Page 1

www.visbor.org.ua

Районна громадсько-політична газета

Видається з 18 жовтня 1931 року

Борзнянщини

Субота, 12 квітня 2014 року № 15 (9574)

Ось і завершується передпасхальний піст, якого прийнято називати Великим. Таку назву він отримав не стільки за свою шеститижневу тривалість, скільки за значущість у житті кожного християнина, за ту велику духовну силу і очищення, які отримує людина в тілесному пості. Однак остання неділя посту, коли відзначається одне з найбільших свят – Вхід Господній в Єрусалим або Вербна неділя, зовсім не означає кінець тілесному обмеженню, адже до Воскресіння Христового ще належить прожити цілий Страсний тиждень. «Страсті» в перекладі зі слов’янської мови означають «страждання». І як страждав у ці дні Христос, так і кожен з нас повинен пройти своєю дорогою на особисту Голгофу, разом із Сином Божим розіп’яти на хресті свої гріховні бажання і звички і разом із Христом воскреснути для нового життя. Тож не випадково Страсний тиждень люди мусять проводити в «сугубому», тобто ще більш суворому пості. Та сумувати не варто, адже «недалечко – червоне яєчко».

Загальні збори громадян

ПРО ВІЧНЕ... ПРО ПРОБЛЕМИ... тись у Чернігові, але через політичні події тендер серед перевізників тоді так і не відбувся. Найближчим часом маршрут все ж повинні відновити. Сподіваються ядутинці, що вирішиться ситуація і з пожежною охороною. Там, знову ж таки через те, що саме приміщення належить одному господарю, а опікується ним інший, досі немає ні телефону, ні світла. Повноцінне функціонуванння ПСО можливе, і Анатолій Андрущенко знає, як це зробити. Залишається лише домовитись із інвесторами. Адже утримувати «пожежку», як і вирішувати усі проблеми з великими матеріальними затратами, сільрада самотужки не зможе. А от співпрацювати завжди рада. Тим паче, що з головним помічником, ТОВ «Агрікор», соціальна угода була підписана. Правда, очікуваних від тієї угоди 225 тисяч гривень на рахунок сільради так і не дійшло, але керуючий відділенням «Агрікору» Анатолій Горбащенко запевнив: нещодавно змінене керівництво готове допомагати. А от Великій Дочі з помічниками не дуже пощастило. Адже великого сільгоспінвестора у них просто немає, податки до місцевого бюджету сплачує лише ТОВ «Доч-Хліб», майже немає надходжень від залізниці, а «Чернігівський елеватор» взагалі сплачує податки до інших бюджетів. А проблеми у селі залишаються. І обурені люди не лише тим, що автомобілі підприємства розбивають дороги, а головне тим, що виникла екологічна проблема. Одні скаржилися, що в селі тепер немає чим дихати, інші нагадали про біду з каналізацією: ще два роки тому під час робіт пошкодили трубу. Її ніби і

14 квітня, у понеділок, з 12 до 13 години відбудеться пряма телефонна лінія голови районної ради Бориса Андрійовича СИЛКА з жителями району. Телефонуйте за номером 2-13-30.

М’ЯСНІ МАГАЗИНИ ТМ «НАША РЯБА»

відкрилися у Борзні біля автостанції та в приміщенні колишньої «Кулінарії» (їдальня). Широкий вибір курятини, свинини, напівфабрикатів та ковбасних виробів.

Золоті Ворота. Ними входив Ісус Христос у Єрусалим.

У якому б селі нашого району не сходились би люди, аби заслухати звіт сільського голови, якими б різними ті села не були, та, як щорічно засвідчують сходи, проблеми були і залишаються схожими: розбиті дороги, поглиблення співпраці з інвесторами, вічні негаразди зі сміттям, низька народжуваність, підтримка ФАПів і пожежних служб... Взяти хоча б Ядути, Велику Доч та Оленівку. Перше село – чималеньке, доволі самодостатнє. Як казав голова Анатолій Андрущенко, сільрада хоч і дотаційна, та все ж небідна. Приміром, минулоріч і бюджет по доходах змогли виконати аж на 127%, і на ремонт школи знайшли 63 тисячі гривень, ще й 196 тисяч загального фонду залишилось. Частину з них ще 2013 року могли б використати на ремонт будинку культури та на впорядкування села взагалі, але не пройшли проплати через казначейство. Тому й по інших селах багато запланованих робіт так і не виконали. Повністю не відремонтувались у Ядутах і дороги, а головне – міст, який давно потребує капітального ремонту. Цьому завадили не лише «завислі» у повітрі гроші, а й те, що одні дороги належать сільській раді, інші – комунальна власність району, а мостом взагалі опікується меліорація. От і виходить, що скрізь – Ядути, але не все можна ремонтувати за кошти сільського бюджету, тому й залишаються ями нелатаними. Невідомо, чи через баюри, чи з інших причин виникла в селі ще й проблема з перевізником. Маршрут наче й існував, а фактично автобус до Гришівки не заїжджав. Вирішенням питання вже почали були займа-

ЗАПРОШУЄМО ДО ВІДВЕРТОЇ РОЗМОВИ

ремонтували, та не до кінця. Тож нечистоти пливуть під вікна селянам, які вже не просять, а вимагають вирішити питання. І не тільки це. Кілька років дочинці не можуть зробити нормальне освітлення у селі. На минулорічних зборах представники РЕМу ліхтарі пообіцяли... Створена робоча група провела підготовчу роботу, переписала всі стовпи, сільрада зібрала майже весь пакет документів, але... Знову ж таки, завадило казначейство. Не вирішилась проблема і з необхідним у Дочі садочком. Питань у громади було багато, але поставити було їх... нікому. Обурило селян, що на збори крім заступника голови РДА, дільничного та представника від «районки», ніхто не прибув. Навіть представники суб’єктів господарювання. А от у Оленівці дещо проігнорували схід самі селяни. Незвично мало зібралось людей у клубі, незвично мало говорили про найболючіше – газифікацію села. Чи то набридло щороку одне й те ж, чи то з огляду на ситуацію в країні і подорожчання газу вже не так і хочеться його. Тим паче, що за роки боротьби за блакитне паливо труби, прокладені ще десятиліття тому, потребують заміни. Словом, усе муситимуть починати спочатку: збирати потрібну документацію, міняти лічильники, проводити нову експертизу, шукати гроші. Причому, немалі. Мова про мільйони гривень, яких сьогодні немає не те що у районному бюджеті, а й у обласному. А чи вирішуватимуть оленівську газову проблему на державному рівні – велике питання. Марина ТЕСЛЕНКО.

СИТУАЦІЯ В ОБЛАСТІ Хід весняно-польових робіт На 4 квітня всі райони приступили до сівби ярих культур. Найвищі темпи посівної у Куликівському, Щорському, Бахмацькому та Менському районах. У області фактично посіяно 84,5 тисячі гектарів ранніх зернових, 6,8 тисячі – соняшника.

Співпраця влади і бізнесу Голова облдержадміністрації провів зустріч із промисловцями та підприємцями області щодо співпраці, ставлення влади до бізнесу та налагодження конструктивного діалогу, зменшення кількості перевірок контролюючих органів, створення рівних умов для всіх суб’єктів підприємницької діяльності.

Погашення заборгованості Загальна сума заборгованості із виплати зарплати на 1 квітня склала 19,1 мільйона гривень, що на 0,8 мільйона гривень більше, ніж на 1 березня.

Соціальні допомоги На виплату всіх видів державних соціальних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам у січніберезні спрямовано субвенції з державного бюджету на загальну суму 226 мільйонів гривень. Заборгованість відсутня.

Кримські біженці За допомогою звернулися 94 особи. Зокрема, соціальної допомоги потребувало 22 громадян, розселення – 7, працевлаштування – 4, влаштування до навчальних закладів – 5 дітей, у дитячі садки – 7. Проходять лікування 4 особи. Органи влади контролюють виконання всіх питань.

Призначення заступників голови ОДА На посаду заступника голови – керівника апарату призначено Сергія Миколайовича Журмана, на посаду заступника голови ОДА – Костянтина Володимировича Лубенцова. Департамент інформдіяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.


Вістi Борзнянщини

2

У райдержадміністрації

ІЗ НАБОЛІЛИМ — ДО ВЛАДИ Районна державна адміністрація постійно поліпшує роботу зі зверненнями громадян. Заходи здійснюються на високому рівні з конкретним реагуванням керівництва на всі звернення без винятку. Стан роботи із зверненнями громадян розглядався на розширених засіданнях колегії райдержадміністрації та президії районної ради, засіданнях постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян, висвітлювався в районній газеті «Вісті Борзнянщини» та на офіційному веб-сайті РДА. На адресу райдержадміністрації надійшло 20 письмових звернень. П’ять були стосовно питань аграрної політики, чотири — щодо праці і заробітної плати. У трьох зверненнях порушені питання щодо транспорту і зв’язку. Два стосувались сім’ї та дітей. По одному зверненню отримано щодо економічної, регіональної політики та будівництва, підприємництва, соціального захисту, житла,

БЕЗ РЕФОРМ НЕ ОБІЙТИСЬ Не можна побудувати заможну, економічно й політично стабільну Україну без сучасних реформ. Однією з найважливіших для територіальних громад є реформа місцевого самоврядування. Про її необхідність говорив голова Чернігівської обласної ради Микола Вікторович Звєрєв на зустрічі з очільниками району, керівниками організацій, установ, міським і сільськими головами, активом Борзнянщини. Він поділився з присутніми першими напрацюваннями депутатського корпусу обласної ради щодо реформування та необхідністю ліквідації тотальної корупції. Детальніше про зустріч читайте в наступному номері газети.

культури, інформаційної політики та діяльності об’єднань громадян. Відповідно до затвердженого графіку головою райдержадміністрації проводились дні особистого прийому громадян. За січень-березень на прийомі побувало вісім жителів Борзнянщини. Порушені питання стосувались житла, соціального захисту, комунального господарства, земельних відносин. Протягом цього періоду проведено три «прямі телефонні лінії», зателефонувало дев’ять жителів. Порушені питання стосувались електропостачання, руху транспорту. Районна державна адміністрація забезпечила оперативний і всебічний розгляд кожного звернення. Заявникам надавалась практична допомога у вирішенні порушених питань. Ярослава ПОЛОВЕЦЬКА, головний спеціаліст загального відділу апарату РДА.

НА СТОРОЖІ СТАБІЛЬНОСТІ В ОБЛАСТІ На своїй першій прес-конференції голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко повідомив про основні напрямки роботи ОДА. За його словами, основним напрямком є подолання викликів, пов’язаних з існуючою загрозою порушення територіального суверенітету з боку північного сусіда, тісна співпраця правоохоронних органів, військових і прикордонників з метою стабілізації ситуації та недопущення провокацій. На контролі облдержадміністрації також знаходяться питання мобілізації, підготовки та проведення військових навчань; ведуться відповідні організаційнорозпорядчі кроки щодо забезпечення необхідною соціальною допомогою сімей, які виїхали з Криму до Чернігова. Не менш важливим, на переконання Володимира Івашка, є посилення уваги до розвитку економіки регіону, яка навіть у сьогоднішніх складних умовах повинна працювати стабільно. Економічні паспорти районів мають стати реальним стимулом для залучення інвесторів та серйозним екзаменом для нових очільників районів. Адже, як повідомив Воло-

димир Івашко, жоден з попередніх голів районних державних адміністрацій не залишиться на посаді. Але найголовніше питання, яке керівництво області та силові структури збираються вирішити за допомогою громадськості та ЗМІ, – це подолання корупції в усіх сферах життєдіяльності області. Відповідаючи на запитання журналістів, голова облдержадміністрації повідомив, що є вагомі перспективи у машинобудівній галузі – наразі декілька проектів знаходяться на стадії вивчення. Офіційно стартувала виборча кампанія. Як відзначив Володимир Івашко, в області будуть створені всі умови для проведення чесних, прозорих і демократичних виборів. А загалом, зауважив голова облдержадміністрації, соціально-економічна ситуація на Чернігівщині залишається стабільною та контрольованою, триває посівна, виплата державних та соціальних допомог проводиться вчасно, усі організації та підприємства працюють в штатному режимі. Департамент інформдіяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Політика

