Page 1

Гроші не на фарбу, а за правду!

22-29.07.21

1

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА газета ГО «КЛУБ ДРУЗІВ «ЗАПОРІЗЬКОЇ ПРАВДИ»

7 р. Сто

Ціна договірна www.zp-pravda.info

4 р. Сто

22-29.07 2021 РОКУ № 29 (23967)

˜ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ

У СПАДЩИНУ - ТИСЯЧОЛІТНЯ ІСТОРІЯ НАШОЇ ДЕРЖАВИ, СОБОРНІСТЬ УСІХ УКРАЇНЦІВ І ВСІХ УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ

День Хрещення Київської Русі-України відзначається в Україні щорічно 28 липня — у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. Як державне свято вперше встановлене в Україні в рамках святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі згідно з Указом Президента України від 25 липня 2008-го № 668/2008 «Про День хрещення Київської Русі-України». Це свято відзначають у день Святого Володимира — одного із засновників і покровителів нашої державності. Для українців воно символізує спадкоємність тисячолітньої історії України, нації і держави. Це — символ неподільності Українського народу і його єдності навколо ідеї сильної держави і віри. Це символ соборності всіх українців і наших земель навколо рідної

політичної й духовної столиці — Києва, єдності нашого державного і духовного начал. На Русі про християнство знали задовго до релігійних реформ Володимира Великого: християнами були Аскольд і Дір. Правдивим є факт хрещення княгині Ольги у 958-му. Але вирішальним для процесу християнізації нашої країни є введення цієї релігії як державної у 988-990 роках. Християнство робило людину носієм нової моралі, заснованої на культурі совісті, яка витікає з євангельських заповідей І дійсно-таки, як стверджують історики, християнство справило потужний вплив і на становлення Давньоруської держави. Саме церква як надрегіональний

інститут підтримувала населення різних земель Русі, виховувала усвідомлення спільної релігійної приналежності та політичного підданства, а отже, під час роздрібненості руських князівств виступала головним фактором консолідації. До того ж, церква з її складною внутрішньою підпорядкованістю знайомила київських правителів із новими моделями управління, стала головним поширювачем писемної культури. За літопиcoм, початок шкільній (книжній) освіті покладено Володимиром, який одразу після охрещення киян «став у знатних людей дітей забирати і оддавати їх на учення книжне». У Києві й інших містах почали влаштовувати школи і книгописні майстерні. Християнізація вплинула на розвиток будівництва, архітектури, малярства.

Почалося будівництво православних храмів. Церква сприяла створенню на Русі чудової архітектури, розвитку мистецтва (особливо іконографії). Більшістю кам’яних споруд, збудованих у Х–ХІІ ст. на Русі, були храми, щедро прикрашені монументальним і станковим живописом. Прийняття християнства сприяло розвитку зодчества й живопису у середньовічних їх формах, проникненню візантійської культури як спадкоємиці античної традиції. З прийняттям християнства значно розширилися економічні та культурні зв’язки Київської Русі з багатьма європейськими країнами, передусім з Візантією, що позитивно позначилося на торгових і культурних відносинах.

ФРАЗА ТИЖНЯ: Надія є, допоки ми заради неї щось робимо


2

події факти коментарі

22-29.07.21

˜ СТОП КОРУПЦІЯ!

24 ДЕПУТАТИ З ВАСИЛІВСЬКОГО РАЙОНУ ПРИТЯГНУТО ДО АДМІНВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

˜ ПРЯМА МОВА

Є НАГАЛЬНА ПОТРЕБА У ФІНАНСУВАННІ ПРОЄКТІВ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ТА МЕДИЦИНИ «Мав розмову з Прем’єр-міністром щодо державної субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів. Акцентував увагу на тому, що необхідно якомога швидше забезпечити надходження другого траншу, адже в багатьох округах є нагальна потреба у фінансуванні проєктів в закладах освіти та медицини, і бажано, щоб роботи були здійснені (або принаймні стартували!) до початку осені. Очевидно, що проблеми шкіл варто вирішувати до початку навчального року, а закупівля обладнання для лікарень має відбутись до наступної фази пандемії – від цього залежить життя багатьох людей. Слід врахувати, що бюрократичні процедури займають певний час. Для прикладу – я знаю, що проєкти, профінансовані за рахунок першого траншу субвенції ще навесні, тільки починають реалізовувати.

Василівською окружною прокуратурою як спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції забезпечено систематичний моніторинг даних Державних реєстрів, баз даних державних органів, інших джерел інформації з метою виявлення фактів корупційних та пов’язаних із корупцією правопорушень, допущених суб’єктами відповідальності, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», які здійснюють діяльність на території Запорізької області, повідомляє Відділ інформаційної політики прокуратури області.

Так, за результатами моніторингу упродовж квітня-червня 2021 року Василівською окружною прокуратурою встановлено 17 фактів несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, депутатами сільських, селищних рад Василівського району Запорізької області. На теперішній час, за матеріалами окружної прокуратури Управлінням стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України складено 16 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, які розглянуто судом. Наразі за рішенням суду 24 депутати притягнуто до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу.

˜ ЙДЕМО НА РЕКОРД

НА ЗАПОРІЖЖІ ВРОЖАЙНІСТЬ ЗЕРНОВИХ ПЕРЕВИЩУЄ ТОРІШНІ ПОКАЗНИКИ На сьогодні у Запорізькій області скошено та та обмолочено 102,2 тис гектарів зернових, з яких намолочено 346 тис тонн зерна. Про це розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Запорізької облдержадміністрації, Олексій Шемякін, сьогодні під час наради голови ЗОДА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів.

Відчув повне порозуміння у цих питаннях. Вже дуже скоро, можливо – наступного тижня, будуть гарні новини для жителів 77 округу… новини ще мільйонів на десять» Сергій Штепа, народний депутат України.

˜

КРИМІНАЛ

“ПЕРЕТВОРЮВАЛИ” СЕКОНД-ХЕНД НА АГРОПРОДУКЦІЮ: ЗАПОРІЗЬКІ ПОДАТКІВЦІ ВИКРИЛИ СХЕМУ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ДОХОДІВ ПІДПРИЄМСТВАМИ-ЕКСПОРТЕРАМИ Фахівці управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДПС у Запорізькій області викрили масштабну схему легалізації коштів на території України, учасниками якої були підприємства-експортери сільськогосподарської продукції та імпортери вживаного одягу.

Середня врожайність становить 33,8 центнерів з га, що значно більше, аніж минулого року (28,0 ц/га). Загалом аграрії планують зібрати 1 млн га ранніх зернових та зернобобових культур.

Експортери сільгосппродукції здійснювали придбання товарів через низку посередників з ознаками фіктивності, які, в свою чергу, перераховували безготівкові кошти на адресу підприємства, що має податкову пільгу зі сплати ПДВ, у якості фінансової допомоги. У подальшому кошти переводились імпортерам вживаного одягу, який фактично реалізовувався за готівкові кошти. Таким чином, отримані готівкові кошти спрямовувались на закупівлю сільгосппродукції. Загальна сума операцій склала близько 30 мільйонів гривень. Працівники податкової служби упередили протиправне відшкодування з бюджету ПДВ на загальну суму 4,6 мільйона гривень. Наразі в рамках кримінального провадження за ч.1 ст.205-1, ч.2 ст.222, ч.2 ст.15, ч.4 ст.190 КК України (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом, підроблення документів) співробітники Головного управління ДФС у Запорізькій області проводять слідчі дії. Головне управління ДПС у Запорізькій області

˜ РИНОК ЗЕМЛІ

˜

В ОБЛАСТІ ЗАРЕЄСТРОВАНО 15 ПРАВОЧИНІВ НА 16 ГА УГІДЬ Міністерство аграрної політики і продовольства моніторить, як працює ринок землі, що його було відкрито 1 липня. Станом на 19 липня в Запорізькій області укладено 15 угод на придбання землі. Загальна площа землі в регіоні, щодо якої зареєстровані правочини, – трохи більша за 16 гектарів.

Загалом в Україні уже зареєстровано 1107 земельних правочинів щодо 1530 гектарів землі. Нотаріуси подали вже 4246 заяв для отримання доступу до Державного земельного кадастру, 3729 із них вже погоджені, в черзі на розгляд – 26, відмову отримали 491.

УВАГА!

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА НА 2021-ИЙ РІК Передплатити нашу газету можна з будь-якого місяця, варто лишень провести оплату до 25 числа кожного місяця, що передує передплатному.

Наші передплатні індекси: 21707 - пільгова передплата: 32,45 на 1 місяць; 97,35 грн на 3 місяці, 194,70грн на 6 місяців 21708 - 37,45 на 1 місяць; 112,35 грн на 3 місяці, 224,70грн на 6 місяців.


справи небайдужих

22-29.07.21

3

˜ ЛЮДИ, ЯКІ НАС НАДИХАЮТЬ Анна Музичук - українська шахістка, гросмейстер (2012). Дворазова чемпіонка світу серед жінок з блискавичних шахів (2014, 2016) та чемпіонка світу серед жінок зі швидких шахів (2016).Віцечемпіонка світу серед жінок 2017 року з класичних шахів. Дворазова чемпіонка України з шахів серед жінок 2003 та 2014 років. Чемпіонка світу серед шахісток віком до 20 років (2010) та до 16 років (2006). Заслужений майстер спорту України. На честь Степана Івановича Кравчун, багаторічного керівника Запорізького автомобільного заводу, планують перейменувати вул. Північнокольцева, увічнивши його особистий внесок в соціально-економічний розвиток Запоріжжя. Степан Кравчун - гене-

ральний директор Запорізького автомобільного заводу в 1983—1996, брав участь у налагодженні серійного випуску автомобіля «Таврія». Почесний громадянин Запоріжжя. Один з творців футбольного клубу «Торпедо» (Запоріжжя). Кандидат технічних наук.

