Page 1

МЕНЩИНА МЕНСЬКА РАЙОННА ГАЗЕТА

СУБОТА, 2 ЧЕРВНЯ 2012 РОКУ №8 (8)

СВЯТО

MENSHCHYNA.INFO КОЛОНКА РЕДАКТОРА

ВИПУСКНИКИ МІСЬКОГО ДИТЯЧОГО САДКА ІМЕНІ ЩОРСА

Доброго дня! Сергій Лавський У цьому номері ви дізнаєтеся, як отримати кошти колишнього «Ощадбанку». Зможете порівняти тарифи на воду – планові тарифи комунального підприємства «Менакомунгосп» та діючі тарифи приватного підприємства «Менський комунальник». Дізнаєтеся, що чекає на менський пляж та атракціони парку імені Шевченка. Прочитаєте інтерв’ю з нашою землячкою Наталею Павловою, яка взяла участь у телепроекті «Операція краса». Зрозумієте, в чому суть Свята Трійці. А також дізнаєтеся яким був Троїцький ярмарок у давнину. І це ще не усі теми, які підготувала для вас «Менщина». Нагадуємо, що безплатна доставка нашої газети скоро закінчиться і якщо ви хочете отримувати «Менщину» надалі, то зверніться до листоноші, або завітайте до поштового відділення і передплатіть її. У платній версії буде більше сторінок, програма телебачення та ще більше цікавої та корисної інформації.

Про передплату Щоб передплатити газету «Менщина» завітайте до поштового відділення, або зверніться до листоноші. Підписка на місяць коштує 6,13 грн., на квартал – 17,79 грн., на півроку – 33,93 грн. У цю суму вже включена вартість приймання передплати і доставка. До закінчення передплати залишилося 4 тижні.

Про рубрики «Менщини» БЛАГОУСТРІЙ

У менських атракціонів може з’явитися новий господар

Міськрада хоче закрити пляж для автомобілів

Міська рада вирішила передати дитячі атракціони, які знаходяться у парку ім. Т.Г. Шевченка, в оренду підприємцю Валентину Баженову, який звернувся до міської ради з відповідним проханням. Передачі підлягають залізна дорога, «Сонечко», «Ромашка», електроавтомобілі та «російські гойдалки». Минулої суботи рада оголосила про свої наміри, опублікувавши відповідне повідомлення в газеті «Наше слово». Зроблено це було для того, щоб дізнатися, чи немає інших бажаючих орендувати це майно. Якщо протягом 10 робочих днів після розміщення оголошення бажаючих не знайдеться, то з Валентином Баженовим буде укладено договір оренди терміном на 3 роки. Якщо бажаючі з’являться, то питання про оренду буде розглянуте повторно на черговій сесії міської ради. Підприємець планує частину атракціонів відновити, частину - замінити. Як розгортатимуться події навколо цього питання, читайте в наступних номерах «Менщини».

За словами міського голови Федора Фесюна у найближчий час на міський пляж буде завезений пісок. До цього його територію планують продискувати. Дорогу на пляж планують перегородити вкопавши стовпчики і повісивши таблички про заборону проїзду. Залишать лише під’їзд для машин пожежної охорони до спеціального місця забору води, яке обладнане зліва від пляжу. У разі потреби транспорт техобслуговування або карета «швидкої допомоги» зможе заїхати на пляж з правої сторони, об’їхавши його по дорозі.

ВІЙСЬКОВА ПІДГОТОВКА

Меняни зняли військову форму Двотижневе дослідницьке мобілізаційне навчання, у якому брав участь менський райвійськкомат, закінчилось. У понеділок військово-зобов’язані меняни підбили підсумки навчань, отримали грамоти та чергові військові звання запасу. Здавши форму та екіпірування, чоловіки повернулися до цивільного життя. Детальніше про навчання можна прочитати у шостому номері «Менщини» від 19 травня 2012 року.

Якщо маєте думки на тему облаштування пляжа, поділіться з редакцією. Найцікавіші повідомлення ми опублікуємо. Надсилайте СМС на номер (094) 990–31–52, телефонуйте на 5–01–52 або заходьте в гості. Наша адреса: м. Мена, вул. Червоноармійська, 23.