ПАРТІЯ РЕГІОНІВ РОЗВ’ЯЗАЛА РУКИ ТІГІПКУ Нещодавно Партія регіонів виключила Сергія Тігіпка, який не побажав зняти свою кандидатуру після рішення регіоналів висувати в президенти Михайла Добкіна. Виключення найбільш рейтингового політика запускає зворотний відлік життя колишньої правлячої сили. Про те, що вибір ПР в недалекому майбутньому зіграє проти неї, стверджує невблаганна статистика. За всіма опитуваннями президентський рейтинг Михайла Добкіна коливається на рівні похибки. Не «помаранчеві», які прийшли до влади на хвилі Майдану, а сама Партія регіонів знищить себе. З’їзд і політрада ПР віддали перевагу емоціям, а не здоровому глузду. Адже до виключення з партії Сергій Тігіпко був найбільш рейтинговим кандидатом цієї політичної сили. Після відмови Віталія Кличка від участі в президентській кампанії, Тігіпко перебуває в трійці лідерів. За різними прогнозами у нього буде 15-17 % голосів виборців у першому турі. Це максимальний показник «непомаранчевих» кандидатів. «Охолонути» отці партії не поспішають. Замість того, щоб зосередитися на внутрішньому реформуванні, відході від авторитарності, зміцненні демократичних принципів між соратниками та однодумцями, у політичній силі почалися чистки. «З партії масово виганяють тих, хто спробував відкрито підтримати мою кандидатуру», — розповів журналістам Сергій Тігіпко, комен-

туючи своє виключення з Партії регіонів. У опалу потрапили всі, хто пов’язував майбутнє партії з Тігіпком, як з фігурою загальнонаціонального масштабу, яку підтримує не тільки Схід, але і Центр. Навіть після з’їзду представники п’ятнадцяти областей України готувалися підтримати Сергія Тігіпка в президентській кампанії. Це — більшість партійних організацій. Керівництву партії особлива думка прихильників Тігіпка не сподобалася. Скориставшись формальним приводом — їх особливою позицією щодо найбільш рейтингового кандидата-однодумця — воно усунуло з посад і виключило з партії голів Одеської, Кіровоградської, Чернівецької, Житомирської, Вінницької та Київської обласних та Київської міської організацій. Чи зіграє це рішення на користь Партії регіонів? Навряд. Після передбачуваного провалу на президентських виборах і проведеної кадрової чистки, «оновлена» партія навряд чи набере необхідну підтримку. У кращому випадку, вона подолає 5% бар’єр і виявиться в ролі тих, що «постійно приєдналися». У гіршому — її чекає доля Народно-демократичної або Соціалістичної партії України, які колись мали серйозний вплив на політичне життя країни, а сьогодні опинилися поза справами. Найсумніше те, що нинішнє керівництво по суті перетворює пар-

тію на маргінальну політсилу, що має вплив тільки в трьох областях. А виборці Південного Сходу, які вже сьогодні відчувають себе «чужими на святі життя», в майбутньому ризикують залишитися без своїх представників у парламенті. Намагаючись запобігти такому сценарію, Тігіпко запропонував з’їзду програму модернізації з омолодженням керівництва і створенням реальних можливостей впливу на рішення партії для рядових членів. Його не захотіли слухати. Тепер м’яч на його половині поля. Крім високого президентського рейтингу, у нього хороші стартові позиції. Він проявив свою принциповість у парламенті. На відміну від нинішнього керівництва Партії регіонів ні він, ні його команда не голосували ні за призначення націоналістів-«свободівців» на державні посади (Руслана Кошулинського — віце-спікером Верховної Ради та Олега Махніцького — Генеральним прокурором), ні за уряд Яценюка. У цій ситуації цілком логічним буде найближчим часом побачити формування власної сили на основі більшої частини Партії регіонів, у тому числі і народних депутатів. Півдню та Сходу потрібна загальнонаціональна, а не маргінальна політична сила, яка зможе ефективно представляти в парламенті інтереси своїх виборців. Андрій СОБКО, журналіст.

12 квітня 2014 р., № 15

НА СТОРОЖІ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ГРОМАДЯН Міліція України – озброєний державний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров’я, права і свободи громадян, власність, природнє середовище, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань. Вона поважає гідність особи, захищає людей незалежно від соціального походження, майнового та іншого стану, расової та національної належності, громадянства, віку, мови та освіти, віросповідання, статі, політичних та інших переконань. Також правоохоронці не розголошують відомостей,  що  стосуються  особистого  життя людини або принижують  честь  і  гідність,  якщо  виконання  обов’язків не  вимагає іншого. Згідно із законом України «Про міліцію» основним завданням є забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав і свобод, законних інтересів;  запобігання правопорушенням та їх припинення; охорона і забезпечення громадського порядку; виявлення і розкриття злочинів, розшук осіб, які їх вчинили; забезпечення безпеки дорожнього руху; захист власності від злочинних посягань; виконання кримінальних

покарань і адміністративних стягнень; участь у поданні соціальної та  правової допомоги  громадянам, сприяння  у  межах    своєї компетенції державним органам,  підприємствам, установам і організаціям у виконанні покладених на  них обов’язків. Діяльність правозахисних органів будується на принципах законності, соціальної справедливості, взаємодії з трудовими колективами, громадськими організаціями й  населенням. Діяльність міліції є гласною. Вона населення про  свою діяльність,  стан  громадського порядку та заходи щодо його зміцнення.    З метою підвищення особистої відповідальності кожного співробітника за стан дотримання дисципліни та законності, професійної зрілості, чесності, безкомпромісності, моральної стійкості, правового виховання, щочетверга у райвідділі міліції проводяться «Дні дисципліни», на яких особливу увагу приділяють вивченню вимог Кодексу честі, етичного кодексу працівника ОВС та дисциплінарного статуту. Сергій ДОВГОПОЛ, в.о. начальника Борзнянського РВ УМВС, підполковник міліції.

ДЕКЛАРАЦІЇ про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік Берестовецького сільського голови Михайла Миколайовича Прощенка 1. Загальна сума сукупного доходу декларанта – 51620 грн, у т.ч. заробітна плата – 49292 грн, матеріальна допомога – 2328 грн, доход від передачі в оренду земельної ділянки – 2700 грн. 2. Загальна сума сукупного доходу членів сім’ї – 18495 грн, у т.ч. заробітна плата – 17348 грн, матеріальна допомога – 1147 грн. 3. Загальна площа земельної ділянки – 10000 кв. м. 4. Загальна площа житлового будинку – 72 кв. м. 5. Легковий автомобіль – «ВАЗ-21099». Секретаря Берестовецької сільської ради Валентини Миколаївни Сивенко 1. Загальна сума сукупного доходу декларанта – 45255 грн, у т.ч. заробітна плата – 40581 грн, матеріальна допомога – 1886 грн, дохід від передачі в оренду земельної ділянки – 2788 грн. 2. Загальна сума сукупного доходу членів сім’ї – 15286 грн, у т.ч. заробітна плата – 12498 грн, дохід від передачі в оренду земельної ділянки – 2788 грн. 3. Загальна площа земельної ділянки – 11000 кв. м. 4. Загальна площа житлового будинку – 42 кв. м. Cекретаря Оленівської сільської ради Алли Іванівни Клочок 1. Загальна сума сукупного доходу декларанта – 46684 грн, у т.ч. заробітна плата – 40665 грн, матеріальна допомога – 6019 грн. 2. Загальна сума сукупного доходу членів сім’ї – 17469 грн, у т.ч. заробітна плата – 4219 грн, інші види доходів – 13250 грн. 3. Загальна площа земельної ділянки – 62500 кв. м. 4. Загальна площа житлового будинку – 66 кв. м. Міського голови Анатолія Миколайовича Койди 1. Загальна сума сукупного доходу декларанта – 58010 грн, у т.ч. заробітна плата – 54022 грн, матеріальна допомога – 3988 грн. 2. Загальна площа земельної ділянки – 600 кв. м. 3. Загальна площа житлового будинку – 101 кв. м. 4. Легкові автомобілі – «ВАЗ-21011», «HyundaiTucson».


Вістi Борзнянщини

12 квітня 2014 р., № 15

3

Телепрограми з 14 по 20 квітня ПОНЕДIЛОК, 14

ВIВТОРОК, 15

СЕРЕДА, 16

ЧЕТВЕР, 17

П'ЯТНИЦЯ, 18

СУБОТА, 19

НЕДIЛЯ, 20

УТ-1

УТ-1

УТ-1

УТ-1

УТ-1

УТ-1

УТ-1

6:30, 7:00, 8:00, 12:00, 15:00, 18:20, 2:15, 3:45 Новини 6:40, 7:10, 8:10 Спорт 6:45, 7:15, 8:15, 9:35, 15:25, 18:00, 18:50, 21:30, 23:25 Погода 6:50, 7:45, 8:20, 8:40 Гiсть студiї 7:20 Ера будiвництва 7:25, 0:30 Країна on line 7:40 Ера бiзнесу 9:00, 21:00, 4:45 Пiдсумки дня 9:55, 20:40 Час-Ч 10:20, 15:55, 18:55 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 12:10, 18:05, 20:50 Дiловий свiт 12:40, 2:35 Т/с «Пастка» 13:55 Д/ф «Ловець слiв» 14:50 Euronews 14:55, 5:15 Дiловий свiт. Агросектор 15:15 Брифiнг Кабмiну України 15:35 Українського роду 21:40, 5:20 Шустер Live. Буднi 22:55 Трiйка, Кено, Максима 23:00, 1:00 Пiдсумки 23:30 На слуху 0:00 Вiд першої особи

6:30, 7:00, 8:00, 12:00, 15:00, 18:20, 2:20, 3:50 Новини 6:40, 7:10, 8:10 Спорт 6:45, 7:15, 8:15, 10:40, 15:25, 18:00, 19:30, 21:30, 23:25 Погода 6:50, 7:45, 8:20, 8:40 Гiсть студiї 7:20, 0:30 Країна on line 7:40 Ера бiзнесу 9:00, 21:00, 4:45 Пiдсумки дня 9:50, 18:50 Час-Ч 10:00 Включення з Кабiнету Мiнiстрiв України 10:15 Уряд на зв'язку з громадянами 11:00, 16:00, 19:45 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 12:10, 18:05, 20:50 Дiловий свiт 12:35, 2:40 Т/с «Пастка» 13:45 «Секрети успiху» з Н.Городенською 14:15 Чемпiонат свiту з футболу-2014. Щоденник FIFA 14:50 Euronews 14:55, 5:15 Дiловий свiт. Агросектор 15:15 Брифiнг Кабмiну України 15:35 Шлях до Чемпiонату свiту FIFA-2014. Бразилiя 19:00 Про головне 21:40, 5:20 Шустер Live. Буднi 22:50 Мегалот 22:55 Суперлото, Трiйка, Кено 23:00, 1:00 Пiдсумки 23:30 На слуху 0:00 Вiд першої особи

6:30, 7:00, 8:00, 12:00, 15:00, 18:20, 2:20, 3:45 Новини 6:40, 7:10, 8:10 Спорт 6:45, 7:15, 8:15, 9:35, 15:25, 18:00, 18:40, 21:30, 23:25 Погода 6:50, 7:45, 8:20, 8:40 Гiсть студiї 7:20 Ера будiвництва 7:25, 0:30 Країна on line 7:40 Ера бiзнесу 9:00, 21:00, 4:45 Пiдсумки дня 9:55, 20:40 Час-Ч 10:10 Книга.ua 10:45, 16:05, 18:55 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 12:10, 18:05, 20:50 Дiловий свiт 12:40, 2:40 Т/с «Пастка» 13:50 «Надвечiр'я» з Т. Щербатюк 14:50 Euronews 14:55, 5:15 Дiловий свiт. Агросектор 15:15 Брифiнг Кабмiну України 15:35 Ближче до народу 21:40, 5:20 Шустер Live. Буднi 22:55 Трiйка, Кено, Максима 23:00, 1:00 Пiдсумки 23:30 На слуху 0:00 Вiд першої особи

6:30, 7:00, 8:00, 12:00, 15:00, 18:20, 2:25, 3:50 Новини 6:40, 7:10, 8:10 Спорт 6:45, 7:15, 8:15, 9:35, 10:05, 11:45, 15:25, 18:00, 0:25 Погода 6:50, 7:45, 8:20, 8:40 Гiсть студiї 7:20 Країна on line 7:40 Ера бiзнесу 9:00, 21:00, 5:35 Пiдсумки дня 9:55 Час-Ч 10:15 Не вiр худому кухарю 10:50, 16:00 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 12:10, 18:05, 18:50 Дiловий свiт 12:40 Т/с «Пастка», 5с.(закл.) 13:50 Вiра. Надiя. Любов 14:50 Euronews 14:55, 5:30 Дiловий свiт. Агросектор 15:15 Брифiнг Кабмiну України 15:35 Контрольна робота 18:55 Про головне 19:30, 21:25 Шустер LIVE 22:15 ХРЕСНА ДОРОГА за участю СВЯТIЙШОГО ОТЦЯ ФРАНЦИСКА В КОЛIЗЕЇ (РИМ) 0:00, 1:00 Пiдсумки 0:35 На слуху 1:20 Трiйка, Кено, Секунда удачi 1:25 «Нащадки» з Н. Рибчинською та К. Гнатенком 2:45 Т/с «Пастка», 5с. (закл.) 4:05 Хiт-парад «Нацiональна двадцятка»