У Дніпрі на змаганнях Відкритого кінного турніру «Golden Horse» вихованка Запорізького кінностопртивного клубу « Еквітес» Лілія Кошеленко з ко-

нем Замш ( тренерка Анна Остапенко) виборола срібну медаль в змаганнях «Попередньго Призу» та отримати звання кандидата в майстри спорту.

КПУ у 1954—1960 р. Кандидат у члени ЦК КПУ в 1971—1976 р. Депутат Верховної Ради УРСР 8—9-го скликань.

На фасаді будівлі Мелітопольської райдержадміністрації урочисто відкрили меморіальну дошку колишній главі Мелітопольського району, депутатці Верховної ради, почесній громадянці району - Передерій Ользі Іванівні. Своє життя Ольга Іванівна присвятила Мелітопольщині: працювала інструктором, завідувачем організаційного відділу, головою виконкому Мелітопольської районної ради, а протягом 12 років - незмінним першим секретарем Мелітопольського райкому партії. У Вікіпедії вона зазначена як українська радянська партійна діячка, 1-й секретар Мелітопольського районного комітету КПУ Запорізької області. Член Ревізійної Комісії

Ректор Запорізького державного медичного університету вперше в історії нашої області очолив раду ректорів всіх медичних вищих навчальних закладів України. Про обов’язки Юрія Колесника на новій громадській посаді та як медичні ВИШі зможуть допомогти у боротьбі з пандемією коронавірусу - про це далі.

˜ ІДЕЇ, ЯКІ НАС ОКРИЛЯЮТЬ

24 липня о 15:00 розпочнеться Фандомна Здибанка у Запорізькому Обласному Центрі Молоді, за адресою вул. Патріотична 49 (внизу площі Фестивальної).

Фандомна Здибанка це мініфестиваль який об’єднує в собі сучасні молодіжні рухи фанатської творчості різних спрямувань. У програмі: - Конкурс Косплею Запрошуємо всіх шанувальників косплею подивитися на виступи і якщо пощастить поспілкуватися з косплеєрами. - Конкурс K-pop Cover Dance Запрошуємо фанатів K-POP повболівати за своїх найулюбленіших каверденсерів, а також, якщо залишиться ще час, потанцювати на рандомі. - Алея творців Де будуть представлені найрізноманітніші дрібнички та вироби фанатської творчості від запорізьких творців, по вашим улюбленим шоу, аніме, іграм та іншим фандомам. - Мінівиставка Фанарту Де ви зможете подивитися на роботи зі своїми улюбленими персонажами від молодих запорізьких художників. - Лекційний Стіл Крафту Де ви зможете розпитати майстрів про секрети виготовлення Крафту для косплею і не тільки. - Лекційний Стіл Настільних Ігор Де ви зможете познайомитися з правилами ігор в різні варґейми. - Лекційний Стіл Історичної Реконструкції

Де ви зможете зустрітися з персонажами з різних історичних епох. ВХІД ВІЛЬНИЙ!

В Запоріжжі декілька осередків плете маскувальні сіточки. ГО «Вірю в Україну» разом з ГО «Справа громад» запрошують у четвер, 22 липня, приєднатись до спільної праці з плетіння оберегу для наших хлопців на Сході. Зустрічаймося о 18.00 у парку Перемоги На позачерговій сесій Запорізької обласної ради, депутати ухвалили пропозицію облдержадміністрації, виділити з резервного фонду бюджету 8,8 млн грн на проектування комплексу будівель КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня» ЗОР.

Цей заклад став надзвичайно необхідним в період коронавірусної пандемії, втім давно не відповідає сучасним вимогам – частина лікарні розташована у старих одноповерхових корпусах. Також передбачається винести інфекційну лікарню за межі обласного центру.

В рамках робочої поїздки на схід України тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін побувала на будівництві військового містечка для дивізіону катерів і відділу спеціальних дій Морської охорони в Бердянську. Будівництво військового містечка посадовиця вважає відмінним прикладом співпраці США і Морський служби охорони України. Військове містечко в Бердянську створюється за стандартами NATO в рамках реалізації міжнародного проекту розвитку потенціалу морської прикордонної безпеки.

˜ ПОДІЇ, ЯКІ НАС ЗАХОПЛЮЮТЬ

На диво вітчизняного автобудування можна було побачити у центрі столиці - біля Палацу Спорту. У статичній виставці взяли участь кілька десятків автомобілів ЗАЗ з усієї України. Відвідати виставку можна було безкоштовно. Виставка автівок присвячена 20-річчю існування Київського клуба любителів марки ЗАЗ.Перші автомобілі марки ЗАЗ-965 зійшли з конвейєера запорізького автомобільного заводу «Коммунар» в 1960 році та вироблялися до 1969 році. За цей період автомобіль змінив деякі деталі дизайну - вигин капоту, повітряпроводи моторного відсіку і розміщення бокових підфарників. На виставці можна буде побачити автівки, які зберігли оригінальний вигляд, а також тюнінговані варіанти “Запорожців”.. Значну частину експозиції склали більш пізні моделі автомобіля ЗАЗ (ЗАЗ-966 та ЗАЗ-968М). Останній «Запорожець» зійшов з конвейєра у 1994 році. «Ми вважаємо важливим завданням популяризацію історії українського автобудування. Те, що “Запорожець” випускався понад 30 років, показує затребуваність невеликих автомобілів у українців. Перевагою цих автомобілів є висока прохідність за рахунок високого дорожнього просвіту та їх легкості (маса ЗАЗ-965 без спорядження лише 600 кг). Звісно, за характеристиками швидкості, комфорту та економічності “Запорожці” поступаються сучасним авто. Однак вони мають ті риси, за які ми їх обрали. Це автівка для душі. Вона дозволяє поринути у інший час, коли майже кожен автовласник був “майстром на всі руки” та знав, як доглядати та лагодити свого “залізного коня», - Михайло Шолом, президент Київського ЗАЗ клубу. 14жовтня 2020 в Зеленій садибі Атманай журналісти нашої газети взяли участь в акції «Посади дерево - збережи планету» . Спільно з місцевими активістами під проводом господині Зеленої садиби Атманай – вчительки місцевої школи і депутатки місцевої ради Галини

Карабут тут висадили понад 100 садженців, які принесли місцеві жителі, надіслали Новою поштою із Київського лісгоспу, передали із Мирненського лісгоспу, привезли друзі і гості Садиби Атманай. Ми детально розповідали своїм читачам про цю акцію. А відеофільм, який ми тоді зняли, можна переглянути на нашому сайті. Звітуємо: всі саджанці прижилися і добре літують. Готуймося до чергової висадки нових дерев.

У віддаленому мікрорайоні Токмака, який місцеві називають «Ріжок», на спортивному майданчику навпроти школи №11 місцеві активісти організували суботник. Це єдине місце активного відпочинку для дітей та молоді, які живуть тут. Ініціативу для доброї справи, в якій участь взяли і діти, проявили активістки комітету мікрорайону Ірина Лещенко та Юлія Напха. Ольга Конопська і Віталій Конопський взяли на себе закупівлю всіх необхідних матеріалів і особисто взяли участь у ремонті спортмайданчика.

16 липня відбувся Другий регіональний діалог Українського Жіночого Конгресу, унікальна та інноваційна у своєму форматі подія для Запоріжжя. Ми мали можливість на всю Україну висвітлити потреби та проблеми жінок Запорізького регіону, поставити найважливіші питання до ЦОВ, запропонувати співпрацю, почути відповіді та готовність до спільної роботи. Одним з питань було прийняття «Стратегії сприяння реалізації прав і можливостей ромської національної меншини в українському суспільстві на період до 2030 року». Стратегія була розглянута на Урядовому комітеті та незабаром буде подана на ухвлення Уряду України. Важливим моментом діалогу було обговорення нового законопроєкту про соціальні підприємства. Учасники мали можливість висловити всі детальні аспекти, які турбують різні цільові аудиторії при започаткуванні соціальних підприємств та запропонувати співпрацю у написанні рекомендацій до законопроєкту.

В палаці культури «Дніпроспецсталь» у Запоріжжі відбувся концерт за участі оркестру 9-го полку оперативного призначення НГУ ім..героя України Богдана Завади (військової частини 3029) на честь Дня працівників металургійної та гірничодобувної промисловості, на який були запрошені гості з області. Оркестр показав музичне дефіле та виконав концертну програму з відомих музичних творів. На Балабинській косі в рамках святкування Дня тренера вихованці клубів з тхеквондо та боксу та їх наставники – Олександра Лихасенко та Євгеній Парфьонов мали змогу відпочити, набратися сил і отримати заряд позитивних емоцій у приємній обстановці. До місцевого спортивного активу приєдналися і гості з міста Запоріжжя – cпортивний клуб «KATANA Dojo»

на чолі із Олександром Новіковим.Показові виступи, конкурси, купання, ігри та купа смаколиків.