У рубриці «Люди Менщини» ми розповідатимемо про наших земляків, особливо про ініціативних людей, які не жаліються на те, що в районі жити важко, а беруть і досягають успіху. Рубрика «Колективи Менщини» розповідатиме про місцеві організації, про їх корпоративні традиції, роботу, дозвілля. За допомогою рубрики «Вчителі Менщини» ми знайомитимемо вас з місцевими освітянами, їх ідеями стосовно того, як зробити так, щоб навчання було в радість і дітям, і вихователям. За допомогою рубрики «Лікарі Менщини», знайомитимемо вас з нашими медиками та їх думками. У цій рубриці ви зможете дізнатися корисну для здоров’я інформацію. У рубриці «Наші гроші» висвітлюватимемо проблеми бюджетної системи. Ми хочемо, щоб люди нарешті навчилися отримувати користь від сплачених податків. Нажаль, поки що, це не завжди так. У рубриці «Історія Менщини» ми розповідатимемо про наших предків, про цікаві історичні місця та про події минулих літ.

Про пошук кореспондентів Ми шукаємо допитливих, комунікабельних, творчих людей. Проводимо безкоштовне навчання основам журналістики. Можливе прийняття до штату редакції або робота поза штатом. Довідки за телефоном 5–01–52 або за електронною поштою mediamena.info@gmail.com. Резюме надсилати на адресу mediamena.info@gmail.com.

102

Невідомі особи провернули «мокру справу» У ніч з неділі на понеділок хтось намагався відпиляти трубу в закинутій котельні, яка знаходиться у місті біля недобудованої школи. Проте хоч котельня і була непрацююча, та по трубі йшла вода до навколишній будинків. Напевно «мисливці за металом», якщо це були вони, не знали цього. Коли з місця розпилу пішла вода, вони зникли. Жителі частини багатоквартирних будинків залишилися на декілька годин без води. За чей час працівники КП «Менакомунгосп» заварили прорив.

А що цікаво вам? Газета «Менщина» створювалась для того, щоб задовольняти потреби широкого загалу жителів району. Тож ви можете сміливо пропонувати свої теми для публікацій. Розкажіть, які проблеми вас турбують, про яких людей ви б хотіли дізнатися, які місця вас цікавлять? Надсилайте СМС на номер (094) 990–31–52, телефонуйте на 5–01–52 або заходьте в гості. Наша адреса: м. Мена, вул. Червоноармійська, 23.


2

МЕНЩИНА

СУБОТА, 2 ЧЕРВНЯ 2012 РОКУ №8 (8)

НАШІ ГРОШІ

ІНШІ НОВИНИ

Огляд новин області, країни та світу

РОЗПОЧАЛИСЯ ВИПЛАТИ ВКЛАДНИКАМ «СБЕРБАНКУ» З 1 червня розпочалися компенсаційні виплати вкладникам «Сбербанку» колишнього СРСР. Триватимуть вони до кінця поточного року. Виплачують кошти тим людям, які пройшли процедуру актуалізації даних, тобто підтвердили дані, які затверджують їх право на ці виплати. До речі, актуалізацію можуть пройти лише ті люди, які у період з 2008 до 2012 року пройшли відповідну реєстрацію, але не отримали коштів. Реєстрація поки що

припинена. Як повідомили «Менщині» у менському відділенні «Ощадбанку», відновити її планують у вересні нинішнього року. Щоб пройти актуалізацію спочатку потрібно дізнатися час і місце її проходження. Зробити це можна заповнивши спеціальну форму на сайті Ощадбанку (oschadnybank. com), зателефонувавши на «гарячу телефонну лінію» (0800-212-00, 044-364-21-21) або надіславши спеціальне СМС-повідомлення (приклад: «999999_01.01.1900», де перша цифра – це номер паспорта, а друга – дата народження) на короткий номер 8052.

Підготувала Юлія Максименко У ЧЕРНІГОВІ ВСТАНОВИЛИ РЕКОРД ЗА КІЛЬКІСТЮ ПАР, ЯКІ ТАНЦЮВАЛИ ВАЛЬС

Після цього необхідно буде відвідати банк, прихвативши з собою необхідні документи: паспорт та його ксерокопію, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та її ксерокопію, ощадні книжки за компенсаційними рахунками. Після актуалізації вкладнику буде повідомлено час і місце отримання коштів, точніше платіжної картки, з якої можна буде зняти кошти. Дана система має позбавити вкладників від черг, які були у 2008 році. А також передбачає першочергове отримання компенсацій людьми старшого віку. Чи так це буде, покаже час.

Замість готівки вкладники отримають пластикові картки, з яких вже потім можна буде зняти кошти. Зробити це можна буде у касі відділення банку, як у Мені, так і у селах. У центрі Мени протягом тижня планують встановити банкомат «Ощадбанку», повідомили «Менщині» у відділенні банку. Гроші можна зняти і будь-якому банкоматі будь-якого іншого банку, але за це доведеться сплатити комісію.

КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Міськрада запевняє, що люди можуть платити за водопостачання майже на 20 відсотків менше Спеціалісти міської ради разом із спеціалістами комунального підприємства «Менакомунгосп» розрахували власні тарифи на водопостачання і водовідведення. Їх тарифи на водопостачання для населення вийшли більш,

Види послуг

ніж на 20 відсотків менші, від тарифів нині діючого ТОВ «Менський комунальник», на водовідведення – більш, ніж на 30 відсотків. За словами міського голови Федора Фесюна, ці тарифи зможуть стати не плановими, а реальними, якщо послуги з водопостачання і водовідведення надаватиме підприємство міської ради.

– А якщо реальні наші тарифи і відрізнятимуться від запланованих, то не більше, ніж на 5-7 відсотків, – запевняє міський голова. За словами директора ТОВ «Менський комунальник» Василя Зими, ті цифри, які пропонує міська рада не можна назвати тарифами, адже вони не підтверджені позитивними експертними висновками відповідних органів. Мовляв, міська рада

Місячний обсяг Діючі тарифи ТОВ реалізованої про- «Менський комудукції, куб. м. нальник», грн.

могла вписати туди будь-які дані. Натомість міський голова також заявив, що з розрахунками тарифів можуть ознайомитися усі бажаючі, у том числі й спеціалісти «Менського комунальника». Якщо тарифи міської ради будуть підтверджені або спростовані спеціалістами з інших організацій, «Менщина» повідомить про це у наступних номерах.

Планові тарифи КП «Менакомунгосп», грн.

Різниця, грн.

Різниця, %

Загальна різниця, грн.

ВОДОПОСТАЧАННЯ – населення

21181,48

6,19

4,82

1,37

22,1

29018,63

– бюджетні установи

2259,53

7,12

5,27

1,85

26,0

4180,13

– інші споживачі

1501,51

9,29

6,88

2,41

25,9

3618,64

Всього водопостачання

24942,52

36817,40

ВОДОВІДВЕДЕННЯ – населення

3306,41

21,11

14,01

7,10

33,6

23475.51

– бюджетні установи

1233,42

23,12

15,35

7,77

33,6

9583,67

– інші споживачі

251,18

30,16

20,02

10,14

33,6

2546,97

Всього водовідведення

4791,01

35606,15

Разом

29733,53

72423,55

ЕКОЛОГІЯ

Воду з Бабки знову перевірять Комісія по вивченню ситуації довкола очисних споруд філії «Менський сир» ППКФ «Прометей», яка була створена рішенням сесії районної ради, провела перше засідання. Учасники зібрання не одноразово згадували, що комісія не має повноважень впливати на роботу підприємства, тим паче закривати його. Завдання комісії – дати

об’єктивну оцінку стану стоків, які йдуть у Бабку з очисних споруд підприємства і представити результати перевірок районній раді. Отож результатом зібрання стало рішення декілька разів відібрати проби води з Бабки і зробити їх офіційну експертизу. Хоча до складу комісії входить представник підприємства, відбирати проби води було вирішено без його відома. Натомість при відборі зразків обов’язково має бути

присутній спеціаліст районної санепідемстанції, щоб робота була проведена з дотриманням усіх необхідних вимог. Також погодилися, що про час відбору проб та про установу в яку вони будуть відправлені на перевірку має знати якомога менше людей. Окрім цього члени комісії вирішили виїхати на місце і оглянути споруди, якщо дозвіл на це надасть керівництво підприємства. На комісії було підняте ще одне питання – питання ста-

ну підземних вод. Зокрема, на зібранні було озвучено побоювання, що якщо на підприємстві під час чистки карт очисних споруд була пошкоджена поліетиленова плівка, яка вкривала дно, то нечистоти могли потрапити у підземні води. Для того щоб спростувати або підтвердити побоювання потрібно провести перевірку якості підземних вод. Як саме це можливо зробити члени комісії поки що не вирішили.

chernigiv-city.com: «У п’ятницю, 25 травня, 435 пар встановили в Чернігові рекорд України за кількістю пар, які танцювали вальс. Про це повідомила заступник мера Чернігова Анна Романова. «Це наймасовіше виконання композиції вальсу», – зазначила вона. За її словами, рекорд зафіксував представник Книги рекордів України Владислав Резников, і він буде занесений в Книгу рекордів України. У встановленні рекорду взяли участь учні загальноосвітніх шкіл, студенти і вихованці хореографічних студій. Рекорд фіксувався з 18:50 до 19:00, захід було проведено в рамках 3-денного фестивалю Romantik».

ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ СЕРЕД АУТСАЙДЕРІВ ЗА РОЗМІРОМ ЗАРПЛАТИ newvv.net: «Рейтинг заробітної плати в Україні оприлюднила Державна служба статистики України. Найвищий рівень зарплати зафіксований у Києві. Там середня оплата праці за місяць становить 4592 гривні. Також у першу п’ятірку регіонів України з найвищим рівнем середньої зарплати за даними квітня 2012 року увійшли Донецька область – 3496 гривень, Дніпропет-ровська область – 3070 гривень, Київська область – 3051 гривень та Луганська область – 2970 гривень. Натомість найнижчі зарлпати, за даними Державної служби статистики України, – у Тернополі та області. Там українці заробляють у середньому 2078 гривень. Поруч іде Чернігівська область – 2179 гривень, Херсонська область – 2186 гривень, Волинська область – 2199 гривень та Чернівецька область – 2207 гривень».

РОЗМОВИ ПО МОБІЛЬНОМУ В УКРАЇНІ ПОДОРОЖЧАЮТЬ ura-inform.com: «Українські мобільні оператори вирішили підняти тарифи на дзвінки та SMS-повідомлення. Вартість послуг мобільних операторів значно подорожчає. Компанія «МТС Україна» з 1 червня підвищує ціни на дзвінки. Вартість внутрішньомережевих дзвінків у ряді тарифних планів зросте на 50% до 0,75 грн / хв., а міжмережевих – на 20% до 1,2 грн / хв. У компанії повідомили, що безкоштовний трафік в цих тарифах все ж залишиться тим самим. Крім того, як заявили в «МТС», підвищення цін не торкнеться більшості абонентів, адже вони не виходять за межі передплачених хвилин в пакеті. «Київстар» і «Астеліт» ще в березні збільшили вартість SMS та MMS-повідомлень на 20-30%. А зараз «Київстар» вводить щоденну абонплату в ряді тарифних планів. «Астеліт» - life:) - ще в березні підвищив суму обов’язкового щомісячного поповнення».

РАДА ЗАБОРОНИЛА КУРІННЯ ПРАКТИЧНО УСЮДИ tsn.ua: «Верховная Рада розширила перелік місць, де заборонено курити, за відповідний закон проголосували 368 депутатів з 422, що зареєструвалися в залі. Закон забороняє куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів в ліфтах і таксофонах, у приміщеннях і на території установ охорони здоров’я, в навчальних закладах, на дитячих майданчиках, спортивних та фізкультурно-оздоровчих спорудах, під’їздах житлових будинків, підземних переходах, громадському транспорт, приміщеннях установ ресторанного господарства, приміщеннях об’єктів культурного призначення, приміщеннях органів держвлади і місцевого самоврядування, на зупинках громадського транспорту. Крім того, забороняється куріння тютюнових виробів, крім спеціально відведених для цього місць в приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності, в приміщеннях готелів та аналогічних місць розміщення громадян, в гуртожитках, в аеропортах і на вокзалах. Закон встановлює, що спеціальні місця для куріння повинні бути площею не більше 10% від загальної площі приміщення, повинні бути обладнані витяжною вентиляцією або іншими засобами для видалення тютюнового диму. Порушення норм цього закону передбачає стягнення штрафів від 1 до 10 тис. грн.».

ЄВРОБАЧЕННЯ-2012 tsn.ua: «Шведська співачка Loreen виграла конкурс «Євробачення-2012» в Баку, набравши 372 бали. Представниця України – Гайтана – опинилася на 15-му місці. Друге місце зайняв російський колектив «Буранівські бабусі» з піснею Party For Everybody з 259 балами, а Желько Йоксимович з Сербії з піснею «Любов не річ» став третім , з 214 балами. Також до п’ятірки увійшли учасниця з Азербайджану Сабіна Бабаєва і Рона Нішліу з Албанії. Далі по порядку в першій десятці вишикувалися конкурсанти Естонії, Туреччини, Німеччини, Італії та Іспанії».