6:00 Пiдсумки 6:25, 9:45, 10:30, 12:55, 14:35, 15:40, 21:45, 22:45 Погода 6:30 На слуху 7:00 Шустер LIVE 9:50 Православний вiсник 10:45, 18:10 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 13:20 Шеф-кухар країни 14:40 Моменти життя 15:45 Театральнi сезони 16:55 В гостях у Д.Гордона 20:00 ПРИВЕЗЕННЯ БЛАГОДАТНОГО ВОГНЮ з ЄРУСАЛИМА до УКРАЇНИ 20:40 Український акцент 21:00, 4:30 Пiдсумки дня 21:35 Головний аргумент 21:50 Українська пiсня 22:50 Мегалот 22:55 Суперлото, Трiйка, Кено 23:00 Вiд першої особи 23:30 ТРАНСЛЯЦIЯ ВЕЛИКОДНIХ БОГОСЛУЖIНЬ з ХРАМIВ УКРАЇНИ 5:00 Д/ф «Бiле полотно Едварда Хоппера»

6:00, 7:00, 8:50, 9:00, 13:30, 15:35, 17:15, 18:15, 23:30 Погода 6:05 Свiт православ'я 6:35 Д/ф «Три рiзьбленi iкони» 7:05 Панянка та кулiнар 7:30 Ток-шоу «Дружина» 9:15 ТРАНСЛЯЦIЯ ВЕЛИКОДНIХ БОГОСЛУЖIНЬ з ХРАМIВ УКРАЇНИ 11:15 ПАСХАЛЬНА СЛУЖБА БОЖА i АПОСТОЛЬСЬКЕ БЛАГОСЛОВЕННЯ для РИМУ й ЦIЛОГО СВIТУ СВЯТIЙШОГО ОТЦЯ ФРАНЦИСКА з площi Св. ПЕТРА в РИМI 13:45 Крок до зiрок 14:35 Як Ваше здоров'я? 15:40, 19:10 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 17:25 В гостях у Д.Гордона 18:30 Дiловий свiт. Тиждень 21:00, 5:30 Пiдсумки дня 21:35 Фольк-music 22:55 Трiйка, Кено, Максима 23:00 Ера бiзнесу. Пiдсумки 23:40 Д/ф «Великдень» 0:45 Д/ф «П'яте Євангелiє» 1:20 Х/ф «Красунчик Антонiо»

6:00, 7:00, 8:00, 12:00, 15:00, 18:20, 2:20, 3:55 Новини 6:10, 7:10, 8:10 Спорт 6:15, 7:15, 8:15, 9:30, 15:25, 18:00, 19:30, 21:30, 23:25 Погода 6:20, 6:40, 7:45, 8:20, 8:40 Гiсть студiї 7:20, 0:30 Країна on line 7:40 Ера бiзнесу 9:00, 21:00, 4:45 Пiдсумки дня 9:50, 18:50 Час-Ч 10:15, 15:55, 19:45 ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ 12:10, 18:05, 20:50 Дiловий свiт 12:40, 2:45 Т/с «Пастка» 13:55 Право на захист 14:15 Армiя 14:35 Euronews 14:55, 5:15 Дiловий свiт. Агросектор 15:15 Брифiнг Кабмiну України 15:35 Вiкно в Америку 19:00 Про головне 21:40, 5:20 Шустер Live. Буднi 22:55 Трiйка, Кено, Секунда удачi 23:00, 1:00 Пiдсумки 23:30 На слуху 0:00 Вiд першої особи КАНАЛ 1+1 6:00 ТСН-Тиждень 6:45, 7:10, 8:05, 9:10 «Снiданок з 1+1» 7:00, 8:00, 9:00, 19:30, 23:30 ТСН 10:00 «Шiсть кадрiв» 10:10 «Свiт навиворiт - 5: Iндонезiя» 11:10 Х/ф «Iван Васильович змiнює професiю» 13:00, 2:30 Х/ф «Салямi» 16:45 ТСН. Особливе 17:10 Т/с «Фатмагюль» 20:40 «Секретнi матерiали» 20:55 «Чистоnews» 21:10 Т/с «Кухня. Новий сезон» 22:15 «Грошi» 23:55 Т/с «Лiкар мафiї» 0:50 Х/ф «Льодяний» ІНТЕР 5:25 Х/ф «Вальс-Бостон» 7:00, 7:30, 8:00, 8:30, 9:00, 12:00, 14:00, 17:45 Новини 7:15, 7:35, 8:10, 8:35 «Ранок з Iнтером» 9:20, 12:25 Т/с «Зозуля» 13:45, 14:20 «Судовi справи» 15:20 «Жди меня» 18:05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19:05 Т/с «Поки станиця спить» 20:00 «Подробицi» 20:30 Т/с «Безсоння» 23:20 Х/ф «Екiпаж» 1:55 Х/ф «Залiзна хватка» 3:55 Т/с «Зачароване кохання» ICTV 5:05 Служба розшуку дiтей 6:10 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 6:55 Факти тижня 8:45 Факти. Ранок 9:15, 19:25 Надзвичайнi новини 9:50 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12:45, 15:45 Факти. День 13:20 Х/ф «Шерлок Холмс» 16:15 Х/ф «Месники» 18:45 Факти. Вечiр 20:15 Дiстало! 21:10 Свобода слова 0:05 Х/ф «Хай там що, аби встигнути» 1:40 Т/с «Неймовiрна iсторiя» 3:05 Т/с «Американський тато»

КАНАЛ 1+1 6:00 «Служба розшуку дiтей» 6:05, 7:00, 8:00, 9:00, 19:30, 23:40 ТСН 6:45, 7:10, 8:05, 9:10 «Снiданок з 1+1» 10:00, 20:55 «Чистоnews» 10:15, 4:15 «Красуня за 12 годин - 2» 11:10, 2:40 «Сiмейнi мелодрами - 3» 12:05, 3:30 Т/с «Справа лiкарiв» 12:55, 13:50, 0:55, 1:50 Т/с «Склiфосовський - 2» 14:45, 21:10 Т/с «Кухня. Новий сезон» 15:40 «Свати - 5» 16:45 ТСН. Особливе 17:10 Т/с «Фатмагюль» 20:40 «Секретнi матерiали» 22:15 «Мiняю жiнку - 9» 0:05 Т/с «Лiкар мафiї» ІНТЕР 5:25 Т/с «Повернення Мухтара-2» 7:00, 7:30, 8:00, 8:30, 9:00, 12:00, 14:00, 17:45 Новини 7:15, 7:35, 8:10, 8:35 «Ранок з Iнтером» 9:20, 12:25, 20:30 Т/с «Безсоння» 12:50 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 13:40, 14:20 «Судовi справи» 15:00 «Сiмейний суд» 16:50 Т/с «Жiночий лiкар» 18:05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19:05 Т/с «Поки станиця спить» 20:00 «Подробицi» 23:20 Х/ф «Земне ядро» 1:50 Х/ф «Коматозники» 3:55 Т/с «Зачароване кохання» ICTV 6:05 Свобода слова 8:45 Факти. Ранок 9:15, 19:25 Надзвичайнi новини 10:00, 13:20 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12:45, 15:45 Факти. День 13:45 Дiстало! 14:35, 16:15 Т/с «Братани-3» 16:50 Т/с «Братани-2» 18:45 Факти. Вечiр 20:15 Т/с «Бомбило. Продовження» 22:05 Четверта вежа-2 23:00 Х/ф «Невидимка» 1:05 Х/ф «Останнiй перегiн» 2:30 Т/с «Неймовiрна iсторiя» 3:55 Т/с «Американський тато»

КАНАЛ 1+1

6:00 «Служба розшуку дiтей» 6:05, 7:00, 8:00, 9:00, 19:30, 23:40 ТСН 6:45, 7:10, 8:05, 9:10 «Снiданок з 1+1» 10:00, 20:55 «Чистоnews» 10:15, 4:15 «Красуня за 12 годин - 2» 11:10, 2:40 «Сiмейнi мелодрами - 3» 12:05, 3:30 Т/с «Справа лiкарiв» 13:00, 13:55, 1:00, 1:50 Т/с «Склiфосовський - 2» 14:50, 21:10 Т/с «Кухня. Новий сезон» 15:45 «Свати - 5» 16:45 ТСН. Особливе 17:10 Т/с «Фатмагюль» 20:40 «Секретнi матерiали» 22:15 «Чотири весiлля - 3» 0:05 Т/с «Лiкар мафiї»

6:00 «Служба розшуку дiтей» 6:05, 7:00, 8:00, 9:00, 19:30, 23:25 ТСН 6:45, 7:10, 8:05, 9:10 «Снiданок з 1+1» 10:00, 20:55 «Чистоnews» 10:15, 3:55 «Красуня за 12 годин - 2» 11:10, 2:20 «Сiмейнi мелодрами - 3» 12:05, 3:10 Т/с «Справа лiкарiв» 13:00, 13:55, 0:45, 1:35 Т/с «Склiфосовський - 2» 14:50, 21:10 Т/с «Кухня. Новий сезон» 15:45 «Свати - 5» 16:45, 4:40 ТСН. Особливе 17:10 Т/с «Фатмагюль» 20:40 «Секретнi матерiали» 22:15 «Самооборона. Фiльм об'єднання вавилон-13» 22:50 «Межигiр'я. Фiльм об'єднання «Вавилон-13» 23:50 Т/с «Лiкар мафiї»

ІНТЕР

ІНТЕР

ІНТЕР

5:25 Т/с «Повернення Мухтара-2» 7:00, 7:30, 8:00, 8:30, 9:00, 12:00, 14:00, 17:45 Новини 7:15, 7:35, 8:10, 8:35 «Ранок з Iнтером» 9:20, 12:25, 20:30 Т/с «Безсоння» 12:50 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 13:40, 14:20 «Судовi справи» 15:00 «Сiмейний суд» 16:50 Т/с «Жiночий лiкар» 18:05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19:05 Т/с «Поки станиця спить» 20:00, 3:15 «Подробицi» 23:20 Х/ф «Вежi-Близнюки» 1:45 Х/ф «Максимальний ризик» 3:55 Т/с «Зачароване кохання»

5:25 Т/с «Повернення Мухтара-2» 7:00, 7:30, 8:00, 8:25, 9:00, 12:00, 14:00, 17:45 Новини 7:15, 7:35, 8:10, 8:30 «Ранок з Iнтером» 9:20, 12:25, 20:30 Т/с «Безсоння» 12:50 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 13:40, 14:20 «Судовi справи» 15:00 «Сiмейний суд» 16:50 Т/с «Жiночий лiкар» 18:05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19:05 Т/с «Поки станиця спить» 20:00 «Подробицi» 23:20 Х/ф «Спiвучасник» 1:35 Х/ф «Корiолан» 3:55 Т/с «Зачароване кохання»

5:25 Т/с «Повернення Мухтара-2» 7:00, 7:30, 8:00, 8:25, 9:00, 12:00, 14:00, 17:45 Новини 7:15, 7:35, 8:10, 8:30 «Ранок з Iнтером» 9:20, 12:25, 20:30 Т/с «Безсоння» 12:50 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 13:40, 14:20 «Судовi справи» 15:00 «Сiмейний суд» 15:50 «Сценарiї кохання» 16:50 Т/с «Жiночий лiкар» 18:05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19:05 Т/с «Поки станиця спить» 20:00, 2:50 «Подробицi» 0:20 Д/ф «Вставай як один» 1:00 Х/ф «Водiй для Вiри» 3:20 Т/с «Камо грядеши»

ICTV

ICTV

6:50, 16:50 Т/с «Братани-2» 8:45 Факти. Ранок 9:15, 19:25 Надзвичайнi новини 9:55, 13:20 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12:45, 15:45 Факти. День 13:40 Кримiнальна Україна 14:30, 16:15, 20:15 Т/с «Бомбило. Продовження» 18:45 Факти. Вечiр 22:10 Клан 23:00 Х/ф «Скайлайн» 0:45 Х/ф «Колiр ночi» 3:00 Т/с «У чорному списку» 3:40 Т/с «Американський тато» 4:25 Несекретнi файли