Запорізька гімназія № 25 стала переможцем проєкту «Прокачай школу» у червні. Організатори ГС «Освіторія» та Deltahost, а також партнер ініціативи «HUMAN Школа» відвідала Запоріжжя та подарували закладу два нових проєктори, які школа запросила в рамках конкурсу. Проєкт «Прокачай школу» на основі конкурсного відбору щомісяця обирає одну або дві школи зі всієї України, що отримують сучасне технічне забезпечення. Ініціатива була підтримана Міністерством освіти і науки. Це перший випадок коли переможцем ініціативи стала школа з великого міста. Зазвичай перевага надається закладам освіти, які майже не мають технічного забезпечення, але цього разу унікальна ситуація. Запорізька гімназія № 25 мала дві інтерактивні дошки, які їй подарували спонсори, але фактично не могла ними користуватися, адже для цього потрібні були ще проєктори.


4

війна поруч

22-29.07.21

˜ ДО УВАГИ!

ГОСПІТАЛЬ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ У ЗАПОРІЖЖІ ВІДНОВИВ СВОЮ РОБОТУ

Госпіталь ветеранів війни у Запоріжжі на Великому Лузі продовжує прийом пацієнтів. До послуг ветеранів- фізіотерапевтичний, хірургічний, офтальмологічний, кардіологічний, психологічний, рентгенологічний та інші кабінети. Також працює клініко-діагностична лабораторія. В даний момент на оздоровленні перебуває 90 людей.

˜ ВІТАЄМО!

Зв’язківці 55-ки боротимуться за звання кращих у ЗСУ Завершився конкурс на кращого фахівця (екіпаж) зв’язку серед військових частин Сухопутних військ ЗС України, який протягом цього тижня проводився на базі окремого полку зв’язку Оперативного командування «Схід». За підсумками напруженої боротьби у численних конкурсних випробуваннях кращими у колективних номінаціях стали екіпажі Оперативного командування «Схід» та Оперативне командування «Захід». У індивідуальних номінаціях першими стали воїни-зв’язківці цих же оперативних командувань. За підсумками цієї першості з переможців формується команда кращих зв’язківців Сухопутних військ ЗС України, яка змагатиметься на загальноармійському конкурсі за звання кращих у Збройних Силах України. Оперативне командування «Схід», зокрема, представлятимуть зв’язківців 55-ої окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ».

˜ ОФІЦІЙНО

УРЯД УХВАЛИВ НИЗКУ РІШЕНЬ НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНСЬКИХ ВЕТЕРАНІВ

Кабінет Міністрів України під час засідання 14 липня підтримав рішення, які спрямовані на підтримку українських ветеранів.

Так, Уряд утворив Український ветеранський фонд, який має запрацювати з 2022 року. За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, це дозволить акумулювати кошти, що будуть спрямовані винятково на підтримку ветеранів, зокрема ветеранського бізнесу. «Новостворений фонд допоможе залучати фінансові та матеріально-технічні ресурси для реалізації програм і проектів, які спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, підвищення професійного й освітнього рівня та ведення підприємницької діяльності», — зазначив Глава Уряду. Також Кабінет Міністрів затвердив перерозподіл коштів державного бюджету для створення нових електронних сервісів для ветеранів — Єдиного державного реєстру ветеранів війни та Електронного кабінету ветеранів. «Створення нової цифрової інфраструктури дозволить оптимізувати та інтегрувати інформацію. Наприклад, щодо пільг та програм для ветеранів, якими вони користуються або зможуть користуватися», — зауважив Денис Шмигаль. Крім того, Уряд утворив робочу групу з організації та забезпечення підготовки української збірної та її участі в міжнародних змаганнях «Ігри Воїнів», які відбудуться у вересні цього року в Орландо (США). «Українські воїни повинні мати всі можливості для підготовки. Попри отриману внаслідок поранень інвалідність, українські військові продовжують вести активний спосіб життя. Приклад стійкості українських ветеранів дійсно надихає. Впевнений, що українські військові продовжуватимуть отримувати перемоги ще й у спортивних змаганнях», — відзначив Прем’єр-міністр. Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України

˜ ЩОБ ПАМ’ЯТАЛИ

ВОНИ ЗАХИСТИЛИ УКРАЇНУ

У 9-ому полку оперативного призначення НГУ на плацу військовослужбовці вшанували пам’ять побратимів, загиблих 7 років тому під час неоголошеної війни. Згадали полеглих Героїв словом, пом’янули їх хвилиною мовчання та поклали квіти до Монументу на честь загиблих військовослужбовців. До того монументу, який навічно нагадуватиме гвардійцям про кожну втрату, що зазнав особовий склад не тільки частини, а і Національної гвардії України під час виконання бойових завдань на Донбасі. Під звуки сурми та шарудіння листви на Алеї Слави Капустяному кладовищі військовослужбовці частини, ветерани та члени сімей загиблих взяли участь у траурному мітингу і панахиді. Теплими словами згадали побратимів, висловили слова подяки матері майора Івана Якушіна- Надії Олександрівні, передали їй нагороду від імені Командувача Національної гвардії України. #3029MNGU

˜ НАШІ

Морські кордони України пильнує токмачанин Євген Євген ‒ головний корабельний старшина, досвідчений військовий моряк. В 2013 році він розпочав свою службу на корветі «Луцьк» Військово-Морських Сил України.

‒ Я родом із Запорізької області, з міста Токмак, ‒ розповідає Євген. ‒ І хоча моря там нема, я завжди хотів стати моряком. Завершив навчання у Запорізькому професійному ліцеї водного транспорту, підписав контракт зі Збройними Силами України і приєднався до екіпажу «Луцька». Потім служив на флагмані

˜ НАЖИВО Його робота зачаровує. Широко розставивши ноги, кулеметник роздає «двієчки», «трієчки», наліво, направо, по центру, наліво, направо, по центру. Маскувальна сітка здригається від черг, гарячі гільзи скупо плюхаються на бруствер й тихо дзенькають під ногами. Над головою починають хлопати кулі противника і кулеметник змінює позицію.

Короткі черги лунають вже десь праворуч, і чітко чути як кулі вгвинчуються в спекотне повітря. Десь поруч грюкає РПГ, і окоп наповнюється пилом і запахом свіжоскошеної трави і пороху. За окопом гучно лунає розрив гранати АГС, потім ще два зовсім оглушливо вже перед самим бруствером. Над головами проносить маленькі хмарки диму. Бій різко обривається.

ВМС України фрегаті «Гетьман Сагайдачний» та на пошуково-рятувальному судні «Донбас». В 2014 році Євген ненадовго повернувся в рідний Токмак. ‒ Російські окупанти захопили наш «Донбас», ‒ згадує моряк. ‒ Близько двадцяти членів екіпажу судна, в тому числі і я, вийшли на материкову Україну. Забрали з корабля найцінніше і найважливіше обладнання та свої особові справи. Я також заховав і вивіз з «Донбасу» усі наші прапори. Був скерований для подальшого проходження військової служби у районний військовий комісаріат. Однак прослужив там близько місяця. Після телефонного дзвінка одного з морських офіцерів, який збирав моряків для повернення на кораблі, я знову повернувся на «Донбас». Після «Донбасу» Євген служив на медичному катері «Сокаль». А в 2017 році відбулось його перше знайомство з малим броньованим артилерійським катером «Лубни». ‒ Ще до спуску катеру на воду я, як майбутній член екіпажу, був направлений на завод для ознайомлення з будовою і особливостями судна, ‒ розповідає Євген. ‒ Потім певний час

провів на МБАКу «Аккерман», який вже був у строю ВМС України. Вивчав усі характеристики катеру. З вересня 2018 року Євген ‒ помічник командира малого броньованого артилерійського катеру «Лубни». Він ‒ права рука командира. Зараз Євген в складі екіпажу несе служби на передових позиціях Об’єднаних сил в Азовському морі. ‒ Ми виходимо в море для патрулювання акваторії та спостереження за суднами у визначених районах, ‒ розповідає Євген. ‒ Впевнені у своїх силах і можливостях. За нами ‒ правда. А вона, як відомо, завжди перемагає.

Приходить нова зміна і піхота починає чепурити окопи. Нещодавні рясні зливи порозмивали позиції і тепер треба їх відновлювати і облаштовувати заново. В бліндажі душно й сиро. Рюкзак і спальник, що я розстелив на дошках, за пару годин стають вологими. Колоди над головою «розквітли» жовто-коричневими грибами дивовижної форми, але того вже ніхто не помічає. Головне відпочити в короткому сні, а потім знову на позиції. Гарчить і плюється чорним димом мотор бехи. Гаряче, пружне повітря б`є в обличчя.

Трусить і кидає зі сторони в сторону так, що здається, що ось зараз ти полетиш звідси шкереберть. Пальці до болі стискають брезентовий ремінець на башті… Хмари сухого, чорного пилу піднімаються з-під гусениць і вкривають усіх на броні. Сухий і колючий пил забиває ніс та очі, набивається у кожну складку одягу. Чорні струмки поту течуть по шкірі. Тиха червнева ніч. Контури териконів чорніють на фоні зоряного неба. Молоді дівочі очі вдивляються в темряву. Тихенько бурчить тепловізор. Ще вчора вранці сусідню позицію шматували важкою артилерією; ніч від того здається ще тривожнішою. Їй двадцять чотири... І вона родом з Донецька. Синьо-жовті стрічечки вплетені в кучеряві дівчачі коси. Ця дівчина-піхотинець вже четвертий рік воює за свій Донецьк. Передові позиції, у тому числі і 93 бригади Холодний Яр, відвідав відомий фотодокументаліст Анатолій Степанов.