МЕНЩИНА

СУБОТА, 2 ЧЕРВНЯ 2012 РОКУ №8 (8)

3

НАШІ ЛЮДИ

НАТАЛЯ ПАВЛОВА: «УКРАЇНСЬКІ ЖІНКИ – НАЙКРАСИВІШІ, ТІЛЬКИ ЛІНУЮТЬСЯ ДОГЛЯДАТИ ЗА СОБОЮ» Роксолана Осєдач Минулої суботи, 26 травня, в ефір телеканалу «1+1» вийшов черговий епізод програми «Операція краса». Ця програма розповідає про неймовірні перевтіленнях людей, які практично поставили на собі хрест через невдалу зовнішності. Героїнею цього випуску стала медсестра із Мени – 39-річна Наталя Павлова. Про свої враження від участі в проекті вона розповіла «Менщині». ДО… Наталя працює медсестрою у Менській центральній районній лікарні уже 20 років. Зізнається, що, як і кожна жінка, із юних років була б непроти покращити свою зовнішність. Їй не подобалася форма носа, тому, дивлячись по телевізору американський проект про пластичні операції, мріяла, щоб в Україні з’явився його аналог. Зго-

дом це сталося і вона одразу вирішила заповнити анкету учасниці. Претендентки на участь у реаліті-шоу проходили співбесіди, спілкувалися з психологами, обстежувалися у лікарів. Оскільки охочих було дуже багато, потрапити на проект виявилося непросто, кастинг тривав майже два місяці. Ніхто з друзів та знайомих Наталі не знав про її бажання змінити зовнішність, тому приїзд у Мену знімальної групи став для них несподіванкою. У сім`ї до рішення жінки поставилися стримано. Зйомки програми проходили в Ізраїлі. Жила вона в Тель-Авіві на 38-му поверсі третього по величині ізраїлького хмарочосу, а пізніше переїхала на вілу з басейном, недалеко від моря. Усі витрати за проживання, медобслуговування та реабілітації телеканал взяв на себе – герої проекту не платили ні за що. Під час екстремального перевтілення менянці зробили близько 10 операцій. Після цього з нею працювали дієтолог, стоматолог, фітнестренер, стиліст, перукар та

ІСТОРІЯ МЕНЩИНИ

Річки завжди були тими водними артеріями, які виконували роль вже готових доріг. Річка Мена слугувала водним шляхом до Десни, а звідти аж до Дніпра. Частогусто річки виконували роль базарів і обмінних пунктів, на них зустрічалися торгові судна, а купецькі грошики через напади розбишак потрапляли не до кишень та вишуканих гаманців, а на річкове дно. Не була винятком і наша річка. Вже сама її назва говорить про те, що тут відбувалися торгові баталії. Ще з давніх часів в Мені відбувалися щотижневі базари, а двічі на рік влаштовувалися гучні ярмарки. Особливу увагу привертав до себе ярмарок, що відбувався на Трійцю. До міста з’їжджалися продавці і покупці з усіх усюд. З Чернігова, Стародубу та Сосниці привозили шкіру, рибу, сіль, різноманітні ремісничі вироби; з Ніжинського, Лубенського та Прилуцького полків доставляли хліб та приганяли худобу. На гомінкій базарній площі продавали дерев'яний посуд, горілку та мед. Не обходилося і без тютюну, якого як продавали, так і купували

ПІСЛЯ… По закінченні проекта Наталя відчутно змінилася і це стосується не лише зовнішності. Річ не лише у корекції носа, ліпосакції чи зміні зачіски, жінка повністю переглянула своє ставлення до життя та до самої себе. – З’явилася впевненість у собі, я почала собі подобати-

ся, із задоволенням дивлюся в дзеркало, на вулиці приємно ловити на собі зацікавлені погляди…, – ділиться вона. До речі, після поїздки в Ізраїль, менянка вкотре переконалася, що українські жінки дуже привабливі. Різниця лише в тому, що тамтешні жінки дуже багато часу приділяють догляду за собою, відвідують салони, часто їздять на відпочинок. На жаль, цього не скажеш про вітчизняних дам, особливо, у нашій місцевості. Наталя Павлова радить нашим жінкам більше уваги приділяти собі, намагатися розірвати звичну систему «дім – робота – господарство», знаходити хоча би півгодинки для якоїсь косметичної процедури, не лінуватися качати прес або бігати. Адже коли жінка гарно виглядає, то у неї одразу підвищується настрій, з’являються якісь цілі, бажання, на роботі та вдома все йде як треба. Сама Наталя навіть після пластичної операції продовжує систематично виконувати спеціальні вправи. Бо хибно вважати, що краса збережеться сама. Якщо не слідкувати за собою, то буде складно утримати ефект після операцій.

РЕЛІГІЯ

Троїцький ярмарок – у давнину Юлія Ющенко, директор Менського районного краєзнавчого музею ім. В.Ф. Покотила

косметолог. Окрім того, Наталя щодня займалася оздоровчою фізкультурою та плаванням. Жінку дуже вразила ввічливість і професіоналізм тамтешніх лікарів: обслуговування пацієнтів було на висоті, проте й послуги їхні коштують дорого. Самі лікарі – досить заможні люди, однак жодним чином цього не демонструють, поводяться просто, що приємно дивує. Наталя розповідає, що непокоїлася через вихід передачі на екран більше, ніж через саму операцію. Адже працюючи в медичній сфері стільки років, вона знає специфіку хірургічних втручань і не боїться їх. Хвилювало інше: плітки й чутки, які могли б поповзти після виходу передачі в ефір.