5:05 Служба розшуку дiтей 6:50 Т/с «Братани-2» 8:45 Факти. Ранок 9:15, 19:25 Надзвичайнi новини 10:05, 13:25, 16:15 Т/с «Вiйськова розвiдка» 12:45, 15:45 Факти. День 18:45 Факти. Вечiр 20:15 Т/с «Бомбило. Продовження» 22:10 Х/ф «Подвiйний КОПець» 0:05 Х/ф «Останнiй бойскаут» 1:55 Х/ф «Доростаючий бiль» 3:20 Х/ф «Доростаючий бiль-2» 4:45 Стоп-10

КАНАЛ 1+1

ICTV 5:05 Служба розшуку дiтей 6:55, 16:50 Т/с «Братани-2» 8:45 Факти. Ранок 9:15, 19:25 Надзвичайнi новини 9:55, 13:20 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12:45, 15:45 Факти. День 13:35 Четверта вежа-2 14:30, 16:15, 20:15 Т/с «Бомбило. Продовження» 18:45 Факти. Вечiр 22:05 Кримiнальна Україна 23:00 Х/ф «Людина-невидимка-2» 0:45 Х/ф «Заряджена зброя» 2:00 Т/с «У чорному списку» 3:30 Т/с «Американський тато» 4:10 Провокатор

КАНАЛ 1+1 6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 19:30 ТСН 6:45, 7:10, 8:05, 9:10 «Снiданок з 1+1» 10:00 «Чистоnews» 10:15 «Красуня за 12 годин - 2» 11:10, 4:35 «Сiмейнi мелодрами - 3» 12:05 Т/с «Справа лiкарiв» 13:00, 13:55, 3:00, 3:50 Т/с «Склiфосовський - 2» 14:50 Т/с «Кухня. Новий сезон» 15:45 «Свати - 5» 16:45, 5:20 ТСН. Особливе 17:10 Т/с «Фатмагюль» 20:30 «Українськi сенсацiї. Вiйни Росiї» 21:30 Х/ф «Банди Нью-Йорка» 0:45 Х/ф «Дерево життя»

КАНАЛ 1+1 6:15 «Свiтське життя» 7:00 «Хто там?» 8:00, 8:25 М/с «Гуфi та його команда» 8:50, 19:30, 2:45 ТСН 9:50, 11:10, 12:15, 13:20 «Свати - 5» 14:25 «Вечерний Киев - 2013» 16:20, 20:15 «Вечiрнiй квартал-2014» 18:30 «Розсмiши комiка - 5» 22:15 Х/ф «Я, робот» 0:35 Х/ф «Страстi Христовi» ІНТЕР 5:45 Т/с «Камо грядеши» 8:35 Д/ф «Монастир» 9:30 Новини 10:00 Д/ф «Великдень» 11:05, 4:30 Х/ф «Кохання земне» 13:00 Сходження Благодатного Вогню у Храмi Гробу Господнього 15:00 «Юрмала-2013» 17:00 Програма «Обережно:) Дiти!» 18:00, 20:35 Т/с «Свахи» 20:00 «Подробицi» 22:05 Х/ф «Пiп» 0:30 Великодня лiтургiя ICTV 7:55 М/ф «Ми повернулись! Iсторiя динозаврiв» 9:05 Зiрка YouTube 10:10 Дача 11:05 Х/ф «Бiблiотекар. У пошуках Списа Долi» 12:45 Факти. День 13:20 Х/ф «Бiблiотекар-2. Повернення до Копалень царя Соломона» 15:05 Х/ф «Бiблiотекар-3. Прокляття Юдиного потиру» 16:55 Х/ф «Кiлери» 18:45 Факти. Вечiр 19:15 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 20:05 Х/ф «Година пiк» 22:00 Х/ф «Година пiк-2» 23:40 Х/ф «Година пiк-3» 1:05 Х/ф «Подвiйний КОПець» 2:50 Х/ф «Великдень Волтона»

КАНАЛ 1+1 6:15, 3:40 Х/ф «Казка, розказана вночi» 7:40 Мультфiльм 8:10, 8:35 М/с «Гуфi та його команда» 9:00 Лотерея «Лото-забава» 10:00 ТСН 10:50 «Свiт навиворiт - 5: Індонезiя» 11:55 «Машинi казки. Маша i ведмiдь» 12:10, 2:55 «Зiркова хронiка» 13:10 «Чотири весiлля - 3» 14:25, 21:00 «Голос країни-4. Перезавантаження» 16:40 «Розсмiши комiка - 5» 17:40 Х/ф «Травневий дощ» 19:30 ТСН-Тиждень 23:20 «Свiтське життя» 0:20 «Що? Де? Коли?» 1:20 Х/ф «Материк» ІНТЕР 6:10 «Юрмала-2013» 7:50 «уДачний проект» 8:45 Д/ф «Останнiй Великдень» 9:30 «Недiльнi новини» 10:00 «Орел i Решка. На краю свiту» 11:00 «Сусiд на обiд» 12:00, 23:35 Х/ф «Сусiди за розлученням» 13:55, 21:40 Т/с «Свахи» 20:00 «Подробицi тижня» 21:00 Ток-шоу «Без протоколу» 1:30 Т/с «Людина - амфiбiя» ICTV 4:25 Про-Цiкаве.ua 6:00 Х/ф «Чорнильне серце» 7:45 Так$i 8:10 Космонавти 9:00 Зiрка YouTube 10:10 Дивитись усiм! 11:05 Клан 12:00 Х/ф «Година пiк» 13:50 Х/ф «Година пiк-2» 15:30 Х/ф «Година пiк-3» 16:55 Х/ф «Люди у чорному» 18:45 Факти тижня 20:20 Х/ф «Люди у чорному-2» 21:55 Х/ф «Люди у чорному-3» 23:50 Х/ф «Я - легенда» 1:30 Х/ф «Останнiй бойскаут» 3:10 Х/ф «Заряджена зброя»


Вістi Борзнянщини

4

12 квітня 2014 р., № 15

Людина і природа

На злобу дня

БАГАТСТВА ПІДЗЕМНИХ «КОМІР»

ЩО ДЕНЬ ГРЯДУЩИЙ НАМ ГОТУЄ

лісове господарство» березовий сік почали заготовляти ще в середині березня. Зокрема, у Берестовецькому лісництві для цього створили дві бригади. Одну з них уже шостий рік поспіль очолює Дмитро Головань. – Перш за все, обійшли з лісівниками визначену ділянку поблизу ТОВ «Великий Бір», намітили дерева – їхній вік повинен бути не менше двадцяти років, а також ті дерева, які через 10 років будуть зрубувати, – зробили кілька надпилів на березах. І, пересвідчившись,

Поки ми з бригадиром обходили площу, густо помережену поліетиленовими пакетами, його підлеглі вже почали переливати сік у відра та наповнювати 3-кубову бочку. Ще дві бочки чекали свого часу. – При гарній погоді за день може набігти 7 тонн продукції, – каже Дмитро Головань. – Але свої корективи часто вносять вранішні заморозки. Буває, що сік замерзає у мішках. Зате вдень своє надолужуємо… Цього року бригаді поставили план – 70 тонн

«Ще відро – і повна бочка».

Дмитро Головань: «Гарний сьогодні сокозбір». Ранній прихід весни на кілька тижнів прискорив період пробудження дерев. І з першим весняним теплом багатьох полонило бажання покуштувати цілющого березового соку. Що ми для цього робимо? Або купуємо в магазині, або… Правильно: їдемо в ліс, підсочуємо

білокорі дерева, чекаємо, поки цілюща рідина наповнить скляну чи емальовану тару. А потім ковток за ковтком всотуємо в себе усю цілющу силу підземної роси… Якщо в минулому році сокозбір почався в десятих числах квітня і тривав до 23-24 числа, то цьогоріч у ДП «Борзнянське

До теми

БЕРЕЗОВИЙ «ФРЕШ»

Кілька років тому до берестовецьких лісівників завітала іноземна делегація. Гості з-за кордону мали намір закупити велику партії консервованого березового соку, тому вирішили відслідкувати весь процес від сокозаготівлі до випуску готової продукції. Ходили бізнесмени поміж берізок, любувалися природою, дивилися, як працюють заготівельники. І все б нічого, якби один із гостей не ошелешив запитанням: – А коли ж ви нам покажете, як робиться березовий «фреш»? Коли перекладач пояснив, що має іноземець на увазі під словом «фреш» – сік, щойно вичавлений з плоду – то лісівники з усіх сил намагалися не пирснути зо сміху, аби не зірвати вигідний контракт. Змушені були господарі ще раз ввічливо показати іноземцеві, звідки береться сік. А вже коли делегація покинула ліс, тоді між деревами лунали сміх і кпини: – Ти ба, що придумав! А, може, хлопці, треба було дати йому отого березового пенька та сокиру? Хай би начавив «фрешу» напам’ять!

що сік рівномірно тече, почали його збір, – говорить Дмитро Васильович. – До речі, за день одна береза може безболісно віддати до 3 літрів соку, а за сезон здатна подарувати людині від 100 до 200 літрів безцінного еліксиру! Однак дерево можна «експлуатувати» протягом 10 років.

Політична нестабільність, протистояння, економічний занепад болісно відбились на фінансовій сфері України. Цього й треба було чекати в такій кволій державі, як наша. Проте мало хто з нас, простих смертних, міг передбачити весь масштаб труднощів. Та вони були озвучені на одному з брифінгів у обласній держадміністрації за участю директора департаменту фінансів Валерія Дудка, який закликав затягнути паски, адже це єдиний на сьогодні вихід прожити нинішній рік бюджетній сфері Чернігівщини. Отже, що нас чекає найближчим часом? Запроваджується найсуворіший режим економії. Він передбачає заборону використовувати бюджетні кошти на відзначення пам’ятних та історичних дат, ювілеїв установ, підприємств, видатних осіб (крім деяких централізованих заходів), утримувати в держустановах більше одного автомобіля, доплачувати за заміну тимчасово відсутніх працівників, обмеження максимальної зарплати високих держпосадовців 15-а розмірами мінімальної зарплати тощо. Поновлюються також відрахування до Пенсійного фонду при купівлі валюти, призупиняється фінансування програм місцевого значення. Що мається на увазі? Якщо й раніше ніякого розвитку територій не спостерігалось, то чи варто його чекати найближчим часом.

екологічно чистого продукту. Із завданням заготівельники впоралася менше ніж за два тижні. Щодня зібраний сік перевозиться до Ніжинського молокозаводу. Загалом же з Борзнянщини на переробку надійшло майже 600 тонн. Андрій ДОНЧЕНКО.

Нам пишуть

МИКОЛИНЕ ПОКЛИКАННЯ

Мабуть, Миколі на роду було написано присвятити все життя роботі в колгоспному тваринництві. Хоча бути ветспеціалістом він навіть і не думав. У важкі повоєнні роки просто мріялося про краще, заможніше життя, коли буде в що вдягнутися, коли можна вдосталь наїстися хліба. Тому, щойно закінчивши сім класів середньої школи, подався на Донбас шукати того синього птаха достатку. Отримавши спеціальність теслі, опинився на будівництві шахти 1-2 «Лобовська». По-

заяк новоспеченому «шахтареві» не було й вісімнадцяти, хлопця лишили на поверхні. Разом із іншими трударями Микола зводив надземний корпус шахти та адмінбудівлі, поки у 1955 році його не призвали до армії. У Миколаєві юнак закінчив курси, отримав спеціальність оператора-локаторщика військ ПВО, служив у Севастополі та на північному острові Рибачий. Коли повернувся додому, до колгоспу прийшла рознарядка – відправити двох працівників у Новгород-Сіверську школу з підготовки ветспеціалістів. Вибір випав на Миколу. Так, неочікувано для самого себе, він став слухачем престижного на той час сільгоспзакладу. Там же познайомився з дівчиною, яка невдовзі стала супутницею життя, матір’ю майбутніх п’ятьох дітей. Привіз у село веселу і кмітливу Віру, чудову співачку і працівницю. Разом відразу ж пішли на ферму: Віра – дояркою, Микола – ветсанітаром. Із часом меткого хлопця помітив новий голова колгоспу, «за-

Та найголовніше для рядових громадян полягає не в цьому. В умовах нестримного зростання цін зупиняється зростання мінімальної зарплати і пов’язаних з нею інших виплат. Про який прожитковий мінімум чи соціальний захист «маленької людини» можна говорити, якщо вона буде поставлена на межу фізичного виживання! Не посприяє нинішня економія і поліпшенню демографічної ситуації в країні, бо допомога при народженні дитини (незалежно якої, першої, другої… десятої) буде однаковою – 41280 гривень і виплачуватиметься протягом трьох років. Ну а одним з найперших «сюрпризів» у нашому поступі до «світлого європейського майбутнього» вже стало подвійне підвищення тарифів на газ. Радійте, хто не встиг долучитись до благ цивілізації! Правда, гаманці «цивілізованих» планується захищати наданням субсидій. На це в нас передбачено аж 48,5 мільйона гривень. Та чи з’являться вони реально, якщо не буде чим виплатити бодай мінімальну зарплату чи пенсію? Зрозуміло, що без затягування пасків не обійтись. Тільки хтозна до якої дірочки доведеться затягувати. Адже можна й подих перехопити. Живемо ж бо в умовах перманентного форсмажору! М. АНДРІЄНКО.