Піхота. Літо.


так живемо ˜ ДО ВІДОМА

22-29.07.21

5

˜ НАПЕРЕДОДНІ

Підвищено Е-ЛІКАРНЯНІ: ВІДМІННОСТІ ОФОРМЛЕННЯ розмір допомоги ТИМЧАСОВОЇ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ на дітей із тяжкими хворобами Підвищено розмір допомоги на дітей із тяжкими хворобами, яким не встановлено інвалідність, та покращено умови надання допомоги вразливим верствам населення Уряд на засіданні 7 липня схвалив постанову „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”. Постановою підвищено розмір допомоги на дітей із тяжкими хворобами, яким не встановлено інвалідність, удосконалено порядок надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та сім’ям з дітьми, врегульовано питання виплати соціальних стипендій дітям померлих учасників Революції Гідності, учасників бойових дій або осіб з інвалідністю внаслідок війни. Зокрема, постановою передбачено: - підвищити з 01.01.2022 розмір допомоги на дітей із тяжкими хворобами, яким не встановлено інвалідність, до двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку ‒ з 1934 грн до 4 200 грн для дітей віком до 6 років та до 5 236 грн для дітей віком від 6 до 18 років (з урахування розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 01.12.2021); - призначати державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та допомогу на дітей одиноким матерям без зменшення її розміру, якщо центр зайнятості не може запропонувати підходящої роботи для непрацюючої працездатної особи зі складу малозабезпеченої сім’ї, сім’ї з дітьми або таку особу направлено на професійне навчання; - надавати державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям особам, які досягли відповідного пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю страхового стажу; - призначати державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та допомогу на дітей одиноким матерям за наявності у власності багатодітної сім’ї та сім’ї, до складу якої входять діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, або особи з їх числа, другого житла; - призначати соціальну стипендію дітям померлих учасників Революції Гідності, учасників бойових дій або осіб з інвалідністю внаслідок війни (студентам закладів фахової передвищої освіти - 890 грн; студентам закладів вищої освіти - 1180 грн). Міністерство соціальної політики України

˜ СОЦІАЛЬНИЙ РАКУРС

З 1 липня підвищено пенсійні виплати

З1 липня 2021 р. у зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 769 грн до 1 854 грн підвищується:

• мінімальна пенсія з 1 769 грн до 1 854 грн; • надбавки до пенсій за понаднормовий страховий стаж, підвищення, щомісячна державна адресна допомога до пенсії учасникам та інвалідам війни, пенсії за особливі заслуги. Також з 1 липня 2021 р. буде встановлено підвищення у розмірі 100 грн до страхової пенсії, призначеної в 20192020 роках, яка з 2019 року не перераховувалася. Підвищення пенсій з 1 липня стосуватиметься понад 5 млн пенсіонерів. З 1 жовтня 2021 р. згідно із постановою Уряду від 22 лютого 2021 р. № 127 “Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році” буде встановлена щомісячна доплата до пенсії до 400 грн для пенсіонерів віком 75 - 80 років. При цьому мінімальна пенсійна виплата для них встановлюється у розмірі 2 500 грн за наявності страхового стажу 20/25 років і більше. Підвищення пенсій з 1 жовтня стосуватиметься майже 1 млн пенсіонерів. З 1 грудня 2021 р. у зв’язку із зростанням мінімальної заробітної плати підвищиться мінімальна пенсія за віком для пенсіонерів віком від 65 років за наявності у них страхового стажу 30/35 років з 2 400 до 2 600 грн (40% від збільшеної МЗП з 6 500). Міністерство соціальної політики України

В Україні триває перехідний період впровадження е-лікарняних. До формування медичних висновків, на підставі яких для застрахованих осіб автоматично формуються е-лікарняні, вже залучені лікарі понад 550 медичних закладів. Е-лікарняні, як і паперові, є підставою для надання працівникам допомоги по тимчасовій втраті працездатності, а також по вагітності та пологах від Фонду соціального страхування України. Раніше ми розповідали, як саме процес призначення матеріального забезпечення від ФССУ за е-лікарняними змінився для працівників і роботодавців. Однак відмінності наявні також і в порядку оформлення тимчасової непрацездатності лікуючими лікарями. Про них заступник начальника управління страхових виплат та матеріального забезпечення – начальник відділу медичної експертизи виконавчої дирекції ФССУ Марина Біляєва розповіла на вебінарі для медичних працівників на тему медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Зокрема, на відміну від паперових лікарняних, які можуть продовжуватись лікарем одноосібно до 15 календарних днів, медичні висновки для формування е-лікарняних лікарі можуть створювати самостійно терміном до 30 календарних днів. Водночас, орієнтовний термін тимчасової непрацездатності у медичному висновку має відповіда-

ти стану пацієнта і медпротоколам. «Формування медичного висновку, на підставі якого для працівників автоматично формується е-лікарняний, має бути обґрунтованим. Орієнтовні терміни непрацездатності пацієнта лікуючий лікар визначає індивідуально, виходячи зі стану людини, її супутніх хвороб, але з обов’язковим урахуванням медичних протоколів. Якщо пацієнт не одужає в орієнтовно визначений при огляді термін, лікар сформує новий медичний висновок і продовжить його непрацездатність. Самостійно він може це зробити до 30 днів, подальше підтвердження тимчасової непрацездатності потребує огляду лікарсько-консультативною комісією (ЛКК)», – говорить Марина Біляєва. Крім того, видача «довгих» медичних висновків може сповільнити отримання матеріального за-

безпечення від ФССУ, оскільки е-лікарняний стає підставою для нарахування допомоги лише після завершення його дії. «За кожним окремим медичним висновком формується окремий е-лікарняний. Якщо це е-лікарняний одразу на 30 днів, роботодавець зможе призначити своєму працівнику матеріальне забезпечення і запросити в Фонду кошти лише після завершення цих 30 днів. Тож доцільніше не формувати надто довгі медичні висновки, якщо для цього немає вагомих підстав», – зазначає Марина Біляєва. Також створення довготривалих медичних висновків є фактором ризику їх автоматизованого відбору єдиною інформаційно-аналітичною системою ФССУ на перевірку. Для паперових листків непрацездатності залишається чинною Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ № 455. Відповідно до її положень для паперових лікарняних передбачена видача листка непрацездатності терміном до 5 календарних днів. А загальний граничний строк самостійної видачі складає 15 днів, продовження листка непрацездатності до 30 днів проводиться лікуючим лікарем спільно із завідувачем відділення, а надалі – ЛКК. Фонд соціального страхування України

˜ РОЗ’ЯСНЕННЯ

Кошти з банківських рахунків боржників не списуватимуть автоматично Заборгували за житлово-комунальні послуги чи не сплатили штраф за перевищення швидкості – кошти на вашому банківському рахунку можуть бути арештовані в автоматизованому режимі. Але при цьому не йдеться про автоматичне списання коштів!

Відповідно до реалізації наказу Міністерства юстиції України від 23.03.2021 № 1061/5, яким внесено зміни до наказу від 16.04.2019 року № 1203/5 «Про затвердження Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів», постанови про арешт/зняття з арешту коштів на рахунках боржників державні та приватні виконавці мають можливість направляти до банків через Автоматизовану систему виконавчого провадження (АСВП) без обмежень за категоріями стягнення. Тобто, з набранням чинності цього наказу було реалізовано технічні зміни інформаційної взаємодії виконавців із банками за допомогою АСВП. Раніше така процедура була досить складною. Нині ж взаємодія між виконавцями і банками відбувається в електронному вигляді, а не тільки поштовим зв’язком. Пояснюємо простою мовою. Уявімо, що хтось не сплатив штраф за порушен-

ня правил дорожнього руху або комунальні послуги чи заборгував вам кошти (в тому числі аліменти на утримання дитини чи заробітну плату). Цей факт спочатку має підтвердити своїм відповідним рішенням суд або інший орган (посадова особа). Якщо після цього боржник так і не повертає кошти – до справи береться Державна виконавча служба або приватні виконавці. Вони, зокрема, можуть арештувати кошти на банківських рахунках боржника. Саме процедуру комунікації між виконавцями та банками і було спрощено. Разом із тим, державне підприємство «Національні інформаційні системи» на сьогодні проводить ро-

боти з доопрацювання програмного забезпечення АСВП у напрямку запровадження автоматизації процесу отримання виконавцями інформації щодо банківських рахунків боржника, що передбачено положеннями Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках. Після того, як програмне забезпечення повноцінно запрацює, банки повідомлятимуть в електронному режимі не лише факт наявності банківських рахунків у боржника, а і їх номери та суми залишків на них. Тобто, з’явиться можливість накладати арешт винятково на 1 рахунок боржника в одному банку, а не на всі його рахунки в різних банківських установах, як це відбувається наразі. Відповідно, коштами на неарештованих рахунках їх власник зможе вільно розпоряджатися. Усе це можливо тільки у разі відкриття виконавчого провадження! Втім, аби арешт коштів не став для вас неприємним сюрпризом – існує кілька платформ, на яких можна самостійно перевірити, чи маєте ви борги: • Єдиний реєстр боржників; • портал Онлайн-будинок юстиції; • електронний сервіс державних послуг Дія; • Автоматизована система виконавчого провадження (АСВП). Міністерство юстиції України

˜ БУДЬ В КУРСІ!

