dnů a je považován za lék proti nachlazení. Výborně se hodí k vodní dýmce.

Banánový sahlep ......................................................... 65,Složení: sahlep, kousky banánu.

Džus (pravý arabský) 0,4 l ......................... 45,Pomeranč, ananas.

Džus s kousky ovoce 0,4 l .............................. 45,Broskev, ananas, pomeranč.

Aloe drink 0,3 l .............................................................. 45,Posiluje a chrání lidský organismus. Regeneruje tělo a mysl.

| LIMONÁDY ČERNÁ HORA |

Grena 0,5 l .......................................................................... 39,Osvěžující limonáda s příchutí grepu a citronu.

Vita 0,5 l ................................................................................. 39,Mírně sycený nápoj s příchutí broskve a pomeranče, obohacený o vitamíny.

Sylvána 0,5 l ..................................................................... 39,Limonáda jejíž chuť je postavena na bázi bílých hroznů, barva podobná barvě bílého vína. | 21 |


Artézia 0,5 l ...................................................................... 29,-

Podzemní černohorská voda se stabilní kvalitou, čerpaná z hlubokých artéských zdrojů.

| MÍCHANÉ NEALKO NÁPOJE |

Virgin Colada ................................................................ 69,Sny Karibiku. Sladké, sametové, hebké, s ananasem a kokosovými ořechy.

Red Berry ........................................................................... 69,Ovocná, méně sladká kompozice chutí brusinek, rybízu, jahod, zaoblená pomerančem a citronem, zdokonalená chutí máty.

| ALKOHOLICKÉ NÁPOJE |

Medovina 0,4 dcl ...................................................... 25,Fernet 0,4 dcl .................................................................. 25,| MÍCHANÉ ALKO NÁPOJE |

Pina Colada ....................................................................... 79,Typicky karibské! Jamajský rum delikátně ochucený kokosovým ořechem a ananasem.

Green Morning ............................................................ 79,Svěží ovocný koktejl s obsahem grapefruitu, ananasu a banánu míchaný s vodkou a likérem Blue Curacao.

Sex on the Beach ...................................................... 85,Broskvový likér, vodka, citron, střik grenadiny.

Tequila Sunrise ............................................................ 85,Ovocný koktejl s tequilou, pomerančem, grenadinou a citronem.

| HRY | HLAVOLAMY | HRAČKY |

- k zapůjčení u personálu, některé zdarma - karty / člověče nezlob se / dáma / šachy/ hlavolamy.

| 22 |


| INTERNET |

Internet na hod. ........................................................... 25,| VODNÍ DÝMKA | TABÁKY |

Vodní dýmka ................................................................... 120,Vodní dýmka je typická pro celý arabský svět. V arabských zemích sevodní dýmka kouří téměř všude a neustále. Kouří ji mladí, staří, muži i ženy. Kouří se na ulici i doma, s přáteli, s rodinou, ale i o samotě. Ovšem vodní dýmka se začíná stále více prosazovat i v západním světě, a to hlavně díky orientálním kavárnám a zájmu o východní kultury.Pro vodní dýmku existuje mnoho jmen, jako například: hookah, sheesha nebo nargile - to jsou arabské názvy, se kterými se setkáváme i u nás (nejčastěji se slovem sheesha [šíša]). Nejčastější jsou asi české pojmy jako: vodnice, vodárna, vodárko, vodník a další. Vodní dýmka je naprosto úžasná společenská záležitost. Při vodní dýmce se vytváří taková atmosféra, kterou cigarety nebo alkohol nikdy nedokážou vytvořit. K vodní dýmce v žádném případě nepatří spěch a nervozita, jako je to například u obyčejné cigarety. Vodní dýmka se musí kouřit v klidu. Není ani možné u vodní dýmky nějak spěchat, protože hoří asi hodinu. A i kdybyste kouřili rychle, o moc dříve byste ji nedokouřili. Při kouření vodní dýmky máte čas přemýšlet, popovídat si v klidu s přáteli, poznat nové lidi a zapomenout na to, co máte udělat a stihnout. Ve vodní dýmce se kouří speciální tabák, pro vodní dýmku vyrobený ...viz dále.

Jablko jablko askandarany, meruňka, banán, kokos, višeň, citrón, mandarinka, mango, míchaná ovocná směs, míchaná směs ovoce a lesních plodů, pomeranč, broskev, jahoda, sladký meloun, dvě jablka, máta, hrozen, pistácie, růže, vanilka, káva, cappuccino, Kola, kardamon, earl grey, chocomint, margarita, skořice, karamel, lékořice, čistý tabák.

Alkoholické a tabákové výrobky mladistvým do 18 let nepodáváme. | 23 |

Nápojový lístek kavárny - čajovny Zelený Drak  

Nápojový lístek kavárny - čajovny Zelený Drak

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you