Page 1

www.visbor.org.ua

Районна громадсько-політична газета

Видається з 18 жовтня 1931 року

Борзнянщини

Субота, 21 червня 2014 року № 25 (9584)

Подія тижня

«ПОВЕРНІТЬ ЧОЛОВІКІВ ДОДОМУ!»

Повідомлення останніх днів зі східних теренів України прикували увагу всіх жителів країни, адже лінія фронту проходить крізь серце не тільки учасників антитерористичної операції, а й мирних жителів. Особливо боляче відлунює війна в серцях рідних, хто вже поховав синів і чоловіків, а також тих, хто не хоче, аби їхні найдорожчі люди повернулися в рідний край у домовині. У понеділок, 16 червня, о 10 годині матері, дружини, діти та рідні мобілізованих чоловіків із Прохорів, Комарівки, Високого, Забілівщини та Борзни вийшли на акцію протесту. Вони перекрили рух на 87 кілометрі автодороги Кіпті-Глухів-Бачівськ поблизу села Любомудрівка і вимагали, аби їхніх чоловіків та синів не відправляли в зону дії антитерористичної операції. Близько 50 людей тримали в руках плакати з вимогами: «Поверніть чоловіка додому», «Поверніть сина додому», «Стоп війні», «Почуйте голос матері. Домовляйтесь, а не стріляйте». – Коли їх призвали в армію, то казали спочатку, що на 12 днів, потім на 45. А вони вже служать майже 100, – говорили згорьовані жінки. – Із перших днів вони були дислоковані у Гончарівському. Минулого місяця мобілізованих переправили в Конотоп. Тепер дізнаємося, що їх збираються перекинути в Донецьку чи Луганську область, в зону АТО. Чому вони повинні їхати на війну ненавченими, без касок та бронежилетів?! Скаржилися жінки також на побутові умови, в яких несуть службу їхні сини та чоловіки, а також на те, що вдома залишились малі діти, яких треба доглянути, та на відсутність грошей, бо нікому заробляти. Аби вислухати людей та знайти шляхи вирішення проблеми на місце акції виїхали в. о. голови райдержадміністрації Ігор Леусов, його заступник Ігор Чернуха. голова районної ради Борис Силко, міський голова Анатолій Койда, начальник райвідділу внутрішніх справ Юрій Коваль, в. о. прокурора району Анатолій Костюков, районний військовий комісар Олександр Ананенко, помічник-консультант народного депутата України Олега Ляшка Анатолій Хавило. Майже півгодинні перемовини, в ході яких виявилося більше запитань, ніж відповідей, не зуміли переконати протестувальників відмовитися від своїх намірів перекрити автодорогу. Не сподобалася учасникам акції пропозиція представників влади про автобус, який би мав відвезти тільки частину протестувальників до Києва, щоб вимоги жінок і ді-

тей почули у владних кабінетах столиці. – Якщо й поїдемо – то всі. Якщо ні – залишимося тут. На пішохідних переходах учасники протесту стали «живим» ланцюгом і розгорнули плакати, застопоривши таким чином рух на цій ділянці дороги. Ні умовляння, ні погрози з боку водіїв не діяли на людей. Один із «лихачів» навіть спробував наїхати в прямому сенсі слова на одну з жінок, але одразу ж відчув, що доведених до відчаю людей не залякати. А присутність правоохоронців не дозволила сторонам конфлікту перейти межі словесної перепалки. Періодично протестувальники пропускали багатотонні автівки з вантажами, що мають спеціальний режим транспортування, та легкові автомобілі, в яких їхали діти, вагітні, інваліди, лікарі. Серед тих, хто вимушено зупинився біля протестувальників, був інвалід-візочник Генріх Келлер, який їхав із Бішкека. Обмежені фізичні властивості не заважають йому кермувати «бусиком», на якому він проїхав пів-Європи, зустрічаючись із інвалідами. До 1978 року він, етнічний німець, жив у Киргизії. Нині живе в Німеччині. Називає себе віруючою людиною. Не представляє ніяку релігійну організацію. За його словами, релігія не рятує, рятує тільки віра. – Я проїхав Киргизію, Казахстан, Росію. Більшість людей симпатизує українцям. Під час поїздки я всім пояснював, що російське радіо і телебачення у непривабливому кольорі показує Україну, а українців зображає, як прихильників правої ідеології, тобто фашизму. Але проаналізуйте, говорив я знайомим, як пройшли вибори в Україні й скільки голосів отримали праві. Проблемою нашого часу і всього покоління Генріх Келлер вважає невміння людей спілкуватися: – Ми не можемо говорити один із одним, а особливо почути один одного. І хоча я знаю, як розмовляти з Путіним, але вірю, що настане час, коли в нього не залишиться ніякого авторитету. І Росія зрозуміє свої помилки. Також біля жінок і дітей із

плакатами зупинився скутерист із Ніжина Анатолій Удовик. – Учора було храмове свято в Адамівці. Везу від матері ціле відро налисників для онуків. Але вирішив ними пригостити вас. Онуки не образяться, а тільки раді будуть. Решта водіїв, серед яких були далекобійники не тільки з України, а й з Молдови, Румунії, Чехії змушені були чекати кілометровому «корку» або шукати об’їзд через навколишні села. Допомагали їм у цьому працівники районної та обласної Державтоінспекції разом із заступником начальника УДАІ підполковником Олександром Моторним. По обіді на місці акції прибув ізаступник обласного військового комісара полковник Олександр Криворучко. Він майже годину спілкувався з присутніми, толерантно відповідав на усі претензійні запитання та пообіцяв розібратися по кожному випадку персонально. – Але для початку всі порушені проблеми треба викласти на папері й направити їх на розгляд командуванню, а також в Міністерство оброни та Адміністрацію Президента. Звернення до глави держави та військового керівництва написали на місці, потім поїхали у райвійськкомат та завірили печатками й відправили адресатам. Близько 19 години люди прибрали пікети, рух автотранспорту відновився. Андрій ДОНЧЕНКО.

До теми 18 червня учасників акції з Борзнянщини разом із помічником нардепа Олега Ляшка Анатолієм Хавилом та заступником районного військового комісара Вадимом Шибікою прийняв начальник відділу по роботі з громадянами та доступу до публічної інформації Міністерства оборони України генерал-майор Олександр Копаниця. За словами генерала, відкликати сьогодні зі служби наших земляків, на жаль, неможливо, але він пообіцяв, що військове відомство найближчим часом розпочне мобілізацію нових призовників для подальшої заміни тих, хто служить довгий час. Також Олександр Васильович запевнив, що підніме клопотання перед Міністерством освіти і науки щодо вступу дітей мобілізованих у вищі навчальні заклади поза конкурсом. Крім того, генерал ініціюватиме, щоб студентам, які хочуть закінчити військову кафедру, не чинили ніяких перешкод.

ШАНОВНІ ДЕРЖАВНІ СЛУЖБОВЦІ!

Щиро вітаємо вас із професійним святом — Днем державної служби! Професія державного службовця — важлива, клопітка та відповідальна. Посадовці виконують її за покликанням, демонструючи справжню відданість справі та бажання служити людям. Нині в умовах розвитку демократичної європейської країни державний службовець — не тільки виконавець службових обов’язків та функцій держави, а й єднальна ланка між владою і народом. Від вашого професіоналізму та наполегливості великою мірою залежить вирішення тих важливих соціально-економічних завдань, які стоять перед нашим районом та країною в цілому. Бажаємо вам здоров’я, мудрості, витримки у всіх життєвих випробуваннях, добра та достатку, заслуженої шани й вдячності громадян. Нехай кожен день вашого життя буде щасливим і радісним, а родинне тепло і затишок допомагають у виконанні почесного і відповідального професійного обов’язку. Ігор ЛЕУСОВ, в. о. голови РДА. Борис СИЛКО, голова районної ради.

ЗАПРОШУЄМО ДО ВІДВЕРТОЇ РОЗМОВИ 24 червня, у вівторок, з 16 до 17 години відбудеться пряма телефонна лінія в.о. голови районної державної адміністрації Ігоря Вадимовича ЛЕУСОВА з жителями району. Телефонуйте за номером 2-13-33.

Передплата — 2014

УСЕ ПОДОРОЖЧАЛО, А ГАЗЕТА — НІ!

Насамперед маємо на увазі підвищення цін на витратні матеріали, в тому числі на папір і друкування «районки» в ПАТ «ПВК «Десна». Звісно, не дешевшають і поштові витрати, тобто оплата за доставку нашого видання до передплатників. Але незважаючи на це, редакційна колегія вирішила не підвищувати ціну на «Вісті Борзнянщини» в ІІ півріччі, бо розуміємо, що ви в тривожний і непростий час бережете кожну гривню. Але ж без районної газети, згодьтеся, шановні читачі, ви не будете повністю поінформовані про те, що відбувається на Борзнянщині, не дізнаєтеся про її прекрасних і працьовитих людей. Крім цього, ви зможете прочитати в нашій газеті про події, що відбуваються в області та Україні. Розуміючи, що основним доходом для нашого друкованого видання є передплатні кошти, ми нагадуємо, що до кінця кампанії залишилося всього 10 днів. Принагідно звертаємося й до тих жителів району, які не передплачували нашу газету раніше. Передплатіть її хоча б на квартал, і ви переконаєтесь, що зробили це не марно, не помилилися у виборі. Знаємо, що великий резерв передплатників є серед освітян, медиків, працівників культури, різних установ і організацій. Вартість передплати на місяць — 7 гривень 87 копійок, на 3 місяці — 23 гривні 1 копійка, на 6 місяців — 44 гривні 37 копійок.


Вістi Борзнянщини

2

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

ЩЕ РАЗ ПРО МИНУЛУ ВІЙНУ Маємо на увазі ту нечувану біду, яка 73 роки тому 22 червня 1941 нависла над СРСР, в тому числі й над Україною. Але спочатку нагадаємо коротко про історію воєн взагалі. Згідно з підрахунками швейцарського історика Бабеля, за 5,5 тисячі років було 14513 війн, в яких загинуло 3,6 мільярда людей. Нехай ця цифра буде на совісті вченого, а ми звернемось до ближчого часу — епохи становлення капіталізму. З 17 по 19 століття відбулося 170 воєн, під час яких загинуло 24,2 мільйона людей. Особлива епоха у кривавій історії воєн — ХХ століття, коли капіталізм перейшов у імперіалістичну стадію розвитку. Цей період ознаменувався двома небувалими за розмахом і людськими жертвами світовими війнами. Перша світова війна (1 серпня 1914 р. — 10 листопада 1918 р.) у свою орбіту втягнула 34 держави, за зброю взялися 70 мільойнів людей, з яких 10 — загинуло, 20 — було поранено. Друга світова війна (1 вересня 1939 р. — 2 вересня 1945 р.) охопила 61 державу з населенням 1,7 мільярда людей. Зброю взяли 110 мільйонів чоловік, з яких загинуло майже 60 мільйонів, десятки мільйонів було поранено. Із самого початку ця війна була імперіалістичною і велася не лише за переділ уже поділеного світу, а й за нові ринки сировини. Після нападу на СРСР головним завданням фашистів було знищення соціалізму, яке загрожувало капіталістичному світу й класовому пануванню. Тому ця обставина надавала світовій війні такого кривавого й винищувального характеру. Особливо великі втрати поніс радянський народ, який із перших днів війни піднявся на захист Вітчизни. Вони становлять майже 30 мільйонів загиблих. Надзвичайно важким і

кровопролитним був перший рік ведення бойових дій проти фашистських агресорів на всьому фронті від Мурманська до Чорного моря. Раптовість нападу, переважаючі сили ворога у військах і техніці, набутий досвід ведення війни на полях поневоленої Європи — все це сприяло його успіхам. Але ворог визнавав, що опір збройних сил Червоної Армії був, як писав у своєму щоденнику начальник сухопутних військ Вермахту генерал Гальдер — «несподіваним». І це на п’ятнадцятий день війни. Першими прийняли удар ворога наші прикордонники. Їх стійкість, мужність і героїзм, навіть самопожертва, вражали. Майже місяць оборонялася Брестська фортеця, стримуючи навалу цілої німецької дивізії під розривами бомб і снарядів. 73 дні захисники Одеси відбивали щоденні атаки майже 30 німецько-румунських дивізій. 900 днів і ночей тривала оборона Ленінграда, відбиваючи штурми навали групи армій «Північ». Оборона Мінська і Смоленська стримували натиск ворожих армій групи «Центр», яка рвалися до Москви. Майже двомісячна оборона Києва, стійкість і мужність захисників Севастополя, які 250 днів захищали морську фортецю на півдні вражала сучасників. Усі ці факти і події ламали плани Гітлера щодо блискавичної перемоги. Відступаючі війська Червоної Армії у своїх ар’єргарднаних боях, захисники міст несли великі втрати. Багато наших бійців потрапило в полон. За даними розсекречених архівних документів лише за чотири місяці 1941 року ворогу вдалося взяти у полон 1,5 мільйона бійців і офіцерів Червоної Армії. Не дивлячись на такі втрати, ДКО на чолі з Сталіним при всілякій підтримці народу, знайшов такі можливості і резерви, щоб не тільки