сватавши» на посаду завідуючого фермою. «Прийняв я ферму, – згадує Микола Васильович, тепер уже поважний дідусь, – а там – турбот... Крім великої рогатої худоби, були ще й свині, вівці, кури, гуси... І кожна худоба потребувала пильного догляду та уваги. Тож і працівників було чимало. Одних тільки доярок – 28. Тільки от досвіду бракувало. Доводилось до всього доходити своїм розумом, покладатись лише на себе, крутитись, як муха в окропі...» Із роками завідуючий набрався того досвіду, покращилась дисципліна, піднімалась продуктивність праці. Окремо доглядали за вівцями, організували й окрему птахоферму. Сотня справ щодень, десятки людей із проханнями: невчасно завезли корми, у когось брудні халати, у іншого потекло відро, у когось ліхтар не горить (тоді корівок доїли при «Летючих мишах»), а в когось – город незораний чи дрова не підвезені. Важка робота вимотувала всі нерви. А якщо, не дай Боже, у період ма-

сового розтелу хоч 100 г молока втрачали – тоді хоч тікай з ферми! Наїдуть перевіряльники – і свої, і районні, а ввечері – правління, партбюро, наганяй, а то – й оргвисновки. «Ну що, здавалося б, ті сто грамів молока? Коту на раз поїсти! А як перевести на весь район, великі цифри виходять, – розмірковує ветеран. – Але ж корова не може постійно давати однакову кількість молока. Тут діють і природній фактор, і корми, і догляд. Та це нікого не хвилювало. Тричі мене знімали з посади, тричі повертали, бо інші довго не витримували. А от те, що відбулося нещодавно з фермами, ні в які ворота! У Красноставі на фермах – жодної корови, а відтак і молока немає. А колись ми завозили два-три бідони у сільський магазин на продаж. По 20 копійок за літр. Де сьогодні мені, пенсіонеру, можна купити півлітри молока хоча б по закупівельній ціні 2,50? Я часто проходжу повз колишню ферму, на якій минуло все моє

життя. Скрізь охорона, двометрова огорожа – прийшов новий ефективний власник, якого в селі в очі ніхто не бачив. Почуваєш себе чужим, нікому непотрібним на рідній, але вже чужій землі. А головне, запитую себе: «Де поділась худоба?» Під кінець мого господарювання було 1700 голів ВРХ. Не корова ж їх язиком злизала...» Що можна сказати Миколі Васильовичу (і таким, як він), щоб вселити в нього віру, що все робиться на краще? Хоч як важко і бідно ми жили в минулому, але завжди відчували турботу про людину. І зараз ці пенсіонери могли б прислужитися своїм досвідом, та слухати їх ніхто не хоче. ...З десяток років, як пішла у інший світ дружина. Поховав і трьох синів у розквіті сил, ще двоє дітей – далеко від дому. Трохи опікується дідусем невістка, хоча він ще сам дає собі раду. Цікавиться подіями в країні, читає газети і жваво їх обговорює при нагоді. Так і живе дід Микола. Так живуть сьогодні діти війни, творці народного достатку, забуті й мало кому потрібні. Григорій ШУЛЬГА.


Вістi Борзнянщини

12 квітня 2014 р., № 15 У ці весняні дні йому слід бути на полі, скажете ви. Та навряд чи Микола Нагорний чекав середини весни, щоб начепити плуга. Як добрий господар він з батьком і братом ще з осені засіяв озимий клин – а це більше половини всіх фермерських земель, раненько сійнув фуражного вівса, решту залишив під пар, без котрого не можна: оскільки Нагорні спеціалізуються лише на озимих культурах і дотриматися науково обгрунтованої сівозміни немає ніякої можливості, відпочити землі – єдиний вихід. Власне, говорити про молодого петрівського фермера в однині важко, бо ж цілісне фермерське господарство Нагорних, котре заснував ще понад двадцять років Михайло Іванович, батько, і про яке газета розповідала неодноразово, було задумане саме єдиним і неподільним. Зрештою, так воно й мусить бути, бо ж хіба варта була шкірка вичинки, якщо батькову справу не продовжать Микола і Володимир, не підставлять плече або, створивши власні сім’ї, затребують віддати свою долю. Та все ж на прикладі Миколи спробуємо простежити, як живеться сьогодні фермеру, куди йому їхати і чи є перед ним шлях узагалі? Сучасна нова садиба із старою хатою поруч зустріли привітно. На подвір’ї – вдосталь техніки, тюків соломи, довжелезний хлів… Міська краса, зручність і в той же час фермерський побут із його залізяччям, гноєм, безпросвітною роботою і… невизначеністю. – Маю чотирьох бичків, – почав розповідь про свої будні Микола Михайлович, сорокарічний господар, котрий із дружиною Аллою утримують на сьогодні дванадцять голів худоби. – Їх треба спродати, бо й з коровами клопоту вдосталь. Але кому? Щойно дзвонив на м’ясокомбінат – не приймають.

Про життя — відверто

КУДИ ЇХАТИ ФЕРМЕРУ? От якби ви були, кажуть, платником єдиного податку – прийняли б живою вагою по 18 гривень за кілограм. А так – вагу хіба що на око та гривень по 13-14… Хто ж віддаватиме за безцінь? Доведеться, мабуть, здавати заїжджим різникам. Ну так скажіть: хіба це державний підхід до фермерства? До сільської економіки взагалі? Невже краще купувати бразильське м’ясо, єгипетську картоплю?.. Хіба б ми за таких умов займались спеціально виробництвом яловичини, якби бичечки не народились самі по собі? Не все гаразд і зі збутом зерна. Основні обсяги продукції господарі реалізовують уже наприкінці зими – під весну. Торік після жнив ціна була взагалі сміхотворною – по 1,4 гривні за кілограм, хоча за затратами та з урахуванням сякої-такої рентабельності галузі мала б сягати хоча б 2 гривень. Щоправда, хоч фактичної рентабельності Микола ніколи й не підраховує, та вже сьогодні навіть неекономісту видно: легкого року не буде й нині. «Полізли» вгору долар і євро, подорожчало пальне… А ці ознаки економічної нестабільності вдарять у першу чергу по крайньому – тому, хто працює на землі. Цього року Нагорні завчасно закупили 15 тонн добрив, уже один раз підживили озимину. А що буде потім, коли після підвищення ціни на російський газ, гарантовано, як прогнозують експерти, розвалиться вся (!) хімічна галузь України? Де і за що брати добриво?Не про олігарха (той не пропаде) – про селянина хтось подумав? А чи не було б фермеру економічно вигідно розширити по-

Долі людські

ДРУЖБА НАВIКИ

Здавалося б, ми всі різні, кожен має свою історію. Наші героїні також отримали абсолютно різний життєвий старт. Адже Марія Йосипівна Проскура народилась у польській родині у республіці Білорусь. А Тетяна Семенівна Дробот – стовідсоткова українка. Перша має купу родичів по всьому світу – Польщі, Канаді, Білорусі. Інша народилася у багатодітній родині, але рано залишилася без батьків, без їх уваги і турботи.

5

Та одного дня вони зустрілися. Разом навчалися в Рівному, разом переїхали до Борзни. Сюди, до тодішнього Борзнянського управління осушних систем, Марію Йосипівну та Тетяну Семенівну відправили після інституту. З того моменту і почалась історія їхньої дружби. Адже поки вчились, спілкувались між собою мало. А тут не лише працювали, а й жили по сусідству. Як і належить хорошим сусідам, Марія Йосипівна

сівні площі? Адже минули часи, коли Михайлу Нагорному доводилося боротися з колгоспною системою, з боєм брати землю, починати власну справу з нуля. Сьогодні було б, мабуть, значно легше орендувати паї земляків, далеких родичів, розширити ниву до оптимальних меж. У відповідь Микола Нагорний скептично посміхнувся: – Ми втрьох могли б легко

згоджувалась доглядати за господарством подруги, коли та кудись їхала. А Тетяна Семенівна у свою чергу допомагала подрузі будувати дім. Сьогодні обидві жінки мають і затишні гніздечка, і міцні родини. Чоловік Тетяни Семенівни теж усе життя пропрацював і продовжує працювати в меліорації. Сам він чорнобилець, має різні нагороди. Зокрема, має звання заслуженого працівника сільського господарства. Посвідчення йому вручив особисто колишній Президент Віктор Ющенко. Син також підтримав справу батьків – працює інженером-гідротехніком. І по цей день родини зустрічаються на храмові свята та й просто так, коли закортить погомоніти. Як свідомі патріотки Тетяна Семенівна та Марія Йосипівна навіть на Майдан хотіли разом їхати, щоб підтримати українців і зарядитись оптимізмом, але здоров`я завадило. Пройшло більше сорока років, а жінки і досі цінують одна одну за кожну хвилину підтримки, за взаєморозуміння. Їхні життєві стежини були такими різними спочатку, але так тісно переплелись тепер. І нехай сьогодні подругам по шістдесят п`ять, вони і досі «в авангарді». І точно знають: жіноча дружба існує! Віталій ГОРОХ.

упорати 150 гектарів. Та на сьогодні кожен з нас має лише по 17,5 гектара державної землі. Як не парадоксально, батьки навіть не мають власних паїв. Лише надіються оформити відповідні документи, і тоді трохи більше 10 гектарів із оброблюваної землі будуть повністю нашими. Решту ж, якщо комусь заманеться винищити фермерів, як і свого часу куркулів (до речі, батькові

ДЕКЛАРАЦІЇ про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік Секретаря Носелівської сільської ради Парасковії Василівни Петровець 1. Загальна сума сукупного доходу декларанта – 140044 грн, у т.ч. заробітна плата – 34731 грн, матеріальна допомога – 3771 грн, доход від спадщини – 93023 грн, інші види доходів – 8519 грн. 2. Загальна площа земельної ділянки – 3800 кв. м. 3. Загальна площа житлового будинку – 79,5 кв. м. Смолязького сільського голови Василя Володимировича Залозного 1. Загальна сума сукупного доходу декларанта – 49475 грн, у т.ч. заробітна плата – 42865 грн, матеріальна допомога – 5599 грн, доход від передачі в оренду земельної ділянки – 1191 грн.

предки були розкуркулені, тож любов до землі, господарства у нас, певно, в генах), можемо легко позбутись. Орендувати ж чужі паї поки що нема резону. У нас навіть не вистачає місця зберігати зерно. І знову ж таки – кошти. Ми з дружиною платимо один на двох внесок у Пенсійний фонд. Інакше на фонд тільки й доведеться працювати. Звичайно ж, не слід думати, що завтра Нагорні підуть по селу просити милостиню. Подружжя живе хоч і нелегким трудовим, але заможним життям. Та хіба ми говоримо про миску борщу на столі, глечик молока чи сотню в кишені? Якщо ми хочемо по-справжньому відродити Петрівку з її старими «рабами», усю сільську економіку колись квітучої України, погляньмо на прикладі молодої сім’ї (їх у селі ледве набереться з десяток), у який глухий кут загнаний маленький вітчизняний виробник і наскільки примарними виявилися розмови про «землю тим, хто її обробляє», про систему пільг, дотацій заради зниження собівартості саме вітчизняної продукції. То куди йти сьогодні фермеру? Судячи з усього, Микола Нагорний із батьком і братом нікуди не піде. Куди йому подітись із «підводного човна»? Але й їм подібних уже не з’явиться. Та ще не факт, що й Миколині діти підуть стежкою батьків. Бо одна справа прогодувати себе в селі (а нелінивий таки прогодується), інша – все життя комусь доводити, що українцям доцільніше вирощувати свій хліб і картоплю, ніж завозити з Бангладеш. А втім… Під двором у Нагорних загніздилися лелеки. Якщо саме вони приносять дітей, то можуть принести й нових фермерів. Чи хоча б навіщують селу кращу долю, ніж ми з Миколою намалювали в своїй уяві через десяток років. Михайло МОСКАЛЕНКО.