Батько може взяти відпустку при народженні дитини: Уряд затвердив порядок надання На черговому засіданні Уряд затвердив Порядок надання 14-денної відпустки при народженні дитини для чоловіків та інших членів сім’ї. Біометричний закордонний паспорт «У квітні Парламент ухвалив надзвичайно важливий закон, що забезпечує рівні можливості матері та батька у догляді за дитиною та запроваджує новий вид відпустки при народженні дитини. Сьогоднішнє рішення Уряду спрощує процедуру отримання такої відпустки шляхом визначення чіткого механізму, умов та підстав її надання»,зазначила заступник Міністра економіки України Світлана Глущенко. Так, до числа осіб, які мають право на таку відпустку, належать: • чоловік, дружина якого народила дитину; • батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки; • баба або дід, або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за ди-

тиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком). Оплачувана відпустка тривалістю до 14 кален-

дарних днів надається одноразово, але не пізніше трьох місяців з дня народження дитини. Також у Порядку наведено визначення термінів, якими слід керуватися при наданні відпустки («одинока мати», «одинокий батько», «інший повнолітній родич дитини») та визначено перелік документів для кожної категорії осіб. «Народження дитини – це надзвичайно щаслива подія для кожної сім’ї. Проте традиційно основне навантаження щодо піклування та догляду за немовлям лягає на плечі матері. Тепер і чоловіки зможуть присвятити більше часу своїм дітям, що сприятиме посиленню ролі батька у процесі виховання дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні»,- додала Світлана Глущенко. Нагадаємо, що 15 квітня 2021 року Верховна Рада України ухвалила закон №3695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною», що усунув законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною. Міністерство економіки України


6

22-29.07.21

реклама та оголошення тел.: 099-079-28-46, e-mail: zp.reklama@ukr.net

ДП «СЕТАМ» оголошує про проведення електронних торгів з продажу предмету іпотеки Державне підприємство «Івченко-Прогрес» запрошує на роботу: - інженера - електроніка, - слюсаря з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики, - токаря-розточувальника, - слюсаря з механоскладальних робіт, - машиніста автокрану. Вимоги до кандидатів: 5-6 розряд, досвід роботи за професією не менш ніж 3 роки. Звертатись за адресом: м. Запоріжжя, вул. Іванова, 2 (зупинка громадського транспорту «вул. Іванова») або за телефоном: 287-26-61

ПРИВАТНІ ОГОЛОШЕННЯ ПРОДАМ ü Холод, мороз, печі, пральні, ТВ, вело, б/у. Т.: 097-910-78-89 ü Будинок в селі Жовтневе (Вербове) Вільнянського р-ну з постр. літня кухня, капітальний гараж, газ, вода дніпровська, 15 соток. Т. 067-298-09-47 КУПЛЮ ü Вивезу кондиціонери, холод, прал.маш, газ.колон. Т.: 050-080-47-40 ü ТВ іноземне у будь-якому стані. Т.: 09375-000-20 ü Приїдимо і купимо старі перини та подушки. Т.: 063-539-25-63, 068-862-31-43, 050-147-86-79 ü Пір’єва фабрика купує старі перини, подушки, пух, пір’я. Т.: 096-639-89-63, 099116-50-93 ü ТВ іноземне у будь-якому стані. Т.: 096420-40-20 ü Непрацюючий холод., прал. маш., СВЧ. Т.: 050-237-05-35 ü Вивезу холод., кондиц., газ.колон., прал. маш,. Т.:096-528-72-38 ПОСЛУГИ ü Доставка: шлак, пісок, щебень, земля, дрова. Вивозю мусор. Недорого. Т.: 067614-25-04 ü Вантажні перевезення. Т.: 097-91078-89 ü Терміновий рем ТВ. Т.: 2201884, 095040-5102, 097-318-0846 ü Вивезу холод. Т.: 096-528-72-38 ü Ант. супут., Т-2, рем. уст. Т.: 270-81-90 ü Антени супутникові (укр. канали, розкодування). Т.: 050-421-06-22 ü Супутникове ТВ. Т.: 096-727-12-82 ü Ремонт квартир під ключ. Т.: 093-372-5375, 096-892-56-79 ü Сантехнік Олександр. Т.: 099-769-67-87, 067-897-61-62 ü Заміна ущільнювачів, резини на холод. Т.: 050-715-36-57 ü Ремонт м’якої меблі, перетяжка. Т.: 098996-13-15 ü Ремонт холод., пральн. маш. Т.: 066710-24-50, 096-224-22-12 ü Пам’ятники: граніт, мозаїка. Т.: 067-74974-56, 050-74-974-56 ü Ремонт швейних машин, чесні ціни. Спиця С.Е. Т.: 068-085-46-40

˜ МІСЯЧНИЙ

ü Супутникові антени. Установка. Ремонт. Т.: 097-276-72-57 ü Пам’ятники, оградки, плитка. Т.: 097561-37-82, 066-863-32-58, 063-146-59-51 РІЗНЕ ü Мною, Кияницею Н.В., приватним нотаріусом Запорізького міського нотаріального округу, заведено спадкову справу після померлого 04.12.2020 року Грядка Олександра Івановича, 21.09.1952 року народження. Викликаю до приватного нотаріуса Кияниці Н.В., за адресою: м. Запоріжжя, вул. Патріотична, буд. 66 спадкоємців померлого Грядка Олександра Івановича до «02» серпня 2021 року. У разі неявки свідоцтво про право на спадщину буде видано спадкоємцю, який прийняв спадщину. Приватний нотаріус Кияниця Н.В. Тел. (061) 224-61-91, (067) 702-97-33 ВВАЖАТИ НЕДІЙСНИМИ ü Втрачений договір дарування виданий приватним нотаріусом Запорізького міського нотаріального округу Грибановою О.В. за №1385 від 17.05.2011 року, вважати недійсним. ü Втрачений договір дарування виданий приватним нотаріусом Запорізького міського нотаріального округу Грибановою О.В. за №1388 від 17.05.2011 року, вважати недійсним. ü Втрачений договір дарування виданий приватним нотаріусом Запорізького міського нотаріального округу Грибановою О.В. за №1445 від 24.05.2011 року, вважати недійсним. ü Втрачений договір дарування виданий приватним нотаріусом Запорізького міського нотаріального округу Грибановою О.В. за №1394 від 17.05.2011 року, вважати недійсним. ü Втрачений договір дарування виданий приватним нотаріусом Запорізького міського нотаріального округу Грибановою О.В. за №1596 від 02.06.2011 року, вважати недійсним. ü Втрачений договір дарування виданий приватним нотаріусом Запорізького міського нотаріального округу Грибановою О.В. за №1391 від 17.05.2011 року, вважати недійсним. ü Втрачений договір дарування виданий приватним нотаріусом Запорізького міського нотаріального округу Куріпко В.О. за №1737 від 12.11.2008 року, вважати недійсним.

КАЛЕНДАР ІЗ 22 ПО 29 ЛИПНЯ

22.07. 12-та (до 20.09), 13-та місячна доба. Зростаючий Місяць у Стрільці (день плода), із 1.37 – у Козерозі (день кореня). Можна збирати урожай овочів і фруктів, видаляти хворі рослини, займатися заготівлею сіна й цілющих рослин. 23.07. 13-та (до 21.03), 14-та місячна доба. Зростаючий Місяць у Козерозі. День кореня. Скористайтеся порадами на 22 липня. 24.07. 14-та (до 21.43), 15-та місячна доба. Зростаючий Місяць у Козерозі (день кореня), із 3.13 – у Водолії (день квітки). О 5.37 – Повний Місяць. Сільськогосподарські роботи не рекомендуються. 25.07. 15-та (до 22.12), 16-та місячна доба. Спадаючий Місяць у Водолії. День квітки. Не слід нічого сіяти й садити, не рекомендується поливання. 26.07. 16-та (до 22.35), 17-та місячна доба. Спадаючий Місяць у Водолії (день квітки), із 6.30 - у Рибах

(день листа). Рекомендується збирати зернові та коренеплоди, косити, викопувати квіткові цибулини на зберігання, формувати кущі помідорів й огірків. 27.07. 17-та (до 22.53), 18-та місячна доба. Спадаючий Місяць у Рибах. День листа. Скористайтеся порадами на 27 липня. 28.07. 18-та (до 23.09), 19-та місячна доба. Спадаючий Місяць у Рибах (день листа), із 12.58 – в Овні (день плода). Можна садити селеру, редис, цибулинні. Займіться збиранням урожаю ранньої картоплі, приготуванням варення і солінь, скошуванням газону. Поливання й підгодівля дуже помірні. 29.07. 19-та (до 23.24), 20-та місячна доба. Спадаючий Місяць в Овні. День плода. Скористайтеся порадами на 28 липня.