вистояти у боротьбі з ворогом, а й організувати гідну оборону й контрнаступ на позиції противника під Москвою. З повідомлень легендарного радянського розвідника Р. Зорге з Токіо, стало очевидним, що Японія не планує напад на сході. Незабаром під Москвою з’явилось кілька сибірських дивізій і була сформована 316 стрілецька дивізія генералом І. В. Панфіловим з-під Алма-Ати (Казахстан). У суворі зимові місяці 1941-1942 років у жорстоких кровопролитних боях ворог був відкинутий від столиці на 120400 км. Сотні міст і сіл були звільнені від окупантів. Велика заслуга в цьому сибірських дивізій та 28 героїв-панфілівців. У битві під Москвою заклик політрука Василя Клочкова: «Росія велика, а відступати нікуди: позаду Москва!» був мобілізуючим для кожного захисника столиці. Міф про непереможність німецької армії був розвіяний. Наступний 1942 рік теж був важким і кровопролитним у боротьбі з агресором, що рвався на схід до Волги, до Сталінграда і далі на Кавказ… Як відомо, п’ятимісячна героїчна оборона міста, битва під Сталінградом закінчилась 3 лютого 1943 року перемогою. Так звана елітна 6 німецька армія на чолі з генерал-фельдмаршалом Ф. Паулюсом в кількості 330 тисяч була розгромлена. Лише у полон було взято понад 90 тисяч ворожих солдатів, офіцерів і 24 генерали. Наші втрати теж були значними, а місто перетворено на руїни. Проте ця історична битва була початком переломного періоду в ході Великої Вітчизняної війни, а наступний поєдинок із ворогом в липні – серпні 1943 року на КурськоОрловській дузі остаточно закріпили успіх нашої армії. З цього часу стра-

тегічна ініціатива в ході війни остаточно перейшла на бік Червоної Армії. Розпочався похід за звільнення окупованої території від німецьких загарбників. До кінця 1943 року була звільнена майже вся лівобережна частина України, крім Херсонської області, а Київ — 6 листопада 1943 року. Вітчизняна війна 19411945 років вогненним смерчем протягом сорока місяців двічі прокотилася по українській землі — із заходу на схід, а потім протягом 22 місяців у зворотному напрямку. У цьому визвольному поході брали активну участь представники 133 народів колишнього СРСР. Для України він закінчився 28 жовтня 1944 року, але до кінця війни ще залишалось понад 6 місяців. Вагомий внесок у здобуття Великої перемоги зробили українці. Понад 6 мільйонів кращих синів і дочок влилися в лави Червоної Армії, в тому числі понад 17 тисяч наших земляків. 4,5 мільйони безпосередньо боролися на полі бою, загинуло 3 мільйони смертю хоробрих. Понад 200 тисяч жителів Чернігівщини поклали голови на фронтах Великої Вітчизняної, 10248 з нашого району. Всенародний визвольний характер війни найбільше виявився у потужному партизанському русі. У прославлених з’єднаннях Ковпака, Федорова, Медвєдєва, Сабурова, Мельника, Вершигори та інших брали участь понад 600 тисяч народних месників. Близько 50 тисяч чернігівців. Тому невипадково наш край вважався партизанським. У боях за Вітчизну, її честь і незалежність, радянські воїни і партизани виявили масовий героїзм, який можливий тільки тоді, коли ведеться справедлива й визвольна війна. (Закінчення – у наступному номері.)

КОЖНА КОПІЙКА НА ОБЛІКУ Чимало читачів цікавиться, скільки коштів зібрано на потреби армії в районі і куди вони використані. Відповісти на це питання ми попросили голову Борзнянського відділення Української спілки ветеранів Афганістану Валерія Молотова: — Упродовж трьох місяців, з березня по червень, на спеціальний благодійний рахунок нашої організації в Ощадбанку було перераховано 28 072 гривні. Зокрема, по 1 тисячі гривень на потреби військових надійшло від ТОВ «Агроінвест-натуральні продукти», ТОВ «Деметра», СТОВ «Авангард», ТОВ «Плиски-Агро», Борзнянської філії ТОВ «Українська молочна компанія», ДП «ДГ «Іванівка», СТОВ «Дружба-Нова», ФГ «Мрія-С», по 500 гривень – від ТОВ «Прохорське» та СТОВ «Дружба», 1800 гривень – від ПП «АртаніяАгро», 4 000 гривень – від ДП «Красносільське-молоко».

Крім того, по 200 гривень перерахували пенсіонерка з Борзни Ніна Дмитрівна Сіренко та благочинний Борзнянського округу протоієрей Іван Олинчук. Одну тисячу гривень із власних заощаджень для наших солдатів передав 93-річний ветеран Великої Вітчизняної війни, знана й шанована людина в районі та місті Анатолій Антонович Сліпець. Від імені жителів Сиволозької територіальної громади 8872 гривні передав сільський голова Олександр Кудлай. 3 тисячі гривень перерахував учасник бойових дій в Афганістані, керівник ПП «Пісківське» Бахмацького району Валерій Колоша. Нині на рахунку налічується 10300 гривень. Інші кошти пішли на придбання речей першої необхідності для солдатів танкової частини, де проходять службу й борзнянці (1400 гривень), предмети обмундирування (3400

гривень), укомплектовані ліками аптечки (2100). Для відправки призовників на місце дислокації військової частини придбане пальне на суму 2092 гривні 87 копійок. На заправку транспорту, придбання багатофункціонального пристрою та акумулятора для військкомату витрачено 5099 гривень 1 копійка, на предмети першої необхідності для солдатів, канцтовари для РВК пішло 1934 гривні 97 копійок. Якщо полічити, то сума видатків буде значно вищою. Чому? Бо дехто з афганців доплачував власними «живими» коштами, а не з благодійного рахунку. Найближчим часом на 3 тисячі гривень планується придбати два біноклі та «розгрузки». Тому відповідально можу заявити: КОЖНА КОПІЙКА ОБЛІКОВАНА. На весь придбаний товар є відповідні касові чеки та накладні. Записав Андрій ДОНЧЕНКО.

21 червня 2014 р., № 25 18 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА МІЛІЦІЇ Цього року дільничні інспектори міліції святкують 91 річницю з дня заснування служби. Глибокої поваги заслуговує професія дільничного міліціонера. Зміцнення правопорядку, захист прав та інтересів, життя і гідності громадян, профілактика злочинів та правопорушень, а також їх розкриття — основне завдання дільничного. З нагоди професійного свята вітаю дільничних інспекторів районного відділу міліції: Євген Омельяненка, Юрія Коломійченка, Олександра Миколаєнка, Павла Дикого, Володимира Архипенка, Наталію Сохань, Олександра Щербину та начальника відділення лейтенанта Олександра Ракуту. Довіра народу, щира вдячність громадян є найвищою оцінкою діяльності цих дільничних інспекторів. Нехай професійне свято надасть їм натхнення та невичерпної наснаги у почесній правоохоронній діяльності. Бажаю всім співробітникам служби міцного здоров’я, особистого щастя, достатку і злагоди в родинах, духовного піднесення на довгі роки, успіхів у роботі по зміцненню правопорядку і законності на благо нашої незалежної України. Юрій КОВАЛЬ, начальник Борзнянського РВ УМВС, підполковник міліції.

ХРОНІКА ПОДІЙ В УКРАЇНІ 14 червня У Києві посольство Росії пікетувальники закидали вибуховими пакетами, яйцями та камінням, розгромили автомобілі. Уночі над Луганськом сепаратисти збили літак «Іл-76», на борту якого було 49 осіб. Усі загинули. Як пізніше стало відомо, жертв могло бути більше. Адже у літаку повинно було летіти 200 солдатів та офіцерів, але вони вирушили на БМП. У штабі сепаратистів Горлівки (Донецька обл.) заявили, що збили один із двох бомбардувальників «Су-24», що атакували вночі будівлю місцевого МВС. У Маріуполі під час обстрілу колони автомобілів Державної прикордонної служби та подальшого протистояння загинули п’ятеро українських прикордонників, семеро отримали поранення. Обстріл вівся із засідки, з автоматів та гранатометів. У Києві, на Майдані, старі барикади з шин та бруківки почали замінювати на нові перекриття з громіздких бетонних плит. 15 червня У Києві відбулось чергове громадянське віче, учасники якого закликали президента Петра Порошенка розпустити Верховну Раду і призначити нові парламетські вибори. Містам Донецької області загрожує гуманітарна катастрофа, адже у Краматорську, Слов’янську, Костянтинівці, Дружківці немає води, не працює каналізація. В.о. міністра оборони України Михайло Коваль заявив, що силовики і прикордонники найближчим часом закриють кордон із Росією та створять буферну зону. 16 червня «Міністр оборони» самопроголошеної Донецької народної республіки Ігор Стрєлков заявив, що навіть при перевазі техніки українських військових, ополченці зможуть утримувати місто ще мінімум 2-3 місяці. У Москві посольство України закидали димовими шашками. ВАТ «Газпром» звернувся до Стокгольмського міжнародного арбітражу з позовом до НАК «Нафтогаз України» про стягнення заборгованості в розмірі 4,5 мільярдів доларів. Секретар РНБО Андрій Парубій заявив, що влада України розглядає питання про призупинення заходу кораблів і суден Росії в порти на Азовському морі, а також можливість призупинення роботи пунктів пропуску залізничного та повітряного сполучення з РФ. У Амвросіївці (Донецька обл.) у результаті обстрілу постраждали понад 20 будинків і центральний ринок. 17 червня У Алчевську (Луганська обл.) представники самопроголошеної Луганської народної республіки оголосили про введення комендантської години. Народні депутати на голосуванні у першому читанні не підтримали звернення про введення воєнного стану у зв’язку з подіями на сході України. За дорученням Президента України, Національній гвардії додатково виділили 2 мільярди гривень на придбання бронетехніки, спецавтомобілів, обмундирування та озброєння. Міністерство внутрішніх справ України створило 30 регіональних спецпідрозділів загальною чисельністю 5660 осіб. А у складі Держприкордонслужби створили снайперські підрозділи, аби запобігати прориву кордону озброєними людьми. Ополченці Горлівки збили штурмовик «Су-25» українських ПВ. Пілот катапультувався. На сході Луганщини відбувся бій між силами АТО та незаконними збройними формуваннями. Один український військовослужбовець отримав поранення, до 30 сепаратистів були знищені або поранені. Прихильники самопроголошеної ЛНР у Луганську зі зброєю захопили гуртожиток Східно-Українського національного університету ім. В.Даля і встановили на його даху зенітну установку. Республіка Південна Осетія визнала Луганську народну республіку незалежною державою. 18 червня Президент Петро Порошенко заявив, що Україна в односторонньому порядку припинить вогонь на сході країни для того, щоб члени незаконних збройних формувань роззброїлись, а ті, хто хоче – залишив країну. Самі учасники АТО готові виконати наказ президента, але за умови, що бойовики теж складуть зброю. Але бійці самопроголошеної ДНР відмовились скласти зброю. У Організації об’єднаних націй назвали кількість загиблих у ході АТО на сході України: 257 цивільних осіб та 86 українських військовослужбовців. Тим часом директор військово-медичного департаменту Міноборони Віталій Андронатій повідомив про 147 загинувших військових і 267 поранених. «Народний губернатор» Донбасу Павло Губарєв оголосив винагороду за піймання губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського (один мільйон доларів) та нардепа Олега Ляшка (півмільйона доларів). У Маріуполі невідомі підірвали трансформаторну підстанцію біля телевежі. Внаслідок вибуху у місті немає ні кабельного, ні аналогового телебачення.

За матеріалами Корреспондент.net


Вістi Борзнянщини

21 червня 2014 р., № 25

3

Телепрограми з 23 по 29 червня ПОНЕДIЛОК, 23 УТ-1

ВIВТОРОК, 24 УТ-1

СЕРЕДА, 25 УТ-1

ЧЕТВЕР, 26 УТ-1

П’ЯТНИЦЯ, 27 УТ-1

СУБОТА, 28 УТ-1

НЕДIЛЯ, 29 УТ-1

6:00 Шустер LIVE 6:50, 7:15, 8:15 Спорт 6:55, 7:20, 8:20, 9:00, 11:05, 13:20, 14:30, 20:55, 0:55 Погода 7:00, 8:00, 15:00 Новини 7:25 Ера бiзнесу 7:30, 1:00 На слуху 8:35 Кориснi поради 9:15 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Бельгiя - Росiя 11:20 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Корея - Алжир 13:40, 2:40 Не вiр худому кухарю 14:10 Вiкно в Америку 14:45 Euronews 14:55, 21:35, 5:20 Дiловий свiт 15:10 Брифiнг Кабмiну України 15:20 Час-Ч 16:00 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. США - Португалiя 18:00 Футбольна самба 18:55 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Нiдерланди - Чилi 21:00, 5:25 Пiдсумки дня 21:45 Д/ф «Золота ера саундтрекiв» 22:40 Трiйка, Кено, Секунда удачi 22:55 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Камерун - Бразилiя 1:20 ТелеАкадемiя 3:10, 4:20 Помста природи 3:35 Алхiмiя кохання 4:45 Нехай вам буде кольорово!