2. Загальна сума сукупного доходу членів сім’ї – 53881 грн, в т.ч. заробітна плата – 52026 грн, матеріальна допомога – 1855. 3. Загальна площа земельної ділянки – 57000 кв. м. 4. Загальна площа житлових будинків – 93 кв. м. 5. Легковий автомобіль – «Seat-Ibiza». Секретаря Смолязької сільської ради Віри Іванівни Миколенко 1. Загальна сума сукупного доходу декларанта – 36908 грн, у т.ч. заробітна плата – 32328 грн, матеріальна допомога – 4580 грн. 2. Загальна сума сукупного доходу членів сім’ї – 14229 грн. 3. Загальна площа земельних ділянок – 20400 кв. м, у т.ч. членів сім’ї – 5600 кв. м. 4. Загальна площа житлового будинку декларанта – 62 кв. м, членів сім’ї – 74,8 кв. м. 5. Легковий автомобіль – «ВАЗ-210994»


Вістi Борзнянщини

6

Загальні збори громадян

ДОПОМОЖУТЬ ІНВЕСТОРИ

Голова райдержадміністрації (на той час) Андрій Миколайович Козішкурт 26 березня побував у Шаповалівці, а 28 березня – в Носелівці на загальних зборах громадян. Андрій Миколайович, спілкуючись із сільчанами, говорив про складну соціальну, політичну й економічну ситуацію, що склалася нині в державі. Наголошував на тому, що борзнянці по-належному підтримують Збройні сили України, надаючи матеріально-технічну допомогу армійським частинам, що дислокуються на Чернігівщині. І в Шаповалівці, і в Носелівці голова РДА висловив надію, що наявні в селах проблеми соціальної сфери допоможуть вирішити інвестори, виділяючи цільові кошти на конкретно сплановані виконкомами роботи. А ще він наголошував, щоб жителі сіл 12 квітня, вийшовши на суботник, прибрали території, вулиці й причепурили населені пункти до Великодня. Про те, що інвестиційні структури, які орендують землі, ладні завжди підставити плече допомоги, говорили на зборах директори ТОВ «Агроінвест» Степан Борисович Ламазов та ТОВ «СК-Агро» Сергій Олексійович Черевишник. Вони запевнили шаповалівців, що орендна плата за паї в 2014 році становитиме 5%. Інвестори й надалі докладатимуть зусилля, виділятимуть кошти на упорядкування села, ремонт приміщення школи, лікарської амбулаторії тощо. Наприклад, у 2013 році з цією метою керівництво ТОВ «СК-Агро» виділило для Шаповалівки 72 тисячі гривень. У цьому році на прохання сільчан інвестори допоможуть, зокрема, технікою в ремонті дороги по вулиці Комарова, виділять транспорт для доставки мальДорогого сина, чоловіка, татуся, зятя і племінника Олега Анатолійовича БИКОВИЧА із Борзни з 35-річчям, яке він відзначив 9 квітня, з найтеплішими побажаннями вітають батьки, дружина, син Сашко, донечка Софія, теща, тітки Людмила, Наталія та Любов зі своїми сім’ями. Ми щиро тебе вітаємо, Миру й добра бажаємо. Бажаємо сонця, весняного цвіту, Хай ранки твої будуть сонцем зігріті. Ми дякуєм Богу, що ти у нас є, Хай силу й здоров’я Господь дає. Бо людям для щастя багато не треба,

ків для зариблення ставків. У Шаповалівці найбільш активними на сході були Григорій Іванович Романько, Петро Петрович Шостак, Григорій Микитович Бондаренко та Михайло Дмитрович Товстоліс. Указувалися упущення в роботі виконкому, піднімалися проблеми, давалися пропозиції. Присутні дивувалися, чому на зібранні були не всі депутати сільської ради. Землі в Носелівці орендують аж чотири інвестори: ПП «Артанія-Агро», ТОВ СП «Агродім», ФГ «Ланагропрод» та ФГ «Злагода». Присутні на зібранні В’ячеслав Валентинович Лещинський, Микола Артемович Бердичевський, Анатолій Петрович Усенко від імені керівництва інвестструктур запевнили, що в цьому році підтримають носелівців обов’язково. Адже тільки ФГ «Ланагропрод» у 2013 році надав на встановлення вуличного освітлення 30 тисяч гривень, а на організацію штучного осіменіння корів – 27 тисяч гривень. І ПП «Артанія-Агро», і ФГ «Ланагропрод», і СП «Агродім» виділяли кошти на проведення загальносільських свят, допомагали ветеранам, школі, футбольній команді. Виконавчий директор сільгосппідприємства «Агродім» Микола Бердичевський озвучив програму соціальних ініціатив, назвавши конкретні суми для підтримки в 2014 році ветеранів війни, багатодітних родин, сиріт. Для стимулювання демографічної ситуації навіть сплановано на новонароджену дитину виділяти 1500 гривень. Отож треба тільки дякувати таким інвесторам. Адже все вони здійснюють на добровільних засадах. Цікавим і дещо повчальним для носелівців був виступ на сході фельдшера місцевого

Вітаємо! Сімейного затишку й мирного неба, Краси і наснаги, здоров’я без ліку І довгого-довгого щедрого віку! Турботливого чоловіка, батька, дідуся Григорія Петровича ГАЛЕПУ з Красностава із 70-річчям, яке він відзначатиме 13 квітня, сердечно вітають дружина Олександра, дочка Любов і сини Микола, Анатолій, Сергій зі своїми сім’ями. Наш славний і рідний, найкращий у світі,

ФАПу, депутата районної ради Віри Петрівни Никоненко. Вона говорила про належне медичне обслуговування сільчан, консультативну допомогу спеціалістів ЦРЛ та СЕС. Закликала всіх дбати про упорядкування Носелівки, застерегла від загрози відкритих каналізаційних люків на території колишнього дитсадка, який розвалюється, лякає і сільчан, і гостей села пусткою. У Шаповалівці звітував перед громадою сільський голова Віталій Михайлович Дацько. Про те, що виконком, особисто він працюють по-належному стверджує наповнення місцевого бюджету. Він виконаний на 130%. На жаль, демографічна ситуація в селі невтішна. Адже в 2013 році в Шаповалівці померло 40 громадян, а народилось всього 6. У роботі зборів взяли участь заступник начальника відділення Пенсійного фонду України в районі Лілія Назарова, дільничний міліціонер Олександр Миколаєнко та помічник-консультант нардепа О.В. Ляшка, депутат райради Анатолій Хавило. У Носелівці за голову довелося звітувати секретарю виконкому Парасковії Василівні Федорець. Вона досить детально проаналізувала роботу сільської ради, депутатів, а також ФАПу, місцевої середньої школи, будинку культури та сільгосппідприємств, що орендують землі, розповіла про проблеми з працевлаштуванням, адже навіть попри те, що інвестори й створюють нові робочі місця, 70 носелівців працює за межами села. Досить складна демографічна ситуація в двох населених пунктах сільради. У минулому році помер 21 житель, а от поповнення не було в жодній родині. На сході присутні мали змогу послухати й дати запитання завідуючому сектором державної реєстрації речових прав райуправління юстиції Сергію Товстому, начальнику РЕМу Олександру Максимову щодо надання послуг із електропостачання та дільничному міліціонеру Олександру Миколаєнку, який говорив про профілактику правопорушень і злочинів та застеріг сільчан, щоб вони остерігалися всіляких шахраїв. Цього ж дня директор І.М. Погорілко запросив голову РДА А.М. Козішкурта відвідати школу. Іван Михайлович ознайомив Андрія Миколайовича з матеріально-технічною базою освітнього закладу, комп’ютерним оснащенням, можливостями навчальних кабінетів. Ігор ФОЩАН. З тобою нам затишно завжди і світло, Ти гарний господар і батько чудовий, Даруєш турботу і море любові. Спасибі за ласку, за руки умілі, Що вмієш підтримати словом і ділом, Що в рідному домі надійно та щиро, Живи нам на радість у щасті та мирі. Хай Бог милосердний з високого неба Дарує усе, чого тобі треба, А Матінка Божа – Цариця Свята – Дарує щасливі й довгі літа!

12 квітня 2014 р., № 15 ВІКНА, ДВЕРІ, ПАРКАНИ, САЙДИНГ, ДАХИ, БУДМАТЕРІАЛИ на замовлення. Досвід роботи. Тел.: 22-906, 066-973-37-21, 067-656-18-97.

ЄВРОВІКНА, ДВЕРІ, ДАХИ, ОГОРОЖІ, САЙДИНГ, ВАГОНКА Матеріал, робота. Доставка.

Тел.: 067-460-55-56, 067-460-48-96. СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ МАГАЗИН «ОГОРОДНИК» (м. Мена) пропонує оптом та вроздріб: – нітроамофоску, діамофоску, хлор, калій та аміачну селітру, замовлення на добриво з вагонів (можлива доставка); – оригінальні протруйники картоплі «Престиж», «Шедевр», «Матадор», «Тірана», «Койот», «Прем’єр Голд» за акційними цінами; насіння кормових буряків і трав. Тел.: 0 (244) 2-23-63, 050-313-83-61, 067-878-98-31.

ПАМ’ЯТНИКИ (граніт, мозаїка), ГРОБНИЦІ, ХРЕСТИ, ФОТОМЕДАЛЬЙОНИ. Доставка, установка. Адреса: м. Борзна, вул. Міжнародна, 6 (біля автостанції). Тел.: 21-089, 098-290-06-56. СВЕДЛОВИНА менше ніж за 6 годин. Буріння на глибину 100 і більше метрів. Тел. 097-663-74-72. КОСАРКИ, ПЛУГИ, САДЖАЛКИ, КОПАЛКИ тощо. Тел. 067-339-87-50. ПОСТІЙНО в продажу БРОЙЛЕРИ добові, підрощені; КАЧЕНЯТА Мулард, Благоварка, КУРЧАТА Редбро, Ломан-Браун, Фарма-Колор. Тел. 097-796-16-47. ВИКОНАЄМО НЕДОРОГО БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ: кладка, покрівля, стяжка, сайдинг, вагонка, гіпсокартон; зварювальні роботи; електрика; плитка. УСІ ВИДИ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ із доставкою (нові, б/в). Буріння свердловин під «ключ». Тел.: 093-941-40-93, 096-594-58-25. СІЛЬГОСПТЕХНІКА: косарки, саджалки, гребки, копалки, преси, трактори Т-25, комбайни, обприскувачі та інше. Запчастини. Доставка. Тел.: 067-784-91-58, 063-282-23-16.

ПРАВЛІННЯ БОРЗНЯНСЬКОЇ РСС продає автомобіль «ГАЗ-2705» («Газель»), 2004 р.в., вантажопасажирський. Тел. 2-12-71.

ПОТРІБНІ ПРОДАВЦІ продовольчих товарів. Тел.: 093-580-47-29, 050-943-40-24. ВИКОНУЄМО РОБОТИ: електрика, водопровід, каналізація, опалення. ПИЛЯЄМО дрова. Тел.: 097-537-44-98, 093-675-80-34, 066-360-10-46. Продам ТЕНТ автомобільний 6,40х3,40 м, є різні розміри й кольори. Тел. 097-705-42-01.

ПАРКАНИ, всі види будівельних робіт. Сантехніка. Тел. 098-684-05-26. Закупов у є м о молодняк ВРХ, не менше 250 кг (на Харків). Тел.: 099-775-31-00, 098-849-02-20.

М’ЯСОКОМБІНАТ ЗАКУПОВУЄ ВРХ, коней за найвищими цінами. Дотація. Спеціальні умови сільгосппідприємствам. Тел.: 066-048-86-41, 067-120-58-62. Купуємо дорого КОРІВ, КОНЕЙ, КІЗ, ЛОШАТ. Тел. 067-688-96-44.

КУПЛЮ дорого КОРІВ та КОНЕЙ. Тел.: 096-520-57-60, 068-238-71-79. Купуємо СВИНЕЙ на забій від 100 кг. Тел. 097-600-05-61 (після 17 год.).

ЩЕБІНЬ, ВІДСІВ. на ст. Велика Доч. Тел. 097-390-59-01. Можлива доставка.

КУПУЄМО КОРІВ, ТЕЛЯТ, ЛОШАТ. Тел. 097-183-26-62.

М’ясопереробне підприємство закуповує КОРІВ ТА КОНЕЙ за найвищими цінами. Тел.: 096-426-93-68,068-466-60-53.


12 квітня 2014 р., № 15 13 квітня, у день свята Входу Господнього в Єрусалим (Вербна неділя), о 12 годині в Борзні по вул. Садовій, 2 (біля базару) відбудеться освячення верби священиком УПЦ Київського патріархату. 20 квітня, у день свята Світлого Воскресіння Христового (Пасха), о 5 годині ранку за цією ж адресою відбудеться освячення пасок. ПРОСИМО ХРИСТИЯН РОЗДІЛИТИ РАДІСТЬ ЦИХ БОГОСЛУЖІНЬ.

Центр лапароскопічної хірургії та хірургії гриж ►лапароскопічні операції (без розрізання живота) з приводу жовчно-кам’яної хвороби, поліпів жовчного міхура, гриж черевної стінки (пахових, стегнових, рецидивних, післяопераційних, із застосуванням поліпропіленової сітки); -лапароскопічна перев’язка маткових труб із метою cтабільної контрацепції; -варикоцеле з мінімального доступу, водянка яєчка, фімоз; -венектомія (видалення вен нижніх кінцівок при варикозній хворобі); -абдомінопластика (видалення жирового ”фартуха” на животі); ► детоксикація всього організму шляхом очищення крові (мембранний плазмаферез) -хронічні захворювання печінки та нирок;. -алергія, стани після масивної антибактеріальної терапії; -аутоімунні захворювання (діабет, бронхіальна астма, ревматоїдний поліартрит ); -захворювання шкіри (псоріаз, нейродерміт, фурункульоз); -гострі та хронічні отруєння (токсикоманії, алкоголізм, харчові отруєння); -санація всього внутрішнього середовища від шлаків. Адреса: м. Короп, вул.Чернігівська, 56, центральна районна лікарня, відділення ендоскопічної хірургії. Тел.: 0256-2-11-21, 2-14-36. Керівник: Миронов Сергій Анатолійович. Тел. 097-33-44-88-0, 097-544-95-42, 097-176-86-32.

ПРОДАЖ КВАРТИРА двокімнатна (55 кв.м) у Борзні по вул. Незалежності. Тел. 098-789-70-42. САДИБА впорядкована в Кинашівці. Є трифазний лічильник. Тел.: 22-872, 097-836-82-35. САДИБА в Берестовці по вул. Набережній, 16. Тел.: 067-417-96-95, 097-832-07-29. КВАРТИРА (100 м2) із усіма зручностями в Борзні (навпроти парку). Є гараж, літня кухня, земельна ділянка. Тел.: 063-970-36-76, 097225-38-14. БУДИНОК у Борзні по вул. Луначарського, 16 або обміняю на квартиру. Тел. 067-711-92-06. САДИБА в Борзні по вул. Радянській (Нове місто). Тел. 067-90237-01. БУДИНОК у Борзні по вул. генерала Кирпоноса, 5. Тел. 097-770-4384. БУДИНОК дерев’яний, обкладений цеглою в Комарівці. Тел. 093680-72-47. БУДИНОК з надвірними будівлями в Ядутах. Тел. 096-651-51-23. КВАРТИРУ трикімнатну з новими меблями, євроремонт. Ціна – 150 тис. грн. Тел. 096-880-08-88. КВАРТИРА трикімнатна (80м2) у Борзні. Є гараж, погріб, сарай. Земельна ділянка – 6 соток. Ціна – 110 тис. грн. ТОРГ. Тел. 096-44903-45. САДИБА впорядкована в Маличній Греблі. Є літня кухня, сарай, гаражі, сауна, 30 соток городу, сад. Тел. 050-356-36-68 (Ігор). ЗЕМЕЛЬНА ділянка під забудову площею 0,25 га в с. Мале Устя Сосницького району (приватизована, поряд р. Десна). Тел. 066-642-7841.

Вістi Борзнянщини ДЕКЛАРАЦІЇ про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік Хорошеозерського сільського голови Миколи Івановича Редевича 1. Загальна сума сукупного доходу декларанта – 48874 грн, у т.ч. заробітна плата – 42097 грн, матеріальна допомога – 3339 грн, інші види доходів – 3438 грн. 2. Загальна сума сукупного доходу членів сім’ї – 47355 грн, у т.ч. заробітна плата – 45500 грн, матеріальна допомога – 1855 грн. 3. Загальна площа земельної ділянки – 39300 кв. м. 4. Загальна площа житлового будинку – 50,9 кв.м. 5. Легкові автомобілі – «ВАЗ-21063», «ГАЗ-2410», мотоцикл «Мінськ», трактори «Т-25», «Т-40». 6. Легковий автомобіль членів сім’ї – «ВАЗ-2105». Секретаря Хорошеозерської сільської ради Надії Андріївни Василенко 1. Загальна сума сукупного доходу декларанта – 64442 грн, у т.ч. заробітна плата – 36598 грн, матеріальна допомога – 2934 грн, інші види доходів – 24910 грн. 2. Загальна сума сукупного доходу членів сім’ї – 17469 грн, у т.ч. заробітна плата – 4219 грн, інші види доходів – 13250 грн. 3. Загальна площа земельної ділянки – 2300 кв. м. 4. Загальна площа житлового будинку – 72,2 кв. м. Великозагорівського сільського голови Сергія Михайловича Кравченка 1. Загальна сума сукупного доходу декларанта – 60984 грн, у т.ч. заробітна плата – 50637 грн, матеріальна допомога – 8255 грн, доход від передачі в оренду земельної ділянки – 2092 грн. 2. Загальна сума сукупного доходу членів сім’ї – 15317 грн. 3. Загальна площа земельної ділянки – 53100 кв. м, у т.ч. земельний пай – 51100 кв. м. 4. Загальна площа житлового будинку – 77 кв.м. 5. Легковий автомобіль – «ВАЗ-21124».

«ШЕВРОЛЕ-ЛАЧЕТТІ», 2005 р.в., в ідеальному стані. Тел. 098-940-2010. «ІЖ-21251-КОМБІ» у гарному стані. Тел. 096-762-90-77. «ЮМЗ-6АЛ», 1996 р.в. Ціна – за домовленістю. Тел. 098-478-58-75. МОТОЦИКЛ «ІЖ-Планета-3». Тел. 097-773-47-22. ПРИЧЕПИ нові заводського в-цтва до легкових авто. Великий вибір. Тел. 096-694-58-68. БДЖОЛОСІМ’Ї в Борзні. Тел.: 2-2763, 096-680-25-81. БДЖОЛОСІМ’Ї. Тел. 067-460-0776. ПАСІКА, нова ТАРА до неї. Система збереження бджіл, багатокорпусні вулики на стандартну рамку. Ціна – за домовленістю. Тел. 068-63233-88. КОРОВА чорно-ряба в Борзні. Тел. 34-391. КОРОВА тільна. Тел. 068-248-1086. ТЕЛИЦЯ тільністю п’ять місяців. Тел. 098-534-51-10. КОБИЛА восьмирічна у Нових Млинах. Виконує всі с/г роботи. Тел. 24-615. ЦУЦЕНЯ п’ятимісячне російськоєвропейської лайки від «робочих» батьків. Тел. 097-826-74-23. ПШЕНИЦЯ, ЗЕРНОСУМІШ. Тел.: 21-306, 063-868-30-34. ДРОВА двометрові, пиляні, рубані різних порід. Доставка. Тел.: 34369, 067-251-26-91. ДРОВА різних порід. Тел. 096-67038-75. ДРОВА (дуб, ясен, вільха, береза, сосна). Тел.: 22-905, 098-959-3565.

«ВАЗ-2108», 1988 р.в., 1500 см3. Тел. 067-378-38-56.

ДРОВА рубані, пиляні. Доставка. Тел. 097-562-25-85.

«ВАЗ-2104», експортний варіант («англійка»), після капремонту. Тел. 096-520-50-57.

ДРОВА пиляні, рубані (ясен, береза). Тел. 098-460-86-76. ДРОВА березові протягом трьох днів. Тел. 096-076-99-37.

ЦЕГЛА червона, ПЛИТИ 3,50х1 м, ППЖ, ПЕРЕМИЧКИ, БЛОКИ фундаментні, КУТНИКИ, ШИФЕР (б/в). Тел.: 096-316-22-15, 067-156-6605. ЦЕГЛА червона (б/в). Доставка. Тел. 098-439-07-64. ЦЕГЛА червона, вогнетривка (б/в), БІЙ. Доставка. Тел. 098-423-72-38. ГАЗОБЛОКИ. Доставка. Тел. 098478-58-75.

КУПІВЛЯ ВІСК (55 грн за 1 кг), ПРОПОЛІС, МЕРВА, МЕД. Тел. 097-630-50-96. АВТОМОБІЛІ легкові та вантажні у будь-якому стані. Тел. 096-10096-55. КАРТОПЛЯ. Тел. 096-152-64-60. КАРТОПЛЯ. Тел. 096-836-06-60. КОНІ за найвищими цінами, БИЧКІВ до 300 кг. Тел.: 097-525-09-24, 099-489-01-86. ЗАСОБИ захисту рослин, МІНДОБРИВА, посівний МАТЕРІАЛ. Тел.: 050-189-39-37, 066-443-91-63.

РІЗНЕ РЕМОНТ та перемотування електродвигунів. Тел. 097-511-58-59. БУРІННЯ свердловин (вода). Недорого. Тел. 096-448-72-64. СУПУТНИКОВЕ ТБ, КОНДИЦІОНЕРИ. Установка, гарантія, сервіс, кредит. Тел.: 097-763-18-78, 050517-03-02. РЕМОНТ: зовнішні, внутрішні роботи. Тел.: 098-742-09-36, 068-32288-76. Хто знайшов водійські права на ім’я А.В. Ступаченка і техпаспорт на ім’я К.А. Галустяна, прошу повернути за винагороду. Тел. 093371-66-79. Загублений сертифікат на земельну частку (пай) серії ЧН, № 0168808, виданий на ім’я Олександри Кузьмівни ШЕВЧЕНКО колишнім КСП ім. Леніна (с. Комарівка), вважати недійсним.

7 Спортивне життя

ЗВІТУВАЛИ ФУТБОЛІСТИ Відбулася звітновиборна конференція Борзнянської федерації футболу та жеребкування розіграшу кубка району. Перед початком роботи делегати хвилиною мовчання вшанували пам’ять гравців, котрі пішли з життя. А потім привітали з 60-річчям заступника голови Федерації футболу району Анатолія Петровича Гаврильченка, котрий зробив значний внесок у розвиток спорту на Борзнянщині. Розпочалося засідання з прийому до лав Федерації команд «Нептун» (Адамівка) та «Патріот» (Іванівка). Далі виступив голова Федерації Володимир Лозицький, який прозвітував за чотири роки перебування на посаді. Він назвав досягнення команд району на обласній, всеукраїнській та міжнародній аренах, наголосив також на тому, що невирішеними залишаються кілька питань, зокрема, приведення до належного стану стадіонів. Голова ревізійної комісії Валентин Євченко розказав про надходження та використання коштів за звітний період. В обговоренні взяли участь директор міської ДЮСШ Олександр Романенко, директор ФГ «Мрія-С» Михайло Соловар, голова комітету суддів Олег Кордюк, директор ТОВ «Деметра» Андрій Большак, начальник відділу у справах молоді та спорту Сергій Іващенко, заступник голови РДА Ігор Леусов. Делегати визнали роботу Федерації

задовільною та одностайно обрали Володимира Лозицького керівником свого «цеху» ще на чотири роки. Його заступником до нової звітно-виборної конференції буде Анатолій Гаврильченко, відповідальним секретарем Сергій Іващенко, ревізійну комісію очолюватиме Валентин Євченко, за роботу суддів відповідатиме Олег Кордюк, питаннями розвитку дитячого та юнацького футболу опікуватиметься Олександр Романенко, ветеранським футболом – Василь Галаган, міні-футболом – Олег Паляничка, пляжним – Ігор Іващенко. До складу контрольнодисциплінарного комітету ввели Миколу Помігалова. * * * 19 квітня на Борзнянщині стартує розіграш кубка району з футболу. Першими поміряються силами «Нептун» (Адамівка) та ФК «Берестовець», а також смолязька «Деметра» та минулорічний фіналіст комарівська «Фортуна». Переможці цих пар 27 квітня у наступному колі зустрінуться відповідно з кинашівською «Іскрою» та іванівським «Патріотом». У той же день у боротьбу включаться: ФК «Петрівка» – «Зміна» (Борзна), «Зірка» (Носелівка) – «Зоря» (Мала Загорівка), «Юність» (Забілівщина) – «Легіон» (Омбиш), «Факел» (Хороше Озеро) – ФК «Плиски», «Олімпія» (Оленівка) – «ТемпВетеран» (Борзна), «Всеволож» (Сиволож) – «Юність» (Борзна). Андрій ДОНЧЕНКО.

ПОМИНАЄМО 10 квітня минуло 40 днів, як пішов із життя дорогий чоловік, батько, дідусь, зять Олексій Якович ПИРОГ із Борзни. Не буде тебе вже ніколи, Пішов ти від нас назавжди, Та пам’ять про тебе не згасне, У наших серцях ти завжди. Нехай земля тобі буде пухом, а душі – Царство Небесне. Хто знав нашого дорогого Олексія Яковича, згадайте добрим словом і пом’яніть разом із нами. * * * Щиро дякуємо родичам, друзям-чорнобильцям, сусідам за підтримку в нашому горі. Зичимо всім здоров’я і благополуччя. Вічно сумуючі рідні. Колектив Ядутинської ЗОШ І-ІІІ ступенів висловлює щире співчуття заступнику із навчально-виховної роботи Ользі Василівні ПЕТРЕНКО з приводу непоправної втрати – смерті матері, Марії Микитівни НЕКИПІЛОЇ.


Вістi Борзнянщини

8 ЗВІДУСІЛЬ ДЛЯ ВСІХ ПОТРОХУ Святкуємо

12 квітня – День працівників ракетно-космічної галузі; 13 квітня – Вхід Господній до Єрусалима (Вербна неділя); 18 квітня – День пам’яток історії та культури.

Іменинники 12 квітня – Іван; 13 квітня – Іпатій, Інокентій; 14 квітня – Марія; 15 квітня – Полікарп; 16 квітня – Марія, Микита; 17 квітня – Георгій, Йосип; 18 квітня – Семен.

У світі цікавого: історія пісні У 1939 році у прем’єрній програмі створеного Державного джаз-оркестру СРСР серед нових пісень вперше прозвучала «Катюша». Скоро її співали професійні та самодіяльні хори, армійські ансамблі. Наспівували у містах і селах, на демонстраціях та народних гуляннях. Ледь з’явившись, пісня стала відомою і рідною мільйонам. А спочатку Михайлом Ісаковським було написано кілька рядків. «Я не знав, – говорив поет, – що далі робити з Катюшею, яку я примусив вийти на крутий берег і заспівати. Тому вірші довелось відкласти...» Невідомо, скільки ще вони чекали б свого часу, якби не знайомство з композитором Матвієм Блантером. Поет і композитор разом шукали, якою бути пісні. Подальший сюжет підказало саме життя. «Ми вже передчували війну, хоча точно не знали, звідки вона може прийти, – говорив Ісаковський. – Ми не лише передчували війну, а до деякої міри вже переживали її. Адже у 1938 році ще палало полум’я війни в Іспанії; того ж року Червона Армія вела бої з японськими самураями біля озера Хасан, неспокійно було на західних кордонах. Тому тема Батьківщини, її захисту була першочерговою навіть для ліричної пісні». Але «Катюша» не була схожа на пісні, сповнені печалі та смутку, з образом засмученої жінки, яка чекає воїна з війни. У «Катюші» жалю не було. Навпаки, її героїня пишається тим, що її коханий – «боец на дальнем пограничье», вона сповнена впевненості та надії. По-новому зазвучала «Катюша» у роки Великої Вітчизняної війни. З’явилась десятки варіантів пісні, «відповіді» на неї. У них героїня була і бійцем із автоматом в руках, і вірною подругою солдата, і фронтовою медсестрою, і партизанкою. Пізніше пісня стала популярною і за кордоном. В Італії вона відома у двох варіаціях: «Катарина» та «Дует ветер». «Катюша» була своєрідним паролем молоді всього світу на міжнародних фестивалях. Расцветали яблони и груши, Поплыли туманы над рекой. Выходила на берег Катюша, На высокий берег, на крутой. Выходила, песню заводила Про степного сизого орла. Про того, которого любила, Про того, чьи письма берегла. Ой ты, песня, песенка девичья, Ты лети за ясным солнцем вслед И бойцу на дальнем пограничье От Катюши передай привет. Пусть он вспомнит девушку простую, Пусть услышит, как она поет, Пусть он землю бережет родную, А любовь Катюша сбережет.

а Пiсн ня х ку

Із сайту muzruk.info

Пальчики оближеш

Для приготування домашньої пасти вам знадобляться: для тіста: склянка борошна, 0,5 скл. окропу, 2ст.л. олії, сіль; для соуса: олія, куркума, часник, зелень петрушки. Із інгредієнтів замісіть тісто, покладіть його в пакет і дайте охолонути. Тісто розкатайте, наріжте ромбиками і залиште полежати на годину-другу. Тоді відваріть майже до готовності. У сковорідці розігрійте олію, додайте куркуму за смаком та подрібнений часник. Всипте пасту, злегка обсмажте в спеціях, посипте зеленню. Можна подавати з солодким соєвим соусом. Із сайту gotovim.ru

Вiстi Борзнянщини – громадсько-політична районна газета Борзнянського району Чернігівської області. Засновники — Борзнянська районна державна адміністрація та районна рада. Видавець – редакція газети «Вісті Борзнянщини». Свідоцтво про державну реєстрацію серія ЧГ № 217 від 11 травня 2000 р. Редактор Ігор ФОЩАН. Чергова по номеру Марина ТЕСЛЕНКО.

12 квітня 2014 р., № 15

Краса - своїми руками

МАЙСТЕР-КЛАС У СІЛЬРАДІ У сім’ї Ніни Ілляшенко із Омбиша вишивають всі жінки: і сестри, й невістки, й сама вона пізнала ази вишивання ще з шкільних років. Тож займається ним і на пенсії. Познайомилися з жінкою та її роботами в сільраді, куди вона прийшла ділитися досвідом із колишніми колегами. – Любов до вишивання мені й сестрам прищепила мати (нас у батьків було п’ятеро: двоє хлопців і троє дівчат.). Почне, було, вишивати рушник чи наволочку, а ми –закінчуємо, – згадувала колишній касир. – Вишивала вона червоними й чорними нитками, звичайним муліне, не яскравим вовняним, як зараз. Так потроху й навчилася. Хрестик за хрестиком лягав на рушники, наволочки, підзорники, картини дівчини, а згодом і вже заміжньої Ніни. Разом із своїм Василем побудували за шість років хатину, народили й виховали двох синів. Та й за цими щоденними клопотами Ніна не полишала голку з ниткою. Сиділа довгими зимовими вечорами за улюбленим заняттям. Вишивала і для себе, і на подарунки рідним. А тепер ось захопилася новою технікою – вишивкою бісером. Це хобі також почалося із…подарунка. – Наталія, наймолодша сестра, привезла нам із Тамарою( ми з нею – близнята) на день народження по вишивальному набору. Це було в листопаді, якраз після смерті матері. З того часу Ніна Яків-

на зайнялася вишиванням ікон. За півроку з’явилися дев’ять її робіт. – Нещодавно невістці на ювілей подарувала одну з ікон. Вона так зраділа! Каже: «Ніно, я така задоволена! Сама такого не вишию». Щоб займатися вишиванням, перш за все треба запастися терпінням і посидючістю, впевнена Ніна Яківна. А ще – любити цю справу. Над створенням однієї ікони працює два тижні. Подружжя Ілляшенків тримає чимале господарство, обробляють город. Тож тільки після трудового дня сідає Ніна

Причиною всьому стала невелика вибоїна в асфальті, вщерть заповнена водою. У неї Петро шубовснув колесом автомобіля. І на превеликий жаль, кілька крапель із тієї калюжі потрапили на сукню дружини великого партійного начальника, яка проходила неподалік. Номер автомобіля вона запам’ятала. На другий день водійське посвідчення у Петра вилучили працівники ДАІ. Петро того ж дня ледь не навколішки просив вибачення в жінки. Але «вінценосна» особа залишилась невблаганною. – Ти в мене до скону літ пішки будеш ходити, – кричала йому вслід. Не допомогла навіть запропонована компенсація за завдану шкоду. Деякий час Петро їздив без посвідчення, лише з технічним талоном. Але уздрівши його за кермом, жінка знову здійняла несамовитий галас. Про що говорили з міліцейським начальником у кабінеті райкому, можна лише здогадуватись. Свого «ЗІЛ-130» Петро передав іншому водію, а сам перейшов слюсарем. Власний автомобіль теж

Яківна над блюдцем з різнокольоровим чеським бісером, бере спеціальну голку: ось треба жовтеньку бісеринку нанизати, далі – блакитну, там – бузкову. І так по черзі, поки рядок закінчиться… Після цього їде в Ніжин чи Київ (а водночас і до синів у гості), купує рамку – і готово. Там, у магазині, й бісер потрібний підберуть. Якщо скласти разом усі затрати на одну ікону, то сума доходить до двохсот гривень і більше, в залежності від розміру виробу. А якщо вишивку освятити в церкві, то вона вже стане справж-

Був такий випадок

став на «якір». Хтось підказав Петру, щоб звернувся за допомогою до всесильної газети «Правда». Днів через три сидів у приймальні головного редактора в Москві. На пропозицію секретарки, побувати на прийомі в когось із заступників, Петро навідріз відмовився. – Мені потрібен тільки головний правдист! Головний вислухав тільки на другий день по обіді. Закінчивши сумну розповідь, Петро вичікувально дивився на редактора. Той, неквапливо відірвавши очі від паперів, повчально проказав: – Молодий чоловіче, якщо ви вважаєте, що я повинен займатися заляпаними сукнями та водійськими посвідченнями, то мені тут нічого робити. – Так де ж тоді шукати ту правду, коли і в самій «Правді» її немає, – в розпачі вигукнув чоловік і, круто розвернувшись, пішов до дверей.

НАША АДРЕСА: 16400, м. Борзна, вул. Ганни Барвінок, 13. http://www.visbor.org.ua. E-mail: visbor@cg.ukrtel.net ТЕЛЕФОНИ: редактора — 2-18-41, заступника редактора — 2-16-61, відповідального секретаря — 2-12-62, кореспондентів — 2-12-64, бухгалтерії, відділу оголошень — 2-11-71. Індекс 63661. Друк офсетний. Газета виходить у суботу. Обсяг — 2 друк. аркуші. Розрахунковий рахунок редакції 26009301103187 у Чернігівському обласному управлінні ВАТ Ощадбанк, код 02476118, МФО 353553.

ньою іконою, до якої можна звертатися із молитвою. Мабуть, молитва й вишивання ікон допомагають Ніні Яківні у її п’ятдесят дев’ять, після інсульту, нанизувати бісер без окулярів. – Увесь вік їх ношу, – дивується вишивальниця, – а тружусь без них… На своєрідний майстер-клас прийшли не тільки сільрадівці, а й інші односельчанки. «Яка краса…», – почула від однієї. «Ніно, обов’язково прийду до тебе вчитися», – загорілася інша. І Ніна Яківна навчить. Людмила ШУЛЬЖИК.

– Зачекайте, – немов батогом хльоснуло йому навздогін. Редактор відклав папери вбік і ще раз уважно вислухав Петра, уточнив деякі деталі та занотовував... Повернувшись додому, Петро, за порадою редактора, на роботу не вийшов. І тільки на десятий день до нього завітав незнайомець у цивільному. Майор обласного управління ДАІ чемно вибачився за своїх місцевих колег, мовляв, перегнули хлопці палицю не із власної ініціативи. І тут же простягнув посвідчення. Петро, пам’ятаючи настанову головного редактора, заявив: – Нехай посвідчення мені повернуть привселюдно, як і забирали. – Ну, це вже занадто, – гість намагався вгамувати господаря. – Існує і честь мундира, – нагадав він йому. – Зважте на це. Врешті-решт вони досягли консенсусу. Петрові виплатили середньомісячну зарплатню за вимушений прогул, а сам він після всього цього дуже ретельно обминав бодай маленьку калюжу, пам’ятаючи, як важко дається правда. Василь ГОЛОВАНЬ.

Думки авторів можуть не збігатися з точкою зору редакції. Автор несе повну відповідальність за точність викладених фактів, рекламодавець – за рекламу. Публікації під рубрикою «Імідж», із позначками і та Р друкуються на правах реклами. Газета набрана і зверстана в редакції газети «Вісті Борзнянщини», віддрукована ПАТ «ПВК «Десна»: 14000, м. Чернігів, пр. Перемоги, 62. Розповсюджується по передплаті. Тираж 4432 прим.

Вісті Борзнянщини 12 квітня 2014 року, №15  
Вісті Борзнянщини 12 квітня 2014 року, №15  
Advertisement