1. Житл. буд., з/п 40,3 кв.м, за адресою: Запорізька обл., м. Мелітополь, пров. Залізничний, 20. Дата торгів: 12.08.2021 09:00 год. Дод.інформація: https://setam.net.ua. Лот №487317; 2. 2-кім. квартира, з/п 45,7 кв.м, за адресою: Запорізька обл., м. Мелітополь, вул. Вакуленчука, 71, кв. 13. Дата торгів: 12.08.2021 09:00 год. Дод.інформація: https://setam.net.ua. Лот №487330; 3. 2-кім. квартира, з/п 51,12 кв.м, за адресою: м. Запоріжжя, вул. Військбуд, 102, кв. 17. Дата торгів: 12.08.2021 09:00 год. Дод.інформація: https://setam.net.ua. Лот №487318; 4. Домоволодіння, з/п 48,00 кв.м, за адресою: Запорізька обл., м. Василівка, вул. Софіївська (Кірова), 4. Дата торгів: 12.08.2021 09:00 год. Дод.інформація: https://setam.net.ua. Лот №487531 (уцінено лот № 481353); 5. Житл. буд., з/п 113,5 кв.м, за адресою: Запорізька обл., Якимівський р-н, с. Таврійське (c.Червоноармійське), вул. Молодіжна (60 р. СРСР), 8. Дата торгів: 16.08.2021 09:00 год. Дод. інформація: https://setam.net.ua. Лот №487938 (уцінено лот № 482175); 6. 3-кім. квартира з/п 60,2 кв.м, за адресою: Запорізька обл., Бердянський р-н, м. Приморськ, вул. Морська, 56 кв. 40. Дата торгів: 18.08.2021 09:00 год. Дод.інформація: https://setam.net.ua. Лот №488092 (уцінено лот № 482409); 7. Зем. діл. з/п 0,1501 га, КН: 2322181601:09:003:0129, за адресою: Запорізька обл., Запорізький р-н, с. Володимирівське, вул. Ентузіастів, 6. Дата торгів: 18.08.2021 09:00 год. Дод. інформація: https://setam.net.ua. Лот №488100 (уцінено лот № 482251); 8. Житл. буд., з/п 33,6 кв.м, за адресою: м. Запоріжжя, вул. Абразивна, 1А. Дата торгів: 18.08.2021 09:00 год. Дод.інформація: https://setam.net.ua. Лот №488134 (уцінено лот № 484001); 9. Домоволодіння, з/п 83,4 кв.м, за адресою: Запорізька обл., м. Токмак, вул. Толстого, 43. Дата торгів: 18.08.2021 09:00 год. Дод.інформація: https://setam.net.ua. Лот №488163 (уцінено лот № 480847); 10. Комлекс будів. та споруд, з/п 51383,6 кв.м, за адресою: Запорізька обл., Запорізький р-н, с. Відрадне, вул. Горького, 1а; вул. 60 р. ВЛКСМ, 2а; вул. 60 р. ВЛКСМ, 2б. Дата торгів: 18.08.2021 09:00 год. Дод.інформація: https://setam.net.ua. Лот №487689.

Увага! Пряма лінія!

№ з/п 1 2

3

Прізвище, ім’я та по батькові

Некрасова Злата Андріївна Вагіс Тимофій Володимирович

Посада, статус

Заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області

Дата та час проведення гарячої лінії

22.07.2021 з 13.00 до 14.00 27.07.2021 з 10.00 до 11.00

Депутат Запорізької обласної ради, 28.07.2021 член постійної комісії з питань з 13.00 до 14.00 управління об’єктами спільної власності територіальних громад області та житлово-комунального господарства Звертатись у зазначений час за телефоном

Позднякова-Кирбят’єва Еліна Геннадіївна

0-800-503-508

(дзвінки безкоштовні).

˜ ГОРОСКОП НА ТИЖДЕНЬ Овен. Вас чекає сприятливий тиждень без зайвих тривог і сюрпризів. Проведіть його спокійно, якомога більше уваги приділяючи відпочинку. На початку тижня можливі великі грошові надходження. Вас відволікатимуть і турбуватимуть своїми справами колеги. Родичі захочуть обговорити складні теми. Не дозволяйте спровокувати вас на конфлікт. Марс допоможе вам встановити межі дозволеного й не дозволеного для інших. Гарний період для кохання, але свої сердечні завоювання краще тримати в таємниці.

Телець. Тиждень обіцяє бути спокійним, якщо ви на роботі не вплутаєтесь у конфлікт із колегою. Можлива раптова зміна планів, що в підсумку виявиться більш вигідною, ніж ви думаєте. Не долучайтеся до непотрібного суперництва й змагання. Зараз важливо розібратися зі старими проблемами. Намагайтеся не затримуватися на роботі. Приділіть час собі та своїй зовнішності. Зустріньтесь із друзями. Тиждень сприятливий для налагодження стосунків. Близнята. Вам захочеться, щоб усюди панувала

гармонія, була тепла обстановка. Ви із задоволенням візьмете на себе роль посередника в суперечках і переговорах, що піде на користь всім. Удача буде з вами, але на роботі хтось може неприємно здивувати претензіями. Не дозволяйте чиємусь невдоволенню зіпсувати вам настрій. Слідкуйте за своїми думками - вони матимуть сильний вплив на події, що відбуватимуться з вами. Зустрічі, що ви запланували на вихідні, обіцяють бути дуже вдалими.

Рак. У вас з’явиться більше часу для вирішення особистих питань. Ви охоче зустрінетесь із родичами, вони погодяться із вашими ідеями, це додасть вам гарного настрою. Будьте обережними з людиною, яка вам не дуже подобається. Сварки зараз можуть виникати на порожньому місці. Намагайтеся уникати конфліктів, наскільки це можливо. Венера сприятиме амурним зустрічам. Проявляйте спонтанність і насолоджуйтеся відпочинком. Період сприятливий для роботи на дачній ділянці і проведення ремонту. Лев. Без усяких сумнівів використовуйте свої козирі. На роботі є шанс отримати підвищення або премію, можливо, хтось поверне вам борги. Грошові надходження подарують чудовий настрій. Наприкінці тижня слідкуйте за офіційними справами. Хтось може допомогти вирішити важливе для вас питання. Вихідні обіцяють бути спекотними й метушливими. Самотні Леви можуть трохи скаржитися на відсутність розваг. Але навіть на нудній вечірці можна несподівано зустріти привабливу людину. Діва. Венера поділиться з вами своїм блиском і відкриє завісу таємничості з якихось важливих питань. Тиждень буде насичений важливими подіями, тому будьте пильними. На роботі стежте за важливими для вас справами, не довіряйте обіцянкам колег, схильних до фантазій. Під кінець тижня у вас з’явиться шанс дізнатися, скільки заробляють конкуренти. Це додасть вам сміливості в розмові з начальством. В особистому житті можливі спокуси. Проявляйте обережність, тому що у коханої людини будуть причини для ревнощів. Одиноким варто потурбуватися про пошук другої половинки. Терези. Менше говоріть - більше робіть, радять вам зірки зараз. Тиждень може бути дуже продуктивним, якщо ви не будете лінуватися. З’явиться можливість підвищити дохід, не пропустіть її. Цього тижня у вас буде безліч нових справ і цікавих знайомств. Ви будете у гарній формі, удача вас супроводжуватиме. Сонце допоможе отримати бажане. Тільки

пам’ятайте про свої достоїнства і перестаньте непокоїтися, коли у вас запитуватимуть про розмір винагороди за ваші труди. У коханні зірки обіцяють успіх. У вихідні для повного щастя вам знадобиться компанія друзів, і ви добре відпочинете.

Скорпіон. Намагайтеся зберігати дистанцію з тими, хто вас оточує, тому що ви можете бути одночасно впертими й занадто самовпевненими. У першу чергу подбайте про себе і не турбуйтеся про те, що говорять або роблять інші люди. Займіться самоосвітою і підвищуйте кваліфікацію. Не всі плани втіляться в життя, не всі плітки виявляться правдою. Зірки радять спокійно займатися своїми справами. Про ваше особисте життя подбає Венера. У вихідні відпочивайте. Можливі перепади настрою. Займіться улюбленою справою, що відверне вас від суму. Стрілець. Сміливо беріться за важкі справи. Меркурій створюватиме нервові ситуації, але він же допоможе перемогти конкурентів. Початок тижня буде неспокійним, тому будьте уважними. Хтось прийме неправильне рішення, а потім благатиме вас про допомогу. Ближче до вихідних ваш настрій поліпшиться. Постарайтеся зробити щось, що не входить у ваш звичайний розпорядок дня, оскільки можете відкрити в собі новий талант або пристрасть. Зірки попереджають, що в особистому житті вам доведеться приймати важливі рішення. У вихідні знайдіть час для себе і не перевантажуйте себе. Козеріг. Цього тижня буде важко зосередитися на важливих і потрібних справах. Тому не ставте перед собою занадто серйозні завдання. У понеділок уникайте нервових розмов, і решта днів пройде нормально. Було б добре припинити конфліктувати з людиною, яка відчуває себе скривдженою. Досягніть згоди - від цього виграють усі. У вихідні знайдіть час, щоб подбати про себе. Перукар, косметолог, масаж - це не надмірність, а необхідність. В особистому житті вас чекає більше розуміння. Варто продовжити знайомство з людиною, що має схожі інтереси. Деякі Козероги, можливо, переживуть зраду друга. Водолій. Вас чекає приємний тиждень без особливих проблем і серйозних сварок. Ідеальний час для того, щоб почати втілювати мрії в реальність. Почніть зі складання списку цілей на найближчий час. Ви зможете приділити більше часу улюбленим заняттям. Не відхиляйте запрошень на цікаві мистецькі заходи. Нові знайомства обіцяють стати вдалими. З’явиться можливість завести нову дружбу. В особистому житті справи йтимуть своєю чергою. Вам буде складно протистояти спокусам. Риби. Попереду у вас багато соціальних подій, може не вистачати часу на побутові справи. Вплив планет сприятиме незвичайним зустрічам, розкриттю різноманітних секретів. Тільки нічого не обговорюйте з людьми, які люблять пліткувати за чужими спинами. В особистому житті події наберуть обертів, але часу для романтичних зустрічей виявиться замало. Вихідні сприятливі для спільних поїздок. Стосунки з колегами будуть напруженими з вашої вини. Не бійтеся зайвий раз попросити вибачення, щоб потім не картати себе за помилки. Будьте прихильні до дітей. У вихідні вирушайте на природу.