6:00 Шустер LIVE 6:50, 7:15, 8:15 Спорт 6:55, 7:20, 8:20, 9:00, 11:05, 13:20, 20:55, 0:55 Погода 7:00, 8:00, 15:00 Новини 7:25 Ера будiвництва 7:30 Ера бiзнесу 7:35, 1:00 На слуху 8:25 Паспортний сервiс 8:35 Кориснi поради 9:15 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Австралiя- Iспанiя 11:20 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Камерун- Бразилiя 13:40 Музична академiя. Євробачення 14:50 Euronews 14:55, 21:30, 5:15 Дiловий свiт 15:10 Брифiнг Кабмiну України 15:20 Час-Ч 16:00 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Хорватiя - Мексика 18:00 Футбольна самба 18:55 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Коста-Рика - Англiя 21:00, 5:25 Пiдсумки дня 21:45 Д/ф «Леонардо да Вiнчi. Реставрацiя столiття» 22:40 Трiйка, Кено, Максима 22:55 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Японiя - Колумбiя 1:20 ТелеАкадемiя 2:20 В гостях у Д.Гордона 3:15 Помста природи 3:45 Алхiмiя кохання 4:30 Нехай вам буде кольорово!

6:00 Пiдсумки 6:10, 8:05 Шустер LIVE 6:20, 7:00, 8:00, 11:05, 20:55, 23:30 Погода 6:25 На слуху 7:05, 23:00 Вiд першої особи 7:35 Гумористичний клуб «Золотий гусак» 11:20 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Алжир - Росiя 13:20 Музична академiя. Євробачення 14:30, 2:40 В гостях у Д.Гордона 15:20 Прем’єра. До Дня Коституцiї України. Д/ф «Конституцiя. Право на волю» 16:00 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. США - Нiмеччина 18:00 Футбольна самба 18:55 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. 1/8 фiналу 21:00, 1:20 Пiдсумки дня 21:40 Концертна програма М.Бурмаки 22:50 Мегалот 22:55 Суперлото, Трiйка, Кено 23:35 Концерт «Я - українець!» 1:50 Вiра. Надiя. Любов 3:35, 4:50 Помста природи 4:05 Алхiмiя кохання 5:15 Нехай вам буде кольорово!

6:00, 7:05, 8:50, 9:00, 11:05, 13:20, 15:40, 20:55, 22:40, 23:30 Погода 6:05 Свiт православ’я 6:50 Панянка та кулiнар 7:20, 8:40 Спорт 7:30, 0:00 Ток-шоу «Дружина» 9:10 Музична академiя. Євробачення 10:10, 2:15 Хто в домi хазяїн? 10:35, 1:50 Як це? 11:20, 16:00, 18:55 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. 1/8 фiналу 13:25 Д/ф «Двi столицi» 14:15, 2:45 В гостях у Д.Гордона 15:10 Дiловий свiт. Тиждень 18:00 Футбольна самба 21:00, 1:20 Пiдсумки дня 21:40 Д/ф «Двадцять свiдчень про переламний день протистоянь на Майданi» 22:55 Трiйка, Кено, Максима 23:00 Ера бiзнесу. Пiдсумки 23:35 Гумористичний клуб «Золотий гусак» 3:40, 4:50 Помста природи 4:05 Алхiмiя кохання 5:15 Нехай вам буде кольорово!

КАНАЛ 1+1

6:00 Шустер LIVE 6:50, 7:15, 8:15 Спорт 6:55, 7:20, 8:20, 9:00, 11:05, 20:55, 0:55 Погода 7:00, 8:00, 15:00 Новини 7:25 Ера будiвництва 7:30 Ера бiзнесу 7:35, 1:00 На слуху 8:25 Паспортний сервiс 8:35 Кориснi поради 9:15 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Нiгерiя- Аргентина 11:20 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Гондурас Швейцарiя 13:35 Кордон держави 13:50 Музична академiя. Євробачення 14:50 Euronews 14:55, 21:35, 5:20 Дiловий свiт 15:10 Брифiнг Кабмiну України 15:20 Час-Ч 16:00 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Еквадор - Францiя 18:00 Футбольна самба 18:55 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Португалiя - Гана 21:00, 5:25 Пiдсумки дня 21:45 Книга.ua 22:10 Д/ф «Київська старовина. Свiт мистецтва. Михайло Булгаков. Город» 22:40 Трiйка, Кено, Максима 22:55 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Корея - Бельгiя 1:20 ТелеАкадемiя 2:20 «Надвечiр’я» з Т. Щербатюк 3:10, 4:20 Помста природи 3:35 Алхiмiя кохання 4:45 Нехай вам буде кольорово!

6:00, 21:25 Шустер LIVE 6:50, 7:15, 8:15 Спорт 6:55, 7:20, 8:20, 9:00, 11:05, 13:20, 14:30, 20:55, 0:25 Погода 7:00, 8:00, 15:00 Новини 7:25 Ера бiзнесу 7:30, 0:30 На слуху 8:25 Паспортний сервiс 8:35 Кориснi поради 9:15 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Алжир - Росiя 11:20 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. США- Нiмеччина 13:40 Вiра. Надiя. Любов 14:45 Euronews 14:55, 5:30 Дiловий свiт 15:10 Брифiнг Кабмiну України 15:20 Час-Ч 16:00 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Португалiя - Гана 18:00 Футбольна самба 18:55 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Корея - Бельгiя 21:00, 5:35 Пiдсумки дня 0:00, 1:00 Пiдсумки 1:20 Трiйка, Кено, Секунда удачi 1:25 Хiт-парад «Нацiональна двадцятка» 2:35 Контрольна робота 2:55 Включення з Кабiнету Мiнiстрiв України 3:10, 4:15 Помста природи 3:35 Алхiмiя кохання 4:40 Нехай вам буде кольорово!

КАНАЛ 1+1

6:00 Шустер LIVE 6:50, 7:15, 8:15 Спорт 6:55, 7:20, 8:20, 13:25, 20:55, 22:30, 0:55 Погода 7:00, 8:00, 15:00 Новини 7:25 Ера бiзнесу 7:30, 1:00 На слуху 8:25 Паспортний сервiс 8:35 Кориснi поради 9:10 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Iталiя - Уругвай 11:25 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Коста-Рiка - Англiя 13:45 Музична академiя. Євробачення 14:50 Euronews 14:55, 21:35, 5:20 Дiловий свiт 15:10 Брифiнг Кабмiну України 15:20 Час-Ч 16:00 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Грецiя - Кот-д’Iвуар 18:00 Футбольна самба 18:55 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Боснiя i Герцеговина - Iран 21:00, 5:25 Пiдсумки дня 21:45 Д/ф «Варшава: вчора i сьогоднi» 22:00 Д/ф «Горобине гнiздо на деревi» 22:35 Мегалот 22:40 Суперлото, Трiйка, Кено 22:55 Футбол. Чемпiонат свiту-2014. Гондурас Швейцарiя 1:20 ТелеАкадемiя 2:20 Як Ваше здоров’я? 3:10, 4:20 Помста природи 3:30 Алхiмiя кохання 4:45 Нехай вам буде кольорово!

КАНАЛ 1+1

КАНАЛ 1+1

6:45, 7:10, 8:05, 9:10 «Снiданок з 1+1» 7:00, 8:00, 9:00, 19:30, 23:45, 5:45 ТСН 9:55, 10:25 М/ф «Алладiн» 10:50 Х/ф «Рiдна кровиночка» 12:45 Х/ф «Мара» 14:45, 2:35 Т/с «Величне столiття. Роксолана - 2» 16:45 ТСН. Особливе 17:10 Т/с «Фатмагюль» 20:30, 21:30 Т/с «Поцiлуймося» 22:30, 4:15 «Грошi» 0:05 Т/с «Атлантида» 1:00 Х/ф «Мобi Дiк» 5:10 «Служба розшуку дiтей» 5:15 «Телемагазин»

6:45, 7:10, 8:05, 9:10 «Снiданок з 1+1» 7:00, 8:00, 9:00, 19:30, 0:00, 5:40 ТСН 10:00, 10:35 М/ф «Алладiн» 11:00 «Шiсть кадрiв» 11:30 «Ілюзiя безпеки. Не тiльки м’ясом» 12:35, 13:35 «Сiмейнi мелодрами - 3» 14:35, 2:55 Т/с «Величне столiття. Роксолана - 2» 16:45, 4:35 ТСН. Особливе 17:10 Т/с «Фатмагюль» 20:30, 21:30 Т/с «Поцiлуймося» 22:30 «Мiняю жiнку - 9» 0:20 Т/с «Атлантида» 1:15 Т/с «Мобi Дiк» 5:05 «Служба розшуку дiтей» 5:10 «Телемагазин»

КАНАЛ 1+1

КАНАЛ 1+1

6:45, 7:10, 8:05, 9:10 «Снiданок з 1+1» 7:00, 8:00, 9:00, 19:30, 0:45, 4:55, 5:50 ТСН 10:00, 10:35 М/ф «Алладiн» 10:55 «Шiсть кадрiв» 11:35 «Ілюзiя безпеки. Генiй чистої кислоти» 12:40, 13:40 «Сiмейнi мелодрами - 3» 14:40, 3:15 Т/с «Величне столiття. Роксолана - 2» 16:45 ТСН. Особливе 17:10 Т/с «Фатмагюль» 20:30, 21:30, 22:30, 23:45 Т/с «Моє нове життя» 1:10 Х/ф «Тезки» 5:15 «Служба розшуку дiтей» 5:20 «Телемагазин»

6:45, 7:10, 8:05, 9:10 «Снiданок з 1+1» 7:00, 8:00, 9:00, 19:30, 0:45, 5:40 ТСН 10:00, 10:35 М/ф «Алладiн» 10:55 «Шiсть кадрiв» 11:35 «Ілюзiя безпеки. Їсти продано» 12:40, 13:40, 2:40 «Сiмейнi мелодрами - 3» 14:40, 3:30 Т/с «Величне столiття. Роксолана - 2» 16:45 ТСН. Особливе 17:10 Т/с «Фатмагюль» 20:30, 21:30, 22:30, 23:45 Х/ф «Iнша жiнка» 1:05 Х/ф «Новий льодовиковий перiод» 5:10 «Телемагазин»

6:45, 7:10, 8:05, 9:10 «Снiданок з 1+1» 7:00, 8:00, 9:00, 19:30, 2:25 ТСН 10:00, 10:35 М/ф «Алладiн» 10:55 «Шiсть кадрiв» 11:25 «Ілюзiя безпеки. Знижка як наживка» 12:30, 13:30, 3:25 «Сiмейнi мелодрами - 3» 14:30, 4:10 Т/с «Величне столiття. Роксолана - 2» 16:45 ТСН. Особливе 17:10 Т/с «Фатмагюль» 20:30 «Сказочная Русь» 21:15 «Вечiрнiй Київ - 2014» 23:15 «Свiтське життя» 0:20 Х/ф «Що гризе Гiлберта Грейпа» 5:50 «Телемагазин»

6:05, 2:55 Х/ф «Гараж» 8:05, 8:25 М/с «Гуфi та його команда» 8:50 «Свiтське життя» 9:50 Х/ф «Самозванка» 13:45 «Сказочная Русь» 14:15 «Вечiрнiй Київ - 2014» 16:25, 20:15 «Вечiрнiй квартал у Туреччинi» 18:30 «Розсмiши комiка - 5» 19:30, 2:10 ТСН 22:30 Х/ф «Куди подiлися Моргани?» 0:40, 4:30 Х/ф «Липучка» 5:50 «Телемагазин»

ІНТЕР

ІНТЕР

ІНТЕР

5:25, 10:00 Т/с «Повернення Мухтара-2» 7:00, 7:30, 8:00, 8:30, 9:00, 12:00, 14:00, 17:45 Новини 7:15, 7:35, 8:10, 8:35, 9:20 «Ранок з IНТЕРом» 12:25, 14:20 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 14:50 «Судовi справи» 15:45 «Сiмейний суд» 18:05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19:00 Т/с «Поки станиця спить» 20:00, 2:10 «Подробицi» 20:40 Т/с «Вiра. Надiя. Любов» 23:30, 4:45 Т/с «Скандал-2» 0:25 Х/ф «I прийшов павук» 2:50 Д/ф «Колишнi. Друзi» 3:30 Мультфiльми 4:00 «Орел i Решка»

5:25, 10:00 Т/с «Повернення Мухтара-2» 7:00, 7:30, 8:00, 8:30, 9:00, 12:00, 14:00, 17:45 Новини 7:15, 7:35, 8:10, 8:35, 9:20 «Ранок з IНТЕРом» 12:25, 14:20 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 14:50 «Судовi справи» 15:45 «Сiмейний суд» 18:05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19:00 Т/с «Поки станиця спить» 20:00, 2:25 «Подробицi» 20:40 Т/с «Вiра. Надiя. Любов» 23:30, 4:45 Т/с «Скандал-2» 0:25 Х/ф «Непристойна пропозицiя» 3:05 Д/ф «Якi люди! Зiрковi самогубцi» 3:55 Мультфiльми 4:05 «Орел i Решка»

5:25, 10:00 Т/с «Повернення Мухтара-2» 7:00, 7:30, 8:00, 8:30, 9:00, 12:00, 14:00, 17:45 Новини 7:15, 7:35, 8:10, 8:35, 9:20 «Ранок з IНТЕРом» 12:25, 14:20, 4:05 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 14:50 «Судовi справи» 15:45 «Сiмейний суд» 18:05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19:00 Т/с «Поки станиця спить» 20:00, 2:00 «Подробицi» 20:40 Т/с «Право на кохання» 0:35 Х/ф «Нiчний рейс» 2:40 Д/ф «Якi люди! Службовi романи зiрок» 3:30 «Орел i Решка»