дуже багато, а ще більше вирощували – близько 100 тисяч пудів на рік. Недарма ж казали, що Мена – столиця тютюну. Не пасли задніх і наші майстри. Свої вироби гідно представляли ковальський, кравецький та чоботарський цехи. Не залишався без уваги і художньо-декоративний промисел, адже місцеві умільці виготовляли прекрасні вироби із дорогоцінних металів, зокрема жіночі прикраси – дукачі*, які були широко відомі навіть за межами Російської імперії. Не обходилося і без музик, яких радо вітали гучним лементом. Залюбки слухали посивілих бандуристів та кобзарів, що вкладали всю душу в рокотання струн і розповіді про далеке минуле. Ярмарок був веселим і цікавим дійством. В атмосфері гумору і веселощів привітно спілкувалися і найкращі друзі, і запеклі вороги, і вже ніхто не пам’ятав про вкрадену ковбасу чи про занадто дешево продану шапку. Люди просто відпочивали від повсякденних турбот і щасливими та виснаженими поверталися додому. *Дукач – прикраса у вигляді великої медалеподібної монети з металевим бантом, прикрашеним камінцями.

102

Василь Дендак: «У суботу перед Трійцею варто згадати спочилих»

Благочинний храмів Менського району Василь Дендак розповів у чому суть Свята Трійці та дав поради як поводитися у цей день. – У святій православній церкві є 12 найбільших свят і серед них День Святої Трійці, – розказує Василь Ілліч. – Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Після сходження апостоли стали розмовляти на різних мовах і почали проповідувати. Також вони перестали боятися смерті – були готові пожерт-

вувати життям проповідуючи Євангеліє. У цьому і полягає сила благодаті Святого Духа. Свята Трійця – три особи в одній – Бог Отець, Син Святий і Дух Святий. Це не три Бога, це один Бог у трьох особах. Різниця між ними у тому, що Бог Отець ні від кого не народжується і не ісходить, Син Святий предвічно народжується від Бога Отця, Дух Святий предвічно ісходить від Бога Отця. Для кращого розуміння сутності Трійці, варто подивитися на сонце. Круг, який не має ні початку ні кінця – це як Бог Отець, світло, яке йде від сонця – Син Святий, а тепло – Святий Дух. Разом вони є одним цілим. – Субота, напередодні Святої Трійці, є поминальною, – продовжує протоієрей. – Церква молиться за упокій душ. Люди згадують почилих. У цей день бажано відвідати храм і поставити свічку. У неділю у першій половині раджу відвідати храм, а потім уже відправитися на ярмарку, хто хоче. Але у цей день бажано утриматися від гулянь, які пов’язані з уживанням спиртних напоїв. Понеділок вважається Днем Святого Духа.

Злочини та пригоди, які сталися в районі за минулий тиждень РВ УМВС України в Чернігівській області 25 травня надійшло повідомлення від директора менської фірми «Малюк» про те, що з автомобіля «ЗІЛ-131» зник електродвигун та коробка передач. Даний автомобіль знаходився на колишньому неогороженому, неосвітленому аеродромі під навісом в неробочому розкомплектованому стані та не охоронявся. 25 травня надійшло повідомлення від директора КП «Менакомунгосп» про те, що 24 травня робітниками з благоустрою, при прибиранні території, було виявлено відсутність контейнера для твердих побутових відходів по вул. Індустріальній, що у Мені. 25 травня працівниками міліції під час відпрацювання Березни був встановлений факт незаконних операцій з металобрухтом чорних металів з боку жителя цього селища. 26 травня надійшло повідомлення з Менського зоопарку про те, що з гнізда зникло 5 лебединих яєць. Виїздом на місце події на окраїні водоймища було виявлено рештки (скорлупа) яєць птахів. В ніч на 27 травня невідома особа, шляхом пошкодження замка на дверях господарства жительки Мени, проникла в середину і викрала гроші та банківські картки. В період з 23 по 27 травня невідомі особи викрали непрацюючий глибинний насос із вертикально-зрошувальної свердловини поблизу Стольного. 28 травня надійшло повідомлення від жителя Феськівки про те, що з нежилого будинку із груби зникли металеві предмети. По всіх вказаних вище фактах проводиться подальша перевірка.


4

МЕНЩИНА

СУБОТА, 2 ЧЕРВНЯ 2012 РОКУ №8 (8)

ОГОЛОШЕННЯ ПРОДАМ Піаніно коричневого кольору в гарному стані. Тел. 066995-97-95. Дитячий візок. Тел. 068-10127-47. Причіп двовісьовий на мінітрактор та січкорізку. Тел.: 099-739-11-46, 2-13-74. Саморобний мотоблок. Тел. 066-791-18-11. Будинок в Осьмаках. Тел. 095822-33-98. Сейф вагою 0,5 т. (1,6-0,7-0,7). Тел. 050-465-66-89. Земельну ділянку у Мені, 15 тис. грн. (фундамент, погріб), 0,05 га. Тел. 050-465-66-89. Новий дизельний 4-х циліндровий двигун для вантажного авто, трактора. Тел. 050465-14-45. Цуценя чистокровної німецької вівчарки з документами для племінного розведення. Тел. 099-201-60-63. Дитячу коляску. Тел. 095-54886-57. Гаврилівських бройлерів, 600-700 гр. Доставка. Тел.: 067-164-31-93, 3-30-29. Цеглу б/в, білу та червону, недорого. Станок деревообр. викон. 4. Тел. 066-155-49-15. Комбайн зерновий «СК6», колесо для трактора «Т-150К», б/в. Тел. 050-556-8197. Дров’яний титан, новий. Кутик алюмінієвий (20 мм на 20 мм, 4 м, 5 шт.). Тел. 2-24-14. (після 20.00).

АФІША

Цеглу силікатну, б/в, 1 шт. – 1 грн. Тел. 2-13-62 (з 9.00 до 17.00). Білети на «ЄВРО-2012» по футболу, «Україна-Швеція», 11 червня, Київ і «АнгліяУкраїна», 19 червня, Донецьк, 2400 грн./шт. (2 категорія), «Україна-Франція», 15 червня, Донецьк, 1600 грн./ шт. (3 категорія) та інші. Тел. 050-132-00-47. Терміново! 1-кімнатну квартиру в Мені, район залізничного вокзалу. Тел. 050-33494-33. Дерев’яний будинок у Мені, вода у дворі, газ поруч. Тел. 096-826-67-09. Пів будинку в центрі Мени (навпроти Троїцького базару), 100 кв. м., газ, 0,10 га. приватизованої землі. Тел. 3-19-42. Інтернет-магазин «Epsilon сервис» пропонує: всі будмaтеріали, двері, вікна, електро-бензо інструмент, побутова техніка, металошукачі. Адреса: м. Мена, вул. Леніна 16/1 (приміщення «Стоматгаранту»). Тел.: 050-757-47-49, 093586-37-82, 2-12-15. Сайт: www.mena-stroy.com.

ПрАТ «Менське племпідприємство» закуповує від населення теличок до 100 кг. по ціні 19,00 грн. за кілограм живої ваги. За довідками звертатись по тел. 2-15-62.

ЗНІМУ Квартиру в Мені, або кімнату. Тел.: 2-16-46, 093-631-78-63.

РОБОТА Потрібен підприємець з документами для реалізації товару в магазині. Знання комп’ютера. Тел. 095-558-5725.

РІЗНЕ Знайдено посвідчення Євдокименко Олени Дмитрівни. Забрати його можна в районній бібліотеці. Проб’ю свердловину на воду. Встановлю механічний насос. Тел. 063-050-00-38. Відпочинок в Криму. Ялта, Судак, Чорноморське, Міжводне, а також курорт «Затока» Одеської обл., Залізний порт, «Лазурне» Херсонської обл. Вартість путівок від 850 грн. до 2380 грн. Тел.: 095-571-93-81, (04644) 3-16-56.

КУПЛЮ Скутер «Хонда-Діо» в гарному стані. Тел. 098-819-20-98. Байдарку. Палатку туристичну. Тел. 066-041-58-83. Цуценя німецької вівчарки (можна без документів). Тел. 066-041-58-83. Цеглу, б/в, червону. Тел.: 067164-31-93, 3-30-29.

Щоб опублікувати безкоштовне приватне оголошення, потрібно надіслати СМСповідомлення на номер (094)  990–31–52 або електронного листа на адресу mediamena.info@ gmail.com.

ФУТБОЛ

Результати ігор відкритої першості району з футболу Результати 3-го туру вищої ліги: «Темп» (Мена) – «Березна» – 0:1, «Фенiкс» (Мена) – «Дягова» – 4:1, «Десна» (Макошине) – «Синявка» – 1:0, «Кудрiвка» – «Кооператор» (Мена) – 3:0,

Результати 3-го туру першої ліги: «Ювента» (Феськівка) – «Ніка» (Киселівка) – 0:2, «Шанс» (Величківка) – «Фортуна» (Слобідка) – 1:3, «Панвітек» (Березна) – «СК Мена» – 1:1, «Фаворит» (Семенівка) – вихідний.

ТРОЇЦЬКИЙ ЯРМАРОК

Перша ліга, 4-й тур.

Виступи колективів художньої самодіяльності, спортивні змагання, ігротека для дітей, сільськогосподарська виставка-продаж.

Дата: 3 червня.

Дата: 3 червня, День Святої Трійці. Час: 10.00. Місце: центральна площа та центральний парк міста.

ЗМАГАННЯ З АРМРЕСЛІНГУ

Бажаючі взяти участь у змаганнях мають з’явитися в центральному парку з 10.30 до 11.00. На переможців очікують призи. Дата: 3 червня. Час: 11.00. Місце: центральний міста.

парк

ВІДКРИТА ПЕРШІСТЬ РАЙОНУ З ФУТБОЛУ Вища ліга, 4-й тур. Дата: 3 червня. «Березна» – «Торнадо» (Стольне), «Авангард» (Мена) – «Фенiкс» (Мена). Час: 15. 00. «Кооператор» (Мена) – «Темп» (Мена). Час: 17.00. «Синявка» – «Кудрiвка», «Десна» (Макошине) – «Дягова».

«СК Мена» – «Фаворит» (Семенівка). Місце: Макошинський стадіон. «Фортуна» (Слобідка) – «Панвітек» (Березна) , «Шанс» (Величківка) – «Ювента» (Феськівка), «Ніка» (Киселівка) – вихідний. Усі ігри починаються о 16.00 у населеному пункті команди, яка зазначена першою, окрім виділених.

ПЕРШІСТЬ ОБЛАСТІ З ФУТБОЛУ

«Мена» – «Біотех» (Сосниця). Дата: 9 червня. Час: 16.00. Місце: Менський стадіон.

«ПОЕЗІЯ ДУШІ»

Виставка заслуженого майстра народної творчості України Тетяни Баженової. Картини з клаптиків тканини. Дата: з 4 травня по 3 червня. Час: 8.00 – 17.00 (у вихідні). У інший час квитки можна замовити по тел. 3-13-17. Місце: Художня галерея (районний Будинок культури, 2-й поверх). Ціна: 3 грн.

СВЯТІ МОЩІ ТА ЧУДОТВОРНА ІКОНА СВЯТИТЕЛЯ МИКОЛИ ЧУДОТВОРЦЯ З 31 травня до 5 червня в Березні, у храмі Петра і Павла, будуть знаходитися для поклоніння святі мощі та чудотворна ікона святителя Миколи Чудотворця.

ДЕТЕКТИВНИЙ ТРИЛЕР «НІЧНІ ОЧІ» (США, 1990) Дата: 1-3 червня 2012 р. Час: 20:00. Місце: ЦКДМ (кінотеатр) Ціна квитка: 4 грн.

ТРИЛЕР, ЖАХИ «ПОМІЖ» (США, 2011) Дата: 8-10 червня 2012 р. Час: 20:00. Місце: ЦКДМ (кінотеатр). Ціна квитка: 5 грн.

Щоб опублікувати безкоштовний анонс заходу, потрібно надіслати СМС-повідомлення на номер (094)  990–31–52 або електронного листа на адресу mediamena.info@ gmail.com.

Температура води у річці Мена (в районі міського пляжу), 31 травня, о 8.00 становила 20 °C.

ПОГОДА

МЕНЩИНА Реєстраційне свідоцтво ЧГ №513-162 ПР від 05.04.2012 р.

Менська районна газета «Менщина» Засновник та редактор Лавський С.В. Видавець: ФОП Скиба А.О. День виходу — субота Розповсюджується безкоштовно. Індекс – 68016

Наша адреса: 15600, Україна, Чернігівська обл., м. Мена, вул. Червоноармійська, 23. Телефон: 5–01–52 Моб. телефон: (094) 990–31–52 Факс: 3–15–55 Емейл: mediamena.info@gmail.com

Газета набрана і зверстана в редакції газети «Менщина», віддрукована у ФОП Скиба А.О., м. Мена, вул. Червоноармійська, 23.

Друк офсетний. Обсяг — один друкований аркуш. Тираж 4000 примірників.

«Менщина» №8 (8) від 2 червня 2012 року  

Менська районна газета

Advertisement