культура і життя

22-29.07.21

7

˜ НА СВОЇЙ ЗЕМЛІ

˜ СПІВАЮТЬ ВСІ!

Зібралась співуча родина

Прабатьківська криниця З неба високого, з чистої криниці, Від вільного вітру, солодкої Водиці Доля дала нам удачі напитись, Рідному полю, садочку вклонитись. Приспів: Лине за обрій стежина. Квітне в садочку калина. Сяє добром, промениться Прабатьківська чиста криниця. У світ поринаєм, у вічні дороги, Землі чужі летять нам під ноги. Доля дарує два міцних крила, Пам’ять голубить сива ковила. Приспів (той же). Стежина за обрій кудись повела, Сняться дитинства святі джерела. Хай буде садами багата В серпанковій мудрості хата. Приспів (той же) Світлана ПРИЧИНЕНКО. Смт Більмак Запорізька область.

Виставка виробів народних майстрів

Виступає народний хор Гетьман

Від редакції «ЗП». Музику до вірша місцевої поетеси Світлани Причиненко на-писав композитор Олександр Родіонов. Пісню цю вивчив квартет «Консонанс» центру культури і дозвілля Більмацької громади. До складу творчого колективу входять: Олена Нікітіна, Олеся Матвіїшина, Анастасія Боровик і сам композитор пісні. Олександра Родіонова добре знають в області як художнього керівника і дири-гента народного хору «Гетьман», члена Запорізької міської організації композито-рів. Цей музичний твір — своєрідний гімн (урочиста пісня) міжрегіонального фести-валю народної творчості «Із прабатьківських криниць».

Співає Даринка Оверченко із Чернігівки

Співає Людмила Суржа

˜ КОНЦЕРТ ДЛЯ МЕТАЛУРГІВ

Симфонія шани і любові

Вокальний ансамбль Сузір’я

Щороку третьої неділі липня, українці відзначають професійне свято працівників металургійної та гірничодобувної промисловості. Для нашого міста – це особливе свято, адже кожна родина Запоріжжя пов’язана з цією почесною професією.

І, вже традиційно, колектив Запорізької обласної філармонії з радістю віддає шану мужнім металургам та вітає майстрів вогняної професії зі святом. Напередодні визначної дати, 16 липня, у концертному залі імені М.І. Глінки академічний симфонічний оркестр під керуванням Маестро, народного артиста України Вячеслава Реді створив святковий настрій та справжню феєрію металу й музики для працівників Запорізького заводу феросплавів. Щирі привітання та вдячність за невичерпну працьовитість, стійкість і відданість обраній справі лунали для присутніх від голови правління АТ «Запорізький завод феросплавів» Павла Кравченка та голови профспілкового комітету Юрія Спірідонова. Металург – це особливе покликання, яке є сплавом мужності, відважності та мистецтва творити метал, тому й музика для справжніх металургів-феросплавників була відповідна! У програмі прозвучала популярна класична музика та улюблені твори сучасних зарубіжних і вітчизняних композиторів. Разом із артистами оркестру світові шедеври металургам дарували гості програми – лауреати міжнародних конкурсів Юлія Антонова (сопрано) і Володимир Єфименко (баритон), артисти академічного симфонічного оркестру – заслужені артисти України Ілона Турчанінова (фортепіано, піаніка), Віталій Солом’янчук (ударні інструменти) та Олена Кочерга (флейта). Запальним джазом публіку підкорював Диксиленд артистів академічного симфонічного оркестру, керівник – Дмитро Мітнік. Особливого мистецького шарму концерту додали ведучі концерту – Світлана Холод та Микола Петюк. Глядачі тепло приймали артистів та щоразу нагороджували бурхливими оваціями за чудову музику й неперевершені емоції! До мистецьких привітань з побажаннями металургам міцного здоров’я, радості, благополуччя та нових професійних здобутків на благо розбудови галузі, міста і країни приєднується увесь колектив й генеральний директор Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарева!

Білоруський ансамбль Гусарочка Виставка виробів народних майстрів На своєрідній сцені у парку біля центру культури і дозвілля у середмісті селища Біль-мака відбувся міжрегіональний фестиваль «Із прабатьківських криниць». На нашій більма-цькій землі він пройшов уже десятий раз! Фольклорне свято розпочала солістка Людмила Суржа. Вона виконала пісню «Завітайте в Україну». Ведучі Володимир Донець й Оксана Івахнова сердечно поздоровили учасників ювілейного міжрегіонального фестивалю творчості: – Доброго святкового дня, дорога співуча родино! Під урочисті фанфари на сцену запросили керівників самодіяльних колективів із Пологівщини, Бердянщини, Більмаччини, Чернігівської, Смирновської та Комиш-Зорянської громад. Юні танцівниці ансамблю «Юнона» вручили їм короваї на вишитих рушниках. Із вітальним словом виступив Більмацький селищний голова Борис Ковальчук. Народний самодіяльний театр «Сіячі» виконав оригінальні українські пісні. В образі матері України на сцену вийшла Оксана Івахнова і виголосила патріотичні вірші роетів-класиків про Батьківщину, рідну землю. Під мелодію «Запорізького маршу» композитора Євгена Адамцевича наші місцеві парубки у козацьких одностроях розповіли про славну Січ, про подвиги захисників української землі, про легендарних гетьманів та кошових отаманів, про праг-

ПРАВДА ЗП

Email: zp.reklama@ukr.net

Перший номер газети вийшов 3 листопада 1917 року

головний редактор – 098-447-29-36

Засновник: ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» Видавець – ТОВ «РІА «Запорізька правда»

Головний редактор Наталія ЗВОРИГІНА

Співає Лєна Романщак нення нашого народу до волі, про довгий шлях неньки України до Незалежності. Фестиваль народної творчості «Із прабатьківських криниць» приурочено до 30-річчя Незалежності України. До цього ювілею буде ще низка свят й урочистостей! Ось чому така нині увага до ключових віх в історії нашої Вітчизни. Патріотичні пісні прозвучали у виконанні народного хору «Гетьман». Потім слово мала директор центру культури і дозвілля Людмила Суржа. Вона щиро вздоровила учасників фестивалю і вручила диплом та сувеніри художньому керівнику і диригенту хору Олександрові Родіонову. До речі, згодом такі ж відзнаки одержали й інші творчі колективи. Цю почесну місію виконали культпрацівники Оксана Івахнова, Володимир Донець та Ніна Панченко… Під час фестивалю діяли атракціони, стрілецький тир. Малеча ласувала солодкою ватою, морозивом. Діяла святкова виїзна торгівля. Бажаючі могли оглянути виставку майстрів декоративно-прикладного мистецтва, організували і майстер-класи.

Телефони редакції: відділ реклами та оголошень здійснює комерційну посередницьку та видавничу діяльність – 099-079-28-46 Матеріали, означені знаками R та публікуються на правах реклами.

!

Матеріали під рубриками «Точка зору», «Актуально», можуть публікуватись на правах реклами.

Учасників фестивалю і глядачів безкоштовно пригощав козацькою кашею та кулішем Сергій Кльованик. Скромний краянин сказав лише, що він працює у ПП «Бізон». Пісні глядачам дарували солісти Віктор Підсадній, Олександра Марюха, Олена Романщак, Олена Нікітіна, Ніна Панченко, Валентина Пашко, Анастасія Романщак, Анжеліка Самойленко, Дар’я Оверченко... Виступили фольклорніансамблі «Цілюще джерело», «Гусарочка», «Народичі», а також тріо у складі Таїсії Слабишевої, Катерини Квашневської, Анни Славної, дует - Микола Галюк і Тетяна Міщенко, вокальний ансамбль «Мелоді-Кідс», колективи «Горлиця», «Сузір’я» та інші. Танці виконали хореографічні ансамблі «Юнона», «Фантазія» та інші. Після фестивалю свої таланти демонстрували солістки Людмила Суржа, Олександра Марюха, Ніна Панченко, Олена Романщак і творчі колективи Більмацького центру культури і дозвілля. На завершення свята у парку зібралася сила-силенна глядачів, люди приїхали з багатьох населених пунктів усього району Фіналом було фаєр-шоу. Відомий меценат Олександр Машинський запросив артистів оригінального жанру із Запоріжжя (театр вогню «Інкогніто»). Ювілейний десятий фестиваль залишив найяскравіші враження у більмаківців та гостей нашого містечка. Костянтин ПРИЧИНЕНКО, головний редактор газети «Рідний край» (Більмаччина) Фото автора.