ICTV

ICTV

5:25, 10:00 Т/с «Повернення Мухтара-2» 7:00, 7:30, 8:00, 8:30, 9:00, 12:00, 14:00, 17:45 Новини 7:15, 7:35, 8:10, 8:35 «Ранок з IНТЕРом» 9:20 Т/с «Ранок з IНТЕРом» 12:25, 14:20 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 14:50 «Судовi справи» 15:45 «Сiмейний суд» 18:05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19:00 Т/с «Поки станиця спить» 20:00, 2:00 «Подробицi» 20:40 Т/с «Вiра. Надiя. Любов» 23:30, 4:45 Т/с «Скандал-2» 0:25 Х/ф «Нянька» 2:40 Д/ф «Якi люди! Жадiбнi зiрки» 3:30 Мультфiльми 4:00 «Орел i Решка»

4:00 Факти 4:35 Свiтанок 5:40, 8:05 Свобода слова 7:45, 8:45 Факти. Ранок 8:00, 9:15 Спорт 9:20, 19:20 Надзвичайнi новини 9:55, 16:40 Т/с «Убивча сила» 11:55, 22:10 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12:45, 15:45 Факти. День 13:20 Т/с «Самотнiй вовк» 14:10, 16:15 Т/с «Платина» 18:45 Факти. Вечiр 20:15 Т/с «Дiзнавач-2» 23:15 Х/ф «Робокоп» 1:10 Т/с «Послiдовники» 1:55 Х/ф «Пункт призначення-5» 3:25 Т/с «Дружини футболiстiв. Додатковий час-2»

4:30 Служба розшуку дiтей 4:35 Факти 5:15 Свiтанок 6:15 Т/с «Таксi» 6:40 Т/с «Леся+Рома» 7:30, 8:05, 13:20 Т/с «Самотнiй вовк» 7:45, 8:45 Факти. Ранок 8:00, 9:15 Спорт 9:20, 19:20 Надзвичайнi новини 9:55, 16:45 Т/с «Убивча сила» 11:55, 22:10 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12:45, 15:45 Факти. День 14:25, 16:15 Т/с «Платина» 18:45 Факти. Вечiр 20:15 Т/с «Дiзнавач-2» 23:15 Х/ф «Робокоп-2» 1:25 Т/с «Послiдовники» 2:10 Х/ф «Робокоп» 3:45 Т/с «Дружини футболiстiв. Додатковий час-2»

ІНТЕР 5:30 Т/с «Гидке каченя» 7:00, 7:30, 8:00, 8:30, 9:00, 12:00, 14:00, 17:45 Новини 7:15, 7:35, 8:10, 8:35, 9:20 «Ранок з IНТЕРом» 10:00 Х/ф «Не в хлопцях щастя» 12:25 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 14:20 «Сiмейний суд» 15:20 «Жди меня» 18:05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19:00 Т/с «Поки станиця спить» 20:00, 2:35 «Подробицi» 20:40 Т/с «Вiра. Надiя. Любов» 23:30, 4:45 Т/с «Скандал-2» 0:25 Х/ф «Стрiлок» 3:15 Д/ф «Колишнi. Народнi» 3:55 «Орел i Решка» ICTV 4:40 Служба розшуку дiтей 4:45 Свiтанок 5:50, 19:20 Надзвичайнi новини 6:35, 8:05 Факти тижня 7:45, 8:45 Факти. Ранок 8:00, 9:15 Спорт 9:20 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 10:05 Х/ф «Бермудський трикутник» 11:50, 13:15 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12:45, 15:45 Факти. День 14:30, 16:15 Х/ф «Американський нiндзя-4. Повне винищення» 16:55 Х/ф «Бiла iмла» 18:45 Факти. Вечiр 20:25 Дiстало! 21:15 Свобода слова 0:15 Х/ф «Законослухняний громадянин» 2:05 Х/ф «Iмла»

ІНТЕР

ICTV 4:30 Факти 5:10 Свiтанок 6:10 Т/с «Таксi» 6:40 Т/с «Леся+Рома» 7:30, 8:05, 13:20 Т/с «Самотнiй вовк» 7:45, 8:45 Факти. Ранок 8:00, 9:15 Спорт 9:20, 19:20 Надзвичайнi новини 9:55, 16:45 Т/с «Убивча сила» 11:50, 22:10 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12:45, 15:45 Факти. День 14:20, 16:15 Т/с «Платина» 18:45 Факти. Вечiр 20:15 Т/с «Дiзнавач-2» 23:15 Х/ф «Робокоп-3» 1:15 Т/с «Послiдовники» 1:55 Х/ф «Робокоп-2» 3:45 Т/с «Дружини футболiстiв. Додатковий час-2»

ICTV 4:35 Служба розшуку дiтей 4:40 Факти 5:15 Свiтанок 6:20 Т/с «Таксi» 6:45 Т/с «Леся+Рома» 7:30, 8:05 Т/с «Самотнiй вовк» 7:45, 8:45 Факти. Ранок 8:00, 9:15 Спорт 9:20, 19:20 Надзвичайнi новини 9:55, 16:40 Т/с «Убивча сила» 11:55, 22:10 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12:45, 15:45 Факти. День 13:10 Дiстало! 14:20, 16:15 Т/с «Платина» 18:45 Факти. Вечiр 20:15 Т/с «Дiзнавач-2» 23:15 Х/ф «Сталь» 1:10 Т/с «Послiдовники» 1:55 Х/ф «Робокоп-3» 3:30 Т/с «Карадай»

ІНТЕР 4:45 Х/ф «У зонi особливої уваги» 6:15 Т/с «Повернення Мухтара-2» 8:00 «Школа доктора Комаровського» 8:25 Д/ф «Володимир Iвасюк. Iдеальне вбивство» 9:30 «Новини» 10:00, 3:05 Х/ф «Наречений за оголошенням» 12:10 Т/с «Право на кохання» 16:05 Мiжнародний фестиваль гумору «Юрмала-2013» 18:00, 20:35 Т/с «Щасливий шанс» 20:00, 2:30 «Подробицi» 22:35 Х/ф «Зворотний шлях» 0:40 Х/ф «Артистка» ICTV 5:00 Факти 5:35 Свiтанок 5:45 Х/ф «Коти проти собак» 7:15 Зiрка YouTube 8:25 Дача 8:55 М/ф «Веселi нiжки» 10:55 М/ф «Веселi нiжки-2» 12:45 Факти. День 13:00 Спорт 13:05 Х/ф «Громобiй» 15:10 Х/ф «Медальйон» 17:00 Х/ф «Шпигун по сусiдству» 18:45 Факти. Вечiр 19:15 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 20:10 Х/ф «Ворошиловський стрiлець» 22:20 «На передовiй». Спецiальний проект 23:05 Х/ф «Володар бурi» 1:35 Х/ф «Сталь» 3:10 Т/с «Карадай»

КАНАЛ 1+1 6:30 Х/ф «Пес Барбос i незвичайний крос» 7:10 «Велика iлюзiя» 7:35 Мультфiльм 8:10, 8:35 М/с «Гуфi та його команда» 9:00 Лотерея «Лото-забава» 10:10 ТСН 11:00 «Свiт навиворiт - 5: Iндонезiя» 12:05 М/ф «Машинi казки. Маша i ведмiдь» 12:40 Х/ф «Елвiн i бурундуки» 14:35, 21:00 «Мiй малюк зможе» 15:50 «Мiняю жiнку - 9» 17:25 «Розсмiши комiка - 5» 18:25 «Українськi сенсацiї» 19:30, 5:45 ТСН-Тиждень 22:15 Х/ф «Солт» 0:15 Х/ф «Барбара» 2:15 Х/ф «Самозванка» 5:15 «Телемагазин» ІНТЕР 4:45 Х/ф «Зворотний шлях» 5:10 Мультфiльми 6:20 Мiжнародний фестиваль гумору «Юрмала-2013» 8:00 «уДачний проект» 9:00 «Школа доктора Комаровського. Невiдкладна допомога» 9:30 Недiльнi новини 10:00 «Орел i Решка. На краю свiту» 11:00 «Сусiд на обiд» 12:00 Х/ф «Ваша зупинка, мадам» 13:55 Т/с «Щасливий шанс» 17:55 Х/ф «Випробувальний термiн» 20:00, 1:35 «Подробицi тижня» 21:55 Т/с «Я поряд» 3:05 Д/ф «Володимир Iвасюк. Iдеальне вбивство» 3:55 Х/ф «Хiд у вiдповiдь» ICTV 4:35 Факти 5:10 Свiтанок 6:45 Таксi 7:15 Космонавти 8:10 Анекдоти по-українськи 9:00 Зiрка YouTube 10:10 «На передовiй». Спецiальний проект 11:05, 13:05 Т/с «Платина» 12:45 Факти. День 13:00 Спорт 18:45 Факти тижня 20:20 Х/ф «Троя» 23:20 Х/ф «Легiон» 1:15 Х/ф «Зниклi» 2:50 Х/ф «Армiя пiтьми»


4

Вістi Борзнянщини

21 червня 2014 р., № 25

ТРИ ЕПІЗОДИ ЛІТА –Чому комарівських дітлахів не заженеш додому? – Що найбільше полюбляють берестовецькі дівчатка та хлопчики? – Чи смачно годують школярів у Оленівці? На ці та інші запитання ми й вирішили знайти відповідь. Озброїлися ручками, блокнотами, диктофоном, фотоапаратом і вирушили за маршрутом Комарівка-Берестовець-Оленівка.

Епізод перший: літо, як чекав тебе, щоб піти… у школу! Ми навмисне перефразували відомий вірш для першокласників, за-

мінивши осінь на літо. літо Бо саме цими словами можна найповніше охарактеризувати настрій, що панує на пришкільному майданчику «Сонячний», який діє при Комарівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Підтвердженням цієї тези стали слова заступника директора школи з навчально-виховної роботи Тетяни Курінської: – Майданчик закінчує роботу о 15 годині, але діти ще довго не розходяться по домівках. Їм настільки цікаво в школі, що вони готові тут бути до вечора. І це не дивно. Адже, крім рухливих ігор та екскурсій, які давно стали атрибутами дитячого оздоровчо-відпочинкового сезону в кожній школі, комарівські вчителі зуміли так побудувати роботу, що навіть самому схотілося стали дитиною, аби потрапити на виховання до таких педагогів. Та ще й зовнішній вигляд шкільного подвір’я суттєво вражає чистотою, охайністю й.. казковістю. – Наприкінці навчального року у школі встановили новенький дитячий майданчик. А ще – галерею дерев’яних гномів. І кожен клас взяв під свою опіку фігуру. Розфарбував її, приладнав палицю, почепив «капелюха» зі старої миски. А он бачите незвичне гумове колесо? Що воно нагадує? Зізнаюсь, що примітив його, як тільки ми увійшли на подвір’я, і не полишало питання, до чого ті жовті пластикові пляшки на ньому. – Воно символізує сонце. Це також спільна ідея вчителів та дітей. Далі про особливості відпочинку та оздоровлення комарівських дітлахів розказала заступник директора школи з виховної роботи Віра Обушна: – Діти поділені на загони відповідно з віком, бо відпочивають одночасно учні 1-9 класів. У кожному загоні є вихователь, а також закріплені вчителі, які проводять з ними тематичні бесіди та пізнавальні конкурси. Кожен день у нас особливий, адже вихователі намагаються його провести так, щоб він не був схожий на попередні. І найголовніший помічник у цьому – креативність і творча фантазія. Нашу розмову перериває дружній дитячий викрик «Є-є-є!!!». Отже, якийсь загін сьогодні покрокує в їдальню в ранзі переможця з гордо

піднятою головою. Підходимо до дітвори. – Чи подобається вам відпочивати в школі? – Ще й як! Он учора Юрій Іванович Кантур другий рік поспіль прово-

і риболовів, б і – каже дить для нас турнір восьмикласник Станіслав Шленчак. – Я переміг. Піймав аж 28 рибини на вудку, в тому числі і в’юна. – А рибу куди поділи? – Віднесли в шкільну їдальню кухарям у подарунок. За те, що вони нас так смачно годують. І сфотографувавши на останок задоволену комарівська дітвору, ми поїхали у Берестовець, де нас чекав

Епізод другий: інтелектуально-природничий. Коли редакційна група під’їхала до воріт Берестовецької середньої школи, яка на декілька днів перетворилася на пришкільний табір «Сонечко», то побачила справжній інтелектуальний двобій. У грі «Лабіринт удачі» хлопці змагалися з дівчатами. – Хто ж найчастіше перемагає? – запитали у школярів, на що усі хором відповіли: «Дружба!» У таборі оздоровлювалося тридцять дітей, а це майже половина учнів школи. Приходять щоранку із задоволенням, навіть трохи раніше (це ж не на уроки прокидатися!). За час перебування в таборі із дітьми проводять різні спортивні, інтелектуальні ігри, конкурси: «Найрозумніший», «Міс табору», День бантиків, екскурсії. Про одну з них розповіла дирек-

тор табору Надія Фесюн: – У суботу, перед Трійцею, провели бесіду про місцеві обряди і здійснили невеличку подорож в Іллінці. Ходили до річки. Робили обливання, кожен нарвав додому лепехи. Усі залишилися дуже задоволеними. За санітарними нормами у таборі заборонено вживати цукерки. Але це не засмучує школярів, адже щодня вони отримують свіжі фрукти. Що ж думають про відпочинок самі діти? Що їм подобається, чого б х хотілося ще? Запитали в них. Анжела Роїк, 11 років: — Найб більше сподобалося, коли обирали міс табору. Всі проявляли таланти, показували, як гарно співають, танцюють, читають вірші. Тут смачного готують. Гарні вихователі. Олена Козій, 13 років: — Мені с сподобалося, коли визначали містера табору. Проводилися цікаві ігри т та змагання. Дуже хотіла б поїхати в з зоопарк. Владислав Максименко, 13 років: — Дуже люблю футбол. З Здобуваю нові футбольні навички, відточую майстерність. Але більше л люблю бути воротарем. Це безпечніше, ніж нападником чи захисником. Беру участь в іграх «Лабіринт

удачі» удачі», «Містер Зірковість» Зірковість», «Містер табора». Микола Фесюн, 12 років: — Люблю змагання з шашок, футболу, конкурси. Мені тут подобається все. Також щодня у таборі проводиться вокальний конкурс «Караоке», де кожен може спробувати себе в ролі співака. Що й зробили дівчата, заспівавши на прощання пісню про любов до батьків та рідного краю.

Епізод третій: патріоти й гімнасти. Оленівський пришкільний табір «Сонячний» зустрів нашу команду патріотичним гаслом на воротях: «Слава Україні!». Далі, пройшовши ялинковою алею, на просторому шкільному подвір’ї, побачили юрбу школярів, які весело ловили «хвіст дракона». Галасливі хлопці та дівчата миттю обступили нас і почали навперебій розказувати про табірне життя. Олег Бриль: — Люблю змагання з футболу, бадмінтону, тенісу. Граємо і хлопці проти дівчат, і збірні команди. Ми, звичайно, піддаємося дівчатам. Яна Гузій: — Усе подобається. Тут гарно годують. Ми гарно відпочиваємо, ходимо на річку, граємося. Я тут із першого класу і буду ходити в табір і надалі. Олександр Кривець, 11 років: — Люблю спорт, особливо футбол. Обожнюю в нього грати. Гузій Аня, 11 років: —Найбільше подобається День бантика, коли всі ходять із бантиками, День усе навпаки, коли один із одним обмінюємося одягом. Поки ми розмовляли, двоє дівчаток встигли продемонструвати у усім «колесо», сідали на шпагат, мов с справжні гімнастки. А ще нас зацікавила оригінальна зачіска хлопчика у вигляді державного герба на потил лиці. Також ми поспілкувалися із директором пришкільного табору Віт тою Байло: – У нас оздоровлюється сорок о одна дитина із вісімдесяти. Учні із з задоволенням відпочивають, ходять на екскурсії. Були в музеї-заповіднику «Ганнина Пустинь», коло річки, в лісі. Працюємо за літньою програмою відпочинку «Юний краєзнавець». Кожен наш день – особливий. С Сьогодні, наприклад, День ввічливості. Харчування у нас достатнє. Якраз трапилася нагода в цьому переконатися. Діти вишикувалися й з голосними вигуками пішли до ї їдальні: На обід йдемо ми дружно, І ніхто з нас не шумить. За їдою видно зразу Наш дитячий апетит! І справді, всі їли із задоволенням. А на запитання, чи хочуть прощатися з табором, відповіли: – Ні!!! Хочеться, щоб так пройшло все літо. Але табірна зміна поволі добігала кінця, відкриваючи широкі ворота літніх канікул. Андрій ДОНЧЕНКО, Людмила ШУЛЬЖИК.


Вістi Борзнянщини

21 червня 2014 р., № 25 Про психологічне насильство у нас якось не заведено говорити. Його ніби не існує. Бо ж синці на тілі видно, а зламану особистість – ні. Тому психологічне насильство так важко упізнати й довести. Адже у кожних стосунках є недомовленості та образи, на які ми просто звикли не звертати уваги. Часто жертви самі не усвідомлюють, що систематичне моральне приниження, маніпуляції ними із боку партнера і є тим емоційним терором, який непомітно вбиває.

Розпізнати ворога Психологічне (моральне, емоційне) насильство – це спосіб нефізичного тиску на психіку людини. Спочатку агресор намагається контролювати поведінку, коло її спілкування, скажімо, ревнуючи, примушує доповідати за кожну хвилину спізнення. Потім він хоче контролювати мислення, нав’язуючи власні установки, а закінчується все контролем інформаційним, коли тиран слідкує за тим, які книги читає жертва, яку музику слухає, з ким спілкується. Моральне залякування (погрози викрасти дітей чи вигнати з дому), заборона працювати чи переслідування на роботі, словесні образи чи приниження на людях – це все психологічне насильство, свідоме заниження самооцінки, що призводить до залежності від тирана. З кожним днем частота і рівень жорстокості лише росте. Парадоксально, але збоку стосунки можуть видаватись цілком нормальними. І коли жертва починає шукати допомоги, а її переконують, що все нормально – «усі так живуть», «чого у родині тільки не буває» – це травмує ще більше. Виникає відчуття замкнутості у колі, з якого неможливо вирватись. Жертва, постійно відчуваючи вину

Швидка сімейна допомога

ПОБИТА ДУША Це відчуття важко описати... Коли здригаєшся від телефонного дзвінка, кожен день обираєш новий маршрут, щоб не зустріти його... А він все одно знаходить, не відпускає, щодень дістаючи тебе претензіями і звинуваченнями... І ти ніби опиняєшся у глухому куті, сумніваючись в усьому, відчуваючи себе справді винною... І вже ладна погодитись на все, аби тільки це припинилось... за власну нав’язану нікчемність, впадає у часті депресії, отримує неврози, перестає довіряти сама собі, інколи навіть з’являються думки про самогубство. Після місяців психологічних атак і розгубленості виникає відчуття власної «неправильності» і психічної неадекватності. Абсолютно здорова, психічно і фізично, людина фактично перетворюється на інваліда.

Рятуватись чи не рятуватись? На жаль, не звикли ми звертатись за допомогою, аби не виносити сміття з хати. Хоч є і «гарячі лінії», і центри психологічної допомоги, і центри соціальних служб, і міліція, врешті-решт... «У нас щороку фіксується до півсотні подібних звернень, – розповідає директор центру соцслужб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Запалій. – Одиниці наважуються на кардинальні зміни в житті, а скільки тримає все в собі – невідомо нікому. Найчастіше до державних структур звертаються ті, кому більше ні докого прихилитись. Був у нас випадок – жінка втекла з Полтавщини від чоловіка. Боялась його дуже, думала, що він забере у неї дитину. Сховалась у Борзні, у тітки. І прийшла

до нас, за захистом і підтримкою, бо сумнівалась, що вдасться влаштувати життя на новому місті. Ми допомогли перевести дочку до нашої школи, а їй знайшли роботу за фахом. Іншу жінку, яку разом із п’ятирічною дитиною чоловік взимку ввечері вигнав на вулицю у самих лише сорочках, влаштували спочатку у лікарню, а тоді – в обласний центр соціально-психологічної допомоги. Там кожен, хто потрапив у складну життєву ситуацію, може жити три місяці безкоштовно, разом із психологом шукати вихід із проблеми. Може, але не кожен хоче. До нас не один раз зверталась жінка, мати шістьох дітей, чоловік якої регулярно вчиняє над нею психологічне насильство. Скажімо, вона навіть на вулицю до вбиральні вийти не може – відразу допити: «З ким була? З ким уже зрадила?» Ми їй пропонували переїхати до Чернігова, але вона покинути село і господарство не може. Та й хвилюється за те, куди їй потім повертатись. Адже піти від тирана назовсім, купивши власне житло, можливості не має. А інша жителька Борзни ніби й наважується. Кожного разу, коли чоловік-агресор їде у рейс,

збирає речі, проходить необхідні для Центру медогляди, а потім відступає. Кілька разів приходила виговоритись, поплакатись – і наче легше ставало... Ми ж не маємо ні інструкцій, ні морального права давати вказівки, як вийти з тієї чи іншої ситуації. Завжди вибір за самою людиною. Якщо вона прагне вирішити проблему, то обов’язково її вирішить. Виходу не знаходить лише той, хто нікуди не йде».

5 Смугаста окупація

ЧИМ «ГОДУВАТИ» І ЯК ВОЮВАТИ З КАРТОПЛЯНИМ ВОРОГОМ Колорадський жук, який цього року приніс велику шкоду тим, хто вирощує картоплю, з’явився в Україні приблизно в п’ятдесятих роках минулого століття. Важко повірити, що шкідни-

Федір Марченко, с. Іллінці (на фото): — Саджаю для себе білу, червону, синьоглазку. Оце обробляю після «Престижу» «Конфідором». Дехто із знайомих труїть уже по п’ятому-шостому разу.

Повернення до себе На жаль, усвідомлення проблеми приходить пізно і не до всіх. Жертва не відчуває себе повноцінною особистістю, не вірить у себе, не має сил дати відсіч агресору. Тому перший і найважливіший крок – перестати брехати собі, переконувати себе, що все нормально. Важливо зрозуміти, що проблема не в вас, а в тому, хто самостверджується за ваш рахунок, нав’язуючи хибне відчуття провини і комплекси. Адже людина з нормальною самооцінкою ніколи не дозволить собі побудувати стосунки, в яких її будуть принижувати. Наступний крок – знайти підтримку. Близькі люди допоможуть не повернути з обраного шляху. Разом із ними буде легше згадати, чим раніше ви захоплювались, цікавились, з ким спілкувались. Коли ви згадаєте себе, повернетесь до своєї особистості, ви зможете реально оцінювати спроби тирана маніпулювати собою і не допускати їх. І головне – почніть довіряти своїм відчуттям. Відчуття щастя – доказ того, що все відбувається правильно. Адже бути щасливим ви достойні так само, як і будь-хто інший. Марина ТЕСЛЕНКО.

На виставці

РОГАТІ ЧЕМПІОНИ Із 4 по 7 червня в Києві проходила Міжнародна агропромислова виставка «АГРО -2014», яка зібрала керівників, топменеджерів і спеціалістів підприємств АПК усіх регіонів України. Брали в ній участь і представляли власну продукцію – худобу м’ясного напрямку – тваринники ТОВ «Головеньківське Плюс». Директор господарства Юрій Лобода розповів, що їхню велику рогату худобу української м’ясної породи відмітили на виставці як кращу й вручили дипломи Міністерства аграрної політики «Чемпіон породи» та «За істотний вплив на розвиток племінного скотарства м’ясного напрямку Спеціалісти ТОВ «Головеньківське Плюс» на виставці (зліва направо): головний ветлікар Василь продуктивності». ЗокреГузенко, головний зоотехнік Олександр Соломко, обліковець Володимир Пономаренко. ма, продукцією ТОВ «ГоТакож власну худобу на виставці представляло й ловеньківське Плюс» зацікавився міністр аграрної поТОВ «Агрікор». літики Ігор Швайка. Зробили замовлення на купівлю Людмила ШУЛЬЖИК. молодняка тваринники із Дніпропетровщини.

ка до того часу ніхто не знав. Масове його розмноження почалося вже в сімдесятих, коли звичайне збирання вручну вже не допомагало, і в боротьбі з ним почали застосовувати отрутохімікати. Ось що писала газета «Деснянська правда» 29 червня 1968 року: «З багатьох районів і господарств області надходять тривожні сигнали: на посівах картоплі з’явився колорадський жук – небезпечний шкідник. Він дуже ненажерливий і плодючий. Геть чисто з’їдає листя, стебла, пошкоджує і бульби…Ось чому постійна й наполеглива боротьба з колорадським жуком – найважливіше народногосподарське завдання»… Як борються із дуже плодючим шкідником сьогодні, запитали у жителів Борзнянщини.

Олександр Норинський, м. Борзна: —«Конфідором Максі» чотири рази обробляв, а вони іще сидять. У Києві продають «Наповал». Сусідка по городу каже, що гарно допомагає. Думаю, треба винайти такий засіб, щоб у ньому був склад самого жука. Або можна рік не саджати картоплі. Андрій Шевченко, м. Борзна: — Треба цесарок завести. Вони, кажуть, колорадських жуків їдять. Сам обробляв після «Престижу» вже тричі. Мабуть, жук до нього вже адаптувався. Микола Григорович: — Обробляв два рази «Актарою», жуків немає. Думаю, що це вони від спеки так швидко розмножуються. Валентина Іващенко, с. Комарівка: — Уже тричі «Жукомором» обробляла. Місцями помагає, місцями – ні. Тож буду випробовувати щось нове.

ПОРАДИ ФАХІВЦЯ Про найефективніші засоби боротьби із колорадськими жуками спілкувалися із державним фітосанітарним інспектором у Борзнянському районі Сергієм Зайком. – По-перше, ефективність обробки картоплі від колорадського жука залежить від якості отрутохімікатів. Ніхто ж не вимагає у продавців відповідних сертифікатів, хоча такі повинні бути в кожного. По-друге, жуки вже, мабуть, адаптувалися до старих препаратів, а нових ніхто не розробляє. При купівлі препарату треба дивитися, перш за все не на красиву назву, а на діючу речовину в його складі. Щоб досягти результату, треба постійно змінювати її або послідовність у використанні. Також обробляти картоплю при температурі повітря не більшої 25 градусів. 2012 року із жуком була така ж ситуація: спека сприяла швидкому розмноженню. Зараз взагалі йде тенденція до біологічного захисту рослин. Нині йде тенденція до застосування біологічних препаратів. Наприклад, у Семенівському, Варвинському, Срібнянських районах використовували трихограми – комах, виведених у лабораторіях, які поїдають личинки колорадського жука. – А чи можна винищити колорадського жука як вид? – Щоб це зробити, потрібна зацікавленість на рівні держави: запровадити конкретні дні й конкретний препарат для обробки. А через певний час процедуру повторити. Але це повинно бути затверджено законодавчо. Спілкувалася Людмила ШУЛЬЖИК.


Вістi Борзнянщини

6

Наші земляки

З ЛЮБОВ’Ю ДО РІДНОГО КРАЮ

(Закінчення. Початок – у «ВБ» від 7 червня.)

Так само входять у вірші Миколи Нестеренка реальні, конкретні, дорогі серцю люди. Поет не уникає імен, біографічних фактів, для нього немає великого значення, наскільки «офіційно» визначною є людина – образи сільського теслі чи старого коваля виписано не з меншим трепетом та натхненням, аніж образи Павла Тичини, Олександра Довженка, Олекси Десняка, Євгена Гуцала… Отже, рідний край, «чарівниця Десна», любов до землі-матінки, на якій народився і виріс поет, духовний зв’язок із тими, хто своїми ділами і словом наближав історичний день проголошення незалежності України, – провідні мотиви усіх книжок поета-земляка. Своїми віршами Микола Нестеренко закликає до миру, порядності, чесності, толерантності, до творчого горіння і неспокою. Ось хоча б, у цих рядках, присвячених рідному братові, Петрові Андрійовичу: Не ми рішаєм: літо чи зима. Комусь то грім, а музикантам – ноти!

Ти кажеш: вічних двигунів нема. Є важливіше: вічний рух роботи. Як зауважує в одній із своїх рецензій сумський поет Анатолій Гризун, Микола Нестеренко уперто і перманентно досліджує пласти нашого життя, не замовчує тих труднощів, які супроводжували нашу історію з давен і по сьогодні: В того – Характер, в цього – Розум… Пенсіонери, стукачі… Ком… госп… хоронить уночі. І все ж гуде Хрещатик чадний, Універсалів декольте, А люди, щирістю багаті, Тут мучаться, мов Прометей. Та як би там не було, а життя триває. І хоча його рідне Галайбине й сьогодні радує поета своєю мальовничістю, проте і його – незабутнє село дитинства – не залишив незмінним час, який стер найменший слід того місця, де колись на подвір’ї стояла стара груша. Відчуваємо у віршах болісний заклик до людства схаменутися, не руйнувати тендітне й крихке довкілля, не нищити й себе дріб’язковими чварами, заздрістю, самозвеличенням. Хіба ж не актуальними є рядки: Невже цей підступ зла

не зупинити? Тоді планетно творим в прірву літ… Окремо варто сказати, з якою любов’ю, щирістю, майстерністю оспівує поет милу його серцю річку: Спасибі, Десно, за красу й могуть, На хвилях цих гострив я перше слово, Тягли ми тут років воєнних суть Й боролися за пісню й рідну мову. Оспівуючи Десну-красуню, навколишню природу, Микола Нестеренко як істинний поет-патріот ніби за кожного з нас, вихідців із українського села, освідчився рідному Галайбиному святими фресками душі. Його книги розраховані на широке коло читачів, передовсім тих, чиє коріння назавше лишається фактично полишеним напризволяще українськім селі, котре в усі часи було не тільки годувальником народу, а й могутньою основою незборимого духу й істинного патріотизму. І це яскраво виражається у віршах поета, що все життя горнеться до ниви, не пориває зв’язків із селом. Ось і в такому солідному віці, особливо весняно-осінньої пори, більшість

Про порядність

МИНУЛІ ВИБОРИ БУЛИ НЕ ОСТАННІ Закінчилась ще одна чергово – позачергова виборча кампанія в Україні. Як вона пройшла? Та більш – менш нормально. Звичайно, були деякі проблеми з формуванням комісій. Але за допомогою сільських голів, за що їм велика вдячність, це було вирішено. Правда, в окремих випадках уже в останні дні перед 25 травня. Питання, з яким звернулись члени ДВК у громадську приймальню народного депутата України, лідера Радикальної партії Олега Ляшка виникло уже після виборів. І стосується воно, як не парадоксально, оплати за роботу в ДВК. Вірніше премії, що, зазвичай, виділяє ОВК. Цього разу, як ніколи, в Дорогу дружину, турботливу, люблячу матусю, найкращу в світі бабусю Ольгу Григорівну ШЕШЕНЮ із Малої Загорівки з 55-річчям, яке вона святкуватиме 25 червня, сердечно вітають чоловік Микола, дочки Наталія та Оксана, син Григорій, внучка Аліна. На струнах червень пісню підбира, А ми сьогодні з щирістю й любов’ю Бажаєм довгих років і добра, Багато радості та доброго здоров’я. Усе було в житті – і радості, і біди, І мед солодкий, і гіркий полин… Нехай тепер буде найменше кривди, А більше гарних і щасливих днин. Матусю, рідненька, найкраща, єдина! Щоб ви не хилились ніколи в журбі, І сонце, і зорі, і даль журавлину Вам даруємо ми! І в осінь, і взимку, весною і влітку, Щоб щастя, добробут у Вас були. Уклін Вам, рідна матусю-лебідко, За молодість нашу, за ласку й те-

ОВК вирішили не морочиться з відомостями на виплату премій і віддали її головам ДВК. Було сказано дослівно (телефонував особисто бухгалтеру ОВК): — якщо в голови ДВК совість є, то розділить на трьох: собі, заступнику і секретарю. У декого такого поняття, як совість, не виявилось. А це ж ваші сусіди, друзі, колеги по роботі. Повірте: сума не варта того, щоб розмінювати порядність, добрі стосунки зі своїми колегами. Попереду ще ж не одні вибори. І багатьом знову працювати в комісіях. Помилку ніколи не пізно виправити. Будемо вважати це прикрим непорозумінням. Зробіть, як сказали в ОВК, по совісті.

Вітаємо! пло. За те, що зростили і люди, Що нам віддали Ви життя, Ми гордимося Вами, любим, І просим одне лиш – живіть!

вивели в частинку шануєм і ще довго

19 червня відсвяткував 45-річчя Володимир Миколайович МАЙ із Воловиці. З найкращими побажаннями дорогого ювіляра вітають хрещеники Оксана і Валерій та куми Костюченки. У день ювілею, в прекрасний час Щире вітання приймайте від нас! Ви заслужили повагу і шану, Квітів найкращих букет полум’яний. Хай завжди Вас обминають тривоги, Щасливими будуть життєві дороги, Хай Вас щастя, як дощ обливає, А біда стороною минає!

часу проводить в рідному Галайбиному, живе в старенькій батьківській хаті, і в сільській тиші створює вірші, які завдяки ясним, «народного» типу образам та чіткій катренній структурі, тяжіють до класичної пісенної форми. І це виходить у Миколи Нестеренка невимушено і переконливо як у людини, що виросла у пісенному краї і всотала народну мелодику з молоком матері. Тож ми щиро вдячні авторові за те, що він так душевно і разом із тим просто, щиро оспівує свій рідний край, Україну, яка нині переживає надто важкі часи. Він справді прокладає мости любові, з почуттям пише про вірне і чисте кохання. Його твори – високої громадянської одухотвореності, тонкого ліризму, глибокої думки. Окільки зовсім недавно Микола Андрійович відзначив 75-літній ювілей, то побажаємо йому й надалі бути в творчому неспокої, а ще – здоров’я міцного, всіляких гараздів та пера гострого. Хай Вам, Миколо Андрійовичу, легко пишеться, рясно друкується, а в читачів — цінується. Олеся САНДИГА, письменниця.

Принагідно я хотів би подякувати всім учасникам виборчого процесу, що працювали від нашого кандидата Олега Ляшка: головам, заступникам, секретарям ДВК, спостерігачам. Подякувати всім виборцям району, що виявили громадську позицію і прийшли на виборчі дільниці. Особлива вдячність тим шести тисячам борзнянців, що віддали голоси за нашого кандидата Олега Ляшка. Ви не помилились у виборі. Ми показали хороші результати і в районі, і в цілому в державі. Миру вам і спокою в ваших оселях! І в Україні! Анатолій ХАВИЛО, депутат районної ради, помічник-консультант народного депутата України Олега Ляшка. Дорогу Віру Миколаївну ОСТАПЕНКО з Борзни із 55-річчям вітають чоловік Григорій, син Василь, дочка Алла, невістка Олеся, зять Сергій, внуки Катруся, Олександр і Роман та свати Дмитренки. Сквозь года, сквозь радости, печали Вы любовь к нам в сердце пронесли. Вырастили дочку, сына воспитали И для внуков время Вы нашли. Бабушка любимая и мама, Наши поздравления прими, В этот юбилейный день рождения Говорить мы будем о любви. О любви к глазам лучистым, Полным глубины и чистоты, О надежном сердце материнском – Сколько в нём тепла и доброты. О душе открытой, благородной – Вы не кривите ею никогда, Будьте ж счастлива, родная наша, Долгие-предолгие года!

21 червня 2014 р., № 25 ВІКНА, ДВЕРІ, ПАРКАНИ, САЙДИНГ, ДАХИ, БУДМАТЕРІАЛИ на замовлення. Досвід роботи. Тел.: 22-906, 050-909-32-88, 067-656-18-97.

ЄВРОВІКНА, ДВЕРІ, ДАХИ, ОГОРОЖІ, САЙДИНГ, ВАГОНКА Матеріал, робота. Доставка.

Тел.: 067-460-55-56, 067-460-48-96.

Енергозберігаючі

ВІКНА

ЖАЛЮЗІ м. Ніжин, вул. Авдіївська, 52.

Тел.: (04631) 7-17-61, 067-583-17-01, 068-387-09-64, 068-194-56-99.

МЕТАЛОБАЗА (з-д «Квадр»): широкий вибір металопродукції, шифер, цемент, газоблоки. Тел.: 098-478-5875, 098-956-48-06 (з 8 до 17 години). ВІДПОЧИНОК НА АЗОВСЬКОМУ МОРІ П. Генгорка, Щасливцеве. 8 днів на морі (без дороги), житло і харчування на вибір. Дні заїзду: 29.06; 11.07; 23.07; 4.08; 16.08; 28.08. Тел.: 063-487-29-16, 097-602-86-20. ВІДПОЧИНОК у Одеській області (с. Курортне), приватний сектор, 7 днів (з харчуванням і без). Виїзд із Борзни. Тел.: 098-891-99-62, 063-284-09-50, 066-192-01-81.

КОСАРКИ, САДЖАЛКИ, КОПАЛКИ, ГРЕБКИ, ОБПРИСКУВАЧІ, «ЇЖАЧКИ», ЗАПЧАСТИНИ тощо. Тел. 066-740-67-44. МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ ВІКНА, БАЛКОННІ РАМИ, ДВЕРІ ВХІДНІ (ДЕРЕВ’ЯНІ), ЖАЛЮЗІ, РОЛЛЕТИ. Ціни виробника. Робимо якнайшвидше. Виїзд майстра по району безкоштовно. Тел.: 063-868-81-26, 068-577-13-13.

ВІКНА ВІД МАЙСТРА. ФОП ОРЛОВ А. І. МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ ВІКНА, БАЛКОНИ ПІД КЛЮЧ, ДВЕРІ ВХІДНІ (МЕТАЛЕВІ, ДЕРЕВ’ЯНІ, З МДФ). Роблю швидко та якісно. Ціна доступна для кожного. Можливий кредит або розстрочка. Тел.: 067-944-80-17, 093-787-92-91. КУПЛЮ: РАПС — 14 грн, АКАЦІЯ — 25 грн, ВІСК — 55 грн, МЕРВА — 10 грн. Тел. 097-630-50-96. ЧИСТИМО ЗАМУЛЕНІ КОЛОДЯЗІ. Викачуємо мул до твердого дна. Без підсобних працівників та могоричу. Тел.: 066-757-27-46, 096-816-73-51.

НОВЕ БТІ Виготовлення технічного паспорта на будинок. Адреса: м. Борзна, вул. Ганни Барвінок, 7, 2-й поверх управління с/г, каб.: 15, 16. Тел.: 21-280, 096-590-0260, 063-560-88-44, 096-100-97-79. Потрібен ПРОДАВЕЦЬ-КОНСУЛЬТАНТ в магазин мобільного зв’язку. Тел. 098-693-42-39. ТЕНТ автомобільний 6,4х3,4 м, є різні розміри й кольори. Тел. 097-705-42-01.

ПАРКАНИ, всі види будівельних робіт. Сантехніка.

ЗАКУПОВУЄМО МОЛОДНЯК ВРХ, не менше 250 кг (на Харків). Тел.: 099-775-31-00, 098-849-02-20.

Купую ВРХ, БИЧКІВ, КОНЕЙ. Дуже дорого. Тел.: 050-504-28-43, 066-387-37-21.

БУРИМО СВЕРДЛОВИНИ, швидко, якісно, недорого. Тел.: 063-858-90-24, 098-858-46-63.

Тел. 098-684-05-26.

Закуповуємо КОРІВ, ТЕЛЯТ, КОНЕЙ, СВИНЕЙ. Перевезення худоби. Тел.: 067-509-07-48, 068-131-77-82.

Купуємо дорого КОРІВ, КОНЕЙ, КІЗ, ЛОШАТ. Тел. 067-688-96-44.

Купуємо СВИНЕЙ на забій від 100 кг. Тел. 097-600-05-61 (після 17 год.).

КУПУЄМО КОРІВ, ТЕЛЯТ, ЛОШАТ. Тел. 097-183-26-62.

Куплю дорого БИЧКІВ, КОНЕЙ вагою понад 350 кг. Тел.: 066-782-15-88, 097-397-38-22.

М’ЯСОКОМБІНАТ ЗАКУПОВУЄ ВРХ, коней за найвищими цінами. Дотація. Спеціальні умови сільгосппідприємствам. Тел.: 066-048-86-41, 067-120-58-62.

М’ясопереробне підприємство закуповує КОРІВ ТА КОНЕЙ за найвищими цінами. Тел.: 096-426-93-68,068-466-60-53.


21 червня червн 2014 р., № 25

Вістi Борзнянщини

ПІДТРИМКА РОДИН МОБІЛІЗОВАНИХ З метою посилення соціального захисту сімей мобілізованих до лав Збройних сил України голова ОДА Володимир Івашко доручив головам райдержадміністрацій, міським головам Чернігова, Ніжина, Прилук невідкладно, із залученням соціальних працівників, здійснити обхід всіх сімей мобілізованих з метою виявлення проблем та вжити усіх можливих заходів щодо їх вирішення. «Жодна родина не повинна залишитися поза увагою. Поки чоловіки виконують свій громадянський обов’язок у лавах Збройних Сил, завдання влади – забезпечити їхні родини усім необхідним, щоб жінки та діти не відчували себе покинутими напризволяще», — підкреслив голова облдержадміністрації. Для вирішення проблем можна звертатися за телефонами: (0462) 72-40-90, (04622) 5-38-69. Прес-служба облдержадміністрації

1 липня, м. БОРЗНА, районний будинок культури. Медичне обстеження унікальними методиками ранньої діагностики захворювань, причин хвороб, точний підбір медикаментів. Метод Фолля впроваджений у клінічну практику наказом РМ СРСР211 від 6.06.1989 р., нагороджений Золотою медаллю Ватикана. УЗО, комп’ютерна томограмма, рентген, МРТ — це знімки уже видимих порушень. Без профілактики клітини можуть перейти в рак. Приймає лікар вищої категорії, досвід роботи 30 років, закінчив середню школу із золотою медаллю, медінститут та спеціальну клінічну ординатуру в ОБЛАСНІЙ ЛІКАРНІ м. Харків — З ВІДЗНАКОЮ. Іменна ліцензія МОЗУ серія АЕ, № 281355 від 15.08. 2013 р. Вартість обстеження – 95 грн. (повторно — безкоштовно). ПРИЙОМ ТІЛЬКИ ЗА ПОПЕРЕДНІМ ЗАПИСОМ. Тел.: 050-866-32-65, 098-099-15-97.

ЗАЯВА ПРО НАМІР ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА ВИКИДИ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН В АТМОСФЕРНЕ ПОВІТРЯ Товариство з обмеженою відповідальністю «АКУРА ОІЛ» заявляє про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від устаткування на об’єктах господарювання – АЗС, розташованої за адресою: м. Борзна, вул. Київська, 79. При роботі виробничого устаткування в атмосферне повітря від стаціонарних джерел надходять: бензин, сірководень, вуглеводні, оксид азоту, сажа, діоксид сірки, оксид вуглецю, пропан, бутан. Адміністрація ТОВ «АКУРА ОІЛ» зобов’язується виконувати норми і правила з охорони навколишнього природного середовища та вимоги екологічної безпеки на всіх етапах експлуатації технологічного обладнання. Для ознайомлення з більш детальною інформацією про отримання дозволу ТОВ «АКУРА ОІЛ» звертатись за адресою: 14014, Чернігівська обл., м. Чернігів, вул. Толстого, 154. Із зауваженнями або запереченням щодо отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря звертатись впродовж 30 календарних днів із моменту публікації заяви до міської або районної адміністрацій за місцем розташування об’єкта. Адміністрація ТОВ «АКУРА ОІЛ».

РОБОТА СТОВ «Дружба-Нова» (Борзнянський р-н, с. Хороше Озеро) оголошує набір на посаду: 1. ЗАВІДУВАЧ СКЛАДОМ ПММ Вимоги: досвід роботи з первинною документацією, відповідальність,без шкідливих звичок. 2. ВОДІЙ ПАЛИВОЗАПРАВНИКА Вимоги: наявність допуску роботи на бензовозі, відповідальність,без шкідливих звичок. Контактний тел. 067-462-45-54.

ПРОДАЖ КВАРТИРА двокімнатна (55 кв.м.) у Борзні по вул. Незалежності. Тел. 098-789-70-42.

ТРАКТОР «ЮМЗ-6» із навантажувачем ПЄ-08. Тел. 096-079-98-34 (Сергій).

БУДИНОК у Ядутах. Тел.: 099-04577-71, 098-129-40-12.

СКУТЕР «Сузукі» (японський), 2003 р. в., 4 тис. грн. Торг. Тел. 097-16599-25.

БУДИНОК у Борзні, по вул. Луначарського, 16 (або обміняю на квартиру). Тел. 067-711-92-06.

КОСАРКИ, КОПАЛКИ, ПЛУГИ та інше. Тел. 067-339-87-50.

БУДИНОК газифікований у Борзні, по вул. Орджонікідзе, 17-б. Тел.: 096-795-08-73, 095-775-89-48.

ЦУЦЕНЯТА німецької вівчарки; робочий МОТОЦИКЛ «Восход» ( з документами); ШИФЕР, ЦЕГЛА (б/в). Тел. 093-539-59-83.

САДИБА газифікована в Борзні по пров. Енгельса. Є 12 соток городу. Тел.: 067-745-22-73, 050-393-1022. САДИБА в Борзні по вул. Куйбишева, 99. Є колодязь, сад, двір заасфальтований, город приватизований. Тел. 097-554-20-24. САДИБА газифікована з надвірними будівлями у Високому. Тел. 067-377-84-99. САДИБА газифікована у Борзні, вул. комсомолу України, 12 (городу 25 соток). Тел.: 23-371, 097166-69-95. КВАРТИРА однокімнатна в центрі міста (газ, вода) в приватному секторі. Тел. 098-930-34-65. САДИБА газифікована у Борзні по вул. Зарічній (біля річки, 16 соток городу). Тел.: 068-092-76-89, 068-632-33-88. «СЕНС», 2013 р.в., сірий, пробіг 9 тис. км. Тел. 098-290-06-56. «РЕНО-ТРАФІК», 2005 р.в., 1,9 ТДІ, пасажирський. Тел. 068-498-4123.

КОРОВА дійна, ТЕЛИЦЯ тільністю вісім місяців. Тел. 098-724-00-14. ЦУЦЕНЯТА вівчарки. Тел. 067-88825-63. ДРОВА двометрові, пиляні, рубані (дуб, ясен, вільха, береза, сосна). Доставка. Тел.: 34-369, 067-25126-91. ДРОВА рубані, пиляні, двометрові різних порід. Тел.: 22-560, 097977-13-97. ДРОВА (дуб, ясен, береза, вільха, сосна). Тел.: 22-905, 098-959-3565. ДРОВА (дуб, ясен, вільха, сосна). Тел. 098-460-86-76. ДРОВА різні, ШИФЕР, ВІДСІВ. Тел.: 097-562-25-85, 093-804-32-47.

КАЗАН алюмінієвий на 20 л. Тел. 050-219-89-91. СІЧКАРНЮ у гарному стані. Тел. 097-743-28-00. ЦЕГЛА червона (б/в). Доставка. Тел.: 098-439-07-64. ШИФЕР (б/в). Тел. 067-907-01-77.

КУПІВЛЯ КОНІ. Тел. 099-489-01-86. КОНІ за найвищими цінами. Тел.: 099-489-01-86, 097-525-09-24. ЗАСОБИ захисту рослин, МІНДОБРИВА, ПОСІВНИЙ матеріал. Тел.: 050-189-39-37, 066-443-91-63.

РІЗНЕ БУРІННЯ свердловин, МОНТАЖ водогону. Недорого. Тел. 096-44872-64. БУРІННЯ свердловин. Швидко, надійно, недорого. Тел.: 097-663-7472, 095-445-72-49. БУРІННЯ свердловин, МОНТАЖ водогону. Тел. 098-986-51-35.

ЗАМОВЛЕННЯ весіль, ювілеїв та інших свят. Музичне оформлення. Послуги тамади. Тел. 067-460-8862 (Таня).

ДРОВА різних порід. Недорого. Тел. 096-670-38-75.

ПОТРІБЕН продавець продовольчих товарів. Тел. 050-410-68-06.

БАЯН «Москва», 1970 р. в. Тел. 097-752-07-37.

ПОТРІБЕН працівник на кухню (досвід роботи). Тел. 097-965-90-39.

МАШИНКА ПРАЛЬНА «Таврія-3М» (нова), ПЛИТКА облицювальна різнокольорова 15х15 см (7 кв. м),

ОПЕРАТОР КОМП’ЮТЕРНОГО НАБОРУ шукає роботу. Тел. 066-91137-39.

7 Пересторога

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНИМИ ПІД ЧАС ВІДПОЧИНКУ НА ВОДІ Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до жителів та гостей району з проханням дотримуватися елементарних правил поведінки під час відпочинку на воді. Купаючись, не запливайте за огороджувальні буї, не залазьте на технічні та попереджувальні знаки, не підпливайте до човнів, а також не стрибайте у воду із плавзасобів, не пристосованих для цього споруд, у місцях, де невідомі глибина та стан дна водойми. Уникайте купання в затоплених кар’єрах, штучних каналах, озерах, які використовуються з промисловою метою, пожежних водоймах тощо. Відпочивайте у спеціально облаштовані для купання місцях з перевіреним дном, поблизу рятувальних постів. Небезпечно організовувати ігри на воді, пов’язані з пірнанням, захватом чи штовханням тих, хто купається поруч. Однією з основних небезпек, що призводять до трагічних ситуацій, є купання в нетверезому стані. Не намагайтеся довести друзям чи знайомим свою майстерність. Необдуманий вчинок може коштувати вам надто дорого! У жодному разі не залишайте дітей без нагляду, спостерігайте за їхньою поведінкою, пояснюйте їм правила безпеки. Пам’ятайте, що навчити дитину жити безпечно можна лише на власному прикладі. Зверніть увагу, що на Чернігівщині за останні півтора місяці потонуло 15 людей. Так, 10 червня у Чернігівському районі поблизу с. Рябці у ставку місцевий рибалка виявив тіло 49-річного односельчанина. Цього ж дня у селищі Дмитрівка Бахмацького району місцеві жителі знайшли в ставку та витягли на берег тіло 29-річного чоловіка. У зв’язку з цим рятувальники звертаються до кожного громадянина з проханням відповідально ставитися до власного життя та здоров’я. Пам’ятайте, що вода приховує небезпеку. Зробіть усе можливе для того, щоб не допустити трагедії. Ваше життя у ваших руках! Сергій ЄРМОЛЕНКО, начальник Борзнянського районного сектору УДСНС України у Чернігівській області.

ПОМИНАЄМО 23 червня минає 2 роки, як відійшов у Вічність Михайло Семенович СИЛКА з Борзни. Не буде тебе вже ніколи, Пішов ти від нас назавжди. Та пам’ять про тебе не згасне, У серці буде завжди. Хай сонце з високого неба Ласкає могилу твою, А вітер тихенько шепоче Про гірку долю твою. Хто знав Михайла Семеновича – пом’яніть разом з нами, хто забув – згадайте. Сумуючі дружина Галина, рідні та близькі. * * * 19 червня минуло 40 днів, як зупинилося лагідне серденько нашої дорогої й любої матусі та бабусі, Любові Миколаївни ГОРБАЩЕНКО з Борзни. Матусенько рідненька, бабусенько дорогенька, як у нас за Вами болить серденько. Сорок днів пролетіло так швидко, як Ви покинули цей світ, а біль залишився і ми не можемо забути Вас. Нам так не вистачає Вашої мудрої поради і лагідної посмішки. Ви любили життя і прожили його для дітей та внуків. Дякуємо за все добро, яке Ви робили для нас У скорботі схиляємо голови над Вашою могилою. Божого тепла Вам і Царства Небесного. Хто знав нашу дорогу Любов Миколаївну, згадайте разом з нами добрим словом. Щиро дякуємо родичам, друзям, колегам, сусідам за надану моральну і матеріальну підтримку. Зичимо всім здоров’я, добра, благополуччя. Хай береже вас Бог. Вічно сумуючі рідні. Колектив Борзнянської районної державної адміністрації висловлює глибокі співчуття керуючій справами, начальнику організаційного відділу виконавчого апарату районної ради Ользі Іванівні ХАРЧЕНКО з приводу тяжкої втрати — смерті матері, Тетяни Павлівни ДУХНО. Виконавчий апарат районної ради висловлює щире співчуття керуючій справами, начальнику організаційного відділу виконавчого апарату районної ради Ользі Іванівні ХАРЧЕНКО з приводу тяжкої втрати — смерті матері, Тетяни Павлівни ДУХНО. Дирекція та трудовий колектив Борзнянської філії ТОВ «Українська молочна компанія» висловлює глибоке співчуття Анастасії Оврамівні ІЛЛЮШІ з приводу тяжкої втрати — передчасної смерті сина, Григорія Миколайовича.


Вістi Борзнянщини

8 ЗВІДУСІЛЬ ДЛЯ ВСІХ ПОТРОХУ Відзначаємо

22 червня –День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни; Неділя Всіх святих землі Руської; 23 червня –День державної служби; 25 червня –День митної служби України.

Іменинники 21 червня – Федір; 22 червня – Кирило, Олександр, Марія; 23 червня – Іван, Тимофій; 24 червня – Варнава; 25 червня – Ганна, Арсеній, Андрій, Степан, Петро; 26 червня – Антоніна, Ганна; 27 червня – Володимир, Георгій, Мстислав.

Тих, кому за дев’яносто... …вітаємо з днем народження. Зичимо здоров’я і благополуччя: 21 червня – Олександрові Сергійовичу Коропатнику з Високого; 25 червня – Вірі Семенівні Плющ із Борзни; 27 червня – Зінаїді Михайлівні Перепечай із Красностава.

У світі цікавого: діла великих

Вольфганг Амадей Моцарт (1756-1791), автор більше 600 творів, мав феноменальний музичний дар і в усіх жанрах проявив себе як реформатор. Коли зальцбурзький віолончеліст, викладач музики Леопольд Моцарт почав навчати музики старшу дочку, то трирічний Вольфганг так зацікавився клавесином, що навіть здивував батька. В чотири роки хлопчик продемонстрував абсолютний музичний слух і дивовижну пам’ять, а в п’ять грав на скрипці та клавесині краще дорослих виконавців. У 1762 році Леопольд Моцарт вирішив здивувати Європу своїми обдарованими дітьми. Маленькому Моцарту тоді ледь виповнилось шість, його майже не було видно за клавесином, але його грою заслуховувались німці, австрійці, французи, чехи, англійці. Адже хлопчик не лише віртуозно грав, а й складав музику. Та попри успіх і захоплення публіки, йому не вдалось знайти собі достойного місця у рідному Зальцбурзі. Тому переїхав до Відня, де давав концерти, писав музику, закохався... Там він створив оперу «Весілля Фігаро», яка вважалась революційною і у Франції довго була заборонена. А от у Відні успіх був грандіозним. Композитора запросили до Праги, де він написав оперу «Дон Жуан», якою пізніше захоплювались Бетховен та Вагнер. Але повернення Моцарта Відень зустрів прохолодно. Тріумфальні опери вже зняли, інші не ставили. Матеріальне становище ставало все скрутнішим. Довелось навіть давати уроки музики. Відсутність серйозних замовлень пригнічувало генія, сили покидали його. В останні роки він створив ще одну оперу «Чарівна флейта», яку чудово сприйняла публіка. Але композиторові це вже не допомогло – через 37 днів після прем’єри він помер. Незадовго до смерті Моцарта відвідав таємничий незнайомець у чорній масці і замовив йому «Реквієм». Композитор узявся за роботу, але образ «чорного чоловіка» постійно стояв перед очима. Моцарту здавалось, що цю заупокійну месу він пише для себе... Роботу над незавершеним «Реквіємом» закінчив його учень Зюсмайер. Із сайту 100grp.ru

Пальчики оближеш Для приготування кабачкового супу вам знадобляться: кабачок, морквина, цибулина, помідор, зелень, пригоршня грибів, 2-4ст.л. олії, спеції. Суп краще готувати в казані. Розігрійте в ньому олію. Поетапно, по мірі нарізання, опустіть натерту моркву, цибулю, гриби, натерті кабачок та помідор без шкірки. Засипте подрібнену зелень. Овочі весь час перемішуйте, вони даватимуть сік. Він не повинен випаруватись. Якщо соку недостатньо, долийте окропу, щоб вийшов густий суп. Соліть у кінці. Із сайту gotovim.ru

Вiстi Борзнянщини – громадсько-політична районна газета Борзнянського району Чернігівської області. Засновники — Борзнянська районна державна адміністрація та районна рада. Видавець – редакція газети «Вісті Борзнянщини». Свідоцтво про державну реєстрацію серія ЧГ № 217 від 11 травня 2000 р. Редактор Ігор ФОЩАН. Чергова по номеру Людмила ШУЛЬЖИК.

У санаторії моїм сусідом по кімнаті був 93-річний дідусь. Як виявилося, ветеран Великої Вітчизняної війни. Якось по обіді він змовницьки підморгнув: – Сьогодні вечерятимемо в кімнаті. Я здивувався, а потім здогадався, що це пов’язано із Днем Перемоги. Увечері на столі з’явилася нехитра закуска і пляшка вина. — Вийди-но на кілька хвилин у коридор, – попросив сусід. Коли я повернувся, ледь не оторопів. Переді мною стояв Герой Радянського Союзу, весь у орденах та медалях. — Сідай, – запросив до столу і розлив вино у… три чарки. На одну з них поклав скибочку хліба. Це для мого Ангелаохоронця,– відповів на моє німе запитання. Ми говорили до півночі. Розповідь ветерана мене глибоко вразила. Після закінчення Дніпропетровського технікуму електрогазозварювання мого співрозмовника Петра направили працювати

Варення

А в якій тарі ви тримаєте вдома варення? Напевно, розливаєте в маленькі баночки? У одній сім’ї з давніх-давен було прийнято зберігати його в… емальованих відрах. Дивного тут нічого нема, адже скляних банок майже не було, а із зимових ласощів у коморі стояло тільки вишневе та смородинове варення, обв’язане полотниною чи марлею в кілька шарів. Саме на одне з таких відер усівся, було, котяра, запущений на ніч у комору ловити мишей. І якби ж варення залишалося на денці!... А то ж відро майже повне! Полотнина під котовою вагою провисла, намокла, варення проступило на поверхню… Коли двері відчинили, кіт вилетів прожогом, тріпаючи липкими і солодкими лапами, підгинаючи не менш солодкого хвоста. Як підлогу, так і невдалого мишолова довго тоді відтирали, а кіт до останніх своїх днів носив кличку Варення.

Винолюб Через багато років у тій же сім’ї сталася подібна історія. Начавила господиня 4-відерну каструлю винограду — буде вино. І як же треба було вовтузитися котам біля такої великої посудини, щоб ізсунути кришку! У результаті один із них дістав дна. Шокована тварина кулею вискочила із соку, що вже забродив, струшуючи з себе по всій кухні виноградний жом. Теж довелося витирати кота рушником.

Котячий «перукар» Був собі кіт. Нічим особливим не відрізнявся від сусідських. Хіба що непогано ловив мишей і мав…

21 червня черв 2014 р., № 25

Нам пишуть

ДЕЗЕРТИР на Іркутський авіазавод. Звістка про початок війни застала двадцятирічного юнака в дорозі. Цех, у якому він працював, виготовляв паливні баки для бомбардувальників та штурмовиків. Завод працював у дві зміни без вихідних та відпусток. Про запізнення, а тим більше прогул, не могло бути й мови. Це розцінювалося як дезертирство. Відпрацювавши свою зміну, Петро йшов до цеху озброєння, куди невдовзі перевівся. Зброя була його захопленням. Він вносив свіжі пропозиції, які зацікавили навіть головного авіаконструктора. Після деяких удосконалень ідеї були впроваджені у виробництво. Після звільнення Чернігівщини на лист додому Петро отримав відповідь від…голови сільради. У ньому говорилося, що Петрових батьків і двох молодших братів за зв’язок із партизанами розстріляли, хату спали-

ли, а кохану дівчину відправили до Німеччини. Петро вирішив: «Будь що буде, поїду додому!» Дочекавшись слушного моменту, непомітно проник до кабіни літака, який зранку разом із ще дев’ятьма бомбардувальниками взяв курс на захід. Так же таємно після приземлення сів на потяг, який потрапив під обстріл німецької авіації. На Петра в цивільному одязі вже звернули увагу енкаведисти, тож йому нічого не залишалося, як перевдягнутися в обмундирування убитого артилериста й поїхати не додому, а…на фронт. Форсували Дніпро. Вночі на наспіх збитому плоті бійці разом із ним переправилися на правий берег і дві доби утримували невеликий плацдарм, забезпечуючи переправу основним силам. Саме за це він був удостоєний звання Героя Радянського Союзу. Групову фотографію

КОТЯЧІ ІСТОРІЇ ну дуже розкішні вуса. Такі довжелезні, що заважали їсти. Почне, було, щось вилизувати зі своєї посудини — чи в рот щось потрапить, чи ні, а на вусах обов’язково понависає. Довго дивився хазяйський підліток на муки вусатого і вирішив ощасливити: узяв ножиці і вкоротив наполовину. Пручався кіт неабияк, та операція увінчалась ніби й щасливо. От тільки чому кіт почав кумедно крутити головою, вести себе ніби не в своїй тарілці? Це відразу помітили й батьки, що повернулись додому. Виявляється, тварина майже зовсім втратила нюх. Ох і перепало «перукарю»! А мишам — радість. Хто ж їх тепер ловитиме?

Хоч жилеточку ший Із наближенням осінніх холодів котам – а їх у однієї господині було аж четверо — стало некомфортно. Котяча порода, як відомо, комфорт любила завжди, а ці лоботряси — особливо, бо ж перебували у привілейованому становищі. Але оскільки опалювальний сезон не розпочався, то ці теплолюби шукали найменшу можливість зігріти хоча б носа. Їхній час настав, коли господиня в літній кухні поставила розігріти страву. Два коти заскочили на тумбочку біля плити, де часто любили ніжитись, і так тиснулись до тепла, що поки господиня на хвилинку відвернулась, один обсмалив собі хвіст і спину, інший — вуса. Вусам уже не зробиш нічого, а на спи-

НАША АДРЕСА: 16400, м. Борзна, вул. Ганни Барвінок, 13. http://www.visbor.org.ua. E-mail: visbor@cg.ukrtel.net ТЕЛЕФОНИ: редактора — 2-18-41, заступника редактора — 2-16-61, відповідального секретаря — 2-12-62, кореспондентів — 2-12-64, бухгалтерії, відділу оголошень — 2-11-71. Індекс 63661. Друк офсетний. Газета виходить у суботу. Обсяг — 2 друк. аркуші. Розрахунковий рахунок редакції 26009301103187 у Чернігівському обласному управлінні ВАТ Ощадбанк, код 02476118, МФО 353553.

ну тепер жилеточку шити? Холодно ж! І що цікаво, історія повторилася через кілька днів. Цього разу потерпіла нога: потягнувся спросоння — і прямо лапою у вогонь. Кинувся спереляку на підвіконня, звідти — додолу. А потім довго накульгував.

Політ між балконами Коли господиня зайшла до своєї квартири на четвертому поверсі, почула

Героїв надрукували в газеті «Красная Звезда». І в далекому Іркутську на ній упізнали дезертира, якого розшукували вже півроку. Тим часом Петро після визволення Києва в боях під Коростенем устиг отримати бойового ордена, медаль і тяжке поранення. Розшукали його аж у Саратовському госпіталі. Після одужання був суд. Зважаючи на його щире каяття і подвиги на фронті, нагороди повернули. Пізніше у складі авіаремонтних фронтових бригад, враховуючи його фронтовий досвід, направили на передову. І знову були нагороди... З 1961 року він працював на Київському авіазаводі імені Антонова, брав участь у створенні знаменитих «Антея» та «Руслана». – І донині в мені ніби живе дві людини: я і той артилерист, що загинув у потязі, – говорить сивочолий ветеран. – Щороку 9 Травня вдягаю нагороди, які вважаю не тільки своїми, а й його. І завжди наливаю чарку, яка так і залишається незайманою… Василь ГОЛОВАНЬ. на балконі неймовірний нявкіт. Не маючи свого кота, вона з подивом відчинила балконні двері. Звідти прожогом влетів сусідський білий красень і помчав до… туалету. Вона — назирці. Кіт став задніми лапами на унітаз, піднявши до грудей передні, і задравши хвоста почав справляти свою котячу потребу. Жінка мало не впала зо сміху. До речі сказати, планування сусідських квартир було майже ідентичним, тому гість, набувши, певно, досвіду користування санвузлом удома, не блукав у його пошуках і тут. Звідтоді, як тільки балконні двері в сусідки були відчинені, поважний джентльмен, перелізши з балкона на балкон, заходив до чужого помешкання і чимчикував до туалету при першій потребі. Одного разу свідком його туалетного візиту була й колега жінки. Та якось бідолаха, долаючи відстань між балконами, зірвався і… Тіло білого акуратиста знайшли біля будинку вже холодним.

Думки авторів можуть не збігатися з точкою зору редакції. Автор несе повну відповідальність за точність викладених фактів, рекламодавець – за рекламу. Публікації під рубрикою «Імідж», із позначками і та Р друкуються на правах реклами. Газета набрана і зверстана в редакції газети «Вісті Борзнянщини», віддрукована ПАТ «ПВК «Десна»: 14000, м. Чернігів, пр. Перемоги, 62. Розповсюджується по передплаті. Тираж 4502 прим.

Вісті Борзнянщини № 25 від 21 червня 2104  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you