Газета зареєстрована Головним територіальним управлінням юстиції у Запорізькій області Міністерства юстиції України 12 березня 2019 року. Реєстраційне свідоцтво 33 №1312-587-Р. Газета виходить українською мовою по четвергах (на 16 сторінках). Адреса редакції: 69114, м. Запоріжжя, вул. Запорізького козацтва, 41, оф.83. Передрук публікацій допускається за погодженням з редакцією. Посилання на “Правду ЗП” обов’язкове. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен, географічних назв та інших даних несуть автори публікацій. Відповідальність за зміст рекламних оголошень несе рекламодавець. Рукописи не рецензуються і не повертаються авторам. Листування з читачами ведеться тільки на сторінках газети. Редакція оплачує позаштатним авторам тільки замовлені матеріали. Ціна договірна. Друк офсетний. Передплатні індекси: 21708, 21707, розповсюджується УДППЗ “Укрпошта”. Тираж тижня 20000.

«Віддруковано: ПОЛІГРАФІЧНЕ ВИДАВНИЦТВО «А-ПРІНТ» ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕННОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ДІМ»

м. Тернопіль,

тел. (0352)-52-27-37, (067)352-18-51 сайт www.a-print.com.ua Замовлення:_1269 Наклад__


8 ˜

дозвілля

22-29.07.21

˜ КОЛИСЬ

ДИВИНА ТИЖНЯ

Велетенська черешня

22

Саме таку черешню, розмір окремої ягоди якої досягає 33 міліметри виростили в агрофірмі «Ольвія», у селі Чкалово, у колишньому Приазовському районі. Великі ягоди –ознаки двох сортів черешні «Октавія» та «Вега». Директор агрофірми “Ольвія” Анатолій Тиховод зауважив, що це перші плоди у молодому саду. А ще побідкувався, що не вистачає робочих рук, аби зібрати врожай черешні у класичному 17-річному саду. Тож поласувати вам такою смачною велетенською красунею навряд чи вдасться.

Олександр МАКСИМОВ

˜

БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ

Зважаючи на великі ринкові ціни, які овочеві, ягідні та плодові заготовки ви плануєте зробити у цьому році?

Євгенія, маркетолог: - Взагалі не роблю ніяких заготівель на зиму. Все що треба для родини купую в супермаркеті. Звісно, свіжу городину та ягоди купую по сезону на базарі. Раніше батьки багато консервували на зиму всього, і огірків, і помідорів і варення різного, мабуть і їли раніше більше ніж зараз. Неля, вчителька: - Як завжди багато роблю різних заготівель на зиму. В основному використовую вирощене власними

руками на дачі. Консервувала вже огірки та варення з вишні та аргусу. На черзі помідори, та мабуть буде ще трохи сливового варення. На базарі для консервування не купую нічого, бо дуже дорого. Роман, будівельник: - Батьки у селі живуть, тож консервують все що виростили у саду та на городі. Заготівель роблять дуже багато, аби вистачило на три родини: собі, мені, та ще для моєї сестри, вона окремою родиною живе з чоловіком та дітьми. Світлана, медичний працівник: - Домашнє консервування дуже дорого

БУЛО...

22 липня 1793 року шотландський мандрівник Александер Маккензі став першим європейцем, що Ли пн перетнув Канаду зі сходу я до Тихого океану. 1894 року на трасі Париж - Руан (завдовжки 126 км) відбулась перша у світі автогонка. 1921 року український письменник Остап Вишня опублікував у газеті «Селянська правда» свій перший фейлетон «Чудака, їйбогу!». 1927 року, об’єднавши три римські команди, в Італії створили футбольний клуб «Рома». 1933 року американський льотчик Віллі Пост здійснив перший в історії одиночний переліт навколо земної кулі, що тривав 7 днів 18 годин 49 хвилин. 1970 року в Тернополі відкрили Фінансово-економічний інститут. 1986 року палата громад англійського парламенту скасувала тілесні покарання в британських державних школах. Запорізькі ювілеї тижня 24 липня 110 років від дня народження Героя Радянського Союзу Бориса Номінаса (1911 – 1995) - учасника визволення Запоріжжя. 25 липня 75 років від дня народження Віталія Шлайфера (1946 – 2014) - колекціонера, засновника Музею історії зброї у Запоріжжі. 27 липня 20 років тому (2001) затверджено прапор та герб Запорізької області.

у цьому році виходить. Купувати доводиться на базарі. Тільки огірки та помідори планую консервувати влітку. Варення зробила лише з вишні. Тетяна, дитячий психолог: - Знаєте, я живу одна, тому мені не треба особливих заготівель на зиму. Дещо з ягід та городини я просто заморожую в морозилці і все. Робити багато банок з огірками та помідорами, та заставляти усі полки у шафі мені якось не подобається

КРОСВОРД

ПО ГОРИЗОНТАЛІ: 1. Холодна зброя. 3. Особа, яка веде викладацьку роботу. 6. Сигнал тривоги, що подається ударами дзвона. 11. Шапка-вушанка. 12. Рослина родини злакових. 13. Офіс. 14. Найсильніша фігура у шаховій грі. 16. «Василину розібрала горілка. На неї найшла *** до танців» (Н.-Лев.). 19. Городня рослина. 21. «Я весь був як пісня, як *** суму, що злився з піснею моря, сонця і скель» (Коцюб.). 23. Місце, де «знаходять» дітей. 26. Слухове відчуття. 27. Житель Єгипту. 28. Титул феодальної знаті у татар. 30. Глибиномір. 32. Газ, що використовується для заповнення електричних ламп. 34. «Око» автомобіля. 35. «Од матушки-цариці Таки із самої столиці Прийшов *** лоби голить» (Шевченко). 36. Сорт дрібного ізюму без кісточок. 38. Презент. 40. Будова тіла. 41. Хімічний елемент. 43. Склад, місце зберігання різних продуктів. 45. Теслярський інструмент. 47. Заборгованість у навчанні студента. 49. Вид мистецтва. 53. Ароматична смола, яку добувають із тропічного дерева босвелії. 55. Письменник, який дошкульно висміює пороки, негативні явища дійсності. 56. Сорт мармеладу. 57. Звання, яке надається за видатні досягнення у галузі науки, мистецтва і т. ін. 58. Тропічний плід. 59. Марка німецького легковика. 60. Найвища гірська система Європи. ПО ВЕРТИКАЛІ: 1. Випалена при високій температурі вогнетривка глиниста порода. 2. Тимчасове дерев’яне приміщення для театральних або циркових вистав. 4. Борошно грубого млива для годівлі тварин. 5. Плакат із закликом. 7. Невелика книжка. 8. Широкий асфальтовий шлях. 9. Модель. 10. Відділення зв’язку. 14. Китайська шовкова тканина, що нагадує тафту. 15. Зображення із відомим умовним значенням. 17. Сільській будинок. 18. Затока Червоного моря. 20. Французький композитор, автор опери «Фауст». 22. Прикраса. 23. Особа, якій доручено наглядати за якою-небудь роботою. 24. Кінь східного походження. 25. Рідка пшоняна або гречана каша. 29. Невільник. 30. Мир. 31. Вимерлий дикий бик. 33. Забава. 37. Вигнанець з народу на Кавказі. 39. Французький композитор, автор балету «Корсар». 40. Лимпач. 42. Страждання. 43. Дуже сильний холодний вітер. 44. Пристрій для подання сигналів. 46. Декабрист, полковник. 48. Розмір оплати. 49. «Петро мовчав, тільки втелющився в Хлипала, мов *** на нові ворота» (Збанацький). 50. Сипуча гірська порода. 52. У стародавньому Єрусалимі та в Греції – дрібна монета. 53. Округлий м’яз на задній частині голінки людини. 54. Гірський масив у Європі.. СКЛАВ ДАНИЛО КАРМІНСЬКИЙ

ВІДПОВІДІ НА КРОСВОРД НАДРУКОВАНИЙ 15-22.07.2021 По горизонталі: : 1. Кобра. 3. Караван. 6. Ситро. 11. Воротар. 12. Сік. 13. Камбала. 14. Бурса. 16. Осика. 19. Коран. 21. Спазм. 23. Лазарет. 26. Уран. 27. Парк. 28. Насос. 30. Риф. 32. Стоян. 34. Етна. 35. Урок. 36. Тепло. 38. Бут. 40. Ікона. 41. Коза. 43. Агін. 45. Антанта. 47. Тариф. 49. Зрада. 51. Карст. 53. Омега. 55. Загроза. 56. Бот. 57. Ударник. 58. Наяда. 59. Полотно. 60. Бакен. По вертикалі: 1. Кавун. 2. Баритон. 4. Риска. 5. Вікно. 7. Трапеза. 8. Орава. 9. Сапун. 10. Маркс. 14. Бахус. 15. Стан. 18. Апекс. 20. Чари. 22. Монітор. 23. Лактоза. 24. Таволга. 25. Кантата. 29. Суп. 30. Раб. 31. Фут. 33. Ого. 37. Окрик. 39. Удар. 40. Індра. 42. Аніс. 43. Атом. 44. Панагія. 46. Здирник. 48. Фанза. 49. Згода. 50. Казан. 52. Тобол. 53. Октет. 54. Кокон.

Profile for Запорізька правда

22-29_07_2021-ZP  

22-29_07_2021-ZP  

Profile for 377083
Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded